Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.
Albo człowiek rzuca o ścianę albo się zako****e. Nie da się być obojętnym wobec IP. To zresztą widać po licznych wojnach na różnych forumach. :)Tak jest generalnie z całym sprzętem Apple'a. Albo ktoś przyjmuje całą filozofię Steve'a i jest mu z tym dobrze (bo do tego Jobs wszelkimi siłami dążył), albo wyrzuca ten sprzęt za okno.
Psychotrop
12-07-2012, 23:35
Ja tak się do cen aplikacji w AppStore odniosę... No ludzie, nie robilibyście już z siebie dziadów... Bo wstyd normalnie. Przeciętna aplikacja kosztuje 78 kopiejek. To jest 3 zeta. Słownie, TRZY zeta. Czaicie?
no nie bardzo Bartku
mam telefon firmowy - tylko taki, żadnego innego nie posiadam.
mogę zadzwonić do Moskwy, Wiednia, Chicago i nikt się nie przyczepi.
ale jak wyślę smsa płatnego (choćby na akcje charytatywną) to ląduję na dywaniku i się tłumaczę dlaczego, po co, za co, komu, jak .... .
ot hamerykańska korporacyja :/
ale jak wyślę smsa płatnego (choćby na akcje charytatywną) to ląduję na dywaniku i się tłumaczę dlaczego, po co, za co, komu, jak .... .
/
Ale na IP w AppStore placi sie paypalem lub podlinkowana karta kredytowa.....a u mnie dostepne sa tez karty iTUnes i AppStore, ladujesz taka za 10-20-50 euro i kupujesz do woli;)
Dokładnie. Do zakupów podlinkowujesz własne, prywatne źródełko z kasą i płacisz z własnej kieszeni. To samo dotyczy z resztą Google Play. Sam przez jakiś czas unikałem płacenia, ale wkurzały mnie reklamy, bannery itd. A często darmowe aplikacje są takimi atrakcjami okraszone. Równie często występują też w wersji PRO (tak zwanej), czyli płatnej, gdzie takich rarytasów nie ma. Pomijam fakt, że niektóre występują tylko w wersji płatnej. A naprawdę te 3 złote za program to jakiś majątek nie jest. Szczególnie za coś, co się nam przydaje. Przypuszczam, że zdecydowana większość z nas wydaje więcej na inne przyjemności krótkotrwałe (że się tak wyrażę). Oczywiście lepiej nie płacić, niż płacić, a jak już płacić, to najmniej jak się da. A od tego są aplikacje typu App Shoper, które śledzą ruchy cenowe programów, które nas interesują i jak cena spada, to siup, pushem informację do telefonu wysyłają.
Psychotrop
13-07-2012, 10:37
a to dobrze słyszeć :)
za dawnych czasów się nie dało odseparować nr tel i płatności i tkwiłem w tym przekonaniu :/
a to dobrze słyszeć :)
za dawnych czasów się nie dało odseparować nr tel i płatności i tkwiłem w tym przekonaniu :/
KOnto w takowych sklepach zakladasz na swoj email i po zmianie telefonu masz nadal dostep do tego konta.....nawet jak zmienisz siec i numer, aplikacja zakupiona raz jest twoja do konca funkcjonowania "sklepu".
KOnto w takowych sklepach zakladasz na swoj email i po zmianie telefonu masz nadal dostep do tego konta.....nawet jak zmienisz siec i numer, aplikacja zakupiona raz jest twoja do konca funkcjonowania "sklepu".
I co warto zauważyć, można jednej licencji używać na wszystkich urządzeniach Apple przypisanych do jednego konta. Czyli np taka Automapa, która kosztuje "parę" zł, na jednej licencji może być używana na Iphone i Ipadzie.
I co warto zauważyć, można jednej licencji używać na wszystkich urządzeniach Apple przypisanych do jednego konta. Czyli np taka Automapa, która kosztuje "parę" zł, na jednej licencji może być używana na Iphone i Ipadzie.
Dokladnie tak samo jest na Androidzie.
Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Nie do końca. Kupiłem Sygica i licencja jest sparowana z jednym telefonem. Zmieniałem płytę główną i musiałem prosić o przeniesienie licencji. Desire HD
To pierwszy przyklad o jakim slysze. W przypadku aplikacji, z ktorymi mialem do czynienia nie bylo takich problemow ;)
Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Nie do końca. Kupiłem Sygica i licencja jest sparowana z jednym telefonem. Zmieniałem płytę główną i musiałem prosić o przeniesienie licencji. Desire HD
To jakiś autorski pomysł Szydzika, tak jak na początku Automapa na iOS miała (co zresztą wszyscy gromko oprotestowali i im przeszło). Normalnie w Google Play aplikacje są przypisane do konta, a nie do urządzenia.
Zgadza się, że aplikacje tanie można kupić raz i zainstalować na kilku sprzętach ale trafiają się droższe aplikacje, jak Sygic, że się tak nie da.
Wyjatek potwierdza regule ;)
Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Cały czas się zastanawiam nad tym iP ale nie wiem czy będę się w stanie przyzwyczaić do mniejszej przekątnej ekranu. A i jeszcze jedno, ja swój telefon nosze w kieszeni, używam normalnie i nic się nie rysuje ani z przodu ani z tyłu. Większość ludzi, u których widzę iP ma na niego naciągniętą jakąś gumę lub inne usrojstwo. Czy to dlatego, że jest podatny na zarysowania?
Cały czas się zastanawiam nad tym iP ale nie wiem czy będę się w stanie przyzwyczaić do mniejszej przekątnej ekranu.
Iphoniarze mówą odwrotnie. 3,5" jest idealnym kompromisem. Mieści się bez problemu w kieszeni a wszystko widać. Duże HTC czy SGS to już paletka pimpongowa, nie mówiąc o Note. Nie usiądziesz na motorze z czymś takim w kieszeni. :)
A i jeszcze jedno, ja swój telefon nosze w kieszeni, używam normalnie i nic się nie rysuje ani z przodu ani z tyłu. Większość ludzi, u których widzę iP ma na niego naciągniętą jakąś gumę lub inne usrojstwo. Czy to dlatego, że jest podatny na zarysowania?
IP to niemal wyłącznie szkło i anodowane aluminium. Zero plastiku. Trzeba się postarać żeby to porysować. Ludzie nakładają różne dziadostwa, zabierające sporo z funkcjonalności i wygody, wyłącznie moim zdaniem ze skąpstwa. IP jest drogi i ludzie boją się ryski jak ognia. Wielu, nawet była mowa w tym wątku, nosi IP bez pardonu po kieszeniach, z czasem z kluczami i innymi przedmiotami i nic się nie dzieje. Oczywiście jeśli komuś zależy żeby był cały czas jak nówka, klucze to pewna przesada. Dodatkowym plusem noszenia IP "gołego" w kieszeni jest jego naturalne czyszczenie z paluchów. Widuję często IP opakowane w wymyślne futerały a uświnione tak, że nie można nie odczuwać obrzydzenia biorąc taki do ręki. Chleb ze smalcem wygląda mniej tłusto.
IP to jest szczególnie łatwo tłukące się dziadostwo :/ niestety przy tej cenie to jest paranoja. gleba ze stołu na podłogę (niekoniecznie betonową) to bardzo wysokie prawdopodobieństwo potłuczenia ...
Tak, jak napisał Tom1, telefon jest po to by go używać. Mam iP4s od marca tego roku, jedynie co zauważyłem iż tylne szkło jest bardziej podatne na mikro-zarysowania niż przednie. Ale ja telefonu nie nosze w żadnej gumie, pokrowcu. Od tak, wrzucam go do kieszeni. kładę na blat i tyle. Parę razy telefon wylądował w kieszeni z monetami i również nie widzę jakiś strasznych zmian. Przednie szkło jest jak nowe.
Parę razy wypadł mi z ręki na podłogę z wysokości biodra i odpukać żyje bez żadnego śladu upadku (upadek na parkiet).
OK, czyli nie jest tak źle. Zastanawiałem się nad HTC One S, podobno szybki jak burza. W sumie, jak iP nie podejdzie to pewnie niewielka będzie strata przy ewentualnej odsprzedaży.
Marcin Jakubowski
14-07-2012, 14:47
IP to jest szczególnie łatwo tłukące się dziadostwo :/ niestety przy tej cenie to jest paranoja. gleba ze stołu na podłogę (niekoniecznie betonową) to bardzo wysokie prawdopodobieństwo potłuczenia ...
ja mam ip 4 prawie dwa lata (będzie we wrześniu). W tym czasie kilkanaście razy lądował mi na podłodze w domu/pracy, kilka razy pierdyknął porządnie na chodnik/asfalt. Nic się nie dzieje.
Mogę potwierdzić podatniejszy na zarysowanie tył telefonu (dlatego nakleiłem tam folię). Przodu niczym nie zabezpieczyłem, jest kilka rysek, ale noszę go w kieszeni i specjalnie na nic nie uważam.
OK, czyli nie jest tak źle. Zastanawiałem się nad HTC One S, podobno szybki jak burza.
Prawie go kupilem, moj znajomy, forumowicz zreszta, kupil OneS i teraz placze, po dwoch probach naprawy w serwisie ginacego slabego zasiegu postanowil wykozystac wykupiopne ubezpieczenie i sprawdzil jego wyczymalosc na "loty galaktyczne"....telefon sie rozlecial a obudowa wygiela w pol z wielkim odpryskiem "nieodpryskujacej" farby z tylu telefonu.......czeka na nowy, jak okaze sie tak samo marny w uzytkowaniu jako telefon (mowa o zasiegu) to sprzedaje go i szybko wymienia na cos innego, wspominal o Galaxy SIII lub IP 5 ktory juz do tego czasu powinien sie pojawic....ploty mowia o sierpniu lub pazdzierniku.
Dodam, ze telefon bardzo mi sie podoba i faktycznie jest szybki, bawilem sie tez OneX z quad Core i tam jest jeszcze lepiej......ale nie dziala to jak porzadny telefon.
Jeden koles co ma OneX (tez klopot ze slabym zasiegiem) powiedzial, ze tzreba sciagnac jakas platna aplikacje zwiekszajaca moc anteny, ale ja nie wierze w te bzdury.
IP to jest szczególnie łatwo tłukące się dziadostwo
Tia...
