PDA

Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

ASAHI
25-02-2011, 17:00
Od 15 lutego mam e 52. Bateria działa - zostały jeszcze 2 kreski, telefon działa. Model E 52-1, typ RM - 469, z grudnia 2010r. Ciekawe kiedy coś padnie :D

Krzysiek, znowu głośniczek?

ekonet
25-02-2011, 17:10
Wcześniej w wątku czytałam, że miałeś jej dać szanse (w liczbie mnogiej;)).... cierpliwy jesteś:)
Jestem. W miarę. ;)

generalnie tak - ze wzgledu, ze byla gwarancja, to powymienial wszystko co sie dalo.
sorry Krzysiu...
Never mind. ;)

Od 15 lutego mam e 52. Bateria działa - zostały jeszcze 2 kreski, telefon działa. Model E 52-1, typ RM - 469, z grudnia 2010r. Ciekawe kiedy coś padnie :D

Krzysiek, znowu głośniczek?
Tak, głośnik rozmów.
Nie przejmuj się, Tobie też padnie. ;)

Przy pierwszej naprawie zmienili całą płytę główną. Przy drugiej - głośnik i z pięć innych tajemniczych maneli, przy okazji zepsuli czujnik światła, co jednak mało mnie obchodzi.
Ciekaw jestem, co teraz odbiorę? ;)

ASAHI
25-02-2011, 17:11
Nowy telefon?

ekonet
25-02-2011, 17:13
Nowy telefon?
To nie z serwisu. Już się dowiedziałem, że to ewentualnie z operatorem trzeba się szarpać.

grzegorzant
25-02-2011, 17:19
Właśnie walczę z HTC Desire :)
jako, że pierwszy smart trza się trochę nagłowić
acha dodam, ża zapłaciłem 1 zeta w Erze :)

jm
25-02-2011, 17:19
No dobra...,
ale wraz z wymianą telefonu na nowy egzemplarz, licznik możliwych usterek i napraw startuje od nowa:mrgreen:

No chyba, że odpuścisz i wymienisz na jakiś nudny bezawaryjny model?

jm
25-02-2011, 17:20
Właśnie walczę z HTC Desire :)
jako, że pierwszy smart trza się trochę nagłowić
acha dodam, ża zapłaciłem 1 zeta w Erze :)

Przy jakim abonamencie?

grzegorzant
25-02-2011, 17:21
coś koło 90/m

jm
25-02-2011, 17:34
Ktoś coś wie o Nokii E63? Najlepiej z własnych doświadczeń...

ASAHI
25-02-2011, 18:10
Z własnych to Motorola mnie nigdy nie zawiodła :D

ppfalcon
25-02-2011, 18:23
Mnie też. Oprócz niezrozumiałych dla mnie zasad upgradeowania softu, na który czekam już pół roku i końca nie widać!!!

grzegorzant
25-02-2011, 20:17
czy ktoś z Was używa tego : http://allegro.pl/folia-zagg-invisible-shield-htc-desire-hd-ekran-i1411472324.html
mam nawyk pchania do jednej kieszeni kluczy i tel :(
może macie jakieś inne patenty na ochronę ekranu ?

jadzik
25-02-2011, 21:20
może macie jakieś inne patenty na ochronę ekranu ?
najlepiej nie pchać do jednej kieszeni kluczy i telefonu ;), a tak na poważnie zamiast foli możesz ratować się jakimś pokrowcem...

Calme
25-02-2011, 22:07
Ktoś coś wie o Nokii E63? Najlepiej z własnych doświadczeń...
A co chciałbyś wiedzieć ? ;) Mam ją jako firmową, bateria przy intensywnym użytkowaniu (głównie mam na myśli rozmowy) trzyma koło 3-4 dni, WiFi ładnie śmiga, exchange tak samo, ogólnie nigdy się nie zawiesiła przez około rok czasu, całkiem sprawne narzędzie moim zdaniem.

ekonet
25-02-2011, 22:12
No dobra...,
ale wraz z wymianą telefonu na nowy egzemplarz, licznik możliwych usterek i napraw startuje od nowa:mrgreen:

No chyba, że odpuścisz i wymienisz na jakiś nudny bezawaryjny model?
Nie, nie, nie! Walczymy do zwycięstwa. ;)


A co chciałbyś wiedzieć?
Jola jest kobietą, o ile się nie mylę. ;)

jm
25-02-2011, 22:14
A co chciałbyś wiedzieć ? ;) Mam ją jako firmową, bateria przy intensywnym użytkowaniu (głównie mam na myśli rozmowy) trzyma koło 3-4 dni, WiFi ładnie śmiga, exchange tak samo, ogólnie nigdy się nie zawiesiła przez około rok czasu, całkiem sprawne narzędzie moim zdaniem.


Wreszcie jakaś dobra wiadomość!
Jak się sprawuje klawiatura, wiem jak wygląda, ale od strony praktycznej wygodnie się tego używa np do smsów/maili/netu?
E63 ma GPS?
Martwi mnie jedynie wielkość tego telefonu, bo na pewno nie jest tak zgrabny i mały jak e52, no ale klawiatura to wymusza. Z drugiej strony czytałam recenzje kilku kobiet i wszystkie sobie chwaliły, może do mojej torebki też się nada?;)

nowart
25-02-2011, 22:36
Z własnych to Motorola mnie nigdy nie zawiodła :D

Dlatego coraz śmielej zerkam na Defy. Uszczelniony, odporny na upadki, solidny smartfon to właśnie coś dla mnie. I widząc na forach setki wątków z potrzaskanymi ekranami, które upadły z dywany na podłogę sądzę, że nie tylko dla mnie ;)
No i dziś zerknąłem na alledrogo i muszę przyznać, że cena na starcie ok 1000zł jest bardzo, ale to bardzo atrakcyjna w porównaniu z konkurencją (której defacto nie ma jeśli chodzi o jakość wykonania).
Bawił się już ktoś tą Motorolką?

lopo
25-02-2011, 23:35
Dlatego coraz śmielej zerkam na Defy. Uszczelniony, odporny na upadki, solidny smartfon to właśnie coś dla mnie. I widząc na forach setki wątków z potrzaskanymi ekranami, które upadły z dywany na podłogę sądzę, że nie tylko dla mnie ;)
No i dziś zerknąłem na alledrogo i muszę przyznać, że cena na starcie ok 1000zł jest bardzo, ale to bardzo atrakcyjna w porównaniu z konkurencją (której defacto nie ma jeśli chodzi o jakość wykonania).
Bawił się już ktoś tą Motorolką?

Ja od niedawna posiadam takową... jest to mój pierwszy smartphone i póki co złego słowa powiedzieć nie mogę...

Calme
26-02-2011, 15:02
Wreszcie jakaś dobra wiadomość!
Jak się sprawuje klawiatura, wiem jak wygląda, ale od strony praktycznej wygodnie się tego używa np do smsów/maili/netu?
E63 ma GPS?
Martwi mnie jedynie wielkość tego telefonu, bo na pewno nie jest tak zgrabny i mały jak e52, no ale klawiatura to wymusza. Z drugiej strony czytałam recenzje kilku kobiet i wszystkie sobie chwaliły, może do mojej torebki też się nada?;)

Klawiatura jest dobrze spasowana moim zdaniem i działa płynnie, ja mam niestety dość duże dłonie i dla mnie jest nieco przymała ale i tak bezproblemowo piszę szybko na niej SMS, czy odpowiedź na e-mail, także zakładam, że kobiece, smukłe dłonie dadzą sobie z nią radę koncertowo ;) Co do wielkości jest to faktycznie taki placek :) ale dość cienki, musiałbyś mieć naprawdę wyjątkowo małą torebkę żeby sobie tam nie znalazła miejsca. Co do używania netu np. do przeglądania www, to bardzo sporadycznie mi się to zdarza ze względu na mały jednak ekran ale po wifi wszystko działa sprawnie i nie ma problemy z witrynami. Z tym, że jak mówię jako drugi telefon mam dotykowca na andku więc tu jak przesiadam się to wiadomo jak to się odczuwa ;)
E63 nie ma wbudowanego GPS, musisz mieć moduł na Bluetooth jeśli chcesz używać, ma zainstalowane fabrycznie Mapy z Navteq ale lepiej chodzi na niej Sygic Mobile.
Jeśli masz jeszcze jakieś dokładniejsze pytania to śmiało :)

ASAHI
26-02-2011, 21:21
A moja e 52 zaliczyła dziś 2 zwiechy systemu - skończyło się na wywaleniu baterii.. :-(

jm
26-02-2011, 21:33
A moja e 52 zaliczyła dziś 2 zwiechy systemu - skończyło się na wywaleniu baterii.. :-(

Dziś znowu mnie ta nokia kusiła; oglądałam ja na żywo - jednak będę rozsądna i jej nie kupię.

ASAHI
26-02-2011, 21:44
No powiem że mnie też kusiła.. Mam nadzieję że na tym się tylko skończy..
Kup Motorolę. Poważnie.

grzegorzant
26-02-2011, 22:09
Dziś znowu mnie ta nokia kusiła; oglądałam ja na żywo - jednak będę rozsądna i jej nie kupię.
A powiedz, co Cię odwiodło od HTC ? :)

jm
26-02-2011, 22:36
A powiedz, co Cię odwiodło od HTC ? :)

Choćby cena:), a poza tym...dotyk...;)

E63 też mi się nie spodobała w osobistym kontakcie - klawisze jakieś takie... podłużne;)

grzegorzant
27-02-2011, 21:03
nie wiem jaką taryfę wybrałaś, ale u mnie przy abonamencie 99 pln, dostałem D za 1 zeta
więc chyba niedrogo ;)
a dotyk mówisz ...no też trochę walczę ;)

jm
27-02-2011, 21:20
Ja widzę zupełnie inne ceny:roll:

a poza tym...ten dotyk..;)

ASAHI
27-02-2011, 21:29
jm, i co w końcu kupujesz? :-)

jm
27-02-2011, 21:48
Chyba poczekam, aż wyprodukują coś dla mnie - wystarczy jak w obudowę E52 wsadzą bezawaryjne wnętrze:)

ASAHI
27-02-2011, 21:54
No tak, to byłby dobry pomysł. Moja zaliczyła kolejny zwis systemu.. jednak opinie były prawdziwe.. A i wykonanie nie takie jak e 51.

M_B
27-02-2011, 22:21
Ja po 2 latach z e51 myślałem, że nic jej godnie nie zastąpi. Kupiłem samsunga S8500, pierwsze wrażenia złe, ale teraz po jakimś czasie jest bardzo fajny. Ogólnie polecam. Zaletą są przyciski odbioru i odrzucania połączeń, więc można to robić nie ściągając rękawiczek. :)

krzysztof jot
27-02-2011, 23:08
J Z drugiej strony bada jest młodsza od andka o kilka lat, a już możliwości i stabilność ma na dobrym poziomie. Jak pewnie czytałeś, trwają pracę nad wgraniem androida do Wava, jedna z polskich grup też bierze udział w tych zawodach. Może za jakiś czas będzie jak z HD2, system sam sobie wybierzesz.

tylko po co - cała zaleta Bada to szybkość i prostota - oferuje wszystko i nie wymaga wielu zabiegów konfiguracyjnych. No i jest szybszy od androida. A v.2 wygląda bardzo ciekawie i może byc jeszcze wiekszym hitem - wiec stawiam na ten system i czekam aby dopaść gdzieś Wave II czarnego ( a to jak na razie niewykonalne), albo to co wyjdzie nowe z v.2 bo są chwile że N8 mam ochotę wysłać na bezpośredni kontakt ze ścianą... choć ogólnie jest Ok :).

andrstac
27-02-2011, 23:31
czy ktoś z Was używa tego : http://allegro.pl/folia-zagg-invisible-shield-htc-desire-hd-ekran-i1411472324.html
mam nawyk pchania do jednej kieszeni kluczy i tel :(
może macie jakieś inne patenty na ochronę ekranu ?

Cena jest przesadzona. Osobiście za max uważam Brando. A ostatnio do Desirka kupilem GlasserMax gładką i jest ok: niedrogo, 2 szt w opakowaniu, ładnie docięta. Od kluczy się nie rysuje. Pierwsza niestety dostała iskrami ze szlifierki i kwalifikuje się do wymiany - ale ekran ochroniła.

prz3mo
27-02-2011, 23:39
tylko po co - cała zaleta Bada to szybkość i prostota - oferuje wszystko i nie wymaga wielu zabiegów konfiguracyjnych. No i jest szybszy od androida. A v.2 wygląda bardzo ciekawie i może byc jeszcze wiekszym hitem - wiec stawiam na ten system i czekam aby dopaść gdzieś Wave II czarnego ( a to jak na razie niewykonalne), albo to co wyjdzie nowe z v.2 bo są chwile że N8 mam ochotę wysłać na bezpośredni kontakt ze ścianą... choć ogólnie jest Ok :).

A propo. Ukazała się fajna wiadomość, że wreszcie będzie można tworzyć na badę oprogramowanie VoIP.
http://bada-os.info/2011/02/to-juz-ostatnie-dni-bez-voip-dla-platformy-bada/

Boryszuk
27-02-2011, 23:41
Cena jest przesadzona. Osobiście za max uważam Brando. A ostatnio do Desirka kupilem GlasserMax gładką i jest ok: niedrogo, 2 szt w opakowaniu, ładnie docięta. Od kluczy się nie rysuje. Pierwsza niestety dostała iskrami ze szlifierki i kwalifikuje się do wymiany - ale ekran ochroniła.

A to ekran w htc da się porysować? Mi się jeszcze nie udało. A pracuję w dość "brudnym" otoczeniu. Tylko wióry mi w głośnik włażą...

!AGresT
28-02-2011, 02:37
Ja od niedawna posiadam takową... jest to mój pierwszy smartphone i póki co złego słowa powiedzieć nie mogę...

Napisz więcej - ogólne wrażenia, czy są jakieś "przeszkadzające wady", jak długo działa po naładowaniu baterii?
Planuję przesiąść się z nokii 6310.

freefly
28-02-2011, 03:44
A to ekran w htc da się porysować? Mi się jeszcze nie udało. A pracuję w dość "brudnym" otoczeniu. Tylko wióry mi w głośnik włażą...

Hasło w tej kwestii brzmi: Gorillas glass ;) Sprawdź.

Marcin Jakubowski
28-02-2011, 08:49
tylko po co - cała zaleta Bada to szybkość i prostota - oferuje wszystko i nie wymaga wielu zabiegów konfiguracyjnych. No i jest szybszy od androida. A v.2 wygląda bardzo ciekawie i może byc jeszcze wiekszym hitem - wiec stawiam na ten system i czekam aby dopaść gdzieś Wave II czarnego ( a to jak na razie niewykonalne), albo to co wyjdzie nowe z v.2 bo są chwile że N8 mam ochotę wysłać na bezpośredni kontakt ze ścianą... choć ogólnie jest Ok :).

czyli od czasu mojej ostatniej nokii - n 95, która wylądowała w końcu na ścianie - brak postępu.

Może ( z naciskiem na może) Microsoft im pomoże

Boryszuk
28-02-2011, 09:35
Hasło w tej kwestii brzmi: Gorillas glass ;) Sprawdź.

