PDA

Zobacz pełną wersję : Wątek motoryzacyjny, wybór auta, części, pogaduchy o motoryzacji itp.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79

Sapphiron
12-08-2013, 21:01
szało, partsy ogarnąłem ale nie mam chwilowo jak kupić wszystkiego bo kaski brakuje. Jak kupię to wszystko razem i postawię auto na dłużej do mechaniora ;)

ku6i
12-08-2013, 21:33
Astra F, rocznik 96 - ile może kosztować wymiana (części + robocizna) tylnych przewodów hamulcowych (+ ew. przód)? Tak pytam, żebym wiedział kiedy powiedzieć "paaanie, ale drogo!".

shaolin
13-08-2013, 02:58
Miedziane to pewnie ze 170-200 za komplet przod/tyl (moze byc roznica w cenie ze wzgledu na ABS lub jego brak), elastyczne ~50zl sztuka (TRW, intercars), a ile wymiana to nie wiem.

ku6i
13-08-2013, 10:17
Dzięki.

shaolin
13-08-2013, 10:28
Do tego Ci dojdzie plyn (bo uklad trzeba zalac swiezym i odpowietrzyc) ;) zeby nie bylo, ze Ci zaleja starym :D

qualin
13-08-2013, 11:34
W PL powstaje mocarny GT-R, oto wynik z hamowni:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img839.imageshack.us/img839/3302/4qf8.jpg)

Czornyj
13-08-2013, 13:41
...w komplecie hak, przyczepka i 10 zapasowych skrzyń biegów :lol:

gALL
13-08-2013, 13:50
Nie beda psuli wygladu budy hakiem, dodadza team fabryczny w 2 tirach za nim :)

Czornyj
13-08-2013, 14:04
Nie beda psuli wygladu budy hakiem, dodadza team fabryczny w 2 tirach za nim :)

To raczej helikopter serwisowy, bo tiry nie nadążą :mrgreen:

shaolin
14-08-2013, 04:08
Moj kot ma wiecej mocy, zwlaszcza w godzinach od 1 do 4 w nocy ;)

Komus Italie TwinTurbo?
http://jalopnik.com/hennesseys-twin-turbo-ferrari-458-spider-is-terrifying-1118069141

Znowu Wankla zapodam... ;)
DdwCb5d7ok8

Komus Pontiaca?
O2xsqvWhT8s

I takie tam rozne
a4JEcivazOE
http://jalopnik.com/the-ten-weirdest-looking-race-cars-1121050449

Najlepsze na koniec :twisted:
QCpCbZaD8xc

elanek
15-08-2013, 08:10
Astra F, rocznik 96 - ile może kosztować wymiana (części + robocizna) tylnych przewodów hamulcowych (+ ew. przód)? Tak pytam, żebym wiedział kiedy powiedzieć "paaanie, ale drogo!".

W "moim" warsztacie za sam przewód - 30 zł/metr, końcówki - 2 zł/szt.
Założenie nie jest drogie.

shaolin
15-08-2013, 08:40
To ladna przebitka bo za przewod ze szpulki szkoda dawac wiecej niz 15zl za metr ;)

gALL
15-08-2013, 19:22
kup na allegro a bedzie po 10zl za metr, wymien sam a zaoszczedzisz, ze hoho :D

ku6i
15-08-2013, 19:46
Nie za bardzo mam warunki żeby to zrobić, a też średnio czuję się na siłach. Zadzwonię i dowiem się ile mi zaśpiewa, wtedy zrobię porównanie.

Sapphiron
15-08-2013, 20:17
jesli nie masz wiedzy, umiejętności, doświadczenia, dobrych narzędzi i smykałki to zostaw to specjaliście. No chyba że lubisz eksperymentować na drodze z piruetami kończąc potrójnym tulupem na drzewie

ku6i
15-08-2013, 21:26
Narzędzia może i by się znalazły... ;) A na poważnie, to masz rację, ja raczej z tych, na których zarabiają, w sumie ja też zarabiam na innych, którzy nie czują się na siłach.

freefly
15-08-2013, 22:12
jesli nie masz wiedzy, umiejętności, doświadczenia, dobrych narzędzi i smykałki to zostaw to specjaliście.

Specjaliści natomiast dzielą się na fachowców i na miłośników fachu.:wink:

gALL
16-08-2013, 15:43
Specjaliści natomiast dzielą się na fachowców i na miłośników fachu.:wink:

Tak samo jak inzynierowie, prawnicy, lekarze, politycy, ksieza, zlodzieje itd...

Choc z mechanikiem samochodowym jak z lekarzem, nie nalezy zmieniac za czeto.

Sapphiron
16-08-2013, 16:41
z mechanikiem jak z lekarzem - najlepiej spytać kilku o zdanie i uśrednić ;)

freefly
16-08-2013, 17:41
Choc z mechanikiem samochodowym jak z lekarzem, nie nalezy zmieniac za czeto.

Mam lekarza rodzinnego od 10 lat tego samego, tylko, że nawet nie wiem jak wygląda. Z mechanikiem mam tak samo.

Sapphiron
16-08-2013, 23:57
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/speedycop24hourslemonsupsidedowncar2-2.png
źródło (http://static3.businessinsider.com/image/520a3f0eeab8ea4d79000005-480-/speedycop-24-hours-lemons-upside-down-car-2.png)

lol?! niektórzy to mają fantazję ;)

il6y60U7zUg

elanek
18-08-2013, 23:03
To ladna przebitka bo za przewod ze szpulki szkoda dawac wiecej niz 15zl za metr ;)

Cena za przewód z założonymi końcówkami. Niedrogo.

shaolin
19-08-2013, 03:34
Ja nie mowie, ze jest drogo - ja mowie, ze moze byc taniej ;)

Troche klasyki:
vjTM8Q1wSsQ

nQ5JlqkThCw

http://jalopnik.com/the-ten-funniest-racing-videos-1163256900

prz3mo
19-08-2013, 10:20
Dresing do plastików wew. by dłuuuugo się utrzymywał. Jaki? :)

shaolin
19-08-2013, 10:44
Plak? :twisted: :mrgreen: Sprecyzuj dluuuugo.

jarek76
19-08-2013, 11:07
A co do żywicy?, postawiłem auto na kilka dni pod drzewem i mam całe w żywicy :(

Sapphiron
19-08-2013, 11:15
w biedronce był fajny spray do organicznych :) a tak poza tym to płyn do szyb z octem i alko. Zmywa wszelkie soki drzewne :)

shaolin
19-08-2013, 11:18
Jarek terpentyna i nastepnym razem stan gdzies indziej ;)

prz3mo
19-08-2013, 11:57
Plak? :twisted: :mrgreen: Sprecyzuj dluuuugo.

Plak trzyma, ale może zrobić "krzywdę" plastikom po dłuższym stosowaniu... :)

sote
19-08-2013, 12:09
Ostatnio widziałem jak sąsiedzi pucowali seicento na sprzedaż... Na deskę poszła chyba cała pucha plaka, i to taka ogroooomna;-) wyglądało jakby cos się ze środka dymiło jak psikali

shaolin
19-08-2013, 12:16
Mogli zostawic ta puszke w srodku, zwiekszyliby wartosc auta dwukrotnie ;)

ekonet
19-08-2013, 12:24
Ostatnio widziałem jak sąsiedzi pucowali seicento na sprzedaż... Na deskę poszła chyba cała pucha plaka, i to taka ogroooomna;-) wyglądało jakby cos się ze środka dymiło jak psikali
Kiedyś jeden durny warsztat w bonusie po naprawie wybłyszczył mi całą deskę tym paskudztwem, kazałem doprowadzić do stanu poprzedniego (matowego); w ogóle nie rozumieli, czemu nie podoba mi się deska błyszcząca jak garnki Zeptera pokryte smalcem. ;)

siona
19-08-2013, 14:57
Do żywicy benzyna ekstrakcyjna lub terpentyna.

Strus
19-08-2013, 15:47
Dresing do plastików wew. by dłuuuugo się utrzymywał. Jaki? :)

Czy dluuuuuuugo to nie dam sobie nic uciac ale sprawdz Nielsen Finesse.

prz3mo
19-08-2013, 15:59
Czy dluuuuuuugo to nie dam sobie nic uciac ale sprawdz Nielsen Finesse.

to?

http://allegro.pl/nielsen-finesse-1l-czyszczenie-i-dressing-2w1-hit-i3420772711.html

albo to

http://allegro.pl/nielsen-finesse-1l-pielegnacja-kokpitu-sklep-wwa-i3479078343.html

Dziwne, bo różne butelki... ciekawe który to podróba? :)

Strus
19-08-2013, 18:48
Pierwszy raz widzę tą drugą butelkę ale z kolei z tego co wiem to ten sprzedawca lipy nie wciska....

freefly
19-08-2013, 20:23
Dziwne, bo różne butelki... ciekawe który to podróba? :)

Może ta:
http://showcarshine.pl/plastik-winyl-guma/842-nielsen-finesse-1-litr-odswiez-platiki.html ;-)

jarek76
20-08-2013, 07:43
Jarek terpentyna i nastepnym razem stan gdzies indziej ;)

Udało się, trochę roboty było ale najważniejsze że plam już nie ma :)

shaolin
20-08-2013, 07:58
Sprawdz pod autem, moze tam sa :mrgreen:

jarek76
20-08-2013, 08:54
Sprawdz pod autem, moze tam sa :mrgreen:

Są z terpentyny ;)

sote
20-08-2013, 09:27
Przemo, TUTAJ (http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=14729&highlight=finesse) koles porownuje tego nielsena do produktu Shiny Garage Aple Dressing (http://www.shinygarage.pl/shiny-garage-apple-dressing-500ml.html) (ktorego uzywam) i w sumie nie powiem na niego zlego slowa (moze nie mam porownania do niczego z wyzszej polki) deska nie lapie tak kurzu po tym srodku.

