PDA

Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178

glisek
11-01-2015, 14:25
@Shao - ta torba z IKEA'i to tak naprawdę przygotowanie do bicia rekordów. Tło zadziała jak bluebox, potem powstawiam krajobrazy, w stravie domaluję trasy i mogę każdego czelendża zaliczyć :)
Marcin, do tego trenażera sobie musisz zamontować TV przed kierownicą, albo z rzutnika na ścianę zapodać materiał z pięknymi okolicznościami przyrody. Dobrze by było też mieć z przodu konkretny wentylator dla imitacji wmordewindu :)

@Majek - przez lata do ucinania pancerzy używałem cienkiej tarczy z boschem, dobrze cięło się też dremelem z supercienką tarczą, niestety jak koledzy wcześniej pisali paliło teflon w środku. Próbowałem też nożyc do metalu, ale nie szło. Teraz przy nowej maszynie zakupiłem obcinaczki firmy Park Tool i jestem bardzo zadowolony, tnie to i pancerze i linki (linki nawet się nie strzępią). Poprzednio do linek używałem takich specjalnych obcinaczek do kapilar stalowych (takie cienkie rureczki 1/16in z mini dziurką w środku, zrobione z jakiejś stali nierdzewnej) i one niestety ale linki strzępiły. Co prawda mam patent by uciąć linkę nawet kleszczami. Nagrzewam ją palnikiem gazowym w miejscu cięcia, potem zakładam kawałek rurki termokurczliwej i po jej skurczeniu tnę. Nawet potem nie trzeba końcówki zakładać, bo kawałek rurki zostaje.
Generalnie w kwestii narzędzi uważam, że jeśli jest jakieś narzędzie dedykowane, to trzeba go używać, a nie stosować wszędzie zasadę: bez majzla i młota c..j nie robota :)

chudeusz
11-01-2015, 15:18
U mnie wieje jak jasna cholera. 35-40km/h, w porywach 55-60km/h. Na szczęście nie pada więc wyciągam kozę i w drogę ?. Na zachód pójdę jak komornik, nie wiem tylko kiedy wrócę ?.

shaolin
11-01-2015, 16:03
Nie, no spoko, dzięki za chęć pomocy. Jakoś tam bardzo z tego powodu nie dramatyzuję. Na pewno sprężynkę dostanę w serwisie za gratis.

Tak teraz z innej beczki. Jakieś ucinaczki do pancerzy możecie zasugerować? Czy się nie pitolić z dedykowanym narzędziem? Zwykłe cążki boczne zaginają pancerz, dlatego zawsze ciąłem pancerz przecinarką tarczową. Wtedy nic się nie zagina, nie strzępi, nie zaciska... Pytanie czy taki dedykowany narzędź jest pozbawiony wad zwykłych obcążek? Bo nigdy nie używałem...

Jak bylem biedny to cialem normalnie obcegami, a reszte pilowalem, zeby bylo rowno (a czasem i nie jak mi sie nie chcialo :mrgreen:). Teraz mam obcinaczki i robie ciach i po sprawie.


To juz wiemy po co byly Ci potrzebne nowe hamulce :mrgreen:

Zebys wiedzial, ta druga kreska w dol na wykresie predkosci (pierwsza to przerwa na odlanie sie :D) to jak wystrzelilem prawie z tego trenazera bo sie przesunal lekko jak zaczalem sie wiercic i kolo przednie juz nie zapieralo sie o sciane :mrgreen: :mrgreen:


@Shao - ta torba z IKEA'i to tak naprawdę przygotowanie do bicia rekordów. Tło zadziała jak bluebox, potem powstawiam krajobrazy, w stravie domaluję trasy i mogę każdego czelendża zaliczyć :)
Marcin, do tego trenażera sobie musisz zamontować TV przed kierownicą, albo z rzutnika na ścianę zapodać materiał z pięknymi okolicznościami przyrody. Dobrze by było też mieć z przodu konkretny wentylator dla imitacji wmordewindu :)

Dam se rade, dzisiaj Dzejms Brown dal rade (o czym pisalem wyzej :mrgreen:). Wole skupic sie na pedalowaniu, a nie na ogladaniu... chyba, ze zaczne robic treningi z Sufferfest (w koncu mam prokonto na Stravie teraz :mrgreen:).



Generalnie w kwestii narzędzi uważam, że jeśli jest jakieś narzędzie dedykowane, to trzeba go używać, a nie stosować wszędzie zasadę: bez majzla i młota c..j nie robota :)

Ja mam wiekszosc narzedzi rowerowych w chacie (w walizce i troche osobno), nie lubie sie bawic w cudacza bo wole zrobic raz, a dobrze :twisted:


U mnie wieje jak jasna cholera. 35-40km/h, w porywach 55-60km/h. Na szczęście nie pada więc wyciągam kozę i w drogę ?. Na zachód pójdę jak komornik, nie wiem tylko kiedy wrócę ?.

Ustaw sie, zeby wialo w plecy i kazdy KOM Twoj (oprocz moich :twisted:)! :twisted:

chudeusz
11-01-2015, 17:57
Ustawiłem się jak trzeba i poprawiłem czas 1km, który udało mi się kiedyś z górki zrobić - 1m:25s ;)... Teraz to 1m:21s - po płaskim... Wiem, Wy takie czasy pod wiatr robicie ?...

shaolin
12-01-2015, 03:35
Wazne, ze poprawione! 4s to sporo. Musiales ladnie cisnac! Ja nie wiem w ile robie 1km, pewnie podobnie wiec mozesz byc z siebie dumny skoro ujezdzasz koze, a nie rower do TT :mrgreen:

shaolin
12-01-2015, 07:24
Przyszlo w koncu (buty w sumie przyszly baaaaaaardzo szybko z UK, ale musialem doplacic pare zlotych za import TAX :cry:) :twisted:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/HQmavO-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img661/7097/HQmavO.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/NhLVCQ-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img537/593/NhLVCQ.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/jVUMJU-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img673/4292/jVUMJU.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/lUYrzo-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img904/2162/lUYrzo.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/z6fNJ1-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img538/1907/z6fNJ1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/OAS6sG-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img912/1078/OAS6sG.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/Yhelsm-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img540/7227/Yhelsm.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/Idjsl3-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img538/5008/Idjsl3.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/XL0A3L-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img673/1275/XL0A3L.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/vUTIvT-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img673/8427/vUTIvT.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/wtMjtT-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img540/5606/wtMjtT.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/rmkxNy-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img911/9849/rmkxNy.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/SCasDQ-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img540/4150/SCasDQ.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/5TNjaK-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img673/3151/5TNjaK.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/dkLo3z-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img661/1870/dkLo3z.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/1KwkJX-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img538/7233/1KwkJX.jpg)

chudeusz
12-01-2015, 08:10
Przy tym czasie to jakieś 45km/h trzeba cisnąć. Bez wiatru w plecy to na crossie po płaskim nie osiągalne raczej :D.

Straszne brzydale te Twoje buty ?.

MadOnion
12-01-2015, 08:26
Dobre cichobiegi i ten sztruks :twisted:

Rafał_Sz
12-01-2015, 08:45
Na rower w lakierkach? Czas umierać...

superkomornik
12-01-2015, 09:09
Ja bym się raczej martwił tym sztruksem :twisted:

shaolin
12-01-2015, 09:42
Przy tym czasie to jakieś 45km/h trzeba cisnąć. Bez wiatru w plecy to na crossie po płaskim nie osiągalne raczej :D.

45km/h na Twojej kozie = szacun!

Straszne brzydale te Twoje buty ?.

Ladniejsze niz Ty :mrgreen:

Dobre cichobiegi i ten sztruks :twisted:

Sztruks rox forever!

Na rower w lakierkach? Czas umierać...

I tak swieca sie mniej niz Twoja glaca, a w obuwiu sportowym do kosciola mnie nie wpuszcza!

Ja bym się raczej martwił tym sztruksem :twisted:

Zazdroscisz i tyle! :twisted:

chaos
12-01-2015, 09:44
świetne sztruksy, gdzie takie dostanę w europie ?


wczoraj się wybrałem w góry, ale lodowisko w p... nie pośmigałem, ale wiśniówka była ;) czas chyba pomyśleć o nabiciu opony śrubkami, co zdaje nie się, że w górach to tak już do wiosny ciężko będzie ...


mam pytanie do mechaników, po mocnym rozgrzaniu tylny hampel zaczyna twardnieć, znaczy tak jakby "klamka puchła" po ostudzeniu wraca do normy, zapowietrzenie czy inna dolegliwość ?

chudeusz
12-01-2015, 09:52
Gdybym miał takie portki to 60 na godzinę jak nic ?.

shaolin
12-01-2015, 09:53
świetne sztruksy, gdzie takie dostanę w europie ?

W Marks&Spencer :mrgreen:

Co do hampla to dziala jak siurek - jak go rozgrzejesz to twardnieje :mrgreen: Twardnieje bo cisnienie sie zwieksza od wzrostu temperatury. Pytanie jak bardzo... kiedy ostatnio wymieniales plyn?

chaos
12-01-2015, 09:57
może tarcze powinienem zmienić ? misze na nich, że można używać tylko żywiczne, a grzeję na pół-metalikach :D

MadOnion
12-01-2015, 10:19
Efekt puchnięcią będzie bardziej odczuwalny zimową porą - musisz odstawić rower i wyciągnąć w czerwcu :twisted:

chaos
12-01-2015, 10:22
jak żyć, się pytam ...

MadOnion
12-01-2015, 10:29
Z pytaniem zwracasz się jako Ślązak :twisted: ?

chaos
12-01-2015, 10:36
jakie Ślązak Panie ? Podbeskidczanin ;)

shaolin
12-01-2015, 10:45
http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=672050&query=rower+woodstock.+afp&order=n :shock:

http://aukcje.wosp.org.pl/rower-autograf-j-owsiak-p-bukartyk-woodstock-afp-i1196695 :shock: :shock: :shock: prawie umarlem od przedawkowania hipsteriozy patrzac na to :twisted:

Rafał_Sz
12-01-2015, 11:35
Pasowałby Ci do sztruksu. :p

shaolin
12-01-2015, 12:54
Co Wy z tym sztruksem? Zazdroscicie, ze mam, a Wy nie :twisted: Sztruks rzadzi!

Przykrecilem bloki, ustawilem geje na turbolekko, a tu niespodzianka bo jest duzo trudniej niz w SPD :D ale ok, nowka geje, nowka buty, wszystko nowka - trzeba pocwiczyc :mrgreen:

ekonet
12-01-2015, 12:55
Z pytaniem zwracasz się jako Ślązak :twisted: ?
To górale mówią "rzyć". ;)

chudeusz
12-01-2015, 13:10
A może sztruks Ci się wplątał w bloki i przez to ciężko? ?

MadOnion
12-01-2015, 13:11
Idź coś pokręcić bo mi światło zaczyna przygasać ; )

shaolin
12-01-2015, 13:21
A może sztruks Ci się wplątał w bloki i przez to ciężko? ?

