Zobacz pełną wersję : Wątek motoryzacyjny, wybór auta, części, pogaduchy o motoryzacji itp.
Sapphiron
12-08-2013, 21:01
szało, partsy ogarnąłem ale nie mam chwilowo jak kupić wszystkiego bo kaski brakuje. Jak kupię to wszystko razem i postawię auto na dłużej do mechaniora ;)
Astra F, rocznik 96 - ile może kosztować wymiana (części + robocizna) tylnych przewodów hamulcowych (+ ew. przód)? Tak pytam, żebym wiedział kiedy powiedzieć "paaanie, ale drogo!".
Miedziane to pewnie ze 170-200 za komplet przod/tyl (moze byc roznica w cenie ze wzgledu na ABS lub jego brak), elastyczne ~50zl sztuka (TRW, intercars), a ile wymiana to nie wiem.
Do tego Ci dojdzie plyn (bo uklad trzeba zalac swiezym i odpowietrzyc) ;) zeby nie bylo, ze Ci zaleja starym :D
W PL powstaje mocarny GT-R, oto wynik z hamowni:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img839.imageshack.us/img839/3302/4qf8.jpg)
...w komplecie hak, przyczepka i 10 zapasowych skrzyń biegów :lol:
Nie beda psuli wygladu budy hakiem, dodadza team fabryczny w 2 tirach za nim :)
Nie beda psuli wygladu budy hakiem, dodadza team fabryczny w 2 tirach za nim :)
To raczej helikopter serwisowy, bo tiry nie nadążą :mrgreen:
Moj kot ma wiecej mocy, zwlaszcza w godzinach od 1 do 4 w nocy ;)
Komus Italie TwinTurbo?
http://jalopnik.com/hennesseys-twin-turbo-ferrari-458-spider-is-terrifying-1118069141
Znowu Wankla zapodam... ;)
DdwCb5d7ok8
Komus Pontiaca?
O2xsqvWhT8s
I takie tam rozne
a4JEcivazOE
http://jalopnik.com/the-ten-weirdest-looking-race-cars-1121050449
Najlepsze na koniec :twisted:
QCpCbZaD8xc
Astra F, rocznik 96 - ile może kosztować wymiana (części + robocizna) tylnych przewodów hamulcowych (+ ew. przód)? Tak pytam, żebym wiedział kiedy powiedzieć "paaanie, ale drogo!".
W "moim" warsztacie za sam przewód - 30 zł/metr, końcówki - 2 zł/szt.
Założenie nie jest drogie.
To ladna przebitka bo za przewod ze szpulki szkoda dawac wiecej niz 15zl za metr ;)
kup na allegro a bedzie po 10zl za metr, wymien sam a zaoszczedzisz, ze hoho :D
Nie za bardzo mam warunki żeby to zrobić, a też średnio czuję się na siłach. Zadzwonię i dowiem się ile mi zaśpiewa, wtedy zrobię porównanie.
Sapphiron
15-08-2013, 20:17
jesli nie masz wiedzy, umiejętności, doświadczenia, dobrych narzędzi i smykałki to zostaw to specjaliście. No chyba że lubisz eksperymentować na drodze z piruetami kończąc potrójnym tulupem na drzewie
Narzędzia może i by się znalazły... ;) A na poważnie, to masz rację, ja raczej z tych, na których zarabiają, w sumie ja też zarabiam na innych, którzy nie czują się na siłach.
jesli nie masz wiedzy, umiejętności, doświadczenia, dobrych narzędzi i smykałki to zostaw to specjaliście.
Specjaliści natomiast dzielą się na fachowców i na miłośników fachu.:wink:
Specjaliści natomiast dzielą się na fachowców i na miłośników fachu.:wink:
Tak samo jak inzynierowie, prawnicy, lekarze, politycy, ksieza, zlodzieje itd...
Choc z mechanikiem samochodowym jak z lekarzem, nie nalezy zmieniac za czeto.
Sapphiron
16-08-2013, 16:41
z mechanikiem jak z lekarzem - najlepiej spytać kilku o zdanie i uśrednić ;)
Choc z mechanikiem samochodowym jak z lekarzem, nie nalezy zmieniac za czeto.
Mam lekarza rodzinnego od 10 lat tego samego, tylko, że nawet nie wiem jak wygląda. Z mechanikiem mam tak samo.
Sapphiron
16-08-2013, 23:57
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/speedycop24hourslemonsupsidedowncar2-2.png
źródło (http://static3.businessinsider.com/image/520a3f0eeab8ea4d79000005-480-/speedycop-24-hours-lemons-upside-down-car-2.png)
lol?! niektórzy to mają fantazję ;)
il6y60U7zUg
To ladna przebitka bo za przewod ze szpulki szkoda dawac wiecej niz 15zl za metr ;)
Cena za przewód z założonymi końcówkami. Niedrogo.
Ja nie mowie, ze jest drogo - ja mowie, ze moze byc taniej ;)
Troche klasyki:
vjTM8Q1wSsQ
nQ5JlqkThCw
http://jalopnik.com/the-ten-funniest-racing-videos-1163256900
Dresing do plastików wew. by dłuuuugo się utrzymywał. Jaki? :)
Plak? :twisted: :mrgreen: Sprecyzuj dluuuugo.
A co do żywicy?, postawiłem auto na kilka dni pod drzewem i mam całe w żywicy :(
Sapphiron
19-08-2013, 11:15
w biedronce był fajny spray do organicznych :) a tak poza tym to płyn do szyb z octem i alko. Zmywa wszelkie soki drzewne :)
Jarek terpentyna i nastepnym razem stan gdzies indziej ;)
Plak? :twisted: :mrgreen: Sprecyzuj dluuuugo.
Plak trzyma, ale może zrobić "krzywdę" plastikom po dłuższym stosowaniu... :)
Ostatnio widziałem jak sąsiedzi pucowali seicento na sprzedaż... Na deskę poszła chyba cała pucha plaka, i to taka ogroooomna;-) wyglądało jakby cos się ze środka dymiło jak psikali
Mogli zostawic ta puszke w srodku, zwiekszyliby wartosc auta dwukrotnie ;)
Ostatnio widziałem jak sąsiedzi pucowali seicento na sprzedaż... Na deskę poszła chyba cała pucha plaka, i to taka ogroooomna;-) wyglądało jakby cos się ze środka dymiło jak psikali
Kiedyś jeden durny warsztat w bonusie po naprawie wybłyszczył mi całą deskę tym paskudztwem, kazałem doprowadzić do stanu poprzedniego (matowego); w ogóle nie rozumieli, czemu nie podoba mi się deska błyszcząca jak garnki Zeptera pokryte smalcem. ;)
Do żywicy benzyna ekstrakcyjna lub terpentyna.
Dresing do plastików wew. by dłuuuugo się utrzymywał. Jaki? :)
Czy dluuuuuuugo to nie dam sobie nic uciac ale sprawdz Nielsen Finesse.
Czy dluuuuuuugo to nie dam sobie nic uciac ale sprawdz Nielsen Finesse.
to?
http://allegro.pl/nielsen-finesse-1l-czyszczenie-i-dressing-2w1-hit-i3420772711.html
albo to
http://allegro.pl/nielsen-finesse-1l-pielegnacja-kokpitu-sklep-wwa-i3479078343.html
Dziwne, bo różne butelki... ciekawe który to podróba? :)
Pierwszy raz widzę tą drugą butelkę ale z kolei z tego co wiem to ten sprzedawca lipy nie wciska....
Dziwne, bo różne butelki... ciekawe który to podróba? :)
Może ta:
http://showcarshine.pl/plastik-winyl-guma/842-nielsen-finesse-1-litr-odswiez-platiki.html ;-)
Jarek terpentyna i nastepnym razem stan gdzies indziej ;)
Udało się, trochę roboty było ale najważniejsze że plam już nie ma :)
Sprawdz pod autem, moze tam sa :mrgreen:
Sprawdz pod autem, moze tam sa :mrgreen:
Są z terpentyny ;)
Przemo, TUTAJ (http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=14729&highlight=finesse) koles porownuje tego nielsena do produktu Shiny Garage Aple Dressing (http://www.shinygarage.pl/shiny-garage-apple-dressing-500ml.html) (ktorego uzywam) i w sumie nie powiem na niego zlego slowa (moze nie mam porownania do niczego z wyzszej polki) deska nie lapie tak kurzu po tym srodku.
Dzisiaj przyszedł zapaszek California Scent. Na test kupiłem Coronado Cherry. Nie wiem jak w aucie bo otworzyłem i zostawiłem puszkę ale w domu do kosza wyrzuciłem tą metalową zakrywkę i od 3 godzin mi czereśnią w całej kuchni pachnie :)
Są z terpentyny ;)
A moze olej z dyfra? :mrgreen:
Dzisiaj przyszedł zapaszek California Scent. Na test kupiłem Coronado Cherry. Nie wiem jak w aucie bo otworzyłem i zostawiłem puszkę ale w domu do kosza wyrzuciłem tą metalową zakrywkę i od 3 godzin mi czereśnią w całej kuchni pachnie :)
Bedzie Pan zadowolony!
