PDA

Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

mini21
11-06-2012, 12:59
Swype do pisania
Tapatak do forum
Poweramp - do słuchania muzyki
Titanium Backup - do tworzenia kopii zapasowych
Nova Launcher - najlepsza moim zdaniem nakładka na andka z ICS'em
ES File Menager - do przeglądania plików
App2SD - do przenoszenia programów na kartę (o ile twój telefon taką posiada)
SetCPU - do podkręcania procka (o ile nie masz zainstalowanego custom romu, który taką opcję posiada)
....

i tak jeszcze można długo, długo wymieniać.

Proponuje wejść na forum android.com.pl, tam znajdziesz dużo więcej na ten temat.

krzysztof jot
11-06-2012, 19:49
Macie jakąś nawigację na Androida wartą polecenia? Szukam czegoś co pomogłoby się poruszać po całej Europie, często pieszo po miastach, ale też nie po głównych trasach.

niedawno rozgryzałem ten temat. Na polske - NaviExpert - jest bezapelacyjnie najbardziej aktualny.
Europa - Sygic. Sprawdził się doskonale. Nie wymaga roamingu danych, czytelna ładna grafika idealne komunikaty z numerami dróg - jedziesz jak po swoim znanym poletku :)


Powiem tak. Telefon chodzi cacy. Programy chodzą gładko,
no powiem wam, ze tez tak myslałem po aktualizacji SCS2 do ICSa. Teraz mogę stwierdzić, ze "lekko i gładko" to ICS'a łyka dopiero Galaxy S3. No i nareszcie spod TW wyszło trochę więcej ICSa i jego funkcjonalności. Bardzo jestem zadowolony z tej zmiany.

Co do aplikacji na androida - zależy jaki telefon. Pare osób z uporem maniaka wymienia aplikacje które zbawienne" były przy androidzie 1.6. Dziś większość z wymienionych całkowicie jest zbędna i bezużyteczna.

mateo912
12-06-2012, 15:24
To ja mam pytanie w telefonie Se seria x8 (root) andek kasuje wszystkie nowe pliki jakie sie wrzuci na kartę. Ma ktoś pojęcie dlaczego?

kiemlo
13-06-2012, 10:08
Naprawdę kasuje, czy może nie widzi? Pliki są dostępne po podłaczeniu karty do innego komputera?

mateo912
13-06-2012, 13:45
Naprawdę kasuje, czy może nie widzi? Pliki są dostępne po podłaczeniu karty do innego komputera?

Kasował. Ale chyba winna była karta, w innej włożonej jest wszystko ok

Beson
14-06-2012, 15:39
Po zabawie z HOXem piałem z zachwytu jeśli chodzi o jego wygląd. Natomiast po zdjęciach SGS III byłem mocno zdegustowany samym designem.
Przyszedł czas, że dostał się w moje łapki i muszę przyznać, że wygląda zdecydowanie lepiej niż na fotkach, rewelacji nie ma ale jest ok. :)

Jednak przeanalizowałem swoją sytuację finansową i chyba sobie będę darował zakup SGS III tym bardziej, że cena w tej chwili jest mocno przesadzona.

W związku z tym, może mi ktoś powiedzieć jak zaktualizować SGS II do najnowszego Androida? Klikam "sprawdź aktualizację" i żadnej mi nie znajduje.
Telefon z Plusa, sim z Playa.

Grzybu
14-06-2012, 16:21
Po zabawie z HOXem piałem z zachwytu jeśli chodzi o jego wygląd. Natomiast po zdjęciach SGS III byłem mocno zdegustowany samym designem.
Przyszedł czas, że dostał się w moje łapki i muszę przyznać, że wygląda zdecydowanie lepiej niż na fotkach, rewelacji nie ma ale jest ok. :)

Jednak przeanalizowałem swoją sytuację finansową i chyba sobie będę darował zakup SGS III tym bardziej, że cena w tej chwili jest mocno przesadzona.

W związku z tym, może mi ktoś powiedzieć jak zaktualizować SGS II do najnowszego Androida? Klikam "sprawdź aktualizację" i żadnej mi nie znajduje.
Telefon z Plusa, sim z Playa.
W SE Neo V trzeba podłączyć telefon do PC i użyć odpowiedniego programu od sony.
W Samsungu pewnie będzie podobnie

qualin
14-06-2012, 16:31
Sprobuj przez Kiesa. A wyszedl juz ICS od Samsunga wogole ?

Sapphiron
14-06-2012, 16:31
ano w Soniaczu trzeba było przez program aktualizować. Kolejny tudzień mija a ja nadal zadowolony z ICS :)

Psychotrop
14-06-2012, 16:56
ano w Soniaczu trzeba było przez program aktualizować. Kolejny tudzień mija a ja nadal zadowolony z ICS :)

to się cieszę, bo jutro będę miał neo V :)

Beson
14-06-2012, 16:58
Sprobuj przez Kiesa. A wyszedl juz ICS od Samsunga wogole ?

Tak już dawno, chyba z dwa miesiące temu.
A powiedz mi jak przez Kiesa? Bo to jest program do komunikacji z kompem przez WIFI i żadnej opcji jak aktualizacja oprogramowania niestety tam nie widzę.

Psychotrop
14-06-2012, 17:09
kumpel w SGSII ma ICS, ale nie brandowany - sam sobie ładował jakiegoś "swojego".
a on sprawdza na bieżąco czy jest ICS pod SGSII.

qualin
14-06-2012, 17:12
Do komunikacji przez wifi jest Kies Air, po kablu dziala normalny Kies.
W necie pisze, ze przez Kiesa wlasnie sie aktualizuje SGSII.

Znalazlem tez taki filmik: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MuATtZXUdAs

Sapphiron
14-06-2012, 17:20
Ktoś wie jak w Andku ustawić tylko jeden pulpit? bo wkurza mnie to że mam 5 z czego 4 niepotrzebne...

qualin
14-06-2012, 17:31
Wszystki zalezy od launchera. np w touchwizach samsunga robisz zoom na pulpicie palcami i masz edycje pulpitow. inne maja to zaszyte w opcjach.
zobacz czy jak klikniesz przycisk MENU na pulpicie to czy w opcjach nie ma np edycji albo czegos podobnego.

Sapphiron
14-06-2012, 17:32
teraz mam Nova Launcher... podobno polecany...

qualin
14-06-2012, 19:16
To w jego ustawieniach masz na bank ilosc pulpitow.

krzysztof jot
14-06-2012, 19:36
Tak już dawno, chyba z dwa miesiące temu.
A powiedz mi jak przez Kiesa? Bo to jest program do komunikacji z kompem przez WIFI i żadnej opcji jak aktualizacja oprogramowania niestety tam nie widzę.

ICS 4.0.3 jest na Galaxy S2 juz dwa miesiące - ale dla słuchawek bez brandingu operatora. Orange jeszcze nie uaktualniło, tMobile chyba niedawno. To właśnie powód, dla którego nie kupuje telefonów brandowanych.
Uaktualnia sie normalnie przez Kies - to program do "zarządzania" telefonem - kopie, kontakty itp -łączy się przez USB, a to samo bez kabla po WiFi to Kies Air.

Powiem wam, jako forumowy gadżeciaż :) że S3 jest naprawdę ciekawy. Ma pare fajnych funkcji, ma świetny soft i mało inwazyjny TW, ekran powala a taka mała mrugająca diodka tak wiele zmienia w funkcjonalności...

się pochwalę, bo dopadłem niebieskiego czy jakiegoś takiego :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/galaxy32.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/galaxy31.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/galaxy33.jpg)

qualin
14-06-2012, 19:48
To dorwales rarytasa, bo cholernie ciezko obecnie tego niebieskiego dorwac :) W sklepach same bialem, bo w niebieskich skopana byla klapka czy cos i wycofali wadliwe partie na poprawke.

Beson
14-06-2012, 20:22
A widzicie, bo ja nie wiedziałem, że to trzeba zainstalować jakiś soft ze strony samsunga. :)

Tak czy siak SGSII został uaktualniony do andka 4.0.3 i coś mi się wydaje, że chyba jednak zacznę zbierać na S III.

Ehh... :)

sea21
14-06-2012, 21:20
Widzę że dość rozbudowany wątek więc mam małą prośbę. Szukam telefonu. Obecnie mam HTC wildfire. Jednym słowem PORAŻKA!!! Badziewie straszne. Ludzie do mnie dzwonią a ja o tym nawet nie wiem chociaż jest sygnał. 5/10 połączeń nie mogę odebrać bo wyświetlacz nie reaguje.... Głupi dałem się namówić na smartfona. Telefonu używam do dzwonienia i smsów. No i żeby sobie pograć w jakąś prostacką gierkę na kibelku :mrgreen: Miałem przez 5 lat nokię 6060. Byłem megazadowolony. Telefon nie do zajechania. Kiedyś na imprezie założyłem się że wrzucę go do piwa:p Chwilę popływał po czym opukałem go pod kranem i działał dalej :p Później miałem Nokię E51. Także byłem bardzo zadowolony:) No i teraz mam dylemat. Wiem na pewno że nie chcę smartfona. Zastanawiam się nad E51 lub nowszym E52. Mam E52 w firmie od roku i póki co zdaje egzamin (dziennie przechodzi przez wiele rąk). Co jeszcze byście polecili? Ważna sprawa. Nie dam się skusić na nic innego niż Nokia. Telefon noszę w kieszeni więc nie może być zbyt duży.

ASAHI
14-06-2012, 21:22
E52 z dobrej serii.

nowart
15-06-2012, 09:40
się pochwalę, bo dopadłem niebieskiego czy jakiegoś takiego :)


Jak wygląda jakość wykonania niebieskiej wersji w porównaniu z białą? Nie mogłem jej nigdzie pomacać więc napisz jakieś info, czy faktycznie jest to szczotkowane aluminium czy jedynie stylizowany na metal plastik? Niebieska wersja solidniejsza i bardziej odporna na zarysowania niż biała?
Na dniach chciałbym go kupić i nie wiem czy czekać na niebieską wersje...

M_B
15-06-2012, 10:10
. Co jeszcze byście polecili? Ważna sprawa. Nie dam się skusić na nic innego niż Nokia. Telefon noszę w kieszeni więc nie może być zbyt duży.

Nokia C5-00

qualin
15-06-2012, 12:23
Jak wygląda jakość wykonania niebieskiej wersji w porównaniu z białą? Nie mogłem jej nigdzie pomacać więc napisz jakieś info, czy faktycznie jest to szczotkowane aluminium czy jedynie stylizowany na metal plastik? Niebieska wersja solidniejsza i bardziej odporna na zarysowania niż biała?
Na dniach chciałbym go kupić i nie wiem czy czekać na niebieską wersje...

Z tego co pisza w necie jest to ten sam plastik co w bialym, nie ma aluminium. Ponoc ma byc odporny na zarysowania bo zostal pokryty jakas specjalna warstwa czegos tam.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

jarvik
15-06-2012, 15:57
nokia e75 3 lata juz mi smiga zadnych luzow na rozsuwanej klawiaturze - chociaz w tym roku bedzie nowy stary 3gs... bo nie zal... :P

radius_bo
15-06-2012, 16:01
Ma ktos SE Aino? Chetnie poznalbym opinie na temat tego modelu.

Greg77
15-06-2012, 16:40
Moi drodzy kto mi pomoze z iPhonem iOS 5.1.1, grzebalem z ustawieniami iMesage, bo nie do kazdego dochodzily, problem rozwiazany, ale po tym podczas pisania smsow wylaczylo mi sie obracanie klawiatury i mam tylko pionowo, da sie pisac, ale duzo wygodniej pisalo mi sie w poziomie. Tak sprawdzilem, czy nie zablokowalem przekrecania ekranu, nie jest zablokowany.

Sapphiron
15-06-2012, 16:42
czyżby jajfon nie taki idealny?

Greg77
15-06-2012, 16:43
Dobra pytanie nieaktualne, zrestartowalem telefon i wrocilo do normy.

Sappi a kiedy mowilem, ze jest idealny?

jarvik
15-06-2012, 17:40
czyżby jajfon nie taki idealny?

mialem htc mam japcoka i funkcjonalnosc, prostota intuicyjnosc to dla mnie bez porownania z androidem. do muzyki mam zune 80giga i cala moja plytoteke w mp3 na nim.. po co to upychac na telefonie i martwic sie o baterie? tyle ze z 1 sa 2 :)

Sapphiron
15-06-2012, 18:11
A ja mam na telefonie kilka płyt upchanych na 32gb w formacie FLAC i też mi starcza :) Cały dzień grania bez problemów...

Psychotrop
15-06-2012, 18:18
no zaraz mnie trafi ;)
mam już tego Neo V, zanim cokolwiek zacząłem przenosić to uaktualniłem do ICS.

i teraz pytanie.
ktoś wie, gdzie w tym ustrojstwie włączyć "szybkie wybieranie" - przypisanie pod każdą cyferkę jakiegoś kontaktu, gdzie przytrzymanie jej skutkuje wybieraniem numeru ? (tak jak 1 dla poczty głosowej)


edit
a i jeszcze jedno - jakiego swype polecacie ?

qualin
15-06-2012, 19:05
Szybkiego wybierania moze nie byc, wszystko zalezy co tam sobie producent sluchawki wymyslil, w CM9 nie ma takiego gadzetu napewno.
Ale napewno mozesz sobie zrobic widzety na pulpiicie typu "zadzwon do" i pod kazdym dajesz co chciales i jednym kliknieciem dzwonisz.

Sapphiron
15-06-2012, 19:11
jest widżet "Kontakt" że klikasz i dzwonisz.

A jakie są wersje słajpa oprócz standardowej? bo ja mam chyba standardową i daje radę na Neosiu ;)

Psychotrop
15-06-2012, 19:18
Szybkiego wybierania moze nie byc, wszystko zalezy co tam sobie producent sluchawki wymyslil, w CM9 nie ma takiego gadzetu napewno.
Ale napewno mozesz sobie zrobic widzety na pulpiicie typu "zadzwon do" i pod kazdym dajesz co chciales i jednym kliknieciem dzwonisz.

no nie ma :/
ale się pobawię.


jest widżet "Kontakt" że klikasz i dzwonisz.

