PDA

Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178

chaos
18-11-2015, 12:02
przyglądałem się ostatnio strivowi na szlaku koleś miał
pojeździłem trochę w kółko
rozmiar L wydawał się maławy
koleś narzekał, że reverb już padł, faktycznie sflaczał i opadał
i narzekał na ten dżingiel zmiany geo, że ciągle się zacina, będzie musiał odesłać sprzęt do naprawy
generalnie nie podobał mi się ;D

rotor
18-11-2015, 12:02
żeby używki schodziły ;)

M_B
18-11-2015, 12:48
żeby używki schodziły ;)

Haha, dalej chcesz mi sprzedać swojego? :D
Mam 188 cm wzrostu i swój rower 19cali + sztycę 400mm wyciągniętą na max :razz:

MadOnion
18-11-2015, 12:50
Brzmi jak z portalu dla singli :twisted:

M_B
18-11-2015, 12:50
Buahahahahhahahaha

rotor
18-11-2015, 13:25
Haha, dalej chcesz mi sprzedać swojego? :D
Mam 188 cm wzrostu i swój rower 19cali + sztycę 400mm wyciągniętą na max :razz:


Brzmi jak z portalu dla singli :twisted:

Twoje parametry do mojego sprzętu nie pasują :mrgreen:

MadOnion
18-11-2015, 13:47
Mnie w to nie mieszaj :mrgreen: :P

zdyboo
18-11-2015, 15:19
Mam 188 cm wzrostu i swój rower 19cali + sztycę 400mm wyciągniętą na max :razz:

Strasznie długie szkity masz. Mam 189 cm, też jeżdżę na ramach 19 i 19,5 cali, a sztycy nie mam na maxa wysuniętej.

MadOnion
18-11-2015, 15:21
zależy jaka rama :P
tu np. chłop jedzie jakimiś dziwnym rozmiarze ; )

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/68289120316515813424.jpg)

zdyboo
18-11-2015, 16:11
Całoroczny niewidoczny.

Kiedyś całą taką serię widziałem.

M_B
18-11-2015, 16:13
Strasznie długie szkity masz. Mam 189 cm, też jeżdżę na ramach 19 i 19,5 cali, a sztycy nie mam na maxa wysuniętej.

Mam relatywnie długie nogi i ręce.

superkomornik
18-11-2015, 18:55
Ale dzisiaj wiaaaaaalo. W jedna strone ledwo ledwo co dalo sie jechac.

szymony
18-11-2015, 19:18
Jak, wiało? Cały czas dmucha.

zdyboo
18-11-2015, 19:19
Wiatr był zauważalny, ale jeszcze nie odczuwalny. Przede wszystkim nie był porywisty, że spychał rower pod blaszanki.

superkomornik
18-11-2015, 19:38
Spychalo ino za miastem.

M_B
18-11-2015, 19:51
W Bielsku wiało mocno i ciepło - idzie zima :D

zdyboo
18-11-2015, 19:54
Spychalo ino za miastem.

A to niefajnie. Nie lubię takiego wiatru.

MEGALOPOLIS
18-11-2015, 19:59
A dzis "bikescapesy" z Marlow, niestety po 20 km nie dosc ze wiatr chcial mi urwac glowe, to tak sie rozpadalo, ze nastepne 25km byly dosyc mokre, choc mialem okazje przetestowac buty i bylo sucho :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/jesien7-01.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/jesien7-02.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/jesien7-03.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/jesien7-04.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/jesien7-05.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/jesien7-06.jpg)

zdyboo
18-11-2015, 20:18
Fajny most i fajne klimaty. Aczkolwiek ile razy jestem u kumpla w Dublinie, to za każdym razem odmawiam jeżdżenia na rowerze. Boję się połączenia ruchu lewostronnego ze swoimi złymi nawykami jazdy po mieście.

Na fotosie z cmentarza widzę, że nie tylko mój mechanik lubi (za)długie pancerze. :)
Faktycznie w jukeju przedni hebel jest pod prawą dłonią, tego też się boję, bo w IRL mają identycznie.

FelTom
18-11-2015, 21:43
Dawnymi czasy jak trenowałem kolarstwo, też przetawilismy hamulce - przedni pod prawą rękę. Przy jednoczesnym naciskaniu, u praworęcznych prawa jest minimalnie szybsza (silniejsza itd), miało to powodować lekkie nadrzucanie na zakrętach - szybsze wejście w zakręt. Więc bez obaw, masz szansę zyskać na zakrętach ;)

superkomornik
18-11-2015, 21:53
A to niefajnie. Nie lubię takiego wiatru.

Raz na Gądowiance i kilka razy na trasie prawie zrzuciło mnie z roweru. Na jakas bardziej ruchliwą droge bałem się jechać, szkoda było by skończyć pod tirem.

chaos
18-11-2015, 22:02
u mnie też dziś wiało

szymony
18-11-2015, 23:13
Faktycznie w jukeju przedni hebel jest pod prawą dłonią, tego też się boję, bo w IRL mają identycznie.
A ja musiałem się przyzwyczajać do przedniego hampla po lewej. Na
motorze nie jezdziłem już lata świetlne, ale pewnie nawyki zostały. Nawet jak pierwszy raz zmieniałem kable, to założyłem po motocyklowemu, dopiero konfrontacja z drugim rowerzem uświadomiła mi, że coś jest nie teges.

elmo
19-11-2015, 06:29
U mnie doppiero wczoraj zaczęło wiać... tylko, że pada od paru dni...

zdyboo
19-11-2015, 08:47
Ja dziś pierwszy raz w tym tygodniu w fabryce nie muszę suszyć ciuchów. Za to zaczęło padać jak z parkingu do biura szedłem. Było z wiatrem i chyba jakieś PRy wpadną. :mrgreen:

shaolin
19-11-2015, 09:33
PRy to Komornik w czipsach znajduje, lepiej zlap jakiegos KOMa.

zdyboo
19-11-2015, 10:27
Na odcinku na którym mam szansę ostatnio zauważyłem, że KOM jest z prędkością 65 km/h. Ktoś chyba samochodem jechał. :/

superkomornik
19-11-2015, 10:35
Który to?
Ja wczoraj byłem 2. na 13km segmencie, mimo że jechałem ciezką krową (czyli crossem). Chyba dzisiaj jeszcze pójdę pośmigać z tą wichurą :D

kashpir
19-11-2015, 10:52
Na odcinku na którym mam szansę ostatnio zauważyłem, że KOM jest z prędkością 65 km/h. Ktoś chyba samochodem jechał. :/

Jak popatrzysz na cały przejazd tego gościa to zobaczysz, że sporą część trasy pokonał z prędkościami grubo ponad 100km/h (max 190km/h).
Do dupy z taką zabawą.

superkomornik
19-11-2015, 11:06
Już znalazłem. Widać że gośc ma problem z rejestratorem i ma niesamowicie poszatkowany wykres prędkości. Można oflagować :mrgreen:

MadOnion
19-11-2015, 11:09
Kiedyś Shao pokazywał taki myk że można było poddać do moderacji takie lewe i nierealne wpisy ze stravy nie wiem czy to jeszcze działa.

kashpir
19-11-2015, 11:14
No można oflagować i podać przyczynę. Co też zrobiłem ;)

zdyboo
19-11-2015, 12:17
Ale z tego co Marcin mi mówił, to Strava nie usuwa takich oflagowanych przejazdów.

chaos
19-11-2015, 12:18
http://www.clasohlson.com/uk/Shoe-Dryer/18-4300

MadOnion
19-11-2015, 12:29
Anton korki na silngle? :mrgreen:

chaos
19-11-2015, 12:50
Suszarka do butow misiu. Dla zdyboo

elmo
19-11-2015, 13:13
Na odcinku na którym mam szansę ostatnio zauważyłem, że KOM jest z prędkością 65 km/h. Ktoś chyba samochodem jechał. :/

U mnie podobnie - na jednym segmencie jakiś gostek leciał 76 km/h, później wjechał na autostradę i max osiągnął 190km/h :)

MadOnion
19-11-2015, 13:49
To chyba był ten co wcześniej tosty robił :mrgreen: i go odłączyli od sprzętu pomiarowego i tostera :P
Przed momentem rozpakowałem paczkę z latareczką Convoy S2+ huhhhhhhhhh

elmo
19-11-2015, 14:38
Eeeeeetam... Za duża masa - i co za tym idzie za duży opór powietrza ;)

MadOnion
19-11-2015, 14:51
Opór powietrza z masą :P ?

elmo
19-11-2015, 17:13
Uwaga bo Masa ciągle live ;)

FelTom
19-11-2015, 17:43
Pewnie macie rację. Choć raz widziałem gościa, w koszulce kadry, jak jechał na gdańskiej obwodnicy, za ciężarówką... Wyglądało na ponad sto... Ale poniżej 190, żeby nie było XD

zdyboo
19-11-2015, 19:10
Ciężarówka raczej nie przekracza 80 km/h. Jak mieliśmy w fabryce więcej tzw. TIRów, to kierowcy mieli zakaz jeżdżenia powyżej 80 km/h, jak za często przekraczali, a tachografy były dość wnikliwie przez dyspozytora studiowane, to po premii lecieli. Na początku swej kariery siedziałem między dyspozytorem i behapowcem, to się nasłuchałem. :)

Niemniej jednak dziękuję za zgłoszenie, poskutkowało, bo usunęli, a ja wykręciłem ósmy czas. Nieźle jak na rower z sakwami i przełożeniem 39x12. Choć tam decydujący wpływ ma fakt czy trafi się na zielone światło na skrzyżowaniu poprzedzającym odcinek, a na samym odcinku nie trafi się jakaś zamuła. Wąska DDR przy jezdni i strach przed rozjechaniem raczej nie pozwala na swobodny zjazd z DDR na jezdnię.
Oprócz tego dwa PRy, ale bez aspiracji na pudło. :) Dobry dojazd.

