Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )
Z tym zakresem "pod górę" raczej się mylisz. Owszem wieeeele zależy od tego czy noga podaje czy nie? Zawsze można kombinować z blatem 30t oraz kasetą 11-44. Tutaj zakresu Ci na bank nie braknie. Wtedy otrzymujemy przełożenie 30-44, a to już jest identycznie jak w napędach z dwiema przednimi tarczami.
dopiero przy 30T przód i 45T tył uzyskuję przełożenie podobne do 24T p - 36T t, a taki set jest niemożliwy pewnie
a przy planowanym 22/36 odpowiednikiem jednego blata było by 28/46 ;)
http://www.gear-calculator.com/?GR=DERS&KB=22,34&RZ=11,13,15,17,19,21,24,28,32,36&UF=2215&TF=90&SL=2.6&UN=KMH&GR2=DERS&KB2=30&RZ2=11,13,15,17,19,21,24,28,32,44&UF2=2215
Robiliście już sobie podsumowanie na stravie?
http://2015.strava.com/video/ZnNWgPk
Dziękuję za kudosy i Wszystkiego Najlepszego w nowym roku, oby noga podawała.
Z okazji 2016 pobiorę Stravę i zacznę jej używać :mrgreen: W końcu mam telefon, na którym to zadziała :D
Wszystkim życzę bezpiecznych i bezawaryjnych kilometrów :)
chudeusz
01-01-2016, 13:24
http://2015.strava.com/video/TPetbo6
I ja dziękuję za kutosy :D.
a jak to sie robi ?
Dostałem na emila linka do kliknięcia.
wolnyslimak
01-01-2016, 13:30
dopiero przy 30T przód i 45T tył uzyskuję przełożenie podobne do 24T p - 36T t, a taki set jest niemożliwy pewnie
a przy planowanym 22/36 odpowiednikiem jednego blata było by 28/46 ;)
http://www.gear-calculator.com/?GR=DERS&KB=22,34&RZ=11,13,15,17,19,21,24,28,32,36&UF=2215&TF=90&SL=2.6&UN=KMH&GR2=DERS&KB2=30&RZ2=11,13,15,17,19,21,24,28,32,44&UF2=2215
To są tylko suche liczby, które w rzeczywistości nic nie pokazują. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest własny test. Ja wjechałem pod bardzo srogą górę w Świętokrzyskich na przełożeniu 34 przód i 42 tył. Czego nigdy nie zrobiłem na 22/36, o którym piszesz. Owszem było sztywno jak cholera dlatego zmieniłem blat na 32 ale to pokazuje, że wszelkie kalkulatory to sobie można... gdzieś tam schować. Tutaj ma zapewne znaczenie geometria roweru i niskie ciśnienie w oponach. Koło Ci nie podbija jak by było w delirce a większa baza kół zwiększa stabilność i przód nie ma tendencji do odrywania się od ziemi. Nie wiem jakich przeliczników używają w tym kalkulatorze, ja tam liczę zawsze różnicę w ilości zębów. Napęd 22/36 tu jest różnica 14 zębów a napęd 32/42 daje różnicę 10 zębów. Niby dużo a możliwości jednak bardzo porównywalne. Na szczęście to nie dyktatura i każdy ma prawo do własnego napędu:)
http://2015.strava.com/video/VoJD3Af
też dzięki ;)
chudeusz
01-01-2016, 13:36
Jesooo, ślimak litości! Nie mogłeś się wczoraj nachlać jak normalny człowiek? :D
Robiliście już sobie podsumowanie na stravie?
http://2015.strava.com/video/ZnNWgPk
Dziękuję za kudosy i Wszystkiego Najlepszego w nowym roku, oby noga podawała.
a mi nie dodało kudosów i innych :(
- - - - kolejny post - - - - - -
To są tylko suche liczby,
dobra ślimak, oświeć mnie teraz ile kosztuje konwersja, to może się skuszę na próbę
ale liczy to liczby, wygląda że pod górę idzie ciężej i tyle
wolnyslimak
01-01-2016, 14:04
Jesooo, ślimak litości! Nie mogłeś się wczoraj nachlać jak normalny człowiek? :D
Człowiek pracujący nie pije. I co takiego Cię denerwuje w tej rozmowie bo nie bardzo kumam?
a mi nie dodało kudosów i innych :(
- - - - kolejny post - - - - - -
dobra ślimak, oświeć mnie teraz ile kosztuje konwersja, to może się skuszę na próbę
ale liczy to liczby, wygląda że pod górę idzie ciężej i tyle
Nie o kosztach rozmawiamy. Dużo pewnie ale nie w tym rzecz. Napisałeś, że wygląda na to... teoria vs praktyka...
To jeszcze o kosztach. Niestety wychodzi na to, że ramy na kołach 26cali umierają i nic już tego nie zmieni. MZ. jeśli chcemy bawić się w nowinki to jest musowy upgrade całego roweru. I od wzrostu, techniki jazdy zależy czy maja to być 27,5, 29 czy "+", czyli grubasy wśród opon 27,5! Zobaczcie ceny super maszyn na kołach 26, lecą na łeb na szyję. Takiego IBISa HD można wyrwać za 6k, idzie nowe!
nikoniarz
01-01-2016, 14:06
Owszem wieeeele zależy od tego czy noga podaje czy nie?
Jasne, wiele też zależy od tras jakimi jeździmy.
Wiem bo sam przez to przeszedłem i tak samo rozumowałem jak Ty. Po czym okazało się, że się mylę.
Tu byłbym bardziej ostrożniejszy i nie mierzył innych własną miarą.
Zawsze można kombinować z blatem 30t oraz kasetą 11-44. Tutaj zakresu Ci na bank nie braknie. Wtedy otrzymujemy przełożenie 30-44, a to już jest identycznie jak w napędach z dwiema przednimi tarczami.
Jeśli już kombinujemy to można zastosować w napędzie dwutarczowym przełożenie 22/36, a wtedy jednoblatowa wersja 30/44 będzie odpowiednikiem 22/32. To zasadnicza różnica.
dopiero przy 30T przód i 45T tył uzyskuję przełożenie podobne do 24T p - 36T t, a taki set jest niemożliwy pewnie
a przy planowanym 22/36 odpowiednikiem jednego blata było by 28/46 ;)
Jest dokładnie tak jak podajesz.
To są tylko suche liczby, które w rzeczywistości nic nie pokazują.Jedynym sensownym rozwiązaniem jest własny test.
To nie są suche liczby a czysta matematyka. Własny test jedynie to potwierdzi bo różnica jest różnicą i nic tego nie zmieni.
Ja wjechałem pod bardzo srogą górę w Świętokrzyskich na przełożeniu 34 przód i 42 tył. Czego nigdy nie zrobiłem na 22/36, o którym piszesz. Owszem było sztywno jak cholera dlatego zmieniłem blat na 32 ale to pokazuje, że wszelkie kalkulatory to sobie można... gdzieś tam schować. Tutaj ma zapewne znaczenie geometria roweru i niskie ciśnienie w oponach. Koło Ci nie podbija jak by było w delirce a większa baza kół zwiększa stabilność i przód nie ma tendencji do odrywania się od ziemi.
Miej na uwadze, że jeśli przy świetnej geometrii będziesz mieć jeszcze lżejsze przełożenia to potencjał sprzętu wzrośnie. A Ty niestety porównujesz "gorszą" geometrię i lżejsze przełożenia do "lepszej"geometrii i ciut cięższego przełożenia. Tu się rozchodzi o zastosowanie przełożenia do konkretnego sprzętu- geometrii nie da się zmienić.
Nie wiem jakich przeliczników używają w tym kalkulatorze, ja tam liczę zawsze różnicę w ilości zębów. Napęd 22/36 tu jest różnica 14 zębów a napęd 32/42 daje różnicę 10 zębów. Niby dużo a możliwości jednak bardzo porównywalne.
Bardzo źle liczysz. Bo nie chodzi o różnicę zębów miedzy korbą a kasetą tylko o stosunek przełożenia. Napęd (teoretycznie) 20/30 i 30/40 dzieli również 10 zębów, ale stosunek przełożenia jest inny, i drugi wariant jest zauważalnie twardszy. W pierwszym przypadku mamy stosunek przełożenia 1:0,66, w drugim przypadku 1:0,75. By w drugim przypadku otrzymać przełożenie jak w pierwszym trzeba by do korby 30T dać kasetę 45T lub do kasety 40T korbę 27T.
chudeusz
01-01-2016, 14:09
Człowiek pracujący pije po pracy :P.... I gdzie ja napisałem, że coś mnie denerwuje? ;)
Praca w sylwestra ma tę zaletę, że dzisiaj czuję się lekko i w pełni władz umysłowych:).
I co ma do tego praca w sylwestra? :D
Dla kolan....
Najlepszego w nowym roku. Kondycji, KOMów i innych takich ;).
Zalezy jaka moc na geju bedzie, bo jak kadencja 60 i moc 5W to nic takiego, gorzej jak 5GW jak komornik ;)
Robiliście już sobie podsumowanie na stravie?
http://2015.strava.com/video/ZnNWgPk
Dziękuję za kudosy i Wszystkiego Najlepszego w nowym roku, oby noga podawała.
Kutosy!
Z okazji 2016 pobiorę Stravę i zacznę jej używać :mrgreen: W końcu mam telefon, na którym to zadziała :D
Wszystkim życzę bezpiecznych i bezawaryjnych kilometrów :)
To teraz musisz pokonac mateo912 w przejechanym dystansie rocznym!
http://2015.strava.com/video/TPetbo6
I ja dziękuję za kutosy :D.
Wisisz 5zl.
a mi nie dodało kudosów i innych :(
Masz ode mnie jednego -> kutos.
Nie o kosztach rozmawiamy. Dużo pewnie ale nie w tym rzecz. Napisałeś, że wygląda na to... teoria vs praktyka...
nie no ja serio, policz ile konwersja będzie mnie kosztować
To teraz musisz pokonac mateo912 w przejechanym dystansie rocznym!
.
Czyli ile?
wolnyslimak
01-01-2016, 15:43
... Bardzo źle liczysz. Bo nie chodzi o różnicę zębów miedzy korbą a kasetą tylko o stosunek przełożenia. Napęd (teoretycznie) 20/30 i 30/40 dzieli również 10 zębów, ale stosunek przełożenia jest inny, i drugi wariant jest zauważalnie twardszy. W pierwszym przypadku mamy stosunek przełożenia 1:0,66, w drugim przypadku 1:0,75. By w drugim przypadku otrzymać przełożenie jak w pierwszym trzeba by do korby 30T dać kasetę 45T lub do kasety 40T korbę 27T.
