Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.
FaceTime (bo chyba o to tutaj chodzi) nie wymaga Wi-Fi. Trzeba tylko przepstryknąć w ustawieniach, żeby dało się używać sieci komórkowej.
wasilewk
29-07-2013, 22:50
FaceTime (bo chyba o to tutaj chodzi) nie wymaga Wi-Fi. Trzeba tylko przepstryknąć w ustawieniach, żeby dało się używać sieci komórkowej.
Tiaaa... ..pstryknąć, żeby był dostęp internetu przez sieć komórkową.. ... a rachunek już dalej sprawę załatwi (chyba, że będzie domyślnie - czyli po 8MB będzie się ślimaczył). Na razie nie korzystam - opcja wyłączona.
Pzdr.
Na razie próbuję dojść dlaczego żaden Samsung (4 różne modele) nie odbiera zdjęć jako załączniki w wiadomościach - choć dwa iPhone5 bez problemu sobie takie rzeczy przesyłają.
Masz na myśli MMS?
Tiaaa... ..pstryknąć, żeby był dostęp internetu przez sieć komórkową.. ... a rachunek już dalej sprawę załatwi (chyba, że będzie domyślnie - czyli po 8MB będzie się ślimaczył).
Bez przesady, pakiety internetowe kosztują dziś grosze.
Widzieliście?
http://www.pentagram.pl/produkty/combo-4-core
Kosztuje 599 zł, więc niedużo patrząc na to, co oferuje.
Ten Android 4.3 "fajny" jest. Na moim N4 co jakiś czas aplikacje łapią zwiechę. Z nowych rzeczy pojawiło się w końcu autouzupelnianie przy wbijaniu numeru tel., ktore bylo bodaj juz w A2.6. Czad
kronos28
31-07-2013, 00:24
U mnie aktualizacja pojawiła się dopiero dziś po wywaleniu konta Google i usunięciu tego u czym piszesz. Nie wiem czy to norma ale po tej aktualizacji jakieś dziwne błędy wyskakują... niby wszystko działa ale czasem jakieś dziwne info się pokaże
Na przykład coś takiego:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/erasuzed-1.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/07/28/erasuzed.jpg)
Tak dzieje się kiedy wymuszasz aktualizację przez usunięcie danych z programu framework i wywalenie konta. Teraz, po aktualizacji tylko wywal konto ponownie i je dodaj na nowo. Powinno przestać wywalać błędy z logowaniem.
zielonek430
02-08-2013, 16:46
A ja wgrałem 4.3 "ręcznie" i nie mam żadnych problemów ;) Jest szybszy od 4.2.2 i te kilka niby niezauważalnych zmian robi ogromną różnicę.
Ten Android 4.3 "fajny" jest. Na moim N4 co jakiś czas aplikacje łapią zwiechę. Z nowych rzeczy pojawiło się w końcu autouzupelnianie przy wbijaniu numeru tel., ktore bylo bodaj juz w A2.6. Czad
Gdzie aktywujesz autouzupelnianie Już znalazłem no fajna sprawa
Kronos, dzięki za info, spróbuję to zrobić :-)
marzyciel9
04-08-2013, 01:33
Witam i o rade pytam. Które smartfony mają najlepsze aparaty? Chodzi mi o szybkość i celność autofocusa. Jasności obiektywów są takie same? Wszędzie w specyfikacjach podaja tylko Mpix.
Z dostepnych Lumia 920 ma bardzo dobry aparat i kręci bardzo dobrej jakości filmy, obiektyw f/2 stabilizowany. Po obróbce i zmniejszeniu zdjęcia nie widać różnicy między nią a d700 ;)
Z dostepnych Lumia 920 ma bardzo dobry aparat i kręci bardzo dobrej jakości filmy, obiektyw f/2 stabilizowany. Po obróbce i zmniejszeniu zdjęcia nie widać różnicy między nią a d700 ;)
Chyba po zmniejszeniu do wielkosci znaczka pocztowego.
Witam
Może ktoś pomoże - albo zmienię telefon.
Mam motke defy i od jakiegoś czasu zauważyłem, że szybko rozładowuje mi baterię. Aku trzyma 1 dzień, nawet jak nie dzwonię. Dodam, że mam antywirusa, przeskanowałem system i wyłączam WiFi. Ma ktoś jakiś pomysł? Ostatnio w akcie desperacji zakupiłem zamiennik baterii o większej pojemności, co nie rozwiązało problemu niestety...
Moze winny jest ten antywirus wlasnie :) Lub inne programy dzialajace w tle, a zupelnie nie potrzebne w telefonie typu task managery itp dziadostwa.
Moze winny jest ten antywirus wlasnie :) Lub inne programy dzialajace w tle, a zupelnie nie potrzebne w telefonie typu task managery itp dziadostwa.
W tle działa tylko wspomniany Avast i program pogodowy Wather Channel. Właśnie go wywaliłem.
marzyciel9
05-08-2013, 12:01
Kupiłem galaxy s3, można jakoś wyłączyć dźwięk przy robieniu zdjęcia?
Kupiłem galaxy s3, można jakoś wyłączyć dźwięk przy robieniu zdjęcia?
Podłączam się do pytania.
oczywiście, że można. Nie mam już tego telefonu, więc nie podam ścieżki dostępu, ale pierwsze co zrobiłem po wyjęciu z pudełka telefonu, to wyciszyłem "migawkę".
RobertMiernik
05-08-2013, 12:21
Aplikacje do tego są, znaczy nie do wyłączania tylko do robienia zdjęć bez dźwięku.
Dźwięk przy robieniu zdjęcia to nie ficzer tylko jakaś tam ochrona prywatności czy inny pierdół...
Poszukajcie: SilentCamera
Edit: no tak może można to usunąć kasując plik, ale pewnie się będzie wgrywał z aktualizacjami nie wiem też co z uprawnieniami, może być zablokowany i bez roota się nie uda...
Kupiłem galaxy s3, można jakoś wyłączyć dźwięk przy robieniu zdjęcia?
Znalazłem coś takiego. Niestety po angielsku: http://inside-galaxy.blogspot.co.uk/2013/04/samsung-galaxy-s3-how-to-turn-on-or-off_30.html
@RobertMiernik
Nie trzeba niczego nigdzie usuwać. Co prawda mam telefon od HTC, ale tutaj mogę sobie wyłączyć dźwięk migawki w ustawieniach aparatu, więc argument o ochronie prywatności się nie broni, bo gdyby istniało takie obostrzenie i HTC by to złamało, byłoby na pewno głośno o tym.
Mam pytanie do użytkowników IPhonów 4s. Warto jest kupować używkę za 1000 zł z USA bez sim lock?
Mam pytanie do użytkowników IPhonów 4s. Warto jest kupować używkę za 1000 zł z USA bez sim lock?
A będzie u nas działał ten telefon?
marzyciel9
05-08-2013, 14:52
Znalazłem coś takiego. Niestety po angielsku: http://inside-galaxy.blogspot.co.uk/2013/04/samsung-galaxy-s3-how-to-turn-on-or-off_30.html
Dzięki. Co prawda w moim modelu nie można wyłączyć dźwięku migawki z poziomu ustawień aparatu fot., ale skoro w trybie wyciszonym telefonu, dźwięk migawki zostaje również wyciszony to jest to zawsze jakieś rozwiązanie.
sokrates
05-08-2013, 15:07
A będzie u nas działał ten telefon?
no jak bez simlocka to w czym problem?
Przecież nie robi się telefonów na Polskę, na Niemcy, na USA itp. tylko operatorzy zakładają simlocka na swoją sieć.Osobna sprawa to kwestia gwarancji. Ale ona do działania w Polsce czy poza nią nie ma nic.
Pytanie pewnie wzięło się z tego iż w niektórych krajach 4G nadaje na innej częstotiwości niz opsługuje iPhone. Co do pytania, tak, będzie działał.
więc argument o ochronie prywatności się nie broni, bo gdyby istniało takie obostrzenie i HTC by to złamało, byłoby na pewno głośno o tym.
WLasnie w niektorych krajach prawo zabrania robienia zdjec z ukrycia (bez dzwieku migawki) dlatego producenci blokuja mozliwosc wylaczenia dzwieku. Tak samo jak w niektorych panstwach zakazane jest uzywanie transmitera fm wiec sa telefony z wbudowanym transmiterem, ale zablokowanym na pewne rynki.
Pytanie pewnie wzięło się z tego iż w niektórych krajach 4G nadaje na innej częstotiwości niz opsługuje iPhone. Co do pytania, tak, będzie działał.
Ale ajfon 4s nie obsluguje 4G :)
Mi tego nie musisz mówić :D
Szybkie pytanie - HTC One S czy Nokia Lumia 800?
Psychotrop
06-08-2013, 09:53
Szybkie pytanie - HTC One S czy Nokia Lumia 800?
szybkie pytanie - zależy do czego ?
bo do dzwonienia polecam Samsung Solid ;)
napisz jakieś konkrety (na czym Ci zależy), nikt z nas nie jest jasnowidzem.
Tak dzieje się kiedy wymuszasz aktualizację przez usunięcie danych z programu framework i wywalenie konta. Teraz, po aktualizacji tylko wywal konto ponownie i je dodaj na nowo. Powinno przestać wywalać błędy z logowaniem.
Niestety usunąłem konto i dodatkiem je ponownie i kolejny raz pojawił się ten błąd... Masz jeszcze jakiś pomysł? System działa normalnie tylko czasem pojawia się powiadomienie systemowe z informacja że system prosi o jakąś zgodę i jak udzielam zgody to pojawia się to co na screenie.
Niestety usunąłem konto i dodatkiem je ponownie i kolejny raz pojawił się ten błąd... Masz jeszcze jakiś pomysł? System działa normalnie tylko czasem pojawia się powiadomienie systemowe z informacja że system prosi o jakąś zgodę i jak udzielam zgody to pojawia się to co na screenie.
Full wipe
https://www.facebook.com/LGPolska/app_190322544333196
Wipe nie był potrzebny :-)
Okazało się że aplikacja moje trasy to powodowała, wystarczyło się ponownie do niej zalogować o juz jest git.
A ja własnie zmieniłem służbową nokię C5 06 na szajsunga xcover2.
Jestem ciekaw jak tam jego wstrząso, pyło i wodoodporność
Boryszuk
07-08-2013, 16:30
wrzuć do betoniarki, sprawdzisz wszystko jednocześnie :-D
Mój S3 dziś wrócił z naprawy, w notce jest napisane, że zmienił się IMEI. Czyli wymienili płytę główną...
mateo912
07-08-2013, 17:04
wrzuć do betoniarki, sprawdzisz wszystko jednocześnie :-D
Mój S3 dziś wrócił z naprawy, w notce jest napisane, że zmienił się IMEI. Czyli wymienili płytę główną...
a może po prostu dali CI nowy telefon? ;)
Boryszuk
07-08-2013, 21:46
Moze... Tylko jak udalo im sie zrobic dokladnie taka sama ryse na wyswietlaczu? ;)
P.S.