No wiem wiem. Dlatego taki zdziwiony jestem ;) Kupiłem sobie pokrowiec na swoją Zetkę ae telefon był w nim 2 razy grubszy i niewygodnie wsuwał/wysuwał mi się z kieszeni więc ściągnąłem. W paczce był też screen protector ale jakoś nie mogę się zebrać żeby wyczyścić i odtłuścić ekran ;) Miałem go nakleić żeby powstrzymać wióry przyklejające się do głośnika (drobny pył) ale okazało się, że w tym miejscu jest wycięty (co jest dość logiczne) więc sobie odpuściłem.

nowart
28-02-2011, 11:24
1. skoro Bada jest taki świetny to zastanawiam się dlaczego Samsung nie pakuje go do swoich flagowych konstrukcji..?
2. W HTC Desire jest Gorilla Glas ? Bawiłem się nim trochę i jakoś nie zauważyłem jakiejś twardej, nierysującej się powłoki na ekranie... swoją drogą czy faktycznie te Gorilla jest nietłukący, czy wygląda to jak w innych, nierysujących się badziewiach w których wystarczy upadek z dywanu na podłogę żeby na ekranie powstała piękna pajęczynka? :)
3. Po tygodniu zabaw Desire i porównań z moją Omnią II mogę stanowczo stwierdzić, że do moich potrzeb Samsung jest lepszy i zamiany nie dokonałem:
- kiepska jakość dźwięku w htc, lekkie ale słyszalne szumy, trzaski podczas rozmowy, w samsungu głos rozmówcy czysty i klarowny bez dodatkowych efektów dźwiękowych. Być może miało wpływ na ów efekt wiele czynników jak gorszy egz. tego nie biorę pod uwagę, oceniam to, co miałem, czyli nówkę prosto z pudła z Andkiem 2.2 w sieci Orange.
- dźwięk z wbudowanego odtwarzacza muzyki to jakaś kpina - jakbym słuchał muzyki przerobionej na karaoke. kompletnie wyprany dźwięk, zero możliwości ustawień dźwięku, zero basu, zero środka. Nie doszukiwałem się innego playera więc w innych pewnie jest to poprawione. w samsungu już na windows media player dźwięk na dobrych słuchawkach jest świetny, po dograniu SRS WOW HD rewelacyjny - oczywiście jako przenośny mp3 do posłuchania podczas codziennego spinningu a nie do delektowania się Mozartem w domowym zaciszu ;)
- brak, póki co AutoMapy dla Androida więc gpsa zbytnio nie przetestowałem. AM jest jaka jest ale na teren PL nic lepszego nie ma póki co.
- no i bateria... w porównaniu do mojej 1.5 rocznej OII i 4-5 dniach przy wielu rozmowach, htc to śmiech na sali...
- co mnie urzekło to oczywiście responsywność, jakość obsługi samego systemu w porównaniu do WM6.5 oraz lepsza jakość obudowy, miłe w dotyku materiały.
Póki co OII pozostała na posterunku ale pewnikiem jest, że kolejny aparat będzie na Androidzie. Coraz śmielej przymierzam się do Motoroli Defy, choć zaczekam na innych producentów - też pewnie dostrzegą niszę rynkową do zapełnienia solidnymi, pancernymi smartfonami.

krzysztof jot
28-02-2011, 20:52
1. skoro Bada jest taki świetny to zastanawiam się dlaczego Samsung nie pakuje go do swoich flagowych konstrukcji..?

- brak, póki co AutoMapy dla Androida więc gpsa zbytnio nie przetestowałem. AM jest jaka jest ale na teren PL nic lepszego nie ma póki co.


- Wave to bardzo flagowy model - o ile nie numer jeden w Samsungu - to ze nie kosztuje 2200 tylko 1500 to zabieg celowy w dotarciu do szerszej klienteli - co sie sprawdziło w 100% - kilka milionów sztuk sprzedanych...

- najlepszy na Polskę jest NaviEkspert

andrstac
01-03-2011, 10:07
A to ekran w htc da się porysować? Mi się jeszcze nie udało. A pracuję w dość "brudnym" otoczeniu. Tylko wióry mi w głośnik włażą...

Nie pisałem że da się porysować. Napisałem, że poszedł snop iskier ze szlifierki przypadkiem, i folia spełniła swoje zadanie. Niestety w takiej sytuacji bez folii nawet GorillaGlass chyba by ustąpiło.


Kupiłem sobie pokrowiec na swoją Zetkę ae telefon był w nim 2 razy grubszy i niewygodnie wsuwał/wysuwał mi się z kieszeni więc ściągnąłem.

Akurat w tym temacie zakupiłem gumowy kondom i sprawdza się znakomicie. Pokrowców nie trawię. A ochronę obudowy mieć muszę, ponieważ kurz to codzienność i nie lubię jak po dwu latach tel wygląda jak puszka ciągnięta za autem nowożeńców:)




- najlepszy na Polskę jest NaviEkspert

Jeśli do Andka to zgadzam się całkowicie. Ale i tak ma kilka wad jak choćby najbardziej mnie denerwujące: słabe odświeżanie pozycji na mapie i skaczący wskaźnik aktualnego położenia auta w trakcie jazdy.

Sapphiron
01-03-2011, 10:13
Ludziska, dostałem ostatnio Nokię E51. Sprawa wygląda tak że jest w niej malutka karta 1Gb. Jakie karty polecacie do tego telefonu, jakie pojemności pociągnie bez problemów?

Telefon genialnie się sprawdza jako tel służbowy jak i na uczelnię. Czytnik pdf działa miodzio, nawigacja śmiga aż miło, dyktafon niezły, szkoda że kierunkowy nie pojemnościowy, Bateria trzyma mega długo... Tylko ta karta by się przydała jakaś większa...

Boryszuk
01-03-2011, 10:15
Akurat w tym temacie zakupiłem gumowy kondom i sprawdza się znakomicie. Pokrowców nie trawię. A ochronę obudowy mieć muszę, ponieważ kurz to codzienność i nie lubię jak po dwu latach tel wygląda jak puszka ciągnięta za autem nowożeńców:)

O to to... Gumowego kondona mam ale nie używam. Zbyt często w pracy wyciągam telefon z kieszeni (słucham muzyki) i tylko mnie denerwował. Kurz i wióry wchodziły pod kondona tak czy inaczej więc uznaem, że nic nie zyskuję.

A snop iskier myślę, że akurat dużego wrażenia na szybce by nie zrobił. No chyba, że sypałbyś przez 10 minut non stop.

ASAHI
01-03-2011, 10:56
Borys, myślę że snop iskier zrobi. :-)
Znam z autopsji :-) Drobinki metalu wtopia sie w szybkę.

ajt
01-03-2011, 13:25
Przeglądałem wątek, ale żadnej podpowiedzi nie znalazłem, chyba mam dość nietypowe wymagania :)
O co chodzi:
Szukam telefonu z w miarę dużym ekranem i gps , na którym da się uruchomić jakąś aplikację, wyświetlającą online google maps (z przełączaniem mapa/satelita) oraz zapamiętywaniem trasy i waypointów. Czyli taka nawigacja, ale koniecznie z google plus trasa/waypointy. Tylko tyle, inne funkcje zupełnie nieistotne. Ważna cena (możliwie mała), nie musi być najnowszy model. Aha, no i przywoity czas pracy na jednym ładowaniu w interesującym mnie zastosowaniu :)
Podpowiecie coś?

krzysztof jot
01-03-2011, 13:46
Jeśli do Andka to zgadzam się całkowicie. Ale i tak ma kilka wad jak choćby najbardziej mnie denerwujące: słabe odświeżanie pozycji na mapie i skaczący wskaźnik aktualnego położenia auta w trakcie jazdy.

do Androida, Blackberry, Symbiana (niestety nie wspieraja WP7 - bo juz bym kupił HTC Trophy) - a skaczący wskaźnik to raczej wina dopasowania do softu telefonu, nie każdy ma dedykowaną aplikacje ale mimo to działa, choć właśnie czasem lekko ułomnie. Nie wiem która wersje miałeś, to soft rozwijający się, najnowszy spełnia w 110% swoje zadanie - takie objazdy i drogi jakie posiada - nie znalazłem w żadnej navi, aktualizacja ? kilka dni temu rozkopali mi ulice - już pokazuje nową drogę dojazdu, z uwzględnieniem remontu. Minusy - opóźnienie wytyczania nowej trasy - "przeliczam trase" czasem trwa za długo przy szybszej jeździe, no i nie najbogatsza grafika - ale prawdę powiedziawszy, ta nawigacja jest tak precyzyjna, że na ekran spoglądam sporadycznie a parokrotnie "gadała" mi z kieszeni bo na stacji benzynowej zapomniałem o niej i schowałem - i samo nawigowanie głosem doprowadziło do celu bez wiekszych problemów :). Generalnie - polecam.

andrstac
01-03-2011, 16:35
do Androida, Blackberry, Symbiana (niestety nie wspieraja WP7 - bo juz bym kupił HTC Trophy) - a skaczący wskaźnik to raczej wina dopasowania do softu telefonu, nie każdy ma dedykowaną aplikacje ale mimo to działa, choć właśnie czasem lekko ułomnie. Nie wiem która wersje miałeś, to soft rozwijający się, najnowszy spełnia w 110% swoje zadanie - takie objazdy i drogi jakie posiada - nie znalazłem w żadnej navi, aktualizacja ? kilka dni temu rozkopali mi ulice - już pokazuje nową drogę dojazdu, z uwzględnieniem remontu. Minusy - opóźnienie wytyczania nowej trasy - "przeliczam trase" czasem trwa za długo przy szybszej jeździe, no i nie najbogatsza grafika - ale prawdę powiedziawszy, ta nawigacja jest tak precyzyjna, że na ekran spoglądam sporadycznie a parokrotnie "gadała" mi z kieszeni bo na stacji benzynowej zapomniałem o niej i schowałem - i samo nawigowanie głosem doprowadziło do celu bez wiekszych problemów :). Generalnie - polecam.

Używam na Desire - wersja 6.1.1 do Desire, htc-android-hd.
Co do grafiki - da się przeboleć (wymagania navi online). Ale takich rzeczy jak wnerwiający skaczący wskaźnik pozycji, i odświeżania jej co 1 s to już nie bardzo. I druga sprawa zgłaszana już wielokrotnie na forum NE to błąd w CommunityTraffic, który zapamiętuje jako korek to, że zatrzymałeś się np w trasie za potrzebą (brak weryfikacji przez dodatkowych użytkowników). Co do aktualnych map to też nie jest różowo, ale i tak o niebo lepiej niż przy nawigacjach offline.

!AGresT
01-03-2011, 20:22
Może ktoś ma nokię 3720 i skrobnął by o niej opinię?

jm
01-03-2011, 20:30
Moja (E52)zaliczyła kolejny zwis systemu.. jednak opinie były prawdziwe.. A i wykonanie nie takie jak e 51.

Dziś sprzedawca mi powiedział, że jego służbowa E51 tez się zawiesza, ale że jest na to sposób - trzeba co pewienczas instalowac system na nowo.
Niby jest to jakis sposób, ale... raczej nie wyobrażam sobie aby to miała być zaleta tego modelu...;)
No i jeszcze twierdził, że w nowych E52 już nie ma problemów z głośnikiem.
Sprzedawcę znam nieco lepiej niż gorzej:)
Ponoć E5 ma być cacy:-|

ASAHI
01-03-2011, 20:36
A masz jakieś info o E5? :-)

Znalazłem :-)

Rafał_Sz
01-03-2011, 20:57
Może ktoś ma nokię 3720 i skrobnął by o niej opinię?
Ja mam3720c. Opisałem ją kiedyś w osobnym wątku, ale poleciał już chyba w kosmos.

Na plus:

- Pancerna konstrukcja - gleboodporna
- Łatwość utrzymania w czystości - wpadnie ci do zaprawy, dajesz pod kran, myjesz i już.
- Bateria bez długiego gadania trzyma ok. 12 dni.
- Świetnie uproszczone i rozwiązane menu. Ma także funkcję powiększania czcionki.
- Dosyć mocna latarka, spokojnie można łazić w nocy
- czytelny mocno kontrastowy wyświetlacz

Na minus:

- Utrudniony dostęp do karty pamięci
- Nie przycynisz w autobusie ;)


Ogólnie filmiki na YT pokazujące jej "wszystkodporność" potwierdzają się w praktyce.

Sapphiron
01-03-2011, 21:16
No i jeszcze twierdził, że w nowych E52 już nie ma problemów z głośnikiem.



Ja w swojej e51 jednym machnięciem nagrzanego śrubokrętu zniwelowałem problem głośnika...

Chińczyki zrobili tam dziurke ledwo większe od dziurki która zostawia igła wbita w papier... Po zrobieniu większej dziurki teraz mam na 1/3 zakresu podczas rozmowy i jest miodzio ;)

!AGresT
01-03-2011, 21:38
- Nie przycynisz w autobusie ;)

Tego nie rozumiem ;)
Dzięki, takiego telefonu potrzebuję. Motorola Defy odpadła z racji baterii. Napisz jeszcze, jeśli możesz, jak sprawdza się nokiowa nawigacja.

jm
01-03-2011, 21:41
A masz jakieś info o E5? :-)

Znalazłem :-)

Poufne info;) - że warto.
Niestety w salonie ery dziś nie mieli tego modelu, żeby się pobawić, przymierzyć, estetycznie ocenić itp.

Rafał_Sz
01-03-2011, 21:50
Tego nie rozumiem ;)
Dzięki, takiego telefonu potrzebuję. Motorola Defy odpadła z racji baterii. Napisz jeszcze, jeśli możesz, jak sprawdza się nokiowa nawigacja.Nie wiem, bo z racji braku modułu GPS nie podejmowałem nawet próby używania takowej. :) Do nawigowania używam AutoMapy i palmtopa.

!AGresT
01-03-2011, 22:04
Nie wiem, bo z racji braku modułu GPS nie podejmowałem nawet próby używania takowej. :) Do nawigowania używam AutoMapy i palmtopa.

Czyli wgrane mapy, to tylko mapy (ale mi zdanie wyszło :) ) a nawigacja działa z dodatkowym modułem.
Nadal nie rozumiem, co znaczy, że: "Nie przycynisz w autobusie"

M_B
01-03-2011, 22:10
Nadal nie rozumiem, co znaczy, że: "Nie przycynisz w autobusie"

Że nie zaszpanujesz?

Rafał_Sz
01-03-2011, 22:14
...
Nadal nie rozumiem, co znaczy, że: "Nie przycynisz w autobusie"
Pośród dotykowych "cudów" techniki ten telefon wygląda dość skromnie. :)

!AGresT
01-03-2011, 22:22
Eeee tam, jak wyciągam moją 6310, to wszyscy się gapią :)

Rafał_Sz
01-03-2011, 22:24
Eeee tam, jak wyciągam moją 6310, to wszyscy się gapią :)
Jak masz 6310, to z 3720 będziesz baaaardzo zadowolony. To ten typ, tylko bardziej współczesny. ;)

Psychotrop
01-03-2011, 22:28
a co powiesz na to ? :D
http://ericsson.poral.net/ericsson_gh688.php
to jest sprzęcik :D
i najlepsze, że działa jeszcze :D

Sapphiron
01-03-2011, 22:34
Grzechu, a czemu ma nie działać? Te telefony były robione na długie lata a nie teraźniejsze że byle gleba już jest do wyrzucenia bo nawet na części sie nie nadaje...

ku6i
01-03-2011, 22:37
Tylko ten czas czuwania nie teges ;)

Rafał_Sz
01-03-2011, 22:41
a co powiesz na to ? :D
http://ericsson.poral.net/ericsson_gh688.php
to jest sprzęcik :D
i najlepsze, że działa jeszcze :D
W bejcy mam fabrycznie zamontowany taki zabytek: :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/03/PRODPIC399-1.jpg
źródło (http://www.tvfilmprops.co.uk/userdata/PRODPIC-399.jpg)

Na szczęście można dzwonić także za pomocą komputera pokładowego. ;)

jm
01-03-2011, 22:52
a co powiesz na to ? :D
http://ericsson.poral.net/ericsson_gh688.php
to jest sprzęcik :D
i najlepsze, że działa jeszcze :D

Mam to w domu!:)
Ukochany telefon mojego męża - chyba nigdy się go nie pozbędzie.
Spoczywa w szafie, w razie potrzeby (awaria nowego extra-hiper-super;) modelu) jest wyciągany i ...działa:)

!AGresT
01-03-2011, 23:13
Jak już się licytujemy, to mam wciąż działającego Philipsa Fizz.

