PDA

Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178

shaolin
16-04-2016, 14:19
Wieje jak skur#$n, chyba monsun atakuje bo pada i wieje co 5s. Z dupska pogoda.

schwepes
16-04-2016, 14:27
Wieje jak skur#$n, chyba monsun atakuje bo pada i wieje co 5s. Z dupska pogoda.
To idealnie. Szybko zmyje pozostałości po teście ;)

chaos
16-04-2016, 18:12
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/9R9bsSv-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/9R9bsSv.jpg)

więcej czy nie ?

nikoniarz
16-04-2016, 18:55
Wincyj! Wincyj!

rotor
16-04-2016, 20:59
drugie podejście do Reginki ?




więcej czy nie ?


Wincyj! Wincyj!

wincyj odpowiedzi :D

chaos
16-04-2016, 22:21
tak

dziś wyglebiłem że nogi, bark, żebra, kurtka, telefon ... czuje się obity


paczta:
https://www.facebook.com/rowerowyswiat/

moja reginka na głównej
a zdjęcia na profilu ...

superkomornik
16-04-2016, 23:05
Cebula, byles na BM? Podobno byly jakies cyrki z pomiarem czasu :D

MadOnion
17-04-2016, 15:17
Byłem byłem! ja się załapałem jeszcze jak nie było problemu z pomiarem ;)
bajoro było zdrowe ;)

superkomornik
18-04-2016, 09:27
Byłem byłem! ja się załapałem jeszcze jak nie było problemu z pomiarem ;)
bajoro było zdrowe ;)

Własnie obczaiłem zdjęcia na stravie. OMFG :shock:

MadOnion
18-04-2016, 10:04
A ja na race kingach 2.0 ; )

superkomornik
18-04-2016, 10:16
Na fatbajku chyba było by łatwiej ;)

MadOnion
18-04-2016, 10:37
No całkiem możliwe albo przynajmniej jakieś opony z bieżnikiem ; )

zdyboo
18-04-2016, 10:47
Dajcie jakąś linkę. Też sobie chcę popaczać.

MadOnion
18-04-2016, 11:06
Trochę fotek tutaj:
http://velonews.pl/galleries/254-bike-maraton-2016-miekinia
Jak widać po chłopakach z JBG-2 sucho nie było :D
Bonus:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://velonews.pl/uploads/images/image/44797/file/f5aef604-3875-4318-9a03-108d3efb8cbc.jpg)
Chłopaki z VW na lekcjach ; )

superkomornik
18-04-2016, 12:03
Cebula, pociesze Cię że wcale nie miałem lepiej ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/2eekcac-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/2eekcac.jpg)
(gdzieś na niebieskim szlaku na Śnieżnik)

MadOnion
18-04-2016, 12:22
No elegancko widziałem że trochę Was w góre zaniosło :P

shaolin
18-04-2016, 14:32
Zostawic Was na chwile, a tu jakies lazenie po sniegu zamiast jazdy... :twisted:

Kurna, wczoraj byla ciezka niedziela. Sraczka od samego rana, strzelanie polmaratonu, potem test. Ale wyszlo szydlo z worka podczas testu... na szczescie nie wymiotowalem chociaz bylo blisko.

rotor
18-04-2016, 17:40
a u mnie błocko było,.. ale po kolei
- korzystając z ładnej pogody, wybrałem się w znane mi miejsce. Jak wyjeżdżałem z domu, piknie operowało Słońce, po wjeździe na górkę ,- już tylko pikne chmury były i z nich pikna wiosenna sikawica się urwała


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/KaFIauA-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/KaFIauA.jpg)

- potem parę wiosennych ujęć


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/HVoHTV9-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/HVoHTV9.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/Zl9eMZB-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Zl9eMZB.jpg)

- i trochę treningu w wypinaniu się z SPD (muszę nadmienić, że to był mój pierwszy "poważny wyjazd" z tym patentem, udało się - nie wyglebiłem). Oprócz treningu, chciałem zweryfikować, jak to jest podczas podjazdów na ostrych odcinkach - no więc, jest efektywniej i łatwiej przepchnąć korbę w krytycznych sytuacjach, pomagając sobie - podciąganiem ich.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/zxuiNnO-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/zxuiNnO.jpg)

- absolutnie się zgadzam z treścią, ale tabliczka przypomniała mi te radosne twórczości rodem z "poprzedniej epoki" :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/jObbVKq-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/jObbVKq.jpg)

- dzięki za uwagę :)

superkomornik
18-04-2016, 18:45
Zostawic Was na chwile, a tu jakies lazenie po sniegu zamiast jazdy... :twisted:

Kurna, wczoraj byla ciezka niedziela. Sraczka od samego rana, strzelanie polmaratonu, potem test. Ale wyszlo szydlo z worka podczas testu... na szczescie nie wymiotowalem chociaz bylo blisko.

Zazdrościsz i tyle! :-P
Lepiej napisz na czym polega test z wyciąganiem szydła z worka na pawie.

MadOnion
19-04-2016, 08:06
Poszukuję takiego ustrojstwa chroniącego ramę, wykonane prawdopodobnie z inox'a, które cześć producentów przykleja na ramę w okolicy supportu. Widział ktoś z Was coś takiego w sprzedaży ?

chaos
19-04-2016, 09:08
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/8mSGVTX-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/8mSGVTX.jpg)

MadOnion
19-04-2016, 09:20
Soplica się wyleje !

chaos
19-04-2016, 10:05
to stare zdjecie, soplicy dawno juz nie ma ;)

shaolin
19-04-2016, 13:44
Zazdrościsz i tyle! :-P
Lepiej napisz na czym polega test z wyciąganiem szydła z worka na pawie.

Na rozszerzonym tescie FTP, na podstawie ktorego dostalem cos o czym wie tylko Lukasz bo to moj idol :twisted:

A tak przy okazji to jak tak dalej pojdzie to niedlugo beda robic przezroczyste rowery, zeby nie bylo gdzie ukryc mechanicznego dopingu.

zdyboo
19-04-2016, 21:34
Dziś mega korki na mojej drodze z fabryki. Okazało, że zamknęli kawał AOW, bo ktoś wjechał pod prąd, doszło do czołówki, a że po AOW nikt poniżej złotówki nie jeździ, to ten co wjechał nie żyje, drugi walczy o życie. W każdym razie mega korki na obwodnicy śródmiejskiej. Dogoniłem autobus, który odjeżdża za pięć czwarta spod fabryki, ale ten zwykle i tak doganiam. Potem drugi, który odjeżdża pół godziny wcześniej. Jakbym nie zajechał do USR, to pewnie bym dogonił i trzeci sprzed godziny. Jutro pewnie będzie narzekanie w fabryce.

szymony
19-04-2016, 22:24
Dziś z kołów wydłubałem cztery kolce akacji (chyba) a dwa jeszcze zostały bo nie udało mi się ich wydłubać. Było pssssssssssss..... i przestało. W jednym kole pssssss ustało bo już nie miało co go robić. Się dodmuchało i jest gitara. Tak więc jak ktoś się zastanawia czy warto iść w bezdentkę, to tak. Jeździłem jak ten jeż co najmniej od soboty. Na dętkach wiedziałbym od razu i popchał rower pare km. Łatki mam, ale nie w takiej ilości, a nawet jeśli to łatanie tego zeszło by mi do godziny duchów.

rotor
19-04-2016, 23:33
są jeszcze dętki z mlekiem, takie pośrednie rozwiązanie

szymony
19-04-2016, 23:38
Ano są, tylko po co. Skoro mleko dobrze działa bez tej dodatkowej gumy.

superkomornik
20-04-2016, 10:57
Jeszcze kilka fotoszcaków z masywu Śnieżnika i okolic


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/eun0ig-2.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/eun0ig.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/20ixco6-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/20ixco6.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/1z6xe90-2.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/1z6xe90.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/2yuyc1d-2.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2yuyc1d.jpg)

rotor
20-04-2016, 11:22
którym to szlakiem jechałeś?
----
fotku na lapku obrabiałeś ? bo trochu ciemnu się wydaju (no chyba, że efekt zamierzonu :)

superkomornik
20-04-2016, 12:22
którym to szlakiem jechałeś?
----
fotku na lapku obrabiałeś ? bo trochu ciemnu się wydaju (no chyba, że efekt zamierzonu :)

Do schroniska niebieskim a ogólnie mieszanym: https://www.strava.com/activities/548170932

Fotki mają raczej odpowiednia jasność, tak mi odpowiada :) Dla porównania są ciemniejsze od Twoich więc to nie kwestia monitora.

rotor
20-04-2016, 13:03
ładna wycieczka
czas na Stravie 4:17, to jest samej jazdy rozumiem ?
---
powiedz, czy od parkingu przed Jaskinią Niedźwiedzią, wracaliście drogą asfaltową, czy jest tam jakaś droga insza , bo ze Stravy wynika, że cięliście na skróty

MadOnion
20-04-2016, 13:36
Pogodę mieliście chyba na zamówienie :P jest tam co kręcić już nie to co u mnie po płaskiemu ;p

superkomornik
20-04-2016, 14:05
ładna wycieczka
czas na Stravie 4:17, to jest samej jazdy rozumiem ?
---
powiedz, czy od parkingu przed Jaskinią Niedźwiedzią, wracaliście drogą asfaltową, czy jest tam jakaś droga insza , bo ze Stravy wynika, że cięliście na skróty

Tak, to czas samej jazdy. Niezbyt imponujące ale co można wymagać po kilkunastu h pracy i 4h snu ;)

Kawalek za parkingiem jest droga do kopalni uranu. Srednio 7% podjazd asfaltem ale ze znikomym ruchem. Lepsza trasa niż przez Kletno.
Na szczycie można jechać pod czarna lub super turbo hiper szybkim zjazdem do Stronia :D

superkomornik
20-04-2016, 14:10
Pogodę mieliście chyba na zamówienie :P jest tam co kręcić już nie to co u mnie po płaskiemu ;p


Pogoda idealna. Termo + ęduro koszul i bylo w sam raz.
To fajny rejon. Technicznie nic trudnego ale swoje trzeba wjechać.
Z każdej strony śnieżnika jest masa ścieżek, można jeździć prawie ze bez mapy.

Ale nie gadaj ze masz tam plasko. Jeszcze przyjadę i skontroluje ;)

shaolin
20-04-2016, 14:18
komornik dobre klimaty!

elmo
20-04-2016, 14:18
Płasko - pojęcie względne, ja muszę nabić ze trzy cyfry aby mięć 400-500 m na całej trasie...

shaolin
20-04-2016, 14:35
Ja musze nabic 4, zeby miec tyle.

rotor
20-04-2016, 14:39
Tak, to czas samej jazdy. Niezbyt imponujące ale co można wymagać po kilkunastu h pracy i 4h snu ;)



czas jest spoko, sam lepszego nie miałbym, zresztą mi nie zależy na jakichkolwiek czasach (nie w głowie mi już takie wygłupy :-D
miałem obawy, czy to nie czas brutto, ( w czasie ostatniego podjadu na Klimczok, grupka "ścigantów górskich" minęła mnie z taką prędkością, że musieli wszystkie dostępne chyba koksy wziąć :D, a ja ledwo na nogach ustałem z podmuchu wiatru , bo akurat mi wypadło fotki strzelić :D

elmo
20-04-2016, 15:14
Ja musze nabic 4, zeby miec tyle.
Zawsze jest tak, że ktoś zawsze ma lepiej/gorzej ;)
Ps. Odnośnie tych lepiej/gorzej - w końcu nabyłem spd-ki. Mam nadzieję, że się nie zabiję...

zdyboo
20-04-2016, 15:21
Zabić się można tylko raz, potem już nic gorszego Cię nie spotka.

rotor
20-04-2016, 15:23
Z
w końcu nabyłem spd-ki. Mam nadzieję, że się nie zabiję...

witaj w klubie, nie jesteś sam,... bo tutaj to sami profi po dziesiątkach lat już używania ;)

M_B
20-04-2016, 15:36
Ja musze nabic 4, zeby miec tyle.

Ja też 4, ale kilometry :mrgreen:

szymony
20-04-2016, 16:01
E chopy dacie rade z spd. Jak Ja dalem, to nawet kaleka w tym pojedzie.

prz3mo
20-04-2016, 16:15
Ja do SPD też podchodzę jak do jeża... kupiłem miesiąc temu buty, jeszcze pedały trza dokupić, ale jakoś mi się nie śpieszy ;)

rotor
20-04-2016, 16:41
E chopy dacie rade z spd. Jak Ja dalem, to nawet kaleka w tym pojedzie.

