PDA

Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

manfred
08-02-2012, 13:54
Ale ja właśnie chcę aby one tam pozostały na serwerze. Przywróciłem ustawienia domyślne telefonu a teraz z tym nie mogę sobie poradzić.

Tom01
08-02-2012, 13:56
Ale ja właśnie chcę aby one tam pozostały na serwerze. Przywróciłem ustawienia domyślne telefonu a teraz z tym nie mogę sobie poradzić.

Znaczy mają być na serwerze, ale tak, aby kopie z telefonu można było usuwać i się nie pobierały ponownie?

manfred
08-02-2012, 13:57
W rzeczy samej

Tom01
08-02-2012, 14:00
W rzeczy samej

No to nie wiem. :?

Celeborn
08-02-2012, 14:18
szukam jakiegoś taniego smartfona do kalendarza google i gps -możecie coś polecić? :)

Tani to pojęcie względne.

gusi
08-02-2012, 14:41
Może mi ktoś pomóc o co chodzi z E72? Skonfigurowałem skrzynkę email. Pobrałem kilkadziesiąt ostatnich emaili. Następnie z poziomu telefonu usunąłem wszystkie. Gdy ponownie chcę sprawdzić skrzynkę te emalie ponownie mam w swoim telefonie. Dostawca Onet.pl

Dziwna sprawa. W mojej e52 po usunięciu wcześniej pobranych maili telefon po zsynchronizowaniu z pocztą nie pobiera ponownie tych wcześniej pobranych i usuniętych. Zarówno z gmail jak i z onet.pl.

mateo912
08-02-2012, 18:11
Może mi ktoś pomóc o co chodzi z E72? Skonfigurowałem skrzynkę email. Pobrałem kilkadziesiąt ostatnich emaili. Następnie z poziomu telefonu usunąłem wszystkie. Gdy ponownie chcę sprawdzić skrzynkę te emalie ponownie mam w swoim telefonie. Dostawca Onet.pl

sprawdź czy "usuwanie" tj przeniesienie do kosza czy faktycznie usuwanie.
Jeśli usuwa to niestety tak się będzie działo, jeśli przenosi do kosza to dopóki nie usuniesz z kosza nie będzie ściągać.

krzysztof jot
09-02-2012, 20:10
sprawdź czy "usuwanie" tj przeniesienie do kosza czy faktycznie usuwanie.
Jeśli usuwa to niestety tak się będzie działo,...

nie ma prawa pobrać drugi raz.. tak jak laptop i każde inne urządzenie. Miałem E72 i tak się nie działo, coś pokombinowałeś w ustawieniach synchronizacji

ropusz
13-02-2012, 20:16
Witam,
Zatęskniłem za obudową z QWERTY ale taką normalną, nie wysuwaną, coś jak Nokia E71. Możecie coś polecić z obecnej produkcji? Tak na szybko to widzę HTC Cha Cha, Nokię E72, Nokię E6 oraz parę Blackberry. Macie jakieś doświadczenia z tymi telefonami? Czy warto nadal inwestować w Nokię?

Jacek_Z
13-02-2012, 20:27
A ja właśnie wolę wysuwaną. Bo przynajmniej da sie trafić w klawisze. Po 2 latach klawiatura i mechanizm wysuwania są jak nowe - N97 mini.

manfred
13-02-2012, 21:00
Witam,
Zatęskniłem za obudową z QWERTY ale taką normalną, nie wysuwaną, coś jak Nokia E71. Możecie coś polecić z obecnej produkcji? Tak na szybko to widzę HTC Cha Cha, Nokię E72, Nokię E6 oraz parę Blackberry. Macie jakieś doświadczenia z tymi telefonami? Czy warto nadal inwestować w Nokię?

E72 to największy siet jaki miałem. Ciągła zwiecha systemu doprowadza mnie do nerwicy. I to ma być telefon biznesowy.

ropusz
13-02-2012, 21:18
Miałem Nokię E71 i dobrze ją wspominam stąd tęsknota za właśnie takim układem klawiatury. Nie ukrywam, że ze wstępnej specyfikacji najlepiej wygląda E6.

Sapphiron
14-02-2012, 09:45
widzę pewną zależność niestety...

e71, e51 - bardzo dobre telefony, sprawdzały się w każdych warunkach...
e72, e52 - straszne kiszki, non stop zawiechy, słabe materiały wykończeniowe...

rafulec
14-02-2012, 09:55
Czy warto nadal inwestować w Nokię?

moje ostatnie doświadczenie z E65, E52, E75 - spowodowało że rozstałem się nokią bez żalu.
każdy z w/w modeli trafiał do serwisu minimum 3 razy. przesiadłem się na szajsunga galaxy.

Rafał_Sz
14-02-2012, 10:09
No i Google ma zgodę na kupno Motoroli. Fajnie, będę miał nareszcie aktualizacje Andka w pierwszej kolejności. ;):)

ku6i
14-02-2012, 12:25
W Defy? Chyba nie bardzo, troszkę za stary telefon na aktualizacje.

Ewerew
14-02-2012, 12:31
widzę pewną zależność niestety...

e71, e51 - bardzo dobre telefony, sprawdzały się w każdych warunkach...
e72, e52 - straszne kiszki, non stop zawiechy, słabe materiały wykończeniowe...

Zgadam się z Tobą, E71 leży do dziś gdzieś w szufladzie, po tylu upadkach...ale nadal działa. Zadowolony jestem też z N900. E52 ciągle wysyłałem na gwarancje, ten nowszy symbian E72, E52 itp. coś się zawiesza

Rafał_Sz
14-02-2012, 14:58
W Defy? Chyba nie bardzo, troszkę za stary telefon na aktualizacje.
W Defy. Być może, ale czekający na Froyo też już tracili nadzieję, a jednak się stało. :)

Sapphiron
14-02-2012, 15:05
Słuchajcie ludziska.

Po przeanalizowaniu paru aspektów stwierdziłem że jednak nie opłaca mi się MixPlus... Ale że muszę zostać w sieci zastanawia mnie abonament. Abonament za 69.90, do tego Szajsung Ace lub HTC Wildfire S?

Niestety w sieci MUSZĘ zostać, bo mam 90% numerów w pracy i rodzinie w plusie więc nijak sie nie opłaca być poza siecią...

stock
14-02-2012, 15:30
a ja sobie sprawiłem

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.chip.pl/images/2011/05/23/LGSwiftBlackP970_7.jpg/image_full)

wybrałem w zasadzie losowo - grunt by miał budzik, mozliwośc pisania smsów i dzwonił :) reszte mam zasadniczo gdzieś :) Mam nadzieję tylko ze to nie jakiś złom :D

R
14-02-2012, 15:33
a ja sobie sprawiłem


wybrałem w zasadzie losowo - grunt by miał budzik, mozliwośc pisania smsów i dzwonił :) reszte mam zasadniczo gdzieś :) Mam nadzieję tylko ze to nie jakiś złom :D

no to kupiles zlom, ktory ma budzik sms i wbudowany telefon :mrgreen:

stock
14-02-2012, 15:35
czyli wymagania spełnił w 100%. to chyba najlepszy z moich iostatnich zakupów :)
A tak na powaznie to z tego całego netu w komórce po prostu nie mam czasu korzystac - no i jestem przyzwyczajony do czytania na ciut większym ekranie niż 4 cale :) Oczy juz nie te co kiedyś.

manfred
14-02-2012, 15:39
Ironia losu. Ja chcę czytać ale nie mogę on może ale nie chce. A ten LG to wiesza się choć czasami? ;-)

ropusz
14-02-2012, 16:19
Kupował ktoś telefon w komoorki.pl lub deluxury.pl. Ceny mają niezłe ale czy nie wciskają jakiejś ciemnoty typu refurby czy pogwarancyjne telefony?

rychu_cmg
14-02-2012, 17:07
Słuchajcie ludziska.

Po przeanalizowaniu paru aspektów stwierdziłem że jednak nie opłaca mi się MixPlus... Ale że muszę zostać w sieci zastanawia mnie abonament. Abonament za 69.90, do tego Szajsung Ace lub HTC Wildfire S?

Niestety w sieci MUSZĘ zostać, bo mam 90% numerów w pracy i rodzinie w plusie więc nijak sie nie opłaca być poza siecią...
Możesz przejść z MixPlusa na Plusa na Kartę (Simplusa), albo nawet zmienić sieć z zachowaniem numeru.

malasana
15-02-2012, 10:36
Kupował ktoś telefon w komoorki.pl lub deluxury.pl. Ceny mają niezłe ale czy nie wciskają jakiejś ciemnoty typu refurby czy pogwarancyjne telefony?

Mam pewne doswiadczenie z deluxury.pl - probowalem kupic tel. u nich na miejscu w sklepie. Telefon (niby fabrycznie nowy) sprzedawca ponoc "otworzyl przed sekunda na zapleczu". W efekcie pudelko otwarte, folie zabezpieczajace zerwane, odciski palcow bardzo liczne. Zadnej pewnosci nie bylo, ze to nie lekko uzywana sztuka lub wystawowa. Na pytanie, czemu otworzyl na zapleczu i zerwal wszystko z tel, sensownej odpowiedzi nie udzielil.

Locter
15-02-2012, 11:52
WItam ;)


Szukam czegoś niedrogiego z GPSem, budżet to tak max do 130 euro, wypatrzyłem narazie takie cos http://www.ebay.ie/itm/New-Samsung-Galaxy-i5500-Europa-3G-Unlocked-Mobile-Phone-Free-1GB-Memory-Card-/220868374724?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item336cc7f0c4


Jakie inne alternatywy ?

nowart
15-02-2012, 11:55
zaraz i tak usłyszysz, że lepiej dołożyć do 700zł i kupić Motorolę Defy :)

mpwt
15-02-2012, 11:58
WItam ;)


Szukam czegoś niedrogiego z GPSem, budżet to tak max do 130 euro, wypatrzyłem narazie takie cos http://www.ebay.ie/itm/New-Samsung-Galaxy-i5500-Europa-3G-Unlocked-Mobile-Phone-Free-1GB-Memory-Card-/220868374724?pt=UK_Mobile_Phones&hash=item336cc7f0c4


Jakie inne alternatywy ?

To trochę małe. Alternatywy były wcześniej. Galaxy Mini, Ace, Wildfire S...

Sapphiron
15-02-2012, 12:32
zaraz i tak usłyszysz, że lepiej dołożyć do 700zł i kupić Motorolę Defy :)

No tak... taka specyfika tego tematu...

Celeborn
15-02-2012, 12:38
Chyba forum...

Locter
15-02-2012, 12:44
Motorola Defy fajna, ale narazie odpada, do tej pory używałem raczej "stupid-phonów", i narazie nie chce zbytnio pakowac kasy w ten interes, zobacze czy wogóle zdołam polubić dotykowy ekran, zalezy mi tylko na GPS oraz gmailu, jak mi sie spodoba, to za jakis czas kupie cos bardziej wypasionego. Póki co chyba wybieram pomiędzy Galaxy i5500 i Galaxy Y.

loki_p
15-02-2012, 12:54
Kupował ktoś telefon w komoorki.pl lub deluxury.pl. Ceny mają niezłe ale czy nie wciskają jakiejś ciemnoty typu refurby czy pogwarancyjne telefony?

Praktycznie wszystkie sklepy który wyskakują w wyszukiwarce cen jako najtańsze dla telefonów to komisy a nie sklepy. Praktycznie wszystkie mają nowe telefony ale odkupione od ludzi biorących aparaty na umowę i później je sprzedające. Telefony mają brandowane softy i logo operatora. Drugim źródłem jest jakiś lewy import z zagranicy. Wtedy brak polskiej instrukcji.
Warto zwrócić uwagę na te elementy w opisie w sklepach. Normalny sklep nawet o tym nie wspomina bo normalnym jest że soft jest producenta i nie ma loga.
Warto też poczytać opinie od tych sklepach. Jest baardzo dużo rozczarowanych klientów. Ja osobiście odradzam. Lepiej kupić w jakiejś sieciówce.

ropusz
15-02-2012, 16:37
Tak myślałem, że to jakaś lipa. Pozostają zatem te duże sklepy.

Rafał_Sz
15-02-2012, 17:06
Tylko nie kupuj Defy!!!


:mrgreen:

kptYossarian
15-02-2012, 19:34
Witam,

zastanawiam się pomiędzy 2 modelami: Motorofa Defy i SE Xperia Neo V.
Który wybrać?
Nie jestem maniakiem gier (co nie zmienia faktu, że czasem bym w coś pograł), za to zależy mi na szybkim odczytywaniu www i dokumentów oraz bezawaryjności.

Pozdrawiam :)

kronos28
15-02-2012, 19:54
Jeżeli chodzi o nowoczesność konstrukcji, wygląd (to już rzecz gustu) całkiem ciekawy UI to Neo V. Zaplanowany upgrade do Androida 4.0...

Jeżeli o wytrzymałość to Defy (Gorilla) jeszcze można pomyśleć nad Defy+ - szybszy procesor, nowszy android (2.3 zamiast 2.2 w Defy)

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3514&idPhone2=4122

Ahh no i się pochwalę...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/02/htc_sensation_front_back_side-1.jpg
źródło (http://www.komset.pl/files/imce/htc_sensation_front_back_side.jpg)

Dla informacji to ceny słuchawek w ofertach RePlay są negocjowalne... trza się tylko "nie dać spławić" ;) (to tak w kwestii nawiązania do mojego marudzenia sprzed paru tygodni ;))

Los_Pablos
16-02-2012, 09:25
....Dla informacji to ceny słuchawek w ofertach RePlay są negocjowalne... trza się tylko "nie dać spławić" ;) (to tak w kwestii nawiązania do mojego marudzenia sprzed paru tygodni ;))

Jestem właśnie w trakcie przedłużania oferty w Playu i mam pytanie w związku z powyższym. Cenę słuchawek negocjowałeś w salonie stacjonarnym czy przez telefon z Biurem Obsługi??? Jeśli to nie tajemnica to napisz jaki rabat otrzymałeś w stosunku do standardowego RePlaya. Może być w procentach.