No widzisz dokładne tłumaczenie i jestem w stanie przyznać Ci rację. Być może te cyferki mają odzwierciedlenie w rzeczywistości i sucha matematyka tak wygląda. Ale jednak żonglując blatami/kasetami można dojść do bardzo podobnych wyników. Masz rację, że porównuje dwie zupełnie różne geometrie i to zaznaczyłem. Jednak jeśli napęd 1x10 miałby być tak sztywny jak go tu próbujecie pokazać to żadna geometria nie pozwoliła by na pokonanie ostrego podjazdu. Ja pisałem, że to nie dyktatura i każdy powinien sam ocenić co mu w rowerze potrzeba. Jednak musisz przyznać, że wszystko idzie ku wywaleniu przedniej przerzutki. Jeszcze na początku września miałem napęd 3x9 ale poznałem, pojeździłem na innych rozwiązaniach i jak uważałem to za czysty marketing tak zmieniłem zdanie o 180 stopni.
Człowiek pracujący pije po pracy :P.... I gdzie ja napisałem, że coś mnie denerwuje? ;)
Skoro tak piszesz to tak jest. Zaczynam pić:)
nie no ja serio, policz ile konwersja będzie mnie kosztować
Jaką masz kasetę i przerzutkę? Kaseta musi być w zakresie 11-36 aby bez problemowo przeprowadzić konwersję do 42 kupując choćby to: http://rowerowy.com/sklep/czesci/kasety-drivery/10-biegowe/prod/a2z-ad = 150pln. Do tego najlepiej mieć przerzutkę ze sprzęgłem oraz średnim lub długim wózkiem. Jak takiej nie masz to koszt rośnie ciut więcej. Dalej inwestujemy w blat 32T, typu Narrow Wide. http://allegro.pl/hit-zebatka-a2z-32t-narrow-wide-sruby-gravity-re-i5881512041.html Wszelkie napinacze łańcucha możemy swobodnie wywalić. = 140pln. Więc jeśli masz tylko odpowiednią przerzutkę koszt wynosi jakieś 250-300pln. Czy to dużo za to, że już nigdy łańcuch Ci nie spadnie, zapomnisz o przekosie łańcucha oraz zrzucisz nieco wagi z roweru?
Chaos jak będziesz kupować zębatkę to kup dartmoor
nikoniarz
01-01-2016, 16:27
Jednak jeśli napęd 1x10 miałby być tak sztywny jak go tu próbujecie pokazać to żadna geometria nie pozwoliła by na pokonanie ostrego podjazdu.
Wszystko zależy od podjazdu. Jeśli jakiś napęd jest sztywniejszy to oczywistością jest, że jego możliwości podjazdowe siłą rzeczy muszą się skończyć szybciej niż w przypadku bardziej miękkiego przełożenia. Zgodzę się oczywiście, że dobre dobranie geo pod własne styl jazdy i własne trasy daje ogromny progres. Ale to wymaga wielu lat jazdy na różnym sprzęcie i wyciąganiu wniosków. Niestety geometria to kompromisy. Jakiś rower może świetnie zjeżdżać i podjeżdżać, ale inny może jeszcze lepiej podjeżdżać kosztem zjazdów, lub też odwrotnie- może kapitalnie zjeżdżać kosztem podjeżdżania. Specjalizacja w sprzęcie jest duża.
Ja pisałem, że to nie dyktatura i każdy powinien sam ocenić co mu w rowerze potrzeba. Jednak musisz przyznać, że wszystko idzie ku wywaleniu przedniej przerzutki
Nie napiszę, że wszystko idzie w kierunku likwidacji przedniej przerzutki o czym świadczy chociażby wprowadzenie przez Shimano napędów 2x11. Oba warianty zweryfikuje rynek- czy się przyjmą czas pokaże. Już kiedyś Cannondale (z komponentami CODA) oraz Ritchey próbowali wprowadzić większą prostotę napędu w postaci 2x9. Nie udało się to. Przynajmniej nie na szerszą skalę. Po latach mamy powrót do miniaturyzacji ale również nie ma pewności na ile się to przyjmie. Ja jestem za tym by był po prostu wybór. Nie mam nic ani do 1x11, 2x11, 3x9 czy jakiegokolwiek innego wariantu. Każdy wybiera pod siebie. Ja oczekuję możliwie miękkich przełożeń. Styl jazdy i trasy po których jeżdżę po prostu tego wymagają. O ile przy przewyższeniach rzędu 1000-1500 metrów dziennie można się poszarpać prawie z każdą trasą bez względu na przełożenia (mowa o MTB), o tyle przy przewyższeniach dziennych w okolicach 2000-3000 metrów "2 ząbki" więcej (na kasecie) lub 2 ząbki mniej (korba) powodują w moim przypadku tak znaczną różnicę, że albo jadę albo idę. A że rower służy do jeżdżenia składam go tak by jak najmniej zsiadać. Oczywiście nie neguję tego, że ktoś jest zadowolony z jakiegoś wariantu napędu. Ale zachęcanie kogoś "obcego" do swojego wariantu nie do końca jest na miejscu bo nigdy nie wiemy jak dana osoba jeździ, po jakich trasach... Nie wiem, jak jeździ Chaos, ale wiem po jakich trasach. W moim odczuciu wcale się nie dziwię, że nie chce "jednotarczowca" bo w B.Śląskim będzie pchał rower zdecydowanie częściej niż mając napęd dwutarczowy. Raczej nie podlega dyskusji, że ograniczenie ilości zębatek (bez względu czy w korbie czy w kasecie) ogranicza zakres przełożeń, a zarazem ogranicza użyteczność. Dlatego tak istotne jest dobranie odpowiedniego zakresu pod siebie.
Czyli ile?
Z 500 bedzie ;)
http://2015.strava.com/video/mE4hKvG Taka mizeria, mi wyszła.
wolnyslimak
01-01-2016, 17:05
Wszystko zależy od podjazdu. Jeśli jakiś napęd jest sztywniejszy to oczywistością jest, że jego możliwości podjazdowe siłą rzeczy muszą się skończyć szybciej niż w przypadku bardziej miękkiego przełożenia. Zgodzę się oczywiście, że dobre dobranie geo pod własne styl jazdy i własne trasy daje ogromny progres. Ale to wymaga wielu lat jazdy na różnym sprzęcie i wyciąganiu wniosków. Niestety geometria to kompromisy. Jakiś rower może świetnie zjeżdżać i podjeżdżać, ale inny może jeszcze lepiej podjeżdżać kosztem zjazdów, lub też odwrotnie- może kapitalnie zjeżdżać kosztem podjeżdżania. Specjalizacja w sprzęcie jest duża.
Nie napiszę, że wszystko idzie w kierunku likwidacji przedniej przerzutki o czym świadczy chociażby wprowadzenie przez Shimano napędów 2x11. Oba warianty zweryfikuje rynek- czy się przyjmą czas pokaże. Już kiedyś Cannondale (z komponentami CODA) oraz Ritchey próbowali wprowadzić większą prostotę napędu w postaci 2x9. Nie udało się to. Przynajmniej nie na szerszą skalę. Po latach mamy powrót do miniaturyzacji ale również nie ma pewności na ile się to przyjmie. Ja jestem za tym by był po prostu wybór. Nie mam nic ani do 1x11, 2x11, 3x9 czy jakiegokolwiek innego wariantu. Każdy wybiera pod siebie. Ja oczekuję możliwie miękkich przełożeń. Styl jazdy i trasy po których jeżdżę po prostu tego wymagają. O ile przy przewyższeniach rzędu 1000-1500 metrów dziennie można się poszarpać prawie z każdą trasą bez względu na przełożenia (mowa o MTB), o tyle przy przewyższeniach dziennych w okolicach 2000-3000 metrów "2 ząbki" więcej (na kasecie) lub 2 ząbki mniej (korba) powodują w moim przypadku tak znaczną różnicę, że albo jadę albo idę. A że rower służy do jeżdżenia składam go tak by jak najmniej zsiadać. Oczywiście nie neguję tego, że ktoś jest zadowolony z jakiegoś wariantu napędu. Ale zachęcanie kogoś "obcego" do swojego wariantu nie do końca jest na miejscu bo nigdy nie wiemy jak dana osoba jeździ, po jakich trasach... Nie wiem, jak jeździ Chaos, ale wiem po jakich trasach. W moim odczuciu wcale się nie dziwię, że nie chce "jednotarczowca" bo w B.Śląskim będzie pchał rower zdecydowanie częściej niż mając napęd dwutarczowy. Raczej nie podlega dyskusji, że ograniczenie ilości zębatek (bez względu czy w korbie czy w kasecie) ogranicza zakres przełożeń, a zarazem ogranicza użyteczność. Dlatego tak istotne jest dobranie odpowiedniego zakresu pod siebie.
Nic dodać nic ująć. Bardzo mądrze to napisałeś i każdy powinien to sobie wziąć do serca. Dla mnie prostota systemu z jedną zębatką z przodu przemawia za nim i bardzo się podoba swoboda zmiany biegów. A to, że dałem radę wjechać całe Świętokrzyskie pierwszy raz w życiu powoduje, że nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba.
nikoniarz
01-01-2016, 17:18
Nic dodać nic ująć. Bardzo mądrze to napisałeś i każdy powinien to sobie wziąć do serca. Dla mnie prostota systemu z jedną zębatką z przodu przemawia za nim i bardzo się podoba swoboda zmiany biegów. A to, że dałem radę wjechać całe Świętokrzyskie pierwszy raz w życiu powoduje, że nic więcej do szczęścia mi nie potrzeba.
I takiego zadowolenia oraz szczęścia życzę Tobie oraz innym rowerującym forumowiczom w 2016 roku. Niech noga podaje, zdrowie dopisuje, kasy na sprzęt nigdy nie brakuje.
to ja nic dzisiaj nie będę pisał, ani robił podsumowań, bo ani nie ma wyników, ani wiedzy. Jeszcze do tego zaczyna mnie gardło szwankować i kolano się nie zagoiło do końca. Nawet kurde kaca nie mam.
Chaos jak będziesz kupować zębatkę to kup dartmoor
na razie na pewno nie będę, z obliczeń nie wynika mi że lubiłbym 1x10, nie jestem xc wycinaczem raczej turystą na rowerze z aparatem i piersiówką ;)
nie raz się orientowałem, że przydało by się troszkę lżej niż 24t p - 36t t, dlatego 22/36 będzie w tym roku
co mam kupić ? nową korbę czy podmienić zębatki ? a jak podmieniać to na jakie ?
superkomornik
01-01-2016, 18:47
Smigam na 44/33/22 i 11x36 i wszystko sie przydaje. Blat do lesnych sciezek, mlynek na gory czy nawet na Sleze. Raz pod Smrkem latalem na 1 x ilestam i nic nie brakowalo ale tam jest srednio stromo.
