PDA

Zobacz pełną wersję : Humor



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 [76] 77 78

crusiek
05-08-2019, 18:48
Zmora administratora ..... księgowa :D
28746

OjTam
06-08-2019, 14:16
Uniwersalne rozwiązywanie problemów:
https://komixxy.pl/uimages/201512/1450597818_by_mikador_500.jpg
;)

Zetec
09-08-2019, 09:10
Ups... 28902

krzysztofz24
10-08-2019, 23:35
"Jak chronic aparat w upale - kilka prostych trikow na lato"

https://katarzynapiotrowska.fotoblogia.pl/14138,jak-chronic-aparat-w-upale-kilka-prostych-trikow-na-lato

Ahahah, przeczytajcie ten wpis:-).
Szkoda, ze go nie czytalem przed urlopem. Nosilbym po gorach lodowke turystyczna na aparat jak sugeruje autorka lub te reczniki i kompresy z zelu chlodzacego.
Co za faza:-).

OjTam
10-08-2019, 23:39
Dobre. :mrgreen:
Zwłaszcza ten patent z lodówką. A bidne NASA 20k$ na pokrowce wydała, żeby lustrzanki przed przegrzaniem w przestrzeni kosmicznej chronić. A wystarczyło do lodówki włożyć. :D

krzysztofz24
11-08-2019, 00:46
I koniecznie nie robic seriami, bo sie karta przegrzeje i bedzie zwiecha.
I zeby starac sie byc z aparatem w cieniu:-).

Wiatraczki skierowane na aparat - mistrzostwo:-D

Maro66.
11-08-2019, 01:00
Mi się podobała sugestia dotycząca sesji w południe :lol: Fotografka... :roll:

jurkarol
11-08-2019, 10:15
Przed prześwietleniem zdjęć ochroni krem z filtrem uv
(ekspozycja na słońce jest szkodliwa)

pwaos
11-08-2019, 19:05
29034

........

krzysztofz24
11-08-2019, 19:23
Obrzydliwe:-).

pwaos
11-08-2019, 20:18
Wszędzie te nowe technologie :grin:

29045

Najlepszy komentarz:
"Mam pewne obawy. Czy istnieje możliwość, że jeśli moja była teściowa zostanie umieszczona w chmurze, to ktoś może ją przypadkowo znów pobrać?"

krzysztofz24
11-08-2019, 23:43
29034

........

Tak spogladajac na ta fote...wyobrazilem sobie jak ktos wystawia glowe przez ten otwor:D.

jurkarol
13-08-2019, 12:01
29140 osiemznakow

akustyk
06-09-2019, 10:43
z Korei, ostre od rogu do rogu :)
https://cdn11.bigcommerce.com/s-vvu9f/images/stencil/1280x1280/products/3746/5907/8801073142541__53628.1555056816.JPG

i z Australii:
https://d2g5na3xotdfpc.cloudfront.net/images/products/267881019.jpg

spiritus
06-09-2019, 14:17
Może ktoś z Was się tego podejmie? :D

30342

notdot
16-09-2019, 16:27
nie humor ale ciekawe

https://i.imgur.com/zVcgejr.jpg

OjTam
05-10-2019, 17:14
https://www.facebook.com/golecuorkiestra/videos/566261537249647/
:lol:
Całkiem im to wyszło.

rwpb
05-10-2019, 21:38
To może też ja:

https://www.youtube.com/watch?v=o5PBPE2FxRY

pwaos
16-10-2019, 21:08
https://youtu.be/hY6mMNzzxbY

jo44
16-10-2019, 23:02
To ja poproszę takiego samego, ale damskiego. :)

ksh
17-10-2019, 22:13
https://i.imgur.com/wuvIbq9.mp4

crusiek
23-10-2019, 13:57
Kto się podejmie dla Jagódki?


. 32540

spiritus
25-10-2019, 09:49
https://streamable.com/lrwts?fbclid=IwAR2V6ccKAbavebfKr4pw7Jw0SkjIOdJ99SD-mp4XZWbTWfgFBKijN-yqkDE

jo44
25-10-2019, 16:16
https://streamable.com/lrwts?fbclid=IwAR2V6ccKAbavebfKr4pw7Jw0SkjIOdJ99SD-mp4XZWbTWfgFBKijN-yqkDE

Na pewno chciałeś to w tym wątku?

MadOnion
28-10-2019, 11:02
Strasznie się uśmiałem...

matbe
05-11-2019, 10:32
Obrazek
33111

jo44
06-11-2019, 01:33
Od razu przypomniało mi się z pewnego wątku - cytuję:
"Będąc nad morzem ochlapała mnie fala". :)

tbogdanowicz
08-11-2019, 09:28
https://www.facebook.com/wyzszaszkolamelanzuu/videos/1230679960293754/

crusiek
08-11-2019, 09:32
https://www.facebook.com/wyzszaszkolamelanzuu/videos/1230679960293754/

Sorry, something went wrong.
We're working on getting this fixed as soon as we can.

tbogdanowicz
08-11-2019, 10:41
Sorry, something went wrong.
We're working on getting this fixed as soon as we can.

Dziwne,
na dwóch komputerach idzie z tego linku.
Załączam go jeszcze raz:

https://www.facebook.com/wyzszaszkolamelanzuu/videos/1230679960293754/

crusiek
08-11-2019, 10:53
Z komórki mi poszło, ale z kompa nie chce. Nie mniej jednak.... tęsknota widzę prawdziwa :D

crusiek
08-11-2019, 13:21
Samobadanie dla Mezczyzn.

Rano na czczo wyjsc na trawnik i zrobic siku.

1. Jesli zbiegna sie mrowki - cukrzyca.

2. Jesli kapie na stopy - prostata.

3. Jesli nie przestaje kapac - nietrzymanie moczu.

4. W czasie otrzasania boli nadgarstek - Artretyzm

5. Nie mozna przestac otrzasac - Parkinson.

6 Rozporek znowu nie zapiety - Alzheimer.

ksh
08-11-2019, 21:09
https://www.instagram.com/p/BvoenR2Bx8t/
Focia i potem filmik oglądnijcie :)

OjTam
08-11-2019, 21:14
https://www.instagram.com/p/BvoenR2Bx8t/
Focia i potem filmik oglądnijcie :)

Grawitacja 1 modelka 0.
;)

Wiecie dlaczego obrońcy zwierząt nigdy się do harleyowców o skórzane kurtki nie czepiają?
Bo nie wiedzą, czy skóra jest syntetyczna, czy z obrońców praw zwierząt.

jurkarol
11-11-2019, 01:30
SPRZEDAM OPLA - DOKUMENT: https://youtu.be/plijh-EqfNQ

poste
17-11-2019, 21:32
Co to w ogóle jest? :cool:
https://www.decathlon.pl/haczyk-multihook-jebadeko-id_5604190.html

krzysztofz24
17-11-2019, 21:42
Takie cos do wspinaczki. Opis do czego, pod spodem. I pare jeszcze innych zastosowan. A nazwa jest..hmm, powiedzmy ze to zargon fachowy:-).
I jak widac przyjelo sie w powszechnym uzytku. Bo w sumie jak to nazwac inaczej;-).

matbe
18-11-2019, 09:41
Wygląda jak bacik do sado maso. Kolega mówi że widział podobny [emoji3]

ksh
18-11-2019, 10:07
Zwłaszcza jak w szczelinie utknie friend :)

OjTam
27-11-2019, 17:52
https://youtu.be/VpPRDYVs-Rc
Takie reklamy, to ja lubię. :D

!AGresT
27-11-2019, 18:17
Mają rozmach :)

tbogdanowicz
01-12-2019, 17:28
Gość spóźnił się do kina. Seans już się zaczął, w sali ciemno, nic nie

widać. Podchodzi do pierwszego z brzegu rzędu i pyta:

- Przepraszam, czy to pierwszy rząd?

- Nie, 15 - pada krótka odpowiedź.

Idzie dalej.

- Przepraszam, czy to pierwszy rząd?

- Nie, 14.

- Przepraszam, czy to pierwszy rząd?

- Nie, 13.

- Przepraszam, czy to pierwszy rząd?

- Nie, 12.

I tak dalej, aż wreszcie...

- Przepraszam, czy to pierwszy rząd?

- Tak, to pierwszy rząd! - tym razem głos jest dość zniecierpliwiony.

- Bomba! Przepraszam, czy to pierwsze miejsce?

- Nie, 15.

- Przepraszam, czy to pierwsze miejsce?

- Nie, 14.

- Przepraszam...

I tak dalej, aż...

- Przepraszam, czy to pierwsze miejsce?

- Tak, to pierwsze miejsce! - warczy zapytany.

Gość siada, wyciąga chipsy, otwiera, już ma zacząć jeść gdy...

- Chce pan spróbować? - zwraca się grzecznie do sąsiada.

- Nie.

- A pan?

- Nie.

- A pana żona?

- To nie jest moja żona.

- Przepraszam. A pani chce?

- Nie!

- A może pan łysy chce spróbować?

- Nie!

Gość wciął chipsy i wyciąga colę. Niestety, na butelce jest kapsel...

- Ma pan otwieracz?

- Nie.

- A pan?

- Nie.

- A pana żona?

- To nie jest moja żona.

- Przepraszam. A pani ma?

- Nie!

- A może pan łysy ma otwieracz?

- Nie!

Jakoś jednak się uporał z kapslem, podnosi butelkę do ust, ale...

- Chce się Pan napić?

- Nie.

- A pan?

- Nie.

- A pana żona?

- To nie jest moja żona.

- Przepraszam. A pani chce?

- Nie!

- A może pan łysy chce się napić?

