PDA

Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178

superkomornik
19-01-2015, 10:27
Ale mi to odpowiada. Próbowałem chwilę jeździć w terenie 28/29, teraz mam 26 i mi pasuje.

superkomornik
19-01-2015, 10:48
Tempo na pewno nie jest lepsze bo ostatnio tu komornik narzekał na biedne 26km/h ;)... Staram się trzymać w okolicach 25...


Bo bieda dlatego kolejnego dnia miałem już ponad 29 :mrgreen:

chudeusz
19-01-2015, 11:05
No to nie na moje kopyta ;)... Chyba też sprzęt nie ten... Chociaż znam takiego jednego co na emtebeku 26" lata ze średnimi ponad 30 czyli da się ;)...

superkomornik
19-01-2015, 11:09
Na rowerze crossowym tez miałem podobne średnie. Tylko męczyłem się bardziej ;)

chudeusz
19-01-2015, 11:12
Może zanim osiwieję do końca to uda mi się dojść do takiego poziomu ;).... Na tą chwilę nieosiągalne :).

MadOnion
19-01-2015, 11:32
Pod nosem mam taką traskę (kółko) 33km od kilku lat śmigam tam na czas dokładnie na wyznaczonym odcinku 30,6km (suma podjazdów 200m) bywały przejazdy po 55min
drugi segment krótszy 3km ze średnim nachyleniem 1% czas 5:00. Wszystko na MTB i to 26" ; )

chudeusz
19-01-2015, 11:41
Dobra dobra, ja i tak jeżdżę na sprzęcie z 19 wieku więc mam wymówkę ;)

chaos
19-01-2015, 12:07
ja obstawiam, że producenci wrócą do korzeni wszystko będzie zmierzać ku jak największemu kołu z przodu, w celu łatwiejszego pokonywania nierówności oraz zmniejszeniu średnicy koła tylnego w celu uzyskania lepszego przyspieszenia, do tego możliwie krótki mostek, skrócenie ramy, wyeliminowanie niepotrzebnego w zasadzie łańcucha, przeniesienie napędu na przednie koło dla lepszy podjazdów ... same zalety


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/max_bicykl-2.jpg
źródło (http://zasoby.ekologia.pl/art/18384/max/max_bicykl.jpg)

chaos
19-01-2015, 12:52
aha, chyba już całkiem usmażyłem tarczę z tyłu, chcę kupić nową, slx starczy ?

jarek76
19-01-2015, 12:56
Może zanim osiwieję do końca to uda mi się dojść do takiego poziomu ;).... Na tą chwilę nieosiągalne :).

Mam tak samo jak ty:), nawet pomimo roweru bardziej odpowiedniego do bicia rekordów prędkości ;)
Ale ja też się specjalnie nie napinam, i jak mam średnią koło 25 to już jestem zadowolony :)

Druga sprawa to taka, że u mnie wszędzie są górki, po płaskim nie ma gdzie poszaleć :), albo jak poszaleje w jedną stronę z górki to powrót mam pod górkę ;)

chudeusz
19-01-2015, 13:06
Ja górek sam szukam ;). Na Wińsko zwykle uderzam bo tam podjazdy spore (jak na te okolice).

MadOnion
19-01-2015, 13:07
aha, chyba już całkiem usmażyłem tarczę z tyłu, chcę kupić nową, slx starczy ?
Jak masz centerloka to SM-RT99 ; )

Chudeusz to na Maratonie w Miękini sie pojawisz :P?

chudeusz
19-01-2015, 13:19
Że co, gdzie?

MadOnion
19-01-2015, 13:23
Pod nosem masz :P w kwietniu ; )

chudeusz
19-01-2015, 13:35
Nie wiem czy w limicie wiekowym się zmieszczę ;)... No niedaleko mam rzeczywiście.... A co to za impreza?

chaos
19-01-2015, 13:38
Jak masz centerloka to SM-RT99 ; )


stopińdziesiąt nie dam przecie

MadOnion
19-01-2015, 13:38
Nie wiem czy w limicie wiekowym się zmieszczę ;)... No niedaleko mam rzeczywiście.... A co to za impreza?


Na Wińsko zwykle uderzam ...

Nic takiego siedzisz i pijesz wińsko ; )

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://images.wikia.com/nonsensopedia/images/archive/8/8f/20061109235019!Keleris.jpg)

Jak to co siedzisz i kręcisz : )

chudeusz
19-01-2015, 13:52
Heheh :D... To jasne że się piszę :D... Siedzę i kręcę to ma się rozumieć, ale jakieś konkrety? Dystans, błoto, asfalt, pustynia, himalaje?

superkomornik
19-01-2015, 13:54
A Cebula się pojawi? Można zrobić jakąś forumową ustawkę ;) Do Miekini mam rzut beretem.
Ja tak się zastanawiam czy nie wziac udzialu w szosowym maratonie, ofkors w kategorii, dzieci, starcy i inwalidzi wojenni (tylko w tej mam szanse dojechać nie jako pierwszy od końca ;) ).

MadOnion
19-01-2015, 13:56
No mam zamiar być Miękinia jest na początek kalendarza, 3 dystanse mini, mega i giga.
:twisted: jak będziecie to można się skumać
Shao jak chce być to powinien powoli wyjeżdżać!
Damian nie bądź taki skromny :P
Edit:
Obowiązek - kask i sprawny rower ale to myślę że każdy ma ; )
A co Wy z siebie takich staruszków robicie :P

glisek
19-01-2015, 13:58
wew tych marathonach to jakie są kategorie wiekowe? bo może bym się już do dziadków nadawał, to bym nie był ostatni :)

chudeusz
19-01-2015, 14:04
Rower sprawny mam.... kasku nie mam.... Piszę się do tej grupy co komornik ?

MadOnion
19-01-2015, 14:09
Inwalida wojenny powinien jakiś kask blaszany posiadać :P

chudeusz
19-01-2015, 14:16
Panie! Kiedy to było?!.... Rudzielec go dawno wpier&@#*%.... :D

MadOnion
19-01-2015, 14:20
Kurcze z Waszych awatarów nie wynika że jesteście tacy wiekowi... no poza Chaosem :P

superkomornik
19-01-2015, 14:28
Inwalida wojenny powinien jakiś kask blaszany posiadać :P


Pozycze od Zbyda :mrgreen:

MadOnion
19-01-2015, 14:31
Popraw sie :P

szymony
19-01-2015, 14:57
Boshe gdzie ja jestem. 25km średnia i narzekajom że woooooollno. Ja 20 to mam vmax i to po płaskim.
Czy organizatorzy jakichkolwiek rowerowych "ustawek", dysponują AED?

chaos
19-01-2015, 15:00
A tam panikujecie ja ze 8 kmh średnia chyba :)

MadOnion
19-01-2015, 15:05
Ale Ty masz średnio 20% :D

chaos
19-01-2015, 15:15
Ale Ty masz średnio 20% :D

wypraszam sobie, wiśniówka ma chyba 32 %

no chyba że puszka, to mniej ...

MadOnion
19-01-2015, 15:18
Ale ja podałem już wartości we krwi :twisted:
Edit:
A Tato co śpi?

superkomornik
19-01-2015, 15:19
Tato poszedł na miasto ;)

MadOnion
19-01-2015, 15:23
Ciekawe czy zabrał jedzenie, picie i namiot.

chudeusz
19-01-2015, 15:44
Tato bez tego nawet do kibla nie wychodzi ?

MadOnion
19-01-2015, 15:45
Jak wróci to nam da.

nikoniarz
19-01-2015, 17:27
aha, chyba już całkiem usmażyłem tarczę z tyłu, chcę kupić nową, slx starczy ?

A czemu ma nie wystarczyć? Jeśli wybierzesz odpowiednią średnicę do stylu jazdy i swoich tras to spokojnie da radę. Chociaż niektórzy się skarżyli, że ostro traktowane SLX'y łapią luz na nitach. Aczkolwiek ja mam wrażenie, że to chyba dotyczyło starszych modeli...

chaos
19-01-2015, 18:02
Tam chyba nie ma nitów tylko sruby

shaolin
19-01-2015, 18:23
Poszedl, zjadl dwie pizze i chicken strips i wrocil :mrgreen: cale 5.5km, 25km/h Vavg :mrgreen: ale bylo milo przynajmniej, pojezdzilem na pracowym rowerze :mrgreen: A teraz ide spac bo musze rano byc wczesniej w robocie :cry:

Za to przyszla kaseta i owijka z Holandii:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/dbiIrh-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img661/1425/dbiIrh.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/sI3zJh-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img538/5016/sI3zJh.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/JqglTO-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img673/4708/JqglTO.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/2CRmeX-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img661/3209/2CRmeX.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/7DMRir-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img538/1811/7DMRir.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/VeWFiz-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img673/435/VeWFiz.jpg)

Mialem dzisiaj montowac ale wybralem pizze :mrgreen:

matomi
19-01-2015, 19:06
A dla nas nic nie przyszło jeszcze? Oddawaj ;-)

MadOnion
19-01-2015, 20:01
Tam chyba nie ma nitów tylko sruby
Chodziło o nity które mocują tarcze do pająka
Shao a dla mnie jakieś gifty?

chaos
19-01-2015, 20:11
Nie mam pajaka. Internety piszo że mogę zepsuć hamulce na tych tarczach tylko dla organikow.

