PDA

Zobacz pełną wersję : Wątek motoryzacyjny, wybór auta, części, pogaduchy o motoryzacji itp.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79

velaskez
04-06-2013, 13:55
Jeden z lepszych projektow na rejsingforum:

http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=98489

Cos dla Borsuka i Macka razem wzietych ;)

Ty mi ostatnio sprzedajesz wszystko co widziałem. O projekcie Jago wiem od maja 2011 :-P Od wtedy wisi w projektach garażowych na Garbiarni. Myślisz, że w społeczeństwie garbowym przejdzie niezauważony silnik 2332? :-P NOŁ FAKIN ŁEJ.
http://www.garbiarnia.com/forum/viewtopic.php?t=15833&start=0

shaolin
04-06-2013, 14:01
A blache w czolo widziales? Bo Ci ja sprzedam jak przyjade do PL :razz: nie wiem co sie dzieje w swiecie garbusow bo to vw, a vw to szajs, nie widziales? :razz: :mrgreen:

velaskez
04-06-2013, 14:04
A blache w czolo widziales? Bo Ci ja sprzedam jak przyjade do PL :razz:

Jeszcze będziesz się chciał karnąć Sedanem albo Kupetą Quattro. :twisted:

shaolin
04-06-2013, 14:07
Jeszcze bedziesz chcial naklejki... :razz: :mrgreen:

.:Gerard:.
04-06-2013, 14:14
@velaskez - nie ma co kolegi @shaolin denerwować bo w tych chinach to nawet cale miasta kopiują, może z nim zagadamy to nam nowe kopie starych garbusów przywiezie :-D

ALF
04-06-2013, 14:15
bo to vw, a vw to szajs, nie widziales? :razz: :mrgreen:

A kto wymyślił nazwę szajswagen... Polacy? Przeca samych Niemców to wyrób i ichnia nazwa.

shaolin
04-06-2013, 14:25
Gerard tu z tych garbatych starych to tylko takie... http://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.12.Q4TGLg&id=22793728274 ;)

Jacek nie wiem kto wymyslil nazwe, wali mnie to ;) wazne co tu piszemy... na razie to wygladalo jak gadka N vs C ;)

.:Gerard:.
04-06-2013, 14:56
Gerard tu z tych garbatych starych to tylko takie... http://item.taobao.com/item.htm?spm=a230r.1.14.12.Q4TGLg&id=22793728274 ;)

:shock::-D nawet LEGO cholery podrabiają :mrgreen:

shaolin
04-06-2013, 15:08
Ori klocki, sam robilem! :mrgreen:

W sumie najstarsze VW jakie tu sa to Santany, jakis Passek stary sie trafi, ale bardzo rzadko, reszta to od 2001 w gore (Polo, Passki, itp bo tu 2x tyle modeli co w Polsce).

shaolin
05-06-2013, 03:57
http://www.autocar.co.uk/car-video/video-bertone-jet-22-shooting-brake

n1DVtBi8GoA

wS5t-056eEw

wCN7KlMzDAk

Sapphiron
05-06-2013, 10:25
szało, dzięki za filmik o Bertone :) poezja

shaolin
05-06-2013, 12:57
Ale to nie mnie dziekuj, ja tylko posrednik przerzutnik ;)

sote
05-06-2013, 15:55
Czy ktoś z Was prowadzi fanpejdz topgear na fejsie?
Bo ostatnio pojawiają się tam filmiki z tego wątku :-)

shaolin
05-06-2013, 15:56
ZLODZIEJEEEEEEEEEEEEEEE! :twisted:

;)

Czornyj
05-06-2013, 18:59
Niech ktoś zbanuje Clarksona i skończy się rumakowanie

jarek76
05-06-2013, 19:04
Niech ktoś zbanuje Clarksona i skończy się rumakowanie

Shao to wiem który!!, ale Clarkson????? nie kojarzę gościa :-P

prz3mo
05-06-2013, 21:44
http://www.klasyczny.com/osiagi-wczoraj-osiagi-dzis/

shaolin
06-06-2013, 02:47
tmZMwk14r4c

tFgxUSOdecY

shaolin
07-06-2013, 02:37
Macie mikropaczke na dzisiaj.

http://gizmodo.com/japanese-porsche-fan-commissions-the-worlds-most-elega-511712379

uryBzKDkpIc

http://jalopnik.com/tvr-reportedly-back-in-british-hands-511660610

velaskez
07-06-2013, 10:15
Macie na zachęte. Fajna d**a.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img515.imageshack.us/img515/3623/audicoupe.jpg)

shaolin
07-06-2013, 10:54
I wiejska koncowa wydechu ;) Mam nadzieje, ze rekaw zaciagniety bo inaczej sie stoczy przy takim przechyle w prawo :twisted:

!AGresT
07-06-2013, 11:20
Mnie zawsze urzekała niebywale finezyjna stylistyka wnętrza :) Te przełączniki przy kierownicy jak w Maluchu Bis. Ehhh, a auto zacne, dawaj więcej.

freefly
07-06-2013, 12:39
Mnie zawsze urzekała niebywale finezyjna stylistyka wnętrza :) Te przełączniki przy kierownicy jak w Maluchu Bis. Ehhh, a auto zacne, dawaj więcej.

Wzornictwo przemysłowe inspirowane twórczością architektoniczną Alberta Speera (ojca).:wink:

shaolin
07-06-2013, 13:54
Komus porcze?

http://www.speedhunters.com/2013/06/nakai-goes-turbo-the-rwb-rotana/

;)

Strus
07-06-2013, 13:57
Spojler by mi od razy pod blokiem zniszczyli :mrgreen:

stig
07-06-2013, 14:00
Macie na zachęte. Fajna d**a.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img515.imageshack.us/img515/3623/audicoupe.jpg)Zalatuje Polonezem. ;)

!AGresT
07-06-2013, 14:11
Cóż, Polonez to przecież Pininfarina, który wstępny koncept Audi Coupe wykonał:
http://www.carstyling.ru/en/car/1981_audi_quartz/
I co z tego, ze po prezentacji oryginału ;)

Sapphiron
07-06-2013, 14:49
Ja mam dosyć dziwne pytanie ale dotyczące motoryzacji.

Poszukuję lodówki do samochodu, macie jakieś polecenia, sprawdzone firmy lub patenty?

adamtg
07-06-2013, 21:36
U mnie się używa tej tutaj (http://www.euro.com.pl/lodowki-turystyczne/severin-kb-2921-ciemnoszary.bhtml). Ojciec przywozi tym ryby z wypadów wędkarskich z Suwałk na Górny Śląsk i daje radę.

Art Erie
07-06-2013, 21:45
Wszystkie lodówki samochodowe pracują na ogniwach Peltiera (taki półprzewodnik - sprytna płytka), do tego montowany jest radiator aluminiowy i wentylator. Reszta to obudowa plastikowa izolowana pianką . Czyli w zasadzie możesz kupić dokładnie to samo w różnych cenach. Zwróć uwagę na moc, pojemność i wykończenie, w środku jest zawsze to samo.
* Są też lodówki sprężarkowe, ale o nie nie pytasz.

Sapphiron
07-06-2013, 21:49
Wszystkie lodówki samochodowe pracują na ogniwach Peltiera (taki półprzewodnik - sprytna płytka), do tego montowany jest radiator aluminiowy i wentylator. Reszta to obudowa plastikowa izolowana pianką . Czyli w zasadzie możesz kupić dokładnie to samo w różnych cenach. Zwróć uwagę na moc, pojemność i wykończenie, w środku jest zawsze to samo.
* Są też lodówki sprężarkowe, ale o nie nie pytasz.

Dzięki... chociaż jedna osoba.

Czyli zasada pracy jest taka sama w każdej, różnią się szczegółami wykończenia (uszczelki itp itd) oraz pojemnością.

A jak z temperaturami? to zależne jest od mocy czy od wielkości ogniwa+radiatora?

swider
07-06-2013, 21:59
Panowie…
Dziękuję za zrozumienie. :)

Art Erie
07-06-2013, 22:04
[...]A jak z temperaturami? to zależne jest od mocy czy od wielkości ogniwa+radiatora?

Radiator jest rzecza wtórną, gdyż jest dobierany do mocy ogniwa i wentylatora (przynajmniej powinien ;) ).
Czyli wszystko zależy od mocy ogniwa (ogniw). Takie lodówki są podłączane pod gniazdo zapalniczki, czyli max. prąd 20A, co daje nam maksymalna moc 240-280V w samochodzie osobowym. Idąc dalej tym tropem z pewnością nie pakują tam ogniw na pełna moc ( bo kierowca podłączy sobie prócz lodówki inne urządzenia przez rozdzielacz ).
Poprostu zwróć uwage na pojemność i co tam możesz zmieścić, napęcie nominalne 12V (24V jest dla ciężarówek), możesz spotkać modele 12/230V - czyli takie, które działaja na zasilanie z samochodu i napięcie z sieci domowej (pewnie będa droższe).
Reasumując - bierz najtańszą, taką w którą zmieści się najwięcej puszek/butelek :-P

EDIT

Temperatura zależy od kilku czynników (moc, izolacja itd.), najlepiej schłodzić przed i używać do utrzymania w niskiej temperaturze ( to nie są zbyt wydajne urządzenia).

Onsajt
07-06-2013, 22:06
Panowie…
Dziękuję za zrozumienie. :)

Ok - ja chciałem dobrze:), ale wyszło jak zawsze.

Sapphiron
07-06-2013, 22:10
Art Erie, na Ciebie można zawsze liczyć że rzetelnie doradzisz :) Dzięki!


Panowie…
Dziękuję za zrozumienie. :)

Również dziękuję :)

prz3mo
08-06-2013, 00:12
https://vimeo.com/67155804

shaolin
08-06-2013, 03:57
DroWUXkMHns

Xz8PuxfNn5s

http://jalopnik.com/heroic-jeep-that-rescued-people-after-a-tornado-is-gett-511978009

http://jalopnik.com/is-this-308-mph-jet-dragster-the-coolest-mustang-on-sal-511877390 :D

http://www.bmwblog.com/2013/06/07/mini-wishes-happy-birthday-to-porsche-911/

velaskez
08-06-2013, 13:38
Zalatuje Polonezem. ;)

Poldon nawet z silnikiem 2.0 DOHC może pomarzyć o takich osiągach.

shaolin
08-06-2013, 13:46
A Audi moze pomarzyc o osiagac Poloneza... :mrgreen:

velaskez
08-06-2013, 13:58
A Audi moze pomarzyc o osiagac Poloneza... :mrgreen:

Nieślubne dziecko Audi ze Skodą. Grupa B. Powstały tylko 3. Oparte na Skodzie 742 z silnikami od Łady, w ramach radzieckiej przyjaźni.
-udonQfNr1s

shaolin
08-06-2013, 14:42
Czy Ty probujesz nam udowodnic, ze to jest najlepsza rzecz jaka przytrafila sie ludzkosci? Bo na razie tak to wyglada ;) mowie o Twoim czerwonym, a nie o filmiku bo i tak go nie obejrze :D

velaskez
08-06-2013, 14:45
Nie, to raczej była ciekawostka :-P Porównywanie tego do Poloneza - bleh.

stig
08-06-2013, 23:08
Poldon nawet z silnikiem 2.0 DOHC może pomarzyć o takich osiągach.Nawet nie próbowałbym myśleć inaczej… Ale ładne toto nie jest. IMHO – rzecz jasna. ;)

!AGresT
08-06-2013, 23:26
Ale ładne toto nie jest.