Zebys kurna wiedzial, ze czasem mi rower zlapie sztruksa bo nie mam opaski na gire, a nie chce jezdzic ze skarpetka na nogawce :mrgreen:


Idź coś pokręcić bo mi światło zaczyna przygasać ; )

Zrobilem dwa testy - pierwszy wykazal, ze musze poprawic blok bo troche krzywo mi sie przykrecil ;) Najpierw 60km/h, po poprawce 68km/h :mrgreen: nastepny test dopiero kiedy zmienie kasete na 11-25 (bo mam 13-28, do tego korba kompakt - 50/34) :twisted:

MadOnion
12-01-2015, 13:32
Dobra korba jak na MTB ;)

shaolin
12-01-2015, 13:35
Zrobilem test na szosie :razz: nie chcialo mi sie odkrecac gejow od gorskiego wiec musialem pokrecic trenazerem ;)

superkomornik
12-01-2015, 13:35
Nie wiedziałem że szosa jest do MTB ;)

shaolin
12-01-2015, 13:37
Moje MTB bylo do szosy :mrgreen:

MadOnion
12-01-2015, 13:39
Ja dziś jeszcze zrobię jazdę w miejscu na Flow a jutro zapinam tablet i będę coś próbował rzeźbić na Vortexie, muszę się uniezależnić energetycznie od PRC :P

shaolin
12-01-2015, 13:42
PRC = Public Republic of Cebula? :twisted:

MadOnion
12-01-2015, 13:46
Tak jest :mrgreen:

chaos
12-01-2015, 16:33
o, tak było wczoraj śmiesznie:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/Yc4jSj6-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Yc4jSj6.jpg)

MadOnion
12-01-2015, 16:35
Przynajmniej błoto się do roweru nie lepi :P

glisek
12-01-2015, 18:54
a w której to części podbeskidzia taka piękna pogoda?

chaos
12-01-2015, 19:02
Okolice magurki

chaos
12-01-2015, 21:12
Lektura na weekend
www.swiatelka.pl

szymony, doradź która z jednobateryjnych na kierę, świeci najszerzej ?

Onsajt
12-01-2015, 21:48
Cześć
Takie pytanie, może ktoś ma osobiste doświadczenia.
Nowy rok - nowe plany - nowe trasy (choć ciągle TPK nie odkryłem do końca)
Szukam bagażnika rowerowego "na klapę", ilość rowerów to 3 (2 dorosłe+dziecięcy), ale 2 też da radę.
Kiedyś jak byłem młody to Thule było synonimem jakości, ale minęło trochę lat wiec może coś się zmieniło.
Wiadomo, szukam czegoś przyzwoitego i jak mam kupić jakiś szajs 100-200 zł taniej to nie ma sensu, ale, no właśnie... może są jakies sensowne alternatywy np. (pierwsze z brzegu)
http://www.interpack.eu/product-pol-4218-Padova-3-stal-uchwyt-z-szynami.html
Akurat wersja stalowa
Dzieki

szymony
12-01-2015, 21:51
szymony, doradź która z jednobateryjnych na kierę, świeci najszerzej ?
Ja tam żadnym autorytetem w tej dziedzinie nie jestem.
Jak chcesz szeroko i w miarę równomiernie, to raczej bez wymiany optyki się nie obejdzie. Wymiana w S2+ jest prosta, wymontować reflektor, zamontować w jego miejsce kolimator i po robocie. Jest na tamtym forum wątek o przerobce tego modelu.
A zasilane to nie jest z baterii, tylko ogniwa jak w bateriach laptopowych, 18500

siona
12-01-2015, 22:10
18650

szymony
13-01-2015, 07:38
Wiedziałem że coś popierpapier.

chudeusz
13-01-2015, 08:13
Szukam informacji i nie mogę znaleźć. Chodzi o oznaczenia butów shimano. Czy w symbolu jest może zawarta szerokość buta? Wczoraj babka w sklepie mówiła, że shimano produkuje różne szerokości obuwia ale twierdziła, że można to jedynie stwierdzić wzrokowo ?. Bez jaj :D. Interesuje mnie konkretnie model SH-M088. I tu są dwie wersje czyli SH-M088W i SH-M088L. Ktoś wie co oznaczają te literki na końcu? W pierwszej chwili pomyślałem, że to oznaczenie koloru ale np pod symbolem SH-M088L sprzedawane są białe i czarne, więc to chyba nie to. Czy to jest może właśnie oznaczenie szerokości buta?

shaolin
13-01-2015, 09:22
Niestety Cie zmartwie - M088 mialy duzo oznaczen, W, L, SB, LE, itd... :twisted: i chyba E jest od wide fit'u, reszta to oznaczenia kolorow. Wez idz do sklepu i obadaj - jak znajdziesz jakies z E i bedzie luzniejszy niz zwykly to wygralem internet! :mrgreen:

chudeusz
13-01-2015, 09:45
Internet jest Twój ?. Znalazłem jakiś katalog 2014 w którym W to white/black, a L to black. Generalnie nie jest jakoś bardzo luźno w tym bucie. Przy wysiłku zwłaszcza latem stopa trochę "puchnie" więc może lepiej jak jest ciut luzu. To moje pierwsze spd więc nie chciałbym przez złe dopasowanie zrazić się do takiej jazdy. Mierzyłem też diadore i jakiegoś innego trepa. Shimano przy nich i tak są wąskie. Zwłaszcza diadora to był mega kajak :D.

shaolin
13-01-2015, 09:57
But powinien byc wygodny ale nie luzny jak klapki Kuboty bo jak sie zacznie ruszac gira w srodku to sobie obetrzesz wszystko wlacznie z zadkiem :mrgreen: Mavici sa dosc waskie, oczywiscie MTB jest luzniejszy (bardziej miekki) niz szosowy, bo szosowy to jest kurna jak buty wloskiej mafii, tylko lzejsze 100x :mrgreen:

chudeusz
13-01-2015, 10:17
Aż tak to nie. Trochę luzu jest ale nie na pół giry :D. Szosowych nie chcę bo zdarza mi się poszwendać po lesie podczas wycieczki ;).

superkomornik
13-01-2015, 11:38
Dzisiaj 13 stycznia w klimacie umiarkowanym. Idę na szose. Pozdrawiam :D

shaolin
13-01-2015, 11:40
Ja tez ide pojezdzic, w duzym pokoju :twisted: pada na maxa...

chudeusz
13-01-2015, 11:42
Szczęściarz.... Ja kończę śniadanie i wracam do pracy. Ale jak nic się w pogodzie nie spieprzy to o 14 katapultuję się prosto na rower :D.

shaolin
13-01-2015, 11:43
Tylko nie katapultuj sie z roweru.

chudeusz
13-01-2015, 11:45
Nie obiecuję.

MadOnion
13-01-2015, 12:17
Ja tez ide pojezdzic, w duzym pokoju :twisted: pada na maxa...
Jak nie zmieniłeś zamykacza to jest szansa że się przemieścisz :D
Edit: ja wczoraj 1,5h w miejscu

shaolin
13-01-2015, 12:53
Nie zmienilem bo nie mam, musze kupic. Ale darowanemu bla bla bla... :D Lepiej dostac trenazer za darmo bez szybkozamykacza dedykowanego niz dostac liscia :mrgreen:

Strzelilem 0.5h bo musze isc robic obiadokolacje :twisted:

MadOnion
13-01-2015, 13:09
Ja muszę zaś załatwić ośkę 135mm/10mm pod Tacx'a tak żeby czasem Wilierem pogonić w miejscu :twisted:

shaolin
13-01-2015, 13:11
Wrzuc slomke! :mrgreen:

Musialem skalibrowac Tacxa pod 26" bo byl pod szose ostatnio ustawiony, milo ze wszystko jest proste jak budowa cepa i nie trzeba rzezbic przez rok, zeby cos poustawiac.

MadOnion
13-01-2015, 13:17
Właśnie Marcin bo ja też mam tego Flow a znajomy miał tam zapiętą szosę, zapiąłem swojego 26" i lipa się stała bo brakuje mi gwintu w tej regulacji - coś źle robię?

shaolin
13-01-2015, 13:20
Gdzie Ci brakuje gwintu? W trzymaczach oskowych czy zeby rolke docisnac do opony?

MadOnion
13-01-2015, 13:28
Tam gdzie jest śruba regulacyjna przy silniku, w zasadzie mam odkręcone na maxa i koło dotyka rolki na słowo honoru.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/55694649063908506145.jpg)

shaolin
13-01-2015, 13:30
Jakiego masz kapcia? Tego niebieskiego TACXowego? Ile to ma "? Ja mam 1.5" Bontragery SR1, jeszcze moglbym dokrecic w sumie odrobine :mrgreen:

MadOnion
13-01-2015, 13:31
Kapcia mam schwalbe insidera niebieskiego. 26x1,35

shaolin
13-01-2015, 13:35
To nie powinno byc jakiejs megaroznicy miedzy moim i Twoim...

Teraz odkrecilem jeszcze ze 3x i wyskoczyla sruba :mrgreen: Wiec moze to akurat te 3 brakujace zwoje u Ciebie :mrgreen:

MadOnion
13-01-2015, 13:37
NO to średni patent : ] u mnie jest 0,25 obrotu i wylatuje ; )

shaolin
13-01-2015, 13:38
Zaraz rozkrece dziada i zobaczymy co i jak, moze wystarczy podmienic srubke na dluzsza ;)

EDIT: Ok, nie ma za bardzo jak zmienic jezeli chcesz se skakac na dwa rozne rozmiary co chwila bo bedzie niewygodnie jak zgubisz pokretlo na dole :mrgreen: Mozna zmienic raz, a dobrze - wtedy imbusem se mozna przykrecic ;) :mrgreen:

EDIT: Ile masz dmuchniete w tego kapcia? Dmuchaj ile wlezie!

EDIT: Albo docisnij ile mozesz i zrob kalibracje i tyle.

MadOnion
13-01-2015, 13:51
NO jedynie trzeba by załatwić dłuższa śrubę i chyba tak zrobię. Kapeć chyba 5atm.
A jak się robi kalibracje ;> w tym modelu?

shaolin
13-01-2015, 14:01
Trzymasz SET i MODE przez 10s (bedzie odliczac czas) i pozniej ustawiasz swoja wage, pozniej cos tam, pozniej masz CALIB i 0 na dole, dajesz strzalke w gore i pojawia sie 3 kreski, krecisz powyzej 30km/h az pokaze STOP, wtedy przestajesz pedalowac i zostawiasz do zatrzymania sie samoistnego. Wtedy zrobi na +8 albo cos i to znak, ze sie skalibrowalo :mrgreen:

schwepes
13-01-2015, 14:05
Naciskasz set i mode jednocześnie i czekasz aż pojawi się menu. Przeklikujesz się przez menu aż dojdziesz do kalibracji. Następnie rozkrecasz się aż na ekranie pojawi się stop i czekasz aż koło samo się zatrzyma. Tyle.


wysłane z mojej Nokii 3210 przez Taptalk

schwepes
13-01-2015, 14:06
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/5d04eba8ce177974cc2acf4d1abd24af-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/13/5d04eba8ce177974cc2acf4d1abd24af.jpg)

Work, ride, sleep, repeat ;)


wysłane z mojej Nokii 3210 przez Taptalk

MadOnion
13-01-2015, 14:06
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/5d04eba8ce177974cc2acf4d1abd24af-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/13/5d04eba8ce177974cc2acf4d1abd24af.jpg)
Work, ride, sleep, repeat ;)

Widzę że Włoszczowska właśnie SLEEP ; )

Pytanie jaka ma być wartość po tej kalibracji ;> bo pewnie trzeba albo odkręcić albo dokręcić tą wspaniałą śrubę regulacyjną.
Sens tej kalibracji jest taki żeby ustawić odpowiedni docisk rolki do koła, rozpędzenie i zatrzymanie koła to 50% sukcesu ; )

schwepes
13-01-2015, 14:09
Na dobrą sprawę może być cokolwiek. Ważne żeby kalibracja była zgodna z aktualnym dociskiem rolki do koła. Czyli po zmianie ciśnienie w oponie, zmianie opony, dokręceniu docisku itp. powinno się zrobić ponowną kalibrację.

schwepes
13-01-2015, 14:11
A jak chcecie się pobawić, to sprawdźcie sobie kalibrację po dłuższym, mocniejszym interwale np. takim na 300W. Będzie inna, bo opona się nagrzewa i zmienia się tarcie między oponą i rolką.
Dlatego kalibrację należy wykonywać po minimum 3-5 minutach jazdy, aby całość się zagrzała do temperatury pracy.

shaolin
13-01-2015, 14:11
Na dobrą sprawę może być cokolwiek. Ważne żeby kalibracja była zgodna z aktualnym dociskiem rolki do koła. Czyli po zmianie ciśnienie w oponie, zmianie opony, dokręceniu docisku itp. powinno się zrobić ponowną kalibrację.