Orkaniusz
16-02-2012, 10:05
A nokii Lumii nikt jeszcze nie ma? Ostatnio się tym chwilę bawiłem i jestem zainteresowany...

M_J
16-02-2012, 10:43
A nokii Lumii nikt jeszcze nie ma? Ostatnio się tym chwilę bawiłem i jestem zainteresowany...
A mam HTC Mozart i Lumię, co chcesz wiedzieć?

ropusz
16-02-2012, 14:07
Ahh no i się pochwalę...
Czy to jest HTC Sensation czy coś innego?

emet_b
16-02-2012, 15:41
Chłopaki, bawił się któryś z Was SE Xperia ACTIVE??

Nie ukrywam, że lubię "bebechy" SE- zarówno soft jak i hardware, ale zawsze odrzucały mnie ich plastikowe obudowy.

Active wydaje się fajną alternatywą dla Defy, tyle, że nie mam jak go pomacać ;/

Orkaniusz
16-02-2012, 16:46
A mam HTC Mozart i Lumię, co chcesz wiedzieć?

Fajnie, że masz obydwa te telefony, bo nie jestem pewien, czy będę mógł sobie pozwolić na Lumię, może wystarczy kasy tylko na Mozarta...
A więc:
1. Jak z codziennym używaniem Windows Phone - jest OK czy coś wkurza?
2. Czy jest na to sensowny czytnik e-booków (epub, mobi)?
3. Czy wg Ciebie Mozart jest wystarczająco wydajny dla tego systemu operacyjnego? Czy na Mozarcie się odczuwalnie gorzej używa Windows Phone niż na Lumii...

Tyle z konkretów, aczkolwiek miło jest poczytać jakieś ogólne uwagi od użytkownika... :-)

M_J
16-02-2012, 17:06
Fajnie, że masz obydwa te telefony, bo nie jestem pewien, czy będę mógł sobie pozwolić na Lumię, może wystarczy kasy tylko na Mozarta...
A więc:
1. Jak z codziennym używaniem Windows Phone - jest OK czy coś wkurza?
2. Czy jest na to sensowny czytnik e-booków (epub, mobi)?
3. Czy wg Ciebie Mozart jest wystarczająco wydajny dla tego systemu operacyjnego? Czy na Mozarcie się odczuwalnie gorzej używa Windows Phone niż na Lumii...

Tyle z konkretów, aczkolwiek miło jest poczytać jakieś ogólne uwagi od użytkownika... :-)

1. Nie zawiesiło się póki co ani jedno, ani drugie. Jestem przyjemnie zaskoczony sprawnością OS, zwłasza, że mam doświadczenie z iOS, Androidem, WM6, BBOS 6, symbianem. Jedyne co mnie wkurza, to że po każdorazowym odłączeniu od ładowarki "odhacza" się opcja oszczędzania energii, która pozwala mi na ręczną synchronizację i duże oszczędności w czasie użycia telefonu (do następnego ładowania).
2. Nie sprawdzałem tegoż, bo wydaje mi się, że ekran do tego jest za mały, ale to tylko moje zdanie.
3. Mozart w zupełności wystarcza. Jedyne co mnie drażni, to odstający nieco przycisk włączania/blokowania, który po włożeniu do poziomej kabury potrafi wyłączyć telefon (w pionowych kaburach problemu nie ma), w nokii przyciski nie wystają poza obrys telefou zwłaszcza jak się założy jego dodatkowe, gumowe "ubranko".

Przy ręcznej synchronizacji bateria wytrzymuje 2.5 doby, przy automacie dobę. To tak podstawowa garść sposrzeżeń.

Orkaniusz
16-02-2012, 20:19
Dzięki za uwagi, M_J :-)
Jako programers naprawdę doceniam to co MałoMiętki wymyślił w kwestii GUI... Takie trochę ZEN w GUI :-D

kronos28
16-02-2012, 22:00
Chłopaki, bawił się któryś z Was SE Xperia ACTIVE??

Nie ukrywam, że lubię "bebechy" SE- zarówno soft jak i hardware, ale zawsze odrzucały mnie ich plastikowe obudowy.

Active wydaje się fajną alternatywą dla Defy, tyle, że nie mam jak go pomacać ;/

Zdecydowanie Active. Bawiłem się, intensywnie myślałem nad nią w salonie ale jednak... Sense 3.0 od HTC mnie uwiodło. Do tego fajne wykonanie no i bebechy. Ale Active jest zdecydowanie bardziej kompaktową słuchawką, zwartą i mniejszą ale nie koniecznie lżejszą. Wykoanie też OK imho lepsze niż Defy i ciekawe kolorystycznie - Aluminium, guma wszystko uszczelnione i duży plus - można obsługiwać mokrymi łapskami. http://pcarena.pl/news/show/95839/Cztery-nagrody-iF-Design-Awards-dla-smartfonow-Sony-Ericsson-Xperia.html ... Szczerze? Gdybym miał geld to bym wziął te dwa - Sensation i Active. HTC "na co dzień" do roboty, do knajpy, itp itd. a Active na rower, biwak kajaki itp. bo odporny, ma GPS do Sprotstrackera itd. Ale jako, że mi się ostał Samsung to dobije go właśnie tak używając (bo nie sprzedam za te psie pieniądze, które on teraz wart). Ale ja jestem inny i lubię mieć po parę urządzeń robiących "to samo" ale przeznaczone do użycia w innych sytuacjach.


Czy to jest HTC Sensation czy coś innego?

Sensation :)

Strus
17-02-2012, 10:36
Właśnie zainstalowałem nowy OS w wersji 7.1 dla BB i jest fajny bajer. Rozmowy po wi-fi :) Kiedy telefon łapie wi-fi i sygnał jest odpowiednio mocny sam wyłącza sieć GSM i można odbierać i wykonywać połączenie po wi - fi. Czyli bezpłatnie :) Androidy też tak potrafią ?

kzkzg
17-02-2012, 10:46
Ale jak? To druga osoba tez musi miec polaczenie z netem? Czy tez po prostu tel przelacza sie na VOIP'a gdy zlapie neta?

Greg77
17-02-2012, 10:49
Tyyyy jaki to model BB? Ciekawe to, tylko jak to sie odbywa? Mozesz znalezc jakies info o tym w sieci?


Dobra juz poczytalem (http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=21382:rim-przedstawia-aktualizacj-systemu-blackberry-71&catid=51:programy&Itemid=93) tylko, ze nie ma tam slowa o darmowych rozmowach, sadze raczej, ze Wifi ma zastapic GSM, co da poprostu oszczednosc baterii i operator musi te funkcje obsluzyc;)

Strus
17-02-2012, 10:49
Sam się przełącza :) Znika ikonka GSM/GPRS/3G i pojawia się ikonka słuchawki z wifi. Kiedy gubi zasięg wifi również przełącz się w drugą stronę. Kiedy wychodzisz z zasięgu wifi i grozi to przerwaniem połączenia można sobie ustwić dzwięk ostrzegający przed zerwaniem połączenia

Mój to akurat 9900 ale wyciekła wersja softu 7.1 kompatybilna z wieloma modelami :)


PS - może faktycznie nie jest to za free ale ciekaw jestem jak w takim wypadku rozliczają czas połączenie jeśli nie korzystam z hot spotów a z własnej sieci

Greg77
17-02-2012, 11:01
PS - może faktycznie nie jest to za free ale ciekaw jestem jak w takim wypadku rozliczają czas połączenie jeśli nie korzystam z hot spotów a z własnej sieci

No tak, ale z wlasnej sieci laczysz sie z operatorem i nadal pobiera oplaty, jak faktycznie to wyglada to pewnie dowiemy sie niedlugo;)
Byla by to niezla gratka:)

ropusz
17-02-2012, 11:49
Czy trzeba mieć do tego jakieś konto u dostawcy usługi VoIP?

mateo912
17-02-2012, 11:50
Tyyyy jaki to model BB? Ciekawe to, tylko jak to sie odbywa? Mozesz znalezc jakies info o tym w sieci?


Dobra juz poczytalem (http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=21382:rim-przedstawia-aktualizacj-systemu-blackberry-71&catid=51:programy&Itemid=93) tylko, ze nie ma tam slowa o darmowych rozmowach, sadze raczej, ze Wifi ma zastapic GSM, co da poprostu oszczednosc baterii i operator musi te funkcje obsluzyc;)


Grzesiek ale wi-fi jest bardziej prądożerne niż gsm+3g więc jaką to oszczędność energii ma dać? :)

Greg77
17-02-2012, 12:08
Grzesiek ale wi-fi jest bardziej prądożerne niż gsm+3g więc jaką to oszczędność energii ma dać? :)

Coz, jakis pomysl jest, moze cos dac jak zasieg masz slaby.....
JB w moim iPhonie wczoraj zostal zdjety i zrobiony od nowa, wywalilem polowe bajerow, bo bateria mi zjechala przez noc do zera.....teraz testuje, od rana godziny 5:30 zszedl mi jeden procen baterii, odebralem emaile dwa racy, napisalem kilka smsow i jak narazie jestem zadowolony.....docelowo musze kupic jednak iP4

kronos28
17-02-2012, 15:50
Właśnie zainstalowałem nowy OS w wersji 7.1 dla BB i jest fajny bajer. Rozmowy po wi-fi :) Kiedy telefon łapie wi-fi i sygnał jest odpowiednio mocny sam wyłącza sieć GSM i można odbierać i wykonywać połączenie po wi - fi. Czyli bezpłatnie :) Androidy też tak potrafią ?

tak - skype, viber itp. Dzwonienie na telefony jest już oczywiście płatne.

Dzwonienie na normalny telefon i tak jest(będzie) płatne (nie czajmy się - nikt takich połączeń za free nie da - wifi VoIP na sieć komórkowa/stacjonarną) - nawet jak tobie leci połączenie po wi-fi - masz usługę VoiP. Teraz może to nie być płatne skoro jest to nowa "wycieknięta" wersja softu, więc pewnie w fazie testów i dlatego może być "free of charge".

Strus
17-02-2012, 15:59
tak - skype, viber itp. .

Ja pytałem czy Android jako system ma taka opcję a nie dodatkowy soft. Bo w BB jest to zaimplementowane do OS'a. Żeby korzystać trzeba zrobić... nic :)

ku6i
17-02-2012, 16:07
Jakiś kompleks? ;)

kronos28
17-02-2012, 16:09
zasadniczo też - google talk - w pl jeszcze nie obsługiwana usługa - abla w USA, paru krajach EU, Japonii i gdzieś tam jeszcze.

Ale sam soft jest standardowo preinstalowany na wszystkich urządzeniach.

Działa to na troszkę innej zasadzie - nie przełącza między sieciami GSM/wifi tylko masz nr google talk (lub twój nick w systemie google) i na ten możesz dzwonić generlanie za free - płacisz za transfer danych po GSM lub za free po wifi. Generlanie taki skype.

kronos28
17-02-2012, 16:12
ale zaraz zaraz twierdzisz, że po przełączeniu się twojego BB na wifi - masz dalej czynny nr GSM i można się do ciebie dodzwonić tylko nie po GSM ale po wifi?

Strus
17-02-2012, 16:19
ale zaraz zaraz twierdzisz, że po przełączeniu się twojego BB na wifi - masz dalej czynny nr GSM i można się do ciebie dodzwonić tylko nie po GSM ale po wifi?

Nie twierdzę. Ja tak mam. Telefon sobie leży w pokoju z routerem. Na wyświetlaczu nie ma ikonki GSM/GPRS/3G a SMS i połączenia hulają aż miło.

Strus
17-02-2012, 16:51
A wygląda to tak :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img59.imageshack.us/i/ql1221724811.jpg/)

ropusz
17-02-2012, 17:28
No cóż, póki co to wiemy, że zmieniły się ikonki na pulpicie. Myślę, że o reszcie dowiemy się przy Twoim najbliższym rachunku :)

Strus
17-02-2012, 17:34
wiemy też że połączenia nie idą po GSM tylko po wi-fi. Ikonki tylko pokazują z czego telefon w danym monecie korzysta. Ale jak to jest rozliczane.... To jest na razie zagadka. A ponieważ i tak dużo płacę za rozmowy to pewnie nie zobaczę różnicy bo wsio mam w abo

costi
17-02-2012, 17:50
W USA T-Mobile udostępnia "Wifi calling", działa to chyba na tej samej zasadzie. Nigdy się nie interesowałem jak to jest rozliczane.

