PDA

Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178

MadOnion
18-03-2015, 10:55
Wiem dlatego byłem u laryngologa i za tydzień mam iść do kontroli ; ) chłop powiedział że gardło mam średnie ale nic tam poważnego nie widzi. Zalecił mi tabsy, syropy itp i mam spać w temp. 18st.


A do mnie wczoraj przyszły X-kingi, tyle że 2.2 protection. To jeden z elementów roweru w którym postanowiłem dołożyć trochę gramów :). O dziwo wyszło ich mniej niż wg specyfikacji producenta (670g), bo jedna sztuka waży 650g, a druga 633g.
Mam dokładnie takie same, generalnie dla mnie średnia ta opona jest :P
Choć jak patrzę na wagę to chyba masz 29" bo moje ważą około 550g

superkomornik
18-03-2015, 10:59
Btw Cebula, coś dla Ciebie :twisted:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/wcl401-1.jpg
źródło (http://oi58.tinypic.com/wcl401.jpg)

shaolin
18-03-2015, 11:04
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

MadOnion
18-03-2015, 11:05
Huhhhhhhhh, chcesz mi powiedzieć ze powinienem mieć jeszcze du..ę czerwoną jak u pawiana ?

superkomornik
18-03-2015, 11:10
:mrgreen:

schwepes
18-03-2015, 11:15
Mam dokładnie takie same, generalnie dla mnie średnia ta opona jest :P
Choć jak patrzę na wagę to chyba masz 29" bo moje ważą około 550g
Tak, oczywiście jest to wersja 29". Jeździłem na nich w wersji 26" i były ok, poza tym że w wersji Race Sport bardzo szybko przecierały się boczne ścianki. Nie wiem na ile zdołali to poprawić przez 4 lata :), więc na razie ograniczyłem ryzyko biorąc wersję protection. Chciałem kupić Maxxis Ikon, ale wychodzi ok. 70zł drożej niż Conti, więc będę polował na jakąś promocję... ale na czymś trzeba jeździć :).

MadOnion
18-03-2015, 11:28
X-King ProTection kosztuje z 150PLN Maxxis jest 70zł droższy ?

schwepes
18-03-2015, 13:02
29tki kosztują trochę więcej, ok. 165-170zł. A odpowiadający im model Ikon, czyli tubeless ready ze wzmocnionymi ściankami, to 239zł. Oczywiście można próbować uszczelniać wersję nie TR i wtedy będzie ok. 200zł/szt, ale to wciąż znacznie drożej niż topowy model Conti.


wysłane z mojej Nokii 3210 przez Taptalk

MadOnion
18-03-2015, 13:24
Dobrze ze ja mam takie tanie :P

chudeusz
18-03-2015, 13:28
Dobrze, że ja jak swoje popsuję to mi na nowe wymieniają :D

superkomornik
18-03-2015, 14:10
A ja przerabiam crossowy na mieszczucha. Wsadziłem giętą kierę i siedzę jak na tronie. Niestety coś mi tylna piasta firmy GównoTech nie domaga więc trza zakupić nowe kółko :(

szymony
18-03-2015, 14:33
He he. To odwrotnie niż ja. Może i wygodnie ale żagiel taki, że najmniejszy wmordewind robi za orkan.

chaos
18-03-2015, 14:41
też mam dziś nowy kapć ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/4coAIye-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/4coAIye.jpg)

MadOnion
18-03-2015, 15:02
Nawet nie wiedziałem że używasz tych samych opon co Shao w swojej kolarce :twisted:
27.5" ualalalala i bardzo dobrze.

elmo
18-03-2015, 15:45
Tak zerkam jednym okiem i jeszcze tylko dziś ma być ładnie a od jutra deszcze niespokojne.
Trzaby się wyrwać dziś w nocy... A we wczorajszą noc podobno było widać zorzę - na mojej szerokości geogr. nic nie widziałem. :(

MadOnion
18-03-2015, 15:53
Kup zgrzewkę najtańszego piwa w biedronce a zorza się pojawi nawet w pochmurny dzień ; )

elmo
18-03-2015, 15:57
Jest problem - nie piję piwa. :(

chaos
18-03-2015, 16:01
jak to ?
jechać na rowerze bez piwa na wszelki wypadek w plecaku ?
jak to ?

elmo
18-03-2015, 16:10
Dlatego zabieram sok jabłkowy - z daleka wygląda jak piwo :)

shaolin
18-03-2015, 16:23
Wszyscy maja nowe kapcie, a ja nie :cry: Wszyscy maja MAMBA, mam i ja! :twisted:

EDIT: Dobry frejmset do pchniecia jest - Cervelo S5 VWD. Kto chce? :mrgreen:

MadOnion
18-03-2015, 16:52
EDIT: A u kumpla na wiosce...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/SI2WGi-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img911/7061/SI2WGi.jpg)
:mrgreen:
Ja nie chcę ; )

shaolin
18-03-2015, 17:08
:mrgreen:
Ale to S3 :razz: I nie VWD :razz: Z dyche trzeba dac bo CNY drogie.

login_87
18-03-2015, 18:56
jak to ?
jechać na rowerze bez piwa na wszelki wypadek w plecaku ?
jak to ?

apropo piwa. Miałem się odezwać początkiem roku i trochę zeszło... Zapraszam na degustacje IIPA :)

chaos
18-03-2015, 19:00
Przyjadę na rowerze :)

goranick
18-03-2015, 19:12
Starczy dla wszystkich? [emoji6]
...jak trzeba to też mogę na rowerze

login_87
18-03-2015, 20:11
Starczy dla wszystkich? [emoji6]
...jak trzeba to też mogę na rowerze

hehe coś wymyślimy :) W taki razie idę jutro do piwnicy ogarnąć kapcia w kole...

chaos
18-03-2015, 21:01
O. Chłopaki się zbudzili ze snu zimowego :) to lecimy w czwartek wieczorem na szyndzielnie ?

szymony
18-03-2015, 21:03
Troszku daleko

Kuba_
18-03-2015, 22:52
A ja w niedzielę popsułem cross'a... Tylne koło odpadło(oś trzymająca koło wystrzeliła). Dzisiaj byłem u znajomego, rozebraliśmy koło i okazało się, że z bieżni zostały opiłki ;/ Koło do wymiany, bo robić tego nie ma sensu.
Dwa pytania :D
1.Nie chce się ktoś pozbyć jakiegoś rowerowego garmina? Jakby ktoś chciał to w granicach 200, no max 300zł byłbym zainteresowany, bo telefon zapisuje mi co chce i kiedy chce :(
2. http://allegro.pl/bagaznik-na-rower-rowerowy-fiat-brava-i5010279261.html ma ktoś może, co myślicie? To na przyszłość, ale zaczynam się powoli rozglądać :) Relingów dachowych nie mam i nie mam zamiaru zakładać, więc to jedyna 'tania opcja' :)

chudeusz
18-03-2015, 23:05
Ja się wybrałem dzisiaj z kumplem na okoliczne górki leśne. Muszę przyznać, że marathon racery 1,5 nadmuchane 5barów, średnio nadają się do zjazdów po lesie ;). Zaliczyliśmy parę mocniejszych podjazdów (jak dla nas mocniejszch ;)), na jednym poległem. Baardzo krótki ale baaardzo stromy. Z przodu miałem 26, z tyłu 28 (czyli max na co stać moją kozę), stawałem mocno na pedały a rower stanął w miejscu.... Jako że awaryjne wypinanie spd jeszcze mocno u mnie raczkuje a i czasu na reakcję było naprawdę nic, to padłem jak kłoda przykrywając się swoją kozą :D. Ale nabrałem Panowie ochoty na jakieś laczki szersze na szutry bo jazda na tych co mam po kamieniach, piachu, koleinach i innych gałęziach z prędkością 40km/h przy wciśniętych do połowy hamulcach to trochę ryzykowne przyznać muszę ;). W każdym razie z dzisiejszego wypadu jestem mega zadowolony :). Przy okazji szacun dla Was za te wycieczki 10km przy 600m w górę ;). My dzisiaj na 70km zrobiliśmy zaledwie 400m w górę (albo aż, jak na nasze okolice)...

shaolin
19-03-2015, 01:33
Jakie tlumy :twisted:

Kuba, cos Ty wykombinowal? Jak mozna zgubic kolko? :mrgreen: Szybkozamykacz Ci strzelil? Zapodaj jakies foty jak masz.

Tomek latwiej by bylo jakbys oba kola mial 28 :mrgreen: :mrgreen: do jazdy pod gore to niestety Twoja koza troche ciezka. Ale dobrze, ze walczysz! Ja w koncu musze zahaczyc o jakies gorki tutaj, ale to 3h jazdy autem przynajmniej... cos wykombinuje. Co do szerszych kapci to widzisz co chlopaki kupuja, ale moze wrzuc cos lzejszego - pod gorke bedziesz mial roznice jakbys wskoczyl na skuter :mrgreen:

Wczoraj pojechalem do rowerowego bo sie okazalo, ze maja gadzet, ktory potrzebowalem i nie ma sensu zamawiac z USA. Pojechalem z kumplem, bo mial do sprawdzenia rower (Cannondale Supersix Evo - skrzypiacy suport, oczywiscie pressfit :D). Jak sie spotkalismy w miejscu ustawkowym to zaczelo leciuteeeeenko kropic. Po 5min (a do sklepu 15min) zaczelo tak napierac, ze musielismy skryc sie pod daszkiem od kiosku :twisted: przy okazji odlalismy sie :twisted: troszke sie uspokoilo po 10 minutach wiec postanowilismy ruszyc bo i tak wyschniemy w sklepie. Pojechalismy... wbijamy do sklepu, czesc bla bla bla gadka szmatka. Po 20min (bo kumpel robil inszy rower wiec musielismy poczekac w kolejce) taki sajgon sie zrobil za oknem, ze spedzilismy tam 2h (do czasu zamkniecia sklepu czyli do 21) i klops :D Czekalismy jeszcze 20 minut pod sklepem jak juz wszyscy sie rozjechali, ale trzeba bylo wracac do domu. Pocisnelismy, kumpel 2km/h, zeby sie nie rozpruc na rowerze, ja z kolem w rece (cala droge oczywiscie) wiec tez nie moglem cisnac za bardzo... dobrze, ze wzialem rower zoltego, a nie cos lepszego bo bym musial robic serwis od razu, woda to po kolana w niektorych miejscach :D

chaos
19-03-2015, 07:16
Chudeusz brawo :)

Shalo ten deszcz to kara za odlanie się do kiosku :)

login_87
19-03-2015, 07:17
O. Chłopaki się zbudzili ze snu zimowego :) to lecimy w czwartek wieczorem na szyndzielnie ?

