Zobacz pełną wersję : Wątek motoryzacyjny, wybór auta, części, pogaduchy o motoryzacji itp.
velaskez
02-05-2014, 13:57
Dzisiaj do garba wjechało 5 nowych opon. Ciekawostka - okazało się, że na zapasie była cały czas oryginalna jeszcze z Wolfsburga - rocznik 81'. Znaczy samochód nigdy nie złapał gumy.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/265774401cecc85emed-1.jpg
źródło (http://images61.fotosik.pl/933/265774401cecc85emed.jpg)
Nikonozaur
02-05-2014, 14:08
Dzisiaj do garba wjechało 5 nowych opon. Ciekawostka - okazało się, że na zapasie była cały czas oryginalna jeszcze z Wolfsburga - rocznik 81'. Znaczy samochód nigdy nie złapał gumy.
Równać się nie mogę, ale niedawno opchnąłem swojego Vitka rocznik 1999 z nieskalanym zapasem pod podłogą.
Komus passata? Zobaczymy ile osob bedzie na tak, a ile na nie :D
http://www.canibeat.com/2014/05/sat-down-austin-morriss-static-passat/
Cos dla Czornego:
http://www.speedhunters.com/2014/05/monster-sport-super-86/ :D
http://www.speedhunters.com/2014/05/rekord-grandads-right/
http://www.speedhunters.com/2014/05/cruisin-family-supercar/
iAdyYII33K4
cxMZwfkQHco
dNUmxBgIh4k
http://player.vimeo.com/video/93566294
Wmówiłem już sobie, że silnik za słaby - ale właśnie dziś rano miałem bliskie spotkanie z GT86 i znowu serce mocniej zabiło ;)
Doczka ma ciekawą refleksję:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/Dodge_Brand_Page_04_thumb25255B125255D-2.jpg
źródło (http://lh6.ggpht.com/-I54WejNoFpg/U2kDQ9S1K_I/AAAAAAAQ-tY/tQbd0hhDKh4/Dodge_Brand_Page_04_thumb%25255B1%25255D.jpg)
Widac, ze obrazek z US&A... w Niemczech pewno kazdy mlody ma Passka na scianie :D Poza tym mogli wziac czelendzera, a nie czardzera bo ten drugi jest brzydki jak kupsztal.
velaskez
09-05-2014, 17:01
Ja ten tydzień jeżdżę jak d***a. Kilka razy się zagapiłem i prawie wjechałem komuś w tyłek. A dzisiaj to samo zrobiłem garbusem, było mokro, blokada kół i ślizg w auto stojące z przodu. Na szczęście w porę otrzeźwiałem, puściłem hamulec i odbiłem w prawo, szkoda tylko że w 15cm krawężnik. Straty: felga stalowa pogięta, obstawiam drążki kierownicze do wymiany bo koło stoi pochylone o 2-3 stopnie, jeśli wahacz, no to będzie grubiej jeśli chodzi o kasę. :twisted: W sumie to lepiej niż cały przód do roboty, ale można było po prostu patrzeć przed siebie...
Wiosna :) zawsze mozesz zwalic na rozneglizowane panie na chodnikach :D
Wmówiłem już sobie, że silnik za słaby - ale właśnie dziś rano miałem bliskie spotkanie z GT86 i znowu serce mocniej zabiło ;)
Poczekaj, moze wsadza 2.0 turbo.... (ciekawe kto najpierw go wsadzi - Subaru czy Toyota) wtedy nie zabraknie mocy (tylko pewnie obrotow I szybkiej reakcji na gaz).
velaskez
09-05-2014, 19:30
Poczekaj, moze wsadza 2.0 turbo.... (ciekawe kto najpierw go wsadzi - Subaru czy Toyota) wtedy nie zabraknie mocy (tylko pewnie obrotow I szybkiej reakcji na gaz).
Zamiast nowej Toyki, kupuje używaną (U mnie w wiosce w salonie Toyoty stoją GT86 używane z gwarancją producenta za 90k PLN. Zaoszczędzone 20k PLN wykłada na taki zestaw: http://www.topendpower.pl/p/pl/avo-s6z12gs7a001t/zestaw+turbo+avo+stage+1+-+subaru+brz++toyota+gt-86.html
Jak widać, 280KM i 267Nm przy lekkiej mapie :twisted: A to jest taka praca z palcem w d*** dla tego turbo, można więcej. A taki wózek miałby porównywalny power/weight ratio co nasza Audica (~330KM i 1100kg), powinno się już fajnie odpychać. Jedynym problemem mogłoby być przełożenie tego na asfalt. Jedyna opcja to szersze kółka, bo 4x4 ciężko by tam wsadzić :D
To juz bylaby zabawka.... choc osobiscie nie przepadam za turbo (ewentualnie jakies LP - jak w Focusie ST).
Moje marzenie (takie jeszcze w zasiegu w uzywce): IS-F, choc szkoda ze nie odpycha sie czterema lapami.
Zamiast nowej Toyki, kupuje używaną (U mnie w wiosce w salonie Toyoty stoją GT86 używane z gwarancją producenta za 90k PLN. Zaoszczędzone 20k PLN wykłada na taki zestaw: http://www.topendpower.pl/p/pl/avo-s6z12gs7a001t/zestaw+turbo+avo+stage+1+-+subaru+brz++toyota+gt-86.html
Jak widać, 280KM i 267Nm przy lekkiej mapie :twisted: A to jest taka praca z palcem w d*** dla tego turbo, można więcej. A taki wózek miałby porównywalny power/weight ratio co nasza Audica (~330KM i 1100kg), powinno się już fajnie odpychać. Jedynym problemem mogłoby być przełożenie tego na asfalt. Jedyna opcja to szersze kółka, bo 4x4 ciężko by tam wsadzić :D
Wiem, w salonie w Wawie stoi nawet już uturbiona. Kółka bym zostawił, 4x4 nie chcę - to autko fantastycznie lata bokami i nie chciałbym tego popsuć. Jedyny mankament to anemiczność, ale z suszarą powinna dostać odpowiedniego kopa - jak na dzisiejsze czasy to autko faktycznie jest stosunkowo lekkie.
Na razie bardziej martwię się o domek dla przyszłej kupety, bo nie chcą jeszcze mi sprzedać drugiego miejsca postojowego :evil:
A po co Ci drugie? Wywalasz fiata i wstawiasz tojtoja. Proste. Chyba, ze to drugie to dla zony... w sensie pierwsze, bo drugie to dla Ciebie ;)
żony, żony - Fiatarri bym pogonił (choć jak pomyślę o sprzedaży robi mi się słabo)
Ja mam za daleko wiec na mnie nie licz jako potencjalnego kupca ;)
Nie kupił byś - swoje samochody traktuję instrumentalnie i bezlitośnie, po 5-ciu latach mój Bravolot wygląda jak po ataku tornada. W dodatku legitymuje się zupełnie nieprawdopodobnym (szczególnie jak na kaszlaka) przebiegiem 80kkm...
Przebieg to tam kij, zawsze mozesz mu zrobic 300kkm, to dwa klikniecia ;) A auto moze wygladac jak po ataku, nie takie rzeczy doprowadzalem do porzadku. Gorzej, ze to Fiat i kaszlak, nawet jak zapitala... wolalbym R8 V10 :mrgreen:
velaskez
10-05-2014, 23:41
wolalbym R8 V10 :mrgreen:
Ale to nowe, z laserami zamiast oczu.
http://exoticcars.pl/aktualnosci/audi-r8-lmx-z-moca-lasera/
http://exoticcars.pl/aktualnosci/audi-r8-lmx-z-moca-lasera/
Boszszsz...
"Generuje on moc 570 KM, dodatkowo wspomaganą przez moment obrotowy o maksymalnej wartości 540 Nm"
Rafał_Sz
12-05-2014, 08:54
Boszszsz...
"Generuje on moc 570 KM, dodatkowo wspomaganą przez moment obrotowy o maksymalnej wartości 540 Nm"
Trzeba to nieźle kręcić żeby to jakoś się odpychało. Deczko mały ten moment obrotowy.
Trzeba to nieźle kręcić żeby to jakoś się odpychało. Deczko mały ten moment obrotowy.
Do 8k - wolnossak, pojemność*tylko 5l więc zostaje kręcenie ;)
Swoją drogą osoby piszące o motoryzacji mogły by wreszcie odkryć dość prostą w sumie zależność, że moc to moment x obroty.
Rafał_Sz
12-05-2014, 09:37
Swoją drogą osoby piszące o motoryzacji mogły by wreszcie odkryć dość prostą w sumie zależność, że moc to moment x obroty.
A dokładnie: ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.magazyn-motoryzacyjny.pl/wzor1a.gif)
źródło: magazyn-motoryzacyjny.pl
Swoją drogą osoby piszące o motoryzacji mogły by wreszcie odkryć dość prostą w sumie zależność, że moc to moment x obroty.
Tez tak kiedys myslalem.
Nie jest to jednak takie proste.
Tez tak kiedys myslalem.
Nie jest to jednak takie proste.
Ale wystarczające by nie wypisywać, że "moc jest dodatkowo wspomagana przez maksymalny moment obrotowy"
Ale wystarczające by nie wypisywać, że "moc jest dodatkowo wspomagana przez maksymalny moment obrotowy"
No ale to prawda - jakby tego momentu nie bylo to gdzie bylaby ta moc... ;)
A bardziej na serio - udowodniono mi kiedys, ze tak naprawde jednak liczy sie moc..... i dla tej samej predkosci lepiej miec 300 Nm przy 20000 obr/min niz 600 Nm przy 1500 obr/min.
Kij z moca i momentem, ma zapierniczac i tyle (czyt. czasy jakie robi fura sa wazniejsze niz moce i momenty).
Chyba, ze mowimy o ciagnikach ;) wtedy moment sie przyda :D
I to jest dalekowschodnia madrosc z ktora sie w pelni zgadzam... ;)....
... ale lubie jak "dupowoz" wstaje od niskich obrotow.
Ale wystarczające by nie wypisywać, że "moc jest dodatkowo wspomagana przez maksymalny moment obrotowy"
Definitywnie.
A bardziej na serio - udowodniono mi kiedys, ze tak naprawde jednak liczy sie moc..... i dla tej samej predkosci lepiej miec 300 Nm przy 20000 obr/min niz 600 Nm przy 1500 obr/min.
Nieprawda. Wyjasnienie ponizej.
Kij z moca i momentem, ma zapierniczac i tyle (czyt. czasy jakie robi fura sa wazniejsze niz moce i momenty).
Fura nie bedzie "zapierniczac" i "robic czasow" bez jednego lub drugiego parametru.
W skrocie i w uproszczeniu:
Nm - przyspieszenie
KM - predkosc (powyzej pewnych wartosci km/h).
W skrocie i w uproszczeniu:
Nm - przyspieszenie
KM - predkosc (powyzej pewnych wartosci km/h).
