Zobacz pełną wersję : cykliczny wątek o bajkach (rowerach... w sensie ;) )
To jak już ustalicie co się należy za tego 10000 posta to jak odpowiednio powycinam posty przed i nagrodę dostane ten co da największa łapówkę :razz:
Strzała imadło :mrgreen:
Ależ po co wycinać? My tu o rowerach cały czas ;)
O mam jeszcze takie dwa:
http://3.bp.blogspot.com/-MfSoPI49xdo/T2T6OLf5mxI/AAAAAAAAAzo/LXCYTFu6icE/s1600/DSCN2828rowerek.jpg
http://3.bp.blogspot.com/-UyXKA1Toh5o/T8z7OvQmmMI/AAAAAAAABgU/bSt86JKiIZw/s1600/DSCN3333.JPG
To też rowery przeca ;)
Strzała Jarku :D
Cześć Imago, patrząc po powyższych zdjęciach zmieniłaś się ☺
A jeszcze jedno. Jakie 10000 mi się licznik zatrzymał na 1717 i nie wiem co ta liczba może znaczyć ☺
MadOnion
10-03-2015, 13:18
Patrzysz na licznik w rowerze! :mrgreen:
Patrzysz na licznik w rowerze! :mrgreen:
ale o który rower chodzi... ;)
MadOnion
10-03-2015, 15:03
ale o który rower chodzi... ;)
o ten! :shock:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/UBNmGA-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/661/UBNmGA.jpg)
Cześć Imago, patrząc po powyższych zdjęciach zmieniłaś się ☺
Cześć ;) na korzyść mam nadzieję ;)
Patrzyłam sobie w sklepach na rowery... szmery bajery i 900zł najniżej ;) nie stać mnie ;) muszę reanimować swój ;)
Cebul, "chińskie znaczki" na zdjęciu widzę = to rower ShaoBao? Faaaajny :cool:
MadOnion
10-03-2015, 15:50
Chińskie znaczki widać wszędzie :twisted: (niestety)
A to bicykl ShaoBao :)
Cześć Baśka, to po pierwsze.
Po drugie rower ShaoBao jest unikatowy. Rzadko się zdarza, żeby cokolwiek było importowane do Chin.
Cześć Baśka, to po pierwsze.
Joł :cool:
Po drugie rower ShaoBao jest unikatowy. Rzadko się zdarza, żeby cokolwiek było importowane do Chin.
Jak on to zrobił? :shock: Mistrz Shaolin normalnie. :mrgreen:
A pewnikiem na ramie ma napisane "sdjełano w eseseer" - sorki ale nie mam cyrylicy ;)
Na granicy przemycił go w pusce z sardynkami - ot taki mały niewinny żarcik, bez podtekstów.
Tak sobie przez zimę Was czytałem (nie jeździłem prawie wcale to siedziałem cicho :( ) dzisiaj wsiadam na rower, a tu nagle siodło źle ustawione i buty nie trzymają. W zeszłym sezonie przejechałem ponad 1k i nie miałem problemów :D No, ale cóż... Z siodłem będę jeszcze walczył, ale buty już kupiłem i mam problem ;/ Shimano M089 w sklepie przymierzyłem tylko prawego, ideał. W domu założyłem lewego i lekko ciśnie, nieznacznie, ale jednak. (tak wiem buty sprawdza się oba, ale się spieszyłem) Rozbiją się czy jechać do sklepu i wymieniać na rozmiar większy? O normalne bym się nie martwił bo tyle by się spokojnie rozbiły, ale te są jednak bardziej sztywne i nie wiem co robić... Podpowie ktoś? Macie z nimi jakieś doświadczenia?
Kup jeden mniejszy drugi większy i bedzie git :)
Mnie niestety na dolnośląskich kraterach ulicznych popękały obręcze :( ( widać pęknięcia już przy trzech szprychach na tyle )
Niestety muszę kupić nowe mocniejsze koła, będą na co najmniej 28 szprychach lub 32, a nie jak teraz na 20, bo widać że było za mało ;)
Cos Ty robil z tymi kolkami? :shock: jakie masz kapcie? 23 czy 25? Czy jeszcze insze?
Cos Ty robil z tymi kolkami? :shock: jakie masz kapcie? 23 czy 25? Czy jeszcze insze?
23
Nic nie robiłem, po prostu jeździłem, niestety drogi są u nas koszmarne :(
Zrobię przy okazji zdjęcia to pokażę co się stało. Damian już widział i też poradził mi wymianę na nowe, bo na tych można zęby stracić jak coś pójdzie nie tak ;)
Wymieniam też owijkę i zastanawiam się, czarna czy czerwona?
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7f9c5d07becb64b1.html
Wrzuc se czarne 25, do tego czarna owija. A to czerwone na ramie pomaluj na czarno i bedzie ok :mrgreen:
Wrzuc se czarne 25, do tego czarna owija. A to czerwone na ramie pomaluj na czarno i bedzie ok :mrgreen:
Taki mam zamiar :), dzięki :)
Tylko bez malowania ;)
superkomornik
11-03-2015, 09:44
Wrzuć czerwoną ;)
A mnie wczoraj gorączka poskładała, że OJP. Ale rano już luzik, za to katar jakiś się zaczyna. Postanowiłem tradycyjnie rozjezdzić ten bronchit. ;-)
Ja bym dał czarną, będzie lepiej wyglądała i mniej brudziła.
superkomornik
11-03-2015, 09:55
Możesz się kurować percentami w domu bo i tak pogoda się sypie ;)
Tam się zaraz sypie. Mniej się kurzy po prostu.
superkomornik
11-03-2015, 11:18
Za to wczoraj korzystałem z aury i polazłem w krzaczory
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/2mmz6gl-1.jpg
źródło (http://oi62.tinypic.com/2mmz6gl.jpg)
MadOnion
11-03-2015, 11:25
Stoisz przodem czy tyłem :mrgreen: do obiektywu ; )
PS. Anton zaraz dorzuci trochę śniegu
Ja tez zawsze chodzę w krzaczory w kasku. W sumie to do spania tez ;)
superkomornik
11-03-2015, 12:31
Stoisz przodem czy tyłem :mrgreen: do obiektywu ; )
PS. Anton zaraz dorzuci trochę śniegu
;)
Faktycznie, nie kurzy się więc spadam pojeździć :)
komornik stoi nad wodą i rozmyśla o rowerze wodnym ;)
superkomornik
11-03-2015, 17:44
były takie miejsca że wodny bicykl bardzo by się przydał ;)
Pompujesz ramę do 12bar, rozpedzasz się do 0.5 prędkości światła i pomykasz po kałużach :)
Wie ktoś gdzie w 100licy można kupić albo buty na rower?
Cud normalnie ze w trzecim z kolei sklepie mieli zapinke do łańcucha. :)
chudeusz
11-03-2015, 20:40
A to decathlonu tam nie macie? ;)
MadOnion
11-03-2015, 21:05
dziś w lidlu widziałem opaskę pulsu na bluetooth jak by ktoś chciał np. Strava + smartfon ; )
sorevell
11-03-2015, 21:59
Czołem Panowie (i Panie, ale na ostatnich stronach żadnej nie zauważyłem)!
Jako że mamy w stolicy coraz mniej mostów, postanowiłem zacząć jeździć do fabryki na rowerze. Zdarzało mi się to już w poprzednich sezonach, ale raczej latem, a i odległości się trochę pozmieniały. Obecnie będzie to ok. 13km z Pragi do Mordoru (i to jeszcze pod górę :P ). Ale mniejsza o to. Rower jakiś tam jest na stanie i ma dać radę, gorzej z ciuchami. Mam wyposażenie na lato, ale nie mam ciuchów na zimę i przejściowych. I w tym momencie pojawia się standardowe pytanie: co kupić (długie kolarki z pampersem, jakaś bluza, coś od deszczu), żeby było tanio, a dobrze? Decathlon? ;)
dziś w lidlu widziałem opaskę pulsu na bluetooth jak by ktoś chciał np. Strava + smartfon ; )
a ile takie cudo kosztuje ?
Marcin przy zakupie czegoś od deszczu, w sensie kurtki zwróć uwagę na dwie rzeczy, żeby była to możliwie dopasowana kurtka z odpowiednio wciętym materiałem w talii i żeby nie miała kieszeni czy kaptura. Bez wcięć w talii pęd powietrza wydyma taką kurtkę, a z taka bańką się ciężej jeździ.