Na razie próbuję dojść dlaczego żaden Samsung (4 różne modele) nie odbiera zdjęć jako załączniki w wiadomościach - choć dwa iPhone5 bez problemu sobie takie rzeczy przesyłają.
Pobrane dane konfiguracyjne od operatora?
Szajsungi małżowiny mojej oraz ojca odbierają zdjęcia w MMSach z jajfona. W drugą stronę też działa. Coś masz źle skonfigurowane. Stawiam, że iPhone'a. Jeżli iPhone'y między sobą przesyłają wiadomości multimedialne, mogą to robić przez iMessage, czyli przez japcokowy mechanizm przesyłania wiadomości, dlatego działa, bo to nie wymaga konfiguracji pod operatora, a jedynie dostępu do sieci np. przez fifirifi.
Ale konfiguracja operatora zazwyczaj wymaga tylko wyjęcia i ponownego włożenia baterii i karty sim.Po tym przychodzi sms konfiguracyjny.
Pierwsze słyszę... Poza tym wyjęcie baterii z iPhone'a może być dosyć kłopotliwe... ;-)
Pierwsze słyszę... Poza tym wyjęcie baterii z iPhone'a może być dosyć kłopotliwe... ;-)
Mi z Play zarówno na IP jak i Samsungi przyszła wiadomość konfiguracyjna. Na Samsungi za każdym razem po aktualizacji oprogramowania od zera.
Wkoncu google wprowadzilo lokalizator telefonu/tabletu :)
https://www.google.com/android/devicemanager
Mozna namierzyc tel z dokladnoscia do kilkudziesieciu metrow. Jak sie zgubi w domu mozemy zdalnie wlaczyc dzwonek na maksymalnej glosnosci, jak ktos ukradnie to mozna wymazac z telefonu wszystkie dane czy zmienic kod blokowania ekranu.
(tak wiem, ze ajfony maja to od dawna, a na androida jest masa programow co robia to samo, a nawet wiecej. fajnie, ze wkoncu sam google sie obudzil i wprowadzil taka funkcjonalnosc)
Psychotrop
08-08-2013, 10:46
od dawna było to możliwe, ale tylko przez Google Apps Device Policy, niestety tylko dla firm, które firmową pocztę mają na gmailu.
tam dodatkowo jest blokownie telefonu, kasowanie danych (reset do ustawień fabrycznych), no i dzwonek, z czego parę razy korzystałem, jak posiałem gdzieś telefon ;)
teraz widzę, że zrobili dla ogółu ;)
fajna rzecz
andrstac
08-08-2013, 10:49
Wkoncu google wprowadzilo lokalizator telefonu/tabletu :)
https://www.google.com/android/devicemanager
Mozna namierzyc tel z dokladnoscia do kilkudziesieciu metrow. Jak sie zgubi w domu mozemy zdalnie wlaczyc dzwonek na maksymalnej glosnosci, jak ktos ukradnie to mozna wymazac z telefonu wszystkie dane czy zmienic kod blokowania ekranu.
(tak wiem, ze ajfony maja to od dawna, a na androida jest masa programow co robia to samo, a nawet wiecej. fajnie, ze wkoncu sam google sie obudzil i wprowadzil taka funkcjonalnosc)
Szkoda, ze to dziala tylko wtedy jak jesteś on-line, bo wystarczy, ze złodziej zmieni karte sim i już po ptokach (wywali sie konto google, wiec złodziej nie wpisze naszego hasła bo go nie zna).
PS: Na HOX działa, na WildfireS i Desire również.
Wlasnie to zainstalowalem i dziala. Niektorzy skarzyli się, że nie działa zdalne dzwonienie, ale na moim N4 wszystko jest ok. Nie ma się co jednak dziwić, skoro to telefon ze stajni Google.
Borys, ktoś już ukradł Twój pomysł z betoniarką :) od 4:15
http://www.youtube.com/watch?v=NjtdS8p8Vw0
Myślicie, że to ten sam egzemplarz był później pokazany, jak niby działa? Zaraz po wyrzuceniu z betoniarki i po spłukaniu wodą, jakoś nie widać było, żeby się coś włączyło. Niby jest adnotacja, że jasno, że woda, ale jak by się miał włączyć, to by cokolwiek było na ekranie widać.
Boryszuk
08-08-2013, 13:47
Borys, ktoś już ukradł Twój pomysł z betoniarką :) 4:15
http://www.youtube.com/watch?v=NjtdS8p8Vw0
:-D
W związku z naprawą telefonu straciłem wszystkie słowa zapisane w T9... Używam SwiftKey zarówno w telefonie jak i tablecie. Czy jest możliwość skopiowania do telefonu tego co udało mi się zapisać w tablecie? Jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami w przyszłości?
Ostatnio czytałem o nowej wersji beta SwiftKey Cloud, która umożliwia robienie backupu w chmurze, ale nie wnikałem w to za bardzo. Nie wiem czy obsługuje obecną oficjalną wersję SK, ale jak chce Ci się pobawić i wypróbować, to kto wie - może da radę.
http://www.swiftkey.net/en/blog/swiftkey-cloud-beta-available-to-download/
eristoff
08-08-2013, 20:47
:-D
W związku z naprawą telefonu straciłem wszystkie słowa zapisane w T9... Używam SwiftKey zarówno w telefonie jak i tablecie. Czy jest możliwość skopiowania do telefonu tego co udało mi się zapisać w tablecie? Jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami w przyszłości?
titanium backup polecam
Witam
Wczoraj na rybach zgubilem sony x peria z
Czy jest jakis program aby namiezyc go z dokladnoscia do kilku metrow ?
Było kilka postów wcześniej. Jeśli możesz nad nim przejąć kontrolę, to włączysz GPS i się dowiesz. Albo włączysz dzwonek. Byle działała sieć i miał konto google.
Było kilka postów wcześniej. Jeśli możesz nad nim przejąć kontrolę, to włączysz GPS i się dowiesz. Albo włączysz dzwonek. Byle działała sieć i miał konto google.
Usługa lokalizacji jest niedostępna
Ostatnio używane: 8 sierpnia 2013
lipa ;-)
To poszukaj niezależnych programów. Znajomy zgubił telefon i udało mu się zdalnie zainstalować program oraz go odpalić (mimo, że pierwszym razem wymaga zgody). Uzyskał dostęp do GPS, kamery i kontaktów "znalazcy".
To poszukaj niezależnych programów. Znajomy zgubił telefon i udało mu się zdalnie zainstalować program oraz go odpalić (mimo, że pierwszym razem wymaga zgody). Uzyskał dostęp do GPS, kamery i kontaktów "znalazcy".
Na programach i kompach sie nie znam i watpie abym cos pozytywnego zdzialal.Telefon jest ubezpieczony,kilka funia sciagna i bedzie nowy.Szkada straconych filmikow i fotek z wypraw wedkarskich.
Dziekuje TOP67
eristoff
10-08-2013, 12:38
@Boryszuk testowałeś tego titanium backup do przeniesienia swiftkey'a z tableta na telefon ? Zadziałało ? Bo ja tylko odtwarzałem na tym samym urządzeniu i jestem ciekawy czy działa pomiędzy różnymi urządzeniami. Teoretycznie powinien zadziałać, ale czasami teoria z praktyką się nie pokrywają
:-D
W związku z naprawą telefonu straciłem wszystkie słowa zapisane w T9... Używam SwiftKey zarówno w telefonie jak i tablecie. Czy jest możliwość skopiowania do telefonu tego co udało mi się zapisać w tablecie? Jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami w przyszłości?
Na programach i kompach sie nie znam i watpie abym cos pozytywnego zdzialal.Telefon jest ubezpieczony,kilka funia sciagna i bedzie nowy.Szkada straconych filmikow i fotek z wypraw wedkarskich.
Dziekuje TOP67
Spróbuj jeszcze Plan B (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lookout.labs.planb&hl=pl). A jeśli chodzi o zdjęcia i filmy, to jeśli nie wyłączyłeś automatycznego wysyłania kopii zapasowej, powinieneś mieć wszystko na koncie Google +. Jak otworzysz choćby gmaila w przeglądarce (tego którego miałeś wpisanego w telefonie) w prawym górnym rogu będziesz miał odnośnik do swojego konta Google +. Jeśli otwierasz to po raz pierwszy będziesz musiał przejść parę kroków początkowych. Później jak najedziesz na prawą stronę ekranu powinna wysunąć się zakładka i jednym z odnośników będą zdjęcia, jeśli nie wyłączyłeś opcji automatycznej kopii zapasowej, wszystkie zdjęcia powinny tam być. :)
dzieki za pomoc,niestety te 15 gb jest wolne.
Spinam poslady i jade szukac,sygnal jest.
Boryszuk
10-08-2013, 14:23
@Boryszuk testowałeś tego titanium backup do przeniesienia swiftkey'a z tableta na telefon ? Zadziałało ? Bo ja tylko odtwarzałem na tym samym urządzeniu i jestem ciekawy czy działa pomiędzy różnymi urządzeniami. Teoretycznie powinien zadziałać, ale czasami teoria z praktyką się nie pokrywają
Nie, z tego co widzę TB wymaga roota.
Nie, z tego co widzę TB wymaga roota.
Helium (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup&hl=pl) nie wymaga roota.
:-D
W związku z naprawą telefonu straciłem wszystkie słowa zapisane w T9... Używam SwiftKey zarówno w telefonie jak i tablecie. Czy jest możliwość skopiowania do telefonu tego co udało mi się zapisać w tablecie? Jak zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami w przyszłości?
Moze po prostu najnowsza beta swiftkey cloud ?
Znawcy systemu spod znaku robocika... mam kolejne pytanie :)
Najnowszy android 4.3 wprowadzil na tablety mozliwosc posiadania kont uzytkownikow.
Czy jesli jestem jednym z dwoch uzytkownikow takiego urzadzenia, to moge udostepniac w jakis sposob
innemu uzytkownikowi aplikacje? Czy kazdy uzytkownik musi dla siebie je zakupic?
Drugim uzytkownikiem jest zona i ona nie kupuje aplikacji ale czasem chce cos uruchomic
i wtedy musi logowac sie na moje konto uzytkownika co jest troszke upierdliwe.
Chcialbym udostepnic jej (na konkretnym urzadzeniu) mozliwosc odpalania kilku aplikacji,
ktore sa u mnie zainstalowane.
Da sie?
Znawcy systemu spod znaku robocika... mam kolejne pytanie :)
Najnowszy android 4.3 wprowadzil na tablety mozliwosc posiadania kont uzytkownikow.
Czy jesli jestem jednym z dwoch uzytkownikow takiego urzadzenia, to moge udostepniac w jakis sposob
innemu uzytkownikowi aplikacje? Czy kazdy uzytkownik musi dla siebie je zakupic?
Drugim uzytkownikiem jest zona i ona nie kupuje aplikacji ale czasem chce cos uruchomic
i wtedy musi logowac sie na moje konto uzytkownika co jest troszke upierdliwe.
