Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.
ja jade :) obecny ma najnowsze drivery i radio - czyli to co oferują gotowane romy
andrstac
30-10-2010, 23:54
screenshot, ktory podklejalem, jest z jakiejs latarki do WM 7. ja mam Androida.
do ktorego dokladnie systemu potrzebujesz?
Do Andka, z WM się w piątek rozstałem definitywnie...
krzysztof jot
31-10-2010, 14:14
A kumam, czyli zamiast dzwonka kobiecy głos mówi
dzwoni gorącą Jola ;-)
dokładnie tak - a dokładniej - czyta tak, jak masz zapisany kontakt.
Niezwykle przydatne, kiedy np mam telefon a plecaku i jadę na rowerze - wiem kto dzwoni i czy odebrać czy nie... :). Cóż Symbian ma wiele rozwiązań znanych od lat, a których na próżno szukać w Androidzie
Albo np. siedzisz na spotkaniu w firmie i dzwoni telefon - dzwoniła "gorąca Jola" :)
Ja na osoby które są mi bliskie lub współpracuję z nimi mam ustawione indywidualne dzwonki. Efekt ten sam.
To teraz ja:D
Budżet 700-900, Liczy się dla mnie wygoda w buszowaniu po internecie, dobra jakość dzwięku i ogólne wykonanie. Prawie zdecydowany byłem na iPhona 3g, ale wpadł mi w oko HTC Touch HD - jak u niego z jakością dźwięku odtwarzanego przez słuchawki - może się równać z iPhonem?
Do Andka, z WM się w piątek rozstałem definitywnie...
na peczki darmowych aplikacji do Androida:
http://www.appbrain.com/app/flashlight-%28desire%29/kr.mobilefirst.flashlight
To teraz ja:D
Budżet 700-900, Liczy się dla mnie wygoda w buszowaniu po internecie, dobra jakość dzwięku i ogólne wykonanie. Prawie zdecydowany byłem na iPhona 3g, ale wpadł mi w oko HTC Touch HD - jak u niego z jakością dźwięku odtwarzanego przez słuchawki - może się równać z iPhonem?
jesli takie cos okreslasz jako "jakosc", no to zapewne moze sie rownac ;)
No dobra, nie jest to coś wspaniałego ale w porównaniu do telefonów SE czy nokii jednak moim zdaniem jest lepiej.
Wszystko zależy od odtwarzacza, jakości pliku i słuchawek.
andrstac
31-10-2010, 22:57
na peczki darmowych aplikacji do Androida:
http://www.appbrain.com/app/flashlight-%28desire%29/kr.mobilefirst.flashlight
Ha, ale pokaż mi właśnie tę, którą pokazywałeś w swoim poście. Ja szukałem i nie znalazłem...
I jeszcze taka zagadka dla posiadaczy Androidów: Czy da się pogodzić synchronizację kontaktów z Gmailem i zachowanie przyzwoitej jakości zdjęć w kontaktach. U mnie było dobrze do trzeciej synchronizacji (albo może pierwszej ze strony Gmail) i stało się to co miało się stać - czyli pikseloza (wrrr). Na razie wyłączyłem samą synchronizację kontaktów (najwyżej będę składował na PC za pomocą HTC Sync). Ale czy to jest rozwiązanie?
Wszystko zależy od odtwarzacza, jakości pliku i słuchawek.
Z naciskiem na to ostatnie.
Wszystko zależy od odtwarzacza, jakości pliku i słuchawek.
Widzę że się nie dogadamy... Pytam o jakość dźwięku odtwarzanego przez iphone i htc, co ma do tego jakość pliku czy słuchawki?
andrstac
31-10-2010, 23:05
Widzę że się nie dogadamy... Pytam o jakość dźwięku odtwarzanego przez iphone i htc, co ma do tego jakość pliku czy słuchawki?
Zajrzyj do testów na GsmArena. Tam dość konkretnie testują również jakość audio i o ile dobrze pamiętam IP4 wcale nie był na topie.
Ha, ale pokaż mi właśnie tę, którą pokazywałeś w swoim poście. Ja szukałem i nie znalazłem...
tamta byla spod WM7. do Androida wyglada odrobine inaczej (chociaz zasada obslugi jest dokladnie taka sama).
Pytanko do "falusiów" ;) Jak wam działa GPS? Bo mnie szczerze mówiąc doprowadza do szewskiej pasji.Nawet do sklepu z tym bym się nie wybrał nie mówiąc już o trasie.
Latarka jest standardowo w Android 2.2. We wcześniejszych wersjach nie ma tej od HTC.
McSimus niestety dopóki na bade nie pojawi się jakaś AM lub chociaż tomtom to będzie tak jak jest... mnie do szewskiej pasji doprowadza coś innego a mianowicie synchronizacja kalendarza z google o ile w jedną ze stron działa dobrze to w drugą synchronizuje z jedno dniowym przesunięciem , niby można z tym żyć ale ja z tej funkcji korzystam bardzo często. Jest jeszcze synchronizacja kalendarza w kiessie która nie działa wogóle pojawia się komunikat o tym że urządzenie nie obsługuje tej funkcji. Sama platforma Bada działa super ale te kilka drobnych błędów i niedoróbek w niedługim czasie zmusi mnie do zmiany telefonu na coś z androidem.
ThomasVoland
01-11-2010, 21:21
Jak to jest z płatnymi aplikacjami w androidzie? Jak odinstaluje jakąś to mogę zainstalować znowu za free czy trzeba znowu płacić?
Czy ktoś z Was posiada motorole milestone xt720? Jeśli tak, to będę wdzięczny za jakąś opinię:)
sokrates
02-11-2010, 14:56
McSimus ... mnie do szewskiej pasji doprowadza coś innego a mianowicie synchronizacja kalendarza z google o ile w jedną ze stron działa dobrze to w drugą synchronizuje z jedno dniowym przesunięciem ...
W androidzie - niemożliwe. U mnie działa prawie że online. W obie strony.
Też jestem ciekawy opinii o Milestone XT720
Jak to jest z płatnymi aplikacjami w androidzie? Jak odinstaluje jakąś to mogę zainstalować znowu za free czy trzeba znowu płacić?
Nie musisz. Info o zakupionych aplikacjach jest przyczepione do konta google, a nie do słuchawki. Możesz nawet zmienić telefon na inny z androidem i zainstalować kupione wcześniej aplikacje.
andrstac
03-11-2010, 13:09
Gdyby ktoś (zainteresowany) jeszcze nie wiedział, to od wczoraj (około 13), w OrangePL jest dostępna aktualizacja Desire do Android 2.2 Froyo.
...i latarka w końcu działa :) ...
rkaniews
03-11-2010, 13:17
Gdyby komuś przyszło do głowy nabycie Nokii C6 to szczerze odradzam.
Telefon żony zawiesza się co chwilę, pomaga wyjęcie baterii. Aparat jest po wizycie w serwisie i przegraniu softu.
Na support nokia (oficjalnym) jest wielostronicowy wątek dot. tego problemu. Do momentu, gdy to śledziłem, ludzie z Noki nie wiedzieli gdzie leży problem.
To tak, ku przestrodze.
Gdyby ktoś (zainteresowany) jeszcze nie wiedział, to od wczoraj (około 13), w OrangePL jest dostępna aktualizacja Desire do Android 2.2 Froyo.
...i latarka w końcu działa :) ...
Ja wywaliłem brandowany system z Orange i wgrałem oryginalny od HTC. Dzięki temu Froyo mam od dawna :)
andrstac
03-11-2010, 16:05
Ja wywaliłem brandowany system z Orange i wgrałem oryginalny od HTC. Dzięki temu Froyo mam od dawna :)
Wychodzę z założenia, że puki mi brandowany nie przeszkadza, to nie będę nic zmieniał (mimo, że takie zmiany, jak i samodzielne gotowanie nie są mi obce - co prawda jeszcze z WM, ale zawsze). Chodzi bez zastrzeżeń, śladów Orange poza Aplikacjami Sim i dodatkowym theme nie ma, więc ...
Też jestem ciekawy opinii o Milestone XT720
Nadal żadnego mniej lub bardziej zadowolonego użytkownika?:)
Telefon kusi. jest dosłownie "wszystkomający".
Najbardziej mnie interesuje czy jest do niego dostępna stacja dokująca taka jak do zwykłej Milestone?
No i cena rozsądna a nie taka jak ICudaWianki ;)
a zmieniając z 2.1 na 2.2 mogę zachować jakoś wszystkie smsy i aplikacje?
andrstac
03-11-2010, 21:21
a zmieniając z 2.1 na 2.2 mogę zachować jakoś wszystkie smsy i aplikacje?
Teoretycznie backup jest zalecany. Ale mnie nic nie zniknęło po aktualizacji. Tylko pamiętaj o baterii i pobieraj raczej przez WiFi
Oczywiście mówimy o aktualizacji OTA
a zmieniając z 2.1 na 2.2 mogę zachować jakoś wszystkie smsy i aplikacje?
Możesz użyć trialowej wersji My Backup Pro. Do znalezienia w markecie. Dodatkowo jest możliwość zapisania ustawień systemowych, zakładek itp. Działa przez 30 dni. Poza w/w, smsy możesz zapisać np SMS Backup itp aplikacjami z marketu.
krzysztof jot
04-11-2010, 00:54
Nadal żadnego mniej lub bardziej zadowolonego użytkownika?:)
miałem to w ręku w Euro - wtedy była jeszcze cena 2299. Budowa i design - absolutnie "spitzenklasse". Jednak procesor jak na dzisiejsze czasy i cenę - nic powalającego. System Android 2.1 w czystej postaci, bez jakiejkolwiek nakładki, jednak takie Sense w HTC sporo daje. Ze względu na przyzwoite rozmiary był to mój mały typ, ale obawiałem się że może być problem ze wsparciem do 2.2 a powiedziałem sobie ze jak android to od 2.2 minimum i jak dotyk Super Amoled - jednak bywa, że w letni słoneczny dzień chciałbym czasem skozystać z telefonu... No i sporo używam Navieksperta, a z tym też mogą być problemy na ten model, więc na razie czekam na rozwój sytuacji.
Chcesz poczytać o XT720- to
http://www.gsmarena.com/motorola_milestone_xt720-review-505.php
http://www.mobile-review.com/pda/review/motorola-xt720-en.shtml
swego czasu pytałem o telefony dla rodziców... jakby kogoś interesowało, to kilka dni temu kupiłem mamie Nokię 6720 classic, a ojcu wczoraj Nokię C5 ;) myślę, że będą zadowoleni.
Sapphiron
10-11-2010, 01:21
Ma ktoś może wydmuszkę albo uwalonego SPV M3000? bo kurcze potrzebuję obudowę do swojego grata, a te chińskie z allegro sa o kant tyłka pobić...
pomoże ktoś?
ThomasVoland
10-11-2010, 01:27
Przeinstalowywałem i aktualizowałem tapatalka, ale dalej nie mogę wchodzić w PW nikoniarzy. Chyba na forum nie ma najnowszego plugina i stąd taki problem na niektórych telefonach.
Cześć :) mam nadziej że tu mi się nie oberwie i dostanę odpowiedzi.
Nokia N97 i Black Berry 9700 Bold (co wybrać oraz pytania do posiadaczy)
1). Czy ten tel ma diodę która dyskretnie informuje czy przyszedł jakiś sms?
2). Wiem że w Black Berry maile są super bo wpadają jak smsy. Jak to jest jeśli chodzi o nokię? Mam kilka kont których używam i zależy mi na tym by sprawdzać je przez telefon ale na pewno nie przez wchodzenie na www np. gmial. Czy tam jest jakiś system który zbiera wszystkie maile i najważniejsze, czy one po obejrzeniu przez tel są dostępne wciąż przez komputer. Czy jest możliwość tak jak w BBerry mieć je w czasie rzeczywistym.
3). System głośno mówiący, przez głośniczek. W którym głośniejszy i wyraźniejszy? Miałem w 2009 Black Berry ale inny model i głośnomówiący był popisowy, zastanawiam się jak jest w tej Nokii
4). Czy ta Nokia aby nie jest toporna w użytkowaniu?
5). Który byś wybrał i dlaczego?
6). Czy będę mógł na szybko przenieść kontakty zapisane NOKIA SUITem do tego Black Berry? No chyba nie będę musiał przepisywać ręcznie?
Dodatkowo dorzucam niewiele mi pomagające porównanko http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/3575/4060/0/0/
Dziękuję, o preludium wszelkiej wiedzy
ThomasVoland
10-11-2010, 02:50
2). Wiem że w Black Berry maile są super bo wpadają jak smsy. Jak to jest jeśli chodzi o nokię? Mam kilka kont których używam i zależy mi na tym by sprawdzać je przez telefon ale na pewno nie przez wchodzenie na www np. gmial. Czy tam jest jakiś system który zbiera wszystkie maile i najważniejsze, czy one po obejrzeniu przez tel są dostępne wciąż przez komputer. Czy jest możliwość tak jak w BBerry mieć je w czasie rzeczywistym.
Każde konto mailowe będzie działało w ten sposób o ile obsługuje IMAP. Gmail obsługuje.
Challenger426
10-11-2010, 13:24
...Wiem że w Black Berry maile są super bo wpadają jak smsy...
W przypadku BB podstawą jest posiadanie wykupionej usługi Blackberry u operatora, bez tego mail będzie działał tylko przy pomocy aplikacji innych producentów, co nie zawsze jest prawdziwym pushem. Usługę Blackberry Internet Service w pełnej wersji posiadają tylko Orange i Plus, Era wprowadziła ostatnio coś co śmie nazywać pełnym BIS-em, ale nie do końca jest to zgodne z prawdą.
Czy będę mógł na szybko przenieść kontakty zapisane NOKIA SUITem do tego Blackberry? No chyba nie będę musiał przepisywać ręcznie?
Przeniesiesz bez problemu np. za pomocą Microsoft Outlook/Outlook Express.
PS: Jeśli będziesz miał jakieś pytania dot. BB, nie tylko tego modelu, ale także wszystkiego co się z tym wiąże to pisz śmiało.
sokrates
11-11-2010, 16:49
Mam pytanie dotyczące telefonów z ekranem dotykowym i folii zabezpieczających - otóż mam fona z dotykiem (galaxy) po 2 tygodniach użytkowania dorobiłem się kilku rys, więc postanowiłem to jakoś zabezpieczyć. Wczoraj kupiłem w sklepie z tel. folię poliwęglanową na kleju (na opakowaniu jest napisane że jest to bezpieczny klej). Folia diamond screen http://ochronnefolie.pl/ Nakleiłem ale mam wątpliwości co do tego rozwiązania - a w szczególności czy ten klej nie działa negatywnie na ekran? czy jak kiedyś zechcę zdjąć folię, wymienić na inną to czy klej nie zostawi trwałych śladów?
się nie martw. nakleiłem już sporo folijek przeróżnych na telefoni, zarówno zwykłe jak i dotykowe z digitizerem. Na żadnym z telefonów po ich oderwaniu nie pojawiły się żadne niepokojące objawy. Trzeba tylko pamiętać, żeby odrywać je - zwłaszcza z paneli dotykowych mających zew. warstwę folii - bardzo powoli. Nie zauważyłem nigdy, aby klej zostawił ślady.
ThomasVoland
11-11-2010, 17:50
Klej schodzi bez problemu, ale zamiast takich wynalazków zdecydowanie wolałbym brando (http://allegro.pl/listing.php/search?string=brando+galaxy&category=10532) (są dwie wersje - błyszcząca i matowa przypominająca w dotyku papier) albo Invisible Shield (http://allegro.pl/listing.php/search?string=Invisible+Shield+galaxy&category=10532). Na youtube możesz sobie zobaczyć testy wytrzymałościowe.
andrstac
11-11-2010, 18:04
Klej schodzi bez problemu, ale zamiast takich wynalazków zdecydowanie wolałbym brando (http://allegro.pl/listing.php/search?string=brando+galaxy&category=10532) (są dwie wersje - błyszcząca i matowa przypominająca w dotyku papier) albo Invisible Shield (http://allegro.pl/listing.php/search?string=Invisible+Shield+galaxy&category=10532). Na youtube możesz sobie zobaczyć testy wytrzymałościowe.
Klej przy ekranach pojemnościowych (takich szklanych) nie zaszkodzi. Ale i tak, najlepsze są te elektrostatyczne folie, np Brando - szczególnie ta błyszcząca. Matowa Brando ponoć trochę rozmywa obraz zwłaszcza przy ekranach HD.
A ja polecam też elektrostatyczną folię błyszczącą za ułamek ceny Brando: link (http://allegro.pl/folia-gllaser-max-superclear-samsung-i9000-galaxy-i1277893968.html). Kupiłem taką do Desire i jestem zadowolony z jakości. Nic nie przekłamuje, folii nie widać na pierwszy "rzut oka". Jedyny minus, to nie jest idealnie docięta i brakuje dołem ok 0,5mm.
A ja nie założyłem nic. Wyszedłem z założenia, że folia na dotykowym ekranie zmniejszy czułość. Kupiłem zatem rubber case, które nie dość, że chroni tył, to wystaje trochę ponad powierzchnię ekranu, przez co go sobie nie porysuję. Trzeba tylko patrzeć by nie wkładać go razem z kluczami i pieniędzmi. I ja szczerze mówiąc polecam tę opcję.
ThomasVoland
11-11-2010, 23:04
Wyszedłem z założenia, że folia na dotykowym ekranie zmniejszy czułość.
Nie zmniejsza (chociaż nie wiem jak jest z tymi tanimi zamiennikami).
sokrates
12-11-2010, 08:25
Ja nie zauważyłem pogorszenia czułości ekranu.
Wątrek się rozwinął. Teraz stoję przed wyborem Samsunga Galaxy S i HTC HD2. Którego wybrać? Co polecacie? WM czy Android?
Główne zastosowanie: telefon, internet, nawigacja.
Mam HD2 i odradzam. Dramat po prostu... DRA-MAT...
Wątrek się rozwinął. Teraz stoję przed wyborem Samsunga Galaxy S i HTC HD2. Którego wybrać? Co polecacie? WM czy Android?
Główne zastosowanie: telefon, internet, nawigacja.
Z tych dwóch zdecydowanie Galaxy S.
ThomasVoland
13-11-2010, 16:02
WM to bardzo przestarzały system. Nie umiem sobie przypomnieć ani jednej zalety względem androida. No chyba że automapę uznamy za plus WM.
sokrates
13-11-2010, 17:41
jedyną rzeczą która przemawia za WM to Automapa i ew. tzw. "cukierkowość" telefonu HD2. Cała reszta stoi za Androidem
andrstac
13-11-2010, 18:09
Wątrek się rozwinął. Teraz stoję przed wyborem Samsunga Galaxy S i HTC HD2. Którego wybrać? Co polecacie? WM czy Android?
Główne zastosowanie: telefon, internet, nawigacja.
Z tych dwóch zdecydowanie ... DesireHD :)
A tak powaznie: jako telefon kazdy z nich sie sprawdzi. Natomiast decydujace (WM vs Android) bedzie to pozostale zastosowanie. Natomiast co do SGS vs DHD to trzeba wziac do reki i zobaczyc co bardziej pasuje (Sense vs TouchWiz)
tapa tap tap... z telefonu
cześć :) mam nadziej że tu mi się nie oberwie i dostanę odpowiedzi.
Nokia n97 i black berry 9700 bold (co wybrać oraz pytania do posiadaczy)
1). Czy ten tel ma diodę która dyskretnie informuje czy przyszedł jakiś sms?
2). Wiem że w black berry maile są super bo wpadają jak smsy. Jak to jest jeśli chodzi o nokię? Mam kilka kont których używam i zależy mi na tym by sprawdzać je przez telefon ale na pewno nie przez wchodzenie na www np. Gmial. Czy tam jest jakiś system który zbiera wszystkie maile i najważniejsze, czy one po obejrzeniu przez tel są dostępne wciąż przez komputer. Czy jest możliwość tak jak w bberry mieć je w czasie rzeczywistym.
3). System głośno mówiący, przez głośniczek. W którym głośniejszy i wyraźniejszy? Miałem w 2009 black berry ale inny model i głośnomówiący był popisowy, zastanawiam się jak jest w tej nokii
4). Czy ta nokia aby nie jest toporna w użytkowaniu?
5). Który byś wybrał i dlaczego?