Nie wiem w jakim terenie się poruszasz i jakie masz doświadczenie powiedzmy, że ja w "normalnym" użytkowaniu to się SPD nie boję, gorzej może być, jak pojadę w prawdziwe górki z prawdziwymi utrudnieniami i pułapkami. Wtedy każda zwłoka w odpięciu, może skutkować bolesnym obiciem. Jako świadom takiego scenariusza, zakupiwszy już ochraniacze na kulasy i ręca :)


Ja do SPD też podchodzę jak do jeża... kupiłem miesiąc temu buty, jeszcze pedały trza dokupić, ale jakoś mi się nie śpieszy ;)

Ja też nie wiem, jak zakończy się moja przygoda z SPD (zapewne do pierwszego poważnego wyglebienia, które będzie tym wynalazkiem spowodowane). Ale mam chęć spróbowania i wyrobienia sobie własnej opini, szczególnie, że przekonałem się już ostatnio, że pomagają (jechałem na twardszym przełożeniu niż zwykle i dałem rade :) Widać (i czuć), że w trakcie pedałowania z podciąganiem korby, więcej mięśni jest zaangażowanych w ten proces, stąd zwiększona efektywność

aha, i jeszcze dodam jedną zaletę trwałego połączenia buta z pedałem, - podczas zjazdów po kamulach, noga nie chce spadać z pedałów - a to duża sprawa :)

elmo
20-04-2016, 17:08
Ponoć ja we wszystkim - jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz... dlatego wpier pokręcę na mtb.
Niestety dziś wieje i leje z przerwami - nici z testów :(

MadOnion
21-04-2016, 06:11
Damian zapraszam w moje rejony tzn. nie moje bo to 90% pepików :D wczoraj leciałem na Kopę ale bez podjazdu po terenie to trasa na szosę idealna w miejscu podjazdu/zjazdu połozony jest nowy asfalt i można się wykładać na winklach jak Rossi ; )
A w temacie SPD to jeden z lepszych rzeczy jakie wymyślono do kolarstwa ja nie wyobrażam sobie jazdy bez : )

shaolin
21-04-2016, 08:28
Ja sie bronilem przed jazda w SPD, a teraz jak mam jechac w zwyklych kapciach to placze.

zdyboo
21-04-2016, 08:38
Od dawna powtarzam, że kliki to po koszulce rowerowej, najlepsze co można sobie kupić do roweru.

MadOnion
21-04-2016, 08:45
SPD, ciuchy i silniczek :twisted:

superkomornik
21-04-2016, 08:52
Damian zapraszam w moje rejony tzn. nie moje bo to 90% pepików :D wczoraj leciałem na Kopę ale bez podjazdu po terenie to trasa na szosę idealna w miejscu podjazdu/zjazdu połozony jest nowy asfalt i można się wykładać na winklach jak Rossi ; )


O, to elegancko bo w tym roku znowu zamierzam odwiedzic te rejony - czyli standardowo Pradziad, Dlouhe Strane, Rejviz, itd

A z SPD to jak wszyscy - bałem się tego jak pierun a teraz nie wyobrażam sobie jazdy bez. Nawet z młodym na pace czuję się pewniej jadąc z SPD.

shaolin
21-04-2016, 10:03
Od dawna powtarzam, że kliki to po koszulce rowerowej, najlepsze co można sobie kupić do roweru.
Najlepsze co mozna kupic to Kickr, potem koszulka, potem kliki.

schwepes
21-04-2016, 12:11
Najlepsze co można kupić to nowy rower. Może być nawet stary, byle był nowy :D

rotor
21-04-2016, 12:23
najlepsze co można kupić, to sprawny rower, może być używany :)

szymony
21-04-2016, 17:09
Sprawny nowy, to jest wyzwanie :-)

nikoniarz
21-04-2016, 17:25
Panowie, Wy tak serio baliście się SPD? :D W czasach kiedy ja zaczynałem przygodę z tym wynalazkiem (koniec lat 90) to każdy "poważniejszy" biker chciał je mieć. Ale o strachu czy obawach nie było mowy...

rotor
21-04-2016, 17:38
No ba! To naprawde jest wyzwanie ?
To do szymony

- - - - kolejny post - - - - - -

Bo czym starszym, to bardziej bojazliwym sie zrobil. Te siniaczki juz nie tak szybko schodza jak drzewiej bywalo ��
Do nikoniarz

krzysztof jot
21-04-2016, 17:43
Panowie - do zabawy też na rowerze - GoPro4 (który?), Garmin Virb Elite?, Virb Xe? czy może Sony X1000VR

nikoniarz
21-04-2016, 17:44
Bo czym starszym, to bardziej bojazliwym sie zrobil. Te siniaczki juz nie tak szybko schodza jak drzewiej bywalo ��
Do nikoniarz

Może poprostu zmieniło się podejście do "tematu". Nie ma czym się strachać- więcej plusów niż minusów. Chyba, że ktoś ma taki styl jazdy że często musi nagle stawiać stopę na ziemi. Wtedy faktycznie dobra platforma jest dużo lepsza. Znam też osoby, które do "latania" też wolą platformę...

szymony
21-04-2016, 17:55
Chyba, że ktoś ma taki styl jazdy że często musi nagle stawiać stopę na ziemi.

Dla takich to specjalne rowerze są - biegusy. Tylko w trochę małych rozmiarach robią, ale podparcie pewniejsze [emoji23]

nikoniarz
21-04-2016, 18:04
Dla takich to specjalne rowerze są - biegusy. Tylko w trochę małych rozmiarach robią, ale podparcie pewniejsze [emoji23]

Doprawdy zabawne :D

shaolin
22-04-2016, 08:23
Jakbys jezdzil w takich miejscach jak Szanghaj to bys sie bal kupic rower, a co dopiero spdki!

glisek
22-04-2016, 08:28
Dla takich to specjalne rowerze są - biegusy. Tylko w trochę małych rozmiarach robią, ale podparcie pewniejsze [emoji23]
w pepikowie mają taką firmę co się Kostka chyba nazywa i oni produkują biegusy z kołami nawet 26, a może i 29, no i tam faktycznie SPD nie zamontujesz :)
P.S. zamawiaj te hample przez internety bo nie kupił bym żem ci ich.

nikoniarz
22-04-2016, 08:29
Jakbys jezdzil w takich miejscach jak Szanghaj to bys sie bal kupic rower, a co dopiero spdki!

Dlatego problem mam z glowy :D

shaolin
22-04-2016, 08:58
Nie no nie jest tak zle, ostatnio tu mialem kolege z Polski na chwile i go wzialem na przejazdzke wieczorem. Oczywiscie mam jeden kask wiec mu pozyczylem, a ja bylem bez (teraz juz mam dwa bo drugi kask byl na cle przez 3 tygodnie :evil:).

KFNJXsNnBjw

rotor
22-04-2016, 09:14
Może poprostu zmieniło się podejście do "tematu". Nie ma czym się strachać- więcej plusów niż minusów. Chyba, że ktoś ma taki styl jazdy że często musi nagle stawiać stopę na ziemi. Wtedy faktycznie dobra platforma jest dużo lepsza. Znam też osoby, które do "latania" też wolą platformę...

Podejście na pewno się zmieniło, teraz gdybym np. w takich Rychlebskich miał kontuzję, to nie za bardzo miałby kto powozić "wozem drabiniastym" i byłby kłopot (na szczęście w przyszłym roku to się zmieni, bo syna zapisuje na prawko :)

elmo
22-04-2016, 09:38
Kontynuując wątek spd-ków - wczoraj miałem pierwszą przygodę z nimi... człek jednak wraz z wiekiem robi się niepotrzebnie bardziej strachliwy...
żyję, fajna zabawa, prędkość wzrosła :)
a że jak zwykle nocą kręciłem to nie musiałem się zbytnio zatrzymywać więc wypiąłem się dopiero pod chatą...
Ps. fajnie że Luna świeciła bo baterie się skończyły w lampce, pogoda super (7 stopni, wmordewind wieczorem przycichł).
Ps.2. Teraz w końcu trza się na szosę przebranżowić bo mtb po twardym to żadna frajda.

shaolin
22-04-2016, 09:49
Widac video czy sie wywalilo? Bo nie mam jak sprawdzic teraz ;)

schwepes
22-04-2016, 09:55
Panowie - do zabawy też na rowerze - GoPro4 (który?), Garmin Virb Elite?, Virb Xe? czy może Sony X1000VR
Gopro4silver FTW! Chyba że chcesz kręcić jakiś ambitnejsze video w 4K to black, ale wtedy nie pisałbyś w temacie stricte rowerowym ;).

Virby mama kiepskie matryce. Zdjęcia i video nie wychodzą nawet zbliżonej jakości do tych z GP. Do tego do GP mnogość akcesoriów dostępnych bez przejściówek. W virbach jedyne co mi się podoba to "quick release" pozwalający szybko zapiąć i zdjąć kamerkę z uchwytu na kierownicy.

Na drugim miejscu soniacz. Tutaj na plus stabilizacja. Jakościowo (foto/video) poprzednia wersja była słabsza, nie wiem jak "tysiączka".

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

shaolin
22-04-2016, 09:58
Najlepiej to REDa zamontowac, ale pewno bedzie wazyl tyle co moj rower ;)

szymony
22-04-2016, 10:09
Widac video czy sie wywalilo? Bo nie mam jak sprawdzic teraz ;)
Świeci się.

nikoniarz
22-04-2016, 10:13
Podejście na pewno się zmieniło, teraz gdybym np. w takich Rychlebskich miał kontuzję, to nie za bardzo miałby kto powozić "wozem drabiniastym" i byłby kłopot (na szczęście w przyszłym roku to się zmieni, bo syna zapisuje na prawko :)

Ogolnie to na rychleby warto wykupic ubezpieczenie. Znajomy zrobil sobie kiedys kuku na czeskich trasach i konieczny byl transport smiglowcem i szpital... Rachunek byl spory.

rotor
22-04-2016, 10:58
grubo! pewnie walnął z jednego z tych wilgotnych mostków

MadOnion
22-04-2016, 15:01
Jako, że to wątek o rowerach ; )

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/08926071725010666308.jpg)
nie zwracajcie uwagi na moje linie ; )

rotor
22-04-2016, 15:04
... jest na sali Cyganka? powróżyłaby Ci za drobne, ... może niedługo czeka Cię nowy bajk ?? :D

shaolin
22-04-2016, 15:47
Brakuje paru elementow temu roweru!

zdyboo
22-04-2016, 17:23
https://www.youtube.com/watch?v=BJ_YLdX7Lg4

Pewnie widzieliście już ten film, bo viralowo się po necie szerzy, nawet na road.cc jest.
Wielkie brawa dla gościa, ciekaw jestem tylko co dostanie za to, nagrodę od Policji czy zarzuty? W naszych czasach braku jaj i politycznie poprawnej chęci, aby wszystkim zrobić dobrze, nie jestem taki pewien jak to się skończy.

nikoniarz
22-04-2016, 17:35
grubo! pewnie walnął z jednego z tych wilgotnych mostków

To było chyba w bike parku w Koutach. Na pewno nie w Rychlebach.

szymony
22-04-2016, 17:36
Jako, że to wątek o rowerach ; )

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/08926071725010666308.jpg)
nie zwracajcie uwagi na moje linie ; )
Jaki to rozmiar ramy.


https://www.youtube.com/watch?v=BJ_YLdX7Lg4

Pewnie widzieliście już ten film, bo viralowo się po necie szerzy, nawet na road.cc jest.
Wielkie brawa dla gościa, ciekaw jestem tylko co dostanie za to, nagrodę od Policji czy zarzuty? W naszych czasach braku jaj i politycznie poprawnej chęci, aby wszystkim zrobić dobrze, nie jestem taki pewien jak to się skończy.
Parę punktów w programie lojalnościowym naszych umiłowanych służb mundurowych, by się zdobyło. I jak się który panu Zbyszku & Mariuszu będzie chciał przypodobać, to faktycznie mogą go czekać kazamaty.

nowart
22-04-2016, 17:36
Wiem, że padały już tutaj podobne pytania tylko wicie-rozumicie... 430 stron... :)
Zatem - sprawca płci męskiej, wzrostu ok 145cm, znaków szczególnych brak poszukuje sprzętu do codziennych szaleństw. 24" już mu za małe, znalezienie 26" na względnie małej ramie mającego w nazwie coś lepszego niż "amortyzator i shimano" graniczy z cudem. Wolę już mu kupić coś sztywnego niż gówniane imadło ważące pod 3 kg typu santour xcm czy inny zoom. Oczywiście nie oczekuję Reby, xt i cudów, ale też nie chciałbym aby ważył jak dotychczasowy jego rowerek pod 15kg.
Macie coś dla swoich pociech co moglibyście polecić? Może złożyć samemu - sie tata zna, narzędzia ma więc z tym problemu by nie było tylko czy warto... pomożecie? :)

szymony
22-04-2016, 17:45
Ja bym składał. Tak na szybko oblukałem rometa i wszystko waży 14kg.
https://youtu.be/7lWWDEgqZ3g

superkomornik
22-04-2016, 19:06
https://www.youtube.com/watch?v=BJ_YLdX7Lg4

Pewnie widzieliście już ten film, bo viralowo się po necie szerzy, nawet na road.cc jest.
Wielkie brawa dla gościa, ciekaw jestem tylko co dostanie za to, nagrodę od Policji czy zarzuty? W naszych czasach braku jaj i politycznie poprawnej chęci, aby wszystkim zrobić dobrze, nie jestem taki pewien jak to się skończy.

