PDA

Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178

MadOnion
28-01-2016, 12:17
Tylko nie bardzo wiem po co tam takie obręcze dali :P

M_B
28-01-2016, 12:20
Adekwatna do naklejki na ramie ;)

MSRP as reported elsewhere:

Force: $4,260
Ultegra: $3,520
105: $2,980

schwepes
28-01-2016, 12:53
MSRP as reported elsewhere:

Force: $4,260
Ultegra: $3,520
105: $2,980
Już kiedyś myślałem o złożeniu czegoś podobnego.. I wyjdzie na pewno taniej :). Lefty świetnie się konfiguruje pod dowolny skok i wielkość koła.

rotor
28-01-2016, 14:24
Deuter czy coś innego?

ja, najpierw miał być firmowany przez Krossa, ale materiał z którego był zrobion, to bardziej na chusteczki do nosa się nadawał (takie delikatny), no i w ogóle nie sprawiał wrażenia zbyt solidnego
na razie plecaczki czekają, bo czasu nie ma, wziąłem dwie różne pojemności, bo niezdecydowany byłem

chaos
28-01-2016, 14:38
mam deuter transalpine 25
fajowy porządny plecak, dobrze się nosi
ale przetestował bym coś węższego, a dłuższego

M_B
28-01-2016, 14:53
A ja mam Vaude Bike Alpin Vent 30 + 5 i używałem go też nie na rowerze, bardzo fajny plecak - chyba już niedostępny...

rotor
28-01-2016, 15:01
mam deuter transalpine 25
fajowy porządny plecak, dobrze się nosi
ale przetestował bym coś węższego, a dłuższego

ano właśnie te modele, a pojemność 25l wystarcza? bo mam 25 i 30l do wyboru, do tej pory miałem 16l z deca i było mało, nie mówić już o funkcjonalności

chaos, za szeroki jest? zawadza w niektórych sytuacjach ?

- - - - kolejny post - - - - - -


A ja mam Vaude Bike Alpin Vent 30 + 5 i używałem go też nie na rowerze, bardzo fajny plecak - chyba już niedostępny...

włąśnie mam takie plan, zeby on służył nie tylko na rower, więc + dla 30l (no i kolor, pod mojego Muna :)

chaos
28-01-2016, 15:01
trochę, jak wsadzę skrzynkę piwa i przytroczę po bokach ochraniacze to trochę szeroko się wydaje ;)

rotor
28-01-2016, 15:17
aha :D

zakupiwszy też te mughuggery, co masz, fajne, tylko dla Muna tylny powinien być trochę dłuższy ,bo nie do końca chroni przed błotem, (Mun ma bardzo płasko poprowadzoną tylną rurę i przez to błotnik chowa się zbytnio do przodu i w górę)

zdyboo
28-01-2016, 15:43
No bez jaj, plecak 25-30 l na rower to już ekstremum. Wiem bo mam Deutera Futurę 32 i mimo ogólnej fajności, to na rower już średnio. Da się bo ma dobre możliwości kompresji, ale tylko wyjątkowo. Na rower mam Deutera Race X Air, chyba II, całe 14 litrów i jest ideolo.

M_B
28-01-2016, 15:46
Mam też plecak 6 litrów, ale tam wchodzi ledwo bukłak i portfel :lol:

zdyboo
28-01-2016, 16:00
No co Ty chcesz wozić na tym rowerze. Na typowy jednodniowy wypad, to się można w zasadzie spakować w kieszonki koszulki. Dętka, pompka, łyżki, klucze do roweru, klucze do domu, jakaś kasa /karta płatnicza i telefon. Ewentulnie kurtka z tych małych jak pogoda niepewna. Woda wedle uznania, bukłak lub bidon(y).

M_B
28-01-2016, 16:04
W kieszonce nie lubię wozić rzeczy, bo boję się, że zgubię. Z plecakiem w sumie jeżdżę tylko w góry, o ile go biorę.
Właściwie nie wożę nic specjalnego, ale sam plecak 6 litrów jest trochę bez sensu, idealne byłyby kieszonki na zamek w koszulce...

chaos
28-01-2016, 16:05
E no juz bylo pisane z rok temu. 25 l musi byc. Ja jak jade w gory to plecak wazy 6-7 kg ;)

shaolin
28-01-2016, 16:11
Plecaki sraki, wszystko w kielnie i ognia!

rotor
28-01-2016, 16:13
No bez jaj, plecak 25-30 l na rower to już ekstremum.
dlatego wziąłem dwa, by zobaczyć, czy 30l to już nie przesada, a z drugiej strony, do pieszych wycieczek też by się wykorzystało ,.. wieczne dylematy


Wiem bo mam Deutera Futurę 32 i mimo ogólnej fajności, to na rower już średnio. Da się bo ma dobre możliwości kompresji, ale tylko wyjątkowo. Na rower mam Deutera Race X Air, chyba II, całe 14 litrów i jest ideolo.
mam 16 i jest za mało, wystarczy w chłodne dni pojechać na dłuższą wycieczkę, trzeba zabrać coś na przebranie, kanapka (a może nawet Campingaz z palnikiem ?), polar (kurtka) do plecaka, na postój , termos by się przydał, ...

chaos
28-01-2016, 16:16
Termos wchodzi do koszyka na bidon ;)

MadOnion
28-01-2016, 16:21
Ja mam plecak z przodu... załadunek japą, rozładunek... rożnie ; )

rotor
28-01-2016, 16:52
Termos wchodzi do koszyka na bidon ;)

cza go najpier mieć :D
koszyk, nie termos

nikoniarz
28-01-2016, 17:06
Na wypad w gory 20l jest okej... Oczywiscie w duzej mierze to kwestia subiektywna uzalezniona chociazby od specyfiki wyjazdu. Ale nawet na jedodniowy wypad, jak dla mnie, te 20l wydaja sie optymalne...

shaolin
28-01-2016, 17:39
Jak ja pojechalem na swoje 400km to mialem tylko rolke bibuly ze soba... :cry:

bartekk
28-01-2016, 18:06
Witam szukam roweru do xc do 3000. Moja waga 84 kg i 183 cm wzrostu więc rama pewnie L.Jazda generalnie po płaskim terenie w lasach a więc szutry i piaski, okazjonalnie wypady w góry.
Znalazłem na necie taakie okazje
http://olx.pl/oferta/trek-x-29-reba-elixir-sram-x7-19-l-nowy-5500-zl-tanio-paragon-CID767-IDdHQMH.html
lub trochę bliżej więc mógłbym podjechać i osobiście go obczaić
http://olx.pl/oferta/rower-cube-ltd-cc-19-29-deore-xt-formula-rx-dt-swiss-340-reba-1x10-CID767-IDbPfzd.html
Oba rowery według sprzedających w super stanie przebieg ok 1500 km.
Rower nie może przekroczyć kwoty 3000 bo myślę jeszcze nad zakupem szosówki do treningów.
Który z powyższych 2 będzie najlepszym wyborem?

zdyboo
28-01-2016, 19:51
Który z powyższych 2 będzie najlepszym wyborem?

Cube. Bardziej mi się podoba.

nikoniarz
28-01-2016, 20:08
Glos na Cube- zakladajac, ze oba sa w tym samym stanie technicznym...

chaos
28-01-2016, 21:00
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/QcXhPOa-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/QcXhPOa.jpg)

szymony
28-01-2016, 21:25
To ja też na ten czarny głosuje :)
Anton, te piasty to zepsute, cy co?

glisek
28-01-2016, 21:40
też za kubą głosuję.

chaos
28-01-2016, 21:44
To ja też na ten czarny głosuje :)
Anton, te piasty to zepsute, cy co?

dopiero będę je psuł, to do nowego rowerza

rotor
28-01-2016, 23:30
Pany, wybrałem większy plecak, nie ma co się zastanawiać, raptem 150 g cięższy a pojemniejszy
Jak na sam rower i jako jedyny plecak, rzeczywiście jest półciuta za wielki, (ale zawsze można go skompresować), a z kolei ten 25l dla moich celów, wydaje się te półciuta :) za mały

bartekk
29-01-2016, 09:03
W niedzielę podjadę obczaić cuba a co do treka to nie wiem czy nie jakaś ściema bo sprzedający udaje totalnego laika a sprzedaje kilka rowerów na konkretnym osprzęcie.
Teraz pytanie drugie; Szosówka do treningów w kwocie do 1500 zl, W mojej okolicy znalazłem 3 typy
http://olx.pl/oferta/rower-szosowy-focus-culebro-sora-rozm-l-CID767-IDdp30p.html
http://olx.pl/oferta/rower-szosowy-kolarka-merida-CID767-IDdgV95.html
http://olx.pl/oferta/rower-szosowy-kross-venom-berus-shimano-tiagra-limited-gratis-CID767-IDdmuG3.html
Który z nich będzie wart swej ceny ?

superkomornik
29-01-2016, 10:26
Chyba Focusa bym brał, pytanie tylko jaki przebieg skoro był juz zmieniany łańcuch. Patrząc na zdjęcie korby trochę mógł juz przejechać.
Merida ma mniej wygodne klamkomanetki, reszta osprzętu też trochę gorsza.
Krossa sobie odpuść ;)

MadOnion
29-01-2016, 10:39
Komu Garmina 520 za 1333 bikeinn oferuje ; )

zdyboo
29-01-2016, 11:05
Rozumiem, że w wersji bundle, bo za golasa cena niespecjalnie rewelacyjna.

MadOnion
29-01-2016, 11:12
Taaa wersja z paskami ; )

shaolin
29-01-2016, 12:22
W niedzielę podjadę obczaić cuba a co do treka to nie wiem czy nie jakaś ściema bo sprzedający udaje totalnego laika a sprzedaje kilka rowerów na konkretnym osprzęcie.
Teraz pytanie drugie; Szosówka do treningów w kwocie do 1500 zl, W mojej okolicy znalazłem 3 typy
http://olx.pl/oferta/rower-szosowy-focus-culebro-sora-rozm-l-CID767-IDdp30p.html
http://olx.pl/oferta/rower-szosowy-kolarka-merida-CID767-IDdgV95.html
http://olx.pl/oferta/rower-szosowy-kross-venom-berus-shimano-tiagra-limited-gratis-CID767-IDdmuG3.html
Który z nich będzie wart swej ceny ?