To uproszczenie jest trochę zbyt daleko idące, nawet jeśli wartość momentu jest kolosalna, a występuje on w wąskim zakresie obrotów to auto nie będzie jakoś wybitnie przyspieszać.
Tak naprawdę istotna jest krzywa momentu, tj. ile niutów mamy do dyspozycji przy jakich obrotach i w jakim zakresie obrotów - moc jest pochodną przebiegu krzywej momentu w funkcji obrotów. Im szerszy dostępny zakres obrotów, im szybciej przyrasta wartość momentu, im później zaczyna maleć, tym potencjalnie lepiej autko przyspiesza (o ile uda się to skutecznie przenieść na asfalt) i tym będzie szybsze (o ile przełożenia to umożliwią).
Wystarczy przejsc sie na jakiekolwiek forum o modzeniu fur i zobaczyc w projektach albo podbic na zawody jakiekolwiek, gdziekolwiek - ludzie maja czasem megakreski na hamowni, a czasy dalej z tylka wytrzepane.
Kreski mozna wciagac, a nie scigac sie nimi :twisted: Chyba, ze ktos buduje fure dla mocy/momentu i wykorzystuje te dwa parametry do podgrzewania garazu bo nigdy z niego nie wyjechal.
Kreski mozna wciagac, a nie scigac sie nimi :twisted: Chyba, ze ktos buduje fure dla mocy/momentu i wykorzystuje te dwa parametry do podgrzewania garazu bo nigdy z niego nie wyjechal.
Otóż to, tu jest kwintesencja tego:
http://youtu.be/mBFjHjm0O5M
liczy się łącznik fotela z kierownicą, stosunek "torby do korby" zestrojenie zawiasu a dopiero na sam koniec mocZ no chyba że nie chodzi o jazdę a rysowanie kresek...
Pierdu-pierdu, a Clarckson na torze objechał Roverem V8 Viki Henderson w wyglebionej, zeszperowaną i wyprutej Corsie :p
Pierdu-pierdu, a Clarckson na torze objechał Roverem V8 Viki Henderson w wyglebionej, zeszperowaną i wyprutej Corsie :p
a czy zrobił to w o połowę krótszym czasie? :)
velaskez
14-05-2014, 20:22
Otóż to, tu jest kwintesencja tego:
http://youtu.be/mBFjHjm0O5M
liczy się łącznik fotela z kierownicą, stosunek "torby do korby" zestrojenie zawiasu a dopiero na sam koniec mocZ no chyba że nie chodzi o jazdę a rysowanie kresek...
Szkoda, że w samych kółkach wokół ringu kosztowało to 10k PLN :-P :twisted:
Definitywnie.
Nieprawda. Wyjasnienie ponizej.
Fura nie bedzie "zapierniczac" i "robic czasow" bez jednego lub drugiego parametru.
W skrocie i w uproszczeniu:
Nm - przyspieszenie
KM - predkosc (powyzej pewnych wartosci km/h).
Przyklad dla tej samej predkosci:
700 Nm przy 1500 obr/min = 17.5 kW
300 Nm przy 5500 obr/min = 27.5 kW
Ktory bedzie lepiej przyspieszal od tej predkosci?
Odp. ten z nizszym momentem.
Bo moment na kolach bedzie mial prawie 60% wyzszy - a to ten jest wazny. Dlatego nawet majac liniowy przebieg momentu na silniku lepiej jest zredukowac bieg przy wyprzedzaniu - bo to podniesie moment na kolach.
Generalnie ma byc duzo jednego I drugiego w jak najszerszym zakresie obrotow.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/jerupuza-3.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/05/15/jerupuza.jpg)
Moja miejska torpeda :-D
Wysłane z mojego GT-I9300
Moja miejska torpeda :-D
Ile razy to jeszcze pokazesz? Kazdy juz wie, ze masz Hjundaja z 1.6.
Pierdu-pierdu, a Clarckson na torze objechał Roverem V8 Viki Henderson w wyglebionej, zeszperowaną i wyprutej Corsie :p
Zapomniales dodac, ze w Roverze zmodzono 3.5l na 5.2l, dorzucili quaifowa szpere i nowa skrzynia, SPAXowy zawias, rejsingowe kapcie na mokre... Vicky przegrala o 1.5s :razz:
To uproszczenie jest trochę zbyt daleko idące, nawet jeśli wartość momentu jest kolosalna, a występuje on w wąskim zakresie obrotów to auto nie będzie jakoś wybitnie przyspieszać.
Tak naprawdę istotna jest krzywa momentu, tj. ile niutów mamy do dyspozycji przy jakich obrotach i w jakim zakresie obrotów - moc jest pochodną przebiegu krzywej momentu w funkcji obrotów. Im szerszy dostępny zakres obrotów, im szybciej przyrasta wartość momentu, im później zaczyna maleć, tym potencjalnie lepiej autko przyspiesza (o ile uda się to skutecznie przenieść na asfalt) i tym będzie szybsze (o ile przełożenia to umożliwią).
Tyle mowi teoria.
Wystarczy przejsc sie na jakiekolwiek forum o modzeniu fur i zobaczyc w projektach albo podbic na zawody jakiekolwiek, gdziekolwiek - ludzie maja czasem megakreski na hamowni, a czasy dalej z tylka wytrzepane.
Kreski mozna wciagac, a nie scigac sie nimi :twisted: Chyba, ze ktos buduje fure dla mocy/momentu i wykorzystuje te dwa parametry do podgrzewania garazu bo nigdy z niego nie wyjechal.
Mialem 3 zmodzone auta, dwoma z nich scigalem sie (dla zabawy) na 1/4 mili.
Przy trzecim sie poddalem, bo mnie sie odechcialo i przejal je kolega (w tej chwili, jest to najszybsze auto tej marki w PL i jedno z najszybszych na swiecie).
Ale nie chce mnie sie ciagnac tego tematu, bo tutaj i tak wszyscy wiedza (naj)lepiej.
Nawet jesli temat znaja z "forum", Wiki i z ogladania zawodow.
Tyle ode mnie w tym temacie.
Ile mi się spodoba razy.
Poprzednie było za duże i zostało usunięte.
Sapphiron
15-05-2014, 09:53
Ile mi się spodoba razy.
prawidłowo :)
Tyle mowi teoria.
Mialem 3 zmodzone auta, dwoma z nich scigalem sie (dla zabawy) na 1/4 mili.
Przy trzecim sie poddalem, bo mnie sie odechcialo i przejal je kolega (w tej chwili, jest to najszybsze auto tej marki w PL i jedno z najszybszych na swiecie).
Ale nie chce mnie sie ciagnac tego tematu, bo tutaj i tak wszyscy wiedza (naj)lepiej.
Nawet jesli temat znaja z "forum", Wiki i z ogladania zawodow.
Tyle ode mnie w tym temacie.
Najszybsze, nie znaczy najmocniejsze/z najwiekszym momentem. Najszybsze = najkrotszy czas (a na to sklada sie 100x wiecej czynnikow niz tylko moc/moment) czyli to co ciagle podkreslam - ma zapier#$@$@#! I tu skonczmy.
prawidłowo :)
A Ty sie nie zgubiles przypadkiem?
Macie na uspokojenie:
8iQjTZvRWmg
tIqDtxs37AU
bo5jGM5kSNE
LtiWAGHG7Mw
2P6gTpG0DjA
UJIK_e2a5Vs
QWPPGjuh-vk
txYpt-2kJDY
zH0YosjWoks
oGJqQN8ZJds
5rDT-TN-1hk
kGsJO7FiqsM
JJ0nkStZnWo
0VPKpjy55ow
v-K3M9bGrUQ
Rs_j7ExkW_w
px77pZmqAW4
Rg9QWuOpDPY
1blrI7kt6m8
Cos dla FHR ;)
s8569tZtXbM
http://www.canibeat.com/2014/05/wallpaper-wednesday-christian-canias-subaru/
http://www.canibeat.com/2014/05/law-of-attraction-everett-scotts-laguna-blue-s2000/
http://www.speedhunters.com/2014/05/renault-5-turbo-volcanic-hot-hatch/
Najs!
http://jalopnik.com/this-craigslist-corvette-is-a-tragic-monster-1577049799
http://jalopnik.com/the-audi-a3-clubsport-quattro-is-a-525-hp-five-cylinder-1576794594
Prawie jak test Volvo ;)
http://jalopnik.com/new-crash-test-shows-you-can-still-crash-despite-collis-1576767776
Komus nowego Brabusa?
http://jalopnik.com/great-googly-moogly-the-brabus-mercedes-e63-amg-has-850-1576224515
Pokaż lepiej czym ty jeździsz a nie co robiłeś. Bo raczej za swoją kasę tego nie robiłeś, tylko sponsora.
Wysłane z mojego GT-I9300
Kto? Ja czy JED? Ja jezdze rowerem (za swoja kase). A JED nie wiem czym jezdzil.
velaskez
16-05-2014, 09:48
Pokaż lepiej czym ty jeździsz a nie co robiłeś. Bo raczej za swoją kasę tego nie robiłeś, tylko sponsora.
Wysłane z mojego GT-I9300
Mozna robic za swoja. Czemu od razu sponsor potrzebny?
Nie wiesz po co sponsor? A kto Ci szmine i szpilexy kupi? Oj Maciek, Maciek... :twisted:
velaskez
16-05-2014, 09:53
Nie wiesz po co sponsor? A kto Ci szmine i szpilexy kupi? Oj Maciek, Maciek... :twisted:
Ja jestem mniej wymagajacy. Stracza dzinsy:D
Starczy to jest uwiad! Szminy i szpile forever! :twisted:
Boryszuk
16-05-2014, 10:44
Ja jestem mniej wymagajacy. Stracza dzinsy:D
Szao Ci uszyje
velaskez
16-05-2014, 10:54
Szao Ci uszyje
Za miske ryzu :mrgreen:
To bedzie najdrozsza miska ryzu w Twoim zyciu :mrgreen:
velaskez
16-05-2014, 11:20
A to będzie jakiś Kobe Ryż, który rośnie na ziemi uzyznianej gnijaca wołowina Kobe :P?
Zwykly, od Jurka ze spozywczego :twisted:
A zeby nie robic OT:
VFlIjomJStQ
velaskez
16-05-2014, 14:36
Czy Ty tylko filmiki ogladasz i musisz nas tu tym spamowac? :p
Zle? Bedziesz chcial filmik chamie! :twisted: :mrgreen:
Miales wrzucic cos z RS4 B5, czekam, czekam i sie nie doczekam pewno...
