Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )
chudeusz
12-12-2014, 08:14
Slx662? Pod 9rz chyba nic innego nie ma...
A. No to pianka otulina na rury :)
chudeusz
12-12-2014, 08:35
Piankę na rury zużyłem na palce ?. SLX 662 też biorę pod uwagę jeśli aż tak dużych różnic między XT 771 nie ma. Jeszcze gdyby to rozwiązało problem obijania ramy to plus dla slx'a
@glisek, O tych odczuciach i różnicach na korzyść XT pisałeś. To o przerzutkach działających na tych samych manetkach? Czy Ty o manetkach slx vs xt pisałeś? ?
Właśnie mi stuknęło 10 lata na forum, z tej okazji kupię sobie coś na rower :mrgreen:
Ciepłą koszulkę termiczną (klik (http://www.brubeck.pl/pl/content/bluza-m%C4%99ska-extreme-merino-z-d%C5%82ugim-r%C4%99kawem)) już kupiłem teraz pora na dobrą wiatrówkę :)
Koszulka jest naprawdę bardzo ciepła, wczoraj wypróbowałem podczas biegu w silnym wietrze :)
Macie pomysł na dobre oddychające wiatrówki?
chudeusz
12-12-2014, 11:56
Nooo to sto lat ? ?
MadOnion
12-12-2014, 11:57
Właśnie mi stuknęło 10 lata na forum, z tej okazji kupię sobie coś na rower :mrgreen:
A dla nas ;) ?:mrgreen:
chudeusz
12-12-2014, 12:03
Jak już rozdajesz to ja też chcę... takie pudełeczko jak parę postów wyżej ?. Ewentualnie sandałki spd ?
Dla was mam paczkę banów :p
chudeusz
12-12-2014, 12:25
Chyba strzelę focha ?
Kombineusz, lancuch nie jest po to, zeby se go skracac jak sie chce :twisted: Lancuch ma miec dobra dlugosc od poczatku jego kariery w rowerze. Jak Ci sie majta to sobie kup rekaw z neoprenu albo cokolwiek na rame i tyle. Zawsze bedzie sie odrobine majtal, gorzej jak Ci sie majta tak, ze czasem masz go pod pacha :twisted:
Sam serwisujesz swoj rower?
chudeusz
12-12-2014, 12:50
Ooo, tato wstał ?. Czy serwisuję? Jeśli czyszczenie i smarowanie łańcucha, wymianę korby, kasety itp nazwać serwisowaniem, to tak, sam to robię. Jedynie raz zawiozłem rower do serwisu bo nie miałem czym zdjąć korby a młotek nie dawał rady ?.
MadOnion
12-12-2014, 12:53
Kombineusz,
Ooo, tato wstał
Buhahahahahaha :D:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Ooo, tato wstał ?. Czy serwisuję? Jeśli czyszczenie i smarowanie łańcucha, wymianę korby, kasety itp nazwać serwisowaniem, to tak, sam to robię. Jedynie raz zawiozłem rower do serwisu bo nie miałem czym zdjąć korby a młotek nie dawał rady ?.
To moze na wymiane linek i pancerzy + regulacja przerzutnikow przez biodro jak w judo tez oddaj :twisted:
Buhahahahahaha :D:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Ty sie tak nie ciesz bo Ci jajek nie oddam :twisted:
MadOnion
12-12-2014, 13:10
Masz czas do 04.04.2015 ; )
chudeusz
12-12-2014, 13:13
Linki , pancerze i przerzutnik i tak zmienię bo ten mi się nie podoba ?. Jeszcze się tylko zastanawiam na jaki. Nie piję, nie palę, czasem sobie jedynie popi....... to tyle mego że ciut lepsiejszy sprzęt zakupię ?.
Masz czas do 04.04.2015 ; )
Chyba do 1.04.2015 :twisted:
Linki , pancerze i przerzutnik i tak zmienię bo ten mi się nie podoba ?. Jeszcze się tylko zastanawiam na jaki. Nie piję, nie palę, czasem sobie jedynie popi....... to tyle mego że ciut lepsiejszy sprzęt zakupię ?.
Kupowac mozesz, ale kazda jedna ksiazka o serwisowaniu i kazdy jeden serwisant Ci powie, ze zaczynasz od tylka strony :twisted: Dlatego zacznij od linek i pancerzy, pozniej regulacja porzadna, a pozniej dopiero mozesz sie zastanawiac co i jak dalej. Lepiej doloz Cebulowemu do jajek :twisted:
Z tej okazji ide myc rower bo po srodowym deszczowym przejezdzie troche wieje bieda od niego wiec musze to naprawic, w koncu jutro rano znowu ide jezdzic :twisted: tym razem wiecej zapitalaczy ma sie pojawic, potrzymam sie z tylu, zeby nie robic im wstydu, jak ich mtb znowu przegoni... :twisted:
Boryszuk
12-12-2014, 13:21
Tylko uwazaj na krawezniki :mrgreen:
MadOnion
12-12-2014, 13:29
potrzymam sie z tylu, zeby nie robic im wstydu, jak ich mtb znowu przegoni... :twisted:
Nie dziwię się... z podwójną dawką testosteronu :D zobaczymy czy będziesz taki szybki jak chudeusz odkupi od Ciebie moje jajca :P
Nie dziwię się... z podwójną dawką testosteronu :D zobaczymy czy będziesz taki szybki jak chudeusz odkupi od Ciebie moje jajca :P
Na pewno bedzie szybszy w kupowaniu nowych przerzutek :twisted:
chudeusz
12-12-2014, 13:34
A kto bogatemu zabroni? ?
Edyta: Wiem że tą przerzutkę co mam da się doprowadzić do lepszego stanu ale chciałbym też zainwestować w trochę lepszy osprzęt. Jest okazja bo tą XT mogę mieć za 155zł z przesyłką. Taniej raczej nie będzie.
MadOnion
12-12-2014, 14:04
Ty chcesz kupić tą (http://allegro.pl/shimano-xt771-sgs-i4876700464.html) przerzutkę ; )?
czy może sprzedać :D
chudeusz
12-12-2014, 14:10
Najpierw kupić, sprzedać może później ?.... Jak będę wymieniał ?. A co? Jest w tej aukcji coś niepokojącego? Poza faktem, że sprzedaje ją ktoś mało "doświadczony" w sprzedaży?
MadOnion
12-12-2014, 14:16
Nie nie raczej jest ok. A jaką masz korbę i kasetę? (Ile zębów)
chudeusz
12-12-2014, 14:27
Korba 48/36/26
Kaseta 11-28 9rz
Pewnie pytasz w kontekście długości wózka?
MadOnion
12-12-2014, 14:32
Dokładnie.
chudeusz
12-12-2014, 14:41
I jakie wnioski? Podobno gs działa bardziej precyzyjnie ale akurat ta "okazja" jest z sgs.
MadOnion
12-12-2014, 15:06
Działać będzie ale ja był jednak brał GS.
chudeusz
12-12-2014, 15:10
Musiałbym dopłacić parę dyszek. Chyba że wziąłbym slx662. Działać wiem że będzie. A jakie konkretne korzyści da gs?
MadOnion
12-12-2014, 15:20
Musiałbym dopłacić parę dyszek. Chyba że wziąłbym slx662. Działać wiem że będzie. A jakie konkretne korzyści da gs?
Stabilniejsza, łańcuch nie będzie majtał pod pachę tylko max do pasa, no i niższa waga ; ) !
chudeusz
12-12-2014, 15:29
3-4 dyszki musiałbym dorzucić ale może warto się zastanowić. Pachy by odpoczęły trochę ?.hmmmm.... Zobaczymy co tato na to? ?
MadOnion
12-12-2014, 15:55
Dokładnie! czekaj aż tato wróci bo chyba poszedł z jajkami po krawężnikach poskakać :D
Tato smaruje lancucha i idzie spac bo trzeba wstac o 5 :twisted: chudeusz bierz co chcesz, wazne zebys to potem ustawil jak Bozia przykazala, bo nawet najdrozszy sprzet bedzie smigal z tylka przy biedaustawieniu.
Badzcie grzeczni, dobranoc!
chudeusz
12-12-2014, 17:14
To to ma się rozumieć oczywista oczywistość tata ?. Dobranoc. Ja właśnie zamontowałem nowe pedały i zaraz idę przetestować.
A ja poszalalem i do tamtego pudełka dokupilem manetki ispec ale klasę nizej
cykloza postępuje, pomyślałem, że skoro wyprzedałem cały system nikona (dziś poszła ostatnia sabina), a mój wideł jest delikatnie mówiąc kiepski, to ... sprawię se nowy wideł ;)
MadOnion
12-12-2014, 22:02
Szalejesz ;) !
taaa ;) a jutro poszaleję po górkach
chudeusz
13-12-2014, 00:00
Całkiem przyzwoita platforma w A530. Jak na dosyć płaską i sztywną podeszwę w bucie to trzymają nieźle. Aczkolwiek do bardziej agresywnej jazdy chyba kombinowałbym z dodatkowymi pinami. Podobnie w mokrych warunkach by się te piny przydały bo odrobinę but mi się ślizgał. Sama platforma daje fajne podparcie bo jest ułożona bardziej wzdłuż stopy a nie w poprzek jak to miałem dotychczas. Jak narazie wrażenia pozytywne. SPD przetestuję dopiero kiedy kupię sandały ?.
adolfik9501
13-12-2014, 00:11
Ja zaś rower oddałem na wymianę napędu (+centrowanie, serwis piast i suportu). Kaseta 11-32-> 11-34, a tryby w korbie póki co testowo 3-2, obadam jak mi się z tym śmiga i zobaczę, czy wrócić do 3, czy nie. Na wiosnę zmienię jeszcze mostek 100->80 i będzie git. Tylko aby za zimno nie było, ma tolerancja na zimno jest znikoma ;) Jak zaś zniknie śnieg i oblodzenia to wracam na single, bo to piękna sprawa.