I nagle z głębi sali dobiega histeryczny wrzask:

- Łysy! k....wa! PIJ!

ksh
05-12-2019, 21:51
https://www.youtube.com/watch?v=VXdlUM7NZOc

an
20-12-2019, 20:42
Z cyklu mądrości zeszytów szkolnych. Wypowiedź rzekomego "nauczyciela" (?). Szczęściem już bezrobotnego.


Koty są po prostu zupełnie inne niż psy.
Współżycia z kotem (po współżyciu z psem) trzeba się nauczyć.

tbogdanowicz
10-01-2020, 19:37
Powodowana nagłą potrzebą fizjologiczną zakonnica wchodzi do baru. W barze panuje standardowy zgiełk, jednak co parę minut gaśnie światło i cała sala zaczyna wiwatować. Zakonnica podchodzi do baru i pyta, gdzie znajdzie to toaletę.

- Tu, po lewej, ale nie powinna siostra tam chodzić.

- Czemu nie? - pyta zaskoczona zakonnica

- Bo w toalecie stoi posąg nagiego mężczyzny, przykrytego jedynie listkiem figowym.

- Nie szkodzi - odpowiada zakonnica - nie będę patrzyć w jego stronę.

Zakonnica idzie do toalety. Kiedy wraca do baru, zastaje standardowy barowy hałas. Jednak kiedy goście zauważają jej wejście, przerywają rozmowy i zaczynają bić jej brawo. Zakonnica, zaskoczona, pyta barmana.

- Proszę pana, o co im chodzi, biją mi brawo, bo byłam w toalecie?

- Nie, biją brawo, bo została siostra jedną z nas - odpowiada barman.

- Nadal nie rozumiem - mówi wciąż zaskoczona zakonnica.

- Widzi siostra, ilekroć ktoś uniesie listek na posągu, w barze gaśnie światło.. a siostra tu zrobiła prawie dyskotekę.

OjTam
11-01-2020, 14:06
https://img.joemonster.org/images/vad/img_50300/723acf114ba9cd7fa0d872953e5f2b31.jpg

krzysztofz24
11-01-2020, 15:19
Celnie i z humorem podane:-).

jurkarol
11-01-2020, 18:09
Dowcip o balwanach nie do końca przetlumaczalny, bo podane o 9.55różnice pomiędzy bałwanem a balwanka to "śnieżne kule" czyli snow balls, a to również jaja. teraz wiadomo, czemu tv się to nie spodobało

Ligo
11-01-2020, 18:23
Według współcześnie obowiązującej narracji bałwanica powinna być biała, bałwan czarny, a bałwaniątko beżowe.

krzysztofz24
11-01-2020, 18:35
Według współcześnie obowiązującej narracji bałwanica powinna być biała, bałwan czarny, a bałwaniątko beżowe.

To dopiero pierwszy krok.
Oprocz tego powinien byc zwiazek dwoch balwanic i maja malego balwanka.
A dwa balwany pozostajece w zwiazku maja mala balwanice.
Albo idac jeszcze dalej maja zero malych balwankow i balwanic dla "dobra planety".

O, chyba kompletnie:-).

tbogdanowicz
19-01-2020, 21:34
Australia.

Finał jednego z najbardziej popularnych teleturniejów. Do ostatniej rundy przechodzą pastor i hodowca owiec z małej wioski. Obydwaj znakomicie odpowiadają na pytania, więc nie można wyłonić zwycięzcy.
Organizatorzy postanawiają przeprowadzić dogrywkę: zawodnicy mają 5 minut na napisanie wiersza z wyrazem "Timbuktu". Obaj skrzętnie zabierają się do pracy. Po jakichś 4 minutach podnosi się pastor i zaczyna deklamować:

I was a father all my life
I had no children, had no wife
I read the Bible through and through
On my way to Timbuktu

po czym dostaje gromkiem brawa od całej widowni, która jest przekonana, że właśnie poznała zwycięzcę. Wtedy kończy pisać pasterz i mówi:

When Tim and I to Sydney went
We met three ladies - cheap to rent
They were three and we were two
So I booked one and Tim booked two

po czym został zwycięzcą programu :-).

Kojocisko
20-01-2020, 00:46
Świetne!

OjTam
28-01-2020, 18:52
https://komixxy.pl/uimages/202001/1580206822_by_mota_500.jpg

Teu
28-01-2020, 20:34
https://www.youtube.com/watch?v=AtLpeya1OkE

Zetec
29-01-2020, 21:55
A tymczasem na fb... 35940

jurkarol
30-01-2020, 20:01
https://dobrewiadomosci.net.pl/30661-62-lata-udawal-ze-jest-gluchoniemy-bo-nie-chcial-sluchac-zrzedzenia-zony/

tbogdanowicz
07-02-2020, 11:06
Szef do pracowników:
- Nie chcę żadnych przytakiwaczy dookoła siebie. Niech każdy pracownik mówi mi to co myśli, nawet jeśli ma go to kosztować utratę pracy!

OjTam
08-02-2020, 15:06
Polak, Ruski i Francuz lecą samolotem. Awaria, trzeba skakać. Są tylko dwa spadochrony. Polak łapie spadochron – Ruskiemu na plecy, poszedł. Następny Francuzowi na plecy… Dżentelmen Francuz próbuje zwrócić spadochron Polakowi (w rewanżu za 39-ty) – Polak na to:
– Nie bądź frajer. Ruskiego wysadziłem z gaśnicą.

tbogdanowicz
26-02-2020, 12:56
Chłopak podchodzi do dziewczyny na potańcówce i pyta:
- Tańczysz?
- Tańczę, śpiewam, gram na gitarze.
- Co ty pleciesz?
- Plotę koszyki, wyszywam serwety, garnki lepię.

tbogdanowicz
01-03-2020, 15:11
Dowód na to, że Ziemia nie jest płaska:

https://demotywatory.pl/wiecej/4894227/A-jednak-Ziemia-zdecydowanie-nie-jest-plaska?fbclid=IwAR2HwfsJBpF1EK_onYfXLJoo4B5DTo1IRb iJzrIFpiG3b4ZMR27gDYTVIt4

Yanis
01-03-2020, 16:22
Dowód na to, że Ziemia nie jest płaska:

Bo ja wiem?...

https://2.bp.blogspot.com/-FyRktRjRgZU/WN5TTSIWB6I/AAAAAAAAStQ/VuPbuwYRzgYyOyqcVTE6oDDmHDG2HiHgQCLcB/s1600/pobrany%2Bplik%2B%25281%2529.jpg

tbogdanowicz
01-03-2020, 17:30
Ponnoć małe jest piękne...

siemalysy
01-03-2020, 17:43
Ponnoć małe jest piękne...Ale duże potrafi więcej...

!AGresT
02-03-2020, 11:13
Ale duże potrafi więcej...

Ale krócej.

ksh
04-03-2020, 10:28
to nie jest reklama (https://allegro.pl/uzytkownik/Mobilbilverkstad?fbclid=IwAR38_OSmG6eOi5vYPTt2UU3v z2Kan8L5Xt9wS8ff5JwEUdFTKI3qFo6BQy8&bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-uni-1-1-0205) :)

akustyk
04-03-2020, 10:39
Ale krócej.
a to ja nie mialem takiego pecha... :D

!AGresT
04-03-2020, 13:00
a to ja nie mialem takiego pecha... :D

Ale my tu o piersiach.

akustyk
04-03-2020, 13:17
Ale my tu o piersiach.
no mowie przeciez: ja nie mialem tego pecha :)

nie ze z wlasnymi cycami, chociaz jak kazdy grubas jakies tam mam :)

jurkarol
04-03-2020, 18:31
to nie jest reklama (https://allegro.pl/uzytkownik/Mobilbilverkstad?fbclid=IwAR38_OSmG6eOi5vYPTt2UU3v z2Kan8L5Xt9wS8ff5JwEUdFTKI3qFo6BQy8&bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-uni-1-1-0205) :)
O ja cię... Chce się kupować. Pomysł niezły, jakby się bardziej postaral, to by artystyczne były. I są dalekie od kiczu typu gola baba ze szlifierka.

jurkarol
04-03-2020, 18:47
Powinno być może w katalogu branży foto?

https://aszdziennik.pl/128893,zaszczyt-dla-fotografa-zespol-chodakowskiej-poprosil-go-o-prace-za-darmo

Zetec
05-03-2020, 08:50
Nie wiem gdzie to...
https://www.facebook.com/197346903634806/posts/2761991397170331/?sfnsn=mo&d=n&vh=e

notdot
16-03-2020, 11:14
branża weselna nie ma lekko
co prawda o DJ ale foto też muszą uważać

https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2020/03/3AoeaKPeDGiebnOF.jpg

spiritus
16-03-2020, 12:10
Siostra panzerfaustyna istnieje naprawdę! :D

37296


A tu mem gdyby ktoś nie był w temacie


37297

Sławomir
16-03-2020, 16:27
.. a co w tych obrazach śmiesznego?

spiritus
17-03-2020, 02:11
.. a co w tych obrazach śmiesznego?

Zakonnica z panzerfaustem :D

Troche dystansu ziomek :)

Zbyszek
17-03-2020, 19:22
Dystans dystansem ale "dowcip" prezentowany na tych przerobionych zdjęciach/obrazkach jest mocno prymitywny. :razz:

crusiek
17-03-2020, 22:06
Tym czasem na oficjalnej stronie :D:D:D

37374

akustyk
17-03-2020, 22:18
piekne! brawa dla dzielnych Smerfow!

spiritus
17-03-2020, 23:33
piekne! brawa dla dzielnych Smerfow!

