PDA

Zobacz pełną wersję : Wątek motoryzacyjny, wybór auta, części, pogaduchy o motoryzacji itp.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79

!AGresT
09-07-2013, 23:55
Od razu zboczeńcy...
Zwykli, normalni onaniści.

.:Gerard:.
10-07-2013, 00:49
Już ja tak wy-onanizuje swoje auto ze nie będzie mi lampy "błyskowej" więcej potrzeba.

shaolin
10-07-2013, 03:33
Gerard szybkis ;) Pisze drugie PW, z reszta informacji.

I zboczency to sa w watku o analogach i lajce, a nie tu ;)


http://jalopnik.com/the-jaguar-project-7-is-a-smoking-hot-roadster-for-one-725027582
Kz0A3Nl2XuM
OYxNPE-c_c0
1BSDZe2L4fo
http://jalopnik.com/the-caterham-se7en-620r-is-the-most-extreme-se7en-ever-716565548

Sapphiron
10-07-2013, 09:00
ale przecież każdy fotograf to zboczeniec... tak ostatnio słyszałem

Pawel.S
10-07-2013, 09:25
Jeżeli chodzi o mycie samochodów to podzielam opinię Clarksona:

What a meaningless way of passing the time. You don’t wash your vacuum cleaner or your television set, you have a machine to wash the dishes and you employ a man to clean your windows. So how much do you have to hate the sight of your wife and children before you think, “I’d rather go outside into the cold and spend a couple of hours burnishing my wheel nuts”?

shaolin
10-07-2013, 09:27
Marian dlatego ja nie myje auta - ja robie tak, zeby sie nie brudzilo ;)

jarek76
10-07-2013, 09:29
Marian dlatego ja nie myje auta - ja robie tak, zeby sie nie brudzilo ;)

To powiedz co z zrobić z moimi alusami od e46, które są wiecznie czarne i trudno ten nalot odczyścić :)
Jak wyczyścić i czym zabezpieczyć?

Strus
10-07-2013, 09:31
Jarek - http://showcarshine.pl/1531-valet-pro-dragons-breath-500ml-felgi-beda-krwawic.html Tańszy od IronX a podobno tak samo dobry

stock
10-07-2013, 09:39
Jarek - http://showcarshine.pl/1531-valet-pro-dragons-breath-500ml-felgi-beda-krwawic.html Tańszy od IronX a podobno tak samo dobry

testowałeś to ? działa ? Bo moich to nawet na myjni nie chca tykac bo mówią ze sie nie da :)

shaolin
10-07-2013, 09:43
To powiedz co z zrobić z moimi alusami od e46, które są wiecznie czarne i trudno ten nalot odczyścić :)
Jak wyczyścić i czym zabezpieczyć?

Wyrzucic? ;) Zmien klocki na mniej pylace ;)

R222 Wheel cleaner Gel albo IronX albo SONAX Xtreme Wheel cleaner PLUS albo Scholl Concepts Rim-7 albo Wolf's Chemicals Decon Gel Deironizer ten Valet Pro albo insze cos (bo sporo tego). Pozniej glinkowanie (tak na zapas), pozniej wosk jakis nanosiuwax do felg, a jak masz za duzo kasy to np SwissVax Autobahn i potem tylko splukujesz syf, bo nie wlazi tak w lakier jak bez wosku.


testowałeś to ? działa ? Bo moich to nawet na myjni nie chca tykac bo mówią ze sie nie da :)

Zrobiles chociaz prawo jazdy? ;)

Sapphiron
10-07-2013, 09:45
a jest jakiś sposób na czyszczenie stalówek? czy to tylko o aluski się tak dba?

jarek76
10-07-2013, 09:46
Wyrzucic? ;) Zmien klocki na mniej pylace ;)



Albo wyciągnąć cegiełkę z buta :P
Dzięki za rady, na wypłatę planuje większe zakupy, łącznie z woskiem wtedy się odezwę na PW, prosząc o porady dla lajkonika :)


Jarek - http://showcarshine.pl/1531-valet-pro-dragons-breath-500ml-felgi-beda-krwawic.html Tańszy od IronX a podobno tak samo dobry

dzięki, sprawdzimy ;)

stock
10-07-2013, 09:52
Zrobiles chociaz prawo jazdy? ;)

w niczym mi to nie przeszkadza hihih :)

shaolin
10-07-2013, 09:55
a jest jakiś sposób na czyszczenie stalówek? czy to tylko o aluski się tak dba?

Na alusy trzeba bardziej uwazac, ale ogolnie wszystko jest podobne... a jak masz bardzo dobite stalowki to piaskowanie, malowanie proszkowe i potem dbanie ;)

Jarek nie ma za co, jak cos to wiesz gdzie mnie znalezc.

Marcin tak myslalem... :razz: slyszalem od rozczochranego, ze czasem parkujesz pod domem ;)

pinio
10-07-2013, 10:13
wtedy się odezwę na PW, prosząc o porady dla lajkonika :)

Dlaczego na PW. Ciekawych lajkoników jest dużo więcej na forum :)

Ile czasu wam schodzi na takie woskowanie średniej wielkości osobówki?

Strus
10-07-2013, 10:37
Mi woskowanie V40 zajęło jakieś 60 minut. Jak Szao mówił - nakładałem na element i zaraz ścieranie. I tak element po elemencie

shaolin
10-07-2013, 10:39
Na PW jest prosciej ;) Przeciez Ty tez wiesz gdzie mnie znalezc jak cos ;)

Samo woskowanie to max godzina (nalozenie, odczekanie, polerowanie). Potem spokoj na dlugo ;)


Mi woskowanie V40 zajęło jakieś 60 minut. Jak Szao mówił - nakładałem na element i zaraz ścieranie. I tak element po elemencie

Przeczytaj maila z 22 maja, z godziny 21:55 ;) bo na pewno nie mowilem, zeby od razu scierac ;)

Rafał_Sz
10-07-2013, 10:41
A potem my, faceci, dziwimy się, że kobiety spędzają pół życia przed lustrem... ;)

Strus
10-07-2013, 10:43
Najgorzej że jak auto wróciło z polerki i je nawoskowałem to mnie każdy pyłek wpienia

M_B
10-07-2013, 10:44
Szało, jak mozesz to polec cos do recznego polerowania nadwozia po glinkowaniu. :)

Sapphiron
10-07-2013, 10:46
a tak ogólnie, były jakieś badania lub testy na jakim lakierze najmniej widać kurz/brud drogowy? Słyszałem że srebrny metalic/perła tak mają, ale czy to prawda?

pinio
10-07-2013, 10:46
No dobra, woskowanie godzina. A przygotowanie pod wosk?

shaolin
10-07-2013, 10:50
Szało, jak mozesz to polec cos do recznego polerowania nadwozia po glinkowaniu. :)

Meguiar's Ultimate Compound.

Sapphi moze byly, ale po co Ci ta wiedza? Bedziesz auto przemalowywal? ;)

pinio, przygotowanie pod wosk to od 1h do nieskonczonosci.

sote
10-07-2013, 11:06
Meguiar's Ultimate Compound.

Sapphi moze byly, ale po co Ci ta wiedza? Bedziesz auto przemalowywal? ;)

pinio, przygotowanie pod wosk to od 1h do nieskonczonosci.

a dlaczego nie AG SRP albo AG UDS? :p

shaolin
10-07-2013, 11:10
Nie moge wszystkim polecac tego samego :razz: :mrgreen:

Pamietaj, ze AG SRP i UDS to bardziej AIO niz polerkowicze :razz: po Megsie trzeba przejechac izopropanolem zeby go zmyc, a oba AG zostawiasz i nie ruszasz.

M_B
10-07-2013, 11:30
Meguiar's Ultimate Compound.


Dzięki :) Miałem próbkę i poszedłem przetestować na kawałku 40x40cm. Kupię to.


Nie moge wszystkim polecac tego samego :razz: :mrgreen:

Pamietaj, ze AG SRP i UDS to bardziej AIO niz polerkowicze :razz: po Megsie trzeba przejechac izopropanolem zeby go zmyc, a oba AG zostawiasz i nie ruszasz.

Dlatego nie pytałem o AIO. IPA mam :D

doktor
10-07-2013, 12:33
Wolf's Chemicals Decon Gel Deironizer ten Valet Pro
Rozumiem z nazwy że ten specyfik czyści portfel. Do tego PRofesjonalnie i bez ironii. Chyba te nazwy piszą w pionie na etykietkach, coby zmieściły się na flaszce owego eliksiru motomłodości

A potem my, faceci, dziwimy się, że kobiety spędzają pół życia przed lustrem
Miałem to napisać. To ja już wolę wydać kasę na krem do biustu mojej żony. Ona ma frajde, ja mam frajde.
A tak, jak ci po godzinnym ( a może dłuższym) picowaniu bryki wrony obrobią lakier to zawałem się może skończyć.

shaolin
10-07-2013, 12:46
Przed 'ten Valet Pro' powinien byc przecinek ;) ale mi go ukradli ;( co nie zmienia faktu, ze ostatnio nazwy sa coraz dziwniejsze ;)

prz3mo
10-07-2013, 12:47
Miałem to napisać. To ja już wolę wydać kasę na krem do biustu mojej żony. Ona ma frajde, ja mam frajde.