Zwykly, od Jurka ze spozywczego :twisted:
A zeby nie robic OT:
VFlIjomJStQ
Bardziej VW niz Porshe :P
Macalem takiego i nie powinni tego nawet nazywac Prosiakiem: http://lukaszkonieczny.com/making-off/
Zle? Bedziesz chcial filmik chamie! :twisted: :mrgreen:
Nie, nie będziemy chcieli :-P Raczej odetchniemy z ulgą :) Sami sobie możemy je znaleźć :-P ;)
dj_tomek
16-05-2014, 16:50
http://www.youtube.com/watch?v=ZHGakdglyaA
gość fajnie w miare jedzie, ale nie o to chodzi. polecam od 8 minuty :D
velaskez
16-05-2014, 18:27
Zle? Bedziesz chcial filmik chamie! :twisted: :mrgreen:
Miales wrzucic cos z RS4 B5, czekam, czekam i sie nie doczekam pewno...
Wiesz ile na ipadzie mini musiałem scrollować, żeby dojść do czegoś za Twoim uspokajającym postem? Tyle, że aż się wku****em :-P
Będzie filmik jak zrobie. I będzie syty :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/1400259754_uxvxsq_600-2.jpg
źródło (http://img1.demotywatoryfb.pl//uploads/201405/1400259754_uxvxsq_600.jpg)
Jeśli ten temat polega na wklejaniu filmików z YouTube i pisaniu o dupie marny, to powinniście zmienić tytuł na.
"The best of moto YouTube i inne pierdoły"
Wysłane z mojego GT-I9300
Jeśli ten temat polega na wklejaniu filmików z YouTube i pisaniu o dupie marny, to powinniście zmienić tytuł na.
"The best of moto YouTube i inne pierdoły"
Wysłane z mojego GT-I9300
Na pewno nie polega na pryncypialnym pouczaniu innych, tudzież zaglądaniu im do kieszeni.
Rafał_Sz
17-05-2014, 10:44
Ha! Moja pani zaraz będzie miała prawko w dłoni, odłożyła sobie 5 tysi na auto i "Rafał pomóż mi coś znaleźć". :)
Jazda na uczelnię, do Żabki po browar i ew. odwieźć moje zachlane zwłoki do domu. :) Osobiście celuję w Polówkę z elpidżi za 4 tysie plus tysiak na doprowadzenie nabytego padła do stanu używalności. Dobrze kombinuję? Macie jakieś inne pomysły? :)
A kto tu zagląda komu do kieszeni?
Post Rafała jest jak najbardziej w temacie.
Pomóżcie chłopakowi, doradźcie a nie pitu pitu, jakie to super fury i filmiki na YouTube.
Wysłane z mojego GT-I9300
A kto tu zagląda komu do kieszeni?
Post Rafała jest jak najbardziej w temacie.
Pomóżcie chłopakowi, doradźcie a nie pitu pitu, jakie to super fury i filmiki na YouTube.
Wysłane z mojego GT-I9300
...a kto bredził coś o sponsorach?
Rafał jest bardziej ogarnięty w temacie niż my wszyscy i sam najlepiej wie co kupić. Zaraz mu ew. doradzimy E30 i swap na V8, a potem zabrać kobiecie by nie zrobiła sobie krzywdy :twisted:
Rafał_Sz
17-05-2014, 11:13
Rafał jest bardziej ogarnięty w temacie niż my wszyscyDziękuję, ale nie popadajmy w przesadę bo utonę w samozachwycie. ;)
E30 i swap na V8, a potem zabrać kobiecie Bardzo podoba mi się Twój tok rozumowania. Szczerze mówiąc, w głębi wmoje zaprzedanej diabłu duszy, liczyłem na taką podpowiedź. :);)
velaskez
17-05-2014, 11:17
Swego czasu to było na allegro: http://allegro.pl/cinquecento-4x4-2l-150km-rs2000-kjs-drift-1-4-mili-i4175569664.html
Dalej nie mogę wyjść z podziwu jak koleś to poskładał do kupy, musi naprawdę dobrze ogarniać.
Jakbyście nie widzieli już ogłoszenia to: Cinquecento 4x4 z silnikiem z Escorta RS2000 i skrzynią biegów z mondeo 4x4 za 7.5k PLN :mrgreen:
Ja to się zastanawiam, jak on to tam poupychał...
Nie takie rzeczy ludzie upychali do malych furek, a ten projekt bardzo fajny.
Rafal wiesz, ze ja polece Polo, niekoniecznie z podtlenkiem gazu ;) Polo 6N 1.4AEX i da rade. Naprawy mozna robic pod domem bo auto proste jak budowa cepa.
Rafal wiesz, ze ja polece Polo, niekoniecznie z podtlenkiem gazu ;) Polo 6N 1.4AEX i da rade.
...a potem swap na VR6 albo chociaż 1,8T z wirusem :mrgreen:
Swego czasu to było na allegro: http://allegro.pl/cinquecento-4x4-2l-150km-rs2000-kjs-drift-1-4-mili-i4175569664.html
Dalej nie mogę wyjść z podziwu jak koleś to poskładał do kupy, musi naprawdę dobrze ogarniać.
Jakbyście nie widzieli już ogłoszenia to: Cinquecento 4x4 z silnikiem z Escorta RS2000 i skrzynią biegów z mondeo 4x4 za 7.5k PLN :mrgreen:
Niezły sleeper - wyobrażam sobie ilu kolesi dostało ataku qrvii po objechaniu przez to pudełko :lol:
VR6 i 1.85 w 6n jest tak popularne (zwlaszcza w UK), ze az nudne... lepiej 2.7bit z RS4 B5 :twisted: Albo V8 zamiast tylnej kanapy ;) ale Rafal juz ma czym zapierniczac wiec lepiej niech zostanie przy 1.0/1.4 dla kobiety ;)
Ja też niedługo dołączę do grona zmotoryzowanych i będę odpychał się Świestą 1.3 ;)
Boryszuk
17-05-2014, 18:39
A Ty motora nie miałeś sobie sprawić? ;-)
Amadeusz
17-05-2014, 20:42
do Żabki po browar i ew. odwieźć moje zachlane zwłoki do domu. :)
O, i to powinna być specjalna kategoria tylko dla kobiet: B1 - możliwość jazdy tylko do monopolowego, zatankować i odwieźć pana. Tylko.
B1 - do jazdy po jeden browar, B6 uprawnia do szesciopaka.. ;)
Boryszuk
17-05-2014, 21:01
Widzisz co zrobiłeś Rafał? Teraz będziesz musiał kupić jej B-52.:mrgreen:
Amadeusz
17-05-2014, 22:23
B1 - do jazdy po jeden browar, B6 uprawnia do szesciopaka.. ;)
Ej, no. Dajmy im pełne uprawnienia w B1. Ile będziesz czekał na kolejną puszkę? ;)
Co to za roznica czy B1 czy B6 czy B52, skoro w Polsce nie ma monopolowych drive-thru? :twisted: Biorac pod uwage czas potrzebny kobiecie na zaparkowanie auta pod monopolowym Rafalowi odechce sie piwa... i wszystkiego ;)
Rafal mozesz jej jeszcze skombinowac 86c za 1500, a reszte przeznaczyc na piwo, tylko sam pojedz po nie... ;)
(Prawie) Drive-through I raczej bez problemow z zaparkowaniem - stacja benzynowa dobra na wszystko... ;)
A gdzie linki do youtuba.... ? ;)
A Ty motora nie miałeś sobie sprawić? ;-)
a no miałem, ale zmieniłem pracodawcę i wymusił zrobienie prawka na samochód :)
Boryszuk
18-05-2014, 10:21
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/boringmeme-2.jpeg
źródło (http://www.legalcheek.com/wp-content/uploads/2013/04/boring-meme.jpeg)
:mrgreen:
A gdzie linki do youtuba.... ? ;)
Trzeba zasluzyc :twisted:
Q-GF92vcDSQ
Bl3HJnFdH1I
Bl3HJnFdH1I
Dlatego wole normalne auta:
RjjxZlB3MsE
1f-boapQHrY
QsNJZonuMNY
http://player.vimeo.com/video/88927106
Nowy Nissan 370Z:
http://jalopnik.com/2015-nissan-370z-nismo-this-is-it-1577484826
http://www.speedhunters.com/2014/05/nissan-r35-gtr-competizione-r/
Kiedyś ktoś zachwalał dobrego fachowca, bodajże z okolic trójmiasta, specjalizującego się w renowacji felg. Przeglądam wątek ręcznie i za pomocą szukajki i nie mogę odnaleźć. Ktoś może pomoże?
To nie sa okolice Trojmiasta ale polnoc Polski: http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3346405&postcount=9545
Pytanie czy chodzilo Ci o to, czy o cos innego.
To nie sa okolice Trojmiasta ale polnoc Polski:
Ty korzystasz z jakiejś chińskiej mapy ;) :)
To nie sa okolice Trojmiasta ale polnoc Polski: http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3346405&postcount=9545
Pytanie czy chodzilo Ci o to, czy o cos innego.
O to chodziło, dzięki wielkie.
Ty korzystasz z jakiejś chińskiej mapy ;) :)
Czyli z najlepszej :razz:
O to chodziło, dzięki wielkie.
Nie ma za co.
Z tej okazji:
7C2O_L2SpEg
zL77yBUOZhQ
mOvz2e6yJHQ
PQNUYvOwpsk
Btd4NaVreaw
Ty korzystasz z jakiejś chińskiej mapy ;) :)
A wg niej Trójmiasto jest w innym kraju, czy w górach ;) :)
Nie ma nigdzie bo jest za male :razz:
velaskez
21-05-2014, 22:45
Kumpel, z którym było budowane Audi 80 2.2T 20V ostatnio woził jakiś swoich ziomków. Taki filmik powstał (ziomek się cieszy jak Panienka...) No i widać odejście z dwójki.
hXDStR4a3ek
RS4 B5 będzie, jak przyjdą nowe laki do niego. Oponeo od dwóch tygodni ogarnia Continentale Sportcontact 5 z homologacją do Quattro.
Jazda na uczelnię, do Żabki po browar i ew. odwieźć moje zachlane zwłoki do domu. :) Osobiście celuję w Polówkę z elpidżi za 4 tysie plus tysiak na doprowadzenie nabytego padła do stanu używalności. Dobrze kombinuję? Macie jakieś inne pomysły? :)
zmieszcza sie zwloki twoje i kolegow plus skrzynka browara na kaca, jak poobija to nie szkoda, a duze i bezpieczne :) wiec sobie krzywdy nie zrobi. moja rozbija takie w wersji sedan i rozbic nie moze :)
http://otomoto.pl/ford-mondeo-instalacja-gazowa-klima-zarej-C31716863.html
foto4deg
21-05-2014, 23:47
Koledzy, polecilibyście jakąś kamerkę cofania z ebay-a razem z ekranem? Na co ewentualnie zwrócić uwagę?
.:Gerard:.
