Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.
matyjasz
21-12-2010, 17:34
A mnie to się Air podobuje... jest tylko problem, że ja laptopa nie potrzebuje :?
Marcin Jakubowski
21-12-2010, 18:38
Pasażer z mapą w dłoni też się sprawdza nie najgorzej, tylko czy tak ma działać nawigacja? Bo jeśli tak to niech dodają dodatkową osobę do trzymania iPada w samochodzie ;)
Dla mnie iPad ma jedną podstawową wadę - jest za ciężki i za wielki.
jak jadę sam to nawigacji używam w telefonie, jak z żoną to mam uruchomioną "nawi" w tle, a małżonka sama sobie coś tam czyta, i w razie potrzeby przerzuca się na nawigację. pod tym względem to jednak zwykła mapa sprawdza się troszkę gorzej ;)
a tak a propos - moja lepsza połowa uważa, że ipad jest bardzo udanym urządzeniem. A już w żadnym razie w razie nie narzeka na jego ciężar, a np do iphona nie może się przekonać :)
andrzej_suse10
21-12-2010, 18:45
http://www.apple.com/pl/ipad/
"Rewolucyjne, magiczne urządzenie za niesamowitą cenę"
"To niewiarygodne, ile pomysłów zmieściliśmy w czymś tak płaskim"
Po takich deklaracjach, zastępstwo PC to na prawdę niewielkie oczekiwania wobec tej zabawki śmiesznej :D
ThomasVoland
21-12-2010, 19:44
http://www.apple.com/pl/ipad/
"Rewolucyjne, magiczne urządzenie za niesamowitą cenę"
"To niewiarygodne, ile pomysłów zmieściliśmy w czymś tak płaskim"
Po takich deklaracjach, zastępstwo PC to na prawdę niewielkie oczekiwania wobec tej zabawki śmiesznej :D
Prezentacja, na której pierwszy raz został pokazany iPad:
http://www.youtube.com/watch?v=1ZS8HqOGTbA
Dobry, przydatny produkt poznacie nie po tym co o nim mówią na premierze tylko ile go sprzedano ;)
andrzej_suse10
21-12-2010, 20:37
Po tym też można poznać jakie wymagania mają klienci :-)
pomyłka- wiadomość do zmazania.
Dobry, przydatny produkt poznacie nie po tym co o nim mówią na premierze tylko ile go sprzedano ;)
Czy napewno tak jest? Czesc produktu kupia szpanerzy bo akurat ta firma jest trendy, czesc kupia nieswiadomi uzytkownicy bo o tym sie duzo mowi a akurat maja gotowke na nowa zabawke, Ci ktorzy swiadomi wybrali taki produkt ze wzgledu na jego przydatnosc a nie inne marketingowe sciemy, moga stanowic niewielki procent ogolnej sprzedazy a to wlasnie oni wiedza czy produkt jest dobry i przydatny. Wg Twojego twierdzenia mozna powiedziec ze D40 jest lepszy i przydatniejszy niz C1DMkIII bo w koncu sprzedano go kilkaset razy wiecej ;-)
mam IP 4. zdecydowanie polecam. jest to najlepszy IP. jeśli chodzi o konkurencję (htc, samsungi itp) to pozostają daleko w tyle. najważniejsze plusy to jakość urządzenia no i wyświetlacz... jest mega!
Jasne - szczególnie Galaxy S zostaje w tyle, ciekawe tylko na jakim polu bo wyświetlacz ma lepszy jak ip4 :D
Jasne - szczególnie Galaxy S zostaje w tyle, ciekawe tylko na jakim polu bo wyświetlacz ma lepszy jak ip4 :D
Właściwie to jest odwrotnie, IP4 ma wyświetlacz nieprzeciętny. Stigowi by się spodobał, plamka na nim to jakieś mikrony. Strona www jest czytelna bez przeskalowania. Ponadto czerń, kąty widzenia, reakcja na dotyk. Wyświetlacz Galaxy to straszna nędza przy nim.
Odtwórz sobie na IP4 filmy rmvb plus napisy w osobnym pliku i zobaczymy czy będzie płynnie chodzić :)
Właściwie to jest odwrotnie, IP4 ma wyświetlacz nieprzeciętny. Stigowi by się spodobał, plamka na nim to jakieś mikrony. Strona www jest czytelna bez przeskalowania. Ponadto czerń, kąty widzenia, reakcja na dotyk. Wyświetlacz Galaxy to straszna nędza przy nim.
Gwoli ścisłości, wyświetlacz ip4 ma wyższą rozdziałkę, ale odwzorowanie czerni, kontrast i kąty widzenia są lepsze w s-amoledzie Galaxy S.
Odtwórz sobie na IP4 filmy rmvb plus napisy w osobnym pliku i zobaczymy czy będzie płynnie chodzić :)
Mówiliśmy o wyświetlaczu zdaje się... ;)
A nawiasem mówiąc, to nie wiem nawet co to jest film "rmvb". iPhone to smartphone i to co ma robić, robi bardzo dobrze, o niebo lepiej od Galaxy który mam wrażenie jest na siłę krzyżówką telefonu z tabletem.
iPhone to smartphone i to co ma robić, robi bardzo dobrze, o niebo lepiej od Galaxy który mam wrażenie jest na siłę krzyżówką telefonu z tabletem.
Do iPada to prędzej Galaxy Tab. Tu mowa o Galaxy S, którego kupię jak będę miał zbędne 1,5K zł.
Właściwie to jest odwrotnie, IP4 ma wyświetlacz nieprzeciętny. Stigowi by się spodobał, plamka na nim to jakieś mikrony.Stigowi sie podoba, i Stig ma iP4. ;)
Boryszuk
29-12-2010, 12:15
Stigowi sie podoba, i Stig ma iP4. ;)
A ja myślę, że jest to najlepsze podsumowanie całego wątku, wojenek i dyskusji o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiej Nocy.
Dla każdego jest cos dobrego. I tyle.
Stach2008
29-12-2010, 12:27
po co ten cały długaśny wątek o tym że IP4 jest najlepszy skoro wszyscy wiedzą że najlepszy to jest HTC HD2 :mrgreen:
Tu mowa o Galaxy S, którego kupię jak będę miał zbędne 1,5K zł.
No tak, na słowo film, pomyślałem o Galaxy Tab.
A co do iPhone, pomimo że nigdy nie trawiłem dotykowych ekranów i przez pierwszy miesiąc miałem kilka razy ochotę walnąć tym czymś o ścianę, obecnie, po Ś.P. Nokii 6310/6310i, jest to pierwszy telefon po którym bez wahania kupuję następcę.
IP4 ma wyświetlacz nieprzeciętny... czerń, kąty widzenia, reakcja na dotyk. Wyświetlacz Galaxy to straszna nędza przy nim.
to chyba jakiś żart mijającego roku... ale niech zgadnę - w kieszeni masz dziwnym trafem IP4 ? :D
edit - no tak jak myślałem, wszystko jasne :D (jakoś nie dojrzałem posta na ostatniej stronie odpowiadając od razu na tego z poprzedniej...)
po co ten cały długaśny wątek o tym że IP4 jest najlepszy skoro wszyscy wiedzą że najlepszy to jest HTC HD2 :mrgreen:
Eeee cegłówka taka co w kieszeni się nie mieści :mrgreen:
Wolę zgrabnego S.Wave 8)
pozdr
i ja się zwrócę o poradę do Was-miałem Samsunga i5700, macałem wiele innych "dotykowców" i jednak to nie dla mnie-wróciłem do Nokii E52, która pasuje mi w 90%-brakujące 10% to android, którego nie ma:(
Rodzi się więc pytanie: czy istnieje telefon klasyczny (niedotykowy) z systemem androida? Ewentualnie Bada.
i ja się zwrócę o poradę do Was-miałem Samsunga i5700, macałem wiele innych "dotykowców" i jednak to nie dla mnie-wróciłem do Nokii E52, która pasuje mi w 90%-brakujące 10% to android, którego nie ma:(
Rodzi się więc pytanie: czy istnieje telefon klasyczny (niedotykowy) z systemem androida? Ewentualnie Bada.
Tylko dotyk + rozsuwana klawiatura. Android z założenia jest dotykowy.
no to kicha-dzięki za informacje
i ja się zwrócę o poradę do Was-miałem Samsunga i5700, macałem wiele innych "dotykowców" i jednak to nie dla mnie-wróciłem do Nokii E52, która pasuje mi w 90%-brakujące 10% to android, którego nie ma:(
Rodzi się więc pytanie: czy istnieje telefon klasyczny (niedotykowy) z systemem androida? Ewentualnie Bada.
emet, jeśli masz gdzieś możliwość to pobaw się Samsungiem Wave. W nim dotyk, ekran, jakość wykonania to naprawdę extraklasa. Jeśli nie przeszkadza Ci mniejsza popularność Bady OS (mniej aplikacji niż na Androida) to naprawdę świetny telefon.
bawiłem się "wejvem"-robi wrażenie, ale ma jedną wadę-jest dotykowy, a przez to też czuły zarówno na uszkodzenia jak i na jakiekolwiek niechciane muśnięcie go palcem. Jedyny dotyk na jaki bym się porwał to Motorola Defy, ale nie chcę tak drogiego telefonu.
Pozostaje mi mariaż z E52 ;)
bawiłem się "wejvem"-robi wrażenie, ale ma jedną wadę-jest dotykowy, a przez to też czuły zarówno na uszkodzenia jak i na jakiekolwiek niechciane muśnięcie go palcem. Jedyny dotyk na jaki bym się porwał to Motorola Defy, ale nie chcę tak drogiego telefonu.
Pozostaje mi mariaż z E52 ;)
No, ale przecież Wave'a blokujesz przyciskiem z boku i nie ma raczej szans, że sam się odblokuje i coś się niechcący naciśnie.
mam na myśl fakt, że gdy miałem Si5700 podczas rozmowy dotykałem telefonu polikiem i się różne opcje włączały;) poza tym nawet gdy coś pokazywałem komuś na telefonie, niechcący tylko musnąłem i już zmiana obrazka itp. Denerwuje mnie to, że trzeba się z tymi telefonami jak z jajkiem obchodzić.
ps: a o Wave S8530 słyszeliście??
http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-phone/mobile-phones/touch/GT-S8530BAAIDE/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=
andrstac
30-12-2010, 18:46
mam na myśl fakt, że gdy miałem Si5700 podczas rozmowy dotykałem telefonu polikiem i się różne opcje włączały;) poza tym nawet gdy coś pokazywałem komuś na telefonie, niechcący tylko musnąłem i już zmiana obrazka itp.
Np w Desire, gdy zbliżysz coś do ekranu w trakcie rozmowy to ekran się wygasza i blokuje - działa to świetnie.
emet, jeśli masz gdzieś możliwość to pobaw się Samsungiem Wave. W nim dotyk, ekran, jakość wykonania to naprawdę extraklasa. Jeśli nie przeszkadza Ci mniejsza popularność Bady OS (mniej aplikacji niż na Androida) to naprawdę świetny telefon.
Oo tak potwierdzam, bawię się od tygodnia i nawet mi się podoba, ja osobiście nie testowałem odporności ekranu, ale wydaje się całkiem wytrzymały ;)
http://www.youtube.com/watch?v=6orkAr79g8c&feature=player_detailpage#t=4s ;-)
pozdr
Np w Desire, gdy zbliżysz coś do ekranu w trakcie rozmowy to ekran się wygasza i blokuje - działa to świetnie.
Wave S8500 też to ma, super sprawa. Jak zbliżysz tel do twarzy na odpowiednią odległość to ekran robi się czarny.
Co do wytrzymałości i rysowania ekranu - spadł mi już ze 3 razy, raz tak, że myślałem że to już koniec, podniosłem i o dziwo dalej wygląda jak nowy :D ekran nie ma ani jednej ryski, mam ten tel gdzieś od 4 miesięcy. Fakt, że dbam, patrzę co z nim robię, gdzie kładę. Nie wkładam do jednej kieszeni z pieniędzmi czy kluczami itp ;)
emet_b - całkowicie cię popieram, też testowałem na sobie dotykowce ..... i mam nokię e52, dotykowce nie dla mnie, nie muszę zdejmować rękawic, potrzebna do obsługi tylko jedna ręka, nawet podczas jazdy samochodem możliwość zapanowania nad klasyczną klawiaturą, no i wielki plus na noki - bezpłatna nawigacja
Kila dni temu nabyłem Milestone 2 - polecam:)
jackrabbit
30-12-2010, 21:05
takie szybkie pytanie, mam nokie e63 z ktorej jestem bardzo zadowolony ale... podpowie mi ktos jak tam permanentnie wylaczyc slownik? :mrgreen:
no i wielki plus na noki - bezpłatna nawigacja
Nie najwyższych lotów, ale bezpłatna. Potrafi za to cholera zeżreć baterię w tempie nie znanym w E52.
OK. Szybkie pytanie: Jak to jest z tym Galaxy S? Ile trzyma bateria tak realnie?
Waham się między tym, a chyba niczym innym, no może Wave. Bawiłem się iPhone 4 przez dłuższą chwilę i jak dla mnie to to jest porażka. Opóźnienie mega po "nacisnieciu" wybranej funkcji, na poziomie Samsunga Avili za 10% ceny tego iPhone'a.
Jakieś uwagi i rady w temacie Galaxy S? Może się ktoś podzielić?
OK. Szybkie pytanie: Jak to jest z tym Galaxy S? Ile trzyma bateria tak realnie?
Waham się między tym, a chyba niczym innym, no może Wave. Bawiłem się iPhone 4 przez dłuższą chwilę i jak dla mnie to to jest porażka. Opóźnienie mega po "nacisnieciu" wybranej funkcji, na poziomie Samsunga Avili za 10% ceny tego iPhone'a.
Jakieś uwagi i rady w temacie Galaxy S? Może się ktoś podzielić?