Amen. Wlasnie po to jest kalibracja, ze jak masz za lekko docisniete to po kalibracji nadrobi oporem w rolce ;)

MadOnion
13-01-2015, 14:12
Chyba nie masz racji kolego, ten komputerek mierzy czas w jakim koło zatrzyma się od prędkości ~30km/h do zera
jeśli rolka za mało dociska to trzeba dokręcić ileś obrotów - koło toczy się dłużej
i analogicznie odwrotnie.

schwepes
13-01-2015, 14:16
Chyba nie masz racji kolego, ten komputerek mierzy czas w jakim koło zatrzyma się od prędkości ~30km/h do zera
jeśli rolka za mało dociska to trzeba dokręcić ileś obrotów - koło toczy się dłużej
i analogicznie odwrotnie.
Po to jest kalibracja, żeby komputerek "wiedział" że masz rolkę mniej lub bardziej dociśniętą do opony i skorygował na tej podstawie wyświetlane wartości mocy. Można sobie co trening ustawiać kalibrację na zero, ale nie ma to specjalnego sensu, dopóki opona się nie ślizga, lub rolka nie jest zbyt mocno dociśnięta, bo wtedy łożyska dostają po d...

MadOnion
13-01-2015, 14:17
Rozumiem że jak mi się opona ślizga na rolce to silnik dostosuje odpowiednio obciązenie ; )

shaolin
13-01-2015, 14:19
Jak Ci sie slizga to zmien kapcia/srube na wiekszego/wieksza :D albo posmaruj klejem rolke :mrgreen:

MadOnion
13-01-2015, 14:23
NIe ślizga mi się, ale z tego co napisał schwepes wynika że można do bani ustawić docisk i kręcić ; )

shaolin
13-01-2015, 14:24
Docisku do bani nie, bo kalibracja tez ma swoj zakres od do. Ale moj kapec w 26 nie jest jakos turbomocno docisniety i po kalibracji byla zauwazalna roznica (wiekszy opor na tych samych ustawieniach).

MadOnion
13-01-2015, 14:28
W tym drugim trenażerze mam tak (jest coś takiego):

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/69589725985545056312.jpg)
Kręcisz dociskiem tak żeby strzałka znalazła sie na zielonym polu, jak sie znajdzie to wskazania softu będą prawidłowe i docisk.

schwepes
13-01-2015, 14:30
NIe ślizga mi się, ale z tego co napisał schwepes wynika że można do bani ustawić docisk i kręcić ; )
Nadinterpretacja.


wysłane z mojej Nokii 3210 przez Taptalk

shaolin
13-01-2015, 14:30
Bieda, wyrzuc go na smietnik :mrgreen: Tu widocznie masz dluzsza srubke :razz: :mrgreen: poza tym bez roznicy jaka metoda kalibracji jest w jednym i drugim skoro to troche inne gadzety. Wazne, zeby dzialala (po kalibracji wskazania Garmina i Tacxa byly zblizone, przed kalibracja Garmin robil 134242km/h wiecej niz Tacx :mrgreen:).

MadOnion
13-01-2015, 14:37
Już znalazłem do 26" są dodatkowe elementy których mi znajomy nie przekazał, podnoszą one śilnik ; )

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/52009159178219949958.jpg)

shaolin
13-01-2015, 15:49
Najs, na szczescie moj kapec pasuje :mrgreen:

MadOnion
13-01-2015, 15:55
Kubota to Kubota :twisted:

zdyboo
13-01-2015, 19:11
Meanwhile in the real world. ;)

Jadąc do fabryki, jakieś 300 metrów od domu zaczynam słyszeć, cyk-cyk przy każdym obrocie przedniego koła. Przez moment się jeszcze łudziłem, że to kamień wszedł w bieżnik, ale kurde z przodu mam Schwalbe Marathon Racer, który nawet nowy nie ma czegokolwiek co można by nazwać bieżnikiem, a tym bardziej po 4 kakaemach z okładem. Zatem dupa, szkło lub coś innego paskudnie ostrego. Jadę dalej, opona zaczyna mięknąć i na trzecim kilometrze trasy, przy zakręcie 90 st. z lekkim przechyłem miotnęło mną jak strażakiem po azbeście. Nic, trzeba zmienić. Rower o drzewo, łyżki, dętka, pompka.

Okazało się, zapas miał coś nie halo z wentylem. Nie kupujcie dętek Conti z Prestą, od samego początku mam z tymi wentylami problemy. Moją pierdupompką nie zdążyłem nabijać, co wentyl puszczał. Tu już prostytutki i penisy zaczęły ciąć powietrze niczym Shao na swym carbonie, ale jak już się ustosunkowałem do zaistniałej sytuacji, to starą dętkę zalepiłem, nabiłem tyle o ile i dojechałem do fabryki, tam kompresor zrobił resztę. Czas dojazdu do pracy - godzina, czas jazdy - połowa z tego. ;)

Dobrze, że wczoraj zamówiłem niezniszczalne Marathony z Plusem, a na dodatek Tour, może będą w piątek, bo potem mój USR ma ferie.

chudeusz
13-01-2015, 20:25
A ja właśnie stuknąłem pierwszą w tym roku setkę :). 101 dokladnie. Nogi wlazły mi w dooopę ale czuję że żyję :D. Poczułem wiosnę i delikatnie mnie poniosło...

superkomornik
13-01-2015, 20:42
Ja dzisiaj nieco ponad 80 ale ciągle z wiatrem w mordę więc tempo emeryta

zdyboo
13-01-2015, 20:48
Z przyjemnością Ci kopsnęłem kudosa. Za jeżdżenie w matrixie nie będzie nagród. :-P
Jakbym nie siedział w robocie, to pewnikiem też bym śmignął jakieś dziesiąt. Zwłaszcza, że się słońce pokazało.

chudeusz
13-01-2015, 20:53
Eeee, tempo emeryta jest moje ?. Ile to u Ciebie wynosi tempo emeryta? ;)

chaos
13-01-2015, 21:03
shao opona dla ciebie:
http://allegro.pl/tacx-opona-na-trenazer-650b-27-5x1-25-t1396-cr-i4988977111.html
daje możliwość wygenerowania większej mocy ;D

superkomornik
13-01-2015, 21:55
Z przyjemnością Ci kopsnęłem kudosa. Za jeżdżenie w matrixie nie będzie nagród. :-P
Jakbym nie siedział w robocie, to pewnikiem też bym śmignął jakieś dziesiąt. Zwłaszcza, że się słońce pokazało.

Fenks. Dzisiaj było tak ciepło, tak słonecznie, tak sucho że grzechem było by tego nie wykorzystać :)


Eeee, tempo emeryta jest moje ?. Ile to u Ciebie wynosi tempo emeryta? ;)

Średnia 26.5 więc bieda. Ale najpierw ostro pod wiatr a później przez miasto wraz ze smrodami wracającymi z korpo ;)

chudeusz
13-01-2015, 21:59
No mówiłem, że moje ;)

shaolin
14-01-2015, 02:32
Meanwhile in the real world. ;)

<ciach>
Okazało się, zapas miał coś nie halo z wentylem. Nie kupujcie dętek Conti z Prestą, od samego początku mam z tymi wentylami problemy. Moją pierdupompką nie zdążyłem nabijać, co wentyl puszczał.

Ja teraz mam same lekkie Maxxisy (flyweight i ultralight) na prestach, sa ok. 26 i 28. Przebilem 26" tylko jak wbil mi sie drut 10cm w kapcia... ;) a tak to zero problemow.



Tu już prostytutki i penisy zaczęły ciąć powietrze niczym Shao na swym carbonie,

:mrgreen:


ale jak już się ustosunkowałem do zaistniałej sytuacji, to starą dętkę zalepiłem, nabiłem tyle o ile i dojechałem do fabryki, tam kompresor zrobił resztę. Czas dojazdu do pracy - godzina, czas jazdy - połowa z tego. ;)

Jak ja ostatnio zlapalem kapcia (wbilo mi sie cos w stara opone i stara detke, a te byly zrobione z kryptonitu :D) to se dmuchnalem mala pompka z Decathlonu kij wie ile ale niewiele :mrgreen: i zrobilem na takim mietkim kapciu jeszcze 130km... :mrgreen:


A ja właśnie stuknąłem pierwszą w tym roku setkę :). 101 dokladnie. Nogi wlazły mi w dooopę ale czuję że żyję :D. Poczułem wiosnę i delikatnie mnie poniosło...

Gratulacje.


Z przyjemnością Ci kopsnęłem kudosa. Za jeżdżenie w matrixie nie będzie nagród. :-P
Jakbym nie siedział w robocie, to pewnikiem też bym śmignął jakieś dziesiąt. Zwłaszcza, że się słońce pokazało.

Nie musisz dawac kudosow za matrixa 0.5h, ale za >59m juz mozesz bo trzeba miec wole silna jak lyda komornika, zeby nie zrezygnowac po drodze :mrgreen:


shao opona dla ciebie:
http://allegro.pl/tacx-opona-na-trenazer-650b-27-5x1-25-t1396-cr-i4988977111.html
daje możliwość wygenerowania większej mocy ;D

Dzieki, wezme na przod :mrgreen:

zdyboo
14-01-2015, 07:38
Nie musisz dawac kudosow za matrixa 0.5h, ale za >59m juz mozesz bo trzeba miec wole silna jak lyda komornika, zeby nie zrezygnowac po drodze

W pewien sposób, ja Was chłopaki nawet podziwiam, ale w taki sam sposób nie rozumiem. Choć argument o woli dociera do mnie, to jednak trenażer jest tak nienaturalny, jest takim pogwałceniem idei roweru, że nie, kudosów za niego nie będę dawał.

shaolin
14-01-2015, 07:48
Nienaturalny w jakim sensie? W sensie odczuc z zewnatrz? Czy odczuc z rolki? Na pewno nikt nie trabi i nie trzeba sie martwic o auta wyjezdzajace z bocznych uliczek... :mrgreen: Odczucia rolkowe sa odrobine inne niz z drogi, w koncu nie mozna miec wszystkiego (chyba, ze Wahoo Kickr za 100mln$ ;)). Dawaj kudosa chamie! :mrgreen:

Ja tez bylem kiedys antytrenazerowy, ale skoro dawali za darmo, a powietrze tutaj czasem skutecznie odstrasza od jazdy na zewnatrz to wole pokrecic w domu niz nie krecic w ogole. W PL nigdy takiego gadzetu nie potrzebowalem, ale w PL nie jezdzilem tak jak teraz - czyli walczylem o przetrwanie na polu bitwy walczac o KOMy ze sterydziarzami :mrgreen:

Ja Cie oczywiscie przekonywac nie bede na sile bo za bardzo Cie kocham, wazne zeby krecic, a jak to juz mniejszy problem!