Niech kazdy lata na tym co lubi, wazne ze jest wybor. Amen :)
to ja nic dzisiaj nie będę pisał, ani robił podsumowań, bo ani nie ma wyników, ani wiedzy. Jeszcze do tego zaczyna mnie gardło szwankować i kolano się nie zagoiło do końca. Nawet kurde kaca nie mam.
Co za fatalnie niedopatrzenie. To są skutki braku, ewentualnie zbyt słabego smarowania. Musisz zdecydować : 28 szprychów, albo myszówa do regularnego smarowania [emoji12]
Co za fatalnie niedopatrzenie. To są skutki braku, ewentualnie zbyt słabego smarowania. Musisz zdecydować : 28 szprychów, albo myszówa do regularnego smarowania [emoji12]
szkoda gadać. Będzie 28 szprychów w zaplocie na prosto i przy zmianie kolorystyki na niebieską.
Gardło lekarze kazali płukać, więc myszate otwarte. Kolano niby już nie boli ale co jakiś czas daje znać, że nie powiedziało ostatniego słowa.
Sumując trzeba poczekać na lepsze czasy...
wolnyslimak
01-01-2016, 19:32
na razie na pewno nie będę, z obliczeń nie wynika mi że lubiłbym 1x10, nie jestem xc wycinaczem raczej turystą na rowerze z aparatem i piersiówką ;)
nie raz się orientowałem, że przydało by się troszkę lżej niż 24t p - 36t t, dlatego 22/36 będzie w tym roku
co mam kupić ? nową korbę czy podmienić zębatki ? a jak podmieniać to na jakie ?
Do zmiany zębatki 24 na 22 nie musisz nic zmieniać z korbą, wystarczy nowa zębatka...ale skoro masz idealną kasetę oraz być może bardzo dobrą przerzutkę do konwersji na 1x10...:)
kaseta slx 11-36 i xt szadoł plus ;)
http://allegro.pl/zebatka-blat-truvativ-sram-x0-36t-i-22t-alu-104-64-i5887140444.html
warto ?
wolnyslimak
01-01-2016, 19:56
kaseta slx 11-36 i xt szadoł plus ;)
http://allegro.pl/zebatka-blat-truvativ-sram-x0-36t-i-22t-alu-104-64-i5887140444.html
warto ?
W cenach się nie orientuję ale bardzo dobry zestaw do korby w podstawowym, czyt. najczęściej używanym rozmiarze. Raczej warto. Zestaw kaseta/przerzutka masz bardzo dobry do konwersji do 1x10. Ale być może nikoniarzd3100 ma rację, że nie ma co uszczęśliwiać ludzi na siłę. Choć ja zachęcam z takim Narrow Wide 30T, do wszelakiej turustyki jak znalazł z kasetą 42T. I pozwolę sobie podpowiedzieć jeszcze jeden "ficzer". Skoro nie skaczesz dropów, nie jeździsz streetu, tzn. ostre krawężniki etc. Cię omijają, to radziłbym tanim kosztem przejść na system bezdętkowy. Niskie ciśnienie, dobre opony a w nich mleczko ZNACZNIE poprawiają trakcję i to pod górę. Przyczepność, która jest nie do zastąpienia super, hiper zawieszeniem. W zasadzie każdą obręcz można zrobić na Tube Less, koszt niewielki a potencjał olbrzymi.
spoko, będą nowe koła będzie mleko chyba też
zważyłem przed chwilą koła z oponami razem
przód 2130 g
tył 2830 g
grubo ;)
chudeusz
01-01-2016, 20:58
http://i.imgur.com/QaKVdMi.jpg
Byłem dzisiaj testować garmina. Pogoda wymarzona jak widać :D. Czy wysokościomierz w tych urządzeniach jakoś się kalibruje? Dziwnie startowałem z poziomu -25m.
Byłem dzisiaj testować garmina. Pogoda wymarzona jak widać :D. Czy wysokościomierz w tych urządzeniach jakoś się kalibruje? Dziwnie startowałem z poziomu -25m.
Jeżeli jest barometryczny, a na to wskazuje -25 m to powinien mieć opcję kalibracji. Jeżeli nie zmienili menu, to na ekranie profilu trasy, wywołujesz menu i wybierasz kalibrację, po czym wprowadzasz właściwą wysokość. Po około 20 minutach od włączenia altimetr kalibruje się jednak samoistnie.
chudeusz
01-01-2016, 21:54
Tak, barometryczny. Jedyne co wygrzebałem w menu to możliwość wpisania wysokości ręcznie.
No właśnie na tym polega kalibracja. :)
chudeusz
01-01-2016, 22:18
Oki tato, dzięki ;). Muszę gdzieś tylko znaleźć na jakiej wysokości mieszkam ;).
Edyta podpowiada, że jednak mamo :D
Mamo! Kurde bele.
Przejrzyj koniec śladu w BaseCamp, klika ostatnich punktów, jeżeli chwilę jeździłeś, to wysokościomierz się skalibrował już automatycznie i wskazuje poprawną wysokość.
Możesz też zapytać w katastrze albo poczekać, bo niedługo wydadzą nowe mapy topo.
Podziękuj proszę Edycie.
chudeusz
01-01-2016, 23:19
Ucałowałem Edytę :P. Pojeździłem prawie 1,5h więc chyba powinno być ok.
zimno dziś było ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/ApxXjtW-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/ApxXjtW.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/CzHaF8G-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/CzHaF8G.jpg)
nikoniarz
02-01-2016, 18:40
Widzę chaos, że Klymczok jest Twoją ulubioną miejscówką :)
I magurka i szyndzielnia i kozia i inne tez. :)
nikoniarz
02-01-2016, 18:52
I magurka i szyndzielnia i kozia i inne tez. :)
Klymczok zdecydowanie przoduje w Twoich fotografiach :) Ja w zeszłym sezonie zacząłem bardziej eksplorować okolice Klimczoka, bo "głębszy" obszar śląskiego mam objeżdżony dość dokładnie. Póki co zaliczyłem szlak z Klimczoka na Błatnią- przyjemny, wycieczkowy odcinek bez większych trudności. Ale śląski dał o sobie znać na zjeździe z Błatniej do Brennej :D
Tylko ci sie wydaje bo nie z kazdego tripa zdjecia wrzucam. Generalnie smigam po okolicy bb nie chce mi sie samochodem jechac dalej zwlaszcza ze w plecaku zawsze procenty sa ;)
nikoniarz
02-01-2016, 19:20
Tylko ci sie wydaje bo nie z kazdego tripa zdjecia wrzucam.
W takim razie spoko. Ja sugerowałem się tylko tym co wrzucasz. Z pewnych względów dominuje Klimczok, aczkolwiek w sumie jest to zrozumiałe- zwykle jest to miejsce postojowe więc jest czas coś pstryknąć...
Byłem dzisiaj w Decathlonie obejrzeć szoskę za 1500zł, żeby nabijać kilometry ze Stravą :mrgreen: Jak będę mieć zbędną kasę w okolicach marca/kwietnia to kupuję :D
wracając do moich rozważań o zakupie nowego roweru o canyonie tez myślałem i nawet natrafiłem na taką okazję
http://olx.pl/oferta/scott-cannondale-canyon-29-full-xt-fox-2015-jak-nowy-CID767-IDdj2JJ.html#c7697127b9
Niestety rozmiar chyba nie dla mnie bo rama M a ja mam 183 cm wzrostu, ponadto kolory ramy są inne niż na stronie canyon z 2015 r. Co o nim sądzicie. Odbiór osobisty odpada bo do Lubina mam ponad 550 km
nikoniarz
03-01-2016, 11:45
Od paru tygodni na stronie Canyona jest już kolekcja 2016. Co do rozmiaru- jednak przy 183 cm wolałbym pójść w L, szczególnie w Canyonie...
Zima przyszła, to i zamówiłem sobie opony Marathon Winter. Zobaczymy jak się na kolcach jeździ, ale poniżej -10 raczej będę autobusem jeździł, chyba, że już jutro mnie coś strzeli i jednak stwierdzę, że się nie da. :)
superkomornik
03-01-2016, 20:46
Zima przyszła, to i zamówiłem sobie opony Marathon Winter. Zobaczymy jak się na kolcach jeździ, ale poniżej -10 raczej będę autobusem jeździł, chyba, że już jutro mnie coś strzeli i jednak stwierdzę, że się nie da. :)
Daj znać bo tak sobie gdybam czy warto. Niby latam dużo zimą ale jednak te opony kosztują niemało.
Spoko, jak znam życie, zanim dojadą śniegu już nie będzie. :)
superkomornik
03-01-2016, 20:51
Spoko, jak znam życie, zanim dojadą śniegu już nie będzie. :)
Czyli bedą we wtorek :mrgreen:
Akurat żeby je przetrzeć wstępnie po twardym. Już dwie zimy się bujam z zakupem takich opon, podejrzewam, że szybciej sparcieją niż się zetrą. Potraktowałem to jako dożywotnią inwestycję. Pasują do obu moich rowerów, zatem czemu nie.
Zamówienie, to też ciekawa sprawa. Miałem zamawiać w CR, bo mam tam jakieś zniżki z racji programu lojalnościowego, opony tam są po 165 zyla. Myślę sobie, że jeszcze zmacam RPA, a tam z tego samego sklepu za 155. Nie kumam tego. Zamówiłem przez RPA.
U mnie we wtorek podobno dopiero będzie padał śnieg (pierwszy tej zimy) - więc jakby co to Zdyboo ślij je do mnie na testy ;)
M_B - A co to za szoska w Decu?
Kuchnia kolejny piękny dzień a ja nie byłem na rowerzu :(
popsułem se sztyce
Anton Ty psuju. Opowiadaj, mamie możesz się wypłakać.
U mnie we wtorek podobno dopiero będzie padał śnieg (pierwszy tej zimy) - więc jakby co to Zdyboo ślij je do mnie na testy ;)
We Wro padało w Nowy Rok i śnieg został. Teraz za oknem mam -13,5 st. C, a maksymalna dzienna temperatura jaką zanotował mój termometr to -10. Trochę jajek szkoda w taki mróz. Podobno idzie odwilż, a pogodynka w telewizorni wieszczyła +5 stopni w piątek, ale ma też podobno być grubo z opadami, zatem kolce mogą się jeszcze przydać. Zobaczymy co sprawi, że kupię zimowe buty. :)
Triban 500
http://www.decathlon.pl/triban-500-id_8331913.html
Trochę badziew, ale na mój pierwszy sezon wystarczy. Więcej nie wydam na początek na szosę.