Ja w sumie też wybierałem między Galaxy S, a Wave. Wybrałem tego drugiego, ze względu na lepsze (mniejszy) jak dla mnie gabaryty. Oczywiście główna różnica to OS, android bez dwóch zdań oferuje więcej aplikacji, ale miałem już kiedyś aparat z Androidem i po 2 tyg. przechodzi mania istalowania "śmieci" z android market. Uznałem, że wszystko co mi trzeba jest w Wave i w Samsung App.
Kuzyn, który ma S przyznał, że rzeczywiście trochę gabaryty aparatu przeszkadzają i nosi się go mało komfortowo choćby w kieszeni.
W bezpośrednim porównaniu Wave robi moim zdaniem duuuużo lepsze wrażenie także jakością wykonania. Szczotkowane aluminium wygląda extra.
Prawdopodobnie nie był to iP4.
W tym momencie szybkość działania iP4 jest nie do pobicia przez inne komórki. Sprawdź jakikolwiek film z youtube.
Dzięki prz3mo!
Niby wave jest fajny i cacy, ale jak mam potem sobie pluć w brodę, że zaoszczędziłem kilka stów, a nie mam tego co chciałem...
Teraz mam e51 i chyba większość obecnych telefonów/smartfonów jest większa.
Wymiary Galaxy S są jego główną wadą, a jednocześnie zaletą. Przynajmniej jest w miarę płaski.
PS.
Chyba wiem, co mi dał do ręki pan w salonie Ery. To był iP4
Dzięki prz3mo!
Niby wave jest fajny i cacy, ale jak mam potem sobie pluć w brodę, że zaoszczędziłem kilka stów, a nie mam tego co chciałem...
No pytanie czego oczekujesz. Jeśli chcesz androida to Wave wiadomo, że odpada.
M_B jeśli tak, to w takim razie nie wiem o jakich opóźnieniach mówisz. Ponieważ iP zawsze słynął z najszybszego działania i nie ma mowy o jakichkolwiek opóźnieniach i przycięciach przy włączaniu czegokolwiek. a każda aplikacja systemowa włącza się w ułamku sekundy.
Oczekuję czegoś, co od biedy pozwoli mi zastąpić netbooka. Maile, sms, rozmowy telefoniczne, GG, wygodne przeglądanie internetu, jakiś film od biedy, muzyka.
Wi-Fi musi być. Swype musi być :D
No i jak spadnie przez przypadek ma się nie rozwalić ekran.
Opóźnienie na poziomie sekundy.
M_B jeśli tak, to w takim razie nie wiem o jakich opóźnieniach mówisz. Ponieważ iP zawsze słynął z najszybszego działania i nie ma mowy o jakichkolwiek opóźnieniach i przycięciach przy włączaniu czegokolwiek. a każda aplikacja systemowa włącza się w ułamku sekundy.
W kwestii szybkości działania także bada os wypada świetnie, ładniej, płynniej i odrobinę szybciej działa menu, funkcje itp. w Wave w por. do Galaxy S.
Z IP4 nie mam porównania.
wątek o iP zdaje się zniknął więc to chyba będzie najlepsze miejsce. jeśli ktoś biega etc. to w appstore jest właśnie promocja Runkipper pro, 10e piechotą nie chodzi więc może ktoś się zainteresuje:)
Mam pytanie, ile średnio wytrzymuje bateria w E52?
Chciałbym z nowym rokiem nabyć i akurat kwestia prądu w telefonie jest dla mnie istotna.
W kwestii szybkości działania także bada os wypada świetnie, ładniej, płynniej i odrobinę szybciej działa menu, funkcje itp. w Wave w por. do Galaxy S.
Z IP4 nie mam porównania.
Zgadzam się Bada to świetny system i działa bardzo sprawnie. Szkoda tylko, że został przez Androida odsunięty na bok i mało aplikacji na niego powstaje. Ale gdybym miał wybierać Android vs Bada Os wybrał bym Bade.
Co do opóźnień sekundowych w iOS. To nadal nie mogę się zgodzić, bo po prostu takich nie ma :). No chyba, że mówimy o włączeniu jakiej wymagającej graficznie gry i czekamy na wczytanie. Niemniej sama gra też włączy się od razu bez żadnych spóźnień.
Opóźnienia mogą być na iP3G z softem 4.x. Ale na iP4G nie ma o nich mowy.
Mam pytanie, ile średnio wytrzymuje bateria w E52?
Chciałbym z nowym rokiem nabyć i akurat kwestia prądu w telefonie jest dla mnie istotna.
mam od ok. miesiaca. Srednio trzyma ok 7-8 dni. Glownie dzwonie, bardzo rzadko sms, wi-fi czy nawigacja
Mam pytanie, ile średnio wytrzymuje bateria w E52?
Chciałbym z nowym rokiem nabyć i akurat kwestia prądu w telefonie jest dla mnie istotna.
Mnie zwykle wytrzymuje tydzień, ale jak się dużo bawię to 4-5 dni
wszystko zależy jak używasz - jeśli wyłączysz wszystko zbyteczne ( w tym 3g) i będzie sobie leżał w domu to nawet dwa tygodnie, w moim przypadku tydzień przy ---
2 rozmowy dziennie, 40 min słuchania muzyki, i 20 minut grania - co dzień
Mam pytanie, ile średnio wytrzymuje bateria w E52?
Chciałbym z nowym rokiem nabyć i akurat kwestia prądu w telefonie jest dla mnie istotna.
U mnie zawsze bite 8 dni, ale tez bezczynnie nie leży... średnio 10 min rozmowy + 10 sms + godzina wifi dziennie
Nadeszła pora zmienić telefon. Zastanawiam się nad iP4 i Desire HD. Który możecie polecić?
IP4. Zabił mnie filmami w HD i ogólna sprawnością działania.
krzysztof jot
05-01-2011, 02:02
Prawdopodobnie nie był to iP4.
W tym momencie szybkość działania iP4 jest nie do pobicia przez inne komórki. Sprawdź jakikolwiek film z youtube.
:) zaczarowany wyznawca... błądzisz. iP4 jest na pewno najbardziej kultowym smartphonem, ale nie najszybszym.
Dzięki prz3mo!
Niby wave jest fajny i cacy, ale jak mam potem sobie pluć w brodę, że zaoszczędziłem kilka stów, a nie mam tego co chciałem...
Teraz mam e51 i chyba większość obecnych telefonów/smartfonów jest większa.
Wymiary Galaxy S są jego główną wadą, a jednocześnie zaletą. Przynajmniej jest w miarę płaski.
tak, płaski ale solidność jego obudowy pozostawia wiele do życzenia, jest marna i plastikowa a tylna ścianka ma grubość kartki i wygina się jak okładka książki. Jeśli Wave 8500 jest za mały, polecam Wave 8530 - prawie identyczny, pełna aluminiowa obudowa i ma większy ekran. No i nowsza wersja Bada - ma juz soft 1.2 z klawiaturą swype, a ponoć 2.0 już niebawem wkrótce. To system kompletny, nic własciwie już wiecej nie musisz instalować do pełnej satysfakcji z działania telefonu. Po zatym - aplikacji w Bada przybywa masowo - w wakacje było niespełna dwiescie, teraz jest już kilka tysięcy, i co dzień są kolejne.
Ktoś pisał, że upadł mu Wave i cały jest - to nic niezwykłego. Obudowa jest pełna i metalowa, a ekrany pojemnościowe są nietłukące.
pmsphotography
05-01-2011, 02:45
A to systemu Bada nie mozna aktualizowac w urzadzeniach z pierwotna jego wersja?
:) zaczarowany wyznawca... błądzisz. iP4 jest na pewno najbardziej kultowym smartphonem, ale nie najszybszym.
Zależy co masz na myśli mówiąc najszybszy. iP4 nie ma najlepszego spośród komórek hardware. Są takie, które mają szybsze procesory, czy szybsze układy graficzne. Są komórki, które szybciej otwierają strony internetowe i są też takie, w których szybciej działa Google Earth.
Ale jeżeli chodzi o szybkość przemieszczania się po menu, czy w aplikacjach (chodzi o płynność działania i momentalne reagowanie na wydawane rozkazy) to iP4 jest najszybszy.
Zależy co masz na myśli mówiąc najszybszy. iP4 nie ma najlepszego spośród komórek hardware. Są takie, które mają szybsze procesory, czy szybsze układy graficzne. Są komórki, które szybciej otwierają strony internetowe i są też takie, w których szybciej działa Google Earth.
Ale jeżeli chodzi o szybkość przemieszczania się po menu, czy w aplikacjach (chodzi o płynność działania i momentalne reagowanie na wydawane rozkazy) to iP4 jest najszybszy.
Najszybciej tez wylacza sie np budzik w nim i nawet w centrali partii nie wiedza czemu, zmiana czasu juz niedlugo :mrgreen: Strach pomyslec co wylacza w 2012, w koncu koniec swiata ma byc i kto by tam telefon potrzebowal.
A to systemu Bada nie mozna aktualizowac w urzadzeniach z pierwotna jego wersja?
można aktualizować, ale większość zbrandowanych użytkowników tego telefonu czeka na aktualizacje przez Kies-a (dedykowane oprogramowanie od samsunga)
ps
co do tego że oprogramowania przybywa to się zgodzę ale przez ostatnie 2 miesiące doinstalowałem ze 3 użyteczne aplikacje cała reszta robi za statystyke :)
a ile faktycznie trzyma bateria w wave 8500, bo tez sie nad nim zastanawiam... pytam uzytkownikow, specyfikacje potrafie sam przeczytac ;)
Jak się trochę bawię w użyciu wifi, bluetooth i inne gadżety to średnio 3 w porywach do 4 dni trzyma (ładowałem w niedziele wieczorem, teraz mam 21% baterii).
pozdr
jak jest z mozliwoscia placenia gift cardami z UK i US w appstore z polskim kontem? tzn ktos ma normalnie bez cudowania zalozone konto na itunes w PL, czy jak mu sie kupi gift card w UK albo US to bedzie dzialal bez problemu?
bateria jest ok , ok 30-45 minut dziennie rozmów , sprawdzanie poczty i fb przez wifi, troche youtuba i trzyma spokojnie 3 dni a jak na tę klasę telefonu jego parametry i wyświetlacz - to jest wynik mnie zadowolający
A to systemu Bada nie mozna aktualizowac w urzadzeniach z pierwotna jego wersja?
Można aktualizować. Wave 8500 ma oficjalnie wersję systemu 1.0.2 czy jakoś tak. Nieoficjalnie już od dawna można wgrać wersję 1.2. Wersja oficjalna ma się pojawić podobno na dniach. Szczerze mówiąc to robiłem aktualizacji do wersji 1.2 bo wszystko działa. Jedyne czego brakuje to pełna obsługa flasha w przeglądarce.
a ile faktycznie trzyma bateria w wave 8500, bo tez sie nad nim zastanawiam... pytam uzytkownikow, specyfikacje potrafie sam przeczytac ;)
Przy normalnym użytkowaniu trzyma mi jakoś około tygodnia, ale nie sprawdzałem dokładnie. Na pewno dłużej niż w HTC Magic, którego miałem kiedyś. Do innego smartphona nie mam porównania.
prz3mo chyba kolega w pierwszym zdaniu odnosił się do wykonania Galaxy S ;)
Ja też potwierdzam, że Wave jest bdb wykonany, obudowa wyciosana z jednego kawałka aluminium.
pozdr
prz3mo chyba kolega w pierwszym zdaniu odnosił się do wykonania Galaxy S ;)
Ja też potwierdzam, że Wave jest bdb wykonany, obudowa wyciosana z jednego kawałka aluminium.
pozdr
rzeczywiscie, pomyłka, sorki :)
A HTC Desire HD ktoś posiada?
Wave rulez ;)
1. Bateria: przy normalnym użytkowaniu ( kilkadziesiąt minut rozmowy dziennie, troszkę po necie, włączony odbiornik GPS i aktualizacja 3 wigetów, jakaś fotka zrobiona, pokazany krótki filmik) jakieś cztery dni
Przy używaniu Navi Experta w czasie świątecznego wyjazdu - jakieś 6-7 godzin
Przy normalnym uzytkowaniu ale z brakiem 3G w okolicy i ciągłym szukaniem sieci i włączonym pushmailem padł po dniu
Generalnie po całkowitym naładowaniu i odłączeniu od ładowarki natychmiast Battery Stat pokazuje 85 %
2. Wytrzymałość - jak na razie zajebista. Wypadł mi kilka razy z kieszeni koszuli (jakieś 85-100 cm) w tym ze trzy razy na płytki i cały, jedynie w górnej plastikowej cześci obudowy (obok zasówki gniazda zasilania) pojawiło sie leciutkie wgniecenie. Z płaska na podłoge z desek wyświetlaczem - ani sladu. Pod tym kątem rewelka.
3. SGS - różnice w wielkości wyświetlacza niestety daje sie zauwazyć ale tylko w bezpośrednim porównaniu, gdy nie leżą obok siebie nie ma to raczej znaczenia.
4. System - mam brandowany ERY 1.0.2 i w zasadzie do normalnego funkcjonowania jako telefonu naprawde nic więcej nie trzeba, jako notatnika - no tu juz pełna obsługa offica by sie za darmo przydała chociaz jest płatny Pixel, jako przeglądarki internetowej - na upartego ujdzie akle to nie ten ekran, jako zabawka do posłuchania pograni czy poogladania - rewelacyjny. Niestety szlag człowieka trafi z systemem zarzadzania pamięcia i to powinni zmienić jak najszybciej. Mam nadzieję, że bada 2.0 jednak na pierwsza fale wyjdzie i pousprawnia tych kilka błędów
5. Programy - poinstalowałem sobie chyba ze trzy pulpity dodatkowych programików i gierek z Samsung Appsa - tylko darmowych, zaraz pewnie połowe z nich wyrzucę bo i tak nie uzywam ale fakt faktem mozna jakies perełki wyłowić. Przydało by sie troche więcej użytkowo narzedziowych bo moc to to maleństwo ma ale i tak nie jest żle. No chyba że ktos woli przedzierac sie przez 200 killo aplikacji w innych storach.
