Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )
Mam sj4000 a więc wersję bez wifi. Możesz brać w ciemno jakość zadowalająca i porównywalna z gopro 3+. Zamawiając z aliexpress lub podobnych stron weź po uwagę że mogą ci cło doliczyć (ja tak miałem 100 zl) ale i tak warto. sj4000 daje trochę ciemniejszy obraz ale się nie zacina jak gp3+.
https://www.youtube.com/watch?v=olXmC5ccSzM
film jest kręcony sj4000 ale jest kawałek z gopro 3+ (7.45-8.12) kompresja youtuba strasznie zjechała ten film ale możesz sobie porównać jakość ob kamer. Na kompie jakość jest oczywiście nieporównywalnie lepsza
Na allegro już są te kamery, więc z cłem nie będę miał problemu. Dzięki za film!
Ta tylko po ile sa na Allegro, a ile naprawde kosztuja?
GoPro to na pewno nie jest, ale za ~280zl jest wystarczajaco dobra.
gdzie ją można kupić na 280zł?
aliexpress 97$ = ok 329zł bez wysyłki
amazon 69.00 funtów = ok 365zł bez wysyłki
allegro od 320zł w górę.
I większość, z aledrogo tylko z wygladu robi za SJ4000.
I właśnie dlatego zamawiałem na alliexpress. Na forum rowerowym był wątek o podróbach z allegro
Też czytałem, że na Allegro leżą głównie podróby tych kamerek, więc radzę zachować ostrożność.
O, tutaj (http://www.forumrowerowe.org/topic/160576-kamera-sj4000-na-rower-i-nie-tylko/) coś na ten temat wiedzą.
Na alli też trzeba wiedzieć od kogo kupić, bo może być rożnie. Pewne źródło to ponoć foxoffer
Jeżeli chodzi o pewne źródła na alli, to shao pewnie ma level Azjata w tym temacie.
Też czytałem, że na Allegro leżą głównie podróby tych kamerek, więc radzę zachować ostrożność.
O, tutaj (http://www.forumrowerowe.org/topic/160576-kamera-sj4000-na-rower-i-nie-tylko/) coś na ten temat wiedzą.
Właśnie o ten link mi chodziło.
zakupiłem ta kie coś do amora: http://ultralube.com.pl/produkt/uniwersalny-preparat-smarujacy-i-penetrujacy/29
zobaczymy czy go ożywi
zakupiłem ta kie coś do amora: http://ultralube.com.pl/produkt/uniwersalny-preparat-smarujacy-i-penetrujacy/29
zobaczymy czy go ożywi
Miałem kiedyś Brunoxa do amortyzatorów, kosztował mega dużo, ale nie wiem czy coś dawał. Psikałem nim golenie i tyle.
Zanim miałem porządny amortyzator, tak się złożyło, że miałem RST, to go rozłożyłem, nawaliłem smaru i dopiero działał. Wtedy było czuć różnicę.
superkomornik
14-11-2014, 22:04
Jak już wcześniej pisałem, Brunox Deo działa i ozywił mi słabego amora (chociaż nie zrobił z niego SIDa ;) ). Zapłaciłem 20zł z wysyłką za 200ml.
Ja się nie znam, teraz mam widły Hi-ten i single speed.
a mój wideł jest nowy i chu... jakiś taki, stary był lepszy
hydra_nt
14-11-2014, 22:56
Ja stosuję silikon w sprayu (K2). Szczególnie dobry na zimę. Psikam, po jakimś czasie przecieram czystą szmatką. A dodatkowo uszczelki w samochodzie przecieram :)
Glisek wariacie! Ty zyjeeeeeeesz!
ano się jeszcze nie przeprowadziłem :) :D
Nawet przez ten wątek se na bicyklu trochę pośmigałem, jak mi się nie chciało :)
Smigaj! Montuj konto na Stravie (jak jeszcze nie masz), zapisuj sie do klubu i ognia!
Ja wrocilem dzisiaj z wycieczki. Git pogoda... ze 30-35 osob bylo :shock: nie robilem zadnych zdjec bo mi padl tel, myslalem ze sie laduje w nocy, ale sie ladowal po kablu, ktory byl podlaczony do powietrza :D wiec kij. Ale ogolnie bylo niezle. Oczywiscie podzielili sie na grupy - turboszybkie, szybkie, wolne i turbowolne, ale chyba wszyscy dojechali tam gdzie trzeba bylo (do spozywczego na turbozadupiu) Pozniej mikroprzerwa techniczna na uzupelnienie zapasow i czesc pojechala dalej, czesc wrocila (w tym ja). W jedna strone bylo bez wiatru, w druga wialo w ryj tak, ze Vavg mi spadlo o 100km/h :mrgreen: ale to nic, wiatr dzialal tak samo na wszystkich.
Z ciekawostek - byl gostek z Filipin (bo jest paru Filipinczykow, przez jednego jezdze teraz na te poranne wycieczki). Przyjechal na SINGLU :shock: Zaliczyl glebe po drodze, ale sie pozbieral i dokonczyl. Przeherbatnik! Oczywiscie jechal dosc wolno ale stowka pekla... To byl jego pierwszy dzien na dluzszej wycieczce :shock: Trzeba mu zalatwic szose albo cokolwiek co ma biegi bo nie chce, zeby mu pikawa wyskoczyla przez klate :D ale szacun za dokonania. Jakbym mial singla to bym nigdy sie nie wybral na taka jazde.
Oczywiscie na te 30-35 osob to tak z 80% same karbony na wysokiej polce osprzetowej, Gianty, Wiliery, BMC, Orbea, Bianchi, itd... Wyprzedzanie tego sprzetu na XC ze sztywnym widlem = bezcenne :twisted: Pozniej mi nawet niektorzy pogratulowali, ze nie odpadlem z gry od razu ale od razu im powiedzialem, ze to tylko dzieki jezdzie w peletonie bo solo to ja se moge co najwyzej... :twisted: (bez skojarzen) Ale sie wzruszylem :mrgreen: Za tydzien nastepna wycieczka bo jutro dzialania bojowe w chacie.
Wrazenia z jazdy w dlugich gatkach - to jest model pincet, z gorsza wkladka niz mam w krotkich i niestety bylo czuc... oczywiscie trzeba wziac poprawke, ze nie mam siodelka tylko deske z karbonu ale na 700tce jakos latwiej poszlo :D No nic, przyzwyczaje sie. Jezeli chodzi o ochrone przed chlodem to bylo akurat - pierwsze 2-3km chlodno, ale jak sie rozgrzaly giry to lajt. A pozniej to juz nawet przez chwile za cieplo jak slonce zaczelo grzac ;) Jak mi odpadnie tylek to sobie zalatwie 700tki z Polszy i tyle.
Do tego dowiedzialem sie co sie ostatnio stalo na trasie bo jechalem z tym Filipinczykiem i jego kolega i znikneli mi na skrzyzowaniu jednym. Ja bralem auta z lewej, a oni z prawej i sie okazalo, ze ich policjant haltnal i kazal wyskakiwac z dokumentow, a ze nie mieli (bo na kij - sa na rowerze) to im wlepil mandaty :twisted:
To wycieczka dzisiaj.
http://www.strava.com/activities/219302058/
Nasmarowalem wielkiego plemniora :D
http://www.redbull.com/ch/de/bike/events/1331649704910/red-bull-velodux
http://vimeo.com/111631364
superkomornik
15-11-2014, 17:00
W końcu jakiś normalny dystans ale wiało dzisiaj przekosmicznie. U Was tak samo? Wpisujcie miasta :mrgreen:
U mnie paskudnie na tyle, że musialem z żalem odpuścić. A jeszcze złapał mnie jakiś mega ból gardła :(
chudeusz
15-11-2014, 17:35
U mnie tysz paskudnie, ale nie odpuściłem i standardową pętelkę 44km zrobiłem :D.... Wmordewind okrutny przez 2/3 trasy...
Ja też nie odpuścilem i wyzbierałem wszystkie liście z trawnika (kosiarką☺).
Rower grzecznie czeka w garażu na mniejszy wiatr.
@shao, ten Twój dystans to z górki jechaleś? Bo tylko 2700 kcal? Ja po lasach 1300 spalam na dystansie 26km
Boshe co za wyczynowcy. Gdzie ja tam z moim wigry2. Język w szprychy mi się wkręca w szprychy po 5km. Na dodatek właśnie uszkodziłem dynamo i do domu po ciemnicy trzeba bedzie zasówać, o ile uda mi się koło poskładać. Inaczej z buta go home :-(
Krzychu, zamontujesz se kamerę na czapkę, odpalisz najtwiszion i pojedziesz na podglądzie ze smyrfona :)
Miałem kiedyś Brunoxa do amortyzatorów, kosztował mega dużo, ale nie wiem czy coś dawał. Psikałem nim golenie i tyle.
Zanim miałem porządny amortyzator, tak się złożyło, że miałem RST, to go rozłożyłem, nawaliłem smaru i dopiero działał. Wtedy było czuć różnicę.
do dupy ten preparat, nalepiło mi sie kurzu na golenie jak nigdy
edyta mówi: znaczy tamten com kupił wczoraj
superkomornik
15-11-2014, 19:43
A psikałeś bezpośrednio przed jazdą czy przynajmniej dzień wcześniej?
Kufa całą piastę na czynniki pierwsze będę musiał rozebrać, by to dynamo do sprawności doprowadzić. Chwilowo najwiszion mi nie w głowie.
wcześniej dzień, ogólnie amor jest jakiś niewydarzony stwierdzam, dziś po 30 km w górach dobiłem go ino do 50 % może, dziwne trochę
Jest ktoś z rowerzystów z okolic Przemyśla lub znający te okolice? Wybieram się jutro w tamte strony będę miał max 6 godz na jazdę rowerem i szukam jakiejś ciekawej trasy mtb, xc. Znalazłem coś takiego http://www.przemysl24.pl/szlaki trasa 6 i 7 lub szlak południowy i północny http://www.przemysl.pl/turystyka/387/trasy_rowerowe/3482.html.Czy ktoś z Was zna te trasy i czy są warte przejechania? pierwszego linku obawiam się bo są to dane sprzed blisko 10 lat
Ja też nie odpuścilem i wyzbierałem wszystkie liście z trawnika (kosiarką☺).
Rower grzecznie czeka w garażu na mniejszy wiatr.
Na wiatry najlepsza jest grupa, wtedy mozna sie ukryc w srodku ;) tylko musi jakis przeherbatnik cisnac przodem i przecinac powietrze :mrgreen:
@shao, ten Twój dystans to z górki jechaleś? Bo tylko 2700 kcal? Ja po lasach 1300 spalam na dystansie 26km
Ja jezdze asfaltem, a tu plasko wszedzie... jedyne podjazdy to tak naprawde tylko wiadukty i male mostki (na duze jest zakaz wjazdu, moze to i lepiej ;)).
Ja jezdze asfaltem, a tu plasko wszedzie... jedyne podjazdy to tak naprawde tylko wiadukty i male mostki (na duze jest zakaz wjazdu, moze to i lepiej ;)).
no u mnie też niestety płasko, a asfaltem strach jeździć :) dlatego cisnę lasami.
W sumie to w wakacje mam możliwość (czyt. czas) by pośmigać w beskidach - tam człowiek czuje na podjazdach że żyje :)
Ja jak robie podjazdy to od razu czuje, ze zaraz nie bede zyl :D ale to nic, moze kiedys bede w lepszej formie :D dlatego wole plaskie trasy, ale wiem ze musze pocwiczyc wspinaczki bo mnie komornik ubije ;(
Na wiatry najlepsza jest grupa, wtedy mozna sie ukryc w srodku ;) tylko musi jakis przeherbatnik cisnac przodem i przecinac powietrze :mrgreen:
Takim przeherbatnikiem jest każdy, po to jest grupa, żeby jeździć na zmiany. W dużej, zgranej grupie zmiany to w ogóle miód malyna. Wysuwasz się na czoło, zakręcisz korbą pięć razy i spadasz do tyłu, a na czoło wychodzi następny i tak cały czas.
Jak będą tak wszyscy na kole siedzieli, to nawet Kwiatka się zajedzie.
superkomornik
16-11-2014, 08:45
Ja jak robie podjazdy to od razu czuje, ze zaraz nie bede zyl :D ale to nic, moze kiedys bede w lepszej formie :D dlatego wole plaskie trasy, ale wiem ze musze pocwiczyc wspinaczki bo mnie komornik ubije ;(
Jak przyjedziesz to pierwsze co przeciągnę Cie po Prababce. Wjadę pierwszy i od razu, na wszelki wypadek, wybiorę 112 :mrgreen:
Jak przyjedziesz to pierwsze co przeciągnę Cie po Prababce.
Wole mlodsze... :mrgreen: Dlatego nie przyjade w ogole :twisted:
superkomornik
16-11-2014, 08:53
:(
Witam, nie wiem czy było bo ciężko 730 stron przelecieć. Co sądzie o systemie roweru miejskiego. Słyszałem że Warszawa narzeka. Mój Lublin ma od jesieni i system robi furorę. Osobiście bardzo mi się podoba
A jaki system macie w Lublinie?
We Wrocławiu jest nextbike i chyba jest dosyć popularny, bo w lecie widać ludzi korzystających z ich rowerów. Mam konto w systemie i nawet ze dwa razy korzystałem, ale z racji posiadania własnego roweru nie traktuje tego jakoś poważnie. Najbliższą stację mam w odległości 30 minut pieszo, zatem słabo.
Mnie się nie podoba, że skrócili czas darmowego wypożyczenia z 30 minut do 20. Na to jednak ludzi znaleźli sposób i jeżdżą za darmo nawet znacznie dłużej niż 20 minut.
U nas też zapowiadali dynamiczny rozwój systemu, zwiększenie ilości stacji, były mapki, terminy, konkursy, ale na zapowiedziach się skończyło. Miałem mieć stację na osiedlu w zeszłym roku już i dupa. Poza ścisłym centrum jest bardzo mało stacji.
Inną sprawą jest stan tych rowerów, ja wiem, że jak dobro jest wspólne, to jest niczyje i się go nie szanuje. Poza tym sportem narodowym Polaków jest tłuczenie szkła o ulice, chodniki i ścieżki, ale z tych dwóch razy co korzystałem zawsze w rowerze było coś nie tak.
Niemniej jednak w pełni sezonu widać sporo tych rowerów na ulicach, znaczy ludzie korzystają, choć moim zdaniem pierwszy szał już przeminął.
superkomornik
16-11-2014, 10:15
Gdzieś czytałem że jakiemuś chłopakowi uszkodzony rower miejski obciął przyrodzenie ;) Akcja działa się bodajże w Wawie ale nie mogę znaleźć linku. Pewnie zaraz Shaolin przyleci i wklei ;)
Tak więc wolę zainwestować we własny pojazd a na miasto dobrego u-locka.
Gdzieś czytałem że jakiemuś chłopakowi uszkodzony rower miejski obciął przyrodzenie ;) Akcja działa się bodajże w Wawie ale nie mogę znaleźć linku. Pewnie zaraz Shaolin przyleci i wklei ;)
:twisted:
http://www.wykop.pl/link/2240916/zlamana-rama-w-veturilo-uszkodzila-rowerzyscie-pracie/
Z rowerem jak z dziewczyna - kazdy powinien miec swoja, a nie jezdzic na platnej... :twisted: :mrgreen: A tak na powaznie - znam pare osob, ktore korzystaja z tego typu maszyn w Warszawie i sobie chwala. Dobre, zeby gdzies podbic przy okazji jak sie akurat trafi na stacje dokujaca i jedzie sie w kierunku drugiej bo tak, zeby latac po miescie to jednak wole swoje wehikuly ;)
chudeusz
16-11-2014, 11:39
Byłem na prababce ..... samochodem :D... Akurat byłem w okolicy i musiałem sprawdzić czy nie przesadzali z opisem ?... Sprzęgło prawie spaliłem ?.... W przyszłym roku się tam wybiorę rowerem
superkomornik
16-11-2014, 11:42
To trzeba było dawać znaka, wczoraj tam przejeżdżałem. Zrobiłbyś mi tunel powietrzny i miałbym KOMa :D
edyta: chyba że to Ty jechałeś niebieskim focusem i krzyczałeś do nas żebyśmy spier...li z drogi :|:evil::evil:
chudeusz
16-11-2014, 11:53
Byłem tam pod koniec września ?... Starą złotą laguną (prawie pełnoletnią ?)... Górka robi wrażenie, krótka ale ostra... Jak puściłem lagunę z góry na luzie (nie, nie samą ?) to na dole było ponad 80km/h a górka stosunkowo krótka ?...
superkomornik
16-11-2014, 11:55
Tam nie ma laguny, tam sa tylko pola uprawne ;) Rowerem wychodzi podobnie, coś ok 80km/h miałem.
chudeusz
16-11-2014, 11:58
Ale laguną nie pedałowałem ?
chudeusz
16-11-2014, 18:29
Pogoda dzisiaj niezbyt rowerowa ale nie wytrzymałem i 3 dyszki zrobiłem.... Zbieram do 4kkm do końca roku, ktoś coś dorzuci? ?
A jaki system macie w Lublinie?
We Wrocławiu jest nextbike i chyba jest dosyć popularny, bo w lecie widać ludzi korzystających z ich rowerów. Mam konto w systemie i nawet ze dwa razy korzystałem, ale z racji posiadania własnego roweru nie traktuje tego jakoś poważnie. Najbliższą stację mam w odległości 30 minut pieszo, zatem słabo.
Mnie się nie podoba, że skrócili czas darmowego wypożyczenia z 30 minut do 20. Na to jednak ludzi znaleźli sposób i jeżdżą za darmo nawet znacznie dłużej niż 20 minut.
U nas też zapowiadali dynamiczny rozwój systemu, zwiększenie ilości stacji, były mapki, terminy, konkursy, ale na zapowiedziach się skończyło. Miałem mieć stację na osiedlu w zeszłym roku już i dupa. Poza ścisłym centrum jest bardzo mało stacji.
Inną sprawą jest stan tych rowerów, ja wiem, że jak dobro jest wspólne, to jest niczyje i się go nie szanuje. Poza tym sportem narodowym Polaków jest tłuczenie szkła o ulice, chodniki i ścieżki, ale z tych dwóch razy co korzystałem zawsze w rowerze było coś nie tak.
Niemniej jednak w pełni sezonu widać sporo tych rowerów na ulicach, znaczy ludzie korzystają, choć moim zdaniem pierwszy szał już przeminął.
taki sam system/
Miałem dziś pojechać wypróbować nowe portki z decathlonowej promocji, ale pół dnia padało :(
Kupilem takie
http://www.decathlon.pl/kolarki-na-rower-mskie-id_8297862.html
W sklepie były przecenione na 120
http://olx.pl/oferta/rower-szosowy-triban-300-CID767-ID7sBWH.html#3c11eec4b9
Jak myślicie, warto się tym zainteresować?
superkomornik
16-11-2014, 21:51
Miałem dziś pojechać wypróbować nowe portki z decathlonowej promocji, ale pół dnia padało :(
Spodnie 700 z deca za pół ceny rulez ;)
Ale Jarek, twardym trzeba być a nie miętkim
KJd2HBDN_PU
Na filmie może armagedonu nie widać ale lało solidnie.
40-60km/h non stop ;) To jak na Tapadle :-P
Polecam moment od 1:10 :mrgreen:
ispec tak czy nie ?
Nie.
A co to? ;)
http://olx.pl/oferta/rower-szosowy-triban-300-CID767-ID7sBWH.html#3c11eec4b9
Jak myślicie, warto się tym zainteresować?
Ile masz wzrostu?
W sumie doliczając graty oszczędzasz 200zł, pod warunkiem że są papiry z deca.
Sam sprzęt na początek ok chociaż w zasadzie każdy element to dolna półka. I pewnie wazy więcej niż Wilier Jajcarza :-P
ispec tak czy nie ?
Ja się nie zdecydowałem.
Ile masz wzrostu?
W sumie doliczając graty oszczędzasz 200zł, pod warunkiem że są papiry z deca.
Sam sprzęt na początek ok chociaż w zasadzie każdy element to dolna półka. I pewnie wazy więcej niż Wilier Jajcarza :-P
174 cm. Z rozmiarówki na stronie deca wychodzi, że 54 będzie ok.
superkomornik
16-11-2014, 22:14
Powinno być ok. Choć ja bym próbował urwać jeszcze ze stówę albo poszukać czegoś z karbonowym widłem.
Spodnie 700 z deca za pół ceny rulez ;)
Ale Jarek, twardym trzeba być a nie miętkim
Na filmie może armagedonu nie widać ale lało solidnie.
40-60km/h non stop ;) To jak na Tapadle :-P
Polecam moment od 1:10 :mrgreen:
Z tego co pamiętam to w środku sezonu kosztowały 2x tyle:-)
Ty tylko potwierdziłeś że spodnie są warte swojej ceny :-)
A co do pogody to lepiej by mi dziś poszło rowerem wodnym :-)
Dlatego brakło mi motywacji ;-) , ale za to pograłem z młodym w gry planszowe :-)
http://olx.pl/oferta/rower-szosowy-triban-300-CID767-ID7sBWH.html#3c11eec4b9
Jak myślicie, warto się tym zainteresować?
Ja mam i sobie chwalę ;) Rower jest naprawdę wart swojej ceny :)
KJd2HBDN_PU
Na filmie może armagedonu nie widać ale lało solidnie.
40-60km/h non stop ;) To jak na Tapadle :-P
Polecam moment od 1:10 :mrgreen:
Chyba bym się nie odważył z taką prędkością w tą pogodę jechać, dzisiaj kilka razy mi ujechało koło przy sporo wolniejszej jeździe... Ale sliki na wodzie, nie spodziewałem się niczego innego :D
Sam sprzęt na początek ok chociaż w zasadzie każdy element to dolna półka. I pewnie wazy więcej niż Wilier Jajcarza :-P
ok 11kg waży 57, ale ponoć jak się zmieni koła to można sporo urwać ;) Sama rama waży ok 2kg więc moim zdaniem źle nie jest ;)
Mnie dzisiaj pękło 1000km na szosie!! Dlatego szosa w tygodniu będzie miała przegląd, konserwacje i zaczyna urlop. Ja się przesiadam na chodnikowca. Chłodno się robi, a ja na strój zimowy funduszy nie znajdę :(
A teraz sobie obejrzę jak chłopaki latają po górkach "Where the trail ends".
U mnie dziś nie padało za to wiało na maxa, ale dałem radę ok 65 km śmignąć po lasach
Tak czytam o tych amorach, czyszczeniu i regulacjach do wybierania liści a to już przerzytek ; )
Teraz takie coś się stosuje
http://youtu.be/O11hFiu43RQ :D
http://olx.pl/oferta/rower-szosowy-triban-300-CID767-ID7sBWH.html#3c11eec4b9
Jak myślicie, warto się tym zainteresować?
Tribany ok, ale w tej cenie celowalbym w cos odrobine lepszego... a najlepiej dorzucil pare groszy ;)
Spodnie 700 z deca za pół ceny rulez ;)
Ja mialem za 4 ceny ;( ale 700tki daja rade.
KJd2HBDN_PU
Na filmie może armagedonu nie widać ale lało solidnie.
40-60km/h non stop ;) To jak na Tapadle :-P
Nie ma to jak wyprzedzac przed lukiem :twisted:
Sam sprzęt na początek ok chociaż w zasadzie każdy element to dolna półka. I pewnie wazy więcej niż Wilier Jajcarza :-P
Od Wilieria Jajcarzowejszalonejcebuli to nawet powietrze jest ciezsze.
Dlatego brakło mi motywacji ;-) , ale za to pograłem z młodym w gry planszowe :-)
Dobre i to ;)
ok 11kg waży 57, ale ponoć jak się zmieni koła to można sporo urwać ;) Sama rama waży ok 2kg więc moim zdaniem źle nie jest ;)
11 to calkiem sporo w 21. wieku. Moja szosa wazyla 12 tylko, ze miala ~30 lat ;) ale na poczatek lepszy taki sprzet niz zaden jezeli faktycznie Marcin nie chce sie rozejrzec jeszcze chwile. Teraz i tak w PL sezon na jazde szosa sie konczy wiec mozna poczekac przez zime i cos szarpnac w styczniu majac wiekszy fundusz.
Tak czytam o tych amorach, czyszczeniu i regulacjach do wybierania liści a to już przerzytek ; )
Teraz takie coś się stosuje
http://youtu.be/O11hFiu43RQ :D
PrzeRZytek? Co to do uja pana jest? :twisted: Niech wsadzi na tyl takie kolo to mu sie od razu odechce glupich pomyslow :twisted:
wow...
człowiek przez tydzień nie zaglądał a tu takie wyniki...
Marcin gratki za sto trzydziestkę i witaj w klubie niebieskich koszulek :)
A Rafał alpinista niedługo kilka razy wjedzie na ewerest...
Ja niestety tydzień bez roweru - w weekend obczajałem przy okazji tereny wokół Janowca - zaczyna mi się tam podobać... jeździł tam ktoś?
Dzieki Andrzej! Gdybym nie wjechal na ostatnie 30km do centrum miasta to bym mial srednia powyzej 32km/h. Nastepnym razem jade prosto do domu :D
Dzieki Andrzej! Gdybym nie wjechal na ostatnie 30km do centrum miasta to bym mial srednia powyzej 32km/h. Nastepnym razem jade prosto do domu :D
bierzesz koszulkę?
Nie biore, wole te 120$ przeznaczyc na wysylke szosy do Kitaju. Chyba, ze Ty mi chcesz jakas niebieska koszulke sprezentowac :D
Nie biore, wole te 120$ przeznaczyc na wysylke szosy do Kitaju. Chyba, ze Ty mi chcesz jakas niebieska koszulke sprezentowac :D
mi się podoba i chyba na tym poprzestanę...
a z wymianą koszulek to musimy poczekać do jakiś zawodów w kraju np dookoła Wa-wy :mrgreen:
superkomornik
17-11-2014, 10:03
mi się podoba i chyba na tym poprzestanę...
a z wymianą koszulek to musimy poczekać do jakiś zawodów w kraju np dookoła Wa-wy :mrgreen:
Jak będzie taki konkurs to ja wsiadam w Pedziolino i przyjeżdżam (chociaż szybciej dojechałbym do Wawy rowerem niż kupił bilet na tego złoma ;) ).
Koszulka moze i fajna ale mam lepsza (Primal Wear - Hare Ball, model starodawny ;) (http://download.vpress.cz/katalog05_data/2431_full.jpg)) wiec nie musze wydawac 120$, zeby ktos widzial, ze zrobilem 130km... Za tyle to se moge szyld na rower zrobic i jeszcze mi zostanie na wodke, dz*wki i koks ;)
tak zwana pkp to dziś zło... ja powoli zaczynam więcej czasu spędzać w pociągu niż w pracy... a i rowerem byłoby ten sam czas :)
a ciągnąc watek koszulek - mi się ta ze stravy nawet bardzo podoba ale ta cena (wliczając jeszcze przesyłkę) to bezsens...
Marcin o co chodzi z tym zajączkiem (już ktoś wcześniej w tym wątku ją pokazywał)?
MadOnion
17-11-2014, 10:23
Andrzeju w ubiegłym roku miałem jedną traskę 170km i 3000m no ale dziś trzeba to na raty rozkładać :D
Ja pokazywalem, o nic nie chodzi, taki dizajn. Oni mieli rozne serie (to okolice 2004-2005 roku), ja akurat trafilem na uszatego ;)
ja bym się chyba bał takiego zajca założyć - za wolno pomykam ;)
170 wow - mi wystarczyło 130, w przyszłym roku jak będzie jakiś wolny dzień (i dłuższy) postaram się wykręcić więcej... na razie pozostanę przy 40 km odcinkach :)
oki - ale naturalne czy sztuczne :twisted:
Jakiekolwiek, wazne zebys jechal szybciej ;)
Tribany ok, ale w tej cenie celowalbym w cos odrobine lepszego... a najlepiej dorzucil pare groszy ;)
Ja mialem za 4 ceny ;( ale 700tki daja rade.
Nie ma to jak wyprzedzac przed lukiem :twisted:
Od Wilieria Jajcarzowejszalonejcebuli to nawet powietrze jest ciezsze.
Dobre i to ;)
11 to calkiem sporo w 21. wieku. Moja szosa wazyla 12 tylko, ze miala ~30 lat ;) ale na poczatek lepszy taki sprzet niz zaden jezeli faktycznie Marcin nie chce sie rozejrzec jeszcze chwile. Teraz i tak w PL sezon na jazde szosa sie konczy wiec mozna poczekac przez zime i cos szarpnac w styczniu majac wiekszy fundusz.
Rozgladam sie chwilę ale
1. Nigdy nie miałem szosy i zupełnie sie na tym nie znam.
2. Nic ciekawego w cenie ok 1k moje niewprawne oko nie widziało.
3. Mialem okazję jeszcze kupić takie coś Jamis Ventura Sport (dobre to?) za 1700 ale nie chcę zwiekszać budżetu.
To ma być rower dodatkowy, jako uzupełnienie mtb, na gorsze warunki w lasach (wtedy będę śmigał po asfalcie) albo na mój brak czasu na dłuższe szwędanie po lasach. No i oczywiście żeby Was objechać w tygodniowej kilometrówce na stravie;) Rower który będzie stał we wspólnym pomieszczeniu w bloku i nie będę sie bardzo bał, że sobie go ktoś "pożyczy". ;)
Dlatego chcę żeby był relatywnie tani.
superkomornik
17-11-2014, 11:48
Poka tego Jamisa. Generalnie marka nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Liczy się osprzęt i stan (jak używka). Gdyby patrzeć na markę to powinienem nazwać się frajerem bo moja szosa nie ma producenta a kosztowała więcej niż 5zł (dlatego nazwałem ją OEM ;) ).
Chociaż w pewnych kręgach bez lansiarskich naklejek Treka, Cannondale'a, itd i koszulek bez tęczy to wstyd się pokazywać ;)
Na marce mi nie zależy w ogóle. Już dawno wyrosłem z takiego myślenia i nie jaram sie naklejkami :)
Jamis byl nowy. Można w necie zobaczyć spec.
superkomornik
17-11-2014, 11:55
Chyba brałbym Tribana i ew wymienił koła na jakieś szybsze. Bo w sumie rowery podobne.
Szybsze koła? Oświeć mnie proszę :)
superkomornik
17-11-2014, 12:00
Lżejsze, na płynniej pracujących łożyskach. To jednak sporo daje.
matomi jak masz jakoś blisko do Cze-wy to mój kumpel ma jakąś szosę do sprzedania w granicach 1400zł. Rama KONA, węglowy widelec i tarcza z przodu. Reszty nie pamiętam bo rowerem się jakoś bardzo nie interesowałem. Na mnie za mały. Wieczorem mogę się dowiedzieć więcej. A no i na pewno siodło i owijki do wymiany, bo zjechane strasznie...
Where the trail ends redbull potrafi zrobić fajne filmy! Polecam, bo nagrane świetnie. Tylko oglądać w jak najlepszej jakości, warto!
W sumie to faktycznie chyba koniec pedałowania w tym roku. Za oknem smuta. Może przełożyć to kupowanie na styczeń-luty? Czas smarować dechy :)
@Kuba_ czy mam blisko? To Czewa ma blisko do mnie;)
Jak coś to podeślij na pw jakieś dokładniejsze info o tej szosie i ile razy zaliczył szlifa ;)
chudeusz
17-11-2014, 13:57
Nie ma złej pogody ?
MadOnion
17-11-2014, 14:27
Nie ma złej pogody ?
; ) GIROOOOOOO !
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/small_110210151001_to260609sto_00142-2.jpg
źródło (http://www.ilpost.it/wp-content/uploads/2013/05/small_110210-151001_to260609sto_00142.jpg)
Ta Giro, widac ze to w PL bo tylko u nas tak odsniezaja :D
MadOnion
17-11-2014, 14:54
Okolice Nowego Targu ; )
Fajne, tylko im za to płacą a u nas tak dla zabawy ;)
Chyba u nas bo jak widać gostek z lewej chce zaimać rower... :)
superkomornik
17-11-2014, 15:03
U nas to bardziej tak:
https://www.youtube.com/watch?v=8CMx3D8j4qg
;)
MadOnion
17-11-2014, 15:04
Wypożyczalnia rowerów.
Eeetam zostawili kamerkę...
No i właśnie dzięki tej kamerce szybko namierzono sprawcę.
U nas i tak by ukradli... ;)
http://road.cc/content/news/136263-developers-unstealable-bike-seek-backing-videos
MadOnion
18-11-2014, 07:01
U nas i tak by ukradli... ;)
http://road.cc/content/news/136263-developers-unstealable-bike-seek-backing-videos
Nasi by ukradli razem z zapięciem ; )
Z laska, ekipa filmujaca i budynkami w tle ;)
A przede wszystkim z ta konstrukcją metalową w tle przedstawiającą cyklistów - toż to takie marnotrawstwo złomu... :)
MadOnion
18-11-2014, 10:46
A ja wczoraj jadę, byłem w segmencie w którym chciałem poprawić czas, odpaliłem stoper i jazda odcinek 3km, wpadłem na wzniesienie na stoperze czas lepszy o jakieś 15sek. myślę git, jadę dalej na jakieś 5km od chałupy wyciągam z kieszeni mój rejestrator GPS samsung galaxy ble ble ble no i zamiast stravy moim oczom ukazał się ekran powitalny i muzyczka!
Dziękuje Ci SAMSUNG! !@#$%^& ; )
superkomornik
18-11-2014, 10:54
Czekaj, czekaj. Zaraz ktoś przyjdzie (bo nie pamiętam kto to był) i napisze Ci że masz zły telefon i że masz zły soft i on ma lepszy bo po co logger czy inny garniak.
Sie nie przejmuj sie, że samsung padł i dowodu brak, bo nastēpnym razem będziesz musiał poprawić staty rekord, a tak byś musiał teraz poprawiać nowy, lepszy o 15 sek. ☺
Wysł. z samsunga z super oprogramowaniem z funkcją nie-wieszania?
MadOnion
18-11-2014, 11:11
Świadomość, że kolejny raz mnie oszuka nie pozwoli mi już zdobyć żadnego KOM'a ; )
superkomornik
18-11-2014, 11:22
Odpalisz sobie Strava EPO i nawet z domu nie będziesz musiał wychodzić żeby zdobyć KOMy :D
MadOnion
18-11-2014, 11:38
Aaaa właśnie zapomniałem :D
Kup sobie edge, bo z telefonem to nie robota.
A ja wczoraj jadę, byłem w segmencie w którym chciałem poprawić czas, odpaliłem stoper i jazda odcinek 3km, wpadłem na wzniesienie na stoperze czas lepszy o jakieś 15sek. myślę git, jadę dalej na jakieś 5km od chałupy wyciągam z kieszeni mój rejestrator GPS samsung galaxy ble ble ble no i zamiast stravy moim oczom ukazał się ekran powitalny i muzyczka!
Dziękuje Ci SAMSUNG! !@#$%^& ; )
Ale jakis KOM Ci wpadl na sTrawie ;) To ten? Czy inszy? Jak inszy to i tak niezle.
Ja dzisiaj mala regeneracja, ale korki takie na miescie, ze mi sie odechcialo po 2km.
MadOnion
18-11-2014, 12:43
Jechałem z kumplem przyjechałem jakieś 7-10 sekund przed nim :p ale że strava mi padła KOM został u niego ; )
ja jedynie zgrałem sobie jego ślad :P i teraz jestem ex aequo :)
A z telefonami tak jest...
Mój telefon "wisi" mi tak z ponad 200 km, po wielu walkach (w akcji desperacji nabyłem garmina) i już w trakcie późniejszych lajtowych podejściach do zapisu z telefonu okazało się, że dwie apki w jakiś dziwny sposób wpływają na siebie powodując gubienie śladu gps...
Teraz mam zatem dwa rejestratory trasy (telefon i garmin), które podają mniej więcej to samo...
W Szanghaju to ja chyba jestem jedyny, ktory nie lata na Garminie... ;)
A drzewniej wsiadało się na rower i w drogę...
;)
Takie czasy. Wazne, zeby krecic. A czy ktos lata z Garminem czy ze Sputnikiem czy komornikiem to juz niewazne.
MadOnion
18-11-2014, 13:36
Taka prawda ale powoli zaczynam się skłaniać w kierunku zakupu trenażera i chyba oszaleje zaraz ... co wybrać, co kupić aby nie przepić :D
Toż jak piszą - trenażer to zło...
;)
superkomornik
18-11-2014, 13:57
Takie czasy. Wazne, zeby krecic. A czy ktos lata z Garminem czy ze Sputnikiem czy komornikiem to juz niewazne.
Ważne bo ze mną ma się od razu +10km/h. Albo zawał serca ;)
MadOnion
18-11-2014, 13:58
+10km/h do za******ości ; ) ?
Trenażer na deszczowe dni to jest jakaś opcja.
superkomornik
18-11-2014, 14:02
I do stylówy.
chudeusz
18-11-2014, 15:06
Widziałem na fotce te Twoje "nie kolano" ?.... Strach z Tobą jeździć ?
A można kupić taki trenażer wersji leśnej? I jak wtedy używać garmina? ?
superkomornik
18-11-2014, 16:53
Pokręciłem w terenie ale zła pogoda mnie dopadła. Chyba będzie kilka dni przerwy...
Jutro do roboty muszę ubrać ocieplacze na buty. Dziś oczywiście buty przemokły i w stopy zimno się zrobiło. Plusem tej jesieni jest natomiast sezon grzewczy, ciuchy na jutro wyschną.
cos dla komornika :)
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WREyAicJXkM
superkomornik
18-11-2014, 18:41
A Ciebie gdzie zawiało? Powinieneś dostać bana za 5174847489 wklejenie tego linka :-P
ano nie sledze tematu - wpadlo mi w lapy na fejsbuczu to pomyslalem ze wkleje :) Nie sledzilem miliarda stron wstecz.
superkomornik
18-11-2014, 20:28
Ten wątek ma już więcej stron niz Moda na Sukces odcinków, więc wybaczamy ;)
Ten wątek ma już więcej stron niz Moda na Sukces odcinków, więc wybaczamy ;)
Nieprawda!!! :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
superkomornik
18-11-2014, 22:57
Coś spsuł?
adolfik9501
18-11-2014, 23:06
W którym?
w serwisie rowerowym ;)
przegląd gwarancyjny i wątpliwości co do pracy widła
adolfik9501
18-11-2014, 23:16
Na widelec jest tylko jeden sposób - wymienić na taki, który działa, a nie jest atrapą :p
Taka prawda ale powoli zaczynam się skłaniać w kierunku zakupu trenażera i chyba oszaleje zaraz ... co wybrać, co kupić aby nie przepić :D
A jaki masz budzet? Jak taki jak na Wiliera to mozna cos fajnego kupic :mrgreen:
Ważne bo ze mną ma się od razu +10km/h. Albo zawał serca ;)
Zawaly to ZUO!
Jutro do roboty muszę ubrać ocieplacze na buty. Dziś oczywiście buty przemokły i w stopy zimno się zrobiło. Plusem tej jesieni jest natomiast sezon grzewczy, ciuchy na jutro wyschną.
Mi ostatnio troche paluchy zmarzly wiec tez szukam jakiegos kondona na buty, kupie sobie jakies neopreny za 20zl na taobao na test, zobaczymy czy cos pomoga.
ano nie sledze tematu - wpadlo mi w lapy na fejsbuczu to pomyslalem ze wkleje :) Nie sledzilem miliarda stron wstecz.
To sie nie udzielaj jak nie sledzisz bo i tak wszyscy wiedza, ze kolo roweru nawet nie stales bo to nie jest zrobiony z piwa :twisted:
Na widelec jest tylko jeden sposób - wymienić na taki, który działa, a nie jest atrapą :p
Czyli zmienic na sztywny :twisted:
MadOnion
19-11-2014, 08:21
Nie nie takiego budżetu nie mam ;) a co to sztućca to faktycznie sztywny nigdy nie zawiedzie bo zawsze będzie sprawny ;)
a wilier stoi i czeka grzecznie na zmianę kety.
Nie nie takiego budżetu nie mam ;) a co to sztućca to faktycznie sztywny nigdy nie zawiedzie bo zawsze będzie sprawny ;)
Chyba, ze sie zlamie ;)
superkomornik
19-11-2014, 08:56
Mi ostatnio troche paluchy zmarzly wiec tez szukam jakiegos kondona na buty, kupie sobie jakies neopreny za 20zl na taobao na test, zobaczymy czy cos pomoga.
Neopreny są dobre do pierwszego deszczu ;) Właśnie będę musiał się rozejrzeć za czymś wodoodpornym bo moje nie mają takiej dobrej ochrony.
Chyba, ze sie zlamie ;)
Wtedy można skleić. Kolega karbonowy widelec kleił którymś tam poxipolem i smigał na tym, ba nawet ścigał się i wygrywał.
Zatem złamanie to nie wyrok.
To sie nie udzielaj jak nie sledzisz bo i tak wszyscy wiedza, ze kolo roweru nawet nie stales bo to nie jest zrobiony z piwa :twisted:
:
chopie :) ja juz jakies padliniaste widelce RST rozjezdzalem jak Ty jeszcze kupke w gatki sadziles 5 razy dziennie :) A rower mam w piwnicy - holendra na białych sparciałych oponach :) HA :)
Neopreny są dobre do pierwszego deszczu ;) Właśnie będę musiał się rozejrzeć za czymś wodoodpornym bo moje nie mają takiej dobrej ochrony.
Wiesz, ze nie jezdze w deszczu (nie liczac magicznej soboty ale nie moglem odpasc z gry od razu jak Hiszpanie co zawrocili do domu po 1km :D). Pozniej sie rozejrze, najwyzej wezme reklamowki :D
Wtedy można skleić. Kolega karbonowy widelec kleił którymś tam poxipolem i smigał na tym, ba nawet ścigał się i wygrywał.
Zatem złamanie to nie wyrok.
Ja nie mowie, ze wyrok - ja mowie tylko, ze nie zawsze bedzie sprawny :mrgreen:
chopie :) ja juz jakies padliniaste widelce RST rozjezdzalem jak Ty jeszcze kupke w gatki sadziles 5 razy dziennie :) A rower mam w piwnicy - holendra na białych sparciałych oponach :) HA :)
Nie moja wina, ze Cie wczesniej wyprodukowano :D
MadOnion
19-11-2014, 19:27
Ja coś czuje ze jak Shao robił coś tam 5x dziennie to panowie z RST zachwycali się konstrukcją Tarpana ;)
ale obym się mylił :p
MadOnion
20-11-2014, 15:41
Co taka cisza? Pogoda dopisuje i wszyscy kręcą ; ) tak :P?
superkomornik
20-11-2014, 17:42
Chyba jednak spakuję szosę...
kakersik
20-11-2014, 17:48
Kurde, decathlon nie ma już modelu, który chciałem.
Superkomornik, shao mówił, że Ty kupiłeś Rockrider 8.1. Prawda to?? Może chcesz odsprzedać?? Rozmiar L byłby dla mnie ;)
superkomornik
20-11-2014, 18:14
A jaki chciałeś kupić?
Prawda, kupiłem RR8.1 i to w jakieś śmiesznej przecenie. W sumie mógł pójść na handel ale podoba mi sie, nie oddam :mrgreen:
Jeśli nie ma konkretnego rozmiaru w necie to podobno można sprowadzić z konkretnego sklepu. Albo się przejechać pkp i wrócić rowerem ;)
Co do rozmiaru to warto jednak przysiąść i sprawdzić wedle swoich preferencji. Ja mam 177cm i bardziej pasował mi M, Shao ma kilka cm więcej i jemu wygodniej jest na L
kakersik
20-11-2014, 18:25
Rozmiar L i M jest niedostępny i miła pani powiedziała mi, że już nie będzie. Także dupa.
superkomornik
20-11-2014, 18:34
Pani sama jest dupa ;)
Włącz na stronie sprawdzanie jak z dostępnością w konkretnych sklepach. Np we Wro jest kilka m-ek. Choć generalnie ten model nie jest już produkowany i np coś podobnego oferuje RR540 czy 560 za 2700zł.
Nie wiem czy blisko Piernikowa jest jakiś dec ;)
Rozmiar L i M jest niedostępny i miła pani powiedziała mi, że już nie będzie. Także dupa.
L jest dostępny w sklepie Poznań Swadzim. 1 sztuka.
kakersik
20-11-2014, 20:18
L jest dostępny w sklepie Poznań Swadzim. 1 sztuka.
Jak Ty go znalazłeś?? Mógłbyś podesłać mi link?? Będę wdzięczny.
http://www.decathlon.pl/rower-gorski-rockrider-81--id_8168918.html#v1323507
superkomornik
20-11-2014, 20:28
http://www.decathlon.pl/rower-gorski-rockrider-81--id_8168918.html#v1323507 ;)
edyta: M_B był szybszy. Powodzenia w zakupach :)
kakersik
20-11-2014, 20:29
Znalazłem przed chwilą. Niestety jest zarezerwowany. W sumie są 3 osoby w kolejce :(
superkomornik
20-11-2014, 20:32
Ile masz wzrostu? Może uda się na siłę wcisnąć M.
kakersik
20-11-2014, 20:33
Podobnie jak Ty - 178cm.
superkomornik
20-11-2014, 20:39
Brałbym M. Na L byłem wyciągnięty jak szczupak na grillu ;)
A eMek jest pełno, prawie w każdym sklepie.
Kiedy przecena na Tribany!? ;)
Właśnie poszukałem geometrii tych Rockriderów i wychodzi, że L to 19", a M to 18".
Karol przy 178 cm wzrostu brałbym M, ja mam 189 i jeżdżę na ramach 19" i 19,5", miałem MTB 21" i mimo, że dawałem na nim radę, to było ciut za duże.
Oczywiście warto się przymierzyć i liczą się osobiste preferencję, ja akurat wolę małe ramy, to jednak na niecałe 1,8 m wzrostu rama 19" może być za duża.
kakersik
20-11-2014, 21:59
Dzięki Panowie za podpowiedzi. Szukam zatem Mki :mrgreen:
superkomornik
20-11-2014, 22:03
Kiedy przecena na Tribany!? ;)
Jak wchodzę do sklepu :mrgreen:
Tribany raczej nie będą przeceniane, niedawno została odświeżona linia 3/5, doszły alury i inne carbo bzdury ;)
Wiec musisz poczekać z rok-dwa ;)
Jak wchodzę do sklepu :mrgreen:
Wchodź online i dawaj cynka! ;)
Wiec musisz poczekać z rok-dwa ;)
O to w sam raz jak się przeprowadzę na wieś. Szosa to pierwsza rzecz, która chcę kupić po przeprowadzce. :D
Co taka cisza? Pogoda dopisuje i wszyscy kręcą ; ) tak :P?
Ja krece zapalenie gardla, musze w miare sie wyprostowac na jutro na 5 rano :twisted:
Karol widze, ze pomagaja Ci w poszukiwaniu roweru, na pewno gdzies jeden lezy w Decathlonie bo przyznac trzeba, ze maja tam bajzel ;) ale dzieki temu mozna wyszarpac fajne rzeczy.
O to w sam raz jak się przeprowadzę na wieś. Szosa to pierwsza rzecz, która chcę kupić po przeprowadzce.
Krowe se kup lepiej :mrgreen:
EDIT:
http://vimeo.com/98270731
Dzisiaj, mimo zapalenia gardla, wyskoczylem na chwile (cale 11km, prawie jak zbybo :mrgreen: ;)) bo musialem odebrac bilety. Chyba bede zyl, choc byly momenty zastanowienia ;) Jutro tez ide (ale moze nie bede trzaskal stowy tylko cos krotkiego bo wieczorem chce byc sprawny), zmienilem siodelko to stare z Rockridera na testy, deska sobie chwile odpocznie. Trzymajcie kciuki, zebym nie padl po drodze ;)
MadOnion
21-11-2014, 19:25
A u mnie jaja (Shao cicho być ;) ) moja strava odzyskała mój przejad który przepadł kilka dni temu ale co ciekawe zegar cały czas tykał no i teraz średnia wyszła mi 0,7km/h ;)
Krowe se kup lepiej :mrgreen:
Za ciężka i wolna. :(
A u mnie jaja (Shao cicho być ;) ) moja strava odzyskała mój przejad który przepadł kilka dni temu ale co ciekawe zegar cały czas tykał no i teraz średnia wyszła mi 0,7km/h ;)
Czas wycieczki też Ci wyborny wyszedł.
Ja przeziębiony jestem, to raczej w weekend nie dołożę km, zatem tylko plan minimum w tym tygodniu.
Mam takie pytanie/dla praktyków...
Macie jakieś sprawdzone rozwiązania dla tych co muszą nosić okulary korekcyjne?
Ogólnie wiem... jakieś z wymiennymi soczewkami i z "ramką" dla tych korekcyjnych z "plastiku".
Sam miałem takie rudy project z 12 lat temu, ale może macie obecnie jakieś sprawdzone patenty?
Soczewki kontaktowe i zwykłe okulary.
A ja zamontowałem osłonkę od korby Alivio na patelni Deore. Da się?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/korba1-2.jpg
źródło (http://majkon.pl/blog/uploads/2014/11/korba1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/korba2-2.jpg
źródło (http://majkon.pl/blog/uploads/2014/11/korba2.jpg)
chudeusz
21-11-2014, 22:04
A ja osłonkę z deorki zdjąłem bo korba wyglądała jak z tesco ?... Założyłem też błotniki do swojej kozy w ubiegły weekend... Teraz wygląda jak.... Jak koza z błotnikami ?
Do poprzedniej Deorki dało się założyć osłonkę i takowa była w ogóle. Ta już nie była do tego przewidziana, nie miała otworów montażowych, musiałem borować. I dało się przypasować osłonkę od Alivio. Ta korba idzie do rowera dla żony i założyłem tę osłonkę, żeby jej spodni w tryby nie wkręcało. ;-)
MadOnion
21-11-2014, 22:33
Mam takie pytanie/dla praktyków...
Macie jakieś sprawdzone rozwiązania dla tych co muszą nosić okulary korekcyjne?
Ogólnie wiem... jakieś z wymiennymi soczewkami i z "ramką" dla tych korekcyjnych z "plastiku".
Sam miałem takie rudy project z 12 lat temu, ale może macie obecnie jakieś sprawdzone patenty?
Noszę okulary na codzień a do sportu zakładam soczewki. Dziś jechałem w ochronnych i w połowie trasy powedrowaly w kieszeń bo była taka wilgotność, mgła i deszcz ze nic nie widziałem jak bym miał te korekcyjne wkładki to bym chyba prowadził rower.
Edit: Tomek jak na minimum to nieźle pojechałes biorąc pod uwagę pogodę.
superkomornik
21-11-2014, 23:12
A ja bym poprosił o osłonkę do deore bo mi ostatnio wciągnęło spodnie...
Noszę okulary na codzień a do sportu zakładam soczewki. Dziś jechałem w ochronnych i w połowie trasy powedrowaly w kieszeń bo była taka wilgotność, mgła i deszcz ze nic nie widziałem jak bym miał te korekcyjne wkładki to bym chyba prowadził rower.
Edit: Tomek jak na minimum to nieźle pojechałes biorąc pod uwagę pogodę.
Pewnie tak... tylko ja nigdy nie próbowałem kontaktowych i chyba nie chcę.
Dlatego pytam o sprawdzone rozwiązania/konkretne firmy dla tradycyjnych.
Mialem dzisiaj isc jezdzic z chlopakami ale kupa wyszla - nie spalem cala noc bo jednak gardlo nie daje za wygrana :cry: wole sie wyleczyc, a pozniej jezdzic bo jakbym teraz sie dobil to 2 tygodnie wyjete z zycia...
Co do okularow, ja jezdze w tych co mam na nosie kazdego dnia i tyle.
chudeusz
22-11-2014, 08:04
A ja bym poprosił o osłonkę do deore bo mi ostatnio wciągnęło spodnie...
Trzeba było w spódnicy jeździć ?
superkomornik
22-11-2014, 15:38
Trzeba było w spódnicy jeździć ?
Nie jestem szkotem, w tym roku rozrzutnie kupuję rowery ;)
A i można by sobie coś przewiać ;)
chudeusz
22-11-2014, 19:12
A i można by sobie coś przewiać ;)
"Nie kolano" na przykład? ?
Przekulałem się dzisiaj 56km po tygodniowej przerwie. Pogoda nie zachęcała ale byłem na głodzie ?
A ja bym poprosił o osłonkę do deore bo mi ostatnio wciągnęło spodnie...
klamerka ;)
kakersik
22-11-2014, 22:07
Byłem w Decathlonie, jeździłem na eMce. I tak jak myślałem - zdecydowanie za mały dla mnie. A eLek nie ma :(. Wstrzymam się chyba do wiosny i zobaczę jaka będzie oferta.
Nie wiem jakiego dokładnie roweru szukasz i gdzie chcesz na tym jeździć, ale dzisiaj w Decathlonie zainteresował mnie ten http://www.decathlon.pl/rower-miejski-nework-500-id_8303893.html i pewnie bym go kupił jakbym nie miał swojego single speeda na slickach. ;)
hydra_nt
23-11-2014, 11:12
Pewnie tak... tylko ja nigdy nie próbowałem kontaktowych i chyba nie chcę.
Dlatego pytam o sprawdzone rozwiązania/konkretne firmy dla tradycyjnych.
Zapewne szukasz coś w tym stylu : http://www.bikeman.pl/okulary-rowerowe-optyczne-alpina-pso-twist-four-vl-p-1560.html. Te mogę polecić , choć tanie nie są.
Byłem na rowerze, słoneczko mnie zachęciło;), a wiatr prawie zabił :D
Przetestowałem przy okazji kolarki z decathlona, juz po pierwszej wycieczce wiem że będę bardzo zadowolony z zakupu :)
Muszę trochę odchudzić swojego unibike vipera (16,5 kg). Mam do was pytanie odnośnie wymiany SUNTOUR NVX na sztywny widelec. Przez 95% czasu i tak jest włączona blokada. Chciałbym zostawić V-ki, sakiew z przodu nie motuję, więc będzie trochę łatwiej ze znaleziemiem odpowiedniego.
Czego się obawiam? Zmiany geometrii. Nie wiem co wybrać. Koszt nie istotny, mogę wydać więcej, ale sensownie. Szukam po necie vipera/crossfirea/zethosa ze sztywniakiem i niestety nie mogę znaleźć.
Wymieniał ktoś amora na widelec w 28" calowym crossie z v-kami?
Szukaj widelca o tej samej długości co amor. Zwykle amory 28" mają coś w okolicach 470 mm długości od osi kół do korony. Żeby nie było, że nie ma takich widelców to są do kupienia w tym sklepie (https://www.bike-components.de/en/Vortrieb/Alu-Trekking-Gabel-p24152/).
Wtedy geometria Ci się nie zmieni.
Obecnie amor ma 49 cm, dwa centymetry to nie problem. Ale.. na tym przykładzie widać to z czym jednak mam problem. Mocowanie hamulców. Tu masz pod canti i tarcze. Chciałbym zostawić V-ki, tzw. spowalniacze ;) Jak już znajdę z odpowiednią długością to okazuje się, że mocowanie jest pod tarcze, albo piwoty pod V-ki są na wysokości kół po 26". A wracając do podanego przykładu - materiał to aluminium. Wiele osób poleca stal lub karbon, bo podobno przy aluminiowym można plomby pogubić :)
Przecież canti i v-ki montuje się w tym samym miejscu, na tych samych piwotach.
Mocowanie pod canti i V-ki jest na tej samej wysokości. Paragon też miał w opisie piwoty pod canti, jakoś V-ki pasują.
Te widelce, w których mocowanie pod V-ki jest na wysokości kół 26" to są widelce pod 26" koła, to oczywiste. To, że da się tam zamontować koło 28", to tylko przypadek, nie zamierzona cecha konstrukcyjna.
Wpływ materiału widelca, to jest niuans, który ma większy wpływ na jego masę niż na komfort jazdy. To nie jest tak, że stalowy czy karbonowy widelec, to prawie jak amor. Cały czas mamy do czynienia ze sztywnym widelcem, żeby nie było, nie jeździłem tylko na carbonie. Pytaj Shao na ile taki widelec amortyzuje.
Ja większej różnicy pomiędzy stalowym i aluminiowym sztywniakiem nie zauważyłem.
superkomornik
23-11-2014, 20:27
Ja zakładałem sztywny wideł do crossa (Kross Evado 1.2) i nie poczułem zbytnio zmiany geometrii. Nie było tez problemu z haczeniem korbą o ziemię, itd. Wideł to Mosso M2, z mocowaniem pod tarcze i V.
Co prawda został zaprojektowany do kół 26 ale 28 tez spokojnie się mieści. Oczywiście wtedy hamulec tylko tarczowy.
Dzięki za wyjaśnienie z tymi piwotami. Człowiek uczy się całe życie :)
Został mi polecony sztywniak marki FORCE, wydaje się być niezłą opcją za 200 zł. Różnica w wysokości minimalna, biorąc pod uwagę wstępne ugięcie przy tych 49 cm.
Widelec 28â FORCE TREK 1 i 1/8â czarny połysk, Ahead.
- Długość widelca od osi piasty do dolnej miski sterowej: 445 mm,
- Długość rury sterowej: 260 mm,
- Materiał : aluminium (Al. 6061),
- Rura sterowa aluminiowa,
- Mocowanie zacisku hamulca tarczowego - IS,
- Piwoty do hamulców v-brake - TAK,
- Waga: 690 g.
Dziś w drodze do fabryki Edge 200 wyświetlił komunikat: "Slaba bateria". Podłączyłem w fabryce do ładowarki, to miał jeszcze 7%, ale zważywszy na temperatury, mógłby nie dźwignąć drogi do domu. Sprawdziłem przebieg i miał nabite 322 km i 16 godzin jazdy, zatem więcej niż deklaruje producent czyli nieźle. W cieple podejrzewam, że spokojnie 400 dociągnie na jednym ładowaniu.
Zwłaszcza jak wyłączę domyślne podświetlanie przez 15 sekund po każdym naciśnięciu dowolnego przycisku. Teraz jednak jeżdżę głównie po ciemku i podświetlenie się przydaje.
Plik fit zajmuje 10% tego co gpx. Stosunkowo długo trwa zanim komputer wykryje odbiornik, ale to chyba wina samego odbiornika.
Witajcie;
potrzebuję porady w sprawie kupna szosy.
Kolega jeździ tylko szosówką i cały czas namawia mnie na sprawienie sobie jakiejś żebyśmy mogli wybierać się na wyprawy typowo szosowe. No i ostatnio znalazł u swojego znajomego leżakującego speca tarmac elite z 2008, osprzęt głównie 105 (ponoć mało jeżdżona ale kto tam wie..). Tamten rzucił cenę 3,5k.
Średnio orientuję się w cenach używek; nie ma ich aż tak dużo na rynku, dlatego proszę, napiszcie mi na ile atrakcyjna jest to oferta (zakładając, że stan jest bardzo dobry). Zaznaczę, że nie mam parcia na zakup na już (teraz raczej tylko krótsze trasy mtb), pieniędzy też raczej za wiele na zbyciu nie ma więc jeżeli nie jest to super okazja to raczej bym wolał poczekać.
I drugie pytanie, szczególnie do szosowców o wzroście 185-190 :)
czy rama 56 nie będzie za mała dla gościa o wzroście 186 i nodze 88?
Tabelki mają różne przeliczniki i bardziej zależy mi na opiniach konkretnych userów.
Niestety nie rozumiem wszystkich tabelek z http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp#type więc netowy bikefitting odpada :)
Dodam na koniec, że w mtb wygodnie jeździ mi się na dużej ramie - jeżdzę na 21"
Szosowe mam za małe doświadczenie; około roku jeździłem na 21" ale to był typowo rekreacyjny sprzęcik, który wkurzał mnie tyloma mankamentami, że za mało km na nim zrobiłem żeby oceniać.
Liczę na Waszą pomoc gdyż trochę km trzeba by zrobić w celu oględzin i przymiarki..
PS śmiejcie się - jednym z czynników, które znowu każą mi przychylniejszym okiem patrzeć na szosy jest zarażenie się tą Waszą stravą.. :)
Cały czas mamy do czynienia ze sztywnym widelcem, żeby nie było, nie jeździłem tylko na carbonie. Pytaj Shao na ile taki widelec amortyzuje.
Ja większej różnicy pomiędzy stalowym i aluminiowym sztywniakiem nie zauważyłem.
Carbon wybiera nawet pyl z drogi... :mrgreen:
Sprawdziłem przebieg i miał nabite 322 km i 16 godzin jazdy, zatem więcej niż deklaruje producent czyli nieźle. W cieple podejrzewam, że spokojnie 400 dociągnie na jednym ładowaniu.
To teraz Ty musisz trzasnac 400 przy jednym przejezdzie i potwierdzic czy Twoje obliczenia sa prawidlowe ;)
Witajcie;
potrzebuję porady w sprawie kupna szosy.
Kolega jeździ tylko szosówką i cały czas namawia mnie na sprawienie sobie jakiejś żebyśmy mogli wybierać się na wyprawy typowo szosowe. No i ostatnio znalazł u swojego znajomego leżakującego speca tarmac elite z 2008, osprzęt głównie 105 (ponoć mało jeżdżona ale kto tam wie..). Tamten rzucił cenę 3,5k.
Średnio orientuję się w cenach używek; nie ma ich aż tak dużo na rynku, dlatego proszę, napiszcie mi na ile atrakcyjna jest to oferta (zakładając, że stan jest bardzo dobry). Zaznaczę, że nie mam parcia na zakup na już (teraz raczej tylko krótsze trasy mtb), pieniędzy też raczej za wiele na zbyciu nie ma więc jeżeli nie jest to super okazja to raczej bym wolał poczekać.
I drugie pytanie, szczególnie do szosowców o wzroście 185-190 :)
czy rama 56 nie będzie za mała dla gościa o wzroście 186 i nodze 88?
Tabelki mają różne przeliczniki i bardziej zależy mi na opiniach konkretnych userów.
Niestety nie rozumiem wszystkich tabelek z http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp#type więc netowy bikefitting odpada :)
Dodam na koniec, że w mtb wygodnie jeździ mi się na dużej ramie - jeżdzę na 21"
Szosowe mam za małe doświadczenie; około roku jeździłem na 21" ale to był typowo rekreacyjny sprzęcik, który wkurzał mnie tyloma mankamentami, że za mało km na nim zrobiłem żeby oceniać.
Liczę na Waszą pomoc gdyż trochę km trzeba by zrobić w celu oględzin i przymiarki..
Za 3500 mozna miec lepszy osprzet (np. Ultegre) ale niekoniecznie lepsza baze bo Tarmac Elite to kawal swietnego frejmsetu (nawet ten z 2008 :D). 105 na poczatek to bardzo ok grupa ale pytanie jaki stan bo dla jednego malo jezdzone to moze byc 50km, a dla drugiego 5000 ;) gdzie dla osprzetu to roznica spora ;) Jezeli rower w git stanie to ja bym sie targowal i chociaz 500 urwal (ale domyslam sie, ze wlasciciel bedzie chcial odzyskac troche kasy + placisz za naklejke, ale Spec to akurat dobra firma wiec nie ma wielkiego problemu ;)).
Co do rozmiaru to niestety musisz wsiasc i sie przejechac...
Oczywiscie jezeli nie masz parcia to mozna sie rozejrzec po Allegro, moze cos sie trafi.
PS śmiejcie się - jednym z czynników, które znowu każą mi przychylniejszym okiem patrzeć na szosy jest zarażenie się tą Waszą stravą.. :)
Teraz to ja moge zarazic tylko H5N1, przynajmniej do konca tygodnia nie wyjde na rower... ale jest jakis progres bo juz mnie tak nie boli w klacie jak kaszle ;) a tomograf nie wykazal zadnych hartkorow w moich plucach wiec bedzie dobrze ;)
superkomornik
25-11-2014, 11:56
Witajcie;
potrzebuję porady w sprawie kupna szosy.
Kolega jeździ tylko szosówką i cały czas namawia mnie na sprawienie sobie jakiejś żebyśmy mogli wybierać się na wyprawy typowo szosowe. No i ostatnio znalazł u swojego znajomego leżakującego speca tarmac elite z 2008, osprzęt głównie 105 (ponoć mało jeżdżona ale kto tam wie..). Tamten rzucił cenę 3,5k.
Średnio orientuję się w cenach używek; nie ma ich aż tak dużo na rynku, dlatego proszę, napiszcie mi na ile atrakcyjna jest to oferta (zakładając, że stan jest bardzo dobry). Zaznaczę, że nie mam parcia na zakup na już (teraz raczej tylko krótsze trasy mtb), pieniędzy też raczej za wiele na zbyciu nie ma więc jeżeli nie jest to super okazja to raczej bym wolał poczekać.
I drugie pytanie, szczególnie do szosowców o wzroście 185-190 :)
czy rama 56 nie będzie za mała dla gościa o wzroście 186 i nodze 88?
Tabelki mają różne przeliczniki i bardziej zależy mi na opiniach konkretnych userów.
Niestety nie rozumiem wszystkich tabelek z http://www.competitivecyclist.com/Store/catalog/fitCalculatorBike.jsp#type więc netowy bikefitting odpada :)
Dodam na koniec, że w mtb wygodnie jeździ mi się na dużej ramie - jeżdzę na 21"
Szosowe mam za małe doświadczenie; około roku jeździłem na 21" ale to był typowo rekreacyjny sprzęcik, który wkurzał mnie tyloma mankamentami, że za mało km na nim zrobiłem żeby oceniać.
Liczę na Waszą pomoc gdyż trochę km trzeba by zrobić w celu oględzin i przymiarki..
PS śmiejcie się - jednym z czynników, które znowu każą mi przychylniejszym okiem patrzeć na szosy jest zarażenie się tą Waszą stravą.. :)
Jeśli na MTB masz 21" to podejrzewam że rama 56 może być nieco przymała. Pewnie jeździć się da ale skoro na terenowym wygodnie jest na dużej ramie to na szosie będzie analogicznie (na małej będzie ciężko się wyciągnąć do zdobywania KOMów ;) Ale ten spec ma ramę sloopingową wtedy to chyba inaczej patrzy się na tabelki.
Czy drogo czy mało to jak napisał Shao - zalezy jaki stan. Próbowałby urwać właśnie ze 500zł. Specyfikacja wygląda ok, sam rower spoko. Poza korba - nie wiem czy masz u siebie płasko czy pagórkowato ale na większych wzniesieniach do korby 53x39 trza mieć kopyto ;)
Bardzo Wam dziękuję!
Pewnie sobie odpuszczę bo wszelkie obliczenia wskazują, że raczej potrzebuję 58, ale chyba przejadę się zobaczyć co to za sprzęcik.
Ja raczej pagórki lubię ale niestraszna mi korba 39; na poprzedniej szosie miałem chyba 52/42 i było ok.
Jedyne co przekonuje mnie do zakupu to fakt, że pochodzenie znane a z allegro może być różnie..
Jakby się jednak znalazł ktoś o podobnych do mnie gabarytach to będę wdzięczny za opinię dot. rozmiaru.
Pozdro!
MadOnion
25-11-2014, 14:06
Potrzebuje przeserwisować swój widelec RS szukam jakiegoś sprawdzonego i zaufanego serwisu w PL ktoś coś może polecić? (Z możliwością dostawy i odebrania kurierem.)
Mad - cyklotur w Poznaniu?
Potrzebuje przeserwisować swój widelec RS szukam jakiegoś sprawdzonego i zaufanego serwisu w PL ktoś coś może polecić? (Z możliwością dostawy i odebrania kurierem.)
Jakbys mial sztywny to bys nie musial serwisowac... :twisted:
Chciałem się pochwalić, że w końcu zamówiłem nowe koła☺
Takie okrągłe mają być ?
Jakie? Okragle sa passé, teraz lepsze sa trojkatne. Tu sa dwie frakcje jezeli chodzi o kola -> klub DT Swiss i klub wszystkich innych producentow :mrgreen:
Tak, coś było tam w nazwie Swiss (mam nadzieję, że nie zwiss :) ). Piasty na łożyskach maszynowych i jakieś cieniowane minimalnie szprychencje.
Generalnie zaczynam składać 29er - pierwsze będą koła, potem pewnie jakieś sztućce i ramy.
superkomornik
25-11-2014, 18:42
Majek vol. 2 :mrgreen:
Majek vol. 2 :mrgreen:
nie nie :)
ja nie będę udawał, że robię "upgrade" starego roweru ;)
superkomornik
25-11-2014, 19:08
Składanie od zera jest fajne ale niestety to najdroższa opcja. Kiedy tak kalkulowałem z jednym rowerem i wychodziło więcej niż kupno złożonej maszyny.
już kiedyś tak sobie jeden poskładałem i wyszło mnie dużo taniej, a i frajda z tym była niezła.
Teraz generalnie mam całą zimę na szukanie części i poskładanie na takich komponentach na jakich chcę to mieć.
Zresztą łatwiej się wydaje 1kPLN niż 6 czy 7 na raz :)
MadOnion
25-11-2014, 21:33
A mi wyszło taniej poskładanie żeby nie powiedzieć tanio :D
Glisek co to za koła :> ?
Nie wiem czy mi wyszło poskładanie taniej, ale na pewno lepiej. W segmencie rowerów trekingowych nie ma tak dużego wyboru jak w MTB czy szosie.
Natomiast po pięciu latach używania jedyne co wymieniłem to łańcuch i kaseta.
Jeżeli chodzi o koła i kluby, to się muszę rozdwoić. Obręcze i szprychy mam DT Swiss, ale piasty już tylko XT. ;)
W ramach zajęć walki z nudą robię sobie zakupy. :)
Znaczy chcę na zapas kupić łańcuch i kasetę, póki jeszcze są sensownej jakości komponenty napędu dziewięciobiegowego. Sklepy netowe oferują komponenty osobno, ale i zestawy łańcuch+kaseta. Tylko nie wiedzieć czemu lecą sobie niewąsko w kulki i kupno w zestawie jest droższe, czasem nawet sporo.
Kaseta HG80 (http://www.cyklotur.com/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/kasety-rowerowe/p,kaseta-slx-cs-hg80-shimano,41748.html) - 165 PLNów
Łańcuch HG93 (http://www.cyklotur.com/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/lancuchy-rowerowe/p,lancuch-deore-xt-cn-hg93-shimano,41086.html) - 58 PLNów
Razem - 223 PLNy
Zestaw HG80+HG93 (http://www.cyklotur.com/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/zestawy-kaseta-lancuch/p,zestaw-napedowy-slx-cs-hg80-9-xt-cn-hg93-9rz-shimano,411435.html) - 277 PLNów.
superkomornik
25-11-2014, 22:33
Natomiast po pięciu latach używania jedyne co wymieniłem to łańcuch i kaseta.
Raz wymieniłeś? Po jakim przebiegu i co to był za zestaw?
Dziękuję, dobranoc :D
No raz, przebiegu nie znam, mógłbym co prawda policzyć na podstawie danych z GPSa, ale mi się nie chce. Szacuję, że nie przekroczyłem 5 kkm. Ja trekingiem nie robię oszałamiających przebiegów. Do codziennego tyrania mam inny rower, jak na razie co dwa lata nowy.
Kaseta SRAM PG 970 i łańcuch PC-971.
Proszę bardzo, dobranoc. :D
Generalnie pooglądałem sobie trochę rowerów w sklepach oraz necie i w ofercie 29er szału nie ma.
Poza tym to co mi się podobało to wychodzi cenowo mocno powyżej poziomu przyzwoitości i zdrowego rozsądku :)
Po drugie lubię mieć chwyty takie a nie inne, manetki też, do tego widelec z kabelkiem do blokowania itd.
Po trzecie jakbym wyskoczył z pomysłem roweru za parę tysi, to pewnie miałbym trochę marudzenia w domu (i tak jest, bo po co mi trzeci rower :) )
Po czwarte, doktoryzacja z tego co teraz jest na rynku, szukanie części, składanie tego do kupy, czekanie na kolejne elementy, wreszcie pierwsza jazda w piękny lekko pochmurny dzień (chmury potrzebne by lakier nie wyblakł ;) ) to jest wartość dodana, znaczy bezcenna :)
No to dlatego mam w zamyśle składaka :)
Koła? Z tego co pamiętam (bo trochę zamówiłem na wiarę w to co mi kolo w sklepie mówił) to są na obręczach DT Swiss (chyba XR 400), szprychy jakieś lekko cieniowane z mosiężnymi nyplami (oferowano mi nyple ameliniowe, ale raz że się nie ich nie maluje ;), dwa różnica w masie minimalna) i piasty Novatec na łożyskach maszynowych (nie wiem czy to akurat był dobry pomysł).
Generalnie za jakiś czas jak już będę miał to ewentualnie mogę zrobić im amatorskie foto podrzędnym aparatem :)
To się rozpisałem... :)
superkomornik
25-11-2014, 22:46
Proszę bardzo, dobranoc.
Dziękuję, słodkich snów :-P
Jeśli na MTB masz 21" to podejrzewam że rama 56 może być nieco przymała. Pewnie jeździć się da ale skoro na terenowym wygodnie jest na dużej ramie to na szosie będzie analogicznie (na małej będzie ciężko się wyciągnąć do zdobywania KOMów ;) Ale ten spec ma ramę sloopingową wtedy to chyba inaczej patrzy się na tabelki.
Czy drogo czy mało to jak napisał Shao - zalezy jaki stan. Próbowałby urwać właśnie ze 500zł. Specyfikacja wygląda ok, sam rower spoko. Poza korba - nie wiem czy masz u siebie płasko czy pagórkowato ale na większych wzniesieniach do korby 53x39 trza mieć kopyto ;)
No właśnie; przy sloppingowej ramie wychodzi mi, że 56 może być ok. Na teraz zdecydowałem, że w weekend zrobię sobie wycieczkę w celu oględzin (może po drodze trafię na jakieś segmenty, hi, hi :)
Rzuciłem okiem na allegro i na ten moment nic lepszego nie widać, ale z drugiej strony do wiosny daleko..
Czy możecie napisać swój wzrost i rozmiar ram Waszych szos? Miałbym jakieś praktyczne odniesienie a nie tylko tabelki, które pokazują sprzeczne wyniki..
I jeszcze pytanko odnośnie tego "kopytka";
czy najlżejsze przełożenie tego speca 39 - 28 będzie podobne do 32 - 23 na mtb? Chciałbym jednak na wszelki wypadek potestować jakieś analogiczne przełożenia w terenie żeby potem nie spacerować..
Niby szosę chcę kupić do żyłowania się i prędkości a nie turystyki, ale dłuższe trasy też mogą się trafić.
Składanie od zera jest fajne ale niestety to najdroższa opcja. Kiedy tak kalkulowałem z jednym rowerem i wychodziło więcej niż kupno złożonej maszyny.
W 90% przypadkow skladanie samemu bedzie tansze niz kupowanie gotowca, mowiac o gotowcach mowimy o nowych rowerach bez rabatow i przecen sezonowych. U mnie dodatkowo odpada koszt serwisu, zeby to poskladac :twisted:
A i tak najlepiej kupic uzywke ;)
Generalnie pooglądałem sobie trochę rowerów w sklepach oraz necie i w ofercie 29er szału nie ma.
Bo 29er to ZUO! :twisted:
Koła? Z tego co pamiętam (bo trochę zamówiłem na wiarę w to co mi kolo w sklepie mówił) to są na obręczach DT Swiss (chyba XR 400), szprychy jakieś lekko cieniowane z mosiężnymi nyplami (oferowano mi nyple ameliniowe, ale raz że się nie ich nie maluje ;), dwa różnica w masie minimalna) i piasty Novatec na łożyskach maszynowych (nie wiem czy to akurat był dobry pomysł).
Generalnie za jakiś czas jak już będę miał to ewentualnie mogę zrobić im amatorskie foto podrzędnym aparatem :)
To się rozpisałem... :)
E to w sumie powinienes byc w klubie inszych producentow ;)
Jeżeli chodzi o koła i kluby, to się muszę rozdwoić. Obręcze i szprychy mam DT Swiss, ale piasty już tylko XT. ;)
Bedziesz z gliskozaurem w grupie. W klubie DT Swiss nawet tasma na obreczy byc DT Swiss :mrgreen:
W ramach zajęć walki z nudą robię sobie zakupy. :)
Znaczy chcę na zapas kupić łańcuch i kasetę, póki jeszcze są sensownej jakości komponenty napędu dziewięciobiegowego. Sklepy netowe oferują komponenty osobno, ale i zestawy łańcuch+kaseta. Tylko nie wiedzieć czemu lecą sobie niewąsko w kulki i kupno w zestawie jest droższe, czasem nawet sporo.
Kaseta HG80 (http://www.cyklotur.com/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/kasety-rowerowe/p,kaseta-slx-cs-hg80-shimano,41748.html) - 165 PLNów
Łańcuch HG93 (http://www.cyklotur.com/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/lancuchy-rowerowe/p,lancuch-deore-xt-cn-hg93-shimano,41086.html) - 58 PLNów
Razem - 223 PLNy
Zestaw HG80+HG93 (http://www.cyklotur.com/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/zestawy-kaseta-lancuch/p,zestaw-napedowy-slx-cs-hg80-9-xt-cn-hg93-9rz-shimano,411435.html) - 277 PLNów.
Faktycznie dziwne.
EDIT: Cos dla komornika:
http://road.cc/content/news/137018-audax-uk-ace-steve-abraham-aims-tommy-godwins-unbreakable-year-record-2015
MadOnion
26-11-2014, 07:30
Kaseta HG80 (http://www.cyklotur.com/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/kasety-rowerowe/p,kaseta-slx-cs-hg80-shimano,41748.html) - 165 PLNów
Łańcuch HG93 (http://www.cyklotur.com/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/lancuchy-rowerowe/p,lancuch-deore-xt-cn-hg93-shimano,41086.html) - 58 PLNów
Razem - 223 PLNy
Zestaw HG80+HG93 (http://www.cyklotur.com/czesci/lancuchy-kasety-wolnobiegi/zestawy-kaseta-lancuch/p,zestaw-napedowy-slx-cs-hg80-9-xt-cn-hg93-9rz-shimano,411435.html) - 277 PLNów.
Tomek u naszych południowych sąsiadów w zaprzyjaźnionym sklepie te graty kosztują odpowiednio
kaseta 115zł 11-28z
łańcuch 60zł
Bo 29er to ZUO! :twisted:
Tez bym brał 27,5" ; )
superkomornik
26-11-2014, 08:33
W 90% przypadkow skladanie samemu bedzie tansze niz kupowanie gotowca, mowiac o gotowcach mowimy o nowych rowerach bez rabatow i przecen sezonowych. U mnie dodatkowo odpada koszt serwisu, zeby to poskladac :twisted:
A i tak najlepiej kupic uzywke ;)
EDIT: Cos dla komornika:
http://road.cc/content/news/137018-audax-uk-ace-steve-abraham-aims-tommy-godwins-unbreakable-year-record-2015
Najlepiej kupować nowe z moimi promocjami i rabatami ;)
Ponad 200 mil dziennie codziennie? Phi, też mi coś :-P
Tomek u naszych południowych sąsiadów w zaprzyjaźnionym sklepie te graty kosztują odpowiednio
kaseta 115zł 11-28z
łańcuch 60zł
Dzięki Rafał. Łańcuch podobnie, kaseta sporo tansza, z tym, że potrzebuję akurat 11-32. Niemniej jednak nie wybieram się w najbliższym czasie do Czech.
To Rafal Ci kupi i wysle z kwiatami i czekoladkami.
Przyszly kondony na buty, 25zl. Jakosciowo bardzo ok, zobaczymy czy ok chronia ale na razie nigdzie sie nie wybieram ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/mC62Zz-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img537/5102/mC62Zz.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/4rapjm-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img540/6875/4rapjm.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/WJzdms-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img912/9986/WJzdms.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/vVtfaU-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img674/7321/vVtfaU.jpg)
EDIT: Widze, ze zgubilem srubke zabezpieczajaca do buta :D czyli czasem warto zrobic fote od spodu ;)
Nie przesadzajcie z tym, że 29" to złooo - ja mam i sobie chwalę :razz:
MadOnion
26-11-2014, 09:28
A mnie i tak giry marzną tzn. palce ochraniacze mi niewiele dają :/
superkomornik
26-11-2014, 09:32
Natrzyj sobie amolem :D
MadOnion
26-11-2014, 09:36
Wczoraj było ze 4 st. a ja dwie skarpety i neopreny. NIe czuje się komfortowo po 1h jazdy.
Napij sie wodki to bedziesz mogl nawet w sandalach na K2 wjedziesz ;)
EDIT: Zamowilem zgubiona srubke (a nawet 20). W sklepie ze srubkami, nie z rowerami bo tam cena x100 ;)
MadOnion
26-11-2014, 10:09
Tytanową ?
MadOnion
26-11-2014, 10:38
Kiera, mostek plastikowe a śruba w bucie stalowa! no wiesz :D jak mogłeś
Bo jak mam kopac auto to wole stal przeciw stali :twisted:
Samochody kopie się w swiatła.
Swiatla wymienia sie za 5zl, drzwi nie ;)
MadOnion
26-11-2014, 11:04
A Lambo musisz kierą! plastik vs. plastik
superkomornik
26-11-2014, 11:15
A nie węgiel vs węgiel?
MadOnion
26-11-2014, 11:18
Anie świecą ; )
Majek vol. 2 :mrgreen:
nie nie :)
ja nie będę udawał, że robię "upgrade" starego roweru ;)
Ja też nie udaję, że robię upgrade starego roweru. Ja po prostu robię upgrade roweru. :-D
No i żonie składam. Tzn będę składał, jak dojdzie rama i sztuciec. Narazie mam kółka i cały osprzęt :-)
Tylko nie wiedzieć czemu lecą sobie niewąsko w kulki i kupno w zestawie jest droższe, czasem nawet sporo.
Może to tak, jak w tej anegdotce:
Lublin. Targowisko na Podzamczu. Z żuka gostek sprzedaje kapustę. Na tabliczce napisał:
1 kapusta - 13 złotych;
3 kapusty - 40 złotych.
- Poproszę jedną kapustę - prosi klient. Płaci 13-staka, zabiera kapuchę. I tak trzy razy. Po czym mówi:
- Kolego, kupiłem 3 kapusty za 39 złotych, choć ty napisałeś, że za 3 należy się 40. Aleś ty debil!
- Taaa, *****, następny geniusz... - mruczy rolnik. - Każdy kupuje po 3 kapusty i uczy mnie marketingu...
;-)
superkomornik
26-11-2014, 12:51
No i żonie składam. Tzn będę składał, jak dojdzie rama i sztuciec. Narazie mam kółka i cały osprzęt :-)
To pochwal się tym rowerem z recyklingu jak już skończysz :)
O! Dostawa do skleposarbczyku będzie :-)
Podbiję jeszcze raz dwa pytanka w porze lepszej oglądalności :) bo wątek mknie jak szalony..
No właśnie; przy sloppingowej ramie wychodzi mi, że 56 może być ok. Na teraz zdecydowałem, że w weekend zrobię sobie wycieczkę w celu oględzin (może po drodze trafię na jakieś segmenty, hi, hi :)
Rzuciłem okiem na allegro i na ten moment nic lepszego nie widać, ale z drugiej strony do wiosny daleko..
Czy możecie napisać swój wzrost i rozmiar ram Waszych szos? Miałbym jakieś praktyczne odniesienie a nie tylko tabelki, które pokazują sprzeczne wyniki..
I jeszcze pytanko odnośnie tego "kopytka";
czy najlżejsze przełożenie tego speca 39 - 28 będzie podobne do 32 - 23 na mtb? Chciałbym jednak na wszelki wypadek potestować jakieś analogiczne przełożenia w terenie żeby potem nie spacerować..
Niby szosę chcę kupić do żyłowania się i prędkości a nie turystyki, ale dłuższe trasy też mogą się trafić.
Co do tych przełożeń to oczywiście zdaję sobie sprawę z mniejszych oporów szosy, ale chciałbym się jakkolwiek zorientować; tak sobie kombinuję, że u mnie to wychodziłoby na korbie "2" a na kasecie "4".
chudeusz
26-11-2014, 21:18
Byłem właśnie na rowerku. 1,5 stopnia powyżej zera.... rześko :D, ale 30km wpadło ?. Ktoś tu jeszcze lata na świeżym powietrzu czy Wasze kozy już w pokrowcach? ?
Ktoś tu jeszcze lata na świeżym powietrzu czy Wasze kozy już w pokrowcach? ?
Z czym do ludzi dzieciaku? :mrgreen:
Dwa razy dziennie.
Właśnie zauważyłem, że jutrzejszy dojazd do fabryki spowoduje, że będę miał tauzena na stravie na mieszczuchu.
Biorąc pod uwagę, że jestem zarejestrowany od połowy września to chyba nieźle.
Ktoś tu jeszcze lata na świeżym powietrzu czy Wasze kozy już w pokrowcach? ?
Jakich pokrowcach? Stoi koło łóżka. :D
chudeusz
26-11-2014, 21:41
Nie pytam co, komu i gdzie stoi ?.
Zdyboo, "dzieciaku" ?, tak z ciekawości, dwa razy dziennie po ile latasz?
Na stravie się ekshibicjonuję.
Dwa razy po 11-13 km. Tyle mam do lub z fabryki, zależy od trasy, za to nie zależy od pogody, przynajmniej na razie.
Czasem dokładam jeszcze trochę w weekendy, ale nie zawsze mi się chce, nie zawsze też mogę.
chudeusz
26-11-2014, 22:19
Gdybym miał chociaż te 10km do pracy to też bym jeździł. Mam 2km i nie chce mi się na takie trasy do komórki po rower chodzić ?.
superkomornik
26-11-2014, 22:50
Podbiję jeszcze raz dwa pytanka w porze lepszej oglądalności :) bo wątek mknie jak szalony..
Co do tych przełożeń to oczywiście zdaję sobie sprawę z mniejszych oporów szosy, ale chciałbym się jakkolwiek zorientować; tak sobie kombinuję, że u mnie to wychodziłoby na korbie "2" a na kasecie "4".
Mam 177cm i ramę klasyczna 55cm, mostek 90mm. Rama mogła by być 1cm mniejsza ale nie jest źle. 230km pyknąłem i było dość wygodnie.
Co do przełożeń to napiszę z praktyki - na 39x28 będzie cięzko wspinać się na jakieś większe górki. W górach sowich miałem głównie 30x19-23-25 z odpowiednio wysoką kadencją, V 15km/h przy średnim nachyleniu 5% (chociaż gdybym nie miał na zębatki 30 z przodu to pewnie tez bym jakoś pojechał tylko mocno się zmęczył zbyt niską kadencją). Ale to może nie jest miarodajne bo ze mnie słaby góral ;) (i jechałem po weselu :-P)
Po weselach sie najlepiej jeździ.
Mi się właśnie po weselu pierwszy raz udało wdrapać na Paproć bez zatrzymania, po drugim weselu poleciałem na Butorowy :)
superkomornik
27-11-2014, 01:08
Ale ja nie piłem tylko pracowałem :( Całe 4h snu, dobrze że wróciłem o własnych siłach a nie R na sygnale :-P
Gdybym miał chociaż te 10km do pracy to też bym jeździł. Mam 2km i nie chce mi się na takie trasy do komórki po rower chodzić ?.
A u mnie odwrotnie - jakieś 70 km w linii prostej - choć czasami jak jadę tzw. pkp 2-3 godz to sobie tak myślę że rowerem nie byłbym jakoś tak wiele później :)
Zdyboo - to tak jak u mnie - z przejechanymi (do tysiaka brakuje ze 3 km) ale ja tylko rekreacyjnie kręcę (przeważnie wieczorowo-nocnie).
Właśnie uświadomiłem sobie, że mijają już trzy tygodnie od ostatniego kręcenia - kuchnia za dużo roboty :(
Ps. Już nie pamiętam kiedy spałem pełne cztery godziny - toż to prawdziwa rozpusta :twisted:
taka pogoda a mnie łupie w stawach, :( do pracym nie poszedł i w chałupie siedzę, skandal
Nie jestes sam, ja nie jezdze od prawie 2 tygodni (nie licze 10km po odbior biletow na koncert przed weekendem, ale to mnie dobilo, a nie pomoglo ;)). Niby moglbym isc w sobote rano ale chca zrobic 180km z okazji swieta dziekczynienia wiec ja robie pass i moze zaczne jezdzic rozgrzewkowo od poniedzialku...
Ja też odpuściłem, za zimno jest;)
Jeszcze jakimś MTB do lasu dałoby radę pojechać ale nie mam :)
Na szosie niestety za bardzo piździ :D, o czym sie przekonałem w niedzielę
superkomornik
27-11-2014, 14:31
W listopadzie niecałe 250km, tyle co nic... Może w grudniu coś się ruszy na MTB :roll:
Jarek, kupuj RR i jedziemy na Ślężę :D
MadOnion
27-11-2014, 14:31
Spokojnie Panowie :D za kilka dni będziemy tęsknić za aktualną temp :P
W listopadzie niecałe 250km, tyle co nic... Może w grudniu coś się ruszy na MTB :roll:
Jarek, kupuj RR i jedziemy na Ślężę :D
Czekam aż przecenią na 1600 :mrgreen:
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.