6). Czy będę mógł na szybko przenieść kontakty zapisane nokia suitem do tego black berry? No chyba nie będę musiał przepisywać ręcznie?
Dodatkowo dorzucam niewiele mi pomagające porównanko http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/3575/4060/0/0/
dziękuję, o preludium wszelkiej wiedzy
wybrałem black berry
Na HD2 można bootować Androida z karty, czyli mamy 2 systemy do wyboru, niemniej jest to zabawa dla obeznanych z rootowaniem.
Jak czytam android.forum i widzę ile ludzi z Samsungami ma problemy z aplikacjami (ciągle COŚ), to aż mam satysfakcję, bo nienawidzę tej firmy (mam powody).
Bezpieczna opcja: HTC Desire czy co tam nowego wyszło. Żaden Samsung. Desire posiadam i kocham go. Tyle że trzeba przyzwyczaić sie do częstego ładowania baterii.
Dla ostrzeżenia innych podaj te powody .
Słaby serwis, AWARYJNOŚĆ, słaba jakość produktów.
andrstac
13-11-2010, 23:21
Jak czytam android.forum i widzę ile ludzi z Samsungami ma problemy z aplikacjami (ciągle COŚ), to aż mam satysfakcję, bo nienawidzę tej firmy (mam powody).
Bezpieczna opcja: HTC Desire czy co tam nowego wyszło. Żaden Samsung. Desire posiadam i kocham go. Tyle że trzeba przyzwyczaić sie do częstego ładowania baterii.
Potwierdzam "w drugą stronę". Odkąd pojawiły się smartfony (zaczynałem od C500) miałem tylko HTC - łącznie 9 modeli - i żaden się nie zepsuł. A nie leżały na półce...
Potwierdzam "w drugą stronę". Odkąd pojawiły się smartfony (zaczynałem od C500) miałem tylko HTC - łącznie 9 modeli - i żaden się nie zepsuł. A nie leżały na półce...Przy takim tempie wymiany -- dziwne, zebys mial sie doczekac momentu, w ktorym sie zepsuje. :D Przy 9 modelach HTC -- raczej zadnego nie miales 2 albo 3 lata. ;)
Samsung mojej ślubnej "poszedł" pierwszego dnia, tragedia
andrstac
13-11-2010, 23:43
Przy takim tempie wymiany -- dziwne, zebys mial sie doczekac momentu, w ktorym sie zepsuje. :D Przy 9 modelach HTC -- raczej zadnego nie miales 2 albo 3 lata. ;)
Ale trzy z nich mam do dziś, jeden ma 5 lat (Wizard) i cały czas używany - choć już nie do telefonowania.
Ale trzy z nich mam do dziśI trzy nosisz codziennie w kieszeni i jednoczesnie z nich telefonujesz, wysylasz maile, SMSy, etc.? ;)
andrstac
14-11-2010, 00:01
Nie, jeden dokańcza córka (C600), drugi żona (Diamond), a trzeci służy od czasu do czasu za navi (Wizard).
A i jest jeszcze czwarty, nowy - Desire:)
c500 kupiłem używany i trochę sfatygowany.. po 2 latach sprzedałem dalej, działał znakomicie. C600 używałem z 1,5roku, ale przestałem bo po upadku na ziemię pękła plastikowa obudowa joysticka i źle się użytkowało.. teraz leży. HTC były, i nadal są, bardzo dobrymi telefonami. Niestety(albo raczej stety) WM ma teraz niezłą konkurencję. Kiedyś jej nie miał, więc jeśli chciałeś system, musiałeś wziąć HTC z WM. Do zwyczajnego używania, a nie kombinowania jak koń pod górę nadawały się znakomicie...
A w przypadku samsungów.. hm.. mam niby bardzo awaryjnego samsunga u600, używam prawie 2 lata, i jest w ekstra stanie. Nie wiem dlaczego ludzie tak tej firmy nie lubią.
HTC Wildfire - warte to cos?
Musze wziac abo na firme i kombinuje, czy brac z telefonem czy bez. Ciagle uzywam Nokii 6310i i chyba powoli czas na jej zmiane ;)
A moze ktos cos wiecej powie o E52? Chyba najbardziej przypomina mi 6310 ;) ale nie wiem, czy posluzy tak dlugo
E52 się strasznie wiesza. Mam e51 i to był godny następna 6310i, ale E52 to mówiąc krótko niezła kupa. Kolega wziął E52 i wrócił do e51.
Słaby serwis, AWARYJNOŚĆ, słaba jakość produktów.
a to się uśmiałem :D Samą OmnięII mam od ponad roku. Poleciłem ją - jak i wiele innych fonów Samsunga - wielu osobom, nikt nie narzeka. Podobnie z wcześniejszym modelem i780. U mnie gromadził się kurz pod LD narożnikiem - serwis CCS wymienił mi cały wyświetlacz w ciągu 4 dni na nowy... a mógł po prostu przeczyścić - to a propos słabego serwisu.
Jak ktoś mi piszę o kiepskiej jakości produktach Samsunga w sytuacji, gdy ich smartfony są obecnie jednymi z najciekawszych i najsolidniejszych produktów na rynku to śmiać się chce...
Pojawiają się już newsy na temat następcy GalaxyS http://pclab.pl/news43869.html. Moim jednak zdaniem już 4.3" obsługuje się niezbyt wygodnie jedną ręką, a małych dłoni nie mam. Tu już zapowiadają 4.5"... ciekawe gdzie jest granica...
sokrates
14-11-2010, 14:12
równieże złego słowa nie mogę powiedzieć na telefony samsunga. W domu "szargane" są 2 szt - moje Galaxy i Monte żony - a dodam że przy dzieciach (2 i 4 lata) nie sposób uchronić sprzętu więc mój już nie raz glebę zaliczył i jakoś wszystko śmiga. Najwięcej zapewne do powiedzenia mają Ci co "gdzieś słyszeli", "na forum czytali" ale w życiu Samsunga w rękach nie mieli, że o dłuższym używaniu nie wspomnę.
Miałem E52, przesiadłem się 2 dni temu na Legenda :D E52 bardzo fajny telefon, mi się nie wieszał, może kwestia jakiegoś softu, który robił bałagan... Wyjątkowa bateria, nawet 10 dni, jak się nie używa wifi i mało dzwoni. Niezłe wykonanie, ale do całej aluminiowej obudowy Legenda się nie umywa. Darmowe mapy OVI, tego brakuje. Moja zaliczyła upadek na płytki w łazience i nawet klapka nie odpadła.
Aha, E52 wylądowała w serwisie na... wymianę głośnika. Znany feler E52, przede mną gość w kolejce też oddawał E52 z taką awarią - taka przypadłość tego modelu. Jeżeli potrzebujesz dobrego telefonu "biznesowego" (mail, kalendarz, wifi, nawigacja, długi czas pracy na baterii), to będziesz zadowolony.
PS. Chcę kupić nawigację Sygic. Rozumiem, że sama aplikacja zajmuje niewiele a pliki map wczytuje z karty SD?
zacząłem się przekopywać przez wątek ale na kilkunastej stronie zwątpiłem ;)
mam e72 ale denerwuje mnie jej mułowatość i wysoki SAR
możecie polecić coś w podobnej klasie żeby miał:
- niski sar
- nawigację
- szybki aparat foto
- dobry kalendarz ?
sokrates
14-11-2010, 19:28
...
mam e72 ale denerwuje mnie jej mułowatość i wysoki SAR
....
miałem E66 żona E60, firmowy mam nadal E51 - właśnie ze względu na mułowatość podziękowałem telefonom z symbianem. Że o instalacji dodatkowego softu poprzedzonej koniecznością podpisywania instalki certyfikatem nie wspomnę bo mam ciary do dziś
generalnie na twoim miejscu rozglądał bym się za urządzeniem na androidzie.
a to się uśmiałem :D
Uśmiać to się można kiedy ktoś się produktami Samsunga zachwyca.
Owszem posiadałem w domu kilka sprzętów tej firmy - nędza. Mieć to jedna sprawa a wku....wiać się że ciągle coś w sofcie się kaszani to inna bajka. toteż nic więcej nigdy od nich nie kupię.
Nie miałem szansy dłużej używać Avili bo się sp.....ła PIERWSZEGO dnia. Po miesiącu używania przez żonę wygląda tragicznie, jedna wielka wycierucha. Mój negatywny stosunek nie wziął się znikąd.
Jeżeli ktoś ma dylemat HTC czy Samsung..............
Cheers
Mieć to jedna sprawa a wku....wiać się że ciągle coś w sofcie się kaszani to inna bajka.
A co ma Samsung do Androida (oprócz nakładki)?
Mi nie chodzi o Androida, tylko w ogóle o jakość. Ale mniejsza. Mam swoje zdanie.
Nikt mnie nie przekona że mając wybór można wziąć Samsunga.
Uśmiać to się można kiedy ktoś się produktami Samsunga zachwyca.
Owszem posiadałem w domu kilka sprzętów tej firmy - nędza. Mieć to jedna sprawa a wku....wiać się że ciągle coś w sofcie się kaszani to inna bajka. toteż nic więcej nigdy od nich nie kupię.
Nie miałem szansy dłużej używać Avili bo się sp.....ła PIERWSZEGO dnia. Po miesiącu używania przez żonę wygląda tragicznie, jedna wielka wycierucha. Mój negatywny stosunek nie wziął się znikąd.
Jeżeli ktoś ma dylemat HTC czy Samsung..............
Cheers
Źle trafiłeś z odbiorcą tych bzdur lub fatalnie trafiłeś z produktami.
Dlaczego? W ub. roku, na gwiazdkę sprezentowałem 3 najważniejszym kobietom mojego życia po jednej sztuce samsunga avilla. Wszystkie od roku, systematycznie i niemiłosiernie traktują je po macoszemu, wrzucając do torebek bez jakiegokolwiek futerału, bez jakiejkolwiek folijki na wyświetlacz. Między klucze, notesiki, kosmetyczki i całą tonę rzeczy jakie znaleźć można w damskich torebkach...
W jednym egz. mojej Mamy latem, przy 40st. upałach, tel. zamknięty w czarnej torebce, pozostawiony na słońcu sparował tak koszmarnie, że wysiadł dotyk w wyświetlaczu. Odniesione 200m obok do serwisu samsunga, zwrócone po 2 dniach z wymienionym całym, kompletnym panelem dotykowym. Poza tym przypadkiem telefony chodzą po dziś dzień idealnie. Na obudowach nie ma o dziwo żadnych rys, na lcd również. Baterie trzymają po 10 dni bez zająknięcia. Widzę na codzień jak są poniewierane zatem jak mi piszesz, że po miesiącu Avila Twojej Pani wyglądała tragicznie to zastanawiam się cóż jeszcze może zrobić z telefonem normalna kobieta... Jutro mogę Ci zrobić zdjęcia kazdego z nich razem z datami dowodów zakupu :D
Poprzedniego i780 sprzedałem koledze. Zachwycony do dziś, wkurza go jedynie, że nie S. nie zrobił aktualizacji do bardziej palcolubnego WM 6.5. Podobnie jak kilku innych kumpli, którym go poleciłem. Telefony po ok 2 latach wyglądają jak nowe.
Obecna O2 ma rok. Kilkanaście pyłków kurzu za szybką w narożniku - wymiana w 4 dni włącznie z kurierem w obie strony door-to-door. W rodzinie 2 inne. Na codzień widzę 3 inne egz. u znajomych, którzy też po moich namowach je kupili. Wszystkim zaktualizowałem WM z brandowanego na nowszego czyścioszka i co? Zachwyceni.
Może brzmi to jak swoiste funboystwo do którego mi daleko ale od ok 2 lat ostro uzytkuję ich sprzęt i to co piszesz to jakaś fantastyka. Zatem są 3 wyjścia - pleciesz bzdury, robisz z Sz. Małżonką testy na wytrzymałośc sprzętu ciągnąc je na lince za autem lub masz w y j ą t k o w e g o pecha w doborze sprzętu ;)
Mi nie chodzi o Androida, tylko w ogóle o jakość. Ale mniejsza. Mam swoje zdanie.
Nikt mnie nie przekona że mając wybór można wziąć Samsunga.
Moim zdaniem nie można generalizować.
Ja byłem od zawsze fanem Sony Ericssonów, ale od niedawna mam Samsung Wave. Nie widziałem dotąd tak perfekcyjnie wykonanego telefonu.
Każdy producent ma w ofercie różne telefony, lepsze i gorsze.
maki nie złe bzdury wypisujesz, mam Avile od ponad roku i wygląda jak nowa, bateria trzyma spokojnie 10 dni, soft ani razu się nie zawiesił, jakość rozmów też na bardzo wysokim poziomie.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/130337920-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/130337920.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/130337921-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/130337921.jpg)
ThomasVoland
15-11-2010, 03:32
Ale pierdoły piszecie. Porównywać to można konkretne modele, a nie marki.
sokrates
15-11-2010, 09:18
W jednym się mogę zgodzić z Maki - tylna klapka w Avili (miałem tą 1 wersję bez GPS, nie wiem jak jest w tych nowych z GPS) jest strasznie podatna na zarysowania. Używałem tego telefonu jakieś 6 miesięcy i tylna klapka wyglądała podobnie, a nosiłem ja w kieszeni spodni (bez kluczy itp) i ew. leżakowała na biurku w firmie. Ale poza tą klapką to złego słowa o tym fonie nie powiem. Sam panel trudno było porysować, a bateria jak na dotykowy tel. rewelacyjna.
Nie bądź śmieszny. Avila to telefon który na początku kosztował 500zł, dziś kosztuje z 350zł za nowy(chyba nawet wersja z gps). Ty tam porównałeś go do wildfire albo desire albo jakiegoś innego, który jest conajmniej 2x droższy.. Avila to budżetowy telefon samsunga dla mas, który wyszedł rok temu. Tani dotykowy telefon. Porównywanie go z takim htc, który wyszedł niedawno jest conajmniej nie na miejscu.
Ja również miałem avile. Sprzedałem po pół roku, jak to zwykle robie z telefonami(wyjątkiem jest u600) Owszem, tylna klapka się rysuje w avili, ale co z tego? Moja koleżanka kupiła avile w tym samym czasie co ja. I jak to kobieta, nie przywiązuje wagi do tego sprzętu. Ma już go przeszło rok, bateria trzyma kilka dni spokojnie, tylna klapka jest porysowana, bo nie sposób tego nie zrobić jeśli nosi się to z kluczami itd...
Aha.. w desire też mam taką ładną tylną klapkę. A to dlatego, że kupiłem rubber case. Więc twoje porównanie nie ma sensu.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/130337920-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/130337920.jpg)
wybacz kolego ale to co Ty mi tu pokazujesz to jakaś masakra jest. kobita jak to zobaczyła to spytała wpierw czy ktoś po tym telefonie samochodem jeżdził :) Tylnia klapka jest z lekko połyskujacego tworzywa ale przy tym perforowanego i ciężko to zarysować. Żeby tak urządzić ten telefon to naprawdę trzeba go ostro zmasakrować...
Pierwszy model, poniewierany w torebkach bez futerałów, który akurat mam pod ręką. Z racji wczesnej pory pozostałe dwa póżniej. Ale zaznaczam, że wyglądją jeszcze lepiej.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img264.imageshack.us/img264/654/snc00003f.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img264.imageshack.us/img264/6465/snc00002e.jpg)
Starałem się uchwycić najgorszą część z rysami, kiedy telefon spadł ulicy na chodnik. Zastanawia mnie zatem co Twoja Pani wyczyniała z Avilą, żeby doprowadzić ją do takiego stanu...
Jak ktoś mi pisze, że na telefonik kosztujący dziś ok 300zl (nowy!!) jest on kiepski i porównuje go z kilkukrotnie droższym Htc to padam ze śmiechu...
Sorry, to był dowcip, w PSie texture dodałem, Samsungi są wspaniałe,
Sorry, to był dowcip, w PSie texture dodałem, Samsungi są wspaniałe,
Hehe no to ładnie Ci to wyszło ;) Na poważnie, to myślę, że w każdej firmie znajdą się modele gorsze i lepsze. Również spotkałem się z opiniami ludzi używających htc, że nigdy więcej tej firmy nic nie kupią.
Bardziej obeznani i dłużej siedzący w temacie koledzy doradźcie :)
Abo na firmę brać już teraz, czy poczekać na przedświąteczne promocje operatorów? Pamiętam, że co roku sypią minutami i złotówkowymi telefonami jak z rękawa :D
teraz te złotówkowe tel są na etapie drożenia :-P żeby na święta potaniały :)
Bartek - NinoVeron
20-11-2010, 02:30
właśnie wyczytałem, że DELL wprowadza ciekawe urządzenie
coś co jest między tabletem a notebookiem
http://tabletguru.pl/2010/11/znamy-cene-dell-inspiron-duo-prezentacja-urzadzenia-wideo/
to coś ma wiele zalet ale jednocześnie grubość i wielkość nie pozwala na to aby go zawsze i wszędzie nosić
ja coraz mocniej zastanawiam się nad Samsung Galaxy Tab
czy ktoś widział jakieś sensowne porównania/testy Galaxy Tab do iPada ?
Władca Pixeli
20-11-2010, 03:20
ja coraz mocniej zastanawiam się nad Samsung Galaxy Tab
czy ktoś widział jakieś sensowne porównania/testy Galaxy Tab do iPada ?
Brałem dzisiaj udział w konferencji firmy Samsung i amerykańskiej firmy telefonicznej T-Mobile na temat Galaxy Tab.
Bawiłem się nim przez chwilę. :razz: Mówiąc krótko "iPdał" :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img521.imageshack.us/img521/706/72589534.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img813.imageshack.us/img813/5047/70198614.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img695.imageshack.us/img695/130/28564494.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/2010/79615414.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img269.imageshack.us/img269/2820/61922164.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img833.imageshack.us/img833/3944/65600065.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img337.imageshack.us/img337/184/72290242.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img139.imageshack.us/img139/5995/87456565.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img227.imageshack.us/img227/4190/58267476.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img200.imageshack.us/img200/8582/72000470.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img816.imageshack.us/img816/4301/36326362.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img822.imageshack.us/img822/1359/43983093.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img222.imageshack.us/img222/2772/63308338.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img517.imageshack.us/img517/1268/61762065.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img841.imageshack.us/img841/4636/96758810.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img152.imageshack.us/img152/7236/53148176.jpg)
Porównanie Galaxy Tab do iPada nie ma sensu. To są urządzenia o zupełnie innym rozmiarze ekranu. Tym samym kompletnie inne grupy odbiorców będą zainteresowane każdym z nich. iPad jest zastąpieniem laptopa w ogromnej liczbie zastosowań. Nie mieści się do kieszeni - za to ma duży ekran, na którym wygodnie ogląda się strony internetowe, zdjęcia czy filmy. Natomiast mniejsze urządzenia są bardziej przenośne i nastawione na to by mieć je częściej przy sobie. Pełnią bardziej funkcję organizerów, konsoli do gier, czy komunikatorów. Filmy, czytanie, strony to dodatek, z którego ciężko korzystać, ale da się to od biedy uczynić. Czyli mamy tu sytuację, gdy na jednej szali leżą komórki, czy generalnie urządzenia kieszonkowe, a na drugiej coś co się już do kieszeni nie mieści, ale można wziąć w podróż w torbie, w plecaku, użyć w kafejce, na fotelu, na kanapie, w łóżku, w autobusie, w samolocie, na uczelni itd. Ta druga grupa urządzeń ce****e się tym, że próbuje balansować pomiędzy największym możliwym ekranem i jednocześnie sensowną przenośnością. Przeglądając strony na iPadzie myślę, że to rozsądne minimum do tego celu. Podobnie jest z fotografią czy filmami. *Minimum*. Gdy pojawią się cenowo dostępne ekrany o większych rozmiarach, tablety generalnie je wykorzystają. Aż do rozmiaru ekranu dzisiejszych laptopów. Bo idea obu urządzeń jest bardzo podobna. Ogromna użyteczność kosztem przenośności. Większe tablety będą pewnie od razu wyposażone w składane podstawki różnego rodzaju. Ponieważ korzystanie z nich trzymając je w dłoni, czy podpierając, zrobi się już mocno niewygodne.
Zatem jeszcze raz - porównanie iPada z czymkolwiek mniejszym naprawdę jest pomyłką. Z większym - jak najbardziej - ponieważ to już zbliżona grupa odbiorców.
