Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

mOSAd
08-04-2011, 23:55
Tak też kiedyś myślano o wielu rzeczach. Poza tym twórcy niekoniecznie chcą zastępować. Ale wprowadzić alternatywę - ułatwić pewne rzeczy. Tobie to nie zastąpi "analogowego" medium. Ale nowe pokolenie może wyrosnąć już w innym świecie. Ja mogłem myśleć, że nic mi nie zastąpi zabawy w berka na rowerach Wigry 3. Czasy i ludzie się zmieniają - nigdy nie mów nigdy. :) Książkę mogę czytać na czymkolwiek. Liczy się dla mnie treść, a nie medium. Akurat tutaj większość posiadaczy czytników typu Kindle czy nawet palmtopów powie to samo. Gazety papierowe? Nic ich nie zastąpi niby. A jednak wiele serwisów internetowych, pełniących ich rolę jest codziennie odwiedzanych przez miliardy na całym świecie.
Złym słowem jest "zastąpi". Nikt na siłę niczego nie zastępuje. To klient wybiera to, co dla niego jest wygodniejsze, czy tańsze chociażby. A jeżeli jest tańsze to może stać się bardziej popularne. A skoro tak, to może powstać nowa subkultura... itd itp. To nie jest takie czarno-białe. Drewno to drewno, papier to papier. Nic nie zastąpi płyt gramofonowych. Jasne. Nic nie zastąpi fotografii analogowej i samodzielnego wywoływania negatywów czy slajdów. Ehem. :) Nic nie zastąpi dobrej 32-tomowej encyklopedii na półce. (kaszel...internet...kaszel)

costi
09-04-2011, 00:05
Akurat gazety bym bardzo chętnie widział w wersji elektronicznej. Co prawda dobrze jest mieć czasami coś na podorędziu żeby coś zawinąć w ową gazetę, ale ogólnie dystrybucja elektroniczna prosto na czytnika wydaje mi się naturalna dla prasy - wstaję rano i mam już na czytniku zsynchronizowane ulubione dzienniki.

A Kindle mi chodzi po głowie, choć dość długo by się amortyzował... gdyby e-booki były tańsze, to może.

mOSAd
09-04-2011, 00:17
Kiedyś naturalnym wyda się ludziom grającym w gry fabularne czy karcianki i planszówki, że grają na elektronicznych wersjach stołów, tabletów, na hologramach. I nie będą mogli zrozumieć, jak ktoś się mógł męczyć z pionkami, kostkami i kartami. Przecież to tyle czasu trwa! Świat pędzi do przodu, coraz szybciej i szybciej. Mamy coraz więcej do zobaczenia, do poznania, do ogarnięcia, do przeżycia. Zapach drewna czy papieru może kiedyś odejdzie w niepamięć i będzie znany nielicznym. Nie będą go znali, więc nie będą go z niczym kojarzyć. Nie będą do niego wzdychać zatem. Będą tęsknić za starym wysłużonym iPadem 8 lub gadżetami w stylu kontrolerów do Wii, za pomocą których "poskaczesz" na nartach, pograsz w golfa, czy krykieta nie ruszając się z domu. Też z kumplami. Będą tęsknić za wyprawami na Marsa w niedzielne popołudnia. Za zabawą w antygrawitacyjnych pomieszczeniach. W holodekach itd. Co pokolenie to inne emocje, wspomnienia, pasje. Widzisz - mówisz, że papier elektroniczny jest ciekawy. Fotografia cyfrowa pewnie też ma sens. Gry cyfrowe (odpowiadające i przewyższające możliwościami te stołowe) też znajda u wielu uznanie. Nawet nie ma wątpliwości co do tego. To jest tylko kwestia czasu.

PS. Błyskawicznie odpowiadasz! Ja tu spokojnie edytuję wypowiedź bo coś mi się przypomniało, a tu bum - kolejny wpis. Kiedyś to szło by listem! Nic nie zastąpi listów! :D I lizania znaczków! I tego oczekiwania na odpowiedź! I pocztówek... Jaaaaasne (ehem... blogi, fora, e-maile... ehem). ;)

costi
09-04-2011, 00:33
A, czekam aż gościu klepnie turę we wspomniane TtA i sobie siedzę na forum... :)


Gry cyfrowe (odpowiadające i przewyższające możliwościami te stołowe) też znajda u wielu uznanie. Nawet nie ma wątpliwości co do tego. To jest tylko kwestia czasu.
Na szczęście obie gałęzie jakoś sobie całkiem dobrze koegzystują póki co, a nawet widać pewien renesans planszówek. Przejście tych gier wyłącznie na formę cyfrową byłoby tragedią, bo umarłaby cała kategoria gier opierająca się na bezpośredniej interakcji i dyskusjach między graczami, np. Battlestar Galactica.


Przecież to tyle czasu trwa!
Jak patrzę, ile czasu ludzie potrafią na MMO poświęcać, to spędzenie 8-10 godzin nad Twilight Imperium czy Here I Stand nie wygląda na masę czasu ;) Ale to oczywiście skrajny koniec skali, bo większość gier trwa 20-60 minut na gracza.

No i wersja "analogowa" ma jedną zaletę - jeden egzemplarz zawiera komplet elementów dla wszystkich graczy. Z wersją elektroniczną może być różnie, bo a to ktoś nie ma swojego tabletu, a to się rozładował, a to nie ma aplikacji pobranej...

Cosnek
12-04-2011, 17:43
Zdecydowalem sie na Galaxy S, wlasnie zglebiam jego mozliwosci. Oplaca sie upgrade do froyo?

Vall
12-04-2011, 17:52
Opłaca. Ja mam Desire ( ten zwykły) od prawie roku i jeszcze zadnych problemów nie miałem, więc polecam :-)

ayu
12-04-2011, 18:00
Zdecydowalem sie na Galaxy S, wlasnie zglebiam jego mozliwosci. Oplaca sie upgrade do froyo?
Opłaca się. Szczególnie wersja 2.2.1 jest dobra i szybka. Pojawił się już nawet Gingerbread 2.3.3 ale nie jest jeszcze dobrze dopracowany.

Wysłane GT-I9000

Zink
13-04-2011, 12:36
wiecej ramu, cienszy lżejszy, szybsza grafika i procek, 2 kolory (biały i czarny).
Znaczy, że ekran wyświetla tylko dwa kolory? :D

ragnar
13-04-2011, 15:48
Pojawił się już nawet Gingerbread 2.3.3 ale nie jest jeszcze dobrze dopracowany.

Wysłane GT-I9000

Oficjalnie?

punky
13-04-2011, 16:00
przekonales mnie, 16 giga wystarczy? rozumiem ze tyle mamy gdy wyjmujemy go z pudelka, system sie nie rozrasta jak windows ani nic takiego? :)
Weź 32 Gb, jeśli chcesz trzymać na tym muzykę i filmy. Do samych aplikacji 16 starcza w zupełności.

System nie rozrasta się jak windows, ale kolejny update softu do 4.3 zajął ciutkę więcej miejsca niż poprzedni.

Cosnek
13-04-2011, 20:29
Oficjalnie?

