Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.
Po pierwszym kroku kontakty będą skopiowane do Windows. W jaki sposób z tego weźmie smartfon z Windows, tego nie wiem, nie miałem sposobności używać, ale logika wskazuje, że to powinna być jedna z podstawowych i bezproblemowych funkcjonalności.
manfred,
gdzie dorwałeś nexusa 4 z 16gb w takiej cenie (1400)?
krzysztof jot
06-06-2013, 23:16
PS Już własnie mam kupić LG Nexus 4 16gb za 1400 zł dobry wybór?
niezły, ale S3 to wybór dużo lepszy
niezły, ale S3 to wybór dużo lepszy
Dlaczego lepszy?
manfred,
gdzie dorwałeś nexusa 4 z 16gb w takiej cenie (1400)?
1470 niestety bo ten za 1400 był jakiś szemrany to niby otwierany i sprawdzany czy bateria działa.
niezły, ale S3 to wybór dużo lepszy
S3 to najbardziej obciachowy telefon jaki widziałem i nie wiem czemu wydaje mi się jak bym nosił lusterko wsteczne z mojej pięknej Toyoty Corolli G6
Ja również przyłączam się do pytania o wyższość S3 nad N4.
Rafał_Sz
07-06-2013, 08:32
@manfred, istnieje coś takiego na forum jak "multi-cytat". ;)
Sie czepia starego cłeka pudzies w pierony bo ciupagą bez łep zdziele.
Rafał_Sz
07-06-2013, 08:42
Nawet ciupagą nie dosięgniesz. :mrgreen: Poza tym nie umieta, to nie siada do tych internetów.
kurczaczek
07-06-2013, 09:11
Ja w swojej smarthonowej karierze przeszłam przez Widfire'a, Sony U a ostatnio nabylam wyżej wspomniane S3 i jestem bardzo zadowolona. Nareszcie telefon nie muli i mogę cieszyć się jego użytkowaniem. Bateria trzyma w nim dużo lepiej niż w moich wcześniejszych telefonach. A trzeba wspomnieć że ja z internetu w fonie korzystam bardzo dużo. Cały telefon jest przeze mnie dość intensywnie eksploatowany. Jedyny minus to odporność na rysy. Kupiłam sobie jednak Puro Clear Cover które też dodaje mu uroku i jest super ;)
Tapnięte z telefonu
A żonka już się bawi nową Lumią 720. :)
Nie mam Edyty już więc ..... ma ktoś sterowniki pod Win do Lumii 720 ?.....
PS -Witamy w świecie okienek. Jeden Win nie widzi drugiego....
Zapraszam na forum.windows-phone.pl
Nie będę się rejestrował po to żeby stery ściągnąć....
Rafał_Sz
07-06-2013, 15:14
Nie będę się rejestrował po to żeby stery ściągnąć.... To powinno Ci pomóc. (http://www.windowsmania.pl/wsparcie-techniczne-298/%5Blumia-720-drivers%5D-sterowniki-dla-windows-xp-vista-windows-7-8-a-3373/)
Tam już byłem. I może jesteś ślepy ale nie można ściągnąć sterów bez "podziękowania" a podziękować nie można bez rejestracji. Przynajmniej ja takiej ikonki nie widzę :(
Zassałem te stery i działa
Jak na razie nie znalazłem opcji importu kontaktów z katalogu Kontakty na Pececie, do którego Tom radził eksportować wsio z iSzajsa. Może jakiś program na PC to umożliwia ?
Jak na razie nie znalazłem opcji importu kontaktów z katalogu Kontakty na Pececie, do którego Tom radził eksportować wsio z iSzajsa. Może jakiś program na PC to umożliwia ?
Podobnie jak Itunes zsynchronizował Iphone, tak samo do Nszajsa jest program do synchronizacji w drugą stronę.
To powiedz mi jaki to program skoro wiesz że taki istnieje. Bo mnie za sekundę szlag trafi z tymi kontami Outlook, microshit itp.... Żeby iSzajs nie mógł skopiować kontaktów na SIM.... No, ale pocieszam że to jest ostatnia jego wada która mnie wkurza
To powiedz mi jaki to program skoro wiesz że taki istnieje.
Do Nszajsów jest pakiet Nszajs PC Suite czy jakoś tak... :P
I wiesz że on te kontakty na 100% zaimportuje, tak ?
I wiesz że on te kontakty na 100% zaimportuje, tak ?
Ja tak robiłem, choć nie bez przebojów. Nszajs ma własne standardy przechowywania danych i może być konieczne dopasowanie formatu kontaktów do programu Nszajs PC Suite.
PS. Kontakty na kartę SIM? Toż tak za Króla Ćwieczka było. Szlag trafi wszelkie bardziej zaawansowane zapisy niż Jan Kowalski 601123456. W tej chwili w kontaktach jest wiele numerów, adresy, notatki, e-maile itd, a tego się nie przeniesie przez SIM. Itunes, jak wszystkie normalne rozwiązania, przenoszą kontakty zgodnie z zasadami sztuki. Przeniesienie przez SIM zrobi rozpierduchę, że hej.
Ja już nie mam siły. Pół dnia walczę żeby to przenieść. Chyba dam żonie telefon i sobie przepisze. Ręcznie.
Ja już pisałem. MS Outlook.
Ja mam ponad 1100 kontaktów, więc ręcznie to bym się .....
Szkoda tylko, że nie da się przenieść pozakładanych grup.
Jacku ale jak ? na kompie mam tylko Windows Live. Nie mam outlooka.
Założyłem żonie konto na microsoft. Na iPhona zassałem apkę która zapisuje kontakty w Excelu. Plik przesłałem do siebie na kompa. Potem, wedle zaleceń Microsoftu, zapisałem go jako CSV. Potem zaimportowałem go do konta outlook w obrębie założonego wcześniej konta microsoft. I co ? I dupa bo ze 125 kontaktów outlook (ten w necie, w koncie microsoft) pokazuje tylko 5
Przy zmianie systemu zawsze sa jaja i nie jest to wina iSzajsa ani wina Nszajsa, nawet przenosiny z BlueDiamentu byly by takie same.
Moja zona pare miesiecy temu przesiadala sie z BB na iP i tez dostawalem jasnej ciasnej, docelowo sobie poprzepisywala, miala ze 200 kontaktow, wiec to nie koniec swiata...
Ja już nie mam siły. Pół dnia walczę żeby to przenieść. Chyba dam żonie telefon i sobie przepisze. Ręcznie.
Eeee... Przecież to zrobili ludzie dla ludzi. Musi działać. Na przestrzeni wieków przenosiłem kontakty między najrozmaitszymi telefonami/systemami, zawsze bez konieczności ręcznego klepania.
Potem zaimportowałem go do konta outlook w obrębie założonego wcześniej konta microsoft. I co ? I dupa bo ze 125 kontaktów outlook (ten w necie, w koncie microsoft) pokazuje tylko 5
Po co? Jeśli w systemie jest Outlook, wystarczy wskazać żeby tam wrzucił Itunes.
Proponuję przerwać bezowocną walkę i zainstalować oprogramowanie od Nokii. Z dużym prawdopodobieństwem załatwi sprawę od ręki.
Tom, nie czytasz. Nie ma w systemie na kompie Outlooka. Jest Win Live do poczty. Kropka
Jacku ale jak ? na kompie mam tylko Windows Live. Nie mam outlooka.
Postaraj się o MS Outlooka, jest to program w pakiecie MS Office. Są triale, zainstaluj, zrób co trzeba i odinstaluj.
Tom, nie czytasz. Nie ma w systemie na kompie Outlooka. Jest Win Live do poczty. Kropka
Jasne, już doczytałem. Kontakty są w książce systemowej i to bardzo dobry poziom wyjściowy do dalszych przeprowadzek.
To ci się tylko tak wydaje. Nie da się np użyć Outlook ekspress. Trzeba pełnego Outlooka.
To ci się tylko tak wydaje. Nie da się np użyć Outlook ekspress. Trzeba pełnego Outlooka.
Są programy do telefonów które potrzebują pełnego Outlooka do eksportu/importu, ale to nie jest standard. Nie dalej jak 2 tyg temu, dla znajomego przerzucałem kontakty z Nokii do Iphone. Przelazło przez normalne systemowe kontakty od dotknięcia. 2 min roboty. Fakt, że była symbianowa, z windzianą może być inaczej, choć raczej nie ma przesłanek żeby zakładać uwstecznianie możliwości.
Tom, a może nie teoretyzuj bo słabo Ci to idzie. Albo wiesz że się da i mówisz krok po kroku jak albo nie wiesz i piszesz "Nie wiem"
Tom, a może nie teoretyzuj bo słabo Ci to idzie. Albo wiesz że się da i mówisz krok po kroku jak albo nie wiesz i piszesz "Nie wiem"
A gdzie teoretyzuję? Krok po kroku nie powiem, bo jak wspominałem, nie mam ani nie miałem smartona z windą. Nokia jednak do swoich sprzętów daje oprogramowanie synchronizujące, podobnie jak Apple daje Itunes do Iphone, a Samsung daje Kiesa. Wystarczy użyć gotowych narzędzi z myśl starej zasady RTFM. ;)
Czyli przestań bo jak na razie to okazuje się że nie masz po prostu pojęcia jak to zrobić. A w takim wypadku to snujesz teorie, prawda ?
Jacku, mam kontakty z IP w Outlooku na kompie - jak to wrzucić do Lumii ?
Czyli przestań bo jak na razie to okazuje się że nie masz po prostu pojęcia jak to zrobić. A w takim wypadku to snujesz teorie, prawda ?
Niech będzie, że się nie znam. Ale przynajmniej nie obrażam ludzi którzy chcą pomóc i nie wymagam prowadzenia za rączkę.
Minuta szukania:
http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/New-function-in-Nokia-Suite-to-transfer-contacts-to-a-Lumia/td-p/1559920
Minuta szukania:
http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/New-function-in-Nokia-Suite-to-transfer-contacts-to-a-Lumia/td-p/1559920
Bravo. Tylko nie wiem czy zwróciłeś uwagę że to jest opcja "via Sky Drive" a z tego też nie korzystam
Sapphiron
07-06-2013, 21:41
Bravo. Tylko nie wiem czy zwróciłeś uwagę że to jest opcja "via Sky Drive" a z tego też nie korzystam
skorzystaj z rady naszego forumowego Guru i zacznij używać Sky Drive :)
A czy nie można tego wysłać poprzez BT jako wizytówki?
Bravo. Tylko nie wiem czy zwróciłeś uwagę że to jest opcja "via Sky Drive" a z tego też nie korzystam
W linkowanym wątku jest więcej niż pierwsza strona. Zresztą, czego ja się odzywam. Powodzenia...