PS. Co to znaczy iPdał? Ja przeczytałem iPedał, ale to chyba nie o to chodziło?
PPS. Poza tym, zestawienie zalet Samsunga w stosunku do iPada, brane z marketingowych folderów Samsunga, to żenada. A gdzie są zalety iPada? Oh, jakimś dziwnym trafem brak. Czyżby tak obiektywne porównanie ich nie uwzględniło? Dziwne.....
Zresztą, rynek zweryfikuje dość szybko na ile to wspaniałe urządzenie. Wyniki sprzedaży myślę, że powiedzą wiele. Nie spodziewam się, by Samsung jakoś zawojował rynek i nie nadążał z produkcją.
ThomasVoland
20-11-2010, 03:51
Obecnie i Pad ma 95% rynku tabletów, a samsung nie sprzedaje się tak jak planowano. I zgadzam się w stu procentach z mOSAdem.
Bartek - NinoVeron
20-11-2010, 04:01
Porównanie Galaxy Tab do iPada nie ma sensu. To są urządzenia o zupełnie innym rozmiarze ekranu. Tym samym kompletnie inne grupy odbiorców będą zainteresowane każdym z nich. iPad jest zastąpieniem laptopa w ogromnej liczbie zastosowań. Nie mieści się do kieszeni - za to ma duży ekran, na którym wygodnie ogląda się strony internetowe, zdjęcia czy filmy. Natomiast mniejsze urządzenia są bardziej przenośne i nastawione na to by mieć je częściej przy sobie. Pełnią bardziej funkcję organizerów, konsoli do gier, czy komunikatorów. Filmy, czytanie, strony to dodatek, z którego ciężko korzystać, ale da się to od biedy uczynić. Czyli mamy tu sytuację, gdy na jednej szali leżą komórki, czy generalnie urządzenia kieszonkowe, a na drugiej coś co się już do kieszeni nie mieści, ale można wziąć w podróż w torbie, w plecaku, użyć w kafejce, na fotelu, na kanapie, w łóżku, w autobusie, w samolocie, na uczelni itd. Ta druga grupa urządzeń ce****e się tym, że próbuje balansować pomiędzy największym możliwym ekranem i jednocześnie sensowną przenośnością. Przeglądając strony na iPadzie myślę, że to rozsądne minimum do tego celu. Podobnie jest z fotografią czy filmami. *Minimum*. Gdy pojawią się cenowo dostępne ekrany o większych rozmiarach, tablety generalnie je wykorzystają. Aż do rozmiaru ekranu dzisiejszych laptopów. Bo idea obu urządzeń jest bardzo podobna. Ogromna użyteczność kosztem przenośności. Większe tablety będą pewnie od razu wyposażone w składane podstawki różnego rodzaju. Ponieważ korzystanie z nich trzymając je w dłoni, czy podpierając, zrobi się już mocno niewygodne.
Zatem jeszcze raz - porównanie iPada z czymkolwiek mniejszym naprawdę jest pomyłką. Z większym - jak najbardziej - ponieważ to już zbliżona grupa odbiorców.
PS. Co to znaczy iPdał? Ja przeczytałem iPedał, ale to chyba nie o to chodziło?
PPS. Poza tym, zestawienie zalet Samsunga w stosunku do iPada, brane z marketingowych folderów Samsunga, to żenada. A gdzie są zalety iPada? Oh, jakimś dziwnym trafem brak. Czyżby tak obiektywne porównanie ich nie uwzględniło? Dziwne.....
Zresztą, rynek zweryfikuje dość szybko na ile to wspaniałe urządzenie. Wyniki sprzedaży myślę, że powiedzą wiele. Nie spodziewam się, by Samsung jakoś zawojował rynek i nie nadążał z produkcją.
mOSAd - dzięki! :)
faktycznie sporo zależy od tego kto i z czego ma korzystać
powiem o moich preferencjach
mam jeden, zdecydowanie główny tel kom, z którego korzystam i wykonuję ponad 90% rozmów (jest to nokia e75 - i jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem, gdyż nie jest dotykowa a ja niestety chyba połowę moich rozmów prowadzę w samochodzie :D ), mam też drugi tel, który ze względu na wiek wymaga już zmiany... ale też jednocześnie potrzebuję czegoś takiego jak tablet....
i teraz mógłbym albo kupić nowy telefon (najlepiej jakiś smartfon ... np. HTC HD2 lub Samsung Galaxy S) ale one nie do końca spełniły by się w roli tabletów
albo mógłbym kupić tablet - oczywiście najlepiej iPad, ale on w wielu funkcjach nie zastąpiłby mi telefonu
albo... najlepiej kupić coś co jest połączeniem telefonu i tabletu - i tutaj obecnie nie widzę nic co lepiej łączy obie funkcje niż Samsung Galaxy TAB
mam przy okazji pytania do specjalistów od iPada
- czy na iPadzie można bez problemu oglądać filmy z różnymi kodekami (np. xvid, divx itp....) ???? tzn. wiem, że bezpośrednio nie... ale może jest jakaś prosta, szybka i tania (najlepiej free) aplikacja, która mi to umożliwi???
- czy na iPadzie mogę bez żadnych problemów czytać, książki zapisane w PDFie? - chodzi mi o to, że mam pościąganych multum książek i gazet właśnie w tym formacie i normalnie mam ustawione, żeby Adobe Reader pokazywał po dwie strony na raz (z wyjątkiem okładki) - to pozwala mi spokojnie przeglądać gazety czy książki w których jakieś zdjęcia czy schematy są rozłożone na dwie strony
- czy na iPadzie da się zainstalować skype lub/i gg?
mOSAd - dzięki! :)
faktycznie sporo zależy od tego kto i z czego ma korzystać
powiem o moich preferencjach
mam jeden, zdecydowanie główny tel kom, z którego korzystam i wykonuję ponad 90% rozmów (jest to nokia e75 - i jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem, gdyż nie jest dotykowa a ja niestety chyba połowę moich rozmów prowadzę w samochodzie :D ), mam też drugi tel, który ze względu na wiek wymaga już zmiany... ale też jednocześnie potrzebuję czegoś takiego jak tablet....
i teraz mógłbym albo kupić nowy telefon (najlepiej jakiś smartfon ... np. HTC HD2 lub Samsung Galaxy S) ale one nie do końca spełniły by się w roli tabletów
albo mógłbym kupić tablet - oczywiście najlepiej iPad, ale on w wielu funkcjach nie zastąpiłby mi telefonu
albo... najlepiej kupić coś co jest połączeniem telefonu i tabletu - i tutaj obecnie nie widzę nic co lepiej łączy obie funkcje niż Samsung Galaxy TAB
mam przy okazji pytania do specjalistów od iPada
- czy na iPadzie można bez problemu oglądać filmy z różnymi kodekami (np. xvid, divx itp....) ???? tzn. wiem, że bezpośrednio nie... ale może jest jakaś prosta, szybka i tania (najlepiej free) aplikacja, która mi to umożliwi???
- czy na iPadzie mogę bez żadnych problemów czytać, książki zapisane w PDFie? - chodzi mi o to, że mam pościąganych multum książek i gazet właśnie w tym formacie i normalnie mam ustawione, żeby Adobe Reader pokazywał po dwie strony na raz (z wyjątkiem okładki) - to pozwala mi spokojnie przeglądać gazety czy książki w których jakieś zdjęcia czy schematy są rozłożone na dwie strony
- czy na iPadzie da się zainstalować skype lub/i gg?
Według mnie ciężko pogodzić ze sobą te rzeczy. To jest dokładnie dylemat - ultrazoom (najlepiej hybrydowy) i słaba jakość we *wszystkich* zastosowaniach *oprócz przenośności*, czy też lustrzanka i *dwa* obiektywy, których używasz wtedy gdy potrzeba jednej z *dwóch* różnych funkcjonalności. Używasz wygodnie, natomiast noszenie bywa uciążliwe.
1. Filmy z PC-ta oglądam za pomocą genialnej aplikacji AirVideo - na PC-cie chodzi serwer, na iPadzie klient, połączony po wi-fi. W locie materiał jest transkodowany i skalowany. Dla mnie akurat napisy nie są koniecznością, więc ten problem odpada, bo tu generalnie króluje format SRT, a w Polsce... nie. :) Natomiast te aplikacje (bo jest kilka podobnych) bardzo dynamicznie się rozwijają i występują też w wersjach darmowych (w pełni używalnych, choć ciut mniej wygodnych). AirVideo ma też opcję przekodowywania filmów zlecaną z poziomu iPada - tworzony jest wtedy na PC-cie plik, który da się już normalnie przerzucić na iPada przez iTunes. Można też konwertować filmy do odpowiedniego formatu w razie potrzeby - są darmowe aplikacje, które ładnie zadania zakolejkują i wykonają konwersję całego materiału na przykład w nocy. Napisy też można transkodować, wszystko można, tylko trochę to psuje frajdę z użytkowania urządzenia.
2. Czytników PDFów jest mnóstwo, a do tego stale ulepszany jest darmowy czytnik książek od Apple, funkcjonalność o której mówisz obsługuje na pewno m.in. GoodReader (płatny, nie wiem jak z darmowymi)
3. Generalnie tak, ale... osobiście mam problem ze znalezieniem dobrze działającego klienta GG (choć ostatnio nie szukałem). Firmowy GG wymaga opłat abonamentowych, których nie zamierzam uiszczać. Zatem póki co - to jedyna moja bolączka. Do Skype'a coś jest, ale nie próbowałem jeszcze jak funkcjonuje. Jest trochę kombajnów obsługujących wiele protokołów, ale póki co trzeba kombinować z GG niestety, ze Skype powinno być łatwiej.
4. Brak flash'a przeszkadza czasem niestety. To jest druga bolączka - ot pewne strony trzeba zobaczyć na stacjonarce. W zależności od tego co się robi - może to mniej lub bardziej doskwierać. Z punktu widzenia fotografa i komentatora - wiele stron domowych - galerii fotografów po prostu się nie ukaże.
PS. iPad to sprzęt albo dla osób "walecznych", czyli obchodzących problemy. Albo dla takich, którzy swoje potrzeby ograniczą do tego, co iPad oferuje. I się dostosują. W Stanach jest łatwiej - jest pełne zaplecze medialne do tego celu. A jak trzeba płacić, to się płaci. U nas jak to w Polsce... kombinujemy.
PPS. iPad to nie jest ideał! Urządzenie z usuniętymi jego ograniczeniami - będzie. Niestety na to trzeba czasu, a my żyjemy w pośpiechu. :)
PPPS. Przydałby się też bardzo slot na kartę pamięci lub wejście na pendrive, z którego to dałoby się odtworzyć różne pliki medialne lub uruchomić aplikację. Niestety to zupełnie nie przystaje do idei firmy Apple.
Bartek - NinoVeron
20-11-2010, 04:42
mOSAd - jeszcze raz dzięki za info
ja w między czasie znalazłem porównanie iPada od Galaxy TABa
http://pclab.pl/art43664.html
oraz ciekawy filmik prezentującą możliwości Galaxy TAB
http://www.youtube.com/watch?v=QH2QPr-D_JU
AD1. pytania bartosa to nie zapominajmy o darmowym programie VLC, jak do tej pory sprawdzilem pliki xvid, i na iPhonie dzialaja wysmienicie, gdzie bezposrednie dodanie xvid poprzez iTunes nie dziala
Obecnie i Pad ma 95% rynku tabletów, a samsung nie sprzedaje się tak jak planowano. I zgadzam się w stu procentach z mOSAdem.
Ktory to rynek sklada sie z iPada i dopiero co wypuszczonego Galaxy Taba ;) Chinskich zabawek dostepnych na Allegro za 200-300zl nie traktuje powaznie.
właśnie wyczytałem, że DELL wprowadza ciekawe urządzenie
coś co jest między tabletem a notebookiem
http://tabletguru.pl/2010/11/znamy-cene-dell-inspiron-duo-prezentacja-urzadzenia-wideo/
to coś ma wiele zalet ale jednocześnie grubość i wielkość nie pozwala na to aby go zawsze i wszędzie nosić
ja coraz mocniej zastanawiam się nad Samsung Galaxy Tab
czy ktoś widział jakieś sensowne porównania/testy Galaxy Tab do iPada ?
Bez sensu ten dellowski wynalazek IMHO. Wlasciwie nie wiadomo co brac ze soba - czy miec tablet ze stacka dokujaca czy netbooka z wyjmowanym ekranem. Zalezy jeszcze jakie zlacza sa na samym ekranie, bo jesli Wifi czy bluetooth sa wbudowane w "baze", to porazka.
Co do ceny Galaxy Tab - Czy ja dobrze kojarze, ze jest on jakies 8 stow drozszy od iPada (2799 vs 1999, mowimy o cenie sugerowanej)?
Porównanie Galaxy Tab do iPada nie ma sensu. To są urządzenia o zupełnie innym rozmiarze ekranu. Tym samym kompletnie inne grupy odbiorców będą zainteresowane każdym z nich. iPad jest zastąpieniem laptopa w ogromnej liczbie zastosowań. Nie mieści się do kieszeni - za to ma duży ekran, na którym wygodnie ogląda się strony internetowe, zdjęcia czy filmy. Natomiast mniejsze urządzenia są bardziej przenośne i nastawione na to by mieć je częściej przy sobie. Pełnią bardziej funkcję organizerów, konsoli do gier, czy komunikatorów. Filmy, czytanie, strony to dodatek, z którego ciężko korzystać, ale da się to od biedy uczynić. Czyli mamy tu sytuację, gdy na jednej szali leżą komórki, czy generalnie urządzenia kieszonkowe, a na drugiej coś co się już do kieszeni nie mieści, ale można wziąć w podróż w torbie, w plecaku, użyć w kafejce, na fotelu, na kanapie, w łóżku, w autobusie, w samolocie, na uczelni itd. Ta druga grupa urządzeń ce****e się tym, że próbuje balansować pomiędzy największym możliwym ekranem i jednocześnie sensowną przenośnością. Przeglądając strony na iPadzie myślę, że to rozsądne minimum do tego celu. Podobnie jest z fotografią czy filmami. *Minimum*. Gdy pojawią się cenowo dostępne ekrany o większych rozmiarach, tablety generalnie je wykorzystają. Aż do rozmiaru ekranu dzisiejszych laptopów. Bo idea obu urządzeń jest bardzo podobna. Ogromna użyteczność kosztem przenośności. Większe tablety będą pewnie od razu wyposażone w składane podstawki różnego rodzaju. Ponieważ korzystanie z nich trzymając je w dłoni, czy podpierając, zrobi się już mocno niewygodne.
Zatem jeszcze raz - porównanie iPada z czymkolwiek mniejszym naprawdę jest pomyłką. Z większym - jak najbardziej - ponieważ to już zbliżona grupa odbiorców.
Uwazam, ze przeceniasz te 2" ekranu i probujesz na sile rozdzielic zastosowanie tych dwoch urzadzen. Pamietaj, ze obok rozmiaru fizycznego wazna jest tez rozdzielczosc, bo to ona de facto definiuje rozmiar powierzchni roboczej.
Pisanie, ze "filmy, czytanie czy www" to dodatek, z ktorego ciezko sie korzysta na Tabie, to sa, wybacz, brednie.
Kindle, najpopularniejszy czytnik eBookow na swiecie, ma 6" ekran. Schodzi jak cieple buleczki. Idz teraz ludziom powiedz, ze na tak malym ekranie ciezko sie czyta (pomijam roznice epapier vs LCD) ;)
Jasne, Galaxy Tab ma modul GSM i mozna go wykorzystac do rozmow (choc bez zestawu BT sobie tego nie wyobrazam) ale poza tym robi wszystko to, co iPad, a niektore rzeczy lepiej (flash).
ja ze swojej strony powiem ze nabylem ipada i jestem pozytywnie zdziwiony z mozliwosci baterii. Naprawde daje rade.
Swietna sprawa do przegladania www , pokazywania zdjęc klientom, wysylania maili w biegu itd ...
Kazdy produkt ma oczywiscie wady, pewnie galaxy tez jest niezly ale ja jestem z tych co lubią firmę apple i dlatego poszedlem w iPada.
Marcin Jakubowski
20-11-2010, 12:22
test taba:
http://www.reghardware.com/2010/11/17/review_tablet_smartphone_samsung_galaxy_tab/
generalnie daje radę
Wszystkie cytaty poniżej wybrane z recenzji pclab (http://pclab.pl/art43664.html). Zebrane tematycznie dla leniwych. Ot zgadzają się chłopaki zupełnie z moimi odczuciami. Praktycznymi, a nie teoretycznymi - wydumanymi z marketingowego bełkotu i danych technicznych, czy nienawiści do produktu Apple. Też wolą tablet niż "przerośnięty smartphone".
Uwazam, ze przeceniasz te 2" ekranu i probujesz na sile rozdzielic zastosowanie tych dwoch urzadzen. Pamietaj, ze obok rozmiaru fizycznego wazna jest tez rozdzielczosc, bo to ona de facto definiuje rozmiar powierzchni roboczej.
Pisanie, ze "filmy, czytanie czy www" to dodatek, z ktorego ciezko sie korzysta na Tabie, to sa, wybacz, brednie.
Kindle, najpopularniejszy czytnik eBookow na swiecie, ma 6" ekran. Schodzi jak cieple buleczki. Idz teraz ludziom powiedz, ze na tak malym ekranie ciezko sie czyta (pomijam roznice epapier vs LCD) ;)
Jasne, Galaxy Tab ma modul GSM i mozna go wykorzystac do rozmow (choc bez zestawu BT sobie tego nie wyobrazam) ale poza tym robi wszystko to, co iPad, a niektore rzeczy lepiej (flash).
Nie, nie przeceniam tych 5 centymetrów więcej. Wolałbym by było 7. Zapytam inaczej - jaki jest idealny rozmiar ekranu urządzenia przenośnego, do oglądania stron, filmów, zdjęć? Ja uważam, że coś koło A4. Czyli dla mnie iPad jest jeszcze *za mały*.
Czytanie
Kindle jest tylko kupowany dla epapieru, a nie dla rozmiaru ekranu. *Tekst* można czytać i na pięciocentymetrowym, ale długim wąskim ekraniku. Natomiast by było wygodnie musi się on sam przewijać chociażby. Bo inaczej w kółko trzeba go poganiać. Natomiast PDFy to nie tylko tekst, ale i rysunki w wielu przypadkach. Często rozłożone na dwóch stronach. Mały ekran, czy nawet rozdzielczość bardzo ograniczają takie użycie.
"Dzięki lepszym parametrom ekranu, świetnemu kontrastowi oraz większej rozdzielczości ekranu to właśnie na urządzeniu Apple'a czyta się przyjemniej (zresztą skoro na ekranie mieści się znacznie więcej tekstu, rzadziej trzeba przewracać wirtualne kartki). Zadziwiło nas trochę to, o ile szybciej iBooks działa od swojego odpowiednika zainstalowanego w Galaxy Tabie." (pclab)
FLASH:
"W praktyce pierwsze, co robimy, to wyłączamy automatyczne ładowanie Flasha, aby oszczędzić baterię, zwiększyć szybkość ładowania stron i aby strony w ogóle dało się przeglądać. Włączony Flash tak mocno obciąża Galaxy Taba, że przesuwanie stron z jakąkolwiek flashową zawartością jest bardzo utrudnione. Oczywiście, ta funkcja przydaje się w momencie, gdy jakaś witryna wymaga Flasha, bo na przykład ma jakieś menu stworzone w tej technice, ale przez większość czasu pozostanie ona wyłączona. Lepiej mieć Flasha, niż go nie mieć, ale jego brak w iPadzie nie wydaje się nam aż tak dużą stratą."
Rozmiar ma znaczenie:
"Mimo że w teorii przeglądarka Galaxy Taba wypada lepiej, to na co dzień zdecydowanie wolelibyśmy przeglądać strony na iPadzie."