Paradoksalnie dają info, że mają pełne ręce roboty i brakuje im ludzi a co za tym idzie sebixy będą bardziej śmiali do wykroczeń :)

OjTam
17-03-2020, 23:36
Przyjedzie WOT na pomoc. Od czegoś są.

spiritus
17-03-2020, 23:38
Przyjedzie WOT na pomoc. Od czegoś są.

Z zewnątrz pięknie to wygląda... od środka już nie xD

OjTam
17-03-2020, 23:41
Ee tam. Z pałowaniem Sebixów dadzą se rady.

spiritus
17-03-2020, 23:42
ta... przedmaturzyści

OjTam
17-03-2020, 23:44
To się ściągnie chłopaków z GROMu, Agatu, JWK czy FORMOZA nad Bałtykiem. Niech też jakąś zabawę mają. xD

notdot
18-03-2020, 08:44
Paradoksalnie dają info, że mają pełne ręce roboty i brakuje im ludzi a co za tym idzie sebixy będą bardziej śmiali do wykroczeń :)

a może to podpucha, żeby się właśnie sebixy uaktywniły myśląc że policji nie ma
a tu zonk policja ich wyłapie
:D

spiritus
18-03-2020, 13:04
a może to podpucha, żeby się właśnie sebixy uaktywniły myśląc że policji nie ma
a tu zonk policja ich wyłapie
:D

Noo w sumie to statystyki też się same nie zrobią ;D

ksh
18-03-2020, 21:00
Instrukcja mycia rąk. (https://twitter.com/i/status/1240243322691768320)

akustyk
18-03-2020, 21:49
Instrukcja mycia rąk. (https://twitter.com/i/status/1240243322691768320)

aa... ze mialem na rece patrzec....

no niby tak... :lol:

Jacek_Z
18-03-2020, 23:38
Ona to robi nieprawidłowo. Nie myje między palcami.



:)

TOP67
19-03-2020, 08:50
Zwłaszcza między dwoma piersimi ;)

david555
19-03-2020, 08:57
Instrukcja mycia rąk. (https://twitter.com/i/status/1240243322691768320)

No to co tam jeszcze umyjemy na wizji ? ;-)

pwaos
25-03-2020, 13:38
Można? Można! 37572

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Johny42
25-03-2020, 22:28
"Przyjedzie WOT na pomoc. Od czegoś są. "

Przyjechali... z berylami, tylko że... ASG :mrgreen:

akustyk
25-03-2020, 23:28
z cyklu holenderski pragmatyzm:
https://www.theguardian.com/world/2020/mar/25/shop-shuts-belgian-half-over-covid-19-but-keeps-dutch-half-open

w miejscowosci Baarle (https://pl.wikipedia.org/wiki/Baarle) jest sklep, ktorego czesc stoi na terenie Holandii (gdzie nadal wolno otworzyc sklep i tylko obowiazuje fizyczna separacja klientow) a czesc w Belgii (gdzie handel detaliczny, poza spozywka, jest zamkniety). no i dzialalnosc sklepu dopasowano do obowiazujacych przepisow...

OjTam
26-03-2020, 14:19
https://img.joemonster.org/i/2020/03/30-20200325195848.jpg
;)

pwaos
26-03-2020, 21:30
37607
:d

Wind Mill
28-03-2020, 22:03
Ta chwila...
Gdy za dnia w plenerze stwierdzasz brak płytki statywowej przy pstrykoaparacie, po powrocie do domu nie znajdujesz jej w miejscach, w których mogłaby leżeć, i uświadamiasz sobie, że pewnie tydzień temu w pobliskim parku klęcząc, leżąc i kucając przed krokusami i stokrotkami zostawiłeś ją w trawie.
A po kwadransie przeszukiwania z latarką dwóch trawników circa 8x8 m odnajdujesz płytkę, i możesz dziś użyć statywu by ustrzelić rogalik na niebie... ????

:mrgreen::-D:lol:

37716

tbogdanowicz
28-03-2020, 22:05
Takie coś faktycznie poprawia humor :-).

crusiek
28-03-2020, 22:42
Ufff, tym razem się udało :D

Maro66.
28-03-2020, 23:52
Ja tak na wyjeździe zgubiłem muszlę oczną. Na szczęście znajomy,który szedł za mną znalazł. :mrgreen:

Jacek_Z
29-03-2020, 01:06
Nikt mnie nie pobije, jesli chodzi o znalezienie czegoś.
Wyobraźcie sobie plener foto. 5 rano, wschód słońca. Ogromna przestrzeń. Pięknie. Łąki jak okiem sięgnąć. Samotne drzewo. Kilka koni. Unosząca się nad ziemią mgiełka. Mokro. Trawa po kolana, jesteśmy w kaloszach. Piękne pajęczyny z rosą. Wyszlismy w teren (jakies 8 osób) pół godziny za wcześnie. Słońce wstało, focimy jeszcze 1,5 - 2 godziny. Rozeszliśmy się po obszarze 1x2 kilometry. Wracamy i jedna fotografka mówi, ze nie ma telefonu
Telefon wyciszyła. Nie wiadomo kiedy jej wypadł. Prosiła byśmy pomogli go szukać. Beznadziejna sprawa. No ale prosila. Chodzilismy po tych polach godzinę. Ludzie juz byli żli. Niewyspani. Sprawa beznadziejna. I co? Znalazłem. Po prostu go zobaczyłem. W wysokiej trawie! Obszar 2 km kwadratowe! :) Igła w stogu siana to nic przy tym. Ma sie to oko ;)

Wind Mill
29-03-2020, 01:15
Limit szczęścia na wczoraj wyczerpany, zanim udałem się w miejsce gdzie w kadrze coś jeszcze prócz rogalika i Wenus, oba ciała niebieskie schowały się za chmurę nad horyzontem. :mrgreen:
Co do zgub - kiedyś podczas naprawdę wietrznego dnia na plaży po jakichś 500 metrach spaceru zauważyłem brak tulipana na AFP 70-300. China plastik fantastik! :mrgreen:
Gdy wróciłem się mniej więcej swoim pamiętanym śladem (a był zygzak: psy spacerowiczów, mewy, kitesurferzy) tulipan po 400m się odnalazł! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

37726

- - - - kolejny post - - - - - -
Jacek_Z
Oko lub dobra optykę! :mrgreen:

crusiek
29-03-2020, 01:16
Wstyd się przyznać..... kiedyś po pijaku wskoczyłem do jeziora i zgubiłem w nim obrączkę, potem 2 godziny wyczerpującego nurkowania ale znalazłem... I wytrzeźwiałem w tym czasie [emoji13]

OjTam
29-03-2020, 01:19
Wstyd się przyznać..... kiedyś po pijaku wskoczyłem do jeziora i zgubiłem w nim obrączkę, potem 2 godziny wyczerpującego nurkowania ale znalazłem... I wytrzeźwiałem w tym czasie [emoji13]

Jeśli Kret w ciągu paru najbliższych dni zamilknie, oznaczać to będzie, że pani Kretowa ten post przeczytała, a Krecik teraz żałuje. Bardzo. :lol:

Wind Mill
29-03-2020, 01:27
Albo i nie żałuje, 2 godziny nurkował i znalazł, jak zamilknie to znaczy że odbiera od Kretowiny punkty dodatnie! :mrgreen:

crusiek
29-03-2020, 01:31
To było dawno temu, gdzieś w okolicach swornych gaci. SORRY KRETOWA Miałem w pewnym momencie mega farta, każdy kto w tym mule nurkował wie, że wystarczy palcem ruszyć i nic nie widać. Sama wpadła w rękę.

Ale miałem też inne przygody, jako prowadzący wypady kajakowe często przepływały koło mnie na rzece dokumenty zagubione podczas wywrotki, wiosła, sam utopiłem kiedyś Canona sx10 is [emoji23] a ile się naratowałem w rzekach to moje[emoji23][emoji23][emoji23] no ale z mojej strony koniec offtopa.

Jacek_Z
29-03-2020, 01:58
To było dawno temu, gdzieś w okolicach swornych gaci. .
Czyli Brda. Płynęliście daleko, tzn czy przepływaliście przez Zalew Koronowski? Bo jak tak, to ja mam tam domek :)
Uprzedź jak tam będziesz kolejny raz :)

crusiek
29-03-2020, 02:07
Musiałbym zobaczyć na mapę, to było z 7 lat temu.
Dobrze wiedzieć [emoji846]

crusiek
29-03-2020, 15:53
Coś na czasie:

37753

FelTom
01-04-2020, 16:08
https://m.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3BE988zn-RK-s6KfQErgdPCLRBs9QpTOp64PrktQ_HaKtDh26fUUswiNc&v=UBh4cAs_fjU&feature=youtu.be

Nowa definicja średnicy.

crusiek
01-04-2020, 16:13
To raczej smutne jest [emoji23]

tbogdanowicz
01-04-2020, 16:52
https://m.youtube.com/watch?fbclid=IwAR3BE988zn-RK-s6KfQErgdPCLRBs9QpTOp64PrktQ_HaKtDh26fUUswiNc&v=UBh4cAs_fjU&feature=youtu.be

Nowa definicja średnicy.

Jesteś okropny. Jadłem ciasto i mało się nie zadławiłem!!!
Byłbym kolejną pośrednią ofiarą koronawirusa!!!

david555
01-04-2020, 16:58
Jesteś okropny. Jadłem ciasto i mało się nie zadławiłem!!!
Byłbym kolejną pośrednią ofiarą koronawirusa!!!