Co gorsze, nawet w czasie prezentacji nie najlepiej się prezentował. Oczywiście mówimy tylko o wyglądzie.
Niestety ta legenda nie zestarzała się z godnością. Mimo ogromnego sentymentu - pierwszy raz widziałem na żywo w 82 roku. Ojciec kumpla miał (prywaciarz ;) ).

shaolin
09-06-2013, 04:57
opL21Ztd4pQ

rNrxohqRjFY

;)

shaolin
09-06-2013, 09:22
http://www.ebay.com/itm/Camera-Lens-Design-Car-Vacuum-Cleaner-/150936219149?pt=US_Vacuum&hash=item23247fee0d

Sapphiron
09-06-2013, 09:28
profanacja

Czornyj
09-06-2013, 09:47
Co gorsze, nawet w czasie prezentacji nie najlepiej się prezentował. Oczywiście mówimy tylko o wyglądzie.
Niestety ta legenda nie zestarzała się z godnością. Mimo ogromnego sentymentu - pierwszy raz widziałem na żywo w 82 roku. Ojciec kumpla miał (prywaciarz ;) ).

W tamtych czasach mieć nawet takiego brzydaka, to musiał być lans nie do ogarnięcia współczesną miarą. Pamiętam, jak za dziecka moja ciotka z wujem szkopkiem przyjechali BMW E23 - na dzielni była sensacja, jakby przylecieli UFO :lol:

!AGresT
09-06-2013, 11:49
Z tym Audi wiąże się jeszcze pewna historia. Do gościa podszedł na światłach przy Wiatracznej koleś i powiedział, że chce kupić to auto. Właściciel stwierdził, że dopiero co kupił i nie zamierza sprzedawać. Tamten na to dał mu wizytówkę i po wiedział, że jak się namyśli, to niech zadzwoni, on mu zapłaci 20% więcej, niż auto kosztowało. Po kilku tygodniach ojciec kolegi jednak stwierdził, że te pięć Żuków, co miał zarejestrowane na kartki na paliwo nie wyrabia i postanowił jednak audi sprzedać. Po telefonie koleś był dwie godziny później, z kwotą zakupu w Niemczech + 20% (oczywiście w markach niemieckich). Zdecydowanie odmówił wyjawienie, czym się zajmował. Nie pamiętam, jaki tam był motor (ponoć najsilniejszy) ale Audi było białe. Może ktoś jeszcze zna jego historię? Niewykluczone, że było w Polsce jedyne.

Co do ufo, to mój ojciec zamienił kilkuletniego malucha na Forda Capri MKI w 1981 roku. Możesz sobie resztę wyobrazić :)

Sapphiron
09-06-2013, 14:18
Ludziska a co sądzicie o amorkach Bilsteina? dobre toto?

Strus
09-06-2013, 14:31
Tak

shaolin
09-06-2013, 15:31
http://allegro.pl/fiat-126p-1979r-fabrycznie-nowy-103km-powraca-i3296415508.html

Ile mozna...

ALF
09-06-2013, 15:55
Ludziska a co sądzicie o amorkach Bilsteina? dobre toto?

Tylko łone :D Nawet same wkłady to już niebo :D

Sapphiron
09-06-2013, 15:56
Tylko łone :D Nawet same wkłady to już niebo :D

a jak już Bilstein to które? gazowe, gazowo olejowe czy jakieś jeszcze są?

Rafał_Sz
09-06-2013, 15:58
a jak już Bilstein to które? gazowe, gazowo olejowe czy jakieś jeszcze są?Dedykowane do Twojego auta. Żadne inne.

Sapphiron
09-06-2013, 16:14
to wiem ale znalazłem do swojego traktora trzy rodzaje: gazowe, gazowo olejowe i B6 jakieś sportowe takie żółte...

ALF
09-06-2013, 16:23
Zapytaj na forum ludowców. Każde auto ma swoją specyfikę, a kierowiec specyfikę jazdy. Do buni kupujesz twardsze, a do ludowca?

BugsBunny
09-06-2013, 16:35
A jak z temperaturami? to zależne jest od mocy czy od wielkości ogniwa+radiatora?

Nie oczekuj za wiele, zwykle uzyskuje się temperatury 10-15 stopni poniżej temperatury otoczenia. Najlepiej schłodzić w domowej przed wyjazdem, a jak użytkujesz dłużej - np. na kempingu - to koniecznie gdzieś w cieniu.

Tu był fajny artykuł z testem różnych modeli:


http://www.auto-swiat.pl/1-chlodne-napoje-w-najwiekszy-upal-test-lodowek-turystycznych-100


Aha, przed samym sezonem wakacyjnym mogą być spore problemy z kupnem - czystki w marketach.

Ja mam jakieś budżetowe Mobicool i kolejny sezon działa całkiem przyzwoicie, lodów nie przechowasz ale flaszki chłodne.

Czornyj
09-06-2013, 19:06
Widzę, że byłeś ową słynną bananową młodzieżą :mrgreen: Capri też cholernie mi się*za komuny podobał, zawsze miałem i nadal mam pierońską słabość do aut w nadwoziu coupe.


Z tym Audi wiąże się jeszcze pewna historia. Do gościa podszedł na światłach przy Wiatracznej koleś i powiedział, że chce kupić to auto. Właściciel stwierdził, że dopiero co kupił i nie zamierza sprzedawać. Tamten na to dał mu wizytówkę i po wiedział, że jak się namyśli, to niech zadzwoni, on mu zapłaci 20% więcej, niż auto kosztowało. Po kilku tygodniach ojciec kolegi jednak stwierdził, że te pięć Żuków, co miał zarejestrowane na kartki na paliwo nie wyrabia i postanowił jednak audi sprzedać. Po telefonie koleś był dwie godziny później, z kwotą zakupu w Niemczech + 20% (oczywiście w markach niemieckich). Zdecydowanie odmówił wyjawienie, czym się zajmował. Nie pamiętam, jaki tam był motor (ponoć najsilniejszy) ale Audi było białe. Może ktoś jeszcze zna jego historię? Niewykluczone, że było w Polsce jedyne.

Co do ufo, to mój ojciec zamienił kilkuletniego malucha na Forda Capri MKI w 1981 roku. Możesz sobie resztę wyobrazić :)

ku6i
09-06-2013, 19:59
Pytanie do krakusów: znacie jakiegoś przyzwoitego mechanika, który nie robi większych wałków i nie kasuje za robotę jak za zboże? Muszę zrobić parę rzeczy w prawie pełnoletniej Astrze, ale mechanika nie jest moją mocną stroną i wolałbym oddać auto w ręce "znawcy", który mnie nie wydoi z kasy widząc, że się nie znam na temacie.

Czornyj
09-06-2013, 20:06
Pytanie do krakusów: znacie jakiegoś przyzwoitego mechanika, który nie robi większych wałków i nie kasuje za robotę jak za zboże? Muszę zrobić parę rzeczy w prawie pełnoletniej Astrze, ale mechanika nie jest moją mocną stroną i wolałbym oddać auto w ręce "znawcy", który mnie nie wydoi z kasy widząc, że się nie znam na temacie.

Ja robię*swoje bolidy od lat u moich osiedlowych mechesów, bo nie chce mi się odwozić auta do serwisu. Nie są geniuszami, czasem coś sp..., ale b. tanio liczą i zawsze lojalnie uprzedzają ile co będzie kosztowało. Jak miałem kiedyś Astrę Mk I 1.4 16v '97, to ją ogarniali - Moto krak, róg Saskiej i Myśliwskiej.

ku6i
09-06-2013, 20:24
O to chodziło, dzięki. Przy okazji jak już Cię eksploatuję, to zapytam też o blacharza, bo progi zaczynają żyć własnym życiem.

Czornyj
09-06-2013, 20:26
Nie miałem szczęścia do blacharzy. Dość dawno też nie zaliczyłem dzwona, więc niestety ciężko mi kogoś*sensownego polecić.

ku6i
09-06-2013, 20:33
Szczęściarz. To co Ty za Astrę miałeś? Mam rok młodszą i rdza idzie zgodnie z harmonogramem Opla :D
Tak z ciekawości, ile Ci to cudo paliło w Krakowie? Pytam, bo albo mam dziurę w baku, albo nogę cięższą niż myślałem.

sebah
09-06-2013, 20:57
Kiedys widzialem ze ktos wspominal tutaj o fiacie Bravo, chyba Czornyj? W oko mi wpadla taka wersja Fiat Bravo 1.4 16V T-JET DYNAMIC 120km i chcialbym sie dowiedziec czy warto jest wchodzic w te autko? Jak to wyglada ze spalaniem, czesciami, usterkami. Model z 2008r.

Czornyj
09-06-2013, 21:42
Szczęściarz. To co Ty za Astrę miałeś? Mam rok młodszą i rdza idzie zgodnie z harmonogramem Opla :D
Tak z ciekawości, ile Ci to cudo paliło w Krakowie? Pytam, bo albo mam dziurę w baku, albo nogę cięższą niż myślałem.

Sprzedałem ją z 10 lat temu, więc widać nie zapałatałem się na harmonogram ;) Nie bardzo pamiętam już ile toto paliło...

Czornyj
09-06-2013, 21:45
Kiedys widzialem ze ktos wspominal tutaj o fiacie Bravo, chyba Czornyj? W oko mi wpadla taka wersja Fiat Bravo 1.4 16V T-JET DYNAMIC 120km i chcialbym sie dowiedziec czy warto jest wchodzic w te autko? Jak to wyglada ze spalaniem, czesciami, usterkami. Model z 2008r.

Mam Bravo, ale 2.0 Multijet Sport 165KM 2008. Nie miałem większych problemów, ale zrobiłem tylko 70kkm.

Sapphiron
09-06-2013, 22:14
Znajomy ma Grande Punto z 2010 z tym samym silnikiem jeśli się nie mylę. Tyle że ona ma przejechane coś ponad 200k ;)

Czornyj
09-06-2013, 22:33
Do GP nie dawali MJ 2.0 (zresztą do Bravo też już nie dają. Zostawili go tylko dla Delty, Gulietty i Freemonta). Najmocniejsze GP były Multijet 1.9 Sport 130KM - koleżanka żony się takim buja, bardzo fajny sprzęt.

ZTCW wszystkie Multijety mają dobrą prasę, ponoć typowe bolączki nowoczesnych diesli CR trapią je w mniejszym stopniu - wtryski nieźle znoszą*polską gnojówę, dwumasy i suszarki również są trwałe. W moim mam dwumas i skrzynię z 2.4, ponoć wytrzymującą do 500 niutów, więc dobrze znosi moje bestialskie traktowanie (dłubnięcie na 200KM/400nm i styl jazdy non-stop-atak)

Sapphiron
09-06-2013, 23:24
to musiałem coś pokićkać... mówił że ma najmocniejszy silnik jaki fiacior oferuje...

elanek
10-06-2013, 11:47
Pytanie do gazowców: jakie macie różnice w ilości litrów przy tankowaniu do pełna?
Jest taka jedna stacja Orlen, na której tankują mi zawsze więcej, ale dziś to już była przesada. Zazwyczaj na różnych stacjach (BP, inne Orleny, Lukoil, niefirmowe) lali mi do baku od 24,9 do 28,25 litrów LPG. Dziś na fakturce napisali, że wlali mi ponad 32 litry LPG! Nie wiem co o tym sądzić, zwłaszcza, że zawsze u nich więcej wchodziło. Wyjeżdżę do końca i zobaczę ile kilometrów przejechałem, ale sprawa dla mnie jest podejrzana.