22-05-2014, 00:16
Koledzy, polecilibyście jakąś kamerkę cofania z ebay-a razem z ekranem? Na co ewentualnie zwrócić uwagę?
osobowe ? bo ja ostatnio do busa kupowałem a w osobowym mam oryginalna,
w busie wcześniejszym tez sam montowałem cos takiego
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/5zollpkwlkw12v24vfunkrckfahrkamerakomple-2.jpg
źródło (http://picture.yatego.com/images/4ae875ca075dd3.0/MSW-51412W_Template-kqh/5-zoll-pkw-lkw-12v---24v-funk-rckfahrkamera-komplettsystem.jpg)
i nie kupie nigdy więcej
raz, ze non stop zakłócenia
dwa, w zimę czy deszcz, zaparowanie, zawilgocenie kamerki
na co zwracać uwagę
- szczelność,
- umiejscowienie
- kat widzenia
- widoczność w nocy
niedawno widziałem test kamerek w TV i najdroższa nie była najlepsza
A na co Ty liczyles skoro to kamerka z Ministerstwa Spraw Wewnetrznych? Wszystko co rzadowe jest be! :twisted:
:mrgreen:
.:Gerard:.
22-05-2014, 00:55
A na co Ty liczyles skoro to kamerka z Ministerstwa Spraw Wewnetrznych? Wszystko co rzadowe jest be! :twisted:
:mrgreen:
:)
nie zwróciłem uwagi, ja miałem z innego ministerstwa :D
foto4deg
22-05-2014, 01:20
Osobówka :) Takie wielgachne to nie jest potrzebne. Zresztą Gerard, po ostatniej akcji z butami, to muszę ostrożnie podchodzić do Twoich porad ;) :p
Do osobowego wystarcza lusterka :razz:
foto4deg
22-05-2014, 01:43
Do osobowego wystarcza lusterka :razz:
W dodatku tylko boczne :p Jak się ma teścia w drogówce, nie ma innej możliwości, jak korzystać tylko z bocznych :p
Kamera nie dla mnie :p Lepiej idź swojego Tarzana pilnuj, coby całego żwiru nie wysypał :p Tu nie SHOUT :twisted: Chyba, że możesz coś polecić.
.:Gerard:.
22-05-2014, 01:47
Osobówka :) Takie wielgachne to nie jest potrzebne. Zresztą Gerard, po ostatniej akcji z butami, to muszę ostrożnie podchodzić do Twoich porad ;) :p
Ale się poprawiłem ;)
A poważnie szukaj kamery gdzie montujesz przy klamce od bagażnika to sprawdzone miejsce, może w oryginale robią pod Twoje auto
dobra już nie doradzam bo znowu będzie na mnie :sad:
foto4deg
22-05-2014, 01:49
Ale się poprawiłem ;)
A poważnie szukaj kamery gdzie montujesz przy klamce od bagażnika to sprawdzone miejsce, może w oryginale robią pod Twoje auto
dobra już nie doradzam bo znowu będzie na mnie :sad:
Spoko spoko :) Nie ma problemu. Wątpię, aby robiono w oryginale, bo to rocznik 1999.
W dodatku tylko boczne :p Jak się ma teścia w drogówce, nie ma innej możliwości, jak korzystać tylko z bocznych :p
Kamera nie dla mnie :p Lepiej idź swojego Tarzana pilnuj, coby całego żwiru nie wysypał :p Tu nie SHOUT :twisted: Chyba, że możesz coś polecić.
Nie moge bo nie uzywam takich bzdetow :razz: ja jezdze tylko do przodu :twisted:
foto4deg
22-05-2014, 02:18
Nie moge bo nie uzywam takich bzdetow :razz: ja jezdze tylko do przodu :twisted:Rowerem ciężko jeździć do tyłu :p
To chyba malo wiesz o rowerach :razz: ostre kolo i jedziesz do tylu kiedy chcesz :razz:
Z tej okazji masz Porsze:
hvQ4xSRE8L0
I pikapa :razz:
http://www.stancenation.com/2014/05/19/hakotora-kean-yaps-stunning-sunny-truck/
I troche JDM:
http://www.speedhunters.com/2014/05/1957-chevrolet-nomad-custom-the-other-jdm/
Koniec :razz:
Ostatnio Seat pokazal Cupstera (ktory troche wieje kupa, moze stad ta nazwa :twisted:):
http://jalopnik.com/the-seat-ibiza-cupster-concept-less-roof-for-more-fun-1579539344
...teraz Skoda pokazala CitiJet:
http://jalopnik.com/skoda-citijet-a-wee-little-czech-speedster-that-will-w-1580045734
A Wlosi wymieniaja swoje policyjne furki:
http://jalopnik.com/the-italian-police-now-have-this-ridiculous-lamborghini-1580202496
;)
Problemy trzeciego swiata...
jTKNCoEPLv4
Rewju P1:
http://www.autocar.co.uk/car-video/video-mclaren-p1-official-autocar-road-test
Rewju LaFerrari:
http://www.autocar.co.uk/car-video/video-laferrari-maranellos-new-950bhp-masterpiece-reviewed
Rafał_Sz
26-05-2014, 11:34
:mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.topgear.com.pl/sites/www.topgear.com.pl/files/imagecache/640/photo/2013/12/widelecotg.jpg)
Kto bogatemu zabroni...
Wiesz, ze fela to przerosniete 86c?
Może jeździ tym luksus z 13-go posterunku?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/03df7da5ea93d4854b67cf285b8cc3b5121-3.jpg
źródło (http://m.ocdn.eu/_m/03df7da5ea93d4854b67cf285b8cc3b5,12,1.jpg)
Szacun za poczucie humoru dla wlasciciela Feli. Ciekawe co drozsze - nie zatankowana Skodzina czy tablice? ;)
Była wymiana EGR jakieś 7 tys km temu, była regeneracja turbo, była nowa mapa. Po mapie przy nawet normalnym przyspieszaniu widać w tylnej szybie czarny dym. Głównie przy zmianach biegów. Przy bucie w podłodze nie musiałbym mieć przyciemnianych szyb bo też bym z tyłu niewiele widział :)
I teraz to co do czego chcę się upewnić - przyczyny upatruję w:
1 - nieszczelnym dolocie
2 - walniętym intercoolerze
3 - lejących wtryskach
Jest coś jeszcze co powinienem wziąć pod uwagę ?
velaskez
27-05-2014, 20:00
Była wymiana EGR jakieś 7 tys km temu, była regeneracja turbo, była nowa mapa. Po mapie przy nawet normalnym przyspieszaniu widać w tylnej szybie czarny dym. Głównie przy zmianach biegów. Przy bucie w podłodze nie musiałbym mieć przyciemnianych szyb bo też bym z tyłu niewiele widział :)
I teraz to co do czego chcę się upewnić - przyczyny upatruję w:
1 - nieszczelnym dolocie
2 - walniętym intercoolerze
3 - lejących wtryskach
Jest coś jeszcze co powinienem wziąć pod uwagę ?
To często efekt uboczny czipa. Leje Ci paliwem do garów, i w efekcie przy niepełnym spalaniu zostaje dużo sadzy i wali czarnym dymem z rury.
A tak poza tym, zbyt mały kąt wyprzedzenia wtrysku.
Mówimy o Dieslu?
Tak, tak ON oczywiście.
Mówisz o kącie wyprzedzenia wtrysku... Cokolwiek to jest :) Dobrze kojarzę że to można podregulować wprowadzając korektę do mapy ?
Czy można jakoś spowodować aby to spalanie było pełne ? Lub chociaż pełniejsze ?
Boryszuk
27-05-2014, 21:41
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/buWq0-1.jpg
źródło (http://i.stack.imgur.com/buWq0.jpg)
Czy można jakoś spowodować aby to spalanie było pełne ? Lub chociaż pełniejsze ?
Mozna - zmienic tunera.
Ewentualnie upewnic sie, ze turbo dziala poprawnie.
Rafał_Sz
28-05-2014, 08:23
Była wymiana EGR jakieś 7 tys km temu, była regeneracja turbo, była nowa mapa. Po mapie przy nawet normalnym przyspieszaniu widać w tylnej szybie czarny dym. Głównie przy zmianach biegów. Przy bucie w podłodze nie musiałbym mieć przyciemnianych szyb bo też bym z tyłu niewiele widział :)
I teraz to co do czego chcę się upewnić - przyczyny upatruję w:
1 - nieszczelnym dolocie
2 - walniętym intercoolerze
3 - lejących wtryskach
Jest coś jeszcze co powinienem wziąć pod uwagę ?
1. W zasadzie żaden serwis diesli nie zdiagnozuje Ci teraz silnika, bo diagnostyka bazuje na fabrycznych mapach. Diagnostykę i serwis silnika robi się przed mapą.
2. Po mąceniu mapy diesel ma prawo lekko przykurzyć, ale nie dymić! To nie tractor pulling.
3. Jesteś pewny, że masz właściwie zrobionego "wirusa", a nie kilka rezystorków wlutowanych na kostce?
4. Pojechałbym z dobrą siekierą do tych "speców" co Ci to robili i grzecznie poprosił o właściwe podejscie do tematu.
Kumpel, z którym było budowane Audi 80 2.2T 20V ostatnio woził jakiś swoich ziomków. Taki filmik powstał (ziomek się cieszy jak Panienka...) No i widać odejście z dwójki.
hXDStR4a3ek
RS4 B5 będzie, jak przyjdą nowe laki do niego. Oponeo od dwóch tygodni ogarnia Continentale Sportcontact 5 z homologacją do Quattro.
Czy to nie jest czasem ta Wasza 80-ka?
http://demotywatory.pl/4343251/Pasja
Z tego, co pamiętam, to nie. Miała fabryczną maskę.
1. W zasadzie żaden serwis diesli nie zdiagnozuje Ci teraz silnika, bo diagnostyka bazuje na fabrycznych mapach. Diagnostykę i serwis silnika robi się przed mapą.
2. Po mąceniu mapy diesel ma prawo lekko przykurzyć, ale nie dymić! To nie tractor pulling.
3. Jesteś pewny, że masz właściwie zrobionego "wirusa", a nie kilka rezystorków wlutowanych na kostce?
4. Pojechałbym z dobrą siekierą do tych "speców" co Ci to robili i grzecznie poprosił o właściwe podejscie do tematu.
Wszystko było sprawdzane na kompie przed nową mapą. 0 problemów
Mi raczej bliżej do tractor pulling
Pewny to być nie mogę. Mapa była pisana pod moje auto. Turbo podniesione o 8% a ciśnienie paliwa o 4%. Nic nie jest wlutowane. Mapa wgrywana przy mnie przez złącze.
velaskez
28-05-2014, 18:39
Czy to nie jest czasem ta Wasza 80-ka?
http://demotywatory.pl/4343251/Pasja
Nie. Nasza nie jest pedalsko biała :mrgreen: tylko w czarnym macie. Poza tym, ma jedyny słuszny silnik do Audi, czyli 2.2VT 20V 5 cylindrów, a nie jakąś biedną czwórke :D
Wyglądało tak:
http://img804.imageshack.us/img804/6051/20101002001.jpg
A jest tak:
http://imagizer.imageshack.us/a/img854/654/gopr0072.jpg
i czasy z Gtecha Pro
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/p480x480/1010358_813921411970594_400745798605422024_n.jpg)
W ogóle, fajna fura do zapierdzielania - natomiast ma kilka minusów. Jest głośno, łeb boli po dłuższej jeździe, niewygodnie bo kubełki, ciepło bo nie ma klimy, nawiewu nic. Ostatnio wpadł jakiś znajomek Marcina (tego mojego kolegi), który ma Audi 80 B4 z wsadzonym silnikiem z Audi S8 (4.2 V8, 340KM). W środku skóra, komóra, klima...sprzęgło nie takie jak w Audi RS4, gdzie jest tak twardo, że ja w korku to płaczę z bólu :D Taki bym mógł mieć na dojazdy na uczelnie.
