PDA

Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

ku6i
24-01-2011, 01:01
ZALETY:
(...)
-android 2.1

ta... Android 2.1 był zaletą... do czasu Androida 2.2 :) Ciekaw jestem co powiesz o tych "zaletach", jak zainstalujesz na 2.1 parę programów i Ci telefon zacznie wyć, że nie ma wolnej pamięci. Polityka Gugla w sprawie aktualizowania Androida jest głupia jak but i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

A do minusów dopisałbym jeszcze brak klawiszy sprzętowych.

Otiv
24-01-2011, 01:03
ta... Android 2.1 był zaletą... do czasu Androida 2.2 :) Ciekaw jestem co powiesz o tych "zaletach", jak zainstalujesz na 2.1 parę programów i Ci telefon zacznie wyć, że nie ma wolnej pamięci. Polityka Gugla w sprawie aktualizowania Androida jest głupia jak but i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

raczej myslalem o takim aspekcie, ze motorola idzie jednak z duchem czasu instalujac androida a nie tak jak nokia brnie w gównianego symibiana dalej i dalej i dalej ograniczajac mozliwosci swoich telefonów

ku6i
24-01-2011, 01:11
Ta, idzie z duchem czasu wypuszczając telefon z systemem, który w momencie wejścia na rynek jest przestarzały ;) Na dodatek nie pozwalają Ci instalować nowszego systemu, mimo, że sprzęt spokojnie go pociągnie, przez co zmuszają Cię do zakupu nowego telefonu. Ciekaw jestem kiedy ktoś powie "dość" tej głupiej polityce.

andrstac
24-01-2011, 07:22
ta... Android 2.1 był zaletą... do czasu Androida 2.2 :) Ciekaw jestem co powiesz o tych "zaletach", jak zainstalujesz na 2.1 parę programów i Ci telefon zacznie wyć, że nie ma wolnej pamięci. Polityka Gugla w sprawie aktualizowania Androida jest głupia jak but i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej.

A do minusów dopisałbym jeszcze brak klawiszy sprzętowych.

Ale co ma do tego polityka Gugla? przecież wypuszczają kolejne wersje systemu (wg mnie nawet za często - wystarczyło by raz do roku, a pomiędzy tylko aktualizacje). To sprawka Motoroli, że nie "firmuje" aktualizacji, i jednocześnie blokuje (skutecznie) bootloader, czym przekreśla możliwość wgrywania innego (czasem aktualniejszego) romu

offthe
24-01-2011, 07:48
co wy gadacie.. może i oficjalnie nie można będzie zaktualizować.. ale od czego mamy speców na xda-developers, którzy czynią cuda? Nie ma się co martwić, zrobią co trzeba, żeby zamiast na rękach, ludzie nosili ich w złotej lektyce ze skąpo ubranymi dziewicami na pokładzie...
W rozsądnej cenie jest też ZTE Blade.. około 500zł.. może i nie ma procka milion ghz jak to jest teraz modne w smartphonach, i może nie nazywa się HTC, ale do rzeczy typu gps, mail itp itd nie ma chyba tańszego telefonu z androidem...
LG ma ekran oporowy z tego co mi wiadomo, więc porażka, Samsungi mają jakieś mankamenty w stylu sterowników graficznych... Niestety ja zmieniam desire, i najtańszym akceptowalnym fonem jest właśnie ZTE, który w tym momencie jest dla mnie za drogi...i ja narazie jedynym kandydatem na następce jest nokia E71, chociaż nokii nie cierpię, i nie znoszę symbiana.. jednak do gpsa, maila, smsowania i dzwonienia chyba da się przeżyć. Chyba, że ktoś ma może lepszą propozycję?

Czy ktoś miał styczność z Nokią E71? Chodzi mi konkretnie o GPSa. Na forach piszą o tym, że fixa łapie po 5-15minutach, jednak są to wypowiedzi najczęściej z 2008 roku. Na desire łapie fixa zanim pomyślisz o użyciu GPSa, więc dość szybko się przyzwyczaiłem. Czy ktoś może mi powiedzieć coś bardziej aktualnego? Jak z mapami, z szybkością łapania fixa, czasem działania podczas używania nawigacji itp

ThomasVoland
24-01-2011, 08:18
Moim zdaniem folia na pojemnosciowych ekranach to nieporozumienie zupelne

Sent using Tapatalk
Czemu? Co ekran pojemnościowy ma do tego?

ku6i
24-01-2011, 08:28
Ale co ma do tego polityka Gugla? przecież wypuszczają kolejne wersje systemu (wg mnie nawet za często - wystarczyło by raz do roku, a pomiędzy tylko aktualizacje). To sprawka Motoroli, że nie "firmuje" aktualizacji, i jednocześnie blokuje (skutecznie) bootloader, czym przekreśla możliwość wgrywania innego (czasem aktualniejszego) romu

Ano ma to, że Google się na to zgadza. Jeden zapis w umowie z producentami i problem znika. Ale po co.


co wy gadacie.. może i oficjalnie nie można będzie zaktualizować.. ale od czego mamy speców na xda-developers, którzy czynią cuda? Nie ma się co martwić, zrobią co trzeba, żeby zamiast na rękach, ludzie nosili ich w złotej lektyce ze skąpo ubranymi dziewicami na pokładzie...

Ależ oczywiście. Ale najpierw zapytam kolegę: co Ty gadasz? Poczytaj najpierw o zablokowanym bootloaderze w Motorolach a dopiero później pisz o XDA.

offthe
24-01-2011, 09:02
No dobra, ok.. załóżmy, że nie mam racji, że się mylę, i tak naprawdę nie będzie można nic z tym strasznym felerem zrobić. Zostanie android 2.1. Ja na desire mam 2.1 Nie widzę potrzeby aktualizacji systemu. Dzwoni? dzwoni. Smsy śle? jak najbardziej, gps i mail działają znakomicie, aplikacje z android market również. Czego więcej chcieć? Biznesowy telefon to nie jest, bo biznesowy powinien dłużej trzymać na baterii, a wydaje mi się, że żaden android nie wydłuży działania baterii z 2 dni do tygodnia..

Dla ludzi, którzy od telefonu oczekują zwyczajnych jak na dzisiejsze standardy rzeczy, wydaje mi się, że nie ma to znaczenia. To będzie miało znaczenie dla onanistów, którzy uważają, że jeden telefon jest gorszy od drugiego bo jest o 3 % mniej wydajny...Spędzają tydzień przed komputerem, żeby usprawnić swój telefon choćby odrobinę. Ich telefony są dłużej podpięte pod komputer niż są w użyciu... Takich ludzi jest mało, i oni na pewno nie wezmą takiej motoroli.

ThomasVoland
24-01-2011, 10:09
aplikacje z android market również.
Bo market Ci nie wyświetli żadnej aplikacji, która wymaga nowszego systemu.

gusi
24-01-2011, 10:28
Bo market Ci nie wyświetli żadnej aplikacji, która wymaga nowszego systemu.

Ale dzwoni? Dzwoni ;)

Mavierk
24-01-2011, 10:30
aaaaa, czyli aktualnie nie ma żadnych aplikacji pod 2.1? Kuurde, ludzie to przerąbane mają ;)

ku6i
24-01-2011, 10:35
Dla ludzi, którzy od telefonu oczekują zwyczajnych jak na dzisiejsze standardy rzeczy, wydaje mi się, że nie ma to znaczenia. To będzie miało znaczenie dla onanistów, którzy uważają, że jeden telefon jest gorszy od drugiego bo jest o 3 % mniej wydajny...Spędzają tydzień przed komputerem, żeby usprawnić swój telefon choćby odrobinę. Ich telefony są dłużej podpięte pod komputer niż są w użyciu... Takich ludzi jest mało, i oni na pewno nie wezmą takiej motoroli.

Podam Ci mój własny przykład: Samsung Spica, Android 2.1: zainstalowałem:
- Adobe Readera
- APNdroida
- Astro
- Barcode Scannera
- Documents to go
- Dropboxa
- Handcent Sms
- Launchera Pro
- Sygic Mobile Maps
- Operę
- Swype
- Transportoida
- Testy na prawo jazdy

Plus jakieś 6 innych aplikacji nie przekraczających swoim rozmiarem 3 MB, których nie chce mi się wymieniać z nazwy. Faktycznie, na tej liście powyżej to praktycznie sam soft dla onanistów. Tak więc chciałbym podkreślić swój charakter onanisty i dodać, że każdego programu z powyższej listy używam co najmniej 2 razy w tygodniu.
Nie mogę już zainstalować niczego większego, bo telefon zacznie mi krzyczeć, że nie ma miejsca. Co z tego, że na karcie SD mam wolne jakieś 3,5 GB. Jakbym miał Androida 2.2, to rzadziej wykorzystywany soft wrzuciłbym sobie na kartę SD i byłby spokój. Ale nie wrzucę, bo Samsung mówi mi "twój telefon jest przestarzały (data wejścia na rynek: listopad 2009, kupiłem go w grudniu 2010), kup nowy to będziesz miał Androida 2.2 (notabene, już przestarzałego)".


Ale dzwoni? Dzwoni ;)

Do tylko wyłącznie dzwonienia to się kupuje Nokię za 150 zł (która swoje jedyne zadanie spełnia 3x lepiej niż smartfon) a nie telefon za grube pieniądze.

gusi
24-01-2011, 10:50
Nie mogę już zainstalować niczego większego, bo telefon zacznie mi krzyczeć, że nie ma miejsca. Co z tego, że na karcie SD mam wolne jakieś 3,5 GB. Jakbym miał Androida 2.2, to rzadziej wykorzystywany soft wrzuciłbym sobie na kartę SD i byłby spokój. Ale nie wrzucę, bo Samsung mówi mi "twój telefon jest przestarzały (data wejścia na rynek: listopad 2009, kupiłem go w grudniu 2010),

A to nie wiesz, że nawet pod 2.1 na swojej spicy możesz sobie wrzucać automatycznie aplikacje z marketu na kartę sd? Możesz przeznaczyć na to nawet 750 mb .Więc nie narzekaj ;)

ku6i
24-01-2011, 10:58
A to nie wiesz, że nawet pod 2.1 na swojej spicy możesz sobie wrzucać automatycznie aplikacje z marketu na kartę sd? Możesz przeznaczyć na to nawet 750 mb .Więc nie narzekaj ;)

Wiem, że mogę, problem w tym, że mam w życiu lepsze rzeczy do roboty niż spędzanie wieczorów na forach szukając odpowiedzi na pytania:
- jak wrzucić nowy soft
- jak zdobyć roota
- jak ugotować nowy soft
- jak zainstalować Apps2SD itp.

Wystarczy, że robiłem to raz, więcej nie mam zamiaru. Interesują mnie rozwiązania "out of the box" i ze wsparciem producenta, a nie soft portowany przez fascynatów (do których nic nie mam). Mam teraz zrootowanego 2.1 i powiem Ci, że chyba przy najbliższej okazji wrócę do fabrycznego softu, bo niektóre momenty zamulania telefonu doprowadzają mnie do pasji. Jedynie dualtoucha i galerii 3D żal.

gusi
24-01-2011, 11:03
Mam teraz zrootowanego 2.1 i powiem Ci, że chyba przy najbliższej okazji wrócę do fabrycznego softu, bo niektóre momenty zamulania telefonu doprowadzają mnie do pasji. Jedynie dualtoucha i galerii 3D żal.

Zamiast wracać do poprzedniego softu wgraj sobie nie brandowany 2.2.1. Jest różnica, i to nawet w stosunku do 2.2

ku6i
24-01-2011, 11:07
Zamiast wracać do poprzedniego softu wgraj sobie nie brandowany 2.2.1. Jest różnica, i to nawet w stosunku do 2.2

Na Spicy wszystko chodzi ok (w sensie wszystkich komponentów telefonu)? Aktualnie mam niebrandowanego 2.1 z Kuchni + roota + DT.

gusi
24-01-2011, 11:26
Moje spostrzeżenia oparte są o zmianę softu na sgs.

krzysztof jot
24-01-2011, 12:33
Podam Ci mój własny przykład: Samsung Spica, Android 2.1: zainstalowałem:
- Adobe Readera
- APNdroida
- Astro
- Barcode Scannera
- Documents to go
- Dropboxa
- Handcent Sms
- Launchera Pro
- Sygic Mobile Maps
- Operę
- Swype
- Transportoida
- Testy na prawo jazdy

.....

Do tylko wyłącznie dzwonienia to się kupuje Nokię za 150 zł (która swoje jedyne zadanie spełnia 3x lepiej niż smartfon) a nie telefon za grube pieniądze.

nie, kupuje się smartphona którego funkcjonalnośc na firmowym OS'ie jest taka jak tego z milionem wgranych aplikacji - w Wave przeczytasz PDF i excela i worda, i APN nie musisz blokować, masz swype i dobre mapy, w N8 jeszcze więcej na podstawowym OS. Pomijam testy na prawo jazdy - ale, po to jest laptop czy komputer.
Jak widzę te posty na forach z podpisem "nataplane na moim xxx" to mi żal tych ludzi. Usiadłby sobie normalne, z laptopem czy PCtem, przeczytał wygodnie, a tak musi wlepiać gały w te 4 cale... Ja rozumie czasami, sporadycznie, w drodze. Ale non stop ? dnie i noce ? No chyba, że te podpisy to ściema i taki "trendy szpan", i to tapataplanie wcale takie przyjemne nie jest - i to raczej obstawiam :)

offthe
24-01-2011, 13:04
Podam Ci mój własny przykład: Samsung Spica, Android 2.1: zainstalowałem:
Też miałem trochę aplikacji z tych, które wymieniłeś, i nie było żadnego problemu. Chodzi mi o to, że sam fakt zablokowania przez motorolę możliwości aktualizacji systemu nie musi być wadą. To po prostu fanaberia. Zwykli użytkownicy mają to w nosie tak naprawdę, czy można robić aktualizację, czy nie, bo i tak zainstalują 10 aplikacji, a korzystać będą z trzech. Co wg mnie prowadzi do wniosku takiego, że zdecydowana większość aplikacji na androida to zwykłe bajery...

Ludzie zawsze kupują na zapas, bo "a nóż widelec się przyda" co jest całkowicie bez sensu, bo koniec końców nie przydaje się nigdy. Procent ludzi, którzy wykorzystują te sprzęty w 100% jest marginalny. A tak naprawdę największe pole do popisu ma linux w komórkach, a jakoś telefony z tym systemem popularności nie zdobyły.

Gdyby ludzie rzeczywiście dostosowywali telefon do potrzeb, to najlepiej schodziłyby te nokie o których wspomniałeś.

Ok, a czy ktoś byłby w stanie pomóc mi z nokią, o której pisałem w poprzednim poście?

Calme
24-01-2011, 13:14
A tak naprawdę największe pole do popisu ma linux w komórkach, a jakoś telefony z tym systemem popularności nie zdobyły.
A android to niby na czym jest oparty ? Na DOS-ie ? :mrgreen:

Otiv
24-01-2011, 17:11
ale wg. mnie MOTOROLA DEFY to i tak bardzo ciekawa propozycja z racji jej odporności !

ku6i
24-01-2011, 18:11
nie, kupuje się smartphona którego funkcjonalnośc na firmowym OS'ie jest taka jak tego z milionem wgranych aplikacji - w Wave przeczytasz PDF i excela i worda, i APN nie musisz blokować, masz swype i dobre mapy, w N8 jeszcze więcej na podstawowym OS. Pomijam testy na prawo jazdy - ale, po to jest laptop czy komputer.

