PDA

Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178

chaos
18-06-2015, 22:27
wy tu gadu gadu a tymczasem ;D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/MRHiIad-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/MRHiIad.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/krUfT1C-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/krUfT1C.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/KrmewyG-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/KrmewyG.jpg)

Majek
18-06-2015, 22:28
To coś słabo szukałeś... ;-) Jedna by się znalazła. Chociaż fakt, przy przelotówce raczej ciężko o plażę.
Ale cały trick polega na tym, że mnie teraz w Radomiu nie ma. :-)

elmo
18-06-2015, 23:05
Macie mały remoncik wiaduktu więc trochę błądzę przez miasto :)
Słonka na plaży.
Chaos korcisz kadrami - oj ładnie u Ciebie :)

chudeusz
18-06-2015, 23:25
Chaos, pikne te Twoje fotki :)

szymony
18-06-2015, 23:37
A ja rowerza mojej pani zakupiłem i teraz kręci więcej niż ja.

shaolin
19-06-2015, 01:38
Chaos, pikne te Twoje fotki :)

Te 3 ostatnie to jakies kasztany tygodnia... reszta git.

Po takiej okolicy to by sie posmigalo... tylko dajcie kawalek asfaltu :mrgreen:

chudeusz
19-06-2015, 06:28
Sam jesteś kasztan tygodnia :P.

schwepes
19-06-2015, 09:31
W weekend zaliczyłem kilka zjazdów w Beskidach i z ręką na sercu polecam tarcze z radiatorem!
2-3km zjazdy przy mojej wadze ; ) mocy nie brakowało.
Przejechałem w poprzedni weekend 2 etapy mtb trophy na zestawie 160/140mm i nic się nie działo. Najważniejsze nie hamować :D




wysłane z mojej Nokii 3210 przez Taptalk

jarek76
19-06-2015, 11:25
Jak ktoś nie oglądał to polecam
http://sport.tvp.pl/20371266/pomaranczowy-wyscig-giro-ditalia-reportaz

zdyboo
19-06-2015, 19:49
Czy ktoś ma tarcze Shimano XT SM-RT81 i mógłby zmierzyć jaka jest odległość krawędzi pająka od krawędzi tarczy?
Tak przed zakupami zastanawiam się czy pająk nie będzie mi haczył o zacisk (SLX BR-M665), jest znacznie większy niż w tarczach RT64. Na liście kompatybilnych zacisków z RT81, M665 nie ma, choć to pewnie ze względu na to, że te zaciski nie są już produkowane.

Zastanawia mnie dlaczego w normalnym niemieckim sklepie internetowym można kupić taniej części niż na RPA.

Majek
19-06-2015, 22:52
Macie mały remoncik wiaduktu więc trochę błądzę przez miasto :)
Słonka na plaży.
Chaos korcisz kadrami - oj ładnie u Ciebie :)

Dzięki. Póki co wygrzewam się przy kaloryferze. ;-)

Jak chcesz, to Ci sprzedam patent, jak objechać ten Bejrut bez wpierdzielania się w miasto. Nadłożysz tylko niecałe 5 kilometrów i nie będziesz stał w korkach, a wręcz przeciwnie, będziesz jechał wyludnionymi z powodu budowy drogami. Skąd dokąd śmigasz? Jak coś, to pisz PW.

elmo
20-06-2015, 16:26
Uffff, po całym tygodniu posuchy udało się wyskoczyć na rower - pięknie było, dwa zachody (słońce i księżyc) oraz wschód słońca. Doborowe towarzystwo, nauka jazdy w grupie, pyszne jadło o północy, sarny i lis na drodze, banan na gębie :)

mikkay
20-06-2015, 23:32
Ma ktoś może obręcz Mavic A319 32H i piastę Novatec F062SB? Potrzebna mi długość szprych....

hydra_nt
20-06-2015, 23:57
[QUOTE=chaos;3574090]wy tu gadu gadu a tymczasem ;D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/MRHiIad-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/MRHiIad.jpg)

Muszę to zobaczyć, pięknie :)
Mam ciotkę w Bielsku, i chyba pojadę. Wciągnę rower na górę a później zjadę :)

jarek76
21-06-2015, 18:00
Zaliczyłem szlifa na zakręcie, bok zdarty, spodenki do wyrzucenia, a najbardziej boli ręka bo zdarłem mocno wszystkie kostki :-(.
Na szczęście złamań nie ma i rower też żyje, muszę tylko wymienić owijkę z jednej strony.

schwepes
21-06-2015, 18:24
Zaliczyłem szlifa na zakręcie, bok zdarty, spodenki do wyrzucenia, a najbardziej boli ręka bo zdarłem mocno wszystkie kostki :-(.
Na szczęście złamań nie ma i rower też żyje, muszę tylko wymienić owijkę z jednej strony.
Rany się zagoją. Najważniejsze że rower cały ;)

shaolin
21-06-2015, 18:39
Nie umieraj! Dzisiaj pijany ziutek (obcokrajowiec) wywalil megaorla na skuterze. Pada i slisko ale jak sie okazalo nie to bylo przyczyna - alkohol przycmil mu baniak i ziutek chcial ruszyc z lancuchem antykradziejskim na przednim kole :lol:

jarek76
21-06-2015, 18:41
Nie umieram, ale na rower raczej szybko nie wsiąde:-(, tydzień przerwy jak nic :-(

shaolin
21-06-2015, 19:01
Tygodniowe przerwy to ja mam ostatnio bez wywalania sie. Nie ma co plakac, do wesela sie zagoi! Kumpel nie jezdzi juz ponad 6 tygodni po tym jak mu pekla miednica po spotkaniu ze skuterem...

elmo
21-06-2015, 21:21
Czasami przerwa dobrze działa na motywację :)
Szybkiego leczenia ran życzę.

glisek
21-06-2015, 21:25
Jarek spoko lakier się zagoi będziesz jak nowy. Potraktuj to jak darmowy peeling. Wiesz ile kobity za to płacą? :)
Ja ze dwa lata temu popekałem żebra, wyrwał se kciuka i jeszcze musiałem z rozbity kaskiem wrócić do domu kilkanaście kilosow. Tydzień se dychnij i potem 200 zrobisz jako rozgrzewkę; )

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

jarek76
21-06-2015, 21:39
Dzieki panowie za wsparcie :-D
Na szczęście nic groźnego się nie wydarzyło, a mogło bo wypadek był na zakręcie i szlifem dojechałem do końca jezdni, mijając przeciwległy pas ;-)
Moje super spodenki mają 30 centymetrową wyrwę na tyłku :-(

superkomornik
21-06-2015, 21:55
Ważne ze się nie polamales a rower jest w jednym kawałku. Spodenki załatwię w decu za dychę i będzie dobrze :)

chudeusz
21-06-2015, 22:03
Załatw mi też :D. Szczęście Jarek, że nic nie jechało z naprzeciwka. Spodenki to najmniejszy problem ;). Chwila przerwy i będziesz jak nowy :).

jarek76
21-06-2015, 22:05
Damian jak coś znajdziesz to wiesz gdzie mnie szukać ;-) będę wdzięczny, bo zostałem z jednymi spodenki i to bez szelek

chudeusz
21-06-2015, 22:28
To szelki sobie z tych dziurawych przełóż :D

glisek
21-06-2015, 22:45
Jarek, czyli robiłeś za latarnię z gołym tyłkiem :)

chaos
22-06-2015, 06:21
Dobrze że w spodenkach jechales. Strach myśleć co by było jak byś ich nie miał.

jarek76
22-06-2015, 07:30
Do pracy dojechałem, chodzić mogę, więc jest ok :)
Myślałem że będzie gorzej ;)

Grzesiu aż tak bardzo nie świeciłem bo piach się zmieszał z krwią, oszczędzę wam szczegółów bo każdy wie jak wygląda dobry szlif po asfalcie :)

Chaos a ty bez spodenek jeździsz? :p

shaolin
22-06-2015, 08:11
A ja se zrobilem test FTP, ale troche bida cyferki mi sie pokazaly (jestem zabity ostatnimi tygodniami), trzeba bedzie sprawdzic w przyszlym miesiacu.