Sapphiron
01-03-2011, 23:19
Alcatel One Touch DB wciąż na chodzie, OT Club tak samo. do tego Nokia Banan (ta z Matrixa pierwszego) i pare innych gratków które dają radę :)

M_B
01-03-2011, 23:25
Ja mam w szafce 2 siemensy C35i, obydwa w stanie wizualnym i technicznym idealnym. Jest też jakiś ericsson czaro-niebieski z klapką i anteną, na tamte czasy był mały...

Sapphiron
01-03-2011, 23:32
M_B taki z nisko szerokim wyświetlaczem, taka mydelnica jak dłoń? Chyba ten sam tel mamy :)

M_B
01-03-2011, 23:53
m_b taki z nisko szerokim wyświetlaczem, taka mydelnica jak dłoń? Chyba ten sam tel mamy :)

tak!

Chociaż mydelnica to nie jest. Ta mydelnica miała antene u góry na środku, a ten ma jednak u góry po boku.
Wyświetlacz ma na 1 linijkę tekstu. Znajde go jutro może, to wrzucę jakieś zdjęcie.

bognik
01-03-2011, 23:56
C35i też kiedyś miałam :D Nie pamiętam tylko co z nim zrobiłam ...

!AGresT
02-03-2011, 00:57
Kolega, notabene raczej zamożny, nadal używa na co dzień nokii 3210.
Widzieliście to: ?
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8855260,Powrot_legendy___Nokia_3210_znow_ w_sprzedazy.html
Teraz czekamy na ich wersję 6310 :)

Boryszuk
02-03-2011, 01:12
tak!

Chociaż mydelnica to nie jest. Ta mydelnica miała antene u góry na środku, a ten ma jednak u góry po boku.
Wyświetlacz ma na 1 linijkę tekstu. Znajde go jutro może, to wrzucę jakieś zdjęcie.

T10 abo T28 ;)

manfred
02-03-2011, 08:43
to tak pokrótce.


Jeśli szukasz ruchomego biura to albo Nokię E72 (super sprzęt z navi)

Czy ta nokia jest aż taka dobra jak się o niej słyszy?

jadzik
02-03-2011, 09:40
Czy ta nokia jest aż taka dobra jak się o niej słyszy?
E72 nie jest zła, ale ciężko być mi wyrocznia w tym temacie gdyż tego telefonu używam zaledwie ot tygodnia. Mimo, że ma qwerty to telefon nie jest zbyt duży, jakoś wykonania znacznie lepsza niż E52, porównywalna z leciwą E51. Nie mam kiedy, ale muszę rozgryźć konfigurację skrzynki e-mail która chodzi na IMAP i jest podpięta pod własna domenę. Z konfiguracją poczty na wp.pl nie było problemu.

Bronek
02-03-2011, 10:28
Tak. E72 jest ok, ale klawisze na klawiaturze trochę małe więc trzeba sie przyzwyczaić. Ze smasrtfonów polecam Samsung Galxy I5700 albo I5800. Ja używam ten starszy i przebija każdą Nokię

manfred
02-03-2011, 10:35
A tak po krótce pod jakim względem. Pytam bo ja się zatrzymałem na etapie SE K750i :-)

prz3mo
02-03-2011, 10:36
T10 abo T28 ;)

te to były lowendowe :)
Pamiętam jak miałem dawno temu T39m, to było coś ! Świetnie wykonany, bardzo zaawansowany jak na czas w jakim powstał, miodzio, żałuję, że go niedawno sprzedałem za grosze na allegro :(


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.frazpc.pl/pliki/2002/board_graf/119575506868201303.jpg)

R
02-03-2011, 10:39
ten E byl rewelacyjny

Sapphiron
02-03-2011, 10:42
śmieszy mnie takie gadanie "Przebija każdą nokię"... Przebija w czym ja się pytam? i czy każdą każdą czy tylko te które używałem?

Jeśli to ten z metalowym tyłem to był to mój :D

Miałem tez taką płetwę naleśnika... Duży, ale płaski jak cholera...

EDIT
Ten naleśnik top r320, a potem r380

manfred
02-03-2011, 10:47
A ja miałem babską N 7210 i miło ją wspominam.

Sapphiron
02-03-2011, 10:52
wypluj te słowa dobry człowieku... n7210 babska?

Geniusz stylizacji jak na tamte czasy...

<| MICHAŁ |>
02-03-2011, 12:50
ze bolem i smutkiem zawiadamiam, ze moja e52 w dniu wczorajszym zakonczyla swoj zywot w wieku roku i 3 miesiecy. byla jeszcze bardzo mloda i wiele moglo byc przed nia... jej nagla smierc rozpoczal lot koszacy w salonie, a zakonczyla sciana w sypialni...
to se jedna polatala :twisted:

manfred
02-03-2011, 12:53
Teraz żadna Cie nie będzie chciała ... komórka.

Boryszuk
02-03-2011, 12:56
Teraz żadna Cie nie będzie chciała ... komórka.

Ale czemu? Została porządnie przeleciana :mrgreen:

ASAHI
02-03-2011, 13:02
A cóż było przyczyna podjęcia aż tak drastycznych kroków wobec biednej e 52?

<| MICHAŁ |>
02-03-2011, 13:10
zawiesila sie nie wiem ile razy...
i zawsze w czasie polaczen przychodzacych - musialem sie z wieczora wyladowac za caly dzien meczarni....
widze tendencje taka - im telefon bardzej wypasiony tym szansa, ze sie wywali rosnie wykladniczo, bo proporcjonalnie to za malo....

sote
02-03-2011, 13:16
widze tendencje taka - im telefon bardzej wypasiony tym szansa, ze sie wywali rosnie wykladniczo, bo proporcjonalnie to za malo....

podpisuje sie pod tym!
wczoraj moj wave trafil do serwisu... co sie dzialo juz tu pisalem... do tego nie dzialaly sluchawki...
Podobno moze to byc kwestia plyty glownej. Teraz wrocilem do e51, ktorej nie zdazylem jeszcze sprzedac,
ale wyglada na to ze stara nokia zostanie na wszelki wypadek.

<| MICHAŁ |>
02-03-2011, 13:21
ja e51 mam w szufladzie, ale w tej chwili uzywam 5310 xpressmusic.
mam zestaw sluchawkowy, ktory pasuje do e52 i 5310 - e51 ma jakas taka cienka glizde zamiast malego jack'a

ASAHI
02-03-2011, 14:05
Mam nadzieję że moja e 52 tak nie skończy..

<| MICHAŁ |>
02-03-2011, 15:42
jeszcze tydzien temu tez tak myslalem i dziwilem sie - skad ci ludzie biroa takie trefne sztuki, ze im dzialac nie chca, wieszaja sie, wywalaja itd....
trafilo i na mnie
to tez kwestia cierpliwosci - robilem co moglem... ale nie dalem rady....

robin102
02-03-2011, 16:15
Polećcie proszę jakiś nie drogi powiedzmy do 300 zł muzyczny fonik, prosty w obsłudze, z przyzwoitym dźwiękiem. Preferuje NOKIA, ale SE też może być, czy innej marki.
dzięki

fotograf58
02-03-2011, 16:46
Z drugiej ręki nokia 5800, miałem i polecam .

ASAHI
02-03-2011, 16:53
Moja też już zwisy zaliczyła, ot, skutki cięcia kosztów przez księgowych wychodzą..
Kryzys mówią i zamiast metalowej obudowy tandetny plastik, wewnątrz coraz cieńsze płyty główne, tanie podzespoły..
A my za to płacimy..

bahuone
02-03-2011, 17:15
Jako ze nie przepadam za dotykowcami choc mam teraz jednego to polecam Nokie 5700. Bardzo ciezko dostepna w Polsce i dosc droga ale bardzo fajna mam juz ja ponad 3 lata i smiga, wytrzymala i dobry czysty dziwk. Jedyny misuns to to ze nie ma wejscia na mini jacka tylko jest przejsciowka i do tego dopiero sluchawki - wszystko w zestawie.

robin102
02-03-2011, 17:16
A Nokia 5130 jest warta zakupu ?
http://allegro.pl/nokia-5130-3kolory-gw24m-bez-s-l-f23-cieszyn-i1477576614.html
Musi być nowy bo to na prezent dla ukochanej :)

<| MICHAŁ |>
02-03-2011, 17:53
szukaj czegos od SE z serii W (walkman)
ja ma akurat dwa - W595 i W910
gra to swietnie - nokia sie moze schowac (wiem, bo mam 5130 i x3)
sluchawki kanalowki w zestawie - sprzet superancki
jesli trafisz 910ke, to powinna kosztowac ponizej 300pln - 100% pewnosci nie mam

prz3mo
02-03-2011, 18:33
Ja również Robin radzę Ci jakiś Sony Ericsson z serii W (walkman).

jm
02-03-2011, 18:39
ASASHI - spróbuj zainstalowac symbiana od nowa - nie wiem jaką to może mieć moc, ale może nie zaszkodzi?;)

bognik
02-03-2011, 18:45
Ja poluję na E52, jednak przeraża mnie to wieszanie się telefonu.
W mojej E51 nie mam tego problemu, ale za to bateria jest fatalna.

jarek76
02-03-2011, 18:50
Moja e52 zawiesiła się może 2-3 razy a mam ją prawie rok, głośnik też działa bez zarzutu:)
W czepku urodzony czy co:)

ASAHI
02-03-2011, 19:03
Poczekam jeszcze trochę, jak faktycznie będzie się zawieszała dalej to zmienię oprogramowanie. Poza tym działa ok.

Rafał_Sz
02-03-2011, 19:11
Z Nokii bardzo ładnie gra N73 music edition. Niestety telefon jako taki to symbianowa, plastikowa tandeta. Więc w sumie tego nie kupuj. :)

McSimus
02-03-2011, 19:13
No ja mam w szufladzie Siemensy C25, Me35, SE K-510i i Siamsiunga SGH-X700 :)
A mojego Wave'a właśnie KIE-em aktualizowałem do brandu JL1 Ery - bez najmniejszego problemu (KIES 2 z najnowszym uaktualnieniem).
Czekam na Badę 1.2 (chociaz nie wiem po co bo i tak wsio działa, no dobra prawie wsio) no i na 2.0 :)

ozzy
02-03-2011, 19:13
również polecam serię W od SE

ASAHI
02-03-2011, 19:21
Podoba mi się też Motorola Defy, cena nie jest zaporowa, jedynie bateria słaba podobno jest.

jm
02-03-2011, 19:44
W kwestii motoroli defy... zalecana mi była doza ostrożności....

ale nawet ten wątek pokazuje, że egzemplarz egzemplarzowi nierówny.... zresztą znamy to ze świata foto także.

<| MICHAŁ |>
02-03-2011, 20:54
Moja e52 zawiesiła się może 2-3 razy a mam ją prawie rok, głośnik też działa bez zarzutu:)
W czepku urodzony czy co:)
jak juz wspomnialem - moja miala rok i 3 miesiece. a do zeszlego tygodnia nie wiedzialem co to zwisssssss
a od tego zwariowala - nic nie pomagalo - ani przeinstalowywanie softu, ani wylaczenie wszelkich dodatkow...
3 jej w 4

M_B
02-03-2011, 20:58
t10 abo t28 ;)

t10!! ;)

robin102
02-03-2011, 21:01
Oki to rozglądnę się za SE
dzięki

wasilewk
02-03-2011, 21:15
Oki to rozglądnę się za SE
dzięki

Myślałem, że dla młodzieńca; mam Corby, jest boska !

Pzdr.

Boryszuk
02-03-2011, 21:49
t10!! ;)

Moja siostra miala taki. Ale ja jej wtedy malpie zazdroscilem. Sam mialem paletke do pingponga- siemensa s6

nowart
02-03-2011, 21:54
W kwestii motoroli defy... zalecana mi była doza ostrożności....

możesz rozwinąć myśl ?

ekonet
02-03-2011, 21:54
jak juz wspomnialem - moja miala rok i 3 miesiece. a do zeszlego tygodnia nie wiedzialem co to zwisssssss
a od tego zwariowala - nic nie pomagalo - ani przeinstalowywanie softu, ani wylaczenie wszelkich dodatkow...

A próbowałeś reset głęboki?
Wciskasz (przy wyłączonym telefonie) i trzymasz: gwiazdka, trójka i zielona słuchawka, do tego włącznik - aż zacznie startować system.
Należy pamiętać, że wszelkie dane w telefonie pójdą na szczaw.

TMB
02-03-2011, 22:37
W710i :D Super telefon, może troche "damski", ale za to super dzwiek (jak na komórke)!

rychu_cmg
02-03-2011, 23:20
W710i :D Super telefon, może troche "damski", ale za to super dzwiek (jak na komórke)!
To akurat nie problem bo Robin szuka telefonu dla kobiety.

<| MICHAŁ |>
03-03-2011, 00:28
A próbowałeś reset głęboki?
oczywiscie, ze tak
zresetowalem ja o sciane - tyle, ze system juz nie wstal :mrgreen:

Psychotrop
03-03-2011, 00:34
aaaa
koleżanko JM
miałem ci się dowiedzieć o nokii C3-00
cóż
plastikowe, wygląda mało solidnie, klawisze trochu za małe, ekranik malutki ..
ale trzyma ładnie bateryjka, nie wiesza się, nie ma problemu z zasięgiem.
ogólnie tanie, ale w porządku.

ragnar
03-03-2011, 07:49
E52 używam rok, na początku meega zwiechy, nawet smsy z linkami do aktualizacji od Nokii przychodziły, szczerze mówiąc g...no to dawało, telefon tak zamulał, że strach było wejść w galerię. Zawiozłem do serwisu Nokii we Wrocławiu, serwisant od razu podjął decyzje o instalacji od nowa softa, tłumacze, że to już uczyniłem...śmiejąc się odpowiedział mi, że to co przychodzi w smsie to tylko nakładka. Po wgraniu przez serwis nowego softa od prawie roku mam zero problemów. Jedynie standardowo zaczął szwankować głośnik. Pomimo tych akcji i tak chwalę sobie ten telefon - bateria cudo 10-12 dni!!

robin102
03-03-2011, 13:13
W710i :D Super telefon, może troche "damski", ale za to super dzwiek (jak na komórke)!
To dobrze, bo moje kochanie jest 102% kobietą i z klapka być nie może, urwie zaraz :)
Takie w mirę nowe budżetowe modele serii W od SE to jakie cyferki mają ?