LordRamzes
17-02-2012, 19:55
Panie i Panowie ,z racji iż zepsuł mi się tel a potrzebuje go już na jutro przychodzę do Was z prośbą , czy możecie mi polecić jakiegoś smartfona powiedzmy do 500 zł najlepiej nowego ( nokie omijam z daleka gdyż ostatnio 2 w domu padły :( ale do rzeczy czego oczekuję

kwota 500 zł ( więcej raczej nie gdyż nie przywiązuję uwagi do tel po prostu ma działać i spełniać swoje funkcję )
wymagania:

- fajnie by było gdyby miał fizyczną klawiaturę mimo wszystko (dość ważny pkt )

-bateria a raczej jej wytrzymałość przynajmniej 1 dzień intensywnego pisania (sms)

-niezawodny (mało awaryjny nie zawiesza się itd )

-aby w miarę aplikację "chodziły" płynnie ( nie czekać kilka sekund na otwarcie wiad itd)

-internet wiadomo od czasu do czasu jesteśmy na mieście i pasuję na coś zobaczyć

-karta pamięci

-radio może być ale nie koniecznie

mp3 na tym b mi zależy i nie wiem jak to nazwać ale np podczas odtwarzania muzyki wypinamy słuchawki i słyszymy muzykę przez głośnik ( nieraz podczas ognisk itd można coś puścić nie biorąc odtwarzaczy ;-) )

sms i tutaj b ważne aby mieścił jak najwięcej wiad tzn ok 500 lub więcej np odebranych bez konieczności usuwania

blokada hasłem ( chodzi mi o takie coś aby np po zablokowaniu klawiatury i chęci jej odblokowania trzeba wpisać hasło bądz na
same wiad ) bardzo by mi na tym zależało ale jeśli nie będzie przeżyjemy :)

aparat -może go wogóle nie być :)

wszystkie aplikacje do łączenia z portalami społecznościowymi itd odpuszczamy nie korzystam :)

nawigacja (piesza , bardzo dużo chodzę pieszo i nie raz szukam ulicy więc była by to spora zaleta ale ten punkt w tej cenie jest nie realny raczej )

jako ,że czasu mało tak na szybko wybrałem oczywiście brakuje im niektórych pkt

http://allegro.pl/nowy-samsung-s5230-avila-black-bez-simlocka-gw24-i2104781847.html

http://allegro.pl/nowy-samsung-s5260-star-ii-bez-siml-24m-gwar-krk-i2104781962.html

Bardzo Was proszę czasu mało a jutro trzeba coś kupić , może ktoś posiada te modele i może się wypowiedzieć czego nie ma z mojej listy jak się sprawdza lub polecić coś pozdrawiam :)

aliant
17-02-2012, 20:13
Ze smartfonem do 500zł z ww. wymaganiami może być ciężko. Zobacz może Samsunga Delphi.

LordRamzes
17-02-2012, 20:30
Ze smartfonem do 500zł z ww. wymaganiami może być ciężko. Zobacz może Samsunga Delphi.

zdaje sobie dobrze z tego sprawę jednak może takie są a ten delphi ma
ale już coś mamy a posiadasz owy lub miałeś z nim do czynienia może ??

aliant
17-02-2012, 20:39
Miałem go przez ok. 4 miesiące(po śmierci iPhona). Nie doświadczyłem żadnych zawiech itp. problemów. Jego rozmiary są dość kompaktowe. Klawiatura wymaga przyzwyczajenia ponieważ klawisze są dość małe. Jak to w większości Samsungów hasło można założyć na praktycznie wszystko(od galerii do książki tel.) Co do wytrzymałości baterii i jakości muzyki, to niestety nie pamiętam jak to z tym było.

emet_b
17-02-2012, 20:40
Zdecydowanie Active. Bawiłem się, intensywnie myślałem nad nią w salonie ale jednak... Sense 3.0 od HTC mnie uwiodło. Do tego fajne wykonanie no i bebechy. Ale Active jest zdecydowanie bardziej kompaktową słuchawką, zwartą i mniejszą ale nie koniecznie lżejszą. Wykoanie też OK imho lepsze niż Defy i ciekawe kolorystycznie - Aluminium, guma wszystko uszczelnione i duży plus - można obsługiwać mokrymi łapskami. http://pcarena.pl/news/show/95839/Cztery-nagrody-iF-Design-Awards-dla-smartfonow-Sony-Ericsson-Xperia.html ... Szczerze? Gdybym miał geld to bym wziął te dwa - Sensation i Active. HTC "na co dzień" do roboty, do knajpy, itp itd. a Active na rower, biwak kajaki itp. bo odporny, ma GPS do Sprotstrackera itd. Ale jako, że mi się ostał Samsung to dobije go właśnie tak używając (bo nie sprzedam za te psie pieniądze, które on teraz wart). Ale ja jestem inny i lubię mieć po parę urządzeń robiących "to samo" ale przeznaczone do użycia w innych sytuacjach.



Sensation :)

No toś mnie zmartwił ;) Trzeba będzie jednak opchnąć jednego sikora i chyba zainwestować bo Active na papierze jest dla mnie idealny.

Dla pewności-na papierze oraz w testach (jeśli ktoś je popełniał) Active czy Defy plus ??????

LordRamzes
17-02-2012, 20:50
Miałem go przez ok. 4 miesiące(po śmierci iPhona). Nie doświadczyłem żadnych zawiech itp. problemów. Jego rozmiary są dość kompaktowe. Klawiatura wymaga przyzwyczajenia ponieważ klawisze są dość małe. Jak to w większości Samsungów hasło można założyć na praktycznie wszystko(od galerii do książki tel.) Co do wytrzymałości baterii i jakości muzyki, to niestety nie pamiętam jak to z tym było.

czyli mamy zwycięzcę :) ja nie wymaga kryształowej muzyki po prostu fajnie jest nie raz coś puścić dla atmosferki do prawdziwej muzyki są inne urządzenia :) i te hasła bardzo mnie cieszą :)

qualin
18-02-2012, 01:12
To zadna nowosc, zwie sie to GAN i znane jest oraz rozwijane od paru juz lat. Tu macie podstawowe info:
http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Generic_Access_Network

Wysłano z GT-I9000 z użyciem Tapatalk

Strus
18-02-2012, 03:54
Czyli w sytuacji kiedy nie mamy zasiegu GSM a mamy wifi nie tracimy kontaktu ze swiatem. Rozumiem ze skoro leci to przez bramki operatora to oplaty sa naliczane jak za polaczenie po GSM; czyli jesli rozmawiamy 10 minut po wifi to zabierze nam te 10 minut z albo. Czy to jest moze kwestia indywidualna operatorow?

qualin
18-02-2012, 11:45
To moga byc inne stawki niz za polaczenia gsm, bo nie kazdy operator udostepnia taka usluge. Moze zerknij w biling na koncie internetowym i zobacz jak nalicza.

Wysłano z GT-I9000 z użyciem Tapatalk

terpsych
18-02-2012, 17:08
Czyli w sytuacji kiedy nie mamy zasiegu GSM a mamy wifi nie tracimy kontaktu ze swiatem. Rozumiem ze skoro leci to przez bramki operatora to oplaty sa naliczane jak za polaczenie po GSM; czyli jesli rozmawiamy 10 minut po wifi to zabierze nam te 10 minut z albo. Czy to jest moze kwestia indywidualna operatorow?

Ciekawa sprawa. Pewnie telefon via wifi łączy się z serverem BB a ten przekazuje połączenie dalej do telefonu odbiorcy.
Podobna usługa jak viber. Jeśli to działa w ten sposób to operator wcale nie musi mieć w tym żadnego udziału, choć z drugiej strony... tak za darmo???

EDIT: wifi calling w USA i UK to usługa operatora (oczywiście płatna)

kronos28
18-02-2012, 18:51
Nie twierdzę. Ja tak mam. Telefon sobie leży w pokoju z routerem. Na wyświetlaczu nie ma ikonki GSM/GPRS/3G a SMS i połączenia hulają aż miło.


A wygląda to tak :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img59.imageshack.us/i/ql1221724811.jpg/)


Czyli w sytuacji kiedy nie mamy zasiegu GSM a mamy wifi nie tracimy kontaktu ze swiatem. Rozumiem ze skoro leci to przez bramki operatora to oplaty sa naliczane jak za polaczenie po GSM; czyli jesli rozmawiamy 10 minut po wifi to zabierze nam te 10 minut z albo. Czy to jest moze kwestia indywidualna operatorow?

usługę taką oferuje tobie rzecz jasna operator nie BB chociaż sam system BB musi obsługiwać VoiP tak samo jak i operator.

Zapytałem czy jak masz wifi to nadal jak dzwonią na twój nr gsm to łączy. Skoro tak - operator uruchomił taką usługę. Zatem tak - android też ma takie cuś jeno ciężko z operatorami, którzy obsługują VoIP w urządzeniach mobilnych. Opłaty mogą być różne - czasami nawet taniej niż przez GSM ale generalnie są.



Ciekawa sprawa. Pewnie telefon via wifi łączy się z serverem BB a ten przekazuje połączenie dalej do telefonu odbiorcy.
Podobna usługa jak viber. Jeśli to działa w ten sposób to operator wcale nie musi mieć w tym żadnego udziału, choć z drugiej strony... tak za darmo???

EDIT: wifi calling w USA i UK to usługa operatora (oczywiście płatna)

No ale skąd serwer BB może wiedzieć jaki nr GSM jest przypisany do karty SIM kolegi strusia? Skoro kolega twierdzi, że jak ktoś dzwoni na jego nr GSM a ten aktualnie ma terminal BB podłączony do sieci wifi a nie GSM i telefon "łączy" to wniosek jest prosty - jest to usługa operatora GSM a nie usługa BB samego w sobie (mimo że BB wprowadziło obsługę wifi call do systemu BB).

Tak czy siak zazdroszczę - bo to fajna rzecz jest i nie ma problemu z zasięgiem np jak ktoś mieszka w bunkrze. Minus taki, że ssie reaktor po całości.

Strus
18-02-2012, 19:36
Tak czy siak długo się tym fjuczerem nie pocieszyłem.... Albo soft jest mało stabilny albo się Orindż w UK kapnął że nagle właściciele BB zaczęli korzystać z wifi callig bez aktywowania usługi (przypuszczam że aktywacja może być wymagana) i już nie działa. Jakby mi się chciało gadać z dość poważnie ograniczonymi ludźmi w biurze obsługi to może i bym się czegoś dowiedział. Tylko to wymaga silnej psychy :mrgreen:

Boryszuk
18-02-2012, 19:40
Tak czy siak długo się tym fjuczerem nie pocieszyłem.... Albo soft jest mało stabilny albo się Orindż w UK kapnął że nagle właściciele BB zaczęli korzystać z wifi callig bez aktywowania usługi (przypuszczam że aktywacja może być wymagana) i już nie działa. Jakby mi się chciało gadać z dość poważnie ograniczonymi ludźmi w biurze obsługi to może i bym się czegoś dowiedział. Tylko to wymaga silnej psychy :mrgreen:

I znajomosci hinduskiego ;)

terpsych
18-02-2012, 19:41
Tak czy siak zazdroszczę - bo to fajna rzecz jest i nie ma problemu z zasięgiem np jak ktoś mieszka w bunkrze. Minus taki, że ssie reaktor po całości.

Pewnie też to działa jak tanie omijanie roamingu ;)

andrstac
18-02-2012, 21:30
Grzesiek ale wi-fi jest bardziej prądożerne niż gsm+3g więc jaką to oszczędność energii ma dać? :)

TO ja mam chyba jakieś dziwne Wi-Fi i jeszcze dziwniejsze 3g, bo Wifi włączone cały czas prawie nie wpływa na baterię, a 3g w ciągu kilku godzin wyciąga z niej ostanie soki...

mateo912
18-02-2012, 21:37
TO ja mam chyba jakieś dziwne Wi-Fi i jeszcze dziwniejsze 3g, bo Wifi włączone cały czas prawie nie wpływa na baterię, a 3g w ciągu kilku godzin wyciąga z niej ostanie soki...

a masz pełen zasięg 3g? czy skacze Ci między 3g/2g?

qualin
18-02-2012, 22:26
TO ja mam chyba jakieś dziwne Wi-Fi i jeszcze dziwniejsze 3g, bo Wifi włączone cały czas prawie nie wpływa na baterię, a 3g w ciągu kilku godzin wyciąga z niej ostanie soki...

bo 3g zzera baterie jak nie wiem co. Po wifi bateria schodzi nawet kilka razy wolniej.