MadOnion
19-01-2015, 20:13
A klocki masz ok? Czy spalone? Kup komplet ; )

chaos
19-01-2015, 20:27
nie wiem, nie znam się, jak hamuję to się coś strasznie gotuje, bulgocze, klamka puchnie, tarcza zmienia kolory ... kupię SM-RT66 niby dedykowana do slx, zobaczę

MadOnion
19-01-2015, 20:37
No to może kup rozmiar większą. Zmień płyn przy okazji.

chaos
19-01-2015, 20:38
nie mieszaj mi już, 160 wystarczy, zaś jakieś adaptery duperele

zdyboo
19-01-2015, 20:43
Co Wy z tym paleniem tarczy? Jak niby spalenie tarczy miałoby uszkodzić hamulec?
Jak jeszcze jeździłem na MTB, to paliłem tarcze nie raz nie dwa. Miałem rotory 160 mm, a ważę stówę. Tarcza przybierała fioletowo-brązowy odcień i było czuć swąd klocków, jak nie wiało za bardzo. Po jakimś czasie, dość krótkim OIDP tarcza wracała do właściwego koloru. Hample to hydrauliczne Shimano SLX i LX.
W trekingu raz poczułem swąd klocków, jak obładowany sakwami musiałem awaryjnie hamować. Nie sprawdzałem jaki akurat odcień raczyła tarcza przybrać, ucieszony, że kolejny raz się udało, pojechałem dalej. Klocki zmieniałem już kilkukrotnie, rotory mam nadal te same - SLX.

Anton, jak gotujesz hamulec, to może masz w ogóle za mały rotor? Może trzeba pomyśleć o zmianie hampla na bardziej wyczynowy? Widziałem, że Shimano wprowadziło ostatnio jakieś klocki z radiatorem. Może coś w ten deseń spróbuj.

Adapter na większą średnicę rotora to 30 zeta, żaden koszt.

nikoniarz
19-01-2015, 20:44
Nie mam pajaka.

Ja się odnosiłem (z tymi luzami na nitach) do SLX'ów które planujesz nabyć.


nie wiem, nie znam się, jak hamuję to się coś strasznie gotuje, bulgocze, klamka puchnie, tarcza zmienia kolory ...

Zagrzewasz tarczę. Jest za mała do obciążenia jakie jej serwujesz.


nie mieszaj mi już, 160 wystarczy

Nie popełniaj tego błędu bo nic nie zmienisz- dalej będzie się grzać.


Co Wy z tym paleniem tarczy? Jak niby spalenie tarczy miałoby uszkodzić hamulec?

Może nie tyle uszkodzić, co zagrzany hampel traci na mocy i przy tym wydaje różne dziwne dźwięki.

chaos
19-01-2015, 20:47
co bym miał kupić żeby zmienić 160 z tyłu na 180 ? skoro już faktycznie będę zmieniał ? i czy w ogóle jest sens ?

edyta, no dobra kupię takie:
http://www.bikecenter.pl/p7140,shimano-slx-sm-rt66-m-180mm-tarcza-hamulcowa.html

do tego jakiś adapter ?

nikoniarz
19-01-2015, 20:50
Jest sens. Musisz dokupić adapter. W skrajnym przypadku (bardzo skrajnym, bo tylko jeden taki kojarze) trzeba wymienić przewód bo za krótki. Ale to raczej Ciebie nie będzie dotyczyć.


do tego jakiś adapter ?

Odpowiedni do mocowania w ramie/amortyzatorze oraz do zacisku.

zdyboo
19-01-2015, 20:53
Na przykład taki adapter (http://rowerowy.com/sklep/czesci/adaptery/is-post-mount/prod/shimano-ksmmar180psa). O ile masz mocowanie zacisku IS. PM w ramach jest rzadko spotykane, w zasadzie tylko Schwinna kojarzę z takiego rozwiązania.
Jest sens, skoro gotujesz płyn przy mniejszym rotorze.

MadOnion
19-01-2015, 20:56
Zrób zdjęcie zacisku i podeślij sprawdzimy czy masz IS czy PM.
Edit:
Tomek raczej odwrotnie PM raczej wyparło IS w ramie :)

nikoniarz
19-01-2015, 20:57
Co do mocowania PM w ramie to od paru lat masa ram ma takowe. Ale kiedyś PM w ramie oferował Trek. Jeszcze to był ten stary, pierwszy PM z wąskim rozstawem śrub.

zdyboo
19-01-2015, 21:01
A to sorry, nie wiedziałem. Ostatnią ramę kupowałem 6 lat temu. Ma mocowanie IS, za to wewnątrz trójkąta, bo chciałem mieć bez rzeźby, tarczówki i bagażnik.
Zresztą w trekingowym marcoku też mam IS, może w przypadku rozwiązań trekingowych jest inaczej niż w MTB.

Podeślij foto, jak Rafał radzi.

MadOnion
19-01-2015, 21:04
Teraz sporo firm pakuje mocowanie do wewnątrz tylnego trójkąta i dedykuje pod tarcze 140mm.

nikoniarz
19-01-2015, 21:09
PM to świetne rozwiązanie. Szczególnie, gdy inserty są wymieniane, jak np. w ramach KTM'a.

chaos
19-01-2015, 21:10
nie wiem czy to dobry pomysł nawet w najwyższym modelu tranca producent nie montuje większych tarcz, coś jest na rzeczy, może wyrwę jakieś spawy albo poprostu się nie mieści większa ?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/4z0Myrn-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/4z0Myrn.jpg)

zdyboo
19-01-2015, 21:12
Ja mam adapter z IS na PM i rotor 160 mm. Nawet zastanawiałem się nad tarczą 140 mm na tył, ale mechanik mi w USR odradził. Było z tym za dużo kłopotu wtedy, praktycznie brak tarcz o tej średnicy z mocowaniem CL. Teraz się pewnie poprawiło, ale skoro mi się sprawdzają tarcze 160 mm, to nie będę już kombinował.
Krowa się swego czasu woziła na takich tarczach z tyłu, jak ktoś tu korzystał z precla z 10 lat temu, to wie o kim piszę. :)

A jednak masz mocowanie PM, zatem szukaj adaptera PM/PM na tył na 180 mm.
Napisz do producenta ram, lub sprawdź w specyfikacji jaki największy rotor dopuszczają i wtedy będziesz wiedział, czy możesz coś więcej niż standardowe 160 mm zamontować.
To czy się mieści większa tarcza, to możesz sprawdzić już teraz ile masz jeszcze luzu pomiędzy rurkami tylnego trójkąta a obecnym rotorem.

chaos
19-01-2015, 21:16
przy okazji zapytam o napęd, czy
shimano CS-HG400 12x36
https://www.google.pl/search?hl=pl&site=imghp&tbm=isch&source=hp&biw=1391&bih=867&q=cg+hs400+9&oq=cg+hs400+9&gs_l=img.3...98935.104253.0.104789.10.5.0.5.0.0.13 6.475.4j1.5.0.msedr...0...1ac.1.61.img..6.4.396.Cg CIJXyKpVs#hl=pl&tbm=isch&q=shimano+CS-HG400&imgdii=_
zastąpie bez problemu np tym:
Shimano HG81 11x36
https://www.google.pl/search?q=Shimano+HG81+11x36&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=4Ve9VO3sKpGLaNXlgvAD&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1391&bih=867

czy będą jakieś komplikacje ?

nikoniarz
19-01-2015, 21:19
Chaos, zanim kupisz większą tarczę zapoznaj się z danymi jaką największą tarczę akceptuje ta rama. Bo widzę tutaj brak poprzeczki usztywniającej. Ale oczywiście poprzeczka to nie warunek- może producent dał kawał grubej rury. Ale zweryfikuj info.

zdyboo
19-01-2015, 21:21
Chyba Ci biegów w manetce braknie. ;)
Obecną masz na 9 biegów, a chcesz wstawić kasetę 10 biegów. To się nie uda.

chaos
19-01-2015, 21:24
Chyba Ci biegów w manetce braknie. ;)
Obecną masz na 9 biegów, a chcesz wstawić kasetę 10 biegów. To się nie uda.
spoko, przerzutkę i manetki już mam, lada chwilę zajadę łańcuch i chcę zmienić napęd

chaos
19-01-2015, 21:24
Chaos, zanim kupisz większą tarczę zapoznaj się z danymi jaką największą tarczę akceptuje ta rama. Bo widzę tutaj brak poprzeczki usztywniającej. Ale oczywiście poprzeczka to nie warunek- może producent dał kawał grubej rury. Ale zweryfikuj info.

nie wiem, nie mogę właśnie nic znaleźć, lepiej zostanę przy 160

edyta:
jak wygląda ta poprzeczka ?

nikoniarz
19-01-2015, 21:26
nie wiem, nie mogę właśnie nic znaleźć, lepiej zostanę przy 160

To nie zmieniaj wogóle bo nie ma sensu.

zdyboo
19-01-2015, 21:27
spoko, przerzutkę i manetki już mam, lada chwilę zajadę łańcuch i chcę zmienić napęd

Skoro przerzutnik i manetki już masz, to luz. Piasta na 8-10 rzędów ma taki sam bębenek.


jak wygląda ta poprzeczka ?