Podobno panowie polucjanci już powiedzieli że konsekwencji nie poniesie. W przeciwieństwie do dwóch podchmielonych dam ;)

mateo912
22-04-2016, 23:47
https://www.youtube.com/watch?v=BJ_YLdX7Lg4

Pewnie widzieliście już ten film, bo viralowo się po necie szerzy, nawet na road.cc jest.
Wielkie brawa dla gościa, ciekaw jestem tylko co dostanie za to, nagrodę od Policji czy zarzuty? W naszych czasach braku jaj i politycznie poprawnej chęci, aby wszystkim zrobić dobrze, nie jestem taki pewien jak to się skończy.

tutaj wiadomość z 1 ręki ;)
http://www.sadistic.pl/zatrzymanie-obywatelskie-zlodziejek-torebki-wroclaw-19416r-vt410508,45.htm

M_B
23-04-2016, 08:23
Wiem, że padały już tutaj podobne pytania tylko wicie-rozumicie... 430 stron... :)
Zatem - sprawca płci męskiej, wzrostu ok 145cm, znaków szczególnych brak poszukuje sprzętu do codziennych szaleństw. 24" już mu za małe, znalezienie 26" na względnie małej ramie mającego w nazwie coś lepszego niż "amortyzator i shimano" graniczy z cudem. Wolę już mu kupić coś sztywnego niż gówniane imadło ważące pod 3 kg typu santour xcm czy inny zoom. Oczywiście nie oczekuję Reby, xt i cudów, ale też nie chciałbym aby ważył jak dotychczasowy jego rowerek pod 15kg.
Macie coś dla swoich pociech co moglibyście polecić? Może złożyć samemu - sie tata zna, narzędzia ma więc z tym problemu by nie było tylko czy warto... pomożecie? :)

http://velo.pl/rowery/mlodziezowe-i-dzieciece/mlodziezowe-26/author/sonic-26-2016

nowart
23-04-2016, 09:46
2800zł za acera, tektro i chińszczyznę zaklejoną naklejką Author... no na głowę nie upadłem jeszcze ale dzięki za chęci :) jedynie te najtańsze powietrze w firście ratuje resztki twarzy tego sprzęciku :D

M_B
23-04-2016, 10:26
Biorąc pod uwagę, że prawie nie ma rowerów na kołach 26, a ten waży dość mało, to i tak nie jest źle. ;)

rotor
23-04-2016, 10:28
Panowie, w każdych butach w systemie SPD, montują bloki w tym samym miejscu? rozchodzi mi się o to, że chętnie widziałbym je bliżej środka śródstopia, a nie "w paluchach ;) Przez takie zamontowanie, jak do tej pory, pedałuję na generalnie zgiętej za bardzo w kolanie nodze. Podwyższenie siodła raczej nie wskazane, gdyż wtedy do ziemi będę za mało dosięgał stopami. Sytuację pogarsza fakt, że Moon ma korby 170mm, więc problem jeszcze pogłębia.

szymony
23-04-2016, 12:53
1.5-2cm przód-tył powinno się dać przesunąć. Na środku buta raczej się nie da.
Się mały peszek dziś mi się przytrafił. Po raz pierwszy padł mi orux i pół wycieczki z komami poszło się.... Zapomniałem też "dezodorantu" i akurat trafiły mi się trzy nie planowane segmenty z wiejskimi burkami.

rotor
23-04-2016, 13:31
regulacje już wykorzystałem na max
ja wczoraj miałem "przygody", ale to opowiem na czasie...:roll:

zdyboo
23-04-2016, 15:55
Podwyższenie siodła raczej nie wskazane, gdyż wtedy do ziemi będę za mało dosięgał stopami.

Jak siedzę na siodle i rower jest pionowo, to też nie dosięgam stopami ziemi. To normalne, skoro noga ma być niemal wyprostowana przy stopie na pedale w najniższej pozycji.

jarek76
23-04-2016, 16:29
Cebula kupiłem koszulkę HBA, fajna jest, polecam :-)

rotor
23-04-2016, 19:04
. To normalne, skoro noga ma być niemal wyprostowana przy stopie na pedale w najniższej pozycji.

słowo kucz to "niemal", nie wiadomo dokładnie ile to jest
czyli, jak się podpierasz obiema stopami siedząc na siodle, to ile dosięgasz ziemi ?

nikoniarz
23-04-2016, 19:25
słowo kucz to "niemal", nie wiadomo dokładnie ile to jest
Pedałując piętami noga ma się prostować w kolanie. To jest odniesienie do poprawnej pozycji

czyli, jak się podpierasz obiema stopami siedząc na siodle, to ile dosięgasz ziemi ?
Podpieranie nie ma nic do rzeczy przy ustawianiu wysokości siodła. A już na pewno nie jest to jakikolwiek "wyznacznik" do ustawiania wysokości siodła. Siodło ma być dobrze ustawione do jazdy a nie do podpierania.

chaos
23-04-2016, 19:57
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/GXJcyYy-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/GXJcyYy.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/pOcJG6O-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/pOcJG6O.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/ufpsNF2-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ufpsNF2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/Au7fxwO-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Au7fxwO.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/6V8a4LS-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/6V8a4LS.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/NgdgFIF-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/NgdgFIF.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/XobpDUt-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/XobpDUt.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/JKUHfWd-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/JKUHfWd.jpg)

rotor
23-04-2016, 20:16
Pedałując piętami noga ma się prostować w kolanie. To jest odniesienie do poprawnej pozycji.
noo gdzieś to widziałem, chyba lata temu w teleranku, .. serio :)
idę zobaczyć, jak ja to mam ustawione


Podpieranie nie ma nic do rzeczy przy ustawianiu wysokości siodła. A już na pewno nie jest to jakikolwiek "wyznacznik" do ustawiania wysokości siodła. Siodło ma być dobrze ustawione do jazdy a nie do podpierania.
pewnie nie jest wyznacznikiem fachowym, ale ja tak nauczonym od dziecka (ale nie, nie myślcie, że całą stopą, czy nawet połową, ot tak żeby utrzymać równowagę,) więc chyba tak ma być w moim przypadku :)

- - - - kolejny post - - - - - -

chaos, a gdzieżeś to bywał ?
kartkę nam jaką wysłał ? :)

nikoniarz
23-04-2016, 20:16
Rower jest do jazdy a nie do podpierania nogą :D

"Prezentowany tu sposób przyda się kolarzom szosowym i MTB w tym nie tylko w XC czy XCM, ale i enduro. Pierwszym etapem jest próba z pedałowaniem wstecz. Rower należy umieścić w trenażerze. Badany musi umieścić pięty (!) na pedałach, a następnie wykonać kilka obrotów wstecz.
Siodło musi być ustawione na takiej wysokości, żeby w najniższym punkcie (w klasycznej ramie korby ułożone równolegle do rury podsiodłowej) kolano było całkowicie wyprostowane, ale równocześnie biodra nie przesuwały się na boki siodełka. Jeśli kolana nie rozprostowują się, siodło należy unieść o ok. centymetr i powtórzyć próbę, jeśli biodra przesuwają się na boki siodło należy obniżyć. Łatwizna.
Powyższa procedura powinna wystarczyć większości z rowerzystów, jej wykonanie zajmuje kilka minut, ale jeśli ktoś chce naprawdę dobrze ustawić siodło, musi poświęcić temu zagadnieniu znacznie więcej czasu i uwzględnić kilka spraw. Po pierwsze optymalna odległość powierzchni siodełka od osi suportu to przedział wysokości, w obrębie których rowerzysta dobrze się czuje.
Przedział jest mały i zazwyczaj nie przekracza 1 cm. " -źródło bikeBoard

chaos
23-04-2016, 20:24
chaos, a gdzieżeś to bywał ?
kartkę nam jaką wysłał ? :)

Rycerka - Mała Hora - Rycerzowa - Przegibek - Bednoszka Wielka - Praszywka Wielka - Rycerka

shaolin
24-04-2016, 06:31
Anton cos Ty zrobil tym zdjeciom? :shock:

zdyboo
24-04-2016, 07:26
jak się podpierasz obiema stopami siedząc na siodle, to ile dosięgasz ziemi ?

Nie podpieram się, jak napisał nikoniarz rower jest do jazdy, nie do podpierania się. Jak się muszę zatrzymać, to wypinam jeden but, zwykle lewy, pochylam rower i podpieram się, czasem nawet zsiadam z siodła. To są podstawy podstaw.

rotor
24-04-2016, 11:10
Nigdy tak wysoko nie podnosiłem siodła, chociażby ze względu na czucie się bardziej bezpiecznie, no i też ze względu na pozycje dla mnie wygodniejszą. No ale będę musiał popróbować, może zmienię styl..
--------------------
Dzień zaczął się pomyślnie, odzyskałem Moona (nie doliczę się już który raz :twisted: ), ale już na starcie dziwna "przygoda", otóż zgubiłem moją ulubioną tylną lampkę Walle :( , po prostu pękł plastik i odpadła-zmęczenie materiału. Wziąłem od młodszego syna i przyczepiłem do plecaka, bo powrót planowałem na późne godziny


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/MGracl6-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/MGracl6.jpg)

- tempo narzuciłem zabójcze, jak na mnie, praktycznie bez odpoczynku pokonałem te 500m i kilkanaście km dzielące mnie od moich górek (zasługa spd-ków i zmierzchu, bo chciałem jeszcze za dnia dotrzeć :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/xZwkUip-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/xZwkUip.jpg)

- rozbiłem obóz i czekałem na "kumpla" dla mojego rowerza ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/tH2knNB-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/tH2knNB.jpg)

cdn.

nowart
24-04-2016, 11:29
Nie podpieram się, jak napisał nikoniarz rower jest do jazdy, nie do podpierania się. Jak się muszę zatrzymać, to wypinam jeden but, zwykle lewy, pochylam rower i podpieram się, czasem nawet zsiadam z siodła. To są podstawy podstaw.

To słówko dodam ze swojej branży - to również podstawy jeśli mamy ochotę odciążyć kolana i zachować je jak najdłużej w sprawności. Im większy kąt rozwarcia tym mniejsze obciążenie stawu kolanowego.

nikoniarz
24-04-2016, 12:34
rotor, nie pamiętam ile masz wzrostu, ale siodło masz bardzo nisko, jakieś 4 cm niżej niż ja (przy wzroście bodajże 173 cm). Ja wiem, że sam wzrost nie jest wyznacznikiem wysokości siodła bo ludzie mają różnej długości nogi, ale naprawdę szkoda Twoich kolan na jazdę przy takim przykurczu... A i pedałowanie śródstopiem (o czym wcześniej pisałeś) nie jest najlepszym pomysłem na korzystanie z roweru...

rotor
24-04-2016, 13:40
To słówko dodam ze swojej branży - to również podstawy jeśli mamy ochotę odciążyć kolana i zachować je jak najdłużej w sprawności. Im większy kąt rozwarcia tym mniejsze obciążenie stawu kolanowego.


rotor, nie pamiętam ile masz wzrostu, ale siodło masz bardzo nisko, jakieś 4 cm niżej niż ja (przy wzroście bodajże 173 cm). Ja wiem, że sam wzrost nie jest wyznacznikiem wysokości siodła bo ludzie mają różnej długości nogi, ale naprawdę szkoda Twoich kolan na jazdę przy takim przykurczu... A i pedałowanie śródstopiem (o czym wcześniej pisałeś) nie jest najlepszym pomysłem na korzystanie z roweru...

dzięki Panowie za rady, naprawdę poważnie do nich podchodzę i już wczoraj wieczorem zrobiłem sobie przymiarkę "na sucho" i winda poszła ze 2-3 cm do góry, resztę zweryfikuje podczas kręcenia
Do tej pory nie czułem potrzeby zmian, wydawało się wszystko ok.
Założenie spd spowodowało zastanowienie się nad tą sprawą.
--------------
c.d.
- "księżycowy krajobraz" :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/H8SDTtw-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/H8SDTtw.jpg)

- księżycowy krajobraz, już na serio :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/X7NfhdX-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/X7NfhdX.jpg)

- a to mój obóz


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/JF7PnzG-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/JF7PnzG.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/yhtglut-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/yhtglut.jpg)

- wszystko, co dobre, szybko się kończy i czas wracać
Założyłem ochraniacze dla testu w praktyce, pokrowiec na plecak p.deszczowy (było błocko, więc chciałem uchronić nowy plecak) i zonk,.. urwały się gumki od pokrowca Szitmano, zakręciłem je jakoś i dopiąłem lampkę.
Zjazd był rekordowy 52km/h tam, gdzie na HT osiągałem max.35 i było to wielkie "łał". Moon leci jak strzała i czym szybciej, tym wydaje się lepiej :) (zresztą zgodnie z teorią o pokonywaniu trudniejszych, kamienistych, dziurawych odcinków)
Nagle z tyłu pleców coś zaczęło majtać, zatrzymałem się, a tu pokrowiec z plecaka wciągnięty w tryby kasety i lampka oczywiście gdzieś spadła (druga tego dnia zguba !)
---
Może macie jakąś lampkę na oku, sprawdzoną w boju, trwałą, na dwa AAA i dobrze widoczną również z boku, dającą mocne światło i ze trzy tryby do wyboru?

