Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.
szymonvader
29-06-2010, 09:39
ok Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Każdy kupi to co lubi:)
Stało się oczywiste że inni wykorzystają tą wpadkę:
http://www.frazpc.pl/aktualnosci/371631,Nokia-wykorzystuje-potknicie-Apple:-nasze-telefony-moesz-trzyma-w-dowolny-sposb.html
:D
Fajne te komiksy :D
http://applefobia.blox.pl/html
tymancjo
30-06-2010, 00:56
Ja tam nie wiem jak IP4 ale sprawiłem sobie HTC Desire i jestem oczarowany :)
Wczoraj, będąc w pełni świadomym, pomimo żaru lejącego się z nieba, kupiłem 3GS :)
jakby ktos przegapil, jest wlasnie promocja na gry gameloftu: settlers, hawx, rayman2 i driver sa do kupienia za 0.78euro:)
settlersow juz mam :), skusilem sie na hawkx i driver'a - dzieki wielkie
Interesująca aplikacja dla miłośników dobrej fotografii http://itunes.apple.com/us/app/agence-vu/id376764788?mt=8
Ciąg dalszy opowieści z zanikającym zasięgiem:
"Apple poinformował posiadaczy telefonów iPhone 4, że w najbliższych tygodniach przygotuje uaktualnienie oprogramowania do tego telefonu. Apple podejrzewa, że telefon technicznie jest sprawny, a kłopoty ze znikającym zasięgiem wynikają z błędu oprogramowania. Telefon źle wyświetla wskaźnik zasięgu na ekranie. Apple poinformował jednocześnie, że osoby niezadowolone z iPhone 4 mogą go oddawać w sklepach i otrzymają za to pełny zwrot kosztów nabycia urządzenia."
(za portalem gsmonline.pl )
Hmm... Jeżeli to tylko kwestia błędnie wyświetlanego wskaźnika, to skąd zrywanie połączeń? Może to być kwestia softu, ale nie wydaje mi się, żeby sprowadzała się tylko do samego wskaźnika. Pożyjem, obaczym... Nastawiałem się na zmianę telefonu na iP4, jak już wejdzie do sieci u nas, ale w tym momencie to mocno bym się zastanawiał. Może do września/listopada coś im się uda wykombinować...
Hmm... Jeżeli to tylko kwestia błędnie wyświetlanego wskaźnika, to skąd zrywanie połączeń?
Wydaje mi się że to taka marketingowa gadka-szmadka aby twarz zachować. Każdym wytłumaczeniem da się odpowiednio klienta uspokoić. Teraz mamy wzmożoną aktywność plam na słońcu (czy cośtam podobnego), dobrze że nie wpadli na to aby w ten argument przytaczać... :D
Ja na razie nie mam zadnych problemow. Ani zoltych przebarwien ani zrywania polaczec. Najwyzej kupie sobie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://thefifthcorner.com/wp-content/uploads/2010/06/iglovead.jpg)
Ja na razie nie mam zadnych problemow. Ani zoltych przebarwien ani zrywania polaczec.
Co może wskazywać na wadliwe partie tych urządzeń.
Może jesteś szczęściarzem który nabył ajfona już po cichym upgrejdzie (bynajmniej nie softu a hardware'u - jakaś mała zmiana konstrukcyjna)
Co może wskazywać na wadliwe partie tych urządzeń.
Może jesteś szczęściarzem który nabył ajfona już po cichym upgrejdzie (bynajmniej nie softu a hardware'u - jakaś mała zmiana konstrukcyjna)
Nabylem go w dniu premiery. Moze po prostu nie szukam na sile problemow tylko go uzywam.
Nabylem go w dniu premiery. Moze po prostu nie szukam na sile problemow tylko go uzywam.
Znaczy według marketingu appla jesteś zimnym suchorękim bandytą ;)
Robert_P
05-07-2010, 13:16
Ja za rok 4G zapewne nabędę więc choroby wieku dziecięcego powinny być usunięte, narazie będę się cieszył z użytkowania 3GS na OS4 :)
Ja za rok 4G zapewne nabędę więc choroby wieku dziecięcego powinny być usunięte, narazie będę się cieszył z użytkowania 3GS na OS4 :)
Nie masz problemów z tym softem? Ja cały czas waham się przed aktualizacją.
Nie masz problemów z tym softem? Ja cały czas waham się przed aktualizacją.
Doskonale sie sprawdza. Moj 3gs jest o wiele szybszy niz na poprzednim sofcie a opcja katalogów jest zbawienna dla duzej ilosci aplikacji w tel. Polecam 4.0 ;)
Rowniez pozwole sobie odpowiedziec zamiast Roberta. Osobiscie problemow nie mam, nie zauwazylem by telefon zwolnil czy cos w tym rodzaju. Uwielbiam foldery - tego przede wszystkim mi brakowalo w poprzedniej wersji. Multitasking dziala jak powinien jesli aplikacja to wspiera. Ogolnie jestem zadowolony, iBook moglby tylko oferowac wiekszy wobor ksiazek :)
Ja nie polecam iOS4 na 3G. Jednak za słaby sprzętowo jest ten aparat i wyraźnie zamula. Chętnie bym wrócił do 3.2, ale nie wiem, jak...
Robert_P
07-07-2010, 10:45
Koledzy z 3GS odpowiedzieli a ja tylko potwierdzę, zmiana bez problemów a nowe funkcje bardzo przydatne !
Ja nie polecam iOS4 na 3G. Jednak za słaby sprzętowo jest ten aparat i wyraźnie zamula. Chętnie bym wrócił do 3.2, ale nie wiem, jak...
http://xsellize.com/topic/69530-downgrade-firmware-40-to-313312/
Przepraszam za odkop, ale urzeklo mnie to: http://englishrussia.com/index.php/2010/07/02/unordinary-uses-of-ordinary-things-only-in-russia-part-22/#more-14879 :)
tu wersja mini za 5.99$
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://edgecastcdn.net/800034/www.perpetualkid.com/productimages/lg2/STND-1833-2.jpg)
Mój aktualny workflow do filmów:
- Ściągania filmów z YouTube -> FVD Suite
- Ściąganie napisów z YouTube -> Google2SRT
- Konwersja napisów do formatu SRT -> SubEdit-Player
- Konwersja napisów z kodowania Windows-1250 do ISO 8859-2 -> ISO Konwerter lub Gżegżółka
- Konwersja filmów do formatu czytanego przez iTunes (wraz z napisami) -> HandBrake
Filmy DivX, XviD bez konwersji - i bez napisów na razie niestety:
- AirVideo (strumieniowanie i konwersja w locie z PC - wymagany włączony PC)
- OPlayer HD (filmy na drogę - kopiowane na dysk; należy wyłączyć opcję 'Skip Frame')
Według mnie yxplayer (swoją drogą to chyba jedyny taki odtwarzacz działający też na Androidzie) jest aktualnie słabszy niż OPlayer - tnie się oraz ma problemy z konwersją kolorów.
Generalnie miło się filmy ogląda na iPadzie. Niestety niektóre są kręcone pod kinowy format obrazu - po powiększeniu mamy aktorów poza kadrem. Wtedy jest już słabiej - podobnie jak na telewizorach 4:3 - i wypadałoby puścić je przez rzutnik na ścianę.
I jeszcze jedna porada. Jeżeli potrzebna jest trochę bardziej zaawansowana przeglądarka, to Perfect Browser jest ciekawą opcją. Ma możliwość renderowania stron wedle kilku silników (Opera, FireFox, Chrome, Safari), co ma znaczenie na przykład dla stron bankowych, nie obsługujących wybranych przeglądarek. Program grupuje okna w zakładki oraz ma takie funkcje jak pełny ekran, wyszukiwanie tekstu na stronie, czy szybka zmiana wielkości fontów.
michaeel
08-07-2010, 14:13
tu wersja mini za 5.99$
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://edgecastcdn.net/800034/www.perpetualkid.com/productimages/lg2/STND-1833-2.jpg)
filmy można tak oglądać :D idealnie :D
ja dodam, że świetnie się czyta PDF w GoodReader, program kosztuje $1 a działa znakomicie :)
ipad jest wiekszy wiec z powodzeniem nada sie podstawka tego typu dostepna w wiekszosci polskich sklapow za niewygorowana kwote. problem moze byc jedynie z kolorem czerwonym.
R - w linku do englishrussia, ktorego podalem, jest owa ekonomiczna podstawka w dzialaniu. Pasuje jak ulal :D
szymonvader
08-07-2010, 23:09
A ja zainwestowałem w porządny skórzany pokrowiec;) SGP Vintage, trochę droższybale warto;)
Polecam program iPhone/iPod Backup Switch blokujący archiwizację danych urządzenia w iTunes - oczywiście tylko jeżeli przeszkadza wam wieczne oczekiwanie, aż on to zrobi lub nie widzicie w tym sensu (jak ja).
http://microseconds.com/?page_id=395
Antena w nowym iPhone w końcu została przetestowana. Jednak metalowa obudowa robi swoje: przy normalnym trzymaniu 4G tracimy do 20 dB - dla porównania w 3GS tracimy 2 dB. Przypominam, że to skala logarytniczna.
Cały artykuł:
http://www.anandtech.com/show/3794/the-iphone-4-review/2
Ja też potwierdzę. Na 3G jest kupa.
Ja też potwierdzę. Na 3G jest kupa.
obetrzyj i uzywaj dalej.
nastepnym razem nie zabieraj ze soba do toalety.
Czy ktos ma iPhone'a 4G? Kolejne 2 szanowane serwisy potwierdzily problem z zasiegiem, a Apple zaczelo wywalac ze swojego oficjalnego forum wszystkie watki na ten temat...
Oczywiscie nie mowie o osobach, ktore uzywaja iPhone'a w pokrowcu, badz zakleily miejsce zwarcia tasma klejaca :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://blogs.consumerreports.org/.a/6a00d83451e0d569e20133f23cfd0f970b-800wi)
Ja mam. W przeciagu 4 tygodni raz mi przerwalo rozmowe, ale jechalem wtedy metrem, wiec ...
Generalnie nie skupiam sie na ogladaniu kresek na wyswietlaczu i sraniem w gacie bo mi jedna uciekla.
Jedyny problem jaki mam to, ze czekam na JB, bo przyzwyczailem sie do LockInfo.
Pomijając to, że w telefonie za te pieniądze nie powinno być absolutnie żadnych kłopotów, to zastanawia inna rzecz. Jaki sens kupować telefon za przeszło 3 tysiące zł? No, chyba, że ktoś mieszka za granicą, to cena niższa, ale na allegro za mniej niż 3tysiące zł nie da rady kupić.. Wykorzystujecie inne funkcje niż dzwonienie i smsowanie, plus od czasu do czasu jakiś program w stylu MS office, czy notatnik,terminarz,internet...
Jaki sens kupować telefon za przeszło 3 tysiące zł?A kto kupuje za 3000 zl? Tylko nieliczni, ktorzy za podobne kwoty kupuja inne, rownie badziewiaste telefony. Jak zmieniasz telefon w ramach lojalki (przedluzenia umowy), to w abonamencie biznesowym cena waha sie od zlotowki do raptem kilku stowek.
Robert_P
14-07-2010, 12:41
A kto kupuje za 3000 zl? Tylko nieliczni, ktorzy za podobne kwoty kupuja inne, rownie badziewiaste telefony. Jak zmieniasz telefon w ramach lojalki (przedluzenia umowy), to w abonamencie biznesowym cena waha sie od zlotowki do raptem kilku stowek.
I oczywiście wykorzystujemy inne funkcje , przynajmniej ja :)
Pomijając to, że w telefonie za te pieniądze nie powinno być absolutnie żadnych kłopotów, to zastanawia inna rzecz. Jaki sens kupować telefon za przeszło 3 tysiące zł? No, chyba, że ktoś mieszka za granicą, to cena niższa, ale na allegro za mniej niż 3tysiące zł nie da rady kupić.. Wykorzystujecie inne funkcje niż dzwonienie i smsowanie, plus od czasu do czasu jakiś program w stylu MS office, czy notatnik,terminarz,internet...
Sensem kupna nowego telefonu, aparatu, wędki czy innej zabawki jest poprawa samopoczucia;) nie ma co dorabiać do tego zbędnej ideologii.
Pomijając to, że w telefonie za te pieniądze nie powinno być absolutnie żadnych kłopotów, to zastanawia inna rzecz. Jaki sens kupować telefon za przeszło 3 tysiące zł? No, chyba, że ktoś mieszka za granicą, to cena niższa, ale na allegro za mniej niż 3tysiące zł nie da rady kupić.. Wykorzystujecie inne funkcje niż dzwonienie i smsowanie, plus od czasu do czasu jakiś program w stylu MS office, czy notatnik,terminarz,internet...
Ja dostalem jako upgrade. Korzystam z Tel, SMS, nawigacji, Skype'a, mail, kalendarza...etc.
k zmieniasz telefon w ramach lojalki (przedluzenia umowy), to w abonamencie biznesowym cena waha sie od zlotowki do raptem kilku stowek.
Żeby dostać takiego ipka za parę stówek musisz płacić ogromny abonament, co tak z perspektywy czasu nie opłaca się w ogóle.. Zazwyczaj taki iphone 3gs kosztuje około 1000zł a abonament jakieś 200.. opłacalności zero.. noo chyba, że ktoś tak czy siak taki abonament płacić musi, a tysiąc w tą czy we wtą nie robi mu różnicy..
Sensem kupna nowego telefonu, aparatu, wędki czy innej zabawki jest poprawa samopoczucia
No tak, z tym ciężko się nie zgodzić ; )
Żeby dostać takiego ipka za parę stówek musisz płacić ogromny abonamentJak zamawiałem swojego 3G (jeszcze przed uruchomieniem sprzedaży), dostałem go za 99 w abonamencie 120, czy 160, czy jakoś tak. Więc bez dramatyzowania... Teraz niedawno znajomy dostał 3GSa za zeta (ale podejrzewam, że on tam abonament ciut wyższy miał).
Przypuszczam, że z 4G będzie podobnie.
de Fresz
14-07-2010, 15:04
Żeby dostać takiego ipka za parę stówek musisz płacić ogromny abonament, co tak z perspektywy czasu nie opłaca się w ogóle..
Nikt nigdzie nie powiedział, że to telefon dla gimnazjalistów, stundetów na stypendium, czy pracowników Biedronki. A dla niektórych dzwonienie jest na tyle istotną częścią życia zawodowego, czy prywatnego, że abonament za stówkę z groszami to nie jest żaden odczuwalny wydatek w przełożeniu na korzyści.
Wysokie modele Nokii czy HTC też kosztują po 2k i więcej. BTW u Oranżystów miałbym teraz 3GS 16 GB za 1,22 zł brutto.
Żeby dostać takiego ipka za parę stówek musisz płacić ogromny abonament, co tak z perspektywy czasu nie opłaca się w ogóle.. Zazwyczaj taki iphone 3gs kosztuje około 1000zł a abonament jakieś 200.. opłacalności zero..Nikt przy zdrowych zmyslach nie wybiera wysokiego abonamentu, zeby miec taniej telefon, jesli minut w abonamencie nie wykorzystuje. :) Zastanow sie, jakim trzeba byloby byc idiota. :)
Kiedy bralem 3G, telefon kosztowal cos ponizej 5 stowek, a abonament cos ponad 100, a nie zadne 200. Zreszta -- co za roznica, skoro taryfa i tak byla dopasowana do moich potrzeb?
de Fresz
14-07-2010, 15:41
Wiesz Stig, niektórym karta Tak-taka za 20 zł wystarcza na 2 miesiące ;-)
Wiesz Stig, niektórym karta Tak-taka za 20 zł wystarcza na 2 miesiące ;-)Tak wiem -- np. mojej mamie. :D
de Fresz
14-07-2010, 16:01
Niech zgadnę – ona nie potrzebuje i pewnie nie ma ajfona? ;-)
Niech zgadnę – ona nie potrzebuje i pewnie nie ma ajfona? ;-)Zgadles! ;)
Ma swoja stara Nokie i nie chce jej zmienic na inna, bo musialaby sie od nowa uczyc, a ze nerwowa kobita jest i z technika sie nie dogaduje, to tak jej dobrze jest. A na ajfona z kolei choruje ojciec. Mimo, ze w kwestii obslugi sprzetu elektornicznego przypomina matke, to jednak ipka obslugiwal sam po kilkunastu sekundach od pierwszego zetkniecia. Od razu dokopal sie do gier i Bejeweled meczy podczas kazdej mojej wizyty u nich. ;)
Zastanow sie, jakim trzeba byloby byc idiota.
Pomimo młodego wieku jestem przekonany, że istnieją ludzie na tym świecie, którzy by na to poszli. I nie byłbym wcale zdziwiony.
No kiedy orientowałem się w cenach, było to drogie. Teraz widzę jednak, że ceny się mocno zmieniły..
No, właściwie to muszę wam przyznać rację. Nigdy nie widziałem sensu brania iphona w abonamencie, bo patrzałem na to przez pryzmat opłacalności. Telefony które brałem w ramach przedłużenia umowy lądowały na allegro jeszcze tego samego dnia : )
Władca Pixeli
15-07-2010, 01:47
Dzisiaj w USA zapadła decyzja zmieniająca status iPhone na iZłom :mrgreen: i zmuszająca firmę do naprawy wadliwych telefonów.
nie widzę, żeby było wcześniej w wątku:
http://demotywatory.pl/1859482/Moj-dziadek-mawial
gregory_21
17-07-2010, 01:39
http://www.sfora.pl/Po-tym-poznasz-czy-ktos-jest-wyuzdany-w-lozku-a21983 ;)
szymonvader
17-07-2010, 10:56
co za głupota...
Następna odsłona, w końcu przyznają się do błędu konstrukcyjnego:
(tylko po co tyle czas czarować że wszystko jest OK)
http://twojepc.pl/news21813.html
szymonvader
19-07-2010, 23:15
znajomy w USA ma 4 od 2 dnia po premierze, mówi, że nie widzi różnicy z zasięgu w porównaniu do 3GSa. Ogólnie jest bardzo zadowolony z nowego modelu. A ja zrobiłem sobie teścik i Samsung Avilla tak samo skacze zasięg jak na filmikach w internecie (jak używam avilli to ciesze się, że mam iphona...) obsługa porażka, appsy porażka.