Kawałek rurki pomiędzy górną i dolną rurką tylnego widelca, wspawany przy mocowaniu zacisku hamulca.

chaos
19-01-2015, 21:33
Skoro przerzutnik i manetki już masz, to luz. Piasta na 8-10 rzędów ma taki sam bębenek.
Kawałek rurki pomiędzy górną i dolną rurką tylnego widelca, wspawany przy mocowaniu zacisku hamulca.

1. o to super, o to mnie chodziło

2. a to w fulach też takie coś bywa ?

nikoniarz
19-01-2015, 21:43
a to w fulach też takie coś bywa ?

Oczywiście, jeśli konstrukcja ramy na to pozwala. Czyli odpada w typowym czterozawiasie.

chaos
19-01-2015, 21:47
Oczywiście, jeśli konstrukcja ramy na to pozwala. Czyli odpada w typowym czterozawiasie.
ja mam zdaje się czterozawias, no dobra, nieważne zostaje 160, wymienię na slx bo moja jest tylko organicznolubna

nikoniarz
19-01-2015, 21:51
Teraz jednak uświadomiłem sobie, że w klasycznym czterozawiasie też moze być poprzeczka- wystarczy że ogniwo Horsta jest odpowiednio oddalone od tylnej osi. A Twoja rama to nie jest klasyczny czterozawias.

chaos
19-01-2015, 21:53
jeszcze tak na koniec zapodaj jakąś fotkę z czterozawiasem z poprzeczką jeśli można, bom się zaciekawił jak to wygląda

nikoniarz
19-01-2015, 21:56
http://i211.photobucket.com/albums/bb204/bikerphil/ebaynrs001.jpg
źródło (http://i211.photobucket.com/albums/bb204/bikerphil/ebaynrs001.jpg)

chaos
19-01-2015, 21:59
No nie wiem. To chyba nie wzmocnienie lecz odsunięcie punktu łożyska od osi w dół.

nikoniarz
19-01-2015, 22:01
Jak jest poprzeczka czy hak 3D z poprzeczką to musi być Horst odsunięty albo w dół albo w przód. Inaczej nie będzie miejsca na poprzeczkę. Modniejsze są haki 3D gdzie poprzeczka jest integralną częścią haka.


http://www.smoksport.pl/jelon%20smoksport%20zdjecia/Steppenwolf%20tundra%20fs%20120mm/6.jpg
źródło (http://www.smoksport.pl/jelon%20smoksport%20zdjecia/Steppenwolf%20tundra%20fs%20120mm/6.jpg)

chaos
19-01-2015, 22:02
Może Ale nie wygląda na wzmocnienie hamulca.

nikoniarz
19-01-2015, 22:03
Ale nim jest. Tzn wzmocnieniem tylnego widelca.

EDIT:
W ramach HT też takie wzmocnienie bywa stosowane

http://gp1.pinkbike.org/p5pb8033769/p5pb8033769.jpg
źródło (http://gp1.pinkbike.org/p5pb8033769/p5pb8033769.jpg)

zdyboo
19-01-2015, 22:12
Taki hak tylnego koła z mocowaniem zacisku to nawet ja mam w trekingu.

nikoniarz
19-01-2015, 22:14
Taki hak tylnego koła z mocowaniem zacisku to nawet ja mam w trekingu.

Oczywista oczywistość gdyż nie jest to rzecz mało spotykana.

chudeusz
19-01-2015, 22:24
Zarzuciłem na konto stravy wszystkie ślady z endo.... Nawet jakiś club nikoniarze.pl znalazłem ?...

nikoniarz
19-01-2015, 22:34
Paroletni dobytek bB, MR, BA, i jakieś tam katalogi... Kiedyś człowiek żył tylko tym...

https://lh3.googleusercontent.com/-m3o12FQqr14/VL1p6RShW6I/AAAAAAAABVU/tFhtFp_JbDY/w1000-h800-no/DSC_1282.JPG
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-m3o12FQqr14/VL1p6RShW6I/AAAAAAAABVU/tFhtFp_JbDY/w1000-h800-no/DSC_1282.JPG)

EDIT:

Byłbym zapomniał o tych ciut "nowszych"...


https://lh6.googleusercontent.com/2XTRdvStP42fEOwI9FExLpsZzQc3EmxWlEQy6NVxhAI=w999-h559-no
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/2XTRdvStP42fEOwI9FExLpsZzQc3EmxWlEQy6NVxhAI=w999-h559-no)

MadOnion
19-01-2015, 23:03
Zarzuciłem na konto stravy wszystkie ślady z endo.... Nawet jakiś club nikoniarze.pl znalazłem ?...
Wpisowe w postaci 0,7gdzie? :twisted:

chudeusz
19-01-2015, 23:05
Masz ochotę na wińsko? ?

M_B
19-01-2015, 23:21
Paroletni dobytek bB, MR, BA, i jakieś tam katalogi... Kiedyś człowiek żył tylko

Mam tak samo :(

superkomornik
20-01-2015, 00:10
Wpisowe w postaci 0,7gdzie? :twisted:

Mam nadzieję że dostarczy nam do Miekini :twisted:

MadOnion
20-01-2015, 00:12
Trzeba uciekać zaraz Tata wstaje ;)

chudeusz
20-01-2015, 00:14
Nie mam kasku ?... Tata wstaje?! To ja idę spać.... Branoc

superkomornik
20-01-2015, 00:34
Ja mam dwa, mogę Ci jakiś dowieźć. Teraz znam twoja lokalizację :twisted:

shaolin
20-01-2015, 03:56
Wstalem, polazlem do roboty.

chudeusz w koncu! Ladnie zes natrzepal kilosow lobuzie, trzeba Cie gonic...

Anton wrzucaj 180 i 160 i nie marudz!

MadOnion
20-01-2015, 07:08
Wczoraj pobiłem sam siebie 2h10min na rolce aż mnie NITO boli ; )
Ja bym wpakował na tył tarcze 180mm bo rozumiem że z przodu już jest 180.

chudeusz
20-01-2015, 07:19
No to wpadaj komornik ;). Shao, jakieś 60 kilosów mi i tak endo urwało z ostatniej wycieczki.... Swoją drogą dziwne zjawisko bo odległość policzyło prawidłowo (70km), średnią prędkość też, ale zgubiło mapę....

shaolin
20-01-2015, 07:57
Wczoraj pobiłem sam siebie 2h10min na rolce aż mnie NITO boli ; )
Ja bym wpakował na tył tarcze 180mm bo rozumiem że z przodu już jest 180.

2h na rolce = szacun, ale nawet po 10h rolkowania nie dostaniesz kudosa od lysego.


No to wpadaj komornik ;). Shao, jakieś 60 kilosów mi i tak endo urwało z ostatniej wycieczki.... Swoją drogą dziwne zjawisko bo odległość policzyło prawidłowo (70km), średnią prędkość też, ale zgubiło mapę....

I tak rzadzisz na dzielni teraz.

thorcik
20-01-2015, 07:59
Muszę Was wreszcie zacząć gonić :razz::cry:

chudeusz
20-01-2015, 08:05
Jest klient stravy na WP... Striver się zwie ale jeszcze nie korzystałem... Może dzisiaj zrobię testy.... Nie wiedziałem, że do endo też można wrzucać treningi z gpx'a ;).... Powiedzcie Panowie, czy mając "normalną" apke stravy zbliżając się np do jakiegoś segmentu otrzymuję informację o tym? Tak z ciekawości pytam...

shaolin
20-01-2015, 08:06
Muszę Was wreszcie zacząć gonić :razz::cry:

Zlikwiduj szpital w chacie i mozesz gonic.

Tomek tylko jak masz prokonto i dostep do neta. Mi mowi Garmin...

chudeusz
20-01-2015, 09:43
A może ktoś z Was też korzysta z WP i poleci jakiegoś innego klienta stravy? Swoją drogą ciekawe dlaczego nie ma jeszcze apki na ten system....

glisek
20-01-2015, 09:45
Shao a można inne słowo zamiast Garmin wybrać by prokonto mówiło ze jest segment? Np. Segment, chyba że segment to po kitajsku garmin ?

chudeusz
20-01-2015, 09:51
Tomek tylko jak masz prokonto i dostep do neta. Mi mowi Garmin...


Mi mówią Tomek ?...

shaolin
20-01-2015, 10:01
Shao a można inne słowo zamiast Garmin wybrać by prokonto mówiło ze jest segment? Np. Segment, chyba że segment to po kitajsku garmin ?

Nie mozna, chyba ze zrobisz hacka uzywajac Atari.

szymony
20-01-2015, 12:59
Koło naklepane, very profesjonal. Rower stytłany, ja spypłany. Można się powoli przygotować na SABATON

chudeusz
20-01-2015, 13:50
Ktoś mi nawrzucał kutosów ?.... Nie wiem, czy mam się cieszyć czy focha strzelać? ?

zdyboo
20-01-2015, 13:56
Ktoś mi nawrzucał kutosów ?.... Nie wiem, czy mam się cieszyć czy focha strzelać? ?
Najlepiej przeparkuj rower. To pewnie karne kutosy są.
:mrgreen:

MadOnion
20-01-2015, 13:58
Yhyhyhyhyy ; )

glisek
20-01-2015, 18:35
Koło naklepane, very profesjonal. Rower stytłany, ja spypłany. Można się powoli przygotować na SABATON

Zaraz Ci dorzucę parę segmentów na trasie i będziesz mógł się ścigać :)
Koło w końcu porządnym młotkiem było klepane :) No i ścisk stolarski swoje też zrobił :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/sz1-2.jpg
źródło (http://glisek.doesntexist.com/forum/sz1.jpg)

chudeusz
20-01-2015, 19:10
Pocisnąłem dzisiaj 51km... Zamiast endomondo użyłem striver'a... No i po poszło się j%#*ć.... "error bla bla bla" i zapis wcięło.... Myślałem że to z automatu pośle wynik na strave a tu żeby tak się stało to "kup wersję Premium za jedyne 9,99" :/.... Ostatni raz korzystałem z tego gooowna....

jarek76
20-01-2015, 19:38
Ja śmigam z Endo im potem wrzucam plik gpx na strave.

chudeusz
20-01-2015, 19:49
Też tak robiłem a dzisiaj mnie podkusiło żeby sprawdzić striver'a.... No i sprawdziłem....