Chcialbym udostepnic jej (na konkretnym urzadzeniu) mozliwosc odpalania kilku aplikacji,
ktore sa u mnie zainstalowane.
Da sie?
Da się. Dodaj jej swoje konto Google jako dodatkowe. I po sprawie :-)
Witam,
Jeśli ktoś ma to może wie jak przenieść kontakty z karty SIM
do pamięci telefonu. Szukałem w telefonie ale nie widzę
takiej opcji.
Pozdrawiam.
Wchodzisz w kontakty, i zakładdkę kontakty.
Lewy dolny przycisk podświetlany, wybierasz Import/Export, i tak masz import z karty SIM
Wchodzisz w kontakty, i zakładdkę kontakty.
Lewy dolny przycisk podświetlany, wybierasz Import/Export, i tak masz import z karty SIM
Normalnie aż tak prosto ;-) Dzięki.
Pozdr.
P.S. To mój pierwszy kontakt z Android-em.
P.S. To mój pierwszy kontakt z Android-em.
Szczesliwiec...:D
ppfalcon
13-08-2013, 09:26
Kupił ktoś telefon z tym Firefox OS? Jak wrażenia?
mam huawei y300
generalnie jest git ale mam kilka małych zonków
1. każdorazowo po przełączeniu z wifi na 3g andek pyta mi się czy jestem świadom, że on będzie wifi ... no do pasji mnie to doprowadza
2. usypia mi odtwarzacz mp3 jak używam endomondo - jest to skorelowane z usypianiem i ni huhu nie wiem jak się z tym uporać :/
Najpierw wlaczasz odtwarzacz, czy wlaczasz go z menu endomondo?
To dziwne. Mi sie takie cuda jeszcze nie zdarzaly. Moj zabytek tez ma 512 ramu i nie ubil mi nigdy odtwarzacza. Raz wylaczyl mi endomondo jak postanowilem w polowie trasy zdjecie zrobic.
Czy jest możliwość, żeby nie było polskiego menu w telefonie z androidem? Mam na myśli nowe HTC one z dystrybucji UK.
Boryszuk
17-08-2013, 20:27
Powinno być. jeśli nie ma a bardzo Ci zależy to zainstaluj more locale.
wasilewk
17-08-2013, 22:23
Jak by ktoś był taki miły i pomógł:
W iPhone5 nie umiem wysyłać zdjęć do innego telefonu --> do innego iPhone5 idzie jak trzeba, ale np. do Samsunga już pokazuje błąd wysyłania.
Telefon jest w sieci Plus a docelowe są i w Orange i w Plusie. Wyłączony mam pakiet internetowy u dostawcy sieci, bo korzystam z Wifi - i tak ma być.
Co się już naustawiałem i naresetowałem - nic nie pomogło: z drugim iPhonem jest miodzio a z Samsungiem: lipa.
Dzięki za wyrozumiałość.
Pzdr.
P.S.
Oczywiście Samsung na tej karcie SIM (pośrednik) działa idealnie z drugim Samsungiem.
misiu610
17-08-2013, 22:28
iOS wymaga aplikacji do wysyłania np. zdjęć. Niestety nie pamiętam nazwy.
Najprościej będzie wysłać zdjęcie na pocztę.
andrstac
18-08-2013, 09:46
Jak by ktoś był taki miły i pomógł:
W iPhone5 nie umiem wysyłać zdjęć do innego telefonu --> do innego iPhone5 idzie jak trzeba, ale np. do Samsunga już pokazuje błąd wysyłania.
Telefon jest w sieci Plus a docelowe są i w Orange i w Plusie. Wyłączony mam pakiet internetowy u dostawcy sieci, bo korzystam z Wifi - i tak ma być.
Co się już naustawiałem i naresetowałem - nic nie pomogło: z drugim iPhonem jest miodzio a z Samsungiem: lipa.
Dzięki za wyrozumiałość.
Pzdr.
P.S.
Oczywiście Samsung na tej karcie SIM (pośrednik) działa idealnie z drugim Samsungiem.
Ale czym ty chcesz wysłać to zdjęcie? Mailem, mmsem, jakąś dedykowaną iPhonową aplikacją?
Jak by ktoś był taki miły i pomógł:
W iPhone5 nie umiem wysyłać zdjęć do innego telefonu --> do innego iPhone5 idzie jak trzeba, ale np. do Samsunga już pokazuje błąd wysyłania.
Telefon jest w sieci Plus a docelowe są i w Orange i w Plusie. Wyłączony mam pakiet internetowy u dostawcy sieci, bo korzystam z Wifi - i tak ma być.
Co się już naustawiałem i naresetowałem - nic nie pomogło: z drugim iPhonem jest miodzio a z Samsungiem: lipa.
Dzięki za wyrozumiałość.
Pzdr.
P.S.
Oczywiście Samsung na tej karcie SIM (pośrednik) działa idealnie z drugim Samsungiem.
Jeżeli próbujesz wysłać przez BT, to nie dasz rady.
Jak chcesz wysłać MMSa mając wyłączoną transmisję danych via GSM? MMSy przez internet nie będą szły. Już Ci pisałem wyżej, ale widocznie nie czytasz uważnie. iPhone'y między sobą wysyłają zdjęcia prawdopodobnie przez iMessage, czyli apple'owy system wysyłania wiadomości, który działa przez dowolne łącze internetowe. Natomiast do wysłania regularnego MMSa na telefon z systemem innych niż iOS, potrzebna jest transmisja danych przez sieć GSM i inaczej tego nie zrobisz.
Majek dobrze gada.
Umie ktoś przenieść kontakty (dużo) z Nokii N8 do Samsung GSIII? I wiadomości?
Nie wiem, czy to pomoże, ale sprawdź tę metodę: http://www.ipmart-forum.pl/archive/index.php/t-114510.html
Majek dobrze gada.
Umie ktoś przenieść kontakty (dużo) z Nokii N8 do Samsung GSIII? I wiadomości?
Kontakty z N82 do SIII przeniosłem wykorzystując BT. Poszło wszystko bez problemów. Wiadomości nie przenosiłem.
Umie ktoś przenieść kontakty (dużo) z Nokii N8 do Samsung GSIII? I wiadomości?
Ja swoje przenosiłem po BT, z C05 do Xcovera i z 5230 do SIII
Zaznaczałem wszystkie kontakty i wyslij do szajsunga
Ja od lat nie przenoszę kontaktów, bo synchronizują mi się z pocztą (exchange i gmail).
sokrates
19-08-2013, 14:25
Mozna przeniesc kontakty przez ms outlook lub kontakty windows.
Sent from my IdeaTabA1000-F using Tapatalk 4
Tak jak pisze TOP67. Najlepszym sposobem jest trzymanie kontaktów na serwerze pocztowym. Czy to będzie Exchange, Gmail, iCloud to już tylko nasz wybór. Całkowicie znika problem, nie tylko przenoszenia kontaktów między urządzeniami, ale również ich synchronizacja.
wasilewk
20-08-2013, 18:55
Jak chcesz wysłać MMSa mając wyłączoną transmisję danych via GSM? MMSy przez internet nie będą szły. Już Ci pisałem wyżej, ale widocznie nie czytasz uważnie. iPhone'y między sobą wysyłają zdjęcia prawdopodobnie przez iMessage, czyli apple'owy system wysyłania wiadomości, który działa przez dowolne łącze internetowe. Natomiast do wysłania regularnego MMSa na telefon z systemem innych niż iOS, potrzebna jest transmisja danych przez sieć GSM i inaczej tego nie zrobisz.
Serdeczne dzięki.
(Ostatnio rzadziej czytam nasze Forum - co trzeci dzień zamiast codziennie).
Jedno tylko pytanko:
dlaczego Samsung Galaxy Mini2 potrafi na tej karcie SIM (z pośrednikiem) wyjętej z iPhona wysyłać obrazki do drugiego Samsunga bez problemu ? Przecież transmisja danych via GSM nadal jest wyłączona.
Pzdr.
mateo912
20-08-2013, 19:03
Serdeczne dzięki.
(Ostatnio rzadziej czytam nasze Forum - co trzeci dzień zamiast codziennie).
Jedno tylko pytanko:
dlaczego Samsung Galaxy Mini2 potrafi na tej karcie SIM (z pośrednikiem) wyjętej z iPhona wysyłać obrazki do drugiego Samsunga bez problemu ? Przecież transmisja danych via GSM nadal jest wyłączona.
Pzdr.
za pomocą MMS czy bt? "profile" internetu i mms są zapisane w tel i są niezależne od karty, a BT służy tylko do połączenia ze słuchawkami itp w iPhonie
Jedno tylko pytanko:
dlaczego Samsung Galaxy Mini2 potrafi na tej karcie SIM (z pośrednikiem) wyjętej z iPhona wysyłać obrazki do drugiego Samsunga bez problemu ? Przecież transmisja danych via GSM nadal jest wyłączona.
Może Samsung ma swojego odpowiednika apple'owego iMessage?
Przecież transmisja danych via GSM nadal jest wyłączona.
To nie zależy od karty, lecz ustawień telefonu; domyślnie w Samsungu raczej masz włączoną transmisję.
Boryszuk
20-08-2013, 22:25
Może Samsung ma swojego odpowiednika apple'owego iMessage?
Nie ma
Nie ma
Ale ma Bluetooth, który nie jest sztucznie ograniczony i można nim wysłać wszystko.
Ale ma Bluetooth, który nie jest sztucznie ograniczony i można nim wysłać wszystko.
A co ma BT do applowego iMessage?
Bede wysylal absolutnie wszystko na odleglosc kilku metrow?? iMessage dziala tak, ze wysylam zdjecia, filmy i smsy za kompletne friko na caly swiat do posiadaczy iPhonea...
Kazdy ma swoje plusy i minusy, MMSy dzialaja u mnie na iPhonie bez problemu, mozliwe, ze trzeba miec dostep do internetu ktory mam caly czas wiec nie powiem jak jest kiedy go wylaczymy.
Są aplikacje oferujące taką usługę na Androida.
Jest jakiś sposób na skopiowanie smsów z samsunga Solida na androida?
Boryszuk
22-08-2013, 14:04
Ze strony samsung.com
Text Messages
Text messages will be lost. To save an important text message, you can copy it to your SIM card and restore it after the Update
Grabasimo
26-08-2013, 11:38
No i po 2 latach dzialania SGNex poszedl do naprawy.. Slot ladowania padl. Szkoda ze N4 nie ma dual sim.
eristoff
26-08-2013, 17:51
Sprzedaj SGNex i kup
http://www.1949deal.com/iocean-x7-elite-3g-smartphone-mtk6589t-quad-core-1-5ghz-android-4-2-ram-2gb-rom-32gb-5-0-inch-1080p-fhd-screen-black-white.html
I będziesz miał bardzo dobrego dual sima.