Psychotrop
03-03-2011, 13:16
jest już wątek o telefonach - przenoszę tam obecny wątek

McSimus
03-03-2011, 13:23
Nie żebym miał coś do systemu
http://www.dobreprogramy.pl/Zainfekowane-aplikacje-znow-atakujaAndroida,Aktualnosc,23533.html

Psychotrop
03-03-2011, 13:30
Nie żebym miał coś do systemu
http://www.dobreprogramy.pl/Zainfekowane-aplikacje-znow-atakujaAndroida,Aktualnosc,23533.html

a tu lista zainfekowanych aplikacji
http://www.androidpolice.com/2011/03/01/the-mother-of-all-android-malware-has-arrived-stolen-apps-released-to-the-market-that-root-your-phone-steal-your-data-and-open-backdoor/

TMB
03-03-2011, 20:04
ogladam teraz telefonu od SE i powiem jedno....to wszystko to jeden wielki szajs, ktory trzyma 15-24godziny....Ja na pewno bym nie polecał dotykowców, oprocz jabłuszka oczywiscie;)

Calme
03-03-2011, 20:19
ogladam teraz telefonu od SE i powiem jedno....to wszystko to jeden wielki szajs, ktory trzyma 15-24godziny....Ja na pewno bym nie polecał dotykowców, oprocz jabłuszka oczywiscie;)
Bzdura, jest wiele dotykowców, które bez problemu trzymają dużo więcej niż 24h ;)

Psychotrop
03-03-2011, 20:23
kilku kumpli ma appla.
jak powłączają wszystkie cudeńka w telefonie to bateria też leci jak tralala.
toż to fizyka - nie oszukasz.
mój htc desire spokojnie wytrzymuje 3-4 dni z rozmowami po ok 2-3 godzin dziennie, pod warunkiem, że wifi, gps, trannsmisje danych, bluetooth powyłączane :)
jak zacznę się bawić to 24h maks.

ostatnio jechałem 300km z cały czas włączoną transmisją i gpsem.
po ok 4,5 godzinach miał już tylko 15% naładowania :)
i tak samo jest w jabłuszkach :)

Calme
03-03-2011, 20:29
Nie no jak przecież jabłuszka mają za samo jabłuszko +200% do mocy bo do lansu to nawet nie wspominam ;-)

R
03-03-2011, 20:29
jabluszko jako hotspot dziala naprawde niedlugo (3g i wifi caly czas) ale to ekstremalne zastosowanie. dobrze przechodzone jablko przy stale wlaczonym wifi dziala kilka dni...

ASAHI
03-03-2011, 20:38
jm, co nie tak jest z motorolą Defy? Oglądałem to dziś i całkiem fajny ten smartfon :-)

Boryszuk
03-03-2011, 20:42
Moj desire z trzyma dzien. Ale ja slucham muzyki ok 8h dziennie, pisze duzo sms i mam na stale wlaczona transmisje danych i surfuje po necie po kilka h dziennie. Mam ladowarke w pracy, samochodzie i domu wiec nie martwi mnie to.

Swoja droga, czy ktorys z htc ma identyczne wymiary jak zlozony desire Z? Mam jakis badziewny uniwersalny uchwyt do samochodu i chetnie bym go wymienil na cos bardziej dedykowanego. Na eBayu nie moglem nic znalezc jakis czas temu ale przyznam, ze bardzo dokladnie nie szukalem.

krzysztof jot
03-03-2011, 20:42
ogladam teraz telefonu od SE i powiem jedno....to wszystko to jeden wielki szajs, ktory trzyma 15-24godziny....Ja na pewno bym nie polecał dotykowców, oprocz jabłuszka oczywiscie;)

N8 nie pada tak szybko, i na pewno Wave 8500 daje rade dwa-trzy dni, a mojej żony to i tydzień ) bo tylko rozmawia i to w rozsadnej normie :). Dotykowce - może być - ale musi być ekran minimum 3.5 a najlepiej 3.7 cala, o doskonałym dotyku i dobrze jak są jakieś fizyczne klawisze (znowu wymienię Wave - zielona i czerwona słuchawka).

jm
03-03-2011, 21:51
jm, co nie tak jest z motorolą Defy? Oglądałem to dziś i całkiem fajny ten smartfon :-)

To nie tak.
Ja nie mówię, że coś jest nieteges z tym modelem. Jedynie powtarzam za "zaufanym sprzedawcą";), że zaleca nieco odczekać zakup tego modelu, że motorola miała pewną przerwę w produkcji poważnych słuchawek, że ten jest stosunkowo świeży i od niedawna w ofercie. Po prostu za mało tego sprzedał, aby twierdzić, że jest czy nie jest awaryjne, podatne na zwiechy itp.
Jeśli to zmyła, to prostujcie!
Z drugiej strony w necie jest sporo pozytywnych opinii i recenzji użytkowników. Z kolejnej strony;) - ja niczyjej recenzji nie ufam tak jak swojej własnej:mrgreen:

ku6i
03-03-2011, 21:57
Akurat podatność na zwiechy to raczej kwestia Google niż Motoroli...

M_B
03-03-2011, 21:59
Swoja droga, czy ktorys z htc ma identyczne wymiary jak zlozony desire Z? Mam jakis badziewny uniwersalny uchwyt do samochodu i chetnie bym go wymienil na cos bardziej dedykowanego. Na eBayu nie moglem nic znalezc jakis czas temu ale przyznam, ze bardzo dokladnie nie szukalem.


Jeśli chodzi o uchwyt, to polecam NOKIA CR115, pasuje do Nokii C5, 2700 classic, Samsunga Wave (z tymi testowane) i ogólnie chyba do wszystkiego.

Marcin Jakubowski
04-03-2011, 20:49
premiera Ipada2 zmusiła samsunga do przemyślenia swojego tabletu:

http://www.macrumors.com/2011/03/04/samsung-rethinking-galaxy-tab-10-1-after-ipad-2-unveiling/

powiem tak, na mnie specyfikacja ipada 2 nie zrobiła jakiegoś piorunującego wrażenia ( co nie oznacza jednak, że uważam, iż jest słaby), jednak szczerze mówiąc konkurencja nie spina ich ostrogami, na czym niestety cierpimy my konsumenci.

mOSAd
04-03-2011, 21:50
A ja troszkę się przypomnę z listą aplikacji, które się u mnie sprawdziły i które są zdecydowanie warte swojej (niewielkiej) ceny:

- AirVideo - bo odtwarza praktycznie wszystkie rodzaje filmów, niestety na razie tylko z napisami SRT, ale akurat dla mnie to mały problem
- Remoter - aplikacja typu remote desktop, służąca mi do operowania na Mini Mac'u (PC), gdy potrzebuję zdalnie zobaczyć coś z flashem, czy wykonać inne operacje na komputerze. Minusy: nie działa w trybie 3D, a ilość klatek na sekundę uniemożliwia oglądanie filmów w dużej rozdzielczości i dobrej jakości. Małe okienko jest w porządku, gdyż przeskalowanie można zrobić wówczas już na iPadzie. Minus: nie umożliwia wprowadzania narodowych znaków, albo nie udało mi się tego skonfigurować (jest jakiś wybór klawiatur).
- ClockPro HD - świetny budzik, stoper, zegar szachowy itd.
- Skyfire - przeglądarka z funkcją odtwarzania filmów na stronach w formacie flash - minus ma taki, że filmów nie da się przewijać. To może być spory minus, w zależności od upodobań. Warto też sprawdzić, które strony obsługuje. Właściwie Remoter podłączony do Maca Mini sprawuje się lepiej. Skyfire lepszy będzie gdzieś "w polu", lub gdy korzystamy z PC, szumiącego, wielkiego i żrącego masę prądu.
Mobile Mouse - do współpracy z projektorem, TV lub innym dużym monitorem z kanapy. Działa jak touchpad ale dodatkowo konfigurowalne klawisze i automatyczna reakcja na aktywną aplikację, są (prawie) genialnie rozwiązane. Przykładowo uruchamiając odtwarzacz filmów VLC, interfejs Mobile Mouse przechodzi w tryb multimedialny i pokazuje "pilota". Sterujemy odtwarzaniem za pomocą samego iPada, nie używając już kursora myszki. Warto to zobaczyć w działaniu. Aplikacja doskonała do kontroli filmu wieczorem z łóżka.
- TED (darmowy) - program dla rozumiejących mówiony angielski i zainteresowanych nauką
- NASA (darmowy) - program dla rozumiejących pisany angielski i zainteresowanych astronomią itp.

Czego mi nadal brak:
- Dobrego darmowego (bezabonamentowego) komunikatora do GG (prace trwają)
- Skype z wideo

Co się (płatnego) nie sprawdziło:
- Gra Heroes Blade. Fajna, ale to jeszcze nie to.

PS. Laminowana tania naklejka na tył iPada już mi powoli się niszczy. Niewielki jej koszt sprawia jednak, że wkrótce nakleję kolejną (kupiłem w Carrefour). A jej stopień zniszczenia sugeruje, że to był dobry wybór, gdyż inaczej ucierpiałby tył iPada.
Do czyszczenia ekranu fajnie sprawdza się też irchowa gąbka samochodowa.

gilvhs
05-03-2011, 02:01
Archos 70. Nie ma co prawda 3G ale świetnie współpracuje z moim HTC Desire, z którego robię sobie hot-spota. Ekran 7" z powłoką antyodblaskową, pojemnościowy, bardzo cienki i lekki - nie to co iPad czy Galaxy Tab. Na bieżąco wychodzą aktualizacje firmware.

Właśnie się zastanawiam nad kupnem tego francuza. Chciał bym go przede wszystkim do czytania e-booków. Laptopa mam dość dużego i jest mało wygodnie w łóżku czytać w dodatku się szybko grzeje.
Jak oceniasz to urządzenie do zamiast czytnika e-booków ?

BorysR
05-03-2011, 11:19
Mam. Korzystam i bylo warto kupic. :)

Tom01
05-03-2011, 11:22
Jak oceniasz to urządzenie do zamiast czytnika e-booków ?

Proszę zwrócić uwagę na ekran. Nie miałem w ręku Archosa, ale po nielicznych prawdziwych zdjęciach widać, że to zapewne TN, który ma niemal zerowe kąty widzenia. Testowałem kilka innych urządzeń z takimi wyświetlaczami i porażka. A to ważne przy czytaniu czy korzystaniu z tabletu na kanapie. Jako ciekawostkę proszę zwrócić uwagę, że praktycznie wszystkie zdjęcia reklamowe mają wmontowane obrazy jako niby zawartość ekranu. Z praktyki wiadomo, że jeśli graficy tak robią, to znaczy, że w rzeczywistości nie ma się czym chwalić.

Michał Jędrak
05-03-2011, 12:06
Ja iPada kupię dopiero jak wyjdzie 25 marca, ale mam od 2 lat iPhona i chętnie się wypowiem...

iPhone, iPad i inne produkty mają wiele wad. Cena dla wielu zaporowa (dla mnie od roku jest tak zaporowa, aż doczekałem się premiery kolejnego modelu). Dzieciaki i maniacy sprzętowi będą narzekać, że nie da się tym urządzeniem zrobić wszystkiego, że nie obsługuje flasha, że nie można go łatwo hackować, że nie można wgrywać dowolnych plików, ze nie można grzebać w systemie itd.

Jednak jest jedna niezaprzeczalna zaleta. Jeśli jakaś firma chce zrobić jakąś aplikację, to w pierwszej kolejności robi ją na iphona/ipada. Potem długo długo cisza i pojawia się to samo na androida, potem przepaść wielowiekowa i wychodzi to na jakieś tam samsungi z bada itd. Właśnie jako ekstremalny przykład podam Samsunga, którego kupiłem żonie tydzień temu. Fajny, ma o wiele więcej możliwości niż iphone (m.in działa jako router wifi) i wydaje się być w porządku. Myślę sobie, że w takim razie ściągnę żonie odpowiedniki tego co mam na iphona, czyli fajny programik do nawigacji (motionx gps), jakieś aplikacje z wiadomościami (takie niby e-wydania gazet), albo wykresy giełdowe czy inne oczywiste drobnostki. No i co? No i dupa! Nie ma nic. Android pewnie ma się lepiej, ale nie byłbym takim optymistą. Jednak na iphona/ipada jest co dusza zapragnie. I właśnie w tym jest siła i ogromna przewaga nad konkurencją.

Tom01
05-03-2011, 12:28
I właśnie w tym jest siła i ogromna przewaga nad konkurencją.

Oprogramowanie jedno, a jakość działania drugie. Ipad działa. Po prostu. Płynnie, elegancko. To co ma robić, robi pierwszorzędnie. Wielu ludzi oczekuje od tabletu zamiennika laptopa. A tak nie jest i być może nigdy nie będzie, choćby z powodów finansowych, bo po co zabijać dwie podbranże i tworzyć jedną. Tablet jest czymś pośrednim między smartphonem a laptopem. Jest idealny do rzeczy które z uwagi na mały ekran telefonu są niewygodne do wykonania, a jednocześnie nie wymagają odpalania większego komputera. Poczta, internet, książki to główne zastosowania. Nie ma jednak przeszkody aby za pomocą zdalnej konsoli skorzystać z blaszaka i jego zaawansowanych możliwości. Akurat będąc w szpitalu wziąłem właśnie Ipada a nie laptopa. Byłem przy tym zmuszony wystawić parę dokumentów, wydrukować parę rzeczy. Zrobiłem to co prawda miej sprawnie, ale wykonałem zdalnie bez najmniejszego problemu przez VNC. Nie wyobrażam sobie zrobienia podobnych rzeczy na 7" albo mniejszym.

Michał Jędrak
05-03-2011, 12:31
Oprogramowanie jedno, a jakość działania drugie. Ipad działa. Po prostu. Płynnie, elegancko

To jest sprawa oczywista, więc w ogóle tego nie brałem pod uwagę.

eskimos
05-03-2011, 12:49
Akurat to wszystko czego potrzebowales dla zonki jest bez problermu w Androidzie, w swoim HTC mialem od razu wgrana nawigacje, aplikacje z wiadomosciami, wykresy gieldowe i kupa innych programow ktorych nie uzywam, zaloze sie ze do Samsunga tez mozna bez wiekszego problemu znalezc, tylko pewnie inaczej sie nazywa i trzeba wiedziec gdzie szukac. Taka sama teorie moze wysnuc ktos kto nie uzywal produktow Apple i przy pierwszej probie znalezienia czegos konkretnego w AppleStore ma klopoty.

Squier
05-03-2011, 13:07
kilku kumpli ma appla.
jak powłączają wszystkie cudeńka w telefonie to bateria też leci jak tralala.
toż to fizyka - nie oszukasz.
mój htc desire spokojnie wytrzymuje 3-4 dni z rozmowami po ok 2-3 godzin dziennie, pod warunkiem, że wifi, gps, trannsmisje danych, bluetooth powyłączane :)
jak zacznę się bawić to 24h maks.

ostatnio jechałem 300km z cały czas włączoną transmisją i gpsem.
po ok 4,5 godzinach miał już tylko 15% naładowania :)
i tak samo jest w jabłuszkach :)

Psychotrop, czyli rozumiem, że Desire wytrzymuje od 6 do 12h rozmów bez ładowania? Jak to możliwe skoro wg danych technicznych max czas rozmów to 6h. Mój Desire ma wszystko powyłączane i lecę na 2g - dwie godziny rozmów to max jaki udało mi się osiągnąć - oczywiście po odpięciu rano telefonu ok. 18.00 poczęstowałem go prądem.

Calme
05-03-2011, 13:55
Na Bada faktycznie jest mało softu ale na Andka jest tego zatrzęsienie..

Szymon-00
05-03-2011, 14:35
Witam
od roku jestem użytkownikiem NokiiE 52.W ciagu roku jest już 3 raz w serwisie,za każdym razem podczas pisania smsów zawieszała się,gubiła zasięg,nie mogła się połączyć z wybranym abonentem,muliła....itd
Z zalet jest - to bateria.Na prawde czasem zapominałem o ładowaniu.
Po oddaniu do serwisu Pan który mnie obsługiwał ,że mogę spóbowć wymiany na inny model z tytułu niezgodności umowy.
Mam pytanie : Jakim modelem moge się zainteresowac?Jesłi nie e52 to co?
Zalezy mi na bateri, WFii,sprawnym systemie,wmiarę duzym wyświetlaczu,organizerze...

