PDA

Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 [134] 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178

bejcman
02-04-2023, 20:34
zdyboo, ht będzie gruzinem do miasta czy jakieś inne przeznaczenie dla niego masz?

zdyboo
02-04-2023, 21:07
Do miasta, ale głównie w zimie. Do tej pory używałem sztywnego trekinga/crossa na oponach 1,4" i mimo kolców tej zimy wyszło, że zbyt często takie wąskie opony wpadały w lodowe koleiny. Nawet na zmarzniętym bruku czasem się dziwnie toczyły. Mam nadzieję, że szersza opona lepiej się będzie toczyć w takich warunkach, amor z przodu też powinien pomóc. Oczywiście na zimę wjadą kolce, bo to nawet fat będzie się ślizgał na lodzie.
Do tego jak się rozleci Hultaj to żebym miał czym do roboty dojeżdżać.

gavin
02-04-2023, 21:17
Bardzo fajny wyszedł, gratulacje!

Mój singluś już ma 2 hamulce, jeszcze tylko owijki brakuje :)

patronat
02-04-2023, 21:36
Ja owijki uzywam tylko do rakier squashowych:) Polecam i sport i owijki :)

Yanis
02-04-2023, 21:54
A Wy jeździcie z pompkami czy jednak nie?
Jakies przygody z kapciem i brakiem pompki?

Ja wożę właśnie to Xiaomi. Kupiłem ze względu na wyprawy, gdzie wożę ze sobą do spania materac (łatwiejszy w transporcie niż karimaty). No i tak została ze mną na co dzień. Dużo wygodniejsza od klasycznej pompki, ale trochę hałaśliwa :/ Do zdejmowania opon używam potrójnego zestawu łyżek od Schwalbe (takie niebieskie).

sokolnik
03-04-2023, 09:05
Ja wożę właśnie to Xiaomi. Kupiłem ze względu na wyprawy, gdzie wożę ze sobą do spania materac (łatwiejszy w transporcie niż karimaty). No i tak została ze mną na co dzień. Dużo wygodniejsza od klasycznej pompki, ale trochę hałaśliwa :/ Do zdejmowania opon używam potrójnego zestawu łyżek od Schwalbe (takie niebieskie).Pokaż jej zdjęcie, duża ona? Ciężka co? Ten sezon to pewnie przejadę na tradycyjnej pompce albo do czasu pierwszego kapcia i pompowania ręcznego...

Do tego muszę dętkę sobie kupić, łyżkę, jakieś podstawowe narzędzia skompletować... I torbę pod rame na łańcuch mój ciężki Abusa bo wożenie tego w plecaku trochę ciąży... A na ramię by sobie ładnie wisiał plus pewnie jakieś klucze/narzędzia.

lukasz_kk
03-04-2023, 10:43
Ramy od Accenta to dobre są? Wiem, że to pewnie jest chińszczyzna z przyklejonym logo, dodatkowo w internecie znalazłem opinie, że się łamią, ale to było dawno. Może się jakość poprawiła ostatnimi czasy?

zdyboo
03-04-2023, 11:22
Obecną zimówkę mam na ramie Accent Nordkapp. Nie pękła.
Ma kilka odprysków lakieru, ale do podkładu, nie do gołego alu. Poza tym spoko.

lukasz_kk
03-04-2023, 11:42
Dzięki. Pytam, bo rozkminiam budowę gruza na typowej ramie gruzowej, zamiast obecnego druciarstwa. Chociaż cenowo cały set razem z widełem wychodzi drożej niż np. set z Antymaterii (rama CroMo i wideł carbon). Gdybym wziął tylko ramę od Accenta, a wideł od chińczyka to wychodzi podobnie cenowo.

crusiek
03-04-2023, 12:21
Wszystko fajnie, ale czemu nie w Trójmieście ? Centrum wszechświata...

Co by dużo nie pisać... brejking nijus stary, ale ten.... coś mi się zdaje, że to będzie niezły wstyd.

Breaking news: Gdansk will host Velo-city 2025!

sokolnik
03-04-2023, 13:55
Ja wożę właśnie to Xiaomi. Kupiłem ze względu na wyprawy, gdzie wożę ze sobą do spania materac (łatwiejszy w transporcie niż karimaty). No i tak została ze mną na co dzień. Dużo wygodniejsza od klasycznej pompki, ale trochę hałaśliwa :/ Do zdejmowania opon używam potrójnego zestawu łyżek od Schwalbe (takie niebieskie).Już fotek nie trzeba zobaczyłem testy na YT :)

bejcman
03-04-2023, 16:53
Jesli ktoś jeszcze nie widział, to Trek wchodzi w rowery „użytkowe”. Tylko te ceny…

https://dailyweb.pl/rozladowani/trek-fetch-nowe-rowery-cargo/

zdyboo
03-04-2023, 20:57
Co by nie pisać i mówić o Treku, to jest chyba ostatnim z tych dużych producentów, a nie wiem czy w ogóle nie ostatnim, który ma tak szeroki wachlarz rowerów. Do tego dochodzą inne marki, które ma w portfolio, jak Diamant czy Electra.

Natomiast jakby ktoś szukał wszystkomającego narzędziownika to może rozważyć Blackurn Tradesman Multi-tool (https://www.blackburndesign.com/p/tradesman-bike-multi-tool/350160000100000019.html). Ma wbudowany rozpinacz do spinek i miejsce na spinkę do łańcucha.
Reszta to standard, klucze, rozkuwacz i rozpychadło do klocków.

bejcman
03-04-2023, 21:09
Absolutnie nie miałem zamiaru szkalować Treka czy deprecjonować oferty. Rowerki fajne, w końcu coś innego niż przewieźć worek ziemniaków albo cementu, tylko ceny mocno oderwane od naszej rzeczywistości.

Wind Mill
03-04-2023, 21:31
...Natomiast jakby ktoś szukał wszystkomającego narzędziownika to może rozważyć Blackurn Tradesman Multi-tool (https://www.blackburndesign.com/p/tradesman-bike-multi-tool/350160000100000019.html). Ma wbudowany rozpinacz do spinek i miejsce na spinkę do łańcucha.
Reszta to standard, klucze, rozkuwacz i rozpychadło do klocków.
Fikuśne to, i nawet piszą, że działa z łańcuchami 12s.

zdyboo
03-04-2023, 21:40
Wiem, ja w tym kontekście pisałem, że cenowo nie wypadają korzystnie. Tak na szybko znalazłem podobny rower cargo Gazelle za niecałe 27 koła.
Nie wiem co takiego oferuje Trek, że warto byłoby dopłacić ponad 10 patyków do roweru. Gazelle to też nie jest firma krzak. Nie znam się jednak kompletnie na tym segmencie, zatem nie będę nawet rozkminiał czy ta dycha to za logo na ramie czy za coś więcej jednak.

Zresztą, żeby daleko nie szukać, rama Trek Marlin kosztuje 1,7 kPLN, cały rower na takiej ramie 2,5 k. Wyposażenie za 800 zeta nie może wymiatać i nie wymiata. Miałem w planach przejechać się na fabrycznej specce Marlin 4, ale pokręciłem sobie korbą napędu 3x7 na stojaku i mi przeszło. Co dwa biegi łańcuch tarł o przednią przerzutkę, wróciły flaszbaki z ciemnych czasów napędów 3x.

Wind Mill
03-04-2023, 22:04
A tymczasem, dziś po tyrlandii, na małpim szlaku.
Ależ mnie wywiało na postojach, drugi dzień z rzędu za lekko się ubrałem. :mrgreen:

70966

70967

70968

70969

70970

70971

70972

Kroova, tu kiedyś była droga! Nie pamiętam czy dalej jumby, czy polna, ale za kilkaset metrów dalej powinny być jumby, a tu tylko zarośnięte... :mrgreen:

70973

70974

70975

70976

- - - - kolejny post - - - - - -

Troszku się małpkom od października etykiety (https://forum.nikoniarze.pl/threads/140181-cykliczny-w%C4%85tek-o-bajkach-(rowerach-w-sensie-)-)/page3142?p=4250935&viewfull=1#post4250935) popsuli... :mrgreen:

Yanis
03-04-2023, 22:55
Już fotek nie trzeba zobaczyłem testy na YT :)
No niestety głośne cholerstwo. Ale, jak pisałem, nie wyobrażam sobie kilkudniowych wyjazdów bez materaca. A pompować ręcznie mi się nie chce :)
Pompkę trzymam w zasobniku pod siodełkiem wraz z innymi klamotami (dętka, łyżki do opon, urządzenie "wszystko w jednym", zestaw naprawczy do dętek, zapasowa skuwka do łańcucha). Klasyczna pompka, nawet w tej wersji mini, chyba by tam nie weszła. Przynajmniej ta, co ja miałem, tam się nie mieściła.
A zamiast łańcucha w plecaku, wożę Kryptonita zamocowanego w miejscu bidona. Ramy rowerowe poobklejałem w newralgicznych miejscach foliami ochronnymi, więc chyba nie porysuje.

70977

70978

70979

Rower uchlastany bo w piątek złapał mnie deszcz :)
Ja sportowo nie jeżdżę, więc tych kilka gramów wyposażenia mi nie przeszkadza.

sokolnik
04-04-2023, 00:12
No niestety głośne cholerstwo. Ale, jak pisałem, nie wyobrażam sobie kilkudniowych wyjazdów bez materaca. A pompować ręcznie mi się nie chce :)
Pompkę trzymam w zasobniku pod siodełkiem wraz z innymi klamotami (dętka, łyżki do opon, urządzenie "wszystko w jednym", zestaw naprawczy do dętek, zapasowa skuwka do łańcucha). Klasyczna pompka, nawet w tej wersji mini, chyba by tam nie weszła. Przynajmniej ta, co ja miałem, tam się nie mieściła.
A zamiast łańcucha w plecaku, wożę Kryptonita zamocowanego w miejscu bidona. Ramy rowerowe poobklejałem w newralgicznych miejscach foliami ochronnymi, więc chyba nie porysuje.

70977

70978

70979

Rower uchlastany bo w piątek złapał mnie deszcz :)
Ja sportowo nie jeżdżę, więc tych kilka gramów wyposażenia mi nie przeszkadza.O dzięki za parę fotek :)

Ja się dziś przejechałem do pracy rowerem z nową czapką rowerową... Dała radę mimo że wracając było chyba najzimniej jak dotychczas na moich jazdach.
Ide spać bo rano na 7 do pracy i reż chce/musze jechać rowerem by żona i dzieci miały auto... Także dobranoc :)
A w środę ja jadę autem do pracy bo mamy spotkanie więc chyba koszula wymagana będzie :)

A rower spoko, daje rade elegancko się śmiga... Testowałem dziś inna trasę trochę w centrum by ominąć pieszych i światła... [emoji3] No zobaczymy jak już tam remont skończą to powinno być dobrze.

patronat
04-04-2023, 07:40
A kiedy tankujesz? Nie napisałeś…

sokolnik
04-04-2023, 12:59
A kiedy tankujesz? Nie napisałeś…Ha Ty napisz [emoji14]

sokolnik
04-04-2023, 18:22
udało się wybrać w końcu do lasu obok także lowelek był 1 x w lesie na takiej ścieżce/drodze leśnej która się ciągnie podobno do Gdańska z Gdyni... sprawdzę jak się trochę ociepli... Ale zmarzłem serio...

70991

70992

70993

70994

70995

foty z tel :p

PS: jak widać koło/a proste :D

cz4rnuch
04-04-2023, 18:28
No widać po tych fotkach, że mulleta z myk mykiem kupiłeś :)

gavin
04-04-2023, 18:34
ja bym chyba kolanami po zębach dzwonił przy tym ustawieniu siodła [emoji1787]

sokolnik
04-04-2023, 18:39
No widać po tych fotkach, że mulleta z myk mykiem kupiłeś :)Że co[emoji780] :D

Siodlo mam nie za wysoko by kolana były trochę zgietę a nie całkowicie wyprostowane gdy stopa będzie blisko ziemi na pedale wiecie o chodzi [emoji14] no może mogłoby być trochę wyżej :)

zdyboo
04-04-2023, 18:43
Mój tato też ma tak wysoko kierę ustawioną względem siodła. Tyle, że mój tato za miesiąc kończy 81 lat. Dobrze, że daje radę jeszcze w ogóle jeździć.
Miałem podobne ustawienie w miejskiej kozie, rower w zasadzie nie jeździł. Turlał się z miejsca na miejsce.

crusiek
04-04-2023, 19:03
Pogoda dzisiaj podstępna, niby słońce grzeje ale 2 stopnie i pizga pod kurtkę.

Coś mi klocki z tyłu szorują, muszę to obadac...

zdyboo
04-04-2023, 19:11
Pogoda dzisiaj podstępna, niby słońce grzeje ale 2 stopnie i pizga pod kurtkę.

U nas pizga takim złem od dwóch dni, że w lutym tak nie marzłem.


Coś mi klocki z tyłu szorują, muszę to obadac...

Psiknij WD-40, powinno pomóc.

crusiek
04-04-2023, 19:17
Mam tylko kujawski z pierwszego tłoczenia, poza tym musiał bym mieć gdzie tarcze upalić na dłuższym odcinku [emoji6]

Dziwnie, mam nadzieję, że mi się tarcza nie zwichrowała

Wind Mill
04-04-2023, 19:23
Lotnisko pisze +1 st C na stronie swej, trza zwijać się z tyrlandii i ruszyć dwa koła.

P.S.

Za to Wiatr: 5.14 km/h :mrgreen:

zdyboo
04-04-2023, 19:24
U mnie jak raz tarcza tarła o klocki to się okazało, że mocowanie hamulca odpękło się od ramy.

sokolnik
04-04-2023, 19:42
Pogoda dzisiaj podstępna, niby słońce grzeje ale 2 stopnie i pizga pod kurtkę.

Coś mi klocki z tyłu szorują, muszę to obadac...Szorują? To pewnie krzywe koło dlatego :D

LeonardZelig
04-04-2023, 20:00
Mi ostatnio szorowały jak krzywo założyłem. Jedna łapka metalowej rozpórki zamiast z przodu klocka była z tyłu.

crusiek
04-04-2023, 20:26
Sęk w tym, że nic nie ruszałem, może się pobrudziło, sprawdzę sobie jutro, dziś brak czasu.

sokolnik co ty możesz wiedzieć o krzywym kole...