6. Społeczność - może nie największa ale jest, kilka stron kilka forów - cos sie dzieje. Jak Bada przetrwa cztery lata (na tyle planuje uzywac smarta) to pewnie dalej to pociągnę , jak padnie - to zmienimy system
7. Chcesz byc oryginalny - Wave i bada sa dla Ciebie ;)
Może ktoś wie czy jest jakiś menedżer pobierania na Androida? Chodzi mi o to, żeby można było jakiś większy plik pobrać bez obawy o zerwanie połączenia pod koniec pobierania.
Generalnie po całkowitym naładowaniu i odłączeniu od ładowarki natychmiast Battery Stat pokazuje 85 %
Systemowy wskaźnik pokazuje dobrze tj. 100%. Aczkolwiek ja mam Badę v1.2.
Niestety szlag człowieka trafi z systemem zarzadzania pamięcia i to powinni zmienić jak najszybciej.
W 1.2 jest zdecydowanie lepiej. Widziałem komunikat o braku zasobów 2 razy.
http://komorkomania.pl/2011/01/06/sony-ericsson-xperia-arc-oficjalnie-wideo
Kurcze, wygląda świetnie...
moim zdaniem całkiem świetnie wygląda nokia C3-01 - klasyczny telefon z dotykowym wyświetlaczem i mega dużą klawiaturą - chyba wiele osób czekało na taki sprzęt ;)
prz3mo nie martw się, za pół roku wypuszczą jeszcze lepsze modele ;)
lukaszD1x
06-01-2011, 18:00
Ja posaiadam iphone 3G i jest naprawde super szybki dzużo aplikacji wcześniej miałem Nokie E63 miała wspaniałą baterie taką jak E72:)
Ja posaiadam iphone 3G i jest naprawde super szybki dzużo aplikacji wcześniej miałem Nokie E63 miała wspaniałą baterie taką jak E72:)
Fakt E63 trzyma bardzo ładnie nawet w zimie.
http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2011/01/android-ma-powazny-problem-nie-umie-poprawnie-wysylac-sms-ow#boxx2
andrstac
06-01-2011, 21:15
http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2011/01/android-ma-powazny-problem-nie-umie-poprawnie-wysylac-sms-ow#boxx2
Rozdmuchane na zasadzie plotki - wszyscy piszą, ale i tak niewielu wie co pisze.
Prześledziłem wątek na code.google.com i próbowałem wywołać taki błąd na moim fonie - nie udało się. Generalnie wychodzi na to że błąd powstaje w specyficznych warunkach i raczej jest spowodowany pośpiechem użytkownika w obsłudze aplikacji do smsów.
http://www.chip.pl/news/oprogramowanie/systemy-operacyjne/2011/01/android-ma-powazny-problem-nie-umie-poprawnie-wysylac-sms-ow#boxx2
Mój Android jest tak spaprany, że nawet błąd nie chce działać :D
Mam Archosa z 2.2 i nie wiem co więcej mógłby mi dać iPad. Wiem natomiast ile mógłby mi zabrać z kieszeni.
polecam Blackberry jeśli chcesz niezawodny telefon o dużych możliwościach i dobrej baterii. Ja mam BB9700 i przy ok 1h dziennie rozmów, 2 godz wi-fi, non stop maile itp, trzyma minimum 2 dni.
moim zdaniem całkiem świetnie wygląda nokia C3-01 - klasyczny telefon z dotykowym wyświetlaczem i mega dużą klawiaturą - chyba wiele osób czekało na taki sprzęt ;)
Dokladnie. Dla mnie bomba :) Prosty, z normalna klawiatura + ekranem dotykowym, dodatkowy plus obudowa ze stali nierdzewnej. Ale to nie smartfon.. wiec w tym temacie nie ma go co zachwalac ;)
Mój Android jest tak spaprany, że nawet błąd nie chce działać :D
Mój na szczęście też - choć wolałbym żeby niektóre sms nie poszły w inne miejsca niż tego sobie bym życzył hehe :)
Coz, najwyzesz szef dostanie esmesa co ma zrobic na obiad :mrgreen:
Coz, najwyzesz szef dostanie esmesa co ma zrobic na obiad :mrgreen:
Gorzej, jak szef dostanie sms-a, jak ma mu zrobić dobrze z rana ;)
Hehhe - taaaa wiedziałem, że fantazji Wam nie zabraknie :D
Mam Archosa z 2.2 i nie wiem co więcej mógłby mi dać iPad. Wiem natomiast ile mógłby mi zabrać z kieszeni.
Jesteś zadowolony? Którą masz wersję? Napisz coś więcej.
szymonvader
06-01-2011, 23:32
hm nie widzę nic przełomowego w tej wersji... program pocztowy, czytanie książek, YT bardzo podobne do ipadowej wersji.
A mój HTC Leo z postawionym Gingerbreadem 2.3 działa niestety bez zarzutu ;p
Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Jesteś zadowolony? Którą masz wersję? Napisz coś więcej.
Archos 70. Nie ma co prawda 3G ale świetnie współpracuje z moim HTC Desire, z którego robię sobie hot-spota. Ekran 7" z powłoką antyodblaskową, pojemnościowy, bardzo cienki i lekki - nie to co iPad czy Galaxy Tab. Na bieżąco wychodzą aktualizacje firmware.
hm nie widzę nic przełomowego w tej wersji... program pocztowy, czytanie książek, YT bardzo podobne do ipadowej wersji.
I właśnie o to chodzi, że to pierwszy Android z nakładką interfejsu dostosowaną do większych, tabletowych ekranów.
Bo póki co devteam jest w tyle w tej materii.
szymonvader
07-01-2011, 01:04
I właśnie o to chodzi, że to pierwszy Android z nakładką interfejsu dostosowaną do większych, tabletowych ekranów.
Bo póki co devteam jest w tyle w tej materii.
nie śledzę tego co się dzieje w świecie androida i dlatego nie wiedziałem. Mam ipada i po prostu z niego korzystam. Pozdrawiam
Panowie, w nokiach jest taki bajer, który mówi kto dzwoni. Czy jest coś takiego na androida?
andrstac
07-01-2011, 12:26
Panowie, w nokiach jest taki bajer, który mówi kto dzwoni. Czy jest coś takiego na androida?
Ten bajer, jak twierdzisz, to porażka. Jeszcze jakby angielskie słowa czytał, to by uszło. Ale po polsku to już Dżoana mówi 100x lepiej:)
Ten bajer, jak twierdzisz, to porażka. Jeszcze jakby angielskie słowa czytał, to by uszło. Ale po polsku to już Dżoana mówi 100x lepiej:)
Potwierdzam - to "gadanie" to jakiś bełkot i bardziej trzeba zgadywać, niż słuchać. Już lepiej najczęściej do Ciebie dzwoniącym przypisać osobny dzwonek..
sokrates
07-01-2011, 15:53
Potwierdzam - to "gadanie" to jakiś bełkot i bardziej trzeba zgadywać, niż słuchać. Już lepiej najczęściej do Ciebie dzwoniącym przypisać osobny dzwonek..
a zainstalowałeś polski pakiet językowy i polski głos? Jeśli masz domyślnie to pewnie tak jak w mojej Noki E51 jest ENG i polskie wyrazy czyta jak Dżoana :-)
Panowie, w nokiach jest taki bajer, który mówi kto dzwoni. Czy jest coś takiego na androida?
Tu jest link (http://forum.android.com.pl/f40/czy-istnieje-program-czytajae-cy-kto-dzwoni-tak-jak-jest-to-w-nokiach-41434/) do forum Android o takim programie.
O Chryste, spadłem pod stół... Chociaż do X10 nie mam przekonania, polecam, genialna reklama...
p2AP3VMAkpA
krzysztof jot
08-01-2011, 14:09
Ten bajer, jak twierdzisz, to porażka. Jeszcze jakby angielskie słowa czytał, to by uszło. Ale po polsku to już Dżoana mówi 100x lepiej:)
w dobrej słuchawce (E63, E72) z polskim głosem (Marta) rozpoznaje bezproblemowo wszystkie czytane nazwiska, jak również w całosci czytane sms'y czy e-maile i nie mam ze zrozumieniem problemów. Używam tego od trzech lat, w profilu "rowerowym" ze słuchawkami i nawet skrajnie zmęczony i skoncentrowany na czymś zupełnie innym niż rozmowa, nie popełniłem błędu w identyfikacji rozmówcy. Wiec coś masz nie tak - aparat, soft albo słuch - tu już nie będę wnikał :)
PS.
kolejny dowód na to, iz kupując drogi telefon należy dobrze się zastanowić aby ni nabyć gadżetu który nawet producent oleje. Właśnie SE oświadczył, że nie bedzie aktualizacji do 2.2 w Xperii x10 http://www.knowyourmobile.com/blog/720609/no_android_22_upgrade_for_sony_ericsson_xperia_x10 .html
Hmm ... wkurza mnie takie podejście producentów do aktualizacji softu było nie było całkiem przecież wypasionego sprzętu. No ale cóż, jakoś przecież trzeba klienta zmusić do kupna nowego aparatu. A że kosztuje on ile kosztuje - a co to producenta obchodzi, jeden kupi inny nie. Moim zdaniem chyba powoli kończą się czasy, że klienta producent starał się pozyskać i utrzymać jakością i trwałością sprzętu, dobrym serwisem itp. Teraz tylko kasa kasa i kasa. Może i to jest uzasadnione ekonomicznie ale jak tak długo można ciągnąć i do czego to prowadzi ?
Już dawno się te czasy skończyły. Przy takim wysyceniu rynku WSZYSTKIM, nikt nie jest zainteresowany produkowaniem rzeczy na lata. Tak jest wszędzie, od rajstop dla bab począwszy na częściach do promów kosmicznych skończywszy.
MSZ wybór smartfonu z Androidem to sprawa wybitnie prosta. Wystarczy sprawdzić, jakie modele są oficjalnie wspierane przez (np.) Cyanogenmod. Jeśli są z tym jakieś problemy, jeśli producent olewa swoich klientów czy przeszkadza w aktualizacjach (Sony, Motorola), to lepiej oszczędzić sobie nerwów.
Oczywiście nie dotyczy to tych wszystkich, którzy po prostu używają smartfonów bez zwracania większej uwagi na to, co je napędza :)
Hmm ... wkurza mnie takie podejście producentów do aktualizacji softu było nie było całkiem przecież wypasionego sprzętu. No ale cóż, jakoś przecież trzeba klienta zmusić do kupna nowego aparatu. A że kosztuje on ile kosztuje - a co to producenta obchodzi, jeden kupi inny nie. Moim zdaniem chyba powoli kończą się czasy, że klienta producent starał się pozyskać i utrzymać jakością i trwałością sprzętu, dobrym serwisem itp. Teraz tylko kasa kasa i kasa. Może i to jest uzasadnione ekonomicznie ale jak tak długo można ciągnąć i do czego to prowadzi ?
Z tym aktualizacjami, niestety jest tak, że 80% klientów kupując telefon nie ma pojęcia, że jego telefon ma coś takiego jak system albo,że to się da aktualizować. Sytuacja z życia: ostatnio gadałem ze znajomym, i w którymś momencie temat zszedł na telefony. Chłopaczyna miała HTC Desire, kiedyś tam dawno wzięty na przedłużenie umowy. Zachwycony był telefonem co nie miara. Mówił, że zafajdala (znaczy się szybko działał) jak mała rakieta. Wziąłem od niego ten telefon, co by zobaczyć jaką wersje oprogramowania ma (podejrzewałem jakiś nieoficjalny ROM) a tu patrze ANDROID 2.1. I takie oczy. Powiedziałem mu jak zrobić aktualizacje do FROYO (nie miało pojęcia, o co biega i w ogóle co to za stworzenie) i za dwa dni dostałem flaszkę bo mówi, że telefon jeszcze (!) mu przyspieszył. Ależ był podekscytowany :)
Morał z tego taki 80% klientów po prostu bierze telefon na przedłużenie umowy, a potem w ogóle się nim nie interesuje (w sensie aktualizacji itd.) zatem dla producentów ważnym jest, co by ich telefon był atrakcyjny w ofercie abonamentowej operatora, a potem... Pf! :)
Z tym aktualizacjami, niestety jest tak, że 80% klientów kupując telefon nie ma pojęcia, że jego telefon ma coś takiego jak system albo,że to się da aktualizować. Sytuacja z życia: ostatnio gadałem ze znajomym, i w którymś momencie temat zszedł na telefony. Chłopaczyna miała HTC Desire, kiedyś tam dawno wzięty na przedłużenie umowy. Zachwycony był telefonem co nie miara. Mówił, że zafajdala (znaczy się szybko działał) jak mała rakieta. Wziąłem od niego ten telefon, co by zobaczyć jaką wersje oprogramowania ma (podejrzewałem jakiś nieoficjalny ROM) a tu patrze ANDROID 2.1. I takie oczy. Powiedziałem mu jak zrobić aktualizacje do FROYO (nie miało pojęcia, o co biega i w ogóle co to za stworzenie) i za dwa dni dostałem flaszkę bo mówi, że telefon jeszcze (!) mu przyspieszył. Ależ był podekscytowany :)
Morał z tego taki 80% klientów po prostu bierze telefon na przedłużenie umowy, a potem w ogóle się nim nie interesuje (w sensie aktualizacji itd.) zatem dla producentów ważnym jest, co by ich telefon był atrakcyjny w ofercie abonamentowej operatora, a potem... Pf! :)
Podałeś jeden przykład, a mówisz o 80% ;) Moim zdaniem ludzie, którzy decydują się na telefony typu Desire to bardziej świadomi użytkownicy. Poza tym standardowo są aktualizacje automatyczne OTA, więc musiał mieć coś wyłączone albo nie łączył się z internetem, a to przy takim telefonie byłoby dziwne.