Anton Ty psuju. Opowiadaj, mamie możesz się wypłakać.
a coś kiepsko działało pociąłem i się urwało coś w środku ;)
j.. chiński badziew
a coś kiepsko działało pociąłem i się urwało coś w środku ;)
j.. chiński badziew
To nie fajnie. Kup sobie normalną sztycę czyli rurkę z jarzmem i będzie git. Nie to wydziwianie w sztyce obniżane na życzenie.
Roweru akurat nie ma co na siłę udziwniać.
Wynalazek jest genialny szkoda ze robiony z gownolitu ;D
A nie ma takich sztyc robionych przez normalne firmy? Jakiś RS czy inne Manitou?
Sztyca za ponad tysia powinna byc normalna :)
superkomornik
03-01-2016, 22:06
Anton chyba ma (teraz to juz raczej "mial" ;) ) rs. Ja bym chcial taka sztyce, przydaje sie bo dość często zmieniam wysokość.
No ale sam widzisz, że jest z chińskiego gównolitu. Skargę możesz teraz pewnie pisać na Berdyczów. Jak się jakaś normalna firma podjęła produkcji takowej to i tak pewnie z tego samego gównolitu by to zrobiła, ale szansa naprawy lub kupienia części zamiennych jest nieco większa.
Edyta podpowiada, że skoro to RS, to i naprawa powinna być możliwa.
Ja raz wbiłem sztyce w ramę, bo chciałem zobaczyć czy na zjeździe jakoś lepiej będzie. Okazało się, że nie, bo nie czułem roweru, ale z drugiej strony techniczne zjazdy nigdy nie były moja domeną stąd i pewnie wrażenia takie, a nie inne. W każdym razie od dawna wszystkie obejmy do mocowania sztycy mam na śrubę.
Pewnie warunki użytkowania w założeniu są inne niż -10 stopni :mrgreen:
Coś może być na rzeczy, bo RS paragon, ma zauważalnie niższą kulturę pracy w zimnie niż Marcok TXC.
E tam ;) Śmigałem w większe mrozy i nigdy nic się nie działo. Dziś oficjalnie rozpocząłem sezon 2016. Co prawda tylko 25km. ale zawsze :D
superkomornik
03-01-2016, 23:15
No ale sam widzisz, że jest z chińskiego gównolitu. Skargę możesz teraz pewnie pisać na Berdyczów. Jak się jakaś normalna firma podjęła produkcji takowej to i tak pewnie z tego samego gównolitu by to zrobiła, ale szansa naprawy lub kupienia części zamiennych jest nieco większa.
Edyta podpowiada, że skoro to RS, to i naprawa powinna być możliwa.
Ja raz wbiłem sztyce w ramę, bo chciałem zobaczyć czy na zjeździe jakoś lepiej będzie. Okazało się, że nie, bo nie czułem roweru, ale z drugiej strony techniczne zjazdy nigdy nie były moja domeną stąd i pewnie wrażenia takie, a nie inne. W każdym razie od dawna wszystkie obejmy do mocowania sztycy mam na śrubę.
RS się naprawia, podobno to dość awaryjny sprzęt, niestety.
Na szybszych singlach lubie sobie obniżyć środek cieżkości, w normalnej pozycji nie mógłbym zjeżdzać (no, chyba że jakis krótki odcinek). Inna sprawa że nie wbijam sztycy na maxa a raczej tak żeby mieć siodło trochę powyżej kolan. Mogę je wtedy objąć udami co poprawia sterowność.
Dlatego nie traktuję tego jako gadżetu a bardzo użyteczną cześć. Jedynie cena studzi moje zapędy zakupowe ;)
chudeusz
03-01-2016, 23:40
A mnie się rower wziął i zamarzł. Po ostatniej wycieczce i śnieżycy zamarzło w nim wszystko... Nawet przerzutki nie działają :D. Czekam na odwilż...
popsułem se sztyce
Anton, a jest coś, co nie zepsułeś? Może kulkę od łożyska [emoji6]
Komornik obejmuje siodelko udami ;) i przytula do spania kiere ;)
wolnyslimak
04-01-2016, 12:51
wracając do moich rozważań o zakupie nowego roweru o canyonie tez myślałem i nawet natrafiłem na taką okazję
http://olx.pl/oferta/scott-cannondale-canyon-29-full-xt-fox-2015-jak-nowy-CID767-IDdj2JJ.html#c7697127b9
Niestety rozmiar chyba nie dla mnie bo rama M a ja mam 183 cm wzrostu, ponadto kolory ramy są inne niż na stronie canyon z 2015 r. Co o nim sądzicie. Odbiór osobisty odpada bo do Lubina mam ponad 550 km
Canyon to świetne rowery bez dwóch zdań ale to NIE JEST TWÓJ rozmiar. Musisz celować w L.
Od paru tygodni na stronie Canyona jest już kolekcja 2016. Co do rozmiaru- jednak przy 183 cm wolałbym pójść w L, szczególnie w Canyonie...
...dokładnie tak.
popsułem se sztyce
Sztyca ty KS Lev.
Możesz opisać co się stało, jak udało Ci się ją zepsuć? Trochę mnie nastraszyłeś bo mam identyczną i co jak co ale tanią to nie można jej nazwać! Ponoć obok RS Reverb i najnowszej Magury to najlepsze co może być. Opisz proszę co i jak dalej.
...Dlatego nie traktuję tego jako gadżetu a bardzo użyteczną cześć. Jedynie cena studzi moje zapędy zakupowe ;)
Dokładnie tak jest. Regulowana sztyca to genialny wynalazek.
superkomornik
04-01-2016, 14:23
Komornik obejmuje siodelko udami ;) i przytula do spania kiere ;)
Pewnie, od razu cieplej się robi w taki dni ;)
Polatałem dzisiaj trochę i okazało się że RS XC28 mimo że tani to nie zamarzł i pracował ok. Nieco gorzej ze sztycą SR NCX , pantograf zrobił się mniej czuły dla moich czterech liter ;)
MadOnion
04-01-2016, 14:43
Kwiatek w ubiegłym roku kręcił sie 37x koło Shao ale chyba się nie spotkali ; )
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/p720x720/10411264_1030007370375055_3816706699259235732_n.pn g?oh=5d80fd1f0dbcce8f72f1a46a6759fe5f&oe=5747BE36)
Słabo. Shaor ma lepszy max ride distance :D
Bo ja w ogole jestem lepszy :mrgreen:
Możesz opisać co się stało, jak udało Ci się ją zepsuć? Trochę mnie nastraszyłeś bo mam identyczną i co jak co ale tanią to nie można jej nazwać! Ponoć obok RS Reverb i najnowszej Magury to najlepsze co może być. Opisz proszę co i jak dalej.
Normalnie bardzo z niej byłem zadowolony, ale od jakiegoś czasu lubiła się zablokować, jazda ok ale jak siadałem ponownie na rowerz za dwa dni, to nie chciała się chować,
po chwili jazdy się chowała, ostatnio nacisnąłem mocniej i się jednak nie schowała, urwała się linka w środku. Dziś ją wysłałem do chłopaków gdzie kupiłem, mam na nią 12 miesięcy rękojmi czy coś.
To, ze sie zepsulo to nic - wszystko sie psuje. Ale nie wszystko da sie naprawic ;)
MadOnion
05-01-2016, 14:02
Ładnie chłopa pocieszyłeś ; )
spoko i tak już zamówiłem inną ;D
chaos, 125mm, czy 150 regulacji, jest OK na Beskidy ?
jaką sztycę będziesz teraz "psuł" ? ;)
mam 125 i sądzę, że jest wystarczająco
ale zamówiłem 150 giant
Sprawną [emoji12] Co to za frajda zepsuć popsute [emoji3]
chudeusz
05-01-2016, 17:36
Dostałem przy zakupie garmina strava premium na 90 dni za free. Czy ktoś z Was się orientuje czy jest jakiś czas na aktywację tego? Wolałbym to uruchomić za 2-3 miesiące, ale jeśli przepadnie to odpalę teraz.
adolfik9501
05-01-2016, 18:00
chaos, 125mm, czy 150 regulacji, jest OK na Beskidy ?
jaką sztycę będziesz teraz "psuł" ? ;)
Jak nie jesteś nikczemnego wzrostu to bierz 150. Ja mam i w sumie bym się nie obraził, jakby się bardziej chowała, a zaś nie lubię jeździć (po płaskim/pod górkę) przykurczony na rowerze jak to niektórzy robią. Dodam, że znajomi co mieli 125, już mają 150.
no to jedno koło już zmontowane. Jeszcze jedno, jakieś szpeje, trochę ciepła i można ruszać w nowy sezon ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/OqKvvQ-2.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img907/8629/OqKvvQ.jpg)
superkomornik
05-01-2016, 20:56
Budujesz motór?
Fatbike bydze w wsi łooo.
W sumie to pierwsze koło które zaplotłem od podstaw (z cyklu jak rodzi się legenda :D)
To ma być rasowy WRC (Warcy Rycy Cescy :) ) Ogar 205.
Z tym, że nie mój bo ja wolę jednak napęd pedalski :)
Ale o tym koło łikenda...
Jak nie jesteś nikczemnego wzrostu to bierz 150. Ja mam i w sumie bym się nie obraził, jakby się bardziej chowała, a zaś nie lubię jeździć (po płaskim/pod górkę) przykurczony na rowerze jak to niektórzy robią. Dodam, że znajomi co mieli 125, już mają 150.
no to trochę kiszka, bo "kaniun" daje w swoich rowerzach 125mm, ale jak dostanę swojego, myślę szybko się zorientuję czy to wystarczy, czy nie i w razie czego będzie deal na 150mm
W sumie to pierwsze koło które zaplotłem od podstaw (z cyklu jak rodzi się legenda :D)
To ma być rasowy WRC (Warcy Rycy Cescy :) ) Ogar 205.
Z tym, że nie mój bo ja wolę jednak napęd pedalski :)
Ale o tym koło łikenda...
Tym napędem p....m (hahaha) rozbawileś mnie do łez. W wątku humor, byłby jednym z lepszych :)
nikoniarz
05-01-2016, 23:32
Mnie się wydaje, że jak komuś przeszkadza myk-myk 125 mm, to 150 w niczym nie pomoże...