:lol:

shaolin
11-07-2013, 04:11
Jeszcze z Pajks Pik
http://player.vimeo.com/video/69942207

GPssdtINHMc
1FmIjQRmZ4Q

CHCE TO :twisted:
http://jalopnik.com/vintage-formula-vee-car-and-vw-carrier-will-make-your-d-732876731

Cos dla fanow Mazdy z Wanklem (chociaz nie wiem czy mamy tu takich :D):
http://www.speedhunters.com/2013/07/rotorheads-unite-7s-day-2013/
http://www.speedhunters.com/2013/07/an-afternoon-at-daikoku-7s-day-at-daikoku/
http://www.speedhunters.com/2013/07/variety-rules-7s-day-daikoku/

sote
11-07-2013, 10:23
shao - chcesz tego z gory czy z dolu? ;)

!AGresT
11-07-2013, 10:26
Biorąc pod uwagę jego wypowiedzi o stylu jazdy, to VW ;)

shaolin
11-07-2013, 10:27
Chce oba!

!AGresT
11-07-2013, 10:29
W Twoim świecie możesz je mieć. Nawet na pulpicie. :twisted:

sote
11-07-2013, 10:34
eeee nie można mieć wszystkiego ;) nie bądź taki zachłanny
albo pokaż to jakiemuś sprytnemu chińczykowi to Ci podrobią :twisted:

nawiązując do mazd z wanklem... co jest nie tak z rx-ósemkami, że można je za stosunkowo niewielkie pieniądze kupić?

stig
11-07-2013, 10:37
nawiązując do mazd z wanklem... co jest nie tak z rx-ósemkami, że można je za stosunkowo niewielkie pieniądze kupić?Mają silnik Wankla? :)

sote
11-07-2013, 10:38
Mają silnik Wankla? :)

serio, aż takie one są problematyczne?
Kiedyś słyszałem o problemach bodajże z nieszczelnościami,
ale to było naście lat temu... myślałem, że takie problemy to już przeszłość.

!AGresT
11-07-2013, 10:45
Nie wiem, jak nowa generacja, ale te poprzednie psuły się na potęgę. Silnik wankla jest genialny w teorii, praktyki jeszcze nie opanowano.
Dawniej kierowcy RX-7 pozdrawiali się na drodze unosząc do góry dłoń z tyloma palcami, ile już wymienili silników :)

Acha i zapomniałem dodać, że pali 18-20l/100 km, oferując na szczęście w zamian osiągi. W Top Gear Stig zrobił nią czas taki jak M3.

Sote - jest coś takiego jak rxklub.pl

shaolin
11-07-2013, 10:57
W PL jak sie modzi RXy to pierwsze co sie robi to swapa na cos niewanklowego bo w naszym pieknym kraju malo kto ma pojecie o tych silnikach, zwlaszcza jak sie cos zesra.

W USA/JP/UK jest pelno projektow na wanklach (niektore z jakimis megamocami), ale tam sa ludzie, ktorzy maja kase i ludzie, ktorzy ogarniaja temat...

!AGresT lobuzie, zaraz Ciebie bede mial na pulpicie :twisted:

!AGresT
11-07-2013, 10:59
Proszszsz:
http://www.tapeta-agrest.na-telefon.org/tapety/agrest.jpeg

shaolin
11-07-2013, 11:02
Dzieki, ale troche za male ;(

!AGresT
11-07-2013, 11:02
Burżuj.

Sapphiron
11-07-2013, 11:03
jakiś trochę nie świeży ten agrest... taki jakiś cały zielony itp...

M_B
11-07-2013, 11:03
nawiązując do mazd z wanklem... co jest nie tak z rx-ósemkami, że można je za stosunkowo niewielkie pieniądze kupić?
Gadalem kiedys z szefem autoryzowanegoserwisu mazdy i sam sie przyznal ze nie potrafia tego naprawic. :D

sote
11-07-2013, 11:14
hehe
a takie ładne te mazdy ;)
Ogólnie to chyba każda nowa mazda mi się podoba, starsze też nie są złe, nawet kiedyś rozglądałem się za 5ką.

shaolin
11-07-2013, 11:17
Ze starych Mazd to 323GTX i GTR :twisted:

M_B
11-07-2013, 11:52
323GTX :twisted:
O tak :)

qualin
11-07-2013, 12:09
Gadalem kiedys z szefem autoryzowanegoserwisu mazdy i sam sie przyznal ze nie potrafia tego naprawic. :D

Mam znajomego co mial w zyciu troche Mazd i to swieta prawda co piszesz. w PL jak widza wankla w serwisie to dostaja miekkich nog :)

Znajomek ma takiego potworka: http://www.rxklub.pl/rxforum/viewtopic.php?t=17&start=0

!AGresT
11-07-2013, 12:20
486KM/530Nm :twisted:

Strus
11-07-2013, 13:02
Ze starych Mazd to 323GTX i GTR :twisted:

Ja kiedyś miałem 323 ale ciut słabszą i bez 4x4. Podajże 1.8 i coś koło 140KM. Lekkie to to było więc szło aż oczy za uszy wychodziły

qualin
11-07-2013, 13:08
486KM/530Nm :twisted:

Z 240 seryjnych wanklowych koni mechanicznych :)
Kupe kasy go to auto kosztowalo. Pamietam, ze dal za serie cos miedzy 30-40 tys, a jak konczyl dlubac to mowil, ze na remont + modyfikacje poszlo cos ok 60 :p

Sapphiron
11-07-2013, 13:10
to teraz pewnie kolejny raz się ośmieszę ale cóż tam...

Co jest takiego w silnikach Wankla czego nie potrafi naprawić polski mechanik?

qualin
11-07-2013, 13:23
Tu masz podstawe http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_Wankla z ktorej dowiesz sie jak bardzo inny jest to silnik w porownaniu do tradycyjnego :)

Nie potrafia tego naprawiac bo to w naszym kraju egzotyka :)

Sapphiron
11-07-2013, 13:27
co to za silnik to ja wiem... tylko nigdy nie sądziłem że w Polsce są nienaprawialne :( Myślałem że polski majster potrafi wszystko

shaolin
11-07-2013, 13:27
Inna budowa, dostep do czesci zamiennych, brak wiedzy technicznej bo nikt sie nie szkoli w tym kierunku u nas, itd. To nie Japonia :mrgreen: Jest pare osob, ktore ogarniaja Wankle w PL ale wiekszosc ludzi po prostu robi swapa np. na silniki Hondy...

.:Gerard:.
11-07-2013, 13:28
to teraz pewnie kolejny raz się ośmieszę ale cóż tam...

Co jest takiego w silnikach Wankla czego nie potrafi naprawić polski mechanik?

Realistycznie teoretycznie to może odpowiedzieć na to pytanie tylko sam mechanik,
a praktycznie, bo nie maja odpowiednich " narzędzi " :D


Shao mnie wyprzedzil 8-)

prz3mo
11-07-2013, 13:29
Jest pare osob, ktore ogarniaja Wankle w PL ale wiekszosc ludzi po prostu robi swapa np. na silniki Hondy...

... ew. na silnik z Toyoty Supry.

BTW, RX-7 ostatniej generacji to jest jak dla mnie jedno z piękniejszych aut ever. Zaraz obok starszej 911 Turbo...

qualin
11-07-2013, 13:30
Dokladnie. w PL mechaniory ucza sie naprawiac tradycyjne silniki. Wankle pojawily sie wraz z RX8 w 2003 r i w PL stosunkowo niewiele ich jezdzi. Stad tez brak wiedzy o tych silnikach u mechanikow bo poprostu malo kto mial z nimi stycznosc. Ci co ogarniaja te silniki to przewaznie zapaleni pasjonaci.

Ktos pisal, ze wankle sporo pala to nalezy tez dodac, ze nie tylko benzyny bo takze oleju silnikowego :)

prz3mo
11-07-2013, 13:32
Wankle pojawily sie wraz z RX8 w 2003 r i w PL stosunkowo niewiele ich jezdzi.

bez jaj... Wankel pojawił się już bardzo dawno temu, w poprzednich gen. RX-7, a nawet w wynalazku RX-3

https://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_RX-7
https://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_RX-3

qualin
11-07-2013, 13:33
bez jaj... Wankel pojawił się już bardzo dawno temu, w poprzednich gen. RX-7

Widziales w polskich salonach kiedys RX7? Bo ja sobie nie przypominam :)
Ostatnia generacje mozna bylo dostac w Niemczech, ale cena byla tak kosmiczna, ze niewiele tego sie sprzedalo. Pozatym od 96 roku wycofana zostala z rynku europejskiego bo nie spelniala norm emisji spalin.

shaolin
11-07-2013, 13:39
Widziales w polskich salonach kiedys RX7? Bo ja sobie nie przypominam :)

Przeczytaj co napisales wyzej ;)


Wankle pojawily sie wraz z RX8 w 2003 r i w PL stosunkowo niewiele ich jezdzi.

Dlatego prz3mo zrozumial tak, a nie inaczej ;)

qualin
11-07-2013, 13:41
Jak ktos wyrywa zdania z kontekstu calej wypowiedzi, ktora traktowala o sytuacji w PL to tak wtedy jest :P

shaolin
11-07-2013, 13:46
Juz sie nie tlumacz :razz:

prz3mo
11-07-2013, 14:05
Jak ktos wyrywa zdania z kontekstu calej wypowiedzi, ktora traktowala o sytuacji w PL to tak wtedy jest :P

Akurat tu kontekst nie sugerował tego, że chodziło Ci o to, od kiedy RX był oferowany w Polsce, a to konkretne zdanie, które shao przytoczył sugerowało mi co innego :)
Tak czy siak wiadomo o co chodzi.

shaolin
11-07-2013, 15:55
To z tej okazji macie filmik na dobranoc ;)
http://www.petrolicious.com/the-fiat-2300-s-coupe-is-suspended-in-time

Strus
11-07-2013, 18:22
Może komuś taniutką BeeMkę (http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktualnosci/n,bmw-m5-nighthawk-tylko-w-japonii-tylko-w-10-egzemplarzach)?