Troche duzy rozrzut rozmiarowy. Po drugie zaden nie jest wart swej ceny ale jakbym mial wybierac to poszedlbym w Focusa. Merida ma smieszna geometrie, a Kross na kasztaniastym osprzecie. Ogolnie rzecz ujmujac Focus najbardziej przypomina kolarke ;)

Cebula kup se Garmina 666!

MadOnion
29-01-2016, 12:36
Se kupie 520 tylko ten badziew kosztuje 1420 PLN za 1333 bym się szarpnął ; )

bartekk
29-01-2016, 13:39
To ile może być wart ten focus? Jutro mógłbym podjechać go obczaić

bartekk
29-01-2016, 17:51
Focus ma przebieg ok 8500km i jeździ na dwóch łańcuchach. Niestety jest zarezerwowany za 1600. Muszę szukać dalej

jacgyver
29-01-2016, 21:37
:) udało mi się wreszcie kupić szosę. Używka na początek ale superowa. Ultegra/105 da radę.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/bPlcbObWnznoMPpguBurxCSKlrUNMhU4VEThX6sg-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/bPlcbObWnznoMPpguBurxCSKlrUNMhU4VEThX6sgdW68HFUzWY GDA7MLpeX9ZIwRe61uN6iEvuetrWDMxt__bCT4KiYmdGyJyvaP bUyq1cIBb13jR03M4gub6WqpUzqPAmjuG3yiprW9_okDnwDWT5 2m7qRgqAYBeGP9omfvEdSvlA3wO6jU0e5RTNfuBfc-2ApKVcb74K8tpyWnNG_jM7QjIuMLTAnKUtyenSJE07zFHOViGN 3y9Kybza8jwZtxks9QvfPJ3UBubjEaas8Io5JOwspTAc7IuZrq SdOdHZJWeOAFE_dUCZtQeHBMnNAjKy_0MBM0bqVjEqZ4Dma3Tx hOxwPbVCw2dwQd206kNEhHsRcLWhpngitwGdzaZ0s0cI2Ezbk6 kfyUPnr9AqTsrJOd1tDO4D-q1NArX12hob_KeSU2WmR3dXi9p2QNBRL7Kbx8A4mkof1_0Tnf8 sDIxGCipXHcYMvzqfTzTbKbHhVF1mF1EiWLAfQnVEJxKlfaK-td8UNtGgg_WO3AYKFe2399mS-iCNy8Mw4o6dqABIYuvjF_XHsVCHD4wSRoiHFv665v=w1024-h694-no)

zdyboo
30-01-2016, 06:34
Gratulacje, ale co się stało temu siodełku?

superkomornik
30-01-2016, 09:36
SMP robi powyginane siodła (mam dwa) chociaż ten model wygląda dość dziwnie ;)

jacgyver
30-01-2016, 09:57
Też mnie interesowała historia tego siodełka ale one takie są. Jakby nie było jest wygodne ;)

chaos
30-01-2016, 11:16
fajny blat z przodu ;) 65 T ;) ?

jacgyver
30-01-2016, 12:28
fajny blat z przodu ;) 65 T ;) ?

aż tak nieproporcjonalnie wygląda?? przód 52-42-30 tył 13-34
Rama 54

nikoniarz
30-01-2016, 14:01
tył 13-34

A nie 13-24??

shaolin
30-01-2016, 14:52
Na pewno nie 34 z tylu. Raczej 23 albo 25.

Wlasnie wrocilem z prezentacji SRAM Red eTap. Fajna zabawka. Moglbym kupic, gdyby nie to, ze to SRAM ;) Fajnie lata pod woda :D wrzucilismy do wazonu, zmienialo biegi bez pierdniecia (wystarczajaco dlugo, zeby uznac ze bedzie dzialac jak sie wskoczy jeziora przez przypadek i trzeba z niego wyjsc).

zdyboo
30-01-2016, 15:08
Może to napęd do rowerów wodnych.

shaolin
30-01-2016, 15:29
Do roweru Antona co ma snieg pod torbe.

chaos
30-01-2016, 15:34
Ej ej. Nowa maszyna sie szykuje ;) a ty szao obiecales ze bede slawny.

zdyboo
30-01-2016, 15:35
Antonowi to powinni i tak ten napęd dać, wtedy by wiedzieli co da się zepsuć.

shaolin
30-01-2016, 15:37
Ej ej. Nowa maszyna sie szykuje ;) a ty szao obiecales ze bede slawny.

Jestes, kazdy o Ciebie tu pyta. Kazdy chce wodke z Toba pic!

chaos
30-01-2016, 15:38
A to nic mi o tym nie wiadomo. Prosze o więcej szczegolow ;)

nikoniarz
30-01-2016, 15:41
Wlasnie wrocilem z prezentacji SRAM Red eTap. Fajna zabawka. Moglbym kupic, gdyby nie to, ze to SRAM ;)
Ale przeca nie ma nic lepszego... Przynajmniej do MTB :D nie wiem jak szosa...

shaolin
30-01-2016, 15:44
SRAM w szosie mial duzo problemow w topowych grupach, teraz troche lepiej ;) Ale ja i tak wole Campagnolo.

jacgyver
30-01-2016, 15:47
Na pewno nie 34 z tylu. Raczej 23 albo 25.

Wlasnie wrocilem z prezentacji SRAM Red eTap. Fajna zabawka. Moglbym kupic, gdyby nie to, ze to SRAM ;) Fajnie lata pod woda :D wrzucilismy do wazonu, zmienialo biegi bez pierdniecia (wystarczajaco dlugo, zeby uznac ze bedzie dzialac jak sie wskoczy jeziora przez przypadek i trzeba z niego wyjsc).

Dokładnie 23 jest największa.

shaolin
30-01-2016, 15:54
To teraz nabijaj kilosy. Masz cale 1.5 dnia do zrobienia tauzena.

nikoniarz
30-01-2016, 15:57
SRAM w szosie mial duzo problemow w topowych grupach, teraz troche lepiej ;) Ale ja i tak wole Campagnolo.

Nie wiwm, szosa sie nie interesuje odkad przestalem jezdzic w klubie czyli... jakies 18 lat :D

shaolin
30-01-2016, 16:04
18 lat temu to SRAM nawet kolo szosy nie stal ;)

nikoniarz
30-01-2016, 16:28
Dlatego pisalem, ze w MTB ma sie bardzo dobrze :)

schwepes
30-01-2016, 17:38
SRAM w szosie mial duzo problemow w topowych grupach, teraz troche lepiej ;) Ale ja i tak wole Campagnolo.
Jakich problemów? Poza hydraulikami które miały jakiś problem z nieszczelnością, to Red był zawsze najlżejszą dostępną grupą szosową. I chyba również najlepiej działającą. Ujeżdżam kolejną generację Red'a i jest równie świetna jak poprzednia.

chaos
30-01-2016, 21:39
jest znaczącza różnica pomiędzy korbami deore a slx ?

superkomornik
30-01-2016, 22:54
Ja tam jestem zachwycony jak działa SRAM. Mam teraz miksa X9/X7 i śmiga to rewelacyjnie. Dużo przyjemniej niż szitmano.

nikoniarz
30-01-2016, 23:11
jest znaczącza różnica pomiędzy korbami deore a slx ?

SLX to była zawsze najtańsza korba z ramionami pustymi w środku. Bierz SLX- różnica w cenie niewielka, a wygląda estetyczniej bo na srebrnym, wypolerowanym kawałku korby (SLX) zdecydowanie mniej widać wytarcia od buta...


Ja tam jestem zachwycony jak działa SRAM. Mam teraz miksa X9/X7 i śmiga to rewelacyjnie. Dużo przyjemniej niż szitmano.

Dla mnie SRAM jest przede wszystkim bardziej bezobsługowy i trwalszy (przerzutki). Wrażliwość na wszelkie zabrudzenia czy zużycie kabli znikoma. Działa tak samo bez względu czy ma 5 km czy 5 tyś km. Owszem, Shimano działa bardziej "subtelnie", SRAM 'twardo", ale niezawodność i bezobsługowość moim zdaniem zdecydowanie lepsza. W trzech rowerach mam osprzęt od X.5 do X.0 i złego słowa nie powiem. Oczywiście nie chce mi się toczyć "wojenek systemowych". W końcu każdy używa to co dla niego sprawdza się najlepiej. Ja do przerzutek Shimano nie wrócę. Aczkolwiek hamulce, korby i manetki Shimano cenię sobie dość wysoko (pierwsze i drugie używam z zadowoleniem).

chaos
31-01-2016, 10:25
[QUOTE=nikoniarzd3100;3658303]SLX to była zawsze najtańsza korba z ramionami pustymi w środku. Bierz SLX- różnica w cenie niewielka, a wygląda estetyczniej bo na srebrnym, wypolerowanym kawałku korby (SLX) zdecydowanie mniej widać wytarcia od buta.../QUOTE]

można zastosować wersję na 3 blaty do 2 ? czym się różnią jakoś ? czy tylko wykończeniem w miejscu trzeciego blata ?

zdyboo
31-01-2016, 10:32
Różnią się nieco linią łańcucha. Co może spowodować mniej kulturalną pracę napędu.

chaos
31-01-2016, 10:39
ok, dzięki, a czy SRAM GXP jest kompatybilny z SLX ? chodzi mi o samą korbę sram, będzie działać z suportem ?

zdyboo
31-01-2016, 10:49
Czemu piszesz na czarno, ledwo dojrzałem, że o coś spytałeś?

Korby SRAM nie są kompatybilne z suportami Shimano.

chaos
31-01-2016, 10:52
nie wiem, nic jeszcze dziś nie piłem ;D

shaolin
31-01-2016, 16:43
Ja mam SRAM+Shimano+Campagnolo. Tak sie rozwiazuje wojny systemowe :D

Zlapali laske z silnikiem w rowerze podczas mistrzostw CX tera w Belgii. Lukasz nie chcesz se zamontowac takiego motorka? :D

MadOnion
01-02-2016, 07:09
Pożyczyła od Fabiana ; )
Ale teraz wiemy że motur pasuje do ram Wilier'a :twisted:

schwepes
01-02-2016, 11:37
Zlapali laske z silnikiem w rowerze podczas mistrzostw CX tera w Belgii. Lukasz nie chcesz se zamontowac takiego motorka? :D
Nie mam prawka kat. A ;)

zdyboo
01-02-2016, 12:57
No będzie Ci potrzebne tylko jak Cię złapią.

wolnyslimak
01-02-2016, 13:15
...Dla mnie SRAM jest przede wszystkim bardziej bezobsługowy i trwalszy (przerzutki). Wrażliwość na wszelkie zabrudzenia czy zużycie kabli znikoma. Działa tak samo bez względu czy ma 5 km czy 5 tyś km. Owszem, Shimano działa bardziej "subtelnie", SRAM 'twardo", ale niezawodność i bezobsługowość moim zdaniem zdecydowanie lepsza. W trzech rowerach mam osprzęt od X.5 do X.0 i złego słowa nie powiem. Oczywiście nie chce mi się toczyć "wojenek systemowych". W końcu każdy używa to co dla niego sprawdza się najlepiej. Ja do przerzutek Shimano nie wrócę. Aczkolwiek hamulce, korby i manetki Shimano cenię sobie dość wysoko (pierwsze i drugie używam z zadowoleniem).