Ogar 205.
Z tym, że nie mój bo ja wolę jednak napęd pedalski :)
To se pegaza zbuduj, lub bardzo starego komara. To prawdziwe hybrydy były, prócz motóra, napęd pedalski również występował.
Ale o tym koło łikenda...
Chyba zawitam jutro na przeszpiegi :)
Chyba zawitam jutro na przeszpiegi :)
zdecydowanie sobota powinna być ciekawszym terminem, ze względu na kilka brakujących kolorów i jednej śrubki.
A i może do soboty w końcu mi łańcuch odmarznie przez sublimację :)
zdecydowanie sobota powinna być ciekawszym terminem, ze względu na kilka brakujących kolorów i jednej śrubki.
A i może do soboty w końcu mi łańcuch odmarznie przez sublimację :)
Ale w sobotę do fabryki i pić ni moge[emoji12]
Śrubkę sie opanuje. Ja swój lancuch smaruje przez synteze [emoji3]
Santuł zamarzł mi se dziś. Nie być dobrze.
trza było po śniegu nie jeździć :D
Mi łopata nie zamarzła :)
chudeusz
06-01-2016, 17:12
Ja miałem jazdę figurową na lodzie dzisiaj :D. Prawie mi podwójny tulup wyszedł.....tylko noe wylądowałem prawidłowo :D. Odkryłem też dzisiaj, że poniżej -6* trzeba by już zamykać wywietrzniki w spd ;).
superkomornik
06-01-2016, 20:13
A ja zaliczyłem dzisiaj 4 gleby i porysowałem se przerzutnika :( Jednak SPD w kopnym sniegu to nie jest najlepszy pomysł :-P
Za to nic mi nie zamarzło (poza dłońmi i stopami :mrgreen:)
a macie zaś kasztany
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/c8bOlFG-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/c8bOlFG.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/O6y99gA-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/O6y99gA.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/u3LMfNQ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/u3LMfNQ.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/brLYztn-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/brLYztn.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/zdEYrNO-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/zdEYrNO.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/KFH0j7X-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/KFH0j7X.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/DwX3i4t-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/DwX3i4t.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/8u7YmI3-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/8u7YmI3.jpg)
chudeusz
06-01-2016, 22:19
Kasztanki mega ;).
nikoniarz
06-01-2016, 22:27
Jest i standardowo Klymczok :D
a tam klymczok, wiśnióweczka jest !
Ciekawy pomysł
Xh3lR-Oc9Y4
Dziadek, co tak mało tego białego gówna u was?
Jak ja będę na nartach za tydzień jeździł? co to jest? ;)
Kasztanki jak u Marszałka - eleganckie :)
Butla z gazem do ogrzewania warsztatu mi zamarzła i chyba szlifierka typu bosz bo nie zadziałała jak miałem Szymonemu numery z klamki pozacierać.:)
Ciekawy pomysł
Xh3lR-Oc9Y4
Wszystko to, prócz ogrzewaczy chemicznych, praktykowałem przez ostatnie dwa, trzy dni. Wniosek, na moje paluchy to nie działa.
Ps. Do zamarzniętego uginacza, dokładam urwaną klamkę.
Problem ze stopami w zimie wynika glownie z malego przeplywu krwi. Tam gdzie krew buzuje i plynie jak kasa do ZUS wszystko jest ok.
A Canyon ma klopoty z klientami - http://road.cc/content/news/174360-canyon-responds-storm-customer-criticism-over-late-orders ;)
Wczoraj się ciepło zrobiło (jeno -6 było) a że i dzień święty należy uczcić i ja się wybrałem na rowerz. Troszku białego spadło więc nie chcąc poginać na soli wybrałem się do lasu. 1,5 godziny jazdy i tyle samo później przy myciu roweru :)
Co do jazdy w minusowych temperaturach - u mnie efekt braku banana na twarzy z powodu jazdy pojawia się przy mniej niż -15 stopni (choć to jest też uzależnione od wiatru).
Dziadek, co tak mało tego białego gówna u was?
Jak ja będę na nartach za tydzień jeździł? co to jest? ;)
jak naprawię fata załatwię więcej tego gówna ;)
.
A Canyon ma klopoty z klientami - http://road.cc/content/news/174360-canyon-responds-storm-customer-criticism-over-late-orders ;)
padli ofiarą własnego sukcesu, nie nadążają z zamówieniami, bo rowerki naprawdę fajne cenowo (pomimo podwyżek), zmiany logistyczne również na pewno namieszały i spowodowały poślizgi w terminach... i teraz trzeba czekać po kilka mies.
mam nadzieję, że to przejściowe i będzie tylko lepiej
MadOnion
07-01-2016, 12:06
Część klientów skorzysta z oferty konkurencji ; ) Romety, Krossy, Ghosty, Kellys'y :D
nikoniarz
07-01-2016, 12:09
A ja zamówiłem Moona, bo z Canyonem ciężko było dogadać jakiekolwiek konkrety...
MadOnion
07-01-2016, 12:32
Znajomy mnie namawia do szosy ale ja chyba bym bardziej poszedł w kierunku jakiegoś ścieżkowca :)
nikoniarz
07-01-2016, 12:33
Znajomy mnie namawia do szosy ale ja chyba bym bardziej poszedł w kierunku jakiegoś ścieżkowca :)
Myślę, że Ty sam lepiej wiesz co Ci się przyda :)
padli ofiarą własnego sukcesu, nie nadążają z zamówieniami, bo rowerki naprawdę fajne cenowo (pomimo podwyżek), zmiany logistyczne również na pewno namieszały i spowodowały poślizgi w terminach... i teraz trzeba czekać po kilka mies.
mam nadzieję, że to przejściowe i będzie tylko lepiej
Pamietam jak znajomemu kolko Mavica sie posypalo, a ze rower od Canyona to przez nich gwarancja zalatwiana... kolka nie widzial 9 miesiecy czy cos... Na szczescie mial pare innych kolek wiec mogl jezdzic, ale zalatwianie tam czegokolwiek to jak sam nie pojedziesz do nich do HQ to dupa.
Cebula napieraj na szosie, z Twoim MTB skillem bedziesz jak Peter Sagan tylko brzydszy!
A ja zamówiłem Moona, bo z Canyonem ciężko było dogadać jakiekolwiek konkrety...
??, to jednak geometria będzie ok?, którego to bierzesz modela, tegorocznego, czy z wyprzedaży 2015 ?
- - - - kolejny post - - - - - -
Pamietam jak znajomemu kolko Mavica sie posypalo, a ze rower od Canyona to przez nich gwarancja zalatwiana... kolka nie widzial 9 miesiecy czy cos... Na szczescie mial pare innych kolek wiec mogl jezdzic, ale zalatwianie tam czegokolwiek to jak sam nie pojedziesz do nich do HQ to dupa.
!
moje będą DT Swiss :p (teraz wypada dopowiedzieć-> "mam nadzieję" ), ale jak to mówią są plusy dodatnie i minusy ujemne, pewnych rozwiązań
nikoniarz
07-01-2016, 12:54
??, to jednak geometria będzie ok?, którego to bierzesz modela, tegorocznego, czy z wyprzedaży 2015 ?
2015 bo ma napęd 2x10. A geo po wnikliwej analizie jest okej- 74 podsiodłówki i bodajże 65,5 sterówki. Jak będę chciał stromiej i zwrotniej to skrócę Pike do 150 mm (wtedy tył i przód będzie mieć taki sam skok) i myślę, że wyjdzie 74,5 oraz 66. Co do kół- ja i moi znajomi złego słowa na Mavica powiedzieć nie możemy. W sumie mamy chyba 8 kompletów (od Crossride, poprzez Crosstraile, na Crossmaxaxh i Deemaxach kończąc).
ale Cię trza za język ciągnąć :), który dokładnie (domyślam się, że ten najwyższy model), cena , sklep, wszystko, jak na spowiedzi :) (może być priv)
nikoniarz
07-01-2016, 13:01
ale Cię trza za język ciągnąć :), który dokładnie (domyślam się, że ten najwyższy model), cena , sklep, wszystko, jak na spowiedzi :) (może być priv)
Z2, 8800 zl, jakiś sklep w Częstochowie. Za resztę kasy zrobie jakiś apgrejt po swojemu.
MadOnion
07-01-2016, 13:07
moje będą DT Swiss :p (teraz wypada dopowiedzieć-> "mam nadzieję" ), ale jak to mówią są plusy dodatnie i minusy ujemne, pewnych rozwiązań
Jak bym miał wybierać: Mavic, NoTubes, Dt Swiss to bym wybrał te ostatnie.
Shao Sagan to kobieta wiec każdy jest od niej brzydszy.
superkomornik
07-01-2016, 13:28
Cebula, kupuj szose i zrobimy wyścig na Dziada :mrgreen:
skoro przy kołach jesteśmy co byście polecili 25,7 p 100x15 t 142x12 do jazdy po kamerdolcach ?
nikoniarz
07-01-2016, 13:35
skoro przy kołach jesteśmy co byście polecili 25,7 p 100x15 t 142x12 do jazdy po kamerdolcach ?
Zależy od funduszy i masy ridera...
Cebula, kupuj szose i zrobimy wyścig na Dziada :mrgreen:
Ta i przegrasz, a potem bedzie placz, ze Cebula jest krolem szos, a nie Ty z lyda jak stad do Jowisza.
Ja tez mam kolka DTSwiss, jak nie pekly pod Lysym to pode mna tez nie pekna ;) W szosie mam tylko Enve (dobra mam tez Campagnolo bo mam 2 sety, a moze za chwile 3 jak sie okaze, ze kolka ktore chca mi wcisnac sa ok) ;(
Zależy od funduszy i masy ridera...
masy rajdera: do 85 kg
funduszy nie jakoś fest
nikoniarz
07-01-2016, 13:47
Kumpel przy 92kg katuje Crossmaxy Enduro (29") i nie ma z nimi najmniejszych problemów. Wcześniej miał jakieś seryjne DT i praktycznie co wyjazd miał pękniętą szprychę, a w Rychlebach to potrafił w ciągu dnia nawet dwie wykończyć. Aczkolwiek w mniejszej kasie ciężko będzie coś obiektywnie doradzić- jak widzisz wyżej, jedni chwalą DT, drudzy Mavica. Ten drugi bezsprzecznie ma mocniejsze szprychy, ale serwis w razie awarii chyba droższy...
MadOnion
07-01-2016, 14:11
skoro przy kołach jesteśmy co byście polecili 25,7 p 100x15 t 142x12 do jazdy po kamerdolcach ?