[emoji23]










70997

krzysztofz24
04-04-2023, 20:28
W tej miejscowości jest fabryka co rower Sokoła wypuściła:-D

Wind Mill
04-04-2023, 21:06
Krzywe Koło jest w Dolinie Rzeki Perłowej? ;)

sokolnik
04-04-2023, 21:11
Dobre serio :)

Muszę tam jechać zrobić zdjęcie ;)

Mogłoby się już ocieplić...

Wind Mill
04-04-2023, 21:22
Może dostaniesz honorowe obatelstwo?

siemalysy
04-04-2023, 21:52
sokolnik czy ten Twój rower nie jest dla Ciebie za duży? Przynajmniej takie wrażenie sprawia jak na niego patrzę. Wstaw fotę jak na nim wyglądasz. Chętnie zobaczę :) To jest wątek rowerowy, więc taką fotę jesteś nam winien :-D

U nas też pizga złem. Mam dość już tej pogody. W piątek mam wolne, chciałem ze znajomymi na Jurę jechać. No i pewnie pojedziemy, ale palcem po mapie.

Byłem dziś w Trigarze, żeby kupić szkiełko ochronne na żony zegarek i wyszedłem też z czujnikiem prędkości., który oczywiście kupiłem, żeby nie było :) Stary przełożę do Procalibra, a nowy pójdzie do Fuela :-D

gavin
04-04-2023, 21:56
a ja już 2 tygodnie bez jazdy... smuteczek

cz4rnuch
04-04-2023, 21:59
Odnośnie fakapów to przedwczoraj se spokojnie gruzem wracałem z pracy gdzie mnie nagle coś zaatakowało łańcucha. Wielki chrzęst, szast prast i od tej pory nie wchodzi mi przerzutka (grx 400) up na większą tarczę z przodu. Kurła nie wiem co to było, nie wiem czy czegoś przy okazji nie zgubiłem, nie wyciągła mi się linka czy co tam jeszcze mogło się stać, bo się nie znam. Wczoraj sobie popróbowałem jeszcze wyjustować tymi śrubeckami, ale nie szło namówić manetek do wrzucenia wyższego biegu. Jutro sobie jeszcze jakieś jutubki pooglądam, ale coś czuję, że bez serwisu się nie obejdzie. Dziwna sprawa. To tak odnośnie narzekania mi się przypomniało. Pozdrawiam. C.

siemalysy
04-04-2023, 22:00
gavin ja ostatni raz na rowerze byłem 26.03. Też bez szału.

LeonardZelig
04-04-2023, 22:05
Promka jest na Komoota - 94,99 zł. Co prawda dla nowych użytkowników, ale jak ktoś starszy, to może się wylogować i założyć nowe konto.

cz4rnuch
04-04-2023, 22:07
Promka na co? Na same mapy czy na wersję pro, bo nie widzę?

LeonardZelig
04-04-2023, 22:12
Na mapy.

zdyboo
04-04-2023, 22:28
od tej pory nie wchodzi mi przerzutka (grx 400) up na większą tarczę z przodu.

Jak palecem odciągasz wodzik łańcucha to przerzutnik się przesuwa?
Manetka(klamka) w ogóle daje się wygiąć czy blokuje się?
To może być pierdoła w postaci takiej, że puściła śruba trzymająca linkę, przerzutka wtedy przesuwa się do ramy, zrzucając na najmniejszy tryb korby. Może być zerwanie linki, ale tu już luźno pancerz by powiewał. Chyba, że zerwało w okolicach klamki.
Kolega tak miał w jakiejś szosowej grupie Shimano. Zerwał na trasie linkę od tylnej, ale miał zapas i nareperowaliśmy, choć tam linka oplata łapę niemal dookoła. Zerwała się przy klamce. U mnie w GRX 8XX linka jakoś prościej biegnie.
Może być uszkodzenie przerzutki, a może być co droższe uszkodzenie klamkomanetki.
Śrubki nie mają tu raczej nic do rzeczy bo to tylko ograniczniki ruchu wodzika łańcucha.

Dobry pretekst do przejścia na napęd 1x. Nie ma sensu męczyć się z prehistorycznymi artefaktami.

sokolnik
05-04-2023, 07:02
sokolnik czy ten Twój rower nie jest dla Ciebie za duży? Przynajmniej takie wrażenie sprawia jak na niego patrzę. Wstaw fotę jak na nim wyglądasz. Chętnie zobaczę :) To jest wątek rowerowy, więc taką fotę jesteś nam winien :-D

U nas też pizga złem. Mam dość już tej pogody. W piątek mam wolne, chciałem ze znajomymi na Jurę jechać. No i pewnie pojedziemy, ale palcem po mapie.

Byłem dziś w Trigarze, żeby kupić szkiełko ochronne na żony zegarek i wyszedłem też z czujnikiem prędkości., który oczywiście kupiłem, żeby nie było :) Stary przełożę do Procalibra, a nowy pójdzie do Fuela :-DDobry jest, tylko główna ramy jest wysoko i kierownica też jakby wyżej zamontowana, nie wiem...

Wyglądam bardzo dobrze na tym rowerze :D [emoji41] nie mam jakiś mega długich nóg jak niektórzy... 184 czy 186 wzrostu jakoś tak.

Dziś auto do pracy, kawa ciasto świąteczne spotkanie mamy, więc i koszula jest... [emoji3] Nie spociłem się także mogę iść na spotkanie he

patronat
05-04-2023, 07:03
Dobry pretekst do przejścia na napęd 1x. Nie ma sensu męczyć się z prehistorycznymi artefaktami.

Prawda! Pojedzilem ostatnio z aiksesem. Kurde, niestety fajne to. Ale jeszcze nie zachorowalem :)

zdyboo
05-04-2023, 08:13
AXS jest fajny i to zarówno sztycownik jak i przerzutnik.

Wind Mill
05-04-2023, 08:18
...Nie spociłem się także mogę iść na spotkanie he
Ja jak się spocę, to myję się pod pachami lub biorę prysznic, zależnie od zakresu spocenia, i też mogę iść ma spotkanie.


Prawda! Pojedzilem ostatnio z aiksesem. Kurde, niestety fajne to. Ale jeszcze nie zachorowalem :)
Ja zachorowałem zanim pojeździłem 1x, w dużej części stąd nowy bicykiel. ;)

sokolnik
05-04-2023, 08:23
Ja jak się spocę, to myję się pod pachami lub biorę prysznic, zależnie od zakresu spocenia, i też mogę iść ma spotkanie.


Ja zachorowałem zanim pojeździłem 1x, w dużej części stąd nowy bicykiel. ;)Mamy w pracy prysznice, na dole i na górze także można korzystać ale nie chce mi pluskać w pracy hehe rano rowerem, kąpać się w pracy, koszuke w plecaku wozić itp...
A dziś mróz mały minus 1 także dobrze wyszło z tym samochodem.

eMGie
05-04-2023, 09:18
Przyszedł łańcuch z Centrumrowerowe, tylko trochę jakby mało tej spinki :-) Oddali 25 zł i kupiłem na Alle...

71004

patronat
05-04-2023, 10:16
ja bym chyba kolanami po zębach dzwonił przy tym ustawieniu siodła [emoji1787]

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
Jakbym miał siedzenie jak w gravelach, zaebalmymsie na pierwszym zjezdzie :) Kiedy na hałde wbijasz? Bo zasasdniczo przestaje jezdzic po okolicy, roweru mi szkoda. Więc jak chcesz spróbować to najpozniej tydzien po swietach. Potem tylko gory. Po okolicy moto zostanie.

Wind Mill
05-04-2023, 11:13
...A dziś mróz mały minus 1 także dobrze wyszło...
Zgadzam się, rześki poranek dobry jest, człowiek mniej się spoci na rowerze pod górę.
I na dodatek wiater zelżał, przyjemnie się teraz na dwóch kołach jedzie. ;)

jarek76
05-04-2023, 11:25
Młody sobie wymyślił podjazd do zaliczenia i mnie namawia, może pojedziemy w poniedziałek wielkanocny.
Patrząc na profil to nie wiem czy chcę;)
On to podjedzie na luzie a ja będę umierał ponad godzinę :)
http://www.altimetr.pl/przelecz-karkonoska.html

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

zdyboo
05-04-2023, 11:32
A śniegi już zeszli?

Jarek, jedź, nie ma to jak umrzeć na początku sezonu.

jarek76
05-04-2023, 11:35
A śniegi już zeszli?

Jarek, jedź, nie ma to jak umrzeć na początku sezonu.Chyba tak, poza tym to będzie szybka akcja w górę i w dół plus lekki rozjazd ;)

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

crusiek
05-04-2023, 11:38
Nooo, 11 km taki wspin to aż mnie łydka zabolała, fajnie :)

zdyboo
05-04-2023, 11:50
Ja bym się bardziej obawiał zjazdu w obecnych temperaturach. Na dole sopel z nosa już będzie tarł o asfalt.

jarek76
05-04-2023, 11:52
Ja bym się bardziej obawiał zjazdu w obecnych temperaturach. Na dole sopel z nosa już będzie tarł o asfalt.Jednak bardziej się obawiam podjazdu na przełożeniu szosowym 34-28, chyba przełożę kasetę z MTB :)
W weekend ma być już ciepłej więc nie będzie tak źle.

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

MadOnion
05-04-2023, 12:06
Siemka, może ktoś poszukuje albo zna kogoś kto poszukuje :D
Do sprzedania taki okaz. AŁERO ; )

71007

RMC
05-04-2023, 12:18
Ładna rzecz. Nie znam się na specyfikacjach ale nie da się odmówić (generalnie)włoskim rowerom uroku :)

MadOnion
05-04-2023, 12:47
No i koła z pod Warszawy ; )

cz4rnuch
05-04-2023, 14:16
Jak palecem odciągasz wodzik łańcucha to przerzutnik się przesuwa?Nie wiem co to wodzik, ale jeśli to to co myślę to tak.

Manetka(klamka) w ogóle daje się wygiąć czy blokuje się?Manetka wygląda jakby normalnie działała i przesuwa "przerzutkę".


To może być pierdoła w postaci takiej, że puściła śruba trzymająca linkę, przerzutka wtedy przesuwa się do ramy, zrzucając na najmniejszy tryb korby.Śruba trzymała linkę, ale naciągnąłem od nowa i jakoś to poustawiałem. Bieg teraz wchodzi, ale nie podoba mi się praca. No i szoruje trochę łańcuch przy granicznych przełożeniach. Kurła muszę sobie stojak na rower kupić, bo to nie robota :( Mam nadzieję, że to nie uszkodzenia o których piszesz, ale i tak zawiozę po świętach do serwisu, bo trochę mnie to denerwuje.


Dobry pretekst do przejścia na napęd 1x. Nie ma sensu męczyć się z prehistorycznymi artefaktami.Mnie się zawsze jeden iks podobały, ale w deku trochę brakowało mi w tym sremowskim 1x prędkości (w mtb to już w ogóle) a ludki w netach pisały, że do gruza to tylko 2x. To nabyłem. W sumie innych rondusiów i tak nie było. Z grx400 w ogóle taka konwersja by się udała? Nie trzeba przeskoczyć na grx800 coś tam?

gavin
05-04-2023, 17:26
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)
Jakbym miał siedzenie jak w gravelach, zaebalmymsie na pierwszym zjezdzie :) Kiedy na hałde wbijasz? Bo zasasdniczo przestaje jezdzic po okolicy, roweru mi szkoda. Więc jak chcesz spróbować to najpozniej tydzien po swietach. Potem tylko gory. Po okolicy moto zostanie.odezwę się! [emoji3]

gavin
05-04-2023, 17:27
Do gruza tylko 1x, do szosy 2x, do miasta 0x.

zdyboo
05-04-2023, 18:09
ludki w netach pisały, że do gruza to tylko 2x. To nabyłem.

Dużo takich wypowiedzi jest od ludzi, którzy nigdy w życiu nie jeździli na 1x, w tym od dajhardów szosowych, którzy też nie jeździli, ale uważajo, że się znajo, bo mają rower z barankiem.
Ja w sumie chciałem kupić jako pierwszego gruza 2x, bo Eskera 6.0, ale nie było i padło na Ronina z napędem 1x. Okazało się, że 2x jest zbędne w takim rowerze jak gruz. Wtedy miałem crossa z napędem 1x w układzie 34/11-46 i MTB 1x 30/10-50, ale gruz wydawał mi się, że będzie coś więcej z przodu potrzebował, a skoro ma mieć najlżejsze przełożenie 1:1 to może być mało. Było spoko, choć obecnie mam lżej i jest lepiej.
Przekosy też nie są takie zabójcze dla napędu jak się ludziom wydaje, znowu działa zasada: "nie mam, nie jeżdżę, ale się wypowiadam".

Przy GRX 4XX może być ciężko, znaczy blat pewnie jakiś znajdziesz, kasety też są z dużym zakresem na 10 biegów, ale przerzutka GRX 400 ogarnia chyba tylko do 36T największej zębatki w kasecie. Zatem może być słabo.

Wind Mill
05-04-2023, 18:47
Drogie Bravo Girl!
Oklejać ramę folią, czy nie oklejać?
Ja p...khym khym, z rowerzem z marketu nie było takich dylematów... :roll::rolleyes::mrgreen:

robanto
05-04-2023, 18:54
Ja obecnie ugniatam Eskera 1.0. i 46/11, to praktycznie z korzytałem kilka razy i to na zjeździe - na prostej, brak nogi. Zastanawiam się zatem, czy nie przejść na 1x?
Pytanie czy 40/42, czy 42/42? Szkoda, że nie mam gdzie i jak się na takim gruzie przejechać.

siemalysy
05-04-2023, 18:57
Drogie Bravo Girl!
Oklejać ramę folią, czy nie oklejać?
Ja p...khym khym, z rowerzem z marketu nie było takich dylematów... :roll::rolleyes::mrgreen:


Droga czytelniczko...
Ups... Drogi czytelniku. Zrób według uznania. Jak ja ostatnio kupiłem rower, to go nie oklejałem ;)

patronat
05-04-2023, 18:59
Drogie Bravo Girl!
Oklejać ramę folią, czy nie oklejać?
Ja p...khym khym, z rowerzem z marketu nie było takich dylematów... :roll::rolleyes::mrgreen:

Ja poszedłem na skróty i okleiłem tylko niektóre partie ale za to okleiną ze wzorami. Tak dla oka + ochrono bo to vinyl. Bezbarwne oklejanie mnie nie rusza :)

crusiek
05-04-2023, 19:12
Ja bym woskował codziennie.

zdyboo
05-04-2023, 20:26
Pytanie czy 40/42, czy 42/42? Szkoda, że nie mam gdzie i jak się na takim gruzie przejechać.