- - - - kolejny post - - - - - -


siodło masz bardzo nisko, jakieś 4 cm niżej niż ja (przy wzroście bodajże 173 cm)....

to może być złudne wrażenie, gdyż mam na max podkładki założone, kierę ze wzniosem i mostek wyższy

nikoniarz
24-04-2016, 13:46
to może być złudne wrażenie, gdyż mam na max podkładki założone, kierę ze wzniosem i mostek wyższy

Ale ja pisałem o wysokości siodła a nie kierownicy :) To nie jest złudzenie, bo wyraźnie widać wsuniętą na maxa sztycę...

chaos
24-04-2016, 13:47
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/lampki20frog_mix5-2.jpg
źródło (http://www.planettoys.pl/uploads/images/lampki%20frog_mix5.jpg)

rotor
24-04-2016, 14:32
Ale ja pisałem o wysokości siodła a nie kierownicy :) To nie jest złudzenie, bo wyraźnie widać wsuniętą na maxa sztycę...
ok, sądziłem, że się sugerujesz pozycją siodła wzgl. kiery



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/lampki20frog_mix5-2.jpg
źródło (http://www.planettoys.pl/uploads/images/lampki%20frog_mix5.jpg)

dają ognia? ale one są na pastylki ?

M_B
24-04-2016, 14:39
Te lampki są spoko, ale ja ich używam tylko "żeby były" ;) Możesz ich kupić nawet 10 sztuk, bo kosztują jakieś 4 złote :D

rotor
24-04-2016, 15:46
Te lampki są spoko, ale ja ich używam tylko "żeby były" ;) Możesz ich kupić nawet 10 sztuk, bo kosztują jakieś 4 złote :D

no nie, "żeby były"
lampka ma spełniać swoją funkcję na poziomie wyższym, niż się to powszechnie uważa i ten poziom obserwuje w setkach różnych modeli za przysłowiowe 1,5zł
Ma być widoczna z dala z tyłu i boku, w środku miasta oświetlonego, jak choinka, ma być jednoznaczna, a nie ma powodować u kierowcy auta, czy innego tira, " czy mi się wydaje, czy tam jakiś rowerzysta jedzie przede mną, bo COŚ tam migoce niewyraźnie" :)

krzysztof jot
24-04-2016, 18:58
Tak na szybko w kwestii wysokości siodła. Teoria a praktyka... ostatnie trendy obnizają siodlo, noga ugięta w kolanie 10-15% a tak generalnie to bardzo indywidualna sprawa a wysokość ma istotny wpływ na transmisję siły... że wystarczy zobaczyć pozycję byłego mistrza olimpijskiego i swiata
http://www.sportfoto.com.pl/?do=gallery&search=Martinez&mode=OR&gid=&foto=11

chudeusz
24-04-2016, 19:24
Jak tak patrzę w relacjach z wyścigów kolarskich to daleko im do wyprostowanej nogi więc trochę tych Waszych porad nie rozumiem. Nie ma chyba uniwersalnego ustawienia dla wszystkich a poradników wzajemnie się wykluczających jest w sieci mnóstwo.

superkomornik
24-04-2016, 21:13
Wy tu sobie dyskutujcie o pedałach i lampkach a ja Wam pokaże jak wygląda wiosenne przesilenie na dolnym śląsku...

t2uQ8L5hcyk

elmo
24-04-2016, 22:05
Wy tu sobie dyskutujcie o pedałach i lampkach a ja Wam pokaże jak wygląda wiosenne przesilenie na dolnym śląsku...

t2uQ8L5hcyk
Wszak od kilku sezonów białe święta to te Wielkanocne, nie Bożonarodzeniowe :)

rotor
24-04-2016, 22:40
pozycja nogi za bardzo wyprostowana, jest tak samo szkodliwa, jak za bardzo zgięta - jedna i druga opcja niezbyt dobrze wpływa na staw kolanowy

MadOnion
25-04-2016, 07:38
Tak na szybko w kwestii wysokości siodła. Teoria a praktyka... ostatnie trendy obnizają siodlo, noga ugięta w kolanie 10-15% a tak generalnie to bardzo indywidualna sprawa a wysokość ma istotny wpływ na transmisję siły... że wystarczy zobaczyć pozycję byłego mistrza olimpijskiego i swiata
http://www.sportfoto.com.pl/?do=gallery&search=Martinez&mode=OR&gid=&foto=11
Nie ma co patrzeć na MŚ z ubiegłej dekady czy tego aktualnego skoro wysokość siodełka jest sprawą indywidualną.

shaolin
25-04-2016, 08:20
Jak ja robilem swoj test tydzien temu to robilem na nowej wysokosci siodelka (odrobine wyzej mimo, ze moje jest w dobrej pozycji wg bikefitterskich zasad bo kat zgiecia giry jest we wlasciwym zakresie) i co? I bylo bardzo dziwnie bo przez 1.5 roku jezdzilem w delikatnie innej pozycji ale wykrecilem najlepsze numery w zyciu. Pewnie wykrecilbym lepsze gdybym nie mial srogiej sraczki rano.

Sposob z pieta na pedziu jest latwy i prosty do ogarniecia jak sie nie ma dostepu do bikefitterskich narzedzi z prawdziwego zdarzenia. A jazda na zbyt nisko ustawionym siodle jest gorsza niz gdyby jezdzic z siodlem pod broda (chociaz obie wersje sa BE).

schwepes
25-04-2016, 15:28
Część osób twierdzi, że bikefitting to szamaństwo ;)

superkomornik
25-04-2016, 17:13
Kilka kasztaniaków z gór sowich

Zaczęło się w miarę

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/4t4o6e-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/4t4o6e.jpg)

Później już tylko ęduro wpych

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/2guysdy-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/2guysdy.jpg)

Widok z Kalenicy

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/29cuouq-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/29cuouq.jpg)

W drodze na Wielką Sowę

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/2vwzbph-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2vwzbph.jpg)

Zdjęcie z sówką a po tym ęduro zjazd czarną trasa

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/4sfltd-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/4sfltd.jpg)

Widok na Ślężę i Radunię gdzieś ze zjazdu do Kamionek

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/2akcy9y-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2akcy9y.jpg)

I moja nowa, kompaktowa nóżka ;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/28wdpmq-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/28wdpmq.jpg)

Przyznam szczerze że napęd 22x36 na kołach 26" daje rade na stromiznach. Koledzy na większych kołach i twardszych napędach mieli trudniej pod góre. A na zjazdach przydał się blat (44), ja na triple mogę latać do śmierci ;)

nikoniarz
25-04-2016, 17:39
Przyznam szczerze że napęd 22x36 na kołach 26" daje rade na stromiznach

Daje radę nawet przy kołach 650b. Względem kół 26" jest to różnica jednego "ząbka" na tyle. Chociaż prawda taka, że miękkich przełożeń nigdy za wiele, i jakbym miał z tyłu 40T to wcale bym się nie obraził :D

rotor
25-04-2016, 17:43
Bravo, bardzo ładna relacja :)
Mi brakuje, żeby więcej ludków pokazywało swoje tripy i sprzęty, zawsze można coś nowego wypatrzeć, zapytać, dowiedzieć ..
Jest dosłownie kilku bikerów, co wystawiają fotki, a reszta się leni, czy co :roll: , do dzieła Pany!

rotor
25-04-2016, 18:22
- wczoraj postawiłem na eksploracje nieznanych dróg

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/COUn4Ju-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/COUn4Ju.jpg)

- okoliczna górka, ma wiele różnych dróg leśnych, postanowiłem sprawdzić dokąd prowadzi jedna z nich


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/p5WPvId-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/p5WPvId.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/9AvdtZW-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/9AvdtZW.jpg)

- Beskid Mały zbudowany jest w większości z piaskowców


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/JHc9SWU-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/JHc9SWU.jpg)

- docieram do końca drogi (niestety) i widzę, że ładny kiczowaty zachodzik się kroi


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/msP5WOe-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/msP5WOe.jpg)

- postanawiam wracać i takie oto okoliczności przyrody zastaję


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/mNvjqJB-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/mNvjqJB.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/ZiKFFI6-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ZiKFFI6.jpg)

- a to trofeum znalezione na końcu ślepej leśnej drogi (proszę nie kojarzyć tego z "przyprawianiem rogów" wśród ludzi, po wczorajszym tripie, notowania Moona wzrosły :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/WMAdu9R-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/WMAdu9R.jpg)

Było fajnie, nowy set z wysokością windy, się sprawdził (dodam jeszcze z 7mm i przetestuje, ale chyba było dość)
Trosze mnie zlało i zasypało drobnym gradem, na szczęście krótkotrwale.

zdyboo
25-04-2016, 18:23
Część osób twierdzi, że bikefitting to szamaństwo ;)

Można też po staremu, próbować do skutku, przesuwając siodło, zmieniając co rusz kierę i/lub mostek. Tylko, że jak po 30, 40 km zaczyna boleć kark albo palce drętwieją i nic nie pomaga, to jednak w końcu korzysta się z usług specjalistów. Choć przymusu nie ma, a jeszcze kilkanaście lat temu nie było wyjścia i trzeba było metodą prób i błędów.


Jest dosłownie kilku bikerów, co wystawiają fotki, a reszta się leni, czy co :roll: , do dzieła Pany!

Reszta jeździ. :P
Ja sobie nie przypominam, żebym podczas wyjazdu rowerowego jakieś super fotosy czynił. Nawet przestałem już wozić ze sobą aparat, jakby co mam telefon w którym mam i tak więcej Mpx niż w aparacie.

schwepes
25-04-2016, 19:02
Można też po staremu, próbować do skutku, przesuwając siodło, zmieniając co rusz kierę i/lub mostek. Tylko, że jak po 30, 40 km zaczyna boleć kark albo palce drętwieją i nic nie pomaga, to jednak w końcu korzysta się z usług specjalistów. Choć przymusu nie ma, a jeszcze kilkanaście lat temu nie było wyjścia i trzeba było metodą prób i błędów.

Zauważyłem że na większość rowerowych przypadłości pomaga mocne deptanie po pedałach :D. Wtedy nic nie boli. Ani tyłek, ani ręce. No... tylko nogi :-P

Wysłane z mojej Nokii 3110 przy pomocy Taptalk

rotor
25-04-2016, 19:51
Reszta jeździ. :P
Ja sobie nie przypominam, żebym podczas wyjazdu rowerowego jakieś super fotosy czynił. Nawet przestałem już wozić ze sobą aparat, jakby co mam telefon w którym mam i tak więcej Mpx niż w aparacie.

- komóry to robią teraz świetne foty, więc to żadne usprawiedliwienie (ja tylko dlatego zanabyłem kompakta, bo komóra nie miała RAWów i jeszcze paru innych rzeczy)
- a kto tu super foty czyni ?, same gnioty i kasztany, poza tym widziałem już parę Twoich zdjęć, więc nie pitol i dawaj co masz :D

superkomornik
25-04-2016, 20:12
Ja wszystko wale komòrką. Za leniwy jestem żeby wozić aparat.
I robie glownie przy okazji ladnego widoku czy postoju. Ew do rejestracji zabawy w rzucanie śnieżkami ;)

Sporo tez zależy od trasy. Bo częściej robie na szerokich, latwych technicznie ścieżkach niż na singlach gdzie oddaje sie frajdzie latania rowerem.

zdyboo
25-04-2016, 20:30
Wiadomo, zjazdy są od robienia Vmaxów nie zdjęć. ;)

Wieś polska z sobotniego wypadu.


http://tomzych.com/pictures/forum/komora/DSC_0058-01s.jpeg
źródło (http://tomzych.com/pictures/forum/komora/DSC_0058-01s.jpeg)

U mnie na rower w kadrze nie ma co liczyć chyba, że wyjątkowo sztafażu będę potrzebował.

rotor
25-04-2016, 22:19
Ja wszystko wale komòrką. Za leniwy jestem żeby wozić aparat.
.
no ja tyż, z początku myślałem, że aparat pokroju D3300 będzie ok na rower, ale nie - za duży kloc :)
później krótko waliłem komórą, ale ta jakość szczegółów mnie zniechęciła, więc zanabyłem małego Panasa i jest spoko kompakcik, oczywiście ma swoje wady, ale przy umiejętnym traktowaniu i w odpowiednich warunkach, pozwala na foty formatu A4 w zasadzie tylko dla fachowców do odróżnienia od lustra (a format ten pozwala już dać jakiś ładniejszy widoczek na ścianę) Za jakiś czas zapoluję na coś podobnego w wymiarach, ale by miał gibany ekranik, gdyż tego mi najbardziej brakuje.



Wieś polska z sobotniego wypadu.