A masz gdzieś więcej fot tego cuda?
velaskez
29-05-2014, 15:40
A masz gdzieś więcej fot tego cuda?
Marcin od 2 lat prowadzi wątek na racing-forum: http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=103821
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dzisiaj był na hamowni, na PWRze się bali składaka kręcić do odcinki, trzeba było zapłacić.
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/t1.0-9/10426909_840133402682728_4800816576743495849_n.jpg
BugsBunny
01-06-2014, 13:50
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dzisiaj był na hamowni, na PWRze się bali składaka kręcić do odcinki, trzeba było zapłacić.
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/t1.0-9/10426909_840133402682728_4800816576743495849_n.jpg
Tak w temacie - gdzie sugerujecie uderzyć po chipsa do E90 320xdA - Jetronik czy EcuProject?
Jetronikowych kojarzę od dawna i nikt się skarżył, koszt u nich to ok. 1500zł, zrobią koło 200KM, firma z długoletnią renomą.
Nie chcę jeździć w kłębach dymu, ma być rozsądnie mocniej - rozsądnie to znaczy użytecznie, a nie długo nędza a potem nagły kop przy 3tys, bo tak miałem w poprzednim. Chciałbym sensowną diagnostykę przed i po, no i żebym nie wyjechał z info że jak coś się po strojeniu roz.......e to już nie ich sprawa, taka usługa mnie nie interesuje - zostanę przy serii.
Aha, i skrzynia automat - nie wiem czy to ma znaczenie ale one chyba inne momenty mają dopuszczalne, więc też pewnie coś wypada wiedzieć.
Tak w temacie - gdzie sugerujecie uderzyć po chipsa do E90 320xdA - Jetronik czy EcuProject?
Ja robiłem w ECU cztery samochody w tym dwie e91 (M47 i N47) i zawsze byłem mega zadowolony, zresztą zarówno serwisuję u nich jak i część remontu porsche robiłem, nie ma ściemy.
velaskez
02-06-2014, 17:32
Tak w temacie - gdzie sugerujecie uderzyć po chipsa do E90 320xdA - Jetronik czy EcuProject?
A gdzie masz bliżej? :mrgreen:
BugsBunny
03-06-2014, 20:25
A gdzie masz bliżej? :mrgreen:
muszę pomierzyć ;)
Ktoś będzie w Jelczu w sobotę?
velaskez
04-06-2014, 14:48
Ktoś będzie w Jelczu w sobotę?
Sesja. Odpadam.
No i stało się. Dołączyłem do grona zmotoryzowanych zdając w środę egzamin praktyczny.... także strzeżcie się czerwonej fiesty na drogach ;)
Gratulacje. Do mnie raczej nie przyjedziesz wiec nie mam sie czego bac :razz:
tyle, że u ciebie chyba kierownica po normalnej stronie tak jak u mnie ;)
U mnie z lewej, w HK z prawej.
Boryszuk
14-06-2014, 06:07
A kapelusz na tylnej półce masz? :-D
Ja czy GeparD? Ja jestem zbyt piekny i mlody, zeby miec kapelusze gdziekolwiek ;)
Nikonozaur
14-06-2014, 10:31
No i stało się. Dołączyłem do grona zmotoryzowanych zdając w środę egzamin praktyczny.... także strzeżcie się czerwonej fiesty na drogach ;)
Zdawałeś tu czy w Belfaście? Jeśli tam to napisz jak to wszystko wygląda od kursu po egzamin. Może inni rozsiani po świecie koledzy też by coś skrobnęli na ten temat.
W Belfaście.
Jak to wygląda tutaj. Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to złożyć na poczcie wniosek o wydanie prawka tymczasowego (Provisional Driving License), które upoważnia nas do kierowania samochodem z przyklejoną L-ką jeśli obok nas siedzi osoba przynajmniej 23-letnia posiadająca przynajmniej 3 lata prawko. Samochód musi posiadać dodatkowe lusterko wewnętrzne. Oczywiście osoba kierująca musi być ubezpieczona, osoba siedząca obok - nie. U mnie ubezpiecza się kierowcę a nie samochód. Czyli posiadając ubezpieczenie, mogę jeździć swoim samochodem, a już ktoś inny nie, chyba że jego polisa na to pozwala.
Takie prawo jazdy kosztuje aktualnie ÂŁ60. Oczywiście takie prawo jazdy ma swoje ograniczenia. Nie wolno korzystać z autostrad oraz max dopuszczalna prędkość to 45 mile na godzinę.
Następnie trzeba zdać egzamin teoretyczny. Do egzaminu przygotowujemy się sami. Czyli uczymy się teorii, bookujemy egzamin teoretyczny i go zdajemy (bądź nie). Koszt to ok ÂŁ30.
Egzamin składa się z dwóch części. Części ok 50 pytań z których możemy zrobić maksymalnie 8 błędów. Mamy podane ile odpowiedzi jest prawidłowych czyli np jest pytanie typu: "Co zrobisz omijając zaprzęg konny, zaznacz 2 odpowiedzi". Od niedawna jest kilka pytań typu "case study", czyli mamy opisaną jakąś sytuację i serię pytań to niej. Po ukończeniu pierwszej części przechodzimy do drugiej, czyli oglądamy 17 krótkich filmików i w ich czasie musimy kliknąć myszką jeśli widzimy zagrożenie. Nazywa się to u mnie "hazard perception". Aby zdać egzamin teoretyczny, musimy zdać obie części. Jeśli zdamy część pierwszą a oblejemy część drugą, podchodzimy jeszcze raz do obu części.
Po zdaniu egzaminu teoretycznego, certyfikat ważny jest dwa lata. Czyli w ciągu tych dwóch lat musimy zdać egzamin praktyczny. Inaczej po tych dwóch latach będziemy musieli podchodzić do egzaminu teoretycznego jeszcze raz.
Do egzaminu praktycznego przygotowujemy się sami bądź korzystamy z lekcji instruktora. Nie ma wymogu by mieć wyjeżdżone ileś godzin. Przeważnie kupuję się 10 lekcji na start (większość instruktorów ma je po niższej cenie), a później dokupuję się jeśli nie czujemy się na siłach by podejść do testu. Koszt lekcji u mnie to średnio ÂŁ20 za godzinę jazdy.
Egzamin praktyczny kosztuje aktualnie ok ÂŁ45. Na egzamin przyjeżdżamy z własnym samochodem, bądź samochodem instruktora, u którego pobieraliśmy lekcje jazdy. Na egzaminie przed jazdą dostajesz dwa pytania z listy tzw "safety questions" czyli jak sprawdzić czy kierunki działają, gdzie sprawdzić olej i jak to zrobić, jak używać nawiewu by oczyścić szyby itp itd. W między czasie zostajesz poproszony o przeczytanie tablicy rejestracyjnej z jakiejś odległości (na oko ok 10m) i jazda na miasto. Nie ma nic na placu. W czasie jazdy oprócz oczywistego wykonywania poleceń egzaminatora jest coś co się nazywa "independent driving", czyli etap jazdy niezależnej. Instruktor np. każe ci skręcić w prawo a następnie jechać tak jak wskazują znaki na M2 aż do momentu kiedy nie powie inaczej. W między czasie wykonywane są dwa manewry stałe, czyli np parkowanie równoległe między samochodami oraz np awaryjne zatrzymanie się. Podczas egzaminu przyznawane są błędy. Nie wolno wykonać żadnego błędu poważnego. Można wykonać maksymalnie 15 drobnych błędów, czyli np nie sprawdzenie lusterka o czasie, itp itd. O wyniku i ilości błędów dowiadujemy się na końcu egzaminu.
Po zdaniu egzaminu, egzaminator zabiera prawo jazdy tymczasowe, które zostaje zniszczone. Dostajesz certyfikat zdanego egzaminu, który jest odpowiednikiem pełnego prawa jazdy, które to natomiast zostanie dostarczone pocztą w ciągu 10 dni od zdanego egzaminu. Teraz, po zdaniu takiego egzaminu jeździsz przez rok czasu z przyklejoną na przedniej i tylnej szybie R-ką. Oznacza to iż jesteś "restricted". Wolno ci używać autostrad ale jesteś przez ten rok ograniczony do maksymalnie 45 mil na godzinę. Dodatkowo ilość dozwolonych punktów karnych jest zmniejszona do 6.
To chyba tyle. Jak są jakieś pytania. Śmiało.
A więc jak koledzy, dzisiejsze złapanie Pana Froga to przypadek? ;)
ps. No co, przecież to o motoryzacji :P
velaskez
15-06-2014, 19:29
A czemu nie przypadek? Dzisiaj jest jakaś specjalna data?
E tam, raptem rządowa afera. Znajomi pisali na Fejscie: "zobaczycie, Froga od razu znajdą, aby przykryć kolejną wpadkę...". Sory, mialo nie być o polityce.
Ja juz o nim zapomnialem :razz: ale wszyscy twierdzili, ze to jest naglosnione (od tych 2 tygodni czy ile tam) po to, zeby przykryc jakis wiekszy walek ;)
Audi znowu wygralo Le Mans.
Nikonozaur
16-06-2014, 00:03
W Belfaście.
Jak to wygląda tutaj. [...]
Z powyższego wynika, że świeżo upieczeni kierowcy mają dość wyraźnie ograniczone prawa.
U nas próba wprowadzenia takich regulacji byłaby oprotestowana przez wszystkich z pomysłodawcą włącznie...
Boryszuk
16-06-2014, 07:45
Z powyższego wynika, że świeżo upieczeni kierowcy mają dość wyraźnie ograniczone prawa.
To akurat chyba północnoirlandzki regionalizm. Nigdy nie słyszałem o podobnym ograniczeniu w mainland UK. Na pewno nowi motocykliści nie są tu ograniczeni.
Przecież jazda 45m/h po autostradzie, to jest niebezpieczna.
Jak 8 lat w UK żyję nie widziałem żeby ktoś tak wolno jechał.
Nie wiem jak jest w GB, tak jak opisalem jest NI.
Co do ograniczen. Jestem za, szczegolnie jesli chodzi o punkty. Czlowiek bardziej uwaza i nabiera wprawy w prowadzeniu samochodu. Jest tutaj IMHO o to duzo latwiej ze wzgl na tutejsza kulture jazdy. Nie widze problemu jesli musze zmienic 3 pasy. Nie musze walczyc by ktos mnie wposcil jak skrecam w prawo, itp itd.