FelTom
19-11-2015, 22:43
To było troooche lat temu. Jak na moje wyczucie prędkości - było powyżej 100. Od pewnego czasu ciężarówki i autobusy powinny mieć "kagańce". Wtedy jeszcze nie miały.

elmo
20-11-2015, 08:30
Ciężarówka raczej nie przekracza 80 km/h. Jak mieliśmy w fabryce więcej tzw. TIRów, to kierowcy mieli zakaz jeżdżenia powyżej 80 km/h, jak za często przekraczali, a tachografy były dość wnikliwie przez dyspozytora studiowane, to po premii lecieli. Na początku swej kariery siedziałem między dyspozytorem i behapowcem, to się nasłuchałem. :)

Niemniej jednak dziękuję za zgłoszenie, poskutkowało, bo usunęli, a ja wykręciłem ósmy czas. Nieźle jak na rower z sakwami i przełożeniem 39x12. Choć tam decydujący wpływ ma fakt czy trafi się na zielone światło na skrzyżowaniu poprzedzającym odcinek, a na samym odcinku nie trafi się jakaś zamuła. Wąska DDR przy jezdni i strach przed rozjechaniem raczej nie pozwala na swobodny zjazd z DDR na jezdnię.
Oprócz tego dwa PRy, ale bez aspiracji na pudło. :) Dobry dojazd.

faktycznie oflagowanie działa, zlikwidowali gostka z autostrady...

ps. mam pytanko do bywalców w słonecznej Italii - mieszkał ktoś w okolicach Gardy, coś ktoś może polecić miejscówkę vel sprawdzoną wypożyczalnię rowerów?

shaolin
20-11-2015, 09:35
Ale z tego co Marcin mi mówił, to Strava nie usuwa takich oflagowanych przejazdów.
Przejazdow jako takich nie usuwa, ale ukrywa przejazd na liscie KOMow. Dobrze, ze sie udalo.

Aktualnie jestem w dupie z papierami i wizami itd wiec za tydzien jade do HK, ale raczej bez roweru... a szkoda bo fajne klimaty to pojezdzenia (i pagorki po 50% wzniosu).

superkomornik
20-11-2015, 10:14
... za tydzien jade do HK, ale raczej bez roweru... a szkoda bo fajne klimaty to pojezdzenia (i pagorki po 50% wzniosu).

To chyba skocznie narciarskie ;)

shaolin
20-11-2015, 10:21
Prawie, tylko bez sniegu i buli (z pozdrowieniami od bywszego prezydenta).

superkomornik
20-11-2015, 13:12
ps. mam pytanko do bywalców w słonecznej Italii - mieszkał ktoś w okolicach Gardy, coś ktoś może polecić miejscówkę vel sprawdzoną wypożyczalnię rowerów?

Nad Gardą byłem rowerem ale jedno że swoim a drugie że spałem na polu namiotowym. Więc nie pomogę ;)


Pany, myslę intensywnie nad kupnem zimowych butów SPD. Zimą jeżdżę dość dużo i szukam czegoś co da mi komfort cieplny i, co ważniejsze, dobrą izolację od śniegu, wilgoci. Coś polecicie?
Wiadomo, nie chce wydawać fortuny, trafiłem na takie buty: http://www.mikesport.pl/xlc-buty-rowerowe-zimowe-cb-m07-kolor-czarny.html Tylko czy coś to warte?
Ludziska polecają: https://sklep.3athlete.pl/pl/p/buty-zimowe-Vaude-Termatic-RC-MTB/704 ale tez z dostępnością słabo.

zdyboo
20-11-2015, 14:26
Rozważałeś może ocieplacze?

MadOnion
20-11-2015, 15:44
Chyba poszedł rozważać ; )

chaos
20-11-2015, 16:10
Ludziska polecają: https://sklep.3athlete.pl/pl/p/buty-zimowe-Vaude-Termatic-RC-MTB/704 ale tez z dostępnością słabo.

ale to są damskie ;D

w takich jeżdziłem by ;D
http://www.bike-discount.de/de/kaufen/shimano-sh-mt91-mtb-touring-schuhe-22995

MEGALOPOLIS
20-11-2015, 16:16
Dzis wreszcie slonce, ale pizdzi... ze... tez musze poszukac butow na zime i dobrych rekawic...

Oakley Court Windsor

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/jesien8-01.jpg)

Oakley Court Windsor

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/jesien8-03.jpg)

Eton Wick, w tle Windsor Castle

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/jesien8-04.jpg)

chaos
20-11-2015, 16:17
ale trawę jeszcze macie ;D

superkomornik
20-11-2015, 16:31
Rozważałeś może ocieplacze?

Jeżdze w ochraniaczach/ocieplaczach ale to tylko substytut. Na asfalt to jeszcze wystarcza ale przy -10 i brodzeniu w kopnym śniegu już nie. Porządne ochraniacze kosztują z 1/3 tego co zimowy but a zapewne odpornośc na przemakanie i izolacja termiczna bedzie gorsza.


Chyba poszedł rozważać ; )

Pojechał :-P


ale to są damskie ;D

w takich jeżdziłem by ;D
http://www.bike-discount.de/de/kaufen/shimano-sh-mt91-mtb-touring-schuhe-22995

Męskie tylko ktoś źle przypisał ;)

Jeździłeś czy chciałbyś? Tego typu zimówki spd wydają mi się bardzo toporne. Wolałbym coś smuklejszego.

chaos
20-11-2015, 17:03
chciałem by

zdyboo
20-11-2015, 18:40
Jeździłeś czy chciałbyś? Tego typu zimówki spd wydają mi się bardzo toporne. Wolałbym coś smuklejszego.

Damian, weź pod uwagę, że stopa w zimowych butach musi mieć nieco więcej swobody niż w letnich. Nie może być ściśnięta, bo jak ograniczysz krążenie, to i szybko wyziębisz. Może czasem będziesz chciał jakąś grubszą skarpetę zapodać i na nią też warto mieć miejsce.

Co do ocieplaczy, to jeździłem w neoprenowych z pełną gumową podeszwą, miały tylko wycięcie na blok i do -10 stopni było OK. W tym i po śniegu, bo miałem je naprawdę długo, jeszcze w czasach gdy w zimie chciało mi się w terenie jeździć.

chaos
20-11-2015, 18:51
No. Tylko w takim nie da sie butować.

zdyboo
20-11-2015, 19:04
Wokół Wrocka mamy plaskato, no zmarszczkowato co najwyżej, zatem nie był to problem. W górach jednak może być inaczej.

zdyboo
20-11-2015, 20:47
Ładny wizualnie klip.


https://www.youtube.com/watch?v=UggSw4nGfw0

chaos
20-11-2015, 21:33
https://www.youtube.com/watch?v=7YO4RQBcH2Y#t=167

zdyboo
20-11-2015, 21:51
Mieszczucha ma bez przedniego hebla nawet. o_O
Daje radę chłopak, u nas pewnie takie roweru się nawet nie kupi.

MadOnion
21-11-2015, 12:23
Konkretne produkcje :)

superkomornik
21-11-2015, 14:41
Shaolin chyba w końcu nie pokazywał to ja wrzuce - co się stanie jak organizatorzy wypiją za dużo wiśniówki

jNWC31qplcE

shaolin
21-11-2015, 16:34
Nie pokazalem ale wyplynelo pare dni temu na szerokie wody i kazdy sie za glowe lapie... nie ma co sie dziwic w sumie.

chaos
21-11-2015, 19:05
tak panowie winter is coming ! ;D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/iupQXeG-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/iupQXeG.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/9svLHGV-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/9svLHGV.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/lC6hrW1-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/lC6hrW1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/dbQ4bKk-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/dbQ4bKk.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/RN6QjSH-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/RN6QjSH.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/S64YwKv-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/S64YwKv.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/fT2cnbV-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/fT2cnbV.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/uP30CC5-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/uP30CC5.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/wsvwrj4-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/wsvwrj4.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/3l4fqJJ-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3l4fqJJ.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/iCR6ST2-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/iCR6ST2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/axtS2Qw-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/axtS2Qw.jpg)

M_B
21-11-2015, 19:23
Nawet z miasta widać wintera :razz:

rotor
21-11-2015, 19:39
zawsze wiedziałem, że B-B leży już w innej strefie klimatycznej ;)

szymony
21-11-2015, 20:37
A u nas śląpa. Cztery litery mokre, bo siedzenie od spodu cale nasiakło.

glisek
21-11-2015, 22:13
A u nas śląpa. Cztery litery mokre, bo siedzenie od spodu cale nasiakło.
trza było nasilikonować wczoraj :)

MEGALOPOLIS
21-11-2015, 22:38
tak panowie winter is coming ! ;D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/wsvwrj4-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/wsvwrj4.jpg)


dobry klimat z tą mgłą!

elmo
22-11-2015, 00:35
u mnie też padało - ale nawet całkiem fajnie się jechało po dłuższej przerwie.

MEGALOPOLIS
22-11-2015, 18:47
Fivearch Bridge, Virginia Water.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/jesien9-01.jpg)

Niestety temperatura spadla dzis tak bardzo, ze odmrozilem palce... wiec musze kupic buty spd zimowe, teraz uzywam Diadora X-Tornado i jestem z nich bardzo zadowolony i chcialbym zostac przy tej marce, znalazlem cos takiego jak Diadora Polaris: http://www.amazon.co.uk/dp/B00A6NB88Y/

Czy te Polaris dadza rade w temperaturach do -5 (obstawiam ze w UK nie bedzie zimniej), w deszczu i sniegu raczej tez nie bede jezdzil, maja tylko chronic przed wiatrem i odmrozeniem (1-3 godzin). Chyba ze jakas inna alternatywa? (ok 100GBP-600PLN).

