PDA

Zobacz pełną wersję : Wątek motoryzacyjny, wybór auta, części, pogaduchy o motoryzacji itp.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79

jurkarol
09-05-2020, 09:43
a na wentylku logo Leica? ;)

lukasz_kk
09-05-2020, 11:08
nie wiem co to za śruba :) pierwszy raz widzę :)

Oj tam przecież wiadomo, że chodziło mi o nakrętkę :D

ku6i
13-05-2020, 00:41
Panowie, szukam opinii z pierwszej ręki o skrzyniach DSG. Mam możliwość kupienia Octavii III z skrzynią DQ200 (1.4 TSI 140 KM, 115 tys. przebiegu, rocznik 2015), zastanawiam się czy regularna wymiana oleju w skrzyni co 60 tys. przez obecnego właściciela daje nadzieję na dojechanie do 200 tys. km bez awarii skrzyni, czy to loteria. Manuala nie chcę za żadne skarby, a niestety wszystkie kompakty VAGa z podobnych roczników mają DSG o których da się przeczytać skrajne opinie.

Rafał_Sz
13-05-2020, 09:49
W tym przypadku skrzynia powinna dać radę. Upewnij się tylko, że to 1.4 TSI już na pasku, nie na łańcuchu. W 2015 mogły się jeszcze gdzieś zdarzyć niedobitki produkcyjne z łańcuchem które stanowczo odradzam.

robin102
13-05-2020, 11:35
Mam możliwość kupienia Octavii III z skrzynią DQ200 (1.4 TSI 140 KM, 115 tys.. U mego przyjaciela zaczął brać olej po przekroczeniu 100 tys km w zatrważającej ilości. Skończyło się ugoda sadową i naprawa w ASO. U drugiego ten silnik przy 140 tys km jak orzekł rzeczoznawca uległ zużyciu. Naprawa główna remontowa w jakimś super zakłądzie specjalizującym się na Południu Polski wyniosła tylko 8 tys zł.
Sam rozważałem Golfa, albo lepiej Audi A3 trzydrzwiowe z tym silnikiem ale ..... jak wyżej :( ....może moi koledzy mieli pecha, choć auta były serwisowane wzorowo w ASO oba
..

Ligo
13-05-2020, 18:49
Przyczyna jest prosta: https://youtu.be/clcTYPF3PY8?t=240

A co do skrzyni, brałbym zwykły automat hydrokinetyczny, żadnych wynalazków.

marcin255
13-05-2020, 19:27
Ominąłem 3 tygodnie a tu dalej golfy ,dsg itp 8-)

sokolnik
13-05-2020, 19:41
Sam rozważałem Golfa, albo lepiej Audi A3 .

Tfuu na Audi :)

GOLF to jest samochód! Prawdziwy złoty gral :)


Ominąłem 3 tygodnie a tu dalej golfy ,dsg itp 8-)

Nie ma się co dziwić... każdy chciałby jeździć Golfem, szczególnie 1.6 w TDI'ku :)

Ponad czasowe wnętrze:

39387

Komputer pokłądowy rodem ze Star Treka lub Sokoła Milenium, jak kto woli :)

39388

I ten komfort podróżowania, mega wygodne siedzenia :)

39389

Oraz to co Tygryski kochają najbardziej, ultranowoczesne silniki przeznaczone do pokonywania milionów kilometrów przy minimalnym zużyciu paliwa jednocześnie doprowadzając kierowcę do motomechanicznego orgazmu dzięki minimum 250 KM

39390

:lol: :mrgreen:

marcin255
13-05-2020, 19:47
Dla odmiany byle jaka KIA
39391

Ligo
13-05-2020, 20:01
Pogadajmy o Chevroletach.:-)

39392

jarek76
13-05-2020, 20:25
Tfuu na Audi :)

GOLF to jest samochód! Prawdziwy złoty gral :)



Nie ma się co dziwić... każdy chciałby jeździć Golfem, szczególnie 1.6 w TDI'ku :)

Ponad czasowe wnętrze:

39387

Komputer pokłądowy rodem ze Star Treka lub Sokoła Milenium, jak kto woli :)

39388

I ten komfort podróżowania, mega wygodne siedzenia :)

39389

Oraz to co Tygryski kochają najbardziej, ultranowoczesne silniki przeznaczone do pokonywania milionów kilometrów przy minimalnym zużyciu paliwa jednocześnie doprowadzając kierowcę do motomechanicznego orgazmu dzięki minimum 250 KM

39390

[emoji38] :mrgreen:Właśnie zmieniłem swoją BMkę 3 z przebiegiem 0,5mln kilometrów na 2,5 letniego golfa 1,6TDi, na razie jestem bardzo zadowolony, jeździ fajnie i pali wyjątkowo mało.

ku6i
13-05-2020, 22:35
W tym przypadku skrzynia powinna dać radę. Upewnij się tylko, że to 1.4 TSI już na pasku, nie na łańcuchu. W 2015 mogły się jeszcze gdzieś zdarzyć niedobitki produkcyjne z łańcuchem które stanowczo odradzam.
1395 cm^3, czyli EA211, w teorii "ten poprawiony". Bardziej zastanawia mnie skrzynia i to, czy ma szansę dojechać do tych 200 tys. bez awarii przy regularnej wymianie oleju.


U mego przyjaciela zaczął brać olej po przekroczeniu 100 tys km w zatrważającej ilości. Skończyło się ugoda sadową i naprawa w ASO. U drugiego ten silnik przy 140 tys km jak orzekł rzeczoznawca uległ zużyciu. Naprawa główna remontowa w jakimś super zakłądzie specjalizującym się na Południu Polski wyniosła tylko 8 tys zł.
Sam rozważałem Golfa, albo lepiej Audi A3 trzydrzwiowe z tym silnikiem ale ..... jak wyżej :( ....może moi koledzy mieli pecha, choć auta były serwisowane wzorowo w ASO oba
..

Pytałem o skrzynię nie o silnik :) Jakie dokładnie 1.4 TSI to były? Bo były co najmniej 3 rodzaje.


Przyczyna jest prosta: https://youtu.be/clcTYPF3PY8?t=240

A co do skrzyni, brałbym zwykły automat hydrokinetyczny, żadnych wynalazków.

Znajdź coś popularnego z VAGa nie starsze niż 6 lat z hydrokinetykiem :) Niestety, kupno w Polsce auta w kombinacji:
- z polskiego salonu
- nie po grubym dzwonie (jakieś stłuczki parkingowe są ok)
- popularny model, tak żeby nie trzeba było szukać mechanika "specjalizującego się w marce"
- znośny przebieg (nie więcej niż 25 tys. km rocznie)
- benzyna
- automat
- udokumentowana wymiana oleju w silniku co nie więcej niż 20 tysięcy i w skrzyni co 80 tysięcy
- wyposażenie powyżej poziomu ABC (absolutny brak czegokolwiek)
to jak szukanie świętego Graala.

robin102
14-05-2020, 09:32
to jak szukanie świętego Graala.
Da się, da się tylko trzeba zapłacić konkret., a my Polacy nie lubimy płacić :)

matbe
14-05-2020, 10:01
Kolega wymienił dq200 tuż po opuszczeniu salonu, w swoim tiguanieII(dwa lata temu, od tamtej pory ok no ale niski przebieg) drugiemu padła w używanym golfieVI ze sporym już przebiegiem. Szybki risercz jest dość jednoznaczny - to bardzo awaryjna skrzynia.
Dla kogoś z boku kult VAG jest dość niezrozumiały, tyle wadliwych serii - począwszy od 2.0tdi, czyli od 2003 roku. Poprawili pompy, to dali pekajace głowice, poprawili głowice, to dali wadliwe wtryski. Benzynowe tsi - podobnie, głowice, łańcuchy, pierscienie olejowe. Planowana, systemowa polityka koncernu(na netflixie jest fajny dokument o ich oszustwie z normami emisji, bardzo zbiezny obraz).
Żeby nie było, co napisałem, ale sam bym wskoczył go GTI albo Erki gdybym miał fundusze ;-)

ksh
15-05-2020, 11:01
Zaskoczyła mnie dzisiaj oferta przedłożenia OC, przy wszystkich zniżkach od lat zjazd ceny z 590zł na 420zł, efekt pandemii ?

sabur
15-05-2020, 12:10
Brat ma france z 2.0 benzyną, dwa dni temu przedłużył ubezpieczenie i zapłacił ok 400zł, pytał się o kolejny samochód czyli coupe z 3.0 i tam oc za ok 500-550zł. Dwa lata temu za klekota 1.6 płaciłem prawie 700zł. Obaj operujemy na pełnych zniżkach.

ksh
15-05-2020, 13:39
Ja mam zarejestrowane w Krakowie, wiec tez trzeba brać pod uwagę, znajomi pod Krakowem sporo taniej.

ku6i
15-05-2020, 16:34
Przygody z poszukiwaniem auta z automatem ciąg dalszy: czy ktoś z was posiada Renault ze skrzynią EDC i może powiedzieć coś na temat jej awaryjności?

Ligo
15-05-2020, 16:56
Znajdź coś popularnego z VAGa nie starsze niż 6 lat z hydrokinetykiem :)
Ależ proszę bardzo, jeśli już musi być VAG. Wszystko jest, z wyjątkiem polskiego salonu, ponieważ dla Polaków tak wypasionych fur Niemcy nie sprzedawali, niestety.
https://www.cars.com/vehicledetail/detail/795919966/overview/

ku6i
15-05-2020, 17:33
Ależ proszę bardzo, jeśli już musi być VAG. Wszystko jest, z wyjątkiem polskiego salonu, ponieważ dla Polaków tak wypasionych fur Niemcy nie sprzedawali, niestety.
https://www.cars.com/vehicledetail/detail/795919966/overview/

Ja wiem, że nasza władza co krok świętuje sukcesy, ale Wisconsin jeszcze nie anektowaliśmy? ;) Swoją drogą chciałbym widzieć minę polskiego ASO jakbym przyjechał czymś takim na naprawę skrzyni. Chociaż w sumie oni skrzyń nie naprawiają to im wszystko jedno co montują ;)

Ligo
15-05-2020, 19:03
Ja wiem, że nasza władza co krok świętuje sukcesy, ale Wisconsin jeszcze nie anektowaliśmy? ;) Swoją drogą chciałbym widzieć minę polskiego ASO jakbym przyjechał czymś takim na naprawę skrzyni.
Wisconsin będzie ciężko, ale Wolfsburg z przyległościami już trochę łatwiej.;-)

Poza tym takich skrzyń nie ma potrzeby naprawiać, o ile nie są zakatowane. Wystarczy zmiana oleju i filtra według instrukcji i 300-500 tysi robi bez łaski.

jo44
24-05-2020, 22:28
Nie wiem czy już było, ale ktoś tu kiedyś o tym pisał - w Volvo czytali... :)
https://www.benchmark.pl/aktualnosci/volvo-zdecydowalo-nowym-samochodem-tej-marki-max-180-km-h.html

MR
24-05-2020, 22:51
I bardzo dobrze

fafniak
25-05-2020, 07:00
Nie wiem czy już było, ale ktoś tu kiedyś o tym pisał - w Volvo czytali... :)
https://www.benchmark.pl/aktualnosci/volvo-zdecydowalo-nowym-samochodem-tej-marki-max-180-km-h.html

Ja jestem już na etapie że chciałbym aby auta miały zamontowane blokady +20 do ograniczenia w danym terenie i powiadomienia do policji jak "piątym elemencie"

sabur
25-05-2020, 09:41
Ma ktoś z Was coś z 2.0 HDI o mocy 136/140 i może napisać kilka słów o tym klekocie ? :)

ku6i
25-05-2020, 09:49
Nie wiem czy już było, ale ktoś tu kiedyś o tym pisał - w Volvo czytali... :)
https://www.benchmark.pl/aktualnosci/volvo-zdecydowalo-nowym-samochodem-tej-marki-max-180-km-h.html

Słyszałem, że aż 3 potencjalnych nabywców nowych Volvo zapłakało :) To marka dla ludzi, którzy na publicznej drodze raczej nie jeżdżą szybciej, więc strata żadna. Jak ktoś będzie chciał zaszaleć i kupić coś z tego koncernu to kupi sobie Polestara 1/2/czy jakie to ma oznaczenia.
Tak naprawdę to żadna rewolucja, chyba wszystkie hybrydy Toyoty i Lexusa mają ograniczoną prędkość do tego samego poziomu od lat i nikt nie płacze.

jurkarol
25-05-2020, 10:10
taki zamordyzm i kontrola, darwinizm - prawie eutanazja starszych ludzi z powodu covid, kierowanie potokiem ludzi w Ikei jak w obozie (nie pójdziesz od razu do magazynu czy kasy bez przejścia wytyczona ścieżka) - oto Szwecja.
jakby zrobili silnik, który nie pojedzie więcej niż 180,zamiast chwalić się ograniczeniami to by to wyglądało jakos inaczej.
To ograniczenie to marketing, pod ideę. dobrze mieć zapas w starym volvo te 20 km/h, choć raz tylko jechałem koło 190 ;)

matbe
25-05-2020, 10:17
Słyszałem, że aż 3 potencjalnych nabywców nowych Volvo zapłakało :) To marka dla ludzi, którzy na publicznej drodze raczej nie jeżdżą szybciej, więc strata żadna. Jak ktoś będzie chciał zaszaleć i kupić coś z tego koncernu to kupi sobie Polestara 1/2/czy jakie to ma oznaczenia.
Tak naprawdę to żadna rewolucja, chyba wszystkie hybrydy Toyoty i Lexusa mają ograniczoną prędkość do tego samego poziomu od lat i nikt nie płacze.