U mnie na rower w kadrze nie ma co liczyć chyba, że wyjątkowo sztafażu będę potrzebował.

no i piękny sklep, przypominający czasy GS-owskich spożywczaków, do których szło się na oranżadę w czasie upałów i poza tym niewiele w nich było
- a to czemu, dlaczego na rowerz nie mogemy liczyć ? zaraz Ci obczaje jak sztyce masz wysuniętą , hehe... , taki dżołk :)

MadOnion
25-04-2016, 22:47
Panowie! graty za extra foty pozazdrościć jeno!

rotor
26-04-2016, 01:06
w Biedronce kupiłem dziś (ostatni) power bank 4800mAh za 25zeta, może kogoś zainteresuje taki deal i u siebie znajdzie jeszcze
http://www.biedronka.pl/pl/product,id,9941,name,ladowarka-przenosna-power-bank-4800-mah

zdyboo
26-04-2016, 04:34
- a to czemu, dlaczego na rowerz nie mogemy liczyć ? zaraz Ci obczaje jak sztyce masz wysuniętą , hehe... , taki dżołk :)

Ja już się rowerem (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=140181&p=3667434&viewfull=1#post3667434) chwaliłem. Sztyca tak samo wysunięta od 7 lat.

shaolin
26-04-2016, 04:38
Część osób twierdzi, że bikefitting to szamaństwo ;)

Problem jest taki, ze to bajkfiterzy sa z dupy, a nie bajkfit sam w sobie ;) Eddy Merckx byl jednym z tych, ktorzy bardzo mocno wierzyli w bajkfit zanim bajkfit w ogole zaczal sie na powaznie ;)


Kilka kasztaniaków z gór sowich

Zaczęło się w miarę

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/4t4o6e-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/4t4o6e.jpg)

Później już tylko ęduro wpych

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/2guysdy-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/2guysdy.jpg)

Widok z Kalenicy

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/29cuouq-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/29cuouq.jpg)

W drodze na Wielką Sowę

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/2vwzbph-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2vwzbph.jpg)

Zdjęcie z sówką a po tym ęduro zjazd czarną trasa

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/4sfltd-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/4sfltd.jpg)

Widok na Ślężę i Radunię gdzieś ze zjazdu do Kamionek

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/2akcy9y-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/2akcy9y.jpg)

I moja nowa, kompaktowa nóżka ;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/28wdpmq-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/28wdpmq.jpg)

Przyznam szczerze że napęd 22x36 na kołach 26" daje rade na stromiznach. Koledzy na większych kołach i twardszych napędach mieli trudniej pod góre. A na zjazdach przydał się blat (44), ja na triple mogę latać do śmierci ;)


- wczoraj postawiłem na eksploracje nieznanych dróg

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/COUn4Ju-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/COUn4Ju.jpg)

- okoliczna górka, ma wiele różnych dróg leśnych, postanowiłem sprawdzić dokąd prowadzi jedna z nich


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/p5WPvId-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/p5WPvId.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/9AvdtZW-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/9AvdtZW.jpg)

- Beskid Mały zbudowany jest w większości z piaskowców


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/JHc9SWU-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/JHc9SWU.jpg)

- docieram do końca drogi (niestety) i widzę, że ładny kiczowaty zachodzik się kroi


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/msP5WOe-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/msP5WOe.jpg)

- postanawiam wracać i takie oto okoliczności przyrody zastaję


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/mNvjqJB-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/mNvjqJB.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/ZiKFFI6-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ZiKFFI6.jpg)

- a to trofeum znalezione na końcu ślepej leśnej drogi (proszę nie kojarzyć tego z "przyprawianiem rogów" wśród ludzi, po wczorajszym tripie, notowania Moona wzrosły :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/WMAdu9R-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/WMAdu9R.jpg)

Było fajnie, nowy set z wysokością windy, się sprawdził (dodam jeszcze z 7mm i przetestuje, ale chyba było dość)
Trosze mnie zlało i zasypało drobnym gradem, na szczęście krótkotrwale.

Mega strzaly chlopaki!


Zauważyłem że na większość rowerowych przypadłości pomaga mocne deptanie po pedałach :D. Wtedy nic nie boli. Ani tyłek, ani ręce. No... tylko nogi :-P

Wysłane z mojej Nokii 3110 przy pomocy Taptalk

Polecam 6h na wahoo w zwifcie :mrgreen:

rotor
26-04-2016, 09:46
Panowie! graty za extra foty pozazdrościć jeno!




Mega strzaly chlopaki!



senkju :)
dawać chopy swoje foty !

- - - - kolejny post - - - - - -


Ja już się rowerem (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=140181&p=3667434&viewfull=1#post3667434) chwaliłem. Sztyca tak samo wysunięta od 7 lat.
no, widziałem go kiedyś, to jest tzw. cross ?
tera patrzę, jak bajkerzy majo te klamki i inne dźwignie poustawiane - z czystej ciekawości :)

zdyboo
26-04-2016, 11:27
Ja klamki i manetki mam bardzo nietypowo, niemalże pionowo w dół. Nie kojarzę nikogo kto miałby podobnie.

nikoniarz
26-04-2016, 11:54
Ja klamki i manetki mam bardzo nietypowo, niemalże pionowo w dół. Nie kojarzę nikogo kto miałby podobnie.

Moj kumpel tak ma :)

rotor
26-04-2016, 12:01
Ja klamki i manetki mam bardzo nietypowo, niemalże pionowo w dół. Nie kojarzę nikogo kto miałby podobnie.

a hamujesz dwoma palcami, czy jednym?
widziałem, ze niektórzy mają tak daleko odsuniętą klamkę, że mogą sięgnąć tylko wskazującym na samym końcu dźwigni
ja jestem w fazie testów, ale generalnie uważam, że operowanie dwoma paluchami, daje o wiele lepszą kontrolę (dozowanie siły) podczas hamowania i nie mylić tego z siłą

MadOnion
26-04-2016, 12:35
Król Julian miał kiedyś klamki go góry ; )

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/frenchathletesontheeveoftheolympicgamesi-1.jpg
źródło (http://media.gettyimages.com/photos/french-athletes-on-the-eve-of-the-olympic-games-in-london-2012-julien-picture-id163155508)

ja jestem w fazie testów, ale generalnie uważam, że operowanie dwoma paluchami, daje o wiele lepszą kontrolę (dozowanie siły) podczas hamowania i nie mylić tego z siłą
Kwestia indywidualna, dużo zależy od modelu hampli i terenu po jakim śmigasz. Hamowane 2 palcami osłabia też chwyt kierownicy a w trudnym technicznie terenie może decydować o wyborze hamowanie jednym paluchem.
A dozowanie siły to tzw. modulacja : )

zdyboo
26-04-2016, 12:51
a hamujesz dwoma palcami, czy jednym?

Dwoma hamuję, klamki zawsze odsunięte na maxa. Ja mam dość duże dłonie i nie mam problemu z sięgnięciem do klamek i manetek.

Jak już dotarłem M8000, to jest moc, poprawa po M665 jest bardzo odczuwalna, a nawet nie mam icetecha.

shaolin
26-04-2016, 13:53
Ja hamuje nogami ale tylko jak latam ostrym :twisted:

nikoniarz
26-04-2016, 14:03
Ja hamuje tylko wskazujacym. Klamki sa tak ustawione, ze palec mam na samym koncu klamki. Dwa palce na jednej klamce sa w moim przypadku zupelnie zbedne z paru powodow. Po pierwsze- jeden zupelnie wystarcza by skutecznie hamowac, po drugie- w obu rowerach mam tak krotkie klamki ze dwa palce niewygodnie leza, po trzecie- pewniej sie trzyma kierownice o czym wyzej wspomniano.

zdyboo
26-04-2016, 14:08
Mnie dwa palce, akurat mieszczą się na klamce na dwa palce, obecnie Shimano i Magura. Siły faktycznie aż nadto, ale tak jestem przyzwyczajony jeszcze od czasów V-ek. Obecnie na szosie utrzymać kierę czterema najmniejszym palcami, to nie jest problem.

nikoniarz
26-04-2016, 14:21
Mnie dwa palce, akurat mieszczą się na klamce na dwa palce, obecnie Shimano

Dla mnie dwa palce na klamce Shimano (mowa o tych nowszych, od 2011 r.) to dyskomfort...

zdyboo
26-04-2016, 15:07
Ja mam dość szczupłe dłonie, zatem może nie tyle duże, jak pisałem wcześniej, a długie. Dwa palce są spoko, nawet w rekawiczce. Dopiero gruba, zimowa rękawica zmienia postać rzeczy.

nikoniarz
26-04-2016, 15:15
Ja mam dość szczupłe dłonie, zatem może nie tyle duże, jak pisałem wcześniej, a długie. Dwa palce są spoko, nawet w rekawiczce. Dopiero gruba, zimowa rękawica zmienia postać rzeczy.

Ja mam wręcz bardzo szczupłe palce ale dwoma i tak niewygodnie... Wg. mnie jest to klamka "półtorapalcowa", aczkolwiek jakiś portal ocenił te klamki jako jednopalcowe...

rotor
26-04-2016, 15:30
Kwestia indywidualna, dużo zależy od modelu hampli i terenu po jakim śmigasz. Hamowane 2 palcami osłabia też chwyt kierownicy a w trudnym technicznie terenie może decydować o wyborze hamowanie jednym paluchem.
A dozowanie siły to tzw. modulacja : )
właśnie, jak do tej pory, nie miałem problemu z chwytem kiery w czasie, gdy dwa paluchy były na klamce, za to , gdy był jeden palec na klamce, to było dla mnie hamowanie nie ten tego- komfortowe (hample Guide RS)


Dwoma hamuję, klamki zawsze odsunięte na maxa. Ja mam dość duże dłonie i nie mam problemu z sięgnięciem do klamek i manetek.

Jak już dotarłem M8000, to jest moc, poprawa po M665 jest bardzo odczuwalna, a nawet nie mam icetecha.
ale ja tu mówię o odsunięciu obejmy całej klamki do środka kiery, nie o odsunięciu (zwiększeniu odl. samej dźwigni od kiery)
..ale tarcze masz IceTech :)


Ja hamuje tylko wskazujacym. Klamki sa tak ustawione, ze palec mam na samym koncu klamki. Dwa palce na jednej klamce sa w moim przypadku zupelnie zbedne z paru powodow. Po pierwsze- jeden zupelnie wystarcza by skutecznie hamowac, po drugie- w obu rowerach mam tak krotkie klamki ze dwa palce niewygodnie leza, po trzecie- pewniej sie trzyma kierownice o czym wyzej wspomniano.
w Guide RS masz tak przesunięte i całość zamontowaną na jednej obejmie ?, to jak sięgasz do manetek biegów,.. musisz przesuwać dłoń wtedy

...[/QUOTE]

zdyboo
26-04-2016, 15:45
..ale tarcze masz IceTech
Nie mam, ostatni model tarczy XT bez icetecha. Kupowałem je pod M665, a tam nie było klocków z radiatorami. Może kiedyś wymienię komplet cały.

nikoniarz
26-04-2016, 16:11
w Guide RS masz tak przesunięte i całość zamontowaną na jednej obejmie ?, to jak sięgasz do manetek biegów,.. musisz przesuwać dłoń wtedy

Tak właśnie mam przesunięte i nic nie muszę przesuwać- wskazujący leży sobie na końcu klamki, a kciuk bez problemu pstryka sobie łopatkami manetek. Oczywiście całość na jednej obejmie. Ale możliwości regulacji jest pod dostatkiem- kąt klamki, kąt samej manetki, przesuwanie manetki w poziomie w dwóch pozycjach. Dla mnie prawie rewelacja ergonomiczna. Prawie, bo szkoda, że manetki nie pracują jak X.0 z drugiego fulla...

rotor
26-04-2016, 16:30
przesuwanie manetki w poziomie w dwóch pozycjach....
no i to jest zaleta dysput forumowych,.. zawsze można się czegoś dowiedzić :),
nie wiedziałem, że ta zaślepiona dziurka do tego służy, teraz już zapominam o rozdzieleniu manetki od klamki na dwie obejmy, ..juppi ! :)

nikoniarz
26-04-2016, 16:47
Tak to u mnie wygląda:


https://dl.dropboxusercontent.com/s/e564y1z63m402f0/DSC_8291.JPG?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/e564y1z63m402f0/DSC_8291.JPG?dl=0)

rotor
26-04-2016, 17:22
jakieś 17 cm odl. zewn. krawędzi obejmy do krawędzi kiery ?

nikoniarz
26-04-2016, 17:23
jakieś 17 cm odl. zewn. krawędzi obejmy do krawędzi kiery ?