Trudno się nie zgodzić, choć najnowsze manetki XTR to poezja działania. Kilka stron wcześniej wkleiłeś zdjęcie hampli SRAMa, co to za hamulec? To są dwa tłoczki? Pisałeś też o różnicy między Guaidami RS oraz RSC... myślę właśnie nad jakimiś Guaidami do swojego roweru. Mają kumple wersję R i ta już działa bardzo dobrze więc modele wyższe powinny jeszcze ciut lepiej/wyczuwalniej/mocniej działać. Dla mnie hamulce Shimano odpadają tylko i wyłącznie ze względu na krótką klamkę. Moje krótkie paldony wolą się z klamkami Srama.

nikoniarz
01-02-2016, 14:32
Trudno się nie zgodzić, choć najnowsze manetki XTR to poezja działania. Kilka stron wcześniej wkleiłeś zdjęcie hampli SRAMa, co to za hamulec? To są dwa tłoczki? Pisałeś też o różnicy między Guaidami RS oraz RSC... myślę właśnie nad jakimiś Guaidami do swojego roweru. Mają kumple wersję R i ta już działa bardzo dobrze więc modele wyższe powinny jeszcze ciut lepiej/wyczuwalniej/mocniej działać. Dla mnie hamulce Shimano odpadają tylko i wyłącznie ze względu na krótką klamkę. Moje krótkie paldony wolą się z klamkami Srama.
Wszystkie Guide sa czterotloczkowe. Ja wrzucalem zdjecie wersji RS. Wersja RSC rozni sie od RS regulacja "martwego" ruchu. Wersja R najprpstsza, i zarazem najslabsza bo nie ma "servo" ktore jest w RSC i RS. A klamka w nowych Sramach tez jest bardzo krotka- w domu zmierze klamke Guide RS i M988 Trail.

shaolin
01-02-2016, 15:01
Kitajce wprowadzaja na rynek pauermiter w kasecie... Pora umierac.

chaos
01-02-2016, 15:55
pszczółka oka


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/1TI77tI-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/1TI77tI.jpg)

schwepes
01-02-2016, 18:06
Kitajce wprowadzaja na rynek pauermiter w kasecie... Pora umierac.
Wymiana miernika co 4-5kkm? Kto bogatemu zabroni. Ja zmieniłem dopiero po 30kkm ;)

nikoniarz
01-02-2016, 18:24
Sprawdziłem klamki- w Guide RS jest tyle samo miejsca na palce co w XTR Trail czyli około 30 mm. Sram ma trochę inaczej umieszczony punkt obrotu dźwigni, więc między nim, a czubkiem klamki jest większa odległość (ale ciągle klamka jest bardzo podobnej wielkości). Ale miejsca na palce jest tyle samo jak już wspomniałem na początku. Osobiście jestem wielkim fanem hampli Shimano (szczególnie pow wprowadzeniu nowych konstrukcji)- duża moc kontrolowana przez świetną modulację, lekkość pracy... Ale odkąd mam Guide z dnia na dzień coraz bardziej się do nich przekonuję- klamka równie wygodna co w Shimano, kapitalna modulacja, duża moc... Trochę nie trafia do mnie design, ale to akurat rzecz gustu o którym ponoć nie powinno się dyskutować. Niemniej jednak lakierowane zaciski w Guide RS z czasem pewnie zaczną łapać odpryski (ja już mam- wystarczyło dwukrotnie nie trafić tarczą w szczelinę zacisku), podobnie lakierowane zbiorniczki wyrównawcze... Tutaj M988 gdzie zaciski i zbiorniczki są polerowane dłużej utrzymają estetykę. Z Guide chyba tylko RSC można kupić w wersji nielakierowanej tylko polerowanej... No ale to tylko porównanie tylko tych dwóch modeli bo je akurat mam na stanie.
A dla samych Guide RS ciężko znaleźć coś "porównywalnego" w stajni Shimano- XT są około 300 zł tańsze, XTR Trail pewnie około 300 zł droższe aczkolwiek mogę się o kilkadziesiąt złociszy pomylić (mowa o kpl na dwa koła, bez tarcz).

szymony
01-02-2016, 18:29
Osa raczej. Sztywniak będzie.?

chaos
01-02-2016, 19:00
Pszczolka brzmi weselej ;)

wolnyslimak
01-02-2016, 22:44
Sprawdziłem klamki- w Guide RS jest tyle samo miejsca na palce co w XTR Trail czyli około 30 mm. Sram ma trochę inaczej umieszczony punkt obrotu dźwigni, więc między nim, a czubkiem klamki jest większa odległość (ale ciągle klamka jest bardzo podobnej wielkości). Ale miejsca na palce jest tyle samo jak już wspomniałem na początku. Osobiście jestem wielkim fanem hampli Shimano (szczególnie pow wprowadzeniu nowych konstrukcji)- duża moc kontrolowana przez świetną modulację, lekkość pracy... Ale odkąd mam Guide z dnia na dzień coraz bardziej się do nich przekonuję- klamka równie wygodna co w Shimano, kapitalna modulacja, duża moc... Trochę nie trafia do mnie design, ale to akurat rzecz gustu o którym ponoć nie powinno się dyskutować. Niemniej jednak lakierowane zaciski w Guide RS z czasem pewnie zaczną łapać odpryski (ja już mam- wystarczyło dwukrotnie nie trafić tarczą w szczelinę zacisku), podobnie lakierowane zbiorniczki wyrównawcze... Tutaj M988 gdzie zaciski i zbiorniczki są polerowane dłużej utrzymają estetykę. Z Guide chyba tylko RSC można kupić w wersji nielakierowanej tylko polerowanej... No ale to tylko porównanie tylko tych dwóch modeli bo je akurat mam na stanie.
A dla samych Guide RS ciężko znaleźć coś "porównywalnego" w stajni Shimano- XT są około 300 zł tańsze, XTR Trail pewnie około 300 zł droższe aczkolwiek mogę się o kilkadziesiąt złociszy pomylić (mowa o kpl na dwa koła, bez tarcz).

Trochę zaskakujące co piszesz, czyli że długość klamki jest bardzo podobna / ta sama! Wrażenia miałem inne ale być może to tylko wrażenia... Oferta Shimano/Sram jest jak Canon/Nikon...prawie to samo a jednak ciut inaczej:)

nikoniarz
01-02-2016, 22:52
Trochę zaskakujące co piszesz, czyli że długość klamki jest bardzo podobna / ta sama! Wrażenia miałem inne ale być może to tylko wrażenia... Oferta Shimano/Sram jest jak Canon/Nikon...prawie to samo a jednak ciut inaczej:)

Bo całościowo zestaw klamka/korpus jest w Sram zauważalnie większy. Wielkość klamki "sztucznie" potęguje samo umiejscowienie obejmy która w Sram jest dużo dalej od czubka klamki. Podobnie wielkość zbiorniczka wyrównawczego. Tak czy inaczej w obu przypadkach nie ma na klamce miejsca by zmieścić dwa palce... Chyba, że wyjątkowo chude dwa palce...

W weekend spróbuje sfotografować obie klamki jeśli to w czymś pomoże...

shaolin
02-02-2016, 04:25
Wymiana miernika co 4-5kkm? Kto bogatemu zabroni. Ja zmieniłem dopiero po 30kkm ;)

Mowia, ze do 8kkm da rade, ceny 2999RMB = 1850pln, ale ograniczony zakres kaset i w ogole jakas bida z nedza ;) Mialem sie zapisac na testy ale nie chce mi sie bawic ;) Zostane przy Pauertapie, do Gianta moze wrzuce P1. Bawilem sie ostatnio, w sumie nie takie duze jak wszyscy pisza ;) te ~150g wiecej niz geje ultegry to przezyje, a przynajmniej bedzie moc w Giancie bo tam nie mam pauermitera.

schwepes
02-02-2016, 10:09
Mowia, ze do 8kkm da rade, ceny 2999RMB = 1850pln, ale ograniczony zakres kaset i w ogole jakas bida z nedza ;) Mialem sie zapisac na testy ale nie chce mi sie bawic ;) Zostane przy Pauertapie, do Gianta moze wrzuce P1. Bawilem sie ostatnio, w sumie nie takie duze jak wszyscy pisza ;) te ~150g wiecej niz geje ultegry to przezyje, a przynajmniej bedzie moc w Giancie bo tam nie mam pauermitera.
Ja zmieniłem korbę na SISL2, ale ze było uszkodzone lewe ramię to kupiłem stages, a powertap przehandlowałem. W stosunku do poprzedniej, i tak lekkiej korby, wyszedłem na tym ok. 60g lżej. A odejmując
wagę PT jeszcze kolejne ~250g, więc zysk całkiem spory. Nawet licząc w PLN/g nie wychodzi źle ;)

szymony
02-02-2016, 12:09
Macie pomysła jak domowym sposobem (prasy nie mam) wybić dolną miskę z główki tapered? W zwykłych wystarczał kij od miotły i czujnik udarowo-kinetyczny o napędzie recznym. Tu nie daje rady, mocno siedzi ta gnida.