To bez związku, hybrydy oraz pojazdy ev moga miec ograniczniki ze względu na przegrzewanie baterii, co innego stałe ograniczenie 180kmh obowiązujące wszystkie pojazdy sprzedawane w Japonii, już chyba od lat 80ych.
Co do Volvo, własnie przestało być jakąkolwiek konkurencja dla Audi/BMW/Mercedes :-)

Rafał_Sz
25-05-2020, 10:19
Ja już dawno zmieniłem ograniczenie prędkości w swoim aucie. Z 250 na 300 km/h. XD

jjj
25-05-2020, 10:25
Słyszałem, że aż 3 potencjalnych nabywców nowych Volvo zapłakało :) To marka dla ludzi, którzy na publicznej drodze raczej nie jeżdżą szybciej, więc strata żadna. Jak ktoś będzie chciał zaszaleć i kupić coś z tego koncernu to kupi sobie Polestara 1/2/czy jakie to ma oznaczenia.
Tak naprawdę to żadna rewolucja, chyba wszystkie hybrydy Toyoty i Lexusa mają ograniczoną prędkość do tego samego poziomu od lat i nikt nie płacze.
Wbrew stereotypom ;)
https://dailydriver.pl/porady/technika-jazdy/kierowcy-jakich-aut-powoduja-najwiecej-wypadkow/

matbe
25-05-2020, 10:29
Ja już dawno zmieniłem ograniczenie prędkości w swoim aucie. Z 250 na 300 km/h. XD

I bardzo możliwe ze to będzie normalna usługa w serwisie Volvo, a cała akcja jest czysto marketingowa. Gorsza możliwość, to że oni na prawde zaczną projektować auta pod 200kmh(zreszta złośliwi już podkreslają, że te dwulitrówki takie są) bo to przeciez kolosalne oszczędności na technologii.

jurkarol
25-05-2020, 10:40
I bardzo możliwe ze to będzie normalna usługa w serwisie Volvo, a cała akcja jest czysto marketingowa. Gorsza możliwość, to że oni na prawde zaczną projektować auta pod 200kmh(zreszta złośliwi już podkreslają, że te dwulitrówki takie są) bo to przeciez kolosalne oszczędności na technologii.
w nieautoryzowanych serwisach prędzej, już zacieraja ręce

jurkarol
25-05-2020, 10:41
Wbrew stereotypom ;)
https://dailydriver.pl/porady/technika-jazdy/kierowcy-jakich-aut-powoduja-najwiecej-wypadkow/
citroen na końcu, no bo nikt nim nie jeździ, bo się boi awarii albo stoi w serwisie :)

jjj
25-05-2020, 11:09
citroen na końcu, no bo nikt nim nie jeździ, bo się boi awarii albo stoi w serwisie :)

To statystyka %/1000 aut danej marki a nie ilości bezwzględne co daje większą wiarygodność... Ale najbardziej wiarygodne byłoby odniesienie do ilości przejechanych kilometrów.
ps. Żona miała kiedyś cytrynę i ja nie potwierdzam awaryjności ;)

robin102
24-06-2020, 00:10
Pany kochane ktoś jeździł przez Europę ostatnio autem na południe. Jak z cenami ON czy też tam potaniało w praktyce tak jak u nas ? Mam 2 x 3 tys km w planie zrobić :) Rozważam czy autem czy samolotem. Wolał bym autem :)

Ligo
24-06-2020, 00:15
Chyba lepiej samolotem. Te nowe auta nie wyrobią 2 x 3 tys km.
Trza będzie na lawecie wracać...

sokolnik
24-06-2020, 07:59
Pany kochane ktoś jeździł przez Europę ostatnio autem na południe. Jak z cenami ON czy też tam potaniało w praktyce tak jak u nas ? Mam 2 x 3 tys km w planie zrobić :) Rozważam czy autem czy samolotem. Wolał bym autem :)Ja z wygody wolałbym samolotem.
Jechałeś kiedyś 2 czy 3 tys km autem, autokarem? Przecież to dramat, maraton męczący.

Wysłane z mojego Samsunga przy użyciu Tapatalka.

robin102
24-06-2020, 10:32
Samolotem mówicie ? 3 osoby w obie strony to wychodzi 3x 1400-1700 zł. Czyli 4300-5.000 zł zależne od dania zakupu :)
3000 x 2 = 6.000 czyli zużyje z małym zapasem licząc przepisowymi prędkościami jadąc 360 litrów ON czyli pewnie na jakieś 400 Euro + max 100 euro opłaty autostradowe, parkingowe.
hmmmmmm

cz4rnuch
24-06-2020, 11:04
Do lotu samolotem dolicz teraz wyższe niż zazwyczaj ceny i w zależności od przewoźnika dodatkowe opłaty, wystane godziny na lotnisku, bo to się ostatnio mocno wydłużyło, ryzyko, że w przypadku podwyższonej temperatury mogą wyprosić z samolotu lub z kolejki, duszenie się w maseczce przez całą drogę, ryzyko, że w przypadku stwierdzenia u któregoś ze współpasażerów covida zostaniecie objęci kwarantanną itd. W zależności od tego ile miejscówek do zobaczenia być może i tak trzeba bedzie wynająć samochód lub doliczyć kolejne loty. Powodzenia.

elanek
24-06-2020, 11:42
citroen na końcu, no bo nikt nim nie jeździ, bo się boi awarii albo stoi w serwisie :)

Taaaa, moi znajomi, posiadacze Audi A6 i BMW X5 mają sporo do powiedzenia o kosztownych wymianach skrzyń biegów w mało używanych samochodach. Koszt wymiany to taki mały Citroenik właśnie :). Całe szczęście, że są jeszcze Lexusy jak twierdzą :)

jurkarol
24-06-2020, 12:00
z citroenem to tak żartobliwie, bo to taka legenda, że francuskich nie tykać.

z innej beczki: wie ktoś może jaki 7-osobowy van zmieści duży rower bez składania mu kola i kładzenia drugiego rzędu siedzeń? np. Galaxy, Espace?

robin102
24-06-2020, 14:10
Chyba lepiej samolotem. Te nowe auta nie wyrobią 2 x 3 tys km.
Trza będzie na lawecie wracać...
To jest problem rzeczywiście który może wystąpić. Chociaż Chorwację 2x po 1700 km w jedną stronę mam zaliczoną i Focus diesel spisał się świetnie. 5,5 litr szybkiej jazdy 120-130 -140 km/h

- - - - kolejny post - - - - - -


Do lotu samolotem dolicz teraz wyższe niż zazwyczaj ceny...... otóż i to właśnie. W grudniu za 3 osoby w Ryanair 1700 zł łącznie zapłaciłem w obie strony, a teraz grubo ponad 4 tys zł :(

elanek
28-06-2020, 20:46
z innej beczki: wie ktoś może jaki 7-osobowy van zmieści duży rower bez składania mu kola i kładzenia drugiego rzędu siedzeń? np. Galaxy, Espace?

Citroen C8? :)

Ligo
28-06-2020, 21:38
Ford F-150.

Rafał_Sz
28-06-2020, 21:51
Ford F-150.
Takiego raptorka bym chętnie przytulił.

Ligo
28-06-2020, 21:55
Ja również. Czarnego.:-)

jurkarol
29-06-2020, 11:10
Citroen C8? :)
a no właśnie. muszę przymierzyć. albo jaki Amerykaniec...

sabur
29-06-2020, 11:16
Na bazie Voyagera VW zbudował swojego VANA - istnie przepastna bestia, baaa, aby zrozumieć jak duża musisz wyobrazić sobie mieszczące się modele samolotów jakie są regularnie oblatywane na Balicach. https://www.otomoto.pl/osobowe/volkswagen/routan/ - kawał furmanki :)

matbe
29-06-2020, 12:41
Walter Rohl zachwalał Multivana że wchodzi mu rower :-)

robin102
08-07-2020, 12:34
Jak myślicie to się do czegoś nada ? Mam akumulator już taki a psujący do tego odkurzacza, bo sprzedawany jest sam. Dość mam ciągania dużego, a lubię jak czysto, z wiekiem coraz bardziej to bym sobie co chwilę odkurzał :)
Koszt akumulatora więcej niż odkurzacz kosztuje, ale już mam aku 4 Ah od ichniej wkrętarko-wiertarki.
https://mw-dom.pl/sklep/dedra-odkurzacz-akumulatorowy-ded7070/

_Pawel
08-07-2020, 23:47
z innej beczki: wie ktoś może jaki 7-osobowy van zmieści duży rower bez składania mu kola i kładzenia drugiego rzędu siedzeń? np. Galaxy, Espace?

Moja dentystka kupiła sobie ostatnio jakiegoś długiego Merca Vito. Jakiś taki przedłużany, nie pytałem, ale chyba rowery bez łaski łyka.

jurkarol
09-07-2020, 11:00
Citroen C8 mieści

Rafał_Sz
21-07-2020, 21:30
Hehe.
https://wrc.net.pl/is-volkswagen-wlasnie-zostal-najbardziej-zadluzona-firma-na-swiecie

Ligo
21-07-2020, 21:37
Foldzwagen się nie dziwię, Anheuser-Busch się nie dziwię (robią siki), ale Toyota??

bejcman
26-07-2020, 22:42
Czy jest tu ktoś kto użytkuje Mini?
Najlepiej Cooper S po 2016 roku;)

.:Gerard:.
31-07-2020, 22:51
Czy jest tu ktoś kto użytkuje Mini?
Najlepiej Cooper S po 2016 roku;)

Ja użytkuje
Mam go podkręconego optymalizacja oprogramowania na 280 koni ;)
X5 Diesel kręcony na 320 koni nie ma ze mną żadnych szans :)

moj pupil
41817

robin102
12-08-2020, 11:58
Ja użytkuje
Mam go podkręconego optymalizacja oprogramowania na 280 koni ;)
X5 Diesel kręcony na 320 koni nie ma ze mną żadnych szans :)

moj pupil

MINI to jedyne auto które jak widzę na ulicy to dostaje ślinotoku, a jak czerwone z białym dachem to mdleje od razu. Serio.

sokolnik
14-08-2020, 10:13
Szok mnie wczoraj złapał przy tankowaniu.
Patrze, prawą tylna lampa popękana. Oglądam samochód, zero uderzenia, nigdzie nie przyrysowany, co jest??? Później patrzę, lewa też popękana ale mniej.
Czy to możliwe że plastiki tak pękają same z siebie? Auto 2011.
W pracy parkuję na placu wyasfaltowanym, a nad morzem czasami przygrzewa mocno.
Pęka od słońca?
Od uderzeń klapy bagażnika? Staram się być delikatny a nie walić jak kowal.
Lewa, ostatnie zdjęcie, pajączek, mniej popękana.
Prawa lampa i tak była trefna bo parowała po deszczy czy myjce... To teraz przynajmniej nie powinna zaparowywać :)
Pewny jestem że jak uderzyłem ostatnio w słupek przy parkowaniu to lampa była cała. Tylko zderzak ucierpiał minimalnie, teraz praktycznie nie widać.
Jakby mi jakiś samochód na parkingu uderzył to by i karoserie wgniótł...
Do wymiany. 421734217442175
42176

marcin255
14-08-2020, 10:20
Mi ktoś wgniótł tablicę rejestracyjną z przodu i nigdzie ani ryski tylko sama tablica - też dziwy .

NimnuL
14-08-2020, 10:36
sokolnik
Spękania od różnic temperatury, zwróć uwagę, że defekty są na styku ciemnego i jasnego plastiku - materiały różnie się nagrzewają, następują naprężenia lokalne i spękania...

Znajdź na parkingu kilka takich samych modeli i spójrz czy jest tak samo (kilka modeli, bo różne roczniki i różnie parkowane dadzą inny rezultat) - przypuszczam że to feler nie tylko w Twoim aucie - da się takie rzeczy reklamować u producenta na podstawie wady konstrukcyjnej (nawet w starszych autach) - pisz od razu do głównej siedziby koncernu (nie w Polsce) a na pewno coś ugrasz (wymiana lamp w ASO).
Już podobne numery udało mi się kilka razy załatwić (u producenta).

sokolnik
14-08-2020, 10:37
sokolnik
Spękania od różnic temperatury, zwróć uwagę, że defekty są na styku ciemnego i jasnego plastiku - materiały różnie się nagrzewają, następują naprężenia lokalne i spękania...

Znajdź na parkingu kilka takich samych modeli i spójrz czy jest tak samo (kilka modeli, bo różne roczniki i różnie parkowane dadzą inny rezultat) - przypuszczam że to feler nie tylko w Twoim aucie - da się takie rzeczy reklamować u producenta na podstawie wady konstrukcyjnej (nawet w starszych autach) - pisz od razu do głównej siedziby koncernu (nie w Polsce) a na pewno coś ugrasz (wymiana lamp w ASO).
Już podobne numery udało mi się kilka razy załatwić (u producenta).Serio pisać? :)

NimnuL
14-08-2020, 10:46
Serio pisać? :)

Serio.
Na pewno się ustosunkują, a producenci zbierają informacje na temat częstych usterek wynikających z wad konstrukcyjnych i nie zlewają klientów jak w Polsce.
Sprawdź też czy nie przeoczyłes kiedyś kampanii naprawczej z tego tytułu.