Oficjalnie jest juz w sprzedarzy I9001 plus z Gingerbread na pokladzie.

prz3mo
13-04-2011, 20:41
Stawiam na dwurdzeniowce: Motorola ATRIX 4G (http://www.motorola.com/Consumers/US-EN/Consumer-Product-and-Services/Mobile-Phones/Motorola-ATRIX-US-EN) lub LG P990 Optimus 2X (http://www.gsmmaniak.pl/39635/lg-optimus-2x-p990-recenzja/)

... chyba tylko po to by być "trendy" i mieć mega wypas wśród znajomych :)
Prawda jest taka, że większość smartphonów nawet w połowie nie wykorzystuje potencjału tego co siedzi w środku.
Dobrym przykladem jest Wave, którego mam. Co z tego że jest procek 1GHz, jak nie ma aplikacji (choć pewnie musiałyby być to gry), które by to wykorzystały.
Noo... może filmy HD to wykorzystują, tyle, ze nie obejrzałem na "fali" żadnego filmu bo nie jestem zboczeńcem by na kilku calach oglądać filmy.

ayu
13-04-2011, 23:29
Oficjalnie?[/QUOTE]

Nie do końca oficjalnie. Wyciekł od samsunga ale na pewno niedługo będzie oficjalny.
Jeżeli chodzi o gt-i9001 to o ile mi wiadomo to w Polsce go nie będzie, na początek ma być dostępny w Rosji i to za cenę 2x wyższą niż u nas teraz kosztuje Galaxy S.

Wysłane GT-I9000

Cosnek
13-04-2011, 23:45
Tutaj mozna kupic I9001 z systemem Android Gingerbread:

www.amazon.co.uk/Samsung-I9100-Galaxy-Sim-Free-Smartphone/dp/B004QTBQ2C/ref=amb_link_159677427_3?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=right-2&pf_rd_r=18DVYRY886XW4DJV44KC&pf_rd_t=101&pf_rd_p=238822707&pf_rd_i=560820

Marcin Jakubowski
14-04-2011, 18:45
pierwsze recenzje jeżynowego konkurenta.

http://www.iclarified.com/entry/index.php?enid=14702

jednak rozczarowanie...

ayu
15-04-2011, 14:27
Tutaj mozna kupic I9001 z systemem Android Gingerbread:

www.amazon.co.uk/Samsung-I9100-Galaxy-Sim-Free-Smartphone/dp/B004QTBQ2C/ref=amb_link_159677427_3?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=right-2&pf_rd_r=18DVYRY886XW4DJV44KC&pf_rd_t=101&pf_rd_p=238822707&pf_rd_i=560820

cosnek zgadza się tylko, że piszesz o GT-I9001 a linka załączasz do GT-I9100 a to są dwa różne modele. Pierwszy to SGS + dopalacz a drugi to następca SGS-a czyli całkiem nowy model. Wkradła Ci się chyba literówka.
A tak nawiasem pisząc znajomy pokazał mi dzisiaj HTC HD2 z wgranym WM7 i powiem szczerze, że jeżeli chodzi o płynność działania to android jest daleko w tyle.

124miko
16-04-2011, 00:11
Przywloklem dzisiaj te dwójkę do domu. Na razie bez wielkich rewelacji. Jest dużo cieńszy od poprzedniej wersji i lepiej się go trzyma. Na razie używam go tylko do przeglądania netu wiec niewiele mogę powiedzieć. Spróbuje dzielić się na bieżąca spostrzezeniami.

Marcin Jakubowski
16-04-2011, 15:31
Przywloklem dzisiaj te dwójkę do domu. Na razie bez wielkich rewelacji. Jest dużo cieńszy od poprzedniej wersji i lepiej się go trzyma. Na razie używam go tylko do przeglądania netu wiec niewiele mogę powiedzieć. Spróbuje dzielić się na bieżąca spostrzezeniami.

pisz, jestem ciekawy opinii. ja swojego pada sprzedałem w zeszłym tygodniu. Przy aktualnym kursie dol. dopłacam 300 zł i mam nowego 3 g 32 GB. Przyleci do mnie 26 maja.

124miko
16-04-2011, 17:39
Ja kupiłem 16GB z 3G. Jest to mój pierwszy iPad ( poprzednią wersję miałem tylko 3 dni do testów ). Do przeglądania netu jak na razie w porządku. Trochę filmików pooglądałem i też było ok. Co byś chciał jeszcze wiedzieć?

Marcin Jakubowski
16-04-2011, 19:34
Ja kupiłem 16GB z 3G. Jest to mój pierwszy iPad ( poprzednią wersję miałem tylko 3 dni do testów ). Do przeglądania netu jak na razie w porządku. Trochę filmików pooglądałem i też było ok. Co byś chciał jeszcze wiedzieć?

jak działa skype, face time?
korzystałeś z imove?
w czym nosisz ( masz może smart cover)?
jak chodzi safari (w porównaniu do pierwszej wersji)
czy ekran jest taki sam czy może zauważyłeś różnice?
czy ibooks ładuje szybciej książki?

pozdrawiam

MJ

McSimus
17-04-2011, 12:26
A to czytali http://www.telepolis.pl/news.php?id=21283

morzon
18-04-2011, 10:01
pisz, jestem ciekawy opinii. ja swojego pada sprzedałem w zeszłym tygodniu. Przy aktualnym kursie dol. dopłacam 300 zł i mam nowego 3 g 32 GB. Przyleci do mnie 26 maja.

Z ciekawości - za ile można sobie teraz ściągnąć ipada2 (16gb, 3g)? Nie orientuje się które sklepy są tanie w USA i tak na chybił trafił to nie chce szukać...

R
18-04-2011, 10:02
ceny sa chyba stale... nie wiem tylko czy da sie kupic w USA 3g bez planu.

Pawel Pawlak
18-04-2011, 12:27
A czy można w jakiś sposób podpiąć do iPad-a zewnętrzny HDD + czytnik kart i wykorzystać go do ribienia zrzutów kart (jakiś taki usb-host czy coś) ?

R
18-04-2011, 12:31
jeszcze nie mozna, ale pewnie bedzie mozna :mrgreen:

Pawel Pawlak
18-04-2011, 12:38
no to poczekam ;)

R
18-04-2011, 12:43
pojawia sie coraz wiecej ciekawych przejsciowek do ipada, kto wie czy ktos nie wyduma jakiegos wynalazku do zgrywania zdjec. tym bardziej ze urzadzenie wsrod foto jest dosc popularne...

ayu
18-04-2011, 16:52
Właśnie przeczytałem. Niestety zawsze tak jest , że po jakimś czasie producent sprzętu zapomina o starszych modelach z różnych względów.

Marcin Jakubowski
18-04-2011, 20:08
ceny sa chyba stale... nie wiem tylko czy da sie kupic w USA 3g bez planu.

mam nadzieję, że się da ;)

bo mi wczoraj znajoma zamówiła.

McSimus
18-04-2011, 22:41
Tyle tylko, że w tym konkretnym przypadku słowa "starszych" i "jakimś czasie" trzeba wziąć w ogromny cudzysłów.

statler
18-04-2011, 23:54
jakby ktoś szukał taniej nawigacji to właśnie jest promocja w Appstore na Sygic Aura Central Europe, 19,99€. Navigon też jest tańszy:)

ku6i
20-04-2011, 09:21
Pojawił się AutoCAD na Androida: http://www.autocadws.com/mobile/android
Prośba do posiadaczy telefonów z natywnym multitouchem: mógłby ktoś ściągnąć ten soft na swój telefon i podesłać mi .apk? Przez brak rzekomego MT nie mogę tego cholerstwa ściągnąć z marketu :/

andrstac
20-04-2011, 09:45
Pojawił się AutoCAD na Androida: http://www.autocadws.com/mobile/android
Prośba do posiadaczy telefonów z natywnym multitouchem: mógłby ktoś ściągnąć ten soft na swój telefon i podesłać mi .apk? Przez brak rzekomego MT nie mogę tego cholerstwa ściągnąć z marketu :/

Jest chyba jakiś większy problem: na moim Desire tez się nie chce zainstalować. Ściągnie się i za chwilę komunikat: Instalacja nie powiodła się.