"Złe sobie daje świadectwo ten, kto wyszydza kalectwo". :mrgreen:

https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/slowka-zbior-franio.html

crusiek
01-04-2020, 21:13
Także ten .....
37878

jo44
02-04-2020, 17:59
Za Deutsche Welle: "Niemcy. Ponad jedna trzecia imigrantów ma wyższe wykształcenie...",
I dalej: "Instytut Badań nad Rynkiem Pracy i Aktywnością Zawodową (IAB) w Norymberdze przedstawił wyniki
swoich analiz. Wynika z nich, że odsetek imigrantów z wyższym wykształceniem (34 procent) jest wyższy niż
wśród rdzennych mieszkańców Niemiec, który wynosi 23 procent."
A wszyscy się śmieli. :) No i co teraz? Inżynierowie i lekarze!

Władca Pixeli
02-04-2020, 18:21
Za Deutsche Welle: "Niemcy. Ponad jedna trzecia imigrantów ma wyższe wykształcenie...",
I dalej: "Instytut Badań nad Rynkiem Pracy i Aktywnością Zawodową (IAB) w Norymberdze przedstawił wyniki
swoich analiz. Wynika z nich, że odsetek imigrantów z wyższym wykształceniem (34 procent) jest wyższy niż
wśród rdzennych mieszkańców Niemiec, który wynosi 23 procent."
A wszyscy się śmieli. :) No i co teraz? Inżynierowie i lekarze!
W takim razie chciałbym zobaczyć powstające jak grzyby po deszczu nowe szpitale w krajach Unii Europejskiej. Z lekarzami i pielęgniarkami też nie powinno być problemu. :mrgreen:

Ligo
02-04-2020, 19:09
Lekarze przyjechali, ale pielęgniarki zostały w Afryce.

OjTam
03-04-2020, 00:01
Ta gracja... Ten majestat...
https://i.imgur.com/StP6dY7.mp4

PS. Link, bo archaiczny silnik forum nie umożliwia wstawiania filmików z imgura. :D

OjTam
11-04-2020, 18:25
Raz dwa trzy, dziś rozsmarowany po ścianie zostaniesz...
https://i.imgur.com/hqsLRd5.jpg
Rumba z Claymore? Kto to wymyślił. :lol:

Borat1979
11-04-2020, 20:25
:-o

38241

markB
18-04-2020, 14:55
Osiem znaków
38426

https://www.youtube.com/watch?v=4RMPTLpXhns

markB
18-04-2020, 15:28
https://www.youtube.com/watch?v=AyHMT4vaJ4s

krzysztofz24
18-04-2020, 18:26
Osiem znaków
38426



Nie wskazujac palcem, to niektorzy mieszkaja w Rowie Marjanskim.
A zbyt maly rozmiar zdjecia uniemozliwia stwierdzenie kto mieszka w...Glebi Challangera:-D.

tbogdanowicz
20-04-2020, 07:15
Stwórz własną teorię o koronawirusie:

38527

tbogdanowicz
21-04-2020, 15:42
Jeszcze tak w temacie home office:

38588

OjTam
22-04-2020, 16:54
https://i.imgur.com/ieIf2NQ.jpg

OjTam
27-04-2020, 18:12
Weźcie mi powiedźcie co trzeba mieć pod kopułą, żeby w taki sposób wyprzedzać oznakowany radiowóz:

https://www.youtube.com/watch?v=U4jKfKmN3Z4
PS. "muzyka" klipu może uszkodzić słuch, więc ostrzegam.

crusiek
27-04-2020, 18:19
Trzeba mieć Bardzo Mocny Wóz [emoji846]

OjTam
27-04-2020, 18:22
Tak myślałem, ale wiesz... nie chciałem nic sugerować. ;)

tbogdanowicz
30-04-2020, 13:29
Właściwie to tylko tutaj się to nadaje:
https://www.kierunekfarmacja.pl/artykul,75435,przyklad-tworzenia-fake-newsow-o-szczepieniach.html

jurkarol
30-04-2020, 17:03
38967

znak znak

Zetec
18-05-2020, 16:54
Dziewczynka... 39591

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

spiritus
21-05-2020, 17:14
https://streamable.com/1mhv9j

Kojocisko
21-05-2020, 18:32
Z porad na FB.

P: Fotografuję psy, ucieka mi ostrość.
O: Fotografuj w manualu!

Zetec
28-05-2020, 23:27
Ta... 39872

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Zetec
28-05-2020, 23:28
Uczciwy sprzedawca 39873

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

OjTam
02-06-2020, 14:00
https://www.youtube.com/watch?v=bG6Y5fpnb3w
:mrgreen:

Zetec
02-06-2020, 23:00
Kobita. 40029

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

OjTam
11-06-2020, 22:40
https://youtu.be/xrIdrNNOByA

krzysztofz24
11-06-2020, 22:50
Glupotki, ale nawet fajne:-).

OjTam
13-06-2020, 19:09
2020 mało dziwny, jak do tej pory? Dowalmy jeszcze trochę:
https://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/202006/1591276000_zxdpvu_600.jpg

Ligo
13-06-2020, 20:42
Ktoś napisał scenariusz sci-fi, a ktoś inny uznał później, że jest on godny realizacji.
Nie widzę w tym nic śmiesznego, ale to pewnie dlatego, że daleko mi do Śmiszka.

OjTam
13-06-2020, 20:44
Chodzi o osadzenie akcji w 2020 i całą tą grandę z wirusem. I nie. Nic tu śmiesznego nie ma. Tylko gdzie indziej to umieścić? A specjalnie wątku nie ma co tworzyć.

Ligo
13-06-2020, 21:10
Nie no, w sumie miejsce lepsze jak inne.

Rok 2020 traktowałbym umownie, ponieważ scenariusz mógł zostać wprowadzony parę lat wcześniej, albo później. Określenie "granda" jest jak najbardziej adekwatne. Każdy z nas nosi w sobie miliony bakterii i wirusów, więc na upartego test na koronawirusa zaliczy pozytywnie też każdy.
Optymistyczne jest to, że w poszczególnych krajach ogólna liczba zgonów jest wyraźnie mniejsza, niż w analogicznych okresach lat poprzednich, więc ciężko mówić o epidemii.

P.S. I tak przyjdzie Jacek i wytnie...

OjTam
13-06-2020, 21:22
Żeby wrócić do tematu:
https://komixxy.pl/uimages/201506/1435624838_by_matusz27_500.jpg
crusiek, wydało się. :lol:

crusiek
13-06-2020, 21:35
[emoji23] Cóż...

Wind Mill
13-06-2020, 21:53
Czy na forum jest zarejestrowany user o nicku Struś? :D

OjTam
13-06-2020, 21:55
Jest. :D
https://forum.nikoniarze.pl/members/16760-Strus

ebstein
14-06-2020, 10:54
Optymistyczne jest to, że w poszczególnych krajach ogólna liczba zgonów jest wyraźnie mniejsza, niż w analogicznych okresach lat poprzednich, więc ciężko mówić o epidemii.

P.S. I tak przyjdzie Jacek i wytnie...

ISTAT:


Pomiędzy 21 lutego (kiedy zarejestrowano pierwsze zgony z powodu COVID-19) a 31 marca we Włoszech zmarło o 39% (tj. o 25354) więcej ludzi niż wynosiła średnia z analogicznych okresów w poprzednich pięciu latach. (...) ISTAT podał też, że wzrost ogólnej umieralności w całych Włoszech w stosunku do średniej z 5 ostatnich lat był jeszcze wyższy – o 49% - w okresie od 1 do 31 marca. .

Tyle statystyki


Każdy z nas nosi w sobie miliony bakterii i wirusów, więc na upartego test na koronawirusa zaliczy pozytywnie też każdy.
A tyle "eksperci".

sokolnik
14-06-2020, 17:04
2020 mało dziwny, jak do tej pory? Dowalmy jeszcze trochę:
https://img5.demotywatoryfb.pl//uploads/202006/1591276000_zxdpvu_600.jpg

fajną ma maskę :)

Ligo
14-06-2020, 23:36
ISTAT:

.

Tyle statystyki
Wyjątek potwierdza regułę. A teraz zaprezentuj dane dotyczące Polski.


A tyle "eksperci".
:mrgreen:

krzysztofz24
15-06-2020, 02:27
ISTAT
(....)
Tyle statystyki

Nie ma tak prosto, ze tylko podajemy suche statystyki.
Najwazniejsza jest jeszcze interpretacja.
Bo ile z tego procentowego wzrostu zgonow to ofiary covid a ile ludzie, ktorzy z innymi dolegliowsciami nie mogli sie dostac do szpitala przez pandemie?
Czy karetki przyjezdzaly we Wloszech na czas jak ktos mial zawal albo do wypadkow drogowych? Chyba to gorzej funkcjonowalo w czasach pandemi niz normalnie...

P.s
A zeby wrocic do humoru.
Moj kolega jest swiecie przekonany:-), ze mial koronawirusa, bo dwa dni mial goraczke i go lamalo w kosciach.
Jak mu mowie, sluchaj ale to bylo bardzo zarazliwe i zony i dzieciaka jakos nie zaraziles i reszty rodziny.
Ale nie, on mial koronawirusa i juz. Bo co innego:-);-).

lukiii
16-06-2020, 20:31
Co za kunsztowna sztuka :lol:

https://desa.pl/pl/aukcje/sztuka-wspolczesna-nowe-pokolenie-po-1989-zg71/dots/
https://desa.pl/pl/wyniki/sztuka-wspolczesna-nowe-pokolenie-po-1989-ryc8/z-cyklu-bibliophilia-sofia-22-ed-15-2ap-2011-r/
https://desa.pl/pl/wyniki/sztuka-wspolczesna-nowe-pokolenie-po-1989-vpil/tropical-toxic-ed-33-ap-2007-r/

crusiek
18-06-2020, 23:09
Kto się wybiera do woja focic?

https://spidersweb.pl/2020/06/powolanie-fotografa-do-wojska.html

Jarkod
22-06-2020, 03:01
Każdy z nas nosi w sobie miliony bakterii i wirusów, więc na upartego test na koronawirusa zaliczy pozytywnie też każdy.