Muszę przyznać ,że mimo tylu wad e52 wciąż lubię ten telefon

sokrates
05-03-2011, 14:57
jm, co nie tak jest z motorolą Defy? Oglądałem to dziś i całkiem fajny ten smartfon :-)

Mnie samo to że to Motorola "zmajstrowała" skutecznie trzyma mnie z dala od tej słuchawki. (Ale ja to uprzedzony i uczulony na Motorolę jestem więc PEACE!)

famul
05-03-2011, 15:02
Ja mam krótkie pytanie do użytkowników iPada czy posiada ktoś Apple iPad Camera Connection Kit podłączył do niego Nikona i mógł normalnie odczytywać plik nef ? bezpośrednio z aparatu ? . Nie jestem obeznany w iPadzie a zastanawiam się nad jego kupnem i jeśli była by taka możliwość to było by to dużym plusem i udogodnieniem

pmsphotography
05-03-2011, 15:04
Michał Jędrak, z tego co wiem to o ile operator pozwala - iphone może działać jako router wifi :-)

famul
05-03-2011, 15:14
Michał Jędrak, z tego co wiem to o ile operator pozwala - iphone może działać jako router wifi :-)

jeszcze nie można oficjalnie bez JB i ściągnięcia z Cydii aplikacji MyWi , 11 marca gdy wydadzą już dla wszystkich soft 4.3 będzie można jedynie z iPhone 4 udostępniać połączenia i zrobić z niego router wi-fi

nowart
05-03-2011, 16:55
No ale wykrztuście w końcu z siebie co ta Motorola niby "zmajstrowała" takiego w Defy? W czym jest niby taka kiepska?
bo pytam już tutaj o to po raz trzeci a słyszę tylko "słyszałem gdzieś, od kogoś" "mam uprzedzenia" "kolega sprzedawca ostrzega bo mało sprzedał"... a jakieś konkrety, najlepiej od użytkowników?

M_B
05-03-2011, 20:11
Moj wave wczoraj spotkal sie z plytkami podlogowymi. Ma teraz male zadrapanie w dolnej czesci, na plastiku. Ekran caly, o to mi chodzilo w razie upadku i jestem z niego zadowolony. :)

sokrates
05-03-2011, 20:56
Miałem sporo telefonów, między innym motorolę V3.... niby działał jak należy, ale żaden inny telefon nie działał mi na nerwy tak jak menu tej V-ki. Tak skutecznie że do dziś jestem uczulony :-)

nazgul
05-03-2011, 21:07
No tak, na słowo film, pomyślałem o Galaxy Tab.

A co do iPhone, pomimo że nigdy nie trawiłem dotykowych ekranów i przez pierwszy miesiąc miałem kilka razy ochotę walnąć tym czymś o ścianę, obecnie, po Ś.P. Nokii 6310/6310i, jest to pierwszy telefon po którym bez wahania kupuję następcę.

U mnie to samo.

I powiem szczerze - poważnie zastanawiałem się nad przejściem na coś z Win Mobile - z powodu Automapy. Ale teraz gdy wiem, że AM jest już w Apple w certyfikacji kupiłem iP4. W porównaniu z 3G wzrost szybkości niesamowity. A skoro już jesteśmy na forum fotografujących zapytam: Używacie aplikacji fotograficznych? Chodzi mi zwłaszcza o aplikacje do pomiaru światła i kalkulatorów ekspozycji - coś godnego polecenia?

Błażej
05-03-2011, 21:23
Sylights - aplikacja do budowy schematów oświetlenia, ciekawa sprawa. Też się chętnie dowiem o innych tego typu aplikacjach...

Mikołaj
05-03-2011, 21:34
Ja mam krótkie pytanie do użytkowników iPada czy posiada ktoś Apple iPad Camera Connection Kit podłączył do niego Nikona i mógł normalnie odczytywać plik nef ? bezpośrednio z aparatu ? . Nie jestem obeznany w iPadzie a zastanawiam się nad jego kupnem i jeśli była by taka możliwość to było by to dużym plusem i udogodnieniem

Nie wie jak jest z nikonami ale z canona bez najmniejszych problemów mi pobiera zdjęcia, podejrzewam, że z nikonem jest podobnie

Edit: oczywiście chodzi o RAWy

ku6i
05-03-2011, 21:36
Ale teraz gdy wiem, że AM jest już w Apple w certyfikacji kupiłem iP4

Coś długo jest w tej certyfikacji... Gdzieś czytałem, że ze względu na zapis w licencji (wg. Geosystems 1 sztuka telefonu = 1 licencja, wg. Apple przy zmianie telefonu na nowy masz prawo do przeniesienia oprogramowania) będą sobie czekać do us... śmierci.

nazgul
05-03-2011, 22:11
Coś długo jest w tej certyfikacji... Gdzieś czytałem, że ze względu na zapis w licencji (wg. Geosystems 1 sztuka telefonu = 1 licencja, wg. Apple przy zmianie telefonu na nowy masz prawo do przeniesienia oprogramowania) będą sobie czekać do us... śmierci.

Jak nie, to jest Navigon :))))

Chytry dwa razy traci :)

Nawiasem mówiąc śmieszne - korporacja amerykańska de facto chroni konsumentów przed pazernością rodzimych firm :)))

Edit: U mnie licencja jest przyszyta do kary SD a nie nawigacji więc mogę ją przerzucić z urządzenia do urządzenia. Ciekawym, jak z iPhonem to wymyślili skoro tam jest tylko pamięć wbudowana. Co do aplikacji foto zaś właśnie testuję Pocket Light Meter - pokazuje ekspozycję we wskazanym punkcie ekranu (punkt większy niż spot a mniejszy niż c/w) z dokładnością do 0,01 EV i live histogram. Co do dokładności tego pomiaru nie mam pewności, wyjdę ze sprzętem to porównam ze wskazaniami światłomierza wbudowanego i Gossena...

pmsphotography
05-03-2011, 22:43
jeszcze nie można oficjalnie bez JB i ściągnięcia z Cydii aplikacji MyWi , 11 marca gdy wydadzą już dla wszystkich soft 4.3 będzie można jedynie z iPhone 4 udostępniać połączenia i zrobić z niego router wi-fi

Zwracam honor, pomyliłem z "Internet Tethering"

ragnar
05-03-2011, 22:57
Właściwie to jest odwrotnie, IP4 ma wyświetlacz nieprzeciętny. Stigowi by się spodobał, plamka na nim to jakieś mikrony. Strona www jest czytelna bez przeskalowania. Ponadto czerń, kąty widzenia, reakcja na dotyk. Wyświetlacz Galaxy to straszna nędza przy nim.

Używałem IP4, jak zobaczyłem wyświetlacz w Galaxy S to....mam w kieszeni Galaxy S... IP4 w porównaniu nie ma najmniejszych szans...

doktor
05-03-2011, 23:17
Używam dwóch aplikacji Light Meter Free i Pocket Light Meter, częściej tej drugiej. Przy analogu pomiary są poprawne, aplikacja jest prosta w obsłudze i intuicyjna. Photoshop na IP - fajna, prosta, darmowa, poza tym są aplikacje pokazujące DOF dla różnych aparatów, obiektywów etc. Dla mnie OK.
Dla mnie IP4 jest po prostu przyjaznym w obsłudze narzędziem oferującym przy prostocie obsługi wystarczająco wiele funkcji i zastosowań. Tyle. Jeśli kto zrobi lepszy telefon z jeszcze bardziej intuicyjnym interfacem to zmienię IP na taki telefon.

jadzik
05-03-2011, 23:31
każdy będzie chwalił swoje tak czy siak, używam nokii chociaż zdaje sobie sprawę, że nie są to idealne telefony, ale pytanie czy taki telefon istnieje.

Zibi1970
06-03-2011, 00:29
Sokrates,

tak właśnie powstają plotki.
Miałeś V3, menu ci nie pasiło więc ta i inne Motorole są bee już do końca życia. Głupawe trochę podejście.
V3 i Defy ze sobą wspólne tylko logo M a cała reszta je różni łącznie z nie lubianym przez ciebie menu.

Defy to typowy highendowy android a więc totalnie konfigurowalny system.
Ze swej strony mogę napisać że jak na razie jedynym mankamentem jest szybkie wyczerpywanie się akumulatora.
Z tym że muszę zaznaczyć że mam powłanczane wszelkie wodotryski jak animowana tapeta, wifi, gps czy internet i wciąż się nim bawię.

Technologicznie jest równoważny z iphonami 4, samsungami, nokiami ostatniej generacji a więc ekran HD, szybki proc, dużo pamięci, prawdziwy gps. i co ważne dla graczy podobnie jak iphony ma specjalny układ graficzny 3d.
Teoretycznie odporny ekran na zadrapania, odporny na kurz i wodę, widziałem filmy ludzi wrzucających go do szklanek z wodą czy rzucających go po ileś razy na ziemię lub kłujących nożem, kluczami szybkę wyświetlacza bez żadnego uszczerbku.

Ile telefonów z wyższej półki może się pochwalić podobnymi możliwościami?

PaRaGaS
06-03-2011, 14:40
Zwracam honor, pomyliłem z "Internet Tethering"

Na to samo wychodzi.
BTW, w Androidzie od wersji 2.2 można to robić bez problemu. :)

pmsphotography
06-03-2011, 15:25
W tej funkcji chodzi o to, że podpinasz iphone'a do kompa, czy tam ustawiasz połączenie i siedzisz na kompie korzystając z transferu Ipka. Więc to nie jest to samo co router wifi.

ASAHI
06-03-2011, 17:52
Niewiele :D
Powiem że coraz bardziej mi się podoba ten telefonik, ile wytrzymuje bateria?

jadzik
06-03-2011, 18:33
...widziałem filmy ludzi wrzucających go do szklanek z wodą czy rzucających go po ileś razy na ziemię lub kłujących nożem, kluczami szybkę wyświetlacza bez żadnego uszczerbku.

Ile telefonów z wyższej półki może się pochwalić podobnymi możliwościami?

nie wiem zapewne nie dużo, tylko ja swoj telefon kupiłem z myslą o dzwonieniu a nie topieniu w szklance wody, bo to raczej mało prawdopodobne w moim przypadku tak samo jak to, że zostanę porwany przez UFO, stąd też nie ma takiej opcji w mojej polisie na zycie ;-)

eskimos
06-03-2011, 18:45
nie wiem zapewne nie dużo, tylko ja swoj telefon kupiłem z myslą o dzwonieniu a nie topieniu w szklance wody, bo to raczej mało prawdopodobne w moim przypadku tak samo jak to, że zostanę porwany przez UFO, stąd też nie ma takiej opcji w mojej polisie na zycie ;-)

Tez nie jestem nurkiem ani nie pracuje w reaktorze atomowym, a wczoraj w lesie telefon wyladowal w kaluzy, jedyna dziura z woda w promieniu 200 metrow, zgodnie z prawami Murphego, shit happens .

ASAHI
06-03-2011, 19:04
A jaki to był telefon?

eskimos
06-03-2011, 19:47
A jaki to był telefon?

HTC Desire

ASAHI
06-03-2011, 21:19
No to masz.. Taki fajny telefon.. Jak rozumiem nie został uratowany?

eskimos
06-03-2011, 21:49
No to masz.. Taki fajny telefon.. Jak rozumiem nie został uratowany?

Dziala, nic mu sie nie stalo, nawet nie przeszedl jakiegos specjalnego oczyszczania czy suszenia przez kilka dni, wytarlem o spodnie wsadzilem do kieszeni i po klopocie. :)

nowart
06-03-2011, 21:56
No ale to niestety o niczym nie świadczy bo woda pewnikiem dostała się i tak na płytę główną lub inne elementy elektroniki. Znam to niestety z autopsji... po kilku tygodniach rdza, śniedź dała o sobie brutalnie znać. Dlatego Defy będzie wkrótce u mnie.

hydra_nt
06-03-2011, 22:04
Mam nadzieję, że niedługo ktoś stworzy aplikacje dzięki której wykorzystamy Camera Connector Kit do tzw tethering shot. Czyli nic innego jak podgląd zdjęć wykonanych lustrzanką na ekranie urządzenia zewnętrznego zaraz po ich zrobieniu.


Nie wie jak jest z nikonami ale z canona bez najmniejszych problemów mi pobiera zdjęcia, podejrzewam, że z nikonem jest podobnie
Edit: oczywiście chodzi o RAWy

Wykonane zdjęcia możesz przeglądać tuż po wykonaniu czy w jakiś sposób ściągasz na iPada ? Chodzi mi o funkcjonalność o którą pytał wcześniej lookash jw.

eskimos
06-03-2011, 22:23
No ale to niestety o niczym nie świadczy bo woda pewnikiem dostała się i tak na płytę główną lub inne elementy elektroniki. Znam to niestety z autopsji... po kilku tygodniach rdza, śniedź dała o sobie brutalnie znać. Dlatego Defy będzie wkrótce u mnie.

Najpewniej tak bedzie. Dla mnie to tylko narzedzie jakich wiele ktore uzywam na codzien, jak sie zepsuje firma kupi nowszy :-) Akurat telefon to nie jest cos do czego sie przywiazuje, od polowy lat dziewiecdziesiatych jak zaczalem z Sagemem tak do dzisiaj przerobilem juz chyba wszystkie marki, moze tez Defa sobie wybiore :)


Z tymi uszczelkami jest tak samo jak w obiektywach i aparatach, niby nikt nie kupuje tego sprzetu zeby topic w wodzie, ale jak sa to naprawde sie przydaja.

ASAHI
06-03-2011, 22:25
I tu kolega ma rację - jak są uszczelki to mogą sie przydać :-)

krzysztof jot
06-03-2011, 22:32
No ale wykrztuście w końcu z siebie co ta Motorola niby "zmajstrowała" takiego w Defy? W czym jest niby taka kiepska?
bo pytam już tutaj o to po raz trzeci a słyszę tylko "słyszałem gdzieś, od kogoś" "mam uprzedzenia" "kolega sprzedawca ostrzega bo mało sprzedał"... a jakieś konkrety, najlepiej od użytkowników?

tu masz w miare obiektywne i dokładne opisy:
http://www.phonearena.com/reviews/Motorola-DEFY-Review_id2578
http://www.gsmarena.com/motorola_defy-review-546.php
po prostu Motorola to czysty Android, w wersji 2.1 niestety jeszcze nieco upierdliwy... i tyle, sama słuchawka całkiem przyzwoita..

jm
06-03-2011, 22:52
Co to jest "smart dialing"?
Ta motorola Defy tego nie ma i jest to podane w liście wad.
Zastanowiło mnie.

jadzik
06-03-2011, 23:00
Tez nie jestem nurkiem ani nie pracuje w reaktorze atomowym, a wczoraj w lesie telefon wyladowal w kaluzy, jedyna dziura z woda w promieniu 200 metrow, zgodnie z prawami Murphego, shit happens .
No to rzeczywiście pech. Mam znajomego przyrodnika, łazi po lasach i takie tam, jakoś w czasie tych leśnych eskapad jego niepancerna nokia mu nie ucierpiała...

Psychotrop
06-03-2011, 23:00
Co to jest "smart dialing"?
Ta motorola Defy tego nie ma i jest to podane w liście wad.
Zastanowiło mnie.

Most modern devices have a neat feature that many of us don't even use, called Smart Dialing. It is especially helpful for those of you who have many Contacts and want to easily dial or select one without going through the hassle of opening up the Contacts application.