Zbiorowe testy :D
http://gsmonline.pl/portal/news/news.jsp?s0n_id=25958&link=Apple,testuje,anteny,u,konkurent%C3%B3w
Do kompletu proponuję poczytać komentarze do tego artykułu :)
Dorywcze rozwiązanie problemu:
http://www.frazpc.pl/aktualnosci/404371,Kto-si-popisa-duym-poczuciem-humoru---nalep-sobie-plastra-na-bolesne-miejsce-w-iPhone4.html
Dlaczego jeszcze nie ma białej wersji:
http://www.frazpc.pl/aktualnosci/404421,Opnienia-biaego-iPhone4-zwizane-z-problemami-w-produkcji-jako-szklanej-obudowy.html
(produkcja idzie pełną parą... 3 białe panele na godzinę :D )
szymonvader
20-07-2010, 08:15
Dla mnie niezrozumiałe jest tylko jedno, dlaczego ktoś kto ma iphona jest „fanbojem” Apple a ktoś z Samsungiem już nie? Przecież człowiek jest wolny i nikt mu nie narzuca czego ma używać, ja chciałem mieć dobry wyświetlacz i multidotyk, do tego zaplecze jakim jest app store i wybrałem iphona. W marcu kończy mi się umowa i prawdopodobnie przesiąde się na 4, gdyż jestem zadowolony z 3GSa.
Dla mnie niezrozumiałe jest tylko jedno, dlaczego ktoś kto ma iphona jest „fanbojem” Apple a ktoś z Samsungiem już nie? Przecież człowiek jest wolny i nikt mu nie narzuca czego ma używać, ja chciałem mieć dobry wyświetlacz i multidotyk, do tego zaplecze jakim jest app store i wybrałem iphona. W marcu kończy mi się umowa i prawdopodobnie przesiąde się na 4, gdyż jestem zadowolony z 3GSa.
Bo tak juz jest i kropka. Ja sie juz przyzwyczailem do nagonki na Apple i mam to w d....e.
Witam,
było milion pięćset podobnych wątków o kupnie kosiarek do trawy, telewizorów, nawigacji itp.,itd.. Mój wątek jest bardziej fotograficzny :) Musimy zakupić dla Dominiki telefon, który będzie posiadał duży wyświetlacz, byłoby fajnie, żeby miał po dłuższym boku coś w okolicach 600px, tak by bez problemu można było puścić sobie na nim jakiś slideshow ze zdjęć.
Wymagania są takie - ma mieć duży wyświetlacz, jak już pisałem, po drugie ekran dotykowy musi być przyjazny dla użytkownika (czyli ma reagować bez problemów, nie ma być tak toporny jak np. w pierwszej Omni - nie wiem jak jest w kolejnych), trzecim warunkiem jest WIFI. Z tego co oglądałem to niezły byłby iPhone, ale kosztuje 2 razy za dużo :), a nie dam 1000zł za używany telefon. Budżet - max 700-800zł. Jest wykonalne kupienie czegoś godnego uwagi w tej cenie?
W zasadzie Omnia byłaby ok, gdyby nie ten wyświetlacz - miałem przez 2 tygodnie ten telefon i bez rysika nie dało się tam praktycznie nic zrobić.
Z góry dzięki za sugestie
Pozdrawiam
Piotrek
za 800 nie kupisz tego czego szukasz. W chwili obecnej najlepszy wyświetlacz ma HTC HD2 ale to dużo drożej.
za 800 nie kupisz tego czego szukasz. W chwili obecnej najlepszy wyświetlacz ma HTC HD2 ale to dużo drożej.
No bez przesady. Ten telefon nie ma mnie zaspokajać oralnie :) Ma mieć duży wyświetlacz, który się będzie dało używać i WIFI :D Nie będę na nim zdjęć obrabiał, bo od tego mam komputer póki co :), więc nie musi świecić jak Eizo Color Edge :)
Przykład za nowy telefon:
http://allegro.pl/item1163431953_violet_white_gold_samsung_s8000_jet .html
Następny, tyle, że używka i droższy:
http://allegro.pl/item1159907311_biala_toshiba_tg01_2_gb_bez_simlock a.html
andrstac
30-07-2010, 23:04
Bierz Tośkę. Parametry jak HD2 a cena o połowę niższa.
Z toszibami niestety jest ten problem, że sie lubią wieszać.
taka propozycja ode mnie - iPod touch ;)
wiem wiem, nie dzwoni. Ale :D WIFI jest, swietny dotykowy ekran jest, a nowke (8GB) dostaniesz ponizej 800zl :)
mam, uzywam i chwale :)
Mimo wszystko byłoby fajnie gdyby dzwonił :)
Siedzę i szukam cały czas i mam kolejnego kandydata:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/5530xm/
jak bylem "fanem" nokii, tak po N95 niestety sie spalilem i chyba juz niczym mnie nie przekonaja - ale to tylko moje zdanie
Mimo wszystko byłoby fajnie gdyby dzwonił :)
Siedzę i szukam cały czas i mam kolejnego kandydata:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/5530xm/Moj ojciec ma taka Nokie i szczerze wspolczuje mu tego tandetnego klocka. Obsluga koszmarna, a i to co wyswietla ekran pozostawia wiele do zyczenia... Nawet w porownaniu z moim starym juz iPhone 3G.
andrstac
31-07-2010, 07:44
Z toszibami niestety jest ten problem, że sie lubią wieszać.
A mówisz to z własnego doświadczenia, czy słyszałeś??
Tośka jest na WM6.5. Kwestia romu, żeby się jednak "nie wieszała"
Boryszuk
31-07-2010, 08:31
Moj ojciec ma taka Nokie i szczerze wspolczuje mu tego tandetnego klocka. Obsluga koszmarna, a i to co wyswietla ekran pozostawia wiele do zyczenia... Nawet w porownaniu z moim starym juz iPhone 3G.
Ja mam 5800 i po kilkuminutowej zabawie 3GSem jakoś nie mogę się przyzwyczaić do tego topornego i tandtnego klocka, mimo że to mój pierwszy telefon z dotykowym wyświetlaczem i byłem pod jego ogromnym wrażeniem przez długi czas.
Pomysl nad samsungiem wave. W obecnej chwili jeden z najlepszych ekranow z rewelacyjnym dotykiem.
Pomysl nad samsungiem wave. W obecnej chwili jeden z najlepszych ekranow z rewelacyjnym dotykiem.
Myślałem, ale nie dam tyle kasy za telefon, idąc tym tropem okazałoby się, że zamiast wave'a lepiej dołożyć i kupić iphone'a albo jeszcze lepiej Xperie.
Wahałem się pomiędzy tą nokią, a samsungiem S8000, ale widzę nie tylko tutaj, że ten telefon nie ma zbyt dobrych opinii więc na tą chwile samsung na czele.
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/gts8000cubic/
Jeden jedyny minus, że nie ma Windowsa poza tym z tego co czytałem w necie to same plusy. No i za te założone 700-800zł kupię nowy telefon z dwuletnią gwarancją, co jest istotne. Ktoś może ma albo zna ten telefon i się wypowie?
Za nówkę Jeżynę 8520 dasz teraz 400 zł, co prawda wyświetlacz ma 320x240, ale mi to w zupełności odpowiada. Nie smarujesz paluchami po ekranie tylko po zgrabniutkim padzie.
pmsphotography
31-07-2010, 14:16
Wziąłbym Iphone. Choćby 3G albo nawet 2G. Do 800zł kupisz spokojnie 3G w bardzo dobrym stanie, a komfort przegladania na nim zdjęć jest dużo, duzo większy niż np. na Xperii. Wiem bo miałem oba.
Zobacz jak to wyglada pod względem wielkości:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img291.imageshack.us/img291/7951/dsc7323m.jpg)
Za nówkę Jeżynę 8520 dasz teraz 400 zł, co prawda wyświetlacz ma 320x240, ale mi to w zupełności odpowiada. Nie smarujesz paluchami po ekranie tylko po zgrabniutkim padzie.
gdzie można kupić nówkę za 400zł?
A mówisz to z własnego doświadczenia, czy słyszałeś??
Tośka jest na WM6.5. Kwestia romu, żeby się jednak "nie wieszała"
Mój pracownik miał dwie tośki. Super telefony. Ale bez rysika nic nie zrobisz no i obydwie się wieszały.
Mój pracownik miał dwie tośki. Super telefony. Ale bez rysika nic nie zrobisz no i obydwie się wieszały.
też miałem 2 tośki i się wieszały.
HTC Dream (Era G1) - rewelacja, jestem b. zadowolony
Wziąłbym Iphone. Choćby 3G albo nawet 2G. Do 800zł kupisz spokojnie 3G w bardzo dobrym stanie, a komfort przegladania na nim zdjęć jest dużo, duzo większy niż np. na Xperii. Wiem bo miałem oba.
Dzięki za wizualizację :) Nie wiem jaką masz tą Xperię, ale ja miałem na myśli taką:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sonyericsson/xperiax10/
A ta jest z całą pewnością większa od iphona :) Iphone - z miłą chęcią, ale jednak za drogi. Nie dam tyle kasy za telefon, a używki w okolicach tysiąca stoją.
pmsphotography
31-07-2010, 18:52
A widzisz, bo Ty o Xperii X10 mówisz, a ja o X1. A X10 to już inny temat, ale wg. mnie cenowo podobny, bo używany iphone to 600-800zł. Najlepiej weź oba do ręki i sam zdecyduj. Tylko Xperia to minimum 1100zł.
Dzięki za wizualizację :) Nie wiem jaką masz tą Xperię, ale ja miałem na myśli taką:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/sonyericsson/xperiax10/
A ta jest z całą pewnością większa od iphona :) Iphone - z miłą chęcią, ale jednak za drogi. Nie dam tyle kasy za telefon, a używki w okolicach tysiąca stoją.
Mam taką Xperię. Mam też HTC Hero. Po miesiącu używania X10 wróciłem do HTC. ZDecydowanie lepszy.
od dzisiaj mam HTC Desire - jak dla mnie cud, miód i orzeszki.
ppfalcon
01-08-2010, 02:12
A ja z kolei motoroli milestone - też jestem b. zadowolony :)
widzę że platforma Android się rozszerza ;) jeśli po taniości ma być telefon (bo Desire i Milestone tanie jednak nie są) to zobacz Samsunga I5700 (Spica) ~600zł nówka. Minus to ekran z dłuższym bokiem 480px, ale przyzwoita wydajność, dobry dotyk i sporo modyfikowanego softu. Do szybkiego pokazania zdjęć, sprawdza się.
A ja zastanawiam się nad HTC Touch HD2. Warto to kupić? Będzie służyło jako telefon, ale także, a może nawet głównie, jako navi z automapą.
A ja zastanawiam się nad HTC Touch HD2. Warto to kupić? Będzie służyło jako telefon, ale także, a może nawet głównie, jako navi z automapą.
4,3cala z multitouchem...poezja :) Kumpel ma, jest bardzo zadowolony. Jednym "minusem" (bo zależy co kto lubi) jest WM6,5. Automapa śmiga jak trza.
Odpowiadając autorowi. Weź coś z Androidem. Fajna sprawa, dużo darmowych aplikacji - nie to co na iPhone, Bada czy WM. W cenie, którą podałeś możesz kupić HTC Magic, Hero i Samsung Galaxy Spica (i5700). Wszystkie mają 480x320. Ja ostatnio kupiłem na allegro Desire za 1000 zł. Rozdzielczość niby 800x480 ale jest to ekran pentile z dwoma subpikselami zamiast trzech, więc w praktyce rozdzielczość jest niższa. Mam Magica i Desire - różnicy w rozdzielczości specjalnie nie widać, natomiast widać w wielkości ekranu. Desire ma ekran AMOLED i niestety trochę skopane kolorki - gdzieniegdzie różowy zamiast szarego i przejaskrawiony czerwony, pomarańcz - niezbyt ładnie to wygląda.
Reasumując w tej cenie polecam Magica lub Hero. A jak ktoś chce Desire to radzę poczekać na ekran Super LCD (już wkrótce).
Kordian d70
02-08-2010, 13:59
Mimo wszystko byłoby fajnie gdyby dzwonił :)
Siedzę i szukam cały czas i mam kolejnego kandydata:
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/nokia/5530xm/
fajny telefon, no i navi można mieć za free ;-)
Polecam coś z Samsunga, ja mam Avile od czasu jak była nowością i jestem bardzo zadowolony, panel dotykowy super działa a bateria trzyma około 9-10 dni przy normalnym użytkowaniu. Miałem jednocześnie Nokie E95 i powiem tylko tyle że to straszny szajs, wolna, wiesza się, bateria wytrzymuje jakieś 3-4 dni i tez miałem ja od nowości.
Teraz to bym wszedł w samsunga galaxy s (pro) i9000. Bateria długo trzyma, rozmiar wyświetlacza 800x480 piks. Na androidzie. Tylko ta cena.
Ogólnie z dotykowych to bierz ekran pojemnościowy a nie opornościowy.
Ogólnie z dotykowych to bierz ekran pojemnościowy a nie opornościowy.
yyyyyy jasssssne :D
A na serio to nie mam pojęcia o czym piszesz :)
andrzej_suse10
02-08-2010, 17:28
Opornościowe to te na rysik
Pojemnościowe to te na palec (albo dwa palce albo jeszcze więcej :) )
:D
Opornościowe to te na rysik
Pojemnościowe to te na palec (albo dwa palce albo jeszcze więcej :) )
:D
No, no na palec, rysik do bani :) Myślałem, że mnie cholera trafi jak miałem do każdej pierdoły rysika używać jak miałem omnie.
A spróbuj prowadząc auto odpisac na smsa rysikiem ;)
Michał Jędrak
02-08-2010, 17:46
Stałem przed podobnym problemem, gdyż chciałem jakiś telefon dla żony. Najarałem się jak głupi parametrami technicznymi telefonów w stylu LG, Samsung itd. Modeli nie pamiętam. Poszedłem do salonu zobaczyć je na żywo i mi po prostu ręce opadły. Tani plastik, elementy tak spasowane, że są przerwy jak rów mariański, trzeba mocno się napocić, aby dotykać ekran itd. Odpadają w porównaniu z iPhonem, gdzie nie da się w szczeliny igły wsadzić, gdzie ekran potrzebuje tylko muśnięcia opuszkiem palca, aby działać i gdzie wszystko ładnie chodzi bez zwisów. Niestety szukasz czegoś co jest trudno znaleźć w tym przedziale cenowym. Prosisz o Ferrari za 49tys, który by jechał 300km/h i spalał 5 litrów na 100.
Kordian d70
02-08-2010, 18:01
sorry Michał, ale nie bardzo się z Tobą zgadzam, bo od kilku miesięcy jestem posiadaczem Samsunga monte i byłem bardzo sceptycznie nastawiony do paneli dotykowych, a teraz nie zamieniłbym go na żaden inny.
może nie jest super wyposażony ( czyt. brak systemu ) ale chodzi szybko, panel reaguje na delikatny nawet dotyk,
wi-fi działa super, a co istotne nie kosztuje tyle co moim zdaniem przereklamowany iPhone, jedyny mankament to brak flasha i jakość fotek ;-(
W którym miejscu napisałem, że chce Ferrari palące 5 litrów?! No co ty w ogóle piszesz?! Napisałem do 800zł, telefon z dużym wyświetlaczem, który będzie przyjemny w obsłudze i na dodatek posiadał Wifi. W podanym przeze mnie przedziale cenowym jest co najmniej kilkanaście telefonów (nowych) spełniających moje oczekiwania, jeżeli brać pod uwagę rynek wtórny to ten wybór staje się jeszcze trudniejszy. Napisałem, że fajnie byłoby mieć Xperie czy iphona, ale w tej chwili jest to sprzęt dla mnie za drogi.
Moja rada: bierz HTC Hero. Ma Androida 2.1. Dobry system to 80% zadowolenia z telefonu. Ma ekran pojemnościowy (wygodnie obsługiwany palcem, powiększanie i pomniejszanie zdjęć dwoma palcami). Ma WiFi. Po połączeniu z Marketem wiele darmowych dobrych programów i gier.
A jak nie HTC Hero to HTC Magic lub Samsung Spica. Inne dotykowce w tej cenie będą kiepskie jakościowo. Ja miałem iPhone'a i po spróbowaniu Androida już nigdy w życiu nie będę miał iPhone'a.
No, no na palec, rysik do bani :) Myślałem, że mnie cholera trafi jak miałem do każdej pierdoły rysika używać jak miałem omnie.
Moj stary Czarodziej (Wizard) tez jest na palec. Dawno temu zgubilem rysik i obsluguje go czym popadnie: palcem, paluszkiem (tak, tym do jedzenia), kawalkiem galezi, kluczykiem od samochodu itd. Wszystko tak naprawde sprowadza sie do dobrze napisanego oprogramowania i duzych ikon, ktore mozna bez problemu obsluzyc paluchem.
ps. Inaczej mowiac, trzeba czyms "zewrzec" dwie warstwy wyswietlacza.
Na mojej Omnii 2 rysika uzywam tylko do slownika japonskiego, rysowanie "krzaczkow" palcem jest awykonalne nawet na HTC HD2 ;)
Inna rzecz, ze ja jestem chyba dziwny, bo nawet do aplikacji pisanych pod WM 6.1 i wczesniejsze (gdy o finger-friendly nikt nawet nie myslal) nie uzywam rysika i daje sobie rade.
Macalem japcofona i dotyk dziala fajnie, ale wkurza mnie w tym telefonie jedno: gesty wymagajace dwoch palcow. Albo trzeba wykonywac jakies malpie akrobacje, albo uzywac telefonu oburacz; jedno i drugie jest dla mnie porazka. Szczegolnie pich to zoom to absurd, tego juz nie da sie moim zdaniem zrobic trzymajac normalnie telefon. Zdecydowanie lepsze jest IMHO rozwiazanie Samsungowe: wystarczy przytrzymac sekunde ekran w dowolnym miejscu az pojawi sie strzalka, a potem tylko ruch palca w gore to zoom, a w dol unzoom. Proste i wymaga tylko jednego palca, w dodatku swietnie sie to robi kciukiem :)
Swoja droga, nie wiem po ile teraz Omnia 2 chodzi, ale tez mozna ja rozwazyc jako telefon spelniajacy podane wymagania, chco nie ukrywam, ze Android jest duzo bardziej kuszacy od WM6.5.