MadOnion
20-01-2015, 20:08
A to moje gniazdo ; )
Treningowe :twisted:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/63846456515210063301.jpg)

jarek76
20-01-2015, 20:18
Też mnie tak raz podkusiło i też mi wcięło trening ;-)

chudeusz
20-01-2015, 20:31
No trudno, na liczniku wynik został ;)... Dzisiaj jakiś pechowy dzień ogólnie bo jakaś franca porysowała mi auto na parkingu :/.... Rysy od dolnej części zderzaka, przez nadkole aż pod szybę.... Nie wiem co, kto i czym to zrobił....

MadOnion
20-01-2015, 21:21
Powinni paznokcie wyrywać za takie coś najlepiej przy samej (_|_)

zdyboo
20-01-2015, 21:29
Cieplarniane warunki masz Rafale.


http://vader.joemonster.org/upload/qop/132530389e6d4f8jfxeza.jpg
źródło (http://vader.joemonster.org/upload/qop/132530389e6d4f8jfxeza.jpg)

MadOnion
20-01-2015, 21:40
Pewnie hydrokinetyczny mechanizm oporowy potrzebuje dobrego chłodzenia ; )
W piwnicy mam 17 st. Na krótkie ciuchy może być :p
Ps. Dobry napęd ma ten Kinetic :mrgreen:

nikoniarz
20-01-2015, 21:45
A to moje gniazdo ; )
Treningowe :twisted:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/63846456515210063301.jpg)

Najlepszy jest ten telefon :mrgreen:

MadOnion
20-01-2015, 22:02
Hehe ; )
Napędza muzę. Musze to obrócić o 180st. Tylko nie chce mi się szukać przedłużacza :p

chaos
20-01-2015, 22:04
mi się podoba zamykane lustro, jak byłem kiedyś mały to sie u babci takim bawiłem

chaos
20-01-2015, 22:06
Ja bym wpakował na tył tarcze 180mm bo rozumiem że z przodu już jest 180.

przemyślę zatem ponownie, to jaki ten adapter należy kupić ?

nikoniarz
20-01-2015, 22:16
PM -> PM 180 mm

chaos
20-01-2015, 22:16
Tak Ale ponoć jest różnica przód tył oraz lepiej na 2 czy 4 śruby ?

MadOnion
20-01-2015, 22:44
http://rowerowy.com/sklep/czesci/adaptery/post-mount-post-mount/prod/shimano-sm-ma-f180p-p
PM to jeden kij czy przód czy tył warunek ze rama i widelec ma mocowanie PM. tam są zawsze 2 śruby
Edit:
Jak składałem rower to wrzuciłem na jakieś czas na tył tarczę 180mm to był kosmos różnica na tyle między 160była ogromna.
później tarcza poleciała na przód a jeszcze później zmieniłem 180 na 160 bo mnie w zupełności wystarcza.
A lustro mam od babci z salonu fryzjerskiego ;)

nikoniarz
20-01-2015, 23:23
Bo przejście na większą tarczę to zawsze jest kosmos. Pamiętam jak wymieniłem przód z 160 na 180... Szok... Teraz w planie kupić na przód 203 a 180 dać do tyłu. Bo 160 mm na tyle przy mojej jeździe jest ciągle zagrzana, fioletowa, i oczywiście hampel traci na mocy.

chaos
20-01-2015, 23:55
Są też z 4 srubami. Dwie do ramy i dwie do adaptera.

MadOnion
20-01-2015, 23:56
To jest system IS Ty masz PM

chaos
20-01-2015, 23:57
https://www.google.pl/search?q=adapter+180+4+sruby&client=aff-maxthon-maxthon4&channel=t8&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=KM--VLjcM9Pe7AaP6IGYCw&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=360&bih=567

nikoniarz
21-01-2015, 00:01
chaos- PM jest tylko na 2 śruby.

chaos
21-01-2015, 00:02
Nieprawda
http://www.forumrowerowe.org/topic/105912-adapter-tyl-pm-140-pm-160-lub-180/

chaos
21-01-2015, 00:25
No dobra. A może przekladka 180 z przodu na tył a do przodu 200 :) tylko czy amortyzator to zdzierży ?

nikoniarz
21-01-2015, 00:26
Bo Ty podajesz osobne śruby do mocowania adaptera i mocowania zacisku. A chodzi o to że system PM jest mocowany na 2 śruby.

No dobra. A może przekladka 180 z przodu na tył a do przodu 200 :) tylko czy amortyzator to zdzierży ?

To już podaje producent.

MadOnion
21-01-2015, 06:28
Ten adapter z 4 to raczej tylko do 203mm. Jak masz rower do enduro to na tył możesz śmiało dawać 180 a co masz za widelec?

shaolin
21-01-2015, 06:46
Cebula po kij Ci tyle luster? :shock: ale gniazdo najs, chetnie bym takie przytulil. I sa cycki na scianie wiec mozna cwiczyc :mrgreen:

nikoniarz
21-01-2015, 06:51
Ten na 4 sruby ma kumpel. Pod 180 mm na przodzie. Wzgledem mojego (tego na dwie sruby) bardzo nieefektownie uklada zacisk. Jesli ktos nie posiada banjo to wynikiem tego jest bardzo odstajacy od goleni przewod.

MadOnion
21-01-2015, 07:00
Cebula po kij Ci tyle luster? :shock: ale gniazdo najs, chetnie bym takie przytulil. I sa cycki na scianie wiec mozna cwiczyc :mrgreen:
Jak chcesz to mogę za Ciebie jedno stłuc, pamiętaj 7 lat bez Kutosów :twisted:

chaos
21-01-2015, 07:29
Ten adapter z 4 to raczej tylko do 203mm. Jak masz rower do enduro to na tył możesz śmiało dawać 180 a co masz za widelec?
RS revelation 150/120

MadOnion
21-01-2015, 07:35
RS revelation 150/120
MAXIMUM ROTOR SIZE 200mm

chaos
21-01-2015, 07:39
Już wczoraj doczytałem. Chyba pozamieniam. Muszę się tylko upewnić czy rama przyjmie 180. To przedni będzie jak zyleta :) łatwiej polecieć nd ryj :)

shaolin
21-01-2015, 07:43
Wrzucaj cantilevery, a nie jakies gejtarcze formatu A0! :mrgreen:

MadOnion
21-01-2015, 08:28
Pewnie, że przyjmie!
Jak chcesz adapter to mam na zbyciu :] :twisted:

chaos
21-01-2015, 08:30
A po wiela ?

chudeusz
21-01-2015, 08:48
Powinni paznokcie wyrywać za takie coś najlepiej przy samej (_|_)




Zrobiłem zgodnie ze wskazaniem ?... Oprócz paznokci wyrwałem jeszcze numer polisy i podpis na dokumencie szkody ;)...

Edit: Mr. Cebula potrzebuje tyle luster żeby móc widzieć swój (_._) podczas kręcenia ?

MadOnion
21-01-2015, 08:57
Jak mi podeślesz zdjęcie swojej rzopy to Shao przyjedzie mi potrzaskać lustra :twisted:

szymony
21-01-2015, 13:08
Dzisiaj jakiś pechowy dzień ogólnie bo jakaś franca porysowała mi auto na parkingu :/.... Rysy od dolnej części zderzaka, przez nadkole aż pod szybę.... Nie wiem co, kto i czym to zrobił....

E.... Ja dziś do lakiernika puszkę odstawiłem, po czwartym parkowaniu w moim bagażniku.

Jakiego łancucha warto nabyć do napędu 3x7? Coś czuję że ten długo nie pociągnie w takich warunkach. I klocki muszę popuścić, bo obręcze też się skończą.

MadOnion
21-01-2015, 13:16
Tańszy HG-40, droższy HG-91.

szymony
21-01-2015, 13:20
To trzeba będzie się po internecie rozejrzeć, bo lokalnie raczej nie uswiadczę.

MadOnion
21-01-2015, 13:25
Tyko jak masz napęd już trochę sfatygowany zmiana tylko łańcucha może utrudnić życie ; )

szymony
21-01-2015, 13:54
Właśnie chcę uniknać sfatygowania napedu (wczesnego), przez wymianę łańcucha w odpowiednim czasie.

MadOnion
21-01-2015, 14:03
No i dobrze dostajesz za to Kudosa :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/kudos_455_general-1.jpg
źródło (http://www.bestbuycandy.com/productcart/pc/catalog/kudos_455_general.jpg)

chudeusz
21-01-2015, 14:09
Ja żeby uniknąć sfatygowania napędu wymieniłem...... cały napęd ? .... Dostanę kudosa? ?