Smart Dialing basically lets you find and dial a specific contact in a few very easy steps, by filtering out Contacts on your Device (both Outlook and SIM). Let’s say I want to call Brandon, what do I do? I birng up the Dialpad and I start typing once the numbers of the letters that correspond to Brandon: 2 for B, 7 for R, 2 for B, just like T9. As I keep typing in the numbers, Smart Dialing keeps filtering out my Contacts one by one, as soon as I enter information just to let me with one Contact filtered at the end: the one that matches my criteria of “Bra” (“272”).

Switching between multiple numbers of the same contact can be achieved by swiping left and right on the contact name in fresh Windows Mobile builds or by tapping and holding on the Contact name for earlier builds.

nowart
06-03-2011, 23:01
po prostu Motorola to czysty Android, w wersji 2.1 niestety jeszcze nieco upierdliwy... i tyle, sama słuchawka całkiem przyzwoita..

ee, testów to już się naczytałem sporo - interesują mnie obiektywne relacje użytkowników a nie na szybko klepane recenzje.
co do Androida - jest już masa customów Froyo a w drugim kwartale Motorola zapowiedziała oficjalną premierę więc to akurat nie problem.

jm
06-03-2011, 23:06
interesują mnie obiektywne relacje użytkowników ....

Takie relacje nie istnieją.

Zibi1970
06-03-2011, 23:12
jadzik,

skoro kupiłeś i używasz telefonu tylko do dzwonienia to po co się odzywasz w tym wątku?
Powinieneś mieć jakąś zapyziałą Nokie czy Siemensa i się cieszyć że dzwoni i odbiera smsy.
Odnośnie odporności to skoro nie trafia do ciebie rzucanie cy topienie to wyobraź sobie wypadający tel. do kałuży, śniegu czy też wypadający z kieszenie prosto na ziemię/beton. W przypadku zwykłych tel. taka słuchawka wytrzyma kilka takich zdarzeń i potem się uszkadza. W przypadku Defy masz znacznie większą szansę że aparat to przetrzyma bez żadnego uszczerbku. Dla mnie to dość duża zaleta.

ASAHI,
jeśli pytałeś mnie o życie baterii w Defy to z włączonymi bajerami 1,5-2 dni. Bez animowanych tapet z kontrolowanym włączaniem GPS to około 4 dni.

Odnośnie starszego androida 2.1 to w połowie roku ma być aktualizacja do 2,2. Trzeba też napisać że tak naprawdę różnica między 2.1 i 2.2 to możliwość zapisywania instalacji na kartach sd a nie pamięci tel. (bardzo ważna zmiana) i dość mocne przyśpieszenie całego systemu.

jm,

Smart Dialing to taka funkcja że przy wpisywaniu z palca nr tel. telefon podstawia ci znane mu końcówki numerów.


Na minus Defy:
- guzik odblokowania jest dość mały z malutkim "skokiem" trzeba go mocno wcisnąć aby zaskoczył
- guzik wyszukiwania dość często zostaje przypadkowo wciśnięty (jest na skraju) i telefon przestawia się w tryb wyszukiwania głosowego. Może to wkurzać.

i szczerze pisząc to koniec minusów

Psychotrop
06-03-2011, 23:21
Smart Dialing to taka funkcja że przy wpisywaniu z palca nr tel. telefon podstawia ci znane mu końcówki numerów.


i imiona/nazwiska osób z kontaktów, które zaczynają się na litery wklepane pod tymi cyframi.

Zibi1970
06-03-2011, 23:25
Nie no coś takiego to jest. Wpisuję z palca pierwszą literę kontaktu i wyświetlają się pasujące wpisy.

nowart
07-03-2011, 00:14
zibi - czyli z baterią nie jest jednak tak źle jak co poniektórzy wróżą... 4 dni bez zbędnych bajerów to bardzo dobry wynik.
jaki masz rom? jakiegoś nieoficjalnego 2.2? co byś polecił? Na dniach ją kupię więc już czegoś szukam ciekawego...
jak Gps łapie szybko fixa?
faktycznie ten fiuczer z polepszeniem jakości dźwięku działa?

Zibi1970
07-03-2011, 00:26
Nic nie zmieniałem w telefonie bo nie chcę tracić gwarancji więc nic nie polecę.
Czekam na oficjalny 2.2 ale tak naprawdę to nie napalam się zbytnio bo lepszej funkcjonalności telefon nie dostanie.
Mam poinstalowanych kilkanaście dodatkowych programów i naprawdę nie widzę co mógłbym jeszcze dograć a tel. wciąż działa płynnie więc to nieoficjalne Froyo 2.2 mnie jakoś nie rajcuje.
Tel z ery z romem T-mobile oczywiście bez sim locka.

Dźwięk jest bez żadnych zastrzeżeń, bardzo głośny i czysty.
Odnośnie aku to jak pisałem mam cały czas animowaną tapetę a więc proc ciągle pracuje, mam cały czas wifi włączone i używam go do chodzenia po stronach, youtubue itd. W ten sposób wytrzymuje do 2 dób (nie wyłączam tel. na noc). Oszczędzając na ruchomych tapetach, włączając internet kiedy jest potrzebny a nie cały czas można wydłużyć czas pracy do 4 dni.

Preinstalowany Naviekspert pozwala na oglądanie jedynie map bez możliwości zadawania tras (trzeba wykupić abonament) dlatego od razu ściągnełem iGo w wersji hd i tu wszystko bez problemu i szybko. Ciężko napisać o łapaniu sygnału gdyż nie miałem jeszcze możliwości tak naprawdę konkretnie go przetestować w warunkach polowych czyli z miasta do miasta ale jak dotychczas czyli ulica do ulicy w porównaniu z Iphonem, zewnętrznym gps-em Tom Toma to jest znacznie szybciej.

sokrates
07-03-2011, 08:34
...
Preinstalowany Naviekspert pozwala na oglądanie jedynie map bez możliwości zadawania tras (trzeba wykupić abonament) dlatego od razu ściągnełem iGo w wersji hd i tu wszystko bez problemu i szybko. ...

iGo też trzeba kupić, więc nazywajmy po imieniu - nie ściągnąłeś, ale ukradłeś!

Zibi1970
07-03-2011, 09:31
sokrates,

jak już coś piszesz to może rób to na temat albo daj sobie spokój.

jadzik
07-03-2011, 11:16
skoro kupiłeś i używasz telefonu tylko do dzwonienia to po co się odzywasz w tym wątku?
niestety nie tylko dzwonię, więc może dlatego się odzywam...


Powinieneś mieć jakąś zapyziałą Nokie czy Siemensa i się cieszyć że dzwoni i odbiera smsy.
sam wiem co dla mnie najlepsze, nie potrzebuję takich uwag.


Odnośnie odporności to skoro nie trafia do ciebie rzucanie cy topienie to wyobraź sobie wypadający tel. do kałuży, śniegu czy też wypadający z kieszenie prosto na ziemię/beton. W przypadku zwykłych tel. taka słuchawka wytrzyma kilka takich zdarzeń i potem się uszkadza. W przypadku Defy masz znacznie większą szansę że aparat to przetrzyma bez żadnego uszczerbku. Dla mnie to dość duża zaleta.
okej, telefon zawsze może spaść, w coś uderzyć. tylko to są sporadyczne przypadki i ja osobiście nie widzę sensu inwestowania w "kuloodporny" telefon. no chyba, że zdarza się to komuś naprawdę często, ale dla mnie jest to wtedy zwykła łamaga...

ThomasVoland
07-03-2011, 12:13
nie widzę sensu inwestowania w "kuloodporny" telefon. no chyba, że zdarza się to komuś naprawdę często, ale dla mnie jest to wtedy zwykła łamaga...
O jakie inwestowanie chodzi, skoro Defy jest tańsza od Galaxy S, Desire itp?

nowart
07-03-2011, 12:20
... no chyba, że zdarza się to komuś naprawdę często, ale dla mnie jest to wtedy zwykła łamaga...

ostatni miesiąc - tel. razem z uchwytem (dość ciężkim) po silnych mrozach odpadł od szyby i rypnął ekranem o gałę skrzyni biegów - szklany już by się rozsypał.
osoba ćwicząca obok (tel. używam z powodzeniem również jako mp3) przypadkowo zahaczyła o kabel i gruchnął z 2 metrów po dalekim locie na posadzkę.
W domu ściągnął mi z półki przypadkiem synek - pacnął o parkiet...
Na ulicy wyślizgnął mi się z kieszeni kurtki przy nachylaniu i gruchnął o beton...
Ale ze mnie łamaga co?? :evil:

Zanim zatem nazwiesz mnie niedołężnym gogusiem pozwól, że zacytuję pewnego mądralę:


sam wiem co dla mnie najlepsze, nie potrzebuję takich uwag...

jadzik
07-03-2011, 12:46
Niestety nie zamierzam nikogo nazywać "niedołężnym gogusiem". I nikt Ci nie każe słuchać moich uwag, z moją opinią możesz się zgadzać, albo nie...

Zibi1970
07-03-2011, 15:18
link do między innymi testu na wytrzymałość Defy:
http://www.youtube.com/watch?v=m3SUkR3oCuc

a tu test szybkości w porównaniu z innymi telefonami:
http://www.youtube.com/watch?v=umNKeR6rKmk&NR=1

gusi
07-03-2011, 15:49
okej, telefon zawsze może spaść, w coś uderzyć. tylko to są sporadyczne przypadki i ja osobiście nie widzę sensu inwestowania w "kuloodporny" telefon.

Dla takiego sporadycznego przypadku, który może się zdarzyć raz na kilka lat, a którego konsekwencją może być uszkodzenie telefonu warto pochylić się nad tą motorolą. Tym bardziej, że to nie jest jego jedyna zaleta.

Rafał_Sz
07-03-2011, 15:50
Się mi ta M Defy zaczyna coraz bardziej podobać. :)

Mam pytanie. Czy obecna technologia GSM/SIM pozwala na używanie tego samego numeru w dwóch telefonach (duplikat karty czy coś takiego)?

hydra_nt
07-03-2011, 16:00
Się mi ta M Defy zaczyna coraz bardziej podobać. :)

Mam pytanie. Czy obecna technologia GSM/SIM pozwala na używanie tego samego numeru w dwóch telefonach (duplikat karty czy coś takiego)?

Technologia pozwala ale operator nie. Przynajmniej tak mam w Orange.

Rafał_Sz
07-03-2011, 16:13
Technologia pozwala ale operator nie. Przynajmniej tak mam w Orange.
Niedobrze. A u innych operatorów? (ze wskazaniem Play)

mishieck
07-03-2011, 16:14
Sylights - aplikacja do budowy schematów oświetlenia, ciekawa sprawa. Też się chętnie dowiem o innych tego typu aplikacjach...

Podobny Strobox - firmowa aplikacja z strobox.com
Hipstamatic, Instagram - wiadomo.
NDCalc - kalkulator do dłuuugich naświetleń http://itunes.apple.com/us/app/ndcalc/id300699192?mt=8

PaRaGaS
07-03-2011, 16:34
W tej funkcji chodzi o to, że podpinasz iphone'a do kompa, czy tam ustawiasz połączenie i siedzisz na kompie korzystając z transferu Ipka. Więc to nie jest to samo co router wifi.

Zależy w jaki sposób się to realizuje.
Nie wiem jak jest zrobiony tethering na iP (bluetooth, kabel?), ale telefony z Androidem 2.2 tworzą hotspot Wi-Fi. ;)

W ogóle sorry, że się tak wtrącam między wódkę a zakąskę, ale chyba warto mieć porównanie, a akurat Androida dobrze znam.
Chętnie się też dowiem jak poszczególne funkcje są zaimplementowane w iPhonie.

ASAHI
07-03-2011, 17:10
Oglądałem Defy :-)
Bardzo przyjemny telefon. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Niestety cena jak dla mnie zaporowa, ponad 500 zł w abonamencie, w Play jeszcze drożej..
I dzięki za informację o tym ile bateria trzyma :-)

Marcin Jakubowski
07-03-2011, 18:17
Zależy w jaki sposób się to realizuje.
Nie wiem jak jest zrobiony tethering na iP (bluetooth, kabel?), ale telefony z Androidem 2.2 tworzą hotspot Wi-Fi. ;)

W ogóle sorry, że się tak wtrącam między wódkę a zakąskę, ale chyba warto mieć porównanie, a akurat Androida dobrze znam.
Chętnie się też dowiem jak poszczególne funkcje są zaimplementowane w iPhonie.

w iOs jest udostępnianie łącza internetowego - po kablu albo po łączu BT - o ile mnie pamięć nie myli od wersji 3.0 czyli od bardzo dawna - dziala to na iP 3G, 3Gs i 4. Natomiast hot-spot ( wi-fi, bt i kabel - razem chyba do 5 urządzeń) jest dopiero od wersji 4.3 i tylko na iP 4 BTW, u mnie na 4.3 GM w Orange działa to bardzo dobrze.

krzysztof jot
07-03-2011, 20:21
ostatni miesiąc - tel. razem z uchwytem (dość ciężkim) po silnych mrozach odpadł od szyby i rypnął ekranem o gałę skrzyni biegów - szklany już by się rozsypał.
....

demonizujecie nieco - za rok i tak każdy telefon jest "stary" moralnie i hardwarowo, wiec jego odporność i tak da rade nawet w soft wersji. Szklany ekran to juz historia -wszystkie ekrany pojemnościowe są nietłukące - taka ich budowa.
Natomiast osobiście, poza funkcjonalnością która musi mnie zadowolić i spełniać stawiane zadania - to wybieram w telefonie wygląd - nie wyobrażam sobie zakupu telefonu "na siłę" , jeśli jego wygląd, wielkość czy waga nie byłby optymalny dla moich odczuć estetycznych.

a tu macie ładny crash-test N8 , Desire i oczywiście iP
http://technocrash.ru/2010/12/07/krash-test-mobilnogo-nokia-n8/
http://technocrash.ru/2010/10/27/krash-test-mobilnogo-telefona-htc-desire/

http://technocrash.ru/2010/09/20/krash-test-mobilnogo-telefona-apple-iphone-4-16gb/

Mikołaj
07-03-2011, 20:34
Wykonane zdjęcia możesz przeglądać tuż po wykonaniu czy w jakiś sposób ściągasz na iPada ? Chodzi mi o funkcjonalność o którą pytał wcześniej lookash jw.

osobiście korzystam z ipada tylko jako z banku do przechowywania, funkcjonalność wygląda to tak:

1. wyjmujesz kartę SD z aparatu wkładasz do camera connection kit i podłączasz do ipada, urządzenie pobiera miniatury należy zaznaczyć które zdj. chcesz pobrać (lub opcja ''pobierz wszystkie'') po pobraniu tablet zapyta czy chcesz usunąć zdjęcia z karty. Przeglądanie jest bardzo wygodne, obrazy są dość ''miękkie'' ale zdjęcia wyglądają dobrze i jest to wytaczająca jakość do dokładnej je oceny zdjęć.
2. ja mam trudniejszy sposób ponieważ posiadam aparat na karty CF, więc korzystam z tego connection kita z wejściem USB i podłączam prze kabel. Reszta tak samo.