Pytalem ostatnio o OZy Superturismo WRC, juz se zalatwilem (http://iv.pl/images/78516733832624910659.jpg) wiec mozecie wstrzymac poszukiwania (bo wiem, ze wszyscy sie rzucili do pomocy :twisted: ). Tylko kapcie bedzie trzeba zmienic, ale to w przyszlym sezonie, najpierw te spale ;)
jacek dr
21-08-2013, 08:38
Dzisiaj przyszedł zapaszek California Scent. Na test kupiłem Coronado Cherry. Nie wiem jak w aucie bo otworzyłem i zostawiłem puszkę ale w domu do kosza wyrzuciłem tą metalową zakrywkę i od 3 godzin mi czereśnią w całej kuchni pachnie :)
Gdzie zamówić ?Allegro?
www.californiascents.pl i milion innych miejsc w internecie ;)
Ja akurat na Allgro kupowalem ale mozliwosci jest, jak SzaO wspomnial, wiele :)
Cos dla Tadzia:
http://www.speedhunters.com/2013/08/60-years-of-agent-007-the-aston-martin/
http://www.speedhunters.com/2013/08/aston-martin-100-years-100-stories/
http://www.speedhunters.com/2013/08/aston-martin-at-gaydon-the-dream-factory/
A tu cos dla reszty:
p60f66K2u2c
gc-T--DI0qQ
9RUTjFlI_MI
TqQebr_7rJM
ocSjiJbevaU
http://www.autocar.co.uk/car-video/video-jaguar-xfr-s-vs-mercedes-benz-e63-amg
Sapphiron
23-08-2013, 06:43
słuchajcie, jeśli auto nurkuje przy hamowaniu to jest wina amorów czy czego?
Amory, czasem springi ale ogolnie zawias. Co zepsules? Zmieniles partsy czy na starych Ci nurkuje?
Generalnie wiekszoc aut nurkuje przy hamowaniu, chyba, ze ma sie twardy sportowy zawias ;) najbardziej nurkowac lubia cytryny na pneumatyce ;)
Dlatego lepiej nie hamowac - bo kto nie hamuje ten szybciej jedzie! :twisted: ;)
Hamulce są dla mięczaków. ;)
Amortyzatory nie mają jakiegoś drastycznego udziału przy "nurkowaniu" - za to odpowiadają resory, masa auta, prędkość, sposób hamowania i temperament kierownika. Warto też sprawdzić, czy działają tylne hamulce.
Sapphiron
23-08-2013, 09:40
szało - przednich amorów nie wymieniałem. Tylne wymieniłem, wstawiłem sprężyny od Paska kombi (cudem ale są i działają ;) ) i jest gites majones ;)
Bardziej martwię się teraz o przednie bo się bardziej chyla przy hamowaniu... ale to może kwestia tego że tył jest bardziej sztywny i lekko wyżej?
Moze tak byc, teraz musisz wsadzic takie same springi z przodu, zeby wyrownac ;)
Sapphiron
23-08-2013, 09:47
to już w ogóle będzie jak koza wyglądał ;)
Teraz tez wyglada jak koza ->
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.florance.org/waygara/images/ws-goat-010-twinks-12.JPG)
;)
Sapphiron
23-08-2013, 09:55
to żeś mi dowalił :(
Jak masz wyzej tyl to golfina wpisuje sie akurat w wiejski look ;) auto powinno stac rowno, a nie w przechyle. Zaloz normalne sprezyny golfowe, a nie czarujesz z wynalazkami. W stodole znalazles te od paska i postanowiles zalozyc czy co Cie tknelo? :P
Dupa mu siada jak zwloki do bagaznika wsadza.
Znam takich co to do jaguara worki z cementem wkladali zeby go obnizyc :P
Sapphiron
23-08-2013, 12:52
Wiesz, ja mam auto do pracy. Wizę w nim całe 300kg sprzętu :-)
Generalnie wiekszoc aut nurkuje przy hamowaniu, chyba, ze ma sie twardy sportowy zawias ;) najbardziej nurkowac lubia cytryny na pneumatyce ;)
Jak na wahacze pchane to się podnosi :-)
Nie do końca, hydroloty z HA utwardzają się przy hamowaniu a sprzężenie tylnych zacisków z siłownikami zapobiega podnoszeniu tyłu: http://www.youtube.com/watch?v=vMrsWeGZP-o
Wiecej AM dla Tadzia:
http://www.speedhunters.com/2013/08/sharing-the-passion/
http://www.speedhunters.com/2013/08/iamthespeedhunter-the-aston-martin-theme/
http://www.speedhunters.com/2013/08/the-vantage-advantage-aston-martins-gt3-racer/
I pewnie wszyscy maja to w tylku ale Saab wrocil do zywych!
Znowu AM dla Tadzia, ostatni tydzien mocno AMTadziowy :D
http://www.speedhunters.com/2013/08/wild-child-race-ready-v8-vantage-zagato/
http://www.speedhunters.com/2013/08/aston-martin-works-the-power-of-heritage/
I tyle na dzisiaj bo niedziela i nie chce mi sie kopiowac linkow :D
Może komuś oponki ? :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1236974_10153199021510515_1725632067_n.jpg)
A tutaj coś dla Szao :)
KLIK (http://stickydiljoe.com/)
A tutaj coś dla Szao :)
KLIK (http://stickydiljoe.com/)
A tam zaraz dla shao... mi się też podobają te japońskie zabawki, w szczególności piękne S2k, a także kultowe, doinwestowane Civy różnych generacji... :-P
Strus dzieki... tylko ja siedze w niemieckich autach (VW/BMW), a nie japonskich... nie zebym nie lubil JDM (bo lubie np. prz3mo :razz: :mrgreen: ) ale wole Europe ;)
A skoro juz przy arigatoooo nipponnnnnnnnnn kamikadze! jestesmy to:
http://www.speedhunters.com/2013/08/the-best-of-the-best-global-auto-skyline-gt-r/
http://www.stancenation.com/2013/08/25/slammed-rally-car-matts-mitsubishi-evo/
Aua, to musialo bolec (filmik):
http://jalopnik.com/this-is-what-a-pit-stop-should-not-look-like-1198614832
Tak sie u mnie jezdzi:
MqxxeI6lQPs
A tak w NZ ;)
il986P_ooEE
Komus Merca?
[youtube]Z2wN0nL5zQA/youtube]
No to faux pas popelnilem.
Zapamietac - szao niemce, przemo japonce :)
Tylko jezeli chodzi o auta, bo jezeli chodzi o kobiety to pewno na odwrot :twisted:
Dzisiaj rano uraczyl mnie taki widok:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img547.imageshack.us/img547/1442/mjr7.jpg)
Bylo wlamanie do 2 hal garazowych na osiedlu. W mojej hali wlamali sie tylko do mojego auta w sposob jaki widac na zdjeciu :/
Ukradli radio, uchwyt do telefonu i ladowarke, specjalny pas samochodowy do zapinania dla kobiet w ciazy, statyw od aparatu, transparentna parasolka i uwaga paczke nawilzanych chusteczek do rak.
Juz pal licho te radio i reszte, ale mogli wywalic szybe, ktora wymienilbym sobie za max 200 zl, a teraz mam do wymiany drzwi, z pomalowanie ktorych bedzie problem bo mam lakier kameleon, do tego zamek, a raczej komplet zamkow bo nie bede biegal z kilkoma kluczami. ehhhhhhhh
Trzeba nie mieć w sercu Boga żeby tak zniszczyć kawałek świetnego, włoskiego designu :(
Boryszuk
26-08-2013, 20:09
A klamka jak w Wartburgu ;-)
A klamka jak w Wartburgu ;-)
klamka 156-tki jest podobna do tej z Wartburga jak Monica Belucci do enerdowskiej pływaczki ;)
klamka 156-tki jest podobna do tej z Wartburga jak Monica Belucci do enerdowskiej pływaczki ;)
To jedna z fajniejszych klamek :) Solidny kawal metalu, a nie kawalek kruchego plastiku :P
Udalo mi sie zrobic lepsza fote "otwartych" drzwi
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/715/o7o8.jpg)
Widac, ze probowali tez drzwi wywazyc bo zostal slad na tylnych
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img841.imageshack.us/img841/1610/j1f2.jpg)
Radio tez fachowo wyciagneli i probowali wyrwac cala konsole bo nie szlo CB wyrwac :) (mam przykrecone do konsoli po bokach, ale od srodka tej konsoli :P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img708.imageshack.us/img708/1189/wiuz.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img542.imageshack.us/img542/6180/a6lg.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img826.imageshack.us/img826/125/6egz.jpg)
Boryszuk
26-08-2013, 21:07
Koledze kiedyś (lata temu) gnoje próbowali wyciągnąć radio. Jako, że miał zabezpieczone (tak jak u Ciebie niestandardowo przykręcone) to mu pocięli całą skórzaną tapicerkę żyletką. Mi skolei spalili malucha bo nie umieli go odpalić (przycisk do odpalania schowany był za klatką)... Przez takie sytuacje jestem zwolennikiem linczu.