Tak samo jak do nawigacji jest navi, a do czytania PDFów i dokumentów Office'a pecet :P Jak w Badzie będzie wyglądała aktualizacja systemu w starszych modelach? Wszak pierwszy Wave wiecznie na rynku nie będzie. Wyjdzie nowy Office z nowym formatem zapisu i...?


Co wg mnie prowadzi do wniosku takiego, że zdecydowana większość aplikacji na androida to zwykłe bajery...


I te wszystkie aplikacje, które wyliczyłem z nazwy parę postów wyżej to "zwykłe bajery"? Mam Ci wypisać do czego służą, czy sam sobie wyguglasz? Co jak co, ale lista ani nie jakaś wysublimowana, ani zbyt długa. A co tego, że 2.1 wystarczy. Chciałbym mieć wektorowe mapy 2D w Google Maps, tak żeby mniej płacić za transfer. Spica by to spokojnie pociągnęła, i co? I nic, bez 2.2 to ja sobie mogę "kole rzyci luft plompać".


ale wg. mnie MOTOROLA DEFY to i tak bardzo ciekawa propozycja z racji jej odporności !

Jeśli chodzi o odporny sprzęt, to polecam Trimble TSC2 http://www.trimble.com/tsc2con.shtml :-P 30 h ciągłej pracy, slot SD, USB, dotykowy ekran, pełna klawiatura, nawet Windows Mobile się znajdzie (tylko gdzie tam jest slot na karty SIM?). Upadki, praca w ulewie nie robią na nim wrażenia, normalnie Motorola się chowa :D

Calme
24-01-2011, 18:29
Motorola i Intermec chowają się to fakt, natomiast bardzoooo lubią chwalić się swoimi klasami szczelności i odporności na upadek z wysokości. Prawda niestety jest nieco inna i jak zwykle leży pośrodku. Trafiają się np. partie Intermeców CN3 (tak, tak wbrew pozorom w wielu firmach i branżach nie gonią aż tak z wielu względów za nowościami), w których odpadają po roku czy 1,5 roku luty z układów. To dopiero jest badziewie. Oczywiście firma chowa głowę w piasek i tłumaczy się niewłaściwym użytkowaniem usera, itp, itd. Co najgorsze nie są to tanie zabawki dla masowego użytkownika, tylko drogie klocki dla klienta sieciowego.

ku6i
24-01-2011, 19:02
Motorola i Intermec chowają się to fakt, natomiast bardzoooo lubią chwalić się swoimi klasami szczelności i odporności na upadek z wysokości. Prawda niestety jest nieco inna i jak zwykle leży pośrodku. Trafiają się np. partie Intermeców CN3 (tak, tak wbrew pozorom w wielu firmach i branżach nie gonią aż tak z wielu względów za nowościami), w których odpadają po roku czy 1,5 roku luty z układów. To dopiero jest badziewie. Oczywiście firma chowa głowę w piasek i tłumaczy się niewłaściwym użytkowaniem usera, itp, itd. Co najgorsze nie są to tanie zabawki dla masowego użytkownika, tylko drogie klocki dla klienta sieciowego.

Tak z ciekawości, jak na coś, co można trzymać w kieszeni kurtki, to jaką trzeba być sierotą żeby dobrych kilkadziesiąt rady wypuścić to z łapy żeby zaczęły padać luty (jak rozumiem to upadki są powodem takich awarii)?
Co do Trimbla to miałem okazję na tym pracować w czasie półgodzinnego urwania chmury, podczas którego kumplowi zamokły fajki w wewnętrznej kieszeni plecaka i nikt nawet się nie zastanawiał, czy sprzęt może zamoknąć, po prostu się go używało. Jasne, że zdarzają się różne sytuacje, ale nie pamiętam, żeby sprzęt zaliczał jakieś większe "gleby", a pracował już jakieś 2,5 roku. Problem w tym, że producent kasuje sobie za to jak za zboże, przy tym 5 najnowszych HTC to taniocha :D Na otarcie łez do tej zabawki często dają to tegoGPSa (http://www.nawigacja-gps.v10.pl/img/zdjecia/456f91831d1f0f0ae5aca146af2438e5.jpg).

offthe
24-01-2011, 20:42
Z naprawdę użytecznych programików widzę tylko astro, barcode scannera i sygica. Od biedy APN droid, chociaż nie wiem po co.. no chyba, że masz tak mały pakiet, że na noc wyłączasz. Dodałbym jeszcze netCounter, który też jest właściwie bezużyteczny jeśli masz wystarczający pakiet.
Nie masz komputera, żeby robić na nim te wszystkie inne rzeczy? A fakt.. szkoda Ci życia na rozwiązywanie testów na prawo jazdy przed komputerem skoro możesz to zrobić w pociągu.. tak samo z czytaniem dokumentów w doc.. niezwykle niezbędne aplikacje. Ze wszystkich moich znajomych którzy posiadają smartphony, wszyscy korzystają z podstawowych narzędzi...Więc to oni są tak zacofani czy to ty przesadzasz? No, ale znając życie wszyscy twoi znajomi mają smartphony wypełnione po brzegi aplikacjami które ułatwiają dotrwanie do końca dnia, takie jak np glympse.
Równie dobrze mógłbym zrobić ja spis aplikacji, w których byłby jeszcze słownik ang-pol, shazam, speedalarm czy vilingo. Te aplikacje to są naprawdę bajery i myślę, że Twój świat by się nie zawalił, gdybyś tych programów nie miał. Ale je masz, używasz 5 razy w roku i mówisz, że są niezbędne i bez nich byś nie przeżył godziny. W sumie to jeszcze przydatny jest notepad...

A co do wytrzymałości.. to każdy pamięta nokię 3310, czy 6310i... Są jak czołgi, podczas gdy te nowe są jak porcelana..spadały, z każdej wysokości na każdą powierzchnię a telefon działał i nikt się tym nie podniecał..

maki
24-01-2011, 21:15
oni są zacofani

zagoogluj jednak po co są pozostałe appsy

offthe
24-01-2011, 22:01
używam androida nie od dziś, wiem do czego one służą..
Ja tylko twierdzę, że brak możliwości instalacji nowszej wersji systemu nie musi być wadą. nie widzę w tym nic złego.. Jeśli na dodatek cena jest znośna, to jakie to ma tak naprawdę znaczenie?

maki
24-01-2011, 22:14
Ma takie, że brakuje pamięci na 2.1

ku6i
25-01-2011, 07:43
Nie masz komputera, żeby robić na nim te wszystkie inne rzeczy? A fakt.. szkoda Ci życia na rozwiązywanie testów na prawo jazdy przed komputerem skoro możesz to zrobić w pociągu.. tak samo z czytaniem dokumentów w doc..

Dokładnie. Jadę sobie 30 minut tramwajem i mógłbym się w tym czasie gapić przez okno, ale po co, skoro mogę ten czas spożytkować sensowniej i poćwiczyć testy. Tak samo z notatkami - czasem potrzebuję na uczelni 2 czy 3 wartości z tabel, których nie pamiętam. I co, mam do tego tachać ekstra laptopa albo osiołka objuczonego książkami? Po co, skoro mogę mieć te książki w docu i czy PDFie. Przy czym nigdy nie wiem kiedy mi to będzie potrzebne, więc musiałbym tachać laptopa codziennie. Po co, skoro i tak mam telefon w kieszeni?


niezwykle niezbędne aplikacje.

Dokładnie. Chociażby taki Transportoid: mam pod ręką i offline rozkład jazdy całej komunikacji miejskiej. Jestem w weekend w knajpie, gdzie nie ma zasięgu, a ja nie wiem o której mam najbliższy nocny autobus. Mógłbym lecieć ekstra na przystanek albo chociaż wychodzić na zewnątrz żeby złapać zasięg GSM i sprawdzić w necie. Ale po co, skoro mogę to samo zrobić siedząc przy bezalkoholowym w knajpie? I tak samo jest z resztą aplikacji przeze mnie wymienionych.


Ze wszystkich moich znajomych którzy posiadają smartphony, wszyscy korzystają z podstawowych narzędzi... Wniosek z tego jest jeden:

Wniosek: twoim znajomym telefon potrzebny im jest do lansu/poprawy samopoczucia, ew. stylistyka smartphonów im bardziej odpowiada i dlatego też z tego powodu postanawiają za niego zapłacić 3x tyle co za zwykły telefon.


Więc to oni są tak zacofani czy to ty przesadzasz? No, ale znając życie wszyscy twoi znajomi mają smartphony wypełnione po brzegi aplikacjami które ułatwiają dotrwanie do końca dnia, takie jak np glympse.

Tak, jestem dziwny, bo kupuję sprzęt i użytkuję go zgodnie z przeznaczeniem? Faktycznie, przesadzam, bo kupiłem smartfon i chcę go używać jako smartfon :D Moim poprzednim telefonem była Nokia 1650 za całe 150 zł. Swoje podstawowe zadanie (dzwonienie) spełniała doskonale, bateria trzymała 6 dni, ale mogłem na niej wykonać tylko podstawowe zadania. Teraz mój telefon trzyma 2,5 dnia, ale za to w mojej torbie zrobiło się znacznie więcej miejsca a ja zaoszczędzam nieco czasu.


Równie dobrze mógłbym zrobić ja spis aplikacji, w których byłby jeszcze słownik ang-pol, shazam, speedalarm czy vilingo. Te aplikacje to są naprawdę bajery i myślę, że Twój świat by się nie zawalił, gdybyś tych programów nie miał. Ale je masz, używasz 5 razy w roku i mówisz, że są niezbędne i bez nich byś nie przeżył godziny. W sumie to jeszcze przydatny jest notepad...

Widzę, że nie dość, że masz problem z rozumieniem tekstu pisanego (pisałem wyraźnie ile razy używam wymienionego softu) to na dodatek masz dar jasnowidzenia i wiesz czy bym przeżył bez tych programów :) Jasne, że mógłbym codziennie chodzić z laptopem, mapą, workiem książek, notatnikiem i rozkładem MPK, ale po co, skoro mogę mieć w kieszeni telefon, który pozwala w 90% przypadków zastąpić ww. utensylia? Mam smartfon, latopa i PCta i każdy z tych sprzętów używam do innych zastosowań, więc nie mów mi co byłoby dla mnie lepsze. Technologia jest po to żeby służyć człowiekowi i upraszczać mu życie, a to, że Twoi znajomi kupują telefony żeby się nimi lansować to ich kwestia.

prz3mo
25-01-2011, 09:23
Technologia jest po to żeby służyć człowiekowi i upraszczać mu życie, a to, że Twoi znajomi kupują telefony żeby się nimi lansować to ich kwestia.

Owszem, ale ja także jestem zdania, że zdecydowana większość kupuje smartfony raczej jako gadżet, kolejną zabawkę, aniżeli coś co jest naprawdę przydatne.
Nikt mi nie wmówi, że uwielbia np. surfować po necie na ekranie 3 lub 4", bo jest to po prostu niewygodne.
Owszem, czasem odpalę jakąś stronę, gierkę, zmienię tapetę czy jakiś widget, ale to raczej z próżności niż potrzeby :-D
Poprzednio miałem HTC na Androidzie, obecnie Wave na Bada OS. Po początkowej fascynacji poszczególnymi urządzeniami potem okazuje się, że wiele "badziewia", która zainstalowaliśmy jest zbędne i praktycznie każdy współczesny telefon, niekoniecznie z mega hiper OS :-D spełniałby potrzeby 90% ludzi.
Nie czarujmy się, jesteśmy gadżeciaciarzami i tyle :-P Wystarczy spojrzeć na fora dot. smartphonów, jak ludzie podniecają się np. informacją, że na jakieś tam ich urządzenie producent właśnie zapowiedział aktualizację OS :-D Nieważne, że w obecnej wersji pewnie nic im nie brakuje, nie wykorzystują 20% możliwości, ale już sam FAKT, że będzie aktualizacja jest dla nich informacją nie mniej radosną niż 6 w lotto ;) Ewentaulnie jęk zawodu, rwanie włosów z głowy i błyskawiczna decyzja o sprzedaży danego urządzonka, bo okazuje się, że aktualizacji nie będzie...:-D
Nie pomnę o wojenkach między poszczególnymi fanami danej marki, normalnie komedia.

maki
25-01-2011, 10:04
Przemo, pisz za siebie.
Zaraz sie dowiem ze pisanie z tapatoka to wiocha...

Tapatalk on my HTC Desire

prz3mo
25-01-2011, 10:12
Przemo, pisz za siebie.
Zaraz sie dowiem ze pisanie z tapatoka to wiocha...

Tapatalk on my HTC Desire

Pisałem za siebie. Mam prawo wyrazić zdanie także jak widzę to "generalnie".
Nie wiem czy wiocha czy nie, ja wolę pisać, czytać, a przede wszystkim OGLĄDAĆ mimo wszystko forum FOTOGRAFICZNE na czymś większym niż kilkucalowa popierdółka.
Jak nie mam dostępu do PC czy laptopa to nie wchodzę na forum, co nie znaczy, że inni też mają tak robić. Dla każdego coś miłego.

Calme
25-01-2011, 10:12
No jak przecież już była o tym gadka ;))

Jak widzę te posty na forach z podpisem "nataplane na moim xxx" to mi żal tych ludzi. Usiadłby sobie normalne, z laptopem czy PCtem, przeczytał wygodnie, a tak musi wlepiać gały w te 4 cale... Ja rozumie czasami, sporadycznie, w drodze. Ale non stop ? dnie i noce ? No chyba, że te podpisy to ściema i taki "trendy szpan", i to tapataplanie wcale takie przyjemne nie jest - i to raczej obstawiam :smile:

Rafał_Sz
25-01-2011, 10:39
Sam bym sobie kupił jakiś wyczesany telefonik ze sprytnym OS i wi-fi, ale za cholerę nie wiem jaki. Po przeczytaniu waszych wpisów wiem jeszcze mniej (osiołkowi w żłoby dano ;)). Hmm.

Boryszuk
25-01-2011, 11:49
Sam bym sobie kupił jakiś wyczesany telefonik ze sprytnym OS i wi-fi, ale za cholerę nie wiem jaki. Po przeczytaniu waszych wpisów wiem jeszcze mniej (osiołkowi w żłoby dano ;)). Hmm.

Ja od kilku dni mam HTC Desire Z i jestem zachwycony. Uzywam go do dzwonienia (poki co niewiele bo jeszcze mi nie przeniesli numeru) i surfowania po sieci kiedy jestem w pracy (nie mam dostepu do komputera). W zasadzie na chwile obecna nie jest mi do niczego wiecej potrzebny bo nie jestem ani biznesmenem ani studentem, prawo jazdy tez juz mam.


Tup tup... Czy jakos tak.

andrzej_suse10
25-01-2011, 13:51
Przemo, pisz za siebie.
Zaraz sie dowiem ze pisanie z tapatoka to wiocha...