Sapphiron
11-07-2013, 18:23
e tam, brzydkie ;)

shaolin
12-07-2013, 05:26
http://www.speedhunters.com/2013/07/el-plymo-the-scandinavian-lowrider/
http://www.speedhunters.com/2013/07/too-much-is-never-enough-a-1294whp-supra/
http://www.speedhunters.com/2013/07/through-my-lens-the-land-of-eternal-sunshine/

WKe02Fq-Yzk

W temacie Wankla ;)
bIt1z1hNbgE

A tu w innych tematach ;)
OJLcoGMPQ94
xe5pvX7Bur8
http://www.autocar.co.uk/car-video/video-nissan-gt-r-vs-audi-rs6-avant

sote
12-07-2013, 11:51
patrzcie jacy zdolni młodzi ludzie mieszkają pod Hrubieszowem ;)

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20130711%2FZAMOSC%2F130719927

shaolin
13-07-2013, 03:53
Tak to i ja umiem zrobic ;)

oFBq_d53TLU

Cos dla Macka:
IQ8DHtR9P7w
ADVyAyz31QA

Wpuscic kogos na tor...
http://jalopnik.com/two-racecars-and-a-lambo-concept-car-already-crashed-at-754854816

prz3mo
13-07-2013, 12:35
http://www.klasyczny.com/gielda-klasykow-porsche-356a-ok-120000-pln/

:)

m737
13-07-2013, 20:37
bez jaj... Wankel pojawił się już bardzo dawno temu, w poprzednich gen. RX-7, a nawet w wynalazku RX-3

https://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_RX-7
https://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_RX-3

w latach `60 nawet w PL jeździły NSU z Wanklem... jako dzieciak widywałem takie auta na początku lat `80

shaolin
14-07-2013, 04:08
http://www.speedhunters.com/2013/07/a-station-wagon-unlike-any-other/

Cos dla Strusia ;)

Strus
14-07-2013, 08:24
Piękna Vałeczka.

Może komuś po ludzku wyglądającego diabełka ? KLIK (http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktualnosci/n,diabelsko-mocne-666-konne-audi-rs6-by-abt-sportsline)

shaolin
14-07-2013, 09:25
Bieda dla plebsu.

Tu masz Audiki:
duze - http://www.racingforum.pl/A8-D2-20vT-najmocniejsze-A8-w-Polsce-t110464.html
i male
http://www.racingforum.pl/Najmocniejsze-w-PL-audi-a4-b5-vr6-turbo-GT42rs-t110311.html
:D

Strus
14-07-2013, 09:30
No dobra, przysiadłem....

velaskez
14-07-2013, 10:51
W PL znam jednego człowieka co ogarnia Wankle. Jednego. Jak ktoś chce namiar, mogę podać po PW ;)

Strus
15-07-2013, 06:58
Może Nissana ? (http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktualnosci/n,1520-konny-nissan-skyline-r32-superszybki-sprint)

ppfalcon
15-07-2013, 12:22
Elektryczny prototyp Audi: A1 e-tron też ma Wankla w środku, poza oczywiście silnikiem elektrycznym.

marki
15-07-2013, 14:14
witam,
panowie potrzebuję oponki letnie do ibizy II fl rozmiar 195/50 r15, waham się pomiędzy Toyo Proxes T1-R (195zł/szt.), Vredestein Sportrac 5 (207zł/szt.) albo Dunlop SP Sport (209zł/szt.). Jeździł z Was ktoś na tych oponkach? Byłem przekonany do Toyo, ale trochę mnie zniechęciły opinie o zachowaniu na mokrej nawierzchni..

Strus
15-07-2013, 17:01
Panowie, zna ktoś felgi PDW ? Rozumiem że to chińczyk ale czy to jest dobry chińczyk czy taki że lepiej nawet na takie felgi nie patrzeć ?

Rafał_Sz
15-07-2013, 17:45
Daj sobie spokój z chińskimi felgami. To nie koszulka z marketu, to Twoje i bliskich życie.

stig
15-07-2013, 17:58
Daj sobie spokój z chińskimi felgami. To nie koszulka z marketu, to Twoje i bliskich życie.I być może – również Twoje i moje.

shaolin
16-07-2013, 03:53
Paczka na dzisiaj...

Cos dla Czornego:
http://www.stancenation.com/2013/07/15/stay-crushing-robert-kochis-scion-fr-s/

HsIxE3rv-HI
3hKn8idEaZE

Porcze 918 na Goodwood Festival of Speed:
YDCVnFU_Z4M

Lambo odlatuje :shock:
GrO58jIiEQQ

HsIxE3rv-HI

Czornyj
16-07-2013, 08:24
z tym superpufferem od Vortecha GTczka musi pięknie zakrzywiać czasoprzestrzeń...

Slawskip
16-07-2013, 08:58
witam,
panowie potrzebuję oponki letnie do ibizy II fl rozmiar 195/50 r15, waham się pomiędzy Toyo Proxes T1-R (195zł/szt.), Vredestein Sportrac 5 (207zł/szt.) albo Dunlop SP Sport (209zł/szt.). Jeździł z Was ktoś na tych oponkach? Byłem przekonany do Toyo, ale trochę mnie zniechęciły opinie o zachowaniu na mokrej nawierzchni..

w swojej Megance z 2000 roku mam 195/50 r 15, w Mondeo z 2004 roku mam w rozmiarze 205/55 r16.

W Mondeo jestem z nich zadowolony, tak z zachowania na suchym jak i na mokrym (nawet nieźle radziły sobie z błotem pośniegowym), natomiast w Megance już nie jest tak dobrze, na suchym w sumie różnic nie widzę, ale już na mokrym jest trochę gorzej niż w mondeo, co nie oznacza że jest źle.

mając teraz wybór pewnie wziął bym coś innego w rozmiarze 195/50 r15.

dodatkowo zauważyłem że w Mondeo wolniej mi się te opony ścierają.

.:Gerard:.
17-07-2013, 13:29
Shao albo niech ktoś mnie ratuje prosze.
Kupiłem takie coś (http://www.mge-carcosmetic.de/arbeitsbereich/lackreinigung/reinigungsknete/mge-magic-clean-weiss.html) do glinkowania oczywiście nie słuchając Shaolin-a kupiłem inny niż on mi polecił ( bo w Niemczech jest nie dostępny a ja bym się zes.ał jak bym musiał czekać na przesyłkę z Anglii :sad:)

natryskuje woda a to się strasznie przykleja mi do lakieru i teraz:
1. musi być specjalny środek jak w instrukcji czy może być woda ?
2. auto stoi na słońcu i lakier jest bardzo gorący czy to jest jednak przyczyna ?

a tak się przyszykowałem

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img199.imageshack.us/img199/3946/ap4h.jpg)

MstrG
17-07-2013, 13:42
Nigdy się nie woskuje, pastuje czy nawet myje auta w słońcu. Nie może też być za bardzo nagrzane, czyli jak z pełnego słońca zjedziesz do cienia.

.:Gerard:.
17-07-2013, 13:49
Stoi w pełnym słońcu do lakieru nie da sie dotknąć taki gorący,
w garażu mam za mało miejsca,
I co ja biedny będę teraz do wieczora robił.

shaolin
17-07-2013, 13:59
Musisz czekac az wystygnie... jak mogles mnie nie posluchac i kupic co innego? :twisted: koniec z nami! :twisted: ;) ;) ;)

Auto moze byc na sloncu po woskowaniu, zeby wypocic wosk, ale nie w trakcie (ani w trakcie innych zabiegow tak jak juz napisal to MstrG).

I na poczatku (jezeli juz sie schowasz do cienia) bedzie ciezko sie szuralo glinka (pamietaj, zeby dobrze ja zagniesc w paluchach) bo bedzie wyciagac syf z lakieru, im lakier mniej uwalony tym latwiej sie jezdzi glinka.

Zamiast wody mozesz sprobowac quickdetailera (chociaz dla mnie to marnowanie go). Niektore glinki tak maja, ze woda je rozwarstwia albo ogolnie robi im zle. Mozesz sprobowac tez wody z odrobinka plynu do naczyn (zeby nadac poslizgu). Dasz rade!

.:Gerard:.
17-07-2013, 14:17
Musisz czekac az wystygnie... jak mogles mnie nie posluchac i kupic co innego? :twisted: koniec z nami! :twisted: ;) ;) ;)

Rooozwód !!! :( :-D

Dzieki Panowie,
z tym płynem tez spróbuje ale tak jak pisaliście za gorąco, muszę czekać.

dodaje zdjęcia sprzed zabiegu i zwróćcie uwagę jak żarzy
1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img854.imageshack.us/img854/9630/pe1t.jpg)
2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img109.imageshack.us/img109/5903/obbx.jpg)
3

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img706.imageshack.us/img706/8353/jw9x.jpg)
4

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img62.imageshack.us/img62/1613/aoy3.jpg)
5

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/8021/o260.jpg)

shaolin
17-07-2013, 14:35
Panie, a gdzie mpakiet? :D I niezle, ze prawie nowka lakier, a juz takie rysy... ;) Te lakiery, ktorych uzywaja teraz, to jakies ekogowno, ktore sie rysuje od samego patrzenia...