JacKill
23-11-2015, 00:06
Panowie, czemu Canyon tak podrożał? :shock:

Wprowadzili sztywne ceny na cały sezon (wcześniej były przeliczane według aktualnego kursu). Ktoś z forum szosa.org zapytał i dostał odpowiedź:

"Witam, wprowadziliśmy wczoraj sztywne ceny i nie planujemy zmieniać ich przez cały bieżący sezon. W związku z tym przelicznik musi uwzględniać ryzyko kursowe. Do tego dochodzą jeszcze 4 punkty procentowe różnicy w stawkach VAT. Mimo tych zmian ceny wciąż są atrakcyjne w w stosunku do jakości i wyposażenia rowerów."

chaos
23-11-2015, 14:27
chłopy, ze Świdnicyktoś jest ?

zdyboo
23-11-2015, 14:37
Ja mam koleżankę ze Świdnicy.

chaos
23-11-2015, 14:43
a jest w stanie pooglądać rower ? ;D

MadOnion
23-11-2015, 16:25
Shao może odpalić Bkool'a i Zwifta to podskoczy pooglądać rower i koleżankę :mrgreen:

chaos
23-11-2015, 21:05
nikt nic ? fata mam do obejrzenia

zdyboo
23-11-2015, 21:52
Koleżanka, mimo że potrafiła przyjechać do fabryki, nawet jak już odpuściłem temat, a i dętkę sama umie zmienić, czego nie umieją inne co to na MTB śmigają, to się na rowerach w zasadzie nie zna. Jeździ tylko po mieście. Zatem jak potrzebujesz oceny koloru ramy, to spoko, jak w kwestiach technicznych to raczej nie. ;)

Dziś poprószyło śniegiem we Wro, nawet jeszcze trochę na trawnikach leży. Choć w sumie nie było ślisko, ani rano mimo przygruntowego przymrozku i raczej zamarzniętych kałuż, ani popołudniu mimo roztapiającego się śniegu, to zawracanie po kaflach na połysk, jest zdecydowanie złym pomysłem. Zwalczywszy odruch Pawłowa, przypomniałem sobie, że rower miałem odstawić do mechanika, na wymianę 1/4 szprych w kole i zawróciłem z trasy codziennej. Akurat było wyjście z korpo i kawałek był z rzeczonych kafli czy tam płyt. Akurat wstałem z siodełka, bo się napędzałem i tylko poczułem jak tylne koło się obróciło w miejscu. Całe szczęście jechałem na wprost, bo pewnie byłaby gleba. :)

Jutro trekingiem, tylko musiałem zmienić opony ze slicków Schwalbe Durano, na crossowe Maxxis Mimo Cx.

glisek
24-11-2015, 09:24
W radio mówili że na takie pogody pomaga przyklejenie do opon kapsli od piwa tą ostrą stroną do zewnątrz :)

chaos
24-11-2015, 09:42
Koleżanka, mimo że potrafiła przyjechać do fabryki, nawet jak już odpuściłem temat, a i dętkę sama umie zmienić, czego nie umieją inne co to na MTB śmigają, to się na rowerach w zasadzie nie zna. Jeździ tylko po mieście. Zatem jak potrzebujesz oceny koloru ramy, to spoko, jak w kwestiach technicznych to raczej nie. ;)
kurde bo wysyłają takie pilne zdjęcia że nic nie wiem

shaolin
24-11-2015, 10:03
Shao może odpalić Bkool'a i Zwifta to podskoczy pooglądać rower i koleżankę :mrgreen:
Proste, ze tak! :mrgreen:

A u mnie sniegu nie ma, ale za to jest deszcz i uj dupa i kamieni kupa. Badziewiata pogoda...

mateo912
24-11-2015, 10:22
A ja mam pytanie odnośnie tej pogody.
Jak zabezpieczyć rower na zimę w sytuacji gdzie najbezpieczniejszym miejscem dla niego jest balkon?
Niby mam piwnice ale niespecjalnie ufam jej "zabezpieczeniom", a w mieszkaniu nie mam miejsca dla niego.
Jakieś pomysły? :)

chaos
24-11-2015, 10:24
kołdra puchowa + trzy rolki streczu ;D

mateo912
24-11-2015, 10:31
kołdra puchowa + trzy rolki streczu ;D

a co jak będę chciał raz na jakiś czas wyskoczyć na rower?:D

MadOnion
24-11-2015, 10:37
będziesz miał 10 min rozgrzewki ;p

Szymkowiak
24-11-2015, 10:56
Rower fajna sprawa, ale teraz te rowery elektryczne to trochę przegięcie. Naprawdę nie rozumiem, skąd pomysł na dołożenie silnika elektrycznego do roweru

MadOnion
24-11-2015, 11:21
Widocznie są chętni na takie rowery ; ) ktoś na tym zarabia.

superkomornik
24-11-2015, 11:23
Takie rowery są popularne w Rzeszy wśród emerytów ;)

zdyboo
24-11-2015, 11:29
I w Chinach wśród wszystkich.

zdyboo
24-11-2015, 22:41
A jakby sobie tak oświetlić całą trasę z domu?


https://www.youtube.com/watch?v=-JVqRy0sWWY

chaos
24-11-2015, 22:46
;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/HzxyTB7-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/HzxyTB7.jpg)

zdyboo
24-11-2015, 22:47
Prawie, prawie.

chaos
24-11-2015, 22:48
e, no to tylko jedna się świeci na pół gwizdka ;)
a mam trzy

MadOnion
25-11-2015, 10:09
A jakby sobie tak oświetlić całą trasę z domu?

Konkret :P

shaolin
25-11-2015, 12:47
A jakby sobie tak oświetlić całą trasę z domu?


Ja zapalam swiatlo w salonie :twisted:

chaos
25-11-2015, 14:01
chłopaki, co myślicie
o tym:

http://www.feltbicycles.com/USA/2016/Bikes/mountain/fat-bike/dd-70.aspx

MadOnion
25-11-2015, 14:10
Odchudzić u Chodakowskiej i będzie dobrze ; )
Anton do czego Ty chcesz to używać?

chaos
25-11-2015, 14:11
atam od razu używać, fajny czy nie ?

matomi
25-11-2015, 14:16
Przychodzi facet do lekarza, kładzie swą męskość na stole i milczy.
Zdziwiony lekarz pyta:
- Boli pana?
- Nie boli.
- To może za duży?
- Nie, wcale nie.
- A co, za mały?
- Nie. Nie jest za mały.
- To co w końcu?
- Fajny, nie?

;)

MadOnion
25-11-2015, 14:37
Postawić i patrzeć? Zaje....jny !

chaos
25-11-2015, 14:40
mogę kupić w dobrych piniondzach ale rozmiar L, trochę wydaje mi się za duży

zdyboo
25-11-2015, 18:15
Wg nich L to 21", sporo, chyba, że masz powyżej 1,9 m wzrostu.

Miałem MTB 21" i przy moich 189 cm było OK, ale jak przez kilka wypadów miałem ramę 20" od kumpla, to było jeszcze lepiej. Obecnie jeżdżę na 19 i jest super.

chaos
25-11-2015, 20:14
dzięki za opinie, miałem radona 20 " i wydawał mi się trochę przymaławy, ale to jest 21 i to na większej kiszce ;D
muszę się z tym przespać ;)

MadOnion
27-11-2015, 16:19
Cisza fest.. wszyscy chyba kręcą ; )

chaos
27-11-2015, 16:36
Ja wczoraj kręcił dziś mam kaca :)


chłopaki co myślicie o takim widelcu ?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/eftmc2b-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/eftmc2b.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/QJsSTR3-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/QJsSTR3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/nkMPNAF-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/nkMPNAF.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/ShEzUsX-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ShEzUsX.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/8Os69QV-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/8Os69QV.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/PDeXiFZ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/PDeXiFZ.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/hWQugVl-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/hWQugVl.jpg)

MEGALOPOLIS
27-11-2015, 16:51
Nowe buty na zimę, wreszcie wróciło mi czucie w palcach :) Od razu je wczoraj przetestowalem w deszczu i daja rade!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/buty-01.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/buty-02.jpg)

A dzis Windsor Great Park:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/windsor-01.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/windsor-02.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/windsor-03.jpg)

nikoniarz
27-11-2015, 18:15
Chaos, ale o co pytasz dokladnie?

chaos
27-11-2015, 18:31
Nigdy nie widzialem widelca karbą i mi sie nie podobaja te mazy rozne i rysy

nikoniarz
27-11-2015, 19:49
Takie wykończenie to desingn Speca- kumpel ma taka cala ramę S-works'a. Kwestia gustu. A karbonowe widelce to żadna nowość od przynajmniej paru lat.

chaos
27-11-2015, 20:00
Mke nie nowosc ale ja sie nie znam. Ten rower co chce kupic ma takie cos i mi sie to nie spodobalo. Wiec twierdzisz ze to standard ? Nic podejrzanego ?

nikoniarz
27-11-2015, 20:15
Takie wykończenie standardem na pewno nie jest bo tylko w Specu to widziałem i tylko w jednym modelu- Stumpjumper S-Works. Rama kosztowała 13 tys, kupiona u polskiego dystrybutora, widziana przeze mnie na drugi dzień po zakupie. Takze raczej jej nie zniszczył :D Urok specyficzny- "nieobrobiony" carbon, ślady jakby po formie itp...

szymony
27-11-2015, 20:33
Chaos, coś ostatnio masz korbe na grubasa :)
Ps. Wiecie ile w azji ma szerokość 2,125 cala?

chaos
27-11-2015, 20:35
już prawie go mam ;D negocjacje trawjo,
myślałem że ten widelec jest zepsuty :)

chaos
27-11-2015, 22:05
ale meta ;D
kupiłem buty SPD z 2007r (jest dokument wydania z magazynu) nie używane :D

szymony
27-11-2015, 22:51
Ty mi lepiej powiedz, co to za chlapacz posiadasz? I gdzie to można zanabyć? Bo mnie nurtuje ta kwestia od dłuższego czasu i zawsze zapomnę dopytać.

glisek
28-11-2015, 01:03
Nowe buty na zimę, wreszcie wróciło mi czucie w palcach :) Od razu je wczoraj przetestowalem w deszczu i daja rade!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/buty-01.jpg)

jak rozmiarowo do normalnych butów wypadają te NW?
Pytam bo zastanawiam się na zamówieniem przez neta i chciałbym ograniczyć ilość odsyłek ;)

shaolin
28-11-2015, 09:12
Takie wykończenie standardem na pewno nie jest bo tylko w Specu to widziałem i tylko w jednym modelu- Stumpjumper S-Works. Rama kosztowała 13 tys, kupiona u polskiego dystrybutora, widziana przeze mnie na drugi dzień po zakupie. Takze raczej jej nie zniszczył :D Urok specyficzny- "nieobrobiony" carbon, ślady jakby po formie itp...