Tapatalk on my HTC Desire

Pisanie może i nie, ale te podpisy to lekko dziecięce są. ;)

maki
25-01-2011, 16:08
Tak jak całe to forum

Calme
25-01-2011, 16:45
Dual z GSM I CDMA od Motki
http://android.com.pl/news/sprzet/1705-motorola-glam-xt800-cdma-i-gsm-w-jednym.html

McSimus
25-01-2011, 19:01
Fakt, chyba trzeba zrobić przegląd instalek w smarku. Brak miejsca na audiobooki (których nota bene i tak nie mam kiedy słuchać) ;)

Otiv
25-01-2011, 23:33
http://www.youtube.com/watch?v=-6TNtCvg3Z0&feature=player_embedded prosze bardzo do czego moze również służyć smartfon, w tym przypadku nokia :D

McSimus
26-01-2011, 00:21
no nie, końcówka jest po bandzie :)

Calme
26-01-2011, 23:38
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,9006395,Czterech_mlodszych_braciszkow_poj awi_sie_w_rodzinie.html

http://www.gsmcenter.pl/index.php?id=12978

http://osnews.pl/motorola-dalej-blokuje-bootloadera-w-androidzie/

McSimus
27-01-2011, 00:44
Paskudne te nowe Siansiungi jakieś ;)

Calme
27-01-2011, 08:31
Bułeczki ;)

Calme
27-01-2011, 19:36
kolejna porcja newsów z branży ;)

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,9004769,DARPA_chce_smartfonow_z_termowizo rami.html
http://www.chip.pl/news/sprzet/telefony/2011/01/iphone-5-bez-japonskich-czesci-w-calosci-z-tajwanu
http://www.chip.pl/news/wydarzenia/trendy/2011/01/nokia-traci-rynek-nowy-ceo-zapowiada-szybsza-przemiane

To jest niezłe....
http://www.gsmcenter.pl/index.php?id=12996

http://www.gsmmaniak.pl/39258/motorola-zawalczy-o-rynek/

McSimus
28-01-2011, 11:35
Dla zainteresowanych - ERA wypuściła dzisiaj nowy brand do S8500 ale NIE JEST to jeszcze wersja 1.2 !!!

Pawliko
29-01-2011, 21:59
dobra, help me :D
znudził mi się mój S8500 Wave :)

planuję powoli zmienić go na coś... innego. Chyba już bez dotyku. Wymagań za dużych nie mam, WIFI by się przydało, aparat mnie nie interesuje, chciałbym żeby sprzęt dobrze grał na głośniku wbudowanym i najlepiej żeby był to SE lub Nokia (lepiej SE, bo połączy mi się z MBS-100. Chce raczej coś tańszego niż Wave, żeby mi została jakaś kasa. Myślałem nad C902, W995, N95 8GB (tylko tu lipa, bo Nokia już gra lipnie z MBS-100 Sonego), N81 ? Jakieś inne propozycje?

GeparD
30-01-2011, 02:39
to ja napisze ze nabylem ostatnio Dev chart na iPhone'a i normalnie jestem zachwycony tym programem :D
wybeltalem pierwszy raz w zyciu dwa filmy FP4+ w ID11 i nawet wyszly :D

offthe
30-01-2011, 12:42
znudził mi się mój S8500 Wave
Ja desire zmieniłem na Nokię E71.. bo ma maila, ma gpsa i to chyba najtańsza opcja ze wszystkich. Na dodatek jest pancerna, nie muszę się obchodzić jak z jajkiem. Może i ma symbiana, ale nie będę na niego nic instalował.
No ale paczuszka z nokią jeszcze nie doszła.. I nie wiem jak to gra, ale po co ma dobrze grać na wbudowanym głośniku? Ważne żeby nie pierdziało i grało głośno.. z tego co pamiętam ta nokia jest głośna..

McSimus
30-01-2011, 13:10
znudził mi się mój S8500 Wave (...)
??? przecież Wave ma wszystko czego potrzebujesz
no chyba, że potrzebujesz kasy z jego sprzedaży

prz3mo
30-01-2011, 15:00
dobra, help me :D
znudził mi się mój S8500 Wave :)

planuję powoli zmienić go na coś... innego. Chyba już bez dotyku. Wymagań za dużych nie mam, WIFI by się przydało, aparat mnie nie interesuje, chciałbym żeby sprzęt dobrze grał na głośniku wbudowanym i najlepiej żeby był to SE lub Nokia (lepiej SE, bo połączy mi się z MBS-100. Chce raczej coś tańszego niż Wave, żeby mi została jakaś kasa. Myślałem nad C902, W995, N95 8GB (tylko tu lipa, bo Nokia już gra lipnie z MBS-100 Sonego), N81 ? Jakieś inne propozycje?

Ten numer nie przejdzie.
Po Wave ciężko Ci będzie wrócić do modeli,które wymieniłeś powyżej. Tak mi się wydaje..

Pawliko
30-01-2011, 15:45
wydaje mi się że będzie ciężko z powodu wyświetlacza i jego kolorów... no ale chyba dam radę :D
przydałoby się kilka stówek, ale w sumie sam nie wiem czy zmieniać ten telefon. Znudził mi się, fakt...

używam dodatkowo Avili z drugim numerem, kumpel ma K800i z uszkodzonym glosnikiem rozmów - wezmę go za 30zł, za drugie 30zł naprawię, za 70 kupie MBS-100, do tego za 50 kartę M2 8GB i mam za 150zł dobre granie na wyloty na dwór... Avile pogonię za 200 i jeszcze zarobię... chyba tak zrobię.

McSimus
30-01-2011, 17:40
to ty potrzebujesz telefonu czy walkmana ??? ;)

offthe
30-01-2011, 19:14
to może zamiast telefonu kup sobie boomboxa? Obejdzie się bez kombinowania i wszyscy na pewno będą Ciebie słyszeć, a do połączeń zakup nokię 3310

Pawliko
30-01-2011, 20:00
dżizas... :D
myślicie, że w autobusie słucham muzyki z głośnika? :D hahaha

ten głośnik jest przydatny na ogniskach, jakichś wypadach itp., z Samsungiem czy Nokią lipnie gra MBS-100, którego chcę kupić.

McSimus - telefonu który jednocześnie zastąpi mi coś pokroju iPoda, bo nie będę nosił po kieszeniach dwóch telefonów i jeszcze odtwarzacza. Uprzedzając pytania - tak, słuchawek też używam :D

Squier
30-01-2011, 20:08
dżizas... :D
myślicie, że w autobusie słucham muzyki z głośnika? :D hahaha

ten głośnik jest przydatny na ogniskach, jakichś wypadach itp., z Samsungiem czy Nokią lipnie gra MBS-100, którego chcę kupić.

McSimus - telefonu który jednocześnie zastąpi mi coś pokroju iPoda, bo nie będę nosił po kieszeniach dwóch telefonów i jeszcze odtwarzacza. Uprzedzając pytania - tak, słuchawek też używam :D
Czyli jednak boombox...

McSimus
30-01-2011, 20:28
Przed Wavem używałem przez cztery lata Samsunga SGH-X700 ten to miał głośniki STEREO !!! Zawieszałem go na kablu od słuchawek na gałęzi albo na gwoździu w garażu i dopóki baterii starczało grało aż miło :)

Pawliko
30-01-2011, 21:31
widzę że na pomoc tutaj nie ma co liczyć...
jakbym chciał boomboxa to kupiłbym boomboxa :D

photoaction
30-01-2011, 21:53
Potrzebuję abonament na firmę. Stosunkowo tani w okolicach 50 zł (mała firma).
Gdzie polecacie?
Przeglądam strony plusa, ery i orange ale wszystkie oferty są do siebie podobne.
Jakieś doświadczenia? wskazówki?

Squier
30-01-2011, 22:10
widzę że na pomoc tutaj nie ma co liczyć...
jakbym chciał boomboxa to kupiłbym boomboxa :D
To był taki żart, ja niestety nie wyobrażam sobie słuchania muzyki przez głośnik telefonu.Oczywiście każdy robi jak uważa.Pozdrawiam.

Mavierk
30-01-2011, 22:17
Potrzebuję abonament na firmę. Stosunkowo tani w okolicach 50 zł (mała firma).
Gdzie polecacie?
Przeglądam strony plusa, ery i orange ale wszystkie oferty są do siebie podobne.
Jakieś doświadczenia? wskazówki?Obczaj Playa, dają do 3 razy więcej, niż pozostali operatorzy w przypadku abonamentów do 100zł :)

photoaction
30-01-2011, 22:25
chcialbym miec jakis powazny numer, nie 790 itp..

Pawliko
30-01-2011, 22:52
chcialbym miec jakis powazny numer, nie 790 itp..
hahahahaha :D ?


To był taki żart, ja niestety nie wyobrażam sobie słuchania muzyki przez głośnik telefonu.Oczywiście każdy robi jak uważa.Pozdrawiam.
dlatego chcę Sonego, żeby łączyć się przez BT z głośnikiem MBS-100 - on naprawdę gra baardzo dobrze :D

mac.serafin
30-01-2011, 23:18
Z tego co się orientuje to teraz większość ma numery zaczynające się od "7xx". Zresztą oszczędności są więcej warte niż "poważny numer".

ku6i
30-01-2011, 23:20
Obczaj Playa, dają do 3 razy więcej, niż pozostali operatorzy w przypadku abonamentów do 100zł :)

Minusem Playa (chyba, że w ciągu ostatnich 2 miesięcy się coś zmieniło) jest częste rozłączanie podczas zmiany BTSa, bodajże tam gdzie kończy się zasięg Playa i przeskakuje na sieć Plusa (np. jadąc autem). Jak dla mnie to kompletnie dyskwalifikuje tego operatora.

McSimus
31-01-2011, 00:58
chcialbym miec jakis powazny numer, nie 790 itp..
czyli ???
jakiś ukryty kompleks ???
;)

ku6i
31-01-2011, 01:00
0700...? :lol:

Mavierk
31-01-2011, 02:57
chcialbym miec jakis powazny numer, nie 790 itp..to kup se karte od innego operatora i przerzuć do Play, to przecież darmowe...

prz3mo
31-01-2011, 10:20
chcialbym miec jakis powazny numer, nie 790 itp..

Mój Boże...

sote
31-01-2011, 10:24
Dla zainteresowanych - ERA wypuściła dzisiaj nowy brand do S8500 ale NIE JEST to jeszcze wersja 1.2 !!!

przez KIES'a to mozna wgrac? cos poprawili, cos dodali? :)

photoaction
31-01-2011, 10:31
Nie moj boże tylko tak.
Firma to firma, nie prywatny numer. Poprzedni mialem taki ze byl latwy do zapamiętania i zaczynał się od 600. jakoś to wygląda a nie 721...
numer mozna przerzucić dopiero miesiąc przed koncem umowy u innego operatora..

sote
31-01-2011, 10:38
Nie moj boże tylko tak.
Firma to firma, nie prywatny numer. Poprzedni mialem taki ze byl latwy do zapamiętania i zaczynał się od 600. jakoś to wygląda a nie 721...
numer mozna przerzucić dopiero miesiąc przed koncem umowy u innego operatora..

to kup sobie prepaida z numerem jaki Ci pasuje u kogokolwiek,a pozniej przejdz do sieci ktora Ci pasuje ;)

Mavierk
31-01-2011, 13:54
Nie moj boże tylko tak.
Firma to firma, nie prywatny numer. Poprzedni mialem taki ze byl latwy do zapamiętania i zaczynał się od 600. jakoś to wygląda a nie 721...
numer mozna przerzucić dopiero miesiąc przed koncem umowy u innego operatora..Skoro nie umiesz sobie poradzić z tymi "problemami" to chyba rzeczywiście masz przerąbane i pewnie nie uważasz, że tego potrzebujesz, ale Ci współczuje :)


to kup sobie prepaida z numerem jaki Ci pasuje u kogokolwiek,a pozniej przejdz do sieci ktora Ci pasuje ;)To może od razu napiszę, żeby nie było - prepaida trzeba zarejestrować przed przeniesieniem - wymaga to kserokopii dowodu osobistego i wysłania jej mailem do operatora - około 4 dni :]

flyski
31-01-2011, 14:06
To był taki żart, ja niestety nie wyobrażam sobie słuchania muzyki przez głośnik telefonu.Oczywiście każdy robi jak uważa.Pozdrawiam.

Moja N 6300 gra po prostu pięknie (może nie głośno, ale pięknie jak na taki głośniczeczek-wypierdek mono) i na rolkach śmigając mam ją prawie przy uchu (w takim miejscu na pasku plecaka) Efekt jest taki, że ja kulturalnie słyszę muzyczkę a ludziska wokół mnie nie, bajka :)
Słuchałem N8 do której się poważnie przymierzam i mam niestety wrażenie że gra gorzej od 6300 (ale i tak się skuszę chyba a 6300 będzie tylko plejerkiem)

login_87
31-01-2011, 14:13
To może od razu napiszę, żeby nie było - prepaida trzeba zarejestrować przed przeniesieniem - wymaga to kserokopii dowodu osobistego i wysłania jej mailem do operatora - około 4 dni :]

albo idziesz do pierwszego lepszego salonu i robia to w 15 min :D

Pawliko
31-01-2011, 15:43
Moja N 6300 gra po prostu pięknie (może nie głośno, ale pięknie jak na taki głośniczeczek-wypierdek mono) i na rolkach śmigając mam ją prawie przy uchu (w takim miejscu na pasku plecaka) Efekt jest taki, że ja kulturalnie słyszę muzyczkę a ludziska wokół mnie nie, bajka :)
Słuchałem N8 do której się poważnie przymierzam i mam niestety wrażenie że gra gorzej od 6300 (ale i tak się skuszę chyba a 6300 będzie tylko plejerkiem)

o tak, 6300 gra bardzo ładnie, czysto i wyraźnie. Miałem, pamiętam :) swoją drogą dobrze wspominam ten model.

McSimus
31-01-2011, 16:59
przez KIES'a to mozna wgrac? cos poprawili, cos dodali? :)
Nie miałem czasu jeszcze się za to zabrać ale na forach badowych mówili że zmiany raczej niewielkie. Natomiast sprzeczne opinie co do aktualizacji ERY na wersję 1.2 :(

mac.serafin
31-01-2011, 17:17
Jeśli chcesz mieć poważną firmę to musisz mieć telefon stacjonarny i pieczątkę. Ja słyszałem że bez tego to potem na ulicy palcem pokazują. Że nie ma stacjonarnego i pieczątki. Swoją drogą jeśli wolisz zrezygnować z oszczędności na poczet takiej pierdoły to nie wróżę Ci za dobrze.

photoaction
31-01-2011, 17:28
Jeśli chcesz mieć poważną firmę to musisz mieć telefon stacjonarny i pieczątkę. Ja słyszałem że bez tego to potem na ulicy palcem pokazują. Że nie ma stacjonarnego i pieczątki. Swoją drogą jeśli wolisz zrezygnować z oszczędności na poczet takiej pierdoły to nie wróżę Ci za dobrze.