MadOnion
02-02-2016, 12:59
Poproś kogoś o pomoc w przytrzymaniu ramy i zwiększ siłę natarcia napędu ręcznego czujnika udarowo-kinetycznego.
Dodatkowo możesz zaaplikować podszlifowaną blaszkę o gr. ok. 3mm tak żeby siła udarzenia była równomierna.

nikoniarz
02-02-2016, 13:33
Tak jak wspomniano- solidne podparcie dla glowki ramy i heja... Oczywiscie stukaj w zewnetrzna czesc lozyska a nie w srodkowy pierscien.

szymony
02-02-2016, 13:55
Uff udało się. Poważniejszy czujnik i przedłużka od grzechotki z kawałkiem twardego klocka, opanowała temat. Dzieki.

shaolin
02-02-2016, 15:54
Ja zmieniłem korbę na SISL2, ale ze było uszkodzone lewe ramię to kupiłem stages, a powertap przehandlowałem. W stosunku do poprzedniej, i tak lekkiej korby, wyszedłem na tym ok. 60g lżej. A odejmując
wagę PT jeszcze kolejne ~250g, więc zysk całkiem spory. Nawet licząc w PLN/g nie wychodzi źle ;)

Tez bym szedl w Stejdzes ale nie robili do Campy (teraz dopiero wprowadzili ale drogo jak pierun). Na wadze mi nie zalezy bo i tak musze sie starac, zeby sie zmiescic w limicie UCI (zmieniam kolka na bezpauertapowskie i klops bo ponizej limitu). Na szczescie sie nie scigam nigdzie pod UCI (ani nigdzie w ogole) wiec moglbym miec nawet rower 2kg :mrgreen:

P1 do Gianta wydaje sie najlepsza opcja. Myslalem o Enve 6.7 z Powertapem ale sie rozmyslilem po ostatnich wiatrach jak mna rzucalo na plytkich alu ;)

superkomornik
02-02-2016, 17:45
Kocham Decathlon. Odalem rower z zepsutym suportem Deore, odebrałem z nowym XT. Ofkors za fri :D

schwepes
02-02-2016, 19:40
Tez bym szedl w Stejdzes ale nie robili do Campy (teraz dopiero wprowadzili ale drogo jak pierun). Na wadze mi nie zalezy bo i tak musze sie starac, zeby sie zmiescic w limicie UCI (zmieniam kolka na bezpauertapowskie i klops bo ponizej limitu). Na szczescie sie nie scigam nigdzie pod UCI (ani nigdzie w ogole) wiec moglbym miec nawet rower 2kg :mrgreen:

Nie rozumiem problemu nie-UCI-owskiej wagi ;). Jesteśmy amatorami - możemy jeździć na wydmuszkach i brać koks na potęgę ;).

chaos
02-02-2016, 20:44
ale fajne ;)

http://allegro.pl/termos-bidon-ibera-ib-wb2-500ml-uchwyt-na-rower-i5957381795.html

wolnyslimak
02-02-2016, 20:57
... Jesteśmy amatorami - możemy jeździć na wydmuszkach i brać koks na potęgę ;).

...dobre:) Tak na prawdę to w amatorskich wyścigach nie ma absolutnie żadnych kontroli, a wygrany może być tylko jeden! Sądzicie, że jak nie ma wielkiej kasy do wygrania a tylko chwała i splendor pośród rowerowej gawiedzi to wszyscy jeżdżą dla sportu i zabawy? Chyba każdy już słyszał o silniczku w rowerze przełajowej juniorki, na wyścigu w Belgii? Może Cancellara jednak zaczął ten trend mechanicznego dopingu a teraz rozlewa się na niższe ligi? Czym więcej sprzedanych silniczków, tym taniej. Biznes się kręci. Oby nie ale najnowsze doniesienie z lekkoatletyki mnie osobiście przerażają. Być może po olimpiadzie w Brazylii wyjdzie, że Usain Bolt to koksiarz...

nikoniarz
02-02-2016, 21:10
Wszędzie są ludzie którzy chcą iść na łatwiznę. Było tak odkąd pamiętam. Nic nowego...

rotor
02-02-2016, 21:33
wczorajszy widok w TV kolarza co się wywrócił, a jego rower chciał jechać dalej,... bezcenny :D

glisek
02-02-2016, 23:21
Słyszałem, że Usain też ma silniczek, ponoć do wacka przypięty :)
Tak serio, to te silniczki rowerowe to już dość dawno były w ofercie, a dopiero teraz kogoś złapali i to jeszcze na "zapasowym" rowerze.
Ciekawe jakie inne zaawansowane wspomagacze w rowerach montują oprócz tych silniczków?

nikoniarz
02-02-2016, 23:29
Ciekawe jakie inne zaawansowane wspomagacze w rowerach montują oprócz tych silniczków?

Najbardziej zaawansowane wspomagacze są "montowane" "napędzaczy" tychże rowerów :D

glisek
02-02-2016, 23:48
tak, to się zgadza, ale coraz więcej idzie zanalizować takim napędzaczom, natomiast w technologiach bardziej elektrycznych nie szukali jeszcze i pewnie nawet nie wiedzą gdzie i czego szukać.
Przecież taki silnik w rurze to nic wyrafinowanego, nawet silniki w piastach czy pewnie w pedziach. Gdzieś pisali o kołach z indukcją czy coś.

W sumie to mam nawet pomysł :)
namagnesuje se szprychy, przez ramę z karbona puszczę prąd (od niby latarki) i będę musiał mocno się trzymać by mnie nie zwiało na podjazdach :D

shaolin
03-02-2016, 01:31
Nie rozumiem problemu nie-UCI-owskiej wagi ;). Jesteśmy amatorami - możemy jeździć na wydmuszkach i brać koks na potęgę ;).
Nigdy nie wiesz kiedy zadzwonia z Team Sky i kaza Ci jezdzic... :D

zdyboo
03-02-2016, 09:58
Panowie jest sprawa. Potrzebny namiar na dobry sklep w stolicy. Chodzi o kupno jednego z dwóch modeli Krossa: Trans Africa lub Trans Arctica. Tato koleżanki, bardzo dobrej koleżanki, potrzebuje kupić. Wypadałoby jednak się przymierzyć, a i wymienić opony na nieco agresywniejsze, rower będzie jeżdżony po mazurskich piachach. Zatem jest w stolicy sklep z ludzką obsługą?

szymony
03-02-2016, 11:13
Ja tam nie wiem jak mazurskie piachy wyglądają, ale po wielkopolskich, to smart samy 1,75 tak se daja radę. A nic szerszego tam się nie wepchnie. I przy tej gumie błotniki już też by trza upgrade robić.

chaos
03-02-2016, 11:21
będę się woził Japończykiem ;D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/ppq3NwQ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ppq3NwQ.jpg)

wolnyslimak
03-02-2016, 12:09
Cromo molibden? Cóż to za wynalazek? Daj całą ramę! Na jakich kołach?

chaos
03-02-2016, 13:54
koła 27,5 zdjęcia całości nie mam
ale nazywa się pszczółka OKA ;)
jest fota ramy parę stron wcześniej

schwepes
03-02-2016, 15:31
...dobre:) Tak na prawdę to w amatorskich wyścigach nie ma absolutnie żadnych kontroli, a wygrany może być tylko jeden! Sądzicie, że jak nie ma wielkiej kasy do wygrania a tylko chwała i splendor pośród rowerowej gawiedzi to wszyscy jeżdżą dla sportu i zabawy? Chyba każdy już słyszał o silniczku w rowerze przełajowej juniorki, na wyścigu w Belgii? Może Cancellara jednak zaczął ten trend mechanicznego dopingu a teraz rozlewa się na niższe ligi? Czym więcej sprzedanych silniczków, tym taniej. Biznes się kręci. Oby nie ale najnowsze doniesienie z lekkoatletyki mnie osobiście przerażają. Być może po olimpiadzie w Brazylii wyjdzie, że Usain Bolt to koksiarz...
Cancellara to chyba ostatni kolarz którego bym podejrzewał. A ta akcja z obracającym się kołem/rowerem po upadku bodajże Hesjedala była odtworzona i tak się zachowuje rower. Weźcie pod uwagę że te rowery ważą koło 7kg, a koło było "rozkręcone" na zjeździe do dobrych kilkudziesięciu km/h, więc miało sporo energii kinetycznej.

A co do amatorów i koksu, to słyszałem że zawodowcy nie pojawiają się na amatorskich zawodach typu Grand Fondo, bo tam można się wręcz nawdychać środków dopingujących ;).

chaos
03-02-2016, 22:07
chłopaki jest problem !

jak podczepić manetkę slx i-spec B do klamki hamulca xt i-spec A ?

glisek
04-02-2016, 00:32
jak amelinium to spawarką typu TIG :D

pawel
04-02-2016, 01:44
A co do amatorów i koksu, to słyszałem że zawodowcy nie pojawiają się na amatorskich zawodach typu Grand Fondo, bo tam można się wręcz nawdychać środków dopingujących ;).

Dokładnie to samo słyszałem z relacji znajomego, który trafił na jakieś amatorskie zawody MTB, zdecydowanie częściej startował w tych "pro". Po tym co usłyszałem, byłem w szoku, że ludzie z takim uporem koksują, żeby tylko mieć lepszy wynik od kolegi i pochwalić się na fejsbuku. Bo w sumie wygrana na takich zawodach nie jest nic więcej warta. Że są nieuczciwi na największych zawodach, cel tego można wytłumaczyć pazernością na pieniądze i kontrakty. Ale na jakichś pomniejszych nie wiem... kompleksami?

MadOnion
04-02-2016, 07:41
chłopaki jest problem !
jak podczepić manetkę slx i-spec B do klamki hamulca xt i-spec A ?
Anton wydaje mi się że jeśli klamki masz w wersji starszej a manetki w nowszej to będziesz potrzebował tych 2 elementów w kolorze srebrnym:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/26298-1.jpg
źródło (http://www.best-bike-parts.de/images/product_images/popup_images/26298.jpg)
Obczaj to jeszcze

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fcdn.mtbr.com/attachments/drivetrain-shifters-derailleurs-cranks/956571d1421623794-diy-converting-i-spec-i-spec-b-shimano.png)

chaos
04-02-2016, 07:55
No tez mi sie tak wydaje. Nie ma ktos takich ?