MadOnion
14-01-2015, 08:23
Fiu Fiu zrobiło się romantycznie :P

chudeusz
14-01-2015, 08:36
Tato, mamo... Rozwodzicie się? ?

shaolin
14-01-2015, 08:46
Tak, rozwodzimy sie nad jazda na trenazerze :razz:

Jak dobrze pojdzie to jutro se wciagne za dobra kase:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/SVNuuP-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/a/img537/9394/SVNuuP.jpg)

http://www.bikeradar.com/gear/category/bikes/mountain-bikes/product/review-btwin-rockrider-9-1-12-45756/

Brakuje mi tylko lancucha, manetek i przerzutek, reszte stuffu mam w chacie (kiere, kola, hample, itd) :mrgreen:

elmo
14-01-2015, 09:18
Zamierzasz tym skakać po klatkach schodowych ;)

MadOnion
14-01-2015, 09:19
Łeeeee myślałem, że będziesz robił to :twisted:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lenzsportbikes.smugmug.com/Skibike/Launch-Skibike/DSC0139/1113279335_8vtvQ-L.jpg)

elmo
14-01-2015, 09:29
A gdzie on śnieg tam u siebie znajdzie? :twisted: :twisted:

MadOnion
14-01-2015, 09:44
Na granicy ; )

elmo
14-01-2015, 09:51
Na granicy ; )

No dobra będę tego żałował ;) ale zapytam dalej:
Ale granicy czego lub kogo???

Kuchnia wczoraj w słońcu pokazało u mnie 16 stopni - a ja znowu zaflikany i nici z jazdy :(

shaolin
14-01-2015, 09:55
Zamierzasz tym skakać po klatkach schodowych ;)

Biore na zapas, lepiej miec i nie uzywac, niz nie miec i potrzebowac :mrgreen:


Łeeeee myślałem, że będziesz robił to :twisted:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://lenzsportbikes.smugmug.com/Skibike/Launch-Skibike/DSC0139/1113279335_8vtvQ-L.jpg)

Najs, ciekawe czy pasuje do trenazera :mrgreen:


No dobra będę tego żałował ;) ale zapytam dalej:
Ale granicy czego lub kogo???

Kuchnia wczoraj w słońcu pokazało u mnie 16 stopni - a ja znowu zaflikany i nici z jazdy :(

Na polnocy Kitaju jest wystarczajaco duzo sniegu (bo to przedsionek Syberii :twisted:).

MadOnion
14-01-2015, 10:32
Ale granicy czego lub kogo???
Z Nepalem :P

shaolin
14-01-2015, 10:35
Pane, ne pal bo zadymisz calo okolicu! :twisted:

MadOnion
14-01-2015, 10:57
A co zakaz fajcenia jest :D?
Edit:
Wczoraj pokręciłem na tym nowym, zrobiłem sobie profil i myślałem że zdechnę już chciałem złazić z siodła! Masakra :D

shaolin
14-01-2015, 11:21
Paczaj Cebula. Jakbys nie dostal od kumpla to:
http://www.evanscycles.com/products/tacx/turbo-trainer-622mm-wheel-adaptor-ec009115#features

;)

MadOnion
14-01-2015, 11:57
Wczoraj zapiąłem już swojego Vortexa a tam jest regulacja, Flow'a dziś oddaję powiem kumplowi żeby go wyrzucił bo nie nadaje się pod 26" :D

shaolin
14-01-2015, 11:58
:mrgreen:

Pod Twoje sie nie nadaje... :twisted:

MadOnion
14-01-2015, 12:08
Ja mam kwadratowe koła :P

shaolin
14-01-2015, 12:26
Jak chudeusz, dlatego tak ciezko mu trzasnac 100km :mrgreen:

Zamowilem se podstawke pod przednie kolo, cale 10zl :mrgreen: Moze przyjdzie w piatek.

zdyboo
14-01-2015, 12:36
Nienaturalny w jakim sensie? W sensie odczuc z zewnatrz? Czy odczuc z rolki? Na pewno nikt nie trabi i nie trzeba sie martwic o auta wyjezdzajace z bocznych uliczek... :mrgreen: Odczucia rolkowe sa odrobine inne niz z drogi, w koncu nie mozna miec wszystkiego (chyba, ze Wahoo Kickr za 100mln$ ;)). Dawaj kudosa chamie!

Rower został wymyślony ponieważ ludzie chcieli się przemieszczać. To jest środek transportu dostępny absolutnie dla każdego i degradowanie go do nadstawki trenażera jest złe.

Mam w fabryce koleżankę, fankę spinningu, ale od zeszłego roku ma też rower, chyba jakąś węglową konę. Postawiła sobie za cel namówienie mnie na udział w jakichś zawodach spiningowych. Mógłbym nawet ulec, zwłaszcza, że koleżanka ładna i powabna, ale nie. Jeżdżenie w miejscu jest wbrew zasadom. Zatem mimo wzajemnej miłości, kudosów za gumową lalę nie będzie. :-P :mrgreen:

chudeusz
14-01-2015, 12:40
Jak chudeusz, dlatego tak ciezko mu trzasnac 100km :mrgreen:
.



Ciężko, ale da się ?

shaolin
14-01-2015, 12:46
Rower został wymyślony ponieważ ludzie chcieli się przemieszczać. To jest środek transportu dostępny absolutnie dla każdego i degradowanie go do nadstawki trenażera jest złe.

Tylko nikt tu nigdzie nie degraduje niczego :twisted: Ja tylko uwazam, ze jak mam za oknem PM2.5@200 to wole pokrecic w chacie na sprzecie, ktory dostalem za darmo (akcent jest na ZA DARMO) niz nie krecic w ogole :twisted:


Mam w fabryce koleżankę, fankę spinningu, ale od zeszłego roku ma też rower, chyba jakąś węglową konę. Postawiła sobie za cel namówienie mnie na udział w jakichś zawodach spiningowych. Mógłbym nawet ulec, zwłaszcza, że koleżanka ładna i powabna, ale nie. Jeżdżenie w miejscu jest wbrew zasadom. Zatem mimo wzajemnej miłości, kudosów za gumową lalę nie będzie. :-P :mrgreen:

Jak ladna i powabna to lepiej pospinningowac pod pierzyna :mrgreen:

MadOnion
14-01-2015, 12:52
Jak ladna i powabna to lepiej pospinningowac pod pierzyna :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:

Edit: Trenażer nie musi być nudny, dla podtrzymania jakiejś tam formy przez zimę daje radę.

zdyboo
14-01-2015, 18:53
Biore na zapas, lepiej miec i nie uzywac, niz nie miec i potrzebowac

To już taka tradycja u Ciebie, kupowanie rowerów, żeby na nich nie jeździć. ;)


Tylko nikt tu nigdzie nie degraduje niczego


Edit: Trenażer nie musi być nudny, dla podtrzymania jakiejś tam formy przez zimę daje radę.

Ja rozumiem Wasze podejście chłopaki, ale zrozumienie nie oznacza akceptacji. Wyrazem braku akceptacji niech będzie brak kudosów. Oby do wiosny. :D

superkomornik
14-01-2015, 19:02
Za to ja zbieram kudosy za nich :mrgreen:

Dzisiaj też pośmigałem ale nie mogę wrzucić logu na strave. Podłączyłem GPS do kompa i coś mi się zwiesił (gps a nie pc ;) ). Teraz bakteria musi się rozładować. Wsadziłem nadajnik do lodówki, daję mu czas do wieczora ;)


Oby do wiosny.

A tam do wiosny. Oby do jutra :D

zdyboo
14-01-2015, 19:07
Cudowny jest ten początek roku. Taki starszy pan z brzuszkiem jak ja, kosi KOMa za KOMem, bo wszystkie wycinaki jeżdżą w domu. :)

chaos
14-01-2015, 20:05
Ja korzystając z okazji dziękuję Wam za kudosy. Nigdy o tym nie mówiłem ale wiem że mi je klikajcie. Dzięki.

elmo
14-01-2015, 23:25
No fakt jazda w domu - o tempora o mores!!! ;)
Choć shao powinien dostać dyspensę (ze względu na zadymienie a i kraj jakiś taki "barbarzyński").
Zaczynam się zastanawiać nad butami spd i co za tym idzie zmianą "pedzi"... - i tu pytanie czy frajda z jazdy warta tego?

superkomornik
14-01-2015, 23:30
Warta choć zanim skorzystałem to też miałem masę wątpliwości. Bezzasadnych jak się okazało :)

elmo
14-01-2015, 23:32
I te bęcki trochę straszne :)

thorcik
14-01-2015, 23:36
Zaczynam się zastanawiać nad butami spd i co za tym idzie zmianą "pedzi"... - i tu pytanie czy frajda z jazdy warta tego?

Warta, plus milion do wygody jak dla mnie.

Muszę w weekend zezłomować stary rower :cry: tylko mu pedały odkręcę, szkoda marnować m520 :razz:

matomi
14-01-2015, 23:41
Zaczynam się zastanawiać nad butami spd i co za tym idzie zmianą "pedzi"... - i tu pytanie czy frajda z jazdy warta tego?

I nie zastanawiasz się: "w których butach dzisiaj na rower??" ;)

elmo
14-01-2015, 23:53
eeetam z tym najmniejszy problem - dobre cichobiegi i nawet przy -10 dało radę :)

chudeusz
15-01-2015, 07:38
Też jestem na etapie przechodzenia na spd. Pedzie już mam, poluję na buty. Mam jednak ostatnio pewne wątpliwości związane ze swoimi nieco niedomagającymi kolanami. Podobno przy spd kolana mogą ucierpieć jeszcze bardziej ale ile w tym prawdy to nie wiem. Pewnie sporo zależy od prawidłowego ustawienia bloków ale czy usztywnienie nogi i przyspawanie do korby nie wpływa negatywnie na pracę kolan? Ortopedę chyba pora odwiedzić....

shaolin
15-01-2015, 07:48
To już taka tradycja u Ciebie, kupowanie rowerów, żeby na nich nie jeździć. ;)


Przeciez to Ty mi kupiles :razz: :mrgreen:


Ja rozumiem Wasze podejście chłopaki, ale zrozumienie nie oznacza akceptacji. Wyrazem braku akceptacji niech będzie brak kudosów. Oby do wiosny. :D

Pozniej Ci myszka padnie od klikania kudosow jak sie rozjezdzimy na wiosne :mrgreen:


Za to ja zbieram kudosy za nich :mrgreen:

Kudosy i zlamane nosy! :twisted:

Dzisiaj też pośmigałem ale nie mogę wrzucić logu na strave. Podłączyłem GPS do kompa i coś mi się zwiesił (gps a nie pc ;) ). Teraz bakteria musi się rozładować. Wsadziłem nadajnik do lodówki, daję mu czas do wieczora ;)


Wywal tego grata do smieci, niech Tomek Ci kupi cos na urodziny!