Grabasimo
28-08-2013, 00:49
Sprzedaj SGNex i kup
http://www.1949deal.com/iocean-x7-elite-3g-smartphone-mtk6589t-quad-core-1-5ghz-android-4-2-ram-2gb-rom-32gb-5-0-inch-1080p-fhd-screen-black-white.html
I będziesz miał bardzo dobrego dual sima.
Dzieki ale GNex wrocil ze szpitala. N4 jest z 2 numerem. Teraz czekam na Nexus 5 by GNex mogl pojsc do szuflady na czarne dni.
Jeśli ktoś potrzebuje dual sim to warto pomyśleć o zte v987 ekran ips 5 cali bateria 2500 itd.
sokrates
31-08-2013, 15:53
Tylko nie kazdy potrzebuje/chce paletki do tenisa. Ja wymienilem swoj 4,3" ekran na iphona 4 i mi wystarcza.
Sent from my iPad using Tapatalk
Czysto subiektywna opinia.
Po 3 latach z iPhonem 4 zdecydowałem się na HTC One. Po tygodniowej przygodzie do łask wrócił jednak iPhone. Jakoś mnie ten android nie leży. Dzwonię, piszę i trochę korzystam z internetu. Do tych celów zdecydowanie bardziej mi leży system apple. Prosty i precyzyjny. Czekam na iPhone-a 5s, bo moja czwórka strasznie muli.
Sam HTC One jest godny polecenia. Szybkość, grafika i ten dźwięk lepszy niż z mojego laptopa. Jedynie bateria nie zachwyca - trzyma krócej niż mój 3letni iphone.
Piszę to, bo wielu ma dylemat odnośnie tego jaki system wybrać i czy zmiana go na inny to dobra decyzja.
Czekam na iPhone-a 5s, bo moja czwórka strasznie muli.
Tym zdaniem chciałeś zachęcić do zakupu ogólnie iPhona, czy konkretnego modelu? ;)
Mam już drugi telefon z androidem 4+ i powiem, że wreszcie jest to kompletny system. Choć brakuje mi pewnych możliwości z wcześniejszych wersji. Mam po prostu wrażenie, że android się nieco zamyka.
W pazdzierniku premiera nexusa 5 na androidzie 5.0 key lime pie. Ciekawe co ciekawego bedzie w nowej wersji :)
W pazdzierniku premiera nexusa 5 na androidzie 5.0 key lime pie. Ciekawe co ciekawego bedzie w nowej wersji :)
O tak, na to czekam :-)
Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Tylko, że Nexus 5 będzie juz bardzo spory. Teraz mam telefon, który dość szybko powinien dostać aktualizację. Wiec dzielnie poczekam.
mateo912
01-09-2013, 11:13
Tylko, że Nexus 5 będzie juz bardzo spory. Teraz mam telefon, który dość szybko powinien dostać aktualizację. Wiec dzielnie poczekam.
nexus 5 to będzie "kopia" lg optimus g pro z tego co czytałem czyli 5,5".
swoją drogą ciekawy jestem jego ceny na początku bo w 300 euro nie wierze ;)
5.5 to już bardzo dużo. Teraz mam 4.7 i mogło by być mniejsze. Flaki mam takie ja w zapowiadanym N5 i działają świetnie.
nexus 5 to będzie "kopia" lg optimus g pro z tego co czytałem czyli 5,5".
swoją drogą ciekawy jestem jego ceny na początku bo w 300 euro nie wierze ;)
nie optimusa g pro tylko G2 :)
mateo912
01-09-2013, 18:54
nie optimusa g pro tylko G2 :)
tak racja ;)
kompletnie ta nazwa mi wyleciała z głowy, pomimo że znajoma kupiła go ostatnio (w PL jeszcze nie ma)
znajoma kupiła go ostatnio (w PL jeszcze nie ma)
Nigdzie go jeszcze nie ma w sprzedazy, dopiero co pierwsze egzemplarze dotarly do testerow. Dostepny ma byc gdzies od polowy wrzesnia w usa i europie.
W jaki sposób wybrać dzwonek inny niż systemowy w nexus 4. Pogmerałem i w Lamie mam dostęp tylko do dźwięków systemowych a nie mogę zastosować muzę jako dzwonek.
mateo912
04-09-2013, 18:33
Panowie mam dylemat ;)
co wybrać nexusa 4 czy note 2? bo oba mogę mieć w podobnych cenach (note 2 też ma podobno dostać aktualizacje do 4.3 z pominięciem 4.2.2 a później 5.0) wymiary mi wcale nie przeszkadzają :)
ja bym bezapelacyjnie brał N2.
mateo912
05-09-2013, 13:14
stanęło na nexusie ;)
mate- bedzie pan zadowolonyyyyyy ;)
mateo912
05-09-2013, 13:28
mate- bedzie pan zadowolonyyyyyy ;)
mam nadzieje :D musiałem tablet(chociaż płakać za nim nie będę bo nie używałem go od 2 michów odkąd kupiłem ultrabooka:) ) sprzedać aby nexusa kupić :D
sote daj już spokój każdemu gadasz że będzie zadowolony... i za każdym razem masz rację :-)
W jaki sposób wybrać dzwonek inny niż systemowy w nexus 4. Pogmerałem i w Lamie mam dostęp tylko do dźwięków systemowych a nie mogę zastosować muzę jako dzwonek.
Otwórz sobie muzykę przez PowerAMP i tam będziesz miał w opcjach tego odtwarzacza możliwość ustawienia jako dzwonek.
sote daj już spokój każdemu gadasz że będzie zadowolony... i za każdym razem masz rację :-)
Dobra już się zamykam ;-)
Póki nikt mnie fanbojem nie nazwał...
mateo912
05-09-2013, 21:52
magicy od nexusa 4 pytanie mam :D
gdzie w nexusie jest klawisz odpowiadający za "ustawienia"? we wszystkich tel z androidem miałem klawisz cofnij/menu/ustawienia w którym mogłem zmieniać "lokalne" ustawienia programu w którym aktualnie jestem ;) a w nexusie jest cofnij/pulpit/aplikacje w tle
W apkach jest na ekranie skrót z trzema kropkami
mateo912
05-09-2013, 22:49
W apkach jest na ekranie skrót z trzema kropkami
i tylko to? a jak mam posortować sobie ikony w menu? (bo jest kompletnie od czapy ani alfabetycznie ani chronologicznie)
No jak od czapy? Alfabetycznie jest
mateo912
05-09-2013, 23:26
No jak od czapy? Alfabetycznie jest
1 ekran menu miałem alfabetycznie a kolejny już nie. ale po ponownym uruchomieniu wróciło na szczęście do normy.
ok kolejne pytanie.
jak połączyć 2 kontakty w 1?
Dlatego ją wziąłem LG Swifta G, bebechy te same co nexus4, ale ma fizyczne przyciski: )
ok kolejne pytanie.
jak połączyć 2 kontakty w 1?
To się chyba najłatwiej robi na komputerze w kontaktach gmail.
mateo912
06-09-2013, 11:17
To się chyba najłatwiej robi na komputerze w kontaktach gmail.
to nie takie proste :)
mam aplikacje do łączenia kontaktów z profilami fb (aby miec aktualne zdjecie itp, ubersync for facebook sie zwie) no i ściągnął mi większość profili jako kontakty do tel i teraz mam czasami po 2 "profile" do jednej osoby ( w przypadku gdy nazwa na fb jest inna niż u mnie w tel) w l7 mogłem po prostu połączyć(lokalnie) te kontakty a tutaj tego nie widzę.
mateo912
06-09-2013, 12:30
ok już wiem jak(ale się naszukałem chyba z godzinę). wchodzimy w "osoby" klikamy na kontakt -> edytuj-> klikamy trzy pionowe kropeczki w PG rogu i tam będzie "połącz"
Mam problem z ładowaniem Sony xperia z.Telefon jest nowy Max miesiąc,niestety nie mam na niego ubezpieczenia.Od 2 dni nie idzie nabić baterii więcej niż 4-5 procent.Mam dwie ładowarki na każdej jest tak samo,ładowałem przez komputer tzn. Próbowałem ale efekt ten sam.Co może być zepsute? Bateria,wejście USB? Jakieś rady?
Mam problem z ładowaniem Sony xperia z.Telefon jest nowy Max miesiąc,niestety nie mam na niego ubezpieczenia.Od 2 dni nie idzie nabić baterii więcej niż 4-5 procent.Mam dwie ładowarki na każdej jest tak samo,ładowałem przez komputer tzn. Próbowałem ale efekt ten sam.Co może być zepsute? Bateria,wejście USB? Jakieś rady?
A o co chodzi z tym ubezpieczeniem? Nie mozna naprawic w ramach gwarancji?
velaskez
08-09-2013, 21:35
Krótka piłka, Blackberry Q10 czy Samsung Galaxy SIV?
Dodam, że od lat używam jeżyn, i używam maila tak jak niektórzy smsów. Mnogość aplikacji nie potrzebna. Ciekawi mnie jak się pisze na SIV, to dla mnie ważne. Filmów nie oglądam, zdjęć prawie nie robię. Na facebooka nie wchodzę, na komórce nie gram :-P
I mimo przyzwyczajenia do BB, zastanawiam się czy jest sens się pakować w coś innego ;)
mateo912
08-09-2013, 21:37
Krótka piłka, Blackberry Q10 czy Samsung SIV?
mały ekran + fizyczna klawiatura + BB OS czy wielki ekran + android ? ;)
eristoff
08-09-2013, 21:55
dodaj mnogość klawiatur na andka : SWYPE czy SWIFTKEY
velaskez
08-09-2013, 22:11
mały ekran + fizyczna klawiatura + BB OS czy wielki ekran + android ? ;)
Na którym mogę usiąść i z łatwością połamać :D Jutro idę do T pomacać oba.
nie czasem na 4.4 Kitkacie?
mateo912
08-09-2013, 23:11
nie czasem na 4.4 Kitkacie?
?
dodaj mnogość klawiatur na andka : SWYPE czy SWIFTKEY
Ja wybrałem swiftkey
Grabasimo
09-09-2013, 11:43
Mam problem z ładowaniem Sony xperia z.Telefon jest nowy Max miesiąc,niestety nie mam na niego ubezpieczenia.Od 2 dni nie idzie nabić baterii więcej niż 4-5 procent.Mam dwie ładowarki na każdej jest tak samo,ładowałem przez komputer tzn. Próbowałem ale efekt ten sam.Co może być zepsute? Bateria,wejście USB? Jakieś rady?
Mogla sie poluzowac tasma od slotu ladowania albo calowicie padla. Zdarza sie to przy tak malych czesciach.
velaskez
09-09-2013, 11:48
dodaj mnogość klawiatur na andka : SWYPE czy SWIFTKEY
Tylko ciężko cokolwiek napisać bez patrzenia na ekran. Ciężki wybór.
Tylko ciężko cokolwiek napisać bez patrzenia na ekran. Ciężki wybór.