.:Gerard:.
17-07-2013, 15:24
Panie, a gdzie mpakiet? :D

a wiesz ze szukałem żeby bym bez M-pakietu, fajniej wygląda ale z tymi zderzakami to trzeba jeździć naprawdę jak emeryt :smile: kiedyś miałem w e39 to jak haczyk na krawężniki, listwę pod zderzakiem, te krótkie z przodu wystające z nad kol chlapacze plus czujnik temp. wymieniałem parę razy :cry:


I niezle, ze prawie nowka lakier, a juz takie rysy... ;) Te lakiery, ktorych uzywaja teraz, to jakies ekogowno, ktore sie rysuje od samego patrzenia...

auto 80 tys. przebieg a porysowane strasznie i większość to uderzenia kamyczków i myjnia szczotkowa.
ten gril z przodu to plastik i nawet nie z Chin, aż wstyd, Mini chociaż na chrom listwy ap-ropo które rdzewieją ale ma :grin:

i jeszcze dwa w przybliżeniu

6

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img16.imageshack.us/img16/8207/6m0y.jpg)
7

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img13.imageshack.us/img13/9448/zzq2.jpg)

MstrG
17-07-2013, 15:38
Nie wiem czy ta maszyna pseudopolerska da radę ;) choć dobrą polerką kątową byś mógł zrobić krzywdę autku jak nie masz wprawy, szczególnie łatwo przepalić klosz lampy ;)
mi się dobrze robiło wiertarką + rzep + gąbka - do pasty lekkościernej, później do nakładania wosku na gąbkę zakładałem futro z barana :D

.:Gerard:.
17-07-2013, 19:58
Nie wiem czy ta maszyna pseudopolerska da radę ;) choć dobrą polerką kątową byś mógł zrobić krzywdę autku jak nie masz wprawy, szczególnie łatwo przepalić klosz lampy ;)
mi się dobrze robiło wiertarką + rzep + gąbka - do pasty lekkościernej, później do nakładania wosku na gąbkę zakładałem futro z barana :D

Właśnie ta wprawa, pseudo dla mnie jest idealna innych maszynek się boje :smile: a to sie wymsknie a to dociśnie ;)

Glinkowanie zrobiłem tylko z przodu,
jutro druga warstwa wosku.
auto jak widać na zdjęciach bez porównania,
najważniejsze jak będzie wyglądało za miesiąc, dwa.

wujek Gerard w czasie pracy, :grin:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img585.imageshack.us/img585/9137/clr7.jpg)

po 1

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/img51/4205/772w.jpg)

po 2

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img826.imageshack.us/img826/937/l2hy.jpg)

po 3

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img818.imageshack.us/img818/3548/otp1.jpg)

shaolin
18-07-2013, 01:17
Właśnie ta wprawa, pseudo dla mnie jest idealna innych maszynek się boje :smile: a to sie wymsknie a to dociśnie ;)

Glinkowanie zrobiłem tylko z przodu,
jutro druga warstwa wosku.
auto jak widać na zdjęciach bez porównania,
najważniejsze jak będzie wyglądało za miesiąc, dwa.

wujek Gerard w czasie pracy, :grin:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img585.imageshack.us/img585/9137/clr7.jpg)


Panie, ales sie odwalil :D do Twojego stroju i pozy to zamiast nowej 5tki powinna stac E36 po agrotuningu :D

Byla roznica przed i po glinkowaniu? I na miniaczu i trzecim aucie (to ta 500ta w tle?) zrob glinkowanie na calych autach, leniu jeden! :D

Zadowolony z efektu? Wygladac bedzie ok za miesiac, dwa... oczywiscie nie tak samo jak 10min po, ale przynajmniej woda i syf nie beda tak atakowac lakieru (bo wyglad to jedno, ale ochrona to drugie i to jest wazniejsze, chyba ze jedziesz na jakis konkurs detailingowy :razz: ).

.:Gerard:.
18-07-2013, 01:35
A Ty co spać nie możesz czy dopiero wstałeś ?:-)

Szata nie zdobi człowieka .... a może i zdobi :-)

Powoli powoli najpierw to a w przyszłym tygodniu może mini a trzecie to daj spokój "ducato" taka powierzchnie to z tydz bym polerował z reszta oklejony reklama, tylko środek a zewnątrz myjnia bezdotykowa.

500-ka sąsiadki, ależ oczywiście sąsiad jak zobaczył to tez skorzystał z moich środków :-)

czy jestem zadowolony ? Bardzoooo !!!

Także wiedz gdzie na urlop możesz wpadać :wink:


aha do pozy wciągnąłem brzuch :-)

shaolin
18-07-2013, 02:38
Jakby szata zdobila czlowieka to za zloto na szyi mialbys +5 do lansu :D jak jestes zadowolony to dobrze, o to chodzilo. Teraz tylko musisz dbac (bo jak juz raz wpadniesz to ciezko wyjsc :D) i bedzie git.

I wstalem 2h temu bo zostalem napadniety zebami (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3176307&postcount=706 ;) ) ;)

Takie jedno od Harrisa ;)

bOA5YN6ryz4

Sapphiron
18-07-2013, 15:09
Gerard, bój się Boga... jakiś ty brzydki ;)

Dobrze że chociaż ładny samochód masz, oczywiście chodzi o ten kremowy ;)

.:Gerard:.
18-07-2013, 16:13
To ja chciałem pokazać jak musiałem ciężko pracować aż mi piwo ostygło :roll:
a nie pomyślałem ze się zacznie jazda, "jaja" :D

Nie będę Panowie ciągnął tematu bo czuje ze popłynę jak spławik :wink::grin:

prz3mo
18-07-2013, 16:47
http://www.mototube.pl/film/14505/szalona-kosiarka-hondy-i-top-gear/

:lol:

wonito
19-07-2013, 10:31
http://www.youtube.com/watch?v=ziWmZI4iT6A&feature=player_embedded

Amadeusz
19-07-2013, 20:22
Panowie, jakie opony do Focusa I 1.6 185/65/R14 ? Stosunek ceny do jakości, nie drogie ;) Obecnie mam jakieś, bieżnika jeszcze sporo a już "biją".

kakersik
19-07-2013, 22:56
Miałem w tym rozmiarze Fulda Ecocontrol (czy jakoś tak), a teraz mam Goodyear Duragrip. Mam wrażenie, że Fuldy były cichsze i lepiej zachowywały sie w zakrętach. Na mokrym są podobne.

Ronin79
19-07-2013, 23:20
Też miałem fudy i trzymały sie drogi rewelacyjnie. Niestety po 3 sezonach dostały guzów pomimo niewielkiego zużycia.

Amadeusz
19-07-2013, 23:49
Mnie nie chodzi o jazdę na oponach bo tu różnice są nie do uchwycenia. Chodzi mi o trwałość.

Ronin79
20-07-2013, 09:29
Nasze drogi załatwią każdą oponę, więc jej trwałość zależy głównie od szczęścia.

Rafał_Sz
20-07-2013, 09:39
Mnie nie chodzi o jazdę na oponach bo tu różnice są nie do uchwycenia. Chodzi mi o trwałość.Do codziennego katowania niezłe są Barumy.

MstrG
20-07-2013, 10:57
http://www.wiocha.pl/969363,Palenie-gumy-na-wsi

shaolin
21-07-2013, 18:36
Nie wiem czy bylo wiec macie dwa swapy tygodnia:

Audi A8
http://www.wardtro.de/html/3l_audi.html

VW Lupo
http://www.wardtro.de/html/lupo_v8.html

ekonet
21-07-2013, 20:56
Gerard, bój się Boga... jakiś ty brzydki ;)

Dobrze że chociaż ładny samochód masz, oczywiście chodzi o ten kremowy ;)
Nie narzekaj, mnie nie widziałeś. Dopiero byś sapał.

Sapphiron
21-07-2013, 21:20
widziałem na fejsiku ;)

Majek
21-07-2013, 23:57
Nie wiem czy bylo wiec macie dwa swapy tygodnia:

Audi A8
http://www.wardtro.de/html/3l_audi.html

VW Lupo
http://www.wardtro.de/html/lupo_v8.html

Nie czaję... Że niby do Lupo wsadzili 4.2 V8 z A8, a do A8 1.2 z Lupo?

shaolin
22-07-2013, 05:46
Przeciez masz wszystko napisane i pokazane - tak wsadzili do Lupo silnik 4.2l V8 (a do A8 wsadzili 1.2TDI, ktore mozna rownie dobrze bylo wsadzic tam do schowka na rekawiczki ;))

Sapphiron
22-07-2013, 07:56
no ja rozumiem, wsadzać taki silnik do Lupo to niby jakiś tam sens jest... Ale żeby tak kastrować A8?

shaolin
22-07-2013, 09:46
Lepiej wsadzic 1.2TDI niz gaz ;)

jarek76
22-07-2013, 13:05
Lepiej wsadzic 1.2TDI niz gaz ;)

Co ty tam wiesz o zabijaniu :razz:
Jakieś badziewie na gnojowice chcesz wkładać zamiast mega wypasionego paliwka:mrgreen:

.:Gerard:.
22-07-2013, 13:19
Dzisiaj na parkingu widziałem fiat 600 multipla , no nie moglem się napatrzeć :shock: ależ te auta kiedyś robili :)

Sapphiron
22-07-2013, 13:46
noo a jaka strefa zgniotu w tym F600 ;) do silnika i nie dalej ;)

.:Gerard:.
22-07-2013, 16:04
Pewnie strefy zgniotu nie było bo wygląda na typ który się "rozkładał" jak pudełko :D
pierwszy raz coś takiego widziałem,
nie przyjął się jak 500, pewnie miał wady ale trzeba mu przyznać ze "inny"

prz3mo
22-07-2013, 18:14
... a w mojej wsi ponoć ktoś kupił GTR'a... hmm... ciekawe jaka wersja.... chociaż jaka by nie była to i tak kosmos...

M_B
22-07-2013, 18:42
... a w mojej wsi ponoć ktoś kupił GTR'a... hmm... ciekawe jaka wersja.... chociaż jaka by nie była to i tak kosmos...

