PDA

Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 [147] 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178

zdyboo
02-12-2023, 16:42
To raczej przerzutnik Grześka. Na zdjęciu co Michał trzyma tego iksteka, napęd w jego Treku wygląda normalnie.

siemalysy
02-12-2023, 16:50
A po to są haki, żeby one pękały, a nie przerzutki. Pewnie od mrozu pękła.

Ja dziś wymieniłem zacisk przedniego hebla w zimówce. Jak łatwo się odpowietrza heble MTB. Wypaliłem klocki i wyczyściłem tarczę. Mam nadzieję, że to rozwiąże probelm hałasu przy hamowaniu przodem.
Winnym luzowania się sterów chyba okazał się pierścień rozporowy. Po wymianie na oryginalny, stery ładnie siadły i mam nadzieję, że ten problem też został rozwiązany.

W tym przypadku hak tylko się wygiął.


Czekaj bo nie kumam, razem jechaliście na tym rowerze? Czy Grzegorz Ci zmieniał biegi?

Ale jak to... Ja jechałem na swoim rowerze jako pierwszy. Kolega, który urwał przerzutkę jechał za mną.


Ech bloody... Czyli zaprzeszłe jazdy, żaden upadek teraz?

Nie było żadnej gleby. Wcześniej był szybki zjazd, może tam coś się zadziało. Trudno powiedzieć. Kolega już zostawił rower w serwisie. Pewnie po weekendzie odbierze już sprawny.

gavin
02-12-2023, 18:08
a to zmienia postać rzeczy [emoji38] a u nas śniegu wpizduuu77618

kipcior
02-12-2023, 18:31
siemalysy psuj ;)

-4 77619

Nie spotkałem nikogo przez 11 km :)

crusiek
02-12-2023, 18:56
siemalysy psuj ;)

-4 77619

Nie spotkałem nikogo przez 11 km :)Pięknie [emoji846]

crusiek
02-12-2023, 19:19
-2

Las Łagiewnicki
77615

I się wzięło i urwało temu misiu uszko...
77616Biedna przerzutka, musiało ją boleć....

gavin
03-12-2023, 12:03
Mój aktualny set ratunkowy. Jak tam u Was, zmiany są?77626

zdyboo
03-12-2023, 12:15
Ja do Checkpointa szukam zestawu kluczy, który zmieszczę w osi korby.
W pozostałych rowerach bez zmian. Aczkolwiek zastanawiam się czy dętek jednak nie wozić razem z narzędziami, bo mam wrażenie, że przebijam je.

Wind Mill
03-12-2023, 13:16
Mój aktualny set ratunkowy. Jak tam u Was, zmiany są?...

To pod scyzorykiem to grzechotka? Fikuśna. :mrgreen:
Jaki model?

Co do pytania - u mnie, od kiedy zdjąłem koszyk z gabażnika i wożę się z Racktime Odin, to zestaw praktycznie przestał ze mną jeździć (przynajmniej w drodze do i z tyrlandii przestał).
Torebunia za ciasna, co plecak w koszyku to jednak plecak w koszyku.
Na upartego, w większości przypadków mógłbym zestaw wozić w jednej z rozwijanych bocznych sakw, ale to jednak za duży ciężar tylko po jednej stronie.

Zestaw przestał jeździć, zapewne do pierwszego kapcia... :mrgreen:
Kiedy to ostatni raz ja miałem kapcia? :?::confused::rolleyes:

gavin
03-12-2023, 13:20
Tak to grzechotka z ali na próbę czy mi to odpowiada. Na sucho to zawsze wszystko pięknie dziala, ale w błocie i zimnie to już inaczej.

siemalysy
03-12-2023, 17:11
W końcu u nas sypnęło :) Zapakowałem się na rower, żeby to wykorzystać, bo nie wiadomo jak długo poleży i kiedy spadnie kolejny raz ;) Zrobiłem krótką pętelkę po lesie. Było fajnie, a tam gdzie ścieżki nieubite było sporo ciężej. W lesie zrobiło się ładnie, a gdyby spadło więcej śniegu, to byłoby ładniej :)

Kilka fotek poczyniłem. Zapraszam :)

77645

77646

77647

77648

77649

77650

77651

crusiek
03-12-2023, 17:50
Mega fajnie, ja uwielbiam rowerek w takich warunkach.

kipcior
03-12-2023, 19:55
Klimat jest :)

crusiek
03-12-2023, 22:21
Skoro nie ma jak rowerem ( póki co ), to znalazłem inne zastosowanie uchwytów [emoji23]












77663

OjTam
03-12-2023, 23:50
Paczta go, Krecika jednego, jak się chwali tą skłusowaną choinką. :lol:


Cóż, skoro dał radę, znaczy że łapa gra i buczy. :)

crusiek
03-12-2023, 23:53
I to w kaloszach... Ale zacny bernardyn mnie prowadził po polach. Takiego słodziaka dawno nie głaskałem.

gavin
04-12-2023, 20:36
nie kumam trochę, przerzutka Claris działa i na manetach mtb i klamkomanetach?77677

zdyboo
04-12-2023, 21:04
Może tak być, bo do 9 rzędów włącznie grupy Shimano szosowe i MTB były lub nadal są ze sobą kompatybilne. W poprzedniej zimówce miałem przerzutkę 105, którą obsługiwałem manetką XT. Wszystko w napędzie 1x9. Chodziło jak zły.
Może jednak być tak, że Shimano do przerzutek szosowych oferuje też manetki na prostą kierę. Zwykle jeden zestaw manetek na daną ilość rzędów, ale są. Cholera wie, co autor miał na myśli.


Tak przy okazji. We Wro w sobotę sypało cały dzień, w niedzielę jeszcze nieco dosypało. No i wyszło, że miasto w ogóle nie jest gotowe na śnieg. Nawet na jezdniach dosyć ważnych dróg, jak na przykład dwupasmowa obwodnica śródmiejska dziś rano leżał śnieg, nie było go dużo, ale jezdnia nie była czarna.
Infrastruktura rowerowa to osobny temat. Najlepiej było na szutrowych CPR, gdzie nic nie było odśnieżane i ludkowie ubili to butami, sankamii oponami rowerów. Może i nierówno, ale jechało się po tym dosyć pewnie. Trafiłem na DDRy, gdzie widać było, że ktoś odśnieżył, posypał solą, to się roztapiało, ludzie rozjeżdżali, a potem wszystko zamarzło. Porobiły się lodowe koleiny w których bardzo źle się jeździ.
Inny problem to śnieg zalegający kilkucentymetrową warstwą na przemrożonych odcinkach, np. mostach lub wiaduktach. Jazda jak w piasku. Dziś byłem jedyną osobą w fabryce, która przyjechała rowerem.

crusiek
05-12-2023, 11:18
Myślałem ostatnio o wadze, żeby mi się synchronizowała z garniakiem, ale żeby nie kosztowała, o zgrozo, 500 zł :D
Wpadłem na taki mały projekt, kolegi z Polski, z apką MiScale exporter, który synchronizuje z kontem garniakowym dane z wagi Mi Composition scale 2 i chyba jeszcze jednym modelem.
No i powiem Wam, że to całkiem sprawnie działa. Wagę natomiast kupiłem za 85 ziko :P natomiast wartość tych obliczeń i estymacji dodatkowych parametrów, jest z całą pewnością na tak samo niskim poziomie :) :)

cz4rnuch
05-12-2023, 11:38
Możliwe. Ale możliwe, że nie jest z tą estymacją aż tak źle. Sam sobie jakiś czas temu kupiłem niewiele droższą wagę eufy (edit: ostatnio jednak mocno podrożała) i moim zdaniem całkiem nieźle to działa. Miałem też bezpośrednie porównanie z "prawdziwą" wagą i odczyty wcale aż tak bardzo się między sobą nie różniły. Ważne by to nie była maszyna losująca. Ja na to patrzę podobnie do tego co mi pokazuje zegarek garmina. Wiadomo, że np. tętno mierzone z nadgarstka nie będzie aż tak precyzyjnie zbadane jak w przypadku czujnika zakładanego na klatę. O mocy biegowej nie wspomnę :) Ale jeśli te wyliczenia zaprojektowano z głową tak by zminimalizować jakiś przypadek to można dzięki temu obserwować progres. A to już dużo daje. Mnie zegarek już trochę nauczył spać i odpoczywać (jakkolwiek głupio to brzmi) a podczas treningu potrafię sobie dość dokładnie narzucić tempo a wagi to już chyba zupełnie nie potrzebuję, bo jak ostatnio sobie na urlopie pofolgowałem to zanim jeszcze na wagę po powrocie stanąłem co do kilograma w głowie wyliczyłem ile mi przybyło :)

crusiek
05-12-2023, 12:20
Podsumowując, można sobie jakoś tam wypośrodkować te "statystyki" i do tego wystarczy.
Mnie najbardziej cieszy synchronizacja, że nie muszę niczego wklepac raz na jakiś czas do garniaka.

Dex
05-12-2023, 12:36
Paczta go, Krecika jednego, jak się chwali tą skłusowaną choinką. :lol:


Cóż, skoro dał radę, znaczy że łapa gra i buczy. :)


Ciekawe czyje zwłoki ukrył w tej choince. Wcześniej grasował z siekierą :roll:

gavin
05-12-2023, 15:08
https://dziennikzachodni.pl/wielki-projekt-w-beskidach-nad-jeziorem-zywieckim-powstanie-jeden-z-najwazniejszych-wezlow-rowerowych-na-mapie-wojewodztwa/ar/c1-18110937

Wind Mill
05-12-2023, 19:59
A ja cały miniony tydzień bezrowerowo. :(
Nie chciało mi się Złomka wyrychtować na zimę, nowego zimowego nie ogarnąłem.
W niedzielę w końcu spiąłem i wyregulowałem V hamulce po wymianie klocków, zapiąłem zimowy łańcuch.
Prawie cały tydzień wisiał na stojaku po wymianie kół na zimowe... :roll:

Wczoraj w niedoczasie zawróciłem rowerzem do domu, jednak zimowo bym się nie wyrobił w porę do tyrlandii na jakieś zakichane szkolenie, co to bladym świtem o 8ej rano wymyślone.

Dziś w końcu pojechane. Przesiadka z nowego na złomek w zwykłych warunkach to trauma, a co dopiero w zimowych? :shock:

A tymczasem do mrówek chodzących po głowie w kwestii nowego rowerza na zimę doszła kolejna opcja - a może by tak pójść w pasek i w przekładnię w piaście?

Ino się obawiam o przełożenie na dole, będzie cokolwiek twardsze od tego co mam teraz w Złomie i w Specu.
Owe miękkie przełożenie w śniego lodo muldo koleinach nawet pod łagodne górki jednak się przydaje.
Albo nówka z wyprzedaży za 3600, ciężka cholera ze zbędnym uginaczem Suntour NEX, albo dość zgrabna używka za 2900. :roll:
Oba oczywista wyposażone (dynamo, oświecenie, błotniki, gabażnik i nóżka). Oba gabażniki robią z Racktime Snap-It.

Więcej kasy jak za rower tylko zimowy to jednak dla mnie perwersja, szczególnie iż trza doliczyć koszt nowych opon z kolcami...
A i może przedniego koła z dymaniem, na zamianki kolce<>bezkolce podczas sezonu solankowego.
Może i bym się szarpnął na Cortina Mozzo 8 (gdzieś do wyrwania nowy za 4200 niemal), ale wygląd jakoś nie zachęca; ta górna rura nie będzie po jajkach dawać? :mrgreen:

crusiek
05-12-2023, 20:11
Jak nie planujesz potomków, to kij z jajkami [emoji1787], uciąć siekiera i po ptakach.
Ja szukam cały czas ramy Rometa, w końcu się znajdzie, to i ja sobie zimówkę zrobię [emoji846]

gavin
05-12-2023, 21:27
jakiegoszto romieta?

crusiek
05-12-2023, 21:35
Starego rometa, mustanga, canyon. Najlepiej rocznik 1994 - 1996 :D

crusiek
05-12-2023, 23:23
Czy oponę TL-E można założyć na zwykłą obręcz z dętką?

Chyba się machnąłem w oznaczeniu i nie chce mi się odsyłać opon.