Strus
20-08-2013, 19:52
Dzisiaj przyszedł zapaszek California Scent. Na test kupiłem Coronado Cherry. Nie wiem jak w aucie bo otworzyłem i zostawiłem puszkę ale w domu do kosza wyrzuciłem tą metalową zakrywkę i od 3 godzin mi czereśnią w całej kuchni pachnie :)

shaolin
21-08-2013, 03:43
Są z terpentyny ;)

A moze olej z dyfra? :mrgreen:


Dzisiaj przyszedł zapaszek California Scent. Na test kupiłem Coronado Cherry. Nie wiem jak w aucie bo otworzyłem i zostawiłem puszkę ale w domu do kosza wyrzuciłem tą metalową zakrywkę i od 3 godzin mi czereśnią w całej kuchni pachnie :)

Bedzie Pan zadowolony!

Pytalem ostatnio o OZy Superturismo WRC, juz se zalatwilem (http://iv.pl/images/78516733832624910659.jpg) wiec mozecie wstrzymac poszukiwania (bo wiem, ze wszyscy sie rzucili do pomocy :twisted: ). Tylko kapcie bedzie trzeba zmienic, ale to w przyszlym sezonie, najpierw te spale ;)

jacek dr
21-08-2013, 08:38
Dzisiaj przyszedł zapaszek California Scent. Na test kupiłem Coronado Cherry. Nie wiem jak w aucie bo otworzyłem i zostawiłem puszkę ale w domu do kosza wyrzuciłem tą metalową zakrywkę i od 3 godzin mi czereśnią w całej kuchni pachnie :)

Gdzie zamówić ?Allegro?

shaolin
21-08-2013, 08:42
www.californiascents.pl i milion innych miejsc w internecie ;)

Strus
21-08-2013, 12:06
Ja akurat na Allgro kupowalem ale mozliwosci jest, jak SzaO wspomnial, wiele :)

shaolin
23-08-2013, 04:03
Cos dla Tadzia:
http://www.speedhunters.com/2013/08/60-years-of-agent-007-the-aston-martin/
http://www.speedhunters.com/2013/08/aston-martin-100-years-100-stories/
http://www.speedhunters.com/2013/08/aston-martin-at-gaydon-the-dream-factory/

A tu cos dla reszty:
p60f66K2u2c
gc-T--DI0qQ
9RUTjFlI_MI
TqQebr_7rJM
ocSjiJbevaU

http://www.autocar.co.uk/car-video/video-jaguar-xfr-s-vs-mercedes-benz-e63-amg

Sapphiron
23-08-2013, 06:43
słuchajcie, jeśli auto nurkuje przy hamowaniu to jest wina amorów czy czego?

shaolin
23-08-2013, 07:26
Amory, czasem springi ale ogolnie zawias. Co zepsules? Zmieniles partsy czy na starych Ci nurkuje?

qualin
23-08-2013, 08:39
Generalnie wiekszoc aut nurkuje przy hamowaniu, chyba, ze ma sie twardy sportowy zawias ;) najbardziej nurkowac lubia cytryny na pneumatyce ;)

shaolin
23-08-2013, 08:56
Dlatego lepiej nie hamowac - bo kto nie hamuje ten szybciej jedzie! :twisted: ;)

ekonet
23-08-2013, 09:13
Hamulce są dla mięczaków. ;)

Amortyzatory nie mają jakiegoś drastycznego udziału przy "nurkowaniu" - za to odpowiadają resory, masa auta, prędkość, sposób hamowania i temperament kierownika. Warto też sprawdzić, czy działają tylne hamulce.

shaolin
23-08-2013, 09:19
Ty sam jestes resor ;)

Sapphiron
23-08-2013, 09:40
szało - przednich amorów nie wymieniałem. Tylne wymieniłem, wstawiłem sprężyny od Paska kombi (cudem ale są i działają ;) ) i jest gites majones ;)

Bardziej martwię się teraz o przednie bo się bardziej chyla przy hamowaniu... ale to może kwestia tego że tył jest bardziej sztywny i lekko wyżej?

shaolin
23-08-2013, 09:43
Moze tak byc, teraz musisz wsadzic takie same springi z przodu, zeby wyrownac ;)

Sapphiron
23-08-2013, 09:47
to już w ogóle będzie jak koza wyglądał ;)

shaolin
23-08-2013, 09:50
Teraz tez wyglada jak koza ->

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.florance.org/waygara/images/ws-goat-010-twinks-12.JPG)

;)

Sapphiron
23-08-2013, 09:55
to żeś mi dowalił :(

qualin
23-08-2013, 10:33
Jak masz wyzej tyl to golfina wpisuje sie akurat w wiejski look ;) auto powinno stac rowno, a nie w przechyle. Zaloz normalne sprezyny golfowe, a nie czarujesz z wynalazkami. W stodole znalazles te od paska i postanowiles zalozyc czy co Cie tknelo? :P

shaolin
23-08-2013, 10:38
Dupa mu siada jak zwloki do bagaznika wsadza.

qualin
23-08-2013, 10:50
Znam takich co to do jaguara worki z cementem wkladali zeby go obnizyc :P

Sapphiron
23-08-2013, 12:52
Wiesz, ja mam auto do pracy. Wizę w nim całe 300kg sprzętu :-)

siona
23-08-2013, 14:41
Generalnie wiekszoc aut nurkuje przy hamowaniu, chyba, ze ma sie twardy sportowy zawias ;) najbardziej nurkowac lubia cytryny na pneumatyce ;)

Jak na wahacze pchane to się podnosi :-)

JacKill
23-08-2013, 14:59
Nie do końca, hydroloty z HA utwardzają się przy hamowaniu a sprzężenie tylnych zacisków z siłownikami zapobiega podnoszeniu tyłu: http://www.youtube.com/watch?v=vMrsWeGZP-o

shaolin
24-08-2013, 05:26
Wiecej AM dla Tadzia:
http://www.speedhunters.com/2013/08/sharing-the-passion/
http://www.speedhunters.com/2013/08/iamthespeedhunter-the-aston-martin-theme/
http://www.speedhunters.com/2013/08/the-vantage-advantage-aston-martins-gt3-racer/

I pewnie wszyscy maja to w tylku ale Saab wrocil do zywych!

shaolin
25-08-2013, 07:18
Znowu AM dla Tadzia, ostatni tydzien mocno AMTadziowy :D

http://www.speedhunters.com/2013/08/wild-child-race-ready-v8-vantage-zagato/
http://www.speedhunters.com/2013/08/aston-martin-works-the-power-of-heritage/

I tyle na dzisiaj bo niedziela i nie chce mi sie kopiowac linkow :D

Strus
25-08-2013, 21:15
Może komuś oponki ? :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1236974_10153199021510515_1725632067_n.jpg)


A tutaj coś dla Szao :)
KLIK (http://stickydiljoe.com/)

prz3mo
26-08-2013, 01:31
A tutaj coś dla Szao :)
KLIK (http://stickydiljoe.com/)

A tam zaraz dla shao... mi się też podobają te japońskie zabawki, w szczególności piękne S2k, a także kultowe, doinwestowane Civy różnych generacji... :-P

shaolin
26-08-2013, 03:26
Strus dzieki... tylko ja siedze w niemieckich autach (VW/BMW), a nie japonskich... nie zebym nie lubil JDM (bo lubie np. prz3mo :razz: :mrgreen: ) ale wole Europe ;)

A skoro juz przy arigatoooo nipponnnnnnnnnn kamikadze! jestesmy to:
http://www.speedhunters.com/2013/08/the-best-of-the-best-global-auto-skyline-gt-r/
http://www.stancenation.com/2013/08/25/slammed-rally-car-matts-mitsubishi-evo/

Aua, to musialo bolec (filmik):
http://jalopnik.com/this-is-what-a-pit-stop-should-not-look-like-1198614832

Tak sie u mnie jezdzi:
MqxxeI6lQPs

A tak w NZ ;)
il986P_ooEE

Komus Merca?
[youtube]Z2wN0nL5zQA/youtube]

Strus
26-08-2013, 10:07
No to faux pas popelnilem.

Zapamietac - szao niemce, przemo japonce :)

shaolin
26-08-2013, 10:12
Tylko jezeli chodzi o auta, bo jezeli chodzi o kobiety to pewno na odwrot :twisted:

qualin
26-08-2013, 16:47
Dzisiaj rano uraczyl mnie taki widok:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img547.imageshack.us/img547/1442/mjr7.jpg)

Bylo wlamanie do 2 hal garazowych na osiedlu. W mojej hali wlamali sie tylko do mojego auta w sposob jaki widac na zdjeciu :/
Ukradli radio, uchwyt do telefonu i ladowarke, specjalny pas samochodowy do zapinania dla kobiet w ciazy, statyw od aparatu, transparentna parasolka i uwaga paczke nawilzanych chusteczek do rak.
Juz pal licho te radio i reszte, ale mogli wywalic szybe, ktora wymienilbym sobie za max 200 zl, a teraz mam do wymiany drzwi, z pomalowanie ktorych bedzie problem bo mam lakier kameleon, do tego zamek, a raczej komplet zamkow bo nie bede biegal z kilkoma kluczami. ehhhhhhhh

Czornyj
26-08-2013, 20:06
Trzeba nie mieć w sercu Boga żeby tak zniszczyć kawałek świetnego, włoskiego designu :(

Boryszuk
26-08-2013, 20:09
A klamka jak w Wartburgu ;-)

Czornyj
26-08-2013, 20:30
A klamka jak w Wartburgu ;-)

klamka 156-tki jest podobna do tej z Wartburga jak Monica Belucci do enerdowskiej pływaczki ;)

qualin
26-08-2013, 20:50
klamka 156-tki jest podobna do tej z Wartburga jak Monica Belucci do enerdowskiej pływaczki ;)

To jedna z fajniejszych klamek :) Solidny kawal metalu, a nie kawalek kruchego plastiku :P

Udalo mi sie zrobic lepsza fote "otwartych" drzwi


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/715/o7o8.jpg)

Widac, ze probowali tez drzwi wywazyc bo zostal slad na tylnych


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img841.imageshack.us/img841/1610/j1f2.jpg)

Radio tez fachowo wyciagneli i probowali wyrwac cala konsole bo nie szlo CB wyrwac :) (mam przykrecone do konsoli po bokach, ale od srodka tej konsoli :P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img708.imageshack.us/img708/1189/wiuz.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img542.imageshack.us/img542/6180/a6lg.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img826.imageshack.us/img826/125/6egz.jpg)

Boryszuk
26-08-2013, 21:07
Koledze kiedyś (lata temu) gnoje próbowali wyciągnąć radio. Jako, że miał zabezpieczone (tak jak u Ciebie niestandardowo przykręcone) to mu pocięli całą skórzaną tapicerkę żyletką. Mi skolei spalili malucha bo nie umieli go odpalić (przycisk do odpalania schowany był za klatką)... Przez takie sytuacje jestem zwolennikiem linczu.