Nie rozumiem natomiast jednego, i z tym zgadza sie wiekszosc instruktorow, czyli ograniczenia dotyczace autostrad. Taki czlowiek jak ja podczas nauki nie mogl nich uzywac. Czyli nie bylem zaznajomiony z natezeniem ruchu i sytuacjami tam panujacymi. Nagle zdaje egzamin i mam prawo sie po nich porozac. Osobiscie nie mam z tym problemu ale sadze ze wielu innych bedzie.
Co do poruszania sie z predkoscia 45 mph. Nie wiem czy to bezpieczne czy nie. Nikt mnie nie otrabil czy inaczej wyrazil swoja dezaprobate. I rowniez uwazam ze chociaz na autostradach te ograniczenie nie powinno dotyczyc R-ek.
Rafał_Sz
16-06-2014, 09:22
Jak 8 lat w UK żyję nie widziałem żeby ktoś tak wolno jechał.
Widocznie nie spotkałeś mojej siostry. U niej ciężko odróżnić jazdę od postoju. :)
velaskez
16-06-2014, 12:12
Z powyższego wynika, że świeżo upieczeni kierowcy mają dość wyraźnie ograniczone prawa.
U nas próba wprowadzenia takich regulacji byłaby oprotestowana przez wszystkich z pomysłodawcą włącznie...
Ale w stanach jest podobnie. Dopóki masz Lerners Permit nie możesz jeździć od 21 do 6 rano, ani jechać bez kogoś kto ma co najmniej 21 lat i prawo jazdy od co najmniej od 3 lat.
Tak przynajmniej było w stanie NY jak tam byłem.
http://www.chromjuwelen.com/en/network/307-build-threadscom/183867-69-karmann-ghia-powered-by-subaru.html
velaskez
16-06-2014, 14:34
http://www.chromjuwelen.com/en/network/307-build-threadscom/183867-69-karmann-ghia-powered-by-subaru.html
Generalnie nie obrzucę karcącym spojrzeniem jak ktoś wkłąda do starego VW silnik od subaryny. Jest to rozwiązanie dużo prostsze niż modzenie starego silnika, przez co ma mniej finezji - ale jeśli komuś się podoba, spoczko.
Największy minus takiego rozwiązania, to trzeba gdzieś upchnąć chłodnicę (najczęściej w bagażniku z przodu), wywiercić otwory, żeby się to wentylowało, a w dodatku pociągnąć przewody chłodnicze przez cały samochód. Wiecie ile litrów płynu chłodniczego to pożera!? :mrgreen:
A Karmann fajny.
Wystarczy wsadzic Ciebie do bagaznika ze szklanka borygo i bedzie ok :razz: Projekt fajny.
Wystarczy wsadzic Ciebie do bagaznika ze szklanka borygo i bedzie ok :razz: Projekt fajny.
:mrgreen:
Nikonozaur
16-06-2014, 20:29
Ale w stanach jest podobnie. Dopóki masz Lerners Permit nie możesz jeździć od 21 do 6 rano, ani jechać bez kogoś kto ma co najmniej 21 lat i prawo jazdy od co najmniej od 3 lat.
Tak przynajmniej było w stanie NY jak tam byłem.
Nie wiem jak jest teraz, ale prawie ćwierć wieku temu zdawałem prawko w kanadyjskiej prowincji Quebec. Eksternistycznie, bo tak samo jak kilkanaście lat wcześniej w Polsce uważałem, że umiem powozić i na kursie niczego mnie nie nauczą. Najpierw egzaminowali z teorii. Skierowali mnie do dużej sali, w której siedziało już nad testami ze 25 osób. Kanada to kraj emigrantów z całego świata mówiących niekoniecznie w urzędowych językach tego kraju więc pierwsze pytanie brzmi: w jakim języku chcę pisać test. Z kilkudziesięciu dostępnych wybrałem polski (jeszcze nie czułem się na siłach by zmierzyć się z angielskim lub tym bardziej francuskim). Usiadłem, pan włączył zegar (coś jak szachowy) i.... w kilka minut rozwiązałem ok. 30 pytań. Sprawdziłem, oddałem panu, pan przyłożył szablon i zakreślił YES/OUI w rubryce zdał. Teraz jazda. Można było wypożyczyć auto (wtedy ok. 40$) na egzamin, ale ja przyjechałem swoim. Kopniakiem w koło egzaminatorka zbadała sprawność techniczną mojego bolidu i zarządziła jazdę. Kilka minut i po zawodach. Co ciekawe, pani powiedziała mi, że kierowcy z Europy wschodniej są zdecydowanie lepsi niż "reszta świata". W każdym razie zdałem, zapłaciłem ok 100$ i natychmiast otrzymałem świeże, pachnące Prawo Jazdy. Wszystko załatwiłem w najwyżej 1,5 godz. W tamtym czasie w dokumencie tym nie było zdjęcia, a samo prawko był niebieskawym, złożonym na dwa świstkiem wielkości karty kredytowej. Nie było żadnych ograniczeń co do poruszania się po jakichkolwiek drogach, ale już po sąsiedzku, w Ontario "młody" przez jakiś okres czasu nie mógł jeździć po autostradach serii 400 (najgłówniejsze z głównych). Za to podstawowe prawo jazdy uprawniało "ontaryjczyka" do powożenia ciężarówką do 11 ton (w Quebec'ku jak u nas do 3,5t). Każda kanadyjska prowincja ma dużą swobodę w tworzeniu własnego prawa, stąd duże różnice. W Quebec'ku np. przy rejestracji dostajesz tylko jedną blachę do umieszczenia z tyłu bryki, w innych prowincjach i terytoriach Kanady obowiązują dwie blachy.
Ale okazja:P http://allegro.pl/renault-megane-ii-1-9-dci-f1-team-2003-zobacz-i4347496028.html
Szczerze mówiąc, jak bym się rozglądał za Meganką, to bym do gościa zadzwonił...
velaskez
25-06-2014, 22:55
Kto zgadnie co to za Szatan :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10408034_339478562872234_5793667199229082512_n.jpg )
.:Gerard:.
25-06-2014, 22:59
Kto zgadnie co to za Szatan :D
Samolot ? :D
velaskez
25-06-2014, 23:02
Samolot - prawie.
Volkswagen Golf II VR6 TURBO VENOM24.pl
850hp 1000nm :mrgreen:
Z początku wolno, bo na jednym biegu i turbo nie zdążyło dobrze possać :D
HUOcqKZQC9Q
Nikonozaur
25-06-2014, 23:09
Co jest w pierwszym okienku, bo wygląda na przyspieszenie 0-200km/h w prawie 3 minuty?
.:Gerard:.
25-06-2014, 23:11
To ja bym zemdlał :-D
jeden z forumowiczów przewiózł mnie 500 KM lexusem to ju dobrze czuć
a takimi rakietami to musi być frajda, jak na wesołym :D
velaskez
25-06-2014, 23:38
Co jest w pierwszym okienku, bo wygląda na przyspieszenie 0-200km/h w prawie 3 minuty?
Jak jedziesz tą stówką przez trochę, to wskazanie będzie właśnie takie.
Nikonozaur
25-06-2014, 23:46
Jak jedziesz tą stówką przez trochę, to wskazanie będzie właśnie takie.
Tak właśnie myślałem, że "grzał silniki" by wystrzelić. Dzięki za info.
Przegralby z tym:
dARvz2x3dMg
:twisted:
http://www.speedhunters.com/2014/06/aaron-beck-plymouth-barracuda/
Jakby ktos szukal fel to:
http://www.ebay.com/itm/171368588705?item=171368588705&viewitem=&sspagename=ADME:L:LCA:MOTORS:1123&vxp=mtr
Chyba widzialem kotecka:
http://www.speedhunters.com/2014/06/jaguar-project-7/
To ma byc najszybszy Jag w historii firmy.
Komus Porsze?
moczGURh-lI
Zapowiada sie niezle:
Wsw0lKpPodI
A w Polsce...
fOm7rzO1LY8
Audi w ciagu tygodnia wygralo Le Mans 24h i Nurburgring 24h:
8T0Sdl-bQbY
Rafał_Sz
26-06-2014, 09:31
Shao. King of the link. :mrgreen:
I tak malo dalem bo nie chcialo mi sie zbierac :razz:
Boryszuk
26-06-2014, 13:53
Jak Ty tyle wrzucasz kiedy Ci sie nie chce to ja sie boje pomyslec co bedzie jak bedziesz mial motywacje!
coach_lodz
27-06-2014, 10:38
szukam sobie auta w dojczlandii no i na stronie mobile.de jest opis i można kliknąć na tłumaczenie... oto co trafiłem:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/osLeCsM-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/osLeCsM.jpg)
no i raczej nie wezmę, Heather już ma 50 lat... i wygląda nieco gorzej... no i nie mam gdzie trzymać... :D
Nikonozaur
27-06-2014, 11:54
Coś wspominają o przebiegu? ;)
no i nie mam gdzie trzymać... :D
Jakbyś kupił z Austrii to może dałoby się jakoś rozwiązać ten problem ;)
coach_lodz
27-06-2014, 13:42
Coś wspominają o przebiegu? ;)
przebieg ok. 35 000 ale nie wiem czy to w sztukach czy roboczogodzinach czy co ;)
Jakbyś kupił z Austrii to może dałoby się jakoś rozwiązać ten problem ;)
hmmm w Austrii to w piwnicach trzymają... a ja to nie mam nawet balkonu ;)
Jakby ktos chcial to Goodwood Festival of Speed - transmisja na zywo (choc na razie nic specjalnego nie pokazuja):
bgg9E8iFzew
sLT0Y0mhw1M
t7gmbQ8KxM4
Taka tam wycieczka do fabryki BBSow:
http://www.m3post.com/forums/showthread.php?t=917761
Komus Twingo?
2JIL1c4z2vU
Dac komus auto... LaFerrari rozbite w Monaco.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/BrYoLeqCEAIuk0t-1.jpg
źródło (https://pbs.twimg.com/media/BrYoLeqCEAIuk0t.jpg)
Troche historii ;)
81cFVqXa3Qg
Troche Goodwood Festival Of Speed (a raczej festival of crashes :twisted:):
http://jalopnik.com/crashing-on-a-driveway-accidents-of-the-goodwood-festi-1597905452
Jakby ktos chcial kupic furke z General Motors to polecam liste (daje link bo za dlugie x milion na forum):
http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/ulfmsdsjaalpqwagkyge.jpg
To dotyczy tylko 2014 :twisted:
K5dRujiHbpA
Nowy Passat:
http://jalopnik.com/2015-volkswagen-passat-this-is-it-for-europeans-1599939018
GT6 vs Stig
ifVo-rjmvXs
EDIT: Jeszcze na koniec...