Sapphiron
10-06-2013, 11:50
lepsze ciśnienie, mniej wody i innych "ciężkich" dodatków :)

A tak bajdełej to odradzam tankowanie gazu w lubelskich stacjach Orlen. Dzisiaj rano ojciec był na serwisie gazowym i z baniaka na gaz wylali mu prawie 5l wody...

qualin
10-06-2013, 12:19
Zobacz w instrukcji od butli jaka jest jej max pojemnosc. Butle sa robione tak zeby dalo sie je napelnic tylko w 80% ze wzgledow bezpieczenstwa. U mnie powinno wejsc gazu 34 litry, przewaznie wchodzi 32 lub 33. Nigdy nie zatankowali wiecej jak 34. Jezeli wchodzi Tobie wiecej niz przewidzial producent butli to mozesz zrobic im afere i postraszyc zgloszeniem oszustwa. Zapewne maja ustawiony dystrybutor tak, zeby zawyzal wartosci na liczniku.

shaolin
10-06-2013, 16:14
4S0MQT8-IsE
6miblFMkuaw

Rafał_Sz
10-06-2013, 16:46
4S0MQT8-IsE



Prawie identyczną sytuację przerabiałem trzy dni temu. Pojutrze jadę na wymianę szyby w busie i malowanie słupków. :twisted:

elanek
10-06-2013, 18:24
Zobacz w instrukcji od butli jaka jest jej max pojemnosc. Butle sa robione tak zeby dalo sie je napelnic tylko w 80% ze wzgledow bezpieczenstwa. U mnie powinno wejsc gazu 34 litry, przewaznie wchodzi 32 lub 33. Nigdy nie zatankowali wiecej jak 34. Jezeli wchodzi Tobie wiecej niz przewidzial producent butli to mozesz zrobic im afere i postraszyc zgloszeniem oszustwa. Zapewne maja ustawiony dystrybutor tak, zeby zawyzal wartosci na liczniku.

Zbiornik mam na 34 l, więc nie powinno wejść więcej niż 27,20 l.
Albo:
1. Oszukują
2. Mam popsuty zbiornik
3. Jak powiedział gazownik - napełniają zbyt niskim ciśnieniem i można w ten sposób "oszukać" zawór z zbiorniku.

Gdzie ich zgłosić? Urząd Dozoru Technicznego?

freefly
10-06-2013, 18:42
Zbiornik mam na 34 l, więc nie powinno wejść więcej niż 27,20 l.
Albo:
1. Oszukują
2. Mam popsuty zbiornik
3. Jak powiedział gazownik - napełniają zbyt niskim ciśnieniem i można w ten sposób "oszukać" zawór z zbiorniku.

Gdzie ich zgłosić? Urząd Dozoru Technicznego?

Najpierw sprawdź pływak zawór odcinającego. To jest mechaniczne rzecz, która czasami potrafi się zawiesić (działa tak samo jak zawór spłuczki w kiblu -jakby ktoś nie wiedział). I zdarza się, że może nastąpić przepełnieni butli.

H1TM4N1500
10-06-2013, 21:21
A ja z całkiem innej beczki. Przywiozłem już auto z Niemiec. W aucie jest padnięta albo uszczelka pod głowicą albo jest coś z pompą wody (coś tam mechanik tłumaczył) bo dostała się woda do oleju (widać na bagnecie). Auto pojedzie na lawecie do mechanika bo innego wyjścia nie ma - brak blach. I teraz pytanie. Czy istnieją w Polsce tablice krótkoterminowe ? W Niemczech wiem że bez problemu można wykupić sobie "przejazdówki" ale czy w Polsce jest coś podobnego ? Jakie koszty mniej więcej się z tym wiążą ?

elanek
10-06-2013, 23:15
Najpierw sprawdź pływak zawór odcinającego. To jest mechaniczne rzecz, która czasami potrafi się zawiesić (działa tak samo jak zawór spłuczki w kiblu -jakby ktoś nie wiedział). I zdarza się, że może nastąpić przepełnieni butli.

Tankuję co parę dni w różnych miejscach, a tylko na tej stacji leją mi więcej.

bogdi64
10-06-2013, 23:40
sprawdź czy to się przełoży na większy przebieg ? - jeśli tak, to mają coś namieszane z zaworem, jeśli nie - to cię rżną ;)

Rafał_Sz
11-06-2013, 05:06
A ja z całkiem innej beczki. Przywiozłem już auto z Niemiec. W aucie jest padnięta albo uszczelka pod głowicą albo jest coś z pompą wody (coś tam mechanik tłumaczył) bo dostała się woda do oleju (widać na bagnecie). Auto pojedzie na lawecie do mechanika bo innego wyjścia nie ma - brak blach. I teraz pytanie. Czy istnieją w Polsce tablice krótkoterminowe ? W Niemczech wiem że bez problemu można wykupić sobie "przejazdówki" ale czy w Polsce jest coś podobnego ? Jakie koszty mniej więcej się z tym wiążą ?
Tu masz opisane co zrobić, żeby dostać polskie tablice. (http://www.um.warszawa.pl/zalatw-sprawe-w-urzedzie/sprawa-w-urzedzie/rejestracja-pojazdu-u-ywanego-sprowadzonego-z-zagranicy)

shaolin
11-06-2013, 05:10
http://www.speedhunters.com/2013/06/carbon-fiber-magic-a-look-at-dome/

kUwfTYo8z2U

http://jalopnik.com/the-pagani-zonda-cinque-is-the-best-wedding-car-ever-512257250 ;)

UgMxZKCltKM

siL-uKMEiQo

Rafał_Sz
11-06-2013, 05:12
Mówi się, że Chuck Norris zassał cały internet na dyskietkę. Ale co to za wyczyn, jak wszystkie linki wcześniej zassał Shao. :)

shaolin
11-06-2013, 05:19
Linki z cyckami tez mam jakby ktos chcial :mrgreen: taki moj poranny przeglad prasy internetowej :mrgreen:

Sapphiron
11-06-2013, 08:33
linki z cyckami to myślę że oni znają lepiej od Ciebie ;)

Rafał_Sz
11-06-2013, 09:02
Niektórzy wolą pewne rzeczy w świecie realnym. :)

shaolin
11-06-2013, 09:21
Co Wy z tym swiatem realnym ciagle?

Najpierw !AGresT, teraz Ty... zaczynam sie bac o Was.

Rafał_Sz
11-06-2013, 09:59
Co Wy z tym swiatem realnym ciagle?

Najpierw !AGresT, teraz Ty... zaczynam sie bac o Was.O mnie się nie bój, już za późno. ;)

H1TM4N1500
11-06-2013, 15:28
Tu masz opisane co zrobić, żeby dostać polskie tablice. (http://www.um.warszawa.pl/zalatw-sprawe-w-urzedzie/sprawa-w-urzedzie/rejestracja-pojazdu-u-ywanego-sprowadzonego-z-zagranicy)

Chodzi mi o to żeby mieć tablice i ubezpieczenie na 1 dzień. Nie chcę rejestrować auta tylko po to by je od mechanika przywieźć pod dom. Auto będzie rejestrowane za miesiąc po wszystkich naprawach a od mechanika do mechanika chciałbym pojechać na kołach a nie lawetą :)

freefly
11-06-2013, 16:13
Chodzi mi o to żeby mieć tablice i ubezpieczenie na 1 dzień.

Nie ma takiej możliwości.

.:Gerard:.
11-06-2013, 16:26
Chodzi mi o to żeby mieć tablice i ubezpieczenie na 1 dzień. Nie chcę rejestrować auta tylko po to by je od mechanika przywieźć pod dom. Auto będzie rejestrowane za miesiąc po wszystkich naprawach a od mechanika do mechanika chciałbym pojechać na kołach a nie lawetą :)

W ogóle to ta polska biurokracja jest chora i nie wiem czy coś załatwisz.
W Niemczech najpierw było jajko hmmm czy kura :D potem podstawa to "ubezpieczenie" i datę tego ubezpieczenia wraz z podatkiem drogowym na dany okres wbijają na " tablice tymczasowe ",

a u nas najpierw tablice na których nie masz prawa jeździć bo nie ma ubezpieczenia a ubezpieczenia nie ma i nie będzie bez tablic :-D

H1TM4N1500
11-06-2013, 17:37
Nie ma takiej możliwości.


No szkoda. W Niemczech takie tablice dostałbym od ręki. Nawet warsztaty (te większe) mają swoje tablice próbne w razie potrzeby zrobienia jazdy próbnej aby sprawdzić auto. W Polsce nawet nie można normalnie wyrejestrować auta by sobie stało bez płacenia ubezpieczenia :/

H1TM4N1500
11-06-2013, 19:33
Teraz pytanie prośba. Ma ktoś może taką nasadkę antykradzieżową do merca ? Została zagubiona a teraz trzeba odkręcić felgi. Jeśli ktoś posiada coś takiego chętnie pożyczę. Jakaś flaszka na pewno też się znajdzie za użyczenie nasadki :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/971984_538884736168753_345556611_n.jpg)

.:Gerard:.
11-06-2013, 23:04
No szkoda. W Niemczech takie tablice dostałbym od ręki. Nawet warsztaty (te większe) mają swoje tablice próbne w razie potrzeby zrobienia jazdy próbnej aby sprawdzić auto. W Polsce nawet nie można normalnie wyrejestrować auta by sobie stało bez płacenia ubezpieczenia :/

Tylko gdzie rzeczy nie do załatwienia można załatwić w Niemczech czy w Polsce ? :wink:

W tej sytuacji na własne ryzyko ale da się :-)

H1TM4N1500
11-06-2013, 23:21
Tylko gdzie rzeczy nie do załatwienia można załatwić w Niemczech czy w Polsce ? :wink:

W tej sytuacji na własne ryzyko ale da się :-)

Zawiozę auto lawetą i nie będę przekręcał blach z innego bo to za duże ryzyko :P
Co najlepsze istnieją serwisy które oferują przysłanie niemieckich "przejazdówek" do Polski aby można było sobie przykręcić i jeździć (z ubezpieczeniem) za ok 550zł.

freefly
11-06-2013, 23:55
Zawiozę auto lawetą i nie będę przekręcał blach z innego bo to za duże ryzyko :P
Co najlepsze istnieją serwisy które oferują przysłanie niemieckich "przejazdówek" do Polski aby można było sobie przykręcić i jeździć (z ubezpieczeniem) za ok 550zł.

Równie dobrze możesz jeździć bez tablic, bo Twój samochód to samochód widmo (nie istniejący w żadnych rejestrach). Z formalnego punktu widzenia nie istnieje.

seler
12-06-2013, 08:31
Teraz pytanie prośba. Ma ktoś może taką nasadkę antykradzieżową do merca ? Została zagubiona a teraz trzeba odkręcić felgi. Jeśli ktoś posiada coś takiego chętnie pożyczę. Jakaś flaszka na pewno też się znajdzie za użyczenie nasadki :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/971984_538884736168753_345556611_n.jpg)


to jest nasadka "kodowana" podobna z innego kompletu nie będzie pasować, powinieneś gdzieś mieć kartę z nr seryjnym i producentem który za "niewielką" opłatą stosowną nasadkę Ci przyśle

Sapphiron
12-06-2013, 08:57
w każdym bądź razie - powodzenia ;)

!AGresT
12-06-2013, 09:01
Jeżeli to jest kupiony używany samochód, to przeszukaj naprawdę dokładnie wszystkie zakamarki, schowki, także w bagażniku, saszetkę z kluczami itd. To się jednak wozi w aucie. Znam trzy przypadki, w których pomogło :)

Sapphiron
12-06-2013, 09:05
a co jeśli się nie znajdzie? trzeba wiercić?

H1TM4N1500
12-06-2013, 09:47
Nasadka McGARD jest lecz nie ten wzór co trzeba :/ W warsztacie facet woła sobie 10zł/śruby za odkręcenie

!AGresT
12-06-2013, 09:58
W warsztacie facet woła sobie 10zł/śruby za odkręcenie

No to masz rozwiązanie.

sebah
12-06-2013, 14:13
Bravo odpadlo..
Jak to ciezko jest komus pomagac w zakupie a znalezc jakies sensowne auto to juz wogole czary mary :(
Czytalem opinie o silniku audi 1.6 102km, podobno jest to dobry silnik, ale czy jest sens kupowac a3 z tym silnikiem z przebiegiem 235k km?

seler
12-06-2013, 14:39
czy jest sens kupowac a3 z tym silnikiem z przebiegiem 235k km?