Sapphiron
26-08-2013, 21:58
patrząc po zdjęciach to widać że typowa robota zdesperowanych małolatów - świeżaków... Z tego co mówił znajomy kurator to jest to typowa zagrywka "gangów" na sprawdzenie czy się nadaje dzieciak czy nie. Jak przyniesie ileś tam fantów i nie da się złapać to go przyjmują dalej... Niestety to najczęściej dzieciarnia kradnie i robią to na totalnego chama...
policjanci mowili, ze czesto zule kradna. ostatnio zlapali nawet takiego jednego i okazalo sie, ze nie umial nawet sie podpisac.
szczerze to wygląda na amatorszczyznę pierwszego sortu... bo takie zniszczenia robi tylko ten co ma czas albo niestety jest gupi :/ na żuli to nie wygląda bo śrubokręt to jak widać podstawowe narzędzie, ubezpieczone to było?
No wlasnie jak na wszystkie auta zawsze mialem AC, tak na Alfe nie bralem w tym roku pierwszy raz od 5 lat bo kasy bylo malo. No i teraz zaluje niestety. Auto mialo i tak isc na sprzedaz w tym roku, ale w takim stanie to za duzo musialbym upuscic i oddac za darmo prawie :/ Jakby bylo mnie stac na 2 auta to bym ja zostawil bo ma swoja dusze i V6 busso produkcji ferrari przepieknie mruczy pod maska, ale niestety za 3 miesiace bede mial potomka i do alfy nie wcisne wozka :/
Wspolczucia. Rozpiernicz straszny, takich #$@$@$ powinno sie czestowac pawulonem od razu, bo szkoda czasu na resocjalizacje takiego badziewia (biorac pod uwage, ze w ogole ich zlapia i wsadza do paki).
Ale sama klamka brzydka ;) w calosci z autem to co innego ;)
http://www.speedhunters.com/2013/08/a-gtr-kind-of-day/
http://www.speedhunters.com/2013/08/miata-inspiration-meet-project-g/
Czyzby Pezo wracalo do formy?
http://www.autocar.co.uk/car-news/frankfurt-motor-show/peugeot-308-r-set-frankfurt-debut
Paczka na dzis:
http://www.speedhunters.com/2013/08/step-by-step-inside-a-time-attacking-650hp-silvia/
http://www.speedhunters.com/2013/08/project-evo-to-the-green-hell-and-back/
Miazga x miliard!
http://www.speedhunters.com/2013/08/carbon-not-dated-the-secret-zakspeed-calibra/
Troche klasyki:
HI3HsUyJXxQ
Cos dla Czornego:
Ut55yR2Yu8M
A tu cos dla reszty:
o7ZPeF6faG8
KdeUA8wflnM
Qa02HYd7H0o
8k1DIrfNr48
kakersik
28-08-2013, 08:52
Jakoś przewaga GTRa mnie tu nie dziwi. Ten samochód jest obłędny.
Jakby zrobili do 10 wygranych to po 4tej odpada z gry bo skrzynia wybucha ;)
kakersik
28-08-2013, 09:39
Jakby zrobili do 10 wygranych to po 4tej odpada z gry bo skrzynia wybucha ;)
Czepiasz się szczegółów ;)
No dobra, po fejsliftingu moze wytrzyma do 6-7 wygranych... ;)
Coś z zupełnie innej beczki.
Prosiaczek Małżonki już od jakiegoś czasu przechodzi u blacharza operację plastyczną:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/20130814231-2.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-s-LgzoNSRSI/UgtuXYen92I/AAAAAAAADn0/e_jQbhke7AE/w980-h550-no/2013-08-14-231.jpg)
Jak dobrze pójdzie to za dwa tygodnie lakierowanie i skłądanie do kupy. Postawiłem sobie za cel by z wozu który praktycznie nadawał się na części zrobić auto mogące powalczyć o tytuł najpiękniejszej s2 w kraju :)
Sapphiron
28-08-2013, 14:20
znaczy się który to prosiaczek jest?
znaczy się który to prosiaczek jest?
944s2 '91
No to coś dla Szao :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/6e8cab027b9707544cd6092892db7ce0-2.jpg
źródło (http://img.wiocha.pl/images/6/e/6e8cab027b9707544cd6092892db7ce0.jpg)
Boryszuk
28-08-2013, 17:52
Żelazko! Miałem takie tylko ze sprawnym zawieszeniem...
coach_lodz
28-08-2013, 18:28
a dlaczego ono jest zepsute? Po co oni to robią z tymi kółkami? (pytam serio bo sie nie znam)
Boryszuk
28-08-2013, 18:38
I ile mandatów uzbierał :-D
a dlaczego ono jest zepsute? Po co oni to robią z tymi kółkami? (pytam serio bo sie nie znam)
Jadą na ustawienie zbieżności.;)
Boryszuk
28-08-2013, 19:00
Koła mają być zbieżne ku przodowi, nie ku niebu ;-)
Żelazko! Miałem takie tylko ze sprawnym zawieszeniem...
No wiesz... Żelazko.... Dla Szao dałem że folksdojcz (bo taki Lupowaty z przodu :) ) a Ty od razu musisz zdradzać tajemnicę
Boryszuk
28-08-2013, 21:27
Już kiedyś wrzucałem german stajla, myślę że Szao się spodoba :-D
http://imageshack.us/a/img41/5944/solniczkabmw.jpg
Edit: popłynąłem z rozmiarem...
A czy tego cuda to my przypadkiem razem nie widzielismy ? Bo chyba sam mam gdzies jego fote
coach już Ci opowiadam:
otóż ta technika pozwala zastosować dowolnie szeroką felgę bez ingerencji w nadwozie a jak wiadomo czym szersza felga tym "większy rispekt na dzielni"
niemiaszki poszli kiedyś w stronę mattiga ( i ja to lubię) np:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/IMG_0602-1.jpg
źródło (http://i35.photobucket.com/albums/d181/mrbitch/Mattig/IMG_0602.jpg)
a
le to jak widać zmusza do sporej rzeźby w nadwoziu a tak kładziesz koła i masz ile tam cali chcesz w swoim żelazku :D
chyba że mieszkasz w stanach i masz dobry garaż pod nosem, i zapakowanie felgi 16x20 nie jest problemem:
http://www.gofasst.us/Images%20for%20GOFASST%20Site/Daytona%20Event%2009/Photos%20at%20event/T's%20Car%20in%20Dayt/Terry_PS_Daytona2009%20(15).jpg
:D
No to coś dla Szao :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/6e8cab027b9707544cd6092892db7ce0-2.jpg
źródło (http://img.wiocha.pl/images/6/e/6e8cab027b9707544cd6092892db7ce0.jpg)
Chyba dla prz3mo bo to w Japonii ;)
a dlaczego ono jest zepsute? Po co oni to robią z tymi kółkami? (pytam serio bo sie nie znam)
Bo taki styl, nie wnikaj bo i tak nie ogarniesz japonskich klimatow ;)
Jadą na ustawienie zbieżności.;)
Ale on tu nie ma problemu ze zbieznoscia ;)
No wiesz... Żelazko.... Dla Szao dałem że folksdojcz (bo taki Lupowaty z przodu :) ) a Ty od razu musisz zdradzać tajemnicę
To Suzuki Alto ;)
Już kiedyś wrzucałem german stajla, myślę że Szao się spodoba :-D
http://imageshack.us/a/img41/5944/solniczkabmw.jpg
Edit: popłynąłem z rozmiarem...
Myslalem, ze masz E90, a nie E60 Del Sol :mrgreen:
Tu macie od tylca to Alto:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/p2-2.jpg?ct=ab649be7e17b
źródło (http://cdn.mkimg.carview.co.jp/minkara/photo/000/002/840/274/2840274/p2.jpg?ct=ab649be7e17b)
Ogolnie, zeby przywalic az taki negatyw to trzeba sie mocno natrudzic, ale w JP wszystko jest mozliwe ;)
I to jeździ z takimi klapkami, gdy jakiś większy chłop się do tego zmieści? Masakra :D
Jest jeszcze jedna opcja co do negatywu - kierownik tego pojazdu jest zawodnikiem sumo ;)
Macie paczke na dzis:
7oxAjgq24Ts
Troche NSXa:
V4AZc9C8oAM
UvaKFV43iY8
I jedno Porsze na koniec:
Xfi__aUgfgE
A tu cos z innej beczki - musialo mu sie niezle nudzic...
http://jalopnik.com/artist-creates-mercedes-v12-out-of-bones-fossils-bron-1216284840 :shock:
Nie wiem, czy znacie, ale podrzucę.