"Standardowa klawiatura Galaxy Taba jest niezła. Niestety, rozmiar ekranu nie pozwala pisać tak wygodnie jak iPad"
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/rozmiar_compare-1.jpg
źródło (http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrzy/galaxypad/fotky/rozmiar_compare.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/pudlo_compare-1.jpg
źródło (http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrzy/galaxypad/fotky/pudlo_compare.jpg)
Ekran:
"iPad ma dwa bardzo mocne atuty. Pierwszym z nich jest ekran (który to już raz go chwalimy?). Oczywiste jest, że na większym wyświetlaczu filmy ogląda się przyjemniej." "Przede wszystkim matryca IPS znacznie lepiej odwzorowuje czerń i ma lepszy kontrast oraz znacznie lepsze kąty widzenia. Te ostatnie są tak dobre, że obraz jest ostry i pozbawiony przebarwień niezależnie od tego, z której strony na niego patrzymy i pod jakim kątem. Filmy po prostu wyglądają lepiej."
Ekran iPada deklasuje pod względem jakości, to co zobaczymy w jego "zamiennikach" w najbliższej przyszłości. To on w ogromnej części decyduje o przyjemności i wygodzie użytkowania tego sprzętu.
A propos rozdzielczości - co nam po dużej rozdzielczości malutkiego ekranu, jak nie przeczytasz na nim wygodnie tekstu na stronie? Stronę będzie trzeba w kółko przewijać lub powiększać. Ja to często robię już na iPadzie, który ma o wiele większy ekran!
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/ukos_ekran-1.jpg
źródło (http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrzy/galaxypad/fotky/ukos_ekran.jpg)
Zdjęcia:
Recenzja pclabu nie dotknęła tego tematu. Oczywiście zdjęcia można oglądać na każdym ekranie i przekątnej. Ale jakość ekranu ma tu dla fotografów ogromne znaczenie. Wierność kolorów, kontrast, rozdzielczość i rozmiar. Jeżeli zechcemy *edytować* zdjęcia, retuszować, to na którym urządzeniu przyjdzie nam to łatwiej i wygodniej? Chyba nie ma wątpliwości. Większy ekran daje dodatkowo możliwość wygospodarowania większej przestrzeni dla interfejsu w przypadkach, gdy rozmiar roboczy jest do jakiegoś celu wystarczający.
Aplikacje:
"Praktycznie nikt, kto pisał oprogramowanie dla Androida 2.2 czy wcześniejszego, nie zakładał, że powstanie urządzenie o rozdzielczości 1024×600 i przekątnej ekranu powyżej 5 cali. Dlatego marketowe aplikacje nie są do takich urządzeń przystosowane. Oczywiście, użytkownicy Galaxy Taba mają jeszcze dostęp do Samsung Apps, ale w czasie, gdy ten artykuł powstawał, były tam... dwa programy. Trzeba to powiedzieć wprost: Android nie jest jeszcze gotowy do wejścia na tablety. Świadczy o tym chociażby to, że kolejni producenci urządzeń przenośnych wycofują się z planów wprowadzenia tabletów z Androidem 2.2. Dopiero Android 3.0 ma być lepiej przystosowany do rozdzielczości wyższych niż 800×480 i do wykorzystania w tabletach."
Nie trzeba chyba dodawać, że na iPada aplikacji jest już tyle, że niemal nie starczy czasu by je przejrzeć, a wciąż dochodzą w zawrotnym tempie kolejne. A stare są udoskonalane. Sklep iStore jest też świetnie rozwiązany i po prostu działa.
Zasilanie i wydajność:
O ile wydajność Galaxy nie jest zła w pewnych zastosowaniach i do wielu rzeczy wystarcza, to są obszary, w których odstaje od iPada - wbrew marketingowemu bełkotowi.
"Na iPadzie można oglądać filmy ponad dwa razy dłużej, zanim będzie konieczne ponowne naładowanie baterii urządzenia. Aby móc obejrzeć dwugodzinny film, trzeba go podłączyć do ładowarki na około 40 minut, a Galaxy Taba – na ponad godzinę. Pod względem długości działania po jednym ładowaniu iPad po prostu deklasuje tablet Samsunga."
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/filmy-1.png
źródło (http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrzy/galaxypad/filmy.png)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2010/11/ladowanie-1.png
źródło (http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/miekrzy/galaxypad/ladowanie.png)
Podsumowanie:
"A który z tabletów jest lepszy? Krótko mówiąc: iPad. Paradoksalnie, przez to, że ma on mniejszą funkcjonalność niż Galaxy Tab i nie próbuje naśladować smartfonu ani zastępować netbooka, jest bardziej bezkompromisowy. Umie mniej niż Galaxy Tab, ma słabsze „bebechy”, denerwujące iTunes, ma sztucznie ograniczone możliwości odtwarzania formatów wideo i audio, nie radzi sobie z Flashem i brakuje w nim wielozadaniowości (do czasu, aż pojawi się aktualizacja oprogramowania). Ale to, co robi, robi po prostu lepiej od Galaxy Taba. W dużej mierze jest to zasługa ekranu. Prawie 10 cali i proporcje 4:3 to naszym zdaniem strzał w dziesiątkę i rozwiązanie znacznie lepsze niż to, co oferuje Galaxy Tab. Ekran zachwyca też ostrością obrazu, kątami, pod którymi można na niego patrzeć, czułością na dotyk i kontrastem. Poza tym cały system działa płynniej i szybciej, przez co nie irytuje i nie męczy spowolnieniami czy mało płynnymi przejściami. Jego obsługa po prostu sprawia więcej przyjemności i nie jesteśmy rozpraszani zbędnymi bajerami i problemami.
Galaxy Tab sprawia wrażenie „przerośniętego smartfona”, którego nie można się wyzbyć, szczególnie gdy miało się styczność z iPadem i pamięta, jak wszystko wyglądało na nim. Na dodatek problemy ze stabilnością i kompatybilnością z programami na razie skutecznie zniechęcają. Nie zrozumcie nas źle. Galaxy Tab to dobry sprzęt, ale brakuje mu dopracowania, dbałości o szczegóły, co odróżnia sprzęt świetny od po prostu dobrego."
Dodam od siebie jeszcze, że często iPad u mnie jest wykorzystywany rodzinnie. Pokazuję coś babci, mama sobie przegląda dekoracje mieszkań, tata użył ostatnio do znalezienia wysokości opłat OC. Czasem coś na youtube pokazuję, czy prezentuję wykonane przeze mnie fotografie. W rodzinnym gronie, gdzie urządzenie podaje się z rąk do rąk i gdy osoby w różnym wieku, mają różne problemy ze wzrokiem, im większe urządzenie, tym lepiej. Im czytelniej - tym lepiej. To jest zupełnie inne zastosowanie niż smartphone, który jest urządzeniem personalnym. iPad ma na tyle solidną budowę i duży ekran, że również z małym dzieckiem można na nim coś robić, czytać wspólnie książkę, czy grać w grę. Ten wymiar jest często pomijany w recenzjach - jest to urządzenie rodzinne, towarzyskie - waśnie ze względu na duży ekran, który sprzyja interakcji dwóch osób, odkrywa, a nie ukrywa, to co na nim robimy.
Uscislijmy na poczatek: uwazam, ze Galaxy tab jest o jakies 1000zl za drogi. Samsung wywalil cene patrzac na popularnosc iPada i mysleli chyba, ze wszyscy sie na to bezkrytycznie rzuca. Takze patrzac przez pryzmat ceny, Tab jest po prostu marny.
Nie, nie przeceniam tych 5 centymetrów więcej. Wolałbym by było 7. Zapytam inaczej - jaki jest idealny rozmiar ekranu urządzenia przenośnego, do oglądania stron, filmów, zdjęć? Ja uważam, że coś koło A4. Czyli dla mnie iPad jest jeszcze *za mały*.
Dla mnie? Jak mam targac cos wielkosci kartki A4, to juz wole lapka. Moj 13" Dell ma akceptowalna wage i rozmiary. Natomiast urzadzenie przenosne ma byc wlasnie przenosne i 7" jest w okolicach gornej granicy mojej tolerancji.
A najbardziej podoba mi sie Toshiba W100 (moglem pokrecic numerek), ktora jest ultramobilnym lapkiem na Intelu ULV, skladajacym sie z dwoch dotykowych 7" ekranow. Mozna miec na jednym dotykowa klawiature, albo inny interfejs, albo rozciagnac sobie pulpit, albo przekrecic do pionu i czytac jak ksiazke, majac ebooka czy PDFa na obu ekranach. Piekna rzecz, gdyby nie prawie 4500zl ceny...
Jesli chodzi o tablety, to (jak juz tu pewnie pisalem) czekam na konstrukcje oparte na chipsecie nVidia Tegra, dopiero one moga zaoferowac cos nowego, laczac dlugi czas pracy na baterii z bardzo dobra wydajnoscia. Producenci odgrazaja sie 8h odtwarzania filmow FullHD.
toście mi klina zabili... czekam na następców chyba jednak...
Costi z tym dellem coś źle zrozumiałeś, albo ja źle zrozumiałem. Tam ekranu nie odpina się od laptopa jego się po prostu odwraca i staje się wtedy tabletem. Także gniazda itd powinny wszystkie być na miejscu.
Jak mam targac cos wielkosci kartki A4, to juz wole lapka. Moj 13" Dell ma akceptowalna wage i rozmiary.
A widzisz i tutaj jest całe sedno. Ty masz laptopa, ze zbliżonym ekranem. Już posiadasz urządzenie, które w miarę zastępuje iPada. Natomiast ja nie potrzebuję laptopa i nie chcę. Za to iPada sobie kupiłem i chwalę. Nie mając laptopa, posiadanie Galaxy Tab czy czegoś równie małego, kompletnie nie spełnia moich oczekiwań. A laptopa bym nie używał, bo wolę już usiąść do stacjonarki. Natomiast iPada przemieszczam o niebo wygodniej po całym mieszkaniu i korzystam z niego jak z laptopa, ale nie muszę wciąż walczyć z rozkładaną klawiaturą, szumem, grzeniem się, wentylacją, zabrudzeniem itd. Kompletnie inne potrzeby - dlatego po raz kolejny piszę, że próba wyboru pomiędzy urządzeniem z ekranem 7 i 10 cali to pomyłka i świadczy jedynie o niezrozumieniu własnych potrzeb. Albo pisanie dla pisania.
A skoro już określasz własne potrzeby na 7 cali (;)) to nie ma sensu wpis w tym wątku, bo jesteś inną grupą docelową.
toście mi klina zabili... czekam na następców chyba jednak...
Costi z tym dellem coś źle zrozumiałeś, albo ja źle zrozumiałem. Tam ekranu nie odpina się od laptopa jego się po prostu odwraca i staje się wtedy tabletem. Także gniazda itd powinny wszystkie być na miejscu.
A, to stary numer jest w takim razie. Poszukaj po necie pod haslem "tablet PC", takie urzadzenia sa na rynku ze 2-3 lata. Przyjely sie, delikatnie mowiac, marnie, glownie ze wzgledu na wysoka cene i troche za duza mase (nie bylo jeszcze wtedy netbookow i Atomow).
Kompletnie inne potrzeby - dlatego po raz kolejny piszę, że próba wyboru pomiędzy urządzeniem z ekranem 7 i 10 cali to pomyłka i świadczy jedynie o niezrozumieniu własnych potrzeb. Albo pisanie dla pisania.
Rad bym byl, jakbys mnie nie obrazal. A co do pierwszej czesci cytatu: wystaw sobie, ze wzrok mam jeszcze, mimo okularow, na tyle dobry, ze mala czcionka mnie nie przeraza - w zwiazku z tym fizyczny rozmiar ekranu nie jest dla mnie az taki istotny. A "dzieki" proporcjom 4:3 przy ogladaniu filmu (ktore tak podkreslasz) z ekranu iPada zostaje powierzchnia jak w Tabie, bo 1/3 odpada na czarne paski na gorze i dole - no chyba, ze ktos oglada tylko stare seriale i filmy TV robione pod 4:3.
Wiem bawiłem się takim całkiem udanym IBMem :) Tylko tutaj widzę, że po przełożeniu tego ekranu menu itp wyglądają podobnie jak w iphonie nie wiem czy to ma szanse na przyszłość... A co do Tej W100 to wygląda zaje... ale 7 cali to trochę mało chyba... choć jakby miała moduł gsm było by bosko.
Bartek - NinoVeron
21-11-2010, 00:30
ledwie Galaxy Tab wszedł do oferty a już na allegro można go nabyć 500 zł taniej (z polskiej dystrybucji) i to z FV
przypuszczam, że w ciągu 2-3 tygodni ceny spadną jeszcze o kolejne 500 zł (zresztą już są aukcje w granicach 1900-2300 zł)
dzisiaj pojechałem do dużego centrum handlowego bo chciałem się pobawić Galaxy Tabem i iPadem i...
totalna porażka... w Media Markt nie ma ani jednego ani drugiego, w Vobisie (który sprzedaje oba urządzenia) - powiedzieli mi, że sprowadzają tylko na zamówienie :o
jak spytałem czy mam kupować "kota w worku"? to powiedzieli mi, że to są za drogie urządzenia aby potencjalni klienci się nimi bawili.
w salonie Plusa nie ma, w salonie Ery nie ma, w salonie iSpot (autoryzowany dystrybutor Apple) - nie ma!!!, w salonie Play'a - sukces, mają na magazynie jedną sztukę Samsung Galaxy TAB, po wielu prośbach pozwolili mi to chwile potrzymać (ale bez włączania)!!!
jednak ta chwila z Galaxy Tabem w ręce pozwoliła mi stwierdzić, że jednak jest to za duże urządzenie do noszenia w kieszeni a jednocześnie za małe aby komfortowo na nim pracować.
Czyli jednak zdecyduję się na dwa osobne urządzenia -telefon (4 lub 4,3") oraz prawdopodobnie iPada
A ja kupiłem Archosa 70 z 7" ekranem. Dałem 250 EUR czyli, jakieś 1000 zł. Sprzęt z Androidem 2.1, do końca listopada ma być 2.2. Nie ma 3G, tylko WiFi. W domu korzystam z WiFi a poza robię z mojego Desire HotSpota i tak się łączę z netem. Do oglądania filmów i przeglądania netu super sprawa.
iPad za duży i za ciężki i inne proporcje boków - do filmów nie za dobre. O ograniczeniach systemu to nawet nie wspomnę. Galaxy Tab fajny ale nie za tą cenę.
Co polecacie na Androidzie? Niestety budżet do 700zł. Będzie często pracował jako nawigacja, więc im większy ekran, tym lepiej.
http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/mapy-internetowe/2010/11/automapa-juz-wkrotce-dla-iphonea-i-ipada
andrstac
24-11-2010, 11:42
http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/mapy-internetowe/2010/11/automapa-juz-wkrotce-dla-iphonea-i-ipada
No to pojechali. Nie dosyć, że trzymają się kurczowo WM, to jeszcze wystrzelili ze wsparciem dla jakby nie było niszowego w Polsce systemu. Co innego w Stanach, tam byłoby to być albo nie być.
Widać doszli do wniosku, że nabywcy iPhona są bardziej majętną grupa niż posiadacze Androida i będą bardziej skłonni nabyć AM ;)
Ktoś może zakupił lub testował to cudo ? Motorola FLIPOUT
andrstac
24-11-2010, 15:26
Ktoś może zakupił lub testował to cudo ? Motorola FLIPOUT
Wejdź sobie na blog Jabczyńskiego, tam jest link do blogów 20 testerów "tego cuda".
Nie ma to jak 7
http://www.telepolis.pl/news.php?id=19873
Z tego co czytam od jakiegoś czasu w sieci to ta siódma wersja to chyba gwóźdź do trumny Windows Mobile.
Ja nie tylko czytałem ale i testowałem już LG z 7 - pierwsze wrażenie odpychające mocno..
Co Cię najbardziej odpychało?
Toporny interfejs
Porównując go do Androida poczułem się na 7 jak w średniowieczu
Ja podjąłem decyzję i zakupilem Desire. Jestem bardzo zadowolony. Dziękuje wszystkim za udział w watku. Bardzo mi pomogl. Pozdrawiam
Sent from my HTC Desire using Tapatalk
andrstac
24-11-2010, 23:29
Ja podjąłem decyzję i zakupilem Desire. Jestem bardzo zadowolony. Dziękuje wszystkim za udział w watku. Bardzo mi pomogl. Pozdrawiam
Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Gratuluję - wybrałem to samo.
PS: zmień podpis w Tapatalk'u:)
Marcin Jakubowski
25-11-2010, 22:05
No to pojechali. Nie dosyć, że trzymają się kurczowo WM, to jeszcze wystrzelili ze wsparciem dla jakby nie było niszowego w Polsce systemu. Co innego w Stanach, tam byłoby to być albo nie być.
a masz jakieś dane potwierdzające tezę o "niszowości" ios-a w Polsce? bo ja dzisiaj przeczytałem, że z raportu firmy analitycznej IDC wynika, iż ios jest w Polsce za symbianem i windows phone a przed androidem.
W świetle powyższego decyzja o wydaniu auto mapy najpierw na ios-a, a potem, (bo zakładam, że to nastąpi) na androida - jest jak najbardziej racjonalna. To po pierwsze.
Po drugie jeszcze do bardzo niedawna nie można było w naszym kraju nabywać płatnych aplikacji na "andka", a nie przypuszczam, żeby twórcy AM chcieli ją rozdawać za darmo.
Teraz pewnie prace z tą nawigacją na ten system już są rozpoczęte.
pozdrawiam
Płatne aplikacje na Androida już są, więc może Automapa coś zrobi. Z drugiej strony do najnowszych HTC z Androidem (Desire HD, Desire Z) dodawana jest nawigacja HTC, którą robi TomTom. Navi jest za darmo i działa offline. A przy ekranie 4,3" w Desire HD to zupełnie inna bajka niż np. Ovi Mapy na Nokii E71 (2,6").
sokrates
26-11-2010, 09:11
Jeśli ta navi w HTC jest taka samo "sprytna" jak inne tomtomy to ja już wole papierowy atlas z 1992 roku :-) Próbowałem różnych systemów navi - od iGo, przez garmina, tomtom, google maps, Naviexpert i innych na AM kończąc. Niestety z tych wszystkich TT jest najbardziej irytującą i małosprytną navi jaką widziałem.
Sapphiron
26-11-2010, 10:09
A ja ponawiam apel..
Jeśli ktoś ma SPV M3000 vel HTC Wizard. i jest on w jakiś sposób uwalony ale ma obudowę w dobrym stanie to zapraszam na PW. Chętnie odkupię :)
Próbowałem już chińskich podróbek obudowy i niestety po 3 miesiącach używania mam w kawałkach...
http://fotoblogia.pl/2010/11/24/z-iphoneem-na-wojne
http://fotoblogia.pl/2010/11/24/z-iphoneem-na-wojne
Na pierwszym zdjęciu żołnierz ma jakąś dziwną poświatę na około głowy. Czyżby święty? Jeśli iP robi takie zdjęcia to ja nie chcę iP.
A przy okazji, odnośnie aktualizacji firmware. Właśnie wyszedł iOS 4.2 ale właściciele 3GS nie dostali Find my iPhone.
Marcin Jakubowski
26-11-2010, 23:47
Na pierwszym zdjęciu żołnierz ma jakąś dziwną poświatę na około głowy. Czyżby święty? Jeśli iP robi takie zdjęcia to ja nie chcę iP.
A przy okazji, odnośnie aktualizacji firmware. Właśnie wyszedł iOS 4.2 ale właściciele 3GS nie dostali Find my iPhone.
precyzyjnie: wyszło 4.2.1 a właściele 3 gs nie dostali darmowego find my phone. płatne jest od czasów IP3g - dostaje ją każdy użytkownik ip począwszy od wersji 3g razem z usługą mobile me.
a na marginesie jak wygląda sprawa aktualizacji w obozie googla? wspierają wszystkie półtoraroczne słuchawki?
a na marginesie jak wygląda sprawa aktualizacji w obozie googla? wspierają wszystkie półtoraroczne słuchawki?
Tragicznie. Mój Samsung Spica wszedł na rynek bodajże w listopadzie 2009 a o aktualizacji do Androida 2.2 (który wyszedł 20.05.2010) mogę zapomnieć.
Marcin Jakubowski
27-11-2010, 00:24
Tragicznie. Mój Samsung Spica wszedł na rynek bodajże w listopadzie 2009 a o aktualizacji do Androida 2.2 (który wyszedł 20.05.2010) mogę zapomnieć.
to lipa, ale na pewno możesz wgrać jakąś hakowaną wersję 2.2?