A jakie są wersje słajpa oprócz standardowej? bo ja mam chyba standardową i daje radę na Neosiu ;)

kontakta sprawdzę.

a jaki jest standardowy ?
się w ustawieniach nie doszukałem i myślałem, że nie ma wbudowanego pod ICS na xperie :D
ot ide na fajek, to się pobawię jeszcze ustawieniami klawiatury ;)

Sapphiron
15-06-2012, 20:12
aaa bo trzeba zainstalować sobie tego oryginalnego słajpa ;) ten który był w wersji 2.3.4 był kijowy więc zainstalowałem słajpa tego oddzielnego.

mateo912
15-06-2012, 20:34
apropo swypa właśnie u Was też najnowsza wersja się wysypuje często?
z poprzednia wersją nie miałem prawie żadnych problemów :|
a zauważyłem że najczęściej gdy wcisnąć pojedynczą literę "P" wtedy się wyłącza, włącza ale nie reaguje na wpisywany tekst( tzn w belce sugerowanych wyrazów jest ale nie wpisuje do okienka)

Sapphiron
15-06-2012, 20:37
to coś u Ciebie nie tak bo u mnie cacy nadal.

Psychotrop
15-06-2012, 20:43
a znalazłem - nic nie musiałem instalować.
trza było opcję ustawić we właściwościach wprowadzania ;)

krolewicz
15-06-2012, 20:44
powiedzcie mi proszę, po co Wam te flaci na komórce?

nowart
15-06-2012, 21:05
Po to, że przy dobrych słuchawkach jakość dźwięku jest zauważalnie lepsza niż dobrej mp3.

Sapphiron
15-06-2012, 22:20
Psycho, to co jest w opcjach wprowadzania tak na serio nijak ma się do prawdziwego Słajpa ;) też myślałem że to to samo ale po paru smsach i postach na forum jednak zwątpiłem ;)

mateo912
15-06-2012, 22:30
Psycho, to co jest w opcjach wprowadzania tak na serio nijak ma się do prawdziwego Słajpa ;) też myślałem że to to samo ale po paru smsach i postach na forum jednak zwątpiłem ;)

mówisz o klawiaturze xt9? faktycznie dno kompletne :D

krolewicz
16-06-2012, 09:19
Po to, że przy dobrych słuchawkach jakość dźwięku jest zauważalnie lepsza niż dobrej mp3.


chciałbym zobaczyć jak w ślepym teście odróżniasz mp3 od flaca, puszczając je z komóreczki i słuchając na przenośnych słuchawkach, naprawdę bym chciał :)

Sapphiron
16-06-2012, 09:26
chciałbym zobaczyć jak w ślepym teście odróżniasz mp3 od flaca, puszczając je z komóreczki i słuchając na przenośnych słuchawkach, naprawdę bym chciał :)

To sobie zrób taki test. Ja tam widzę różnicę, tak jak widać wielką różnicę między słuchawkami fabrycznymi a nawet Senheiserami...

Psychotrop
16-06-2012, 10:51
Psycho, to co jest w opcjach wprowadzania tak na serio nijak ma się do prawdziwego Słajpa ;) też myślałem że to to samo ale po paru smsach i postach na forum jednak zwątpiłem ;)


mówisz o klawiaturze xt9? faktycznie dno kompletne :D

skoro ta wbudowana jest parchata, to rzućcie linka do sklepu play proszę, bo jest kilka i nie wiem o której słapowej klawiaturze piszecie ;)

adamtg
16-06-2012, 10:56
skoro ta wbudowana jest parchata, to rzućcie linka do sklepu play proszę, bo jest kilka i nie wiem o której słapowej klawiaturze piszecie ;)

Tutaj masz słajpowatego słajpa. :) (http://www.swype.com/get-swype/how-do-i-get-swype/) Na dole storny jest link do pobrania intalki aplikacji. :)

krolewicz
16-06-2012, 11:00
To sobie zrób taki test. Ja tam widzę różnicę, tak jak widać wielką różnicę między słuchawkami fabrycznymi a nawet Senheiserami...

widać na pewno, ale czy słychać? nie twierdzę, że nie ma różnicy w jakości pomiędzy mp3 a flac, ale nie jest tak wielka jak próbujesz udowodnić, a biorąc pod uwagę kiepskie źródło (komórka), przenośne słuchawki i hałasy dobiegające z otoczenia (bo chyba nie słuchasz muzy z komórki w domowym zaciszu), to moim zdaniem robi się już naprawdę pomijalna ;)

Sapphiron
16-06-2012, 11:10
Jak wolisz tkwić w przekonaniu że komórki to nadal kiepskie źródło to trwaj dalej :) A technika idzie swoją drogą dalej :)

siona
16-06-2012, 13:04
chciałbym zobaczyć jak w ślepym teście odróżniasz mp3 od flaca, puszczając je z komóreczki i słuchając na przenośnych słuchawkach, naprawdę bym chciał :)

:)

sisi

jak masz bitrate koło 250 kbps to trudno to odróżnić na przyzwoitym zestawie domowym

Sapphiron
16-06-2012, 13:17
:)

sisi

jak masz bitrate koło 250 kbps to trudno to odróżnić na przyzwoitym zestawie domowym

no to ja jestem jakiś dziwny, może geny muzyczne mam jakieś wyostrzające słuch ale odróżniam w locie które jest z dobrą jakością a które nie...

siona
16-06-2012, 13:23
no to ja jestem jakiś dziwny, może geny muzyczne mam jakieś wyostrzające słuch ale odróżniam w locie które jest z dobrą jakością a które nie...

dobra jakość to owe 250 -300 kbps robione vbr/2pass
flaczki to jest kompresja bezstratna i oczywistym jest, że ma więcej danych niż mp3 ale zapodanie sobie dobrze skompresowanego mp3 i flaczka na słuchaweczkach podpiętych do telefonu nie zrobi żadnej różnicy :)

Boryszuk
16-06-2012, 20:21
Wiem, że była mowa tu o Kindlach. Którego kupować, jeśli już? 3G nie jest potrzebne więc rozważam Kindle Touch (http://www.amazon.co.uk/Kindle-Touch-Wi-Fi-Screen-Display/dp/B005890FUI/ref=amb_link_164267547_5?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-1&pf_rd_r=0W46ZYDVDB9ARWXXTWCY&pf_rd_t=101&pf_rd_p=297969147&pf_rd_i=468294). Dobrze kojarzę, że to najnowsza (a co za tym idzie najlepsza) generacja? Czy kupując z brytyjskiego Amazona będę miał dostęp do polskich książek? Chciałbym swojej kobicie na urodziny sprawić bo czyta sporo ale nie przekonała się jeszcze do czytania w języku lengłydż.

Psychotrop
16-06-2012, 20:54
o kindlach masz cały wątek w komputerach chyba :)
to się nie doszukasz w tym wątku - za dużo postów ;)

edit
o tutaj:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=204890

:)

p.s.
rewelacja ten SWYPE :D
jeszcze tylko doszukam się czegoś do tego szybkiego wybierania spod klawiszy tel. ;)

Grzybu
17-06-2012, 11:11
Spotkał się ktoś może z problemem instalacji SWYPE'a?
Dochodzę do nr 9 w instrukcji http://beta.swype.com/android/welcome/detailed/ (zezwalam na instalację aplikacji poza Google Play)
ale przycisk "install' jest nieaktywny. Tzn nie jest on wygaszony, ale za nic nie da się go wcisnąć.
Nie pomaga obracanie klawiatury ani restart telefonu. Przycisk "anuluj" działa.
Co może być nie tak?

Sapphiron
17-06-2012, 11:18
Czy ktoś jest w stanie mi polecić DOBRĄ folię na Neosia? bo zmieniam już kolejne i kolejne kiszka. Z ErłoRTV do kitu, ze sklepu dla idiotów jeszcze gorsza, w komórkowych mają tylko badziewia za 8zł które jeden raz w kieszeni (pustej) i juz jest porysowana...

mateo912
17-06-2012, 12:37
Czy ktoś jest w stanie mi polecić DOBRĄ folię na Neosia? bo zmieniam już kolejne i kolejne kiszka. Z ErłoRTV do kitu, ze sklepu dla idiotów jeszcze gorsza, w komórkowych mają tylko badziewia za 8zł które jeden raz w kieszeni (pustej) i juz jest porysowana...

http://allegro.pl/Shop.php/Show?category=568806&country=1&buy=0&shop=0&order=&price_from=&price_to=&listing=0&listing_sel=&listing_interval=&pay=0&redir_to_search=1&string=neo+v&id=11858424 lepszych nie ma ;)

krzysztof jot
17-06-2012, 12:49
Czy ktoś jest w stanie mi polecić DOBRĄ folię na Neosia? bo zmieniam już kolejne i kolejne kiszka. Z ErłoRTV do kitu, ze sklepu dla idiotów jeszcze gorsza, w komórkowych mają tylko badziewia za 8zł które jeden raz w kieszeni (pustej) i juz jest porysowana...

wpisz nazwę BRANDO. Nie ma lepszej. Po roku - jak wczoraj założona, zupełnie niewidoczna perfekcyjnie wycięta. Sa Crystal oraz czasem Anti-Glare Matt - matowy efekt bez odbić.

krzysztof jot
17-06-2012, 12:57
Jak wolisz tkwić w przekonaniu że komórki to nadal kiepskie źródło to trwaj dalej :) A technika idzie swoją drogą dalej :)

siła sugestii - ja za swoje SH zapłaciłem coś koło 1400 zł - więc mogę powiedzieć ,że słyszę nie tylko widzę różnicę - i powiem tak - muzyka z telefonu jest może i dobrej jakości, ale nie słyszę sensu stosowania innych formatów jak dobre mp3 bo tak niewiele to zmienia, że trudno wyłapać te różnice - a ucho mam perfekcyjne (i muzykę od Genesis i Pink Floyd po Ac/DC i Metallicę) nawet "robiłem" parę lat w tej branży... więc siła sugestii - oczywiście mówię o przyzwoitym mp3 jakie sobie wgrywam w telefon prosto z płyty CD, nie pobieram plików z internetu bo mam swoje płyty.

krzysztof jot
17-06-2012, 13:12
Jak wygląda jakość wykonania niebieskiej wersji w porównaniu z białą? Nie mogłem jej nigdzie pomacać więc napisz jakieś info, czy faktycznie jest to szczotkowane aluminium czy jedynie stylizowany na metal plastik? Niebieska wersja solidniejsza i bardziej odporna na zarysowania niż biała?
Na dniach chciałbym go kupić i nie wiem czy czekać na niebieską wersje...

sory, nie było mnie dwa dni...
niebieski jest również "plastikowy" - http://www.youtube.com/watch?v=D683O1YeozY .
Jakość wykonania jak białego - idealna, ale.. ale biały jest chyba ładniejszy,
tyle, ze nie widziałem się z taka biała patelnia przy uchu na poważnym spotkaniu i wybrałem niebieski. Sądzę, że pojawią się jeszcze inne kolory.
Plastik bardzo solidny, jakość spasowania itp bardzo dobra. Plastik (oni to jakoś nazwali - to "kosmiczny" plastik na miarę czasów :) - nie jest śliski, daje pewny uchwyt i w dłoni leży bardzo dobrze, pewniej niż mniejszy S2.

"kupiło" mnie oprogramowanie - jest dużo prawdziwego ICS'a, worek opcji ustawień dzwonków, powiadomień, wibracji itp, ciekawie zrobiony kalendarz, przydatna dioda powiadomień i kilka "wodotrysków" mniej lub bardziej użytecznych. Ekran ma gorszą biel, ale rozdzielczość świetna, czułość na dotyk powalająca. Doskonała jakość połączeń - filtr szumów plus kilka ustawień jakości dźwięku robią swoje. Bateria lepsza niż S2, wi-fi mocniejsze, lepszy zasięg. No i znakomity jak na telefon aparat foto. jednym słowem - tanio nie jest, ale warto, oczywiście zakładając dopłatę różnicy i zwrot nakładu ze sprzedaży S2 :). Bo tak na żywca 3tys za telefon - no jest wyzwanie.

nowart
18-06-2012, 14:52
Dzięki Krzysztof. Nie ukrywam, że trochę pogadaliśmy niegdyś o wyborze SII - sam go kupiłeś poniekąd ciut po mojej namowie ;) - i wiedząc jakiego świra masz na punkcie jakości sprzętu, Twoja opinia jest dla mnie istotna przy wyborze telefonu do pracy. Pytanie kolejne - na SII mam genialnego, dwuwarstwowego Case Mate Tough - telefon po roku wygląda jak wyciągnięty z pudełka, doskonała ochrona. Testowałeś - tudzież posiadasz już - coś równie dobrego i praktycznego do SIII ?

krzysztof jot
18-06-2012, 20:46
Dzięki Krzysztof. Nie ukrywam, że trochę pogadaliśmy niegdyś o wyborze SII - sam go kupiłeś poniekąd ciut po mojej namowie ;) - i wiedząc jakiego świra masz na punkcie jakości sprzętu, Twoja opinia jest dla mnie istotna przy wyborze telefonu do pracy. Pytanie kolejne - na SII mam genialnego, dwuwarstwowego Case Mate Tough - telefon po roku wygląda jak wyciągnięty z pudełka, doskonała ochrona. Testowałeś - tudzież posiadasz już - coś równie dobrego i praktycznego do SIII ?

generalnie S3 lezy lepiej i pewniej w dłoni, i bez obaw nosze go bez niczego. Kupiłem też cos na alle - pierwsze z brzegu za 39 pln typu silikon-case model s-line jak idę "w teren" i drugie w MM typu wsuwka za 30 zeta na sam telefon, bo jednak... :). Jest na alle kilka innych, sa i C-M na razie inne modele, ale z doświadczenia z S2 wiem, ze dobrze jest jednak sprawdzić jak np. działają przyciski - więc coś bardziej ekstra kupię, jak będę mógł pomacać osobiście.