Boryszuk
20-04-2011, 10:41
Jak wroce do domu to zobacze co da sie zrobic.

ku6i
20-04-2011, 11:48
Ciekawostka: kumplowi udało się to ściągnąć na LG GT540, który ma ekran opornościowy (czyli nie ma też MT). Tyle, że gość jest teraz w pracy, więc mi tego .apka teraz nie podeśle. Będę wdzięczny za pomoc.

Pimps
20-04-2011, 12:03
U mnie na DHD zainstalowało się i działa.

Boryszuk
20-04-2011, 14:12
Ciekawostka: kumplowi udało się to ściągnąć na LG GT540, który ma ekran opornościowy (czyli nie ma też MT). Tyle, że gość jest teraz w pracy, więc mi tego .apka teraz nie podeśle. Będę wdzięczny za pomoc.

Bede w domu za ok 1.5 godziny. Napisz na PW ktore pliki beda Ci potrzebne (najlepiej ze sciezka :mrgreen:)

chaos
21-04-2011, 12:31
witajcie, co polecicie z poniższych ?
tak żeby miało nawigację, szybki aparat foto i dobrą jakość dźwięku oraz niski SAR ?
samsung wave 2 czy xperia X8 ?

sokrates
21-04-2011, 12:44
Pojawił się AutoCAD na Androida: http://www.autocadws.com/mobile/android
Prośba do posiadaczy telefonów z natywnym multitouchem: mógłby ktoś ściągnąć ten soft na swój telefon i podesłać mi .apk? Przez brak rzekomego MT nie mogę tego cholerstwa ściągnąć z marketu :/

Wchodzę z poziomu telefonu (Galaxy i5700, Android 2.1-update1) odpalam Android Marekt -> wyszukaj -> wpisuję "Autocad ws" i nie znajduje mi takiego softu. z kolei jak wejdę z poziomu przeglądarki (przez kod QR Code z w/w strony) to nie ma opcji aby to zainstalować. Ktoś coś podpowie o co kaman ;-)

Pimps
21-04-2011, 14:16
Ja wszedłem przez Android Market dałem wyszukaj autocad bez ws znalazło i zainstalowało.

sokrates
21-04-2011, 21:31
znajduje mi jakieś aplikacje autocad, ale nie jest to w/w aplikacja autocad ws. Są tą jakieś dodatki typu, forum z odpowiedziami, jakieś widgety itp.

adamtg
23-04-2011, 12:58
Dla wszystkich, którzy mają dość sms-spamu znalazłem dzisiaj coś takiego - http://www.usundane.pl (http://www.usundane.pl/)

Majek
23-04-2011, 17:56
A ja tak z zupełnie innej beczki...

Próbował ktoś korzystać z HD2 i zestawu hands-free korzystając z technologii rSAP? Bo mam ze swoim telefonem jakieś dziwne fiksacje. Moduł BT w samochodzie (fabryczny) łączy się z telefonem w miarę bez problemu, wszystko działa ok, natomiast po rozłączeniu telefon dostaje pierd..ca. Wiesza się na wszystkie możliwe sposoby. I teraz nie bardzo wiem, czy to jest wina telefonu/oprogramowania i jego obsługi rSAP, czy może modułu, czy może kompatybilności modułu z telefonem. Chociaż dwie ostatnie opcje raczej wykluczam, bardziej przypuszczam, że to problem po stronie telefonu. Stąd moje pytanie. I nie chodzi mi o współpracę akurat z moim zestawem (VW), tylko w ogóle z jakimkolwiek w trybie zdalnej karty.

Pawliko
24-04-2011, 22:34
W przypływie emocji sprzedałem swojego S8500 Wave i zamówiłem Nokię E72. Już nie mogę się doczekać aż przyjdzie :)

kZC_
24-04-2011, 23:14
ja właśnie się przesiadłem z Nokii 5630 na Wave S5330 :) nigdy nie byłem przekonany co do telefonów z dotykowym ekranem. Powoli zmieniam zdanie :D
Ten Samsung może nie jest telefonem z najwyższej pułki w swojej kategorii, ale robi na mnie wrażenie :)

chaos
25-04-2011, 11:43
W przypływie emocji sprzedałem swojego S8500 Wave i zamówiłem Nokię E72. Już nie mogę się doczekać aż przyjdzie :)
ja właśnie chcę sprzedać e72 i nabyć wava ;)

Pawliko
25-04-2011, 18:56
ja właśnie chcę sprzedać e72 i nabyć wava ;)

hehe, na pewno bedziesz zadowolony :) mi się po prostu znudził, ale dzień po sprzedaży przez Kup Teraz miałem poważnie wątpliwości czy wystawienie go było mądrym pomysłem... :P

jest jeden problem: w ostrym słońcu na tym super amoledzie zupełnie nic nie widać... :/

kakersik
25-04-2011, 19:26
A ja mam Wave S8500 i mimo, iż chodzi całkiem nieźle to wiem, że już więcej nie kupię tel z badaOS.

M_B
25-04-2011, 19:28
A ja mam Wave S8500 i wiem, że nie podejmuję na zapas decyzji o kupnie telefonu. To się tak szybko zmienia...

chaos
25-04-2011, 21:31
Ja mam E72, miałem E71 i E50 i wiem, że już nigdy symbiana ;)

grudzinsky
25-04-2011, 22:11
a ja wlasnie od kilku dni bawie sie Xperia X8. fajna zabawka. jedyny minus to, ze po zbawie netem i innymi narzedziami po calym dniu trzeba to dziadostwo podlaczyc do pradu ;) jakos nie bylem do tej pory zwolennikiem kompasow, gpsow w telefonie, ale teraz wiem, ze to fajna sprawa :)

prz3mo
26-04-2011, 09:13
jest jeden problem: w ostrym słońcu na tym super amoledzie zupełnie nic nie widać... :/

To fakt, o ile s-amoled zabija jakością w normalnych warunkach, o tyle w słońcu niestety jest do bani.

ongzng
27-04-2011, 00:53
Mam dylemat, czy wybrać nokię c6, czy xperie x10 mini pro? Co lepsze, gdzie dłużej trzyma bateria, etc. ? Z góry dzięki za pomoc ;)

jadzik
27-04-2011, 10:52
Mam dylemat, czy wybrać nokię c6, czy xperie x10 mini pro? Co lepsze, gdzie dłużej trzyma bateria, etc. ? Z góry dzięki za pomoc ;)

ja bym nie brał żadnego, nie ma jakiś innych telefonów w ofercie operatora, no chyba że gdzieś na aukcji te modele sobie upatrzyłeś...

zresztą żywotność baterii to rzecz względna, moja E72 z reguły trzyma 3-4 dni, ale nawet jednego dnia nie wytrzyma gdy używam jej jako modem do internetu. wszystko zależy od tego co będziesz robił z tym telefonem...