MadOnion
04-02-2016, 08:10
Internety majo

EDIT:
http://www.bikecenter.pl/p19457,shimano-sruba-z-nakretka-do-manetki-i-spec-b-type.html

schwepes
04-02-2016, 11:38
Że są nieuczciwi na największych zawodach, cel tego można wytłumaczyć pazernością na pieniądze i kontrakty. Ale na jakichś pomniejszych nie wiem... kompleksami?
Ludzka natura. Rywalizacja. Jakby chodziło o czystą przyjemność z jazdy to nikt z nas by nie kupował roweru w cenie używanego, dobrego samochodu :). Kwestia tylko poziomu uczciwości - można zdobywać przewagę metodami legalnymi bądź nie.

shaolin
04-02-2016, 11:47
Ej, moj rower jest w cenie dobrego nowego samochodu... :mrgreen: :mrgreen: W koncu Dacia Logan to tez dobry samochod!

chaos
04-02-2016, 11:49
Internety majo

EDIT:
http://www.bikecenter.pl/p19457,shimano-sruba-z-nakretka-do-manetki-i-spec-b-type.html

jezu 4 dychy za dwie śruby

superkomornik
04-02-2016, 11:51
Zawsze możesz kupić srebrną taśmę ;)

MadOnion
04-02-2016, 11:57
Anton Przejdź na 1x11 ; ) sporo zaoszczędzisz
No chyba że jesteś w stanie zrezygnować z 2x200ml soplicy ; )

Edit:

jezu 4 dychy za dwie śruby
Tak mi się przypomniało...

Do kawiarni przychodzi koń i zamawia wodę mineralną.
- 10 zł - mówi kelner.
Koń płaci i powoli pije.
- Nieczęsto widujemy tu konie... - zagaduje zaciekawiony kelner.
- Nic dziwnego, 10 zł za wodę!?

chaos
04-02-2016, 12:02
No wlasnie dlatego nie jestem wisnia i 2x10 sa nierozlaczne ;)

shaolin
04-02-2016, 12:35
Anton wez zmontuj se sruby z nakretek po soplicy i bedzie grac.

chaos
04-02-2016, 13:17
idze idze

schwepes
04-02-2016, 14:10
Ej, moj rower jest w cenie dobrego nowego samochodu... :mrgreen: :mrgreen: W koncu Dacia Logan to tez dobry samochod!
Dacia Logan nie stała kolo dobrego samochodu ;).

A Ty masz przecież jakiś chiński rower. Czemu tyle kosztował :-P ?

zdyboo
04-02-2016, 21:41
Dziś rano była fajna pogoda. Kilka minut przed wyjściem paczam za okno, sucho. Wychodzę zaczyna padać, śnieg z deszczem, ale dramatu nie ma. Dojechałem do cukierni po pączki, nasuwa śniegiem jak dziki, zaczyna się robić biało. Kilka minut w kolejce, pakowanie i w drogę do fabryki. Na trawnikach biało, ale DDR czarne, jak akurat zawieje w twarz, to nie jest fajnie. Stoję na światłach przed mostem, ciemno i napieprza śniegiem. W połowie mostu, zrobiło się jasno i przestało padać, akurat przywiało kawałek czystego nieba. Aż sprawdzałem zegarek czy czasem mnie nie wywiało do innej strefy czasowej, bo aż za jasno się wydawało. Nawet nieco wyschnąć zdążyłem.
W związku z taką urozmaiconą pogodą, łańcuch trzy razy w tym tygodniu już smarowałem.

shaolin
05-02-2016, 02:52
Dacia Logan nie stała kolo dobrego samochodu ;).

A Ty masz przecież jakiś chiński rower. Czemu tyle kosztował :-P ?

Moze dlatego, ze ma Campagnolo Super Record 2015, kolka Enve, itd :razz: Dacia rox!

chaos
05-02-2016, 14:04
prawie gotowe :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/NXMYXRx-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/NXMYXRx.jpg)

rotor
05-02-2016, 14:14
jaki ma kąt główki ?, gdzie tylny amor?, gdzie Pike ? :)

chaos
05-02-2016, 14:15
Nie wiem. Nie ma. Pod łóżkiem. :)

rotor
05-02-2016, 14:17
no to ile waży ?

chaos
05-02-2016, 14:18
Nie wiem. Ale nie ma mocowania na bidon :(

rotor
05-02-2016, 14:20
Nie wiem.
na pewno za mało ;)

Ale nie ma mocowania na bidon :(
no to pełna profeska ;)

chaos
05-02-2016, 14:22
Rotor niewłaściwe pytania zadajesz ;)

rotor
05-02-2016, 14:28
na pewno za mało ;)


a może nie, stal chrom-molib. jest cięższa od alu


Rotor niewłaściwe pytania zadajesz ;)
ile kosztował ? :)
.. dobre ?

- - - - kolejny post - - - - - -

nie zapytam przecie, czy dobrze tłumi drgania, bo widze, ze łancucha ni ma i żadna jazda testowa nie wykonana

chaos
05-02-2016, 14:35
no więc właśnie ;)
to są właściwe pytania: kiedy pierwsza jazda, jak będzie jeździł, czy będzie fajnie ;)

nikoniarz
05-02-2016, 17:08
Bedzie mniej fajnie niz na fullu :D Barak lancucha to ogromny plus- nie zerwiesz. Ogolnie idz w minimalizm- im mniej czesci tym ryzyko zepsucia mniejsze.

glisek
05-02-2016, 18:42
prawie gotowe :)
jakby onemu roweru poszprejować golenie amorka na żółto, to było piknie :)

sokrates
05-02-2016, 20:24
Panowie/Panie krótkie pytanko. Przymierzam się do szosówki. Całe życie jeździłem na "góralu" więc mniej więcej znam temat co i jak, jaki osprzęt lepszy/gorszy.... ale wróćmy do szosówki - założenia brzegowe:
Jeździł będę ja - 178cm/95kg. Wiem sporo ;-)
Kasa do wydania 2500 - 2800 zł
Ma być nowy.

Ktoś coś....

szymony
05-02-2016, 20:45
Hm. Ja się tam nie znam ale w sklepie na D daja Tribana 520

superkomornik
05-02-2016, 21:49
Ale na ta wagę to koła bidne. Chyba że wymienic na jakies solidne, wyjdzie własnie max 3000zł.

chaos
05-02-2016, 22:37
gotowa !


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/PUJrsTU-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/PUJrsTU.jpg)

rotor
05-02-2016, 22:49
długa ta "pszczółka" się wydaje,
gratulacje :)
teraz testy i sesja zdjęciowa w plenerze ..

jarek76
05-02-2016, 22:51
Mam do was prośbę. Jeśli możecie to proszę o wsparcie tego projektu. Nasz znakomity kolarz szosowy Bartosz Huzarski, zbiera na busa dla młodych kolarzy:-)
Jeśli możecie to puście ta informacje dalej w świat, może znajdzie się więcej dobrych duszyczek :-)
Wszystko dzieje się w moim mieście, a jestem tym zainteresowany ponieważ syn już się szykuje do HBA :-)
https://polakpotrafi.pl/projekt/huzar-bike-academy

shaolin
06-02-2016, 05:00
Wez mu kup tego busa i tyle!

Anton dobra scigalka! Tylko nie popsuj od razu!

sokrates dlaczego nowy? W tej cenie mozna juz przebierac w bardzo dobrych uzywkach. 95kg to sporo ale pytanie czy to smalec czy miesnie ;) jak smalec to zgubisz, jak miesnie to gorzej ;)

sokrates
06-02-2016, 09:29
Właśnie mam plan zgubić to w cholere w tym sezonie. A czemu nowy? Bo chce. ;-)
To jak jakiś inne propozycje oprócz tego b-twina?

shaolin
06-02-2016, 11:54
W tej cenie beda same kasztany. Jak chcesz zrzucac to znak, ze chcesz duzo jezdzic, jak chcesz duzo jezdzic to nie ma sensu inwestowac w kasztana.

Z uzywek to np. takie:
http://allegro.pl/accent-via-montana-54-fulcrum-7-shimano-105-i5963229010.html
http://allegro.pl/giant-tcr-aluxx-sl-ultegra-i5953003070.html
http://allegro.pl/rower-szosowy-cannondale-caad-5-shimano-105-i5964340904.html

Z nowych to nie wiem, pewno bym skladal sam jak zawsze. BTwin 520 jest ok na poczatek ale dolozylbym do 540: http://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-540-id_8331275.html jak ma byc nowy.

nikoniarz
06-02-2016, 11:58
gotowa !


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/PUJrsTU-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/PUJrsTU.jpg)

Sztyca Kronolog?

chaos
06-02-2016, 12:03
Ks lev 125

shaolin
06-02-2016, 12:04
Kiedy popsujesz?

M_B
07-02-2016, 18:47
Jak tam chaos na nowym rowerze? :D

chaos
07-02-2016, 19:10
wery najs mister

chaos
07-02-2016, 20:33
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/UBSQmf6-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/UBSQmf6.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/v4F6qAg-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/v4F6qAg.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/GfAQQC0-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/GfAQQC0.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/S1sNNcH-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/S1sNNcH.jpg)

rotor
07-02-2016, 21:00
sesja plenerowa załatwiona,
a jak jeździ ?

chaos
07-02-2016, 21:02
fajnie, ale kopie po dupie ;)
kiedy lecamy gdzieś razem ?
enduro maszynę już masz, pora coś pohasać

rotor
07-02-2016, 21:48
niooo, tylny amor dopieszcza dupsko i oszczędza dyski :)
zadajesz niewłaściwe pytania, ...
chwilowo nie mam czym !@##$
.nie pytaj dlaczego :(

elmo
07-02-2016, 22:09
gotowa !


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/PUJrsTU-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/PUJrsTU.jpg)

Ładny ten rowerz, ale zazdroszczę (pozytywnie) kącika do zabaw...

chaos
07-02-2016, 22:18
Nie moj kacik. U kolegi mechanika.

chaos
08-02-2016, 21:01
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/l9XvsY9-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/l9XvsY9.jpg)

- - - - kolejny post - - - - - -


Internety majo

EDIT:
http://www.bikecenter.pl/p19457,shimano-sruba-z-nakretka-do-manetki-i-spec-b-type.html

;D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/inGAZdQ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/inGAZdQ.jpg)

szymony
08-02-2016, 21:52
Przyznać mi się tu zaraz, kto znów kurczaki nie wyłaczył wentylatora.

zdyboo
08-02-2016, 22:44
Jak sobie uświadomisz, że wiatr jest tylko wytworem Twojej wyobraźni, to jest znacznie lepiej.