Pożycz od kogoś na godzinę telefon ze Swype - sporą część maili piszę bezwzrokowo z jego wykorzystaniem.
mateo912
09-09-2013, 12:08
Tylko ciężko cokolwiek napisać bez patrzenia na ekran. Ciężki wybór.
niekoniecznie :)
swype po pewnym czasie jak już się nauczy naszego słownictwa (doda wszystkie używane przez nas słowa do słownika) jest przegenialny i można pisać(choć "mazać po ekranie" byłoby trafniejsze :D) bez patrzenia jak stwierdził niżej Ku6i
Pożycz od kogoś na godzinę telefon ze Swype - sporą część maili piszę bezwzrokowo z jego wykorzystaniem.
ja mam tylko jeden problem teraz z nowym swypem. kiedyś była opcja że dodawał do słownika całą listę kontaktów (imiona/nazwiska/pseudonimy itp) teraz tego nie widziałem nigdzie i muszę wklepywać po literce jak są bardziej "egzotyczne" nazwiska czy imiona :)
Ja się pogniewalem na swype po aktualizacji do 4.3. Bo kradł mi słowa i przestawiał kursor tak, że kolejne słowa wskakiwaly w środek tekstu co było mocno irytujące. Swype działa fajnie i ma backup słownika w chmurze. Dodatkowo ten sam słownik mam na n4 i n7.
sokrates
09-09-2013, 19:14
Po słabym LG L7, bardzo udanym, fajnym (+1 do lansu hehe) ale jednak z za małym ekranem iPhonie 4 przyszła pora na kolejną zmianę. Po sprzedaży IP4 nie mam zamiaru za wiele dopłacać (mogę dołożyć z 300 zł - a za iphona wezmę z 900 zł) więc nowe topowe słuchawki odpadają. Celuję w LG 4x HD albo nowego LG G. Który z tych 2 wybrać? Interesuje mnie płynność (ale niekoniecznie w grach - raczej mało gram), dobra jakość rozmów, wzorowy zasięg, no dobrze jakby bateria wytrzymała ze 2-3 dni. (BT nie używam, muzyki nie słucham, wifi okazyjnie i z 10-15 minut rozmów) większość działania to gmail i tapatalk. Chodzi mi po głowie solidny chińczyk (ZTE, Huawei itp) raczej chcę nowy telefon, więc nie proponujcie SGS 3 itp bo w tej cenie to mocno przechodzone egzemplarze.
mateo912
09-09-2013, 19:19
Po słabym LG L7, bardzo udanym, fajnym (+1 do lansu hehe) ale jednak z za małym ekranem iPhonie 4 przyszła pora na kolejną zmianę. Po sprzedaży IP4 nie mam zamiaru za wiele dopłacać (mogę dołożyć z 300 zł - a za iphona wezmę z 900 zł) więc nowe topowe słuchawki odpadają. Celuję w LG 4x HD albo nowego LG G. Który z tych 2 wybrać? Interesuje mnie płynność (ale niekoniecznie w grach - raczej mało gram), dobra jakość rozmów, wzorowy zasięg, no dobrze jakby bateria wytrzymała ze 2-3 dni. (BT nie używam, muzyki nie słucham, wifi okazyjnie i z 10-15 minut rozmów) większość działania to gmail i tapatalk. Chodzi mi po głowie solidny chińczyk (ZTE, Huawei itp) raczej chcę nowy telefon, więc nie proponujcie SGS 3 itp bo w tej cenie to mocno przechodzone egzemplarze.
za 1200 masz nexusa 4
Sokrates -> Miałem LG 4X, jego zalety to dobra jakość rozmów, jasny ekran i niezła reponsywność (ogólna szybkość i płynność)
Ma też bardzo mocną diodę, z czego wielokrotnie korzystałem oraz nieźle wykonaną obudowę (cienka, tył odporny na zarysowania)
Z wad - niewygodna obudowa - kanciastość oraz ramka wystająca ponad szybkę (stanowi to ochronę) jest dość niewygodne podczas długich rozmów. 4rdzenie i duży ekran = szybki drenaż baterii - przy normalnym użytkowaniu trzeba ładować codziennie. Kolejna imo spora wada to brak diody informacyjnej.
Aparat też jest bardzo słaby
Ja po fatalnych doswiadczeniach z Windows Phone 8 (lumia 920, 720) z radością wracam do Androida - zamówiłem nową Motorolę Xt890 (moja ulubiona marka a testowałem już bardzo wiele)
Ja mam Swifta G i szczerze polecam. Bateria trzyma ok 2 dni. Wszystko smiga jak burza do tego nakladka od LG jest calkiem sympatyczna, ma pare fajnych opcji, ktorych brakuje w Nexusie 4 :) Sluchawka bardzo solidnie zbudowana, ekran po wygaszeniu jest praktycznie tak samo czarny jak jego ramka przez co mamy jednolita czarna powierzchnie :)
Dalem za niego 1360 zl wiec cena bardzo fajna jak na sprzet tej klasy :)
mateo912
09-09-2013, 19:41
Ja mam Swifta G i szczerze polecam. Bateria trzyma ok 2 dni. Wszystko smiga jak burza do tego nakladka od LG jest calkiem sympatyczna, ma pare fajnych opcji, ktorych brakuje w Nexusie 4 :) Sluchawka bardzo solidnie zbudowana, ekran po wygaszeniu jest praktycznie tak samo czarny jak jego ramka przez co mamy jednolita czarna powierzchnie :)
Dalem za niego 1360 zl wiec cena bardzo fajna jak na sprzet tej klasy :)
jakich Ci opcji z nakładki brakuje w nexusie?:)
Tryb ekonomiczny, który wyłącza 2 rdzenie jak nie są potrzebne, oszczędzanie energii jak bateria spadnie poniżej 30%, zmiana motywów głównego ekranu, ekranu blokady, tła w menu z aplikacjami czy motywów wiadomości. Qslide, quick memo czy chociażby nie wyłączania ekranu jak się na niego patrzy. Jest jeszcze trochę fajnych ficzerow.
eristoff
09-09-2013, 20:38
.......... Chodzi mi po głowie solidny chińczyk (ZTE, Huawei itp).............
Solidny Chinczyk, jeżeli na dwie karty to :
http://www.1949deal.com/jiayu-g4-advanced-mtk6589t-quad-core-smartphone-android-4-2-1-5-ghz-ram-2gb-rom-32gb-4-7-inch-hd-ips-retina-screen-black-color.html
testuje tylko sprzedawce i zamawiam dla siebie, a dzisiaj się bawiłem:
http://www.pandawill.com/lenovo-s750-ip67-quad-core-smartphone-mtk6589-android-42-45-inch-gorilla-glass-screen-p78061.html
Dobre chinczyki to też ZOPO, LENOVO, JIAYU, THL i jeszcze kilka fajnych.
Z chinoli oppo robi też fajne słuchawki i można je kupić w europie z wysyłką.
Np taki oppo find 5: http://europe.oppostyle.com/
Krótka piłka, Blackberry Q10 czy Samsung Galaxy SIV?
Dodam, że od lat używam jeżyn, i używam maila tak jak niektórzy smsów. Mnogość aplikacji nie potrzebna. Ciekawi mnie jak się pisze na SIV, to dla mnie ważne. Filmów nie oglądam, zdjęć prawie nie robię. Na facebooka nie wchodzę, na komórce nie gram :-P
I mimo przyzwyczajenia do BB, zastanawiam się czy jest sens się pakować w coś innego ;)
Ja na Twoim miejscu zostałbym przy BB.
Ja po fatalnych doswiadczeniach z Windows Phone 8 (lumia 920, 720) z radością wracam do Androida - zamówiłem nową Motorolę Xt890 (moja ulubiona marka a testowałem już bardzo wiele)
A co cie tak odrzucilo w WP8? Z ciekawosci pytam, mialem dwie Lumie (800 i 620) oraz HTC 8x i (prawie) nic mi nie brakowalo.
A teraz stukam posta wlasnie na Razr i.
A co cie tak odrzucilo w WP8? Z ciekawosci pytam, mialem dwie Lumie (800 i 620) oraz HTC 8x i (prawie) nic mi nie brakowalo.
A teraz stukam posta wlasnie na Razr i.
Totalny brak możliwości customizacji - tu Android i nawet iOS zjadają WP na śniadanie. Np po zainstalowaniu 20 aplikacji w WP robi się totalny syf. Ja w zwyczaju mam układanie sobie tego na pulpicie w folderach
Brak pomiaru ilości pobranych danych
Problem z działaniem aplikacji współpracujących z GPS (np endomondo).
Brak dobrego ebook readera.
Niekompatybilność z różnymi formatami mediów.
Beznadziejna przeglądarka - generalnie jest do dupy, ale kiedy chciałem zajrzeć do backoffice sklepu postawionego na Prestashop i się okazało, ze nie rozwija menu to miałem ochotę walnąć "dumb-phonem" o ścianę.
Bieda w markecie.
To główne wady, ale znalazłbym jeszcze kilka.
Generalnie jako namiastka smartfona może być, ale na poważnie nie da się go traktować.
1. Można zmieniać rozmiary kafelków, więc da się to sensownie poukładać.
2. Aplikacja Liczniki od Nokii
3. Problem z Endomondo? U mnie działa bez problemów a używam kilka razy w tygodniu. Podobnie nawigacja, czy mapy Google.
4. Nie czytam - nie wiem
5. Na telefonie mam tylko mp3, pdf-y i inne dokumenty (Office), ale kiedyś testowałem filmy i działało (konwersja przez Zune).
6. Czasem się zdarzają problematyczne strony, niestety póki co nie ma np. Opery na WP.
7. Szału nie ma, ale też nie ma tyle badziewia co w Google Play.
Ale generalnie co kto lubi, ja się przesiadłem z ulgą z Androida na WP i jestem zadowolony. Trzeba samemu spróbować.
1. Można zmieniać rozmiary kafelków, więc da się to sensownie poukładać.
Jeżeli ktoś lubi kafelkowy bałagan to pewnie tak. Dla mnie to nadal słabe rozwiązanie.
2. Aplikacja Liczniki od Nokii
Czy umożliwia podobnie jak Watchdog w Androidzie dodanie wskaźnika na ekran oraz np na belkę powiadomień? Wiem to moje przyzwyczajenie, ale człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego.
3. Problem z Endomondo? U mnie działa bez problemów a używam kilka razy w tygodniu. Podobnie nawigacja, czy mapy Google.
U mnie na Lumii 720 Endomnondo od razu zawiesiło Nokię i musiałem ją restartować. Aplikacja którą kupiłem w sklepie B.iCycle co drugie włączenie łapała fixa z GPS. Pomimo starań nie udało mi się w Windows Market znaleźć sposobu złożenia reklamacji
4. Nie czytam - nie wiem
5. Na telefonie mam tylko mp3, pdf-y i inne dokumenty (Office), ale kiedyś testowałem filmy i działało (konwersja przez Zune).