Absolutnie nie ma sensu! Mieszkasz w Polsce, tu po zakupie auta (choćby i piętnastoletniego) z przebiegiem większym niż 120tys doznaje się paraliżu, czyraków i swędzącej wysypki...

A na poważnie, przebieg nie ma literalnie żadnego znaczenia liczy się stan samochodu a to da się sprawdzić w każdym ogarniętym aso czy warsztacie, sam sprzedawałem auta z przebiegami 250+ gdzie w schowkach jeszcze był zapach fabryki a wszystkie elementy zawieszenia i silnika oryginalne i w świetnym stanie...

shaolin
13-06-2013, 04:12
Macie mala paczke na dzisiaj... ;)

GdFvFSxMvMc

a4O_FW1g790

DTSbPB3nXDM

TzSqeHSUp_4

Q2JUuZq50uc

KVdme4ISq8Y

-UYigKAG8VU

Q2RYy_4qBfY

Hcy-mhoFJKs

dbH_vT32Hp4

http://player.vimeo.com/video/68218767

http://www.speedhunters.com/2013/06/canepa-experience-the-joy/

http://www.speedhunters.com/2013/06/porsches-new-lmp-breaks-cover/

http://www.speedhunters.com/2013/06/canepa-does-cars-and-coffee/

Strus
13-06-2013, 16:46
Nigdy nie byłem fanem chip tuningu. Vitesse V-tech? Cena dobra - w sensie normalna za dobrze zrobionego chipa. Znajomy czipował u pana Zenka, to po miesiącu jazdy łopatki turbiny wybiły dziurę w masce.
Najbardziej kompetentna firma, moim zdaniem, jeśli chodzi o chip tuning jak i kompleksowy tuning działa we Wro. www.ecuproject.pl Ze skody Octavi 2.0 TDI 140KM zrobili 230KM. Polecam zakładkę realizacje. Z Łodzi daleko nie masz :-P

Maciek a lepiej skorzystać z VTech'a czy z CompSport'u ?

velaskez
14-06-2013, 00:14
A tego to Ci nie powiem, bo nie jestem z Twoich stron ;)

Poszukuję znawcy Volvonów.
Chcę wiedzieć ile w tym ideału, a ile kibla: http://otomoto.pl/volvo-960-kombi-skora-ideal-C29485619.html

.:Gerard:.
14-06-2013, 00:41
A tego to Ci nie powiem, bo nie jestem z Twoich stron ;)

Poszukuję znawcy Volvonów.
Chcę wiedzieć ile w tym ideału, a ile kibla: http://otomoto.pl/volvo-960-kombi-skora-ideal-C29485619.html

Przecież masz w tytule " ideał " :smile: chyba jakiś kabareciarz sprzedaje :D

Po co Ci karawan nie lepiej jakąś mx5 cabrio, raz w życiu takim Volvo jechałem, mocy nie pamiętam ale jakiejś rewelacji z jazdy nie pamiętam, normalnie jak polonezem.

velaskez
14-06-2013, 00:54
Przecież masz w tytule " ideał " :smile: chyba jakiś kabareciarz sprzedaje :D

Po co Ci karawan nie lepiej jakąś mx5 cabrio, raz w życiu takim Volvo jechałem, mocy nie pamiętam ale jakiejś rewelacji z jazdy nie pamiętam, normalnie jak polonezem.

To nie dla mnie. Ja Volvo tylko od Polestar toleruję. Mazda MX-5 Cabrio jest troszeńkę zniewieściała.

.:Gerard:.
14-06-2013, 01:06
Mazda MX-5 Cabrio jest troszeńkę zniewieściała.

e tam, fajny gadżet, taki roadster ;-) pobujać się po mieście jak nie stać na ferrari :smile: kumpel ma złotą i se walna pasek czarny po długości jak w amerykańskim Shelby :D

velaskez
14-06-2013, 01:07
Jeździłem Hondą S2000 przez trochę. To mi się podobało ;)

.:Gerard:.
14-06-2013, 01:18
Taka Honda nie jeździłem ale miałem kiedyś Mazde MX6 tez dobrze wspominam, Honda jeździłem kieeedys jak komórki idea wchodziły, wtedy roczna accord amerykanska wersja w środku błękitne skory, szef mnie wysłał po coś tam do Lublina, ja pier... fura komóra myślałem ze eksploduje.

korekta- siec komorkowa centertel chyba, ta pierwsza i to jeszcze chyba analogowa

shaolin
14-06-2013, 04:30
Paczka na dzis...

http://jalopnik.com/this-bonkers-911-was-inspired-by-a-1980-plymouth-arrow-512881656
TqzUoeL1vXk
xJYpKdIj6AM
aJ0W-Cq7wHI
npmY_04mzfE
pd4Y4B_Bsx4

http://jalopnik.com/the-ten-fakest-movie-cars-ever-made-513112427 ;)

ALF
14-06-2013, 22:06
Tankuję co parę dni w różnych miejscach, a tylko na tej stacji leją mi więcej.

Różnica rzędu 2-3 litrów przy 40l zbiorniku mogą się brać z różnicy ciśnień (temperatura) oraz innego ustawienia auta. Na jednej stacji ciągle leję 2 litry więcej, ale auto stoi na lekko pochyłym podjeździe.

Sapphiron
14-06-2013, 22:20
a co sądzicie o paliwach V-power Diesel od shella? A szczególnie o tym nowym "nitrocośtam"?

Onsajt
14-06-2013, 22:48
a co sądzicie o paliwach V-power Diesel od shella? A szczególnie o tym nowym "nitrocośtam"?

Mam domowe laboratorium chemiczne, jak prawie każdy, ogólnie zwiększa się moc o jakieś 20%.
Poważnie: Z tego co pamięta masz chyba golfa III - myślisz, że dla tego silnika ma to większe znaczenie? możesz mu oleju po frytkach wlać i pojedzie.

Sapphiron
14-06-2013, 22:53
no akurat nie pytałem odnośnie swojego golfa a bardziej Nissana Tiidy brachola... no ale jak zwykle wszyscy wiedzą lepiej ;)

Onsajt
14-06-2013, 22:59
no akurat nie pytałem odnośnie swojego golfa a bardziej Nissana Tiidy brachola... no ale jak zwykle wszyscy wiedzą lepiej ;)

Ok.... więc odpowiadam:)
Mam dizla "nowej generacji" (wg fachowców z internetu jest to silnik delikatny - dci), różnica w cenie między zwykłym a lepszym to ile? 20-30 groszy, przy założeniu, że pali mi samochód obecnie jakieś 5-5,5 litra na sto to różnica żadna... więc leje ten droższy na dobry stacjach - cokolwiek to znaczy (jako Polak zakładam, że i tak mnie dymają).
Wnioski: samochód ma 170 000 i póki co spokój, jestem normalny i nie liczę z kalkulatorem spalania, ale mam wrażenie, że mniej pali porównaniu do normalnego dizla np. z oszon.
Ps. Z ciekawostek ostatnio, zmęczony, wlałem do mojego delikatnego dizla 11 litrów Pb, zalałem do pełna dizla i póki co jeżdzi.

Sapphiron
14-06-2013, 23:01
no niestety te silniki z Tiidy są podobno najgorszymi silnikami jakie wypuścił Nissan...

Braciak chce go przedmuchać trochę i sprzedać, a podobno to paliwo V-Power Nitro ma jakieśtam substancje czyszczące itp ;)

Onsajt
14-06-2013, 23:09
no niestety te silniki z Tiidy są podobno najgorszymi silnikami jakie wypuścił Nissan...

Braciak chce go przedmuchać trochę i sprzedać, a podobno to paliwo V-Power Nitro ma jakieśtam substancje czyszczące itp ;)

Ale co? zepsuł się już? bo wiesz opinie z internetu to osobny rozdział, generalnie każdy samochód/silnik ma wady bo szwagier miał taki....
Ale co do tematu: pytałem dwóch niezależnych mechaników co lać do baku: lepsze/dolewać samemu jakieś dodatki, stwierdzili oni tak samo: zwykły dizel byle pewny....
Nie znam się na mechanice, ale nie przypuszczam, że projektanci zakładają, że ktoś będzie coś ulepszał w paliwie dizla...
Ale ja traktuję samochód jak narzędzie 0 niestety nie jestem bogaczem by kupować zabawki i się rozczulać nad nimi.
Leję tego droższego by "mieć czyste sumienie" - bo to jakieś 1,5zł więcej na 100km.

Sapphiron
14-06-2013, 23:15
no niby wg specyfikacji te Nitro ma większą liczbę cetanową ;) podobno ;)

Onsajt
14-06-2013, 23:17
no niby wg specyfikacji te Nitro ma większą liczbę cetanową ;) podobno ;)

No właśnie podobno:) bo ani Ty ani ja tego nie sprawdzimy...ile pali ta buda 6-7 litrów na sto? więc jaki to ma znaczenie? niech je leje i jeździ - nawet jak nie działa to nic nie traci, a jak działa to jeszcze lepiej.

ALF
15-06-2013, 00:15
Robili kiedyś taki niezależny test paliw "super" (Pb). Trzy auta z różnymi silnikami. Wszystkie paliwa dawały efekt rzędu 3-7KM przyrostu mocy na silniku 2.0 (bo ten pamiętam). Wszystkie mają właściwości czyszczące, ale tego przetestować w tak prosty sposób się nie da. Na moim 2.0 z przebiegiem ponad 0,5 bańki da się odczuć trochę lepszą pracę (a i tak bardzo kulturalnie pracuje) i jest minimalnie bardziej dynamiczny. Czy się opłaca? Fabryka nie poleca i twierdzi, że wystarczy 95. Ja leję zbiornik na zimę.

qualin
15-06-2013, 01:12
Kiedys przetestowalem VPowera Racing jeszcze za czasow Calibry 2.0 16V 150 KM. Hamowania na koncowce zwyklego paliwa wyplula 149 KM, po zatankowaniu vpowera i powrocie na hamownie wyszlo 153 KM.

Art Erie
15-06-2013, 10:16
Ten V-power Diesel od Shella jest podobno importowany w cysternach kolejowych z Niemiec, a to może znaczyć że jest to paliwo lepszej jakości (podobnie jak proszki do prania, te kupione tutaj i te przywiezione z Niemiec ).
Druga sprawa, że jest mniejsze prawdopodobieństwo tego, że w drodze z rafinerri zostało już "uszlachetnione" przez tych co to uszczkneli coś dla siebie i uzupełnili stan innymi płynami.
Polskie Normy na ON określają liczbę cetanową chyba na 51-52 (jak trafisz kiepską ropę, to pewnie nawet 45 ;) ), jeśli ten od Shella ma wyższą - będziesz miał spalanie niższe o 5-10%. Na jakieś tam uszlachetniacze, bym nie liczył. Pewnie jest to kieliszek na cysternę.
Domowym sposobem można dolać trochę Mixolu, albo syntetycznego oleju do kosiarek (T2). Najlepszy jest dedykowany olej smarujący do ON http://www.farby.agrosmol.pl/index.php/P%C5%82yny/Uszlachetniaj%C4%85ce/1278-Dodatek-uszlachetniaj%C4%85co-smaruj%C4%85cy-do-oleju-nap%C4%99dowego-Liqui-Mol ale to nie są tanie dodatki.
Do czyszczenia wtrysków i utrzymania układu w czystości stosuję do każdego tankowania http://www.kleenflo.pl/wielofunkcyjny-dodatek-uszlachetniaj%C4%85cy-do-oleju-nap%C4%99dowego , ale jam mam starego, porządnego diesla który wszystko przepali i dodatki leję tylko dla dobrego samopoczucia mojej osoby, nie silnika ;)

qualin
15-06-2013, 10:39
Wszystkie vpowery sa od helmutow sprowadzane, normalne paliwo tankuja z lotosu.

prz3mo
15-06-2013, 12:35
Ten V-power Diesel od Shella jest podobno importowany w cysternach kolejowych z Niemiec, a to może znaczyć że jest to paliwo lepszej jakości (podobnie jak proszki do prania, te kupione tutaj i te przywiezione z Niemiec ).


Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś V-Power powstawał już na danej stacji, poprzez dolanie do zbiornika ze "zwykłym" paliwem, "uszlachetniacza"...

Art Erie
15-06-2013, 13:26
Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś V-Power powstawał już na danej stacji, poprzez dolanie do zbiornika ze "zwykłym" paliwem, "uszlachetniacza"...

Nie powiem, bo jak pisałem wcześniej mam starego diesla z zamontowanym podgrzewaczem, dzięki czemu paliwo przed filtrem ma 80 stopni Celsjusza; jest dokładnie rozpylone i spala się bardzo łatwo i wydajnie bez względu na to gdzie i co zatankuję ;)

qualin
15-06-2013, 14:06
Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś V-Power powstawał już na danej stacji, poprzez dolanie do zbiornika ze "zwykłym" paliwem, "uszlachetniacza"...

Nigdy nie powstawal na stacji. Szwagier ma kilka stacji i przez pare lat mial tez jednego shella i vpower zawsze przyjezdzal gotowy z niemiec. Nikt na stacji nie wzbogaca niczym paliwa, po drodze z rafineri tez nie.

prz3mo
15-06-2013, 15:13
Nigdy nie powstawal na stacji. Szwagier ma kilka stacji i przez pare lat mial tez jednego shella i vpower zawsze przyjezdzal gotowy z niemiec. Nikt na stacji nie wzbogaca niczym paliwa, po drodze z rafineri tez nie.

No to ciekawe bo ja takie info uzyskałem od kolesia, który pracował na stacji Shell.... Może ściemniał, aczkolwiek nie wiem jaki miałby w tym interes.

qualin
15-06-2013, 17:16
No to zapewne bajki opowiadal. Wiesz to tak jak pojdziesz do MM kupowac aparat i posluchasz co koles sprzedawca opowiada. Ludzie potrafia opowiadac rozne dziwne historie.
Nikt nie uszlachetnie dodatkami paliw bo to sie poprostu nie oplaca. Tak samo smieszne sa opinie, ze paliwo z jednej stacji jest lepsze od drugiego, ale to czysto subiektywna ocena bo wystarczy pojechac pod rafinerie w gdansku i zobaczyc jakie cysterny ustawiaja sie pod tym samym dystrybutorem. Ludzie by sie zalamali pewnie jakby zobaczyli, ze paliwo na stacji A to takie samo paliwo jak to na stacji B pomimo, ze na jednej nazywa sie benzyna 95, a na drugiej super hiper mega power 2 miliony oktanow. Tak samo 95 i 98, ktore przewaznie jest tym pierwszym.

Zolty
15-06-2013, 21:04
No to ciekawe bo ja takie info uzyskałem od kolesia, który pracował na stacji Shell.... Może ściemniał, aczkolwiek nie wiem jaki miałby w tym interes.

Nie wiem czy ktos to oficjalnie potwierdzi, ale slyszalem ze tylko ta najlepsza VPower Racing 99+, czy moze 100 byla importowana, ta pomniejsza byla robiona w PL (dodatki do regularnej "dziewiczej" benzyny z Lotosu czy Orlenu).

Z obserwacji - oba samochody w ktorych probowalem VPowera Racing czy jak mu tam (benzyne), dostawaly kopa przy wysokich obrotach, ale z kolei tracily troche ciagu w niskich. U znajomego wrecz Merc gasl przy pelzaniu na automacie, po zmianie paliwa przeszlo.

Z historyjek morskich - bylem swiadkiem "produkcji" benzyn: mielismy ladunek tzw dziewiczej benzyny (bez dodatkow, bez barwnika), po czym w porcie wyladunkowym przyjechal pan chemik i z wiadra dodawal odpowiednie ilosci MTBE (dodatek do robienia "oktanow") i barwniki do ladunku. Od tego momentu mielismy dwa rodzaje - 95 i 98.
Mysle, ze mniej wiecej tak odbywa sie produkcja VPowerow - moze troche dokladniej w dawkowaniu dodatkow.

robin102
16-06-2013, 10:37
Może pytanie guuupie, ale powiedzmy czy ujdzie porszaka 911 carrea przemalować na kolor niebieski :) po prostu potrzebuje w tym kolorze na swoją stronę www te auto w tym kolorze. tzn zdjęcie na którym jest ta carrera chce przeflancować na niebiesko, konkretnie sam ten samochodzik. Od razu pytanie czy podjął by się któryś z kolegów w PSie porządnie przemalować carrerę z czerwonego na niebiesko ? tak aby to porządnie wyglądało. Sam takich sztuczek nie robiłem i nie wiem jak to popełnić.

BugsBunny
16-06-2013, 10:39
Może pytanie guuupie, ale powiedzmy czy ujdzie porszaka 911 carrea przemalować na kolor niebieski :) po prostu potrzebuje w tym kolorze na swoją stronę www te auto w tym kolorze. tzn zdjęcie na którym jest ta carrera chce przeflancować na niebiesko, konkretnie sam ten samochodzik. Od razu pytanie czy podjął by się któryś z kolegów w PSie porządnie przemalować carrerę z czerwonego na niebiesko ? tak aby to porządnie wyglądało. Sam takich sztuczek nie robiłem i nie wiem jak to popełnić.


no jak nie można - wybieraj:

https://www.google.pl/search?q=porsche+911+carrera+blue&client=firefox-a&hs=Jx9&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=mHm9UbuGDMTBtAbOo4Ao&ved=0CC8QsAQ&biw=1920&bih=1042

Sapphiron
16-06-2013, 10:49
z czarnego i białego nie przemalujesz łatwo, musisz nakładać kolor od nowa... Z innego koloru zero problemu :)

robin102
16-06-2013, 10:50
o kurcze, a myślałem, że porszaki 911 to tylko czerwone :)
Podjął by się ktoś z czerwonego na niebieski go porządnie-dokładnie na tifie przemalować za niewygórowana gratyfikacje lub dobrą flaszkę :)
na coś w ten deseń niebieskiego
http://www.madwhips.com/turquoise-blue-porsche-911-carrera-s/image/turquoise-blue-porsche-911-carrera-s-3.html

.:Gerard:.
16-06-2013, 12:16
o kurcze, a myślałem, że porszaki 911 to tylko czerwone :)
Podjął by się ktoś z czerwonego na niebieski go porządnie-dokładnie na tifie przemalować za niewygórowana gratyfikacje lub dobrą flaszkę :)
na coś w ten deseń niebieskiego
http://www.madwhips.com/turquoise-blue-porsche-911-carrera-s/image/turquoise-blue-porsche-911-carrera-s-3.html

No to dawaj ta Porszawke na lawecie tzn. w TIFF-ie

Nic nie obiecuje ale lubię wyzwania :D

Sapphiron
16-06-2013, 12:22
robin pisz na PW :) Zajmuje się Virtualem więc pomogę ;)

robin102
16-06-2013, 15:19
To chodzi o to zdjęcie, pójdzie dla slajdszoła na mojej www no czerwona carrera nie pasi mi. Powinna być niebieska co by do niebieskich elementów pasowała


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/BR2_0727_zps357f5b5a.jpg.html)

Tomeek
16-06-2013, 15:32
Jeśli masz jakiś program do obróbki zdjęć, spróbuj dla koloru czerwonego przesunąć suwak Hue (barwa, odcień) w lewą stronę, powinno zadziałać. Nie wiem czy efekt będzie dla ciebie zadowalający, ale to chwila więc możesz spróbować.

Sapphiron
16-06-2013, 15:32
a tak bajdełej, poczęstowałem ostatnio moją goferową kozuchę tym paliwem V-power Nitro. Szczerze? Kopa jakiegoś nie da się odczuć. Za to odczuwa się cichszą pracę silnika, szczególnie na zimnym po całej nocy postoju.

ALF
16-06-2013, 15:37
Ten czerwony mnie nie przeszkadza, ale zdjęcie kiepskawe. Zwłaszcza autko to katastrofa. Musiałem się dobrze przypatrzeć żeby dostrzec porschowatość tego autka. Wygasić te przebrzydłe odblaski będzie bardzo ciężko żeby efekt był efektowny.

robin102
16-06-2013, 16:32
nie o auto chodzi tylko o kolor, czerwony być nie może, a samo zdjęcie fajne jest, bo dobrze zapłacone :mrgreen:
jak przesłać tifa ponad 50 MB ?

sote
16-06-2013, 16:32
Robin jak cos to i ja mogę ci porsze podkolorowac :-)
Najlepiej to wrzuć gdzieś tiffa, pomeczymy go, a ty wybierzesz tego który ci przypasuje

Sapphiron
16-06-2013, 16:34
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/59705033/forum/BR2_0727_zps357f5b5a.jpg)

sote
16-06-2013, 16:35
Wrzuć na jakiegoś dropbox'a, minus'a, box'a, czy inne copy.com

robin102
16-06-2013, 17:56
Dzięki widzę, że da się zrobić tylko Grzegorz Tobie trochę za fioletowo wyszło :) potrzebny mi taki łagodniejszy niebieski, coę jak w stopce mam literki.
Poszukam gdzie tego tifa umieścić i na PW się odezwę do Was.

Boryszuk
16-06-2013, 18:05
No i odbicie na kiecce też powinno zmienić kolor ;-)

Sapphiron
17-06-2013, 00:26
powinno ale jak się robi w 3 minuty miedzy jednym fashionem a drugim to czasem się zapomina ;)

w mojej stopce masz pierwszy link do dropboxa, zarejestruj się przez niego i tam wrzucaj co potrzebujesz :)

Slon
17-06-2013, 11:22
fJQ4hQSusjE

shaolin
19-06-2013, 05:30
Macie paczke na dzisiaj.

http://jalopnik.com/sex-drugs-and-drones-meet-the-most-interesting-man-i-513839220

http://www.autocar.co.uk/car-video/video-mercedes-cla45-amg-tested
http://www.autocar.co.uk/car-video/video-mercedes-a45-amg-driven-flat-out

To pewno znacie -> http://jalopnik.com/this-man-has-travelled-nearly-3-million-miles-in-his-vi-514038326

aBU4UhLhrCQ
rzexh_EgPdQ
Mmx26LjxeMo
1MQ0Z3O2KTg

http://jalopnik.com/who-the-hell-abandons-a-porsche-911-gt2-rs-514116036
http://jalopnik.com/the-24-hours-of-le-mans-looks-otherworldly-in-black-and-514144406

http://jalopnik.com/2014-aston-martin-vanquish-volante-this-is-it-514206221 :shock: :shock:
http://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/aston-martin-vanquish-volante-unveiled

http://www.speedhunters.com/2013/06/fulfilling-my-automotive-wanderlust/
http://www.speedhunters.com/2013/06/a-quick-look-at-a-fast-fiesta/
http://www.speedhunters.com/2013/06/project-galaxie-peeling-back-the-layers/
http://www.speedhunters.com/2013/06/how-we-do-gatebil/
http://www.speedhunters.com/2013/06/the-toyota-museum-japan-model-a-to-fairlady-z/
http://www.speedhunters.com/2013/06/street-regal-a-bnr32-gtr-built-for-speed/
http://www.speedhunters.com/2013/06/engine-hunting-at-gatebil-mantorp/
http://www.speedhunters.com/2013/06/unfinished-business-a-volkswagen-jetta-coupe/

Strus
19-06-2013, 12:15
To ja dorzucę Audiczkę 100


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q71/s720x720/1010663_10152961756295515_947305573_n.jpg)

Sapphiron
19-06-2013, 12:28
słuchajcie, mam pytanie odnośnie haka do samochodu. Obiło mi sie o uszy że są jakieś specjalne haki sprężynowe czy sprężynowane które niby tam ułatwiają jazdę z przyczepką. Warto czy nie warto?