A spróbuj prowadząc auto odpisac na smsa rysikiem ;)
No nie. Myślałem, że prowadząc auto trzeba zachowywać szczególna ostrożność i skupiać się raczej na prowadzeniu niż smsowaniu ;)
BTW: ja czekam na obniżkę cen Wave-a.
krzysztof jot
03-08-2010, 10:56
A ja zastanawiam się nad HTC Touch HD2. Warto to kupić? Będzie służyło jako telefon, ale także, a może nawet głównie, jako navi z automapą.
jako telefon - najmniej ergonomiczna słuchawka, wielka i niewygodnie umieszczone sa samym dole przyciski.
Jak widze, każda pliszka swój ogonek chwali, wiec ja Ci napisze tak - bo mam E72 i nie muszę zachwalać innych cudów których sie pozbyłem tylko napisze ci prawdę :)
Telefony z Android (zwłaszcza 1.5 / 1.6 a nawet 2.1) sa dla ludzi co po zakupie muszę usiąść i poświęcić trzy dni na skonfigurowanie wszystkiego aby to zaczęło działać jak telefon - BT, internet, itp itd a itak system zaczyna być przyjazny dopiero w wersji 2.2 czyli ... jeszcze go praktycznie nie ma. O iP zwłaszcza 2 czy 3 -nawet nie wspomnę, to ułomny gadżet dla frytkojadów i masturbatorów nazwą iPhone. Desire - sympatyczny plastik za 2tys, z ekranem zerowidocznym w słoneczny dzień. Juz X10 dużo lepiej czytelny w dziennym oświetleniu.
Tak naprawde lepszy jest stary ekran TFT bo czytelnuw w jasny słoneczny dzień niz Amloed - zupełnie nieczytelny. Padła gdzieś WAVE - i to polecałbym. Supersolidna aluminiowa obudowa i ekran jakiego obecnie nie ma żaden telefon (może poza iP4) - testów jest wiele ale polecam mój :) - http://logolife.wordpress.com/2010/07/27/samsung-gt-s8500-wave/ - ten telefon kupisz za 1100 zł bez sima i brandowanego softu (tylko taki kupuj )z legalnej dystrybucji bez faktury vat22 lub za 1390 z V22, ale już za 900 zł nówkę z simem. To telefon o naprawdę genialnym systemie - super prosty i wygodny, odporny na zarysowania ekran świeci obłędnie. System - ma wszystko to czego nie ma Android i nie wymaga trzydniowego molestowania się z telefonem aby zainstalować "bezpłatne aplikacje z marketu" jak ci napiszą Androidowcy - bo on to ma co oni instalują :). Manager, działający BT wszystko. Filmy w HD, super ekran, metalowa obudowa procesor 1MHz i 900 zł - co więcej ? Ze starszych mozna coś na Amoled (jednak to juz nie ta widoczność w dziennym świetle a cena niewiele inna od 900zł. Moim zdaniem dziś warto dołozyć do zakładanego budżetu 800 te 100 zł i kupić Wave bo za dwa lata nadal bedzie to superszybki i nowoczesny telefon - jakosc połączen jest doskonała, nawigacja bardzo czytelna, oglądanie zdjeć - jak na laptopie :)
Rafał_Sz
03-08-2010, 11:07
Sory za OT, ale ja bym brał taki telefon:
http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/accessories/seasonal_campaigns/winter_2009/infotainment.html
z taką baterią:
http://www.bmw.pl/pl/pl/newvehicles/5series/sedan/2010/showroom/engines/8_cylinder_petrol_engine.html
w takiej obudowie:
http://www.bmw.pl/pl/pl/newvehicles/5series/touring/2010/showroom/index.html
:)
No jestem pod wrażeniem testu Wave-a. Fajnie by było gdybyś temat pociągnął jeszcze trochę i uwzględnił kolejne poprawki softu, które mam nadzieję powinny się ukazywać w miarę szybko. Mam też nadzieję, że jeśli faktycznie Samsungowi zależy na wypromowaniu nowego systemu (a chyba raczej tak jest, biorąc pod uwagę choćby konkurs na oprogramowanie użytkowe Bada Cup) to ich specjaliści uważnie wertują tego typu recenzje i testy oraz fora i wyciągaja właściwe wnioski. Obym się nie mylił.
Przy okazji, czy soft Orange jest najgorszy z brandowanych (chyba jako jedyny ma wycięta funkcje routera Wi-Fi)?
tymancjo
03-08-2010, 15:37
Fajnie napisana recenzja z zabawy z Wave'm. Jednak imho demonizujesz androida jako system, a jednocześnie wytykasz a samsungu wady, na które android jako taki nie cierpi.
Ja napisze od siebie. Jako systemu Androida zupełnie nie należy się bać, jest całkowicie intuicyjny i przyjazny i nie potrzeba żadnej wiedzy IT żeby go skonfigurować i używać. Co do wyboru telefonu to ciężko chyba w tej cenie znaleźć coś co załatwia wszelkie wymagania, i chyba wbrew sobie sugerowałbym używanego IP - wyświetlacz fajny i wifi ma, a do tego dzwoni (podobno bo sam nie mam takowego).
Pozdrawiam,
Tomek
Przy okazji, czy soft Orange jest najgorszy z brandowanych (chyba jako jedyny ma wycięta funkcje routera Wi-Fi)?
Tak, to co wyprawia Orange z softem, bez wzgledu na OS, wola o pomste do nieba, potrafia zamulic kazdy telefon.
Ja też wypowiadam się na temat swoich doświadczeń.
Mam Nokię E71 - to odpada ze względu na mały ekran.
Miałem iPhone i ogólnie ekran fajny. Jedynie system mnie denerwował. Brak tzw. home, wyskakująca treść nowego sms zaraz po przyjściu, konieczność wgrywanie przez iTunes i wiele innych.
Mam HTC Magic i HTC Desire. Ja nie wiem na czym polegają problemy z konfiguracją? Po włączeniu telefonu naciskasz 6 razy "Dalej" i już. Internet od razu działa. Duży plus Androida to synchronizacja z kontem Google. Nawet, jak stracisz telefon (tak było z moim iPhone) to nie tracisz kontaktów czy terminów w kalendarzu. Poza tym przy przesiadce z jednego Androida na innego wpisujesz tylko dane do logowania do Gmaila i już masz wszystkie kontakty czy terminarz w telefonie. Nie trzeba podłaćzać się do laptopa do Outlooka czy ręcznie przegrywać kontaktów przez kartę SIM. Telefon i bez Marketu ma wszystkie potrzebne aplikacje ale jak ktoś chce coś więcej np. gry, puzzle itp. to pociągnie je za darmo przez WiFi.
Samsung Wave ma trzy wady, dla których go nie kupiłem. Jedno to system Bada, który dopiero zaczął się rozwijać. Mało aplikacji dodatkowych, a jak już są to płatne. Dwa to brak sensownej nawigacji (w Androidzie jest lepiej). A trzy to wąski ekran zarówno w porównaniu do Desire (Desire ma większy), jak i w porównaniu do Hero czy Magic (inne proporcje). Wąski ekran do filmów może i fajny (da się oglądać film na takim małym ekranie?) ale już korzystanie z ekranowej klawiatury w położeniu pionowym (czyli jak mamy jedną rękę do dyspozycji) jest niewygodne.
A Orange Menu najprościej wywalić. W Androidzie jest to w miarę proste.
krzysztof jot
04-08-2010, 00:15
Po włączeniu telefonu naciskasz 6 razy "Dalej" i już. Internet od razu działa. Duży plus Androida to synchronizacja z kontem Google. Nawet, jak stracisz telefon (tak było z moim iPhone) to nie tracisz kontaktów czy terminów w kalendarzu. Poza tym przy przesiadce z jednego Androida na innego wpisujesz tylko dane do logowania do Gmaila i już masz wszystkie kontakty czy terminarz w telefonie.
Samsung Wave ma trzy wady, dla których go nie kupiłem. Jedno to system Bada, który dopiero zaczął się rozwijać. Mało aplikacji dodatkowych, a jak już są to płatne. Dwa to brak sensownej nawigacji (w Androidzie jest lepiej). A trzy to wąski ekran zarówno w porównaniu do Desire (Desire ma większy), jak i w porównaniu do Hero czy Magic (inne proporcje). Wąski ekran do filmów może i fajny (da się oglądać film na takim małym ekranie?) ale już korzystanie z ekranowej klawiatury w położeniu pionowym (czyli jak mamy jedną rękę do dyspozycji) jest niewygodne.
A Orange Menu najprościej wywalić. W Androidzie jest to w miarę proste.
no Android jako szpieg Googla połaczenia z internetem akurat ma dobre... za dobre :) bo kazdy pierwsze co instaluje to APNandroid aby jakoś zapanować nad ciągłym "samowolnym" łączeniem sie z netem.
Kontakty z Gmail jak i w Androidzie nie sortują sie nazwiskami - tylko wpisują się w jednej linii "imie-nazwisko" - to jak dla mnie zupełnie skresla ten system. Dopiero wersja 2.2 sortuje po nazwiskach
To co instalujesz w android z marketu , Bada OS już ma, wodotryski i bajery z dziwnych aplikacji od kamasutry po okresy tarłowe ryb - no, zależy co kto oczekuje po telefonie.
Nawigacja - zależy gdzie się błądzi :). Jak w kraju - najlepsza to Naviekspert który na Wave jest, i działa doskonale, a jest opracowywana AutoMapa.
Ekran - tak precyzyjny na dotyk - że nie ma na razie odpowiednika. A klawiatura ekranowa i tak zawsze jest do dupy :) w quwerty-pion, bo w układzie ABC jest super dzieki precyzyjnemu ekranowi i oprogramowaniu..
Telefony z Android (zwłaszcza 1.5 / 1.6 a nawet 2.1) sa dla ludzi co po zakupie muszę usiąść i poświęcić trzy dni na skonfigurowanie wszystkiego aby to zaczęło działać jak telefon - BT, internet, itp itd
Absolutnie się z tym nie zgadzam. Miałem HTC Magic z Androidem 1.6. Wszystko skonfigurowałem, poustawiałem i zapamiętałem gdzie co jest w tym systemie - w JEDEN WIECZÓR.
Absolutnie się z tym nie zgadzam. Miałem HTC Magic z Androidem 1.6. Wszystko skonfigurowałem, poustawiałem i zapamiętałem gdzie co jest w tym systemie - w JEDEN WIECZÓR.
Też uważam, że konfiguracja jest prościutka. Zresztą smartfon kupują osoby co się trochę znają na sprzęcie. Swoją drogą w Magicu nie było oficjalnego 1.6 ;)
Do zabawy typu multimedia to najlepszy będzie iPhone, a jak ma to być do biznesu to lepszym systemem będzie Android. WM trochę zaspał.
Co do samego Samsunga i HTC to nakładka HTC Sense UI jest dużo przyjemniejsza w obsłudze od TouchWiz Samsunga.
Autorowi zależało na przeglądaniu zdjęć. Z tej prostej przyczyny najlepszy będzie iPhone. Przekątna wyświetlacza 3.5" i proporcje boków 3:2 czyli, jak z lustrzanki. Te same proporcje boków tylko mniejsza przekątna 3.2" jest w HTC Magic, HTC Hero i HTC Legend. HTC Desire już trochę gorzej, bo choć przekątna 3.7" to proporcje boków 16:9. Najgorzej Samsung Wave bo i mała przekątna 3.3" i najgorsze proporcje 16:10. A jak ktoś ma zdjęcia nie z lustrzanki tylko z kompakta 4:3 to rozumowanie jest analogiczne. W tym przypadku na Wave to w ogóle będzie bieda i niewiele poprawi wyświetlacz AMOLED.
Tak czytam i czytam ktorys z kolei watek o telefonach i naprawda sie ciesze ze mam Jezynke :D A od dzisiaj ciesze sie jeszcze bardziej bo niebawem powinna byc w UK dostepna nowinka od jezynki (9800). A ilosc tych Samsungow, SonyEricsonow itp to juz mnie przeraza po prostu
A amerykanie i kanadyjczycy nie chcą nowych jeżynek :)
Ja w sumie tez nie czuje potrzeby zmiany ale i tak sie ciesze ze RIM cos nowego kombinuje. Ja dopiero na wiosne bede czegos szukal ale na 99% to bedzie jezynka
Sory za OT, ale ja bym brał taki telefon:
http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/accessories/seasonal_campaigns/winter_2009/infotainment.html
z taką baterią:
http://www.bmw.pl/pl/pl/newvehicles/5series/sedan/2010/showroom/engines/8_cylinder_petrol_engine.html
w takiej obudowie:
http://www.bmw.pl/pl/pl/newvehicles/5series/touring/2010/showroom/index.html
:)
O tak! Tylko za 800zł to nie kupi, chyba, że 800zł to miesięczna rata. ;)
A może jakiś palmtop z telefonem? (wyleciało mi z głowy jak takie połączenie się nazywa)
edit:
http://allegro.pl/item1169204840_hp_ipaq_data_messenger_gps_bt_wifi_ hsdpa_nl.html
Dzięki wszystkim za rady i sugestie. Ostatecznie wybór padł na Samsunga S8000 JET - telefonik świetny, wyświetlacz jest wręcz rewelacyjny, z panelem dotykowym zero problemów, bateria trzyma całkiem nieźle, natomiast jest ale...
Ktoś kumaty wie może w jaki sposób można wgrać do tego telefonu dodatkowy soft? Chciałbym tam wgrać - nawigację, jakiegoś playera do filmów, parę gierek, coś do czytania ebooków i jakiegoś open officce'a. Tymczasem nie mam pojęcia jak to zrobić - ściągałem różne instalki, w różnych rozszerzeniach i on nie kuma żadnego z tych formatów plików.
Też uważam, że konfiguracja jest prościutka. Zresztą smartfon kupują osoby co się trochę znają na sprzęcie. Swoją drogą w Magicu nie było oficjalnego 1.6 ;)
No to masz nieświeże informacje, bo jak najbardziej był i jest oficjalny 1.6 dla Magica.
Dzięki wszystkim za rady i sugestie. Ostatecznie wybór padł na Samsunga S8000 JET - telefonik świetny, wyświetlacz jest wręcz rewelacyjny, z panelem dotykowym zero problemów, bateria trzyma całkiem nieźle, natomiast jest ale...
Ktoś kumaty wie może w jaki sposób można wgrać do tego telefonu dodatkowy soft? Chciałbym tam wgrać - nawigację, jakiegoś playera do filmów, parę gierek, coś do czytania ebooków i jakiegoś open officce'a. Tymczasem nie mam pojęcia jak to zrobić - ściągałem różne instalki, w różnych rozszerzeniach i on nie kuma żadnego z tych formatów plików.
Jet nie jest wystarczająco mądry żeby sobie poradzić z tym czym go próbujesz faszerować. Takie atrakcje to tylko w SMARTphonach;)
Zdaje się że wspomniany wyżej naviexpert jest na javie i powinien zadziałać.
Jet nie jest wystarczająco mądry żeby sobie poradzić z tym czym go próbujesz faszerować. Takie atrakcje to tylko w SMARTphonach;)
Zdaje się że wspomniany wyżej naviexpert jest na javie i powinien zadziałać.
Szczerze mówiąc zapłaciłem już za nawigację - klasyczną i żeby mieć zastępczą na czarną godzinę w telefonie nie za bardzo uśmiecha mi się płacić abonament... Nie wierze, że nie da się w taki telefon wrzucić jakiejś navi i kilku gierek.
pmsphotography
15-08-2010, 23:47
Możesz instalować zdaje się programy tylko w javie. O ile z gierkami jakimiś nie będzie problemu, o tyle z dobrą nawigacją już tak.
Blasius.G
16-08-2010, 00:49
Jesli tylko Java, to nienajlepiej. Rozumiem Symbian, Android, win Mobile. Niemniej w tych systemach moglbys wiele ciekawych rzeczy zainstalowac ale musialbys albo je kupic (cena aplikacji typu video player, foto viever to kilkadziesiat do stu zlotych po przeliczeniu z EUR, GBP, USD) albo w pocie czola naszukac sie wersji pirackich bez podpietych wirusow. Mam symbiana w nokii i dla mnie porazka. Tu jeszcze certyfikaty aplikacji dochodza, ktore w wiekszosci freeware sa niewazne.
Szczerze mówiąc zapłaciłem już za nawigację - klasyczną i żeby mieć zastępczą na czarną godzinę w telefonie nie za bardzo uśmiecha mi się płacić abonament... Nie wierze, że nie da się w taki telefon wrzucić jakiejś navi i kilku gierek.
Przecież jest naviexpert;) Kupiłeś telefon a nie smartphone, więc wybór aplikacji będziesz miał niestety bardzo ograniczony.
Przecież jest naviexpert;) Kupiłeś telefon a nie smartphone, więc wybór aplikacji będziesz miał niestety bardzo ograniczony.
Tylko wiesz, kupując ten telefon byłem przekonany, że on jest na Androidzie. Naczytałem się ile to jest darmowych aplikacji na Androida i się podjarałem. Teraz siedzę kombinuję na wszystkie strony, a on nie łyka ani darmowych, ani ściągniętych gdzieś tam z rapida czy torenta, no nic...
andrstac
16-08-2010, 07:55
Kupowałeś na odległość? TO może go oddaj, bo coś mi się wydaje że powoli masz go dość...
Marcin Jakubowski
16-08-2010, 09:07
Wszystkim, którzy zastanawiają sie nad wyborem tabletu w najbliższej przyszłości polecam lekturę:
http://technologizer.com/2010/08/12/ipad-alternatives/
Polecam program iPhone/iPod Backup Switch blokujący archiwizację danych urządzenia w iTunes - oczywiście tylko jeżeli przeszkadza wam wieczne oczekiwanie, aż on to zrobi lub nie widzicie w tym sensu (jak ja).A nie wystarczy wylaczyc opcje "otwieraj iTunes z chwilą podlaczenia tego iPhone'a" w samym iTunes? Od kiedy mam ja wylaczona -- iTunes nie odpala sie automatycznie po podlaczeniu telefonu, a i po recznym uruchomieniu iTunes, archiwizacja sie nie uruchamia samoistnie.
pmsphotography
16-08-2010, 10:43
Ściągaj tylko w formacie javy (rozszerzenie *.jar lub *.jad, już nie pamiętam). Wrzucasz to do folderu, gdzie telefon sobie życzy instalki (lub jak masz eksplorator plików to obojętnie gdzie wrzucisz) i później odpalasz ikonkę na telefonie a on już powinien to sobie zainstalować. Niestety brak systemu w tych czasach będzie Cię trochę ograniczał jeżeli chodzi o aplikacje i przede wszystkim navi, android byłby świetnym wyborem.