Z długich, obcisłych spodni, to tradycyjnie polecę Biemme, ale najważniejsze, żeby na szelkach było, przynajmniej nerek nie przewiejesz.
Bluza z powerstrechu, dopasowana i przylegająca. Ja mam Alviki i Solenu, ale Solen już nie istnieje. Ogólnie taką bluzę chyba łatwiej kupić w sklepie outdoorowym niż w typowym rowerowym.
wydyma taką kurtkę
zdyboo to i tak lepiej niż żeby kurtka wydymała ciebie ;)
ps. sorry musiałem :D
A już miałem taką kurtkę co mnie wydymała. Miała być wodoodporna, a nie była.
Na rower mam starą kurtkę Mount&Wave (ktoś pamięta jeszcze tę firmę?), już dawno przestała być wodoodporna, ale założona na bluzę daje radę, przynajmniej przez te 30 minut dojazdu do fabryki.
Kiedyś zanabyłem specjalną kurtkę na rower. Miała być wodoodporna i była.
W obie strony wodoodporna :)
chudeusz
11-03-2015, 23:09
Dobrze, że nie była wodoodporna jak kiedyś ruskie zegarki. Wodę wpuszczały le nie wypuściły za cholerę ;)
Nie ma mnie chwile, a tu KOMy kradna :shock: Tomek gratulacje, pojechac komornika na kozie to jak wygrac internety!
Damian mozesz przechodzic na emeryture, nowy krol in da haus!
MadOnion
12-03-2015, 07:07
a ile takie cudo kosztuje ?
90pln
chudeusz
12-03-2015, 07:32
Dziękować ;). Na kozę nie narzekam (jeszcze) bo dosyć wszechstronne to zwierzę :D. Ja się Damian przekonał, drogi mam w okolicy paskudne....
O tym, ze koza wszechstronna wiedza najlepiej na bliskim wschodzie :twisted:
MadOnion
12-03-2015, 08:04
; )
W 1272 Arabowie wynaleźli prezerwatywę używając do tego celu koziego jelita.
W 1873 Brytyjczycy udoskonalili ten pomysł wyciągając jelito z kozy...
chudeusz
12-03-2015, 08:13
To jacyś wybitni naukowcy byli...
Pompujesz ramę do 12bar, rozpedzasz się do 0.5 prędkości światła i pomykasz po kałużach :)
Wie ktoś gdzie w 100licy można kupić albo buty na rower?
Cud normalnie ze w trzecim z kolei sklepie mieli zapinke do łańcucha. :)
Spróbuj w "mybik-u" w Alejach Niepodległości 119 - pewnikiem coś tam mają (parę rzeczy tam nabyłem), albo w GoSport (jest tych sklepów w Wawie chyba z osiem - tu z kolei nabyłem kurtkę zimową krossa i jestem z niej zadowolony a i była obniżka jakaś "bez vatu") lub znany wszystkim sklep (wspomniany kilka postów wyżej).
Koła kupione :) i test zrobiony. Kręcą się dużo lepiej niż poprzednie i są duuuużoo sztywniejsze :)
Niestety też cięższe ale może dzięki temu nie będą pękać pod moim zadkiem :)
Model to DT SWISS R1900 z oponami vittoria rubino pro :)
superkomornik
12-03-2015, 09:22
Wycieniowane koła o lekkości piórka to sa dla 40kg kolarzy więc nie ma co się przejmować ;)
Co do KOMa to będę musiał przyjechać ze swoim asfaltem, wtedy pogadamy :twisted:
chudeusz
12-03-2015, 09:38
Przyjeżdżaj ze swoim... Tylko go tu zostaw później :D.
90pln
hm ... ale do tego to trzeba by mieć jakąś pełną wersję stravy, a druga myśl czy to coś daje jak strava jedzie w plecaku ? ;) tyle tylko że chyba po skończonej jeździe zobaczę jak serducho biło ? czy w trakcie jazdy na słuchawkach daje znać że zbliżam się do zawału ? ;D
A ja z lidla wróciłem. Oblukalem troszku ofertę jowerową. Wylazlem z stojakiem warsztatowym i koszulką. Buty jakoś specjalnie mnie nie urzekły.
Czas spać. Dobranoc państwu.
Koła kupione :) i test zrobiony. Kręcą się dużo lepiej niż poprzednie i są duuuużoo sztywniejsze :)
Niestety też cięższe ale może dzięki temu nie będą pękać pod moim zadkiem :)
Model to DT SWISS R1900 z oponami vittoria rubino pro :)
Te zawodowiec, uspokoj sie bo nawet Lukasz (schwepes) Cie nie dogoni :mrgreen: Kolka gicio tylko troche ciezkie.
Wycieniowane koła o lekkości piórka to sa dla 40kg kolarzy więc nie ma co się przejmować ;)
Co do KOMa to będę musiał przyjechać ze swoim asfaltem, wtedy pogadamy :twisted:
Nie mowiles, ze masz swojego mudzina :shock: poza tym Twoj asfalt to juz albinos :razz:
superkomornik
12-03-2015, 10:38
Nie mowiles, ze masz swojego mudzina :shock:
Przecież pisałem że czasami jeżdze z turkiem :mrgreen:
Ale turek jest czekoladowy, a nie asfaltny, chyba ze cos sie zmienilo na polskich drogach od momentu mojego wyjazdu... chyba, ze to drogi sa gowniane po prostu :mrgreen:
Te zawodowiec, uspokoj sie bo nawet Lukasz (schwepes) Cie nie dogoni :mrgreen: Kolka gicio tylko troche ciezkie.
Dżokej ciężki, to koła tez muszą swoje ważyć :p
Zdejmij lisa z szyi to zrzucisz pare kg :mrgreen: Poza tym juz nie bujaj, zes taki ciezki... kolka swoje musza wazyc, ale nie tyle :razz: :mrgreen:
chudeusz
12-03-2015, 11:15
Moje ważą ponad 2kg i jakoś da się KOMornikowi KOMy wykradać :D.
:mrgreen:
Moje waza po 1.55kg (w szosie i w mtb), Lukasza pewno 2g, Cebuli ze 4, komornika z 10kg dlatego taki wolny.
chudeusz
12-03-2015, 11:18
Po 1,5kg sztuka? :D Czy łącznie w szosie i mtb? :D
Zdejmij lisa z szyi to zrzucisz pare kg :mrgreen: Poza tym juz nie bujaj, zes taki ciezki... kolka swoje musza wazyc, ale nie tyle :razz: :mrgreen:
Lis jest zimowym zabezpieczeniem gardła :p
Co do wagi to schudłem dopiero 12 :), ale nadal ważę 92kg więc sporo ;)
Jak schudnę do twoich 60, to sobie kupię takie pedalskie campy jak ty :lol: :p
W szosie 1550g, w MTB 1545g. Ale ja mam zwykle treningowe kolka dla plebsu.
Lis jest zimowym zabezpieczeniem gardła :p
Co do wagi to schudłem dopiero 12 :), ale nadal ważę 92kg więc sporo ;)
Jak schudnę do twoich 60, to sobie kupię takie pedalskie campy jak ty :lol: :p
Nie kupisz bo Cie nie stac :razz: :mrgreen: poza tym ja waze 78-80 :razz:
W szosie 1550g, w MTB 1545g. Ale ja mam zwykle treningowe kolka dla plebsu.
Nie kupisz bo Cie nie stac :razz: :mrgreen: poza tym ja waze 78-80 :razz:
Chyba jak nasiąkniesz na deszczu :mrgreen:
A poważnie to moje koła waż coś koło 1,9kg więc tragedii nie ma ;).
Szału też nie ma, ale coś lżejszego musiałbym składać sam i kosztowało by 2 x tyle, albo lepiej.
Raczej ciężko znaleźć coś fabrycznego, dużo lżejszego na 28/32 szprychach.
Ciezko to jest jak wchodzisz na wage :mrgreen:
MadOnion
12-03-2015, 11:47
Shao nie przesadzaj tylko 100g mniej jak Twoje ołowiane :mrgreen:
Od olowiu to kto inny na tym forum :twisted: wazne, ze moje szybsze :mrgreen:
schwepes
12-03-2015, 12:56
Moje waza po 1.55kg (w szosie i w mtb), Lukasza pewno 2g, Cebuli ze 4, komornika z 10kg dlatego taki wolny.