Jak pisałem miałem już 4 Iphone'y. Zdarzało się, że wypadł na beton, podłogę, ziemię, a nawet poturlał się ze schodów na klatce w bloku. Różne rzeczy się zdarzają przez parę lat użytkowania. Nie "udało się" jednak żadnego potłuc, choć jeden miał poobijane wszystkie narożniki. Znajomy jednak potłukł, dowodzi to, że się da, ale nie zdecydowanie nie zrównywałbym ze stwierdzeniem "tłukącego się dziadostwa". Aha - szybkę w IP można bez problemów wymienić.
IP jest bardzo modny tutaj gdzie mieszkam a dostaje sie go za darmoche przy abonamencie 40 euro na miesiac, kontrakcie na 24mies, wiec jest ich wysyp.......spotkalem sie z dwoma ze zbita szybka.
Rysze sie tylna scianka, ale bez przesady, przednia jest bardzo trrudna do uszkodzenia.
Wszelakie nakladki na telefon stosuje, ale jako "ubranka" i mozliwosc zmiany wygladu a nie zabezpieczenie, folia na przodzie jest caly czas, dobra folia ochronna invisible shield....polecam.
Nie mam zadnej jazdy na ryski, poprostu chce miec telefon w dobrym stanie, proste, gdybym mial samsunga, czy HTC to tez bym zabezpieczyl folia;)
Aha - szybkę w IP można bez problemów wymienić.
Za 900zł w 4s. Dziękuję, postoję.
Za 900zł w 4s. Dziękuję, postoję.
Drogo macie, bo u mnie to kosztuje 50 euro co daje 200zl;)
Jeszcze pozostaje Blacberry, ktoś mi wytłumaczy skąd się bierze ich popularność i jakie mają zalety w stosunku do Androida czy iOS?
Nie chce słyszeć o BB. Może ten ich BES i BIS jest świetny, ale konfiguracja tego wola o pomstę do nieba. A może ja jestem jakiś lewy ;)
I te właśnie usługi sprawiły, że BB stał się popularny. To pierwszy telefon z "push'em" poczty elektronicznej.
Teraz po popularyzacji IMAP, Exchange Active Sync nie widzę nic czym BB wyróżniał się na tle innych telefonów.
No właśnie co daje ten BES i BIS?
Blackberry Enterprise Service oraz Blackberry Internet Service czy jakoś tak. Usługa, która tłumacząc krótko, sprawdza za ciebie pocztę i wypycha ja do twego telefonu. Poza tym z tego co się orientuje to wysyłanie smsow z BB do BB odbywa się rownież przez BES i jest darmowe (nie jest to zwykły SMS).
No ale w gmailu też wysyła za nas.
Tak. Ale kiedyś IMAP, Google Sync, Exchange Active Sync nie był tak popularny jak dzisiaj. Dzisiaj nawet poczta na wp.pl reklamuje się ze wspiera imap. Wcześniej żeby mieć aktualna skrzynkę pocztowa trzeba było mieć albo konto Exchange i telefon wspierający to bądź właśnie BB.
Zatem aktualnie zakup BB nie ma specjalnego sensu? Porównywałem dziś iP do DHD i muszę przyznać, że mi średnio iP przypadł do gustu. Jakiś kanciasty, gruby i ciężki i ekranik malutki.
Boryszuk
14-07-2012, 21:17
I ja od jakiegos czasu zastanawiam sie nad i4. Jak sie ssprawuje ten telefon jesli jest to jedyne moje urzadzenie ze stajni Apple'a?
Miałem iPhone'a jako jedyne urządzenie przez ostatnie 3 lata. Nie mam zastrzeżeń. Dopiero od dwóch tygodni posiadam dodatkowo iPada. Świetna sprawa jest nieprzechowywanie kontaktów w telefonie. Wcześniej używałem do tego Google mail, teraz przesiadłem się na iCloud. Do tego poczta na hotmail, firmowe office365 i poczta na Exchange, kontakty zsynchronizowane, kalendarz tez. Wszystko działa jak należy.
I ja od jakiegos czasu zastanawiam sie nad i4. Jak sie ssprawuje ten telefon jesli jest to jedyne moje urzadzenie ze stajni Apple'a?
Zaden problem, uzywam tylko iP od Apple
Poczytałem trochę testy i raczej pozostanę z HTC, zastanawiam się tylko czy One S czy One X. One X ma wyświetlacz IPS :)
hydra_nt
15-07-2012, 16:17
Wszelakie nakladki na telefon stosuje, ale jako "ubranka" i mozliwosc zmiany wygladu a nie zabezpieczenie, folia na przodzie jest caly czas, dobra folia ochronna invisible shield....polecam.
Wszystko w jednym ;) (http://www.newitems.pl/?207,taktik)
Wszystko w jednym ;) (http://www.newitems.pl/?207,taktik)
O nie moje jeszcze musza wygladac i byc wygodne w codziennym uzyciu;)
Case Mate, iFrogz i jeszcze gear4.....te sa fajne i naprawde dobrze dopasowane;)
kakersik
15-07-2012, 20:50
... bawilem sie tez OneX z quad Core i tam jest jeszcze lepiej......ale nie dziala to jak porzadny telefon.
Jeden koles co ma OneX (tez klopot ze slabym zasiegiem) powiedzial, ze tzreba sciagnac jakas platna aplikacje zwiekszajaca moc anteny, ale ja nie wierze w te bzdury.
Mam One X od jakiegos miesiaca i nie zauwazylem problemow z zasiegiem. Wiem za to, ze lepiej zbiera Wifi niz S2 ktorego ma brat. Mieszkam na osmym pietrze i siedzac na dole w samochodzie ok 10 metrow od bloku mam jeszcze zasieg a brat juz nie. A i czemu niby nie dziala jako porzadny telefon?
Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2
A i czemu niby nie dziala jako porzadny telefon?
Byc moze jest to problem pierwszej seri i juz zostal naprawiony, ale telefon ktory gubi zasieg nie jest dobrym telefonem.
Jak napisalem wczesniej, jest szybki i bardzo fajny, mnie sie podoba, ale moj znajomy, ktory jest wiernym fanem HTC jest bardzo zawiedziony.
Al Koholik
15-07-2012, 21:26
Ja trochę inaczej. Dla mnie telefon to jest coś co służy do dzwonienia, ale szukam radia. Jako mieszkaniec zielonej wyspy (tej prawdziwej) żeby posłuchać "Trójki" muszę opalić blaszaka i właściwie ten blaszak chodzi non stop bo "trójka" gra non stop. Macie jakiś patent na radio przez WiFi? Jakiś smartfon?
Na iP mam slooshaj!
Masa stacji radiowych i działa swietnie nawet przez 3G.
TuneIn Radio - na Androida ;)
Jest na Androida aplikacja Polskie Radio gdzie można sobie posłuchać m.in Trójki.
pozdr
Al Koholik
15-07-2012, 22:34
Na iP mam slooshaj!
Masa stacji radiowych i działa swietnie nawet przez 3G.
No... radio za 500 ojro to i przez 3G będzie hulać :wink:
A macie coś za równowartość zgrzewki piwa?... tfu za "sześciopaka" ? :wink:
Ja trochę inaczej. Dla mnie telefon to jest coś co służy do dzwonienia, ale szukam radia. Jako mieszkaniec zielonej wyspy (tej prawdziwej) żeby posłuchać "Trójki" muszę opalić blaszaka i właściwie ten blaszak chodzi non stop bo "trójka" gra non stop. Macie jakiś patent na radio przez WiFi? Jakiś smartfon?
Na iPhonie jest aplikacja "Polskie Radio" masz tam wszystkie od jedynki po czworke (wideo), duzy plus to mozliwosc sluchania tego w samochodzie przez sprzet grajacy, po podpieciu smartfona do radyjka, czy to przez jacka, czy BT.
Dodatkowo codziennie rano wracajac z pracy slucham Zetki i Olejnik, jest tez bardzo fajna apka "Polskastacja", cala fura radyjek internetowych podzielonych na style muzyczne.
Kazdy smartfon, czy to na adnku, czy iOS bedzie mial te aplikacje i posluchasz na nich radia, co do sieci i dostepu do internetu to odezwij sie do mnie a powiem Tobie co sie jak oplaca, bo ostatnio chcialem kupic telefon na abonament i mialem okazje sprawdzic wszyskie mozliwe sieci w IE;)
Co do iPhonea, masz stacje dokujace roznistych firm i roznej jakosci, ale wygoda jest taka, ze wpinasz iPhonea w taka stacje i po wifi sluchasz radia;)
Zdziwiłem się w piątek gdy ceny telefonów w T skoczyły nawet o 150 % w górę :(
lukpiecz
25-07-2012, 14:51
ja jutro mam mieć w rękach SE Xperia ARC S :)
podpowiedzcie z Waszego doświadczenia jaki pokrowiec lepszy?
1. taka wsuwka?
2. czy taki z klapką?
Ja od dawna mam tylko wsuwane. Inne mnie denerwują, ale tutaj to raczej jest kwestia gustu.
ja jutro mam mieć w rękach SE Xperia ARC S :)
podpowiedzcie z Waszego doświadczenia jaki pokrowiec lepszy?
1. taka wsuwka?
2. czy taki z klapką?
Taki co nie zmusza do dodatkowych czynnosci podczas odbierania telefonu;)
podpowiedzcie z Waszego doświadczenia jaki pokrowiec lepszy?
1. taka wsuwka?
2. czy taki z klapką?
Preferuję i używam wsuwanych. Wgodne i estetyczne.
Z klapkami jak dla mnie za dużo mieszania.
Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
krzysztofz24
25-07-2012, 23:21
ja jutro mam mieć w rękach SE Xperia ARC S :)
podpowiedzcie z Waszego doświadczenia jaki pokrowiec lepszy?
1. taka wsuwka?
2. czy taki z klapką?
Tylko I wylacznie zwykly gumowo-silikonowy kondomik:-).
Plus folia na wyswietlacz.
Ale ja mam fona na smyczy. Nienawidze:-) pokrowcow mocowanych do paska, klapek itp.
Ogolnie to po prostu wez taki pokrowiec, ktory ci pasuje;-).
Po co druga folia na wyświetlacz? ARC S ma fabrycznie założoną bardzo dobrą folię.
Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
krzysztofz24
26-07-2012, 01:51
Po co druga folia na wyświetlacz? ARC S ma fabrycznie założoną bardzo dobrą folię.
Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
A tego to nie wiedzialem. Ja w Xperii Ray mam tylko "odporna" na zarysowania szybke.
Jak macalem w sklepie Arc S to nie zauwazylem folii:-).
a ja zadam banalne pytanie:
czy istnieje sensowna konkurencja wśród dwurdzeniowców dla SGS II? (pomijając najnowsze wypusty typu HTC one S).