Obręcz mam stary model sygnowany logiem Merida, ale doszedłem do tego, że to są te https://allegro.pl/oferta/obrecz-rowerowa-alexrims-29-md19-32h-czarna-12575979559?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_uzsd_sport_rowery_pla_pmax_sc&ev_campaign_id=17566159677&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAsburBhCIARIsAExmsu6bK435UdmF8b5lRYry x3sxR7TwVgUKAjjEhbFH4DJhIn1hGKwyuFMaAuhXEALw_wcB

Jest też ta sama wersja new, różniącą się chyba w zasadzie wentylem i taśma....

zdyboo
06-12-2023, 07:33
Tak, nie powinno być problemów.

crusiek
06-12-2023, 09:38
Tak, nie powinno być problemów.Dzięki, dzisiaj sobie porzezbie troszkę przy kołach [emoji846]

eMGie
06-12-2023, 09:40
Będzie taniej? https://businessinsider.com.pl/gospodarka/romet-daleko-nie-zajedzie-trudna-sytuacja-producentow-rowerow/57h4d12

crusiek
06-12-2023, 09:45
No kto by się spodziewał, c'nie? [emoji846]
Ja osobiście mam nadzieję, że stanieją i to porządnie. Bo mam w tym swój interes konsumencki.

crusiek
06-12-2023, 10:38
Tak btw :D:D:D:D:D:D:D:D

77729

zdyboo
06-12-2023, 11:04
Nie kumam tego. Skoro zwykły szary człowiek wie, że to bańka, a te jak wiadomo pękają, to działy planningu firm nie ogarniają.

eMGie
06-12-2023, 11:51
Chcieli jak najwięcej odkroić od tortu, dużo zamawiali, zatrudnili ludzi i zostali z towarem, bo siadło wcześniej niż myśleli.

OjTam
06-12-2023, 11:58
Tak btw :D:D:D:D:D:D:D:D

Już poprawili. Pewnie wtyki na forum mają. :p

Nie kumam tego. Skoro zwykły szary człowiek wie, że to bańka, a te jak wiadomo pękają, to działy planningu firm nie ogarniają.

Chyba każdy wierzy, że akurat jego bańka nie strzeli, a później szok, niedowierzanie i panika. ¯\_(ツ)_/¯

crusiek
06-12-2023, 12:25
Tylko, że działania firm nie operają się na wierze :)

Albo działy coś tam przedstawiały, a zarządy i tak robiły swoje, albo mamy jakieś problemy z przedmiotami ścisłymi :)

OjTam
06-12-2023, 12:31
a zarządy i tak robiły swoje,
Czyli...


wierzy, że akurat jego bańka nie strzeli

Na jedno wychodzi. ;)

Wind Mill
06-12-2023, 13:04
Tylko, że działania firm nie operają się na wierze :)...
Wierzysz w to, czy masz takie doświadczenie? ;)
Jeśli to drugie, to winszuję! :mrgreen:

elmo
06-12-2023, 13:36
Pozmieniałem trochę w swoim "osiłku" - znaczy grajvelu czy jak tam zwał.
Z clarisa na kwadrat weszła sora na hollowtechu (w zasadzie to zmiana została dokonana na całej grupie), poszły nowe zaciski na hamulce i wymiana tarcz (acz wielkość ich pozostała ta sama - w zamyśle było ich zwiększenie ale nie znalazłem na razie adaptera), weszły nowe gumy (schwalbe). Nowa owijka też weszła
Niestety czeka mnie jeszcze wymiana piast w kołach bo już się sypią... (a w sumie to niecałe 15 tys km przejechane).
I jak tak się teraz zastanawiam to już niewiele z oryginału zostało (bo wcześniej zmieniłem sztycę i siodełko).

gavin
06-12-2023, 14:37
Gravel i grupy szosowe to proteza. Małe kasety, brak sprzęgła, kto to wymyślił.

elmo
06-12-2023, 16:49
Co prawda to prawda.

cz4rnuch
06-12-2023, 21:57
Chyba ktoś tu kiedyś pisał, że używa bluzy Triban GRVL900 Merynos. Jak wypada jakość tego wdzianka po czasie? Warto to kupić?

zdyboo
06-12-2023, 22:11
Ja używam. Mam dwie takie bluzy.
Jakość ogólna jest OK. Nie mechacą się, nie rozciągają. Są tak samo ciepłe jak na początku.

Jedyną wadą jaka mi się ujawniła to niewielkie rozdarcia przy mocowaniu kieszonek. Jeszcze te na plecach bym zrozumiał, bo używam, nie wypycham, ale używam. Natomiast ta na klacie to chyba w praniu poszła, bo nie używam jej w ogóle. Temat załatwiłem przyszyciem łatek od spodu.

MZ jak krój pasuje to jest to jedna z tańszych bluz wełnianych na rynku, a przynajmniej była, jak kupowałem. Obecnie Decathlon dla mnie nie istnieje, zatem może cena nie jest już tak konkurencyjna.
Bluza schnie bardzo długo. Po praniu i powieszeniu kilkanaście centymetrów od grzejnika potrafi schnąć nawet kilkanaście godzin.

cz4rnuch
07-12-2023, 12:35
Dz. Ja się już odobraziłem nawet na Auchana więc i w deku czasem ceny sprawdzam. Po 150 ta bluza teraz stoi, a po ile była wcześniej to nie wiem, bo w przekreślone ceny nie wierzę :)

crusiek
07-12-2023, 12:40
Ale tylko czerwona / pomarańczowa?... Niebieska już droższa.
Ja sobie od brubecka zamówiłem potówkę, całkiem fajna.

siemalysy
07-12-2023, 17:26
...
Ja sobie od brubecka zamówiłem potówkę, całkiem fajna.

Potwierdzam :)
Jednak wolę tą poprzednią wersję niż obecną :)

zdyboo
07-12-2023, 18:48
To ja się pochwalę, że dobiłem w tym tygodniu do 12 kkm rocznego. Czyli średnio po 1 kkm na miesiąc. Oczywiście licznik bije dalej, ale fajerwerków już się nie należy spodziewać.

Zimówką zrobiłem już 300 km i wyeliminowałem wszystkie wady wieku dziecięcego. Wymiana pierścienia rozporowego pomogła na luzowanie się sterów. Wymiana zacisku przedniego na hałasy z hebla. Przedni błotnik przesunąłem na maxa do przodu na podkowie amora, tył błotnika się uniósł i już mi nie chlapie błoto na klatę. Nie wiem też co sobie lepiej radzi smar do łańcucha WT-1 czy smarowanie śniegiem i solanką. Łańcuch jak wyschnie pokrywa się rudą, ale jest cichy. Rower codziennie opłukuję na myjce.
Jedyne czego żałuję to, że nie kupiłem jednak tych opon MTB z kolcami. Żebym wiedział, jak bardzo sobie służby miejskie sobie nie poradzą z odśnieżaniem infrastruktury rowerowej to myślę, że na 2,25" z konkret bieżnikiem lepiej by się jednak jeździło niż 2" z bieżnikiem trekingowym. No ale podobno odwilż.

crusiek
07-12-2023, 19:00
Niby tak, ma być ciepłej.
Gratki "byku", zacny dystans [emoji846]

U mnie skończyło się na ~5300... I raczej nie końca roku daje sobie na luz, Może nowy roczek zacznę z pompą [emoji846]

Wind Mill
07-12-2023, 19:04
...Zimówką zrobiłem już 300 km i wyeliminowałem wszystkie wady wieku dziecięcego...

Byś Pan zapodał fotę(y) i opis zimówki, z czego złożona. ;)

12k - skromne a złote. ;)

siemalysy
07-12-2023, 19:12
To ja się pochwalę, że dobiłem w tym tygodniu do 12 kkm rocznego. Czyli średnio po 1 kkm na miesiąc. Oczywiście licznik bije dalej, ale fajerwerków już się nie należy spodziewać.
...

Ładnie Tomku :) Niezły dystans :)

gavin
07-12-2023, 19:49
Gratulacje!

kipcior
07-12-2023, 20:29
No nieźle. Ja nie wiem czy samochodem zrobiłem 12 tys w tym roku :)

elmo
08-12-2023, 10:39
zdyboo zacnie.
Moim zdaniem samo przekroczenie dychy to już konkret. U mnie marne 7700 - może coś tam dojdzie jeszcze ale nie spodziewam się zbyt wiele.

Panowie tak się "biję" z myślami nad, ponoć, skokiem technologicznym i nie przejść na "mleko". Tylko jam kompletnie zielony w tym temacie? Stąd prośba o wskazówki, porady...

crusiek
08-12-2023, 12:19
elmo, daway DI2 :D

https://r2-bike.com/SHIMANO-Ultegra-Di2-R8170-Complete-Group-2x12-Crank-Length-175-mm-52-36T-SPECIAL-OFFER

Wind Mill
08-12-2023, 13:48
E tam, lepiej Pinią w tytą... :mrgreen:

https://www.bike24.com/p2589336.html?sku=2009269

elmo
08-12-2023, 13:49
crusiek - fajna ta biżuteria ale czy mój budżetowy osiołek jest jej godzien ;)
windmill ło matko ale się błyszczy ta rama temu rowerzu

crusiek
08-12-2023, 13:59
Jak Spartan godzien to i jego osiołek również xD

- - - - kolejny post - - - - - -


E tam, lepiej Pinią w tytą... :mrgreen:

https://www.bike24.com/p2589336.html?sku=2009269

Na początku myślałem, że to rowerek dla siedmiolatka, dopiero cena zmusiła mnie, aby się przyjrzeć tej machinie zagłady...

Wind Mill
08-12-2023, 14:38
O mały włos bym na zimę zanabył coś na pasku, Nexus 8 czy Alfine 8, używka czy nowy - dość już tego dumania i rozkminiania.
Ale, ostatnia myśl w trakcie rozdzielania włosa na 16 - a jak się mają biegi do tego co teraz?
No i zupa blada, przedzieranie się przez śniego lodo gunwa wymaga lekkich przełożeń - z w/w planetarkami nie uzyskam tego co teraz mam.

No to Pinion się zamarzył, z paskiem oczywista...
Gdyby człek niemal rok temu był świadom tego co teraz, to zamiast Speca 1x12 i czegoś na zimę byłby jeden paskowy ze skrzynią biegów w "suporcie".

crusiek
08-12-2023, 14:40
Zawsze możesz se kupić elektryka, albo samochód xD. [emoji6]

Wind Mill
08-12-2023, 14:57
Taaa, automobil w cenie Falkenjagd bicykla. :mrgreen:

cz4rnuch
08-12-2023, 16:25
Ostatnio na yt bikeshow oglądałem klip z takim fajnym grawelem paskowcem z alfine. Dla kogoś takiego jak ja, kto ma piwnię 3m2 to byłoby dość ciekawe 2w1 na sezon i zimę. Ciekawi mnie jedynie jakie to ma minusy poza ceną? Coś tam wspominano, że samo serwisowanie też dość kłopotliwe.

gavin
08-12-2023, 16:46
mleko jest prostsze niż się wydaje

cz4rnuch
08-12-2023, 17:01
Jeszcze prostsze jest jeżdżenie bez mleka...i bez dętek.

Wind Mill
08-12-2023, 17:49
Ostatnio na yt bikeshow oglądałem klip z takim fajnym grawelem paskowcem z alfine. Dla kogoś takiego jak ja, kto ma piwnię 3m2 to byłoby dość ciekawe 2w1 na sezon i zimę. Ciekawi mnie jedynie jakie to ma minusy poza ceną? Coś tam wspominano, że samo serwisowanie też dość kłopotliwe.

Jak dla mnie, rower całoroczny oznacza wymianę kół na zimową zimę (opony z kolcami).
O ile 8-o biegowa planetarka w drugim kole jeszcze jest do finansowego zniesienia, o tyle Alfine 11 czy ponad 3 razy droższy Rohloff już nie za bardzo. 11-kę z musu bym i może przełknął. Co jest nieco śmieszne w kontekście rozważania Piniona. :mrgreen:

Ale najważniejsze (znów dla mnie) - z kalkulatora wychodzi, że Shimano będzie za twarde na trójmiejskie górki; Rohloff już pokrywa zakres miękkich przełożeń.

A załatwić tego problemu prostym doborem zębatek nie da rady, jak to piszą w internetach przekładnie Shimano nie zniosą momentów pojawiających się gdy zejdziemy poniżej 2:1.

Stąd (spóźniona) myśl o Pinion - można użyć zwykłej piasty z tyłu.

Nexusy i Alfine do 8-ki "chodzą" na smarze - zatem serwis wymaga rozebrania ustrojstwa, kąpieli bloku w oleju i ponownego smarowania. Raz na rok, jak ktoś nie katuje to i na dwa lata może być spokój.
Od Alfine 11 przekładnia pływa w oleju - tu już łatwiej samemu serwisować, strzykawką odsysa się stary olej i zapodaje czyszczący a potem roboczy, bez rozbierania ustrojstwa.

77784

gavin
08-12-2023, 19:47
Jeszcze prostsze jest jeżdżenie bez mleka...i bez dętek.Tannus najlepiej.

zdyboo
09-12-2023, 15:47
Dziękuję Panowie.
Zdjęcia będą, kiedyś, ale będą.