Zdjęcia innych lamp podobnie uszkodzonych na pewno pomogą w pozytywnym rozpatrzeniu sprawy.

- - - - kolejny post - - - - - -

Napisanie nic nie kosztuje. Jak znasz język obcy to można później zadzwonić jeśli nie odpiszą w ciągu tygodnia.
Ogólnie załatwianie tego typu spraw (reklamacje/roszczenia) z producentem potrafią trwać nawet miesiąc (z mojego doświadczenia). W najgorszym wypadku nic nie ugrasz, ale spróbować warto.

Ja się o różne sprawy boksowałem z Tefal, WD, Seiko, Olympus, Philips.

Lokalnie w Polsce z: PZU, rainbow tours, link 4.

Zawsze coś ugralem.

sokolnik
14-08-2020, 10:47
Serio.
Na pewno się ustosunkują, a producenci zbierają informacje na temat częstych usterek wynikających z wad konstrukcyjnych i nie zlewają klientów jak w Polsce.
Sprawdź też czy nie przeoczyłes kiedyś kampanii naprawczej z tego tytułu.

Zdjęcia innych lamp podobnie uszkodzonych na pewno pomogą w pozytywnym rozpatrzeniu sprawy.

- - - - kolejny post - - - - - -

Napisanie nic nie kosztuje. Jak znasz język obcy to można później zadzwonić jeśli nie odpiszą w ciągu tygodnia.
Ogólnie załatwianie tego typu spraw (reklamacje/roszczenia) z producentem potrafią trwać nawet miesiąc (z mojego doświadczenia). W najgorszym wypadku nic nie ugrasz, ale spróbować warto.Lampy działają, widać to z bliska.ale mnie wkurza [emoji3]

Ale co, mam szukać na parkingu innych VW z popękanymi lampami? :)

Rafał_Sz
14-08-2020, 10:52
Szok mnie wczoraj złapał przy tankowaniu.


To są oryginalne lampy?

NimnuL
14-08-2020, 10:54
Tak, szukaj tego modelu i rocznika na parkingu i sprawdź czy też mają podobne defekty, zrób zdjęcie + Vin i pisz maila z opisem. Jeśli znajdziesz inne przypadki to będzie łatwiej o pozytywny rezultat.
Ale nawet bez innych zdjęć bym pisał sugerując wadę konstrukcyjna (naprężenia termiczne) i rościł wymianę na nie w ASO.

Znając ASO w Polsce to z nimi nic nie ugrasz ale jak dystans sygnał z centrali to sami będą dzwonić żeby się umówić.

Poważnie.

sokolnik
14-08-2020, 11:57
Nie wiem czy ten golf wyjechał z tymi lampami z fabryki, czy 2 razy były zmieniane... Może to ulep??? :D
Faktycznie, lepiej z centrala pisać.
MSI z Holandii wysłali mi słuchawki w ramach promocji zamiast jakiegoś tam chłodzenia bo chłodzenia się skończyły mimo że spełniłem warunki z początku promocji, o mnie chyba zapomnieli :)
Lepiej pisać do centrali za granicą bo nie skąpią jak nasi pseudo menadżerowie.

NimnuL
14-08-2020, 14:27
Zapomniałem jeszcze o jednej firmie, Razer w Polsce nie chciał uznać gwarancji, Razer NL bez gadania wysłał kurierem nową myszkę (nowszy i lepszy model).

W imieniu ciotki kiedyś do Toyoty pisałem bo w kilkuletnim aucie farba z klamki zaczęła się łuszczyć, polskie ASO się wypielo, ale to samo ASO dzwonilo z przeprosinami dwa tygodnie po wysłaniu e-mail do centrali... Klamka wymieniona za darmo.

Nie zawsze ten numer się uda, ale próba nic nie kosztuje, a satysfakcja jest bezcenna...

bejcman
14-08-2020, 15:34
Ja użytkuje
Mam go podkręconego optymalizacja oprogramowania na 280 koni ;)
X5 Diesel kręcony na 320 koni nie ma ze mną żadnych szans :)

moj pupil
41817

Dzieki.
Jak sie sprawuje serducho?
Skrzynia wytrzymuje te moc?
Jak z ogolna awaryjnoscia tego auta?

Pozdrawiam

sokolnik
14-08-2020, 19:33
Zapomniałem jeszcze o jednej firmie, Razer w Polsce nie chciał uznać gwarancji, Razer NL bez gadania wysłał kurierem nową myszkę (nowszy i lepszy model).

W imieniu ciotki kiedyś do Toyoty pisałem bo w kilkuletnim aucie farba z klamki zaczęła się łuszczyć, polskie ASO się wypielo, ale to samo ASO dzwonilo z przeprosinami dwa tygodnie po wysłaniu e-mail do centrali... Klamka wymieniona za darmo.

Nie zawsze ten numer się uda, ale próba nic nie kosztuje, a satysfakcja jest bezcenna...Tylko muszę się upewnić że lampy są vw a nie z Ali ha
Jak to sprawdzić czy nie podróba :)?

matbe
14-08-2020, 21:15
Mają widoczne oznaczenia.

NimnuL
14-08-2020, 21:30
Lampy oryginalne mają znaczki producenta oraz numery części, powinny być sygnowane na kloszach oraz wewnątrz.

Zamienniki nie mają znaczków, bo po co, to nie kopie/podróbki tylko zamienniki.

Rafał_Sz
15-08-2020, 08:32
Tylko muszę się upewnić że lampy są vw a nie z Ali ha
Jak to sprawdzić czy nie podróba :)?

Pokazałem lampy człowiekowi z VW. Twoje są na bank zrobione w chińskim garażu.

Ale sa tez dobre wiadomosci. Oryginały mozna kupić w idealnym stanie za ok. 150 zł/strona.

jurkarol
15-08-2020, 09:11
Ciekawe ile tego samochodu zrobiomo z zamienników.... Przednie lampy mają jakieś oznaczenia?
:)

sokolnik
15-08-2020, 09:38
Ciekawe ile tego samochodu zrobiomo z zamienników.... Przednie lampy mają jakieś oznaczenia?
:)A czy ja kiedyś mówiłem że ten samochód to oryginał 10000%, zawsze sobie żartuję że, może to jakiś ulep? :)

Przecież takie ładne mam lampy, jak nie oryginał to pewnie ktos chcial go stjiningować ha a takie ładne te lampy :)
Ale skoro to chinole to się nie dziwię że pękają.

NimnuL
15-08-2020, 11:24
Ciesz się, że nie wybuchły lub nie spłynęły na parking jak plastelina :-)

sokolnik
15-08-2020, 12:08
Z zewnątrz nie mają żadnego oznaczenia.
Od środka Made in Mexico i znaczek VW, po obu stronach to samo.
Patrze na allegro, zamienniki DEPO, 500 zł trzeba liczyć za komplet. 4220242203

Rafał_Sz
16-08-2020, 09:01
Z zewnątrz nie mają żadnego oznaczenia.
Od środka Made in Mexico i znaczek VW, po obu stronach to samo.


Znaczek VW, ale z którego roku? :mrgreen:

Masz wielkie g. jesli chodzi o tylne klosze, najgorszą chińszczyznę. I podobne g. chcesz kupić. Depo to śmieć, encyklopedyczny przykład tandety.

sokolnik
16-08-2020, 09:09
Znaczek VW, ale z którego roku? :mrgreen:

Masz wielkie g. jesli chodzi o tylne klosze, najgorszą chińszczyznę. I podobne g. chcesz kupić. Depo to śmieć, encyklopedyczny przykład tandety.Moze i wielkie G, ale świecą i lepszych do 10letniego Golfa nie potrzebuj3. Nie no ja wiem że najlepiej by bylo pójść do ASO VW i kupić lampy po 2 tys. PLN /sztuka.

A kupowac używane oryginalne niby, skąd wiadomo ze to oryginalne? Znaleźć ori w bardzo dobrym stanie to też problem :)

jurkarol
16-08-2020, 09:47
znaleźć używane ory lampy tylne w dobrym stanie to akurat jeden z mniejszych problemów, nie będą gorsze niż zamienniki, ewentualnie lekko mniej błyszczące

sokolnik
16-08-2020, 09:54
znaleźć używane ory lampy tylne w dobrym stanie to akurat jeden z mniejszych problemów, nie będą gorsze niż zamienniki, ewentualnie lekko mniej błyszcząceA nie lepiej kupic nowe lampy zamienniki a nie jakies 7 czy 8 letnie ori lampy... Ktore może za rok tez popękają?
Nowe to nowe, te 5 lat musza wytrzymać ha

Rafał_Sz
16-08-2020, 10:18
A nie lepiej kupic nowe lampy zamienniki a nie jakies 7 czy 8 letnie ori lampy... Ktore może za rok tez popękają?
Nowe to nowe, te 5 lat musza wytrzymać ha

Oryginały Ci nie popękają, znaleźć je to żaden problem w dobrym stanie i cenie jak już wyżej napisano. Oryginał poznasz po nr części, logo i nadrukowanym kodzie kreskowym w górnej części.

jurkarol
16-08-2020, 10:56
5 lat to jest jakiś wyczyn?
Mam 20-letnie ory lampy na aucie bez skaz. No ale kiedyś to robili porządnie.

tbogdanowicz
16-08-2020, 11:43
Teść jeździ moją starą Astrą II. Ma 18 lat i lampy nigdy nie były wymieniane, a są całe.
Po prostu za jakość trzeba zapłacić. Kupując chińską podróbkę, godzisz się na bylejakość.

sokolnik
16-08-2020, 11:55
Jak jezdzilem skoda z 98r. salon polska to też 6 miała oryginalne lampy :)
Teraz czasy gorsze, wiecej wszędzie chińszczyzny :)

tbogdanowicz
16-08-2020, 12:54
Chińczycy potrafią robić dobrze. Ale jeśli można zrobić coś byle jak, bo będą tacy co to kupią, to później świat zalewają śmieci z rzecze łatwo psujących się.

.:Gerard:.
16-08-2020, 15:14
MINI to jedyne auto które jak widzę na ulicy to dostaje ślinotoku, a jak czerwone z białym dachem to mdleje od razu. Serio.

Patrz co potrafi z 280 koniami na pokładzie ;)
najpierw stratujemy od 80km/h daje mu fory i odjeżdżam bez problemu, później go puszczam, dojeżdżam i wyrównuje przy 170km/h i znowu bmw nie ma szans


https://www.youtube.com/watch?v=-ktLRv-B6E0

- - - - kolejny post - - - - - -


Dzieki.
Jak sie sprawuje serducho?
Skrzynia wytrzymuje te moc?
Jak z ogolna awaryjnoscia tego auta?

Pozdrawiam

To moje trzecie Mini, nigdy nie miałem problemów
Ten silnik to nowość w MINI jako "Twinturbo", wkręca sie świetnie, oryginalnie jest 192 konie i ma duzy zapas, JCW ma ten sam motor
Skrzynie Automat sa dwie do wyboru, polecam wersje "Sport-Automatic", rewaluacyjna, dla ciekawostki jest nierozbieralna bez możliwości wymiany czy dolewania oleju, zmiana biegów jest płynna prawie nieodczuwalna,
masz opcje ECO, normal i sport przy ktorym auto staje sie agresywne pozytywnie, utwardza się a skrzynia zaczyna pracować na innych obrotach i bez "turbo-dziury"

Wytrzymuje 280 koni ale chyba to juz bardziej wyżyłowanie a nie optymalizacja, po takim mocnym pokręceniu na STAGE2 przy sportowej jeździe z wywiewów czuć jakby przypalony plastik
mysle ze STAGE1 na 240 koni to optymalizacja odpowiedniejsza dla tego auta

- - - - kolejny post - - - - - -

Dodam, ze 5cio drzwiowym sie lepiej jeździ, w sensie bardziej komfortowo w trakcji, ale oczywiście nie tak jak limuzyną i trzeba mieć tego świadomość ze nie jest to auto na długie trasy, choć do Chorwacji zapakowani po dach pojechaliśmy bez problemu

bejcman
16-08-2020, 15:23
Dzięki za odpowiedź.
Kupiłem miesiąc temu Clubmana S all4, to rowniez moje trzecie Mini, i Clubman jest pechowy. W dniu wyjazdu z salonu najechalem na cos na jezdni i stracilem opone, przy przebiegu 300km umarła przepustnica.
Nie mam u siebie EDC na wyposazeniu, wiec po zmianie na sport nic sie nie dzieje z zawieszeniem.

Zadziwiles mnie skrzynia, mam sportowa z łopatkami i jedyne czego się dowiedziałem na temat tej skrzyni to po iluśtam procedurach startu tryb sport jest blokowany i konieczna jest wymiana oleju m.in. w skrzyni biegow.

Pozdro!