No jak mieszkasz w małej mieścinie to może tam palcem wytykają.
Pieczatke musi posiadać każdy kto zakłąda działalność.

mac.serafin
31-01-2011, 17:39
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia
Pozdrawiam.

offthe
01-02-2011, 01:20
no tak.. 600 to numer poważny.. Jak podajesz numer zaczynający się na 600 to wiadomo , że biznesmen, a nie byle kto.. bo jak zaczniesz podawać od 790 to nikt nie będzie chciał z tobą rozmawiać "790? ee frajer, z nim interesów się nie robi"

Swoją drogą.. przyszła do mnie E71.. TRAGEDIA po prostu.. kontakty z karty sim jako domyślne? Chyba niemożliwe, albo ja jestem taki durny... Programy na pc do komunikacji z telefonem? Zasyfiają komputer.. zrobić cokolwiek na tym telefonie to po prostu masakra...pobrać map się nie da ovi mapsem, bo nie działa.. nokia map loader sie sypie, maile pobiera na komórkę i nie mam pojęcia jak ustawić by łączyło się bezpośrednio z gmailem... Ogólnie jest do bani, i nie wiem jak ktoś może z tego korzystać..przeszedłem z najlepszego w najgorsze...ale czego się nie robi by mieć więcej kasy na motocykl...

mac.serafin
01-02-2011, 01:55
Wracając do wątku numeru telefonu.
Po pierwsze, dupa z ciebie a nie biznesmen skoro pytasz się o takie rzeczy na forum. Nie lepiej się przejść do nich i inwidualnie pogadać o cenie? Zawsze można chociażby trochę lepszą ofertę załapać.
Po drugie, jesli piłeś do mojego miasta w profilu pisząc że w małej mieścinie tak robią. To aktualnie mieszkam w tej samej dziurze co ty :)

Co do E71. Dlatego ja coraz bardziej się przekonuje do zostania przy mojej E51 jak najdłużej się da. Zastanawiałem się na co mógłbym zmienić i w sumie nie ma "godnego" następnika. No i dodatkowo E51 wygląda biznesowo, a to jest najważniejsze.

jamirq
01-02-2011, 08:15
Chyba jednak to nie wina e71 tylko Twoja. To jeden z lepszych telefonow biznesowych o prostej obsludze. Konfiguracja maila to 10 sekund

ropusz
01-02-2011, 09:26
Też mam E71 i żadnych problemów z konfiguracją. Bardzo dobry telefon.

photoaction
01-02-2011, 20:18
dupa z ciebie

chyba trochę przesadziłeś.

miron19j
01-02-2011, 20:49
chyba trochę przesadziłeś.
chyba jednak nie.
Po prostu dosadnie wyraził swoje zdanie, z którym zresztą ja się zgadzam.
Ja poszedłem do salonu każdego z operatorów, porozmawiałem o ofercie. W rezultacie dostałem taryfę wiele korzystniejszą niż w ulotce.
Ale przecież prościej napisać post na forum

krzysztof jot
01-02-2011, 21:16
co do numeru tel i prefixa operatora - podobnie jak photoaction - Play to inna liga

co do : Zastanawiałem się na co mógłbym zmienić i w sumie nie ma "godnego" następnika. No i dodatkowo E51 wygląda biznesowo, a to jest najważniejsze
to jest juz kilka lepszych słuchawek i dużo lepiej wyglądających "biznesowo" ( a jednak... ma znaczenie, a prefix nie ? :) - polecam E72 - doskonały telefon, a w wersji black - absolutnie prestiżowy wygląd.
Dodatkowo - dziś bawiłem się w salonie nowym BlackBerry Torch 9800 - niezły sprzęt - bardzo wygodny, nowoczesny, no i wygląda...oj wygląda. Bawiłem się tez N8 i nie wiem czy nie kupię, wydaje się być rozwojowy, ma parę wad, ale softowych więc pewnie znikną niebawem, a więcej zalet zachęca do zabawy z tym telefonem - wiec możliwe że zgłupieje :) i nabędę.

Otiv
01-02-2011, 21:20
Bawiłem się tez N8 i nie wiem czy nie kupię, wydaje się być rozwojowy, ma parę wad, ale softowych więc pewnie znikną niebawem, a więcej zalet zachęca do zabawy z tym telefonem - wiec możliwe że zgłupieje :) i nabędę.

testowałem i to prawda co pisza w testach na necie, gdy włączysz nawigacje i ja zminimalizujesz klawiatura w SMS-ach faktycznie sie lekko zacina ;// dla mnie pakowanie do tak fajnego telefonu symbiana to ograniczanie go. niech nokia już odpuści sobie tego symbiana, albo stworzy coś co mogło by konkurować z Androidem Win7 czy juz nie wspomne o iOS

jadzik
01-02-2011, 21:34
co się ludzie na tego Symbiana tak uwzięli, narzekacie jak małolaty że się coś zacina. jak się full dziadostwa instaluje to nie dziw, że telefon chodzi jak by chciał a nie mógł. Moja E51 kończy po mału swój żywot, kolejnym telefonem również będzie Nokia, dokładnie E72, nie dotykowa, z cienkim wyświetlaczem, ale mająca wszystko co mi aktualnie potrzeba...

Squier
02-02-2011, 09:44
Ja przez 5 lat używałem Symbiana I bylem bardzo zadowolony dopóki nie spróbowałem iosa I androida.

mac.serafin
02-02-2011, 15:51
@Photoaction;
Jak będziesz chciał kupić aparat też będziesz pisał gdzie jest najlepsza cena? Jak będziesz szukał dostawców to też będziesz pisać na forum? Jeśli będziesz tak podchodził do swojego biznesu to może nie marnuj swojego czasu i zatrudnij się u kogoś innego. Tam nie będziesz miał takich problemów. Wszystko dostaniesz podane na tacy. Nienawidzę takich osób, myślą że prowadzenie biznesu polega tylko na zarabianiu odpowiednio więcej...

freefly
02-02-2011, 18:50
Pieczatke musi posiadać każdy kto zakłąda działalność.

Gzie to wyczytałeś?
Żaden przepisy nie nakładają na przedsiębiorcę obowiązku posiadania pieczątki.

photoaction
02-02-2011, 19:09
na cyberfoto

freefly
02-02-2011, 19:21
na cyberfoto

Czytanie głupot w internecie nie zawsze dobrze służy.;)

jadzik
02-02-2011, 20:46
Gzie to wyczytałeś?
Żaden przepisy nie nakładają na przedsiębiorcę obowiązku posiadania pieczątki.
...ale w dobrym zwyczaju jest mieć, bez niej np. nie założyłbym firmowego konta.

ThomasVoland
02-02-2011, 20:56
...ale w dobrym zwyczaju jest mieć, bez niej np. nie założyłbym firmowego konta.
Ja bez niej założyłem.

McSimus
02-02-2011, 22:49
panowie offtopy trochę już za duże
dla tych w temacie - pada jeden z krajowych blogów o naszym oceanie i jego falach :(

krzysztof jot
02-02-2011, 23:32
Gzie to wyczytałeś?
Żaden przepisy nie nakładają na przedsiębiorcę obowiązku posiadania pieczątki.

przedsiębiorca - musi mieć musi miec REGON, i raczej też konto w banku - i tyle wystarczy, aby musiał mieć pieczątkę... no, chyba że ten przedsiębiorca jest dup.. nie przedsiebiorca :)


Ja bez niej założyłem.

konto na firme ? bez pieczątki ? podaj który to bank ? i regon masz ? to firma jest jakaś ? co ty pleciesz....

miron19j
02-02-2011, 23:41
.. no, chyba że ten przedsiębiorca jest dup.. nie przedsiębiorca :)

ale wtedy nie musi zakładać działalności. A właściwie chyba nawet nie może.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forum.nikoniarze.pl/images/icons/icon10.gif)

freefly
03-02-2011, 00:08
przedsiębiorca - musi mieć musi miec REGON, i raczej też konto w banku - i tyle wystarczy, aby musiał mieć pieczątkę... no, chyba że ten przedsiębiorca jest dup.. nie przedsiebiorca :)




Z dniem 31 marca 2009 r. art. 43 ust. 3 ustawy o statystyce publicznej, ten został uchylony.
Od tego dnia REGON nie jest już obowiązkowy, a dobrowolny, więc nic musi mieć.

Jesteś Krzysiu trochę "zapóźniony";)

Z tym, że jest u NASZ niespójność przepisów, bo np. w deklaracjach podatkowych "trza" wpisywać.
Oszaleć można w tym kraju.

ThomasVoland
03-02-2011, 01:11
przedsiębiorca - musi mieć musi miec REGON, i raczej też konto w banku - i tyle wystarczy, aby musiał mieć pieczątkę... no, chyba że ten przedsiębiorca jest dup.. nie przedsiebiorca :)



konto na firme ? bez pieczątki ? podaj który to bank ? i regon masz ? to firma jest jakaś ? co ty pleciesz....
No normalnie, regon też mam i nie widzę w tym nic niezwykłego.

ku6i
03-02-2011, 01:50
Wy tu o jakichś regonach itp. a Androidziarze dostali http://market.android.com/ Instalowanie programów na telefonie z poziomu PCta (oczywiście bezprzewodowo) - świetna sprawa.

sote
03-02-2011, 09:41
Nie miałem czasu jeszcze się za to zabrać ale na forach badowych mówili że zmiany raczej niewielkie. Natomiast sprzeczne opinie co do aktualizacji ERY na wersję 1.2 :(

wczoraj tobilem aktualizacje softu i malo zawalu nie dostalem ;)
przez kiesa, podlaczlem telefona, kies powiedzial ze jest nowa wersja "oprogramowania ukladowego"
i zapytal czy uaktualnic. Potwierdzilem chec uaktualnienia i zaczela sie operacja.
W pewnym momencie wyskoczyl blad i ze moge sprobowac odzyskac poprzednia wersje oprogramowania...
No wiec chcialem sprobowac odzyskac, niby poszlo... ale znow wywalilo blad ;/
Dopiero chyba przy 3ciej probie odzyskania poszlo jak trzeba i telefon dal sie w koncu wlaczyc.
Za takie aktualizacje to ja dziekuje bardzo!
Juz zaczalem w miedzyczasie szukac punktu serwisowego w Poznaniu :mrgreen:

Uzywa ktos tego calego Kiesa? Ja chyba tylko zeby zrobic kopie kontaktow...

tomek s
03-02-2011, 10:09
Robiłem aktualizacje przez Kiesa dwa razy, wszystko odbyło się bezproblemowo :wink:
pozdr

sote
03-02-2011, 10:21
to ja jakis pechowy jestem ;)
na szczescie telefon dziala!

Otiv
03-02-2011, 17:03
Wy tu o jakichś regonach itp. a Androidziarze dostali http://market.android.com/ Instalowanie programów na telefonie z poziomu PCta (oczywiście bezprzewodowo) - świetna sprawa.

fajnie że ceny od razu są przeliczane na złotówki w końcu też ładna szata graficzna

McSimus
03-02-2011, 22:31
ja robiłem przez KIESa pierwsze uaktualnienie i faktycznie wszystko poszło szybciutko i bez problemów, natomiast o problemach trochę się naczytałem
niestety teraz leżę w szpitalu i smark robi za modem więc z aktualizacją wstrzymam się póki co po szybkim mam nadzieję powrocie do domu

sote
03-02-2011, 23:10
ja robiłem przez KIESa pierwsze uaktualnienie i faktycznie wszystko poszło szybciutko i bez problemów, natomiast o problemach trochę się naczytałem
niestety teraz leżę w szpitalu i smark robi za modem więc z aktualizacją wstrzymam się póki co po szybkim mam nadzieję powrocie do domu

Zdrowka zycze!!!

ku6i
04-02-2011, 01:30
Będzie AutoCAD WS na Androida :)

McSimus
04-02-2011, 23:14
Ale chyba tego tabletowego ;)
Dzięki sote :)

ku6i
04-02-2011, 23:21
Skoro jest na iPhone'a, to pewnie i na "zwykłego" Androida. Wiadomo, że nikt normalny nie będzie na tym niczego edytował, ale zawsze w sytuacji awaryjnej będzie można coś podejrzeć na telefonie.

emet_b
06-02-2011, 11:02
a ja tydzień temu postałem za przedłużenie umowy X10 mini pro i pomimo obłędnie słabej baterii (930 mA-trzyma jeden dzień średnio) to klawiatura sprzętowa i android są cudownym zestawieniem:) Dodatkowo fajny aparat z szybkim af i macro. Wygląda na to, że E52 pójdzie "do żyda".

Greg77
06-02-2011, 12:24
Ludziska zadam pytanie juz w drugim watku, warto pakowac sie w N8 czy szarpnac sie na jablko?

Greg77
06-02-2011, 13:12
Ludziska zadam pytanie juz w drugim watku, warto pakowac sie w N8 czy szarpnac sie na jablko?

Nikt? Ludzie a moze SONY X10 jest na androidzie....ktos cos wie o nim?

sokrates
06-02-2011, 13:51
Jabłka nie trawię, ale wybierając między dowolną Nokią a iPhonem wybrałbym to drugie :-)

krzysztof jot
06-02-2011, 15:19
Ludziska zadam pytanie juz w drugim watku, warto pakowac sie w N8 czy szarpnac sie na jablko?

prosze N8 - http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2267487&postcount=14

cały watek tu http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2267674#post2267674

M_B
06-02-2011, 21:13
Proszę o jasną odpowiedź, czy Samsung Wave jest warty kupna? Chodzi mi o zmianę z E51...

Czytałem testy, ale chyba jakieś przedwojenne...

Wydaje mi się, że jest warty wydania tych 900zł...

thor88
06-02-2011, 21:16
a czego oczekujesz po telefonie? tak szczerze.

M_B
06-02-2011, 21:21
Tak szczerze to dzwonienia, smsów, internetu, maila, muzyki, czasem GG, Wi-Fi, kalendarza, GPS - poza samochodem.

EDIT: Dodam, ze nawet E52 spełniłaby te wymagania, ale nie chcę jej, bo mam z testowanym egzemplarzem złe wspomnienia.

sebah
06-02-2011, 21:23
Tak szczerze to dzwonienia, smsów, internetu, maila, muzyki, czasem GG, Wi-Fi, kalendarza, GPS - poza samochodem.
Desire HD

M_B
06-02-2011, 21:26
Desire HD

Nie napisałem, że oczekuję ceny do 1K zł.


Wave spełnia moje wymagania, ale nie wiem czy to jest warte tej ceny czy to jest jakaś 'kupa'.

dzygit
06-02-2011, 21:26
Desire HD

fajny ale wybral bym i wybralem Desire Z , lepszy procek i klawiatura mniejszy ekran to na minus , plus bateria dluzej trzyma - jak ktos siedzi na necie czy pisze emaile to dotykowa jest pomylka przerabialem to z hd2.
Jak malo piszesz to godny polecenia jest Desire HD super sprzet.
abonamet z netem i masz nawigacje za free powiem ze dosc dokladna jest az sie zdziwilem.


Darek

thor88
06-02-2011, 21:28
to tak pokrótce.
Wszelakich telefonów dotykowych nie lubię. Miałem HTC HD2 i niestety się wyleczyłem (ciągle brudząca się szybka i brak fizycznej klawiatury)

Ale jeśli lubisz to polecam sprzęty na Windows Mobile (m.in. dla Auto Mapy)

Jeśli szukasz ruchomego biura to albo Nokię E72 (super sprzęt z navi)
albo Blackberry (ja mam 9700) ma wszystko tylko słaba navi (oparta na google maps)

Ja nie lubie takich telefonów z wodotryskami jak sony, samsung.

M_B
06-02-2011, 21:28
Powiem Wam tak, nie pytam jaki telefon brać, tylko czy wave jest coś warty. ;)

E51 na siłę mi starczy dalej, ale neta się bardzo źle na tym przegląda... No i multimedia to na niskim poziomie są i brak GPS.

Chyba wezmę tego Wave'a a jak się nie spodoba, to się sprzeda i zostanie moja E51 aż nie umrze...