Na pierwszym zdjęciu żołnierz ma jakąś dziwną poświatę na około głowy. Czyżby święty? Jeśli iP robi takie zdjęcia to ja nie chcę iP.A to, ze robi kawdratowe zdjecia z zielonym zafarbem, to by Cie do niego nie zniechecilo? ;)
Na pierwszym zdjęciu żołnierz ma jakąś dziwną poświatę na około głowy. Czyżby święty? Jeśli iP robi takie zdjęcia to ja nie chcę iP.
A przeczytales newsa ze zrozumieniem?
to lipa, ale na pewno możesz wgrać jakąś hakowaną wersję 2.2?
Jest jakaś partyzancka wersja 2.2, tyle, że o ile dobrze pamiętam to nie wspiera ona któregoś z komponentów telefonu. Poza tym co mi po 2 latach gwarancji skoro po wrzuceniu takiego softu w razie problemu serwis mi powie żebym ich cmoknął w pompkę? Android jest fajny i ma dużo zalet, ale cyrki z niewspieraniem "przestarzałego" sprzętu to przesada. Co jeszcze gorsze, część nowego softu od Google'a wymaga Androida 2.2...
pmsphotography
27-11-2010, 14:16
Czy HTC Magic to dobra maszynka? Bo dziewczynie się nawet podoba a telefon musi zmienić.
Co do Androida i update'ow, taka kolej rzeczy, ze producenci wypuszczaja co rusz nowy model, i nie aktualizuja starych telefonow. Warto kupic jakis popularny telefon, i potem szukac ROMy na xda-developers.
andrstac
27-11-2010, 16:05
Co do Androida i update'ow, taka kolej rzeczy, ze producenci wypuszczaja co rusz nowy model, i nie aktualizuja starych telefonow. Warto kupic jakis popularny telefon, i potem szukac ROMy na xda-developers.
Samsung różnie, HTC się stara - Desire wyszło z 2.1, teraz ma 2.2 (nawet brandowany) i półoficjalnie już wiadomo że piernika również udostąpnią (tutaj z brandingiem jednak może się już nie udać).
Czy HTC Magic to dobra maszynka? Bo dziewczynie się nawet podoba a telefon musi zmienić.
Trochę już leciwy model, ale jeśli nie masz parcia na najnowszego androida to jest OK.
Co do Androida i update'ow, taka kolej rzeczy, ze producenci wypuszczaja co rusz nowy model, i nie aktualizuja starych telefonow. Warto kupic jakis popularny telefon, i potem szukac ROMy na xda-developers.
Faktycznie, mój telefon jest stary jak cholera... Wspominałem, że kupiłem go we wrześniu 2010? A'propos ROMów itd, to 3/4 ludzi nie ma czasu na doktoryzowanie się z flashowania telefonów.
Można na Stefana narzekać, ale jabłkowe telefony aktualizacje dostają przez znacznie dłuższy okres.
pmsphotography
27-11-2010, 18:25
Trochę już leciwy model, ale jeśli nie masz parcia na najnowszego androida to jest OK.
Jest możliwość nieoficjalnego wgrania 2.2, tak czytałem gdzieś wczoraj. Prawda to ?
sokrates
27-11-2010, 20:40
Faktycznie, mój telefon jest stary jak cholera... Wspominałem, że kupiłem go we wrześniu 2010? A'propos ROMów itd, to 3/4 ludzi nie ma czasu na doktoryzowanie się z flashowania telefonów.
Można na Stefana narzekać, ale jabłkowe telefony aktualizacje dostają przez znacznie dłuższy okres.
może i racja (mnie samemu odeszła ochota na doktoryzowanie się w podpisywaniu certyfikatem softu do symbiana ) ale poszukaj może po znajomych może ktoś się już doktoryzował i za przysłowiowego 4-paka ci zrobi upgrade :-)
może i racja (mnie samemu odeszła ochota na doktoryzowanie się w podpisywaniu certyfikatem softu do symbiana ) ale poszukaj może po znajomych może ktoś się już doktoryzował i za przysłowiowego 4-paka ci zrobi upgrade :-)
Wystarczy, że niedawno zdobywałem roota i wrzucałem parę nieoficjalnych poprawek do 2.1. Jak się już to opanuje to owszem, jest to zrobienia w ciągu pół godziny, ale zanim do tego doszedłem, to zeszły mi 2 wieczory na czytanie co i jak zrobić. Ze znajomymi raczej kiepsko, to ja robię za misjonarza Androida ;)
starałem się przejrzeć wątek, ale w nawale tylu pytań i odpowiedzi jest to trudne zadanie. za niedługo będę zmieniał telefon, moja nokia E51 już się sypie (ponad 2 lata na karku). Chodzi mi o solidny telefon do prowadzenia rozmów (czasami wyśle jakiś SMS, słucham też muzyki z telefonu), skoro używam E51 to logiczne wydaje się przejście na E52. niestety nie miałem styczności z tym telefonem, żaden mój znajomy niestety go nie ma. po lekturze wpisów na forach poświęconych telefonom komórkowych naprawdę nie wiem co myśleć, wiele razy pojawia się określenie "szajs". Co radzicie?
A co sądzicie o Desire Z ? Dla mnie klawiatura hardware'owa to podstawa po BB więc trochę mnie to zaciekawiło. Gdzieś tam ludzie narzekają że procek jest 800MHz ale jako że wypadłem z obiegu smartfonów po HTC HD to nie wiem czy to naprawdę tak słabo ?
andrstac
28-11-2010, 21:38
A co sądzicie o Desire Z ? Dla mnie klawiatura hardware'owa to podstawa po BB więc trochę mnie to zaciekawiło. Gdzieś tam ludzie narzekają że procek jest 800MHz ale jako że wypadłem z obiegu smartfonów po HTC HD to nie wiem czy to naprawdę tak słabo ?
Do standardowego korzystania z fona to w sam raz (większość low-end ma około 600MHz), ale do wymagających gierek to może być mało. A nie ma to czasem jakiegoś GPU?
Wg specyfikacji procek w Desire Z wykonano w nowszej (45 nm) technologii niż lekko wysłużony już, pierwszy Snapdragon 1GHz zastosowany w Desire i HD2. Praktycznie wszystkie testy syntetyczne potwierdzają większą wydajność nowego układu, mimo mniejszego zegara. Że nie wspomnę o deklarowanym, mniejszym apetycie na prąd.
Co do Desire Z, bardzo dobrze wykonany, zauważalnie ciężki (coś koło 180g!), wiele elementów obudowy z aluminium. Klawisze całkiem wygodne, chwila na przyzwyczajenie i żaden problem. Co do elastyczności systemu, po zainstalowaniu innego launcher'a (nakładki systemowej) np LauncherPRO i wyłączeniu domyślnie uruchamianego HTC Sense (chyba że ktoś jest tego fanatykiem), wszystko gładko, bez zacięć itp.
A co sądzicie o Desire Z ? Dla mnie klawiatura hardware'owa to podstawa po BB więc trochę mnie to zaciekawiło. Gdzieś tam ludzie narzekają że procek jest 800MHz ale jako że wypadłem z obiegu smartfonów po HTC HD to nie wiem czy to naprawdę tak słabo ?
Procek jest lepszy niz stary Snapi, ale wciąż nie jest to Hummingbird ( Samsungi ) jesli chodzi o GPU.
Czy HTC Magic to dobra maszynka? Bo dziewczynie się nawet podoba a telefon musi zmienić.
Kiedyś myślałem, że dobra ale po przesiadce na Desire już tak nie uważam. Przejścia nie są zbyt płynne.
Jeśli chodzi o telefon do dzwonienia to Nokia E52 jest OK - bateria trzyma długo, nie zawiesza się.
A co do update - pytanie po co to. Mi Android 2.2 vs 2.1 nie przyniósł nie wiadomo czego. A czy te aktualizacje iOS coś sensownego dają czy tylko łatają błędy poprzednich wersji?
Kiedyś myślałem, że dobra ale po przesiadce na Desire już tak nie uważam. Przejścia nie są zbyt płynne.
Jeśli chodzi o telefon do dzwonienia to Nokia E52 jest OK - bateria trzyma długo, nie zawiesza się.
A co do update - pytanie po co to. Mi Android 2.2 vs 2.1 nie przyniósł nie wiadomo czego. A czy te aktualizacje iOS coś sensownego dają czy tylko łatają błędy poprzednich wersji?
W iOSie od którejś wersji można tworzyć foldery :D Mi akurat w przypadku przejścia na 2.2 chodziło o 2 rzeczy: sortowanie w książce wg. nazwisk (choć przyzwyczaiłem się już do "dzwonienia" przez wyszukiwarkę) i tethering.
ThomasVoland
28-11-2010, 23:26
A co sądzicie o Desire Z ? Dla mnie klawiatura hardware'owa to podstawa po BB więc trochę mnie to zaciekawiło. Gdzieś tam ludzie narzekają że procek jest 800MHz ale jako że wypadłem z obiegu smartfonów po HTC HD to nie wiem czy to naprawdę tak słabo ?
Zastanów się dobrze czy Ci ta klawiatura jest potrzebna, kiedy istnieje Swype. Mimo że teraz mam klawiaturę fizyczną, to ie widzę w tym już żadnej zalety, bo na swype pisze się wygodniej i szybciej.
starałem się przejrzeć wątek, ale w nawale tylu pytań i odpowiedzi jest to trudne zadanie. za niedługo będę zmieniał telefon, moja nokia E51 już się sypie (ponad 2 lata na karku). Chodzi mi o solidny telefon do prowadzenia rozmów (czasami wyśle jakiś SMS, słucham też muzyki z telefonu), skoro używam E51 to logiczne wydaje się przejście na E52. niestety nie miałem styczności z tym telefonem, żaden mój znajomy niestety go nie ma. po lekturze wpisów na forach poświęconych telefonom komórkowych naprawdę nie wiem co myśleć, wiele razy pojawia się określenie "szajs". Co radzicie?
Jeśli nie potrzebujesz ekstra systemu operacyjnego to może jakiś Samsung Solid? Tanie to to, może i toporne, ale ponoć ma b. dobrą baterię. Któryś model na pewno ma odtwarzacz MP3. Zakładając, że z telefonem robisz tylko to, co dokładnie piszesz i nic ponadto to to może być dobry wybór.
Ja mam przyzwyczajenie z BB - piszę dwoma kciukami
pmsphotography
28-11-2010, 23:58
Podobno android 2.2 jest znacznie lepiej zoptymalizowany przez co działa zauważalnie szybciej- szczególnie na słabszych telefonach. Stąd to moje pytanie o 2.2 w Magicu.
starałem się przejrzeć wątek, ale w nawale tylu pytań i odpowiedzi jest to trudne zadanie. za niedługo będę zmieniał telefon, moja nokia E51 już się sypie (ponad 2 lata na karku). Chodzi mi o solidny telefon do prowadzenia rozmów
Tylko Samsung Solid jak prawi przedmówca. Doskonale wytrzymałe, trwałe i niezawodne aparaty z baterią wytrzymującą ok 3-4 tygodni. Nie ma w tej cenie absolutnie nic lepszego.
Podobno android 2.2 jest znacznie lepiej zoptymalizowany przez co działa zauważalnie szybciej- szczególnie na słabszych telefonach. Stąd to moje pytanie o 2.2 w Magicu.
2.2 w Magicu to tylko po wgraniu ROMa z xda-developers. Kiedyś męczyłem się z tymi ROMami a teraz używam tego co daje producent i nie chce mi się z tym bawić.
Przyszedl czas i na mnie :( Na ten moment mialem htc touch hd i powiem szczerze nigdy wiecej dotykowych ekranow! No chyba ze nie bedzie wyboru :)
Moge wybierac z duzej palety telefonow, jednak najchetniech chcialbym aby to bylo cos ze stajni nokia, bb no i apple.
Mysle nad n n8, bb torch, iphone 4. Mial ktos stycznosc z tymi telefonami? Jak sie sprawuja ich dotykowe ekrany? sic!
Moze jest jeszcze cos innego co ominolem? Jakis lepszy smart od tych w/w?
Torcha odpuść. Słaba jakość głośnika i rozmów. Wrażenia z klawiatury też takie sobie - jest mniej wygodna niż w 9700. No i slider.... jednak wątpliwa trwałośc rozwiązania. Ja dziś kupiłem 9780 w białej wersji. Fabrycznie jest OS 6 czyli taki sam jak w Torch. Niby do 9700 też jest już OS6 ale 9700 ma słabszy procek i może na 6stce mulić. Mój wybór był podyktowany tym że jakoś nie mogę się przestawić na te dotykowe cuda. Miałem HTC HD jak tylko się pojawił i jednak pisanie na dotykowcach to dla mnie porażka. Nawet na iSzajsie. Tradycyjna klawiaturka to Must Have w moim przypadku. A BB ma najlepszą. No o maile po BISie :) Bierz jeżynkę i nie kombinuj :)
Przyszedl czas i na mnie :( Na ten moment mialem htc touch hd i powiem szczerze nigdy wiecej dotykowych ekranow! No chyba ze nie bedzie wyboru :)
Moge wybierac z duzej palety telefonow, jednak najchetniech chcialbym aby to bylo cos ze stajni nokia, bb no i apple.
Mysle nad n n8, bb torch, iphone 4. Mial ktos stycznosc z tymi telefonami? Jak sie sprawuja ich dotykowe ekrany? sic!
Moze jest jeszcze cos innego co ominolem? Jakis lepszy smart od tych w/w?
Napisz do czego Ci jest telefon potrzebny.
Napisz do czego Ci jest telefon potrzebny.
Internet, internet, internet ;) Duzo pisze, dlatego potrzebuje dobra klawiature gdyz na htc to byla tragedia! Mail rowniez bardzo duzo. No i dzwonienie. Od czasu do czasu muzyka.
duzo pisze, dlatego potrzebuje dobra klawiature
Blackberry :)
powiem szczerze nigdy wiecej dotykowych ekranow! (...)
Mysle nad n n8, bb torch, iphone 4.
(pomijając BB) Czy Ty aby sam sobie nie zaprzeczyłeś?
(pomijając BB) Czy Ty aby sam sobie nie zaprzeczyłeś?
No chyba ze nie bedzie wyboru :)
;)
Przyszedl czas i na mnie :( Na ten moment mialem htc touch hd i powiem szczerze nigdy wiecej dotykowych ekranow! No chyba ze nie bedzie wyboru :) [...]
Mysle nad n n8, bb torch, iphone 4. Mial ktos stycznosc z tymi telefonami? Jak sie sprawuja ich dotykowe ekrany? sic!
Moze jest jeszcze cos innego co ominolem? Jakis lepszy smart od tych w/w?
No to chcesz dotykowy czy nie? :D
Torcha odpuść. Słaba jakość głośnika i rozmów. Wrażenia z klawiatury też takie sobie - jest mniej wygodna niż w 9700. No i slider.... jednak wątpliwa trwałośc rozwiązania.
[...] A BB ma najlepszą. No o maile po BISie :) Bierz jeżynkę i nie kombinuj :)
Mam od miesiaca torcha i zlego slowa nie powiem poza potwierdzeniem ze rozmawianie na ruchliwej ulicy bez zestawu sluchawkowego moze byc uciazliwa. To fakt. Co do wrazen odnosnie klawiatury i slidera - bez problemow.
Przyznaje jednak ze ja ten telefon wybralem ze wzgledu na duza ilosc maili pisanych codziennie.
Przesiadalem z iphona i jest to zupelnie inny wymiar kosmiczny i kultura pracy :D
Mialem obawy przed mala klawiatura bo kiedys uzywalem E61 az ja zajezdzilem - a pisalo sie na niej bajecznie.
Poszedlem do salonu orange - poprosilem o torcha i napisalem kilka wiadomosci - bylem pozytywnie zaskoczony ze nie walnalem zadnej pomylki. Teraz po kilku tygodniach wprawy nie wyobrazam sobie przesiadki na pisanie po lcd. W torchu tez mogliby to zlikwidowac. Natomiast to wszystko to nic, obsluga maili na bb to jest bajka :D:D:D
Jak napisal Strus - dobierz sobie jakas bb do Twoich upodoban i nie kombinuj ;)
To byla reklama :D
Jestem wlasnie po lekturkach w necie i po waszych wypowiedziach wybiore cos napewno ze stajni BB. Jutro ide do sklepu i chyba wybiore model ktory poleca kolega Strus. Dzieki!
Miałem HTC HD jak tylko się pojawił i jednak pisanie na dotykowcach to dla mnie porażka. Nawet na iSzajsie. Tradycyjna klawiaturka to Must Have w moim przypadku. A BB ma najlepszą. No o maile po BISie :) Bierz jeżynkę i nie kombinuj :)
Trochę się dziwię Twojej opinii odnośnie pisania na dotykowcach. Jednym wytłumaczeniem może być fakt, że do pisania nie używałeś Swype. Za jego pomocą pisze się dużo szybciej, niż za pomocą klawiszy. Zanim zainstalowałem sobie Swype to faktycznie pisanie na dotykowym było upierdliwe, ale teraz, gdy używam Swype- w czasie pisania nie mogę powstrzymać uśmiechu zadowolenia na twarzy;)
Z dobrą klawiaturą to rozważ jeszcze Nokię E72.
Z drugiej strony, jak ma być do internetu to powinno mieć duży pojemnościowy ekran. Zerknij na Motorolę Milestone 2 i HTC Desire Z.
Przesiadalem z iphona i jest to zupelnie inny wymiar kosmiczny i kultura pracy :D
Bo iSzajs to zabawka dla fanatykow jest a BB to stylowe narzedzie pracy :) szkoda ze w Pl wciaz malo popularne, choc jest tendencja wzrostowa. Pamietam jak rok temu pytalem w jednym z lepszych w moim miescie serwiso-komisow o wymiane trackballa w 8900 to sie popatrzyli na mnie jakbym sie z choinki urwal :)
Jestem wlasnie po lekturkach w necie i po waszych wypowiedziach wybiore cos napewno ze stajni BB. Jutro ide do sklepu i chyba wybiore model ktory poleca kolega Strus. Dzieki!
Teraz najlepsza opcja jest 9780 wiec przyjemnego macania zycze i udanych zakupow
Trochę się dziwię Twojej opinii odnośnie pisania na dotykowcach. Jednym wytłumaczeniem może być fakt, że do pisania nie używałeś Swype. Za jego pomocą pisze się dużo szybciej, niż za pomocą klawiszy. Zanim zainstalowałem sobie Swype to faktycznie pisanie na dotykowym było upierdliwe, ale teraz, gdy używam Swype- w czasie pisania nie mogę powstrzymać uśmiechu zadowolenia na twarzy;)
Ja to chyba Tobie wczesniej gdzies pisalem ale powtorze na wypadek gdybys to nie byl Ty - ja pisze dwoma kciukami bo jest mi tak wygodniej i szybciej. Jezdzenie palcem po ekranie w poszukiwaniu literki mnie kompletnie nie bawi.
Jeśli dużo korzystasz z internetu to tylko coś na Androidzie. Odpuść sobie Symbiana. Wybierz coś z fizyczna klawiatura lub zainstaluj program Swype dzięki któremu na klawiaturze ekranowej da się praktyczne tak samo szybko pisać jak na fizycznej.
Ja to chyba Tobie wczesniej gdzies pisalem ale powtorze na wypadek gdybys to nie byl Ty - ja pisze dwoma kciukami bo jest mi tak wygodniej i szybciej. Jezdzenie palcem po ekranie w poszukiwaniu literki mnie kompletnie nie bawi.
Nie, nie mnie;)
Ale doradzasz koledze, który jest zainteresowany zakupem, a z dużą dozą prawdopodobieństwa on nie będzie używał do pisania czy to na typowej klawiaturze, czy też na dotykowcu 2 kciuków;)
A co do wyszukiwania liter....przecież użytkownik komputera wie mniej więcej, jaki jest układ liter, nie musi niczego wyszukiwać.Powtórzę jeszcze raz- pisanie za pomocą Swype jest szybsze i wygodniejsze niż pisanie klasyczne.
