PDA

Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 [130] 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178

zdyboo
23-02-2023, 12:18
L mierzyłem w lokalnym sklepie i też tak wyglądała, miala tylko dłuższy komin rury podsiodłowej. Zresztą sprawdzałem w sieci zdjęcia innych rozmiarów.

bejcman
23-02-2023, 12:32
Super magenta. Ważne że nie żółty.
Dziękuję bardzo.
Kupowałeś coś tam?
Może kto inny kupował?

Niestety nie.
Znalazłem jeszcze taką ofertę.
Różne kolory, rozmiary i ceny, ale tego sklepu tez nie znam.

https://sportset.pl/produkt/rower-trek-marlin-4-gen-2

zdyboo
23-02-2023, 12:36
Dzięki, ale ten sklep nie wysyła Treków.

lukasz_kk
23-02-2023, 12:45
Za 2540 w tym samym sklepie jest Marlin 4 2023 w normalnych kolorach.

elmo
23-02-2023, 12:50
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCa_wodna_przy_ul._Korczaka_w_Katowicach

Dzięki, tak myślałem, że to coś z wodą ma wspólnego.
Ps. U nas też jest podobna budowla...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolejowa_wie%C5%BCa_ci%C5%9Bnie%C5%84_w_Skierniewi cach

eMGie
23-02-2023, 13:01
Chyba, że tak. Bo w rowerze mojej żony jest rama ~16" z takim właśnie przebiegiem górnej rury i krótkim kominem. Jakbym chciał dopasować ja do siebie, to musiałbym wstawić chyba z 0,5 metrową sztycę :-)
Ładnie wygląda taki układ rurek.

lukasz_kk
23-02-2023, 13:01
Za 2540 w tym samym sklepie jest Marlin 4 2023 w normalnych kolorach.

Trochę innych postów wpadło od momentu napisania mojego poprzedniego postu do czasu aż kliknąłem wyślij, chodziło mi o sklep Good Sport:
https://goodsport.pl/rowery/gorskie/mtb-xc/trek-marlin-4-2023/#/16-rozmiar_roweru-l/225-kolor_roweru-alpine_blue

bejcman
23-02-2023, 13:27
Dzięki, ale ten sklep nie wysyła Treków.

A jakikolwiek wysyła Treki?
Nie jest tak, że Treki mogą być sprzedawane tylko stacjonarnie?

matomi
23-02-2023, 13:34
zdyboo pytałeś w Fabryce Rowerów?
Jakby co możesz kupić, a ja nim przyjadę do Wro. Może się nie rozleci po drodze ;)

LeonardZelig
23-02-2023, 13:35
Może kto inny kupował?
W BB mają spory salon rowerowy. Nie wygląda to bynajmniej na wydmuszkę.

elmo
23-02-2023, 13:46
zdyboo pytałeś w Fabryce Rowerów?
Jakby co możesz kupić, a ja nim przyjadę do Wro. Może się nie rozleci po drodze ;)

I to jest bardzo dobra koncepcja... doradzam zakup w dwóch różnych kolorach. Ten drugi mogę doprowadzić :)

Ps. A tak swoją drogą to może faktycznie by ruszyć do Wro przez Cze...

zdyboo
23-02-2023, 13:49
Treki wysyła sprint z Białegostoku. Mają jakieś specjalne platformy, że rowery są w 100% gotowe do jazdy.

Ale ogólnie Trek nie pozwala na wysyłkę rowerów.

Marcin, sprawdzę.
Leo, dzięki za konkret.

robanto
23-02-2023, 16:21
a ja poszedłem w pozytyw w mostku, wygląd już nie tak wystrzałowy, no ale w tym roku kilka 200+ jest w planie, poza tym wiecie... starość 40+ [emoji2960]

Ja zmierzam do 55, czyli 60- :) i nadal mostek na minus i w tym roku start na ultra. Nie wygrywaj sobie "programu wieku" :)

gavin
23-02-2023, 16:59
trzeba mieć jakieś wymówki

Wind Mill
23-02-2023, 17:31
Wrzycam ponownie :)
Lepiej? :) ...]
Wbijasz na zawody?

https://rowery.trojmiasto.pl/Wyscig-MTB-dla-rowerow-elektrycznych-n175538.html

;)

crusiek
23-02-2023, 17:52
Stan ogumienia sprawdzony, można ruszać do domu [emoji23]












70168

Wind Mill
23-02-2023, 17:56
Podczas kontroli nie stwierdzono nadgryzienia opony.

patronat
23-02-2023, 18:30
Jakby ktoś chciał mam cały czas do sprzedania GT Avalancha. Z modyfikacjami i bez napinki.

elmo
24-02-2023, 10:04
Ja zmierzam do 55, czyli 60- :) i nadal mostek na minus i w tym roku start na ultra. Nie wygrywaj sobie "programu wieku" :)

A któreż to ultra?

Ja wczoraj wybrałem się do lasu i... wracałem piechotą bo zaliczyłem pierwszą gumę od dłuższego czasu. Fakt, że jechałem ścieżką której nie było.

gavin
24-02-2023, 10:50
dyntki nie miałeś?

elmo
24-02-2023, 10:52
Ano nie... bo miałem blisko się kręcić.

gavin
24-02-2023, 15:02
dyntka w podsiodłówce być musi

eMGie
24-02-2023, 16:07
Ja to nawet dwie wożę ostatnio, że o łatkach nie wspomnę :-)

crusiek
24-02-2023, 16:26
Czyli wierzysz w prawa Murphiego xD

eMGie
24-02-2023, 16:31
Jak w zeszłym roku ani razu dętki nie zmieniałem to od początku roku złapałem już ze 4 kapcie, nie chce mi się z buta wracać :-)
BTW, kupiłem pompeczkę LEZYNE Sport Drive HV, całkiem spoko, plastikowy jest tylko dekielek, gdzie wkręca się wężyk i uchwyt (ten co się ręką dyma)

Wind Mill
24-02-2023, 18:43
dyntka w podsiodłówce być musi


Ja to nawet dwie wożę ostatnio, że o łatkach nie wspomnę :-)
Niedawno był tu service bag porn, zatem i ja.
Od lat niezmiennie jeździ ze mną poniższy zestaw.
Na bagażniku (tylnym) koszyk, w nim plecak.
W plecaku w przedniej kieszonce 4/5 niniejszego zestawu, 13-ka w większej kieszonce.
Imbus 5-ka chyba, pod ręką, V-Brake'i podciągnąć czy co tam dokręcić.
Klucz 13 do siodełka, jedno raz miałem co niechętnie chciało być zamontowane, po kilkuset metrach zawróciłem do domu po klucz, rowerowy płaski jakoś dobrze nie robił, i tak 13-ka została w zestawie.

https://i.imgur.com/m0fe4jI.jpg

W plecaku jeździ saszetka.

https://i.imgur.com/yiKHSWr.jpg

Boczna kieszeń saszetki.

https://i.imgur.com/fbiwOqR.jpg

Stary futerał na pasek do smarkfona przeżywa drugą młodość. Takoż dupełko po czymś do kamerki, szkiełka ochronne na wyświetlacz?

https://i.imgur.com/iM1yOFD.jpg

Klucze rowerowe kluczami rowerowymi, ale jednak do odkręcenia nakrętki na osi koła 15-ka oczkowa jest najlepsza.
Kiedyś jakaś korba była narowista w dokręceniu, zatem duży imbus także zamieszkał na stałe.

https://i.imgur.com/vh1Ghlo.jpg

Zawartość głównej komory saszetki. Pompce nożnej z Lidla zaraz dycha strzeli.

https://i.imgur.com/RLiMDgp.jpg

W siatce powyżej szmatki, do tego tu i ówdzie luzem nie pokazane na obrazkach.

gavin
24-02-2023, 20:43
toż to prawie warsztat na kółkach!

a mi się dzisiaj udało sprzedać zaciski Sram, kto to wieszczył, że się nie sprzedadzo :D

Wind Mill
24-02-2023, 21:28
Prawie czyni różnicę. :mrgreen:
Jeszcze majster do warsztatu by się przydał. ;)
Do niedawna jeszcze szczypce do spinki były w zestawie, ale ostatnio często stacjonarnie w użyciu, zatem wyszły z jazdy.
Oczywiście, po zafasowaniu odporniejszych na przebicia opon cały ten majdan w sumie jeździ bo jeździ, w użyciu tylko imbus do hamulców i ew. wkrętak z multitoola takoż do nich ,ale jestem przekonany, że jak pojadę dalej "na lekko", to trafi się kapeć. :mrgreen:

esperal
24-02-2023, 23:53
Najważniejszy w tym zestawie i tak jest korkociąg. Jakby się nie dało naprawić to zawsze można się napić:grin:

robanto
25-02-2023, 09:35
[QUOTE=elmo;4256797]A któreż to ultra?

Wanoga będzie wkręcana.

zdyboo
25-02-2023, 13:59
W lutym pogoda zupełnie z dupy wyjęta.
Cały raz był warun, żeby w weekend coś się poturlać. Dobrze, że chociaż fabryczna jazda jest.
Dziś też +4, duje z zachodu i od czasu do czasu pada deszcz, aktualnie nawet ze śniegiem.

Niby co roku tak jest, ale po pierwszej mega ciepłej połowie stycznia ciężko wrócić do pory deszczowej.

crusiek
25-02-2023, 15:50
Ano... Pizga, leje, szaro-buro, toteż sobie przejechałem parę km. xD

LeonardZelig
25-02-2023, 15:57
Lękałem się a wlazło. Zamówiłem adapter do koszyka, żeby go obniżyć i mniejsze bidony. Powinno pasować.
70219

cz4rnuch
25-02-2023, 16:27
Też dziś sobie zainstalowałem te zefale. Troszku bardziej zwiewnie się prezentują od moich poprzednich. Do tego zyskałem ze całe 2mm :) do góry ramy, bo przy okazji zauważyłem, że mam też montowanie pod ramą i wsadziłem tam pompkę, która wcześniej dzieliła miejsce z bidonem. Ale dobry dzień :)

sokolnik
25-02-2023, 16:44
A ja w czwartek i piątek po Gdańsku śmigałem zwykłym rowerem także co Wy tam wiecie o jeździe w trudnych warunkach atmosferycznych [emoji3]
Odnośnie mojego Ebike jest u producenta i na początku przyszłego tyg będzie diagnozowany. Serwis i sklep poinformowałem że najbardziej interesuje mnie nowa sztuka lub zwrot pieniędzy. Zobaczymy. Jako że producent i sklep to Polskie firmy wiec nie sądzę ze dostane nową sztukę lub zwrot kasy jak mialo to miejsce z GoPro czy beQuiet!... To zachodnie firmy wiec i podejście inne.

sokolnik
25-02-2023, 17:39
nie martw, ukradną co tylko będą chcieli,Nie ukradli mi roweru spod galerii na starym mieście także spoko [emoji14] a to juz zabytek także pewnie duuużo warty :)

crusiek
25-02-2023, 18:43
Nie ukradli mi roweru spod galerii na starym mieście także spoko [emoji14] a to juz zabytek także pewnie duuużo warty :)

To w jakiej Ty galerii byłeś ?
Trzeba było zostawić jakąś przynętę:)

Wind Mill
25-02-2023, 18:54
A ja w czwartek i piątek po Gdańsku śmigałem zwykłym rowerem także co Wy tam wiecie o jeździe w trudnych warunkach atmosferycznych...
Masz na myśli minione czwartek i piątek?
Gdańsk w Polsce?
Trudne warunki? Chyba się czasoprzestrzeń rozszczepiła... ;)

crusiek
25-02-2023, 18:59
Masz na myśli minione czwartek i piątek?
Gdańsk w Polsce?
Trudne warunki? Chyba się czasoprzestrzeń rozszczepiła... ;)

Może miał okulary AR ? :D

sokolnik
25-02-2023, 20:31
Gdańsk galeria Madison :p

No co? Wiatr był i zimno też było :D

googlemaps (https://www.google.pl/maps/@54.3557971,18.6490264,3a,75y,4.7h,89.22t/data=!3m7!1e1!3m5!1spf5CA_iKHoiwjrFoTtvNgA!2e0!6sh ttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3Dpf5C A_iKHoiwjrFoTtvNgA%26cb_client%3Dsearch.revgeo_and _fetch.gps%26w%3D96%26h%3D64%26yaw%3D258.90164%26p itch%3D0%26thumbfov%3D100!7i16384!8i8192)

siemalysy
25-02-2023, 20:34
W lutym pogoda zupełnie z dupy wyjęta.
Cały raz był warun, żeby w weekend coś się poturlać. Dobrze, że chociaż fabryczna jazda jest.
Dziś też +4, duje z zachodu i od czasu do czasu pada deszcz, aktualnie nawet ze śniegiem.

Niby co roku tak jest, ale po pierwszej mega ciepłej połowie stycznia ciężko wrócić do pory deszczowej.

Tomek masz rację, że luty lipny :( W styczniu jak była niezła pogoda, to zaplanowaliśmy sobie wypad i tak przekładamy z tygodnia na tydzień. Jak tak dalej pójdzie, to do kwietnia się tak zejdzie ;)

robanto
25-02-2023, 22:06
Pytanie: Koledzy czy Ktoś z Was ma wyrobioną opinię, opartą o własne doświadczenia, o Rondlach AL i ich press fitach. Z góry dzięki.

siemalysy
26-02-2023, 11:51
Opinii o Rondlach AL nie mam. Jednak o PF coś tam już wiem, bo w ostatnich latach trochę ich wymieniłem i mam nadzieję, że nauczyłem się z nimi żyć ;) W każdym razie 2 lata temu wymieniałem w jednym rowerze chyba 4 razy w roku. Natomiast w roku ubiegłym wymieniłem tylko raz.

Z innej beczki. Czy mieliście może Panowie do czynienia z butami Shimano SH-ME702? Chcę kupić buty trochę odmienne od Shimano SH-XC502 (https://www.centrumrowerowe.pl/photo/product/shimano-sh-xc502-xc5-2-166866-f-sk7-w780-h554_1.webp).

https://static.sportfits.de/media/image/26/33/89/SH-ME702_C95_1_SH-ME702_olive_main-webp_600x600.webp

zdyboo
26-02-2023, 12:09
To ja mam szczęście do PF, bo jak do tej pory (4,2 kkm) nie musiałem nic z nim robić.
Rondla AL mam Marcin cz4rnuch

Michał, ja się nad tymi butami zastanawiałem, tylko u mnie jako następne po ME-5 i odpadały ze względu na to, że te dwa czarne trapezy na zielonej cholewce to siatka. Dla mnie buty MTB powinny być nieco solidniejsze i bardziej zabudowane od butów XC. Ostatecznie kupiłem NW X-Trail Plus. Bałem się, że będą wąskie jak poprzednie NW do XC, ale nie są szersze i wygodne.

siemalysy
26-02-2023, 12:19
Tak jest tam siateckza. NW X-Trail Plus też oglądałem w internetach. A napisz proszę czy rozmiar butów NW pokrywa się z rozmiarem butów Shimano? Dotychczas miałem, mam buty Shimano i Sidi. NW nigdy nie miałem i nie mierzyłem.

zdyboo
26-02-2023, 12:29
Nie pokrywa się. U mnie Shimano 47, a NW 46. Mam dwie pary NW i miałem wiele par Shimano.
Porównaj długość wkładek. NW w rozmiarze 46 ma wkładkę o 1 mm krótszą niż Shimano w rozmiarze 47.
Shimano zawyża numerację, ja normalnie nosze buty w rozmiarze 46.

siemalysy
26-02-2023, 12:55
Tomek dziękuję :)

Ja Sidi i Shimano mam w rozmiarze 43. Normalnie noszę buty w rozmiarze 42. Czyli potwierdza się, ze Shimano zawyża numerację.

- - - - kolejny post - - - - - -

Ps.
Te NW X-Trail Plus w kolorze oliwkowym całkiem ładne :-D

zdyboo
26-02-2023, 13:23
Ja się na czarne zdecydowałem.

siemalysy
26-02-2023, 13:32
Jak się na NW zdecyduję, to pewnie będą czarne. Są tańsze, nie ma problemów z dostępnością rozmiaru.

cz4rnuch
26-02-2023, 14:18
Pytanie: Koledzy czy Ktoś z Was ma wyrobioną opinię, opartą o własne doświadczenia, o Rondlach AL i ich press fitach. Z góry dzięki.

Mam aleza od Rondo, ale też i brak kompetencji by się wypowiadać w kwestiach technicznych z tej dziedziny :) Wiem tylko, że PF wsadzili tam od szimanochy i na razie (od 1,5 roku) działa to bezobsługowo.

gavin
26-02-2023, 16:47
oooo70235

jarek76
26-02-2023, 16:50
Pytanie: Koledzy czy Ktoś z Was ma wyrobioną opinię, opartą o własne doświadczenia, o Rondlach AL i ich press fitach. Z góry dzięki.Wkładasz token ninja i zapominasz o problemie press fita

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

robanto
26-02-2023, 16:56
Cz4rnuchy - Super słyszeć. W piątek trochę popróbowałem i AL1 i Al2 i naprawdę spodobały się mi te rowery. Nie mam pewności co napędu 1x. Lubię szybko dokręcić na asfalcie i czy tego mi nie branie czasami?
Za podobne pieniądze co Al1 mogę mieć Topstona 1 z 2022 (nowy poekspozycyjny) i ciut dokładając Orbeę Terra H40. Do Eskera 6.0 nie ciągnie mnie. Z twojej perspektywy - kupiłbyś ponownie?