Wojteksw
18-06-2012, 20:51
Witam
W temacie telefonów jeszcze nie zabierałem głosu, ale muszę podjąć decyzję i podpisać następną umowę. Wstępnie wybrałem dwa telefony, które mi osobiście odpowiadają 1. HTC Desire S 2. HTC One V Pierwszy jest już trochę na rynku i jest znany, drugi jest nowością i mam pewne obawy, są sprzeczne informacje o wyświetlaczu, raz podają Super LCD 2 (IPS), innym razem TFT. Jak jest faktycznie nie mogę ustalić. Jeżeli Ktoś posiada jeden z tych telefonów proszę o kilka słów opisujących wady i zalety. Jeżeli wyświetlacz w One V jest gorszy, to pewnie skuszę się na Desire S.

krzysztof jot
19-06-2012, 20:49
było tu jak pamiętam kilku fanów Motoroli - to pokażę, bo dostałem dziś od operatora dość ciekawie wyglądająca sztukę - aby nie powiedzieć "piękną sztukę" - jeszcze takiej nie widziałem live.
To RAZR Carbon-White - takie coś:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/aukcja/moto2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/aukcja/moto4.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/aukcja/moto5.jpg)

Woo
19-06-2012, 21:46
Czy używa (ł) ktoś może telefonu Nokia 500? Wiem, że Nokia w erze smartfonów nie jest już liderem rynku ale mam dobre doświadczenia z tą marką, a ponadto przemawia za nią cena (550 PLN) i darmowe mapy do nawigacji. Ciekaw jestem opinii użytkowników. Chyba, że ktoś może polecić jakąś sensowną alternatywę.

ku6i
19-06-2012, 22:27
Czy używa (ł) ktoś może telefonu Nokia 500? Wiem, że Nokia w erze smartfonów nie jest już liderem rynku ale mam dobre doświadczenia z tą marką, a ponadto przemawia za nią cena (550 PLN) i darmowe mapy do nawigacji. Ciekaw jestem opinii użytkowników. Chyba, że ktoś może polecić jakąś sensowną alternatywę.

Paranoiczny telefon z niewygodną klawiaturą, 550 zł to chora cena. Ni to smartfon, na którego nie można zainstalować sensownego softu, ni to prosty telefon bez bajerów z baterią trzymającą wiele dni. Wymaganie włożenia karty SIM żeby zapisać login i hasło do sieci WiFi - bezcenne.
Weź cokolwiek, będzie lepsze niż Nokia 500.

Beson
19-06-2012, 23:25
Dzięki Krzysztof. Nie ukrywam, że trochę pogadaliśmy niegdyś o wyborze SII - sam go kupiłeś poniekąd ciut po mojej namowie ;) - i wiedząc jakiego świra masz na punkcie jakości sprzętu, Twoja opinia jest dla mnie istotna przy wyborze telefonu do pracy. Pytanie kolejne - na SII mam genialnego, dwuwarstwowego Case Mate Tough - telefon po roku wygląda jak wyciągnięty z pudełka, doskonała ochrona. Testowałeś - tudzież posiadasz już - coś równie dobrego i praktycznego do SIII ?

Na SGS III też już jest: http://www.hqmobile.pl/pl/p/Etui-case-mate-Tough-Hybrid-do-Samsung-Galaxy-S3-i9300-MAX-OCHRONA/1283

krzysztof jot
19-06-2012, 23:53
Na SGS III też już jest:...

"...spodziewana dostawa..." - czyli jest a jakoby nie było.
no i nie wiem czy S3 w tym pokrowcu da się nosić w kieszeni, ba nawet w torbie już nie w każda kieszeń wejdzie - to już jest kawałek telefonu a ten pokrowiec dodaje jeszcze sporo - fakt, zabezpiecza doskonale, ale np. silikonowa miękka guma na obrzeżach łapie bardzo kurz, i utrudnia wyjęcie z telefonu kieszeni. Najwiecej s2 nosiłem w pokrowcu wzór s-line firmy equist z MM za 30 zł. Ładny, dobrze dopasowany i niezbyt agresywny... i takiego oczekuje na S3 :)

Beson
21-06-2012, 14:52
Tak w ramach informacji:

Jeśli ktoś jest klientem ING i ma w planach kupno tabletu to w chwili obecnej jest promocja w bankujesz-kupujesz.
Można nabyć Samsunga Galaxy Tab 2 10.1 za 1499 zł, trzeba mieć minimum 300 pkt na koncie.

;)

Beson
21-06-2012, 17:51
"Wybuchowy" Samsung Galaxy S III - ciekawa historia. ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=27696066

zurkow
21-06-2012, 18:02
wpisz nazwę BRANDO. Nie ma lepszej. Po roku - jak wczoraj założona, zupełnie niewidoczna perfekcyjnie wycięta. Sa Crystal oraz czasem Anti-Glare Matt - matowy efekt bez odbić.
W grudniu kupiłem folię brando do motorolli defy, z resztą po namowach w tym wątku.
Za wąska o niecały 1mm. Kilka rys jest widocznych. Jeden większy 'bąbel'. Telefon używany standardowo, żaden piach, błoto itp.

Majek
21-06-2012, 18:14
"Wybuchowy" Samsung Galaxy S III - ciekawa historia. ;)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=27696066
Z tymi wybuchającymi telefonami, to co jakiś czas coś się słyszy. A to Apple, a to Samsung... Dobrze, że pierdyknął mu w uchwycie, na desce, a nie w kieszeni...

Andre
21-06-2012, 18:33
mała ciekawostka ze stajni blackberry http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hF2cLwPHaNY

Greg77
21-06-2012, 19:39
Dobrze, że pierdyknął mu w uchwycie, na desce, a nie w kieszeni...

Hehe OT.....bo by mu jeszcze cos urwalo:D:D:D

sorry nie moglem sie powstrzymac:D



mała ciekawostka ze stajni blackberry http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=hF2cLwPHaNY


Nawet jak ten paranoidalnie chory system BB bedzie mial cos takiego to i tak go nie kupie.......moja kobieta placze nad swoim blackberry, ale juz nie dlugo;)

Choc temat bardzo ciekawy i tylko czekam jak zaczna to stosowac w innych aparatach:D

M_B
21-06-2012, 19:43
Panowie i Panie.
Szybkie pytanie.
Smartfon dla kobiety poniżej tysiąca złotych. OS dowolny. Najlepiej 'kanciasty' kształt obudowy. :)

Greg77
21-06-2012, 19:46
HTC Desire, Iphone 4 uzywka

M_B
21-06-2012, 19:49
Dzięki za odpowiedź :) Szukam jednak dalej :razz:

Sapphiron
21-06-2012, 19:59
Sony Update powiadomił mnie o wypuszczeniu aktualizacji 4.1.B.0.431

Ktoś coś wie o tym?

Psychotrop
21-06-2012, 20:18
Sony Update powiadomił mnie o wypuszczeniu aktualizacji 4.1.B.0.431

Ktoś coś wie o tym?

aktualizowałem w zeszły czwartek (bo wtedy dostałem neo v) i numer kompilacji jest 4.1.B.0.431

Sapphiron
21-06-2012, 20:19
i jak? zjadliwy?

ASAHI
21-06-2012, 20:32
M B - Motorola Defy :D

M_B
21-06-2012, 20:32
Motorola Defy :D

To do mnie? :razz:

ASAHI
21-06-2012, 20:33
Tak :D

thorcik
21-06-2012, 21:31
[QUOTE]
Smartfon dla kobiety poniżej tysiąca złotych.[/QUOTE

Tania ta kobieta :razz:

ku6i
21-06-2012, 21:33
M_B - Samsung Ace 2. Tylko mało kanciasty, ale wart swojej ceny.

Psychotrop
21-06-2012, 22:01
i jak? zjadliwy?

w zasadzie tak, tylko jak odpalasz "słuchawkę" coby zadzwonić, to trzeba trochu poczekać :/

krzysztof jot
21-06-2012, 22:55
[quote]
Smartfon dla kobiety poniżej tysiąca złotych.[/QUOTE

Tania ta kobieta :razz:Nokia N8 - zielona... bardzo fajnie wygląda...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://krzysztofjot.neostrada.pl/aukcja/n8-03.jpg)

M_B
22-06-2012, 09:13
Tania ta kobieta :razz:

Wiem, że tak to zabrzmiało :mrgreen:

ZgReDoL
22-06-2012, 16:22
Szanowni koledzy. Prosze o pomoc odnosnie instalacji tapatalk w telefonie, bo ja w te klocki słaby jestem. Posiadam SE WT19i, (Android2.3), na karcie pobrany tapatalk, i nie wiem co dalej robic bo nigdzie telefon go nie pokazuje. Czy tylko konieczne jest pobranie tapatalka z AndroidMarket, by to zadziałało? Pomożecie, bo ja juz tego nie ogarniam, a chcialbym wykorzytsac te wtyczke do naszego forum.

Psychotrop
22-06-2012, 17:02
Szanowni koledzy. Prosze o pomoc odnosnie instalacji tapatalk w telefonie, bo ja w te klocki słaby jestem. Posiadam SE WT19i, (Android2.3), na karcie pobrany tapatalk, i nie wiem co dalej robic bo nigdzie telefon go nie pokazuje. Czy tylko konieczne jest pobranie tapatalka z AndroidMarket, by to zadziałało? Pomożecie, bo ja juz tego nie ogarniam, a chcialbym wykorzytsac te wtyczke do naszego forum.

tego tel. nie znam, ale jeśli nie masz jakiegoś managera plików, to zainstaluj sobie jakiegoś Astro File Manager, potem "manage my files" i na karcie SD powinieneś mieć katalog download(s) - zaglądnij tam.
tam powinna być instalka.
kliknij i zainstaluj.
android może się wydrzeć, że nie możesz zainstalować, bo ustawienia na to nie pozwalają i będziesz musiał w ustawienia -> zabezpieczenia -> i zaznaczyć możliwość instalowania z nieznanych źródeł.

ZgReDoL
22-06-2012, 17:15
Dzieki za pomoc, ale jakims cudem wpadlem na podobna rade i udalo sie. Wczesniej google nie chcialo pomoc,widac zle pytalem. Ciagle podawalo sposob podpiecia wtyczki do forum. Ale juz sie moge cieszyc z korzystania z forum przez telefon. Jeszcze raz dzieki za poswiecony czas.

Sent from my WT19i using Tapatalk

Psychotrop
22-06-2012, 17:18
Sent from my WT19i using Tapatalk

a to i jeszcze sobie zmień ten parchaty podpis ;)
w ustawieniach taptalka jest opcja ;)

Sapphiron
22-06-2012, 18:30
a co ten tapatalk daje tak na prawdę?

Boryszuk
22-06-2012, 19:02
Wygodę obsługi for(ów).

ZgReDoL
22-06-2012, 19:08
a to i jeszcze sobie zmień ten parchaty podpis ;)
w ustawieniach taptalka jest opcja ;)

Ok, juz to zmieniłem. Mnie tez to drazniło zawsze u innych, ale to była pierwsza próba pisania postów za pomocą tej aplikacji, więc bez żadnych ustawień. Trzeba przyznać fajna rzecz ten tapatalk. Super sie przegląda forum dzięki niej na telefonie.

Psychotrop
22-06-2012, 19:55
a co ten tapatalk daje tak na prawdę?

właśnie to ;)


Wygodę obsługi for(ów).


Trzeba przyznać fajna rzecz ten tapatalk. Super sie przegląda forum dzięki niej na telefonie.

sam używałem, teraz po zmianie tel. jeszcze nie zainstalowałem, bo nie wchodziłem przez komórkę na fora, ale jak będę musiał skorzystać z for, to od razu zainstaluję ;)

djjaca
22-06-2012, 21:13
a co ten tapatalk daje tak na prawdę?

Dużą oszczędność transferu danych oraz wygodną obsługę for.


Wysyłane z mojego SGSV za pomocą Tapatalk 2

siona
22-06-2012, 21:59
że tak się zapytam :)

mam defy - jest coś wydajniejszego, najlepiej dwurdzeniowego w podobnym rozmiarze i może do tego w rozsądnej cenie ?

qualin
22-06-2012, 22:18
galaxy s advance ostatnio wyszedl, tylko nie wiem jak z dostepnoscia w PL jest.
w odroznieniu od SGS i SGS+ ma dwurdzeniowy procek 1 ghz oraz 768 ramu.
Swoja droga sporo wariacji jednego modelu Samsung wypuscil, to juz 3 galaxy S mozna powiedziec 1 generacji.

siona
23-06-2012, 13:43
pytanko :)
da się zrobić defy'ego bardziej wydajnym i z nowszym andkiem niż 2.2 ?
jakby mnie ktoś uświadomił tak w miarę idotoodpornie ;)

ASAHI
23-06-2012, 21:29
To i ja się podepnę, defy + da się podkręcić i wgrać innego andka?

siona
23-06-2012, 21:30
podkręcić mi sie udało i lagi zmniejszyć
ale niech się wypoweidzą spece

Sapphiron
24-06-2012, 20:24
Ja mam pytanie... Dlaczego Nova Launcher bardzo topornie reaguje na dotyk? Trzeba czasem dwa razy lub trzy dotknąć ikonę bo nie zaczaja. Bez nakładki ICS reaguje idealnie...
I to nie jest problem że jest kilka pulpitów, bo mam włączony tylko jeden pulpit...

WTF? bo ja już nie rozumiem?