Na pocztek może po płaskim? Formy po zimie zero....

shaolin
19-03-2015, 07:23
Chudeusz brawo :)

Shalo ten deszcz to kara za odlanie się do kiosku :)

Nie do, a za :mrgreen: kiosk byl zamkniety wiec ciezko bylo nalac do srodka :mrgreen:

chudeusz
19-03-2015, 07:40
Chaos, to Tobie się brawa należą za te wypady bo ciężko mi sobie nawet te górki wyobrazić skoro trzaskasz na tak krótkich dystansach takie przewyższenia ;).

Marcin, koła mam 28" i z przodu i z tyłu :P :D. Boczne też 28" ?.... Do swoich górek (czy tam raczej paragórek w porównaniu z górkami chaosa :D) mam ledwie 17km czyli dobra rozgrzewka rowerkiem. O laczkach większych chyba pomyślę bo spodobało mnie się takie jeżdżenie ;). Wiem, że koza ciężką jest, ale fun z jazdy był mega a o to tu chodzi przecież ;). Do ścigania się nie nadaję już. Tylko ta kaseta bardziej szosowa niestety i trochę biegów brakować zaczyna. Jeden podjazd 500m 9% zaliczyliśmy. Trochę przełożeń mało na takie warunki ;).

shaolin
19-03-2015, 08:23
Jak pocwiczysz na porzadnych gorkach to komornik juz nigdy Cie nie dogoni :twisted:

chudeusz
19-03-2015, 09:01
Właśnie sobie przypomniałem, że mam stare kółka do swojej kozy. Miałem je sprzedać za jakieś grosze ale może by do nich większe laczki założyć i miałbym komplet na wertepy. Nawet z kasetą 11-34 są do już drugi plusik.

Kuba_
19-03-2015, 09:28
Kuba, cos Ty wykombinowal? Jak mozna zgubic kolko? :mrgreen: Szybkozamykacz Ci strzelil? Zapodaj jakies foty jak masz.


Nic nie wykombinowałem, jechałem spacerowo. Faktycznie opór czułem, ale miałem 20km do domu więc stwierdziłem, że musi wytrzymać. Nie wytrzymało :D Koła zgubić nie zgubiłem, bo je łańcuch trzymał. xD Dokładnie ten szybkozamykacz się zerwał, znalazłem go jakiś metr może dwa obok roweru :D Ale i tak to jakaś grubsza sprawa, bo jak wyciągnęliśmy oś z koła, to tylko wióry się posypały. Kółko już u kumpla na warsztacie, więc nie da rady zdjęć zrobić :(

shaolin
19-03-2015, 09:31
Tomek to atakuj. Lepiej miec wiecej kompletow kol niz mniej :twisted: Najlepiej zainstalowane wszystkie na raz :twisted:

Kuba z czego miales piasty w tych kolkach? Z bibuly? Czy z masy solnej? :twisted:

Kuba_
19-03-2015, 10:47
Jakiś metal, ale trwałość jak widać podobna :D Teraz to chyba będę musiał kupić sobie z tytanu :twisted:

shaolin
19-03-2015, 10:52
To nie problem, tytan teraz popularny i ceny lepsze niz kiedys :razz:

chudeusz
19-03-2015, 11:30
Coś pomyślę. Póki co chyba dogadałem się z butami. Mam za to jeszcze jedną misję do zrealizowania. Nie mogę się ciągle dogadać z siodełkiem. Właściwie to moja doooopa nie ja ;). Znajomy szosowiec zmienił siodełko i dał mi do testów swoje stare. Coś takiego

http://allegro.pl/siodelko-san-marco-aspide-racing-open-bialo-czerwo-i5162257826.html

Na początku wydawało się ok ale po 70km już nie było wesoło. Nie wiem, może trzeba więcej na nim pojeździć żeby tyłek przyzwyczaić? W oryginale miałem jakąś szeroką kanapę. Po ~2kkm zmieniłem na węższe ale za to chyba zbyt miękkie. Pierwsze wypady to był koszmar dla tyłka i niemal łzy w oczach :D. Teraz jest lepiej ale ciągle po kilkudziesięciu km muszę stawać na pedały żeby dooopa odpoczęła. Na tym siodle mam już ponad 4kkm i chyba wystarczająco dużo to czasu żeby tyłek przyzwyczaić albo stwierdzić, że się nie nadaje ;). Gdybym miał zrobić 200km jak Marcin to przez następny miesiąc spałbym na brzuchu :P :D.

elmo
19-03-2015, 11:32
Jak wgrać ścieżki ze stravy do garmina?
Tak wiem było już to poruszane ale nie mogę odszukać.

schwepes
19-03-2015, 12:10
chudeusz, 95% lekkich siodeł ma ok. 130mm szerokości. Być może są one za wąskie dla Ciebie. Spróbuj pożyczyć siodło testowe u jakiegoś dystrybutora specialized (np. twomark?). Specialized robi siodła w 3 rozmiarach (130mm, 143mm, 155mm), a dodatkowo w tych sklepach/salonach mają urządzenia do pomiaru rozstawu kości kulszowych, więc od razu dobiorą Ci siodło, które w teorii powinno pasować do Twojej anatomii. Przetestujesz sobie takie siodło i od razu będziesz wiedział czego szukać :).

schwepes
19-03-2015, 12:12
Jak wgrać ścieżki ze stravy do garmina?
Tak wiem było już to poruszane ale nie mogę odszukać.
Jakiego masz garmina? Do 705-tki wgrywasz plik gpx lub tcx do katalogu courses.

elmo
19-03-2015, 12:55
edge 1000

schwepes
19-03-2015, 12:58
tak samo jak do 705, z tą różnicą że wgrywasz do katalogu "NewFiles"

shaolin
19-03-2015, 13:03
Andrzej sciezki czy segmenty ze Stravy? Jak segmenty to http://gniza.org/segments

elmo
19-03-2015, 13:04
A dziękuję.
Właśnie, właśnie - chodziło mi o segmenty. Pamiętałem że pisałeś coś o tym.
Muszę to dziś wypróbować - niestety na sucho, tzn. bez roweru.

Ps. Czy mogę to zapisać na karcie sd czy bezpośrednio w urządzeniu?

chudeusz
19-03-2015, 13:37
chudeusz, 95% lekkich siodeł ma ok. 130mm szerokości. Być może są one za wąskie dla Ciebie. Spróbuj pożyczyć siodło testowe u jakiegoś dystrybutora specialized (np. twomark?). Specialized robi siodła w 3 rozmiarach (130mm, 143mm, 155mm), a dodatkowo w tych sklepach/salonach mają urządzenia do pomiaru rozstawu kości kulszowych, więc od razu dobiorą Ci siodło, które w teorii powinno pasować do Twojej anatomii. Przetestujesz sobie takie siodło i od razu będziesz wiedział czego szukać :).



Dzięki za odzew. W mojej okolicy ciężko o takie "atrakcje" żeby siodło wypożyczali ot tak ;). Zmierzyłem rozstaw kości metodami domowymi i wychodzi ~115mm, czyli siodełko 130-135 powinno być ok. Pojeżdżę jeszcze na tym które mi znajomy wypożyczył (130mm) i zobaczę. Po przesiadce z miękkiego siodła na taką deskę do doooopa ma prawo się zbuntować ;).

shaolin
19-03-2015, 13:50
Miekkie siodla sa dla miekkich faj :twisted: Chcesz to Ci dam moje:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/yhSJc3-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/537/yhSJc3.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/8M4VjX-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/908/8M4VjX.jpg)
Po 500km kazde insze bedzie zbawieniem :mrgreen:

Andrzej mozesz prosto na urzadzenie, mozesz na karte jak masz bo to bez roznicy.

chudeusz
19-03-2015, 13:54
No takie to sobie kolega szosiarz zamówił właśnie. Te które mi pożyczył jakąś tam delikatną podbitkę ma ;). Pozostaje jeździć i przyzwyczajać zad ;). Gorzej jak mi przypasi, bo kosztuje nie mało :D.

shaolin
19-03-2015, 14:07
Juz powinienes sie przyzwyczaic. Walcz! A ja ide myc rower w koncu... :twisted:

chudeusz
19-03-2015, 14:13
70km to chyba za mało żeby przyzwyczaić doope do deski.

shaolin
19-03-2015, 14:32
Malo. Ale Ty jeszcze nie stales kolo deski, trast mi :mrgreen: chociaz takie karbonowe siodlo cos tam sobie pracuje wiec nie jest tak tragicznie :mrgreen: ale wiekszosc KOMow na tym zdobyta, moze dlatego tak szybko cisnalem - zeby dupa mniej piekla :mrgreen:

chudeusz
19-03-2015, 14:45
No to by wiele tłumaczyło skąd te KOMy :D. Moje na miękkim poddoopniku robione....aż strach pomyśleć jakie by były czasy gdybym na desce jechał :D.