Chodzi przede wszystkim o:
-jakość zdjęć
-gry
-ogólna wygoda i fun z użytkowania ;)
a ja zadam banalne pytanie:
czy istnieje sensowna konkurencja wśród dwurdzeniowców dla SGS II? (pomijając najnowsze wypusty typu HTC one S).
Chodzi przede wszystkim o:
-jakość zdjęć
-gry
-ogólna wygoda i fun z użytkowania ;)
Tak Iphone 4s mase aplikacji,gier. Cenie sobie ten telefon za system i intuicyjność oraz za rozmiar, jakość wykonania.
helopawelo
26-07-2012, 20:42
a ja zadam banalne pytanie:
czy istnieje sensowna konkurencja wśród dwurdzeniowców dla SGS II? (pomijając najnowsze wypusty typu HTC one S).
Chodzi przede wszystkim o:
-jakość zdjęć
-gry
-ogólna wygoda i fun z użytkowania ;)
Ja od roku używam htc sensation. 2 rdzenie, 1.2ghz. Smiga aż miło (z SD32GB). Kupiłem go dla hotspotu. Nie limitowany pakiet danych obsługuje 2 kompy bez żadnego problemu. Prędkość potrafi dojść do ok 850 kbs. więc chyba całkiem nieźle :)
Co do zdjęć to wyglądają cudownie na tym wyswietlaczu, ale porównanie mam tylko do iphona 4. Htc wygrywa bo jest wiekszy:)
Co do gier to gram niewiele, ale nigdy nie mailem problemu z przycinaniem.
Użytkowanie, obsługa po prostu miód. Są też różne wersje ROMów, różniących się opcjami, wyglądem, sterowaniem itp. Niektóre romy podbijaja procka do 1.5 ghz i też chodzi bez problemu.tu każdy może znaleść coś dla siebie
Minus to bateria, max 5h przy wlaczonym hotspocie i surfowaniu, ale w domu jak pisałem służy bardziej jako router więc wisi non stóp na kablu.
Normalne użytkowanie wytrzyma cały dzień (rozmowy,sms,muzyka,foto, mało netu,email)
Jak dla mnie telefon idealny
-tapatalk-
kakersik
26-07-2012, 22:18
A mój Htc One X zaliczył pierwszy upadek i w efekcie mam szkiełko do wymiany. Serwis Regenersis wycenił naprawę na 550 plnów netto. Desire HD upadał mi kilka razy i nigdy się nic nie stało. Także jestem niepocieszony.
helopawelo
26-07-2012, 22:50
Mi sensacja spadała kilkakrotnie. Czasemi dosyć mocno, ale wyszła bez zadrapan. Ekran bez ochrony z gorillaglass zero rysek nawet po roku
-tapatalk-
Ja akurat mam Desire HD, do Sensation subtelna różnica.
Ja aktualnie uzyskuje desire s, ale:
Htc ma kiepskie aparaty
Chcę 4,3 cala;-)
Trochę mi się Samurai vs zombie przycina na 50 levelu :-D
Dzisiaj na moim SGS zagoscil android Jelly Bean w wersji 4.1.1 :) Chodzi miod malina, Google Now jest swietne, ale niestety tylko po angielsku. Fajny nowy pasek powiadomien. Jezeli chodzi o szybkosc to porownawalnie, a nawet lepiej od ICS'a.
Dla przypomnienia tylko wspomne, ze wg Samsunga ICS nie dalby rady chodzic na SGS i dlatego nie bylo od nich aktualizacji, a tu si eokazuje, ze nawet najnowsza wersja systeu dziala plynniej jak stockowe 2.3.6 od Samsunga :)
Nie wiem czy sledzicie wone miedzy Applem a Samsungiem, ale wlasnie wyplynely na swiatlo dzienne ciekawe dowody jakoby to Apple kopiowal wyglad swojej konkurencji, a nie na odwrot:
tu mamy o kopiowanu samsunga
http://komorkomania.pl/2012/07/26/samsung-ujawnia-prototypy-urzadzen-sprzed-czasow-iphonea-jesli-to-nie-wystarczy-zdjecia
a tutaj o kopiowaniu sony
http://komorkomania.pl/2012/07/27/koncepcyjny-iphone-z-2006-roku-inspirowany-minimalizmem-firmy-sony
hostman22
28-07-2012, 01:17
Jakie modele polecacie pod kątem zdjęć i wideo ?
Sapphiron
28-07-2012, 07:45
Ludziska, co oprócz Opera Mini jest warte polecenia na Android ICS4.0?
Ludziska, co oprócz Opera Mini jest warte polecenia na Android ICS4.0?
Ja uzywam normalnej opery mobile oraz stockowej przegladarki.
Podobno Dolphin daje rade tez.
Sapphiron
28-07-2012, 08:28
Opera się wiesza na potęgę, stockowa jest lekko upośledzona jeśli chodzi o karty itp... Dolphin jest albo płatny albo darmowy z mega ilością reklam...
acidjazz
28-07-2012, 08:34
Ludziska, co oprócz Opera Mini jest warte polecenia na Android ICS4.0?
IMHO Miren Browser
Na pierwszym SGS uzywam Opere Mini i nic mi sie nie wiesza.
AndrzejMirek
28-07-2012, 09:00
Chcę ostatecznie kupić ipada. Waham się między wersją ipad 2 a ipad 3. Słyszałem, że trójka ma piękny wyświetlacz. Nie ukrywam, że ipada będę używał głównie do internetu i pokazywania zdjęć. Czy warto dopłacać do trójki?
I jak jest z tymi wersjami ipadów, bo chcę używać internet w terenie, czyli muszę wziąć wersję 3g gdzie włożę sobie kartę do środka. ALe widziałem również wersję 3g + WIFI. Faktycznie są takie, czy to jakiś chwyt marketingowy?
Co do iPad'a warto dopłacić do Retina display. Jak przesiadłem się z iPhone 3s na 4s nie wierzyłem że jest to aż taka różnica not samo tyczy się iPada. Teraz jeśli chodzi o 3G i wifi. Są dwa modele. Albo tylko wifi, albo wifi + sieć komórkowa. Ja mam wersje z tylko wifi, jeśli nie mam dostępu do wifi z iPhone robię sobie hotspot.
Chcę ostatecznie kupić ipada. Waham się między wersją ipad 2 a ipad 3. Słyszałem, że trójka ma piękny wyświetlacz. Nie ukrywam, że ipada będę używał głównie do internetu i pokazywania zdjęć. Czy warto dopłacać do trójki?
I jak jest z tymi wersjami ipadów, bo chcę używać internet w terenie, czyli muszę wziąć wersję 3g gdzie włożę sobie kartę do środka. ALe widziałem również wersję 3g + WIFI. Faktycznie są takie, czy to jakiś chwyt marketingowy?
Jeśli będziesz używał ipada między innymi do pokazywania zdjęć to róznica jest kolosalna pomiędzy 2 a 3, całkowicie inna jakość obrazu. Gdyby nie ekran retina to uważam że nie warto inwestować w ipada 3 ;) sam musisz się zastanowić czy wolisz lepszy ekran i podobne ,,bebechy,, czy trochę gorszy z podobnymi ,,bebechami,,. Jeśli chcesz używać internetu w terenie to musisz kupić wersje 3g+wi fi, nie jest to chwyt są takie wersje. Dużo tańszymi wersjami są ipady bez 3g tylko z wi fi.
Gdyby ktoś widział poradnik (ale taki dla debili) jak wgrać/zmienić system dla motorolki defy na taki który można "odchudzić" a jednocześnie żeby miał więcej opcji ustawień...
Podobno 4ka jest zbyt ciężka na procesor tkwiący w tym telefonie...
edytka:
źle napisałem ... chodzi mi o to żeby szybciej działał
Dolphin jest albo płatny albo darmowy z mega ilością reklam...A ile kosztuje? 3 złote, czy 5?
AndrzejMirek
28-07-2012, 09:32
Tylko pytanie czy faktycznie ta retina jest taka dobra. Bawiłem się ipadem 1 i bardzo mi się spodobał. Jakość była na prawdę dobra, ale przetestję trójke i zobaczę.
A w kwestii internetu 3g lub 4g w wersji ipada 3, co polecacie? Ktoś pisał że opłaca się wziąć internet na karte..
Sapphiron
28-07-2012, 09:37
A ile kosztuje? 3 złote, czy 5?
Nie w kwocie tutaj problem tylko w braku możliwości zapłaty... nie mam jak albo nie wiem że mam jak zapłacić za to...
Znacie jakąś alternatywę dla Motorola Defy o lepszych parametrach (szybszy procesor, większa pamięć, większy wyświetlacz)? Koniecznie musi być odporny na wodę, zabrudzenia itd. Wiem, że jest Defy Plus, ale ma tylko nieco podkręcony procesor. Szukam czegoś lepszego.
wyczytałem wczoraj i czekam na dwujajowe wodo i kurzoodporne słuchawki Sony (http://www.wired.com/gadgetlab/2012/05/sony-announces-waterproof-android-phones-the-xperia-go-and-arco-s/).
Miały być w 3 kwartale tego roku, ale ja jakoś ich jeszcze nie widzę.
Edyta: Go są już na allegro ;)
Sapphiron
28-07-2012, 10:10
kurde już myślałem że słuchawki na uszy a nie słuchawki jako telefony :(
Nie w kwocie tutaj problem tylko w braku możliwości zapłaty... nie mam jak albo nie wiem że mam jak zapłacić za to...
Sposobów jest kilka. Albo zakładasz sobie wirtualną kartę kredytową typu pre-paid (WBZ, ING) i podpinasz ją pod konto googlowe albo zakładasz sobie konto na PayPall i też to konto podpinasz pod Googla. Jak masz środki dostepne (na karcie lub w PayPall) zakupu dokonujesz bezpośrednio z telefonu. Klikasz, podajesz hasło i masz. As simple, as that. Oczywiście możesz też użyć zwykłej karty kredytowej i/lub płatniczej (będzie działać, jeżeli obsługuje transakcje przez internet), jeżeli taką posiadasz, ale tu istnieje pewne ryzyko... Historia zna przypadki przechwycenia numerów kart przez hakierów itd. A jak masz kartę wirtualną pre-paid, to nawet jak ktoś jej numer przechwyci, to pies ja drapał. Likwidujesz i zakładasz nową.