Ale doradzasz koledze, który jest zainteresowany zakupem, a z dużą dozą prawdopodobieństwa on nie będzie używał do pisania czy to na typowej klawiaturze, czy też na dotykowcu 2 kciuków;)
Przeciez po 1 napisalem ze JA tak robie a nie ze kolega ma kupic BB i pisac tak jak JA bo JA uwazam ze tak trzeba i jest to jedyna metoda :) A po 2 to sebah najwyrazniej preferuje macanko hardware'owe co wynika chociazby ze sredniego podniecania na mysl o macanku wirtualnym. I ja sie nie dziwie. Wirtualne malo doznan stymulujacych oferuje ;)
Powtórzę jeszcze raz- pisanie za pomocą Swype jest szybsze i wygodniejsze niż pisanie klasyczne.
Powtorze jeszcze raz - pisanie za pomoca klawiatury tradycyjnej (najlepiej w BB) jest szybsze i wygodniejsze niz pisanie wirtualne :mrgreen:
Powtorze jeszcze raz - pisanie za pomoca klawiatury tradycyjnej (najlepiej w BB) jest szybsze i wygodniejsze niz pisanie wirtualne :mrgreen:
Rekord w szybkości pisania sms na telefonie (rozumiem, że bez podziału na kategorie) :
http://gadzetomania.pl/2010/08/23/pobito-rekord-swiata-w-szybkosci-pisania-na-telefonie
o, tutaj potwierdzenie, że w porównaniu z innego typu klawiaturą:
http://windowsmobile.com.pl/Download/Programy/Uzytkowe/Klawiatura,SWYPE,PL.html
cyt. "dodam również iż to NA SWYPE"
Ja do Ciebie po ludzku a Ty mi tu z szamankami esemesowania.... No wiesz....... JA sie nie przekonam i tyle
krzysztof jot
06-12-2010, 14:57
powiem wam , że mobilny windows 7 jest czymś co pokazuje nowe podejscie do telefonu, jest genialny, małe wady powinny byc szybko poprawione bo w tej wersji system ma mozliwość prostych upgreadów... polecam poszukac telefonu na W7, ja jestem pod wrażeniem :).-
To przedstaw pokrótce co w nim takiego genialnego jeśli można.
O, ciekawostka. Pierwsza pochlebna opinia o W7, jaką czytam w ogóle chyba. Możesz coś więcej na ten temat powiedzieć? Bo jak rozumiem, miałeś coś więcej do czynienia z tym systemem?
Ile jest telefonów z windows 7? Jakie ceny?
bialogardzianin
06-12-2010, 16:23
Witajcie! Kończy mi się umowa i zastanawiam się nad wyborem komóry. Obecnie posiadam N e51 (zadowolony z niego), ale chciałbym coś w przyzwoitej cenie z większym ekranem, co by w czasie podróży córce puszczać filmiki no i jakieś slajdszoły zdjęciowe puszczać. Nie interesuje mnie mailowanie, internet i jakieś fejsbuki, (to mam na stacjonarnym w domu) Zastanawiam się nad SE Xperia X1. Prosze Was o odpowiedzi na poniższe pytania:
1. Dlaczego jest tak wielka rozpiętość w cenach (ce...o.pl, 06.12.2010 r.)?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
2. Dlaczego Era ma tak kiepską propozycję z tym modelem, skoro potrafi on kosztować 900 zł?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
3. Co moglibyście polecić w abonamencie do 70 zł/ mies. z ewentualną wpłatą do 300PLN z fajnym ekranem?
Z góry dzięki!
MARS CooL
06-12-2010, 17:37
miałem to ustrojstwo kiedyś 3 miesiace - może wtedy lepiej sie prezentował, ale dzisiaj jest cała masa innych znacznie lepszych telefonów. Po trzech miesiącach wyglądał tragicznie. Teraz to już staroć. Ponieważ korzystam z iOS (3G) oraz Android (Desire) a żona z 3Gs i Samsung Wave (Bada) to zastanowiłbym się, czy nie lepiej wziąć tego ostatniego. Telefon najlepiej wykonany, szybki i od razu gotowy do działania, rewelacyjny ekran. Zdjęcia i filmy jak na telefon bardzo dobre. Programów i gier jeszcze mało ale to sie pewnie zmieni. Warto, jeśli chcesz mieć dobry telefon za niewielką kasę. Żona bardzo często robi nim zdjecia dokumentów tekstowych A4 i bardzo sie zdziwiłem, ze tak mało poprawek w OCR musi wykonać. Ani Desire ani iP nie są w stanie tego dokonać. Jeśli chcesz wydać więcej, to wtedy zastanowiłbym się dopiero nad telefonem w systemie iOS lub Android.
Zastanawiam się nad SE Xperia X1. Prosze Was o odpowiedzi na poniższe pytania:
1. Dlaczego jest tak wielka rozpiętość w cenach (ce...o.pl, 06.12.2010 r.)?
2. Dlaczego Era ma tak kiepską propozycję z tym modelem, skoro potrafi on kosztować 900 zł?
1. Bo niektóre sklepy mają egzemplarze zakupione po wyższej cenie, niż obecnie jest na rynku i nie chcą stracić. Bo niektórzy dystrybutorzy słabo reagują na zmiany cen rynkowych i stąd niektóre sklepy nie są w stanie zaoferować niższych cen. Bo pan Ziutek zapomniał wprowadzić nowych cen. Itd...
2. Bo zasadniczo operatorzy rąbią Cię na cenach słuchawek jak tylko mogą. Nie istnieje też coś takiego, jak telefon za złotówkę, bo pozostałą część ceny spłacasz w postaci wysokiego abonamentu / cen rozmów, które mógłbyś obniżyć przedłużając umowę bez telefonu.
krzysztof jot
06-12-2010, 19:29
Ile jest telefonów z windows 7? Jakie ceny?
LG Swift 7 lub inaczej E900 Optimus 7, kilka HTC ( HD7 / 7 Trophy ) Asus E600, Samsung Focus. Nie wiem jak z dostepnością innych - znam LG. Co mnie zachwyciło ? Ekran główny, konstrukcja tego softu - "płytki" w których wszystko żyje :) swoim życiem. Sa wady jak w kazdym systemie, ale brak kopiuj-wklej przeżyje chwilowo, w zamian coś co odmienia świat telefonów :) Ja lubie nowoczesne wzornictwo - dla mnie design WP7 jest genialny i tyle.
O ludu - jeśli design wp7 jest idealny to ja wysiadam :) Toporne kwadraty jak ciosane klocki sprzed średniowiecza
no krzysztof, tak jak lubię Twoje opinie i recenzje - zwłaszcza rzeczy, na których się sam nie znam - to tutaj poszedłeś ostro po bandzie :D
Nie wiem co takiego w win7 "odmienia świat telefonów" i cóż genialnego w tych prostackich płytkach ?
Oglądałem leżące obok siebie iPad i Galaxy Tab. Pomijając kwestie wielkości, funkcjonalności itd ekran w iPadzie bije na głowę ten z Samsunga. Może jak bym nie widział ich równocześnie obok siebie to bym na to nie zwrócił uwagi, ale różnica jest naprawdę powalająca i moim zdaniem zupełnie dyskwalifikuje Galaxy, zwłaszcza, że chyba jest droższy.
Aż sobie na YT wpisałem win7 mobile i jak zobaczyłem że ekran robi w zasadzie za widoczny wycinek całości to się załamałem na dobre
http://www.youtube.com/watch?v=Spm6M78sYqE&feature=channel
Przecież to jakiś koszmarek jest
no krzysztof, tak jak lubię Twoje opinie i recenzje - zwłaszcza rzeczy, na których się sam nie znam - to tutaj poszedłeś ostro po bandzie :D
Nie wiem co takiego w win7 "odmienia świat telefonów" i cóż genialnego w tych prostackich płytkach ?
Aż sobie na YT wpisałem win7 mobile i jak zobaczyłem że ekran robi w zasadzie za widoczny wycinek całości to się załamałem na dobre
http://www.youtube.com/watch?v=Spm6M78sYqE&feature=channel
Przecież to jakiś koszmarek jest
Ojej, niektórzy lubią przejechać się gołą sempiterną po nieheblowanej desce. ;)
ThomasVoland
06-12-2010, 22:15
Do tej pory negatywne opinie dotyczące interfejsu winp7 słyszałem jedynie od osób, które nie korzystały z tego systemu. W tym wątku chyba jest podobnie :). Opinie na blogach tematycznych są bardzo dobre, testerzy zachwalają. Podstawowe wady pewnie wyeliminują w ciągu kilku miesięcy, przynajmniej nie robią z nich zalet jak S. Jobs (pamiętacie jakim to copy&paste i multitasking było złym rozwiązaniem?).
Mi interfejs androida odpowiada, ale jak ktoś szuka MEGA intuicyjnego rozwiązania, to ciężko znaleźć coś lepszego od winp7.
Jeżeli wywołujesz mnie do tablicy to akurat zapewniam Cię, że z racji wykonywanej pracy korzystam na codzień w zasadzie z każdego systemu mobilnego jaki świat widział i wypuszcza od ładnych kilku lat, niektóre mam okazje testować jeszcze przed oficjalną premierą na specjalnych egzemplarzach urządzeń dla firm wprowadzających oprogramowanie na rynek krajowy i zagraniczny. Swoje zdanie o 7 podtrzymuje nadal.
krzysztof jot
06-12-2010, 22:49
tu pare zdań o Opimus 7 - http://www.gsmarena.com/lg_e900_optimus_7-review-533.php
tu trochę wiecej tych płytek - http://komorkomania.pl/2010/09/25/lg-e900-z-windows-phone-7-obszerna-prezentacja-wideo
calme - rzygać mi sie chce już androidem, WP7 jest inny - i to mi sie w nim podoba, ślubu z telefonem nie biore, lubie nowości i lubie mieć "coś innego" niż cała gromada dzieciaków. Powiedz mi co takiego wspaniałego jest w Androidzie ? no bo generalnie nie ma już innej alternatywy, iP zupełnie mnie nie podniecił, nowy symbian Nokii tez jakoś nic nowego.
Ale ja Cię nie będę namawiał na Androida - Ty zapodałeś swoją wersję i odczucia ja swoją i tyle.
Tym bardziej, że jeśli już Cię "podniecił" to po co semafor ma opaść ;-)
krzysztof jot
07-12-2010, 01:37
Ale ja Cię nie będę namawiał na Androida - Ty zapodałeś swoją wersję i odczucia ja swoją i tyle.
Tym bardziej, że jeśli już Cię "podniecił" to po co semafor ma opaść ;-)
system jest efektowny i "nietuzinkowy" i podoba mi się. Miałem Desire, miałem Wave, miałem Nokie - znam bade, Androida i Symbiana. Miałem kiedyś tel na WM 6 i WP7 to zdecydowanie inny soft. W Androidzie już nic mnie nie podnieca, gdyby nie Sense od HTC to siermiężne toto i bez polotu, a WP współpracuje z officem w iście biznesowym stylu, jest już chrome i kilka innych ciekawych aplikacji, wiele firm widzi w tym jednak jakiś rynek i jak narazie mnie to bawi, a co będzie za poł roku - to akurat w kwestii telefonu nie ma znaczenia, jestem gadżeciarzem i do takich spraw nie przywiązuję się zanadto, dziś to mi się podoba jutro co innego :). Może kiedyś Android znowu mnie podnieci, teraz już mnie znudził, a WP7 dopiero otwiera swoje tajemnice - więc podnieca i daje więcej fanu :).
pmsphotography
07-12-2010, 11:16
Krzysztof, a teraz powiedz wszystkim jaki to cudowny jest Market place w windowsie, ile wspaniałych darmowych aplikacji i jakie to równie udane, co ten od Androida ;-)
Dla niektórych to też ma znaczenie.
krzysztof jot
07-12-2010, 14:00
Krzysztof, a teraz powiedz wszystkim jaki to cudowny jest Market place w windowsie, ile wspaniałych darmowych aplikacji i jakie to równie udane, co ten od Androida ;-)
Dla niektórych to też ma znaczenie.
a powiedz mi na jakiego mi grzyba 50tys bezsensownych aplikacji rodzaju "sex calendar" itp. Według specjalistycznych badan tylko 1-2 % posiadaczy iPhona coś do niego instaluje - a wydawałoby się czytając fora zgoła co innego. Tak, oczywiście na Androida jest wiele aplikacji - darmowych, a co za tym idzie amatorskich, prymitywnych, wielokrotnie z błędami, na jedną "funkcjonalność" typu blokowanie IP czy manager jest dwieście aplikacji, z czego tak naprawdę pewna i sensowna jedna dwie. Więc ja wolę mniej, a lepiej, generalnie to wole aby wszystko było w systemie, tak jak Bada, tu widzę rozwojowy soft. Szkoda, że ta ich nakładka jest.... no taka jaka jest. HTC Sense + Bada + ekran SuperAmoled - o, to byłby fajny telefon :)
pmsphotography
07-12-2010, 14:26
Genelanie w. mnie fajnie mieć możliwość instalacji dodatkowego, czasem ciekawego softu. Kolega mający HD2 bardzo się na to skarżył. Aplikacji w marketplace jest bardzo mało, a w dodatku 80% strasznie drogich. A czy 98% posiadaczy nie instaluje nic nie bardzo mnie interesuje, bo chodzi o to, że ja z chęcią coś dogrywam, kolega też by chciał, ale za bardzo nie może. Tak więc takie przypadki trzeba rozpatrywać indywidualnie, a nie w kategoriach ogółu.
Ale dodatkowe oprogramowanie pod WM można nie tylko z Marketplace pobierać. Jest cała masa softu dostępnego na wolnym rynku, że się tak wyrażę. Darmowego, do kupienia, co kto chce. Inna sprawa, że trzeba się trochę wysilić i zweryfikować jakość tych programów. Ale od czego są fora? Żeby nie było, zdecydowanie bardziej mi odpowiadało to, co miałem z iPhonem. Że jak coś ciągnąłem z AppStore, to miałem pewność, że będzie ok.
Marcin Jakubowski
07-12-2010, 17:17
a powiedz mi na jakiego mi grzyba 50tys bezsensownych aplikacji rodzaju "sex calendar" itp. Według specjalistycznych badan tylko 1-2 % posiadaczy iPhona coś do niego instaluje - a wydawałoby się czytając fora zgoła co innego. Tak, oczywiście na Androida jest wiele aplikacji - darmowych, a co za tym idzie amatorskich, prymitywnych, wielokrotnie z błędami, na jedną "funkcjonalność" typu blokowanie IP czy manager jest dwieście aplikacji, z czego tak naprawdę pewna i sensowna jedna dwie. Więc ja wolę mniej, a lepiej, generalnie to wole aby wszystko było w systemie, tak jak Bada, tu widzę rozwojowy soft. Szkoda, że ta ich nakładka jest.... no taka jaka jest. HTC Sense + Bada + ekran SuperAmoled - o, to byłby fajny telefon :)
A może mógłbyś podać źródło informacji o 1-2% posiadaczy iphona, którzy cos na nim instalują?
Bo tak bez wnikania glebiej w liczby, mając na uwadze, ze w kwietniu 2009 przekroczono miliard pobran z appstore przy bazie około 37 milionów urządzeń ( źródło: pierwszy z brzegu link z googla http://toucharcade.com/2009/04/23/apple-reaches-1-billion-apps-downloaded-from-app-store/), to dwa procent po zaokragleniu mocno w gore daje 1 milion użytkowników, którzy - jak sie wyraziles - coś na swoich iphonach ( i iipodach) instaluje a to w konsekwencji oznacza nieprawdopodobnie dużą liczbę instalacji przypadających na 1 urządzenie.
http://egnos-portal.eu/index.cfm?objectid=66F73D86-F7D8-11DF-9674020054554E01
Za jakiś czas pewnie nie tylko na Androidzie. Więc jak ktoś ma zboczenie na punkcie dokładności GPSa w telefonie to teraz może się trochę podbudować :)
może zadam glupie pytanie które sie powtórzyło już, ale moze ktoś uzywał i bedzie wiedział i pomoze mi w wyborze:
mam do wybrania HTC Desire HD vs. XPERIA X10
oba na androidzie, oba duże ekrany, pomijam te aparaty bo nie o to mi chodzi.
z którym będzie mniej problemów ? czy te nowe HTC nadal sie zacinają i grzeją ? Jak to sie ma w praktyce ?
Stach2008
08-12-2010, 13:14
Ja będąc posiadaczem HD2 wcale nie narzekam na ilość aplikacji do WM. Jest tego do groma tylko trzeba trochę ruszyć myszką
Nawet się nie zastanawiaj tylko bierz HTC. To zupełnie inne telefony niż Touch czy Touch Pro. Przede wszystkim wiele zmienił typ ekranu. SE moim zdaniem strasznie plasticzany, taki ubogi iPhone.
czyli nie jest zle tak jak piszą np:
1) - po załadowaniu aplikacji itd będzie się włączać w **** czasu a po jakimś 3-6 miesięcy użytkowania właczysz go i już tak włączający się zatrzyma, nic poza logo ładowania nie będzie
2) - będzie się w **** grzać tak, że będziesz mógł położyć na nim herbatę i ciągle będzie ciepła
3) będzie działać poprawnie, ale to chyba miejska legenda
bo jednak 1000 zł to nie jest mało i chciałbym wydać dobrze te pieniadze
właczysz go i już tak włączający się zatrzyma, nic poza logo ładowania nie będzieJa tak w swoim HD2 mam od nowości, a nie po 3 miesiącach. No, nie zawsze, ale często mu się zdarza.
Na alledrogo pojawiły się matowe folie Brando - wstępnie odradzam. Jeżeli zmienię zdanie po dłuższym użytkowaniu to dam znać. Problem jest taki, że folia tak jakby rozprasza litery, powoduje że robią się podwójne i utrudnia to czytanie. Przypomina to trochę efekt prążkowanego plastiku na trójwymiarowych zdjęciach sprzed lat. Powłoka antyrefleksyjna zdaje się nie istnieć. Wymiar dobry i nakładanie w miarę bezproblemowe (jedna warstwa folii zabezpieczającej).
Triki: iBooks
- podwójne dotknięcie ekranu dwoma palcami - zaznaczenie całego akapitu
- przytrzymanie dwóch palców na ekranie - zaznaczenie fragmentu tekstu pomiędzy nimi (kiepsko to działa, ale może komuś się przyda)
może zadam glupie pytanie które sie powtórzyło już, ale moze ktoś uzywał i bedzie wiedział i pomoze mi w wyborze:
mam do wybrania HTC Desire HD vs. XPERIA X10
oba na androidzie, oba duże ekrany, pomijam te aparaty bo nie o to mi chodzi.
z którym będzie mniej problemów ? czy te nowe HTC nadal sie zacinają i grzeją ? Jak to sie ma w praktyce ?
Zdecydowanie odpuść Xperię X10. Po dwóch miesiącach oddałem dziewczynie do użytku. Plastikowy, podatny na uszkodzenia, pojemnościowy ekran chodzi gorzej niż w HTC (mam jeszcze Hero), wkurzająec menu (kwestia gustu ale mnie nie pasuje). W sumie jedno wielkie rozczarowanie.
Grzac to sie HD2 grzeje, jak odpalisz naraz GPSa, Opere/YT i bedzie to ciagle działac, w day-to-day use nie czuć tego. A nawet jak właczysz te programy, to spokojnie mozna go reka zlapac.
krzysztof jot
08-12-2010, 22:06
Ja będąc posiadaczem HD2...
kolega zadał pytanie o Desire HD a HD2 to jednak nieco inna zabawka.
Desire na pewno jest duzo lepszy od Xperi X10, już sama nakładka Sense HTC zabija SE. Ale pozostaje kwestia gdzie kupujesz - operator ? dostepność aktualizacji, wersja ekranu. Jak oferowana wersja upgreaduje sie do Androida 2.2 mozna brac. Choc osobiście kupiłbym, sprzedał i kupił na wolnym rynku Samsunga Wave, albo jak chcesz większy ekran to Wave II. W kwestii ekranu - Desire nie ma tu szans, w innych kwestiach - niestety też, poza "dostepnościa aplikacji" o których zaraz wielu napisze. Tyle, ze kupując desire MUSISZ instalować wiele aplikacji aby działał i był funkcjonalny, a Wave ma to w standardzie :).
kolega zadał pytanie o Desire HD a HD2 to jednak nieco inna zabawka.