Mavierk
06-02-2011, 21:39
Może pomyśl o SE x10? za 900zł już kupisz ;)

M_B
06-02-2011, 21:41
Z SE mam podwójnie ;) złe wspomnienia.

sebah
06-02-2011, 22:57
fajny ale wybral bym i wybralem Desire Z , lepszy procek i klawiatura mniejszy ekran to na minus , plus bateria dluzej trzyma - jak ktos siedzi na necie czy pisze emaile to dotykowa jest pomylka przerabialem to z hd2.
Jak malo piszesz to godny polecenia jest Desire HD super sprzet.
abonamet z netem i masz nawigacje za free powiem ze dosc dokladna jest az sie zdziwilem.


Darek

Mielem touch hd, bardzo denerwowal mnie ekran dotykowy, nie dalo rady na nim wogole pisac pozniej mialem hd2 i rowniez mi nie odpowiadal, ekran, i pisanie bylo tragedia. CHcialem telefon do pisania, dzwonienia i internet. Polecono mi BB, kompletnie nie umialem na nim pisac. Kiedy dostalem dezire hd w swoje lapki odrazu sie zakochalem. Bateria trzyma mi dzien, poltora ( jednak 4.3 cala ekran robi swoje ), dzwonie z godzine, poltorej dziennie, slucham muzyki i duzo korzystam z internetu. Takze te poltora dnia na baterii uwazam za bardzo dobry wynik. Ekran dotykowy jest super, mam wrazenie ze lepszy nawet od Iphona. Staralem napisac zdanie na iphonie i htc. Na htc zero bledow a na ip4 zdazaly sie. Powiem krotko, mialem bardzo duzo telefonow w swoim zyciu. Czasem potrafilem zmieniac telefon co tydzien aby sie pobawic i sprzedac z zamiarem kupna nowego. HTC dezire hd jest najlepszym telefonem jaki mialem od 3-4 lat. I watpie abym go szybko sprzedam o ile wogole go sprzedam.

gary
06-02-2011, 23:12
pełna zgoda z opinią wyżej :)

McSimus
06-02-2011, 23:34
M_B : bierz i nie marudź, najwyżej sprzedasz :)
Jak nie pomacasz to się nie przekonasz. Ja generalnie nie narzekam. Leżę od tygodnia w szpitalu i gdyby nie to małe szaro czarne coś to bym pewnie k***cy z nudów dostał. A tak i internet mam i router WiFi :)

prz3mo
07-02-2011, 08:15
Proszę o jasną odpowiedź, czy Samsung Wave jest warty kupna?

Jest wart kupna.

TMK
07-02-2011, 08:52
Chyba wezmę tego Wave'a a jak się nie spodoba, to się sprzeda i zostanie moja E51 aż nie umrze...

Przesiadłem się z E51 na S8500 i nie żałuję wydanej złotówki :)
Solidnie wykonany, bardzo dobra bateria, działająca nawigacja, coraz więcej oprogramowania w SA. Żonce brałem jednocześnie SE X8 na adku 2.1 i to nie to. Dostęp do aplikacji znacznie większy, jednak trzeba kombinować z dodatkami, aby osiągnąć funkcjonalność Bady. Zresztą... trwają prace nad przeportownanie adka na Wava :)
Jeżeli nie jesteś maniakiem grzebania we wszystkim co możliwe, kombinowaniem z dostępem do roota, wgrywanie poprawek etc do samsung jest dobrym wyborem. Najbardziej rozczarowały w nim zdjęcia, na tyle że dokupiłem małpę samsunga EX1 :mrgreen:

sote
07-02-2011, 08:56
Proszę o jasną odpowiedź, czy Samsung Wave jest warty kupna? Chodzi mi o zmianę z E51...

Czytałem testy, ale chyba jakieś przedwojenne...

Wydaje mi się, że jest warty wydania tych 900zł...

ja tez moge polecic falke :)
przesiadlem sie z e51 i nie zaluje,
jedyne do czego musze sie przyzwyczaic to ze bateria trzyma o polowe krocej niz w e51
ale z tym sie liczylem...

prz3mo
07-02-2011, 09:05
Zresztą... trwają prace nad przeportownanie adka na Wava :)


Prace nad tym projektem zostały zawieszone z tego co wiem.
Zresztą to taka chyba sztuka dla sztuki... jak ktoś chce Androida to niech kupi telefon z androidem.

TMK
07-02-2011, 10:23
Zawieszone i odwieszone wg któregoś forum dt bady. Generalnie mi nie zależy na instalacji androida. Na razie zastanawiam się nad wgraniem niebrendowanej bady 1.2, ale czekam na info z ery czy i kiedy wypuszczą oficjalny soft. Tak czy inaczej słuchawka bardzo fajna.

M_B
07-02-2011, 12:11
No, to stałem się właścicielem wave'a z ERY. Jutro będzie u mnie. :D

A bateria? W e51 przy mega dużym użytkowaniu trzyma mi 1 dzień, w wave ma trzymać pół dnia? ;) :razz:

prz3mo
07-02-2011, 12:28
No, to stałem się właścicielem wave'a z ERY. Jutro będzie u mnie. :D

A bateria? W e51 przy mega dużym użytkowaniu trzyma mi 1 dzień, w wave ma trzymać pół dnia? ;) :razz:

Mi trzyma w "Fali" ok 5 dni, przy normalnym użytkowaniu.

M_B
07-02-2011, 12:38
Mi trzyma w "Fali" ok 5 dni, przy normalnym użytkowaniu.

Jak będzie 3 dni, to będę zadowolony. Poza tym zobaczymy, nie jesteśmy wróżkami. ;)

prz3mo
07-02-2011, 12:39
Jak będzie 3 dni, to będę zadowolony. Poza tym zobaczymy, nie jesteśmy wróżkami. ;)

"Będzie Pan zadowolony" ;)

TMK
07-02-2011, 12:48
Jak będzie 3 dni, to będę zadowolony. Poza tym zobaczymy, nie jesteśmy wróżkami. ;)

3-4 dni bez używania wifi, muzyka + wifi + 1-2 godz. nawigacji i wieczorem ładowarka. Zawsze za 30zł możesz wrzucić do torby zapasową naładowaną baterię ;)

krzysztof jot
07-02-2011, 13:08
Jak będzie 3 dni, to będę zadowolony. Poza tym zobaczymy, nie jesteśmy wróżkami. ;)

zupełnie nie rozumiem tego dziwnego rozważania kwestii baterii - z "telefoników" ludzie przesiadają się na kombajny multimedialne o trzykrotnie większych ekranach i piszą - tamten to trzymał tydzień, a ten dwa dni... a jak ma być ? jak się nosi tv w kieszeni, no to trza dać mu prądu do działania :).

Wave 8500 będzie miał (a częściowo to już ma) upgreade do Bada 1.2, dywagacje czy do 2.0 są wróżeniem z fusów, bo tego nie wie nawet szef projektu w wypowiedzi udzielonej kilka tygodni temu, na pewno wersje Bada 2.0 w okolicach "wakacje/po wakacjach" dostanie Wave II 8530 - większy brat bliźniak 8500 - identyczny telefon pod każdym prawie względem - ale nieco większy, z ekranem 3,7 i nie SuperAmoled tylko Super LCD. Również I9000 Galaxy S dostał w ostatniej serii produkcyjnej taki ekran, i ma on oznaczenie modelu I9003. Dla zwolenników Androida, którym I9000 wydawał się zbytnio plastikowy polecam wersję Armani - czyli model I9010 Galaxy S. Należy tylko przeczekać do zjazdu cenowego, bo 2.7tys to nieporozumienie.

Co do Bada - większych różnic pomiędzy starym 1.02 a nowym 1.2 normalny użytkownik nie zauważy, a opcja upgreadu przez Kies wielu już doprowadziła do wstępnego zawału serca - aby nie wdawać się w długie opisy - bardzo lubi się zawiesić i bywa, że czynność tą powtarza się kilkukrotnie aby wreszcie telefon "wstał"...

sote
07-02-2011, 13:48
zupełnie nie rozumiem tego dziwnego rozważania kwestii baterii - z "telefoników" ludzie przesiadają się na kombajny multimedialne o trzykrotnie większych ekranach i piszą - tamten to trzymał tydzień, a ten dwa dni... a jak ma być ? jak się nosi tv w kieszeni, no to trza dać mu prądu do działania :).
zgadzam sie w 100% i kupujac kombajn wiedzialem ile "pali" ;)

a opcja upgreadu przez Kies wielu już doprowadziła do wstępnego zawału serca - aby nie wdawać się w długie opisy - bardzo lubi się zawiesić i bywa, że czynność tą powtarza się kilkukrotnie aby wreszcie telefon "wstał"...

jak pisalem wczesniej naleze do tych ktorzy malo nie dostali zawalu ;)
Krzystof - jak w takim razie wgrac brandowany (o ile bedzie kolejna wersja) soft inaczej niz przez kies'a?

prz3mo
07-02-2011, 14:24
Z tą aktualizacją to Samsung trochę dał d...
Ja z kolei mam nieoficjalną BADE 1.2 (JID) i KIES pokazuje mi, że nie ma aktualizacji mojego fona... A przecież ta oficjalna 1.2 chyba czymś się różni od nieoficjalnej?

loki_p
07-02-2011, 14:50
Z tą aktualizacją to Samsung trochę dał d...
Ja z kolei mam nieoficjalną BADE 1.2 (JID) i KIES pokazuje mi, że nie ma aktualizacji mojego fona... A przecież ta oficjalna 1.2 chyba czymś się różni od nieoficjalnej?
Gdzieś wyczytałem że niczym się nie różni. Też mam JID i chyba się nie przesiądę na nowsze wersje. Ten soft jest chyba ostatnim w którym podczas przeglądania netu w przeglądarce nie wyskakuje pasek adresu przy każdym dotknięciu ekranu.

prz3mo
07-02-2011, 15:07
Gdzieś wyczytałem że niczym się nie różni. Też mam JID i chyba się nie przesiądę na nowsze wersje. Ten soft jest chyba ostatnim w którym podczas przeglądania netu w przeglądarce nie wyskakuje pasek adresu przy każdym dotknięciu ekranu.

No ja też nie mam żadnego parcia, wszystko co mi trzeba to działa :) Szczególnie swype (czy jak to tam się nazywa) jest świetnym wynalazkiem.

emet_b
07-02-2011, 15:16
to Wave ma swype? ja myślałem, że to do androida, a dopiero Wave 2 ma coś podobnego do swype...

M_B
07-02-2011, 15:26
to Wave ma swype? ja myślałem, że to do androida, a dopiero Wave 2 ma coś podobnego do swype...

To jakiś T9 Trace czy coś podobnego, ale działa jak swype. Na Bada 1.2.

loki_p
07-02-2011, 15:29
To jakiś T9 Trace czy coś podobnego, ale działa jak swype. Na Bada 1.2.


Dokładnie tak. Mnie to jakoś nie przypadło do gustu.

prz3mo
07-02-2011, 15:30
to Wave ma swype? ja myślałem, że to do androida, a dopiero Wave 2 ma coś podobnego do swype...

Ano ma, inaczej to się nazywa, ale działa tak samo, świetna sprawa.

krzysztof jot
07-02-2011, 23:29
Krzystof - jak w takim razie wgrac brandowany (o ile bedzie kolejna wersja) soft inaczej niz przez kies'a?

wgrać najlepiej nie brandowany ( zazwyczaj ten od operatora jest zaśmiecony i kulawy), ale brandowany czy nie - robię to zawsze w jeden sposób - miły uśmiech w serwisie :) - niestety nie kazdy ma to szczęście, że ma dobry serwis gsm na parterze kamienicy, a jeszcze mniej jest takich, którzy temu serwisowi wynajmują swój lokal - toteż moja odpowiedź jest tu troszke oderwana od realnego życia :) ale jak tak nie miałem, to dawałem 50 zł w dowolnym serwisie/komisie i było załatwione.

McSimus
07-02-2011, 23:45
Brand od ERY jest najmniej ingerowany przez operatora, dlatego na razie nie zmieniam, nie mam potrzeby. Wersja 1.2 jest dopiero na warsztacie programistów z ERY i powinna być w KIESie za kilka tygodni, to co jest teraz to zaledwie 1.02.
Co do wątku bateryjnego to teraz Aku trzyma mi niecałe 10 godzin. W tym czasie 3G, GPS, F&Upd, WeatherHD, i jeszcze ze dwa widgety, trochę zabawy gierkami, trochę netu, kilkadziesiąt minut rozmów i kilkanaście SMSów, wieczorem ze dwie godziny jako router - jak to podczas pobytu w szpitalu. Normalnie codziennie bez zabawy jak juz wcześniej wspominałem trzymał 3-4 a nawet i 5 dni.
Aha wracając do brandu ERY - oni chyba wyrzucili LBSa (Route 66) bo za chiny nie moge go odszukać?

M_B
07-02-2011, 23:48
oni chyba wyrzucili LBSa (Route 66) bo za chiny nie moge go odszukać?

Znajdź go przez wyszukiwarkę.

A jakiej nawigacji używasz?

McSimus
07-02-2011, 23:53
No właśnie nie ma przez wyszukiwarkę !!!
A co do nawigacji to po okresie próbnego testowania u boku Auto Mapy po wykorzystaniu przysługującego rabatu wykupiłem NaviExperta za 79 zł.

M_B
07-02-2011, 23:56
Jutro powieniem mieć już tego Wave'a mojego, może pojutrze, to zobaczę co i jak z tym... Też z ERY będzie...

TMK
08-02-2011, 09:04
Jutro powieniem mieć już tego Wave'a mojego, może pojutrze, to zobaczę co i jak z tym... Też z ERY będzie...

Mam nadzieję, że wydeptałeś dobre warunki przy okazji? :) Po paru rozmowach dostałem średnio 25% upustu na dwa abo oraz wava i X8 za 1zł.

sote
08-02-2011, 09:24
Znajdź go przez wyszukiwarkę.

A jakiej nawigacji używasz?

do nawigacji mozecie sprobowac TEGO (http://forum.samsungbada.pl/watek-darmowa-nawigacja-offline)
sprawdzone, dziala :)


Mam nadzieję, że wydeptałeś dobre warunki przy okazji? :) Po paru rozmowach dostałem średnio 25% upustu na dwa abo oraz wava i X8 za 1zł.

Ja jak juz mialem zalatwione podpisanie umowy z play'em (ale jeszcze nie podpisalem)
zadzwonilem jeszcze raz do ery i pogadalem z mila i kompetentna konsultantka,
ktora powiedziala mi zebym zadzwonil do tzw. Sekcji utrzymania kientow.
Zadzwonilem i dopiero wtedy dali mi oferte porownywalna z ta z Play'a.

emet_b
08-02-2011, 12:46
zadzwonilem jeszcze raz do ery i pogadalem z mila i kompetentna konsultantka,
ktora powiedziala mi zebym zadzwonil do tzw. Sekcji utrzymania kientow.
Zadzwonilem i dopiero wtedy dali mi oferte porownywalna z ta z Play'a.

ja zrobiłem identycznie, zadzwoniłem, żeby poinformowali mnie jak przenieść numer do Palya, a oni od razu mnie przełączyli do "utrzymywacza klientów" :)

ku6i
08-02-2011, 12:49
Co do wątku bateryjnego to teraz Aku trzyma mi niecałe 10 godzin. W tym czasie 3G, GPS, F&Upd, WeatherHD, i jeszcze ze dwa widgety, trochę zabawy gierkami, trochę netu, kilkadziesiąt minut rozmów i kilkanaście SMSów, wieczorem ze dwie godziny jako router - jak to podczas pobytu w szpitalu. Normalnie codziennie bez zabawy jak juz wcześniej wspominałem trzymał 3-4 a nawet i 5 dni.