Kupowałeś na odległość? TO może go oddaj, bo coś mi się wydaje że powoli masz go dość...
Ogólnie to jesteśmy bardzo zadowoleni z tego telefonu, tylko spodziewałem się, że będę mógł parę rzeczy wrzucić do niego.
krzysztof jot
16-08-2010, 20:52
Tylko wiesz, kupując ten telefon byłem przekonany, że on jest na Androidzie. Naczytałem się ile to jest darmowych aplikacji na Androida i się podjarałem. Teraz siedzę kombinuję na wszystkie strony, a on nie łyka ani darmowych, ani ściągniętych gdzieś tam z rapida czy torenta, no nic...
no niestety, o jeden most za blisko - 8000 JET to autorskie oprogramowanie samsunga, po prostu "program do tego telefonu" i koniec bajki. następny krok to 8500 na ich OS Bada - tez nie tak wiele mozna jak na Android czy WM ale faktem jest iz Bada wyszła samsungowi - bardzo sprawny i wielemający system no i ... system. Zawsze można liczyć na rozwój, z JET trochę się udu..łeś.
W USA w AT&A przy 2letniej umowie wychodzi przy upgrade
16GB iPhone 4 (Black or White): $199
32GB iPhone 4 (Black or White): $299
Dla mnie niezrozumiałe jest tylko jedno, dlaczego ktoś kto ma iphona jest „fanbojem” Apple a ktoś z Samsungiem już nie? Przecież człowiek jest wolny i nikt mu nie narzuca czego ma używać, ja chciałem mieć dobry wyświetlacz i multidotyk, do tego zaplecze jakim jest app store i wybrałem iphona. W marcu kończy mi się umowa i prawdopodobnie przesiąde się na 4, gdyż jestem zadowolony z 3GSa.
Jak nie mówisz mu dobranoc iphoniku przed zaśnięciem, to nie jesteś.:smile:
ja chciałem mieć dobry wyświetlacz i multidotyk, do tego zaplecze jakim jest app store i wybrałem iphona.
Multidotyk tak, ale wyswietlacz to raczej plusem ajfona nigdy nie był ;-) Ani w jakości obrazu, ani w rozdzielczości ajfony nigdy nie przodowały na rynku.Tyle tylko, że się fajnie je maca paluszkami (bo rysikiem już nie da rady).
http://www.youtube.com/watch?v=EUpJER-NmO8 <--ajfon 3g vs amoled
http://www.youtube.com/watch?v=HJ4zrtZg5e0 <--Retina Display vs Super amoled (w samsungu też jest multidotyk)
Ale rozumiem, że Steve Ci powiedział, że i tak jego wyświetlacz jest lepszy ;-) Steve jest trochę jak Chuck Norris :-)
Oj, dzieki tym ajfoniarzom można sobie humor poprawić :-)
No tak, teraz mnie zbanują.
P.S.
When Chuck Norris holds the iPhone 4 the signal increases.
Multidotyk tak, ale wyswietlacz to raczej plusem ajfona nigdy nie był ;-) Ani w jakości obrazu, ani w rozdzielczości ajfony nigdy nie przodowały na rynku.
http://www.youtube.com/watch?v=EUpJER-NmO8 <--ajfon 3g vs amoled
http://www.youtube.com/watch?v=HJ4zrtZg5e0 <--Retina Display vs Super amoled (w samsungu też jest multidotyk)
Ale piszesz to w oparciu o te testy ?? Ten drugi to porażka na całego - tak to można kwadrature koła udowodnić.
szymonvader
26-08-2010, 15:28
Można obsługiwać ale jaki to ma sens..? Skoro palcem jest wygodnie. A co do tych filmików to z nich raczej nic nie wynika. Ja nie słucham tego co mówi Stefan, używam to co jest dla mnie wygodniejsze i praktyczniejsze. Wiem jedno (z doświadczenia) "broń Cie Panie Boże przed telefonami z windowsem".
Dokładnie, nie kupujcie Iphona. Nie warto. To badziewny bez sensu sprzęt. Wszystko inne jest lepsze.
Jak nie kupią to ceny spadną. I będę miał taniej :-) Iphona
ehh.. może i się komuś nie podoba... może nie lubi apple, ale nazywanie go badziewnym to odrobinę przesada.. bo bebechy ma dobre.. sprzęt technologicznie jest bardzo dobry, więc badziewiem nie jest. Kwestia tego czy warto czy nie.. Dla jednych tak, dla innych nie..kwestia oczekiwań i osobistych preferencji..
sam mialem iphona 3g, i sprzedałem po miesiącu...nie podpasował mi, chociaż mam toucha i jestem bardzo zadowolony...niedawno ochota wróciła i jeszcze trochę a bym kupił 3gsa.. na całe szczęście pojawiła się zmiana tel w abo i wybrałem HTC DESIRE z androidem... i wiecie co? Jestem z niego o wiele bardziej zadowolony niż z iphona nawet zaraz po zakupie...
Jest po prostu przyjemniejszy.. no i jest to miły odpoczynek od nadgryzionego jabłka..
Nagonka na ipka w sprawie anteny trwa, a tymczasem mój desire ma podobny problem z zasięgiem.. czasem po prostu zanika.... jest dość słaby w stosunku do tego którego używałem wcześniej(samsung u600) No tak, ale apple ma problem i odrazu jest badziewiem, którego nie warto kupować..
A ekrany w applu są dobre... widać wszystko w pełnym słońcu, czego nie można powiedzieć o desire.. który ma amoleda. To jest raczej ważniejsze niż jakieśtam kąty widzenia..
szymonvader
27-08-2010, 09:02
Dobrze prawisz Kolego. Niektórzy i tak nie zrozumieją i będą dalej pisać głupoty chociaż iphona widzieli przez szybę w salonie. Dla jednych wygodniejszy jest iPhone dla innych HTC, ja powiem tylko tyle, że na żywo Retina zrobiła na mnie naprawdę dobre wrażenie. A zasięg to sprawa wzgledna, jedni mają problem inni nie.
Niektórzy i tak nie zrozumieją i będą dalej pisać głupoty chociaż iphona widzieli przez szybę w salonie.
Tak tak, wszyscy tylko przez szybę ogladają ajfony ;-) I dtatego głupoty prawią ;-)
Ten wątek jest moim ulubionym wątkiem poranno-kawowym ;-)
Przychodzi do mnie kolega i oczywiście zaczyna prawić o swoim ajfonie. Nie o tym, z kim przez niego gadał, nie o tym komu zrobił nim zdjęcie, tylko o samym ajfonie. No i że oczywiście wyświetlacz debest.
Więc już nie mogąc tego słuchac wyciagam mojego taniego samsunga i mówię "ok, wpisz adres "x" i porównamy.
Niestety, adres "x" na ajfonie nie poszedł, bo był tam akurat flash (z czego wcześnieej nawet sobie sprawy nie zdawałem, strona jak strona) ale adres "y" wkońcu udało mu się wyświetlić.
Patrzymy, no i widać ze kolory na amoledzie ładnie wysycone, na jafonie jak za mgłą. No sorki, ale ani ja ani ten kolega ślepy nie był. Więc kolega podsumował "na ajfonie są naturalne, a u ciebie przesycone, za bardzo po oczach dają, zupełnie nienaturalne" ;-)
I weź tu z takimi rozmawiaj ;-)
Nietrudno się domyśleć, że na ajfonie 4 przesycone bedą już ok ;-)
Oj, zabawne to jest :-)
shaddixx
27-08-2010, 10:44
bo ludzie nie mogą się pogodzić ze iphone jest najlepszy:D
Tak tak, wszyscy tylko przez szybę ogladają ajfony ;-) I dtatego głupoty prawią ;-)
Ten wątek jest moim ulubionym wątkiem poranno-kawowym ;-) ...
Oj, zabawne to jest :-)
Wiesz co nie moge tego zrozumieć. W ogóle nie rozumiem na cholere udowadniać że IP jest super albo wręcz przeciwnie. Przecież to jest zwykły telefon ! Osobiście posiadam 3G i tak awaryjnego telefonu nie miałem nigdy. Aktualnie posiadam 3 sztukę - w pierwszej trzeszczał głośnik w drugiej rozmowa sie zrywała i zamieniała "w dziwne dźwięki". Ogólnie jednak jestem zadowolony i z pewnoscia zamienie go na 4 (soft 4 na 3G to nieporozumienie).
gregory_21
27-08-2010, 11:34
Wiesz co nie moge tego zrozumieć. W ogóle nie rozumiem na cholere udowadniać że IP jest super albo wręcz przeciwnie. Przecież to jest zwykły telefon ! Osobiście posiadam 3G i tak awaryjnego telefonu nie miałem nigdy. Aktualnie posiadam 3 sztukę - w pierwszej trzeszczał głośnik w drugiej rozmowa sie zrywała i zamieniała "w dziwne dźwięki". Ogólnie jednak jestem zadowolony i z pewnoscia zamienie go na 4 (soft 4 na 3G to nieporozumienie).
Ja nie ma ani iPhona ani żadnego innego komputera z opcją telefonu ale kompletnie nie rozumiem jak można napisać, że coś jest strasznie awaryjne i być z tego jednocześnie zadowolonym.
Gdybym kupił kartę graficzną ATI i na ekranie od czasu do czasu pojawiałyby mi się krzaki to nie opowiadałbym, że wprawdzie mam z nią problemy ale i tak jest OK tylko bym ją oddał do sklepu a za zwróconą kasę kupił nVidię.
Ja nie ma ani iPhona ani żadnego innego komputera z opcją telefonu ale kompletnie nie rozumiem jak można napisać, że coś jest strasznie awaryjne i być z tego jednocześnie zadowolonym.
Dlaczego nie ? Pierwsze dwie sztuki padły mi w ciągu 2-3 miesięcy od zakupu, odkąd dostałem kolejną w ciągu 20 miesięcy wszystko jest ok.
andrstac
27-08-2010, 13:09
Już jest IP4 w Orange. Ceny o wiele bardziej przystępne niż w Play np.
gregory_21
27-08-2010, 16:05
Dlaczego nie ? Pierwsze dwie sztuki padły mi w ciągu 2-3 miesięcy od zakupu, odkąd dostałem kolejną w ciągu 20 miesięcy wszystko jest ok.
A to dlatego, że jakiś powód tych awarii musiał być i gdyby po 2 wymianach nie było widoków na otrzymanie dobrego modelu to na pewno bym zrezygnował z danej marki i kupił coś innego.
Nie mówię tylko o telefonie ale o każdej rzeczy.
Sądzę, że ja chcę ten qrv telewizor w lustrzance!!!
Jest w Alfie900. ;)
Podłączę się do tematu, jako że szukam obecnie zastępcy mojego grata ;) Po przeczytaniu opinii tu i ówdzie najbardziej interesującym mnie wydaje się być HTC Desire. Jak sprawuje się głośnik? Zależy mi na dobrej jakości dźwięku rozmowy. Czy czas reakcji wyświetlacza na dotyk jest godny uwagi? Ewentualnie czy ktoś z Wawy byłby tak uprzejmy i zaprezentował ten telefon?
Głośnik nie jest zbyt głośny(chyba, że defaultowe dzwonki są po prostu ciche) ale podczas rozmowy słychać wyraźnie osobę z którą rozmawiasz.. Reakcja na dotyk? WG mnie fantastyczna, dorównuje iphonowi. Fakt, może nie wystarczy musnąć delikatnie, ale jest na tyle czuły, że nie musisz dociskać... nie ma tak, że będziesz chciała przesunąć a się nie przesunie...
Narazie jedna rzecz mi przeszkadza.. mianowicie ekran.. w słońcu nic nie widać..więcej widać samsungu u600.. ale do tego trzeba się przyzwyczaić po prostu.. jeśli komuś nie pasuje, niech celuje w iphona. Chyba narazie tylko w nim widać wszystko w pełnym słońcu dobrze.. No i generalnie dobrze leży w dłoni w porównaniu do np htc HD2..
Ahh no i przeszkadza mi bateria.. trzyma krótko..ze 2 dni.. jak będziesz używac gpsu to padnie w jeden dzień..No, tylko ja nie ustawiam telefonu pod kątem oszczędzania baterii(w sensie, że mam ustawioną automatyczne dostosowanie janości i takie bajery)
krzysztof jot
28-08-2010, 21:04
Podłączę się do tematu, jako że szukam obecnie zastępcy mojego grata ;) Po przeczytaniu opinii tu i ówdzie najbardziej interesującym mnie wydaje się być HTC Desire. Jak sprawuje się głośnik? Zależy mi na dobrej jakości dźwięku rozmowy. Czy czas reakcji wyświetlacza na dotyk jest godny uwagi? Ewentualnie czy ktoś z Wawy byłby tak uprzejmy i zaprezentował ten telefon?
Mimo wczesnej fascynacji Desire - odradzam. Niestety od czasu SuperAMOLED już nic nie jest takie jak wcześniej. To kapitalny ekran, ma jednak jedna zasadniczą wade jako dotykowy telefon bez jakichkolwiek klawiszy funkcyjnych (czerwona/zielona słuchawka np.) Jest on ZERO widoczny w świetle słonecznym. Zawsze trafi sie taka sytuacja, piekny letni dzień, dzwoni telefon - wyjmujesz z torebki i nic, ale to absolutnie nie widzisz na ekranie. To Desire z ekranem Amoled. Od miesiąca są na rynku modele Desire z ekranem Sony SLCD (bo pokłócili sie z Samsungiem, który nie chce nikomu sprzedawać swoich SuperAMOLED - obecnie bezdyskusyjnie najlepszy wyświetlacz telefonu na świecie). http://bloghtc.pl/htc-desire-super-lcd-vs-amoled - test , ale pisany przez HTC więc :) Na YouTube znajdziesz dokładne porównania ekranów - nieczytelny w słońcu ekran Desire jest jedną z jego większych i powszechnie znanych wad). Juz zdecydowanie lepiej wypada ekran Experi X10.
Dziś mając na uwadze zakup smartfona za 1500-2000 zł poczekałbym na coś nowego od HTC - bo firma zacna i musza "powrócić" do gry a Desire jest już jednak stary, Samsung GalaxyS i Wave leje go jak chce, Nokia wypuszcza N8 i E7 więc to gorący czas nowych telefonów i systemów (WM7) - poczekaj dwa trzy tygodnie...
desire wyszedł jakoś w lutym więc nie jest stary...a na widoczność w słońcu jest sposób.. trzeba znaleźć cień ^ poza tym odbieranie odbywa się łatwo... kończenie rozmowy również.. ale fakt, jest to dość spora wada.. ale może są jakieś folie na ekran, które coś dadzą?
krzysztof jot
28-08-2010, 21:54
desire wyszedł jakoś w lutym więc nie jest stary...a na widoczność w słońcu jest sposób.. trzeba znaleźć cień ^ poza tym odbieranie odbywa się łatwo... kończenie rozmowy również.. ale fakt, jest to dość spora wada.. ale może są jakieś folie na ekran, które coś dadzą?
w lutym... to kawał czasu :)
nagrody 2010 http://www.gsmarena.com/eisa_awards_2010_which_are_the_best_of_the_best_ph ones_in_europe-news-1878.php
Folia nic nie da, cena Desire jest spora, warto poczekac na ruch cen po premierach. A ja teraz czekam na Nokie - C9, N8, oraz E7 i N9 (z Quwerty i 1GHz)
Marcin Jakubowski
28-08-2010, 22:10
Ja osobom mającym możliwość przedłużenia umowy w Orange bądź w Erze, w cenie 1500-2000 polecam IP4. Nikt nie powie o tej sluchawce za 6 miesięcy, że juz stara jest ;)
andrstac
28-08-2010, 22:25
Ja osobom mającym możliwość przedłużenia umowy w Orange bądź w Erze, w cenie 1500-2000 polecam IP4. Nikt nie powie o tej sluchawce za 6 miesięcy, że juz stara jest ;)
Ale, ale.. była mowa o smartfonach za 1500 - 2000 nowych w sklepie a nie za 1500 - 2000 plus garb w postaci abonamentu, więc ten przykład z IP4 to trochę nietrafiony:)
A w temacie Desire, to po upgrade do Froyo, telefon dostaje nowe, lepsze życie. Poza tym załapie się jeszcze na Androida 3, bo ten w specyfikacji potrzebuje procka 1Ghz a Desire takim dysponuje. Fakt, że i9000 go "leje jak chce" (chociaż wg mnie nie tak do końca) ale Wave bym tu nie stawiał w jednym rzędzie - wszak system w nim użyty jest jeszcze mało popularny i nie wiadomo jak z nim dalej będzie.
No i desire z tych trzech ma najlepszy stosunek cena/możliwości
Marcin Jakubowski
28-08-2010, 22:34
Ale, ale.. była mowa o smartfonach za 1500 - 2000 nowych w sklepie a nie za 1500 - 2000 plus garb w postaci abonamentu, więc ten przykład z IP4 to trochę nietrafiony:)
A w temacie Desire, to po upgrade do Froyo, telefon dostaje nowe, lepsze życie. Poza tym załapie się jeszcze na Androida 3, bo ten w specyfikacji potrzebuje procka 1Ghz a Desire takim dysponuje. Fakt, że i9000 go "leje jak chce" (chociaż wg mnie nie tak do końca) ale Wave bym tu nie stawiał w jednym rzędzie - wszak system w nim użyty jest jeszcze mało popularny i nie wiadomo jak z nim dalej będzie.
No i desire z tych trzech ma najlepszy stosunek cena/możliwości
Dlatego dodalem, ze polecam ip4 dla tych co przedluzaja ;)
Zapewne tacy tez czytają ten watek :)
andrstac
28-08-2010, 22:36
Dlatego dodalem, ze polecam ip4 dla tych co przedluzaja ;)
Zapewne tacy tez czytają ten watek :)
nie widzisz różnicy?
Marcin Jakubowski
28-08-2010, 22:50
nie widzisz różnicy?