- - - - kolejny post - - - - - -


Wkładasz token ninja i zapominasz o problemie press fita

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

I to też dobrze wiedzieć. Dzięki.

jarek76
26-02-2023, 16:56
To nie jest zły rower, więc pewnie tak, tym bardziej że ja za swojego dałem niecałe 5k.
W tej cenie nie było nic ciekawszego, a to i tak rower na urlop i zimę więc nie ma co wybrzydzać ;)

Eskera wybrałem też dla tego że nie chciałem mieć jednego blatu, i wciąż jestem zdanie że napęd 2x jest lepszy.
Jeździłem młodego specem z napędem 1x, sram rival i mnie nie przekonał ;)

robanto
26-02-2023, 16:59
U mnie to ma być raczej główny rower, stąd staram się dobrze wybrać.

jarek76
26-02-2023, 17:01
U mnie to ma być raczej główny rower, stąd staram się dobrze wybrać.Na główny rower na bank bym nie kupił napędu 1x, na szosę to według mnie porażka.

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

robanto
26-02-2023, 17:07
No właśnie....

jarek76
26-02-2023, 17:23
Ja mam w szosie korbę 50/34 i kasetę 11-34. Uważam że to przełożenia na wszystkie warunki bo i na stromych podjazdach jest spoko i na ćwiczeniach z synem gdzie idziemy po zmianach koło 50km/h też daje radę.
Druga sprawa to taka że podjazdy długie i strome mam blisko, a noga słaba, masa spora, więc fajnie mieć więcej przełożeń.

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

cz4rnuch
26-02-2023, 17:42
...W piątek trochę popróbowałem i AL1 i Al2 i naprawdę spodobały się mi te rowery. Nie mam pewności co napędu 1x. Lubię szybko dokręcić na asfalcie i czy tego mi nie branie czasami?
Za podobne pieniądze co Al1 mogę mieć Topstona 1 z 2022 (nowy poekspozycyjny) i ciut dokładając Orbeę Terra H40. Do Eskera 6.0 nie ciągnie mnie. Z twojej perspektywy - kupiłbyś ponownie?...Rondo AL1 spokojnie idzie kupić z napędem 2x. Ja taki mam. A czy bym kupił ponownie? Dałem za niego ok 6 tysi i w tej cenie to był dość konkurencyjny rower, za to bardziej mi się podobał. Jeśli masz dostęp do jakiejś promocyjnej oferty to myślę, że warto, ale w tych pieniądzach co mi się wyświetlają teraz w necie to bym wolał zaoszczędzić i kupiłbym jednak tego eskera :) Albo unibike geosa gdyby nie to, że to rower widmo :)

robanto
26-02-2023, 18:16
Rondo AL1 spokojnie idzie kupić z napędem 2x. Ja taki mam. A czy bym kupił ponownie? Dałem za niego ok 6 tysi i w tej cenie to był dość konkurencyjny rower, za to bardziej mi się podobał. Jeśli masz dostęp do jakiejś promocyjnej oferty to myślę, że warto, ale w tych pieniądzach co mi się wyświetlają teraz w necie to bym wolał zaoszczędzić i kupiłbym jednak tego eskera :) Albo unibike geosa gdyby nie to, że to rower widmo :)

Dzięki za konkretną odpowiedź.

ku6i
26-02-2023, 22:11
Cześć, szukam pedałów platformowych do gravela. Chciałbym żeby miały wypustki, ale będę jeździł w niskich butach podejściowych z miękką podeszwą i lubię moje łydki, dlatego pedały z metalowymi pinami/wypustkami odpadają. Poleci ktoś jakiś sprawdzony model pedałów z tworzywa? Wstępnie znalazłem Dartmoor Candy Pro ale zastanawiam się, czy łożyska maszynowe przy przebiegach rzędu 1000-1500 km rocznie zrobią jakąkolwiek różnicę względem zwykłych łożysk kulkowych? Bo ponad 2-krotna różnica w cenie na pewno będzie odczuwalna :)

sokolnik
26-02-2023, 22:15
weźcie mnie pocieszcie, że dostane nowy rower po reklamacji :) proszęęę bo się stresuje i nerwuje :/

siemalysy
26-02-2023, 22:46
Duży chłopiec jesteś! Przestań się mazać :-D Dostaniesz nowy rower z tymi samymi dolegliwościami ;)

Wind Mill
26-02-2023, 23:15
A jak już dostaniesz rower nie do końca naprawiony, to tego nie zauważysz, bo zima znów przyjdzie. :mrgreen:

sokolnik
26-02-2023, 23:45
Duży chłopiec jesteś! Przestań się mazać :-D Dostaniesz nowy rower z tymi samymi dolegliwościami ;)

;( :( :(


A jak już dostaniesz rower nie do końca naprawiony, to tego nie zauważysz, bo zima znów przyjdzie. :mrgreen:

U mnie śnieg leży właśnie teraz :) ulice i chodniki białe

ja chory, śnieg za oknem, tydzień mam teraz pracy zdalnej...rower mi nie potrzebny do jazdy... potrzebny mi nowy rower aktualnie do patrzenia :D że nowy i ładny :D

krzysztofz24
27-02-2023, 01:23
Duży chłopiec jesteś! Przestań się mazać :-D Dostaniesz nowy rower z tymi samymi dolegliwościami ;)

Bardzo dobrze, ze nie masz tego roweru;-)
Jeszcze bys wpadl na pomyls zeby swoje corki z tylu jakos wozic.
:-D

70238


.

siemalysy
27-02-2023, 08:10
Bardzo dobrze, ze nie masz tego roweru;-)
Jeszcze bys wpadl na pomyls zeby swoje corki z tylu jakos wozic.
:-D

.

Ale co ma piernik do wiatraka.

Nie mierz proszę ludzi swoją miarą ;)

Jak chciałeś pochwalić się memem, to wystarczyło wrzucić. Nie musiałeś cytować i uderzać do mnie ;)

krzysztofz24
27-02-2023, 08:49
Ale co ma piernik do wiatraka.

Nie mierz proszę ludzi swoją miarą ;)

Jak chciałeś pochwalić się memem, to wystarczyło wrzucić. Nie musiałeś cytować i uderzać do mnie ;)

Ojej pomyłka:-)
Najmocniej przepraszam siemalysy;-)

To miał być cytat sokolnika:-Dbo on akurat zanabyl świeżo rower i ma też dwie córki.

eMGie
27-02-2023, 09:44
weźcie mnie pocieszcie, że dostane nowy rower po reklamacji :) proszęęę bo się stresuje i nerwuje :/

Nie chcę być złym prorokiem, ale wg mnie nie dostaniesz nowego roweru, ani zwrotu kasy. Albo odeślą aktualny i powiedzą, że cos tam naprawili, a będzie dalej tak samo, albo odpiszą, że przesunięcie koła jest w normie i w niczym nie przeszkadza.
Mam nadzieję, że pocieszyłem i poprawiłem humor :-)

gavin
27-02-2023, 09:50
Za bardzo dawałeś w palnik temu silniku i się rama wygła ;)

crusiek
27-02-2023, 09:59
Kurczaczki, znowu ślisko. XD

gavin
27-02-2023, 10:01
Na plusowym mostku mega wygodnie, aż trochę dziwnie, zbyt wyprostowanie, jednak trzeba kilka potestować, może siodlo dam 1cm do tyłu jeszcze.

a ogólnie to chyba niedługo rozpocznę projekt single speeda na zimówkę, z odpadów. Mam koła, klamki, potrzebna rama. [emoji39]

sokolnik
27-02-2023, 10:38
Nie chcę być złym prorokiem, ale wg mnie nie dostaniesz nowego roweru, ani zwrotu kasy. Albo odeślą aktualny i powiedzą, że cos tam naprawili, a będzie dalej tak samo, albo odpiszą, że przesunięcie koła jest w normie i w niczym nie przeszkadza.
Mam nadzieję, że pocieszyłem i poprawiłem humor :-)Reklamowałem sporo rzeczy w życiu bo taką mamy jakość i w sumie chyba zawsze dostałem nową rzecz lub naprawę poprzez wymianę elementu na nowy. Nie wiem jak chca wymienić rame to niech wymieniają.
Ogólnie plan mam taki że jakby go naprawili to go zwracambo mam na to 100 dni od zakupu.
Opcji jest kilka, po naprawie moge zażądać obniżenia ceny.
Moja pozycja wyjściowa jest bardzo dobra bo już przy, odbiorze roweru poprawiali te koło i zapewnił serwisant ze teraz bedzie spoko i za 100km nie wróci problem. Wrocil na przeglądzie po 80 km. Jeśli sieciówce zależy a opinii to wymienia ten rower. Najwyżej go oddam. Napisałem już @ że interesuje mnie wymiana na nowy lub zwrot pieniędzy. Ja nawet bym u nich kupił ponownie ten rower tylko że teraz on jest 300 droższy w promocji. 9500 w promce a ja dałem 9200 zł.
W sumie sprzedali mi rower z wadą. Więc wymiana na nowy jest, jak najbardziej uzasadniona. Jeszcze m9j rower podróżuje do Wrocławia z Gdyni jak jakiś worek ziemniaków. Ciekawe w jakim stanie wróci... Porysowany? Może jakieś inne uszkodzenia będą? [emoji848]
Opcji mam kilka, włącznie z rzecznikiem praw konsumenta. Na razie u mnie śnieg i ja chory więc dobrze sie składa że teraz ta reklamacja a nie za pół roku.
Nauczka taka że jak coś widzimy przy odbiorze ze sprzętem że jest cos nie tak, to powinniśmy kupić inną sztukę i nie wierzyć sprzedawcy że problem nie wróci, bo wroci. A przeszła mnie myśl by go nie kupować... Ale nie chciałem być jakimś dzikusem i teraz ja mam problem.

eMGie
27-02-2023, 10:49
Ta to koło było przesunięte tylko w okolicy suportu, czy też u góry? ( w okolicy sztycy )
Dziwne trochę, że wysyłają cały rower do producenta, a nie diagnozują takiej pierdoły w autoryzowanym warsztacie, chyba że nie maja autoryzowanych.

sokolnik
27-02-2023, 12:02
Ta to koło było przesunięte tylko w okolicy suportu, czy też u góry? ( w okolicy sztycy )
Dziwne trochę, że wysyłają cały rower do producenta, a nie diagnozują takiej pierdoły w autoryzowanym warsztacie, chyba że nie maja autoryzowanych.Koło było duzo bardziej skrzywione niż na tym zdjęciu. Dziwne bo jakby to kolo bylo problemem to by wymienili na nowe i już, wtedy bym miał rower od ręki zrobiony. Doradca klienta też tak ocenił sytuację z kołem bo jako serwis maja dużo części a pewnie jak coś im brakuje to następnego dnia kurier przywozi... A tu cały rower wysłali czyli pewnie problem z ramą w sensie mocowaniem piasty tylnego koła.... Bo jakby koło było krzywe to by wycentrowali albo wymienili na nowe.
Jedyna nadzieja że to grubsza sprawa z ramą i nie będą jej spawać na nowo tylko klepną wymianę roweru i sklep triumfalnie obtrąbi sukces reklamacyjny, wtedy byłbym mega happy. Ja rozumiem dużo rzeczy, reklamacje mnie nie dziwią w sumie po roku itp coś może się zepsuć ale tutaj na dzień dobry było krzywe koło a sklep umył rece i odesłał do producenta. Sprzedawca sam przyznał że ustawia ponownie koło, ja sie przejade i wrócę z tym samym problemem do nich. Czyli serwisant i sklep potwierdza wadę i sa świadomi że mi sprzedali taki rower. Czyli rękojmia, chyba znają takie coś, a jak nie to poznają.
Szkoda tylko nerwów moich bo to nie sa tanie rzeczy :)
Pewnie sklep chce od producenta uzyskać nową sztukę by móc rozliczyć tą reklamacje czyli dać mi nowy rower. Oby. 70252

cz4rnuch
27-02-2023, 12:21
Rękojmia i reklamacja to dwie różne rzeczy. Skoro reklamowałeś to jest to sprawa dla producenta a nie dla sklepu. Trzeba było od razu zadziałać ze sklepem na niezgodność towaru z umową. Wtedy to sklep musiałby się kopać z producentem. Te 100 dni na odstąpienie od umowy też nie musi być takie różowe jak to przedstawiasz. O ile akurat ten sklep nie wychodzi mocno frontem do klienta. Towaru już używałeś więc niewykluczone, że sklep może sobie co nie co potrącić za tę "usługę" w sensie za zmniejszenie wartości rzeczy.

eMGie
27-02-2023, 12:35
Też mi się wydaje, (ale tylko wydaje, bo nie wiem jaki jest regulamin tego zwrotu), że można oddać tylko nieużywany. Co do koła, to jeżeli przesunięcie jest tylko u góry, to wina ramy, krzywy trójkąt lub otwory pod oś nie są na jednym poziomie.
Jak krzywa góra i dół to raczej koło źle zaplecione, lub rama całkiem skopana.

sokolnik
27-02-2023, 13:03
Tak tam sa zapisy dot. zwrotu w 100 dni że sobie potrąca za widoczne śladu zużycia... Więc za 80 km przejechane nich sobie potrąca 100 zł i się wypchają jeśli chca stracić klienta i opinie. Jasno im napisałem że chce wymiany towaru l7b, zwrot pieniędzy. Mam nadzieję że sklep gupi nie jest i widzi że mocowanie piasty jest krzywe i oficjalnie chcą by, producent przyznał i wysłał nową sztuke dla mnie. W sumie najuczciwiej by było. Opinie mają dobre, również te dot. serwisu itp. Ale że Polska Myśl Biznesowa wiec doszukuje sie możliwości Januszowania i kłamstwa w żywe oczy typu widziały gały co brały. Nie ze mna te numery. Jeszcze po naprawie mozna biegać sie o obniżenie ceny towaru. Tak mi kiedyś sklep za kilka mikro rysek na obudowie zwrócił 50 zł. Dużo zależy od podejścia, ale dlatego nie kupowałem w sklepie osiedlowym tylko w dużej sieciówce żeby nie spotkały mnie jakieś dziwne akcje. Oby skończyło się tylko na nerwach.
Ciekawe jak mieliby naprawić krzywą rame, krzywy wahacz z tyłu... No jak? Pewnie wysłali rower do producenta by potwierdzili krzywa ramę i już. Oby nowy rower już do mnie pakowali.

gavin
27-02-2023, 13:10
Może to nie rama, a tylko oś. Nie mieli w sklepie innego koła żeby porównać?

zdyboo
27-02-2023, 13:26
Jeżeli to rama, to może skończyć się na wymianie samej ramy. Osprzęt przełożą do nowej.

crusiek
27-02-2023, 14:01
Sokolnik może poczekaj na nową wiedzę w temacie, miast snuć przypuszczenia. [emoji846]

Wind Mill
27-02-2023, 14:10
Za bardzo dawałeś w palnik temu silniku i się rama wygła ;)

A mówili, by nie odblokowywać? ;)

cz4rnuch
27-02-2023, 14:31
Tak tam sa zapisy dot. zwrotu w 100 dni że sobie potrąca za widoczne śladu zużycia... Więc za 80 km przejechane nich sobie potrąca 100 zł i się wypchają jeśli chca stracić klienta i opinie...To jeszcze raz. Towar reklamujesz więc to co się z reklamacją zadzieje to zasadniczo jest decyzja producenta a nie sklepu. Trzeba było skorzystać z innej ścieżki. Zauważ też, że rowerka, który od ciebie wezmą jeśli odstąpisz od umowy raczej nie zezłomują. Będą go musieli wystawić jako używany, odnowiony albo jakoś tak. I odpowiednio obniżyć cenę, bo nikt nie kupi używki w cenie nowego. Zatem twoja wycena 100 zł może się okazać, choć nie musi, nie wiem co to za sklep, mocno optymistyczna. Przy rowerze za blisko 10 tysi spodziewałbym się jednak nieco większego potrącenia. Ale to taka gdybanina. To, że jako sposób załatwienia reklamacji wybrałeś wymianę lub zwrot gotówki to jest tylko twoja preferencja. Do niczego to producenta nie obliguje. Jeśli uzna, że zauważalnie taniej dla niego jest naprawić usterkę to ma do tego prawo. Rozumiem, że cię to może denerwować, bo kupiłeś nowy i od początku masz jakieś problemy, ale jeśli już ci naprawią i będzie działać to szybko o tym zapomnisz i będziesz cieszył się jazdą. Usterki się zdarzają. W przypadku rowerów jak chcesz szybko i bezproblemowo to niestety musisz sięgnąć głębiej do portfela i celować w uznanych producentów typu Trek czy Spec (pewnie jeszcze kilka firm się znajdzie).

sokolnik
27-02-2023, 15:04
Wszystko się psuje. Topowe produkty także. To tylko sprzęt który ktoś "składa" i ogólnie jakość jest coraz gorsza.
Ostatnio reklamowałem na allegro słuchawkę BT dla żony. Pierwsza przyszła jakaś sztywna, strach że się połamie przy zwykłym używaniu. Przysłali jeszcze gorszą w sumie. Żona się rozmyśliła i sklep w sumie oddał całą kase. Czyli można. Ok to elektroniką produkowana tonami. A rower to co? Handlują rowerami to niech sprzedają sprawne rowery. Tyle i aż tyle. Przekładka to też nie najlepsze wyjście. Ale w sumie na nowy rower też udzielana jest gwarancja i liczona jest od początku 2 lata. Tak miałem z GoPro. Ok gwarancja to dobra wola producenta.

No ciekawe jak to się skończy, pro kliencko czy proJanuszowato. Wina ewidentnie jest po stronie roweru i sklepu. Wiec nie odpuszczę. Ja nie chce iść do innego sklepu. Chcę nowy rower. I już.

robanto
27-02-2023, 15:58
Mi naprawili, odesłali z perypetiami i po miesiącu to samo....teraz już wiem, że biednego na tanie rzeczy nie stać. Kiedyś pewna znana firma też mi wymieniała monitor na nowy. I to aż dwa razy, tyle że za każdym razem docierał do mnie sprzęt z co raz wcześniejszymi numerami seryjnymi - czyli za każdym razem dostawałem starszy monitor, niż ten, który reklamowałem. Życzę Ci powodzenia w doprowadzeniu sprawy do zadowalającego Cię finału.

sokolnik
27-02-2023, 18:50
To jeszcze raz. Towar reklamujesz więc to co się z reklamacją zadzieje to zasadniczo jest decyzja producenta a nie sklepu. Trzeba było skorzystać z innej ścieżki. Zauważ też, że rowerka, który od ciebie wezmą jeśli odstąpisz od umowy raczej nie zezłomują. Będą go musieli wystawić jako używany, odnowiony albo jakoś tak. I odpowiednio obniżyć cenę, bo nikt nie kupi używki w cenie nowego. Zatem twoja wycena 100 zł może się okazać, choć nie musi, nie wiem co to za sklep, mocno optymistyczna. Przy rowerze za blisko 10 tysi spodziewałbym się jednak nieco większego potrącenia. Ale to taka gdybanina. To, że jako sposób załatwienia reklamacji wybrałeś wymianę lub zwrot gotówki to jest tylko twoja preferencja. Do niczego to producenta nie obliguje. Jeśli uzna, że zauważalnie taniej dla niego jest naprawić usterkę to ma do tego prawo. Rozumiem, że cię to może denerwować, bo kupiłeś nowy i od początku masz jakieś problemy, ale jeśli już ci naprawią i będzie działać to szybko o tym zapomnisz i będziesz cieszył się jazdą. Usterki się zdarzają. W przypadku rowerów jak chcesz szybko i bezproblemowo to niestety musisz sięgnąć głębiej do portfela i celować w uznanych producentów typu Trek czy Spec (pewnie jeszcze kilka firm się znajdzie).A to że go nie zezłomują tylko będą musieli go wystawić ponownie.... A co mnie to obchodzi? Zawsze są zwroty produktów, reklamacje, produkty wracające z napraw itp. W x-kom Pan mi kiedyś powiedział że jak kupię karte graficzną i ją zwrócę to oni wystawią ją na allegro jako zwrot/outlet. I zero problemu bo to sieciowka i liczy się duża skala sprzedaży a nie jakieś zwroty które są wpisane w prowadzenie działalności.

Niech sobie wystawią taki rower taniej, zobaczyliby czy ktoś by go kupił za powiedzmy 7000 zł? A ja mam być zachwycony że kupiłem taki za 9200? Coś tu się nie spina.

Jak sklep chce być fair i zależy im na opinii to coś wymyślą.

Dlatego też lubię allegro. Tam nigdy nie spotkałem się z problemami dot. zwrotu i reklamacji właśnie dzięki systemowi ocen i komentarzy oraz tego że allegro pilnuje i pomaga kupującym.

Tutaj pozostaje wystawianie opinii na ich fb, na Ceneo, opineo, googlemaps itp. Ora wszędzie tam gdzie się da :) nie wiem czy opłaca się takiej sieciówce psuć opinii z powodu jednego roweru aspirującego do średniej półki...

Czytałem opinie o tym sklepie w Gdyni i opinie mają dobre, wręcz bardzo dobre w sumie. Dlatego jestem dobrej myśli ale jednak mam obawy :)

cz4rnuch
27-02-2023, 19:05
A to że go nie zezłomują tylko będą musieli go wystawić ponownie.... A co mnie to obchodzi?Ja ci tylko piszę, że to nie jest instytucja charytatywna i biznes musi się spinać. Masz prawo odstąpić od umowy a oni mają prawo ci za to policzyć. I tu jest mały problem, bo czasami trudno to oszacować i przepisy nie są tu precyzyjne. Dlatego tylko odniosłem się do twojej wyceny zużycia, bo jest śmiesznie mała. Ale daj ci Bóg, może będą na tyle fajni, że wrzucą to jakoś w koszty. A jeśli nie i zgodnie z umową obarczą tymi kosztami ciebie to wtedy cię to raczej będzie obchodzić. I tylko o tym piszę.


Tutaj pozostaje wystawianie opinii na ich fb, na Ceneo, opineo, googlemaps itp. Ora wszędzie tam gdzie się da :) nie wiem czy opłaca się takiej sieciówce psuć opinii z powodu jednego roweru aspirującego do średniej półki..Ich czyli kogo? Jeśli chcesz za to obsmarować sklep to moim zdaniem postępujesz nieuczciwie, bo sklep jedynie pośredniczy w realizacji reklamacji (chyba nawet nie musi w tym uczestniczyć, to jego dobra wola jeśli tak robi, ale tego nie jestem pewny) między tobą a gwarantem. Jeśli producenta to też bym poczekał na rozstrzygnięcie. Jeśli ci rower naprawią to też zachowają się uczciwie. A ty jeszcze nic nie wiesz a już się zamieniłeś w kubańskiego bojówkarza :)

PS Jest jeszcze jedna rzecz przed którą cię przestrzegano. Na jakimś forum przeczytałem kiedyś, że zdjęcie blokady z elektryka może skutkować utratą gwarancji. Te są różnie formułowane i czasami mogą się w nich pojawiać zawoalowane wytrychy/zapisy o użytkowaniu zgodnie z przeznaczeniem itd. Ku przestrodze, nie wiem jak będzie w twoim przypadku.

zdyboo
27-02-2023, 19:27
Kiedyś bolał mnie ząb, ósemka. Poszedłem do chirurga, żeby mi go w końcu wyrwał. Opinie na Google takie, że ludzie sobie po dwa zęby rwali, bo tak super było.
Pan chirurg mnie spisał, pomacał zęba, popatrzył, podmuchał i stwierdził, że to na pewno nie ósemka. Poszedłem do mojej dentystki i skończyło się na rwaniu ósemki, która się rozpadła po dotknięciu. Od tej pory w zasadzie nie czytam opinii.

Chyba jednak przeceniasz swoje możliwości. Nie jesteś jutuberem influnserem z setkami tysięcy folołersów. Sieciówki jedna negatywna opinia od randomowego klienta nie zaboli za bardzo. Przy prowadzeniu biznesu, zwłaszcza w handlu nie sposób wszystkim zrobić dobrze. Sam pracuję w firmie handlowej, choć nie przy obsłudze klienta i wiem jakie ludzie potrafią mieć pomysły. Tymczasem piszesz już kolejny raz o utracie opinii tak, jakby po Twojej negatywnej reakcji, firmie miały spaść obroty o co najmniej 90% i w ogóle mieli zwijać biznes.

Jeżeli rama jest walnięta to Ci ją pewnie wymienią. Jeżeli koło przeciągnięte to poprawią na centrownicy.
Ty się nie znasz i nie umiesz stwierdzić istoty problemu. OK, nie musisz. Skorzystałeś z gwarancji, zatem sklep podąża wg tej procedury. Odesłał do gwaranta, bo on takowym nie jest.
Może też być tak, jak koledzy pisali. Rower nie jest przygotowany pod obciążenia powstające przy odblokowaniu napędu, zwłaszcza, że tam z tyłu zwykły QR siedzi. Producent sobie sprawdzi komputer silnika i jeżeli gdzieś zastrzegli, że nie można odblokowywać, to oddadzą rower tak, jak dostali z adnotacją o niewłaściwym użytkowaniu.

lukasz_kk
27-02-2023, 20:21
Tak mnie zaciekawiła ta historia, że aż poszukałem warunków gwarancji na rowery Eco-Bike, no i jeśli komputer odnotowuje fakt odblokowania silnika, to niestety sokolnik ale raczej odpowiedź z serwisu będzie odmienna od tej, jakiej oczekujesz

patronat
27-02-2023, 20:39
A propos odblokowywania. Gdzies mi mignęły nowe regulacje we Francji. Odblokowany to koniecznosc rejestracji i ubezpieczenia komunikacyjnego. W przypadku złapania bez powyższych 30k €. To samo w przypadku przekroczenia prędkości 45 km/h mimo braku odblokowania, na ichniejszych ddrach. Powyższe dane mogą być nieprawdziwe, widziałem to na jakimś rowerowym kanale na yt.

Sokolnik - nie martw sie bedzie dobrze. Jak nie to sprzedasz i kupisz prawdziwy:) Nie chce Cie wkurzać ale wczoraj widziałem nową Orbeę Wild 2021 za 10500 w ramach wyprzedaży. Nową z pełną gwarancją! Chyba zostały jeszcze S i XL.

crusiek
27-02-2023, 20:45
Riverside gcr sobie kupisz i będziesz miał sportowa nutę w gravelu xD

zdyboo
27-02-2023, 21:03
Ten Riverside niczego sobie w sumie. Może jakiś ładniejszy kolor, ale to wiadomo, każdy ma własne upodobania.
Tyle kosztuje sam frameset Trek Checkpoint carbą.

Jak dla mnie ma dwie wady. Max obciążenie 110 kg, zatem u mnie latałby w zasadzie pod maksymalnym i hamulce Sram, które trzeba profilaktycznie przelewać raz w roku i nie jest to łatwa rzecz.
Trzeba też dokupić zapasową baterię do przerzutki.

crusiek
27-02-2023, 21:11
Prawda, całkiem niczego sobie gablota.

sokolnik
27-02-2023, 21:11
pytałem o odblokowanie i utratę gwarancji, producent podchodzi do tego w zasadzie tak że nie podchodzi. W instrukcji obsługi roweru jest dokładnie napisane jak odblokować (to proste) oraz że robi się to na własną odpowiedzialność i nie można wtedy jeździć po drogach publicznych (przepisy w Polsce). Nie boję się że z tego powodu odrzucą gwarancję... gdyby tak odrzucali to te rowery by się nie sprzedawały bo na co komu 25kg elektryk ze wspomaganiem do 25km/h przecież na zwykłym rowerze da się jechać szybciej np z tego powodu że jest lżejszy :)

Po 1 i tego się trzymam:

1. sprzedali mi rower z wadą (pisałem o tym). Na ich pech JA TO ZAUWAŻYŁEM, nie wiem jak mógł być wydany klientowi na 3ci dzień roboczy w środę (zakup internetowy w nd), rower z takim kołem. OK poprawili/wyregulowali i ICH SERWISANT przyznał mi że było krzywo/że wyregulował i że PROBLEM NIE WRÓCI ZA 100km. Temat prosty. Problem wrócił po 80km na wymaganym przeglądzie pozakupowym, który kosztuje 150 zł (nie zapłaciłem tego). W sumie to do przejechania tych 100km rower powinien być wymieniany na nowy bez większego gadania chyba że użytkownik zepsuł rower np. uderzył w drzewo albo przewrócił się i nie wiem, coś się złamało albo wygięło nienaturalnie. Po to chyba jest albo tylko po to by wyciągnąć jeszcze proste 150 zł za "sprawdzenie" roweru.

2. Ja nie reklamuje krzywego koła/piasty/osi cokolwiek po roku i przejechaniu 5 tys km. Tylko 80 km czyli 3x do centrum pojechałem po ścieżkach rowerowych... sorry?

Czyli, sprzedali mi rower z wadą tylko myśleli że "jakoś to będzie" klient się nie dopatrzy albo po regulacji itp. wada nie wróci a jak wróci to za rok a za rok to mógłbym się pocałować wtedy bo by napisali że nieprawidłowe użytkowanie chociaż i z tym się nie zgodzę... bo przedmiot ma prawo się zepsuć podczas użytkowania... a mój się popsuł (wracamy do pkt 1) zepsuty był już przy wydawaniu/odbiorze roweru.

Sklep powinien w sumie wydać mi inny rower w "trosce o klienta" a wadliwą sztukę odesłać do producenta. Stało się jak się stało. Kwestia podejścia do wymiany towaru leży po stronie serwisu producenta teraz a sklep się dostosuje i jeśli producent uzna reklamację to pewnie wyślą nową sztukę. A sklep musi wiedzieć że skopali sprawę tego roweru wiedząc o problemie z kołem i teraz muszą brać za to odpowiedzialność. Ja jak widzę że mam towar zepsuty/odbiegający od normy to nie wydaje takiego a jak wydaje to ze świadomością że jak klient wróci z reklamacją to wtedy mu wymieniam. Tu sprawa jest ewidentna. Ja się znać nie muszę na rowerach ale to ja zauważyłem krzywe koło a nie sklep ze swoim serwisem... ślepym serwisem.

No i ja nie reklamuje towaru bo się po prostu zepsuł bo tysiąc razy skakałem w lesie na górkach i krawężnikach wtedy spoko, może przesadziłem i się zepsuł. Ja kupiłem rower z wadą. HELLOŁ jak możecie bronić sklepu i producenta? Jeszcze nie spotkałem się z czymś takim że oddaje się towar i ktoś potrąca za użytkowanie tego towaru? he oddajesz sprzęt komputerowy i nikt nie patrzy ile używany bo JAK TO OBLICZYĆ w PLNach? Jaki jest wzór na to? Wzór Janusza z wąsem który go sobie wymyśli paląc faje? :) Ludzie zamawiają karty graficzne i po 13 dniach zwaracają odstępują od umowy i takie mamy prawo. Pech chciał że moje 14 dni minęło ale moim kołem ratunkowym jest pkt 1.

Trochę mnie denerwuje ta cała sytuacja bo dla mnie 9 koła za rower to kupa kasy. W sumie gdyby nie moje doświadczenie reklamacyjne to bym tu panikował dużo bardziej. Jednak doświadczenie reklamacyjne podpowiada mi że będzie dobrze. Zobaczymy. Przynajmniej podejście firm o zasięgu światowym było profesjonalne czyli GoPro i bequiet! i sukces wielu sklepów polega na tym, że ludzie kupują tam sprzęt bo nie robią problemów z gwarancjami/wymianą towaru/zwrotami itp. Tylko trzeba poczekać 2 tyg ale klient to akceptuje i dalej kupuje w tym sklepie. Ja pewnie też dalej bym korzystał z tego sklepu tylko niech mi wymienią rower a nie wypną się na moją krzywą ramę. A niech robią przekładkę do nowej ramy, aby dali na to gwarancje, złożyli porządnie i nie było problemów i odesłali rower bez rys :D bo lakierowanie roweru to pewnie kilka tys PLN żebym nie musiał ich pozywać o koszty lakiernika ;) (fantazja) :D

zawsze jest:
https://uokik.gov.pl/wzory_pism.php

https://konsumenci.org/szukam-wiedzy/wzory-pism?fbclid=IwAR3jb86VwpIcbOkOTlrEs6VuY8K_7KTkW5iq 0K5N2_GLfwSebj67J0cD0WM

Pisać jeszcze umiem pisma :)

A ostatnio ktoś im wystawił 1 gwiazdkę i napisał krótko że fatalny serwis czy coś takiego... a niedawno tu jeden z moich forumowych kolegów aż prosił bym mu jakiś komentarz ładny na allegro wystawił... jednak te komentarze są ważne i mają moc :D

crusiek
27-02-2023, 21:15
Jeszcze zapłacisz za ekspertyzę xD

Wind Mill
27-02-2023, 21:18
Kroova, chipsy mi wyszli. :(

siemalysy
27-02-2023, 21:22
sokolnik wydaję mi się, że inaczej rozumiesz przeznaczenie roweru ze wspomaganiem. Ale to już indywidualna sprawa i mi nic do tego.

Dystans też nie wiele mówi, bo mogłeś nawet po 5 km oddać rower, a sklep czy producent może stwierdzić, że użyłeś tego roweru na tym krótkim dystansie niezgodnie z przeznaczeniem i Cię sprawić z kwitkiem. Piszesz, że od początku to koło było krzywe. To dlaczego w ogóle kupiłeś ten rower? Jeżeli już się tak stało, to sklep w dokumentach reklamacyjnych, które poszły z rowerem do producenta napisał, że podczas odbioru już koło nie było w osi? Życzę Tobie, żeby temat zakończył się dla Ciebie pozytywnie, żebyś cieszył się sprawnym rowerem i mógł wreszcie czerpać radość z jazdy, a nie zastanawiać się co zrobi producent w Twojej sprawie.

Nikt Ciebie nie przekona do innych racji niż te, o których tu piszesz. Powodzenia ;)

zdyboo
27-02-2023, 21:24
Michał, a jak tam zacisk? Jak już jesteśmy w tematach reklamacyjnych. :)

siemalysy
27-02-2023, 21:28
A tak, żeby nie było tylko sokolnikowo, to kupiłem sobie portki na rower. Ładny granatowy, albo niebieski kolor :-D Kupiłem też sobie siodełko do Fuela :-D I chyba zamówię sobie też trzewiki na rower ;)

- - - - kolejny post - - - - - -


Michał, a jak tam zacisk? Jak już jesteśmy w tematach reklamacyjnych. :)

Tomek myślę, że jest poddawany profesjonalnej ekspertyzie. Codziennie z niecierpliwością obgryzam paznokcie i sprawdzam pocztę, żeby sprawdzić czy się jakaś wiadomość pojawiła ;)

A tak zupełnie na poważnie, to nie mam jeszcze odpowiedzi. Na razie nie mam parcia, bo jakby co mam czym jeździć. Nie przewiduję odrzucenia reklamacji, ale jak się tak stanie, to po prostu kupię zacisk za swoje.

robcio.m
27-02-2023, 21:37
pytałem o odblokowanie i utratę gwarancji, producent podchodzi do tego w zasadzie tak że nie podchodzi. W instrukcji obsługi roweru jest dokładnie napisane jak odblokować (to proste) oraz że robi się to na własną odpowiedzialność i nie można wtedy jeździć po drogach publicznych (przepisy w Polsce). Nie boję się że z tego powodu odrzucą gwarancję... gdyby tak odrzucali to te rowery by się nie sprzedawały bo na co komu 25kg elektryk ze wspomaganiem do 25km/h przecież na zwykłym rowerze da się jechać szybciej np z tego powodu że jest lżejszy :)

Po 1 i tego się trzymam:

1. sprzedali mi rower z wadą (pisałem o tym). Na ich pech JA TO ZAUWAŻYŁEM, nie wiem jak mógł być wydany klientowi na 3ci dzień roboczy w środę (zakup internetowy w nd), rower z takim kołem. OK poprawili/wyregulowali i ICH SERWISANT przyznał mi że było krzywo/że wyregulował i że PROBLEM NIE WRÓCI ZA 100km. Temat prosty. Problem wrócił po 80km na wymaganym przeglądzie pozakupowym, który kosztuje 150 zł (nie zapłaciłem tego). W sumie to do przejechania tych 100km rower powinien być wymieniany na nowy bez większego gadania chyba że użytkownik zepsuł rower np. uderzył w drzewo albo przewrócił się i nie wiem, coś się złamało albo wygięło nienaturalnie. Po to chyba jest albo tylko po to by wyciągnąć jeszcze proste 150 zł za "sprawdzenie" roweru.

Ciach

Nie chce być nieuprzejmy i dobrze Ci życzę w kwestii rozwiązania tej sprawy ale popełniłeś w mojej opinii błąd przystępując do reklamacji, a nie korzystając w tym konkretnym przypadku z rękojmi (w rękojmi do roku od wydania towaru jeśli znajdziesz niezgodności przyjmuje się, że istniał on w momencie sprzedaży, w rękojmi masz odpowiedzialność sklepu, producenta już może nie być albo być w dalekich Chinach). Poza tym nieco niespójnie argumentujesz swoje roszczenie gwarancyjne, ze to uszkodzenie istniało już w momencie sprzedaży - to ma znaczenie przy rękojmi ale nie przy gwarancji. Osobna kwestia, że ja bym roweru za 10000 złotych z jakimś krzywym kołem, wątpliwej jakości już na starcie nie odebrał (albo odebrał ze stosowna pisemna adnotacja, że już w momencie zero ujawniono taką a taką okoliczność na wypadek późniejszej rękojmi, gdyby się okazało, że pan serwisant to jednak opowiadał bajki, że problem nie wróci). Kolejną kwestią jest fakt, że mówisz o serwisancie który coś tam Ci poprawiał niemniej jeśli ja to dobrze rozumiem to był serwisant sklepu, nie producenta. W następstwie czego Ty wyszedłeś z roszczeniem (gwarancyjnym) nie do sklepu tylko do producenta i tego właśnie zupełnie nie łapie.

Chciałbym się też mylić w jednej kwestii aczkolwiek wysnute przez Ciebie żądania polegające na wymianie na nowy bądź zwrocie pieniędzy są adekwatne właśnie do sytuacji korzystania z rękojmi, natomiast słabo adekwatne do gwarancji której zasady precyzuje regulamin jej udzielania i nie widziałem jeszcze gwarancji która stanowiłaby o tym, że się wymienia zawsze na produkt wolny od wad albo zwraca pieniądze. Zazwyczaj można znaleźć informacje, że jeśli gwarant uzna reklamacje to postara się doprowadzić reklamowany towar do stanu umożliwiające jego dalsze użytkowanie (naprawi towar) bądź wymieni na nowy egzemplarz. Pozostaje dodatkowa kwestia, gwarant musi reklamacje uznać, rękojmię zdecydowanie trudniej wyłączyć czy się od niej wykpić.

sokolnik
27-02-2023, 21:39
sokolnik wydaję mi się, że inaczej rozumiesz przeznaczenie roweru ze wspomaganiem. Ale to już indywidualna sprawa i mi nic do tego.

Dystans też nie wiele mówi, bo mogłeś nawet po 5 km oddać rower, a sklep czy producent może stwierdzić, że użyłeś tego roweru na tym krótkim dystansie niezgodnie z przeznaczeniem i Cię sprawić z kwitkiem. Piszesz, że od początku to koło było krzywe. To dlaczego w ogóle kupiłeś ten rower? Jeżeli już się tak stało, to sklep w dokumentach reklamacyjnych, które poszły z rowerem do producenta napisał, że podczas odbioru już koło nie było w osi? Życzę Tobie, żeby temat zakończył się dla Ciebie pozytywnie, żebyś cieszył się sprawnym rowerem i mógł wreszcie czerpać radość z jazdy, a nie zastanawiać się co zrobi producent w Twojej sprawie.

Nikt Ciebie nie przekona do innych racji niż te, o których tu piszesz. Powodzenia ;)

miałem myśl go nie kupować serio. Ale sobie myślę wyjdę na dzikusa. Poprosiłem o rozmowę z serwisantem i pytałem konkretnie czy problem wróci i czy sprawa jest poważniejsza... "nie nie wróci", było faktycznie źle wyregulowane ale teraz jest OK. Po 80km sprzedawca stwierdza że oni mogą mi te koło wyregulować ponownie ale ja przejadę się kawałek i wróce z tym samym problemem. NO TO CO ZNACZY? Tylko to że problem był w dniu zakupu. Problem wrócił. To nie wina użytkownika bo problem był w dniu zakupu. Albo serwisant doopa albo sklep doopawy.

I najlepsze:
W sprawie reklamacyjnej na www gdzie mogę sprawdzać statusy itp. nie ma opisu problemu. NIC, zero tekstu. Załączniki czyli zdjęcie paragonu, tylnego koła i karty serwisowej z nr ramy i nic.

Nawet jak ostatnio reklamowałem buty w WOJAS z uwagi na odklejającą się podeszwę opis problemu był mi wydrukowany i przekazana mi kopią papierowa. A tu nie ma czegoś takiego? Tylko reklamacja nr XX i tyle. Mam nadzieje że sklep robi sporą sprzedaż rowerów tego producenta i to mi pomoże.... a nie że Pan Czesio sprzedaje 2 sztuki na miesiąc i ciągle reklamuje więc producent tez robi problemy bo pewnie pracownicy Cześka źle "skręcają" te rowery... a najlepiej kończą współpracę z Cześkiem bo to problemowy sprzedawca. Po prostu wiem, że w praktyce dużych poważnych klientów (siecówka ogólnokrajowa) się szanuje i nie robi problemów ich klientom... No i jakby to był problem koła czy krzywej ośki/piasty to by wymienili na nową właśnie na przeglądzie pozakupowym olewając defakco sprawę z dnia sprzedaży... bo przecież wszelkie bolączki/regulacje zrobi się na tym przeglądzie.

zdyboo
27-02-2023, 21:44
Co granatowego sobie kupiłeś? Pasowałby mnie kolorem do bluzy. Już mam czerwony zestaw, a do ww. bluzy mam zielone spodnie.

Jak zmieniałem sztycę na Reverb AXS to sprawdziłem pierw czy przyjmie pręty carbą mojego Brooksa. Wyszło, że tak, ale przy montażu wyszło, że jednak nie. Pręty niby wg Brooksa są 7x9, ale w rzeczywistości bardziej 7x10. Musiałbym wymienić jarzmo, ale w lecie termin dostępności był marzec. Wziąłem co chłopaki mieli na sklepie, czyli Bontragera Verse i choć początkowo myślałem, że się nie polubi z moja dupą to po trzech wycieczkach okazało się, że jednak związek ma przyszłość. Był w sumie luz, bo Bontrager ma jakiś program, że można po dość długim czasie oddać siodło, nawet używane i oddadzą kasę lub wymienią na inne.
Co do prętów to korespondowałem z Brooksem i napisali mi, że nie powinno być więcej niż 0,2 mm i że w sumie mogę reklamować to siodło. Ponieważ wtedy jeszcze pomarańczowy był na naprawie ramy to nie miałem porównania, bo drugi Brooks C13 był w nim. Jak mi go Hultaje oddali to zmierzyłem i też wyszło bliżej 10 mm niż 9 mm. Zatem wygląda na to, że to jakaś zorganizowana akcja. Chyba, że do niemieckiej dystrybucji dają grubsze pręty. Odpuściłem. Jak jarzmo łapie od dołu i góry to złapie i 10 mm, zatem jeszcze wykorzystam to siodło.

Na fali pękających ram, nie wspominałem chyba, że pękła mi alu ośka w tylnej piaście XT M770. Już kiedyś pękła i mi mechanior z USR wymienił. Zatem jak zakończyłem temat ram to zaniosłem to koło znowu do USR. Ja nie mam ciśnienia, mechanik nie ma i tylko prosił, żebym mu się przypominał, to się może w końcu zmobilizuje. I tak sobie dzwonię co kilka dni z pytaniem co tam z kołem. :)

sokolnik
27-02-2023, 21:48
Nie chce być nieuprzejmy i dobrze Ci życzę w kwestii rozwiązania tej sprawy ale popełniłeś w mojej opinii błąd przystępując do reklamacji, a nie korzystając w tym konkretnym przypadku z rękojmi (w rękojmi do roku od wydania towaru jeśli znajdziesz niezgodności przyjmuje się, że istniał on w momencie sprzedaży, w rękojmi masz odpowiedzialność sklepu, producenta już może nie być albo być w dalekich Chinach). Poza tym nieco niespójnie argumentujesz swoje roszczenie gwarancyjne, ze to uszkodzenie istniało już w momencie sprzedaży - to ma znaczenie przy rękojmi ale nie przy gwarancji. Osobna kwestia, że ja bym roweru za 10000 złotych z jakimś krzywym kołem, wątpliwej jakości już na starcie nie odebrał (albo odebrał ze stosowna pisemna adnotacja, że już w momencie zero ujawniono taką a taką okoliczność na wypadek późniejszej rękojmi, gdyby się okazało, że pan serwisant to jednak opowiadał bajki, że problem nie wróci). Kolejną kwestią jest fakt, że mówisz o serwisancie który coś tam Ci poprawiał niemniej jeśli ja to dobrze rozumiem to był serwisant sklepu, nie producenta. W następstwie czego Ty wyszedłeś z roszczeniem (gwarancyjnym) nie do sklepu tylko do producenta i tego właśnie zupełnie nie łapie.

Chyba dalej mogę zareklamować towar z tytułu rękojmi (do sprzedawcy) mimo że towar był na reklamacji u producenta. Wiesz, jak to było? Pojechałem z kartą serwisową i Pan mówi, to co składamy reklamację? Zacząłem mówić że w sumie to powinni mi wymienić na nowy bo w dniu zakupu koło było krzywe i poprawiane przez serwisanta, sprzedawca poszedł na zaplecze konsultować sprawę z serwisantem (pytał się z którym serwisantem rozmawiałem itp)... jak to mówią szybka akcja i człowiek postawiony przed faktem dokonanym ok składamy reklamację. No i przez myśl mi nie przeszło by wystawili pokwitowanie serwisowe z dnia sprzedaży że koło było krzywe, że SKLEP/serwis sklepu dokonuje poprawek itp. Ciekawe czy by coś takiego wystawili? Jak nie to wtedy bym nie kupił bo by było widać że coś ukrywają albo się boją...

Człowiek się uczy całe życie. Ja z tej "przygody" wyciągnę sporą lekcje. Oby po prostu później nie było już żadnych akcji serwisowych jak dostane swój rower.

a z mojej pracy wiem tyle, że im klient głośniej składa reklamację, ma więcej żądań, a jeszcze jak napisze do Biura Zarządu z groźbą że ich w gazetach opisze, nagle pojawia się lepsza oferta/lepsze rozwiązanie/wręcz niesamowita PROMOCJA :D zaraz sprawdzę adres Zarządu :)

siemalysy
27-02-2023, 21:51
Co granatowego sobie kupiłeś? Pasowałby mnie kolorem do bluzy. Już mam czerwony zestaw, a do ww. bluzy mam zielone spodnie.

Jak zmieniałem sztycę na Reverb AXS to sprawdziłem pierw czy przyjmie pręty carbą mojego Brooksa. Wyszło, że tak, ale przy montażu wyszło, że jednak nie. Pręty niby wg Brooksa są 7x9, ale w rzeczywistości bardziej 7x10. Musiałbym wymienić jarzmo, ale w lecie termin dostępności był marzec. Wziąłem co chłopaki mieli na sklepie, czyli Bontragera Verse i choć początkowo myślałem, że się nie polubi z moja dupą to po trzech wycieczkach okazało się, że jednak związek ma przyszłość. Był w sumie luz, bo Bontrager ma jakiś program, że można po dość długim czasie oddać siodło, nawet używane i oddadzą kasę lub wymienią na inne.
Co do prętów to korespondowałem z Brooksem i napisali mi, że nie powinno być więcej niż 0,2 mm i że w sumie mogę reklamować to siodło. Ponieważ wtedy jeszcze pomarańczowy był na naprawie ramy to nie miałem porównania, bo drugi Brooks C13 był w nim. Jak mi go Hultaje oddali to zmierzyłem i też wyszło bliżej 10 mm niż 9 mm. Zatem wygląda na to, że to jakaś zorganizowana akcja. Chyba, że do niemieckiej dystrybucji dają grubsze pręty. Odpuściłem. Jak jarzmo łapie od dołu i góry to złapie i 10 mm, zatem jeszcze wykorzystam to siodło.

Na fali pękających ram, nie wspominałem chyba, że pękła mi alu ośka w tylnej piaście XT M770. Już kiedyś pękła i mi mechanior z USR wymienił. Zatem jak zakończyłem temat ram to zaniosłem to koło znowu do USR. Ja nie mam ciśnienia, mechanik nie ma i tylko prosił, żebym mu się przypominał, to się może w końcu zmobilizuje. I tak sobie dzwonię co kilka dni z pytaniem co tam z kołem. :)

Spodnie Endura Singletrack II. Miałem czarne to dokupiłem w innym kolorze. Zielone (oliwkowe) też są fajne.

https://endurastore.pl/gfx/1663354882.1915.jpg

Może kiedyś tego Brooksa spróbuję. Na razie moje 4litery dogadują się dobrze z WTB, więc kupiłem kolejne WTB.

zdyboo
27-02-2023, 21:55
Ooo! Też mam dwie pary STII, ale jak kupowałem, były czarne, czerwone i zielone. Może czas na niebieskie zatem.
Jak chcesz C13 145 mm na testy to pisz. Magiczną mocą paczkomatu znajdą się w skrytce.

cz4rnuch
27-02-2023, 21:55
...Nie chce Cie wkurzać ale wczoraj widziałem nową Orbeę Wild 2021 za 10500 w ramach wyprzedaży. Nową z pełną gwarancją! Chyba zostały jeszcze S i XL.Tak z ciekawości to co to za model? Bo w necie pod tym hasłem widzę i HT i fulle a rozpiętość cenowa bardzo duża. I nic co by się choćby zbliżało do tych 10 tysi.


Riverside gcr sobie kupisz i będziesz miał sportowa nutę w gravelu xDKiedyś mi mignął i tak sobie pomyślałem, że fajny sprzęt.