Sapphiron
28-07-2012, 10:39
Mam tylko konto w PKO BP i jest niby internetowa płatnkość iPKO... innego konta ani karty nie mogę mieć niestety z powodów różnych
innego konta ani karty nie mogę mieć niestety z powodów różnychNie rozumiem, ale to nie mój biznes... W takim razie załóż sobie konto na PayPall. Takie konto zasilasz normalnym przelewem iPKO (dostajesz indywidualne subkonto rozliczeniowe). Do płatności w Google Play podpinasz swoje konto na PayPallu. Przy każdym zakupie Google Play będzie Cię przekierowywał na stronę PayPalla, żebyś zatwierdził przekazanie środków. Trochę mniej wygodne, niż z kartą, ale daje radę. Poza tym, żeby mieć kartę pre-paidową nie trzeba spełnić ABSOLUTNIE ŻADNYCH warunków. Po prostu idziesz do banku i wychodzisz z kartą.
Tylko pytanie czy faktycznie ta retina jest taka dobra. Bawiłem się ipadem 1 i bardzo mi się spodobał. Jakość była na prawdę dobra, ale przetestję trójke i zobaczę.
A w kwestii internetu 3g lub 4g w wersji ipada 3, co polecacie? Ktoś pisał że opłaca się wziąć internet na karte..
Cóż. Jeśli nie jesteś w stanie się przekonać w ten sposób to idź do Cortland'a cz iSource i przekonają się na własne oczy. Jedynie co moge napisac to to, że jest 4 razy więcej pikseli na tej samej wielkości ekranie.
Co do 3G czy 4g nie pomogę. Nie mieszkam w kraju. Ale jak nie mam zasięgu wifi to udostępniamy połączenie 3G z telefonu i nie narzekam.
A w kwestii internetu 3g lub 4g w wersji ipada 3, co polecacie?
"4G" w iPadzie działa na pasmach amerykańskich, w Europie jest bezużyteczne. Nie wiem, czy planowana jest wersja dla reszty świata.
Sent from my GT-P7320 using Tapatalk
Spotkal sie ktos z taka stytuacja?
Osoba A (siec to Play) rozmawia z osoba B (siec nie ma znaczenia), w tym momencie osoba C dzwoni do osoby A.
W takiej sytuacji osoba C powinna miec "sygnal zajetosci" czyli informacje, ze osoba A z kims rozmawia.
Tak byc powinno ;) jednak osoba C ma w swojej sluchawce "normalny" sygnal, taki jakby osoba A nie odbierala.
Dzieje sie tak od miesiaca, moze dwoch, telefon ten sam, zadne uslugi nie byly wylaczane/wlaczane.
Sprawa zglaszana do Play juz 2 razy i oni twierdza, ze wszystko jest ok.
Może połączenie oczekujące jest aktywne? Ale wtedy osoba A powinna mieć jakiś sygnał dźwiękowy.
Bardziej zalezy mi na tym zeby osoba C wiedziala o tym, ze osoba A rozmawia w danym momencie...
Osoba A, podczas rozmowy z osoba B, ma w telefonie "pikanie" ze ktos inny do niej dzwoni, ale to nie jest w tej chwili istotne.
Dokładnie. Włączyli Ci usługę połączeń oczekujących. Jak z kimś gadasz, a ktoś inny do Ciebie dzwoni, to ten ktoś słyszy normalny sygnał oczekiwania. W tym czasie Twój telefon powinien zacząć plumkać co jakiś czas i wyświetlić informację, że ktoś próbuje się do Ciebie dobić. Wtedy powinieneś mieć trzy możliwości. Zakończyć aktualne połączenie i odebrać nowe lub zawiesić aktualne połączenie, odebrać nowe i przełączyć się na nie (wtedy ten pierwszy dzwonioący słyszy muzyczkę i możesz się między tymi rozmówcami przełączać) lub też stworzyć połączenie konferencyjne. W T-Mobile i w Orange jest, że jak dzwonię do kogoś, kto ma tę usługę włączoną, to zamiast normalnego sygnału oczekiwania słyszę panią, która mówi, że numer obecnie jest zajęty i że mogę się rozłączyć lub poczekać na reakcję osoby, do której dzwonię. Tak w sumie, to fajna sprawa.
mateo912
30-07-2012, 10:59
Otóż to jest istotne. Wyłącz połączenia oczekujące a pewno być ok.
Psychotrop
30-07-2012, 11:04
dokładnie jak poprzednicy pisali.
sprawdź jeszcze w telefonie:
ustawienia -> połączenia -> przekierowania
w przekierowaniach sprawdź co masz ustawione w opcji "gdy zajęty" i ustaw co potrzebujesz.
Dzieki za sugestie! sprawdze to popoludniu, bo chodzi o telefon zony ;)
Ja mam w t-mobile i jak z kims gadam a ktos inny probuje sie do mnie dodzwonic to ja slysze plumkniecie w sluchawce, a ten ktos ma "zajete"
i chcialbym zeby telefon w play sie zachowywal.
Ale to jest trochę bez sensu, bo jak dzwoniący słyszy sygnał zajętości, to i tak się rozłączy. Wtedy nie widzę powodów, aby połaczenie oczekujące było aktywne.
MC_ - moze dla Ciebie bez sensu, ale dla mnie nie. Nie jest istotne czy to ma sens czy nie, bo nie o to chodzi.
Dzwonie do kogos i chce wiedziec, czy ta osoba rozmawia z kims (tu mam sygnal zajetosci) czy nie odbiera (tu mam sygnal "normalny").Tyle.
Skoro tak bylo przez dlugi czas to chce zeby tak bylo nadal.
No to jak już pisałem - wyłącz usługę "połączenie oczekujące" i problem zniknie.
Problem wyglada na zalatwiony :)
Play sie przyznal ze to ich wina byla, naprawili i dali rabacik na abonamencie na nastepne 2 miesiace.
Apropos Playa. Czy to prawda jest, że teraz Play może lecieć też na BTSach T-Mobile?
Apropos Playa. Czy to prawda jest, że teraz Play może lecieć też na BTSach T-Mobile?
Chyba nie. Przełączyłem przed chwilą operatora na T-Mobile i nic. Działa "tylko" Play, Plus i Orange.
Zgadza się. Te 2 sieci współpracują z Play, T-Mobile - nie.
Choroba, szkoda... Mam ochotę zmienić operatora, ale cały wic polega na tym, że i w miejscu, gdzie pracuję i w miejscu, gdzie mieszkam, tylko T-Mobile ma silny sygnał na ludzkim poziomie, ludzie z Plusem i Orange muszą się przez okno wychylać, żeby porozmawiać. Nawet był u mnie jakiś przedstawiciel Playa i sam stwierdził, że moim przypadku przesiadka nie ma sensu. To było z pół roku temu, a ostatnio gdzieś mi się obiło o uszy, że Play i z T-Mobile się dogadał.
Rafał_Sz
31-07-2012, 13:08
Obecnie Play ma podpisaną umowę o wewnętrznym roamingu ze wszystkimi operatorami oprócz T-M. Trzeba tylko wybrać w telefonię opcję pozwalającą działać aparatowi w każdej sieci zamiast we własnej.
za chwilę btsy TM i O będą wspólne :D
hydra_nt
31-07-2012, 15:17
Tylko, że przez to będzie ich mniej. I może się zdarzyć pogorszenie sygnału w niektórych miejscach.
Tylko, że przez to będzie ich mniej. I może się zdarzyć pogorszenie sygnału w niektórych miejscach.
Wydaje mi sie, ze jak sie polacza, to sygnal moze sie poprawic, raczej nie beda likwidowac obecnie dzialajacych;)
bedzie ich mniej niż jest teraz razem ale więcej niż każda z sieci ma osobno
likwidowane będą te we wspólnych lokalizacjach jeśli pojemność będzie wystarczająca.
Na polski rynek ma wkrotce wejsc najwiekszy na swiecie wirtualny operator czyli Virgin Mobile. Cos czuje, ze namiesza troche na rynku.
hydra_nt
31-07-2012, 17:27
No właśnie. Siła i jakość sygnału to nie tylko ilość Ale i pojemność BTS'a. A to już ciężko rozszerzyć -kasa i możliwośći techniczne. Zrobienie z dwóch nadajników jednego bez poszerzenia pojemnośći to nie wróży nic dobrego.
za chwilę btsy TM i O będą wspólne :D
Można o jakieś szczegóły poprosić?
obie firmy wydzieliły wspólną spółkę do zarządzania infrastrukturą. ta spółka będzie udostępniać pasmo obu operatorom.
mateo912
03-08-2012, 19:50
ma ktoś lg l7? mogę mieć go w abo(40 zl/msc) za 120zl i zastanawiam się czy warto.
jakby miał chociaż 2rdzeniowego proca...
Jakiś czas temu dostałem firmowego Sony xperia S. Co mnie zastanowiło na dzień dobry to naklejona folia na ekran, który niby jest odporny na zarysowania. Ekran może i tak, folia jak się okazuje nie. Po 2 miesięcznym użytkowaniu ma sporo małych drobnych mikro rysek. No to wymyśliłem sobie, że olać folię i ja usunąć. Przed zerwaniem tego wynalazku zadzwoniłem na infolinię i dowiedziałem się, że folia ta jest nakładana w takim celu aby podczas zbicia ekranu hartowane szkło się nie rozprysło na milion kawałków. Ok, zrozumiałe, ale mimo to chce folę zerwać i się okazuje, że jak ja usunę to naruszę warunki gwarancji.
Reasumując mamy telefon niby z ekranem odpornym na zarysowania, na który naklejona jest folia "ochronna", która nie jest odporna na zarysowania i której usunąć się nie da. Masakra jakaś. A mogłem sobie zwykłego SGII wybrać
Boryszuk
06-08-2012, 16:29
Poszukuje jakiejs przegladarki zdjec na androida, ktora pozwolilaby zalozyc haslo na folder. A jesli mialaby wbudowane podstawowe opcje edycji zdjec (najbardziej zalezy mi na zmniejszaniu) to w ogole bajka.
mateo912
07-08-2012, 21:32
Poszukuje jakiejs przegladarki zdjec na androida, ktora pozwolilaby zalozyc haslo na folder. A jesli mialaby wbudowane podstawowe opcje edycji zdjec (najbardziej zalezy mi na zmniejszaniu) to w ogole bajka.
wydaje mi się że quick pic ma folder na hasło. ale edycji zdjęć brak.
powtórzę pytanie ktoś "macał" LG L7?