Podałeś jeden przykład, a mówisz o 80% ;) Moim zdaniem ludzie, którzy decydują się na telefony typu Desire to bardziej świadomi użytkownicy. Poza tym standardowo są aktualizacje automatyczne OTA, więc musiał mieć coś wyłączone albo nie łączył się z internetem, a to przy takim telefonie byłoby dziwne.
Co takiego dziwnego w tym ze ktos nie podlacza sie do internetu takim telefonem? To norma ze sporo osob kupuje cos po to zeby byc trendy a nie po to do czego sa stworzone i to nie dotyczy tylko telefonow, z aparatami chyba kazdy widzial cos takiego :)
Podałeś jeden przykład, a mówisz o 80% ;) Moim zdaniem ludzie, którzy decydują się na telefony typu Desire to bardziej świadomi użytkownicy. Poza tym standardowo są aktualizacje automatyczne OTA, więc musiał mieć coś wyłączone albo nie łączył się z internetem, a to przy takim telefonie byłoby dziwne.
Ten przykład, to właśnie jeden z tych 80%. :) A co do świadomych użytkowników też mi się wydawało, że użytkownicy HIGH-END telefonów, to świadomi, ciekawi systemów operacyjnych w komórkach ludzi. Nic tylko siedzą na forach internetowych, ROOtują, zmieniają kernele, piszą aplikacje. :) A okazuje się, że często są to osoby, które przy przedłużaniu umowy proszą o najlepszy telefon i przy pierwszym wysokim rachunku za internet szukają na forach sposobu na wyłączeniu go. :)
Jeżeli chodzi o aktualizacje softu, to tu znowu na czoło stawki wysuwa się srajfon. Nie, nie jestem fanboyem Apple'a, wielokrotnie to podkreślałem. Wiecie, co może być przyczyną niechęci producentów do wydawania aktualizacji? Zawsze jest to jakieś ryzyko. Ryzyko uszkodzenia pamięci podczas jej flashowania. Trzeba zapewnić w minimalnym chociaż stopniu stabilne środowisko, użytkownik powinien mieć odrobinę chociaż świadomości, czym taka operacja może grozić. A duża część użytkowników to osoby nieświadome, używające smartfona, jak telefonu (przykład podany przez kolegę adamtg) i jeżeli w ogóle zadadzą sobie sobie trud, żeby poznać system w swoim telefonie, i dowiedzieć się, że można go aktualizować, to mogą to zrobić źle. I po co sobie robić problemy z gwarancyjnymi świadczeniami? "No, co? Pobrałem plik z waszej strony, kliknąłem, zaczekałem, odłączyłem i telefon mi się nie chce włączyć". A co było pomiędzy kliknięciem, a odłączeniem, diabli wiedzą. Tymczasem Apple ma swoje iTunes i tam użytkownik nie musi sobie w ogóle głowy zawracać czymś takim, jak wersja firmware'u. Po prostu podłącza telefon, żeby nowe empetrójki wgrać i przy okazji mu się nowa wersja softu instaluje. Przypuszczam, że w większości przypadków ludzie klikają OK nawet nie wiedząc, co się za chwilę będzie działo. Generalnie temat na długą dyskusję. Miałem iPhone'a, mam HD2, żałuję, że nie mam iPhone'a (pomimo jego nielicznych wad).
Jeśli patrzysz przez pryzmat HD2 z archaicznym Windows Mobile, to rzeczywiście proces aktualizacji może się wydawać niebezpieczny i pełen pułapek, jednak w nowoczesnych systemach to po prostu działa :-)
Jeszcze nie tak dawno ten archaiczny Windows Mobile był obiektem westchnień i marzeń ;)
No dobra, WM to faktycznie porażka pod tym względem. Nie wiem, jak się sprawa ma w Windows Phone 7, może coś tam w tym kierunku zrobili. Nie wiem też, jak to wygląda w Androidzie, bo nie korzystam. Rozmawiamy oczywiście o urządzeniach ze stockowym systemem. Bo zupełnie inną parą kaloszy są telefony sprzedawane przez operatorów sieci komórkowych z wgranym brandowanym systemem. To jest dopiero porażka. Bo nie dość, że nowa wersja musi wyjść oficjalnie, fabrycznie, to jeszcze operator musi sobie zadać trud, żeby tę wersję zbrandować i wypuścić do obiegu. Znowu przykład HD2 kupionego w Erze. Gdybym miał telefon z niezależnej dystrybucji, to mógłbym sobie ze strony HTC nowy system pobrać, podając wcześniej s/n swojego urządzenia. Natomiast urządzenia z sieci GSM mają zupełnie inną pulę numerów i dla niech oficjalnie przeznaczona jest wersja softu wydana przez danego operatora. Czyli lipa. Wchodzę na stronę HTC, wpisuję numerek i czytam komunikat, że dla mojego telefonu nie ma nowego softu. Dziękujemy z zainteresowanie, pocałuj nas w d... Dzwonię do Ery i pytam, czy przewidują nowy soft. No taaak, niby tak, ale nie wiedzą kiedy to nastąpi. Pewnie nigdy, bo za chwilę wejdzie do sprzedaży HD7 (o ile już nie wszedł), to po co sobie zaprzątać głowę starym systemem? Oczywiście mogę sobie CID-locka złamać i wgrać soft dowolny, nawet Androida, ale to już jest dżungla i po prostu nie chce mi się przebijać przez gąszcz możliwości do wyboru. Pomijam już kwestię utraty gwarancji. A ja chciałbym mieć po prostu najnowszy system, pozbawiony błędów poprzednika. Nie da się. Nie wiem, jak to wygląda w Androidzie, ale przypuszczam, że podobnie, jeżeli chodzi przynajmniej o telefony od operatorów. I znowu + dla iP, bo on nie miał, nie ma i nigdy nie będzie miał brandowanego softu, bo najzwyczajniej Stefan się na to nie godzi.
wgraj sobie androida na karte sd i stamtad go odpalaj bez instalacji i ustraty gwarancji - dziala bardzo ladnie. do pobrania z xda-developers. masz wtedy wm w pamieci telefonu ale ladujesz androida z karty sd - on killuje wm i masz bardzo szybki android pod hd2 - ludzie kupuja teraz hd2 bo to obecnie najtanszy i najmocniejszy w tej cenie smartfon z androidem na sd :)
a gdy chcesz wrocic do wm to uruchamiasz ponownie telefon i uruchamia sie winda
WM chciałbym mieć tylko ze względu na automapę, ale może doczekamy się jej na androida
Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Ja mam takie pytanie, potrzebuje telefonu z bezproblemową i zintegrowaną obsługą gmaila i google calendara. Generalnie wybór padł na Samsunga I9000 Galaxy S.
No i mam pytanie czy ktoś używa ten telefon bądź wie o nim coś więcej niż ja? Opłaca się w niego inwestować czy może na rynku jest coś lepszego/tańszego?
sokrates
10-01-2011, 14:34
Ja mam Galaxy i5700 - nie mam problemu z obsługą gmaila i kalendarza - wszystko działa praktycznie online. Wiadomo galaxy S to inna liga, i nie można bezpośrednio porównywać, ale i5700 jest zdecydowanie tańszy.
Ja mam takie pytanie, potrzebuje telefonu z bezproblemową i zintegrowaną obsługą gmaila i google calendara. Generalnie wybór padł na Samsunga I9000 Galaxy S.
No i mam pytanie czy ktoś używa ten telefon bądź wie o nim coś więcej niż ja? Opłaca się w niego inwestować czy może na rynku jest coś lepszego/tańszego?
Wart każdej złotówki
wgraj sobie androida na karte sd i stamtad go odpalaj bez instalacji i ustraty gwarancji - dziala bardzo ladnie. do pobrania z xda-developers. masz wtedy wm w pamieci telefonu ale ladujesz androida z karty sd - on killuje wm i masz bardzo szybki android pod hd2 - ludzie kupuja teraz hd2 bo to obecnie najtanszy i najmocniejszy w tej cenie smartfon z androidem na sd :)
a gdy chcesz wrocic do wm to uruchamiasz ponownie telefon i uruchamia sie windaMyślałem, żeby tak zrobić, ale mi się nie chce bawić, prawdę mówiąc. Albo inaczej, nie mam na to czasu, a jaki już mam trochę czasu, to wolę go inaczej spędzić, niż grzebiąc w telefonie...
Ja mam Galaxy i5700 - nie mam problemu z obsługą gmaila i kalendarza - wszystko działa praktycznie online. Wiadomo galaxy S to inna liga, i nie można bezpośrednio porównywać, ale i5700 jest zdecydowanie tańszy.
Ciekawa alternatywa ale jest dość gruby i ciężki.
Wart każdej złotówki
Rozumiem, że jesteś w jego posiadaniu, może coś więcej o nim? ;)
Wiadomo iż i9000 jest bardzo cienki co jest jego dużym plusem jednak długość i szerokość jest już dosyć spora? Jest troszkę większy niż chociażby iPhone 4 czy to nie jest jego jedyną wadą? Czy w takim codziennym użytkowaniu tego po prostu nie widać? ...kwestia przyzwyczajenia?
Ciekawa alternatywa ale jest dość gruby i ciężki.
Rozumiem, że jesteś w jego posiadaniu, może coś więcej o nim? ;)
Wiadomo iż i9000 jest bardzo cienki co jest jego dużym plusem jednak długość i szerokość jest już dosyć spora? Jest troszkę większy niż chociażby iPhone 4 czy to nie jest jego jedyną wadą? Czy w takim codziennym użytkowaniu tego po prostu nie widać? ...kwestia przyzwyczajenia?
Przed zakupem też się obawialem tych jego wymiarów, ale były one bezpodstawne. Sam telefon swobodnie miesci sie w kieszeni spodni, jest stosunkowo lekki, a o wyświetlaczu nie będę się rozpisywał;).Fajną alternatywą będzie dla niego następca X10.
sokrates
10-01-2011, 16:08
Ciekawa alternatywa ale jest dość gruby i ciężki.
Po roku używania SE K700i jest to mega naleśnik :-) - więc nie mogę powiedzieć że jest gruby, czy za gruby. Co do wagi - jest adekwatna do wymiarów, taka akuratna bym powiedział. Pewnie się trzyma, a lekko podgumowana tylna klapka jeszcze zwiększa pewność chwytu.
Mnie z kolei kompletnie nie odpowiadają wymiary SGS. Lubię obsługiwać telefon jedną ręką - przy obecnej Omnii II i 3.7" wyświetlaczu jest to już i tak na skraju możliwości. SGS z racji swojej szerokości i wyświetlacza 4.3" jest dla mnie już kompletnie nieergonomiczny. No chyba, że ktoś lubi obsługiwać telefon dwoma rękoma lub ma kciuk jak ET :)
SGS ma 4 cale, obsługuję go jedną ręką, nie jestem ET. ;)
SGS ma 4 cale, obsługuję go jedną ręką, nie jestem ET. ;)
W dowodzie tez nie masz wpisanego Roswell jako miejsce urodzenia ? :mrgreen:
Przy większym budżecie HTC Desire, tańsza opcja to Samsung Wave S8500 ;-)
pozdr
Bo zupełnie inną parą kaloszy są telefony sprzedawane przez operatorów sieci komórkowych z wgranym brandowanym systemem. To jest dopiero porażka. Bo nie dość, że nowa wersja musi wyjść oficjalnie, fabrycznie, to jeszcze operator musi sobie zadać trud, żeby tę wersję zbrandować i wypuścić do obiegu.
Zgadzam się brandowane systemy to porażka, natomiast z drugą częścią wypowiedzi nie do końca się zgadzam. Ja miałem HTC Magic z naszego Orange. Aktualizacja softu (m.in. dodanie HTC Sense) wcześniej pokazała się w Orange niż na oficjalnej stronie HTC.
Swoją drogą aktualizacje w Androidzie są dobrze przemyślane. Na dzień dzisiejszy najlepszy zestaw dla mnie to HTC + Android.
W kwestii wielkości telefonu i co za tym idzie ekranu. Miałem HTC Magic i myślałem, że 3.1" mi wystarczy do czasu gdy kupiłem HTC Desire z 3.7". I znów uważałem, że przekątna i wielkość telefonu jest w sam raz. Od dwóch dni mam HTC Desire HD z 4.3" i uważam, że to dopiero jest odpowiednia wielkość.
Mnie z kolei kompletnie nie odpowiadają wymiary SGS. Lubię obsługiwać telefon jedną ręką - przy obecnej Omnii II i 3.7" wyświetlaczu jest to już i tak na skraju możliwości. SGS z racji swojej szerokości i wyświetlacza 4.3" jest dla mnie już kompletnie nieergonomiczny. No chyba, że ktoś lubi obsługiwać telefon dwoma rękoma lub ma kciuk jak ET :)
SGS ma wyświetlacz 4".
Swoją drogą aktualizacje w Androidzie są dobrze przemyślane. Na dzień dzisiejszy najlepszy zestaw dla mnie to HTC + Android.
Ta... Przecudowne wręcz. Zakładając, że zmieniasz telefon co pół roku.
Oczywiście, moja pomyłka. Pokręciłem z HD2, którym również mam okazję pobawić się na codzień a który to - mimo większego lcd - wymiary ma niemal identyczne z SGS stąd pomyłka. Mimo to podtrzymuję - wszystko powyżej 3.7" jest MZ nieergonomiczne jeśli chcemy używać telefonu jedną ręką. A małych dłoni raczej nie mam...