U mnie lekki jest tylko przód w szosie, bo tyłu mam Powertap. Więc zamiast niezłych 1210g jest ok. 1440g.
W MTB to w ogóle mam "kloce". Aktualnie 1715g... choć mimo tego i tak caly rowerek powinien wyjść mocno poniżej 9kg :-P
Ale trzeba jakoś zyskać przewagę, skoro zamiast trenować od 2 tygodni siedzę w domu i leczę jakieś dziadostwo ;).
Teraz moda na leczenie dziadostw wiec nie jestes sam, ja po plywaniu w niedziele (o ktorym pisalem) probuje dojsc do siebie wiec wyjde znowu dopiero w sobote ale to juz niedlugo.
Napisz wrazenia z obcowania z pauertapem, nadaje sie to do czegos? Tu sporo osob ma taki gadzet, ostatnio nowy ziutek z Australii przyjechal i ma Garminy Vectory, ktore mi sie podobaja ale kosztuja 10x tyle niz bym chcial :mrgreen: a Pauertapa mozna wyszarpac juz w calkiem rozsadnej kasie.
to ja przypomnę że moja krowa waży prawie 15 kg
a największą różnicę w wadze odczuwam jak się rano porządnie wys... ;) a do plecaka mniej piwa wrzucę ;D
A to juz Twoja wina :razz: Zakos rower Cebuli, wystarczajacy apgrejd.
A to nie . Ja nie kradne nie biorę i nie daję.
schwepes
12-03-2015, 13:55
Teraz moda na leczenie dziadostw wiec nie jestes sam, ja po plywaniu w niedziele (o ktorym pisalem) probuje dojsc do siebie wiec wyjde znowu dopiero w sobote ale to juz niedlugo.
Napisz wrazenia z obcowania z pauertapem, nadaje sie to do czegos? Tu sporo osob ma taki gadzet, ostatnio nowy ziutek z Australii przyjechal i ma Garminy Vectory, ktore mi sie podobaja ale kosztuja 10x tyle niz bym chcial :mrgreen: a Pauertapa mozna wyszarpac juz w calkiem rozsadnej kasie.
Moim zdaniem Vectory dyskwalifikuje fakt, że nawet zawodnicy sponsorowanego teamu garmin z tego nie korzystają. Tzn. jeżdżą na vectorach, ale pozbawionych przekaźnika, więc nie korzystają z pomiaru mocy. Na treningach za to, podobno korzystają z SRMa. Moim zdaniem świadczy to o tym, że muszą być bardzo złe ;).
Wadą powertapa poza masą (choć nowe modele są już całkiem lekkie) jest "przywiązanie" się do jednych kół. Albo zakup drugiego PT ;). Poza tym ma same zalety. Jest stabilny, niezawodny i daje wiarygodne wyniki niezależnie od temperatury.
O treningu z pomiarem mocy można by napisać pewnie drugie tyle co ma ten wątek ;). Jeśli chcesz trenować, a w szczególności jeśli chcesz trenować i masz ograniczony czas, to pomiar mocy jest dla Ciebie. A jeśli jeździsz żeby jeździć, to... od samego jeżdżenia też będziesz coraz szybszy i można te pieniądze wydać ciekawiej.
MadOnion
12-03-2015, 13:58
Aktualnie 1715g... choć mimo tego i tak caly rowerek powinien wyjść mocno poniżej 9kg :-P
Pokazuj ! :P
Mój waży 11kg, ... z dwoma bidonami, światłem, licznikiem i błotem ;>
Lukasz ja nie trenuje ani sie nie scigam ani nic (chyba, ze komornikiem na KOMy w osobnych miastach :mrgreen:), jezdze dla przyjemnosci ale lubie testowac rozne gadzety i potrzebuje pauermetera do Zwifta :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
O treningu z moca mam knige (Joe Friel), a moze i dwie albo wiecej ale jeszcze nie zagladalem bo kupilem dawno temu i sie kurza w Kindlu ;)
U mnie lekki jest tylko przód w szosie, bo tyłu mam Powertap. Więc zamiast niezłych 1210g jest ok. 1440g.
W MTB to w ogóle mam "kloce". Aktualnie 1715g... choć mimo tego i tak caly rowerek powinien wyjść mocno poniżej 9kg :-P
Ale trzeba jakoś zyskać przewagę, skoro zamiast trenować od 2 tygodni siedzę w domu i leczę jakieś dziadostwo ;).
Niezła waga :), ile waży twoja szosa?
superkomornik
12-03-2015, 14:18
Ufff, jak dobrze że nie trenuję a ścigam się tylko z Shaolinem ;) :mrgreen:
Nie potrzebuję pomiarów, czujników i mogę odłożyć kasę na rowerową wyprawę życia :) (w sumie to już kolejną ;) ).
A ja przelotem będąc w Lidlu zakupiłem koszulkę. Jeszcze rower trzeba kupić i będzie git :)
MadOnion
12-03-2015, 15:06
Ja też się wybieram dziś ;> o ile coś jeszcze zostanie to biorę.
a tam nic czarnego nie majo
jakaś akcja z kamerkami rowerowymi w tesko dziś była czy coś ?
o takie: http://www.tesco.pl/produkty/multimedia/kamera-sportowa-sony-as20
MadOnion
12-03-2015, 15:16
Zrobili promocję bo pewnie nie mają już na stanie ; )
w sumie to kupiłem by taką, jak by ktoś był w tesko to weźta mi jedną, zostanę reżyserem kina akcji ;)
schwepes
12-03-2015, 15:45
Pokazuj ! :P
Mój waży 11kg, ... z dwoma bidonami, światłem, licznikiem i błotem ;>
Nie mogę pokazać, bo się składa :-P . Waga trochę oszukana, bo będę miał tylko lewą połówkę amortyzatora ;)
mała zajawka: http://i.imgur.com/REadT76.jpg
jarek76, szosa waży jakieś 7,5kg. Nie wiem dokładnie, bo nie ścigam się na szosie i nie mam tam jakiś super wylajtowanych części. Na samej kasecie mógłbym zejść pewnie ze 120g, bo mam aktualnie 105-tkę ;)
MadOnion
12-03-2015, 15:48
Z Leftej strony czy z prawej ;p ?
schwepes
12-03-2015, 15:56
jak skręcę tak będzie ;)
chudeusz
12-03-2015, 15:59
Panowie, ktoś może korzystał z tego:
http://www.decathlon.pl/torba-na-rower-05l-mtb--id_8111403.html
Szukam jakiejś względnie małej torby, która nie będzie sterczeć z tyłu jak spojler.... Ma pomieścić dętkę, multitoola, jakieś łatki, łyżki i mały skuwacz... Jak zostanie trochę miejsca na drobniaki to też dobrze.
superkomornik
12-03-2015, 16:51
Idz do lidla :-P
chudeusz
12-03-2015, 17:33
No będę chyba dzisiaj... A mają coś ciekawego?... A tak w ogóle co co Ty?!?! Decathlon odradzasz?! ?
superkomornik
12-03-2015, 17:42
Nie, im więcej osób w lidlu tym więcej decowych promocji dla mnie :)
chudeusz
12-03-2015, 17:57
Luknąłem na tą lidlową i mnie się nie podobie... Ta z decathlonu bardziej mi się widzi... Jedynie mocowanie na tych gumkach mnie zastanawia, czy to aby trwałe?
nie byłem w Lidlu, ale udało się wreszcie zanabyć nowe lakierki do mojego sztruksowego garniaka :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/spiuk-1.jpg
źródło (http://glisek.doesntexist.com/forum/spiuk.jpg)
Ta koszulka z Lidla farbuje jak cholera niestety. Wystarczyło że przymierzyłem w domu i ręce do umycia. Wypiorę i zobaczę czy się coś poprawi. Jak nie to będzie zwrot i coś 4f kupię.
PS - Wszystkie te rowerowe są trochę jak kiecka ? (za dupę czyli)
Ta koszulka z Lidla farbuje jak cholera niestety. Wystarczyło że przymierzyłem w domu i ręce do umycia. Wypiorę i zobaczę czy się coś poprawi. Jak nie to będzie zwrot i coś 4f kupię.