Ciekawa strona z wypolerowanymi i przerobionymi samochodami, do tego można zdjęcia pod kątem technicznym obejrzeć. Mnie osobiście aż tak niskie gleby nie rajcują, ale same samochody są piękne :) Są też tapety do pobrania.
http://www.stanceworks.com/
Zdjęcie na zachętę - trochę szerokie, więc sam link:
http://www.stanceworks.com/wp-content/uploads/2012/11/the-real-thing-title.jpg
Z czym do ludzi? Przeciez polowa linkow tutaj jest ze stance'a ;)
Żebym to ja jeszcze regularnie tutaj zaglądał... Ech, ciężkie jest życie świeżaka :D
Jestes tu juz chwile, ogarnij sie :twisted: :mrgreen: i zagladaj czesciej do tego watku, jezeli interesujesz sie szeroko pojeta motoryzacja ;) ;)
:mrgreen:
Mam za wiele zainteresowań, żeby mi doby wystarczyło. A tutaj kilkaset stron wątku jest... Mam też inne fora do oglądania ;)
:mrgreen:
Mam za wiele zainteresowań, żeby mi doby wystarczyło. A tutaj kilkaset stron wątku jest... Mam też inne fora do oglądania ;)
Nie panikuj!
Przestaw sobie w opcjach parametr "Ilość postów na stronę" na maksa i od razu ilość stron wątku stopnieje do zaledwie dwustu z małym hakiem (przynajmniej na obecną chwilę) ;) :)
Jest to jakiś sposób, prawda :)
A tak przy okazji: jako fan mercedesa, to siedzę sporo tutaj też - jako gość co prawda albo od czasu do czasu się zaloguję, żeby treści obejrzeć. Jeżeli lubicie, to zajrzyjcie. Sporo porad, mnóstwo wiedzy ludzie mają, są też wątki o tym, jak uniknąć złomu na Allegro.
No i sami też sobie dłubią w swoich gwiazdach:
http://mb201-124.eu/
coach_lodz
29-08-2013, 16:39
otóż ta technika pozwala zastosować dowolnie szeroką felgę bez ingerencji w nadwozie a jak wiadomo czym szersza felga tym "większy rispekt na dzielni"
Bo taki styl, nie wnikaj bo i tak nie ogarniesz japonskich klimatow ;)
boszsz... zepsuć auto i jeszcze się tym chwalić... nie wnikam...
Co wybrać jako drugie auto.
Opel Astra 1.6 benzyna, czy Mazda 3 1.6 benzyna.
Opla taniej naprawisz i to u kazdego mechaniora ;) Do japoncow czesci drozsze.
Ciagle ten sam stereotyp, wymien te drogie czesci do japoncow.
Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 4
http://www.porscheparade.pl/
Wybiera się ktoś?
Ciagle ten sam stereotyp, wymien te drogie czesci do japoncow.
Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 4
Np problem z dostepnoscia uszczelki skrzyni biegow do primery tej z konca lat 90tych. Siostra miala duzy problem z niektorymi czesciami. Nie powiesz mi ze do mazdy czesci beda na tym samym poziomie co do opla.
Co wybrać jako drugie auto.
Opel Astra 1.6 benzyna, czy Mazda 3 1.6 benzyna.
O której Astrze mowa? I?
Oba by były 2006-2007
Dostępności części się nie obawiam.
Mam Primere 2003 i problemu nie ma.
Różnice w cenach części pewnie będą.
Ciagle ten sam stereotyp, wymien te drogie czesci do japoncow.
Prosze bardzo:
Jakakolwiek czesc do LFA, skrzynia biegow do GTRa, itd... :mrgreen:
Takie jedno na dzis:
http://player.vimeo.com/video/73356784
Powazna sprawa - w nocy na warszawskim Gocławiu ktoś podjebał rodzicom auto. Co oprócz oczywistego zgłoszenia policji można zrobić?
Czarna Corolla E12 sedan
Napisac na FB/forum motoryzacyjnym/szukac samemu/itd...
Czarna Corolla E12 sedan to troche malo info - daj jakies foty, opisz znaki szczegolne, podaj nr rejestracyjny.
Oba by były 2006-2007
Dostępności części się nie obawiam.
Mam Primere 2003 i problemu nie ma.
Różnice w cenach części pewnie będą.
Nie ułatwiasz zadania :P Możesz po prostu podać model? W tamtym czasie produkowali i Astrę II i III... Albo po prostu wrzuć jakąś ofertę z autem które Cię interesuje.
Aż wstyd się przyznać - przekopałem kilka dysków i nie znalazłem nawet jednego zdjęcia :(
Mam jeszcze 2 na podlasiu, jutro sprawdzę.
Znaki szczególne:
- przyciemnione tyle szyby
- czujniki parkowania dookoła auta + w środku wyświetlacz przy lewym słupku
- rejestracja BIA HM42
- motor 1.4 D-4D
- alufelgi 15 cali (pięcioramienne)
- w środku skórzana kierownica i manualna klima (niespotykane zestawienie, gdyż skórzana kieronica była tylko przy wyższym poziomie wyposażenia z automatyczną klimą)
- wnętrze całe czarne - siedzenia, dywaniki, deska
Daj takie info na fora samochodowe, ze szczególnym uwzględnieniem Toyoty.
Sapphiron
30-08-2013, 20:12
utwórz na fejsie wydarzenie z opisem i zdjęciami, takie wydarzenia bardzo szybko się rozchodzą i bardzo dużo osób to widzi.
Lena&TheShadow
30-08-2013, 20:40
Co widzi ? W niedzielę ta Toyota będzie w ćwiartkach do kupienia na Słomczynie.
Sapphiron
30-08-2013, 22:29
oho, widzę optymizm godny pochwały...
niestety, ale również myślę podobnie...
oho, widzę optymizm godny pochwały...
Optymizm nie ma tu nic do rzeczy, takie auta sa zbierane na czesci, a nie do odsprzedazy w calosci bo maja za niska wartosc rynkowa. Jakby to byl Merc S 2012 to mozna szukac calego...
Jest jeszcze mozliwosc że to jakies gowniarze zajumalii żeby sobie w weekend z dziewczyna nad zalew skoczyc
Jest jeszcze mozliwosc że to jakies gowniarze zajumalii żeby sobie w weekend z dziewczyna nad zalew skoczyc
I potem go w nim zostawia...
Lena&TheShadow
31-08-2013, 09:27
Jest jeszcze mozliwosc że to jakies gowniarze zajumalii żeby sobie w weekend z dziewczyna nad zalew skoczyc
nieeee, toby go skręcili w sobotę. W czwartek (w tygodniu) kradnie się samochody, które będą rozbierane w legalnie działających firmach handlujących autami uszkodzonymi, które rozbierają kradzione samochody aby zwiększyć asortyment części itd. W piątek te, które idą do dzikich dziupli. Chodzi o to aby skrócić czas pomiędzy wprowadzeniem samochodu a pozbyciem się części z cechami pochodzenia. Czasy kiedy kradzione samochody trzymało się w zamrażarkach czyli na parkingach pod cmentarzami lub domami handlowymi w oczekiwaniu na okup lub klienta odeszły już w zapomnienie.
Może tak być, że części z tej toyoty już są wystawione na Allegro :D.
Mój dylemat się rozwiązał.
Będzie Mazda 6.
Ooo bardzo fajne autko, szczegolnie najnowsza generacja :)
No najnowsza to nie, ale taka 3 letnia:-)
Paczka na dzis:
ddU4tcGIF6k
HZjePaiteBs
_LGsgK0wYoc
DNWySSAbmX0
Tu macie troche filmikow w jednym miejscu:
http://jalopnik.com/the-best-slow-motion-high-definition-videos-1236478433
http://jalopnik.com/the-ten-most-obnoxious-drivers-ever-caught-on-video-1226994853
Amadeusz
03-09-2013, 20:55
Ile będzie siedział wosk na aucie po automatycznej myjni BP?
Chodzi Ci o en wosk co nakladany jest w myjni? Jezeli tak to on z woskiem ma niewiele wspolnego, strata kasy na to tylko.
Jesli jednak nie chodzi ci o ten z myjni, to zalezy jaki masz wosk polozony.
I jak polozony (czyt. na jak przygotowany lakier) i co robisz z nim itd... to nie takie proste ;)
Ile będzie siedział wosk na aucie po automatycznej myjni BP?
Automatyczna myjnia to samo zło. Zakładam że wosk z takowej będzie jeszcze gorszy.
Paczka na dzis:
http://www.speedhunters.com/2013/09/toyota-builds-a-420hp-yaris-hybrid/
http://www.speedhunters.com/2013/09/the-cla45-amg-goes-racing/
http://www.stancenation.com/2013/09/02/pinki-v2-beatrices-gorgeous-nissan-240sx/
http://www.speedhunters.com/2013/09/the-sport-quattro-makes-a-return/
http://www.speedhunters.com/2013/09/a-little-mazda-on-a-turbo-4wd-rally-mission/
gcgQ0Ymi6Q8
GtwdQAKvLw0
http://player.vimeo.com/video/69431312
http://www.autocar.co.uk/car-video/video-caterham-620r-driven
3MDTcXGsjuo
GY6FuhrxKfg
uoesrNZfVvo
uze14zbiKAc
http://autoc-one.jp/joycar/
To Japonia... nie wnikajcie dlaczego tak... ;)
Amadeusz
05-09-2013, 10:03
Chodzi Ci o en wosk co nakladany jest w myjni? Jezeli tak to on z woskiem ma niewiele wspolnego, strata kasy na to tylko.