Wind Mill
09-12-2023, 23:02
...Ciekawi mnie jedynie jakie to ma minusy poza ceną? Coś tam wspominano, że samo serwisowanie też dość kłopotliwe.

Gość jest raczej miłośnikiem jazdy bez klasycznych przerzutek, ale o wadach piast z przekładnią mówi bez ogródek:


https://www.youtube.com/watch?v=qf9tFJFXV5o

Wychodzi na to, iż mimo założenia szczelności, woda czasem buszuje wewnątrz (ale tu raczej mowa o pływających rowerach, niż jeżdżących w deszczu) i wrażliwym na warunki elementem jest przyłącze linki przerzutki.
Skoro nieco par excellance popuszcza oleju, to taka super szczelna nie jest. Podobnie Rohloff, nie należy rowerza kłaść na jednym z boków, bo siknie. :roll:
Gdzieś czytałem, że dla 11-ki bywa, iż przy dużych różnicach temperatur eksploatacji na dokładność działania zaczyna mieć wpływ rozciągliwość linki pod wpływem temperatury - trza osobno regulować przekładnię na upały i na mrozy.

Oczy mi się ostatnio świecą do napędu z paskiem. :mrgreen:

crusiek
12-12-2023, 13:16
https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/pirelli-cinturato-mixed-tubeless-700c-x-45-zaciskanie-narz%C4%99dzie/140559158/p

Coś dla gravelowcow.

zdyboo
12-12-2023, 13:28
Na mnie czekają już w paczkomacie Tufo Thundero 44 mm.

patronat
12-12-2023, 13:36
A tutaj prawdziwa promocja. Ktoś chyba bankrutuje i sprzedaje pod wodą:
https://www.bike-discount.de/en/focus-jam2-7.9-1

3 tysie euro rabatu, prawie 50% :)

MadOnion
12-12-2023, 13:57
Tu też dobry prajs
https://www.bikesportworld.de/Fahrraeder/Rennraeder/Gravel-Bikes/BMC-Urs-01-TWO-Gravel-2023.html

cz4rnuch
12-12-2023, 14:09
Do twarzy by mi było na tym grajwelu z promki.

gavin
12-12-2023, 15:43
ale ma fajnie redshifta zintegrowanego

zdyboo
12-12-2023, 18:38
https://koleo.pl/podsumowanie/2023?t=390ce63ce2

Dostałem podsumowanie z apki Koleo w której kupuję bilety na ciapongi i okazało się, że ciapongami przejechałem mniej niż rowerami w tym roku. Dla mnie swego rodzaju niespodzianka.

crusiek
12-12-2023, 18:50
Nieźle, btw podebrali podsumowania z twarzoksiążki [emoji846]

zdyboo
12-12-2023, 19:17
Dzięki.

Nie mam fejsa zatem nie wiem.

siemalysy
12-12-2023, 20:35
Ładny dystans :)
Bardzo ładnie łączysz i wykorzystylujesz kolej z wypadami rowerowymi. Super :)
Pozdrowionka [emoji3]

patronat
14-12-2023, 09:07
Inne użycie gravela?

https://youtu.be/oX4V0F4e6Ss?si=oCzaYymh_kwx_hLI

crusiek
14-12-2023, 09:24
Tak Tomek do pracy jedzie, ja Wam mówię :)
Tylko w drugiej ręce trzyma kubek z herbatą :)

cz4rnuch
14-12-2023, 09:29
Generalnie też mam takie przejazdy. Zazwyczaj w fazie REM.

PS Ten dzieciak to nie jest jakiś braciszek Fabio? Jeśli tak to rodzinny interes się robi z tymi stuntsami.

eMGie
14-12-2023, 09:37
A to widzieliście ?
https://fb.watch/oWqwRJjHtC/

crusiek
14-12-2023, 09:57
Dziwny filmik, ślepcy?

eMGie
14-12-2023, 10:06
Pewnie zawsze ten szlaban był otwarty :-)

crusiek
14-12-2023, 10:18
Ech te lemmingi [emoji846]

cz4rnuch
14-12-2023, 10:27
Cyceron, chyba, czyli na długo przed (naszymi) lemmingami twierdził, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka. Fajnie byłoby jakąś hopkę usypać przed tym "semaforem". Działoby się.

gavin
14-12-2023, 11:16
https://youtube.com/shorts/jk7sVysot0E?si=jsEBB7OWlIXzZu4G

podobne [emoji38]

zdyboo
14-12-2023, 18:58
Tak Tomek do pracy jedzie, ja Wam mówię :)
Tylko w drugiej ręce trzyma kubek z herbatą :)

Ja mam jeszcze pod górę. :mrgreen:


PS Ten dzieciak to nie jest jakiś braciszek Fabio? Jeśli tak to rodzinny interes się robi z tymi stuntsami.

Młodszy brat. Fabio po złamaniu nogi zmniejszył częstotliwość wrzucania materiałów do sieci.


A to widzieliście ?


Dziwny filmik, ślepcy?

Widziałem to już na JM. Może z perspektywy tej drogi nie rzuca się w oczy, ale raczej bym obstawiał zagapienie, bo w tych trzech przypadkach nawet nie ma prób hamowania.

crusiek
15-12-2023, 10:36
Chyba muszę odkręcić zaworek, bo coś mi chyba nim powietrze ucieka w tylnej gumce :)

crusiek
15-12-2023, 20:28
Byłem przekonany, że wentyl, ale przeceniłem jednak swoje umiejętności i najprawdopodobniej przyszczypałem dętkę przy wymianie opon.
No to już nie mam zapasu, czas zawitać w progi sklepu CR.

gavin
15-12-2023, 21:12
pożuć dentki

gavin
16-12-2023, 00:22
aj aj aj77891

zdyboo
17-12-2023, 12:09
Logo spoko, choć G bym też wkomponował w sześciokąt.
Ciekawa koncepcja lemondki. :P
Podobno pod tarcze nie zaplata się w słoneczko.

Widać nie tylko w przypadku palców ejaj musi się jeszcze nauczyć.

Możecie polecić jakieś koszyki z bocznym wyjmowaniem bidonu. Mam w zimówce i w MTB Lezyne, ale czerwony brudzi bidon farbą. Miałem też SKS, który można przekładać z lewej na prawą, ale w nim mi bidon stukał.

patronat
17-12-2023, 13:41
Okolo 100 pln, karbą, dowiem sie z jakiej to firmy bo znaczek wyglada jak Odi ale to nie jest ta firma. W moim mam werje plastik za ca 40 i działa tak samo :)

77906[

crusiek
17-12-2023, 14:20
Ja używałem sks, ale też mi się coś tam trochę telepalo. To teraz podpiera pudła w piwnicy.

cz4rnuch
17-12-2023, 15:33
U mnie takie cuś co ktoś kiedyś tu podesłał linki. Trochę rysuje bidony, ale dobrze trzyma 0,7L. I wyglądają zwiewniej niż SKSy, które miałem wcześniej.

https://i.imgur.com/zg2bCZO.jpg

gavin
17-12-2023, 19:25
Szukam opon 26'' z brązowym bokiem, dla prestiżu, znalazłem jeno maxxis dht, ale bardziej bym wolał bieżnik jak w Conti crossking, pomożecie?

zdyboo
17-12-2023, 20:41
Schwalbe Road Cruiser (https://www.centrumrowerowe.pl/opona-schwalbe-road-cruiser-pd7433/?v_Id=149701)
Conti Ride Tour (https://www.centrumrowerowe.pl/opona-continental-ride-tour-pd7378/?v_Id=113391)
Maxxis Ikon (https://www.centrumrowerowe.pl/opona-maxxis-ikon-pd4894/?v_Id=188333)

Wszystkie linki do CR

patronat
18-12-2023, 09:32
apropos szlabanu:

https://joemonster.org/mg/show/320264/lastup/Ciekawe_ile_osob_da_sie_zlapac

matomi
18-12-2023, 14:07
Jeśli dobrze pamiętam, to tutaj ktoś wspominał o takim multitoolu https://amzn.eu/d/6YCO3Kv
zdyboo ?

Warte to coś?

zdyboo
18-12-2023, 14:34
Na pewno nie ja. Ja mam innego Blackburna.

matomi
18-12-2023, 14:36
Na pewno nie ja. Ja mam innego Blackburna.
Hm, może coś pomyliłem, ale wydawało mi się, że tutaj to widziałem. No nic.

A którego masz?

gavin
18-12-2023, 15:17
Dzięki Tom.

zdyboo
18-12-2023, 15:18
Takiego w pokrowcu co się go składa w kształt litery T. Nie pamiętam nazwy.

matomi
18-12-2023, 15:21
Takiego w pokrowcu co się go składa w kształt litery T. Nie pamiętam nazwy.Ok. Dzięki :)

zdyboo
18-12-2023, 21:05
A którego masz?
matomi
Marcinu, ja mam Big Switch Multi-Tool (https://www.blackburndesign.com/p/big-switch-bike-multi-tool/350160000100000022.html). Wożę go bez tego pokrowca. Wszystkie części zestawu luzem wrzucone do zakręcanego pojemnika 0,5 l. Zwykły, scyzorykowy multitool zajmowałby zbyt wiele miejsca.

77951
Już to kiedyś wrzucałem. Mój zestaw do gruza.


Wróciłem w zeszłym tygodniu na rower letni. Jednak Tufo Thundero za słabe na zimowy syf drogowy. Jak tylko rower napompowałem, okazało się, że przód dziurawy. Mleko zalepiło.
Dziś jadę do fabryki i schodzi z tyłu. Świeża opona, świeże mleko, nawet tygodnia nie jeździłem. Mleko poradziło sobie, ale musiałem dopompować.

matomi
18-12-2023, 21:23
matomi
Marcinu, ja mam Big Switch Multi-Tool (https://www.blackburndesign.com/p/big-switch-bike-multi-tool/350160000100000022.html). Wożę go bez tego pokrowca. Wszystkie części zestawu luzem wrzucone do zakręcanego pojemnika 0,5 l. Zwykły, scyzorykowy multitool zajmowałby zbyt wiele miejsca.

77951
Już to kiedyś wrzucałem. Mój zestaw do gruza.


Wróciłem w zeszłym tygodniu na rower letni. Jednak Tufo Thundero za słabe na zimowy syf drogowy. Jak tylko rower napompowałem, okazało się, że przód dziurawy. Mleko zalepiło.
Dziś jadę do fabryki i schodzi z tyłu. Świeża opona, świeże mleko, nawet tygodnia nie jeździłem. Mleko poradziło sobie, ale musiałem dopompować.Dziękuję raz jeszcze [emoji3590]

Wind Mill
18-12-2023, 21:29
Szczypce do spinek z miejscem na spinki - bomba. :)

cz4rnuch
18-12-2023, 21:33
Już to kiedyś wrzucałem. Mój zestaw do gruza..Przydałaby się legenda. Dla tych mniej kumatych :) Choć w sumie przeznaczenie większości tak jakby się domyślam.

crusiek
18-12-2023, 21:44
Ten wilczy ząb ze spinkami całkiem spoko.

Będę musiał zajrzeć w mój szpej i zobaczyć co mi się pozmieniało.

zdyboo
18-12-2023, 21:52
Przydałaby się legenda. Dla tych mniej kumatych :) Choć w sumie przeznaczenie większości tak jakby się domyślam.

Wrzucałem byłem i z legendą. Niemal równe 13 miechów temu.

77953

1. Szmatka bawełniana w kolorze czerwonym, wiadomo najszybsza.
2. Chusteczka nawilżana 2x, bez alkoholu - żelazna rezerwa jakby w bidonie wilgoci brakło.
3. Dwie dętki Tubolito 700C x 30-47 mm. Najlżejsza wersja. Jakby jednak mleko nie dało rady.
4. Zestaw Stans do łatania opon w którym nie trzeba wycinać końcówek. 3 gwiazdki mam ze sobą. Do szarego pojemnika dorzuciłem jeszcze dwa wkłady wentyli.
5. Łyżka do opon Pedros. Choć jedna chyba będzie za mało.
6. Szczypce do rozpinania spinki łańcucha i dwie spinki w zapasie. Szczypce mogą też służyć jako łyżka do opon, ale amelinium, a obręcze karbonowe.
7. Linka do przerzutki. Można się też powiesić, jakby awaria była nienaprawialna w terenie, do cywilizacji daleko, a tu wilki jakieś.
8. Para rękawiczek nitrylowych, żeby nie zostawić odcisków palców.
9. Dwie trytki i gumka recepturka. Można zrobić zespół gitarowo perkusyjny.
10. Buteleczka oleju WT-1. Jak się posmaruje to mniej boli.
11. Separatory do zacisków hamulcowych i gumka recepturka. Do gitary.
12. Klucz dynamometryczny 5 Nm i bity HEX4 mm, T20, T25. Momenty były?
13. Narzędziownik Blackburn.

patronat
18-12-2023, 22:50
Łyżka do opon zawsze na propsie:
77955

kipcior
18-12-2023, 23:03
[MENTION=52763] Jednak Tufo Thundero za słabe na zimowy syf drogowy.