F-Stop Media Gallery ma chyba mozliwosc zalozenia hasla, ale glowy sobie uciac nie dam. Jest za darmo w sklepie.
Pochwale sie wygladem swojego pulpitu na SGS smigajacym na Androidzie 4.1.1 czyli Jelly Bean. przypomne, ze wg Samsunga juz 4.0 czyli ICS mial nie dzialac plynnie, a tu okazuje sie, ze najnowsza wersja chodzi jak burza :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img809.imageshack.us/img809/3606/jb1n.jpg)
Całkiem ładne. Ostatni homescreen do złudzenia przypomina ten z iPhone'a ;)
Boryszuk
07-08-2012, 22:04
wydaje mi się że quick pic ma folder na hasło. ale edycji zdjęć brak.
Tylko na ukryte foldery. Albo ja zle szukam.
Sprawdze pozniej tego f-stopa
mateo912
07-08-2012, 22:06
Tylko na ukryte foldery. Albo ja zle szukam.
Sprawdze pozniej tego f-stopa
a czy nie o to chodzi? skoro chcesz foldery pod hasło to nie muszą one być widoczne :) tak mi się wydaje ;)
Całkiem ładne. Ostatni homescreen do złudzenia przypomina ten z iPhone'a ;)
To przez zestaw ikon, niestety do Apexa ciezko znalezc ikonki, ktore w miare wygladaja, a suave jakby nie bylo wzorowane sa na ajfonowych.
Boryszuk
08-08-2012, 01:15
a czy nie o to chodzi? skoro chcesz foldery pod hasło to nie muszą one być widoczne :) tak mi się wydaje ;)
Nie do konca. Chcialbym miec jeden folder, w ktorym trzymam zdjecia tylko dla siebie i chcialbym do niego miec latwy dostep z poziomu galerii. Nie chce mi sie bawic w ukrywanie i odkrywanie go za kazdym razem.
mateo912
08-08-2012, 01:22
Nie do konca. Chcialbym miec jeden folder, w ktorym trzymam zdjecia tylko dla siebie i chcialbym do niego miec latwy dostep z poziomu galerii. Nie chce mi sie bawic w ukrywanie i odkrywanie go za kazdym razem.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.morrison.gallerylocklite&feature=search_result sprawdź to ;)
A ja proszę o rade bo jak dla mnie za dużo tych telefonów na rynku. Szukam i szukam i znaleźć dla siebie nic nie mogę, a coś muszę bo mój tel. wczoraj całkowicie posłuszeństwa odmówił... Szukam telefonu sprytnego i szybkiego. Ma się szybko włączać i aplikacje mają działać szybko. Bateria im dłużej będzie działać tym lepiej(w avili trzymała mi nawet ponad tydzień). Zasięg również jak najlepszy bo u mnie w domu z nim kiepsko. Do czego używam tel. do dzwonienia, pisania sms i żeby sobie coś zapisać czyli taki kalendarzyk więc dobrze żeby przypomnienia wyświetlały się na ekranie. No i ekran duży:) Zastanawiałem się nad wave 1 i 3 ale 3 droga, a 1 wiele osób na necie narzeka... Jeśli ktoś miał doświadczenie z telefonami prosiłbym o info. Aha no i aplikacje nie zależy mi na jakichś wielkich ilościach bo i tak z nich nie korzystam. No i żeby mi się samodzielnie nie aktualizował dobrze by było żeby aktualizował się tylko na wi-fi.
zielonek430
09-08-2012, 16:24
Żaden ambitniejszy dotykowy a już w szczególności oparty na systemie (iOS, Android, Windows Phone) nie zadziała tygodnia przy normalnym użytkowaniu. Nawet Motorola RAZR MAXX która ma jakąś tam dużą baterię może nie dać rady. Jak Ci zależy mną baterii to bierz Nokię E52, a jeżeli na dotyku, sprawdź tę Motorolę, choć nie dam głowy, że działa długo na baterii, no i jest droga.
A co do Bady w Wave'ach to mi jakoś nie leży ten system, ma dość małe w porównaniu do konkurencji wsparcie.
E52 spełnia wszystkie Twoje wymagania poza ekranem.
Ja uzywam s8500 od poltora roku i to w sposob jaki opisales. Czasem dodatkowo przegladam net ;)
Bateria trzyma mi ok 5-6 dni, z tym ze wi-fi wlaczam jak potrzebje, podobnie z gpsem i bt.
Niedawno zaktualizowalem bade do 2.0 i niestety zadowolony nie jestem... telefon dziala dosc wolno :(
przy "starej" badzie (chyba 1.2) nie bylo zadnej zwiechy ani lagow w dzialaniu!
Jesli nie przeszkadza Ci niezbyt duza (w porownaniu z androidem) ilosc aplikacji to smialo bierz fale.
Oczywiscie jakis progamiktypu kalendarz w samsung apps bez problemu znajdziesz.
Jesli chcesz wiedziec cos wiecej to pisz smialo tutaj albo na priv.
Też mam wave s8500 i używam go od lutego 2011, jestem zadowolony. Bateria trzyma mi przy dobrych lotach max. 2 dni. To przez używanie internetu i słuchanie muzyki, dzwonienie i smsy. Jestem bardzo zadowolony z pancerności i odporności na uderzenia tego smart-telefonu. :)
(..)
powtórzę pytanie ktoś "macał" LG L7?
co chcesz wiedzieć?
powtórzę pytanie ktoś "macał" LG L7?
W "gadżet" w tvn turbo chyba o nim mówili, że dobre jako pierwszy smartfon, ale jak ktoś się zna to za słabe i za wolne.
mateo912
09-08-2012, 22:08
W "gadżet" w tvn turbo chyba o nim mówili, że dobre jako pierwszy smartfon, ale jak ktoś się zna to za słabe i za wolne.
mam nadzieję że za kilka dni będę mógł obalić to stwierdzenie ;)
wg specyfikacji to jest dobra średnia półka ;)
Otóż to, mój kolega ma xperie S i oba telefony działają tak samo, więc nie wiem skąd stwierdzenie że jest wolny, no chyba że ta xperia to też ta "niska" półka
mateo912
09-08-2012, 22:39
trzeba się po prostu zastanowić co jest ważniejsze, 2 proce mniejszy wyświetlacz słabsza bateria, czy lepszy i większy wyświetlacz(IPS!) lepsza bateria i proc który wystarczy do większości zastosowań.
tak szczerze mówiąc zastanawiam się po co w sgs3 jest ten 4 rdzeniowy proc? które aplikacje to wykorzystają?
a mi brakuje takiego defy z lepszymi flakami
wszystkie sgsy, razary są mi za duże
Na polski rynek ma wkrotce wejsc najwiekszy na swiecie wirtualny operator czyli Virgin Mobile. Cos czuje, ze namiesza troche na rynku.
Taaa... Zawsze się tak mówiło, przy każdym nowym operatorze, a rewolucji raczej nigdy nie było :)
BTW - Pamiętacie bezpłatne pięciosekundówki (a raczej cztero) w Erze? :-D Fajnie wyglądały rozmowy niektórych ludzi :D
W Idei kiedyś też tak było...
Mnie ostatnio smaftfołn zaczął trochę wkurzać i coraz bardziej myślę o sprzedaży SGSa i kupnie albo N6310i albo Samsunga Solid.
Rafał_Sz
10-08-2012, 11:26
(...) N6310i albo Samsunga Solid. Jedno i drugie mam. Bierz sobie Szajsunga b2710, naprawdę kozacki telefon.
Kuzyn miał, telefon wiele przeszedł i nie było z nim najmniejszego problemu. Z wyjątkiem baterii, która nie trzymała tyle ile piszą w różnego rodzaju testach.
A mi właśnie m.in. na świetnej baterii zależy.
Samsunga Solid.
niestety nowy solid to padaka koncepcyjna :/
ten telefon nie ma 3g :/ - w wielu miejscach będzie problem z dostępem do sieci
Serio?! W sumie aż tak mi to nie będzie przeszkadzało, bo na 3G przełączam ręcznie i tylko gdy coś więcej używam internetu :)
serio serio :/
poprzedni miał - tylko ekranik też miał symboliczny :/
Rafał_Sz
10-08-2012, 12:29
Przecież 2710 ma 3G.
Właśnie sprawdziłem specyfikację i faktycznie - 3G jest.
Rafał_Sz
10-08-2012, 12:34
2370 ma baterię nie do pokonania, ale mizerny ekranik.
2370 mnie jakoś nie interesuje. Wolę 2710 :)
Rafał_Sz
10-08-2012, 12:47
To bateria zachowuje się podobnie jak ta w 6310i, znaczy podobnie trzyma. Z tym, że Solid jest grubszy i cięższy. Ale ma kompas i GPS - to się czasami przydaje. ;) No i można go wykąpać.
No i kupić nowy ;)
Poza tym - w razie czego - jest jednak możliwość sprawdzenia czegoś w internecie. Kilka razy taka możliwość zaoszczędziła mi sporo stresu i roboty.
tak b2710 ale jest nowy c3350 (czy jakoś tak) i ten niestety nie ma 3g za to ma sensowny ekranik :D
Rafał_Sz
10-08-2012, 13:05
W tej serii c to poza ekranem mało jest czegokolwiek sensownego. ;)
ale przeglądanie neta na serii b to jest dopiero dramat :)
Rafał_Sz
10-08-2012, 13:07
To fakt. Jest, ale tylko w razie nagłej potrzeby. :)
To oczywiste, dlatego godzę się na duże utrudnienia "w razie czego".
no właśnie
a ja bym chciał normalnie z ip67 - był defy ale już nie ma w normalnej ofercie. pojawił się c3350 ale nie nadaje się bo na edge to se można wapa uzywać... no jeśli idzie o nieco ambitniejszy telefon dla aktywnego to jest pupa po całości. swoją drogą endomondo na solida też zdaje się nie ma :/
Kuzyn kupił sobie jakąś Xperię. Ekran ok. 3,2-3,5 cala. Całkiem zgrabnie działa. Topiliśmy, rzucaliśmy i nie było śladu.