Poza tym zauważyłem, że przeskok z 3.7" w górę powoduje już drastyczny, nieproporcjonalny wręcz spadek wytrzymałości akumulatora, choćby w takim SGS, o HD2 nie wspominając.
Ta... Przecudowne wręcz. Zakładając, że zmieniasz telefon co pół roku.
Nie bardzo rozumiem.
Koledze chodziło pewnie o to, że tylko z nowym telefonem dostajemy nową wersję androida, bo na aktualizację starej trzeba długo czekać, o ile w ogóle się doczekamy (np. jak w przypadku se x10)
Koledze chodziło pewnie o to, że tylko z nowym telefonem dostajemy nową wersję androida, bo na aktualizację starej trzeba długo czekać, o ile w ogóle się doczekamy (np. jak w przypadku se x10)
Bingo, iPhone'a w ręku nie miałem, ale wolę go od swojego Samsunga z Androidem, bo szlag mnie trafia jak sobie pomyślę, że we wrześniu kupiłem nowy telefon a już ominęły mnie 2 aktualizacje Androida.
Ludzie nauczcie się co do aku, że póki nie wynajdą czegoś konkretnego i nowatorskiego, trzeba przyjąć to na klatę i koniec, smartphone z dużym wyświetlaczem, używany wg jego przeznaczenia powinien być ładowany codziennie i tyle. Choć dla niektórych to nie trafia i koniec, bo chcieliby żeby trzymał jak kiedyś banan od nokii a tak się nie da niestety na razie. To tak jak by kupować sobie dodge'a z hemi i jęczeć, że za dużo pali.
No i widzisz, do mnie jakoś nie trafia. Omnia II (oczywiście odpowiednio skonfigurowany) trzyma mi do tygodnia przy niemałej ilości rozmów, korzystaniu z wi-fi po kilkanaście minut dziennie i 45 minut odtwarzacza mp3. Dasz radę przyjąć to na klatę? :D
Do mnie trafia. Traktuję fona jak laptopa. I nie mam takich rozterek
Co za problem podłączyć telefon co noc do ładowania? oczywiście gdy mamy taką możliwość - czyli nie jesteśmy w miejscu, gdzie nie ma prądu :D
ja swojego Wave ładuję co drugą noc, przy stanie baterii ok. połowy, a słucham dość dużo muzyki, czasem wifi, duzo pisania, troche rozmów...
Nie chce tu wywoływać dyskusji, ale nigdy nie rozumiałem ludzi którzy pytają: dobry to telefon? ile bateria trzyma?
tudzież: bardzo dobry telefon,bateria trzyma tydzień.
Miałem dzisiaj i9000 w rękach i jestem do tej pory w szoku, ten ekran jest po prostu niesamowity. :)
Jeszcze kilka technicznych pytań:
1. Czy jest możliwość ustawienia powiadamiania (w formie dzwonka) o nieprzeczytanych esemesach np. co minutę tak jak to jest w Avili i innych telefonach?
2. Czy da radę ustawić tak aby dzwonek dzwonił od początku do końca tak samo głośno a nie narastająco jak to jest w Avili.
3. Jak działa powiadamianie o nowych mailach? Czy można ustawić tak aby skrzynka sprawdzana była automatycznie np. co 10 minut lub co godzinę żeby specjalnie nie nabijać sobie niepotrzebnych KB?
4. Czy w tym telefonie można ustawić kilka kont gmail np. dwa albo trzy? I je ze sobą synchronizować?
5. Czy będąc w zasięgu danego WiFi (np. w domu, w pracy) jest możliwość automatycznego przejścia na WiFi tak żeby telefon korzystał ze wszystkich funkcji internetowych przez WiFi a nie nabijał rachunek abonamentu. Czy trzeba po prostu w takiej sytuacji coś włączyć, wyłączyć?
6. Jak wygląda sprawa z baterią? Czytałem, że koniecznością jest ładowanie telefonu co 24h... To mnie chyba najbardziej odstrasza.
7. Czytam, czytam i same sprzeczne informacje, da się w końcu aktualizować androida czy nie?
To chyba tyle w tej chwili, gdyby komuś się nudziło to by było miło jakby ktoś odpowiedział na te pytania. ;)
a o czym tu dyskutować? nie każdy ma możliwości/czas/pamięć ku temu, aby co dzień, kładąc się spać podłączać telefon do ładowarku. A tym bardziej tachać ją ze sobą wszędzie każdego dnia bo nie daj Boże przyjdzie mi wykonać dłuższą rozmowę/skorzystać przez chwilę z GPS/wifi czy cokolwiek innego i obawiać się, że w połowie drogi telefon odmówi nam posłuszeństwa...
No i widzisz, do mnie jakoś nie trafia. Omnia II (oczywiście odpowiednio skonfigurowany) trzyma mi do tygodnia przy niemałej ilości rozmów, korzystaniu z wi-fi po kilkanaście minut dziennie i 45 minut odtwarzacza mp3. Dasz radę przyjąć to na klatę? :D
No cóż, nie każdy lubi patrzeć na ekran z jasnością ustawioną na minimum :mrgreen:
a o czym tu dyskutować? nie każdy ma możliwości/czas/pamięć ku temu, aby co dzień, kładąc się spać podłączać telefon do ładowarku. A tym bardziej tachać ją ze sobą wszędzie każdego dnia bo nie daj Boże przyjdzie mi wykonać dłuższą rozmowę/skorzystać przez chwilę z GPS/wifi czy cokolwiek innego i obawiać się, że w połowie drogi telefon odmówi nam posłuszeństwa...
o czym Ty mówisz...
podobnie jak nie każdy lubi oznajmiać wszystkim wokół, w środku nocy, w promieniu kilkudziesięciu metrów swoją obecność rozświetloną gębą od wypaśnego wyświetlacza jeszcze bardziej wypaśnego HTC :D
Miałem dzisiaj i9000 w rękach i jestem do tej pory w szoku, ten ekran jest po prostu niesamowity. :)
Jeszcze kilka technicznych pytań:
1. Czy jest możliwość ustawienia powiadamiania (w formie dzwonka) o nieprzeczytanych esemesach np. co minutę tak jak to jest w Avili i innych telefonach?
2. Czy da radę ustawić tak aby dzwonek dzwonił od początku do końca tak samo głośno a nie narastająco jak to jest w Avili.
3. Jak działa powiadamianie o nowych mailach? Czy można ustawić tak aby skrzynka sprawdzana była automatycznie np. co 10 minut lub co godzinę żeby specjalnie nie nabijać sobie niepotrzebnych KB?
4. Czy w tym telefonie można ustawić kilka kont gmail np. dwa albo trzy? I je ze sobą synchronizować?
5. Czy będąc w zasięgu danego WiFi (np. w domu, w pracy) jest możliwość automatycznego przejścia na WiFi tak żeby telefon korzystał ze wszystkich funkcji internetowych przez WiFi a nie nabijał rachunek abonamentu. Czy trzeba po prostu w takiej sytuacji coś włączyć, wyłączyć?
6. Jak wygląda sprawa z baterią? Czytałem, że koniecznością jest ładowanie telefonu co 24h... To mnie chyba najbardziej odstrasza.
7. Czytam, czytam i same sprzeczne informacje, da się w końcu aktualizować androida czy nie?
To chyba tyle w tej chwili, gdyby komuś się nudziło to by było miło jakby ktoś odpowiedział na te pytania. ;)
Na początek, nie mam tego fona lecz jest na androidzie więc:
Większość twoich pytań odsyłam do android market. Jest taka masa softu że nie ma siły abyś nie znalazł odpowiedniego ficzera.
Do powiadamiania o mailach i sms-ach oraz nieodebranych połączeniach: Android Market
Można ustawić co najmniej 5 kont ale synchronizacja pomiędzy nimi? Sprawdzałeś że się nie da?
Aby korzystać z WiFi należy: włączyć moduł i być w zasięgu wówczas będzie ciągnął po sieci a nie po komórce ale nie da się automatycznie włączyć modułu gdy jesteś w zasięgu. Da się tylko automatycznie logować do routera gdy jusz jest WiFi włączone.
Siedzę głównie na XDA Developers i tam na początku też było miałczenie że HTC HD2 bardzo żre baterię i takie tam. Ktoś w końcu takiemu jęczącemu zadał pytanie: Śpisz czasem? ....
Androida aktualizuje się wtedy gdy się chce tj ja robię to 2-3 razy na tydzień jak wyjdzie jakiś ciekawy ROM.
Jeśli telefon służy Ci jak wielu do dzwonienia, maili i netu to: Po co Ci aktualizacje? To nie automapa. Ja jestem z tych grzebiących więc nie widze problemu. Obecnie pracuję na HD2 z androidem 2.3 Gingerbread a za niedługo przesiadam sie jak tylko wyjdzie jakiś stabilny ROM na 2.4 Honeycomb Podczas gdy większość fonów jedzie na 2.2 Froyo
Android Market jak pisałem to remedium na większość braków stockowej wersji
No i widzisz, do mnie jakoś nie trafia. Omnia II (oczywiście odpowiednio skonfigurowany) trzyma mi do tygodnia przy niemałej ilości rozmów, korzystaniu z wi-fi po kilkanaście minut dziennie i 45 minut odtwarzacza mp3. Dasz radę przyjąć to na klatę? :D
Odpowiednio skonfigurowany - co mam przez to rozumieć :) ? Zresztą porównywanie wyświetlacza O2 do SGS to nieporozumienie mz. Jeżeli faktycznie trzyma Ci tydzień przy takim użytkowniu to istne perpetum mobile ;)
o czym Ty mówisz...
nie za bardzo rozumiem co mam Ci odpowiedzieć...
Odpowiednio skonfigurowany - co mam przez to rozumieć :) ? Zresztą porównywanie wyświetlacza O2 do SGS to nieporozumienie mz. Jeżeli faktycznie trzyma Ci tydzień przy takim użytkowniu to istne perpetum mobile ;)
Już tłumaczę - wyłączona transmisja 3G (główny pożeracz baterii poza podświetleniem lcd), odpowiedni wybór pasma zamiast automatu, wybór sieci ręczny zamiast automatycznego, wydajność automatyczna, zamykanie aplikacji po zakończeniu pracy z nia a nie czekanie aż zapcha się cała pamięć (nie wiem jak tu pracują inne systemy) oraz co najważniejsze oszczędne operowanie podświetleniem - ja naprawdę nie lubię, kiedy mi wieczorem telefon daje po oczach z pełną mocą zatem mam ficzera, który przygasza mi ekran do 10% tak, jakby była wyładowana bateria. Wtedy dopiero patrzy mi się w ciemności na niego z przyjemnością.
Takie podstawowe niby rzeczy do których rzadko kto przywiązuje uwagę ale bez gps-a wytrzymuje mi do 6-7 dni zatem gra warta tych paru kliknięć zapewne ;)
Nie chce tu wywoływać dyskusji, ale nigdy nie rozumiałem ludzi którzy pytają: dobry to telefon? ile bateria trzyma?
tudzież: bardzo dobry telefon,bateria trzyma tydzień.
Chyba jedno z drugim się nie kłóci, a telefon to urządzenie m o b i l n e więc wydajna bateria jest trafnym argumentem.
pozdr
Ale my nie rozmawiamy terazz stricte o telefonach a smartphone'ach więc jest to znacząca różnica :)
aaa zapomniałem, że w smartphonie funkcja telefonu do tylko mało znaczący dodatek, ale nadal jest to urządzenie przenośne. Kto się przesiadł z D200 na D300 czy D700 wie co znaczy dobre zarządzanie energią :smile:
Żeby nie było, bateria to nie wszystko 8-)
pozdr
niezłe z tym dodatkiem ;)
Chyba jedno z drugim się nie kłóci, a telefon to urządzenie m o b i l n e więc wydajna bateria jest trafnym argumentem.
pozdr
Nawet przy obecnej prądożerności fonów, nie mam powodów do narzekania, więc czy trzyma 2 dni czy 6 wali mnie centralnie. Jestem bardzo mobilny, ale w domu bywam, a tam mam gniazdko.
krzysztof jot
11-01-2011, 13:57
a mój Tata to ma taki telefon, że go ładuje tylko raz w miesiącu, a aktualizacje ma już z 2012 roku zainstalowane.... Jak dzieci w przedszkolu, jak dzieci :)
to istotne czynniki decydujące o wyborze konkretnego sprzętu przez świadomego nabywcę - nie rozumiem co w tym dziecinnego...
Ja to cały czas nie wiem o co Wam chodzi z tymi aktualizacjami. Oglądacie telefon i jak pasuje to kupujecie a jak nie to nie kupujecie. Jaki sens jest obrażać się o to, że inni dostali nagrywanie HD a Wy nie. Przecież, jak kupowaliście telefon to nikt nie obiecywał, że nagrywanie HD będzie. Moim zdaniem aktualizacje należy traktować, jako miły gest ze strony producenta a nie twierdzić, że ten kto daje aktualizacje to dobry a ten kto nie daje to zły.
No chyba, że mówimy o sprzęcie Apple, gdzie na starcie daje się mniej niż konkurencja, żeby potem po kolei włączać w telefonie kolejne funkcje i lud się będzie cieszył, że ciągle coś dostaje nowego za darmo. Ale to tak, jak mówię kwestia marketingu.
W przypadku Androida sprawa jest prosta - Wolne Oprogramowanie przyzwyczaja do luksusu aktualizacji. Co jakieś pół roku aktualizuję system operacyjny (Ubuntu) w moim kompie, dostaję nowe funkcje i poprawki nie płacąc za to ani grosza. Dlaczego nie mógłbym tak robić ze smartfonem? Byle tylko producent w tym nie przeszkadzał, to już hakerzy z xda-developers sobie poradzą i "ugotują" odpowiedni firmware na podstawie ogólnie dostępnych źródeł Androida. Nierzadko robią to lepiej, niż producenci telefonów.