Praktycznie kazdy jeden UD karbon tak bedzie wygladal, moje Enve tez tak wygladaja. Dla ludzi to niespodzianka bo oni glownie sa przyzwyczajeni do 3K look - taki widzieli w Golfie kolegi jak se folia a'la karbon okleil deske :mrgreen:

chaos
28-11-2015, 09:43
Ty mi lepiej powiedz, co to za chlapacz posiadasz? I gdzie to można zanabyć? Bo mnie nurtuje ta kwestia od dłuższego czasu i zawsze zapomnę dopytać.

https://www.themudhugger.eu/shop/

MEGALOPOLIS
28-11-2015, 10:26
jak rozmiarowo do normalnych butów wypadają te NW?
Pytam bo zastanawiam się na zamówieniem przez neta i chciałbym ograniczyć ilość odsyłek ;)

Wzialem jeden numer wiecej (Diadory sa 46 a NV 47) i rzeczywiscie przy dolozeniu skarepty grubszej zostaje tyle miejsca zeby czuc sie komfortowo.

zdyboo
28-11-2015, 11:03
Ja chyba też jednak sobie kupie buty zimowe. Do 0 jest spoko w CT70, jak na początku tygodnia było lekko na minusie to po 20 minutach zaczynałem czuć zimno. Raczej będą Shimano MW700 Zastanawiam się tylko czy brać rozmiar 48, letnie mam 47, czy jednak zostać przy 47.
Buty na dojazdy do fabryki, ja w zimie weekendowo już nie jeżdżę.

MEGALOPOLIS
28-11-2015, 11:59
Czytajac recenzje zimowek na amazonie prawie dla wszystkich producentow powtarzalo sie, ze trzeba brac ten jeden rozmiar wiecej niz normalnie. Wez pod uwage, ze gorna czesc buta jest dosyc waska i wysoka i trzeba te stope jakos wcisnac do srodka :)

chaos
28-11-2015, 22:08
chcecie więcej zdjęć z dzisiaj czy macie mnie dość ? ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/pG2F5Jo-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/pG2F5Jo.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/w8Iod7l-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/w8Iod7l.jpg)

superkomornik
28-11-2015, 23:17
Niezła koza. Czym ją nakarmiłeś, pigwówką? :twisted:

chaos
28-11-2015, 23:37
Salcesonem :)

rotor
29-11-2015, 00:08
chcecie więcej zdjęć z dzisiaj czy macie mnie dość ? ;)



chcemy więcej i mamy Cię dość :mrgreen:
... sam się prosiłeś, taki dżołk :)

MEGALOPOLIS
29-11-2015, 17:26
A dzis wizyta w lokalnym sklepie Specialized (Kingston) i przymiarki do szosowki, bo od miesiaca jezdze na MTB po asfalcie (za duzo blota na szlakach) no i nie ma innego wyjscia, no nie ma :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/specialized-00.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/specialized-01.jpg)

Opona jak w motocyklu jak nie grubsza :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/specialized-02.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/specialized-03.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/specialized-04.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ndmagazine.net/images/specialized-05.jpg)

FelTom
29-11-2015, 17:32
Jak się jeździ na tym ostatnim rowerze bez dotykania? Geometria jak w składaku ;)
Ale chciałoby się spróbować...
Tego ostatniego wybrałeś?

zdyboo
29-11-2015, 17:42
Ja dziś porządnie wyczyściłem napęd w mieszczuchu. Od 8 miesięcy nie był ani razu czyszczony. Ponieważ używam smaru opartego na wosku, to nawet bardzo nie był zasyfiony, druga zębatka w kasecie miała tylko nazbierany obwarzanek ze syfu. Korbę też umyłem i wyszło, że na wiosnę czeka mnie wymiana suportu, ale tym razem już na taki, który nie ma napisu road na nakrętce. Swoją drogą 8 miesięcy wystarczyło, żeby zajechać łożysko w zasadniczo suchych warunkach, w nie takiej znowu niskiej grupie Alfine.
Przy okazji powalczyłem z ustawieniem Magur HS33, przednią się udało, tylnej nie, ale jeszcze chywta ino zakres regulacji klocków się skończył. To nie jest system samoustawiający, jak w tarczówkach, brak zbiorniczka wyrównawczego.

MEGALOPOLIS
29-11-2015, 17:49
Tego ostatniego wybrałeś?

Mnie starczy cos na 105-ce, wiec Tarmac albo Roubaix, choc bardziej przemawia do mnie ten drugi, glownie ze wzgledu na wieksze tlumienie drgan, a szczerze mowiac nie chce sie gdzies zabic na jakiejs nierownosci czy innej dziurze w asfalcie :)

a druga sprawa ze Roubaix SL4 Sport 2016 ma swietne malowanie, ktore estetycznie dodatkowo do mnie przemawia, wiec chyba bedzie cos takiego:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.nano-bike-parts.de/bilder/produkte/gross/Specialized-Roubaix-SL4-Sport-Carbon-Rennrad-2016-satin-carbon-red-white.jpg)

superkomornik
29-11-2015, 19:07
Korbę też umyłem i wyszło, że na wiosnę czeka mnie wymiana suportu, ale tym razem już na taki, który nie ma napisu road na nakrętce. Swoją drogą 8 miesięcy wystarczyło, żeby zajechać łożysko w zasadniczo suchych warunkach, w nie takiej znowu niskiej grupie Alfine.

U mnie Suport HT2 Deore ma niecałe 2k przebiegu i też niedługo czeka go wymiana. Co prawda nie mam dla niego litości i katuję go deszczem, błotem, śniegiem ale już ledwo ledwo się kręci. Trochę dziwne po takim przebiegu...

zdyboo
29-11-2015, 19:18
Możliwe, że mój był trafiony od początku. Wymieniłem pod koniec lutego, nie chce mi się na Stravie liczyć ale pewnie ma ponad 4k km przebiegu. Jak rower sobie w lecie postał 8 godzin w upale, to przez pierwsze kilkaset metrów było słychać stuki i puki. Nawet krótko po montażu raz wyjąłem korbę i suport, bo myślałem, że posmarować czegoś zapomniałem. Zresztą nie trzeba upału, a nawet obecnie czasem coś tam stuknie.
Ja pewnie kupię XT, ewentualnie SLX.

superkomornik
29-11-2015, 19:22
A nie lepiej coś z wymiennymi łozyskami jak np Accent?

chaos
29-11-2015, 21:54
mróz, Dziadek Mróz ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/cQljlW2-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/cQljlW2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/1DvOwiC-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/1DvOwiC.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/4mSrY7F-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/4mSrY7F.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/haJoeRG-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/haJoeRG.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/Xi92sOx-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Xi92sOx.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/26O2qxg-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/26O2qxg.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/YXrDaYw-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/YXrDaYw.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/0bpLOF7-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/0bpLOF7.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/wCxPjYf-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/wCxPjYf.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/7BOynkQ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/7BOynkQ.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/9cwxB11-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/9cwxB11.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/S2LG4DM-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/S2LG4DM.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/YXnWGhP-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/YXnWGhP.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/llnko9J-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/llnko9J.jpg)

MEGALOPOLIS
29-11-2015, 22:01
No i to sa bikescapey! :D

nikoniarz
29-11-2015, 22:01
Dziadek Mróz i Ciocia Mgła...

chaos
29-11-2015, 22:02
co to bajkskapeje ?

MEGALOPOLIS
29-11-2015, 22:06
Landscape z rowerem jako sztafazem ;>

chaos
29-11-2015, 22:13
co to sztafazem ? pije się to z tonikiem czy samo ? ;)

rotor
29-11-2015, 22:44
chaos, masz takie same rękawiczki, pewnie nawet z tego samego sklepu,..
a sztafaż to taki element urozmaicający krajobraz, czyli ... piersiówki ;)

MEGALOPOLIS
29-11-2015, 22:45
oczywiscie ze samo, choc mozna przegryzc dobra kanapka z boczkiem, zeby nie stracic wizji ;)

zdyboo
30-11-2015, 08:39
Od sztafażu to się wizje zyskuje nie traci.

elmo
30-11-2015, 09:23
Mnie starczy cos na 105-ce, wiec Tarmac albo Roubaix, choc bardziej przemawia do mnie ten drugi, glownie ze wzgledu na wieksze tlumienie drgan, a szczerze mowiac nie chce sie gdzies zabic na jakiejs nierownosci czy innej dziurze w asfalcie :)

a druga sprawa ze Roubaix SL4 Sport 2016 ma swietne malowanie, ktore estetycznie dodatkowo do mnie przemawia, wiec chyba bedzie cos takiego:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.nano-bike-parts.de/bilder/produkte/gross/Specialized-Roubaix-SL4-Sport-Carbon-Rennrad-2016-satin-carbon-red-white.jpg)

Wiele za to?