Rafał_Sz
10-08-2012, 13:20
no właśnie
a ja bym chciał normalnie z ip67 - był defy ale już nie ma w normalnej ofercie. pojawił się c3350 ale nie nadaje się bo na edge to se można wapa uzywać... no jeśli idzie o nieco ambitniejszy telefon dla aktywnego to jest pupa po całości. swoją drogą endomondo na solida też zdaje się nie ma :/
Jak to nie ma w ofercie? (http://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/motorola-defy-.bhtml)
myślę o operatorskiej
czasami uwarunkowania powodują, że tak lepiej. przy moim abo miałbym go za 200-250 pln. a abo i tak takie mam więc co mi po tym jak se telefon wezmę osobno ? inna sprawa, że defy się mocno zdezaktualizował :/ niestety 1 jajo to trochę mało. ale jeszcze gorszy jest zatrzymanie się na poziomie piernika :[
Rafał_Sz
10-08-2012, 13:36
To fakt. Liczyłem, że Googlas po przejęciu Motoroli trochę temat popchnie do przodu, a tu lipa.
a tu pupa
mało tego ni huhu nie widać następcy :/
A da się defy+ zaktualizować na ICS? Bo oficjalnie to nic..
Rafał_Sz
10-08-2012, 14:36
Oficjalnie nie ma, nieoficjalne aktualizacje mają problemy z polskim językiem i kilka niedoróbek. Czyli w sumie też nie. :)
Rafał_Sz
10-08-2012, 20:40
Porąbało ich? (http://www.komputerswiat.pl/nowosci/wydarzenia/2012/32/uwaga-t-mobile-pobiera-juz-oplaty-za-sprawdzanie-stanu-konta.aspx)
Według mnie tak. Podziękuję im za współpracę. Po przejęciu Ery przez T-Mobile dużo ludzi narzeka.
Sapphiron
11-08-2012, 08:31
bo to nie t-mobile tylko de-mobil ;)
tak samo jest z orange po przejeciu idei.
Orange nie przejelo wcale Idei. TP/Centertel placi Orangowi tantiemy za mozliwosc korzystania z ich loga oraz calego brandu. Bylo to chyba cos ok 5% rocznie.
Mozliwe, ze sie cos zmienilo, ale o ile pamietam to wlasnie tak to wygladalo jakis czas temu.
Rafał_Sz
15-08-2012, 09:26
A TP i i Orange to nie jest ta sama firma?
TP S.A. już nie istnieje.
Sapphiron
15-08-2012, 13:01
czy jest jakiś sposób by usunąć z biblioteki sklep Play zapis aplikacji które się kiedyś instalowało?
DO POSIADACZY Defy/Defy+
Mam do oddania obudowę ochronną po mojej Defce-szału nie ma, zwykły plastyk za 25zł, ale zawsze do dodatkowe zabezpieczenie dla słuchawki.
Gdyby ktoś chciał to za darmo oddam, poproszę tylko adres do wysyłki na PW ;)
Pozwolę sobie skorzystać z tematu i zadań pytanie. Być może już padało, ale ciężko znaleźć odpowiedź na, w moim przypadku, 592 stronach.
Szukam telefonu. Stary powoli nie daje rady. Do tej pory telefony miałem od Nokii. Poszukuję wytrzymałego (wodo-, kurzo-, wstrząsoodpornego) telefonu z mocną baterią, który będzie mi służył do tego, żeby zadzwonić i napisać smsa. Jakiś tam aparacik foto ewentualnie by nie zaszkodził. Nie potrzebuję wodotrysków, aplikacji, nie chcę telefonu z ekranem dotykowym. Możecie coś polecić? :)
Samsung Solid B2710.
właśnie wszedł na testy do torebki mojej żony :)
jak wytrzyma 2 tygodnie to znaczy, że u każdego da radę dekadę :)
właśnie wszedł na testy do torebki mojej żony :)
jak wytrzyma 2 tygodnie to znaczy, że u każdego da radę dekadę :)
Może wstrzymam się z zakupem i poczekam na informację ;)
Rafał_Sz
16-08-2012, 13:13
Może wstrzymam się z zakupem i poczekam na informację ;)Mój syn ma go od kilku miesięcy i telefon ma tylko parę rys od "przyjęcia na beton". A to oznacza, że spokojnie wytrzyma wszystko. :) Ja też taki mam, ale krótko. Też działa. ;)
Durny test, ale pokazuje o co chodzi. ;)
0MhjVjm2GiE
A jak z baterią? Długo trzyma? Klawiatura wygodna? Telefon się nie wiesza?
Psychotrop
16-08-2012, 13:34
Tomcio
samsung robi bardzo fajne telefony odporne na wstrząsy, wodoodporne i takie tam:
http://solid.samsung.pl/
lukpiecz
16-08-2012, 14:44
od niedawna używam xperii arc s i zastanawiam się jakie programy/gry zainstalować dla dziecka? konkretnie 4 latki ;-)
kiedyś widziałem jak dziewczynka głaskała kotka ma ekranie a on się uśmiechał :-D
ale kotka to można pogłaskać na zywca
lukpiecz
16-08-2012, 15:27
Jak jest w pobliżu to można pogłaskać...
jak nie ma to trza przygarnąć :)
Boryszuk
16-08-2012, 17:51
jak nie ma to trza przygarnąć :)
Albo zamówić chińszczyznę :D
Albo zamówić chińszczyznę :D
Ale chińszczyznę chyba kiepsko się głaszcze :razz:
Chyba że taką zamówioną 2 tygodnie temu.
od niedawna używam xperii arc s i zastanawiam się jakie programy/gry zainstalować dla dziecka? konkretnie 4 latki ;-)
kiedyś widziałem jak dziewczynka głaskała kotka ma ekranie a on się uśmiechał :-D
To ten kot prawdopodobnie. (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.outfit7.talkingtom2&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiw iY29tLm91dGZpdDcudGFsa2luZ3RvbTIiXQ..). Jak się go głaszczę, to mruczy, jak się z nim gada to powtarza po nas. :)
lukpiecz
17-08-2012, 09:52
To ten :-) dzięki
Też używam. Jest cała seria tych zwierzątek
lukpiecz
17-08-2012, 16:04
Jak każde kosztuje po 3 zł to można stracić majątek ;-)
Ja bym wybierał pomiędzy
Motorola RAZR
+obudowa (tylna klapka kewlarowa)
+ekran o rozdz. 540 x 960
-aktualizacje w wykonaniu motoroli :/
...
...mam na nią ochotę, ale czy matryca PenTile to faktycznie takie "zło"?
mateo912
20-08-2012, 06:21
Od 2 dni mam tego lg l7 i szczerze mówiąc jestem mega zadowolony:) bateria w porównaniu do zte blade to niebo a ziemia ( 7 h non stop włączona nawigacja z gps + ekran na 50 % a zostało jeszcze 15% na koniec lub cały dzień "zabawy" telefonem czyli włączone wi-fi non stop i ekran na 50% przeglądanie forum, neta, gry itp itd) jedyne co mi się trochę nie podoba to filozofia ustawień ale to chyba wina ics nie samego telefonu jakoś w andku 2.2.2 menu ustawień było czytelniejsze.
Co do PenTile to zależy. W SGS faktycznie widać piksele na granicach przejść kolorów. Z kolei w SGS III mimo starań nic nie dostrzegłem.
Mi w teorii RAZR bardzo się podoba. Ale ze względu na olewanie aktualizacji bym nie kupił.
jeśli chodzi o zlew to motka bije innych na głowę :/. zobaczymy jak się sytuacja rozwinie po przejęciu przez gg.
Sapphiron
20-08-2012, 17:53
a ja kupiłem sobie dzisiaj rysik do NeoV i mam wieeelki zaciesz na mordzie bo wolę tak niż palcem ;) przyzwyczajenie do Wacoma robi swoje ;)
mateo912
20-08-2012, 18:10
a ja kupiłem sobie dzisiaj rysik do NeoV i mam wieeelki zaciesz na mordzie bo wolę tak niż palcem ;) przyzwyczajenie do Wacoma robi swoje ;)
Ale ten "rysik" jest mniej dokładny niż palec :D
Prośba do ludzi którzy mają roota oraz widget kalendarza w systemie o przesłanie apk na maila:) przetestowalem już wiele z marketu ale żaden mi nie pasował. Ratunkiem okazał się go launcher ale teraz gdy mam go jako dodatkowo a nie główny trochę denerwuje mnie jak działa. A nie chce robić roota znowu.
Sapphiron
20-08-2012, 18:14
zależy jakie kto ma palce i zależy jaki rysik ;)
pytanie do szpeców od aplikacji. Czy jest dostępna jakaś aplikacja pod Andka która sprzata po innych aplikacjach? bo mimo odinstalowywania mam gigantyczny syf na telefonie bo aplikacje pozostawiały swoje śmieci... czy jest jakiś sposób żeby to usunąć?
Pytanie do Kolegów:
Czy ktoś ma/miał Nokię E6? Mam możliwość zakupu w bardzo dobrej cenie. Wiem, że na Syfbiana jest mało aplikacji, ale tego jako wadę nie będę traktował. Miałem wcześniej E52 i byłem bardzo zadowolony.
Przedłużam umowę, mam kilka aparatów do wyboru:
1. Samsung S8600 Wave III
http://www.play.pl/pl/telefony/samsungwave3/#dane-dane-techniczne
2. Sony Xperia U
http://www.play.pl/pl/telefony/sonyxu/#dane-dane-techniczne
3. Samsung Galaxy ACE S5830
http://www.play.pl/pl/telefony/samsunggalaxyace/#dane-dane-techniczne
Który wybrać, macie jakieś doświadczenia?
1 i 3 odrzuciłbym natychmiast. Pierwszego ze względu na system, drugiego - na całokształt.
Pozostaje więc Sony.
Pierwszy odrzucony. Ale dlaczego trzeci? Czyżby ten Samsung to taka padaka?
Kiepski hardware, nieciekawy ekran. Dodatkowo - brak ICSa, co może okazać się problemem przy niektórych aplikacjach.
Rafał_Sz
22-08-2012, 10:29
Nie lubię Sony, ale wybrałbym Sony. Tamte dwa mają nędzny wyświetlacz.
No to pewnie Soniacz będzie, bo Play nie daje chyba nic ciekawego w tej kasie
A co Ci jeszcze proponują?
Sapphiron
22-08-2012, 11:32
ja mam problem z andkiem ICS4.0.4
Otóż ustawiam sobie dzwonek z biblioteki mediów, chwile podziała i co? i kisza. Za jakiś czas jest znów ustawiony domyślny dzwonek dla telefonu i nie odbieram bo nie wiem że to mój dzwoni (np w autobusie albo na dworze)... Tak jakby się restartował, tylko jak? dlaczego? o co kaman?