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-biegly-jazda-froga-nie-stwarzala-zagrozenia-katastrofa,nId,1462207
:D
velaskez
04-07-2014, 03:20
O, są już foty oficjalne :D Mogę się pochwalić, że rok temu na praktykach pomagałem dłubać (w sensie w CADzie projektować) boczki drzwi w tym Passacie. Było sporo problemów ze zmieszczeniem tej kieszeni na 1.5l butle z wodą i fotelem w pełnym zakresie przesunięć i zgraniu tego z wyprofilowaniem blachy drzwi.
Fajnie wyglądająca fura wyszła :mrgreen: Marzenie polskiego Mietka za 10 lat.
No, no. Zaraz sie okaze, ze Multiple tez projektowales ;)
Fura ladna, ida w dobra strone.
coach_lodz
04-07-2014, 10:10
no Pasek zacny :) ale i Foczką ST bym nie pogardził...
Chyba ta foczka w Gran Turismo :razz:
velaskez
04-07-2014, 10:36
No, no. Zaraz sie okaze, ze Multiple tez projektowales ;)
Fura ladna, ida w dobra strone.
Multiple nie :-P Miałem staż w jednej z firm współpracujących. Konstrukcje, design, crash testy i obliczenia robi Rucker. Siedzenia dla całej grupy VW robi Sitech Sitzbautechnik. Hamulce robi Wabco. Podwozia i niektóe systemy hamulcowe Chassis International. VW tak naprawdę zleca projekt nowego samochodu i outsource'uje wszystko. A potem w swojej fabryce składają to do kupy.
Dzieki, ze mi powiedziales bo bym nie wiedzial :mrgreen:
velaskez
04-07-2014, 11:37
Dzieki, ze mi powiedziales bo bym nie wiedzial :mrgreen:
Nie bądź samolubem. Inni mogą nie wiedzieć :-P
A co mnie inni... :twisted:
Nawet Amerykanom podoba sie nowy Passek (wnioskuje z komentarzy na Jalopniku). Swiat sie konczy... :mrgreen:
.:Gerard:.
04-07-2014, 12:09
A ja się wczoraj z TV dowiedziałem ze jest coś takiego jak volkswagen gol, w Brazylii jest popularny, szczególnie na mundial jak w sam raz :-)
Gerard gdzies Ty sie chowal? Gol jest wszedzie tylko nie w Europie :razz:
.:Gerard:.
04-07-2014, 12:16
Gerard gdzies Ty sie chowal? Gol jest wszedzie tylko nie w Europie :razz:
Bo ja do tej pory w okopie siedzę :D
Nikonozaur
04-07-2014, 13:56
Gerard gdzies Ty sie chowal? Gol jest wszedzie tylko nie w Europie :razz:
Mógłbyś sprecyzować co oznacza "wszędzie", bo poza Ameryką Południową jakoś ciężko znaleźć Gola gdziekolwiek indziej.
Przyjedz do mnie to sie potkniesz o Gola na kazdym rogu.
EDIT: Pierwszy z brzegu (stal u mnie pod domem na starym osiedlu):
http://imageshack.com/a/img10/8517/fs7a.jpg
http://imageshack.com/a/img594/5249/fht9.jpg
http://imageshack.com/a/img841/6638/xtpy.jpg
http://imageshack.com/a/img443/4840/fc9r.jpg
Nikonozaur
04-07-2014, 14:07
W ofercie chińskego VW Gola nie ma, sądziłem więc, że go tam nie sprzedają. Przynajmniej pod tą nazwą.
Nie ma teraz bo maja 1000 innych modeli, oferta chinskiego Volkswagena jest chyba najwieksza na swiecie.
Nikonozaur
04-07-2014, 14:26
[...] oferta chinskiego Volkswagena jest chyba najwieksza na swiecie.
Rzeczywiście, to jest chyba rekord świata (http://www.vw.com.cn/en/models.html). ;)
;)
Chce to!
http://jalopnik.com/sir-jackie-stewart-s-first-race-car-was-cooler-than-you-1599787403
kiernek007
04-07-2014, 17:22
Trochę karykaturalnie wygląda :D jak samochód z dużym "mózgiem" :P
mbodniak
04-07-2014, 17:53
Albo jestem dziwny, albo faktycznie tak było że przez okres od 2006 do 2013 nie było żadnego samochodu z ładną bryłą nadwozia. Bez kitu, nic kompletnie mi się nie podobało. Ale albo trend się zmienił, albo zaczęli znowu produkować fajne auta :) Mimo wszystko jestem zwolennikiem starszych konstrukcji, chociaż zdaję sobie sprawę z ograniczeń i problemów w przypadku starszego pojazdu... Jak bym miał możliwość to zatrzymał bym się na aucie z okolic 95 roku maksymalnie :P No i podłubać sobie w starym aucie pod maską można i wiele rzeczy zrobić samemu :) Chociaż przyznaję - WRX STi albo Foka RS... no nie pogardził bym :D
A propos foki RS to jako wielbiciel Volvo ostatnio się poinformowałem że silniczek w RSach to nic innego jak volvowskie T5 z V50. Czyli Ford -> Volvo zawieszenie, Volvo -> Ford silnk
Oprogramowanie jest Fordowskie - Volvikowe czytniki tego nie widza. Silnik w ST tez na baize 2.5 od Volvo - od RS rozni sie osprzetem i gladziami cylindrow (w slabszym lubily sie pojawiac mikro pekniecia). Zacne silniki - mz duzo lepsze od obecnych EB 2.0 240 KM, przy tym wcale nie pily duzo wiecej (max 1l/100 km oszczednosci w Eco-sreko Booscie).
Wracajac do Volvo - wiesz moze jak sie sprawuje T6? Marzy mi sie uzywany Volvo z czyms mocnym pod maska - albo rzeczone T6 albo 4.4 V8...
mbodniak
05-07-2014, 08:05
No jak by nie patrzeć, Volvo i Ford jedna firma. Chyba od focusa II się wszystko zaczęło. Pamiętam jak wykręcałem deskę rozdzielczą... poezja, parę wkrętów i po temacie. Najlepsze jest to że właśnie od owego focusa się chyba zaczęło, duuuuużo lepsze materiały i spasowanie niż w starszych fordach.
Miałem okazji przewieźć się S60 T6 i muszę przyznać że gdyby nie to jak reaguje na zakrętach to był by fajnym wozem. Nie wiem, może to przyzwyczajenie do całkiem innego zachowania auta na drodze, ale mi to ni jak nie pasowało, jak by samochód był z gumy. Konkurenci z Niemiec się dużo lepiej zachowują. Stare S60R dużo lepiej sobie w swoim czasie radziło, a i dźwięk jak dla mnie przyjemniejszy. A tak po za tym nieśmiało wtrącę...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/4c174aa4d7b1e348-1.jpg
źródło (http://images61.fotosik.pl/1140/4c174aa4d7b1e348.jpg)
Jak się bawić to się bawić :) Nie stać mnie na samochód i jego przygotowanie, dlatego pilotuję ;)
My tu gadu gadu, a Lamborghini w koncu ma swoj salon w Polsce!
My tu gadu gadu, a Lamborghini w koncu ma swoj salon w Polsce!
Taa.......8)
http://www.lamborghinitractors.com/pl-PL/polowe/154-r3
Się mi wydaje, że w Warszawie od dosyć dawna jest salon m.in. Lambo (ale też i Bentleya) na Wybrzeżu Kościuszkowskim, vis-a-vis Centrum Kopernika?
Bentley byl, Lambo dopiero zrobili.
Tak sie bawia w Danii... ;)
4_px8LR2mdY
Nikonozaur
05-07-2014, 11:45
[...] albo 4.4 V8...
A to już jest dzieło Yamahy. ;)
Moze chce 4.4 V8 z BMW ;)
Pilny temat - potrzeba części do japońca. Chodzi o zaciski hamulca tył Corolla E11 FL 2000r 1.4 97KM - te co mam były regenerowane rok temu i teraz padlina.Obdzwoniłem wszystkie możliwe sklepy z częsciami - wszyscy maja w ofercie ladne zdjęcia na stronie ale częsci od lat na oczy nie widzieli. Zestaw naprawczy odpada - to było rok temu. Na allegro jest jeden lewy. Inne to jakies padliny za 50zł gdzie regenerowany kosztuje ok 350-400zł. Więc nie ma sensu zamieniac mojego trupa na trupa za 50zł/szt. ASO krzyczy tysiaka za sztukę - klasyka w Toyocie :) Wiecie gdzie tego szukać ? Allegro, OLX, szroty jakieś? A może ktoś ma takie coś... ?
A próbowałeś zamówić ten zacisk w jakimś sklepie, z TRW, Boscha lub ATE ?
Zapytaj w arwit.pl, mi sciągali rózne blachy na zamówienie i szybko ogarnęli temat.
popisałem im maile - czekam na info zwrtne. zobaczymy co tam wymodzą :)
Regenerowane rok temu i padlina? Kto Ci to regenerowal? Superkomornik? :twisted:
Jak kupisz na aledrogo/olx/szrocie to jest szansa, ze i tak bedziesz musial regenerowac, chyba ze znajdziesz na aucie, ktore jeszcze chwile temu jezdzilo.
Budowa tego zacisku jest bardzo prosta, i poza fizycznym uszkodzeniem samego zacisku tam praktycznie nie ma co się zepsuć. Regeneracja jest również prosta i trudno ją uwalić. Chyba, że już sam tłoczek i jego gniazdo jest tak wyżarte przez rdzę, że zimmering tłoczka się nie trzyma no to wtedy rzeczywiście trzeba nowy zacisk.
Moze chce 4.4 V8 z BMW ;)
No wlasnie, a kto robil te 4.4 dla Volvo?
Edyta: cofam pytanie. wygooglalem, mimo info podanej na tacy...
Duzy wolnossak do wozenia d... mnie kusi, a stare S80 w dobrych pieniadzach mozna kupic. Co do zawieszenia - woze d... S-Maxem, wiecy wymagania mam niewielkie...
Komus RX7?
http://www.speedhunters.com/2014/07/rage-within-machine-valtonen-rx-7/
Albo Celice?
http://www.speedhunters.com/2014/07/the-daruma-toyota-celica-ra21/
Trailer Raceism 2014, ktore standardowo odbylo sie we Wroclawiu.
9WBMJVQAomM
I mala galeria z wydarzenia:
http://www.stancenation.com/2014/07/04/raceism-2014-photo-coverage/
Pilny temat - potrzeba części do japońca. Chodzi o zaciski hamulca tył Corolla E11 FL 2000r 1.4 97KM - te co mam były regenerowane rok temu i teraz padlina.Obdzwoniłem wszystkie możliwe sklepy z częsciami - wszyscy maja w ofercie ladne zdjęcia na stronie ale częsci od lat na oczy nie widzieli. Zestaw naprawczy odpada - to było rok temu. Na allegro jest jeden lewy. Inne to jakies padliny za 50zł gdzie regenerowany kosztuje ok 350-400zł. Więc nie ma sensu zamieniac mojego trupa na trupa za 50zł/szt. ASO krzyczy tysiaka za sztukę - klasyka w Toyocie :) Wiecie gdzie tego szukać ? Allegro, OLX, szroty jakieś? A może ktoś ma takie coś... ?