To może tak: Każdy z nas nas nosi w sobie miliony bakterii i wirusów, więc na upartego test na HIV/żółtaczkę/wściekliznę (wstawić dowolną chorobę wirusową albo bakteryjną) zaliczy pozytywnie też każdy.

FelTom
22-06-2020, 05:15
ISTAT:
Pomiędzy 21 lutego (kiedy zarejestrowano pierwsze zgony z powodu COVID-19) a 31 marca we Włoszech zmarło o 39% (tj. o 25354) więcej ludzi niż wynosiła średnia z analogicznych okresów w poprzednich pięciu latach. (...) ISTAT podał też, że wzrost ogólnej umieralności w całych Włoszech w stosunku do średniej z 5 ostatnich lat był jeszcze wyższy – o 49% - w okresie od 1 do 31 marca.
.

Tyle statystyki

Wszystko się zgadza.

Zabawne jest jednak to, że w Polsce przynajmniej na początku epidemii, śmiertelność zmalała.
Z tej prostej przyczyny, że nie można było za dużo jeździć, a w związku z tym nie było tyle wypadków na drogach.

Prawda, że to na swój sposób śmieszne? [emoji6]

akustyk
22-06-2020, 08:10
Prawda, że to na swój sposób śmieszne? [emoji6]

to nie wiem. to raczej jest smutne ze nawet Polacy sami zauwazaja jak w Polandzie sie niebezpiecznie jezdzi :-(. nawet jesli to nie sa jeszcze najniebezpieczniejsi kierowcy Europy, bo Bosniacy bija was na glowe, a na rubiezach kontynentu tzw. "Hacziki" (glownie Gruzini ale Ormianie nie sa wiele lepsi) to juz w ogole rekord swiata i zadne tam wyprzedzanie na trzeciego zdezelowana Lada na serpentynach gorskich nie jest im obce :)

tu gdzie mieszkam korona ma efekt inny. jest mniej ruchu na drogach, korkow mniej ale za to jak sie zdarzaja wypadki, to juz z grubej rury z zablokowanym 10-15km autostrady (tutaj to jest ewenement, to nie Niemcy gdzie rozpierducha na autobanie jest na porzadku dziennym). bo zniknal z drog ten czynnik regulujacy ruch, czyli regularni kierowcy (cala flota bardzo plynnie jezdzacych leasingowych Octavii, Meganek, Focusow, Aurisow, itd. :) ). a ci co bardziej okazyjni kierowcy, zwlaszcza na pieronsko ciasnej obwodnicy Rotterdamu, ani ograniczen predkosci karnie nie przestrzegaja ani nie radza sobie dobrze z rozjazdami...

Kojocisko
22-06-2020, 11:56
Ciekawe z tymi ograniczeniami, które nie są przestrzegane. Do tej pory pamiętam mandat dostarczony przez wypożyczalnię, kiedy pod Amsterdamem miałem o ile pamiętam 3 lub 4 km powyżej limitu.

akustyk
22-06-2020, 12:10
Ciekawe z tymi ograniczeniami, które nie są przestrzegane. Do tej pory pamiętam mandat dostarczony przez wypożyczalnię, kiedy pod Amsterdamem miałem o ile pamiętam 3 lub 4 km powyżej limitu.
dopiero jakies 5 lat temu Holandia podpisala z Polska odpowiednie umowy o wymianie danych. jesli twoje przewinienie stwierdzono zanim ta umowa weszla w zycie, to ci sie zwyczajnie upieklo, bo wtedy jeszcze mozna bylo wszystko zignorowac. a dokladniej: twoj mandat zaplacila wypozyczalnia, jako wlasciciel pojazdu

teraz juz by to nie przeszlo. przychodzi na adres domowy wlasiciela pojazdu (tu zawsze placi wlasciciel, holenderska skarbowka ma w d* kto prowadzil i czy pan Kleks :), ma byc zaplacone, i broszka tego wlasciciela jest znalezc kierowce. w UE to nawet list jest przetlumaczony na jezyk urzedowy konkretnego kraju. w takiej fioletowej kopercie ladnie stoi "zgodnie z obowiazujacym w Krolestwie Niderlandow prawem... " i kwota, ktora czasem wlos na glowie jezy (130 EUR za 16km/h ponad limit na autostradzie)


w kazdym razie... jakbys jeszcze raz sie wybieral, to nie korzystaj z tej samej wypozyczalni :)

Dex
22-06-2020, 12:21
Kto się wybiera do woja focic?

https://spidersweb.pl/2020/06/powolanie-fotografa-do-wojska.html

No to crusiek szykuj sie na powołanie :mrgreen: jako podziemnik pójdziesz do podwodniaków :lol:

TOP67
22-06-2020, 12:32
... to ci sie zwyczajnie upieklo...

w kazdym razie... jakbys jeszcze raz sie wybieral, to nie korzystaj z tej samej wypozyczalni :)

Obawiam się, że wypożyczalnia sama sobie pobrała z karty. Dlatego nie można wypożyczyć samochodu za gotówkę.

Kojocisko
22-06-2020, 13:39
Nic mi się nie upiekło. Przyszedł mandat i go zapłaciłem. Nie sądziłem, że robi się inaczej ;-). Wypożyczalnia tylko dała moje dane i chyba coś pobrała za ich udostępnienie. Ale tego nie pamiętam dokładnie.
Chodziło mi o to, że w Holandii jak mi się wydaje, system kontroli jest na tyle szczelny, że ludzie raczej nie ryzykują przekraczania prędkości. Stąd zdziwienie twoim postem o speedingu w Holandii

akustyk
22-06-2020, 13:57
Nic mi się nie upiekło. Przyszedł mandat i go zapłaciłem. Nie sądziłem, że robi się inaczej ;-).
i bardzo slusznie! boli, ale taki urok sytuacji, jak mniej niz 200PLN to i tak nienajgorzej, moglo byc bolesniej :)


Chodziło mi o to, że w Holandii jak mi się wydaje, system kontroli jest na tyle szczelny, że ludzie raczej nie ryzykują przekraczania prędkości.
suszarek jest tu nasr* przekrutnie i jezdzac beztrosko bardzo latwo sie nadziac i potem z bolem serca znalezc ta nieslawna fioletowa koperte w drzwiach (tu normalnie nie ma sie skrzynek pocztowych, tylko dziure na listy w drzwiach domu). wiec to wymusza 1. pilnowanie sie na kazdym kroku, 2. wyrobienie sobie swiadomosci kontrolowania ograniczen predkosci i dostosowania sie do nich, 3. sprawdzenie gdzie radary sa na trasie, 4. przepisowa jazde :) w zasadzie pomiedzy tymi punktami jest duzo spojnika "i" nie tylko "lub".

tak rozowo oczywiscie nie jest, zdarzaja sie kierowcy przekraczajacy predkosc wiedzac gdzie im to ujdzie bezkarnie albo po prostu zbyt beztroscy zeby to wiedziec i zeby przejmowac sie ograniczeniami. ale jednak przecietny holenderski kierowca jest na tle Europy wyjatkowo karny. ale to wymusza rzeczywistosc, bo autostrady sa tu podstawowymi drogami dojazdowymi do pracy i dzieki tej karnosci nawet w godzinach szczytu na tych autostradach (ktore Holender wykorzystuje bardzo efektywnie zjezdajac na prawo zamiast wisiec na srodku jak w DE czy na lewym pasie jak w PL :) ) jest gesto ale przejezdnie. w duzym stopniu dzieki tym ograniczeniom predkosci, ktore nawet Niemcy juz zaczeli wprowadzac widzac jak dobrze to sluzy interesowi ogolu (pilujacemgo Toyotkami czy innym plastikiem), zamiast ulamkowi napakowanych testosteronem kierowcow aut z okraglym logo (dzielonym na 3 czy nie daj boze 4) :D

w sumie to juz nie jest humor, wiec de facto powinno byc wyciete :)

jo44
22-06-2020, 14:31
Mój ubezpieczyciel zaopatruje mnie w bezpłatną wersję Nawiexperta. Jest tylko jedno ale - muszę
wyrazić zgodę na śledzenie mnie przez aplikację. W zamian mogę uzyskać po roku zniżkę - od dwu lat
dostaję po około 100 zł. Jeżdżę więc w zgodzie z przepisami - nie spieszy mi się, a w zamian
dodatkowo dostaję taką "laurkę". :)
40686

jurkarol
23-06-2020, 23:45
krótki poradnik fotografii ślubnej

https://youtu.be/CpVias-BZPA

OjTam
29-06-2020, 14:11
https://img.joemonster.org/i/2020/06/1593029179_2g6ma0v126-20200626113055.jpg

tbogdanowicz
29-06-2020, 14:26
Jak spadnie deszcz, tam będzie basen.

pwaos
07-07-2020, 23:47
41147
...

joint
15-08-2020, 13:29
Z dedykacją dla crusiek :D
42205

Wind Mill
15-08-2020, 13:35
:D
Wiadomość, która została wpisana jest zbyt krótka. Musi zawierać co najmniej 8 znaków.

crusiek
15-08-2020, 14:13
:D Dobre ;)

Zdebik
15-08-2020, 14:33
Co zrobić, takie życie :)42211

OjTam
21-08-2020, 11:34
https://img.joemonster.org/images/vad/img_37977/1c044f3d0a9128c244de3a42f83dc52c.jpg
:lol:

tbogdanowicz
21-08-2020, 12:56
"in good shape" może być różnie interpretowane.
Ktoś powie że kształtem doskonałym jest kula i jego XXX, dąży do doskonałości, a inny powie, że lubi tylko anorektyczki. I weź tu wyceniaj.