Edyta, Ty miałeś rower myć ?

shaolin
19-03-2015, 15:03
Na razie umylem przednie kolo, ale kurna syf turbo ;o;o;o jakis cement czy cos, nie moglem zakrecic korba bo wszystko zaklejone :shock: :mrgreen:

MadOnion
19-03-2015, 15:49
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/8M4VjX-2.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/908/8M4VjX.jpg)

Fajne jest to siodło a przy tym tanie i lekkie :twisted:

chudeusz
19-03-2015, 16:00
Dobra Pany, ale jak prawidłowo dobrać tą szerokość deski? Ile dodać do rozstawu kości? Jest w ogóle jakaś zasada czy tylko metodą prób i błędów? Wiadomo, każda dooopa inna ale od czegoś trzeba zacząć ;).

shaolin
19-03-2015, 16:23
Poki nie czujesz siodla miedzy lopatkami to szerokosc jest ok :twisted:

chudeusz
19-03-2015, 16:25
Na Twoje rady zawsze można liczyć ?

shaolin
19-03-2015, 16:43
No co?! Przeciez pomagam :mrgreen:

A siodlo w miare lekkie - 95g.

MadOnion
19-03-2015, 16:46
Ja nie wiem, Shao jest forumowym ekspertem w sprawach rumpo i proktologii :mrgreen:

chudeusz
19-03-2015, 16:49
No co?! Przecież jestem wdzięczny :D. Waga mnie tam średnio boli. Ważne by dźwigło ~95kg ;).

shaolin
19-03-2015, 16:52
To nie waga Cie boli tylko zad :twisted: 95kg pewnie by wytrzymalo ale lepiej uwazac bo jak Ci sie karbon w anusa wbije to zapamietasz to do konca zycia :twisted:

Musze przelozyc kasete z kolka na kolko ale mi sie nie chce bo nie skonczylem myc roweru = syf totales. Jutro...

chudeusz
19-03-2015, 17:08
Nke musi być karbon. Dla mnie może być nawet żeliwne jeśli moja dooopa się z takim dogada ?

shaolin
19-03-2015, 17:22
Kup se dildo to sie dogada :twisted:

W szosie mam to siodlo, stare ale jare.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/Bn8DGE-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img673/892/Bn8DGE.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/yXgGu6-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img540/871/yXgGu6.jpg)

Troche uwalone (nie, nie zes*alem sie :razz:)

Przy okazji - kasete wrzucam na ten szajs:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/FCSS3H-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img538/426/FCSS3H.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/H1LA9i-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img538/6104/H1LA9i.jpg)

Jutro rano musze podbic do kumpla, ale biore gorala bo na usyfionym rowerze nie bede jezdzil, trzeba zrobic turboszejka lancuchowi bo ma wiecej piachu niz Sahara :twisted: Z tej okazji ide spac bo pobudka o 6 :cry:

EDIT: Moj szczur mi pomagal:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/sij4ES-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img673/9076/sij4ES.jpg)

chudeusz
19-03-2015, 17:25
Bardzo podobne właśnie moja dooopa testuje. To koło z prawej wygląda na mocno zużyte ?... Bieżnik Ci się wytarł przeokrutnie ?

shaolin
19-03-2015, 17:27
To kolo z prawej (i z lewej) jest bez opony :razz: Szczegol z kapciem bo kiedys trzeba przymierzyc.

schwepes
19-03-2015, 18:04
Przy okazji - kasete wrzucam na ten szajs:

dobry wybór :)

shaolin
19-03-2015, 18:34
Lukasz czy Ty myslisz, ze ja bym zle wbral? :mrgreen:

chaos
19-03-2015, 18:39
Łańcuch to się myje myjką a potem zalewa olejem do piły łańcuchowej :) mój łańcuch tak lubi

superkomornik
19-03-2015, 19:41
Jak rower ciągle uwalony błotem to może ;) Na szosie jednak zazwyczaj jeździ się po suchym i po szejkowaniu napęd będzie czyściutki.. No chyba że jesteś Shaolin (patrz foto powyżej :-P)

chaos
19-03-2015, 20:25
po myjkowaniu też jest czyściutki ;) widzieli panowie parę stron wcześniej ...
co trzy myjkowania nalej olej i nie skrzypi ;)

shaolin
20-03-2015, 01:05
Do lancucha myjka ok bo nic mu nie bedzie. Ale tak jak pisalem - u mnie myjki nie ma :razz: najpierw musze zeskrobac cement, potem umyc calego grata, przelozyc kasete, zmienic klocki na nowe, ustawic hample bo nowe fele 5x szersze i ognia.

Ryzak
20-03-2015, 08:19
Ja wczoraj do nocy grzebałem przy swojej szosie (author a4407). Wszystko wymyte, jeszcze tylko luz w piaście zlikwidować na przednim kole i kupić opone, bo obecna tylna jest troche positkowana szkiełkami i innymi fajnymi przebijaczami. po dlugiej nieobecności czas odbudować kondycje.

jarek76
20-03-2015, 08:35
Marcin kupiłeś mnie i kudłatemu lusterka do szosy? :mrgreen:

shaolin
20-03-2015, 08:49
Nie, bo wydalem cala kase na kola :razz:

jarek76
20-03-2015, 09:30
Nie, bo wydalem cala kase na kola :razz:

Poczekamy do wypłaty :-P
Co to za koła i do którego roweru?

shaolin
20-03-2015, 09:39
Do szosy, a do czego? :razz: Enve 3.4 SES Powertap G3 (http://www.powertap.com/collections/powertap-wheelsets/products/powertap-g3-ses-3-4-carbon-wheelset).

Pozniej poszukam tych lusterek.

jarek76
20-03-2015, 09:59
Do szosy, a do czego? :razz: Enve 3.4 SES Powertap G3 (http://www.powertap.com/collections/powertap-wheelsets/products/powertap-g3-ses-3-4-carbon-wheelset).

Pozniej poszukam tych lusterek.

Jakieś takie szerokie się wydawały ;) i mnie zmyliło :)
Ładne kółka tylko jakieś takie ciężkie jak na karbon :p, to sprzęt na szytki?

shaolin
20-03-2015, 10:08
I tak lzejsze od Twoich :twisted: piasta z tylu jest klocem. Sprzet na zwyklego kapcia, zeby bylo prosciej latac bo tu za duzo syfu na drodze.

MadOnion
20-03-2015, 10:14
Jarek jak chcesz lekkie to masz ;)
http://r2-bike.com/AX-LIGHTNESS-Wheelset-28-Ultra-Road-U-24T-Extralite-Ultra-Front-/-Rear-796g

shaolin
20-03-2015, 10:19
Wsiadlby to by polamal od razu :mrgreen:

MadOnion
20-03-2015, 10:24
Po co wsiadać, wystarczy patrzeć :D

superkomornik
20-03-2015, 10:25
max. Fahrergewicht: 100 kg ;)

shaolin
20-03-2015, 10:35
Jarka limity nie obowiazuja bo jest moderatorem... :mrgreen:

Dzisiaj trzeba myc rower, porzadnie... szkoda, ze nie mam dostepu do wody na podworku, ulatwilo by to zycie...

zdyboo
20-03-2015, 10:45
Trzeba było na tym deszczu zostawić, byłaby igła.

shaolin
20-03-2015, 10:48
Na igly to by sie tylko nadawal po tym deszczu... ;)

EDIT: Cos dla Tomka.
http://www.pannier.cc/journal/a-history-of-cycle-touring-part-1

jarek76
20-03-2015, 11:13
I tak lzejsze od Twoich :twisted: piasta z tylu jest klocem.

A co to za cudo? samo się toczy? :)


Jarek jak chcesz lekkie to masz ;)
http://r2-bike.com/AX-LIGHTNESS-Wheelset-28-Ultra-Road-U-24T-Extralite-Ultra-Front-/-Rear-796g

Nawet mnie by udźwignęły :)



Wsiadlby to by polamal od razu :mrgreen:

Proszę się nie śmiać z mojej wagi :-P
Majka to ze mnie nie będzie ale waga wciąż spada :)

shaolin
20-03-2015, 11:14
Ales pokleil se posta... razem z moim :razz:

hehe, już jest ok :)

Niestety nie. Zwykla piasta z olowiu :razz: :mrgreen:

http://www.powertap.com/collections/hubs/products/powertap-g3-hub

jarek76
20-03-2015, 11:22
Niestety nie. Zwykla piasta z olowiu :razz: :mrgreen:

http://www.powertap.com/collections/hubs/products/powertap-g3-hub

Myślałem że z platyny, bo droższe niż mój cały rower :p

aaaa, pomiar mocy ma :), ja bym od razu popsuł więc byłoby szkoda :lol:

zdyboo
20-03-2015, 11:52
Ciemno się na dworze zrobiło.

Właśnie sobie uświadomiłem, że te moje 8 dni L4 to będzie najdłuższa przerwa w jezdżeniu rowerem od lutego 2014. Nawet jak miałem urlop, to sobie wychodziłem pojeździć, a teraz lipa. Garmina tylko naładuję.