Tak, o ten wosk. Dlaczego strata kasy?
Jesli jednak nie chodzi ci o ten z myjni, to zalezy jaki masz wosk polozony.
Wosk z myjni ale nie wiem jaki dokładnie :)
I jak polozony (czyt. na jak przygotowany lakier) i co robisz z nim itd... to nie takie proste ;)
Położony bardzo szybko :) chlapu chlapu i gotowe :) Przed nałożeniem polane wodą z "kerszera"
Automatyczna myjnia to samo zło. Zakładam że wosk z takowej będzie jeszcze gorszy.
Dlaczego zło?
Po pierwsze to nie jest wosk tylko nablyszczacz (i to jakis syntentyczny szajs), po drugie szkoda kasy, lakieru i srodowiska (bo przed polozeniem tego siuwaxu szczoty zrobia Ci z lakieru sajgon).
Amadeusz
05-09-2013, 11:30
Po pierwsze to nie jest wosk tylko nablyszczacz (i to jakis syntentyczny szajs), po drugie szkoda kasy, lakieru i srodowiska (bo przed polozeniem tego siuwaxu szczoty zrobia Ci z lakieru sajgon).
No właśnie rzuciłem tu pytanie bo zrobiłem to :) Było darmowe więc pomyślałem: Zaszaleję ;)
No ale co dalej. Jeżdżę już ponad tydzień a autko się błyszczy jak psu jaja na wiosnę. Nic się nie kurzy. Jak się raz po deszczu coś tak poprzyklejało to tylko punktowo - wziąłem szmatkę z fibry i pach, pach - wzięło odpadło. lakier został ;) Więc w moim laickim odczuciu jest super.
Co się będzie działo z lakierem na dłuższą metę?
Te szczoty w automatach maja dosc twarde wlosie, wiec w zaleznosci od tego jak swieze masz auto (a im nowsze tym gorzej bo wszyscy przeszli na ekolakiery, ktore rysuja sie od samego patrzenia na samochod) to tym szybciej bedzie postepowalo niszczenie klaru (rysy, swirle, inne gadzety), az w koncu dojdzie szczota do bazy, podkladu, przebije Ci drzwi i zmoczy tapicerke w srodku :twisted: ;) ;) Stare auta maja twardsze lakiery i sa dosc odporne (stare to takie min. przed 2000 rokiem). I swiecic to sie moze, ale naprawde szkoda lakieru, juz lepiej wbic na myjke cisnieniowa i sobie plukac tam auto (bo z myciem to tez ma niewiele wspolnego :D).
To, ze sie cos blyszczy to jeszcze nic takiego - jaja psu tez sie moga blyszczec (o czym wspomniales wyzej), ale to dalej psie jaja ;)
Twarde lakiery to chyba skończyły się w latach 80. Bo wtedy zakazano stosowania lakierów zawierających ołów.
Dlaczego zło?
Szao juz odpowiedział. Takie myjnie rysują lakier zamiast go myć. Ja bym się chyba nie zdobył na odwagę żeby wjechać autem między te szczoty.
Amadeusz
05-09-2013, 12:02
...az w koncu dojdzie szczota do bazy, podkladu, przebije Ci drzwi i zmoczy tapicerke w srodku :twisted: ;) ;)
:):):):):)
Mój lakier to oryginał z 2003 roku :) ale z tego co piszesz to już szajs. Tak z drugiej strony to wiekowe auto jest i moja wrażliwość jest dość niska ;)
Ale czułem podświadomie, że coś może być nie tak z tą myjką bo za bardzo się chyba to auto świeci ;)
W duchu sobie pomyślałem, że jak będę jeździł raz na miesiąc to będzie OK. Ale teraz to nie wiem ile mam miesięcy na zdarcie lakieru... Te ciśnieniowe wynalazki na monety to lipa, nic nie myje, tak jak pisałeś. To chyba przejdę na ręczne mycie pod domem. A skoro tak to jaki ten wosk kupić i jak to się nakłada (no chyba, że jest instrukcja) Coś taniego, dobrego :)
Nie chodzi mi o z.aj.ebistość auta tylko o praktyczność bo faktycznie kurz się tego nie czepia, tupniesz i czyste ;)
Boryszuk
05-09-2013, 12:15
WD 40 sobie popsikaj to też się będzie świecić :-P
Amadeusz
05-09-2013, 12:26
WD 40 sobie popsikaj to też się będzie świecić :-P
Nie będzie :) Psiuknąłem skrzypiący zawias w drzwiach i pociurlało po lakierze, szara, okrutna plama. Dopiero myjka BP zlizała ;)
Boryszuk
05-09-2013, 12:34
A widzisz. Ona rozmazała i teraz Ci się świeci :mrgreen:
Amadeusz
05-09-2013, 12:48
A widzisz. Ona rozmazała i teraz Ci się świeci :mrgreen:
Jak "Pur" w talerzach - jedna kropla i błysk, a z rąk skóra schodzi :)
A skoro tak to jaki ten wosk kupić i jak to się nakłada (no chyba, że jest instrukcja) Coś taniego, dobrego :)
Tanie chyba nie za bardzo ale na pewno bardzo dobre - Collinite 476 (http://showcarshine.pl/11-collinite-476-gratis-mikrofibra.html)
Myjesz autko, najlepiej sensownym szamponem (tanie sa szampony Shiny Garage a podobno całkiem niezłe, np TAKI (http://showcarshine.pl/szampony/1322-shiny-garage-strawberry-car-shampoo-500ml.html)) i oczywiście rękawicą z mikrofibry. Akurat ten szampon będę testował jutro to mogę jakieś foty z mycia wrzucić. Potem je osuszasz np czymś TAKIM (http://showcarshine.pl/osuszanie/174-showcarshine-fluffy-dryer-90x60cm-struktura-pluszu-jak-blue-ripper-.html) a potem bierzesz w łapkę "słoneczko" Megsa (TAKIE (http://showcarshine.pl/aplikatory/99-meguiars-soft-foam-applicator-pad-2-pack-aplikator-do-wszystkiego-.html)) i nakładasz wosk na każdy element z osobna. Potem przecierasz mikrofibrą (wybór w zależności od zasobności portfela) KLIK (http://showcarshine.pl/36-polerowanie-czyszczenie?orderby=price&orderway=asc). Podobno nawet te najtańsze Urbany dają radę. Ja mam żółtą fibrę (chyba) Megsa i dokupiłem białą Fleksipads i właśnie wspomniane Urbany.
Po tym wszystkim możesz już spać spokojnie :mrgreen:
Twarde lakiery to chyba skończyły się w latach 80. Bo wtedy zakazano stosowania lakierów zawierających ołów.
Otóż to. W moim aucie lakier rysuje się od wiatru i patrzenia na niego (dosłownie).... Gdybym pojechał na myjnię automatyczną to chyba po 10 takich myciach miałbym auto do ponownego lakierowania...
Amadeusz
05-09-2013, 13:17
Tanie chyba nie za bardzo ale na pewno bardzo dobre - Collinite 476 (http://showcarshine.pl/11-collinite-476-gratis-mikrofibra.html)
Myjesz autko, najlepiej sensownym szamponem (tanie sa szampony Shiny Garage a podobno całkiem niezłe, np TAKI (http://showcarshine.pl/szampony/1322-shiny-garage-strawberry-car-shampoo-500ml.html)) i oczywiście rękawicą z mikrofibry. Akurat ten szampon będę testował jutro to mogę jakieś foty z mycia wrzucić. Potem je osuszasz np czymś TAKIM (http://showcarshine.pl/osuszanie/174-showcarshine-fluffy-dryer-90x60cm-struktura-pluszu-jak-blue-ripper-.html) a potem bierzesz w łapkę "słoneczko" Megsa (TAKIE (http://showcarshine.pl/aplikatory/99-meguiars-soft-foam-applicator-pad-2-pack-aplikator-do-wszystkiego-.html)) i nakładasz wosk na każdy element z osobna. Potem przecierasz mikrofibrą (wybór w zależności od zasobności portfela) KLIK (http://showcarshine.pl/36-polerowanie-czyszczenie?orderby=price&orderway=asc). Podobno nawet te najtańsze Urbany dają radę. Ja mam żółtą fibrę (chyba) Megsa i dokupiłem białą Fleksipads i właśnie wspomniane Urbany.
Po tym wszystkim możesz już spać spokojnie :mrgreen:
Struś, o to chodziło! DZIĘKI!
W moim aucie lakier rysuje się od wiatru...
Bo Ty za szybko jeździsz :mrgreen:
sionski moj lakier na Polo z 97 jest twardy jak skala.
I tak jak juz napisal moj uczen Strus :mrgreen: Colli 476 da rade, oczywiscie jak Ci sie nie chce to nie musisz przeprowadzac tych wszystkich etapow, ale warto bo wosk bedzie trzymal sie 3-5x dluzej na przygotowanym aucie, niz na nieprzygotowanym.