OjTam
21-08-2020, 13:10
Tu nie chodzi o kształt, tylko formę. Znaczy, jak te autka zza zachodniej granicy: niebite, niski przebieg, niemiec płakał jak sprzedawał. :lol:
PS. Na Submarine ticket ktoś zwrócił uwagę? :D

Wind Mill
21-08-2020, 13:56
"...wives..."
"- Królewne za żonę?
- To ja nie wiedział królu, że ja mogie moje stare tak dobrze sprzedać"
;)

wąski
28-08-2020, 21:17
fajna popielniczka :)
42662

OjTam
04-09-2020, 20:08
https://img2.dmty.pl//uploads/202009/1599224819_f0zxgn_600.jpg
:mrgreen:

tbogdanowicz
09-10-2020, 09:53
- Co wam jeszcze w gminie potrzeba - zapytał premier wójta, wręczając mu 3 231 542 napisane na czeku z dykty.
- Mamy dwie prośby panie premierze.
- Jaka pierwsza?
- Mamy braki wśród personelu w naszym szpitalu, szczególnie na ginekologii.
- Już dzwonię do ministra zdrowia... Potrzebuję dwóch ginekologów. Dzięki. Załatwione, wójcie. A jaka jest druga prośba?
- W naszej gminie nie ma zasięgu telefonów komórkowych.

tbogdanowicz
09-10-2020, 11:35
Osiem znaków
43939

spiritus
12-10-2020, 20:48
44080

8znakuf

Obrazek2000
12-10-2020, 21:18
:D:D:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Przychodzi facet do baru:
- Są mielone?
- Mielim...
- To poczekam.
- Mielim wczoraj...

poste
12-10-2020, 21:33
Nie ma się co śmiać ;)
W PRL-u, na jakiejś wycieczce chcieliśmy coś zjeść w barze mlecznym. Rozmowa z rezolutną kucharką wyglądała dokładnie tak:

- Może jest jakiś drób?
- Tak, jajko sadzone.
- To mogę poprosić?
- Zaraz, sadzi się!

AUTENTYCZNIE!

spiritus
12-10-2020, 21:51
Nie ma się co śmiać ;)
W PRL-u, na jakiejś wycieczce chcieliśmy coś zjeść w barze mlecznym. Rozmowa z rezolutną kucharką wyglądała dokładnie tak:

- Może jest jakiś drób?
- Tak, jajko sadzone.
- To mogę poprosić?
- Zaraz, sadzi się!

AUTENTYCZNIE!

Aż mi się ten fragment przypomniał xD


https://www.youtube.com/watch?v=GNy8e6Mho7M

poste
12-10-2020, 22:00
Rzeczywistość przerastała kino. Np. kiedyś w Morągu, zresztą bardzo sympatycznym miasteczku, w Domu Spółdzielczym (chyba tak nazywał się największy dom towarowy) zobaczyliśmy na wystawie rękawiczki skórzane (nic, że lato) podpisane "Import Hiny". Ile ja się na to gapiłem, żeby załapać co to są te Hiny :idea:

tbogdanowicz
17-10-2020, 17:06
Spokojnie. Jeszcze trochę tzw. "edukacji zdalnej" i analfabetyzm wróci.

jo44
17-10-2020, 19:02
Rzeczywistość przerastała kino. Np. kiedyś w Morągu, zresztą bardzo sympatycznym miasteczku, w Domu Spółdzielczym (chyba tak nazywał się największy dom towarowy) zobaczyliśmy na wystawie rękawiczki skórzane (nic, że lato) podpisane "Import Hiny". Ile ja się na to gapiłem, żeby załapać co to są te Hiny :idea:
Nie trzeba jechać do Morąga - wystarczy rozejrzeć się na forum - cytuję:" Nie ze względu na skomstwo ale kurcze - to genialnie pracuje"

poste
17-10-2020, 19:13
Sorry, kolega z Giżycka... naprawdę nic nie mam, po prostu tam spędzałem wakacje8). Wiesz, że jest taki wątek? Wrzucaj
https://forum.nikoniarze.pl/threads/19255-Srebrne-usta-pt-cytaty-z-czornego-i-calej-reszty/page130
Ps. Kiedyś to były tu teksty ;)

Bartolini82
17-10-2020, 20:29
Odnośnie nowych obostrzeń i wirusa ;)
44212

44213

44214

petros
18-10-2020, 21:54
Nowości od Nikona...

44274

notdot
19-10-2020, 10:53
tylko ta nowa koszula ma dwie kieszonki a nie jedną :D

jurkarol
19-10-2020, 11:04
Stara koszula też ma dwie kieszonki, lewa zasłonięta ale widać jak długopis z niej wystaje.
Ponadto mężczyzna ten jest amerykaninem ponieważ prezentuje obowiązkowo u nich wystający podkoszulek

notdot
19-10-2020, 13:10
Stara koszula też ma dwie kieszonki, lewa zasłonięta ale widać jak długopis z niej wystaje.
Ponadto mężczyzna ten jest amerykaninem ponieważ prezentuje obowiązkowo u nich wystający podkoszulek

ziom, to jest dowcip, nie tłumacz :D

jurkarol
19-10-2020, 14:28
No mój opis to też dowcip, nie zrozumiałeś ;)

ksh
27-10-2020, 21:08
Nadgorliwość wywołującego zdjęcia :)

https://i.imgur.com/cW5Cg19.jpeg

OjTam
30-10-2020, 18:12
https://i.imgur.com/CjfFsAH.jpg

Kojocisko
30-10-2020, 18:27
To ja zapodam dzisiejszą korespondencję.

Obsługującej nas konsultantce wyjasniam, że dług technologiczny to w danym przypadku oznacza, że coś zostało zrobione na "sierść banthy i ślinę wookie".

Na to nasza konsultantka odpisuje, że w takim razie nasze uzasadnienie wniosku do NCBiR powinno brzmieć:

"Pośpiech naszym złym doradcą się stał. Zaślepieni pychą naszą byliśmy. Po dwóch młodych Padawanów sięgnąć musimy. I to takich, którzy ciemnej strony się nie ulękną. Tylko wtedy na efekt liczyć możemy. I PROJEKTU w ręce Imperatora nie oddamy."

A mój kolega to podsumował:

".... jak będą analizować [odpowiedź] to im proszę im powiedzieć, że to nie są te droidy, których szukają."

Fajnie pracowac z takimi ludźmi :-)

OjTam
09-11-2020, 21:53
https://www.youtube.com/c/bogatursonline/featured

Kanał już nieaktualizowany, a szkoda. ;)
I tak. Nawiązania do Gwiezdnych Wojen też są. :D

Bartolini82
14-11-2020, 11:57
45242
8 znaków

OjTam
26-11-2020, 22:25
https://i.imgur.com/ueDo5LE.jpg

candar
29-11-2020, 17:44
45804
8 znaków

OjTam
29-11-2020, 22:30
https://i.imgur.com/EXxKP5v.gif

Ligo
30-01-2021, 23:57
Ciekawy artykuł czytałem. Chodzi o czas pracy po pandemii.
Powiadają, że teraz nie będzie już 5 dni po 8 godzin, tylko "3-2-2".

Model określany jako "3-2-2" ma uwzględniać pracę zarówno w biurze, jak i pracę zdalną. Zakłada on, że pracownicy będą pojawiać się w biurach trzy razy w tygodniu, przez dwa dni będą pracować zdalnie, a dwa dni pozostaną do ich dyspozycji

Czyli niewolnik na służbie 7 dni w tygodniu.

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/praca-zdalna-praca-po-pandemii-profesor-harvardu-prognozuje-zmierzch-dotychczasowego/zc1zq4k

Wrzucam do humoru, bo na dzisiaj to jest dobre miejsce. A jutro? Zobaczymy...

jurkarol
31-01-2021, 05:02
Dwa dni pozostaja do dyspozycji pracowników - tak zrozumiałem.
Mnie praca z domu nie bardzo pasuje. Wchodzę do domu a tam biuro. Nie bardzo mogę się skoncentrować, bo to jakby inny świat, wpuszczasz nieznanych ludzi do swojego domu podczas np. telekonferencji. Bo ja muszę rozmawiać dość często i ustalać. Może trzeba by urządzić pokój do pracy na zupełnie biurowy i obcy styl?
Ludzie dają sobie coraz to różne i dziwniejsze tła podczas transmisji wideo :)

Ligo
31-01-2021, 05:08
Też tak to rozumiem, ale chodzi o trend.