42235

.:Gerard:.
16-08-2020, 15:31
Skrzynia felerna i powinni całą wymienić, ta skrzy jest dopiero w tych najnowszych modelach stosowana od 2019 roku, zadzwoń do głównego serwisu MINI i powiedz ze jak nie wymienia skrzyni tylko będą fuszerę odwalać do zadzwonisz do MINI w Niemczech, chyba ze u Ciebie jest inna skrzynia, tego nie wiem

matbe
16-08-2020, 16:12
Brat ma kilkuletnie 4door 3cyl w automacie. Z automatem ponoć problem taki, że brak na rynku wtórnym, a w serwisie wymiana to połowa wartości auta.
Brzmi nieźle, żwawy, świetny zawias, spalanie w Wawie przy spokojnej jeździe 8.1l.

.:Gerard:.
16-08-2020, 16:27
Od 1.00 minuty gość mówi o technologii skrzyni, bezobsługowa bez wymiany oleju przez cala żywotność auta


https://youtu.be/ld_UEhSIc34

bejcman
16-08-2020, 17:08
Ale to znana od polityka BMW/MINI. Oleje przekładniowe Longlife.
Natomiast skrzynia sama w sobie z tego co widzę w ETK ma możliwość wymiany oleju:

https://www.realoem.com/bmw/enUS/partgrp?id=XJ11-EUR-08-2019-F54N-Mini-Cooper_S_ALL4&mg=24

.:Gerard:.
16-08-2020, 17:35
Pisza ze zastosowali w tych modelach
7-Gang DKG: MINI F55, F56, F57 mit Doppelkupplungsgetriebe

- - - - kolejny post - - - - - -

Widze ze u Ciebie jest inna skrzynia, 8 biegowa

bejcman
16-08-2020, 17:38
A to sorry, zwracam honor;)
Nie doszedlem jeszcze do 8 biegu:)

Boryszuk
16-08-2020, 22:16
A nie lepiej kupic nowe lampy zamienniki a nie jakies 7 czy 8 letnie ori lampy... Ktore może za rok tez popękają?
Nowe to nowe, te 5 lat musza wytrzymać ha

Lexus looki załóż XD

krzysztofz24
17-08-2020, 00:23
Lexus looki załóż XD

A na przód Angel Eye z allegro. I wtedy Golf by w końcu rządził w 3city;-).

Rafał_Sz
17-08-2020, 08:35
A na przód Angel Eye z allegro. I wtedy Golf by w końcu rządził w 3city;-).

Na YT dobiega końca historia Ferrari w cenie Skody, teraz Sokół może zaatakować serią z Golfem German Style mit Lexus Look w cenie deskorolki.

sokolnik
17-08-2020, 08:54
Kupię najlepsze lampy jakie maja na murku, wazme by pare KM przybyło + lansu na dzielni [emoji1]

robin102
17-08-2020, 10:30
Patrz co potrafi z 280 koniami na pokładzie ;)

No dobra, a taka wersja dla fotografa :) z silnikiem 1,6 i sto ileś tam kucyków to odpycha trochę tego MINI w wersji 3d ? Da się bezpieczni jeździć ?
Drogie te auta w serwisowaniu, utrzymaniu ?

bejcman
17-08-2020, 13:19
No dobra, a taka wersja dla fotografa :) z silnikiem 1,6 i sto ileś tam kucyków to odpycha trochę tego MINI w wersji 3d ? Da się bezpieczni jeździć ?
Drogie te auta w serwisowaniu, utrzymaniu ?
1.6 to modele R55/R56, silniki konstrukcji PSA, które są takie sobie.
Jeździłem 3d F56 z silnikiem 1.2 102KM i to był dramat.
Obecnie jeżdę 3d 1.5 105KM i dobrze się odpycha, demon prędkości to nie jest, ale da się nim dynamiczniej śmignąć.
Mam też eSkę 6d, zasuwa nieźle;)

W kwestii serwisowania powiem tak: eSka na razie jedna naprawa na gwarancji, 1.5 bez usterek, chociaż to też świeże auto (2018r.).
Mam jeszcze Mini z 2006, z d4d pod maską, przejechalem nim z 75000km, droższa naprawa to koło pasowe, najtrudniejsza naprawa to uszkodzona wiązka elektryczna.

sokolnik
17-08-2020, 17:31
a co sądzicie o takich kierunkach?
aliexpress.com (https://pl.aliexpress.com/item/4000529285763.html?src=google&albch=shopping&acnt=494-037-6276&isdl=y&slnk=&plac=&mtctp=&albbt=Gploogle_7_shopping&aff_atform=google&aff_short_key=UneMJZVf&&albagn=888888&albcp=6459808507&albag=76872920869&trgt=539263010115&crea=pl4000529285763&netw=u&device=c&albpg=539263010115&albpd=pl4000529285763&gclid=CjwKCAjw1ej5BRBhEiwAfHyh1IUzPi_XBA7T0AqsyU3P hozdEhuLXdYHCwe_IR-Hd_CVgjacMnMmcRoCc70QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds)

A teraz pytanie, serio... Pytam.

Przejechałem ledwo 8km po mieście, z dłuższym przystankiem na większe zakupy. Jazda spokojna miejska. Podjeżdżam pod myjnie, umyć go po trasie, psikam chemią na alusy moje :D trochę chemii "poleciało" na tarcze... a z nich aż dymek poszedł... dotykam tarczy, no wiem że gorąca/ciepła tarcza będzie... ale dotknąłem i palca poparzyłem lekko. To tak powinno być czy mam coś z układem hamulcowym? serio bez śmieszkowania proszę :) dziecko wożę wolałbym nie olewać tematu hamulców... :)

notdot
17-08-2020, 17:38
muszę u siebie w mazda 3 wymienić klocki i tarcze
pytanie robić to w aso czy w zwykłym warsztacie co skasuje mniej kasy
tylko czy nie jestem zbyt przewrażliwiony myśląc, że hamulce to coś ważnego więc obawiam się "warsztatów"
no chyba że ktoś poleci dobry warsztat w Krakowie lub okolicy, co zrobi taką zmianę w 2-3 godziny

p.s. nie piszcie że mogę to zrobić sam, bo nie mam gdzie a moje zdolności manualne pozwalają mi co najwyżej na wkręcenie żarówki w żyrandol a nie iluś tam śrubach, itp

.:Gerard:.
17-08-2020, 17:49
No dobra, a taka wersja dla fotografa :) z silnikiem 1,6 i sto ileś tam kucyków to odpycha trochę tego MINI w wersji 3d ? Da się bezpieczni jeździć ?
Drogie te auta w serwisowaniu, utrzymaniu ?

Mialem tego Cooper 120 koni w manualu, skory w kolorze bordo ;)
42249

To ten ONE 102 koni w Automacie byl dynamiczniejszy i sporo lepszy w trakcji
Automat duzo daje, w tym ONE mialem LED światła, kolor auta tez byl bardzo ładny bo taki bardzo ciemny brąz metalik
moim zdaniem taki ONE w automacie dla fotografa wystarczy, wiadome ze Cooper 136 koni będzie lepszy
42250

bejcman
17-08-2020, 18:07
One to biedniejszy kuzyn Coopera, ale silnik jest ten sam. Za 2 tysie mozna kupic magiczny boxik wpinany w OBD2, ktory z One'a zrobi Coopera;)

.:Gerard:.
17-08-2020, 19:11
One to biedniejszy kuzyn Coopera, ale silnik jest ten sam. Za 2 tysie mozna kupic magiczny boxik wpinany w OBD2, ktory z One'a zrobi Coopera;)

Dokładnie
tylko nie 2 tysie tylko 119€ ;)

bejcman
17-08-2020, 19:33
Mi proponowano 2 tysie za boxa po ktorym rzekomo nie ma sladu i nie powoduje utraty gwarancji, nie probowalem wiec na tym sie zatrzymalem;)

.:Gerard:.
17-08-2020, 19:37
Najlepsze to optymalizacja oprogramowania, tzn. wymiana softu w głównym komputerze, dają 5 lat gwarancji
ze 102 koni i 180 Nm na 150 koni i 260Nm

drzewiec
17-08-2020, 20:07
Cześć
potrzebuje pomocy, wie ktoś z jakiego auta może być lampa ze zdjęcia? Znajomemu ktoś zostawił niespodziankę w postaci rozbitego auta na parkingu.
42266

Ps. Sorki za dwie fotki, z telefonu nie potrafię tego edytować

sokolnik
17-08-2020, 20:30
oj... jakiś pech z tymi lampami... a tyle śmieszkowania było a to poważne tematy :/

robin102
17-08-2020, 20:32
Najlepsze to optymalizacja oprogramowania, tzn. wymiana softu w głównym komputerze, dają 5 lat gwarancji
ze 102 koni i 180 Nm na 150 koni i 260Nm
Oooooo ciekawe, a to z takiego 1,6 silnika ?

bejcman
17-08-2020, 20:38
Oooooo ciekawe, a to z takiego 1,6 silnika ?

1.2 102km

- - - - kolejny post - - - - - -


Najlepsze to optymalizacja oprogramowania, tzn. wymiana softu w głównym komputerze, dają 5 lat gwarancji
ze 102 koni i 180 Nm na 150 koni i 260Nm
A modziłeś wydech w eSce?

matbe
17-08-2020, 20:43
1.6 to wolnossak, tutaj box nic nie da.
Programy są dla doładowanych jednostek.

.:Gerard:.
17-08-2020, 21:32
1.2 102km

- - - - kolejny post - - - - - -


A modziłeś wydech w eSce?


Nie, reszta oryginał tylko soft wymieniony

- - - - kolejny post - - - - - -

U tego gościa robiłem, można sobie wybrać STAGE1 albo STAGE2 + dodatki
https://www.fasttuning.eu/chiptuning/car/mini/mini-f55-56-2013-1/2-0t-cooper-s-192ps/stage2/

Nikonozaur
23-08-2020, 10:02
A teraz pytanie, serio... Pytam.

Przejechałem ledwo 8km po mieście, z dłuższym przystankiem na większe zakupy. Jazda spokojna miejska. Podjeżdżam pod myjnie, umyć go po trasie, psikam chemią na alusy moje :D trochę chemii "poleciało" na tarcze... a z nich aż dymek poszedł... dotykam tarczy, no wiem że gorąca/ciepła tarcza będzie... ale dotknąłem i palca poparzyłem lekko. To tak powinno być czy mam coś z układem hamulcowym? serio bez śmieszkowania proszę :) dziecko wożę wolałbym nie olewać tematu hamulców... :)

Wygląda na problem z zaciskiem. Nawet po krótkiej jeździe powinno dać się wyczuć charakterystyczny swąd spalenizny. Może też być padnięte łożysko piasty, ale w takim przypadku byś to słyszał.

robin102
24-08-2020, 00:16
W takie temperatury kilka lekkich hamowań i tarcze gorące, a druga sprawa nie myjemy auta z gorącymi tarczami, bo można je wykrzywić, a wtedy wydatek spory :) .... no ale na pewno to na kursie na prawko było :)

Rafał_Sz
24-08-2020, 12:59
Przejechałem ledwo 8km po mieście, z dłuższym przystankiem na większe zakupy. Jazda spokojna miejska. Podjeżdżam pod myjnie, umyć go po trasie, psikam chemią na alusy moje :D trochę chemii "poleciało" na tarcze... a z nich aż dymek poszedł... dotykam tarczy, no wiem że gorąca/ciepła tarcza będzie... ale dotknąłem i palca poparzyłem lekko. To tak powinno być czy mam coś z układem hamulcowym? serio bez śmieszkowania proszę :) dziecko wożę wolałbym nie olewać tematu hamulców... :)

Masz zatarte tuleje pływające w zaciskach i/lub zapowietrzony uklad.

sokolnik
24-08-2020, 13:02
Masz zatarte tuleje pływające w zaciskach i/lub zapowietrzony uklad.Czyli bedzie reklamacja bo w zeszlym roku robiłem klocki, płyn zmieniałem i odpowietrzałem [emoji14]
Chyba pojadę do warsztatu.

Jak zatarta sa te tuleje to jaki koszt naprawy?? Droga impreza?

sokolnik
24-08-2020, 13:05
W takie temperatury kilka lekkich hamowań i tarcze gorące, a druga sprawa nie myjemy auta z gorącymi tarczami, bo można je wykrzywić, a wtedy wydatek spory :) .... no ale na pewno to na kursie na prawko było :)Wiem ze tarcze sie kończą i beda do zmiany przy kolejnej wymiamie klockow.

robin102
24-08-2020, 13:30
Sokolnik znajdź bezpieczną asfaltową drogę bez ruchu żadnego. Zapnij wsteczny bieg, rozpędź auto na wstecznym i hamuj konkret na granicy zduszenia silnika i tak przejdź hamując na wstecznym ze 100-200 metrów jeśli dasz radę.

sokolnik
24-08-2020, 13:32
Sokolnik znajdź bezpieczną asfaltową drogę bez ruchu żadnego. Zapnij wsteczny bieg, rozpędź auto na wstecznym i hamuj konkret na granicy zduszenia silnika i tak przejdź hamując na wstecznym ze 100-200 metrów jeśli dasz radę.I co on wtedy sie naprawi [emoji1] ? :)

matbe
24-08-2020, 13:43
A potem dzwoń po lawetę, rachunek z warsztatu prześlesz jakże blyskotliwemu autorowi pomysłu. xD

sokolnik
24-08-2020, 13:43
Sokolnik znajdź bezpieczną asfaltową drogę bez ruchu żadnego. Zapnij wsteczny bieg, rozpędź auto na wstecznym i hamuj konkret na granicy zduszenia silnika i tak przejdź hamując na wstecznym ze 100-200 metrów jeśli dasz radę.I co on wtedy sie naprawi [emoji1] ? :)

sokolnik
24-08-2020, 13:44
A potem dzwoń po lawetę, rachunek z warsztatu prześlesz jakże blyskotliwemu autorowi pomysłu. xDAutor kasowy człowiek ;)

Rafał_Sz
24-08-2020, 14:28
Jak zatarta sa te tuleje to jaki koszt naprawy?? Droga impreza?