Sapphiron
26-08-2013, 21:58
patrząc po zdjęciach to widać że typowa robota zdesperowanych małolatów - świeżaków... Z tego co mówił znajomy kurator to jest to typowa zagrywka "gangów" na sprawdzenie czy się nadaje dzieciak czy nie. Jak przyniesie ileś tam fantów i nie da się złapać to go przyjmują dalej... Niestety to najczęściej dzieciarnia kradnie i robią to na totalnego chama...

qualin
26-08-2013, 22:29
policjanci mowili, ze czesto zule kradna. ostatnio zlapali nawet takiego jednego i okazalo sie, ze nie umial nawet sie podpisac.

bart1
26-08-2013, 22:53
szczerze to wygląda na amatorszczyznę pierwszego sortu... bo takie zniszczenia robi tylko ten co ma czas albo niestety jest gupi :/ na żuli to nie wygląda bo śrubokręt to jak widać podstawowe narzędzie, ubezpieczone to było?

qualin
26-08-2013, 23:49
No wlasnie jak na wszystkie auta zawsze mialem AC, tak na Alfe nie bralem w tym roku pierwszy raz od 5 lat bo kasy bylo malo. No i teraz zaluje niestety. Auto mialo i tak isc na sprzedaz w tym roku, ale w takim stanie to za duzo musialbym upuscic i oddac za darmo prawie :/ Jakby bylo mnie stac na 2 auta to bym ja zostawil bo ma swoja dusze i V6 busso produkcji ferrari przepieknie mruczy pod maska, ale niestety za 3 miesiace bede mial potomka i do alfy nie wcisne wozka :/

shaolin
27-08-2013, 04:11
Wspolczucia. Rozpiernicz straszny, takich #$@$@$ powinno sie czestowac pawulonem od razu, bo szkoda czasu na resocjalizacje takiego badziewia (biorac pod uwage, ze w ogole ich zlapia i wsadza do paki).

Ale sama klamka brzydka ;) w calosci z autem to co innego ;)

shaolin
27-08-2013, 05:48
http://www.speedhunters.com/2013/08/a-gtr-kind-of-day/
http://www.speedhunters.com/2013/08/miata-inspiration-meet-project-g/

Czyzby Pezo wracalo do formy?
http://www.autocar.co.uk/car-news/frankfurt-motor-show/peugeot-308-r-set-frankfurt-debut

shaolin
28-08-2013, 04:00
Paczka na dzis:

http://www.speedhunters.com/2013/08/step-by-step-inside-a-time-attacking-650hp-silvia/
http://www.speedhunters.com/2013/08/project-evo-to-the-green-hell-and-back/

Miazga x miliard!
http://www.speedhunters.com/2013/08/carbon-not-dated-the-secret-zakspeed-calibra/

Troche klasyki:
HI3HsUyJXxQ

Cos dla Czornego:
Ut55yR2Yu8M

A tu cos dla reszty:
o7ZPeF6faG8
KdeUA8wflnM
Qa02HYd7H0o
8k1DIrfNr48

kakersik
28-08-2013, 08:52
Jakoś przewaga GTRa mnie tu nie dziwi. Ten samochód jest obłędny.

shaolin
28-08-2013, 09:28
Jakby zrobili do 10 wygranych to po 4tej odpada z gry bo skrzynia wybucha ;)

kakersik
28-08-2013, 09:39
Jakby zrobili do 10 wygranych to po 4tej odpada z gry bo skrzynia wybucha ;)

Czepiasz się szczegółów ;)

shaolin
28-08-2013, 09:52
No dobra, po fejsliftingu moze wytrzyma do 6-7 wygranych... ;)

seler
28-08-2013, 12:52
Coś z zupełnie innej beczki.
Prosiaczek Małżonki już od jakiegoś czasu przechodzi u blacharza operację plastyczną:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/20130814231-2.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-s-LgzoNSRSI/UgtuXYen92I/AAAAAAAADn0/e_jQbhke7AE/w980-h550-no/2013-08-14-231.jpg)

Jak dobrze pójdzie to za dwa tygodnie lakierowanie i skłądanie do kupy. Postawiłem sobie za cel by z wozu który praktycznie nadawał się na części zrobić auto mogące powalczyć o tytuł najpiękniejszej s2 w kraju :)

Sapphiron
28-08-2013, 14:20
znaczy się który to prosiaczek jest?

seler
28-08-2013, 14:27
znaczy się który to prosiaczek jest?

944s2 '91

Strus
28-08-2013, 17:45
No to coś dla Szao :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/6e8cab027b9707544cd6092892db7ce0-2.jpg
źródło (http://img.wiocha.pl/images/6/e/6e8cab027b9707544cd6092892db7ce0.jpg)

Boryszuk
28-08-2013, 17:52
Żelazko! Miałem takie tylko ze sprawnym zawieszeniem...

coach_lodz
28-08-2013, 18:28
a dlaczego ono jest zepsute? Po co oni to robią z tymi kółkami? (pytam serio bo sie nie znam)

Boryszuk
28-08-2013, 18:38
I ile mandatów uzbierał :-D

freefly
28-08-2013, 18:52
a dlaczego ono jest zepsute? Po co oni to robią z tymi kółkami? (pytam serio bo sie nie znam)

Jadą na ustawienie zbieżności.;)

Boryszuk
28-08-2013, 19:00
Koła mają być zbieżne ku przodowi, nie ku niebu ;-)

Strus
28-08-2013, 19:30
Żelazko! Miałem takie tylko ze sprawnym zawieszeniem...

No wiesz... Żelazko.... Dla Szao dałem że folksdojcz (bo taki Lupowaty z przodu :) ) a Ty od razu musisz zdradzać tajemnicę

Boryszuk
28-08-2013, 21:27
Już kiedyś wrzucałem german stajla, myślę że Szao się spodoba :-D
http://imageshack.us/a/img41/5944/solniczkabmw.jpg

Edit: popłynąłem z rozmiarem...

Strus
28-08-2013, 21:44
A czy tego cuda to my przypadkiem razem nie widzielismy ? Bo chyba sam mam gdzies jego fote

bart1
28-08-2013, 22:59
coach już Ci opowiadam:
otóż ta technika pozwala zastosować dowolnie szeroką felgę bez ingerencji w nadwozie a jak wiadomo czym szersza felga tym "większy rispekt na dzielni"
niemiaszki poszli kiedyś w stronę mattiga ( i ja to lubię) np:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/IMG_0602-1.jpg
źródło (http://i35.photobucket.com/albums/d181/mrbitch/Mattig/IMG_0602.jpg)
a
le to jak widać zmusza do sporej rzeźby w nadwoziu a tak kładziesz koła i masz ile tam cali chcesz w swoim żelazku :D

chyba że mieszkasz w stanach i masz dobry garaż pod nosem, i zapakowanie felgi 16x20 nie jest problemem:

http://www.gofasst.us/Images%20for%20GOFASST%20Site/Daytona%20Event%2009/Photos%20at%20event/T's%20Car%20in%20Dayt/Terry_PS_Daytona2009%20(15).jpg

:D

shaolin
29-08-2013, 02:05
No to coś dla Szao :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/6e8cab027b9707544cd6092892db7ce0-2.jpg
źródło (http://img.wiocha.pl/images/6/e/6e8cab027b9707544cd6092892db7ce0.jpg)
Chyba dla prz3mo bo to w Japonii ;)


a dlaczego ono jest zepsute? Po co oni to robią z tymi kółkami? (pytam serio bo sie nie znam)

Bo taki styl, nie wnikaj bo i tak nie ogarniesz japonskich klimatow ;)


Jadą na ustawienie zbieżności.;)

Ale on tu nie ma problemu ze zbieznoscia ;)


No wiesz... Żelazko.... Dla Szao dałem że folksdojcz (bo taki Lupowaty z przodu :) ) a Ty od razu musisz zdradzać tajemnicę
To Suzuki Alto ;)


Już kiedyś wrzucałem german stajla, myślę że Szao się spodoba :-D
http://imageshack.us/a/img41/5944/solniczkabmw.jpg

Edit: popłynąłem z rozmiarem...

Myslalem, ze masz E90, a nie E60 Del Sol :mrgreen:

Tu macie od tylca to Alto:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/p2-2.jpg?ct=ab649be7e17b
źródło (http://cdn.mkimg.carview.co.jp/minkara/photo/000/002/840/274/2840274/p2.jpg?ct=ab649be7e17b)

Ogolnie, zeby przywalic az taki negatyw to trzeba sie mocno natrudzic, ale w JP wszystko jest mozliwe ;)

Sławol
29-08-2013, 02:37
I to jeździ z takimi klapkami, gdy jakiś większy chłop się do tego zmieści? Masakra :D

shaolin
29-08-2013, 05:35
Jest jeszcze jedna opcja co do negatywu - kierownik tego pojazdu jest zawodnikiem sumo ;)

Macie paczke na dzis:
7oxAjgq24Ts

Troche NSXa:
V4AZc9C8oAM
UvaKFV43iY8

I jedno Porsze na koniec:
Xfi__aUgfgE

A tu cos z innej beczki - musialo mu sie niezle nudzic...
http://jalopnik.com/artist-creates-mercedes-v12-out-of-bones-fossils-bron-1216284840 :shock:

Sławol
29-08-2013, 13:27
Nie wiem, czy znacie, ale podrzucę.