Beson
24-06-2012, 20:41
W markecie znalazłem taką aplikację:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.signal.booster&feature=apps_topselling_free#?t=W251bGwsMSwxLG51bG wsImNvbS5zaWduYWwuYm9vc3RlciJd

Ktoś to używa/używał i może się wypowiedzieć?
Patrząc na komentarze i oceny to chyba działa?

miron19j
24-06-2012, 20:46
mam pytanie odnośnie iPhona
jakiego użyć programu/ów, żeby można było ustawić dzwonek rosnący? Tak jak w Nokii. W Andku jest ascending ringtones, a u Apla?
I czym można ustawić jakoś profile? Żeby np. w weekend odzywał się tylko, gdy dzwoni rodzina i znajomi.
Może jest gdzieś w wątku, ale nie mam siły czytać 140 stron. ;-)

GeparD
24-06-2012, 21:03
Z tego co się orientuje to chyba nie ma takiej możliwości. Ale mogę się mylić, bo nigdy tego nie potrzebowałem. Co do profilu to nie istnieją, ale od iOS 6 Apple wprowadzi opcje "Do not disturb" i będzie można ustawić w akich godzinach telefon ma nie oznajmiac o przyjściu wiadomości, telefonu, maila itp. Będzie można rownież zaznaczyć osoby, których opcja DND nie będzie dotyczyła.

qualin
24-06-2012, 21:07
Ja mam pytanie... Dlaczego Nova Launcher bardzo topornie reaguje na dotyk? Trzeba czasem dwa razy lub trzy dotknąć ikonę bo nie zaczaja. Bez nakładki ICS reaguje idealnie...
I to nie jest problem że jest kilka pulpitów, bo mam włączony tylko jeden pulpit...

WTF? bo ja już nie rozumiem?

Uzywalem kiedys novy i takich problemow nie uswiadczylem, sprobuj moze zainstalowac sobie Apex launcher jest lepszy od novy.

Sapphiron
24-06-2012, 21:17
a w czym lepszy? i czy dostępny na markecie?

Rafał_Sz
24-06-2012, 21:18
pytanko :)
da się zrobić defy'ego bardziej wydajnym i z nowszym andkiem niż 2.2 ?
jakby mnie ktoś uświadomił tak w miarę idotoodpornie ;)Aktualizacji nie widać. Eh. :(


To i ja się podepnę, defy + da się podkręcić i wgrać innego andka?Podobno się da, ale jest problem z językiem polskim.

miron19j
24-06-2012, 21:18
Z tego co się orientuje to chyba nie ma takiej możliwości. Ale mogę się mylić, bo nigdy tego nie potrzebowałem.
ale to fajna sprawa. Gdy jestem blisko telefonu, to odbiorę po pierwszych dźwiękach, cichych. Gdy jestem dalej, dzwoni coraz głośniej, aż go usłyszę.

Co do profilu to nie istnieją, ale od iOS 6 Apple wprowadzi opcje "Do not disturb" i będzie można ustawić w akich godzinach telefon ma nie oznajmiac o przyjściu wiadomości, telefonu, maila itp. Będzie można rownież zaznaczyć osoby, których opcja DND nie będzie dotyczyła.
no to kiepsko. DND to jednak nie to, co profile.
A da się ustawić jakoś grupy kontaktów? Np. rodzina, znajomi, praca?

siona
24-06-2012, 21:21
ja podkręciłem do 1,1 ghz i bufor do 8192 i śmiga git

podobno można wrzucić soft od defy+ tylko ja nie jestem biegły :/

GeparD
24-06-2012, 21:33
ale to fajna sprawa. Gdy jestem blisko telefonu, to odbiorę po pierwszych dźwiękach, cichych. Gdy jestem dalej, dzwoni coraz głośniej, aż go usłyszę.

Wiem, że to fajna rzecz. Używaniem tego jak miałem nokie.


no to kiepsko. DND to jednak nie to, co profile.
A da się ustawić jakoś grupy kontaktów? Np. rodzina, znajomi, praca?

Niestety, nie jest to samo co profile. Za czasów nokii i tak używaniem tylko trzech. Normalny w pomieszczeniu, głośny na zewnątrz i od czasu do czasu milczący.
Co do grup to z poziomu telefonu nie da się ich tworzyć. Przynajmniej ja nie potrafię. Można je tworzyć natomiast z poziomu iCloud jeśli kontakty przechowuje się w chmurze. Jednak osobiście nie znalazłem, żadnych zastosowań do grup. Nie ma opcji przypisana dzwonią itp, itd.

sokolnik
24-06-2012, 22:42
to prawda że NOKIA ogłosiła upadłość ???

kiemlo
24-06-2012, 22:52
Nisko upadła, to pewne, ale to nie upadłość.

Psychotrop
24-06-2012, 22:58
to prawda że NOKIA ogłosiła upadłość ???

nieprawda

qualin
24-06-2012, 23:13
a w czym lepszy? i czy dostępny na markecie?
Plynniejszy jest, chociaz to kwestia sporna, ma obsluge gestow i wiecej opcji konfiguracyjnych niz nova. Generalnie oba podobne do siebie sa.

Jest w markecie za free: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anddoes.launcher&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hb mRkb2VzLmxhdW5jaGVyIl0.

sokolnik
24-06-2012, 23:17
Dziś kolega w pracy mówił wszystkim że nokia upadła... Że ogłosiła upadłość. Był tego pewny. Dlatego pytam.

Psychotrop
24-06-2012, 23:40
Dziś kolega w pracy mówił wszystkim że nokia upadła... Że ogłosiła upadłość. Był tego pewny. Dlatego pytam.

firma w której pracuję współpracuje z nokią (o szczegółach mówić/pisać nie mogę).
fakt faktem, że nokia zamknęła kilka zakładów, a część przeniosła do chin.
w europie jednak odbiło się to echem, jakoby właśnie nokia padła, bo zwolniła ileś tam tysięcy pracowników.
a to były chyba z tego co pamiętam dwa zakłady, na węgrzech i w rumunii (nie pamiętam dokładnie).

djjaca
25-06-2012, 01:21
Jeżeli szef Nokii nadal będzie tylko i włącznie współpracował z Microsoftem a WM8 nie przyniesie znaczących zmian to Nokia szybko zniknie z rynku.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

barto28
25-06-2012, 08:16
Mam pytanie do posiadaczy SE Neo V :

Czy Wam się też restartuje samoczynnie? Miałem ochotę go kupić ale po wczorajszej wyprawie z kumplem na rowerki , samoczynnie się mu wyłączył.Jechał na aplikacji Endomondo.Na dodatek powiedział mi że to już nie pierwszy raz :/

Sapphiron
25-06-2012, 08:33
Hmmm używam Neonówki i to bardzo ostro, nie jest oszczędzana u mnie i jedyne co zauważyłem to to że się górna część grzeje... Ale ani razu mi się nie zresetował, nie zawiesił ani chociaż zajęczał że mu czegoś brak...

Nie wiem może te nowsze Neonówki nie mają tego problemu już, bo szczerze też się bałem tego ale używam używam używam i nic się nie dzieje...

barto28
25-06-2012, 09:07
hmm , przed aktualizacją też nie było tego problemu? Jestem prawie że zdecydowany na NEO V ale coś boję się tych restartów.
Sapphiron poleciłbyś jakiś dobry i pewny sklep gdzie mógł bym zakupić ten telefonik?

Sapphiron
25-06-2012, 09:09
przed aktualizacją też nie było problemów. A telefon brałem w Plusie bo musiałem i tak przedłużyć abonament ;)

mateo912
25-06-2012, 11:19
Co do launchera to polecam go launcher ;)
używam prawie od początku "zabawy" z androidem :)

Psychotrop
25-06-2012, 11:41
mi się Neo V na ICSie wywala na google earth.
odpale earth, wyjdę z programu i szybko wejdę ponownie, bo sobie coś tam zapomniałem .... i mam restart.

Grzybu
25-06-2012, 11:56
Przez 4 m-ce użytkowania Neo V nie miałem ani jednego problemu z restartem. Sporo czasu jestem w domu, więc nie "katuję" jakoś telefonu, ale jak zdarza się wyjście na cały dzień to używam intensywnie. Cały czas też używam starszej wersji Androida.

barto28
25-06-2012, 12:44
Psychotrop a samoczynne restarty miałeś? Ciekawe od czego to zależy , jedni nie mają restartów a inni narzekają jak .....
Może to być zależne od ilości zainstalowanych aplikacji?

Grzybu masz dużo aplikacji zainstalowanych?

Psychotrop
25-06-2012, 12:49
nie, samoczynnych nie miałem, ani żadnych innych.
tylko przy takiej akcji z google earth.

barto28
25-06-2012, 12:57
nie, samoczynnych nie miałem, ani żadnych innych.
tylko przy takiej akcji z google earth.

A brałeś Neo V w abonamencie czy tak luzem na kartę (na doładowania) ?
Możesz polecić jakiś dobry i sprawdzony sklep gdzie mógł bym kupić tego SE?

Grzybu
25-06-2012, 13:12
Grzybu masz dużo aplikacji zainstalowanych?

Wg Google Play mam zainstalowanych ok 30 aplikacji, ale widzę teraz, że w "moich aplikacjach" pojawiły się niektóre te które miałem w brandowanym sofcie, więc aplikacji które ja zainstalowałem mam pewnie ok z 20

barto28
25-06-2012, 13:18
Wg Google Play mam zainstalowanych ok 30 aplikacji, ale widzę teraz, że w "moich aplikacjach" pojawiły się niektóre te które miałem w brandowanym sofcie, więc aplikacji które ja zainstalowałem mam pewnie ok z 20

Ten mój znajomy ma gdzieś około 20 aplikacji zainstalowanych - przypuszcza ze to może być powodem tych restartów, pamięć może nie wydala i temu się tak dzieje :( już sam nie wiem co robić , czy kupić neo v i być dobrej myśli czy dołożyć już do ARC S ......

Grzybu
25-06-2012, 13:26
Ten mój znajomy ma gdzieś około 20 aplikacji zainstalowanych - przypuszcza ze to może być powodem tych restartów, pamięć może nie wydala i temu się tak dzieje :( już sam nie wiem co robić , czy kupić neo v i być dobrej myśli czy dołożyć już do ARC S ......
Nie wiem czy 20 aplikacji to dużo. Moje aplikacje nie są jakieś zasobożerne. Jakieś małe programiki których jak nie używam to są wyłączone. W tle używam dosłownie kilka.

Sapphiron
25-06-2012, 13:36
Brałem na abonament :-)

Psychotrop
25-06-2012, 15:18
A brałeś Neo V w abonamencie czy tak luzem na kartę (na doładowania) ?
Możesz polecić jakiś dobry i sprawdzony sklep gdzie mógł bym kupić tego SE?

mnie nie pytaj.
ja mam firmówkę w plusie.
nawet nie wiem ile minut tam mam, ale nigdy nie wygaduję podobno.
a neta mam 4GB na miesiąc.

Greg77
25-06-2012, 15:48
Na telefonie bardzo trudno zuzyc 4GB, ja mam neta "no limits", ale faktycznie po 15GB predkosc spada do max 1Mb......
Nigdy nie uzylem wiecej jak 3GB, obecnie mam zuzyte 2GB a to tylko dlatego, ze uzywam telefonu jako modemu co by mecze ogladac na lapku w pracy;)

Psychotrop
25-06-2012, 16:21
dokładnie
używam normalnie, youtube, fora, aktualizacje - zjadam miesięcznie od 1,7GB do 3,5GB.
w domu oczywiście mam WiFi i stacjonarny.
a muszę zaznaczyć, że komórka poza domem (w pracy np) robi mi za hotspota - stąd takie duże wartości zjedzonego pakietu.
gdybym używał pakietu tylko w samy telefonie i nie dzielił się nim z laptopem, to podejrzewam, że byłoby grubo poniżej 1GB .

GeparD
25-06-2012, 16:43
Nie używając telefonu jako hotspot rzadko kiedy przekraczam granice 300MB. Oczywiście w domu jak i w pracy dostęp jest przez wifi.
Jak najbardziej zdarza się ściągnąć grubo ponad 500 czy 600 ale to jak kupuje jakaś aplikacje czy muzykę. Limit mam 1GB i stanowczo wystarcza.

qualin
25-06-2012, 16:58
Ja mam 1 GB i czasem zdarzylo mi sie przekroczyc limit. W domu mam wifi, ale w pracy juz nie, a czasem jak sie nudzi to sciagam sobie aktualizacje softu po danych pakietowych. Generalnie przy uzywaniu fb, maila, www i gg to 1 GB jest wystarczajace.

Sapphiron
25-06-2012, 17:19
Ja mam 1 GB i czasem zdarzylo mi sie przekroczyc limit. W domu mam wifi, ale w pracy juz nie, a czasem jak sie nudzi to sciagam sobie aktualizacje softu po danych pakietowych. Generalnie przy uzywaniu fb, maila, www i gg to 1 GB jest wystarczajace.

Nawet z gg włączonym jest wystarczające :-)

kakersik
25-06-2012, 17:56
Właśnie odebrałem htc one x :D

GeparD
25-06-2012, 17:58
Nawet z gg włączonym jest wystarczające :-)

Dokładnie :)

lukpiecz
25-06-2012, 18:45
i jak? ten One X?

Beson
26-06-2012, 21:20
Dzisiaj odwiedziłem wyspę Samsunga w gdańskiej Galerii Bałtyckiej aby dokładniej pobawić się z SGS III.

Dodałem konto Google i spędziłem z telefonem chyba z 45 minut. Musze powiedzieć, że tym razem ta
słuchawka autentycznie rzuciła mnie na kolana, bardzo dobrze wygląda gmail a kalendarz jest po prostu rewelacyjny -
wygląd oraz sama funkcjonalność po prostu świetna! W SGS II jak i w nakładce od MIUI Polska kalendarz
jest okropny, mało czytelny - zawsze mnie to irytowało podczas korzystania z niego.

W SGS III każde wydarzenie jest niesamowicie przejrzyste praktycznie w każdym widoku! Ekran bajka, widzę
różnicę pomiędzy II a III oczywiście na korzyść tego drugiego. Sama obudowa zwarta, dobrze spasowana, jakość
wykonania moim zdaniem lepsza niż w II. Dotyk też tak jakby chodził lepiej.