A co jeżeli nie chcę korzystać z Zune? Sam sobie odpowiem - WP nie jest dla mnie :)
6. Czasem się zdarzają problematyczne strony, niestety póki co nie ma np. Opery na WP.
7. Szału nie ma, ale też nie ma tyle badziewia co w Google Play.
A właśnie, że większość apek w Windows Market to badziewie - gdzieś czytałem i podzielam opinię, że to płody młodych programistów, którzy otrzymali smartfony w zamian za napisanie jakiejś apki do marketu (mogę znaleźć źródło). I faktycznie tak jest.
Ale generalnie co kto lubi, ja się przesiadłem z ulgą z Androida na WP i jestem zadowolony. Trzeba samemu spróbować.[/QUOTE]
Ja też przeszedłem z ciekawości, ale ilość ograniczeń odstraszyła mnie od WP8.
Dodatkowo takie rzeczy jak brak możliwości ustawiania oddzielnej głośności dla różnych zdarzeń - to duży kłopot.
mateo912
10-09-2013, 11:12
Tryb ekonomiczny, który wyłącza 2 rdzenie jak nie są potrzebne, oszczędzanie energii jak bateria spadnie poniżej 30%, zmiana motywów głównego ekranu, ekranu blokady, tła w menu z aplikacjami czy motywów wiadomości. Qslide, quick memo czy chociażby nie wyłączania ekranu jak się na niego patrzy. Jest jeszcze trochę fajnych ficzerow.
trybu ekonomicznego w lg l7 nie używałem nigdy, ale jak to wyłącza 2 rdzenie to na nexusie faktycznie mogłoby się przydać.
motywy ekranu? tzn?
ekran blokady fakt 4 skróty do aplikacji na ekranie blokady były fajne ale teraz jak wszystko działa taaaak szybko(porównaniu do l7) to żyje bez tego :)
motywy wiadomości nawet nie wiem czy można zmienić bo nie używam stockowej aplikacji sms/mms.
jedyne co mi brakowało na początku to skróty ustawień na belce powiadomień, ale ściągnąłem appke power toggles i mam to samo :)
jedno co mnie wkurza (i to bardzo) to brak widgetu kalendarza, ale widocznie programiści googla nie widzą różnicy między agendą ( czyli pokazuje najbliższe zdarzenia z kalendarza) a samym kalendarzem miesięcznym. a większość widgetów ze sklepu play nie oznacza "zdarzeń" w kalendarzu.
1. Można zmieniać rozmiary kafelków, więc da się to sensownie poukładać.
Jeżeli ktoś lubi kafelkowy bałagan to pewnie tak. Dla mnie to nadal słabe rozwiązanie.
2. Aplikacja Liczniki od Nokii
Czy umożliwia podobnie jak Watchdog w Androidzie dodanie wskaźnika na ekran oraz np na belkę powiadomień? Wiem to moje przyzwyczajenie, ale człowiek szybko przyzwyczaja się do dobrego.
3. Problem z Endomondo? U mnie działa bez problemów a używam kilka razy w tygodniu. Podobnie nawigacja, czy mapy Google.
U mnie na Lumii 720 Endomnondo od razu zawiesiło Nokię i musiałem ją restartować. Aplikacja którą kupiłem w sklepie B.iCycle co drugie włączenie łapała fixa z GPS. Pomimo starań nie udało mi się w Windows Market znaleźć sposobu złożenia reklamacji
4. Nie czytam - nie wiem
5. Na telefonie mam tylko mp3, pdf-y i inne dokumenty (Office), ale kiedyś testowałem filmy i działało (konwersja przez Zune).
A co jeżeli nie chcę korzystać z Zune? Sam sobie odpowiem - WP nie jest dla mnie :)
6. Czasem się zdarzają problematyczne strony, niestety póki co nie ma np. Opery na WP.
7. Szału nie ma, ale też nie ma tyle badziewia co w Google Play.
A właśnie, że większość apek w Windows Market to badziewie - gdzieś czytałem i podzielam opinię, że to płody młodych programistów, którzy otrzymali smartfony w zamian za napisanie jakiejś apki do marketu (mogę znaleźć źródło). I faktycznie tak jest.
Ale generalnie co kto lubi, ja się przesiadłem z ulgą z Androida na WP i jestem zadowolony. Trzeba samemu spróbować.
Ja też przeszedłem z ciekawości, ale ilość ograniczeń odstraszyła mnie od WP8.
Dodatkowo takie rzeczy jak brak możliwości ustawiania oddzielnej głośności dla różnych zdarzeń - to duży kłopot.[/QUOTE]
Ad 1. Można dać aktywny kafelek.
Ad 5. To fakt, na szczęście jest SkyDrive, więc częściowo da się uniknąć Zune, ale w WP 7 i tak musi być na komputerze dla aktualizacji.
WP jest trochę jak iOS, nie da się go tak dostosować do siebie, jak Andoida. Niemniej jednak to dość świeży system (3 lata dopiero) i mam nadzieję, że kolejne wydania będą coraz lepsze. W momencie premiery WP Android był już w wersji 2.x. Może przejęcie Nokii przez MS przyśpieszy rozwój systemu.
Czy ktoś z Was miał styczność z Lenovo S750?
Znudziła mi się już Xperis S i szukam czegoś sensownego do 1000zł ;)
mateo912
10-09-2013, 13:38
Czy ktoś z Was miał styczność z Lenovo S750?
Znudziła mi się już Xperis S i szukam czegoś sensownego do 1000zł ;)
dołóż 200 kup nexusa 4:mrgreen:
Redskull
10-09-2013, 13:51
dołóż 200 kup nexusa 4:mrgreen:
Jak już dołoży 200zł to niech kupi ONE S :D Tylko w wersji z dualem 1.5!
EDYTKA...
BTW 1000 post :D
nexusa na pewno nie kupię.
Poza tym nie dokładam.
Jak już dołoży 200zł to niech kupi ONE S :D Tylko w wersji z dualem 1.5!
EDYTKA...
BTW 1000 post :D
Ja od 4 miesięcy walczę z serwisem o naprawę bądź wymianę. Mam mega problem z Home button touch issue.
Trzeba uważać na HTC One S, bo telefon świetny, ale teraz mój częściej leży w serwisie niż z niego korzystam.
Mial ktos kiedys plame na matrycy aparatu w telefonie?
Bo ja mam cos takiego (troche na prawo od centrum kadru):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img689.imageshack.us/img689/3115/8pz0.jpg)
Pytanie do Androidowców...
Co zrobić aby Gmailu wyświetlało się moje zdjęcie profilowe w tych kafelkach?
Mam ustawioną fotkę w gmailu/google+ ale na telefonie tego nie widać.
sokrates
12-09-2013, 19:17
Mial ktos kiedys plame na matrycy aparatu w telefonie?
Bo ja mam cos takiego (troche na prawo od centrum kadru):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img689.imageshack.us/img689/3115/8pz0.jpg)
To od wymiany szkiel na dworze :-)
wyslane z mojego Asus MeMo pad 7hd
Taaaa :)
Kurde telefon ma ledwo tydzien i juz bede musial slac do serwisu, a zdarzylem zrobic roota i odblokowac bootloader :P
A nie możesz poprostu wyczyścić matrycy? ;-)
Jakby dalo sie jakos zdjac obiektyw tylko :P
eristoff
13-09-2013, 17:11
Byłoby fajnie, ale pewnie nie będzie
niektórzy już pewnie to widzieli
oDAw7vW7H0c
Szczerze to niezbyt fajnie, bo zrobi sie z tego taki maly PCet, miliony konfiguracji i problemy z optymalizacja czegokolwiek pod ten telefon. Pozatym takie moduly wymusilby kanciastosc urzadzenia, zapewne spora grubosc. No i najwazniejsze ile lat bylibyscie w stanie wytrzymac z praktycznie jednym telefonem, ktory ciagle podobni ewyglada, a rozni sie tylko bebechami? Nuda. Juz wole raz na 2 lata wydac kase na nowy telefon i miec jakas odmiane.
Z tego co widzialem w filmiku to jest wiele opcji konfiguracji, sadze, ze mozliwa byla by zmiana rowniez wygladau zewnetrznego...
Czym jest smartfon jak nie "malym komputerkiem"??
Opcja super, niech jeszcze wymysla system dzialajacy sprawnie jak IOS i majacy mozliwosci konfiguracji jak android i byłbym wniebowziety :D
Przecież to jest równie realne jak wymienne matrycę w aparatach.
No tyle to wiem, przeca mowia wszystko w filmie, petycyje trza pisac :D Ale pomysl fajny, szkoda, ze firmy nigdy nie polacza sie zeby takie cos robic...
Sapphiron
14-09-2013, 12:07
Ludziska, czy istnieje jakiś program do andka który czyści system ze zbędnych śmieci pozostawionych przez aplikacje, reklamy itp itd?
mateo912
14-09-2013, 12:45
magicy od nexusa 4 znów jesteście potrzebni :D
mam problem z zasięgiem tzn gdy tel zgubi zasięg to bardzo często już go nie łapie ponownie i trzeba uruchomić ponownie tel lub wł/wył tryb samolotowy(a i to nie zawsze). Czasami też wyskakuje błąd "karta sim nie może połączyć się z tą siecią" i zastanawiam sie czy to wina karty sim(musiałem wymienić na nową bo miałem standardowego sim wcześniej) czy telefonu.
@Sapphiron
Ja używam do czyszczenia systemu Clean Master, i spokojnie wystarcza.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.mguard&hl=pl
Sapphiron
14-09-2013, 21:57
i czyści tak jak trzeba, bez strat w plikach z aplikacji zainstalowanych i potrzebnych?
Tak, żadnych strat jak dotąd nie odnotowałem ;)
Po wyczyszczeniu wszystko działa tak jak powinno, żadnych anomalii.
No i ocena w GP też bardzo wysoka, co przy takiej liczbie instalacji ma znaczenie.
Tak czy inaczej, jak sam nie wypróbujesz, to się nie przekonasz.
Z tego co widzialem w filmiku to jest wiele opcji konfiguracji, sadze, ze mozliwa byla by zmiana rowniez wygladau zewnetrznego...
Czym jest smartfon jak nie "malym komputerkiem"??
Opcja super, niech jeszcze wymysla system dzialajacy sprawnie jak IOS i majacy mozliwosci konfiguracji jak android i byłbym wniebowziety :D
I problemy z niekompatybilnymi sterownikami... Nie wiem czy to takie super rozwiązanie.
Sapphiron
15-09-2013, 17:31
Pytanko - czy używał ktoś z Was telefonu z andkiem jako rejestratora trasy?
Pytanko - czy używał ktoś z Was telefonu z andkiem jako rejestratora trasy?
Np. Yanosik to robi.
Sapphiron
15-09-2013, 17:50
chwalił się gdzieś tutaj tak żeby przeczytać zanim go będe maltretował PMkami?
Jak tylko rejestracja trasy, to googlowe "moje trasy". A także wszelkiego typu endomondo, sporttracker itp.