PS - Wszystkie te rowerowe są trochę jak kiecka ? (za dupę czyli)
Podobno pomaga na niektóre tkaniny płukanie w wodzie z octem, ale to tylko wiedza z netu, bo ja stosuję metodę "oddaj mamie - ona wie lepiej od ciebie" :lol:
A oprócz długości wszystkie mają te fajne kieszonki na żarełko? :D
Bo mnie się te kieszonki na żarełko podobają. :lol:
Myślę sobie, że są długie bo jakby miała ci się podwinąć, to zostanie sporo materiału i nery nie będą gołe. Mylę się?
superkomornik
12-03-2015, 21:06
Tył jest sporo dłuższy, ma nachodzić na tyłek, tak ma być.
Z czarnych rzeczy w Lidlu były skarpety, nabyłem dwie pary.
Niezłe baletki Grzesiu, te w tle, to też Twoje?
Kiedyś miałem koło na piaście Sachs 7-gang. Sama piasta coś koło jednego kilograma ważyła. Zresztą w obecnym mieszczuchu mam ciekawą sytuację. Jak mam odpięte sakwy to tył roweru jest znacznie lżejszy od przodu, gdzie wokół osi kręci się piasta z dynamo. Może kiedyś tradycyjne dynamo wymienię na lżejszą wersję LX czy XT, bo jednak do mieszczucha taka piasta być musi.
Rowerowa koszulka i nie tylko koszulka bo bluzy i kurtki też, powinny mieć wydłużony tył. Nie wieje po nerach. Nie wszystkie koszulki mają kieszonki, mam koszulkę rowerową Brubecka, która ani tyłu nie ma specjalnie przedłużonego, ani kieszonek nie ma. Kupiłem ją jednak za złocisza, to nie marudzę.
Niezłe baletki Grzesiu, te w tle, to też Twoje?
tak moje ale to jak po dachu chodzę, to mi się stopa odpowiednio poziomuje :D
Nie wszystkie koszulki mają kieszonki, mam koszulkę rowerową Brubecka, która ani tyłu nie ma specjalnie przedłużonego, ani kieszonek nie ma. Kupiłem ją jednak za złocisza, to nie marudzę.
Wybrakowana. Pewnie dlatego przeceniona. :twisted: Co to za koszulka bez kieszonek na żarełko. :lol: Lipa. :lol:
Pudełka z pizzą nie ma gdzie schować:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/tumblr_n8zft9UGgH1qe7nxno1_r1_500-1.png
źródło (http://40.media.tumblr.com/8ec0806c235f7afe6820f8fec454a20f/tumblr_n8zft9UGgH1qe7nxno1_r1_500.png)
:mrgreen:
hydra_nt
12-03-2015, 23:54
Szukam jakiejś względnie małej torby, która nie będzie sterczeć z tyłu jak spojler.... Ma pomieścić dętkę, multitoola, jakieś łatki, łyżki i mały skuwacz... Jak zostanie trochę miejsca na drobniaki to też dobrze.
Sprawdzona osobiście jak i również przez znajomych Ortlieb (http://www.bikeman.pl/torba-podsiodlowa-ortlieb-saddle-bag-micro-light-g,3,17971,8840). Zalety to - lekka, całkowicie wodoodporna, pojemna jak na wielkość ( choć są większe), . Dokupiłem mocowanie na drugi rower i tylko przekładam.
Lepiej miec bidon z ucieta gora, albo taki a'la sloik plastikowy wlazacy w bidonowy trzymacz. Nie ma co se podnosic srodka ciezkosci pod zadek.
EDIT: Musze umyc dzisiaj rower bo od niedzieli lezy caly w piasku i szajsie. Mam nadzieje, ze mi karbonu nie rozpuscilo :mrgreen:
EDIT:
vLB3CDZ7GNo
A u mnie z wagą kiepsko - sam rower to ponad 14 kg a z ozdobami choinkowymi (trzy światła, jakiś licznik, bidon) będzie z 16 kg. - i jak tu konkurować z Waszymi wynikami...
Tu nie konkuruje sie waga roweru tylko wynikami.
Nie tak do końca - waga plus szosa to przy moim tanku daje już na starcie prędkość co najmniej o 20 km/h więcej.
Tak, 100km/h wiecej :mrgreen: tylko chudeusz zobaczy roznice w lzejszym bajku skoro juz teraz kradnie KOMy na czolgu. I myslalem, ze jezdzisz dla siebie, a nie zeby sie scigac.
oj tam oj tam zaraz tam stówka :)
Oczywiście, że jest to jazda just for fun.
Ale niewielka nutka rywalizacji zawsze jest pozytywna.
Mam pytanie offtopic - fotograficzne ;)
A mianowicie mam Sony RX100m3 i zastanawiam się czy oryginalny skórzany futerał LCJ-RXF wystarczy do ochrony aparatu w razie jakiejś wywrotki? Czy jednak szukać jakiegoś całkiem twardego pokrowca?
Najchętnie to bym jeździł z aparatem przy pasku biodrowym plecaka (tak robiłem z kompaktem z gatunku "tough") ale tutaj nie wiem czy bym się odważył...
chudeusz
13-03-2015, 09:05
Moja koza ważyła na początku ze 14kg. Teraz może ciut mniej ale nawet jeśli to niewiele. Zmieniałem koła ale na takie 2kg więc tu za wiele nie zyskałem ;). Suport wyleciał i wstawiłem ht2. Tylko powiedzcie mi, jakie to ma znaczenie przy prawie 100kg wagi kierowca? ?
Hydrant, dzięki za info ale wczoraj kupiłem tą torbę z decathlonu. Wyrwałem jeszcze jakieś gogle przecenione na 39zł co by mi wyłapywały co większe robactwo latające ;). No i multitoola SKS w decu kupiłem. Wydaje się solidny i mam nadzieję, że nie zmieni barw na rude po kilku tygodniach jak poprzedni :D.
Mam pytanie offtopic - fotograficzne ;)
A mianowicie mam Sony RX100m3 i zastanawiam się czy oryginalny skórzany futerał LCJ-RXF wystarczy do ochrony aparatu w razie jakiejś wywrotki? Czy jednak szukać jakiegoś całkiem twardego pokrowca?
Najchętnie to bym jeździł z aparatem przy pasku biodrowym plecaka (tak robiłem z kompaktem z gatunku "tough") ale tutaj nie wiem czy bym się odważył...
Wystarczy sie nie wywracac. Poza tym sa wywrotki i sa wywrotki. Czyli takie, gdzie nawet goly aparat nie ucierpi i takie, gdzie Cie beda zeskrobywac z podlogi przy uzyciu Karchera. Nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na Twoje pytanie.
Tomek Ty sam jestes hydrant :razz:
Wystarczy sie nie wywracac. Poza tym sa wywrotki i sa wywrotki. Czyli takie, gdzie nawet goly aparat nie ucierpi i takie, gdzie Cie beda zeskrobywac z podlogi przy uzyciu Karchera. Nie da sie jednoznacznie odpowiedziec na Twoje pytanie.
Tomek Ty sam jestes hydrant :razz:
Można też wpaść na słupek jak dZielony :mrgreen:
Może nie wiedział że wystarczy się nie przewracać ;)
A to nie jest tak jak z tym powiedzeniem, że: "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz"? :???:
Tylko nie ma sensu wywracac/uczyc sie z drogim sprzetem na plecach albo pod tylkiem.
apropo butów rowerowych to takie mi się podobają:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://ctbike.pl/media/products/9b681927b9923a59217af122b9002160/images/thumbnail/big_SHIMANO-SH-AM45-BUTY-ROWEROWE-SPORTOWE-SPD-GRAVITY-BMX-ENDURO-WSZECHSTRONNE-UNIWERSALNE-WY_CIOWE-WYGODNE-NAJLEPSZE.jpg?lm=1423919216)
ale trzyipółstówy za plastiki ? trochę dużo
MadOnion
13-03-2015, 10:42
Wyglądają jak Air Jordany 15 :twisted: :D
Bo to sa jak nie umiesz jezdzic, pilka gratis to se chociaz porzucasz :mrgreen:
Bo to sa jak nie umiesz jezdzic, pilka gratis to se chociaz porzucasz :mrgreen:
Do drewna czy metalu? \m/
a gadacie pierdoły ...
kostka fajnie zabezpieczona od wewnątrz, sznurówki schowane, wyglądają że łatwo z błotka oczyścić, kolory pasujące do mojego pięknego rowerza ...