Ciekawa strona z wypolerowanymi i przerobionymi samochodami, do tego można zdjęcia pod kątem technicznym obejrzeć. Mnie osobiście aż tak niskie gleby nie rajcują, ale same samochody są piękne :) Są też tapety do pobrania.

http://www.stanceworks.com/

Zdjęcie na zachętę - trochę szerokie, więc sam link:

http://www.stanceworks.com/wp-content/uploads/2012/11/the-real-thing-title.jpg

shaolin
29-08-2013, 13:30
Z czym do ludzi? Przeciez polowa linkow tutaj jest ze stance'a ;)

Sławol
29-08-2013, 13:36
Żebym to ja jeszcze regularnie tutaj zaglądał... Ech, ciężkie jest życie świeżaka :D

shaolin
29-08-2013, 13:38
Jestes tu juz chwile, ogarnij sie :twisted: :mrgreen: i zagladaj czesciej do tego watku, jezeli interesujesz sie szeroko pojeta motoryzacja ;) ;)

Sławol
29-08-2013, 13:44
:mrgreen:

Mam za wiele zainteresowań, żeby mi doby wystarczyło. A tutaj kilkaset stron wątku jest... Mam też inne fora do oglądania ;)

pinio
29-08-2013, 15:04
:mrgreen:

Mam za wiele zainteresowań, żeby mi doby wystarczyło. A tutaj kilkaset stron wątku jest... Mam też inne fora do oglądania ;)

Nie panikuj!

Przestaw sobie w opcjach parametr "Ilość postów na stronę" na maksa i od razu ilość stron wątku stopnieje do zaledwie dwustu z małym hakiem (przynajmniej na obecną chwilę) ;) :)

Sławol
29-08-2013, 15:18
Jest to jakiś sposób, prawda :)

A tak przy okazji: jako fan mercedesa, to siedzę sporo tutaj też - jako gość co prawda albo od czasu do czasu się zaloguję, żeby treści obejrzeć. Jeżeli lubicie, to zajrzyjcie. Sporo porad, mnóstwo wiedzy ludzie mają, są też wątki o tym, jak uniknąć złomu na Allegro.

No i sami też sobie dłubią w swoich gwiazdach:

http://mb201-124.eu/

coach_lodz
29-08-2013, 16:39
otóż ta technika pozwala zastosować dowolnie szeroką felgę bez ingerencji w nadwozie a jak wiadomo czym szersza felga tym "większy rispekt na dzielni"


Bo taki styl, nie wnikaj bo i tak nie ogarniesz japonskich klimatow ;)

boszsz... zepsuć auto i jeszcze się tym chwalić... nie wnikam...

RAF7705
29-08-2013, 18:14
Co wybrać jako drugie auto.
Opel Astra 1.6 benzyna, czy Mazda 3 1.6 benzyna.

qualin
29-08-2013, 18:59
Opla taniej naprawisz i to u kazdego mechaniora ;) Do japoncow czesci drozsze.

wunat
29-08-2013, 19:39
Ciagle ten sam stereotyp, wymien te drogie czesci do japoncow.

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 4

MstrG
29-08-2013, 20:46
http://www.porscheparade.pl/

Wybiera się ktoś?

qualin
30-08-2013, 00:29
Ciagle ten sam stereotyp, wymien te drogie czesci do japoncow.

Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 4

Np problem z dostepnoscia uszczelki skrzyni biegow do primery tej z konca lat 90tych. Siostra miala duzy problem z niektorymi czesciami. Nie powiesz mi ze do mazdy czesci beda na tym samym poziomie co do opla.

ku6i
30-08-2013, 01:03
Co wybrać jako drugie auto.
Opel Astra 1.6 benzyna, czy Mazda 3 1.6 benzyna.

O której Astrze mowa? I?

RAF7705
30-08-2013, 04:13
Oba by były 2006-2007
Dostępności części się nie obawiam.
Mam Primere 2003 i problemu nie ma.
Różnice w cenach części pewnie będą.

shaolin
30-08-2013, 05:22
Ciagle ten sam stereotyp, wymien te drogie czesci do japoncow.

Prosze bardzo:
Jakakolwiek czesc do LFA, skrzynia biegow do GTRa, itd... :mrgreen:

Takie jedno na dzis:
http://player.vimeo.com/video/73356784

Slon
30-08-2013, 13:30
Powazna sprawa - w nocy na warszawskim Gocławiu ktoś podjebał rodzicom auto. Co oprócz oczywistego zgłoszenia policji można zrobić?
Czarna Corolla E12 sedan

shaolin
30-08-2013, 13:34
Napisac na FB/forum motoryzacyjnym/szukac samemu/itd...

Czarna Corolla E12 sedan to troche malo info - daj jakies foty, opisz znaki szczegolne, podaj nr rejestracyjny.

ku6i
30-08-2013, 13:48
Oba by były 2006-2007
Dostępności części się nie obawiam.
Mam Primere 2003 i problemu nie ma.
Różnice w cenach części pewnie będą.

Nie ułatwiasz zadania :P Możesz po prostu podać model? W tamtym czasie produkowali i Astrę II i III... Albo po prostu wrzuć jakąś ofertę z autem które Cię interesuje.

Slon
30-08-2013, 14:14
Aż wstyd się przyznać - przekopałem kilka dysków i nie znalazłem nawet jednego zdjęcia :(
Mam jeszcze 2 na podlasiu, jutro sprawdzę.

Znaki szczególne:
- przyciemnione tyle szyby
- czujniki parkowania dookoła auta + w środku wyświetlacz przy lewym słupku
- rejestracja BIA HM42
- motor 1.4 D-4D
- alufelgi 15 cali (pięcioramienne)
- w środku skórzana kierownica i manualna klima (niespotykane zestawienie, gdyż skórzana kieronica była tylko przy wyższym poziomie wyposażenia z automatyczną klimą)
- wnętrze całe czarne - siedzenia, dywaniki, deska

ALF
30-08-2013, 14:22
Daj takie info na fora samochodowe, ze szczególnym uwzględnieniem Toyoty.

RAF7705
30-08-2013, 18:16
Astra III

Sapphiron
30-08-2013, 20:12
utwórz na fejsie wydarzenie z opisem i zdjęciami, takie wydarzenia bardzo szybko się rozchodzą i bardzo dużo osób to widzi.

Lena&TheShadow
30-08-2013, 20:40
Co widzi ? W niedzielę ta Toyota będzie w ćwiartkach do kupienia na Słomczynie.

Sapphiron
30-08-2013, 22:29
oho, widzę optymizm godny pochwały...

Slon
30-08-2013, 22:57
niestety, ale również myślę podobnie...

shaolin
31-08-2013, 01:57
oho, widzę optymizm godny pochwały...

Optymizm nie ma tu nic do rzeczy, takie auta sa zbierane na czesci, a nie do odsprzedazy w calosci bo maja za niska wartosc rynkowa. Jakby to byl Merc S 2012 to mozna szukac calego...

Strus
31-08-2013, 08:17
Jest jeszcze mozliwosc że to jakies gowniarze zajumalii żeby sobie w weekend z dziewczyna nad zalew skoczyc

M_B
31-08-2013, 08:24
Jest jeszcze mozliwosc że to jakies gowniarze zajumalii żeby sobie w weekend z dziewczyna nad zalew skoczyc
I potem go w nim zostawia...

Lena&TheShadow
31-08-2013, 09:27
Jest jeszcze mozliwosc że to jakies gowniarze zajumalii żeby sobie w weekend z dziewczyna nad zalew skoczyc

nieeee, toby go skręcili w sobotę. W czwartek (w tygodniu) kradnie się samochody, które będą rozbierane w legalnie działających firmach handlujących autami uszkodzonymi, które rozbierają kradzione samochody aby zwiększyć asortyment części itd. W piątek te, które idą do dzikich dziupli. Chodzi o to aby skrócić czas pomiędzy wprowadzeniem samochodu a pozbyciem się części z cechami pochodzenia. Czasy kiedy kradzione samochody trzymało się w zamrażarkach czyli na parkingach pod cmentarzami lub domami handlowymi w oczekiwaniu na okup lub klienta odeszły już w zapomnienie.
Może tak być, że części z tej toyoty już są wystawione na Allegro :D.

RAF7705
31-08-2013, 21:08
Mój dylemat się rozwiązał.
Będzie Mazda 6.

qualin
31-08-2013, 22:17
Ooo bardzo fajne autko, szczegolnie najnowsza generacja :)

RAF7705
31-08-2013, 23:19
No najnowsza to nie, ale taka 3 letnia:-)

sote
02-09-2013, 11:37
też bardzo ładna :)

shaolin
03-09-2013, 04:59
Paczka na dzis:

ddU4tcGIF6k
HZjePaiteBs
_LGsgK0wYoc
DNWySSAbmX0

Tu macie troche filmikow w jednym miejscu:
http://jalopnik.com/the-best-slow-motion-high-definition-videos-1236478433
http://jalopnik.com/the-ten-most-obnoxious-drivers-ever-caught-on-video-1226994853

Amadeusz
03-09-2013, 20:55
Ile będzie siedział wosk na aucie po automatycznej myjni BP?

qualin
03-09-2013, 22:20
Chodzi Ci o en wosk co nakladany jest w myjni? Jezeli tak to on z woskiem ma niewiele wspolnego, strata kasy na to tylko.

sote
04-09-2013, 09:38
Jesli jednak nie chodzi ci o ten z myjni, to zalezy jaki masz wosk polozony.

shaolin
04-09-2013, 10:18
I jak polozony (czyt. na jak przygotowany lakier) i co robisz z nim itd... to nie takie proste ;)

Strus
04-09-2013, 18:51
Ile będzie siedział wosk na aucie po automatycznej myjni BP?