PS Siodełko od brooksa mnie też bardzo "siadło". Jak się z niego na zimę przesiadłem na bontradżerowe to mnie dupa przez 2 tygodnie bolała :) Ciężkie to, ale fajnie na tym usadzić swoje 4 litery.

gavin
27-02-2023, 21:55
Broksa dobrze mieć, chociaż ja bym chyba wolał nieco chudszego, chyba mi doopsko schudło.

zdyboo
27-02-2023, 22:09
No u Brooksa rozmiarówka jest taka, że C17 jest dosyć szerokie: 164 mm, ale bardzo wygodne. Ja na takim śmigam nawet bez pampersa, choć tak raczej do godziny.
C15 jest bardzo wąskie, bo 140 mm, nie miałem okazji jeździć. Mam też C13 145 mm, bo jest jeszcze 132 mm, ale to już dla wycieniowanych szosowców co mają w klacie tyle co ja w udzie. ;)
C13 bez pampersa też obleci, ale nic dłuższego niż max kilkanaście km i to raczej bliżej 10 te kilkanaście. Kosztuje jednak trochę, nawet w promkach i jest ciężkie jak na siodło z węglowymi prętami.

Bontrager Arvada, którego miałem w Fuelu z fabryki mi nie siadł. Kilka miechów, pampers i nadal były jakieś boleści. Chyba za wąskie było bo tylko 138 mm.
Seba mogę pożyczyć C13, ale nie sprzedam swojej sztuki, a jak zachorujesz to nie będzie wyjścia. :mrgreen:

crusiek
27-02-2023, 22:12
Ooo 138 by mi chyba podlazło, bo mam lidlowe 135 i jest prawie ideolo.

zdyboo
27-02-2023, 22:15
Arvadę chyba mam gdzieś w kalmotach. Mogę wysłać, o ile mam, bo robiłem spore porządki w lecie i sporo złomu wyleciało.

crusiek
27-02-2023, 22:19
Chętnie bym sprawdził, ale bez ciśnienia, ot tam kiedyś przy okazji jak by ci się rzuciło w oczy.
Ten mój jest spoko ale ma nos trochę zbyt do góry, nie udało mi się zatem idealnie ustawić , jest na pewnym komprosimisie, ten jest bardziej prosty, tak to wygląda na zdj przynajmniej.

gavin
27-02-2023, 22:26
Dzięki Tom, ale popatrzyłem na ceny c13 i od razu moje stało się wygodniejsze [emoji3] Lepiej nie próbować.

zdyboo
27-02-2023, 22:29
Seba z północy, bez ciśnienia, bo w pudle, którym miało być nie ma go. Zatem albo wyleciało, albo komuś je dałem już. Jakby się jednak znalazło, to dam znać.
Seba z południa. Sprawdzenie ceny to pierwszy krok do zakupu. ;)

siemalysy
27-02-2023, 22:30
Tomek dziękuję za propozycję. Może skorzystam. Wiem gdzie zapukać w temacie :)

Sebastian (krecik) ja jedną Arvadę mam, będę miał niebawem drugą. Jakby co, to też mogę podesłać na testy :) Daj tylko znać :)

crusiek
27-02-2023, 22:30
[emoji23][emoji23]

Kurczaczki, no chętnie [emoji846]

lukasz_kk
27-02-2023, 22:30
Ja możliwe, że będę musiał przetrzeć szlak pt. reklamacja wideł u Chińczyka, ewentualnie szlak wymiany szybkozamykacza. Ostatnio po tym jak m.in. robiłem serwis przedniej piasty i wymieniałem tarczę i klocki z przodu to skręciłem wszystko, zrobiłem kółko po garażu i rower zostawiłem przypięty do jego zwyczajowego miejsca, czyli barierki na klatce schodowej. Później przechodziłem koło roweru, i patrzę, że coś koło jakby za bardzo w lewo jest, patrząc od strony rowerzysty, w stronę tarczy znaczy się przesunięte. No nic, uznałem że coś zepsułem majstrując przy piaście, ale w sumie co, skoro ośka wystaje poza konusy po równo z jednej i z drugiej, koło kręci się też równo. Ale zauważyłem, że nakrętka szybkozamykacza od strony tarczy jest opuszczona (zwykle z tej strony jest dźwignia, ale sobie zamieniłem, a co), a ośka nie siedzi równo w hakach. Poprawiłem i pojechałem do sklepu, po drodze docierając trochę nowy komplet hamulców (hamują bardzo dobrze, tarcza Galfer i okładziny też Galfer, czerwone, polecam). Wracam, a koło znowu jak przed korektą. Tak więc albo wyślizgany hak w widelcu, albo wyrobiony szybkozamykacz, no bo co innego?

zdyboo
27-02-2023, 22:38
Łukasz, a masz inny szybkozamykacz, żeby sprawdzić?
Mnie się kiedyś szybkozamykacz Boblight luzował. Lekki był bardzo, tytanowa ośka, ale po jakimś czasie z przodu się luzował. Kupiłem DT Swiss, może i drogie, ale jak na razie trzymają jak umarły książeczkę.

patronat
27-02-2023, 22:47
Tak z ciekawości to co to za model? Bo w necie pod tym hasłem widzę i HT i fulle a rozpiętość cenowa bardzo duża. I nic co by się choćby zbliżało do tych 10 tysi.

Kiedyś mi mignął i tak sobie pomyślałem, że fajny sprzęt.

PS Siodełko od brooksa mnie też bardzo "siadło". Jak się z niego na zimę przesiadłem na bontradżerowe to mnie dupa przez 2 tygodnie bolała :) Ciężkie to, ale fajnie na tym usadzić swoje 4 litery.

HT. Znajomy diler proponował. Jest też na alledrogo ale za 12500. Myślę że źródło to samo tylko narzuty inne.

Co do spodni ST2- mam spodenki sprzed paru lat z kordury- te nowe są chyba jednak delikatniejsze. Ja za to sobie prezent zrobiłem z endury, konkretnie majciory z wkładką i padami 3DO. Mega wygodne, mam nadzieje ze biodro tez bedzie w miare chronione.

lukasz_kk
27-02-2023, 22:52
Tomek, nie mam, ale na fabrycznym uginaczu nie było takich przygód (ale tam mocniej dociskałem, tu mam trochę obaw bo karbon, i jest odrobinę lżej zaciśnięty, spróbuję trochę mocniej). Docelowo miałem zamiar w końcu i tak pójść w piasty DT 350 ale nie na QR, tylko thru bolt 9 mm, w takim zestawie myślę, że by trzymało mocno.

bejcman
27-02-2023, 23:16
Łukasz, a masz inny szybkozamykacz, żeby sprawdzić?
Mnie się kiedyś szybkozamykacz Boblight luzował. Lekki był bardzo, tytanowa ośka, ale po jakimś czasie z przodu się luzował. Kupiłem DT Swiss, może i drogie, ale jak na razie trzymają jak umarły książeczkę.
zdyboo, magenta wjechała na dzielnię? ;)
Pochwal się.

zdyboo
28-02-2023, 08:56
Na razie stojak kupiłem.

eMGie
28-02-2023, 09:14
Ja możliwe, że będę musiał przetrzeć szlak pt. reklamacja wideł u Chińczyka, ewentualnie szlak wymiany szybkozamykacza. Ostatnio po tym jak m.in. robiłem serwis przedniej piasty i wymieniałem tarczę i klocki z przodu to skręciłem wszystko, zrobiłem kółko po garażu i rower zostawiłem przypięty do jego zwyczajowego miejsca, czyli barierki na klatce schodowej. Później przechodziłem koło roweru, i patrzę, że coś koło jakby za bardzo w lewo jest, patrząc od strony rowerzysty, w stronę tarczy znaczy się przesunięte. No nic, uznałem że coś zepsułem majstrując przy piaście, ale w sumie co, skoro ośka wystaje poza konusy po równo z jednej i z drugiej, koło kręci się też równo. Ale zauważyłem, że nakrętka szybkozamykacza od strony tarczy jest opuszczona (zwykle z tej strony jest dźwignia, ale sobie zamieniłem, a co), a ośka nie siedzi równo w hakach. Poprawiłem i pojechałem do sklepu, po drodze docierając trochę nowy komplet hamulców (hamują bardzo dobrze, tarcza Galfer i okładziny też Galfer, czerwone, polecam). Wracam, a koło znowu jak przed korektą. Tak więc albo wyślizgany hak w widelcu, albo wyrobiony szybkozamykacz, no bo co innego?

Miałem podobne efekty jak koło było słabo zaciśnięte, w sensie szybkozamykacz. Po hamowaniu się przesuwało.

patronat
28-02-2023, 12:19
W temacie siodelek - mierzyliście sobie rozstaw kości kulszowych? Jakieś domowe sposoby oprócz kalki są? Wkoorwia mnie siodełko, a wiosna idzie i dzień dziecka...

sokolnik
28-02-2023, 12:27
W temacie siodelek - mierzyliście sobie rozstaw kości kulszowych? Jakieś domowe sposoby oprócz kalki są? Wkoorwia mnie siodełko, a wiosna idzie i dzień dziecka...Kret mi tłumaczył chyba by usiąść na kartonie i patrzeć jakie kości zrobiły dołki chyba że wybrać się do sklepu gdzie mają odpowiednie urządzenie do pomiaru :)

patronat
28-02-2023, 12:36
A jakas firma obok Bontragera ma opcje "nie podoba sie to wymienimy"?

gavin
28-02-2023, 12:52
można próbować "na Kuźniara"

kipcior
28-02-2023, 12:56
WTB ma pomiar tyłka z nadgarstka. Wsadzasz rękę w... a nie czekaj, wystarczy zmierzyć linijką ;)

https://www.wtb.com/pages/fit-right-system

zdyboo
28-02-2023, 12:56
Nie wiem jak obecnie, ale były sklepy, które miały siodełka testowe do wypożyczenia.

siemalysy
28-02-2023, 17:41
Wczoraj wilk został wywołany z lasu, a dziś pojawiła się aktualizacja :) Takie wiadomości mnie cieszą ;)

70265

Jest szansa, że do końca tygodnia zacisk będzie już zamontowany :)

gavin
28-02-2023, 18:04
gratki! a ja do końca tygodnia kibluje na zdalnej [emoji17]

crusiek
28-02-2023, 18:07
Super, fajnie że się udało szybko i bez perypetii.

zdyboo
28-02-2023, 18:36
Michał, przyznaj się ile pism do UOKiK i RzPK wysłałeś?
Super, że szybko poszło i pomyślnie.

siemalysy
28-02-2023, 18:38
Tomek, nie chcecie wiedzieć ile było pism, ile telefonów ja wykonałem, a ile mój doradca ;)

Jak widać powyższe pomogło w szybkim załatwieniu tematu ;)

sokolnik
28-02-2023, 18:45
Dział reklamacji ożył i napisał do mnie że dostał mojego maila którego wysłałem z zeszłym tygodniu he bo pytałem czy dostali... I cisza była. Wykorzystałem okazję by wyjaśnić sytuację, krótko, że kupiłem rower z wadą. Odpisała ładnie że po przeanalizowaniu całej sytuacji się ze mną skontaktuje [emoji3]

Czuje że przeciągają na maxa... Zamiast napisać do mnie że rower miał wadę i czeka na Pana gotowy nowy rower ehh :)

Przy okazji tego całego czekania kupiłem uchwyt na gopro na ramię plecaka... Jak odzyskam NOWY rower to moje jazdy będą nagrywane z wysokości ramienia. 69 zł a może się przydać taki bajer :) nie do końca podoba mi się montaż gopro na czubku kasku rowerowego... No zobaczymy. Kask to ostateczność.

gavin
28-02-2023, 19:12
zaklinacz rzeczywistości

siemalysy
28-02-2023, 19:45
gavin otóż to.

Zaklinacz rzeczywistości, zaklinacz węży :-P

patronat
28-02-2023, 20:45
Majtki endury działają. Niestety nie ochraniają łydki. Rana od platformy pierwsza w tym roku konkretna. Pamiętajcie: nie popisujemy się, zwłaszcza przed kobietami :)
Sokolnik, że rak spytam: urodziłeś się wczoraj?

crusiek
28-02-2023, 20:50
Klasyczny błąd taktyczny, chociaż ja tak szybciej zrehabilitowalem swoje kolano, dawno temu, więc mi fartem wyszło na plus xD

gavin
28-02-2023, 21:38
Z pamiętnika anonimowego rowerzysty. Przemyślenia.

Ostatnio jechałem sobie do domu i stanąłem jako pierwszy na światłach, za mną dojechało auto(nie przepychałem się). Tam zaraz obok tych świateł zaczyna się ddr. Śpieszyło mi się trochę więc smyrnąłem przez te pasy, w zasadzie stanąłem na pedziu i już byłem na ddr. No i kierowca dzielny zaczął trąbić. Może na wiwat? Może zachwycił się tym manewrem?

a tak serio teraz odwracając trochę sytuację wyobraziłem sobie, że jadę za nim autem i w każdym momencie gdy on na przykład przekracza prędkość o 10km/h ja wtedy trąbie. Pomyślał by sobie o mnie, że jestem nienormalny, a na następnych światłach pewnie by wylazł z puszki i zaczął się pruć. Skąd się to bierze?

Mam wrażenie, że większość samochodziarzy widząc mnie rano na rowerze myśli, że jestem tak biedny, że nie stać mnie na auto, a może nawet na bilet na autobus i niebezpieczną jazdą chce nauczyć mnie rozumu, a im mój rower jest droższy od jego auta to tym bardziej.

Jeszcze jeden raz jakiś z y e b mnie minie na gazetę to chyba nie wytrzimie i wyyebie bułe w ten głupi ryj.

Wybaczcie, ale mam dość.

crusiek
28-02-2023, 21:43
Ta, jasne, najpierw musisz dogonić xD
---
Ja kilka dni temu na wesoło ścigałem się z jednym kolesiem, tzn mi było wesoło, choć schodziłem z pulsu dobre 30 minut w domu xD ale chyba jemu nie było do śmiechu, bo nie reagował na mój monolog xD, chciałbym go tu Tera przeprosić, jeśli to czyta, w co wątpię xD

gavin
28-02-2023, 21:54
No to jest kolejna rzecz, bo nie kumają że co 100m są u nas światła i że się zaraz spotkamy z powrotem. Kilka ciepłych słów już posłałem.

crusiek
28-02-2023, 21:56
Dzisiaj tak mnie Bardzo Mały Wacek wyprzedził.
guess what....

Zjechał ze mną do tej samej hali garażowej, był szybszy o całą SEKUNDĘ.
Mina typa bezcenna, trafił na sąsiada, a sąsiad powiedział co sobie o tym myśli.

siemalysy
28-02-2023, 23:11
gratki! a ja do końca tygodnia kibluje na zdalnej [emoji17]Nie narzekaj. Zdalnie fajnie jest ;)
Super, fajnie że się udało szybko i bez perypetii.Z tego jestem zadowolony :)

zdyboo
28-02-2023, 23:37
Wyprzedzania na gazetę się nie uniknie, też mnie to wkurza, ale można zminimalizować odklejając się od krawężnika. Tak na metr najlepiej, żeby kierownik nawet nie myślał o tym, że się jednak zmieści. W mieście to działa, poza miastem jest różnie, ale poza miastem ruch mniejszy, to i problem mniejszy.
Ostatnio stałem na skrzyżowaniu za gościem w Ałdi co sobie film czy innego YT oglądał w trakcie jazdy na telefonie przyczepionym do kratki nawiewu na środku deski.

Mam na swojej standardowej fabrycznej drodze ulicę Poświęcką. Kiedyś to była ulica na końcu świata z której korzystali tylko mieszkańcy, a za dużo ich nie było, bo stała tam głównie zabudowa jednorodzinna. Bloki i szeregówki to dopiero ostatnie kilka lat.
Jeszcze przed zagęszczeniem zabudowy Poświęcka została przedzielona obwodnicą śródmiejską, ale pech chciał, że dłuższy odcinek stał się kontynuacją owej obwodnicy. Ruch wzrósł kilkukrotnie i zaczęły się rajdy pomiędzy domkami. Pobudowali zatem progi zwalniające. Obecnie na odcinku 800 m jest chyba z osiem progów i cztery szykany wymuszające mijankę. Na całej długości obowiązuje ograniczenie do 30.
Jak mi się chce i nie mam zbyt silnego wmordewindu to bez problemu jadę szybciej niż samochody, bo ja nie muszę zwalniać na progach. W sensie jestem w stanie te 30 z lekkim nawet plusem utrzymać. Jak mi się nie chce lub zbyt silnie wieje to i tak jadę tam 25 km/h. To co odwalają kierowcy czasem to się w pale nie mieści. Zderzaki i osłony miski olejowej szurają po asfalcie niemal na każdym garbie. Silniki mało nie wyskoczą spod maski podczas przyspieszania. Wszystko po to, żeby mnie wyprzedzić, po czym zajechać drogę i dać po heblach bo następny próg, na którym i tak ich ja wyprzedzam.

Muszę Wam nagrać moje trasy fabryczne. Może się zmobilizuję do kupna kamerki sportowej lub pożyczę od kogoś. Mam taką trasę na około, ponad 29 km, z czego tylko nieco ponad 3,5 km jest po drogach wspólnych z blachosmrodami. Z czego tak naprawdę problematyczne mogą być tylko odcinki ok. 1 km od domu i jakieś 300 metrów od firmy. Reszta to spokój i mały ruch. Zresztą te krótsze trasy też nie są złe bo na 15 km, tylko 3,2 km nie jest po DDR. Za to niemal codziennie widzę sarny, raz się nawet dziki trafiły. Czasem jakiś lis, bażant czy ptactwo bojowe.

odzio
01-03-2023, 01:17
Zaczynam poszukiwania jakiegoś e-bajka dla żony. Nieduży (<160cm wzrostu), z niskim przekrokiem, hardtail łagodne MTB/cross country. Może się orientujecie się czy jest coś fajnego w rozsądnej kasie na rynku? Budżet: jak najbliżej 10-12k, nie wiem w sumie jakie ceny są za sprzęt nadający się do jazdy. Przydałoby mi się parę pomysłów od czego zacząć szukać, bo nie bardzo mam czas na przegląd wszystkiego co w internecie jest dostępne, wszelkie porady mile widziane:)

Byłbym zapomniał, napęd raczej w korbie, nie na piastach

sokolnik
01-03-2023, 10:27
Zdalna jest super he ten tydzień mam zdalny... Spoko :)

Odnośnie elektryka to uważaj na Ecobike bo sprzedają takie z krzywymi kołami a potem bujasz się z reklamacjami he

Odnośnie reklamacji to robi się mało wesoło, przeczytałem karte gwarancyjną, producent wyklucza wymiane towaru [emoji3] ale reklamacja u sprzedawcy to co innego. Do tego zmieniło się prawo dot reklamacji od stycznia 2023 więc sami rozumiecie. Wg, karty gwarancyjnej mają 14 dni roboczych na reklamacje ale sklep dalej musi w 14 dni kalendarzowych udzielić informacji co dalej z reklamacją
Gwarant raczej będzie naprawiać ta sztukę.
Moze naprawa będzie polegała na wymianie ramy? To niech wymieniają i dają rower i już :) aby z prostym kołem i jak najszybciej max przyszły tydzień he

eMGie
01-03-2023, 10:41
Rower to jest zbiór części, z których każdą można bez problemu wymienić na nową. To nie telefon, czy telewizor, gdzie trzeba kogoś mądrego z drogim sprzętem do naprawy i taniej jest dać nowy niż naprawiać.

patronat
01-03-2023, 11:27
eee, k masz Orbę Wild HT za 12500 na alledrogo nową. Raczej nic lepszego nie trafisz. https://allegro.pl/oferta/orbea-wild-ht-30-29-2021-promocja-z-16990-zl-12314499089
Jak nie będziecie po górach naparzać 500 bateria wystarcza.

zdyboo
01-03-2023, 11:48
Tylko 19'' to za dużo dla osoby 1,6 m. Tu trzeba całować coś w okolicach 15", max 16".

cz4rnuch
01-03-2023, 12:15
W opisie aukcji stoi, że dostępny jest również rozmiar S.

eMGie
01-03-2023, 12:16
Potwierdzam, 19" to dl kogoś ~180

patronat
01-03-2023, 12:27
Potwierdzam jest też S.

odzio
01-03-2023, 12:27
eee, k masz Orbę Wild HT za 12500 na alledrogo nową. Raczej nic lepszego nie trafisz. https://allegro.pl/oferta/orbea-wild-ht-30-29-2021-promocja-z-16990-zl-12314499089
Jak nie będziecie po górach naparzać 500 bateria wystarcza.

dzięki, faktycznie oferta zacna, niestety, jak koledzy zauważyli jest za duży :)
sam rower prześliczny, az miło patrzeć na foty

patronat
01-03-2023, 14:16
Ja pierdziele. Jest też rozmiar S. Mniejszych nie ma.

sokolnik
01-03-2023, 17:01
Ja pierdziele. Jest też rozmiar S. Mniejszych nie ma.Na dziale dziecięcym będą mniejsze ;)

siemalysy
01-03-2023, 18:42
Jutro nowiutki zacisk będzie u mnie, więc w weekend zamontuję, przeleję i odpowietrzę hamulec. Zamówię też nowe klocki i olej mineralny, bo jak się okazało już zapas się skończył.

Dziś przyszło siodło. Zamontowałem już w Fuelu. Szkoda, że znów w weekend pogoda ma być kiepska. Nosi mnie cholernie, żeby gdzieś dalej od centralnej PL na rower pojechać.

LeonardZelig
01-03-2023, 18:56
Chyba już kiedyś o to pytałem, ale nikt nic, więc spróbuję raz jeszcze: okulary z korekcją (wkładką korekcyjną) - ma ktoś? używa? coś poleci? Zrobiłem rekonesans i widzę polskich producentów jak GOG i Tripout, ale opinie o nich są takie sobie. Najchętniej poszedłbym w Uvexa, ale nie widzę niczego z wkładką korekcyjną na rower.

siemalysy
01-03-2023, 19:13
LeonardZelig co prawda nie używam jeszcze wkładki korekcyjnej. Od pewnego czasu mam okulary Tripout. Jako okulary z fotochromami są spoko jak na razie. Za krótko je mam, żeby wyrażać dokładniejsze opinie. Do modelu, któy użwam jest wkładka korekcyjna.

LeonardZelig
01-03-2023, 19:26
siemalysy masz Infinity? Jak ogólne wrażenia? Wykonanie, regulacja nosków, zauszników?

siemalysy
01-03-2023, 19:32
Tak. Mam Infinity. Noski daje się wyregulować. Zauszniki się nie regulują, albo ja nie potrafię. Na mój cymbał pasują, więc mocno ich nie giąłem. Ogólne wrażenia są pozytywne. Model ten wyposażony jest w gąbkę,bardziej ramkę magnetyczną z gąbką do wchłaniania potu. Na razie to zdjąłem. Jak zrobi się cieplej, to pewnie założę.

sokolnik
01-03-2023, 19:41
Bójcie się teraz wszyscy na mojej drodze [emoji3]

Rzepa mocny, do plecaka będzie pasować... Bo z tą kamerą na kasku to jakoś nie wiem... Na motoKasku miałem kamerke a na rowerze jakoś tak tego nie widzę na czubku głowy he :) 7028170282

gavin
01-03-2023, 20:43
Przed nagrywaniem zdejmij folię z obiektywu [emoji39]

sokolnik
01-03-2023, 21:35
Przed nagrywaniem zdejmij folię z obiektywu [emoji39]Nie mam żadnej folii. Nigdy nie miałem.

siemalysy
01-03-2023, 22:24
Nie widzi mi się patent montowania kamery na szelce plecaka. Oczywiście nie krytykuję, tylko piszę z mojej perspektywy. Będziesz używał GP jako wideo rejestratora jak rozumiem? Czy nie będziesz miał w kadrze za dużo ręki po stronie zamocowania kamerki? Czy ona w kluczowym momencie nie zasłoni jakiegoś wykroczenia pieszego, innego rowerzysty czy kierowy PKS? Jako wideo rejestrator nie lepiej byłoby ją zamontować na kierownicy?

gavin też myślałem, że to folia, ale po chwili wpadłem na to, że coś się odbija w szkle kamery.

bejcman
01-03-2023, 22:37
Chyba już kiedyś o to pytałem, ale nikt nic, więc spróbuję raz jeszcze: okulary z korekcją (wkładką korekcyjną) - ma ktoś? używa? coś poleci? Zrobiłem rekonesans i widzę polskich producentów jak GOG i Tripout, ale opinie o nich są takie sobie. Najchętniej poszedłbym w Uvexa, ale nie widzę niczego z wkładką korekcyjną na rower.

A zwykle rowerowe i soczewki?

LeonardZelig
01-03-2023, 22:56
A zwykle rowerowe i soczewki?

Gdybym chciał nosić soczewki, to nie byłoby tematu. Grzebanie palcem w oku odpada.
siemalysy te fotochromy masz w wersji lepsiejszej (czerwonej), czy tej podstawowej (srebrnej)?

siemalysy
01-03-2023, 22:58
Wersja podstawowa srebrna.

patronat
01-03-2023, 23:53
Ja mam progresy wiec jezdze w swoich cywilnych. Daja rade. Natomiast mam tez letnie przeciwsloneczne zrobione na nike oprawkach. Jak mi to optyk robil, powiedzial ze w zasadzie do wiekszosci oprawek moze korekcje zamontowac. Moze to lepsze rozwiazanie?
PS
Na moto soczewki jednodniowe + gogle

zdyboo
02-03-2023, 09:01
Gdybym chciał nosić soczewki, to nie byłoby tematu. Grzebanie palcem w oku odpada.

Ale próbowałeś w ogóle?
Znam kilka osób, co też tak twierdziło, przemogły się jednak i potem żałowali, że się tak późno zdecydowały.

LeonardZelig
02-03-2023, 09:47
Ja mam progresy wiec jezdze w swoich cywilnych. Daja rade. Natomiast mam tez letnie przeciwsloneczne zrobione na nike oprawkach. Jak mi to optyk robil, powiedzial ze w zasadzie do wiekszosci oprawek moze korekcje zamontowac. Moze to lepsze rozwiazanie?

Spokojne trasy jeżdżę w cywilnych okularach (fotochromach) i jest ok. Natomiast przy bardziej agresywnych zjazdach przydałoby się coś, co zatrzyma muchy z dala od moich oczu. Mam też okulary "zwykłe", rowerowe bez korekcji od Brendy i Decathlonu i one nie tworzą szczelnych zasieków dla latających bestii. Stąd myśl, że takie googlowate Tripouty lepiej się sprawdzą, a wkładka korekcyjna będzie miłym bonusem.


Ale próbowałeś w ogóle?
Znam kilka osób, co też tak twierdziło, przemogły się jednak i potem żałowali, że się tak późno zdecydowały.

Nie. Przyznam, że na samą myśl mną trzęsie. Może kiedyś, ale nie dziś.

patronat
02-03-2023, 10:03
Dzisiejsze soczewki są super. Ja używam jednodniowych, jak zchodze z roweru wyciagam soczewki i wyrzucam, zakladam okulary i jest git.

A teraz prywata: Naprawdę będę sprzedawał Avalancha - 2021 rok rozmiar L wersja sport + upgrade - amor recon + sztywna os + koło DT Swiss, + hamulce jednopalcowe Shimano 501, + tarcza 180, sztyca orginał + ncx. Cena turbo promocyjna dla zdecydowanej osoby. Taniej niz w biedronce. Jak ktoś szuka fajny rower z ciekawymi rozwiązaniami to jest super opcja.

zdyboo
02-03-2023, 10:05
Polecam spróbować, ja już soczewki noszę dwa razy tyle co okulary. Choć oczywiście okularów pozbyć się nie sposób.

Ja mam podobne podejście do Twojego, jeśli chodzi i zabieg korekcji wzroku.

patronat
02-03-2023, 11:21
Ja na szczescie nie skorygowalem wzroku. Pisze na szczescie, bo korekta mocno komplikuje inny zabieg, a mianowicie wymiane soczewek. Normalnie zabieg wykonuje sie w przypadku zacmy, ale mozna tez skorygowac sobie wady wzroku kosmetycznie powyzej 45 roku zycia. Niestety dobre nie sa refundowane z NFZ, malo tego nie mozna zrobic manewru tupu NFZ przyznaje leczenie zacmy a my sobie "doplacimy" do opcji premium. Wbilem wiec do okulistki pod koniec tamtego roku na badania zeby ta zacme znalezc ( mialem jakies problem w jednym oku). Po badaniach pani mi mowi: panie Jarku, zacmy pan nie ma. Ale jaskre i owszem. Wiec na razie z przeszcepem spokoj, najpierw obnizam jakies cicnienie w oku a potem zobaczymy.

sokolnik
02-03-2023, 11:25
Nie widzi mi się patent montowania kamery na szelce plecaka. Oczywiście nie krytykuję, tylko piszę z mojej perspektywy. Będziesz używał GP jako wideo rejestratora jak rozumiem? Czy nie będziesz miał w kadrze za dużo ręki po stronie zamocowania kamerki? Czy ona w kluczowym momencie nie zasłoni jakiegoś wykroczenia pieszego, innego rowerzysty czy kierowy PKS? Jako wideo rejestrator nie lepiej byłoby ją zamontować na kierownicy?

gavin też myślałem, że to folia, ale po chwili wpadłem na to, że coś się odbija w szkle kamery.Na kierownicy nie chce montować by kiedyś nie zapomnieć wypiąć kamerki z kierownicy... Ukradną zaraz :)
Na ramieniu będzie pewnie widać w rogu moja brodę ha a ręka będzie też w dolnym rogu. Tryb ultraszerokokątny wiadomo że łapie szeroko. Nie mam roweru to nie przestuje, a w piwnicy nie będę testował na moim starym rowerku he :)

Mam jeszcze szelki na klatę do Gopro ale to już w ogóle mi się nie widzi he zakładanie tych szelek...

A ja będę jeździł do pracy z plecakiem, na jakieś weekendowe wycieczki pewnie też z mniejszym plecakiem, więc taki uchwyt może się przydać a plecak mam zawsze przy sobie to i kamerę mam przy sobie... Są jeszcze takie szelki montowane na kaski do kamerek... No zobaczę, nie wiem. To wymaga testów. Na ramieniu kamerka nie rzuca się tak w oczy... [emoji3]

esperal
02-03-2023, 11:37
Takie kiedyś sobie zrobiłem i z czystym sumieniem nie mogę ich raczej polecić. Parowanie plus dość dziwne uczucie przed oczami. Z tym, że ja mam w sumie niewielką wadę wzroku i daję radę bez korekcyjnych (mam 1,5 i 1,25)
Żona zrobiła sobie takie same, ale ona ma ogromną korekcję, coś chyba ponad 4. Też nie chce tych okularów używać bo jest to niekomfortowe. Szkieł kontaktowych jej oko nie toleruje więc nawet w imaxie zakłada ona te kinowe okulary na zwykłe korekcyjne.
Chciałem kiedyś zamówić okulary sportowe które miałyby korekcję już w tej pierwszej i jedynej warstwie. Problem jest po prostu taki, że szkła korekcyjne muszą być w miarę płaskie a okulary sportowe raczej płaskie nie są.
Proponuję jednak spróbować kontaktów takich jednodniowych. Dotknięcie gałki ocznej palcem tylko tak groźnie brzmi:wink:


70315

70316

70317

70318

sokolnik
02-03-2023, 13:04
Zmiana statusu na Naprawa Gwarancyjna... No nie mogło być inaczej, ciekawe co i jak naprawiają... Bo naprawa gwarancyjna to szerokie pojęcie [emoji3]
Może będą młotkiem napier moją ramę... [emoji3]
Bede musial wystąpić o obniżenie ceny lub zwracam to badziewie :)

sokolnik
02-03-2023, 13:49
Napisałem na maila co dokładnie będą robić w ramach naprawy gwarancyjnej... No i tajemnica [emoji3]
Odpisali:
"Wszelkie informacje odnośnie naprawy proszę konsultować ze sprzedawcą."

I znowu nic prokliencko tylko proOdwalSięCzłowieku [emoji3]
Może za 2 tyg się dowiem coś... Minął miesiąc od zakupu, 80km przejechane i reklamacja... Porażka sklepowo zakupowa.

siemalysy
02-03-2023, 14:33
Jak to co będą robić.
Wezmą odpowiedni młotek i wyprostują tam gdzie trzeba.
Ot cała filozofia [emoji6]

sokolnik
02-03-2023, 14:56
Jak to co będą robić.
Wezmą odpowiedni młotek i wyprostują tam gdzie trzeba.
Ot cała filozofia [emoji6]Oby tylko na spawali na nowo, palnikiem nie wycinali nic... Ehhh mój rower taki był ładny :( zepsują go :( jeszcze bardziej...

patronat
02-03-2023, 15:07
Chyba już kiedyś o to pytałem, ale nikt nic, więc spróbuję raz jeszcze: okulary z korekcją (wkładką korekcyjną) - ma ktoś? używa? coś poleci? Zrobiłem rekonesans i widzę polskich producentów jak GOG i Tripout, ale opinie o nich są takie sobie. Najchętniej poszedłbym w Uvexa, ale nie widzę niczego z wkładką korekcyjną na rower.

Sprawdzone rozwiązanie: kupujesz coś takiego na przykład https://www.gsport.pl/OKULARY-NEON-BOARD-BLUE-ROYAL-szklo-X8-BLUE-CAT-3-p8698
Potem pędzisz do dobrego optyka i montujesz fotochromy korekcyjne. W tej firmie jest dwóch bardzo czynnych rowermanów z tym rozwiązaniem, w tym jeden jeździ dh. Obydwoje mega zadowoleni.

LeonardZelig
02-03-2023, 15:19
Potem pędzisz do dobrego optyka i montujesz fotochromy korekcyjne.
Dzięki! Chyba po prostu podejdę do optyka i podpytam jakie on mi może zaoferować opcje. Bo w sumie chodzą mi po głowie większe fotochromy (mam obecnie małe oprawki i dziwnie to wygląda).

zdyboo
02-03-2023, 18:42
Z wstawianiem szkieł do sportowych okularów to może być różnie. Trzeba by zapytać Tomka Bagińskiego gdzie swoje robił. Standardowo soczewki do okularów korekcyjnych to okręgi z których technik wycina kształt pasujący do oprawek. Zatem takie bardzo zagięte oprawki, owijające się wokół twarzy odpadają. Producenci oprawek dostarczają też szablony, które sprawiają, że soczewki siedzą w oprawkach i nie wylatają.
Oprawki sportowych pingli, nawet tych mniej zagiętych mogą nawet nie być przeznaczone do trzymania grubszych i przez to cieńszych szkieł korekcyjnych. Zatem jak ktoś ma sporą wadę to może potem mieć problemy. Dodatkowo technik nie mając szablonu będzie przypasowywał metodą kolejnych prób, czyli musi być ogarnięty. Przez prawie 40 lat noszenia bryli przerobiłem chyba każdy możliwy temat i jak dla mnie tylko kontakty i zwykłe bryle sportowe. Reszta to mniejsze lub większe ryzyko.

crusiek
02-03-2023, 19:46
Żonę umówiłem na laserowy zabieg korekcji wzroku, cena wyższa niż rower sokolnika. Ciekawe, czy wróci mi ślepa, czy uzdrowiona :)

Wind Mill
02-03-2023, 20:08
Ja się nie koryguję, bo obawiam się trafić w ten promil powikłań, co to ślepnie.
Podobno dlatego nie robią obu oczu na raz. ;)

crusiek
02-03-2023, 20:12
Jak się jest panią KRETOWĄ, to jeden pies, czy tam kret ;)

Kurcze, coś ostatnio opadłem z sił rowerzowych... albo zmiana opon, albo odpoczynek, niech się ta pogoda zdecyduje ....

zdyboo
02-03-2023, 20:14
Podobno dlatego nie robią obu oczu na raz. ;)

Mojej siostrze zrobili, z 10 lat temu. Kosztowało ją to w okolicach połowy ceny roweru sokolnika.
Ja tam się cykam, bo jak coś pójdzie nie tak, to jednak są oczy.
Poza tym z racji wieku zaczynam zauważać u siebie problemy z widzeniem małych rzeczy, zwłaszcza jak wzrok zmęczony. Kiedyś na klawiaturze telefonu naszukałem się myślnika.
Krótkowidzem jestem prawie od zawsze, obecnie pingle już dosyć zasobne w dioptrie, ale teraz mogą dojść problemy z widzeniem z bliska.

sokolnik
02-03-2023, 21:10
Żonę umówiłem na laserowy zabieg korekcji wzroku, cena wyższa niż rower sokolnika. Ciekawe, czy wróci mi ślepa, czy uzdrowiona :)O kurde, jeszcze Cie nie pozna i albo w nagrodę Ci powie jaki jesteś brzyyyy Yyyy piękny [emoji3]

crusiek
02-03-2023, 21:12
Jest taka szansa, cóż, pół światu tego kwiatu xD

gavin
02-03-2023, 21:25
paczta co mam! nowiutki, i to za ułamek ceny roweru sokolnika! 70321

crusiek
02-03-2023, 21:30
Szok [emoji23]
Składałem taki jak byłem mały, a od 2 lat czeka na złożenie richelieux, zrobiłem część szkieletu i ciągle nie ma czasu xD

Yanis
02-03-2023, 21:35
(...) Poza tym z racji wieku zaczynam zauważać u siebie problemy z widzeniem małych rzeczy, zwłaszcza jak wzrok zmęczony. Kiedyś na klawiaturze telefonu naszukałem się myślnika.
Krótkowidzem jestem prawie od zawsze, obecnie pingle już dosyć zasobne w dioptrie, ale teraz mogą dojść problemy z widzeniem z bliska.

Krótkowidzem jestem od jakichś 40 lat. U mnie zatrzymało się na 6,5 dioptriach. I, niestety, ostatnio zauważyłem, że z bliska też zaczynam gorzej widzieć. Zawsze myślałem, że dalekowidztwo u dziadków zniesie się u mnie z wcześniejszym krótkowidztwem. Niestety, chyba to tak nie działa. Oprócz ślepoty dalekowidztwa, zaczynam tez słabo widzieć z bliska. Przerąbane, zważywszy na fakt, że zawodowo i prywatnie sklejam i projektuję modele. Praca z lupa przy oku zaczyna sprawiać problemy.
Soczewki kontaktowe zacząłem nosić w latach 90-tych. Przerobiłem wszystkie modele. Od tych najstarszych szklanych, które nosiło się przez 2 lata i co weekend trzeba je było gotować. Obecnie tylko jednodniowe (na zmianę z okularami). Straszyli mnie, że przed 40-stką będzie mi się odklejała siatkówka. Regularnie badam oczy i na razie wszystko jest w porządku.

crusiek
02-03-2023, 21:46
U mnie odpukać nie przekracza -0.75, mam niby okulary, czasem noszę ale w zasadzie to nie muszę. Chociaż nie, na ostatnim badaniu wylazło -1 :)

Wind Mill
02-03-2023, 21:47
...Poza tym z racji wieku zaczynam zauważać u siebie problemy z widzeniem małych rzeczy, zwłaszcza jak wzrok zmęczony. ...

...I, niestety, ostatnio zauważyłem, że z bliska też zaczynam gorzej widzieć...
Prezbiopia inaczej zwana starczowzrokiem. ;) Też to mam, coraz bardziej...


paczta co mam! nowiutki, i to za ułamek ceny roweru sokolnika!...
Uwaga! Łosie na drodze! ;)

zdyboo
02-03-2023, 22:23
Łosia sklejałem i ja. Obecnie wystarczy mi kanał Plasmo na YT.

A propos YT i niedawnej dyskusji o rowerach vs autach. Jak ktoś by chciał pogłębić swój depresyjny nastrój to polecam kanał "Not Just Bikes (https://www.youtube.com/@NotJustBikes)" na YT.
Kanał prowadzi Londyńczyk z Kanady, który mieszka w Amsterdamie. Głownie dotyczy urbanistyki, ale jest sporo o rowerach w mieście.

Wind Mill
02-03-2023, 22:41
"Why City Design is Important (and Why I Hate Houston)" :D

LeonardZelig
02-03-2023, 22:44
U mnie odpukać nie przekracza -0.75, mam niby okulary, czasem noszę ale w zasadzie to nie muszę. Chociaż nie, na ostatnim badaniu wylazło -1 :)

U mnie podobna wada, więc jak trzeba pojeździć bez korekcyjnych bryli to też daję radę. Jednak zmęczenie oczu daje o sobie znać i mam wrażenie, że gorzej widzę niż to z cyferek wynika.


paczta co mam! nowiutki, i to za ułamek ceny roweru sokolnika!
Słodki jeżu! Mój ulubiony model do sklejania.

cz4rnuch
02-03-2023, 22:59
paczta co mam! nowiutki, i to za ułamek ceny roweru sokolnika! 70321Przedwczorej kupiłech se hispaniolski notatnik z emblematem ichniejskich superherosów do spisywania złotech myśli mech. 1/135 wyceny roweru Sokolnika. Zadowolonym.


Ja się nie koryguję, bo obawiam się trafić w ten promil powikłań, co to ślepnie.Ryzyko powikłań to bardziej promil niż procent (ok to nie to samo co oślepnąć, wiem), ale była bratowa sobie chwali. Ponoć rewelacja. Ale też i w okularach nie jest bezpiecznie. Kuzyn mojej dziewki stracił w zeszłym roku wzrok w jednym oku. Gogle mu rozcięły gałkę.

PS Ja z kolei odliczam lata do moich pierwszych okularów. Za 3 mieszki strzeli mi 44 i jestem prawie pewny, że przy najbliższych badaniach wyskoczy mi już jakaś wada. Bo od kilku lat już zgaduję literki na moim lewym oku. Na razie dobrze zgaduję, ale to kwestia czasu.

zdyboo
02-03-2023, 23:07
"Why City Design is Important (and Why I Hate Houston)" :D

Polecam obejrzeć te materiały. Amsterdam kontra Calgary.


https://www.youtube.com/watch?v=M8F5hXqS-Ac


https://www.youtube.com/watch?v=iFMhiwtBfAU

Praktyczny test. Dojazd rowerem z centrum miasta do centrum handlowego na przedmieściach.
Każda dobra rzecz na trasie to +1 punkt, każda zła to -2 punkty.

crusiek
02-03-2023, 23:12
Mamy nową jednostkę miar xD

zdyboo
02-03-2023, 23:14
Trzeba do Sevres zgłosić. :)

crusiek
02-03-2023, 23:39
Podoba mi się ta inicjatywa zabawy +1 -2

sokolnik
03-03-2023, 00:06
Kiedy odzyskam swój rower? Serio przeżywam ta reklamacje, młotkiem popukają, palnikiem przejadą, w imadło wsadzą...

Czytałem że wystarczyło kolo odwrócić i ponownie zamontować... Patrzeć czy koło skręcone tak samo czy w drugą stronę. Jak nic się nie zmieniło to krzywa ramą, jak zmieniło to koło.

Może naprawa będzie polegała na wymianie ramy... Bo jak to mówił doradca Klienta producenta, jakby to było coś z kołem to serwis sklepu by je wymienił bo mają dużo części a nie wysyłał do producenta...

Nową ramę bym zaakceptował... O ile cały rower byłby sprawny... Ehhh

W pon mija 2 tyg od złożenia reklamacji. Pewnie coś w przyszłym tyg się dowiem bo serwis dziś nie chciał napisać co robią, tajemnica he

Wind Mill
03-03-2023, 00:22
Kruca bomba, a mój niemal 11-o letni lowelek za 600 zł z Reala takich problemów nie sprawiał... :roll::cool::mrgreen:
Z oryginału ostała się rama, widelec, kiera, sztyca podsiodłowa, tylne nadkole / błotnik, bagażnik, chyba nawet do oryginalnych gripów wróciłem, tylko dodając im zaślepki z nowszych na końcach... :mrgreen:

No dobra, po kilku miesiącach (bo po aż roku chyba nie?) musiałem wymienić tylne koło - ciągłe problemy z V-Brake'ami, które zaczęły mieć miejsce, były spowodowane "delikatną" niecentrycznością alu-plastelinowej obręczy koła. :mrgreen:
Gdyby człek od razu wiedział (antytalent mechaniczny), że to "V" profil z podwójną ścianką w obręczy powinien być... :mrgreen:

Ale żeby serwis, reklamacja? :o

- - - - kolejny post - - - - - -


Mamy nową jednostkę miar xD


Kruca bomba, a mój niemal 11-o letni lowelek za y, yy, yyy, 1/15 sokolnika?...

:mrgreen:

RMC
03-03-2023, 01:04
Podśmie****ki :) sobie trochę robicie bo kolega przeżywa fest ale pewnie jakby na każdego trafiło to by wkurzony (że się zepsuło) i przestraszony (że nie naprawią dobrze i problem będzie się powtarzał czy odrzucą reklamację pod jakimś pretekstem) był tak samo. W końcu kawał kasy jest.

RMC
03-03-2023, 11:58
Jak już dyskusja krąży wokół rowerów elektrycznych i problemów z nimi związanych to ciekawi mnie Wasza opinia o kupowaniu używanych. Interesował się ktoś tematem? Kupił - zadowolony jest, niezadowolony? Są jakieś modele, których trzeba się wystrzegać? Ewentualny serwis zabija kosztowo, samodzielnie coś można przy tym podłubać w ogóle? Nie konkretnie w silniku-sterowniku ale jak obecność elektryki rzutuje na wygodę napraw np. wymianę linek, koła w razie przebicia opony itp.

Chciałbym spróbować elektryka (męczy nie to od dłuższego czasu) ale, nie ukrywajmy nowe kosztują tyle ile od paru lat nie wydaje nawet na samochody, którymi jeżdżę na codzień :) :) to wolałbym wydać mniej. A jeszcze mi się nie spodoba i nie będę używał co by było tragedią :)

No i tak patrzę, przeglądam i mam mieszane uczucia. Używanych od metra. Te najtańsze nie biorę pod uwagę bo nie podobają mi się w większości + spodziewam się, że ich baterie są już agonii - a zależy mi bym realnie dał rade tym przejechać z 60 km (lepiej więcej). Za 3000-4000 są już takie, które wizualnie i parametrowo wydają mi się interesujące. Z drugiej strony 4k to też sporo za "staroć". Dołoże 2000zł i w Decu już kupię nowy z gwarancją itp.

Trudne dylematy.

Konkretyzując co by mi się np. podobało to wpadły mi w oko ostatnio takie modele:
Grace Easy (Bionx)
Kalkhoff Voyager I8 (męska rama, Impulse silnik)

Ten Grace ładniejszy ale czytam, że jego napęd jest mocno problematyczny w razie awarii (ciężko by ktoś to w ogóle chciał naprawiać). To chyba strach taki wynalazek brać? Kalkhoffy chyba częściej ściągają i sprzedają więc pewnie łatwiej ratować w razie W.

sokolnik
03-03-2023, 12:00
Podśmie****ki :) sobie trochę robicie bo kolega przeżywa fest ale pewnie jakby na każdego trafiło to by wkurzony (że się zepsuło) i przestraszony (że nie naprawią dobrze i problem będzie się powtarzał czy odrzucą reklamację pod jakimś pretekstem) był tak samo. W końcu kawał kasy jest.Jeden co mnie rozumie...
Jeszcze mi serwis producenta nie udzielił informacji co będzie robione z rowerem... Tylko odesłał do sprzedawcy.

No zobaczymy co sklep wymyśli w mojej sprawie, jak potraktują mnie i sprzedaż zepsutego badziewia.

Moze wymienią rame na nową bo chyba nie będą jej młotkiem poprawiać [emoji854] wtedy uznam że złożony rower jest Naprawiony.

Ja i tak z tym rowerem wybiorę się chyba gdzieś do innego serwisu niech go ktoś obejrzy i powie czy dobrze poskładany i w ogóle nie jakiś krzywy znowu.

Jakoś rowery na sklepie nie miały efektu krzywego tylnego koła... Kupiłem w promocji, może jakieś trefne sztuki wystawili w promce... [emoji3]

Wind Mill
03-03-2023, 12:55
Nie wiesz, że nie kupuje się rowerów i jogurtów w promocji? ;) :mrgreen:
Krooofa, sam mam na oku model lub dwa w promocji / przecenie. :roll:

siemalysy
03-03-2023, 16:30
Wczoraj odebrałem z paczkomatu świeżutki i nowiutki zacisk Shimano. Zapakowany w oryginalne opakowanie. Po otwarciu ładny i czyściutki zacisk :) Głębiej w pudełku znajdowały się czerwony blocker, sprężynka, śrubka, zawleczka i nowe klocki :)

Pisałem kilka dni temu o rozważaniach o plecaku, a tu takie rozwiązanie :-D Bagażnik i sakwy do MTB :-P

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/331547860_560020349526374_7813320168107020394_n.jp g?stp=dst-jpg_p180x540&_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=tz1RLdzX-ZsAX_ql9Sg&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=00_AfBmmmZcv1fwR-lnA9eMpBVCbsJJgWjPAExfjuI6ROQBrw&oe=6407479C

crusiek
03-03-2023, 16:38
Ooo, i to rozumiem, a nie robienie za wielbłąda [emoji846]

zdyboo
03-03-2023, 18:14
Tylko trzeba pamiętać, żeby nie pstryknąć myk-myka.

siemalysy
03-03-2023, 18:46
Zgoda. Tego nie zauważyłem. Znajomemu podrzuciłem zdjęcie, bo on jeździ bikpackingowo na MTB. Myślałem, że go zaskoczę, ale znał to. Nawet napisał mi kto to robi i sprzedaje. Taki zestaw i tak nie dla mnie.

zdyboo
03-03-2023, 19:57
Ten gabażnik to wideł z carbą i półka mocowana do sztycy/ramy w gruzach też tego używają. Tu jeszcze musi być gdzieś zawias, żeby wahacz mógł pracować. Trochę dziwi brak czegokolwiek na kierze, bo przy szerokościach obecnych kierownic MTB jest miejsce na spory bagaż. No ale może jakieś trudniejsze szlaki do pokonania, wtedy przydaje się widzieć przednie koło.

siemalysy
03-03-2023, 20:08
Na stronie producenta nie ma nic do zamontowania na kierze. W przeznaczeniu do MTB nie ma nawet zdjęcia z zamontowanym tym szpejem na rowerze MTB.

- - - - kolejny post - - - - - -


Jeden co mnie rozumie...