Sapphiron
15-09-2013, 17:59
jakby tylko miało zostawić ślad to użyłbym Google maps. Ale potrzebuję też wideło, bo niestety w Lublinie coraz gorzej się dzieje i coraz łatwiej i stłuczkę przez wymuszenie pierwszeństwa przez jakiegoś debila...
To nie lepiej dedykowaną kamerkę?
Sapphiron
15-09-2013, 18:33
To nie lepiej dedykowaną kamerkę?
Jak się ma kaskę na ciągle to nowe gadżety to czemu nie ;) A jak się nie ma to się kombinuje z tego co się ma ;)
Jeśli już masz uchwyt z zasilaniem do telefonu oraz nawyk montowania tego co chwilę, to może być telefon. Ale mi by się nie chciało. Kamerka jest zamontowana na stałe i nie jest taka droga.
Sapphiron
15-09-2013, 19:39
Za 100 kupisz
Z nagrywaniem 1080p @ 25-30fps, stabilizacją obrazu, 4" ekranem, wbudowanym GPS i współpracą z kartami 32Gb? ;)
Jeśli już masz uchwyt z zasilaniem do telefonu oraz nawyk montowania tego co chwilę, to może być telefon. Ale mi by się nie chciało. Kamerka jest zamontowana na stałe i nie jest taka droga.
Zastanawiam się w którym momencie zdania "A jak się nie ma to się kombinuje z tego co się ma" przestałeś rozumieć?
Poza tym nie muszę zdejmować fona żeby odebrać rozmowę, są wynalazki takie jaki słuchawki, zarówno przewodowe jak i BT ;)
Miałem na myśli samo wkładanie telefonu przy wsiadaniu. Już to jest dla mnie wystarczająco odstraszające.
kronos28
15-09-2013, 19:54
Pytanko - czy używał ktoś z Was telefonu z andkiem jako rejestratora trasy?
masz przepotężną aplikację do tego - nazywa się orux maps - kilkanaście typów map (od map google przez open hike map na różnych innych rowerowych itp kończąc. Rejestruje, taguje, wyznacza itp itd.
Albo prostsza - od google "Moje trasy".
edyta
teraz doczytałem - Orux wideło nie nagrywa :D
Autoboy black box podobno daje radę. Ja nie testowałem, zasłyszane od znajomego.
Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Sapphiron
15-09-2013, 20:08
Miałem na myśli samo wkładanie telefonu przy wsiadaniu. Już to jest dla mnie wystarczająco odstraszające.
nie no to i tak zawsze robię jak wsiadam za kółko, lubię widzieć kto się dobija do mnie telefonicznie - czy mam odebrać czy odrzucić ;)
eristoff
15-09-2013, 20:35
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hovans.autoguard&hl=pl
Polecam testowałem, tylko w lato w samochodzie nie mam klimy i potrafiła się bateria przegrzewać , ale to bardziej chyba od słońca, za 8 zł wersja pro działa w tle ( taką mam), można połączyć np z automapa,
jutro mogę jakieś sample ewentualnie wrzucić
Sapphiron
15-09-2013, 20:37
gites :)
a tak bajdełej płacenia w google PLAY. Jest jakaś opcja płacenia kartami prepaid ale bez zakładania konta? Np wykupić sobie kartę w Epiku, Relayu itp i z tego kupić?
eristoff
15-09-2013, 20:50
ja mam pre paid z pekao
http://www.pekao.com.pl/indywidualni/prepaid
jedyny koszt to 20 zł, pobierają przy pierwszej wpłacie kasy na numer konta który dostajesz ze wszystkimi papierkami
można wejść z ulicy w wziąć taką kartę od ręki jak mają
jedyny minus to to że 1,5 roku tylko ważna
Sapphiron
15-09-2013, 20:58
mi tam by była potrzebna tylko na kilka zakupów w gPLAY i tyle ;)
eristoff
15-09-2013, 21:04
niektóre debetówki działają, te z wypukłym numerem
polecam http://www.aliexpress.com/item/In-stock-NEO-N003-MTK6589T-Quad-Core-1-5GHZ-5-Inch-FHD-1080P-Screen-Android-4/1132747647.html
chinczyk sprowadzany z ichniejszego allegro, bebechy ma mocarne do tego ekran FHD no i co dla mnie wazne dual sim.
eristoff
15-09-2013, 21:35
Nie wyjeżdzaj z chinczykami bo tu ich nikt nie lubi, ja kiedyś je promowałem to zostałem zbesztany niesamowicie, sam się zbieram do zakupu:
http://www.1949deal.com/jiayu-g4-advanced-mtk6589t-quad-core-smartphone-android-4-2-1-5-ghz-ram-2gb-rom-32gb-4-7-inch-hd-ips-retina-screen-black-color.html
Nie wyjeżdzaj z chinczykami bo tu ich nikt nie lubi
http://www.1949deal.com/jiayu-g4-advanced-mtk6589t-quad-core-smartphone-android-4-2-1-5-ghz-ram-2gb-rom-32gb-4-7-inch-hd-ips-retina-screen-black-color.html
A uwazam ze nieslusznie. Tez chce kupic chinczyka, tego: http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Original-ZOPO-C2-Android-4-2-MTK6589-Quad-Core-Mobile-Smart-Phone-5-1920/968266156.html
Ale Neo tez ciekawy i do tego tanszy.
I problemy z niekompatybilnymi sterownikami... Nie wiem czy to takie super rozwiązanie.
W filmie jest mowa o wspolpracy konkurencyjnych firm, jest to utopia, ale pomysl dobry a jak taka wspolpraca by sie rozwinela to i sterowniki by nie sprawialy problemu.
Co do platnosci to siec play wprowadzila jakis czas temu fajna opcje czyli doliczanie platnosci do rachunku za telefon :) Pare razy korzystalem i dziala bardzo dobrze, nawet maja w google play aplikacje dla abonentow play za grosze (endomondo pro kosztowalo mnie 1 gr:) )
eristoff
16-09-2013, 06:41
A uwazam ze nieslusznie. Tez chce kupic chinczyka, tego: http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Original-ZOPO-C2-Android-4-2-MTK6589-Quad-Core-Mobile-Smart-Phone-5-1920/968266156.html
Ale Neo tez ciekawy i do tego tanszy.
Zopo jest bardzo dobrym wyborem, ma bardzo dobre opinie, tylko martwi mnie ta bateria 2000 może być mało, a neo jest dość mało znaną firmą i pewnie będzie ciężko z romami, ciekawą propozycją może być też IOCEAN X7 ELITE,
w gogole play mozna placic debetowka z mbanku ataka pewnie wielu tutaj ma :)
tylko trzeba limity na platnosci w banku sobie zmienic, bo chyba domyslnie sa na 0zl
Można też płacić w GP kartą prepaid z doładowaniem (MasterCard) z BZ WBK. Nie trzeba mieć konta w banku, ważność karty 2 lata, cena to 15 zł (ja w wakacje płaciłem tylko 9).
Jeżeli ktoś ktoś dopiero szuka karty działającej z GP, bo te które już ma nie działają, to chyba najtańsza opcja.
Sapphiron
16-09-2013, 18:56
Można też płacić w GP kartą prepaid z doładowaniem (MasterCard) z BZ WBK. Nie trzeba mieć konta w banku, ważność karty 2 lata, cena to 15 zł (ja w wakacje płaciłem tylko 9).
Jeżeli ktoś ktoś dopiero szuka karty działającej z GP, bo te które już ma nie działają, to chyba najtańsza opcja.
o! Dzięki serdeczne za info :)
Boryszuk
16-09-2013, 22:32
A jaki pokrowiec polecacie na Nexusa 4? Niechetny jestem pokrowcom z klapka i wsuwkom. Gumowane wydaja mi sie niespecjalnie wygodne choc moze nieslusznie.
mateo912
16-09-2013, 22:54
A jaki pokrowiec polecacie na Nexusa 4? Niechetny jestem pokrowcom z klapka i wsuwkom. Gumowane wydaja mi sie niespecjalnie wygodne choc moze nieslusznie.
w lg l7 miałem coś tego typu http://allegro.pl/s-line-gel-case-black-do-lg-nexus-4-folia-i3460041448.html
ale teraz do nexusa kupiłem http://allegro.pl/combo-mesh-case-hybrydowe-etui-lg-nexus-4-folia-i3515380012.html
i jestem zadowolony (chociaż jak typowa guma czasami potrafi się "zablokować" w kieszeni)
Poszukaj oryginalnego bumpera od lg dla nexusa. Jest to coprawda tylko ramka, ale mega dobrze spasowana i chroniaca przed upadkami.
Tak to wyglada: http://www.youtube.com/watch?v=lvuFn_fbUBo
Do tego dobra folia na przod i tyl jak bardzo potrzebujesz :P
A jaki pokrowiec polecacie na Nexusa 4? Niechetny jestem pokrowcom z klapka i wsuwkom. Gumowane wydaja mi sie niespecjalnie wygodne choc moze nieslusznie.
Takie cudo kupiłem:
http://m.allegro.pl/przedmiot,japonskie-etui-nillkin-lg-nexus-4-folia-gratis,3488028355.html
Jest prawie plastikowy i nie blokuje się w kieszeni. Sprawia bardzo dobre wrażenie
Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
Nillkin przez ta plastikowosc jest dosc sliski i zjezdza z dloni. Generalnie nie jest polecany bo slabo chroni telefon, jest zbyt sztywny i wlasnie plastikowy. Juz o niebo lepszy jest wspomniany wyzej combo mesh.
eristoff
16-09-2013, 23:55
NILLKIN ma żona na sony u, mi się podoba
Nillkin jest fajny, bo praktycznie nie powiększa rozmiarów telefonu (dla mnie dużego). No i potrzebowałem coś na szybko na wyjazd, a to miałem u sprzedawcy niedaleko.
Combo mesh ciekawy, może się skuszę.
Imak robi tez dobre "ochraniacze". Co do nillkina to tutaj widac jak sliski jest: http://www.youtube.com/watch?v=YY3K3HsC5fk
NILLKIN ma żona na sony u, mi się podoba
Mialem nillkina na lenovo a820 . Jedyna jego wada - ma karbowane plecki, natomiast gładkie boki, a własnie boki mają kontakt z dłonią i to one powinny być również karbowane.
ps.W porównaniu Newmana N1 z tym Lenowo a820 wygrał ten pierwszy, jak dla mnie wystarczający i to on mi nadal pozostał;)
a z n4 nie uzywam zadnego ochraniacza, ale nie niszcze sprzetow ;)
jedyne co to mam folie xtreme guard na tyle,
dzieki niej tyl telefonu nie jest slizgi i czesto rozmawiam przytrzymujac telefon ramieniem.