Stach2008
27-04-2011, 13:34
Wczoraj natknąłem się na dość ciekawą aplikację a w zasadzie bazę danych o szkłach Nikona
https://market.android.com/details?id=com.nikonlenses&feature=search_result


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://ssl.gstatic.com/android/market/com.nikonlenses/ss-0-320-480-160-0-f33641d0e99435dc25e0df00637f0591312fafcf)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://ssl.gstatic.com/android/market/com.nikonlenses/ss-1-320-480-160-0-a7542a10b367c06f3803463069803a49b66d6dd0)

Jakby ktoś chciał po podglądać konkurencję to też jest ;)
https://market.android.com/search?q=canon&so=1&c=apps


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://ssl.gstatic.com/android/market/com.canonlenses/ss-0-320-480-160-0-beb392a54beab1b8a78451021ce5281fe09c324c)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://ssl.gstatic.com/android/market/com.canonlenses/ss-1-320-480-160-0-8ca556ced597705f4146be5cf22208088c164e47)

DOF & Hyperfocal Distance
https://market.android.com/details?id=be.hcpl.android.phototools

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://ssl.gstatic.com/android/market/be.hcpl.android.phototools/ss-1-320-480-160-1-f3e32e4210b153e52869258de2e616d67e11023c)

maclat
27-04-2011, 17:29
Photo Tools to bardzo ciekawa i bogata aplikacja :) Dzięki.

Raulo
27-04-2011, 21:10
Ja posiadam Galaxy S
Bateria na necie trzyma 1 max 2 dni.
Ale zakupiłem sobie do niego dedykowanego powerpacka i mimo internetu i angry birds ;) telefon działa 5 dzionków co myślę, że przy takim sprzęcie jest dobrym wynikiem.

Tak wygląda http://samsungomania.pl/ebb-u10-wieksza-bateria-dla-galaxy-s-i9000.html tani nie jest ale musze powiedzieć, że wart swojej ceny.

ongzng
28-04-2011, 00:50
Te modele brałem pod uwagę. Nie mam za dużo pieniędzy, to co mam wolę przeznaczyć na fotografię. Przy przedłużaniu umowy wziąłbym ten telefon, biorę te pod uwagę, bo mała wifi, pwerty i są stosunkowo tanie. Przy przedłużaniu umowy będę musiał zapłacić za nie około 500zł. Nr mam w plusie, dokładnie w miksie, może ktoś się orientuje co się opłaca wziąć od nich. Do końca umowy zostało mi jeszcze parę miesięcy, ale wolę zorientować się wcześniej, tak robiłem kiedy kupowałem aparat, opłaciło się, tak też robię i teraz ;)

zuto
28-04-2011, 14:46
Te modele brałem pod uwagę. Nie mam za dużo pieniędzy, to co mam wolę przeznaczyć na fotografię. Przy przedłużaniu umowy wziąłbym ten telefon, biorę te pod uwagę, bo mała wifi, pwerty i są stosunkowo tanie. Przy przedłużaniu umowy będę musiał zapłacić za nie około 500zł. Nr mam w plusie, dokładnie w miksie, może ktoś się orientuje co się opłaca wziąć od nich. Do końca umowy zostało mi jeszcze parę miesięcy, ale wolę zorientować się wcześniej, tak robiłem kiedy kupowałem aparat, opłaciło się, tak też robię i teraz ;)

Więc ofertą i cenami nie zawracaj sobie głowy. Toż to epoka...

Calme
28-04-2011, 21:14
Na ile obstawiacie cenę SG 2 na starcie ?

Calme
28-04-2011, 21:25
Trochę newsów...

Google Docs z funkcją przetwarzania tekstu ze zdjęć (http://android.com.pl/news/programy/2061-natywna-aplikacja-google-docs-z-funkcj-przetwarzania-tekstu-ze-zdj.html)
(http://android.com.pl/news/platforma/2056-android-234-na-io-2011-z-obsug-wideorozmow.html)Android 2.3.4 na I/O 2011 z obsługą wideorozmów? (http://android.com.pl/news/platforma/2056-android-234-na-io-2011-z-obsug-wideorozmow.html)

Telefon Nokii z włókna węglowego (http://www.gsmcenter.pl/?id=14084)
Qualcomm prezentuje drugą generację chipów Snapdragon (http://www.gsmmaniak.pl/43174/qualcomm-snapdragon/)

Motorola odblokuje bootloader…ale jest haczyk. (http://www.gsmmaniak.pl/43164/motorola-odblokuje-bootloaderale-jest-haczyk/)
Jak złamać Windows Phone 7 (http://www.gsmmaniak.pl/43090/jak-zlamac-windows-phone-7/)

Nawigacja Orange na majowy weekend za darmo (http://www.pdaclub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=20259:nawigacja-orange-na-majowy-weekend-za-darmo&catid=51:programy&Itemid=93)
Wideo przewodnik po Androidzie 3.0 Honeycomb (http://openmobile.pl/2011/03/wideo-przewodnik-po-androidzie-3-0-honeycomb-wideo/)

Windows Phone Device Manager for Windows Phone 7 (http://www.xda-developers.com/windows-mobile/windows-phone-device-manager-for-windows-phone-7/)

Beson
29-04-2011, 14:33
Może mi ktoś polecić jakąś dobrą nawigację na Androida? Mam samsunga i5700.

sokrates
29-04-2011, 15:04
Naviexpert - próbowałem na i5700 - działa. Daleko mu co prawda do AM, ale nie wiem czy na Androida znajdziesz coś lepszego. Ale jako tzw. nawigacja awaryjna w zupełności wystarczy.

Beson
29-04-2011, 15:15
A co powiecie o tych trzech mapach?
- Sygic Mobile Maps
- iGO My Way
- Navigon

ropusz
29-04-2011, 18:20
Trochę już Android jest na rynku. Czy wyszedł jakiś sensowny menedżer pobierania tak, żeby np. na raty pobrać jakiś większy plik?

pet3r
29-04-2011, 23:38
używam Sygica, co prawda nie jakoś intensywnie ale nie widzę wielu wad. czasami myli się w komendach głosowych, zwłaszcza na rondach ale śmiga szybko i bezproblemowo. warto zainstalować i przetestować :)

needlehole
30-04-2011, 00:24
ja także używam Sygica, i to na i5700. używana okazjonalnie, ale jak trzeba to prowadzi dobrze i do celu :)

Maciek R
02-05-2011, 10:34
A ja mam problem z kontaktami w mojej E71.

Mam wpisane w książkę 2 kontakty do dwóch osób z tej samej rodziny o bardzo podobnych numerach.
Przedstawię to tak:

- 1 kontakt: Jan Kowalski 666-123-456
- 2 kontakt: Józef Kowalski 777-123-456

Różnią się tylko imiona i pierwsze trzy cyfry numeru w tych kontaktach.

I teraz jeśli dzwoni do mnie ktoś z tych numerów nie pokazuje mi kontaktu tylko "goły" numer (patrzę na wyświetlacz a tam: Dzwoni 666-123-456 albo 777-123-456).
Ktoś wie czemu i jak temu zaradzić?

krzysztof jot
02-05-2011, 20:45
A ja mam problem z kontaktami w mojej E71.

Mam wpisane w książkę 2 kontakty do dwóch osób z tej samej rodziny o bardzo podobnych numerach.
Przedstawię to tak:

- 1 kontakt: Jan Kowalski 666-123-456
- 2 kontakt: Józef Kowalski 777-123-456

Różnią się tylko imiona i pierwsze trzy cyfry numeru w tych kontaktach.

I teraz jeśli dzwoni do mnie ktoś z tych numerów nie pokazuje mi kontaktu tylko "goły" numer (patrzę na wyświetlacz a tam: Dzwoni 666-123-456 albo 777-123-456).
Ktoś wie czemu i jak temu zaradzić?

Powód jest inny niż myślisz, to nie podobne numery - po prostu musisz mieć gdzieś zdublowany ten numer - np. zapisany w książce telefonicznej telefonu, oraz w książce na karcie sim - Nokia tak ma.