A co Ci jeszcze proponują?
http://www.play.pl/pl/promocja/dla-przedluzajacych-umowe/play-abonament/replay-all-inclusive-max/
w abonamencie 65 lub 75 zł (jeszcze nie wiem co wziąć)
ja mam problem z andkiem ICS4.0.4
Otóż ustawiam sobie dzwonek z biblioteki mediów, chwile podziała i co? i kisza. Za jakiś czas jest znów ustawiony domyślny dzwonek dla telefonu i nie odbieram bo nie wiem że to mój dzwoni (np w autobusie albo na dworze)... Tak jakby się restartował, tylko jak? dlaczego? o co kaman?
dzwonek na karcie sd czy na wbudowanej?
Po analizie cennika stwierdzam, że nie ma nic ciekawego. Bierz tą Xperię.
Sapphiron
22-08-2012, 11:57
dzwonek na karcie... w zasadzie wszystko mam na karcie łącznie z aplikacjami...
a sproboj dzwonek przeniesc na wew pamiec, moze gubic karte i jej potem nie podmontowac i gra domyslny dzwonek
Sapphiron
22-08-2012, 12:37
to powiedz jeszcze jak przekopiować na wewnętrzną ;)
Np. podłączając telefon przez USB do komputera - będą 2 dyski. Kopiujesz jak każdy plik.
Sapphiron
22-08-2012, 13:00
podłączając pokazuje tylko kartę...
A jaki masz telefon?
Ewentualnie spróbuj aplikacją moje pliki lub jakąś inną z marketu do eksploracji karty pamięci.
Celeborn
22-08-2012, 13:02
Np. podłączając telefon przez USB do komputera - będą 2 dyski. Kopiujesz jak każdy plik.
Bzdura. Zainstaluj sobie es file menager (za darmo w markecie) i po prostu przekopiuj.
Kolego:
- po pierwsze - trochę szacunku, a mniej chamstwa;
- po drugie - podłączając swojego SGSa mam widoczne 2 dyski.
Chciałbyś coś dodać?
Sapphiron
22-08-2012, 13:31
kurde to ja nie wiem już o co kaman... bo włączyłem ten program ES file menager i jako główny katalog pokazuje mi /sdcard
nie ma jakiejś pamięci wewnętrznej...
W ustawieniach ES File Explorer jako folder startowy wpisz /mnt/ - bedziesz widzial liste. Na moim sgs widac oprocz sdcard folder emmc ktory jest karta zewnetrzna.
Nie wiem tylko czy nie trzeba roota zeby widziec mnt.
Ja u siebie widzę bez roota.
Nie kłócić mi się tu, proszę! ;-)
Ja z innej beczki. Do Androidowców, a w szczególności do użytkowników Soniaków. Kupiłem żonie Xperię U (całkiem fajny mid-endowy telefonik, jak na smartfona, to całkiem w sam raz do damskiej torebki). Domyślnie ma Andka 2.3.3, zaraz po podłączeniu do sieci znalazł dla siebie aktualizację do 2.3.7 i się podniósł OTA. Natomiast jest w necie info, że dla tego fona jest dostępny ICS. Gdzie go szukać? Na sonymobile? Tam jest tylko update do tej wersji, która się właśnie zainstalowała. To jak to z tym ICSem jest? Czy może ma być, ale jeszcze nie ma? Czy może trzeba tego gdzieś indziej szukać?
Druga sprawa. Czy ktoś wie, jak przerzucić kontakty z Nokii do tego Soniaka z pominięciem Outlooka? Nokia to zwykły balas 6500, czy coś w ten deseń, bez żadnych cudów. Czy jedyna droga to Nokia -> PC-Suite -> Outlook -> Gmail -> Sony?
Tak przy okazji. Nie chce ktoś może kupić Xperii S lub Galaxy SII? Przedłużałem 3 umowy w T-Mobile. Jeden fon wziąłem dla małżowiny, dwa pozostałe nie będą używane przez osoby, które używają abonamentów, gdyż one się smartfonami wzdrygają. Więc słuchawki są do puszczenia do ludzi. Jedyne ryzyko, że jakiś brand jest na sofcie zrobiony. Chociaż może się okazać, że nie ma, bo nie 100% egzemplarzy jest obrandowywane. Nie sprawdzę, dopóki nie włączę telefonów, a nie włączę ich, dopóki nie rozpakuję, a nie chcę rozpakowywać, żeby sprzedać jako funkiel-nówki-nieśmigane-nierozpakowane. ;-) W każdym razie zainteresowanych na PW zapraszam.
Celeborn
22-08-2012, 13:48
Kolego:
- po pierwsze - trochę szacunku, a mniej chamstwa;
- po drugie - podłączając swojego SGSa mam widoczne 2 dyski.
Chciałbyś coś dodać?
Jesteś przewrażliwiony.
Sapphiron
22-08-2012, 13:49
podczas kopiowania mogę wejść do pamięci wewnętrznej ale nie może ani przenieść ani skopiować bo pisze że operacja nieudana...
1. Urok Androida - w zależności od tego czy był brand czy nie aktualizacja jest dostępna... lub nie.
2. Nie wiem.
3. Obawiam się, że mnie nie stać ;)
edit: @Celeborn - nie jestem. Nie znoszę tylko jak ktoś nadużywa słowa "bzdura" nie mając dodatkowo racji.
1. Urok Androida - w zależności od tego czy był brand czy nie aktualizacja jest dostępna... lub nie.No właśnie nie, bo aktualizacja, którą telefon pobrał OTE jest zgodna z tą wersją, która figuruje jako ostatnia na sonymobile.com. Inaczej mówiąc, w telefonie, mimo że zbrandowanym, mam najnowszą wersję, jaka jest dostępna na sonymobile. Pytanie, czy ICSa, jeżeli jest już dostępny, trzeba jakoś inaczej pozyskać?
Pytanie tylko czy ten isc jest juz oficjalny czy nieoficjalny co to jest dostepny.
Sapphiron
23-08-2012, 00:02
Tak jest oficjalny bo pobierany przez oficjalny program Sony? Zresztą dostałem informacje od Sony że mogę już pobrać dla NeoV i have a nice flight...
j_szczygiel
23-08-2012, 00:35
No właśnie nie, bo aktualizacja, którą telefon pobrał OTE jest zgodna z tą wersją, która figuruje jako ostatnia na sonymobile.com. Inaczej mówiąc, w telefonie, mimo że zbrandowanym, mam najnowszą wersję, jaka jest dostępna na sonymobile. Pytanie, czy ICSa, jeżeli jest już dostępny, trzeba jakoś inaczej pozyskać?
Majek, zainstaluj PC Companion (na plycie z telefonem albo do sciagniecia ze strony Sony) i podlacz telefon przez komputer, nastepnie sprawdz aktualizacje klikajac Support Zone. Arc S aktualizuje sie wlasnie w ten sposob ;) Tez sie nad tym poczatkowo zastanawialem, niby jest ICS, a ja cos ciagle nie mam opcji aktualizacji :lol:
Aha, aktualizacja moze byc dostepna jesli zostala wydana dla puli, w ktorej jest Twoj telefon - dla Arc S co jakis czas pojawialy sie do kolejnych, co mozna bylo sprawdzic na forum sonowym odczytujac kod z naklejki pod aku telefonu. Pogrzeb po forum Sony, z pewnoscia znajdziesz cos na ten temat :)
Update:
- w Arc S tak to wygladalo http://talk.sonymobile.com/thread/38388
- Xperia S http://talk.sonymobile.com/thread/42096?tstart=0
- w Xperii S z tego co widze, teoretycznie telefon sam powinien zakomunikowac o dostepnej aktualizacji i pobrac ja przez wifi http://www.youtube.com/watch?v=HGeFAID6dtM
Psychotrop
23-08-2012, 00:45
Bartek
Kuba dobrze prawi - odpal PC Companion i będziesz wiedział co i jak ;)
Też na to wczoraj wieczorem wpadłem. Doczytałem, że ICS dla Xperii U nie będzie dostępny OTA i zainstalowałem Sony Companion (taka ciekawostka - instalka siedzi w telefonie, wystarczy podłączyć go kablem i się instaluje z telefonu - sprytne). I tam też ICSa jeszcze nie ma, przynajmniej dla tego egzemplarza. Dla eSek, aktualizacja jest dostępna od czerwca, dla P też od jakiegoś czasu, dla U była zapowiadana na trzeci kwartał. Trzeci kwartał pomalutku dobiega końca, a upgrade'u ni widu, ni słychu. Tak się zastanawiam. Bo system jest zdłubany przez T-Mobile. To zdłubanie objawia się standardowo - splash screenem i kilkoma bzdurnymi apkami, których się nie da wyinstalować. Pytanie, czy przez Sony Companion będę mógł zainstalować czystego sonowego ICSa, czy trzeba będzie poczekać na zdłubanie go przez operatora i wtedy dopiero trafi do dystrybucji przez SC, czy trzeba go będzie pobierać ze strony T-Mobile. Tak było np. w przypadku WM dla HD2 - któraś tam z kolei wersja była dostępna na stronie HTC, natomiast nie nadawała się ona do zainstalowania w moim aparacie, bo się numerki nie zgadzały. Natomiast jakaś aktualizacja była do pobrania ze strony Ery (wtedy jeszcze) tyle, że była kilka wersji w tyle za tą najnowszą, dostępną na stronie producenta. Dopiero dłuuugo, długo później ta najnowsza wersja było do pobrania ze strony Ery.
Kurde, znowu dałem się wpuścić w telefon kupowany od operatora... A obiecywałem sobie, że już tego więcej nie zrobię... Ale dali mi, o dziwo, dobre warunki przy przedłużaniu umowy i grzech było nie skorzystać.
A inna sprawa, to czytam, że ten ICS w Xperiach jest podobno do pupy. Ludzie psioczą, że jest mocno niedopracowany. Gorsze wyniki pracy na baterii, gubi zasięg, coś tam się przywiesza itd... I tak się zastanawiam, czy to moje parcie na nowy system ma sens? Może zostawić go na najnowszym z możliwych Ginger Breadzie (2.3.7 bodajże) i dać sobie spokój z ICSem? Telefon chodzi dobrze, płynnie, stabilnie, jest funkcjonalny. Czy duża będzie różnica pomiędzy jednym a drugim, biorąc pod uwagę, że interfejs jest i tak sonowy?
wojtas0009
23-08-2012, 12:10
Witam ;)
Może ktoś z Was udzieli mi "wsparcia" ;) Zamierzam przejść z T-mobile do Orange, będę wybierał mix'a, za 60zł- w tej kwocie szału z telefonami nie ma, ale w sumie nie wiem czy byłby on mi potrzebny. Obecnie mam Nokie E51 i nie powiem, jestem zadowolony z telefonu, ale chciałbym od czasu do czasu wygodnie przejrzeć coś w internecie i szukam już smartphona... Wspominane były tu Soniacze albo Motorola Defy+, a czy ktoś używa, albo miał styczność z HTC Desire C, Nokią Lumią 610, lub im podobnym?