Automatyczna myjnia to samo zło. Zakładam że wosk z takowej będzie jeszcze gorszy.

shaolin
05-09-2013, 03:36
Paczka na dzis:
http://www.speedhunters.com/2013/09/toyota-builds-a-420hp-yaris-hybrid/
http://www.speedhunters.com/2013/09/the-cla45-amg-goes-racing/
http://www.stancenation.com/2013/09/02/pinki-v2-beatrices-gorgeous-nissan-240sx/
http://www.speedhunters.com/2013/09/the-sport-quattro-makes-a-return/
http://www.speedhunters.com/2013/09/a-little-mazda-on-a-turbo-4wd-rally-mission/

gcgQ0Ymi6Q8
GtwdQAKvLw0

http://player.vimeo.com/video/69431312

http://www.autocar.co.uk/car-video/video-caterham-620r-driven

3MDTcXGsjuo
GY6FuhrxKfg
uoesrNZfVvo
uze14zbiKAc

http://autoc-one.jp/joycar/
To Japonia... nie wnikajcie dlaczego tak... ;)

Amadeusz
05-09-2013, 10:03
Chodzi Ci o en wosk co nakladany jest w myjni? Jezeli tak to on z woskiem ma niewiele wspolnego, strata kasy na to tylko.

Tak, o ten wosk. Dlaczego strata kasy?


Jesli jednak nie chodzi ci o ten z myjni, to zalezy jaki masz wosk polozony.

Wosk z myjni ale nie wiem jaki dokładnie :)


I jak polozony (czyt. na jak przygotowany lakier) i co robisz z nim itd... to nie takie proste ;)

Położony bardzo szybko :) chlapu chlapu i gotowe :) Przed nałożeniem polane wodą z "kerszera"


Automatyczna myjnia to samo zło. Zakładam że wosk z takowej będzie jeszcze gorszy.

Dlaczego zło?

shaolin
05-09-2013, 10:59
Po pierwsze to nie jest wosk tylko nablyszczacz (i to jakis syntentyczny szajs), po drugie szkoda kasy, lakieru i srodowiska (bo przed polozeniem tego siuwaxu szczoty zrobia Ci z lakieru sajgon).

Amadeusz
05-09-2013, 11:30
Po pierwsze to nie jest wosk tylko nablyszczacz (i to jakis syntentyczny szajs), po drugie szkoda kasy, lakieru i srodowiska (bo przed polozeniem tego siuwaxu szczoty zrobia Ci z lakieru sajgon).

No właśnie rzuciłem tu pytanie bo zrobiłem to :) Było darmowe więc pomyślałem: Zaszaleję ;)
No ale co dalej. Jeżdżę już ponad tydzień a autko się błyszczy jak psu jaja na wiosnę. Nic się nie kurzy. Jak się raz po deszczu coś tak poprzyklejało to tylko punktowo - wziąłem szmatkę z fibry i pach, pach - wzięło odpadło. lakier został ;) Więc w moim laickim odczuciu jest super.
Co się będzie działo z lakierem na dłuższą metę?

shaolin
05-09-2013, 11:38
Te szczoty w automatach maja dosc twarde wlosie, wiec w zaleznosci od tego jak swieze masz auto (a im nowsze tym gorzej bo wszyscy przeszli na ekolakiery, ktore rysuja sie od samego patrzenia na samochod) to tym szybciej bedzie postepowalo niszczenie klaru (rysy, swirle, inne gadzety), az w koncu dojdzie szczota do bazy, podkladu, przebije Ci drzwi i zmoczy tapicerke w srodku :twisted: ;) ;) Stare auta maja twardsze lakiery i sa dosc odporne (stare to takie min. przed 2000 rokiem). I swiecic to sie moze, ale naprawde szkoda lakieru, juz lepiej wbic na myjke cisnieniowa i sobie plukac tam auto (bo z myciem to tez ma niewiele wspolnego :D).

To, ze sie cos blyszczy to jeszcze nic takiego - jaja psu tez sie moga blyszczec (o czym wspomniales wyzej), ale to dalej psie jaja ;)

siona
05-09-2013, 11:45
Twarde lakiery to chyba skończyły się w latach 80. Bo wtedy zakazano stosowania lakierów zawierających ołów.

Strus
05-09-2013, 11:51
Dlaczego zło?

Szao juz odpowiedział. Takie myjnie rysują lakier zamiast go myć. Ja bym się chyba nie zdobył na odwagę żeby wjechać autem między te szczoty.

Amadeusz
05-09-2013, 12:02
...az w koncu dojdzie szczota do bazy, podkladu, przebije Ci drzwi i zmoczy tapicerke w srodku :twisted: ;) ;)

:):):):):)

Mój lakier to oryginał z 2003 roku :) ale z tego co piszesz to już szajs. Tak z drugiej strony to wiekowe auto jest i moja wrażliwość jest dość niska ;)
Ale czułem podświadomie, że coś może być nie tak z tą myjką bo za bardzo się chyba to auto świeci ;)
W duchu sobie pomyślałem, że jak będę jeździł raz na miesiąc to będzie OK. Ale teraz to nie wiem ile mam miesięcy na zdarcie lakieru... Te ciśnieniowe wynalazki na monety to lipa, nic nie myje, tak jak pisałeś. To chyba przejdę na ręczne mycie pod domem. A skoro tak to jaki ten wosk kupić i jak to się nakłada (no chyba, że jest instrukcja) Coś taniego, dobrego :)
Nie chodzi mi o z.aj.ebistość auta tylko o praktyczność bo faktycznie kurz się tego nie czepia, tupniesz i czyste ;)

Boryszuk
05-09-2013, 12:15
WD 40 sobie popsikaj to też się będzie świecić :-P

Amadeusz
05-09-2013, 12:26
WD 40 sobie popsikaj to też się będzie świecić :-P

Nie będzie :) Psiuknąłem skrzypiący zawias w drzwiach i pociurlało po lakierze, szara, okrutna plama. Dopiero myjka BP zlizała ;)

Boryszuk
05-09-2013, 12:34
A widzisz. Ona rozmazała i teraz Ci się świeci :mrgreen:

Amadeusz
05-09-2013, 12:48
A widzisz. Ona rozmazała i teraz Ci się świeci :mrgreen:

Jak "Pur" w talerzach - jedna kropla i błysk, a z rąk skóra schodzi :)

Strus
05-09-2013, 12:59
A skoro tak to jaki ten wosk kupić i jak to się nakłada (no chyba, że jest instrukcja) Coś taniego, dobrego :)

Tanie chyba nie za bardzo ale na pewno bardzo dobre - Collinite 476 (http://showcarshine.pl/11-collinite-476-gratis-mikrofibra.html)

Myjesz autko, najlepiej sensownym szamponem (tanie sa szampony Shiny Garage a podobno całkiem niezłe, np TAKI (http://showcarshine.pl/szampony/1322-shiny-garage-strawberry-car-shampoo-500ml.html)) i oczywiście rękawicą z mikrofibry. Akurat ten szampon będę testował jutro to mogę jakieś foty z mycia wrzucić. Potem je osuszasz np czymś TAKIM (http://showcarshine.pl/osuszanie/174-showcarshine-fluffy-dryer-90x60cm-struktura-pluszu-jak-blue-ripper-.html) a potem bierzesz w łapkę "słoneczko" Megsa (TAKIE (http://showcarshine.pl/aplikatory/99-meguiars-soft-foam-applicator-pad-2-pack-aplikator-do-wszystkiego-.html)) i nakładasz wosk na każdy element z osobna. Potem przecierasz mikrofibrą (wybór w zależności od zasobności portfela) KLIK (http://showcarshine.pl/36-polerowanie-czyszczenie?orderby=price&orderway=asc). Podobno nawet te najtańsze Urbany dają radę. Ja mam żółtą fibrę (chyba) Megsa i dokupiłem białą Fleksipads i właśnie wspomniane Urbany.

Po tym wszystkim możesz już spać spokojnie :mrgreen:

prz3mo
05-09-2013, 13:04
Twarde lakiery to chyba skończyły się w latach 80. Bo wtedy zakazano stosowania lakierów zawierających ołów.

Otóż to. W moim aucie lakier rysuje się od wiatru i patrzenia na niego (dosłownie).... Gdybym pojechał na myjnię automatyczną to chyba po 10 takich myciach miałbym auto do ponownego lakierowania...

Amadeusz
05-09-2013, 13:17
Tanie chyba nie za bardzo ale na pewno bardzo dobre - Collinite 476 (http://showcarshine.pl/11-collinite-476-gratis-mikrofibra.html)

Myjesz autko, najlepiej sensownym szamponem (tanie sa szampony Shiny Garage a podobno całkiem niezłe, np TAKI (http://showcarshine.pl/szampony/1322-shiny-garage-strawberry-car-shampoo-500ml.html)) i oczywiście rękawicą z mikrofibry. Akurat ten szampon będę testował jutro to mogę jakieś foty z mycia wrzucić. Potem je osuszasz np czymś TAKIM (http://showcarshine.pl/osuszanie/174-showcarshine-fluffy-dryer-90x60cm-struktura-pluszu-jak-blue-ripper-.html) a potem bierzesz w łapkę "słoneczko" Megsa (TAKIE (http://showcarshine.pl/aplikatory/99-meguiars-soft-foam-applicator-pad-2-pack-aplikator-do-wszystkiego-.html)) i nakładasz wosk na każdy element z osobna. Potem przecierasz mikrofibrą (wybór w zależności od zasobności portfela) KLIK (http://showcarshine.pl/36-polerowanie-czyszczenie?orderby=price&orderway=asc). Podobno nawet te najtańsze Urbany dają radę. Ja mam żółtą fibrę (chyba) Megsa i dokupiłem białą Fleksipads i właśnie wspomniane Urbany.

Po tym wszystkim możesz już spać spokojnie :mrgreen:

Struś, o to chodziło! DZIĘKI!


W moim aucie lakier rysuje się od wiatru...

Bo Ty za szybko jeździsz :mrgreen:

shaolin
05-09-2013, 13:23
sionski moj lakier na Polo z 97 jest twardy jak skala.