Zestaw naprawczy na jedną stronę kosztuje ok. 25 zł. Robocizna nie powinna być droższa niż za wymianę klocków. Chyba, że tuleje są zapieczone na amen, a imbusy pozrywane. W każdym bądź razie nie jedź tam gdzie zmieniałeś klocki - czyszczenie i smarowanie "pływaków" przy zmianie klocków jest obowiązkiem mechanika, zacisk ma się przesuwać jednym palcem. Widocznie trafiłeś na partaczy.

sokolnik
24-08-2020, 14:30
Zestaw naprawczy na jedną stronę kosztuje ok. 25 zł. Robocizna nie powinna być droższa niż za wymianę klocków. Chyba, że tuleje są zapieczone na amen, a imbusy pozrywane. W każdym bądź razie nie jedź tam gdzie zmieniałeś klocki - czyszczenie i smarowanie "pływaków" przy zmianie klocków jest obowiązkiem mechanika, zacisk ma się przesuwać jednym palcem. Widocznie trafiłeś na partaczy.Generalnie jestem z nich zadowolony, byłem przy wymianie i gosciu sie starał, smarował, dokladnie robił.
Wszystko sie zużywa i może sie zepsuć w kazdym momencie.
Zajadę do nich i zagadam, ze gak być nie może z moim Goferem :)

robin102
24-08-2020, 15:32
I co on wtedy sie naprawi [emoji1] ? :)
tak, zrób tak jak napisałem, a potem sobie spawdz czy koła nie sa hamowane albo próbujac przephnac auto, albo podnies na podnosniku i obróc kolem, to nic ni kosztuje, zrób jak napisałem zanim dasz zarobic komus

krzysztofz24
24-08-2020, 20:10
Czyli bedzie reklamacja bo w zeszlym roku robiłem klocki, płyn zmieniałem i odpowietrzałem [emoji14]
Chyba pojadę do warsztatu.

Jak zatarta sa te tuleje to jaki koszt naprawy?? Droga impreza?

Ale to nie jest kwestia reklamacji. To jest twoja wina:-).
99% warsztatów ma opcję wymiany klocków i droższa opcję z kompletną rozbiórka i czyszczeniem i smarowaniem zacisków.
Ja jeszcze pamiętam jak kupowałeś Golfa i cię namawiałem na tą droższa opcję żeby zaciski kompletnie rozebrali i poczyscili. Bo nie wiadomo czy i kiedy to ktokolwiek robił.
Zwykle smarowanie tłoczka i dmuchnięcie kompresorem wystarcza do czasu.

No ale ty chciałeś tańsza opcję;-).

Uwaga sprzedaje ci pro-tip eksploatacyjny.
Co druga wymianę klocków robi się kompleksową rozbiórkę zacisków i porządne czyszczenie i smarowanie.
I wtedy nie ma syfu w zaciskach i się nie blokują.
Nie wiem w jakim stanie masz tarcze ale jeśli klocki już przekroczyły połowę życia. To bes sensu je zakładać , bo za niedługo znowu będziesz jechał coś robić z klockami.
No chyba że masz zjechane tarcze to niech się skończą z obecnymi klockami.

Rafał_Sz
25-08-2020, 10:03
Generalnie jestem z nich zadowolony, byłem przy wymianie i gosciu sie starał, smarował, dokladnie robił.
Wszystko sie zużywa i może sie zepsuć w kazdym momencie.
Zajadę do nich i zagadam, ze gak być nie może z moim Goferem :)

Prawidłowo zmontowany i uszczelniony zacisk jest sprawny przez kilka dobrych lat/kilkadziesiąt tys. km. Zatarty zacisk oprócz degradacji tarczy i klocków niszczy też łożyska. Siła bocznego nacisku na tarczę przenosi się na łożysko i często jest większa niz przy lataniu bokiem.

sokolnik
25-08-2020, 17:10
Bylem w norauto. Podnośnik. Pan pokręcił kołami, mowi - pełen luz, nic nie ociera. Mowi do mnie, kilka hamowań i tarcze gorące :)
Ale aż tak?
Tak.
Dziekuje :)
Pojechałem :)

robanto
25-08-2020, 19:50
Koledzy, a i Koleżanki, którzy (re) są użytkownikami Suzuki Jimny - pyatnie jak się sprawuje i czy warto rozpatrywać go jako auto dla leśniczego. Za odpowiedzi z góry dziękuję.t

jurkarol
25-08-2020, 22:27
Dla leśnika to, jak sama nazwa wskazuje Subaru Forester (sf, sg) Potem kia sportage, te starsze.
Ważne żeby miał napęd na 4 stały lub dołączany ręcznie.
Kiedyś się tym interesowalem i wybrałem te dwie marki. Ale w końcu nie musiałem kupować.

elanek
26-08-2020, 00:00
Koledzy, a i Koleżanki, którzy (re) są użytkownikami Suzuki Jimny - pyatnie jak się sprawuje i czy warto rozpatrywać go jako auto dla leśniczego. Za odpowiedzi z góry dziękuję.t

Nie mam ale sporo jeżdżę autkiem kolegi, któremu chwilowo zabrali prawko. W mojej okolicy (Beskidy) sporo leśników ma Jimniaka, najczęściej wersje benzynowe.
Z moich obserwacji - cholernie dobre w teren autko, ale mega niewygodne. Mało miejsca, z uwagi na to, że jest krótkie to podskakuje na byle czym. Mam Pajero II pięciodrzwiowe, 2.8D i na drogach, gdzie sunę ze 60 km/h to Jimny nie pojedzie więcej niż 30 bo wypadnie po prostu z drogi, albo ktoś w środku skręci kark. Jak się jeździ powoli to ok.
Diesel w Jimny używanym w terenie (góry) to porażka. Na asfalcie jest super, czasem nawet pali poniżej 6 l gnojówki! Ale w terenie ze wzniesieniami nie jest wesoło. Turbodziura, żeby wjeżdżać na górki to trzeba na reduktorze i dwójce mocno butować, ale wszystko wtedy podskakuje i najlepiej jeździć w kaskach. Albo redukować na jedynkę.
Wąskie, więc ryzyko przewrócenia się i fikołków na zboczu duże. Wersje cabrio nie miały klimy.
To obserwacje na terenie górskim.
A w Szczecinku to może się sprawdzić. Diesla trzymać w garażu i nie odpalać na mrozie, powinien posłużyć, w końcu Renault Clio też jakoś sobie radzą. Benzynka podobno w terenie nawet dziesięć litrów może łyknąć. Pojawiają się czasem problemy z włączaniem napędu na 4 koła i reduktora, w miarę ogarnięty mechanik wprowadzi małe modyfikacje. Mimo wspomnianych wad to bardzo dzielne autko terenowe i nawet bezawaryjne.

Rafał_Sz
26-08-2020, 10:24
Bylem w norauto. Podnośnik. Pan pokręcił kołami

Pokręcić to on może swoją starą.

1. Rozbiórka
2. Weryfikacja
3. Ew. naprawa
4. Do kasy

jurkarol
26-08-2020, 11:00
Norauto to nie jest serwis , który dogłębnie coś sprawdzi. Jako wymieniacze może być.
Nawet nie zauważyli, że mam zablokowany tłoczek hamulca w tylnym kole a kazałem sprawdzić hamulce.

robin102
26-08-2020, 17:40
Bylem w norauto. Podnośnik. Pan pokręcił kołami, mowi - pełen luz, nic nie ociera. Mowi do mnie, kilka hamowań i tarcze gorące :)
Ale aż tak?
Tak.
Dziekuje :)
Pojechałem :)
Ale tak jak pisałem od czasu do czasu przegon auto na wstecznym z dociśniętym hamulcem, ot tak ze 2razy w roku, szczególnie po jakiś dłuższych postojach, parkowaniach.

kzkzg
26-08-2020, 18:00
Skąd ty te mądrości bierzesz?

sokolnik
26-08-2020, 18:35
Ale tak jak pisałem od czasu do czasu przegon auto na wstecznym z dociśniętym hamulcem, ot tak ze 2razy w roku, szczególnie po jakiś dłuższych postojach, parkowaniach.Boje sie wjeżdżać na obwodnice Trojmiasta na wstecznym :D

robin102
26-08-2020, 19:00
Boje sie wjeżdżać na obwodnice Trojmiasta na wstecznym :D
Osiedlowa uliczka ze 100 metrów wsteczny potem gaz, a potem hamowanie, ale żeby nie zdusić silnika. Rób tak ze 2 w roku , szególnie w starym aucie warto lub długo parkującym.
Jak byś miał głupie myśli z internetu czy samochód może hamować jadąc do tyłu tak może robisz to co jakiś czas podjeżdżając, zjeżdząjąc z górek wzniesień w mieście. Stacza się to mu łup po heblu.

sokolnik
26-08-2020, 19:06
Osiedlowa uliczka ze 100 metrów wsteczny potem gaz, a potem hamowanie, ale żeby nie zdusić silnika. Rób tak ze 2 w roku , szególnie w starym aucie warto lub długo parkującym.
Jak byś miał głupie myśli z internetu czy samochód może hamować jadąc do tyłu tak może robisz to co jakiś czas podjeżdżając, zjeżdząjąc z górek wzniesień w mieście. Stacza się to mu łup po heblu.

moje auto nie jest staree... heelooooołłłł :)

tbogdanowicz
26-08-2020, 19:53
moje auto nie jest staree... heelooooołłłł :)

Ale to Golf, więc + 20% zużycia względem do wieku, w porównaniu do średnią dla rynku moto.
Zejdź na ziemię.

robanto
26-08-2020, 20:56
Nie mam ale sporo jeżdżę autkiem kolegi, któremu chwilowo zabrali prawko. W mojej okolicy (Beskidy) sporo leśników ma Jimniaka, najczęściej wersje benzynowe.
Z moich obserwacji - cholernie dobre w teren autko, ale mega niewygodne. Mało miejsca, z uwagi na to, że jest krótkie to podskakuje na byle czym. Mam Pajero II pięciodrzwiowe, 2.8D i na drogach, gdzie sunę ze 60 km/h to Jimny nie pojedzie więcej niż 30 bo wypadnie po prostu z drogi, albo ktoś w środku skręci kark. Jak się jeździ powoli to ok.
Diesel w Jimny używanym w terenie (góry) to porażka. Na asfalcie jest super, czasem nawet pali poniżej 6 l gnojówki! Ale w terenie ze wzniesieniami nie jest wesoło. Turbodziura, żeby wjeżdżać na górki to trzeba na reduktorze i dwójce mocno butować, ale wszystko wtedy podskakuje i najlepiej jeździć w kaskach. Albo redukować na jedynkę.
Wąskie, więc ryzyko przewrócenia się i fikołków na zboczu duże. Wersje cabrio nie miały klimy.
To obserwacje na terenie górskim.
A w Szczecinku to może się sprawdzić. Diesla trzymać w garażu i nie odpalać na mrozie, powinien posłużyć, w końcu Renault Clio też jakoś sobie radzą. Benzynka podobno w terenie nawet dziesięć litrów może łyknąć. Pojawiają się czasem problemy z włączaniem napędu na 4 koła i reduktora, w miarę ogarnięty mechanik wprowadzi małe modyfikacje. Mimo wspomnianych wad to bardzo dzielne autko terenowe i nawet bezawaryjne.

Dzięki. Trzeba sięzatem za jakimś rozejrzeć.

sokolnik
26-08-2020, 21:28
Ale to Golf, więc + 20% zużycia względem do wieku, w porównaniu do średnią dla rynku moto.
Zejdź na ziemię.20% więcej do trwałości wzgledem rynku... Zejdz na ziemię :)

krzysztofz24
26-08-2020, 21:31
20% więcej do trwałości wzgledem rynku... Zejdz na ziemię :)

Lampy ci popekaly ostatnio...pewnie wytrzeslo je od przebiegu ponad 500 tys, ktory Turek z Niemiec nastukal;-).
Zejdz na ziemie:-D

sokolnik
26-08-2020, 21:36
Lampy ci popekaly ostatnio...pewnie wytrzeslo je od przebiegu ponad 500 tys, ktory Turek z Niemiec nastukal;-).
Zejdz na ziemie:-DWalnąłem delikatnie w słupek zderzakiem, pewnie bylo jakieś naprężenie plastików, pojeździłem 2 tyg i popekalo, tak sądzę ze to od tego, bo od czego innego.

Golfina super auto, malo pali, na baku 830 km zrobione do rezerwy, 52 L zatankowane :)

krzysztofz24
26-08-2020, 22:28
Walnąłem delikatnie w słupek zderzakiem, pewnie bylo jakieś naprężenie plastików, pojeździłem 2 tyg i popekalo, tak sądzę ze to od tego, bo od czego innego.