glisek
22-06-2015, 08:27
Shao, chciałeś wiedzieć ile masz watów w nogach to się dowiedziałeś :)
Trza było nie robić testu to byś dalej myślał, że więcej ;)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

chudeusz
22-06-2015, 08:38
Panowie, polecicie jakieś dobre gacie z wkładką (nie, nie chcę tych od Jarka :P)? Jeżdżę w decathlonowskich 700 i potrzebuję drugiego kompletu z dobrą wkładką. Chciałem wziąć znowu z decathlonu ale ze względu na permanentny ból dooopska może wypróbowałbym jakieś inne. Taki zestaw przypadkiem wykopałem, ktoś jeździł w ciuchach tej firmy?

http://sklep.bcmnowatex.com.pl/pl/shop/flamepro_blue_koszulka_spodenki.html

jarek76
22-06-2015, 08:56
Panowie, polecicie jakieś dobre gacie z wkładką (nie, nie chcę tych od Jarka :P)? Jeżdżę w decathlonowskich 700 i potrzebuję drugiego kompletu z dobrą wkładką. Chciałem wziąć znowu z decathlonu ale ze względu na permanentny ból dooopska może wypróbowałbym jakieś inne. Taki zestaw przypadkiem wykopałem, ktoś jeździł w ciuchach tej firmy?

http://sklep.bcmnowatex.com.pl/pl/shop/flamepro_blue_koszulka_spodenki.html

W wielu miejscach ludzie polecają spodenki Vitesse z wkładkę Ergo plus gel.
Podobno spodnie cud miód i orzeszki, a wkładka jeszcze lepsza
Tanio nie jest, ale podobno warto
http://sklep.vitesse.pl/produkt/proline-spodenki-z-szelkami/

Edit. Ludzie polecają też ich wkładkę Chrono Contact

shaolin
22-06-2015, 09:08
Shao, chciałeś wiedzieć ile masz watów w nogach to się dowiedziałeś :)
Trza było nie robić testu to byś dalej myślał, że więcej ;)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Ja wiem ile mam. Chcialem tylko sprawdzic czy sie poprawilo i niby sie poprawilo ale musialbym zrobic na swiezo test, a nie na zmeczono ;)

MadOnion
22-06-2015, 09:09
Quest.
http://questteam.home.pl/questsportnew/magento/index.php/pads/?___store=default&___from_store=eng

zdyboo
22-06-2015, 09:10
Żeby jeszcze tak napisy miały dyskretniejsze. Ja mam kupione kilkanaście lat temu spodenki Biemme i jedne już się nieco przebierają po wewnętrznej stronie ud, ale drugie nadal dają radę. Są jednolicie czarne i z szelkami.

shaolin
22-06-2015, 09:15
Pojezdzij bez wkladki to Ci pozniej kazda jedna bedzie pasowac :twisted:

MadOnion
22-06-2015, 09:25
Chudeusz lubi napisy, mimo tego że nie mają wpływu na jakość kontaktu rzopy z siodłem.

chudeusz
22-06-2015, 09:50
Wolałbym bardziej dyskretne te napisy albo wcale, ale jak ma to pomóc mojej doopie to niech i te napisy będą ;).

jarek76
22-06-2015, 15:45
Możesz zapytać czy zrobią Ci bez napisów ;-)
Może się uda :-)

chudeusz
22-06-2015, 16:29
Albo ze dwa ślizgi po asfalcie i same zajdą ;)

jarek76
22-06-2015, 16:36
Nie polecam bo schodzi z materiałem i skórą ;-)

Zaczyna mnie coraz bardziej boleć bo po otarciach do głosu dochodzą obtłuczenia i siniaki :'(

Marek
22-06-2015, 18:43
Właśnie jestem po swojej pierwszej setce non-stop. Zanosiło się na 150 ale deszcz, grad i burza wygoniła mnie do domu. Poza tym chciałem się dziś tylko ruszyć :D

jarek76
22-06-2015, 18:53
Brawo :-), gratulacje

Marek
22-06-2015, 19:02
Dzięki. Rany się goją? ;)

Co sądzicie o carbonie? Warto?

jarek76
22-06-2015, 19:06
Niestety jest gorzej :-)
Ja się nie znam ale podobno dobry carbon nie jest zły i dobrze tłumi drgania.

chudeusz
22-06-2015, 19:07
Gratulować dystansu :). Rany Jarka do obejrzenia na stravie :D. Nie polecam jeśli nie chce się mieć koszmarów ;)

chaos
22-06-2015, 19:10
Dzięki. Rany się goją? ;)

Co sądzicie o carbonie? Warto?

pewnie ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/cracked_carbon_mtb_frame_specialized_swo-1.jpg?1378393905
źródło (http://content.bikeroar.com/system/content/000/083/170/original/cracked_carbon_mtb_frame_specialized_s-works.jpg?1378393905)

Marek
22-06-2015, 19:17
pewnie ;) ...

Ale ja potrzebuje do spokojnej jazdy. Zdecydowanie na czarne.

zdyboo
22-06-2015, 19:37
Marek, nie pękaj. Ja szosę zapewne karbonową kupię. Przejrzałem oferty na RPA i w moim budżecie można używany rower na karbonowym framesecie z ultegrą na pokładzie kupić. Połamać można wszystko, nawet tytan.

W Lidlu szykują się znowu rzeczy rowerowe. Mają być też i spodenki, zwykłe i 3/4, ale bez szelek. Do tego jakieś rękawiczki, koszulki, buty MTB i inne pomniejsze szpeja. Ma być też kask, jak ktoś szuka, wszystkomającego kasku za nieduże pieniądze, to polecam. Obejrzałem i mierzyłem kask z poprzedniej oferty bo kolega ma i naprawdę bardzo fajny nocnik.

Marek
22-06-2015, 19:41
Ja szosy juz nie kupie. Za stary jestem i za wygodny. Jakis sensowny cros pewnie bedzie. Mam blisko Authora. Co sadzicie?

zdyboo
22-06-2015, 20:13
Jak ma być sensownie, to trzeba składać. Te karbonowe crossy Authora nie są sensowne, bo osprzęt szału nie robi nawet w Synergy, a Avion jest biedny po prostu.

Jeszcze jedno, jeżeli chodzi o nazewnictwo. Typowy cross to rower przełajowy, czyli w zasadzie szosówka z oponami z bieżnikiem, nieco zmienioną geometrią i hamulcami. To co większość producentów w Polsce sprzedaje jako crossy, to są rowery fit, comfort lub trekingi pozbawione osprzętu trekingowego. Na typowym crossie masz pozycję mało komfortową, bo to rower do ścigania się w terenie, nie do połykania kilometrów na asfalcie.
W mieszczuchu mam kierownicę z 5 cm niżej niż w trekingu i jak siadam na tego ostatniego, to chwilę trwa zanim się przyzwyczaję do tej geometrii. Zastanawiam się czy mostka nie obrócić, ale z drugiej strony ta konfiguracja sprawdza się nawet na trasach 100+ km, zatem może nie będę ruszał.

Marek
22-06-2015, 20:20
Myślałem właśnie o Synergy. Ja roweru nie złożę. Musi być kupiony w całości. Dla mnie cros to też nazewnictwo umowne. Chcę rower na czarne ale w miarę wygodny i szybki. Taki co sakwę dorzucę czy jakąś torbę jak będzie potrzeba.
Teraz mam wrażenie że zawsze pod górkę jadę ;)

szymony
22-06-2015, 20:32
Teraz mam wrażenie że zawsze pod górkę jadę ;)
Zamontuj koło 20' z przodu, będzie ciągle z górki [emoji3]

zdyboo
22-06-2015, 20:38
Ale kto Ci każe składać własnoręcznie? Takie rzeczy zleca się w serwisie i tylko idzie na przymiarkę, a potem po odbiór. Ewentualnie donosi części, których serwis nie jest w stanie zdobyć. Mój mechanik za poskładanie roweru wziął 150 PLNów, co prawda pięć lat temu, ale nie sądzę, żeby obecnie brał więcej niż 200. Oprócz ramy, sterów, widelca, sztycy, siodła i bagażnika wszystko brałem u niego. Jakiś rower już masz, to mniej więcej wiesz co chcesz, ja bym składał i miał rower na lata.

Sensowna i dobra rama (https://www.bike-components.de/en/Vortrieb/Trekking-Rahmen-p38738/) alu, widelec sztywny (https://www.bike-components.de/en/Vortrieb/Alu-Trekking-Gabel-p24152/) lub amor (https://www.bike-components.de/en/Rock-Shox/Paragon-Gold-TK-Solo-Air-28-Federgabel-Modell-2015-p39562/), resztę powinieneś dostać w serwisie, który będzie składał rower.