A czy nie można tego wysłać poprzez BT jako wizytówki?
Nie można bo Japco wpadło na cudny pomysł żeby BT był zdatny w zasadzie do niczego
W linkowanym wątku jest więcej niż pierwsza strona. Zresztą, czego ja się odzywam. Powodzenia...
Skoro doczytałeś konkretów to mógłbyś się nimi podzielić zamiast linkować cały wątek którego tytuł nie wskazuje zupełnie na rozwiązanie mojej sytuacji
Skoro doczytałeś konkretów to mógłbyś się nimi podzielić
Oczywiście, że mógłbym.
Boryszuk
07-06-2013, 21:53
Oczywiście, że mógłbym.
:mrgreen:
eristoff
07-06-2013, 21:56
Choć często z wywodami Tom01 się nie zgadzam, w tej kwestii go popieram - wymyślasz Strus.
Nie można bo Japco wpadło na cudny pomysł żeby BT był zdatny w zasadzie do niczego
Nie wiedziałem o tym, bo nie jestem użytkownikiem iP.
No tak, zamiast dać konkretną poradę to lepiej ogólniki a potem taki drugi przyjdzie jeszcze z pretensjami. Super. Najlepiej się w ogóle nie pytać. Dzięki
eristoff
07-06-2013, 22:06
Strus jak nie potrafisz tego zrobić to idź do serwisu komórkowego zapłać i będzie z głowy , a nie tu wywody na 5 stron forum tworzysz.
Nie wiedziałem o tym, bo nie jestem użytkownikiem iP.
BT w IP służy do tego do czego został wymyślony. Transmisja danych po BT to proteza. Od tego jest sieć TCP. Kontakty z IP wyciągnąć jest prozaicznie łatwo do wszystkich standardowych form przechowywania: Do skrzynki systemowej, ołtlukowej, guglowej, na Windows i Macu. Z pośrednictwem komputera lub bez. IP ma najwięcej możliwości eksportu ze wszystkich smartfonów. Z miejsc, z jakimi można zsynchronizować kontakty IP, łatwo da się zaimportować dokądkolwiek.
Boryszuk
07-06-2013, 22:11
Kontakty z IP wyciągnąć jest prozaicznie łatwo do wszystkich standardowych form przechowywania: Do skrzynki systemowej, ołtlukowej, guglowej, na Windows i Macu. Z pośrednictwem komputera lub bez.
Tylko jeśli nie używa się jednego z wielu narzędzi to pretensje można mieć tylko do siebie.
Tylko jeśli nie używa się jednego z wielu narzędzi to pretensje można mieć tylko do siebie.
Tzn?
Tzn?
Tzn, ze jezeli "narzekajacy" nie potrafi sobie sciagnac wersji trialowej outlooka lub innego wspomnianego tutaj ustrojstwa to i tak bedziesz ten zly ;):D
No bo "taki BB" to sam przenosi kontakty...
A wracajac do pzresylania kontaktow jako wizytowki, to nie zadziala przy zmianie systemu, obojetnie z jakiego na jaki bedziemy przechodzic...
eristoff
07-06-2013, 22:23
zaintrygowany problemem strusia poszukałem całe 2 minuty na youtubie:
http://www.youtube.com/watch?v=4gVIBXZuGWs
tylko jak nie zadziała to nie narzekaj strus, bo ja ani windowsa phona nie mam ani iosa
Grześ, niestety jesteś kolejnym który nie czyta a pier***
Jacku, mam kontakty z IP w Outlooku na kompie - jak to wrzucić do Lumii ?
zaintrygowany problemem strusia poszukałem całe 2 minuty na youtubie:
http://www.youtube.com/watch?v=4gVIBXZuGWs
tylko jak nie zadziała to nie narzekaj strus, bo ja ani windowsa phona nie mam ani iosa
To było pierwsze co chciałem zrobić zanim w ogóle zacząłem drążyć temat. Niestety iSzajs kategorycznie odmówił współpracy po BT
EDYTA - zainspirowany filmem zresetowałem Iszajsa i o dziwo po ponownym uruchomieniu zadziałało. Także dzięki bardzo za zainspirowanie do ponownej próby zrobienia tego po BT. Problem z głowy.
PS - To tylko udowadnia że nawet taki funboy Japca jak Tom ma prawo nie wiedzieć że BT w japcu jednak się do takich rzeczy nadaje. Tylko w jakim świetle taki brak wiedzy stawia wtedy fanboya ... :) :) :)
Newermind - dziękuję wszystkim za zainteresowanie i zaangażowanie. Zarówno tym mniej jak i bardziej pomocnym
A wracajac do pzresylania kontaktow jako wizytowki, to nie zadziala przy zmianie systemu, obojetnie z jakiego na jaki bedziemy przechodzic...
Eee... ten tego... jadąc niedawno w tramwaju widziałem jak małolaty przesyłały sobie kontakty wizytówkami przez BT. Między Nokią e51 a SGS III jeśli dobrze rozpoznałem sprzęty. I to śmigało z tego co pokątnie zaobserwowałem.
Eee... ten tego... jadąc niedawno w tramwaju widziałem jak małolaty przesyłały sobie kontakty wizytówkami przez BT. Między Nokią e51 a SGS III jeśli dobrze rozpoznałem sprzęty. I to śmigało z tego co pokątnie zaobserwowałem.
To by znaczylo, ze symbian dogaduje sie z androidem, ciekawostka i nie mowie, ze nie!
To by znaczylo, ze symbian dogaduje sie z androidem, ciekawostka i nie mowie, ze nie!
Dogaduje się w tej materii wyśmienicie bo niecały miesiąc temu zmieniając N82 na SGSIII wykorzystałem BT do przeniesienia kontaktów. Stąd moja podpowiedź dla Strusia.
Jak się okazuje podpowiedź jak najbardziej słuszna. Próbowałem po BT ale nie szło. Tak jak napisałem wyżej - dopiero restart IP umożlwił nawiązanie połączenia
A powie mi ktoś jeszcze jak wyciągnąć z IP na dysk kompa zdjęcia z ajfonowego aparatu ?
A powie mi ktoś jeszcze jak wyciągnąć z IP na dysk kompa zdjęcia z ajfonowego aparatu ?
Zartujesz prawda???
Podpinasz kabel i zgrywasz foty!
Masz dostepny jeden katalog jak podepniesz iP i to jest wlasnie katalog ze zdjeciami i video...
Jezeli nie dziala to masz cos z kablem, co jest mozliwe, ebayowe sa do kitu i to nie tylko do iP, chyba, ze kupisz jakis markowy.
Widzisz, to jest wyraz mojej ignorancji do wobec produktów japca. Po prostu jak czegoś nie trawię to się tym nie interesuję. Zmusiła mnie żona. Nie wpadłbym na to że to akurat jest jedyna rzecz która działa tak jak powinna :)
Dziękuję
Nie wpadłbym na to że to akurat jest jedyna rzecz która działa tak jak powinna :)
;)
Boryszuk
07-06-2013, 23:12
Struś, kiedy już wszystko zgrasz z tego iPhone'a, weź Ty nim rzuć o ścianę. Oszczędź sobie i innym forumowiczom nerwów.
Struś, kiedy już wszystko zgrasz z tego iPhone'a, weź Ty nim rzuć o ścianę. Oszczędź sobie i innym forumowiczom nerwów.
Lepiej nie, bo jeszcze ten iSzajs bedzie winowajca malowania nowo malowanych scian, bedzie "Wina iPhonea" (prawie jak wina tuska):D.
Z przyjemnością bym to zrobił ale ku mojemu zdziwieniu sa jeszcze tacy którzy chcą tej Szajs kupić :) :) Ale dzień w którym opuści on nasze progi będzie zdecydowanie jednym z lepszych i zarazem ostatnim dniem kiedy pod naszym dachem zagościł produkt Apple'a :)
Boryszuk
07-06-2013, 23:22
I całe forum odetchnie tego dnia z ulgą.
Nic sie nie martw, masz juz Lumie w domu, bedzie nowy obiekt do nienawisci...
I całe forum odetchnie tego dnia z ulgą.
Jak będą kwiaty i słomiany Miś to nawet poinformuję kiedy to nastąpiło :mrgreen:
Nic sie nie martw, masz juz Lumie w domu, bedzie nowy obiekt do nienawisci...
Wątpię bo N ma chociaż Mass Storage :p
Jacku, mam kontakty z IP w Outlooku na kompie - jak to wrzucić do Lumii ?Wgrywasz oprogramowanie Lumii ( dają z telefonem albo jest w necie) na laptopa. Potem synchronizujesz ten program z Outlookiem. A jak będziesz miał te kontakty w oprogramowaniu od Lumii to wgrasz je bez problemu w telefon.
Jak widać to jest taka droga naokoło, ale jest kiepsko kiedy chce się bezpośrednio przegrać kontakty z telefonami mającymi różne systemy.
Z przyjemnością bym to zrobił ale ku mojemu zdziwieniu sa jeszcze tacy którzy chcą tej Szajs kupić :) :) Ale dzień w którym opuści on nasze progi będzie zdecydowanie jednym z lepszych i zarazem ostatnim dniem kiedy pod naszym dachem zagościł produkt Apple'a :)
Ty masz jakieś ważniejsze sprawy w życiu?, cokolwiek - żonę, dziecko, psa, pracę, chomika, małego modelarza?, bo póki co cała Twoja obecność na tym łez padole skupia się na jakiś pierdołach na temat których bijesz ciągle pianę.
PS - To tylko udowadnia że nawet taki funboy Japca jak Tom ma prawo nie wiedzieć że BT w japcu jednak się do takich rzeczy nadaje. Tylko w jakim świetle taki brak wiedzy stawia wtedy fanboya ... :) :) :)
Nie mam monopolu na całą wiedzę japkową. BT używam do słuchawki i w samochodzie. Do niczego innego się nie przydaje. Poza tym, po ki grzyb bawić się w eksporty/importy BT skoro domyślnie i bezobsługowo kontakty są synchronizowane na komputerze a z niego, jak mówiłem, można je wyprowadzić wszędzie. Do tego na komputerze dużo wygodniej robić porządki w skrzynce, więc korzyść z posiadania samosynchronizującej kopii na kompie jest ogromna. IP wrzuca kontakty w oczywiste miejsce, a ewentualny inny smartfon czy aplikację, czasem trzeba tylko poinformować żeby je sobie wziął. W sensie zaznaczyć jeden ptaszek. Cała sprawa na forum zajęła wielokrotnie więcej czasu niż rzeczywista czynność przeniesienia danych. Trzeba tylko uruchomić mechanizmy które przygotował producent, a nie jęczeć o wskazówki gdzie kliknąć.