Struś, o to chodziło! DZIĘKI!
Nie ma problemu. Szao mnie trochę zaraził takimi zabawami. Zacząłem sobie podpatrywać na forum kosmetykaaut i zacząłem sobie dobierać zestaw. Ale myślę że to co Ci podałem jest wystarczająco dobre na początek.
A jak masz jakieś drobne ryski (a pewnie masz) to pomiędzy myciem a woskowaniem połóż ze 2 warstwy TEGO (http://showcarshine.pl/przygotowanie-powierzchni/377-dodo-juice-lime-prime-250ml-cleaner-gratis-mikrofibra.html). Pamiętaj tylko że Dodo trzeba "wpracować" w lakier a nie nałożyć. Czyli wcierasz tak aby jak najmniej zostało do ściągnięcia fibrą. Dodo potrzebuje też czasu żeby wypełnić wszystkie ryski. Choć ręcznie to z Dodo zupełnie tak sobie. Do ręcznej zabawy lepszy chyba będzie AutoGlym SRP
Amadeusz
05-09-2013, 13:38
No dobra. A po tej całej zabawie kosmetycznej to kiedy będę to musiał robić ponownie? Innymi słowy: Jak długa jest olimpiada by ponownie robić igrzyska? :mrgreen: Oraz: Co robić z autem w okresie olimpiady jak się zakurzy, pochlapie itp?
Trudno powiedzieć. U mnie sam Colli bez żadnego przygotowania lakieru i nawet bez dokładnego umycia i bez poprawki trzymał się 2 miesiące. Z przygotowaniem lakieru pod wosk myslę ze efekt utrzyma się 2 razy dłużej. W międzyczasie chyba wystarczy tylko umyć i już. Jest cała gama tzw quick detailer'ów które zapewne po takim lekkim myciu efekt przedłużą ale ja sam nie mam co do tego pewności.
Trzeba też pamiętać że operację woskowania należy powtórzyć po 24 godzinach. Czyli delikatne mycie tak żeby nie ścierać warstwy już położonej, osuszanie i wosk.
Colli potrafi trzymac do pol roku na aucie (przygotowanym), a u Ciebie (tak jak Strus pisze) moze byc roznie.
Amadeusz
05-09-2013, 13:55
OK. A to mycie "w międzyczasie" to normalnie szampon, woda i szmata? Czy jakoś głaskać delikatnie, żeby nie zdzierać tego wosku?
Na pewno nie "szmata" tylko rekawica z mikrofibry. A szampon dobrac tak aby byl bezpieczny dla wosku. Ten SG ktorego podlinkowalem, spelnia ten warunek.
Amadeusz
05-09-2013, 14:17
Dzięki za pomoc w tych tajnikach. Na koniec ostatnie chyba pytanie: Na zimę, mróz, sól ten wosk jest wskazany czy wręcz przeciwnie i głównie picujemy jak jest ciepło?
Na garażowanym samochodzie dwie warstwy Colli położone na wyglinkowany lakier (tylko IPA, bez cleanera nawet) wytrzymały całą zimę. Przez zimę tylko regularne mycie na bezdotyku. Zabezpieczony woskiem lakier łatwiej myć (wystarczy sama woda, ew. woda z szamponem).
Z tańszych wosków dobry jest też: http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/test-1z-einszett-hart-glanz/
Amadeusz na sol i syf to wosk jest jak najbardziej wskazany bo sol bedzie atakowac wlasnie ta woskowa warstwe, a nie lakier.
Amadeusz
05-09-2013, 14:51
Pięknie dziękuję. Ile płacę? :mrgreen:
Lepiej nic bo sie nie wyplacisz do konca zycia :twisted: ;)
Wlasnie... Zaplacisz pare setek za kosmetyki, potem nastepne pare setek za maszynke do polerki, potem nastepne pare setek za kosmetyki do wnetrza.....to bedziesz sobie sam rysowal auto żeby potem to do stanu lepszego niż fabryczny doprowadzac :mrgreen:
Jednak każdy z nas chyba jest dzieckiem ;)
pCvJgM6MWZs
Komuś za mało mocy ? Za mało njutków ? To proszę bardzo ..... -->>2282KM i 2355Nm (http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktualnosci/n,ponad-2200-konny-saleen-s7-na-hamowni)
A da się takiego zagazować? :p
Pewnie pan Ziutek w garazu by dal rade :mrgreen:
coach_lodz
06-09-2013, 14:27
jak sobie tak poczytałem jak Wy myjecie auta to się utwierdzam w przekonaniu... że dobrze robię nie myjąc wcale :D Jak już będzie bardzo brudne to dłutem odrąbie syf i sprzedam furexa :)
Zanim Ty dojdziesz do momentu, ze mozna bedzie dluta uzyc to Ci auto zabiora za zanieczyszczanie srodowiska ;)
Komus Tesle?
http://www.autocar.co.uk/car-video/video-tesla-model-s-vs-aston-martin-rapide-s
Komus P1?
yV2pEXK_zIM
A tu pare innych:
7ll_mLkVo4Q
http://www.speedhunters.com/2013/09/street-racer-legend-inside-mizuno-works/
Amadeusz
07-09-2013, 13:59
Tanie chyba nie za bardzo ale na pewno bardzo dobre - Collinite 476 (http://showcarshine.pl/11-collinite-476-gratis-mikrofibra.html)
Myjesz autko, najlepiej sensownym szamponem (tanie sa szampony Shiny Garage a podobno całkiem niezłe, np TAKI (http://showcarshine.pl/szampony/1322-shiny-garage-strawberry-car-shampoo-500ml.html)) i oczywiście rękawicą z mikrofibry. Akurat ten szampon będę testował jutro to mogę jakieś foty z mycia wrzucić. Potem je osuszasz np czymś TAKIM (http://showcarshine.pl/osuszanie/174-showcarshine-fluffy-dryer-90x60cm-struktura-pluszu-jak-blue-ripper-.html) a potem bierzesz w łapkę "słoneczko" Megsa (TAKIE (http://showcarshine.pl/aplikatory/99-meguiars-soft-foam-applicator-pad-2-pack-aplikator-do-wszystkiego-.html)) i nakładasz wosk na każdy element z osobna. Potem przecierasz mikrofibrą (wybór w zależności od zasobności portfela) KLIK (http://showcarshine.pl/36-polerowanie-czyszczenie?orderby=price&orderway=asc). Podobno nawet te najtańsze Urbany dają radę. Ja mam żółtą fibrę (chyba) Megsa i dokupiłem białą Fleksipads i właśnie wspomniane Urbany.
Po tym wszystkim możesz już spać spokojnie :mrgreen:
Zamówiłem wszystko :)
PS. Świetnie działa stronka.
Chyba powinienem spytac o jakies megarabaty tam za naganianie klientow... ;)
No wszyscy tam kupują :-P
Wszyscy tam kupuja bo maja linki ode mnie :razz: A maja linki bo mi gitare ciagle zawracaja :razz: :twisted: ;)
No no no... dawno nic do ciebie nie pisałem :-P
Wszyscy tam kupuja bo maja linki ode mnie :razz: A maja linki bo mi gitare ciagle zawracaja :razz: :twisted: ;)
Przecież Ty się wcale nie znasz, piszesz tylko to co wyczytałeś na forum kosmetykaaut.pl :-P ;)
Nawet dressingu do plastiku nie umiesz polecić, bo pewnie nie znalazłeś jeszcze odpowiedniego wątku na w/w forum :-P
;) :twisted:
Jestem Polakiem, znam sie na wszystkim! :twisted: ;)
Jestem Polakiem, znam sie na wszystkim! :twisted: ;)
A to prawda ;) Nie znam się, to się wypowiem ;)
BTW, co z tym dressingiem? :P Bo nadal szukam :P
Teraz to ja ide do domu... :twisted: Napisz mi jeszcze raz do ktorych plastikow to mialo byc (wew/zew) bo zapomnialem, a nie bede szukal po ciemku na kosmetyceaut :razz: :mrgreen:
Teraz to ja ide do domu... :twisted: Napisz mi jeszcze raz do ktorych plastikow to mialo byc (wew/zew) bo zapomnialem, a nie bede szukal po ciemku na kosmetyceaut :razz: :mrgreen:
buehheeh... do wewnętrznych. Potraktowałem kiedyś je pewnym specyfikiem i zostały takie białe ślady... Potrzebne jest coś co będzie się długo utrzymywało na plastiku, wtedy nie widać tego białego...
Przemo, spraw sobie jakies APC (moze być Nielscen Cyclone) i mleczko (Nielsen Finesse). Bedzie Pan zadowolny.
Ja sie wylamalem bo ostatnio kupowalem u Nowickiego z odbiorem w Lodzi.
Amadeusz
10-09-2013, 14:59
Chyba powinienem spytac o jakies megarabaty tam za naganianie klientow... ;)
Przesyłka już na biurku, trzeba prognozy pogody sprawdzić :) Po tym szmponiku kropelki też będą takie ładne jak na lakierze?