R
02-05-2011, 20:47
w instrukcji jest napisane, ze tel idenytfikuje chyba po 6ciu ostatnich cyfrach z numeru. jesli sa takie same... lipa.

ku6i
03-05-2011, 04:12
Na wstępie przepraszam za duże opóźnienie, miałem ostatnio nawał roboty i nie było czasu zagłębić się w temat.


Bede w domu za ok 1.5 godziny. Napisz na PW ktore pliki beda Ci potrzebne (najlepiej ze sciezka :mrgreen:)

Dzięki za chęci, już sobie poradziłem :)


znajduje mi jakieś aplikacje autocad, ale nie jest to w/w aplikacja autocad ws. Są tą jakieś dodatki typu, forum z odpowiedziami, jakieś widgety itp.


Wchodzę z poziomu telefonu (Galaxy i5700, Android 2.1-update1) odpalam Android Marekt -> wyszukaj -> wpisuję "Autocad ws" i nie znajduje mi takiego softu. z kolei jak wejdę z poziomu przeglądarki (przez kod QR Code z w/w strony) to nie ma opcji aby to zainstalować. Ktoś coś podpowie o co kaman ;-)


Ja wszedłem przez Android Market dałem wyszukaj autocad bez ws znalazło i zainstalowało.

Okazuje się, że soft nie jest kompatybilny z i5700 (również posiadam ten telefon) i nie da się go normalnie ściągnąć z Marketu. Szkoda, że na stronie nic nie napisali na ten temat.
Dostałem .apk od kumpla, zainstalowałem, soft działa, ściąga pliki z serwera i odpala, da się go podejrzeć, problem w tym, że gdy wybiorę np. wymiarowanie, albo narzędzie rysowania czegokolwiek, to cały ekran robi się czarny i nie da się nic z nim zrobić aż do restartu programu :/ Na szczęście AC w telefonie potrzebuję głównie do podejrzenia zwartości plików, więc da się przeżyć, ale nie obraziłbym się na poprawnie działające wymiarowanie. Niestety chyba dopiero po wymianie telefonu :/ Tyle dobrego, że Autodesk rozpoczął dobrą tendencję wprowadzania na Androida oprogramowania nieco poważniejszego niż Angry Birds.
Sokrates, jakbyś chciał podestować AC WS to tutaj masz .apk'a: http://goo.gl/QFAtG


Powód jest inny niż myślisz, to nie podobne numery - po prostu musisz mieć gdzieś zdublowany ten numer - np. zapisany w książce telefonicznej telefonu, oraz w książce na karcie sim - Nokia tak ma.

w instrukcji jest napisane, ze tel idenytfikuje chyba po 6ciu ostatnich cyfrach z numeru. jesli sa takie same... lipa.

W Nokii, która mieni się biznesową? To jakiś żart?

Maciek R
03-05-2011, 12:33
Powód jest inny niż myślisz, to nie podobne numery - po prostu musisz mieć gdzieś zdublowany ten numer - np. zapisany w książce telefonicznej telefonu, oraz w książce na karcie sim - Nokia tak ma.

Niestety pudło... Fakt, miałem zdublowany numer (tak jak napisałeś), ale po skasowaniu wszystkich i zapisaniu od nowa dalej jest, jak było.

Chyba, niestety, jest tak jak mówi R. Trochę słabo to wygląda. :/

Edycja:
No, i jest tak jak R pisał. Skasowałem jeden numer - drugi zaczął się 'identyfikować'. Co za totalnie bzdurna opcja. :/

krzysztof jot
03-05-2011, 14:45
w instrukcji jest napisane, ze tel idenytfikuje chyba po 6ciu ostatnich cyfrach z numeru. jesli sa takie same... lipa.

???

chaos
04-05-2011, 11:13
http://najbardziej.com/polecane/11-telefonow-dla-fotografow/

czy coś z tej listy jest godne uwagi ?

kiemlo
04-05-2011, 11:18
Nic specjalnie, chyba że zakładasz muzeum telefonii komórkowej :)

chaos
04-05-2011, 11:39
a taki Sony Ericsson Satio ? wygląda nieźle

costi
04-05-2011, 12:09
Ale zdajesz sobie sprawę, że podlinkowany artykuł jest z 2009 roku?

jarek76
05-05-2011, 07:51
A co polecacie z klawiaturą qwerty

Może SAMSUNG 533 WAVE?

chaos
05-05-2011, 08:31
Ale zdajesz sobie sprawę, że podlinkowany artykuł jest z 2009 roku?
no wiem, zaintrygował mnie tytuł - telefon dla fotografa ;)

puchbeary
05-05-2011, 08:33
A co polecacie z klawiaturą qwerty

Może SAMSUNG 533 WAVE?
Raczej nie. Oprócz raczej wydmuszkowego wykonania to telefon demonem szybkości nie jest. Jakość rozmów bardzo przyzwoita ale użytkowanie bywa upierdliwe. Telefon raczej dla młodzieży
.

jarek76
05-05-2011, 08:41
Raczej nie. Oprócz raczej wydmuszkowego wykonania to telefon demonem szybkości nie jest. Jakość rozmów bardzo przyzwoita ale użytkowanie bywa upierdliwe. Telefon raczej dla młodzieży
.

To co innego? Dodam że w erze przy przedłużeniu umowy nie dostanę czegoś dużo droższego za 1zł :)

Sapphiron
05-05-2011, 08:45
To ja się dołączę...

Co teraz najlepiej wybrać w Plusie na przedłużeniu umowy MixPlus powiedzmy że do 300zł przy doładowaniach 50zł na miesiąc?
I czy w ogóle warto przedłużać czy lepiej (korzystniej) podpisać nową świeżą umowę?

puchbeary
05-05-2011, 10:14
Z pełną klawiaturą - nie mam pojęcia :/ . Pozytywne wrażenie zrobiły na mnie Samsungi Wave z Badą i seria Galaxy z Androidem ale to czym się bawiłem było dotykowe wyłącznie. Zupełnie uczciwie jednak dodam, że po zainstalowaniu swype na Galaxy i5700 kompletnie przestałem odczuwać potrzebę posiadania qwerty.

tomek s
05-05-2011, 12:04
Ma ktoś może HTC Desire z Orange, nie wiem czy wszystkie mają logo operatora i brandowany, mocno uciążliwy soft?
pozdr

Psychotrop
05-05-2011, 12:07
ja mam - co chcesz wiedzieć ?

tomek s
05-05-2011, 12:50
Generalnie chodzi mi o to, czy jest dużo oprogramowania operatora, jakieś dodatkowe pozycje w menu, które ewentualnie można pousuwać, chyba że nie jest to zbyt uciążliwe?
Masz logo oranżady na obudowie, wyświetlacz slcd, czy amoled?
pozdr

Psychotrop
05-05-2011, 13:14
z orange jest logo na tel.i podczas uruchamiania.
jedyny soft jaki znalazłem, to "nawigacja orange"
a usunąć można przez "zrootowanie" telefonu.
sam tego nie robię, bo to firmowy tel. więc nie chcę kombinować :)
ale na forach androida masz mnóstwo informacji na ten temat.

pet3r
05-05-2011, 13:32
root to kilka sekund i można przywrócić tel do poprzedniego stanu ale można też go uszkodzić (chociaż ryzyko jest znikome). minus jest taki, że można uszkodzić tel w sposób uniemożliwiający przywrócenie oryginalnego ROMu, jest wtedy problem z gwarancją.

a tak odbiegając od tematu: właśnie zainstalowałem sobie Swypa na Desire. byłem przeciwnikiem tego typu klawiatury, podchodziłem sceptycznie do tego, czy faktycznie jest to szybsze, jak z dokładnością itp. zainstalowałem i nigdy chyba nie wrócę już do klasycznej klawiatury :D jest mega, pisze się dużo szybciej już po przejściu samouczka (warto poświęcić chwilkę, jest wszystko co potrzeba)! dokładność jest super, dobrze dobiera słowa, jak nie to wybór jest dużo szybszy niż w Androidowej. poza tym nie wprowadza polskich znaków (chociaż chyba jest wersja, która wprowadza), czego w Androidowej się nie uświadczy.
polecam każdemu, kto nie próbował: http://www.megaupload.com/?d=M5TFQ3AP .