Jednym słowem - biorę! :D

Nie wiem tylko jaki kolor wybrać, miałem w łapie oba. Niebieski jest dla mnie jakiś taki fioletowy.
Szkoda, że nie wpadli na pomysł aby zrobić grafitowy ze srebrnym bokiem. :)

nowart
26-06-2012, 21:43
Nie przejmuj się kolorem, tylko bierz co Ci się bardziej podoba. Oba zbudowane identycznie. Jednym słowem - po przejściu z SGSII, którego już uważałem za prawie idealny i niewiele mu brakowało do ideału, wrażenia z użytkowania SGSIII są niesamowite. Naprawdę telefon idealny, poza spasowaniem tylnej klapki - u poprzednika wyglądało to ciut lepiej. Wszystko działa zdecydowanie szybciej począwszy od samego interfejsu, po gps i wszelkie łączności bezprzewodowe (lepszy zasięg wifi, gsm, bt), dotyk idealny, aku trzyma rewelacyjnie, rozdzielczość połączona z 4.8" daje świetne efekty. Na moje potrzeby telefon referencyjny.

ku6i
26-06-2012, 23:20
Głupie pytanie: jak obsługujecie SGS III jedną ręką? :) Palce mam niemałe, ale pomimo tego uważam, że z tym 4,8" Samsung nieco przesadził.

Beson
26-06-2012, 23:43
Nie przejmuj się kolorem, tylko bierz co Ci się bardziej podoba. Oba zbudowane identycznie. Jednym słowem - po przejściu z SGSII, którego już uważałem za prawie idealny i niewiele mu brakowało do ideału, wrażenia z użytkowania SGSIII są niesamowite. Naprawdę telefon idealny, poza spasowaniem tylnej klapki - u poprzednika wyglądało to ciut lepiej. Wszystko działa zdecydowanie szybciej począwszy od samego interfejsu, po gps i wszelkie łączności bezprzewodowe (lepszy zasięg wifi, gsm, bt), dotyk idealny, aku trzyma rewelacyjnie, rozdzielczość połączona z 4.8" daje świetne efekty. Na moje potrzeby telefon referencyjny.

A powiedz mi, używałeś może hotspota w SGS II? Jeśli tak to czy możesz zrobić porównanie jak to działa w SGS III? Głównie chodzi mi o transfery bo na dwójce rewelacji nie było. ;)

ps. raczej biały. :)


Głupie pytanie: jak obsługujecie SGS III jedną ręką? :) Palce mam niemałe, ale pomimo tego uważam, że z tym 4,8" Samsung nieco przesadził.

Ja generalnie mam małą łapę a III bardzo dobrze leżała mi na dłoni, mam nawet wrażenie, że jest pewniejszy chwyt niż w przypadku II więc specjalnie wielkością tego ekranu bym się nie przejmował.

Aczkolwiek nie wyobrażam sobie abym w przyszłości miał coś większego niż 4,8 - to już chyba jest granica, przynajmniej dla mnie. ;)

nowart
27-06-2012, 00:44
Nie używam i nie używałem hotspota zatem nie pomogę za bardzo.

Ku6i, nie mam potrzeby używania go jedną ręką. Jeśli miałbym takie wymagania co do telefonu to kupiłbym co innego.

Sapphiron
27-06-2012, 06:54
Słuchajcie, co sądzicie o Szajsungu Note? bo braciak napalił się na niego jak szczerbaty na suchary i nie wiem jak go do tego zniechęcić...

siona
27-06-2012, 07:36
Słuchajcie, co sądzicie o Szajsungu Note? bo braciak napalił się na niego jak szczerbaty na suchary i nie wiem jak go do tego zniechęcić...

Jeśli chodzi o sprzęt do tenisa stołowego :) to powinien się sprawdzić, jeśli chce telefon to wybrałbym jednak coś co nie wymaga plecaka do noszenia

nowart
27-06-2012, 12:26
Cóż za trafna odpowiedź i porada. Nie można jednak wyczytać z niej nic poza tym, że najzwyczajniej to sprzęt, którego nie potrafisz obsłużyć lub nie ma u Ciebie dla niego odpowiednich zastosowań :)
Jeden woli nosić w futerale jedno urządzenie doskonale zastępujące kilka innych, drugi lubi nosić plecak a w nim tonę kabli, ładowarek i urządzeń, od odtwarzacza mp3, netbooka, nawigację gps, po zaawansowany terminarz, podręczny aparat, kamerę video czy dyktafon. No i oczywiście musi jeszcze się znaleźć miejsce w tym gąszczu na telefon :D

qualin
27-06-2012, 13:00
Jako urzadzenie multimedialne jest idealny, jako telefon malo praktyczny bo ciezko go nosic np. w kieszeni, albo rozmawiac bez uzycia zestawu glosnomowiacego. Jest idealny jako drugie urzadzenie, kiedy mamy juz jakis telefon bo nie wszedzie mozna tego cudaka ze soba zabrac, szczegolnie jak nei mamy jakies walizki, czy torby.

Psychotrop
27-06-2012, 13:10
nie ma tragedii z tym samsungiem.
w pracy kolega o wzroście 160cm i wadze 45kg ma takiego.
dłonie ma malusie i twierdzi, że wygodny jest.
też się bawiłem tym telefonem i twierdzę to samo.
jedyny problem dla mnie (ale to kwestia indywidualna) to noszenie go.
wszystko upycham po kieszeniach spodni (klucze, dokumenty, drobniaki, pendrive, fajki i takie tam), kumpel natomiast ma "saszetkę" na pasku.

siona
27-06-2012, 13:24
nie ma tragedii z tym samsungiem.
w pracy kolega o wzroście 160cm i wadze 45kg ma takiego.
dłonie ma malusie i twierdzi, że wygodny jest.
też się bawiłem tym telefonem i twierdzę to samo.
jedyny problem dla mnie (ale to kwestia indywidualna) to noszenie go.
wszystko upycham po kieszeniach spodni (klucze, dokumenty, drobniaki, pendrive, fajki i takie tam), kumpel natomiast ma "saszetkę" na pasku.

No o tym pisałem. noszenie tego cudaka jako telefonu jest nieracjonalne.

djjaca
27-06-2012, 17:13
Taka mała przerwa w rozmowie na temat Samsunga :)

Długoterminowa pogodynka :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img687.imageshack.us/img687/3986/screenshot2012062717135.png)

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.tvn.meteo&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInBsLnR2b i5tZXRlbyJd

Jest szybka i przepiękna jak dla mnie.

ku6i
27-06-2012, 17:43
Na te 15 dni do przodu to lepiej tarota postawić :P Ładne faktycznie, ale mimo wszystko polecam: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.strek.meteo&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLn N0cmVrLm1ldGVvIl0 ;)

qualin
27-06-2012, 18:06
Meteo uzywam na kompie, ta numeryczna prognoza sprawdza sie prawie w 100%. Natomiast w telefonie mam zainstalowane BeWeather https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bellshare.beweather&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5iZ Wxsc2hhcmUuYmV3ZWF0aGVyIl0. ma swietne animacje, mapy satelitarne oraz widzety z zegarkiem :)


apple opatentowalo wlasnie obracanie ekranu, szczypanie ekranu oraz przewijanie listy kontaktow.
To zaczyna sie juz robic chore. Ciekawe co nastepne w kolejce ? prostokatny ekran czy moze aparat w telefonie ?!
http://webhosting.pl/Kolejny.dowod.na.to.ze.system.patentowy.jest.chory .Apple.opatentowalo.pinching

manfred
29-06-2012, 14:04
Samsung gt s5350 czy ten telefon można skonfigurować tak aby podłączyć go do domowego routera i w ten sposób korzystać z internetu?

M_J
29-06-2012, 14:32
Gógiel mówi, że wifi brak - chyba, że bluetoothem udostępnisz.

tgollob_jamessuchar
30-06-2012, 13:16
Padł mi fonik, a do przedłużenia umowy jeszcze dobry rok..
Budżet około 800zł.

W Bydgoszczy do kupienia mam za tyle Samsunga Galaxy S plus oraz Samsunga Wave 3.
Oba bez locka, prosto z salonu z przedłużenia umowy, nie ma lipy.

Wizualnie zdecydowanie Wave 3. Jednakże Bada..
Aparat -> potrzebny do pstryknięcia jakiegoś dokumentu -> dobre makro bez lampy, nic więcej.
Strony internetowe, sporo będą przeglądane. Facebook obsługiwałem na E52, więc chyba tutaj w obu przypadkach nie będzie kłopotu.
Bateria, ma być jak najwydajniejsza -> bada chyba przeważa szalę, ale o S plusie czytam sporo dobrego..

Aplikacje Andorid... ciężko powiedzieć, widzę, że jest tego dużo i pewnie dużo fajnego i dobrego można dla siebie znaleźć, ale nie jestem jeszcze od tego uzależniony...

Pomoże ktoś co brać?
Dzięki z góry ;)

ASAHI
30-06-2012, 13:34
Kolega ma tego samsunga i jest zadowolony, ja bym brał s.

kakersik
30-06-2012, 14:03
Sgs plus ma dretwy aparat, htc desire hd robi zdecydowanie lepsze zdjecia. Wave za to ma dretwy system - bada os. Wiecznie mialem problem z pamiecia ram. Przy wejsciu na nasz forum i probie wczytania zdjec wyskakiwal komunikat, ze za malo pamieci, zwolnij zasoby. Szkoda tylko, ze oprocz netu nie dzialalo w tle nic. Nawet widgety.

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

tgollob_jamessuchar
30-06-2012, 14:09
Sgs plus ma dretwy aparat, htc desire hd robi zdecydowanie lepsze zdjecia. Wave za to ma dretwy system - bada os. Wiecznie mialem problem z pamiecia ram. Przy wejsciu na nasz forum i probie wczytania zdjec wyskakiwal komunikat, ze za malo pamieci, zwolnij zasoby. Szkoda tylko, ze oprocz netu nie dzialalo w tle nic. Nawet widgety.

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

otóż to.. bady trochę się "boję" ;/
galaxy S trochę już desginersko niedzisiejszy...

natknąłem się też na Xperię Ray - wygląda nieźle, ma Androida, jest tańszy, ma ktoś?
HTC oczywiście, ale poszukuję w telefonach dostępnych od ręki z salonu w moim mieście, ewentualnie województwie, to potrzeba zakupu jest dość pilna ;/

nowart
30-06-2012, 14:51
Daj sobie spokój z Bada. Kompletna nędza jeśli chodzi o aplikacje. Miał być świetny system a jest żenada, ma która nawet porządnej przeglądarki czy komunikatora nie ma o innych wymaganiach nie wspominając... Wave 3 jest ciekawy jeśli chodzi o jakość wykonania i szybkość działania. Jeśli szukasz aparatu choćby w ułamku tak konfigurowalnego jak android to szerokim łukiem omijaj Badę.

qualin
30-06-2012, 15:25
NIe przesadzajmy, aparat w SGSie tragiczny nie jest. Ja nie narzekam na niego. Pozatym mozna sobie dograc ICS od Cyanogena i telefon smiga na nim jak burza :)
Ja uzytkuje od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Narazie nie mam potrzeby, zeby zmieniac bo mnie w niczym fon nie ogranicza.
Skoro wyglad SGS jest wczorajszy to ajfona w takim razie bedzie przedwczorajszy :P

siona
30-06-2012, 15:58
duży problem zarzucić ICS było? jakie ma ograniczenia ? język jest OK ?

qualin
30-06-2012, 16:15
wystarczy odblokowac telefon (root), wgrac recovery CWM - wrzucic na fona plik zip z romem i z poziomu CWM zainstalowac. ograniczen nie ma zadnych, a jezyk wybierasz jak w kazdym androidzie (jest PL).

siona
30-06-2012, 16:35
Ja się zastanawiam czy do defy nie wrzucić

Sapphiron
30-06-2012, 16:41
Ja na Neonówkę wrzuciłem ics i nie żałuje :-)

tomek s
01-07-2012, 16:29
Kupiłem kilka dni temu SGS plus i po przesiadce z htc desire mogę zdecydowanie polecić szybki z dobrym wyświetlaczem, całkiem sensowny soft samsunga, przyzwoite foto.
Pozde.

kakersik
01-07-2012, 16:57
Kupiłem kilka dni temu SGS plus i po przesiadce z htc desire mogę zdecydowanie polecić szybki z dobrym wyświetlaczem, całkiem sensowny soft samsunga, przyzwoite foto.
Pozde.

Przyzwoite? Sorry, ale w porownaniu do htc desire hd (nie mowiac o one x) robi marne zdjecia. Wiadomo to nie aparat. Ale jednak.

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Psychotrop
01-07-2012, 17:00
tomek s pisał o desire, a nie desire HD.

sam miałem/mam desire i uważam, że to świetny telefon .... był.
dalej trzyma poziom, jednak wszystko idzie do przodu.
a co do aparatu w desire, to można sobie odpuścić dysputy - po prostu beznadziejny.

andrstac
01-07-2012, 18:35
tomek s pisał o desire, a nie desire HD.

sam miałem/mam desire i uważam, że to świetny telefon .... był.
dalej trzyma poziom, jednak wszystko idzie do przodu.
a co do aparatu w desire, to można sobie odpuścić dysputy - po prostu beznadziejny.


Beznadziejna to jest aplikacja w stockowym romie Desire. Na Miui działa o niebo lepiej.

Greg77
01-07-2012, 19:15
Hejka, musze to napisac, bo nie wytrzymam......kolejny raz bawilem sie samsungiem SIII wczesniej innymi i HTC tez..... sorry ale kolory wyswietlaczy tych telefonow sa oblesne, przesaturowane i przekontrastowane. Musze to powiedziec, jajfon w kolorystyce wypada najlepiej;)
Co do HTC Desire to uwazam, ze bardzo fajny tani smartfon;)

Squier
01-07-2012, 19:19
Ja tam nie zauważyłem różnicy w jakości zdjęć na miui czy też na stockowym romie. Jakość obiektywiku i matrycy jest po prostu słaba. Nawet Angel Camera czy Amaze Cam nic nie zmienią.

nowart
01-07-2012, 19:42
Hejka, musze to napisac, bo nie wytrzymam......kolejny raz bawilem sie samsungiem SIII wczesniej innymi i HTC tez..... sorry ale kolory wyswietlaczy tych telefonow sa oblesne, przesaturowane i przekontrastowane. Musze to powiedziec, jajfon w kolorystyce wypada najlepiej;)
Co do HTC Desire to uwazam, ze bardzo fajny tani smartfon;)

Gdybyś trochę poużywał a nie tylko się pobawił to zauważyłbyś w ustawieniach funkcje korekcji wyświetlanych kolorów z tych cukierkowych na "neutral" lub "film" co diametralnie zmienia postać rzeczy.
poza tym od dawna, niezmiennie dziwią mnie ludzie wymagający od telefonu barw niczym skalibrowany eizo... wy jakieś prezentacje robicie na telefonach czy co? :)

tomek s
01-07-2012, 21:12
Przyzwoite? Sorry, ale w porownaniu do htc desire hd (nie mowiac o one x) robi marne zdjecia. Wiadomo to nie aparat. Ale jednak.