I dlatego polecam Swampero HD ;) Ciągle jeszcze jej nie przebiłem na dętkach.
Fajny ten Big Switch

patronat Lepsze niż oryginał :)

crusiek
18-12-2023, 23:15
Nowy model na 2024 xD

MadOnion
19-12-2023, 09:07
Łyżka do opon zawsze na propsie:
77955
Odkryłem właśnie największą zaletę klamek w wersji trail :D - genialne!

elmo
19-12-2023, 12:26
matomi
Marcinu, ja mam Big Switch Multi-Tool (https://www.blackburndesign.com/p/big-switch-bike-multi-tool/350160000100000022.html). Wożę go bez tego pokrowca. Wszystkie części zestawu luzem wrzucone do zakręcanego pojemnika 0,5 l. Zwykły, scyzorykowy multitool zajmowałby zbyt wiele miejsca.

77951
Już to kiedyś wrzucałem. Mój zestaw do gruza.


Wróciłem w zeszłym tygodniu na rower letni. Jednak Tufo Thundero za słabe na zimowy syf drogowy. Jak tylko rower napompowałem, okazało się, że przód dziurawy. Mleko zalepiło.
Dziś jadę do fabryki i schodzi z tyłu. Świeża opona, świeże mleko, nawet tygodnia nie jeździłem. Mleko poradziło sobie, ale musiałem dopompować.

Rany strasznie "małe" te dętki... super
patronat - zacna ta klamka :)

patronat
19-12-2023, 14:42
Łożysko jest. Naprawione. Jazda była. Po czym padło moje w Kellysie, ale tylko do czyszczenia. Dla wiedzy ogólnej podjechałem do Kellysa zapytać o dostępność - 2 dni 140 PLN, dolne stery zabudowane w aluminium. Teraz najlepsze - to jest dokładnie to samo urządzenie Acrossa którego dostępność Focus przewidział na kwiecień 2024 ! Co za banda naciągaczy...

crusiek
19-12-2023, 18:21
Może to nie jest ich zła wola, tylko jakieś dziwne umowy z dostawcą itp.
W każdym bądź razie niezbyt ładnie [emoji846]

gavin
19-12-2023, 19:31
Kurka podoba mi sie Schwalbe Billy Bonkers pod mój zielony retro mtb by było pięknie, tylko się zastanawiam czy opona do pumptracku nadaje się do zwykłego gruzowania z lekkim błotkiem?

zdyboo
19-12-2023, 20:15
dolne stery zabudowane w aluminium.

To chyba za duży skrót myślowy albo ja czegoś nie kumam?
Raczej normalne, że łożyska wkłada się w alu, przynajmniej w sterach zintegrowanych.

- - - - kolejny post - - - - - -


I dlatego polecam Swampero HD ;) Ciągle jeszcze jej nie przebiłem na dętkach.
Fajny ten Big Switch

Jeżeli bym szedł w inne opony to na pewno nie w Swampero. Pewnie kupiłbym coś średniociężkiego ~700 g ze Schwalbe. Typowy touring z wkładką. Może i ciężkie, ale w zasadzie nieprzebijalne.
Tyle, że to wymagałoby kolejnego kompletu kół. Miejsca za bardzo nie mam.

Wersje HD od Tufo trochę ciężko dostać. Niewiele sklepów je ma zwłaszcza w normalnych cenach, poniże 2 paczek. Chyba jeszcze się nie rozpowszechniły za bardzo. Jak kupowałem pierwsze Speedero to TUFO do gruza miało tylko jedną szerokość opon i w jednej wersji. Teraz cztery szerokości, dwie wersje do każdej. Opony są spoko, poza jednym egzemplarzem cieknącego Speedero jak na razie bez fakapów.


Rany strasznie "małe" te dętki... super

Andrzej, to w zasadzie dojazdówki, choć Tubolito pisze, że można też je normalnie stosować. Zresztą wylajtowali wszystkie swoje dętki. Chyba obecnie w ofercie nawet nie mają takich grubych jak kupiłem pierwsze.

gavin
19-12-2023, 20:58
Ja po dojechaniu tych Tufów idę w Bontrager GR2 lub Schwalbe G-Bite tjubles.

Zwykłe GBite tyle kilosów bo Beskidach, na GPŁ na pełnej pezzdzie ciorane i zero laczków, a Tufo... no cóż.

zdyboo
19-12-2023, 21:28
Miałem Schwalbe G-One Allround limited edition i tam bieżnik znikał w oczach. Miałem je z dętkami i potem nawet przez krótko z tyłu na mleku. Gadałem też z ludźmi i wielu Schwalbe się szybko ścierały.
Bontragery XR4 mam w MTB i cenię je bardzo za właściwości jezdne, ale po niepełnym sezonie 2022 na tylnej została połowa wysokości bieżnika. Tyle, że w tym coś musi być, że dobrze trzymająca opona się szybko ściera. Milion lat temu Harfa zrobiła promkę na jakieś Miśki, normalnie one pod 2 paczki kosztowały, a tu nagle po 6 dych. Różne ploty chodziły, że jakąś kontrolę mieli i nakazali im się ich pozbyć, że po terminie były. Mniejsza o to. Zanabyłem komplet i ja. Beżowe boki i czarny bieżnik. Założyłem zaraz przed wyjazdem w Alpy. Po tygodniu została połowa bieżnika, ale świetnie sobie radziły.

Ja mam już kupione Speedero 44 mm do Checkpointa. Myślałem, że kupiłem Thundero, ale widać źle poklikałem i jednak Speedero. Nie odsyłałem. Na Speedero mi się też dobrze jeździło, a do tego mam wrażenie wytrzymalsze były i mniej laczków i mniejsze zużycie bieżnika.
Potem się zobaczy. Po głowie mi chodzą Pirelki, ale nie wiem czy one nie są przehajpowane. Na pewno cenowo stoją wysoko, ale reszta stawki już dogania, zatem to wkrótce może przestać być argumentem.

patronat
19-12-2023, 23:38
To chyba za duży skrót myślowy albo ja czegoś nie kumam?
Raczej normalne, że łożyska wkłada się w alu, przynajmniej w sterach zintegrowanych.
.

Niekoniecznie. Jest też wersja bardzo zbliżona, gdzie łożysko jest zabudowane w plastiku.

zdyboo
20-12-2023, 00:23
Ten plastik to autorskie rozwiązanie Focusa czy jakiś szerszy trend?

Ostatnio dowiedziałem się, że Merida zaplanowała stać się marką premium. Zamierza to zrobić w bardzo przemyślany sposób, podnosząc ceny.
Myślałem, że pokolenie które uważa, że jak zapłaciło dużo to wypada się tym chwalić już straciło moc nabywczą. Widać ja się mylę vel mam innych znajomych lub nic się nie zmieniło jednak w szerszej skali.

crusiek
20-12-2023, 00:29
Moja waleczna tylko na tym zyska [emoji6]

MadOnion
20-12-2023, 11:01
Powoli nadchodzi moment zjazdu z asfaltu w teren ; ) bardzo mi brakowało górala przez ostatnie 6 lat.

77972

kipcior
20-12-2023, 11:16
Co z tymi Canonami, albo guzikologia nie taka, albo lagi brakuje ;)

patronat
20-12-2023, 11:36
Across takie cuda wymyśla. Żeby nie było można wprasować. Co za tym idzie, osadzenie w zasadzie jednorazowe. Akurat w Focusie jest alu ( w Kellysie też), ale przyszło jedno w takich samych rozmiarach w plastiku właśnie.
Canon ładny. Ale wybrakowany :)

MadOnion
20-12-2023, 11:54
Na forum Nikona nie mogło zabraknąć wybrakowanego Canona :D

crusiek
20-12-2023, 12:01
[emoji23]

Wind Mill
20-12-2023, 12:18
Poczekajcie, aż Sony zacznie robić rowery (elektryczne). :mrgreen:

kipcior
20-12-2023, 12:23
W Sony to kierownica będzie na tylnej osi ;)

crusiek
20-12-2023, 12:43
W Sony to kierownica będzie na tylnej osi ;)

Albo ukryta w menu siodełka :)

gavin
20-12-2023, 13:04
Mam tylko Sonyyyy i Canona g7x [emoji38]

gavin
20-12-2023, 13:05
i Ricoha tysz

crusiek
20-12-2023, 13:18
WstyĆ siem :)

cz4rnuch
20-12-2023, 14:12
W elektrykach najważniejsza ponoć jest bateria i akurat w tej materii aku Sony są więcej niż git. A to, że trzeba będzie dupą kierować to już drobiazg.

gavin
20-12-2023, 14:46
w sumie to dwa [emoji38]77973

Wind Mill
20-12-2023, 15:09
W elektrykach najważniejsza ponoć jest bateria i akurat w tej materii aku Sony są więcej niż git. A to, że trzeba będzie dupą kierować to już drobiazg.

F4W (Fast4ward) Ride 350W Electric Bike Review

Ready to Ride! The F4W Ride is an easily rideable urban e-bike with it's step thru frame and comfortable riding position.
The F4W Ride (Fast4ward) Ride 350W is a commuter style electric bike that is ready to roll; right out of the box!

It’s step thru frame design, 350 watt geared rear hub motor, Sony 36V 9ah lithium ion battery, name brand components, and healthy mix of commuter style accessories make this a great bike for commuting to work and running errands.

Make sure you check out part 1 of this review with [Read more…] (https://electricbikereport.com/f4w-fast4ward-ride-350w-electric-bike-review/#more-8581)

:mrgreen:


Sony Walkman 10 Speed Certified Race Bike Vintage (https://www.ebay.com/itm/153851581111)

https://i.ebayimg.com/images/g/l7YAAOSwxe5eXV0v/s-l1600.jpg


To poniżej to chyba inne Sony... ;)

SONY CYCLE COMPANY started business in Kolhapur to provide products of SONY CYCLE COMPANY for all ages of people.

Address: 659, GANDHINAGAR CHINCHWAD ROAD, OPPOSSITE CHINCHWAD RAILWAY CROSSING,, VALIVADE, Kolhapur, Maharashtra 416119, India

https://bmxmuseum.com/image/BMX-70s_blowup.jpg

crusiek
20-12-2023, 20:23
Protestować dziś zimowe bibsy i jesienna bluzę oraz kolanko, czy dać sobie sianka do żłoba?

gavin
20-12-2023, 20:26
siana, pogoda z dupy, bezsensu

crusiek
20-12-2023, 20:31
Chyba masz rację, trzeba pójść do barku.

Wind Mill
20-12-2023, 20:56
Protestować dziś zimowe bibsy i jesienna bluzę oraz kolanko, czy dać sobie sianka do żłoba?
Oczywiście, że testować! Zaraz znów przyjdzie białe, i zrobi się małojezdnie.



siana, pogoda z dupy, bezsensu
Chyba tam jest z dupy, tu jest przyjemny deszczyk. :)

crusiek
20-12-2023, 20:57
Za późno, barek był bliżej niż garderoba.

elmo
21-12-2023, 15:13
Ja czekam na to białe g., mając nadzieję że wówczas będzie na minusie. A poza tym biały proszek jest lepsiejszy niż błocko (znaczy błocko jest ok ale jak jest ciepło).
Wczoraj odpaliłem trenażera (nie pamiętam kiedy był poprzedni raz) standardowo wybrałem ulubioną kiedyś hopkę coby sprawdzić gdzie jest tzw ma forma.
No i się dowiedziałem - godzina w plecy od najlepszego wyniku bodaj sprzed trzech lat. Poza tym ledwo dałem radę zejść z roweru. Masakra jakowaś.
Dobrze że zima się zaczęła - nie ma to oczywiście żadnego związku ale zawsze to plus dodatni ;)

crusiek
21-12-2023, 15:25
Ja to bym sobie na deskę wyskoczył gdzies w góry...

gavin
21-12-2023, 19:02
Oooooo ja też na deskę, ale na zatokę (może nie zamarzła jeszcze).

gavin
21-12-2023, 19:45
będzie montowane77984

cz4rnuch
22-12-2023, 17:19
Korzystał kto może z apki kompota na garminy?

https://www.notebookcheck.pl/Smartwatche-i-komputery-rowerowe-Garmin-otrzymuja-nowa-funkcje-map-Komoot.785144.0.html

crusiek
22-12-2023, 17:26
No ja korzystałem, na takiej zasadzie, że apka na urządzeniu wrzucała trasę wcześniej tam utworzoną, słyszałem że nowa wersja apki umożliwia jakieś nowe funkcje, ale nie sprawdzałem jakie.

gavin
22-12-2023, 19:55
Komoot śmieszek jak jechałem 260km to mnie na takie góry skierował na ostatnich kmach...

crusiek
22-12-2023, 20:20
Komoot śmieszek jak jechałem 260km to mnie na takie góry skierował na ostatnich kmach...Żyjesz? Żyjesz, czyli dobrze było xD [emoji6]

gavin
23-12-2023, 12:00
Trend żeby na przód dawać coś bardziej terenowego dla dobrego trzymania, a na tył coś delikatnego, żeby zmniejszyć opory i polepszyć trakcję widać nie jest nowy.78003

cz4rnuch
23-12-2023, 13:34
No ja korzystałem, na takiej zasadzie, że apka na urządzeniu wrzucała trasę wcześniej tam utworzoną, słyszałem że nowa wersja apki umożliwia jakieś nowe funkcje, ale nie sprawdzałem jakie.No właśnie o te nowe funkcje mi się rozchodzi, a dokładniej to o mapy kompota wyswietlane bezp. z apki w zegarku czy urządzeniu do nawigo. Ciekawi mnie czy to nie żre za bardzo prundu, nie wykrzacza się itd. Już doczytałem, że np. na tę chwilę nie działa zmiana trasy w trakcie.

siemalysy
23-12-2023, 23:30
Jak tam u Was? Też pogoda do bani.

Dziś odpuściliśmy "wigilijną" jazdę w naszej niedużej grupie. Wiało, padało, było do luftu. Myślałem, że jutro wyskoczę na dwie godzinki, a tu białego napadało :( Może po świętach pogoda będzie łaskawsza.

Umówiłem dziś Fuela na duży serwis. Należy mu się :) Byłem pierwszą osobą umawiającą rower na serwis w 2024 ;)

zdyboo
23-12-2023, 23:46
Ja chyba zakończyłem jazdy na ten rok. Choć w środę ma być względnie, zatem może jeszcze się skuszę, bo mam wolne między świętami.
Mam też plany na nieco serwisu. Chcę napęd w Checkponicie wyczyścić, zmienić kółka przerzutki, zmienić opony.
Kupiłem też nową korbę GRX do zielonego, ale chcę tę nową wstawić do Checkpointa, a starą dać do Hultaja. Może to jakoś pomoże na trzaski w Treku. Tyle, że muszę też blaty miejscami zamienić, bo chcę sobie zostawić takie napędy jak mam obecnie.
Nie chce mi się tego za cholerę robić, ale w żadnym serwisie mi tego porządnie nie zrobią.

siemalysy
23-12-2023, 23:53
To masz trochę zabawy :) W serwisie mogliby coś pomylić i zamontować nie tu gdzie potrzeba ;)

Ja dziś zmieniłem w Fuelu sztycę. Pozbyłem się dzięki temu kabla :) W okresie poświątecznym będę chciał wrócić sztycą OneUp do Procalibra, a sztycę Bontragera zamontować w żony rowerze. Oczywiście o ile będzie pasowała na długość i uda mi się sensownie poprowadzić pancerz z linką w ramie.

gavin
24-12-2023, 00:37
Ja bym chciał zrobić w tym roku jeszcze 82km, ale na razie nie jestem w stanie. Pograłem w nogę 2x40min na sali i ledwo chodzę [emoji38]

W szosie prace zakończone - napęd 1x, czeka na jazdę testową.

W gravelu kaseta będzie zmieniona na 11-46, ale to bliżej wiosny.

W zielonym 26 mtb wjedzie sztywny wideł jednak i korba by się przydała. Nie zalega komu korba z odkrecanymi blatami? Może być na kwadrat, obojętnie. Rzędowość też obojętna [emoji38]

crusiek
24-12-2023, 11:20
Wszystkiego dobrego na święta pany, nowych rowerów, mistrzowskiej formy, najlepszych czasów, najdroższych części i najfajniejszych gadżetów, a także wszystkich innych najów oczywiście w najlepszym zdrowiu, życzy krecik.

zdyboo
24-12-2023, 12:17
Dziękuję.

Wszystkiego dobrego dla Was. Oby noga podawała. :)

gavin
24-12-2023, 12:53
Ja też Wam życzę wszystkiego rowerowego w nowym roku i żebyśmy się często spotykali na szlakach. [emoji468][emoji468][emoji468][emoji319][emoji319][emoji319]

Wind Mill
24-12-2023, 13:10
Zdrowia przede wszystkim.

Szczelnego ogumienia (nie tylko na kołach), gładkich bieżni, niepękających ram i szprych oraz xxx kkm jazdy!

Edyta: xxx kilo km. ;)

siemalysy
24-12-2023, 13:26
Dziękuję Panowie za życzenia :)

Życzę Wam zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt :) Wszystkiego dobrego :)

patronat
24-12-2023, 13:54
Zdrowych!
Co do jazdy: Bielsko w tym roku będzie jeszcze jeżdżone. Rowery mam po serwisie kompletnym więc trzeba upalać. Pogoda wg stanu na dziś:78011

kipcior
24-12-2023, 15:29
Szczęśliwych nowych rowerów i wesołej jazdy :)

W Bielsku o 7 rano było biało. A teraz jak to mówił Heraklit z Efezu "wszystko płynie" ;)

cz4rnuch
24-12-2023, 15:58
Wszystkiego naj panie i panowie. Niech wasze maszynki do golenia łydek nigdy się nie stępią a napotkane wmordewindy spływają po was jak po Lamborghini Huracanie. I żeby za dużo do zrzucania nie było po świętach.

elmo
24-12-2023, 21:08
Wszelkiego dobra na Święta. Duuuuuuuużo prezentów i tych rowerowych i aparatowych.
Kilometrów bez flaków za to z niesamowitymi widokami.

Ps. Mi udało się wyskoczyć z rana. Chciałem nacieszyć się białym proszkiem póki jeszcze był. Było nawet lodowato na drogach. Koniec końcem skończyło się chlapaniem w błocku (był nawet na kasku). Czyli zabawa przednia. :)

gavin
24-12-2023, 22:57
Kurka nie kumam, korba claris r2000 ma linię łańcucha 43.5, z kasetą 8rz działa ładnie. Po zmianie blatów w korbie na jeden blat narrowwide 42t, przykręcony w miejsce dużego blatu i zmianie kasety na 10rz problem był z kręceniem korbą do tyłu - łańcuch potrafił spadać na niższą zębatkę. Dodałem podkładki między blat a korbę - 4mm i już jest ok (docelowo dam 5mm i inne kominy), ale czemu się tak dzieje? Np korba 105, która działa z 11s też ma linię łańcucha 43.5. Sram Apex 1 ma linię 45.5. Nie kumam.

zdyboo
25-12-2023, 09:54
Nie wiem, ale podejrzewam, że to wina tolerancji kasety. Miałem tak jak się w crossie przesiadłem z 3x9 na 1x11. Łańcuch spadał z zębatki 46T i tylko z niej podczas kręcenia do tyłu. Nie przeszkadzało to jednak w normalnym użytkowaniu.

Wind Mill
25-12-2023, 23:20
...Poland Rider Care
2023-10-06 16:01:44

Dzień dobry,

dziękujemy za zainteresowanie produktami marki Specialized.

Pana uwaga zostanie bezpośrednio przekazana do działu IT, który odpowiedzialny jest za treści umieszane na stronie Specialized.com.

Pozostajemy wdzięczni za informację i "czujne oko"!

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Specialized

...
On the page:
https://support.specialized.com/sirrus/en/service-maintenance/replacement-parts
there is a misleading information about Sirrus (X) parts.
...
Can you please correct info on your page?
...

To tylko dwa miesiące, nadal bajki piszą (https://support.specialized.com/sirrus/en/service-maintenance/replacement-parts). :mrgreen:

Part Number
9895-4021
Description
HGR MTB,REAR,30MM.GEN I,ALLOY 7075
Application
Sirrus 1.0, 2.0, 3.0, 4.0, Sirrus X 2.0, 3.0 & 4.0

gavin
26-12-2023, 18:36
Something is no yes.

Wkład supportu to bb-rs500, bez żadnych spacerów. Wyczytałem, że to support do korb szosowych. No ale, biorąc suwmiarkę jest 7mm niesymetrycznie.7801678017

gavin
26-12-2023, 18:37
Nie wiem czy do tego supportu jest zalecane wkładanie spacerów.

patronat
26-12-2023, 18:43
A u nas świątecznie
78018

78019

Co do Speca, piszą też, że to najlepsze rowery dostępne. Moja żona chce zmienić rower. Zasadniczo zaczęliśmy testować różne rozwiązania, jest w czym wybierać. Spec się chyba u mnie do 10 nie łapie :)

siemalysy
26-12-2023, 21:38
A u nas świątecznie


...

Ale to znaczy, że zabrałeś rower do lasu, postałeś na betonach ze starego mostka i na stosie drewna? Czy też pojeździłeś? ;)

Jak warunki w górach? Do jakiej wysokości można pojeździć i czy jazda w ogóle sprawia jakąś przyjemność? Jak się domyślam błota jest w opór. Mam teraz kilka dni wolnego i mnie nosi. Bym gdzieś pojechał, ale rozum mówi, że to bezsens...

patronat
26-12-2023, 22:08
Mokro. Ale wieje. W piątek będzie sucho. Dzisiaj 10C. Na 4 dni przed świętami ZW nagrał zjazd z Cybernioka - zero śniegu i susza. Miejscami się prawie kurzyło. U nas w lesie miejscowo grząsko, ale między drzewami spoko. Dla wprawy 21 km zrobiliśmy, ale w zasadzie tylko podjazdy i zjazdy plus trochę wygłupów, jak np. jazda po drzewach. Slad z takiej jazdy wygląda tak:)

78020

patronat
27-12-2023, 12:39
Ale to znaczy, że zabrałeś rower do lasu, postałeś na betonach ze starego mostka i na stosie drewna? Czy też pojeździłeś? ;)

Mam teraz kilka dni wolnego i mnie nosi. Bym gdzieś pojechał, ale rozum mówi, że to bezsens...

W ramach noszenia, robię listę destynacji na przyszły rok. Jeśli macie jakieś godne polecenia miejsca na rower to podrzućcie proszę.
W planie mam dwa duże projekty.

1. Czerwiec, Góry Rodniańskie, 3-4 dni. To akurat dla mnie proste do wykonania - znam na wylot całą okolicę Borsy, zjechałem ją dziesiątki razy. Ale nigdy na rowerze :) Dorzucę do tego Maramuresz w małej części. Jak ktoś chce się podłączyć, da się ogarnąć. Mam Cabanę na przełęczy na 15 osób z wyżywieniem, jakby co. Z większych do zaliczenia okolicznych pagórków będzie Toraiaga i Gargaleu. Reszta to poziom max 1750m.

2. Sierpień - Transalp. Nie zastanawiałem się jeszcze którą trasą. Zapewne zamówię gotowy szlak od Tomka Palusiewicza.

3. Wrzesień - macie jakieś propozycje? Ciągnie mnie do Bośni i Serbii. Może coś się sklei? Czas pokaże.

zdyboo
27-12-2023, 14:50
Ciągnie mnie do Bośni i Serbii.

Byłem tam kilka lat temu, raczej trekingowo, ale bardzo mi się spodobało. Wyjazd zorganizowany, autokar z Polski, na miejscu jeżdżenie na lekko.
Dużo dróg szutrowych, asfalt różnej jakości, ale potrafił się urwać na przełęczy i potem szuter.

Z tego co mówił przewodnik, a zjechał Bałkany do cna, to w Bośni nie za bardzo są jakieś szlaki turystyczne. Trochę zostało jugosławiańskich, trochę Bośniacy zrobili, ale jest tego mało. Nadal zdarzają się tereny zaminowane. Sami mijaliśmy wojsko rozminowujące teren. Brzegi szutrówki otaśmowane i nie wolno z drogi zbaczać.

Krajobrazy piękne, wstrząsające pozostałości po wojnie. Bardzo pozytywnie nastawieni ludzie. Jest bardzo tanio, nie przypominam sobie, abym w jakimkolwiek innym kraju w ogóle nie interesował się co ile kosztuje.
Polecam, ale chyba nie takim smokiem ęduro jak Twój. Chyba, że od czasu gdy ja tam byłem dużo się zmieniło.

zdyboo
27-12-2023, 15:37
Checkpoint zrobiony.
Wymieniłem korbę, wstawiając poprzedni blat, wymieniłem kółka w przerzutce i opony. Plus czyszczenie całego napędu i wymiana koszyków na bidon.
Oczywiście opony stawiały opór. Nawet nie drgły pod ciśnieniem z boostera czy naboju. Chyba ze dwa tygodnie wisiały rozwinięte i wywrócone na lewą stronę. Poszło patentem. Założyłem dętkę, nabiłem do 5 barów, max opony to 4 bary. Wskoczyła na obręcz. Spuściłem powietrze, zdjąłem tylko jeden brzeg, wyjąłem dętkę. I założyłem z powrotem oponę. Tył osadziłem pompką, ale przód dopiero nabojem.
Opony 44 mm zostawiają jeszcze dużo miejsca w ramie i widelcu. Na moich obręczach 24 mm, opona ma 45 mm. Trek zaleca max 45 mm, ale myślę, że spokojnie weszłoby 47, a nawet 50 mm, choć przy tych ostatnich pewnie sporo zależy od bieżnika. Jak jakieś kloce to mogą haczyć. Na razie nie planuję, ale dobrze wiedzieć, że jest potencjał. Zostało tylko zalanie mlekiem, ale to przed jazdą będzie.

Jutro Hultaj, ale tam już zakres prac mniejszy. Wymiana korby i suportu, czyszczenie napędu i wyprostowanie kiery, bo mam wrażenie, że nieco krzywo jest.

crusiek
27-12-2023, 16:33
Się widzę dzieje. :)
Masz jakiś patent na proste kiery, czy tak jak ja, na OKO trzymając kółko między syrkami?

patronat
27-12-2023, 16:44
Byłem tam kilka lat temu, raczej trekingowo, ale bardzo mi się spodobało. Wyjazd zorganizowany, autokar z Polski, na miejscu jeżdżenie na lekko.
Dużo dróg szutrowych, asfalt różnej jakości, ale potrafił się urwać na przełęczy i potem szuter.

Z tego co mówił przewodnik, a zjechał Bałkany do cna, to w Bośni nie za bardzo są jakieś szlaki turystyczne. Trochę zostało jugosławiańskich, trochę Bośniacy zrobili, ale jest tego mało. Nadal zdarzają się tereny zaminowane. Sami mijaliśmy wojsko rozminowujące teren. Brzegi szutrówki otaśmowane i nie wolno z drogi zbaczać.

Krajobrazy piękne, wstrząsające pozostałości po wojnie. Bardzo pozytywnie nastawieni ludzie. Jest bardzo tanio, nie przypominam sobie, abym w jakimkolwiek innym kraju w ogóle nie interesował się co ile kosztuje.
Polecam, ale chyba nie takim smokiem ęduro jak Twój. Chyba, że od czasu gdy ja tam byłem dużo się zmieniło.

Bośnię znam dość dobrze, byłem tam kilka razy. Plan jest na totalne enduro poprzez góry. Wiem że wykonalne, wiem że teren trudny i podłoże nie sprzyjające (kupa luźnych ostrych kamieni). Dodatkowym atutem jest jakość jedzenia. Problemem natomiast logistyka. Ja nie pojadę zorganizowaną grupą, nie bawi mnie to. Więc odpada suport samochodowy z możliwością zmiany planów w razie czego jakby co. I tylko to mnie na razie powstrzymuje.ale jak wymyślę jak to obejść to na 100% spróbuję przynajmniej jedno pasmo 2-3 dniowe ogarnąć.

zdyboo
27-12-2023, 17:07
Masz jakiś patent na proste kiery, czy tak jak ja, na OKO trzymając kółko między syrkami?

Na oko, czasem to wymaga demontażu wszystkiego z kiery, ale jak na razie się sprawdza.

Prosty przyrząd można zrobić pręta, który z jednej strony zamontuje się w gwiazdce/grzybku, a z drugiej przykręci się regulowany wskaźnik. Ja jednak lecę na oko.

crusiek
27-12-2023, 18:20
Jeździł ktoś dzisiaj z licznikiem?
Podobno GPS jest zakłócany

zdyboo
27-12-2023, 18:37
Nie jeździłem, ale wg mapki co znalazłem w necie, to na Dolnym Śląsku nie ma zakłóceń.

OjTam
27-12-2023, 18:42
A to nie miało dotyczyć północnej PL i Bałtyku?

https://cdn.defence24.pl/2023/12/27/1920xpx/NYwQtR9Eil5wo1Q4j1JduqWi19Ta83ozvWP6OnK4.ll1n.webp

rotor
27-12-2023, 19:51
Nie tylko GPS jest zakłócany, ale wgrywanie zdjęć na forum też. Ktoś - coś, na ten temat ☹ ?

OjTam
27-12-2023, 19:55
Od dawna. Czas naprawy? Nieznany.
I nie tylko host ma problemy, ale najbardziej na nim widać.

Krecik, zostaw kable w spokoju.

crusiek
27-12-2023, 20:19
Faktycznie, trasa poszła bez zakłóceń.
Podobno to ćwiczenia NATO... Coś tam, coś tam.

rotor
27-12-2023, 20:26
Od dawna. Czas naprawy? Nieznany.
I nie tylko host ma problemy, ale najbardziej na nim widać.

Krecik, zostaw kable w spokoju.

To jak jednak wgrywacie te zdjęcia, raz się uda, a raz nie ?

zdyboo
27-12-2023, 20:29
Jak wstawiasz ze swojego hostingu to idzie, tylko wtedy trzeba po staremu przez znaczniki img w kwadratowych nawiasach.
Całe szczęście nie zostało to wyłączone.

OjTam
27-12-2023, 21:26
Dokładnie tak.
Zewnętrzny hosting obrazków i tyle. ¯\_(ツ)_/¯

rotor
27-12-2023, 21:54
https://images91.fotosik.pl/700/c53fdc968ae91f7fgen.jpg (https://images91.fotosik.pl/700/c53fdc968ae91f7f.jpg)

- - - - kolejny post - - - - - -

Sorki za poniższe zdjęcie Rejna analoga, zamieściło się przypadkiem, a nie umie go wywalić teraz :twisted:

Zdjęcie powyższe - Krzyż na Chrobaczej Łące w sobotnie popołudnie sfocony, (takie symptomatyczne trochę) wieść niesie, że przeszedłem na drugą stronę,.. elektryczną

https://images92.fotosik.pl/701/a3d5e196a77213f9med.jpg (https://images92.fotosik.pl/701/a3d5e196a77213f9.jpg)

- - - - kolejny post - - - - - -

W sumie dobrze wyszło, poprzednik i następca

gavin
27-12-2023, 22:33
to to jezd Rejna analoga?

zdyboo
27-12-2023, 22:44
Giant Regin.

patronat
27-12-2023, 23:23
Mówią że maestro robi. Yaamaha też. Będziesz Pan zadowolony. A powrotu nawet nie planuj :)

Ps
Zostały mi w domu dwa analogi. Lekko zjazdowy młodego i trialówka. I raczej więcej już nie będzie zakupów analogowych, choć nigdy nie mówię nigdy.

rotor
27-12-2023, 23:38
Tak, Giant Reign 2 AD '21
Ten drugi Reign E+ 2 AD '23

- - - - kolejny post - - - - - -


Mówią że maestro robi. Yaamaha też. Będziesz Pan zadowolony. A powrotu nawet nie planuj :)

Ps
Zostały mi w domu dwa analogi. Lekko zjazdowy młodego i trialówka. I raczej więcej już nie będzie zakupów analogowych, choć nigdy nie mówię nigdy.

Z Giantów jestem zadowolony (Trance, Reign) z tego ostatniego analoga szczególnie - bezpieczeństwo z wiekiem nabiera priorytowego znaczenia :)

Co do Yamahy w elektryku, to nie wiem, bo nie mam porównania do Boscha, Shimano, czy Brose. Po kilku dniach mogę powiedzieć, że jest miejsce do poprawy, bo drażni mnie piskliwy dźwięk silnika, praca sprzęgła na luzie,.. w ogóle odgłosy :-x

rotor
28-12-2023, 10:16
patronat
Jak u Ciebie z e-zasięgiem ? Robiłeś jakieś max tripy na jednym ładowaniu, jaka u Ciebie jest bateria ?
Ciekawi mnie to, gdyż pojemność aku, była jednym z decydujących argumentów do zakupu
Ja zrobiłem na razie 1300m up, 45km i zostało 46% wachy, przy 800 Wh pojemności aku

patronat
28-12-2023, 10:30
Zasięg zależy tylko i wyłącznie od zaplanowanej trasy. To znaczy, że jeżeli robimy mały worek raczański, 45 km i 1500 przewyższenia, to nie zsiadamy z rowerów i nie oszczędzamy. Zostaje 20-30% z 720Wh, ale to jest nawalanka. Tyle samo zostaje np w Gorcach na 55 km. Ale jestem w stanie zużyć 70% baterii na 25 km w Bielsku bez problemu. Temat rzeka :) Na hałdzie z kilkoma podjazdami 20km to jakieś 15%baterii do max 20. To co zabija zasięg to podjeżdżanie bardzo stromych odcinków.

rotor
28-12-2023, 10:54
Bym powiedział, że od stopnia wspomagania, zależy zasięg
Ten mój trip robiłem przy oszczędzaniu energii, dużo od siebie wkładając, wspomaganie ustawiłem na najniższe poziomy (50,75 i 100 %) przy 400% możliwych, robi się wtedy "prawie" analog, jeśli chodzi o zmęczenie
Jaki masz silnik ?

patronat
28-12-2023, 11:56
Aktualnie mam Ep8. W moim osobistym rankingu drugi na liście. Bez jakichkolwiek wątpliwości nr jeden to Bosch, jako system. EP8 zużywa zauważalnie mniej energii niż CX Boscha, ale jest też ewidentnie słabszy mimo deklarowanych 85 Nm. Natomiast silnik ma drugorzędne znaczenie. System jest ważniejszy i możliwość jego modyfikacji/ustawień.
Warto jednak zwrócić uwagę na technikę jazdy na e-biku. Bo ta trochę jednak się różni od tradycyjnych rozwiązań.
1. Kadencja. Po przejściu na elektryka, wszyscy się zachwycają wygodą. Ustawiają wspomaganie wg mocy nóg i mają banana na ustach. Tu czai się kilka problemów, konkretnie to ultra szybkie zużycie kasety i łańcucha. Jeśli chcesz uniknąć tego problemu, kadencja jest Twoim przyjacielem. Nie używaj NIGDY 2-3 najmniejszych zębatek.
2. Temperatura ubija zasięg - wiele osób jakoś o tym nie pamięta.
3. Zmiana biegów na przesileniu. To jest prosta droga do wykrzywienia kasety, zerwania łańcucha i ********** nieprzyjemnego strzału w kole. Pamiętaj, że silnik może dać w piku 800 dodatkowych watów. To naprawdę dużo. Moje nogi mają wbudowany mechanizm zmiany nacisku na pedały podczas zmiany biegu z uwzględnieniem zwłoki systemu (w Shimano do ustawienia jest czas reakcji systemu)

To 3 najważniejsze aspekty. Jak będziesz miał jakieś pytania pisz priv, nie będziemy śmiecić w wątku :)

- - - - kolejny post - - - - - -

Jeszcze jedno- na zasięg większy wpływ w ciężkim terenie ma szybkość podawania asysty silnika niż siła z jaką wspomaga. Zwłaszcza w inteligentnym trybie wspomagania ( nie wiem czy Yamaha takie oferuje?)

rotor
28-12-2023, 12:40
Kadencja to jest oczywistość dla mnie, nie od wczoraj jeżdżę na rowerze po górkach i daleko mi do zachłyśnięcia się wspomaganiem :)
Co to jest "Launch" w ustawieniach silnika ?
Jeszcze zanim kupiłem e-rowerz, to już planowałem zmianę zębatki korby na 34T :)

Yamaha ma auto wspomaganie, ale to dla tych, co nie lubią się zmęczyć, bo siła jest sporo za duża dla mnie

ad.3 tak, wiem o tym

Ten Shimanowski silnik, jaki wydaje dźwięk ?

- - - - kolejny post - - - - - -

Jak jest z trwałością łańcucha , kasety - tak średnio ?
Czy opłaca się kupować te dedykowane łańcuchy do e-bajków ? np. KMC eco protect ?

patronat
28-12-2023, 12:59
Ja mam aktualnie 32 z przodu (11, 10-46). Moja żona ma 34 i to jest największa możliwa w góry, przy napędzie 12, 10-52.
Dźwięk EP8 na początku bezgłośny, przy dużym przeciążeniu i dogrzaniu delikatny szum, dla mnie znośny, nie przeszkadzający. Bosch delikatnie bardziej basowy ale w stronę „młynka”.Fazua całkiem cicha, tak jak TX. Brose różnie, dla mnie głośny i nieprzyjemny jak mu się zapoda dużo roboty.

Nie mam funkcji nazwanej Lounch. Mam trzy ustawienia:
1. Assist character 10 poziomów - siła oddana w zależności na nacisk pedała w skrócie
2. Max torque - 10 poziomów - moc max silnika od 20 do 85 Nm
3. Assist start 5 poziomów- szybkość reakcji silnika na zmiany - rozpoczęcie i zakończenie wspomagania.

Na zużycie największy wpływ ma pierwsze ustawienie u mnie.

- - - - kolejny post - - - - - -

Kasete mamy teraz 2260 km (slx) i nie ma zużycia widocznego, łańcuch XT wytrzymuje max 1600 km. I to jest niezły wynik. Znam takich co po 300 km musieli wymieniać. Jeśli masz shimano to warto dopłacić do Xt łańcucha. Slx max 1100 mi wytrzymał. KMC mam teraz, 1200km bez rozciągnięcia.

rotor
28-12-2023, 13:07
ad.1 to będzie siła wspomagania u mnie (mam 5 poziomów z manetki, które można osobno zaprogramować w 3-4 poziomach każdy)
ad.2 to też mam, na razie zmieniłem na 75Nm
ad.3 to jest ten Launch u mnie, 4 poziomy do ustawienia

- - - - kolejny post - - - - - -


- - - - kolejny post - - - - - -[/COLOR]

Kasete mamy teraz 2260 km (slx) i nie ma zużycia widocznego, łańcuch XT wytrzymuje max 1600 km. I to jest niezły wynik. Znam takich co po 300 km musieli wymieniać. Jeśli masz shimano to warto dopłacić do Xt łańcucha. Slx max 1100 mi wytrzymał. KMC mam teraz, 1200km bez rozciągnięcia.

To bardzo duże przebiegi, w analogu takich nie osiągałem, do jakiego procentu rozciągnięcia łańcucha, go używasz ?

zdyboo
28-12-2023, 13:55
Hultaj też zrobiony.
Korba wymieniona na GRX z Checkpointa za to z nowym blatem 42T.
Suport Truvativa ma jakieś gówno zamiast uszczelek. Suport kupiony w lutym tego roku. Zatem przejechane jakieś 4-4,5 kkm i prawe łożysko już chrobocze. Lewe łożysko od wewnątrz ma wżery z rdzy. Uprzedzając pytania, tak było smarowane, rdzy nie ma na osi korby.
Do GRXa zapodałem suport XTR, który zrobił kilkanaście kkm w pomarańczowym i nadal pracuje jak nowy.

Rower jeżdżony tylko w mieście, a syfu było w napędzie, że głowa mała. Więcej niż w Checkpoincie.

rotor
28-12-2023, 14:08
W analogu Rejnie mi się przednia zębatka "jajo" od Banlessa zużyła po 1500km. G.wno jakieś, od początku z nią były problemy, wystarczyło, ze napęd dostał trochę błotka i cały napęd mi terkotał. Teraz mam oridżinalną i jest git, cicho, jakby w maśle pracował

patronat
28-12-2023, 14:52
Wymieniam pomiędzy 0,5 a 0,75. Nie używam małych zębatek i to jest chyba klucz. No i smaruje + czyszczę co jadę. Na przykład właśnie skończyłem myć. A jutro znowu błoto będzie:) No i ja mało teraz ważę :)

rotor
28-12-2023, 15:06
To ja nie wiem, co robię nie tak. Dbam o czystość, smaruje co wyjazd, a łańcuch dochodzi do 0,75% w ok.800km (mowa o analogu)
1500 km przebiegu na jednym łańcuchu, to pamiętam przy Moonie jeszcze, który miał napęd 2x10. Chyba najbardziej łańcuchowi w kość, dają przekosy

patronat
28-12-2023, 15:10
To na pewno. Do tego pytanie jaki łańcuch. Jest filmik na Yt gdzie gosc polaczyl 6100,7100 i xt w jeden, następnie pomierzył zużycie. 6100 śmietnik, xt w zasadzie bez zużycia. No i wszechobecne podróbki - jeśli jest oferta na xt za 89 pln to wiadomo, ale poza tym nigdy nie wiesz co kupisz.

zdyboo
28-12-2023, 15:23
Ja w MTB zerwałem Łańcuch Sramm GX po jakimś śmiesznym przebiegu, już nie pamiętam, ale chyba 1,5 kkm.
Ta blaszka, która pękła nie była jedyną w całym łańcuchu, która pękła.

W gruzach mam podobne przekosy 1x11 vs 1x12 w MTB, większe przeloty i łańcuch daje radę grube tysiące. Z tym, że ja nie mierzę. Jak zaczyna skakać to wymieniam łańcuch i najbardziej zużyte zębatki.

rotor
28-12-2023, 15:29
Kiedyś mi wyszło, że najlepsze z budżetowych łańcuchów, to były KMC, potem Shimano i Sram na końcu (napęd 2x10). Przy napędach 1x już nie zauważyłem różnicy, czy miałem Shimano XT, czy SLX, wychodziło na to samo (Sram'a nie używałem)
W ogóle porównywanie łańcuchów w górskim rowerzu, gdy się je używa w różnych warunkach pogodowych, różnym terenie, to mija się z celem mz.

patronat
28-12-2023, 18:21
https://youtu.be/ZrCp52b34Uk?si=6T8lPHLmSww3gtpP

Wind Mill
28-12-2023, 18:33
Ale sprytnie pomyślany ten test! :)

zdyboo
28-12-2023, 19:16
Ja już od dawna na 11 biegowych napędach, a obecnie mam 3 rowery z takim napędem, XT: łańcuch + kaseta.
Choć w zimówce mam obecnie SLX, bo w sumie kaseta 11-46 SLX była najtańsza, jak kupowałem w CR, zatem dokupiłem też łańcuch HG601. Chciałem coś o mniejszej rozpiętości, ale wszystko było droższe. Tyle, że to zimówka, jak na razie przejechałem na niej nieco ponad 300 km. Pewnie z 500 km rocznie wpadnie na tym rowerze. Mam też do niego komplet kół na lato i tam już jest XT/Ultegra.

siemalysy
28-12-2023, 20:21
W Procalibrze obecnie mam kasetę Sram NX, przednią zębatkę i łańcuch Sram. Napęd wymieniałem kompletny. Nie pamiętam niestety po jakim przebiegu. W Fuelu w czerwcu wymieniałem napęd. Odbyło się to przy przebiegu ok 1-1,2 tys km. W planie miałem wymianę tylko kasety, jednak skończyłem na wymianie kasety, przedniej zębatki i łańcucha. Jak wymieniłem tylko kasetę, to podczas pedałowania bardzo było słychać napęd co bardzo irytowało. Kupiłem nowy łańcuch XT, wcześniej był SLX i zębatkę e13, czyli taką jaka była fabrycznie zamontowana. Po wymianie cisza :)

Jak jesteśmy w temacie napędów, to w Procalibrze wymienię przednią zębatkę 30T na 32T. W góry nim się nie wybieram, a na łagiewnickie podjazdy 32T będzie w porządku :)

gavin
28-12-2023, 21:13
jakby komu zawadzała kaseta 11-46 11s to priv [emoji38]

gavin
28-12-2023, 21:15
a korbo zalew się zrobił, m5100 i apex1 in da house!

crusiek
28-12-2023, 21:35
U mnie po staremu. Nawet nie zamówiłem nowych kółek [emoji846]

Ale zrobiłem rundkę do pracy i spowrotem, wyszło 23 km, troszkę spuchła gira, ale trzeba cisnąć do przodu [emoji846]

Pan doktores rzekł, że mam wracać do wszystkich sportów powoli i w kwietniu ocenic, czy noga boli i czy stabilna, bo są luzy na łozyskach [emoji23]
Jak nie będzie boleć i będzie stabilnie to się rozejdzie po kościach, jak to drugie, to operacyjna się szykuje.
Chyba najwięcej będę mógł ocenić na k-b, ale to gdzieś za 2 miechy najwcześniej.

siemalysy
28-12-2023, 21:45
Sebastian, jak będzie trzeba kroić, to nic nie zrobisz. Będzie dobrze. Najważniejsze, żeby raz i dobrze :)

Ps
Robisz zimne okłady kolana?

crusiek
28-12-2023, 22:07
Robiłem, zimne okłady są dobre w początkowej fazie, do zabicia stanu zapalnego z obrzękiem. Potem już tak dobrze nie robią, oczywiście używam, po np takiej jeździe a następnie ciepłej kąpieli po której powyciagalem nóżkę na różne sposoby. W międzyczasie miałem też chłodzenie azotem xD raz śmiałem się z moją fizjoterapeutka, tak mnie to kolanko skubana schłodziła, żeśmy się zagadali, że z włosów powstał święty mikołaj xD co mi przypomina, że umówiłem się na darcie włosów woskiem.... Ale mam maskotkę krecika, będzie dobrze.

Ogólnie nie powinno być chyba źle.

rotor
28-12-2023, 22:26
Wywaliłem z kół dętki, bo fabrycznie dali właśnie na nich. Ulżyło 680g minus wlane mleko. Z początku chciałem pozostać na dętkach, nawet wlewając do nich mleka, ale jak je zważyłem, to się rozmyśliłem :-?

siemalysy
28-12-2023, 22:37
Mz wykonałeś dobry ruch :) Mleko to rozsądny wybór, tym bardziej, że często jeździsz po górach.


Robiłem, zimne okłady są dobre w początkowej fazie, do zabicia stanu zapalnego z obrzękiem. Potem już tak dobrze nie robią, oczywiście używam, po np takiej jeździe a następnie ciepłej kąpieli po której powyciagalem nóżkę na różne sposoby. W międzyczasie miałem też chłodzenie azotem xD raz śmiałem się z moją fizjoterapeutka, tak mnie to kolanko skubana schłodziła, żeśmy się zagadali, że z włosów powstał święty mikołaj xD co mi przypomina, że umówiłem się na darcie włosów woskiem.... Ale mam maskotkę krecika, będzie dobrze.

Ogólnie nie powinno być chyba źle.

Musi być dobrze.

patronat
28-12-2023, 22:38
Jak masz zamiar po górach upalać wsadź flatouty. Robią mega robote i nic nie ważą. 90 gr przód.
Ważyłeś cały rower?

rotor
28-12-2023, 23:16
Przed odchudzeniem (wspomniane dętki) ważył coś ponad 26 z błotnikami, pedałami,.. gotowy do jazdy, czyli też z pełnym "zbiornikiem paliwa" :lol:
Na ramie pisze 24,5 w rozmiarze L


- - - - kolejny post - - - - - -

Nad wkładkami pomyślę, nie chcę kusić losu, bo jak je założę i zmniejszę ciśnienie, to od razu będę chciał na jakimś wy.ebistym zjeździe przetestować :confused:, a ja już stary i refleks nie ten :mad:

gavin
29-12-2023, 00:15
26? łoooo kurła

rotor
29-12-2023, 00:18
Sam aku 4,3 kg :razz:

----
Są tej masy plusy dodatnie, jak niski środek ciężkości i stabilność zarąbista podczas zjazdów
Ale też minusy ujemne, jak na singlach trzeba tę krowę mocno inicjować do skrętu, inaczej siła inercji pcha w krzaki :mrgreen:

Wind Mill
29-12-2023, 00:56
Pany, o motorcyrkielach to jest sąsiedni wątek! ;) :mrgreen:

Mnie z elektryki (stricte ciekawostkowo) zaintrygował nowy Pinion (Motor Gearbox Unit).
Na papierze ładnie wygląda.

patronat
29-12-2023, 09:49
Pinion to mega rozwiązanie, czekam z niecierpliwością na jakiś test. Jest na celowniku.
Mój Kellys wyjściowo 23,5 - ciężkie opony ( 1,5 kg zamienione na 1,1 czyli łącznie zaoszczędzone 800gr, dodatkowo dętki, ale doszły wkładki i mleko). Moja bateria jest prawie 800 gr lżejsza od Focusowej przy tej samej pojemności, przy czym nowy produkt z pojemnością 820 Wh waży 3,9 kg z uchwytami ( podnieśli gęstość energetyczną na ponad 200 W/kg) rotor - te rowery świetnie zjeżdżają po singlach, a wiek nie jest żadną wymówką :) Ja też raczej najmłodszy nie jestem, a upalam w każdej wolnej chwili. Zresztą dzisiaj też jadę do Bielska.
Jak będziesz chciał porównać rowery, daj znać to się umówimy gdzieś na górce :)

Wkładki już raz zrobiły mi dzień - w razie W zawsze możesz dojechać do cywilizacji, nawet bez powietrza. No a jazda na 1,2 bara też robi różnicę na kamieniach.

- - - - kolejny post - - - - - -

https://foogwear.com/pl/p/Wkladka-FLAT-OUT-semi-3CORE-komplet/246

taki zestaw - przód nic nie waży tył nie do rozwalenia.
Do graveli też mają :)

- - - - kolejny post - - - - - -

https://foogwear.com/pl/p/Wkladka-FLAT-OUT-semi-3CORE-komplet/246

taki zestaw - przód nic nie waży tył nie do rozwalenia.
Do graveli też mają :)

rotor
29-12-2023, 10:38
patronat tak zachęcasz, że chyba spróbuje tych wkładek (bo kiedy, jak nie teraz ? :-))
Na znanym portalu nawet taniej jest, niż co podałeś
--
Ze dwa lata temu w Bielsku widziałem coś na wzór tego Piniona, kurde takie cudactwo, że aż wzrokiem gościa odprowadziłem, jak przejeżdżał obok :D

- - - - kolejny post - - - - - -

W Bielsku gdzie upalasz, same "dzikusy", czy te oficjalki ?

patronat
29-12-2023, 10:45
Dzisiaj Cygana i DH+ bo na Błonie wbijamy. Normalnie raczej dzikusy Cyberniokowe. Jakoś Dębowca lubię wiec bardziej tamte rejony.
Ta strona co podałem to producent. Dzwonisz, mówisz że chcesz taniej i tyle.

rotor
29-12-2023, 10:48
Kurczaczek, czym się te wkładki różnią Bang od semi 3core ?

patronat
29-12-2023, 10:51
bang - lekka na przód 3core mocna na tył
razem w zestawie SEMI <3CORE
tylko zaznaczasz czy masz muleta czy 29" i tyle

rotor
29-12-2023, 11:07
Dzięki za wyjaśnienie

zdyboo
29-12-2023, 15:43
Przegoniłem dziś Checkpointa na szerszych kapciach. Początek był dziwny, ale jak się już guma dotarła to było spoko.
Zapodałem po pół bara mniej do każdej z opon czyli obecnie przód 2,5 bara, tył 3 bary. Komfort wzrósł, co prawda jeden odcinek testowy mi wyremontowali, ale dwa pozostałe zostały.
Nie wiem czy nie będę musiał zdemontować czujnika kadencji Garmina. Lewe ramię korby jest bardzo blisko tylnego widelca, a po wymianie mam wrażenie, że to nowe jest jeszcze bliżej. Mam już nawet ślad na lakierze w miejscu, gdzie uginające się ramie przejechało czujnikiem po widelcu.
Ktoś ma pomysł na alternatywę dla takiego czujnika?


Tak się teraz rower prezentuje, po ostatnich upgrejdach.
https://tomzych.com/pictures/forum/zjazdy/DSC07618.jpg

patronat
29-12-2023, 16:48
rotor update zużycia baterii: 13 km 40% poszło. 800 m przewyższenia wszystko na max wspomaganiu podjeżdżane, połowa zjeżdżana bez zużycia. Czyli matematycznie 6,5 km 40% baterii 725 Wh :)
Warunki niekiepskie, ze wskazaniem na wspaniałe.

rotor
29-12-2023, 17:02
Ciekawe, jak to się ma do zużycia napędu :razz:

Ja na razie testuje maksymalne możliwe osiągi na dalszych trasach i jak to się ma do ilości watów przeze mnie włożonych, ale na zabawy też przyjdzie czas. Nieświadomie zrobiłem trip na ustawieniach fabrycznych mocy na poszczególnych "biegach" (nie wiedziałem, że moje ustawienia kasują się po wyjęciu aku) i korzystając z trzech pierwszych biegów zrobiłem 38km i ponad 1030m up w komfortowym zmęczeniu i zostało mi 28 %

siemalysy
29-12-2023, 17:17
Przegoniłem dziś Checkpointa na szerszych kapciach. Początek był dziwny, ale jak się już guma dotarła to było spoko.
Zapodałem po pół bara mniej do każdej z opon czyli obecnie przód 2,5 bara, tył 3 bary. Komfort wzrósł, co prawda jeden odcinek testowy mi wyremontowali, ale dwa pozostałe zostały.
Nie wiem czy nie będę musiał zdemontować czujnika kadencji Garmina. Lewe ramię korby jest bardzo blisko tylnego widelca, a po wymianie mam wrażenie, że to nowe jest jeszcze bliżej. Mam już nawet ślad na lakierze w miejscu, gdzie uginające się ramie przejechało czujnikiem po widelcu.
Ktoś ma pomysł na alternatywę dla takiego czujnika?


Tak się teraz rower prezentuje, po ostatnich upgrejdach.


Wygląda ładnie. Taki dopieszczony Checkpoint :)
W Fuelu zdjąłem czujnik kadencji bo też był blisko i też mi zarysował ramę. Błoto zrobiło robotę. Myślałem, żeby go założyć na rurkę dolnego wahacza. Nie wiem tylko czy będzie to działało, bo nie sprawdzałem tego.

Dziś "przepaliłem" Procalibra :) W lesie fajnie, bo nie wieje. Jest trochę błota, ale bez tragedii. No i ciepło jak na koniec grudnia.

patronat
29-12-2023, 18:15
siemalysy - nagrywałem coś to zobaczysz jak w górach jest. Rowery ubłocone ale na szlakach sucho. rotor - shimano ma fajną rzecz, a mianowicie ma trzy tryby wspomagania, które sobie sam regulujesz, z czego jeden jest inteligentny. Czyli eco, trial i boost. Czyli jak jeździsz, to masz trzy poziomy wspomagania pod palcem, wg swoich ustawień. Dodatkowo te trzy tryby stanowią jeden "profil". Profili masz dwa. Bez podpinania telefonu do regulacji, masz zatem do dyspozycji pod palcem dwa profile, każdy zawierający trzy tryby. I rower ich nie zapomina.
Ja mam ustawiony jeden profil do tripów ( mniejsze zużycie baterii) i jeden do napierd...a po singlach. Tego używałem dzisiaj. Znów matematycznie, bez wchodzenia w szczegóły, 725 Wh wystarczyłoby teoretycznie na jakieś max 2000m up, co jest wynikiem świetnym, biorąc pod uwagę nachylenia podjazdów.

matomi
29-12-2023, 20:09
Ktoś ma pomysł na alternatywę dla takiego czujnika?


To Czekpointy nie mają w ramie dziury na duotrapa? :O



Tak się teraz rower prezentuje, po ostatnich upgrejdach.


Piękniś :rolleyes:

patronat
29-12-2023, 20:29
Nie chce mi się na razie filmu kleić. Łapcie shorta:

https://youtube.com/shorts/GKlacKWiTvE?si=7VwwVpYOLQUEZp_a

crusiek
29-12-2023, 20:46
Ładny ten Twój czek płoint Tomku.

Insta 360 acepro czy jak tej nowej kamerze, ma na prawdę swienltna ta matryce i ogarnięcie w gorszych warunkach, dodatkowo może sie wymieniać danymi z garminem.

zdyboo
29-12-2023, 21:25
Dzięki Panowie.


To Czekpointy nie mają w ramie dziury na duotrapa?

Nie majo.
Wychodzi, że nawet zakup ramienia z pomiarem mocy niekoniecznie się sprawdzi, bo pomiary też nieco wystają. Może mniej niż czujnik Garmina, ale wystają. Ja i tak musiałem czujnik przesunąć tuż nad pedał, bo tylko tam się mieści między korbą i ramą.
Teraz jest czujnik kadencji 2 generacji. Chyba będę się musiał przejechać do dystrybutora we Wro i sprawdzić czy cokolwiek niższy jest niż to co ja mam.

zdyboo
30-12-2023, 13:38
Robił ktoś już pełny serwis amorów?

Do tej pory co roku lub co dwa lata w zależności od intensywności jazdy na MTB robiłem serwis obu amorów. Serwis polegał na wymianie płynów i uszczelek.
Jak na razie robiłem to dwa razy, raz płacąc 7 stówek, a drugi raz 8 stówek.
Po tym drugim serwisie dowiedziałem się, że jest jakieś obtarcie na szafcie w damperze OIDP i kolejny serwis już trzeba zrobić na bogato z wymianą części, znaczy pewnie oprócz tego co obtarte, zwyczajowo uszczelki i płyny. Serwisant mi tego nie zrobi bo nie ma pompy czy czegoś takiego.
No i teraz zastanawiam się czy w ogóle jest sens robić ten serwis, bo to pewnie już 8 paczek nie będzie kosztowało tylko kupić nowy damper i mieć spokój.

I w ogóle zastanawiam się nad sensownością takich serwisów w sensie tej wymiany płynów i uszczelek. Oczywiście wszystko zależy jak kto jeździ, jak ktoś tapla się nonstop w błocie czy jakieś grube DH, czy jakieś dropy robi to pewnie bardziej opłaca się serwisować, bo już może po sezonie czy nawet w trakcie to być potrzebne.
Ja jednak turysta jestem, MTB używam sporadycznie, np. w tym roku byłem raz. Oddawałem bo chciałem sprzęt w dobrej kondycji utrzymać. Jednak nic się ze sprzętem nie działo przed serwisem.
Fakt jak nie miałem gruza w zeszłym roku to połowa sezonu była na MTB i błoto było zawsze, niemniej jednak wydaje mi się, że amory wytrzymałyby dwa sezony mojej jazdy, nawet jak byłoby to tydzień w tydzień od kwietnia do listopada. Potem wymiana na nowy sprzęt, a te sprzedać za parę stówek z uczciwym opisem, że wymaga serwisu.

gavin
30-12-2023, 13:57
Ja bym jeździł póki nie cieknie i jak już słabo by działał to kupił nowy, za drogie te serwisy.

zdyboo
30-12-2023, 14:48
Słabe działanie może być kwestią wymiany oleju. Zwłaszcza nowego amora, gdzie wszystko się musi dotrzeć i olej może być bardziej zasyfiony. Olej gęstnieje od tego syfu i słabiej przechodzi przez tłumiki.
Chyba najlepiej byłoby nowy amor dać na serwis, wtedy sprawdzą czy oleju jest tyle co być powinno, uszczelek nie będą ruszać, bo są nowe. W tym Foxie 34 co mam w MTB amor nie dawał się zablokować. Ponieważ pokrętło było opisane Firm - Soft to myślałem, że tak ma być. Dopiero po pierwszym serwisie daje się normalnie zablokować.
Kolega kiedyś przy pierwszym serwisie Manitou Axel zobaczył, że w amorze nie było prawie oleju.

siemalysy
30-12-2023, 14:59
Dotychczas serwisy, tylko te podstawowe robiłem sam. Prosty temat, bo tylko czyszczenie, wymiana oleju i wymiana uszczelek kurzowych. Pełnych serwisów nie robiłem, bo akurat zmieniałem amortyzator na lepszy. Dampera mam od roku, więc dopiero będzie miał pierwszy serwis, ale robiony już w serwisie. Tak samo jak przedni amor z Fuela. Jak kupiłem rower, to przeszło mi przez myśl, żeby zrobić serwisy zerowy amora i dampera, ale jakoś się to rozmyło i nie zrobiłem.
Kiedyś obserwowałem w mediach społecznościowych Spider Suspension i zdarzało się, że wrzucali info i foty z serwisów zerowych nowych, jeszcze nieużywanych amortyzatorów. Często zdarzało się, że oleju jest za mało.

gavin
31-12-2023, 01:08
paczta na cukereczka, jeszcze jedna rzecz do zmiany i można ujeżdżać 78054

zdyboo
31-12-2023, 12:57
Spoko, długość tylnego trójkąta to +10 do stabilności.

A tak w ogóle to nie był SS?

patronat
31-12-2023, 14:04
Pany! Spadam na imprezę więc noworocznie Do Siego!
Syn mi zrobił, zapraszam:

https://youtube.com/shorts/94mMmiCqosI?si=j-J3CMUhq7vcgMIO

gavin
31-12-2023, 14:35
Był ss, ale non stop z dziećmi gdzieś jeździłem zabierając na plecach kupe sprzętu typu hamaki itp. No więc na wiosnę wpada bagażnik i sakwy, no a do tego to ss tak średnio.

Do siego!

siemalysy
31-12-2023, 21:34
Najlepszego w Nowym Roku :)

crusiek
31-12-2023, 21:38
Wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym roku [emoji846]