MadOnion
20-03-2015, 11:55
Ciemno i chłodno ;>

chudeusz
20-03-2015, 11:56
Który zepsuł słońce? ?

zdyboo
20-03-2015, 12:00
Pytek. ;)

MadOnion
20-03-2015, 12:07
Jarosław ...

jarek76
20-03-2015, 12:10
Jarosław ...

nic nie psułem :p

chudeusz
20-03-2015, 12:11
Już się wystraszyłem że putin anektował...

zdyboo
20-03-2015, 12:27
EDIT: Cos dla Tomka.
http://www.pannier.cc/journal/a-history-of-cycle-touring-part-1

Dzięki, świetny artykuł. Goście co na bicyklach jeździli w dłuższe trasy, nawet dookoła świata... no szacun wielki i głowa mała.

Poza tym pewne prawdy nie zmieniły się od stu lat.
“They were interested in selling bicycles, but not a bit interested in cycling or cyclists.”

No i nawet nie wiedziałem, że zdalne wyzwalanie migawki aparatu wynalazł rowerzysta, żeby sobie selfiki trzaskać.

Z naszego podwórka, też mamy podróżnika (http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,138262,17514942,Podroznik__reporter__prehipster_ _Poznajcie_czlowieka_.html#TRwknd) rowerowego.

elmo
20-03-2015, 17:13
Ja od wczoraj bez roweru :( zatem czterdziestek nie będzie.
Ps. Podobno nowe pismo się pojawiło - "Szosa", czytał to już ktoś?

shaolin
20-03-2015, 17:24
Nie czytam zadnego rowerowego pisma bo mi szkoda zycia. Ani fotograficznego, ani bokserskiego. Sprawdzam tylko njusy w necie :twisted:

Ciekawe czy Zwift sie zapdejtuje do rana bo zamula internetu... :twisted:

glisek
20-03-2015, 21:04
Nke musi być karbon. Dla mnie może być nawet żeliwne jeśli moja dooopa się z takim dogada ?

no patrz, a u mnie się wala nowiutki Richey WCS zeromax - niestety chyba mi za mocno dooope obija.
Wczoraj zmniłem testowo na jakiegoś PRO cośtam i od razu KOMy wpadły a i zadek nie cierpi :)
Muszę jeszcze w tygodniu sprawdzić oba siedziska i wybrać to mniej bolące.


Ja od wczoraj bez roweru :( zatem czterdziestek nie będzie.
Ps. Podobno nowe pismo się pojawiło - "Szosa", czytał to już ktoś?

wczoraj z cykloturze mieli na stojaku, ale nie czułem się godny sprawdzić o czym piszom (błąd celowy).
Na okładce jest kolo na rowerze szosowym - ciekawe czemu? :D

goranick
20-03-2015, 21:44
Witam
Pewnie było, ale nie moge znaleźć. Podczas jazdy drętwieją mi dłonie. Co prawda dopiero wdrażam się (wiecznie), ale przeszkadza mi to. Czy to jest kwestia czasu (ręce się przyzwyczają) czy trzeba coś zmienić w sprzęcie? Dziś nie dość, że przeszacowałem siły to jeszcze te drętwiejące dłonie.
Zszedłem z roweru jak Zebb McCaine do pojedynku... ale pistola to bym nie podniósł.
PS. ...a może do neurologa cza?

chaos
20-03-2015, 21:56
goranick, nie przejmuj się mi też drętwieją ;) permanentnie, i prawa noga też ... w starym rowerzu jak zmieniłem mostek na dłuższy to trochę pomogło teraz nie chce zmieniać bo zaś na zjazdach przydaje się krótszy


Panowie, Strava kłamie fest ...
normalnie kulam na magurkę od północy - ok 666 m przewyższenia, ale ostatnio nie mogę bo śnieg, lód, ciapa, butowanie ...
to pokulałem dziś po racy od południa - ok 560 m przewyższenia
z tego samego miejsca w to samo miejsce, 100 m różnicy ?

znaczy co ? po południa magurka jest niższa ? hm


edyta: fota jeszcze ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/pGpNpHH-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/pGpNpHH.jpg)

goranick
20-03-2015, 22:02
To dlatego dałeś rade bo niżej... [emoji6]
Ja dzisiejszej wycieczki nie zamierzam na razie powtarzać zeby sprawdzić.
Z Chrobaczej też śnieg i lód - to nie na moją (bieda)koze a przede wszystkim nie na obecną kondycję...

chaos
20-03-2015, 22:18
byłeś na chrobaczej ? no no braaawo !

goranick
20-03-2015, 22:23
To dużo powiedziane... (prawie wyszedłem...ciii!...) a potem śnieg, lód... trzy gleby...
Plan był żeby na Magurke, ale jakoś takoś... casu brakło.

glisek
20-03-2015, 22:24
Witam
Pewnie było, ale nie moge znaleźć. Podczas jazdy drętwieją mi dłonie. Co prawda dopiero wdrażam się (wiecznie), ale przeszkadza mi to. Czy to jest kwestia czasu (ręce się przyzwyczają) czy trzeba coś zmienić w sprzęcie? Dziś nie dość, że przeszacowałem siły to jeszcze te drętwiejące dłonie.
Zszedłem z roweru jak Zebb McCaine do pojedynku... ale pistola to bym nie podniósł.
PS. ...a może do neurologa cza?

no nie jesteś jedyny w tym bólu :)
Mi też lewa dłoń drętwieje i czasami mnie naparza w łokciu i walczę z tym bo tak być nie powinno.
Sprawdź sobie czy masz dobrze siodełko ustawione, znaczy wysokość, przesuw przód/tył i pochylenie.
Następna sprawa, a może pierwsza to rozmiar ramy, mostka i kierownica.
Z moich bojów to na dzień wczorajszy udało mi się wyeliminować ból powięzi w prawym kolenia (ustawienie bloków w butach), zminimalizowałem ból zadka w części środkowej (zmiana siodełka - ale to jeszcze muszę sprawdzić), odroczenie w drętwieniu dłoni (zmiana kąta w pochyleniu kierownicy i wcześniej jej skrócenie) i bólu łokcia (chyba ustawienie siodełka).
Reasumując temat rozległy i bolesny. Można walczyć samemu, albo poszukać bikefittera.

chaos
20-03-2015, 22:25
To dużo powiedziane... (prawie wyszedłem...ciii!...) a potem śnieg, lód... trzy gleby...
Plan był żeby na Magurke, ale jakoś takoś... casu brakło.

ale chrobacza jest chyba trudniejsza, którędy tam wlazłeś ?


edyta: a widzę na strawie, ty to waryjat jesteś ;) tak bez zaprawy taki trip, aż boję się pomyśleć co będzie jak sie rozkręcisz ;D

goranick
20-03-2015, 22:32
Yyhmm. Widze, ze nie ma co narzekać, tylko na razie jezdzić i robic kondyche ...a potem sie obacy.

chaos
20-03-2015, 22:34
hahaha strawa okazuje, że z chrobaczej na dół to spadłeś chyba w przepaść ;D

glisek
20-03-2015, 22:35
kurcze ale mnie korci by się tam do Was wybrać w te górki... ale to nie tak szybko :(

chaos
20-03-2015, 22:37
magurka z wilkowic, dziś się przekonałem że do dupy jest ten podjazd ;)

elmo
20-03-2015, 22:46
U mnie drętwienie rąk pojawiło się jak podniosłem siodełko - z jednej strony niby wygodniej i szybciej się jedzie ale z drugiej ciężar poszedł na ręce to i boleć zaczęły - muszę spróbować cofnąć nieco siodełko to może się poprawi jak nie to trzeba będzie jeszcze dalej pokombinować.

Myślałem, że ktoś czytał, bom ciekaw czy warto zaglądnąć do tej gazety.

goranick
20-03-2015, 22:48
hahaha strawa okazuje, że z chrobaczej na dół to spadłeś chyba w przepaść ;D
Tam właśnie gdzieś miałem pierwszą glebe - śnieg z ubitego zrobił się "nagle" jakiś taki b. grząski ....chyba straciłem sygnała.

magurka z wilkowic, dziś się przekonałem że do dupy jest ten podjazd ;)
Taki miałem plan na "zaś" i co teraz?

chaos
20-03-2015, 22:50
Jutro wieczorem ? :)

goranick
20-03-2015, 23:10
Chyba piwko [emoji12]
- do 19-ej pracuje

matomi
20-03-2015, 23:50
byłeś na chrobaczej ? no no braaawo !

O kurka, ale mi przypomnieliście, super tam jest :)

goranick
21-03-2015, 00:21
Podjazd też jest super [emoji26]

shaolin
21-03-2015, 05:34
Wrocilem z testu, kolka ok :twisted: ale dostalem raka bo powietrze z tylka.

EDIT: Przejechalem jeden segment, a tam KOM z avg z kosmosu. Flaga i KOM moj :mrgreen:

chudeusz
21-03-2015, 08:12
Moje próby uterenowienia kozy laczkami kendy 1,9 nie wypaliły. Wszystko ładnie pięknie wlazło w widły ale tył jest zbyt blisko przedniej przerzutki.... Klocki praktycznie trą o przerzutnik. Trzeba szukać węższej (w sensie niższej). Zmierzę ile tam dokładnie mam miejsca między przerzutką a krawędzią obręczy. Może jakiego smart sama 1,75 chociaż upcham...

shaolin
21-03-2015, 08:17
Sej uot?!

W sensie kapec Ci o obejme przerzutki trze? Bo raczej nie o wozek...

nikoniarz
21-03-2015, 08:30
Sej uot?!

W sensie kapec Ci o obejme przerzutki trze? Bo raczej nie o wozek...

Znam przypadki, gdzie tarła i o wózek...

chudeusz
21-03-2015, 08:31
Ani o obejmę ani o wózek tym bardziej. Jest blisko samego mechanizmu (zapożyczyłem fotkę z sieci). Specjalnie wczoraj w nocy gnałem do Damiana po kapcie a tu rozczarowanie takie... Może jakbym zmienił przerzutnik na jakiś top swing to by zadziałało ale nie chcę wydawać za dużo kasy. Z tej kozy i tak sprzętu do dh nie będzie ;).

http://i.imgur.com/IrisQF9.jpg

shaolin
21-03-2015, 08:36
A, taka masz przerzute... Bieda. U mnie nic nie trze (chyba, ze wrzuce 25c - wtedy trze o wszystko :mrgreen:). :mrgreen: Kup se 1x11 naped i ognia :mrgreen:

chudeusz
21-03-2015, 08:50
U siebie mam alivio m430. Fotkę tylko taką wrzuciłem poglądowo żeby konstrukcję pokazać i miejsce gdzie się kapeć nie mieści ;). Se nie kupię 1x11 bo wydatków innych masa :P. Zmierzę czy mi smart sam 1,75 wlezie a jak nie to zostanie 1,6 wcisnąć ;).

shaolin
21-03-2015, 08:56
Wrzuc kola 20" to sie zmiesci!

chudeusz
21-03-2015, 08:57
Będzie głupio wyglądało bo boczne mam 28

matomi
21-03-2015, 10:44
Podjazd też jest super [emoji26]
Najlepszy ostatni odcinek przed schroniskiem :)

zdyboo
21-03-2015, 11:28
Nie to, żebym się jakoś identyfikował, ale ogląda się wyśmienicie.

T8uAhd3vOYw

shaolin
21-03-2015, 12:13
Mam oba filmy ziutka, ktory to nakrecil. To co tam wyprawiaja powinno byc przykladem czego nie robic na rowerze... masakra, szacun oczywiscie za umiejetnosci, ale wiekszosc rzeczy to dowod na to, ze jazda po miescie to ciezki kawalek chleba i tylko ci z najwiekszymi cojones albo najmniejszym mozgiem powinni to robic :twisted:

EDIT: Line of sight i Road sage.

shaolin
21-03-2015, 13:19
Wlasnie zrobilem testa Zwift, niezle. Trzeba bedzie kiedys pojezdzic na swiezo, bo teraz to zal.cn :mrgreen:

schwepes
21-03-2015, 14:12
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/abf504a98b2e6430c4a63712e1d12780-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/21/abf504a98b2e6430c4a63712e1d12780.jpg)
Niestety ponad 9kg :( ... sporo ponad. Trzeba wysupłać kolejne fundusze na odchudzanie.


wysłane z mojej Nokii 3210 przez Taptalk

szymony
21-03-2015, 14:14
Move nie jest dostępny :-(

zdyboo
21-03-2015, 14:28
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/abf504a98b2e6430c4a63712e1d12780-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/21/abf504a98b2e6430c4a63712e1d12780.jpg)


Czemu ten rower nie ma blatu? To do trailu tak?

shaolin
21-03-2015, 14:30
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/abf504a98b2e6430c4a63712e1d12780-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/21/abf504a98b2e6430c4a63712e1d12780.jpg)
Niestety ponad 9kg :( ... sporo ponad. Trzeba wysupłać kolejne fundusze na odchudzanie.


wysłane z mojej Nokii 3210 przez Taptalk

Mialo byc sporo ponizej... :razz: Oj Lukasz, Lukasz... obiecujesz, a potem co? :razz: :mrgreen:

Kurna, chyba nigdy sie nie przyzwyczaje do wygladu 1x11 z kaseta zakrywajaca cale kolo :mrgreen:

schwepes
21-03-2015, 14:43
Niestety takie niespodzianki się zdarzają, jak się bierze katalogowe wagi części do rozpiski ;). Dodatkowo nie podliczyłem mleka uszczelniającego, którego jest pewnie ze 150g sumarycznie.
Na kołach zejdę ze 150g, na kierownicy 110g, na sztycy 90-100g. Kupię lekki zacisk tylnego koła (jest XTR), a jak nauczę się jeździć to zmienię opony i tutaj będzie kolejne 150-200g w dół ;). Albo pójdę w szytki które mam w obu pozostałych rowerach i wtedy będzie jeszcze mniej...


Czemu ten rower nie ma blatu? To do trailu tak?
Jak to nie ma blatu? Ma tylko blat ;). Ja w MTB planuję jeździć pod górę, więc nie potrzebuję nie wiadomo jak dużego blatu z przodu. Tutaj jest 30t, w sam raz na solidne, górskie maratony lub wycieczki. Na bardziej płaskie zawody będę miał 32t lub 34t, ale muszę na tym chwilę pojeździć i zdecydować co będzie lepsze na moją słabą nogę ;).

zdyboo
21-03-2015, 15:18
O tempora, o mores! Blat 30 T, ciekawych czasów przyszło nam dożyć. ;)

W mieszczuchu mam 1x9 ale blat ma 39 T, zatem jakoś to wygląda. Łańcuch Ci nie zlata z tego blatu?
Przy poprzedniej korbie działo się to notorycznie, ale się okazało, że ktoś suport ze zbyt długą osią dał. Miałem taka obejmę, co pomagała. Jak wymieniłem na Alfine, to jest lepiej, bo spadł raz jak zamieszałem za bardzo tylną przerzutką.

Jedno wiem, że jakbym zechciał wrócić do bujania się MTB, to miałbym spory problem co poskładać.

schwepes
21-03-2015, 15:41
Zębatka jest typu narrow-wide, więc łańcuch trzyma się dobrze. Nie jeździłem jeszcze na tym rowerze, ale w przełajówce mam napęd 1x10 z taką samą tarczą z przodu (tyle że 42t) i łańcuch spadł mi przez 1,5 sezonu dwa razy. A w "dedykowanej" grupie x01 poza tarczą narrow-wide jest jeszcze przerzutka z mocnym sprzęgłem, która dodatkowo pomaga.

glisek
21-03-2015, 20:43
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/abf504a98b2e6430c4a63712e1d12780-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/21/abf504a98b2e6430c4a63712e1d12780.jpg)
Niestety ponad 9kg :( ... sporo ponad. Trzeba wysupłać kolejne fundusze na odchudzanie.


wysłane z mojej Nokii 3210 przez Taptalk

Jak już pozbyłeś się jednej goleni w widelcu, to zrób to samo z tyłem i też wytnij z jednej strony :), bo z jedną korbą to nie pojeździsz :)

Ładna maszynka. Pogratulować.

matomi
21-03-2015, 21:53
A ja w niedzielę popsułem cross'a... Tylne koło odpadło(oś trzymająca koło wystrzeliła).

Kuba, a jak Twój Triban?
Można byłoby kiedyś podjechać i zrobić rundkę?

Kuba_
21-03-2015, 22:15
Kuba, a jak Twój Triban?
Można byłoby kiedyś podjechać i zrobić rundkę?

Jego jeszcze nie popsułem :D
Jasne :) Tylko najlepiej jakoś w tygodniu przed świętami.
Pisz jak coś na PW.

chaos
21-03-2015, 22:55
schwepes fajny rower, ale jakiś kulawy z przodu ;)

prawie się dziś zabiłem ze 4 razy na koziej

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/GuXRESU-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/GuXRESU.jpg)

glisek
21-03-2015, 23:53
a co nie wiedziałeś które światełka pokazują pozycję lądowiska? :D

shaolin
22-03-2015, 04:46
Alescie natrzepali kilosow. Ladnie... widac, ze wiosna idzie. Ja ide na emeryture. Sprzedam rower za 8zl. :twisted:

EDIT: Dzisiaj po tym jezdzilem, zlapal nas ochroniarz (normalnie za lape zlapal i chcial zatrzymac, prawie sie wywalilem :D ale ucieklismy :mrgreen:). Niezle telepadlo, trzeba wziac MTB :D

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/QuOLOk-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/538/QuOLOk.jpg)

Trzeba bylo omijac ludzi w drodze na gore (i na dol tez), dobrze ze kolka mi sie nie rozpadly :mrgreen: Ale na taki teren to minimum 25c... Do tego nie trafilem w koniec segmentu wiec mam srednia 3km/h, a szlo mi calkiem niezle :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

EDIT2: Dzisiaj jezdzilem w masce pierwszy raz w zyciu, na poczatku niezly sajgon ale pozniej bylo w miare sensownie. Przecierajac gebe wiem, ze to byla dobra decyzja bo syf w powietrzu byl na maxa. Teraz oczywiscie git powietrze, jak juz skonczylismy jezdzic... i roznica ogromna bo bylo ponad 200 momentami, a teraz w okolicach 120-130. :twisted:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/yBDzcc-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/905/yBDzcc.jpg)

funky
22-03-2015, 06:53
Dzisiaj po tym jezdzilem ...

Niczym wiosenny klasyk "piekło północy" ?

bartekk
22-03-2015, 10:19
Za 8 to ja biorę ;)

shaolin
22-03-2015, 10:24
To bylo pieklo wschodu :D gdyby nie dziadu ochroniarz i zakaz jazdy rowerem tam to bylby fajny odcinek, zeby sobie pocwiczyc podjazdy (oprocz podlogi bo ta zabija :D). Srednio 6.9%, 1.2km, styka zeby taki leszcz jak ja dostal w tylek :D Moze jakby byl gladki asfaltunio i bez ludzi to by mi lepiej poszlo...

Segment:
https://www.strava.com/segments/3321136

Kurna, przestrzelic koniec takiego segmentu... :lol: Bylbym trzeci... Fak szyt :D

A grat z kolkami wyglada mniej wiecej tak (musze zrobic lepsze foty, ale musze umyc rower znowu... :mrgreen:):

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/ZzhHvy-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/661/ZzhHvy.jpg)

Kolka daja rade. To informacja oficjalna :mrgreen:

adolfik9501
22-03-2015, 11:39
prawie się dziś zabiłem ze 4 razy na koziej

No, no, Strava twierdzi żeś w końcu wyprowadził rower na singiel (OS1, choć bez krótkiej dolnej części). ;)

chaos
22-03-2015, 11:41
szao czy to tylne koło ci nie wycina bruzdy w ramie ? ;)

shaolin
22-03-2015, 11:52
Jak mam kapcie 25 to tak, z 23 jest ok. Dotyczy wszystkich kol, nie tylko tych :mrgreen:

chudeusz
22-03-2015, 12:00
Ten ze zdjęcia za 8zł? To cena do negocjacji? Jak tak to ja dam 4zł ale Ty pokrywasz koszty wysyłki ?.

Ja Was podziwiam ze te climby... Wczoraj jeździłem ponad 50km po wszystkich największych górkach w okolicy i wyszło mi 450m... Pomyślałem sobie-nooo nieźle! Patrzę se, a tu pierwszy z brzegu np chaos na 13km zrobił ponad 500m :D. Szacun Panowie :). Chciałem jeszcze wczoraj drugi raz na koniec zaliczyć najwyższy szczyt w okolicy ale odpuściłem....i dobrze bo nogi na płaskim jeszcze kręciły ale nawet pod małą górkę nagle przestawały ;). Z butami się dogadałem i kolana już nie napier....ale ciągle dwie rzeczy mnie wkur&!@!@. Skrzypiące bloki/zatrzaski spd doprowadzają mnie do szału ?. Druga rzecz do nieszczęsna doopa której żadne siodełko nie pasi ?. Ja będzie ciągle tak boleć to następnym razem zostanie w domu ?.

Edit: chaos, fajna fotka :).

schwepes
22-03-2015, 13:10
Kolka daja rade. To informacja oficjalna :mrgreen:

No to teraz musisz zrobić 20 min jazdy w trupa i pochwalić się wynikiem w watach. To taki niepisany obowiązek każdego posiadacza miernika mocy ;)

shaolin
22-03-2015, 14:18
Na razie nie mierzylem FTP, wczoraj pierwszy dzien na nowych kolkach, a dzis zero sily... Celuje w bardzo niskie 200 patrzac na to co mi wyplulo przez weekend. Odpoczne (bo jakis zmeczony jestem ostatnio) i sie bujne w pokoju. Po wczorajszej wycieczce wyplulo mi ~220W/20min jako PR w Garminie ;) Twoje FTP to pewno >300... Podziel sie :mrgreen:

schwepes
22-03-2015, 15:25
Eeee... Jak sobie zobaczysz moje treningi z Calpe, to tam zrobiłem 20 min ze średnią 285W co teoretycznie daje 271W FTP, ale u mnie będzie trochę niżej że względu na wysoką moc 5 minutową. Stawiam, że miałem 260-265W przy wadze 70kg co daje marne ~3.75W/kg. Myślę że gdyby nie aktualna 3 tygodniowa przerwa to w maju zrobił bym w okolicach 295-300W w 20 minut, ale niestety trzeba będzie zacząć budować formę od nowa, wiec może uda mi się dobić do tego poziomu w okolicach końca sezonu. Ale obawiam się, że te 300W to max jaki jestem w stanie osiągnąć pracując i trenując. A pracy nie rzucę ;)

elmo
22-03-2015, 19:01
Nie to, żebym się jakoś identyfikował, ale ogląda się wyśmienicie.

T8uAhd3vOYw


Mam oba filmy ziutka, ktory to nakrecil. To co tam wyprawiaja powinno byc przykladem czego nie robic na rowerze... masakra, szacun oczywiscie za umiejetnosci, ale wiekszosc rzeczy to dowod na to, ze jazda po miescie to ciezki kawalek chleba i tylko ci z najwiekszymi cojones albo najmniejszym mozgiem powinni to robic :twisted:

EDIT: Line of sight i Road sage.

Gdzie to można oglądnąć? - całość oczywiście...
Pogoda miała być kiepska a tu zmiana i poza zimnym mordewindem to lampa straszna a ja nadal bez roweru. Więc to ja też startuję do licytacji Marcinowego - 3,50 rubla ;)

Strasznie u was dużo światła nocą...

prawie się dziś zabiłem ze 4 razy na koziej

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/GuXRESU-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/GuXRESU.jpg)
...u mnie w w trakcie ostatniej jazdy wyglądało to mniej więcej tak:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8565f4f9579165a7.html
jak widać muszę wspomagać się dwiema lampkami aby wypalić ścieżkę :)

Ps. Szukając szosy znalazłem coś takiego - warto na to zwrócić uwagę?
http://www.scott.pl/produkt/182/556/rower-speedster-20/

jarek76
22-03-2015, 19:51
elmo, za tą cenę wolałbym canyona
Ludzie bardzo chwalą, szczególnie dobrą sztywną i komfortową ramę, która może być dobrą bazą do dalszej zabawy
Tu masz model do dłuższych wycieczek, z bardziej komfortową geometrią ramy
https://www.canyon.com/pl/roadbikes/bike.html?b=3577
PS. Do tego waży kilogram mniej niż ten scott

elmo
22-03-2015, 19:55
Uuuuu ładny :)

jarek76
22-03-2015, 20:01
Uuuuu ładny :)

W tej cenie masz jeszcze polecany i chwalony ROSE
http://www.rosebikes.pl/bike/rose-pro-sl-2000-bike-now/aid:745551?bikevariantchanged=745547
Podobno ma bardzo konkretnego handlowca
http://szosa.org/user/8693-rosebikespl/

elmo
22-03-2015, 20:07
Bardzo dziękuję za linki - na spokojnie sobie poczytam - mam jeszcze czas więc każdą inną propozycję chętnie oblukam

Wracając do scotta - tu mam jeszcze b. dobrą zniżkę - co czyni ją konkurencyjną.

jarek76
22-03-2015, 20:25
Bardzo dziękuję za linki - na spokojnie sobie poczytam - mam jeszcze czas więc każdą inną propozycję chętnie oblukam

Wracając do scotta - tu mam jeszcze b. dobrą zniżkę - co czyni ją konkurencyjną.

Scott nie jest zły, ale kompletnie nie leży mi malowanie, więc na bank bym nie kupił :lol:
Właśnie szukam czegoś o nim i widzę że ludzie są ogólnie zadowoleni :)
http://szosa.org/topic/13851-scott-speedster-20-2015-shimano-105-5800/
http://www.forumrowerowe.org/topic/174870-szosa-scott-speedster-20-2015-jaki-rozmiar/
http://www.forumrowerowe.org/topic/174187-zakuprower-szosowy-3500-4000zl/#entry1607664

elmo
22-03-2015, 20:29
No właśnie malowanie najbardziej pasuje mi przy 40tce
http://www.scott.pl/produkt/182/559/rower-speedster-40/

jarek76
22-03-2015, 20:31
No właśnie malowanie najbardziej pasuje mi przy 40tce
http://www.scott.pl/produkt/182/559/rower-speedster-40/

Faktycznie dużo ładniejsze :)
W tej cenie do wyboru jest jeszcze triban z dożywotnią gwarancją na ramę
http://www.decathlon.pl/rower-szosowy-alur-700--id_8290145.html

elmo
22-03-2015, 20:37
Jakoś tak nie wierzę w dożywotnie gwarancje - zawsze jest jakiś haczyk.
Muszę sprawdzić czy w zaprzyjaźnionym sklepie ściągają canyon, choć rose też niczego sobie.

jarek76
22-03-2015, 20:39
Obie firmy prowadzą tylko sprzedaż wysyłkową

superkomornik
22-03-2015, 20:52
Jakoś tak nie wierzę w dożywotnie gwarancje - zawsze jest jakiś haczyk.


Jest haczyk - musisz mieć karte stałego klienta ;)

elmo
22-03-2015, 20:55
Tak - w trzech egzemplarzach ;)

superkomornik
22-03-2015, 21:26
Jak już jesteśmy przy decu to sprawiłem sobie nowe laczki


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/y1ksl-1.jpg
źródło (http://oi58.tinypic.com/y1ksl.jpg)

Ale nie napiszę za ile kupiłem :mrgreen:

elmo
22-03-2015, 21:28
Gustowne połączenie czerni, bieli i czerwieni...
To powiedz za ile by poszedł ten ALUR 700 B'TWIN z Twoją zniżką? ;)

superkomornik
22-03-2015, 21:35
Z moją zniżką to za 3499 :mrgreen: ;)
Moja zniżka jest niestety od czasu do czasu. I na pewno nie na nowości. Choć niedługo będzie nowy Alur to kto wie, kto wie ;)

Kuba_
22-03-2015, 21:43
Jak już jesteśmy przy decu to sprawiłem sobie nowe laczki


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/y1ksl-1.jpg
źródło (http://oi58.tinypic.com/y1ksl.jpg)

Ale nie napiszę za ile kupiłem :mrgreen:

Fajne są!
Przymierzałem, ale nie było mojego rozmiaru... więc padło na dużo droższe M089 :)

superkomornik
22-03-2015, 21:46
M089 to pewnie fajne buciska ale to nowość więc na żadne zniżki nie ma co liczyć:(

Kuba_
22-03-2015, 21:51
nie mam porównania, ale uważam, że są świetne :) No na zniżkę będzie trzeba jeszcze długo poczekać. Chociaż Shimano jakieś nowe modele z tego co widziałem już pokazywało :D

chudeusz
22-03-2015, 22:19
To ja napiszę ile dostałeś zniżki :D... M089 w decu tylko do rozmiaru max 47 (czyli realnie 44-45). No i mieli tylko czarne więc kupiłem M163 ;). Nie w decathlonie oczywiście bo tam cena za te buty z kosmosu.

Kuba_
22-03-2015, 22:33
a to już kwestia rozmiarówki zwykłych butów. Ja mam normalnie 44-45, a M089 mam 46 i jest idalnie. Tak wiem, pisałem, że cisną. Już się powoli wyrabiają :D Na rowerze nic nie przeszkadza :P

shaolin
23-03-2015, 02:54
Eeee... Jak sobie zobaczysz moje treningi z Calpe, to tam zrobiłem 20 min ze średnią 285W co teoretycznie daje 271W FTP, ale u mnie będzie trochę niżej że względu na wysoką moc 5 minutową. Stawiam, że miałem 260-265W przy wadze 70kg co daje marne ~3.75W/kg. Myślę że gdyby nie aktualna 3 tygodniowa przerwa to w maju zrobił bym w okolicach 295-300W w 20 minut, ale niestety trzeba będzie zacząć budować formę od nowa, wiec może uda mi się dobić do tego poziomu w okolicach końca sezonu. Ale obawiam się, że te 300W to max jaki jestem w stanie osiągnąć pracując i trenując. A pracy nie rzucę ;)


Ja na szczescie nie musze trenowac bo jezdze tylko dla przyjemnosci. Pauermiter to w sumie fanaberia, a nie narzedzie potrzebne do poprawy wynikow :mrgreen: ale FTP trzeba zrobic :twisted: Dam znac moze w tym tygodniu jak odpoczne, tylko sie nie smiej :mrgreen:


elmo, za tą cenę wolałbym canyona
Ludzie bardzo chwalą, szczególnie dobrą sztywną i komfortową ramę, która może być dobrą bazą do dalszej zabawy
Tu masz model do dłuższych wycieczek, z bardziej komfortową geometrią ramy
https://www.canyon.com/pl/roadbikes/bike.html?b=3577
PS. Do tego waży kilogram mniej niż ten scott
Z Canyona to Ultimate CF SLX na Super Recordzie :twisted: tu paru chlopakow ma na Ultegrze i DuraAce (obie Di2), miazga sprzety... Wciagne kiedys jak mi sie Giant rozsypie (odpukac :twisted:).


Jak już jesteśmy przy decu to sprawiłem sobie nowe laczki


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/y1ksl-1.jpg
źródło (http://oi58.tinypic.com/y1ksl.jpg)

Ale nie napiszę za ile kupiłem :mrgreen:
Powinni zmienic dizajnera, a znajac Twoje znizki to Decathlon pewnie jeszcze doplacil :mrgreen:

a to już kwestia rozmiarówki zwykłych butów. Ja mam normalnie 44-45, a M089 mam 46 i jest idalnie. Tak wiem, pisałem, że cisną. Już się powoli wyrabiają :D Na rowerze nic nie przeszkadza :P

To o czym mowil Tomek - Szimano zawsze trzeba brac wieksze niz normalnie. Mavici dla porownania sa w punkt.

chudeusz
23-03-2015, 07:47
Ja noszę normalnie 45-46 a shimano mam 48 ?. Muszę się pochwalić bo drastycznie przybyło KOMó ?. Na swojej ulubionej trasie narobiłem segmentów :D. Nikt prócz mnie, KOMornika i jakiegoś jednego ziomka tamtędy nie jeździł. Czyli zostanę tam sam bo Damian już tam nie wróci (chyba że czołgiem) :D. A może wreszcie zaczną tam zaglądać jak segmenty zobaczą?

elmo
23-03-2015, 08:04
Z Canyona to Ultimate CF SLX na Super Recordzie :twisted: tu paru chlopakow ma na Ultegrze i DuraAce (obie Di2), miazga sprzety... Wciagne kiedys jak mi sie Giant rozsypie (odpukac :twisted:).

Echhhh może w drugim wcieleniu :(

jarek76
23-03-2015, 08:49
Z Canyona to Ultimate CF SLX na Super Recordzie :twisted: tu paru chlopakow ma na Ultegrze i DuraAce (obie Di2), miazga sprzety... Wciagne kiedys jak mi sie Giant rozsypie (odpukac :twisted:).


No fajny, nawet bardzo, ale 20 koła to raczej za rower nie dam :)


Chyba że zmienię branże i zostanę prezesem KGHMu :p

shaolin
23-03-2015, 11:15
Tobie to szkoda dawac taki rower... :mrgreen:

jarek76
23-03-2015, 11:24
Tobie to szkoda dawac taki rower... :mrgreen:

Tyz prawda :mrgreen:
Pewnie bym szybko połamał :lol:

shaolin
23-03-2015, 11:26
:mrgreen: Lepiej nie bo wystarczy, ze juz mamy jednego co psuje opony... taki co psuje rowery to za duzo :razz:

MadOnion
23-03-2015, 12:14
Ho ho ho

shaolin
23-03-2015, 12:17
Cebulasty juz polecialo ogloszenie wiec nie musisz udawac sowy... :twisted: kolo cuda to to nawet nie stalo :mrgreen:

MadOnion
23-03-2015, 12:37
Mój dziadek naśladował sowę ; )

navigator_s9
23-03-2015, 12:45
Widzę, rządzą tutaj przerzutki, amortyzatory i hamulce tarczowe :)
To ja się "pochwalę" swoim skromnym lecz szybkim składakiem.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s2.postimg.org/f512ke5sp/11003302_10202687701668161_489245968_o_1.jpg)

MadOnion
23-03-2015, 12:52
Dasz radę hamować palcami wskazującymi ?

Podobny ;>

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/77480600869198025510.jpg)

navigator_s9
23-03-2015, 12:56
Dasz radę hamować palcami wskazującymi ?

w dolnym chwycie końce palców akurat sięgają rantu ;)

superkomornik
23-03-2015, 16:50
Widzę, rządzą tutaj przerzutki, amortyzatory i hamulce tarczowe :)
To ja się "pochwalę" swoim skromnym lecz szybkim składakiem.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s2.postimg.org/f512ke5sp/11003302_10202687701668161_489245968_o_1.jpg)


Ostre z Wroclawia, to pewnie na nuwr-y latasz ;)

shaolin
23-03-2015, 17:09
W Szanghaju to takich ostrych na peczki. Az strach z domu wychodzic... :twisted:

Wrocilem ze sklepu, dostalem karte VIP, a bylem tam tylko dwa razy i prawie nic nie wydalem (jeden bebenek), dobrze jest znac ludzi :mrgreen:

MadOnion
23-03-2015, 17:18
Karę VIP na cebulę i jaja :shock:

shaolin
23-03-2015, 17:19
Sie gra sie ma! Cialko tez mam zajebi*te! :twisted:

Lepiej miec karte i nie uzywac niz nie miec i potrzebowac :mrgreen:

MadOnion
23-03-2015, 17:26
Shao nie mówiłeś, że pada u Was :roll:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/14427835596715744950.jpg)

shaolin
23-03-2015, 17:36
Mowilem. Tylko nie dawalem fotek... :twisted:

Najs, kumpel mi KOMa skubnal bo mu GPS strzelil do 90km/h... :D

MadOnion
23-03-2015, 17:39
No to ładnie przyspieszył ;) byle ŁYDA nie pękła!

shaolin
23-03-2015, 17:52
Lyda nie peknie, gorzej z zylka pierdzaca!

navigator_s9
23-03-2015, 18:03
Ostre z Wroclawia, to pewnie na nuwr-y latasz ;)

Owszem, w "poprzednim sezonie" przejeździłem trochę tych nuwrów - szczególnie te pierwsze edycje. Generalnie preferuję alleycaty ;)

rotor
23-03-2015, 22:00
Łańcuch to się myje myjką a potem zalewa olejem do piły łańcuchowej :) mój łańcuch tak lubi

nie używałem jeszcze oleju od piły, tak się spytam, na jak długo Ci wystarczy jedno smarowanie, tak pi x drzwi (100,200km?

chaos
23-03-2015, 22:55
3-4 myjki ;)

rotor
23-03-2015, 23:12
ale w stosunku do takich olejów dedykowanych rowerowych, to jak wychodzi ? tak samo, lepiej, trochę gorzej ..

chaos
23-03-2015, 23:13
8 zł za litr

rotor
23-03-2015, 23:16
noo cena b.dobra, dlatego pytam, jak z działaniem takich olejów

chaos
23-03-2015, 23:17
Normalnie. Działają w lecie i zimie.

rotor
23-03-2015, 23:29
chaos, widziałem, że na przodzie masz Maxxis'y, jaki model ?

chaos
23-03-2015, 23:37
HRII ale na tył to jakaś masakra jest, tył zmieniłem na inne

rotor
23-03-2015, 23:44
strasznie duże klocki mają na boku, jak to się sprawdza w rynnach podczas zjazdów ? chodzi mi o pracę na brzegu opony, czy się trzyma podłoża

chaos
23-03-2015, 23:54
A to nie wiem. Zapytaj znawców. Ja tylko jeżdżę wiem że na tyle na dojazdach jest katastrofa.

rotor
24-03-2015, 00:01
ja mam Ikony z przodu i na asfalcie strasznie hałasują, ale w terenie chyba dobre (mówię chyba) bo ja początkujący jestem :)
wybierałem je ze względu na zjazdy, by dobrze trzymały po bokach, bo to mnie jakoś najbardziej stresowało na poprzednich standardowych Schwalbach

shaolin
24-03-2015, 01:11
3-4 myjki ;)

Czyli po 6km? :mrgreen:

glisek
24-03-2015, 01:37
Czyli po 6km? :mrgreen:
w pionie :D

shaolin
24-03-2015, 02:29
Czyli u Antona to 10km w poziomie :mrgreen:

matomi
24-03-2015, 09:27
Panowie, mam prośbę, ponieważ ja się nie znam zupełnie na asfaltach, to pytam Was - jak myślicie, warte jest to (https://plus.google.com/photos/112533737586512634055/albums/6129698361655600209) zainteresowania?

chaos
24-03-2015, 09:30
Rotor na asfalcie wszystkie co górskie huczy. Ikony to obawiam się że na góry się nie będą nadawać chyba że ino suche szutry.

shaolin
24-03-2015, 09:32
Panowie, mam prośbę, ponieważ ja się nie znam zupełnie na asfaltach, to pytam Was - jak myślicie, warte jest to (https://plus.google.com/photos/112533737586512634055/albums/6129698361655600209) zainteresowania?

Zalezy za ile. Jak za 500 to tak. Jak za 5000 to nie. :twisted: Clip-on od razu do smieci.

matomi
24-03-2015, 09:58
Zalezy za ile. Jak za 500 to tak. Jak za 5000 to nie. :twisted: Clip-on od razu do smieci.
Podobno za 1k.

superkomornik
24-03-2015, 10:17
Chyba tysiaka bym nie dał. Koła wyglądają na wiekowe, napęd też.
Na siodle i pedale widać mocne otarcia więc pewnie niejeden szlif zaliczył. Generalnie rower wygląda jakby swoje najlepsze lata miał już za sobą ;)

shaolin
24-03-2015, 10:31
Za 600 max.

thorcik
24-03-2015, 11:02
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/77480600869198025510.jpg)

Czy napis na ramie to, w wolnym tłumaczeniu, "pedałowanie"? :mrgreen:

MadOnion
24-03-2015, 11:20
Nie mam pojęcia niech się koledzy wypowiedzą ; )

superkomornik
24-03-2015, 11:22
A to jak przetłumaczycie?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.cipolliniusa.com/files/cache/86bd6a091f86d66331d951d0fc6ab4f8_f279.jpg)

Małą podpowiedz:
https://translate.google.com/#pl/it/cebula

:twisted: :mrgreen:

Strus
24-03-2015, 11:26
I znowu zaczęły się wały rowerowe na Allegro

http://allegro.pl/rower-scott-spark-carbon-full-i5205211175.html

MadOnion
24-03-2015, 11:30
Mi na szczęście cipola z cebulą się nie kojarzy ; )

shaolin
24-03-2015, 11:35
Moze jeszcze na taka nie trafiles :twisted:

MadOnion
24-03-2015, 11:39
Uchowaj

shaolin
24-03-2015, 11:40
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

rotor
24-03-2015, 12:04
Rotor na asfalcie wszystkie co górskie huczy. Ikony to obawiam się że na góry się nie będą nadawać chyba że ino suche szutry.

na błotko to rzeczywiście za małe klocki, ale ja raczej po suchym preferuje, no zobaczę, na razie kilka wycieczek zaliczone - wrażenia ok

Imago
24-03-2015, 12:10
:mrgreen: Lepiej nie bo wystarczy, ze juz mamy jednego co psuje opony... taki co psuje rowery to za duzo :razz:

ależ przecież macie już mnie od psucia :cool: ja swój zepsułam ...nie jeżdżąc na nim :twisted:

superkomornik
24-03-2015, 12:13
Czy ktoś stosował antykradzieżowe zaciski kół?

Znalazłem tranz-x (podobno takie sobie) i zefal lock'n'roll (niby dobre ale swoje kosztują). Może jeszcze jakieś propozycje?

MadOnion
24-03-2015, 12:21
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/abf504a98b2e6430c4a63712e1d12780-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/21/abf504a98b2e6430c4a63712e1d12780.jpg)
Niestety ponad 9kg :( ... sporo ponad. Trzeba wysupłać kolejne fundusze na odchudzanie.

Opony do zmiany :P, a ile dokładnie wyszło ? (nie śledziłem wątku)

U mnie już prawie sucho ;>

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/68845472216418453760.jpg)

Dorian
24-03-2015, 12:30
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/11011611_10200315388242849_6289844874951830386_n.j pg?oh=1926e8a8524e4fa9632040d8d644bfb5&oe=5575E685&__gda__=1437400058_f8f99d89130b25468bf8cdc30513888 b)

MadOnion
24-03-2015, 12:32
15kg też się łamią :]
Tak samo eskimosowi jak wagony odczepia.

chudeusz
24-03-2015, 12:43
Czy ktoś stosował antykrazieżowe zaciski kół?





Znalazłem tranz-x (podobno takie sobie) i zefal lock'n'roll (niby dobre ale swoje kosztują). Może jeszcze jakieś propozycje?



Czaiłem się na te pierwsze ale po przeczytaniu opinii w sieci, że można je odkręcić zwykłym imbusem odpuściłem sobie. Wozić dodatkowy klucz można, pytanie po co ;). Kupiłem BBB na imbus. Jeszcze nie popsułem czyli są ok.

superkomornik
24-03-2015, 12:46
Nie chodzi o psucie ale o zostawienie maszyny przed sklepem.

chudeusz
24-03-2015, 13:02
Tyle wiem, pisałem tylko, że w tych pierwszych zabezpieczenie żadne a do BBB zastrzeżeń nie mam. Solidnie wykonane.

Mam pytanko, czy ktoś z Was jeździ na oponach smart sam 28/29 1,75? Interesuje mnie wysokość tej opony licząc od krawędzi obręczy. Między obręczą a przerzutką mam ledwie 48mm i nie wiem czy taka opona będzie tam miała wystarczająco dużo miejsca.

superkomornik
24-03-2015, 13:19
Pewnie i tak skończy się na zefalach, szkoda było by stracił kółka.

jarek76
24-03-2015, 14:43
Pewnie i tak skończy się na zefalach, szkoda było by stracił kółka.

A co wymieniasz na lepsze? bo twoich nikt nie ukradnie :razz:

superkomornik
24-03-2015, 15:00
Kupił se DT i już szpanuje :-P
Tak, mam nowe koła w crossie i wolałbym aby nikt mi ich nie gwizdnął ;)

jarek76
24-03-2015, 15:17
Kupił se DT i już szpanuje :-P
Tak, mam nowe koła w crossie i wolałbym aby nikt mi ich nie gwizdnął ;)

Myślałem że jakiś wypas do szosy kupiłeś ;)

superkomornik
24-03-2015, 15:27
Z szosą idę nawet do łóżka więc tam wystarczą mi standardowe ;)

jarek76
24-03-2015, 16:09
Przyjechało do mnie nowe czasopismo "Szosa"
Polecam, ładnie wydane, dobre zdjęcia i jest co poczytać

MadOnion
24-03-2015, 16:11
Lepsze rzeczy piszą niż na forum ;>?

jarek76
24-03-2015, 16:13
Lepsze rzeczy piszą niż na forum ;>?

Dużo sensowniej i na temat :mrgreen:

matomi
24-03-2015, 16:16
Chyba tysiaka bym nie dał. Koła wyglądają na wiekowe, napęd też.
Na siodle i pedale widać mocne otarcia więc pewnie niejeden szlif zaliczył. Generalnie rower wygląda jakby swoje najlepsze lata miał już za sobą ;)


Za 600 max.
Tak myślałem, że za tą cenę to przesada.
Dzięki za pomoc :D

MadOnion
24-03-2015, 16:28
Dużo sensowniej i na temat :mrgreen:
A u nas co :twisted: ? :lol:

thorcik
24-03-2015, 16:29
Dużo sensowniej i na temat :mrgreen:

Niemożliwe :mrgreen:

MadOnion
24-03-2015, 17:18
Jedyna i słuszna torebka podsiodłowa!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10383560_10153031163718256_4716834239932615754_n.j pg?oh=c363a1a4b0662e95b8b96d8794739b0c&oe=55BB9749)

elmo
24-03-2015, 17:24
Przyjechało do mnie nowe czasopismo "Szosa"
Polecam, ładnie wydane, dobre zdjęcia i jest co poczytać

I to jest odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie - bardzo dziękuję :)

zdyboo
24-03-2015, 18:36
Czy ktoś stosował antykradzieżowe zaciski kół?

Damian, wystarczą zwykłe piasty na śrubę lub w przypadku piast z szybkozamykaczem, zaciski na imbusa. Te antykradziejowe są też na imbusa tylko na przykład z otworem lub takim o 5 ścianach.

W każdym razie w miejskich rowerach od zawsze mam koła na śruby i mimo zostawiania roweru pod sklepem nie było nawet prób kradzieży. Obecnie mam zacisku Dartmoor na imbusa.

schwepes
24-03-2015, 18:37
Opony do zmiany :P, a ile dokładnie wyszło ? (nie śledziłem wątku)

aż 9,39.. ale w przyszłym tygodniu będzie mniej ;)