Z ekranu folia wyleciala bo nie podobala mi sie jej "gumowatosc" (folia xg)
mateo912
17-09-2013, 15:28
się przypomnę bo problem nadal nie rozwiązany :)
magicy od nexusa 4 znów jesteście potrzebni :D
mam problem z zasięgiem tzn gdy tel zgubi zasięg to bardzo często już go nie łapie ponownie i trzeba uruchomić ponownie tel lub wł/wył tryb samolotowy(a i to nie zawsze). Czasami też wyskakuje błąd "karta sim nie może połączyć się z tą siecią" i zastanawiam sie czy to wina karty sim(musiałem wymienić na nową bo miałem standardowego sim wcześniej) czy telefonu.
krzysztof jot
17-09-2013, 17:18
nie wiem co daje taki case z cienkiego plastiku ? bo droższy jest od nowej fabrycznej tylnej klapki - jeśli chodzi o rysy - może tak, ale innego zabezpieczenia raczej nie daje. Jak już obawiam sie o telefon za który dałem 3tys to jednak z racji że w pracy może mi ewentualnie upaść - wiec szukam, aby pokrowiec/futerał łączy cechy ochronne i estetyczne - bo bywają "pancerne" ale mało ładne :) ale można coś tam znaleźć. Do galaxy sprawdza sie Case Mate Tough, pewnie do Nexusa też jest
karol1981
17-09-2013, 18:43
Do nexa 4 polecam case ringke fusion. Super spasowanie, i konkretna ochrona.
Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalk 4
Boryszuk
18-09-2013, 09:40
Chłopaki z Google spisali się na medal. Zamówiłem telefon w poniedziałek rano, wczoraj popołudniu był już w domu.
Próbuję sobie wszystko teraz poustawiać i natrafiłem na opór materii przy próbie synchronizacji fejsa z telefonem. W S3 appka zsynchronizowała mi galerię, w nexusie nie widzę takiej opcji... Źle szukam czy jest to niemożliwe? I czy da się przesunąć ikony w dolnym pasku na głównym ekranie tak żeby ikonka telefonu była na środku?
mateo912
18-09-2013, 10:25
Chłopaki z Google spisali się na medal. Zamówiłem telefon w poniedziałek rano, wczoraj popołudniu był już w domu.
Próbuję sobie wszystko teraz poustawiać i natrafiłem na opór materii przy próbie synchronizacji fejsa z telefonem. W S3 appka zsynchronizowała mi galerię, w nexusie nie widzę takiej opcji... Źle szukam czy jest to niemożliwe? I czy da się przesunąć ikony w dolnym pasku na głównym ekranie tak żeby ikonka telefonu była na środku?
jak mówiłem na fb ja używam ubersync for fb(https://play.google.com/store/apps/details?id=ro.weednet.contactssync&hl=pl).
co do przesuwania ikon to sie nie da, ikonka menu jest nie do ruszenia ;)
Sapphi - w sklepie googlowym masz promocje na jakiś rejestrator: https://play.google.com/store/apps/details?id=rubberbigpepper.VideoRegPro
Sapphiron
18-09-2013, 11:13
Sapphi - w sklepie googlowym masz promocje na jakiś rejestrator: https://play.google.com/store/apps/details?id=rubberbigpepper.VideoRegPro
Dzięki za info :) Chwilowo testuję AutoGuard i powiem szczerze że daje radę :) muszę tylko zrobić stabilniejsze mocowanie do szyby lub deski rozdzielczej. Jakość filmów daje na full możliwości telefonu, bardzo intuicyjna obsługa tylko czujnik zderzenia jest zbyt czuły jak na polskie drogi ;)
Boryszuk
18-09-2013, 11:36
jak mówiłem na fb ja używam ubersync for fb(https://play.google.com/store/apps/details?id=ro.weednet.contactssync&hl=pl).
co do przesuwania ikon to sie nie da, ikonka menu jest nie do ruszenia ;)
Nie nie, to jest do synchronizacji kontaktów i ich zdjęć. Ja mówię o zsynchronizowaniu mojej galerii zdjęć.
A ktoś wie jak zrobić żeby w 4.2.2 usługi uruchamiały się przy starcie systemu? Chodzi mi o keepscreen i caller name talker?
Nie nie, to jest do synchronizacji kontaktów i ich zdjęć. Ja mówię o zsynchronizowaniu mojej galerii zdjęć.
Wchodzisz na telefonie w apke fb, po odpaleniu przesuwasz palcem od lewej strony ekranu, szukasz w menu zdjecia i klikasz. po otworzeniu zdjec w prawym dolnym rogu jest zakladka zsynchronizowane i tam bedzie opcja do synchronizacji zdjec z telefonem.
A ktoś wie jak zrobić żeby w 4.2.2 usługi uruchamiały się przy starcie systemu? Chodzi mi o keepscreen i caller name talker?
Dobra. Poradziłem sobie.
Boryszuk
18-09-2013, 16:21
Wchodzisz na telefonie w apke fb, po odpaleniu przesuwasz palcem od lewej strony ekranu, szukasz w menu zdjecia i klikasz. po otworzeniu zdjec w prawym dolnym rogu jest zakladka zsynchronizowane i tam bedzie opcja do synchronizacji zdjec z telefonem.
Ale to działa w drugą stronę - zdjęcie zrobione telefonem automatycznie uploaduje się na fejsa. Ja chcę ściągnąć zdjęcia, które mam obecnie na fejsbuku w swoim profilu na telefon i żeby same raz dziennie się synchronizowały.
W sgs3 wygląda to tak, w nexusie nie rozwijają mi się opcje.
http://img443.imageshack.us/img443/746/xq9g.png
Sapphiron
18-09-2013, 18:03
udało mi się dostosować czujnik AutoGuard do warunków lubelskich dróg ;) czujnik ustawiony na najsłabszy, czyli prawie zerowa czułość ;) i teraz jest dobrze ;)
eristoff
18-09-2013, 19:26
na jakim urządzeniu nagrywasz i jakim formatem ?
Sapphiron
18-09-2013, 19:46
Xperia Neo V, szybkość kodowania 3000 (cokolwiek to znaczy), kompresja h264, 1080p
Pliki są duże bo po 180-250Mb za 5min ale widać wszystko co trzeba :)
sokrates
18-09-2013, 20:14
Spece od blackbarry poszukiwani. Poszukuje apki do przegladaania forum, jednym slowem odpowiednika tapatalka. Nie wiem jakie ma to znaczenie, ale mam os w wersji 5 na blackberry curve. I oczywiscie mam aktywny BIS.
Sent from my iPad using Tapatalk
Koledzy nadejszla wiekopomna chwila i kończy się umowa w play, a więc muszę wybrać nowy telefon. W rozsądnych cenach są takie modele: LG Swift L9, LG Swift F5, Sony Xperia L, Nokia Lumia 720, Nokia Lumia 820- ta chyba jednak trochę za droga. Najważniejsza dla mnie w telefonie jest wytrzymałość obudowy i jakość zdjęć. z netu korzystam rzadko więc ilość rdzeni nie jest najważniejsza. Który z powyższych modeli będzie najlepszym wyborem
Sapphiron
19-09-2013, 09:54
ja tam bym wziął lumię 820... ale ja tam dziwny jestem ;)
Sprawa z lumiami w skrócie wygląda tak:
820- 920stka w gorszej obudowie i z gorszym wyswietlaczem i baterią i aparatem. Bateria naprawdę za słaba jest w tym modelu, średnio jeden dzień od rana do wieczora trzyma. Aparat spoko, zdjęcia dobre ale nie bardzo dobre.
720- leciutka, smukła,porządnie wykonana, zdjęcia i filmy dobre (dźwiek w filmach nagrywa lepiej niż 920) zdjęcia po obrobieniu mają wygląd.
Wielki plus tego telefonu to bateria- 3 dni wytrzymuje przy smsowaniu, dzwonieniu i z włączonym 3g i/lub wifi.
920- ciężka, masywna (po założeniu oryginalnego kondomka sprawia naprawdę wrażenie bardzo wytrzymałej) super płynna i szybka, bardzo dobre zdjęcia i filmy, zdjęcie w sensownej rozdzielczości po obrobieniu jest nie do odróżnienia od lustrzanki, po ostatniej aktualizacji jest nokia pro cam, czyli manualne ustawienia aparatu i bardzo fajny interfejs, działa to super. Wyświetlacz baardzo dobry ale między innymi dzięki temu bateria średnio półtorej doby przy używaniu jak w przypadku 720, ale 3G w tym modelu dość mocno ją zjada więc trzeba przyjąć 1 dobę.
Bartekk jak zależy Ci na zdjęciach i obudowie to z Nokii bierz 920stke, tyle że cena ciut wysoka już.
Tutaj sampelek z mojej 920stki: Jak coś to mam więcej zdjęć :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/lumia920sample-2.jpg
źródło (http://imaginalium.pl/blog/wp-content/uploads/2013/09/lumia-920-sample.jpg)
Dzięki za odpowiedź ale z tego co widzę to 920 jet niedostępna w play a przynajmniej ja jej nie widzę więc chyba pozostaje 720 skoro 820 nie za ciekawa. Mam jeszcze jedno pytanie co do aplikacji, czy na win8 będę mógł sobie ściągnąć np endomondo ?
Jest endomondo, działa fajnie aczkolwiek wersja na antka działa lepiej, ma więcej funkcji po prostu. Tutaj masz sklep z aplikacjami na WP8 -> klik (http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/featured-apps)
920- ciężka, masywna (po założeniu oryginalnego kondomka sprawia naprawdę wrażenie bardzo wytrzymałej) super płynna i szybka, bardzo dobre zdjęcia i filmy, zdjęcie w sensownej rozdzielczości po obrobieniu jest nie do odróżnienia od lustrzanki,
Którą lustrzanką można zrobić takie zaj...ste zdjęcia, jak to Twoje? ;)
Którą lustrzanką można zrobić takie zaj...ste zdjęcia, jak to Twoje? ;)
Jeśli pytasz ironicznie to myślę, że nawet d300 da rade ;)
A na powaznie to w dobrych dziennych warunkach, po obróbce i zmniejszeniu do rozdzielczości w jakiej publikuje się np zdjęcia na forum, w przypadku niektórych kadrów, np takich w których nie widać głębi ostrości lub jest równie mała bez względu na użyty aparat (j.w) różnic na pierwszy rzut oka bez wpatrywania się i szukania dziury w całym nie zobaczysz. Wiadomo, że są ogromne różnice w detalu przy porównaniu cropów, czy na iso wyższym niż 100, o głębi nie wspominając ale aparat to w telefonie dodatek a nie funkcja podstawowa i jako taki dodatek uważam, że w moim fonie sprawuje się bardzo dobrze ;)
krzysztof jot
20-09-2013, 20:39
Którą lustrzanką można zrobić takie zaj...ste zdjęcia, jak to Twoje? ;)
zawsze się znajdzie filozof :)
Na pewno nie tą, którą schowasz do kieszeni dżinsów.
zawsze się znajdzie filozof :)
Na pewno nie tą, którą schowasz do kieszeni dżinsów.
Kolega porównywał samą jakość zdjęc z tego telefonu do jakości zdjęć z lustrzanki i tylko do tego zdania sie odnioslem. Gabaryty to odrębna sprawa .
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.