MadOnion
21-01-2015, 14:15
Karnego Kudosa

superkomornik
21-01-2015, 15:22
Taki kudos mógłby być w sam raz na trening ;)

MadOnion
21-01-2015, 15:27
Zaraz do domu i na koło!
Trzeba opędzlować z 1,5h

zdyboo
21-01-2015, 15:29
Właśnie chcę uniknać sfatygowania napedu (wczesnego), przez wymianę łańcucha w odpowiednim czasie.
Klasa łańcucha powinna być dobrana do klasy kasety. Ja zwykle staram się, aby oba te komponenty były tej samej grupy.

MadOnion
21-01-2015, 15:33
Dokładnie to tak jak by do zębów stosować papier ścierny albo cegłę ; )

chaos
21-01-2015, 15:34
Z ja właśnie kupiłem łańcuch ksm

MadOnion
21-01-2015, 15:37
KSM?
czy KMC?

chaos
21-01-2015, 15:41
przepraszam pana pisałem z komórki i poknociłem KMC X10-73 116 10

szymony
21-01-2015, 16:34
Żadnych cudów nie mam. Kaseta HG20, a łańcuch YBN S8. Chyba wezmę HG40, nie ma co szaleć.

glisek
21-01-2015, 21:41
To trzeba będzie się po internecie rozejrzeć, bo lokalnie raczej nie uswiadczę.
Jak coś to może gdzieś po drodze znajdę jakiś sklep z łańcuchami. We w wiosce naszej powinienem być w okolicach piątku.

Majek
21-01-2015, 22:34
Ja tak jeszcze w kwestii adapterów do PM. Do tarcz 180 są adaptery z dwimea śrubami (tymi samymi śrubami przykręcamy zacisk przez adapter do goleni), a do tarcz 203 są adaptery z czterema śrubami (osobnymi śrubami przykręcamy adapter do goleni i osobnymi zacisk do adaptera)

nikoniarz
21-01-2015, 22:35
Do tarcz 180 również są czterośrubowe.

glisek
21-01-2015, 23:20
Do tarcz 180 również są czterośrubowe.

hmm, u mnie 180 zamontowałem dwoma śrubami, może dlatego mi piszczą :)
a może dlatego, że ktoś (SZ) mi tarcze paluchami zmacał :)
a może dlatego ta sama tarcza mi chciała paznokieć upierdzielić przy samym łokciu i przez to musiałem iść w straszne miejsce znane z podań ludowych gabinetem kosmetycznym :)

nikoniarz
21-01-2015, 23:34
hmm, u mnie 180 zamontowałem dwoma śrubami, może dlatego mi piszczą :)

Ja u siebie z przodu też mam na dwie śruby (180 mm). Nic nie piszczy :)

szymony
21-01-2015, 23:37
hmm, u mnie 180 zamontowałem dwoma śrubami, może dlatego mi piszczą :)
a może dlatego, że ktoś (SZ) mi tarcze paluchami zmacał :)


Przeca nie możesz mieć mniej piskliwych hampli niż ja [emoji12]
Z tym łańcuchem to spokojnie, obecny jeszcze daje radę. A awaryjnie mogę podmienić z starej fumy. Tam jest nie używany noname, choć na tytce było coś na S namalowane. Szukaj lepiej przymiaru do sprawdzania w ludzkich pieniadzach.

glisek
21-01-2015, 23:52
Ja u siebie z przodu też mam na dwie śruby (180 mm). Nic nie piszczy :)
mam nadzieję, że tylko się klocki do tarczy docierają na przodzie, bo hamowanie jest słabsze niż na starych klockach w Vkach u Szymonego. Za to tył na mniejszej tarczy działa jak powinien.


Przeca nie możesz mieć mniej piskliwych hampli niż ja [emoji12]
Szukaj lepiej przymiaru do sprawdzania w ludzkich pieniadzach.
Krzychu, po tych 20km to spokojnie łańcuch się jeszcze nie powinien wyciągnąć :)
Przymiaru poszukam. Znaczy jak znajdę sklep z przymiarami.

@Shao - potrzebna łopatologiczna instrukcja przeszucania danych między garmin connect a stravą. Znaczy jak już powietrze się na tyle u Ciebie rozrzedzi, że będziesz widział monitor. Zresztą powinniście jakoś te minichloriany tam neutralizować. Może rozpylać spirytus albo co?

chaos
21-01-2015, 23:57
Nie pierwszy raz slysze ze komuś paznokcie przy tarczy odpadają. O co chodzi ? Bo jeszcze nie zmienialem nigdy. :)

szymony
22-01-2015, 00:01
Krzychu, po tych 20km to spokojnie łańcuch się jeszcze nie powinien wyciągnąć :)

Moje emeryckie 20km raczej mu nie szkodzi. Gorzej że ostatnio to pracuje głownie w płukance wodno-piaskowej z innymi dodatkami.

glisek
22-01-2015, 00:48
Nie pierwszy raz slysze ze komuś paznokcie przy tarczy odpadają. O co chodzi ? Bo jeszcze nie zmienialem nigdy. :)
chodzi o nie stosowanie się do przeczytanej wcześniej ze zrozumieniem instrukcji ustawiania klocków :)
otóż jak po takim ustawianiu instrukcyjnym coś nie wyjdzie, to oczywiste, że każdy adept sztuki serwisowo-rowerowej robi po swojemu czyli luzuje zacisk od widelca, zakreca kołem i ustawia zacisk na brak dzwonienia. Wszystko jest dobrze do czasu gdy zakręci sie koło w tył. Ale jak się zakręci w przód, to przy minimalnym omsknięciu się paluszka z paznokciem paluszek ten trafia na tarczę (a dokładniej na ramię poniżej tarczy) i potem się klinuje przy zacisku co skutkuje oskalpowaniem paznokcia. :)
Niestety na filmik ilustrujący nie liczcie :)

glisek
22-01-2015, 00:50
Moje emeryckie 20km raczej mu nie szkodzi. Gorzej że ostatnio to pracuje głownie w płukance wodno-piaskowej z innymi dodatkami.

Krzychu to szmalcuj łańcuch, ale tak szmalcuj by nie było miejsca na nic innego :)
Poszukam po drodze tej linijki (znaczy jak o normalnej godzinie skończę pracę i bedę jeszcze coś na oczy widział).

shaolin
22-01-2015, 01:58
No i dobrze dostajesz za to Kudosa :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/kudos_455_general-1.jpg
źródło (http://www.bestbuycandy.com/productcart/pc/catalog/kudos_455_general.jpg)

Tez chce!



@Shao - potrzebna łopatologiczna instrukcja przeszucania danych między garmin connect a stravą. Znaczy jak już powietrze się na tyle u Ciebie rozrzedzi, że będziesz widział monitor. Zresztą powinniście jakoś te minichloriany tam neutralizować. Może rozpylać spirytus albo co?

Dalej nie widze monitora ale sprobuje trafic w okienko z forum :twisted:

Moze nie lopatologicznie ale powinienes dac rade ->
1. Wbij tu:
https://www.strava.com/upload/garmin
2. Zainstaluj se Garmin Communicator plugin, polacz konta Stravy z Garminem i samo sie bedzie przerzucac jak za kazdym razem wrzucisz cos na Connect.
3. Amen.

Wczoraj w koncu zmienilem kasete z 13-28T na 11-25T:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/9kGwhw-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/537/9kGwhw.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/yDeGwh-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/661/yDeGwh.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/t67cwf-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/661/t67cwf.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/r7jPIZ-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/537/r7jPIZ.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/vt51lI-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/538/vt51lI.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/BYghSH-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/907/BYghSH.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/IeOzIx-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/673/IeOzIx.jpg)

Jeden KOM i jedno 2. miejsce eksekfo bo trafilem na korek na skrzyzowaniu... :cry: reszta 20km/h, zeby nie zabic nowego kolezki o czym ponizej...

Wycieczka (fota z kalkulatora).

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/Ty26hI-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/540/Ty26hI.jpg)

Jezdzilismy wczoraj z nowym gostkiem (na Giancie z prawej - grupa Shimano Claris, kolka Gianta jakies, korba jak z marketu i zwykle alu pedziory, rower pewnie z 9.5-10kg), Hindus, ~175cm+105kg, prawie umarl po drodze mimo tempa jak w hospicjum, ale czasami pocisnal do przodu, ze sami musielismy go gonic (czyt. zaczac pedalowac :twisted:) :mrgreen: Na szczescie spoko gostek to go jeszcze wezmiemy na wycieczke.