McSimus, po co Ci GPS w szpitalu? Szybkiego powrotu do zdrowia życzę!

sote
08-02-2011, 13:00
chyba mial na mysli GPRS :)
a mi wlasnie "wysypal sie soft" w wavie :/
W robocie podlaczylem zeby sie podladowal, jeden port usb nie wykryl podlaczenia telefonu, na drugim bylo ok,
wybralem pamiec masowa. Po chwili odlaczylem go od kabla i zwiecha, zaden klawisz nie dziala,
wyswietlal sie pulpit z ikonkami i widgetami i nic.
Wylaczylem telefon i wlaczylem znow ale tylko pojawil sie napis Samsung Wave gt s-8500 i nic dalej :(
Podskoczylem do serwisu i koles poinformowal mnie bez wiekszego zdziwienia
ze soft mi sie wysypal i ze musze go zaniesc do serwisu to wgraja mi na nowo.
Pytalem czy sprobowac jeszcze przez kiesa to odpowiedzial ze moge sprobowac ale raczej mi to nic nie da ;/

M_B
08-02-2011, 14:04
Mam nadzieję, że wydeptałeś dobre warunki przy okazji? :) Po paru rozmowach dostałem średnio 25% upustu na dwa abo oraz wava i X8 za 1zł.

Nie. Telefon kupiłem na Allegro od kogoś, kto wziął go we wtorek tydzień temu z ERY, a go nie potrzebuje i go kupiłem. Nawet nie odpakowany z pudełka, jak kazałem to sprawdził czy działa.

Poprzednio E51 też tak kupiłem.

Otiv
08-02-2011, 14:31
mam trochę głupie pytanie, ale bawiłem sie kilkoma androidami i nikt nie miał stabilnej tapety tylko jakies "fajerwerki"
czy jest możliwość ustawienia w galaxy i9000 S STABILNEJ TAPETY I BACKGROUNDU pod menu i obrazkami w postaci wybranego przez nas obrazka na tych 5 pulpitach ???

sote
08-02-2011, 14:58
ja zrobiłem identycznie, zadzwoniłem, żeby poinformowali mnie jak przenieść numer do Palya, a oni od razu mnie przełączyli do "utrzymywacza klientów" :)

to juz bylo na dzien przed podpisaniem umowy z playem ;)
pierwszy raz jak do mnie zadzwonili z "super oferta przedluzenia umowy",
powiedzialem ze proponuja mi beznadziejne warunki i co zrobic zeby przeniesc numer do innego operatora,
to konsultant odburknal: "niech Pan idzie do tego operatora to Panu powiedza..." :mrgreen:
oczywiscie, grzecznie wyjasnilem mu ze chce sie od niego dowiedziec jak to zrobic :)

maki
08-02-2011, 15:16
Ja im wyjaśniałem kilka razy że mnie ich oferta "obraża", pan powiedział "pana wybór" a pani powiedziała "no przecież cen telefonów nie zmienię". Było jeszcze kilka innych rozmów. NIKT mi nawet nie wspomniał że jest taka sekcja. Byłem ich abonentem 14 (?) lat. Teraz jestem w Play.

McSimus
08-02-2011, 16:17
A ja o SUKu dowiedziałem się chyba z Telepolis. Trzeba zadzwonić normalnie do BOA i poprosić o połączenie z SUK.
A ten włączony GPS to tak, żeby przetestować aku ;) Zresztą jak jest włączony to w razie potrzeby nie muszę czekać aż się odnajdzie w czasoprzestrzeni tylko działa praktycznie z marszu.

ku6i
08-02-2011, 17:11
mam trochę głupie pytanie, ale bawiłem sie kilkoma androidami i nikt nie miał stabilnej tapety tylko jakies "fajerwerki"
czy jest możliwość ustawienia w galaxy i9000 S STABILNEJ TAPETY I BACKGROUNDU pod menu i obrazkami w postaci wybranego przez nas obrazka na tych 5 pulpitach ???

Stabilnej, w sensie statycznej? Tak, jasne że można. Jak w każdym telefonie z Androidem.

TMK
08-02-2011, 18:52
Ja im wyjaśniałem kilka razy że mnie ich oferta "obraża", pan powiedział "pana wybór" a pani powiedziała "no przecież cen telefonów nie zmienię". Było jeszcze kilka innych rozmów. NIKT mi nawet nie wspomniał że jest taka sekcja. Byłem ich abonentem 14 (?) lat. Teraz jestem w Play.

A trzeba było poczytać forum telepolis :) Rozmowy z konsultantami czy stacjonarnymi salonami nie maja sensu, albo krótka rozmowa z SUK, albo zmiana opa. Erze jak i pewnie większości innych, średnio zależy na utrzymaniu klienta. Ważniejszy jest nowy numer.

Zresztą i tak po 3 tygodniach od podpisania, dziś miałbym jeszcze transfer 100MB w cenie, a tak lipa. Renegocjować to oni na 100% nie będą umowy.

<| MICHAŁ |>
08-02-2011, 20:05
od paru dni mam telefon palm pre2 (http://www.mgsm.pl/pl/katalog/palm/pre2/Palm_Pre_2.html)
telefon jako gadzet jest super i na tym konczy sie lista zalet dla czlowieka, dla ktorego telefon jest narzedziem pracy.
Telefon nie synchronizuje sie bezposrednio z outlookiem, co juz na poczatek kwalifikuje go do odstrzalu.
Po drugie primo, numery telefonow nie identyfikuja osob (czy tez na odwrot) - czyli dzowoni do mnie ktos, kogo mam w pamieci, ale oczywisci zamiast osoby wyswietla sie numer telefonu.
Jesli sie ma w ksiazce mame, tate, dom zone, i dzieci, to jeszcze mozna to ogarnac - ja mam ponad 200 osob z ktorymi zazwyczaj wspolpracuje, ale za cholere nie chce sie uczyc ich numerow telefonow, bo nie po to mam ksiazke, zeby to robic... co wiecej wiekszosc z tych osob ma po kilka numerow telefonow z ktorych moze do mnie dzwonic.
Niejakby nagradzajac mi te ficzery (this is not a fault, this is a feature :mrgreen: tak wlasnie uslyszalem), telefon wspolpracuje idalnie z kontem google synchronizujac wszystko co mu wpadnie w bity i łącze, daje tez mozliwosc grania w kupe fajnych gier za darmo.
wyglada fajnie, sterowanie jest w stylu iphone'a, a w grach jak - przechylamy telefon w lewo, to i samolot leci w lewo, przechylamy w prawo, to leci w prawo.
Nie sposob nie wspomniec o nawigacji, bo tej wlasciwie nie ma - to znaczy modul GPS jest, ale w zestawie jest tylko lacze internetowe do (pewnie nikogo to nie zaskoczy) googlemaps - rozwiazanie wrecz optymalne na zadupiu.
Krotko - do rwania malo rozgarnietych towarow na wiejskim przytupie idealny, do pracy - porazka.
cale szczescie, ze sluzbowy...
dalem synowi, bo mlody sobie giercuje...
ja wole swoja prywatna e52...

Marcin Jakubowski
09-02-2011, 09:41
Jest dla Nokii szansa, własnie zdiagnozowali swój problem:

http://www.macrumors.com/2011/02/08/nokia-ceo-memo-on-their-burning-platform/

http://www.engadget.com/2011/02/08/nokia-ceo-stephen-elop-rallies-troops-in-brutally-honest-burnin/

krzysztof jot
09-02-2011, 14:39
Jest dla Nokii szansa, własnie zdiagnozowali swój problem:

[/URL][URL="http://www.engadget.com/2011/02/08/nokia-ceo-stephen-elop-rallies-troops-in-brutally-honest-burnin/"].... (http://www.macrumors.com/2011/02/08/nokia-ceo-memo-on-their-burning-platform/)

no niestety - telefony to oni robią czasem fajne, pewne rozwiazania też są niezłe i trudno sobie wyobrazić telefon bez nich, nle generalnie ten soft jest uwsteczniony o 10 lat - sporo ostatnio spędziłem z najnowszymi produktami w tej materii, zostawiłem N8 ale wyłacznie dla tego, ze daje doskonała jakość rozmów, solidne wykonanie itp - softowo to po prostu era kamienia łupanego....

Marcin Jakubowski
09-02-2011, 15:11
no niestety - telefony to oni robią czasem fajne, pewne rozwiazania też są niezłe i trudno sobie wyobrazić telefon bez nich, nle generalnie ten soft jest uwsteczniony o 10 lat - sporo ostatnio spędziłem z najnowszymi produktami w tej materii, zostawiłem N8 ale wyłacznie dla tego, ze daje doskonała jakość rozmów, solidne wykonanie itp - softowo to po prostu era kamienia łupanego....


Ja im życzę jak najlepiej, im większa konkurencja tym większa inowacyjność. Dobrze by było żeby sie pozbierali. Najnowsze plotki mówia o wpuszczenu słuchawek pod androidem lub win7, co ma już być ogłoszone za 2 dni.
Zobaczymy.

Otiv
09-02-2011, 23:14
yyy troche wyglada mi to na bardzo dziwne, ale jestem ciekaw rozwinięcia tego: http://www.chip.pl/news/sprzet/telefony/2011/02/telefon-drukuje-tekst-na-skorze

Calme
11-02-2011, 10:24
http://android.com.pl/news/sprzet/1770-gorcy-news-galaxy-s-2-desire-hd2-desire-2-wildfire-2-wycieky-pene-specyfikacje.html

Marcin Jakubowski
11-02-2011, 11:13
Jedyna szansa dla dwóch gigantów na glinianych nogach:
http://www.engadget.com/2011/02/11/nokia-and-microsoft-enter-strategic-alliance-on-windows-phone-b/

Budziko
11-02-2011, 16:10
Dopadł i mnie temat telefonu. Mam Nokie E71 z której jestem bardzo zadowolony. Teraz nie wiem co wybrać przy czym nie chcę płacić za tel więcej niż 100. Ofertę mam w Orange, podoba mi się SE X8, babeczka z którą rozmawiałem wspominała o samsungu 723 wave. Mi zalezy na 3 w sumie rzeczach, WiFi, GPS, Duzy wyświetlacz. Coś doradzicie mi?

aaaa. mały fakt. Zakładam w kwietniu działalność gosp. Lecz z tego co się dowiedziałem to przy małych kwotach abonamentu (około 60zł) lepsze warunki mam na prywatną osobę. Telefon tylko słabszy dają.

Pawliko
11-02-2011, 17:00
nie zmieniłbym chyba E71 na 723 Wave... :P

TMK
11-02-2011, 18:48
Dopadł i mnie temat telefonu. Mam Nokie E71 z której jestem bardzo zadowolony. Teraz nie wiem co wybrać przy czym nie chcę płacić za tel więcej niż 100. Ofertę mam w Orange, podoba mi się SE X8, babeczka z którą rozmawiałem wspominała o samsungu 723 wave.

Żaden z nich :) Na samsunga 723 praktycznie nic nie ma z oprogramowania, samsung skupił się na modelu 8500 i następnych. X8 ma moja żonka i żadna rewelacja, ekran taki sobie, odbieranie połączenia poprzez ekran dotykowy to jakaś paranoja. Co możesz jeszcze wybrać z oferty? Nie lepiej brać abo bez słuchawki i zostać przy nokii?

ropusz
13-02-2011, 00:00
Z tego co kojarzę to w Orange za 100 zł miesięcznie wyciągniesz w miarę tani Samsung Galaxy S i HTC Desire.

krzysztof jot
13-02-2011, 00:18
Dopadł i mnie temat telefonu. Mam Nokie E71 z której jestem bardzo zadowolony. ....

No ja po przejściu z E72 na N8 mam czasem ochotę podejść do ściany i walnąć w nią głową kilka razy głową kilka razy... :) zwłaszcza , że brałem misia za pełna stawkę a nie w abonamecie - tylko poszedłem i kupiłem. jednak dotyk to nie to co klawiatura fizyczna.
Z oferty orange - jak dotyk - tylko duży i czytelny - więc Galaxy S i nic innego, ewentualnie Wave 8500 lub większy Wave II 8530. Desire niestety to już historia, i nie ma co sięgać po antyki - słaba bateria i ekran. Osobiście pomyślałbym też o BlackBerry 9800 Torch - dotyk, klawiatura, dobry ekran -godnie zastąpi E71..

kiemlo
13-02-2011, 01:19
Desire to świetna słuchawka, ma idealnej wielkości ekran (podobnie jak Wave II) + normalne przyciski - nie zamieniłbym jej ani na SGS, ani DHD. Baterii nie bronię, jest w istocie słaba.

andrstac
13-02-2011, 10:36
Z tego co kojarzę to w Orange za 100 zł miesięcznie wyciągniesz w miarę tani Samsung Galaxy S i HTC Desire.

Zależy co dla kogo znaczy w miarę tanio.
W moim przypadku w miarę tanio oznaczało abo 114netto na 24miechy


Desire to świetna słuchawka, ma idealnej wielkości ekran (podobnie jak Wave II) + normalne przyciski - nie zamieniłbym jej ani na SGS, ani DHD. Baterii nie bronię, jest w istocie słaba.
Potwierdzam, jest w sam raz (na razie). Bateria tez w miarę - miałem kilka lat na przyzwyczajenie się bo nie używałem "zwykłego telefonu" już od 2006r.

ropusz
13-02-2011, 13:51
Kolega co pytał o abo w Orange powiedział, że nie chciałby płacić miesięcznie więcej niż 100 zł. No więc w takim abonamencie za ok. 300 zł może kupić SGS lub Desire.

A co do porównania Desire i Desire HD to powiem tak: od kiedy kupiłem Desire HD to Desire leży w szafie i nawet nie mam czasu go na allegro wrzucić.

velaskez
13-02-2011, 14:02
Korzystał ktoś z Blackberry 8900? Jak to się sprawuje?

marbed
13-02-2011, 17:16
Ktoś gosciom z Samsunga powinien skopać dupy za fuszerkę jaką odstawili wypuszczając Galaxy S

eXtreme
13-02-2011, 17:23
Dlaczego fuszerkę? Obudowa jest trochę plastikowa, ale reszta jest jak najbardziej ok przecież.

Boryszuk
13-02-2011, 18:04
a czy do Desire (Z o ile to ma jakieś znaczenie) dostępny jest zewnętrzny mikrofon? Chodzi mi o taki, do którego bedzie można jeszcze wpiąć mini-jacka od słuchawek (mi akurat zależy bardziej na zestawie głośnomówiącym).

Niestety HTC nie jest kompatybilny z mikrofonem od nokii.

O coś takiego mi chodzi
http://img.alibaba.com/wsphoto/v0/393080689/Headset-Earphone-HS-45-AD-54-for-Nokia-5800-N82-N85-N95-N96-N97-DHL-Free.jpg

Mavierk
13-02-2011, 18:53
Boryszuk, a ten sprzęt nie jest kompatybilny z urządzeniami pod bt? Są takie bezprzewodowe zestawy słuchawkowe z mikrofonem i mini-jackiem :)

Boryszuk
13-02-2011, 19:19
Rzecz w tym, że nie lubię jeździć z czymś dyndającym mi przy uchu ;)

A BT htc obsługuje. To nie iPhone ;)

Strus
13-02-2011, 19:28
Korzystał ktoś z Blackberry 8900? Jak to się sprawuje?