Tak właśnie dla mnie przyzwoite, zważywszy na fakt że miałem kiedyś Nokię N82 ;)
Desire jak telefon przyzwoity, w oryginalnym sofcie strasznie toporny i nudny.
pozdr

Greg77
02-07-2012, 00:36
Gdybyś trochę poużywał a nie tylko się pobawił to zauważyłbyś w ustawieniach funkcje korekcji wyświetlanych kolorów z tych cukierkowych na "neutral" lub "film" co diametralnie zmienia postać rzeczy.
poza tym od dawna, niezmiennie dziwią mnie ludzie wymagający od telefonu barw niczym skalibrowany eizo... wy jakieś prezentacje robicie na telefonach czy co? :)

Ekhm......widzialem na roznych ustawieniach, kolorystyka mi sie nie podoba, jest przesaturowana.
Wymagam, bo zachwyty wyswietlaczami sa ogromne i chce wiedziec skad te zachwyty.....
Nie wymagam barw niczym skalibrowany Eizo, bo to nie mozliwe, ale "cukiery" mnie nie biora;)

qualin
02-07-2012, 01:46
A mi tam sie bardzo podoba kolorystyka w AMOLEDach :)

Sapphiron
02-07-2012, 09:45
A ja na Neonówce nie narzekam na przesaturowane kolory. Bravia Engine daje radę :)

Twelvi
03-07-2012, 16:56
Ja zakupiłem HTC EVO 3D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img217.imageshack.us/img217/5796/evo3d.png)

Oraz Tablet Prestigio 9,7 cala :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.imageshack.us/img20/8159/pmp5097cpro.jpg)

marbed
03-07-2012, 17:04
Oraz Tablet Prestigio 9,7 cala :)
[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/8159/pmp5097cpro.jpg[/]
A ja jego konkurenta Goclever A971 :-)

krzysztof jot
03-07-2012, 22:31
Ekhm......widzialem na roznych ustawieniach, kolorystyka mi sie nie podoba, jest przesaturowana.
Wymagam, bo zachwyty wyswietlaczami sa ogromne i chce wiedziec skad te zachwyty.....
Nie wymagam barw niczym skalibrowany Eizo, bo to nie mozliwe, ale "cukiery" mnie nie biora;)

pomijając kwestie wyboru nasycenia w opcjach ekranu, wszystkie aparaty na stoiskach demo maja 100% podświetlenie - no a to po prostu zabija, fakt. Przestaw na auto i film i zmienisz zdanie, na auto podświetlenie jest zazwyczaj w granicach 4-25% - to jest różnica do 100 - nie ? :). Poza tym - on ma być widoczny - navi w słońcu itp, dywagacje na temat intensywności nasycenia i barw w przypadku telefonu to jakieś nieporozumienie.

Co do HTC (poza ONE w kwestii ekranu bo bateria też do d i to niewymienna), to niestety wcześniejsze maja tak marne ekrany ze zastanawia mnie co powoduje, że ludzie to nadal kupują. Do tego zawsze marne baterie i zarządzanie energia, powodujące ze telefon nie jest w stanie przetrwać dnia na jednym ładowaniu.

krzysztof jot
03-07-2012, 23:25
... Pytanie kolejne - na SII mam genialnego, dwuwarstwowego Case Mate Tough - telefon po roku wygląda jak wyciągnięty z pudełka, doskonała ochrona. Testowałeś - tudzież posiadasz już - coś równie dobrego i praktycznego do SIII ?

są już dostępne ładne zabezpieczenia na S3 - pomijam ten "otwierany notesik" samsunga, to oryginalny silikon jest całkiem dobry i wystarczająco zabezpieczający telefon na codzienne użytkowanie, a i jest też już dostępny C-M TOUGH - kupiłem bo mam kilka dłuższych tematów w terenie - a ten pokrowiec daje jednak taki "komfort bezpieczeństwa" bo w amoku tel może czasem wypaść i nie wierzę, aby było co podnosić :) -a to jednak prawie 3tys. a w tym C-M widać, ze da radę przetrwać. Jest jeszcze lepiej zrobiony nic na S2, przyciski działają rewelacyjnie, a sama obudowa jakby subtelniejsza, nie zwiększa jakoś masakrycznie telefonu.



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.facebook.com/media/set/?set=a.331132470304167.77733.319287421488672&type=3)

nowart
04-07-2012, 10:28
Dokładnie, mam go od paru dni. Fenomenalna ochrona i wygoda użytkowania. No i mam wrażenie, że do wewnętrznej części kurz nie lepi się już tak bardzo jak w CM do SII.
Polecam te futerały do każdego telefonu jeśli komuś zależy na wygodnym chwycie i bezpieczeństwie w razie upadku zamiast lansu cienką obudową i polerowanymi elementami :)
Krzysztof, pytanie - w komplecie do SGSII dostałem oryginalną folię CaseMate, tutaj już ich nie było i sprzedawca twierdzi, że dystrybutor po prostu ich nie daje. Nie wiem kto tu ściemnia - gdyż widzę, że nikt ich już w PL nie daje a na all chodzą po ok 30zł - więc czy wyciąga je dystrybutor i pcha osobno, czy sprzedawcy lecą w kulki...

Sapphiron
04-07-2012, 11:44
ja mam chyba z tej samej firmy ale na Neonówkę. Uratowało mi dwa razy telefon :)

costi
04-07-2012, 13:12
wystarczy odblokowac telefon (root), wgrac recovery CWM - wrzucic na fona plik zip z romem i z poziomu CWM zainstalowac. ograniczen nie ma zadnych, a jezyk wybierasz jak w kazdym androidzie (jest PL).

Zamiast CWM lepiej 4EXT Recovery Touch, raz że działa normalnie dotyk, dwa, że przy robieniu backupu automatycznie wstawia nazwę romu, a trzy, że obsługuje system plików EXT4, którego bardzo często wymagają romy z ICS.

qualin
04-07-2012, 13:22
Zamiast CWM lepiej 4EXT Recovery Touch, raz że działa normalnie dotyk, dwa, że przy robieniu backupu automatycznie wstawia nazwę romu, a trzy, że obsługuje system plików EXT4, którego bardzo często wymagają romy z ICS.

Niektóre Romy wymagają właśnie CWM do poprawnej instalacji bo inaczej albo wypali błąd albo telefon złapie bootloopa.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

costi
04-07-2012, 13:40
Chciałbym taki zobaczyć, naprawdę...

Swoja droga, czemu mam ten temat permanentnie oznaczony jako przeczytany?

krzysztof jot
04-07-2012, 17:09
Dokładnie, mam go od paru dni. Fenomenalna ochrona i wygoda użytkowania. No i mam wrażenie, że do wewnętrznej części kurz nie lepi się już tak bardzo jak w CM do SII.
Polecam te futerały do każdego telefonu jeśli komuś zależy na wygodnym chwycie i bezpieczeństwie w razie upadku zamiast lansu cienką obudową i polerowanymi elementami :)
Krzysztof, pytanie - w komplecie do SGSII dostałem oryginalną folię CaseMate, tutaj już ich nie było i sprzedawca twierdzi, że dystrybutor po prostu ich nie daje. Nie wiem kto tu ściemnia - gdyż widzę, że nikt ich już w PL nie daje a na all chodzą po ok 30zł - więc czy wyciąga je dystrybutor i pcha osobno, czy sprzedawcy lecą w kulki...

ja w CM do S2 nie miałem folii - ale obecnosc takowej była zaznaczana na aukcjach i czasem na opakowaniu, tu dostałem inną wsuniętą do pudełka z firmy "screen guard" :). I tak mam Brando, choć jeszcze nie założona. Załozyłem tą z CM - folia jak folia - jest, przylega, działa.

Maciek R
04-07-2012, 17:15
A ja jego konkurenta Goclever A971 :-)

I jak wrażenia? Bo też się zastanawiam nad jakimś tanim tabletem..


ja w CM do S2 nie miałem folii - ale obecnosc takowej była zaznaczana na aukcjach i czasem na opakowaniu, tu dostałem inną wsuniętą do pudełka z firmy "screen guard" :). I tak mam Brando, choć jeszcze nie założona. Załozyłem tą z CM - folia jak folia - jest, przylega, działa.

Gdzie to można kupić? Do SII oczywiście, bo do SIII widzę na allegro. :)

Twelvi
04-07-2012, 19:16
Jeśli chodzi o tablet to rewelka ja mam wcześniej wspomnianego Prestigio wszystko fajnie i płynnie działa.A folie kupisz np w euro agd.

Maciek R
05-07-2012, 09:08
Ale mi chodzi o ten 'pokrowiec' CM, a nie folię. :)

Edit:
Ok, znalazłem. ;)

lortek
08-07-2012, 16:56
siemano :)

chcialbym kupic sobie jakis telefon, w ktorym moglbym surfowac sobie na necie. Chodzi mi o takie stronki jak dobrze znany facebook, youtube, google.... zeby mial jakas nawigacje albo jakies mapy. Nie znam sie za bardzo na tego typu telefonach i chcialbym zebyscie mi cos doradzili, budzet moze cos ok 500zl? lub moze ktos poleci jakis abonament z telefonem.... teraz jestem w orange pop i mysle kupic telefon i kupowac pakiety internetowe.... czy moze jakis inny operator jest kozystniejszy... ja czesciej dzwonie niz sms-uje a internet bym chcial miec dla zabicia nudy i zabawy albo w celu zasiegniecia jakiejs informacji z sieci

pozdro :)

smuggler
08-07-2012, 17:18
Pewnie chciałbyś coś z większym wyświetlaczem. Za te pieniądze może być ciężko. Motorola Milestone ~400zł fajny telefonik ale ma poważną wadę - mało ramu. Jeśli chcesz swobodnie korzystać z dobrodziejstw smartfona to poponowałbym Galaxy S + ~700zł albo Desire HD w podobnej cenie. Piszę oczywiście o używanych telefonach. Co do pakietów wszędzie jest pewnie podobnie. W plusie mam 100mb za 7zł/mc.

Wysyłane z mojego HTC Desire HD za pomocą Tapatalk 2

M_B
08-07-2012, 18:54
Za około 600zł jest nowy Samsung Galaxy Ace. :)

Greg77
08-07-2012, 21:31
lortek - tak na marginesie, fejsbuk i jutub dziala najlepiej jako aplikacja;)
Ceny neta w Polandi mnie zwalaja z nog:D

qualin
08-07-2012, 21:31
Za około 600zł jest nowy Samsung Galaxy Ace. :)

To lepiej dopłacić 200-300 zł i wziąść galaxy s. Żona ma Ace i ja bym cholery dostał z tym telefonem, zresztą żona też nie jest zadowolona bo telefon jest mocno mulowaty.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Bartek_902
08-07-2012, 22:33
Żona ma Ace i ja bym cholery dostał z tym telefonem, zresztą żona też nie jest zadowolona bo telefon jest mocno mulowaty.
Potwierdzam , siostra też go posiada i dla mnie gdy codziennie używam sgsII , ace to jakaś pomyłka ... wszystko trwa wieczność na tym telefonie

marciing
08-07-2012, 23:24
Panowie mam dylemat. Zbliża się termin przedłużenia umowy i nie wiem co wybrać.
Do wyboru mam: Samsung Galaxy S Advence, SE Xperia Arc S, SE Xperia Neo V, Sony Xperia S (jest problem z dostępnością i nie wiadomo kiedy będzie i czy w ogóle :(). Odrzucam telefony takie jak: ACE 5830, HTC Desire, wszelkie Wavy i tym podobne.

Obecnie jestem użytkownikiem Samsunga I5800. telefon ma mi służyć za notatnik, kalendarz (czym bardziej rozbudowany tym lepiej), przeglądania maili, stron, twarzoksiążki itp oraz ma mieć jak najlepszy aparat ;) Wiem że D4 to nie będzie ale coś czym da się zrobić zdjęcie w przyzwoitej jakości co przy obecnym telefonie jest nie możliwe :( Aha i bardzo ważny jest ekran. Na obecnym w słońcu widzę jedno wielkie G ;)

aaa i dodam że Arc S oraz Neo V mam za złotówkę a za Advance muszę dopłacić 200 zł a z kolei do Xperii S 300 zł

docxxx
09-07-2012, 00:01
Pewnie chciałbyś coś z większym wyświetlaczem. Za te pieniądze może być ciężko. Motorola Milestone ~400zł fajny telefonik ale ma poważną wadę - mało ramu.

Za 300 zl ZTE Blade

mateo912
09-07-2012, 00:19
Za 300 zl ZTE Blade

mam go od pół roku, i szczerze mówiąc męczę się z nim.
GPS nie działa, Bateria? Jaka bateria telefon non stop pod ładowarka praktycznie(albo obniżone taktowanie proca co wiąże się z mega dużym mułem)

qualin
09-07-2012, 04:33
Panowie mam dylemat. Zbliża się termin przedłużenia umowy i nie wiem co wybrać.
Do wyboru mam: Samsung Galaxy S Advence, SE Xperia Arc S, SE Xperia Neo V, Sony Xperia S (jest problem z dostępnością i nie wiadomo kiedy będzie i czy w ogóle :(). Odrzucam telefony takie jak: ACE 5830, HTC Desire, wszelkie Wavy i tym podobne.