tylko te gówniane plastikowe materiały nie do zaakceptowania
chudeusz
13-03-2015, 11:09
http://www.rushcycles.co.uk/smsimg/170/5085-12391-full-bm200-170.jpg
Nowe koła prezentują się całkiem fajnie, teraz do wymiany jest owijka :)
A WB to kto ustawi? :razz: Co Ty masz z tymi klamkami? Wygladaja jak smutny slon :razz:
A WB to kto ustawi? :razz: Co Ty masz z tymi klamkami? Wygladaja jak smutny slon :razz:
WB sam się ustawił :) a w pracy nie mam jak zmienić :)
Możesz mi poprawić jak ci się nudzi to podmienię zdjęcie :)
Klamki mam połamane i klejone ;)
Czekam na nowe elementy i mój mechanior mi wymieni same klamki
A WB to kto ustawi? :razz:
Fakt jakby nie patrzeć to forum fotograficzne. ;)
Strzeliłem focha i nie ma zdjęcia :p
Mam w pracy pożyczonego lapka bo mój się naprawia, a na tym nie ma szans tego poprawić ;)
Tak sobie przeglądam ofertę lidlową i zaciekawił mnie ten stojak do montażu - widział ktoś go w rzeczywistości - stabilne to?
chudeusz
13-03-2015, 12:00
Nie widziałem, nie macałem, ale na forach rowerowych zbiera bardzo dobre opinie.
Tak sobie przeglądam ofertę lidlową i zaciekawił mnie ten stojak do montażu - widział ktoś go w rzeczywistości - stabilne to?
Chciałem w zeszłym roku kupić ale w 2 lidlach nie mieli w ogóle. Jeśli trafia "na sklep" to z reguły jedna-dwie sztuki i trzeba mieć zacięcie jak staruszkowie od karpia.
Czekam na nowe elementy i mój mechanior mi wymieni same klamki
Sam wymieniaj. Przeciez to chwila moment...
Dzięki za podpowiedzi, spróbuję podskoczyć po pracy i jak będzie to oblukam.
Mój fejworit mechanior jest w Szanghaju :cry:
Sam wymieniaj. Przeciez to chwila moment...
Nie chcę wymieniać całych klamek, tylko samą dźwignie przednią
http://www.nyketech.com/bikestats/doc/shimano/SI-6SC0A-002-POL_v1_m56577569830714222.pdf
Czy to nadal jest tak proste?
superkomornik
13-03-2015, 12:29
Sam wymieniaj. Przeciez to chwila moment...
Akurat wymiana klamek (i generalnie naprawa) w nowszych klamkomanetkach shimano jest dość trudna, spytaj jakiegokolwiek mechaniora.
Zakładam że nie wymieniałeś :-P
A u mnie z wagą kiepsko - sam rower to ponad 14 kg a z ozdobami choinkowymi (trzy światła, jakiś licznik, bidon) będzie z 16 kg. - i jak tu konkurować z Waszymi wynikami...
Phii, też mi wynik. Moja wjełosipieda goła ma wage coś 17 z naddatkiem. Świecidełka też założyłem, o wadze z woźnicą nie ma w ogóle co wspominać.
Nie chcę wymieniać całych klamek, tylko samą dźwignie przednią
http://www.nyketech.com/bikestats/doc/shimano/SI-6SC0A-002-POL_v1_m56577569830714222.pdf
Czy to nadal jest tak proste?
Co Ty mi tu dajesz?:D
http://si.shimano.com/php/download.php?file=pdf/ev/EV-ST-6700-2936B.pdf
Akurat wymiana klamek (i generalnie naprawa) w nowszych klamkomanetkach shimano jest dość trudna, spytaj jakiegokolwiek mechaniora.
Zakładam że nie wymieniałeś :-P
Ja jestem mechaniorem i nie musze sie pytac.
I tak wole Campagnolo :mrgreen:
Tak sobie przeglądam ofertę lidlową i zaciekawił mnie ten stojak do montażu - widział ktoś go w rzeczywistości - stabilne to?
Widział i nawet zanabył. Jest stabilny, ale bez roweru :-)
Z rowerem nie wiem, bo jeszcze nie zakładałem. Pierwotnie chcialem kupic z deca, bo też primicje mają. Jest masywniejszy, jednak wygrała opcja "taniości" i mobilności z lidla. Można go złożyć i schować do szafy.
Ciekawe tylko czy po kilku składaniach i rozkładaniach nadal będzie w miarę sztywny i stabilny?
Ps. Wracając do wagi to o wadze "żywca” raczej też nie będę się rozpisywał. Całe szczęście wiosna tuż tuż zatem liczę na realny spadek swej wagi :)
To taki statyw jak do błyskograta studyjnego, tylko na sterydach. Do warsztatu raczej za slaby. Do serwisowania własnego bika, czy rodziny powinien dać radę.
schwepes
13-03-2015, 15:10
Tak sobie przeglądam ofertę lidlową i zaciekawił mnie ten stojak do montażu - widział ktoś go w rzeczywistości - stabilne to?
Mam. Parktool to to nie jest ;), ale większość czynności serwisowych da się na nim wykonać*. Najsłabszym elementem tego stojaka jest uchwyt (szczęki). Jest wiotki i tak naprawdę cały rower pracuje na stojaku głównie za sprawą tego uchwytu. Dodatkowo regulacja zacisku jest męcząca jak się ma kilka rowerów o różnych średnicach/kształtach górnej rury. No ale za tę cenę...
*testowane wyłącznie na rowerach <9kg ;)
MadOnion
13-03-2015, 15:18
*testowane wyłącznie na rowerach <9kg ;)
Pokazuj tego Cannondale'a 8-)
schwepes
13-03-2015, 15:48
składa się ;) nie mam go nawet w domu.
sorevell
13-03-2015, 15:56
Marcin [...]
Dzięki Tomek! W weekend się trochę porozglądam po sklepach.
Nie znam się na rowerach, to jeszcze jednym rysunkowym żartem z internetu zarzucę ;)
Do czego się przydają kieszonki ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/tumblr_n4v7ojFPUO1qhksomo2_1280-1.png
źródło (http://37.media.tumblr.com/396ff92136317dd6b6a13867ad21ba37/tumblr_n4v7ojFPUO1qhksomo2_1280.png)
Można w nich trzymać sos :D
Przelałbym sos do CamelBaka. I nie BBQ tylko Sriracha :twisted:
Przelałbym sos do CamelBaka. I nie BBQ tylko Sriracha :twisted:
Nie mam wpływu na to co inni rysują ;)
CamelBack to ten taki plecak-bidon z długą rurką?
Odwiedziłem Lidla - stojak był jeden w częściach - acz nie wszystkich więc zostawiłem, a żeby na pusto nie wstępować nabyłem parę skarpetek i koszulkę w dystyngowanym czarnym masmującym kolorze.
http://www.rushcycles.co.uk/smsimg/170/5085-12391-full-bm200-170.jpg
strasznie brzydkie :/
imago - co ty z tymi mangami ? po naszemu nic nie masz ? ;)
takie dziś przyszło, ciekawe jak szybko zedrę:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/XJtwfOP-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/XJtwfOP.jpg)
superkomornik
13-03-2015, 21:47
Chaos - to półmetaliczne?
Kupiłem je i czekają na swoją kolej, choć jeszcze trochę się pokurzą. Daj znać czy w ogóle warto je wkładać ;)
chudeusz
13-03-2015, 22:03
Dotarły dzisiaj nowe marathon racery z uznanej reklamacji :). Laczki spd też już są... Nie ma tylko jak przetestować bo ciągle leje za oknem :(...
Chaos, trójpaki kupujesz? To tak jak ja bateryjki do starego garmina :)
U mnie klocki w małym mtbku mam od nowości i na razie lekko tylko ruszone, w dużym ledwo tarcze dotarłem :)
takie to życie na płaskościach...
imago - co ty z tymi mangami ? po naszemu nic nie masz ? ;)
Uczę się angielskiego, więc mam małą manię ;)
takie dziś przyszło, ciekawe jak szybko zedrę:
A co to takiego jest?
Uczę się angielskiego, więc mam małą manię ;)
A co to takiego jest?
Angielskiego się nie uczy, się go umi ;)
To coś z napisem Sport to sportowe pady do brejków :)
dokładniej do disk-brejków, by nie mylić V-brejkami ;) :)
Chaos - to półmetaliczne?