Prośba - Panowie, po przejechaniu z górą roku na mym traktorze dojrzałem do zakupu spd (oczywiście zarówno pedałów jak i obuwia) co polecicie?

matomi
30-11-2015, 09:26
Miękkie podłoże na start, a w zasadzie na zatrzymywanie ;)

shaolin
30-11-2015, 09:30
Zostawic Was samych, a tu gadka o zdjeciach... To nie forum fotograficzne! ;)

chaos
30-11-2015, 09:33
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://blog2kolka.pl/wp-content/uploads/2012/02/sanda%C5%82y-SPD.jpg)

matomi
30-11-2015, 09:35
Od śniegu skarpety mu w tym zamokną ;)

elmo
30-11-2015, 09:46
Miękkie podłoże na start, a w zasadzie na zatrzymywanie ;)

spoko obcziłem takie jedno miejsce w lesie - nawet podsypałem więcej ściółki :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://blog2kolka.pl/wp-content/uploads/2012/02/sanda%C5%82y-SPD.jpg)

Zbyt szykowne - jam prosty człek z gminu - nie kumam tego co nosicie w wielkich miastach ;) poza tym boję się że na tej wielgachnej szpilce mógłbym robić zbyt szybkie zakrętasy :)

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

chaos
30-11-2015, 10:13
koledzy po górach śmigają w najtańszych zatrzaskach szimano i dają radę

jeśli chodzi o obów to nie wiem, ja kiedyś kupiłem za 150 chyba shimano mt-50b (od kolesia co kupił i były za duże)
fajne byty, wygodne


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.g-ridebike.com/images/shimanoSH-MT50.jpg)

teraz kupiłem shimano shimano dx mp66l (leżaki magazynowe z 2007 ;), też niedrogo ale jeszcze nie śmigałem



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/imagesqtbnANd9GcTCsoMAav4NWJnLDLMEdMbS7z-2.jpg
źródło (https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTCsoMAav4NWJnLDLMEdMbS7zgtV1JbK WiWMGe_L2frnAZTLzHT)

elmo
30-11-2015, 10:20
koledzy po górach śmigają w najtańszych zatrzaskach szimano i dają radę

jeśli chodzi o obów to nie wiem, ja kiedyś kupiłem za 150 chyba shimano mt-50b (od kolesia co kupił i były za duże)
fajne byty, wygodne


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.g-ridebike.com/images/shimanoSH-MT50.jpg)

teraz kupiłem shimano shimano dx mp66l (leżaki magazynowe z 2007 ;), też niedrogo ale jeszcze nie śmigałem



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/11/imagesqtbnANd9GcTCsoMAav4NWJnLDLMEdMbS7z-2.jpg
źródło (https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTCsoMAav4NWJnLDLMEdMbS7zgtV1JbK WiWMGe_L2frnAZTLzHT)

dzięki za konkret :)

superkomornik
30-11-2015, 10:20
M520 jak jabol - tanie i dobre ;)

matomi
30-11-2015, 10:27
Ja swoje buty kupiłem tak dawno, że nie pamiętam modelu. Musiałbym w domu spojrzeć. Shimano Mcośtam. 87? 78? Coś takiego...mają dwa rzepy i klamrę. Do tego pedał M520. I się jeździ się :)

zdyboo
30-11-2015, 21:57
Słów kilka o perfekcyjnie dobranym przełożeni.
Dziś rano duło, może nie było dramatycznie źle, bo tylko raz mnie zdmuchnęło, ale tylko o pół metra, zatem ujdzie. Najważniejsze, że większość drogi do fabryki miałem z wiatrem w plecy. Przed Mostem Osobowickim, na światłach dojechał kolo na trekingu. Około 50 lat, słuchaweczki w uszach, siwa czupryna kręconych włosów kiwająca się w takt tego co w owych słuchaweczkach gra. Niepozorny. Za mostem DDR jest na szerokość jednego roweru, a że miałem lepszy start, to bez problemu dojechałem pierwszy do kolejnych świateł. Dojechał kilka sekund po mnie. Na kolejny most, Trzebnicki wydarł pierwszy i byłby mnie urwał, ale starałem się trzymać kontakt. Nie chciałem siedzieć na kole, bo tam tylko ciąg pieszo-rowerowy i zawsze się kilku pieszych znajdzie.
Za to za mostem DDR, zatem blat i ogień. Co prawda w jednym miejscu szli panowie budowlańcy z rowerem i taczką oraz pan spacerowicz, ale w zasadzie ich codziennie widuje. Dzwonek załatwia sprawę, tak było i dziś. W każdym razie Niepozorny miał przy wjeździe jakieś 20 - 25 metrów przewagi. Ja zacząłem go gonić i nawet doszedłem nieco, ale żeby choć wsiąść na koło, to mogłem co najwyżej pomarzyć, o wyprzedzeniu nie ma nawet co wspominać. Przełożenie 39x12 już na nic więcej mi nie pozwalało. Za to pozwoliło wykręcić szósty czas na odcinku. ;)
Zatem skąd to perfekcyjnie dobrane przełożenie, skoro go brakło? Ano dlatego, że po pościgu jak już na spokojnie wjeżdżałem na Most Warszawski, to czułem się jakbym właśnie skończył gadać z kumplem, a nie stoczył kolarski pojedynek ociekający epickością. Jak kiedyś wykręciłem drugi czas na podobnej długości odcinku, ale na przełożeniu 44x11, to oddech uspokoił mnie się dwie ulice dalej.

szymony
30-11-2015, 22:30
Mnie się dziś kasku nie chciało zakładać na "wyprawę" do sklepu i wiatr mi czapkę zjumał.

glisek
30-11-2015, 22:42
Mnie się dziś kasku nie chciało zakładać na "wyprawę" do sklepu i wiatr mi czapkę zjumał.
dobrze, że Ci lusterek nie poskładał :)
duło dziś oj duło.

szymony
30-11-2015, 22:55
Lusterko fajna sprawa, przy moim "sokolim" wzroku. Niestety wiatr mi nie poskładał. Sam to uczyniłem i to dużo wcześniej, moimi glebami, a ostatni szlif, zdjął je ze stanu.
Ps. Cały czas dmucha i nie ma zamiaru przestać.

zdyboo
30-11-2015, 22:59
Ja jakoś nigdy nie rozumiałem sensu montowania lusterek do roweru. Miałem trzy razy lusterko w rowerze, pierwszy, ostatni i jedyny raz w składaku Wigry. Takie szykowne, prostokątne na grubym pręcie ze 20 cm nad kierownicą.

szymony
30-11-2015, 23:11
Będziesz miał patrzałki, bo oczka już nie takie, to może zmienisz zdanie. Jak chcę w lewo skręcić, to wypadało by wiedzieć, czy mnie nic nie rozsmaruje na drodze. Obrót głowy, wzroku do tyłu powoduje że wychodzę po za "zakres" okularów, a bez patrzałek i tak u...j widzę. Wiec lusterko to wybawienie, szkoda tylko że tak szybko potrafię je dewastować.

glisek
01-12-2015, 00:35
nastepnym razem zrobimy Ci lusterko z kawałka płaskownika z nierdzewki i przyspawamy do kierownicy albo ramy :)
Tego szybko nie urwiesz ;)

zdyboo
01-12-2015, 06:00
Będziesz miał patrzałki, bo oczka już nie takie, to może zmienisz zdanie. Jak chcę w lewo skręcić, to wypadało by wiedzieć, czy mnie nic nie rozsmaruje na drodze. Obrót głowy, wzroku do tyłu powoduje że wychodzę po za "zakres" okularów, a bez patrzałek i tak u...j widzę. Wiec lusterko to wybawienie, szkoda tylko że tak szybko potrafię je dewastować.

Patrzałki to ja mam od zawsze prawie, co prawda na co dzień w soczewkach śmigam, ale miałem półroczny epizod jeżdżenia w okularach i niespecjalnie mi przeszkadzały. Oprócz tego, że przez pierwszy tydzień bardzo łzawiły mi oczy, potem się przyzwyczaiły. Wada z tych co to ostrość widzenia bez wspomagania jest w okolicach 10 cm od oka.

shaolin
01-12-2015, 14:36
Ja ciagle jezdze w okularach i nie placze, a nie mam hipsterskich gogli zajmujacych pol twarzy. Krzychu musisz jezdzic szybciej niz auta, wtedy nic Ci sie nie stanie ;)

szymony
01-12-2015, 15:15
Szybciej to raczej nie te lata. Jednak na kresce, spod świateł, już kilka razy udało mi się wywołać zdziwienie na twarzach kierowników :)

shaolin
01-12-2015, 17:02
A co Ty Lance Armstrong, zeby jezdzic na kresce? :twisted:

zdyboo
01-12-2015, 20:20
Starość jest podła.
Wiedziony tym hasłem odpuściłem dziś przejazd z fabryki trasą kopiuj-wklej, bo duło wmordewindem i pojechałem przez centrum. Na ul. Poniatowskiego jakieś 50 m przed pl. Bema, jakiś tępy uj na brzeskich blachach, próbował mi zajechać drogę jak samochody stojące przed światłami omijałem z prawej. Byłem samochód za nim, a ten kierunkowskaz i klei się do krawężnika. Ominąłem cymbała bez szkoły z lewej i wbiłem w ruch samochód przed nim. Obejrzałem się tylko czy czasem nie zamierzał tam się zatrzymać lub pasażer nie wysiadał, ale nie, zwykły tępy uj. Na pl. Bema wjechałem na DDR, tam akurat wszystko jest rozwiązane z głową i jak się już obczai co i jak, to bardzo sprawnie da się poruszać bez wzajemnego blokowania się z blachosmrodami.

Na Legnickiej mamy nowe rozwiązanie rowerowe, to najszersza ulica w mieście i jedna z bardziej ruchliwych.
Nie ma tego jeszcze na żadnych mapach zatem obejrzyjcie proszę filmik. Zwróćcie uwagę w 40 sekundzie na rowerzystę oraz oznakowanie, zwłaszcza pionowe oraz wytłumaczenie jak się poruszać po niej, jadąc od strony ul. Środkowej od ok. 1 minuty filmu.


https://www.youtube.com/watch?v=-KJ5r8MWNHY

W każdym razie ja jechałem jak ten rowerzysta w 40 sekundzie, a z naprzeciwka jakaś idiotka jedzie pod prąd i oczywiście bez świateł. Ja nie wiem jaką trzeba mieć sieczkę we łbie zamiast mózgu, żeby pchać się pod prąd, pomiędzy pasy samochodowe w godzinach szczytu komunikacyjnego. Po krótkim komunikacie słownym, o tym, że jedzie pod prąd zdążyłem ją jeszcze zbluzgać.

Potem jeszcze na DDR wyznaczonej na chodniku jakaś inna baba lazła tuż przy linii bez żadnego pomyślunku machając kulą na połowę DDR. Nie podpierała się nią, tylko ją niosła i machała. Dzwonek poparty ulubionym polskim przecinkiem pomógł.