Tak przy okazji to oprogramowanie Samsunga Kies po wlaczeniu pokazuje mi podlaczone do komputera urzadzenia, jak mam podpietego iP to pokazuje mi tez iP i mozliwe, ze z tamtad juz mozna pociagnac kontakty...
Ty masz jakieś ważniejsze sprawy w życiu?
A Ty masz ? Bo jak na razie to ostatnio widzę że się tylko czepiasz jak ktoś nie jest omnibusem.
Ludzie, lato się robi, piękna pogoda. Skąd to ciśnienie?
Sapphiron
08-06-2013, 10:25
ja tam strusiowego japcoka bym chętnie przygarnął :)
Ja wlasnie podarowalem zonie iP czworke (bez "eski") i jest wniebowzieta. Co do mnie to zostaje z Lumia, moze zmienie na 620 -> 820 jak dochody pozwola.
Sent from my RM-846_eu_euro1_267 using Board Express
ja tam strusiowego japcoka bym chętnie przygarnął :)
Walcz :)
http://allegro.pl/iphone-3gs-16gb-i3305276588.html
Sapphiron
08-06-2013, 10:57
a powalczę ;) na razie leci do obserwowanych :)
A jest może na sali jakiś użyszkodnik Lumii ? Bo wrzuciłem żonie zdjęcia na kartę pamięci i w telefonie sporo zdjęć pokazuje się podwójnie... :(
Rafał_Sz
08-06-2013, 11:17
4 posty wyżej masz użytkownika Lumii.
Marcin Jakubowski
08-06-2013, 17:18
Ja wlasnie podarowalem zonie iP czworke (bez "eski") i jest wniebowzieta. Co do mnie to zostaje z Lumia, moze zmienie na 620 -> 820 jak dochody pozwola.
Sent from my RM-846_eu_euro1_267 using Board Express
U mnie 4 (też bez eski) do żony jakieś 3 miesiące temu.
I do dnia dzisiejszego zdarza mi się słyszeć jej zachwyty (3 letnim telefonem) i przekleństwa rzucane pod adresem byłego samsunga GT 5660 9 (musiał nieźle zajść jej za skórę bo go nie używa).
chłopaki doradźcie :)
Coraz mniej lubię się z moim S3, który chyba przekażę żonie w zamian za Xperię S.
I tu pojawia się pytanie- czy znajdzie się coś ciekawszego od Xperi S w cenie 1000-max 1200zł (tylko nówki)??
Zależy mi na:
-minimum 4 cale
-minimum 1gb ram
-względnie dobry aparat
-miło by było, aby był odporniejszy i zachlapania na uderzenia niż zwykłe sfony, ale niekoniecznie.
Napomknę tylko, że bardzo nie lubię smartfonów od Sony oraz nie biorę pod uwagę chińczyków.
Acha, myślełem o Xcover2, ale ze względu na brak:
-diody powiadomień
-czujnika światła
-małej pamięci
Odpadł z konkurencji :)
dokladasz 200 zl i masz nexusa4 :)
Dokladam kolejne 200 i mam Note 2.
Nie chcę wyjść poza 1200
Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
Boryszuk
09-06-2013, 20:55
Coraz mniej lubię się z moim S3,
Z kronikarskiej ciekawości - czemu?
To LG L9 i zostanie jeszcze troche w portfelu ;)
Z kronikarskiej ciekawości - czemu?
a bo mi się znudził :lol:
poza tym za delikatny dla mnie jest na teraz (rower, kajak, plenery foto i dużo wody dookoła).
Pytanie czy L9 jest lepszy od Xperii S?
Skoro S3 za delikatny to nie sądzę, aby pozostałe, wymienione telefony nadały się bardziej do użytkowania na "rower, kajak, plenery foto i dużo wody dookoła".
Mnie też się S3 znudził , ogólnie Samsungi mi się znudziły ale po głębszym rekonesansie doszedłem do wniosku, że zamiana na nowe, topowe, dwukrotnie droższe modele nie da mi praktycznie niczego nowego. Tym bardziej nie dadzą Tobie powiewu świeżości wymienione modele konkurencji :)
Skoro S3 za delikatny to nie sądzę, aby pozostałe, wymienione telefony nadały się bardziej do użytkowania na "rower, kajak, plenery foto i dużo wody dookoła".
Mnie też się S3 znudził , ogólnie Samsungi mi się znudziły ale po głębszym rekonesansie doszedłem do wniosku, że zamiana na nowe, topowe, dwukrotnie droższe modele nie da mi praktycznie niczego nowego. Tym bardziej nie dadzą Tobie powiewu świeżości wymienione modele konkurencji :)
Zgadzam się w 100%.
Po ponownym przemysleniu sprawy doszedłem do wniosku, że zostanę przy Xperii S żony. Jest masywniejszy od S3 (dla mnie to zaleta) i jak się utopii to mniej żal niż Samsunga ;-)
Mam jeszcze możliwość kupienia po znajomości Xperie Z, nowa w dobrej cenie, ale nie zbiera ona za dobrych recenzji.
Krys86tian
10-06-2013, 09:02
Posiadam Z'tke i jak dla mnie zbiera dobre recenzję, jeżeli chcesz więcej informacji to pisz!
sam chciałem go kupić (xperia s) ale zmieniłem zdanie wystraszyłem wysokiego SAR - 1,30 W/kg
Posiadam Z'tke i jak dla mnie zbiera dobre recenzję, jeżeli chcesz więcej informacji to pisz!
Jedno pytanko- z jakiego telefonu przesiadłeś się na Z`tkę??
Masz porównanie do innych topowych modeli?
To kup s4.
Dzięki za rozwiniętą poradę. Wyjaśniła mi wiele z moich komórkowych dylematów.
Tylko nadal nie wiem, po długim rekonesansie S4, cóż on wnosi ciekawego dla użytkownika kolejnego już Galaxy serii S... Kolejne, nic nie dające, zbędne i bzdurne "fjuczery", którymi po raz kolejny mami użytkowników producent?
Po raz kolejny mam się na to nabrać, sprzedać S3 za tysiaka, kupić S4 za dwa tysiaki, żeby sprawdzić czy działa beznadziejne śledzenie wzroku czy machanie przed ekranem? Dzięki, postoję, ochłonąłem z nowego telefonu :)
Słusznie. Miałem go w rękach przez pół godziny i te ficzery jak już działają, to nie robią wielkiego wrażenia, przynajmniej na mnie. Dużo lepiej przemawia mi do wyobraźni klatkowanie przy wchodzeniu do menu czy dialera.
a bawił się ktoś najnowszym HTC One (n801 bodajże)?
Na razie za drogi, ale podoba mi się, przynajmniej z zewnątrz.
Niestety, nie ma go jeszcze nigdzie w mojej wiosce. Szczególnie ciekawa będzie wersja z czystym Androidem.
emet_b, tak, pobawiłem się dłuższą chwilę. Osobie znudzonej wieloletnią przygodą z Samsungami może się spodobać połączenie jakości wykonania, super jasnego wyświetlacza, zgoła odmiennego designu zarówno obudowy jak i interfejsu. Na płynność pracy, czy też jej niedostatki o których wspomina MC_ nie zwracam szczególnej uwagi przy sklepowych macankach, gdyż zdaję sobie sprawę, że tej klasy maszynki nie mają z tym raczej problemów i ciężko to ocenić na wystawowym sprzęcie. Czego najbardziej mi brak w Samsungach to jasność wyświetlacza, która po prostu jest żenująco niska w porównaniu z IPhonami czy właśnie HTC One. Na kolejne deklaracje i testy, jakoby w S4 było lepiej już nie dam się nabrać. One, podobnie jak Apple jest w ostrym świetle doskonale widoczny, ostry i kontrastowy, choć Iphone nadal zdecydowanie góruje. Jak każdy posiadacz Galaxy wie, jedyne co można zrobić z Samsungiem w słońcu to udostępnić żonie, aby poprawiła sobie w tym lusterku makijaż...
Razić może kwestia wielkości w bezpośrednim porównaniu do S4 - przy niemal identycznej wielkości obudowy mamy dostrzegalnie mniejszy wyświetlacz. Dla mnie to akurat żadna przeszkoda, gdyż 4.7" to i tak dla mnie wystarczająca wielkość. Na budowę też nie zwracam jakiejś szczególnej uwagi bo i tak zawsze ubieram telefon w solidną oprawę typu OtterBox czy CaseMate Tough - po prostu gapa ze mnie, lubię życie w ruchu i zdarza się, że telefon upadnie czy stuknie tu i ówdzie. Dzięki temu aparaty mam po roku użytkowania zawsze jak nowe a jak wiadomo, bez takowej osłony o beton roztrzaska się każdy telefon, czy to szklany IP, aluminiowy HO czy plastikowy S.
Gwoli wyjaśnienia - na Samsungi generalnie nie mogę narzekać, daje mi wszystko czego oczekuję poza drobnymi niedociągnięciami, ale który telefon ich nie ma. Szalę rozgoryczenia i chęć wymiany, nadziei na poprawę, przelewa sieć Play, z którą w centrum Poznania mam problemy w postaci jakości połączeń głosowych ale to opowieść na inną bajkę...
Przyznam, że coraz przychylniej zaczynam spoglądać w kierunku Iphona 5, zaczekam tylko na premierę nowego IOS i jeśli będzie na tyle rewolucyjny na ile głoszą gminne wieści, to nie wykluczam możliwości zakupu. Mam nadzieję, że w końcu otworzą się na świat i dadzą choć część przydatnych możliwości znanych z Androida. Nakłonił mnie do tego zakup Ipada oraz - i tutaj mógłbym skopiować kilka wpisów przedmówców ;) - zakup Iphona 4 (bez eS) dla żony, zniechęconej do granic możliwości , jakże by inaczej, Samsungiem Wave3 na badzie. Choćby za olewactwo producenta w kwestii przyznajmy, nietanich słuchawek serii Wave mam dość Samsunga.
Bawię się tymi aplami, testuję, sprawdzam i jest dobrze , choć do Tomowych peanów o ideałach bardzo mi daleko :)
Co jednak najważniejsze - mimo chęci zmian, powiewu świeżości, czasem przydaje się ktoś, kto da po prostu w pysk na oprzytomnienie w pogoni za niedoścignionym ideałem ... :)
Gwoli ścisłości - pisałem o S4 kolegi, nie ze sklepu. Te wystawione w słupskim MM działają tragicznie.