Obecnie jestem użytkownikiem Samsunga I5800. telefon ma mi służyć za notatnik, kalendarz (czym bardziej rozbudowany tym lepiej), przeglądania maili, stron, twarzoksiążki itp oraz ma mieć jak najlepszy aparat ;) Wiem że D4 to nie będzie ale coś czym da się zrobić zdjęcie w przyzwoitej jakości co przy obecnym telefonie jest nie możliwe :( Aha i bardzo ważny jest ekran. Na obecnym w słońcu widzę jedno wielkie G ;)

aaa i dodam że Arc S oraz Neo V mam za złotówkę a za Advance muszę dopłacić 200 zł a z kolei do Xperii S 300 zł

Bralbym advance na pewno z ekranu będziesz zadowolony.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

docxxx
09-07-2012, 10:54
mam go od pół roku, i szczerze mówiąc męczę się z nim.
GPS nie działa, Bateria? Jaka bateria telefon non stop pod ładowarka praktycznie(albo obniżone taktowanie proca co wiąże się z mega dużym mułem)


Ja tez go mam. Telefon orkierstra. Ma wszystko, co moj poprzedni za 1200 zl (lacznie z rozdzielczoscia ekranu). W polaczeniu z Androidem jest po prostu idealny. Muzyka, Endomondo, bajery, gps, wifi... U mnie wszystko dziala az milo.

ropusz
10-07-2012, 18:16
Powiedzcie czy iPhone 4S ma ten sam problem z anteną co poprzednicy ("martwy ścisk")? Zastanawiam się na co zmienić HTC Desire HD. Moglibyście coś polecić. W obecnym telefonie wszystko jest ok poza tym, że czasem ktoś mnie nie słyszy albo ja kogoś nie słyszę albo się rozłącza albo uchem włączę głośnik i wtedy jest nie fajnie. Nie wiem czy iP jest pozbawiony tego typu wad?

GeparD
10-07-2012, 20:14
Mam iPhone'a od marca tego roku i nie przykładam uwagi jak go trzymam. Nigdy nie miałem problemu ze znikajacym zasięgiem.

Tom01
10-07-2012, 20:21
Mam już drugą czwórkę, łącznie oba ponad 1,5 roku i nawet specjalnie obłapiając telefon na różne sposoby nie udało mi się sprowokować przedmiotowego sławnego efektu.

Uchem nie da się włączyć głośnika ani niczego innego, bo zbliżenie telefonu do ucha wyłącza ekran i dotyk.

Greg77
10-07-2012, 20:35
Powiedzcie czy iPhone 4S ma ten sam problem z anteną co poprzednicy ("martwy ścisk")?

Nie......wczesniejsze tez nie maja, problem zostal szybko naprawiony poprzez upgrade softu.


Mam iPhone'a od marca tego roku i nie przykładam uwagi jak go trzymam. Nigdy nie miałem problemu ze znikajacym zasięgiem.

Dokladnie, powiedzial bym, ze maja wrecz swietnie dzialajaca antene mocniejsza od nowych modeli HTC


Mam już drugą czwórkę, łącznie oba ponad 1,5 roku i nawet specjalnie obłapiając telefon na różne sposoby nie udało mi się sprowokować przedmiotowego sławnego efektu.

Uchem nie da się włączyć głośnika ani niczego innego, bo zbliżenie telefonu do ucha wyłącza ekran i dotyk.

x3

ropusz
10-07-2012, 22:51
Mój niby też wyłącza ekran ale jak w trakcie rozmowy choć troszkę przechylę telefon to ekran włącza się na ten ułamek sekundy i akurat uchem włączam tryb głośnomówiący. Już mnie to irytuje. Mój telefon przez ponad rok nie sprawiał żadnych kłopotów ale ostatnio to nawet myślę, czy z telefon z normalną klawiaturą nie byłby lepszy. Niestety w takich telefonach brakuje wiele fajnych rzeczy więc chyba zostanę przy dotykowcu. Pytanie tylko czy kontynuować przywiązanie do HTC i Androida czy przejść na ciemną stronę mocy i kupić jabcoka? A jesteście w stanie napisać co Was irytuje w iPhone?

Tom01
10-07-2012, 22:54
Mój niby też wyłącza ekran ale jak w trakcie rozmowy choć troszkę przechylę telefon to ekran włącza się na ten ułamek sekundy i akurat uchem włączam tryb głośnomówiący.

W IP tego nie ma. Nie ma możliwości żeby coś niekontrolowanie w ten sposób włączyć. Dotyk i przewidywanie ludzkich niedoskonałych działań obsługowych jest zaprojektowane niemal idealnie.


Pytanie tylko czy kontynuować przywiązanie do HTC i Androida czy przejść na ciemną stronę mocy i kupić jabcoka? A jesteście w stanie napisać co Was irytuje w iPhone?

Zaraz się zacznie wojna. Żona ma HTC, miałem testowo SGSII, mam IP. Za nic nie zamienię IP na telefon z Androidem.

ropusz
10-07-2012, 22:59
Powiedzmy, że dzwonię na infolinię i każą wybrać tonowo jakąś cyfrę. Jak w iP po odstawieniu na chwilę telefonu od ucha włączyć klawiaturę? W HTC odstawiam telefon od ucha to zapala się ekran i podstawowe czynności w tym możliwość pokazania klawiatury. A jak to jest w iP?

Tom01
10-07-2012, 23:00
A jak to jest w iP?

Tak samo.

qualin
10-07-2012, 23:01
W SGS nigdy eni zdarzylo mi sie wlaczyc czegokolwiek uchem, moze Wy te telefony do gory nogami trzymacie czy cos :P

Tom01
10-07-2012, 23:03
W SGS nigdy eni zdarzylo mi sie wlaczyc czegokolwiek uchem, moze Wy te telefony do gory nogami trzymacie czy cos :P

W SGS też niczego takiego nie zauważyłem, ale żona narzeka na HTC który "sam" robi różne rzeczy.

Greg77
10-07-2012, 23:14
A jesteście w stanie napisać co Was irytuje w iPhone?

Trudno mi powiedziec, stary 3G mnie irytowal tym, ze byl wolny, nowsze mnie praktycznie nie irytuja.
Moja przygoda z Andkiem byla dosc krotka, wiec trudno mi porownac.....to zalezy czego wymagasz od telefonu, bo z moich obserwacji i rozmow z uzytkownikami andka dochodzimy do podobnych wnioskow, jeden i drugi system daje takie same mozliwosci, jeden i drugi musi byc "zlamany" zeby osiagnac pelnie "szczescia" choc od iP4 nie mam potrzeby jailbreaka.
Co mnie irytuje:
-brak emotek w smsach - przyjemnie sie patrzylo na takiego smsa, ale JB rozwiazuje sprawe.
-brak raportow sms - JB rozwiazuje sprawe
-brak mozliowsci polaczenia sie z innym niz iPhone telefonem przez BT - JB rozwiazuje problem
-brak dostepu do plikow metoda "mass storage" - JB rozwiazuje problem a ja bez JB radze sobie poprzez dropboxa i googledrive
-iTunes i jego obsluga, choc od iOS 5.x problem zniknal i swietnie sprawdza sie iCloud i iTunesa nie uzywam
-bateria, ale to problem wszystkich smartfonow

Z czego jestem zadowolony:
-prosty, intuicyjny smartfon
-niezawodny i zawsze dzialajacy
-dobra antena
-synchronizacja iCloud

Dobry telefon, mozna polecic, ale jezeli od smartfona wymagasz czegos wiecej niz uzytecznego "tabletu" i telefonu, to wiedz, ze poza zmiana wygladu ekranu niewiele wiecej osiagniesz na andku, duzy plus andka to niektore aplikacje darmowe a ich odpowiedniki w App Store sa platne.

Mam znajomych ktorzy przesiedli sie z iPhonea na androida i mowia, ze nigdy wiecej apple, ale znam tez takich ktorzy mowia odwrotnie:D

Nie twierdze, ze kiedys nie przesiade sie na telefon na androidzie.

ropusz
10-07-2012, 23:27
Tak, jak kolega wyżej napisał - mój HTC też sam robi dziwne rzeczy. No właśnie, a jak z aplikacjami? Wszystko jest płatne czy są też jakieś darmowe? Na Androida jest sporo dobrych darmowych np. AngryBirds, choć za dobry program trzeba zapłacić np. Sygic. Jest jakaś sensowna nawigacja na iP?

Greg77
10-07-2012, 23:33
No właśnie, a jak z aplikacjami? Wszystko jest płatne czy są też jakieś darmowe? Na Androida jest sporo dobrych darmowych np. AngryBirds, choć za dobry program trzeba zapłacić np. Sygic. Jest jakaś sensowna nawigacja na iP?

Z aplikacjami jest podobnie jak na andku, duzo darmowych a w watku o apple podalem link do stronki gdzie sa podane aplikacje ktore przez jakis tylko czas w ramach promocji sa kompletnie free.......niestety angry birds jest platne 79 eurocentow......ale obecnie jest darmowy AB seasons za darmoche przez limitowany czas.
Sporo jest nawigacji, ale te sensowne sa platne zreszta tak samo jak na adnroidzie.....

Tom01
10-07-2012, 23:42
Jest jakaś sensowna nawigacja na iP?

Automapa, Navigon, TomTom, MapaMap...

Psychotrop
11-07-2012, 00:20
mój HTC też sam robi dziwne rzeczy.

czyszczenie/przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga ?


Automapa, Navigon, TomTom, MapaMap...

pytanie nie ode mnie, a od kumpla - jest coś takiego jak trekbuddy pod androida ?
nie ukrywam, że często chodząc i jeżdżąc rowerem po szlakach górskich, terkbuddy jest niezastąpiony.
nawet compass sprzedaje elektroniczne wersje swoich map pod tą aplikację.

Tom01
11-07-2012, 00:25
czyszczenie/przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomaga ?

Nie. Po prostu, lekkie odchylenie HTC od ucha uaktywnia dotyk, no i można coś dotknąć.


pytanie nie ode mnie, a od kumpla - jest coś takiego jak trekbuddy pod androida ?

A co to robi? Czym się różni od "normalnych" nawigacji? Z szybkiego rzucenia okiem na opisy w Internecie wiele nie wynika. Nawigację "przełajową" czy okno GPS z różnymi wskazaniami ma choćby i Automapa, a samych aplikacji a'la wskazania GPS jest od groma.

Psychotrop
11-07-2012, 00:38
Nie. Po prostu, lekkie odchylenie HTC od ucha uaktywnia dotyk, no i można coś dotknąć.

a to ja tak nie miałem w HTC Desire, za to mam tak w Sony Xperia Neo V :)



A co to robi? Czym się różni od "normalnych" nawigacji? Z szybkiego rzucenia okiem na opisy w Internecie wiele nie wynika. Nawigację "przełajową" czy okno GPS z różnymi wskazaniami ma choćby i Automapa, a samych aplikacji a'la wskazania GPS jest od groma.

to nie nawigacja, choć za taką może robić.
mapa papierowa przeniesiona na telefon.
dosłownie.
można zrobić to samemu skanując, tnąc na mniejsze pliki,, kalibrując, ale to schodzi czasu na to.
są mapy wojskowe, są turystyczne, są drogowe, są miejskie ....
tak naprawdę najbardziej mi zależy na turystycznych compassa, albo express map - kto łazi po górach, ten wie :)

przy HTC Desire wyłączałem kartę sim, wifi, generalnie wszystko poza GPS - potrafił telefon wytrzymać prawie 1,5 dnia (dzień łażenia + pół następnego z włączonym śledzeniem i zapisywaniem trasy - na noc wyłączyłem) :)

a to sporo nawet jak na GPSy turystyczne :)

Tom01
11-07-2012, 00:47
to nie nawigacja, choć za taką może robić.
mapa papierowa przeniesiona na telefon.
dosłownie.
można zrobić to samemu skanując, tnąc na mniejsze pliki,, kalibrując, ale to schodzi czasu na to.
są mapy wojskowe, są turystyczne, są drogowe, są miejskie ....

Coś takiego jest na Garmina. Miałem, nawet trochę korzystałem, ale raczej w przypadku map akwenów wodnych. Wybór map zarówno darmowych jak i płatnych jest przeogromny. Łącznie z mapami które spokojnie mogą służyć do nawigacji. I zresztą służą, na większych urządzeniach Garmina. Na IP nie znam niczego analogicznego, ale z ciekawości poszukam. Dziwne by było jakby nie było, choć konkurencji Garminowi raczej nie wróżę.


przy HTC Desire wyłączałem kartę sim, wifi, generalnie wszystko poza GPS - potrafił telefon wytrzymać prawie 1,5 dnia

Z włączonym cały czas ekranem? Można zrobić podobny test. Choćby dla orientacji ile sprzęt wytrzyma jak przyjdzie zabłądzić w dżungli. ;)

ropusz
11-07-2012, 00:52
a to ja tak nie miałem w HTC Desire, za to mam tak w Sony Xperia Neo V :)
Ja w HTC Desire też tak nie miałem, za to mam tak w HTC Desire HD. Może to w takim razie przypadek odosobniony i nie należy skreślać HTC? Oddawałem do serwisu ale nic z tym nie zrobili.

Zasięg w porównaniu do Nokii E71 jest taki sobie i te zerwane połączenia to wynik chyba gubienia zasięgu, zwłaszcza w budynkach.

Psychotrop
11-07-2012, 01:03
Na IP nie znam niczego analogicznego, ale z ciekawości poszukam.

byłbym wdzięczny, a raczej mój kumpel, z którym często po górach chodzimy :)


Z włączonym cały czas ekranem? Można zrobić podobny test. Choćby dla orientacji ile sprzęt wytrzyma jak przyjdzie zabłądzić w dżungli. ;)

że tak powiem - no bez jaj ;)
telefon w kieszeni, więc ekran wyłączony. gdyby był cały czas włączony, to nie wróżę żadnemu smartphoenowi długiego żywota na takiej wycieczce :)
włączany tylko na czas sprawdzania mapy.
zresztą tak samo się używa turystyczne GPSy :)
jednak GPS i zapisywanie "tracku" cały czas pracuje w tle :)

no chyba, że to GPS na rower.
ale to już inna bajka. chcąc to montować na kierownicy, to trzeba także wziąć pod uwagę odporność na uderzenia.