Po podłączeniu ipada do komputera zgłasza się Br i pyta czy pobrać obrazy (ja akurat z niego korzystam) pobiera obrazy samodzielnie i nie ma z tym najmniejszych problemów.

jadzik
07-03-2011, 21:10
Tym bardziej, że to nie jest jego jedyna zaleta.
Nistety mimo jego zalet nie kupiłem go choć mogłem, zdecydowałem się na poczciwą Nokię. Zalety to pojęcie względne, ja np. nie chciałem ''dotykowca''...

nazgul
07-03-2011, 21:51
NDCalc - kalkulator do dłuuugich naświetleń http://itunes.apple.com/us/app/ndcalc/id300699192?mt=8

LongTime Exposure Calculator daje to samo i jest free.

nowart
07-03-2011, 22:01
demonizujecie nieco - za rok i tak każdy telefon jest "stary" moralnie i hardwarowo, wiec jego odporność i tak da rade nawet w soft wersji.

oj teraz to raczej Ty grubo przesadzasz, poza tym, że kompletnie nie rozumiem o czym piszesz. Odporność da redę w wersji soft?? Mam omnię 1.5 roku, wygląda i działa jak nowa do dziś. Chętnie kupię Defy, gdyż potrzebny mi jest podobny smartfon ale odporny na bardziej "kontuzjogenne" użytkowanie, gdyż obawiam się, że Samsung może dłużej podobnego traktowania nie wytrzymać :) Nie obchodzi mnie kompletnie, że ma identyczny procesor 800MHz, identycznej wielkości ekran itp. Nie rusza mnie to, że dziś "trendy" są telefony z dwurdzeniowymi procesorami, który w zupełności wystarczyłby do napędzenia komputera stacjonarnego - nie ruszają mnie te marketingowe chwyty.
Do większości - jak nie każdego - z zastosowań do których zostały stworzone, zasoby hardwarowe ma w zupełności wystarczające. No chyba, że ktoś się ekscytuje syntetycznymi benchmarkami lub oddaje się pasjonującym grom na mikroskopijnych ekranikach...

McSimus
07-03-2011, 22:25
No to jeszcze kilka nowinek
http://www.dobreprogramy.pl/Google-usuwa-z-telefonow-niebezpieczne-aplikacje,Aktualnosc,23676.html
http://www.dobreprogramy.pl/Jak-zainstalowac-malware-na-Androidzie-bez-wiedzy-uzytkownika,Aktualnosc,23681.html

Rafał_Sz
07-03-2011, 22:27
No to jeszcze kilka nowinek
http://www.dobreprogramy.pl/Google-usuwa-z-telefonow-niebezpieczne-aplikacje,Aktualnosc,23676.html
http://www.dobreprogramy.pl/Jak-zainstalowac-malware-na-Androidzie-bez-wiedzy-uzytkownika,Aktualnosc,23681.html
Przestań! Ja już prawie kupiłem Defy. :)

jadzik
07-03-2011, 22:43
...potrzebny mi jest podobny smartfon ale odporny na bardziej "kontuzjogenne" użytkowanie.
na upartego każdemu by był potrzebny, ale wystraczy trochę uwagi a nic złego ze sprzetem raczej nie powinno się dziać. ja np. nie nosze telefonu w przedniej kieszeni koszuli, więc ryzyka upadku nie ma, no chyba że sam mi z ręki wypadnie. mam zwykłego laptopa, nie kupowałem wcale pancernego, owszem cos mogę na niego wylać, ale po prostu staram się nad nim nic nie pić. nie chce ryzykowac stwierdzenia, ale czy ci wszyscy zwolennicy Motorola Defy i jemu podobnych chodza w kaskach na głowie po ulicy, wszak coś może na Was spaść...

wiem wiem, a teraz zostanę zakrzyczany...

druga rzcz, po co nam taki kuloodporny telefon, czyzby nie chęć szpanu, wszak duzo osób takich telefonów nie ma, niestety w każdym z nas siedzi trochę szpanerstwa i chcemi miec to czego inni nie mają. a jak mam defy to jestem ktoś.

krzysztof jot
07-03-2011, 23:19
Do większości - jak nie każdego - z zastosowań do których zostały stworzone, zasoby hardwarowe ma w zupełności wystarczające. No chyba, że ktoś się ekscytuje syntetycznymi benchmarkami lub oddaje się pasjonującym grom na mikroskopijnych ekranikach...

nie te lata - nie gram na telefonie :), ale lubię mieć coś co jest nowoczesne - generalnie nadal mógłbym pracować na PIII, a jednak zmieniam laptopa co rok, stacjonarny co 2-3 lata. telewizor tez czasem zmieniam, mimo iz wygląda jak nowy - taki konsumpcyjny tryb życia wybrałem - z własnej woli :) A gdybym szukał odpornego telefonu - może pomyślałbym nie i odpicowanym smartphonie tylko np. o JCB - http://www.teletorium.pl/jcb-telefony.aspx

Zibi1970
07-03-2011, 23:40
nowart,

akurat do gier to defy się jak najbardziej nadaje gdyż posiada układ graficzny 3d wspomagający renderowanie w grach i tak defy z androidem 2.1 odtwarza płynniej gry 3d niż desire i jemu podobnymi z procami po 1 GHz. Dopiero po aktualizacji do androida 2.2 wspomniane telefony mogą zbliżyć się osiągami w grach do systemów z wbudowanym 3d. System 2.2 daje mocnego kopa w wydajności a motka wciąż na 2.1 jedzie.
Zresztą nawet w android market są programy zwiększające taktowanie procesora i w wypadku defy nawet do 1,2 Ghz więc jak ktoś chce to może tylko po co. Przecież i tak wszystko działa płynnie.

jadzik,

co ty z jakimś szpanem wyskakujesz.
Przecież defy nie jest tel. zbyt ładnym. Ani nie ma największego ekranu ani najszybszego procesora ani firma nie jest trendy. Aparacik tylko 5 Mp., nie ma wideo rozmów. Gdzie tu szpan.

A odnośnie niepotrzebnej odporności.
Po co się robi odporne na kurz obiektywy i aparaty foto? dla szpanu ?

Ja załatwiłem sobie jeżdżąc na nartach chińską podróbkę iphona. Tel. był w wewnętrznej kieszeni kurtki a mimo to nabrał tyle wilgoci że po kilku dniach się zepsuł a ze środka kapała woda. Rok później już oryginalny iphon na szczęście przeżył podobną historię ale do końca nie byłem pewny czy szlag go nie trafi. Przy defy w ogóle nie zaprzątałem sobie głowy wilgocią i o to w tym chodzi a nie o szpan.

Odnośnie łapania sygnały z satelit to dziś wieczorem trochę potestowałem gps i w moim przypadku za każdym razem łapał nie dłużej jak 20 sek. (kilka razy próbowane). Nie wiem czy za dnia jest tak samo i czy chłód, słońce ma jakieś znaczenie, tak tylko informacyjnie podaję.

jadzik
08-03-2011, 00:00
co ty z jakimś szpanem wyskakujesz.
Przecież defy nie jest tel. zbyt ładnym. Ani nie ma największego ekranu ani najszybszego procesora ani firma nie jest trendy. Aparacik tylko 5 Mp., nie ma wideo rozmów. Gdzie tu szpan.
by miała 6 to już byłby szpan? Czy może 12 jak nokia N8?


A odnośnie niepotrzebnej odporności.
Po co się robi odporne na kurz obiektywy i aparaty foto? dla szpanu ?
nie, nie dla szpanu, tylko dla osób które takiej odporności potrzebują. nie każdy też potrzebuje odpornego telefonu, bo np. tak jak ja nie ma dzieci, czy uważa na to w jakiej kieszeni ma telefon...

a szpan jest wtedy gdy ktoś np. kupuje D90 lub wyższy model i robi zdjęcia na auto, bo równie dobrze kompaktem by mu wyszły jak lustrzanką.

nowart
08-03-2011, 00:20
nie, nie dla szpanu, tylko dla osób które takiej odporności potrzebują. nie każdy też potrzebuje odpornego telefonu, bo np. tak jak ja nie ma dzieci, czy uważa na to w jakiej kieszeni ma telefon...

napisz zatem do tej masy ludzi - w tym kilkunastu na tym forum - którzy opisywali tutaj problemy jak to aparat upadł na miękki dywan z kilkunastu centymetrów i z szybki za 500zł pozostała śliczna pajęczynka... tudzież gro osób, którzy w serwisie usłyszeli, że na płycie są ślady po wodzie, gdyż pewnie odważyli się zamienić kilka słów w wilgotnym otoczeniu (o deszczu nie wspominając)... oni pewnie też do tamtej chwili sądzili, że nie potrzebują jakiejkolwiek odporności sprzętu.
Poza tym zaczynasz wypisywać takie farmazony, że raczej podziękuję za dyskusję z Tobą...

Zibi1970
08-03-2011, 00:26
jadzik,

Trochę się mylisz.
To że ktoś kupił sobie d90 czy d3 i robi na automacie czy półautomacie to jest tylko jego sprawa i jego portfela.
Jak kogoś stać to kupi to co uważa za odpowiednie i fakt że aparat go przerasta i nie użyje większości funkcji w żadnym wypadku nie robi z niego szpanera.

Jak sam napisałeś niektóre funkcje w sprzęcie są potrzebne jednym a zupełnie innym.
Mnie odporność defy na uszkodzenia się przydaje, przykład już podałem a pewnie jeszcze kilka mógłbym przytoczyć i dlatego go mam a iphona, którego również bardzo chwalę ale już za inne cechy oddałem synowi.


Myślę że powinniśmy dać sobie już na wstrzymanie.

jadzik
08-03-2011, 00:33
jakiej masy ludzi, używam komórki blisko od 10 lat i ani razu telefon wylądował w serwisie z powodu pękniętej szybki (i tak nie mógł bo szpanerskich z szybką nie miałem) czy jakiejś tam wilgoci. jak nie będę kupował odpornego telefonu tylko z tego powodu, że być może za miesiąc albo za pół roku zrzucę go na ziemię lub zaleje wodą. trudno, napisze to. jak ktoś łamaga to niech kupuje, trudno, jego sprawa. ja staram się uważać na to co robię z telefonem. tyle na tyle...


Jak kogoś stać to kupi to co uważa za odpowiednie i fakt że aparat go przerasta i nie użyje większości funkcji w żadnym wypadku nie robi z niego szpanera.
ok, tu się zgodzę. to po prostu "burak"


Jak sam napisałeś niektóre funkcje w sprzęcie są potrzebne jednym a zupełnie innym.
Mnie odporność defy na uszkodzenia się przydaje...
i racja, masz takie potrzeby to proszę bardzo kup sobie taki telefon. tylko wyraziłem tez zdanie, że nie każdemu taki aparat jest potrzebny mimo, tego że nie ma na tym forum osoby której telefon choć by raz na glebę nie poleciał.


Myślę że powinniśmy dać sobie już na wstrzymanie.
OK, bo jeszcze trochę a zaczniemy sobie udowadniać co było pierwsze, jajko czy kura...

Rafał_Sz
08-03-2011, 09:28
mam pytanie odnośnie Androida.

Jak wygląda taki temat: Loguje się przez net do banku za pomocą potwierdzającego sms-a.

1. Czy to jest bezpieczne?
2. Czy to nie jest upierdliwe w obsłudze (jednoczesne przeglądanie netu i odbieranie wiadomości)?
3 Motorola zapowiedziała dla swojego modelu Defy aktualizację w kwietniu do Froyo. Jest duża różnica miedzy starą a nową wersją Androida?

andrstac
08-03-2011, 10:24
mam pytanie odnośnie Androida.

Jak wygląda taki temat: Loguje się przez net do banku za pomocą potwierdzającego sms-a.

1. Czy to jest bezpieczne?
2. Czy to nie jest upierdliwe w obsłudze (jednoczesne przeglądanie netu i odbieranie wiadomości)?
3 Motorola zapowiedziała dla swojego modelu Defy aktualizację w kwietniu do Froyo. Jest duża różnica miedzy starą a nową wersją Androida?

1. Bezpieczne jest, ale to i tak w głównej mierze zależy od banku.
2. Zależy jakie połączenie do netu: jak przez WiFi, lub 3g to nie jest. Jeżeli przez 2g (GPRS, EDGE) to wtedy jest upierdliwe bardzo - sms potrafi oczekiwać nawet godzinę a czasami wogóle nie dojdzie i to mimo tego, że połączenie będzie okresowo zawieszane.
3. Tutaj to kwestia indywidualna. Kupowałem Desire z 2.1, używałem jakieś 2 miesiące, potem przyszło OTA na 2.2. W codziennym użytkowaniu różnicy w prędkości się nie odczuwa. W grach to i owszem. Z programów doszła latarka HTC i możliwość instalowania aplikacji na karcie (a ściślej to przeniesienie instalki na kartę co jest trochę dziwnym rozwiązaniem IMO)

Rafał_Sz
08-03-2011, 10:44
Dzięki za informacje! :)

Marcin Jakubowski
08-03-2011, 10:52
mam pytanie odnośnie Androida.

Jak wygląda taki temat: Loguje się przez net do banku za pomocą potwierdzającego sms-a.

1. Czy to jest bezpieczne?
2. Czy to nie jest upierdliwe w obsłudze (jednoczesne przeglądanie netu i odbieranie wiadomości)?
3 Motorola zapowiedziała dla swojego modelu Defy aktualizację w kwietniu do Froyo. Jest duża różnica miedzy starą a nową wersją Androida?

odnośnie bezpieczeństwa to musisz także uważać co instalujesz, bo zdarza się, że możesz ze sklepu z aplikacjami zaciągnąć programy, które maja w sobie potencjalnie niebezpieczny kod - także szpiegujący. Google właśnie przeprowadza akcję odinstalowywania tych aplikacji z telefonów.

Zibi1970
08-03-2011, 11:56
Jeśli ktoś nie miał styczności z systemem Android to na początku trochę ciężko będzie go ogarnąć.
Ja przechodząc z systemu Iphone byłem trochę zagubiony.
W Iphonie wszelkie konfigurację systemu, instalowanych programów są sprowadzone do absolutnego minimum.
Zazwyczaj jest tak że po instalacji jakiegoś programu pojawia się ikonka programu i na tym koniec, klikasz i działa od razu. Nawet się nad tym nie zastanawiasz.

Przy Androidzie konfigurować można niemal wszystko. Każdy program ma swoje ustawienia, które mogą wpływać na działanie jakiś części systemu lub innych programów. Na początku jest to trochę trudne ale po czasie człowiek już się orientuje w tym.
Ogromnym minusem Androida jest fakt że zamknięte programy często siedzą dalej w pamięci. Zazwyczaj to nie przeszkadza ale działający program w tle zużywa prąd a więc skraca czas pracy telefonu. Jak takich programów uzbiera się dużo to spowalniają działanie systemu.
To taka istotna wada z tym że zalet jest zdecydowanie więcej: wielozadaniowość, szybkość pracy, otwartość systemu no i pełna konfigurowalność wszystkiego.

krzysztof jot
08-03-2011, 12:31
.....
Z programów doszła latarka HTC i możliwość instalowania aplikacji na karcie (a ściślej to przeniesienie instalki na kartę co jest trochę dziwnym rozwiązaniem IMO)

dla mnie istotna modyfikacja - to sortowanie ksiazki adresowej po nazwiskach. Trudno to sobie moze wyobrazić ale dopiero jst to mozliwe w wersji 2.2 - co troszkę może zszokować posiadaczy Symbiana :). takich niespodzianek android ma jeszcze w zanadrzu przynajmniej kilka... i wtedy zaczynamy zauważać, że nie ma doskonałych telefonów i systemów i czasem to że jest milion darmowych aplikacji niekoniecznie jest plusem - jeśli np. możemy je instalować wyłącznie w pamięci telefonu. Albo skopiować sms'y albo...itd itp :)

andrstac
08-03-2011, 12:49
Jeśli ktoś nie miał styczności z systemem Android to na początku trochę ciężko będzie go ogarnąć.
Ja przechodząc z systemu Iphone byłem trochę zagubiony.
W Iphonie wszelkie konfigurację systemu, instalowanych programów są sprowadzone do absolutnego minimum.
Zazwyczaj jest tak że po instalacji jakiegoś programu pojawia się ikonka programu i na tym koniec, klikasz i działa od razu. Nawet się nad tym nie zastanawiasz.