Krys86tian
10-06-2013, 10:38
Przesiadka z Wave II, ale mocno przetestowane S3 brata. Nie będę ukrywał, że Z'tka ma mankamenty, aczkolwiek jak dla mnie dezajn góruje nad pozostałymi wadami.
Przesiadka z Wave II, ale mocno przetestowane S3 brata. Nie będę ukrywał, że Z'tka ma mankamenty, aczkolwiek jak dla mnie dezajn góruje nad pozostałymi wadami.
napisz proszę o wadach Ztki Twoim okiem-może komuś jeszcze się przydadzą te informacje.
Ja mam czas do jutra na podjęcie decyzji czy ją biorę (z polskiej dystrybucji, 3 tygodnie używana, z pokrowcem za 1650zł na koleżeńskie ratki).
No a jak sie ma ta Zetka do Nexusa4 to jakis wielki skok do przodu?
Niewielki. Procek maja ten sam, grafike i ram tyle samo. Roznica tylko w ekranie i wielkosci sluchawki. z jest wodo i wstrzasoodporna. Oba sa ze szkla.
Cos na temat Ztki i jej serwisowania: http://www.wykop.pl/ramka/1546627/moje-przygody-z-plusem-i-sony-xperia-z/
Calkiem ciekawy wydaje sie byc Galaxy S4 Active, ktory to mial premiere niedawno, a dostepny ma byc w wakacje w cenie zwyklego S4.
Glowne roznice w stosunku do S4 to wodoszczelnosc (IP67), ekran LCD zamiast Amoleda, wieksza masa przez co wydaje sie solidniejszy, zamiast blyszczacych plastikow sa jakies matowe, ma fizyczne normalne przyciski (wszystkie). reszta specyfikacji jak model i9505 (S4 na snapdragonie)
www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_active-review-935.php
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/samsungi9295galaxys4activeofic-1.jpg
źródło (http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-i9295-galaxy-s4-active-ofic.jpg)
Krys86tian
10-06-2013, 11:42
W moim subiektywnym odczuciu Sony Xperia Z:
+ desing: po prostu podoba mi się;
+ wodooporność - biegając/jadąc na rowerze w deszczu nie martwię się niczym + filmy pod wodą :)
+ full hd: żyletka obraz;
+ szybkość: nie udało mi sie go przymulić;
+ nakładka sony: funkcjonalna i ładna;
+ aparat: wystarczy jako pśtrykacz podręczny :)
+ brak nasyconych kolorów jak SAMOLED: wiem dla niektórych może to być minus.
- grzeje się: np. podczas grania
- kąty patrzenia na ekran
- mikroryski na panelach + trochę większe ryski :(
- głośnik podczas rozmowy: idąc poprzez ruchliwą ulicę i rozmawiając spodziewałem się nieco lepszego komfortu po topowym modelu.
Pozostaje jeszcze bateria ale pozostawiam ją bez +/- ze względu na to, iż każdy inaczej używa telefonu. Fajną sprawą jest tryb stamina.
Po więcej informacji - piszcie.
A gdybyś miał 1:1 porównać aparat z S3 to jak wypada?
Na moje oko z sampli netowych Xperia rejestruje mniej szczegółów, ma ciemniejszy i "dłuższy" obiektyw.
Krys86tian
10-06-2013, 12:11
Nie wypowiem, się po bym musiał test jakiś przeprowadzić. Jak mówiłem: jako podręczny pśtrykacz słit fociowy jest ok.
Rafał_Sz
10-06-2013, 12:27
Na moje oko z sampli netowych Xperia rejestruje mniej szczegółów, ma ciemniejszy i "dłuższy" obiektyw.Swoją drogą do czego to doszło. Niedługo będziemy się pytać który telefon ma ładniejszy bokeh, a który ładniej pracuje pod światło. ;)
Swoją drogą do czego to doszło. Niedługo będziemy się pytać który telefon ma ładniejszy bokeh, a który ładniej pracuje pod światło. ;)
takie czasy Panie ;)
Ja poza aparatami do pracy nie mam żadnego pstrykadełka, więc dobry aparat w telefonie to dla mnie podstawa:)
Robienie zdjęć telefonem to straszny obciach ;-)
Robienie zdjęć telefonem to straszny obciach ;-)
gdy jest to jedyny sposób na uwiecznienie widoczku lub w oczach dorastającego dziecka, to mam wy... w nosie, że to obciach :]
Robienie zdjęć telefonem to straszny obciach ;-)
Raczej robienie zdjec tabletem, a ostatnio coraz wiecej takich "fotografow" widuje.
Krys86tian
10-06-2013, 12:40
Pracą pod światło szczyci się Xperia Z swoją technologią HDR nawet nagrywając filmy ;)
Rafał_Sz
10-06-2013, 12:49
Robienie zdjęć telefonem to straszny obciach ;-)Bo co? Bo to takie mało "professional-art-bokeh-photography"? ;)
Sapphiron
10-06-2013, 12:51
ja tam często robię telefonem :) czasem nie liczy się jakość a zarejestrowanie chwili, widoku czy jakiegoś dokumentu/ulotki :)
kiedyś się zastanawiałem czy nie sprawić sobie malutkiej małpki do kieszeni ;)
Nie no możecie robić ja tylko wyraziłem swoje zdanie mam nadzieje że nie spłonę na stosie ;-)
Rafał_Sz
10-06-2013, 13:02
Nie no możecie robić ja tylko wyraziłem swoje zdanie mam nadzieje że nie spłonę na stosie ;-)
Gdybyś jednak trafił na stos, to nie obraź się, ale uwiecznię to komórką. ;)
Nie zdzierżę i będę cie straszył odgłosem migawki z aparatu D4 :-) oki kończe bo zaraz moderator mi ostrzeżenie sprzeda.
Robienie zdjęć telefonem to straszny obciach ;-)
Obciach to wyciąganie zestawu na kilkanaście tysięcy żeby zrobić zdjęcie, którego nie było potrzeby robić, poza oczywiście potrzebą wyciągnięcia sprzętu i pokazania go wszystkim w okolicy :)
kurczaczek
10-06-2013, 21:47
Mini probka zdjec z Samsunga S3
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/14188813/20130525_200102_HDR.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/261789_4965973831883_1938986275_n.jpg)
http://www.gsmmaniak.pl/210508/ios-7-oficjalnie-nowy-wyglad-nowe-notyfikacje-control-center-swietnie/
Trzeba przyznać, że fajnie to wygląda.
Wg mnie wyglada slabo, nie wiem czemu wszyscy ida w plaski wyglad... Teraz iOS bedzie wygladal jak Windows z lepszymi kolorami ;)
Cos mi sie wydaje, ze ten nowy wyglad to kwestia przyzwyczajenia, system bedzie dopiero dostepny jesienia, to co teraz mozemy zobaczyc to beta wiec jeszcze troche moze sie zmienic.
Prawda jednak jest to, ze na chwile obecna ikony mi sie nie podobaja, ale cala reszta jest miodzik:D
czy posiada ktoś samsung galaxy nexus i9250 ? jakieś opinie ?
Wiecie może, czy istnieje aplikacja na androida, która by kontrolowana czy inne aplikacje próbują łączyć się z Internetem i nie pozwalają im na połączenie tak długo, aż ja nie wyrażę na to zgody klikając jakieś powiadomienie?
No dobra, to wygląda na to że Lumia żonki poleci do serwisu. Pisałem wcześniej że niektóre zdjęcia po wrzuceniu na kartę pamięci są widziane podwójnie. Dzisiaj okazało się nawet zdjęcia robione telefonowym aparatem też są widziane podwójnie. Usunięcie jednego bliźniaka powoduje całkowite usunięcie zdjęcia z telefonu.
Ktoś się spotkał z czymś takim ?
czy posiada ktoś samsung galaxy nexus i9250 ? jakieś opinie ?
Posiadalem Nexusa i9250 oraz przed nim Nexusa S i9023 (tego bez AMOLED). Jak dla mnie to wzorcowe telefony z Andkiem, czysty system to jest to, aktualizacje masz jako pierwszy, nic nie zamula, design i jakosc wykonania wiecej niz zadowalajace. Posiadajac Nexusa S chcialem go wymienic na wersje z wyswietlaczem AMOLED, zdecydowalem sie zrobic wiekszy krok i zmienic na i9250. Gdybym teraz wracal do Androida to na 99% bylby to Nexus 4.
Wiecie może, czy istnieje aplikacja na androida, która by kontrolowana czy inne aplikacje próbują łączyć się z Internetem i nie pozwalają im na połączenie tak długo, aż ja nie wyrażę na to zgody klikając jakieś powiadomienie?
Avast-zapora ogniowa
Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2
No dobra, to wygląda na to że Lumia żonki poleci do serwisu. Pisałem wcześniej że niektóre zdjęcia po wrzuceniu na kartę pamięci są widziane podwójnie. Dzisiaj okazało się nawet zdjęcia robione telefonowym aparatem też są widziane podwójnie. Usunięcie jednego bliźniaka powoduje całkowite usunięcie zdjęcia z telefonu.
Ktoś się spotkał z czymś takim ?
sprawdź, może masz w ustawieniach zapis fotek w dwóch miejscach jednocześnie, po za tym przy edycji fotki jest nadpisywane w nowej wersji
No dobra, to wygląda na to że Lumia żonki poleci do serwisu. Pisałem wcześniej że niektóre zdjęcia po wrzuceniu na kartę pamięci są widziane podwójnie. Dzisiaj okazało się nawet zdjęcia robione telefonowym aparatem też są widziane podwójnie. Usunięcie jednego bliźniaka powoduje całkowite usunięcie zdjęcia z telefonu.
Ktoś się spotkał z czymś takim ?
Sprawdz dobrze w ustawieniach, nie wyglada to na uszkodzenie telefonu i sadze, ze serwis moze miec ubaw.
A taki fakny byl ten Nszajs....Hamerykancki!
kronos28
11-06-2013, 18:09
http://www.gsmmaniak.pl/210508/ios-7-oficjalnie-nowy-wyglad-nowe-notyfikacje-control-center-swietnie/
Trzeba przyznać, że fajnie to wygląda.
czy tylko ja mam takie wrażenie czy te wszystkie "innowacyjne" funkcje w postaci okienek zakładek, okna multitaskingu i owego control center itd. mamy w Androidzie... czy chociażby WP...
napisz proszę o wadach Ztki Twoim okiem-może komuś jeszcze się przydadzą te informacje.
Ja mam czas do jutra na podjęcie decyzji czy ją biorę (z polskiej dystrybucji, 3 tygodnie używana, z pokrowcem za 1650zł na koleżeńskie ratki).