Cudowny jest ten początek roku. Taki starszy pan z brzuszkiem jak ja, kosi KOMa za KOMem, bo wszystkie wycinaki jeżdżą w domu. :)

Jasne... :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/sTL3NF-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img913/7489/sTL3NF.jpg)


Ja korzystając z okazji dziękuję Wam za kudosy. Nigdy o tym nie mówiłem ale wiem że mi je klikajcie. Dzięki.

Nie ma za co, kudos za sopla na brodzie musi byc! :mrgreen:


No fakt jazda w domu - o tempora o mores!!! ;)
Choć shao powinien dostać dyspensę (ze względu na zadymienie a i kraj jakiś taki "barbarzyński").
Zaczynam się zastanawiać nad butami spd i co za tym idzie zmianą "pedzi"... - i tu pytanie czy frajda z jazdy warta tego?

W SPD mozesz jechac dalej, szybciej, lepiej! Tylko trzeba sie przestawic z wolnosci na wpiecie, ale to 10s i gotowe.


Warta choć zanim skorzystałem to też miałem masę wątpliwości. Bezzasadnych jak się okazało :)

+1.


Warta, plus milion do wygody jak dla mnie.

Muszę w weekend zezłomować stary rower :cry: tylko mu pedały odkręcę, szkoda marnować m520 :razz:

Cos mu zrobil chamie? :twisted:

EDIT:

Też jestem na etapie przechodzenia na spd. Pedzie już mam, poluję na buty. Mam jednak ostatnio pewne wątpliwości związane ze swoimi nieco niedomagającymi kolanami. Podobno przy spd kolana mogą ucierpieć jeszcze bardziej ale ile w tym prawdy to nie wiem. Pewnie sporo zależy od prawidłowego ustawienia bloków ale czy usztywnienie nogi i przyspawanie do korby nie wpływa negatywnie na pracę kolan? Ortopedę chyba pora odwiedzić....

Dla takich jak Ty i ja sa bloki z floatem, czyli jestes wpiety ale masz maly luz i mozesz sobie ruszac lewo-prawo delikatnie. Noga na stale przyspawana to tylko dla zdrowych ;)

chudeusz
15-01-2015, 08:03
Czyżby to było dziedziczne? ?

shaolin
15-01-2015, 08:08
Jest, wiec grzeczny badz bo jeszcze inne rzeczy odziedziczysz :twisted:

:mrgreen:

W szosie mam 6st luzu, w MTB mam 4st, z tego co pamietam ;)

chudeusz
15-01-2015, 08:09
Na przykład sztruksy? ?

shaolin
15-01-2015, 08:09
Sztruksy sa tylko dla wybranych ;)

thorcik
15-01-2015, 08:32
Cos mu zrobil chamie? :twisted:

Wymieniłem na nowszy model :razz: Teraz Magda mi suszy głowę żeby się go pozbyć. Nie rozumiem czemu mi to ciągle powtarza, dopiero półtora roku stoi w piwnicy.

Rozsypała mi się tylna przerzutka więc miałem wymówkę do wymiany :twisted:

shaolin
15-01-2015, 08:37
Dobrze, ze nie spusciles powietrza z detki bo bys musial mieszkanie tez zmienic :twisted:

Poka rower, moze ktos wezmie (nie Tomek, nie ja :razz: :twisted:). Przerzutke zawsze mozna dokupic...

thorcik
15-01-2015, 08:52
Wiesz, po kilkunastu latach wymagał wymiany a tak był punkt zaczepienia :razz:
W piwnicy stoi, nie dam rady foty wrzucić. Scott Voltage MX1.

MadOnion
15-01-2015, 09:20
Jasne... :mrgreen:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/sTL3NF-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img913/7489/sTL3NF.jpg)

:-o

superkomornik
15-01-2015, 09:45
Jakaś mała ta czcionka. Można poprosić o większy format? :twisted:

MadOnion
15-01-2015, 09:52
Shao? Dajesz większe?

shaolin
15-01-2015, 09:54
Nie! :twisted:

Przestalo padac = powietrze z tylka od razu... wiec moze dzis tez sobie nie pojezdze tak, zeby dostac kudosa od Tomka :cry:

thorcik
15-01-2015, 10:19
U mnie już 4 stopnie, jak się utrzyma do soboty to cisnę do lasu :)

elmo
15-01-2015, 10:53
... sa bloki z floatem, czyli jestes wpiety ale masz maly luz i mozesz sobie ruszac lewo-prawo delikatnie. Noga na stale przyspawana to tylko dla zdrowych ;)

Na czym polegają te luzy?

Z 10 sekundowym przestawieniem - to pewnie tylko tak dla podpuchy - znając życie w początkowym etapie będzie kilka "glebek" (chyba poczekam do wiosny jak trawa urośnie to będzie miękko) choć z drugiej strony łatwiej będzie pewnikiem poderwać rower do góry :)

aaaaaa i skoro piszesz że szybciej się jedzie to więcej komów i kudosów :mrgreen:
choć u mnie na prowincji mało jest wyznaczonych szlaków na stravie - nie to co u Was w Wielkim Świecie :(

MadOnion
15-01-2015, 11:02
Shao ma na osiedlu ok. 15mln segmentów ; )

thorcik
15-01-2015, 11:13
Są też platformy z blokami dla niezdecydowanych ;)

chudeusz
15-01-2015, 11:19
Są i takie właśnie kupiłem żeby móc i w sandałach czasem wyskoczyć ;). Są jeszcze bloki wielokierunkowe, które to podobno też ułatwiają wypięcie buta w awaryjnych sytuacjach. Tylko jakoś sobie nie wyobrażam że ciągnąc nogę do góry miałaby się ona wypinać z pedzia. Chyba to nie o to w tym biega.... Ale ja się nie znam i bzdury pewnie piszę ;).

zdyboo
15-01-2015, 11:52
Ale nie propagujcie Panowie bzdur o SPD. Stopa w żadnym wypadku nie jest przyspawana do pedału. Każdy blok SPD zapewnia luz, co więcej można sobie zakres tego ruchu regulować za pomocą śruby. Ja mam problemy z kolanami, przesuniętą rzepkę w lewym i jeżdżę w SPD od dekady, a może i dłużej. Problemy z kolanami zaczeły się jeszcze na platformach.
Zatem nie bać się tylko spróbować. SPD to po koszulce rowerowej najlepsze co można sobie do roweru kupić.

MadOnion
15-01-2015, 11:54
Używa ktoś z Was Starvy Pro?
Potrzebuje wygenerować z veloviewer profil 2D ; )

chudeusz
15-01-2015, 11:55
SPD to po koszulce rowerowej najlepsze co można sobie do roweru kupić.


No to czas na mnie.... Koszulkę kupiłem tydzień temu ?

nikoniarz
15-01-2015, 12:24
zdyboo, sruba to sie reguluje twardosc wypiecia/wpiecia a nie zakres ruchu. Zakres ruchu jest ciagle ten sam i zwieksza sie odrobine wraz z zuzyciem bloka i zatrzasku.

MadOnion
15-01-2015, 12:30
U mnie się nic nie reguluje :twisted: tylko bloki w trepach

zdyboo
15-01-2015, 12:32
Twardość też, ale przy skręconych na maksa SPD kąt jaki musi pokonać pięta żeby wypiąć stopę z zatrzasku jest wyraźnie mniejszy niż kąt przy ślubie słabo dokręconej. W prostej linii się to przekłada na swobodę wpiętej stopy.

elmo
15-01-2015, 13:11
Dzięki Panowie za słowa otuchy i zachęcenie do SPD...


No to czas na mnie.... Koszulkę kupiłem tydzień temu ������

Ja jeszcze koszernej rowerowej nie mam, więc na pedzie jeszcze nie zasługuję ;)

thorcik
15-01-2015, 13:26
Ja jeszcze koszernej rowerowej nie mam, więc na pedzie jeszcze nie zasługuję ;)

Ja koszulkę kupiłem sporo po SPD więc nie wykręcisz się tak łatwo :razz:

chudeusz
15-01-2015, 13:27
Złamałeś zasady to przynajmniej nie namawiaj innych do ich łamania ?

shaolin
15-01-2015, 13:29
aaaaaa i skoro piszesz że szybciej się jedzie to więcej komów i kudosów :mrgreen:
choć u mnie na prowincji mało jest wyznaczonych szlaków na stravie - nie to co u Was w Wielkim Świecie :(

Zrob sobie segmenty i bedziesz mial wiecej KOMow niz Tomek rocznych :twisted:

.
Zatem nie bać się tylko spróbować. SPD to po koszulce rowerowej najlepsze co można sobie do roweru kupić.

Chyba chciales napisac 'to po trenazerze najlepsze co mozna sobie do roweru kupic'... :twisted: :mrgreen:

Używa ktoś z Was Starvy Pro?
Potrzebuje wygenerować z veloviewer profil 2D ; )

Ja mam, co chcesz dokladnie zrobic? :razz:

thorcik
15-01-2015, 13:30
Chyba chciales napisac 'to po trenazerze najlepsze co mozna sobie do roweru kupic'... :twisted: :mrgreen:

Sam nie kupiłeś to się nie wymądrzaj :twisted:

edit: strava już na telefonie, zobaczymy co to za wynalazek.

edit2: mam trasę z zeszłorocznego otwockiego Bike Maratonu w gpx, da się to jakoś stravie zapodać?

shaolin
15-01-2015, 13:40
Sam nie kupiłeś to się nie wymądrzaj :twisted:

Nie kupilem bo Tomek by mowil, ze nie jezdze na tym :razz: :mrgreen:


edit: strava już na telefonie, zobaczymy co to za wynalazek.

Follow me! :twisted:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/ZRINTC-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img631/6590/ZRINTC.jpg)

Utargowalem 250zl, okazalo sie oprocz korby wszystko nowe :twisted: wiec za tysiaka zal bylo nie brac... :mrgreen:

elmo
15-01-2015, 13:41
Zrob sobie segmenty i bedziesz mial wiecej KOMow niz Tomek rocznych :twisted:

Eeeetam to nie to samo.... :(, choć jakby tak wyrysować owe ścieżki i tak jak S. Bubka, poprawiać je codziennie co sekundę lub dwie to faktycznie można ich sporo trzasnąć :twisted:

PS Ładne kociaki - czarnego nie masz?

thorcik
15-01-2015, 13:48
PS Ładne kociaki - czarnego nie masz?

Gdzie cwaniak bez łapki?!

shaolin
15-01-2015, 13:51
PS Ładne kociaki - czarnego nie masz?

Mam czarnobiale (a raczej mialem, bo jeden zostal skradziony przez moja kolezanke co sie w nim zakochala, a nawet w niej bo Ryba to ona :twisted:), mam duzo kotow :twisted:


Gdzie cwaniak bez łapki?!