Niewielką różnicę poczujesz w górach, na płaskim żadnej.
Jeździłem 42/42, potem 40/42, a obecnie 40/46. W tym ostatnim przypadku czuć różnicę.
W Hultaju miastowym mam 42/34 i zasadniczo przesiadając się między rowerami na płaskim nie odczuwam różnicy.


Drogie Bravo Girl!
Oklejać ramę folią, czy nie oklejać?

Drogi Wentyltorze, oczywiście, że oklejać, możliwie najszczelniej, a potem owinąć streczem i wstawić do gablotki, żeby się nawet nie kurzył.

robanto
05-04-2023, 20:39
Dzięki Tomku za odpowiedź. Korcił mnie ostatnio Esker 7.0. Nie wiem czy karbon dla mnie i co w ogóle wart ten karbon od Krossa?

sokolnik
05-04-2023, 21:01
Ja ni oklejam, chociaż mam naklejki ochraniające pod mocowania błotników... Użyłem 1 naklejki zabezpieczajacej...

Byłem w Decathlonie oraz Intersport po torbę pod rame na mój łańcuch Abusa... Ale dziś bez roweru... Torby nie kupiłem, może jutro kupię ale jeszcze się zastanawiam...

To kupiłem olej do lancucha, łaty i łyżkę do opon... Marketowa jakość pewnie ale lepszej jakości raczej nie potrzebuje...

Jakie macie siodełka bo moje jakieś takie płaskie i doopa boli... A właśnie dziś widziałem kilka modeli tylko jak z wygoda...?
71011

zdyboo
05-04-2023, 21:06
Nie wiem czy karbon dla mnie i co w ogóle wart ten karbon od Krossa?

Od Krossa to nie pomogę, ale moje doświadczenie z carbą w postaci kilku widelców, dwóch kompletów kół na takich obręczach i siodeł na takich prętach wskazują, że spoko materiał. Kupiłbym Checkpointa z węgla, ale trochę Trek zaszalał z ceną. Choć jak załatwię kolejną ramę na amen, to będzie węgiel lub tytan jako następne.


Jakie macie siodełka bo moje jakieś takie płaskie i doopa boli... A właśnie dziś widziałem kilka modeli tylko jak z wygoda...?

Brooks Cambium C13 Carved i Brooks Cambium C17 Carved i nie Carved.

siemalysy
05-04-2023, 21:24
Jakie macie siodełka bo moje jakieś takie płaskie i doopa boli... A właśnie dziś widziałem kilka modeli tylko jak z wygoda...?


WTB Rocket Steel i WTB Rocket Cromoly.

RMC
05-04-2023, 21:30
Ja używam w kilku ostatnich rowerach siodełka Wittkop Medicus. Różne modele z paru lat np. Twin 1.0 i jeszcze jakieś dwa inne (ale teraz nie kojarze nazw). W każdym razie modele trekkingowe (nie te wycieniowane MTB :)). 50-60zł a fajnie się na nich jeździ.

kipcior
05-04-2023, 21:38
Siemalysy ma najwyraźniej tyłek jak ja ;) WTB Rocket Cromoly to najwygodniejsze siodło na jakim do tej pory jeździłem. Kupiłem dwa do obu moich rowerów. Co nie znaczy, że jakieś nie będzie jeszcze lepsze :)

Wind Mill
05-04-2023, 21:43
...Drogi czytelniku. Zrób według uznania. Jak ja ostatnio kupiłem rower, to go nie oklejałem ;)
Jest to jakaś myśl. :)


Ja poszedłem na skróty i okleiłem tylko niektóre partie ale za to okleiną ze wzorami. Tak dla oka + ochrono bo to vinyl. Bezbarwne oklejanie mnie nie rusza :)
Myśle tylko o ochronie, w sumie ładny póki co, wzorki by popsuli. ;)


...Drogi Wentyltorze, oczywiście, że oklejać, możliwie najszczelniej, a potem owinąć streczem i wstawić do gablotki, żeby się nawet nie kurzył.
E, jak w gablotce to po co folia, będzie psuła stronę wizualną tylko... :)

Czyli nie oklejać. Dla spokoju można dać tylko na spód dolnej rury. Z tyłu fabryka dała coś gęsto-gąbczastego pod ewentualne walenie łańcucha.


Ja bym woskował codziennie.
Y, yy, yyy, a to nie łańcuch się woskuje? ;)


Ja obecnie ugniatam Eskera 1.0. i 46/11, to praktycznie z korzytałem kilka razy i to na zjeździe - na prostej, brak nogi. Zastanawiam się zatem, czy nie przejść na 1x?
Pytanie czy 40/42, czy 42/42? Szkoda, że nie mam gdzie i jak się na takim gruzie przejechać.
40/46 albo 40/51. ;) To akurat ja, tutaj na wzgórzach morenowych większa zębatka z tyłu mocno się przydaje. ;)


... łaty i łyżkę do opon... Marketowa jakość pewnie ale lepszej jakości raczej nie potrzebuje...
Jeśli chodzi o łatki - tylko Park Tool GP-2. Już to wspominałem - z różnościami marketowymi i nie tylko prawie zawsze były problemy, z Park Toolem nigdy.


...Jakie macie siodełka bo moje jakieś takie płaskie i doopa boli... A właśnie dziś widziałem kilka modeli tylko jak z wygoda...?
W nowym tez mam płaski i też boli, jak nie przywyknę to zacznę myśleć o zmianie.
Jakie siodło byś nie miał, dopóki tyłka nie rozjeździsz, to będzie bolał. No chyba że z damki mieszczucha fotel, to może nie. ;)

Co do mojego ostatniego zanabytku - fascynuje mnie fakt, iż w rowerze wyposażonym w przednią i tylną lampkę oraz w dynamo w piaście, komuś się chciało instalować dodatkowe odblaski, na kierownicy i na sztycy podsiodłowej.
Lampki maja swoje własne odblaski.
Zamiast tych dwóch dodatków lepiej by jakoś sensownie ogarnęli prowadzenie drutków do przedniej lampki i z niej do ramy (zasilanie tyłu),
To co Spec odstawił w rowerze w cenie katalogowej 7300...8500 (zależnie od miejsca i daty) to jakaś gruba żenada. :)
Z lekka irytujące, że w zanabytym za 6800 PLN rowerze będę musiał uprawiać druciarstwo, by mi przewodów nie urwało / nie przetarło. :mrgreen:
Jak wiązkę przyrapsuję do główki ramy, to mi lakier pozdziera, a już ustalone, że nie foliuję. :mrgreen:

A propos rozkmin pozycyjno mostkowych - póki co przywykam polubiam, ale to są krótkie przejażdżki, może do 20km.
Na dłuższe może jednak wygodniej coś zrobić?
Skoro z mostkiem jest opisany wcześniej problem (mocowanie lampki) - to wymyśliłem, że inna podgięta i z wzniosem kiera, załatwi sprawę.
Dobrze, że o tym wspominam, przypomniało mi się, że mam iść do czapkomatu po zamówioną kierę. :mrgreen:

siemalysy
05-04-2023, 21:47
Wind Mill możesz na pancerze w okolicy główki ramy założyć protektory z miękkiego tworzywa. Powinno uchronić przed tarciem pancerza.

Jagwire ma takie w ofercie.

Wind Mill
05-04-2023, 21:52
Ja używam w kilku ostatnich rowerach siodełka Wittkop Medicus. Różne modele z paru lat np. Twin 1.0 i jeszcze jakieś dwa inne (ale teraz nie kojarze nazw). W każdym razie modele trekkingowe (nie te wycieniowane MTB :)). 50-60zł a fajnie się na nich jeździ.
Wprawdzie na jednym rowerze, ale od ładnych paru lat też tego używam i w miarę chwalę. Na całoroczne jeżdżenie jedno siodełko mi starczało chyba na trzy lata? Dwa? W jednym egzemplarzu zdarzyło mi się pęknięcie jednego pręta, co zauważyłem przy wymianie na nowe ze względu na zużycie powierzchni.

LeonardZelig
05-04-2023, 22:12
WTB Rocket Steel i WTB Rocket Cromoly.

Siodełko mojego Gianta ma podobny kształt i również jest wygodne.

gavin
05-04-2023, 22:31
Brooks Cambium C17 Carved

i fabryczne Rowet i Kross które zmienię na Brooksy gdy będą fajne promo

Co do przełożenia to do plaskopolski 40-34, do lekkich gór 40-46.

sokolnik
06-04-2023, 07:53
Tem minus 4 a ja na rower... Dałem rade he termo góra i dół, 2 czapeczki cienkie pod kask i jazda, za namową Krzysia z forum obkleiłem wloty powietrze z przodu kasku taśma izolacyjną... Druciarstwo ale chyba działa... Kolo 16 będzie już cieplej hehe chyba kupię tą torbę na ten łańcuch... Tylko muszę podjechać rowerem przymierzyć...

zdyboo
06-04-2023, 08:39
Tem minus 4 a ja na rower...

Dzień jak co dzień. Można się rozjechać.

crusiek
06-04-2023, 09:11
Otóż to.

Yanis
06-04-2023, 09:34
Ja o szóstej rano mam zimno i ciemno zarazem. A propos zaklejania kasku. Przystopuj do 20-22 km/h, to ci głowy nie przewieje. To naprawdę działa :)
Ja w obu rowerach mam siodełka Selle Royal Respiro Moderate. Wystarczająco wygodne, żebym nie musiał w pieluchach jeździć, a przy tym zapewniają wentylację :)
Kolega miał z 10 modeli siodełek, które sobie testowaliśmy i dla siebie wybrałem właśnie to.

sokolnik
06-04-2023, 09:36
A siodełko chyba za wysoko podniosłem sobie he jakoś tak dziwnie wysoko byłem nad kierownicą... Trochę opuszczę jednak.

eMGie
06-04-2023, 10:06
To nie jest raczej wyznacznik wysokości siodełka :-) Najprościej i w miarę poprawnie to tak, że jak będąc w burach postawisz pietę na pedale w dolnej pozycji, to noga powinna być prosta.
BTW znam ludzi, jeżdżących co prawda od wielkiego dzwonu, że muszą siedząc na siodełku dotykać ziemi obiema nogami :-)

patronat
06-04-2023, 10:54
po to dropery wymyślili :)

gavin
06-04-2023, 11:34
Przedstawiam nowego gruza. Historia jest taka, że dostałem go za free bo inaczej pojechałby prosto do Pszoka. Orginalnie stalowy Olpran Hurricane. Rozmiar zmierzony 20''. Kiera dodaje 10cm do reach. Nie będzie długich dystansów.

Jest to projekt budżetowy, części miałem, przeznaczony na stawianie pod sklepem i jeżdżenie z dziećmi po parku. Dokupiona jedynie kiera i owijka.

Korba będzie zmieniona, przełożenie chyba zostanie tak jak teraz, mam zębatki różne więc można pokombinować. Teraz jest 48x18=2.66.

Tomkowy ss miał 2.55, potem go utwardziłem do 2.875, coś pomiędzy będzie ok. Zresztą teraz jeżdżę z wyższą kadencją niż 2 lata temu.

Trzeba jeszcze zmienić klocki na jakieś hamujące. Żal mi troche bo musiałem zmienić vbreaki na canti i hamowanie jest jakby symboliczne [emoji1787]. Albo zamówie z ali te reduktory ciągu linki i sprawdzę.

Rower do zabawy, bez spiny. 71016

gavin
06-04-2023, 11:38
kurka w tt da się tylko jedną fotkę dodać na raz71017

zdyboo
06-04-2023, 11:43
Wyszło całkiem spoko. Prawie tak ładny jak mój zielony Hultaj.

Wind Mill
06-04-2023, 12:40
...możesz na pancerze w okolicy główki ramy założyć protektory z miękkiego tworzywa. Powinno uchronić przed tarciem pancerza.
Jagwire ma takie w ofercie.
Masz na myśli takie ustrojstwa?

https://i.imgur.com/qgdMMqh.jpg https://www.sbike.pl/public/cache/img/resources/private/offer/1/00005692/7801/heBXPfcNbCPZbVfRaaKB/650x650.jpg

To poniżej to akurat do wewnętrznego prowadzenia, można użyć jako przepust / wpust na wejściu w ramę - u mnie raczej za ciasno.

https://i.imgur.com/uJXm5V7.jpg


Te Jagwire'y są przewlekane, rozpinać by trza. Ale, co najważniejsze, u mnie ocieranie pancerzy o ramę to nie problem, jedyne wrażliwe miejsce to wejście w rurę:

https://i.imgur.com/I7Fnm7C.jpg

Ale, dzięki za tip, bo googlając na Jagwire protector, samoprzylepca znalazłem,

https://jagwire.com/files/product/DCA056.jpg

który to może być przydatny. Przykleić do główki od frontu i drutki przyłapać.

Nieco nieostry fot, podczas jazdy bywa że drutki bardziej sterczą na bok:

https://i.imgur.com/wj9Cuhp.jpg

Dla mnie (elektryka) to jest koszmar. :mrgreen:


..chyba kupię tą torbę na ten łańcuch....

Ja nie wożę łańcucha, łańcuch na mnie czeka. :mrgreen: ;)

https://i.imgur.com/hutgZBO.jpg


...Selle Royal Respiro Moderate. Wystarczająco wygodne, żebym nie musiał w pieluchach jeździć, a przy tym zapewniają wentylację :)....

Dzięki za tip, zanotować trza. W CR mają men i łomen, 259 vs 209 PLN, co za dyskryminacja! :mrgreen:


Przedstawiam nowego gruza...hamowanie jest jakby symboliczne...