MadOnion
08-02-2016, 23:21
Anton i co śruby po pińćset działają? ;)

glisek
08-02-2016, 23:40
Przyznać mi się tu zaraz, kto znów kurczaki nie wyłaczył wentylatora.

pewnikiem kajtowcy :)

rotor
09-02-2016, 00:04
nie narzekać, jutro będzie jeszcze lepiej pindoliło :!:

elmo
09-02-2016, 12:57
nie narzekać, jutro będzie jeszcze lepiej pindoliło :!:

Wiatr nie jest taki zły - zawsze można jechać w drugą stronę ;)
gorzej bo deszcze niespokojne idą...

glisek
09-02-2016, 17:53
Sprawdzilem. Kajtowcow na zatoce tylko ze trzech widzialem. Wiec to pewnie nie oni wiatry rozdmuchali.
Dlaczego nie zabralem ze soba rowera? :(

zdyboo
09-02-2016, 21:59
Anton, coś dla Ciebie. Do nowego roweru, żeby się dobrze jeździło.


https://walkaboutblog.files.wordpress.com/2010/07/flask.jpg
źródło (https://walkaboutblog.files.wordpress.com/2010/07/flask.jpg)

nikoniarz
09-02-2016, 22:25
Rafki wymiatają :D Zaraz po "bidonie" ofkors :)

rotor
09-02-2016, 22:45
Rafki wymiatają :D

nie na obecną pogodę, strasznie wrażliwe na podmuchy boczne :D

zdyboo
10-02-2016, 12:20
A propos obręczy, co byście polecili do trekingowego roweru miejskiego w rozmiarze 28/29", pod v-ki, do pół kilo wagi, kapsle, przynajmniej dwie komory, 36 otworów, do stówy PLNów. Skladam w USR drugi komplet kół i miała być jakaś obręcz mach 1, ale jest problem z dostępnością. Ja znalazłem Accenta Voyagera lub Trailflyera. Jest jeszcze alexrims CR18, ale chyba nie da się go kupić.

chaos
10-02-2016, 12:25
Niech to diabli. Rozwalilem paluch. Dobrze ze wczoraj polatalem. :(

glisek
10-02-2016, 12:33
Anton, coś dla Ciebie. Do nowego roweru, żeby się dobrze jeździło.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/flask-1.jpg
źródło (https://walkaboutblog.files.wordpress.com/2010/07/flask.jpg)

Normalnie typowa czasówka z aerodynamicznym bidonem i eko-felami z jakiegoś bambusa czy innego buka :)

@Anton, jeden palec to jeszcze nic, bo stanowi tylko 5% wszystkich więc uszczerbek niewielki ;). Ale łączę się w bólu i nie zazdraszczam.
Mi po ostatniej jeździe pierdykło coś w plecach i do dzisiaj jestem pooklejany plastrami a i tak głową mogę tylko w prawo obracać :(

chaos
10-02-2016, 12:42
Niby 5 % ale trzymają kiere. K... J... serwer mi go przytrzasnal.

rotor
10-02-2016, 12:52
Mi po ostatniej jeździe pierdykło coś w plecach i do dzisiaj jestem pooklejany plastrami a i tak głową mogę tylko w prawo obracać :(

w pewnym wieku, to już norma, trzeba tylko za pomocą lekarzy i innych znachorów, wykluczyć jakies poważne sprawy i do boju, nie przejmować się.. :)
ja na ten przykład, jestem świeżo po wizycie u lekarza na okoliczność kulasów i powiedział mi, "że jazda na rowerze, jak najbardziej wskazana,", ja mu na to, że chodzi o jazdę po górach, on "nie szkodzi, miękkich przełożeń używać i w drogę" :D

schwepes
10-02-2016, 13:15
ja na ten przykrład, jestem świeżo po wizycie u lekarza na okoliczność kulasów i powiedział mi, "że jazda na rowerze, jak najbardziej wskazana,", ja mu na to, że chodzi o jazdę po górach, on "nie szkodzi, miękkich przełożeń używać i w drogę" :D
Dobry "znachor"! Mógł jeszcze polecić lżejszy rower żeby było lżej pod górę :-P

zdyboo
10-02-2016, 21:25
Dziś nudząc się przejrzałem stronę znanego mi sklepu w rzeszy i natknąłem się na germańską firmę b.o.r. (http://bor-germany.de/en)

Cudne korby robi.

http://bor-germany.de/uploads/photo/file/418/original.jpg
źródło (http://bor-germany.de/uploads/photo/file/418/original.jpg)

Dobrze, że tyle kosztują i są poza zasięgiem mojego zdrowego rozsądku.
Mają ciekawe zestopniowanie koronek, bo najmniejsza w korbie 3X jest 20 T, co w połączeniu z zębatką 36 T w kasecie, chyba pozwala pod pionowe ściany wjeżdżać.
Inną ciekawą rzeczą jest to, że mają dystrybutora w Polsce, jest nim myślę, że znany sklep z Bolesławca. Nie wiem tylko czy ów sklep o tym wie, bo na stronie się nie chwali jakoby tak było. Mają tylko kilka obręczy.

glisek
10-02-2016, 22:45
w pewnym wieku, to już norma, trzeba tylko za pomocą lekarzy i innych znachorów, wykluczyć jakies poważne sprawy i do boju, nie przejmować się.. :)
ja na ten przykład, jestem świeżo po wizycie u lekarza na okoliczność kulasów i powiedział mi, "że jazda na rowerze, jak najbardziej wskazana,", ja mu na to, że chodzi o jazdę po górach, on "nie szkodzi, miękkich przełożeń używać i w drogę" :D

wiem to wiem :)
Ty przynajmniej trafiłeś na rozsądnego lekarza, mi jeden kiedyś powiedział że przy problemach z plecami odradza rower, ale od kiedy więcej śmigam to mniej boli. Do doktorów się ostatnio wybrałem ale z pytaniem czy aby serducho wytrzyma rowerowanie (przez Antona i jego zasłabnięcia się nakręciłem) i jak na razie wyszło, że jestem trochę za gruby i chyba za słodki. To drugie ma potwierdzić dodatkowe badanie poziomu słodyczy :) A o serduchu jak nie wiedziałem tak nie wiem :D
Zresztą idź do lekarza to zawsze coś znajdzie...

MadOnion
11-02-2016, 08:59
Dziś nudząc się przejrzałem stronę znanego mi sklepu w rzeszy i natknąłem się na germańską firmę b.o.r. (http://bor-germany.de/en)
Cudne korby robi.
Dobrze, że tyle kosztują i są poza zasięgiem mojego zdrowego rozsądku.
Mają ciekawe zestopniowanie koronek, bo najmniejsza w korbie 3X jest 20 T, co w połączeniu z zębatką 36 T w kasecie, chyba pozwala pod pionowe ściany wjeżdżać.
Inną ciekawą rzeczą jest to, że mają dystrybutora w Polsce, jest nim myślę, że znany sklep z Bolesławca. Nie wiem tylko czy ów sklep o tym wie, bo na stronie się nie chwali jakoby tak było. Mają tylko kilka obręczy.
Tomek jak w temacie korb ; )
http://r2-bike.com/THM-Carbones-Clavicula-Carbon-Ti-Kettenblaetter
inna sprawa r2-Bike bieda fest w tym sklepie ; ):twisted:

zdyboo
11-02-2016, 10:15
Też ładna, ale b.o.r. mi się bardziej podoba. Przy okazji wyszło, że 100 g korby kosztuje pińcet ojro.

MadOnion
11-02-2016, 10:22
B.o.r. owe korby można jeszcze zanabyć w różnych gejowskich kolorach.

Edit:
Jak byłem na XCO w Novym Mescie to lachon z Czech śmigał na Konie m.in. wyposażonej w taką korbę
zresztą cały tej jej rower to był fest wypas:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/img280c71b4b701b6da428febc8aefaaea4-2.jpg
źródło (http://mtbs.cz/media/foto/195/img280c71b4b701b6da428febc8aefaaea4.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/img3907cabc534fb0b5db6284d3f9e470fe-2.jpg
źródło (http://mtbs.cz/media/foto/195/img3907cabc534fb0b5db6284d3f9e470fe.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/img324198d4f10f18009a3394d1f1fb1f4a-2.jpg
źródło (http://mtbs.cz/media/foto/195/img324198d4f10f18009a3394d1f1fb1f4a.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/img1f5741953502ede478512f8250fa1d47-2.jpg
źródło (http://mtbs.cz/media/foto/195/img1f5741953502ede478512f8250fa1d47.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/img9458c535c9655ec30041ed1cf4c9cbb5-2.jpg
źródło (http://mtbs.cz/media/foto/195/img9458c535c9655ec30041ed1cf4c9cbb5.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/imgb2ef633c837d4ec67121fb120af7a100-2.jpg
źródło (http://mtbs.cz/media/foto/195/imgb2ef633c837d4ec67121fb120af7a100.jpg)

schwepes
11-02-2016, 11:50
Tomek jak w temacie korb ; )
http://r2-bike.com/THM-Carbones-Clavicula-Carbon-Ti-Kettenblaetter
inna sprawa r2-Bike bieda fest w tym sklepie ; ):twisted:
Mnie się clavicula kompletnie nie podoba. Nie jeździł bym ;). SISL2 FTW!

MadOnion
11-02-2016, 11:55
Bo Ty jesteś lefty ;p

schwepes
11-02-2016, 12:15
Bo Ty jesteś lefty ;p
Jestem super(six) :-P

superkomornik
11-02-2016, 14:00
Clavicebula

Fajna ta kona. Przez chwile myslalem o frejmsecie do szosy cro-mo by Kona. Ale kupilem se nowego MTB i juz nie mysle ;)

MadOnion
11-02-2016, 15:11
Clavibroda trzeba było brać Konę ; ) albę te z Kony

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/image26-1.jpeg
źródło (http://cog.konaworld.com/wp-content/uploads/2015/08/image2-6.jpeg)

rotor
11-02-2016, 16:05
dwa paluchy na klamce ?, myślałem, że profi posługują sie jednym, serio

MadOnion
11-02-2016, 16:18
Kobiety zawsze 2 palce ... :mrgreen:

pawel
11-02-2016, 16:28
Może palce spuchły, a może hamulce za bardzo wylajtowane. Walka jest o każdy gram. :)

glisek
11-02-2016, 17:11
No nie powiem, Kona fajna. I tyle :) ... powiem

szymony
11-02-2016, 17:48
Co za ciul wymyślił taperową głowkę. Powinien być bity trzy razy dziennie, a raz karmiony. Dwa komplety sterów i ni dudy nie można widła do kupy poskładać, bo ciągle coś nie pasi. Tydzień już czekam za szajbką, która i tak nie wiadomo czy rozwiaże problem. Co za ujnia z patatajnią.

chaos
11-02-2016, 17:56
:D pyknij se wisnie to ci przejdzie ;)

schwepes
11-02-2016, 18:02
Kobiety zawsze 2 palce ... :mrgreen:
:lol::lol:

szymony
11-02-2016, 18:21
:D pyknij se wisnie to ci przejdzie ;)
Za słabe.