Rozglądałem się za telefonem w cenie do 1000zł(na wolnym rynku również), wyświetlaczem do 3,7cala, który działał by sprawnie na zainstalowanym systemie... nie zależy mi na grach, aparacie czy kręceniu filmów :D ale byłoby miło mieć dobry wyświetlacz, na którym można by odpalić jakieś mapy czy coś w tym stylu ;)
Ktoś coś podpowie? ;) Byłbym wdzięczny
Rafał_Sz
23-08-2012, 12:25
HTC Desire C - słabiutki ekran, słaby procek
Nokia Lumia 610 - mało ramu, Wndows, słaby procek
Z Defy jest ten problem, że Google nie chce na razie robić aktualizacji, poza tym nie mogę Ci go polecić, bo zaraz padną głosy, że jestem stronniczy, zaślepiony i mam prowizję od Motoroli. ;)
Rozglądałem się za telefonem w cenie do 1000zł(na wolnym rynku również), wyświetlaczem do 3,7cala, który działał by sprawnie na zainstalowanym systemie... nie zależy mi na grach, aparacie czy kręceniu filmów :D ale byłoby miło mieć dobry wyświetlacz, na którym można by odpalić jakieś mapy czy coś w tym stylu ;)
Ktoś coś podpowie? ;) Byłbym wdzięcznyJestem mile zaskoczony Xperią U. Pobawiłem się nią wczoraj cały dzień. Bardzo sympatyczny aparacik. Niczym mnie nie wk***ił podczas konfiguracji, nie miałem ochoty nim o ścianę rzucić, więc to dobrze o nim świadczy. ;-) Na wolnym rynku aparat kosztuje do 800, także mieści w budżecie. No i ma mieć tę aktualizację do Andka 4.0.3. Ale... podobnie jak Rafał, nie mogę ci go polecić, bo bym mógł zostać uznany za pracownika Sony, który reklamuje firmę. ;-)
wojtas0009
23-08-2012, 12:54
ach Wy Stronniczy ;) powiem tak, co do minusów- Windows w sumie mi nie przeszkadza... kumple mają HTC Mozart, HTC Desire, Samsunga Galaxy S plus... fajne telefony- nie powiem, Samsung najfajniejszy, ale to już taka krowa trochę... ;)
Muszę zbadać tą Motorolkę, miałem V8 i byłem z niej zadowolony w sumie... więc marka mi nie przeszkadza :D Sprawdzę też tego Soniaka, bo parametry są nie powiem- ciekawe... Zastanawiałem się jeszcze nad Nokią E6 ale to inny sprzęt, jakby nie było... :)
Dzięki za odzew, jak ktoś ma jeszcze takie uwagi to chętnie przyjmę ;)
Witam ;)
Może ktoś z Was udzieli mi "wsparcia" ;) Zamierzam przejść z T-mobile do Orange, będę wybierał mix'a, za 60zł- w tej kwocie szału z telefonami nie ma, ale w sumie nie wiem czy byłby on mi potrzebny. Obecnie mam Nokie E51 i nie powiem, jestem zadowolony z telefonu, ale chciałbym od czasu do czasu wygodnie przejrzeć coś w internecie i szukam już smartphona... Wspominane były tu Soniacze albo Motorola Defy+, a czy ktoś używa, albo miał styczność z HTC Desire C, Nokią Lumią 610, lub im podobnym?
Miałem HTC Sensation, świetny wyświetlacz i generalnie dobrze wykonany, polecam, jeśli nie przeszkadza CI rozmiar.
Mnie akurat przeszkadzał, trochę za duży.
wojtas0009
23-08-2012, 13:19
Miałem go w rękach ;) znajomy go używa- minus to wielkość, no i cena ;) bo w 1000zł na bank się nie zmieści ;)
Miałem go w rękach ;) znajomy go używa- minus to wielkość, no i cena ;) bo w 1000zł na bank się nie zmieści ;)
Jeśli nie zależy Ci na nowym, to w 1000 zł byś się zmieścił. No, ale telefon , jak to się mówi - zdziera spodnie z tyłka;)
Miałem go w rękach ;) znajomy go używa- minus to wielkość, no i cena ;) bo w 1000zł na bank się nie zmieści ;)
to bierz desire s, polecam.
mateo912
23-08-2012, 18:21
A ja polece lg l7 ;) ics 4.0.3 duży ekran na genialnej matrycy IPS (i do tego bardzo jasny przy podswietleniu 40% bardzo dobrze widać w pełnym słońcu a co dopiero przy 100%) w dodatku mega bateria;)
LG jest kłopotliwe jeśli chodzi o aktualizacje - a raczej ich brak.
mateo912
23-08-2012, 18:41
LG jest kłopotliwe jeśli chodzi o aktualizacje - a raczej ich brak.
A do czego Ty chcesz aktualizowac skoro masz najnowszego jaki jest? Ledwo co wyszedł ics, andek 5 będzie pewnie za rok/dwa więc w czym problem?
Polotki glosza, ze nowy adroid moze pojawic sie juz tej jesieni, ale najprawdopodobniej bedzie to przy premierze nowego telefonu od googla. Mial byc Nexus 2, ale raczej bedzie tylko Nexus+ w tym roku, wiec pewnie premiere nowego softu przeloza na rok przyszly.
Piatke z cala pewnoscia, ale po drodze jest jeszcze JB, ktory bardzo usprawnia prace tefonu.
Sam uzywam JB i jestem mega zadowolony, w porownaniu do ICS jest odczuwalnie plynniej.
Dokladnie. A LG pewnie oleje temat.
Tak z ciekawości zapytam, bo w sumie z Andkiem od dłuższego czasu do czynienia nie miałem. Powiedzcie mi, jak to jest. Jest GB, później wszyscy producenci aktualizują do ICS. A przecież w międzyczasie był jeszcze HC. Czy nie był on instalowany fabrycznie w żadnym telefonie? Bo jakoś mi się nigdzie nie rzucił w oczy telefon z tym systemem.
Maciek R
23-08-2012, 21:33
Honeycomb, to bodaj android, który przeznaczony miał być do tabletów. W smartfonach chyba nikt go domyślnie nie instalował.
Ręki sobie jednak za to uciąć nie dam. ;)
Twoja reka jest bezpieczna ;-)
Aaa... Taki bajer... A są jakieś tablety z Honeycombem? Bo też jakoś mi coś chyba umknęło... Teraz wszystko na ICS lub JB, czyli systemach również dla telefonów. Unifikacja?
Mam kolejne pytanie. Przez pewien czas byłem użytkownikiem Androida. Mam konto na Googlu, które podpięte jest do Google Play. Teraz tego konta używam w iPhonie, w sensie Gmaila, kontaktów, kalendarzy itd. Nieważne... Jak używałem Androida, to kupiłem sobie trochę aplikacji. W sumie nic specjalnego, ale kilkaset złociszy by się w sumie uzbierało, a teraz te aplikacje są nieużywane. Od wczoraj mam w domu świeżo upieczonego Androidowca w osobie mojej żony. Tak więc założyłem żonie jej własne, osobiste konto na Googlu (bo jeszcze nie miała, wyimaginujcie sobie ;-) ), skonfigurowałem pod nie telefon itd... I tu nasuwa mi się pytanie. Czy jest jakiś sposób, żeby transferować kupione przeze mnie, z mojego konta, kiedyś tam aplikacje do konta żony? Czy np. możliwa jest sytuacja, że do obsługi poczty, kontaktów, kalendarzy żona używa swojego konta, natomiast do Google Play podpinam swoje konto i mam dostęp do wszystkich zakupionych wcześniej aplikacji?
EDIT:
Ok, już widzę, że mogę podpiąć do telefonu drugie konto googlowe, wyłączyć dla niego synchronizacje poczty i całej PIMowej reszty, ale wtedy w Google Play mogę wybrać z którego konta chcę korzystać robiąc zakupy. Wot tiechnika... ;-)
Jest sporo tabletów z HC, których właściciele ze zniecierpliwieniem oczekują aktualizacji bodaj do ICS :-) Przykładowo Galaxy Tab 10.1 i 8.9.
Jest tak jak piszesz. Byl GB na telefony oraz HC na tablety. Google postanowil zrobic jeden system na wszystkie urzadzenia i tak powstal ICS. JB jest juz jego rozwinieciem.
jak zrobić printscreena na nierootowanym Desrie S?
Sprobuj wcisnac power button i trzymajac go przycisnac przycisk Home.
Jak bedzie slychac klikniecie migawki to screenshot powinien byc zapisany w galerii.
mateo912
24-08-2012, 19:49
jak zrobić printscreena na nierootowanym Desrie S?
Sprobuj wcisnac power button i trzymajac go przycisnac przycisk Home.
Jak bedzie slychac klikniecie migawki to screenshot powinien byc zapisany w galerii.
Lub" volume - "i przycisk power (ten od włączania i wyłączania telefonu)
Sprobuj wcisnac power button i trzymajac go przycisnac przycisk Home.
Jak bedzie slychac klikniecie migawki to screenshot powinien byc zapisany w galerii.
działa-podziękował.
Psychotrop
24-08-2012, 20:42
Majek
to twoje pierwsze naruszenie, więc dostajesz "wzrokowe" ostrzeżenie.
a co myslicie o tym:
Xiaomi Phone 2 - chiński pogromca Samsunga i Apple? (http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Xiaomi-Phone-2-chinski-pogromca-Samsunga-i-Apple,wid,14850982,wiadomosc.html)
Na papierze mocny gracz. W praktyce - słaba optymalizacja Androida pewnie i tak da znać o sobie. No i pozostaje kwestia serwisu w naszym pięknym kraju.
andrstac
26-08-2012, 14:09
Na papierze mocny gracz. W praktyce - słaba optymalizacja Androida pewnie i tak da znać o sobie. No i pozostaje kwestia serwisu w naszym pięknym kraju.
A czy kolega MC_ wie jaki wersja Andka jest na tym zainstalowana że się wypowiada na temat optymalizacji? (pytanie pomocnicze; słyszał co to MIUI?)
Ps. Chciałbym, żeby Romy od wiodących producentów były tak optymalizowane...
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.