Trzeba się zastanowić, dlaczego taki temat jest w ogóle na tapecie? Czy przypadkiem ktoś nie uznał, że już wystarczy tego dobrego dla maluczkich i czas najwyższy coś z tym zrobić?
Bo moim zdaniem tak. Inaczej nie widzę żadnego powodu, by to ruszać.
Za niedługo łaskawcy mogą podarować pracownikowi dwa dni wolnego w tygodniu. Albo i nie...

cz4rnuch
31-01-2021, 07:01
Ja bym nie był aż takim czarnowidzem. Z treści artykułu nie wynika, że będziemy pracować więcej niż do tej pory. Jeśli już to obawiam się, że będzie odwrotnie. W wielu krajach właśnie teraz na tapecie jest kwestia czterodniowego tygodnia pracy. To ma być recepta na kryzys i ochrona miejsc pracy. A patrząc jeszcze dalej to już teraz zaczyna się myśleć o czasach gdy praca rąk zupełnie nie będzie potrzebna. W USA (m.in w Stockton), ale nie tylko testuje się już tzw. dochód podstawowy. To przygotowanie do czasów gdy automatyzacja, robotyzacja i sztuczna inteligencja pozbawią pracy wielu niewykwalifikowanych pracowników (ale nie tylko, już teraz są aplikacje, które np analizują i zaczynają pisać za prawników umowy - ponoć z niezłym skutkiem). Takie roboty i procesy mają być opodatkowane a kasa trafiać do ludzi w formie takiego właśnie podstawowego "kieszonkowego". Jeśli faktycznie taka przyszłość nas czeka to bardziej niż zarobienia bałbym się zanudzenia na śmierć :) Hmm, czyli w sumie jestem większym czarnowidzem niż Ligo :)

PS Jedno z czym się nie zgadzam to, że ludzie na zdalnej są bardziej efektywni. U mnie w robocie ponad połowa robi zmianowo lub zdalnie i z moich obserwacji wynika jedynie to, że niektórzy mogą być przez to bardziej zadowoleni. Bo zamiast wcześniej wstawać, można 5 minut przed pracą się zalogować i dalej kimać. Potem zakupy, pranie, obiad a w tak zwanym międzyczasie kilka maili i telefonów, żeby nie było, że nie tyram. Pewnie nie wszędzie, ale wśród moim znajomych jest podobnie. Niektórzy wykorzystują to, że menago nie siedzi im na plecach. Chociaż znam też przypadki odwrotne gdzie szefuncio uważa, że jak ktoś pracuje zdalnie to jest do jego dyspozycji 24/7.

czupacabra
31-01-2021, 12:03
Wiele firm rezygnuje lub mocno ogranicza pracę w biurze. I to jest fakt . I tak będzie . Firmy ograniczają koszty wynajmu powierzchni biurowej, opłat za energię itp a te koszty przerzucają na pracownika, który pracuje zdalnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

spiritus
31-01-2021, 12:13
Z tego co rozmawiałem ze znajomymi to sobie nawet zdalną pracę chwalą. Wyrabiają to co mają wyrobić a w międzyczasie ogarną sobie coś w domu. Lepiej wykorzystany czas niż siedząc bezczynnie w firmie kiedy nie ma nic do roboty. Nie tracą czasu na dojazdy (nawet po 2h dziennie), nie stoją w korkach, nie tracą czasu na bilety/paliwo. Mają więcej czasu dla siebie. Później jakiś sport, zakupy i dzień leci.

Jak ktoś dobrze z szefem żyje i nie jest on typowym januszem to pracownicy mogą na tym wyjść lepiej. Może pracodawca koszty jakie ponosił za wynajem lokali rozdzieli częściowo na pracowników?
Może ktoś podłapie dzięki temu dodatkową pracę?


Największym minusem pracy w domu jest to, że taki człowiek odłącza się od ludzi z pracy, chociaż to dla niektórych nawet plus :D

ksh
31-01-2021, 12:27
Bierzcie pod uwagę że w pandemii to produkcja przemysłowa trzyma to wszystko jeszcze w całości i że nie walnie z wielkim hukiem, pracownicy "biurowi" albo "biurkowi" tracą i będą tracić póki nie zobaczymy na horyzoncie normalności, a za to pracownicy fizyczni czy ogólnie przy produkcji zyskują jak teraz u nas produkcja związana z elektroniką, budowlanką, częściowo z żywnością ale i tekstylne itp.
Znajomy informatyk cały czas był w drabince korporacyjnej i cały czas miał wzrost wynagrodzeń razem z ze zwiększaniem swoich umiejętności, teraz to się zatrzymało, a nawet cofa i potwierdzają to też inni pracujący przy animacjach 3D, przy reklamie czy DTP.

https://i.imgur.com/gbqK8jo.jpg?1

spiritus
31-01-2021, 12:34
Zależy od człowieka. Jeżeli komuś jest lepiej siedzieć w domu i pracować zdalnie to ok ale jak ktoś chciały siedzieć w siedzibie firmy to niech tam siedzi. Tylko jeżeli pracodawca zdecyduje wszystkich wysłać na zdalną a sam zlikwiduje (lub zmniejszy biuro do minimum) to pozostanie się zwolnić albo podporządkować.

tbogdanowicz
31-01-2021, 12:58
Może pracodawca koszty jakie ponosił za wynajem lokali rozdzieli częściowo na pracowników?

To cię nieźle fantazja poniosła. Oszczędności to dodatkowy zysk pracodawcy. Znam sytuacje (liczba mnoga), gdy pracodawcy kombinowali jak urwać coś z wynagrodzenia, bo pracownik nie musi dojeżdżać, więc ma niższe koszty i więcej czasu dla siebie.
Na szczęście - w znanych mi przypadkach - nic z tego nie wyszło, bo na samo wspomnienie o takiej możliwości wszyscy zaczęli przyjeżdżać do biura.

Tylko, że to jest mało śmieszne.

Edyta.

Albo może właśnie to bym humorystyczny akcent w Twoim wpisie :-).

spiritus
31-01-2021, 13:04
Typowy januszex

Bartolini82
05-02-2021, 14:54
No to coś przyjemniejszego :)

https://www.youtube.com/watch?v=vj9ra-IHtxg&feature=youtu.be

Wind Mill
11-02-2021, 09:06
Myśl dnia.

Przed przystąpieniem do pracy sprawdź zawartość pączka we krwi!

Jeśli jest zbyt niska, natychmiast ją uzupełnij!

Smacznego. :)

48333

!AGresT
11-02-2021, 09:52
[QUOTE=Bartolini82;4162248]No to coś przyjemniejszego :)

:D :D :D

Dex
11-02-2021, 10:55
Grasowałem sobie rano w pewnym dyskoncie, jakaś babka miała w koszyku 6 kartoników pączków. Nie wiem po ile one były, ale pewnie przy zakupie hurtowym były jakieś zniżki ;) To dopiero musiała być niska zawartość pączków we krwi skoro się tyle brało :D

Ja wybrałem coś mniej kalorycznego :mrgreen:

Wind Mill
11-02-2021, 18:23
No to coś przyjemniejszego :)...
Panda to samograj. ;)


Grasowałem sobie rano w pewnym dyskoncie, jakaś babka miała w koszyku 6 kartoników pączków. ...Ja wybrałem coś mniej kalorycznego :mrgreen:
Mniej kalorycznego? Jeden kartonik? ;) :mrgreen:

OjTam
11-02-2021, 18:26
Mniej kalorycznego? Jeden kartonik? ;) :mrgreen:

Beztłuszczowe, bezglutenowe, bezlaktozowe lody z czystej wody. :mrgreen:

Bartolini82
11-02-2021, 18:51
Grasowałem sobie rano w pewnym dyskoncie, jakaś babka miała w koszyku 6 kartoników pączków. Nie wiem po ile one były, ale pewnie przy zakupie hurtowym były jakieś zniżki ;) To dopiero musiała być niska zawartość pączków we krwi skoro się tyle brało :D

A ja dzisiaj podjechałem do dyskontu wracając z Wrocka i po godz. 15 pączków już nie mieli :/ Został zakup faworków. Kurdę, chyba pierwszy w życiu tłusty czwartek kiedy pączka nie zjadłem :(
A wracając do tej babki, o której napisałeś. Może było tak, że to z jakiejś firmy ją wypuścili po zakupy :) Ja jak pracowałem na etacie to też często jechałem po kilka kartonów pączków. Było i dla pracowników i dla klientów, którzy przychodzili do firmy. Choć raz prywatnie też kupiłem do domu 2 kartoniki :D Bo akurat łasuch ze mnie okrutny :P

czupacabra
11-02-2021, 18:54
U mnie akurat odwrotnie . Wszędzie pełno pączków i brak kolejek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ksh
11-02-2021, 19:03
A dlaczego szukacie po dyskontach, nie lepiej do cukierni normalnej wejść i kupić coś... normalnego ?
Nie żeby takie pączki były generalnei gorsze bo trafiają się dobre, nawet z carefour czy auchan bywają fajne ale oczywiście nie w tłusty czwartek bo wtedy mają bardzo niedobre ze względu na moc przerobową i że trzeba robić tego duże ilości i często byle jak.
Ja robiłem sam, i siedem wciągniętych, przepis chcecie ? :)

Bartolini82
11-02-2021, 19:19
Hehe, ja ostatnio domowe jadłem jak jeszcze z rodzicami mieszkałem :) Mama świetnie piekła (i piecze). Z kolei u mnie w domu teraz jest tak, że żona gotuje (bardzo dobrze), a ja piekę (bo jej to nie wychodziło). Choć już od mniej więcej roku z uwagi na mój brak czasu i brak "weny" na pieczenie, syn zaczął piec i skubańcowi fajne te wypieki wychodzą (ma obecnie niecałe 12 lat). Jednak z pączkami bał bym się aby to robił. To jednak gorący olej :/

crusiek
11-02-2021, 19:24
Sam robiłem jak byłem dzieckiem, bądźmy poważni, teraz się kupuje u Magdy Gessler.