Jak wychodzilem to PM2.5 bylo w okolicach 200 i myslalem, ze tak jest caly czas. Dostalem maske od kumpla, ale pomyslalem ze poczekam na gorsze czasy (chociaz powinienem ja zalozyc przy 200). Wracam do chaty, a tu PM2.5@260 :shock: a to juz spora roznica... myslalem, ze sie zakaszle w chacie, ale przeszlo mi jak nazarlem sie wasabi :twisted:

MadOnion
22-01-2015, 07:19
Tez chce!
...
Jak wychodzilem to PM2.5 bylo w okolicach 200 i myslalem, ze tak jest caly czas. Dostalem maske od kumpla, ale pomyslalem ze poczekam na gorsze czasy (chociaz powinienem ja zalozyc przy 200). Wracam do chaty, a tu PM2.5@260 :shock: a to juz spora roznica... myslalem, ze sie zakaszle w chacie, ale przeszlo mi jak nazarlem sie wasabi :twisted:
Bo trzeba było poczekać i nażreć się Kudosów :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/44110085842089148126.jpg)

shaolin
22-01-2015, 07:35
Kudosy o smaku cebuli, wygrales tytul mistrza painta! :D

MadOnion
22-01-2015, 07:41
; ) no choć tyle :P

chudeusz
22-01-2015, 07:57
Bry. Po takich kudosach to by dopiero latał :D...

shaolin
22-01-2015, 07:59
Chyba do klopa :twisted:

EDIT: Zamowilem se paczke tych:
http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_EU/PPE_SafetySolutions_EU/Safety/Product_Catalogue/~/3M-Aura-Particulate-Respirators-9300-Series?N=7576197+3294351870+3294472174&rt=rud

Moze sie nie udusze po drodze.

MadOnion
22-01-2015, 08:02
Co to? bo mi nie działa.
ale stawiam że to jakieś worki na głowę

shaolin
22-01-2015, 08:03
Maska na rylo.

EDIT: 3M™ Aura™ Particulate Respirators 9300+ Series

chudeusz
22-01-2015, 08:14
Matko bosko! :o Co Cię tam chłopie wywiało? Wracaj do nas... Tutaj nie ma dróg do jazdy ale przynajmniej jest czym oddychać ?

MadOnion
22-01-2015, 08:47
Matko bosko! :o Co Cię tam chłopie wywiało? Wracaj do nas... Tutaj nie ma dróg do jazdy ale przynajmniej jest czym oddychać ?
Ta zwłaszcza po cebuli ; )

MadOnion
22-01-2015, 08:54
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/vt51lI-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/538/vt51lI.jpg)
Widzę, że miałeś pomagiera :twisted:

chudeusz
22-01-2015, 08:55
Nie, to shao był pomagierem ?

thorcik
22-01-2015, 08:55
Po cebulowych kudosach wszystke PMy uciekną :razz:

MadOnion
22-01-2015, 10:06
Panowie przyznawać się kto jeździ z plecakiem!

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/77798701307700354420.jpeg)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

chaos
22-01-2015, 10:10
http://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/rowery-i-motocykle/bezpieczenstwo-rowerowe/oswietlenie-i-odblaski/lampka-rowerowa-przednia-631037/

chudeusz
22-01-2015, 10:11
Panowie przyznawać się kto jeździ z plecakiem!

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/77798701307700354420.jpeg)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Eeee, to komornik ?... I to nie jest plecak ?

superkomornik
22-01-2015, 11:30
Eeee, to komornik ?... I to nie jest plecak ?

Trzeba mieć cohones ;)

Ciekawe czy do tego plecaka da się wsadzić bukłak z rurką do zasysania :twisted:

chudeusz
22-01-2015, 11:36
Fuj ?

MadOnion
22-01-2015, 11:41
Ciekawe czy do tego plecaka da się wsadzić bukłak z rurką do zasysania :twisted:
Oplułem monitor! Ostrzegaj.

superkomornik
22-01-2015, 11:44
Skoro oplułes to musiałeś wcześniej zassać :mrgreen:

MadOnion
22-01-2015, 11:47
Co Ty ja na rezerwie jadę!

thorcik
22-01-2015, 11:48
Trzeba mieć cohones ;)

*cojones :twisted:

superkomornik
22-01-2015, 11:49
Majonez, kudonez.

Idę dzisiaj na rower. Traktuję to jako element rehabilitacji, nadal gardło mnie napitala :(

MadOnion
22-01-2015, 11:56
Łykniesz z plecaka to Ci przejdzie ; )

superkomornik
22-01-2015, 11:56
Siorbnę syropu ;)

MadOnion
22-01-2015, 12:35
Z lewego czy prawego ; )?

chudeusz
22-01-2015, 12:50
Z rurki ?

MadOnion
22-01-2015, 13:16
Jak na rowerowy topic to niezłe tematy tu leca ; )

chudeusz
22-01-2015, 13:24
Standard... rowery, pedały, koty, a nad tym wszystkim wisi komornik z wielkimi.... ?

MadOnion
22-01-2015, 13:32
Oczami ważki ; )?

zdyboo
22-01-2015, 13:42
Ja tam widzę inne wytłumaczenie dziwnych tematów. Wątek rowerowy, strava, współzawodnictwo się włącza. Staracie się mamę i tatę dogonić w ilości postów. :mrgreen:

chudeusz
22-01-2015, 14:02
Przez mamą to się nic nie ukryje....

chaos
22-01-2015, 14:44
te centerlocki i inne 6 bolt's to zależy od tego jaką się ma piastę ? tak ?

superkomornik
22-01-2015, 14:46
Siorbnąłem ale nie z bukłaka ale z Herbapolu ;)
Niby ciepło ale porywy wiatru takie że można odlecieć. Na szczęście mam duże oczy ;)

Za to przetestowałem dzisiaj kamizelkę Flu 500 z wiadomego sklepu (http://www.decathlon.pl/kamizelka-na-rower-mska-odblaskowa-id_8154018.html). Dobrze chroni front przed wiatrem bo w klatę było mi ciepło a ręce cierpiały.
Do tego widać mnie z kosmosu lepiej niż chiński mur ;)

Chaos - tak.
Piasty shimano to zazwyczaj CL
Całą reszta IS (i nie piszę o państwie islamskim ;) ).

MadOnion
22-01-2015, 14:52
Za to przetestowałem dzisiaj kamizelkę Flu 500 z wiadomego sklepu (http://www.decathlon.pl/kamizelka-na-rower-mska-odblaskowa-id_8154018.html). Dobrze chroni front przed wiatrem bo w klatę było mi ciepło a ręce cierpiały.
Nie dziwi mnie to :D w krótkim rękawku!

superkomornik
22-01-2015, 15:07
Cos Ty, jechałem w samej kamizelce ;)

shaolin
22-01-2015, 15:15
te centerlocki i inne 6 bolt's to zależy od tego jaką się ma piastę ? tak ?

Tak - 6 bolts to 6 srub, a centerlock jest skrecany jak kaseta :razz:

Flu brzmi jak grypa, ptasia :twisted:

superkomornik
22-01-2015, 15:27
O, zjadło mi o, o!

A grypa niech spi...a jak najdalej bo w niedzielę jest ustawka szosowa.

zdyboo
22-01-2015, 15:38
A grypa niech spi...a jak najdalej bo w niedzielę jest ustawka szosowa.

Będziecie się naparzać z góralami?

shaolin
22-01-2015, 15:40
Goralami goralami czy z MTB? :mrgreen:

Ja ide w sobote i moooooze w niedziele, bo i tak bede sam w chacie.

superkomornik
22-01-2015, 15:43
Jak z prawdziwymi góralami to ja już ćwiczę od dwóch dni:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.prazynka.pl/produkty/8008513006450_2.jpg)

:mrgreen:

shaolin
22-01-2015, 15:46
Krzepki!
Powalilby Cebule pewno.

MadOnion
22-01-2015, 15:46
Powalilby Cebule.
:o Masz smaki :D?
...
Od tego wina grzanego baniak boli.

shaolin
22-01-2015, 15:46
A nie mowilem? :mrgreen:

zdyboo
22-01-2015, 15:46
Goralami goralami czy z MTB?

To zależy czy będą chcieli wybudować wyciąg, czy asfaltować drogi. Podobno w roli obserwatorów zapowiedziała się sekcja miejska. Na wypadek jakby chcieli zająć ścieżki rowerowe, mają mieć naostrzone szprychówki.

chaos
22-01-2015, 20:23
Jak z prawdziwymi góralami to ja już ćwiczę od dwóch dni:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.prazynka.pl/produkty/8008513006450_2.jpg)

:mrgreen:

to na takie trenowanie to ja też przyjadę ;D


o i wszystkim postawie kudosy ;D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/kudospinotnoirwillamettevalleyusa1034328-1.jpg
źródło (http://static.wine-searcher.net/images/labels/32/84/kudos-pinot-noir-willamette-valley-usa-10343284.jpg)

MadOnion
22-01-2015, 20:31
Ooo !

zdyboo
22-01-2015, 20:57
Dziś mojemu Edge 200 stuknął pierwszy tauzen kaemów. Ładowałem go dwa razy, po 450 km i po 850 km. Ładuję jak tylko dojadę do źródła prądu, po tym jak licznik pokazuje, że ma słabą baterię, ale wg wskaźnika zostaje mu wtedy jeszcze ok. 10% energii.
Raz zwariował, wyłączyłem go normalnie. Po jakimś czasie podłączam do kompa, a tu cisza. Normalnie licznik sam wykrywa zasilanie i się włącza z piskiem. Włączyć się go nie da, ale po dłuższym przytrzymaniu przycisku zasilania, raczył ruszyć, tylko zegar wskazywał godzinę wyłączenia. Jak złapał sygnał z kosmosu, co trwało tak długo jak przy pierwszym uruchomieniu, to zegar się zsynchronizował. Żadnych danych nie zgubił.
Mogło coś być z kondensacją pary wodnej, bo wtedy było na minusie za oknem.
Poza tym bez problemów, polecam jak ktoś szuka stosunkowo taniego, naprawdę bezprzewodowego, bezobsługowego licznika do roweru. Szybko łapie fixa, trzyma sygnał, nie boi się mrozu czy deszczu.