Marcin Jakubowski
11-01-2011, 16:07
Ja to cały czas nie wiem o co Wam chodzi z tymi aktualizacjami. Oglądacie telefon i jak pasuje to kupujecie a jak nie to nie kupujecie. Jaki sens jest obrażać się o to, że inni dostali nagrywanie HD a Wy nie. Przecież, jak kupowaliście telefon to nikt nie obiecywał, że nagrywanie HD będzie. Moim zdaniem aktualizacje należy traktować, jako miły gest ze strony producenta a nie twierdzić, że ten kto daje aktualizacje to dobry a ten kto nie daje to zły.
No chyba, że mówimy o sprzęcie Apple, gdzie na starcie daje się mniej niż konkurencja, żeby potem po kolei włączać w telefonie kolejne funkcje i lud się będzie cieszył, że ciągle coś dostaje nowego za darmo. Ale to tak, jak mówię kwestia marketingu.
Czy dobrze rozumiem Twojego posta? Bo czytam go tak:
Są na rynku rożne słuchawki, jedne mają pewne funkcje inne nie. Mozna je jednakprzed zakupem ocenić i wybrać tą, która nam najbardziej pasuje. I nie ma sie obrażać, za brak jakiejś funkcji. Bylo to przeciez wiadomo zanim dooknalismy wyboru. Zaś aktualizacja to miły gest.
Co innego Apple, oni dają mniej niż wszyscy inni a aktualizacjie to juz nie miły gest tylko marketing, żeby lud cieszył sie, ze ciagle dostaje coś za darmo.
sokrates
11-01-2011, 16:08
Ja to cały czas nie wiem o co Wam chodzi z tymi aktualizacjami. Oglądacie telefon i jak pasuje to kupujecie a jak nie to nie kupujecie. Jaki sens jest obrażać się o to, że inni dostali nagrywanie HD a Wy nie. Przecież, jak kupowaliście telefon to nikt nie obiecywał, że nagrywanie HD będzie. Moim zdaniem aktualizacje należy traktować, jako miły gest ze strony producenta a nie twierdzić, że ten kto daje aktualizacje to dobry a ten kto nie daje to zły.
No chyba, że mówimy o sprzęcie Apple, gdzie na starcie daje się mniej niż konkurencja, żeby potem po kolei włączać w telefonie kolejne funkcje i lud się będzie cieszył, że ciągle coś dostaje nowego za darmo. Ale to tak, jak mówię kwestia marketingu.
pozwolę się nie zgodzić - a co powiesz na to że w moim systemie (Android 2.1) jest poważna luka, która powoduje że wysyłając SMS do żony, on może dojść np do mojego ojca. Są marne (w zasadzie zerowe) szanse na to że producent wyda aktualną wersję androida na mój telefon. Wcale nie oczekuję nowych funkcji, ale poprawy znanych błędów.
Kazdy system i telefon ma jakies wady, nawet obiekt sakralny iphone czesto nawala mimo aktualizacji :) Takie uroki zaawansowanej techniki, predzej popsuje ci sie noz sprezynowy niz majher robiony z resora :)
Miły gest powiadasz? Kheh, mnie tam bardziej chodzi o stabilność systemu, jego wydajność itd. Nie chodzi o to, żeby mieć najwyższy numerek i się nim lansować, tylko o to, żeby mój telefon się nie zawieszał, na przykład.
W przypadku Androida sprawa jest prosta - Wolne Oprogramowanie przyzwyczaja do luksusu aktualizacji. Co jakieś pół roku aktualizuję system operacyjny (Ubuntu) w moim kompie, dostaję nowe funkcje i poprawki nie płacąc za to ani grosza. Dlaczego nie mógłbym tak robić ze smartfonem? Byle tylko producent w tym nie przeszkadzał, to już hakerzy z xda-developers sobie poradzą i "ugotują" odpowiedni firmware na podstawie ogólnie dostępnych źródeł Androida. Nierzadko robią to lepiej, niż producenci telefonów.
Dokładnie, xda to prawdziwa kopalnia wiedzy i co najważniejsze oddżwięk na bolączki posiadaczy poszczególnych rom'ów jest szybki i skuteczny, są na bieżąco wprowadzane wersje i poprawki, twórcy reagują szybko na sugestie i zgłaszane przez userów blędy. Morał jest taki Ci co nie lubią się grzebać z instalacjami i falshem będą marudzić, że nie ma oficjałki a ludzie sprytni i obrotni zarejestrują się na xda, od czasu do czasu poczytają co trzeba i wypróbują :) To naprawdę nie boli i nie od razu trzeba być zapalonym pasjonatem-grzebaczem. Nikt Wam nie każe kompilować, przerabiać i bebrać się w samym rom-ie, jest przygotowany, testowany i stale udoskonalany. Nie jest żadną nowością fakt, że na odpowiednio zmodyfikowanych paczkach Galaxy S dostaje niezłego kopa jak przy OC w normalnym kompie. Pozostaje tylko chęć minimalnego ruszenia tyłka i czasami poczytania czegoś i wypróbowania :)
Oczywiście rozumiem wszystkich, których to nie pasjonuje i mają to w głębokim poważaniu.
Czy dobrze rozumiem Twojego posta? Bo czytam go tak:
Są na rynku rożne słuchawki, jedne mają pewne funkcje inne nie. Mozna je jednakprzed zakupem ocenić i wybrać tą, która nam najbardziej pasuje. I nie ma sie obrażać, za brak jakiejś funkcji. Bylo to przeciez wiadomo zanim dooknalismy wyboru. Zaś aktualizacja to miły gest.
Co innego Apple, oni dają mniej niż wszyscy inni a aktualizacjie to juz nie miły gest tylko marketing, żeby lud cieszył sie, ze ciagle dostaje coś za darmo.
Dobrze czytasz ale nie do końca :) Moim zdaniem w Apple proces aktualizacji to zaplanowany marketing, a inni producenci - jak sprzęt pozwala na aktualizację to ją zrobią a jak nie to nie. Miałem w Magicu Androida 1.5. Nie wyobrażam sobie wyższych wersji przy tym samym wolnym procesorze.
pozwolę się nie zgodzić - a co powiesz na to że w moim systemie (Android 2.1) jest poważna luka, która powoduje że wysyłając SMS do żony, on może dojść np do mojego ojca. Są marne (w zasadzie zerowe) szanse na to że producent wyda aktualną wersję androida na mój telefon. Wcale nie oczekuję nowych funkcji, ale poprawy znanych błędów.
Dużo gadania o niczym. Już gdzieś ktoś pisał, że wada występuje w określonych okolicznościach i trzeba się starać aby Ci się to przytrafiło. Gorzej, jak Ci budzik nie zadzwoni rano a masz jakieś ważne spotkanie.
Miły gest powiadasz? Kheh, mnie tam bardziej chodzi o stabilność systemu, jego wydajność itd. Nie chodzi o to, żeby mieć najwyższy numerek i się nim lansować, tylko o to, żeby mój telefon się nie zawieszał, na przykład.
Jak system jest dobry to nie trzeba poprawiać stabilności. Zwykle nowe wersje przynoszą nowe ficzery a nie poprawę stabilności.
mały OT. gdyby ktoś miał ochotę trochę się pośmiać ze swojego kota, to polecam aplikację Cat Piano:)
Miałem w Magicu Androida 1.5. Nie wyobrażam sobie wyższych wersji przy tym samym wolnym procesorze.
Wszędzie piszą, że Android z wersji na wersję jest coraz szybszy, dotyczy to także Magika, na którym można zainstalować wersję 2.2.1.
Jak system jest dobry to nie trzeba poprawiać stabilności. Zwykle nowe wersje przynoszą nowe ficzery a nie poprawę stabilności.
Przynoszą jedno i drugie. Przypomnę również, że przy oprogramowaniu o takiej złożoności błędy są nieuniknione. Dlatego istotne jest, żeby omijać producentów/operatorów, którzy unikają przygotowywania aktualizacji.
ThomasVoland
11-01-2011, 21:20
Wszędzie piszą, że Android z wersji na wersję jest coraz szybszy, dotyczy to także Magika, na którym można zainstalować wersję 2.2.1.
XP jest szybszy od 98, chociaż ma większe wymagania. Zresztą poza procesorem jest jeszcze kwestia pamięci. Wymagania poszczególnych androidów były różne, dlatego chińskie tablety tak długo ciągnęły na starych wersjach mimo że dawno już 2.x był.
Jeśli to nie było oczywiste, to miałem na myśli porównania prędkości na tym samym sprzęcie.
ThomasVoland
11-01-2011, 21:47
Ja też. Jedno i drugie Windows, ta sama architektura, uruchamiane na tym samym PC. Jeden system to 98, drugi xp. Jak XP uruchomisz na 32MB ramu to jeśli odpali, będzie mulił bardziej niż 98.
Garść nowinek tematycznych
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8931758,Smartfon__ktory_nie_wyglada_jak_k awalek_glazury__Xperia.html
http://www.gsmmaniak.pl/38685/paranmanjang-film-iphone4/
http://www.gsmmaniak.pl/38515/motorola-atrix-4g-najmocniejszy-smartphon-swiat/
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=19305:automapa-67--mocne-uderzenie-na-pocztek-roku&catid=51:programy&Itemid=93
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=19304:trzy-nowe-modele-htc-z-4g-oficjalnie&catid=49:sprzet&Itemid=91
http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=19307:48-calowy-acer-z-ekranem-1024x480&catid=49:sprzet&Itemid=91
http://android.com.pl/news/sprzet/1639-motorola-droid-bionic-kolejny-smartfon-4g.html
http://android.com.pl/news/sprzet/1641-motorola-xt800-android-na-dwie-karty.html
Wszędzie piszą, że Android z wersji na wersję jest coraz szybszy, dotyczy to także Magika, na którym można zainstalować wersję 2.2.1.
Przynoszą jedno i drugie. Przypomnę również, że przy oprogramowaniu o takiej złożoności błędy są nieuniknione. Dlatego istotne jest, żeby omijać producentów/operatorów, którzy unikają przygotowywania aktualizacji.
Jak miałem Magica to instalowałem różne ROMy i z każdym coś było nie tak. Pomijam fakt, że aby one sensownie działały to trzeba było wziąc taki bez HTC Sense. Po prostu na tym procesorze nie można było niczego szybszego postawić, więc producent dał sobie spokój. W HTC Desire spokojnie dostałem aktualizację z 2.1 do 2.2 i nawet jakieś pomniejsze później. Inna sprawa, że Froyo nie wszędzie jest taki sam. Aktualnie mam HTC Desire i HTC Desire HD. Oba mają 2.2 ale są drobne różnice w programach (np. transfer danych, inny wygląd poczty, inne menu w wiadomościach i wiele drobnych różnic).
ThomasVoland
12-01-2011, 13:53
To są różnice w Sense, a nie androida.
Wszędzie piszą, że Android z wersji na wersję jest coraz szybszy, dotyczy to także Magika, na którym można zainstalować wersję 2.2.1.
Przynoszą jedno
Jak miałem Magica to instalowałem różne ROMy i z każdym coś było nie tak. Pomijam fakt, że aby one sensownie działały to trzeba było wziąc taki bez HTC Sense. Po prostu na tym procesorze nie można było niczego szybszego postawić, więc producent dał sobie spokój. W HTC Desire spokojnie dostałem aktualizację z 2.1 do 2.2 i nawet jakieś pomniejsze później. Inna sprawa, że Froyo nie wszędzie jest taki sam. Aktualnie mam HTC Desire i HTC Desire HD. Oba mają 2.2 ale są drobne różnice w programach (np. transfer danych, inny wygląd poczty, inne menu w wiadomościach i wiele drobnych różnic).
Różnice mogą wynikać z innego Lounchera
Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Dopalacza ;)
Acha, sprostuję na XDA nie siedzą hakerzy tylko pasjonaci z ogromną wiedzą i kombinują z legalnym oprogramowaniem kolego kiemlo
Sent from my HTC HD2 using Tapatalk
Wszystko się zgadza z właściwym znaczeniem słowa haker (http://www.catb.org/jargon/html/H/hacker.html), kolego marbed.
http://komorkomania.pl/2011/01/11/czy-to-nastepca-samsunga-galaxy-s
http://komorkomania.pl/2011/01/11/htc-7-pro-juz-za-tydzien-u-naszych-zachodnich-sasiadow
http://komorkomania.pl/2011/01/12/podsumowanie-targow-ces-2011
http://komorkomania.pl/2011/01/07/dell-venue-oficjalnie-na-ces-2011
Panowie, help :D
Mam swojego Wave w Playu, a że dziewczyna ma w Plusie, to stęka, że drogo... no więc postanowiłem wygrzebać z szafki Avilę, kupić starter z Plusa i wykupić "Swobodny numer" za 10zł miesięcznie. Czy to naprawdę jest tak, jak na str Plusa piszą, tzn. smsy i rozmowy za darmo, ile wlezie? Jedyny koszt jaki ponoszę to te 10zł miesięcznie i nie mam ograniczeń? Jakie doładowania na ile czasu przedłuzają ważność konta? Podejrzewam że jak się skonczy ważność to pakiecik nie hula i muszę znowu doładować konto? (nie mam zamiaru doładowywać go niewiadomo jakimi kwotami, to ma być tylko do kontaktu z dziewczyną) .
Jaki starter (za jaką kwotę) najrozsądniej kupić?
pmsphotography
13-01-2011, 20:14
Niestety musiałbyś pakować 30zł w każdym miesiącu by konto było ważne (na 30 dni), a swobodny nr działa tylko wtedy, kiedy konto jest aktywne. Oplat ukrytych nie ma- 10 zeta na miesiąc po prostu.