No ładny. :)
Nie znam się na gruzach (to nie ironia), ale chyba nieortodoksyjny, amorek i opony jakby MTB? ;)

Uważam, iż w pojazdach hamulce są najważniejsze, musisz koniecznie zmienić symbolikę. ;)

sokolnik
06-04-2023, 13:19
To nie jest raczej wyznacznik wysokości siodełka :-) Najprościej i w miarę poprawnie to tak, że jak będąc w burach postawisz pietę na pedale w dolnej pozycji, to noga powinna być prosta.
BTW znam ludzi, jeżdżących co prawda od wielkiego dzwonu, że muszą siedząc na siodełku dotykać ziemi obiema nogami :-)Właśnie wg poradników i obrazków obrazkowych powinna być lekko ugiętą w kolanie. Ergonomia BHP itp ;)

Umbra
06-04-2023, 13:38
Przedstawiam nowego gruza. Historia jest taka, że dostałem go za free bo inaczej pojechałby prosto do Pszoka. Orginalnie stalowy Olpran Hurricane. Rozmiar zmierzony 20''. Kiera dodaje 10cm do reach. Nie będzie długich dystansów.

Jest to projekt budżetowy, części miałem, przeznaczony na stawianie pod sklepem i jeżdżenie z dziećmi po parku. Dokupiona jedynie kiera i owijka.

Korba będzie zmieniona, przełożenie chyba zostanie tak jak teraz, mam zębatki różne więc można pokombinować. Teraz jest 48x18=2.66.

Tomkowy ss miał 2.55, potem go utwardziłem do 2.875, coś pomiędzy będzie ok. Zresztą teraz jeżdżę z wyższą kadencją niż 2 lata temu.

Trzeba jeszcze zmienić klocki na jakieś hamujące. Żal mi troche bo musiałem zmienić vbreaki na canti i hamowanie jest jakby symboliczne [emoji1787]. Albo zamówie z ali te reduktory ciągu linki i sprawdzę.

Rower do zabawy, bez spiny. 71016

Przypomina mi ten: https://www.youtube.com/watch?v=47Hg0QIo1x8&ab_channel=AmvNational

gavin
06-04-2023, 14:29
link mi nie działa

Dzięki chopy. Co do semantyki to nie wiadomo co ten rower jest bardziej, czy to singlespeed, czy gravel czy retromtb. Gruz to raczej w tym wypadku oznacza złom [emoji1787]

kipcior
06-04-2023, 14:29
Rower do zabawy, bez spiny. 71016

Wystaw go na sprzedaż jako gravel z amortyzatorem. Na zdjęciu wygląda bardzo dobrze :)

gavin
06-04-2023, 14:30
Za to on naprawdę fajnie jeździ.Trzeba by jeszcze zmienić opony bo te są ciężkie kosmicznie.

eMGie
06-04-2023, 15:02
Właśnie wg poradników i obrazków obrazkowych powinna być lekko ugiętą w kolanie. Ergonomia BHP itp ;)

Lekko ugięta ma być jak stopa opiera się na pedale w pozycji właściwej, czyli mniej więcej tam gdzie zaczynają się palce, a piętą ma być prosta. :-)

LeonardZelig
06-04-2023, 15:17
Dzięki chopy. Co do semantyki to nie wiadomo co ten rower jest bardziej, czy to singlespeed, czy gravel czy retromtb. Gruz to raczej w tym wypadku oznacza złom [emoji1787]
Ja się jaram przeróbkami starych MTB na takie cusie jak Twój. I chyba to jaranie się skończy czynem, bo właśnie została mi sama, naga rama z różnymi szpejami. Tylko stety/niestety jest to agresywne 17 cali i taki baranek to tam raczej nie będzie pasował. Ale się zastanowię jeszcze.

matomi
06-04-2023, 15:54
Wracałem właśnie do domu z roboty rowerem i wiecie co? Wygląda na to, że wbrew wszystkiemu w tym roku będą jednak białe święta!

crusiek
06-04-2023, 16:06
W końcu xD

zdyboo
06-04-2023, 17:16
A u nas rano -5, ale popołudniu już całkiem przyjemnie. Zwłaszcza wczoraj tak było, bo dziś już troszku wieje. Jutro jednak deszczowo i chyba też śniegowo, ale święta zapowiadają póki co całkiem całkiem pod względem pogody.

crusiek
06-04-2023, 17:19
Ja już nawet nie sprawdzam, mam focha na pogodę i z nią nie gadam.

zdyboo
06-04-2023, 17:53
Taa, a jak się zrobi pogoda, to zamiast iść na rower siądziesz obrażony i powiesz - Teraz to już nie chcę.

crusiek
06-04-2023, 18:00
Dokładnie, bo jak znam życie, jak się zrobi pogoda, to będę musiał robić co innego [emoji846]

sokolnik
06-04-2023, 19:49
A ja dziś ładowałem baterie w pracy i ładowarka została w pracy he ale mam 60% baterie więc spoko, we wtorek do pracy dojadę spokojnie he

Jeździłem dziś za torbą pod ramę na łańcuch... 2 sklepy i torby nie kupiłem... Ale kupiłem siodełko, oby było spoko he

71026

71027

71028

siemalysy
06-04-2023, 20:37
Masz na myśli takie ustrojstwa?

...

Dokładnie ten:

https://www.sbike.pl/public/cache/img/resources/private/offer/1/00005692/7801/heBXPfcNbCPZbVfRaaKB/650x650.jpg

krzysztofz24
06-04-2023, 20:41
(....)

71028

Takie szerokie to siodełko i tak ukształtowane...aby przypadkiem nie damskie?:grin:;-)

crusiek
06-04-2023, 20:49
Dokładnie ten:

https://www.sbike.pl/public/cache/img/resources/private/offer/1/00005692/7801/heBXPfcNbCPZbVfRaaKB/650x650.jpgŻebym ja to widział wcześniej.
Moja główka ramy wyglądałaby teraz inaczej niż wygląda....

crusiek
06-04-2023, 20:56
A ja dziś ładowałem baterie w pracy i ładowarka została w pracy he ale mam 60% baterie więc spoko, we wtorek do pracy dojadę spokojnie he

Jeździłem dziś za torbą pod ramę na łańcuch... 2 sklepy i torby nie kupiłem... Ale kupiłem siodełko, oby było spoko he

71026

71027

71028Dajesz ogień w komin!!!!


https://youtube.com/shorts/sT73Dw4YOY8?feature=share

zdyboo
06-04-2023, 21:04
Coś chrupie pod owijką? Warto sprawdzić zanim się przechrupie. Ząby trzy razy nie rosną.


https://youtube.com/shorts/9zC-I7QH3b0

siemalysy
06-04-2023, 21:19
Dajesz ogień w komin!!!!


https://youtube.com/shorts/sT73Dw4YOY8?feature=share

Jakbym siebie widział podczas pierwszej przejażdżki na moim fulu :-D


Coś chrupie pod owijką? Warto sprawdzić zanim się przechrupie. Ząby trzy razy nie rosną.

https://youtube.com/shorts/9zC-I7QH3b0

Nieźle. Jakiś czas temu znajomy wstawiał fotę z dziurą w kierownicy. Jazda na chomiku i litry potu zrobiły swoje.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/222088277_2917468298507831_8144839319056507328_n.j pg?stp=dst-jpg_p526x296&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=8f2-34-JinQAX_iVZSB&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=00_AfDKe2t7pP9qYqB18fU0jqFrlanC8DXwCZCPe5mWNvh5 RQ&oe=64339E7E

Ps. Jak nie widzicie zdjęcia, to dajcie proszę znać, wstawię normalnie.

crusiek
06-04-2023, 21:21
Łoooo, to jest piękne, widać ile potu zostawiono, potu, łez, wyrzeczeń [emoji6]
Wieliczka się chowa

Yanis
06-04-2023, 23:27
Wow! To już wiem, czemu niektórym odłażą gumy w Nikonach.

patronat
07-04-2023, 08:50
Odłażą bo są tandetne. Ale za to ich system wymiany działa bez sensu. Problem znają ale mają go gdzieś - a w zasadzie jest to ich źródło dodatkowego przychodu.
Grubas z filmu sie lansuje niezle. Ale prawdziwy twardziel ( zresztą oboje) to tu:

https://youtu.be/964nDTosU4g

crusiek
07-04-2023, 11:21
Szybka akcja, edge 1030 plus na miejscu 830 poszedł papa.
Nie ma to jak duży ekran.
Teraz tylko czekam na szanowna pogodę aż się odchami.

patronat
07-04-2023, 13:26
U nas od jutra spoko warunki. I nie zanosi sie juz na snieg i minusy.

Yanis
07-04-2023, 13:41
W Szczecinie pogoda spoko przez cały tydzień. Jedynie o 6-tej rano zimnawo. Zakładam dwie pary rękawiczek :) Ale ważne, że sucho. Dziś też do roboty jednośladem się doturlałem.
Sokolnik... Kupiłeś siodełko do jazdy w pozycji wyprostowanej lub lekko pochyłej, czyli takie rekreacyjne dla pań i panów z gracją podróżujących po miejskiej dżungli. Jeśli jesteś młodym zdrowym chłopem kochającym prędkość i rozpłaszczającym się na kierownicy, to powinieneś celować w węższy model.

siemalysy
07-04-2023, 22:05
Szybka akcja, edge 1030 plus na miejscu 830 poszedł papa.
Nie ma to jak duży ekran.
Teraz tylko czekam na szanowna pogodę aż się odchami.

Dobra to akcja Sebastianie :-D Jak najwięcej zadowolenia z nowego sprzętu :)

Może w przyszłym tygodniu nie będzie tyle padać i będzie można już normalnie pośmnigać :)

Wind Mill
07-04-2023, 22:24
...Teraz tylko czekam na szanowna pogodę aż się odchami.
Dobra jest, mały deszczyk nie jest zły. :)
W lesie jeszcze nie padało, a nad Zatoką już tak. :)

71059

71060

71061

crusiek
07-04-2023, 23:09
Taką pogodę to mam na co dzień, ja poproszę odświętną, wygoloną pogodę.

- - - - kolejny post - - - - - -


Dobra to akcja Sebastianie :-D Jak najwięcej zadowolenia z nowego sprzętu :)

Może w przyszłym tygodniu nie będzie tyle padać i będzie można już normalnie pośmnigać :)

Podziękował.
TO był dobry wwybór.

Wind Mill
07-04-2023, 23:12
ICM Meteo na jutro zapowiada trochę deszczyku, trochę chmurek, trochę słonka, 10 st C, pikna pogoda, będzie można w końcu bermudy ubrać na tyłek. ;)

crusiek
07-04-2023, 23:13
Jasne, wiem, ze w weekend i śwęta ogólnie będzie ładnie, bo akurat rodzina się zjeżdża i nie pojeżdżę, to tej francy pogody standardowa zagrywka

Wind Mill
07-04-2023, 23:17
Pociesz się, w poniedziałek rano ma być ledwo ponad 0 st C, Falcon Millenium to by już zamarzł... :mrgreen:

crusiek
07-04-2023, 23:42
? ?

sokolnik
08-04-2023, 11:05
W Szczecinie pogoda spoko przez cały tydzień. Jedynie o 6-tej rano zimnawo. Zakładam dwie pary rękawiczek :) Ale ważne, że sucho. Dziś też do roboty jednośladem się doturlałem.
Sokolnik... Kupiłeś siodełko do jazdy w pozycji wyprostowanej lub lekko pochyłej, czyli takie rekreacyjne dla pań i panów z gracją podróżujących po miejskiej dżungli. Jeśli jesteś młodym zdrowym chłopem kochającym prędkość i rozpłaszczającym się na kierownicy, to powinieneś celować w węższy model.Z opisu to tylko pasuje że jestem młody, względnie młody bo zbliżam się do 35 latek... Mam przepuklinę miedzykregową w odcinku lędźwiowym więc już czuje trochę jazdy rowerem, ok mam nadzieję że to tylko na początku bo kości muszą się przyzwyczaić do roweru... Na motocyklu problemu nie było bo tam więcej jest amortyzatorów. Dlatego moja podświadomość dopuszcza myśl zakupu amortyzowanej sztycy, pewnie by to ulżyło mojemu kręgosłupowi... Pewnie tak to się skończy... Ale ten sezon jeżdżę bez niej i obserwuję co się będzie działo.
Oby już przyszła wiosna i dało się jeździć bez tych ciuchów, czapek, komina, rękawic, kurtek itp.

Jeszcze muszę się zająć motocyklem (do mechanika podjechać na 10min) i wystawić go na sprzedaż i sprzedać co może trochę czasu zająć bo będą przyjeżdżać kręcący nosem oglądacze ha

I wtedy już pewnie będzie maj więc będę mógł się skupić na jeździe rowerem po okolicy dalszej i bliższej, brakuje mi tylko jeszcze dętki zapasowej (łaty z decathlonu mam).

Przyszło mi do głowy zabezpieczenie kół i siodełka przed kradzieża. Kret mi to pokazał rozwiązanie ABUSa. Łańcuch mam ABUSa.
Do siodełka:
https://allegro.pl/oferta/zabezpieczenie-siodla-z-obejma-28-6-czarna-sruba-n-11679512616

I do kół:
https://allegro.pl/oferta/zabezpieczenia-kola-abus-nutfix-m5-135-mm-niebiesk-11621708950

Odnośnie tego zabezpieczenia do kół... To wtedy to zastępuje szybkozamykacz prawda? Może takie rozwiązanie byłoby solidniejsze niż szybkozamykacz który jak widzimy nie jest chyba taki mocny i tylne koło łapie luzy jakieś.
Rower zostawiam pod pracą tam się nie martwię że ukradną mi koła albo siodełko bo parkuję pod sama kamera i za szlabanem gdzie ochrona za rogiem ma kanciape... Ale różnie bywa wiadomo. Bardziej mnie interesuje zabezpieczenie roweru pod sklepem większym lub mniejszym na czas max 20 min.
Czyli 2 sprawy, zabezpieczenie kradzieżowe, oraz czy to zastępuje szybkozamykacz?