Wysłano z GT-I9000 z użyciem Tapatalk

mehmet efendi
18-02-2012, 22:37
Nie wiem, dlaczego, ale we Włoszech w tym tygodniu pobiłem rekord z iP4.
6 dni w gotowości i dwie krótkie rozmowy.
Wynik, zaiste, w RP nie osiągalny.
Najczęściej 3-4 dni i kabel.
Nic nie rozumiem...
Prąd lepszy, nadajniki inne...

mateo912
18-02-2012, 22:40
Nie wiem, dlaczego, ale we Włoszech w tym tygodniu pobiłem rekord z iP4.
6 dni w gotowości i dwie krótkie rozmowy.
Wynik, zaiste, w RP nie osiągalny.
Najczęściej 3-4 dni i kabel.
Nic nie rozumiem...
Prąd lepszy, nadajniki inne...

wystarczy że jest więcej nadajników.
więcej nadajników-> lepszy zasięg-> dłuższa praca na baterii

mehmet efendi
18-02-2012, 22:43
Myślę, że jest zbliżona, jak nie mniejsza...
Od domu w promieniu 2-4km mam ze trzy szt.
U Makaronów raczej gęściej nie było...

mateo912
18-02-2012, 22:46
Myślę, że jest zbliżona, jak nie mniejsza...
Od domu w promieniu 2-4km mam ze trzy szt.
U Makaronów raczej gęściej nie było...

inna sprawa jest to że będąc za granicą nikt do Ciebie nie dzwonił ani nie pisał,Ty również(a już na pewno nie tak często jak w Polsce) to swoje robi.

mehmet efendi
18-02-2012, 22:51
Sęk w tym, że tydzień przed wyjazdem był zbliżony do tego na wyjeździe. Zresztą mam drugi tel. i nr dla gawiedzi...

thorcik
18-02-2012, 22:51
Miał ktoś do czynienia z SE Neo V? Bo się nad nim zastanawiam intensywnie ;o)

mateo912
18-02-2012, 22:55
Miał ktoś do czynienia z SE Neo V? Bo się nad nim zastanawiam intensywnie ;o)

znajomy ma.
Bardzo fajny fon ;)

krzysztofz24
19-02-2012, 00:18
Miał ktoś do czynienia z SE Neo V? Bo się nad nim zastanawiam intensywnie ;o)

Jak wybieralem sobie smartfona od SE (jestem wierny tej firmie) to macalem w sklepie Neo V . Strasznie plastikowe wrazenie sprawia, niemal trzeszczy przy scisnieciu w rece. Moze lepiej drozsza Arc S, parametrowo jest lepsza. Ja osobiscie chcialem malego smartfona I mam Xperie Ray. Ma taka praktyczna metalowa I lekko stylowa obwodke. Juz pare razy zaliczyla glebe I to raczej telefon z tych odporniejszych. Tylko jest mala, co jestst zaleta jak chcesz ma przyklad isc ma rower I miec fona na smyczy na szyi. Ale jest tez wada, bo przykladowo gorzej sie pisze na mniejszym ekranie I z mniejszy ekran to mniejsza multimedialnosc;-).
Zalezy jakie kto ma priorytety. Jak jednak chcesz wiekszy ekran to Xperia Arc S. Na obecna chwile najwyzszy model smartfona od SE.

Celeborn
19-02-2012, 07:33
Miał ktoś do czynienia z SE Neo V? Bo się nad nim zastanawiam intensywnie ;o)

Pytaj o co chcesz. Ja mam.

thorcik
19-02-2012, 21:03
Jak wybieralem sobie smartfona od SE (jestem wierny tej firmie) to macalem w sklepie Neo V . Strasznie plastikowe wrazenie sprawia, niemal trzeszczy przy scisnieciu w rece. Moze lepiej drozsza Arc S, parametrowo jest lepsza. Ja osobiscie chcialem malego smartfona I mam Xperie Ray. Ma taka praktyczna metalowa I lekko stylowa obwodke. Juz pare razy zaliczyla glebe I to raczej telefon z tych odporniejszych. Tylko jest mala, co jestst zaleta jak chcesz ma przyklad isc ma rower I miec fona na smyczy na szyi. Ale jest tez wada, bo przykladowo gorzej sie pisze na mniejszym ekranie I z mniejszy ekran to mniejsza multimedialnosc;-).
Zalezy jakie kto ma priorytety. Jak jednak chcesz wiekszy ekran to Xperia Arc S. Na obecna chwile najwyzszy model smartfona od SE.

Tak, dołóż pierdyliard złotych i weź lepszy ;o> Ray jest dla mnie deko za drogi już. I brzydszy od Neo ;oP

Celeborn - pytania w sumie standardowe: jak się słuchawka ogólnie sprawuje i czy wyświetlacz daje radę, zwłaszcza przy pisaniu na qwerty. Co prawda mam GT540 więc gorzej nie będzie ale spytać można ;oP I jak z odpornością?

Celeborn
19-02-2012, 21:17
Neo V wyświetlacz ma rewelacyjny. Jeżeli chodzi o szybkość działania to mam tylko porównanie do HTC Dresie. no i tu na plus dla neo v. Ale... Obudowa jest beznadziejna. Skrzypi i szybko się rysuje.

ku6i
19-02-2012, 21:36
Celeborn - pytania w sumie standardowe: jak się słuchawka ogólnie sprawuje i czy wyświetlacz daje radę, zwłaszcza przy pisaniu na qwerty. Co prawda mam GT540 więc gorzej nie będzie ale spytać można ;oP I jak z odpornością?

Jak dorwiesz kogoś z pojemnościowym ekranem to przetestuj Swype. Przestanie dla Ciebie istnieć zależność pomiędzy wygodą pisania a wielkością wyświetlacza.

Celeborn
19-02-2012, 22:08
Racja Swype jest rewelacyjna klawiaturą

Greg77
20-02-2012, 16:56
Koles mi sciagal ostatnio simlocka z blackberry i mial tego najnowszego samsunga co ma chyba wielkosc filtrow 150x100:D:D:D
Rozmawialem z nim przez telefon kilka razy i czulem sie jak bym gadal przez wiadro....tragedia, telefon poza wygladem i opcjami zabawy ma byc tez telefonem prawa?!

costi
21-02-2012, 16:00
Pytanie, czy Galaxy Note jest jeszcze telefonem, czy już bardziej organizerem/centrum multimedialnym. IMHO gadanie przez to ma sens tylko z użyciem zestawu słuchawkowego/bluetooth, nie wyobrażam sobie trzymać tej deski przy uchu.

Sapphiron
21-02-2012, 18:03
a co sądzicie o Xperia Mini Pro? nie tym x10 mini pro tylko tym nowym czymś?

Greg77
23-02-2012, 13:57
Ktos mnie poratuje, zmienilem siec i wczesniej nigdy nie mialem takiego czegos?!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Chodzi oczywiscie o te sluchaweczke ze strzalka......
Ogolnie jestem bardzo zadowolony z sieci, ale chcial bym wiedziec skad ta strzalka.
Znika gdy w ustawieniach wchodze w "Przekazywanie polaczen", pokreci sie kolko i znika, oczywiscie przekazywanie polaczen mam wylaczone caly czas.
Rozmowy oczekujace mam wylaczone....:(
Lubie wiedziec co kryje sprzet ktory mam....:D

R
23-02-2012, 13:58
to znaczy ze masz przekazane polaczenia

Greg77
23-02-2012, 13:59
ale jak? przeciez tego nie robilem? Nic nie ustawialem? To znaczy,z e nie mozna sie do mnie dodzwonic?
Czy to moze byc skrzynka?

mateo912
23-02-2012, 14:03
Ktos mnie poratuje, zmienilem siec i wczesniej nigdy nie mialem takiego czegos?!


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Chodzi oczywiscie o te sluchaweczke ze strzalka......
Ogolnie jestem bardzo zadowolony z sieci, ale chcial bym wiedziec skad ta strzalka.
Znika gdy w ustawieniach wchodze w "Przekazywanie polaczen", pokreci sie kolko i znika, oczywiscie przekazywanie polaczen mam wylaczone caly czas.
Rozmowy oczekujace mam wylaczone....:(
Lubie wiedziec co kryje sprzet ktory mam....:D


ale jak? przeciez tego nie robilem? Nic nie ustawialem? To znaczy,z e nie mozna sie do mnie dodzwonic?
Czy to moze byc skrzynka?

Może o pocztę głosową chodzi?

Greg77
23-02-2012, 14:05
No to dzwonie do nich, poczty glosowej nigdy nie uzywalem i nie potzrebuje, niech mi wylacza:D
Choc jestem zalamany obsluga klijenta w tej firmie, sami koledzy i kolezanki z pakistanu i naprawde trudno sie z nimi dogadac:D

R
23-02-2012, 14:12
wylacz wszystkie przekierowania. poszukaj kodu w stylu *#costamcostam# (ten kod jest rozny dla roznych sieci) albo w menu ustawienia telefonu przekaywanie polaczen i odpowiedni suwaczek

Greg77
23-02-2012, 14:16
No wlasnie przekazywanie polaczen mam wylaczone - ustawienia/telefon/przekazuj polaczenia jest suwaczek na 0;)
No nic dzwonie do customer service;) Znowu sie umecze, jak mi chlop podawal PUK po zablokowaniu karty:lol:) to powtarzalem z nim 5 razy zanim si ena 100% upewnilem, ze dobrze zrozumialem, Irlandczycy mowia to samo, wystarczy poczytac posty na iryskich forach o three.ie:D

edit: zawsze po telefonie na help line z tej sieci czuje sie zmeczony.....zalatwione jednak i mam wylaczona poczte:D

Sapphiron
23-02-2012, 18:00
oj tak... u nich załatwić coś to jest mordęga... Ja dzwoniąc na helpline do Plusa też płuca zjadam czasem, ale gorzej jest w PKO BP...

Greg77
23-02-2012, 18:21
u mnie to zmeczenie wynika z wysilku zwiazanego ze zrozumieniem pacjenta.......kolesie mowia tak po angielsku, ze anglik ma problem zrozumiec.....cos takiego http://www.youtube.com/watch?v=lkeSLBQ3oaA

Nikuś
23-02-2012, 19:47
Sprawa dotyczy starego już smarkfona galaxy s. Może są użytkownicy owego, którzy tak okiełznali kolory wyświetlacza, tj
np poprzez odpowiednie ustawienia aplikacje voodoo color plus ustawienia z semaphore kernel na warm, że osiągneli efekt końcowy zbliżony do "naturalności" barw, choćby taki jak z Iphona4?? Może jest na to inny sposób??? Przyznam, że szukając rozwiązania w necie, znalazłem raczej same ochy i achy nad słodkimi kolorami z Samsunga. Moim zdaniem barwy są trochę za intensywne i zbyt zimne, a niestety ocieplenie z "poziomu" semaphore kernel niewiele daje.

Mam możliwość zmiany tel (bez bólu) na galaxy 2 ale jeszcze nie miałem okazji wypróbować, porównać i nie wiem czy warto, jeśli chodzi o tą kwestię

Dodatkowym problemem z SGS jest moim zdaniem "efekt" rozjaśniania cieni widoczny np w fotkach z mocniejszą winietą, gdzie jest to mz najbardziej widoczne, przy porównaniu monitor komputera, a wyświetlacz telefonu.

marbed
24-02-2012, 00:38
Bravia Engine robi to lepiej niż Voodoo Color. Jest standardowo "zaszyta" w SGSII do SGS należy szukać moda albo gotowego z tym ROMa (najłatwiej na XDA)

A swoją drogą narzekanie na niuanse fotek z tego plastiku to trochę dziwne.

Sapphiron
24-02-2012, 07:49
to ja się przypomnę z tematem

Co sądzicie o SE Xperia Mini Pro? Chodzi o ten model sk17 czy jakoś tak, nie x10 mini pro tylko to coś nowe.

Nikuś
24-02-2012, 08:58
Bravia Engine robi to lepiej niż Voodoo Color. Jest standardowo "zaszyta" w SGSII do SGS należy szukać moda albo gotowego z tym ROMa (najłatwiej na XDA)

A swoją drogą narzekanie na niuanse fotek z tego plastiku to trochę dziwne.
o Bravia do dwojki czytalem, do sgs1 nie slyszalem-dzięki

Moim zdaniem, to nie niuans, a w "smarkach" z poprzedniej epoki nie miałem tego typu problemu. Z drugiej strony nie soędza mi to snu z powiek;)

ropusz
24-02-2012, 09:57
Czy do korzystania z Blackberry w Polsce potrzeba wykupywać jakieś dodatkowe usługi typu BIS czy BES?

Strus
24-02-2012, 10:23
Nie trzeba ale bez nich BB traci 99% funkcjonalnosci

Majek
24-02-2012, 12:20
Ojciec mój mnie gniecie, żebym znalazł jakiś przyzwoity telefon dla niego... Przez lata używał Nokii 6310i, ale jakiś czas temu już któraś z kolei wyzionęła ducha, a następnej nowej się nie kupi... Więc zacząłem szukać czegoś wśród współczesnych słuchawek. Stanęło wtedy na E52. Jakby naturalnie sobie założyłem, że po dosyć udanym modelu E51, kolejna wersja będzie równie przyzwoita. Niestety, jaka jest prawda, wszyscy wiemy. Wtedy ja jeszcze tego nie wiedziałem... Pomijając sprawność działania samego telefonu (w zasadzie niepełnosprawność), dochodzi jeszcze sprawa małych klawiszy nawigacyjnych i tych dedykowanych do Symbiana. No generalnie porażka. I mam zagwozdkę, bo zupełnie nie wiem, co mógłbym dla niego wybrać. Panuje ogólny trend smartfonowy i metodą kropelkową przekonuję go do czegoś z dotykowym ekranem. Tylko jak widzę, jak się mota z moim iP, to zupełnie nie wiem, czy takie coś ogarnie. Ale myślę, że to jest kwestia przyzwyczajenia po prostu i obycia się z czułym ekranem dotykowym. Generalnie ojciec telefonu używa do dzwonienia tylko, bo do tej pory jego telefon tylko to umożliwiał (E52 nie liczę, bo nawet jakby chcieć, to i tak się nie da na nim nic innego robić), ale nie wykluczam, że by się przekonał do korzystania z dodatkowych funkcji i oprogramowania. Tak naprawdę, to myślałem przez chwilę o jakimś Senior Phonie, bo taki aparat byłby z użytkowego punktu widzenia idealny. Wielkie klawisze, wielkie cyfry i służy tylko do dzwonienia. Tylko że obciach na maksa się z takim telefonem na spotkaniu z klientem pojawić... To musi być mimo wszystko telefon okołobiznesowy. Najlepszy byłby iPhone moim zdaniem, ale jak się ojciec dowie, że chce mu telefon za dwa i pół koła kupić, to każe mi się postukać w głowę... Alternatywą jest jest SGSII. Dodatkowo Android daje jeszcze ciut większe możliwości customizacji interfejsu, niż iP. Tylko obawiam się, że będzie ciut za wielki dla niego. Chodzi o to, żeby dało się go jedną ręką obsługiwać. Ekran 3,5" to umożliwia. Tak więc zacząłem zerkać w stronę Galaxy Ace, Galaxy Mini itp. Ma ktoś coś takiego? Jak się to sprawuje? Niska rozdzielczość ekranu nie-amoled jakoś wpływa na walory użytkowe?