Hahahah:-D. Tak mnie rozsmieszyles ze sie prawie turlam. Walnales delikatnie w slupek i poszly naprezenia na obie lampy i popekaly dopiero po 2 tygodniach...:?:
To chyba jakis inny matrix byl przy tym "dzwonie":-).

jjj
26-08-2020, 22:33
malo pali
Niskie spalanie jest odwrotnie proporcjonalne do przyjemności z jazdy :p

Nikonozaur
27-08-2020, 09:34
Ale tak jak pisałem od czasu do czasu przegon auto na wstecznym z dociśniętym hamulcem, ot tak ze 2razy w roku, szczególnie po jakiś dłuższych postojach, parkowaniach.

Mógłbyś rozwinąć tę myśl? Co daje taka "kuracja"?

Boryszuk
27-08-2020, 10:05
Mógłbyś rozwinąć tę myśl? Co daje taka "kuracja"?

Przylozy tylem w latarnie to ani nie bedzie sie musial o hamulce ani o lampy martwic.

myrele
04-09-2020, 19:21
Mam pytanko dotyczace opon
Potrzebuje opony zimowe do SUV-a 225/60/17
Mozecie polecic cos sprawdzonego? Maja byc dobre :)

elanek
05-09-2020, 09:41
Niskie spalanie jest odwrotnie proporcjonalne do przyjemności z jazdy :p

No tak, miałem w życiu trzy Polonezy...

kakersik
05-09-2020, 13:06
Jakiś czas temu miałem kolizję z drzwiami na S7. Na szczęście po kilku przepychankach udało się naprawić auto z OC firmy, która jest odpowiedzialna za utrzymanie tego odcinka drogi. Wymienili mi zderzak, dwie lampy, błotnik, lusterko i malowali maskę.


https://youtu.be/Nd3tsaPmPk4

ps. to mój pierwszy post po ponad rocznej przerwie

sokolnik
05-09-2020, 13:09
Wczoraj zaraz za mną podjechał sąsiad, swoją Octavia Kombi :)
Poszedlem do domu, wzialem śmieci... I wracając ze śmietnika dotknalem jego przedniej tarczy... Tez gorąca jak moja [emoji3]

kakersik
05-09-2020, 13:11
Wczoraj zaraz za mną podjechał sąsiad, swoją Octavia Kombi :)
Poszedlem do domu, wzialem śmieci... I wracając ze śmietnika dotknalem jego przedniej tarczy... Tez gorąca jak moja [emoji3]

Jak mi się w ciężarówce zapiekł zacisk, to w nocy tarcza świeciła jak latarka, tyle, że na czerwono.

Rafał_Sz
05-09-2020, 13:11
Tak sobie stał w tym salonie, to go wziąłem. Idealny dupowóz do firmy za grosze. ;)

42894

sokolnik
05-09-2020, 13:41
Jak mi się w ciężarówce zapiekł zacisk, to w nocy tarcza świeciła jak latarka, tyle, że na czerwono.

:D :D :D


Tak sobie stał w tym salonie, to go wziąłem. Idealny dupowóz do firmy za grosze. ;)

42894


Golf lepszy :D

robin102
05-09-2020, 14:05
Tak sobie stał w tym salonie, to go wziąłem. Idealny dupowóz do firmy za grosze. ;)

42894
Zdecydowanie lepsze samochody niż chcą za nie pieniądze. Jeździ całkiem, całkiem poprawnie tylko ten silnik 1,4 trochę na 4 osoby słabnie.

jurkarol
05-09-2020, 15:11
Taki fiat to lepiej wygląda z zewnątrz. Choć gorzej pokrewny Citroen elysee - wnętrzem to mnie przeraził. Nie mówiąc o pyrkaniu silniczka

matbe
05-09-2020, 15:52
Chyba wiele zależy od trimu, te pod ubery są koszmarnie twarde plastikowe, wyższe wersje całkiem przytulne.

Rafał_Sz
05-09-2020, 16:23
"Na tłusto" mam bejcę. Tipo ma latać wokół komina załatwiać interesy i zarabiać. Z gwarancją na 5 lat/150 000 km wyszedł mnie po odpisie 38 000 zł.

sokolnik
05-09-2020, 16:52
"Na tłusto" mam bejcę. Tipo ma latać wokół komina załatwiać interesy i zarabiać. Z gwarancją na 5 lat/150 000 km wyszedł mnie po odpisie 38 000 zł.

a możesz sobie kupić opony zimowe używki na OLX i sobie na nich jeździć?
a możesz sobie zmieniać olej w dowolnym serwisie na mieście?

Czy wszystko musi być robione w ASO z ich katalogu..opony, serwis olejowy, flltry, klocki itd. itp. Oczywiście w cenach ASO ? Czyli często wcale nie tanio.

Rafał_Sz
05-09-2020, 17:04
a możesz sobie kupić opony zimowe używki na OLX i sobie na nich jeździć?
a możesz sobie zmieniać olej w dowolnym serwisie na mieście?



W Fiacie mi wolno. Tylko, że nigdy w życiu bym nie kupił używanych opon. Jak się kupuje konia to trzeba mieć i na owies. A nie dziadować - zwłaszcza w kwestii wygody i bezpieczeństwa.

sokolnik
05-09-2020, 17:07
W Fiacie mi wolno. Tylko, że nigdy w życiu bym nie kupił używanych opon. Jak się kupuje konia to trzeba mieć i na owies. A nie dziadować - zwłaszcza w kwestii wygody i bezpieczeństwa.Jasne, chodzio mi o zapisy umowy, czy możesz sobie kupić opony i wstawić...

No ok :)

Bo czasami nic nie wolno, tylko 4 opony w aso trzeba kupić z usługą za 4 000 pln :)

Rafał_Sz
05-09-2020, 17:11
Wolno, wolno. Jedyny wyłączający zapis w gwarancji jest w kwestii montażu LPG. Traci się ochronę na silnik. Gazu jednak nie chcę, więc wszystko gra.

robin102
05-09-2020, 19:34
Czy wszystko musi być robione w ASO z ich katalogu..opony, serwis olejowy, flltry, klocki itd. itp. Oczywiście w cenach ASO ? Czyli często wcale nie tanio.
Według konsumenckiego prawa unijnego wszystko w autach na gwarancji można robić poza firmowym ASO o ile jest to robione według procedur serwisowych dla danego modelu i zostanie to odnotowanie w książce serwisowej.

ku6i
06-09-2020, 14:24
Dodatkowo możesz sobie zajechać do ASO ze swoim olejem, filtrem, tarczami, klockami itd. i kazać je wymienić w ramach przeglądu okresowego w celu utrzymania gwarancji. Oczywiście sprzęt musi spełniać normy założone przez producenta i zapłacisz za robociznę, ale wyjdzie Ci to taniej niż ten sam olej/filtr kupiony w ASO za 2 razy tyle. A poza koniecznymi przeglądami okresowymi możesz wymieniać np. częściej olej silnikowy i filtry we własnym garażu, producentowi nic do tego, jeśli użyte materiały były zgodne z normą to nie naruszasz warunków gwarancji.

sokolnik
06-09-2020, 17:54
Mam sprawe, nie motoryzacyjną ale czuje ze sa tu najwieksze cwaniaki tego forum [emoji3]

Kto mi wytnie w obudowie ładne otwory wentylacyjne w 2óch elementach :)
Coś jak na załączniku. Zdjęcie od gościa z fb.
42920

bogdi64
06-09-2020, 20:33
:D :D :D




Golf lepszy :D

FIAT - 1889 rok założenie
Auto dla ludu - 1938 przez Hitlera

Fiat zdobył 9 razy miano auta roku (najwięcej ze wszystkich marek), auto dla ludu 4

jjj
06-09-2020, 20:51
Nawet renault i peugeot mają więcej niż vw, bo po 6 wygranych każdy :-P

Nikonozaur
06-09-2020, 21:31
Auto dla ludu - 1938 przez Hitlera

Raczej za Hitlera, a nie przez.

matbe
07-09-2020, 09:28
Hitler duchowym ojcem.
Mnie ostatnio zszokowało że ideę garbusa Ferdynand splagiatowal Czechom a nie sam wymyślił.

jjj
07-09-2020, 09:37
No i później z wyrzutów sumienia kupili od Czechów skodę ;)

matbe
07-09-2020, 10:14
BTW, wracając do hamulców.
Wczoraj szwagier wiózł teściową z żoną pod Warszawę, czuł że auto "nie jedzie", słabo przyspiesza. Żona zaalarmowała że śmierdzi, zaraz przyhamował i rzuciło autem, więc się zatrzymał. Na szczęście nie wybuchł pożar ale całe auto stanęło w dymie, trzymał przedni prawy zacisk. Jeździ tym autem na codzień, dość niespodziewana usterka. Ja sobie od razu przypomniałem wypadek z obwodnicy sprzed miesiaca, gdzie babka spłonela zywcem w ten sposob. Brr

sokolnik
07-09-2020, 10:21
BTW, wracając do hamulców.
Wczoraj szwagier wiózł teściową z żoną pod Warszawę, czuł że auto "nie jedzie", słabo przyspiesza. Żona zaalarmowała że śmierdzi, zaraz przyhamował i rzuciło autem, więc się zatrzymał. Na szczęście nie wybuchł pożar ale całe auto stanęło w dymie, trzymał przedni prawy zacisk. Jeździ tym autem na codzień, dość niespodziewana usterka. Ja sobie od razu przypomniałem wypadek z obwodnicy sprzed miesiaca, gdzie babka spłonela zywcem w ten sposob. BrrJakie auto? Bmw sporo ostatnio spłonęło.

matbe
07-09-2020, 10:29
Jakie auto? Bmw sporo ostatnio spłonęło.

No ta co sploneła to X3 2.0d :( Ona płonąc wybiegła z auta i spadła z estakady. Nie ryuszaja mnie wypadki drogowa, ale ten wyjątkowo.

bejcman
07-09-2020, 10:59
Dwulitrówki mają problem z cieknącą chłodniczką egr i dlatego zazwyczaj płoną.

A co do wypadków, najbardziej poruszający w ostatnim czasie to chyb ten: wystrzelony Uber trafia w barierę energochłonną a jej wyrwany fragment zabija postronną, jadącą z przeciwka osobę.
Zwróćcie uwagę na kierownicę:
42927
42928

Swoją drogę ktoś kto to montował i ktoś kto to odebrał powinni solidnie beknąć.

sokolnik
09-09-2020, 12:30
Kurier dostarczył lampy... Żona mowi że ładne :)
Będzie montaż niedługo :) 42988

matbe
09-09-2020, 12:57
Czekaj, zmieniasz lampy bo stare mają mikropeknięcia?

sokolnik
09-09-2020, 13:00
Czekaj, zmieniasz lampy bo stare mają mikropeknięcia?Już to nie są mikropęknięcia, zresztą nigdy nie były. Moze wcześniej bo prawa i tak parowała. Prawa sie sypie coraz bardziej, co będę czekał aż się posypie w zimę?
Lewa jeszcze wytrzyma ale jak sie brać za zmiane to obie naraz i zapomnieć o temacie.

Rafał_Sz
09-09-2020, 21:55
Odebrany, jeździ całkiem nieźle.

42997

robin102
09-09-2020, 22:28
Aż zatęskniłem za swoim TIPO 1,6 ie rocznik 1994 , to był mój najmniej awaryjny samochód, nic totalnie nic się nie psuło, nawet elektryczne podnośniki szyb się nie psuło, bo ich nie było :) ..... ależ to jechało, szatan, chyba 80 KM i 5 bieg był, a jakie wykonanie i komfort :)

sokolnik
09-09-2020, 22:32
A ja dziś zajrzałem do bagażnika gdy było już ciemno i zauważyłem że żarówka w bagażniku się nie pali... Trzeba naprawić :)

Nikonozaur
09-09-2020, 23:40
Aż zatęskniłem za swoim TIPO 1,6 ie rocznik 1994 , to był mój najmniej awaryjny samochód, nic totalnie nic się nie psuło, nawet elektryczne podnośniki szyb się nie psuło, bo ich nie było :) ..... ależ to jechało, szatan, chyba 80 KM i 5 bieg był, a jakie wykonanie i komfort :)

A ja z kolei wspomniałem sobie mojego dużego Fiata 125p, rocznik 1984... Chyba najgorszy jaki wypuścili. Kryzys, wersja bez listew na drzwiach, bez obrotomierza i w ogóle beznadziejna. Sprzedając go w 1988 zainteresowani nie wierzyli, że ma tylko 4 lata - tak był zjedzony przez rdzę. Teraz skończyłby na złomie, wtedy szybko znalazł nabywcę. :)

krzysztofz24
10-09-2020, 00:24
A ja z kolei wspomniałem sobie mojego dużego Fiata 125p, rocznik 1984... Chyba najgorszy jaki wypuścili. Kryzys, wersja bez listew na drzwiach, bez obrotomierza i w ogóle beznadziejna. Sprzedając go w 1988 zainteresowani nie wierzyli, że ma tylko 4 lata - tak był zjedzony przez rdzę. Teraz skończyłby na złomie, wtedy szybko znalazł nabywcę. :)

Ehh, pierwszy samochod ktorym jezdzilem. Przy 110km/h skladaly sie lusterka. Obrotmierz byl akcesoryjny-a jak:-). Silnik byl wstawiony z innego Duzego Fiata po pozarze. 15L na setke i 2L oleju na tysiac.
Hamulce sie notorycznie zapowietrzaly i trzeba bylo podpompowac przed mocniejszym hamowaniem.Czasami zeby odpalil trzeba bylo zdjac filtr powietrza i lejnac troche benzyny do prawej komory gaznika, tej od pasazera. (Tak to sobie zapmietywalem jako mlody chlopak. Prawa od pasazera-2x R i lejemy)
A z tylu na klapie mialem nalepke z Chio-Chips "Ten samochod wygral wyscig pokoju". I radio Unitra na kasety.
Co do korozji, to z wierzchu bylo spoko, ale zeby podniesc podnosnikiem to trzeba bylo za resor bo podwozie sie wginalo:-).