Kupiłem je i czekają na swoją kolej, choć jeszcze trochę się pokurzą. Daj znać czy w ogóle warto je wkładać ;)
włożyłem na przód, ostatnio miałem jakieś AZ cy coś, do dupy że tak powiem
Chaos, trójpaki kupujesz? To tak jak ja bateryjki do starego garmina :)
U mnie klocki w małym mtbku mam od nowości i na razie lekko tylko ruszone, w dużym ledwo tarcze dotarłem :)
takie to życie na płaskościach...
a bo z tyłu drę dwa razy szybciej niż z przodu ;D, od września zedarłem już 5 par :/
Uczę się angielskiego, więc mam małą manię ;)
;D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/bikelife01-1.jpg
źródło (http://i2.wp.com/halcyonrealms.com/wp-content/uploads/2011/12/bikelife01.jpg)
a bo z tyłu drę dwa razy szybciej niż z przodu ;D, od września zedarłem już 5 par :/
Niezła średnia, para na miesiąc, czyli następne zakupy już pod koniec kwietnia :)
Może nie hamuj tyle albo co :);)
no właśnie pracuję nad tym żeby nie hamować wcale, ale strono, no i nie wiem czy czasem to że tarcze do żywicznych miałem nie ma znaczenia ? żywiczne poszły właściwie od razu ;)
do dupy że tak powiem
Obawiam się, że źle używałeś :twisted: :mrgreen:
no właśnie pracuję nad tym żeby nie hamować wcale, ale strono, no i nie wiem czy czasem to że tarcze do żywicznych miałem nie ma znaczenia ? żywiczne poszły właściwie od razu ;)
znaczy po ostatnich wakacjach w beskidach stwierdziłem, że jazda na rowerze inaczej niż po górkę nie ma sensu :)
zjazdy są fajne, ale okrutnie ręce bolą, bo cały czas na kierze wisisz, pod górę zaś jest walka by serducho zostało tam gdzie powinno i by aorta nie wkręciła się w blaty :)
Na płaskościach natomiast to już generalnie jest do bani, bo cały czas kręcisz, hamować nie ma gdzie, jak już dojedziesz do górki to się okazuje, że trza wracać bo ciemno....
Co do klocków, to mam chyba tylko te metaliczne. Nie wiem jakie avid stosuje - te mają więcej nahamowane ale po kilku latach pracy (umiarkowanej) klocki prawie jak nowe. Nawet na mokro nie piszczą jak XTki, jedyne co im się zdarza to dzwonienie przy prędkościach 30 i więcej.
Angielskiego się nie uczy, się go umi ;)
To coś z napisem Sport to sportowe pady do brejków :)
dokładniej do disk-brejków, by nie mylić V-brejkami ;) :)
Ja się go nie uczyłam nigdy, a teraz załapałam się na darmowy kurs to korzystam ;)
Co to są pady? Brejki to pewnie hamulce co? ;)
pady to klocki
klocki też mogą być określane słowem bricks
bricks to też cegły
czyli z wolna tłumacząc "pady do brejków" można określić jako "cegły na hamplach", co jest bez sensu bo cegłę się kładzie na gaz.
Z tego wynika, że pady do brejków mogą być tylko klockami hamulcowymi :);)
Z tego wynika, że pady do brejków mogą być tylko klockami hamulcowymi :);)
Dziękuję ;)
adolfik9501
14-03-2015, 00:50
a bo z tyłu drę dwa razy szybciej niż z przodu ;D, od września zedarłem już 5 par :/
Ho ho, ja jeden komplet zdarłem, a i przód był w nieco lepszym stanie niż tył, ale tylko trochę. 3300 km zrobione z tego 2/3 w górach (całkiem sporo singli, gdzie w ogóle hamuję dużo, bo HT to jednak nie endurak, a umiejętności z zadu), a i tak uważam, że za dużo hamuję w terenie. Zobaczymy jak pójdzie w tym roku, ale czekam na lepsze warunki pogodowe.
Wrocilem z krotkiej przejazdzki bo powietrze z tylka x miliard, do tego padalo pol drogi i to srogo. Ostatnia niedziela to pikus przy tym co dzisiaj sie dzialo... komornik widzial jakie rylo mialem uwalone, sajgon x milion. Wbilem z ziomkami (kazdy mial tak samo uwalone rylo jak ja) do kawiarni, dobrze ze nas nie wyrzucili :mrgreen:
superkomornik
14-03-2015, 12:38
Widziałem, straszne ryło to było ;)
Widziałem, straszne ryło to było ;)
No to wiemy. A uwalone bardzo? :mrgreen:
:mrgreen: bardzo! Pokazalbym Ci ale nie chce, zebys uciekl.
kakersik
14-03-2015, 14:18
Poka poka :mrgreen:
Tylko poka poka. A włazić na bajki i marsz na cementownie, kghm, grupe, czy co kto tam ma w sąsiedztwie. Później wystarczy tylko lustro.
chudeusz
14-03-2015, 14:52
Poka poka :D
Nie.
Jutro moze pojde znowu ale 60km i na gorala bo szosa ufajdana i nie chce mi sie czyscic teraz. Buty na szose tez pewnie nie wyschna do jutra bo ciagle pada, a nie bede uzywal technik grzewczych suszarkowych bo ide spac :twisted:
u nas też pada, deszcz i deszcz ze śniegiem w górach, żona coś wspomina o sprzątaniu, chyba pójdę na rower ;D
u nas też pada, deszcz i deszcz ze śniegiem w górach, żona coś wspomina o sprzątaniu, chyba pójdę na rower ;D
też się przezornie ewakuowałem, ale do garażu :)
Tak więc łańcuch umyty i nasmarowany, spinka sramowska zamontowana.
Miałem też małe K-bum, bo naprawiałem zbiornik paliwa od kosiarki i pomimo wietrzenia przez dłuższy czas jednak trochę paliwa się ostało :) na szczęście brwi mi nie opaliło :D
To ja też: poka poka.
Po zrobieniu 200 km - niestety na czterech kołach, słucham wykładu o Hartwigu.
O rowerze tylko w marzeniach.
Tak więc łańcuch umyty i nasmarowany, spinka sramowska zamontowana.
Próbowałeś nowy narzędź? Działa tylko na czystym lańcuchu?
zanudzę was małą relacją z dzisiaj, padało, zimno, ale w sumie fajnie było ;D
dojazd w deszczu asfaltem na przegibek
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/wsbMJFu-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/wsbMJFu.jpg)
piękne widoki na panoramę miasta
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/zkfX2Wa-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/zkfX2Wa.jpg)
chwila przerwy na siku i podziwianie piękna przyrody
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/4FY7gER-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/4FY7gER.jpg)
butowanie, cały czas pada śnieg
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/MUyQeVH-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/MUyQeVH.jpg)
wspaniałe widoki i tłumy ludzi na szczycie
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/BFcwTND-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/BFcwTND.jpg)
chwila przerwy w chatce
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/SRcFH88-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/SRcFH88.jpg)
uzupełnienie płynów i przebranie mokrych ciuszków
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/hUI6FXb-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/hUI6FXb.jpg)
i o zmierzchu na dół, już nie było kiedy robić robić zdjęć ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/Fuz34sa-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/Fuz34sa.jpg)
mehmet efendi
14-03-2015, 20:34
Pikna zima..
Anton wrzucaj to na pinkbike to sie chlopaki zes*aja z wrazenia! Dobre klimaty!
Wrocilem z przejzadzki, mialo padac ale na szczescie bylo w miare, troche mokro wiec oprysk z kola w ryło zaliczony ale sie udalo :mrgreen: I wmordewind atakowal...
Fajne macie miejscówki. :)
Dzisiaj skoczę z młodym nad jezioro Mietkowskie :)
Zaczyna się słonko pojawiać więc trzeba się zbierać :)
chudeusz
15-03-2015, 11:49
Pięknie tam masz haos, super fotki! :) Marcin, gratuluję wczorajszego dystansu. 220 ze średnią ponad 30, fjó fjó ;)... Moja koza byłaby ze mnie dumna ;)...
Ja zaraz się chyba też wybiorę na testy obuwia. Przestało padać chociaż mokro wszędzie... Ale nie ma co wybrzydzać.
@Szymony, ustrojstwo chyba działa :)
To ja też tu tak sam nie będę siedział, tylko uderzam na asfalty tym razem (wew lasach trochę za mokro).