Eeeee, u nas w Bielsku jeździ biały już od dawna.
No, ale w Bielsku więcej fajnych aut ;)

stig
22-07-2013, 19:04
Mata się czym chwalić – Gorzów, Bielsko… Nawet w naszej wsi – (~27 tysięcy) też od 2 lat jeździ. ;)

Czornyj
22-07-2013, 19:23
Mnie osłabiło jak usłyszałem, że ostro upalając GT-R przegrzewa się*w olej w krzynce biegów, a komputer wysyła nas do serwisu. Wymiana tegoż kosztuje ponoć jedyne 8kpln, a przegrzać można nietrudno, wystarczy np. dłużej pocisnąć na autostradzie ponad 2 paczki. Ale może to mity greckie i czarny PR fanbojów 911-tki...

qualin
22-07-2013, 19:38
Mnie osłabiło jak usłyszałem, że ostro upalając GT-R przegrzewa się*w olej w krzynce biegów, a komputer wysyła nas do serwisu. Wymiana tegoż kosztuje ponoć jedyne 8kpln, a przegrzać można nietrudno, wystarczy np. dłużej pocisnąć na autostradzie ponad 2 paczki. Ale może to mity greckie i czarny PR fanbojów 911-tki...

Niestety to nie mity tylko prawda. Wiem to od wlasciciela tegoz auta. Wlasnie sprzedaje bo ma dosc wycieczek co chwile do serwisu.

elanek
22-07-2013, 23:54
Niestety to nie mity tylko prawda. Wiem to od wlasciciela tegoz auta. Wlasnie sprzedaje bo ma dosc wycieczek co chwile do serwisu.

W takim razie nie jest to normalny samochód sportowy do użytku w ruchu codziennym, tylko skomplikowany bolid w budzie na normalne drogi. Nie wiem jak do końca jest z 911, ale jawi mi się jako bardziej "ludzki" samochód.

Sapphiron
23-07-2013, 00:20
a ja dzisiaj kajtnąłem się Nissanem 370z :)

prz3mo
23-07-2013, 10:47
Mnie osłabiło jak usłyszałem, że ostro upalając GT-R przegrzewa się*w olej w krzynce biegów, a komputer wysyła nas do serwisu. Wymiana tegoż kosztuje ponoć jedyne 8kpln, a przegrzać można nietrudno, wystarczy np. dłużej pocisnąć na autostradzie ponad 2 paczki. Ale może to mity greckie i czarny PR fanbojów 911-tki...

To rzeczywiście niefajnie, jeśli tak jest..

!AGresT
23-07-2013, 11:31
To rzeczywiście niefajnie, jeśli tak jest..

Raczej nie czekają mnie takie problemy :)

Czornyj
23-07-2013, 12:07
W takim razie nie jest to normalny samochód sportowy do użytku w ruchu codziennym, tylko skomplikowany bolid w budzie na normalne drogi. Nie wiem jak do końca jest z 911, ale jawi mi się jako bardziej "ludzki" samochód.

GT-R kosztuje pół bańki - porównywalna 911-tka wyjdzie ze dwa razy drożej. Tak czy owak nie dla ludzi ;) Taniej wyjdzie zmodzić tą feralną skrzynię, na rynku jest ZTCW sporo rozwiązań tego problemu.

shaolin
23-07-2013, 12:13
Czornyj koszty eksploatacji GT-Ra (nawet ze zmodzona skrzynia na taka, ktora nie wybucha po paru launch controlach) = 10 TurboS'ow na fullwypasie.

elanek
23-07-2013, 13:36
GT-R kosztuje pół bańki - porównywalna 911-tka wyjdzie ze dwa razy drożej. Tak czy owak nie dla ludzi ;)
No tak, w sumie nie ma za bardzo opcji z autkiem o podobnych osiągach. Maserati GT słabsze.
Za dwa razy więcej to można tez wyrwać lekko używanego SLSa czy Italię.
Ale zakup używanego GT-R za mniej niż 300 tysi uważam za sprawę podejrzaną i pachnącą dociachanym na maxa autkiem.

velaskez
23-07-2013, 17:20
http://www.supercarclub.pl/ zapiszcie się, i koniec problemów. Można pojeździć czym się chce :-P
Bo sorry, ale jeżdżenie na codzień GT-Rem byłoby super niewygodne, drogie i wolałbym się powozić jakąś wygodną limuzyną/kombi zamiast tego.

qualin
23-07-2013, 19:27
http://www.supercarclub.pl/ zapiszcie się, i koniec problemów. Można pojeździć czym się chce :-P
Bo sorry, ale jeżdżenie na codzień GT-Rem byłoby super niewygodne, drogie i wolałbym się powozić jakąś wygodną limuzyną/kombi zamiast tego.

Niezle ceny maja czlonkostwa w klubie :P
Najtansza opcja to 10 000 zl wpisowego i 25 000 zl oplaty czlonkowskiej rocznie do tego oplaty za przejechane km samochodami :E

velaskez
23-07-2013, 21:22
Niezle ceny maja czlonkostwa w klubie :P
Najtansza opcja to 10 000 zl wpisowego i 25 000 zl oplaty czlonkowskiej rocznie do tego oplaty za przejechane km samochodami :E

Czyli tyle ile mniej więcej roczny koszt użytkowania (serwis + ubezpieczenie) nowego auta klasy Porsche 911 czy Nissan GT-R ;) Więc taniutko.

ppfalcon
23-07-2013, 21:34
Tylko że to jest najtańsza opcja i w tej opcji jest wliczone tylko 15 dni w ciągu tygodnia jazdy Lamborghini z limitem 200km/dzień. Inne opcje są dużo droższe. No i nie zapominajmy, że kierowców jest więcej, a do baku każdy leje sam :P

qualin
23-07-2013, 22:09
jest wliczone tylko 15 dni w ciągu tygodnia

Nie wiem co bierzesz, ale odstaw ;)

ppfalcon
23-07-2013, 22:13
Hehe, czeski błąd. Oczywiście chodzi o rok :P Jakby było w ciągu tygodnia (czy nawet miesiąca) to by się opłacało :)

velaskez
24-07-2013, 11:34
Z ciekawości sprawdziłem ile kosztuje wypożyczenie najdroższego auta w Hertzu na lotnisku w Warszawie na jeden dzień. Mercedes C180 850zł bez ubezpieczenia etc. + paliwo lejesz do niego sam.
A tu masz supersamochód + za nadwyżkowe kilometry płacisz punktami. W efekcie to się opłaca ;)

shaolin
24-07-2013, 11:56
Jak chcecie to Was ustawie w SCC i se podotykacie aut chociaz (stoja na parkingu Hiltona w Wawie, pod gleba ;)) :D

Maciek dzieki za PW!

Polecam:
XRIsHRHNU5k

A tu cos innego:
IZMSoQJlSSw
zaZB14xiHg8
UkfyUg3nQzM

A tu GTR ;)
DnkEXxfeKxw

velaskez
24-07-2013, 12:27
Jak chcecie to Was ustawie w SCC i se podotykacie aut chociaz (stoja na parkingu Hiltona w Wawie, pod gleba ;)) :D

Maciek dzieki za PW!


Nie ma sprawy.

A wiesz czemu stoją w Hiltonie? Hilton ma najłagodniejszy zjazd do parkingu i da się wjechać :D

shaolin
24-07-2013, 12:39
Stoja w Hiltonie bo moj garaz juz zajety, a nie dlatego, ze lagodne zjazdy/podjazdy ;)

gALL
24-07-2013, 13:49
Za tydzien 31/07 w Harpenden (Herts, UK) jest coroczny zlot starych samochodow "Classics on the Common". Impreza jest dosc ciekawa a wstep za darmo. Calosc zaczyna sie od 14 a konczy ok 22.

http://www.youtube.com/watch?v=H77hnxQ5ut4 - filmik z zeszlego roku

http://www.fotogalleria.info/news/?p=415 - pare moich fotek z poprzednich imprez.

RAF7705
24-07-2013, 14:15
Super zdjęcia. Jak na złość ten jeden raz w roku jestem w tym terminie w Polsce.

shaolin
25-07-2013, 03:32
Macie paczke na dzisiaj:

Tc0UtjW-iPc
eWBRfi1a8xI
xxRp1zFxKBY

http://www.speedhunters.com/2013/07/less-is-more-a-norwegian-style-ae86/
http://www.speedhunters.com/2013/07/reinventing-an-icon-krbs-829whp-lotus-lives/

Lena&TheShadow
25-07-2013, 18:59
Wy tu pitu pitu a mnie w lewe ucho wtłacza spaliny Lancia Stratos a w prawe dla odmiany Lancia Delta. Stratos w tym roku otrzymał nowy silnik. Wchodzi na obroty jak motocykl. Z bestii są jeszcze MG 6R4 w wersji z 400 konnym silnikiem i drugi słabszy. Pozdrawiam z Eifel Rallye Festival. Jest na co popatrzeć i czego posłuchać. Brakuje mi Audi S2. Jest kilka wersji Sport ale potwora S2 w tym roku nie ma. Czekam na to co pokaże Peugeot 405 T16 w wersji safari, tutaj na depo budzi respekt.

velaskez
26-07-2013, 01:33
Dzisiaj wjechaliśmy w kilka garbusów na nowy parking podziemny we Wro...i wywołaliśmy alarm z powodu zbytniej toksyczności powietrza :mrgreen: Panie...norma EURO? jaka norma? :mrgreen:

shaolin
26-07-2013, 04:05
Zuch chlopak! ;)

Paczka na dzisiaj:
http://player.vimeo.com/video/69940330
2NjYGtxClsM
MDbDYy6hu9k