Ale i tak bylo spoko i mam mile wspomnienia. Fajnie sie bujal na zakretach.

P.S
Dla mlodocianych czytelnikow - wyscig pokoju to byl kolarski:-).

madebyzosiek
10-09-2020, 00:29
Że duży fiat był problematyczny? Trzeba było pojeździć Skodą 100L. To była jazda, przegrzany silnik co 80 km i nadsterowność bez worka ziemniaków w bagażniku :)

krzysztofz24
10-09-2020, 07:32
Nie.
Ten egzemplarz po prostu był trochę gratem:-).
Choć jak patrzę teraz z perspektywy czasu, to dla młodego kierowcy jak znalazl.
Można było się nauczyć budowy i działania mechaniki samochodu;-).

Nikonozaur
10-09-2020, 08:20
Ehh, pierwszy samochod ktorym jezdzilem. Przy 110km/h skladaly sie lusterka. Obrotmierz byl akcesoryjny-a jak:-). Silnik byl wstawiony z innego Duzego Fiata po pozarze. 15L na setke i 2L oleju na tysiac.
Hamulce sie notorycznie zapowietrzaly i trzeba bylo podpompowac przed mocniejszym hamowaniem.Czasami zeby odpalil trzeba bylo zdjac filtr powietrza i lejnac troche benzyny do prawej komory gaznika, tej od pasazera. [...]

Mój mechanicznie dawał radę, owszem były jakieś usterki, ale nigdy mnie nie zawiódł. Tylko ta pier...... rdza. Przede wszystkim przednie błotniki, progi i co najgorsze podłoga pod pedałami, nie wiem k....... z czego oni to zrobili. Czasy były jednak takie, że ze sprzedażą nawet takiego rupiecia nie było problemu. Przesiadłem się zatem do.... następnego dużego fiata. :) Silnik Poloneza, skrzynia piątka, byłem dumny jak paw. ;) Krótko - tu dopiero zaczęły się problemy. Silnik żył własnym życiem, raz odpalał momentalnie innym razem za cholerę nie chciał. Mimo spędzenia nad nim wielu godzin nigdy nie doszedłem do przyczyny jego humorów. Na giełdzie prawie się o niego pobili, z takim wyposażeniem był rzadkością. ;)

poste
10-09-2020, 10:01
Stara giełdowa prawda głosiła, że są dwa najszczęśliwsze dni w użytkowaniu auta. Pierwszy jak się go kupiło, drugi jak się sprzedało :)

Tak mi się przypomniało, kiedy wspomnieliście te Fiaty i Skody ;)

sokolnik
17-09-2020, 22:01
Ostatnio przepaliły mi sie 2 żarówki. Bagażnik i prawy hamulec. Hamulec to szybkie kupno na Orlenie za 1,50 zł...ale bagażnik... Zacząłem przeglądać allergro itp. I tak sie stało ze Gofer dostał kompletne nowe oświetlenie wnętrza, oczywiście biały LED. Właśnie jestem po wymienie. Efekt WOW, naprawde warte pieniędzy. Polecam. Wcześniej zwykle żarówki, żółte słabe swiatlo. Teraz aż za mocne hehe ale spoko, wszystko dokladnie widać. Najgorszy był schowek ha

43262
43263
43264
43265
43266
43267

Nie mam podświetlenia nóg, trzeba by kupić zestaw lampek kabli i rzeźbić...

Jak nie wiecie co kupić komuś na święta, to to może być praktyczny bajer :)

robin102
17-09-2020, 23:04
jak w radiowozie policyjnym :D
;)

Maro66.
18-09-2020, 00:44
Jeszcze tylko obrysówki i będzie jak trzeba :lol:

Aa, i koniecznie spinery, wyłącznie chromowane :twisted:

jurkarol
18-09-2020, 12:33
Ledy nad tylną tablicę! Jak dasz mocne to będą działać jak wsteczne, albo szperacze, ponadto przy silnych ledach numery paradoksalnie staja się nieczytelne bo tablica jara

sokolnik
18-09-2020, 12:36
Ledy nad tylną tablicę! Jak dasz mocne to będą działać jak wsteczne, albo szperacze, ponadto przy silnych ledach numery paradoksalnie staja się nieczytelne bo tablica jaraNie zmiemiam oświetlenia tablicy rej. Nie podoba mi sie mocno oswiwtlona rejestracja.

sokolnik
19-09-2020, 17:24
Wpadłem na kolejny extra pomysł.
Oświetlenie dolne drzwi przednich, chociaż na początek.
50 zl lampki na allegro.
Zdjwc boczki, wpiąć kabelki.
Zakodować na laptopie.

Niby proste :)

roofman
19-09-2020, 19:11
Dobry pomysł. Święta idą. Lampki, światełka, błyskotki... Jeszcze pozytywkę Jingle bells po otwarciu auta zainstaluj ;)

sokolnik
19-09-2020, 20:14
Dobry pomysł. Święta idą. Lampki, światełka, błyskotki... Jeszcze pozytywkę Jingle bells po otwarciu auta zainstaluj ;)

No co? :D

W poprzednim samochodzie to już w ogóle ciemnice miałem, raz się pali raz nie...wystarczyło mocniej walnąć :D lub żarówki poprzepalane...

A tu już dbam dosyć dosyć :) O mechanikę, wygląd i bajery też :)

Dziś właśnie zauważyłem, że tylny odblask mi odpał po moim spotkaniu ze słupkiem :D

Nowy na allegro to wydatek 100-130 zł... ehhh trzeba kupić albo allegro albo w ASO :) Nadzieje że w ASO nie będzie tak drogo :D raz mnie pozytywnie ASO zaskoczyło, może i teraz z odblaskiem im się uda. ASO mam blisko, zadzwonie, najwyżej podjadę ten 1 km :)

jurkarol
19-09-2020, 21:03
Ale taki rzutnik z logo VW niech jara spod drzwi, są takie... nawet do Saaba ktoś tam sobie zamontował pewnie w przypływie miłości

sokolnik
19-09-2020, 21:26
Ale taki rzutnik z logo VW niech jara spod drzwi, są takie... nawet do Saaba ktoś tam sobie zamontował pewnie w przypływie miłości

widziałem to :D Wieś tańczy i śpiewa :)

Ma być oświetlenie białe zwykłe funkcjonalne... tak ja w samochodach segmentu Premium... do którego Mój GOFER niewątpliwie zaczyna należeć :D

krzysztofz24
19-09-2020, 22:13
... tak ja w samochodach segmentu Premium... do którego Mój GOFER niewątpliwie zaczyna należeć :D

Co bys nie kombinowal i nie montowal, to Passata:lol: z niego nie zrobisz. Niestety;-).

Maro66.
19-09-2020, 23:59
A Premium tym bardziej :mrgreen:

sokolnik
20-09-2020, 00:03
Niszczycie marzenia drugiego człowieka... [emoji1]

Maro66.
20-09-2020, 00:22
Wręcz przeciwnie. Stymulujemy. Może następna fura będzie z wyższej półki? 8)

krzysztofz24
20-09-2020, 00:34
Premium(...) :mrgreen:

No toc hyba wspomnialem o Passacie:twisted:

I dnia siodmego, stworzyl Pan Passata i oddzielil prestiz od plebsu. I to bylo dobre.

Jakis smieszny cytata z netu o Passacie, ofc nie moge go znalezc w calosci. Ale clou zapamietalem:-).

robin102
20-09-2020, 03:00
Niszczycie marzenia drugiego człowieka... [emoji1]
Dokładnie, dokładnie.
Dla przykładu ja na ten przykład 2-3-4 letniego GOlfa z jakimś fajnym silnikiem bym chętnie przytulił, bo to najlepiej wykonane kompaktowe auta cały czas pod względem materiałów i ich spasowania.

sokolnik
20-09-2020, 08:34
Dokładnie, dokładnie.
Dla przykładu ja na ten przykład 2-3-4 letniego GOlfa z jakimś fajnym silnikiem bym chętnie przytulił, bo to najlepiej wykonane kompaktowe auta cały czas pod względem materiałów i ich spasowania.Ooo chociaż jeden rozsądny człowiek :)

sokolnik
20-09-2020, 11:17
Wygląda to źle?

43326

jarek76
20-09-2020, 14:34
Ooo chociaż jeden rozsądny człowiek :)Jak jeden, jakiś czas temu pisałem że kupiłem sobie takiego dwu letniego golfa w klekocie i jestem mega zadowolony.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

sokolnik
20-09-2020, 14:36
Jak jeden, jakiś czas temu pisałem że kupiłem sobie takiego dwu letniego golfa w klekocie i jestem mega zadowolony.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu TapatalkaNoo i bardzo dobrze :)
Kazdy chce jeździć porządnym autem :)

Ledy wnętrza masz czy zwykle żarówki? A masz oseiwtlenie na drzwiach :)?

jarek76
20-09-2020, 14:38
Noo i bardzo dobrze :)
Kazdy chce jeździć porządnym autem :)

Ledy wnętrza masz czy zwykle żarówki? A masz oseiwtlenie na drzwiach :)?Nie wiem czy to są ledy, nie sprawdzałem ;)
Oświetlenia drzwi nie mam.

sokolnik
20-09-2020, 14:41
Nie wiem czy to są ledy, nie sprawdzałem ;)
Oświetlenia drzwi nie mam.Swieci na żółto czy na biało?
Latwo sprawdzić żarówkę na daszkiem z lusterkiem.
Palcami łapiesz i wychodzi.
43332

jarek76
20-09-2020, 15:41
Świeci na żółto.

jurkarol
20-09-2020, 18:32
Żadna żaróweczka nie zaświeci tak bialo. Czyli raczej led. Ale LEdy za to moga być cieplejszej barwy

ku6i
21-09-2020, 00:13
Ale taki rzutnik z logo VW niech jara spod drzwi, są takie... nawet do Saaba ktoś tam sobie zamontował pewnie w przypływie miłości

W porządnych modelach Saaba oświetlenie pod drzwiami to było już 18 lat, jak auto wyjeżdżało z fabryki ;) Tylko bez żadnych obciachowych rzutników, logo producenta itd, zwykłe światło z żarówki. Mega funkcjonalna sprawa jak się w nocy zaparkuje na mokrym asfalcie i nie chce wysiadając stanąć w środku głębokiej kałuży.

sokolnik
21-09-2020, 07:54
W porządnych modelach Saaba oświetlenie pod drzwiami to było już 18 lat, jak auto wyjeżdżało z fabryki ;) Tylko bez żadnych obciachowych rzutników, logo producenta itd, zwykłe światło z żarówki. Mega funkcjonalna sprawa jak się w nocy zaparkuje na mokrym asfalcie i nie chce wysiadając stanąć w środku głębokiej kałuży.W Golfach z tego zrezygnowano, pewnie oszczędności. Ale spokojnie, dziś kupię, jutro lub w srode odbiorę. Musze tylko doxgoscia z laptopem sie dostac by mi ta fukncje uruchomił. Montaż może w weekend.
Lampy tylne chce zmienic póki pogoda ładna i jeszcze ciepło.

sokolnik
21-09-2020, 20:22
Przyszedł czas na wymianę lamp. Jednak popękana co? Na zdjęciach tylko prawa popękana. Lewa nie lepsza, cały dół jakby się złuszczył ?lakier bezbarwny? Taki pajączek powstał... nie mam foty.

Wymienione obie. Po wyjęciu lamp, wyczyszczony środek, także spoko. Wymiana prooosta.


43366

43364

43365

43367

43363

43362

43359

43360



Jutro odbieram prawy dolny odblask z tyłu na zderzaku... bo obecny pękł po spotkaniu ze słupkiem... i połowa się właśnie zgubiła :D ASO 122 zł.
Fota z netu:
43373


Jutro odbieram lampki do przednich drzwi. Chce to założyć jak najszybciej. Może w czwartek. Jeszcze musi tylko mechanik z laptopem mieć chwilę czasu... bo wątpię by w ASO zrobili mi to za free/na prośbę :)


Także w ciągu tygodnia będzie zrobione jeszcze:
- dodanie dolnego oświetlenie drzwi przednich,
- wymiana odblasku na zderzaku,

już zrobione:
- zmiana oświetlenie wnętrza na LED,
- zmiana tylnych lamp.

Boryszuk
21-09-2020, 20:54
Po wszystkim będzie to najbardziej zwykły Golf w Polsce.

sokolnik
21-09-2020, 21:03
Po wszystkim będzie to najbardziej zwykły Golf w Polsce.

Nie.
Niezwykły :D

sokolnik
22-09-2020, 08:13
A jeszcze przecież 2 tyg temu montowałem kamerke na tył, videorejestrator w sensie. Kable chowalem pod progami, na słupku przednim itd.