Dokładnie.

rotor
26-04-2016, 17:29
no to ja po przymiarce na sucho mam 15,5 cm ale to po jeździe może się jeszcze zmienić

nikoniarz
26-04-2016, 17:36
no to ja po przymiarce na sucho mam 15,5 cm ale to po jeździe może się jeszcze zmienić

Kwestia budowy dłoni- ja mam bardzo szczupłą, ale palce mam długie...

matomi
26-04-2016, 17:47
Dobrze, że zaczęliście tę dyskusję, bo sobie przypomniałem, że miałem sobie klamki odsunąć :)

rotor
26-04-2016, 18:17
Kwestia budowy dłoni- ja mam bardzo szczupłą, ale palce mam długie...

pewnie ginekolog ...
dżołk :),

matomi
26-04-2016, 18:54
I do tego jeszcze pianista ;)

szymony
26-04-2016, 22:53
Wiosna pełną gembą. Niektórzy zmienili na stravie rowerz na trampki.

MadOnion
27-04-2016, 07:11
No dokładnie wczoraj jakieś bieganie wzmożone :P

schwepes
27-04-2016, 08:16
Ja wczoraj jeździłem na mtb i było spoko. Dawno nie miałem tak czystego roweru po 1,5h jazdy w terenie.

MadOnion
27-04-2016, 08:33
Ja też zrobiłem lekkie koło ale po drodze był grad, deszcz, temp. 7st. i wiatr w porywach 70-90km/h warunki ogólnie średnie :twisted:

szymony
27-04-2016, 08:35
Byłem odstawić puszkę na warsztat. Wracałem rowerzem, kawałek. Przez całą zimę, klapioki i paluchy tak mi nie zmarzły jak dziś.

zdyboo
27-04-2016, 09:12
Ja wczoraj załapałem się na deszcz. Co prawda największą ulewę spędziłem akurat we wnętrzu, ale że aktualnie bujam się do fabryki rowerem weekendowym, to czułem się jakby ktoś na mnie wodę wiadrami lał. Przypomniały mi się czasy MTB. Niemniej jednak zimno mi nie było ani przez chwilę.

superkomornik
27-04-2016, 10:05
To się porobiło z tymi silniczkami ;) (http://naszosie.pl/2016/04/femke-van-den-driessche-zdyskwalifikowana-na-szesc-lat-za-doping-mechaniczny/)

rotor
27-04-2016, 10:17
Jako, że dzisiaj miał padać deszcz (i pada, albo raczej leje), to na testy wybrałem się jeszcze wczoraj pod wieczór


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/EnFZlbG-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/EnFZlbG.jpg)

- przy okazji uporządkowałem rower, wywalając torebkę podsiodłową (ale musiałem znaleźć inne miejsce na pakiet akku do reflektora) i zmieniając miejsce dzwonka (służy do przepędzania ludków z DDR-a)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/aijLIda-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/aijLIda.jpg)

Postawiłem na tanią podróbkę lampki Walle z lokalnego sklepu rowerzowego (pomyślałem, że jak mam gubić częściej, to kupię, jak najtaniej (4x tańsza była, a ognia daje podobnie)
Po wczorajszej przejażdżce, odsunę jeszcze klamkę od chwytu o jakiś 1cm i zmienię o mały włos jej kąt, powinno wtedy grać.
Biegaczy również zaobserwowałem, przykładnie oświetlonych i jaskrawo ubranych :)

MadOnion
27-04-2016, 10:44
To się porobiło z tymi silniczkami ;) (http://naszosie.pl/2016/04/femke-van-den-driessche-zdyskwalifikowana-na-szesc-lat-za-doping-mechaniczny/)
Generalnie laska sobie już ustawiła dalszą część kariery ; )

zdyboo
27-04-2016, 11:13
W podwodnych bierkach korespondencyjnych chyba. ?
Choć podejrzewam, że jakby UCI poważnie wzięła się za temat, to mogło by się dziać. No ale lepiej się zajmować tarczą mi tnącymi kolarzy na plasterki.

schwepes
27-04-2016, 16:36
To się porobiło z tymi silniczkami ;) (http://naszosie.pl/2016/04/femke-van-den-driessche-zdyskwalifikowana-na-szesc-lat-za-doping-mechaniczny/)
Utalentowana dziewczyna. Nie dość, że całkiem nieźle jeździ (pomijając nawet silnik), to ogarnia kwestie techniczne. Sama sobie zainstalowała silnik w ramie, ukryła przycisk i to nie zwykły przycisk vivax, tylko ze sterowaniem po bluetooth. Z takimi talentami na pewno znajdzie robotę i szybko odpracuje te 20kCHF ;).

Zespół, ani reprezentacja nie została ukarana (tam kary idą w miliony), bo przecież nikt nic nie wiedział. Ani mechanik, ani trener, ani koledzy z reprezentacji. Pewnie także przypadkowo podczas wyścigu Koppenbergcross w którym "zaskakująco" szybko pojechała na podjeździe, cała ekipa zachowywała się dziwnie i była w ciągłej łączności między sobą...“I was stood in the pit next to Femke’s entourage,” he said then. “I don’t quite know what it was, but something seemed a bit weird there. The whole team had walkie talkie radios, ear pieces and seemed pretty anxious and, overall, just a bit odd. I’d never seen that before and it kind of stuck in my head.”

Dla mnie to jakaś jedna wielka ściema. UCI nie jest zbyt logicznie działającą organizacją, ale tutaj jest zbyt dużo znaków zapytania żeby to wyglądało na normalną sytuację. Być może chodzi o "straszak"? Jest o tym głośno i część osób pewnie się zastanowi dwa razy zanim sięgnie po moto-doping...

zdyboo
27-04-2016, 17:53
Czy taki straszak? Straszak, to może byłby jakby poleciało parę głów, a kary właśnie szły w miliony. 20k CHF, to może dużo dla statystycznego frankowicza, ale panna mistrzyni to sobie w koszty wrzuci.

A takie silniki to są w ogóle do kupienia w każdym sklepie z silnikami? Dziś znowu się spotkałem z kolesiem, co jeździ z silnikiem, takim w tylnej piaście, aku wbudowane w ramę. Mimo tego, że jeżdżę obecnie rowerem weekendowym do fabryki, przez co jest szybciej, to się nawet gościowi na kole nie mogę utrzymać. Znaczy przez chwile mogę, ale tylko przez chwilę.

schwepes
27-04-2016, 18:24
6 lat przerwy to praktycznie po karierze. Może u młodzika nie, ale dla każdego zawodowca już tak. Karta dla Femke to 20k CHF (a maksymalnie może być do 100k) + zwrot nagród + zwrot tytułów, więc nikt nic sobie nie "wliczy" w koszty.

Silniki są normalnie w ofercie dla wszystkich, łącznie z zestawem "invisible" w którym montaż jest praktycznie niewidoczny. Kupujesz, montujesz i masz 150-200W więcej. Czyli dla amatora to 50-100% więcej mocy przez godzinę. Dla "turysty" pewnie i ze 150-200%.

rotor
27-04-2016, 18:36
a ile to wszystko waży (silnik i aku u takiej Femke np.) ?

zdyboo
27-04-2016, 18:57
6 lat przerwy to praktycznie po karierze. Może u młodzika nie, ale dla każdego zawodowca już tak. Karta dla Femke to 20k CHF (a maksymalnie może być do 100k) + zwrot nagród + zwrot tytułów, więc nikt nic sobie nie "wliczy" w koszty.

Oczywiście, że po karierze, poza tym nie kojarzę żadnego sportowca, który po dłuższej dyskwalifikacji za doping, wrócił do sportu i odnosił sukcesy. Choć pewnie były i takie przypadki, ja się sportem mało interesuję.
Wątpię żeby tę karę zapłaciła z własnych pieniędzy. Oczywiście gdybam, ale skoro tylko ona poleciała, to jak dla mnie kasę dostanie, żeby tylko na niej się skończyło. Odebranie nagród i tytułów, to w zasadzie formalność, a właściwie naturalna konsekwencja, bo niby jaką mają wartość nagrody sprzed kilku miesięcy od wykrycia dopingu?

Biorąc pod uwagę jak to w historii wyglądało i to nie tylko kolarstwa, to i tak nikogo nie powstrzyma. Za duża kasa wchodzi w grę, żeby nie podjąć tego ryzyka.

glisek
27-04-2016, 22:08
ciekawe czy takie silniczki za 20kCHF idzie też do łopaty zamontować, bo ostatnio w ramach wiosny więcej na łopacie jadę (nie ma też na stravie ani endo aktywności łopata - czemu? :) ) niż na rowerzu moim.
Sie cholera człowiekowi zachciało trawników, by potem mieć co kosić przez całe lato i więcej...

schwepes
28-04-2016, 06:52
a ile to wszystko waży (silnik i aku u takiej Femke np.) ?
Kompletny system Vivax 1.8kg

Wysłane z mojej Nokii 3110 przy pomocy Taptalk

zdyboo
28-04-2016, 07:46
I kosztuje prawie 3k euro. Chyba, że z pakietem invisible, wtedy zdrowo ponad trójkę. To jednak sobie nie kupię.

rotor
28-04-2016, 08:51
za taka kasę, to można już fajny e-rower górski zakupić ;)
a propos, za parę dni znajomy starszy pan, ma zakupić e-rower (miejski oczywiście), zobaczę, jak to ze wspomaganiem idzie

falcon
28-04-2016, 09:40
Umieszczę też tutaj. Może ktoś "pokręci" w sobotę 8 maja na szczytny cel
Pomoc dla Robsona - 8 maja 2016 Hala Orbita (https://www.facebook.com/events/216623635385609/)

superkomornik
28-04-2016, 10:44
Dzięki za cynk, niestety nie będzie mnie w kraju...

MadOnion
28-04-2016, 11:09
Do pepika jedziesz ; ) ?

superkomornik
28-04-2016, 11:12
Nie, do Sangriolandii ;)

MadOnion
28-04-2016, 11:44
Przywieź coś ; )
jakieś sunglasy itp :D

superkomornik
28-04-2016, 11:50
A KOMy mogą byc? :P

MadOnion
28-04-2016, 12:00
Ale tylko Shaolińskie!

schwepes
28-04-2016, 14:46
I kosztuje prawie 3k euro. Chyba, że z pakietem invisible, wtedy zdrowo ponad trójkę. To jednak sobie nie kupię.
Kosztuje tyle ile kosztuje, bo jest zminiaturyzowany, lekki, niewidoczny. Nie służy do jazdy po bułki czy do pracy.

Jak potrzebujesz silnik do mieszczucha to, szukając na szybko, zestaw z kompletnym kołem (silnik 250Ww piaście) kosztuje od 450 do 1000$ w zależności od pojemności baterii (od 5 do 50mil zasięgu). Na kickstarterach są jeszcze tańsze i lżejsze opcje.

Wysłane z mojej Nokii 3110 przy pomocy Taptalk

zdyboo
28-04-2016, 18:31
Ja sobie tylko żartuję, w życiu nie będę miał żadnego silnika przy rowerze, ukrytego czy widocznego. Silnik nie mieści się w mojej definicji radości z jazdy rowerem.
Zresztą większość silników do rowerów nie spełnia wymogów polskiego prawa. Silnik ma się wyłączać po przekroczeniu prędkości 25 km/h. Wtedy faktycznie jest wspomaganiem dla słabszych ludzi lub np. pomaga pokonywać wzniesienia. Natomiast z tego co widzę, to e-bajki służą głównie do popierdalania po DDR, gdzie przy tych prędkościach mogłyby już spokojnie jeździć po ulicy. Całe szczęście nie ma ich w Polsce tak dużo.
Nie wiem jak niemiecki odpowiednik PORDu definiuje rowery elektryczne, ale raczej mniej restrykcyjnie niż polskie przepisy, skoro nawet Schwalbe chwali się, że ich opony do e-bajków są certyfikowane do poruszania się z prędkością do 40 km/h OIDP.

schwepes
28-04-2016, 22:28
Miejskie e-bike lub te zestawy o których pisalem mają ograniczenie do 25km/h w trybie "asysty" i 15km/h w trybie napędu bez "pomocy" rowerzysty. W przypadku rowerów enduro pewnie nie są one OFICJALNIE dopuszczone do ruchu ulicznego (bo te mogą lecieć 40-50km/h), chociaż wiadomo jak jest z egzekwowaniem takich przepisów ;)

shaolin
29-04-2016, 01:04
Lepiej popracowac nad wlasnym silnikiem ;) komornik przejmij kontrole w Sangrolandii! Cebula moich KOMow sie nie zabiera.

MadOnion
29-04-2016, 07:14
Cebula moich KOMow sie nie zabiera.
Nie wypada czy się nie da :twisted: ?

shaolin
29-04-2016, 14:08
To drugie. Oby :mrgreen:Kurna z dupska powietrze takie, ze pewnie znowu 4h zwiftowania jutro...