Imago
22-06-2015, 20:51
Jeszcze jedno, jeżeli chodzi o nazewnictwo. Typowy cross to rower przełajowy, czyli w zasadzie szosówka z oponami z bieżnikiem, nieco zmienioną geometrią i hamulcami.

http://www.tour-magazin.de/typo3temp/pics/8_4424b0fff1.jpg Czyli takie cuś?

W ofercie Lidla coś dla Pań będzie to fajnie bo ostatnio nie było :D może się zaopatrzę w to coś żelowe na siodełko :D

zdyboo
22-06-2015, 20:59
http://www.tour-magazin.de/typo3temp/pics/8_4424b0fff1.jpg Czyli takie cuś?

Mnie więcej, tylko bez błotników, choć sądząc po oponach to raczej wersja miejska, zatem błotniki pasują. Akurat w terenie, gdzie się może trafić trochę lepkiego błota, błotniki bardziej przeszkadzają niż pomagają. Przynajmniej takie błotniki.

chudeusz
22-06-2015, 21:02
Cross to chyba trochę inną geometrię ramy ma ale ja tam się nie znam.

zdyboo
22-06-2015, 21:10
Jak się nie znasz, to nie pisz, ale skoro napisałeś, to się tłumacz. ;)
Inną w stosunku do czego?

Marek
22-06-2015, 21:12
Ale kto Ci każe składać własnoręcznie? Takie rzeczy zleca się w serwisie i tylko idzie na przymiarkę, a potem po odbiór. Ewentualnie donosi części, których serwis nie jest w stanie zdobyć. Mój mechanik za poskładanie roweru wziął 150 PLNów, co prawda pięć lat temu, ale nie sądzę, żeby obecnie brał więcej niż 200. Oprócz ramy, sterów, widelca, sztycy, siodła i bagażnika wszystko brałem u niego. Jakiś rower już masz, to mniej więcej wiesz co chcesz, ja bym składał i miał rower na lata.

Sensowna i dobra rama (https://www.bike-components.de/en/Vortrieb/Trekking-Rahmen-p38738/) alu, widelec sztywny (https://www.bike-components.de/en/Vortrieb/Alu-Trekking-Gabel-p24152/) lub amor (https://www.bike-components.de/en/Rock-Shox/Paragon-Gold-TK-Solo-Air-28-Federgabel-Modell-2015-p39562/), resztę powinieneś dostać w serwisie, który będzie składał rower.

Jak będę w mieście to poszukam jakiś sensownych warsztatów-serwisów. Prawdę mówiąc wolałbym zobaczyć najpierw gotowy sprzęt, choć wersja złożenia wygląda ciekawie. Problemem jest też to że nie bardzo wiem co chcę i to,że się mało orientuje w temacie.

szymony
22-06-2015, 21:14
To zapodaj co chcesz i ile dasz, a tu ci syćko rozkminiom.

chudeusz
22-06-2015, 21:57
Jak się nie znasz, to nie pisz, ale skoro napisałeś, to się tłumacz. ;)
Inną w stosunku do czego?



Inną w stosunku do tego co na zapodanej fotce.... Ale ja się nie znam i się nie tłumaczę ;)

zdyboo
22-06-2015, 22:04
Na tyle na ile widać na tej fotce, to rower jest typową przełajowką.

Marek
22-06-2015, 22:21
To zapodaj co chcesz i ile dasz, a tu ci syćko rozkminiom.

Rower ma być z tych większych :) (190cm/100kg). Wygodny, szybki, ale nie na szytkatach w miarę lekki. Rama raczej bardziej równoległa do podłoża. Kierownica prosta tzn nie jak w szosie.Fajnie jakby była regulowana na wysokość. Osprzęt - wiadomo - jak najlepszy. Nie znam się. Czasem potrzeba będzie założyć sakwę, oświetlenie to mus. Nie chciałbym wydać więcej jak 5kpln no, ale wiadomo, jak będzie mus... (najwyżej szkło poczeka :)

chudeusz
22-06-2015, 22:22
A crossy mają chyba więcej miejsca na .... jajka, tudzież inne ważne elementy wyposażenia.

elmo
23-06-2015, 05:48
Pytanie do posiadaczy garmina 1000 - Jak u was z baterią, tzn. Czas użytkowania w stosunku do spadku mocy.
Po dwóch większych wycieczkach takie naszły mnie przemyślenia:
Dzień, czas całkowity 9 h 45 min, czas jazdy 8 h 47 min, średnia temp. 19 stp C. (max 27, min 14) odcinek 200 km - na 10 km przed końcem jazdy garmin poinformował, iż pozostało 20% baterii.

Noc, czas całkowity 9 h 10 min, czas jazdy 8 h 8 min, średnia temp. 6,2 stp.C (max 16, min 0) odcinek 207 km - na pięć km przed końcem jazdy garmin poinformował iż pozostało 20% baterii.

Przy obu wypadkach wyłączone praktycznie wszystko. W przypadku jazdy w dzień jasność ekranu nastawiona na auto. W przypadku nocnej jazdy - jedna kreska (praktycznie monitor niewidoczny), w trakcie dziennej jazdy w 80% na ektanie włączona strona z i formacjami dot. ruchu - czas, godzina, odległość, kalorie. W nocy jedynie strona z info o dystansie i czas. A i w trakcie nocnej jazdy czas przejścia w tryb uśpienia po 15 sekundach (w trakcie dziennej jazdy na 30 sek).

Niestety ale nie ma żadnych szans na zbliżenie się do owych sławnych 15 godzin pracy. Mniemam, że po włączeniu wszystkich czujników oraz po sparowaniu telefonu czas działania baterii ulegnie znacznej redukcji.
Na forum garniaków można spotkać opinie o spadku 10% na każdą 1 godzinę pracy - przy czym włączone wszelkiej maści dodatkowe urządzenia...

MadOnion
23-06-2015, 06:13
... na 10 km przed końcem jazdy garmin poinformował, iż pozostało 20% baterii...
Garmin mobilizuje do szybszej jazdy ;)

elmo
23-06-2015, 06:16
Pewnie, ale wk... tak słaba bateria :(

shaolin
23-06-2015, 06:44
Ja mialem 18% jak zrobilem 220km wiec do 250 bym dobil luzem, dluzsze wycieczki do szczescia mi sa niepotrzebne... ;)

EDIT: Odebralem jedna paczke, zamowilem pare innych smieci do grata. Musze se jeszcze jakies zapasowe detki kupic bo mi ostatnio wszyscy dookola lapia kapcie, lepiej miec wiecej niz dwie w zapasie...

chaos
23-06-2015, 06:58
E to kiepski ten gramin. Myślałem że z tydzień trzyma :)

elmo
23-06-2015, 07:14
E to kiepski ten gramin. Myślałem że z tydzień trzyma :)

Mój się trzyma jakoś tak od października ;)

shaolin
23-06-2015, 07:16
Anton przy Twoim jezdzeniu to i rok wytrzyma ;)

chudeusz
23-06-2015, 07:33
A to to działać będzie jak go będziemy podkarmiać w czasie jazdy? Na 1000 mnie szkoda kasy ale 200-500 ciągle łazi po głowie. W tych tańszych też takie baterie słabe?

glisek
23-06-2015, 07:48
Nie umiem powiedzieć ile % baterii zostaje u mnie w garmiaku 1000 przy 200km, bo takiego dystansu raczej nie zrobię :) ale nie spodziewam się, żeby wytrzymał więcej jak 10 godz.
Doładować w czasie jazdy można z powerbanku.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

shaolin
23-06-2015, 08:02
W 1000 najkrocej trzyma bateria, glownie dlatego ze ma ekran wielkosci telebimu.

200 nie ma ant+ wiec bym go sobie odpuscil, 500 trzyma wystarczajaco dlugo, zeby odpadla Ci dupa.

elmo
23-06-2015, 08:02
Nie umiem powiedzieć ile % baterii zostaje u mnie w garmiaku 1000 przy 200km, bo takiego dystansu raczej nie zrobię :) ale nie spodziewam się, żeby wytrzymał więcej jak 10 godz.
Doładować w czasie jazdy można z powerbanku.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

No właśnie nie koniecznie, acz to tylko moje dywagacje - bo jeżeli podłączam go pod kompa to przechodzi w stan czuwania (ładowania) nie próbowałem jeszcze ładować go w trakcie jazdy - czyli nie jestem pewien czy po podłączeniu powerbanku nie zerwie zapisu i pójdzie sobie spać :)

Czyli jak będę jeździł szosą to wówczas mogę troszku zaoszczędzić baterię bo będę dalej niż na moim traktorze :twisted:

shaolin
23-06-2015, 08:09
Mozesz ladowac w trakcie jazdy, nic Ci nie przejdzie w stan uspienia. Ty co najwyzej po 250km :razz:

MadOnion
23-06-2015, 08:39
A jakie zasadnicze różnice między ede 500 a 510? Bo chyba czas na komputerek z gps

Edit:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/36115505111402117910.jpg)

zdyboo
23-06-2015, 08:41
Edge 200 przy mojej jeździe miejskiej wytrzymuje u mnie ze trzy tygodnie, może miesiąc. Nie ma jednak startu pod tym względem do 60Csx, którego używam podczas weekendowych wycieczek.

shaolin
23-06-2015, 08:48
A jakie zasadnicze różnice między ede 500 a 510? Bo chyba czas na komputerek z gps


Internet Ci wylaczyli? Sprawdz se leniu!

chudeusz
23-06-2015, 08:49
W 1000 najkrocej trzyma bateria, glownie dlatego ze ma ekran wielkosci telebimu.

200 nie ma ant+ wiec bym go sobie odpuscil, 500 trzyma wystarczajaco dlugo, zeby odpadla Ci dupa.



I o takie konkrety mi chodziło :D

MadOnion
23-06-2015, 08:57
Internet Ci wylaczyli? Sprawdz se leniu!

Jak bym był leniem to bym pytania nie zadał ciołku

shaolin
23-06-2015, 09:03
Sam zes ciolek jak nie widzisz, ze 500 od 510 rozni sie chocby 1 w nazwie! :twisted:

elmo
23-06-2015, 09:16
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/36115505111402117910.jpg)

To musi być strasznie miękkie :shock: - materac plus amory - twardziele śpią na deskach ;)



Internet Ci wylaczyli? Sprawdz se leniu!

:mrgreen:


Sam zes ciolek jak nie widzisz, ze 500 od 510 rozni sie chocby 1 w nazwie! :twisted:

Ejjjj chyba różni się dziesiątką ;)

chaos
23-06-2015, 09:29
Anton przy Twoim jezdzeniu to i rok wytrzyma ;)

szao chyba coraz ciężej przechodzi okres, bo coraz bardziej upierdliwa bywa

shaolin
23-06-2015, 09:30
Nie moja wina, ze sie obijasz ostatnio!

chaos
23-06-2015, 09:42
częstotliwość moich wyjazdów od dawna jest stała, ślepa jesteś chyba, kup se okularki

shaolin
23-06-2015, 09:50
Stala to nie znaczy wlasciwa :razz:

chaos
23-06-2015, 10:13
I zdjęcia kasztany. Nie lubię cię już. Nie gadam z tobą. Będę kasowal twoje kudosy za karę.

Imago
23-06-2015, 10:20
A crossy mają chyba więcej miejsca na .... jajka, tudzież inne ważne elementy wyposażenia.

całkiem dobry argument :lol:

zdyboo
23-06-2015, 10:45
Tyle że prawdziwe crossy raczej nie mają ramy ze slopingiem, a jak już to niewielkim. Chodzi o to, że w przełaju trochę nosi się rower na ramieniu, a mały trójkąt tego nie ułatwia.

rotor
23-06-2015, 10:50
częstotliwość moich wyjazdów od dawna jest stała ślepa jesteś chyba, kup se okularki

tak gwoli ścisłości, bo przyzwyczajony jestem, jak nicki identyfikują płeć rozmówcy, shaolin to kobieta ?

MadOnion
23-06-2015, 10:53
tak gwoli ścisłości, bo przyzwyczajony jestem, jak nicki identyfikują płeć rozmówcy, shaolin to kobieta ?
Już nie :twisted:

chaos
23-06-2015, 10:57
tak gwoli ścisłości, bo przyzwyczajony jestem, jak nicki identyfikują płeć rozmówcy, shaolin to kobieta ?

narzeka jak baba to pewnie tak

chudeusz
23-06-2015, 11:01
Tyle że prawdziwe crossy raczej nie mają ramy ze slopingiem, a jak już to niewielkim. Chodzi o to, że w przełaju trochę nosi się rower na ramieniu, a mały trójkąt tego nie ułatwia.



No to mój chyba nie jest prawdziwy :(... A w sklepie Pan mówił że jest :P.

Edyta mówi, że shao to nie kobieta.....to baba, nie mylić mi tu pojęć :P

rotor
23-06-2015, 11:06
Już nie :twisted:


narzeka jak baba to pewnie tak


.

Edyta mówi, że shao to nie kobieta.....to baba, nie mylić mi tu pojęć :P

widzę, że za bardzo sami się nie orientujecie heh :mrgreen:

chudeusz
23-06-2015, 11:16
No bo teraz gender i w ogóle....

elmo
23-06-2015, 11:33
:shock: ile tu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć :)

shaolin
23-06-2015, 12:44
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/T6vmHu-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img538/4129/T6vmHu.jpg)

MadOnion
23-06-2015, 13:02
Gryź to czarne z napisem Continental!

kashpir
23-06-2015, 13:45
Luzuje szprychy, sabotażysta!

chudeusz
23-06-2015, 14:14
Wie co robi ;)

Imago
23-06-2015, 15:18
przyzwyczajony jestem, jak nicki identyfikują płeć rozmówcy

to się odzwyczaj :cool:

chaos
23-06-2015, 19:49
K... Miało nie lać a ja w górach zaczyna padać a ledwo browar otworzyłem :)

szymony
23-06-2015, 21:09
Nic nie mów. Zimą było lepiej. Temp taka sama, ale sucho było.
Kurczki jeden dzień wolnego i zostaje tylko "spożycie".

chaos
23-06-2015, 21:50
kasztany, z polski


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/Rr1TYO9-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Rr1TYO9.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/zLOA0C5-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/zLOA0C5.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/FpJhnsk-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/FpJhnsk.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/Ko1JpBc-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Ko1JpBc.jpg)

chudeusz
23-06-2015, 21:59
Fajnie tam masz...

M_B
23-06-2015, 22:04
No fajnie tu mamy :D Dobre foty Chaos ;)

chaos
23-06-2015, 22:09
dzięki, z telefonu komórkowego ;)

chudeusz
23-06-2015, 22:12
No to jeszcze fajniejsze :D

superkomornik
23-06-2015, 22:14
A ja nie mogę jeździć to sobie chociaż zrobiłem tuning rowera


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/21cvzhd-1.jpg
źródło (http://oi60.tinypic.com/21cvzhd.jpg)

chaos
23-06-2015, 22:20
Fak. Zębów nie wybijesz ? :)

chudeusz
23-06-2015, 22:35
Nie, nie ma :P

superkomornik
23-06-2015, 23:04
Co miałem wybić już wybiłem.

shaolin
24-06-2015, 00:28
Po kij Ci to? :shock:

Dorian
24-06-2015, 06:41
To na pieszych na ddr ;)

elmo
24-06-2015, 07:13
Ładny celownik :)

MadOnion
24-06-2015, 07:25
kasztany, z polski
Dobre kasztany.

superkomornik
24-06-2015, 09:12
Po kij Ci to? :shock:


Żebyś miał wytrzeszcz oczu ;)

chudeusz
24-06-2015, 13:39
Pewnie Damian kupiłeś za 2,50zł w decathlonie :P. Ja dostałem maila że mi buciory naprawili :). Czekam na przesyłkę.

shaolin
25-06-2015, 04:26
Żebyś miał wytrzeszcz oczu ;)

No to zadzialalo :razz: Poki nie uprawiasz triatlonu i nie stac Cie na porzadny rower TT to nie ma sensu dociazac se przodu roweru zbednym gadzetem bo geo kolarki normalnej jest zupelnie inne niz TT grata. Nawet w TT gracie trzeba siedziec na czubku siodla. Do tego przeskok z takiej kierki do hampli trwa wieki wiec w awaryjnej sytuacji mozna sie ladnie rozsmarowac. Ale co kto lubi...

Przy okazji Garmin wypuscil nastepce Garmina 200 - Garmin 20 i 25.
http://www.dcrainmaker.com/2015/06/garmin-edge-20-25.html

zdyboo
25-06-2015, 05:30
Podoba mi się rozmiar, ale i tak nie kupię, chyba że 200 się popsuje lub mi ukradną.

jarek76
25-06-2015, 07:47
Żeby jeszcze tak napisy miały dyskretniejsze. Ja mam kupione kilkanaście lat temu spodenki Biemme i jedne już się nieco przebierają po wewnętrznej stronie ud, ale drugie nadal dają radę. Są jednolicie czarne i z szelkami.

Rozmawiałem z nimi meilowo, są wersje Black Fluo bez napisów całe czarne, z dwoma maleńkimi paskami
Jak ktoś chce zdjęcia to dajcie meila na PW.
Ceny takie jak normalnych spodenek

chudeusz
25-06-2015, 07:51
A o których spodenkach Jarek piszesz? Wrzuć fotki na forum.

jarek76
25-06-2015, 08:18
A o których spodenkach Jarek piszesz? Wrzuć fotki na forum.

Vitesse z polecaną i podobno bardzo dobrą wkładką Ergo Plus Gel kosztują 220 zł


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/24c7269c599b00c7-1.jpg
źródło (http://images66.fotosik.pl/998/24c7269c599b00c7.jpg)

chudeusz
25-06-2015, 08:35
Dzięki. Jest jeszcze ta droższa opcja wkładki chrono contact cy cuś. Korci mnie co by łyknąć te portki ale z funduszami szału ni ma a jeszcze się łożysko w kole w aucie skończyło i 170pln prysło. Jednak w co jak w co, ale we własną dooope chyba zainwestuję ;).

jarek76
25-06-2015, 08:42
Dzięki. Jest jeszcze ta droższa opcja wkładki chrono contact cy cuś. Korci mnie co by łyknąć te portki ale z funduszami szału ni ma a jeszcze się łożysko w kole w aucie skończyło i 170pln prysło. Jednak w co jak w co, ale we własną dooope chyba zainwestuję ;).

Podobno tamta wkładka jest lepsza jak się często wstaje, tak mówi producent.
Do normalnej jazdy ta jest lepsza. Na szosa.org jest wątek o spodenkach i gdzieś widziałem potwierdzenie tej tezy :)

Ja też inwestuję w te spodnie, właśnie wysłałem zamówienie :)

shaolin
25-06-2015, 09:04
Jarek tylko nie zepsuj od razu ;)

superkomornik
25-06-2015, 09:13
No to zadzialalo :razz: Poki nie uprawiasz triatlonu i nie stac Cie na porzadny rower TT to nie ma sensu dociazac se przodu roweru zbednym gadzetem bo geo kolarki normalnej jest zupelnie inne niz TT grata. Nawet w TT gracie trzeba siedziec na czubku siodla. Do tego przeskok z takiej kierki do hampli trwa wieki wiec w awaryjnej sytuacji mozna sie ladnie rozsmarowac. Ale co kto lubi...


Nie uprawiam TT bo nie umiem pływać, jeszcze bym się zabił...

shaolin
25-06-2015, 09:30
TT to time trial, nie musisz plywac. To nie triatlon ;)

chudeusz
25-06-2015, 09:40
Shao nie pierdziel....TT to audi...

jarek76
25-06-2015, 09:40
Jarek tylko nie zepsuj od razu ;)

Jak już dojdę do siebie to na bank będę hamował dużo wcześniej ;)

MadOnion
25-06-2015, 12:12
Pytanko takie mam, dlaczego ten niebieski ślad jest taki nieregularny?
Czy to ma coś wspólnego z prędkością odświeżania GPS'a? (Niebieski - podjazd, czerwony - zjazd) rejestrowane smartfonem.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/37596210014955528623.png)

elmo
25-06-2015, 12:53
Pytanko takie mam, dlaczego ten niebieski ślad jest taki nieregularny?
Czy to ma coś wspólnego z prędkością odświeżania GPS'a? (Niebieski - podjazd, czerwony - zjazd) rejestrowane smartfonem.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/37596210014955528623.png)

Bo strasznie rzucałeś rowerem jak jechałeś w górę ;)

Prawdopodobnie chodzi o czas i namierzanie satelit.

zdyboo
25-06-2015, 12:57
Bardziej z Twoją prędkością. Im wolniej jedziesz tym bardziej odbiornik myszkuje. Sprawdź sobie jak postój wygląda. Starsze układy GPS jak na przykład sirf II były pozbawione tej wady, ale łatwo traciły sygnał, bo uwzględniały tylko bezpośrednią łączność z satelitami. Te nowe układy uwzględniają też sygnały odbite, ale im mniejsza prędkość poruszania się tym większa niedokładność.

MadOnion
25-06-2015, 13:09
Mój ślad wygląda tak

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/48061638562501439288.png)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/37596210014955528623.png)
Prędkość w obu przypadkach ok 6-8km/h
oba rejestrowane telefonem

zdyboo
25-06-2015, 13:20
Nawet jak telefony są identyczne, to mogą mieć różne układy GPS.

MadOnion
25-06-2015, 13:22
Ahhh : ) w przypadku Garminów itp. takiego problemu ni ma ?

zdyboo
25-06-2015, 13:32
Nie wiem jaka jest skala mapek, które zamiesciłeś, ale zasadniczo nie ma. Przez te kilka lat co mam 60Csx nie zaobserwowałem takich problemów. Owszem podczas postoju pływa, ale to widać to dopiero na silnym powiększeniu.

MadOnion
25-06-2015, 13:38
Powiększenie raczej dość duże
http://www.strava.com/activities/331392569
20,3km

jarek76
25-06-2015, 13:56
Na wczorajszej czasówce Huzar miał średnią 388 Watów :)
Marcin masz kogo gonić :p
https://www.facebook.com/BartoszHuzarskiOfficial/photos/a.838222886221920.1073741831.832554380122104/959077660803108/?type=1&theater

MadOnion
25-06-2015, 14:27
No to tostów nam nie zrobi ; )

shaolin
25-06-2015, 16:18
Nawet nie wiem kto to. Olac go. Jedyna osoba godna gonienia to Cebula.

chudeusz
25-06-2015, 16:40
A co? Pożyczyłeś mu kasę? :D

superkomornik
25-06-2015, 17:34
Pewnie tak go gonił

uCqag04xMHQ

chudeusz
25-06-2015, 17:45
O fak! :D

zdyboo
25-06-2015, 18:40
Powiększenie raczej dość duże
http://www.strava.com/activities/331392569
20,3km

Wiem, że to nie takie nachylenia, ale fragment śladu z 60CSx, podjazd w Orlickich Horach.

https://www.strava.com/activities/195823376/segments/4608320584

pil74
25-06-2015, 22:01
Dzisiaj zmieniłem widły. Były olejowo - sprężynowe ( znaczy shit) są powietrzne (znaczy nieco lepiej). Różnica znaczna. Nic nie trzęsie, łap nie urywa. Rewelacja.

rotor
25-06-2015, 22:33
coś więcej o tych widłach powiesz, jakie modele, jakie użytkowanie ?

Marek
25-06-2015, 22:53
a co powiecie o tym Treku? (http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/road/touring/520/) Nie ukrywam, ze mi się spodobał... Prosta rama, bez udziwnień, miejsce na bagaż... Wszystko czego potrzebuję

MadOnion
26-06-2015, 06:00
Wiem, że to nie takie nachylenia, ale fragment śladu z 60CSx, podjazd w Orlickich Horach.

https://www.strava.com/activities/195823376/segments/4608320584
No tu jest ślad elegancki.

shaolin
26-06-2015, 07:00
Nie ma co sie przejmowac za bardzo sladem jak jezdzisz po zrobionych segmentach. Gorzej jak ktos zrobi segment na takiej pokreconej sciezce. Duza szansa, ze zapis z Garmina bedzie na tyle rozny od tego pokreconego, ze nie zaliczy segmentu. Mam taki jeden tutaj i ni uja nie moge go przejac (a wciagnalbym go nosem bo to fiksiarze zrobili wiec predkosc relatywnie mala) ;)

elmo
26-06-2015, 07:53
Pewnie tak go gonił

uCqag04xMHQ

Idę sprzedać rower - ja tak nie umiem :( - żeby chociaż taki wślizg się nauczyć...

Ps. Garmin mi chyba zgłupiał - podał, że na jednym segmencie wykręciłem 555 watów :shock:

MadOnion
26-06-2015, 07:54
Takie buty z tymi gps'ami ... a jak chcesz przejąć kom'a musisz potrenować przez tydzień grzejąc tosty :twisted: co to dla Ciebie 700W :P

elmo
26-06-2015, 07:57
Moja pociecha uwielbia tosty o poranku
zatem jest możliwość potrenowania :)

shaolin
26-06-2015, 08:01
Idę sprzedać rower - ja tak nie umiem :( - żeby chociaż taki wślizg się nauczyć...

Ps. Garmin mi chyba zgłupiał - podał, że na jednym segmencie wykręciłem 555 watów :shock:

Nic nie wykreciles bo nie masz pauermitera. Gdyby brac pod uwage kalkulowane moce to Cebula podbijalby Marsa aktualnie.

elmo
26-06-2015, 08:13
Nic nie wykreciles bo nie masz pauermitera. Gdyby brac pod uwage kalkulowane moce to Cebula podbijalby Marsa aktualnie.

Pewnikiem masz rację - muszę se (tzn na rower) założyć ów miernik.
A swoją drogą, skąd on te moce wyliczył?

shaolin
26-06-2015, 08:16
Pewnie z predkosci, kadencji i Twojej wagi (o ile taka podales). Poka tego segmenta, bo 500W mozna zrobic luzem ale pytanie jak dlugo ;)

MadOnion
26-06-2015, 08:26
650W :D jeszcze 50 i zrobię Wam tosty! (Shao dostanie ryż :P)
http://www.strava.com/activities/209674805#6216305323

elmo
26-06-2015, 08:35
Pewnie z predkosci, kadencji i Twojej wagi (o ile taka podales). Poka tego segmenta, bo 500W mozna zrobic luzem ale pytanie jak dlugo ;)

Baaardzo krótkie to było - niecały kilometr (wiaduktowa hopka):

https://www.strava.com/segments/9608716

rotor
26-06-2015, 09:03
Dzisiaj zmieniłem widły. Były olejowo - sprężynowe ( znaczy shit) są powietrzne (znaczy nieco lepiej). Różnica znaczna. Nic nie trzęsie, łap nie urywa. Rewelacja.


coś więcej o tych widłach powiesz, jakie modele, jakie użytkowanie ?

ponawiam pytanie,
interesuje mnie, jaki miałeś model amorka i na jaki wymieniłeś, sam się pomału rozglądam

shaolin
26-06-2015, 09:13
Tu macie przyklad ze Zwifta:
https://www.strava.com/activities/299807489/analysis/146/281

Polecam zobaczyc puls, moc i predkosc. A to tylko 300-500W... wiec cebulowe 650 to pewno 15W :mrgreen:

zdyboo
26-06-2015, 09:14
a co powiecie o tym Treku? (http://www.trekbikes.com/us/en/bikes/road/touring/520/) Nie ukrywam, ze mi się spodobał... Prosta rama, bez udziwnień, miejsce na bagaż... Wszystko czego potrzebuję
Jeżeli cena jest dla Ciebie spoko, to bierz. Będziesz zadowolony.

MadOnion
26-06-2015, 09:46
Tu macie przyklad ze Zwifta:
https://www.strava.com/activities/299807489/analysis/146/281

Polecam zobaczyc puls, moc i predkosc. A to tylko 300-500W... wiec cebulowe 650 to pewno 15W :mrgreen:
Dokładnie 15,2 ;]

shaolin
26-06-2015, 09:56
https://www.strava.com/activities/312114994/analysis/1441/1563

Inny przyklad, avg52.5km/h, srednia moc tylko 346W, 1.7km.

elmo
26-06-2015, 10:27
Jak mniemam takie wykresy to tylko w wersji pro?

MadOnion
26-06-2015, 10:39
Dlatego ja nawet nie patrzę na to co mi strava pokazuje w temacie mocy chyba że kupię SRM'a jak upadnę na głowę.

Jak mniemam takie wykresy to tylko w wersji pro?
Garmin w połaczeniu z pomiarem mocy chyba wystarczy

shaolin
26-06-2015, 10:51
Kup se Stages do XTR, bedzie taniej ;)

Andrzej to samo mozesz obadac na Garmin Connect. Na Stravie trzeba miec konto Pro, zeby miec dostep do takich wynalazkow.

MadOnion
26-06-2015, 10:56
Kup se Stages do XTR, bedzie taniej ;)
Taniej nie znaczy tanio :D
dla mnie zbędny bajer za ciężkie pieniądze.

shaolin
26-06-2015, 11:22
A tam ciezkie. Zbedny bajer to jest ZUS ;) Kupujesz raz i uzywasz do konca zycia.

MadOnion
26-06-2015, 12:05
A ZUS to już w ogóle jest kanał :P

elmo
26-06-2015, 12:24
U mnie to się nazywa delikatnie - dziura :)

pil74
26-06-2015, 13:52
ponawiam pytanie,
interesuje mnie, jaki miałeś model amorka i na jaki wymieniłeś, sam się pomału rozglądam
Miałem SUNTOUR XCR 29" (wsadzony od nowości w rower), zmieniłem na SUNTOUR Raidon XC RL-R 29"

glisek
27-06-2015, 07:51
Miałem raidona ale na 26er i był całkiem spoko jeśli chodzi o tłumienie nierówności.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

shaolin
27-06-2015, 08:54
A ja se trzasnalem 3h na wyspie, tylko net mi kulal i nie bylo nikogo, zeby draftowac... ;) A teraz ide w swiat.

M_J
27-06-2015, 17:10
Pytanie za 100 pkt - jaki kask do szosy? Przyzwoity i niedrogi. Czy czarny nie będzie się zbyt na słońcu nagrzewać?

superkomornik
27-06-2015, 17:19
Mam giro (http://road.cc/content/review/110779-giro-trinity-helmet) i polecam. Tanie i czasami zapominam że mam na głowie :) Z kolorem nie ma problemu (czorny mam), pod kask wrzucam czapeczkę kolarską i nie ma problemu z przegrzaniem łba.

zdyboo
27-06-2015, 17:21
Nie będzie. Obecnie mam czarne ciuchy na rower i nie zauważyłem, żeby było mi jakoś cieplej niż jak jeździłem w kolorowych.
Ja na weekendowe wypady mam Giro Foray i takowy polecam, dobra wentylacja, dobre trzymanie na baniaku, łatwa regulacja. Mam czarno-niebieski, niedawno była promocja w cykloturze na ten model, ale się była niestety skończyła już.

shaolin
27-06-2015, 17:41
Ja mam giro savant i tez polecam ;)

M_J
27-06-2015, 18:13
Za 249 pln z owcą wyszło mi za Giro Savant - więc w środę u mnie wyląduje - dzięki za ekspresową poradę ;)

Boryszuk
27-06-2015, 18:30
Kilku z Was ma kamerki od Szałolina, SJ4000. Ma ktoś tak, że połowy filmików nagranych na karcie nie da się zrenderować? mam ustawione interwały po 5 minut. Gdyby nie dało się odtworzyć ostatniego zanim padnie bateria to rozumiem ale tu średnio połowa plików jest uszkodzona mimo, że pliki ważą tyle ile powinny.

szymony
27-06-2015, 19:15
Sprawdź z inną kartą. Ja nie mam takiego efektu. Za to by chciała działać musiała być sformatowana w kamerze. Po formacie z kompa nie chciała działać.

chaos
27-06-2015, 20:11
dziś było maga fajnie !


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/VH52xfs-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/VH52xfs.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/0tmZzEo-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/0tmZzEo.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/Zki2vW7-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Zki2vW7.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/TAZDmrV-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/TAZDmrV.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/mx1P5SQ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/mx1P5SQ.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/E169GHS-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/E169GHS.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/4q7Ghpt-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/4q7Ghpt.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/ktqPgZE-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ktqPgZE.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/5VM0LwB-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/5VM0LwB.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/Gq520l0-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Gq520l0.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/lQj9ZpW-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/lQj9ZpW.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/bN0deG1-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/bN0deG1.jpg)

elmo
27-06-2015, 22:22
Sprawdź z inną kartą. Ja nie mam takiego efektu. Za to by chciała działać musiała być sformatowana w kamerze. Po formacie z kompa nie chciała działać.

Ja zrobiłem podobnie - tzn. format karty w kamerze i filmy ok. Jedyne co mnie denerwuje to nie możność odnalezienia internetowego robienia fotek...

Boryszuk
27-06-2015, 22:40
tak zrobię. Format w kamerze. Do tej pory formatowałem w kompie.

Elmo, w angielskojęzycznym menu to 3 pozycja na drugiej stronie 'ustawień'. Capture mode się to nazywa.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s29.postimg.org/50lgoadqf/20150627_213703.jpg)

shaolin
28-06-2015, 03:41
Borsuk ja nagrywalem zawsze jeden filmik i nigdy nie bylo problemu jak bateria padla. Po prostu konczy sie w miejscu, gdzie umarla kamerka i tyle.

matomi
28-06-2015, 10:29
dziś było maga fajnie !


Rysianka :)

chaos
28-06-2015, 15:11
Boracza, Lipowska, Rysianka, Miziowa i półPilsko ;)

matomi
28-06-2015, 15:12
A Piwsko też? ;)

chaos
28-06-2015, 15:34
Wieczorem . Cztery :)

matomi
28-06-2015, 15:37
A myślałem, że cztery i pół. Za każdą halę jedno i pół za półPilsko ;)

Super. Uwielbiam tamten rejon.

jarek76
28-06-2015, 16:27
Pozdrawiam z trasy Mistrzostw Polski :-) kibicujemy z młodym :-)

superkomornik
28-06-2015, 16:48
Ja tylko przed tv ale fajnie popatrzeć na rejony po których śmiga sie na co dzien :)

hondac
28-06-2015, 17:52
Od dawna tu zaglądam,bo to także "mój temat"
Tyle, że ja wolę takie klimaty:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/575b8ef19cdef24amed-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)

rotor
28-06-2015, 18:26
aleś tajemniczy, nic nie mówiłeś ;)

superkomornik
28-06-2015, 20:09
Co to za górki? Slowenia?

hondac
28-06-2015, 21:56
to akurat Passo Gardena(Dolomity)
choć faktycznie troche podobne do słoweńskiej przełęczy Vrsic

shaolin
29-06-2015, 05:09
Pozdrawiam z trasy Mistrzostw Polski :-) kibicujemy z młodym :-)

http://www.wykop.pl/link/2628221/telewizyjna-masakra/

hondac, Dolomity najs! Moze jak kiedys wroce do Europy to sie tam bujne.

MadOnion
29-06-2015, 06:32
Relacja z MP w TVP to jakiś dramat! Mogli pokazać tylko tablicę z wynikami i na jedno by wyszło ; )

superkomornik
29-06-2015, 07:46
Mogli by Jarka pokazać bo tak wyszedł jakiś dramat :-P
A miałem pojechać ale żona powiedziała że będzie się nudzić :roll:

shaolin
29-06-2015, 07:59
Dlatego nie mam zony :twisted:

W sumie nie ogladam wyscigow zadnych (nawet tych gdzie robie zdjecia, dopiero jak przegladam foty w chacie to cos moge obczaic ;)) wiec jakos mnie to nie boli, ale kurna przeciez to nie pierwsza impreza... Przez tyle lat nawet szympans by sie nauczyl jak to transmitowac ;)

jarek76
29-06-2015, 08:00
Mogli by Jarka pokazać bo tak wyszedł jakiś dramat :-P
A miałem pojechać ale żona powiedziała że będzie się nudzić :roll:

I żałuj że nie pojechałeś, na żywo jest zawsze lepiej :)
Nawet mój syn który zwykle nie wytrzymuje dłużej jak minutę w jednym miejscu stał i kibicował dzielnie :)

Na koniec udało się zdobyć kilka autografów na kasku :), w tym Majka, Huzarski, Paterski, Szmyd i nowy mistrz Marczyński

shaolin
29-06-2015, 08:08
Nie masz autografu cebuli, mojego, chudeusza, chaosa i komornika (ten najlatwiej zdobyc) wiec i tak sie nie liczy!

MadOnion
29-06-2015, 08:21
Jak już w temacie chaosa i cebuli to :twisted:
Wie gdzie jechać!!

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/15272385298330757739.png)

chaos
29-06-2015, 08:24
Szukalem cię Ale nie znalazłem :)

shaolin
29-06-2015, 08:32
Niezla srednia. Hala Cebulowa tez najs!

schwepes
29-06-2015, 09:38
Dlatego nie mam zony :twisted:
Niemcy z którymi pracowałem w Bombardier Transportation wracali z Chin z żonami.

To jest pewnie powód ;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/SeHM7-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/SeHM7.jpg)



wysłane z mojej Nokii 3210 przez Taptalk

shaolin
29-06-2015, 10:12
Tu wiekszosc obcokrajowcow ma kitajskie zony ;)

szymony
29-06-2015, 10:25
Pany nie ma kto na zbyciu manetek SL-M770? W dobrym stanie technicznym i ładnym wizerunkowo (czarne). W cenie akceptowalnej dla greckiego ministra finansów :-) Pomału muszę graty do upgrade napędu szykować.

Kuba_
29-06-2015, 11:17
Mnie się w końcu udało wyjść na rower i to w górach(Beskid Sądecki)! Na stravie nic nie ma, bo byłem sam i wolałem oszczędzać baterie w telefonie... Raport: prawie 60km, 2 szlify, pierwszy lekki tylko kilka siniaków bo napęd(przednia zębatka) wbił mi się w łydkę i udo, ale przez drugi ledwo chodzę i mam dodatkowe zakupy do zrobienia, oponę rozerwałem i w sumie stwierdziłem, że kask też się może przydać :P Kolorowo nie było, bo jeszcze 15km przed domkiem w którym nocowałem zaczęło lać więc wróciłem mokry, poobijany, obdarty, ale szczęśliwy :D

EDYTA: jeździ ktoś na takich?

http://www.decathlon.pl/zestaw-opon-700x23-dynamic-s-id_8176381.html
http://www.decathlon.pl/700x23-lithion-czermikka-st-id_8138375.html
http://bikemania.com.pl/sklep/index.php?id_product=1884&controller=product

superkomornik
29-06-2015, 11:53
Jeździłem na Dynamic S ale w wersji na 28mm. Slick bez żadnego bieżnika więc tylko na suche warunki ale w takich dobrze trzymały na ostrych zakrętach. Jednak dużo osób skarży się na szybkie zużycie i pęknięcia, przetarcia/etc.
Lithon2 mam ale póki co leża na półce więc mogę tylko napisać że ładnie wyglądają ;)

Kuba_
29-06-2015, 12:51
Zdarza mi się jechać w deszczu(ostatnio tylko w deszczu :( ) dlatego zastanawiam się nad bieżnikiem. Tylko nie wiem które, nigdy nie miałem Continentali, a Michelin mam tylko w samochodzie, ale jestem zadowolony :P Skoro bez bieżnika dobrze kleiły w zakrętach to z bieżnikiem nie będzie chyba dużo gorzej :D

shaolin
29-06-2015, 12:52
Ja mam tylko GP4000SII, dobre i tu i tam, ale Tobie to bym polecal wrzucic 25c i to jakies gatorskiny.

superkomornik
29-06-2015, 13:05
Uniwersalnie to łapaj to (http://www.decathlon.pl/opona-rubino-pro-tech-700x25c-id_8314710.html)

Kuba_
29-06-2015, 13:34
Uniwersalnie to łapaj to (http://www.decathlon.pl/opona-rubino-pro-tech-700x25c-id_8314710.html)

No wyglądają nieźle i są w deca(a to spory plus) :D Jeździłeś na takich? Ile wytrzymały?
Gatorskiny kurcze też fajne, tylko czy w cze-wie je gdzieś znajdę...
A jak u Was z kaskami? Jest jakaś wiodąca firma która nie zabija ceną ale sprzęt od nich są w miarę rozsądne?

rotor
29-06-2015, 14:04
więc wróciłem mokry, poobijany, obdarty, ale szczęśliwy :D

]

nie na darmo się mówi, że jeżdżenie rowerem, stymuluje wytwarzanie endorfin :)

shaolin
29-06-2015, 14:35
U mnie z helmow to glownie Giro roznej masci, Specialized Evade, Kask (tez rozne) i jakies pojedyncze sztuki najrozniejszych producentow.

superkomornik
29-06-2015, 14:51
No wyglądają nieźle i są w deca(a to spory plus) :D Jeździłeś na takich? Ile wytrzymały?


Nie jeździłem, przez chwilę miałem w domu z myslą o założeniu (na nasze badziewne drogi były by w sam raz) ale zostałem przy lithon2 bo mam je za kilka zł ;)
Dużo osób jeździ na tańszych zaffiro która uchodzi za dość trwałą.

Teraz ujeżdzam Conti GP i są całkiem ok, nie zdarzały mi sie niekontrolowane uslizgi choć w deszczu jeździłem tylko jak naprawde musiałem.

shaolin
29-06-2015, 15:09
Tylko Conti GP jest kilka roznych:
Grand Prix Attack & Force
Grand Prix 4000 S II
Grand Prix TT Limited Edition
Grand Prix Supersonic
Grand Prix 4-Season
Grand Prix GT
Grand Prix
Grand Prix Classic
Grand Prix 4000 S II Tubular

:mrgreen:

superkomornik
29-06-2015, 16:28
Ja mam chyba po prostu GP ;)

shaolin
29-06-2015, 16:47
Trzeba pokukac na stronie bo to sa rozne kapcie, do roznych rzeczy. Ale taki Gatorskin do jazdy po kraterach daje rade, dobra ochrona przed przebiciami, toczy sie ok, odrobinke ciezkawa (bo duzo gumy) ale zyje sporo.

zdyboo
29-06-2015, 21:42
Jeździł może ktoś na zwijanych Schwalbe Marathon Racer? Wg opisu ma wszystko tip-top, cena niemała, ale bym sobie masę rotowalną o kilogram zmniejszył.

Jeszcze Edyta się pyta o oponę crossową. Myślałem o Rapid Rob też od jaskółki, ale waga 75 kg, to trochę za mało jak dla mnie. Zatem co w rozmiarze 28 x 1,2-1,6". Bieżnik z tych luźniej ułożonych klocków, żadne SS, normalna opona w teren tyle, że wąska.

Kuba_
29-06-2015, 22:16
Trzeba pokukac na stronie bo to sa rozne kapcie, do roznych rzeczy. Ale taki Gatorskin do jazdy po kraterach daje rade, dobra ochrona przed przebiciami, toczy sie ok, odrobinke ciezkawa (bo duzo gumy) ale zyje sporo.

Będę musiał pooglądać i pomyśleć, bo jednak Gatory prawie 2x drożej wyjdą niż VITTORIA, a to już sporo...
Dzięki za pomoc!

shaolin
30-06-2015, 04:22
To wracajac jeszcze do akcji z transmisja:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-sport-odpowiada-na-krytyke-relacji-z-kolarskich-mistrzostw-polski-ubogo-albo-wcale#

:lol:

MadOnion
30-06-2015, 06:52
Od soboty będzie można sobie osłodzić te gorycz jaką zafundowała nam TVP :P

Aras
30-06-2015, 08:37
Cześkowe balony pokazali? Pokazali. To podstawa polskich wyścigów, wiec nie marudźcie... :D

jarek76
30-06-2015, 08:40
Udało się przejechać 500km w czerwcu pomimo trudności i szlifów :)

shaolin
30-06-2015, 08:42
Gratulacje. Ja jezdze coraz mniej ze wzgledu na prace :cry: ale 6k zrobione i tak wiec nie jest zle.

jarek76
30-06-2015, 08:43
Gratulacje. Ja jezdze coraz mniej ze wzgledu na prace :cry: ale 6k zrobione i tak wiec nie jest zle.

Jak na pół roku to przyzwoity wynik :), ja bym chciał tyle w rok przejechać a i tak nie mam szans ;), za dużo pracy i dzieci mam :-P:mrgreen:

chudeusz
30-06-2015, 08:47
Ja do 6k powoli się zbliżam. Plan to 10k w tym roku. Jak czas pozwoli to całkiem realne ;). Jarek, jakieś niusy w sprawie gaci? :D

jarek76
30-06-2015, 08:52
Ja do 6k powoli się zbliżam. Plan to 10k w tym roku. Jak czas pozwoli to całkiem realne ;). Jarek, jakieś niusy w sprawie gaci? :D

Czekam, mam nadzieję że przyjadą w ciągu 2-3 dni

superkomornik
30-06-2015, 09:24
Ja zrobiłem dopiero niecałe 3500 ale tez mam pasożyta w domu :-P

Za to byłem wczoraj u kolanologa i stwierdził żebym odpoczął a tak to będę żyć. Mam nadzieję, bo Stelvio samo się nie wjedzie.

jarek76
30-06-2015, 09:37
Ja zrobiłem dopiero niecałe 3500 ale tez mam pasożyta w domu :-P

Za to byłem wczoraj u kolanologa i stwierdził żebym odpoczął a tak to będę żyć. Mam nadzieję, bo Stelvio samo się nie wjedzie.

Myślę że tyle tam stoi że te kilka dni poczeka na Ciebie :razz:
Ja od przyszłego poniedziałku zwiedzam rowerami polskie wybrzeże :)

chudeusz
30-06-2015, 09:37
Stelvio..... Heh, ja nawet sobótki nie przyatakowałem jeszcze :P

MadOnion
30-06-2015, 09:41
U mnie 4,1k i 46km uphilu.

superkomornik
30-06-2015, 09:41
Widzisz, kolarze na MP też nie atakowali, cieniasy ;)

chudeusz
30-06-2015, 09:43
Gdzie mi do takich podjazdów :P. Cebula, przesadzasz...

jarek76
30-06-2015, 09:56
Widzisz, kolarze na MP też nie atakowali, cieniasy ;)

W tą drugą stronę też płasko nie jest;), strava na profilu kwiatka pokazuje 2400m przewyższeń


U mnie 4,1k i 46km uphilu.

Robi wrażenie, szczególnie ta 2 liczba :)

shaolin
30-06-2015, 10:07
Ja uphill robie tylko w Zwift... ;) I lacznie to mam z 2m...

MadOnion
30-06-2015, 10:13
Kumpel z którym tu sobie kręcimy ma 5,5k i 82km ;)
Ale coś czuję, że dziś to się zmieni :twisted:

Taki mam widok z okna ; ) Damian poznajesz ?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/51635527214272619098.jpg)

superkomornik
30-06-2015, 10:25
Dziadu, dziadu, pradziadu :twisted:

W tym roku planuje jeszcze raz go zaatakować. Dałem rade w kopnym śniegu to na sucho będzie KOM :D

Jak chcesz dogonić kumpla to musisz wjechać jakieś 58 razy :-P

jarek76
30-06-2015, 10:43
Ja też poznaję, byłem tam w tym roku z dzieciakami, ale atakowaliśmy pieszo ;)
Podjazd jest tam niezły ale bardziej na szosę niż górala :)

zdyboo
30-06-2015, 10:58
Tam przebieg, jakiego Vmaxa mieliście?

shaolin
30-06-2015, 11:04
65 czy cos takiego, ale nie mam tu gorek wiec ciezko sie rozpedzic ;)

EDIT: 63.7km/h ;)

matomi
30-06-2015, 11:13
Ja od przyszłego poniedziałku zwiedzam rowerami polskie wybrzeże :)

To jak dłużej pozwiedzasz, to może będziemy mieć flyby na stravie :) , bo też się tam wybieram niedługo.

chudeusz
30-06-2015, 11:17
Ja nad Bałtyk za miesiąc ale rowerki zostają w domu... Nie dorobiłem się bagażnika do auta jeszcze ;).

superkomornik
30-06-2015, 11:22
Ja też poznaję, byłem tam w tym roku z dzieciakami, ale atakowaliśmy pieszo ;)
Podjazd jest tam niezły ale bardziej na szosę niż górala :)

Czekam aż zrobisz to szosą, stawiam browara (ba, skrzynke postawię :D)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/06/x22asp-1.jpg
źródło (http://oi59.tinypic.com/x22asp.jpg)


Tam przebieg, jakiego Vmaxa mieliście?

Ja skoda miałem 160 ale poszła by więcej :mrgreen:

jarek76
30-06-2015, 11:31
Przecież tam jest idealny asfalt od parkingu do samej wieży ;-)


To jak dłużej pozwiedzasz, to może będziemy mieć flyby na stravie :) , bo też się tam wybieram niedługo.
Jadę na całe 2 tygodnie :-)


Tam przebieg, jakiego Vmaxa mieliście?
W tym roku niewiele ponad 65

chaos
30-06-2015, 11:40
Komornik jak kupię szose podejmuje wyzwanie :)

superkomornik
30-06-2015, 11:49
Przecież tam jest idealny asfalt od parkingu do samej wieży ;-)


Ciii ;)

A tam nie ma takiego chropowatego asfaltu? Bo jak byłem to droga była cała biała (miejscami żółta ;) ).
Przy zjeździe to może być mały problem, szczególnie kiedy z zakrętu wyskoczy jakiś autobus (a jest tam przecież regularna linia autobusowa do wyciągów).

Chaos za piwa zrobi wszystko :D