Kropelkowanie to po wosku dopiero
Po szamponiku nie bedzie lakieru :twisted: A na kropelki trzeba sobie zasluzyc (czyt. poloz wosk, potem szukaj kropelek).
prz3mo sprobuj to co polecil Strus bo w sumie ja nie wiem co Ci dac, niewiele tego uzywalem w srodku (303AP, Natural Look, SmartGel i cos tam jeszcze - wszystkie byly w miare, ja nie brudze sobie wnetrza :razz:).
Amadeusz
10-09-2013, 15:23
Wiem, wiem. Chyba za dużym skrótem napisałem :) Chodziło mi o to czy po szamponie na szybach będą tak ładne kropelki jak po wosku na karoserii? ;)
PS. no i trochę mam tremę ;)
Na szybach nie ma byc kropelek ;) Kladz RainX i gotowe.
Amadeusz
10-09-2013, 15:40
Na szybach nie ma byc kropelek ;) Kladz RainX i gotowe.
Dzięęęki!
BTW, co z tym dressingiem? :P Bo nadal szukam :P
Ja od dłuższego czasu używam PB Natural Look i to mogę polecić. Na plastikach w Civicu sprawdza się jak dla mnie doskonale.
Ja od dłuższego czasu używam PB Natural Look i to mogę polecić. Na plastikach w Civicu sprawdza się jak dla mnie doskonale.
Tylko jak spadnie kilka kropli deszczu to zacieki powstają :-(
Tylko jak spadnie kilka kropli deszczu to zacieki powstają :-(Po to w kabrioletach jest dach, żeby go zamykać, kiedy deszcz pada. ;)
Macie mikropaczke na dzisiaj:
E975QNIXZi4
Komus Ferrari Italia Speciale?
7sOCNQ_bb60
Komus Porsze 918?
2Yz8cizr6sI
Bc9UUPNaOzE
Cos dla JDMowcow ;)
Y0vqtMGlvqk
Po to w kabrioletach jest dach, żeby go zamykać, kiedy deszcz pada. ;)
Nie tylko o cabrio chodzi w deszczu też czasem trzeba wysiadać z auta :-)
Amadeusz
11-09-2013, 14:55
pomiędzy myciem a woskowaniem połóż ze 2 warstwy TEGO (http://showcarshine.pl/przygotowanie-powierzchni/377-dodo-juice-lime-prime-250ml-cleaner-gratis-mikrofibra.html).
No i zapomniałem tego cleanera kupić, a bez tego zimy przecież nie przeżyję :evil:
Tak baj de łej to mało kto sprzedaje te dobre środki. Najbliżej gdzie znalazłem coby podjechać i dokupić to Kraków :(
Możesz też poszukać cleanera Temachem'u bo sporo tańszy i podobno niezły albo Auto Glym. Ten ostatni jest przeznaczony do pracy ręcznej. Doda jest świetny ale ręcznie może nie być tak różowo
Mikropaczka na dzis:
http://www.stancenation.com/2013/09/10/hakosuka-to-die-for-昭和のcarにばる-preview/
http://www.stancenation.com/2013/09/11/昭和のcarにばる-showa-no-carnival-photo-coverage/
A teraz troche Porsze:
http://www.speedhunters.com/2013/09/poll-the-greatest-911-race-car/
http://www.speedhunters.com/2013/09/spotlight-on-the-winningest-935-the-jlp-3/
http://www.speedhunters.com/2013/09/9ff-gt9-clubsport-the-brain-melter/
http://www.speedhunters.com/2013/09/911-to-the-extreme-the-93578-moby-dick/
http://www.speedhunters.com/2013/09/doubling-up-the-chevy-v8-powered-912/
http://www.speedhunters.com/2013/09/say-you-want-an-evolution-50-years-of-911-design/
http://www.speedhunters.com/2013/09/9ff-the-real-need-for-speed-story/
http://www.speedhunters.com/2013/09/street-racer-a-930-turbo-redefined/
http://www.speedhunters.com/2013/09/manthey-racing-porsches-nordschleife-masters/
http://www.speedhunters.com/2013/09/iamthespeedhunter-the-911-theme/
;)
Zrobilem kilka lepszych zdjec (telefonem) 'szybki i wsciekly: szanghaj edyszyn'.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/ljgx-2.jpg
źródło (http://img821.imageshack.us/img821/7436/ljgx.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/zez5-2.jpg
źródło (http://img585.imageshack.us/img585/8782/zez5.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/hr3f-2.jpg
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/4598/hr3f.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/fxlk-1.jpg
źródło (http://img856.imageshack.us/img856/5402/fxlk.jpg)
shaolin masz więcej zdjęć tego Volkswagena??
Nie mam bo szkoda mi aparatu w telefonie, zeby to cos fotografowac ;) Zwykla Santana 1.8 po niezwyklym agrotjunie.
Dla mnie nie taka zwykła i rzadki widok u nas.
Akurat tak stjunowana Santana to na szczescie rzadki widok i u mnie :mrgreen: Reszta Santan wyglada normalnie ;)
_5DP3f8_ULk
wgmSiOTUQmg
EkJ5Wp841m8
Sapphiron
18-09-2013, 18:12
ech i stwierdziłem że wcześniejsza warstwa niewidzialnej wycieraczki zeszła i nie działa już... Czyli jednak 2 miechy max i trzeba nowa kłaść... ale to i tak lepiej niż bez ;)
Amadeusz
19-09-2013, 11:45
ech i stwierdziłem że wcześniejsza warstwa niewidzialnej wycieraczki zeszła i nie działa już... Czyli jednak 2 miechy max i trzeba nowa kłaść... ale to i tak lepiej niż bez ;)
Jeszcze nigdy wycieraczki nie wymieniłem a jeżdżę już tyle lat :)
Sapphiron
19-09-2013, 13:22
Jeszcze nigdy wycieraczki nie wymieniłem a jeżdżę już tyle lat :)
Zawsze bawią mnie takie teksty... A bo ja nigdy czegoś, a bo moje to takie, a bo to i tamto...
Nie marudz.
Kladz nowa warstwe (najlepiej dwie) i bedzie ok. U mnie inwizybel wycieraczka trzymala srednio 4 miechy.
Sapphiron
19-09-2013, 13:35
może mam zbyt agresywny płyn do spryskiwaczy i przeżarło za szybko?
A tak bajdełej, to co można zrobić z przednią szybą przed nałożeniem nowej warstwy? Chodzi głównie o usunięcie wszelkich brudów, przebarwień, zacieków itp itd. Coś żeby ją wypucować na cacy :)
Wybic i kupic nowa ;) Mozesz uzyc czegos w stylu AG CGP, albo po prostu wyglinkowac i pozniej uzyc izopropanolu, nawet bez rozcienczania ;)
Jaki masz plyn? Moze tak byc, ze jest agresywny, chociaz to raczej na zime, letnie powinne byc lagodne. Ja zawsze uzywam Sonaxa i nie narzekam.
Sapphiron
19-09-2013, 13:52
ja używam tego co był w biedronce w takich kostkach rozpuszczalnych na 5l wody ;)
To sie do kibla wrzuca... :mrgreen:
Sonax w Tesco/Leklerku/Kerfurze/itd mial bardzo dobre ceny za 4l banki, lato i zima. Nie zbiera niewidzialnej, a czysci swietnie.
Sapphiron
19-09-2013, 14:17
może się skuszę na zimowy sonaxa bo akurat się kończy zbiorniczek i już sobie zaleję ;)
Witam,
trochę z innej beczki może ktoś doradzi...
W wielkim skrócie - miałem kiedyś kolizję, spisane było oświadczenie, ale gościu się z niego wycofał. Ubezpieczyciel nie wypłacał pieniędzy, bo sprawca się nie przyznawał. Skończyło się to w sądzie i wyrokiem orzekającym o jego winie. Czy popierając się wyrokiem sądu, mam prawo ubiegać się o odsetki od kwoty należnej mi z tytułu odszkodowania? Z jakiego okresu czasu? Do dnia uprawomocnienia się wyroku? Wyrok sądu stwierdza jego winę, nie nakazuje ubezpieczycielowi wypłaty odszkodowania z odsetkami.
pozdrawiam
Slawskip
20-09-2013, 10:57
co do niewidzialnej wycieraczki, to zaraz po nałożeniu miałem mieszane uczucia, ale jak ostatnio jechałem w mega ulewie na autostradzie to wiem, że warto było ją nałożyć :)
co do niewidzialnej wycieraczki, to zaraz po nałożeniu miałem mieszane uczucia, ale jak ostatnio jechałem w mega ulewie na autostradzie to wiem, że warto było ją nałożyć :)
Rain-X używam i polecam. Co do tradycyjnych wycieraczek - w zeszłym tygodniu wracałem z delegacji wieczorem, padał deszcz i wycieraczka mazała, więc kupiłem w Wieluniu na stacji Orlen dwie wycieraczki (za 16,99). Kolega się śmiał, żeby tylko do Wrocławia wytrzymała - no i wykrakał, chyba po 80 km zaczęła mazać. A miało być tak pięknie. ;)
http://www.wykop.pl/ramka/1658897/co-mozna-zrobic-ze-starego-peugota-406/
;)
Czas zmienic auto na bardziej rodzinne, a ze budzet dosc skromny wiec padlo na Mondeło :P
Dokladnie o ten egzemplarz: https://plus.google.com/photos/107047996411655605894/albums/5926756833370467281
Moze dzisiaj uda mi sie podjechac i go obejrzec. Rocznik 2005 (pazdziernik) silnik 2.2 TDCI, wersja Titanium X czyli absolutny max wypas z ospojlerowaniem i zawieszeniem od ST.
Cena jest dobra bo 17000 tys.
Mial ktos doczynienia z takim mondziakiem? Ja mam stycznosc z tym silnikiem, ale w transicie wiec slabo porownac jest bo roznica duza miedzy autami.
"17000 tys." to skromny budzet??
za te 17 milionow to juz cos kupić idzie ;)
:twisted:
Sapphiron
24-09-2013, 21:47
Rain-X używam i polecam.
Też polecam :) Na samym poczatku owszem trochę mazała tak na pół sekundy ale przepolerowałem jeszcze raz z wodą i na trasie Lublin Warszawa używałem wycieraczki tylko na skrzyżowaniach ze światłami jak czerwone było ;)
U mnie chyba po Rain'ie maze non stop. A wycieraczki mam nowki nie_wy_dymki :) po kazdym ruchu na jakies 3-5sekund mam taka jakby mgielke na szybie. A szyba umyta, potraktowana izo i potem nakladany Rain.
"17000 tys." to skromny budzet??
za te 17 milionow to juz cos kupić idzie ;)
:twisted:
hehe :P
Wlasnie wstawilem do garazu ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img42.imageshack.us/img42/4397/zd6p.jpg)
U mnie chyba po Rain'ie maze non stop. A wycieraczki mam nowki nie_wy_dymki :) po kazdym ruchu na jakies 3-5sekund mam taka jakby mgielke na szybie. A szyba umyta, potraktowana izo i potem nakladany Rain.A pióra wycieraczek też umyłeś? :) Ta mgiełka po przejściu wycieraczek, to podobno mazy od „mikro-rozkładu” gumy…
Pióra zakładałem nowe dzień wcześniej i nie były w ruchu.
hehe :P
Wlasnie wstawilem do garazu ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img42.imageshack.us/img42/4397/zd6p.jpg)
Gratki - mimo jego awaryjności uwielbiałem moje Mondeo Mk III - jest olbrzymie (przewoziłem nim np. tonę papieru), a Titanik jest na bizantyjskim dopasie. Idealne auto w trasy, prowadzi się jak po szynach.
Diesel 2.2 to jedynie słuszny silnik - nie jest demonem bezawaryjności, ale po AR V6 dostałbyś szału z 2.0TDCi.
A pióra wycieraczek też umyłeś? :) Ta mgiełka po przejściu wycieraczek, to podobno mazy od „mikro-rozkładu” gumy…
Te mazy, to osadzona mikroskopijna warstwa "kamienia" z wody na powierzchni szyby. Po przejściu wycieraczki wyglądają jak mgliste plamy/zacieki/ tłusta szyba itp.
Czyli jest to calkowicie normalne i nie da sie tego wyeliminowac ?
Sapphiron
25-09-2013, 10:37
da się wyeliminować.
1. Przepoleruj jeszcze raz na mokro szybę.
2. Nie zakładaj wycieraczek grafitowych tylko zwykłe gumowe (z doświadczenia są lepsze z Rain-xem)
Amadeusz
25-09-2013, 16:35
Wlasnie wstawilem do garazu ;)
Opisz wrażenia z jazdy koniecznie jak to jeździ.
Jeździ bardzo fajnie tymbardziej że mam zawias i skrzynie biegów z ST. Trzyma się drogi jak przyklejony,ale to normalne w fordach. Silnik klekota jak traktor, ale tylko na zewnątrz, w środku prawie go nie słychać. Zaskoczyło mnie spalanie bo zrobiłem 150 km z czego 80 po mieście i komputer pokazuje 5,7 :) odpycha się całkiem żwawo,nie ma przepaści po przesiadke z alfy v6 :)
Ma skrzynię od benzyny wsadzoną? Toć to zupełnie inne przełożenia.
Amadeusz
25-09-2013, 21:19
Szokujące spalanie.
Nie wiem czy od benzyny, to fabryczna skrzynia tej wersji i jest inna niż normalnie.
Zaskoczyło mnie spalanie bo zrobiłem 150 km z czego 80 po mieście i komputer pokazuje 5,7
pchałeś go? :mrgreen:
pchałeś go? :mrgreen:
Może wracał z gór :) Komputerki oszukują
Sapphiron
26-09-2013, 09:16
Jak widać produkcja metaamfetaminy się opłaca ;)
ltUzUvJzEXc
Jak widać produkcja metaamfetaminy się opłaca ;)
iiitam... RBR to było coś szkoda ze kierownica mi zdechła bo uwielbiałem, z NFS to tylko Porsche Unleashed wspominam miło bo całą historię firmy można było poznać reszta to już dla piętnastoletnich fanów "szybcy się wściekli" czyli bajuchy do poduchy.
Może wracał z gór :) Komputerki oszukują
To ja wiem, ze oszukuja :) ale i tak malo pokazuje, poza tym widze po ilosci paliwa, ze niewiele ubylo.
Jedyny minus tego auta to brak fabrycznych felg 18 calowych :/
No, ale juz zima prawie wiec do wiosny przebujam sie na stalowkach :P
To ja wiem, ze oszukuja :) ale i tak malo pokazuje, pozatym widze po ilosci paliwa, ze niewiele ubylo.
Jedyny minus tego auta to brak fabrycznych felg 18 calowych :/
No, ale juz zima prawie wiec do wiosny przebujam sie na stalowkach :P
Ile paliwa ubyło to widać po liczniku na dystrybutorze :)
Jeśli w to miejsce masz mniejsze felgi, to docenisz ten fakt przy zakupie opon :)
18-tka do ST jest przecudna. Okrutnie kara kierowcę, kompletnie nie nadaje się do jazdy w naszym słodkim kraju, ale i tak bym się poświęcił dla trakcji i wrażeń wizualnych ;)
Nie wiem czy od benzyny, to fabryczna skrzynia tej wersji i jest inna niż normalnie.
Ja już nie wiem o co chodzi, masz skrzynię z ST (jak mniemam ST220?), która była fabrycznie w tej wersji? Co to za skrzynia? Sorry, ale to brzmi jak kiepska nawijka handlarza.
W sumie to nie jest ważne - miliona bez awarii życzę. Auto prezentuje się bardzo ładnie na fotkach.
18-tka do ST jest przecudna. Okrutnie kara kierowcę, kompletnie nie nadaje się do jazdy w naszym słodkim kraju, ale i tak bym się poświęcił dla trakcji i wrażeń wizualnych ;)
Trzeba troszkę ostrożniej wybierać tor jazdy, ja mam RH ZW3 w 18" - uważam nawet na małe krawężniki ;)
Ja już nie wiem o co chodzi, masz skrzynię z ST (jak mniemam ST220?), która była fabrycznie w tej wersji? Co to za skrzynia? Sorry, ale to brzmi jak kiepska nawijka handlarza.
Jeździłem różnymi fordami 2.0 i 2.2, żaden nie miał takich krótkich przelozen i w ten sposób wrzucanego wstecznego (nie podnosi się żadnego dzyndzla tylko energicznie do siebie i do góry jak jedynke), w żadnym fordzie nie widziałem jeszcze takiej skrzyni.
Jeździłem różnymi fordami 2.0 i 2.2, żaden nie miał takich krótkich przelozen i w ten sposób wrzucanego wstecznego (nie podnosi się żadnego dzyndzla tylko energicznie do siebie i do góry jak jedynke), w żadnym fordzie nie widziałem jeszcze takiej skrzyni.
Czy te 2.0 i 2.2 którymi jeździłeś wcześniej były 6-cio biegowe?
Może jednak nie drążmy tematu, nie chcę psuć frajdy z nowego samochodu. Tak jak napisałem wcześniej - bardzo ładnie się prezentuje, na lato zarzucisz ładną felgę i będzie ślicznie.
Może komuś Trabancika ? (http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktualnosci/n,trabant-rs-zemsta-honeckera-od-tunera-z-bulgarii)
Czy te 2.0 i 2.2 którymi jeździłeś wcześniej były 6-cio biegowe?
Może jednak nie drążmy tematu, nie chcę psuć frajdy z nowego samochodu. Tak jak napisałem wcześniej - bardzo ładnie się prezentuje, na lato zarzucisz ładną felgę i będzie ślicznie.
Tak były 6 biegowe. Jeździłem focusem, mondziakiem i transitem , każdy miał skrzynie 6tke, ale żaden nie miał w ten sposób wbijanego wstecznego.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.