Emet. Zetka jest telefonem dużym ale przy tym bardzo ładnym (ale to kwestia gustu). Mi osobiście wygląd zetki bardzo się podoba i nie pogardził bym, gdyby tylko była mniejsza. Niewątpliwym plusem jest ta wodoodporność. Natomiast co do wstrząsoodporności to tu bym podchodził z dystansem. Telefon pokryty jest szkłem i chociaż wygląda dzięki temu bardzo imponująco to, jak wiemy... jest ono dosyć kruche. Sam się głowię po kiego w takim fajnym telefonie jak N4 czy Z dali szkło. Ładnie wygląda ale sam osobiście wolał bym amelinium czy jakiś inny kompozyt (nie plastik). Zetka śmiga - chodzi płynnie i ładnie. Nakładka graficzna - rzecz gustu. Mi się te wszystkie nakładki producenckie przejadły. Te TouchWizz, TimeScape, Sense itd. są fajne przez pierwsze parę tygodni. Potem zaczynają się nudzić a po czasie wnerwiać, bo zamulają, walą po ślepiach jakimiś grafikami, animacjami zamiast przekazać tą informację jakiej w danym momencie chcemy uzyskać od urządzenia. Po wywaleniu Sense z HTC ten telefon dostał kooopa jak rakieta na sterydach. Po wywaleniu TouchWizz z Szajsunga było tak samo.
No a jak sie ma ta Zetka do Nexusa4 to jakis wielki skok do przodu?
Przewaga nexusa jest jedna zasadnicza - jak na dniach wyjdzie aktualizacja do 4.3 a potem następne, to będąc właścicielem Z, S4 czy innych, będzie można sobie o niej tylko poczytać przez dłuższy czas... Moim zdaniem N4 jest też fajniejszy wymiarowo, chociaż wolał bym osobiście nawet deko mniejszy - n4 i jemu podobne to taki max maxów dla telefonu aby to się jeszcze w miarę trzymało wygodnie w ręce, kieszeni spodni itd. Zetka jest wielka... Tak samo i note, to już średnio wygodna sprawa - ale tu jak kto lubi.
sprawdź, może masz w ustawieniach zapis fotek w dwóch miejscach jednocześnie, po za tym przy edycji fotki jest nadpisywane w nowej wersji
1 - nie ma opcji zapisu w 2 miejscach. Wybiera się albo kartę SD albo pamięć telefonu.
2 - Żadna z podwójnych fotek edytowanie nie była w żaden sposób. Zdjęcia były po prostu wrzucone na SD i owa SD została włożona do slotu w telefonie. Dodam że jej wyjęcie powoduje że żadne zdjęcia nie są w telefonie widoczne. Także to też wyklucza że te fotki są zapisane w 2 miejscach. I, tak - na karcie na kompie nie ma podwójnych zdjęć
Sprawdz dobrze w ustawieniach, nie wyglada to na uszkodzenie telefonu i sadze, ze serwis moze miec ubaw.
A taki fakny byl ten Nszajs....Hamerykancki!
Ja też mam ubaw jak czytam takich fachowców
Ja też mam ubaw jak czytam takich fachowców
To idz do serwisu, powodzenia we wmawianiu im, ze telefon jest uszkodzony...ale co ja tam wiem jak ja "fachowiec" :P
Skoro wiesz że telefon jest OK to podaj rozwiązanie problemu. A skoro takowego nie znasz to nie ........ (wybierz odpowiednie słowo ;) )
Sformatuj kartę w telefonie, zresetuj telefon, a jeśli to nie pomoże sprawdź inną kartę. Od takich rzeczy to nawet pierwszoklasista zaczyna.
Skoro wiesz że telefon jest OK to podaj rozwiązanie problemu. A skoro takowego nie znasz to nie ........ (wybierz odpowiednie słowo ;) )
Gdybym mial telefon z Microshitem na pokladzie to bym Tobie cos poradzil a tak to lipa...ale wiem na 100%, ze to nie uszkodzenie mechaniczne ani elektronika, dlatego mowie, odpusc serwis, moze na poczatek przeczytaj instrukcje.
Wydaje mi sie, ze problem lezy w zdjeciach na SD, telefon zglupial, bo niektore telefony maja katalog ze zdjeciami tylko w pamieci wewnetrznej telefonu.
Sformatuj kartę w telefonie, zresetuj telefon, a jeśli to nie pomoże sprawdź inną kartę. Od takich rzeczy to nawet pierwszoklasista zaczyna.
Sam widzisz...:P
Znalezione w google.pl
"Problem znaleziony. Występowały podwójne zdjęcia ponieważ Były niezgodności w folderach systemowy Images a w Windows Media Player Picture. Analogicznie z video. Teraz pytanie jak to poprawnie skonfigurować ?"
cos wiecej tutaj http://pdaclub.pl/forum/leo/zdublowane-zdjecia/
Tutaj dokladnie twoj problem http://forum.windows-phone.pl/threads/8791-Zdublowane-zdj%C4%99cia-w-galerii
Karta byla formatowana 2 razy. Zero zmiany na lepsze. Aktualizacje wszystkie pobrane. Reset zrobiony - bez zmian. Wlasnie zrobilem zdjecie telefonem i w katalogu pokazaly sie 4 takie same fotki ! 4 zamiast 1
Karta byla formatowana 2 razy. Zero zmiany na lepsze. Aktualizacje wszystkie pobrane. Reset zrobiony - bez zmian. Wlasnie zrobilem zdjecie telefonem i w katalogu pokazaly sie 4 takie same fotki ! 4 zamiast 1
To na 100% jest jakis blad systemowy a nie telefonu...blad jak wspominaja na innych forach "folderow".
Niezle jaja z tym Windowsem.
Niezle jaja z tym Windowsem.
A bo to pierwsze?
A bo to pierwsze?
No w iOS tego nie ma...moze to i lepiej, ze nie ma sie dostepu do folderow z poziomu komputera :D
Gdybym mial telefon z Microshitem na pokladzie to bym Tobie cos poradzil a tak to lipa...
Ktoś Ci dziecko pobił telefonem z Windowsem? Strasznie się wyżywasz na Małym Miękkim...
Przeszedłem przez smartfony z webOS, RIM, Androidem, iOS, WP7, WP8 i cięzko jest mi wskazać na wady dyskwalifikujące któryś z nich w oczach przeciętnego użytkownika.
Ktoś Ci dziecko pobił telefonem z Windowsem? Strasznie się wyżywasz na Małym Miękkim...
hehe, nie do konca tak jest jak myslisz, system jest raczej chwalony i nie mam nic do niego jak i innych systemow, kazdy ma plusy i minusy.
Jednak Strusiu jest pierwszym ktory IPhonea nazywa iSzajsem wiec tylko jemu odpisujac pisze jak pisze;)
hehe, nie do konca tak jest jak myslisz, system jest raczej chwalony i nie mam nic do niego jak i innych systemow, kazdy ma plusy i minusy.
Jednak Strusiu jest pierwszym ktory IPhonea nazywa iSzajsem wiec tylko jemu odpisujac pisze jak pisze;)
Musiałem przegapic tego posta... Moja żona jest swoim iPhonem zachwycona, nie wiem na ile jest to zasługa samego telefonu a na ile psychologii pożądania, bo od dłuższego czasu zawracała mi głowę i narzekała przy kolejnych coraz lepszych "Andkach", że to nie to, bo nie ma jabłuszka z tyłu obudowy.
narzekała przy kolejnych coraz lepszych "Andkach", że to nie to, bo nie ma jabłuszka z tyłu obudowy.
Moja odwrotnie, po kilku androidowych, mając IP, przestała narzekać, że jej coś nie działa czy kaprysi. Całkowita cisza. O ile wcześniej musiałem interweniować, teraz w ogóle przestałem się w ogóle interesować żony telefonem.
Moja odwrotnie, po kilku androidowych, mając IP, przestała narzekać, że jej coś nie działa czy kaprysi. Całkowita cisza. O ile wcześniej musiałem interweniować, teraz w ogóle przestałem się w ogóle interesować żony telefonem.
To chyba jednak nie to Tom. Mając Andka nie miała bladego pojęcia o aplikacjach, nie ma go i teraz. Pokazałem jej jak działa "słuchanie" i rozpoznawanie muzyki przez telefon na mojej Lumii, zaczęła marudzić że też chce, no to tłumaczę że ma SoundHound'a u siebie. Spojrzałem przed chwilą na ekran jej iP a tam 147 nieprzeczytanych maili, kilka tuzinów powiadomień na FB, wiadomości WhatsApp... No ale chciała baba smartfona to ma...
Ma czy nie ma, nieistotne. Używa podobnych, ale nie narzeka, że coś nie zadziałało, znikło, czy w jakikolwiek sposób zachowało się w sposób niepożądany. Obserwuję to samo u siebie, od 8 mcy mając telefon androidowy. Nieprzewidywalność, to najlepsze słowo. Nigdy człowiek nie jest pewny, czy żądana operacja przebiegnie jak trzeba. Większość oczywiście tak, ale wcale nie rzadko zdarzają się wyjątki i to one zasiewają te ziarno niepewności. Pisałem już o tym wielokrotnie. To są głównie drobiazgi, ale i rzeczy grubsze i są cały czas. Ilość taka, że po kilku latach korzystania z IP, rzuca się natychmiast w oczy. Jestem w stanie uwierzyć ludziom którzy twierdzą, że wszystko jest ok, bo podobnie jak w Windows, nie zauważają nawet tych drobnych nieprawidłowości. Przykład sprzed godziny: Na kompie zaktualizowałem kontakt do kogoś i się nie zsynchronizował poprawnie z telefonem. Znów.
Do 48 godzinach z Xperią S wiem, że brak fizycznego guziola doprowadza mnie do szału :/
Poza tym, dla mnie XS na "pływający" guzik wstecz. Czasami jest nad kropką z oznaczeniem owego przycisku, a czasami prawie na środku, tuż przy Home.
Natomiast potwierdziło się, że 4,7" W S3 było dla mnie za dużo.
Czy tylko Samsung pakuje do swoich słuchawek fizyczny przycisk?
Czy tylko Samsung pakuje do swoich słuchawek fizyczny przycisk?
Nie wiem czy we wszystkich, ale w bardzo wielu tak.
Hehe. Ja to chyba żonie BB kupię bo jak na razie to jest jedyny w domu telefon z którym nie ma od kilku generacji problemów.
Zresetowałem Lumię ponownie i jak na razie
- telefon przestał wykrywać sieci wi-fi
- nie aktualizuje daty ani godziny mimo, że jest ustawiony automat
- powstał nowy katalog ze zdjęciami w którym pojawiło się po kilkanaście kopii niektórych zdjęć robionych aparatem telefonu
Jadę z tym cudem techniki do serwisu. Na szczęście mam go na miejscu
Widać strusiowy telefon żyje własnym życiem ;-)
Posiadalem Nexusa i9250 ... Gdybym teraz wracal do Androida to na 99% bylby to Nexus 4.
to z jakim systemem masz telefon i dlaczego nie android ?
nie miałem jeszcze androida - czy jest widoczny po podłączeniu do systemu jako magazyn danych ? czy wymaga jakiś badziewi instalowanych na komputerze ?
Tak jest widoczny jako pamiec masowa, zreszta mozna w ustawieniach androida wybrac jak ma dzialac po podlaczeniu do usb w kompie.
Czy jesteś pewien, że i Nexusa to dotyczy? W recenzji na gsmarena.com jest wyraźnie napisane "brak trybu pamięci masowej".
W galaxy nexusie jest ograniczona uzywalnosc, poprostu eni widzi wszystkich typow plikow np. zipa.
Generalnie pamiec masowa jest w androidach, ale zalezy od producenta w jaki sposob ona funkcjonuje.
Ja nie mam zadnego problemu w swoim SGSie.
Ja również nie miałem. Co nie zmienia faktu, że nie mam tego obecnie w iP i wcale mi tego nie brakuje.
W galaxy nexusie jest ograniczona uzywalnosc, poprostu eni widzi wszystkich typow plikow np. zipa.
Generalnie pamiec masowa jest w androidach, ale zalezy od producenta w jaki sposob ona funkcjonuje.
Ja nie mam zadnego problemu w swoim SGSie.
Działa tak samo na wszystkich od androida 4.x.x mass storage juz nie ma. Teraz jest mtp, na Windowsie nie ma problemu na osx i Linux da się ogarnąć.
Mam pytanie do mających nowego Nexusa 4 Czy jak kupiliście telefon w polskiej dystrybucji to posiadał folię ochronna na telefonie? A drugie pytanie czy ten fon ma tylko ładowarkę usb czy sieciową tez?
No, i ten mój jakże błahy problem z 720stką ma swój epilog w serwisie. Telefon już u nich został.
No, i ten mój jakże błahy problem z 720stką ma swój epilog w serwisie. Telefon już u nich został.
Nikt nie mowil, ze problem błahy, uwazam jednak, ze to sprawa softu a nie samego urzadzenia ;)
Daj znac co fachowce poradza...
Pisałem na fb - powiedzieli że 720 to nowy model (o czym nawet nie wiedziałem biorąc ten model) i że często branding operatorów psuje oryginalny soft. Się zapytałem "Jaki branding" skoro nic w telefonie nie wskazuje na brandowanie. A jednak... Podobno tego nie widać w systemie ale jednak operatorzy grzebią w sofcie. Nie zawsze wychodzi to na dobre
Strus a zobacz jakie masz fabrycznie wgrane ustawienia netu mmsów itd... jak masz tylko swojej sieci czyli soft brandowany.
kronos28
12-06-2013, 22:57
Mam pytanie do mających nowego Nexusa 4 Czy jak kupiliście telefon w polskiej dystrybucji to posiadał folię ochronna na telefonie? A drugie pytanie czy ten fon ma tylko ładowarkę usb czy sieciową tez?
posiada - na tylnej. Na ekranie jest ale taka "fabryczna" z ikonkami włącznika i Volume + i -. Co do ładowarki to jest w zestawie sieciowa USB.
Czy jesteś pewien, że i Nexusa to dotyczy? W recenzji na gsmarena.com jest wyraźnie napisane "brak trybu pamięci masowej".
Urządzenie jest widoczne jako "urządzenie przenośne" z możliwością normalnego kopiowania plików jak z dysku na dysk.
Pisałem na fb - powiedzieli że 720 to nowy model (o czym nawet nie wiedziałem biorąc ten model) i że często branding operatorów psuje oryginalny soft. Się zapytałem "Jaki branding" skoro nic w telefonie nie wskazuje na brandowanie. A jednak... Podobno tego nie widać w systemie ale jednak operatorzy grzebią w sofcie. Nie zawsze wychodzi to na dobre
A to akurat nic nowego. Galaxy Nexus to dobry przykład bo był sprzedawany w sieciach z innym systemem niż z Google play i później okazywało się ze nie ma aktualizacji i trzeba system podmienic manualnie.
to z jakim systemem masz telefon i dlaczego nie android?[QUOTE]
Mam Lumie 620 z Windows Phone 8. Dlaczego nie Android? Z powodow finansowych, nie mialem kasy na cos pokroju HTC One, Nexus 4, a uzywanie rzeczy z dolnej polki juz mnie nie bawi - nie ta szybkosc, jakosc wykonania itd. Wzialem Lumie bo byla tania i ma WP8, a jako byly uzytkownik WP7 (LG E900) chcialem sie przekonac jak sie zmienil ten system.
Zreszta Androida calkiem nie opuscilem, ciagle mam swojego pierwszego smartfona, Orange San Francisco (ZTE Blade), aktualnie z CM9 na pokladzie (Android 4.0).
[QUOTE=Yanluk;3150948]A to akurat nic nowego. Galaxy Nexus to dobry przykład bo był sprzedawany w sieciach z innym systemem niż z Google play i później okazywało się ze nie ma aktualizacji i trzeba system podmienic manualnie.
Nie bardzo rozumiem, Google Play to sklep z aplikacjami, muzyka itd, system to Android... Masz na mysli, ze ograniczony byl dostep do sklepu Google Play albo nie bylo go wcale i byl zastapiany przez aplikacje danej sieci (mialem tak z tanim tabletem Archos, oczywiscie dalo sie obejsc)?
Yanluk, akurat w przypadku poprzedniej generacji Nexus'a były 2 wersje i nie były one brandowane przez operatorów tylko jedna wersja miała czystego androida, a druga miała androida z samsungowymi dodatkami.
[QUOTE=chaos;3150520]to z jakim systemem masz telefon i dlaczego nie android?[QUOTE]
Mam Lumie 620 z Windows Phone 8. Dlaczego nie Android? Z powodow finansowych, nie mialem kasy na cos pokroju HTC One, Nexus 4, a uzywanie rzeczy z dolnej polki juz mnie nie bawi - nie ta szybkosc, jakosc wykonania itd. Wzialem Lumie bo byla tania i ma WP8, a jako byly uzytkownik WP7 (LG E900) chcialem sie przekonac jak sie zmienil ten system.
Zreszta Androida calkiem nie opuscilem, ciagle mam swojego pierwszego smartfona, Orange San Francisco (ZTE Blade), aktualnie z CM9 na pokladzie (Android 4.0).
Nie bardzo rozumiem, Google Play to sklep z aplikacjami, muzyka itd, system to Android... Masz na mysli, ze ograniczony byl dostep do sklepu Google Play albo nie bylo go wcale i byl zastapiany przez aplikacje danej sieci (mialem tak z tanim tabletem Archos, oczywiscie dalo sie obejsc)?
w Google play może tez kupić telefony
Yanluk, akurat w przypadku poprzedniej generacji Nexus'a były 2 wersje i nie były one brandowane przez operatorów tylko jedna wersja miała czystego androida, a druga miała androida z samsungowymi dodatkami.
Wersji było więcej niż 2. W Australii sieć Telstra miała swoją wersję systemu.
Aż tak daleko nie sięgnąłem ;-)
Możliwe że takie cuda były. Jeśli zaś chodzi o sam branding telefonów przez sieci można było to prościej wyjaśnić ;-) ok... koniec ot
No prosze, a bylem przekonany ze Nexusy jako Andkowe "demonstratory technologii" sa zawsze wolne od brandingu.
A z innej beczki: czy instalujecie na swoich telefonach nieoryginalny soft (chodzi mi glownie o Androida)? Czy nie macie w zwiazku z tym obaw o bezpieczenstwo danych, hasel itp?
Co masz na myśli pisząc "nieoryginalny Soft"?
Mam na mysli roznorakie modyfikacje i nieoficjalne wersje OS, rzeczy typu CyanogenMod.
Aha :-) no to tu ją się nie wypowiem bo jadę na oryginalnym andku. Zastanawiam się jednak nad tym czy użytkownicy smartfonów nie mają obaw logować się z telefonów do banku? Ja póki co mam opory i tego nie robię.
Nie mam z tym problemu. Jak na razie wszystko jest OK, zarówno jeśli chodzi o mBank jak i aplikację IKO.
Zastanawiam się jednak nad tym czy użytkownicy smartfonów nie mają obaw logować się z telefonów do banku? Ja póki co mam opory i tego nie robię.
Niektórzy maja, niektórzy nie ;)
Po pierwsze, pytanie czy musisz logować się do banku ze smartphone, tabletu czy innego tego typu urządzenia. Zagrożeń jest sporo. Zaczynając od utraty fizycznej i różnych mniej bądź bardziej skutecznych metod ataków już na ukradzione urządzenie, przez ataki na software, aż do problemów z implementacjami generatora liczb pseudolosowych i inne zagrożenia natury kryptograficznej, które na urządzeniu mobilnym mogą się pojawić z większym prawdopodobieństwem, ze względu na ograniczenia techniczne ( parametry sprzętu). Dodajmy do tego, że pisanie na klawiaturze dotykowej jest specyficzne - podświetlają się shifty, trzeba zmieniać "zakładki" na znaki specjalne i inne rzeczy, w zależności od klawiatury, które mocno ułatwiają podejrzenie hasła. Tutaj pomagają oczywiście hasła jednorazowe, tokeny i inne tego typu rozwiązania.
Można ograniczać ewentualne straty, używając kont pośrednich ,z ograniczonymi limitami, z ograniczonymi środkami. Logowanie się do głównych kont bankowości internetowej przez urządzenie którego nie jesteśmy pewni i nie mamy pełnej kontroli jest zagrożeniem.
Na różne smartphone, na różnych systemach były skuteczne ataki, dające włamywaczowi większe bądź mniejsze możliwości w systemie. Przy rozwijającym się rynku smartphone-ów, zwiększanie się ilości zagrożeń jest naturalne i należy go oczekiwać. Jednak, warto zauważyć, że dostęp do konta bankowego przeciętnego kowalskiego i kradzież środków w ten sposób to nie jest najłatwiejszy sposób na wzbogacenie się - w końcu transfery środków i wszelkie bankowe aktywności są mocno nadzorowane i pilnowane przez odpowiednie instytucje. Większą wartość mogą stanowić dane naszej karty kredytowej, czy dane personalne dotyczące osoby, jej nawyków miejsc w których bywa, etc. Są to rzeczy które można łatwiej sprzedać w internecie, używając środków komunikacji nie będących pod żadną kontrolą państwa i fizycznie nie mających nic wspólnego z zaatakowanym, a jednocześnie, osobie nic nie ginie, więc nie jest świadoma problemów.
Mam na mysli roznorakie modyfikacje i nieoficjalne wersje OS, rzeczy typu CyanogenMod.
Od czasów windows mobile używam modyfikowanych systemów. Wyjątkiem był tylko nexus gdzie miałem standardowy Rom ale z rootem.
Teraz na HTC One mam modyfikowany, ale czekam aż wypuszcza system bez nakładki HTC i pewnie będzie oryginał + root.
Mam dość laickie pytanie. Wkładam kartę Play sim do nexusa 4 wybieram wybierz sieć w tym przypadku play I za diabła nie chce się połączyć. Mam diw karty i za każdym razem wyskakuje mi komunikat ze karta nie zezwala na połączenie z siecią. Może coś robie nie tak
No i nexus 4 poleciał do sprzedawcy na żadnej karcie nie może wychwycić sieci. Reset ustawień i to samo
Nie ustawiaj sieci w Play na sztywno, daj na automatyczny wybor bo z playem jest tak, ze nie zawsze ma swoj zasieg i wtedy przeskakuje na bts innego operatora. Z automatu sam sobie bedzie skakac, a jak dasz mu na sztywno Play, ktory akurat nie bedzie mial zasiegu to nie zlapie Tobie nic.
Ale ja dałem na automat i nic. Ciągle wyskakuje komunikat iż nie może się połączyć. No to kupiłem dwa inne startery play i orange i to samo. Dałem sobie spokój i wysyłam telefon do sprzedawcy. Czar prysł o jakości LG ;-)
Informuję niniejszym że 720stka wróciła z serwisu. Skończyło się wgraniem nowego softu. Na razie jest OK
Ale ja dałem na automat i nic. Ciągle wyskakuje komunikat iż nie może się połączyć. No to kupiłem dwa inne startery play i orange i to samo. Dałem sobie spokój i wysyłam telefon do sprzedawcy. Czar prysł o jakości LG ;-)
Albo trafiles jakis egzemplarz po przygodach typu zalanie itp.
Sprzedawca się zarzeka że nowy no cóż czekam na inny egzemplarz mam nadzieje że nie bedzie zalany tak jak ja w sobote na grilu będe;-)
A gdzie ten grill bo też bym się napił :mrgreen:
Nie chciałbyś słuchać w kółko jak cierpię, że kupiłem telefon taki drogi a sprzedawca mnie w ciula zrobił a to że LG wcale nie jest takie super duper i takie tam :-)
Ja mogę w zamian na iSzajsa ponarzekać :)
Ja mogę w zamian na iSzajsa ponarzekać :)
Oczywiscie bez jasnego powodu, ale narzekaj sobie ile chcesz, tam wszystko dizla zle...no i te zdublowane zdjecia.
Sprzedawca się zarzeka że nowy no cóż czekam na inny egzemplarz mam nadzieje że nie bedzie zalany tak jak ja w sobote na grilu będe;-)
A moze złe karty sim wciskales do srodka? :P Tudziez odwrotnie. Male takie te micro-sim wiec sie pomylic mozna ;)
A moze złe karty sim wciskales do srodka? :P Tudziez odwrotnie. Male takie te micro-sim wiec sie pomylic mozna ;)
a jak wygladaja zle karty ktore mozna umiescic w ramce? A druga sprawa jak wsadzisz karte sim odwrotnie i umiescisz w ramce i na dodatek to wszystko jakims sposobem wsadzisz do gniazda telefonu to stawiam browar. To ze Ty jestes blondynem nie oznacza ze inni tez sa
Sie nie spinaj. Napisalem to z przymruzeniem oka :)
Chociaz biorac pod uwage posty w tym temacie to znalazloby sie paru takich co mogliby nie ogarnac takiego schematu ;)
Sie nie spinam tylko mi się spiął portfel i krew mnie zalewa, że tyle kasy za coś co nie działa. Ale czytając wątki o lewym af D800 i tak myślę że jestem 100lat przed murzyna.. afroamerykanami ;-)
Grabasimo
14-06-2013, 11:34
a jak wygladaja zle karty ktore mozna umiescic w ramce? A druga sprawa jak wsadzisz karte sim odwrotnie i umiescisz w ramce i na dodatek to wszystko jakims sposobem wsadzisz do gniazda telefonu to stawiam browar. To ze Ty jestes blondynem nie oznacza ze inni tez sa
poplulem monitor.
A wracajac do pytania Chaos - jesli masz mozliwosc na Galaxy Nexus nie zajechanego to bierz w ciemno. U mnie chodzi juz od 1,5 roku (taki telef. do pracy) a drugi to N4. Ten drugi szybkiej biega bo ma lepsze bebechy.
Pierwszy model SGN mial defekt w postaci uszkodzonego gniazda miniusb szybka wymiana w salonie i do dzis smiga. Ba nawet udalo mi sie go utopic w zupie po 2-3 dniach suszenia w ryzu dziala bez problemow.
A do N4 to moge go w ciemno polecic.
A podlaczenie Adroida z Linuxem juz mozna szybko zalatwic i bezproblemowo. Wystarczy zainstalowac go-mtpfs i mamy dostep do dysku w telefonie.
krzysztof jot
15-06-2013, 15:20
Niektórzy maja, niektórzy nie ;)
.
sam to napisałeś czy z jakiejś ulotki ? :) - a już to "...aż do problemów z implementacjami generatora liczb pseudolosowych i inne zagrożenia natury kryptograficznej, które na urządzeniu mobilnym..." - szacun.
Odnoszę wrażenie, ze nigdy nie obsługiwałes konta bankowego z pozycji smartfonu i nie bardzo sie orientujesz w zabezpieczeniach. Dobry bank ma swoją aplikacje mobilna, "parujesz telefon" z systemem, słuchawki musisz zaakceptować i z innj nic nie zrobisz, jest system pinów i haseł, a transakcja musi być zatwierdzona poprzez wybrane elementy z oddzielnego hasła mobilnego (np. millenium)i mam wrażenie, że w kilku bankach to jest to to bezpieczniejsze niż z pozycji PC, a na pewno nie gorzej zabezpieczone. Telefon się "sam z siebie" nie zaloguje do systemu bankowego,bez odpowiednich haseł i pinów, i nie pamięta ich, i za każdym razem wymaga ich wprowadzenia.
Po prostu interesuję się tematem ogólnie pojętego bezpieczeństwa informatycznego. Tak, miałem okazje korzystać z aplikacji różnych banków.
Większość kwestii sprowadza się do tego, czy ufasz temu co wyświetla Ci aplikacja i co potwierdzasz. No i tego, jak bardzo cenisz sobie prywatność i jak bardzo nie chcesz, żeby informacje o Twoich transakcjach, zachowaniach, bez Twojej wiedzy i zgody, trafiały do kogoś, dla którego te dane mają sporą biznesową wartość.
Tak jak napisałem wcześniej, ataki bezpośrednie na transakcje, na poziomie przeciętnego kowalskiego, po prostu się nie opłacają. Bardzo ciężko wyprowadzić pieniądze z systemu bankowego bez pozostawiania śladów, więc i prawdopodobieństwo złapania i koszta które trzeba włożyć w zabezpieczenie swojej osoby przy takim ataku są całkowicie nieadekwatne do zysków. Znacznie łatwiej za to, sprzedać dane o użytkowniku, stanie konta, transakcjach, etc. :)
Przeciez nie ma roznicy z czego logujemy sie do banku, smartfon i pc to jedno i to samo. strony bankow sa zabezpieczone, wiec tak samo sie na nie loguje z pozycji kazdego urzadzenia. jakby ktos chcial cos wykradac to moze to rownie dobrze zrobic z nszego komputera, a nie telefonu, jeden pies jak dla mnie.
krzysztof jot
15-06-2013, 17:18
... czy ufasz temu co wyświetla Ci aplikacja i co potwierdzasz. No i tego, jak bardzo cenisz sobie prywatność i jak bardzo nie chcesz, żeby informacje o Twoich transakcjach, zachowaniach, bez Twojej wiedzy i zgody, trafiały do kogoś, dla którego te dane mają sporą biznesową wartość....
bankowej aplikacji przygotowanej przez dany bank oraz smartfonowi o ekranie w rozdzielczości dobrego laptopa, ufam tak w kwestii co wyswietla jak i co potwierdzam tak samo jak operacji wykonywanej na PC.
co do informacji gromadzonych :) - daj spokój, dane o transakcji i tak bank ma i zna bez względu na to czy dokonam przelewu ze smartfona, peceta czy pójde do oddziału banku. To musiałbym zrezygnować z karty, ba z banku, brać gotówkę, płacić gotówka... byłoby to rozsądne dla zachowania swej prywatności, ale dialo niewygodne jak na XXI wiek.
Staram sie na innych płaszczyznach zabezpieczyć odpowiedni poziom prywatności i anonimowości, w kwestiach oczywistych i "nie do przeskoczenia" nie będe robił z siebie wariata.
Od wczoraj testuję Lumię 520. Jak na telefon typu low-end to działa wręcz rewelacyjnie.
Poszukuje dość wydajnego smartphona <700zł, raczej używanego. W grę wchodzi wyłącznie android, inne systemy odrzucam ze względu na przyzwyczajenie i aplikacje. W tej cenie na znanym portalu akcyjnym, da się dostać LG L9, Samsunga Galaxy S Advance, zdarzają się też Nexus I9250 oraz Galaxy S II. Ma ktoś jakieś typy i może coś polecić w tym budżecie?
krzysztof jot
15-06-2013, 20:44
Galaxy S2 nie ma tu konkurencji. Jeśli tylko łapie się w tej cenie - bez wahania i zastanawiania się. Zwlaszcza ze ma andka 4.1.
To prawda.
Świetny telefon.
Ja bym zdecydowanie wolał Nexusa, o ile faktycznie można kupić w tej cenie.
krzysztof jot
15-06-2013, 21:13
jeśli kupi w tej cenie... tam marny aparat 5mln pix jest a poza tym całkiem całkiem
http://www.phonearena.com/phones/compare/Samsung-Galaxy-S-II,Samsung-GALAXY-Nexus/phones/5106,5595
Faktycznie, aparat w telefonie to taka ważna cecha...
Ja bym zdecydowanie wolał Nexusa, o ile faktycznie można kupić w tej cenie.
Zwłaszcza Nexusa 4 ;-) badziew nad badziewy
W każdym modelu trafiają się niedoróbki, wadliwe egzemplarze itp.
Na forum Androida jest piękny wątek o fatalnym wykonaniu HTC One na przykład.
krzysztof jot
15-06-2013, 21:41
Faktycznie, aparat w telefonie to taka ważna cecha...
dla mnie podstawowa, większość zdjęć robię telefonem...
tam marny aparat 5mln pix jest[/URL]
Dla mnie piksele w telefonie są bez znaczenia, bo jednak nie koniecznie do tego to służy. Fajnie gdy aparat jest zadowalający, ale nie powinno to być główne kryterium. Dla mnie najważniejsza jest pewna, szybka praca i bezproblemowość obsługi. Obecnie pod uwagę biorę SGS2, Nexus i9250 oraz SE Xperia Arc S : http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/4906/5439/5368/0/
Najtańszy Arc S odbiega od pozostałych pamięcią RAM, oraz czasami czuwania, ale za to chyba nadrabia procesorem. GS2 i Nexus niewiele różnią się od siebie parametrami poza rozmiarem i rozdzielczością wyświetlacza, choć nie jestem pewien czy większy ekran jest w tym przypadku zaletą.
Nie odrzucalbym L9 to swietny telefon za ta cene i ma wiekszy ekran od pozostalych. Arc S daruj sobie bo z 512 ramu to tylko udreka. Android powinien miec minimum 1 gb zeby pracowac w miare normalnie.
Za przedmówcą: L9 ma jedno z najlepszych przełożeń cena/jakość i dość mocną baterię - piszę jako posiadacz.
Panowie, ktoś wie jak można zgłośnić rozmówcę w 720stce ? Żona ma ustawione 10/10 i trzeba się mocno wsłuchiwać w drugą osobę żeby zrozumieć o czym się w ogóle rozmawia. I to będąc w domu
Panowie, ktoś wie jak można zgłośnić rozmówcę w 720stce ? Żona ma ustawione 10/10 i trzeba się mocno wsłuchiwać w drugą osobę żeby zrozumieć o czym się w ogóle rozmawia. I to będąc w domu
Strus, nie wsłu**** się. Poproś żonę, żeby ci powtórzyła o czym rozmawiała, gdy skończy rozmowę.;)
Boryszuk
16-06-2013, 21:59
:mrgreen:
Albo powinienem zmienić baterię w pluskwie :) Wiem wiem. A tak serio ? Bo jak tel drugi raz wyląduje w serwisie to chyba zatęsknię za iSzajsem... tfu tfu....
Marcin Jakubowski
17-06-2013, 23:11
iOs 7 na ip4 (bez s)
Jak na betę na 3 letniej słuchawce całkiem nieźle. Myślę, że można zakładać poprawę.
http://youtu.be/omkucWMruks
iOs 7 na ip4 (bez s)
Jak na betę na 3 letniej słuchawce całkiem nieźle. Myślę, że można zakładać poprawę.
http://youtu.be/omkucWMruks
Poprawę trzeba nie tylko zakładać, w to trzeba wierzyć całym sercem, mam na myśli te cukierkowe ikonki, proszę cię Apple, zmień to paskudztwo!
Ikonki ikonkami, ale dzialanie jest calkiem dobre jak na iP4, spodziewalem sie zamulen a dziala calkiem dobrze...
Strusiu i jak ta Nokia? Podglosniles??
Ja nie, serwis tak
No a teraz szczerze powiedz ile razy byles w serwisie i przez ile lat z iSzajsem?
Ale o co Ci chodzi ? Chcesz mi na siłę udowadniać że filozofia i produkty Apple'a są tak zajefajne że teraz powinienem się co najmniej pociąć z rozpaczy że żona już iSzajsa nie ma ? To Ci się nie uda. Żeby nie wiem jak iPhone i applowe gadżety były cudne to u mnie nigdy więcej nic z nadżartym japcem nie zagości. Kropka
Używał ktoś? Na papierze kozak:
http://allegro.pl/pentagram-monster-ips-dual-sim-areo2-fv23-w-wa-i3309145249.html
Jak na Androida to sprzęt bardzo przeciętny. Nawet 1GB RAMu nie ma.
Jak dla mnie to bardzo fajny sprzęt. Już od jakiegoś czasu go obserwuję i bardzo mi się podoba.
A bateria to po prostu kosmos :D
eristoff
19-06-2013, 19:40
Są fajniejsze Chinczyki (bo ten pentagram to zwykły Chinczyk), ale nie będę reklamował bo znowu posypią się hejty
http://jolla.com/
to może się okazać fajna rzecz
kronos28
19-06-2013, 22:38
Polecam zainteresować się Oppo find 5 http://europe.oppostyle.com/ b. fajny chińczyk
Na iBodzie jest Nexus 4 za 1300 zł. Mam ten telefon i szczerze polecam. Kozacki!
nie klam bo jest za 1249,95 + 29,95 przesylka :P
No wlasnie tez Wam chcialem podpowiedziec ze nexusa 4 mozna na iboodzie kupic dzisiaj w dobrej cenie :)
Nie sledze cen nexusa od kilku miesiecy ale ta wydaje sie byc atrakcyjna.
Sapphiron
21-06-2013, 08:52
jakby ktoś potrzebował dobrej i szybkiej przeglądarki na adka to polecam Boat Browser. Sporo szybszy i stabilniejszy od Opery, zachowując funkcjonalność owej + wiele dodatków.
jakby ktoś potrzebował dobrej i szybkiej przeglądarki na adka to polecam Boat Browser. Sporo szybszy i stabilniejszy od Opery, zachowując funkcjonalność owej + wiele dodatków.
Ooo, dzięki. Po ostatniej aktualizacji nie mogę wytrzymać z Operą ;/
Sapphiron
21-06-2013, 09:34
też nie mogłem dlatego zacząłem szukać i przerobiłem kilka aż zatrzymałem się na Boat. Jak na razie jest gites :)
też nie mogłem dlatego zacząłem szukać i przerobiłem kilka aż zatrzymałem się na Boat. Jak narazie jest gites :)
Dolphin Browser tez przerobiles? Mialem na androidowych sluchawkach, mam na tablecie.
Co do sluchawek zmienilem Lumie 620 na HTC 8x i jest fajniej ;)
Bo 8x to bardzo fajny telefon.
Sapphiron
21-06-2013, 10:13
Delfina przerabialem. Na tablecie i na NeoV chodzil czasem gorzej niz Opera...
Juz w tym watku polecalem Boata, sam uzywam juz od dawna i zlego slowa nie moge powiedziec. Wczoraj na probe zainstalowalem najnowsza opere oparta o chromium i jest lipa, muli sie strasznie wiec dalej pozostaje przy lodeczce :)
Bo 8x to bardzo fajny telefon.
Bylby fajniejszy, gdyby dolozyli mu slot na microSD - nie mam pojecia co mysleli inzynierowie HTC projektujac ten model.
No i sklejona na amen obudowa budzi u mnie mieszane uczucia - jak cos padnie to calosc do wymiany, zapomnij o zapasowej baterii albo wymianie wbudowanej gdy ta przestanie "trzymac".
Witam coraz więcej zdjęć robię telefonem (obecnie E52) zastanawiam się nad jego zmianą więc chciałbym wybrać coś z najlepszym aparatem, zastanawiam się nad Nokią N9 może polecicie coś innego.
Z najlepszym aparatem to chyba Nokia 808 PureView. :)
Z najlepszym aparatem to chyba Nokia 808 PureView. :)
Raczej ten szajsung: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s4_zoom-5447.php :P
Tudziez taki wynalazek: http://fotoblogia.pl/2013/06/21/samsung-galaxy-nx-pierwszy-bezlusterkowiec-z-androidem-wi-fi-i-lte :)
adolfik9501
22-06-2013, 18:20
Używał ktoś? Na papierze kozak:
http://allegro.pl/pentagram-monster-ips-dual-sim-areo2-fv23-w-wa-i3309145249.html
Test: http://www.gsmmaniak.pl/209224/test-pentagram-monster/ Zawsze to więcej informacji niż w samej specyfikacji.
jaki polecicie program do obsługi poczty kilku kont na androida ?
Boryszuk
22-06-2013, 20:32
K9
jaki polecicie program do obsługi poczty kilku kont na androida ?
Ja uzywam gmaila do ktorego wklepalem kilka kont. Dziala bardzo dobrze :)
Dziala to tak, ze ggmail sciaga do siebie poczte z innych kont. mozna ustawic etykiety na kazde konto zeby wiadomo bylo co skad przyszlo. podczas wysylania maila mozna wybrac z listy z ktorego konta ma byc poczta wyslana.
eristoff
22-06-2013, 21:41
maildroid
Ja uzywam gmaila do ktorego wklepalem kilka kont. Dziala bardzo dobrze :)
Dziala to tak, ze ggmail sciaga do siebie poczte z innych kont. mozna ustawic etykiety na kazde konto zeby wiadomo bylo co skad przyszlo. podczas wysylania maila mozna wybrac z listy z ktorego konta ma byc poczta wyslana.
nie chcę mieszać kont w jednym worku ;)
To sobie oddziel je etykietami. Ja tak robię i mam porządeczek, że hej. ;-)
eristoff
22-06-2013, 22:24
nie ma to jak uszczęśliwiać na siłę. Powiedz czy testowałeś K9 i Maildroida i który Ci bardziej podchodzi
Ale o czym wy mówicie? Jeśli oba konta są na serwerze Google (np. darmowy Gmail + Gmail z Google Apps) to aplikacja w telefonie widzi je jako dwa osobne konta i niczego nie miesza, nawet powiadomienia o nowej poczcie dostajesz osobno. Na górnej belce programu (tam gdzie wybiera się foldery) masz oba konta, gdy klikniesz na to drugie to otwiera się poczta z niego.
andrstac
23-06-2013, 07:56
jaki polecicie program do obsługi poczty kilku kont na androida ?
A ja po sprawdzeniu K9, Maildroid i jeszcze dwu innych, trafiłem (chyba nawet ktoś tutaj polecał) na AquaMail. I więcej już nie szukałem. Najważniejszą dla mnie sprawą było, żeby program pocztowy umożliwiał zachowanie nazw folderów IMAP które są na serwerze (niestety pozostałe nie radziły sobie z tym w mniejszym bądź większym stopniu i ustawiały jakieś domyślne nazwy, które potem dublowały się na serwerze).
lukpiecz
23-06-2013, 08:19
A jakiej aplikacji używacie do sprawdzania pogody?
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.