Pięknie tam masz haos, super fotki! :) Marcin, gratuluję wczorajszego dystansu. 220 ze średnią ponad 30, fjó fjó ;)... Moja koza byłaby ze mnie dumna ;)...
Dzieki ale nie ma czego gratulowac. Bylem jednym ze slabszych :cry: Do tego srednia byla by wyzsza gdyby nie takie niespodzianki na drodze :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/3n8aMM-1.jpg
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/1024x768q90/661/3n8aMM.jpg)
MadOnion
15-03-2015, 22:13
Nasi tam asfalt kładli?
uu panie dziejku, toż to masakra takiego ciężkiego rowera na plecach nosić :)
Shao, nie marudź na średnią, było szybciej biegać po wertepach, albo skakać.
Miałeś prawie cyclocross'a :) - czyt. nowa umiejętność do Linkedin :D;)
mehmet efendi
15-03-2015, 22:46
Tutaj nie...
http://www.sport.pl/kolarstwo/1,64993,17572033,Kolarstwo__Kollbek_zadziwil_jazda _po_gorskiej_scianie.html#Prze
Nasi tam asfalt kładli?
nie to ci co nam chcieli A2 budować, a teraz stwierdzili, że może faktycznie i na rowerach ciężko przejechać :D
Nasi tam asfalt kładli?
Nasi to sie powinni uczyc jak sie kladzie asfalt :mrgreen:
uu panie dziejku, toż to masakra takiego ciężkiego rowera na plecach nosić :)
Shao, nie marudź na średnią, było szybciej biegać po wertepach, albo skakać.
Miałeś prawie cyclocross'a :) - czyt. nowa umiejętność do Linkedin :D;)
Przebudowuja tamta sciezke, ale jak widac za walem byl gicio asfalt. Przed walem byla budowa, a przed budowa asfalty i betony ale i tak lepsza droga niz wiekszosc w PL, a to tylko sciezka przy rzece/kanale :twisted:
nie to ci co nam chcieli A2 budować, a teraz stwierdzili, że może faktycznie i na rowerach ciężko przejechać :D
Jakby nie wywalili Kitajcow to teraz oprocz A2 mialbys tez A az do 12345678. Covec buduje autostrady w Chinach ;) szybko i skutecznie bo tam nikt nie placze, ze mozna cos zrobic taniej i dobrze (a nawet lepiej bo tu nie robia remontow po 10 minutach, a ruch maja 100x wiekszy).
Widzialem, ze ladnie pokreciliscie w weekend, gratulacje. W koncu cos sie zaczyna dziac na Stravie :twisted:
chudeusz
16-03-2015, 07:25
Ja pokręciłbym więcej ale kobita już w domu czekała bo na kawę do kuzynki byliśmy umówieni. Co do testów butów spd to baaardzo fajna sprawa... Tylko coś mnie prawe kolano zaczęło łupać na nowo ?
To znaczy, ze masz zle bloki ustawione. Kombinuj.
chudeusz
16-03-2015, 07:41
Tyle się domyślam ;). Nie bardzo tylko wiem w którą stronę kręcić bo podczas jazdy było ok. Po jeździe dopiero zaczęło boleć i dzisiaj rano. Bardziej tu chyba idzie o ustawienie bloków przód/tył bo luz roboczy w tych butach wydaje się być dosyć spory i można "skręcać" butem względnie swobodnie.
Jak to w ktora strone? W dobra :mrgreen:
6st to wystarczajaco duzo (bo pewnie masz zolte bloki, chyba ze masz insze), zeby nie odpadlo Ci kolano ale moze masz -13423st aktualnie wiec jestes poza zakresem :mrgreen:
chudeusz
16-03-2015, 08:38
Nie żółte, jakieś szare. Nie pamiętam modelu. Były razem z pedałami (A530). Będę coś kombinował po pracy. Wczoraj też rzuciłem się na okoliczne górki jak szczerbaty na suchary co nie było najmądrzejsze biorąc pod uwagę fakt, że to pierwszy wypad w spd...
A zapomnialem, ze masz MTB :razz: czyli masz pewno SH51, a nie SH11 :mrgreen: tam masz chyba 4st.
chudeusz
16-03-2015, 08:52
Nie mierzyłem ;). W każdym razie wydaje się wystarczający (co nie znaczy, że jest ?). Pozostaje kombinować.... A mówił mi ziomek, żeby pierwsze wypady w spd raczej na spokojnie brać... no ale ja nie, musiałem się wyżyć, to mam :P
Machnąłem pierwszy raz w tym roku na przełęcz Tapadła :)
Było ciężko ale jakoś się wturlałem:), na górze banan, piciu i do domu. Po 2 km zjazdu okazało się że nie mam okularów :) i powrót :). Na szczęście okulary leżały na ławeczce :)
Ale zawał był blisko :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/6ecb9d56bf7b3ecd-1.jpg
źródło (http://images68.fotosik.pl/708/6ecb9d56bf7b3ecd.jpg)
Ale zawał był blisko :mrgreen:
W kopalni byłeś? :mrgreen:
W kopalni byłeś? :mrgreen:
u nas zostały już tylko sztolnie :-P
Wazne, ze DTSwiss na kolach sie swieci, witamy w klubie :mrgreen:
Wazne, ze DTSwiss na kolach sie swieci, witamy w klubie :mrgreen:
Kółka fajne :), same prawie wjechały na przełęcz :), toczą się naprawdę super
A ja mam ropne zapalenie spojówek i 8 dni L4. A się akurat pogoda na rower zrobiła. :(
Kółka fajne :), same prawie wjechały na przełęcz :), toczą się naprawdę super
To dobrze, ze Ci sie podobaja. Tylko nie zepsuj od razu :razz:
A ja mam ropne zapalenie spojówek i 8 dni L4. A się akurat pogoda na rower zrobiła. :(
Nie umieraj! Tu akurat pogoda sie spsula, a ja wystarczajaco duzo razy w deszczu ostatnio latalem. Przerwa.
chudeusz
16-03-2015, 11:52
U mnie też się DTSwiss świeci :D... To znaczy świeciło się jak było czyste :P
U Ciebie to sie KOMy swieca!
chudeusz
16-03-2015, 12:20
No, syskie cy!
Lepsze 3 niz zero. U mnie sie nic nie swieci bo mi wszystkie skradli chamy ;( ale spoko, EPO juz do mnie jedzie :twisted:
A ja mam ropne zapalenie spojówek i 8 dni L4. A się akurat pogoda na rower zrobiła. :(
L4 to od pracy usprawiedliwienie jest, a nie od roweru. Patrzałki spawalnicze i na bajka.
Ps. Współczuję, też przerabialem pare razy.
shao, pokazywałeś kiedyś takie fajne lusterko do szosy, wkładane w miejsce zatyczki kierownicy, było niewiele od niego większe.
Wiesz gdzie to kupić?
W necie pewnie :razz: szukaj. Jak nie znajdziesz to Ci kupie tutaj.
Przyszly nowe kloce i pancerze z linami w koncu! Trzeba bedzie zmienic niedlugo.
chudeusz
17-03-2015, 08:55
Ja poszukuję wyrzutni rakiet montowanej na kierownicy... Wczoraj prawie w rowie wylądowałem bo kretynowi z naprzeciwka się cholernie spieszyło i za wyprzedzanie się wziął :/.... Dobrze że jakieś pobocze w ogóle było... Zdążyłem wuja tylko pozdrowić środkowym palcem :P
shao, pokazywałeś kiedyś takie fajne lusterko do szosy, wkładane w miejsce zatyczki kierownicy, było niewiele od niego większe.
Wiesz gdzie to kupić?
Np. Banggood.com cirka 18plenów.
Ps. Ktoś tu narzekał że mu łańcuch padł po 3kkm. To mam dla niego dobra wiadomość. Długo wytrzymał. Wczoraj robilem przeglad wiosenny, dziecięcych rowerów i przy okazji sprawdzilem moj naped. Po cirka 1800km łańcuch wyciagniety tak że przymiar na drugą strone przelata. Łancuch huchany, dmuchany. Myty i smarowany, raz uebany w błocie, a tak to normalna jazda trekkingiem.
chudeusz
17-03-2015, 09:23
To ja pytałem o zużycie napędu ;). A o jakim łańcuchu piszesz? Ja na swoim ciągle jeżdżę choć przymiar nakazuje go wymienić. Gdybym wiedział, ze kaseta przyjmie nowy łańcuch to bym kupił ale marne na to szanse...