Potem było jeszcze kilku batmanów w tym jeden na rzeczonej Legnickiej, a drugi koło korpokampusu na Strzegomskiej, ale to norma, nie ma co szerzej opisywać.
Dziś pierwszy raz żałowałem, że nie mam jakiejś kamerki.

superkomornik
01-12-2015, 20:27
Tomku, takie przygody to ja mam za każdym razem jak jade na miasto rowerem. Aż mi sie odechciewa, przykre to.

Co do tego nowego przejazdu to mam mieszane uczucia. Ja sobie poradzę i rozumiem jak sie po tym poruszac ale niedzielne rowerzysty, tak jak w opisanym przez Ciebie przypadku, już nie.
To było do przewidzenia że jadąc do centrum sporo ludzi nie będzie wiedziała co dalej i będą robić straszne głupstwa. A wystarczyło sieknąc normalną ścieżkę po drugiej stronie ulicy, besensu.

zdyboo
01-12-2015, 20:48
Damian, ale po drugiej stronie Legnickiej jest przecież DDR na całej długości od Maja do bunkra. Jak sobie ktoś nie radzi, to tam ma drogę prostą jak strzała. Druga sprawa, że takie rozwiązania to nic niezwykłego w rzeszy czy Skandynawii. Wystarczy patrzeć na znaki i się do nich stosować. Owszem najbezpieczniej byłoby nakazać zjazd już w Środkową i dojazd nią do Rybackiej, ale to było by za duże kółko i wszyscy by olewali i tak skracając przejazd Legnicką.
Jak pierwszy raz zobaczyłem, że nie muszę przekraczać Legnickiej na Maja, to już było za późno. Drugi raz przejechałem za laską, co widać było, że wie jak jechać i nie odpierdzielała maniany. Dziś przejechałem samodzielnie, raczej szybciej niż wolniej i ta idiotka mnie rozwaliła dokumentnie, żeby to nie był środek skrzyżowania, to bym się zatrzymał, ją zatrzymał i kazał zawracać albo spadać na chodnik.
To jest pokłosie tego, że rowerzyści jeżdżą jak chcą i nikt nie egzekwuje przestrzegania przepisów. Nie wiem czy obecnie strasz miejska może zatrzymywać rowerzystów, ale postawić czarnuchów lub Policję w kilku miejscach i tylko bloczki mandatowe nowe dowozić. Za niemanie świateł, za niemanie dzwonka, za jazdę pod prąd jednokierunkową DDR czy za takie kwiatki jak dziś.

superkomornik
01-12-2015, 20:53
Niby jest ale w takim sobie stanie, brakuje oznakowania poziomego.

A co do szeryfów to właśnie na pl. Solidarności często stoją chłopcy radarowcy na dwukołowych BMW i rozdają mandaciki na lewo i prawo ;)

szymony
01-12-2015, 21:36
To jest pokłosie tego, że rowerzyści jeżdżą jak chcą i nikt nie egzekwuje przestrzegania przepisów. Nie wiem czy obecnie strasz miejska może zatrzymywać rowerzystów, ale postawić czarnuchów lub Policję w kilku miejscach i tylko bloczki mandatowe nowe dowozić. Za niemanie świateł, za niemanie dzwonka, za jazdę pod prąd jednokierunkową DDR czy za takie kwiatki jak dziś.

To jest pokłosie, braku obowiązku posiadania karty rowerowej. Niby wszyscy to w podstawówce robią, ale boisko szkolne, a miejska dżungla, to dwa światy. Z tych batmanów to pewnie żaden nie jest właścicielem prawa jazdy (praktykujacym). Podobnie a może i gorzej wyglada sprawa, która kiedyś nazywała się karta pływacka.

zdyboo
01-12-2015, 22:09
Niby jest ale w takim sobie stanie, brakuje oznakowania poziomego.

Oznakowanie jest OK, na całej długości jest linia oddzielająca chodnik od DDR i co jakiś czas są namalowane rowery. Jeździłem tą drogą codziennie swego czasu.


To jest pokłosie, braku obowiązku posiadania karty rowerowej. Niby wszyscy to w podstawówce robią, ale boisko szkolne, a miejska dżungla, to dwa światy. Z tych batmanów to pewnie żaden nie jest właścicielem prawa jazdy (praktykujacym).

Nigdy nie miałem karty rowerowej. W szkole podstawowej to w zasadzie poruszałem się tylko po osiedlu, potem po sąsiednich. W średniej już zaczęły się wyjazdy za miasto, ale skoro nie miałem wcześniej, to nie będę teraz robił. PJ też zresztą nie mam. Nie uwierzę, że w przypadku KR wydanej kilkunastolatkowi, rowerzyści do lat 10 są traktowani w zasadzie jako piesi, będzie on pamiętał w dorosłości przepisy. Zakuje, zda i zapomni. Żadne przepisy i posiadane dokumenty nie uchronią przed głupotą.
U mnie pod blokiem parkowali kierowcy na chodniku i było spoko, dopóki owego chodnika za pomocą białej kreski nie podzielono na chodnik i DDR. Wtedy parkujące samochody nie zostawiały 1,5 metra wolnego chodnika. Przez jakiś czas nikomu to nie przeszkadzało, ale widać zaczęło. Nie wnikam w przyczyny, czy potrzeba była realna, czy jakiś emeryt poczuł się lokalnym szeryfem i zgłosił sprawę. Pewnej soboty przyjechała strasz miejska, każdemu parkującemu zaobrączkowali koło i zajechawszy na parking, czekali. Akcję powtórzyli za kilka tygodni i w tej chwili rzadko widuję żeby ktoś na tym chodniku zaparkował. Wyegzekwowano przepis. Dlatego dobrze, że miśki stoją w pobliżu takiego miejsca i mandatują, nie ma innej metody. Choć ja Policję kontrolującą rowerzystów widziałem jak do tej pory tylko raz. Widać w trakcie szczytu komunikacyjnego mają inne zajęcia.

szymony
01-12-2015, 22:24
Nie uwierzę, że w przypadku KR wydanej kilkunastolatkowi, rowerzyści do lat 10 są traktowani w zasadzie jako piesi, będzie on pamiętał w dorosłości przepisy. Zakuje, zda i zapomni. Żadne przepisy i posiadane dokumenty nie uchronią przed głupotą.

Właśnie o to mi chodzi. Małolat w szkole robi prawko na rower. Poźniej gdy prezent komunijny się znudzi, rower i wiedza idzie gdzieś.. Po latach z musu lub lansu wsiada na rower i jest większym tumanem niż 10-o latek. Ty jesteś wyjątkiem potwierdzającym regułę :)

M_B
01-12-2015, 23:09
U nas w podstawówce zabraniali zdawać KR osobom, które miały złą ocenę z zachowania, tłumacząc to nieogarnięciem, niestabilnością emocjonalną i ogólnym niedorozwojem. ;)

shaolin
02-12-2015, 12:06
Ja nigdy nie mialem karty rowerowej ;( a prawko tez zrobilem jak juz bylem starym dziadem. Jak kiedys wroce do PL to na pewno bede musial zmienic przyzwyczajenia szanghajskie, Tomek wie o czym mowie (chociaz ja jeszcze jezdze grzecznie) ;)

elmo
02-12-2015, 13:10
To ja się przyznam - miałem KR, nawet ostatnio sprzątając swe rupiecie na nią natrafiłem... kuchnia człek stary się czuje jak coś takiego odnajdzie...

Ps. co by też fotograficznego było - Marcin podobno w Twej okolicy mają sprzedawać Lucky Strike z aparatem... (fajnie to wygląda)
http://www.fotopolis.pl/n/21690/Aparaty-ktorych-nie-powstydzilby-sie-nawet-sam-James-Bond/

shaolin
02-12-2015, 13:26
Nie stac mnie na takie gadzety, ale dzieki za info ;)

zdyboo
02-12-2015, 19:36
Ja nigdy nie mialem karty rowerowej ;( a prawko tez zrobilem jak juz bylem starym dziadem. Jak kiedys wroce do PL to na pewno bede musial zmienic przyzwyczajenia szanghajskie, Tomek wie o czym mowie (chociaz ja jeszcze jezdze grzecznie) ;)

No raczej. Szok kulturowy zawsze smaczny i zdrowy. :mrgreen:

Dziś w z kawiatków, błachostka w zasadzie była. Prawie pod domem zatrzymałem się przed przejazdem, bo samochody jechały i nawet czerwone było, choć w tej materii akurat wykazuje elastyczne i kreatywne podejście, ale tylko jak jadę sam. Wracając jednak do ad rema. Pewna pani zatrzymała się przed przejazdem i pokazuje ręką, że mnie przepuszcza, ja jej również ręką pokazałem sygnalizator z czerwonym światłem. Pan za nią za to pokazał klakson i pani pojechała.
Chyba, że sucz zabić mnie chciała bo ulica była dwupasmowa i jak znam życie to jakbym ruszył, to na lewym pasie bym puknięty został.

glisek
03-12-2015, 09:48
Czyli znowu się nie dałeś podpuscic? :)

chaos
03-12-2015, 10:37
chopaki jaka jest hierarchia hampli Avid ?
np. taki Avid Elixir 7 Trail jest odpowiednikiem czego w szimano ?
shimano xt-br-M8000 = avid co ?

glisek
03-12-2015, 23:52
na hierarchii to się w Watykanie znajo a nie tu ;)
Kup najdroższe Avidy to będzie znaczyło, że masz lepsze niż najlepsze szimano :)

MadOnion
04-12-2015, 07:54
Anton kup Hope Moto 6 i będziesz miał lepsze niż najdroższe Avidy ; )

chaos
04-12-2015, 08:00
A 7 trail?

elmo
04-12-2015, 18:08
Panowie prośbą o podpowiedź: jest do nabycia tegoroczna używka treka (szosa) na ultegrze, gostek przejechał na nim może z 200 km (tak twierdzi) co w zasadzie potwierdza stan roweru - łańcuch, osprzęt i rama...
Warto?