I tak jak juz napisal moj uczen Strus :mrgreen: Colli 476 da rade, oczywiscie jak Ci sie nie chce to nie musisz przeprowadzac tych wszystkich etapow, ale warto bo wosk bedzie trzymal sie 3-5x dluzej na przygotowanym aucie, niz na nieprzygotowanym.

Strus
05-09-2013, 13:23
Struś, o to chodziło! DZIĘKI!


Nie ma problemu. Szao mnie trochę zaraził takimi zabawami. Zacząłem sobie podpatrywać na forum kosmetykaaut i zacząłem sobie dobierać zestaw. Ale myślę że to co Ci podałem jest wystarczająco dobre na początek.

A jak masz jakieś drobne ryski (a pewnie masz) to pomiędzy myciem a woskowaniem połóż ze 2 warstwy TEGO (http://showcarshine.pl/przygotowanie-powierzchni/377-dodo-juice-lime-prime-250ml-cleaner-gratis-mikrofibra.html). Pamiętaj tylko że Dodo trzeba "wpracować" w lakier a nie nałożyć. Czyli wcierasz tak aby jak najmniej zostało do ściągnięcia fibrą. Dodo potrzebuje też czasu żeby wypełnić wszystkie ryski. Choć ręcznie to z Dodo zupełnie tak sobie. Do ręcznej zabawy lepszy chyba będzie AutoGlym SRP

Amadeusz
05-09-2013, 13:38
No dobra. A po tej całej zabawie kosmetycznej to kiedy będę to musiał robić ponownie? Innymi słowy: Jak długa jest olimpiada by ponownie robić igrzyska? :mrgreen: Oraz: Co robić z autem w okresie olimpiady jak się zakurzy, pochlapie itp?

Strus
05-09-2013, 13:44
Trudno powiedzieć. U mnie sam Colli bez żadnego przygotowania lakieru i nawet bez dokładnego umycia i bez poprawki trzymał się 2 miesiące. Z przygotowaniem lakieru pod wosk myslę ze efekt utrzyma się 2 razy dłużej. W międzyczasie chyba wystarczy tylko umyć i już. Jest cała gama tzw quick detailer'ów które zapewne po takim lekkim myciu efekt przedłużą ale ja sam nie mam co do tego pewności.

Trzeba też pamiętać że operację woskowania należy powtórzyć po 24 godzinach. Czyli delikatne mycie tak żeby nie ścierać warstwy już położonej, osuszanie i wosk.

shaolin
05-09-2013, 13:53
Colli potrafi trzymac do pol roku na aucie (przygotowanym), a u Ciebie (tak jak Strus pisze) moze byc roznie.

Amadeusz
05-09-2013, 13:55
OK. A to mycie "w międzyczasie" to normalnie szampon, woda i szmata? Czy jakoś głaskać delikatnie, żeby nie zdzierać tego wosku?

Strus
05-09-2013, 14:08
Na pewno nie "szmata" tylko rekawica z mikrofibry. A szampon dobrac tak aby byl bezpieczny dla wosku. Ten SG ktorego podlinkowalem, spelnia ten warunek.

Amadeusz
05-09-2013, 14:17
Dzięki za pomoc w tych tajnikach. Na koniec ostatnie chyba pytanie: Na zimę, mróz, sól ten wosk jest wskazany czy wręcz przeciwnie i głównie picujemy jak jest ciepło?

JacKill
05-09-2013, 14:25
Na garażowanym samochodzie dwie warstwy Colli położone na wyglinkowany lakier (tylko IPA, bez cleanera nawet) wytrzymały całą zimę. Przez zimę tylko regularne mycie na bezdotyku. Zabezpieczony woskiem lakier łatwiej myć (wystarczy sama woda, ew. woda z szamponem).

Z tańszych wosków dobry jest też: http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/test-1z-einszett-hart-glanz/

shaolin
05-09-2013, 14:48
Amadeusz na sol i syf to wosk jest jak najbardziej wskazany bo sol bedzie atakowac wlasnie ta woskowa warstwe, a nie lakier.

Amadeusz
05-09-2013, 14:51
Pięknie dziękuję. Ile płacę? :mrgreen:

shaolin
05-09-2013, 14:52
Lepiej nic bo sie nie wyplacisz do konca zycia :twisted: ;)

Strus
05-09-2013, 15:22
Wlasnie... Zaplacisz pare setek za kosmetyki, potem nastepne pare setek za maszynke do polerki, potem nastepne pare setek za kosmetyki do wnetrza.....to bedziesz sobie sam rysowal auto żeby potem to do stanu lepszego niż fabryczny doprowadzac :mrgreen:

MstrG
05-09-2013, 16:31
Jednak każdy z nas chyba jest dzieckiem ;)
pCvJgM6MWZs

Strus
05-09-2013, 20:13
Komuś za mało mocy ? Za mało njutków ? To proszę bardzo ..... -->>2282KM i 2355Nm (http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktualnosci/n,ponad-2200-konny-saleen-s7-na-hamowni)

Majek
06-09-2013, 11:26
A da się takiego zagazować? :p

Strus
06-09-2013, 11:40
Pewnie pan Ziutek w garazu by dal rade :mrgreen:

coach_lodz
06-09-2013, 14:27
jak sobie tak poczytałem jak Wy myjecie auta to się utwierdzam w przekonaniu... że dobrze robię nie myjąc wcale :D Jak już będzie bardzo brudne to dłutem odrąbie syf i sprzedam furexa :)

shaolin
07-09-2013, 09:00
Zanim Ty dojdziesz do momentu, ze mozna bedzie dluta uzyc to Ci auto zabiora za zanieczyszczanie srodowiska ;)

Komus Tesle?
http://www.autocar.co.uk/car-video/video-tesla-model-s-vs-aston-martin-rapide-s

Komus P1?
yV2pEXK_zIM

A tu pare innych:
7ll_mLkVo4Q

http://www.speedhunters.com/2013/09/street-racer-legend-inside-mizuno-works/

Amadeusz
07-09-2013, 13:59
Tanie chyba nie za bardzo ale na pewno bardzo dobre - Collinite 476 (http://showcarshine.pl/11-collinite-476-gratis-mikrofibra.html)

Myjesz autko, najlepiej sensownym szamponem (tanie sa szampony Shiny Garage a podobno całkiem niezłe, np TAKI (http://showcarshine.pl/szampony/1322-shiny-garage-strawberry-car-shampoo-500ml.html)) i oczywiście rękawicą z mikrofibry. Akurat ten szampon będę testował jutro to mogę jakieś foty z mycia wrzucić. Potem je osuszasz np czymś TAKIM (http://showcarshine.pl/osuszanie/174-showcarshine-fluffy-dryer-90x60cm-struktura-pluszu-jak-blue-ripper-.html) a potem bierzesz w łapkę "słoneczko" Megsa (TAKIE (http://showcarshine.pl/aplikatory/99-meguiars-soft-foam-applicator-pad-2-pack-aplikator-do-wszystkiego-.html)) i nakładasz wosk na każdy element z osobna. Potem przecierasz mikrofibrą (wybór w zależności od zasobności portfela) KLIK (http://showcarshine.pl/36-polerowanie-czyszczenie?orderby=price&orderway=asc). Podobno nawet te najtańsze Urbany dają radę. Ja mam żółtą fibrę (chyba) Megsa i dokupiłem białą Fleksipads i właśnie wspomniane Urbany.

Po tym wszystkim możesz już spać spokojnie :mrgreen:

Zamówiłem wszystko :)

PS. Świetnie działa stronka.

Strus
08-09-2013, 12:22
Czyli wpadłeś :) :)

shaolin
08-09-2013, 12:23
Chyba powinienem spytac o jakies megarabaty tam za naganianie klientow... ;)

sote
09-09-2013, 09:14
No wszyscy tam kupują :-P

shaolin
09-09-2013, 09:32
Wszyscy tam kupuja bo maja linki ode mnie :razz: A maja linki bo mi gitare ciagle zawracaja :razz: :twisted: ;)

sote
09-09-2013, 11:16
No no no... dawno nic do ciebie nie pisałem :-P

prz3mo
09-09-2013, 11:27
Wszyscy tam kupuja bo maja linki ode mnie :razz: A maja linki bo mi gitare ciagle zawracaja :razz: :twisted: ;)

Przecież Ty się wcale nie znasz, piszesz tylko to co wyczytałeś na forum kosmetykaaut.pl :-P ;)
Nawet dressingu do plastiku nie umiesz polecić, bo pewnie nie znalazłeś jeszcze odpowiedniego wątku na w/w forum :-P

;) :twisted:

shaolin
09-09-2013, 11:48
Jestem Polakiem, znam sie na wszystkim! :twisted: ;)

prz3mo
09-09-2013, 11:59
Jestem Polakiem, znam sie na wszystkim! :twisted: ;)

A to prawda ;) Nie znam się, to się wypowiem ;)

BTW, co z tym dressingiem? :P Bo nadal szukam :P

shaolin
09-09-2013, 12:09
Teraz to ja ide do domu... :twisted: Napisz mi jeszcze raz do ktorych plastikow to mialo byc (wew/zew) bo zapomnialem, a nie bede szukal po ciemku na kosmetyceaut :razz: :mrgreen:

prz3mo
09-09-2013, 12:13
Teraz to ja ide do domu... :twisted: Napisz mi jeszcze raz do ktorych plastikow to mialo byc (wew/zew) bo zapomnialem, a nie bede szukal po ciemku na kosmetyceaut :razz: :mrgreen:

buehheeh... do wewnętrznych. Potraktowałem kiedyś je pewnym specyfikiem i zostały takie białe ślady... Potrzebne jest coś co będzie się długo utrzymywało na plastiku, wtedy nie widać tego białego...

Strus
09-09-2013, 12:48
Przemo, spraw sobie jakies APC (moze być Nielscen Cyclone) i mleczko (Nielsen Finesse). Bedzie Pan zadowolny.


Ja sie wylamalem bo ostatnio kupowalem u Nowickiego z odbiorem w Lodzi.