Przy Androidzie konfigurować można niemal wszystko. Każdy program ma swoje ustawienia, które mogą wpływać na działanie jakiś części systemu lub innych programów. Na początku jest to trochę trudne ale po czasie człowiek już się orientuje w tym.
Ogromnym minusem Androida jest fakt że zamknięte programy często siedzą dalej w pamięci. Zazwyczaj to nie przeszkadza ale działający program w tle zużywa prąd a więc skraca czas pracy telefonu. Jak takich programów uzbiera się dużo to spowalniają działanie systemu.
To taka istotna wada z tym że zalet jest zdecydowanie więcej: wielozadaniowość, szybkość pracy, otwartość systemu no i pełna konfigurowalność wszystkiego.

Nie wyobrażam sobie faktu, że jakiś program (np net-meter) który sobie zainstalowałem nie ma opcji konfiguracyjnych - no ale ja Iphone nie miałem...

Co do zamulania systemu, to akurat andek ma rozwiązane całkiem dobrze i coś takiego w zasadzie nie występuje. System sam zabija nieużywane procesy, kiedy zaczyna brakować pamięci.

marbed
08-03-2011, 13:00
.....

........... jeśli np. możemy je instalować wyłącznie w pamięci telefonu. .... :)

Każdą aplikację można instalować gdzie się chce. Raczej chodzi o to, że niektóre z nich (powtarzam niektóre !) działają tylko gdy się je zainstaluje lub przeniesie do pamięci wewnętrznej.

andrstac to pokazuje wyraźnie grupę docelową dla Iphone'a. Bez obrażania kogokolwiek rozumiem dlaczego największy sukces Iphone ma w USA .
Mój wniosek z powyższego: Jak lubisz gmerać w oprogramowaniu telefonu to Iphone'a raczej nie dla ciebie ot co.

ThomasVoland
08-03-2011, 13:30
3 Motorola zapowiedziała dla swojego modelu Defy aktualizację w kwietniu do Froyo. Jest duża różnica miedzy starą a nową wersją Androida?
Najważniejsze to flash i instalowanie programów na SD, ale też sporo innych poprawek. Tylko weź pod uwagę, że Motorola gada takie głupoty, że równie dobrze możesz sobie rzucić monetą chcąc się dowiedzieć czy wyjdzie update do Froyo. Jeśli powiedzieli, że dają update to w przypadku Motoroli znaczy to kompletnie nic, za tydzień mogą dać info że update jednak nie będzie, albo że będzie ale w roku 2015.

Mavierk
08-03-2011, 14:08
Czy tylko ja pomyślałem, że tą motką defy możnaby robić zdjęcia/filmiki podwodne bez kupowania dodatkowych aparatów? :)
Popatrzcie na to z drugiej strony :)

Zibi1970
08-03-2011, 14:18
Nie można. Ona ma wytrzymać do głębokości 1 m przez okres godziny lub pół.
Spełnia normę wytrzymałościową IP-67

Marcin Jakubowski
08-03-2011, 14:33
Każdą aplikację można instalować gdzie się chce. Raczej chodzi o to, że niektóre z nich (powtarzam niektóre !) działają tylko gdy się je zainstaluje lub przeniesie do pamięci wewnętrznej.

andrstac to pokazuje wyraźnie grupę docelową dla Iphone'a. Bez obrażania kogokolwiek rozumiem dlaczego największy sukces Iphone ma w USA .
Mój wniosek z powyższego: Jak lubisz gmerać w oprogramowaniu telefonu to Iphone'a raczej nie dla ciebie ot co.

bez wywoływania wojny, sporów i nie obrazając nikogo: jak się chce coś napisać, to warto starać się spojrzeć na pewne sprawy w taki sposób jak one wyglądają.
A wyglądają tak:
1. większość programów które mam zainstalowane w moim iP ma cyt.: "opcje konfiguracyjne"
2. jak ktoś lubi gmerać (przez co rozumiem ingerencję w funkcje systemu operacyjnego głębszą niż korzystanie z "opcji konfiguracyjnych") w oprogramowaniu telefonu to... ios nadaje się do tego tak samo jak każdy android, bo nikt mi nie wmówi, że dla osoby lubiącej gmeranie zrobienie JB iOs-a jest jakimkolwiek problemem ( dla ułatwienia dodam, że JB można zrobić po ściągnięciu darmowego programu, w 12 krokach, które polegają na naciskaniu przycisku ok).

Chyba, że ktoś nalezy do "elitarnej" grupy osób lubiących gmerać ale nie rootować ;) to tak, iOS jes nie dla nich.

rozumiem, że każdy ma jakieś preferencje, które decydują o wyborze danego systemu, słuchawki, ale na miłość boską nie dorabiajcie do tego ideologii pod tytułem: ten system jest dla "amerykanów" a ten nie. Apple jest dla lanserów, onanistów, Android dla geeków itp.
Pamiętam jak także na tym forum toczyła sie dyskusja w której potępiano apple za kill switcha, i co? Okazało się android ma ientyczne rozwiązanie. Nikt teraz nie protestuje?
Spójrzcie prawdzie w oczy: obecnie wszystie systemy na platformy mobilne są do siebie obecnie pod każdym względem zbliżone ( no, może win7 i symbian troche odstają).

Uważam, że obecnie Android jest już dojrzałym systemem, na który mógłbym sie przesiąść ( albo wejść, gdybym zaczynał przygode ze smartfonami), jestem także zdania, iz niektóre słuchawki innych producentów są "dobrze poskładane", a obecne różnice w prędkości, jakości ekranów mam głęboko w d...
Pozostanę jednak przy iP bo go nawet bez JB nie brakuje mi obecnie żadnej funkcji, świetnie mi się dogaduje z komputerami, amplitunerem oraz z apple tv., i wiem, że przy jego odsprzedaży jesienią tego roku będę do przodu.

No i napewno dostanie następną ( niezapowiedzianą jeszcze ) aktualizację do systemu 5.0 :-P

emet_b
08-03-2011, 14:54
wygląda na to, że i moja E52 zaczyna dostawał na łeb:(
zawiesza się czasami-brak pamięci do np. napisania smsa, podczas gdy ja z telefonem nic nie robię-żadne program w tle nie pracuje. No i słuchawka trzeszczy coraz bardzie-dziś po 12 minutach rozmowy myślałem, że mi ucho odpadnie.

Czy trzeszczącą słuchawkę można reklamować?

ASAHI
08-03-2011, 15:11
Trzeba. Moja dziś już też zaliczyła zwisa. Pomaga wyjęcie baterii.

mishieck
08-03-2011, 16:11
LongTime Exposure Calculator daje to samo i jest free.


O proszę, to miło. Jak ja potrzebowałem to darmowej alternatywy niestety nie było.

bognik
08-03-2011, 16:51
czasami-brak pamięci do np. napisania smsa, podczas gdy ja z telefonem nic nie robię-żadne program w tle nie pracuje.
A ja mam tak (bardzo rzadko, ale jednak jest) w E51.

Calme
08-03-2011, 18:11
http://www.gsmmaniak.pl/41013/samsung-pokazuje-galaxy-pro/
http://android.com.pl/news/sprzet/1873-samsung-galaxy-pro-kolejny-telefon-z-qwerty.html


http://dl.dropbox.com/u/3095249/icrossing.png

Szymon-00
08-03-2011, 19:12
Witam
Nie chciałbym zakładać nowego wątku.Proszę o rade
od roku jestem użytkownikiem NokiiE 52.W ciagu roku jest już 3 raz w serwisie,za każdym razem podczas pisania smsów zawieszała się,gubiła zasięg,nie mogła się połączyć z wybranym abonentem,muliła....itd.Po oddaniu do serwisu pan który mnie obsługiwał ,powiedział że mogę spróbować wymiany na inny model z tytułu niezgodności umowy.


Mam pytanie : Jakim modelem moge się zainteresować? Jeśli nie e52 to co?
Zależy mi na: baterii, WFii,sprawnym systemie,w miarę dużym wyświetlaczu,organizerze...
Z góry dziękuję

mac.serafin
08-03-2011, 20:37
Zamień na e51 :D.

ropusz
08-03-2011, 20:43
No i napewno dostanie następną ( niezapowiedzianą jeszcze ) aktualizację do systemu 5.0 :-P
dającą dodatkowe funkcje, które w innych systemach są od dawna :-P

Pawliko
08-03-2011, 21:18
ja bym uderzył w E72... :)

till
08-03-2011, 21:32
Tak sobie czytam ten watek i 2 razy na stronę jest wpis o padających nokiach - kiedyś to było nie do pomyślenia...

Ja mam prostego LG GT540, na nim jakiś przestarzały Android 1.6, telefon zawiesił mi się 3-4 razy w ciągu roku, bateria przy ciągle włączonym 3G i pół dnia wifi trzyma mi 3 dni. Dzięki androidowi mam na telefonie to, czego potrzebuję, super szybka "klawiatura" Swype, maile przychodzą jak smsy - naprawdę fajna sprawa. Nie wyobrażam sobie żeby następny telefon nie był na Androidzie.

Szymon-00
08-03-2011, 21:56
ja bym uderzył w E72... :)
Nawet nie wziąłem jej pod uwagę,a z opini z którymi się na szybko zapoznałem wypada całkiem nieźle.Jednak również jest na symbianie.Jak już opisywałem z e52 miałem ciągle 'zawiechy' i głównie z tego względu E72 chyba odpuszczę...

Szczerze mówiąc myślałem o jakimś modelu HTC ,wychwalanym androidzie,jednak po samsungu omni mam wewnętrzną niechęć "do dotykowców".

sokrates
08-03-2011, 22:08
Która to była omnia - jak 1 wersja to cię rozumiem. Też miałem alergię do dotykowców przez jakiś czas po Omnii - ale Galaxy i5700 zmienił moje zdanie o 180 stopni. No i Android - jak ktoś wyżej wspomniał, następny telefon musi mieć conajmniej takie same możliwości jak ten na Andku.

Pawliko
08-03-2011, 22:19
moją alergię na dotykowce zmienił S8500 Wave - wspaniały telefon :P

Szymon-00
08-03-2011, 22:43
Omnia 1:-o
W modelach htc kompletnie się nie orientuję

jadzik
08-03-2011, 22:55
Nawet nie wziąłem jej pod uwagę,a z opini z którymi się na szybko zapoznałem wypada całkiem nieźle.Jednak również jest na symbianie.Jak już opisywałem z e52 miałem ciągle 'zawiechy' i głównie z tego względu E72 chyba odpuszczę...
miałem ponad 2 lata E51, tak na poważnie może mi się raz zawiesił, wtedy konieczne okazało się wyjęcie baterii, czasami wpadał w stan podwieszenia jak kończyłem rozmowę czerwoną słuchawką, ale to trwało 2-3 sekundy i telefon działał dalej. owszem, moja 51 wylądowała w serwisie, ale tylko z powodu głośnika rozmów, w sumie dwa razy.
teraz mam E72, na razie nie narzekam. raz coś mi tylko zaszalał jak przewijałem mptrójkę, odtwarzacz się zawiesił, ale pozwolił się zamknąć z opcji "zakończ". dodam, że w E72 dograłem tylko operę, telefonu używam do komunikacji a nie do grania w gry. telefon używam dopiero 2 tygodnie i na razie nie narzekam, wziąłem go specjalnie gdyż nie chciałem dotykowa.

Marcin Jakubowski
08-03-2011, 23:15
dającą dodatkowe funkcje, które w innych systemach są od dawna :-P

no, takie jak np. air play :-P

a tak na serio, jakiś czas temu dotarło do mnie, że nie ma już słabych telefonów, są modele mniej lub bardziej udane ale w zasadzie wszystkie spełniają swoją role bez zarzutu, różnią się detalami, a te różnice dla każdego mają inne znaczenie i to one decydują o wyborze tego a nie innego modelu(systemu).
I możemy przerzucać się argumentami, ale za chiny nie uda na się sprowadzić do wspólnego mianownika bo każdy z nas ma inne wymagania.

Dlatego myślę, że czas w tym wątku skończyć spory o wyższości jednego sytemu nad drugim.

krzysztof jot
09-03-2011, 00:03
Każdą aplikację można instalować gdzie się chce. ...

co Ty piszesz ? w Android 2.1 i niżej ? instaluje gdzie się chce ? a to ciekawostka...


Jak już opisywałem z e52 miałem ciągle 'zawiechy' i głównie z tego względu E72 chyba odpuszczę...


od roku nigdy sie nie zawiesił - to akurat jeden z lepiej dopracowanych softów - bardzo polecam, jeden z najlepszych telefonów jakie miałem o ile nie najlepszy - recenzji jest pełno, ale podlinkuje Ci tą jedną - moją :) - http://logolife.wordpress.com/category/telefony-gsm/nokia-e72/

kiemlo
09-03-2011, 01:39
no, takie jak np. air play :-P
Nie zapominajmy tylko, że standardem przy strumieniowaniu A/V jest raczej DLNA, a nie AirPlay (250 producentów vs. jeden), oraz że odpowiednie oprogramowanie dla Androida było dostępne na parę ładnych miesięcy przed pojawieniem się AirPlay'a na iOS :mrgreen:

Mavierk
09-03-2011, 02:49
Nie można. Ona ma wytrzymać do głębokości 1 m przez okres godziny lub pół.
Spełnia normę wytrzymałościową IP-67Pół, potrzeba Ci więcej? :)
Jakoś nie myślałem o nim w trakcie wycieczki na dno oceanu a zwykłe, kilkuminutowe filmiki, jakie np. młody tata chciałby zrobić swoim młodym pociechom na basenie w aquaparku, bez obawy o zachlapanie sprzętu za grubą kasę (kiedyś to było Sony r1 :D) - myślę, że to może być fajna zabawka właśnie na wyjazdy + możliwości, jakie oferuje Ifon :)

Marcin Jakubowski
09-03-2011, 09:43
Nie zapominajmy tylko, że standardem przy strumieniowaniu A/V jest raczej DLNA, a nie AirPlay (250 producentów vs. jeden), oraz że odpowiednie oprogramowanie dla Androida było dostępne na parę ładnych miesięcy przed pojawieniem się AirPlay'a na iOS :mrgreen:


no weź na iOs-a nie ma żadnego dlna playera? Nie żartuj. Na 100% znajdę jakiegoś , nawet darmowego.

Air playa implementuje (lub zaimplementuje w nadchodzących produktach - imówię tu o zapowiedzianych urządzeniach), wymieniając z pamięci - denon, marantz, philips, pioneer, b&w, i kilku pomniejszych producentów. Myślę, że ten standard rozpowszechn się z uwag na ilość sprzedanych urządzeń z iOs

Mi np. air play bardzo pasuje. Szczególnie od wersji os 4.3. Tobie pewnie nie jest potrzebny. I jestem przekonany, że google przygotuje własną wersję takiej funkcjonalności.

Możemy się przerzucać jakimiś drobnymi argumentami bez końca.

Zatem pozdrawiam i wysiadam. Bez zacietrzewienia, za to ze świadomością, że telefony nigdy nie były takie dobre a będą jeszcze lepsze.

ropusz
09-03-2011, 14:13
A dlaczego iPhone ma oddzielny wątek a wszystkie Samsungi, HTC, Nokie (w tym Android, Win Mobile czy Symbian) są sklejane i wrzucone do jednego worka tzn. wątku?

Tom01
09-03-2011, 14:21
A dlaczego iPhone ma oddzielny wątek

Bo iPhone jest jeden. :)