Ja mialem przez 2 lata. Mialbym pewnie nadal ale mnie tracball do szalu doprowadzal. Ma tendencje do zacinania sie. W okresie posiadania 8900 wymienialem go 2 razy. Za 3cim razem przesiadlem sie na 9780 z padem dotykowym.

Poza tym telefonik swietny. Nic mu zarzucic nie moge. Swoje zadnie spelnial bez zajakniecia. Jak zreszta praktycznie wszystkie BB. To po prostu ma dzialac a nie bawic.

Marcin Jakubowski
13-02-2011, 20:05
Rzecz w tym, że nie lubię jeździć z czymś dyndającym mi przy uchu ;)

A BT htc obsługuje. To nie iPhone ;)



u mnie w aucie iPhone od lat z zestawem bt nokii dogaduje sie bez problemów :-P

kiemlo
13-02-2011, 20:13
Są zestawy słuchawkowe BT z możliwością wpięcia dowolnych słuchawek. To ma taką zaletę, że pozwala także na słuchanie muzy i sterowanie odtwarzaczem.

Marcin Jakubowski
13-02-2011, 20:20
Są zestawy słuchawkowe BT z możliwością wpięcia dowolnych słuchawek. To ma taką zaletę, że pozwala także na słuchanie muzy i sterowanie odtwarzaczem.

Są także słuchawki bt które pozwalają na sterowanie odtwarzaczem, słuchanie muzyki i odbieranie rozmów.

Boryszuk
13-02-2011, 20:26
a mógłbym prosić o jakiegoś linka? Najlepiej z eBaya.


Inna sprawa- czy da się wyłaczyć powiadomienie o sms? Zainstalowałem sobie zewnętrzną aplikację (bo oryginalna od HTC się wykrzacza przy próbie wejścia w wersje robocze) i nie potrzebuję dwóch powiadomień ;)

EDIT bo sięgnąłem po telefon ;) Da się :)

kiemlo
13-02-2011, 20:40
Przejrzyj sobie te dwa (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=691527) wątki (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=839597) na XDA. Ja zakupiłem właśnie Sony MW600 - zestaw z wyświetlaczem (z Androidem nie pokazuje niestety tytułu utworu) i radiem.

Boryszuk
13-02-2011, 21:18
Przejrzyj sobie te dwa (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=691527) wątki (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=839597) na XDA. Ja zakupiłem właśnie Sony MW600 - zestaw z wyświetlaczem (z Androidem nie pokazuje niestety tytułu utworu) i radiem.

Dzięki. Ale, tak jak wspominałem, słuchawki jakotakie nie są mi potrzebne. Mam kabelkowe i do szczęścia mi to wystarczy w zupełności. Zależało mi na podłączeniu się do oryginalnego radia w samochodzie, tak jak miałem to zrobione przy nokii. A za cenę takiej np. Jabry Street (polecanej jako jedna z pierwszych w pierwszym wątku) ma dwa zestawy wieszane na daszku przeciwsłonecznym ;) I takie rozwiązanie chyba wybiorę.

Calme
15-02-2011, 10:10
http://www.chip.pl/news/sprzet/telefony/2011/02/motorola-pro-czyli-android-dla-biznesmena

http://www.chip.pl/news/sprzet/telefony/2011/02/sony-ericsson-xperia-pro-ekran-dotykowy-klawiatura-qwerty-android-2.3

http://www.chip.pl/news/sprzet/telefony/2011/02/4-5-calowy-ekran-ips-o-rozdzielczosci-hd-dla-smartfonow

http://komorkomania.pl/2011/02/14/acer-iconia-smart-z-ekranem-48-cala-zaprezentowany-wideo

sote
15-02-2011, 11:32
W robocie podlaczylem zeby sie podladowal, jeden port usb nie wykryl podlaczenia telefonu, na drugim bylo ok,
wybralem pamiec masowa. Po chwili odlaczylem go od kabla i zwiecha, zaden klawisz nie dziala,
wyswietlal sie pulpit z ikonkami i widgetami i nic.
Wylaczylem telefon i wlaczylem znow ale tylko pojawil sie napis Samsung Wave gt s-8500 i nic dalej :(
Podskoczylem do serwisu i koles poinformowal mnie bez wiekszego zdziwienia
ze soft mi sie wysypal i ze musze go zaniesc do serwisu to wgraja mi na nowo.
Pytalem czy sprobowac jeszcze przez kiesa to odpowiedzial ze moge sprobowac ale raczej mi to nic nie da ;/

udalo mi sie telefon wlaczyc, ale przy malej kombinacji;)
Wlacza sie gnojek jak go podlacze do ladowarki i pojawi sie animacja ladujacej sie baterii.
Podczas wlaczania ladowarka musi byc podlaczona do telefonu.
Ponzniej jak go wylacze to normalnie nie wstaje... w serwisie powiedziano mi ze to wina softu.
Musze znalezc chwile i podskoczyc do serwisu zeby go odratowali :)

ku6i
15-02-2011, 11:47
Rozumiem, że żeby obrabiać zdjęcia na laptopie za niedługo trzeba będzie mieć zestaw laptop + smartfon + coś pokroju VNC ;)

Budziko
16-02-2011, 18:27
Co powiecie o LG GT 540?
Ma służyć do normalego dzwonienia, w wolnej chwili do przejrzenia tego forum a w aucie jako navi.
Ewentualnie Nokia c6

sokrates
18-02-2011, 08:54
Niech Cię Pan Bóg broni od Nokii :-)

Ostatnia w miarę dobra nokia to chyba E51....

yellow
18-02-2011, 10:02
Ostatnio zrobiłem przesiadke z Iphone 3GS na androida Samsung Galaxy S. Przyznam szczerze ze na pocztku bylem rozczarowany - na samsungu nie dzialaly aplikacje tak plynnie jak na ajfonie, pojawialy sie tzw. "czarne ekrany" itp. Problem minał gdy zaktualizowalem swojego androidziaka z wersji 2.1 do wersji 2.2. Nie dość, że problem plynnosci zniknal to dodatkowo bateria trzyma 1,5dnia dłużej (ponoć zoptymalizowali kod Froyo). Z czystym sumieniem moge polecić :)

wonito
18-02-2011, 10:45
Z obydwoma postami powyżej zgadzam się całkowicie :-)
Sam mam SGSa.

Calme
18-02-2011, 11:25
http://komorkomania.pl/2011/02/17/apple-iphone-4-moze-sie-tez-zapalic

krzysztof jot
18-02-2011, 20:22
Korzystał ktoś z Blackberry 8900? Jak to się sprawuje?

doskonale o ile cała filozofia BB Ci pasuje, a nie jesteś jednak fanatykiem klasyki BB - klawiatura bardziej płaska niz w 9870.... a sory, myslałem że Ty pytasz o najnowszy slider Torch 9800... :)

grzegorzant
19-02-2011, 16:36
qrcze może jakieś zestawienie ogólne ktoś by zrobił, może jakiś ranking nawet subiektywny- bo ja już się gubię w tym wszystkim :)
W zasadzie steruję w kierunku HTC HD2, ale sam już nie wiem... doprawdy nie wiem :(
a czas nagli ;)

rockabilly
19-02-2011, 17:15
Ale "gadżeciarze" z was z tymi telefonami....

To urządzenie do dzwonienia lub wysyłania wiadomości co najwyżej.
Ja tam w pompce mam wszystkie te nowoczesne widgety i ładuję komóreczkę raz na miesiąc, no góra raz na trzy tygodnie.
I rozmawiam sobie jak gdyby nigdy nic:)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img24.imageshack.us/i/samsungsruggede2370422x.jpg/)



O taki ładny nic-nie-mający telefonik mam:)

Calme
19-02-2011, 17:19
Zauważ, że wątek dotyczy też lub w większości urządzeń typu smartphone i to, że Ty potrzebujesz tylko dzwonić i wysyłać sms nie oznacza, że każdy z nas ma takie same potrzeby tylko i wyłącznie :)

rockabilly
19-02-2011, 17:25
oj tam oj tam

andrstac
19-02-2011, 21:47
Jakbym potrzebował telefon do dzwonienia, to bym pozostał przy nokii 6310i. Ale że potrzebuje na co dzień do pracy netu, VPN, VNC, poczty z kilku skrzynek, udostępniania netu dla laptopa, prostego aparaciku do poglądówek i ...telefonu, to potrzebuję ... smartfona. A że miło jest gdy przy okazji ładnie wygląda...

nowart
20-02-2011, 19:52
od paru dni bawię się HTC Desire i mam pytanie do fachowców od tej firmy - zaskoczyła mnie niesamowita łatwość i prostota pisania na tym telefonie. Nie trzeba nawet trafiać idealnie w literki a program sam idealnie rozpoznaje to, co chciałem wpisać. Czy to jakiś program z zaawansowanym słownikiem T9? Jest to dostępne na WM ?

sokrates
20-02-2011, 22:42
oj tam oj tam

no nie ojtamojtam.... ja ostatnio dowiedziałem się telefonicznie, będąc poza firmą że za godzinę jest przerwa w dostawie prądu. I ładnie przez mojego "smarka fona" położyłem całą serwerownię nyny.

andrstac
21-02-2011, 06:00
no nie ojtamojtam.... ja ostatnio dowiedziałem się telefonicznie, będąc poza firmą że za godzinę jest przerwa w dostawie prądu. I ładnie przez mojego "smarka fona" położyłem całą serwerownię nyny.

równie fajna sytuacja: zapomniałem karty do pracy (kontrola dostępu). Więc net>vpn>routerKD>adres drzwi>klik i drzwi otwarte:)

Squier
21-02-2011, 22:29
od paru dni bawię się HTC Desire i mam pytanie do fachowców od tej firmy - zaskoczyła mnie niesamowita łatwość i prostota pisania na tym telefonie. Nie trzeba nawet trafiać idealnie w literki a program sam idealnie rozpoznaje to, co chciałem wpisać. Czy to jakiś program z zaawansowanym słownikiem T9? Jest to dostępne na WM ?
To program Touch Input od htc. Ja osobiście na Desire używam Swype.To dopiero łatwość pisania.
Pozdrawiam

jm
22-02-2011, 17:22
Nie wiem czy wypada... bo wśród tych zaawansowanych maszyn z jeszcze bardziej zaawansowanym softem i aplikacjami, czuję się nieswojo... ale przy przedłużeniu umowy mogę wymienić aparat, mam tabelkę... i niezły zawrót głowy;)

Jakie mam potrzeby:
- dobra, długo trzymająca bateria
- niezły, możliwie duży wyświetlacz
- wygodne klawisze
- zgrabny wygląd - niezbyt duzy, niezbyt gruby, niezbyt ciężki = taki w sam raz:)
- ma mieć wi-fi (nie zamierzam non-stop siedzieć w hot spotach, ale czasem mogłoby się przydać)
- aparat foto nie jest priorytetem, ale skoro już jest to powinien być w stanie zrobić czytelne foto w dzień - na zasadzie notatki (godziny przyjęć, jakieś ogłoszenie do zapamiętania itp)
- zdecydowanie odpadają wszelkie modele z ekranem dotykowym!
Próbowałam się tym bawić - nie do przejścia, moje zdrowie ważniejsze;))

Telefonem głównie dzwonię i smsuję, internet może się zdarzać, ale nie na zasadzie ciagłej potrzeby, po kilkanaście godzin na dobę, ważny jest dla mnie kalendarz, notatki, logiczna obsługa. Gry, muzyka, filmy... właściwie mnie nie interesują. Darmowa nawigacja byłaby miłym dodatkiem, ale nie czynnikiem decydującym.

Do tej pory zawsze miałam Nokie, jak mi ostatnią ukradziono, to od prawie 2 lat mam jakieś Ericssony... i żyję:)

Tabelka wygląda tak:
http://www.era.pl/repositories/era_pl_repo1/documents/biz/zalacznik_cenowy_SOHO_SME_PDB_20_09_2010_24M.pdf

Mnie interesuje kolumna druga od prawej - czyli pakiet dla biznesu 45 - cena... powiedzmy do poziomu Nokii E-52 (która wstępnie mi się podoba). Więcej za słuchawkę nie dam. Pytanie kieruję głównie do osób, które miały/mają styczność, z którymś z modeli w tabelce i mają osobiste opinie, doświadczenia i porady.


Z góry dzięki:)

Slon
22-02-2011, 18:15
Nie wiem czy wypada... bo wśród tych zaawansowanych maszyn z jeszcze bardziej zaawansowanym softem i aplikacjami, czuję się nieswojo... ale przy przedłużeniu umowy mogę wymienić aparat, mam tabelkę... i niezły zawrót głowy;)

Jakie mam potrzeby:
- dobra, długo trzymająca bateria
- niezły, możliwie duży wyświetlacz
- wygodne klawisze
- zgrabny wygląd - niezbyt duzy, niezbyt gruby, niezbyt ciężki = taki w sam raz:)
- ma mieć wi-fi (nie zamierzam non-stop siedzieć w hot spotach, ale czasem mogłoby się przydać)
- aparat foto nie jest priorytetem, ale skoro już jest to powinien być w stanie zrobić czytelne foto w dzień - na zasadzie notatki (godziny przyjęć, jakieś ogłoszenie do zapamiętania itp)
- zdecydowanie odpadają wszelkie modele z ekranem dotykowym!
Próbowałam się tym bawić - nie do przejścia, moje zdrowie ważniejsze;))

Telefonem głównie dzwonię i smsuję, internet może się zdarzać, ale nie na zasadzie ciagłej potrzeby, po kilkanaście godzin na dobę, ważny jest dla mnie kalendarz, notatki, logiczna obsługa. Gry, muzyka, filmy... właściwie mnie nie interesują. Darmowa nawigacja byłaby miłym dodatkiem, ale nie czynnikiem decydującym.

Do tej pory zawsze miałam Nokie, jak mi ostatnią ukradziono, to od prawie 2 lat mam jakieś Ericssony... i żyję:)

Tabelka wygląda tak:
http://www.era.pl/repositories/era_pl_repo1/documents/biz/zalacznik_cenowy_SOHO_SME_PDB_20_09_2010_24M.pdf

Mnie interesuje kolumna druga od prawej - czyli pakiet dla biznesu 45 - cena... powiedzmy do poziomu Nokii E-52 (która wstępnie mi się podoba). Więcej za słuchawkę nie dam. Pytanie kieruję głównie do osób, które miały/mają styczność, z którymś z modeli w tabelce i mają osobiste opinie, doświadczenia i porady.


Z góry dzięki:)

bierz e52 :)
moze czasami denerwuje, ale u mnie wlasnie dobiega konca 12 dzien bez ladowania :) dociagne jeszcze do 2 tygodni ;)

jm
22-02-2011, 18:20
Czyli rozumiem, że te wszystkie plotki o awaryjności, zwiechach i innych problemach w tym modelu...są mocno przesadzone?;)

Co konkretnie "czasami denerwuje"?

Podane wyżej osiągi baterii są naprawdę imponujące!

Slon
22-02-2011, 18:25
Czyli rozumiem, że te wszystkie plotki o awaryjności, zwiechach i innych problemach w tym modelu...są mocno przesadzone?;)

Co konkretnie "czasami denerwuje"?