Może warto poczekać na to bydle:
http://www.coolsmartphone.com/2011/01/09/2ghz-motorola-atrix-coming-to-orange-soon/
q2 2011 - zapowiada się znakomicie - we wtorek będę na szkoleniu z Motki to zapytam o to cudo :)
andrstac
14-01-2011, 15:31
Może warto poczekać na to bydle:
http://www.coolsmartphone.com/2011/01/09/2ghz-motorola-atrix-coming-to-orange-soon/
Komentarze są niezbyt przychylne. A stwierdzenie w tytule że 2GHz to już totalne lamerstwo.
Ale sama specyfikacja robi wrażenie. Tylko że w tym roku będzie więcej i szybciej u wszystkich producentów...
Wiecie, jak to jest z tym czekaniem. Akurat jak wejdzie na rynek to pojawi się nowy super-hyper telefon i tak będzie można czekać w nieskończoność.
Ja tak trochę obok, ale dalej w temacie GSM. Ile trzeba wydać aby kupić jakiś sensowny modem USB? Nie potrzebuję jakichś wypasionych możliwości, ot po prostu aby komfortowo przeglądać strony, poczta itp. Na Allegro można kupić jakieś od ok 100 zł czy jest sens pchać się w takie modemy?
Ja tak trochę obok, ale dalej w temacie GSM. Ile trzeba wydać aby kupić jakiś sensowny modem USB? Nie potrzebuję jakichś wypasionych możliwości, ot po prostu aby komfortowo przeglądać strony, poczta itp. Na Allegro można kupić jakieś od ok 100 zł czy jest sens pchać się w takie modemy?
Jak do laptopa i masz jakiś slot na karty zewnętrzne to lepiej kupić właśnie taki niż na USB. Te na USB to często zrywają połączenia, zwłaszcza jak jesteś np. na granicy słabego zasięgu 3G.
O widzisz! To dobrze wiedzieć. A czy taki modem powiedzmy Huawei za 100 zł to coś sensownego, czy może sobie tym głowy nie zawracać. Jak w ogóle kształtują się ceny takich modemów?
andrstac
14-01-2011, 18:44
Jak do laptopa i masz jakiś slot na karty zewnętrzne to lepiej kupić właśnie taki niż na USB. Te na USB to często zrywają połączenia, zwłaszcza jak jesteś np. na granicy słabego zasięgu 3G.
Ale te na USB (np Huawei) mają tę zaletę, że możesz do niego dokupić dedykowany router. Jesteś w podróży - masz sam modemik. Wracasz do domu, wpinasz modemik do routerka i cieszysz się z netu przez Wifi w całym domu.
Ale te na USB (np Huawei) mają tę zaletę, że możesz do niego dokupić dedykowany router. Jesteś w podróży - masz sam modemik. Wracasz do domu, wpinasz modemik do routerka i cieszysz się z netu przez Wifi w całym domu.
Mi to mi mówiono, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Miałem już styczność z kilkoma modemami, zarówno na USB, jak i PCMCIA czy EC. Wszystkie na USB sprawiały problemy i żaden z PCMCIA oraz EC problemów nie sprawiał. Co do marki to bym postawił na Optiona.
andrstac
14-01-2011, 19:18
Ale te na USB (np Huawei) mają tę zaletę, że możesz do niego dokupić dedykowany router. Jesteś w podróży - masz sam modemik. Wracasz do domu, wpinasz
Mi to mi mówiono, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Miałem już styczność z kilkoma modemami, zarówno na USB, jak i PCMCIA czy EC. Wszystkie na USB sprawiały problemy i żaden z PCMCIA oraz EC problemów nie sprawiał. Co do marki to bym postawił na Optiona.
Hmm. Ciekawe, ze ExpressCard to tez Usb2.0
Co do Pcmcia to i owszem, ale teraz ten interfejs juz na wylocie
tapa tap tap... z telefonu
andrstac
14-01-2011, 21:35
Innowacyjności Google odmówić nie można: tłumaczenie online (http://android.com.pl/news/programy/1651-google-translate-z-opcj-tumaczenia-rozmowy.html)
Niestety musiałbyś pakować 30zł w każdym miesiącu by konto było ważne (na 30 dni), a swobodny nr działa tylko wtedy, kiedy konto jest aktywne. Oplat ukrytych nie ma- 10 zeta na miesiąc po prostu.
Kupiłem starter i kartę za 3 dyszki, załadowałem, włączyłem ten pakiecik do jednego numeru. Wszystko działa :) I tak wyjdzie mi dużo taniej niż ma mi ciagnać z abo w playu.
Dzięki za info :)
Ale te na USB (np Huawei) mają tę zaletę, że możesz do niego dokupić dedykowany router. Jesteś w podróży - masz sam modemik. Wracasz do domu, wpinasz modemik do routerka i cieszysz się z netu przez Wifi w całym domu.
Wi-Fi w domu mam od operatora "stacjonarnego", więc mnie się to akurat nie przyda. Wykorzystywać będę to raczej mobilnie.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=891030 ;)
http://www.chip.pl/news/wydarzenia/statystyka/2011/01/lg-zawiedzione-premiera-windows-phone-7
http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=19326:hotspot-w-kadym-iphone-od-ios-43&catid=49:sprzet&Itemid=91
http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=19339:windows-phone-7-dla-htc-hd2-ju-jest-&catid=1:latest-news&Itemid=103
andrstac
15-01-2011, 21:59
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=891030 ;)
Trafnie podsumował to jakiś komentujący w newsie o Ipad2 i Ip5 (ma mieć gesty na 5 punktowym multitouch zamiast przycisku sprzętowego): a co jak ktoś ma 4 palce? poprosi przechodnia o pomoc?
http://www.chip.pl/news/wydarzenia/statystyka/2011/01/lg-zawiedzione-premiera-windows-phone-7
komentarze pod linkowanym artykułem mówią wszystko...
http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=19326:hotspot-w-kadym-iphone-od-ios-43&catid=49:sprzet&Itemid=91
Stary numer Steve'a: sprzedamy coś co już ma konkurencja jako hit tej aktualizacji
http://pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=19339:windows-phone-7-dla-htc-hd2-ju-jest-&catid=1:latest-news&Itemid=103
Może zmienić Desire na HD2? Co prawda port WP7 traktuję tu jako ciekawostkę, ale sam telefon coraz bardziej zadziwia (a ściślej to co na niego powstaje:) )
Może zmienić Desire na HD2? Co prawda port WP7 traktuję tu jako ciekawostkę, ale sam telefon coraz bardziej zadziwia (a ściślej to co na niego powstaje:) )
To fakt, żal tylko, że nie ma takiego ekranu jak SGS- wtedy byłby to konkretny sprzęt ;)
andrzej_suse10
16-01-2011, 17:10
Nie ma może ktoś z Was do sprzedania Nokii E55?
Marcin Jakubowski
16-01-2011, 20:19
http://www.engadget.com/2011/01/14/apple-nears-ten-billion-downloads-in-app-store-should-hit-it-wi/
może jakiś rodak trafi ;)
tego posta można potraktować również jako p.s w temacie poważnych badań naukowych z których wynika, że tylko kilka procent użytkowników ios-a instaluje coś na swoich gadżetach ;)
pozdrawiam
Boryszuk
17-01-2011, 12:47
HTC desire Z. Warto? Nie warto? Fajny telefon czy przerost formy nad treścią? Miałem w ręku model wystawowy (zabawkę) i całkiem fajnie się rozsuwał. Klawiatura systemowa to duży plus dla mnie. Niestety nie mogłem pobawić sie prawdziwym aparatem.
Mogę mieć za darmo przy rozsądnym pakiecie (za dużo minut jak dla mnie ale myślę przyszłościowo ;) ) i się zastanawiam.
Tak do poczytania i refleksji:
http://www.chip.pl/news/sprzet/telefony/2011/01/czekasz-na-androida-2-2-dla-swojego-galaxy-s-to-masz-problem
http://www.chip.pl/news/wydarzenia/statystyka/2011/01/lg-zawiedzione-premiera-windows-phone-7
@Boryszuk, nie dalej jak tydzień temu zakupiłem standardowy Desire. Od Z różni się procesorem (nieznacznie) i brakiem klawiatury. Krótko mówiąc, telefon jest świetny, z klawiaturą może tylko zyskać. Z plusów rzadko wspominanych w opiniach na Ceneo czy w Euro - z programem typu K-9 Mail mam bezproblemowo pocztę aktualizowaną na bieżąco z dowolnym kontem IMAP (na WM czy Symbianie to droga przez mękę).
Ale sprawdź, czy nie taniej niż "za darmo" byłoby kupić fon w sklepie, ale mieć za to tańszy abonament o tych samych parametrach.
Boryszuk
17-01-2011, 14:21
Nie dalej jak tydzień temu zakupiłem standardowy Desire. Od Z różni się procesorem (nieznacznie) i brakiem klawiatury. Krótko mówiąc, telefon jest świetny, z klawiaturą może tylko zyskać. Z plusów rzadko wspominanych w opiniach na Ceneo czy w Euro - z programem typu K-9 Mail mam bezproblemowo pocztę aktualizowaną na bieżąco z dowolnym kontem IMAP (na WM czy Symbianie to droga przez mękę).
Ale sprawdź, czy nie taniej niż "za darmo" byłoby kupić fon w sklepie, ale mieć za to tańszy abonament o tych samych parametrach.
Dzięki!
Właśnie zastanawiam się nad tym abonamentem. Albo zapłacę 100 funtów za telefon i mam 300minut za 25 funtów miesięcznie albo telefon za darmo i 600minut za 35 funtów (w obu pakietach nieograniczone smsy i 500mb data transfer). Teraz wykorzystuję jakieś 60-70 minut miesięcznie więc oba są dla mnie za duże tak czy inaczej. Ale chyba znajdę sposób żeby wykorzystać te 600 mniut ;) Sam telefon na eBayu to jakieś 370-400 funtów.
A przedłużenie umowy bez telefonu?
Boryszuk
17-01-2011, 14:42
przechodzę do innego operatora. Zresztą to dla mnie jedyny sposób żeby mieć takiej klasy telefon. Sam sobie nie kupię ;)
Tak do poczytania i refleksji:
http://www.chip.pl/news/sprzet/telefony/2011/01/czekasz-na-androida-2-2-dla-swojego-galaxy-s-to-masz-problem
http://www.chip.pl/news/wydarzenia/statystyka/2011/01/lg-zawiedzione-premiera-windows-phone-7
O LG było tutaj http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=2234980&postcount=934 :)
Co do SGS - to jest tak dużo fajnych romów na XDA i nie tylko, że takie marudzenie kompletnie mnie nie przekonuje. Kto chce ten znajdzie, kto będzie tylko liczył na Kies'a no cóż...To trochę tak jak by mieć windowsa i instalować tylko to co ma Microsoft na stronie albo tylko to co poleca...
andrstac
17-01-2011, 15:03
przechodzę do innego operatora. Zresztą to dla mnie jedyny sposób żeby mieć takiej klasy telefon. Sam sobie nie kupię ;)
Powiem Ci, że średnie te warunki (sądziłem że będzie lepiej niż w polsze).
Jak przedłużałem umowę, wziąłem Desire za 1 zł w abo za 140 (500min + 2GBnetu). Orange firmowy, bez specjalnych zniżek, przez sklep internetowy.
czy głośniki bezprzewodowe Sony Ericsson MBS-100 będą działać z LG KP500 i Samsungiem S8500 Wave?
Boryszuk
19-01-2011, 13:16
HTC desire Z.
Ładuje się :cool:
Ładuje się :cool:
I tak niestety będzie codziennie :-)
Boryszuk
19-01-2011, 13:30
I tak niestety będzie codziennie :-)
Luzik, obecną nokie ładuję co dwa dni. A i chyba pozostanę przy niej do słuchania muzyki w pracy.
I tak niestety będzie codziennie :-)
ja od soboty mam wave'a i troche mnie przeraza to ladowanie...
poprzedni telefon (nokia e51) ladowalem raz na tydzien i smialem sie ze smartfonow;)
a teraz przyjdzie mi przywyknac do codziennego ladowania komorki.
ja od soboty mam wave'a i troche mnie przeraza to ladowanie...
Aktualizowałeś soft, mi po jakiejś aktualizacji wydajność baterii troszkę się poprawiła, teraz jest to około 4-5 dni więc nie narzekam :wink:
pozdr
andrstac
19-01-2011, 15:10
I tak niestety będzie codziennie :-)
Straszono, że Desire też dnia nie wytrzymuje. A jednak: Wifi zawsze włączone (jakieś 30% czasu w zasięgu), rozmowy ok1,5h dziennie, jakieś pół godzinki grania, pół godzinki netu i od 6.30 dnia pierwszego do 21 dnia drugiego wystarcza.
Ekran manualnie na 25% jasności (jakoś to automatyczne ustawianie to dla mnie za jasno, chociaż działa).
Poza tym, to przecież do prądu mamy dostęp przynajmniej dwa razy dziennie. Ja przynajmniej dokupiłem trzy kabelki USBmicro i mogę ładować w domu, pracy, samochodzie i od biedy w laptopie.
A słyszeliście o tym?
http://www.telepolis.pl/news.php?id=19229
świetny sprzęt w niezniszczalnej obudowie ;)
Aktualizowałeś soft, mi po jakiejś aktualizacji wydajność baterii troszkę się poprawiła, teraz jest to około 4-5 dni więc nie narzekam :wink:
pozdr
wg. menu telefonu mam wersje oprogramowania bada 1.0 i to brandowana ERA...
szczerze mowiac jeszcze nie bawilem sie w aktualizacje...
skad to mozna pobrac? nie ma pozniej problemu z ew. gwarancja?
hydra_nt
19-01-2011, 16:49
wg. menu telefonu mam wersje oprogramowania bada 1.0 i to brandowana ERA...
szczerze mowiac jeszcze nie bawilem sie w aktualizacje...
skad to mozna pobrac? nie ma pozniej problemu z ew. gwarancja?
Można wgrać póżniej spowrotem brandowany.
Ja mam obecnie wersję Bada 1.2 , nie narzekam. Flashowałem już kilka razy - dla zabawy bardziej niż z konieczności.
http://samsung-wave.pl/
http://samsung-mobile.pl/ (http://samsung-mobile.pl/)
Też mam brandowany Ery, po zainstalowaniu na kompie oprogramowania Samsunga KIES i podłączeniu telefonu sam sprawdza możliwość aktualizacji, pobiera i instaluje na telefonie. Aktualizacja jest również brandowana więc z gwarancją nie ma problemu. Wersje softu masz w informacjach o systemie w ciągu znaków (końcówka np F1, JH2) bada 1.0 to wersja systemu z tego co wiem w brandowanych (przynajmniej ERA) nie ma aktualizacji do wer. 1.2
pozdr
Straszono, że Desire też dnia nie wytrzymuje. A jednak: Wifi zawsze włączone (jakieś 30% czasu w zasięgu), rozmowy ok1,5h dziennie, jakieś pół godzinki grania, pół godzinki netu i od 6.30 dnia pierwszego do 21 dnia drugiego wystarcza.
Ekran manualnie na 25% jasności (jakoś to automatyczne ustawianie to dla mnie za jasno, chociaż działa).
Poza tym, to przecież do prądu mamy dostęp przynajmniej dwa razy dziennie. Ja przynajmniej dokupiłem trzy kabelki USBmicro i mogę ładować w domu, pracy, samochodzie i od biedy w laptopie.
Powiedz mi, to Desire wytrzymuje Ci ok 39h i w tym 3h rozmów? Plus cały czas Wi-Fi włączone? No to jestem w szoku. Ja nie gram w gry, 100 min rozmów dziennie, Wi-Fi włączam tylko kiedy cośpotrzebuję, cały czas na GSM, bo z zasięgiem kiepsko, net tylko przez Wifi. 1h internetu dziennie i wytrzymuje do następnego dnia rano po odłączeniu od ładowarki o 6:30.
A słyszeliście o tym?
http://www.telepolis.pl/news.php?id=19229
świetny sprzęt w niezniszczalnej obudowie ;)
ale to ciągle motorola
No Motorola potentatem może nie jest akurat w tej branży ale w innych radzi sobie całkiem całkiem i ma lepsze ceny jak np. taki Intermec ;)
Zaś co do tego telefonu to faktycznie nie liczyłbym raczej na okazję cenową hehe
andrstac
19-01-2011, 22:58
Powiedz mi, to Desire wytrzymuje Ci ok 39h i w tym 3h rozmów? Plus cały czas Wi-Fi włączone? No to jestem w szoku. Ja nie gram w gry, 100 min rozmów dziennie, Wi-Fi włączam tylko kiedy cośpotrzebuję, cały czas na GSM, bo z zasięgiem kiepsko, net tylko przez Wifi. 1h internetu dziennie i wytrzymuje do następnego dnia rano po odłączeniu od ładowarki o 6:30.
Parę wyjaśnień: Jak kupiłem zastosowałem kilka razy trik z ładowaniem baterii (można znaleźć na forum androida w dziale Desire). Poza tym zauważyłem, że kiedy jest włączone WiFi ale nie jest w zasięgu, to prawie wogóle nie wpływa na zużycie energii. I tak jak mówiłem, obniżona jasność ekranu (tutaj, najbardziej komfortowe byłoby włączenie automatycznej regulacji, ale obniżenie jej wartości domyślnej). Android w wersji 2.22.69.2 czyli standardowe Froyo z OTA w Orange.
Aktualizowałeś soft, mi po jakiejś aktualizacji wydajność baterii troszkę się poprawiła, teraz jest to około 4-5 dni więc nie narzekam :wink:
pozdr
okazalo sie ze gpsa mialem caly czas wlaczonego... :/
ThomasVoland
19-01-2011, 23:51
GPS nie bierze prądu do póki nie jest wykorzystywany przez oprogramowanie (nawigacja itp).
Chcesz powiedziec, że włączona aplikacja nie bierze prądu?
ThomasVoland
20-01-2011, 07:46
To tylko zezwolenie na użycie GPSa kiedy będzie potrzebny, a nie załączenie go tak żeby działał non stop.
Andrstac, mówisz o tym śnieżnym pomyśle z ciągłym lądowaniu raz włączonego a raz wylaczonego telefonu?
andrstac
20-01-2011, 09:41
Andrstac, mówisz o tym śnieżnym pomyśle z ciągłym lądowaniu raz włączonego a raz wylaczonego telefonu?
Właśnie o tym. Paradoksalnie (dla mnie, elektronika z wykształcenia) to działa.
Właśnie o tym. Paradoksalnie (dla mnie, elektronika z wykształcenia) to działa.
napiszcie cos wiecej :) czy moze to tylko dziala na androidy?;)
andrstac
20-01-2011, 10:43
napiszcie cos wiecej :) czy moze to tylko dziala na androidy?;)
sznurek (http://forum.android.com.pl/200999-post89.html)
Działa raczej tylko na Desire. Nie zgłębiałem tematu. Nakłada się IMO tutaj wiele kwestii, zarówno programowych jak i sprzętowych.
Boryszuk
20-01-2011, 11:07
sznurek (http://forum.android.com.pl/200999-post89.html)
Działa raczej tylko na Desire. Nie zgłębiałem tematu. Nakłada się IMO tutaj wiele kwestii, zarówno programowych jak i sprzętowych.
Rozumiem, że wykonuje się to za jednym zamachem, tak?
zawsze mnie zastanawialo jak ludzie dochodza do takich rozwiazan...
andrstac
20-01-2011, 12:30
zawsze mnie zastanawialo jak ludzie dochodza do takich rozwiazan...
Przeczytaj cały wątek który linkowałem, to będziesz wiedział:) krew, pot i łzy :razz:
Boryszuk
20-01-2011, 14:33
Którędy w desire się nalewa kawy? :mrgreen: Za dużo tu tego wszystkiego, póki co jestem przerażony :D
Którędy w desire się nalewa kawy? :mrgreen: Za dużo tu tego wszystkiego, póki co jestem przerażony :D
nalewa?
pod klapke wsypujesz ziarna (sam zmieli), wode lejesz od gory,
pozniej wchodzisz w menu->kawa->(tu wybierasz moc)->przygotuj
tylko nie zapomnij pod spod podstawic filizanki :mrgreen:
andrstac
20-01-2011, 15:44
nalewa?
pod klapke wsypujesz ziarna (sam zmieli), wode lejesz od gory,
pozniej wchodzisz w menu->kawa->(tu wybierasz moc)->przygotuj
tylko nie zapomnij pod spod podstawic filizanki :mrgreen:
Należy jeszcze wspomnieć, że desire capuccino nie robi (tę funkcję ma dopiero DHD), a jeżeli chcesz mieć własne programy, to trzeba się zainteresować DesireZ
krzysztof jot
20-01-2011, 17:41
To tylko zezwolenie na użycie GPSa kiedy będzie potrzebny, a nie załączenie go tak żeby działał non stop.
działa, poza nawigacja masz pozycjonowanie i to cały czas działa przy uruchomionym GPsie, poza tym geotagin tez dodatkowo uruchamia gps i pozycjonowanie, o ile jest odhaczony w opcjach aparatu.
PS.
dotykowy telefon z ekranem ustawionym na 25% podświetlenia to naprawdę wielki fanatyzm :)
ThomasVoland
20-01-2011, 23:10
No to sa własne aplikacje które gps wykorzystują, jeśli się je wyłączy to gps nie będzie działał. zresztą ikonka gpsu z tego co pamiętam pokazuje kiedy działa.
wyglada na to ze jednak dziala, bo odkad wylaczylem GPS, bateria nie wyczerpuje sie tak szybko...
co do ikonek - w s8500 chyba nie ma ikonki informujacej o dzialaniu GPSa (albo jeszcze jej nie widzialem w akcji;) )
p.s. Krzysztof - wlasnie sprawdzilem i wyswietlacz mam na 1 w 10cio stopniowej skali ;) i zaden ze mnie fanatyk :mrgreen:
ThomasVoland
21-01-2011, 09:53
To znaczy, że jakiś soft korzystał z GPSa, np. to o czym Krzysztow pisał. Też kiedyś pytałem o GPSa i sprawdzałem dla pewności. Może czuwać cały czas.
W Wave'ie jest cos takiego co sie nazywa "Moje polozenie" w opcjach lokalizacji, gdzie wlacza sie GPS
i wyglada na to ze to jest aktywne jak aktywny jest modul GPS bo innego softu nawigacyjnego nie posiadam.
jeszcze jedno co możesz sprawdzić to automatyczne łapanie sieci, jeżeli masz słaby sygnał 3G to ciągłe próby złapania sygnału gaja aku w kość, ustaw ręcznie na GSM. możliwe ze zdążyłeś już skonfigurować sobie social hub lub pocztę i ciągnie ci push mail lub odświeżanie facebooka. mi przy tych bajerach aku pojechał w kilka godzin
jeszcze jedno co możesz sprawdzić to automatyczne łapanie sieci, jeżeli masz słaby sygnał 3G to ciągłe próby złapania sygnału gaja aku w kość, ustaw ręcznie na GSM. możliwe ze zdążyłeś już skonfigurować sobie social hub lub pocztę i ciągnie ci push mail lub odświeżanie facebooka. mi przy tych bajerach aku pojechał w kilka godzin
wsio mam wylaczone - to bylo pierwsze co konfigurowalem ;)
tylko tego gpsa wlaczylem i zapomnialem wylaczyc... wiec obstawiam ze to bylo powodem,
social huba aktualizuje tylko recznie przez wifi, i to nie za czesto
Coś mi tu jednak nie gra. Ja mam GPS cały czas włączony, i aku ładuję co jakieś cztery dni przy jednej-dwóch kreskach.
Proszę Państwa mam pytanie - czy jest jakaś aplikacja na Symbiana S60 v3, żeby przy połączeniu wifi samemu móc wpisać takie rzeczy, jak IP, Brama, DNS ?? Potrzebne to jest w przpadku sieci Wifi, które nie nadają IP dynamicznie..
http://www.chip.pl/news/sprzet/wyswietlanie-obrazu/2011/01/gorilla-glass-ma-nowego-konkurenta-2013-niezniszczalnego#boxx3
Ja nie używam nawet folii. IMHO nie ma to najmniejszego sensu. I tak szybciej zmienię smarka na nowy niż coś mu się na poważnie stanie. A już kilka zetknięć z podłożem zaliczył :)
No ale na co folia: )
Sent using Tapatalk
choćby po to, że dzięki matowej folii pozbyłem się zupełnie wszelkich odblasków i dużo przyjemniej się na nim pracuje. poza tym łatwiej sprzedać sprzęt z ekranem wyglądającym jakby przed momentem był wyciągnięty z kartonika :)
Moim zdaniem folia na pojemnosciowych ekranach to nieporozumienie zupelne
Sent using Tapatalk
andrstac
23-01-2011, 21:31
A moim zdaniem dobra folia dobrze założona nie wpływa negatywnie wcale na użytkowanie.
Folię nakleiłem clear antyrefleksyjną (jest deczko mniej błyszcząca od samego wyświetlacza, ale nie rozmywa jak matowa). Jest lepiej jeśli chodzi o odblaski, mniej widać tłuste plamy, komfort użytkowania dotyku jak bez folii.
w ORANGE w rozsadnej cenie pojawiła się Motorola DEFY
http://www.orange.pl/klienci_ind/delfin/telefony/motorola/motorola_defy?loyalty=24&priceParams=111:3249:XT_5362
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://yangmobiles.com/wp-content/uploads/2010/12/motorola_defy_ym.jpg)
juz nie moge sie doczekac pierwszyk testów zrobionych przez jeden z któryś polskich portali, bo ten filmik mnie bardzo zachęca, jeśli do tego jeszcze telefon bedzie działać w miarę sprawnie i szybko chyba mocno bedzie sie trzeba zastanowic czy zapłacic 500/700 zł wiecej i kupic GALAXY S lub HTC DESIRE HD czy bardzo trwałą MOTOROLE DEFY z wyświetlaczem ze szkła Coring Gorilla Glass i naprawdę WODOODPORNĄ, a nie tylko odporna na zachlapania obudowę i wg mnie bardzo fajny design
Czekam z ogromną ciekawością na rzetelne testy w "hardcorowych" warunkach
PS. nie wiem czemu nie działa filmik na YouTube jak sie wstawia wg forumowego tagu ?
LINK do filmiku: http://www.youtube.com/watch?v=eLVkL-WcXnc
andrstac
24-01-2011, 00:30
Specyfikacja bardzo fajna, ale dwa dyskwalifikujace szczegóły:
- android w wersji 2.1 i na 99% brak szans na aktualizację choćby do Froyo
- zablokowany skutecznie bootloader
Specyfikacja bardzo fajna, ale dwa dyskwalifikujace szczegóły:
- android w wersji 2.1 i na 99% brak szans na aktualizację choćby do Froyo
- zablokowany skutecznie bootloader
a nie bedzie mozna zaktualizować na własna rękę ?
czy mozesz mniej wiecej przybliżyć co oznacza 2 punkt
a nie bedzie mozna zaktualizować na własna rękę ?
czy mozesz mniej wiecej przybliżyć co oznacza 2 punkt
W dużym skrócie: tak, nie będziesz mógł zaktualizować na własną rękę.
W dużym skrócie: tak, nie będziesz mógł zaktualizować na własną rękę.
czyli mamy 3:1 na korzyść motoroli
ZALETY:
-odporna na wode kurz
-android 2.1
-jest smartfonem w rozsadnej cenie
WADY:
- nie będzie można aktualizowac na własną rękę.
wg. mnie jeśli to bedzie jej jednym minus, nadal jest bardzo ciekawa opcją, mysle ze moze próbować konkurować z WAVE-m
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.