Każdy tutaj Ciebie rozumie. Może każdy na swój sposób, ale rozumie :) Trzymaj się dzielnie. Rower w końcu do Ciebie dotrze naprawiony. A oczekiwanie wzmaga pożądanie, więc jak już go odbierzesz, to będziesz nim jeździł jak szalony cały dzień.

zdyboo
03-03-2023, 20:31
Z FAQ producenta:

My bike has rear suspension, can I still fit a Rack/AeroPack?
Yes, both the Rack and AeroPack use small plastic bushings at the connection points to pivot and work with your bike’s suspension. For full-sus MTBs we recommend the AeroPack over the Rack – it uses fewer components and has fewer dirt traps.

Z kierownicą to niekoniecznie od tego producenta, tego jest sporo na rynku.

siemalysy
03-03-2023, 21:08
Całkiem spoko, jednak ja nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań. Na razie zostaję przy jednodniowych wyjazdach i plecaku :)

Widziałem torby na kierownicę Evoc. Wielkie to, ale pewnie jest dużo mniejszych i poręczniejszych.

zdyboo
03-03-2023, 21:17
Ja w miejskim gruzie mam Restrap Race. Na codzienne dojazdy fabryczne obleci.
W MTB zapodałem sobie Kierowniczkę JP. Głównie w niej apteczkę trzymam. Trzeba się przyjrzeć, że coś w ogóle na kierze jest. :)

patronat
03-03-2023, 22:03
Do mtb na kiere jest spoko evoc. Endurofina z takim śmiga.

siemalysy
03-03-2023, 22:22
To, że akurat Endurofina z tym śmiga nie oznacza, że dla każdego będzie spoko ten Evoc. Oglądam jego filmy i widziałem tą torbę / worek. W jego filmie pierwszy raz ją zobaczyłem. To kawał kloca jest moim zdaniem. Dla mnie jest to za duże. Już szybciej bym założył małą torebkę niż tą dużą. Każdemu co innego. Trzeba się tylko cieszyć, że mamy z czego wybierać :) I oczywiście na co wydawać kasę ;)

- - - - kolejny post - - - - - -


Ja w miejskim gruzie mam Restrap Race. Na codzienne dojazdy fabryczne obleci.
W MTB zapodałem sobie Kierowniczkę JP. Głównie w niej apteczkę trzymam. Trzeba się przyjrzeć, że coś w ogóle na kierze jest. :)

Kierowniczka JP nie wygląda na dużą. Przeszkadza w jeździe? Czy to kwestia przyzwyczajenia?

zdyboo
03-03-2023, 22:31
Kierowniczka JP nie wygląda na dużą. Przeszkadza w jeździe? Czy to kwestia przyzwyczajenia?

W ogóle na nią nie zwracam uwagi. Jedyne co mi zasłania to pokrętło od blokady skoku na amorze. Z tym, że wchodziła z dużym oporem jak miałem cztery kable na kierownicy przy dwóch jest zdecydowanie lepiej.

crusiek
04-03-2023, 00:19
Kable nie przeszkadzają?

zdyboo
04-03-2023, 08:16
Trochę przeszkadzają, ale dwa przeszkadzają mniej niż cztery. Udało mi się ją wepchnąć pod kable.

cz4rnuch
04-03-2023, 09:28
Dla tych, którzy nie boją się niemieckiej technologii (wysyłkowej) Radon zachwala swoją wyprzedaż. Są też elektryki:

https://www.radon-bikes.de/seasonkickoffsale/

sokolnik
04-03-2023, 11:48
Każdy tutaj Ciebie rozumie. Może każdy na swój sposób, ale rozumie :) Trzymaj się dzielnie. Rower w końcu do Ciebie dotrze naprawiony. A oczekiwanie wzmaga pożądanie, więc jak już go odbierzesz, to będziesz nim jeździł jak szalony cały dzień.

Żebym nie musiał znowu go reklamować bo znowu krzywo albo to co i jak naprawili się psuje... Akurat za 3msc jak będzie ciepło..
Bo teraz jeszcze rower nie potrzebny mi i da się przeżyć.

LeonardZelig
04-03-2023, 13:40
A ja mam dziś dzień mechanika rowerowego. Chcę przełożyć parę gratów ze starego roweru do innego, niedawno zakupionego. Bałem się przekładania bieżni amortyzatora, ale póki co nie mogę go wyjąć, bo się prawdopodobnie łożysko górne zapiekło... Psiknąłem WD40, może nie będę musiał mocno walić młotkiem.

crusiek
04-03-2023, 13:58
Ja się przy ostatniej przekładce z bieżnią widelca amortyzowanego bujalem dobrą godzinę, bo bez odpowiedniego sprzętu i się bałem, że powyginam na amen, ale cierpliwość przyniosła owoce xD
Słoneczko wyszło, trzeba by coś pokręcić.
Dziś szacuję solidny ból dupy [emoji23]

LeonardZelig
04-03-2023, 14:41
Poszło. Gumowy młotek to jednak podstawowe narzędzie w warsztacie. Teraz czas na drugi rower.

W BB pizga zimnem. Pojechałem tylko coś załatwić, ale na lotnisku walczyłem o życie.

gavin
04-03-2023, 14:47
Mnie już trochę też się chce podłubać. Tom kupujesz tego Treka? Bo nie wiem w jaki napęd iść. [emoji39]

jarek76
04-03-2023, 14:50
Składam dla syna nowy rower na sezon 2023 :)
Ukryte kable fajnie wyglądają ale składanie tego to dramat ;)
703447034570346

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

zdyboo
04-03-2023, 15:01
Ja muszę wymienić śrubki mocujące koszyki, bo Checkpoint mimo ilości mocowań nie ma ta fajnie jak Hultaj i pionowy bidon musiałem obniżyć, a skośny dać nieco w górę. Okazało się, że do moich koszyków potrzeba śrubek M5x12, a nie bardzo miałem takie na składzie.
Nie chce mi się. We Wro też pizga złem. Niby nie najzimniej, ale duje i co chwilę coś pada. Już w czwartek, mimo porannego mrozu czuć było wiosnę w powietrzu, ale skoro weekend to oczywiście musi się pogoda skopać.
jarek76
Jarek, szykuje się fajna fura. Rozmiar już taki mało dziecięcy widzę. Osprzęt to 105? Dobrze widzę?
Podstawą warsztatu jest świeżo wyciskany sok z pomarańczy, ale widzę też, że nie samym sokiem człowiek pije..., znaczy żyje. :)

jarek76
04-03-2023, 15:08
Tomek, rozmiar to M, młody ma już 178cm wzrostu, osprzęt to nowa 105 r7000.
Trzeba się jakoś wzmacniać składając rower w nie ogrzewanej komórce :)

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

sokolnik
04-03-2023, 15:42
Fajnie sobie grzebiecie, składacie rowery... Bo je macie :) mi zostały lampki LED, nowe blotniki, kask i łańcuch żeby nikt nie ukradł mi roweru :/ :D

Wind Mill
04-03-2023, 16:10
Nie zapomnij o mocowani kamerki na plecak. ;)

siemalysy
04-03-2023, 16:43
Fajnie sobie grzebiecie, składacie rowery... Bo je macie :) mi zostały lampki LED, nowe blotniki, kask i łańcuch żeby nikt nie ukradł mi roweru :/ :D

Nie chciałbym za bardzo kolegi denerwować ;) Dziś nawet trochę pojeździłem ;)

crusiek
04-03-2023, 19:31
Również i ja, nawet po błocku :)

sokolnik
04-03-2023, 23:10
Nie zapomnij o mocowani kamerki na plecak. ;)Noo mocowanie kamerki jeszcze... Ubezpieczenie wykupiłem gdzieś w połowie lutego... Ehh i nie korzystam he

Jeszcze potrzebuje chyba jakaś torbę pod rame na ten łańcuch [emoji3]

I zegarek na kierownice jeden oddałem i kupiłem taki sam ale czarny :) i dzwonek ze starego roweru przemycam do nowego he

Rower ogólnie mam ten stary, nawet się przydał ostatnio, no powiem Wam się go nie pozbędę bo znowu awaryjnie się przydał... [emoji3]

Odezwą się w pon z info? No tak rower to chyba nie naprawia się 2 tyg tylko parę h a diagnoze pewnie można postawić w serwisie w 20 min... Odkręcić koło i już doświadczony serwisant wie z czym jest problem.

sokolnik
05-03-2023, 13:22
Śniło mi się że dostałem maila że rower naprawiony, że ośka była krzywa... I sobie myślę że do wymiany ośki czy w ogoe koła trzeba było wysłać rower w 1000km trasę...? Przecież to koszty...

A tak apropo, ciekawe jak go zapakowali do tego Wrocławia... Masakra...

Ale się wpakowałem z tym rowerem...

Ale może dadzą mi nowy i sklep zachowa się w porządku... Ale jakby chcieli być w porządku to już by mi go wymienili a nie kazali czekać na reklamacje...

zdyboo
05-03-2023, 14:20
Wymieniłem śrubki w Checkpoincie. :)
Przy okazji zapodałem plasticzane (PA) duże podkładki pod śruby mocujące torbę. Bontrager ma dedykowane pokrętła (https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/cz%C4%99%C5%9Bci-rowerowe/akcesoria-do-rower%C3%B3w/torby-i-sakwy-rowerowe/bontrager-thumb-screw/p/5281893/). Tylko grubo popłynął z ich ceną. Choć w styczniu kosztowały jeszcze 50 zeta, a trzeba dwóch kompletów do zamocowanie torby. W produkcji to pewnie kilka centów, a do torby za 5 paczek to MZ powinny być w komplecie.

Przy okazji jak kupowałem te śruby w sklepie ze śrubami we Wro to sobie przypomniałem o tych podkładkach i się wywiązał dialog.
- Tak przy okazji macie podkładki z tworzywa do śrub M8?
- Z polietylenu czy poliamidu?
- Z poliamidu.
- Zwykłe czy powiększane?
- Powiększane.
- Czarne czy białe?
- Czarne poproszę.

Raz tylko mi się zdarzyło, że nie mieli śruby, chodziło o zwykłą M5 z łbem walcowym pod imbusa 4 mm. Zwrócili uwagę, że łeb ma mniejszą o 1 mm średnicę niż standardowa śruba. Oczywiście do roweru. Możliwe, że ten 1 mm jednak robił różnicę nie tylko w kosztach.

crusiek
05-03-2023, 14:29
55 zeta za 2 śrubki ;D


https://media.giphy.com/media/11qCjC856PSmnm/giphy.gif

siemalysy
05-03-2023, 14:44
Wszystko co do roweru, to cena co najmniej kilka razy do góry.

Dziś w planie był rower. Potwierdzone ze znajomym przed godziną 9, że startujemy o 10:30. Godzinę przed planowanym startem zaczął sypać śnieg, a w dalszej perspektywie wg. prognoz miał być też deszcz ze śniegiem. I to byłoby na tyle z niedzielnej jazdy.

Żeby dzień nie był stracony rowerowo, to założyłem nowy zacisk, zalałem go nowym olejem. Później odpowietrzyłem, wyczyściłem IPA zacisk, klamkę i tarczę. Zmontowałem wszystko do kupy, zamontowałem klocki i ustawiłem zacisk.

zdyboo
05-03-2023, 14:45
Hell yeah.

Jakby mój tato był jeszcze czynny zawodowo to by mi wytoczył takie pokrętła z alu. Nawet zastanawiałem się czy nie szukać kogoś z drukarką 3D, ale pewnie koszt byłby podobny jak tych od Treka, a jakość pewnie gorsza.

siemalysy
05-03-2023, 14:56
Tomek, jakby dobrze poszukać, to można byłoby za grosze znaleźć coś podobnego (https://sklep.avt.pl/sruba-m5-z-pokretlem-srednica-14mm-dlugosc-sruby-20mm.html?gclid=CjwKCAiAmJGgBhAZEiwA1JZollAVnMuHqI H5T4CtRE3SX7OvSsh5BI5XluxzjMNKtN8AKV94qFU41BoCkokQ AvD_BwE).

jarek76
05-03-2023, 15:02
Mam już rower u siebie i zrobiłem lepsze zdjęcia :)
7037070371

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

zdyboo
05-03-2023, 15:06
Dzięki Michał, szukałem, ale w sumie tylko na RPA, gdzie były tylko takie stopniowane, a tu chodzi, żeby pokrętło miało ze 2 cm średnicy. Znalazłem takie w tym sklepie.


Jarek, zacnie to wygląda.
Owijka po fittingu?

jarek76
05-03-2023, 15:26
Dzięki Michał, szukałem, ale w sumie tylko na RPA, gdzie były tylko takie stopniowane, a tu chodzi, żeby pokrętło miało ze 2 cm średnicy. Znalazłem takie w tym sklepie.


Jarek, zacnie to wygląda.
Owijka po fittingu?Tak, najpierw niech siądzie i zrobi chociaż 1 trening.

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Wind Mill
05-03-2023, 17:12
...Przy okazji zapodałem plasticzane (PA) duże podkładki pod śruby mocujące torbę. Bontrager ma dedykowane pokrętła (https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/cz%C4%99%C5%9Bci-rowerowe/akcesoria-do-rower%C3%B3w/torby-i-sakwy-rowerowe/bontrager-thumb-screw/p/5281893/). Tylko grubo popłynął z ich ceną. ...

55 zeta za 2 śrubki...

Wszystko co do roweru, to cena co najmniej kilka razy do góry. ...
Ale się czepiacie, za markę się płaci, poza tym na obrazku widać że to śrubki dynamometryczne, jak dokręcisz więcej niż 3Nm to pokrętła zaczną grzechotać. ;)


Mam już rower u siebie i zrobiłem lepsze zdjęcia :)...
Porównanie tych dwóch rzutów ładnie obrazuje powiedzenie "iść jak przecinak"
Współczynnik Cx na minimum.
:mrgreen:

siemalysy
05-03-2023, 20:48
Dzięki Michał, szukałem, ale w sumie tylko na RPA, gdzie były tylko takie stopniowane, a tu chodzi, żeby pokrętło miało ze 2 cm średnicy. Znalazłem takie w tym sklepie.


Jarek, zacnie to wygląda.
Owijka po fittingu?

No i super :)

patronat
06-03-2023, 09:35
To, że akurat Endurofina z tym śmiga nie oznacza, że dla każdego będzie spoko ten Evoc. Oglądam jego filmy i widziałem tą torbę / worek. W jego filmie pierwszy raz ją zobaczyłem. To kawał kloca jest moim zdaniem. Dla mnie jest to za duże. Już szybciej bym założył małą torebkę niż tą dużą. Każdemu co innego. Trzeba się tylko cieszyć, że mamy z czego wybierać :) I oczywiście na co wydawać kasę ;)



Evoc produkuje aktualnie 4 torby na kierownicę w różnych rozmiarach. 2,5 L też duża? Nie mam pojęcia jak się z tym jeździ.
https://www.evocsports.com/Bike/Bike-Packing/On-Bike-Bags/

jarek76
06-03-2023, 09:41
Ale się czepiacie, za markę się płaci, poza tym na obrazku widać że to śrubki dynamometryczne, jak dokręcisz więcej niż 3Nm to pokrętła zaczną grzechotać. ;)


Porównanie tych dwóch rzutów ładnie obrazuje powiedzenie "iść jak przecinak"
Współczynnik Cx na minimum.
:mrgreen:Żeby wygrać na czas w roczniku 2007-2008 ( junior młodszy) trzeba jechać grubo ponad 40km/h na odcinku 10-15km ;)

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

sokolnik
06-03-2023, 11:12
Żeby wygrać na czas w roczniku 2007-2008 ( junior młodszy) trzeba jechać grubo ponad 40km/h na odcinku 10-15km ;)

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu TapatalkaBez elektryki? :D toż to szok [emoji854]

2 tyg temu w pon złożyłem w sklepie reklamacje, rower został do wysłania do Wrocka. Pewnie się dziś nikt nie skontaktuje ze mną, przecież potawienie diagnozy i naprawa to teraz zajmie serwisantowi cały etat 160h pewnie [emoji3]

elmo
06-03-2023, 11:18
W sobotę wymieniłem łańcuch, kasetę oraz linkę od przedniej przerzutki. Akurat w niedzielę zjechali się ludkowie do Bolimowskiego PK więc była możliwość przetestowania tych zmian.
Z rana było piękne słońce, które ok godz. siódmej zasłoniła granatowa chmura... pomimo kilku stopni poniżej zera było czuć jeszcze wiosnę. Po godz. jedenastej zaczęło sypać i dalsza część wycieczki była już w warunkach zimowych... Fajnie było.

70384
dzień wcześniej biegali sobie w parku...

70385
nawet udało się "coś" powąchać...

70386
ludkowie zaczęli się zbierać

70387
łącznie zebrało się coś kole 18 ludków

70388
jak to w bolimowskim - mamy zacne szutry...

70389

70390

a później zaczęło sypać i świat stał się czarno-biały...

70391
domek myśliwski Radziwiłłów - ciekawy budynek i jeszcze ciekawsza historia z nim związana, niestety coraz większa ruina

70392

70393

70394

70395