MadOnion
29-04-2016, 14:28
A u nas pogoda zaczyna się poprawiać ;]

rotor
29-04-2016, 16:00
ciężkie jest życie bikera..
- jak ma rower (bo się psuje)
- i jak go nie ma (bo się go chce , jak najszybciej mieć :D
Z ponad miesięcznym opóźnieniem, Canyon jest gotowy zrobić ze mną deal, więc wychodzi na to, że wkurzenie mnie by w żadnym z przypadków nie ominęło :twisted:

rotor
30-04-2016, 12:29
A u nas pogoda zaczyna się poprawiać ;]

.. ale ogrzewania jeszcze nie włączyła ;)
- zaczęło się miło i przyjemnie w promieniach zachodzącego Słońca


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/6gVV7wv-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/6gVV7wv.jpg)

- szybko jednak zimno wieczoru, zastąpiło sielankowy nastrój


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/Tc7Zuwv-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Tc7Zuwv.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/MvhZlcT-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/MvhZlcT.jpg)

- to właśnie w te przestworza, nie okryte pierzynką z chmur, wypromieniowało całe względne ciepełko


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/VVSrX71-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/VVSrX71.jpg)

- na rozstaju szlaków, decyzja gdzie jechać dalej,... pierwotny plan porzucam (właśnie ze względu na zimno, jest + 4st C) i po chwili kontemplowania nad kończącym się dniem, wracam znanym szybkim zjazdem (jak całkowicie zostaną wysuszone niektóre odcinki, będzie jeszcze większy fun z jazdy, tak to trzeba zwalniać, zakłócając naturalny rytm podróży w dół )


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/t78OTIZ-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/t78OTIZ.jpg)

Niestety "czarny tydzień" jeszcze się nie skończył, posiałem podczas przebierania, czapeczkę (fajna była, cieniutka i z membraną z przodu),
ale dziś ruszam z misją poszukiwawczą :)

superkomornik
30-04-2016, 15:45
Rotor - bedzie dobrze. Ja w tym roku jak zjeżdżałem z mlodym ze Ślęży na sankach to zgubil rękawiczkę. Znalazlem ja po dwóch tygodniach :)

A dzisiaj zupelnie nieświadomie trafilem na wyścig na moich ulubionych terenach. Na początku nie zdawałem sobie z tego sprawy i po prostu prułem przed siebie wyprzedzając kolejnych ludków. Na końcu nawet podjechałem w okolice mety i jakieś mile panie zrobimy mi zdjęcie.
A zarzekalem sie ze nigdy nie wezmę udzialu w ogórku ;)

shaolin
30-04-2016, 15:47
Ja z moim trenerem:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/04/WkAce0-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/924/WkAce0.jpg)

:twisted:

superkomornik
30-04-2016, 16:02
Widzę ze izotonik przygotowany ;)

shaolin
01-05-2016, 09:55
Figowa, nie ma lepszej!

A to ja i moj mandat zdzisiowy:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/tgg6Ok-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/922/tgg6Ok.jpg)

:mrgreen: pierwszy w Kitaju, trzeci w zyciu. Jechalem pod prad i na zakazie czyli normalnie jak wszyscy :twisted: 20RMB (10zl).

szymony
01-05-2016, 20:39
Ja mandata nie otrzymałem. Seteczkę zrobiłem, teraz seteczkę się golnie i sudokrem wkroczy do akcji.

rotor
01-05-2016, 22:12
- "Oprócz błękitnego nieba, nic mi więcej nie potrzeba" :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/1kCtUB0-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/1kCtUB0.jpg)

a u Was, jak majówka przebiega ? (oprócz płacenia mandatów :)

nikoniarz
02-05-2016, 00:09
a u Was, jak majówka przebiega ?

Pracująco- Puchar Polski w futsalu. Wczoraj dwa mecze półfinałowe, dziś mecz finałowy. Sezon halowy zakończony. Mam nadzieję, że w końcu odpocznę od aparatu i komputera...

rotor
02-05-2016, 00:56
uuu, to musisz jak najszybciej jakiegoś tripa Munowi zapodać, bo pordzewieje :D
p.s. czapeczka niestety przepadła, jutro może zanabędę nową (tamta i tak już, stara i sprana była)

superkomornik
02-05-2016, 06:38
- "Oprócz błękitnego nieba, nic mi więcej nie potrzeba" :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/1kCtUB0-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/1kCtUB0.jpg)

a u Was, jak majówka przebiega ? (oprócz płacenia mandatów :)

Piwo najlepszym izotonikiem! ;)

U mnie wczoraj rąbanka po kamieniach ze Śleży (razem z dzikim tłumem) a dzisiaj pepikowe single :D

PiKa
02-05-2016, 09:55
U mnie kałuża okazała się głębsza niż przypuszczałem ;)


https://farm2.staticflickr.com/1561/26662030442_588ef057ac_o.jpg
źródło (https://farm2.staticflickr.com/1561/26662030442_588ef057ac_o.jpg)

rotor
02-05-2016, 10:53
a gdzie żeś takie bajorko zaliczył ?
odnośnie futerału na RX100 (jeśli coś mogę doradzić) - doszyj do plecaka i futerału (jeśli go nie masz, to na alle zakup, nie musi byc drogi, bo i tak musisz go dopracować :) szybkozłączki (klamerki) i masz wtedy aparat przymocowany na klacie, dostępny w każdej chwili i nie obciąża, bo przecież RX mały i lekki jest :)
Ja nawet do plecaka nie musiałem nic doszywać, bo klamerki po prostu dopiąłem do istniejących pasków. Aparat z futerałem jest sztywno umocowany pomiędzy paskami nośnymi plecaka, spełnia jakby dodatkową funkcję spinania szelek (można wtedy nie używać tej oryginalnej taśmu spinającej szelki)
Patent jest super, sprawdzony i nie znajduje na razie w nim wad

shaolin
02-05-2016, 12:22
U mnie dzisiaj pada wiec moje planowane 12km zrobie w zwifcie ;) w miescie za duzo policji aktualnie, szkoda w ogole wychodzic.

PiKa
02-05-2016, 12:33
a gdzie żeś takie bajorko zaliczył ?

Puszcza Niepołomicka - rejon nazywa się "Wielkie Błoto" :)

Wczoraj było przejezdne, ale czasami rzeczywiście to wielkie błoto ;)


https://farm2.staticflickr.com/1692/26730373706_b3e3c9f944_o.jpg
źródło (https://farm2.staticflickr.com/1692/26730373706_b3e3c9f944_o.jpg)




odnośnie futerału na RX100 (jeśli coś mogę doradzić) - doszyj do plecaka i futerału (jeśli go nie masz, to na alle zakup, nie musi byc drogi, bo i tak musisz go dopracować :) szybkozłączki (klamerki) i masz wtedy aparat przymocowany na klacie, dostępny w każdej chwili i nie obciąża, bo przecież RX mały i lekki jest :)
Ja nawet do plecaka nie musiałem nic doszywać, bo klamerki po prostu dopiąłem do istniejących pasków. Aparat z futerałem jest sztywno umocowany pomiędzy paskami nośnymi plecaka, spełnia jakby dodatkową funkcję spinania szelek (można wtedy nie używać tej oryginalnej taśmu spinającej szelki)
Patent jest super, sprawdzony i nie znajduje na razie w nim wad

Dzięki, porad chętnie wysłucham. Nie mogę sobie wyobrazić co proponujesz. Masz może jakieś zdjęcia?

Problem jest z odpowiednim futerałem, nie z mocowaniem. Nie mogę znaleźć futerału "twardego", wszystkie są "miękkie".

Aktualnie jeżdżę tak z futerałem przewleczonym przez pasek biodrowy - sprawdza się bardzo dobrze:


https://farm2.staticflickr.com/1532/26251479846_80a0508f32_o.jpg
źródło (https://farm2.staticflickr.com/1532/26251479846_80a0508f32_o.jpg)


Więcej zdjęć w wątku RX100: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=209107&page=154&p=3684199&viewfull=1#post3684199

M_B
02-05-2016, 12:53
Nie mogę znaleźć futerału "twardego", wszystkie są "miękkie".


http://www.amazon.com/MegaGear-DSC-RX100M-DSC-RX100-Panasonic-PowerShot/dp/B00CEJT90W

rotor
02-05-2016, 13:01
Pika - zrobie jakies zdjęcia, ale później
jak masz aparat zamocowany na pasie biodrowym, to nie uwiera?
Z futerałem twardym jest taki problem, że ciężko do niego coś doszyć, dlatego do moich celów się na nadał (a inna sprawa, że zakupić odpowiedni do mojego Panasa, też byłby problem, już z miękkim był duży, żeby nie był zbyt obszerny, lub za ciasny)

schwepes
02-05-2016, 13:09
ja na majówce odpoczywam :). 63km, 700m w pionie, średnie tętno 88 ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/AmLkgl5-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/AmLkgl5.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/EHYcWFG-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/EHYcWFG.jpg)

PiKa
02-05-2016, 13:14
http://www.amazon.com/MegaGear-DSC-RX100M-DSC-RX100-Panasonic-PowerShot/dp/B00CEJT90W

Według jednego z komentarzy RX100 się nie mieści: http://www.amazon.com/MegaGear-DSC-RX100M-DSC-RX100-Panasonic-PowerShot/product-reviews/B00CEJT90W/ref=cm_cr_dp_see_all_summary?ie=UTF8&showViewpoints=1&sortBy=helpful



Pika - zrobie jakies zdjęcia, ale później
jak masz aparat zamocowany na pasie biodrowym, to nie uwiera?

Nie, dlaczego miałby uwierać? Spoczywa sobie na biodrze, w ogóle go nie czuć. Nie przesuwa się (bo na pasku jest takie coś co go blokuje - na obrazu po lewej, tak na prawdę aparat znajduje się między tym po lewej a bokiem plecaka - jak twój pasek nie ma takiego czegoś, zawsze można futerał "przywiązać" do boku plecaka klamerką+linką, co będzie dawało też dodatkowe zabezpieczenie przed zsunięciem się z pasa gdy rozpinasz pas żeby ściągnąć plecak - chociaż mi się jeszcze nie zsunął, mimo braku takiego dodatkowego połączenia). Łatwo do niego sięgnąć i wyjąć aparat - robiłem to nawet w czasie jazdy.

rotor
02-05-2016, 21:32
Pika, fotki poniżej
http://i.imgur.com/wkREJP9.jpg
http://i.imgur.com/G7lJP81.jpg
http://i.imgur.com/0NGznWf.jpg
http://i.imgur.com/FpfkxLm.jpg



p.s dziś miałem okazje przejechać się e-rowerzem, króciutko, ale zdziwienie moje wzbudził fakt, że ten rowerz w zasadzie sam jedzie :), tzn. trzeba było kręcić, ale praktycznie tak "proforma". Wspomaganie naprawdę daje ognia, ciekawe, jak to długo w praktyce pociągnie.

glisek
02-05-2016, 21:54
hmm, majówka u mnie z rowerem i z samochodem oraz dzisiaj tradycyjnie z łopatą :)
Przejechałem ponad 1kkm samochodem by prześmigać po Beskidach Wyspowych razem z 50km na rowerze :)
Tętno miałem takie jak schwepes, z tym że razy dwa :) Zdjęcia wrzucę jak znajdę aparat i rozkminię jakiś darmowrzucacz zdjeciowy w internetach, bo imidższak już mnie nie lubi :/
Łopata się przydała przy drobnych naprawach nawodnienia trawnikowego.

rotor
02-05-2016, 22:06
mnie ten hosting tu zapodali, to podaje dalej, jak nie znasz http://imgur.com/

elmo
02-05-2016, 22:15
Panowie - jak można przesłać na stravę trasy zapisane przez garmina (edge 1000). Nie wiem czy to wina okoliczności majówki (Beskid Makowski) ale sam tego nie zrobił. Dziś "domową" trasę zapisał i przesłał z automatu.
Zapisane trasy są widoczne zarówno na garminie jak i na Garmin Express. Próbowałem wchodzić na daną trasę i ręcznie kliknąć - prześlij trasę, mieliło, mieliło i nic nie poszło. teraz nie ma nawet możliwości kliknięcia "prześlij"...

PiKa
02-05-2016, 22:16
Rotor, dzięki, tego się nie spodziewałem ;)

Ciekawy pomysł. Ma jakieś minusy?

Nie "klepie"? Nie jest ciężko sięgnąć?

Moje rozwiązanie ma jeden minus - nie każdy plecak ma pas biodrowy :(
Próbowałem wieszać na karabińczyku na pionowej szelce na wysokości piersi, ale za bardzo się kręcił i ruszał i nie było to wygodne.

glisek
02-05-2016, 22:24
mnie ten hosting tu zapodali, to podaje dalej, jak nie znasz http://imgur.com/
dziękować zaraz poszukam zdjęć i powrzucam.


Panowie - jak można przesłać na stravę trasy zapisane przez garmina (edge 1000). Nie wiem czy to wina okoliczności majówki (Beskid Makowski) ale sam tego nie zrobił. Dziś "domową" trasę zapisał i przesłał z automatu.
Zapisane trasy są widoczne zarówno na garminie jak i na Garmin Express. Próbowałem wchodzić na daną trasę i ręcznie kliknąć - prześlij trasę, mieliło, mieliło i nic nie poszło. teraz nie ma nawet możliwości kliknięcia "prześlij"...
mi też czasami mieli i nic, a potem się jakoś pokazuje. Może wyeksportuj gpx'a z garmiaka i wrzuć go na stravę.

elmo
02-05-2016, 22:27
No właśnie wgrać gpx czy tcx?
Ps. Przy okazji, zrobił sobie dziś aktualizację i skasował wszystkie wgrane segmenty.