Co możecie polecić, żeby się mieściło w opisanych kryteriach? Nie musi być smartfon, może być zwykła słuchawka, byle była stabilna, wygodna w obsłudze (bez konieczności zakładania okularów), żeby może bateria sensownie trzymała. Może jakiś HTC, może BB? Tylko który?

EDIT:
A może Wave 3?

mehmet efendi
24-02-2012, 13:31
Nokia E52 jednak.
Jest kilka w użyciu i jest ok.

Majek
24-02-2012, 13:43
O niee... Never... Nawet nie chce mi się wymieniać przypadłości tego telefonu...

Rafał_Sz
24-02-2012, 13:51
O niee... Never... Nawet nie chce mi się wymieniać przypadłości tego telefonu... Ładnych kilka lat używałem 6310i. Jedyną słuchawką która była w stanie jej zastąpić funkcjonalność okazała się Nokia 3720c. Po pierwsze bateria, po drugie odporność a po trzecie bardzo kontrastowy i wyraźny ekran z możliwością powiększania czcionek itp. Dla kogoś kto ma łapy murarza, a telefon używa w trudnych warunkach gdzie nie ma czasu na pierdoły jest to wybór idealny. Z netu też się da korzystać (opera mini), ma radio, MP3 i takie tam. Mam też smartfony, ale w kwestii funkcjonalności telefonu jako telefonu to nawet nie ma o czym mówić.

Jednym słowem, ktoś kto długo używał 6310i od pierwszego wejrzenia polubi funkcjonalność i mądrą prostotę 3720c.

Majek
24-02-2012, 14:28
Kheh, tu nawet nie chodzi łapy murarza. Ale te klawiszki w E52 są tak do kupy ściśnięte, że ja też mam problemy np. z odblokowaniem telefonu. No chyba, że zbyt długo używam już dotykowych smarkfonów i całkiem odwykłem od jakichkolwiek klawiszy...

Ta Nokia wygląda całkiem nienajgorzej. Wydaje się być bliźniakiem 6700 (której używa moja żona i jak na Nokie, to całkiem ok aparat), tylko jest inaczej zapuszkowana. Nieststy może być problem z dostępnością. Na Allegro tylko jedna sztuka nowa, używek też raptem kilka.

Orkaniusz
24-02-2012, 17:49
Mnie to tak trochę wkurza, że nie znajduję w Nokii czy u innych producentów zwykłych telefonów (nie smart), które by jednocześnie miały jakiś styl, piękną bryłę, niezawodne przyciski i dobry ekran... Z wyglądu trochę mi się Samsung 5610 podoba, nie wiem, jak to działa i na ile niezawodne...

Greg77
24-02-2012, 17:55
A ja mam 6310 w pelni sprawna na stanie, lezy sobie biedaczek i czeka na swoja chwile:D
Dodatkow mam 6700 clasic i poza tym, ze po roku pokazaly sie krechy na wyswietlaczu to jest ok........
Jednak smatfon to inna bajka.....

bogdi64
24-02-2012, 18:53
no to i ja poproszę o pomoc - mam teraz E52 (już ponad dwa lata, więc czas na zmiany) poszukuję raczej noki, ze względu na GPS (dostęp do mamp), który (bardzo okazjonalnie) używam, podstawa dla mnie to długość czasu działania (E52 - rewelacja), potrzebował bym wbudowanego MP3, mini notesu i budzika

mehmet efendi
24-02-2012, 19:00
Jeżeli chodzi o czas działania na jednym ładowaniu, to razczej nie ma na co wymienić...

ropusz
24-02-2012, 20:04
Mnie to tak trochę wkurza, że nie znajduję w Nokii czy u innych producentów zwykłych telefonów (nie smart), które by jednocześnie miały jakiś styl, piękną bryłę, niezawodne przyciski i dobry ekran...
Ja bym jeszcze dorzucił długo działającą baterię. Wydaje się, że jest na takie telefony zapotrzebowanie a jakoś żaden z producentów nic takiego nie wypuszcza. W zasadzie po Nokii E52, która nie jest jakaś rewelacyjna, nic lepszego się nie pojawiło na rynku.

Sapphiron
24-02-2012, 21:46
Up.

Po raz kolejny proszę o info na temat Xperia Mini Pro :)

Z góry dzięki za pomoc :)

Rafał_Sz
24-02-2012, 23:02
Up.

Po raz kolejny proszę o info na temat Xperia Mini Pro :)

Z góry dzięki za pomoc :)
Na podstawie Desire Z mogę Ci nabazgrać, że klawiatura fizyczna w smartfonie to pomyłka, zło, wymysł q. i szatana oraz zupełnie poroniony pomysł. :)

Strus
24-02-2012, 23:07
Rafał, czyli BB to nie jest smartfon ?

Sapphiron
24-02-2012, 23:12
Rafał, nie chce informacji na podstawie czegoś tam. Potrzebuje info czy tel jest lepszy niż poprzednicy, czy jest wart i czy lepiej wziąć go czy wildfire S

thorcik
24-02-2012, 23:28
Na podstawie Desire Z mogę Ci nabazgrać, że klawiatura fizyczna w smartfonie to pomyłka, zło

Patrz, myślałem o tym htc ale testy i opinie wyleczyły mnie z takich zakusów. Czekam aż Magdzie skończy się umowa i zmykamy do playa to będzie soniacz.
A'propos: play ma w promocji htc gratia, miał ktoś to cudo w łapkach? Na papierze wygląda nieźle jak na andka za złotówkę, Magdzie się "najmniej nie podoba" ;oP

emet_b
24-02-2012, 23:37
zajrzałem kiedyś kilka razy do wątku o zegarkach i teraz mam już 4 sztuki ;)

Teraz tutaj się przyglądam i już szukam czegoś w okolicy 700-900 pln ;/

Majek
25-02-2012, 00:35
Z wyglądu trochę mi się Samsung 5610 podoba, nie wiem, jak to działa i na ile niezawodne...Dzisiaj będąc w centrum handlowym przechodziłem koło geszeftu z telefonami i się na chwilę zatrzymałem, żeby sobie na wystawkę polukać. I też mi się ten Samsung rzucił w oczy. Całkiem niebrzydki jest. Tak więc dołączam się do pytania. Jak to działa i na ile to niezawodne?

slivus
25-02-2012, 02:13
zajrzałem kiedyś kilka razy do wątku o zegarkach i teraz mam już 4 sztuki ;)

Teraz tutaj się przyglądam i już szukam czegoś w okolicy 700-900 pln ;/
ignorancja jest błogosławieństwem ;)

Sapphiron
25-02-2012, 08:23
no to dobra, to co konkretnie nie tak jest w Xperia Mini Pro?

Rafał_Sz
25-02-2012, 08:24
Rafał, czyli BB to nie jest smartfon ?BB to BB, a nie zabawki na Androidzie. W Smartfonie z Andkiem i klawiaturą swype fizyczne guziczki to zło. :)


Rafał, nie chce informacji na podstawie czegoś tam. Potrzebuje info czy tel jest lepszy niż poprzednicy, czy jest wart i czy lepiej wziąć go czy wildfire S
Jakbyś tak nie marudził, to byś już dawno miał telefon. ;):)


zajrzałem kiedyś kilka razy do wątku o zegarkach i teraz mam już 4 sztuki ;)

Teraz tutaj się przyglądam i już szukam czegoś w okolicy 700-900 pln ;/
W żadnym wypadku nie kupuj Motoroli Defy, a Defy+ to już w ogóle.


;):)

Sapphiron
25-02-2012, 08:34
Jakbyś tak nie marudził, to byś już dawno miał telefon. ;):)


Nie miałbym :) bo muszę wygadać to ostatnie doładowanie, bo szkoda kasy trochę na zmarnowanie :)

Czemu klawiatura fizyczka to jest takie zło?

Strus
25-02-2012, 08:42
Wez sobie BB i bedziesz mial najwspanialsza hardware'owa klawe jaka swiat widzial.

Redskull
25-02-2012, 08:44
A rozważa ktoś z kolegów HTC cha cha? Stałem przed dylematem wyboru jakies pół roku temu. Padło na Cha cha...jestem bardzo zadowolony! Zastosowania-biznes :P Nie korzystam z facebooka (niestety tel. ma wieśniacki przycisk do tej funkcji). Ale maile, kalendarze, synchro, grupy w kontaktach i wygoda użytkowania jest suuuuuper! Bateria 2 dni przy dzwonieniu i od czasu do czasu net. Daje radę! Koszt-749zł 6 mies. temu. Bez abonamentu.

Sapphiron
25-02-2012, 08:50
a żebym jeszcze chciał mieć BB ;)

emet_b
25-02-2012, 09:30
W żadnym wypadku nie kupuj Motoroli Defy, a Defy+ to już w ogóle.


;):)


Serio?? Dlaczego?



a żebym jeszcze chciał mieć BB ;)

Będzie to Twój pierwszy Android? Ja proponuję Samsunga Galaxy Pro-mam i zły nie jest.

ropusz
25-02-2012, 09:42
Rozumiem, że jak mówimy o BB to od razu myślimy o usłudze BIS płatnej.

Rafał_Sz
25-02-2012, 09:48
Serio?? Dlaczego?


Bo jak polecałem ten telefon (sam go posiadam), to odnosiłem wrażenie, że po pierwsze już nieco przynudzam, a po drugie podobno są lepsze w tej cenie. :)

A tak na poważnie, to widzę, że Defy nie będzie już aktualizowane (chyba), za to Defy+ leci już na nowszym systemie. Poza tym po zakupie Motoroli przez wielkie G, można oczekiwać większego tempa aktualizacji.

emet_b
25-02-2012, 09:53
ok, dzięki;)

Ja się gryzę-Defy czy Active, ale chyba skończy się na razie na Neo V;)

Strus
25-02-2012, 10:15
Rozumiem, że jak mówimy o BB to od razu myślimy o usłudze BIS płatnej.

Czy platna czy darmowa to zalezy od operatora :)

jarek76
25-02-2012, 10:24
Bo jak polecałem ten telefon (sam go posiadam), to odnosiłem wrażenie, że po pierwsze już nieco przynudzam, a po drugie podobno są lepsze w tej cenie. :)

A tak na poważnie, to widzę, że Defy nie będzie już aktualizowane (chyba), za to Defy+ leci już na nowszym systemie. Poza tym po zakupie Motoroli przez wielkie G, można oczekiwać większego tempa aktualizacji.
ja kupiłem Defy dzięki waszej pomocy, i jestem zachwycony.
Telefon jest super. Ale niestety ekran ma już 2 ryski pomimo noszenia w 95% w pokrowcu
A niby miał się nie rysowac :(

ropusz
25-02-2012, 11:51
Poza tym po zakupie Motoroli przez wielkie G, można oczekiwać większego tempa aktualizacji.

Chcesz powiedzieć, że Motorola to wielkie G??

mateo912
25-02-2012, 11:54
Chcesz powiedzieć, że Motorola to wielkie G??

google.

Rafał_Sz
25-02-2012, 11:56
Chcesz powiedzieć, że Motorola to wielkie G??

Wielkie G = http://www.google.com/

:);)

Mateo był szybszy. :)

ropusz
25-02-2012, 13:46
Swoją drogą mam służbowy telefon od Samsunga, chyba tańszych nie mieli. Z uwagi na wygląd ochrzciliśmy go mianem pedałofona. W każdym razie prostszego telefonu chyba nie ma. Nie mniej jedno mu trzeba oddać - spełnia swoje zadania. Długo trzyma bateria, jakość rozmów jest ok, ma prostą skrzynkę. W sumie to jestem z niego zadowolony. Oczywiście do innych rzeczy mam smartfona. W każdym razie ważne aby narzedzie, z którego korzystamy spełniało zadania, które ma spełniać, cała reszta to wtedy zbędne gadżety.

124miko
25-02-2012, 14:29
Potrzebuję porady jak przenieść książkę telefoniczną z aparatu na 2 karty SIM ( Samsung SGH-D880 Duoz ) na nowy telefon też Samsunga Solid B2710. Problem polega na tym, że w starym część numerów jest w pamięci telefonu, a oprogramowanie nie ma opcji przegrywania z pamięci na kartę. Chciałem zgrać książkę do kompa, ale można połączyć się tylko przez wi-fi, którego stary Samsung nie ma. Co tu robić droga redakcjo ?( tak się kończyły chyba listy do "Przyjaciółki" :) ).

Rafał_Sz
25-02-2012, 14:39
Na pewno nie ma możliwości zgrania kontaktów na SIM w samym telefonie?

costi
25-02-2012, 15:05
Na podstawie Desire Z mogę Ci nabazgrać, że klawiatura fizyczna w smartfonie to pomyłka, zło, wymysł q. i szatana oraz zupełnie poroniony pomysł. :)

Veto! Zdecydowanie klawiatura fizyczna to świetny wynalazek, dużo lepiej mi się z niej korzysta niż z jakiejkolwiek ekranówki (Desire Z).