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/ekatalog/osobowe/towary/14692/701030000
Elanek, nie ma tego zacisku na stanie w hurtowniach.
Budowa tego zacisku jest bardzo prosta, i poza fizycznym uszkodzeniem samego zacisku tam praktycznie nie ma co się zepsuć. Regeneracja jest również prosta i trudno ją uwalić. Chyba, że już sam tłoczek i jego gniazdo jest tak wyżarte przez rdzę, że zimmering tłoczka się nie trzyma no to wtedy rzeczywiście trzeba nowy zacisk.
tak to mniej więcej wygląda. Rok temu zregenerowano to co się dało tak by przelazło przegląd - ale już wtedy informowano że trzeba się rozglądać za nowym/innym bo ten długo nie wytrzyma. No i nie wytrzymał. Na stronach wszystkie hurtownie się chwalą że mają - wystarczy telefon i sprawa się wyjaśnia. Nikt tego nie ma w naszym kraju. I bardzo rzadko się to niestety pojawia. póki co rozglądam się za tymi ze szrotów - może uda się zakupić i zregenerować jak będzie potrzeba.
Na niemieckim ebayu sa jakby co, nowe i uzywki. (http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=Bremssattel+TOYOTA+hinten+links+e11&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XBremssatt el+TOYOTA+hinten+e11&_nkw=Bremssattel+TOYOTA+hinten+e11&_sacat=0)
dzięki - zagrzebuje się w ebaja bo w PL to same padliny sprzedają z tego co widze :(
LcTcP7yGdq4
yb8Y3VUIoH8
http://www.speedhunters.com/2014/07/rage-within-machine-valtonen-rx-7/
http://www.stancenation.com/2014/07/06/big-things-small-packages-justins-sexy-fiat-500/
Elanek, nie ma tego zacisku na stanie w hurtowniach.
Ale jaja, jak to może być?
Aż chce się napisać - Kadetem tera!
Takie auta to ja rozumiem. Jak będę kiedyś bogaty, to sobie strzelę takiego sleepera (tak to się nazywa?).
Ale jaja, jak to może być?
no normalnie - firmy wystawiają na stronach to czego nie maja. Ile razy to jest tak z aparatami ? Tylko o ile jakiś aparat można ściagnąc to tego zacisku nikt nie ma i mówią że prędzej Yeti znajde niż tą część. Ciutke przesadzili bo juz znalazłem to w Niemczech i już do mnie jedzie :)
Wisisz 5zl za poszukiwania. Najpierw kupiles auto dzieki mnie, teraz zacisk, dobrze ze chociaz sam se kobiete znalazles :mrgreen:
kobity nie szukałem - zgłosiło sie ich milion i se po prostu wybrałem :D :D
coś jest na rzeczy - w aucie maczałes paluchy, w zacisku też :) Dobrze żes daleko bo Ewka za bardzo Cię lubi i jeszcze byś gdzie indziej paluchy maczał :P :) hehehehe
kobity nie szukałem - zgłosiło sie ich milion i se po prostu wybrałem :D :D
coś jest na rzeczy - w aucie maczałes paluchy, w zacisku też :) Dobrze żes daleko bo Ewka za bardzo Cię lubi i jeszcze byś gdzie indziej paluchy maczał :P :) hehehehe
Ou jes! :lol: :twisted: :mrgreen:
PS. Adamie... tak, to sleeper... ;)
Oj Pnowie... na właściwe tory!
Wyrwałem z porsza tapicerkę i wykładziny, czym tera doczyścić 25-letni syf a czym zaimpregnować coby się potem łatwo nie brudziło?
Kiedyś jasnoniebieskie bebechy z Saaba prałem karcherem :)
A co do sleeperów, to bardzo mi się taka idea podoba. Nie przepadam za sportowo wyglądającymi samochodami. Pomysł zresztą nie nowy - kto czytał "Trzech towarzyszy" Remarque'a to wie.
mbodniak
07-07-2014, 16:42
Sleeper dobra rzecz, pod warunkiem że uda się utrzymać go w takim stanie żeby nie zwracał na siebie uwagi. Bo większe zaciski, lepszy wydech czy elementy chłodzenia zaraz za zderzakiem powoli zdradzają czy auto coś było dłubane :) No chyba że zwykły zjadacz chleba nie zwraca na to uwagi to inna sprawa :)
Dlatego tak mi się ten Kadet spodobał. Właściwie można by mu założyć dyskretniejsze felgi i już 1.6i wychodzi.
Boryszuk
07-07-2014, 18:54
Ja to lubię sleepery w kombi. Kiedy będę duży to sobie sprawię jakieś potworne Volvo 850
Ja to lubię sleepery w kombi. Kiedy będę duży to sobie sprawię jakieś potworne Volvo 850
Prosz....
https://www.youtube.com/watch?v=In03IQ0XeFo
Pomysł zresztą nie nowy - kto czytał "Trzech towarzyszy" Remarque'a to wie.
"Karl widmo szos" ;)
Rafał_Sz
08-07-2014, 06:56
Myślałem, że mam stare, zwykłe, rodzinne kombi. A tu się okazuje, że to kombi jakimś "sleeperem" zajeżdża. ;)
Rafal to nie tak. To Ty jestes zwyklym, starym wlascicielem rodzinnego kombi :mrgreen:
Male info na temat nowego Passka:
http://www.vwvortex.com/news/volkswagen-news/detail-new-passat-generation-8/
http://www.vwvortex.com/news/volkswagen-news/detail-new-passat-generation-8-2/
Kaszlak R4 na biturbo, 240 kucy, 500 niutów od 1750rpm - no niezłe cacko :shock:
A u mnie od ostatniego tygodnia pojawilo sie tyle Tesli Model S, ze strach z domu wychodzic, zeby nie zostac kopniety pradem :twisted:
Przy okazji cos od Google dla Macka:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/tlpe3srgqkspk59xix9n-1.gif
źródło (http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--e4F8bxAm--/c_fit,fl_progressive,q_80,w_636/tlpe3srgqkspk59xix9n.gif)
Xc63kUeKuMg
Krotkie ale tresciwe czyli Skoda Racing!
uiMo04hdCes
HjFq8cYE1fs
Boryszuk
08-07-2014, 23:40
HjFq8cYE1fs
CH, oprócz tego, że jest redaktorem w Pistonheads, kimś jeszcze jest? Nie jest chyba zawodowym kierowcą, co?
Jest czarny. :mrgreen:
Nie jest zawodowym kierowca. Jest dziennikarzem, ktory umie jezdzic.
Boryszuk
09-07-2014, 00:11
Jest czarny. :mrgreen:
To dlatego tak szybko jeździ!
W koncu zawsze ucieka przed policja (nawet jak nie ucieka ale co czarny robilby w Ferrari/Lambo/Astonie? :twisted:).
Pytanie do tuningowców :)
Wgrywamy nową mapę czyli soft po modyfikacjach. Potem chcemy podpiąc kompa z diagnostyką który przy normalnym sofcie oczywiście wszystko pokazuje. Czy przy rasowanym sofcie diagnostyka też pokażę błędy czy trzeba załadować do auta oryginał ?
mbodniak
09-07-2014, 19:03
Jeżeli mapa jest ok to powinno być bez błędów. W przypadku diagnostyki nie ma prawa nic wyjść. Mapa to nie oszukiwanie silnika a po prostu nieco inne parametry pracy.
Chodzi mi o to czy komp będzie normalnie pokazywał ewentualne błędy tak samo jakby mapa byłą oryginalna ?
mbodniak
09-07-2014, 19:53
Tak powinno być :) Każde odstępstwo bądź awaria będzie siała błędami, jak w przypadku standardowej mapy. W ogóle to mam nadzieje że tą mapą się ktoś zajmuje kto ma hamowanie...
NTv1iNB9gJA
eCq39DRvNKE
-deB5AjW3z4
Spot Audi na Litwie...
WH7nUt2Csso
;)
To przyszlosc transportu zmotoryzowanego:
http://jalopnik.com/this-guy-changed-urban-transportation-forever-using-20-1602327005
Komus Reventona?
http://www.ebay.com.au/itm/Lamborghini-Reventon-kit-car-Twin-Turbo-dohc-v6-tiptronic-auto-MUST-SEE-/261525035218?#viTabs_0
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Jakby kogos interesowal Nissan Leaf to...
9YANTlBWTtA
My tu pisu-pisu, a w Dubaju:
http://oppositelock.jalopnik.com/only-in-qatar-laferrari-races-lamborghini-sesto-elemen-1602593422/1602722341/+damon
:twisted:
Komus Audi?
http://www.speedhunters.com/2014/07/the-wagon-warrior-audi-rs2/
I jak ktos jeszcze nie widzial to polecam cala serie (link do plejlisty):
https://www.youtube.com/watch?v=JyLDFl1wHM8&list=PLvtKXa6ljCAFaZmWLuVBYrCR-x4kT1ygR
Nikonozaur
10-07-2014, 12:43
To przyszlosc transportu zmotoryzowanego:
http://jalopnik.com/this-guy-changed-urban-transportation-forever-using-20-1602327005
Niech tu kozaczek spróbuje. ;)
StJl9-KW2ws
To już archiwum, ulica i torowisko aktualnie jest w przebudowie.
O fak, niezle fale! Tramwaj moze byc wykorzystywany do testow sprawnosciowych dla przyszlych kosmonautow (czy wytrzymaja to bujanie) ;)
przygoda z moimi zaciskami hamulcowymi zaczeła się na dobre - dziś przyfrunęły z Lipska - mechanicy rozbabrali auto - nie pasują. No szlag by trafił. Ciekawe jak historia dalej się potoczy :)
Nie pasuja bo? Nie takie swapy hampli ludzie robili, zeby cos do czegos nie pasowalo :twisted:
nie pasują bo podobno nie to mocowanie czy cóś. Zwracam i czekam na inne - będą cyrki coś czuj e :)
.:Gerard:.
10-07-2014, 17:17
nie pasują bo podobno nie to mocowanie czy cóś. Zwracam i czekam na inne - będą cyrki coś czuj e :)
zrób kopie dowodu rejestracyjnego i niech dobiorą po vin kodzie
mbodniak
10-07-2014, 17:26
Taaa... kolega po numerze VIN ma civic VI (w katalogu), a rzeczywiście ma VII... Katalogi są na tyle niedokładne że lepiej wymiarować i wtedy szukać, a katalogiem się tylko podpierać.
.:Gerard:.
10-07-2014, 17:37
To moze po nr z zacisków,
kiedyś miałem taki sam problem w VW Passacie B3, kilka rodzai stosowali.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.