Desire na pewno jest duzo lepszy od Xperi X10, już sama nakładka Sense HTC zabija SE. Ale pozostaje kwestia gdzie kupujesz - operator ? dostepność aktualizacji, wersja ekranu. Jak oferowana wersja upgreaduje sie do Androida 2.2 mozna brac.
chcę wziąć w orange bo bedzie mnie kosztować 1000 zł czyli całkiem rozsądnie. ale chyba Desire HD ma jeden ekran na europe, nie jest tak jak z zwykłym Desire ? Mam nadzieje ze orange nie dołoży swoich 3 groszy do softu, a w razie czego jak naszybciej i tak to zmienie i upgrade zrobie do Androida 2.2
Choc osobiście kupiłbym, sprzedał i kupił na wolnym rynku Samsunga Wave, albo jak chcesz większy ekran to Wave II. W kwestii ekranu - Desire nie ma tu szans, w innych kwestiach - niestety też, poza "dostepnościa aplikacji" o których zaraz wielu napisze. Tyle, ze kupując desire MUSISZ instalować wiele aplikacji aby działał i był funkcjonalny, a Wave ma to w standardzie :).
mam bardzo przykre wspomnienia z telefonami samsunga i wszystko spod tego szyldu omijam szerokim łukiem
andrstac
08-12-2010, 22:58
W kwestii ekranu - Desire nie ma tu szans, w innych kwestiach - niestety też, poza "dostepnościa aplikacji" o których zaraz wielu napisze. Tyle, ze kupując desire MUSISZ instalować wiele aplikacji aby działał i był funkcjonalny, a Wave ma to w standardzie :).
Krzysztofie, a możesz napisać jakie aplikacje (funkcjonalności) Wave ma w standardzie, których nie ma Desire? Jestem bardzo ciekaw...
mam bardzo przykre wspomnienia z telefonami samsunga i wszystko spod tego szyldu omijam szerokim łukiem
To postaraj się zapomnieć o telefonach Samsunga, które sprawiły Ci zawód, weź do ręki Wave i się chwilę pobaw :)
Oglądałem leżące obok siebie iPad i Galaxy Tab. Pomijając kwestie wielkości, funkcjonalności itd ekran w iPadzie bije na głowę ten z Samsunga. Może jak bym nie widział ich równocześnie obok siebie to bym na to nie zwrócił uwagi, ale różnica jest naprawdę powalająca i moim zdaniem zupełnie dyskwalifikuje Galaxy, zwłaszcza, że chyba jest droższy.
Mam i iPada i Galaxy Taba, więc mogę je w jakiś sposób porównać.
Owszem - iPad ma lepszy ekran, ale ten w Samsungu nie jest zły. Większe różnice pomiędzy nimi widac dopiero podczas korzystania na zewnątrz, w słońcu.
Funkcjonalność? Zależy co, kto lubi. Jedni wolą aplikacje pod iOSa, inni zachwycają się ogromną ilością oprogramowania na Andka. Ja wolę jednak aplikacje pisano pod iOSa. Są jednak bardziej dopracowane. Z kolei pisanie, że większość aplikacji z Adnroid Market nie jest dostosowana do Tab, to po prostu bzdura. W ciągu 3 tygodni użytkowania trafiłem na zaledwie dwie aplikacje, z którymi był problem. Nie zmienia to jednak faktu, że odsetek 'śmieci' na AM jest o wiele większy niż na iTS.
Brak Flasha na iPadzie? Przeszkadza, i to bardzo. Za to w takim wykonaniu, w jakim jest na Tabie też przeszkadza, i to bardzo. Tab ma jednak tą zaletę, że Flasha wyłączamy, kiedy go nie potrzebujemy, a włączamy kiedy jest potrzebny.
Krótkie podsumowanie?
Złapałem się na tym, że od kiedy mam Taba, iPad zostaje w domu. I nie chodzi jednak o to, że jest nowym gadżetem, tylko o to, że jest sprzętem zdecydowanie bardziej mobilnym od iPada - o połowę lżejszy, łatwiej się go trzyma i obsługuje. Pisanie też nie jest mordęgą - na codzień uzywam BB 9700 i do pisania kciukami jestem przyzwyczajony. A klawiatura w Tabie jest dopracowana i daje odpowiednią reakcję na 'naciśnięcie klawisza'.
Jednak w domu, w fotelu, króluje iPad leżący wtedy wygodnie na kolanach. Zresztą, żona stwierdziła (słusznie zresztą), że dwa tablety mi nie potrzebne i iPada zawłaszczyła dla siebie.
Coż mi pozostało?
Czekam do stycznia-lutego przyszłego roku i kupuję urządzenie, które powinno bezapelacyjnie pobić zarówno iPada, jak i Taba - Blackberry PlayBook. Koniec. Kropka.
I tyle.
to może poczekaj do marca/kwietnia i kup iPad-a 2
to może poczekaj do marca/kwietnia i kup iPad-a 2
Chyba jednak się nie skuszę na powtórkę z Jabłkiem. Jak już życie pokazało, w kolejnych odsłonach iPada beda dodawane drobiazgi, ktore powinny znaleźć się tam od początku. Jakimś przełomem będzie pewnie dopiero iPad4.
A BB PlayBook? Zapowiada się bardzo obiecująco - dwurdzeniowy procek, 1GB RAMu, platforma sprzetowa nie do pobicia, bateria 5300 mAh, porty HDMI i microUSB, odtwarzane video: 1080p HD Video, H.264, MPEG, DivX, WMV, kamery przód i tył (obie HD), przegladarka webowa oparta na WebKicie z obsługą HTML-5, Adobe Flash Player 10.1, Adobe Mobile AIR, Adobe Reader, POSIX, OpenGL, Java, waga 400g. Pociąga mnie też nowy system QNX.
No i najwazniejsza sprawa pełna synchronizacja z terminalem BB. Chociaż w tym przypadku, to raczej nie można mówić o synchronizacji. Po prostu - to co masz na telefonie jest jednocześnie na tablecie (podobnie jak synchronizacja poczty z wykorzystaniem IMAP).
Dla tych co nie posiadają telefonu BB i nie mają BISa lub BESa - tablet raczej sie nie nada. Nie ma bowiem być wyposażony w łączność 3G, będzie tylko Wi-fi. Ale dla tych, co na codzień korzystają z BB i mają BISa - BAJKA!!!
Tablet łączy się bezprzewodowo ze sparowanym telefonem, pobieranie poczty i przegladanie stron odbywa się prze BISa (aczkolwiek nie sądzę, żeby na tablecie było inaczej niż w telefonie - strumieniowanie mediów to osobny transfer).
A to wszystko ma być dostepne za cenę niższą niż iPad czy też Galaxy Tab!!!
Ale poczekamy, zobaczymy.
To postaraj się zapomnieć o telefonach Samsunga, które sprawiły Ci zawód, weź do ręki Wave i się chwilę pobaw :)
ale nawet optycznie wydaje mi sie kiczowaty, desire hd jest ładniejszy wg. mnie
Władca Pixeli
09-12-2010, 03:42
Coż mi pozostało?
Czekam do stycznia-lutego przyszłego roku i kupuję urządzenie, które powinno bezapelacyjnie pobić zarówno iPada, jak i Taba - Blackberry PlayBook. Koniec. Kropka.
I tyle.
http://nexus404.com/Blog/2010/10/22/hp-slate-500-windows-7-tablet-official-specs-features-pricing-details-release-dates-hp-announces-the-first-windows-7-tablet-meant-to-really-fight-the-ipad/
Stach2008
09-12-2010, 08:26
jeszcze taki mały OT:
Ja tak w swoim HD2 mam od nowości, a nie po 3 miesiącach. No, nie zawsze, ale często mu się zdarza.
albo serwis albo przeinstaluj soft na najnowszy oryginalny lub gotowany (polecam)
ja sie tylko tak wrace - mosad - w kwestii klientow gg - palringo :)
ale nawet optycznie wydaje mi sie kiczowaty, desire hd jest ładniejszy wg. mnie
kiczowaty? Chyba znany różne definicje kiczu. Bardzo prosty w formie, płaski, aluminiowa "szczotkowana" obudowa...
To raczej Desire to kicz, jeśli chodzi o wygląd :-P
Krzysztofie, a możesz napisać jakie aplikacje (funkcjonalności) Wave ma w standardzie, których nie ma Desire? Jestem bardzo ciekaw...
Wave jest kompletny i gotowy do działania po wyjęciu z pudełka. Nie trzeba nic doinstalowywać wszystko działa. Jedyny program którego mi brakowało to czytnik książek elektronicznych. Można wprawdzie otwierać pdfy jednak dedykowany program spisuje się sporo lepiej.
Bada to takie połączenie androida z ios. Przy czym nie trzeba tyle grzebać co w androidzie i nie ma takich ograniczeń jak ios. Jest dobra przeglądarka z flashem, poczta z trybem push, świetny odtwarzacz audio/video, całkiem znośne jak na komórkę filmowanie i fotografowanie. Tak na marginesie to nie wiem jak oni to zrobili ale przewijanie filmów działa chyba szybciej niż na kompach stacjonarnych.
I jeśli dla kogoś to ważne to od jakiegoś czasu jest możliwe wgrywanie mniej oficjalnych wersji oprogramowania.
MARS CooL
09-12-2010, 11:42
mam desire i IP3g, żona Wave i 3Gs (wszystkie z Ery) wiec bezpośrednio mam porównanie jeśli chodzi o te telefony.
Najlepszy Ekran Wave
najbardziej poręczny Wave
Najbardziej damski Wave
Szybkość działania Wave
Szybkość działania poczty, mapy google , zasięg nawigacji, you tube Wave
Zdjęcia i filmy Wave
ponieważ bardzo czesto używamy map google i youtube najfajniejsze i najprostsze w użyciu oprogramowanie ma Iphone
najbardziej płynny w działaniu 3GS mimo wgrania ok 250 programów i gier
najbardziej delikatny Desire - po tygodniu spadł z pufy (ok 30cm) i pękł ekran koszt wymiany 550zł - znalazłem kogoś kto zrobi to za 250 - mimo peknietego ekranu telefon działa (była naklejona folia)
desire i wave lubią sie wykrzaczyć co jakiś czas
Ip 3g na najnowszym sofcie resetuje jak mi troche spowalnia, 3Gs tylko jak mu bateria padła
Dzieciaki najbardziej lubią Iphony
albo serwis albo przeinstaluj soft na najnowszy oryginalny lub gotowany (polecam)Gadałem już z biurem obsługi Ery (w to z umową ten telefon wziąłem), serwisem (Regenrsis), ze wsparciem HTC itd... Jako że problem występuje co jakiś czas, to mogło by dojść do sytuacji, że bym telefon wysłał, sprawdziliby, akurat by się błąd nie pojawił, rzuciliby na półkę na dwa tygodnie, a ja bym był bez telefonu. Olałem. Z softem to jest tak, że fabrycznie telefon ma soft zbrandowany przez Erę. Ludzie jakoś specjalnie na niego nie narzekają. Wgrywałem stockowy ROM, ale jakiś problem ze spolszczeniem miałem (niby jakoś mi nie jest ono potrzebne, ale chciałem, żeby było, jak miało być). Gotowanych ROMów nie próbowałem, jakoś nie mogę się przekonać. Wszystkie mniej lub bardziej zakombinowane. Niby ulżone, ale za to Manila tak zmodyfikowana, że mi nie podchodzi zupełnie.
A tak w ogóle to ze zmianą softu jest też jakaś paranoja. Kupując urządzenie u operatora, dostaję soft zbrandowany i nie mam możliwości jego zmiany. Nie mogę sobie pobrać ze strony HTC ROMu stockowego, bo numer seryjny nie pasuje. Chcąc wgrać jakikolwiek inny, nawet fabryczny soft, trzeba CID-locka obejść zastępując oryginalnego SPLa. Oczywiście godzi to w warunki gwarancji. Tak więc chcąc mieć soft stockowy trzeba go zdobyć drogą nie do końca legalną.
Już nie wspomnę, że w moim przypadku zmiana softu wiele nie dała. Jak się zawieszał, tak się zawiesza. Tzn przy restarcie nie wstaje - zatrzymuje się na bootscreenie. Trzeba pocisnąć czerwony guziczek pod obudową i zazwyczaj startuje. Problem dokuczył mi szczególnie, gdy miałem ustawione backupowanie całego telefonu raz na kilka dni, w nocy. Po backupie robi automatycznie restart. No i zdarzyło mi się kilka razy, że zbackupowało, zrestartowało, ale telefon się nie podniósł i przez całą noc ekran świecił na niebiesko. Nad ranem telefon padał, bo bateria była pusta jak bęben. Do tego stopnia, że trzeba telefon pod ładowarką dobrych kilkadziesiąt minut potrzymać, żeby wzbudzić baterię do działania.
A tak w ogóle, to z tym HD2 mam dużo nerwów i ku****nia.
andrstac
09-12-2010, 13:10
Wave jest kompletny i gotowy do działania po wyjęciu z pudełka. Nie trzeba nic doinstalowywać wszystko działa. Jedyny program którego mi brakowało to czytnik książek elektronicznych. Można wprawdzie otwierać pdfy jednak dedykowany program spisuje się sporo lepiej.
Bada to takie połączenie androida z ios. Przy czym nie trzeba tyle grzebać co w androidzie i nie ma takich ograniczeń jak ios. Jest dobra przeglądarka z flashem, poczta z trybem push, świetny odtwarzacz audio/video, całkiem znośne jak na komórkę filmowanie i fotografowanie. Tak na marginesie to nie wiem jak oni to zrobili ale przewijanie filmów działa chyba szybciej niż na kompach stacjonarnych.
I jeśli dla kogoś to ważne to od jakiegoś czasu jest możliwe wgrywanie mniej oficjalnych wersji oprogramowania.
No i nadal nie wiem czego to nie ma Desire, a ma Wave w stanie sklepowym...
Nie rozumiem również, co znaczy trzeba pogrzebac w androidzie. Czyżby Wave nie miał menu ustawień?
Jedyna rzecz, której mi na Androidzie brakuje to AM i TCPMP - ale tego Wave również nie ma.
No i nadal nie wiem czego to nie ma Desire, a ma Wave w stanie sklepowym...
Nie rozumiem również, co znaczy trzeba pogrzebac w androidzie. Czyżby Wave nie miał menu ustawień?
Nie wiem co ma Desire. Opisałem co ma Wave i fakt że praktycznie mógłby to być dla mnie system zamknięty.
Czy w przypadku htc nie masz potrzeby po wyciągnięciu telefonu z pudełka zainstalowania jakichś programów? Czy wyłączenie automatycznego połączenia z netem nie wymaga jakiegoś programu? Dałbyś radę zrobić reset ustawień do tych początkowych i używać normalnie telefonu? Nic by nie brakowało?
Nie pytam złośliwie. Takie są opnie i stereotypy odnośnie androida. Sam mam zamiar kupić w prezencie komus słuchawkę i chętnie usłyszę takie odpowiedzi. Dodam że rozglądam się za htc wildfire.
http://nexus404.com/Blog/2010/10/22/hp-slate-500-windows-7-tablet-official-specs-features-pricing-details-release-dates-hp-announces-the-first-windows-7-tablet-meant-to-really-fight-the-ipad/
Podobniez HP zrezygnowalo z Win7 na rzecz Androida.
Nie ma Slate'a z Androidem, póki co wyłącznie Windows 7 (i być może FreeDOS). Nie ma co się też takiego spodziewać, skoro HP niedawno zakupiło Palma i jego webOS.
o ktorym modelu WAVE mowicie ???
Brak Flasha na iPadzie? Przeszkadza, i to bardzo. Za to w takim wykonaniu, w jakim jest na Tabie też przeszkadza, i to bardzo. Tab ma jednak tą zaletę, że Flasha wyłączamy, kiedy go nie potrzebujemy, a włączamy kiedy jest potrzebny.
Jest przecież Frash.
o ktorym modelu wave mowicie ???
8500
Dostalem dzis na maila taka informacje prasowa:
Hannspad wyposażony jest w 10,1 calowy wielodotykowy ekran 16:9, który zapewnia wysoki komfort bezprzewodowego przeglądania internetu i korzystania z zainstalowanych aplikacji, m.in. poczty elektronicznej, komunikatorów, Skype’a, YouTube, serwisów społecznościowych. Hannspad wspiera również Flash 10.1.Na 10-cio calowym ekranie TFT-LCD oglądanie filmów, przeglądanie zdjęć, czy czytanie książek jest bardzo wygodne, co czyni z propozycji Hannspree doskonałe urządzenie przenośne.
Hannspad jest oparty na dwurdzeniowym procesorze, który w połączeniu z wysokowydajnym procesorem graficznym NVIDIA Tegra II zapewnia krótki czas reakcji na dotyk, płynne odtwarzanie video i obsługę wielu aplikacji jednocześnie. Niski pobór mocy w połączeniu z litową baterią 3650mAh pozwala na wyjątkowo długi czas pracy bez zasilania sieciowego. Na przykład, filmy w wysokiej rozdzielczości 1080p, odtwarzane dzięki złączu HDMI 1.4. można oglądać nawet przez 8 godzin. Tablet ma wbudowany mikrofon, głośnik oraz standardowe gniazdo stereo 3,5 mm. Bogate wyposażenie uzupełnia moduł Bluethooth 2.1, port mini USB oraz sloty SD / SDHC.
Ważąc zaledwie 750g, Hannspree jest ultra-przenośnym narzędziem do pracy i rozrywki oraz szybkim i „podręcznym” oknem do kontaktu ze światem.
Hannspad na polskim rynku będzie dostępny w sprzedaży na przełomie grudnia i stycznia, w cenie 1599zł. Znajdziemy go w sklepach komputerowych, będzie również dostępny w sklepie online www.hannspree.pl
Może mi ktoś napisać jakie zalety ma BB, których nie ma Android czy iOS?
andrstac
10-12-2010, 08:21
Jeśłi nie korzystasz (będziesz korzystał z usługi BIS lub BES) to żadnych znacznych. Może niektórzy podkreślą ergonomię, ale to sprawa upodobań.
sokrates
10-12-2010, 08:25
Jeśłi nie korzystasz (będziesz korzystał z usługi BIS lub BES) to żadnych znacznych. Może niektórzy podkreślą ergonomię, ale to sprawa upodobań.
Nie znam organoleptcznie usług BB ale z grubsza mam to samo w Androidzie - w sensie automatyczne mam wpychane wiadomości email z konta pocztowego na komórkę. Więc w czym tkwi wiekszość BB?
Nie znam organoleptcznie usług BB ale z grubsza mam to samo w Androidzie - w sensie automatyczne mam wpychane wiadomości email z konta pocztowego na komórkę. Więc w czym tkwi wiekszość BB?
O ile się nie mylę, to w tym, że Androidowy push działa czasami jak chce (na mojej Spicy mam czasem pół godziny opóźnienia) a na BB "choćby skały s..ły" masz nowego maila po paru sekundach.
BTW. Wczoraj zrobiłem aktualizację do Androida 2.2 (HTC Legend) i naprawdę coś w ty jest: zaczął działać jeszcze szybciej :) Nie tylko responsywność interfejsu, ale też aplikacje, testowałem na Angry Birds i już nie ma większych przycinek.
U mnie push działa bez opóźnień.
bialogardzianin
10-12-2010, 11:05
A ja z innej beczki, ku przestrodze:
"Warszawa: Chory na nowotwór mózgu obwinia telefonię komórkową
Z kraju; 2010-12-08 "Rzeczpospolita"
Prawnik chory na nowotwór mózgu żąda zadośćuczynienia pieniężnego i renty od znanego producenta i dystrybutora telefonów komórkowych. To bodaj pierwsza tego rodzaju sprawa sądowa w Polsce.
Wczoraj (6 grudnia 2010 r.) przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa odbyło się tzw. zawezwanie do próby ugodowej, ale bez skutku.
Młody prawnik z Warszawy trzy lata temu poddał się operacji w klinice neurochirurgii z powodu przypadkowo wykrytego guza mózgu. Z powodu nieskuteczności chemioterapii i naświetlań wykonano powtórną operację, tym razem w Niemczech.
Jak twierdzi jego pełnomocniczka mec. Joanna Mańk, lekarze sugerowali, że przyczyną powstania guza było posługiwanie się telefonami komórkowymi. Z racji wykonywanego zawodu chory korzystał z nich przeciętnie trzy godziny dziennie. Pole elektromagnetyczne i ciepło emitowane z komórek miały negatywnie oddziaływać na mózg.