Amadeusz
10-09-2013, 14:59
Chyba powinienem spytac o jakies megarabaty tam za naganianie klientow... ;)

Przesyłka już na biurku, trzeba prognozy pogody sprawdzić :) Po tym szmponiku kropelki też będą takie ładne jak na lakierze?

Strus
10-09-2013, 15:17
Kropelkowanie to po wosku dopiero

shaolin
10-09-2013, 15:20
Po szamponiku nie bedzie lakieru :twisted: A na kropelki trzeba sobie zasluzyc (czyt. poloz wosk, potem szukaj kropelek).

prz3mo sprobuj to co polecil Strus bo w sumie ja nie wiem co Ci dac, niewiele tego uzywalem w srodku (303AP, Natural Look, SmartGel i cos tam jeszcze - wszystkie byly w miare, ja nie brudze sobie wnetrza :razz:).

Amadeusz
10-09-2013, 15:23
Wiem, wiem. Chyba za dużym skrótem napisałem :) Chodziło mi o to czy po szamponie na szybach będą tak ładne kropelki jak po wosku na karoserii? ;)

PS. no i trochę mam tremę ;)

shaolin
10-09-2013, 15:29
Na szybach nie ma byc kropelek ;) Kladz RainX i gotowe.

Amadeusz
10-09-2013, 15:40
Na szybach nie ma byc kropelek ;) Kladz RainX i gotowe.

Dzięęęki!

Endryou
10-09-2013, 19:19
BTW, co z tym dressingiem? :P Bo nadal szukam :P

Ja od dłuższego czasu używam PB Natural Look i to mogę polecić. Na plastikach w Civicu sprawdza się jak dla mnie doskonale.

maj0nez
10-09-2013, 21:07
Ja od dłuższego czasu używam PB Natural Look i to mogę polecić. Na plastikach w Civicu sprawdza się jak dla mnie doskonale.

Tylko jak spadnie kilka kropli deszczu to zacieki powstają :-(

stig
10-09-2013, 21:33
Tylko jak spadnie kilka kropli deszczu to zacieki powstają :-(Po to w kabrioletach jest dach, żeby go zamykać, kiedy deszcz pada. ;)

shaolin
11-09-2013, 07:48
Macie mikropaczke na dzisiaj:
E975QNIXZi4

Komus Ferrari Italia Speciale?
7sOCNQ_bb60

Komus Porsze 918?
2Yz8cizr6sI
Bc9UUPNaOzE

Cos dla JDMowcow ;)
Y0vqtMGlvqk

maj0nez
11-09-2013, 10:15
Po to w kabrioletach jest dach, żeby go zamykać, kiedy deszcz pada. ;)

Nie tylko o cabrio chodzi w deszczu też czasem trzeba wysiadać z auta :-)

Amadeusz
11-09-2013, 14:55
pomiędzy myciem a woskowaniem połóż ze 2 warstwy TEGO (http://showcarshine.pl/przygotowanie-powierzchni/377-dodo-juice-lime-prime-250ml-cleaner-gratis-mikrofibra.html).

No i zapomniałem tego cleanera kupić, a bez tego zimy przecież nie przeżyję :evil:
Tak baj de łej to mało kto sprzedaje te dobre środki. Najbliżej gdzie znalazłem coby podjechać i dokupić to Kraków :(

Strus
11-09-2013, 15:44
Możesz też poszukać cleanera Temachem'u bo sporo tańszy i podobno niezły albo Auto Glym. Ten ostatni jest przeznaczony do pracy ręcznej. Doda jest świetny ale ręcznie może nie być tak różowo

shaolin
13-09-2013, 07:20
Mikropaczka na dzis:
http://www.stancenation.com/2013/09/10/hakosuka-to-die-for-昭和のcarにばる-preview/
http://www.stancenation.com/2013/09/11/昭和のcarにばる-showa-no-carnival-photo-coverage/

A teraz troche Porsze:
http://www.speedhunters.com/2013/09/poll-the-greatest-911-race-car/
http://www.speedhunters.com/2013/09/spotlight-on-the-winningest-935-the-jlp-3/
http://www.speedhunters.com/2013/09/9ff-gt9-clubsport-the-brain-melter/
http://www.speedhunters.com/2013/09/911-to-the-extreme-the-93578-moby-dick/
http://www.speedhunters.com/2013/09/doubling-up-the-chevy-v8-powered-912/
http://www.speedhunters.com/2013/09/say-you-want-an-evolution-50-years-of-911-design/
http://www.speedhunters.com/2013/09/9ff-the-real-need-for-speed-story/
http://www.speedhunters.com/2013/09/street-racer-a-930-turbo-redefined/
http://www.speedhunters.com/2013/09/manthey-racing-porsches-nordschleife-masters/
http://www.speedhunters.com/2013/09/iamthespeedhunter-the-911-theme/
;)

shaolin
14-09-2013, 13:32
Zrobilem kilka lepszych zdjec (telefonem) 'szybki i wsciekly: szanghaj edyszyn'.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/ljgx-2.jpg
źródło (http://img821.imageshack.us/img821/7436/ljgx.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/zez5-2.jpg
źródło (http://img585.imageshack.us/img585/8782/zez5.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/hr3f-2.jpg
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/4598/hr3f.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/fxlk-1.jpg
źródło (http://img856.imageshack.us/img856/5402/fxlk.jpg)

maj0nez
16-09-2013, 19:40
shaolin masz więcej zdjęć tego Volkswagena??

shaolin
17-09-2013, 02:17
Nie mam bo szkoda mi aparatu w telefonie, zeby to cos fotografowac ;) Zwykla Santana 1.8 po niezwyklym agrotjunie.

maj0nez
17-09-2013, 09:52
Dla mnie nie taka zwykła i rzadki widok u nas.

shaolin
18-09-2013, 04:05
Akurat tak stjunowana Santana to na szczescie rzadki widok i u mnie :mrgreen: Reszta Santan wyglada normalnie ;)

_5DP3f8_ULk
wgmSiOTUQmg
EkJ5Wp841m8

Sapphiron
18-09-2013, 18:12
ech i stwierdziłem że wcześniejsza warstwa niewidzialnej wycieraczki zeszła i nie działa już... Czyli jednak 2 miechy max i trzeba nowa kłaść... ale to i tak lepiej niż bez ;)

Amadeusz
19-09-2013, 11:45
ech i stwierdziłem że wcześniejsza warstwa niewidzialnej wycieraczki zeszła i nie działa już... Czyli jednak 2 miechy max i trzeba nowa kłaść... ale to i tak lepiej niż bez ;)

Jeszcze nigdy wycieraczki nie wymieniłem a jeżdżę już tyle lat :)

Sapphiron
19-09-2013, 13:22
Jeszcze nigdy wycieraczki nie wymieniłem a jeżdżę już tyle lat :)

Zawsze bawią mnie takie teksty... A bo ja nigdy czegoś, a bo moje to takie, a bo to i tamto...

shaolin
19-09-2013, 13:26
Nie marudz.

Kladz nowa warstwe (najlepiej dwie) i bedzie ok. U mnie inwizybel wycieraczka trzymala srednio 4 miechy.

Sapphiron
19-09-2013, 13:35
może mam zbyt agresywny płyn do spryskiwaczy i przeżarło za szybko?

A tak bajdełej, to co można zrobić z przednią szybą przed nałożeniem nowej warstwy? Chodzi głównie o usunięcie wszelkich brudów, przebarwień, zacieków itp itd. Coś żeby ją wypucować na cacy :)

shaolin
19-09-2013, 13:47
Wybic i kupic nowa ;) Mozesz uzyc czegos w stylu AG CGP, albo po prostu wyglinkowac i pozniej uzyc izopropanolu, nawet bez rozcienczania ;)

Jaki masz plyn? Moze tak byc, ze jest agresywny, chociaz to raczej na zime, letnie powinne byc lagodne. Ja zawsze uzywam Sonaxa i nie narzekam.

Sapphiron
19-09-2013, 13:52
ja używam tego co był w biedronce w takich kostkach rozpuszczalnych na 5l wody ;)

shaolin
19-09-2013, 14:12
To sie do kibla wrzuca... :mrgreen:

Sonax w Tesco/Leklerku/Kerfurze/itd mial bardzo dobre ceny za 4l banki, lato i zima. Nie zbiera niewidzialnej, a czysci swietnie.

Sapphiron
19-09-2013, 14:17
może się skuszę na zimowy sonaxa bo akurat się kończy zbiorniczek i już sobie zaleję ;)

marki
19-09-2013, 22:28
Witam,
trochę z innej beczki może ktoś doradzi...
W wielkim skrócie - miałem kiedyś kolizję, spisane było oświadczenie, ale gościu się z niego wycofał. Ubezpieczyciel nie wypłacał pieniędzy, bo sprawca się nie przyznawał. Skończyło się to w sądzie i wyrokiem orzekającym o jego winie. Czy popierając się wyrokiem sądu, mam prawo ubiegać się o odsetki od kwoty należnej mi z tytułu odszkodowania? Z jakiego okresu czasu? Do dnia uprawomocnienia się wyroku? Wyrok sądu stwierdza jego winę, nie nakazuje ubezpieczycielowi wypłaty odszkodowania z odsetkami.

pozdrawiam

Slawskip
20-09-2013, 10:57
co do niewidzialnej wycieraczki, to zaraz po nałożeniu miałem mieszane uczucia, ale jak ostatnio jechałem w mega ulewie na autostradzie to wiem, że warto było ją nałożyć :)

ekonet
20-09-2013, 11:25
co do niewidzialnej wycieraczki, to zaraz po nałożeniu miałem mieszane uczucia, ale jak ostatnio jechałem w mega ulewie na autostradzie to wiem, że warto było ją nałożyć :)
Rain-X używam i polecam. Co do tradycyjnych wycieraczek - w zeszłym tygodniu wracałem z delegacji wieczorem, padał deszcz i wycieraczka mazała, więc kupiłem w Wieluniu na stacji Orlen dwie wycieraczki (za 16,99). Kolega się śmiał, żeby tylko do Wrocławia wytrzymała - no i wykrakał, chyba po 80 km zaczęła mazać. A miało być tak pięknie. ;)

prz3mo
21-09-2013, 09:59
http://www.wykop.pl/ramka/1658897/co-mozna-zrobic-ze-starego-peugota-406/

;)

qualin
24-09-2013, 13:06
Czas zmienic auto na bardziej rodzinne, a ze budzet dosc skromny wiec padlo na Mondeło :P

Dokladnie o ten egzemplarz: https://plus.google.com/photos/107047996411655605894/albums/5926756833370467281

Moze dzisiaj uda mi sie podjechac i go obejrzec. Rocznik 2005 (pazdziernik) silnik 2.2 TDCI, wersja Titanium X czyli absolutny max wypas z ospojlerowaniem i zawieszeniem od ST.
Cena jest dobra bo 17000 tys.
Mial ktos doczynienia z takim mondziakiem? Ja mam stycznosc z tym silnikiem, ale w transicie wiec slabo porownac jest bo roznica duza miedzy autami.

sote
24-09-2013, 21:39
"17000 tys." to skromny budzet??
za te 17 milionow to juz cos kupić idzie ;)
:twisted:

Sapphiron
24-09-2013, 21:47
Rain-X używam i polecam.