Wszystkim przy okazji życzę wesołych spokojnych świąt :)

robin102
08-04-2023, 12:22
Masz lekko jadący rower to rozpędź się trochę i zajedź do Zakopanego na ul Balzera. Klinika Rehabilitacji i Ortopedii Uniwersyteckiego szpitala z Krakowa. Przepuklinę tam naprawiają dosłownie bez zsiadania z rowera. Teraz u młodziaka tak zrobią, bo jak będziesz już 48 letnim dziadem to wyciągi, leżenie tygodniami i miesiące rehabilitacji :(

gavin
08-04-2023, 22:10
Piękna pogoda 6 st plus lodowaty wiatr, aż cały czerwony pysk miałem po powrocie, no ale 50km zrobione po 2 tyg. przelewy. Czwórki bolą.

Na popasie spotkałem stadko ecobajków71072

LeonardZelig
08-04-2023, 23:03
U mnie przejażdżka skończyła się po kilku minutach w domu. Usprawnienie przerzutek w rowerze najlepszej z dziewczyn w praktyce nie zadziałało. Podejrzanymi stały się złe poprowadzenie linki (wyeliminowałem) i krzywy hak (do wyeliminowania). Tak to jest jak się testuje na sucho, bo na zewnątrz mokro.

sokolnik
09-04-2023, 09:40
Masz lekko jadący rower to rozpędź się trochę i zajedź do Zakopanego na ul Balzera. Klinika Rehabilitacji i Ortopedii Uniwersyteckiego szpitala z Krakowa. Przepuklinę tam naprawiają dosłownie bez zsiadania z rowera. Teraz u młodziaka tak zrobią, bo jak będziesz już 48 letnim dziadem to wyciągi, leżenie tygodniami i miesiące rehabilitacji :(No żeby to tak było cyk pyk i zrobione to bym jutro u nich był.

patronat
09-04-2023, 09:42
Jutro mają nieczynne.
Gavin co to za bajorko?

sokolnik
09-04-2023, 11:09
Jutro mają nieczynne.
Gavin co to za bajorko?To bym nocował w namiocie albo aucie by tylko to było cyk pyk i po sprawie.

gavin
09-04-2023, 14:29
Pogoria 3

gavin
09-04-2023, 18:39
Jak Wy ludziki możecie jeździć bez błotników. Ledwo 5km po mokrym i ciuchy do pralki. Singluś ładnie chodzi. Po płaskim średnia 28km/h bez problemu, a podjazdy... był jeden 10% , stojąc w korbach się da, ale niezbyt długo [emoji1787]

71101

gavin
09-04-2023, 18:46
aa koszyk sks zamówiony, potkolor

sokolnik
09-04-2023, 19:44
Jak Wy ludziki możecie jeździć bez błotników. Ledwo 5km po mokrym i ciuchy do pralki. Singluś ładnie chodzi. Po płaskim średnia 28km/h bez problemu, a podjazdy... był jeden 10% , stojąc w korbach się da, ale niezbyt długo [emoji1787]

71101Ja błotniki zamontowałem... Mimo że nie wyglądają ultra nowocześnie powinny spełniać swoją rolę w 100% co dla mnie jest ważniejsze niż wygląd.

zdyboo
10-04-2023, 18:19
Dziś pojechałem na północno-zachodnią stronę dzielnicy. W odróżnieniu od soboty było ciepło i nawet słonecznie. Choć o siódmej rano była taka mgła, że ze swojego siódmego piętra nie widziałem co się pod blokiem dzieje.
Ja nie o tym jednak. Na 16 km przebiłem oponę na szkle leżącym na gminnym DDR. Czasem mam wrażenie, że one powstają, żeby ci co mogą, przytulili trochę kasy z dotacji. Drogę się zbuduje, z reguły byle jak. Rzeczona jest nierówna i co chwilę są na niej studzienki, obowiązkowo zapadnięte na centymetr, półtora. Utrzymaniem takich dróg zwykle zajmuje się wicher do spółki z deszczem.
Mleko sobie poradziło, choć musiałem się zatrzymać obrócić koło przebiciem w dół i postać tak 20 sekund, ale tak mało zeszło powietrza, że nawet nie musiałem dopompować.
Minus tylko taki, że cały tył roweru biały, na dodatek zanim skończyłem jechać, to mleko już przyschło, nawet na myjce nie chciało zejść.

A Edyta podpowiada, że końcówkę zrobiłem sobie szutrową. O ile na nowych szutrach było prawie, że sucho, o tyle na starych było błoto i Tufo Speedero oferują szeroki wachlarz driftu. Prawie dwie gleby były, jedna z podparciem, a drugą wyprowadziłem bez wypinania się.

gavin
10-04-2023, 18:30
Ja pojeździłem z dzieciakami na moim zielonku i powiem, że mega wygoda. Opony szerokie 2 cale, 2 bary ciśnienia do tego przedni uginacz no i kurde jest komfort [emoji3] ale opory też duże, słychać to bardzo na asfalcie.

No i uświadomiłem sobie, że znowu mam rower z wiatrem. Bo są już: Vento, Boreas i Hurricane [emoji1787]

crusiek
10-04-2023, 18:38
No nieźle, wietrzne rowerki xD

U mnie na ddrach jakaś plaga rozbitych butelek, obyło się na szczęście bez przebitych gumek [emoji6]

Pogoda dopisała bardzo ładna, teściowie pojechali do domu a ja wziąłem starszego na mały chillout rowerzowy.

Wind Mill
11-04-2023, 00:17
Ja 4 litery i 2 koła ruszyłem dziś dopiero o 17ej. Y yy yyy, wczoraj znaczy się.
Przejażdżka na 40km po płaskim, za to na szlaku Iskra na stojaku i lowelek przy wiatraku.

71137

71138

71140

71139

71141

71142

71143

A!

Post Scriptum dla uniesionych. ;)

71144

sokolnik
11-04-2023, 08:16
A ja dziś 6.40 już nad morzem :) przed robotą trochę reklasiku po świątecznego :)

Słoneczko, cisza spokój, fajnie... Kilka fotek zrobionych :)

71146

71147

71148

71149

Siodełko spoko he chyba będzie pasować he także spoko

Jutro odbieram obejmę ABUSa do siodełka i futerał z allegro za całe 28 zł z przesyłką hehe

gavin
11-04-2023, 08:17
uuu zazdrooo

eMGie
11-04-2023, 08:20
Wind Mill. Widzę, że przejeżdżałeś koło mnie ;-)

crusiek
11-04-2023, 08:33
Ja te yomby znam xD oo i ten wiatrak znam xD

Wind Mill
11-04-2023, 12:50
...Widzę, że przejeżdżałeś koło mnie ;-)
Y yy yyy, ale to nie Gdańsk. ;)

Ja te yomby znam xD oo i ten wiatrak znam xD
W tej krainie to yombów mają dostatek... :mrgreen:

eMGie
11-04-2023, 13:22
Do Obwodnicy południowej to Gdańsk :-)

crusiek
11-04-2023, 13:31
Dawno mnie tam nie wytelepało, chyba się niedługo przejadę.

Tylko stery wymienię, drepczą do mnie powoli.... teraz mnie naszło, ciekawe czy w zestawie dają bieżnię na rurę sterową hmmmm...

zdyboo
11-04-2023, 13:37
teraz mnie naszło, ciekawe czy w zestawie dają bieżnię na rurę sterową hmmmm...

Jeżeli kupowałeś zestaw to powinna być. Jeżeli osobno górę i dół to niekoniecznie.

crusiek
11-04-2023, 13:39
Zestaw brałem, no nic jutro się okaże na 100% :)

Wind Mill
11-04-2023, 14:56
Do Obwodnicy południowej to Gdańsk :-)

No racja, akurat te jumby to już w Gdańsku, OP chyba miałem za plecami pstrykając. :mrgreen:

zdyboo
11-04-2023, 20:59
Mam prośbę do tych, którzy używają błotników w MTB, najlepiej HT, ale niekoniecznie.
Na FS używam tylko Ass Saver, ale to funbike i jak się utytłam, to się utytłam. Szukam jednak czegoś do magenty, czyli Treka Marlin. Rower ma służyć jako użytkowy i czasem rekreacyjny. Zatem chodzi o możliwie dobrą ochronę i w miarę szybki montaż i demontaż. No iżeby tył się nie pogryzł za bardzo z gabażnikiem.
Jak będę czysty od kolan w górę, to będzie dobrze.
Opony 2,25".
20 lat temu używałem zestawu SKS Shockboard, ale to było tak dawno temu, że nie pamiętam.

Co do przodu to wiadomka, coś (https://www.centrumrowerowe.pl/blotnik-mtb-sks-shockblade-ii-pd7859/) mocowanego rozporowego w rurze sterowej wideła.
Natomiast tył będzie lepiej tego typu (https://www.centrumrowerowe.pl/blotnik-mtb-zefal-deflector-rm60-pd24606/) czy tego typu (https://www.centrumrowerowe.pl/blotnik-mtb-zefal-deflector-rs75-pd28404/).

Rama nie ma możliwości montażu normalnych błotników. Ma tylko otwory w pobliżu osi, ale nie na szczycie tylnych widełek czy w okolicy suportu.

crusiek
11-04-2023, 21:08
Powiem Ci, że jeśli chodzi o przód, to sks mudrocker na prawdę wymiata, wystarczy montaż rzepami do lagów i się trzyma jak skała, ale ja używam teś śruby montażowej do amora, i to już w ogóle nie do ruszenia, nogi potrafią się utytłać do łydek.
Na tył wypowiedziałbym się, gdybym zamontował, ale leży w piwnicy, bo koliduje montaż z linkami, które idą po trójkącie.
Wszelkie przykręcane do sztycy jakie miałem, ostatecznie się kręciły. Poradziłem sobie dając kropelkę kropelki, ale wtedy nie jest szybko demontowane (aktualnie topeak defender)

zdyboo
11-04-2023, 21:34
Dzięki Sebastian, wygląda to spoko.

crusiek
11-04-2023, 21:49
Gdybyś brał pod uwagę jakieś rozporowe na przód, to weź pod uwagę również, że jeśli będą długie, to może przeszkadzać, ja miałem np tak, że na ostrych zakrętach haczyłem butem, niby wielkiech stóp nie mam a czubkiem potrafił mi złapać błotnik.

cz4rnuch
11-04-2023, 22:36
Mam prośbę do tych, którzy używają błotników w MTB, najlepiej HT, ale niekoniecznie...ass saver fendor tylny. Używam na HT. Wcześniej z oponkami fatbike od kendy, i wtedy łokcie mokre, ale od zeszłej zimy z maxxis minion, dokładnie nie pamiętam jaka szerokość, ale i tak prawie-fat, i brak większych problemów (trzeba założyć poniżej sztycy, blisko opony), w sensie, że generalnie sucho a mtb używam tylko jesień-zima więc w sezonie mokrym. Największy plus to oczywiście (de)montaż. I waga. Przy mocnym zietrze ofkors błotnik zachowuje się jak latawiec, ale na to pomaga kawałek taśmy obustronnej.

zdyboo
11-04-2023, 22:42
ass saver fendor tylny. Używam na HT.

Odpada, w metaforycznym sensie, nie dosłownym. Nie mam tej rozpórki między rurkami tylnego widelca., W Checkpoincie jest przynajmniej demontowalna, w Marlinie nie mam jej wcale. Nie byłoby o co oprzeć błotnika, a szkoda, bo akurat go mam na stanie.

cz4rnuch
11-04-2023, 22:55
W roscoe wygląda to podobnie jak w marlin, (o ile dobrze zrozumiałem), mój bład, nie da się go wsadzić poniżej sztycy tak by trzymał odległość od opony, tak to go montuję w rondo. Obejma nie daje pewności, że błotnik się nie przesunie przy podmuchu, ale jak do tego się da taśmę, nawet na stałe, to problemem jest jedynie sztywność samego błotnika przy podmuchach. Dla mnie to mały problem. Błotnik jest ultra lekki, szeroki i generalnie chroni. Nie daje takiej ochrony jak te prawilne, montowane przy samej oponie, ale dla mnie to idealny/zgniły kompromis. Czasami się człek odrobinę pobrudzi, ale generalnie jest ok.

cz4rnuch
12-04-2023, 09:56
A dziś po otrzeźwieniu gdy wyciągałem zimówkę z piwni paczę i się zastanawiam skąd ja te bzdury wynalazłem o tym ass saverze. Ani to nie montowane jak napisałem ani nie mam żadnych taśm klejących. Sorry :)
PS Podpórka nie jest potrzebna do tego by błotnik trzymał poziom. Przy mocowaniu do rury takie origami się układa, zaprojektowali tak by sterczało i bez podpórki.

zdyboo
12-04-2023, 10:12
Będzie się trzymał, sprawdzę jak wrócę na kwadrat.

zdyboo
12-04-2023, 17:25
Sprawdziłem i gibie się, jak wiadomo jaki rezus. Taki błotnik Schroedingera trochę. Zamówię co Sebastain polecał. W razie jakby nie dawały rady, to będę to błoto zbierał i pod koniec każdego miesiąca wysyłał woreczek ziemi, tej ziemi. Żeby mu ciążyła jak wyrzut sumienia.

Z innych ogłoszeń parafialnych. Uważajcie na podróbki bloków SPD Shimano SM51. Kolega kupił jakieś dwa miechy temu, może trzy i pytał się mnie jak szybko mi się ścierają. Ja zmieniam raz na 2-3 lata. Jemu już po miesiącu starła się punca z oznaczeniem modelu z bloku.
Dziś mi powiedział, że bloki mu się rozleciały, pękły na kilka kawałków. Opakowanie podobno perfekcyjnie podrobione, a raczej wie co mówi bo kształcony graficznie był na ASP.
Zakup na RPA i nie były najtańsze z dostępnej oferty.

crusiek
12-04-2023, 17:38
Pomysł dobry, jak staniesz się sławny odsprzedam i będę bogaty xD




Przyszły stery, myślałem, że 40 serwis przychodzą z niebieskimi łożyskami hmmmm, coś to CR mi podpada.
Jest bieżnią, uff.