Rafał_Sz
19-06-2013, 12:34
Od 18 lat latam z różnymi przyczepami, ale o takim haku pierwszy raz słyszę.

ekonet
19-06-2013, 13:40
na mojej www no czerwona carrera nie pasi mi. Powinna być niebieska co by do niebieskich elementów pasowała
Dobry dobór kolorów to raczej szukanie kolorów harmonizujących, a nie podobnych.

MstrG
19-06-2013, 14:54
New Cars Get Buried by a Sea of Water in German Floods (http://izismile.com/2013/06/17/new_cars_get_buried_by_a_sea_of_35_pics.html#Y0p8c JKcJBZmxQqg.01)

Sapphiron
19-06-2013, 15:14
i zaraz trafią do Polski jako bezwypadkowe i świeżo umyte :)

Strus
19-06-2013, 17:44
Pewnie już tu są :)

elanek
19-06-2013, 19:05
New Cars Get Buried by a Sea of Water in German Floods (http://izismile.com/2013/06/17/new_cars_get_buried_by_a_sea_of_35_pics.html#Y0p8c JKcJBZmxQqg.01)

Lakier na BMW niespecjalnie odporny.

Czornyj
19-06-2013, 20:43
Lakier na BMW niespecjalnie odporny.

to nie lakier - to błocko się łuszczy ;)

Strus
19-06-2013, 21:31
Pytanie oponiarskie :)

Mam teraz 215/40/17 co daje wysokość opony na poziomie 86mm. Jeździ się na tym zupełnie tak sobie, tzn moją wołowiną oczywiście. Przy rozmiarze 215/45/17 opona ma 96mm wysokości a więc jest 1cm powietrza więcej. Przy rozmiarze felgi 16 Volvo zaleca 205/50/16 co daje wysokość opony 102mm. Czy w takim układzie może być duża różnica w komforcie (lub jego braku) pomiędzy 215/45/17 a 205/50/16 ? Bo nie uśmiecha mi się felg zmieniać a oponki chyba będzie trzeba nowe założyć bo dziś jedną 40stkę uszkodziłem na cudnych łódzkich drogach

Art Erie
19-06-2013, 21:42
Pytanie oponiarskie :)

Mam teraz 215/40/17 co daje wysokość opony na poziomie 86mm. Jeździ się na tym zupełnie tak sobie, tzn moją wołowiną oczywiście. Przy rozmiarze 215/45/17 opona ma 96mm wysokości a więc jest 1cm powietrza więcej. [...]

0,5cm powietrza więcej, bo to drugie 0,5 ma się jedynie mieścić w nadkolu. Wysokość profilu opony ma się wprost proporcjonalnie do podwyższenia komfortu jazdy i odwrotnie proporcjonalnie do lansu.
Jak masz 17" to zakładaj tak wysoki profil jaki Ci wejdzie w nadkola, chyba że wolisz co jakiś czas uszkodzić oponę, a nawet felgę na naszych drogach zapisując koszt na karb lansu ;)

Strus
19-06-2013, 21:47
0,5cm powietrza więcej, bo to drugie 0,5 ma się jedynie mieścić w nadkolu.

No zaraz zaraz... :) Skoro wysokość opony przy profilu 40 to 86mm a przy profilu 45 to 96 to to jak dla mnie to 1 cm powietrza a nie 0.5cm powietrza w oponie i 0.5cm przestrzeni w nadkolu...

50 nie wjedzie przy 17 a chciałbym

Art Erie
19-06-2013, 21:51
No zaraz zaraz... :) Skoro wysokość opony przy profilu 40 to 86mm a przy profilu 45 to 96 to to jak dla mnie to 1 cm powietrza a nie 0.5cm powietrza w oponie i 0.5cm przestrzeni w nadkolu...

50 nie wjedzie przy 17 a chciałbym

Pełna zgoda. Za komfort odpowiada 0,5cm; a za miejsce nadkolu już 1cm.

shaolin
20-06-2013, 03:50
http://www.speedhunters.com/2013/06/a-labour-ovlov-the-turbo-bmw-powered-volvo/
http://www.speedhunters.com/2013/06/iamthespeedhunter-we-want-your-70s/

HBrrrAUm_cI
3SDnZE2OZW4
1OoDLXlUA6Q
4xRioPhVIRE
r6RhDMaRasw
X2vs2mXTchs
8Y0j45PkiNs

Rafał_Sz
20-06-2013, 06:12
No zaraz zaraz... :) Skoro wysokość opony przy profilu 40 to 86mm a przy profilu 45 to 96 to to jak dla mnie to 1 cm powietrza a nie 0.5cm powietrza w oponie i 0.5cm przestrzeni w nadkolu...

50 nie wjedzie przy 17 a chciałbymMiałem 225/55/16, teraz mam 235/45/17. Nie zauważyłem zmian w komforcie jazdy, jest za to lepsze trzymanie w zakrętach, kontrola trakcji odzywa się nieco później niż było to na 16".

ALF
20-06-2013, 17:54
Jeździłem na 40... superancko... ale po wakacjach zmieniłem na 45. Różnica jest istotna w komforcie, w bezpieczeństwie ciut mniejsza. Generalnie uważam, że profil 45 to jest minimum na nasze drogi. Komfort pełny zapewnia 50 latem i 55 zimą.
Oczywista, profil i szerokość opony trzeba uzależnić od tego jaka bryka, jaki zawias i jaki stosunek komfortu do bezpieczeństwa chcemy mieć.

wunat
20-06-2013, 17:58
0,5cm powietrza więcej, bo to drugie 0,5 ma się jedynie mieścić w nadkolu. Wysokość profilu opony ma się wprost proporcjonalnie do podwyższenia komfortu jazdy i odwrotnie proporcjonalnie do lansu.
Jak masz 17" to zakładaj tak wysoki profil jaki Ci wejdzie w nadkola, chyba że wolisz co jakiś czas uszkodzić oponę, a nawet felgę na naszych drogach zapisując koszt na karb lansu ;)

lans lansem, ale nie zapominaj ze auto sie "troche" inaczej prowadzi.

Strus
20-06-2013, 18:22
Może i głupie pytanie ale często opon nie kupuję a budżet malutki niestety. Czy lepiej kupić jakieś Barumy czy Miszelinki ale używane czy np tanie ale nowe Zeetexy (http://www.oponeo.pl/dane-opony/zeetex-hp102--215-45-r17-91-w-xl) ?

wunat
20-06-2013, 18:24
nie mam dobrego zdania o chinskich oponach, wolalbym uzywane bridgestony na przyklad.

Squier
20-06-2013, 21:19
nie mam dobrego zdania o chinskich oponach, wolalbym uzywane bridgestony na przyklad.

Ja już używanych nie kupię, przerobilem parę kompletów i uważam, że to strata pieniędzy. Oczywiście są wyjątki, jak np. znajomy sprzedaje w miarę nowe opony, bo auto sprzedał na zimowych bądź letnich tylko. U oponiarzy ze świecą szukać takich rarytasów.
Inna sprawa to opony z dolnej półki.
Po zirytowaniu używanymi zimówkami, kupiłem Matadory...
Na śniegu znakomite, ale na asfalcie przy prędkości 120 km/h wpadają w drgania...

Sapphiron
20-06-2013, 22:00
hak thule założony do kozy :) za tydzień przeprowadzka więc będzie akurat :)

shaolin
21-06-2013, 03:46
Tym sposobem podwoiles wartosc auta :mrgreen:

Paczka na dzis:
ruFXKEIPTvA
CspcnZ1IBs8
23tLyO6wI8w
J8XE--Jn7mU
Z4s6zFVm9qI
g63iM83Nwdc
l9Zy6QpaqFY
GSweFaqKisk

http://jalopnik.com/watch-jerry-seinfeld-do-burnouts-in-david-lettermans-v-519962584
http://jalopnik.com/the-srt-viper-gt3-r-is-here-to-kick-ass-for-america-517842665
http://jalopnik.com/aston-martins-heritage-showroom-looks-like-candy-land-515640660
http://www.mototok.pl/Czy-Polacy-szaleja-na-drogach-Europy-Nieprawdopodobny-wypadek-Audi-S8-na-polskich-tablicach-w-Belgii-s3367

I cos dla prz3ma ;)
http://www.stancenation.com/2013/06/20/level-one-japan-reitaros-aggressive-honda-s2000/

prz3mo
21-06-2013, 23:50
I cos dla prz3ma ;)
http://www.stancenation.com/2013/06/20/level-one-japan-reitaros-aggressive-honda-s2000/

Noooo faaaajna, tylko te kółka za mocno jej wygięli ;)

Sapphiron
22-06-2013, 08:45
od ciężaru się wygły kapciuchy :)

velaskez
22-06-2013, 10:23
Mnie się tak strasznie nie podoba jak zawieszenie jest tak właśnie na negatyw zrobione :/

BugsBunny
22-06-2013, 12:51
Pytanie oponiarskie :)

Mam teraz 215/40/17 co daje wysokość opony na poziomie 86mm. Jeździ się na tym zupełnie tak sobie, tzn moją wołowiną oczywiście. Przy rozmiarze 215/45/17 opona ma 96mm wysokości a więc jest 1cm powietrza więcej. Przy rozmiarze felgi 16 Volvo zaleca 205/50/16 co daje wysokość opony 102mm. Czy w takim układzie może być duża różnica w komforcie (lub jego braku) pomiędzy 215/45/17 a 205/50/16 ? Bo nie uśmiecha mi się felg zmieniać a oponki chyba będzie trzeba nowe założyć bo dziś jedną 40stkę uszkodziłem na cudnych łódzkich drogach

Zamiennikiem 215/40/17 w profilu 45 będzie 195/45/17. Profil opony to stosunek wysokości do szerokości - im opona szersza tym musi być mniejszy, żeby zachować średnicę koła. Inaczej możesz mieć zafałszowane wskazania prędkościomierza/licznika przebiegu, koła wystające poza obrys lub trące o nadkola cały czas, przy dobiciu albo w mocnym skręcie.
Robiłem podobne ruchy w Golfie - zmiana z 225/45/17 na bodaj 205/55/16. Wzrost komfortu był odczuwalny, niestety odczuwalny był też spadek skuteczności hamowania i nieco gorsze prowadzenie w ciasnym szybkim zakręcie ( ale to jak się jeździ za szybko ).


Może i głupie pytanie ale często opon nie kupuję a budżet malutki niestety. Czy lepiej kupić jakieś Barumy czy Miszelinki ale używane czy np tanie ale nowe Zeetexy (http://www.oponeo.pl/dane-opony/zeetex-hp102--215-45-r17-91-w-xl) ?

Zeetexy testował kiedyś AutoŚwiat - wypadły beznadziejnie, droga hamowania o 15m dłuższa!

http://www.auto-swiat.pl/1-najwiekszy-test-opon-letnich-szukamy-superopony

Na pewnych sprawach - opony, światła, hamulce - nie można oszczędzać.
Siedemnastka w tym rozmiarze i indeksie za niecałe 200zł to raczej produkt oponopodobny, taka guma kosztuje co najmniej 350-400zł.

Strus
22-06-2013, 18:11
Nankangów nie testował więc chyba ja przetestuję :)

http://www.oponeo.pl/dane-opony/nankang-ns-20-215-45-r17-91-v?version=v3&utm_expid=71834059-11

Boryszuk
22-06-2013, 18:27
Falkeny zbierają dobre opinie ale to stówka więcej na sztuce.

Rafał_Sz
22-06-2013, 18:34
Strusiu, nie wolisz coś ze sprawdzonej stajni?

ALF
22-06-2013, 18:59
Najlepsze płyny do spryskiwaczy. Dwa kryteria. Najlepiej usuwają owady i nie zostawiają śladów na karoserii. Dawajcie propozycje.