Jakby ktos myslal o sprowadzaniu aut statkiem ;)
38jDQkkaxT8

oeO2q8FzcnM

:D
SRVOe2tQc8w
2NjYGtxClsM
2NjYGtxClsM
2NjYGtxClsM
2NjYGtxClsM

!AGresT
26-07-2013, 06:53
Co do Sound fo Honda - jak widać Azjaci już od dawna radzą sobie bez realnego świata ;)

elanek
26-07-2013, 13:11
http://www.supercarclub.pl/ zapiszcie się, i koniec problemów. Można pojeździć czym się chce :-P

Dopóki nie będą mieć Pagani Huayra to moja noga tam nie postanie!

docxxx
26-07-2013, 15:10
Najlepsza jest moja znajoma, która kupiła sobie nówkę Audi R8 Spider, a jakiś miesiąc temu kupiła nowszą wersję GT, bo jest ciut szybsza :mrgreen: Ta "stara" audica jest teraz na Allegro za bodaj ponad pół miliona ;)

sote
26-07-2013, 22:57
Ooooo to okazja! Nawet przesyłka gratis... ciekawe czy do paczkomatu wysyła ;-)

docxxx
26-07-2013, 23:03
Najlepszy jest przebieg, raptem 40 tys. km, bo jeździła raptem z pracy do pracy i po autostradach w Niemczech ;)

http://allegro.pl/show_item.php?item=3417198343

Onsajt
27-07-2013, 00:04
Najlepszy jest przebieg, raptem 40 tys. km, bo jeździła raptem z pracy do pracy i po autostradach w Niemczech ;)

http://allegro.pl/show_item.php?item=3417198343

To super mieć takich znajomych...pewnie co tydzień grilla robicie.

stig
27-07-2013, 09:37
Najlepszy jest przebieg, raptem 40 tys. km, bo jeździła raptem z pracy do pracy i po autostradach w Niemczech ;)

http://allegro.pl/show_item.php?item=3417198343Ciekaw jestem czy sprzeda. Niby 40 tysięcy km to niewiele, ale w przypadku dupowozów a nie aut sportowych. Te mają przeważnie małe przebiegi, bo przecież handlowcy ani serwisanci ich nie kupują, a ciężko pracujący człowiek niewiele ma czasu na zabawę. :) Zresztą – to wychodzi też po roczniku. 40 tysięcy w 3 lata, to tak chyba normalnie jak na taki typ samochodu. W porównaniu do ceny katalogowej, to prawie 300 tysi różnicy, ale… jak kogoś stać na auto za ponad pół bańki (nie mówiąc o kosztach utrzymania), to raczej stać też na taki za 850. Może mieć kobitka problem z jego sprzedażą.

docxxx
27-07-2013, 09:46
Chyba sie tym za bardzo nie przejmuje:) A co samego samochodu, to okazuje sie ze malo pali. Niby 12/100.

Wyslane z telefonu, wiec krotko i rzeczowo

m737
29-07-2013, 08:15
czy ktoś może coś powiedzieć nt silników 2.4 diesel 180KM w Volvo ?
i jak z automatem ? miałoby to siedzieć w C70

wonito
29-07-2013, 09:51
ja jeżdziłem D5 tylko słabszą wersja 163 KM w S60
silnik dynamiczny i bardzo ekonomiczny 7,5 w miescie...teść ma s80 w automacie i nie jest to automat taki jak w A6...jest bardziej toporny i prostrzy....ale daje radę...

Slon
29-07-2013, 09:51
czy ktoś może coś powiedzieć nt silników 2.4 diesel 180KM w Volvo ?
i jak z automatem ? miałoby to siedzieć w C70

jeden z najlepszych ropniakow - bardzo przyjemna i cicha praca, wysoka kultura pracy, spora moc i raczej wysoka niezawodnosc. Jest kolo dwumasowe

Strus
29-07-2013, 13:53
I bardzo latwo sie z niego robi 220KM :). Po takiej operacji i jezdzie tylko w duzym, zakorkowanym miescie spalanie jest na poziomie 9 litrow.

!AGresT
29-07-2013, 13:55
ja jeżdziłem D5 tylko słabszą wersja 163 KM w S60
silnik dynamiczny i bardzo ekonomiczny 7,5 w miescie..

Kolega miał w CX70 i przy jego ciężkiej nodze palił 6-6,5. Ogólnie D5 (jest kilka wersji) to dobre silniki są.

m737
29-07-2013, 22:46
same dobre wieści :) czyli pali mniej niż moja ledwie 150 konna Alfka z klekotem pod maską
która w mieście nie chce palić mniej niż 10-11 litrów ON

no nic, będę się musiał temu przyjrzeć, kiedyś jechałem testówką T5 i jedyne co mi bardzo
przeszkadzało to dźwięki dochodzące od strony dachu - nie wiem czy to wada C70 czy tamten
konkretny egzemplarz tak miał (skrzypiało toto na całkiem dobrym asfalcie, auto było niby demówką
w salonie, niby autem właściciela salonu)

shaolin
30-07-2013, 04:54
Macie paczke na dzisiaj:

Cos dla velaskeza:
http://www.speedhunters.com/2013/07/the-battle-hardened-white-warrior/
http://www.speedhunters.com/2013/07/art-of-deception-the-hansen-motorsport-audi-s4/

Cos dla rsz:
http://www.speedhunters.com/2013/07/swamp-rat-turned-hot-rod-the-rusty-demon/

Cos dla Strusia:
http://www.speedhunters.com/2013/07/intercontimental-missile-volvo-v8-wagon-of-fun/

Rafał_Sz
30-07-2013, 08:24
Cos dla rsz:
http://www.speedhunters.com/2013/07/swamp-rat-turned-hot-rod-the-rusty-demon/


Lofciam to. :)

wonito
30-07-2013, 09:40
same dobre wieści :) czyli pali mniej niż moja ledwie 150 konna Alfka z klekotem pod maską
która w mieście nie chce palić mniej niż 10-11 litrów ON

no nic, będę się musiał temu przyjrzeć, kiedyś jechałem testówką T5 i jedyne co mi bardzo
przeszkadzało to dźwięki dochodzące od strony dachu - nie wiem czy to wada C70 czy tamten
konkretny egzemplarz tak miał (skrzypiało toto na całkiem dobrym asfalcie, auto było niby demówką
w salonie, niby autem właściciela salonu)

jeżdziłem S60 prawie 5 lat i silnik jest własciwie bezobsługowy...jedyną wadą Volvo jest ekologia.....
nie ma opcji w skórzanej tapicerce....jest tylko eko skóro...costam...efekt 5 letnie wnetrze wyglada jak 15 letni styrany samochód...

Slon
01-08-2013, 00:17
5Ea7k3VAdi8

shaolin
01-08-2013, 05:42
http://www.speedhunters.com/2013/07/shelby-would-have-approved-the-v12-cobra/
http://www.speedhunters.com/2013/07/thats-how-we-rolls-racing-like-royalty/
http://www.speedhunters.com/2013/07/greatest-velocity-a-617whp-alfa-romeo-gtv/
http://www.speedhunters.com/2013/07/predictability-is-dead-the-turbo-mercedes-190/

http://player.vimeo.com/video/71328863

ARQN7hWIKck

mbJJuVuO8bA

CQ_mXAkRmFM

Rafał_Sz
01-08-2013, 09:44
Shao, doceniamy, że tak się z tymi linkami dla nas starasz, ale myślisz, że ktoś to ogląda? :mrgreen:;)

shaolin
02-08-2013, 03:35
Rafal... Jak ktos bedzie chcial to obejrzy, jak nie to co mi do tego? :D Dziele sie po prostu tym co pozbieram rano (taka rozgrzewka przed praca ;)).

Takimi rzeczami moglbym sie zajmowac...
http://www.speedhunters.com/2013/08/fast-cat-the-bill-thomas-cheetah/

Boryszuk
02-08-2013, 05:36
Rafał chyba próbuje Ci powiedzieć to samo, za co się w wątku motocyklowym obraziłeś ;-)

Rafał_Sz
02-08-2013, 05:57
Rafal... Jak ktos bedzie chcial to obejrzy, jak nie to co mi do tego? Przecież wiesz, że (trochę) żartuję. ;):)

shaolin
02-08-2013, 06:50
Rafał chyba próbuje Ci powiedzieć to samo, za co się w wątku motocyklowym obraziłeś ;-)

Jakbym sie obrazil to by tamten watek zniknal z forum i nikt by w nim nie pisal ;) Ale skoro nie mam motocykla, uprawnien i sie nie znam to postanowilem dac se spokoj ;) jak bedziesz chcial jeszcze jakis VT to wiesz gdzie mnie znalezc ;) (czyt. tutaj :D). I caly czas czekam na foto ;)

EDIT: Jakby ktos mial OZ Superturismo WRC (czyt. biale z czerwonymi napisami) 4x100 15" albo 16" to dajcie znac. Robie male fikumiku w Polo i musze zmienic 13tki na 15 bo mi mniejsza fela nie wejdzie jak skoncze ;)

coach_lodz
02-08-2013, 07:55
sie nie znam

ale jak to... shao się na czymś nie zna? OMG

jak żyć... ? :mrgreen:

Boryszuk
02-08-2013, 08:08
shao się na czymś nie zna?

Blefuje

shaolin
02-08-2013, 08:27
Jestem Polakiem, znam sie na wszystkim na czym trzeba w danej chwili sie znac ;)

coach_lodz
02-08-2013, 13:30
Blefuje


Jestem Polakiem, znam sie na wszystkim na czym trzeba w danej chwili sie znac ;)

:mrgreen: ufff bo już się zaczynałem bać... :)

prz3mo
03-08-2013, 11:34
Jestem Polakiem, znam sie na wszystkim na czym trzeba w danej chwili sie znac ;)

Nie znam się, to się wypowiem... ;)

shaolin
03-08-2013, 11:53
Bedziecie chcieli sie cos dowiedziec... Wy zle ludzie! :twisted: ;)

coach_lodz
03-08-2013, 11:55
Bedziecie chcieli sie cos dowiedziec... Wy zle ludzie! :twisted: ;)

ej, ja jestem dobry!

sote
03-08-2013, 21:41
Złe człowieki...