TIP: jeżeli po zainstalowaniu i włączeniu w Ustawieniach nadal włączona jest Androidowa, trzeba kliknąć w okienko wpisywania tekstu (np. we Wiadomościach), kliknąć jeszcze raz i przytrzymać aż pokaże się menu z opcją wyboru Metody wprowadzania.

ropusz
05-05-2011, 21:32
root to kilka sekund i można przywrócić tel do poprzedniego stanu ale można też go uszkodzić (chociaż ryzyko jest znikome). minus jest taki, że można uszkodzić tel w sposób uniemożliwiający przywrócenie oryginalnego ROMu, jest wtedy problem z gwarancją.

a tak odbiegając od tematu: właśnie zainstalowałem sobie Swypa na Desire. byłem przeciwnikiem tego typu klawiatury, podchodziłem sceptycznie do tego, czy faktycznie jest to szybsze, jak z dokładnością itp. zainstalowałem i nigdy chyba nie wrócę już do klasycznej klawiatury :D jest mega, pisze się dużo szybciej już po przejściu samouczka (warto poświęcić chwilkę, jest wszystko co potrzeba)! dokładność jest super, dobrze dobiera słowa, jak nie to wybór jest dużo szybszy niż w Androidowej. poza tym nie wprowadza polskich znaków (chociaż chyba jest wersja, która wprowadza), czego w Androidowej się nie uświadczy.
polecam każdemu, kto nie próbował: http://www.megaupload.com/?d=M5TFQ3AP .

TIP: jeżeli po zainstalowaniu i włączeniu w Ustawieniach nadal włączona jest Androidowa, trzeba kliknąć w okienko wpisywania tekstu (np. we Wiadomościach), kliknąć jeszcze raz i przytrzymać aż pokaże się menu z opcją wyboru Metody wprowadzania.

Po miesiącu zabawy mi się znudziła ta klawiatura i wróciłem do normalnej.

pet3r
05-05-2011, 22:46
ja przed chwilą doświadczyłem jednej z wad - nie można szybko zmienić języka na angielski - przydaje się przy wpisywaniu słów do słownika. trzeba klikać jak w standardowej.

jak to znudziła Ci się??

adamtg
05-05-2011, 23:01
ja przed chwilą doświadczyłem jednej z wad - nie można szybko zmienić języka na angielski - przydaje się przy wpisywaniu słów do słownika. trzeba klikać jak w standardowej.



W swypie można zmienić język przytrzymując literę "Q".

pet3r
05-05-2011, 23:20
W swypie można zmienić język przytrzymując literę "Q".

dzięki! :D

ropusz
06-05-2011, 21:11
ja przed chwilą doświadczyłem jednej z wad - nie można szybko zmienić języka na angielski - przydaje się przy wpisywaniu słów do słownika. trzeba klikać jak w standardowej.

jak to znudziła Ci się??

Na początek jest fajna, jako nowość ale potem okazuje się, że tradycyjna jest wygodniejsza. A jeśli chodzi o szybkość to pisanie sms poprzez rozpoznawanie mowy jest najszybsze :)

tomek s
07-05-2011, 10:18
Ja jeszcze w temacie Desire: czy bateria faktycznie jest taka słaba, jak z jakością głośnika zewnętrznego - dzwonki są głośne, wyraźne nie trzeszczą, jak z zasięgiem, czy sygnał jest mocny, nie gubi się bo przyznam, że mając wcześniej różne Nokie raczej na zasięg nie narzekałem, obecnie z Samsungiem różnie bywa.

akbi
07-05-2011, 12:19
Fajna szybka aplikacja do obliczania odleglosci hiperfokalnej - Dof Calc
http://market.android.com/details?id=jds.dofcalc

andrstac
07-05-2011, 14:38
root to kilka sekund i można przywrócić tel do poprzedniego stanu ale można też go uszkodzić (chociaż ryzyko jest znikome). minus jest taki, że można uszkodzić tel w sposób uniemożliwiający przywrócenie oryginalnego ROMu, jest wtedy problem z gwarancją.



No nie opowiadaj, że kilka sekund.
Gdy pierwszy raz do tego podchodziłem, to zajęło mi to około trzech godzin. (zainstalowanie sterowników, dwa razy unrevoked, w międzyczasie reset do ustawień fabrycznych bo się okazało, że za mało miejsca, potem znowu problem ze sterownikami...)


Ja jeszcze w temacie Desire: czy bateria faktycznie jest taka słaba, jak z jakością głośnika zewnętrznego - dzwonki są głośne, wyraźne nie trzeszczą, jak z zasięgiem, czy sygnał jest mocny, nie gubi się bo przyznam, że mając wcześniej różne Nokie raczej na zasięg nie narzekałem, obecnie z Samsungiem różnie bywa.

Bateria trzyma od kilku godzin(intensywna zabawa z złączonym ekranem, 3G, GPS - np podczas używania nawigacji) do nawet trzech dni (jedynie używanie jako tel+sms - godzina dziennie).
Głośnik zewn: SRS sourround to to nie jest na pewno, ale jako tel głośnomówiący się nadaje. Dzwonki są takie jaki masz materiał źródłowy. Zasięg "jest gorszy" niż np nokia 6310 ale ujdzie. Problem pojawia się tylko wtedy, gdy jesteś między jakimiś grubymi murami w budynkach (klatki schodowe) - Desire się rozłącza, a na N6310 jest jedna kreska i da się gadać.

ragnar
07-05-2011, 15:47
Ktoś coś wie na temat oficjalnej aktualizacji Galaxy S? Niby wyszła, na forach huczy jednak nie jest to 2.3.3 tylko jakiś mod froyo z tego co widzę po zainstalowaniu.

PS. Tak czy tak telefon znacznie przyspieszył, mam nadzieję, że nie kosztem baterii....

manfred
07-05-2011, 17:15
Witam czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego jak dzwoni numer zapisany w pamięci karty sim nie widać nazwy kto dzwoni tylko sam numer? Problem dotyczy Noki E72. Wszystkie numery mam zapisane na sim i w kontaktach widać tylko numery z sim.

ragnar
07-05-2011, 20:58
Wejdź na 200 stronę tego tematu. Prawdopodobnie masz zdublowane kontakty z sim w pamięci telefonu.

pet3r
07-05-2011, 21:59
No nie opowiadaj, że kilka sekund.
Gdy pierwszy raz do tego podchodziłem, to zajęło mi to około trzech godzin. (zainstalowanie sterowników, dwa razy unrevoked, w międzyczasie reset do ustawień fabrycznych bo się okazało, że za mało miejsca, potem znowu problem ze sterownikami...)

no z kilkoma sekundami - wiadomo - przegiąłem ale 3 godziny to również grube przegięcie :) na XP x32 zajęło mi to może 35 minut ze ściąganiem ROMów, sterowników itp. na Win7 nie udało mi się w ogóle.

andrstac
07-05-2011, 22:07
no z kilkoma sekundami - wiadomo - przegiąłem ale 3 godziny to również grube przegięcie :) na XP x32 zajęło mi to może 35 minut ze ściąganiem ROMów, sterowników itp. na Win7 nie udało mi się w ogóle.