EDYTA: Oddałem dziś o 11:15 a o 15:00 mogłem go odebrać, ale w robocie byłem. Może to i dobrze bo przy obecnym wietrze to nie wiem gdzie bym skończył :p
A ja wrocilem. Dzisiaj bieda z nedza mi wyszla ale takie zycie. Trzeba sie lepiej przygotowac nastepnym razem. Z pozytywnych rzeczy - spotkalem goscia na koniu :D i chwile z nim jechalem (a nawet chwile za nim, dobry tunel aero gdyby nie konska kupa latajaca bez ostrzezenia w ilosciach takich, ze musialbym miec czolg, zeby przejechac :D).
Do tego jednemu gosciowi (nie temu na koniu :twisted:) wywalilo pedal i troche gwintu z korby (to akurat negatywne :P) ale mu naprawilem tymczasowo (tu pozytywne :D) wiec przynajmniej mogl wrocic do domu (a byl dobre 30-35km od niego wiec troche slabo by bylo, chyba ze zapakowalby sie w takse).
Do tego zaliczylem nowe miejscowki, ale trzeba sciagnac szose bo inaczej to bedzie bida za kazdym razem. Albo musze bebzon zrzucic bo mi urosl od snickersow (to moja najnowsza dieta :D) :mrgreen:
Przykladowe sprzety napotkane dzisiaj ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/KJGDfz-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img912/9816/KJGDfz.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/a/img661/1364/O45N4k.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/Cp8YFU-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img540/2361/Cp8YFU.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/rCsCut-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img538/4011/rCsCut.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/K2MO1i-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img661/3689/K2MO1i.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/8pZmf8-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img538/8871/8pZmf8.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/7Rgf4b-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img673/9295/7Rgf4b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/QaKTsd-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img673/6622/QaKTsd.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/KfDfxj-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img661/2065/KfDfxj.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/e2frh2-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img661/8406/e2frh2.jpg)
chudeusz
13-12-2014, 11:07
Pierwszy wymiata ?. Jaką on ta ma przerzutkę z tyłu bo nie widzę? ?
Nie mial, on ma singla tylko naped na 4 :D
chudeusz
13-12-2014, 11:41
A to cfaniak ?
ten karbą mi sie podoba
A mi jego bidon :D
superkomornik
13-12-2014, 22:44
A może to nie bidon tylko akumulator do Di2? ;)
Wolałbym mieć taki szpanerski bidon, niż akumulator. ;)
60 Euro! No, ale tak czy inaczej fajny :D
No to mogę powoli witać się ze wspominanym niedawno tarmaciem - żona zaakceptowała! Teraz tylko dozbierać kasy i wio!
Ale żeby nie było tak różowo, sama chciałaby trenażer.
Było w tym wątku kilka postów o trenażerach ale nie za wiele mi rozjaśniły.
Dziś w decathlonie widziałem na tzw. promocji taki http://www.decathlon.pl/trenaer-super-crono-mag-force-pack--id_8313999.html (BTW ktoś wie jak rozumieć Kompatybilny z aplikacją na smartfon lub tablet ELITE "My training"?)
i chętnie zamknąłbym się w okolicach 5stów. Podobna cena: http://allegro.pl/elite-trenazer-novo-force-pack-3-gratisy-24h-cr-i4854924224.html różnią się czymś ważnym?
Ew. jeżeli szarpnęlibyśmy się na sprzęt w ok. 1k to czy lepiej zainwestować w wyświetlacz np. ( http://www.decathlon.pl/trenaer-elite-qubo-force-gel-digital--id_8315767.html ) czy w model z hydraulicznym oporem? (np. Hydromag).
Bierz najdrozszy na jaki Cie stac, do tego Zwift (http://zwift.com/) i ognia! :D
Najlepiej jakiegos fluida bo magnetyczne wyja jak komornik jadacy 500km/h po Prababce albo jak ja wczoraj jadac za kolarzami :mrgreen:
EDIT: Przy okazji - kto lata na tjublesach (czyt. tubeless :D)? Pewno cebulasty ;) Zastanawiam sie czy nie zrobic apgrejdu na testy.
MadOnion
14-12-2014, 10:51
Eeee dętki ma ;) ale plany są na przyszły sezon skosztować bezdętki!
Co do trenażera tez szukam ale nie mogę się ostatecznie zdecydować czy magnetyczny czy hydrauliczny.
Tobie to potrzeba trenazer na sok z cebuli :mrgreen: Magnetyczny mozna pokonac jak ktos ma noge jak komornik (czyt. wyjechac poza zakres obciazenia), z hydro trudniej ;) do tego hydro daje odczucia bardziej zblizone do drogowych, ale Tobie to w sumie bez roznicy chyba, ze przypniesz sie do trenazera i bedziesz zjezdzal po schodach :mrgreen: Ogolnie miejsce magnesow jest na lodowce :twisted: ale nawet tani magnetyczny trenazer bedzie dobry, zeby sobie pokrecic w chacie. Zawsze mozna kupic rolki i pocwiczyc balans (i przy okazji sie zabic) :twisted:
Oczywiscie podstawa do trenazera to wlasciwy kapec napedowy, bez tego ani rusz... Szkoda rolki, szkoda roweru, szkoda zycia.
hydra_nt
14-12-2014, 13:28
EDIT: Przy okazji - kto lata na tjublesach (czyt. tubeless :D)? Pewno cebulasty ;) Zastanawiam sie czy nie zrobic apgrejdu na testy.
Ja latać. Ale mam je założone w fulu - nie wiem czy o to Ci chodzi. Do lasu jak dla mnie to piękna sprawa. Ciśnienie 1,5-2 atm i jest rewelacyjnie. Przyczepność i amortyzacja - subiektywnie - lepsza niż dętka.
chudeusz
14-12-2014, 17:34
Może i głupie pytanie, ale na coś takiego zakładacie koszulki termokurczliwe czy to już nie wymaga dodatkowych egzorcyzmów? ?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4831136863
Ja latać. Ale mam je założone w fulu - nie wiem czy o to Ci chodzi. Do lasu jak dla mnie to piękna sprawa. Ciśnienie 1,5-2 atm i jest rewelacyjnie. Przyczepność i amortyzacja - subiektywnie - lepsza niż dętka.
Ja to raczej dla sportu niz z potrzeby bo wiesz, ze nie zjezdzam z asfaltu (czasem jakis ubity grunt albo remont drogi sie trafi ale nic poza tym). Chcialem po prostu zobaczyc z czym to sie je, na masie duzo nie zyskam, ale skoro mam fele tjublesredi to moge sprobowac jak kiedys przyjdzie szosa (zebym mial czym jezdzic jak sie okaze, ze zakleilem wszystko wlacznie z wolnobiegiem :mrgreen: :twisted:).
Może i głupie pytanie, ale na coś takiego zakładacie koszulki termokurczliwe czy to już nie wymaga dodatkowych egzorcyzmów? ?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4831136863
Mozna przedluzyc koszulka ale nie ma potrzeby bo koszulka jest glownie zamiast tego czerwonego diwajsu :twisted:
Komornik pojechal na Sleze i prawie wrocil na tarczy, a nie z tarcza... :* do wesela sie zagoi!
chudeusz
14-12-2014, 19:53
Ja chciałem polatać wokół swojej mieściny kilka kółek ale na dwóch pierwszych dwa razy pit stop na przystankach autobusowych a na trzecim awaryjny zjazd do domu... Wyszło niecałe 16km... Deszcz wygrał niestety ?
Może i głupie pytanie, ale na coś takiego zakładacie koszulki termokurczliwe czy to już nie wymaga dodatkowych egzorcyzmów? ?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=4831136863
Ja zakładam i obkurczam zapalniczką.
W obecnych pancerzach Jagwire dodali taką koszulkę na linkę w zestawie.
Dziś się udało wyjść z domu.
Około 30km po TPK.
Pozytywnie wyszły testy termosu/bidonu Elite i ocieplaczy na buty z Dectaholona za opkoło 50 zł (grubsze takie).
Ktoś może miał takie buty, cena niby ok choć używane więc się waham, znaczy bardziej to "używane" mnie nie przekonuje - może są jakieś preparaty odkażające:)
http://allegro.pl/buty-rowerowe-northwave-bloki-shimano-43-279mm-i4870718216.html
Jako alternatywa myślę o takich:
http://allegro.pl/buty-shimano-sh-mt53-czarne-44-bikestacja-i4889330131.html
też se dziś pohasałem
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/FzEFLWc-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/FzEFLWc.jpg)
MadOnion
14-12-2014, 23:21
Całkiem dobra pogoda jak na grudzień. ;)
Ja chciałem polatać wokół swojej mieściny kilka kółek ale na dwóch pierwszych dwa razy pit stop na przystankach autobusowych a na trzecim awaryjny zjazd do domu... Wyszło niecałe 16km... Deszcz wygrał niestety ?
Cienias :twisted:
Dziś się udało wyjść z domu.
Około 30km po TPK.
Pozytywnie wyszły testy termosu/bidonu Elite i ocieplaczy na buty z Dectaholona za opkoło 50 zł (grubsze takie).
Ktoś może miał takie buty, cena niby ok choć używane więc się waham, znaczy bardziej to "używane" mnie nie przekonuje - może są jakieś preparaty odkażające:)
http://allegro.pl/buty-rowerowe-northwave-bloki-shimano-43-279mm-i4870718216.html
Jako alternatywa myślę o takich:
http://allegro.pl/buty-shimano-sh-mt53-czarne-44-bikestacja-i4889330131.html
Bralbym nowe Szimano, uzywane buty to ZUO. Jak bidon/termos Elite? Napisz cos wiecej.
też se dziś pohasałem
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/FzEFLWc-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/FzEFLWc.jpg)
Najs! Pewnie ciezko sie jezdzi z tym kijkiem co wlazi w LD rog :mrgreen: W sumie polatalbym po czyms takim, ale niekoniecznie na szosie :mrgreen: czym robiles fote?