Ja w HTC Desire też tak nie miałem, za to mam tak w HTC Desire HD. Może to w takim razie przypadek odosobniony i nie należy skreślać HTC? Oddawałem do serwisu ale nic z tym nie zrobili.


przytoczę tutaj historię (nadal aktualną) z mojej pracy.

zainstalowali nam zaraz za ścianą naszych biur falowniki do oświetlenia hali produkcyjnej.
od tego czasu zaczęły się dziać chece ze sprzętem.
touchpady w lapkach przestały działać, smartfony podłączone przez USB do ładowarki, lub komputera przstały reagować na dotyk. znaczy reagują, tak jak i touchapdy - losowo.
same odbierają połączenia, nie da się kliknąć w nic ... na touchpadach po dotknięciu kursor zaczynał świrować jakby miał delirkę, wystarczy nad nim przesunąć ręką a ten zaznacza cały tekst w wordzie ...

i teraz ...
starym sprzętom to nie przeszkadza :)
mój były HTC Desire odporny (produkcję skończyli chyba ze 2 lata temu).
lapki - stare delle, stare macbooki - odporne.

nowe sprzęty - nie działają prawidłowo, czy to delle, czy macbooki, czy samsungi galaxy, czy sprzęty innych firm.

p.s.
stara nokia (jakaś z pierwszych kolorowych) kumpla, w jednym miejscu w okolicach naszej kuchni pokazuje na ikonce, że się ładuje :D
pewnie jakieś prądy wirowe, albo co :D

Tom01
11-07-2012, 01:06
i te zerwane połączenia to wynik chyba gubienia zasięgu, zwłaszcza w budynkach.

Poprzedni HTC żony Wildcośtam też nałogowo przerywał w wyniku gubienia zasięgu. Za chwilę odzyskiwał i można było jeszcze raz bez problemu zadzwonić. Obecny, nie pamiętam modelu, zachowuje się podobnie, przy czym nasilenie samoistnych działań w czasie rozmowy przechodzi ludzkie pojęcie. Potrafi zawiesić połączenie, odpalić jakąś aplikację. Generalnie upierdliwy w normalnym użytkowaniu. Trzeba uważać na wszystko w czasie obsługi.


stara nokia (jakaś z pierwszych kolorowych) kumpla, w jednym miejscu w okolicach naszej kuchni pokazuje na ikonce, że się ładuje :D

Ładny gips. A jak ze szkodliwością takiego natężenia pola elektrycznego?

Greg77
11-07-2012, 01:08
Ja mam z moim IP takie jaja, ze wszedzie zasieg mam, dziala idealnie a we wlasnym domu nie moge rozmawiac normalnie i musze przyklejac sie do okna, z innymi telefonami podobnie, tyle, ze IP jest pierwszy ktory niemal caly czas ma zasieg w mieszkaniu.....rozmawialem z facetem od kablowki jak przyszedl mi naprawiac kabel i powiedzial, ze w tym budynku jest cos pokrecone i sa dziwne fale ktore maja wplyw nawet na jakosc sygnalu kablowki, takze to o czym piszesz jest mozliwe i wierze w to;) Na szczescie niedlugo sie przeprowadzam, mam dosc po 7 latach rozmawiania przez telefon z geba w szybie:D

Psychotrop
11-07-2012, 01:09
Wildcośtam

za ten model firma HTC powinna publicznie przeprosić wszystkich użytkowników :/

Greg77
11-07-2012, 01:10
za ten model firma HTC powinna publicznie przeprosić wszystkich użytkowników :/

:lol:TRUE:lol:

Aaaa moj znajomy kupil sobie HTC OneS ktorego zreszta tez chcialem kupic, ale sprawy sie ulozyly tak, ze zostalem przy apple.
Innowacyjna farba nakladana pod napiecie 10k V miala byc odporna na wszystko, okazuje sie, ze cala pierwsza seria OneS i OneX ma feler i farba odpryskuje na wszystkich zagieciach, dodatkowo zasieg gubi kiedy chce, ten sam znajomy ma swojego starego Desire i mowi, ze ze starym modelem zadnych problemow.
Oddal na gwarancji i powiedzieli mu po 2 tyg, ze tel naprawiony.....okazalo sie, ze nie a, ze jako mial ubezpieczenie to potraktowal go jak mlotkowy i teraz czeka na nowy, zobaczymy, czy nowybedzie mial te same problemy.

manfred
11-07-2012, 07:47
Może tak wyskoczę jak filip z konopi ale powoli tracę cierpliwość do Nokii E72. To że to się wiesza co chwile to jakoś przeboleje. Ale ostatnio oddałem telefon do serwisu aby wgrali mi nowe oprogramowanie. I zaczęły sie problemy z ściąganiem email. Pobieram wszystkie listy z skrzynki na onecie. Kasuje je w telefonie po czym jak ponownie wejdę aby przeczytać listy te znowu są w telefonie. Gdy usuwam je z tzw palca po jednym to i tak po ponownym wejściu do skrzynki w telefonie mam znowu kolejne dni ściągnięte na telefon. Nawet jak ograniczę ściąganie listów do 30 szt. telefon wspaniałomyślnie ładuję mi wszystko co mam na Onet.pl.

hydra_nt
11-07-2012, 09:09
...
-brak dostepu do plikow metoda "mass storage" - JB rozwiazuje problem a ja bez JB radze sobie poprzez dropboxa i googledrive ...

Wypróbuj Phone Drive - działa jak pamieć masowa


Z czego jestem zadowolony:
-prosty, intuicyjny smartfon
-niezawodny i zawsze dzialajacy
-dobra antena
-synchronizacja iCloud

Dołożę od siebie :
- bardzo dobry GPS ( sygnał mam nawet w domu)
- świetna synchronizacja z kontem googl'a
- naprawdę sporo ciekawych aplikacji ( mały minus, że są płatne)
- wreszcie zrobiłem porządek z kontaktami ( wszędzie teraz mam jednakowo)

Co do aplikacji typu trekbuddy - widziałem coś podobnego ale, że mnie nie interesowało to się nie wgłebiałem - nazwa coś mi się kojarzy z City Maps lub Traseo.

ropusz
11-07-2012, 09:19
Właśnie gdzieś wyczytałem, że w 4S są dwie anteny (w 4 nie było) i dzięki temu nie ma problemu z "martwym ściskiem". Chyba dam mu szansę.

Tom01
11-07-2012, 09:21
Właśnie gdzieś wyczytałem, że w 4S są dwie anteny (w 4 nie było) i dzięki temu nie ma problemu z "martwym ściskiem". Chyba dam mu szansę.

Anten jest cztery, tak samo w 4 i 4S.

Greg77
11-07-2012, 12:22
Anten jest cztery, tak samo w 4 i 4S.

A nie jest tak, ze w 4s dolozyli dodatkowa antene? Zewnetrznie IP4s od IP4 rozni sie tylko tym "oddzielonym elementem aluminiowym u gory i podobno to jest dodatkowa antena.
A "uscisk smierci" to takie same *******y jak sypiace sie dyski seagate, problem szybko rozwiazany i przestal istniec, nie da sie juz nawet kupic IP4 z tym problemem, byl to tylko blad OSa.

Tom01
11-07-2012, 12:34
A nie jest tak, ze w 4s dolozyli dodatkowa antene? Zewnetrznie IP4s od IP4 rozni sie tylko tym "oddzielonym elementem aluminiowym u gory i podobno to jest dodatkowa antena.

Racja, dopiero teraz sięgnąłem po 4 i faktycznie ma 3 anteny a 4S ma 4. Choć słowo "anteny" może być nieadekwatne, raczej "promienniki". Z kilku promienników można "składać" różne kombinacje anten zależnie od potrzebnego pasma, ale nie wiem w szczegółach jak to jest rozwiązane w IP. W każdym razie z 4 promienników można uzyskać więcej kombinacji. Wydaje się natomiast że "anten" w obu wersjach jest tyle samo, bo z tego co wiem, nie zmieniły się ilości ani rodzaje torów radiowych. Na pewno muszą być anteny GSM 900/1800/1900MHz, BT i WiFi 2,4Ghz no i chyba UMTS 2,1GHz.

Greg77
11-07-2012, 16:07
Wypróbuj Phone Drive - działa jak pamieć masowa


Wow, swietna aplikacja, bardzo szybka.....jedyny minus to cena, ale zastanowie sie nad nia......niestety wersje darmowa szybko wykozystalem;)

coach_lodz
11-07-2012, 17:28
Panowie, biorę sobie nową umowę i z playa zaproponowali mi np: Sony Xperia Neo V, Sony Xperia Ray, Samsung Galaxy Ace... najbardziej skłaniam się do pierwszej opcji... doradźcie coś... ewentualnie jakieś porady co do playa ?

qualin
11-07-2012, 17:32
To telefony za zlotowke zapewne ? zaloguj sie na stronie play i zobacz co mozesz dostac za doplata paru zlotych.
Konsultanci moga Ci zaproponowac tylko takie ceny jakie sam znajdziesz w cenniku przedluzeniowym na ich stronie.

coach_lodz
11-07-2012, 17:35
ale ja nie przedłużam, tylko biorę nowe abo... telefony przy abonamencie ok 75 zł ceny neo v - 159 zł, Ray - 169 zł, Ace 29 zł...

qualin
11-07-2012, 18:15
To tym bardziej nie rozumiem po co chcesz sie sugerowac telefonami proponowanymi przez konsultanta. Przejrzyj oferte na stronie dostepnych sluchawek i wybierz cos konkretnego. ACE'a sobie odpusc bo nie warto.

ropusz
12-07-2012, 15:57
A czy w iP, jak wpisuje się sms to jest taka wibracja pod palcem czy tylko dźwięk?

Tom01
12-07-2012, 16:11
A czy w iP, jak wpisuje się sms to jest taka wibracja pod palcem czy tylko dźwięk?

Kliknięcia klawiatury lub cisza.

ropusz
12-07-2012, 22:42
Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia. Czy zdarzają się osoby nie zadowolone z iP?

Greg77
12-07-2012, 22:43
Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia. Czy zdarzają się osoby nie zadowolone z iP?

hehehehehe dobre pytanie, pewnie juz dawno siedza na andku, IP w cenie to latwo zamienic:D

dzejms
12-07-2012, 22:50
A czy w iP, jak wpisuje się sms to jest taka wibracja pod palcem czy tylko dźwięk?

Wibracja też może być, ale po JB.

Tom01
12-07-2012, 22:52
Czy zdarzają się osoby nie zadowolone z iP?

Chodzą słuchy, że podobno są. :)

Psychotrop
12-07-2012, 23:08
Chodzą słuchy, że podobno są. :)

to nie słuchy, to fakt :)
choćby u mnie w firmie :)

Tom01
12-07-2012, 23:17
choćby u mnie w firmie :)

No właśnie. Chodzą słuchy, że u kogoś w firmie na przykład. :-P

Majek
12-07-2012, 23:18
Ja tak się do cen aplikacji w AppStore odniosę... No ludzie, nie robilibyście już z siebie dziadów... Bo wstyd normalnie. Przeciętna aplikacja kosztuje 78 kopiejek. To jest 3 zeta. Słownie, TRZY zeta. Czaicie? No, trzy zeta z groszami. To i tak mniej niż przyzwoite piwo. Targacie sprzętu za grube tysiące, a macie skrupuły wydać kilka złotych na aplikację, która ułatwi i umili Wam życie?

Greg, Phone Drive polecam. Bardzo użyteczny program, pisałem już o nim wielokrotnie. Ale na takie rozmówki założyłem specjalny wątek w dziale komputerowym. Bo znając życie, za chwilę zacznie się tutaj jakiś flame.

Ja jeszcze napiszę o jednej zalecie wynikającej z posiadania iPhone'a (Apple'a generalnie). iTunes Store. Dostęp do całej muzyki świata za bardzo rozsądne pieniądze. Ja już nie pamiętam, kiedy płytę kupiłem w sklepie. No dobra, pamiętam, całkiem niedawno... Ale chodzi o to, że jak mi jakiś kawałek wpadnie w ucho i chce go mieć już (i nie koniecznie cały album), wykonuje dosłownie trzy ruchy. I mam go od razu w kompie, w iPhonie i iPadzie za jednym zamachem. A za chwilę mam go na dysku w samochodzie.

Psychotrop
12-07-2012, 23:22
No właśnie. Chodzą słuchy, że u kogoś w firmie na przykład. :-P

nie u kogoś, a u mnie.
ok 500 numerów tel., mój dział IT zajmuje się także komórkami - wiem co mówię/piszę :)

nazwisk ci nie wymienię, bo nie mogę, ale na każde 5 sztuk IP 2 wraca do nas z prośbą o wymianę na androida, albo BB.
ot brutalne, ale prawdziwe ;)

p.s.
na około 300 smartphoneów mamy jakieś 30 szt IP

powiedzmy, że wybór między IP a innymi telefonami ma ok 150 użytkowników (wyższe stanowiska dysponujące wyższym budżetem na telefony), z czego z przymusu to ok 10 IP - użytkownik musiał wziąć IP ze względu na (bla bla bla tajemnica firmowa).
czyli na 140 osób mających wybór, 20 osób się zdecydowało.

przyczyny ?
nie nam dyskutować.
toć to liczby oparte na faktach.

Tom01
12-07-2012, 23:25
ale na każde 5 sztuk IP 2 wraca do nas z prośbą o wymianę na androida, albo BB

To i tak 3/5 zostaje czyli większa część. No a poza tym się nie dziwię, jeśli ludziom obligatoryjnie dali IP i kazali używać. IP to specyficzny sprzęt. Albo człowiek rzuca o ścianę albo się zako****e. Nie da się być obojętnym wobec IP. To zresztą widać po licznych wojnach na różnych forumach. :)