YBS czy cuś. Kross co ma na stanie, to zakłada. Ja założę HG40. Kaseta jeszcze jako tako wygląda. Ale będę myślał o upgrade. Może 3x8 się zbuduje.
mehmet efendi
17-03-2015, 09:31
http://www.banggood.com/Bicycle-Cycling-Handlebar-Rear-View-Glass-Adjustable-Bike-Bar-Mirror-p-916282.html
Takie lustro se kupcie:
http://detail.tmall.com/item.htm?spm=a230r.1.14.77.jyuP4G&id=40417059146&abbucket=10
:D
Nie da rady. W tym miejscu już jest chińskie goproł :-)
Malo masz miejsca na kasku? :razz:
Chciałem inne lusterko, takie wielkości korka do kierownicy ;)
Marcin kiedyś dawał link do tego cuda.
superkomornik
17-03-2015, 10:49
Ja też szukam takiego mikro lusterka. Przyda się na jedną dłuższą akcję :)
Większość osób mająca lusterka przy rowerze przenosi zachowania z samochodu i z nich nie korzysta.
W polskich sklepach takich lusterek nie widziałem, ale nie to, żebym jakoś specjalnie szukał. Pewnie jak zwykle będą na ebayu.
U komornika lusterka nie beda dzialac bo bedzie widzial w nich tylko swoje turbouda... :twisted:
superkomornik
17-03-2015, 11:16
Większość osób mająca lusterka przy rowerze przenosi zachowania z samochodu i z nich nie korzysta.
W polskich sklepach takich lusterek nie widziałem, ale nie to, żebym jakoś specjalnie szukał. Pewnie jak zwykle będą na ebayu.
Po to kupuję żeby używać. W aucie też mi się zdarza zerkać ;)
No właśnie na jebaju nie znalazłem takiego. Większość jest tak duża że mi będzie przechylała rower na jedną stronę ;)
U komornika lusterka nie beda dzialac bo bedzie widzial w nich tylko swoje turbouda... :twisted:
Albo mój turbobebech ;)
chudeusz
17-03-2015, 11:53
Może takie?
http://en.hollandbikeshop.com/bicycle-parts-city-bike/bicycle-handlebar-stem/bicycle-mirror/busch-m-ller-bicycle-mirror-small-round-with-internal-clamp/
Pozniej Wam znajde, teraz ide psuc nowe gadzety :twisted:
Poszukuje kogos z Krakowa, do zapoznania z tutejszymi trasami :)
chudeusz
17-03-2015, 15:10
Eeee, od psucia to ja tu jestem :P... Nowe buty musiałem popsuć ?... W sensie paski przyciąć bo mógłbym się tymi rzepami owiązać ?. Środkowy jest zapinany do wewnątrz i haczył o korbę co mnie wku&€!@ło ?.
Ledwo dostal i juz popsul... Tomek... :razz: dobrze, ze mieszkam daleko, to mi roweru przynajmniej nie popsujesz :twisted:
chudeusz
17-03-2015, 16:40
Popsuły mi kolana to się odwdzięczyłem :D... To że daleko mieszkasz nie znaczy, że nie dam rady ?
login_87
17-03-2015, 19:57
Szukam butów na rower... (spd) Dostałem od brata pedały shimano PD-M520 i się zastanawiam czy buty mt34 będą dobre? Czy lepiej coś twardszego?
Będą dobre, nie mają tak miękkiej podeszwy jak seria CT, ale też nie takiej twardej jak seria M czy XC.
Jedyne co, to będzie problem z upychaniem sznurowadeł, bo nie mają rzepa.
chudeusz
17-03-2015, 20:10
https://m.youtube.com/watch?v=GzhlDnTv0pc
załamałem się, nie da się wcale jechać pod górę :(
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/JkNir4g-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/JkNir4g.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/vuIND47-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/vuIND47.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/qTT2PIe-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/qTT2PIe.jpg)
ale na dół było fajnie :D i był śnieżek i pierwsze większe błotko było :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/JQKePH5-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/JQKePH5.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/aAIqelN-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/aAIqelN.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/03/GROQfoq-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/GROQfoq.jpg)
Anton jakbys nie wozil ze soba wszedzie tej lawki to by bylo latwiej pod gore jechac :mrgreen:
Ty bardziej że to pień :)
Fajne stanowisko do mycia.
Kurna ale krecicie ostatnio, ja nic :cry: w sobote nie pojezdze... ale za to dostalem zaproszenie do Zwifta, pozniej se obadam tylko zmienie bebenek na Campagnolo w tylnym kolku :twisted:
Kurna ale krecicie ostatnio, ja nic :cry:
eeetam, śmieszne dwa wypady po czterdziestkę...
i tak nikt nie dorówna Twoim wypadom.
Poza tym idzie deszczowa pogoda więc w sobotę nic się nie pokręci - ale to dobrze bo muszę zrobić małe zmiany przy rowerze.
Ja nie jezdze, zeby mi ktos dorownywal bo wtedy ja musialbym probowac dorownac Lukaszowi, a to nierealne :twisted: Ja w sobote mam gosci wiec jezdzenie odpada, a w niedziele postaram sie skoczyc na wyscigi znowu, ale kawal drogi wiec pewnie polece smiglowcem :twisted:
Każdy jeździ dla siebie a jeżeli się pojawia porównywanie to tylko w celu zmotywowania się :)
Wczoraj fixiarze przelecialy przez miasto i mi skradly jednego KOMa. Ci to lataja jak wariaci... Ale spoko, akurat ten segment jeszcze nie widzial kolarki na oczy :mrgreen:
MadOnion
18-03-2015, 09:43
A do mnie przyszły wczoraj kapcie 8)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/31381244895194686271.jpg)
Mam nadzieje, ze to waga calego roweru :mrgreen: Black Chili daje rade, wiem bo mam dwa komplety z tego ulepione :twisted:
A bieżnik nie za gęsty? W czasach MTB lubiłem opony z dość luźno rozrzuconymi klockami. Na asfalcie brzęczały jak stado wściekłych kombinerek, ale w terenie były miodzio i do tego ciężko je było zapchać błotem.
Tomek nie martw sie, wiosna przyjdzie to bedzie wystarczajaco duzo porozrzucanych klockow po okolicy... :mrgreen:
Wiosna już jest. Od początku mojego L4 mamy po 15 stopni, natomiast nie sądzę, żeby Rafała dotyczył problem rozrzuconych klocków, on po lesie jeździ.
MadOnion
18-03-2015, 10:13
Jedne już kończę zdzierać (poprzednią wersja Supersonic), bieżnik daje radę jeszcze ale brzegi opony już wyglądają średnio, aktualnie śmigam na X-kingach.
Te nowe Race Kingi wychodzą 445g szt. Supersoniki ważą teraz 410g :P
Edit:
Tomek to chyba najlepsza opona na jakiej jeździłem bardzo szybka i lekka, fakt tania nie jest, ale na poprzednim zestawie zrobiłem z 10kkm.
Spoko Rafał, skoro jest dobra, to nie ma co gdybać, tylko trzeba jeździć.
Wiosna już jest.
Wiosna bedzie dopiero w sobote :twisted: :mrgreen:
Rafal polataj z chudeuszem to dopiero zobaczysz co to szybka jazda.
Wiosna już jest. Od początku mojego L4 mamy po 15 stopni, natomiast nie sądzę, żeby Rafała dotyczył problem rozrzuconych klocków, on po lesie jeździ.
Dziki nie rozrzucają klocków?
schwepes
18-03-2015, 10:25
A do mnie przyszły wczoraj kapcie 8)
A do mnie wczoraj przyszły X-kingi, tyle że 2.2 protection. To jeden z elementów roweru w którym postanowiłem dołożyć trochę gramów :). O dziwo wyszło ich mniej niż wg specyfikacji producenta (670g), bo jedna sztuka waży 650g, a druga 633g.
MadOnion
18-03-2015, 10:27
Tylko coś zdrowie średnio ;/ od grudnia gardło czerwone jak d... pawiana.
superkomornik
18-03-2015, 10:36
Tylko coś zdrowie średnio ;/ od grudnia gardło czerwone jak d... pawiana.
Od grudnia? :shock:
Jedz Pan do szpitala na OIOM bo nawet przewlekłe przeziębienie może wyrządzić wielką szkodę w organizmie.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.