Nie chce byc złośliwy, ale sie czepiles. Na tej stronie , kilka postow wyżej, jest polecany telefon jak to okresliles "bez garba" w przedziale 1500-2000 zl mimo, ze w pierwszym poscie autor podał budżet ponizej 1000 zl.
Mam wrazenie, ze to nie ja pierwszy wylamalem się z warunków zakreslonych przez autora wątku :)
Nadto nie doczytalem w pierwszym wątku, wśród "wymaganych wymogów" ze autor wyklucza zakup słuchawki w abonamencie.
Marcin Jakubowski
28-08-2010, 22:59
P.S.
Ok autor nie wykluczył wprost, ze nie chce abonamentu ale wynika to z kontekstu :)
Tak czy inaczej, jeżeli niektórzy polecają telefon bez abo za 1500-2000 zl, to jest to tak samo daleko od warunkow kol. Kobylla jak moja propozycja :),
andrstac
28-08-2010, 23:27
Ostatnio rozmawiamy o Desire - to o niego zapytała "credka". Krzysztof Jot rozszerzył na smartfony za około 1500 - 2000zł. Dlatego odniosłem się do Twojej propozycji IP4 że nie przystaje do warunków.
A ja teraz czekam na Nokie - C9, N8, oraz E7 i N9 (z Quwerty i 1GHz)
klawiatura sprzetowa jest fajniejsza, ale dobrze by było gdyby cyfry miały swoje własne klawisze. Zwróć na to uwagę (nie przeglądałem jak to powyższe modele mają)
W N97 mini czy Xperii X10 mini pro niestety tego brak.
Marcin Jakubowski
29-08-2010, 00:06
Ostatnio rozmawiamy o Desire - to o niego zapytała "credka". Krzysztof Jot rozszerzył na smartfony za około 1500 - 2000zł. Dlatego odniosłem się do Twojej propozycji IP4 że nie przystaje do warunków.
Czyich warunkow? Credki?A czy ona pisała ze tel ma byc bez abo? Albo czy pisała coś o cenie?
Pytała o desire i ten przez kol. Krzysztofa nie był polecany. Padły propozycje innych aparatów.
A jak ktoś chce/może wydac na słuchawkę 1500-2000 zl a przy tym moze zdecydować sie na nowa umowę, bądź przedłużyć starą ( czego w przypadku credki nie można wykluczyć ), to warto moim zdaniem rozpatrzyć zakup Ip4.
Bo chyba sie zgodzimy, ze jakąś sim karte do aparatu trzeba włożyć ;) a w przypadku smartfonow pre paidy raczej odpadają.
Po przewertowaniu kilku for i poznaniu wielu opinii mam dylemat właśnie między Desire i Ip4. W grę wchodzi abonament, raczej szkoda mi wywalić pełnej wartości, bo i tak wydaję co miesiąc pewną sumę, a obecnie nie mam z tego korzyści w postaci telefonu. Najczęściej słyszę, czytam o tragicznym wyświetlaczu w Desire w pełnym słońcu, ale czy może być bardziej tragicznie niż w większości bajeranckich telefonów? Raczej będzie porównywalnie? Bardzo mi zależy na dobrej jakości rozmowy, dźwięk nie może buczeć i huczeć jak w taniej klasy sprzęcie. Sporo jest opinii o beznadziejnym głośniku, ale głównie odnośnie odsłuchiwania muzyki bez słuchawek, co mnie kompletnie nie interesuje.
Na ostateczne podjęcie decyzji poczekam nawet miesiąc, kiedy już premiery powinny być rzeczowo skomentowane i zopiniowane przez nowych użytkowników, co pewnie pomoże spaść obecnym cenom do przyjemnego poziomu ;)
Marcin Jakubowski
29-08-2010, 00:27
Po przewertowaniu kilku for i poznaniu wielu opinii mam dylemat właśnie między Desire i Ip4. W grę wchodzi abonament, raczej szkoda mi wywalić pełnej wartości, bo i tak wydaję co miesiąc pewną sumę, a obecnie nie mam z tego korzyści w postaci telefonu. Najczęściej słyszę, czytam o tragicznym wyświetlaczu w Desire w pełnym słońcu, ale czy może być bardziej tragicznie niż w większości bajeranckich telefonów? Raczej będzie porównywalnie? Bardzo mi zależy na dobrej jakości rozmowy, dźwięk nie może buczeć i huczeć jak w taniej klasy sprzęcie. Sporo jest opinii o beznadziejnym głośniku, ale głównie odnośnie odsłuchiwania muzyki bez słuchawek, co mnie kompletnie nie interesuje.
Na ostateczne podjęcie decyzji poczekam nawet miesiąc, kiedy już premiery powinny być rzeczowo skomentowane i zopiniowane przez nowych użytkowników, co pewnie pomoże spaść obecnym cenom do przyjemnego poziomu ;)
Na Twoim miejscu bralbym ip4, zresztą tak zrobie. W przyszłym tygodniu. Jak sprzedam mojego gs-sa.
oj nie odpadają.. teraz można kupić tanio pakiety.. w simplusie masz np 250mb za 20zł.. za 14zł w erze masz 300mb.. także nie jest źle..bo 300mb nie wykorzystasz, chyba ze wiecznie oglądasz filmy na youtubie...
ja brałem desire w erze w abonamencie, i szczerze mówiąc nie ma tam rewelacji.. był HD2 który jest po prostu wielki i nieporęczny, desire, nokia C6, któa jest słaba, ale ma sprzętową klawiaturę, i xperia, która jest już w ogóle.. do kitu...Ja miałem iphona 3g..., ale bardziej mnie cieszy desire.. ileż można siedzieć w jabłku...
Motorniczy
29-08-2010, 01:38
Kup używanego iPhona lub iPod Touch i problem z głowy.
krzysztof jot
29-08-2010, 01:42
klawiatura sprzetowa jest fajniejsza, ale dobrze by było gdyby cyfry miały swoje własne klawisze. Zwróć na to uwagę (nie przeglądałem jak to powyższe modele mają)
W N97 mini czy Xperii X10 mini pro niestety tego brak.
ech wiadomo, dlatego licze na E7 / N9 - klawiatura jest, procesor 1GHZ i to Snapdragon, choc planowałem Blackberry 9800 Torch - http://www.gsmarena.com/blackberry_torch_9800_gets_a_price_cut_nokia_n8_ge ts_pricier-news-1879.php - niestety cena bez sima mnie powaliła - 3,5 tys za telefon nie dam, za czorta, a z simem raczej nie kupuje.
Obecnie najfajniejsza zabawka to Motorola XT720 - widziałem juz w EURO-AGD - 2tys i Desire przy nim to jak mydelniczka :) - http://www.gsmarena.com/motorola_milestone_xt720-review-505.php
andrstac
29-08-2010, 10:16
ech wiadomo, dlatego licze na E7 / N9 - klawiatura jest, procesor 1GHZ i to Snapdragon, choc planowałem Blackberry 9800 Torch - http://www.gsmarena.com/blackberry_torch_9800_gets_a_price_cut_nokia_n8_ge ts_pricier-news-1879.php - niestety cena bez sima mnie powaliła - 3,5 tys za telefon nie dam, za czorta, a z simem raczej nie kupuje.
Obecnie najfajniejsza zabawka to Motorola XT720 - widziałem juz w EURO-AGD - 2tys i Desire przy nim to jak mydelniczka :) - http://www.gsmarena.com/motorola_milestone_xt720-review-505.php
W kontekście słabego głośnika w Desire i zachwalanego w IP4 (tabela z cytowanego przez Krzysztofa testu o Motce XT720 z gsmarena.com)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img691.imageshack.us/img691/4127/testcs.png)
Swoją drogą Motka za...sta. Jeżeli by się pojawiła w Orange wcześniej niż dostawa Desire, to kto wie...:)
W telefonie z Androidem (np GT-i5700) można spokojnie zainstalować soft z marketu, który odblokuje softwarowe ograniczenie głośności i telefon będzie naprawdę głośny
krzysztof jot
29-08-2010, 22:55
credka - pytanie bo wahasz sie (teoretycznie) pomiedzy desire i IP4 - wady i zalety Androida znasz ? masz swiadomośc, ze jest superszybki, a app-store jest milion bezpłatnych aplikacji pozwalających jakoś skonfigurować telefon aby choć trochę nadawał się do użytku, ale i tak okaże się iż nie działa BT, książka telefoniczna nie sortuje nazwisk, nie synchronizuje z Outlockiem itd itp ? :)
Ekran Desire jest mniej czytelny niż inne - dlaczego - nie wiem ale dziś już bym tego telefonu nie kupił jak i IP4 - powodów nie wymienię, ale to urządzenie wyłącznie dla fanatycznych wyznawców logo jabłuszka, dla których jedynym celem, jest cel posiadanie tegoż. Nikt normalny tego nie kupi ... w dodatku za takie pieniądze.
Na chwilę obecną wiem tyle, ile wyczytałam o Androidzie, jutro czytania ciąg dalszy. Praktyka dopowie resztę ;)
Z doświadczenia wiem, że nie chcę nigdy więcej symbiana, po przejściach z N 7650 nie wrócę do tego systemu. Pan Playowy oferował ze swojej gabloty sklepowej N E52 - wyglądało to na solidny telefon, ale opinie w sieci od razu skutecznie zniechęciły jak i o wielu innych oferowanych telefonach. Tak więc, jak już wywalać kasę, to na fajną zabawkę (Desire lub opcja 2 - iP4) ;)
Odpowiadając jeszcze na Twoje pytanie - wiem, że Desire ma problemy z sortowaniem nazwisk, chociaż podobno już zostało to poprawione w nowej wersji oprogramowania. Są drobiazgi, do których trzeba będzie się przyzwyczaić, jak upierdliwe pisanie sms, czy wprowadzenie nowego słówka do słownika sms, które trzeba pisać ponownie, brak możliwości segregacji miniatur na pulpicie, utrudnione wybranie kontaktu do połączenia, bo to podobno przeskakuje u niektórych,...itp.
Mam jeszcze zaległości w fachowym słownictwie, używanym przez forumowiczów komórkowych: rom, root, trackpad, ... :D
Do wszelkich opinii trzeba podchodzić z lekkim dystansem, bo:
1. nie każdemu trafi się zupełnie sprawny okaz,
2. każdy ma inne wymagania, oczekiwania, a zawiedziony nie pożałuje negatywnych opinii, które mogą być wręcz mało istotne.
Tak czy siak, przydałoby się trochę pobawić tym sprzętem :)
Desire na pewno będzie tańszy niż ip4 w abonamencie.. wprowadzanie słów do słownika jest może nie tyle co upierdliwe, co po prostu słowa są z polskimi znakami, a to zawsze uszczupla ilość znaków w jednej wiadomości. Dlatego też ja piszę na obróconym qwerty normalnie, i pisze się sprawnie..a polskie znaki są nikomu nie potrzebne w smsach..
Segregacja miniatur na pulpicie? W sensie ustawianie skrótów wg twojego widzimisię? Ależ oczywiście, że możesz zmieniać...przestawiasz gdzie chcesz, jak chcesz.. faktem jest, że miesci ich się dość mało, ale jest aplikacja która pozwala na umieszczenie większej ilości ikonek..
A wybieranie(przynajmniej w 2.1) odbywa się dość łatwo.. nic skomplikowanego to nie jest..trzeba dwa razy nacisnąć guzik..
rom to inna wersja systemu, root to admin, a trackpad to to kółeczko z czarnym w środku. Mało przydatna rzecz. Bardziej przydatne byłyby guziki odbierania i kończenia połączeń, chociaż odbieranie jest dość intuicyjne.
Poza tym, każdy telefon ma swoje minusy. Są pewne niuanse do których należy się przyzwyczaić, albo telefonu się zwyczajnie pozbyć..
Jeszcze jedno.. mam wrażenie, że iphony 4 dość szybko zejdą z magazynów operatorów więc na Twoim miejscu pospieszyłbym się z porównywaniem. Desire myślę, że nie zniknie, ale obawiam się tego samego co było z avilą. Stosunkowo tani telefon o fajnych możliwościach, dostępny dla wielu ludzi. Szybko używki wejdą na allegro a telefon straci na wartości.
Marcin Jakubowski
30-08-2010, 09:02
credka - pytanie bo wahasz sie (teoretycznie) pomiedzy desire i IP4 - wady i zalety Androida znasz ? masz swiadomośc, ze jest superszybki, a app-store jest milion bezpłatnych aplikacji pozwalających jakoś skonfigurować telefon aby choć trochę nadawał się do użytku, ale i tak okaże się iż nie działa BT, książka telefoniczna nie sortuje nazwisk, nie synchronizuje z Outlockiem itd itp ? :)
Ekran Desire jest mniej czytelny niż inne - dlaczego - nie wiem ale dziś już bym tego telefonu nie kupił jak i IP4 - powodów nie wymienię, ale to urządzenie wyłącznie dla fanatycznych wyznawców logo jabłuszka, dla których jedynym celem, jest cel posiadanie tegoż. Nikt normalny tego nie kupi ... w dodatku za takie pieniądze.
A nie przyszło Panu do głowy, że IP jest kupowany takze przez ludzi, którzy chcą kupić jednen z najlepszych smartfonów na rynku, a nie tylko przez wyznawcow logo apple, a ferowana w cytowanym poście opinia o wszystkich uzytkownikach IP jest tak samo prawdziwa jak nie przymierzajac taka, że bmw to auto wyłącznie dla buraków i karków, dla ktorych jedynym celem jest posiadanie samochodu tej marki, bo nikt normalny tego nie kupi... W dodatku za takie pieniądze? :)
krzysztof jot
30-08-2010, 11:50
A nie przyszło Panu do głowy, że IP jest kupowany takze przez ludzi, którzy chcą ...
nie chciałbym broń boże wywołać tu sporu o wyższości - jednak powiem, że nie przyszło :) bo sami fani iP lekko są zawiedzeni tym produktem. I aby było jasne - jak dla mnie genialny design, i za to gotów jestem zapłacić sporo, bo jestem gadżeciarzem :) ale są też pewne funkcje i opcje które wydają sie być oczywistymi a tu... No, pewnie mozna sie nauczyć przystosować i da radę. iP4 ma trochę więcej wad i niedoróbek niż wypada mieć z taką "marką" ale tak to już jest - mój syn zawsze marzył o Mac'ku, ale teraz jak ma go na co dzień, bo pracuje gdzieś w agencji, jakoś w rozmowie stwierdził że powaznie by się zastanowił nad tym zakupem teraz - to co na Mac;ku zrobi na dobrym PC ale są pewne tematy których na macku nie ugryzie i chodzi ze swoim laptopem do firmy aby mieć pod ręką drugi system...
Mac, iP wcześniej coca-cola czy marlboro przyszły do nas bardziej jako synonim luksusu i mam, jestem, jestem artystą bo mam MACka na kolanach, obok obowiązkowo iP, bo tak , bo oczywiście jest to doskonały sprzęt, o doskonałych parametrach i walorach użytkowych, ale tak zdrowy jak coca-cola :). Może kiedyś, dziś PC nie jest gorsze, dziś kilka smartphonów ni jest gorszych, sa lepsze i sa tańsze ale nie sa Aple - to marka, logo będące synonimem pewnego prestiżu i statusu i to steruje cena tych urządzeń a nie ich zaawansowana technologia.
BMW X6 jest świetnym autem, ale kto po przejażdżce nim wsiadł do Infinity FX50s ma mieszane uczucia co do wydania 400tys zł - no, ale co BMW to nie podrasowany Nissan :).
pmsphotography
30-08-2010, 11:50
credka - pytanie bo wahasz sie (teoretycznie) pomiedzy desire i IP4 - wady i zalety Androida znasz ? masz swiadomośc, ze jest superszybki, a app-store jest milion bezpłatnych aplikacji pozwalających jakoś skonfigurować telefon aby choć trochę nadawał się do użytku, ale i tak okaże się iż nie działa BT, książka telefoniczna nie sortuje nazwisk, nie synchronizuje z Outlockiem itd itp ? :)
Ekran Desire jest mniej czytelny niż inne - dlaczego - nie wiem ale dziś już bym tego telefonu nie kupił jak i IP4 - powodów nie wymienię, ale to urządzenie wyłącznie dla fanatycznych wyznawców logo jabłuszka, dla których jedynym celem, jest cel posiadanie tegoż. Nikt normalny tego nie kupi ... w dodatku za takie pieniądze.
To chyba mam jakiś wyjątkowy egzemplarz IP, bo zarówno po nazwiskach sortuje, jak i w pełni synchronizuje się z Outlockiem zapisując nowe kontakty, zdarzenia itp.
krzysztof jot
30-08-2010, 17:37
To chyba mam jakiś wyjątkowy egzemplarz IP, bo zarówno po nazwiskach sortuje, jak i w pełni synchronizuje się z Outlockiem zapisując nowe kontakty, zdarzenia itp.
czytać ze zrozumieniem... "...wahać się pomiędzy iP a telefonem z Android... " inni wszyscy zrozumieli ;)
ww (nie) funkcjonalność dotyczy systemu Android do wersji 2.1 włącznie, nie iP... który sortuje ale nie dzwoni bo nie ma zasiegu :)- ... żartowałem, sorry :)
Mam Desire i jak masz jakieś konkretne pytania to po prostu pisz na PM.
1. Wybieranie numerów. Ja w zasadzie książki telefonicznej nie widuję. Chcesz zadzwonić do np. Mirka to wciskasz klawisze z "m", potem z "i", potem z "r" i już na krótkiej liście pojawia się Mirek -megawygodne. Ale, jak ktoś lubi patrzeć na przewijające się nazwiska to też można :)
2. Czułość ekranu. Super, wszystko działa płynnie, nic się nie przycina.
3. Ikonki na pulpicie. Można ustawić, jak się chce. Standardowo jest miejsce na 16 ikonek na jednym pulpicie i 7 pulpitów. Ale zwykle używa się coś czego nie ma iPhone czyli tzw. widżety - pogoda, wiadomości, kalendarz itp.
4. Soft - dużo przydatnego softu, dużo gier i wszystko darmowe. Są też aplikacje płatne ale jeszcze nie miałem konieczności korzystać.
5. Widoczność w słońcu. Nie ma tragedii. Mam dodatkowo Nokię E71 i jest podobnie. W ostrym słońcu kiepsko widać ale na każdym kiepsko widać. Poza tym raczej nie mieszkamy na Saharze.