Potrzebuję porady jak przenieść książkę telefoniczną z aparatu na 2 karty SIM ( Samsung SGH-D880 Duoz ) na nowy telefon też Samsunga Solid B2710. Problem polega na tym, że w starym część numerów jest w pamięci telefonu, a oprogramowanie nie ma opcji przegrywania z pamięci na kartę. Chciałem zgrać książkę do kompa, ale można połączyć się tylko przez wi-fi, którego stary Samsung nie ma. Co tu robić droga redakcjo ?( tak się kończyły chyba listy do "Przyjaciółki" :) ).
Przez Kies nie da rady? Stary telefon kablem do kompa, a nowy via Wifi.

Boryszuk
25-02-2012, 15:11
Veto! Zdecydowanie klawiatura fizyczna to świetny wynalazek, dużo lepiej mi się z niej korzysta niż z jakiejkolwiek ekranówki (Desire Z).


Ditto.

124miko
25-02-2012, 15:55
Przez Kies nie da rady? Stary telefon kablem do kompa, a nowy via Wifi.

No tylko skąd ten kabel wziąć ??? Hier ist der Hund begraben ( tu jest pies pogrzebany :) ).

Sapphiron
25-02-2012, 16:12
Veto! Zdecydowanie klawiatura fizyczna to świetny wynalazek, dużo lepiej mi się z niej korzysta niż z jakiejkolwiek ekranówki (Desire Z).

No właśnie jak chcę się dowiedzieć konkretnie dlaczego fizyczna gorsza od ekranowej...

Strus
25-02-2012, 16:27
To kwestia podejscia i uzdolnien manualnych :) Jednemu bedzie lezec hardware'owa a innemu proba trafiania we wlasciwe miejsce na ekranie :)
Ja probowalem i na iSzajsie i na Galaxy bez Swype i na Galaxy ze Swype i z radoscia pisze na klawiaturce BB. Dlatego ciutke mnie martwi ze BBX, ktorego pokazano nie ma tradycyjnej klawiatury. Oby to byl wypadek w fazie projektowania bo nie wyobrazam sobie przesiadki na mazanie po ekranie piszac maila czy post na forum

emet_b
25-02-2012, 22:21
Bo jak polecałem ten telefon (sam go posiadam), to odnosiłem wrażenie, że po pierwsze już nieco przynudzam, a po drugie podobno są lepsze w tej cenie. :)

A tak na poważnie, to widzę, że Defy nie będzie już aktualizowane (chyba), za to Defy+ leci już na nowszym systemie. Poza tym po zakupie Motoroli przez wielkie G, można oczekiwać większego tempa aktualizacji.


ok, dzięki;)

Ja się gryzę-Defy czy Active, ale chyba skończy się na razie na Neo V;)

No i klikłem ;)

Defy z Andkiem 2,3 oraz podkręconym prockiem. Mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania ;)

Duszek
25-02-2012, 22:43
No i klikłem ;)

Defy z Andkiem 2,3 oraz podkręconym prockiem. Mam nadzieję, że spełni moje oczekiwania ;)

Będziesz zadowolony...super rozdzielczość ekranu i małe gabaryty przy ekraniku 3,7 cala , jest też parę fajnych ROM-ów na nią

ASAHI
25-02-2012, 22:43
A gdzie kupiłeś? Też się zastanawiam nad Defy+ ale cena jest dość zaporowa dla mnie..

emet_b
25-02-2012, 22:49
śledziłem allegro, zaraz na PW podrzucę Ci nr aukcji gdzie jest jeszcze bardziej wypasiona Defy ;)

mpwt
26-02-2012, 02:55
Veto! Zdecydowanie klawiatura fizyczna to świetny wynalazek, dużo lepiej mi się z niej korzysta niż z jakiejkolwiek ekranówki (Desire Z).

Dopóki nie poznałem Swype'a, zgodziłbym się z tobą ;)

costi
26-02-2012, 12:52
Próbowałem i nie umiem tego używać. W dodatku w kółko podpowiadał mi inne słowo niż chciałem i jakikolwiek zysk z pisania był tracony na poprawianie automatu, tudzież uzupełnianie słownika.

ropusz
26-02-2012, 13:30
Mnie też Swype strasznie utrudził i wcale nie idzie szybciej niż wstukiwanie po literce.

Sapphiron
26-02-2012, 14:01
dlatego ja polowałem na coś z klawiaturą fizyczną... Po TyTn, Wizardzie, Toshibie i paru innych HTC zakochałem się w takowej klawiaturce :)

Strus
26-02-2012, 14:03
No to jak nie chcesz BB to duzego sensownego wyboru nie masz...

Sapphiron
26-02-2012, 14:19
No to jak nie chcesz BB to duzego sensownego wyboru nie masz...

Jak znajdziesz BB w ofercie plusa to biere :)

Strus
26-02-2012, 15:27
To weź co najdroższe w Plusie, sprzedaj i kup BB

mateo912
26-02-2012, 15:28
Jak znajdziesz BB w ofercie plusa to biere :)


To weź co najdroższe w Plusie, sprzedaj i kup BB

albo weź bez tel i kup na allegro to co chcesz.

Sapphiron
26-02-2012, 15:36
hehe do kupienia najdroższego fona w plusie, czy kupienia na allegro jest potrzebna kasa większa niż 200zł ;) a nie mam więcej na przeznaczenie na tel w abo :)

mateo912
26-02-2012, 15:38
hehe do kupienia najdroższego fona w plusie, czy kupienia na allegro jest potrzebna kasa większa niż 200zł ;) a nie mam więcej na przeznaczenie na tel w abo :)

to zobacz jakie są w cenie do 200 i po ile chodzą na allegro.
Weź ten z największą przebitką.

Sapphiron
26-02-2012, 15:55
Xperia Mini Pro, Widlfire S i Szajsung Ace...

qualin
26-02-2012, 16:16
dlatego ja polowałem na coś z klawiaturą fizyczną... Po TyTn, Wizardzie, Toshibie i paru innych HTC zakochałem się w takowej klawiaturce :)

Mialem kiedys przez 2 lata TyTN'a II. to byl swietny telefon i mial genialna klawiaturke, a ten odchylany ekranik :D
Po nim mialem kilka fonow juz bez fizycznej klawiatury i za cholere sie nei zgodze, ze dotykowa jest wygodniejsza od fizycznej. W sype sie nie bawie, wole wciskac klawisze, a nie glaskac ekran, a jak jade autem to dyktuje smsa i jest si :)

Majek
26-02-2012, 16:19
Ktoś coś powie na temat Szajsunga Ace?

Sapphiron
26-02-2012, 16:22
Mialem kiedys przez 2 lata TyTN'a II. to byl swietny telefon i mial genialna klawiaturke, a ten odchylany ekranik :D
Po nim mialem kilka fonow juz bez fizycznej klawiatury i za cholere sie nei zgodze, ze dotykowa jest wygodniejsza od fizycznej. W sype sie nie bawie, wole wciskac klawisze, a nie glaskac ekran, a jak jade autem to dyktuje smsa i jest si :)

no właśnie o to chodzi... Po przeprawie z Galaxy Mini nie za bardzo mi się uśmiecha głaskanie... nawet teraz jak czasem wracam do Wizarda to się łezka kręci jak to fajnie się pisało na nim... zero problemów z przewidywaniem tekstu, wszystko na cacy...

ku6i
26-02-2012, 17:14
Ktoś coś powie na temat Szajsunga Ace?

Że za parę miesięcy ma wyjść Galaxy Ace II i wygląda bardzo przyzwoicie. Szykuje się całkiem niezły telefon za przyzwoite pieniądze.

qualin
26-02-2012, 17:23
Ktoś coś powie na temat Szajsunga Ace?

Zona ma od kilku miesiecy. Demon predkosci to to nie jest, troche mulowaty, po wgraniu customowego romu troszke przyspieszyl. Bateria ok 2 dni trzyma. Taki se telefonik bez rewelacji, ekran mam marna rozdzielczosc.

emet_b
26-02-2012, 17:37
ej, nie straszcie tutaj swypami itp. bo ja właśnie qwerty na dotykową zamieniam ;P

Strus
26-02-2012, 17:56
Bedzie bolalo :)

bogdi64
26-02-2012, 21:59
ej, nie straszcie tutaj swypami itp. bo ja właśnie qwerty na dotykową zamieniam ;P

ja nie wytrzymałem ze "złym dotykiem", teraz widziałem co wyrabiali z tymi "dotykowcami" na mrozie (-25) i przekonałem się, że moja decyzja była słuszna

emet_b
26-02-2012, 22:37
najgorsze, że tak jak wcześniej napisane-mały wybór qwert z androidem-większość to słuchawki z najniższej półki :/

rychu_cmg
26-02-2012, 23:03
najgorsze, że tak jak wcześniej napisane-mały wybór qwert z androidem-większość to słuchawki z najniższej półki :/
W innych systemach też niestety nie jest za różowo.

Strus
26-02-2012, 23:26
Klawiatura fizyczna = BB. Nic innego nawet sie nie umywa. I to nawet nie jest moja prywatna opinia. To jest fakt.

ropusz
27-02-2012, 00:15
Klawiatura fizyczna = BB. Nic innego nawet sie nie umywa. I to nawet nie jest moja prywatna opinia. To jest fakt.
Nokia E6 jest całkiem ok i nie potrzebuje dodatkowych usług.

costi
27-02-2012, 00:19
Desire Z też jest niczego sobie.

ppfalcon
27-02-2012, 04:11
Ile ludzi tyle opini, bo ja na moją Motkę narzekać też nie mogę. Co najwyżej zastanwiam się, czemu... klawiatura fizyczna jest tak słabo wspierana przez programistów (zarówno gier, poprzez inne aplikacje na systemie kończąc). Przecież na klawiaturze fizycznej można umieścić tyle skrótów klawiszowych, tyle akcji zbinodwać. Aż dziw, że nie spotkałem się jeszcze z czymś tak trywialnym, co już było w czasach Amigi - konfiguracja klawiszy!

Andre
27-02-2012, 14:09
Nokia E6 jest całkiem ok i nie potrzebuje dodatkowych usług.

Nokia E6 jest bardzo fajnym telefonem, mogę to powiedzieć po 4 miesiącach jej użytkowania. Jednak najnowsza odsłona systemu Symbian na tym telefonie to jakaś pomyłka. Zdecydowanie za duże widgety jak na taki mały wyświetlacz. Z Symbianem Anna rzeczywiście można było powiedzieć, że to telefon biznesowy, ale z Belle to jest kolorowa zabawka.

A tak przy okazji, może ktoś potrzebuje dobrego aparatu w telefonie ;) http://www.symbianmobile.pl/telefony/symbian/symbian3/nokia-808-pureview.html
Spójrzcie na ilość megapikseli, masakra jakaś...

Majek
27-02-2012, 15:20
Spójrzcie na ilość megapikseli, masakra jakaś...Ja przypuszczam, że to jakiś czeski błąd (raz popełniony poszeeedł w świat) i chodzi o 14 Mpx . Przecież ten procesorek by się posr... gdyby miał 41 megapixelowy obraz przetworzyć. Co nie zmiania faktu, że nawet te 14 Mpx to i tak chyba ciut za dużo, jak na taką małą matryczkę...

Andre
27-02-2012, 15:45
Ja przypuszczam, że to jakiś czeski błąd (raz popełniony poszeeedł w świat) i chodzi o 14 Mpx . Przecież ten procesorek by się posr... gdyby miał 41 megapixelowy obraz przetworzyć. Co nie zmiania faktu, że nawet te 14 Mpx to i tak chyba ciut za dużo, jak na taką małą matryczkę...

No właśnie to nie jest błąd. Pożyjemy zobaczymy.

Majek
27-02-2012, 16:02
Ja pierdziele... Nie, to musi być czeski błąd... Po pierwsze nie wyobrażam sobie takiego upakowania na konsumenckim, budżetowym sensorze wielkości łebka od szpilki, a po drugie nie jestem w stanie wyobrazić sobie procesora, który taki obraz by obrabiał w zadowalającym tempie celem wyświetlenia na ekranie telefonu. To jakaś masakra...

mateo912
27-02-2012, 19:53
Ja pierdziele... Nie, to musi być czeski błąd... Po pierwsze nie wyobrażam sobie takiego upakowania na konsumenckim, budżetowym sensorze wielkości łebka od szpilki, a po drugie nie jestem w stanie wyobrazić sobie procesora, który taki obraz by obrabiał w zadowalającym tempie celem wyświetlenia na ekranie telefonu. To jakaś masakra...

http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/telefony/808/

"Smartfon z obiektywem Carl Zeiss i nową, radykalną technologią PureView umożliwia robienie lepszych niż kiedykolwiek zdjęć w rozdzielczości 5 MPx"


edit:
hmm bez sensu w nagłówku 5 MPx a w specyfikacji 41 Mpx

ropusz
27-02-2012, 20:02
4+1=5 ;)

Sin
27-02-2012, 22:14
Ja pierdziele... Nie, to musi być czeski błąd... Po pierwsze nie wyobrażam sobie takiego upakowania na konsumenckim, budżetowym sensorze wielkości łebka od szpilki, a po drugie nie jestem w stanie wyobrazić sobie procesora, który taki obraz by obrabiał w zadowalającym tempie celem wyświetlenia na ekranie telefonu. To jakaś masakra...

Matryca nieco mniejsza od tej w Nikonie 1.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img161.imagevenue.com/img.php?image=036960480_808sensor_122_352lo.jpg)

mpwt
28-02-2012, 14:55
Mnie też Swype strasznie utrudził i wcale nie idzie szybciej niż wstukiwanie po literce.