Ciągle coś :)

sokolnik
22-09-2020, 22:17
Lampeczki drzwi odebrane :)

43434

Zabrałem się za rozbieranie drzwi... i zrobiło się ciemno i poszedłem do domu

43435

Panel zdjęty, uchwytu do zamknięcia drzwi nie ma... mam nadzieje że klamka od wewnątrz działa... chociaż linki nie ruszałem to powinno działać wszystko :)

Dostałem się do kostki ale nie mogłem jej rozebrać... cały boczka nie zdjąłem ale mocno odchodził dało się wsadzić całą rękę... wypiąć kostkę... ale nie wygodnie tak na kolanach...

Na dniach podejście nr 2.

Mam nadzieję że mój mechanik będzie miał czas by podpiąć laptopa i mi je aktywować... ehh a jak nie, to sobie poczekam w kolejce... chociaż chciałem mieć to w tym tygodniu zrobione... Może w NORAUTO mi to zakodują? Muszą mieć laptopy do diagnostyki błędów itp.

Odblask zamontowany :)

43436

bogdi64
23-09-2020, 17:52
żeby żarówki kodować !!!, to TYLKO w niemieckim aucie możliwe, tylko PO co to wszystko zakładać ? - rozumiem w "goldasie", ewentualnie w różowym aucie Presleya, ALE w GOLFIE ???????, to taj jak u wiekowej pani powiększanie ust, cieszy się, że ładnie wygląda, a wszyscy wokół mają ubaw ... też wiem, że różne są gusta, czyli jednak to prawda, że puszkarzy też się dzieli na tych co mają samochody lub golfa

crusiek
23-09-2020, 18:01
Mnie się odechciało pieścić auto odkąd przez gapiostwo zrobiłem sobie na drzwiach pastą ścierną nie tą szmatką wielokrotne loga audi ......
Ale lampki we wnętrzu chyba faktycznie też wymienię, bo mało co widać na tych moich gnojkach. Zestaw do mojego szczeniaczka 240 zł. Tańszy 120. 12 lampek.

Rafał_Sz
23-09-2020, 18:26
Pamiątkowe z salonu :)
43453

sokolnik
23-09-2020, 19:09
Lampki zamontowane
Drzwi kierowcy i te ze zdjęcia.
Teraz tylko zakodować bo tak się nie świeca bo nie dostają prądu a Golf nie wie kiedy je uruchamiać a kiedy gasić. 43460

jurkarol
23-09-2020, 23:05
żeby żarówki kodować !!!, to TYLKO w niemieckim aucie możliwe, tylko PO co to wszystko zakładać ? - rozumiem w "goldasie", ewentualnie w różowym aucie Presleya, ALE w GOLFIE ???????, to taj jak u wiekowej pani powiększanie ust, cieszy się, że ładnie wygląda, a wszyscy wokół mają ubaw ... też wiem, że różne są gusta, czyli jednak to prawda, że puszkarzy też się dzieli na tych co mają samochody lub golfa
Nie ma teraz problemów, to sobie lampki robi ;)
Taka robota jak tipsy na paznokciach

jurkarol
23-09-2020, 23:09
A jeszcze przecież 2 tyg temu montowałem kamerke na tył, videorejestrator w sensie. Kable chowalem pod progami, na słupku przednim itd.

Ciągle coś :)
'Ciągle coś' to jest wtedy, gdy obroty szaleją po wymianie wszystkiego, potem wypadają zapłony, potem lambda się świeci, potem nagrzewnica cieknie itd po kolei.
To tu to jest tipsiarstwo ;)

sokolnik
24-09-2020, 10:16
'Ciągle coś' to jest wtedy, gdy obroty szaleją po wymianie wszystkiego, potem wypadają zapłony, potem lambda się świeci, potem nagrzewnica cieknie itd po kolei.
To tu to jest tipsiarstwo ;)Takie rzeczy nie w moim Golfie :) 30 000 km najechałem prawie i zero problemów :) dobry zakup... A takie rzeczy to drobiazgi. Jak mi się te lampki nie spodobają to można wymienić żarówkę na słabsza lub po prostu je wyłączyć, włożyć czerwony odblask.

jurkarol
24-09-2020, 11:46
Eech... Traktuj go bardziej po męsku.
Wenę fotograficzną zabiera

sokolnik
24-09-2020, 11:52
Eech... Traktuj go bardziej po męsku.
Wenę fotograficzną zabieraSpokojnie... Nie narzekam na brak zdjęć... :)

Więcej modyfikacji nie planuje, robię dziś te kodowanie chyba i pewnie dokupię te 2 kolejne lampki i koniec z modyfikacjami wymyślaniem żarówek LED oświetlenia.

sokolnik
24-09-2020, 19:55
Lampki zamontowane przeze mnie. Mechanik zakodował. Lampki działają tylko na przednich drzwiach bo z tyłu nie ma jakiegoś modułu specjalnego i komputer nie widzi oswtlenia drzwi... Przód bez problemu aktywowany.
Trudno, będzie tylko przód.

I tak jest pięknie :) 4348243483

Rafał_Sz
09-10-2020, 11:03
W moich okolicach walą zimą tony soli z chlorkiem magnezu, nawet jak nie trzeba. Więc Tipo pojechało na konserwację podwozia, progów, podłożnic i tak dalej do ASO. Wszystko robione materiałami APP. Biorąc pod uwagę, że będzie sporo rozbierania plastików i osłon, cenę 1500 zł brutto można przyjąć jako uczciwą jak na ASO.

Poza tym zmieniłem olej po pierwszych 1500 km. Niech ma miód, a nie popłuczyny po dotarciu. ;) 230 zł. :)

A, i zakończono produkcję Tipo z normalnymi motorami. Teraz będą silniki od kosiarek z turbinami dookoła. :/ I wszedzie ledy - sredy dla kochających inaczej. :twisted:

bogdi64
09-10-2020, 12:08
i masz rację, silniki mniejsze niż w motocyklach, tablety na pół szyby i diodek jak na choince, era "samochodów" powoli się kończy, już było tyle eksperymentów, ten chyba najbardziej szkodliwy dla samopoczucia kierowcy :(, co raz bardziej jestem przekonany, że trzeba szanować to co się ma, bo wymienić za bardzo nie ma na co :(

jo44
09-10-2020, 21:58
(...) i diodek jak na choince (...)(
A niektórym jeszcze mało... :)

MR
09-10-2020, 22:24
Za tydzień jadę w Karkonosze, myślę żeby wymienić kapcie na zimowe w łosiu. Ma to sens?

sabur
09-10-2020, 22:26
Rafał - napisz kilka słów o tipo :) miałem poprzednika czyli bravo, kumpel kupił tipo 1.4 95 sedan i ciekaw jestem czy Twoja opinia pokryje się z tym co obaj zauważylismy ;)

jurkarol
09-10-2020, 22:58
Za tydzień jadę w Karkonosze, myślę żeby wymienić kapcie na zimowe w łosiu. Ma to sens?
Bez paniki. Po co już

Rafał_Sz
09-10-2020, 23:27
Rafał - napisz kilka słów o tipo :) miałem poprzednika czyli bravo, kumpel kupił tipo 1.4 95 sedan i ciekaw jestem czy Twoja opinia pokryje się z tym co obaj zauważylismy ;)
Też mam sedana z tym silnikiem. Cóż mogę napisać. Bardzo dobrze przemyślany i ładnie zaprojektowany budżetowy samochód. Absolutnie wart każdej wydanej na niego złotówki. Najbardziej zaskoczyło mnie jego spalanie. Poniżej 6 l w trasie i 7 w mieście należy uznać za bardzo dobry wynik. Na duży plus jest też sześciobiegowa, bardzo ładnie pracująca skrzynia manualna oraz zegary. Te ostatnie w klasie aut kompaktowych rozwalają system.

Z wad należy wspomnieć o średniej widoczności do tyłu oraz braku wewnętrznego uchwytu w klapie bagażnika.

- - - - kolejny post - - - - - -


Za tydzień jadę w Karkonosze, myślę żeby wymienić kapcie na zimowe w łosiu. Ma to sens?
Tu się jeszcze na motocyklach lata. ;)

sabur
10-10-2020, 10:57
Nie wiem, może mam spaczenie ale w tipo jedyny silnik jaki widzę do tego samochodu do świtny 1.4 t jet i do tego obowiązkowo bezdyskusyjnie lpg. Nie ze względu na skomstwo ale kurcze - to genialnie pracuje :) Mój kumpel po przesiadce z 2.0hdi 110, po kilku tyodniach powiedział do mnie- cholera, mogłem dopłacić do tjeta ;)

Szanuję i lubię idee tanich prostych samochodów, nie każdy potrzebuje full wypas do turlania się wokół komina :)

Rafał_Sz
10-10-2020, 13:00
Ja wziąłem 1.4 95 KM całkowicie świadomie. Założeniem było - bez gazu, bez turbo, nie diesel. Auto lata cały czas wokół komina. No i norma EURO 6d - muszę też czasem wjechać do centrów większych miast na zachodzie Europy.

"Dla wrażeń" z jazdy stoi obok Fiata 300 konne V8. ;)

jurkarol
10-10-2020, 13:16
V8 z regulowanym brzmieniem? :)

Rafał_Sz
10-10-2020, 15:03
V8 z regulowanym brzmieniem? :)


Jest na stałe "wyregulowane" .;)

jurkarol
10-10-2020, 16:19
Jest na stałe "wyregulowane" .;)
A to wóz z tych prawdziwych samochodów ;)

siemalysy
12-10-2020, 20:33
Witajcie :-)

Mam do Was pytanie Użytkuje / użytkował ktoś z Was opony Nokian WR D4?

sokolnik
14-10-2020, 14:36
Jeździcie już na zimówkach???

jurkarol
14-10-2020, 14:48
Jeździcie już na zimówkach???
No bez paniki. Nawet jak śnieg spadnie to całorocznych nie zdejmę :)
Chyba że na jakieś pagóry...

sokolnik
14-10-2020, 14:51
Ja mam letnie, kupione w 2019.
Zimówki mam w garażu.
U mnie zimy to bardziej deszcz i niskie temp niż śniegi.
Tej zimy to i tak będzie mało km zrobionych, covid.
Myślę czy nie zmienić w tym tyg albo jakoś tak niedługo. Nad morzem sztorm jakiś, zmiana pogody, źle to wygląda leje ostro.

matbe
14-10-2020, 14:54
To będzie mroźna i śnieżna zima, ju od listopada.

jurkarol
14-10-2020, 15:17
Zimowe na deszcze nie pomoga, ale jak chcesz sobie poprawić samopoczucie to czemu nie. Jeśli będzie gołoledź to konkretny bieżnik trochę może pomóc.
W wielu przypadkach zimowe okazują się zbędne. A na sztorm to gąsiennice

jurkarol
14-10-2020, 15:17
To będzie mroźna i śnieżna zima, ju od listopada.
Uczeni radzieccy czy naukowcy amerykańscy tak twierdzą?

sokolnik
14-10-2020, 15:20
Zimowe na deszcze nie pomoga, ale jak chcesz sobie poprawić samopoczucie to czemu nie. Jeśli będzie gołoledź to konkretny bieżnik trochę może pomóc.
W wielu przypadkach zimowe okazują się zbędne.Wystarczy pojechać gdzieś jakąś boczna drogą która nie jest odśnieżona i już można tańczyć...
17.01 jak mi się córka rodziła, machnęło mnie na wiejskiej drodze ale Gofer się wyprostował momentalnie... Ale nogi miękkie momentalnie :D
Zimówki to wiadomo, że są pomocne tylko w śniegu, zaspach itp. Ale hamowanie też inne niż na letnich :)

Rafał_Sz
14-10-2020, 16:04
Dopóki nie wrócą prawdziwe mroźne i śnieżne zimy, używanie opon zimowych nie ma już sensu. Przy obecnej aurze idealnym rozwiązaniem, a raczej kompromisem są dobre, nowe opony wielosezonowe. W moich czterech autach mam wielosezonówki i bez najmniejszego problemu oblatuje Podhale i moje górskie okolice kilkadziesiąt razy w ciągu zimy.

Problemem wielu kierowców nie jest ograniczona przyczepność kół, a często brak podstawowych umiejętności za kierownicą i ślepa wiara w systemy bezpieczeństwa w samochodzie. Wystarczy wspomnieć choćby o ABS który na mokrej nawierzchni jest bardzo przydatny, ale na śniegu robi dużo gorszego niż pomaga w sytuacji awaryjnej.

jurkarol
14-10-2020, 19:25
Jednej zimy nagle popadał śnieżek, momentalnie gołoledź się zrobiła - na lekko pochylej ulicy sunąłem na hamulcu powoli acz nieubłaganie ku słupkom przy krawężniku...ale jakoś z glupiego odruchu włączyłem wsteczny, a że miałem tylny napęd to nawet się udało auto wyprostować i leciutko zatrzymać na krawężniku bokiem.
A opony zimowe grubo cięte a i tak jak sanki.

Nikonozaur
14-10-2020, 19:25
Panika zimowa już wystartowała. Byłem dzisiaj w warsztacie, którego główną działalnością są gumy, ale w wolnych chwilach dłubią przy zawieszeniu, zrobią obsługę itp. Już na wstępie dowiedziałem się żebym zapomniał o jakiejkolwiek mechanice - na najbliższy miesiąc portfel oponowy pęka w szwach.