6. Bateria. Duży ekran to duże zużycie i inaczej się nie da. Dwa, trzy dni starcza.
7. Głośnik. Jakość zewnętrznego taka sobie - muzyczka raczej kiepska, ale sama głośność tj. dzwonek bardzo dobra. Natomiast głośniczek do prowadzenia rozmów to inna inszość. Jakość rozmów super - głośno i wyraźnie.
8. Wbudowany słownik wyrazów bardzo dobry pod warunkiem, że ktoś pisze poprawnie tj. z polskimi czcionkami. Jak chcesz pisać "latac" zamiast "latać" to faktycznie trzeba pododawać słówka. Ale w takim wypadku lepiej wyłączyć słownik i pisać na klawiaturze - po przyzwyczajeniu idzie na prawdę szybko.
9. Synchronizacja kontaktów i kalendarza z kontem google - bajka.
10. Brak sprzętowych słuchawek nie przeszkadza w niczym.
Acha, jedna ważna rzecz - telefony typu Desire pokazują skrzydła dopiero z jakimś internecikiem mobilnym, więc dobrze mieć na karcie sim jakiś pakiet czy abonament.
No to masz nieświeże informacje, bo jak najbardziej był i jest oficjalny 1.6 dla Magica.
Moim zdaniem w Magic do Android 1.5 został dodany tylko Sense UI ale oficjalny system nadal pozostał 1.5.
1. Wybieranie numerów. Ja w zasadzie książki telefonicznej nie widuję. Chcesz zadzwonić do np. Mirka to wciskasz klawisze z "m", potem z "i", potem z "r" i już na krótkiej liście pojawia się Mirek -megawygodne. Ale, jak ktoś lubi patrzeć na przewijające się nazwiska to też można :)No to odkryles... Chyba wiekszosc obecnych na rynku telefonow ma taka mozliwosc. :) Z iPhonem wlacznie.
3. Ikonki na pulpicie. Można ustawić, jak się chce. Standardowo jest miejsce na 16 ikonek na jednym pulpicie i 7 pulpitów. Ale zwykle używa się coś czego nie ma iPhone czyli tzw. widżety - pogoda, wiadomości, kalendarz itp.Jeszcze raz to napisz prosze... Tzn. najpierw przemysl co napisales, potem sie zastanow czy na pewno to co napisales, to dla iP cos niemozliwego.
8. Wbudowany słownik wyrazów bardzo dobry pod warunkiem, że ktoś pisze poprawnie tj. z polskimi czcionkami.Cie pieron! Slownik nie sprawdzi (nie zasugeruje) wyrazow, ktorych w sobie nie zawiera? No niemozliwe! ;)
9. Synchronizacja kontaktów i kalendarza z kontem google - bajka.Fascynacji ciag dalszy? :)
Acha, jedna ważna rzecz - telefony typu Desire pokazują skrzydła dopiero z jakimś internecikiem mobilnym, więc dobrze mieć na karcie sim jakiś pakiet czy abonament.Oczywista oczywistosc, ale napisac trzeba bylo. Zeby sobie nikt nie pomyslal, ze po EDGE bedzie sobie HD movie z jutuba ogladal...
;)
No to odkryles... Chyba wiekszosc obecnych na rynku telefonow ma taka mozliwosc. :) Z iPhonem wlacznie.
Chodziło o to, że to czy telefon poprawnie sortuje czy nie to nie ma większego znaczenia bo zwykle się w ten sposób z książki telefonicznej nie korzysta. Kiedyś w telefonach tego nie było, więc ktoś może nie wiedzieć, że tak można.
Jeszcze raz to napisz prosze... Tzn. najpierw przemysl co napisales, potem sie zastanow czy na pewno to co napisales, to dla iP cos niemozliwego.
Standardowo w iP masz kilka pulpitów z ikonkami i tyle a w Desire standardowo możesz mieć kilka pulpitów z ikonkami lub pulpity z widżetami. Tej drugiej opcji chyba nie ma w iP w standardzie, na pewno tak było w 3GS.
Cie pieron! Slownik nie sprawdzi (nie zasugeruje) wyrazow, ktorych w sobie nie zawiera? No niemozliwe! ;)
Nie wiem co się tu czepiać. Jak ktoś chce mieć w słowniku polskie wyrazy bez polskich czcionek to się trochę napracuje. Lepszym wyborem będzie nie korzystać ze słownika. A jak ktoś używa polskich czcionek to słownik bardzo przyspieszy wpisywanie słówek.
Fascynacji ciag dalszy? :)
W iP masz MobileMe, za które trzeba słono płacić. Tu masz za darmo.
Oczywista oczywistosc, ale napisac trzeba bylo. Zeby sobie nikt nie pomyslal, ze po EDGE bedzie sobie HD movie z jutuba ogladal...
;)
No wiesz. Niektórzy nie mają w ogóle MB lub kupują malutką paczuszkę. MB są potrzebne nie tylko do UT ale także do aktualizacji pogody, kalendarza, kontaktów, kursów walut i innych.
W iP masz MobileMe, za które trzeba słono płacić. Tu masz za darmo.Proponuje najpierw zapoznac sie z iP, zanim takie bzdury napiszesz. I dowiedziec sie do czego sluzy MobileMe, bo na pewno nie do synchronizacji danych z kontem Google.
Proponuje najpierw zapoznac sie z iP, zanim takie bzdury napiszesz. I dowiedziec sie do czego sluzy MobileMe, bo na pewno nie do synchronizacji danych z kontem Google.
W Android masz darmową synchronizację z jakimś kontem (w tym wypadku Google) przez internet i nawet nie musisz nic wciskać. MobileMe też służy do synchronizacji m.in. kontaktów - czyż nie? Albo inaczej - jak w iP synchronizujesz kontakty?
W Android masz darmową synchronizację z jakimś kontem (w tym wypadku Google) przez internet i nawet nie musisz nic wciskać.Tez nie musze nic wciskac. :) Tez jest darmowa, przez internet. :) Wpisuje termin w kalendarzu Thunderbirda i za chwile mam go w iPhonie. Dzwoni do mnie klient i umawia sie na robote, wpisuje do kalendarza termin, wracam do domu, a on juz jest w kalendarzu w Thunderbirdzie. Nic nie musze robic. Czyli dokladnie odwrotnie niz twierdzisz. :)
MobileMe też służy do synchronizacji m.in. kontaktów - czyż nie? Albo inaczej - jak w iP synchronizujesz kontakty?Oczywiscie, ze z google -- MobileMe w ogole nie uzywam. Nie mam Maka wiec funkcjonalnosc tej uslugi jest mi zbedna.
krzysztof jot
30-08-2010, 22:46
....Dzwoni do mnie klient i umawia sie na robote, wpisuje do kalendarza termin, wracam do domu, a on juz jest ...... :)
.
"on jest" rozumiem że znaczy - przelew za robotę :) !
chłopaki chce ten telefon.... ja pierdziu, chce.... :)
Standardowo w iP masz kilka pulpitów z ikonkami i tyle a w Desire standardowo możesz mieć kilka pulpitów z ikonkami lub pulpity z widżetami.
W IP masz tyle pulpitów ile sobie stworzysz.. ogarnąć to jeśli jest dużo aplikacji nie jest prosto... W androidzie masz z góry daną ilośc pulpitów i je sobie segregujesz...Niepotrzebny syf w andku jest po prostu schowany w menu, a w ipku masz na wierzchu...
Na androida jest większośc darmowa, na istore masz zaś 70% aplikacji płatnych... bez jailbreaku sie nie obejdzie, chyba, że lubisz jak CIę apple okrada nie dość, że z pieniędzy na przepłacony telefon, to jeszcze z pieniędzy na aplikacje, które niejednoktornie są kiepskie(choć kosztują powidzmy 5usd) W andku nie musisz zmieniać roma, chociaż wiąże się to ze wzrostem wydajności. Jak ktoś nie jest onanistą wydajnościowym, to mu to dynda..
Oba systemy są przyjemne.. ale android to miła odskocznia od wszędobylskiego apple...
Generalnie.. Desire tańszy a równie funkcjonalny...chociaż nie jest od apple i nie jest super hiper nowoczesnym naj naj telefonem na tym podłym świecie..no, i nie możesz powiedzieć " a ja używam jajfona" żeby rozpocząć dyskusję na cały wieczór..
Rafał_Sz
31-08-2010, 08:59
"on jest" rozumiem że znaczy - przelew za robotę :) !
(...)
Nie. "On jest" to dochodowy i VAT do odprowadzenia. Przelew za robotę przychodzi zdecydowanie później.
Dalej go chcesz?
;)
W telefonie z Androidem (np GT-i5700) można spokojnie zainstalować soft z marketu, który odblokuje softwarowe ograniczenie głośności i telefon będzie naprawdę głośny
A możesz powiedzieć jak się nazywa ten soft? Jak dotąd nie udało mi się niczego znaleźć :(
No bez przesady. Ten telefon nie ma mnie zaspokajać oralnie :)
LOL
nie wiedziałem że tak można
p.s proszę wybaczyć małe NTG
to marka, logo będące synonimem pewnego prestiżu i statusu i to steruje cena tych urządzeń a nie ich zaawansowana technologia.
E tam IP przy Nokia 8800 ARTE Continental to bidota ;-) dla pospólstwa. Nie wspomnę o czymś z naprawdę górnej półki ;) jak GoldVish czy BlackDiamond
Co do Androida to mnie nieco niepokoi fakt, że 3 ma mieć aż tak duże wymagania sprzętowe, wymagania praktycznie, na których bez problemu hulałby nieźle obecnie xp. Co prawda Mikroszit też idzie w tym kierunku ze swoimi edycjami szykowanych 7, notabene wcale niezbyt ciekawych jeśli chodzi o zastosowania stricte biznesowe, no ale cóż...Widać producenci sprzętu dobrze smarują twórcom oprogramowania tak aby posiadacze obecnych maszynek z 2.2 nie mieli okazji do upgrade, a na początku miało być tak różowo..Zobaczymy tylko jak rozegra się ta polityka na płaszczyźnie cenowej...
krzysztof jot
31-08-2010, 21:33
z tego co widzę np. po HTC wiecej jak na jeden upgreade w góre liczyć nie można, nie po to robią nowe telefony aby stare upgreadować do nowego softu - co całkiem zrozumiałe i dziwie sie, jesli ktoś liczy na oficjalny 3.0 do Desire czy legend. Nie ma mowy - idę o każdy zaklad.
Jak obserwuje - w każdej branzy lider jest be, ale po jakims czasie okazuje się że jednak bywa niezastapiony. Komputerowcy - Windows i Microsoft to wróg, rowerzyści - no Shimano, telefoniści - precz z symbianem. Ale okazuje się niestety, że Shimano jest niezawodne i najlepsze, że na windows pracuje sie wygodnie, a Symbian oferuje wszystko o czym w androidzie jeszcze nie słyszeli :)
desire jest nowy na rynku, ma pół roku, na dodatek spełnia wymagania dla softu 3.0, więc sądzę, że będzie.. bo jeśli nie, to na co mieliby wypuścić 3.0?
Ja np nie rozumiem dlaczego support nie jest dłuższy.. rok to trochę mało czasu.. A co takiego oferuje symbian, czego inne nie oferują? Ja symbiana nie cierpię, i najlepsze są nokie bez tego systemu(chociaż nokia super była w czasach, kiedy jedyną konkurencją był alcatel i sagem...teraz konkurencja trochę większa, lepsza)
dziki_pl
31-08-2010, 21:57
Do zdjec cos na amoledach, te wyswietlacze pozamiataly kompletnie lcd. Sam oi testach htc desire zamowilem... galaxy s :)
a Symbian oferuje wszystko o czym w androidzie jeszcze nie słyszeli :)
No patrz mam Androida w HTC Desire i Symbiana w Nokii E71 i jakoś nie mogę znaleźć przewag Symbiana nad Androidem. Fakt w Nokii dłużej trzyma bateria ale jest to raczej związane z wielkością wyświetlacza a nie systemem.
krzysztof jot
01-09-2010, 21:35
desire jest nowy na rynku, ma pół roku, na dodatek spełnia wymagania dla softu 3.0, więc sądzę, że będzie.. bo jeśli nie, to na co mieliby wypuścić 3.0?...
żle kombinujesz, HTC produkuje telefony -po ta aby je sprzedać więc polityka firmy jest jasna i prosta - nowy soft z nowym telefonem, co nie jest ani tajemnicą ani czymś dziwnym. Co ich interesuje 3.0 ? ich interesuje nowy model telefonu i to aby sie sprzedał, a sprzeda sie jak bedzie miał nowy i niedostepny dla innych soft. Jest juz przynajmniej pięć nowych modeli HTC czekających na premierę z nowym softem - a 3.0 nie wczesniej jak styczeń/luty więc bedzie kolejnych kilka. I sądze że 3.0 bedzie na modelach z 1.3GHz Snapdragon, a nowe HTC już czekają: Desire Z, Aria, Glacier, Fiesta itd..
http://www.gsmarena.com/htc_aria-pictures-3392.php#gallery
http://pda.pl/news/otrzymujemy_prawdziwe_zdjecia_htc_desire_zvision/
http://www.gsmarena.com/photos_of_htc_t8788_for_at_t_show_a_slideout_speak er-news-1893.php
http://www.gsmarena.com/htc_aria-review-506.php
Tu masz dziesiątke nowych smartfonów HTC - http://www.knowyourmobile.com/features/573778/top_10_htc_smartphone_rumours.html
Marcin Jakubowski
01-09-2010, 22:46
żle kombinujesz, HTC produkuje telefony -po ta aby je sprzedać więc polityka firmy jest jasna i prosta - nowy soft z nowym telefonem, co nie jest ani tajemnicą ani czymś dziwnym. Co ich interesuje 3.0 ? ich interesuje nowy model telefonu i to aby sie sprzedał, a sprzeda sie jak bedzie miał nowy i niedostepny dla innych soft. Jest juz przynajmniej pięć nowych modeli HTC czekających na premierę z nowym softem - a 3.0 nie wczesniej jak styczeń/luty więc bedzie kolejnych kilka. I sądze że 3.0 bedzie na modelach z 1.3GHz Snapdragon, a nowe HTC już czekają: Desire Z, Aria, Glacier, Fiesta itd..
http://www.gsmarena.com/htc_aria-pictures-3392.php#gallery
http://pda.pl/news/otrzymujemy_prawdziwe_zdjecia_htc_desire_zvision/
http://www.gsmarena.com/photos_of_htc_t8788_for_at_t_show_a_slideout_speak er-news-1893.php
http://www.gsmarena.com/htc_aria-review-506.php
Tu masz dziesiątke nowych smartfonów HTC - http://www.knowyourmobile.com/features/573778/top_10_htc_smartphone_rumours.html
Jednak troche szkoda, że taka renomowana firma tak szybko porzuca swoich klientów i przestaje wspierać nie tak w koncu stare słuchawki. Na szczęście są na rynku firmy, które stosują troche inne praktyki ;)
Jednak troche szkoda, że taka renomowana firma tak szybko porzuca swoich klientów i przestaje wspierać nie tak w koncu stare słuchawki. Na szczęście są na rynku firmy, które stosują troche inne praktyki ;)
Z tym wspieraniem to nie przesadzajmy. Kolejne wersje to nie jakieś rewolucje.Nie ma dużych różnic pomiędzy 2.1 a 2.2.
no ponoć instalując 2.2 z 2.1 telefon dostaje nowe życie... Ale to w sumie nie jest istotne, czy to jest rewolucja, czy nie.
HTC produkuje telefony -po ta aby je sprzedać więc polityka firmy jest jasna i prosta - nowy soft z nowym telefonem, co nie jest ani tajemnicą ani czymś dziwnym. Co ich interesuje 3.0 ? ich interesuje nowy model telefonu i to aby sie sprzedał,
To działanie jest bardzo dziwne.. wypuszczają na rynek nowy model i zaraz o nim zapominają.. Tak się nie robi. Teraz wyobraź sobie, że kupujesz model nikona sprzed ..powiedzmy 4 lat.. Ale nie możesz wstawić do niego obiektywu z tego roku, bo nie pasuje...Trochę nie fair, nie sądzisz? O klientów należy dbać, a skoro oni wypuszczają co chwila nowy model telefonu zapominając o poprzednim, to jest to zwyczajne olewanie klientów... Co mi po telefonie, który za rok od premiery nie będzie mógł odpalać najnowszych aplikacji? To nie są czasy, kiedy nowy telefon = nowe możliwości. Teraz kupujesz telefon i możliwości sobie sam dogrywasz.. Ja rozumiem, że nie można wiecznie supportować urządzeń..ale nie można porzucać ich od razu.
krzysztof jot
02-09-2010, 14:09
...Kolejne wersje to nie jakieś rewolucje.Nie ma dużych różnic pomiędzy 2.1 a 2.2....
no akurat nie masz racji. Róznice pomiędzy 2.1 a 2.2 są bardzo duże, to nie jest up o małe oczko w górę, to zupełnie nowa "budowa" systemu. Poza zdecydowanie mniejsza wagą, dochodzi tez poprawiona znacznie funkcjonalność, jak choćby to nieszczęsne sortowanie książki telefonicznej wreszcie po nazwiskach i wiele innych..
...Trochę nie fair, nie sądzisz? O klientów należy dbać...
sadze, ale takie jest obecnie życie, zwłaszcza zycie elektroniki. Problemem jest to , że my Polacy musimy składać kilka pensji aby kupić telefon, na swiecie nie jest problemem zmiana co rok na najnowszy model - zresztą sami sie dajemy :)
http://openmobile.pl/2010/08/iphone-4-za-14599zl-takie-rzeczy-tylko-w-polsce/
http://www.ipod.info.pl/index.php/najdrozszy-zwykly-iphone-4-na-swiecie/
no akurat nie masz racji. Róznice pomiędzy 2.1 a 2.2 są bardzo duże, to nie jest up o małe oczko w górę, to zupełnie nowa "budowa" systemu. Poza zdecydowanie mniejsza wagą, dochodzi tez poprawiona znacznie funkcjonalność, jak choćby to nieszczęsne sortowanie książki telefonicznej wreszcie po nazwiskach i wiele innych..
"Co przyniesie aktualizacja do Froyo?