A kona fajna, ale z colourami to pojechali. Jyno żóftego brakuje.

zdyboo
11-02-2016, 20:01
Żółty jest pancerz.

Krzychu, ostatnio narzekałeś na wiatr.


https://www.youtube.com/watch?v=s6YK9yNQLVo

szymony
11-02-2016, 20:37
Za letkie rowrze panie. Na takie warunki tylko ołowiane rowery i bajkerzy min 120 żywej wagi dają radę :)

MadOnion
12-02-2016, 09:11
Co za ciul wymyślił taperową głowkę. Powinien być bity trzy razy dziennie, a raz karmiony. Dwa komplety sterów i ni dudy nie można widła do kupy poskładać, bo ciągle coś nie pasi. Tydzień już czekam za szajbką, która i tak nie wiadomo czy rozwiaże problem. Co za ujnia z patatajnią.
A co się dzieje konkretnie, umieram z ciekawości ; )
Główka taperowana a wideł zwykły ?

nikoniarz
12-02-2016, 09:31
Jak wyzej- pisz w czym problem? Zlozylem kilka rowerow z roznymi sterowkami i glowkami- nigdy z niczym nie bylo problemu. Istotne by dobrac odpowiednie srednice sterow pod gniazda w glowce. Bo tutaj jest dosc obszerna standaryzacja...

elmo
12-02-2016, 11:47
Hmmm...
http://katalog.bikeworld.pl/2016/web/produkt/rowery/szosowe/bh/49564/ultralight_evo_dura_ace_di2_plus
cena sugerowana: 64399.00 PLN czyli 10,56 pln za 1 gram...

MadOnion
12-02-2016, 12:03
Biore koła reszta Twoja : )

elmo
12-02-2016, 14:05
Biore koła reszta Twoja : )

Oj to dobrze, bo moje cztery litery pewnikiem by je połamały ;)

schwepes
12-02-2016, 14:27
Za tyle złożę lżejszy rower i jeszcze zostanie na samochód ;)

shaolin
12-02-2016, 14:33
Za Lukaszem. Za ta kase mozna zlozyc 3 rowery, jeden lekki, dwa mniej. Jeszcze zostanie na wodke, dziwki i koks.

szymony
12-02-2016, 15:41
A co się dzieje konkretnie, umieram z ciekawości ; )
Główka taperowana a wideł zwykły ?



Jak wyzej- pisz w czym problem? Zlozylem kilka rowerow z roznymi sterowkami i glowkami- nigdy z niczym nie bylo problemu. Istotne by dobrac odpowiednie srednice sterow pod gniazda w glowce. Bo tutaj jest dosc obszerna standaryzacja...

Panowie ja sobie z problemem poradzę. Tak, wideł zwyklasty a rama nie. Właśnie wkurza mnie ta "obszerna stadaryzacja" O ile góra jest ok, to na dole wolna amerykanka. Kupilem stery z przejściówką na zwykly wideł. W internetach oczywiście, bo w sklepach, to oczywiście : panie takie rzeczy to tylko na zamówienie. Nie dziękuję, klikać to sam potrafię. Stery przyszły w miarę szybko. Sprawdziłem czy kompletne i sprawne. Po jakimś czasie wszedłem w posiadanie ramy. Nawet z sterami, ale tapered. Nic to, weźmie się przejścówkę z moich wcześniej zakupionych i po zawodach. Pierwszy zonk, nie pasi. Na upartego, jakieś druciarstwo i by podeszło, ale nie o to chodzi. No nic, wymieni się cały dół i będzie gites majonez. Wybiłem pierwotne stery i chce montować swoje. I tu drugi zonk: dolna miska wlata w ramę, jak kamień do studni. O fuck, co jest. Stery przyszły nie te co miały. Majle, teflony do sprzedawcy. Tyle załatwiłem że, dostałem zwrot kosztów. Dalej szukam po internetach, przejściówki, bo w sklepach nie mogą mieć szajbki o wartości śmiesznej. Kupiłem, czekam tydzień, a poczta ma czas. I tak o to prosty montaż widelca, trwa trzeci tydzień i nie wiadomo, kiedy operacja zakończy się sukcesem.

nikoniarz
12-02-2016, 16:57
W tym najwazniejsza rzecz by znac dokladna srednice osadzenia.

szymony
12-02-2016, 17:20
Znać, to połowa sukcesu. Trzeba jeszcze dostać to co się zamówiło.
Muszę jednak przyznać, że sprzedawca stanął na wysokości zadania i potraktował sprawę honorowo.

glisek
13-02-2016, 00:12
Krzychu, wciśnij te za male stery na sznurek jak w piecu i jeszcze jutro pojeździmy :)

A tak serio to z tymi wszystkim sterami to faktycznie temat nie jest taki pojedynczy jakby się wydawało. U siebie musze zamontować podkladke miedzy gorna obudowa sterow a takim klinem co to trzyma rurę sterowa bo jakimś cudem klina nie idzie odpowiednio docisnąć i wszystko lata.
Byle do wiosny :)

szymony
13-02-2016, 00:13
Ta damm. Chciałem wam pokazać, mój niu bułkowóz.
Wyszedł prawdziwy szwarc charakter. Prawdziwe bydle, uparte pod każdym względem.
Szajbka łod sterów to dopiero preludium. Przejściówka się zlitowała i przyszła PP dziś.
Po szajbce, pod górkę, pod wiatr i ręczny zaciągnięty, mają koła. Robią się robią i zrobić ni mogą. Ale cuś tam w miarę okrągłego się wtytkło.
Więc złożyłem wszystko do kupy, została tylko wisienka na torcie. Czyli założyć blokadę widła. I tu szlaczek najjaśniejszy mnie trafił. Poniewóż, iżby, azaliż, niu santuł okazał się mieć ebnięty tłumnik i blokada ni dudy nie będzie działać.
Nie wiem czy z chmury gradowej, będzie widać, więc jakby co to jeszcze link. To moje bydle rogate:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://drive.google.com/file/d/0B40AIKSwGgFYbUg4TkRFallkYlk/view?usp=sharing)
https://drive.google.com/file/d/0B40AIKSwGgFYbUg4TkRFallkYlk/view?usp=sharing

glisek
13-02-2016, 01:12
no piknie panie. Świeci się jak coś tam coś tam :)
Co nie chce działać w tym tłumiku? może masz linkę za długą albo co?

szymony
13-02-2016, 02:00
To nie linka. Zdemontowałem cały szpej od niej. I na krótko ajzola przy samym tłumniku wciskałem, efekt żaden.

shaolin
13-02-2016, 04:52
Jezdzic, a nie gadac...

chudeusz
13-02-2016, 09:44
Po co jeździć jak Ty wszystko wyjeździłeś?

glisek
13-02-2016, 10:31
To nie linka. Zdemontowałem cały szpej od niej. I na krótko ajzola przy samym tłumniku wciskałem, efekt żaden.


To olej

Znaczy może za malo oleju w tłumiku.

@szao. Na jazdę przyjdzie jeszcze czas pewnikiem. Teraz się przygotowywowujemy do sezonu :)
Daj nam jeszcze 4-8 miesięcy :D

bartekk
13-02-2016, 15:14
Mam pytanie do użytkowników rs recon i tym podobnych uginaczy. Czy blokada widoczna na filmiku poniżej działa poprawnie? bo według mnie za bardzo się ugina.
https://www.youtube.com/watch?v=7ZDbNBUBJTY

zdyboo
13-02-2016, 15:59
Blokada zwykle nie blokuje SAGu, zatem zależy jaki kto ma ustawiony. Poza tym blokada nawet bez blokowania SAGu nie robi z amora sztywniaka. Nowsze konstrukcje są w stanie nawet samoczynnie otworzyć tłumik w przypadku dużego strzału od dołu. Starsze potrafiły w takich sytuacjach uszkodzić tłumik. Zatem jak najbardziej poprawnie to wygląda na tym filmiku.

bartekk
13-02-2016, 16:21
na filmiku tego może nie widać ale starałem się z taką samą siłą naciskać na kierę i przy zablokowaniu wydaje mi się że ugina się mimo wszystko za bardzo

rotor
13-02-2016, 16:34
+ 1, że jest poprawnie

nikoniarz
13-02-2016, 16:34
Serwisowalem kilkadziesiat RS'ow, mialem 3 wlasne (obecnie mam dwa) i z ta blokada to roznie bywa. Dwie rozne Reby (RL i RLT, rozne roczniki) mialy rozne twardosci blokady pomimo skrecenia Floodgate na maxa. Pike ma rowniez inna twardosc (ale tutaj jest inny tlumik- nie MC a Charger). Podobnie inaczej dzialaja u kumpli tlumiki w Reconie i Sidzie. Jesli masz tlumik MC to byc moze masz regulowany zawor Floodgate. Byc moze wystarczy go podkrecic... A jesli jest skrecony na maxa (lub tez nieregulowany) to widocznie taka twardosc blokady zalozyl producent... W kazdym razie na filmiku wyglada ze jest wszystko okej.

superkomornik
13-02-2016, 16:41
Mam jeszcze przez chwile recon Silver tk i tez wydawało mi sie ze blokada jest za slaba. Moj chyba ugina sie nieco mniej ale wg mnie jest to w normie.
W nowym bajku mam manitou i blokadę można ustawić tak ze amor jest sztywny jak carbo wideł w szosie.
Wiec tak jak napisal nikoniarz - kazdy producent cos tam sobie ustala i tyle.

shaolin
14-02-2016, 11:48
Po co jeździć jak Ty wszystko wyjeździłeś?

Ja?! A co ja komornik?