No bo trzeba poświęcić z pół dnia na naukę. Ale jak się człek nauczy to widzi potęgę tego. :D

ropusz
28-02-2012, 15:05
No bo trzeba poświęcić z pół dnia na naukę. Ale jak się człek nauczy to widzi potęgę tego. :D

A jak się wprowadza słówka z podwójnymi literkami typu "lotto" czy "committee"?

Beson
28-02-2012, 17:49
Co powiecie o nowym HTC One X? http://www.gsmarena.com/htc_one_x-4320.php
Spodobał mi się ten telefon a to akurat dziwne bo ja jestem samsungowiec z krwi i kości. :)

sokrates
28-02-2012, 18:11
Co powiecie o nowym HTC One X? http://www.gsmarena.com/htc_one_x-4320.php
Spodobał mi się ten telefon a to akurat dziwne bo ja jestem samsungowiec z krwi i kości. :)

Patrząc na specyfikację to tanie toto nie będzie. Ale tak poza to całkiem przyjemnie się prezentuje.

Psychotrop
28-02-2012, 18:50
ło matko
toż to ma 4,7" ekran.
to jakieś nieporozumienie.
jak tego używać jako tel ?
miałem 4" i wywaliłem w diobły, mam teraz 3,7" i to jest największe co mogę zaakceptować - oczywiście jako telefon.

zurkow
28-02-2012, 18:56
A jak się wprowadza słówka z podwójnymi literkami typu "lotto" czy "committee"?
Polecam przejść tutorial :)
Jeździsz paluchem w prawo i w lewo na literce, albo kółko zataczasz coś w ten deseń.

ku6i
28-02-2012, 19:43
miałem 4" i wywaliłem w diobły, mam teraz 3,7" i to jest największe co mogę zaakceptować - oczywiście jako telefon.

Jesteś w stanie zauważyć te 0,3" różnicy?

Psychotrop
28-02-2012, 19:56
przelicz sobie to na powierzchnię :)
procentowo już trochu wychodzi.
dla mnie i tak 3.7 cala jest dużo.
wiem, że do przeglądania netu, poczty itd, to im więcej, tym lepiej.
ale jednak to dalej telefon.
są biznesmeni, ludzie pracujący w terenie - ok, tu duży wyświetlacz może się przydać.
ale dla zwykłego człowieczka jak ja.

choć nie ukrywam, że reszta parametrów tego HTC mile zaskakuje :)

qualin
28-02-2012, 20:05
a ja wlasnie chce zmienic na cos z ekranem 4,6 cala bo 4 ktore mam to troszke malo :)

Psychotrop
28-02-2012, 20:06
ot właśnie kwestia potrzeby :)
szkoda tylko, że takie fajne bebechy ładują tylko do takich dużych sprzętów :/

Strus
28-02-2012, 20:15
Niedlugo ludzie w tym pedzie do wielkosci beda po prostu tabletow jako telefonu uzywac. Gdzie sa czasy nokii 8210 ?

Greg77
28-02-2012, 20:17
Temu nowemi samsungowi niewiele do tabletu brakuje:D

Beson
28-02-2012, 20:24
Patrząc na specyfikację to tanie toto nie będzie. Ale tak poza to całkiem przyjemnie się prezentuje.

Wydaje mi sie, ze moze byc tanszy od obecnego juz na rynku One XL. One XL ma LTE a One X nie - wiec teoretycznie pwinien byc tanszy? Mialem go w reku i wcale nie jest taki duzy. Teraz mam SGS II i pomiedzy nimi nie ma az tak wielkiej roznicy. Dla mnie te 4,7 w One X jest jeszcze akceptowalne ale wielkosc wyswietlacza w galaxy note juz nie. Chetnie bym przygarnal tego One X. :-P

Hmm dopiero teraz zobaczylem, ze nie ma slotu na karte... Czy w takim razie bylbym w stanie wgrac sobie naniego MIUI?

qualin
28-02-2012, 20:51
Slot na karte nie potrzebny bo telefony maja po kilka GB wbudowanej pamieci, na ktora za pomoca kabelka USB mozna wrzucic customowy romik i go sfleshowac :)
Co do HTC One X to maja do niego dawac 25 GB w dropboxie na 2 lata za friko :)

sokrates
28-02-2012, 20:52
Niedlugo ludzie w tym pedzie do wielkosci beda po prostu tabletow jako telefonu uzywac. Gdzie sa czasy nokii 8210 ?

Da się to zauważyć w wielu aspektach, weźmy np. TV - 20 lat temu wystarczało 21", jak ktoś miał 28 to był wypas, teraz moje 40" to że tak powiem blado wypada i szału ni ma :-) to samo telefony.

Widziadziałem niedawno takiego "biznesmMEN" z ponad 4" wiadrem przy uchu :-) jak dla mnie komedia :-)

qualin
28-02-2012, 21:01
Ja mysle, ze telefony nie przekrocza 5 cali. Beda wyjatki takie jak Note czy Swift Vu, ale to takie wybryki natury, nie jakis masowy trend. Telefon zawsze bedzie taki, zeby zmiescil sie w kieszeni i dalo sie go wygodnie uzytkowac.

sokrates
29-02-2012, 08:24
taaa a "każdemu wystarczy 640 kB pamięci" :-)

qualin
29-02-2012, 14:05
taaa a "każdemu wystarczy 640 kB pamięci" :-)

Pamiec to jest akurat element skladowy telefonu, ktory wiekszosc ludzi jest w stanie wykorzystac, a wielkie ekrany sa ludziom niepotrzebne. Spojrz na rynek laptopow, od wielu lat najpopularniejszym rozmiarem ekranu jest 15-16 cali, bo laptop to komp przenosny i zwyczanie nie wygodne byloby taszczenie takiego z ekranem 24 calowym. Podobnie rzecz ma sie z telefonem. Spojrz na gabaryty telefonow na przestrzeni lat, raczej fiagle sa one podobnych wielkosci, zwiekszyla sie tylko wielkosc ekranu, nie wielkosc samego telefonu.

Wysłano z GT-I9000 z użyciem Tapatalk

mpwt
29-02-2012, 14:20
A jak się wprowadza słówka z podwójnymi literkami typu "lotto" czy "committee"?

Tak samo jak "loto". Swype bazuje na słowniku. Ale to nie słownik rodem z Nokii (T9) ;)

Greg77
29-02-2012, 14:47
Da się to zauważyć w wielu aspektach, weźmy np. TV - 20 lat temu wystarczało 21", jak ktoś miał 28 to był wypas, teraz moje 40" to że tak powiem blado wypada i szału ni ma :-) to samo telefony.


To nie jest dobry przyklad.......postaw plazme 40" obok starego kloca 28" i powiedz ktory wiekszy;)

drdln
29-02-2012, 14:52
Tak samo jak "loto". Swype bazuje na słowniku. Ale to nie słownik rodem z Nokii (T9) ;)
Można też zrobić kółeczko nad literką, która ma być podwojona.

Czy ktoś z forumowiczów ma SE Neo V? Kończy mi się niedługo umowa, chcę coś ze średniej półki na androidzie i zastanawiam się nad tym telefonem. Interesuje mnie głównie jakość wykonania, trochę tandetnie wyglądają plastiki w tym modelu, chociaż może to tylko wrażenie. Będę wdzięczny za wrażenia z użytkowania po czasie.

thorcik
29-02-2012, 15:17
Można też zrobić kółeczko nad literką, która ma być podwojona.

Czy ktoś z forumowiczów ma SE Neo V? Kończy mi się niedługo umowa, chcę coś ze średniej półki na androidzie i zastanawiam się nad tym telefonem. Interesuje mnie głównie jakość wykonania, trochę tandetnie wyglądają plastiki w tym modelu, chociaż może to tylko wrażenie. Będę wdzięczny za wrażenia z użytkowania po czasie.

Niedawno o ten model pytałem, rzuć okiem stronę-dwie wstecz ;o)

drdln
01-03-2012, 00:03
O faktycznie, dzięki. Przeszukiwałem wątek szukajką ale nic nie znalazło.

zurkow
01-03-2012, 00:28
w skrócie bierz defy/defy+ ;)
Jaki soft polecacie/używacie w defy? Mam oryginalny soft plusa (?) i ogólnie jestem średnio zadowolony

emet_b
01-03-2012, 18:22
Znawcy tematu napiszcie proszę ile powinien uruchamiać się Cyanogen 7,2 na Defy po przywróceniu ustawień fabrycznych?

Przyjechał do mnie telefonik, przywróciłem ust. fabryczne i telefon włącza się już dobre 20 minut :/

qualin
01-03-2012, 18:51
zlapales bootloopa. wejdz w recovery i zrob wipe data/factory reset, wipe cache i wipe dalvik. zresetuj fona i powinno byc ok.

emet_b
01-03-2012, 18:57
no chyba se jaja robisz pisząc do mnie takim językiem... :P

możesz po polsku?

qualin
01-03-2012, 19:20
Podejrzewm, ze zakupiles telefon z wgranym juz CM bo jakbys sam wgrywal to wiedzialbys co i jak :)
Jezeli nie pomoze to co dostales na PW to czeka Cie wgrywanie romu.

Rafał_Sz
02-03-2012, 08:22
w skrócie bierz defy/defy+ ;)
Jaki soft polecacie/używacie w defy? Mam oryginalny soft plusa (?) i ogólnie jestem średnio zadowolony
Ja telefon kupowałem w zwykłym sklepie, więc nie miałem żadnych dodatków od operatorów. Do czystego Froyo podogrywałem sobie nieco aplikacji z AM, niestety te naprawdę dobre są płatne. Ale mam co chciałem, czyli telefon, a raczej smartfon pod moje potrzeby. :)

bogdi64
02-03-2012, 18:40
czy ktoś używa nokia 5230 ?

emet_b
02-03-2012, 19:08
bawiłem się nią łącznie kilka godzin-odradzam. Toporne i takie nokiowate z najgorszych czasów Nokii (czyli z momentów gdy przespała wyścig z Androidem).

Nie wiem ile to kosztuje nawet, ale za 250-300 można dorwać Galaxy i5700 w dobrym stanie i to bym wolał.

Rafał_Sz
02-03-2012, 19:34
Jakby ktoś chciał popełnić straszny błąd i wpakować się w Defy+ ;), to widziałem, że jest teraz w RTV Euro AGD po 999 zł.

thorcik
02-03-2012, 19:42
Jakby ktoś chciał popełnić straszny błąd i wpakować się w Defy+ ;), to widziałem, że jest teraz w RTV Euro AGD po 999 zł.

Ile masz prowizji sprzedanej sztuki? :razz:

Rafał_Sz
02-03-2012, 19:47
Ile masz prowizji sprzedanej sztuki? :razz:
Po pierwszej dużej bańce przestałem liczyć. :P ;)

vuki
02-03-2012, 22:04
mam w Galaxy S2 zainstalowany Skype i wybierając dowolny nr z książki mam wybór:
1. rozmowa przez GSM,
2. rozmowa przez Skype.
da się gdzieś ustawić aby pomijać ten wybór? to dodatkowe kliknięcie, chce tylko wybór GSM

Majek
02-03-2012, 23:20
A nie masz tam ptaszka "Zapamiętaj wybór"? Ja takie coś miałem, jak chciałem smsa wysyłać, a miałem zainstalowane, oprócz domyślnego programu jeszcze Go SMS i Hendcent SMS. Tylko ja miałem ptaszka.

vuki
02-03-2012, 23:59
dzięki Majek ... jest ptaszek:) działa już tylko GSM

krzysztof jot
03-03-2012, 13:34
...Tylko ja miałem ptaszka...

ależ, Panowie... :)

Majek
04-03-2012, 01:40
No co?!? To już se w męskim towarzystwie o ptakach nie wolno pogadać? ;-)

emet_b
07-03-2012, 17:22
Może Wy coś będziecie mogli mi podpowiedzieć:


"kilkana dni temu nabyłem zrootowaną już Defy z Cyanogenem 7.1.0 (chyba 0-nie pamiętam dokłądnie).

Niestety telefon po jakimś czasie "wypina się" na sieć GSM-czasami wskaźnik zasięgu jest cały szary, czasami zielony-nie ma reguły. Telefon po włączeniu działa ok jakieś pół godziny, później nie można wysyłać/ odbierać smsów, podobnie z połączeniami.

Dodatkowo zapycha się transfer danych, często spowalnia, zatrzymuje się:/
Gmail, pomimo, że ma włączoną synchronizacje nie zbiera nowych maili.
Dziś wymieniłem soft na Cyanogena 7.2.0-RC1-jordan-KANG i jest tak samo.

Początkowo myślałem, że mieszają tak aplikacje oszczędzające baterie (JuiceDefender, później GreenPower) jednak kilkukrotnie przywracałem ustawienia fabryczne i nawet bez tych programów problem nie znikł.

Zastanawiam się, czy jest to bardziej wina hard czy softwerowa i jak to rozpoznać?
A może to wina jakiegoś oprogramowania lub ustawienia opcji? Co prawda nie jest to mój pierwszy android, jednak pierwszy rootowany.

Proszę o pomoc/sugestie."

Rafał_Sz
07-03-2012, 17:50
Przywróć soft fabryczny i już. Po kij ktoś to rootował?

emet_b
07-03-2012, 17:53
ja nie rootował, ja taki kupił:)

kurde, nie wiem jak przywrócić fabryczny ;/

Rafał_Sz
07-03-2012, 18:23
kurde, nie wiem jak przywrócić fabryczny ;/
"Przywróć ustawienia fabryczne" na pewno nie pomoże. :) Wgranie oryginalnego softu wymaga troche gimnastyki. Sam bym się tego nie podjął, tylko dał bym telefonik w łapy kogoś oblatanego w temacie. Jak Ci się uda to zrobić, daruj sobie też wszelkie task killery, android poradzi sobie sam z zamykaniem i usypianiem aplikacji.