Sapphiron
22-06-2013, 19:05
płyn letni z biedronki :)

BugsBunny
22-06-2013, 19:33
Najlepsze płyny do spryskiwaczy. Dwa kryteria. Najlepiej usuwają owady i nie zostawiają śladów na karoserii. Dawajcie propozycje.

Nie testowałem wielu, po syfiastym "budżetowym" pozostaję wierny Autolandowi ( te z lejkiem ) - dobrze czyści, ładnie pachnie, przyzwoicie kosztuje.
Owady trzeba zmiatać na bieżąco, potem to już tylko gąbka albo te specjalne rozpuszczalniki do zwłok.

Sapphiron
22-06-2013, 19:53
a tak bajdełej to jest jakiś sposób na to żeby plastikowa deska rozdzielcza nie odbijała się podczas słonecznych dni w szybie? Niby mam okulary z polaryzacją ale nic toto nie daje... Chwilowo mam naklejony czarny matowy materiał żeby widzieć cokolwiek, ale może akurat coś jest takiego co skutecznie pomoże?

BugsBunny
22-06-2013, 19:55
a tak bajdełej to jest jakiś sposób na to żeby plastikowa deska rozdzielcza nie odbijała się podczas słonecznych dni w szybie? Niby mam okulary z polaryzacją ale nic toto nie daje... Chwilowo mam naklejony czarny matowy materiał żeby widzieć cokolwiek, ale może akurat coś jest takiego co skutecznie pomoże?

Spróbuj matowego sprayu do kokpitu. Albo flokowanie na zamówienie.

ALF
22-06-2013, 19:55
Nie testowałem wielu, po syfiastym "budżetowym" pozostaję wierny Autolandowi ( te z lejkiem ) - dobrze czyści, ładnie pachnie, przyzwoicie kosztuje.
Owady trzeba zmiatać na bieżąco, potem to już tylko gąbka albo te specjalne rozpuszczalniki do zwłok.

Autoland zostawia ślady i myje tak se. To już wolę firmowy z BP.

Boryszuk
22-06-2013, 19:57
a tak bajdełej to jest jakiś sposób na to żeby plastikowa deska rozdzielcza nie odbijała się podczas słonecznych dni w szybie? Niby mam okulary z polaryzacją ale nic toto nie daje... Chwilowo mam naklejony czarny matowy materiał żeby widzieć cokolwiek, ale może akurat coś jest takiego co skutecznie pomoże?

Ja myję ciepłą wodą z odrobiną żelu do prania.

Sapphiron
22-06-2013, 20:02
Spróbuj matowego sprayu do kokpitu. Albo flokowanie na zamówienie.

mówisz że taka matowa pianka czy płyn da radę? bo już kociokwiku można było dostać...


A taka inna zagwozdka, czy takie dziwne żółte nakładki na okulary, wynalazek do jeżdżenia nocą dają coś czy to tylko wyłudzenie kasy? bo szykuje się do kilku tras nocnych i się zastanawiam czy nie przygarnąć.

BugsBunny
22-06-2013, 20:02
Autoland zostawia ślady i myje tak se. To już wolę firmowy z BP.

Muszę kupić i zobaczyć czy faktycznie 2x lepszy.

BugsBunny
22-06-2013, 20:13
mówisz że taka matowa pianka czy płyn da radę? bo już kociokwiku można było dostać...

spróbować chyba warto, drogo nie jest a powinno być mniej źle.




A taka inna zagwozdka, czy takie dziwne żółte nakładki na okulary, wynalazek do jeżdżenia nocą dają coś czy to tylko wyłudzenie kasy? bo szykuje się do kilku tras nocnych i się zastanawiam czy nie przygarnąć.

Żółte szkła zwiększają kontrasty, ponoć nawet sprawdza się to wieczorem ale w nocy wszystko co zmniejsza ilość docierającego do oka światła jest zbędne i szkodliwe.

Sapphiron
22-06-2013, 20:22
nienawidze jeździć nocą, mimo że zmierzch jest jeszcze gorszy... ni to jasno ni to ciemno...

Ale niestety, muszę zaliczyć w najbliższym czasie parę setek za kółkiem po ciemniaku i szukam wszelkich sposobów...

Dorian
22-06-2013, 20:40
To indywidualna kwestia. Mam okulary polaryzacyjne z jasnymi, zoltymi szklami. Moim zdaniem widac lepiej i inne auta tak nie raza, ale mnie mecza po 3-4 godzinach jazdy. Osobiscie wole bez, ale ja lubie jezdzic noca w trasy. ;)

Strus
22-06-2013, 20:53
Strusiu, nie wolisz coś ze sprawdzonej stajni?

Rafał co ja bym wolał a to na co budżet pozwala to dwie osobne sprawy. 1000zł to max i tu z budżetem nie wygram. Używek się trochę jednak boję

Strus
22-06-2013, 21:41
To (http://allegro.pl/opony-215-45r17-super-i3327423946.html) jest warte swojej ceny ?
Albo To (http://allegro.pl/letnie-215-45-17-91w-hankook-optimo-k415-ploty-i3334248238.html)
Albo to (http://allegro.pl/215-45r17-215-45-17-bridgestone-potenza-re050-4x-i3322346291.html)

BugsBunny
22-06-2013, 22:04
To (http://allegro.pl/opony-215-45r17-super-i3327423946.html) jest warte swojej ceny ?
Albo To (http://allegro.pl/letnie-215-45-17-91w-hankook-optimo-k415-ploty-i3334248238.html)
Albo to (http://allegro.pl/215-45r17-215-45-17-bridgestone-potenza-re050-4x-i3322346291.html)

IMHO jeśli kupować używki to tylko komplet z jednego auta ( czyli założone nowe, ten sam rocznik ) przed chwilą zdjęty, więc ta ostatnia zbieranina odpada mimo że model dobry.
Taki zakup to loteria, np. bąble na bokach wyjdą dopiero po napompowaniu. Nie wiadomo czy są równomiernie zużyte, czy ktoś nie naprawiał uszkodzeń których nie powinno się naprawiać etc...
Kiedyś tak kupiłem używane zimówki w zakładzie wulkanizacyjnym - sk.....y założyły tak że bąble z boku były od środka, zobaczyłem dopiero zdejmując koła. Dobrze że nie jeździłem w trasę w czasie zimy.

Możesz trafić dobrze, a możesz ryzykować życie. Poszukaj takich po które możesz pojechać i zakładać na miejscu.

ALF
22-06-2013, 22:21
Muszę kupić i zobaczyć czy faktycznie 2x lepszy.

Mnożnik x2 to pewnie nie, ale przynajmniej śladów nie zostawiają. Kupuję wersję 2x2 zamiast 1x4.

Żółte okulary są do jazdy w trudnych warunkach, a nie w nocy. Trasy robię w 90% nocami, choćby dlatego, że to skraca czas przejazdu ok 1godz na każde 500 kilometrów z tą samą prędkością średnią. Najlepsze są nocy z soboty na niedzielę :)

Boryszuk
22-06-2013, 22:27
to skraca czas przejazdu ok 1godz na każde 500 kilometrów z tą samą prędkością średnią.

Einstein to małe miki przy mocy 520ki ;-)

Onsajt
22-06-2013, 22:33
Mnożnik x2 to pewnie nie, ale przynajmniej śladów nie zostawiają. Kupuję wersję 2x2 zamiast 1x4.

Żółte okulary są do jazdy w trudnych warunkach, a nie w nocy. Trasy robię w 90% nocami, choćby dlatego, że to skraca czas przejazdu ok 1godz na każde 500 kilometrów z tą samą prędkością średnią. Najlepsze są nocy z soboty na niedzielę :)

Czyli raz lub dwa razy w roku i pewnie w urlopowym czasie więc ta godzina to na wagę złota, no i BMW - w innych samochodach byłoby to 10-15 minut.

Nikonozaur
22-06-2013, 22:34
Einstein to małe miki przy mocy 520ki ;-)
Pamiętaj, że przestrzeń można zakrzywić, wtedy z A do B jest bliżej. ;)

Onsajt
22-06-2013, 22:37
Einstein to małe miki przy mocy 520ki ;-)

Przestań:) to jest ta druga - czterolitrowa, niepsująca się więc wszystko możliwe.

BugsBunny
22-06-2013, 22:50
Przestań:) to jest ta druga - czterolitrowa, niepsująca się więc wszystko możliwe.

Niepsująca i produkująca benzynę :D

ALF
22-06-2013, 22:58
Proste, przy jeździe dziennej trzeba korzystać z każdego konika ze stada i jechać trochę agresywniej, a to rodzi konieczność częstszych postojów i tankowania. Nocą jedziesz spokojniej, masz mniej wyprzedzań i robisz mniej postojów. No i są one zdecydowanie krótsze. Więc całość przelotu trwa krócej. Jeżeli jadę nocą na 50% przelot jest o pół godziny krótszy. Na 70% o godzinę.

Onsajt, ano jest. Bo dojeżdżam na miejsce jak dziecko się budzi i nie ma problemów. Poza tym, różnica między 8 godzinami jazdy, a 9 jest spora dla organizmu.

Boryszuk
22-06-2013, 23:09
Tankujesz kilka razy na dystansie 500 km?

qualin
22-06-2013, 23:15
To fakt w nocy sie lepiej jezdzi. ja ostatnio zrobilem trase Ketrzyn - Gdansk (250km) w 2 g 30 min wyjezdzajac o 2 w nocy :P
W dzien ten dystans robi sie w 3,5 - 4 godziny.

ALF
22-06-2013, 23:54
Tankujesz kilka razy na dystansie 500 km?

Tak, bo trzeba wiedzieć gdzie można, a gdzie lepiej cenowo. Różnice w cenie dochodzą do 60gr na litrze. Mówię wyłącznie o stacjach Orlenu i BP.

freefly
23-06-2013, 00:04
Najlepsze płyny do spryskiwaczy. Dwa kryteria. Najlepiej usuwają owady i nie zostawiają śladów na karoserii. Dawajcie propozycje.

Koncetrat NETINS 0,5l za 8 zeta z Inter Carsu. Dolewa się do spryskiwacza.

Nikonozaur
23-06-2013, 00:45
[...] ja ostatnio zrobilem trase Ketrzyn - Gdansk (250km) w 2 g 30 min wyjezdzajac o 2 w nocy :P [...]
Fajnie poczytać coś na dobranoc. ;)

qualin
23-06-2013, 07:57
Fajnie poczytać coś na dobranoc. ;)

Normalnie wiedzialem, ze sie pojawisz i zareagujesz na mojego posta :P Tylko zawiedziony jestem, ze tym razem bez moralow zadnych piszesz :)

Nikonozaur
23-06-2013, 09:31
Normalnie wiedzialem, ze sie pojawisz i zareagujesz na mojego posta :P Tylko zawiedziony jestem, ze tym razem bez moralow zadnych piszesz :)
Morałów nigdy nie piszę, każdy z nas i tak wie lepiej. ;)

Sapphiron
23-06-2013, 09:58
czyli nie ma sposobu żeby wspomóc wzrok podczas nocnych tras?

Strus
23-06-2013, 10:03
Czułki z radarem, jak u batmana :)

prz3mo
23-06-2013, 10:04
Najlepsze płyny do spryskiwaczy. Dwa kryteria. Najlepiej usuwają owady i nie zostawiają śladów na karoserii. Dawajcie propozycje.

Sonax, jest choćby w Tesco.

gALL
23-06-2013, 10:09
czyli nie ma sposobu żeby wspomóc wzrok podczas nocnych tras?

Mozesz nabyc helm z noktowizorem :D

Sapphiron
23-06-2013, 10:10
Mozesz nabyc helm z noktowizorem :D

i wtedy byle nawet rower ze światełkiem i nie mam wzroku... nie mówiąc już o reflektorach samochodowych

Grzybu
23-06-2013, 10:32
Sonax, jest choćby w Tesco.
Ja używam koncentratu Sonax. Butelkę mam już 1.5 sezonu i jeszcze połowy nie wykorzystałem. Owady zmywa, ale tylko te świeże, a plam po płynie nie zauważyłem. Ale też jakoś ich nie szukałem specjalnie

Czornyj
23-06-2013, 10:39
czyli nie ma sposobu żeby wspomóc wzrok podczas nocnych tras?