@szao. Na jazdę przyjdzie jeszcze czas pewnikiem. Teraz się przygotowywowujemy do sezonu :)
Daj nam jeszcze 4-8 miesięcy :D

Taaa, a za 8 miesiecy mi powiesz, zebym dla Ci kolejnych 12, a za 12 jeszcze 24... :razz:

Pyklo 2kkm, pora odpoczac.

superkomornik
14-02-2016, 20:19
Ja dzisiaj swoje pojeździłem choc więcej w gore niż do przodu. Trasy enduro na ht. Wytelepalo mnie dokumentnie.

chudeusz
14-02-2016, 22:50
Marcin gratuluję. Niezły wynik jak na początek roku. Ja miałem w planach dzisiaj dobić do tysiąca... Ale jak to zwykle z planami bywa... Nie wyszło nic z tego ;).

sokół wędrowny
14-02-2016, 23:00
Aktualnie pojęcie sezon nabiera nowego wymiaru :-)

chaos
15-02-2016, 09:40
Ja dzisiaj swoje pojeździłem choc więcej w gore niż do przodu. Trasy enduro na ht. Wytelepalo mnie dokumentnie.
spoko, też śmiga teraz ścieżki na ht, fajno jest ;D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/v/t1.0-9/12717733_208050056215287_1927065164132632238_n.jpg ?oh=063b127d94737a5986fc28589cca723e&oe=57691566)

elmo
15-02-2016, 12:41
Dziś od 12tej zapisy na wrześniowy wjazd na Śnieżkę - na legalu.
http://rotarykarpacz.pl/index.php/zapisy-sniezka
Wybiera się ktoś?

MadOnion
15-02-2016, 13:44
Miejscówki pewnie rozejdą się w 50sek. ; )

elmo
15-02-2016, 13:58
Miejscówki pewnie rozejdą się w 50sek. ; )

Na tę chwilę jest już 266 gostków zapisanych - miejsc jest 350 a więc jeszcze można.
Ps. Swoją drogą ciekawe co z wjazdem w sierpniu (Uphill Race Śnieżka) ich strona "zatrzymała" się na ubiegłorocznej imprezie na FB ludziska się dopytują ale brak odpowiedzi.

Ps. ja się zapisałem - ciekawe co z tego wyjdzie, eeeee wyjedzie.

MadOnion
15-02-2016, 14:16
Aaaa byłem przekonany że to jest właśnie Uphill Śnieżka : D

shaolin
15-02-2016, 15:20
Uphill to dla Antona. Ja to tylko w bok moge jechac.

nikoniarz
15-02-2016, 16:48
Same zapisy to polowa sukcesu. Trzeba jeszcze zdazyc przed innymi z wplata :D Bylem trzykrotnie. Pierwszy i drugi start spoko. Trzeci to juz nuda. Zrezygnowalem z kolejnych.

chaos
15-02-2016, 17:01
ja się nie ścigam, wolę rekreację ;D

nikoniarz
15-02-2016, 17:08
Ale nie trzeba sie scigac... Masa ludzi jedzie by zaliczyc szczyt. Frajda jest niesamowita. Aczkolwiek zeby calosc zrobic bez zatrzymana/podparcia to trzeba troche w nodze miec...

MadOnion
15-02-2016, 17:16
Anton robi soplice bez zatrzymania ! ; )

szymony
15-02-2016, 20:12
Anton robi soplice bez zatrzymania ! ; )
I to jest rekreacja :)

chaos
15-02-2016, 20:15
Pykne se w miedzyczasie jakas inna gorke a ta tez w innym terminie jak bedzie mniej tloczno. A propo's chwilowo przerzucilem sie na łychę ;)

szymony
15-02-2016, 20:19
Znaczy się, soplica hochlą z michy ;)

matomi
15-02-2016, 20:34
Pykne se w miedzyczasie jakas inna gorke a ta tez w innym terminie jak bedzie mniej tloczno. A propo's chwilowo przerzucilem sie na łychę ;)

https://youtu.be/5jTmbqzM1gk?t=48s ;-) ;-) ;-)

chaos
15-02-2016, 20:43
;) ;) ;)

shaolin
16-02-2016, 04:05
Ale nie trzeba sie scigac... Masa ludzi jedzie by zaliczyc szczyt. Frajda jest niesamowita. Aczkolwiek zeby calosc zrobic bez zatrzymana/podparcia to trzeba troche w nodze miec...

Wszystko na MTB? Czy ktos to robi na szosie? Bo patrzac na obrazek to drozka jak Paris-Roubaix tylko do gory ;)

zdyboo
16-02-2016, 08:48
Na MTB, można też na szosie, crossie czy nawet BMX. Tyle, że to nie jest kostka, jak we wspomnianym klasyku, a kamole, czasem dość konkretne.

elmo
16-02-2016, 08:59
Na MTB, można też na szosie, crossie czy nawet BMX. Tyle, że to nie jest kostka, jak we wspomnianym klasyku, a kamole, czasem dość konkretne.

I dlatego jedynym słusznym jest mtb :)

shaolin
16-02-2016, 09:22
Na MTB, można też na szosie, crossie czy nawet BMX. Tyle, że to nie jest kostka, jak we wspomnianym klasyku, a kamole, czasem dość konkretne.

A to izi dzob, moze nie skonczylbym jak ziutek na skuterze co przydzwonil w kraweznik po tym jak go oslepiles swoja ********oscia.

W sumie jakby byla sama kostka (najlepiej niemiecka albo belgijska albo niderlandzka) to da rade na szosie wciagnac. Ale jak konkretne kamule to szkoda roweru.

nikoniarz
16-02-2016, 09:28
Wszystko na MTB? Czy ktos to robi na szosie? Bo patrzac na obrazek to drozka jak Paris-Roubaix tylko do gory ;)

Nigdy nie widzialem tam nikogo na szosie... Ale moze w Polsce sami cieniacy :D

shaolin
16-02-2016, 12:07
Ktos ma zapis tej trasy? Albo jakas analize? jakie wzniosy i upadki ;) itd.

Chetnie bym zobaczyl.

zdyboo
16-02-2016, 12:14
Na oficjalne stronie masz profil trasy. Google też wyrzuca jakieś bardziej precyzyjne wykresy. Największą atrakcją tej imprezy i tak jest możliwość legalnego wjazdu do KPN. Jakby na tej trasie można było na legalu jeździć, to impreza cieszyłaby się mniejszą popularnością.

schwepes
16-02-2016, 13:01
Wg strava miejscami nachylenie podchodzi pod 30%, choć są to małe odcinki. Ale w terenie przy takim nachyleniu szosa nie wjedzie. Za słaba trakcja, złe przełożenia. Przy trakich nachyleniach mokry asfalt zaczyna stanowić problem, a co dopiero luźna nawierzchnia.

shaolin
16-02-2016, 13:35
W Moganshan tez bylo nachylenie do 30%, średnie 11% czyli podobnie jak tu. Tylko, ze przed wjazdem na Moganshan musialem zrobic 200km i pozniej 200km wracac ;) I w Moganshan bylo 'tylko' 5km, a tu 14.5, wiec troche inaczej by trzeba bylo rozkladac sily ;)

EDIT: Patrze teraz na filmiki to czasem trzeba by pewno kapcie 30mm... bo jednak kamulce troche rozprute ;)

chaos
16-02-2016, 14:46
samo zło ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/02/0sMhcev-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/0sMhcev.jpg)

zdyboo
16-02-2016, 15:30
Kiedyś jak maraton w Polanicy był jeszcze organizowany przez obu panów G. Był na tym maratonie podjazd pod Hutę. Nachylenie do 26%, za pierwszym razem dwa razy się na nim zatrzymałem, rok później wyjechałem na raz, ale pomiędzy był wypad w Alpy. Po wypadzie nasze góry mocno zmalały.

nikoniarz
16-02-2016, 17:59
Montując do szosówki odpowiednie przełożenie bez problemu da się wjechać. Opony to akurat najmniejszy problem, szczególnie podjeżdżając :D (jedynym problemem może być odcinek w okolicach Równi gdzie da się jechać przez chwilę 50km/h jeśli sprzęt pozwoli). Nachylenie w pewnych miejscach przekracza 25% więc to co podają w opisie trasy.

rotor
16-02-2016, 18:37
jaki miałeś czas ?

nikoniarz
16-02-2016, 19:06
jaki miałeś czas ?

Trochę poniżej 1,5h

schwepes
16-02-2016, 20:52
Montując do szosówki odpowiednie przełożenie bez problemu da się wjechać. Opony to akurat najmniejszy problem, szczególnie podjeżdżając :D (jedynym problemem może być odcinek w okolicach Równi gdzie da się jechać przez chwilę 50km/h jeśli sprzęt pozwoli). Nachylenie w pewnych miejscach przekracza 25% więc to co podają w opisie trasy.
Podjeżdżałem na szosie hopki o nachyleniu 30% (miejscami) i nie wyobrażam sobie, żeby na poziomie amatorskim można było na zbliżonym przełożeniu wjechać na takie nachylenie po luźnej nawierzchni. Zbyt "kwadratowo" się wtedy kręci, żeby nie zacząć się ślizgać. Na asfalcie możesz sobie "przeskakiwać" z nogi na nogę, z kadencją 30rpm, i cały czas posuwać się do przodu/góry, ale jak będzie mokro lub luźno to poślizg gwarantowany. A ktoś wcześniej wspominał że jest kamieniście, więc... byłbym gotów się założyć że się nie da ;). Na oponie i przełożeniach MTB lajtownie.

nikoniarz
16-02-2016, 20:59
Podjeżdżałem na szosie hopki o nachyleniu 30% (miejscami) i nie wyobrażam sobie, żeby na poziomie amatorskim można było na zbliżonym przełożeniu wjechać na takie nachylenie po luźnej nawierzchni. Zbyt "kwadratowo" się wtedy kręci, żeby nie zacząć się ślizgać. Na asfalcie możesz sobie "przeskakiwać" z nogi na nogę, z kadencją 30rpm, i cały czas posuwać się do przodu/góry, ale jak będzie mokro lub luźno to poślizg gwarantowany. A ktoś wcześniej wspominał że jest kamieniście, więc... byłbym gotów się założyć że się nie da ;). Na oponie i przełożeniach MTB lajtownie.

Wszystko sprowadza się do tych słów:

Montując do szosówki odpowiednie przełożenie
Także wkładasz rasowy napęd MTB i.. heja!

shaolin
17-02-2016, 05:39
Albo wsadzasz motor ;)

nikoniarz
17-02-2016, 09:29
Albo moze dobry biegacz z rowerem na plecach bylby szybszy :D 13,8 km w 50 minut daje srednia okolo 16,5 km/h wiec moze jest to jakis sposob na dobry wynik :D