Czas realny, pod warunkiem, że wszystko idzie gładko. Mnie niestety nie poszło - za każdym razem jakiś problem...

manfred
08-05-2011, 08:11
Wejdź na 200 stronę tego tematu. Prawdopodobnie masz zdublowane kontakty z sim w pamięci telefonu.

Wyczyściłem telefon z wszystkich kontaktów. Włożyłem kartę sim z numerami telefonu i dalej to samo nie pokazuje nazw kontaktów.

krzysztof jot
08-05-2011, 11:44
Wyczyściłem telefon z wszystkich kontaktów. Włożyłem kartę sim z numerami telefonu i dalej to samo nie pokazuje nazw kontaktów.

może masz odczyt ksiązki telefonicznej ustawiony tylko na pamięć telefonu, a nie na kartę sim

ThomasVoland
08-05-2011, 16:07
No nie opowiadaj, że kilka sekund.
Gdy pierwszy raz do tego podchodziłem, to zajęło mi to około trzech godzin. (zainstalowanie sterowników, dwa razy u

no z kilkoma sekundami - wiadomo - przegiąłem
Ale od conajmniej pół roku root to jest 30 sekund. Chociażby przez Universal Androot

andrstac
08-05-2011, 17:51
Tak. I wlasnie przez takie stwierdzenia co chwile pytania na androidowym forum: uceglilem telefon, nie widzi karty, nie wykrywa go komputer, da sie wejsc tylko do hboot... pomocy...

Calme
09-05-2011, 16:00
http://www.androidal.pl/samsung-infuse-4g-wkracza-na-rynek-amerykanski/21556
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/HTC_Desire_HD_-_wszystko_na_wiekszym_ekranie-3812.html
http://www.ubergizmo.com/2011/05/htc-rider-official-press-shot-leaked/

Boryszuk
09-05-2011, 18:39
Czy net po hspda powinien byc szybszy niz po 3G?

Maciek R
09-05-2011, 18:55
W teorii - tak.
I nie hspda a HSDPA, ale to literówka pewnie.
Jest to jakby następca 3G (starszy brat) czy zwał, jak zwał, który ma umożliwiać szybsze transfery, o ile dobrze pamiętam... ;)

Boryszuk
09-05-2011, 19:14
W teorii - tak.
I nie hspda a HSDPA, ale to literówka pewnie.
Jest to jakby następca 3G (starszy brat) czy zwał, jak zwał, który ma umożliwiać szybsze transfery, o ile dobrze pamiętam... ;)

Moze i HSDPA, nigdy nie zastanawialem sie nad znaczeniem tego skrotu :D

Dzieki za rozjasnienie, z jakiegos dziwnego powodu wydawalo mi sie, ze jest odwrotnie i 3G powinien byc szybszy. Teraz mam jasnosc.

andrstac
09-05-2011, 22:50
2G to GPRS (w zależności od ilości wykorzystywanych slotów 20-96kbit/s) i EDGE (236-296kbit/s)
3G to po prostu standardowy UMTS - prędkość do 384kbit/s
3G+ (w play marketingowo 4G:) )- to też HSDPA - 3,6 7,2 lub 14,4 Mbit/s w zależności od typu urządzeń na BTS i urządzenia odbiorczego. Jest też modyfikacja stosowana przez Orange w niektórych miastach (HSDPA-DC) gdzie prędkość teoretycznie może przekroczyć 40Mbit/s

I jeszcze: HSUPA - dotyczy prędkości uplink - do 3,6Mbit

mini21
11-05-2011, 00:01
Cześć.

Może i ja się dołączę z pytaniem.

Otóż moja Nokia E51 zaczyna doprowadzać mnie do "szewskiej pasji" gdyż przy próbie połączenia się z internetem czy WiFi ciągle się resetuje, a strony nie wgrywają się do końca, dlatego przyszedł czas na poważne rozważania o wymianie telefonu (dodam, że próbowałem już formatowania, wgrywania nowego firmware i nic nie pomogło).

Czy moglibyście doradzić jakiś telefonik, najlepiej z dość dużym wyświetlaczem, tak, żeby gość o wielkich pazurach mógł coś na nim napisać?
Myślałem o klawiaturze qwerty, ale te przyciski są tak maleńkie, że nacisnąłbym chyba z 2 naraz.
Jakie są wasze doświadczenia z taką klawiaturką?
Czy ci "grubopalczaści" dadzą sobie radę?

Nie mam jakiś konkretnych wymagań - chciałbym tylko dość duży i czytelny wyświetlacz, żeby móc wygodnie przeglądać strony www, WiFi do przeglądania stron, a poza tym, żadnych bajerów mi więcej nie trzeba.
W mojej obecnej Nokii mam niby tego Symbiana, a jedyna aplikacja jaką mam zainstalowaną to Opera, więc nie jest mnie bardzo istotne, czy będzie to symbian, android, czy windows.

Tom01
11-05-2011, 00:28
nie mam jakiś konkretnych wymagań - chciałbym tylko dość duży i czytelny wyświetlacz, żeby móc wygodnie przeglądać strony www, wifi do przeglądania stron, a poza tym, żadnych bajerów mi więcej nie trzeba.

Iphone4?

mini21
11-05-2011, 00:56
heh, zapomniałem o najważniejszym :)
Chciałbym się zmieścić tak max. w 1200 zł
W końcu to telefon a nie komputer (choć teraz różnica robi się naprawdę niewielka).

wywar
11-05-2011, 05:04
galaxy s ?

tomek s
11-05-2011, 10:01
HTC Desire ? Właśnie zakupiłem :-D
pozdr

mswilk
11-05-2011, 10:03
HTC Desire ? Właśnie zakupiłem :-D
pozdr

Też się na niego zamierzam, jak wrażenia ?

mini21
11-05-2011, 10:34
Ten HTC wygląda ciekawie.
Ma spory wyświetlacz, klawiaturkę i wszystko co do szczęścia potrzebne :)

Myślałem jeszcze o Motorolii Milestone, ale jakoś mało o niej w necie.
Motorola chyba już wypadła z obiegu i jeszcze próbuje resztkami sił coś wprowadzić na rynek.

Interesująca wydawała mi się też Nokia E7, ale tu już cena znacznie przekracza mój budżet.

Chętnie poznam wrażenia z użytkowania HTC.

Calme
11-05-2011, 12:53
Myślałem jeszcze o Motorolii Milestone, ale jakoś mało o niej w necie.
Motorola chyba już wypadła z obiegu i jeszcze próbuje resztkami sił coś wprowadzić na rynek.
Oj wbrew pozorom wcale nie wypadła i wypuszcza coraz ciekawsze modele na Andka

ppfalcon
11-05-2011, 14:11
Myślałem jeszcze o Motorolii Milestone, ale jakoś mało o niej w necie.


Ja jakiś rok czasu mam tą motkę. I powiem szczerze, że jestem z niej zadowolony. Jak ją kupowałem to był to jeden z naprawdę nielicznych telefonów wyposażonych w klawiaturę fizyczną (a akurat mi na niej zależało). I choć wiele osób mówiło że klawiatura niewygodna, ect. - ja jednak nie potrafię pisać za pomocą Swype'a.