Dzisiaj też był jakiś sądny dojazd do fabryki. Zaczęło się już pod bramą, gdzie jakiś kolo zaparkował na rozjechanym kompletnie trawniku i przy krawężniku się zrobił dołek i panu przednie koło ugrzęzło. Normalnie tragedia na miarę katastrofy Titanica. Zatarasował wyjazd stając w poprzek. Dama jego serca stała z tyłu blachosmroda i patrzyła, żeby nie dupnął w inne blaszanki. Wielka musiała być miłość tej pani do samochodu, a może do tego pana, bo stała dokładnie na środku zderzaka. Jakby pan przygazował i wyskoczył, to byłaby bardzo aktywna strefa zgniotu. No ale nagroda Darwina przeszła państwu koło nosa.

Potem klasyka wymuszenia pierwszeństwa na skrzyżowaniu: "Pan sobie tę dłoń w dupę wsadzi proszę pana". Takie rzeczy mnie już nie zwilżają.

Kawałek za panem z dłonią co w dupie być powinna, jest sobie wał przeciwpowodziowy, a szczytem wału prowadzi ciąg pieszo-rowerowy. Trakt ów świeżo po remoncie jest i mimo, że to tylko uklepana ziemia, to uklepana równo i jeździ się tam dobrze. Niestety nie mam pojęcia jaka idea przyświecała projektantowi, że zostawił 150 metrów starej dobrej leśnej / polnej ścieżki, tylko bez lasu i bez pola, ale reszta się zgadza.
Tam właśnie, jakiś ninja co mu tylko oczka wystawały, chyba świeży desant z Australii, bo jakiś taki zakutany mocno, choć zimno nie jest, a do tego jedzie lewą stroną. Na tym odcinku co jest leśną ścieżką tylko bez pola, jechać można tylko stronami, bo środkiem się kałuże błotem pasą. Znaczy można i środkiem, ale trzeba się liczyć z możliwością wciągnięcia przez utopca.
W każdym razie pan ninja jedzie prawą i ja prawą, wszystko byłoby cacane, jakbyśmy swoje prawe wybrali, ale czegoś on się na moją prawą uparł. Jeszcze pultał się bełkotliwie przez kominiarę. Krótkim przekazem słownym wytłumaczyłem mu co sądzę o zaistniałej sytuacji, jutro zobaczymy czy zrozumiał.

Potem znowu klasyka, czyli pan co się za długo zastanawia czy jednak zamierza na to skrzyżowanie wjechać. Przecież autobusowi jakieś 300 metrów zostało i nie wie czy zdąży. Ostatecznie zdążył, ja zdążyłem i nawet autobus zdążył, znaczy happy end i wszyscy odjechali w kierunku zachodzącego słońca, choć jeszcze przed wschodem było, ale to drobiazg bo i tak były chmury, zatem nie było widać czy to wschód, czy zachód. W westernach zawsze w kierunku zachodzącego słońca Cary Grant robił patataj swym wierzchowcem, zatem przyjmijmy, że był zachód.

chudeusz
22-01-2015, 21:33
Ale Ci się mamo na wywód zebrało ?.... Wesoło masz przynajmniej po drodze... Zachód o wschodzie, ninje jakieś z australii, wciągające kałuże itd... Nic tylko dłoń w dooope i do przodu ;)...

glisek
22-01-2015, 22:09
zdyboo przecież na zachodzie mieszka, to gdzie by nie jechał to i tak zawsze na zachód :)

zdyboo
22-01-2015, 22:17
Mieszkam na zachodzie, to fakt jest oczywisty, ale fabrykę mam na... wschodzie. Przeto zawsze słońce w oczy, a i wiatr czasem.

szymony
22-01-2015, 23:28
Dzisiaj też był jakiś sądny dojazd do fabryki. Zaczęło się już pod bramą etc etc.

No proszę jakie atrakcje. A już myślałem że na strave to tylko ctr c, ctr v [emoji12]
U mnie nudy w tej kwestii, czasem tylko światła zapomną lub nie chcą zmienić. Na szczęście Convoy szybko rozwiazuje problem.

superkomornik
23-01-2015, 00:46
Zdyboo, urzekła mnie Twoja historia.
Zbieraj to do kupy, dostaniesz Pulitzera. Albo kutosy :mrgreen:

Mnie za to jeden pan chciał rozjechać w standardowym miejscu. Tzn niby zwolnił, tak jakby sie zatrzymał, więc ruszyłem. Ja ruszam to on poczuł dryg i też ruszył. Więc zatrzymałem się ja. To i on. Pozostało mi obsypać go najgorszymi obelgami i, choć coś tam próbował mi odpowiedzieć, ruszyć dalej w drogę.

Nawet jak ten pan miał dobre intencje tylko mu się pedały pomyliły to mi to lotto. Jestem tak sfrustrowany nieuprzejmym traktowaniem rowerzystów przez kierowników, że, przynajmniej, wysypuję stos inwektyw wobec każdego niesfornego kierownika a, w razie potrzeby, częstuje ich przyprawą pt pieprz cayene w sprayu.

glisek
23-01-2015, 02:13
w sumie to rzadko na rowerze śmigam, a jeszcze rzadziej po asfaltach z innymi uczestnikami ruchu. Poprzednia wycieczka była jednak w 70% po asfaltach i do czasu gdy jechałem środkiem swojego pasa wszystkie autka pięknie zwalniały, omijały mnie w odpowiedniej odległości - normalnie bajka (czasami widziałem tylko niezadowolenie w oczach klientów z rejestracjami NO...). Natomiast wystarczyło, że chwilunie się zagapiłem i zjechałem do prawej krawędzi jezdni, to już się znalazł pacjent w srebrnej astrze co mi prawie lakier z gripa zdjął.

Wiecie, czy można kupić gdzieś nie za ciężką bazukę rowerową? :)

superkomornik
23-01-2015, 02:28
Tak - kilo cebuli + zapalniczka :mrgreen:

glisek
23-01-2015, 19:22
coś się stało, że tu tak cicho?

@szymony - zrobiłem Ci parę segmentów na trasie do Lubochni przez Wymysłowo :)
Będzie co poprawiać.

chudeusz
23-01-2015, 21:31
Wszyscy jeżdżą ;)

szymony
23-01-2015, 21:49
coś się stało, że tu tak cicho?

@szymony - zrobiłem Ci parę segmentów na trasie do Lubochni przez Wymysłowo :)
Będzie co poprawiać.
A służby medyczne załatwiłeś?

chudeusz
23-01-2015, 21:52
Nawet księdza ?

szymony
23-01-2015, 22:44
Nawet księdza ?
Tiaa. Otworzy portal do neteru [emoji84]

glisek
23-01-2015, 23:45
Krzychu jak będziesz marudził to ci wszystkie wyjazdy z chaty segmentami obstawię:)
o medyka się nie martw, bo masz za płotem :)
edit: a jakby wybitny medyk nie dał rady, to żona się kumpluje z kosmetyczką (tą co na poziomo maluje) to Ci piękny postmortem make-up zorganizujemy :D

szymony
24-01-2015, 00:52
Za taka pomoc medyczną to ja dziekuje. Pożyczę sobie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://docs.google.com/file/d/0B40AIKSwGgFYeFNOcDRneXFBYUk/edit?usp=docslist_api)
I może dam radę.

shaolin
24-01-2015, 06:18
Nie ma mnie chwile, a tu juz szymony zostal wyslany na tamten swiat... ladnie chlopaki, ladnie! :twisted:

Wrocilem z roweru, dzisiaj wolno ale przyjemnie. AQI180-195 wiec tak sobie ale jakos sobie dalismy rade. Czesc poleciala robic 160-200km, ja zostalem przy 100, moze jutro sobie cos walne jeszcze. Mialbym KOMa ale trafilem w czerwone swiatlo :cry:

chudeusz
24-01-2015, 07:37
Ja przedwczoraj zdobyłem KOM'a... Z czasem chyba 20s gorszym od mojego najlepszego... Chyba z litości mi go dali bo ledwo się wczołgałem na tą górkę i oddechu nie mogłem złapać ?...

shaolin
24-01-2015, 07:40
Moze to 2015 KOM wiec jak nie KOM ;) zbybo ma takich sporo :mrgreen:

Ja zlapalem tylko jednego dzisiaj, ucialem 1-2s z mikrosprintu na rozgrzewce do miejsca skad startujemy.

chudeusz
24-01-2015, 07:53
Tak, 2015 ;).... Nie ukrywam, że chciałem swój czas wtedy poprawić ale już po 100m wiedziałem że jak w ogóle wjadę na górę to będzie sukces :D... Kompletnie odcięło mi zasilanie.... Chyba za dużo jeżdżenia na moje stare gnaty ;)... Wczoraj to już zupełnie emeryckie tempo... W dodatku 20km od domu dopadła mnie śnieżyca i zupełnie odechciało mi się kręcić... No ale do domu musiałem wrócić ;)

shaolin
24-01-2015, 08:04
Lepiej odpuscic jak sie czuje, ze sie nie da rady zamiast udawac, ze jest sie Lancem bo pozniej same klopoty z tego. Dzisiaj bylo cieplo w koncu - 7-14st, mozna bylo se jechac.

chudeusz
24-01-2015, 08:15
Spoko ;)... Jak czuję że można to deptam, jak widzę, że brak sił to kręcę 20km/h :D... Ale odpuścić całkiem jeżdżenie jakoś mi ciężko... Choćby rekreacyjnie żółwim tempem ale wsiadam i jadę :D

shaolin
24-01-2015, 08:18
Czasem trzeba odpoczac, zwlaszcza jak trzepiesz tyle kilosow, zrob se tydzien przerwy to bedziesz wciagal KOMy jak komornik graty z Decathlonu!

chudeusz
24-01-2015, 08:25
:D To jakbyś powiedział alkoholikowi - "zrób se tydzień przerwy to później więcej wypijesz" ?... Wiem wiem, odpocząć też trzeba ;)... Teraz i tak nie ma warunków na dobre wyniki

shaolin
24-01-2015, 09:31
Trzeba odpoczywac, inaczej sie zajedziesz i zamiast zbierania KOMow to bedziesz zbieral pieczatki z OIOMow!