71166

Wind Mill
12-04-2023, 18:01
...Opakowanie podobno perfekcyjnie podrobione, a raczej wie co mówi bo kształcony graficznie był na ASP.
Zakup na RPA i nie były najtańsze z dostępnej oferty.
Cwaniaki się zezcwaniły, sprzedają w normalnych cenach dla niepoznaki. :???::roll:

siemalysy
12-04-2023, 18:18
Wygląda na to, że trzeba kupować tylko i wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców i wszystkie większe lub mniejsze okazje na RPA omijać z daleka.

zdyboo
12-04-2023, 18:23
myślałem, że 40 serwis przychodzą z niebieskimi łożyskami hmmmm.
Można prosić o podkręcenie jasności wypowiedzi?
40 serwis?
Nie wiem czy kolor uszczelek łożysk ma znaczenie, bo w przypadku o-ringów ma. Ostatnio się dowiedziałem, że każdy materiał z którego jest wykonany o-ring ma swój kolor. Choć oczywiście nie zawsze tak jest.


Cwaniaki się zezcwaniły, sprzedają w normalnych cenach dla niepoznaki.
Niestety tak. Pamiętam jak z 10 lat temu kupowałem zapasowe aku do NEXa. Oryginał, ale sporo tańszy, a jednocześnie sporo droższy niż zamienniki.
Przyszła podróba, dosyć ewidentna. Oczywiście zdjęcia na RPA z katalogu. Sprzedawca próbował się tłumaczyć, że jest tak samo zaskoczony, ale zwrot przyjął bez mrugnięcia okiem i to mimo rozciętego blistra.

crusiek
12-04-2023, 18:26
40 series, mój telefon żyje własnym słownikowym życiem.

Jakoś tak się zasugerowałem jednym filmem z porównania z niższym modelem ale widzę, że w zasadzie aktualnie te modele chyba tak mają w standardzie.

crusiek
12-04-2023, 18:31
Wygląda na to, że trzeba kupować tylko i wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców i wszystkie większe lub mniejsze okazje na RPA omijać z daleka.Michał ja na RPA dość często kupuje coś do rowerza, na razie odpukac tylko raz zwracałem coś podejrzanego.
Generalnie mam 3 sklepy, z których jestem zadowolony i od nich biorę. W tym również moje aktualne pedały XT.
Faktem jest że okazjonalnie pojawiają się dziwne okazję, ale nie dam się skusic i januszowac na max.

zdyboo
12-04-2023, 18:57
Jakoś tak się zasugerowałem jednym filmem z porównania z niższym modelem ale widzę, że w zasadzie aktualnie te modele chyba tak mają w standardzie.

Mnie czasem wkurza, jak sprzedawca nie ogarnia za bardzo synchronizacji zdjęć z opisem. Zdjęcie to jedno, opis drugie, a ja się zastanawiam czemu bardziej ufać.
Dopytuję emilem, to najczęściej okazuje się, że zdjęcie jest poglądowe. Choć już się zdarzało, że opis był błędny.

Wczoraj premiery miały Edge 840 i 540. Przy okazji dowiedziałem się, że w serii X40 Climb Pro działa nawet jak nie jedzie się po śladzie. Michał siemalysy, prawda to?
Jeżeli tak, to z jakim wyprzedzeniem pokazuje podjazd i czym się kieruje w trakcie jazdy po nim? I łatwo i trudno mi to sobie wyobrazić. Piszę to jako użytkownik Edge 1030+ gdzie Climb Pro działa tylko w trakcie jazdy po śladzie i to jest dla mnie logiczne.

crusiek
12-04-2023, 19:05
I co w przypadkach rozwidleń

zdyboo
12-04-2023, 19:10
Właśnie o to mi chodzi, choć może pokazywać nachylenie tylko do kolejnego skrzyżowania. Gorzej jak jedziesz po drodze, której nie ma na mapie.

siemalysy
12-04-2023, 19:28
Sebastian ja na aledrogo.pl jak kupuję, to też raczej u sprawdzonych sprzedawców, czyli w sklepach na alledrogo :) W sumie nie w temacie rowerowym. Kupiłem kiedyś pada do PS3. Cena spoko, więc kupiłem. Wszystko jak oryginał zapakowane. Na początku coś mi nie pasowało, bo drążki działały tylko w 4 kierunkach, później zorientowałem się, że bateria to dramat. Okazało się to niezłą podróbą ;)

Tomek, też o tym czytałem. Jeżdżąc po okolicy ze śladem Climb Pro pojawia się tylko w kilku miejscach. U nas dużo podjazdów stromych, ale dość krótkich. Jeżdżąc po okolicy nie zdarzyło mi się, żeby mi się włączył. W górach, albo na Jurze jeździłem zawsze ze śladem. W piątek może wyskoczę po pracy na rower, pojadę sobie obadać miejscówkę ęduro na wzgórzu Radary. Tam jest podjazd i tam Climb Pro się włącza, więc zobaczę czy bez śladu też zadziała.

- - - - kolejny post - - - - - -

Edit:

Dla 1040 chyba jeszcze Climb Pro bez nawigowania po śladzie jest niedostępny. Jest firmware Beta 17.09, w której to podobno jest. Ja mam na razie wersję oprogramowania 16.13.


https://www.youtube.com/watch?v=SDQNv0lOM2Q

zdyboo
12-04-2023, 20:08
Dzięki, wygląda na to, że to działa tylko mapach Garmina, których akurat nie używam. Dodatkowo wymaga ich przeinstalowania.
Zresztą teraz Garmin podzielił sobie Europę na obszary. Polska jest w obszarze Europy Środkowej, ale Niemcy już zachodniej. Nie wiem czy jest możliwość zainstalowania innych obszarów, a jeżeli tak to za ile. Bywam w Niemczech, może niedaleko od granicy, ale bywam.

siemalysy
12-04-2023, 20:31
Tomek,

Jest tak jak piszesz z tymi mapami. Korzystałem z map Garmina, teraz mam jakieś OSM.

Generalnie w odbiorniku mam zainstalowaną mapę z regionem Europy środkowej. Jednak w Garmin Expres można wybrać sobie region jaki Ciebie interesuje, nawet poza Europą i zainstalować potrzebny region mapy. Wrzuciłem sobie instalację Europy Centralnej, żeby sprawdzić czy działa i dać Tobie 100% info :)

71176

zdyboo
12-04-2023, 20:59
Dzięki.
A da się kilka regionów z danego obszaru zainstalować?

siemalysy
12-04-2023, 21:00
Szybka edycja do powyższego. Robiąc jak powyżej wywaliło mi dotychczasową mapę i zainstalowało dla Europy Centralnej. Można jednak zrobić tak, że instaluje się całą Europę. Instalacja poszła szybko. W Edgu mapy są, każdy region indywidualnie można włączać / wyłączać, to co potrzeba.

71178

- - - - kolejny post - - - - - -

Tomek ( zdyboo ), da się tak jak opisałem powyżej.

zdyboo
12-04-2023, 21:12
No to super, przynajmniej tego jeszcze Garmin nie skopał.
Dzięki.

Ja wiem, że teraz jest duży podatek od nowości, ale 540 kosztuje 1,6 kPLN. Za tyle kilka lat temu kupiłem 1k w wersji bundle na jakiejś promce. Zatem wypadałoby, żeby za tę cenę nie było zbyt dużego przypału.

siemalysy
12-04-2023, 21:31
Ceny rzeczywiście ustawione na grubym poziomie. Ja za 1040 też sporo zapłaciłem. Na początku wieszał mi się po wgraniu map OSM. Później chyba była aktualizacja i po niej już wszystko było ok.

crusiek
12-04-2023, 22:14
Coś mnie właśnie z mapami ostatnio nie pasilo, ale i tak wygrywałem bbbike.

Stery zamontowane, trochę się namordowalem młotkiem i śrubokrętem xD

Wind Mill
12-04-2023, 22:19
Z kroniki wydłużonego powrotu z tyrlandii. Coś się szkiełko chyba Samsungu popsuło?

71185

71186

Cyklisto! Uważaj na współużytkowników dróg! :mrgreen:

71187

71188

71189

Within the Realm of a Dying Sun, że tak parafrazą się posłużę:

71195

71190

Y yy yyy, Sirrus chyba nie jest lowelkiem przełajowym? :confused:

71192

Kroova, a na dole się zastanawiałem, tędyk czy tamtędyk?

71193

W końcu wiosna!

71194

sokolnik
12-04-2023, 22:29
Fajny kolor tego lowerka, zielony :)

Odebrałem sakwę pod rame, no spoko, mój gruby łańcuch tam wchodzi czyli bardzo ok jak za 27 zł z przesyłką he

Ale

Zabezpieczenie Abusa jest za małe, w sensie obejma jest za mała. A większa nie jest dostępna obecna. Ktoś chętny? :) tanio sprzedam, trochę porysowane bo śrubokrętem próbowałem rozszerzać tą obejmę he


71197

71198

71199

crusiek
12-04-2023, 22:40
Skąd pomysł, że masz 30? [emoji23][emoji23][emoji23]
Jak nie byłeś pewny trzeba było zmierzyć xD
Ech ta dzisiejsza młodzież xD

zdyboo
12-04-2023, 22:50
Nawet nie tyle zmierzyć co przeczytać na obecnej obejmie. Lub zapytać producenta.

Wind Mill
12-04-2023, 22:56
Fajny kolor tego lowerka, zielony :)...]
Tak; jak już wcześniej wspomniałem, kolor na obrazkach na stronie Spec'a wygląda (imho) znacznie gorzej, niż na żywo. :mrgreen:

crusiek
12-04-2023, 23:20
Tak; jak już wcześniej wspomniałem, kolor na obrazkach na stronie Spec'a wygląda (imho) znacznie gorzej, niż na żywo. :mrgreen:Czyli fotograf d...pa xD

Wind Mill
12-04-2023, 23:34
Za mocno poświecili w studio (lub podczas renderowania). :mrgreen:
Sam zauważam, iż owa "katalogowa" jasność zieleni stara się wyłazić czasem, gdy bardzo jasno. ;)

A co do wspomnianego Samsunga - ciekawe, czy szybka ochronna na obiektywy nie robi psikusów, z "lampą" błyskową mam teraz mleko nie obrazek. :mrgreen:

Wind Mill
13-04-2023, 00:05
Przesyłka odebrana z czapkomatu - teraz zaraz raczej już nie, ale będzie można poprawić to, czego fabryka nie dorobiła w instalacji elektrycznej. ;)

71203

sokolnik
13-04-2023, 08:45
Skąd pomysł, że masz 30? [emoji23][emoji23][emoji23]
Jak nie byłeś pewny trzeba było zmierzyć xD
Ech ta dzisiejsza młodzież xDMierzyłem mierzyłem, zdjęcia robiłem, pytałem sprzedawcy, myślałem że są 2 standardowe rozmiary, a tu się okazało że Abus ma aż 4 wymiary tej obejmy he myślę wezme ta większą to na pewno wejdzie. Samo zabezpieczenie Abusa fajne ale obejma Abusa by się przydała.

No co, napisałem do sprzedawcy że nie pasuje a miało pasować he

Oraz do Abus Polska by mi pomogli i wysłali sama obejmę albo wskazali sklep lub termin kiedy bedzie dostępny, ten rozmiar w sprzedaży... Z doświadczenia wiem że takie firmy gdzieś na magazynach, serwisach mają części, może mi się poszczęści... W końcu mam ich produkty, czyli to zabezpieczenie siodełka i porządny łańcuch ABUS ha
dobre że ten łańcuch wyląduje w torbie pod ramą a nie jak do tej pory w plecaku, odciążę plecy i zrobię więcej miejsca w placaku :)

sokolnik
13-04-2023, 09:05
Znalazłem sklep gdzie wg strony mają dostępne te rozmiary ale mają mi to sprawdzić dziś i się odezwać.
Zabezpieczenie jak zabezpieczenie, przyda się do innego roweru pewnie albo komuś sprzedam dam za 4ropak :) mam przecież w piwnicy rower stary, zobaczymy może tam będzie pasować tylko kto by chciał ukraść 20 paro letnie siodełko... Ale wariatów nie brakuje he

eMGie
13-04-2023, 09:05
No i 1x11 wjechało na pokład w żonowym roweru. W końcu znalazłem chwilę na przekładkę, jeszcze ostatnie regilacje zostały, ale robota prawie skończona.

71204

71205

crusiek
13-04-2023, 09:33
No to ciach i jedna manetka mniej :)

Mnie się dzisiaj dziwnie jechało na maszynowych łożyskach.
Niby wszystko ok, sprawdzone 10 razy, ale jakoś dziwnie, mikroskopijnie inaczej ściąga kierę na zakrętach, raczej nie dokręciłem za mocno, tylko tyle, żeby skasować ew luz. Pewnie się przyzwyczaję :)

gavin
13-04-2023, 09:40
kurka co to za kaseta? nadała by się dla mnie,

gavin
13-04-2023, 09:44
do mnie klamotki dotarły, kurna od siedzenia w serwerowni po 12h dziennie chory jezdem i znowu nie ma jeżdżenia 71206

eMGie
13-04-2023, 10:12
kurka co to za kaseta? Nadała by się dla mnie,

slx cs-m7000 11-46

sokolnik
13-04-2023, 10:28
Chyba oddam tą obejmę ale sprzedawcą potrąci za utratę wartości zgodnie z prawe. Porobiłem zdjęcia, wysłałem bo nie wiem czy opłaca się zwracać by dostać 20 czy 30 zł, kosztowało 49 zł.
71207

71208

Dziś zdalnie a jutro biuro także będę testował torbę z łańcuchem podczas jazdy he kręgosłup mi podziękuję bo coś odczuwam go ostatnio he

Wind Mill
13-04-2023, 10:58
No i 1x11 wjechało na pokład w żonowym roweru...
To się chyba małżonka ucieszy? Mniej wachlowania. :)

slx cs-m7000 11-46
A ile T z przodu?

crusiek
13-04-2023, 10:59
do mnie klamotki dotarły, kurna od siedzenia w serwerowni po 12h dziennie chory jezdem i znowu nie ma jeżdżenia

Ja do serwerowni mam ciepły polarek, szaliczek, czapeczkę :D, żeby się nie pochorować. jeszcze nie udało mi się złapać choróbska z tego źródla :D a bywało, że nawet nocki tam zarywałem.
Szybkiego powrotu do zdrowia, bo tak być nie może, że nie ma jeżdżenia....

gavin
13-04-2023, 11:12
dziękuję

lukasz_kk
13-04-2023, 11:13
A czym taka obejma specjalnie od Abusa różni się od zwykłej obejmy nie na zacisk tylko na śrubę?