Poza nowościami w systemie Android 2.2 Froyo, jak instalacja aplikacji na karcie pamięci, nowa maszyna wirtualna Dalvik JIT czy Adobe Flash Player 10.1, aktualizacja przynosi także kilka dodatków do interfejsu HTC Sense. Wśród nich znajdziemy m.in.:
program App Share, który umożliwia szybkie informowanie znajomych o ciekawych programach w Android Markecie;
funkcję HTC Caller ID, która w oknie rozmowy wyświetla zdjęcie z profilu Facebook, ostatnie aktualizacje statusu oraz informacje o urodzinach osoby, z którą aktualnie rozmawiamy;
możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości 720p (HD);
ulepszoną wielojęzykową klawiaturę ekranową HTC;
zupełnie nową funkcję Music sync, która umożliwia synchronizację muzyki zawartej na telefonie z programem iTunes (dzięki nowemu HTC Sync).
Ponadto, update jak zwykle wnosi liczne liczne poprawki błędów, które zostały wyłapane we wcześniejszej wersji interfejsu. Z nowych funkcji bardzo interesująco zapowiada się funkcja synchronizacji z iTunes, która jest możliwa dzięki nowemu API, które współpracuje z ulepszonym programem HTC Sync."
Dla mnie to nie są jakieś rewolucje. Poza tym we wszystkich systemach jest podobnie. Mam Nokię E71. Weszła E72 a ja w związku z tym nie otrzymałem nic nowego. Nie wiem dlaczego mielibyśmy oczekiwać czegoś innego od innych producentów?
żle kombinujesz, HTC produkuje telefony -po ta aby je sprzedać więc polityka firmy jest jasna i prosta - nowy soft z nowym telefonem, co nie jest ani tajemnicą ani czymś dziwnym. Co ich interesuje 3.0 ? ich interesuje nowy model telefonu i to aby sie sprzedał, a sprzeda sie jak bedzie miał nowy i niedostepny dla innych soft. Jest juz przynajmniej pięć nowych modeli HTC czekających na premierę z nowym softem - a 3.0 nie wczesniej jak styczeń/luty więc bedzie kolejnych kilka. I sądze że 3.0 bedzie na modelach z 1.3GHz Snapdragon, a nowe HTC już czekają: Desire Z, Aria, Glacier, Fiesta itd..
http://www.gsmarena.com/htc_aria-pictures-3392.php#gallery
http://pda.pl/news/otrzymujemy_prawdziwe_zdjecia_htc_desire_zvision/
http://www.gsmarena.com/photos_of_htc_t8788_for_at_t_show_a_slideout_speak er-news-1893.php
http://www.gsmarena.com/htc_aria-review-506.php
Tu masz dziesiątke nowych smartfonów HTC - http://www.knowyourmobile.com/features/573778/top_10_htc_smartphone_rumours.html
Mowiac szczerze, to przerazajace jest jak oni spamuja kolejnymi modelami...
Marcin Jakubowski
02-09-2010, 14:54
Zatem coby nie mówić o Apple to ich wsparcie dla starszych telefonów należy chyba wobec powyższych głosów uznać za zjawisko niespotykane ;)
Ba, zapowiedzieli na przyszły tydzien system 4.1 ktory ma działać znaczenie lepiej na 3 g niz 4.0.2 ( bo obecnie to podobno mega porażka ), a ip 3G juz dwa latka jakiś czas temu stuknely :)
To, że wchodzi nowy model nie oznacza, że Twój obecny już się do niczego nie nadaje. Muszą być nowe modele, że zdobywać nowych klientów. Jeśli to co robi HTC uważasz za spamowanie to popatrz na ilość wypuszczanych modeli Samsunga i Nokii, które często różnią się tylko wyglądem.
krzysztof jot
03-09-2010, 11:30
"Co przyniesie aktualizacja do Froyo?
Poza nowościami w systemie Android 2.2 Froyo, jak instalacja aplikacji na karcie pamięci...
no właśnie choćby mozliwosc wybrania miejsca zapisu czy zrobienia kopii na karcie nie jest istotna ? Bo dla mnie kluczowa, bez tego to system po prostu ułomny.
Dla mnie to nie są jakieś rewolucje. Poza tym we wszystkich systemach jest podobnie. Mam Nokię E71. Weszła E72 a ja w związku z tym nie otrzymałem nic nowego....
Zdecydowanie szybszy procesor, i jedna z najlepszych klawiatur - mam obecnie E72 i jest wyznacznikiem "luksusu" i komfortu pracy. Cała ta reszta jak Desire, galaxy, Wave to zabawki które kupiłem i przekazałem po okresie fascynacji dzieciom, lub sprzedałem a E72 ciagle jest najbardziej poręcznym narzędziem w pracy.
Zdecydowanie szybszy procesor, i jedna z najlepszych klawiatur - mam obecnie E72 i jest wyznacznikiem "luksusu" i komfortu pracy. Cała ta reszta jak Desire, galaxy, Wave to zabawki które kupiłem i przekazałem po okresie fascynacji dzieciom, lub sprzedałem a E72 ciagle jest najbardziej poręcznym narzędziem w pracy.
zapomniałeś chyba dodać ze to jest twoje odczucie i tylko wg twoich potrzeb dokonujesz oceny :)
krzysztof jot
03-09-2010, 22:26
zapomniałeś chyba dodać ze to jest twoje odczucie i tylko wg twoich potrzeb dokonujesz oceny :)
wiecie co - przeczytajcie pod tym linkiem post człowieka podpisującego sie DAMIAN - prawie na samym dole - tu jest cała kwintesencja tego wątku - http://www.komorkomaniak.pl/32403/htc-desire-czy-samsung-s8500-wave-arena-maniaka/comment-page-1/#comment-9133
wszystko to co naprawde wart jest android.
wiecie co - przeczytajcie pod tym linkiem post człowieka podpisującego sie DAMIAN - prawie na samym dole - tu jest cała kwintesencja tego wątku - http://www.komorkomaniak.pl/32403/htc-desire-czy-samsung-s8500-wave-arena-maniaka/comment-page-1/#comment-9133
wszystko to co naprawde wart jest android.
Nie rozumiem sarkazmu w ostatnim zdaniu. Kazdy system jest dla troszke innej grupy docelowej. Facetowi Android nie siadl i tyle, a dla mnie np. to, ze w Androidzie mozna podlubac, jest zaleta, a nie wada.
To, ze Samsung uparcie forsuje swoj badziewiasty TouchWiz, ktory potrafi skutecznie zamulic kazdy telefon, to juz inna historia...
Nie rozumiem tez, co w tym watku wlasciwie robi Nokia E72, ktora jest moze i fajna, jak ktos klepie maile na telefonie, ale do przegladania zdjec czy ogladania filmow kompletnie sie nie nadaje.
Ja za namową (pośrednią) kolegi krzysztof jot - zdecydowałem się na samsung wave.
I wiecie co? Nie mogłem lepiej wybrać:) Świetne urządzenie.
A do wyboru miałem również każdego z istniejących HTC, w tym desire czy hd2.
A ja wrzuciłem film w avi do Desire i idzie płynnie a u znajomego na Wave ten sam film trochę przycina. A co do rootowania to w Magicu się tym bawiłem ale wcale nie osiągałem większej wydajności a raczej po to by móc sobie powiedzieć, że umiem to zrobić i mam najnowszego Androida. Teraz w Desire nic nie rootuję, używam tak jak dała fabryka, ściągnąłem kilka gierek dla córki i kilka dla siebie, parę przydatnych aplikacji typu Giełda, Onet.pl, notatnik, lista zakupów i inne. Naprawdę przyjemnie się go użytkuje w porównaniu do np. Nokii E71. Jedyne co, że trzeba na noc wrzucić na ładowarkę ale dla mnie to nie problem.
Rafał_Sz
13-09-2010, 21:51
Nic z tego nie mam, nikt mnie nie sponsoruje. :)
Wstęp.
Dawno, dawno temu był sobie telefon Nokia 6310i. Jedyny słuszny, mający to co w telefonie na owe czasy było potrzebne plus trwałość i niezawodność. Latka minęły, a na rynku telefonów pojawił się zalew "wszystkomającego" chłamu z opcją dzwonienia. Sam po wyeksploatowaniu 6310i byłem zmuszony z tego chłamu korzystać. Nie ważne czy był to SE, Nokie z serii N czy dotykowe zabawki. Żaden z tych wyczesanych cudów techniki nie był w stanie oprzeć się ciężkim warunkom w jakich przyszło im u mnie działać. Każdy prędzej czy później (w sumie to zawsze prędzej) trafiał na złom. SE K750i umarł śmiercią tragiczną, gdy był mi bardzo szybko potrzebny kontakt z kilkoma osobami, a on jedynie potrafił po kolejnym wyborze w menu wyświetlać komunikat "czekaj..." O krótko trzymającej baterii nie wspomnę, zwłaszcza w podróży. I tak praktycznie z każdym modelem telefonu który przewinął mi się przez ręce.
Poszukiwania.
Przez kilka lat szukałem urządzenia, które z założenia jest telefonem. No, może mieć parę bajerów, pod warunkiem, że nie będą miały wpływu na funkcjonalność telefonu jako takiego, a czasami mogą się przydać. Mam na myśli radio, MP3, BT. Ma być odporny na ciężkie warunki otoczenia w którym pracuję i mieć dobrą baterię. Nic ponad to.
Odkrycie.
I w końcu znalazłem telefon prosty, niezwykle wytrzymały, szybki i z baterią 1050 mAh (na marginesie Made In Japan). To Nokia 3720 Classic. Małe, niepozorne ale byk :).
Podsumowanie.
Jeśli szukasz porządnego telefonu który jest "komórką" z krwi i kości to serdecznie polecam. W końcu Nokia poszła po rozum do głowy i zrobiła coś naprawdę porządnego. Wszystkie te "cuda techniki" z produktem Apple na czele wydają mi się jakieś takie śmieszne. ;) Koszt to ok 450 zł brutto z Nokia Polska.
Znowu można dzwonić... :-D
Tu krótki pokaz odporności: :mrgreen:
GxRwEtIOumE
Cieszę się, że Ci pasuje, bo podobne podejście do Twojego to ja mam do Nokii E51. To jest telefon na wieki, a nie jakiś plasticzek, co jak spada, to robi mu się pajączek na ekranie. :)
Powiem krótko :D RZEŹNIA!!! :D A jak długo bateria trzyma?
Rafał_Sz
13-09-2010, 22:03
Powiem krótko :D RZEŹNIA!!! :D A jak długo bateria trzyma?
Znajomy twierdzi, że 2 tygodnie. Jak mi wytrzyma tydzień, to już będzie OK. Dzisiaj pierwsze ładowanie. :) Pobawiłem się tym telefonem raptem kilka godzin, a już jestem zachwycony szybkością i prostotą. :)
Dawaj znać co i jak :) jestem ciekaw jak to wypadnie. Ale zapowiada się genialnie!
Eeeee nie wierzę w to co na filmie pokazują.
Rafał_Sz
13-09-2010, 22:31
Eeeee nie wierzę w to co na filmie pokazują.
D3 może pomarzyć o takich uszczelnieniach jak ma ta popierdółka :).
dane techniczne (http://www.nokia.pl/produkty/telefony/nokia-3720-classic)
A ja mam takie pytanko - podłączę się pod ten temat bo szkoda zakładać nowy - podobny.
Chodzi o wybór międzu HTC Touch HD2 i Samsungiem Galaxy S czyli I9000.
Ekrany dość podobne- duże (ale S chyba lepszy)
procesory 1 GH
WM 6.5 kontra OS 2.1
cena podobna około tysiaka.
Który polecacie?
andrstac
16-09-2010, 15:05
Zupełnie różne telefony, właśnie przez zastosowany system operacyjny. Wybierz system - będziesz wiedział który telefon (z tych dwóch oczywiście)
Taa, wybrałem rezygnuje z WM
Więc wybór między ofertą w Play
Samsung Galaxy S
Sony Ericsson X10
HTC Desire (360 zł ;))
X10 sobie odpuść. Miałem i pozbyłem się. Słabe wykonanie, plastik skrzypi. Wrażliwy na uszkodzenia jak spadnie. Mimo 1 Gh zegara nie chodzi płynnie co mnie wkurzało. Dotyk mimo że pojemnościowy to działał gorzej niż w HTC Hero.
krzysztof jot
16-09-2010, 19:44
Taa, wybrałem rezygnuje z WM
Więc wybór między ofertą w Play
Samsung Galaxy S
Sony Ericsson X10
HTC Desire (360 zł ;))
GalaxyS to obecnie absolutny "killer" - obecnie nie ma na rynku lepszego ekranu, co do wydajności - tez nr.1 wiec jeśli tylko design ci leży - nie ma sie co zastanawiać. Desire ma fatalny ekran, a jeden z najgorszych w świetle słonecznym (generalnie zero widoczności), to już X10 wypada znacznie lepiej.
puchbeary
16-09-2010, 20:48
Włączę się do wymiany zdań bo tez ostatnio łazi za mną chęć na miziany telefon. O ile GalaxyS jest dla mnie zbyt duży to z zainteresowaniem spoglądam na Galaxy Spica - miał/ma ktoś i może coś powiedzieć o nim? Zdania w sieci jak zwykle podzielone. Interesuje mnie w kolejności od najważniejszego - jakość rozmów, sygnał i ewentualne z nim kłopoty, bateria, WIFI i GPS. Kwestie multimedialne pomijam bo mam od tego osobne zabawki. Z góry dzięki za wszelkie opinie.
GalaxyS to obecnie absolutny "killer" - obecnie nie ma na rynku lepszego ekranu, co do wydajności - tez nr.1 wiec jeśli tylko design ci leży - nie ma sie co zastanawiać. Desire ma fatalny ekran, a jeden z najgorszych w świetle słonecznym (generalnie zero widoczności), to już X10 wypada znacznie lepiej.
Nowa seria Desire ma ekrany SLCD, zamiast AMOLED-ow, widoczność w słońcu niewiele lepsza, ALE rozdzielczość rzeczywista 480x800, a nie jak w wersjach z AMOLED-em - 392 x 653 (co wynika ze specyfiki matrycy AMOLED stosowanej w Desire). SLCD nie są tak "przesłodzone" pod względem nasycenia kolorów. O wiele lepiej radzą sobie z tekstem (np strony internetowe i ich powiekszanie/zmniejszanie). Tu małe porównanie: http://www.engadget.com/2010/09/13/spot-the-difference-htc-desires-slcd-versus-amoled/ w rzeczywistości AMOLED wygląda gorzej jeśli mowa o jakości teksu niż na powyższej stronie. Bardzo łatwo jest rozpoznać wersję ekranu. Jesli na pudełku z tylu jest napisane "3.7 AMOLED touchscreen" to wiadomo, w przypadku "3.7 capacitive touchscreen" - w urządzeniu jest SLCD.
Pozdrawiam
X10 sobie odpuść. Miałem i pozbyłem się. Słabe wykonanie, plastik skrzypi. Wrażliwy na uszkodzenia jak spadnie. Mimo 1 Gh zegara nie chodzi płynnie co mnie wkurzało. Dotyk mimo że pojemnościowy to działał gorzej niż w HTC Hero.
Mój głos z kolei na X10. Może mam małe wymagania, może po prostu jestem fanem tej marki... Dla mnie git: łatwa konfiguracja, wszystko dobrze i płynnie działa, do wykonania nie mam jakiś większych zastrzeżeń (choć pod namiot raczej się nie nadaje). Z drugiej strony, na pewno, nie mam aż tyle czasu, żeby bardzo się w niego wgłębiać musi przecież zostać czas na focenie i inne historie ;) Co do łączenia się androida z netem, to chyba niestety trzeba się pogodzić, że wraz z narodzinami smartfonów umarły telefony, które służyły właśnie do dzwonienia a nie oglądania filmów, netu, muzyki etc. W związku z tym namawiam na stałe łącze niezależnie od modelu czy firmy.
Włączę się do wymiany zdań bo tez ostatnio łazi za mną chęć na miziany telefon. O ile GalaxyS jest dla mnie zbyt duży to z zainteresowaniem spoglądam na Galaxy Spica - miał/ma ktoś i może coś powiedzieć o nim? Zdania w sieci jak zwykle podzielone. Interesuje mnie w kolejności od najważniejszego - jakość rozmów, sygnał i ewentualne z nim kłopoty, bateria, WIFI i GPS. Kwestie multimedialne pomijam bo mam od tego osobne zabawki. Z góry dzięki za wszelkie opinie.
Mam i5700 od paru tygodni, jak masz jakieś pytania to nie krępuj się. Do tej pory preferowałem Nokie z serii 1XXX (tzw. gniotsa nie łamiotsa) więc moje porównanie nie będzie tak miarodajne jak człowieka który telefonu zmienia częściej niż kochanki. Zgodnie z podaną kolejnością:
- jakość rozmów: słoń mi na ucho nadepnął, więc nie zwracam za bardzo na takie rzeczy uwagi, ale nie narzekam, więc jest całkiem ok, wydaje mi się, że jest spora różnica na plus w porównaniu do mojej antycznej Nokii 1650
- sygnał: też ciężko porównać, ale ja nie narzekam. Z tym jest trochę śmieszna sytuacja, bo w niektórych miejscach (kompletne zadupia) lepiej łapała mi Nokia, a w niektórych Samsung. Odsyłam do jakichś testów.
- bateria: po Nokii, która po 2 latach potrafiła przy spokojnym użytkowaniu wytrzymać 6 dni (przy czym u mnie "spokojne użytkowanie" to jakieś 15 minut rozmów w ciągu tygodnia + ok. 40 smsów w takim samym okresie) to osiągi Szpiona to przy tym to jest kiepski żart. 10 minut rozmów, 10-15 smsów, ok. 20 minut WiFi a bateria trzyma do 2,5 dnia :/ Tak, wiem że mogę codziennie wieczorem ładować telefon, ale ja to leniwy jestem. Z tymi bateriami w Szpionach to w ogóle są jaja, bo jednym telefon potrafi trzymać 4-5 dni, a innym maks 2 dni. To ponoć cecha osobnicza konkretnego telefonu/baterii.