Mercedes z bixenonami automatycznie włączający i wyłączający długie światła oraz z systemem Night Vision.

Sapphiron
23-06-2013, 10:40
Mercedes z bixenonami automatycznie włączający i wyłączający długie światła oraz z systemem Night Vision.

jak dasz kasę na takiego to bardzo chętnie przygarnę :)

qualin
23-06-2013, 11:26
i wtedy byle nawet rower ze światełkiem i nie mam wzroku... nie mówiąc już o reflektorach samochodowych

Noktowizor wylacza obraz jak w kadrze jest zrodlo swiatla takze nic nie uszkodzilbys. Za duzo filmow sie naogladales :P

Nikonozaur
23-06-2013, 12:43
Kiedyś Motor zrobił test płynów do spryskiwaczy i zwyciężył Casto z Castoramy. Nie pamiętam jednak czy chodziło o letni czy zimowy.

gALL
23-06-2013, 20:28
Mercedes z bixenonami automatycznie włączający i wyłączający długie światła oraz z systemem Night Vision.

Taka dodatkowa "zabawka" nawet w Insygnii jest. Ostatnio dostalem taka z wypozyczalnii.

Czornyj
24-06-2013, 23:47
Taka dodatkowa "zabawka" nawet w Insygnii jest. Ostatnio dostalem taka z wypozyczalnii.

W Insignii nie miałem przyjemności potestować, ale w Mercedesie S-Klasse działa to b. sprawnie. W CLS nieco gorzej, bo tam ekranik Night Vision jest po prawej stronie i człowiek dostaje lekkiego oczopląsu, natomiast automatyczne przełączanie świateł na długie, oraz oznaczanie żywych organizmów czerwonym prostokątem jest bardzo si.

Sapphiron
25-06-2013, 00:12
no ja za to miałem tą przyjemność testowania Insigni jeśli chodzi o te światełka. W mieście perfecto, na trasie perfecto, podczas deszu na trasie? no niestety kiszka bo się gubił trochę... tak jakby łapał odblaski od kropel i mokrej nawierzchni...

shaolin
25-06-2013, 04:15
Wracajac na chwile do plynow - uzywam sonaxa latem i zima, zadnych problemow. W Tesco/Leclerkach/itp jest w bardzo dobrych cenach za 4l banke. Do tego mam zawsze RainX i tak naprawde nawet woda bym mogl se myc szyby ;)

Macie paczke na dzisiaj:

http://crankandpiston.kinja.com/amg-seat-sofa-king-cool-automotive-furniture-539693227

gaB7KKYZHyA
awNrBhzhI2M
kP2x6OFgsyE
GAKngBsjkWU
jVKuh8zxaDg
ZwQx0zY8-SM Czornyj will not approve this ;)

Komus Lancie?
http://www.speedhunters.com/2013/06/epic-lancia/

Znowu cos dla prz3ma, bo on tu chyba najwiekszy JDMowiec:
http://www.speedhunters.com/2013/06/a-quick-stop-by-global-aut/

Albo furke dla syna?
http://gizmodo.com/the-adorable-mini-sports-car-has-gotten-a-remarkable-up-563566055

Sapphiron
25-06-2013, 08:30
szało, mówisz że RainX działa jak trzeba?

shaolin
25-06-2013, 08:37
Zgadnij.

Sapphiron
25-06-2013, 08:41
rano jest, jestem przed kawą, moje zdolności zgadywania są marne... zlituj się i powiedz co sądzisz i jak się sprawuje.

shaolin
25-06-2013, 08:47
Jestem bardzo zadowolony, nie robi sie przescieradlo z wody tylko zbija w krople i szybciorem znika z szyby (jak to przy niewidzialnych wycieraczkach). Nakladanie proste jak budowa cepa, tani i wydajny (siedzi dlugo na szybach). Mam tym wszystkie fury swoje i znajomych opedzlowane, a z butli prawie nic nie ubylo.

Sapphiron
25-06-2013, 08:49
A jak jest z wycieraczkami wtedy? nie chodzą "jak po suchym"? bo na kosmetyki Autolandu się skarżyli że wycieraczki się szybko psują...

shaolin
25-06-2013, 08:53
Moje chodzily ok (jak juz musialem ich uzywac), mialem wycieraczki Alca z castoramy za dyche ;) Jezeli wszystko jest sprawne i wycieraczki sa dobrze ustawione to nie powinno byc zadnego problemu (przynajmniej z rainxem).

Sapphiron
25-06-2013, 09:09
No to kawka wypita, do sklepu po Rainxa i w trasę :) Dzięki wielkie za info :)

piwkoo
25-06-2013, 09:46
Ja bym się tak na Twoim miejscu nie cieszył, bo wiesz, Shao ma chiński deszcz ;p więc nie ma co go porównywać z naszym ;) a wiadomo, jak chińszczyzna to ... ;p

Sapphiron
25-06-2013, 10:34
ja bym stwierdził raczej że oni mają bardziej nieprzyjazne deszcze niż my :) a skoro u niego działa to u nas tym bardziej :)

shaolin
25-06-2013, 10:55
Chlopaki, ja tego uzywam w PL, tu nie mam auta... ;)

sote
25-06-2013, 11:14
Shao, ten rainx to ma być płyn, czy może być ten ze spryskiwaczem?

shaolin
25-06-2013, 11:22
http://showcarshine.pl/897-rain-x-rain-repellent-200ml-pelna-ochrona-szyb.html taki mialem, a na stronie producenta widze, ze wielka butla ze spryskiwaczem -> http://www.rainx.com/product/glass-and-cleaners/rainx-original-glass-treatment/

W sprysku bylo tez 2w1 (czyli czyscik i niewidzialna, ale nie wiem jak to dziala bo nie uzywalem).

BugsBunny
25-06-2013, 17:47
Pamiętacie M5 E34 szalejące po ulicach Tbilisi?

Już nie poszaleje:

http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Gruzinski-kaskader-nie-zyje,wid,15759851,wiadomosc.html

Sapphiron
25-06-2013, 17:49
wysmarowałem przednią szybę tym Rain-x, za jakąś godzinę przeszła burza (ja oczywiście w trasie) i co? i zero używania wycieraczek... Kuleczki wody uciekają jak gwiazdy przy nadświetlnej w Star Wars ;)

shaolin
25-06-2013, 17:54
Pamiętacie M5 E34 szalejące po ulicach Tbilisi?

Już nie poszaleje:

http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Gruzinski-kaskader-nie-zyje,wid,15759851,wiadomosc.html

Zajrzyj do watku o bmw ;)

Sapphi zadowolony?

Sapphiron
25-06-2013, 17:58
no zadowolony :) zero myślenia o wycieraczkach, zero latających przed oczami patyków :) skupiasz się na drodze i tyle :)

shaolin
25-06-2013, 18:02
To ok, teraz masz spokoj na troche... jak cos to zima krocej siedzi na szybie, zwlaszcza jak sie uzywa agresywnych plynow do spryskow ale do zimy daleka droga ;)

ekonet
25-06-2013, 18:04
wysmarowałem przednią szybę tym Rain-x, za jakąś godzinę przeszła burza (ja oczywiście w trasie) i co? i zero używania wycieraczek... Kuleczki wody uciekają jak gwiazdy przy nadświetlnej w Star Wars ;)
Miałem to już ze 20 lat temu.
W bonusie jest jeszcze prawie całkowity brak załamywania się w kropelkach wody świateł aut jadących z przeciwka.

Sapphiron
25-06-2013, 18:13
Na serio? no to problem tras w nocy połowicznie rozwiązany ;)

Wiesz hydrofobizację też miałem może z 8 lat temu jak wymieniona była szyba na nową. Tylko wiesz, jakoś tak się zapomniało...

BugsBunny
25-06-2013, 18:16
Chyba se kupię tego Rain-X, kiedyś miałem coś tego typu ale szału nie było.
Jest na stacjach?

Sapphiron
25-06-2013, 18:31
ja zamawiałem na allegro ale szczęście było takie że sklep okazał się być 3 ulice dalej :) jakby coś to polecam: http://allegro.pl/rain-x-rain-repellent-niewidzialna-wycieraczka-i3290673192.html

fachowa obsługa :)

!AGresT
25-06-2013, 18:33
Czy ktoś używał tego na starej (250 tys. przebiegu) szybie? Nie smuży przy używaniu wycieraczek?
Używałem czegoś takiego (chyba STP) w dwudziestoletnim saabie i były kłopoty ze smużeniem wycieraczek.
Chyba sobie walnę na szybkę w kasku.

Sapphiron
25-06-2013, 18:40
ja testowałem na swojej szybie ;) ponad 200k i jest cacy :)

a co do STP, to niestety podobno jest to taki sam szmelc jak Autoland...

Czornyj
25-06-2013, 19:05
Czornyj will not approve this ;)


ZwQx0zY8-SM
Akurat dziś oglądałem BRZ biały metalik demo po taniości, oj aprównąłbym go jak jasna cholera.

!AGresT
25-06-2013, 19:05
Oj, STP to jedna z największych marek kosmetyków samochodowych w USA. Ich wosk do lakieru jest genialny.

shaolin
25-06-2013, 20:22
Przebieg szyby nie ma znaczenia poki stan jest taki, ze nie ma podstaw do zabrania Ci dowodu.

Jest duza szansa, ze Ci wypierdzi tę szybkę w kasku, sklad Rx'a jest dosc agresywny.

nowart
25-06-2013, 21:33
Jestem bardzo zadowolony, nie robi sie przescieradlo z wody tylko zbija w krople i szybciorem znika z szyby (jak to przy niewidzialnych wycieraczkach). Nakladanie proste jak budowa cepa, tani i wydajny (siedzi dlugo na szybach). Mam tym wszystkie fury swoje i znajomych opedzlowane, a z butli prawie nic nie ubylo.

No to czas na relację z detalingu autka :) Dzięki Ci za porady ze środkami do upiększania, przydało się, przestudiowałem chwilę forum detalingu (wydawało mi się, że na forach foto są świry :D) i autko po 8 godzinach dopieszczone :D
Z wosku jestem zadowolony, fajny efekt, autko nie brudzi się tak bardzo a jak już się ubrudzi to łatwo się je myje, brud nie przywiera za mocno. Lekka mżawka jest w stanie umyć mi autko, fajny efekt kropelkowania na lakierze - wygląda nawet po deszczu znacznie atrakcyjniej niż nie nawoskowane autko. Jeszcze raz dzięki :)

Jednak co do Rain-x to mam mieszane uczucia... Zrobiłem jak spece nakazali, szyba wyglinkowana, wyczyszczona, odtłuszczona IPA, na to rain-x, wypolerowane i jest ok ale do momentu aż szyba się troszkę przykurzy, zabrudzi. Czyli w warunkach miejskich jakieś 60 minut po aplikacji. Wtedy już kurz nie daje za bardzo kropelkom zbijać się w większe krople, szyba nie ma już tej gładkiej powierzchni po której woda może swobodnie uciekać. Może i na trasie , przy 80km/h efekt jest zadowalający ale podczas poruszania się po mieście nie widzę szans na nie używanie wycieraczek. No chyba, że przed każdą, nawet najkrótszą przejażdżką będę polerował szybę z kurzu i brudu. Poza tym przejazd wycieraczki zostawia widoczną i uciążliwą "mgłę" na szybie, uciążliwą zwłaszcza po zmroku. Świetnie się po tym środku czyści szyby, są gładkie jak lakier po polerce ale w normalnym, miejskim użytkowaniu wrażenia na mnie jakiegoś wielkiego nie zrobił.