W Polsce.

chudeusz
15-01-2015, 14:10
Fajne kociaki. Przygarnąłbym z chęcią jakiegoś ale mam alergię na te stworzenia :/

thorcik
15-01-2015, 14:14
Follow me! :twisted:

Poznałem po kocie :mrgreen:

MadOnion
15-01-2015, 14:14
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/ZRINTC-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img631/6590/ZRINTC.jpg)

Lei znaczy ramę :twisted: ?

Poradziłem sobie już z tym profilem 2D a potrzebowałem na dzisiejsze kręcenie :P

shaolin
15-01-2015, 14:39
Poznałem po kocie :mrgreen:

Proste!


Lei znaczy ramę :twisted: ?

Nie :razz:


Poradziłem sobie już z tym profilem 2D a potrzebowałem na dzisiejsze kręcenie :P

I tak Tomek nie da Ci kudosa... :twisted:

MadOnion
15-01-2015, 14:56
Tylko by spróbował dać!
Nie wrzucam na stravę przejazdów z trenażera :P
Generalnie to nie mogę się wykurować, nawet z chałupy nie wychodzę tylko kręcę w piwnicy.

szymony
15-01-2015, 15:41
Z 10 sekundowym przestawieniem - to pewnie tylko tak dla podpuchy - znając życie w początkowym etapie będzie kilka "glebek" (chyba poczekam do wiosny jak trawa urośnie to będzie miękko) choć z drugiej strony łatwiej będzie pewnikiem poderwać rower do góry :)


Nie bój żaby. Przerabialem temat SPD jakiś miesiąc temu. Chyba popełniłem świętokractwo, bo koszulki nie mam. Ale gacie kupiłem.
Też byłem pewien obaw, całkiem niepotrzebnie. Więcej problemów miałem z platformami. Niby antypoślizgowe miały być, a parę razy klejnoty bym se obił, bo na mokrym noga z pedzia spadła. Przy SPD problem nie istnieje. Wypinanie też jest proste, wiecej muszę się starać przy zapinaniu.

zdyboo
15-01-2015, 16:28
Tylko by spróbował dać!
Nie wrzucam na stravę przejazdów z trenażera

Można? Można, ale nie, panda się niektórym załącza. :-P :mrgreen:

shaolin
15-01-2015, 16:36
Ja wrzucam, zeby se popaczac na wykresy :razz: musisz przetrwac <przytul>


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/BtJscE-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img901/5513/BtJscE.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/jZmPCC-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img904/6590/jZmPCC.jpg)

Nie chcialo mi sie montowac hebli bo ide spac :mrgreen: lancuch, przerzutki, manetki i gripy do zalatwienia, reszta jest.

nikoniarz
15-01-2015, 16:52
Twardość też, ale przy skręconych na maksa SPD kąt jaki musi pokonać pięta żeby wypiąć stopę z zatrzasku jest wyraźnie mniejszy niż kąt przy ślubie słabo dokręconej. W prostej linii się to przekłada na swobodę wpiętej stopy.

Ta sprężyna jest tylko od twardości więc nie zgodzę się, że zmienia kąt wypięcia, bo za to odpowiada tylko i wyłącznie budowa bloku. Kąt wypięcia wydaje się większy przy luźniejszej sprężynie bo samo wypięcie jest słabo akcentowane. No i dodatkowo mniejszy opór wpływa na subiektywne odczucie większego ruchu. Ale zatrzask puszcza zawsze w tym samym miejscu. Po prostu jego budowa nie pozwala regulować kąta wypięcia. Pomimo, że nie zgadzam się z Twoim zdaniem to szanuję je.

superkomornik
15-01-2015, 17:11
Szoł som rispekt ;)

Shao, do tego fulla chyba bardziej pasowaly by XT a nie avidy. Żebyś nie zginął jak będziesz zjeżdżać z 3 schodków.

shaolin
15-01-2015, 17:17
I pewnie tak zrobie, bo teraz nie potrzebuje hampli w 8.1 skoro to rower trenazerowy (wiec wiecej sprzetu pojdzie do klocka) ;)

MadOnion
15-01-2015, 17:40
... ide spac :mrgreen: lancuch, przerzutki, manetki i gripy do zalatwienia, reszta jest.
To się nazywa podzielność uwagi: Śpi i pisze :twisted:

schwepes
15-01-2015, 18:23
shaolin, zamierzasz jeździć tym góralem po szosie że założyłeś 3 blaty z przodu? ;)

chaos
15-01-2015, 20:23
Szoł som rispekt ;)

Shao, do tego fulla chyba bardziej pasowaly by XT a nie avidy. Żebyś nie zginął jak będziesz zjeżdżać z 3 schodków.

:D oplułem monitor ;)

shaolin
16-01-2015, 01:40
shaolin, zamierzasz jeździć tym góralem po szosie że założyłeś 3 blaty z przodu? ;)

Korba byla w cenie.

MadOnion
16-01-2015, 14:09
Co taka cisza? Wszyscy pojechali do Zakopanego na skoki ; )?
Shao pewnie cebule poszedł obierać trenażerem.

matomi
16-01-2015, 14:12
Skoki? Chyba raczej na kite przy tych warunkach ;)

superkomornik
16-01-2015, 14:21
Co taka cisza? Wszyscy pojechali do Zakopanego na skoki ; )?
Shao pewnie cebule poszedł obierać trenażerem.

Albo chorują :( A dzisiaj taka fajna pogoda na szosowanie, ech...

MadOnion
16-01-2015, 14:24
Ja nie mogę się wyleczyć od początku grudnia w zasadzie coś.
Wina Tuska.

chudeusz
16-01-2015, 14:29
Pogoda fajna. Kończę pracę o 14 i.... ;)

MadOnion
16-01-2015, 14:42
W palnik?

chudeusz
16-01-2015, 14:44
:D

shaolin
16-01-2015, 14:46
Co taka cisza? Wszyscy pojechali do Zakopanego na skoki ; )?
Shao pewnie cebule poszedł obierać trenażerem.

Ja czekam na jutro, moze dostane kudosa od Tomka :roll: i rozgladam sie za jakims 2x10 ale najlatwiej przerzucic wszystko z RR8.1 do RR9.1, a pozniej golasa zostawic do trenazerowych pojezdzawek.

MadOnion
16-01-2015, 14:54
Może Sram X1

shaolin
16-01-2015, 14:58
Raczej X7 ;) nie musze z tego robic Bog wie czego, bo nie jade w Himalaje ;)

MadOnion
16-01-2015, 15:11
No to X7 albo budżetowego XTR'a :P Dyna-S

shaolin
16-01-2015, 15:14
I zasmazka! :mrgreen:

Na razie przeloze graty, zeby zrobic pare kolek po pokoju. Pozniej pokombinuje. Do szosy jeszcze musi przyjsc kaseta, z wiggle... czekam juz 2 tygodnie, buty z CRC przyszly w 4 dni... Wszystko z UK.

zdyboo
16-01-2015, 15:23
Dziś będzie pierwszy tydzień, który w całości do i z fabryki na rowerze.
Jutro odbieram od mechanika Marathona Plus Tour, niestety tylko jeden, ale z przodu muszę wymienić i nie mogę czekać aż będą wszystkie zamówione klamoty.
Oczywiście jak tydzień był całkiem spoko pod względem pogody, tak jutro deszcz zapowiadają, oczywiście.

MadOnion
16-01-2015, 15:27
Standard jak jestem do 17 w arbajcie to pogoda jak złoto, pewnie w przyszłym tyg. będzie na minusie, śnieg, deszcz, grad i koklusz bo mam do 15 :P

szymony
16-01-2015, 15:30
A ja muszę w końcu wycentrować koło. Drażni mnie piszczacy hampel. Za bardzo nie mam na czym dokonać tej operacji. Jak komuś zlecę, to pewnie z tydzień zostanę bez środka lokomocji.

zdyboo
16-01-2015, 15:50
Ale przy rozcentrowanym kole to klocki ocierają o obręcz i raczej nie piszczą. Na piszczące przy hamowaniu klocki często pomaga ich nierównoległe ustawienie względem obręczy. Podłóż pod tył klocka jednogroszówkę i ustaw raz jeszcze klocki.

szymony
16-01-2015, 16:06
Koło bije na boki całkiem sporo, jeszcze muszę sprawdzić czy nie ma jaja, oraz luzy na konusach. Nie da się ustawić klocków na takim kole. Jak w jednym miejscu obreczy jest ok, to w drugim już nie, a w trzecim przyciera. Trza mi bylo coś na tarczach zanabyć.

zdyboo
16-01-2015, 16:24
Jak masz bicie, to po wykluczeniu luzu piasty, zostaje centrowanie. O ile obręcz jeszcze się nadaje do centrowania.

szymony
16-01-2015, 17:06
Nawet mnie nie strasz. Wjełosipied ma 1kkm wykulane dopiero. A koło od początku było nie hallo.

zdyboo
16-01-2015, 18:35
Krzychu, nie straszę. Obecnego mieszczucha kupiłem w lutym i jeździłem sobie. Początkowo tylne koło miało lekkie bicie, które się nieco powiększyło, jak w październiku zajechałem do USR celem wymiany widelca, to poprosiłem co by koło wycentrować przy okazji. Mechanik wycentrował, ale się namęczył strasznie, bo jak się okazało koło miało bicie w każdym możliwym kierunku. Jak w grudniu pękła szprycha, to wymieniłem całe koło. Przebieg nieco większy niż u Ciebie, ale z używanym sprzętem jest jak z pudełkiem czekoladek, nigdy nie wiesz na co trafisz.

chudeusz
16-01-2015, 21:20
Stuknąłem dzisiaj kolejne 6 dyszek. Znowu ze znajomym za którym nadążyć nie mogę a jak on jedzie moim tempem to przysypia :D. Tyle że on duuuużo młodszy, z doświadczeniem większym a i sprzęt na jakim lata wygląda przy moim crossie jak jakieś cudo z nasa ;).

https://www.endomondo.com/resources/gfx/picture/13470873/big.jpg

glisek
16-01-2015, 21:27
Jutro w końcu będę miał nowe koła w rozmiarze 29 :)
Ciekawe czy w sklepie będą mieli opony...

@Szymony, nie mówiłeś wcześniej że masz takie agresywne koło, że Cię bije :)
Klocki do hampla chcesz, czy mam mojemu dziecku zamontować?

szymony
16-01-2015, 21:41
Poniewuż azaliż, dopiero moje daleko wschodnie gołpro ukazało pełny obraz nędzy i rozpaczy :-(

Z oponami nie ma problemu. Mam jeszcze po omedze 4szt. :-)

Rafał_Sz
17-01-2015, 15:02
Mój NRS3 pojechał dzisiaj na przegląd i wymianę całego napędu na Deore XT. Dłubał bym sam, ale serwis robi to za darmo, więc... ;) Swoją drogą samo Deore LX też złe nie jest, bo wytrzymało ok. 10 tys. km.

chaos
17-01-2015, 17:58
mimo nowego błotnika z przodu uwaliłem się błockiem dziś fest, najpierw sucho potem błoto śniegowe, potem śnieg z lodem, śnieg z błotem, samo błoto, liście i korzenie, małe półotb, kamienie, badyl w piszczel. piszczel w pedał, piwo, błoto i na koniec myjnia ;) uciorałem się 5 h po górach, wracam do chałupy, a żona: dziś twoja kolej: łazienka, kuchnia, podłogi i kurze w dużym :/
jak żyć*?

chudeusz
17-01-2015, 18:31
A ja przekroczyłem dzisiaj pincet w tym roku ;)...