ZTR Arch EX, piasty DT Swiss 350 i kilka szprych ; )
Nie dam wiecej niz 666 za kolo ;)
nikoniarz
07-01-2016, 14:25
Nie dam wiecej niz 666 za kolo ;)
To chcesz dwa czy jedno? :D Tak patrzę, i DT E1900 wyglądają na koła do tyrania po beskidach- obręcze 25/30mm, limit wagi 130 kg, przeznaczenie Enduro zahaczające w znacznym stopniu o Freeride...
To za ciezkie beda az tak nie hasam ;)
nikoniarz
07-01-2016, 14:32
No to np. M1900...
Nie dam wiecej niz 666 za kolo ;)
Jak mowimy o 666 sztabkach zlota to polecam Enve ;)
MadOnion
07-01-2016, 14:37
Nie dam wiecej niz 666 za kolo ;)
W jakiej walucie :twisted: ?
Nie dam...
No to może chociaż weź ! :mrgreen:
No to np. M1900...
takie coś np ?
http://allegro.pl/kola-dt-swiss-m-1900-27-5-nowe-i5888666859.html
lepsze to będzie od stokowych z trance ?
Z2, 8800 zl, jakiś sklep w Częstochowie. Za resztę kasy zrobie jakiś apgrejt po swojemu.
no i dobra kasa, u mnie po sąsiedzku chcą 9300 i był moment, ze sie poważnie nad tym Z2 zastanawiałem, ale jednak ciężko by mi było się do geo przyzwyczaić, Kross, jak to typowa endurówka jest długa i płaska (reach i stack), a ja lubie wysokie rowerze
apgrejt, to pewnie m.in. zmiana korby na 22/36
nikoniarz
07-01-2016, 14:47
takie coś np ?
http://allegro.pl/kola-dt-swiss-m-1900-27-5-nowe-i5888666859.html
lepsze to będzie od stokowych z trance ?
Daj link do specyfikacji Trance...
- - - - kolejny post - - - - - -
no i dobra kasa, u mnie po sąsiedzku chcą 9300 i był moment, ze sie poważnie nad tym Z2 zastanawiałem, ale jednak ciężko by mi było się do geo przyzwyczaić, Kross, jak to typowa endurówka jest długa i płaska (reach i stack), a ja lubie wysokie rowerze
apgrejt, to pewnie m.in. zmiana korby na 22/36
Tak, myślę, że właśnie korba, hample na XTR i mostek z kierą na Thomsona. Oczywiście napęd też bym chciał mieć X.0. W każdym razie zobaczymy jak to w praniu będzie się sprawować, bo czeka mnie jeszcze zakup N200-500, więc im mniej wydam na rower, tym mniej dołożę do obiektywu... A co do typowej endurówki- taki właśnie chciałem, bo lekkiego fulla do nabijania kaemów po górach już mam.
W jakiej walucie :twisted: ?
666 browców ofkors
- - - - kolejny post - - - - - -
Daj link do specyfikacji Trance...
http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/trance.27.5.4/24524/89321/#specifications
o kołąch nic nie piszą, a te DT majo 28 szprych, nie za mało, gdzieś tam gadaliście że więcej lepiej
nikoniarz
07-01-2016, 14:57
http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/trance.27.5.4/24524/89321/#specifications
o kołąch nic nie piszą, a te DT majo 28 szprych, nie za mało, gdzieś tam gadaliście że więcej lepiej
Nic nie piszą, bo chyba zbytnio nie ma o czym... A co do szprych- jak są mocne to 28 styknie, to raptem 2 szt mniej na stronę. Do AM nawet w beskidach 28 szt daje radę. Nawet 24 u kumpla (82 kg) nie sprawia żadnych problemów a nagina w dół ostro (aczkolwiek nie lata)...
Ja mam XR1501, daja rade ale ja nie jezdze po wisniowce...
MadOnion
07-01-2016, 15:10
Shao zmień koła i możesz zacząć oliwić ; )
nikoniarz a takie coś na początek by nie było ?
http://olx.pl/oferta/kola-rowerowe-27-5-sun-ringle-deore-xt-continental-CID767-IDcRnTf.html#2494767374
nikoniarz
07-01-2016, 22:04
nikoniarz a takie coś na początek by nie było ?
http://olx.pl/oferta/kola-rowerowe-27-5-sun-ringle-deore-xt-continental-CID767-IDcRnTf.html#2494767374
Nie chcę wróżyć z fusów, nie wiem jak jeździsz. Ale wiem, że B.Śląski jest wymagający dla kół. 140 mm skoku ma swoje wymagania co do trwałości kół. Ja bym wolał coś "na zapas", w sensie bardziej mocne niż by się wydawało... Dlatego osobiście wybrałem coś na E1900
Przed zamarznięciem klimatu ubrudziłem rowerza w błocie i myślałem, że jak wyschnie to samo odpadnie.
A tu nic...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/kwpuCu-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img908/589/kwpuCu.jpg)
a na ubrudzonym rowerzu wstyd jeździć, to nie jeździłem.
Ale się zaczynam łamać i stwierdziłem, że nie będę mył tylko powymieniam brudne części:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/DxhVoQ-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img907/5558/DxhVoQ.jpg)
Nie mam jeszcze czystych opon, ale je chyba umyję :D
Napęd taki trochę mało widoczny :)
Był brudny wiec do czasu umycia będzie hulajnoga; )
A i jeszcze się okazało, że kabel od hampla jest o jakieś 5-10 cm za krótki i trza wymienić.
glisek fajna koza
nikoniarz wezmę te na xt, obręcze wydają się być mocne, z przeznaczeniem trail/am
najwyżej wymienię piastę tylną, koła są z oponami, cena chyba ok
nikoniarz
08-01-2016, 12:17
nikoniarz wezmę te na xt, obręcze wydają się być mocne, z przeznaczeniem trail/am
najwyżej wymienię piastę tylną, koła są z oponami, cena chyba ok
Spoko, źle być nie powinno.
glisek- świetny wybór z tym Cube. W moim odczuciu Reaction to jedna z najlepiej prowadzących się ram HT...
takie będzie ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/whvAosu-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/whvAosu.jpg)
Mniejsza nie ma jednego zęba?
chudeusz
08-01-2016, 22:22
Panowie, czy połączenie tylnego przerzutnika XT786 z kasetą 105 5700 11-28 będzie śmigać bez zgrzytów, czy mus to minimum 11-32?
nikoniarz
08-01-2016, 22:33
Panowie, czy połączenie tylnego przerzutnika XT786 z kasetą 105 5700 11-28 będzie śmigać bez zgrzytów, czy mus to minimum 11-32?
Kumpel używał z kasetą 11-25 i nic nie mówił, że coś nie teges, więc powinno być git. Gorzej jest w drugą stronę,
- z za dużą kasetą, gdy wkręcona na maxa śruba oddalająca górne kółko od zębatki nic nie daje, i na największym trybie całość chrobocze... Co ja bym zrobił? Kupił zestaw jaki trzeba. A jak już masz-wypróbuj, nic nie tracisz. Ogólnie ja jestem za dedykowanymi połączeniami- mniej problemów, więcej frajdy...
chudeusz
08-01-2016, 22:47
Nie mam jeszcze. Czaję się na jakąś zmianę napędu na wiosnę i zbieram informacje ;). W sumie 32 by nie zaszkodziło, ale zestopniowanie mi nie pasi (chcę mieć na początku 11-12-13-14). A żeby było na końcu 32 to takie rzeczy tylko w 11rz ;). Chyba, że kupić dwie kasety 10rz 11-28 i 11-32 i poskładać sobie zestopniowanie :D.
chudeusz
09-01-2016, 11:35
Nowej przerzutki XT8000 z kasetą 11-32 już nie połączę raczej? ;)
Ale tylko dlatego, że ciężko znaleźć jedenastobiegową kasetę z zakresem 11-32 T. Przerzutka, ma określoną maksymalną zębatkę i zakres, co będzie pomiędzy, to już sprawa drugorzędna.
W czasach kaset ośmio- i dziewięciobiegowych, kaseta 11-28 T to była normalna kaseta górska. W 2005 na napędzie 44/34/24 - 11-28 w Alpach śmigałem.
Przeciez Shimano i SRAM maja w ofercie 11-32T 11sp.
Walnalem dzisiaj stowke pierwsza w 2016, nie ma formy. Do tego wialo jak pierun... trzeba bedzie walczyc o przetrwanie przez najblizszy czas.
A no to luz, M8000 i inne z długim, i średnim wózkiem bez problemu obsłużą takie kasety.
chudeusz
09-01-2016, 12:05
Pytam, bo w opisie do tej przerzutki jest minimalna wielkość dużej zębatki 40. Jak to się ma do kasety 11-32?
http://bike.shimano.com/content/sac-bike/en/home/components11/mountain/deore-xt-m8000/rd-m8000-gs.html
Faktycznie jest to jakoś dziwnie opisane, ale jestem pewien, że chodzi o maksymalną ilość zębów w największej zębatce i minimalną ilość zębów w najmniejszej zębatkę.
superkomornik
09-01-2016, 12:25
Tak jak pisze Tomek, bez sensu było by gdyby największa zębatka musiała by mieć min 40 zębów, raczej chodzi o maksymalną ilość.
chudeusz
09-01-2016, 12:54
W każdym opisie widnieje że:
Max różnica tarcz korby: 18T
Całkowita pojemność: 47T
Duża koronka kasety:
max: 40/42T (42T tylko dla 1x11)
min: 40T
Mała koronka kasety: 11T
Edyta podpowiada, że 10 rzędowa XT786 działa z 11rz kasetą. Kwestia manetki tylko.
W sumie to nie wiem już o co chodzi, w sieci też niczego nie znalazłem. Kwestia jednak może być taka. Shimano w swoich instrukcjach zaleca, żeby górne kółko przerzutki było oddalone od największej zębatki o określoną odległość. W przypadku M8000 jest to 5-6 mm, czyli odległość jak w przypadku wcześniejszych przerzutek dla kaset 11-34 i 11-36. W przypadku kaset 11-32 jest przewidziane 9-10 mm. Jednakże skoro kasety jedenastobiegowe mają tak duże zakresy to możliwe, że przerzutkę dedykowaną do takich kaset może być ciężko ustawić w przypadku kasety o mniejszym zakresie. Stąd informacja o minimalnym i maksymalnym rozmiarze największej koronki kasety. M780 jeszcze miała podane normalnie min 11 T a maks. 36 T.
Sprawdziłem informację Marcina i jedenastorzędowa kaseta 11-32 to obecnie kaseta szosowa, pełna kompatybilnośc napędów szosa/mtb się skończyła na 9 biegach, teraz trzeba uważać co się z czym łączy.
nikoniarz
09-01-2016, 15:46
Jest tak jak napisałem wcześniej- w przypadku za dużej zębatki na kasecie górne kółko przerzutki będzie kolidować z największą zębatką na kasecie.
OK, to jest problem znany od dawna, ale dlaczego Shimano zmieniło specyfikację i dla przerzutek MX000 podaje maksymalne i minimalne ilości zębów na największej i najmniejszej koronce kasety?
M780 i wszystko wcześniejsze miało podane maksymalną i minimalną koronkę, jak było od zawsze, w przypadku najnowszych przerzutek się to zmieniło. Powód jest techniczny czy marketingowy tylko?
nikoniarz
09-01-2016, 16:24
Nie miałem kontaktu z nowymi napędami Shimano więc osobiście nie znam przyczyny. Być może faktycznie jakiś chłyt, a może po prostu do perfekcyjnej pracy potrzeba spełnić powyższe kryteria. Lekkie odchyłki od podawanych parametrów czasem w niczym nie przeszkadzają. Tak czy siak nie zagłębiałem się bo mnie napędy shimano nie interesują od ponad 10 lat. Tzn nie aż tak by mieć pewność co do powyższych wątpliwości.
chłopaki, a jak zmienię 24/38 na 22/36 to muszę skracać łańcuch ?
nikoniarz
09-01-2016, 17:36
chłopaki, a jak zmienię 24/38 na 22/36 to muszę skracać łańcuch ?
Jeśli nie używasz dwóch najmniejszych tarcz, to prawdopodobnie nie... Aczkolwiek jest szansa, że nawet i na tym przełożeniu będzie gitara. Zresztą- sam zobaczysz :) Będzie trza to ciachniesz jedno ogniwko...
Ok. Jak uda mi sie rozkrecic korbe to wymienie ;)
nikoniarz
09-01-2016, 17:41
Ja też doprowadzam do ładu i składu Moona... Aż się dziwię ile trzeba poprawić w nowym rowerze... Nawet kabli nie potrafią puścić jak trzeba. Nawet długości dobrać nie potrafią. Ale jest kawał bestyji...
Kiedy lecamy razem na klymczok ;)
nikoniarz
09-01-2016, 17:53
Kiedy lecamy razem na klymczok ;)
Ja to jestem uzależniony od reszty ekipy. Jak będziemy dymać do Szczyrku to dam znać. Poza tym chcę wyciągnąć chłopaków na bielskie Enduro Trails. Oprowadzisz nas jak przyjedziemy...
generalnie operacja zakończyła się powodzeniem, napotkałem jednak dwa problemy:
1. na 22 p i 11 t łańcuch wisi jak szmata, robić coś z tym czy olać, prawdopodobnie i tak nie pojadę na takim przełożeniu
2. w zakresie 22p i 36t - do gdzieś do połowy jest ok, ale od połowy in zębatka mniejsza tym bardziej łańcuch szoruje o przerzutkę przednią (o ten kawałek metalu w poprzek), przerzutki niżej już nie da się dać, można to jakoś w inny sposób ogarnąć ?
nikoniarz
09-01-2016, 20:11
1. Zobacz jak się sprawa ma na 36p i 36t. Jeśli przy takim przełożeniu jest z czego skracać to skróć.
2. Raczej nie. Tzn pewnie dedykowane przerzutka (22-36) ogarnie temat. To jest właśnie problem o którym kiedyś wcześniej Ci pisałem.
1. skąd wiem czy jest z czego skracać ? i czy na ewentualnie za długim mogę jutro śmignąć w góry czy grozi to śmiercią ?
a jak już będziesz w bb to stawiam bro za porady
chudeusz
09-01-2016, 20:38
Z tego co wiem to zakładasz łańcuch ciasno na największą zębatkę z przodu i z tyłu (bez przerzutki) i dodajesz dwa ogniwa.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/7NS60rq-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/7NS60rq.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/3dog2GQ-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/3dog2GQ.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/Xbc6jYV-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Xbc6jYV.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/SubD3tB-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/SubD3tB.jpg)
chudeusz
09-01-2016, 20:56
A Ty znowu tą kłodę tam wciągałeś....
Pozazdrościłem Marcinowi i też zrobiłem pierwszą setkę w tym roku ;). Poza odmrożonym ryjem wszystko super. No może poza tym, że picie w bidonie po kilkunastu minutach nie nadawało się do spożycia. Jakiś bidon termiczny by się zdało zanabyć. Coś polecicie? A wracając do tematu napędu, to dziękuję za wszelkie informacje. Na tą chwilę rozbija się wsio o to, czy przerzutnik XT786 zagra dobrze z kasetą szosową 11rz 11-32?
popacz co mam zamiast bidonu ;)
chudeusz
09-01-2016, 21:05
Pewnie jakiego bimberu flaszka ;)
nikoniarz
09-01-2016, 21:13
Pozazdrościłem Marcinowi i też zrobiłem pierwszą setkę w tym roku ;).
Ja również, i to 2x100 km. Co prawda samochodem, ale jedna setka z rowerem w bagażniku więc myślę, że można zaliczyć :D
Jakiś bidon termiczny by się zdało zanabyć. Coś polecicie?
Coś nie polecamy- Elite Hygene... Nietermiczny ale stanowczo odradzam bez względu na porę roku.
chudeusz
09-01-2016, 21:15
O elite deboyo dobre opinie są.
superkomornik
09-01-2016, 21:29
Mi te popularne elite ciekną. A miały być ok...
nikoniarz
09-01-2016, 21:42
Mi te popularne elite ciekną.
Otóż to!
superkomornik
10-01-2016, 00:37
Swoja droga Chaos co to za kolejny uginacz? Zmieniasz w zależności od pory roku czy od humoru? ;)
wymieniając zębatki, przez pomyłke wymieniło mu się wideł ;0
A to nie rewelejszyn co go mial wczesniej?
Jak dobrze pojdzie w tym tygodniu pewnie dobije do 300, nie tak zle jak na pon-pt z grypa, wczoraj w miare sensownie, dzisiaj rano mialem jezdzic ale odpuscilem, strzele se Zwifta albo welodrom w Bkoolu. Trzeba wrocic do jezdzenia, tylko teraz w nowej robocie w tygodniu nie bedzie za bardzo czasu, zeby smigac :cry: wiec trzeba bedzie krecic w weekendy...
zepsułem auron, na szczęście nie zdążyłem opylić revelation ;/
Santur Anton sie zepsÓł (z pozdrowieniami od byłego prezydenta)?! NIEEEE!
adolfik9501
10-01-2016, 11:44
A mój Bomber z 2005 działa i działa. Dwie ramy już zdążyłem połamać, dostał mocno po zadzie na trasach enduro, ja też wazyłem sporo a jemu nic. No ale to jeszcze stara pancerna konstrukcja. To se ne vrati ;)
Nie wiem co Anton robi z tymi sprzetami ale dziwnie duzo sie psuje u niego...
Jak co ? Jezdzi a nie paczy jak stoi ;)
Nic tak nie zużywa sprzętu jak codzienne korzystanie z niego.
nikoniarz
10-01-2016, 14:31
Jest tu jakiś użyszkodnik Reverba? Jak z trwałością?
Ja od czerwca jeżdżę w Reverbie, jest trwały, tylko paski się same rozregulowują i mało przewiewny w gorące dni. :mrgreen:
Kolcoki w końcu raczyli dowieźć. Zamówiłem w grubaśnym jak dla mnie rozmiarze 1,6", aż musiałem nieco błotniki podnieść. Od jutra testy terenowe i mam nadzieje wrócić do gry.
http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07622.jpg
źródło (http://tomzych.com/pictures/forum/cyfra/DSC07622.jpg)
ja po śniegu śmigam na samoróbkach
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=822261947816744&set=pb.100000988399116.-2207520000.1452432717.&type=3&theater
Nie za wysokie te kolce, nie kładą się? Zresztą na śniegu w terenie mogą dawać radę, ja jednak opon na miasto potrzebuję, gdzie mam mieszaną nawierzchnię.
Jak co ? Jezdzi a nie paczy jak stoi ;)
Ja zrobilem 300km w tym tyg i mnie sie nic nie popsulo :cry:
Lysy nagraj filmik jak sie lata na takich kolcach, tylko bez bikemageddonu prosze bo chce filmik na YT, a nie Liveleak ;)
nikoniarz
10-01-2016, 17:27
Ja zrobilem 300km w tym tyg i mnie sie nic nie popsulo :cry:
Zacznij po prostu jeździć w konkretnym terenie :D
Wczoraj wieczorem udało się w końcu przebudować rower i jak się zdecyduję w końcu jakie opony na aktualne warunki będą najlepsze to powinienem niedługo rozpocząć sezon. Zrobiłem parę kółek koło domu i czuć różnicę w twardości między wersją 2015 (Accent) a 2016 (Kuba) :)
Rowerek waży 11.1kg ze wszystkim co na zdjęciu, wiec nie dużo i nie mało. Pewnie jeszcze z 0.5kg powinienem urwać przechodząc na bezdętki i zmieniając sztycę.
Trochę się zdziwiłem, że nie idzie przerzutki tylnej wyregulować, ale potem się zorientowałem że mam coś co nazywaja dajrekt mont i trzeba było wymontować jedną część z przerzutki. Teraz jest OK. Drugi problem to stery. Jak dokręciłem tak by nic się nie tłukło, to kierownicą nie szło przekręcić. Po przespaniu się z problemem znalazłem, jedną podkładkę która była zamontowana nie w tej kolejności co trzeba.
Rower wygląda tak. Tak wiem, dzwonek będę musiał zmienić :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/AfzMbw-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img633/1236/AfzMbw.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/K5BypL-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img633/1966/K5BypL.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/7FiXmU-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img907/3684/7FiXmU.jpg)
superkomornik
10-01-2016, 18:07
Bartekk, to blachowkrety? Nie ma problemu z chowaniem sie w oponie a i w konsekwencji z dziurawieniem dętki? Zabezpieczyłeś to jakos czy po prostu wkreciles?
Zastanawiam sie czy jak opona pracuje to takie długie kolce nie zaczepiajs gdzies o ramę.
może pneumatycznie regulować wysunięcie wkrętów zmieniając ciśnienie w dętce :)
Lysy nagraj filmik jak sie lata na takich kolcach, tylko bez bikemageddonu prosze bo chce filmik na YT, a nie Liveleak ;)
Nie mam czym nakręcić. Jak zacznę jakieś cuda wyprawiać z trzymanym telefonem lub aparatem, to faktycznie szybciej materiał znajdzie się na rotten.com niż YT.