M_B
04-12-2015, 19:31
Zależy od ceny, z czego rama i ogólnie - no i czy nie jest kradziony :mrgreen:

elmo
04-12-2015, 20:32
Sprostowanie: nie na ultegrze lecz na sorze, cena 1800 pln-ów. Rama aluminium, karbon jedynie na widelcu. Przepraszam za pomyłkę.
Czy zatem warto w to iść... czy jednak zbierać i szukać lepiej szych komponentów (ponoć osprzęt na 105 daje większą zabawę z jazdy)?

zdyboo
04-12-2015, 20:46
Większą zabawę z jazdy daje dobra regulacja osprzętu.
Wszystko zależy od tego jak często będziesz jeździł, jak okazjonalnie, to może Sora styknie. Jak częściej, to Sora się szybko zużyje i będzie można wymienić na coś lepszego.

elmo
04-12-2015, 21:51
To jest mój pierwszy "pełny" rok na rowerze po bardzo długiej przerwie. Zbliżam się do 4 tys. km. sądzę, że w przyszłym roku będzie więcej a i wyprawy będą trzy cyfrowe. Więc chciałbym mieć coś dobrego i wygodnego a i przy tym bardziej trwałego...

superkomornik
04-12-2015, 23:20
Sorry że sora ale za 1800 jeśli faktycznie zadbany to w sumie warto. To nic wybitnego, specjalnie trwałego, malo przełożen bo 8s ale znam ludzi którzy potrafią dotrzymać kroku tym na karbonach za xxxxxx zł. Poka może ten rower.
A jak będzie coś doskwierać to sobie wymienisz co trzeba.

chaos
04-12-2015, 23:22
Pany :) jutro bedzie gruuuubo ;)

szymony
04-12-2015, 23:56
Chaos kubił kabana :-))

chaos
05-12-2015, 00:02
Hell Yeah !

elmo
05-12-2015, 03:56
Sorry że sora ale za 1800 jeśli faktycznie zadbany to w sumie warto. To nic wybitnego, specjalnie trwałego, malo przełożen bo 8s ale znam ludzi którzy potrafią dotrzymać kroku tym na karbonach za xxxxxx zł. Poka może ten rower.
A jak będzie coś doskwierać to sobie wymienisz co trzeba.

Tak sobie też myślę... niby "zawsze" to można będzie, myślę, odsprzedać. Gostek kupił go w tym roku za 2500 (przesadził z rozmiarem ramy).
Fot nie posiadam dziś jedynie zerknąłem na niego, na jutro umówiłem się na jazdę.
Ktoś jeszcze coś podpowie?

superkomornik
05-12-2015, 08:18
Hm, coś mi tu nie gra. Nowy Trek za 2500 to 1.1 czyli najtańszy na Clarisie i komponentach sunrace. Ten na Sorze to ponad 3k kosztuje.

Jak dopasujesz sobie rozmiar to we Wroclawskich decathlonach stoja przecenione Mach 720. Czyli full karbon na 105 i przebrandowanych Mavic Aksium. Z 5500 na 4000-4500zł.

A dlaczego warto kupować nowy rower właśnie w decathlonie?
Jakiś czas temu pisałem o urwanym łańcuchu w Rockriderze. Poszedłem i co? Wymienili na nowy w ramach gwarancji.
Wczoraj zagadałem że suport mi się kończy. I że niedługi korba nie będzie się kręcić. No i czekam na telefon kiedy mam wpaść na wymianę. Oczywiście w ramach gwarancji :)

Wiem że wiele sklepów i producentów wypieło by się na na mnie w tych przypadkach że to zużycie, że to normalne, itd.

zdyboo
05-12-2015, 09:45
malo przełożen bo 8s

Sora jest też w wersji dziewięciobiegowej. Może nawet i więcej, ale tu nie mam pewności. Natomiast jak szukałem kasety szosowej 9s do mieszczucha, to własnie Sora i Ultegra były do kupienia.

superkomornik
05-12-2015, 09:49
Faktycznie, mój błąd. To 9s w zupełności wystarczy. Mi w trekingu to i nawet 8s pasuje.

chaos
05-12-2015, 19:03
gruba akcja a strawa padła ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/fIP2lZG-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/fIP2lZG.jpg)

M_B
05-12-2015, 19:20
W dół chyba spoko, ale pod górę pewnie się nie da?

chaos
05-12-2015, 19:21
Akurat wbrew pozorom jest odwrotnie ;)

rotor
05-12-2015, 19:32
chaos, dawaj wrażenia, z czym to się je... i takie tam.. :D

szymony
05-12-2015, 19:38
Już ci taboret zajumali z tego grubasa.

chaos
05-12-2015, 19:49
Schowalem. Potem powiem. Ide na bro.

schwepes
06-12-2015, 17:44
W dół chyba spoko, ale pod górę pewnie się nie da?
chyba się da.. https://www.youtube.com/watch?v=sf45i_hYVnU

chaos
06-12-2015, 22:14
pogoda gruuuba ;D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/H4QhFhD-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/H4QhFhD.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/f1jHFl9-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/f1jHFl9.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/EbNfDzN-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/EbNfDzN.jpg)

zdyboo
07-12-2015, 21:54
Mycie skraca życie.
Tydzień temu w weekend wymyłem napęd: kasetę, łańcuch, korbę i kółka od przerzutnika. I teraz na 4 zębatce od dołu (15 T) przeskakuje mi łańcuch. Potrzeba co prawda depnięcia, ale przy ruszaniu spod świateł o to nie trudno. Kaseta Ultegra 6500 12-25 T i łańcuch HG93 Wszystko razem od nowości. Przed myciem zero problemów. Mieliście tak kiedyś?

Obejrzałem dokładniej koronkę i faktycznie lekko sklepane same szczyty zębów, ale zasadniczo nic strasznego nie widać. Nic to kupię koronkę 15 T, wymienię i zobaczę.

chaos
07-12-2015, 22:08
chaos, dawaj wrażenia, z czym to się je... i takie tam.. :D

no, do góry jedzie jak wariat, na dół masakra, bardzo odczuwa się brak amortyzacji, jak się więcej dopompuje to zachowuje się na wybojach jak piłeczka pingpongowa, ale za to trzyma się na zakrętach jak zły ! gruba opona daje swoje, na luźnych kamieniach których nie lubisz na szlakach też super, generalnie jak by dostał amortyzację to było by elegancko, jako sztywniak to jedynie chyba tylko po śniegu
na ścieżce enduro myślałem że zginę ;) a potem to mi nawet śrubki powypadały z najmniejszej zębatki z przodu i zmieliłem ją nieco ;), jak nie naprawię do jutra będzie kiepsko ...


chłopaki, zwłaszcza nikoniarz, co to takiego ?

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/JnttFD0-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/JnttFD0.jpg)

rotor
07-12-2015, 22:34
nio z ciśnieniami w oponie to te same zasady obowiązują, co w wąskiej kiszce,
to mówisz, że pod górę idzie,.. pewnie te złośliwe kamule się tak nie obsuwają spod koła
a ja zostałem bez rumaka, przerzucę się tymczasowo na HT syna (oczywiście, jak mi pożyczy ? ) ale, jak mu serwis darmowy obiecam, to może pójdzie na układ :)

zdyboo
07-12-2015, 22:52
chłopaki, zwłaszcza nikoniarz, co to takiego ?

Taki patent Speca, na zmianę kąta mostku. Masz dwie pozycje, raz strzałka może wskazywać do tyłu, raz do przodu. W połączeniu z możliwością obrotu mostka o 180 st. wokół osi wzdłużnej dostajesz cztery możliwe kąty do ustawienia.

chaos
07-12-2015, 23:11
Nie kumam. A ta sruba w srodku ? Dokrecac na maksa czy ino troche ?

MadOnion
08-12-2015, 18:28
Ino trochę a dokładnie 9Nm

chaos
08-12-2015, 23:14
sprawa się rozwiązała, to coś to jest pierścień co się montuje w karbonowych rurkach zamiast gwiazdki

ale to nic, dziś z górów wracałem na luzie, zerwałem łańcuch i zmieliłem przerzutnik, dobrze że miałem zapas wiśniówki ;D

glisek
08-12-2015, 23:45
jak już używasz opon od motoru, to se motorowy łańcuch zapodaj byś go co chwilę nie urywał :)
albo tankuj mniej oktanową wiśniówkę :)

chaos
08-12-2015, 23:52
Za duzo pary ;)

superkomornik
09-12-2015, 01:58
Ten pierścień to ekspander do karbonowej rury sterowej. Takie coś zamiast gwiazdki. I radzę dokręcać kluczem dynamometrycznym, bo może się okazać że zmielisz nie tylko łańcuch i przerzutkę ale zęby albo całą czaszkę ;)

zdyboo
09-12-2015, 05:07
sprawa się rozwiązała, to coś to jest pierścień co się montuje w karbonowych rurkach zamiast gwiazdki

Pierścień który masz z napisami na zewnątrz rury sterowej służy do zmiany kąta mostku. Umożliwia przekoszenie rury sterowej względem obejmy mostka. Nie wiem jak to w praktyce działa, ale gdzieś kiedyś czytałem o tym patencie Speca. Jego mostki mają większą średnicę montażu na rurze przez to. Gwiazdkę do karbonu masz wewnątrz rury, jak to z gwiazdką bywa.


ale to nic, dziś z górów wracałem na luzie, zerwałem łańcuch i zmieliłem przerzutnik, dobrze że miałem zapas wiśniówki ;D

Bywa, warto wozić spinkę, bo kiedyś jak urwałem hak przerzutki daleko od domu, to podwiesiłem łańcuch na trytkach pod widłem i jakoś wróciłem na kole. Co prawda co kilkaset metrów spadał i musiałem palecem poprawiać, ale zasadniczo nie z buta było.

shaolin
09-12-2015, 07:42
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/VJE0PE-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/910/VJE0PE.jpg)

Ja tez cos jezdzilem przez chwile w sobote. Sztorm zaatakowal i trzeba bylo ostatnie 20km robic w powodzi i wietrze z kosmosu. Musze wrocic z szosa.