MadOnion
17-01-2015, 18:42
500 nieźle patrząc na to ze ledwo połowa miesiąca ;)

chudeusz
17-01-2015, 18:52
Chciałbym stuknąć 1k w styczniu... Jak zima będzie dopisywać tak jak do tej pory to całkiem realne do osiągnięcia ;)...

chaos
17-01-2015, 22:03
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/bJgNHyI-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/bJgNHyI.jpg)

glisek
18-01-2015, 01:18
eech by się pojeździło w górkach.... ale ni ma.
za to nowa maszyna 29er poskładana, pierwsza jazda testowa zaliczona (300m). Wyszło, że trzeba przerzutki poprawić i zlikwidować dzwonienie w przednim hamplu.
Regulacja hamulca na instrukcję nie dała skutku pozytywnego więc przystąpiłem do regulacji ręcznej na ucho. Wynik - brak dzwonienia i brak połowy paznokcia :)
Jutro jak pogoda pozwoli zakładam obcisłe i jadę sprawdzić jak to pędzi. Z pierwszych uwag, to blaty jednak mogły być większe, bo na 40 z przodu i coś małego z tyłu mam jeszcze zapas mocy.

shaolin
18-01-2015, 08:16
A ja przekroczyłem dzisiaj pincet w tym roku ;)...

Szacun, ja dopiero ~450 :cry:


eech by się pojeździło w górkach.... ale ni ma.

Witamy w klubie, ale zawsze mozna skoczyc w Himalaje :mrgreen:

Znowu powietrze sie zesralo, dobrze ze wczoraj poszedlem na chwile. Tomek dzieki za kudosa :*

glisek
18-01-2015, 12:08
Himalaje to trochę za duże górki na moje nóżki :)
Mi tam beskidy wystarczą. Głównie beskidy wyspowe.
A tu moja nowa super maszyna. Ze wstępnych pomiarów na wadze domowej ma masę poniżej 12kg.
Sztycę musiałem odwrotnie zamontować, bo wyszło że za krótki w sobie jestem :). Ale z punktu bezpieczeństwa jazdy nie powinno stanowić to problemu.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/r3-2.jpg
źródło (http://glisek.doesntexist.com/forum/r3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/r4-2.jpg
źródło (http://glisek.doesntexist.com/forum/r4.jpg)

shaolin
18-01-2015, 12:19
Ja zwazylem przed chwila RR9.1 po przelozeniu wszystkich partsow z RR8.1, 13.3kg wyszlo... oczywiscie opony inne, a nie SR1 1.5" :mrgreen: i platformy zamiast PD-M540. I alu kiera i mostek, a nie karbon jak w 8.1 ;)

Majek
18-01-2015, 15:29
Sztycę musiałem odwrotnie zamontować, bo wyszło że za krótki w sobie jestem :).
To po co się wpychałeś w 29"?
Ja nie rozumiem zupełnie tej mody...

shaolin
18-01-2015, 15:37
Majkowicz, a Ty cos jezdzisz ostatnio czy jak? Bo posucha na Stravie...

I lepiej, ze Grzechu obrocil sztyce niz mostek :mrgreen:

zdyboo
18-01-2015, 15:41
Ja musiałem obrócić mostek i teraz jeżdżę z takim obróconym.

Majek
18-01-2015, 15:45
Nic nie jeżdżę... Rozpatroszyłem kierownicę do wymiany manetek i hebli i nie mam czasu tego wszystkiego poskładać do kupy. W robocie mam teraz Bejrut (od początku grudnia, tak do końca stycznia potrwa), więc jak jestem w domu, to już ciemno... A ja po ćmoku nie lubię. Poza tym jedyne, czego wtedy pragnę, to siąść gdzieś w ciemnym i cichym kącie, żeby nikt nic ode mnie nie chciał... Do tego nie mam ciuchów, a wiedząc, że i tak mam mało okazji do jeżdżenia, to nie mam parcia, żeby kupować. I tak, o... Do dupy... Czasem, jak widzę chłopaków na rowerach, to mnie trochę skręca, bo w sumie to bym chętnie się poruszał...

thorcik
18-01-2015, 15:53
Miałem zawinąć we weekend ale szpital w domu :cry:

szymony
18-01-2015, 16:48
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/r3-2.jpg
źródło (http://glisek.doesntexist.com/forum/r3.jpg)

A ten stojak to XT, czy XTR? Trochę takich mam, wiec może bym spieniężył lub wymienił na inne graty.
Na ramę możemy się pomieniać, moja trochę przykrótkawa chyba.

funky
18-01-2015, 17:15
Ale jazda :)

https://m.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=WUXDTIHgHrI

jarek76
18-01-2015, 17:59
Byłem na rowerze pierwszy raz w tym sezonie :)
I nawet zdjęcie zrobiłem na koniec wycieczki :) (KLIK) (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7f9c5d07becb64b1.html)

glisek
18-01-2015, 18:13
@Majek brak zrozumienia mody nie jest podstawą do marudzenia :)
Po co 29? bo koła są większe. A że sztyca idzie dość mocno w tej ramie do tyłu to i sinus alfa wychodzi taki, że musiałem albo maksymalnie siodełko pchać do przodu poza zakres, albo zamontować sztycę odwrotnie. Teraz jest wszystko dobrze ustawione.
Obrócenie mostka by mi nic nie dało, tyle że ciekawie by się jeździło :), bo zadek miałem za bardzo cofnięty, a nie to że do kiery nie mogłem dostać:).
Zresztą w drugim (26) rowerze mam mostek odwrotnie zamontowany, bo napisy są do góry nogami :)

Generalnie rowerek dzisiaj przetestowany i jestem bardzo zadowolony z jazdy. Teraz trza trochę pośmigać i za rok zmieniać na 36er ;)
@Szymony - podstawka XT, by do reszty pasowała :), mam też kilka w zapasie.

@All - ktoś się zna dlaczego Strava nie chce wysłać wyników na serwer? Mam to zainstalowane na Szajsungu i pokazuje mi błąd: 500 Error. Tak więc muszę ręcznie zgrywać gpx i ręcznie uploadować na serwerze.

jarek76
18-01-2015, 18:53
Spróbuj wysyłać plik jak jesteś w zasięgu Wi-Fi, wtedy zadziała. Jak dojeżdżam pod dom, telefon łączy się z moja siecią i wtedy daje stop i zapisz, zawsze działa. Na necie komórkowym zwykle wyskakiwał błąd.

nikoniarz
18-01-2015, 18:56
To po co się wpychałeś w 29"?
Ja nie rozumiem zupełnie tej mody...

A czemu zakładasz, że to moda. Dużo osób świadomie przesiada się na 29" ze względu na zalety takiego koła. A wady jakie za sobą pociąga są mało istotne w takim przypadku. Kwestia świadomego wyboru i przeznaczenia sprzętu.

Co do samej ramy- widzę, że niestety nie przyłożyłeś się do wyboru rozmiaru. I sam kąt podsiodłówki niewiele tu akurat zmienia. Ja bym na Twoim miejscu zmienił mostek na krótszy i kupił sztycę bez offsetu. Albo zmienił ramę na mniejszą jeśli jest dostępna.

glisek
18-01-2015, 20:24
@ Jarek, no właśnie jestem podpięty pod wifi, ale i tak nie działa. Też się przelogowałem, bo tak pisali w FAQu ale nie pomogło. Nic to będę ręcznie dodawał, nie robię aż takich wyników bym nie nadążył :)

@nikoniarz, mniejszy mostek mi nie pomoże, bo akurat w tej długości się mieszczę. Zresztą dzisiaj w czasie jazdy zauważyłem, że jak trzymam rogi, to nawet mam wygodniejszą pozycję, więc tak, musiałbym zmienić mostek na dłuższy :). Co do sztycy prostej to faktycznie by pomogła, ale jak już mam tą co mam, to nie będę zmieniał. Wielkość ramy, no może M by była troszkę lepsza, a może nie bo kąty są te same a przy wyciągnięciu sztycy na odpowiednią wysokość tak samo uciekam do tyłu od korby na ramie L i M. Jedyny wymiar, który by mi się poprawił to ten zapewniający ochronę klejnotów, ale w ramie L i tak mam wystarczający zapas.
Zapewne wybór zupełnie innej ramy by coś dał, ale wybrałem co wybrałem, bo modne i się podobało ;)

Z innych wyborów jakie bym zmienił, to chyba jednak bym kupił korbę z większymi blatami, bo teraz mam 40/30/22. Bałem się, że przy większych kołach nie uciągnę jak blaty będą większe. Tu daję radę i brakuje trochę tylko jak chcę robić Vmax, bo w normalnej jeździe mam z tyłu ze dwie, trzy gwiazdki w zapasie (znaczy na płaskim bez wmordęwindu).

chudeusz
18-01-2015, 20:37
ja dopiero ~450 :cry:


No to 617+ ;)... Tempo pomijam bo pewnie większość z Was by przy mnie zasnęła ;)...

chaos
18-01-2015, 21:11
jakiś paparazzi mnie dopadł ;D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/ePlAX9s-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ePlAX9s.jpg)

Majek
18-01-2015, 21:21
A czemu zakładasz, że to moda. Dużo osób świadomie przesiada się na 29" ze względu na zalety takiego koła.
Jakie zalety?

nikoniarz
18-01-2015, 22:39
Jakie zalety?

Większa łatwość przetaczania się przez przeszkody, lepsza przyczepność, większa pewność prowadzenia w trudnym terenie... To dla mnie podstawowe i największe zalety dużego koła. Oczywiście zdaję sobie sprawę z wad, ale te akurat są dla mnie nieistotne- ich znaczenie jest marginalne.

Majek
18-01-2015, 23:03
Nie wiem, trudno mi się autorytarnie wypowiadać, bo nigdy na 29-erze nawet nie siedziałem, ale mam nieodparte wrażenie, że dużo w tym marketingu.
Ok, większa łatwość przetaczania się po przeszkodach, zgodzę się. Ale cała reszta? Skąd niby lepsza przyczepność? Większa pewność prowadzenia? Skąd? Zwiększony efekt żyroskopowy, czyt. większy moment bezwładności i większy moment pędu (wynikające z większej średnicy i większej masy w ruchu obrotowym) raczej nie wpływają na zwiększenie pewności prowadzenia... Elementarna fizyka na poziomie... yyy... teraz to chyba gdzieś gimnazjum... (ja to miałem w podstawówce). Może jest stabilniej, ale to nie znaczy pewniej i lepiej. Innymi słowy, koła jadą, gdzie chcą...

A za to sporą pożywkę mają producenci ram, obręczy, sztućców, korb... Jakoś nie mogę odeprzeć wrażenia, że z 29-erami to jest sztuczne kreowanie popytu, przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych mechanizmów. Np. sponsorowanie teamów. Bo skoro, dajmy na to, Maja Włoszczowska jeździ na 29" to przecież nie może to być kicha. Ale ona może nie mieć nic do gadania, bo taki rower dostaje od sponsora i ma jeździć, a nie dyskutować...