Całkiem dobra pogoda jak na grudzień. ;)
Nawet bardzo dobra. U mnie dzis ma byc 16st, jutro az 4 i to w najcieplejszym momencie ;)
adolfik9501
15-12-2014, 11:49
Ha! Odebrałem rower. Wychodzi na to, że dwa blaty z przodu mi spasują. Stary blat spiłowany i będzie robił za rockring (ech, te pourywane i pokrzywione zęby od rąbanki beskidzkiej). Trochę to dziwne bo 2x9 ale chodzi jak malina. Dopiję kawusię i idę pobiegać, ale jak pogoda się utrzyma to rower teren również ujrzy niedługo.
Cienias :twisted:
Bralbym nowe Szimano, uzywane buty to ZUO. Jak bidon/termos Elite? Napisz cos wiecej.
)
W sumie z butami doszedłem do takiego samego wniosku - nie zaryzykuję używki, to nie kurtka.
Co do bidonu - mi pasuje, to ta wersja z "nierdzewki", przy temperaturze w okolicach 0 (-1,+1) po 2 godzinach herbata była ciepła, bidon był zamocowany w rowerze więc pewnie w plecaku i owinięty szmatą byłoby wiele lepiej.
Więcej od niego nie oczekiwałem, jedyna "wada" to taka, że przez jakiś czas po napełnieniu nie można pić bo za gorąca więc trzeba by mieć kubek extra:)
To ten?
http://www.elite-it.com/en/products/bottles/thermal-bottles/deboyo
To ten?
http://www.elite-it.com/en/products/bottles/thermal-bottles/deboyo
Jo, to ten, a te 12H to chyba we Włoszech:)
MadOnion
15-12-2014, 15:49
Szkoda, że ta metalowa zakrętka nie jest jednocześnie kubkiem.
Odkrec gore i masz kubek ;) Wyglada niezle, ale w sumie wolalbym se wlac to na plecy i targac z rury zamiast za kazdym razem sie bawic... tylko pytanie jak cieple moge wlac plyny do buklakowego zbiornika kosmicznego!
Zamowilem Bontragery SR1, zobaczymy czy sie do czegos nadaja.
MadOnion
15-12-2014, 16:26
Jak nalejesz wrzątek to picie przez ten dziubek=poparzona japa, musze sprawdzić czy jak odkręcę zakrętkę czy zrobi się kubek ;) ale czuje ze to może działać :D
Bierz najdrozszy na jaki Cie stac, do tego Zwift (http://zwift.com/) i ognia! :D
Najlepiej jakiegos fluida bo magnetyczne wyja jak komornik jadacy 500km/h po Prababce albo jak ja wczoraj jadac za kolarzami :mrgreen:
EDIT: Przy okazji - kto lata na tjublesach (czyt. tubeless :D)? Pewno cebulasty ;) Zastanawiam sie czy nie zrobic apgrejdu na testy.
Faktycznie taka duża różnica w głośności? Próbowałem znaleźć jakieś testy z dB ale nic z elite nie było; ale moze ktoś z Was sie natknął?
W środę moze podjade do jednego sklepu przetestować to napisze.
Zwift wyglada zachęcająco ale żona raczej nie bawi sie w takie rzeczy a zreszta jak kupimy hydro to bedą to modele bez czujników.
MadOnion
15-12-2014, 16:39
Cichy będzie elite turbo muin
chudeusz
15-12-2014, 18:24
Sam jesteś cienias ?. Dzisiaj się ciutkę zrehabilitowałem i wykręciłem 60 ?
To ten?
http://www.elite-it.com/en/products/bottles/thermal-bottles/deboyo
BPA free ?
W technical sheet na tej stronie napisali, że si.
drogi, ale może jakiś tańszy termo bym se zanabył strasznie zimne pićko się robi w biedonie, polecicie coś termo bpa free niedrogo 500 ml z zatyczką na ustnik ?
Cichy będzie elite turbo muin
Poza zasięgiem :(
zresztą dla mnie nie musi być najcichszy na świecie; oczekuję tylko żeby można pojeździć wieczorkiem i nie narazić się na niezapowiedzianą wizytę sąsiadów..
Ciekawy jestem czy faktycznie te magnetyczne aż tak bardzo hałasują..
Za ok. 1k zł. (nasz max) można by już mieć jakieś pomiary.
Ok
Znalazłem chyba to czego chcę, jeśli chodzi o buty:
http://www.mavic.com/footwear-mtb-alpine-1#.VI9F_iuG98c
Zawsze miałem shimano (takie najtańsze), ale zaryzykuję z tymi powyżej.
Poza zasięgiem :(
zresztą dla mnie nie musi być najcichszy na świecie; oczekuję tylko żeby można pojeździć wieczorkiem i nie narazić się na niezapowiedzianą wizytę sąsiadów..
Ciekawy jestem czy faktycznie te magnetyczne aż tak bardzo hałasują..
Za ok. 1k zł. (nasz max) można by już mieć jakieś pomiary.
Dla mnie kręcenie w miejscu wymaga żelaznej psychiki, jest to tak nudne, że dla mnie niemożliwe-podziwiam tych co mogą tak systematycznie.
Wolę wydać te pieniądze na ciuchy do jazdy jak zimno, oczywiście nie przejadę może tyle co w domu, ale dla mnie wiele większa frajda i na stacjonarnym po 2/3 razach w ogóle bym nie jeździł.
Jeszcze te "wirtualne" to może jakaś opcja, ale znów bardzo droga...
MadOnion
15-12-2014, 23:54
Poza zasięgiem :(
zresztą dla mnie nie musi być najcichszy na świecie; oczekuję tylko żeby można pojeździć wieczorkiem i nie narazić się na niezapowiedzianą wizytę sąsiadów..
Ciekawy jestem czy faktycznie te magnetyczne aż tak bardzo hałasują..
Za ok. 1k zł. (nasz max) można by już mieć jakieś pomiary.
No to Qubo Fluid za ok. 900 albo hydromag za 1000, a może tacx vortex smart 1500 z realem :p
Kolega ma trochę racji trenażer jest mega nudny, kasę można przeznaczyć na zimowe ciuchy i kręcić na powietrzu z tym, że nie zawsze jest pogoda np. Może padać deszcz, Albo nie każdy lubi jeździć po zmroku. To są takie dylematy przed zakupem trenażera ;)
Dla mnie kręcenie w miejscu wymaga żelaznej psychiki, jest to tak nudne, że dla mnie niemożliwe-podziwiam tych co mogą tak systematycznie.
Wolę wydać te pieniądze na ciuchy do jazdy jak zimno, oczywiście nie przejadę może tyle co w domu, ale dla mnie wiele większa frajda i na stacjonarnym po 2/3 razach w ogóle bym nie jeździł.
Jeszcze te "wirtualne" to może jakaś opcja, ale znów bardzo droga...
Dokładnie; zawsze szydziłem z ergometrów, bieżni i innych podobnych wynalazków, ale sprzęt jest dla małżonki, która ma żelazną psychikę :) Osobiście pomimo braku rowerowej odzieży zimowej jeżdżę niezależnie od temp na zew. powstrzymuje mnie tylko śnieg.
MadOnion, jeżeli brać pod uwagę hydrauliki to dokładnie tylko Fluid lub Hydromag, ale czy faktycznie magnetyczne są aż o tyle głośniejsze żeby je całkiem skreślić?
Pamietajcie, ze trenazer sluzy do treningu (jak sama nazwa wskazuje), a nie do krecenia 'tak o' bo tak o to se mozna robic rowerek lezac na plecach :twisted: Dobrze jest sobie przygotowac jakis program treningowy i go wykonywac - wtedy nie trzeba zelaznej psychiki, bo jezeli trenazer ma byc do krecenia byle jak i bez zadnego celu to z gadzetu robi sie po prostu droga podstawka pod rower i wtedy faktycznie trzeba byc twardym, zeby sie zmusic do jazdy dluzszej niz 5min ;)
JAP calkiem nie musisz skreslac, ale jak mozesz dolozyc do hydro to bierz.
Ja sie zaczynam rozgladac za zestawem geje+buty do szosy. Na zapas :twisted:
JAP calkiem nie musisz skreslac, ale jak mozesz dolozyc do hydro to bierz.
To nie jest kwestia dołożenia; bardziej wyboru pomiędzy fluidem/hydro, które (ponoć) są ciche a qubodigitalem, który ma konsolę ułatwiającą realizowanie programów treningowych.
MadOnion
16-12-2014, 07:03
Mnie właśnie Qubo Digital bardzo kusi, biorę jeszcze pod uwagę Tacx i-Vortex albo smart, u południowych sąsiadów jakieś lepsze ceny mają niż u nas ;>
Swiat sie konczy ;)
http://www.bikeradar.com/road/news/article/katy-perrys-custom-avanti-inc-2-43223/
MadOnion
16-12-2014, 07:46
Swiat sie konczy ;)
http://www.bikeradar.com/road/news/article/katy-perrys-custom-avanti-inc-2-43223/
Jest piękny! ; )
chudeusz
16-12-2014, 08:00
łał ?
łał ?
Sugeruje, zebys przestal uzywac swoich dziwnych emotek, ktore nawet sie nie wyswietlaja jak nalezy :twisted:
chudeusz
16-12-2014, 09:39
?
Kolega to aby większych problemów nie ma?
superkomornik
16-12-2014, 09:44
?
;)
o takie se kupię i będzie można kawę w góry zabrać ze sobą
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/ringostar023-2.jpg
źródło (http://www.designboom.com/cms/images/z101/ringostar023.jpg)
MadOnion
16-12-2014, 10:09
o takie se kupię i będzie można kawę w góry zabrać ze sobą
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/ringostar023-2.jpg
źródło (http://www.designboom.com/cms/images/z101/ringostar023.jpg)
Przy Twoim stylu jazdy to kawa by długo w kubku nie gościła :P
Sugeruje, zebys przestal uzywac swoich dziwnych emotek, ktore nawet sie nie wyswietlaja jak nalezy :twisted:
?
Dawid Podsiadło - Trójkąty i kwadraty :P
superkomornik
16-12-2014, 10:40
Znalazłem korbę dla Shaolina ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10846262_723980021032116_1021972532571009006_n.jpg ?oh=e763ef3ebccb9acbe6a9119f3bd76184&oe=553D228D&__gda__=1430519633_233901c00e07e9b23832c09014b7178 1)
?
Kolega to aby większych problemów nie ma?
Mam sie bac czy o co chosi? :twisted:
Przy Twoim stylu jazdy to kawa by długo w kubku nie gościła :P
Dlatego ma zamkniete kubaski :twisted: Do tego daja +5 do hipsteriozy.
Dawid Podsiadło - Trójkąty i kwadraty :P
Rafal SzalonaCebula - Iksy i elipsy :twisted:
chudeusz
16-12-2014, 10:48
Już nie udawaj takiego płochliwego ?
MadOnion
16-12-2014, 11:10
Ty lepiej patrz co dostaniesz pod choinkę jak SMOG pozwoli ; )
Ja czy chudeusz? On dostanie rozge co najwyzej za te swoje kwadraty :twisted:
EDIT:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/cannondalefactorytour200528-2.jpg
źródło (http://www.vintagecannondale.com/cannondale/Cannondale%20Factory%20Pix/cannondale-factory-tour2005-28.jpg)
chudeusz
16-12-2014, 11:29
Może być i rózga, wybredny nie jestem.... A prezencik sam sobie kupiłem ?
Nie wiem jakie kwadraty tam widzicie ale u mnie nic takiego nie widać... Może nie biorę tego co Wy? ?.... Albo dlatego że korzystam z tego forum tylko przez tapatalk a tu wygląda wszystko normalnie
MadOnion
16-12-2014, 11:34
Ja też nie widzę ale nic nie gadałem bo myślałem że tylko ja tak mam : )
Shao co to za wybryk natury :twisted:
Wygląda jak gitara Pat'a Metheny ; )
Ja też nie widzę ale nic nie gadałem bo myślałem że tylko ja tak mam : )
U mnie jest jakiś kwadracik z literkami i cyferkami w środku - myślałem, że to czytelne tylko dla wtajemniczonych :)
A to co Shao pokazał to chyba 100+ do lansu bo licząc kółeczka straszny opór toczenia - i na zakręcie pięcioślad :)
To rower chudeusza :mrgreen:
chudeusz
16-12-2014, 13:18
Ale się tacie humor wyostrzył na stare lata ?...
MadOnion
16-12-2014, 13:22
Tato zawsze był znany z ostrego, ciętego języka ;> długo przed tym jak wynaleziono takie rowery, takie fora ... zanim kobiety zaczęły się malować itd :mrgreen:
Wracając do tematu trenażera:
Tacx Satori Smart (http://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_akcesoriow/13429/test_trenazera_tacx_satori_smart)
...
Wracając do tematu trenażera:
Tacx Satori Smart (http://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_akcesoriow/13429/test_trenazera_tacx_satori_smart)
Chyba gość czyta forum - akurat dziś opublikowali :)
.. i chyba bardzo lubi Tacxa..
Jak czytam takie peany to się zastanawiam czy to test czy reklama producenta :???:
Tak czy owak opcja ciekawa; mam nadzieję, że w sklepie, do którego wybieram się (jednak) w czwartek będą mieli egzemplarz pokazowy. Chętnie porównam z Elite Digitalem i Fluidem (hydromagi mają tylko zapakowane :(
Bajery bajerami ale "poziom hałasu na akceptowalnym poziomie" autora artykułu może okazać się dla mnie nieco innym poziomem..
MadOnion
16-12-2014, 20:26
No to zdaj relacje ;)
Masz problemy w peletonie? Wsiowe burki za mocno kąsają w łydkę? A może kolega właśnie kupił sobie rower o którym zawsze marzyłeś?
http://vader.joemonster.org/upload/qox/130861071a230591912_rewolwer_dla_ko.jpg
źródło (http://vader.joemonster.org/upload/qox/130861071a230591912_rewolwer_dla_ko.jpg)
No to zdaj relacje ;)
ofkoz :)
http://road.cc/content/news/138989-we-pick-roadccs-top-10-videos-2014-watch-them-all-here
;)
Tomek ile chcesz za ten rewolwer? :mrgreen:
JAP wrzuc se appke na tel do pomiaru dB i sprawdz, ktore glosniejsze :mrgreen:
Świetny pomysł!
Apka już jest :)
przypadkiem trafiłem jeszcze na takie cuś: http://allegro.pl/trenazer-cycleops-fluid2-hydrauliczny-cichy-gratis-i4868703673.html
dla mnie jednak, nawet jeżeli jest lepszy od elite to ew. problemy z serwisem odstraszają
To czekamy na wyniki pomiarow ;) A ja se cos zamowilem do grata, pozniej pokaze co :twisted: komornik sie ukrywa, Damian wracaj do nas :*
Dzisiaj jezdzili od 6:30 (przynajmniej tak planowali), ale o tej porze bylo na minusie. Dobrze, ze spalem :mrgreen:
chudeusz
17-12-2014, 08:53
Cienias ?
Wziąłem wolne miał być rowerze a tu pada deszcz ze śniegiem. Idę do roboty.
Cienias ?
Nie musisz tak mowic o sobie, przeciez dajesz rade!
Wziąłem wolne miał być rowerze a tu pada deszcz ze śniegiem. Idę do roboty.
Ja moze wyjde po robocie, bo pogoda caly czas niezla choc caly czas zimno ;)
chudeusz
17-12-2014, 09:33
Mistrz ciętej riposty ?
zimno ;)
Zimno jest pojęciem względnym ;)
chudeusz
17-12-2014, 10:49
O to to właśnie... Komornik marznie w palce przy +15 a inni przy 0 stopniach jeżdżą w sandałach ?.... A jeszcze inni szukają wymówki że zimno ?
W Radomiu poszli śladem Wrocławia...
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20141216%2FPOWIAT0206%2F141219407
Co za jełopy tam siedzo?!?
Otwieram biznes barierkowy bo widze, ze dobry rynek nam sie tworzy w PL... :mrgreen: a trasa dobra do cyclocrossu :D
superkomornik
17-12-2014, 14:07
To pewnie dla tych z bmx zeby atakować barierki pegami ;)
Taa, grindy długości kilku km.
Przy okazji, jeżeli chodzi o barierki koło Wrocławia, to gmina Trzebnica się tak wykazała, nie Wrocław.
Dla kolegów co tu gumowe lale kupują, taki mały teaser.
52UxUyXVzbc
Panią po prawej powinni lepiej oświetlić, bo zwłaszcza w szerokich ujęciach wygląda jak nieodblokowana postać w grach komputerowych. ;)
schwepes
17-12-2014, 23:09
na moich zajęciach ze spinningu tak nie jest :(
Jakby mi sie ktos tak telepal przed nosem to bym go znokautowal :twisted:
Tomek gratulacje za PRa, komornik moze isc na emeryture. Przyszly kapcie, calkiem lekkie jak na druty, wygladaja jak detki :mrgreen: niezla mieszanka = pewnie wystarcza na tydzien, ale zobaczymy. Moze dzisiaj zrobie krotkiego testa, zalezy kiedy wyjde z roboty.
na moich zajęciach ze spinningu tak nie jest :(
Człowiek uczy się całe życie - za moich czasów "spinnig" kojarzył się z kawałkiem drewna, żyłki, haczykiem, glizdami i oczywiście H2O... :)
wolnyslimak
18-12-2014, 14:37
W Radomiu poszli śladem Wrocławia...
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20141216%2FPOWIAT0206%2F141219407
Co za jełopy tam siedzo?!?
Właśnie pan z Mzdik powiedział w znanej telewizji informacyjnej, że to błąd w sztuce i wykonawca zostanie zobowiązany do demontażu większości barierek na trasie rowerowej. Na własny koszt oczywiście. Takie "Bareizmy" to chyba tylko w Polsce.
To pewnie dla tych z bmx zeby atakować barierki pegami ;)
Świetny pomysł:)
Jakim trzeba być idiotą aby wmawiać ludziom, że to dla ich bezpieczeństwa!! Już sobie wyobrażam mijających się rowerzystów, którzy zaczepiają kierownicami o barierki lub o siebie samego. Brak marginesu bezpieczeństwa na bank by do tego doprowadził.
Człowiek uczy się całe życie - za moich czasów "spinnig" kojarzył się z kawałkiem drewna, żyłki, haczykiem, glizdami i oczywiście H2O...
Andrzej bo tak jest, przeciez widzisz, ze to co uprawia schwepes to jakis sport dla dziewczyn :mrgreen:
Boryszuk
18-12-2014, 15:02
Człowiek uczy się całe życie - za moich czasów "spinnig" kojarzył się z kawałkiem drewna, żyłki, haczykiem, glizdami i oczywiście H2O... :)
Ja nigdy nie potrzebowalem wymowek zeby z chlopakami sie wodki napic ;)
MadOnion
18-12-2014, 15:10
Gdzie i o której!?
chudeusz
18-12-2014, 15:33
U Ciebie za godzinę ??
Ja nigdy nie potrzebowalem wymowek zeby z chlopakami sie wodki napic ;)
Dobrze, ze nie z chlopakiem ;)
Zrobilem mikrozmiane w gracie, ucialem cale 60g - bede jezdzil na samych detkach :mrgreen: Test w sobote, moze nie zgine.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/RzuRtg-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img661/8064/RzuRtg.jpg)
:twisted:
dojszło ;D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/1xksHp2-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/1xksHp2.jpg)
Shao! Nareszcie! Gratulacje! :D
chudeusz
18-12-2014, 18:06
Ja bym z gratulacjami zaczekał do soboty ?. Wczoraj założyłem przerzutkę slx662. Skusił mnie cały ten "szadoł" jednak a że parcia na logo XT nie mam to wybrałem tańszą opcję ;). Miałem zaczekać aż zamówię nowe linki i pancerze ale nie wytrzymałem i założyłem na starych szrotach. Jak na zdezelowane pancerze, za krótko ucięte i starą zaśniedziałą ciutkę linkę to działa to zajepiście ?.
Tomek gratulacje za PRa, komornik moze isc na emeryture.
Dzięki, w tym wypadku PR to chyba Przypadkowy Rezultat. Nie mam pojęcia jak ja to wykręciłem, jechałem do fabryki jak co dzień. Może jakoś mocniej wiało akurat, nie wiem, przepraszam. :mrgreen:
Fajne kapcie, życzę suchego podłoża. ;)
A co to?
Rokszok rewelacja
Rokszok rewelacja
Ooo, bajer. Nie mogłem doczytać na focie. Zacny sztuciec, zacny. Zazdraszczam. :-)
http://www.liveleak.com/view?i=7df_1418762093
Aua. Mam nadzieję, że rower cały ;)
superkomornik
18-12-2014, 21:21
Przeca widać że kiera odpadła ;)
Ale tylne światełko działa :mrgreen:
Przetestowany. Dużo fajniejszy niż to drewno com miał.
chudeusz
18-12-2014, 21:29
A to ci peszek!
superkomornik
18-12-2014, 21:30
A coś miał? Buk, sosnę czy co?
chudeusz
18-12-2014, 21:36
Brzozę ?
superkomornik
18-12-2014, 21:40
Brzoza sztywna, to fakt. aż samolot rozcięła na pół.
Mi brzoza rozciela kośc nosową (https://www.youtube.com/watch?v=t9cc9b_x3es&list=PL8ZMlW0oAUXN6zDR4UUcmfBpFSglMwx0X&index=23). Na jakiś czas muszę sobie odpuścić rowerowanie...
chudeusz
18-12-2014, 21:44
Ooops! To Twoje akrobacje? Całyś?
superkomornik
18-12-2014, 21:48
Niestety moje i niestety jestem w kilku kawałkach. Czekam aż ubezpieczyciel zasponsoruje mi serwis.
Na szczęście nos nie jest potrzebny do pedałowania, owiń taśmą izolacyjną i do przodu ;)
Niestety moje i niestety jestem w kilku kawałkach. Czekam aż ubezpieczyciel zasponsoruje mi serwis.
O kurna, to nie fajnie :(
Szybkiego powrotu do zdrowia w takim razie.
chudeusz
18-12-2014, 21:55
O w mordę! Współczuję.... Zdrowiej chłopie ;)
Damian, szybkiego poskładania w całość, hojnego ubezpieczyciela i mega sponsoringu od wiadomego sklepu.
Jazda na rowerze nie należy do sportów urazowych jak to zwykł mawiać mój kolega. Chyba, że nie wytrzymasz presji. Kuruj się szybko, teraz i tak pogoda zduppingowa. Dolne rejony mojego mieszczucha pokrywa już szczelna skorupa syfu.
Niestety moje i niestety jestem w kilku kawałkach. Czekam aż ubezpieczyciel zasponsoruje mi serwis.
u, to wracaj do zdrowia szybko. życzę
MadOnion
18-12-2014, 22:30
A co konkretnie się stało? Huh lipa.
Chaos a jak nowy wideł? Co miałeś wcześniej ?
jeszcze nie wiem jak, pierwsze wrażenie pozytywne, na razie małą rundkę w ciemności, trochę i niedopompowałem ... fane jest 120/150, pyk i łatwiej pod górę ... tam jest jeszcze jedne pokrętak ale nie wiem jeszcze do czego
poprzedni to epixon 140
edyta: pykłem piwo na dębowcu w nadrodę za dobrze przeprowadzoną operację zmiany i nie umim pisać*;)
edyta: pykłem piwo na dębowcu w nadrodę za dobrze przeprowadzoną operację zmiany i nie umim pisać*;)
Ostro chlejesz:)
MadOnion
18-12-2014, 23:24
Podzielić się! ;) szybko póki tata śpi ;)
chudeusz
18-12-2014, 23:26
Tata nie śpi, On czuwa ?
dojszło ;D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/1xksHp2-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/1xksHp2.jpg)
Uadne! Daj dotknac :D
Ja bym z gratulacjami zaczekał do soboty ?. Wczoraj założyłem przerzutkę slx662. Skusił mnie cały ten "szadoł" jednak a że parcia na logo XT nie mam to wybrałem tańszą opcję ;). Miałem zaczekać aż zamówię nowe linki i pancerze ale nie wytrzymałem i założyłem na starych szrotach. Jak na zdezelowane pancerze, za krótko ucięte i starą zaśniedziałą ciutkę linkę to działa to zajepiście ?.
Jak zwykle wszystko na odwrot :razz: ale ok, jak juz masz nowa przerzutke to chociaz zmien te liny i pancerze bo trzeba bedzie Cie usunac z tego watku :twisted:
Dzięki, w tym wypadku PR to chyba Przypadkowy Rezultat. Nie mam pojęcia jak ja to wykręciłem, jechałem do fabryki jak co dzień. Może jakoś mocniej wiało akurat, nie wiem, przepraszam. :mrgreen:
Wybaczamy ;)
Fajne kapcie, życzę suchego podłoża. ;)
To Bontrager SR1, malo info na necie ale byly w ok cenie na taobao, wiec dam Wam znac czy sie do czegos nadaja ;) mejd in Taiwan ;)
Ooo, bajer. Nie mogłem doczytać na focie. Zacny sztuciec, zacny. Zazdraszczam. :-)
Jeszcze nie kupiles? :mrgreen:
http://www.liveleak.com/view?i=7df_1418762093
Aua. Mam nadzieję, że rower cały ;)
Widze, ze popularny filmik sie zrobil. Nie chcialbym zaliczyc takiego dzwona.
Brzoza sztywna, to fakt. aż samolot rozcięła na pół.
Mi brzoza rozciela kośc nosową (https://www.youtube.com/watch?v=t9cc9b_x3es&list=PL8ZMlW0oAUXN6zDR4UUcmfBpFSglMwx0X&index=23). Na jakiś czas muszę sobie odpuścić rowerowanie...
Do wesela sie zagoi :*
Jazda na rowerze nie należy do sportów urazowych jak to zwykł mawiać mój kolega. Chyba, że nie wytrzymasz presji. Kuruj się szybko, teraz i tak pogoda zduppingowa. Dolne rejony mojego mieszczucha pokrywa już szczelna skorupa syfu.
Zaden sport nie jest urazowy dopoki sie nie popsujesz :mrgreen:
A co konkretnie się stało? Huh lipa.
Chaos a jak nowy wideł? Co miałeś wcześniej ?
Cisnal na zablokowanym widle i go podbilo na drugi krag, a reszte widac na filmie ;)
Tata nie śpi, On czuwa ?
Ktos musi.
Mialem jezdzic w tygodniu ale w pracy urwanie zadka, w chacie trzeba sprzatac... jutro pojde z chlopakami ;)
MadOnion
19-12-2014, 07:50
Shao czuwa nawet jak nie śpi ; )
chudeusz
19-12-2014, 07:58
Zdolny ?. Jak nie będzie padało to dzisiaj po pracy sobie wyskoczę na jakąś rundkę. Nie wiem jak u Was ale u mnie o 6 rano było 10stopni ?. Tylko wieje mało łba nie urwie ?
Shao czuwa nawet jak nie śpi ; )
Albo spie nawet jak czuwam :D
Zdolny ?. Jak nie będzie padało to dzisiaj po pracy sobie wyskoczę na jakąś rundkę. Nie wiem jak u Was ale u mnie o 6 rano było 10stopni ?. Tylko wieje mało łba nie urwie ?
U mnie tez 10st, nie zgapiaj!
dojszło ;D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/1xksHp2-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/1xksHp2.jpg)
aż miło będzie pobrudzić ;)
Brzoza sztywna, to fakt. aż samolot rozcięła na pół.
Mi brzoza rozciela kośc nosową (https://www.youtube.com/watch?v=t9cc9b_x3es&list=PL8ZMlW0oAUXN6zDR4UUcmfBpFSglMwx0X&index=23). Na jakiś czas muszę sobie odpuścić rowerowanie...
a na wigilijnym stole tyle fajnych zapachów zapewne będzie..., życzę szybkiego powrotu do zdrowia
Andrzej bo tak jest, przeciez widzisz, ze to co uprawia schwepes to jakis sport dla dziewczyn :mrgreen:
ach ta dzisiejsza młodzież :)
http://www.liveleak.com/view?i=7df_1418762093
Aua. Mam nadzieję, że rower cały ;)
a to dlatego, że rower jako pojazd za cichy jest... a na poważnie kontakt z przyrodą jak najbardziej na tak ale nie aż tak bliski :shock:
a co do pogody to piękny listopad mamy tego grudnia - jak w piosence "ciągle pada"...
wolnyslimak
19-12-2014, 09:13
Brzoza sztywna, to fakt. aż samolot rozcięła na pół.
Mi brzoza rozciela kośc nosową (https://www.youtube.com/watch?v=t9cc9b_x3es&list=PL8ZMlW0oAUXN6zDR4UUcmfBpFSglMwx0X&index=23). Na jakiś czas muszę sobie odpuścić rowerowanie...
Tak na prostej drodze się wyłożyć? Co tam się stało? Mam nadzieję, że rower i Ty w miarę cały? Masz ubezpieczenie od sportowej jazdy na rowerze? Jest coś takiego?
jeszcze nie wiem jak, pierwsze wrażenie pozytywne, na razie małą rundkę w ciemności, trochę i niedopompowałem ... fane jest 120/150, pyk i łatwiej pod górę ...
Ten pyk to przy kierownicy czy musisz sięgać do goleni amora? Ja mam przy goleni regulację i muszę powiedzieć, że rozwiązanie jest lipne. Zawsze szkoda mi czasu tam gmyrać i wdrapuję się na 150mm. Za to zacząłem używać częściej blokady tyłu.
chudeusz
19-12-2014, 09:27
Panowie, linki nierdzewne czy teflonowe? Różnica w cenie niewielka. Warto parę pln dołożyć do teflonowych czy to tylko chłyt marketingoły? ?
nikoniarz
19-12-2014, 09:31
Do "pelnych" pancerzy teflonowane, do pozostalych nierdzewki. Takie moje doswiadzenie.
wolnyslimak
19-12-2014, 09:34
Panowie, linki nierdzewne czy teflonowe? Różnica w cenie niewielka. Warto parę pln dołożyć do teflonowych czy to tylko chłyt marketingoły? ?
Linki i pancerze to bardzo ważny element "skrzyni biegów". Ja wolałbym dołożyć. W teorii teflon ma zmniejszyć tarcie i wpłynąć na lepszą zmianę biegów. Ważne też albo i ważniejsze są dobre, uszczelnione pancerze.
chudeusz
19-12-2014, 09:43
Końcówki z noskami chcę pozakładać. Spory odcinek linki jest bez pancerza właśnie.
wolnyslimak
19-12-2014, 09:52
Końcówki z noskami chcę pozakładać. Spory odcinek linki jest bez pancerza właśnie.
Ja na takie "puste" odcinki mam założone cienkie rureczki na linkę. Nie wiem czy to się fachowo jakoś nazywa? Cienka, przezroczysta rureczka, która jest założona na linkę pomiędzy odcinkami pancerza. Tylko oczywiście na proste odcinki linki, np. pod górną rurą ramy.
chudeusz
19-12-2014, 10:00
Tak wiem, przy hamulcu tylnym mam założoną koszulkę termokurczliwą. Gorzej z linką przerzutki bo idzie po ślizgu i tam nic nie wsadzę. Ewentualnie na końcówkę z noskiem założę dłuższy odcinek koszulki aż do samego ślizgu a tam już będzie sama linka.
Z cyklu pytań okołorowerowych:
Używa, lub używał ktoś kamerkę Garmina VIRB (bądź VIRB Elitte)?
Panowie, linki nierdzewne czy teflonowe? Różnica w cenie niewielka. Warto parę pln dołożyć do teflonowych czy to tylko chłyt marketingoły? ?
Ja zawsze biore teflony, a jak nie ma to szlifowane nierdzewy.
Andrzej ja uzywam SJ4000 (klon GoPro), polecam do zabawy (ale kup z ebay/aliexpress bo w PL marza 104324240%).
superkomornik
19-12-2014, 10:19
Dzięki chłopaki za dobre słowo.
Ubezpieczenie jest, wywróciłem się trochę z mojej winy, trochę z okoliczności przyrody a wszystko połączył mój wszechobecny pech.
Rower, poza jakimiś rysami, w zasadzie cały. Musze sprawdzić tylko czy tylna przerzutka i blat się nie pogieły.
MadOnion
19-12-2014, 10:29
Chudeusz odda Tobie swoją przerzutkę ; )
Andrzej ja uzywam SJ4000 (klon GoPro), polecam do zabawy (ale kup z ebay/aliexpress bo w PL marza 104324240%).
Ale nie mam konta ani na ebay-u ani na aliespressie.
Ps. Wiele za esjotkę u Ciebie w Chinach?
Ten pyk to przy kierownicy czy musisz sięgać do goleni amora? Ja mam przy goleni regulację i muszę powiedzieć, że rozwiązanie jest lipne. Zawsze szkoda mi czasu tam gmyrać i wdrapuję się na 150mm. Za to zacząłem używać częściej blokady tyłu.
przy goleni, sięgam spokojnie ręką, nie wyściguję się więc parę sekund nie robi mi różnicy, zresztą pod lekkie można spokojnie na pełnym podjechać, gorzej jak zrobi się naprawdę (140 mi podrywało i musiałem się wychylać) ale to już przetestuję jutro
Ale nie mam konta ani na ebay-u ani na aliespressie.
Ps. Wiele za esjotkę u Ciebie w Chinach?
Aktualnie ~280 czy cos w tej okolicy.
MadOnion
19-12-2014, 10:49
Aktualnie ~280 czy cos w tej okolicy.
~ 280 taobao... dziwna waluta :P
280kg cebuli (biorac pod uwage, ze 1kg = 1zl :twisted:).
MadOnion
19-12-2014, 11:00
Cebula droższa niż jaja!
wolnyslimak
19-12-2014, 11:07
przy goleni, sięgam spokojnie ręką, nie wyściguję się więc parę sekund nie robi mi różnicy, zresztą pod lekkie można spokojnie na pełnym podjechać, gorzej jak zrobi się naprawdę (140 mi podrywało i musiałem się wychylać) ale to już przetestuję jutro
Tak z ciekawości ile ważysz i ile dajesz PSI w amory? Ja ważę 78-80kg i na przedzie mam 85PSI a tył to jakieś 150. Dla większości moich znajomków to jest za twardo ale raczej nikt z nich nie robi drop'ów na płaskie, a ja tak:). Jeździsz na dętkach czy mleczko? Ja jak napisałem zmiany skoku na przedzie nie używam wcale. Zajmuje to za dużo czasu. Jeśli już to dobrym pomysłem wydaje się blokada z kierownicy ale ja takowej nie mam.
MadOnion
19-12-2014, 11:17
... kierownicy ale ja takowej nie mam.
a siodełko ? ; )
wolnyslimak
19-12-2014, 11:21
a siodełko ? ; )
Hmmm? Blokady na siodełku też nie mam. A Ty masz?
Rafal pytal czy masz siodelko w ogole :twisted:
Aktualnie ~280 czy cos w tej okolicy.
Czyli prawie połowa - kuszące...
Kuchnia a ja taki zacofany nie posiadam karty kredytowej...
wolnyslimak
19-12-2014, 11:46
Rafal pytal czy masz siodelko w ogole :twisted:
To w takim razie pytanie z tyłka chyba wyciągnięte? To MTB nie trial!
Czyli prawie połowa - kuszące...
Kuchnia a ja taki zacofany nie posiadam karty kredytowej...
Cena super. Też bym kupił. I też nie mam karty kredytowej :)
To sobie konto na PayPalu załóżcie.
To w takim razie pytanie z tyłka chyba wyciągnięte? To MTB nie trial!
Rzekłbym, że to śliski temat ;)
To sobie konto na PayPalu załóżcie.
Jest to jakiś sposób - trza to jakoś ogarnąć...
Cena super. Też bym kupił. I też nie mam karty kredytowej :)
to może jakieś wspólne zamówienie...
Najlepiej byłoby wyprawić Marcina w podróż powrotną - ale z tego co słyszałem to nie będzie tak wkrótce :(
Czyli prawie połowa - kuszące...
Kuchnia a ja taki zacofany nie posiadam karty kredytowej...
Nie potrzebujesz karty kredytowej. Mooooze moge Ci zalatwic, zalezy na kiedy to potrzebujesz, jak na jutro to niezbyt ;) ale po nowym roku, jest szansa ze tak. Oczywiscie ja sie nigdzie nie wybieram ale moze ktos przyjedzie i bedzie mogl zabrac, tylko nie liczcie na to, ze kupie 20 sztuk ;)
To w takim razie pytanie z tyłka chyba wyciągnięte? To MTB nie trial!
Lepiej pytanie niz sztyca :mrgreen:
chudeusz
19-12-2014, 12:16
Lepiej pytanie niz sztyca :mrgreen:
Hahaha :mrgreen:
wolnyslimak
19-12-2014, 12:17
...Lepiej pytanie niz sztyca :mrgreen:
Ja tam nie wiem? Ja pedałuje tylko na rowerze.
Czyli prawie połowa - kuszące...
Kuchnia a ja taki zacofany nie posiadam karty kredytowej...
Do tej połowy, dorzucie jeszcze na wiaderko bakterii :-) ładowarkę. Stówka dojdzie. Z foxoffer, szpej szedł dwa tygodnie.
Shao, jaką bierzesz prowizję i dlaczego tak dużo? ;)
Do tej połowy, dorzucie jeszcze na wiaderko bakterii :-) ładowarkę. Stówka dojdzie. Z foxoffer, szpej szedł dwa tygodnie.
Foxoffer tez ok. To moze Ty im zamow i niech sie z Toba rozliczaja, zawsze to prosciej ;)
Shao, jaką bierzesz prowizję i dlaczego tak dużo? ;)
Nie biore zadnej ale chyba zaczne :twisted:
Foxoffer tez ok. To moze Ty im zamow i niech sie z Toba rozliczaja, zawsze to prosciej ;)
Nie biore zadnej ale chyba zaczne :twisted:
A to paypal gryzie? KK też żaden problem, można virtualną do internata zrobić, nawet konto nie potrzebne.
Dobranoc, idę lulu.
Nie wiem czy gryzie bo ja uzywam alipay, a nie jakiegos badziewia :mrgreen:
Czy to jest to?
http://www.foxoffer.com/sj4000-full-hd-waterproof-action-helmet-camera-p-659.html#.VJP-A5AA
Tak, teraz nawet dobra cena, pewnie na swieta. Brac!
Dobra, to bierz. Kiedy będzie u mnie? ;)
Na ile to jest niezawodne? Bo jak sie domyslam jeśli sie wykrzaczy to mogę pewnie jedynie na półce postawić jako eksponat? Czy jest jakiś serwis tego gdzieś? W Chinach? :)
Moja dziala bez problemow, wiec nie wiem jak bardzo jest zawodne. Jak sie kiedys zepsuje to Ci powiem ;)
Nie potrzebujesz karty kredytowej. Mooooze moge Ci zalatwic, zalezy na kiedy to potrzebujesz, jak na jutro to niezbyt ;) ale po nowym roku, jest szansa ze tak. Oczywiscie ja sie nigdzie nie wybieram ale moze ktos przyjedzie i bedzie mogl zabrac, tylko nie liczcie na to, ze kupie 20 sztuk ;)
Brzmi nieźle - przypomnę się "za" rok :)
Lepiej pytanie niz sztyca :mrgreen:
Zaiste, choć czasami pytanie też może być ostre jak brzytwa ;)
Za wolno piszę na klawiaturze - To ja też poproszę :)
Dobra, cos wykombinujemy skoro szymony postanowil zostac lobuzem i nie chce pomoc :mrgreen:
Zwazylem grata po zmianie kapci i siodelka (kapcie nowe, siodelko stare - deska zostaje na lato) -> 9800g. Ujdzie jak na rame 5kg :mrgreen: ale oczywiscie moge sie zamienic z cebulastym Rafalem na rowery... :mrgreen:
Zrobilem test na parkiecie - kapcie sie ladnie kleja, ciekawe czy jak sie zakurza w trasie to tez beda sie kleic czy ja bede kleic sobie ryj jak sie wywale :mrgreen:
Tak z ciekawości ile ważysz i ile dajesz PSI w amory? Ja ważę 78-80kg i na przedzie mam 85PSI a tył to jakieś 150. Dla większości moich znajomków to jest za twardo ale raczej nikt z nich nie robi drop'ów na płaskie, a ja tak:). Jeździsz na dętkach czy mleczko? Ja jak napisałem zmiany skoku na przedzie nie używam wcale. Zajmuje to za dużo czasu. Jeśli już to dobrym pomysłem wydaje się blokada z kierownicy ale ja takowej nie mam.
wczoraj z przodu miałem 80 ale było za mało, jutro zobaczę jak 90 (ważę ze szpejami, plecakiem pewnie z 80-85)
na dętkach
blokadę z kierownicy miałem w poprzednim rowerzu ale nie używałem wcale (to była tylko blokada skoku)
wolnyslimak
19-12-2014, 13:39
wczoraj z przodu miałem 80 ale było za mało, jutro zobaczę jak 90 (ważę ze szpejami, plecakiem pewnie z 80-85)
na dętkach
blokadę z kierownicy miałem w poprzednim rowerzu ale nie używałem wcale (to była tylko blokada skoku)
Waga mocno zbliżona do mojej. Oprócz ciśnienia w goleni tez istotne jest ustawienie tłumienia i powrotu. Dla mnie to trochę czarna magia i zawsze muszę posiłkować się wiedzą lepszych ode mnie. Dętki to świadomy wybór czy mus ze względu na budowę obręczy? Dziwne, że nie używałeś blokady skoku? Ja właśnie myślę, że przy stromych podjazdach to może być dobre rozwiązanie. Przy długim i sztywnym podjeździe blokada tyłu jednak "dodaje mocy".
to może jakieś wspólne zamówienie...
Najlepiej byłoby wyprawić Marcina w podróż powrotną - ale z tego co słyszałem to nie będzie tak wkrótce :(
Czemu nie, można pomyśleć :)
Ale Shao już się zadeklarował, że do 19 sztuk, to on może kupić, także spoko ;)
Waga mocno zbliżona do mojej. Oprócz ciśnienia w goleni tez istotne jest ustawienie tłumienia i powrotu. Dla mnie to trochę czarna magia i zawsze muszę posiłkować się wiedzą lepszych ode mnie. Dętki to świadomy wybór czy mus ze względu na budowę obręczy? Dziwne, że nie używałeś blokady skoku? Ja właśnie myślę, że przy stromych podjazdach to może być dobre rozwiązanie. Przy długim i sztywnym podjeździe blokada tyłu jednak "dodaje mocy".
nie mam czasu zastanawiać się nad rozlanym mlekiem ;) blokady nie używałem bo lubię jak buja :)
Czemu nie, można pomyśleć :)
Ale Shao już się zadeklarował, że do 19 sztuk, to on może kupić, także spoko ;)
Nie wiem czy mogę zdradzać ale negocjacje trwają - jednakże Marcin stawia bardzo trudne warunki ;)
Nie wiem czy mogę zdradzać ale negocjacje trwają - jednakże Marcin stawia bardzo trudne warunki ;)
Niech się nawet nie wygłupia z tym: "dooobra, nie musicie mi kasy zwracać", ale z drugiej strony, skoro nalega, to nie ma co mu przykrości robić, trudno ;)
chudeusz
19-12-2014, 18:39
Powalczyłem dzisiaj z wiatrem trochę, i z deszczem też ?. Chwilami tak pizgało że ciężko było utrzymać 15km/h ?
A niektórzy pomykają w Walencji - fajnie im...
Wy tu nie kombinujcie bo nic nie dostaniecie :mrgreen:
Wrocilem z roweru. Byl Alex (ten na Specu Roubaixie i Ultegrze Di2). Widac, ze wie ze jest szybki bo mi sypal tekstami typu - po co zwalniac itd :mrgreen: ale spoko, ukradne mu KOMa pozniej to sie uspokoi :mrgreen: Ogolnie dzisiaj turystyczna wycieczka czyli wolniej i spokojniej bo jakos slabo mi szlo.
Co do kapci, ktore Wam pokazywalem toooo bardzo dobry wybor. Fajnie sie kleja do gleby, bezszelestne (teraz slyszalem tylko jak mi tarcza trze o klocek i jak krecil sie wolnobieg :mrgreen:). Ja jestem zadowolony bo za 55zl raczej nic ciekawszego bym nie znalazl (a teraz nawet 50 bo promocja swiateczna czyli jestem dyche w plecy :cry: :mrgreen: :twisted:).
Strava ze 103,4km zrobila mi 99,3 :mrgreen: ale to nic. Moze nikt nie bedzie sie smial...
Rafał_Sz
20-12-2014, 10:03
Zerwałem wczoraj cztery zęby w kasecie, przy okazji skasowałem łańcuch. Na szczęscie będę jeszcze mógł mieć dzieci. ;) Czas wymienić Deore LX na coś innego, tylko na co?
nikoniarz
20-12-2014, 10:11
XT lub XTR
Ja przy odgruzowywaniu roweru odkryłem zerwaną szprychę z tyłu.
Muszę nowe koło kupić. Ciekaw jestem jak szybko mój mechanik się wyrobi.
Rafal cos Ty robil i dlaczego nie masz konta na Stravie? ;)
EDIT: Tomek, w ktorym rowerze wybuchlo?
Tomek, w ktorym rowerze wybuchlo?
W miejskim.
Rafał_Sz
20-12-2014, 11:27
Rafal cos Ty robil i dlaczego nie masz konta na Stravie? ;)
Nic. Ja tylko "pociągnoł". :mrgreen:
Mam konto na edarling. To nie wystarczy? ;)
superkomornik
20-12-2014, 11:36
W miejskim.
A nie prostowałeś niedawno tego koła?
Masz coś pecha z tym mieszczuchem.
Prostowałem, i była umowa, że następnym razem to już wymiana i proszę jest następny raz.
To nie pech, to zużycie.
MadOnion
20-12-2014, 12:03
Mam konto na edarling. To nie wystarczy? ;)
a masz zaliczone jakieś... ;) komy ?
Tomek i PRy robisz na tym bezszprychowcu? Pewnie dlatego tak Ci dobrze idzie bo rower lzejszy :mrgreen:
superkomornik
20-12-2014, 12:50
Brak szprych = koło aero :mrgreen:
Ostatnio Tomkowi PRy wpadaja jak zly! TOMEK NA PREZYDENTA UCI! :mrgreen:
Panowie, te kamerki sj4000 są na allegro za 269zł z Singapuru (nie podlinkuję), więc ryzyko mniejsze, tylko pytanie czy to są te jakie mają być?
Pytanie czy nie podrobki bo latwo trafic (mozna poznac po troche szerszej obudowie niz w ori).
Panowie, te kamerki sj4000 są na allegro za 269zł z Singapuru (nie podlinkuję), więc ryzyko mniejsze, tylko pytanie czy to są te jakie mają być?
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3465414&postcount=7261
Koło zamówione, w poniedziałek, wracając z fabryki, odbieram.
Jakie? Pochwal sie!
Ja tu poznalem ziutka co prowadzi rowerowy, trzeba bedzie go odwiedzic w przyszlym tygodniu, pozawracac gitare, moze dostane jakies znizki :mrgreen:
Nie wiem jaka obręcz, poza tym, że podwójnie kapslowana i na 32 szprychy. Wyglądała w każdym razie solidnie.
Piasta to dla mnie nowość na zasadzie eksperymentu. Novatec na 4 łożyskach zespolonych.
Szprychy standard DT Champion, niecieniowane. Wszystko w kolorze czarnym.
Tylko nie popsuj od razu ;)
Pytanie czy nie podrobki bo latwo trafic (mozna poznac po troche szerszej obudowie niz w ori).Podróbka podróbki?
dzisiaj był dzwon na korzeniach, porysowałem golenie, potem błocko, a potem jeszcze takie cóś:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/9Hg2R4p-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/9Hg2R4p.jpg)
ale przynajmniej się wyhasałem ;D
Boryszuk
20-12-2014, 17:42
Ja tam się nie znam ale to chyba nie powinno tak być.
chudeusz
20-12-2014, 17:47
Mi to wygląda na takiego kija którego montowałem z tyłu rowerka syna kiedy uczyłem go jeździć ?
dobrze, że się zablokowało bo po dupie bym dostał ;)
dzisiaj był dzwon na korzeniach, porysowałem golenie, potem błocko, a potem jeszcze takie cóś:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/9Hg2R4p-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/9Hg2R4p.jpg)
ale przynajmniej się wyhasałem ;D
Ale terkotkę to się inaczej robi ;)
Pada i wieje = znowu bez roweru :(
adolfik9501
20-12-2014, 19:26
Wieje zimny wiatr. Ochraniacze na buty i cieplejsze rękawiczki dają radę, choć komfortu nie ma - ten typ (ja) tak ma ;) Do tego wszystkiego błotko, że trza było rower myć - to już 2 raz w tym roku, nie lubię. Singielki jednak wciągają, postępy delikatne są, frajda spora, więc jak tu nie jeździć.
Podróbka podróbki?
Sorry taki klimat :-)
O ja stary durnowaty kupił sandały SPD na stare lata. Dziś montuję M540 na Wigry, z prywatnego nikoniarskiego sklepiku. Może uda się rano wrócić w jednym kawałku, może w ogóle uda się wrócić.
Tak że prosze wszyskich wierzacych o modlitwę za mnie, nie zależnie od wyznania. Nie wierzacy mogą opłacić mi polisę [emoji3]
Wieje zimny wiatr. Ochraniacze na buty i cieplejsze rękawiczki dają radę, choć komfortu nie ma - ten typ (ja) tak ma ;) Do tego wszystkiego błotko, że trza było rower myć - to już 2 raz w tym roku, nie lubię. Singielki jednak wciągają, postępy delikatne są, frajda spora, więc jak tu nie jeździć.
Może źle to ująłem - nie chodzi o to, że jest zimno ale, że pada - żadna to wówczas frajda...
zdyboo - fajna nuta :)
dzisiaj był dzwon na korzeniach, porysowałem golenie, potem błocko, a potem jeszcze takie cóś:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/9Hg2R4p-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/9Hg2R4p.jpg)
ale przynajmniej się wyhasałem ;D
Najs! Z taka antena to bys nawet na Marsie sygnal GPSa lapal :mrgreen: i to znak, ze golenie w nowym widle juz podziabane? Nawet Tomek i Damian tak szybko nie psuja sprzetu... :mrgreen:
Ja tam się nie znam ale to chyba nie powinno tak być.
No nie, bo powinno byc poziomo, a nie pionowo... :twisted:
Mi to wygląda na takiego kija którego montowałem z tyłu rowerka syna kiedy uczyłem go jeździć ?
A swoj juz zdemontowales? :mrgreen:
Wieje zimny wiatr. Ochraniacze na buty i cieplejsze rękawiczki dają radę, choć komfortu nie ma - ten typ (ja) tak ma ;) Do tego wszystkiego błotko, że trza było rower myć - to już 2 raz w tym roku, nie lubię. Singielki jednak wciągają, postępy delikatne są, frajda spora, więc jak tu nie jeździć.
Widze na Stravie, ze ostatnio szalejesz w krzakach, ladnie!
Sorry taki klimat :-)
O ja stary durnowaty kupił sandały SPD na stare lata. Dziś montuję M540 na Wigry, z prywatnego nikoniarskiego sklepiku. Może uda się rano wrócić w jednym kawałku, może w ogóle uda się wrócić.
Tak że prosze wszyskich wierzacych o modlitwę za mnie, nie zależnie od wyznania. Nie wierzacy mogą opłacić mi polisę [emoji3]
Modlimy sie. Dasz rade, im szybciej jedziesz tym latwiej ;)
hgBDO0R7VIk
Najs, mogli mu zamontowac z jednej strony wszystkie dzwonki to by bylo latwiej.
Może źle to ująłem - nie chodzi o to, że jest zimno ale, że pada - żadna to wówczas frajda...
zdyboo - fajna nuta :)
Dlatego wole asfalt bo jak pada to dalej mozna jezdzic (chyba, ze jest powtorka z 1997) ;) i zawsze mozna sie ubrac antydeszczowo, jak chcesz to Ci wysle taki kondon ;) (http://s.taobao.com/search?q=%D7%D4%D0%D0%B3%B5%D3%EA%D2%C2&js=1&stats_click=search_radio_all%253A1&initiative_id=staobaoz_20141221)
A tu po wczorajszych testach kapci:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/um1yOC-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img912/9270/um1yOC.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/RIWBFV-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img913/9140/RIWBFV.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/nmjEJ5-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img910/3332/nmjEJ5.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/R62eFr-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img538/998/R62eFr.jpg)
Wbilismy sie w wioski, zeby nie cisnac z calym ruchem ulicznym, ktory przy powrocie robi sie dosc znaczny bo wszyscy cisna do centrum. Drogi jak w PL - polamany beton :mrgreen: ale okolica smieszna, bede musial nakrecic filmik tam ;) I oczywiscie tam jeszcze bylo sucho ;) wyjechalismy z wiosek na nowke asfalt, a tam bloto (taka warstwa ziemi na calej szerokosci jezdni, zroszona woda, niewiadomo po kij) i sie zachlapalo troche. Wiem, ze to nie tyle co u Antona jak wyjezdza na fullu, a wraca na fatbike'u :mrgreen: ale przynajmniej teraz widze ile kapcia mi dotyka gleby (czyli calkiem sporo) ;) Teraz trzeba umyc dziada, mialem wczoraj to zrobic ale zasnalem :mrgreen:
EDIT: http://www.velominati.com/awesome-kiwi-guys/pro-never-dies/
Dla tych wszystkich co odchudzaja rowery za wszelka cene ;) http://https://www.youtube.com/watch?v=HUWCeAzkc2Q
Pomoge ;)
HUWCeAzkc2Q
Dobre przeherbatniki!
Nawet Tomek i Damian tak szybko nie psuja sprzetu...
Nie wiem jak Damian, ale swego czasu w MTB przekładałem ramę, przyszła funkiel nówka z uznanej reklamacji.
Całe przedpołudnie mi to zajęło, ale przełożyłem, wyregulowałem, zjadłem obiad, odpocząłem i pojechałem w teren testować. Dwieście metrów od domu, przy zrzucaniu na najmniejszą zębatkę z przodu przytrafił się chain suck i lakier z wideł poszedł się paść. Zdarło do gołego amelinium.
Zatem także na tym polu mam bogate doświadczenie.
A tu po wczorajszych testach kapci:
Ja wracając z fabryki mijam trzy budowy, na jednej to nawet Chińczycy pracują. To błoto twardą i trwałą skorupą przywiera do roweru. Musze poważnie się zastanowić czy jechać jutro do roboty trekingiem, którego mi szkoda na ten syf, czy jednak autobusem w smrodzie. Jazdy na kole bez szprychy nie zaryzykuję.
Dobre przeherbatniki!
Podziwiam szczerze. Jeździłem kilka lat na rowerach z taką geometrią i podjazdy pod mosty i estakady we Wrocławiu to był spory wysiłek. Gór sobie nawet nie wyobrażam.
Nie wiem jak Damian, ale swego czasu w MTB przekładałem ramę, przyszła funkiel nówka z uznanej reklamacji.
Całe przedpołudnie mi to zajęło, ale przełożyłem, wyregulowałem, zjadłem obiad, odpocząłem i pojechałem w teren testować. Dwieście metrów od domu, przy zrzucaniu na najmniejszą zębatkę z przodu przytrafił się chain suck i lakier z wideł poszedł się paść. Zdarło do gołego amelinium.
Zatem także na tym polu mam bogate doświadczenie.
Ladnie! Chain suck to ZUO! Prawie jak z moim pedziem ostatnio - wyjechalem i 50m od domu juz mialem wyrwanego z korby pedzia przypietego do buta ;) Tylko tu nie byl nowy rower/korba/pedzio ;)
Ja wracając z fabryki mijam trzy budowy, na jednej to nawet Chińczycy pracują. To błoto twardą i trwałą skorupą przywiera do roweru. Musze poważnie się zastanowić czy jechać jutro do roboty trekingiem, którego mi szkoda na ten syf, czy jednak autobusem w smrodzie. Jazdy na kole bez szprychy nie zaryzykuję.
Dzisiaj jak zaczalem to skrobac to myslalem, ze sie poplacze, cos w guscie betonu ale na szczescie dalo rade usunac po malej walce, moglem zbierac jak bylo swieze ale kto by o tym myslal wtedy... ;) Gorzej, ze dalej zostal jasny slad na kapciach (delikatny ale jest) ;) i znalazlem maly wgryz w kapciu, pewno po jezdzeniu po wioskach, a tam omijalismy rozkruszone szkla w duzych ilosciach, pewno jakis szajs sie trafil i dziabnal kapciora. Nie wyglada groznie ale boli bo kapec nowy :evil: :mrgreen:
Podziwiam szczerze. Jeździłem kilka lat na rowerach z taką geometrią i podjazdy pod mosty i estakady we Wrocławiu to był spory wysiłek. Gór sobie nawet nie wyobrażam.
Wlasnie, w takiej maszynie nawet nie ma jak mocno na pedzia nacisnac bo geometria tak zluzowana, ze co najwyzej mozna fiknac do tylu na podjezdzie... Chyba, ze ktos ma gire jak komornik, ten to wjedzie nawet na Burj Khalifa jadac po scianie :mrgreen:
adolfik9501
21-12-2014, 16:25
Pobiegane w terenie, Kozia oczywiście i okolice. Anarchia!!! :p
Pomoge ;)
HUWCeAzkc2Q
Dobre przeherbatniki!
Ciekawe jak wyglada nagranie z kamery co na kieroku była? Miejscami od kraweżnika do kraweżnika się bujał, ale i tak szacun.
Wróciłem na spd w jednym kawalku. W normalnych warunkach wypięcie jest proste, ciekawe jak mi pójdzie alarmowo. Sporo gorzej idzie mi zapinanie. Już po stu metrach udalo się trafic blokami w odpowiednie miejsce.
Krzychu, z czasem wpinanie i wypinanie przeradza się w odruch niemal bezwarunkowy. Nie myślisz o tym, tylko robisz, niezależnie od warunków.
superkomornik
21-12-2014, 22:25
Nie wiem jak Damian...
Wylazłem dzisiaj w teren z tym moim połamanym nochalem (proste smiaganie po lesie ale sporo błota, jakies korzenie, dużo śliskich liści).
Założyłem nowe ochraniacze na spd i po kilku krokach mam kilka dziur. Także tego ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.