Podane wyżej osiągi baterii są naprawdę imponujące!

wylaczylem 3g w telefonie (z internetu korzystam tylko po wi-fi) i stad takie czasy pracy bez ladowania.

czasami wiesza sie, to fakt. Ale moze 2 razy na tydzien...
o awaryjnosci za duzo nie powiem, bo telefon mam raptem 4-5 miesiecy. Podobno wczesniejsze serie byly troche trefne - tyle wiem od znajomego sprzedawcy

u mnie e52 zastapila wspaniala 6310i :D narazie nie zaluje, ale zobaczymy za 3-4 lata ;) bo 6310i po 6 latach uzywania ciagle dziala i ma sie dobrze ;)

jm
22-02-2011, 18:30
czasami wiesza sie, to fakt. Ale moze 2 razy na tydzien...


Zwiecha 2 razy na tydzień?! To ... już jej nie lubię:(

Slon
22-02-2011, 18:33
Zwiecha 2 razy na tydzień?! To ... już jej nie lubię:(

no taka zwiecha nie, ze reset telefonu, ale chwile ocmienie :D
np. nie reaguje na klawisze przez 10-15s...
mowilem, ze czasami upierdliwa potrafi byc ;)

gary
22-02-2011, 18:59
qrcze może jakieś zestawienie ogólne ktoś by zrobił, może jakiś ranking nawet subiektywny- bo ja już się gubię w tym wszystkim :)
W zasadzie steruję w kierunku HTC HD2, ale sam już nie wiem... doprawdy nie wiem :(
a czas nagli ;)
miałem hd2, mam desire hd - róznica na plus dla androida kolosalna, jednak WM to porazka

Duszek
22-02-2011, 19:37
e52 - 2 służbowe nowiutkie u mnie w firmie padły podczas rozmowy - więcej się już nie włączyły - niecały miesiąc użytkowania - to już jednak nie to co e51

jm
22-02-2011, 19:54
e52 - 2 służbowe nowiutkie u mnie w firmie padły podczas rozmowy - więcej się już nie włączyły - niecały miesiąc użytkowania - to już jednak nie to co e51


Kurcze!
A tak mi się ten telefon wizualnie podobał....

Zdaję sobie sprawę z tego, że można trafić na trefny egzemplarz danego modelu, ale coś za dużo tych trefnych E52 sądząc po opiniach jakie czytam w necie...:(

A taka Nokia C-3? Pokraczna ze względu na klawiaturę... no ale może ma inne zalety?
Albo SE Hazel? Ktoś to ma?

ASAHI
22-02-2011, 20:20
Bierz e 52, mam i jestem zadowolony, bateria super, co do awaryjności to pierwsze serie miały swoje wady, teraz po poprawkach jest lepiej. Czasem pada głośniczek, ale to tez raczej w 1 seriach. O awaryjności krążą mity, choć to fakt iż co nowszy model to bardziej oszczędnie robiony.. Kryzys wymusił cięcie kosztów..

grzegorzant
23-02-2011, 14:03
miałem hd2, mam desire hd - róznica na plus dla androida kolosalna, jednak WM to porazka
o właśnie - desire ! :)
to będzie to, Gary dzięki :)

gary
23-02-2011, 14:35
Będziesz zadowolony :)

maki
23-02-2011, 18:03
nom

login_87
23-02-2011, 19:23
Witajcie... mam pytanie: Jest jakas nowa nokia z monochromatycznym wyswietlaczem?? Moj dotychczasowy telefon strasznie mnie denerwuje i chyba przyszedl czas na zmiane:/

mu2yk
23-02-2011, 19:32
miałem hd2, mam desire hd - róznica na plus dla androida kolosalna, jednak WM to porazka
Mam hd2 z wp7, bo z tego co czytałem bije na głowe androida. Ale czy to prawda bede mógł napisać za kilka dni jak zapakuje zamiast Wp7 jakiegoś andka. Mi osobiście bardzo podchodził Wm 6.5 i nie miałem mu nic do zarzucenia. Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

gary
24-02-2011, 10:31
Pewnie ze tak. Mi zalezy na stabilnosci, szybkosci, aplikacjach i necie - to wszystko jest lepsze w androidzie niz w wm6.5 wg mnie.

Calme
24-02-2011, 16:45
Mam hd2 z wp7, bo z tego co czytałem bije na głowe androida. Ale czy to prawda bede mógł napisać za kilka dni jak zapakuje zamiast Wp7 jakiegoś andka. Mi osobiście bardzo podchodził Wm 6.5 i nie miałem mu nic do zarzucenia. Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Podpytaj Marbed'a (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=9547) która wersja andka najlepiej buja bo przez ostatnie miesiące testował namiętnie na swoim hd2 większość wersji z xda także powinien być wiarygodnym źródłem praktycznych informacji :)

krzysztof jot
24-02-2011, 20:05
Pewnie ze tak. Mi zalezy na stabilnosci, szybkosci, aplikacjach i necie - to wszystko jest lepsze w androidzie niz w wm6.5 wg mnie.


bawiłem się dwa dni HTC7 Trophy - i gdyby NaviEkspert był na WP7 - nawet sekundy bym się nie zastanawiał - ten system bardzo przypadł mi do gustu - i graficznie, i obsługowo - a ten telefon... no genialny. Jak połączą siły, i dadzą to co najlepsze z WP7 i z Symbiana - będzie to nareszcie prawdziwy mobilny OS dla telefonu.

marbed
24-02-2011, 21:34
Jadę na NANDowej wersji Gingerbread 2.3.1 hula Panie aż miło.. I powiem obrazoburcze dla niektórych: WM to ZUO bez względu na cyferkę. :)
Wersje Froyo 2.2 stock Desire też ładnie hulają na HD2.

mu2yk
24-02-2011, 21:51
Ja dzisiaj "pierwszy z brzegu" [DFT]LEO "Stock" NAND zainstalowałem i powiem szczerze że mnie wcale nie porwał :/. Zaraz spróbuję któregoś z tych co Ty mabed polecasz. Wybrałem ten ponieważ był zasugerowany jako dobry do pierwszej instalacji na pdaclub.

Psychotrop
25-02-2011, 10:26
bierz e52 :)
moze czasami denerwuje, ale u mnie wlasnie dobiega konca 12 dzien bez ladowania :) dociagne jeszcze do 2 tygodni ;)

no to fajną sztukę masz :)
ja tam mam firmowy, więc jak coś się dzieje, to mi wymieniają.

na jakieś 400 telefonów w firmie było sporo e52.
i tak naprawdę te zwiechy i takie tam to pikuś, bo to zależy co to tam się poinstalowało, ile softu w tle działa ...
mi tam się nie wieszały (2 sztuki miałem), ale notorycznie w nich pada głośniczek.
znaczy, zaczyna trzeszczeć i potem trudno zrozumieć rozmówcę :/
potem się zdarzała, że przełączałem się na "głośnik" ten z tyłu telefonu, żeby cokolwiek zrozumieć :/

a teraz HTC Desire - bardzo polecam.
bałem się androida, ale ten procek 1GHz robi swoje, wszystko działa bardzo szybciutko.

jm
25-02-2011, 10:47
Oj za dużo tych doniesień o głośniczkach...:(

flyski
25-02-2011, 10:48
Do użytkowników Wave`a (8500 - 8530) czy jest jakaś darmowa nawigacja do tych samsungów bo już tracę nadzieję, a telefonik mi bardzo pasuje pod innymi względami.
I pytanie dodatkowe za 10pktów :) -czy drugi raz kupilibyście bade, czy jednak androida?

Psychotrop
25-02-2011, 10:50
Oj za dużo tych doniesień o głośniczkach...:(

true
weź może przejdź się do salonu i pooglądaj te telefony, co to w ofercie mają.
w ten sposób zawęzisz ilość do kilku sztuk, a wtedy będziem radzić :)
bo teraz z takiej ilości, to ciężko coś ci wybrać.

till
25-02-2011, 10:54
Generalnie Nokia ma wielkie problemy, też finansowe. Sprzedaż leci na łeb na szyje, planują zwolnienie w Finlandii 6 tys osób. Sojusz z Microsoftem ma ich podratować...

Psychotrop
25-02-2011, 10:58
choć teraz nowa seria C ma być niby superwypas wolna od wad :)
pożyjemy, zobaczymy.

jm
25-02-2011, 11:04
true
weź może przejdź się do salonu i pooglądaj te telefony, co to w ofercie mają.
w ten sposób zawęzisz ilość do kilku sztuk, a wtedy będziem radzić :)
bo teraz z takiej ilości, to ciężko coś ci wybrać.

Noo jest to pomysł;)

jednak nawet już teraz kryteria zawęziłam, od razu w pierwszym poście;) Z tej pozornie dłuugiej listy... spora częśc modeli odpada, choćby z powodu braku wi-fi.
NokiaC-3?

Psychotrop
25-02-2011, 11:08
moja połowica to posiada od chyba 2 miesięcy.
nie zwracałem uwagi na ten tel, ale się nim pobawię i podpytam, czy zadowolona i dam ci znać.
ale to chyba nie ma wifi (tak mi się wydaje, bo specyfikacji nie znam)

miałem ci polecić HTC Desire, ale zobaczyłem cenę w tym zestawieniu :shock:
nie wiedziałem, że telefony mogą tyle kosztować :/
ale tak to jest, jak się od zawsze miało firmowy :/

Slon
25-02-2011, 11:12
no to fajną sztukę masz :)
ja tam mam firmowy, więc jak coś się dzieje, to mi wymieniają.

na jakieś 400 telefonów w firmie było sporo e52.
i tak naprawdę te zwiechy i takie tam to pikuś, bo to zależy co to tam się poinstalowało, ile softu w tle działa ...
mi tam się nie wieszały (2 sztuki miałem), ale notorycznie w nich pada głośniczek.
znaczy, zaczyna trzeszczeć i potem trudno zrozumieć rozmówcę :/
potem się zdarzała, że przełączałem się na "głośnik" ten z tyłu telefonu, żeby cokolwiek zrozumieć :/

podobno te glosniki to problem pierwszej serii - ile sie poprawilo nie wiem.

aktualizacja stanu baterii - 16 dzien :D

Psychotrop
25-02-2011, 11:15
podobno te glosniki to problem pierwszej serii - ile sie poprawilo nie wiem.

aktualizacja stanu baterii - 16 dzien :D

możliwe, bo ostatni e52 oddałem we wrześniu i wziąłem N97.
fakt faktem bateria działa tam bez zarzutu ... jak się nie bawisz dodatkami ;)

a zaś N97 oddałem, bo jak już mi bateria ma trzymać krótko, to wolę coś lepszego :)
dlatego teraz mam to całe HTC Desire :)

jm
25-02-2011, 11:17
moja połowica to posiada od chyba 2 miesięcy.
nie zwracałem uwagi na ten tel, ale się nim pobawię i podpytam, czy zadowolona i dam ci znać.
ale to chyba nie ma wifi (tak mi się wydaje, bo specyfikacji nie znam)




Jeśli to jest ten telefon http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/c3/, to wynika, że wi-fi ma.

Slon - jak długo masz swój egzemplarz E52?

R
25-02-2011, 11:22
podobno te glosniki to problem pierwszej serii - ile sie poprawilo nie wiem.

aktualizacja stanu baterii - 16 dzien :D


Ty sprawdz czy Ci nie dali takiego egz. demo jak jest w salonach... one maja taki wiesz... narysowany wyswietlacz...dzialaja nieskonczenie dlugo a w ogole baterii w nich nie ma...

Slon
25-02-2011, 11:24
Slon - jak długo masz swój egzemplarz E52?

listopad 2010, jakoś poczatekiem miesiaca wzialem w abo

<| MICHAŁ |>
25-02-2011, 11:29
caly problem z e52 polaga na tym, ze ma antene gdzies pod klawiatura, a nie na gorze, a w zwiazku z tym, jesli sie trzyma telefon w reku, to bardzo skutecznie zmniejszamy pole. W wielu przypadkach gdy w e51, do ktorej obecnie wrocilem gdzie pole jest na max'a, to e52 jest na 1-2 kreski...
Dodam jeszcze, ze moja e52 jest megasprawna - znajomy, ktory prowadzi autoryzowany serwis wymienil w niej wszystko - wlascieiwe telefon od strony technicznej jest nowy...
jednak e51 bardziej mi lezy, choc moglby miec wiekszy wyswietlacz...

jm
25-02-2011, 11:33
Dodam jeszcze, ze moja e52 jest megasprawna - znajomy, ktory prowadzi autoryzowany serwis wymienil w niej wszystko - wlascieiwe telefon od strony technicznej jest nowy...
...


To dalej jest E52?;)

ekonet
25-02-2011, 11:33
caly problem z e52 polaga na tym, ze ma antene gdzies pod klawiatura, a nie na gorze, a w zwiazku z tym, jesli sie trzyma telefon w reku, to bardzo skutecznie zmniejszamy pole. W wielu przypadkach gdy w e51, do ktorej obecnie wrocilem gdzie pole jest na max'a, to e52 jest na 1-2 kreski...
Dodam jeszcze, ze moja e52 jest megasprawna - znajomy, ktory prowadzi autoryzowany serwis wymienil w niej wszystko - wlascieiwe telefon od strony technicznej jest nowy...
jednak e51 bardziej mi lezy, choc moglby miec wiekszy wyswietlacz...
Moja roczna E52 jest właśnie trzeci raz w serwisie...

jm
25-02-2011, 11:43
Moja roczna E52 jest właśnie trzeci raz w serwisie...

Wcześniej w wątku czytałam, że miałeś jej dać szanse (w liczbie mnogiej;)).... cierpliwy jesteś:)
A serio - to jest dołujące.
Kupuje człowiek nową rzecz i zamiast bezproblemowo z niej korzystać,
wiecznie zmaga się z usterkami i serwisem:(

<| MICHAŁ |>
25-02-2011, 11:46
To dalej jest E52?;)

generalnie tak - ze wzgledu, ze byla gwarancja, to powymienial wszystko co sie dalo.


Moja roczna E52 jest właśnie trzeci raz w serwisie...

sorry Krzysiu...

TMK
25-02-2011, 14:13
Do użytkowników Wave`a (8500 - 8530) czy jest jakaś darmowa nawigacja do tych samsungów bo już tracę nadzieję, a telefonik mi bardzo pasuje pod innymi względami.
I pytanie dodatkowe za 10pktów :) -czy drugi raz kupilibyście bade, czy jednak androida?

Jak na telefon z tym co sam w sobie oferuje, to jeden z najlepszych na rynku. Czy brakuje andka? To zależy, mi średnio. Mam z oprogramowania wszystko co mi jest potrzebne, gierki mogą nie istnieć. "Goły" android jest znacznie mniej ciekawy od bady (teraz mam 1.2), o szybkości i amoledzie nie wspomnę.

Nawigacji masz już kilka od naviexperta, route66 po nowego sygica i ndrive. Wszystkie są płatne lub do ściągnięcia... Do wyjazdu dwa razy w roku w nieznane wystarczy krótka licencja na naviexperta i jakiś starter z taktakiem do gprsu za 9zł.

Samsung niestety ma dziwną politykę ceryfikacji, opóźnia jak może, bzdury w SA po min 4 zł których 98% nie chciałbym za darmo. Z drugiej strony bada jest młodsza od andka o kilka lat, a już możliwości i stabilność ma na dobrym poziomie. Jak pewnie czytałeś, trwają pracę nad wgraniem androida do Wava, jedna z polskich grup też bierze udział w tych zawodach. Może za jakiś czas będzie jak z HD2, system sam sobie wybierzesz.