GeparD
07-03-2012, 19:26
to ja tak moze cos z zupelnie innej beczki: Wlasnie wymienilem starego 3GS'a na 4S.
Zmiana nieziemska, szybkosc dzialania (po aktualizacji 3GSa z do iOS 5, strasznie zaczal mi zamulac), wyswietlacz, no i Siri. Jako ze zamieszkuje UK, swietnie sie to przydaje i obsluga telefonu za pomoca glosu faktycznie jest przyjemna, niz suche komendy.

nem
07-03-2012, 20:00
Czyli zupełnie inny wymiar dzwonienia!

qualin
07-03-2012, 21:56
Może Wy coś będziecie mogli mi podpowiedzieć:


"kilkana dni temu nabyłem zrootowaną już Defy z Cyanogenem 7.1.0 (chyba 0-nie pamiętam dokłądnie).

Niestety telefon po jakimś czasie "wypina się" na sieć GSM-czasami wskaźnik zasięgu jest cały szary, czasami zielony-nie ma reguły. Telefon po włączeniu działa ok jakieś pół godziny, później nie można wysyłać/ odbierać smsów, podobnie z połączeniami.

Dodatkowo zapycha się transfer danych, często spowalnia, zatrzymuje się:/
Gmail, pomimo, że ma włączoną synchronizacje nie zbiera nowych maili.
Dziś wymieniłem soft na Cyanogena 7.2.0-RC1-jordan-KANG i jest tak samo.

Początkowo myślałem, że mieszają tak aplikacje oszczędzające baterie (JuiceDefender, później GreenPower) jednak kilkukrotnie przywracałem ustawienia fabryczne i nawet bez tych programów problem nie znikł.

Zastanawiam się, czy jest to bardziej wina hard czy softwerowa i jak to rozpoznać?
A może to wina jakiegoś oprogramowania lub ustawienia opcji? Co prawda nie jest to mój pierwszy android, jednak pierwszy rootowany.

Proszę o pomoc/sugestie."

Wgraj jakis inny modem. Polataj troche tutaj to moze sie czegos dowiesz: http://forum.android.com.pl/f264/
Czyli udalo sie wkoncu uruchomic telefon ? :)

Greg77
08-03-2012, 10:09
Dobra, wiec tak, ktos wie jak wyglada sprawa z wymiana wyswietlacza w iP 3G......mialem wczoraj dwie kropy z nikad a dzis to juz kreska dlugosci 2-3mm, telefon i tak jest na sprzedaz, bede zamienial na 4G lub 4Gs, ale cena spadnie z takim babolem:(

nowart
08-03-2012, 10:26
Jestem zdumiony - nowy iPad został zaprezentowany wiele godzin temu a tu cisza? Piewców boskości Apla pozatykało z wrażenia? :)
Zapowiada się świetny sprzęcior - wyświetlacz pewnie z nóg zwala...

Greg77
08-03-2012, 10:32
Piewców boskości Apla pozatykało z wrażenia? :)


Widocznie wcale ich tak duzo nie ma:D

Majek
08-03-2012, 11:10
Ja tam się cieszę. ceny iPada2 spadną. :-)

Jeżeli chodzi o wyświetlacz, to chcesz go sam wymieniać? Nie jest to trudne, trzeba tylko trochę precyzji i znać patent. Tzn. ja już teraz wiem, jak to się robi, nauczyłem się metodą prób i błędów. W zasadzie jednej próby i była to próba niszcząca. :mrgreen: Ale teraz już bym wiedział, jak się za to zabrać. :-)

Greg77
08-03-2012, 11:17
] W zasadzie jednej próby i była to próba niszcząca. :mrgreen: Ale teraz już bym wiedział, jak się za to zabrać. :-)

Opowiadaj:D

Ogladalem na youtubie jak to zrobic, kupic taki LCD mozna juz za 15-20 euro, tylko czy jakosciowo sa takie same?
Wydaje sie to bardzo proste:)
Szkoda zebym stracil przy sprzedazy a napewnoo nikt nie bedzie chcial z takim czyms, iPhone kupiony od jaboli bez zadnych simlockow, nigdy nie mialem problemow do wczoraj, telefon lezal podpiety pod kompa i sie ladowal, kiedy go odblokowalem zauwazylem dwie kropki a dzis to juz kreska.....

!AGresT
08-03-2012, 11:29
Chciałbym zakomunikować, że Samsunkg Wave s8500 nie przeszedł próby pralkowej.
Rozebrany i wysuszony częściowo działa - włącza się, można używać większości funkcji. Niestety przy próbie dzwonienia zawiesza się i nie realizuje połączenia. Po próbie uruchomienia aparatu fotograficznego zawiesza się i wyłącza/włącz ponownie.
A trzeba było kupić Motorolę Defy ;)

Greg77
08-03-2012, 11:34
A trzeba było kupić Motorolę Defy ;)

Ta to plywac potrafi i prasowac;)

GeparD
08-03-2012, 12:40
Greg, jak wymienisz ten digitizer to daj znac jak przebiegla wymiana i gdzie kupiles.
Ja tez przymierzam sie do wymiany w moim starym 3GS, bo chce popchnac dalej w ludzi a troche porysowany jest :)

Majek
08-03-2012, 13:51
Opowiadaj:D

Jak pewnie widziałeś na YT, patent na wyjęcie całej ramki z wyświetlaczem jest banalny. Odkręcasz dwie śrubeczki na dole bo bokach gniazda, bierzesz przyssssawkę do nawigacji i delikatnie wyciągasz ramkę. Nie możesz szarpnąć, żebyś nie oberwał tasiemek. Po odkręceniu wkręcików, ramka jest trzymana przez uszczelkę, taki jakby kit. Trzeba go po prostu delikatnie zerwać (później się to wsadza z powrotem i szczelina się zasklepia). Tasiemek jest trzy. Jedna od digitalizera, druga od wyświetlacza, trzecia od akcesoriów (głośnik, przycisk, sensory itd). Trzeba po prostu odchylać od góry. Te taśmy są na górze telefonu, wszystkie trzy. Problem delikatny jest przy składaniu tego wszystkiego, bo one są tak trochę między sobą splątane i trzeba sobie pomóc pincetą, żeby podłączyć później wszystko na swoje miejsce. Problemem jest to, że trzeba oddzielić wyświetlacz od digitalizera. One są ze sobą sklejone taśmą dwustronną (taką specjalnie wycięta na kształt, żeby wszystko paskowało. Trzeba wziąć jakąś plastikową szpatułkę, wsadzić ją między ekran, a szybkę i delikatnie podważać, żeby nie porysować tej czarnej obwoluty na szybie. Tego kleju nie ma dużo. Musisz tylko uważać, żeby przy okazji nie oberwać ramki z akcesoriami. Jak już oderwiesz wyświetlacz, musisz oczyścić szybkę od spodu z resztek kleju. Pamiętaj, żeby przed przyklejeniem nowego wyświetlacza nie zostawić między wyświetlaczem a szybą paprochów i odcisków palców, bo Cię to będzie później wkur... a bez ponownego odrywania się tego nie usunie (to był jeden z błędów, który popełniłem). W każdym razie zamawiając wyświetlacz, zamów sobie jeszcze wyciętą specjalnie taśmę do sklejenia ekranu z szybą. Jak już masz sklejone jedno z drugim, składasz do kupy, podłączasz tasiemki i voila.

Teraz pułapki i trudności, na które ja się natknąłem. Mnie generalnie telefon poleciał na glebę i w kilku miejscach ekran się rozlał. Akurat mi się zbliżał czas wymiany telefonu w sieci, więc podszedłem do tematu w miarę bezstresowo bez zamysłu sprzedawania go dalej...
Kupiłem od razu wyświetlacz i digitalizer (żeby mieć nowy, niepodrapany). Miałem jeszcze czas jakiś telefonu poużywać, bo 4ka dopiero wchodziła do sprzedaży i nie było wiadomo, kiedy będzie dostępna w salonach sieci.
W tym momencie, pisząc te słowa, zacząłem się zastanawiać nad jedną rzecz. Nie pamiętam już dokładnie, sprawdzę to, jak do domu wrócę. Bo generalnie cały zespół ekrany składa się z 4 części. Jest plastikowa ramka - część nośna, do niej od góry przyklejony jest digitalizer, a od dołu wyświetlacz (do tego dochodzi ramka akcesoriów). Tylko teraz właśnie nie pamiętam, czy wyświetlacz jest też przyklejany, czy tylko wetknięty w zatrzaski... Bo coś mi teraz świta, że problem zrywania kleju i ponownego przyklejania dotyczy tylko sytuacji, kiedy wymieniasz szybę... Wtedy sprawa zupełnie się ułatwia, bo musisz jedynie wyciągnąć cały front, wyjąć z zatrzasków wyświetlacz, wsadzić nowy, podłączyć taśmy i zamknąć całość.
Ja zniszczyłem telefon, ponieważ wymieniałem zarówno digitalizer, jak i ekran, przy okazji uszkodziłem sobie taśmę od głośnika. Więc zanim zamówiłem nową taśmę (chyba razem z głośnikiem nawet), zanim do mnie doszła, to przez chwilę używałem telefonu z wymienionym wyświetlaczem i digitalizerem. Później jeszcze baterię wymieniałem... A że nazostawało mi syfu między szybą, a ekranem, to później jeszcze raz wszystko rozbierałem... Efek końcowy był taki, że po kilku odpinaniach i zapinaniach tasiemki ekranu, wyrobiło się to gniazdko w płycie głównej i po prostu taśma wyświetlacza nie chciała się trzymać na miejscu kwalifikując telefon na złom... Aaaa... razem z baterią jeszcze sobie obudowę kupiłem nową. :-)

Reasumując. Wymiana samego wyświetlacza powinna być prosta i bezproblemowa. Nic nie kleisz, nie rozrywasz (jeszcze to później potwierdzę). Jeżeli chodzi o jakość wyświetlacza, to przez ten czas kiedy używałem telefonu z wymienionym ekranem (jakoś tak z tydzień czasu, zanim nie zacząłem znowu w nim dłubać) nie widziałem żadnej różnicy między tym wymienionym, a oryginalnym. Kupiłem po prostu najdroższy na Allegro. Te taniochy lepiej sobie odpuścić. Wydaje mi się, że w samym wyświetlaczu różnicy nie było. Za to duża różnica była w jakości digitalizera. Mimo, że też wziąłem najdroższy, jaki był i sprzedający twierdził, że to była oryginalna część zamienna to różnica w wyglądzie była (pod kątem było widać nitki zatopione w szkle). W pracy róznicy nie stwierdziłem, nie wiem też jak z wytrzymałością, bo za krótko używałem. Ale przez ten tydzień udało mi się w jednym miejscu drapną, więc przypuszczam, że to też nie to...

EDIT:
Jednak wyświetlacz też jest przyklejony. Teraz sobie przypomniałem dokładnie. Bo przecież żeby wyjąć te syfy pomiędzy wyświetlacze, a szybą musiałem rozrywać i wtedy sobie jeszcze porysowałem szybkę od środka. W zasadzie drapnąłem tę czarną obwolutę. Ona jest namalowana od spodu i jak drapnąłem farbę, to z wierzchu było widać rysę.

Sorry za taki chaotyczny opis, ale nie mam teraz tego złomu pod ręką, a robiłem to dosyć dawno temu.

Greg77
08-03-2012, 14:00
Ja front mam idealny, wymiana bedzie tylko LCD a tam wedlug youtube tzreba wypiac tasmy i wykrecic LCD z ta blaszka, potem zamiana LCD w te sama blaszke mocujaca i spowrotem poskladac do kupy, powinno byc latwo i bez stresu, dodatkowo bede podchodzil do tematu tak jak Ty, bezstresowo.
Zamowie LCDka jak ten juz zacznie mnie wkurzac, narazie to jest kreseczka kilku milimetrowa koloru szarego.;)

GeparD
08-03-2012, 14:48
ja sie dziwie ze front masz idealny a rysa pojawila sie na LCD...

do porysowanego frontu znalazlem cos takiego: http://www.pda-spares.co.uk/index.php?route=product/product&path=35&product_id=95

nic nie trzeba kleic bo fron jest juz z cala ramka i przyciskiem home, tylko trzeba przelozyc LCD

Greg77
08-03-2012, 15:11
ja sie dziwie ze front masz idealny a rysa pojawila sie na LCD...


To sa piksele, albo raczej "wylal" sie.....wczoraj to byly dwie kropki a dzis juz kreska;)

kiemlo
08-03-2012, 16:17
Nie wiem co prawda, ile wspólnego ma (oprócz logo producenta) wyświetlacz iPoda 6G i z tym z iPhone'a, ale miałem kiedyś taki objaw: dzień po dniu powiększała się skaza na wyświetlaczu - zaczęło się od kilku piksli, po paru dniach była "rysa" zmiennej grubości przez cały wyświetlacz. Minął tydzień, a może dwa i rysa zaczęła się zmniejszać aż zniknęła całkowicie :shock: Więc może poczekaj parę dni z wymianą :)

Greg77
08-03-2012, 16:58
Poczekam;) Nie bede wariowal narazie z taka mala kreska:D

Boryszuk
08-03-2012, 17:13
A jak z tymi digitalizerami? Czy te najtańsze chińskie to to samo co droższe?