Bartolini82
11-02-2021, 19:34
crusiek, jak kogoś stać na 11zł za pączka... Mnie jeszcze nie poj...o żeby tyle za niego dać :D

crusiek
11-02-2021, 19:36
Od lat kupuje paczki u Paradowskiego we Wrzeszczu, pyszne.

https://www.gedanopedia.pl/gdansk/?title=CUKIERNIA_%E2%80%9EPARADOWSKI%E2%80%9D

Ligo
11-02-2021, 19:49
Podpytałem znajomego w jednym z polskich sklepów na przedmieściach.
W tamtym roku zeszło im 11000 sztuk, w tym pewnie będzie podobnie.

Bartolini82
11-02-2021, 20:04
Ligo No to ładnie :) Choć donuty amerykańskie też są fajne :) Zwłaszcza te kartony gdzie jest po kilka sztuk o różnych smakach, posypkach itp. :D:D

Dzisiaj byłem na zakupach. Niestety pręgi nie było, ale kupiłem szponder, więc mam nadzieję, że rosołek na tym też wyjdzie fajny. Z kością i szpikiem jak pisałeś :)

ksh
11-02-2021, 21:09
Najwstrętniejsze są te z różnymi polewami, posypkami fuj... i jakieś dziwne nadzienia jak karmel czy masło orzechowe ble... jednak tradycyjnie owocowe nadzienie, od najzwyklejszej marmolady po róże czy wiśniowe itp. do tego lukier lub puder, nawet skórka pomarańczowa nie jest żadną tradycją i często psuje smak.
Ja upiekłem ponad sto sztuk dzisiaj, nadzienie w tym roku domowe powidła z czarnej porzeczki.

Wind Mill
11-02-2021, 21:15
...Ja upiekłem ponad sto sztuk dzisiaj...
Fiu fiu... "Standardowy" rozmiar czy mini?
Być może to wcale nie jest jakieś hiper osiągnięcie w oczach tych co się znają, dla mnie to jest abstrakcja. :mrgreen:

- - - - kolejny post - - - - - -


Beztłuszczowe, bezglutenowe, bezlaktozowe lody z czystej wody. :mrgreen:

Mowa była o mniej kalorycznym a nie antykalorycznym. ;)

ksh
11-02-2021, 21:18
Standard 70g pączusie z przepisu też standardowego normlanego używanego w cukierniach i na jakim uczy się zawodu :)

motyla noga... mogłem zrobić fotki przecież, albo live stream :)

OjTam
11-02-2021, 21:29
róże ... lukier

Fuj...
Róży nie znoszę, lukru nawet tyle. :p

Najlepsze pączki to są z adwokatem, choć w mojej mieścinie trudno dostać, odkąd jedną z piekarni zamknęli. :(

Mieszanka donutowo-pączkowa, w Biedrze kupiona, razem 14 sztuk, na dwie osoby. I tak mam wrażenie, że to za dużo. xD

Ligo
11-02-2021, 21:33
motyla noga... mogłem zrobić fotki przecież, albo live stream :)
I unboxing koniecznie.:-)

crusiek
11-02-2021, 21:48
Niestety, nie ma w necie - nie istnieje.
Także możesz sobie pisać, że zrobiłeś silnik od rakiety, a bez unboxingu i transmisji live i darmowych próbek dla forumowiczow to jedynie puste słowa [emoji23]

poste
11-02-2021, 21:51
A ja nie lubię pączków... mogą nie istnieć dla mnie w zasadzie:( Co prawda dziś jednego zjadłem, ale to na cały rok wystarczy!
Natomiast faworków (zwanych chrustem bardziej na południu) dziś w okolicy zabrakło już rano. Tzn takich niezłych, bo gnieciuchów to do wyboru, do koloru. Najdziwniejsze jest, że faworki są tylko zimą, potem znikają. Szkoda.

ksh
11-02-2021, 21:55
Najciekawsza jest cena chrustu, u mnie widziałem po 55zł, poj.... :)
( koszt surowców to 8zł plus tłuszcz do smażenia, energia i oczywiście praca )

Kojocisko
11-02-2021, 22:03
1 kg faworków to dużo jedzenia. Za dobre (czyli takie jakie sam robię), to bym zapłacił.

ksh
11-02-2021, 22:13
Co do kalorii, pączek kupny z jakimś nadzieniem typu karmel, toffi itp plus lukier to 400-450 kalorii ale już poprawnie zrobiony czyli taki co nie wchłonie tłuszczu ze smażenia, nadziany jakąś konfiturą owocową i posypany pudrem to już tylko 250-300 kalorii, a jak pączek robi ktoś w domu i dowali do ciasta cukru, tłuszczu żółtek ( bo tak podobno lepiej ) to mu tyle wciągnie tłuszczu że dobije w kaloriach nawet do 600 !! :)

Bartolini82
11-02-2021, 22:23
Ja tam kolejne odchudzanie zaczynam od jutra :) Do tłustego czwartku nigdy nie liczyłem kalorii :D:D:D:D

A tak w ogóle, to ktoś niedawno dobrze pisał w wątku motoryzacyjnym, że trzeba tutaj wydzielić wątek kulinarny :) Jak widać, każdy coś gotuje albo piecze :P

poste
11-02-2021, 22:30
Nazwa pączek powinna być zarezerwowana dla pączków, nie wyrobów cukierniczych nadziewanych jakimiś dziwnymi substancjami i posypywanych czym się da.

Bartolini82
11-02-2021, 22:35
poste, idąc tym tropem to wiele produktów nie powinno się nazywać "masło", "ser" czy "mleko" bo w zasadzie to co sprzedają pod tą nazwą ma niewiele wspólnego z tym co wychodzi od krowy :D
Ja dzisiaj kupiłem jakąś "roladę Giżycką", a wygląda to i smakuje jak oscypek (tylko, że robiony z krowiego mleka, ale to i tak niewiele osób jest w stanie rozpoznać). To samo masz z delicjami itp. :) Mówisz coś i kojarzy się jednoznacznie.

jo44
11-02-2021, 22:50
Ja dzisiaj kupiłem jakąś "roladę Giżycką", a wygląda to i smakuje jak oscypek (tylko, że robiony z krowiego mleka, ale to i tak niewiele osób jest w stanie rozpoznać).
U nas to się chyba nazywa "Ustrzycka". :)

poste
11-02-2021, 22:53
O to chodzi, kupiłeś "roladę Giżycką" (powinno być z małej litery chyba) a nie oscypka. Bo oscypek jest chroniony.
Kupując pączka kupiłbyś pączka, a nie okrągłe ciastko nadziewane budyniem czy karmelem.

Ps. Ser owczy od krowiego różni się wyraźnie.

Bartolini82
11-02-2021, 23:08
poste, wiem, że ser owczy różni się od krowiego :) Miałem kilka lat bardzo bliskie relacje z góralami, m.in. tymi którzy wyrabiają oscypka i śmieją się z turystów, którzy kupując "krowi" myślą, że to prawdziwy oscypek :P A to jak ta rolada (chyba jednak z dużej - nazwa własna? na opakowaniu jest drukowanymi, ale w necie z ciekawości sprawdziłem i piszą z dużej; mniejsza o to ;) ). Wygląda tylko podobnie, ale smakuje jak ona, bo nie jak prawdziwy owczy :)
Dlatego napisałem, że z tą roladą jak z delicjami, które też nazwę mają zastrzeżoną, ale inni kombinują i wymyślają swoje, ale i tak każdy wie o co chodzi i jak zobaczy biszkopta z galaretką w czekoladzie to automatycznie mówi "delicja". To samo z pączkami. Jak byś tego nie nazywał to i tak pączek zostanie pączkiem :)

poste
11-02-2021, 23:22
Wiadomo, że pączek to nazwa własna i trudno ją zastrzec. Co nie znaczy, że nie warto próbować to zrobić, podobnie jak wyrobić świadomość wśród nabywców. Ogólnie to temat bardzo ciekawy i można by pisać przez cały wieczór, ale nie w dziale humor.
Żeby przerwać rozważania kulinarne, taki rysunek z netu nie na temat ;)

48383

jurkarol
11-02-2021, 23:42
https://youtu.be/w9lmCpIzhFo

Dex
12-02-2021, 11:38
Mniej kalorycznego? Jeden kartonik? ;) :mrgreen:

Nie, dwie butelki z przezroczystym trunkiem :mrgreen:

ksh
12-02-2021, 16:52
poste, idąc tym tropem to wiele produktów nie powinno się nazywać "masło", "ser" czy "mleko" bo w zasadzie to co sprzedają pod tą nazwą ma niewiele wspólnego z tym co wychodzi od krowy :D
Ja dzisiaj kupiłem jakąś "roladę Giżycką", a wygląda to i smakuje jak oscypek (tylko, że robiony z krowiego mleka, ale to i tak niewiele osób jest w stanie rozpoznać). To samo masz z delicjami itp. :) Mówisz coś i kojarzy się jednoznacznie.

Ale tak jest, tesco miało swego czasu chleb i cechy piekarski ich podały do sądu, tesco przegrało i zaczęli sprzedawać bułkę pszenną, a potem zatrudnili piekarzy i zrobili normalny produkt, następne to były sery żółte z tłuszczu palmowego, albo czy mleko sojowe to mleko ? :)

jurkarol
12-02-2021, 17:16
Mleka sojowego nie ma już bo nie wolno tego płynu tak nazywac od paru lat

krzysztofz24
19-02-2021, 18:03
Pierwsza połowa. Perfumy o zapachu spermy i...marchewka:-).

https://youtu.be/hXozr9H2c0c

bogdi64
19-02-2021, 20:06
Mleka sojowego nie ma już bo nie wolno tego płynu tak nazywac od paru lat

ale masz "mleko" ryżowe, kiełbasę bez mięsa, wódkę bez alkoholu i kurtki skórzane wykonane z poliesteru