Wind Mill
13-04-2023, 11:15
Ma "grawitacyjną" blokadę - żeby obejmę zdjąć, musisz położyć rower, jak stoi to się nie ruszy po zaciśnięciu.

eMGie
13-04-2023, 11:16
To się chyba małżonka ucieszy? Mniej wachlowania. :)

A ile T z przodu?

30, na miętko :-)

lukasz_kk
13-04-2023, 11:20
Ma "grawitacyjną" blokadę - żeby obejmę zdjąć, musisz położyć rower, jak stoi to się nie ruszy po zaciśnięciu.

Kumam (ale i tak sprawdziłem czy mnie nie wkręcasz :D)

crusiek
13-04-2023, 11:25
Kwestia przydatności tylko zostaje. Na okazjonalnego amatora cudzych części wystarczy, na prosa jak wiadomo nie.
No i trzeba myśleć przy zapinaniu, spinać na ciasno, z tego co pamiętam też chyba nie ma normalnego imbusa, więc przypadkowy złodziejaszek spod budki z coca-colą raczej takowego ze sobą nie nosi.
Ja się wahałem kiedyś, czy sobie nie kupić, ale moje siodełko za 48.90 raczej nie jest smacznym kąskiem. Z kolei koła tak często zdejmuję, że bym k...wicy dostał, jakbym miał to ciągle demontować :D

eMGie
13-04-2023, 11:29
Widziałem to kiedyś, ale cena podobna do siodła więc w moim przypadku sens niewielki :-) Poza tym, jakoś się boję, że ten mechanizm grawitacyjny mógłby nie zadziałać po jakimś czasie, zwłaszcza że miejsce narażone na zasyfienie :-)

Wind Mill
13-04-2023, 11:30
Kumam (ale i tak sprawdziłem czy mnie nie wkręcasz :D)
No właśnie wcześniej z ciekawości googlnąłem o co Kamoń w tym ustrojstwie.

Kwestia przydatności tylko zostaje. Na okazjonalnego amatora cudzych części wystarczy, na prosa jak wiadomo nie.
No i trzeba myśleć przy zapinaniu, spinać na ciasno, z tego co pamiętam też chyba nie ma normalnego imbusa, więc przypadkowy złodziejaszek spod budki z coca-colą raczej takowego ze sobą nie nosi.
Ja się wahałem kiedyś, czy sobie nie kupić, ale moje siodełko za 48.90 raczej nie jest smacznym kąskiem. Z kolei koła tak często zdejmuję, że bym k...wicy dostał, jakbym miał to ciągle demontować :D
Tylko ta obejma zabezpiecza sztycę, a siodełko przecież nie jest do niej przyspawane? :mrgreen:

crusiek
13-04-2023, 11:31
No właśnie wcześniej z ciekawości googlnąłem o co Kamoń w tym ustrojstwie.

Tylko ta obejma zabezpiecza sztycę, a siodełko przecież nie jest do niej przyspawane? :mrgreen:

No ok, poszedłem skrótem myśliwcowym ;)

Wind Mill
13-04-2023, 12:21
No ok, poszedłem skrótem myśliwcowym ;)

Ale właśnie ów skrót jest zachwalany jako funkcjonalność owej obejmy - Falcon też się cieszył, że mu siodełka nie ukradną.
No jak siodełko przyspawa, to mu nie ukradną. ;)

crusiek
13-04-2023, 12:42
Ale właśnie ów skrót jest zachwalany jako funkcjonalność owej obejmy - Falcon też się cieszył, że mu siodełka nie ukradną.
No jak siodełko przyspawa, to mu nie ukradną. ;)

No to mnie tera naszło na myśliwstwo ;)
W abusie, w kotwie naziemnej jest takie rozwiązanie, że kołki wbijasz, przykręcasz imbusy a potem w te imbusy JEB kulkę wbijasz :D
Co prawda, nie da się tego normalnie odkręcić, ale w tyłku z tym :D

zdyboo
13-04-2023, 13:02
Znaczy sugerujesz aby Sokolnik zamiast siodła wbił sobie kulkę w sztycę. Siodła nie ukradną, ale może odczuwać pewien dyskomfort, choć tylko podczas jazdy.

crusiek
13-04-2023, 13:45
Nie od dziś wiadomo, że wszelkie kulki dobrze robią na kręgi. Ten niżej i te wyżej xD

crusiek
13-04-2023, 17:24
Coś jest na rzeczy.
Po zmianie sterów z kulek na maszyny mam taki objaw jakby shimmy, przy delikatnym skręcie czuć minimalnie jakby koło jeszcze ciągnęło w daną stronę, dziwnie mi się jedzie, czy to możliwe, że prze maszyny w główce zrobiło się sztywniej i przenosi się 1 mm luzu z konusów piasty?
Nie daje mi to spokoju, nawet rozkręciłem stery i sprawdziłem, czy nie włożyłem źle łożysk, opór na kierownicy jest troskę większy niż na wianku, ale musi być, inaczej nie da się zdjąć luzu w glowce, nie jest natomiast na tyle duży, żeby po lekkim przechyleniu roweru kierownica się nie skręcała.

sokolnik
13-04-2023, 17:46
Ja planuje kupić sztyce amortyzowaną także takie zabezpieczenie z myślą o sztycy raczej, oraz przed amatorami psikusami którzy dla jaj siodlo wyjmą.

zdyboo
13-04-2023, 18:26
Po zmianie sterów z kulek na maszyny mam taki objaw jakby shimmy, przy delikatnym skręcie czuć minimalnie jakby koło jeszcze ciągnęło w daną stronę, dziwnie mi się jedzie, czy to możliwe, że prze maszyny w główce zrobiło się sztywniej i przenosi się 1 mm luzu z konusów piasty?

Jak ostatni raz miałem shimmy na rowerze to się okazało, że pękła rama.
Luzu nie masz? Czasem po pierwszej przejażdżce coś się jeszcze układa i stery wymagają dokręcenia. Luz sprawdzaj na skręconym o 90 stopni kole, bo wtedy eliminujesz koło z równania. Zakładam, że luzu na kole nie masz.
Tulei rozporowej między górnym łożyskiem i osłoną sterów nie zapomniałeś dać?

Generalnie jeżeli poprzednie stery nie były zużyte, że chrobotały, to zmiana z wianków na zespolone nie powinna być w ogóle odczuwalna. Sztywność o ile w ogóle się zmieniła to raczej na jakimś tensometrze by wyszła niż była wyczuwalna pod ręką.


Ja planuje kupić sztyce amortyzowaną także takie zabezpieczenie z myślą o sztycy raczej, oraz przed amatorami psikusami którzy dla jaj siodlo wyjmą.

Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby zwykła obejma na śrubę nie wystarczyła. Nigdy nie widziałem też, żeby w jakimś stojaku stał rower bez siodła. Kradzieże siodła to raczej wczesne lata 90, gdzie większość zacisków była z szybkozamykaczem.
Też miałem fazę na wożenie ciężkich zabezpieczeń. Był łańcuch, potem u-lock, obecnie nie chce mi się nawet wozić lekkiego 1 kg u-locka Kryptonite. Zwykle roweru nie przypinam w ogóle. Jak już muszę używam w zasadzie trytki z metalową wkładką (https://hiplok.com/product/zlok1/).
U-locka zabieram jak wiem, że będę musiał rower przypiąć, a moja nieobecność potrwa dłużej niż 10 minut. W pozostałych przypadkach trytka lub zwykłe zostawienie roweru. Żadne zabezpieczenie nie zastąpi zdrowego rozsądku.

crusiek
13-04-2023, 18:38
Nie mam luzu, na pewno nie zapomniałem o niczym, może jestem przewrażliwiony, choć uczucie dość ewidentne, nic to ide pogadać temat jeszcze, może poszukam pekniec.

patronat
13-04-2023, 19:05
Ja planuje kupić sztyce amortyzowaną także takie zabezpieczenie z myślą o sztycy raczej, oraz przed amatorami psikusami którzy dla jaj siodlo wyjmą.

A rozmiar znasz? Mam 3 ncxy w dwoch rozmiarach. Dostaniesz dobra cene. Z resztą jak ktos chce niech pisze. Zostalo mi troche rzeczy po rowerach. Nie mam juz tylko hamulcow i siodełek. Za to mam masę dętek, sztyce, ncxy, jakies amotyzatory w tym jeden powietrzny. No i GT Avalanche - w koncu go wystawie :)
PS
Widzialem ostatnio przerobke Avalancha na gravela - calkiem smacznie to wyszlo.

siemalysy
13-04-2023, 19:14
sokolnik serio mierzyłeś i kupiłeś nieodpowiedni rozmiar? Liczyłeś, że obejma będzie z tworzywa i się podda? Ja na prawdę to czytam, czy to tylko straszny sen? :-P

Może przyspawaj ten łańcuch zamiast używać obejmy. Nikt go Tobie nie odkręci ;)

- - - - kolejny post - - - - - -


Coś mnie właśnie z mapami ostatnio nie pasilo, ale i tak wygrywałem bbbike.

Stery zamontowane, trochę się namordowalem młotkiem i śrubokrętem xD

Sebastian, co to za mapy bbbike? Nie znam...

Jak tam po przesiadce na 1030? ;)

gavin
13-04-2023, 19:46
Ja też najpierw miałem plan wozic 1kg+ ulock, potem 600g, a wożę trytkę, jak Zdyb, a przeważnie nie wożę i wbijam z rowerem, ładnie się uśmiechnę, zagadam i nigdy mnie nikt z rowerem nie wyrzucił.

zdyboo
13-04-2023, 19:47
co to za mapy bbbike? Nie znam...

OSM, tylko można samemu sobie wybrać obszar, za darmo do 500 MB tylko.

https://download.bbbike.org/osm/

Sam też z tego korzystam. Podawałem zresztą milion postów temu linki do przydatnych stron dla Garminiarzy.

gavin
13-04-2023, 19:48
paczta jak ładnie koszyk się zgrał 71216

gavin
13-04-2023, 19:51
kto poleci mnie łopony:

-zwijane
-lekkie
-26x2''
-lekkie
-o agresywnym biezniku
-tanie (żartowałem [emoji23])

siemalysy
13-04-2023, 19:53
OSM, tylko można samemu sobie wybrać obszar, za darmo do 500 MB tylko.

https://download.bbbike.org/osm/

Sam też z tego korzystam. Podawałem zresztą milion postów temu linki do przydatnych stron dla Garminiarzy.

Dzięki Tomek. Pamiętam, że niejednokrotnie wrzucałeś info o mapach. Teraz ciężko to odszukać. Powinno się przypinać na wierzch tak cenne posty. Wrzucę do siebie i w weekend przetestuję.
Teraz mam mapę, którą pobrałem stąd: klik (https://trigar.osmapa.pl/pobierz-darmowa-osmape/)
gavin niezła koza :-D

gavin
13-04-2023, 19:54
dzięki [emoji3]

LeonardZelig
13-04-2023, 19:55
Podobnież zakupiłem Z LOKa sobie i dziewczynie (ukłony dla zdyboo). Od tej pory nasze uczucie wzrosło o redukcję masy wożonego przez Nią poprzednio łańcucha, że o u-locku z Deca, który swoimi 2 kg plastikowej szarości wypełniał mój plecak na urlopie nie wspomnę.

A propos najlepszej z dziewczyn i jej roweru. Wychodzi na to, że przez 1,5 roku zajechała napęd. Wymieniłem łańcuch, linki, hak przerzutki (trochę był krzywy) a nadal pod obciążeniem biegi szaleją, że jeździć się nie da. Doszła dziś nowa kaseta - nadchodzi godzina prawdy. Chyba, że Wy macie jakieś pomysły co może być jeszcze nie tak?

gavin
13-04-2023, 19:58
pod obciążeniem sie nie zmienia

LeonardZelig
13-04-2023, 20:30
pod obciążeniem sie nie zmienia

Zwłaszcza poglądów w betonowym obuwiu. Chodziło mi o to, że bez obciążenia napęd pracuje w porządku, ale po tym jak wsiądę na rower i nacisnę na pedały, to łańcuch na kasecie skacze z jednej zębatki na drugą bez ruszania manetki. Taki nerwowy automat się uruchamia.

zdyboo
13-04-2023, 20:36
kto poleci mnie łopony

Na co Ci agresywny bieżnik do miasta? Ja bym wstawił jakiegoś Kojaka lub WTB Thickslick, lub Conti Contact Speed.
Jak bardzo pragniesz agresji, to Michelin Country Mud, ale to druciak. Zwijane 26x2,0 będzie ciężko w ogóle dostać. Jak już robią zwijane 26" to zwykle balony 2,2 i więcej. Wszystkie cechy byś bez problemu znalazł 20 lat temu. Jak 29" dopiero raczkowało.


A propos najlepszej z dziewczyn i jej roweru. Wychodzi na to, że przez 1,5 roku zajechała napęd. Wymieniłem łańcuch, linki, hak przerzutki (trochę był krzywy) a nadal pod obciążeniem biegi szaleją, że jeździć się nie da. Doszła dziś nowa kaseta - nadchodzi godzina prawdy. Chyba, że Wy macie jakieś pomysły co może być jeszcze nie tak?

Laski nie ogarniają takich rzeczy jak to, że na przekosie się nie jeździ, Możesz tłumaczyć, przekonywać, a i tak ustawienie blat, największa w kasecie to norma. Nie zrzuci z przodu, ale z tyłu będzie szła do największej bo ciężko. Smarowanie i ogólnie dbanie o napęd to też nie ich dziedzina. Zatem nie dziwi mnie zajechanie napędu przez laskę 50 kg w rok. Półtora roku, to chyba mało jeździła.
Co do miotania łańcuchem po kasecie to u mnie w Hultaju wyszło, że musiałem bardzo precyzyjnie ustawić przerzutkę. Zajęło mi to 4 tygodnie, ale teraz jest już dobrze. Na stojaku, smufasfak. Pod obciążeniem jedne biegi spoko, ale inne hałas i samorzutna zmiana przełożeń. Wreszcie doregulowałem, łącznie z ponownym naciągnięciem linki i jak ustawiłem na stojaku, tak jest i dobrze pod obciążeniem. Nie wiem czy Sram wymaga jakichś specjalnych umiejętności, ale Shimano zwykle ustawiam na stojaku i potem co najwyżej delikatnie doregulowuję, czasem tylko dwa przeskoki baryłki po pierwszej jeździe. I jest dobrze już do końca.