MstrG
03-08-2013, 21:54
Oj tam oj tam, każdy! zna się na polityce, samochodach, skokach narciarskich (Małysz i Żyła), F1 (Kubica) i teraz tenisie (Radwańska) ;)
Nie brakuje też ekspertów ostatnio od katastrof samolotowych ;)

Boryszuk
03-08-2013, 22:16
Shao się sfochao :mrgreen:

shaolin
04-08-2013, 03:12
Chyba Ty...

Wiecej o tym co dalem wyzej:
http://www.speedhunters.com/2013/08/btm-continuation-cheetah-up-close-and-personal/

A tu cos innego ;)
fFSjfa-43Ds
MyKvgzO7Okk
B0d5pvo9TjA

piwkoo
04-08-2013, 16:06
Czy ktoś korzysta z karty BPplus?

Rafał_Sz
04-08-2013, 17:02
A co chcesz wiedzieć?

piwkoo
04-08-2013, 17:16
Chciałem potwierdzić tylko czy są jakieś koszty miesięczne doliczane do faktury czy jednak nie :)

Boa
04-08-2013, 17:17
Ma ktoś doświadczenia z Daihatsu Cuore '00-04 :?:

shaolin
05-08-2013, 04:28
Ja mam tylko z 3gen, kumpel mial dwie sztuki, niezle palily kapcie mimo silnika o pojemnosci kieliszka ;)

Komus Mazde?
Ay9pTLa3mSE

Sapphiron
05-08-2013, 21:09
Ludziska, muszę w swojej taczce (Golf mk3 tdi) wymienić amorki na coś lepszego. Niestety już mi się te które teraz mam zmęczyły i czas na nie.

Pytanie brzmi jakiej firmy amory kupić? Jaki rodzaj - gazowe, olejowe czy gazowo-olejowe? Główną wytyczną zakupu jest wytrzymałość przy długich trasach (np Lublin - Łódź - Gdańsk). Pieniążków uzbierałem już trochę i jestem zdania że wolę zapłacić więcej ale na dłużej. Prosiłbym o konkretne wypowiedzi, liczę na Was i waszą fachową pomoc :)

Slon
05-08-2013, 21:19
niedawno rozgladalem sie za amorkami do swojego wozidla - calkowicie gazowych chyba nie ma (te nazywane gazowymi w praktyce sa gazowo-olejowe).
jesli chcesz miec spokoj na dluzszy czas - olejowe. Jesli auto ma sie lepiej prowadzic - gazowo-olejowe (ale zywotnosc zwlaszcza na naszych drogach sporo krotsza)

Sapphiron
05-08-2013, 21:27
A jaka jest różnica w prowadzeniu miedzy tymi rodzajami?

Majek
05-08-2013, 21:34
Komus Mazde?

Ay9pTLa3mSE

Mnie nie... Nie spełnia wymogów normy dot. dopuszczalnej emisji hałasu... ;-) Jak tylko bym z bramy wyjechał, od razu by mnie misiaki capnęły, a sąsiedzi tylko by się cieszyli... ;-)

shaolin
06-08-2013, 01:01
Sapphi jak chcesz, zeby sie lepiej prowadzilo to najlepiej jakbys w dol poszedl i dolozyl pare gadzetow ;) a jak chcesz po prostu zmienic amorki na swieze to np. Kayaby (KYB333712+KYB343191 - jezeli intercars sie nie pomylil w numerach, a lubia to czasem zrobic).

EDIT:

Mnie nie... Nie spełnia wymogów normy dot. dopuszczalnej emisji hałasu... ;-) Jak tylko bym z bramy wyjechał, od razu by mnie misiaki capnęły, a sąsiedzi tylko by się cieszyli... ;-)

Najpierw musieliby Cie dogonic i zlapac ;)

Sapphiron
06-08-2013, 17:48
Ja wiem że lepiej byłoby położyć go na gwincie i do tego dobre kapcie. Ale ja tylko chcę żeby jazda była komfortowa jak dawniej, bo teraz byle pasy poprzecznie na asfalcie to słyszę stuki...

siona
06-08-2013, 18:04
Ja wiem że lepiej byłoby położyć go na gwincie i do tego dobre kapcie. Ale ja tylko chcę żeby jazda była komfortowa jak dawniej, bo teraz byle pasy poprzecznie na asfalcie to słyszę stuki...

A co mają stuki z amortyzatorami? :O
Stuki w zawieszeniu mogą pochodzić od miliona rzeczy ale akurat od amortyzatorów najmniej. Chyba, ze fizycznie juz są rozwalone . Amortyzatory jak mają dość to powodują bujanie auta.

freefly
06-08-2013, 18:52
bo teraz byle pasy poprzecznie na asfalcie to słyszę stuki...

Sworznie wahaczy, końcówki drążków, łącznik stabilizatora itp.

Boryszuk
06-08-2013, 19:00
Sworznie wachaczy, końcówki drążków, łącznik stabilizatora itp.

Tdi

Majek
06-08-2013, 19:09
TDI klekota zawsze, nie tylko jak się na poprzeczne pasy na asfalcie wjedzie. :-)

Sapphiron
06-08-2013, 19:59
Sworznie wachaczy, końcówki drążków, łącznik stabilizatora itp.

ech... i znów wychodzi jaka ja jestem lama w świecie motoryzacji...

shaolin
07-08-2013, 04:14
Sapphi to jak chcesz zmienic tylko amory to wrzuc te Kayaby i bedzie ok. Do tego sprawdz czy nie masz luzow w zawieszeniu (jezeli tak to wymiana na nowe, dobre zamienniki typu Febi, Moog, Lemforder) i masz spokoj.

Cos dla JDMowcow:
iG3GjeMCBn8

I nowy NSX...
wOKBYCpGMo8

Sapphiron
07-08-2013, 07:45
dzięki szao :) na Cię można zawsze liczyć :)

Strus
07-08-2013, 07:54
Panowie, tyle tego na rynku że czlowiek glupieje. Trwale i fajne zapachy do auta. Ktos cos poleci ?

Rafał_Sz
07-08-2013, 07:59
Chciałem potwierdzić tylko czy są jakieś koszty miesięczne doliczane do faktury czy jednak nie :)
Jednak nie. :)

shaolin
07-08-2013, 08:01
Nie ma za co Sapphi, sam mam Kayaby w VW i nie narzekam (chociaz za chwile wlatuje gwint Koni :twisted:)

Tu masz prawidlowo dzialajace zawieszenie:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i1.ryjbuk.pl/9fede7770722ce35d22df64b686acd438f829bab/zawieszenie-gif-gif)

;)

Strusiowy lobuzie - ja uzywalem i lubilem California Scents http://www.californiascents.pl/ (jezeli mowimy o trwalosci, bo jezeli chodzi o same zapachy to Stripper Scent od CG :D :D)

Sapphiron
07-08-2013, 09:37
no właśnie moje działa inaczej... Przy najeżdżaniu np na zwalniacze tzw śpiochy słychać sapanie, takie jakby spuszczało się powietrze. Ale nie taki świst lekki a porządne dmuchnięcie. Dlatego myślałem że trzeba wymienić amory i będzie git.

ekonet
07-08-2013, 09:46
no właśnie moje działa inaczej... Przy najeżdżaniu np na zwalniacze tzw śpiochy słychać sapanie, takie jakby spuszczało się powietrze. Ale nie taki świst lekki a porządne dmuchnięcie. Dlatego myślałem że trzeba wymienić amory i będzie git.
Zamiast "myśleć" i kombinować lepiej pojechać do porządnego diagnosty. Stan amortyzatorów da się zmierzyć i nawet liczbowo wyrazić.

Sapphiron
07-08-2013, 10:02
no właśnie problem jest w Lublinie z porządnym i rzetelnym diagnostą czy mechaniorem. Wszędzie tną w ciula jak tylko i ile tylko się da.

ekonet
07-08-2013, 10:14
no właśnie problem jest w Lublinie z porządnym i rzetelnym diagnostą czy mechaniorem. Wszędzie tną w ciula jak tylko i ile tylko się da.
Pytać po znajomych, na pewno znajdziesz. Trudno przez internet diagnozować "hardware".
Amortyzatory sprawdzą Ci w stacji kontroli pojazdów, tam, gdzie robią badania techniczne do dowodu rejestracyjnego.

Sapphiron
07-08-2013, 10:16
no spoko. nie zmienia to jednak faktu że dobrze jest tutaj zapytać o dobre amory, takiej wiedzy nigdy za dużo.

I dziękuję shao za konkret odpowiedź bez zbędnego marudzenia :)

Strus
07-08-2013, 10:27
Shao, a ta california to w puszce czy palma też daje rade ?

shaolin
07-08-2013, 10:34
Sapphi, ja nigdy nie marudze ;)

Strus, w czasach kiedy ja tego uzywalem to nie bylo palm, zawsze mialem puszke. Najczesciej Citrus Splash bo przyjemny cytrusowy zapach.

Dyziek
07-08-2013, 13:57
Panowie, tyle tego na rynku że czlowiek glupieje. Trwale i fajne zapachy do auta. Ktos cos poleci ?