Podstawą prawną żądania (3 mln zł zadośćuczynienia, zwrot kosztów leczenia i renta) są przepisy o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny zawarte w art. 4491 – 44911 kodeksu cywilnego.
Skalę wpływu komórek na zdrowie powoda mają określić biegli, których sąd powinien powołać.
– Z pewnością wykazanie związku przyczynowego między używaniem komórki, jej domniemanymi emisjami a zdrowiem użytkownika będzie zasadniczym zagadnieniem w tym procesie – wskazuje adwokat Zbigniew Banaszczyk, współautor komentarza do kodeksu cywilnego. ("Rzeczpospolita")"
A jak działa poczta w trybie push? W Androidzie trzeba się połączyć z netem. Zwykle każdy ma jakiś pakiecik, więc problemu nie ma dopóki nie pojedzie się za granicę bo przesył danych w roamingu jest drogi. Czy usługa BB też działa na podobnej zasadzie czy może za darmo? Czy jak jestem poza granicami kraju to coś płacę za wysyłanie i odbieranie maili?
sokrates
10-12-2010, 13:14
O ile się nie mylę, to w tym, że Androidowy push działa czasami jak chce (na mojej Spicy mam czasem pół godziny opóźnienia) a na BB "choćby skały s..ły" masz nowego maila po paru sekundach.
nie zauważyłem u siebie żadnych opóźnień. Większość czasu w pracy siedzę za biurkiem z dostępem do internetu, i mam również powiadamianie w przeglądarce o nowej poczcie ustawione chyba co 2 minuty, i z reguły jest tak że najpierw mam maila w telefonie a potem dopiero info w przeglądarce o nowej poczcie.
andrstac
10-12-2010, 22:20
nie zauważyłem u siebie żadnych opóźnień. Większość czasu w pracy siedzę za biurkiem z dostępem do internetu, i mam również powiadamianie w przeglądarce o nowej poczcie ustawione chyba co 2 minuty, i z reguły jest tak że najpierw mam maila w telefonie a potem dopiero info w przeglądarce o nowej poczcie.
Potwierdzam - zazwyczaj u mnie też tak bywa. Desire z andkiem 2.2, brandowany pomarańczą - klient to program od HTC do obsługi sms, mms i maili. Gmail nie używam (mam, ale tylko do kontaktów i kalendarza)
Pytanie do Androidziarzy, zwłaszcza tych z 2.1: czy jak dodajecie wydarzenie w kalendarzu to macie tak durne zachowanie, że "Każdy Wyraz W Nazwie Wydarzenia Wklepywany W Telefonie Jest Dużą Literą"? Nie wiem, czy to tylko przypadłość Szpiona (w dwóch różnych wersjach oprogramowania, więc nie podejrzewam jakiegoś jednostkowego odpału mojego egzemplarza), czy wszystkie 2.1 tak mają (swoją drogą, ciekawe jakie jest wytłumaczenie tego zachowania).
krzysztof jot
12-12-2010, 16:53
Nie znam organoleptcznie usług BB....
Więc w czym tkwi wiekszość BB?
w mentalności. BB albo się kocha i jest wyznawcą, albo nienawidzi bo do niczego toto w polsce sie nie nadaje jesli operator nie oferuje pakietu pocztowego BB, nie znajdziesz nawigacji itp itd. Kolejny po iP amerykański kult. I niestety jak to bywa często niekoniecznie aż tak dobry, jak kultowy.
Ale fakt, taki 9800 Torch jest na mojej liście "zachwytów" http://us.blackberry.com/smartphones/blackberrytorch.jsp
Torchem sie nie ma co zachwycac. Ale o tym juz pisalem. Ktos kto jest przyzwyczajiny do BB dlugo sie Torch'em nie pocieszy :) Po prostu taka forma do BB nie pasuje. Na crackberry czy nawet na blackberryforum.pl sa ludzie ktorzy szybko sie Torcha pozbyli majac opcje porownania go np z seria Bold. W koncu nawet RIM czul pismo nosem i pomimo nadania Torch'owi najwyzszego numeru (9800) to i tak nadal najbardziej prestizowe modele BB to Bold z nowym 9780 wyposazonym w OS6 na czele. Choc nowy OS nie jest bez wad. mam go od wczoraj i kilka rzeczy ktore mi sie nie podobaja juz odkrylem. Jak sie okazuje nie ja pierwszy i jest nadzieja ze RIm wprowadzi chociazby poprawki do zarzadzania kartami przy nastepnych edycjach softu.
Palringo mi się wywala co jakiś czas (najczęściej jak próbuję go otworzyć po nadejściu wiadomości), chociaż zmiana tematu (ikonek) o dziwo ciut pomogła. Nie otwieranie w trybie 2x chyba też lepiej wpływa na stabilność. Ale od biedy się nada. (EDIT: widzę, że problemy sprawia zamykanie w trybie 2x)
I potwierdzam informację dotyczącą matowej folii Brando - ODRADZAM! Dziś odkleiłem i ulga dla oczu. A pieniądze wyrzucone do kosza. Zatem wkrótce nastąpi zapewne powrót do najtańszej folii typu ScreenGuard - tylko dla jednej jej zalety - mniej widać odciski palców i łatwiej się czyszczą. Trzeba przyznać jednak, że matowej folii mógłbym prawie wcale nie czyścić - wystarczy "wyrównać" powierzchnię ręką. Jednak utrudnione czytanie to wada dyskwalifikująca.
pakietu pocztowego BB, nie znajdziesz nawigacji itp itd.
A co to za dziwo ten pakiet pocztowy ?? Bo w zyciu nie slyszalem. Zapewne masz na mysli BIS lub BES czyli Blackberry Interent Services lub Blackberry Enterprise Services. A jesli to wlasnie na mysli miales to proponuje poglebic wiedze na ten temat bo nazwanie tych uslug pakietem pocztowym to tak jakbys sklep iTunes sprowadzil do poziomu osiedlowego warzywniaka.
Co do nawigacji to racja - nie ma dobrej navi na BB. Ale to nie ma byc nawigacja tylko terminal do pracy. trzeba to pojac. BB nie jest gadzetem jak iSzajs. Z zalozenia nie ma tu zadnych wodotryskow. To ma dzialac bezawaryjnie i gladko. I tak dziala.
Zaczalem sie wlasnie (doslownie) zastanawiac nad zastapieniem laptopa, ktory sluzy w domu w zasadzie tylko do internetu kiedy PeCet jest zajety przez jeden z padow. Z tym ze widze ze juz niebawem w tym segmencie bedzie sie robilo coraz ciekawiej. Takze nie pozostaje mi nic innego jak obserwowac i czekac na to co sie wydarzy. Choc nie ukrywam ze BB to ja lubie .. :)
Choc nie ukrywam ze BB to ja lubie .. :)
Niestety na Playbooka trzeba zaczekac co najmniej do marca (do oficjalnej premiery). A mial wyjsc w styczniu :(
Mi tam sie nie spieszy :) Przeczekam ich hehe
acidjazz
19-12-2010, 16:41
Witam
Mam dwa urządzenia: iPad'a i Galaxy Taba.
Powiem tak - dwa urządzenia są genialne. Tylko, że iPad w murach a Tab poza:)
Pozdrawiam
PS. Jeśli ktoś używa poczty, kalendarza, zadań google to android i w wyniku tego Tab jest niezastąpiony.
Pobawiłem się wczoraj chwilę iPadem bez wchodzenia głębiej w konfiguracje i inne takie, i potwierdziłem moje wcześniejsze opinie.
Design jak to u Apple - fajny minimal, czuć, że to solidny kawałek sprzętu i nie rozpadnie się w rękach.
Pojemnościowe ekrany stosowane w ich produktach dotąd nie miały sobie równych i tak też jest tym razem.
Wygodnie nawet na tym pisać, chociaż brakowało mi klawisza Alt do polskich znaków.
I tu zachwyty się kończą, bo nie widzę dla niego żadnego konkretnego zastosowania oprócz przeglądania internetu.
System jest ubogi, żeby nie powiedzieć kadłubkowy (tak, wiem, App Store) a obsługa nieintuicyjna. Chociaż ładny, jak ktoś lubi wodotryski.
Nie mogłem np. dojść jak dodać stronę do zakładek. Albo jak wywołać w przeglądarce menu podręczne (o ile jest), czy odpowiednik prawokliku na PC. Itp., itd.
Jest na to dostępny jakiś sensowny pakiet biurowy? Ale taki zgodny z MS Office (i to nie tak jak np. OpenOffice, w którym głupie formatowanie akapitów czy list numerowanych to jakaś abominacja).
Obsługa systemu plików z dostępem przez jakiś eksplorator, folderami? Sieci lokalne?
W ogóle da się na tym zrobić coś sensownego bez jailbreaka?
No i oczywiste braki sprzętowe - slot SD i reszta.
Osobiście nastawiam się na tablet z Androidem albo jakimś wariantem Windowsa, ale z kolei te systemy są w tym momencie kompletnie nieprzystosowane do tego typu urządzeń.
To sobie jeszcze poczekam. :D
PaRaGaS, ale po co te narzekania? Czy gdziekolwiek Apple pisze, że iPad do zamiennik PC? Nie, to jest terminal internetowy i dokładnie tak należy go traktować. Dorwałeś kosiarkę do trawy i się dziwisz, że pola pszenicy tym nie skosisz.
Jak chcesz mieć wszystko w jednym to kup sobie Lenovo X201 Tablet, choć i tak pewnie zachwycony nie będziesz.
A co do Androida, to owszem, może i ma lepsze możliwości niż iOS, ale jak znajdziesz na to sensowny edytor plików Office'a to stawiam skrzynkę piwa. Prawda jest taka, że do edycji plików Office'a na poziomie nieco wyższym niż B, I, U czy zmiana koloru czcionki nadaje się tylko to co napisał Microsoft.
Nie stać mnie na wydanie dwóch tysi na zabawkę do przeglądania internetu, sorry. :)
Mam trochę większe wymagania i stąd moje niezadowolenie, bo spodziewałem się więcej. Najśmieszniejsze jest to, że mój telefon oferuje już w tym momencie dużo większą funkcjonalność i skutecznie zastępuje netbooka. A taki tablet miałby dla mnie być właśnie zamiennikiem przenośnego komputera, bo wypasionego laptopa nie potrzebuję, a netbooki to jednak trochę nie to.
Sent from my GT540 using Tapatalk
Nie stać mnie na wydanie dwóch tysi na zabawkę do przeglądania internetu, sorry. :)
Mam trochę większe wymagania i stąd moje niezadowolenie, bo spodziewałem się więcej. Najśmieszniejsze jest to, że mój telefon oferuje już w tym momencie dużo większą funkcjonalność i skutecznie zastępuje netbooka. A taki tablet miałby dla mnie być właśnie zamiennikiem przenośnego komputera, bo wypasionego laptopa nie potrzebuję, a netbooki to jednak trochę nie to.
Sent from my GT540 using Tapatalk
A po ile spodziewasz się nowych generacji tabletów? Netbooki staniały z biegiem czasu? Nie. 1500 zł to moim zdaniem dolna cena tabletów (pomijam chińszczyznę).
A laptopy 12"? Wydajność lepsza od badziewi z Atomem, rozmiar większy, są i takie z baterią na 8h.
jackrabbit
20-12-2010, 21:10
od badziewi z atomem sie odbimbaj, z pewnoscia wydajnosc i wygoda duzo lepsza niz w jakims tablecie w ktorym nawet flash nie dziala :)
szymonvader
20-12-2010, 23:29
mam i to i to tzn ipada i msi wind. Po kilku miesiącach podsumowuję:
ipad-średnie użycie 2h dziennie
msi-średnie użycie 2x przez ten okres.
Ipad wystarcza mi do moich zastosowań, ten brak flash (mam zainstalowany frash w razie czego) jest dla mnie zaletą, bo wygodnie przegląda się strony bez wyskakujących reklam z każdej możliwej strony. Jak chce to włączam jak nie to wyłączam i finał. Dla mnie najważniejsze to wydajność na baterii i ergonomia użytkowania. Ma ktoś wątpliwości, niech napisze dluższy tekst na MSI - życzę powodzenia!
Marcin Jakubowski
20-12-2010, 23:47
Pobawiłem się wczoraj chwilę iPadem bez wchodzenia głębiej w konfiguracje i inne takie, i potwierdziłem moje wcześniejsze opinie.
Design jak to u Apple - fajny minimal, czuć, że to solidny kawałek sprzętu i nie rozpadnie się w rękach.
Pojemnościowe ekrany stosowane w ich produktach dotąd nie miały sobie równych i tak też jest tym razem.
Wygodnie nawet na tym pisać, chociaż brakowało mi klawisza Alt do polskich znaków.
I tu zachwyty się kończą, bo nie widzę dla niego żadnego konkretnego zastosowania oprócz przeglądania internetu.
System jest ubogi, żeby nie powiedzieć kadłubkowy (tak, wiem, App Store) a obsługa nieintuicyjna. Chociaż ładny, jak ktoś lubi wodotryski.
Nie mogłem np. dojść jak dodać stronę do zakładek. Albo jak wywołać w przeglądarce menu podręczne (o ile jest), czy odpowiednik prawokliku na PC. Itp., itd.
Jest na to dostępny jakiś sensowny pakiet biurowy? Ale taki zgodny z MS Office (i to nie tak jak np. OpenOffice, w którym głupie formatowanie akapitów czy list numerowanych to jakaś abominacja).
Obsługa systemu plików z dostępem przez jakiś eksplorator, folderami? Sieci lokalne?
W ogóle da się na tym zrobić coś sensownego bez jailbreaka?
No i oczywiste braki sprzętowe - slot SD i reszta.
Osobiście nastawiam się na tablet z Androidem albo jakimś wariantem Windowsa, ale z kolei te systemy są w tym momencie kompletnie nieprzystosowane do tego typu urządzeń.
To sobie jeszcze poczekam. :D
Z treści Twojego posta wnioskuję, że jeszcze nie jesteś gotowy na tablet ;)
Z jednej strony nastawiasz się na tablet pod Androidem ewentualnie pod Windowsem przyznając jednocześnie, że te systemy nie są przystosowane do tego typu urządzeń, a z drugiej strony krytykujesz system iOs między innymi za brak "prawokliku", czy też menu podręcznego tam gdzie go znajdziesz w dorosłych przeglądarkach - czyli za brak rozwiązań z typowo stacjonarnych systemów. W mojej ocenie iOs jest doskonale przygotowany do pracy na tabletach, jest też bardzo intuicyjny i spójny - pod warunkiem, że wyzbędziesz się nawyków ze stacjonarnego komputera, gdzie wszystko jest pochowane w "menusach". Obsługa iOS-a nie jest trudna, wystarczy patrzeć i "dotykać" ekranu.
Odnosząc się do Twoich konkretnych uwag:
zakładki dodaje się dotykając pierwszą ikonkę po lewej stronie pola wpisywania adresu - pojawia się menu podręczne, którego pierwsza pozycja pozwala właśnie na dodanie zakładki. Ikon w przeglądarce safari w linii pola adresu jest, jeśli nie liczyć "w tył/do przodu", słownie : trzy. Z tego jedna jest właśnie odpowiedzialna za dodawanie zakładek.
Przytrzymanie przez około 1 sek. palca na ekranie pozwala zaznaczać tekst a następnie go skopiować. Dotknięcie w ten sam sposób "linki" rozwija menu podręczne pozwalające zdecydować czy chcemy otworzyć łącze, otworzyć na nowej stronie, czy też może je skopiować. Ten system działa dokładnie tak samo w każdej aplikacji, w której mamy do czynienia z tekstem. Rozumiem, że to jest odpowiednik tzw "prawokliku".
Jeżeli chodzi o pakiety biurowe to owszem są dostępne, ja używam pages, który otwiera także docx-y - i mając na uwadze, że nawet rożne wersje office nie są ze sobą w 100% zgodne - robi to sprawnie. Podobnie aplikacja numbers otwiera pliki exela a keynote - power pointa. Z tego co wiem są też inne programy oferujące podobne funkcjonalności. Należy jednak dodać iż do naprawdę wygodnego pisania sporej ilości tekstu niezbędna jest zewnętrzna klawiatura - moja BT sprawdza się w tej roli doskonale. Do pdf-ów używam goodreadera, jest świetny otwiera praktycznie wszystkie pliki, które mnie interesują (doc,exel,pdf,jpg i zapewne wiele innych), a dodatkowo pozwala na rysowanie po pdfach, zaznaczanie ich fragmentów, dodawanie do nich notatek, super sprawa. Naddto aplikacja ta pozwala na łączenie z serwerami ftp, webdav, dropboxem, google docsem, serwerami imap, pop3.
Do obsługi plików używam także ifiles. Pliki do/z ipada mogę przesłać po wi-fi/bt za pomoca aplikacji mover.
Jeżeli chodzi o sieci lokalne to bez Jailbreaka nie można postawić ipada jako dysk. Jednak są aplikacje, które pozwalają streamować video z/do ipada, przenosić bezprzewodowo, czy też za pomocą kabla zdjęcia, dokumenty itepe.
Brak usb i sd to ewidentna wada ipada, ja ominąłem ją kupując camera connection kit, na początku roku będą inne - tańsze rozwiązania :
http://www.engadget.com/2010/12/14/knockoff-3-in-1-ipad-camera-connection-kit-improves-apples-own/
do polskich znaków nie potrzebujesz alta - są na to dwa sposoby: przytrzymujesz klawisz np a i rozwija się menu podręczne także z literką a , albo w trakcie pisania przesuwasz palec "po klawiszu" a - od dołu do góry - i zamiast litery a piszesz ą - jest to naprawdę szybkie i dobrze przemyślane.
Co do zastosowań - oprócz tych oczywistych: netu i maila - z praktycznie natychmiastowym dostępem na zasadzie: "weź do ręki sprawdź, odpisz i odłóż" i to bez znaczenia czy w domu czy mobilnie, jak dla mnie wiodące zalety ipada to:
filmy i muzyka w podróży ( bo w domu to jednak wolę dorosły sprzęt),
możliwość wygodnej prezentacji zdjęć,
wydanie polskiego Newsweeka (który po początkowych kłopotach w końcu działa ), a który notabene jest tańszy od wersji papierowej,
dostęp do bezpłatnej "rzepy",
książki - także w polskiej wersji dzięki aplikacji woblink oraz tych które mogę sobie sam przygotować- w moim przypadku chodzi o kodeksy i komentarze do nich,
fantastyczne wydanie polskich książek telefonicznych (bezpłatne),
świetne wydanie magazynu 5 klatek,
cała masa aplikacji dla dzieci, które zajmują mi pociechę w drodze,
mapy googla i nawigacja które są w mojej ocenie lepsze niż w telefonie, etc, etc,
nie jest to katalog zamknięty
Na koniec, trochę na marginesie: ostanio spotkała mnie miła"aplikacyjna" niespodzianka. Otóż swego czasu, jeszcze na iphona 3 g kupiłem nawigację nawigona. Od tego czasu mam bezpłatne aktualizacje - co normalne. Mogłem tą nawigację zainstalować także na ipadzie - też normalne. Jednak w zeszłym tygodniu nawigon przygotował dedykowaną wersję tej navi dla ipada - i mogłem ją w ramach pierwszej płatności zainstalować na moim tablecie - muszę przyznać, że nie zdziwiłbym się gdyby kazali mi za to zapłacić. Pasażer w roli pilota wyposażony w ipada sprawdza się nie najgorzej :)
Ipad ma wady i ograniczenia, jednak to do czego został stworzony robi naprawdę świetnie. I dlatego w mojej ocenie mimo stosunkowo wysokiej ceny zwojował rynek i wyciągnął tablety z zapomnianej niszy.
pozdrawiam
Pasażer w roli pilota wyposażony w ipada sprawdza się nie najgorzej :)
Pasażer z mapą w dłoni też się sprawdza nie najgorzej, tylko czy tak ma działać nawigacja? Bo jeśli tak to niech dodają dodatkową osobę do trzymania iPada w samochodzie ;)
Dla mnie iPad ma jedną podstawową wadę - jest za ciężki i za wielki.
Bo jeśli tak to niech dodają dodatkową osobę do trzymania iPada w samochodzie ;) O taak... Jeszcze jakby to jeszcze była zgrabna długonoga brunetka, to biorę takiego iPada za każde pieniądze... ;-)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.