Też polecam :) Na samym poczatku owszem trochę mazała tak na pół sekundy ale przepolerowałem jeszcze raz z wodą i na trasie Lublin Warszawa używałem wycieraczki tylko na skrzyżowaniach ze światłami jak czerwone było ;)

Strus
24-09-2013, 22:18
U mnie chyba po Rain'ie maze non stop. A wycieraczki mam nowki nie_wy_dymki :) po kazdym ruchu na jakies 3-5sekund mam taka jakby mgielke na szybie. A szyba umyta, potraktowana izo i potem nakladany Rain.

qualin
24-09-2013, 23:00
"17000 tys." to skromny budzet??
za te 17 milionow to juz cos kupić idzie ;)
:twisted:

hehe :P

Wlasnie wstawilem do garazu ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img42.imageshack.us/img42/4397/zd6p.jpg)

stig
25-09-2013, 07:46
U mnie chyba po Rain'ie maze non stop. A wycieraczki mam nowki nie_wy_dymki :) po kazdym ruchu na jakies 3-5sekund mam taka jakby mgielke na szybie. A szyba umyta, potraktowana izo i potem nakladany Rain.A pióra wycieraczek też umyłeś? :) Ta mgiełka po przejściu wycieraczek, to podobno mazy od „mikro-rozkładu” gumy…

Strus
25-09-2013, 08:59
Pióra zakładałem nowe dzień wcześniej i nie były w ruchu.

Czornyj
25-09-2013, 09:08
hehe :P

Wlasnie wstawilem do garazu ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img42.imageshack.us/img42/4397/zd6p.jpg)

Gratki - mimo jego awaryjności uwielbiałem moje Mondeo Mk III - jest olbrzymie (przewoziłem nim np. tonę papieru), a Titanik jest na bizantyjskim dopasie. Idealne auto w trasy, prowadzi się jak po szynach.

Diesel 2.2 to jedynie słuszny silnik - nie jest demonem bezawaryjności, ale po AR V6 dostałbyś szału z 2.0TDCi.

freefly
25-09-2013, 09:11
A pióra wycieraczek też umyłeś? :) Ta mgiełka po przejściu wycieraczek, to podobno mazy od „mikro-rozkładu” gumy…

Te mazy, to osadzona mikroskopijna warstwa "kamienia" z wody na powierzchni szyby. Po przejściu wycieraczki wyglądają jak mgliste plamy/zacieki/ tłusta szyba itp.

Strus
25-09-2013, 10:11
Czyli jest to calkowicie normalne i nie da sie tego wyeliminowac ?

Sapphiron
25-09-2013, 10:37
da się wyeliminować.

1. Przepoleruj jeszcze raz na mokro szybę.
2. Nie zakładaj wycieraczek grafitowych tylko zwykłe gumowe (z doświadczenia są lepsze z Rain-xem)

Amadeusz
25-09-2013, 16:35
Wlasnie wstawilem do garazu ;)
Opisz wrażenia z jazdy koniecznie jak to jeździ.

qualin
25-09-2013, 18:14
Jeździ bardzo fajnie tymbardziej że mam zawias i skrzynie biegów z ST. Trzyma się drogi jak przyklejony,ale to normalne w fordach. Silnik klekota jak traktor, ale tylko na zewnątrz, w środku prawie go nie słychać. Zaskoczyło mnie spalanie bo zrobiłem 150 km z czego 80 po mieście i komputer pokazuje 5,7 :) odpycha się całkiem żwawo,nie ma przepaści po przesiadke z alfy v6 :)

MstrG
25-09-2013, 18:25
Ma skrzynię od benzyny wsadzoną? Toć to zupełnie inne przełożenia.

Amadeusz
25-09-2013, 21:19
Szokujące spalanie.

qualin
25-09-2013, 21:20
Nie wiem czy od benzyny, to fabryczna skrzynia tej wersji i jest inna niż normalnie.

seler
26-09-2013, 08:39
Zaskoczyło mnie spalanie bo zrobiłem 150 km z czego 80 po mieście i komputer pokazuje 5,7

pchałeś go? :mrgreen:

pinio
26-09-2013, 09:04
pchałeś go? :mrgreen:
Może wracał z gór :) Komputerki oszukują

Sapphiron
26-09-2013, 09:16
Jak widać produkcja metaamfetaminy się opłaca ;)

ltUzUvJzEXc

seler
26-09-2013, 09:48
Jak widać produkcja metaamfetaminy się opłaca ;)



iiitam... RBR to było coś szkoda ze kierownica mi zdechła bo uwielbiałem, z NFS to tylko Porsche Unleashed wspominam miło bo całą historię firmy można było poznać reszta to już dla piętnastoletnich fanów "szybcy się wściekli" czyli bajuchy do poduchy.

qualin
26-09-2013, 10:43
Może wracał z gór :) Komputerki oszukują

To ja wiem, ze oszukuja :) ale i tak malo pokazuje, poza tym widze po ilosci paliwa, ze niewiele ubylo.

Jedyny minus tego auta to brak fabrycznych felg 18 calowych :/
No, ale juz zima prawie wiec do wiosny przebujam sie na stalowkach :P

pinio
26-09-2013, 10:49
To ja wiem, ze oszukuja :) ale i tak malo pokazuje, pozatym widze po ilosci paliwa, ze niewiele ubylo.

Jedyny minus tego auta to brak fabrycznych felg 18 calowych :/
No, ale juz zima prawie wiec do wiosny przebujam sie na stalowkach :P

Ile paliwa ubyło to widać po liczniku na dystrybutorze :)

Jeśli w to miejsce masz mniejsze felgi, to docenisz ten fakt przy zakupie opon :)

Czornyj
26-09-2013, 11:13
18-tka do ST jest przecudna. Okrutnie kara kierowcę, kompletnie nie nadaje się do jazdy w naszym słodkim kraju, ale i tak bym się poświęcił dla trakcji i wrażeń wizualnych ;)

MstrG
26-09-2013, 11:16
Nie wiem czy od benzyny, to fabryczna skrzynia tej wersji i jest inna niż normalnie.

Ja już nie wiem o co chodzi, masz skrzynię z ST (jak mniemam ST220?), która była fabrycznie w tej wersji? Co to za skrzynia? Sorry, ale to brzmi jak kiepska nawijka handlarza.
W sumie to nie jest ważne - miliona bez awarii życzę. Auto prezentuje się bardzo ładnie na fotkach.


18-tka do ST jest przecudna. Okrutnie kara kierowcę, kompletnie nie nadaje się do jazdy w naszym słodkim kraju, ale i tak bym się poświęcił dla trakcji i wrażeń wizualnych ;)

Trzeba troszkę ostrożniej wybierać tor jazdy, ja mam RH ZW3 w 18" - uważam nawet na małe krawężniki ;)

qualin
26-09-2013, 20:37
Ja już nie wiem o co chodzi, masz skrzynię z ST (jak mniemam ST220?), która była fabrycznie w tej wersji? Co to za skrzynia? Sorry, ale to brzmi jak kiepska nawijka handlarza.

Jeździłem różnymi fordami 2.0 i 2.2, żaden nie miał takich krótkich przelozen i w ten sposób wrzucanego wstecznego (nie podnosi się żadnego dzyndzla tylko energicznie do siebie i do góry jak jedynke), w żadnym fordzie nie widziałem jeszcze takiej skrzyni.

MstrG
26-09-2013, 21:05
Jeździłem różnymi fordami 2.0 i 2.2, żaden nie miał takich krótkich przelozen i w ten sposób wrzucanego wstecznego (nie podnosi się żadnego dzyndzla tylko energicznie do siebie i do góry jak jedynke), w żadnym fordzie nie widziałem jeszcze takiej skrzyni.

Czy te 2.0 i 2.2 którymi jeździłeś wcześniej były 6-cio biegowe?
Może jednak nie drążmy tematu, nie chcę psuć frajdy z nowego samochodu. Tak jak napisałem wcześniej - bardzo ładnie się prezentuje, na lato zarzucisz ładną felgę i będzie ślicznie.

Strus
26-09-2013, 21:12
Może komuś Trabancika ? (http://www.adrenalinemotorsport.pl/aktualnosci/n,trabant-rs-zemsta-honeckera-od-tunera-z-bulgarii)

qualin
26-09-2013, 21:23
Czy te 2.0 i 2.2 którymi jeździłeś wcześniej były 6-cio biegowe?
Może jednak nie drążmy tematu, nie chcę psuć frajdy z nowego samochodu. Tak jak napisałem wcześniej - bardzo ładnie się prezentuje, na lato zarzucisz ładną felgę i będzie ślicznie.

Tak były 6 biegowe. Jeździłem focusem, mondziakiem i transitem , każdy miał skrzynie 6tke, ale żaden nie miał w ten sposób wbijanego wstecznego.