Choinka Wunder- Baum;)

shaolin
07-08-2013, 14:12
Ty sam zes choinka ;)

Skoro przy choinkach jestesmy to moge sie zalozyc o 2RMB (czyt. 1zl :D), ze wiekszosc ludzkosci uzywa choinki w ten sposob - kupuje, wywala folie, wiesza na lusterku i sie cieszy, ze oczy pieka od zapachu bo tak mocno wali ;) (co jest niezgodne z instrukcja obslugi choinki, bo drzewko w folii ma zostac, tylko ta trzeba docinac co tydzien czy ile tam wychodzi :D).

qualin
07-08-2013, 14:29
Wycinac tudziez wysuwac po kawalku.

Sapphiron
07-08-2013, 15:41
I byłem na diagnostyce... mam do wywalenia jednak amory bo mają poniżej 50% sprawności... Do tego tuleje, łożysko lewe i jeszcze coś... cała litania :(

Dyziek
07-08-2013, 16:18
I byłem na diagnostyce... mam do wywalenia jednak amory bo mają poniżej 50% sprawności... Do tego tuleje, łożysko lewe i jeszcze coś... cała litania :(

Zrobisz i będzie spokój...zawias to ważna sprawa:)

Sapphiron
07-08-2013, 16:26
ta... muszę jeszcze dozbierać, zrobię na dobrych podzespołach i spokój na jakiś czas będzie ;)

Boryszuk
07-08-2013, 16:30
Dlatego ja do lekarzy nie chodzę. Zawsze coś znajdą.

shaolin
07-08-2013, 16:33
Amory sa do wywalenia jak sie leja albo roznica miedzy stronami jest wielka, a nie jak maja ponizej 50%, chyba ze to 'ponizej' jest blisko zera ;) czyt. amory sie wymienia jak ich sprawnosc spada ponizej 30% albo roznica miedzy stronami jest wieksza niz 15% czy cos w tej okolicy ;)

Napisz mi na pw co dokladnie masz wymienic to Ci powiem hau macz to kosztiren, zeby Cie nie oszukali albo cos ;) Zawsze mozesz zamiast tulei gumowo-metalowych zapodac poliuretan 90Sh i bedziesz mial spokoj na cale zycie ;) tylko moga Ci plomby wypasc ;)

Sapphiron
07-08-2013, 16:43
no to słyszałem już że PU jest świetne jeśli chodzi o żywotność, ale do kitu jeśli chodzi o wygodę...

shaolin
07-08-2013, 17:03
To smaruj PW, a ja ide spac, odpisze rano ;)

shaolin
08-08-2013, 03:32
Sapphi gdzie to PW? :D

Paczka na dzisiaj nawet jak nikt tego nie oglada i nie czyta :D

Xm_RvrS67VU
42GTMDhLG2Y
DaEQ_pptPUg

http://player.vimeo.com/video/71726066

Cos dla JDMowcow:
http://www.speedhunters.com/2013/08/the-yearly-gathering-hachiroku-day-2013/

I cos dla selera (chociaz on woli 944S2) ;)
http://www.speedhunters.com/2013/08/dream-drive-porsche-968cs-in-altmuhltal/

freefly
08-08-2013, 08:33
Amory sa do wywalenia jak sie leja albo roznica miedzy stronami jest wielka, a nie jak maja ponizej 50%, chyba ze to 'ponizej' jest blisko zera ;) czyt. amory sie wymienia jak ich sprawnosc spada ponizej 30% albo roznica miedzy stronami jest wieksza niz 15% czy cos w tej okolicy ;)


Amortyzatory wymienia gdy kierowca odczuwa, że na łukach drogi/przy nagłych skrętach tył się przestawia/ucieka (kiepskie utrzymanie kontaktu kół z nawierzchnią) i może to być nawet przy sprawności 60%.
Jeśli ktoś ma doświadczenie, to po sposobie działania ABSu rozpozna objawy kiepskich już amortyzatorów.

Sapphiron
08-08-2013, 08:38
trzeba mieć ABS najpierw ;)

shaolin
08-08-2013, 09:02
Amortyzatory wymienia gdy kierowca odczuwa, że na łukach drogi/przy nagłych skrętach tył się przestawia/ucieka (kiepskie utrzymanie kontaktu kół z nawierzchnią) i może to być nawet przy sprawności 60%.
Jeśli ktoś ma doświadczenie, to po sposobie działania ABSu rozpozna objawy kiepskich już amortyzatorów.

Napisales tak jakby zawias skladal sie tylko z amora ;)

Sapphi smaruj to PW albo sam bedziesz szukal partsow.

Sapphiron
08-08-2013, 09:11
poszukam poszukam ;)

gALL
08-08-2013, 09:11
Odrobina pornografii motoryzacyjnej z 31 lipca: http://www.fotogalleria.info/news/?p=501

Sapphiron
08-08-2013, 09:33
e tam pornografii... ot dobrej jakości erotyka :)

freefly
08-08-2013, 09:54
Napisales tak jakby zawias skladal sie tylko z amora ;)



Napisałem bo Ty napisałeś:

Amory sa do wywalenia jak sie leja albo roznica miedzy stronami jest wielka, a nie jak maja ponizej 50%, chyba ze to 'ponizej' jest blisko zera :wink: czyt. amory sie wymienia jak ich sprawnosc spada ponizej 30% albo roznica miedzy stronami jest wieksza niz 15% czy cos w tej okolicy :wink:

Mowa była w wymianie amortyzatorów przy określonej sprawności? Czy o czymś innym.

shaolin
08-08-2013, 10:03
Ja prostowalem to co powiedzial Sapphiemu diagnosta ;)

ppfalcon
08-08-2013, 16:28
Ja tak na szybko:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/oryginal_1077254d5fc85beBez_tytulu_5-1.jpg
źródło (http://vader.joemonster.org/upload/qfb/oryginal_1077254d5fc85beBez_tytulu_5.jpg)

sote
08-08-2013, 16:36
Ale pokraka ...

shaolin
08-08-2013, 16:50
Zwykly vip stajl, nic specjalnego w Japonii (chociaz tu jest meganegatyw, normalnie robia mniejsze :D), na YT nawet jest filmik z ta fura...

freefly
08-08-2013, 16:54
Od 0:45

z9PAe9clUtQ

P.S. Może ktoś wie co to za podkład muzyczny.

Sapphiron
08-08-2013, 18:19
nie wiedziałem że moja Tempra też miała taki VIP style ;) też jej się gieły koła, szczególnie tylne ;)

siona
08-08-2013, 18:34
taki vipstajl jest opcją normal we wszystkich żabojadach na belce :) jego vipowość postępuje wraz z przebiegiem :D

stig
08-08-2013, 18:38
Od 0:45

z9PAe9clUtQTrzeba mieć poważny problem z zawartością puszki mózgowej, żeby sobie tak wóz okaleczyć. Jestem w stanie zrozumieć wszelkie fejslifty, ale doprowadzić do tego, żeby nie móc przejechać nawet przez głupi próg zwalniający?

freefly
08-08-2013, 18:56
Trzeba mieć poważny problem z zawartością puszki mózgowej, żeby sobie tak wóz okaleczyć. Jestem w stanie zrozumieć wszelkie fejslifty, ale doprowadzić do tego, żeby nie móc przejechać nawet przez głupi próg zwalniający?

Jeśli chciałbyś uniknąć słów typu idiota ,debil, przygłup, świr, powszechnie uważanych a obraźliwe, można użyć terminu encefalopatia. :wink::grin:

Lena&TheShadow
08-08-2013, 23:07
Raczej wrodzony zespół niedoboru jodu.

elanek
08-08-2013, 23:10
P.S. Może ktoś wie co to za podkład muzyczny.

Zarąbisty jest. Pełno jest takich zespolików w krajach byłego ZSRR. Kiedyś w busie w Gruzji puścili kolesia, który śpiewał jak Wysocki, tyle, że muzyczka była w stylu jak powyżej, to był ogień!
"Mnie nużna twaja ljubow..." piękne przsełanie :)

shaolin
09-08-2013, 03:07
Od 0:45

z9PAe9clUtQ

P.S. Może ktoś wie co to za podkład muzyczny.

Powinni wsadzic aira i mieliby spokoj z takimi rzeczami ;)

A podklad to -> калым - мурат тхагалегов, nie musicie dziekowac ;)

shaolin
09-08-2013, 04:06
Nie moge edytnac wiec:

Dla tych co maja fejsbuka i lubia fotomoto...
http://jalopnik.com/the-30-auto-photographers-you-have-to-follow-1052164107

XsPLySO3bYo

Nie robcie tego w domu:
http://jalopnik.com/the-ten-biggest-burnout-fails-on-video-1066174305 ;)

Moze komus sie przyda...
undb6jVC3-Q

mrjlXs4yEp0

MstrG
11-08-2013, 17:53
-LkEyXr5dt4

qualin
11-08-2013, 18:30
Widze, ze ludziska juz podlapali od kitajcow zakladanie detek :P

shaolin
12-08-2013, 14:36
Komus Top Gir? (http://img443.imageshack.us/img443/2926/f3yc.jpg) ;)

Sapphiron
12-08-2013, 14:45
raczej nikt oprócz ciebie nie umie czytać krzaczków ;)

shaolin
12-08-2013, 14:51
A kto powiedzial, ze ja umiem? :mrgreen:

Sapphiron
12-08-2013, 15:09
ty tylko umiesz gadać krzaczkami?

shaolin
12-08-2013, 15:14
Umiem i to i to w stopniu takim, zeby nie zginac ;)

Lepiej powiedz czy ogarnales partsy.

Strus
12-08-2013, 18:58
Lambo (http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktualnosci/n,jeden-z-trzech-lamborghini-veneno-wystawiony-na-sprzedaz) na zbyciu. Jak ktoś ma ze 4 bańki juro to może się pokusić.... :)