Wrzucę do siebie i w weekend przetestuję.
Tam każdą mapę można pobrać w dwóch wersjach strony kodowej nazw. Jednej moje Garminy nie widzą. Mapa w ogóle nie pojawia się na liście, mimo, że plik jest w odbiorniku. Chyba, że 1040 już widzi. Niestety nie pamiętam, która strona kodowa jest poprawna. Zatem sprawdź sobie na jakiejś małej mapie, bo szybciej się generuje zanim wyjdziesz z domu.
Widzę po pliku na dysku, że Latin1 powinno być poprawną stroną kodową.

siemalysy
13-04-2023, 20:45
...
Tam każdą mapę można pobrać w dwóch wersjach strony kodowej nazw. Jednej moje Garminy nie widzą. Mapa w ogóle nie pojawia się na liście, mimo, że plik jest w odbiorniku. Chyba, że 1040 już widzi. Niestety nie pamiętam, która strona kodowa jest poprawna. Zatem sprawdź sobie na jakiejś małej mapie, bo szybciej się generuje zanim wyjdziesz z domu.
Widzę po pliku na dysku, że Latin1 powinno być poprawną stroną kodową.

Tak zrobiłem. Pobrałem tylko interesujący mnie fragment mapy. Do odbiornika wrzuciłem dwie wersje pliku i widzi tylko Latin1.

gavin
13-04-2023, 21:08
A szwalbe smart sam zwijana git?

zdyboo
13-04-2023, 21:11
Tak, ale bieżnik mało agresywny.

ku6i
13-04-2023, 21:13
Nigdy mi się nie zdarzyło, żeby zwykła obejma na śrubę nie wystarczyła. Nigdy nie widziałem też, żeby w jakimś stojaku stał rower bez siodła. Kradzieże siodła to raczej wczesne lata 90, gdzie większość zacisków była z szybkozamykaczem.
Też miałem fazę na wożenie ciężkich zabezpieczeń. Był łańcuch, potem u-lock, obecnie nie chce mi się nawet wozić lekkiego 1 kg u-locka Kryptonite. Zwykle roweru nie przypinam w ogóle. Jak już muszę używam w zasadzie trytki z metalową wkładką (https://hiplok.com/product/zlok1/).
U-locka zabieram jak wiem, że będę musiał rower przypiąć, a moja nieobecność potrwa dłużej niż 10 minut. W pozostałych przypadkach trytka lub zwykłe zostawienie roweru. Żadne zabezpieczenie nie zastąpi zdrowego rozsądku.

Tak się przyglądałem "kluczykowi" do tego Z LOKa. Czy mi się wydaje, czy to zapięcie można pokonać za pomocą 2 gwoździ/metalowych prętów? Czyli to taki sprzęt na zapięcie roweru pod wiejskim sklepem do którego się wpada tylko uzupełnić napoje?

gavin
13-04-2023, 21:20
ja mam hiplok na szyfr [emoji3]

zdyboo
13-04-2023, 21:38
Tak się przyglądałem "kluczykowi" do tego Z LOKa. Czy mi się wydaje, czy to zapięcie można pokonać za pomocą 2 gwoździ/metalowych prętów? Czyli to taki sprzęt na zapięcie roweru pod wiejskim sklepem do którego się wpada tylko uzupełnić napoje?

Nie wydaje Ci się.
Pod wiejskim sklepem na zakupy w trasie to rower opieram o ścianę i wchodzę do sklepu. Podobnie jak wpadam do płaza na zakupy w drodze do fabryki czy w osiedlowym na zakupy w drodze z fabryki.
Trytki używam jak robię szybkie zakupy w herbaciarni w galerii handlowej, zakupy w dyskoncie czy jak wbijam do restauracji przy ruchliwym deptaku. Domyślnie zwykle wybieram ogródek, ale czasem trzeba wejść do środka, bo zimno, bo siku, bo zamówienie. I jak to jest w ruchliwym miejscu, to zapinam, jak w spokojnym miejscu to rower tylko stawiam oparty o coś. Podobnie pod schroniskami w górach, tam są czasem nawet tłumy, ale nigdy nie zapinam roweru. Chcę wejść na wieżę widokową, nie zapinam.
W knajpach w miastach zwykle rower można wstawić do środka, może nie przy stoliku, ale nie stoi na ulicy. Czasem obsługa nawet sama namawia, zanim się zapytam, jak w pizzerii w Dzierżoniowie. W Boguszowie-Gorcach, Świdnicy czy Jaworze też nie było problemu. W Kłodzku jem zwykle na uboczu i rower tylko opieram. W Kralikach pan kelner mi nie pozwolił, a że akurat był festyn na rynku, to wybrałem inną knajpę w bocznej uliczce. Mi to wystarcza.
Taka Stezka v oblacich w Masywie Śnieżnika, tam są zawsze tłumy, bo wieża, wyciąg i most. Nigdy nie widziałem tam zapiętego roweru, a naprawdę tłuste fury potrafią wisieć, bo tam jest sporo tras z hopami, dropami itepe. Orle czy Chatka Górzystów w Górach Izerskich, nigdy nie widziałem zapiętego roweru, a w weekendy tam są tłumy.
Pod fabryką nie zapinam, mamy własny plac, rowery nie są widoczne zbytnio z zewnątrz. Są ludzie co zapinają, niektórzy nawet w biurze trzymają. Ja wstawiłem raz do środka jak śnieg zaczął poziomo padać, a jeszcze obecnej wiaty nie było.

crusiek
13-04-2023, 22:06
Już wiem o co chodzi, po prostu za mocno dociśnięte łożyska dają mi takie wrazenie. Tylko mam kłopot, bo ćwierc obrotu niżej problemu nie mam, ale mam delikatny luz na sterach, ćwierć obrotu więcej, luzu nie ma ale tarcie jest zbyt wysokie.

No i zastanawiam się teraz, sprawdziłem miski, bieżnie, wszystko niby prosto siedzi, wszystkie elementy prawidłowo ułożone, podkładki ok, nawet dla zabawy dawałem większą, żeby zobaczyć, czy się nie zatrzymuje na rurze z nakrętka. Chyba to już taki los mojego starego roweru, że idealnie się się da. Albo nawale smaru jak wariat....
Za to przy okazji zlikwidowałem sobie luz na piaście do zera...

ku6i
13-04-2023, 23:26
Zdyboo, po raz już któryś czytam Twoje relacje co do zostawiania niezapiętego roweru i zazdroszczę. Autentycznie zazdroszczę spokoju ducha, ja bym obiadu spokojnie nie zjadł w takiej sytuacji. W sumie sam nie wiem czemu, nigdy nic większego póki co mi nie ukradli. A przynajmniej życie bym miał spokojniejsze :)

robin102
13-04-2023, 23:45
Kupujecie i kupujecie różne rzeczy, a ja tylko dętki na ten sezon. Rower ma 12 lat, zadbany, najwyższy osprzęt jaki był na tamten czas. ....przesmaruje, umyje Karcherem ze 3 razy w roku i jeżdżę, bo nic się nie psuje. Jak stał ubrany tak wsiadł i pojechał.

crusiek
14-04-2023, 08:12
To miłe, o czym to świadczy? [emoji846]

zdyboo
14-04-2023, 08:54
71218
Podrobione bloki po trzech tygodniach jazdy. Doprecyzowałem zeznania. Bloki są z amelinium lub innego lekkiego stopu, którego nie przyciąga magnes. Kosztowały 45 zeta.

crusiek
14-04-2023, 09:13
Heh, no to moje wyglądają prawie jak wyjęte ze sklepu, niezły syf.

zdyboo
14-04-2023, 09:26
W sierpniu kupiłem buty i zamontowałem do nich nowe bloki. W zimie akurat w nich nie jeździłem za dużo, ale nadal widać punce dotyczące modelu. Logotypy Shimano już mam wytarte.

sokolnik
14-04-2023, 10:45
Yyy ale ja mam wykupione AC roweru i żeby wypłacili ubezpieczenie musze mieć taki łańcuch. Mam to go używam. Głupio by było wykupić ubezpieczenie i używać nieodpowiedniego zapięcia i wtedy by nie wypłacili odszkodowania prawda? :) jakiś 9 czy 8 tys zł

Stary rower stał w Gdańsku na starówce 2 dni po jakieś 6 7 h i przywiązałem go też na ten gruby łańcuch he łańcuch z daleka odstrasza ha

Kiedyś ukradli mi portfel za dzieciaka na kolonii... Mam uraz i już, wolę się zabezpieczyć i dmuchać na zimne. Nowy Rower zostawiałem już pod biedronka a dziś pod żabka bez zabezpieczenia stał ale tu cisza spokoj he pod apteka bez zapięcia... Ale to na 2 3 min i rower stoi pod drzwiami he

Nowa torba elegancko utrzymuje łańcuch podczas jazdy, spoko. Plecki dziękują.

cz4rnuch
14-04-2023, 10:55
Ale żeby jeszcze siodełko przypinać :) Kto ci ukradnie tę kanapę skoro teraz na każdym rogu meblowy albo jakaś inna ikea? :)

eMGie
14-04-2023, 10:56
Już wiem o co chodzi, po prostu za mocno dociśnięte łożyska dają mi takie wrazenie. Tylko mam kłopot, bo ćwierc obrotu niżej problemu nie mam, ale mam delikatny luz na sterach, ćwierć obrotu więcej, luzu nie ma ale tarcie jest zbyt wysokie.

No i zastanawiam się teraz, sprawdziłem miski, bieżnie, wszystko niby prosto siedzi, wszystkie elementy prawidłowo ułożone, podkładki ok, nawet dla zabawy dawałem większą, żeby zobaczyć, czy się nie zatrzymuje na rurze z nakrętka. Chyba to już taki los mojego starego roweru, że idealnie się się da. Albo nawale smaru jak wariat....
Za to przy okazji zlikwidowałem sobie luz na piaście do zera...

Ale czym kręcisz te 1/4 obr? śrubką w gwiazdce? Nie powinno to mieć takiego znaczenia, nawet jak mocno dociągniesz.
Kiedyś miałem podobny problem i winna była jakaś cienka podkładka zakładana nad ostatnim łożyskiem u góry, nie pamiętam już dokładnie, czy było za cienka, czy odwrotnie założona, ale powodowało to dociskanie tego stożkowego górnego elementu do ramy.

crusiek
14-04-2023, 11:54
Ale czym kręcisz te 1/4 obr? śrubką w gwiazdce? Nie powinno to mieć takiego znaczenia, nawet jak mocno dociągniesz.
Kiedyś miałem podobny problem i winna była jakaś cienka podkładka zakładana nad ostatnim łożyskiem u góry, nie pamiętam już dokładnie, czy było za cienka, czy odwrotnie założona, ale powodowało to dociskanie tego stożkowego górnego elementu do ramy.

Tak srobka z kapslem na górze a jakzesz by inaczej? [emoji846]

Planuje w weekend po raz trzeci rozłożyć stery i sprawdzić różne konfiguracje, możliwe, że to któraś uszczelka. Jest cień szansy, że na górze jest odwrotnie, choć wątpię, ale wezmę pod uwagę, dzięki.

- - - - kolejny post - - - - - -

Jak już tutaj Was mam, to jeszcze mam jedno pytanie.
Czy ktoś wymieniał linkę manetki amortyzatora suntour (xcm, xcr itp) chciałem się dowiedzieć zanim zetnę linkę i rozbebeszę wszystko :), przy zaciskaniu blokady na manetce luzuje mi się przycisk, okazuje się, że ten "bloczek" który przesuwa się celem zablokowania skoku, słąbo trzyma linkę, popuszcza jak bobas w pampersa. To się da jakoś "dokręcić"? mocniej naciągnąć?
Widzę tam jakiś otworek z boku, po cichu mam nadzieję, że tym da się dokręcić linkę, a tym samym zablokować jej możliwość przesuwania się w bloczku :)

71220

robin102
14-04-2023, 12:12
To miłe, o czym to świadczy? [emoji846]
Chyba o moim dziwny podejściu do roweru :) .... zawsze z prawej strony podchodzę :)

LeonardZelig
14-04-2023, 20:12
Serialu pt. "Serwis roweru najlepszej z dziewczyn" odcinek przedostatni (mam taką nadzieję). Po wymianie kasety tył pracuje idealnie, za to wyszło, że jedynym problemem jest zajechana środkowa zębatka korby. I teraz pytanie: czy razem z korbą (nierozbieralna) zmienić wkład suportu, czy tylko sprawdzić jego stan i poczekać aż sam się o to upomni? Wkład to BB-MT500 (obecnie zastąpiony przez 501) z przebiegiem około 2 tysięcy km.

zdyboo
14-04-2023, 20:33
Jak się gładko kręci, to ja bym nie ruszał. 2 kkm to nie jest jakiś duży dystans.

cz4rnuch
14-04-2023, 21:28
Kwadratura koła.


https://www.youtube.com/watch?v=hKyNqc1p2iw

crusiek
14-04-2023, 22:16
Postanowiłem trochę się rozkręcić po pracy i przeczesać pobliskie tereny.
Nie mam doświadczenia w relacjach, więc podrzucam trochę zdjeć i zapis trasy :)
W sumie to chciałem jutro, ale jutro chyba będzie padać....znowu :D
Fajna pogoda, nie za ciepło, nie za zimno, można było sobie pomachać korbą :D

Troszku pokręciłem się po lesie, troszku nad morzem, troszku w górę i troszku w dół :)
Miłego wieczoru :)

71231

71230

71229

71228

71227

71226

71225

71224

71223

71222

71241

71240

71239

71238

71237

71236

71235

71234

71233

71232

https://www.strava.com/activities/8890403197
71242

gavin
14-04-2023, 22:30
ja się zastanawiam kiedy przestaniemy się wstydzić polskiego języka, dalej jak coś jest po angielsku to jest lepsze?