Wczoraj wieczorem udało się w końcu przebudować rower
Fajna maszyna Grzesiek. Aż szkoda jej na obecne syfiaste warunki. Gratuluje.
Wczoraj wieczorem udało się w końcu przebudować rower i jak się zdecyduję w końcu jakie opony na aktualne warunki będą najlepsze to powinienem niedługo rozpocząć sezon. Zrobiłem parę kółek koło domu i czuć różnicę w twardości między wersją 2015 (Accent) a 2016 (Kuba) :)
Rowerek waży 11.1kg ze wszystkim co na zdjęciu, wiec nie dużo i nie mało. Pewnie jeszcze z 0.5kg powinienem urwać przechodząc na bezdętki i zmieniając sztycę.
Trochę się zdziwiłem, że nie idzie przerzutki tylnej wyregulować, ale potem się zorientowałem że mam coś co nazywaja dajrekt mont i trzeba było wymontować jedną część z przerzutki. Teraz jest OK. Drugi problem to stery. Jak dokręciłem tak by nic się nie tłukło, to kierownicą nie szło przekręcić. Po przespaniu się z problemem znalazłem, jedną podkładkę która była zamontowana nie w tej kolejności co trzeba.
Rower wygląda tak. Tak wiem, dzwonek będę musiał zmienić :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/AfzMbw-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img633/1236/AfzMbw.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/K5BypL-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img633/1966/K5BypL.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/7FiXmU-1.jpg
źródło (http://imageshack.com/a/img907/3684/7FiXmU.jpg)
Cuś tu nie pasuje. Tyle śniegu to już w calej gminie ni ma.
superkomornik
10-01-2016, 23:29
Fajna maszyna Grzesiek. Aż szkoda jej na obecne syfiaste warunki. Gratuluje.
Właśnie dlatego zamiast na nowym btwinie to latam na starym crossie. Tyle soli ile sypie sie na ścieżki i drogi to człowiek zjada przez cale życie.
Rower fajny aczkolwiek ja chyba nigdy nie kupie karbonu w teren. Zaraz bym zepsuł ;)
Właśnie dlatego zamiast na nowym btwinie to latam na starym crossie. Tyle soli ile sypie sie na ścieżki i drogi to człowiek zjada przez cale życie.
Rower fajny aczkolwiek ja chyba nigdy nie kupie karbonu w teren. Zaraz bym zepsuł ;)
Dzięki chłopaki za winsze, mi się najbardziej podobają niebieskie nyple ;) :). Zastanawiam się jeszcze nad zakupem sztycy w kolorze niebieskim odpustowym... ;)
Co do używania nowego rómaka do czasu zaniknięcia śniegu będę śmigał na nartach (mam nadzieję, że na południu z 1.5 tyg. się jeszcze utrzyma), a potem zdejmę z wieszaka poczciwą Konę i na niej może w końcu zacznę nabijać jakie kilometry w tym roku.
Do ostrego terenu pewnie też bym się dwa razy zastanowił nad węglem, ale tu u nas to dość płasko jest więc szansa na połamanie mała, a jakby co to będę brał ze sobą srebrną taśmę ;)
@Krzychu, jak kto śniegu se zawczasu nie uzbierał to nie ma :) ;)
Ja bym reklamował te piasty. Są za jasne, w porównaniu z nyplami i hakiem [emoji12]
MadOnion
11-01-2016, 07:28
Rowerek waży 11.1kg ze wszystkim co na zdjęciu, wiec nie dużo i nie mało. Pewnie jeszcze z 0.5kg powinienem urwać przechodząc na bezdętki i zmieniając sztycę. ]
Fajny sprzęcik gratki Grzechu ale ja bym nie liczył na zysk wagowy po wywaleniu dętek chyba że masz takie DH po 250 gram sztuka ; )
Zacznij po prostu jeździć w konkretnym terenie :D
Przeciez jezdze, rzadko kiedy w PL takie dobre drogi mozna znalezc :D
Fajne te niebieskie wstawki.
Śnieg jest - wczoraj waliło na południowy wschód od Radomia, powyżej w stronę centrum już tylko marznący deszcz :(
Uch, ale dzisiaj szklanka. Popadało deszczem w nocy i na chodnikach i DDRach żywy lód. Kolce jednak robią robotę, trochę się ślizgałem, ale to w sumie takie mikropoślizgi, zaraz łapałem przyczepność. Najgorzej było przy zatrzymywaniu, bo musiałem się podeprzeć, a w butach nie mam kolców.
To teraz trzeba buty kolcowac... albo caly w cwieki sie opierdzielic i isc na punkowo-metalowa impre!
na wiosnę będę psuł nowe kółka ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/uwrDWGW-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/uwrDWGW.jpg)
MadOnion
11-01-2016, 11:40
Warto kupić Mountain Kingi 2 ? Moje x kingi się kończą powoli muszę się rozglądać za czymś nowym.
Anton do wiosny to Ci powietrze zejdzie z kapci... testuj teraz!
nie wiem czy warto dostałem gratis do kół ;)
zastanawiam się czy piasty nie wymienić puki nowa, czy pęknąć ją najpierw ? ;)
MadOnion
11-01-2016, 12:00
A co tam masz? XT ?
ZMIEŃ ! :twisted:
Jak masz puki to trzeba dokrecic!
:twisted:
superkomornik
11-01-2016, 12:15
Jak zmienisz to i tak pewnie zepsujesz, to najpierw zepsuj te :mrgreen:
dziś dzień prezentów, właśnie pocztówka przyszła ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/tLfnXFF-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/tLfnXFF.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/01/fdEndsK-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/fdEndsK.jpg)
MadOnion
11-01-2016, 12:26
A gdzie uchwyt na kiere do laptopa?
; )
Na oba laptopy! Pajk aj lajk, ale widac, ze na biednego nie trafilo ;)
MadOnion
11-01-2016, 12:35
Poznać po sterówce i po tym co wozisz w koszyku ; )
MadOnion
11-01-2016, 13:27
używki pany używki ;D
W koszyku ?
(bo mowa była o używkach)
W koszyku, w plecaku i Bóg wie jeszcze gdzie :P dokładnie nie wiem gdzie te Soplice pchasz jeszcze ; )
chaos, pięknie zbroisz sie na nowy sezon, Pike to już cięższa artyleria na te nasze Beskidy
(bo mowa była o używkach)
W koszyku, w plecaku i Bóg wie jeszcze gdzie :P dokładnie nie wiem gdzie te Soplice pchasz jeszcze ; )
Do gardla!
używki są po to żeby je używać ;)
adolfik9501
11-01-2016, 14:01
Kumplowi Pike się skrócił ze 160 do 100 w niedzielę ;)
dobrze że się nie wydłużył ;D
MadOnion
11-01-2016, 14:11
Kumplowi Pike się skrócił ze 160 do 100 w niedzielę ;)
Kobiety też sobie pomniejszają, wprawdzie rzadko ale ...
Widocznie kolega trafił na wyprzedaż ~60% :mrgreen:
superkomornik
11-01-2016, 14:28
Ja też bralem z promocji i też mam 100mm :mrgreen:
U to zona nie zadowolona pewnie.
MadOnion
11-01-2016, 14:39
U to zona nie zadowolona pewnie.
Wiesz Anton zależy na jaką żone trafi ; )
Skoro już jesteśmy w temacie "zadowolona czy nie" przypomniał mi się kawał jak to rozmawia dwóch kolegów i jeden mówi do drugiego
- mam dla Ciebie złą wiadomość! A w zasadzie dwie złe wiadomości!
Ktoś nam puka twoją żonę!
Szao ma chyba fajnie. Nawet jak jest w normie jak na europejczyka to w mandarynowie jest pewnie bogiem :D
Wracając do moich opon z kolcami DIY to faktycznie są to blachowkręty. Od środka mam podłożoną starą oponę żeby ocalić dętki. W pierwszej wersji podklejałem starą dętkę ale ten patent się nie sprawdził co kosztowało mnie 10 km spacerkiem przy minus 10 stopniach i zapaleniem oskrzeli. Teraz jest ok tyle że waga opon spora. co do przyczepności to zarówno na śniegu jak i lodzie rewelacja- ciężko wpaść w poślizg ale na asfalcie trochę rzuca, dlatego dobieram trasy tak aby asfaltu było jak naj mniej ;)
superkomornik
11-01-2016, 15:08
U to zona nie zadowolona pewnie.
Gdybym wziął 100mm bez promocji to wtedy nie była by zadowolona, a tak to wszystko w normie ;)
MadOnion
11-01-2016, 15:30
Za zaoszczędzone PINIONDZE kupiłeś torebkę :D?
superkomornik
11-01-2016, 15:39
Nie, kebaba pod PEKiNEM i wróciłem do domu :D
edycia:
aaa, i różowe błotniki z deca za 0.39zł :mrgreen:
nikoniarz
11-01-2016, 16:14
Pike to już cięższa artyleria na te nasze Beskidy
Pike to odpowiedni kaliber, żeby mieć minimum funu w Beskidach :D
Będziemy Pajkować chaos :D
nikoniarz
11-01-2016, 16:18
Piwowac?
Ofkors... RC zakupiłeś? Czy RCT3?
Pike to odpowiedni kaliber, żeby mieć minimum funu w Beskidach :D
Będziemy Pajkować chaos :D
no patrz, jak to się zmienia, tyle lat jeździłeś na 110mm i było ok ;)
nie kuś, nie kuś, bo być może mój pajk, ma już ponoć fabrycznie domontowaną korbe 22/36 (oczywiście pomiędzy jest jeszcze rama :)
nikoniarz
11-01-2016, 16:31
no patrz, jak to się zmienia, tyle lat jeździłeś na 110mm i było ok ;)
nie kuś, nie kuś, bo być może mój pajk, ma już ponoć fabrycznie domontowaną korbe 22/36 (oczywiście pomiędzy jest jeszcze rama :)
Jeździłem najpierw na 0 mm, później od razu na 120. Czy było okej? Na taką jazdę było okej... Ale jak się człowiek rozwija, to skoku zaczyna brakować :D
Jeździłem najpierw na 0 mm, później od razu na 120. Czy było okej? Na taką jazdę było okej... Ale jak się człowiek rozwija, to skoku zaczyna brakować :D
no!, i tak trzymać
mi też jest mało, więc pogoniłem Nerva
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.