- WiFi: jest i działa. Działa całkiem przyzwoicie, w połączeniu z Operą i słownikiem T9 da się na tym sporo stron przejrzeć i nawet conieco napisać, choć jak dla mnie wklepywanie elaboratów na wirtualnej klawiaturze to nowa forma samobiczowania. Z WiFi jest taki cyrk, że czasem nie wiadomo czemu nie chce złapać sieci, do której już się kiedyś podpinało. Można stać metr od routera, mieć dobry login/hasło i nie wiedzieć czemu, szpion czasem powie "foch i ..." i się nie połączy. Wtedy pomaga: wyłączenie i włączenie WiFi/edycja ustawień sieci (np. wywalenie ostatniej litery w SSID, ponowne jej wklepanie i zapis zmiany ustawień)/restart telefonu. Problem znany, z tego co wyczytałem w necie parę tygodni temu to jeszcze ludziom nie udało się znaleźć rozwiązania.
- GPS: jest i działa. Nie mam porównania z innymi GPSami w komórkach, ale ten daje radę. Co prawda czasem złapanie rozwiązania trochę mu zajmuje (tak do 5 minut), ale to też raczej kwestia "focha" telefonu niż braku aktualnego almanachu. Poza tym praktycznie zawsze w ciągu tych 5 minut GPS załapał, więc jest ok. Po dołączeniu do Spicy nawigacji iGo i ładowarki samochodowej mamy całkiem przyzwoitą pomoc na drodze (testowałem), oczywiście, jak w każdej nawigacji, trzeba do niej podchodzić z dystansem.
Ogólnie, to z telefonu jestem w miarę zadowolony, choć nie powiem, trochę mnie wnerwiło, jak się okazało, że WiFi czasem świruje :/ Poza tym, pomimo tego, że się przyzwyczaiłem już do klawiatury ekranowej i piszę w miarę sprawnie, to i tak następny telefon będzie ze sprzętową klawiaturą. Ciekaw jestem jak będzie wyglądać korzystanie ze szpiona zimą, ale coś czuję, że się nie jeden raz wnerwię, bo niestety pracę mam taką, że dużo czasu spędzam na dworze, a pisanie zgrabiałymi palcami raczej ciężko zaliczyć do przyjemności. Klient GMaila to też jakaś porażka, trzeba doinstalować jakiś zamiennik.
Zdecydowanie wielką siłą Androida jest Market, gdzie można znaleźć masę użytecznego softu, choć widać, że to nowość, gdy szuka się jakieś bardziej wysublimowanego oprogramowania to czasem może się okazać, że takowego nie ma, a np. na WM jest. Inna sprawa ile WM a ile Android jest na rynku.
I pamiętaj: synchronizacja kontaktów i kalendarza uzależnia ;)
Ja tam nie wiem skąd się wzięły te mity o słabej widoczności ekranu HTC Desire w słońcu. Ja tam używam swój na zewnątrz i nie mam problemu z odnalezieniem danej funkcji. Jeśli ktoś mieszka w Afryce to być może będzie to problem ale w naszej strefie klimatycznej bez przesady.
puchbeary
17-09-2010, 20:51
Mam i5700 od paru tygodni, jak masz jakieś pytania to nie krępuj się. ....
Dzięki. Dało mi to ciut do myślenia. Szczególnie to co piszesz o WIFI i baterii . Spodziewałem się, że jest lepiej. Jak mi pomysł okrzepnie to pozwolę sobie na PW przyatakować.
w desire w pełnym słońcu faktycznie nic nie widac.. w jasny dzień też widać słabo, ale nie jest tragicnie.. tak czy siak, mogłoby być lepiej. Wydaje mi się, że widoczność w słońcu takich telefonów ogólnie jest słaba..
Dzięki. Dało mi to ciut do myślenia. Szczególnie to co piszesz o WIFI i baterii . Spodziewałem się, że jest lepiej. Jak mi pomysł okrzepnie to pozwolę sobie na PW przyatakować.
Po prostu trzeba się przyzwyczaić do tego, że na każdy wyjazd bierze się ładowarkę ;) Nie pisz na PW tylko na forum, może się jeszcze komuś innemu przyda.
też szukam smartfona jakiegoś bo mój SE m600 dokonuje żywota wymagania chciałbym coś z
1 wifi ,
2 dużym dotykowym wyświetlaczem
3 najlepiej aby automapa na tym śmigała lub chociaż tomtom ale to nie wymaganie konieczne
Pewnie przedłuże umowę w plusie dla firm i widzę że w miare przystępnej cenie dostępny jest Samsung Wawe S8500 ale nie spełnia wymagania nr 3 ale po teście forumowego kolegi kusi a czy używa ktoś Samsung Omnia 2 ?
PS jak widzę oferta plusa w porównaniu do playa to nawet zastanawiam się nad zmianą sieci
Malibu, ja od miesiąca posiadam Samsunga Wave w LongPlay 69, nie mogę uwierzyć jak wolno mi te minuty/złotówki lecą, w porównaniu do mixa w Plusie masakra po prostu :)
sam telefon jest świetny, znajomi nie mogą się napatrzeć na kolory wyświetlacza :P
ogólnie nic nie muli, obsługa bardzo prosta i przyjemna. Dotyk śmiga super, żwawo bez opóźnień, reaguje na muśnięcie. Noszę go bez folii i futerału i po miesiącu zero śladów użytkowania (fakt że patrzę co z nim robię i gdzie kładę).
Szczerze mówiąc bardzo bałem się tego zakupu, głównie przez to że nie byłem przekonany do dotyku, i znajomi straszyli że niby Bada będzie lipą, ale dziś naprawdę nie zamieniłbym tego telefonu na nic innego :) Jestem MEGA zadowolony.
Polecam Ci ten telefonik :)
krzysztof jot
19-09-2010, 21:40
3 najlepiej aby automapa na tym śmigała lub chociaż tomtom ale to nie wymaganie konieczne
podobno - ale zaznaczam podobno, tak piszą na forach - Samsung rozmawia w sprawie AutoMapy na Bada
dziś czekałbym na HTC Desire Z, Nokie N8 lub E7 czy na Samsunga GT i8700 na WM7.
podobno - ale zaznaczam podobno, tak piszą na forach - Samsung rozmawia w sprawie AutoMapy na Bada
dziś czekałbym na HTC Desire Z, Nokie N8 lub E7 czy na Samsunga GT i8700 na WM7.
Wolne żarty, na Androida nie wypuścili, a mieliby wypuścić na system, który istnieje na raptem paru telefonach? Przecież Samsung nie będzie dotował producenta AM jakąś kasą żeby tamci wypuścili AM na tą platformę, bo i po co, i bez AM Wave sprzedaje się nieźle.
krzysztof jot
19-09-2010, 22:01
Wolne żarty, na Androida nie wypuścili, a mieliby wypuścić na system, który istnieje na raptem paru telefonach? Przecież Samsung nie będzie dotował producenta AM jakąś kasą żeby tamci wypuścili AM na tą platformę, bo i po co, i bez AM Wave sprzedaje się nieźle.
wiesz już jest piec modeli z bada - a mówi sie o tym już od jakiegos czasu. Mozliwe ze "będzie dotował" bo zależy mu na swoim systemie
tgollob_jamessuchar
19-09-2010, 22:11
też szukam smartfona jakiegoś bo mój SE m600 dokonuje żywota wymagania chciałbym coś z
1 wifi ,
2 dużym dotykowym wyświetlaczem
3 najlepiej aby automapa na tym śmigała lub chociaż tomtom ale to nie wymaganie konieczne
Pewnie przedłuże umowę w plusie dla firm i widzę że w miare przystępnej cenie dostępny jest Samsung Wawe S8500 ale nie spełnia wymagania nr 3 ale po teście forumowego kolegi kusi a czy używa ktoś Samsung Omnia 2 ?
PS jak widzę oferta plusa w porównaniu do playa to nawet zastanawiam się nad zmianą sieci
mam Omnię 2
rewelacja - używam właśnie do ww celów - WiFi praktycznie ciągle, wyświetlacz jest duży i dotyk działa całkiem nieźle, mimo, że rezystancyjny (nie używam rysika, aczkolwiek paznokcie mojej lepszej połówki rysują powierzchnię wyświetlacza... co ciekawe moje ani trochę ;D ) - nie zastanawiam się nad tym co robię z telefonem - ma działać i działa ;)
także w słońcu daje radę, kolory może nie takie jak Wave, ale to także Amoled, więc i tak świeci pięknie
AutoMapa działa perfekcyjne... ja używam także iGO 8 - nic dodać nic ująć, bateria całkiem nieźle się sprawuje, trzeba się postarać bardzo, by wykończyć w dobę (chyba tylko rozmowa przez Skype przez WiFi non stop może to załatwić)
nie zawiesił mi się ani razu! :) polecam
ps. wrzucam też do niego zdjęcia prosto z D700 (po około 3-5MB i nie ma problemów z zamulaniem etc.), aparat też daje radę, szczególnie makro... nie miałem lepszego telefonu - z pewnością są lepsze, ale na pewno też i droższe.. kupiłem za 800zł nówkę z mocowaniem do auta, no i z ładowarką samochodową :) któraś nawigacja samochodowa to przebije? ;D
Kilka dni temu miałem okazję pobawić się Samsungiem Galaxy S kuzyna. Trzeba przyznać, że robi wrażenie. Trochę jednak zbyt duży jak dla mnie.
wiesz już jest piec modeli z bada - a mówi sie o tym już od jakiegos czasu. Mozliwe ze "będzie dotował" bo zależy mu na swoim systemie
Ok, ale podstawową wadą Bady jest to, że to jest system Samsunga - perspektywy wzrostu popularności są dość ograniczone (chyba, że Samsung pozwoli na instalowanie Bady w telefonach innych producentów, w co osobiście wątpię). Poza tym rynek smartfonów w Polsce jest zbyt mały, żeby centrala Samsunga bawiła się w dotacje producentów nawigacji z jakiegoś śmiesznego kraju na "wschodzie" Europy, gdzie białe niedźwiedzie chodzą po ulicach. Dodatkowo AM w innych krajach jest o wiele mniej popularna niż w Polsce, więc ciężko przeszczepiać krajowe doświadczenia na inne rynki.
Podsumowując:przypuszczam, że wątpię.
etam.. automapa nie jest jedyną porządną nawigacją na telefon.. można się bez niej obyć.. ja na androidzie używam coPilot i jakoś nie brakuje mi automapy, którą mam na mio. rodzaj map nie powinien być wg mnie żadnym kryterium....
PS. A czy to nie jest tak, że mapy są takie..jednego typu? w sensie.. że automapa obsługuje te same mapy bez względu na to, na jakim systemie ona się znajduje?
etam.. automapa nie jest jedyną porządną nawigacją na telefon.. można się bez niej obyć.. ja na androidzie używam coPilot i jakoś nie brakuje mi automapy, którą mam na mio. rodzaj map nie powinien być wg mnie żadnym kryterium....
Jeśli nie jakość map (bo rozumiem, że to miałeś na myśli pisząc "rodzaj"), to co wg. Ciebie jest ważne? Ergonomia, szybkość reakcji na zmiany trasy itp. jest ważna, ale jeśli mamy kiepskie mapy, to nic nam po nich.
PS. A czy to nie jest tak, że mapy są takie..jednego typu? w sensie.. że automapa obsługuje te same mapy bez względu na to, na jakim systemie ona się znajduje?
Owszem, tyle, że są platformy na których AM nie istnieje, np. wspomniany wcześniej Android :) Są też nawigacje, które obsługują kilka map tego samego obszaru, tzn. dostarczane przez inne zewnętrzne firmy, np. iGo obsługuje mapy od Emapy, Navteqa oraz Teleatlasu.
Tak swoją drogą, skoro używasz coPilota, to pozwolę się zapytać: czy posiada on możliwość nawigacji do punktu o konkretnych współrzędnych "na azymut", tzn. poza drogami? Mam na myśli taką sytuację: jestem sobie gdzieś pośrodku pola, kilka km od najbliższej drogi, wklepuję współrzędne punktu docelowego, a navi prowadzi mnie w linii prostej do niego "idź 200 m na północ" zamiast "wsiądź do auta, przejedź 20 km po okolicznych wioskach i dojedź do celu".
krzysztof jot
20-09-2010, 12:07
żeby centrala Samsunga bawiła się w dotacje producentów nawigacji z jakiegoś śmiesznego kraju na "wschodzie" Europy, gdzie białe niedźwiedzie chodzą po ulicach. ....
- u mnie nie chodzą :)
- jeśli krajowa ma to być nawigacja, polecam NaviEksperta który na Wave działa doskonale, a wygrywa wszelkie testy odnośnie nawigacji w PL. najbardziej aktualne dane, najlepsze w dużych miastach bo wybiera najmniej aktualnie zakorkowane trasy, i działa na totalnym zadupiu co sprawdziłem już niejednokrotnie... polecam, choć ma jedną drobną wadę, dla wielu kluczową - musi być legalny bo działa on-line.
choć ma jedną drobną wadę, dla wielu kluczową - musi być legalny bo działa on-line.
Jeśli online to od razu ma drugą wadę, ściąga dane z Internetu, tak? Czyli nie działa na czystym GPS, tylko A-GPS czy jakoś tak..
Moim zdaniem do nawigacji lepiej kupić urządzonko dedykowane do nawigacji, jest tego pełno na rynku, także za grosze.
andrzej_suse10
20-09-2010, 12:24
jak masz A-GPS to możesz sobie równie dobrze używać go jak normalnego GPS bez tego chwilowego podłączenia do internetu. Tylko wtedy czekaj 15 minut na złapanie fixa ;)
jak masz A-GPS to możesz sobie równie dobrze używać go jak normalnego GPS bez tego chwilowego podłączenia do internetu. Tylko wtedy czekaj 15 minut na złapanie fixa ;)
Spoko, tylko, że ja miałem na myśli aplikacje, którą MUSZĄ do działania pobrać dane z netu.
Wolę tradycyjne, dedykowane urządzonko z GPS.
- u mnie nie chodzą :)
- jeśli krajowa ma to być nawigacja, polecam NaviEksperta który na Wave działa doskonale, a wygrywa wszelkie testy odnośnie nawigacji w PL. najbardziej aktualne dane, najlepsze w dużych miastach bo wybiera najmniej aktualnie zakorkowane trasy, i działa na totalnym zadupiu co sprawdziłem już niejednokrotnie... polecam, choć ma jedną drobną wadę, dla wielu kluczową - musi być legalny bo działa on-line.
Jak wygląda kwestia NaviEksperta w przypadku gdy zaczynam nową trasę na kompletnym wypizgu, gdzie o zasięgu GSM można zapomnieć? Można sobie zaplanować i ściągnąć ileśtam tras "za zapas"?
No i mam Wave-a ;) Jeszcze przydało by się trochę czasu na zabawę z nim :)
No i mam Wave-a ;) Jeszcze przydało by się trochę czasu na zabawę z nim :)
Powiedz mi, jak w tym modelu jest rozwiązana kwestia skrzynki na sms/mms? Jest to jak jak w Androidzie, na zasadzie jakby czata? Czy jednak osobno skrzynka nadawcza, odbiorcza etc...? I czy raport o dostarczeniu sms jest wreszcie sygnalizowany jakimś znaczkiem przy wysłanym sms czy jednak jak w pozostałych (tradycyjnych) samsungach za pomocą zwykłego sms?
krzysztof jot
20-09-2010, 17:37
Powiedz mi, jak w tym modelu jest rozwiązana kwestia skrzynki na sms/mms? Jest to jak jak w Androidzie, na zasadzie jakby czata? Czy jednak osobno skrzynka nadawcza, odbiorcza etc...? I czy raport o dostarczeniu sms jest wreszcie sygnalizowany jakimś znaczkiem przy wysłanym sms czy jednak jak w pozostałych (tradycyjnych) samsungach za pomocą zwykłego sms?
i czata i oddzielna nadawcza i odbiorcza - równiez sortowanie wg daty, wątku, nadawcy itp. Wysłane masz w ... wysłanych :) dodatkowo informacja w skrzynce 'dostarczono" o ile ustawiony jest raport, plus informacja podczas wysyłania, plus informacja na belce górnej - wisząca aż naciśniesz 'wyczyść" - chyba wystarczy :)
w wiadomościach masz 2 opcje, wyświetlanie jako czat i tradycyjnie w folderkach odebrane itp
i czata i oddzielna nadawcza i odbiorcza - równiez sortowanie wg daty, wątku, nadawcy itp. Wysłane masz w ... wysłanych :) dodatkowo informacja w skrzynce 'dostarczono" o ile ustawiony jest raport, plus informacja podczas wysyłania, plus informacja na belce górnej - wisząca aż naciśniesz 'wyczyść" - chyba wystarczy :)
Czyli raport nie jest w formie normalnego sms ? (to mnie zawsze denerwowało w aparatach tej marki)
krzysztof jot
20-09-2010, 18:32
Czyli raport nie jest w formie normalnego sms ? (to mnie zawsze denerwowało w aparatach tej marki)
wiesz co - zobacz sobie to w moim opisie-jest to pod tekstem o Klawiaturze - akapit: SMS / wiadomości i skreeny z ekranu -http://logolife.wordpress.com/2010/07/27/samsung-gt-s8500-wave/ (http://logolife.wordpress.com/2010/07/27/samsung-gt-s8500-wave/)
raport w postaci sms'a "push "dostarczono" - mozesz właczys lub nie w opcjach. Równiez nawet raport o "dostarczeniu" jak i "przeczytaniu" mms'a.
Krzysztofie, odniesiesz się do mojego pytania o NaviEksperta?
Jak wygląda kwestia NaviEksperta w przypadku gdy zaczynam nową trasę na kompletnym wypizgu, gdzie o zasięgu GSM można zapomnieć? Można sobie zaplanować i ściągnąć ileśtam tras "za zapas"?
krzysztof jot
21-09-2010, 11:43
Krzysztofie, odniesiesz się do mojego pytania o NaviEksperta?
nie, jeśli przebywasz w takich rejonach - to jest d... , mapy są na "bieżąco" wyświetlane na ekranie, nie zapisują się tak jak np. Nokia Maps że można załadować mapy wcześniej. Nawet do planowania trasy niezbędne jest połączenie GPRS. Ja mam pakiet razem z transferam u opratora wiec mnie to nie interesuje ile i jak, i powiem ze miałem ze trzy przypadki podczas jazdy że brakło zasięgu wtedy - wtedy mapy "staja" w miejscu pojawia się komunikat o braku łączności i po powrocie sygnały lokalizacja jest korygowana - ale to było kilka kilometrów na trasie.
No to kicha, często telepię się po zadupiach gdzie prąd zawraca :/
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.