Ps.2 Wgrałem gpx - widać :)

glisek
02-05-2016, 22:54
obiecane zdjęcia, choć jak na forum fotograficzne to trochę wstyd pokazywać ;)
W pierwszy dzień nie wiedziałem gdzie jechać i wybrałem trasę częściowo znaną, częściowo nie. Wylądowałem na górze Kamionnej, gdzie w zimie często śmigam na nartach. Chciałem zjechać tam rowerem, ale skutecznie zniechęciły mnie poprzeczne rowy, a i na nartach jakoś ta góra mniejsza taka.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/O2K8fHH-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/O2K8fHH.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/a5dIqb5-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/a5dIqb5.jpg)
Drugiego dnia udało się pierwszy raz w tym sezonie przejechać w krótkich gaciach, bo pogoda dopisała.
Odwiedziłem podnóże góry Łyżki, chyba to już Beskid Sądecki, gdzie urodził się i mieszkał mój pradziadek, dziadek i ojciec. Ot taka prawie sentymentalna wycieczka. Niestety ślad jaki tam został w krajobrazie, to tylko parę drzewek, jeden krzak porzeczki i figurka na drzewie.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/pzs7YxR-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/pzs7YxR.jpg)
Poniżej widok na okolice Limanowej (to po prawej) z Raszówek

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/leot3w1-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/leot3w1.jpg)

rotor
02-05-2016, 22:59
Rotor, dzięki, tego się nie spodziewałem ;)

Ciekawy pomysł. Ma jakieś minusy?

Nie "klepie"? Nie jest ciężko sięgnąć?

Moje rozwiązanie ma jeden minus - nie każdy plecak ma pas biodrowy :(
Próbowałem wieszać na karabińczyku na pionowej szelce na wysokości piersi, ale za bardzo się kręcił i ruszał i nie było to wygodne.

- minusów na razie nie stwierdziłem, ale nie mówię, że nie ma... zawsze można coś znaleźć
- nie klepie, te klamerki, które przytwierdzałem do futerału, są ciasno przyszyte właśnie w tym celu, żeby miały jak najmniej luzu, po wpięciu do szelek całość się trzyma stabilnie
- dojście jest bezproblemowe, nie jest to tak wysoko umieszczone, jak się może wydawać
------------
glisek, spoko foty - wiadomo jest, że jak się rowerzy i jest się zmęczony, to czasami odchodzi ochota na porządne kadrowanie, czy w ogóle pomyślenie o znośnej focie, chce się mieć po prostu pamiątkę

shaolin
03-05-2016, 03:24
ja na majówce odpoczywam :). 63km, 700m w pionie, średnie tętno 88 ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/AmLkgl5-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/AmLkgl5.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/EHYcWFG-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/EHYcWFG.jpg)

Juz wiem z czego zrobiles selfiesticka - z giry amora... :twisted: i dobry czworoglowy.

schwepes
03-05-2016, 19:41
Juz wiem z czego zrobiles selfiesticka - z giry amora... :twisted: i dobry czworoglowy.
nie wiem po co płacić za 2 lagi, jak jedna daje radę aż nadto ;)

szymony
03-05-2016, 19:48
Pewna firma z hameryki, już jakiś czas temu, też doszła do takiego wniosku. I teraz dają pół amora w cenie nastu.

falcon
04-05-2016, 00:29
Ja weekendowo 1 maja zaliczyłem pierwszą 200-tkę :) Z Wrocławia do Wałbrzycha przez Sobótkę, dołem Świdnicy a powrót górą przez Mietków. Ale na jakie drogi natrafiłem to już historia - w niektórych momentach myślałem, że rowerz się mnie rozleci ;)
PS. Dzisiaj dla odmiany z Luzersami 80 km z przystankiem na pyszną szarlotkę w Wojnowicach - polecam!

shaolin
04-05-2016, 06:59
Dobra seta nie jest zla, a dwie nawet lepsze.

U mnie megapogoda ale nie da sie jezdzic, ani tym bardziej trenowac jak policja na kazdym rogu czycha na zycie kolarza...

elmo
04-05-2016, 09:15
"Nareszcie" człek w pracy to sobie może nadrobić zaległości z czytaniem forum... ;)
wycieczka majowa udana prawie 800 km blaszakiem przejechane aby rowerem pośmigać jeno nieco ponad 100 km na rowerzu (ale wznios ponad 2200 m, pojedynczy wjazd 375m dla człeka z centralnej to fajnie) nauka w spd zaliczona (i tu mała niespodziewajka piękną glebę zaliczyłem nie w górkach lecz już po powrocie gdym uciekał przed deszczem, całe szczęście, że ciemno było więc zbytnio dużo znajomych człowieków mnie nie zobaczyło :)) a i rekord prędkości nocą nowy ustanowiony - 55,8 km/h
Wnioski: Trza mi jeszcze duuużo schudnąć aby śmigać po górkach

shaolin
04-05-2016, 09:37
Trzeba bylo zrobic 800 rowerem i 100 autem... ;) albo schudnac albo kupic sok z gumijagod (od Ruskich na bazarze).

elmo
04-05-2016, 09:48
A to dobry pomysł z 800 rowerem, a co do picia ja jeno wodę źródlaną :)

szymony
04-05-2016, 10:23
Pomysł może i dobry, pod warunkiem że fotel z blaszaka do rowerza zapodasz.

superkomornik
04-05-2016, 13:01
A to u Was majówka już się skończyła? Bo u mnie dopiero zaczyna :D Życzcie mi nogi jak Majka ;)

szymony
04-05-2016, 13:02
A była jakaś majówka?

MadOnion
04-05-2016, 13:15
Majówka gejówka.
Komornik dawaj szczegóły!

superkomornik
04-05-2016, 13:45
Cebula, cierpliwości ;)

MadOnion
04-05-2016, 14:22
Ja w gorącej Soplicy kąpany !

elmo
04-05-2016, 18:51
majówka majówką ale prawdziwy Maj to dopiero w piątek :)

emet_b
06-05-2016, 11:59
Dzień dobry, znudził mi się asfalt :)
Do tej pory jeździłem agang ritual 5.0 po drogach, jednak zatęskniłem za siniakami, otarciami, a kto wie, może i zus na jakieś złamanie naciągnąć ;)

Tak więc rozglądam się za czymś typowo do lasu, na górki i przełaje. Oczekiwań wielkich nie mam poza rozmiarem i wytrzymałością, bo: 193cm wzrostu, 110 kg wagi. No i jak najtaniej.
Nie chcę składać, chcę nabyć "gotowca", może być używka. Cena 2500-3000zł.

Zobowiązany za linki/podpowiedzi itp.

rotor
07-05-2016, 12:13
a co tu taka - "cisza, jak muchą zasiał" :lol:

- cel -> Złota Górka 757m n.p.m. w "złotą godzinę"


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/ceYNBZ3-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ceYNBZ3.jpg)

- Przeł. Bukowska 662m n.p.m. (podobno w którejś wersji PS-a mają wymyślić stempel pt. "słup" :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/3sAetNc-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3sAetNc.jpg)

- tak naprawdę samego szczytu Z.Górki nie zdobyłem (byłem na nim trzy dni temu, więc mi się nie chciało, poza tym nocka mnie popędzała, bo chciałem przerobić zjazd jeszcze przy szczątkowym świetle)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/TVN76z6-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/TVN76z6.jpg)

- miła niespodzianka, ostatnim razem szlak w trudnej sekcji zawalony był drzewem, dziś już uprzątnęli. Po ostatnich opadach zjeżdżało się trudno, rwące potoki wody naniosły na szlak sporo luźnego szutru, pozmieniały niektóre fragmenty "in minus" , więc fun był mniejszy, niż jeszcze trzy dni wstecz.
Niezmiennie jestem pod wrażeniem małego Panasa, f1,5 t1/3s iso200 z łapy + oparcie o znak drogowy i Chrobacza Łąka uwieczniona :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/05/16K0RVl-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/16K0RVl.jpg)

MEGALOPOLIS
07-05-2016, 14:31
Nowa zabawka do spalania kalorii ;) Zadebiutowala na dystansie 66km.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/canonndale01.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/canonndale02.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/canonndale03.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/canonndale04.jpg)

nikoniarz
07-05-2016, 14:53
Koszulka Ci nie pasuje do nowej zabawki :D

M_B
07-05-2016, 15:13
To dzisiaj! Za pół godziny zaczynam sezon rowerowy :D
Zobaczymy jak to będzie...

MEGALOPOLIS
07-05-2016, 15:15
Koszulka Ci nie pasuje do nowej zabawki :D

nie tylko koszulka... ;), po prostu Specialized robi wiecej akcesoriow, ktore mi odpowiadaja kolorystycznie ;)

M_B
07-05-2016, 21:00
Byłem na rowerze, na początku ze Stravą. Stwierdziłem, że nie będę mierzył jazdy na rowerze, bo jeżdżę dla przyjemności i nie chcę żeby było inaczej. Nie chcę się czuć jakbym wyrabiał targety w korpo ;)
Stravę zostawię do biegania, bo tam mierzę odległość i jako takie postępy.
No i chyba to bieganie mi mega pomaga kondycyjnie, bo jeździło się jak pod koniec sezonu, a nie na pierwszej jeździe.
Boli tylko tyłek i ręce...

A z rzeczy nadzwyczajnych, to na ścieżce rowerowej, jakaś laseczka zostawiła pół twarzy... krwi tyle, co ze strzelaniny na Bronxie... Karetka i Policja były już na miejscu.

rotor
07-05-2016, 21:23
ale M_B powiedz, o co chodzi z tym pierwszym razem, bo nie czaje,... dziś kupiłeś rower, czy dziś obudziłeś się ze snu zimowego ? czy co ? :)

M_B
08-05-2016, 07:41
Dziś rozpocząłem jazdę po kilku miesiącach przerwy :D Znaczy sie wczoraj ;)

rotor
08-05-2016, 10:01
..jak mogłeś tak potraktować rowerz ! :twisted:

Abaddon84
08-05-2016, 14:45
Witam w związku z tym iż skradziono mi prawie nowego Krossa Level B4, zmuszony jestem kupić coś nowego. 29 cali i rama 17 przy moim wzroście 173 cm nie bardzo mi po czasie odpowiadała więc postanowiłem zakupić 27,5. I tu moje pytanie do was który wybrać:
- Unibike Evo 27,5 czy może nie warto przepłacać i wziąć tańszego Unibike Fusion??

- Giant Talon 2 czy Talon 3 LTD

- Karbon Spike R50 czy podobnie jak wyżej nie warto dopłacać i brać R40

- Northtec gravity DR

prz3mo
08-05-2016, 15:24
Ponoć wielkość koła nie ma za wiele wspólnego ze wzrostem.

https://www.youtube.com/watch?v=qpm0sE5ujDM

superkomornik
08-05-2016, 20:20
Pany, wpadać do mnie, tu jest zajebiaszczo! Karuzela przez cala drogę :D

MadOnion
09-05-2016, 08:02
Fest tam Chop na Everest wjechał ! ; )

superkomornik
09-05-2016, 13:03
Po wczorajszym Everest zrobiony a to jeszcze nie koniec :D

mateo912
09-05-2016, 13:11
a ja "dojrzałem" do SPDków :D
na pierwszy ogień shimano spd pd-m530 + lidlowskie buty za 99 zł (za które zapłaciłem 59 bo chyba mieli źle nabitą cene na kasie:D )
jak wciągnie mnie mocniej to za jakiś czas jakieś lepsze buty :)
w środę pierwsze testy

shaolin
09-05-2016, 14:21
Kup japonki.

U mnie znowu zimno i leje jak ujec. Zostane ambasadorem zwifta... w sumie to w srode spotykam sie z ziutkiem od Zwifta odpowiedzialnego za Chiny. :twisted:

MadOnion
09-05-2016, 14:27
Spotkanie także na Zwifcie :P ?

rotor
09-05-2016, 14:53
a ja "dojrzałem" do SPDków :D
na pierwszy ogień shimano spd pd-m530 + lidlowskie buty za 99 zł (za które zapłaciłem 59 bo chyba mieli źle nabitą cene na kasie:D )
jak wciągnie mnie mocniej to za jakiś czas jakieś lepsze buty :)
w środę pierwsze testy
witam kolejnego "zielonego" w klubie :)
z mojej strony, mogę Ci polecić wymianę bloków, które dostałeś z pedałami (SM-SH51 - jednokierunkowe wypięcie), na SM-SH56 wielokierunkowe wypięcie
Wczoraj przetestowałem 56-tki i mz robią dużą różnicę w kwestii wypięcia awaryjnego, po prostu łatwiej się to robi (nie trzeba pięty tak dokładnie skręcić w bok, jak w 51)