Pozniej Wam pokaze po jakich trasach sie tu lata na szosie i po jakich na MTB, tylko musze zrzucic z telefonu.

elmo
09-12-2015, 14:17
ot taka "ciekawostka"...
https://www.youtube.com/watch?v=1EWfUKqEGiU#t=54

rotor
09-12-2015, 15:08
nieprzyjemnie uderzył w te betony, ..
nawet, jak hamulce zawiodły, to dlaczego nie zaskoczył z tego roweru ?,

zdyboo
09-12-2015, 15:54
Pewnie dlatego, że jest debilem i być może jeszcze jechał w sluchawkach. Chciałbym żebyś miał rację, ale obawiam się, że wjechał pod ten ciapong na własne życzenie.

M_B
09-12-2015, 16:58
Pewnie jechał w słuchawkach, a Pedolino jest ciche ;)

Marek
09-12-2015, 17:22
Jeździ ktoś na siodełku Brooks (B17)?
jakieś uwagi? wrażenia? Warto kupić?

superkomornik
09-12-2015, 17:34
Ja jeżdżę czasami w słuchawkach ale jak wjeżdzam na przejazd z opuszczonym szlabanem to jednak się zatrzymuje i rozglądam ;)
Pewnie cisnął segment na koma.

zdyboo
09-12-2015, 20:21
Jeździ ktoś na siodełku Brooks (B17)?
jakieś uwagi? wrażenia? Warto kupić?

Ja mam C17 Carved w obu rowerach. Jak pisałem swego czasu to najwygodniejsze siodło jakie miałem. Miałem B17 kupić, bo nawet nie kojarzyłem, że Brooks produkuje też siodła nie ze skóry. Potem się dowiedziałem i wyszło, że siodła z bawełny i gumy bardziej pasują do mojej filozofii obchodzenia się z rowerem. O skórzane siodło trzeba jakoś tam dbać, nie narażać na nadmierny kontakt z wodą, nie wystawiać na 8 godzin na palące, letnie słońce itd.
Kupić pewnie warto, potem trochę czasu i niewygód poświęcic na dopasowanie do swojej dupy, ale będzie bardzo wygodnie. Choć trzeba dbać.


Ja jeżdżę czasami w słuchawkach ale jak wjeżdzam na przejazd z opuszczonym szlabanem to jednak się zatrzymuje i rozglądam

Właśnie, na filmie widać, że się tylko obejrzał na samochód z tyłu, jakby wyprzedzanie na przejeździe kolejowym, zwłaszcza zamkniętym było czymś normalnym. Rozejrzeć się nie rozejrzał w ogóle, a coś zaczął robić dopiero jak pociąg zobaczył przed sobą.

Na WP Moto (http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Rowerzysta-wjechal-w-pedzace-Pendolino,wid,18030140,wiadomosc.html?ticaid=11616 b) podają, że to przejazd w Opolu na ul. Gustawa Morcinka. Widoczność (https://www.google.pl/maps/@50.6574664,17.9847865,3a,75y,176.28h,73.99t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXUlSX5hchiOw9u56La6tZQ!2e0!7i1 3312!8i6656) tam jest dobra i MZ nie ma wytłumaczenia dla gościa.

chaos
09-12-2015, 21:22
o, a z serwisu taka oto wiadomość dzisiaj:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/12/rQjPl3W-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/rQjPl3W.jpg)

;(

zdyboo
09-12-2015, 21:43
A cóż to jest?

chaos
09-12-2015, 21:48
jakaś oska tylnego koła, cos kurna delikatne te faty, najpierw w niedzielę pogubiłem śruby od małego blatu i trochę go zmieliłem, wczoraj łańcuch i to ... jak żyć ?

Marek
09-12-2015, 21:51
Tomek, kupowałeś w tym sklepie (http://www.brooksengland.pl/index.php/siodelka/cambium-c17-carved)?
Ja chyba się zdecyduję na skórę (B17)... potrzebuję siodło do dłuższej jazdy (powyżej 400km).

zdyboo
09-12-2015, 22:14
jakaś oska tylnego koła, cos kurna delikatne te faty, najpierw w niedzielę pogubiłem śruby od małego blatu i trochę go zmieliłem, wczoraj łańcuch i to ... jak żyć ?

Żyć pełnią słońca na bulwarze. Kupiłeś model bez amora, zatem zapewne niższy niż wyższy. Może producent nie zakładał, że ktokolwiek taki rower zabierze w prawdziwe góry. ;)
Ewentualnie jest opcja, że został przez badziewiaków źle skręcony.


Tomek, kupowałeś w tym sklepie (http://www.brooksengland.pl/index.php/siodelka/cambium-c17-carved)?
Ja chyba się zdecyduję na skórę (B17)... potrzebuję siodło do dłuższej jazdy (powyżej 400km).

Tak, kupowałem u oficjalnego dystrybutora w Polsce. Bardzo sprawnie działają.

Jeżeli jednak chodzi o skórzane, to sprawdź ceny w tym sklepie (https://www.bike-components.de/advanced_search_result.php?keywords=brooks+b17) w rzeszy. Może być taniej, choć euro obecnie wysoko, a sklep pewny.

chaos
09-12-2015, 22:18
cóż tani nie był, a badziew taki

shaolin
10-12-2015, 05:20
Ja zrobilem ponad 400km na siodle wyscigowym (Selle San Marco Aspide Superleggera), full karbon i minimalna ilosc wysciolki, zero problemow.

Trzeba pamietac o jednej rzeczy - kazde dupsko jest inne wiec to nie jest tak, ze Brooks to rozwiazanie na wszystko.... niektorzy kochaja Brooksa, niektorzy nienawidza.

Anton psuju jeden!

M_B
10-12-2015, 09:31
Trzeba usiąść na taki specjalny taborecik co mierzy szerokość tyłka i wtedy się dopasowuje siodło do rozstawu kości.

shaolin
10-12-2015, 09:54
Trzeba sie znac :mrgreen:

MadOnion
10-12-2015, 15:53
https://www.youtube.com/watch?v=GL0rbxB9Lqg

zdyboo
10-12-2015, 20:03
Łeee, dotkł ulicy!

Danny nie odpierdziela maniany. Pod koniec widać, że Szkot, już bardziej bladym być nie można.

superkomornik
11-12-2015, 09:55
Błagam, ratunku! Wcale nie potrzebuję nowego roweru, nie nie nie.... niech mi ktoś pomoże...

chaos
11-12-2015, 09:56
Lacze sie z toba w bolu.

zdyboo
11-12-2015, 12:14
To wszystko przez brak Słońca. Tak to chłopak by pojeździł, zmęczył się i nie myślał o głupotach.

pil74
11-12-2015, 12:27
Ja też nie potrzebuje! Ani grand canyona CF 5.9 ani AL SLX 8.9. Niemal każdego dnia je oglądam i utwierdzam się w przekonaniu, że nie potrzebuje nowych 2 kółek, tylko nie wiem którego mniej którego bardziej. :)

superkomornik
11-12-2015, 12:39
oj tam oj tam, na usprawiedliwienie dodam ze nie chce kolejnego a nowego, ot co :mrgreen:

canyona moglbym chciec ale nie maja promocji jakie lubie...

chaos
11-12-2015, 13:00
Jaki byd chcial. Bo chyba moge miec dobry ratos w giancie.

shaolin
11-12-2015, 13:00
Dwa kolka wiecej to lepiej miec w przebiegu niz w piwnicy, bo i tak zadek jeden i na wszystkich rowerach nie da sie jezdzic na raz.

superkomornik
11-12-2015, 13:01
A ile masz rowerów? :-P

shaolin
11-12-2015, 13:18
Ja mam 3 i pol. Ale na kazdym z 3 jezdze w zaleznosci od potrzeb - czarnulec do scigania w weekendy, Giant do Wahoo i MTB dla Lysego jak przyjedzie albo dla mnie jako hewidjuty maszyna transportowa.

superkomornik
11-12-2015, 14:08
Ja na każdym z trzech też jeżdżę w zależności od potrzeb. I ilość się nie zmieni ino jakość

rotor
11-12-2015, 14:09
a ja dziś wsiadam na HT, ciekawe, czy moje dyski się już odzwyczaiły od twardego traktowania ;)..
i oczywiście też nie chce, nie mogę, nowego rowerza ! ,... klik i zamówion :)

zdyboo
11-12-2015, 15:10
Od dobrobytu się Wam w dupach poprzewracało było.

Ja mam łatwiej, bo jak nowy rower to tylko składak, a na razie nie ma ramy w interesującym mnie rozmiarze.

chaos
11-12-2015, 15:27
coś zamówił rotor ?

rotor
11-12-2015, 15:33
Od dobrobytu się Wam w dupach poprzewracało było.

Ja mam łatwiej, bo jak nowy rower to tylko składak, a na razie nie ma ramy w interesującym mnie rozmiarze.
jaki dobrobyt ? jak zamówion najtańszy z jeżdżących :mrgreen:


coś zamówił rotor ?

Kanion Spectral 5.0 w jedynie słusznym kolorze ;)

pawel
11-12-2015, 15:37
cos kurna delikatne te faty, najpierw w niedzielę pogubiłem śruby od małego blatu i trochę go zmieliłem, wczoraj łańcuch i to ... jak żyć ?

Gdzie tam delikatne.. Najlepsze!


https://www.youtube.com/watch?v=UGiZH-eqM14

chaos
11-12-2015, 15:43
jaki dobrobyt ? jak zamówion najtańszy z jeżdżących :mrgreen:
Kanion Spectral 5.0 w jedynie słusznym kolorze ;)
a no to fajnie, rozumiem tym razem L ? ;)

rotor
11-12-2015, 15:44
jasno, miałem już XL, M, to teraz pośrodku :)
może nim dłuzej pokręcę, jak się z odpowiednią ramą zrosnę

chaos
11-12-2015, 15:45
Gdzie tam delikatne.. Najlepsze!
bez amora takie harce, no szacun, ja bym się bał, że rower się rozpadnie lub nadgarstki ;D