Ale to tylko takie moje luźne dywagację...
Przez wiele lat standardem dla MTB było 26" a tu nagle, z doopy pojawiło się 27,5 i 29. Nie widzę żadnych racjonalnych przesłanek. Może jakiś minimalny uzysk wydajnościowy jest, ale na pewno nie aż taki, żeby zwykły szary entuzjasta mógł cokolwiek zauważyć. Jedyną korzyść widzę może (z wielkim naciskiem na słowo może) dla zawodników, gdzie liczy się każda setna sekundy (no ale przecież nie będziemy robić ram i całej reszty szpejów dla garstki zawodników na świecie, trzeba na tym zarobić, więc wprowadzamy rozwiązanie pod strzechy i kreujemy modę, niech kupujo) oraz dla ludzi naprawdę dużego wzrostu, dla których największa rama pod koło 26" jest po prostu za mała. A cała reszta to biznes.

nikoniarz
18-01-2015, 23:21
Pewność prowadzenia wynika z łatwości przetaczania się przez przeszkody. Lepsza przyczepność to oczywista sprawa większej średnicy koła. Piszesz, że koła jadą gdzie chcą? Otóż nie. Dlatego najnery mają bardzo szerokie kierownice.
Parę lat temu również uważałem, że to sztuczne zapychanie rynku. Ale jak pojeździłem na dużym kole to zmieniłem zdanie. Im więcej jeżdżę na 29", tym bardziej żałuję, że mój 26" jest w na tyle bardzo dobrym stanie, że jeszcze szkoda pakować kasę w nowy rower.
Majka może jeździć czym chce. Ona ma wygrywać. I wybiera to na czym jest najszybsza.
Piszesz o wieloletnich standardach MTB. Ale MTB się rozwija. Zobacz ile lat standardem były osie na kwadrat. Ile lat utrzymywał się Octalink. Sztywna oś to jedna z najdoskonalszych rzeczy w rowerze.
Kolejna sprawa to sterówki super oversize (1,5"). Cannondale robi to od 15 lat albo i dłużej. Nie można było tego wprowadzić od razu? Parę lat temu dali "zapchajdziurę" tapered. To jest dopiero sztuczne zapychanie rynku.
Wracając do kwestii dużych kół- podchodzę do tego na luzie. Mam wyrobioną opinię i nie zmienię jej póki nie pojawią się ku temu powody. I tym bardziej nie mam zamiaru (i tego nie robię) przekonywać ludzi, że takie koła są lepsze. Bo po pierwsze nie wszędzie są lepsze, nie do każdego stylu jazdy i nie do każdego typu roweru (oczywiście ciągle mowa o MTB). Z tego właśnie powodu nie wszyscy zawodnicy jeżdżą na 29- wszystko zależy od stylu jazdy jak i samej trasy. A po drugie jest mi bez różnicy co myślą inni- ich sprawa, ich ewentualna strata.
Więcej powodów do sztucznego nasycenia rynku widzę w kołach 650b. Ludzie na początku "bali" się przejść na 29, więc pojawiło się 27,5" jako rozmiar łączący zalety małego i dużego koła. Na 650b też mam okazję jeździć (nawet więcej niż na 29"), aczkolwiek jakoś mnie nie kusi. Jak już przejść, to na coś co da większy przeskok.

pawel
18-01-2015, 23:22
Ok, większa łatwość przetaczania się po przeszkodach, zgodzę się. Ale cała reszta? Skąd niby lepsza przyczepność?

Większa powierzchnia kontaktu z nawierzchnią = większa trakcja.

Ale tak poza tym, to: http://www.youtube.com/watch?v=etUGwJEjtpU

nikoniarz
18-01-2015, 23:33
Swoją drogą- marketingowe slogany traktuję z przymrużeniem oka. Bez względu na dziedzinę. Bo wiem, że one koncentrują się na zachwalaniu. Ja sprzęt dobieram pod swoje potrzeby. Wszystko staram się sprawdzić/przetestować przed zakupem. A im większa inwestycja czym poważniejszy zakup, tym więcej uwagi temu poświęcam. Ale do rzeczy- w zachwalaniu dużego koła (29") najczęściej pojawiają się argumenty łatwego przetaczania przez przeszkody i większej przyczepności. A gdzie minusy? Czemu mało kto wspomina, że takie koło nie lubi gwałtownych przyspieszeń (tzn. jeździec ich nie lubi). To czuć. Mniejsze koło zawsze będzie lżejsze. Czemu mało kto wspomina, że takie koło jest bardziej wiotkie i narażone na uszkodzenia? Czemu nikt nie wspomina, że rower na takich kołach trudniej opanować w locie?
Dlatego też wszystkim polecam zapoznanie się z każdym wariantem kół (o ile to możliwe) i dobranie odpowiedniego rozmiaru do swojego stylu jazdy, do swoich tras...

adolfik9501
18-01-2015, 23:38
A u nas ekipa z nudów się wygłupia ;)

F5prC0Lb4KU

Parę dni wcześniej, kumpel mający tendencję do... zresztą widać na załączonym obrazku:

https://www.facebook.com/video.php?v=829493760445870

glisek
18-01-2015, 23:45
@Majek, nie mam jeszcze za dużo kilosów na 29 zrobionych, a do tej pory jeździłem na 26. Różnica jazdy między tymi dwoma rowerami jest duża. I wydaje mi się, że w moim przypadku na korzyść jednak 29. Na pewno dużo łatwiej jest utrzymać prędkość, z rozpędzaniem nie ma jakiegoś problemu (czego się obawiałem trochę), pod górkę też jakby łatwiej szło. Poza tym dziury - połowę mniej czuć na zadku. Tak więc pomimo braku zawodniczego zacięcia u mnie, braku górek w okolicy i małego przebiegu na 29er jestem nastawiony na dalszą na nim jazdę.

Co prawda glebę też mi się udało zaliczyć dzisiaj, ale to wina kierowcy a nie roweru - za późno zdecydowałem się na skręt na piaszczystej drodze i skończyło się w jeden możliwy sposób :)

Z minusów, to może być problem z przewiezieniem takiego gabarytu w samochodzie (nie mówię o bagażnikach dachowych i klapowych, ale o poskładaniu go do bagażnika).
Poprzednio jak jeździłem S-maxem, to rowerek (26) jechał sobie na stojąco w bagażniku z wpiętym widelcem w uchwyt, lub jak miałem komplet pasażerów, to po zdjęciu kół szedł do bagażnika, teraz może być z tym problem, tym bardziej że nie mam vana tylko kombiaka.

chaos
18-01-2015, 23:50
Ja se myślę że chłopy do 170 majo lepij na 26 chłopy 170 - 200 na 27.5 a wiencyj niż 200 cm to 29 dobrze dla nich

chudeusz
18-01-2015, 23:58
A gdzie tu miejsce na 28"? ;)

chaos
18-01-2015, 23:58
W 19 wieku

MadOnion
19-01-2015, 00:00
Jak komuś wygodnie na 29 to niech jeździ czemu nie, jak noga nie poda to żaden rower nie pojedzie. Schurter wygrywa na 27,5 jak by jeździł na 29 to pewnie też by był 1, Absalon jak by zszedł z 29 na 26 tez by był majstrem. Rower to rower jak nie pokrecisz to nie pojedziesz. Każdy wybiera cale jakie mu się widzi ;)

Shao kompletuje wszystkie możliwe rozmiary bo nie wiadomo co będzie modne w przyszłym roku ; )

chaos
19-01-2015, 00:01
Racja. Nazwisk nie znam Ale pewnie wiedzą jak się jeździ ;)

chudeusz
19-01-2015, 00:09
Tyle, że te słynne 29" to w rzeczywistości 28" z większym kapciem.... No ale jak widać wystarcza na skok z 19 do 21 wieku....

glisek
19-01-2015, 00:45
... w przyszłym sezonie będą rządzić 36er, Shao będzie mógł na pagody po dachu wjechać :)
https://www.youtube.com/watch?v=fYt6IqaHk_Q

shaolin
19-01-2015, 02:32
No to 617+ ;)... Tempo pomijam bo pewnie większość z Was by przy mnie zasnęła ;)...

Najs, jakie Vavg? Moze masz lepsze tempo niz my.



Shao kompletuje wszystkie możliwe rozmiary bo nie wiadomo co będzie modne w przyszłym roku ; )

Ja mam 26 i 28. To ja ustalam co jest modne :twisted:


... w przyszłym sezonie będą rządzić 36er, Shao będzie mógł na pagody po dachu wjechać :)
https://www.youtube.com/watch?v=fYt6IqaHk_Q

Zaczynam sie bac...

chudeusz
19-01-2015, 07:34
Tempo na pewno nie jest lepsze bo ostatnio tu komornik narzekał na biedne 26km/h ;)... Staram się trzymać w okolicach 25... Zazwyczaj wychodzi, chyba że jeżdżę ze znajomym masochistą to spada w okolice 23km/h.... Ale On lata na starym stalowym "góralu" z klejonymi sterami na poxipol ?.... Szacun mu się należy bo i tak wyciska z tego złomu więcej niż się da :D... Moja najlepsza średnia na ulubionej pętelce ~44km to 27km/h.... To czas w okolicy 1g38m.... A jeszcze w pierwszej połowie tamtego roku jeździłem tą trasę w jakieś 2g15m ?...

W sumie wszystkie trasy mam zapisane na endo

https://www.endomondo.com/profile/17597675

shaolin
19-01-2015, 08:25
Wal na Strave bo szkoda zycia na endomondo... nawet thorcik poszedl na Strave :razz:

chudeusz
19-01-2015, 08:40
Czekam na strave na WP ;)

MadOnion
19-01-2015, 08:47
Nawet Rysiek z Klanu jest na stravie ; )

shaolin
19-01-2015, 08:53
Przerzucaj pliki recznie, tyle mozesz zrobic, a przynajmniej bedziemy Cie widziec i moze dawac kudosy (Tomek zbybo na pewno Ci nie da skoro masz tak samo na imie :D).

chudeusz
19-01-2015, 08:54
Tylko że stravy nie ma na windows phona.... Niby można gpx'a przerzucić ale...

Edyta: Czyj to był pomysł żeby dać mi imię po mamie? ?

MadOnion
19-01-2015, 08:59
Najprościej kupić Garmina 1000 :twisted:

chudeusz
19-01-2015, 09:12
On kosztuje połowę tego co moja koza ?

MadOnion
19-01-2015, 09:17
Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach i... o kozach ; )

chudeusz
19-01-2015, 09:19
Bogaci dżentelmeni ?...

thorcik
19-01-2015, 09:24
Wal na Strave bo szkoda zycia na endomondo... nawet thorcik poszedl na Strave :razz:
To zabrzmiało jakby Otwock był jakimś trzecim światem [emoji14]

Co do dyskusji 26 czy 29 - jak kupowałem nowy rower ge 1,5 roku temu to wbiłem na jazdę testową 29era. Od razu kupiłem :razz:

superkomornik
19-01-2015, 09:31
To ja chyba jestem rowerowym hipsterem. Dopiero co kupiłem rower na 26". Ciekawe czy pójdę za to do rowerowego piekła (razem z moim dzwonkiem w szosie :twisted:)

MadOnion
19-01-2015, 09:33
Co do dyskusji 26 czy 29 to wybrałbym 650B :]
Marketing 29" sprawia, że 26-cio calowe koła stają się coraz bardziej kwadratowe ;>
Edit:
Komornik wiem że to marne pocieszenie ale 1,5roku temu złozyłem też 26" :mrgreen: