PDA

Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 [62] 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178

superkomornik
12-12-2015, 03:21
Coś cięzko u mnie z silną wolą :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/2movvc9-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/2movvc9.jpg)

shaolin
12-12-2015, 04:21
Fajny odblask i nozka. Lubie jak ludzie maja takie naklejki na rowerach, zwlaszcza jak ich wyprzedzam. :twisted: Co to? Kolory jak Rafal740 (nie mylic z Cebula C1000).

shaolin
12-12-2015, 05:08
A mialem Wam pokazac jedna z trasek dla MTB w HK.
https://www.strava.com/segments/1127293

Jakis przykladowy filmik z okolic:
V6FgYGb5-Ek

Trasy sa najczesciej mieszane - troche betonu, troche szlaku.

Tu jakies latwiejsze segmenty (oprocz tego, ze na niektorych gradient kolo 30%)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/fBFWbG-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img633/5379/fBFWbG.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/EpCikr-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img908/4969/EpCikr.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/LwlTnr-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img905/4683/LwlTnr.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/YpDmFW-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img910/4656/YpDmFW.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/FfpcPz-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img911/8340/FfpcPz.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/ZBa4Mq-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img907/9740/ZBa4Mq.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/vWGpCe-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img903/2163/vWGpCe.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/QX0HC6-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img911/5696/QX0HC6.jpg)

superkomornik
12-12-2015, 09:20
Fajny odblask i nozka. Lubie jak ludzie maja takie naklejki na rowerach, zwlaszcza jak ich wyprzedzam. :twisted: Co to? Kolory jak Rafal740 (nie mylic z Cebula C1000).

Gdzie tam widzisz nóżkę? ;) Odblaski są pro, idealnie leżą na szprychach aero.
Bingo, to rafal 740.

shaolin
12-12-2015, 09:51
Nigdzie, sprawdzam czy ktos czyta moje posty :twisted: ile na przecenie? Bo domyslam sie, ze nie zaplaciles 100% ;)

superkomornik
12-12-2015, 10:01
Ponad 40% w dół ;) Ino 800km w drodze.

zdyboo
12-12-2015, 10:01
Gratuluje Damian. Oby noga podawała.

shaolin
12-12-2015, 10:05
Jak sie spoci pod gorke to bedzie podawac nie tylko noga!
-40% najs! Dobry sprzecior! OGNIA!

chaos
12-12-2015, 22:02
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/hUDwROE-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/hUDwROE.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/Bq3uxU1-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Bq3uxU1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/hSCURCo-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/hSCURCo.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/GLkzcqY-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/GLkzcqY.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/MNgnZG9-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/MNgnZG9.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/7hQaZ1c-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/7hQaZ1c.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/XcUMEVy-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/XcUMEVy.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/dgooh8q-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/dgooh8q.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/EO9UXub-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/EO9UXub.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/Y2c0cc1-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Y2c0cc1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/BI6BXaD-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/BI6BXaD.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/lwGRtoY-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/lwGRtoY.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/O9JnSQO-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/O9JnSQO.jpg)

szymony
12-12-2015, 23:48
Kufa, kto tak tę banderę na maszt wciągnął

chaos
12-12-2015, 23:55
Ona tam jest permanentnie ;)

superkomornik
13-12-2015, 16:41
Dzisiaj było i mokro i bardzo wietrznie ale musiałem pojechać :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/zjatyq-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/zjatyq.jpg)

funky
13-12-2015, 16:49
Się wie, się rozumie ... :)

nikoniarz
13-12-2015, 17:27
Dzisiaj było i mokro i bardzo wietrznie ale musiałem pojechać :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/zjatyq-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/zjatyq.jpg)

O boziu kochana kto Ci te kolory dobierał? :D

superkomornik
13-12-2015, 21:41
Promocja :-P

chudeusz
13-12-2015, 21:49
Musiała być wieeeeeelka...

chaos
13-12-2015, 21:57
co ja pacze ? różowe błotniki ? ;)

szymony
13-12-2015, 22:26
No juziowe za dwa zeta z czymś. Ja to bym browar z lidla obalił, a z opakowana blotnik zrobił. Byłby metalick :)

superkomornik
13-12-2015, 23:53
Chciałem też rower w różu ale nie było :(

szymony
14-12-2015, 00:52
Się nie przejmuj. Kupisz kanona, będzie pasował do rowerza :-D

elmo
14-12-2015, 09:23
Chaos - co to za fabryka w centrum miasta co tak ci chmury ładnie tworzy?

chaos
14-12-2015, 09:24
Browar pewnie ;)

shaolin
14-12-2015, 10:37
Rozowe blotniki i jajowate kolo :twisted:

Jak bylo?

superkomornik
14-12-2015, 11:00
Działa ;) Ale muszę pojechać w konkretny teren na testy a nie takie pitu pitu.

shaolin
14-12-2015, 11:38
Wpadaj do mnie, Himalaje sa dosc konkretne ;)

superkomornik
14-12-2015, 12:09
Wystarczy pojechać do Czech ;)

shaolin
14-12-2015, 12:49
Do HK mam blizej ;) i w Himalaje tez :D

MadOnion
14-12-2015, 12:59
Dzisiaj było i mokro i bardzo wietrznie ale musiałem pojechać :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/zjatyq-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/zjatyq.jpg)
Damian błotniki mamy takie same ; )

zdyboo
14-12-2015, 19:59
Wystarczy pojechać do Czech ;)


Do HK mam blizej ;) i w Himalaje tez :D

Ale Komo do Czech ma za darmo.

adolfik9501
14-12-2015, 21:02
Rowerowy pępek Polski jest w Bielsku-Bialej. :) Na szybko licząc 14 tras/singli, a będzie więcej.

zdyboo
14-12-2015, 21:39
Bliżej mam w Sudety (http://www.strefamtbsudety.pl/), gdzie każde pasmo górskie ma kilka wyznaczonych, opisanych i gotowych do ściągnięcia śladów szlaków MTB.
A link to tylko okolice Wałbrzycha. Jest Kotlina Kłodzka, są Góry Izerskie. Są i Karkonosze, ale to głównie właśnie po czeskiej stronie, a tam pod względem szeroko pojętej turystyki, to już jest zupełnie inny świat. Nie wiem jakie atrakcje musiała by oferować Bielsko-Biała Dolnoślązakowi, żeby jeździł tam, zamiast w Sudety pod nosem. Raz w ramach egzotyki można, ale częściej, nie ma po co. ;)

zdyboo
14-12-2015, 22:42
Jeszcze jedna rzecz o sprzęcie. Niecałe 3k km wystarczyły żeby zetrzeć podobno na super długo wystarczające klocki w Magurze HS-33. Jeszcze klamka nie dotyka chwytu, ale jest już blisko, regulacja już maksymalnie skręcona. Nowe klocki już zamówione. Wiemy jak lato wyglądało tego roku i jak często padało. Trochę przereklamowana zatem jest owa wytrzymałość tych klocków. Piszę o tylnym heblu, które to klocki w moim mieszczuchu, z racji mej niewąskiej dupy i sakw zawsze się szybciej się zużywają niż przednie. Zresztą z przednimi byłby podobny kaszel, ale dało się je jeszcze pchnąć bliżej obręczy, tylne już nie.

Czasem mam wrażenie, że jakbym dostał do testów co poniektóre sprzęty, to kilka mitów padłoby i błagało żeby je nie dobijać.

superkomornik
14-12-2015, 22:50
Rowerowy pępek Polski jest w Bielsku-Bialej. :) Na szybko licząc 14 tras/singli, a będzie więcej.

Co tak malo? ;) W sumie muszę podpisać się pod tym co napisał Zbydo, dużo bliżej niż BB mam:
http://www.singltrekpodsmrkem.cz/
http://www.rychlebskestezky.cz/cs/
https://www.facebook.com/lipovskestezky/

+ cała strefe MTB Sudety.

Poza tym w BB urywają się łańcuchy :(

adolfik9501
14-12-2015, 22:59
Cholera, to nie wiem skąd tyle przyjezdnych. Pewnie zabłądzili. A tylko po Koziej śmigają. Boksery i Kryśka na Magurce to dopiero fajna jazda. Ale trza wiedzieć gdzie są, za to satysfakcja gwarantowana, zwłaszcza na enduraku.

adolfik9501
14-12-2015, 23:03
Najważniejsze, że trasek przybywa tu i tam, więc nudzić się nie można.

superkomornik
14-12-2015, 23:04
Cholera, to nie wiem skąd tyle przyjezdnych. Pewnie zabłądzili. A tylko po Koziej śmigają. Boksery i Kryśka na Magurce to dopiero fajna jazda. Ale trza wiedzieć gdzie są, za to satysfakcja gwarantowana, zwłaszcza na enduraku.

Pewnie z Warszawy :mrgreen:
Ja nie mam ęduro więc nie mam po co jechać.

adolfik9501
14-12-2015, 23:13
Ano z Wioski też przybywają [emoji14] Na HT XC też pojeździ, ale zabawa nie tak fajna. Generalnie na single to jednak full musi być, bo po co się męczyć.

FelTom
15-12-2015, 00:51
Jeszcze jedna rzecz o sprzęcie. Niecałe 3k km wystarczyły żeby zetrzeć podobno na super długo wystarczające klocki w Magurze HS-33. Jeszcze klamka nie dotyka chwytu, ale jest już blisko, regulacja już maksymalnie skręcona. Nowe klocki już zamówione. Wiemy jak lato wyglądało tego roku i jak często padało. Trochę przereklamowana zatem jest owa wytrzymałość tych klocków. Piszę o tylnym heblu, które to klocki w moim mieszczuchu, z racji mej niewąskiej dupy i sakw zawsze się szybciej się zużywają niż przednie. Zresztą z przednimi byłby podobny kaszel, ale dało się je jeszcze pchnąć bliżej obręczy, tylne już nie.

Czasem mam wrażenie, że jakbym dostał do testów co poniektóre sprzęty, to kilka mitów padłoby i błagało żeby je nie dobijać.
Koła kręcą się z tą samą prędkością, niezależnie od rozkładu ciężaru. Chyba za bardzo oszczędzasz przedni hamulec, jeżeli zużycie w tylnym masz dużo większe. Hamowanie na jeden zużywa go o wiele szybciej niż hamowanie równomierne na dwa. Stosując taką metodę mógłbyś wykończyć ze 2,5 kompletów klocków w czasie, gdy hamując na oba równocześnie - tylko jeden komplet. Do zatrzymania służy 2x większa powierzchnia.
Ale fakt, sprzęt rowerowy coraz delikatniejszy.

zdyboo
15-12-2015, 04:33
Cholera, to nie wiem skąd tyle przyjezdnych. Pewnie zabłądzili. A tylko po Koziej śmigają. Boksery i Kryśka na Magurce to dopiero fajna jazda. Ale trza wiedzieć gdzie są, za to satysfakcja gwarantowana, zwłaszcza na enduraku.

Jak pisał Damian, z centralnej Polski i nawet z północnej. Bliżej mają pionowo w dół niż po skosie.


Koła kręcą się z tą samą prędkością, niezależnie od rozkładu ciężaru. Chyba za bardzo oszczędzasz przedni hamulec, jeżeli zużycie w tylnym masz dużo większe. Hamowanie na jeden zużywa go o wiele szybciej niż hamowanie równomierne na dwa. Stosując taką metodę mógłbyś wykończyć ze 2,5 kompletów klocków w czasie, gdy hamując na oba równocześnie - tylko jeden komplet. Do zatrzymania służy 2x większa powierzchnia.

Zawsze hamuję obydwoma hamulcami, rzadko nawet w awaryjnych sytuacjach zdarza mi się zblokować koła. Zresztą akurat wtedy to się opony zużywają nie klocki. Niemniej jednak nigdy, przez kilkanaście lat jeżdżenie nie było tak, żebym przednie i tylne klocki jednakowo zużywał. Niezależnie od typu hamulców. Na MTB, jeżdżonym w górach było akurat odwrotnie i potrafiłem zużyć dwa komplety z przodu na jeden z tyłu. Tył roweru mam na pewno bardziej dociążony niż przód i co z tego, że koła kręcą się z tą samą prędkością jak z tyłu jest znacznie większa masa do zatrzymania.
Kuriozalny przykład miałem w typowo miejskiej kozie, gdzie siedziałem praktycznie nad tylnym kołem i tam wprowadzić przednie koło w poślizg to była chwila, moment. Dodatkowo tylny hamulec był rolkowy zatem bardziej spowalniał niż hamował i czasem bywało ciekawie. :) Na szczęście tamten rower było trudno rozpędzić.
Zresztą przednim klockom też już dużo nie brakuje, ale udało się pchnąć tłoczki w obejmach, a i regulacja też jeszcze pomogła. Nie zmienia to jednak faktu, że są nieco mniej zużyte niż tylne, pewnie do wiosny jeszcze dadzą radę.

FelTom
15-12-2015, 07:53
Myślałem, że przednich używasz rzadziej. Co prawda "Sakwiarza" ciężko podejrzewać o taki "proceder", ale sporo osób hamuje głównie na tył.
Pozostaje szukać innych klocków. Jak trenowałem kolarstwo nie mieliśmy takich problemów z klockami. Prędzej zmienalismy całe hamulce na nowszy model.

zdyboo
15-12-2015, 14:07
Bycie inżynierem zobowiązuje. Siła bezładności powoduje docisk przedniego koła i hamowanie przodem jest skuteczniejsze. Dociążony tył mimo pozornego przemieszczenia masy na przód podczas hamowania zapewnia mi jednak sporą modulację na tyle i choć nie ma problemu z zablokowaniem tylnego koła, to jedak nie jest ono natychmiastowe. Zasadniczo po jakimś czasie, jak już się wszystko dotrze, to mam ABS w klamkach.

shaolin
15-12-2015, 16:42
Dobrze, ze nie jestem inzynierem.

Jakby ktos chcial siodelko z funkcja drapania anusa to prosze:
http://www.cyclingweekly.co.uk/news/latest-news/extremely-comfortable-infinity-saddles-now-available-to-buy-204028

MadOnion
15-12-2015, 16:56
Dobrze, że nie jestem z inżynierem a do drapania wystarczy mi lewa :D
Anton Suntur

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/42440922548363683234.jpg)

zdyboo
15-12-2015, 19:49
Nie każdy może być inżynierem.

Dziś poznałem nowy typ batmana, batman smartfonowy. Koleś jechał bez lampek, co akurat jest oczywiste, inaczej nie byłby godny nazywania batmanem. Świecił sobie smartfonem w twarz i do czasu do czasu zerkał na drogę przed nim. Koleś między uszami miał chyba tylko nitkę, bo na pewno nie rozum. Przecież zanim oko akomoduje z oświtlenia ekranem do oświetlenia ulicznego, to mało co widać. W sumie dobrze, że skręcił i nie minęliśmy się, bo chyba ten telefon byłby mu wypadł.

MadOnion
15-12-2015, 21:37
Chłop fejsa oglądał zapewne ; )
Albo postował w tym wątku :mrgreen: przyznawać się kto to był?

glisek
15-12-2015, 22:17
na dżipiesa jechał

chaos
15-12-2015, 23:09
Dobrze, że nie jestem z inżynierem a do drapania wystarczy mi lewa :D
Anton Suntur


osochozi ?

MadOnion
16-12-2015, 09:39
osochozi ?
o widelec SunTour

chaos
16-12-2015, 10:12
https://www.facebook.com/srsuntour/

suntór lubi rowerz Dziadka Mroza ;D

MadOnion
16-12-2015, 10:38
https://www.facebook.com/srsuntour/
suntór lubi rowerz Dziadka Mroza ;D
niech w podzięce wyślą jakieś gifty np. jakiś carbonowy wideł

chaos
16-12-2015, 10:40
Wolalbym oczywiscie skrzyne łychy ;)

superkomornik
16-12-2015, 10:43
Fajnie że Santurł lubi Dziadka ale czy Dziadek polubił Santurła?

chaos
16-12-2015, 10:46
Dziadkowi to chyba wszystko jedno. Po odpowiedniej ilosci ...

MadOnion
16-12-2015, 12:43
Wszystko Ci obojętne ale żeby się nie skończyło na jakimś tranzystorze typu Conczita Wurszt Panie Antonie :D

chaos
16-12-2015, 13:21
Dobra. Kupuje pajka.

M_B
16-12-2015, 13:32
https://www.facebook.com/srsuntour/

suntór lubi rowerz Dziadka Mroza ;D

Sława i splendor. Gratulacje :)

chudeusz
16-12-2015, 14:00
Pany, z racji iż trochę starych rupieci z rowerza pogoniłem, a i stary brodaty coś przyniósł, postanowiłem zanabyć drogą kupna garmina. Na gołego edka 500 mnie już stać, ale że parcia silnego nie mam to korci żeby dozbierać do lepszego modelu. 520 mnie się spodobała, cena już mniej. Warto dopłacać, czy już za tą kasę rozglądać się za czymś innym?

MadOnion
16-12-2015, 14:36
Chudeusz ja planuje zakup 520 ale w wersji z czujnikami a przy zakupie 2szt. jest taniej :P
a może Polar V650 ?

shaolin
16-12-2015, 15:01
https://www.strava.com/activities/444123267

MadOnion
16-12-2015, 15:47
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/turkeyStrava-1.jpg
źródło (https://keyassets.timeincuk.net/inspirewp/live/wp-content/uploads/sites/2/2014/10/turkey-Strava.jpg)

superkomornik
16-12-2015, 16:05
O kurcze!

chudeusz
16-12-2015, 17:41
Cebula, ile taniej?

MadOnion
16-12-2015, 22:41
Parę groszy...1350 za bundle i 1027 za oem, Przy zakupie 2 szt.
Ale sporo taniej jak u nas

chudeusz
16-12-2015, 23:32
A gdzie to to tak? Lukam jeszcze na 810 bo cena podobna. "Bajery" z 520 kuszą ale czy mi to wszystko potrzebne, nie wiem ;). Bylem już nastawiony na 500 bo chciałem coś co mi zapisze, ślad, poprowadzi po śladzie, pokaże wiele danych na jednym ekranie, w tym wysokość i aktualne nachylenie w %. Wszystko to jest w 500. Teraz poczytałem o bezprzewodowym przesyłaniu danych i innych fajerwerkach i popierdykało się we łbie :D.

superkomornik
16-12-2015, 23:40
Te stravo-bajery w 520 są chyba tylko gdy mamy stravę w wersji premium. Chyba że coś się zmieniło.

szymony
17-12-2015, 00:07
Bylem już nastawiony na 500 bo chciałem coś co mi zapisze, ślad, poprowadzi po śladzie, pokaże wiele danych na jednym ekranie, w tym wysokość i aktualne nachylenie w %. Wszystko to jest w 500. Teraz poczytałem o bezprzewodowym przesyłaniu danych i innych fajerwerkach i popierdykało się we łbie :D.

Łe ja to syćko mam w "garminie" z dwie faszki łokowity. Dobra myszówa wiecej kosztuje :)

MadOnion
17-12-2015, 09:44
A gdzie to to tak? ...
bikeinn.com

chudeusz
17-12-2015, 18:56
No taniej i to sporo rzeczywiście. Tylko jak czytam opis do garmina to jakoś mam wątpliwości co do samego sklepu :D.

matomi
17-12-2015, 19:40
https://www.strava.com/activities/444123267



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/turkeyStrava-1.jpg
źródło (https://keyassets.timeincuk.net/inspirewp/live/wp-content/uploads/sites/2/2014/10/turkey-Strava.jpg)






He he, mnie kiedyś wyszło takie (https://www.strava.com/activities/349487367) (Bubu (http://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/images/boo_boo_bear_7687.jpg)) :-)

nikoniarz
17-12-2015, 19:41
He he, mnie kiedyś wyszło takie (https://www.strava.com/activities/349487367) (Bubu (http://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/images/boo_boo_bear_7687.jpg)) :-)

Sam to skojarzyłeś? :D

matomi
17-12-2015, 19:47
Przyjechałem, zerknąłem na stravę i tak mi się skojarzyło :)

chudeusz
18-12-2015, 13:35
Jak działa to przesyłanie bezprzewodowe plików w edku 520? Tylko poprzez aplikację, czy np wysyłam sam plik z treningiem powiedzmy przez bluta? Pytam, bo na WP nie ma chyba dostępnej aplikacji garmin conect. No i te wszystkie bajery typu wyświetlanie smsów to też tylko przez aplikację?
Cebula, kiedy zamierzasz dokonać zakupu?

chaos
18-12-2015, 20:15
o ile może być krótka sterów od górnej krawędzi mostka ?

superkomornik
18-12-2015, 20:20
Sterowka powinna konczyc się między krawędzią mostka a jego gorna sruba mocujaca

chaos
18-12-2015, 20:20
np po środku ?

nikoniarz
18-12-2015, 20:25
Tak jak napisał superkomornik- koniec sterówki powinien sięgać powyżej górnej śruby mostka a jego górną krawędzią. Każda inna "wersja" obciąża śruby mostka i sam mostek bardziej niż przewidział to producent co powiększa ryzyko awarii.

chaos
18-12-2015, 20:27
czyli np 1 mm powyżej śruby już jest ok ?

nikoniarz
18-12-2015, 20:33
czyli np 1 mm powyżej śruby już jest ok ?

1 mm poniżej górnej krawędzi mostka jest jeszcze bardziej okej :D A precyzyjniej mówiąc- jeśli ten 1 mm jest powyżej całej średnicy górnej śruby (a mostek nie jest mocowany sterówce jednośrubowo) to myślę, że nie ma przeciwwskazań by tego używać. Aczkolwiek jeśli to ma być użytkowane dość ostro i intensywnie, warto by sterówka wypełniała jak największą powierzchnię mostka.

zdyboo
18-12-2015, 21:32
Mogę kupować szosówkę, albowiem kupiłem koszulkę z kieszonkami na plecach, a nawet trzy koszulki i dwie pary spodenek, bez kieszonek.
Jak ktoś szuka ciuchów na lato, to w centrumrowerowe.pl mają wyprzedaż Biemme w dość dobrych cenach. Średnio o 50 % w dół, choć rozmiarówka już mocno niepełna, a i że włoska, to nieco dziwna, to dałem radę wybrać sobie ciuchy. Miało wszystko trafić do paczkomatu, ale nie trafiło i tym samym pierwszy raz w życiu brałem udział w transakcji narkotykowej.
Najpierw dostałem SMSa, że mam być pod paczkomatem, to byłem. Nieoznakowany bus, w środku dwóch kolesi w ciuchach raczej nie kojarzących się z mundurem InPostu o ile takowy w ogóle istnieje. W zasadzie to bardziej wyglądali jakby tego busa jumnęli, niż mieli z niego paczki wydawać. Pod busem kilka osób, nad busem jedna latarnia. Ludzie podchodzą, podają jakieś numery, jeden z kolesi znika na chwilę w środku, wraca i wręcza paczkę. Skumałem, że te liczby to kody, przecież nikt w środku miasta nie będzie prosił o gram koki i trzy gramy hery. Ja swoje też dostałem i niespiesznym krokiem zanurzyłem się w mrok ulicy.

superkomornik
19-12-2015, 00:03
Kupuj szosę, kupuj. Ja za to koszulek mam aż nadto.

Też dzisiaj odbierałem zamówienie rowerowe z białego busa. Na szczęście nie było kolejek a czytałem jakieś tegoroczne historie o staniu w kolejce jak po mięso.

szymony
19-12-2015, 03:01
To do koszulki z kieszeniami, trzeba mieć szosę :-! I cóż ja teraz pocznę, ani łachów na rowerz, ani szosy do koszulek.

shaolin
19-12-2015, 09:23
Ja tez najpierw mialem koszulki, potem szosy wiec Krzychu szykuj sie!

Dzisiaj wyszedlem w koncu na zewnatrz - 8-10st, wiec nawet kurtki nie trzeba bylo. Dwie warstwy i ognia. Musialem niezle sie nagrzebac bo ostatni raz zimowe sprzety mialem na sobie w lutym moze. Test kasety udany, nawet nie zapomnialem jak sie jezdzi ale forma uciekla bo nie jezdzilem na powaznie od 1945.

szymony
19-12-2015, 15:03
Ja tez najpierw mialem koszulki, potem szosy wiec Krzychu szykuj sie!

Akurat działa idą dokładnie w odwrotnym kierunku. Ostatnio udało się zamontować 29x2,25 do czegoś co pierwotnie było trekkingiem.

superkomornik
19-12-2015, 15:28
Nie ociera Ci nic? Z reguły takie kapcie nie pasują albo na styk i, po cichaczu, wycinają dziury w tylnych widełkach.

szymony
19-12-2015, 16:30
Nie ociera Ci nic? Z reguły takie kapcie nie pasują albo na styk i, po cichaczu, wycinają dziury w tylnych widełkach.
Na tył se ne da panie hawranek. Tam mam 1,75 może na styk by 1,9 weszło. Jednak nie znalazłem nic ciekawego w tym rozmiarze. 2,25 jest z przodu i wymaga idealnie wycentrowanego koła i prostej opony. Ja muszę jeszcze trochę poprawić koło, bo boczne klocki na pewnym odcinku delikatnie dochodzą do korony. Z drugiej strony jest jeszcze troszkę luzu.

chaos
19-12-2015, 18:17
można do napędu 2x10 z przodu 38-24 wsadzić zamiast 24 - 22 ? tak żeby było 38-22 ?

rotor
19-12-2015, 18:24
chyba nie, nigdzie takiego rozrzutu nie widziałem, ale niech się eksperty wypowiedzą

zdyboo
19-12-2015, 21:24
Sprawdź jaki ma zakres przednia przerzutka. I czy ma podane maks. i min obsługiwaną zębatkę.

chaos
20-12-2015, 20:40
sprawdzę, dzięki


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/EN1quM1-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/EN1quM1.jpg)

nikoniarz
20-12-2015, 20:55
sprawdzę, dzięki


http://i.imgur.com/EN1quM1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/EN1quM1.jpg)

Przykro patrzeć na "Malinowską" jak i całą grań na odcinku Skrzyczne-Barania Góra... Obecnie ciężko sobie wyobrazić jak ten odcinek był zalesiony 7 lat temu...

chaos
20-12-2015, 20:56
mi się podoba, przynajmniej widoki są
ale za to czasem pierońsko wieje !

nikoniarz
20-12-2015, 21:22
mi się podoba, przynajmniej widoki są
ale za to czasem pierońsko wieje !

Widoki są do bani na tym szlaku (Skrzyczne-Barania), no chyba, że pogoda sprzyja i widać Tatry. Skoro masz blisko w te okolice to polecam żółty szlak przez Cieńków. Jadąc od Malinowskiej w stronę Baraniej, pod koniec zjazdu z Zielonego Kopca (jakieś 500 m od szczytu) skręć w prawo na żółty szlak- na Gawlasie jest znak. Uwierz mi, że takich szlaków jak ten jest w B.Śląskim bardzo mało... Warto. Niestety jadąc ten wariant który opisuję browarka można się nabyć albo na szczycie Skrzycznego, albo dopiero na Cieńkowie Niżnim (jeśli będzie wogóle otwarte...).

rotor
20-12-2015, 23:46
tez sobie dzisiaj "selfi" sieknąłem, ale pokażę dopiero jutro, jak urobie je na normalnym kompie
po dłuższej przerwie, wsiadłem dziś na rower,.. zero kondycji, ubabrany błotem, jak nigdy, ale widoki przy świetle Księżyca przednie były :)

MadOnion
21-12-2015, 10:54
można do napędu 2x10 z przodu 38-24 wsadzić zamiast 24 - 22 ? tak żeby było 38-22 ?
Anton ja posiadam przednią korbę 42-30 po pół roku zmieniłem koronkę na 28 (którą standardowo dają do korby 40-28 ) działa elegancko.
W przypadku 38-24 i 36-22 obsługuje ta sama przednia przerzutka więc śmiało możesz zmienić, ewentualnie może Cię czekać korekta łańcucha.

chaos
21-12-2015, 18:00
piszą, że przednia x2 ma pojemność 14t
czyli Twoje 42-28 = 14 mieści się
ale 38 - 22 = 16 już się nie mieści
to jak jest ?

nikoniarz
21-12-2015, 18:41
Jest ryzyko. Może ocierać i nie działać jak trzeba, a może być okej. By zwiększyć/zmniejszyć nadzieję na to, że będzie dobrze/źle warto przyjrzeć się jak układa się łańcuch w przedniej przerzutce na różnych przełożeniach, i czy jest ryzyko, że będzie ocierać gdy będzie niżej (bo mniejsza zębatka obniży położenie łańcucha). Poza tym wrzucanie na większą tarczę może być problematyczne bo łańcuch będzie pchany w innym miejscu przerzutki. Podobnie zrzucanie- łańcuch może nie trafiać na tarczę. Aczkolwiek między tarczą 22 a 24 różnica na średnicy jest niewielka, i jest szansa, że będzie dobrze. Ale to tylko teoria. Korekta długości łańcucha akurat nie ma tu nic do rzeczy bo to najmniejszy problem. Rzekłbym nawet, że to akurat żaden problem.

rotor
21-12-2015, 19:54
.. no więc wczora, /już blisko wieczora/, zrobiłem sobie przejażdżkę na HT syna, marki Cube (taki sam, jakiego miałem parę mies. temu), pogoda sprzyjała: w miarę ciepło, prawie bez wiatru, no i ryzyko deszczu żadne
- tradycyjną ścieżką w stronę gór (największe to masyw Chrobaczej Łąki, po lewej z tyłu - Czupel)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/mNYDY86-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/mNYDY86.jpg)

- pierwsze "koty za płoty" tzn. podjazdy, okupione większym niż zwykle, zapotrzebowaniem na tlen (po lewej Bukowski Groń, z tyłu prawie na środku - Chrobacza)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/aMXrJw8-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/aMXrJw8.jpg)

- prawie najwyższy punkt mojej wycieczki, robię sobie dłuższy odpoczynek i sesje zdj., dalej już nie będzie takich widoków (batony, gorący napój i suche ciuszki umilają kontemplowanie pejzaży)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/TP8PFBk-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/TP8PFBk.jpg)

- Księżyc pięknie przyświeca, jest dość jasno, choć do pełni jeszcze chwila, (braki listowia na drzewach uwalnia dostęp tego skąpego światła powodując, że jazda przez las nie jest taka straszna :)
uważni obserwatorzy dostrzegą resztki /chyba/ Geminidów, (niedawno spadały, więc może to jeszcze one ? )


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/P53B63Q-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/P53B63Q.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/YbJnPYT-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/YbJnPYT.jpg)

- czas wracać, zjazd standardową drogą (nie spodziewałem się aż takiego błota na niej, więc nie wyposażyłem rowerza w odpowiednią ochronę, i miałem za swoje, heh,... połowa wieczoru spędzona na doprowadzaniu się do porządku)
rower jeszcze czeka, zakazałem Tomkowi wstępu do garażu, w obawie, by nie zmienił zdania co do czasowego użyczania mi swego pojazdu :)

- a na nizinach takie mgły mnie zastały (stąd te piękne poświaty obserwowane z góry)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/wFZyPxU-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/wFZyPxU.jpg)

superkomornik
21-12-2015, 20:08
Ładne niebo.

chaos
21-12-2015, 20:27
Jest ryzyko. Może ocierać i nie działać jak trzeba,
faktycznie, wygląda, że jak będzie mniejsze kółko to łańcuch zejdzie trochę niżej i będzie obcierał, i tak już jest prawie na granicy obcierania

- - - - kolejny post - - - - - -

fajne zdjęcia rotor
nauczyłeś się robić foty w międzyczasie ? ;)

rotor
21-12-2015, 21:16
Ładne niebo.
szczególnie mnie się spodobała ta zielona poświata niczym zorza polarna, ciekawe skąd ona ?


faktycznie, wygląda, że jak będzie mniejsze kółko to łańcuch zejdzie trochę niżej i będzie obcierał, i tak już jest prawie na granicy obcierania

- - - - kolejny post - - - - - -

fajne zdjęcia rotor
nauczyłeś się robić foty w międzyczasie ? ;)

jak obczaisz metode na 38/22 daj znać niechybnie, bo też takim patentem jestem żywotnie zainteresowany :)
zmieniłem sprzęt w międzyczasie, to i wypada się postarać,
komóra ma fajnego "peesa" na pokładzie, ale produkuje jednak akwarele, to samo Samsung kompakcik z najmniejszą matryczką, więc zanabyłem Panasa LX7, który to jest minimum świadomego użyszkodnika fotograficznego :)

superkomornik
21-12-2015, 21:26
Bo to chyba zorza

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/niebo-mienilo-sie-kolorami-teczy-zorza-polarna-nad-polska,189062,1,0.html

nikoniarz
21-12-2015, 21:37
Chaos- rozważ 36 i 22 na przodzie. Nie jeździsz raczej asfaltami, szutrów aby dokręcać w B.Śląskim jak na lekarstwo... Poza tym, skoro nie liczy się walka z każdą sekundą czy minutą, a sama frajda z jeżdżenia, to korba z tarczami 36/22 jest fajnym rozwiązaniem.

rotor
21-12-2015, 22:32
Bo to chyba zorza

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/polska,28/niebo-mienilo-sie-kolorami-teczy-zorza-polarna-nad-polska,189062,1,0.html

normalnie nie wierzę, ale jaja, taki fuks :)))))

chaos
22-12-2015, 11:51
Chaos- rozważ 36 i 22 na przodzie. Nie jeździsz raczej asfaltami, szutrów aby dokręcać w B.Śląskim jak na lekarstwo... Poza tym, skoro nie liczy się walka z każdą sekundą czy minutą, a sama frajda z jeżdżenia, to korba z tarczami 36/22 jest fajnym rozwiązaniem.

tak uczynię

- - - - kolejny post - - - - - -

aha, widziałem kiedyś necie fajny kalkulator przełożeń we fleszu chyba, nie mogę znaleźć, pamięta kto link ?

rotor
22-12-2015, 12:14
pewnie, szykuj browara :)

http://gear-calculator.com/

chaos
22-12-2015, 13:32
<piwo> <piwo>

glisek
25-12-2015, 21:59
hej, żyjecie?
widzę że na rowerzach się poruszacie, ale coś brak aktywności na krześle przed monitorem....
aaa wiem, się do pracy nie chodzi to brak aktywności w sieci. Znaczy co wy w tej robocie robicie?
Bo ja to mam czas na neta tylko w domu (nie mam łopaty z netem;) )
Świątecznie pozdrawiam i znieczulam lewą powięź po dzisiejszej trasie....

szymony
25-12-2015, 22:30
Kto nie chodzi do roboty, to nie chodzi. Ni ma lekko panocku, cza tyrać.
Wesołych Świąt, dla tych co mają. Dla reszty kapsla w wolnym czasie.

chaos
25-12-2015, 22:51
100 piw chlopy !

szymony
25-12-2015, 22:54
Na godzinę [emoji12]

elmo
25-12-2015, 23:08
Pomyślności na trwające jeszcze święta.
Ps. Ciężko trzymać neta w dłoni gdy obie zajęte są jedzeniem, całe szczęście, że jeszcze jeden taki dzień ;)
Ps.2 Ponoć mrozy idą i skończy się rowerowanie :(
Ps.3 Piękny był dziś wschód księżyca.

shaolin
26-12-2015, 06:39
Ja musialem pracowac wiec ani jezdzenia, ani nic. Pozniej se odbije kiedys.

superkomornik
27-12-2015, 00:35
Faktycznie dzisiaj byl super ksiezyc rano. A pozniej to jakas bajka a nie zima.
I na koniec zycze wszystkim po 100 takich piw :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/jht08x-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/jht08x.jpg)

chudeusz
27-12-2015, 00:51
Ino tajfuny jakieś były w tej bajce. Przegoniłem długi segment z fajną średnią... Edmundo jednak coś popierdzieliło i urwało kawałek... Może i lepiej bo jadąc 40km/h nie wysilałem się zbytnio :D

zdyboo
27-12-2015, 18:27
Z cyklu cierpienia młodego Wertera.
Chcę w weekendowej kozie zlikwidować gabażnik, a co za tym idzie sakwę, w której wożę to co na rowerze potrzebne jest.
Znacie jakieś inne patenty niż obwieszanie roweru torebkami różnej maści na uniknięcie plecaka? :)
Myślałem, o takim pasie biodrowym jak biegacze mają, ale raczej musiałby być z szelkami, bo już przerabiałem takie coś i czasem za duży ucisk na brzuch był.
Może być bidon na klucze, dętkę, łatki i łyżki. Pompkę przymocuję zapewne pod koszykiem na bidon. Co zabierze mi jednak jeden bidon z wodą, zatem może być ciężko w lecie.
Skończy się pewnie na plecaku, bo mam bardzo dobry lub na kieszonkach koszulki, skoro już takowe mam w przypadku wyjazdów kilkugodzinnych w dającej się przewidzieć pogodzie, ale zapytam jeszcze Was, bo może macie swoje patenty.

superkomornik
27-12-2015, 18:37
http://bikepack.pl/

Plecak to zuo, zapodaj sobie duza podsiodlowa z linka wyżej albo trójkąt na cala ramę a bidony daj np za siodlo
Jedna konkretna torba raczej nie będzie zawadzać, wszystko jest lepsze od plecaka ;)

zdyboo
27-12-2015, 18:50
No widzisz Damianie, dla mnie te wszystkie torebeczki, sakiewki, to dopiero zło. Raz, że stabilność montażu tego jest dyskusyjna, dwa wygląd roweru z tymi torebkami mi się nie podoba. Jeszcze mi napis Brooks zasłoni na siodełku. :mrgreen:
Plecak nie jest taki zły, ale trzeba pamiętać, że plecak plecakowi nierówny. Jak się kupuje worek z nylonu z paskami, to może i zło. Jak się kupuje sensowny plecak, z anatomicznie ukształtowanym systemem nośnym, to jest spoko. Kilka lat jeździłem z plecakiem, po górach wszelakich i zaczynałem od worków z nylonu z paskami i to dosłownie, przez plecaki rowerowe tylko z nazwy, a skończyłem na normalnym plecaku, w którym plecy się nie pocą. Mam go od 10 lat, a ostatni raz woziłem się z nim po Szanghaju i pewnie do niego wrócę.
Drugą sprawą jest, że plecak trzeba umieć spakować. Deuter ma na swojej stronie obrazki jak to zrobić poprawnie. Dobrze spakowanego plecaka o wadze do 4 kg nie czuć na plecach.

chaos
27-12-2015, 19:30
Plecak musi byc ;)

chudeusz
27-12-2015, 19:32
Przyczepkę sobie zamontuj :P. Zapewne napisów Ci nie zasłoni :D. Ja dobiłem dzisiaj do 10kkm w tym roku :).

zdyboo
27-12-2015, 19:36
Graty synuś. Ja przebiłem dziś 7 kkm w tym roku. Życiówka. Więcej już raczej nie będzie, bo się pogoda ma załamać.

Przyczepkę mam ze sklepu kupić czy miejscowi złomiarze za flaszkie pospawają?

chudeusz
27-12-2015, 19:41
Dzięki. Graty również :). Przyczepka ofkors z recyklingu. Ekonomicznie i ekologicznie

superkomornik
27-12-2015, 20:04
Ja to nawet 7k nie zrobię :| jestem leszczem...

szymony
27-12-2015, 20:26
Więcej już raczej nie będzie, bo się pogoda ma załamać.


O, a kto taką złowrogą propagandę na temat aury rozpowszechnia? Znane mi prognozy sugeruja coś innego.

chaos
27-12-2015, 21:46
Ja to nawet 7k nie zrobię :| jestem leszczem...


aż poparzyłem na siebie z ciekawości ;)
2,416.2 km
widzę, że powinienem chyba opuścić wątek

chudeusz
27-12-2015, 22:00
Chaos, Ty masz za to w górę pierdyliard km :P.

chaos
27-12-2015, 22:17
nie wiem czy dużo
89,236 m
a wy ?

superkomornik
27-12-2015, 22:23
Eeee, nieważne ;)

chudeusz
27-12-2015, 22:23
Jak wyżej...

chaos
27-12-2015, 22:25
dobra, w przyszłym roku się poprawię
(wezmę więcej piwów na wszelki wypadek)

chudeusz
27-12-2015, 22:29
Jeszcze więcej?

zdyboo
28-12-2015, 09:43
Dzięki. Graty również :). Przyczepka ofkors z recyklingu. Ekonomicznie i ekologicznie

Dzięki. Będę namierzał osiedlowych złomiarzy.


O, a kto taką złowrogą propagandę na temat aury rozpowszechnia? Znane mi prognozy sugeruja coś innego.

Te ICMy jedne takie.


nie wiem czy dużo
89,236 m
a wy ?

Ja mam tak samo, też pięciocyfrowy wynik.

chudeusz
28-12-2015, 11:04
Uważaj tylko, żeby Ci Twojego rowerza nie sprzedali...

shaolin
28-12-2015, 11:15
Przyczepkę sobie zamontuj :P. Zapewne napisów Ci nie zasłoni :D. Ja dobiłem dzisiaj do 10kkm w tym roku :).

Graty! Jak sie uda to moze skoncze na 11kkm... Ciekawe czy bysmy tyle nabili jakby nie bylo Stravy, watku, komornika, Lysego, itd ;)

elmo
28-12-2015, 11:27
No Panowie graty wielkie za odległości.
Ja mizernie bo tylko 4 tysiaki - postaram się poprawić w przyszłym ;)

chudeusz
28-12-2015, 11:29
Dzięki. Graty również ;). Jakby nie było stravy, życie straciłoby sens a co dopiero jeżdżenie rowerem.
Czy leci z nami Cebula? Zakupiłeś wreszcie tego edka pięćset dwudziestego?

MadOnion
28-12-2015, 13:32
Musiałem doczytać milion postów!
Anton możesz teraz pobijać Felix'a Baumgartner'a :twisted: u mnie 7k km z haczykiem i jakieś 82tys. up miało być więcej ale w robocie mi się pozmieniało w grudniu i muszę być na warcie do 17 ;/ , garmina nie kupiłem zastanawiam się jeszcze nad polarem V650 inna sprawa że na bikeinn skończyły się wielosztuki..
Shao dobrze gada ciekawe ile byśmy mieli km bez stravy :D

chaos
28-12-2015, 13:33
Ja zawsze mam strawe w plecaku. Przeważnie salceson boczek i bro.

MadOnion
28-12-2015, 13:52
Zacieru już nie wozisz ?

chaos
28-12-2015, 13:53
Tylko w sobote.

zdyboo
28-12-2015, 13:57
Mnie faktycznie przez stravę wróciła chęć do jeżdżenia weekendowego. Do roboty bym pewnie jeździł jak jeżdżę, a tak dzięki stravie i wątkowi jakieś dodatkowe 2 kkm wpada.
Z drugiej strony nic złego się przecież nie dzieje.

chudeusz
28-12-2015, 14:17
No wielosztuki się skończyły ale cena nadal jest bardzo atrakcyjna. Pytanie tylko czy sklep godny zaufania? Kupowaliście tam już coś? Bo jak miałbym szukać przesyłki gdzieś po europie to wolę dopłacić te 2,5 stówki i kupić na miejscu.

szymony
28-12-2015, 14:38
Ciekawe czy bysmy tyle nabili jakby nie bylo Stravy, watku, komornika, Lysego, itd ;)

Komów mni, piwów wincy [emoji12]

MadOnion
28-12-2015, 14:40
No wielosztuki się skończyły ale cena nadal jest bardzo atrakcyjna. Pytanie tylko czy sklep godny zaufania? Kupowaliście tam już coś? Bo jak miałbym szukać przesyłki gdzieś po europie to wolę dopłacić te 2,5 stówki i kupić na miejscu.
Chyba można zaryzykować choć nie kupowałem tam nigdy wygląda bardzo dobrze ten sklep, a jak jest w menu w takim Garminie kupionym poza naszym krajem będzie menu po pl ?

zdyboo
28-12-2015, 14:43
Chyba już teraz tak. Ale w swoim 60 CSx kupowanym w stanach 7 lat temu polskiego nie mam. Z drugiej strony, to menu nie jest jakieś skomplikowane, zwłaszcza że chcecie kupić odbiornik bez mapy.

chudeusz
28-12-2015, 14:53
Na stronie dostawa jest na jutro. Na pytanie zadane mailem o potwierdzenie dostępności itp dostałem odpowiedź (po angielsku, na pytanie zadane po polsku ;)), że aby dotarła przesyłka jeszcze w tym roku to trzeba DHLem zamówić, czyli przesyłka ponad 200pln. Trochę to dziwne...

MadOnion
28-12-2015, 14:59
Ja bym poczekał ten jeden dzień za te 227zł :D

chudeusz
28-12-2015, 15:15
No aż tak mi się nie spieszy :D. Chodziło mi o to, że nie wypowiedzieli się w kwestii kiedy w ogóle będzie dostawa GLS czy PP. W sieci sporo opinii, że paczki krążą gdzieś nie wiadomo gdzie a czas dostawy wydłuża się ot tak bez uprzedzenia.

MadOnion
28-12-2015, 15:26
Chudeusz poczytaj sobie o Polar V650 wydaje się dość ciekawy i tańszy od Garmina.

Edit: Albo M450

chudeusz
28-12-2015, 16:10
Odpisali z bikeinn, że GLSem dostawa na początku przyszłego tygodnia.

shaolin
28-12-2015, 16:11
hTyoUrfodtk

adolfik9501
28-12-2015, 16:40
No Shao, szacunek. Nieźle się bawisz ;) [emoji14]

chudeusz
28-12-2015, 18:42
Cebula, bikeinn twierdzi, że jest PL menu.

MadOnion
29-12-2015, 09:35
No to git, ale tak patrzę, że jeżeli Garmin 520 to jedyna słuszna opcja wersja bundle.

chudeusz
29-12-2015, 10:24
Same czujniki to koszt ~4,5-5 stówek a tu są w komplecie za 2,5 stówki więcej.

MadOnion
29-12-2015, 10:54
No lekkie przegięcie jeszcze jak by dawali w OEM czujnik HR to można by było się zastanowić.

chudeusz
29-12-2015, 11:01
W 520 są już te czujki "bezmagnesowe". Sporo droższe od standardowych z magnesem. Niby hr to też jakaś wersja Premium, ale czym się różni od zwykłej to nie wiem. No i ciekawe czy do każdej wersji 520 bundle dawali ten droższy zestaw?

MadOnion
29-12-2015, 11:19
W sklepie garmina jakiś czas temu pytałem jakie czujniory dają w wersji bundle to odpisali, że przy zamówieniu należy podać jakie czujniki wybierasz.

shaolin
29-12-2015, 12:26
Wybieram czujnik numer jeden! IDZ NA CALOSC! IDZ NA CALOSC!

Bezmagnesowe sa fajne jakby ktos pytal. Mam dwa komplety, w sumie teraz uzywam tylko jednego bo i tak mam info z pauermitera. Do tego mam dwa rozne HRy, jeden zwykly, drugi tri (dodatkowe akcelerometry i cuda na kiju, do tego jest kuloodporny).

MadOnion
29-12-2015, 12:35
No to git że są fajne bo miałem pytać, a bateria na długo wystarcza?

chudeusz
29-12-2015, 12:36
No i co się drzesz? :P Lepiej wyślij mi jeden :P

zdyboo
29-12-2015, 12:43
Panowie, jak Shao radzi, bierzcie full opcję, bo za chwilę będzie chęć na rozbudowę, a w zestawie taniej. Garmin ma cholernie drogie akcesoria.
Ja się zastanawiam nad Edge Touring Plus. Sportowe funkcje mi nie potrzebne, a mógłbym wtedy 60 CSx zostawić tylko na wycieczki z buta.

chudeusz
29-12-2015, 12:57
Da się 520 ładować w trakcie używania? Według danych producenta bateria max 15h w teorii, czyli pewnie wyłączając wszelkie możliwe funkcje :D. No i jak to jest z tymi mapami w 520? Czytam, że da się coś tam wgrać, ale z racji braku miejsca trzeba okrojone wersje wrzucać. To się samemu kroi czy jakieś gotowce są (np mapa dolnego śląska)? I ile może ważyć taka mapka?

MadOnion
29-12-2015, 13:03
http://velonews.pl/posts/3548-test-licznika-gps-garmin-edge-520

zdyboo
29-12-2015, 13:30
Dopiero co sobie ściągnąłem mapę całej Polski z Open Street Maps i instalka zajmuje 450 MB, z tego można wykroić obszary po kilka - kilkadziesiąt MB. Wiadomo, że miasto wojewódzkie zajmie więcej miejsca niż pierdziszewo mniejsze, ale to dane wektorowe i dużo nie ważą. Szkoda, że 520 nie umożliwia nawigacji po mapie. To się wbrew pozorom czasem przydaje, ale jak jest możliwość wgrania własnego śladu, to już w miarę spoko. Tylko trzeba częściej paczać w ekran.
Garmin dość dokładnie podaje czas działania. Oczywiście to zależy od wielu czynników, ale da się wyciągnąć deklarowany czas producenta bez zbytniego ograniczania funkcjonalności odbiornika. Wiadomo, że tylko w lecie. Marcin pisał, że swojego edka 1k lądował w trakcie jazdy i korzystania z niego.

zdyboo
29-12-2015, 14:03
Edyta w sieci znalazła info, że Edge 520 ma 50 MB pamięci. Czyli na przykład wejdzie cała Kotlina Kłodzka ze sporymi przyległościami 34 MB, ale sam Wrocław i okolice ograniczone Oleśnicą, Oławą, J. Mietkowskim, Trzebnicą i Środą Śląską czyli obszar +/-30 km od Wrocławia, to już 10 MB. Na szosę OSM wystarczy, ale w terenie ma tylko główne drogi i niektóre szlaki turystyczne.

chudeusz
29-12-2015, 14:12
Ok, dzięki Wam za info. Chyba łyknę tego

http://www.bikeinn.com/rowery/garmin-edge-520-pack/135877610/p
Edyta: Bikeinn twierdzi, że w tym zestawie są czujniki bezmagnesowe.

MadOnion
29-12-2015, 14:41
Łykaj i dawaj znać co i jak.


Edyta: Bikeinn twierdzi, że w tym zestawie są czujniki bezmagnesowe.
To dobrze ze tak twierdzą bo ich opis na stronie lekko do bani jest :D


In the box

Device Only
Edge 520
Mounts (standard and extended out-front)
USB cable
Tether
Manuals

Bundle
Edge 520
Premium heart rate monitor
Cadence sensor
Speed sensor
Mounts (standard and extended out-front)
USB cable
Tether
Manuals
Instrukcje

superkomornik
29-12-2015, 14:56
A mi zabrakło 1km do ukończenia Raphy500,ech... Będę musial odpalić strawę jeszcze na minutę.

MadOnion
29-12-2015, 15:07
A co to za Raph'a 500 ;p ? Młodszych nie ma ?

chudeusz
29-12-2015, 15:09
Ten opis to z google translatora chyba :D. Sugerujesz, że lepiej w tym drugim sklepie zanabyć? ;)

superkomornik
29-12-2015, 15:13
Cebula, trza od wigilii do sylwka machnąć 500km. Wsiadaj na szosę, jeszcze zdążysz :D

shaolin
29-12-2015, 15:13
No to git że są fajne bo miałem pytać, a bateria na długo wystarcza?

Chyba raz w roku zmienilem i to nie we wszystkich sensorach. Czyli raczej lepiej niz gorzej ;)


No i co się drzesz? :P Lepiej wyślij mi jeden :P

Nie :razz:


Panowie, jak Shao radzi, bierzcie full opcję, bo za chwilę będzie chęć na rozbudowę, a w zestawie taniej. Garmin ma cholernie drogie akcesoria.
Ja się zastanawiam nad Edge Touring Plus. Sportowe funkcje mi nie potrzebne, a mógłbym wtedy 60 CSx zostawić tylko na wycieczki z buta.

Bierz Garmina 666.


Da się 520 ładować w trakcie używania? Według danych producenta bateria max 15h w teorii, czyli pewnie wyłączając wszelkie możliwe funkcje :D. No i jak to jest z tymi mapami w 520? Czytam, że da się coś tam wgrać, ale z racji braku miejsca trzeba okrojone wersje wrzucać. To się samemu kroi czy jakieś gotowce są (np mapa dolnego śląska)? I ile może ważyć taka mapka?

Mapy waza od 1mb do 327432942GB.


Dopiero co sobie ściągnąłem mapę całej Polski z Open Street Maps i instalka zajmuje 450 MB, z tego można wykroić obszary po kilka - kilkadziesiąt MB. Wiadomo, że miasto wojewódzkie zajmie więcej miejsca niż pierdziszewo mniejsze, ale to dane wektorowe i dużo nie ważą. Szkoda, że 520 nie umożliwia nawigacji po mapie. To się wbrew pozorom czasem przydaje, ale jak jest możliwość wgrania własnego śladu, to już w miarę spoko. Tylko trzeba częściej paczać w ekran.
Garmin dość dokładnie podaje czas działania. Oczywiście to zależy od wielu czynników, ale da się wyciągnąć deklarowany czas producenta bez zbytniego ograniczania funkcjonalności odbiornika. Wiadomo, że tylko w lecie. Marcin pisał, że swojego edka 1k lądował w trakcie jazdy i korzystania z niego.

Garmin 1000 sam z siebie ma chyba 4GB, do tego rozszerzalny microsd do 32 (a moze i 64). Garmin 520 nie ma slotu na karte wiec jest bida z nedza x miliard. Juz bym wolal 810, starszy ale przynajmniej ma wszystko co trzeba.

A mi zabrakło 1km do ukończenia Raphy500,ech... Będę musial odpalić strawę jeszcze na minutę.
Mi brakuje jakies 350, wiec sie nie martw. Zapodaj zdjecie z Goerlitz.

chudeusz
29-12-2015, 15:16
Nie pytałem ile ważą wszystkie mapy tylko ile może ważyć taka choćby dolnego śląska :P. Wiem, że bida z nędzą jeśli chodzi o pojemność 520 ale jak wlezie mapa mojej okolicy to dla mnie wystarczy. Nie potrzebuję nawigacji jako takiej.

shaolin
29-12-2015, 15:19
Wez 810. Trast mi. Albo 1000 i badz jak Andrzej! Albo ja, czyli taki mlodszy lepszy Endrju ;) ;)

MadOnion
29-12-2015, 15:27
520 to licznik treningowy a nie navi rowerowa :P
Chudeusz Ty musisz określić co potrzebujesz albo zrobi to za Ciebie Shao, albo już zrobił :mrgreen:

chudeusz
29-12-2015, 15:29
Dobra biorę 810...

Edyta: Albo nie biorę 1000...
Edyta2: Albo kupię mapę i kompas...

MadOnion
29-12-2015, 15:31
Cebula, trza od wigilii do sylwka machnąć 500km. Wsiadaj na szosę, jeszcze zdążysz :D
Nie mam szosy ;]


Dobra biorę 810...
Edyta: Albo nie biorę 1000...
Edyta2: Albo kupię mapę i kompas...
Weź dwie 520, jedna dla mnie :P
Albo sprzedaj rower, forsę przeznacz na napoje wyskokowe które opędzlujesz z Antonem :]

elmo
29-12-2015, 15:35
Ejjj na chwilę Was zostawić samych przed sylwkiem a tu takie wrzaski ;) a i wypominanie wieku - całe szczęście, że człek raz w życiu ma 4 dychy :)
Marcin dobrze prawi lepiej wybrać coś ze slotem bo jak wiadomo pamięci nigdy nie za dużo. Ja swego jeszcze nie ładowałem w trakcie jazdy a i nie podłączyłem czujników bom nie pros i nie mam szosy... a 1k jest fajny ze względu właśnie na nawigację (lubię zwłaszcza opisy w stylu - jedziesz po drodze gruntowej;)) i szybkie zgrywanie danych a i telefon możesz sparować...
Ps. Mi do pięciu setek brakuje 300 km ale od niedzielnego poranka skutecznie zbijam wagę praktycznie nic nie jedząc więc boję się na rower zapakować :(

shaolin
29-12-2015, 15:37
Lepiej kupic raz, a dobrze. 520 to fajny gadzet jak sie lata po miescie i probuje zdobyc KOMy, ale jak sie chce gdzies naprawde pojechac to troche bida.

EDIT: Andrzej ja to pewno dopiero pierwszego pojezdze, bo teraz to ani czasu ani mocy po swietach.

chudeusz
29-12-2015, 15:39
520 też sparujesz ze smartfonem. Nie szukam nawigacji, prosem też nie jestem a Edek1000 to już za wysoka półka. I tak na początku miałem brać 500 z czujnikami, tylko mi Cebula wyjechała z tą promocją w bikeinn :D.

shaolin
29-12-2015, 15:40
Super promocja jak trzeba kupic minimum trzy, zeby zgrac mape Szanghaju bo na jednym sie nie zmiesci :twisted:

elmo
29-12-2015, 15:42
Marcin ale my jesteśmy na zadupiu a nie w Państwie Środka ;) to i mapki są małe...

chudeusz
29-12-2015, 15:50
Marcin znowu masz okres? :P

zdyboo
29-12-2015, 15:51
Niech Shao nie fika, bo akurat Chiny są słabo odwzorowane na OSM. Instalka map całych Chin we wrześniu zajmowała 314 MB, Polska z lipca to 380. Nie to żebym się gubił w Szanghaju, ale wielu małych uliczek na tych mapach nie ma, a i POI były odwzorowane tak sobie. Niemniej jednak Wrocław ma na pewno bardziej szczegółową i dokładniejszą mapę niż Szanghaj.

shaolin
29-12-2015, 16:16
Chiny to aktualnie 360MB, co nie zmienia faktu, ze mniej niz 2-4GB to troche nedza na sprzecie za tyle kasy (mowie o 520).

chudeusz
29-12-2015, 16:25
Ani do 810 ani do 1000 nie dołożę. Te 1350 to i tak ponad budżet.

zdyboo
29-12-2015, 16:26
Chiny to aktualnie 360MB, co nie zmienia faktu, ze mniej niz 2-4GB to troche nedza na sprzecie za tyle kasy (mowie o 520).

A Polska to 450 MB aktualnie, ale faktycznie 50 MB pamięci, to się na waciki nadaje nie na mapy. Pewnie w tej pamięci jeszcze zapisywane są ślady, plik *.fit z kilkunastu km trasy to kilka KB. Dłuższe trasy to pewnie kilkadziesiąt. Nie wiem bo nigdy 200 nie zabierałem w dłuższe trasy. Własne punkty, jak odbiornik ma taką funkcję. Toż nawet w Edge 200 mam dostępne ponad 3 GB pamięci. Już powoli się kończy ale jeszcze jej nie zapełniłem. A to pamięć tylko na zapamiętane ślady lub ślady wgrane do odbiornika. POI i map 200 nie obsługuje przecież.

shaolin
29-12-2015, 16:27
To nie kupuj teraz tylko pozniej. Amen.

EDIT: Lysy u mnie *.fit'y wiecej waza, ale masz info dodatkowo z HR+pauer+insze gadzety.

MadOnion
29-12-2015, 16:28
Ale po co w liczniku rowerowym mapa ?
Jak potrzebujesz nawigację z mapami to bieresz 810 i śpisz spokojnie. Ja chętnie przytulę 520 choć 90% tras śmigam u pepików to nigdy nie była mi potrzebna nawigacja i w moim przypadku zakup 810 czy 1000 to by było wywalenie siana na bajer z którego nie skorzystam. Jak bym miał szosę to pewnie bym się bardziej skłaniał ku mapom. Chudeusz kup sobie Garmina 25 a mi 520.

shaolin
29-12-2015, 16:30
Cebula po co mapa? Przyjedz do mnie to sie dowiesz :twisted: nawet pan na skuterze sie zgubil i przydzwonil w kraweznik, a my z Lysym prowadzeni garminowym tysiacem lecielismy jak zly.

zdyboo
29-12-2015, 16:31
Rafał ma racje, jak potrzebujesz GPSa z mapami, to są inne modele. Niekoniecznie rowerowe. Jak licznik to może faktycznie 25, bo też ma możliwość podłączenia czujników, a jest sporo tańszy od 520.

chudeusz
29-12-2015, 16:44
Jak będę potrzebował setek dokładnych map to kupię 1000. Teraz nie potrzebuję i 520 wydaje się być dla mnie wystarczająca. Nie Cebula, nie kupię 25 a tym bardziej Tobie 520 :P. Zresztą, to gooowno jest przecie...

MadOnion
29-12-2015, 16:45
Cebula po co mapa? Przyjedz do mnie to sie dowiesz :twisted: nawet pan na skuterze sie zgubil i przydzwonil w kraweznik, a my z Lysym prowadzeni garminowym tysiacem lecielismy jak zly.
No! Dziękuje za zaproszenie... ale tyle musiałem czekać :D

zdyboo
29-12-2015, 17:03
Jak będę potrzebował setek dokładnych map to kupię 1000. Teraz nie potrzebuję i 520 wydaje się być dla mnie wystarczająca.

OK, spoko, tylko żeby nie było, że zaczniesz z tych map korzystać i się okaże, że jednak 520 jest niewystarczająca. Garmin 60 CSx jest wszystkomający jak na stan swej premiery w 2006 roku i w zasadzie do tej pory nie jest mi potrzebny inny odbiornik. Chodzi o to, żeby nie kupować na styk, bo MZ odbiorniki GPS, to nie smartfony, które zmienia się przy okazji premiery nowego modelu.

chudeusz
29-12-2015, 17:13
Nie no, zgadzam się, zawsze można kupić coś na zapas, bo może kiedyś się przyda ;). Telefon też lepiej kupić z 3652819 rdzeniami i innymi wodotryskami i może kiedyś się przydadzą. Wszystko kwestia ceny ;).

superkomornik
29-12-2015, 18:08
Mi brakuje jakies 350, wiec sie nie martw. Zapodaj zdjecie z Goerlitz.

Bitte ;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/1oxh8h-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/1oxh8h.jpg)

elmo
29-12-2015, 18:25
U mnie też powoli się zapełnia pamięć segmentami - ludziska okoliczni zakładają je na potęgę. Tylko, praca z wirtualnym partnerem dużo zrywa z baterii. Fakt jest, iż 1k jest pewnie ponad miarę bom żaden pros a i szosy się jeszcze nie dorobiłem :)

chudeusz
29-12-2015, 18:31
Taki wiek... Co poradzić ;).
Tak zapytam, to te wszystkie pliki muszą być w garminie? Nie wystarczy ich zgrać i wyrzucić? Bo wydaje mi się, czy to taki trochę naciągany "problem"?

elmo
29-12-2015, 18:33
Wszelkie segmenty i instalacje map mam na karcie. Więc pamięć samego garmina nie jest zbytnio obciążona.

chudeusz
29-12-2015, 19:37
A właśnie, te segmenty dużo miejsca zajmują? Na tym by mi zależało akurat.

glisek
29-12-2015, 23:49
ee, chłopaki w przerwie o garminach od 0.5 do 1k pytanko...
28 czy 32 szprychy do rowerza typu mtb i dlaczego koniecznie 32?

schwepes
30-12-2015, 00:03
jak ważysz poniżej 70kg, masz rower poniżej 10kg i nie jeździsz z plecakiem to może być 28 :)

glisek
30-12-2015, 00:14
jak ważysz poniżej 70kg, masz rower poniżej 10kg i nie jeździsz z plecakiem to może być 28 :)
no tak, to jednak plecak, rowerz i waga przesądziły :) dobrze, że nie trzeba co roku dokładać szprychy skorelowanej z wiekiem roweromaniaka ;) :D)

shaolin
30-12-2015, 04:18
Nie no, zgadzam się, zawsze można kupić coś na zapas, bo może kiedyś się przyda ;). Telefon też lepiej kupić z 3652819 rdzeniami i innymi wodotryskami i może kiedyś się przydadzą. Wszystko kwestia ceny ;).

Lysy ma racje, nie ma co tego porownywac do telefonu. Jak pojechalismy do kosmosu z Lysym to jego GPS dawal rade, a jest starszy od wegla. Z telefonem z 2006 moglby byc problem ;)


Bitte ;)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/1oxh8h-1.jpg
źródło (http://i66.tinypic.com/1oxh8h.jpg)

Przecie to we Wroclawiu ;) ;)


U mnie też powoli się zapełnia pamięć segmentami - ludziska okoliczni zakładają je na potęgę. Tylko, praca z wirtualnym partnerem dużo zrywa z baterii. Fakt jest, iż 1k jest pewnie ponad miarę bom żaden pros a i szosy się jeszcze nie dorobiłem :)

Andrzej patrzac jaki progres zrobiles to juz prawie jak pro!


jak ważysz poniżej 70kg, masz rower poniżej 10kg i nie jeździsz z plecakiem to może być 28 :)

Ja nie mam MTB ale w Giancie (rower 7.8kg, ja 76) jak czasem jade na zawody to z 12kg plecakiem 16 i 21 szprychy na 23c daja rade nawet jak przydzwonie w cos ;)

Kurna, przeziebilem sie teraz (wczoraj juz cos mnie lapalo, cala noc z tylka wytrzepana). Mam nadzieje, ze w miare sie ogarne na noworoczna wycieczke.

elmo
30-12-2015, 08:58
Jaki tam progres - człek ni ma czasu pomykać za dnia to robi to nocą - co prawda w gwiazdory se można zerknąć. Ale zbytnio się wówczas nie oddalam... więc odległości robię w pentelkach ;) choć te odległości to takie kruszynki przy Marcinowych.
A wracając do zakupów to się nauczyłem, że jak kupować to raz a pożądanie aby se w brodę później nie pluć bo to brzydko wygląda;)
Ja do sylwka raczej też nie pokręcić trza wpierw po chorobie masę odbudować :)

superkomornik
30-12-2015, 09:01
Hmm, ja mam 24 a ważę ze 75-78kg ;)

A i przeziębiony tyż jestem. Odstawiam rower do końca roku... ;)

zdyboo
30-12-2015, 10:10
Tyle, że Grzesiek potrzebuje koła do roweru MTB. Szosa jakby innego rodzaju obciążenia ma, nie ma co porównywać. schwepes ma rację.

MadOnion
30-12-2015, 10:13
Chciałbym tyle ważyć :D

zdyboo
30-12-2015, 10:20
Chciałbym tyle ważyć :D

Łobetnij se nogę, dieta cud. 10 kg w kilka minut. I bloki na dwa razy dłużej wystarczają. :mrgreen:


Tak zapytam, to te wszystkie pliki muszą być w garminie? Nie wystarczy ich zgrać i wyrzucić? Bo wydaje mi się, czy to taki trochę naciągany "problem"?

Nie muszą, ale jest to wygodne. Pewnie każdy z nas ma jakieś tam ulubione trasy po których jeździ od czasu do czasu. Jak ktoś zna je na pamięć to luz, ale jak nie, to wtedy wygodniej wrzucić wszystkie ślady do odbiornika i tylko wybierać je sobie w zależności od wybranej akurat tego dnia trasy. Żeby potem nie było, że będziesz "niewolnikiem" odbiornika. Planował trasy z wyprzedzeniem, wgrywał mapy, ślady itp.

szymony
30-12-2015, 10:24
Tylko mu nie mowcie, że 28 szprychów jest dla niego idealne, bo się chłop całkiem zatraci. Wiem z czego zrezygnował by ramę zanabyć. Jak jeszcze koła będzie musiał zmienić, to się do AA zapisze i nie będę miał z kim wątroby umartwiać. [emoji12]

superkomornik
30-12-2015, 10:47
Tyle, że Grzesiek potrzebuje koła do roweru MTB. Szosa jakby innego rodzaju obciążenia ma, nie ma co porównywać. schwepes ma rację.

Jakby co ja nie pisałem o szosie ;) W MTB mam Mavic Crossride i tam jest P i T po 24 szprychy (ino że płaskie i proste, podobno ma to wpływ na wytrzymałość).
W szosie mam 20 + 24 ale przechodzę na 2x32. Raz mi jedna z tych 24 poleciała i musiałem dzwonić po taxe :(

zdyboo
30-12-2015, 11:13
Raz mi jedna z tych 24 poleciała i musiałem dzwonić po taxe :(

Aż tak źle? Może to wynika z liczby 24 szprych, może ze słabego zaplotu, ale nie raz, nie dwa traciłem po szprysze w kołach 36 i 32, i zawsze mogłem bez problemów dokończyć wyjazd. W mieszczuchu to się nawet zdarzało dłużej tak jeździć, bo nie zawsze zauważyłem od razu stratę.

chudeusz
30-12-2015, 11:37
Ok, drążąc temat dalej... Jak jest z pamięcią w 500? Tam nie ma map, można wgrać trasę i jechać po śladzie. 520 ma to samo, z tą różnicą, że zamiast "gołych strzałek" ma pod śladem mapę. 500 to była pierwsza myśl, 520 zaciekawiła mnie innymi bajerami, nie koniecznie mapą. Prędzej wrócę do pomysłu zakupu 500 niż dołożę do edka 1000, bo to już przerost formy....

shaolin
30-12-2015, 11:55
Wez 810!

MadOnion
30-12-2015, 12:06
Wez 810!
Jak dasz to ja wezmę :twisted:

shaolin
30-12-2015, 12:15
Tobie to moge dac 8.1kg cebuli :D

MadOnion
30-12-2015, 12:26
Zostaw przyda się Tobie ; )

superkomornik
30-12-2015, 12:44
Aż tak źle? Może to wynika z liczby 24 szprych, może ze słabego zaplotu, ale nie raz, nie dwa traciłem po szprysze w kołach 36 i 32, i zawsze mogłem bez problemów dokończyć wyjazd. W mieszczuchu to się nawet zdarzało dłużej tak jeździć, bo nie zawsze zauważyłem od razu stratę.

To wynika z małej liczby szprych. Szprycha walnęła, koło rozcentrowało się na tyle że nie mieściło się w heblu. Jak straciłem 1 z 36 w trekingu to też zauważyłem dopiero po kilku jazdach.
Dlatego w szosie przechodze na 32 tak aby w razie, tfu tfu, awarii, dokończyć wyjazd na dwóch kółkach.

shaolin
30-12-2015, 12:47
Zostaw przyda się Tobie ; )

Duzo witaminy C!

bartekk
30-12-2015, 13:10
Witam potrzebuje porady w sprawie zakupu nowego bika. mtb, koła 29 cena ok 4000-4500. Z tego co szukałem optymalny wydaje sie być kross b8 2016. Osprzęt w miarę dobry, amor ok i sztywne ośki, ale wolałbym korbę z 3 blatami gdyż u mnie raczej płasko i na prostej może brakować przełożeń ponadto słabe piasty (wolałbym łożyska maszynowe). Czy znacie jakąś alternatywę dla tego rowerka? Ewentualnie utwierdźcie mnie w przekonaniu że to dobry wybór;)

MadOnion
30-12-2015, 13:15
Świat zmierza ku napędowi 1x12 a Ty chcesz 3 blaty z przodu ? Bier przyjemniej 2x11.

zdyboo
30-12-2015, 13:41
Piasty to faktycznie nic specjalnego, ale jak się o nie będzie dbało, to się trochę pokręcą. Łożyska zespolone czyli tzw. maszynowe, to nie jest remedium na wszystko. Obawiam się, że szybciej w tylnej może strzelić bęben (złapać luzy) niż zużyjesz główne łożyska tych piast.

Korba, co z tego że masz trzy blaty skoro to i tak układ 40/30/22 T. MZ jak już trzy to klasyka 44/32/22 T, jak ma być największa koronka 40 T, to lepiej brać korbę dwurzędową 40 x 28 czy coś koło tego. Jak masz płasko to styknie, zwłaszcza, że kaseta 11-36 T.

Za cztery kafle masz Unibike Expert, który masz poskładany na lepszych komponentach.

bartekk
30-12-2015, 13:59
Unibike brałem pod uwagę przede wszysytkim z uwagi na lepsze hamulce ale amor kiepski i nie wiem czy ma sztywne osie

zdyboo
30-12-2015, 14:31
Tak samo sztywne jak te Joy Techy.

chudeusz
30-12-2015, 16:16
Ale mieszacie :P. 810 z bezmagnesowymi czujnikami prędkości i kadencji (bez HR) za 1490 z przesyłką. Baba mnie z chaty wy......rzuci :D.

MadOnion
30-12-2015, 16:24
Mi zależy żeby zastąpić licznik, pulsometr i tel. jednym urządzeniem. Musi być czujnik HR reszta czujników nie są koniecznie ale jak będą w pudle to pewnie będę korzystać.

chudeusz
30-12-2015, 16:31
No telefonu to Ci chyba garmin nie zastąpi?

MadOnion
30-12-2015, 16:46
Tzn. telefon chce żeby został telefonem :P bo teraz służy za GPS'a

rotor
30-12-2015, 17:25
Witam potrzebuje porady w sprawie zakupu nowego bika. mtb, koła 29 cena ok 4000-4500. Z tego co szukałem optymalny wydaje sie być kross b8 2016. Osprzęt w miarę dobry, amor ok i sztywne ośki, ale wolałbym korbę z 3 blatami gdyż u mnie raczej płasko i na prostej może brakować przełożeń ponadto słabe piasty (wolałbym łożyska maszynowe). Czy znacie jakąś alternatywę dla tego rowerka? Ewentualnie utwierdźcie mnie w przekonaniu że to dobry wybór;)

MZ kombinacja korby 24/38 i kasety 11/36 w 29-erze w zupełności wystarczy, przecież nie po to kupujesz górala, by się ścigać po asfaltach. Szybszych przełożeń może brakować, jak będziesz z górki chciał pocisnąć lub poćwiczyć na prostej niską kadencję :). Miałem korbę 22/30/40 i tę samą kasetę i najszybszych przełożeń używałem bardzo sporadycznie (w.w. przypadkach) W normalnej jeździe koronka 15z, lub wyjątkowo 13z była w użyciu. Różnica prędkości najszybszych przełożeń między tymi powyższymi układami 2x i 3x to jakieś 1,4km/h, więc niewiele tracisz. Gorzej jakbyś chciał w górki pojechać, wtedy może z kolei brakować dołu w układzie 2x z przodu.

chudeusz
30-12-2015, 17:36
Tzn. telefon chce żeby został telefonem :P bo teraz służy za GPS'a


A no chyba że tak :D. A jak potrzebny Ci tylko HR to w cenie edka 520 za granicą, masz edka 810 na miejscu i do tego sam czujnik HR. Z drugiej strony jak z nawigacji i map nie masz zamiaru korzystać to 520 bym łykał jednak na Twoim miejscu. Skusiłem się na 810 bo bardziej ze mnie turysta niż sportowiec :D. Na jakieś dalsze wyprawy może się ta nawigacja jednak przydać ;).

elmo
30-12-2015, 21:38
W moim Krosie b6 są z przodu 3 blaty, najczęściej używam największego nieco mniej środkowego. Co do najmniejszego to przydaje się jedynie w lesie po wpadnięciu do rowów lub przebijając się przez łąki z kretowymi kopcami. Ale u mnie płasko jak na stole. Czy brakowało by mi tego najmniejszego - myślę, że tak.
Co do krossa jako marki - nie powiem złego słowa, działa, w zasadzie od zakupu w sierpniu ubiegłego roku nic dodatkowego nie robiłem ale ja robię niewielkie przejazdy.

rotor
30-12-2015, 22:37
Witam potrzebuje porady w sprawie zakupu nowego bika. mtb, koła 29 cena ok 4000-4500. Z tego co szukałem optymalny wydaje sie być kross b8 2016. Osprzęt w miarę dobry, amor ok i sztywne ośki, ale wolałbym korbę z 3 blatami gdyż u mnie raczej płasko i na prostej może brakować przełożeń ponadto słabe piasty (wolałbym łożyska maszynowe). Czy znacie jakąś alternatywę dla tego rowerka? Ewentualnie utwierdźcie mnie w przekonaniu że to dobry wybór;)
patrzyłeś na Canyona ?
https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2016/grand-canyon-al-6-9.html

za 3 stówki więcej masz Rebe z przodu, (co już samo w sobie, pozycjonuje ten sprzęt wyżej), masz swoje trzy blaty z przodu (tak na wszelki wypadek), no i nie tak stromy kąt główki ramy (też na wszelki wypadek :)

wolnyslimak
30-12-2015, 23:29
Witam po dłuższej przerwie i znów pozwolę sobie wtrącić się w wątek. Postaram się podzielić z Wami swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju rowerów. Dołożę swoje 3 grosze do dyskusji na temat napędu:
Chaos- rozważ 36 i 22 na przodzie. Nie jeździsz raczej asfaltami, szutrów aby dokręcać w B.Śląskim jak na lekarstwo... Poza tym, skoro nie liczy się walka z każdą sekundą czy minutą, a sama frajda z jeżdżenia, to korba z tarczami 36/22 jest fajnym rozwiązaniem. Skoro nie liczy się każda sekunda czy minuta a frajda z jazdy rowerem MTB jest dla nas priorytetem radziłbym ZREZYGNOWANIE z przedniej przerzutki. Nawet napęd 1x9, nie wspominając o 1x10, czy tym bardziej 1x11 daje duże pole do popisu. Sam przeskoczyłem dość ekstremalnie z 3x9 na 1x10 i mimo, że zakres jest mniejszy jeździ mi się o wiele fajniej i luźniej. Przy przedniej tarczy typu Narrow Wide ( nie spada łańcuch! ) 32t i tylnej kasecie 10-o rzędowej w zakresie 11-42 jestem w stanie tak samo szybko/wolno jeździć jak na systemie 3x9. Odpada trochę wagi oraz przychodzi prostota przełożeń systemu 1x10. Lewa manetka może być zastąpiona musowym przyciskiem od regulowanej sztycy podsiodłowej. Byłem purystą rowerowym a przez Rychlebskie Steżki, które weryfikują wszystko stałem się enduro gadżeciarzem na kołach 27,5. Tylko krowa nie zmienia zdania...Pozdrawiam wszystkim maniaków rowerowych i życzę WAM 1000-ca KOMów w nowym 2016roku.

rotor
31-12-2015, 00:36
musisz mieć dużo pary w nogach, jeśli Ci nie brakuje w dolnym zakresie, albo dość szybko zaczynasz "z buta"

chaos
31-12-2015, 09:26
Przemyśliwałem już to wiele razy, nie chce rezygnować z przedniej przerzuty, znam kolesi co tak porobili i teraz dokładają z przodu z powrotem małą zębatkę (bez przerzutki i manetki) żeby w razie czego "ręcznie" zrzucić bieg na niższy bo im pary na podjazdach brakuje
nie chcę się męczyć na całodniowych tripach na 1x10 a 200 gram mnie nie zbawi ;)

za to zmieniam koła na lżejsze i sztywniejsze, jestem na etapie poszukiwań

chudeusz
31-12-2015, 12:33
Edek 810 już w domu. Wygląda fajnie choć grubaśny trochę ;). Może uda się dzisiaj przetestować.

MadOnion
31-12-2015, 12:36
Gdzie brałeś ?

zdyboo
31-12-2015, 12:39
Było dobrze w układzie z trójrzędową korbą, ale trzeba było udziwnić, bo ciężko kasę wyrwać z naszych kieszeni. Zresztą sam pomysł z dwiema koronkami z przodu nie jest wcale taki nowy, bo już kilkanaście lat temu, ludzie na preclu tak jeździli. Wtedy oczywiście 2x8 i 2x9. Co prawda wtedy to polegało na odkręceniu blatu (turyści górscy) lub młynka (zawodnicy) i odpowiedniej regulacji przerzutki.
1xileśtam to tylko do specjalnych zastosowań i póki będzie wybór w sprzęcie, nie wyprze samoistnie 2xileśtam i 3xileśtam. W układzie 1xileśtam zawsze czegoś będzie brakowało, góry lub dołu.


Gdzie brałeś ?

Pewnie pod sklepem, ktoś zapomniał. :mrgreen:

Gratulację i oby dobrze służył.

MadOnion
31-12-2015, 12:43
x lat temu jak szukałem pierwszego górala to w miejscowym sklepie był rower z korba 4 blatową ; ) o matko ciesze się że go wtedy nie kupiłem :D

chudeusz
31-12-2015, 12:49
Navio.rix.pl Ze zniżką bo kupiłem poza allegro. Zapomnieli etui przysłać ale doślą. No i w zestawie bez czujników nie ma uchwytu zewnętrznego. Szkoda, ale przeżyję ;).

Boryszuk
31-12-2015, 16:24
Cały rok ani razu nie wsiadłem na rower dlatego właśnie kupiłem sobie trenażer. Zmieniłbym oponę ale nie wiem czy dobrze dobieram. Teraz mam naciągnięte (oryginalne) 700x35c. Najpopularniejszy rozmiar opon do trenażerów to 700x23c. Dam radę to naciągnąć na swoją felgę?

wolnyslimak
31-12-2015, 16:53
musisz mieć dużo pary w nogach, jeśli Ci nie brakuje w dolnym zakresie, albo dość szybko zaczynasz "z buta"

Widzicie, tez tak myślałem. Jeździłem na lekkiej Sancie, niecałe 13kg. Skok 15/14, koła 26 nabite do 3,5atmosfery aby snejków nie łapać oraz napęd 3x9. Dłuuugo się zarzekałem, że tak ma byc i nie inaczej!! Dopóki kumpel gorzej jeżdżący ale na nowej maszynie enduro do dołu dwa razy mnie wyprzedzał! Owszem mało ma chłopak pary więc do góry słabo ale w dół mimo słabej techniki robił co chciał. Kilka dni po Rychlebach stał u mnie rower z progresywną geometrią, główką ramy 66 stopni, na kołach 27,5 z magicznym systemem Procore i ciśnieniem 1bara w głównej komorze, napęd 1x10, regulowana sztyca, waga niecałe 14kg!! Kilogram więcej niż poprzedni rower. Wydawać się może, że do góry gorzej! Nic bardziej mylnego. NIGDY wcześniej nie wjechałem całego czerwonego szlaku w moich Świętokrzyskich. Teraz zrobiłem raz w całości a drugi raz podprowadziłem może 5-10metrów. Przełożenie 32/42 v 22/36...bo tak pewnie macie u siebie wcale nie jest tak daleko. Owszem założenie, że jeździmy maratony i się ścigamy dyskwalifikuje ten pomysł ale jeśli czas nie jest naszym największym priorytetem to jak najbardziej tak. Byłem purystą rowerowym teraz na te wszystkie nowości patrzę przychylnym okiem.


Przemyśliwałem już to wiele razy, nie chce rezygnować z przedniej przerzuty, znam kolesi co tak porobili i teraz dokładają z przodu z powrotem małą zębatkę (bez przerzutki i manetki) żeby w razie czego "ręcznie" zrzucić bieg na niższy bo im pary na podjazdach brakuje
nie chcę się męczyć na całodniowych tripach na 1x10 a 200 gram mnie nie zbawi ;)

za to zmieniam koła na lżejsze i sztywniejsze, jestem na etapie poszukiwań

Mój kumpel ma pozostawioną 22 z przodu bez przerzutki. Zrzuca palcem:). Nowe rozwiązania jak długa baza kół i to ciut większych bo 27,5. Niskie ciśnienie w oponach, kąt główki bardziej płaski na 66 stopni, niżej położony suport i lecimy pod górę jak i w dół. Rozłożenie mas oraz przyczepność robią swoje. Lewy kciuk zostaj wolny do sztycy regulowanej, którą sterujemy w zasadzie bez przerwy na trudnych technicznie odcinkach. Do tego prostota zmiany biegów. Nie myślisz czy krzywo idzie łańcuch. Tylko zmieniasz biegi. Pewnie na długim asfalcie w dół braknie biegów ale ile macie takich miejsc? My raczej asfaltów unikamy.

Życzę wszystkim w nowym roku samych pozytywnych przeżyć na rowerze jak i bez niego. Wszystkiego Dobrego w 2016r.

chaos
31-12-2015, 17:14
przy 2x10 też jest miejsce na przycis od sztycy, wszystko zależy jaki przycisk ;)
nie widzę sensu zmiany 2x10 bo tracę pewny zakres zwłaszcza pod górę, muszę do tego dopłacić, a jakoś nie przekonuje mnie zrzucenie 100g w ten sposób
jedyne co to chciałbym zmienić 24/38 na 22/36 i będzie fajnie myślę, ale dzięki za rady, uważam że jednak nie tędy droga ;)

nikoniarz
31-12-2015, 17:33
nie widzę sensu zmiany 2x10 bo tracę pewny zakres zwłaszcza pod górę, muszę do tego dopłacić, a jakoś nie przekonuje mnie zrzucenie 100g w ten sposób
jedyne co to chciałbym zmienić 24/38 na 22/36 i będzie fajnie myślę, ale dzięki za rady, uważam że jednak nie tędy droga ;)

I tego się trzymaj :)

szymony
31-12-2015, 17:44
Do czasu kiedy nie padną me M770, nie zmieniam konfiguracji napędu. Zdrówka i w ciul komów w nowym roku. Właśnie skończyłem sezon 2015 (chyba).

rotor
31-12-2015, 19:20
Przełożenie 32/42 v 22/36...bo tak pewnie macie u siebie wcale nie jest tak daleko.


Życzę wszystkim w nowym roku samych pozytywnych przeżyć na rowerze jak i bez niego. Wszystkiego Dobrego w 2016r.

zakładając kadencję 60, opony 57-584, to w przypadku 32/42 wychodzi 6,1 km/h, a 22/36 4,9 km/h, w niskim zakresie prędkości to robi różnicę
.. ale się nie kłócę, ważne, żeby każdy wypracował sobie własną drogę i był z niej zadowolony, przecież dla kogoś wymyślili napędy 1xX i ktoś tego używa

również życzę : Spełnienia (jak nie wszystkich, to przynajmniej tych najważniejszych) marzeń rowerzowychw 2016r. :)

elmo
31-12-2015, 23:18
Wszystkiego naj naj naj zarówno kadrowego jak i rowerowego :)

shaolin
01-01-2016, 04:10
Kadencja 60, brzmi groznie :twisted:

Najlepszego chlopaki, obyscie zrobili 2x wiecej km niz w 2015! Odwiedzili nowe miejsca na dwoch kolkach i nie popsuli rowerow!

EDIT:
UYUZIW0kEPM

wolnyslimak
01-01-2016, 12:32
przy 2x10 też jest miejsce na przycis od sztycy, wszystko zależy jaki przycisk ;)
nie widzę sensu zmiany 2x10 bo tracę pewny zakres zwłaszcza pod górę, muszę do tego dopłacić, a jakoś nie przekonuje mnie zrzucenie 100g w ten sposób
jedyne co to chciałbym zmienić 24/38 na 22/36 i będzie fajnie myślę, ale dzięki za rady, uważam że jednak nie tędy droga ;)

Praca w sylwestra ma tę zaletę, że dzisiaj czuję się lekko i w pełni władz umysłowych:). Z tym zakresem "pod górę" raczej się mylisz. Owszem wieeeele zależy od tego czy noga podaje czy nie? Zawsze można kombinować z blatem 30t oraz kasetą 11-44. Tutaj zakresu Ci na bank nie braknie. Wtedy otrzymujemy przełożenie 30-44, a to już jest identycznie jak w napędach z dwiema przednimi tarczami. Jedynie czego Ci braknie wtedy to twardych przełożeń ale to i tak tylko od wielkiego dzwonu. Jak będziesz Przełęczą Salmopolską zjeżdżał asfaltem, ale kiedy to robiłeś ostatni raz? Na Bielskich trailsach na bank przełożeń twardych Ci nie braknie. Prostota zmiany biegów w napędzie 1x10, tym bardziej jeśli kogoś stać 1x11 bije wszystko inne na głowę. Wiem bo sam przez to przeszedłem i tak samo rozumowałem jak Ty. Po czym okazało się, że się mylę. Zresztą Chaos jak pisałem na wiosnę mam nadzieję zawitać w Twe strony to będziesz mógł sam się przekonać o słuszności tej tezy. U nas nawet jeden z najlepszych, radomskich XC-owców poszedł w moje ślady i w swoim sztywnym ścigaczu na kołach 29 też już ma napęd 1x10. Jest nas już 5 z tym napędem i nikt nie chce wracać do wcześniejszej wersji.


zakładając kadencję 60, opony 57-584, to w przypadku 32/42 wychodzi 6,1 km/h, a 22/36 4,9 km/h, w niskim zakresie prędkości to robi różnicę
.. ale się nie kłócę, ważne, żeby każdy wypracował sobie własną drogę i był z niej zadowolony, przecież dla kogoś wymyślili napędy 1xX i ktoś tego używa

również życzę : Spełnienia (jak nie wszystkich, to przynajmniej tych najważniejszych) marzeń rowerzowychw 2016r. :)

Dokładnie jest jak piszesz. Najważniejsze wypracować swoją własną drogę, zgoda w 100%. Jednak przyjrzyjcie się trendowi w rozwoju rowerów to nigdzie już nie znajdziecie "podwójnego" przodu. Owszem maszyny stricte XC ale i tam wieje wiatr zmian.

chudeusz
01-01-2016, 12:50
Kadencja 60, brzmi groznie :twisted:

Dla kolan....
Najlepszego w nowym roku. Kondycji, KOMów i innych takich ;).