EDIT: A tak w ogole to se sprawdzilem mape co se sciaglem z neta :mrgreen: i dziala bardzo dobrze, moze nawet jest dokladniejsza niz te co mialem wrzucone w oryginale. Cieszy mnie to bo to znak, ze moge se wgrac PL jak bede kiedys przejazdem w ojczyznie... albo jakikolwiek inny zakatek swiata i powinno smigac.

zdyboo
24-01-2015, 09:41
Moze to 2015 KOM wiec jak nie KOM ;) zbybo ma takich sporo

Yeap. Ale już wykorzystałem chyba wszystkie KOMy na ten rok. Coś nowe nie wpadają. :)


A tak w ogole to se sprawdzilem mape co se sciaglem z neta :mrgreen: i dziala bardzo dobrze, moze nawet jest dokladniejsza niz te co mialem wrzucone w oryginale. Cieszy mnie to bo to znak, ze moge se wgrac PL jak bede kiedys przejazdem w ojczyznie... albo jakikolwiek inny zakatek swiata i powinno smigac.

Wgrywanie map to jedna z fajniejszych funkcji odbiorników GPS.

shaolin
24-01-2015, 09:58
Yeap. Ale już wykorzystałem chyba wszystkie KOMy na ten rok. Coś nowe nie wpadają. :)

Jak jezdzisz ciagle ta sama trasa to co sie dziwisz... nawet Lance mial ograniczona moc :mrgreen:



Wgrywanie map, to jedna z fajniejszych funkcji odbiorników GPS.

Ej, ale ja mam nadajnik... :mrgreen:

chudeusz
24-01-2015, 10:02
Tato ma nadajnik, mama odbiornik ?... Wszystko się zgadza :D.... Lance może i miał ograniczoną moc ale nie mama ?

chaos
24-01-2015, 17:01
chyba se dziś dupę odmroziłem ...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/Jsw96SW-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Jsw96SW.jpg)

glisek
24-01-2015, 17:22
bardzo piękne okoliczności przyrody. Zazdraszczam :)
sprawdzałeś, czy się przykleić język do ramy ? :D

chaos
24-01-2015, 17:24
nie sprawdziłem ale w bidonie lód więc zapewne tak :D

glisek
24-01-2015, 22:51
Trzeba odpoczywac, inaczej sie zajedziesz i zamiast zbierania KOMow to bedziesz zbieral pieczatki z OIOMow!

Ja dzisiaj przypaliłem z deka nogi, bo mi się zachciało na średnim pulsie 167 lecieć, co w moim wieku i wytrenowaniu (znaczy jego braku) może być zabójcze. Ale jednego KOMa zaliczyłem :). W sumie prawie tam umarłem ale za to drugi czas.
Na szczęście do przyszłego weekendu nawet nie zobaczę roweru.


Mapy, z lepszych czyt. dokładniejszych to na naszym terenie są: PL Topo 2014.3 (płatna, dokładna, chyba rozwinięcie Topo_PL_100), OSMapa PL - darmowa (dość fajna, ale wszystkich ścieżek w lesie nie ma), Topo_PL_100 - darmowa dość dokładna ale starszawa już, Topo Poland 2011 - płatna ale dooopy nie urywa (chyba jest też nowsza wersja), no i te wszystkie GPMapy - płatne ale chyba na skuter a nie rower wszędziebieżny.


A jeszcze mam pytanie do obeznanych z hamplami szimano.
Normalnie tak piszczą, że spokojnie mogę na nich melodyjki wygrywać. Czemu to cholerstwo piszczy i co zrobićby zaprzestało.
Dla uściślenia hample tarczowe, XT szimano z metalowymi okładzinami. Dla pewności tarcze przemyte rozpuszczalnikiem.

nikoniarz
24-01-2015, 23:27
Rower przypadkiem nie stal dluzszy czas i przy okazji moc hampli spadla?

glisek
25-01-2015, 00:05
Rower przypadkiem nie stal dluzszy czas i przy okazji moc hampli spadla?
rower udało mi się do kupy poskładać z tydzień temu. Hample są nowe.
Musiałem je co prawda na nowo zalewać olejem, bo przewody były za długie.
Powietrza w układzie nie ma, jedyne co ostatnio poprawiłem to ustawiłem klocki w orientacji Prawo Lewo, bo nie wiem czemu ale za pierwszym razem poszło odwrotnie.
Co jeszcze, tył hamuje mocno, jak powinien tyle że piszczy. Przód słabizna, a na tarczy 180 i też piszczy jak ne boskie stworzenie.
Generalnie mam doświadczenie (jakieś) z hamplami avida juicy three i nie mam do nich zastrzeżeń (no czasami dzwonią tarcze przy większych prędkościach), natomiast nowe chwalone XTeki jakoś na razie nie pokazały klasy...

shaolin
25-01-2015, 01:37
chyba se dziś dupę odmroziłem ...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/Jsw96SW-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Jsw96SW.jpg)

Niiice! Rzucaj to na pinkbike to wygrasz talon na balon!


Mapy, z lepszych czyt. dokładniejszych to na naszym terenie są: PL Topo 2014.3 (płatna, dokładna, chyba rozwinięcie Topo_PL_100), OSMapa PL - darmowa (dość fajna, ale wszystkich ścieżek w lesie nie ma), Topo_PL_100 - darmowa dość dokładna ale starszawa już, Topo Poland 2011 - płatna ale dooopy nie urywa (chyba jest też nowsza wersja), no i te wszystkie GPMapy - płatne ale chyba na skuter a nie rower wszędziebieżny.

Wrzuce sobie dla testu mape jakas i poscrolluje po Garminie, bo zanim przyjade do PL to bedzie Topo4532 :twisted:

MadOnion
25-01-2015, 11:09
Kolega ma XT i bardzo chwali, pod koniec roku skończyły mu się klocki (żywiczne) kupił nowe ale metaliczne mówi ze hamują dobrze tylko że po nagrzaniu spada zauważalnie
Siła. Nigdy nie słyszałem żeby piszczały no chyba ze na mokro.
Ciekaw jestem czy XT ma dwa rodzaje tarcz pod metaliki i żywiczne.

shaolin
25-01-2015, 11:40
A ja se strzelilem krotka wycieczke z kolezkami. Podsumowanie: zlapal nas deszcz, pozniej dwa kapcie mi wpadly (jeden na 60km, drugi na 90 wiec ostatnie 10km musialem dmuchac w kapcia bo nie uciekalo az tak strasznie, ale na koncu musialem dmuchac co 300m bo nie chcialem uzywac ostatniej detki, za duzy syf i za blisko do chaty zeby sie bawic :mrgreen:). Jeden KOM (przez kapcia na koncu drugi mi uciekl, ale jeszcze go wciagne :D), stowka pekla, teraz ma padac caly tydzien wiec pewnie pokrece w chacie. Rower niby jakos strasznie nie zostal upierdzielony (nie tak jak rower Antona :D) ale jak zaczalem plukac to sie okazalo, ze to jakis oleisty szyt wiec bylo troche pucowania, ale nic nie poradze na warunki tutaj. Lepiej czesciej myc rower niz w ogole nie jezdzic :twisted: Przez kapcia na koncu spadla mi tez srednia, ale damy rade.

Jeden ziutek (ten caly na czarno) lecial na fixie, dal rade jak zly! A bylo pare podjazdow i innych wynalazkow antyfixowych. Kiedys skradlem mu KOMa :mrgreen: na szczescie jestesmy dobrymi ziomami :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/UBNmGA-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/661/UBNmGA.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/Hw1r5U-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/633/Hw1r5U.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/hnm6Mi-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/537/hnm6Mi.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/w032cp-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/661/w032cp.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/ASGdRw-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/537/ASGdRw.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/leHOaP-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/661/leHOaP.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/rrkHiq-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/901/rrkHiq.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/ebKjon-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/540/ebKjon.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/oEW1Nx-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/538/oEW1Nx.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/6CXdhj-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/538/6CXdhj.jpg)

chaos
25-01-2015, 11:45
Co mu zrobiłeś temu ladnemu giantu że taki brudny. Bluza wygląda jak by zwieracze puściły :)

shaolin
25-01-2015, 11:47
Pojezdzilem w deszczu przez chwile. A zeby mi zwieracze na tej wysokosci puscily to musialbym miec zad miedzy lopatkami :mrgreen: :mrgreen:

EDIT: A u kumpla na wiosce...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/SI2WGi-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img911/7061/SI2WGi.jpg)

:mrgreen: