PDA

Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178

rotor
14-10-2015, 09:42
od śledzenia, to "służby specjalne" :), Ty się nie wymiguj,.. powinieneś być "ambasadorem " tych ścieżek i je tu reklamować ';)

zdj., jak z jakiegoś filmu SF

chaos
14-10-2015, 09:51
co dwa dni tam śmigam od 2 miesięcy ;D juz mi się znudziło ale zabawa jest super

twister dla każdego bez względu na rower można śmigać nawet teraz na mokro jest spoko, miejscami tylko liści nawaliło lekko
a najbardziej lubię pozostałości po zawodach te nieucywilizowane ścieżki, ale tam na mokro jest masakra na korzeniach :D

wolnyslimak
14-10-2015, 11:49
co dwa dni tam śmigam od 2 miesięcy ;D juz mi się znudziło ale zabawa jest super

twister dla każdego bez względu na rower można śmigać nawet teraz na mokro jest spoko, miejscami tylko liści nawaliło lekko
a najbardziej lubię pozostałości po zawodach te nieucywilizowane ścieżki, ale tam na mokro jest masakra na korzeniach :D

Kurcze zazdroszczę Wam chłopaki bliskości gór...ech. CHAOS napisz proszę coś o tym schronisku na górze: http://www.kozia.pl Byłeś tam może, daleko to od parkingu? Nie lubię z dużym plecakiem jeździć rowerem a chyba jest to najlepsze miejsce do spania przy Koziej Górze. Czy może polecisz coś innego? Patrzyłem tez na stronę hotelu u podnóża i nawet ceny nie jakieś straszne tylko chyba zbyt "sztywno" tam? Pozdrawiam.

chaos
14-10-2015, 20:05
haha ;D
na kozia masz 30 min rowerem z parkingu, noclegu tam nie polecam
weź że se nocleg byle gdzie w bb lub bystrej i rowerem wszystko ogarniesz
na koziej skiśniesz szczerze mówiąc :D

wolnyslimak
14-10-2015, 20:12
haha ;D
na kozia masz 30 min rowerem z parkingu, noclegu tam nie polecam
weź że se nocleg byle gdzie w bb lub bystrej i rowerem wszystko ogarniesz
na koziej skiśniesz szczerze mówiąc :D

Zdrowa porada. Dzięki za wskazówki.

MadOnion
14-10-2015, 22:33
Anton czym swiecone ?

chaos
15-10-2015, 00:05
Wdzystkim ;)

szymony
15-10-2015, 00:06
SB-26 :-)

MadOnion
15-10-2015, 09:55
Może Rometa ?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/MONSUN_2-2.jpg
źródło (http://www.romet.pl/uploadfiles/products/0/14396/750x500/MONSUN_2.jpg)

superkomornik
15-10-2015, 10:03
Jak Ci zalega to ja chętnie przyjmę i bedę się na nim męczyc ;)

chudeusz
15-10-2015, 10:16
Jakiś powypadkowy widzę :D

superkomornik
15-10-2015, 10:23
Dobra, już nie chcę


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/z17159728Qosemka-2.jpg
źródło (http://bi.gazeta.pl/im/30/5d/10/z17159728Q,osemka.jpg)

:-P

MadOnion
15-10-2015, 11:29
Ładna 8 ; )

superkomornik
16-10-2015, 07:45
Na szybko zrobione porównanie Mactronica Scream DL i EDC X1.
Obie latarki chyba na 100%, chyba bo nie rozgryzłem jeszcze obsługi X1 ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/acq6au-2.jpg
źródło (http://oi62.tinypic.com/acq6au.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/2m4zuog-2.jpg
źródło (http://oi59.tinypic.com/2m4zuog.jpg)

chaos
16-10-2015, 08:57
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/22172220456_aa8fb4d689_b-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/zMhqF3)
2015-10-15_08-23-18 (https://flic.kr/p/zMhqF3) by dziadek mróz (https://www.flickr.com/photos/erwind/), on Flickr

jarek76
16-10-2015, 09:35
Do mnie przyjechała nowa lampa, świeci lepiej niż światła w moim samochodzie :-)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/c5126a202e61ed2217255fe2fc8f498f-2.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/16/c5126a202e61ed2217255fe2fc8f498f.jpg)

Mniej więcej tak to świeci
KLIK (https://www.google.pl/search?q=philips+saferide+80&espv=2&biw=1242&bih=585&tbm=isch&imgil=xjjpWZmJVv_hFM%253A%253Bkpec2VDNK6N0IM%253Bh ttp%25253A%25252F%25252Fforums.mtbr.com%25252Fligh ts-night-riding%25252Fphilips-saferide-commuting-818559.html&source=iu&pf=m&fir=xjjpWZmJVv_hFM%253A%252Ckpec2VDNK6N0IM%252C_&usg=__3IQXuOVACaDs9rjbMpYSNm9IzBI%3D&ved=0CC0QyjdqFQoTCP_Z89P7xsgCFYZbLAodmAwEtA&ei=_ukgVv_iM4a3sQGYmZCgCw#imgrc=xjjpWZmJVv_hFM%3A&usg=__3IQXuOVACaDs9rjbMpYSNm9IzBI%3D)

A tu test lampki KLIK (http://www.light-test.info/index.php?option=com_content&view=article&id=123%3Aphilips-saferide-40-saferide-80&catid=34%3Arowerowe&Itemid=55&lang=pl)

chaos
16-10-2015, 10:09
dobra lampka to podstawa, no bo widoczność w nocy jest bardzo ważna, bardzo


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/Y28IzV1-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Y28IzV1.jpg)

elmo
16-10-2015, 10:34
dobra lampka to podstawa, no bo widoczność w nocy jest bardzo ważna, bardzo


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/Y28IzV1-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Y28IzV1.jpg)

ale ta widoczność coś taka roooozmyta ;)

chaos
16-10-2015, 11:06
to dlatego że okulary parują

MadOnion
16-10-2015, 12:12
dobra lampka to podstawa, no bo widoczność w nocy jest bardzo ważna, bardzo

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/Y28IzV1-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Y28IzV1.jpg)
To chyba tylna bo czerwona ; )

arecki
17-10-2015, 20:49
a propos lampek...słaba dzisiaj aura ale coś tam widać

świeci bardzo ładnie (solarstorm x3)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

chaos
17-10-2015, 21:22
cyk


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/0fd38QS-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/0fd38QS.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/mMzlSjf-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/mMzlSjf.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/NefVpfp-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/NefVpfp.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/tMjzJo0-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/tMjzJo0.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/z6T5mPF-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/z6T5mPF.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/wo7vftA-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/wo7vftA.jpg)

nikoniarz
17-10-2015, 21:26
Widok z Klimczoka ciężko pomylić z jakimkolwiek innym...

superkomornik
17-10-2015, 22:05
Chaos super kasztaniaki!

chudeusz
17-10-2015, 22:58
Mrcin oszalał! Wynik kosmiczny ;). Gratulacje.

hydra_nt
18-10-2015, 06:04
chaos
Pierwsze zdjęcie ... są tam liny? Jak tam wejść? Da radę z rowerem? :)

shaolin
18-10-2015, 06:56
Anton wincyj kuur$@# wincyyyyj! Fajne obrazki!

Tomek ja oszalalem? Uaj? Ja jestem niewinny!

nikoniarz
18-10-2015, 08:34
chaos
Pierwsze zdjęcie ... są tam liny? Jak tam wejść? Da radę z rowerem? :)

Mówisz o tej ścieżce widocznej na wprost? Da rade wjechać bez problemu. To tylko tak na zdjęciu wygląda.

chudeusz
18-10-2015, 11:22
Uaj? Bigos :P. Pewnie broniłeś się jak lef a rowerz sam ciągnął :D. Tak czy siak gratulacje jak stąd do Szanghaju ;).

shaolin
18-10-2015, 12:44
Dzieki Tomek. Rower sam niestety nie ciagnal, zwlaszcza pod gorke ale moglo byc gorzej. Mam zapalenie gdzies w okolicy rzepki, ale pod skora, a nie w kolanie jako takim. Trzeba bedzie sie przyjrzec. Tydzien bez roweru.

chudeusz
18-10-2015, 13:09
Po takiej trasie to się nie dziwię ;). Zdrówka :).
Tomek, w temacie manetek XT i ich przeróbki na zrzucanie o 2 biegi. Wczoraj zrobiłem tuning i działa to bardzo dobrze. Zrzucenie pierwszego biegu jest takie samo jak poprzednio (tak samo wyczuwalny skok i taki sam zakres) a żeby zrzucić kolejny trzeba poprostu wcisnąć wajchę dalej. Nie ma raczej opcji żeby "niechcąco" zrzucić o dwa na raz, chyba że nie ma się kompletnie czucia w palcach ;). Tak więc nie ma się co bać tej "nieodwracalnej" przeróbki ;). Polecam

zdyboo
18-10-2015, 13:24
Dziękuję za informacje, jak się kiedyś wezmę za śrubkowanie, to być może też się zdecyduję.

shaolin
18-10-2015, 14:38
Lysy Ty zamiast hakowac klamy to wpadaj do mnie i se szczelim 4 sety.

chaos
18-10-2015, 14:54
Szao'owi strava sie zepsula i tyle ;) albo motorynke kupil.

szymony
18-10-2015, 15:24
My tu gadu gadu a Grzesiu dziś blat do kasety i breloczek wyrwał, za miejsce na pudle. W lokalnym "the race" .

zdyboo
18-10-2015, 15:27
Nie wiem po czym bym bardziej nie żywy, po 4 setach Twoim tempem czy po czterech setach chińskiej wódki?

shaolin
18-10-2015, 15:36
Szao'owi strava sie zepsula i tyle ;) albo motorynke kupil.
Tylko kolano mnie sie zepsulo, ale bedzie dobrze. Tydzien bez roweru, przeciwzapalne i smarowidla kitajskie i bedzie jak nowe!


My tu gadu gadu a Grzesiu dziś blat do kasety i breloczek wyrwał, za miejsce na pudle. W lokalnym "the race" .

I co sie dziadu nie chwali? Dawac go tu! Grzechu stawiasz wodke!


Nie wiem po czym bym bardziej nie żywy, po 4 setach Twoim tempem czy po czterech setach chińskiej wódki?
Niezywy to po pierwsze, a po drugie to raczej to drugie ;)

szymony
18-10-2015, 15:56
I co sie dziadu nie chwali? Dawac go tu! Grzechu stawiasz wodke!


Pewnie trofiejną trackę do kasety montuje :)

glisek
18-10-2015, 16:13
ee tam sie nie ma czym chwalić. Krzychu mnie gonił to trza było uciekać, a że miał kamerkę na klacie to uciekałem szybko :)
albo nie, jest czym. Dowiedziałem się, że po roku w miarę systematycznej jazdy serducho mi nie padło. Poprawiłem też próg ten od wydolności tlenowej i jak na początku roku średnie tętno odcinające zapłon miałem w okolicach 170 to dzisiaj pojechałem na 180. Znaczy czuję się lepiej ;)

Marcin, a ciebie tylko kolano boli? Takie dystansy to się nie robi dla zabawy :) Ja wiem że tylko z dzielnicy chciałeś wyjechać, ale chyba tam są pociągi czy co innego? ;):)
Gratulacje i szacun za chęci i wytrzymałość. Na początku roku wpadaj do nas to porozwalasz wszystkich na naszych lokalnych wyścigach :)

chaos
18-10-2015, 18:02
Szało jak wroci do nas to se pyknie od morza do tatr i na piwko pojdzie :)

Marek
18-10-2015, 22:34
od morza do tart pyknięte :) (na dwa razy - ale planuję poprawkę :)

glisek
18-10-2015, 22:56
od morza do tart pyknięte :) (na dwa razy - ale planuję poprawkę :)
no ale miało być na koniec piwo :)

Marek
18-10-2015, 23:19
no było: z rybką lub oscypkiem - do wyboru :D


a tak przy okazji: macie jakiś patent na marznące stopy ( i tyłek)?

superkomornik
18-10-2015, 23:43
Gratulacje chłopy.

A ode mnie kilka kasztaniaków


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/2ducgig-1.jpg
źródło (http://oi58.tinypic.com/2ducgig.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/34e87et-1.jpg
źródło (http://oi62.tinypic.com/34e87et.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/suxb88-1.jpg
źródło (http://oi62.tinypic.com/suxb88.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/m9999f-1.jpg
źródło (http://oi60.tinypic.com/m9999f.jpg)

glisek
19-10-2015, 01:20
no było: z rybką lub oscypkiem - do wyboru :D


a tak przy okazji: macie jakiś patent na marznące stopy ( i tyłek)?

To wybieram oba i z rybką i oscypkiem ;)

Na marznące stopy to używam buty zaopatrzone w opicki nabutowe znanej firmy szimano (jakieś neoprenowe z warstwą nieprzemakalną) w planach jest zakup butów zimowych.
W takich opickach jeździłem przy małych minusach i tak z 1.5h było dobrze, ale potem się robiło zimniutko, tak więc liczę że może buty zimowe trochę lepiej utrzymają ciepło stup.
Na tyłek, to gatki, ale tylko watowane;) :)

elmo
19-10-2015, 08:06
No proszę człeka dawno nie było na forum a tu takie fajne kadry dajecie z południa - (prośba o więcej).
Grzesiek graty za wyścig (ja jeno w ubiegłym tygodniu wystartowałem w Bike Orient - ale miejsce dalekie bom się zgubił we własnym lesie :()
Marcin - pojechałeś - szacun - 24 sekundy więcej i byłaby piękna 15stka godzinowa ;) - Twe odległości to już kosmos (a ubiegłoroczną jesienią marudziłeś, że nie przejedziesz setki...) - ps. jak zachował się garmin i czy/ewentualnie dobijałeś baterię z powerbanka?

shaolin
19-10-2015, 08:37
Marcin, a ciebie tylko kolano boli? Takie dystansy to się nie robi dla zabawy Ja wiem że tylko z dzielnicy chciałeś wyjechać, ale chyba tam są pociągi czy co innego?
Gratulacje i szacun za chęci i wytrzymałość. Na początku roku wpadaj do nas to porozwalasz wszystkich na naszych lokalnych wyścigach

Dzieki. Tylko kolano. Musze znalezc jakis lekki bagaznior czepiany do sztycy bo teraz mialem plecak dosc mocno wypchany zelami i innymi cudami, wiec troche mnie dusilo, ale reszta czesci ciala (w tym dupa) ok. I ja sie nie scigam, to to wyszlo przez przypadek w sumie, nie chcialem zeby kumpel sam jechal, a przy okazji chcialem zrobic cos ciekawego bo ostatnio malo jezdze. To, ze przybylismy jako drudzy biore jako sukces oczywiscie ale nie to bylo moim glownym celem.


Szało jak wroci do nas to se pyknie od morza do tatr i na piwko pojdzie

Moze od razu rowerem wroce, zeby juz sie nie rozmieniac na drobne... a potem od morza do Tatr


od morza do tart pyknięte (na dwa razy - ale planuję poprawkę

To teraz na raz!

no było: z rybką lub oscypkiem - do wyboru

a tak przy okazji: macie jakiś patent na marznące stopy ( i tyłek)?

Stopy marzna z dwoch powodow - braku ruchu (bo w bucie rowerowym to raczej duzo sie stopa nie ruszy) i z niskiej temperatury. Na brak ruchu to przerwa, zdjecie buta i poruszanie paluchami. Na temperature to ja mam kondon taki jak Grzechu, dobre skarpety i tyle. Ale tu nie ma wiecej niz -5 zima... chociaz przy tej wilgnotosci to te -5 to jak u nas -15



A ode mnie kilka kasztaniaków

Chyba musisz wziac lekcje focenia u Antona...


[...]utrzymają ciepło stup.[...]


Stup? Naprawde? Co Ty prezydentem chcesz zostac czy jak?


No proszę człeka dawno nie było na forum a tu takie fajne kadry dajecie z południa - (prośba o więcej).
Grzesiek graty za wyścig (ja jeno w ubiegłym tygodniu wystartowałem w Bike Orient - ale miejsce dalekie bom się zgubił we własnym lesie )
Marcin - pojechałeś - szacun - 24 sekundy więcej i byłaby piękna 15stka godzinowa - Twe odległości to już kosmos (a ubiegłoroczną jesienią marudziłeś, że nie przejedziesz setki...) - ps. jak zachował się garmin i czy/ewentualnie dobijałeś baterię z powerbanka?

Marudzilem bo wtedy bym nie zrobil stowy... wolalbym 24s mniej, albo i 2.4h mniej Garmin musial sie najesc 1.5x ze wzgledu na to, ze go w ogole nie wylaczalem, a jadac w nocy na navi musialem go podswietlac dosc czesto w paru miejscach jak wyjechalem poza znane nam tereny. Mala bateria xiaomi dala rade, w sumie moge ja wozic caly czas ze soba.

elmo
19-10-2015, 08:49
Marudzilem bo wtedy bym nie zrobil stowy... wolalbym 24s mniej, albo i 2.4h mniej Garmin musial sie najesc 1.5x ze wzgledu na to, ze go w ogole nie wylaczalem, a jadac w nocy na navi musialem go podswietlac dosc czesto w paru miejscach jak wyjechalem poza znane nam tereny. Mala bateria xiaomi dala rade, w sumie moge ja wozic caly czas ze soba.

czyli, o ile zrozumiałem, da się ładować garmina w czasie jazdy?

rotor
19-10-2015, 08:53
superkomornik, podpisz te zdjęcie, (a parę słów o wycieczce też by nie zaszkodziło),
tak, jak jest, to się ogląda ... hm - jałowo ;)

shaolin
19-10-2015, 08:59
czyli, o ile zrozumiałem, da się ładować garmina w czasie jazdy?

Bez problemu, podpinasz kabel w trakcie dzialania i nic innego nie ruszasz. Ale np. takiego Garmina Forerunner 920XT (zegarek sportowy) juz nie naladujesz w trakcie jazdy, wiec ultratriatlonisci mieliby problem jakby zabraklo pradu ;)

superkomornik
19-10-2015, 09:19
Chyba musisz wziac lekcje focenia u Antona...

Do Antona mam za daleko, sorry ;)


superkomornik, podpisz te zdjęcie, (a parę słów o wycieczce też by nie zaszkodziło),
tak, jak jest, to się ogląda ... hm - jałowo ;)

Nie chciałem się powtarzać z tym co na stravie.
W każdym razie początek wycieczki (po asfaltowej rozgrzewce pod górkę ze Stronia Śl.) i pierwsza fota to z Przełęczy Puchaczówka.
Później już Czarna Góra (gdzie aby się dostać musiałem przelecieć fragment ciężkiego ęduro po mokrych korzeniach...). Nastepnie lajtowy przeskok na Snieznik.
A ostatnie to nie wiem gdzie, generalnie w masywie Snieżnika ;)

Na sam Śnieznik tez prawie wjechałem. Prawie bo na sam szczyt jednak za stromo i za dużo luźnych kamieni.

Generalnie fajna okolica. Duzo mocnych podjazdów ale w nagrodę fajne kamienisto-szutrowe zjazdy (70km/h w lesie ;) ).

zdyboo
19-10-2015, 10:02
Dwie ostatnie foty Żmijowiec mi przypominają, czyli właśnie pasmo pomiędzy Czarną Górą i Śnieżnikiem.

Na sam szczyt tego ostatniego to się nie ma co pchać z rowerem. Podłoże mało rowerowe i sporo kręgli. Za to od schroniska jest fajny szlak pieszy w kierunku Międzylesia.

superkomornik
19-10-2015, 10:10
Dwie ostatnie foty Żmijowiec mi przypominają, czyli właśnie pasmo pomiędzy Czarną Górą i Śnieżnikiem.


Na sam szczyt tego ostatniego to się nie ma co pchać z rowerem. Podłoże mało rowerowe i sporo kręgli. Za to od schroniska jest fajny szlak pieszy w kierunku Międzylesia.

Bingo, to dokładnie Zmijowiec. Masz Pan łeb do tych górek :)

Jak to nie ma co sie pchać? Zawsze można zostać bohaterem stoku, każdy będzie chciał z tobą fotkę! :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/52xlqe-2.jpg
źródło (http://oi62.tinypic.com/52xlqe.jpg)

Ja akurat zjezdzałem do Stronia bo miałem tam auto. Ale w planach jest jeszcze jedna wyprawa w te rejony (jak śnieg spadnie ;) ).

manfred
19-10-2015, 10:14
Z cyklu jak przechowywać. Z racji że w piwnicy nie mam za bardzo miejsca na drugi rower. Muszę się z rowerem wyprowadzić do garażu. Myślałem nad jakimś uchwytem sufitowym. Tylko czy aby ogólnie panująca wilgoć w garażu bo nie jest on oczywiście ogrzewany nie doprowadzi do tego że na wiosnę wyciągnę piękny czerwony rower. W takim razie czy jest jakaś szansa zabezpieczyć rower na okres zimy przed rdzą?

rotor
19-10-2015, 10:18
Nie chciałem się powtarzać z tym co na stravie.
W każdym razie początek wycieczki (po asfaltowej rozgrzewce pod górkę ze Stronia Śl.) i pierwsza fota to z Przełęczy Puchaczówka.
Później już Czarna Góra (gdzie aby się dostać musiałem przelecieć fragment ciężkiego ęduro po mokrych korzeniach...). Nastepnie lajtowy przeskok na Snieznik.
A ostatnie to nie wiem gdzie, generalnie w masywie Snieżnika ;)

Na sam Śnieznik tez prawie wjechałem. Prawie bo na sam szczyt jednak za stromo i za dużo luźnych kamieni.

Generalnie fajna okolica. Duzo mocnych podjazdów ale w nagrodę fajne kamienisto-szutrowe zjazdy (70km/h w lesie ;) ).
podaj linka na strave, zaglądną sobie
nie poznałem Przeł. Puchaczówka, a wisi mi zdjęcie 40x60 na korytarzu, tylko moje jest z tym drzewem po prawej skadrowane :)
70km/h ?, to ja mam na razie na asfalcie 62km rekord :)

superkomornik
19-10-2015, 10:28
Zdjęcie nie jest z samej przełęczy, jest z punktu widokowego na trasie, ale dość blisko. Drzewo właśnie wywalilem z kadru :-P
Na asfalcie to ja miałem dużo, u Cebuli na dzielni. Ale nie napisze ile bo zadzwoni na policje i dostanę mandat :mrgreen:

Strava dla głodnych (https://www.strava.com/activities/415410469)

zdyboo
19-10-2015, 10:43
Damian, a na masywie Śnieżnika nie było zakazów wstępu na szlak lub do lasu?
Kolega mi mówił, że mają spory problem z wiatrołomami i do stycznia masyw jest niedostępny.

rotor
19-10-2015, 10:56
Zdjęcie nie jest z samej przełęczy, jest z punktu widokowego na trasie, ale dość blisko. Drzewo właśnie wywalilem z kadru :-P
Na asfalcie to ja miałem dużo, u Cebuli na dzielni. Ale nie napisze ile bo zadzwoni na policje i dostanę mandat :mrgreen:

Strava dla głodnych (https://www.strava.com/activities/415410469)

nio, z tego miejsca co kapliczka
jak wracałeś, asfaltem przez Kletno?, czy jest tam jakiś szlak z ominięciem dróg

superkomornik
19-10-2015, 11:03
Damian, a na masywie Śnieżnika nie było zakazów wstępu na szlak lub do lasu?
Kolega mi mówił, że mają spory problem z wiatrołomami i do stycznia masyw jest niedostępny.

Eee, żadnych znaków nie widziałem. Było trochę turystów. Na Czarnej jak pytałem gościa od wyciągu o trasę to też nic nie mówił.
Schronisko pod Śnieżnikiem pękało w szwach ;)


nio, z tego miejsca co kapliczka
jak wracałeś, asfaltem przez Kletno?, czy jest tam jakiś szlak z ominięciem dróg

Niestety asfaltem, od Jaskini Niedzwiedziej do zbiornika wodnego w Stroniu. Nie mogłem znaleźć żadnej leśnej ścieżki a nie miałem czasu na błądzenie.

MadOnion
19-10-2015, 12:56
Zdjęcie nie jest z samej przełęczy, jest z punktu widokowego na trasie, ale dość blisko. Drzewo właśnie wywalilem z kadru :-P
Na asfalcie to ja miałem dużo, u Cebuli na dzielni. Ale nie napisze ile bo zadzwoni na policje i dostanę mandat :mrgreen:
U mnie na dzielni płasko jak na Pradziadzie! Szkoda że nie ma czasu na koło ;/

schwepes
19-10-2015, 17:59
Dzieki. Tylko kolano.
Nie chcę krakać, ale to przez te wielogodzinne sesje na trenażerze. Kumpel który się ściga od wielu, wielu lat (w tym roku zdobył medal na MŚ Masters) kiedyś wspominał że jak zrobił właśnie taki "maraton" na trenażerze to złapał kontuzję. Akurat nie chodziło o kolano, ale nie spotkałem się z żadną opinią żeby to było zdrowe. Z reguły trenerzy zalecają nie spędzania na rolce powyżej 90min ze względów psychicznych, ale w Twoim przypadku już za późno... :-P


Stopy marzna z dwoch powodow - braku ruchu (bo w bucie rowerowym to raczej duzo sie stopa nie ruszy) i z niskiej temperatury. Na brak ruchu to przerwa, zdjecie buta i poruszanie paluchami. Na temperature to ja mam kondon taki jak Grzechu, dobre skarpety i tyle. Ale tu nie ma wiecej niz -5 zima... chociaz przy tej wilgnotosci to te -5 to jak u nas -15
Przełaj - 10-15min jazdy na przemian z 1min biegu z rowerem na ramieniu i nic nie marznie ;).

Marek
19-10-2015, 19:27
... Przełaj - 10-15min jazdy na przemian z 1min biegu z rowerem na ramieniu i nic nie marznie ;).

Na to nie wpadłem - czas wiec na zmianę opon i spróbować zjechać z asfaltu. Rozumiem, że pampers zostaje w domu, bo w rowerowych gaciach ciężko biegać....

zdyboo
19-10-2015, 20:08
Niestety asfaltem, od Jaskini Niedzwiedziej do zbiornika wodnego w Stroniu. Nie mogłem znaleźć żadnej leśnej ścieżki a nie miałem czasu na błądzenie.

Dzięki za info.

Tam żeby nie było asfaltem, to trzeba mocno naokoło podawać. Z tego co widzę zjechałeś niebieskim rowerowym do Kletna, a można jeszcze czarnym, ale tam nie jest cały czas w dół.
W ogóle najfajniejsza część trasy w tamtych okolicach to Krowiarki, na północ od Przełęczy Puchaczówki. Najpierw trzeba wbić na Skowronią Górę, ale potem jest kilkanaście km zjazdu. Jak się jeszcze trafi na złotą polską jesień, to nie wiadomo czy jechać, czy widoki podziwiać. :)

superkomornik
19-10-2015, 21:37
Właśnie miałem dylemat - jechać czy zatrzymywać się na zdjęcia. Rano świeciło słońce, w lesie kolorowo, piękna sprawa.
Dzieki za wskazówki. Daleko nie mam, pewnie będę jeszcze atakować :)

schwepes
19-10-2015, 21:54
Na to nie wpadłem - czas wiec na zmianę opon i spróbować zjechać z asfaltu. Rozumiem, że pampers zostaje w domu, bo w rowerowych gaciach ciężko biegać....
jak to pampers w domu ;) ? https://www.youtube.com/watch?v=CBAbZzFeT34

shaolin
20-10-2015, 05:00
Nie chcę krakać, ale to przez te wielogodzinne sesje na trenażerze. Kumpel który się ściga od wielu, wielu lat (w tym roku zdobył medal na MŚ Masters) kiedyś wspominał że jak zrobił właśnie taki "maraton" na trenażerze to złapał kontuzję. Akurat nie chodziło o kolano, ale nie spotkałem się z żadną opinią żeby to było zdrowe. Z reguły trenerzy zalecają nie spędzania na rolce powyżej 90min ze względów psychicznych, ale w Twoim przypadku już za późno... :-P


Ja nie trenuje, ja jezdze po prostu :twisted: Poza tym ja nie robie 6h@FTP... wtedy to faktycznie by mi wypadlo kolano razem ze wszystkimi organami wewnetrznymi pewno... I to nie jest od trenazera tylko od tego, ze przypier$#@ rzepka 1.5 miecha temu w kant kafli w klopie i boli mnie dokladnie w miejscu uderzenia. Wczesniej robilem po 1-5h na trenazerze i do 8h na drodze i nic mi nie bylo.

EDIT: Dzisiaj juz w miare sensownie chodze, nawet bieglem przez chwile bo musialem gonic do roboty :twisted: Wczoraj jechalem rowerem przez 10min po odbiorze od kumpla, bede zyl.

chaos
20-10-2015, 08:46
miśki, jest tu jakiś ktoś rowerowy z okolic żyrardowa ?

elmo
20-10-2015, 08:53
miśki, jest tu jakiś ktoś rowerowy z okolic żyrardowa ?

Jam ze Skierniewic a że to blisko to...

shaolin
20-10-2015, 08:55
Ja moge podjechac jakby co... :mrgreen:

elmo
20-10-2015, 08:58
oczywiście rowerzem ;)

superkomornik
20-10-2015, 09:00
W CHRL mają kopię Paryża. To i może Żyrardowa tez ;)

elmo
20-10-2015, 09:03
W CHRL mają kopię Paryża. To i może Żyrardowa tez ;)

w sumie mają tam fajny kościółek, co prawda też kopia (mniejsza) takiego w Germanii ale kto bogatemu zabroni kopiować kopię :)

chaos
20-10-2015, 09:07
elmo podjechał byś zbadać rower ? jak jest ok to brałem by, szczegóły na PW

elmo
20-10-2015, 09:08
hmm mogę podjechać acz nie wiem czy moje oko wyłapie wszelkie niedoskonałości... daj namiary...

Ps. odesłałem na priv...

MadOnion
20-10-2015, 10:20
miśki, jest tu jakiś ktoś rowerowy z okolic żyrardowa ?
Ja mieszkam na rogatkach Żyrardowa ; )

shaolin
20-10-2015, 10:22
Ale Ty sie nie znasz... :mrgreen:

elmo
20-10-2015, 10:50
Ale Ty sie nie znasz... :mrgreen:

Ale jak On może siebie nie znać? ;)

shaolin
20-10-2015, 11:17
W sumie ma tyle luster w piwnicy, ze na pewno sie zna z kazdej strony!

MadOnion
20-10-2015, 11:24
A to trzeba :twisted: ?

shaolin
20-10-2015, 13:30
Polak - ekspert we wszystkim! Ale Ty to tyle czasu w Czechach spedzasz, ze pewno jestes jak Jožin z bažin!

MadOnion
20-10-2015, 15:48
Bo ja lubię przekraczać granice ; ) a teraz to bardzo modny temat.
Ps. Jožin z bažin spędzał czas w Czechosłowacji :P więc nic nas nie łączy :D

zdyboo
20-10-2015, 18:56
Ja też spędzałem czas w Czechosłowacji.

Dobrze, że w weekend wyczyściłem rower, dziś się mógł pokryć świeżą warstwą syfu. ;)

rotor
21-10-2015, 01:43
nie wiem, ja tam do schronu rzadko zaglądam, kawałek dalej żółtym w stronę bielska jest sklepik i chatka, tam bywam częściej
wjazd z przegibka autostradą, potem na skrzyżowaniu 5 dróg ostro w lewo do niebieskiego - cały do podjechania, lekko w lewo zielony cięższy lub dalej szutrówą do żółtego - cały do podjechania, w prawo masz zjazd czerwonym do straconki, ostro w prawo zielony do straconki, w zasadzie z przegibka 3 drogi gdzie nie trzeba pchać

no więc zrobiłem rozpoznanie po sumie i teraz wsytko jasne :)
- najpierw krótko, ale ostro do osady Nowy Świat

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/ZpIq6yv-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ZpIq6yv.jpg)

- po lewo Bukowski Groń, po prawo Kiczera


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/ABLlahH-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ABLlahH.jpg)

- bardzo sympatyczny odcinek leśny


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/kb6RwwC-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/kb6RwwC.jpg)

- Czupel widziany spod Gaików


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/ikTbZvu-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ikTbZvu.jpg)

- na Gaikach zmiana ciuchów, chwilę czekania na moich piechurów do wspólnego zdjęcia, świetny zjazd do Przegibka i (tym razem) kręcenie na Magurkę drogą, którą Lasy Państwowe wystrugały, żeby im się wygodnie drzewo zwoziło..., chyba w poprzek załadowane :mrgreen: tak szeroki jest trakt
- porządny sklepik (już wiem, dlaczego tak ulubiony przez kolegę chaosa - zobaczcie, co jest na pierwszym miejscu w menu :)
Zapytałem Gaździny za ladą, jak to majo roztwarte, ona na to : zawse, a jak nikogo ni ma, to dzwoneckiem podzwonić :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/7FiU9jS-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/7FiU9jS.jpg)

- pano spod sklepiku (pośrodku oczywiste Skrzyczne)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/J7B6yvx-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/J7B6yvx.jpg)

Pierwotnie w planach było kolejne zaliczenie Czupla i zjazd czerwonym do Międzybrodzia, ale z planami wiadomo, jak czasami jest...
Więc kolejny raz żółtym, do rowerzowozu i po rodzinkę zgarnąć ją z Przegibka
Wycieczka podobna do sprzed tygodnia (trochę krótsza, ale z tymi samymi zjazdami), więc chciałem sprawdzić, jak się zjedzie z obniżonym ciśnieniem w oponach (ostatnim razem strasznie mnie wytrzęsło na zbyt mocno nabitych), różnica powiem,.. duża :).
Zwykle nie chce się mieszać z tymi ciśnieniami, niedoceniając sprawę, ale jednak warto.

szymony
21-10-2015, 05:29
Z ciśnieniem to fakt. Przekonałem się o tym boleśnie, podczas ostatniego "wyścigu". Dupę mi obiło straszenie, Grzesiu uciekł na pińcet minut. Trochę humor mi poprawiał krótki plaski odcinek gdzie byłem górą.

superkomornik
21-10-2015, 07:59
Rotor, ładnie tam jesienią :)

elmo
21-10-2015, 08:07
Niezłe leśne krajobrazy.

shaolin
21-10-2015, 08:10
Nie pokazujcie mi takich obrazkow bo bede musial odpalic RR91 i jechac nim do Moganshan:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://mmbiz.qpic.cn/mmbiz/mB4unYNO6tf7DLKcTr5EdcLJJbwEw60vljcFwVocDDNQrIicaX QnBO1T8RHbPP3fMysl4Ycx1WoaGibLORU9XeEg/640?wx_fmt=jpeg&tp=webp&wxfrom=5)

Przy okazji - Fox kupil Marzocchi bo im sie slabo wiodlo, a ze lisy nie chca by taka znana (niegdys) marka upadla to ich wzieli pod swoje skrzydlo.

superkomornik
21-10-2015, 08:10
Odpalaj i jedź, proste ;)

rotor
21-10-2015, 09:35
Z ciśnieniem to fakt. Przekonałem się o tym boleśnie, podczas ostatniego "wyścigu". Dupę mi obiło straszenie, Grzesiu uciekł na pińcet minut. Trochę humor mi poprawiał krótki plaski odcinek gdzie byłem górą.
człek niby o tym wie, ale jak się na własnej skórze (dupie) przekona, to wie lepiej :) , najgorsze jest to, żeby testować różne ustawienia i dochodzić do jakiś własnych setów, to trzeba by mieć kupę czasu i ...wyciąg do wjeżdżania na jakąś górkę ;)


Rotor, ładnie tam jesienią :)
.. i zimą, wiosną, latem :)


Niezłe leśne krajobrazy.
teraz jest dobry czas na fotki leśne, bo dużo już liści spadło i jest jaśniej, ale jednocześnie dużo zostało i las jeszcze wygląda...


Nie pokazujcie mi takich obrazkow bo bede musial odpalic RR91 i jechac nim do Moganshan:

.

no przestań, wśród bambusów będziesz jeździł ? :D

elmo
21-10-2015, 09:46
teraz jest dobry czas na fotki leśne, bo dużo już liści spadło i jest jaśniej, ale jednocześnie dużo zostało i las jeszcze wygląda...

zaiste, tylko że jak człek znajdzie troszku czasu to deszczowa pogoda wokół :(


no przestań, wśród bambusów będziesz jeździł ? :D
kolejne cztery setki Marcina wśród traw - nowa dyscyplina olimpijska ;)

shaolin
21-10-2015, 09:48
no przestań, wśród bambusów będziesz jeździł ? :D

Myslalem, ze Europa juz cala w bambusach :twisted:

rotor
21-10-2015, 10:59
wschodnia jeszcze nie :p

MadOnion
21-10-2015, 12:40
Ale powoli fala nadchodzi ...

MadOnion
22-10-2015, 08:38
https://youtu.be/8jjOZVQ2t4g

elmo
22-10-2015, 08:59
To ja poproszę o takie podświetlenie lasu w mojej okolicy :)
Swoją drogę nieźle energii poszło...

shaolin
22-10-2015, 09:11
Ze swiatlem to i ja moge... niech zrobia to po ciemku!

MadOnion
22-10-2015, 09:19
Ze swiatlem to i ja moge... niech zrobia to po ciemku!
; )

https://youtu.be/Lis1cs9S8LI

superkomornik
22-10-2015, 09:25
Swieta idą, można wykorzystać lampki z choinki

elmo
22-10-2015, 10:30
Swieta idą, można wykorzystać lampki z choinki
tia i to wszystko zasilić bateryjką z zegarka :)

rotor
22-10-2015, 10:52
trzeba przyznać, że się postarali,
chciałbym zobaczyć "od kuchni", jak przebiegała realizacja tego filmu
a światełka mają dobre, ..drogie, ale dobre

superkomornik
22-10-2015, 11:04
tia i to wszystko zasilić bateryjką z zegarka :)

Nie, dynamem ;)

MadOnion
22-10-2015, 12:13
; )
http://www.redbull.com/pl/pl/bike/stories/1331754911003/video-dawid-i-szymon-godziek-piano-ride

superkomornik
22-10-2015, 12:27
Wysoko latają ale motyw muzyczny baaaaaaardzo naciągany wg mnie ;)
To ja już wole światełka od Philipsa.

elmo
22-10-2015, 13:43
Wysoko latają ale motyw muzyczny baaaaaaardzo naciągany wg mnie ;)
To ja już wole światełka od Philipsa.
Zgadzam się :)

superkomornik
23-10-2015, 08:14
W tą sobotę wybieram się na Single Pod Smrkem, może ma ktoś ochotę dołączyć? Cały dzień szlajania się na trasach.
Jarek, Chudeusz - bierzcie L4 na swoje dotychczasowe plany i w droge ;)

jarek76
23-10-2015, 08:22
Ja mam dzieciaki na głowie, bo żona w pracy :-(

superkomornik
23-10-2015, 08:31
Znajomi kiedyś spotkali tam gościa który popitalał z dzieckiem w foteliku :mrgreen:

jarek76
23-10-2015, 08:35
Nie podpuszczaj :-D

MadOnion
23-10-2015, 09:05
A kiedy Rychlebskie ;p ?

superkomornik
23-10-2015, 09:06
Kiedyś :P

mateo912
23-10-2015, 10:24
W tą sobotę wybieram się na Single Pod Smrkem, może ma ktoś ochotę dołączyć? Cały dzień szlajania się na trasach.
Jarek, Chudeusz - bierzcie L4 na swoje dotychczasowe plany i w droge ;)

pojechałbym ale remont :/

chudeusz
23-10-2015, 14:20
Znajomi kiedyś spotkali tam gościa który popitalał z dzieckiem w foteliku :mrgreen:


A skąd Jarek weźmie taki duży fotelik żeby tam wleźć? :D

superkomornik
23-10-2015, 15:30
No to przyczepka. Na Orlenie można wypożyczyć taką w odpowiednim rozmiarze ;)

jarek76
24-10-2015, 15:26
No Damian, pogodę trafiłeś dziś rewelacyjną ;-)
Ja byłem na małej wycieczce z młodym, raz mu uciekłem i wpadł KOM :-)

zdyboo
24-10-2015, 16:14
Pogoda na wypasie, choć duje nieco, ale grzech było nie pojeździć. Też siekłem setkę.

Kasztany trzy.


http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07160.jpg
źródło (http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07160.jpg)


http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07166.jpg
źródło (http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07166.jpg)


http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07169.jpg
źródło (http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07169.jpg)

chudeusz
24-10-2015, 16:35
Ja też setkę wykręciłem :). Trochę zbyt optymistycznie się ubrałem (spodenki i bluza) ale nie było źle ;). Wiatr był paskudny.

superkomornik
24-10-2015, 21:45
Dzięki Jarek. Ja miałem jednak nieco mniej szczęścia niż Ty :(


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://i61.tinypic.com/syt5ds.jpg]źródło ([IMG)[/IMG]

jarek76
24-10-2015, 21:50
Uuuuuu to ostro pojechałeś:-(
Gdzie tak przydzwoniłeś?

szymony
24-10-2015, 21:55
Cuś uczynił? Chciales wózek na górze mocować? Ciekawe czy w decu będą mieć taki szpej :) Hample masz tektro?

superkomornik
24-10-2015, 22:09
No właśnie nigdzie :( Przynajmniej nic nie poczułem. Wszedlem w mocny zakręt, dość ostro i nagle blokada. Niby było jakieś drzewo ale byłem dość daleko. Pojęci nie mam co się stało...
Hak, przerzutka i szprycha do śmieci....

Heble mam Tektro Auriga Comp. Jak na moje potrzeby w zupełności wystarczające

zdyboo
25-10-2015, 08:41
Ładnie Damian, bardzo ładnie.

Jak w ten zakręt wchodziłeś, to łańcuch na którym trybie był?
Mnie to wygląda, że łańcuch był na największym trybie kasety, a przerzutkę wtelepało w szprychy, koło pociągnęło i resztę masz na zdjęciu. Skoro nie było zewnętrznej przyczyny, w postaci patyka, trawy itp.

superkomornik
25-10-2015, 09:30
Chyba nie był na największym trybie bo nie było tam specjalnie mocnego podjazdu. Cholera wie. Ale może być tak jak mówisz.

chaos
25-10-2015, 10:06
superkomornik życzę szybkiego powrotu do zdrowia ;)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/zQWOJNh-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/zQWOJNh.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/9Rwm092-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/9Rwm092.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/M2WNLFo-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/M2WNLFo.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/AeTfRvB-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/AeTfRvB.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/O9fecGb-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/O9fecGb.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/bBOaE5C-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/bBOaE5C.jpg)

matomi
25-10-2015, 10:48
Fajnie się rozbijacie. Zazdroszczę...
Ja niestety prawdopodobnie mam ITBS i w związku z tym załapałem doła, bo pogoda sprzyja, a ja nie mogę pojeździć :(

shaolin
25-10-2015, 12:55
Zostawic Was na chwile samych...

My dzisiaj mielismy dobra wycieczke. Najpierw dobra laska z nami jechala, DAT ASS! Ale odpadla bo za wolna :cry: mimo, ze jechalismy 2km/h (sprawdzcie moja srednia)... pozniej dojechalismy do oceanu, tam znalezlismy balony wiec kazdy se zrobil sesje z nimi, do tego wielki kutos nasprejowany na betonie... z nim tez kazdy mial sesje :twisted: A na koncu wracajac juz do domu trafilismy na event na sztucznej plazy - spinning, tance i yoga. Tyle fajnych tylkow w yogapants chyba jeszcze nie widzialem :twisted:

Przy okazji zrobilismy malego sprinta - przy 52km/h juz nikt mnie nie chcial gonic, a ja dopiero zaczynalem pedalowac... :mrgreen:

zdyboo
25-10-2015, 13:01
Najpierw dobra laska z nami jechala, DAT ASS!

Tyle fajnych tylkow w yogapants chyba jeszcze nie widzialem

Pics or it didn't happen.

shaolin
25-10-2015, 13:14
A Ty nie za stary na takie obrazki jestes?

zdyboo
25-10-2015, 13:25
Nie. :-)

glisek
25-10-2015, 13:48
Pics or it didn't happen.
@ Szao - Dokładnie, tylko historie obrazkowe uwiarygadniają opowieści z drugiej strony globu ;)
@Damian, se zmieć na hultajnogę, tam se przerzutki nie wkręcisz w koło :)

@ja - kurcze jak jest piękna pogoda to akurat mam pełno roboty koło domu i nie mogę nic pojeździć, a jak jest czas na jazdę to znowu mokro i szaroburo.

shaolin
25-10-2015, 14:11
Nie dam bo mnie tel wypadl z wrazenia i zem musial sie zebrac do kupy :mrgreen:

superkomornik
25-10-2015, 15:56
@Damian, se zmieć na hultajnogę, tam se przerzutki nie wkręcisz w koło :)


Własnie jeden singiel jechałem na "hulajnodze" ;)




superkomornik życzę szybkiego powrotu do zdrowia ;)


Zażyłem doraźne lekarstwo :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/30cvjpj-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/30cvjpj.jpg)

jarek76
25-10-2015, 18:24
Ja dziś pojeździłem na zakończeniu sezonu u Huzara, ale tylko rekreacyjnie. Do wyścigu wytypowałem młodego i wygrał w kategorii 6-10 lat :-)
W końcu też zakupiłem kamizelkę zimowa bo trochę piździ :-)
http://sklep.huzarski.pl/85-large_default/bezrekawnik-zimowy.jpg

mikkay
25-10-2015, 19:20
Używa ktoś patentu polegającego na montażu dwóch mostków ahead, gdzie na górnym jest zamontowana kierownica prosta/baranek z lemondką, a na dolnym torba typu Ortlieb Ultimate 5/6? Wymieniłem w trekingu (Unibike Viper) amortyzator na sztywny widelec i mam trochę podkładek nawalonych.
Ew. macie jakieś sensowne zamocowanie torby przedniej z lemondką?
Lustrzanka w tylnej sakwie powoduje mega lenia, po prostu nie chcę mi się zatrzymywać i bawić by zrobić zdjęcie. Po powrocie do domu oczywiście żałuję, ale przy kolejnej wyprawce sytuacja się powtarza.

glisek
25-10-2015, 20:37
W końcu też zakupiłem kamizelkę zimowa bo trochę piździ :-)


nie piździ tylko za wolno jeździsz :)
a i się jeszcze dzieciakiem wysługuje ;) :D

Serio to gratulacje dla młodego.

jarek76
25-10-2015, 21:01
Nie wysługuję tylko wystawiam lepszego :-D

elmo
26-10-2015, 10:51
Nie wysługuję tylko wystawiam lepszego :-D

Wszak od pokoleń wiadomo, że młodszy znaczy lepszy.

Ps. Pytanie - czy w stravie czy też w innej aplikacji da się zestawić na jednej mapie trasy wszystkich wojaży rowerowych w danym okresie czasu (np. jednego roku)?

szymony
26-10-2015, 10:58
Pomaluj mapę na czerwono i będzie :)

elmo
26-10-2015, 11:11
Pomaluj mapę na czerwono i będzie :)


hmm, ale człek leniuchowaty się zrobił i byłoby fajnie znaleźć taką opcję np. w stravie aby móc z automatu wykonać mapkę z zaznaczonymi przejechanymi km.

ps. chyba znalazłem...
https://www.youtube.com/watch?v=wFP0krOempU

shaolin
26-10-2015, 11:34
Da sie Andrzeju. https://www.strava.com/athlete/heatmaps

superkomornik
26-10-2015, 11:46
Ale po co płacić skoro można za darmo?

elmo
26-10-2015, 11:48
Da sie Andrzeju. https://www.strava.com/athlete/heatmaps

Właśnie to opisuje działanie filmik, którego adres na YT wrzuciłem post wyżej, dzięki za potwierdzenie.

MadOnion
26-10-2015, 11:50
Szkoda, że tak tanio ;]

shaolin
26-10-2015, 12:04
Nie mam odpalonego VPN wiec nie sprawdzalem co masz na YT, dalem co wiem :twisted: :mrgreen:

elmo
26-10-2015, 12:12
Dzięki :)

glisek
26-10-2015, 12:28
Z tego co pamiętam to pliki gpx obsługuje tez earth od Google. Wystarczy porywach ze stravy i wrzucić do earth i powinno być wszystko widoczne. Tak samo Mapsource od garmina robił.

nikoniarz
26-10-2015, 13:43
BaseCamp również.

mateo912
26-10-2015, 14:24
Wszak od pokoleń wiadomo, że młodszy znaczy lepszy.

Ps. Pytanie - czy w stravie czy też w innej aplikacji da się zestawić na jednej mapie trasy wszystkich wojaży rowerowych w danym okresie czasu (np. jednego roku)?

http://www.jonathanokeeffe.com/strava/map.php łączysz się ze strava przez tą apkę i na mapie Ci pokazuje gdzie ile itp ;)

superkomornik
26-10-2015, 15:51
Widział ktoś gdzieś poradnik jak zmienić skok w amortyzatorze Rockshoxa? Szukam ale nic ciekawego nie mogę odnaleźć. Fenk ju from de mołtain ;)

nikoniarz
26-10-2015, 15:55
Wyciągnąć tuleje odpowiedzialne za zmianę skoku. Albo dołożyć. Oczywiscie mowa o modelach to umożliwiających. No chyba ze pytasz o handmade tjuning :D

superkomornik
26-10-2015, 15:56
Nie, nic z tych rzeczy. Wiem że RS umożliwia to w swoich modelach i podobno to jakiś banał ;)
Amor to XC28 i chce go skrócić do 80mm.

nikoniarz
26-10-2015, 17:29
Jak chcesz skrócić to musisz dolozyc tulejke. Sprawa banalna. Przynajmniej przy Rebach, Revelationach i Reconach robiłem to wielokrotnie- i zmniejszalem i zwiekszalem. Polecam pobrać manuala z oficjalnej strony RSa. Tam będziesz miec wszystko krok po kroku.

superkomornik
26-10-2015, 17:41
Fenks :)

nikoniarz
26-10-2015, 17:47
Oczywiscie zakładam, ze dodatkowe tulejki do regulacji skoku otrzymales wraz z widelcem...

superkomornik
26-10-2015, 18:01
Niestety nie dostałem niczego poza amorem i ładnym czarnym pudłkiem ;)

Mam dokładnie ten model https://www.sram.com/rockshox/products/xc-28-tk-0. Nigdzie nie jest jasno napisane że występuję w wersji 80mm, w manualu widzę tylko 80/100 i 120. Zakładam więc że jednak da się zmienić skok.

nikoniarz
26-10-2015, 20:36
Wygląda na to, ze skok nie jest regulowany. Nie ma odpowiedzialnych za to elementów (Travel Spacers/All Travel Spacers) https://sram-cdn-pull-zone-gsdesign.netdna-ssl.com/cdn/farfuture/T5Coy54Hgq43B4xSh0qDwgjyFHCxT0DJowKdNO6OKVs/mtime:1434644080/sites/default/files/techdocs/2016_rockshox_spc_reva.pdf
Chyba ze masz inny rocznik, ale wątpię bo byloby opisane.

superkomornik
26-10-2015, 20:51
Dziękuję bardzo za pomoc. Trochę szkoda. Katalog 2016 więc na pewno aktualny (model mam z 2013).
To mam teraz zgryz. Generalnie chciałem podmienić amora w crossie z 63mm. Różnica w stosunku do 100mm niby jest spora i wiem jakie mogą być tego konsekwencje.
Ale zmierzyłem długość tego XC do korony i...jest mniej więcej taki sam jak ten crossowy :shock: Do tego dojdzie sag którego w fabrycznym Suntourze zupełnie nie było (ani ugięcia wstępnego ani żadnego innego :mrgreen:).
Czyli teoretycznie geometria się nie zmieni (?).

Teraz już zupełnie zgłupiałem a decyzję muszę podjąć na podstawie teorii (muszę mieć ew możliwość zwrotu Rockshoxa czyli bez ani jednej ryski).

Swoją drogą do rowerów crossowych nie ma za dużego wyboru w amorach i trzeba kombinować.

nikoniarz
26-10-2015, 20:59
Zapoznałem się bliżej z tematem i wszystko wskazuje na to, że skok nie jest regulowany. A podawane w manualach wartości 80/100 oraz 120 są dlatego, że wersje ze skokiem 80 i 100 mm mają taki sam poziom oleju, a wersja 120 ma juz inny.

zdyboo
26-10-2015, 22:33
Ale zmierzyłem długość tego XC do korony i...jest mniej więcej taki sam jak ten crossowy :shock:

Nie ma się co szokować, dwa cale różnicy w średnicy kół robię robotę. Byle by koło się zmieściło pod koroną amora. Shao do swojego MTB 26" zamontował węglowego sztywniaka, ale 29" i geometria jest bardzo spoko. Jeździłem to wiem. :)


Czyli teoretycznie geometria się nie zmieni (?).
Nie zmieni się, co najwyżej SAG może nieco obniżyć główkę ramy, ale zaryzykuję twierdzenie, że to są niewyczuwalne zmiany.


Swoją drogą do rowerów crossowych nie ma za dużego wyboru w amorach i trzeba kombinować.

Wybór jest taki, że jest RS Paragon i Marcok TXC. Konstrukcje SR Suntour nie wzbudzają mojego zaufania. Może niesłusznie, ale jestem za biedny na kupowanie rzeczy tanich.
Swoją drogą Marcok produkował przez chwilę (dwa lub trzy lata) TXC ze skokiem 80 mm. Kolega na tym jeździł po górach, zbudował sobie 29er'a jak jeszcze w Polsce mało kto o nich słyszał. Dawał radę i to na V-kach, które podobno nie hamują.

A teraz z zupełnie innej beczki.
Dziś była mega mgła rano.

Dwa kasztany z dojazdu do fabryki.


http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07173.jpg
źródło (http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07173.jpg)


http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07179.jpg
źródło (http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07179.jpg)

A tak wyglądałem po przejechaniu 12 km. Nie padało, tylko mgła była. Musiałem nawet okulary zdjąć, bo nie zdążyłem z osiedla wyjechać, jak już przez nie mało co widziałem.


http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07183.jpg
źródło (http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07183.jpg)

superkomornik
26-10-2015, 22:41
Dzięki nikoniarz za pogrzebanie w papirach.


Nie ma się co szokować, dwa cale różnicy w średnicy kół robię robotę. Byle by koło się zmieściło pod koroną amora. Shao do swojego MTB 26" zamontował węglowego sztywniaka, ale 29" i geometria jest bardzo spoko. Jeździłem to wiem. :)


Nie zmieni się, co najwyżej SAG może nieco obniżyć główkę ramy, ale zaryzykuję twierdzenie, że to są niewyczuwalne zmiany.



Wybór jest taki, że jest RS Paragon i Marcok TXC. Konstrukcje SR Suntour nie wzbudzają mojego zaufania. Może niesłusznie, ale jestem za biedny na kupowanie rzeczy tanich.
Swoją drogą Marcok produkował przez chwilę (dwa lub trzy lata) TXC ze skokiem 80 mm. Kolega na tym jeździł po górach, zbudował sobie 29er'a jak jeszcze w Polsce mało kto o nich słyszał. Dawał radę i to na V-kach, które podobno nie hamują.

A teraz z zupełnie innej beczki.
Dziś była mega mgła rano.


Tylko że zarówno jeden i drugi amor to 28.
Wyciągnąłem tego fabrycznego i co się okazało - różnica w skoku to prawie 4cm, realna różnica w długości amorów to ok 2cm


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/2w2k4ec-2.jpg
źródło (http://i62.tinypic.com/2w2k4ec.jpg)

Jako że RS jest bardziej czuły to po ustawieniu sagu różnica bedzie zapewne jeszcze mniejsza.
Wydaje mi się że będzie ok

Do Suntoura tez nie mam przekonania, dlatego zmieniam ;) Za to jestem zadowolony ze swojego RS Recona w 26" mtb więc dlatego kupiłem kolejnego amora tej firmy.

Mgła rano była mega. Buty które miały w nocy podeschnąć na balkonie rano były jeszcze bardziej mokre niż po szorowaniu ;)

zdyboo
26-10-2015, 22:47
A to co innego, nie wiedziałem, że oba są pod 28/29". Te dwa centymetry MZ nieco poczujesz, trochę straci na zwrotności rower. Dramatu jednak być nie powinno.
Jako ciekawostkę podam, że Paragon ma dokładnie tyle górnych goleni co skoku i o-ring jestem w stanie dosunąć do korony tylko za pomocą jazdy.
TXC wygląda jakby miał z setkę skoku, a ma raptem 13 mm więcej niż Paragon. :)

superkomornik
26-10-2015, 23:00
I trochę tego nie rozumiem. Czyli jeśli mam np 100mm i chciałbym mieć 100mm ale innej firmy to może mi się zmienić geometria bo golenie będą innej długości. Dziwne to.

zdyboo
26-10-2015, 23:13
No tak już jest. Co więcej nawet modele tego samego producenta mogą mieć rożne długości przy tym samym skoku. Dlatego normalnie nie podaje się do jakiego skoku rama jest dostosowana, tylko do jakiej długości wideł. A potem warto sprawdzać tę długość w specyfikacji amora.
Aczkowiek różnice (http://forums.mtbr.com/shocks-suspension/forks-complete-axle-crown-lengths-library-470024.html) w długościach widelców nie są wielkie, kilka mm zwykle. Zatem nie ma co się bać.

glisek
27-10-2015, 00:10
a niejaki accent w opisie swojej ramy podaje że robiona pod skok amora 100mm :)

Damian, pewnie w starym amorku masz pełno błota, to się nie wysuwa na pełną długość ;)

superkomornik
27-10-2015, 00:12
Akurat ten rower to bloto widział tylko na pedalach jak nie doczyscilem spd-kow ;)

To ma byc wygodna koza do latania po naszych pieknych sciezkach, szutrach, etc.

nikoniarz
27-10-2015, 00:26
Najczęściej podawany jest skok widelca jaki "obsługuje" dana rama. Po prostu różnice wysokości między różnymi widelcami o tym samym skoku są tak niewielkie, że nie wpłyną one na trwałość główki ramy. Bo akurat to jest najważniejsze bo bezpośrednio wpływa na żywotność ramy. A co do samego wpływu na prowadzenie- już 1 cm ma wpływ i to czuć. 2 cm różnicy w wysokości to już bardzo duża różnica w prowadzeniu.

glisek
27-10-2015, 00:46
teraz serio pytam.
Czy jak sobie zmienię wysokość zawieszenia w amorku, czy to przez tuleje dystansowe czy przez zmianę sagu to powinienem się spodziewać wpływu na prowadzenie? Rozumiem, że chodzi o reakcję na skręt takiego rowerza.
Pytam, bo jakiś czas temu wywaliłem jedną tulejkę z mojego amorka i ma mieć teraz niby 110 mm skoku ale jakoś nie odczułem różnicy.
Może mam tak samo jak z MS Wordem w kompie. Po tym jak zmieniłem procek i resztę bebechów na dość mocne to Word nic nie przyspieszył ;) :D

shaolin
27-10-2015, 05:43
Nie ma się co szokować, dwa cale różnicy w średnicy kół robię robotę. Byle by koło się zmieściło pod koroną amora. Shao do swojego MTB 26" zamontował węglowego sztywniaka, ale 29" i geometria jest bardzo spoko. Jeździłem to wiem. :)


Bo szukalem czegos co mi nie zmieni za bardzo geo, wiec szukalem najwyzszego sztywnego widla jaki byl w okolicy. Ale jak sie jezdzilo dobrze to dobrze :mrgreen:


Dziś była mega mgła rano.

Dwa kasztany z dojazdu do fabryki.





A tak wyglądałem po przejechaniu 12 km. Nie padało, tylko mgła była. Musiałem nawet okulary zdjąć, bo nie zdążyłem z osiedla wyjechać, jak już przez nie mało co widziałem.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/DSC07183-1.jpg
źródło (http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07183.jpg)

Jaki uadny :twisted:

chaos
27-10-2015, 07:15
Fajnie se tu gadacie o geometriach a ja wlasnie kupilem amor santura 160 ( fabrycznie mialem 140 ) zobaczymy co bedzie.

superkomornik
27-10-2015, 07:17
Znowu wymieniasz? Po kiego?

chaos
27-10-2015, 07:19
Jakie znowu ? Ostatnio w zimie zminialem.

superkomornik
27-10-2015, 07:20
Ja co sezon to nawet powietrza w oponach nie wymieniam ;)

chaos
27-10-2015, 07:25
Okazja była to zobaczę jak działa.

shaolin
27-10-2015, 08:13
Fajnie se tu gadacie o geometriach a ja wlasnie kupilem amor santura 160 ( fabrycznie mialem 140 ) zobaczymy co bedzie.

Bedzie Santór160 :twisted: Tylko sie nie zabij.

MadOnion
28-10-2015, 08:01
Tomek trochę mrozu i byłbyś Sopel 2 :P

schwepes
28-10-2015, 10:33
Shao, a Ty się roztrenowujesz czy będziesz robił tygodniowy plan treningowy w jeden dzień (np. 500km+)? ;)

shaolin
28-10-2015, 17:13
Ja na razie probuje zostac w Chinach bo wiza mi sie konczy w sobote...

zdyboo
28-10-2015, 20:56
Zapewne większość grała w Eurobiznes, choć zapewne gimby nie znajo. W każdym razie, tam jest taka szansa: "Bank omylił się na twoją korzyść otrzymujesz 400 $". Tak się dziś poczułem przy paczkomacie. Zamówiłem sobie w znanym sklepie rowerowym kasetę 9s. Nieco na zapas do mieszczucha, ale mam świadomość, że dostępność dobrego osprzętu na 9 biegów może się niedługo skończyć. W każdym razie zamówiłem kasetę. Dali radę nawet szybciej niż przewidywany czas realizacji zamówienia, a to już jakbym boga z nogi złapał.

Wklepałem numer, wklepałem kod, otworzyły się drzwiczki i oniemiałem. Oprócz kasety była w schowku też rama. Tyle wygrać! Fuks of the day. :mrgreen:


http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07216.jpg
źródło (http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07216.jpg)

Chyba kurier przez pomyłkę zostawił zakupy z pobliskiego Lidla. Zapytałem w każdym razie InPost o co kaman.

chaos
28-10-2015, 21:08
nie wiesz ? to olej do łańcucha, co się dziwisz ?

zdyboo
28-10-2015, 21:12
Łańcuchy zamawiałem dwa tygodnie temu, ale oleju do nich nie dodali. Kasety się nie smaruje przecież.

chaos
28-10-2015, 21:38
widocznie zapomnieli, olej porządny, przynajmniej bez pryskania ;)
pewnie lepszy od mojego od piły łańcuchowej

glisek
28-10-2015, 21:54
może wiedzieli, że zamawiasz na zapas to dali olej by zakonserwować :)

schwepes
28-10-2015, 22:03
Ja na razie probuje zostac w Chinach bo wiza mi sie konczy w sobote...
ślub z Chinką powinien załatwić sprawę ;)

jarek76
28-10-2015, 22:03
Dzisiaj zrobiłem próbę Philipsa i.świeci naprawdę super :-), można jeździć nocą :-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/d6085d13639e3229b3f1404c2f0b4558-2.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/28/d6085d13639e3229b3f1404c2f0b4558.jpg)

superkomornik
28-10-2015, 22:22
Dobry rozkład światła. Będziesz wchodzić w noc jak masło w kasetę :mrgreen:

busz
28-10-2015, 22:32
Zapewne większość grała w Eurobiznes, choć zapewne gimby nie znajo. W każdym razie, tam jest taka szansa: "Bank omylił się na twoją korzyść otrzymujesz 400 $". Tak się dziś poczułem przy paczkomacie. Zamówiłem sobie w znanym sklepie rowerowym kasetę 9s. Nieco na zapas do mieszczucha, ale mam świadomość, że dostępność dobrego osprzętu na 9 biegów może się niedługo skończyć. W każdym razie zamówiłem kasetę. Dali radę nawet szybciej niż przewidywany czas realizacji zamówienia, a to już jakbym boga z nogi złapał.

Wklepałem numer, wklepałem kod, otworzyły się drzwiczki i oniemiałem. Oprócz kasety była w schowku też rama. Tyle wygrać! Fuks of the day. :mrgreen:

Chyba kurier przez pomyłkę zostawił zakupy z pobliskiego Lidla. Zapytałem w każdym razie InPost o co kaman.
Myślałem że zamówiłeś ramę a dostałeś kasetę. :D

Co do lampki wyżej. Kupiłem ostatnio jakąś Chinkę na allegro na mocnej diodzie i są spoko można wzywać Batmana. ;)

jarek76
29-10-2015, 08:36
Co do lampki wyżej. Kupiłem ostatnio jakąś Chinkę na allegro na mocnej diodzie i są spoko można wzywać Batmana. ;)

To jest problem większości chińskich lampek, świeci może mocno ale nie tam gdzie trzeba ;), do tego oślepianie siebie i mijających dostaje się w gratisie :)
A rozkład światła to zwykle dramat ;)
Dlatego wolałem dopłacić do czegoś lepszego.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/df8c354a255fa631f9b49b5a846caff0-2.jpg
źródło (http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/28/df8c354a255fa631f9b49b5a846caff0.jpg)

elmo
29-10-2015, 09:10
Zapewne większość grała w Eurobiznes, choć zapewne gimby nie znajo. W każdym razie, tam jest taka szansa: "Bank omylił się na twoją korzyść otrzymujesz 400 $". Tak się dziś poczułem przy paczkomacie. Zamówiłem sobie w znanym sklepie rowerowym kasetę 9s. Nieco na zapas do mieszczucha, ale mam świadomość, że dostępność dobrego osprzętu na 9 biegów może się niedługo skończyć. W każdym razie zamówiłem kasetę. Dali radę nawet szybciej niż przewidywany czas realizacji zamówienia, a to już jakbym boga z nogi złapał.

Wklepałem numer, wklepałem kod, otworzyły się drzwiczki i oniemiałem. Oprócz kasety była w schowku też rama. Tyle wygrać! Fuks of the day. :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/DSC07216-1.jpg
źródło (http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07216.jpg)

Chyba kurier przez pomyłkę zostawił zakupy z pobliskiego Lidla. Zapytałem w każdym razie InPost o co kaman.

Ale z użyciem to poczekaj do lata - ma być gorące więc po zastosowaniu tegoż specyfiku nie będziesz miał "opryskanych" łydek ;)

zdyboo
29-10-2015, 09:17
Sprawę już wyjasniło mi wsparcie techniczne InPost. Mają promocję na produkty Ramy. Mogliby by jednak dać jakąś naklepkę cycuś.

superkomornik
29-10-2015, 09:23
Dzisiaj idę do paczkomatu odebrać sztycę NCX. Może też coś dostanę. Choć wolałbym osełkę, właśnie mi się skończyła...

chaos
29-10-2015, 09:27
Ja bym wolal setke ;)

superkomornik
29-10-2015, 09:33
Wpadaj do Wro, mam tyle weselnych że zacznę nimi szorowac łańcuchy ;)

chaos
29-10-2015, 09:33
Ani sie waz ! :D

shaolin
29-10-2015, 09:38
Jarek to jeszcze sprawdz ile czasu to wytrzyma na jednym ladowaniu bo moja trzymala prawie cala noc ostatnio i jeszcze zostalo z 30-40% baterii, az sie sam zdziwilem co tak dlugo :D

jarek76
29-10-2015, 09:41
Moja trzyma na pełnej mocy co najmniej 2h, więc jak dla mnie to wystarczająco dużo ;-)
Do tego zasilanie jest na akumulatorki AA, więc kolejny komplet mogę mieć w kieszeni :-)

MadOnion
29-10-2015, 11:43
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/DSC07216-1.jpg
źródło (http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07216.jpg)
Tomek ramę już masz możesz składać rower :mrgreen:


ślub z Chinką powinien załatwić sprawę ;)
:D:D:D

superkomornik
29-10-2015, 13:51
Ja mam już ramę, sztyce i oponę. To prawie rower :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/10/2wqy0qw-2.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2wqy0qw.jpg)

MadOnion
29-10-2015, 14:39
Siodełko!

kashpir
29-10-2015, 15:40
Sprawę już wyjasniło mi wsparcie techniczne InPost. Mają promocję na produkty Ramy. Mogliby by jednak dać jakąś naklepkę cycuś.

Też dostałem Ramę, dzięki Nikoniarzom nie byłem zaskoczony ;)

glisek
30-10-2015, 21:30
co tu taka cisza?
Wszyscy się szukają osprzętu do Ramy, czy szykują dynie na hejlołin?

chaos
30-10-2015, 21:32
chłopy a myślita o takim:

http://www.on-one.co.uk/i/q/CBOOFATX5STL/on-one-fatty-sram-x5-steel-fat-bike

?

glisek
31-10-2015, 13:22
No grubo wygląda :)

Nic tylko mu zamontować silnik i masz niezły motór :)

szymony
01-11-2015, 13:31
Ty lepiej się przyznaj że łakoci dzieciakom nie dałeś, a wzamian zrobiono ci dywersję w rowerzu.

zdyboo
01-11-2015, 15:06
Czy u Was też tak duje? Zmachałem się dziś jak koń podczas westernu. Choć chyba najgorszy był boczny wiatr, który potrafił mnie pchnąć tak o metr w bok, a że dziś ruch był spory na drogach, to wolałem nie prowokować losu i raptem 80 km przejechałem.

jarek76
01-11-2015, 15:08
Wokół Ślęży wieje jak cholera :-)
Ale zrobiliśmy z Damianem mała rundę ;-), ja padłem a on pojechał jeszcze na Tąpadłe, teraz czekam na niego z gorącą pachnącą kawą :-)

rotor
01-11-2015, 15:15
u nas cisza i spokój, piękna pogoda, nic - tylko jeździć
ale finał musiałem oglądnąć, BRAVO dla Agi Radwańskiej za mistrzostwo !! :)

glisek
01-11-2015, 19:49
Ty lepiej się przyznaj że łakoci dzieciakom nie dałeś, a wzamian zrobiono ci dywersję w rowerzu.

no właśnie nie rozumiem czemu te łańcuchy takie słabe robią.
Przed jazdą był wymyty, nasmarowany i wyciągnięty tylko o 0.75% więc myślałem, że do końca roku pociągnie, tym bardziej że co ja na nim pojeździłem 3.5Mm.
Fakt, że od startu na Dębówcu już mi w napędzie coś rzęziło, ale wydawało mi się że to zadziory na na kasecie, które ostatnio podszlifowałem minimalnie.
Wydawało mi się, że spinka strzeliła ale potem sprawdziłem że zgubiłem 17ogniw :) dlatego też działały mi tylko dwa mniejsze blaty z przodu i dwie najmniejsze zębatki w kasecie. Innych biegów nie szło wrzucić.
Na szczęście do domu nie było już daleko, bo rowerza zepsułem w Mogilnie.
A teraz wisi bidok biegowy i czeka na nowy zestaw części.

szymony
01-11-2015, 19:57
Na ostre go :)

MEGALOPOLIS
01-11-2015, 21:03
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/jesien-01.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/jesien-02.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/jesien-03.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/jesien-04.jpg)

Dzisiejsza mgla, trzyma sie od rana i teraz wieczorem nawet nabrala 'gestosci'. Sciezka miedzy Maidenhead i Windsorem. Robione telefonem.

zdyboo
01-11-2015, 21:45
Amortyzator Ci odwrotnie zamontowali.

MEGALOPOLIS
01-11-2015, 22:03
Amortyzator Ci odwrotnie zamontowali.

jak to odwrotnie? co niby jest odwrotnie zamontowane? jak dla mnie jest dokładnie tak jak powinien.

az sprawdzilem zdjecie z netu dla porownania:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/cubeltdrace29black201529ermountainbikea-1.jpg
źródło (http://www.damianharriscycles.co.uk/_images/product-photos/cz/cube-ltd-race-29-black-2015-29er-mountain-bike-a.jpg)

szymony
01-11-2015, 22:18
Amortyzator Ci odwrotnie zamontowali.
I jeszcze źle pomalowali :)

elmo
01-11-2015, 22:31
U mnie nie wieje zbytnio, udało się wyjść ostatnio nawet trzy razy na rower - nocną porą, najfajniej było w piątek, w niektórych miejscach mgła skutecznie zerwała widoczność :)

zdyboo
01-11-2015, 22:53
jak to odwrotnie? co niby jest odwrotnie zamontowane? jak dla mnie jest dokładnie tak jak powinien.

Oj tam, oj tam. Stary żart. Maniciaki mają podkowę z tyłu, stąd odwrotnie.


I jeszcze źle pomalowali

Czy Ty Krzychu nie dorabiasz po godzinach jako Darth Vader?

MEGALOPOLIS
01-11-2015, 22:59
Oj tam, oj tam. Stary żart. Maniciaki mają podkowę z tyłu, stąd odwrotnie.


ja jestem swiezak jesli chodzi o rowery, wiec nerwowo podchodze do takich rzeczy :D

szymony
01-11-2015, 23:18
Czy Ty Krzychu nie dorabiasz po godzinach jako Darth Vader?
Trochę techniki w obsłudze tej laserowej latarki mi brakuje. A power raczej nie jest z moja. Reszta z grubsza pasuje :)

nikoniarz
01-11-2015, 23:22
Maniciaki mają podkowę z tyłu, stąd odwrotnie.

Od pewnego roku ofkors... :) Żeby czasem ktoś kto posiada podkowę z przodu nie pomyślał, że ma odwrotnie :D

superkomornik
02-11-2015, 00:09
Czy u Was też tak duje? Zmachałem się dziś jak koń podczas westernu. Choć chyba najgorszy był boczny wiatr, który potrafił mnie pchnąć tak o metr w bok, a że dziś ruch był spory na drogach, to wolałem nie prowokować losu i raptem 80 km przejechałem.

Jak cholera ;)


Wokół Ślęży wieje jak cholera :-)
Ale zrobiliśmy z Damianem mała rundę ;-), ja padłem a on pojechał jeszcze na Tąpadłe, teraz czekam na niego z gorącą pachnącą kawą :-)

Kawa była wporzo, dzieki :D

shaolin
02-11-2015, 02:33
Ja to juz zapomnialem jak rower wyglada... :cry: Ale jest szansa, ze w koncu uwolnie sie od starej pracy (dluga historia, Lysy jest w miare w temacie) i w koncu zaczne nowe zycie. Musze sie przygotowac porzadnie na wiosne bo planujemy trzasnac 1200km z Pekinu do Szanghaju. :twisted:

MadOnion
02-11-2015, 07:32
Znalazłeś wybrankę serca czy nie ; ) ?

zdyboo
02-11-2015, 08:44
Przecież napisał, że do Pekinu jedzie.

MadOnion
02-11-2015, 08:48
Z Pekinu... czyli kosza dostał ; )

zdyboo
02-11-2015, 08:54
Najpierw to się do tego Pekinu dostać musi.

shaolin
02-11-2015, 09:02
Moja wybranka miala zmieniona kasete wczoraj na 12-29, bo po ostatniej wspinaczce na Moganshan nie chce plakac wiecej. A Pekin-Szanghaj dopiero na wiosne wiec jeszcze duzo czasu.

MadOnion
02-11-2015, 09:13
Czyli protetyka :P

superkomornik
02-11-2015, 10:21
Szybkie pytanie - czy przerzutka SRAM 10s (x7) zadziała z całą resztą 9s? Niby wszędzie 1:1, itd ale wolę sie upewnić.

zdyboo
02-11-2015, 19:50
Niezbyt szybka odpowiedź. Internety twierdzą, że nie.
SRAM na 10 biegów już chyba nie jest 1:1, a w każdym razie nie ma tego wymienionego w technologiach przerzutki na stronie producenta.

superkomornik
02-11-2015, 22:58
Dzięki Tomku. Pokukałem na zagramanicznych forach i tak jak piszesz, raczej nie zadziała. Trudno, muszę szukać dalej.

shaolin
03-11-2015, 09:50
Ale 1:1 to jest manetka, a nie przerzutka :cry: przerzutka powinna dac rade ale lepiej nie kombinowac tylko brac XTR od cebuli. :twisted:

superkomornik
03-11-2015, 10:12
Nie da rady ale już zamówione X7 9s. Mam nadzieję że tym razem pożyje nieco dłużej ;)

SRAM na XTRa :-P

MadOnion
03-11-2015, 11:01
Szymon-Przeherbatnik-Bike fest :twisted: szosą na Pradziada :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/80013688946263051163.jpg)
Mozna? Można !

superkomornik
03-11-2015, 11:02
Ale po co? Skoro na Dziada jest taka fajna droga na szose... :roll:

MadOnion
03-11-2015, 11:09
Ale po co jechać 2x tą sama drogą :P

superkomornik
03-11-2015, 11:11
Z Pradziadem czekam aż spadnie śnieg :mrgreen: Zastanawiam się tylko czy wziąć szosę :twisted:

MadOnion
03-11-2015, 11:17
Jak zobaczyłem Twoje foty z Pradziada zimą to też chce jechać !
Możesz wrzucić kilka?

zdyboo
03-11-2015, 11:24
Ale 1:1 to jest manetka, a nie przerzutka :cry: przerzutka powinna dac rade ale lepiej nie kombinowac tylko brac XTR od cebuli. :twisted:
Tak indeks jest zaszyty w manetce, ale przerzutka musi współpracować z manetką pod tym kątem. Inaczej SRAM byłby całkowicie kompatybilny z Shimano i vice versa.

superkomornik
03-11-2015, 12:35
Jak zobaczyłem Twoje foty z Pradziada zimą to też chce jechać !
Możesz wrzucić kilka?

Klimat był nieziemski, wiało dopiero na szczycie a tak to ciepło, widoki przednie i do tego zostałem atrakcją stoku :mrgreen:

Z resztą zapraszam, dam znać jak będę się wybierać :)

Pradziad III 2015


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/11uep83-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/11uep83.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/35i2jio-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/35i2jio.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/2uts2uv-1.jpg
źródło (http://i65.tinypic.com/2uts2uv.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/fkb2vo-1.jpg
źródło (http://i64.tinypic.com/fkb2vo.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/149mqf-1.jpg
źródło (http://i67.tinypic.com/149mqf.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/2qtz6kz-1.jpg
źródło (http://i63.tinypic.com/2qtz6kz.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/262qf0z-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/262qf0z.jpg)

To chyba stojak na rowery...? ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/2iqmtlh-1.jpg
źródło (http://i68.tinypic.com/2iqmtlh.jpg)

nikoniarz
03-11-2015, 12:41
Tak indeks jest zaszyty w manetce, ale przerzutka musi współpracować z manetką pod tym kątem. Inaczej SRAM byłby całkowicie kompatybilny z Shimano i vice versa.

Otóż to. Sam fakt, ze manetka ciągnie linke powiedzmy o 1 mm nie oznacza wcale, ze przerzutka tez musi sie przesunąć o 1 mm. Moze sie przesunąć o 0,5 mm, moze o 2 mm, lub tez o dowolna wartosc zalozona przed producenta.

MadOnion
03-11-2015, 12:45
Mizaga!
Ale brakuje zdjęcia typu :D

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/dumbanddumber199402g-1.jpg
źródło (http://s1.kozaczek.pl/2012/04/dumb-and-dumber-1994-02-g.jpg)
Mogłeś liznać rułę ; )

superkomornik
03-11-2015, 12:51
Jak pojedziemy razem to Ty liźniesz a ja zrobię fotkę :D

MadOnion
03-11-2015, 13:09
Ha! nie masz uprawnień do fotografowania tego typu atrakcji :D

chaos
03-11-2015, 14:32
fajne foty, ale co piwów na pradziadzie nie majo ?

MadOnion
03-11-2015, 14:52
Maja ale nie w takich ilościach żebyś mógł bez zapowiedzi tam pojechać :P

superkomornik
03-11-2015, 15:30
Majo majo ale z reguły wracam furą a u Czechów trza mieć równo 0.0000(0) w wydychanym albo i mniej.

MadOnion
03-11-2015, 15:48
Dlatego warto strzelić z 5 piw zjechać na Kouty i wjechać z powrotem i na bank będzie mniej nić 0.0000(0) ; )

superkomornik
03-11-2015, 15:52
Żeby zjechać z Koutów to musiałbym wypić 5 piw na odwagę ;) :)
Zdziwiło mnie jak zjeżdżałem z Dlouhe Strane wąską, asfaltową dróżką, że droga ta przecina się z trasami zjazdowymi w Koutach. A tam przeca kursują busy z emerytami.

MadOnion
03-11-2015, 18:04
Nie z Kouty'ow tylko z Pradziada :P

superkomornik
03-11-2015, 18:11
A, ok. Ale przyznaję że zjeżdżałem tylko lamerską droga dla samochodów. Nie bedę Damianbajkiem ;(

MadOnion
03-11-2015, 21:54
Ważne, że najpierw wjechałeś ; )

nikoniarz
03-11-2015, 23:04
Pisałem, że RC nowszy, ciut bardziej zaawansowany. Także i więcej warty. Pisałem też, że dowaliłeś z ceną trochę... Ja za 8k nie mogłem pogonić Cube na lepszym zawieszeniu, lepszym osprzęcie i lepszych komponentach. Co prawda dwuletni, ale w bardzo dobrym stanie i niewymagający inwestycji. Kosztował mnie około 14k a tu problem żeby połowę dostać za niewyjeżdżony rower. Ale niestety takie realia... Oczywiście życzę żeby się sprzedał, ale będzie to bardzo trudne. Wnioskuję na podstawie doświadczenia własnego oraz kumpli.

chaos
03-11-2015, 23:05
jarek76 między innymi mój rowerz napędza tu ruch od 1,5 roku a ty kasujesz, wstyd
wiadomo, że na tym forum go i tak nikt nie kupi, same szosy tu ;) ciekawostka to była

komornik, nie wiem ;)
idę się napić