Tak więc jak kupowałem to w zasadzie nie miała wielu alternatyw, później wyszedł Samsung Wave.
Rok temu był to jeden z najlepszych sprzętów, na którym większość aplikacji (i gier) działała bez problemu, teraz jednak wydaje mi się, że można kupić coś lepszego (bo i telefonów z klawą jest ostatnio wysyp).

mini21
11-05-2011, 14:46
No właśnie taka klawiatura dla mnie byłaby dużo wygodniejsza niż normalna.
Ostatnio strasznie męczy mnie pisanie np.: postów na forum za pomocą normalnej klawiatury.

Co do całej reszty, to jak już wspominałem, te wszystkie systemy typu Androioid itp. nie są mi potrzebne.
Mając symbiana praktycznie nie korzystam z jego możliwości, ale teraz to już raczej nic innego nie znajdę.
Bardziej istotna jest dla mnie wygoda i wielkość klawiszy w tej klawiaturze.
Ich wielkość jest pewnie standardowa, ale niektóre są bardziej wypukłe i oddzielone, jak w zwykłych klawiaturach (np.: HTC Desire czy Samsungu Galaxy), a niektóre mają klawisze płaskie i połączone (jak np.: w Motoroli Milestone czy Nokia C6).

Ze względu na duże paluchy u mnie raczej wygodniejsza byłaby wersja klawiatury jak w HTC i Samsungu, gdyż prawdopodobieństwo, że nacisnę dwa guziczki na raz jest znacznie mniejsze.

Muszę gdzieś podejść i spróbować się chwilę pobawić telefonem z taką klawiaturą, czy będzie mi to pasować, ale myśl o pisaniu na zasadzie "wciśnij 3x9 żeby napisać "z"" do mnie nie przemawia.

Nikuś
11-05-2011, 16:04
Czy ma ktoś porównanie, na którym wyświetlaczu, Galaxy S vs HTC Desire, lepiej wyglądają małe czcionki np ze stron

.

krzysztof jot
11-05-2011, 16:10
Ten HTC wygląda ciekawie.
Ma spory wyświetlacz, klawiaturkę i wszystko co do szczęścia potrzebne :)

Myślałem jeszcze o Motorolii Milestone, ale jakoś mało o niej w necie.
Motorola chyba już wypadła z obiegu i jeszcze próbuje resztkami sił coś wprowadzić na rynek.

Interesująca wydawała mi się też Nokia E7, ale tu już cena znacznie przekracza mój budżet.

Chętnie poznam wrażenia z użytkowania HTC.

rozumiem, że mowa o HTC Desire Z ? z klawiaturą ? Boze broń, jedna z mniej udanych konstrukcji, tak szczerze -to fatalny telefon, a sugeruje rozważyc opcje E7 - klawiatura genialna, mechanizm rozsuwania bardzo dobry, ekran świetnie widoczny w słońcu. No i lada dzień pojawi sie wreszcie UI 2.0 Nokii wnoszący "milowe" zmiany w interfejsie. Minusy to cena, waga większa od N8 i soft - jednak wolny jest, i ma swoje mroczne zakamarki ( ale który nie ma ? ) choć mnie do zastosowań typu '"office" zupełnie wystarcza.

mateo912
11-05-2011, 16:13
że tak odkopie;)
jest jakieś gg(w ostateczności) albo lepiej aqq na ipada?
jeśli tak da rade jakoś archiwum rozmów z tego wyciągnąć?

malasana
11-05-2011, 16:14
Też się na niego zamierzam, jak wrażenia ?

Mam od 3 tygodni, jak dla mnie, rewelacja. Solidnie wykonany, materialy wysokiej jakosci, dopracowany interfejs.
Wydajnosciowo bez zastrzezen, interfejs dziala blyskawicznie, nic sie nie zacina.
Co do klawiatury dotykowej, trzeba sie przyzwyczaic. Jesli ktos ma bardzo duze palce, moze rozwazyc desire Z, ale tutaj dostaje sie wygodniejsza nieznacznie klawiature kosztem znacznie wiekszej wagi, rozmiarow i mniej zwartej i solidnej obudowy.

Boryszuk
11-05-2011, 16:21
rozumiem, że mowa o HTC Desire Z ? z klawiaturą ? Boze broń, jedna z mniej udanych konstrukcji, tak szczerze -to fatalny telefon,

Moglbys rozwinac? Moze ja czegos nie dostrzegam :)

dzejms
11-05-2011, 16:31
To samo GG co na iphona + retina pad, jako że nie ma jescze GG HD. Historia jakaś tam jest, zależy chyba od klienta jakiego używasz na kompie.

mateo912
11-05-2011, 20:18
To samo GG co na iphona + retina pad, jako że nie ma jescze GG HD. Historia jakaś tam jest, zależy chyba od klienta jakiego używasz na kompie.

Tzn chciałbym móc wyciągnąć plik z archiwum z gg na ipada żeby móc go zaimportować do gg na kompie.
Da rade tak?

yans
11-05-2011, 21:32
Używam internetu komórkowego z Orange. Przy ładowaniu stron widać zbyt dużą kompresję jpgów, większą niż przy łączu kablowym.
Czy da się to jakoś skonfigurować, żeby jpg-i nie były tak mocno kompresowane?

rychu_cmg
11-05-2011, 21:55
Poczytaj to:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=24971

docxxx
11-05-2011, 23:29
Tak, da sie w opcjach programu do polaczenia z netem (tego od operatora).

Włóczykij
11-05-2011, 23:49
Ja używam Orange Romania Mobile Data Accelerator
Tu jest więcej o tym programiku:
Jak wyłączyć kompresję w Orange free i Blueconnect ? (http://techmobile.pl/2010/06/jak-wylaczyc-kompresje-w-orange-free-i-blueconnect/)
U nie działa na Business everywhere.

mOSAd
12-05-2011, 02:24
Zauważyłem, że w programach typu poczta lub komunikator bardzo przydatną opcją byłaby synchronizacja archiwum wiadomości (i kontaktów) online. Szkoda, że to nie jest jeszcze standardem. Kiedy zaczyna to doskwierać? Ano właśnie gdy używamy różnych urządzeń, z różnymi systemami operacyjnymi. Pomału Apple i MS wprowadzają takie rozwiązania, ale szkoda, że nie jest to rozszerzone w sposób uniwersalny na wszystkie aplikacje. Widziałbym to tak, że dostawca systemu operacyjnego daje pewne mechanizmy oraz miejsce na serwerach sieciowych do transferu ustawień. Ma jakąś tam bazę danych i każdy program może własne dane tam archiwizować czy synchronizować. Dlaczego miło by było, gdyby to zrobili twórcy systemu? Ano dlatego, że byłby zapewniony jednolity interfejs dla programistów. Szczególnie chodzi tu o przyrostową archiwizację oraz synchronizację.

Co do GG, to bez jailbrake'a może być trudno dobrać się do plików z archiwum. Nie widzę w aplikacji opcji eksportu - poza tym gdzie ona miałaby pliki wyeksportować? Pocztą wysłać? :)

Kwiatek111
12-05-2011, 11:18
Witam mam zamiar kupic iPad 2 , bedzie on wykorzystywany glownie do pokazywania zdjec klientom, szybkie pytanie, ktory wybrac bialy czy czarny?

Andrzej Olender
12-05-2011, 11:21
Dziwne pytanie, tak jakbyś zapytał o kolor samochodu podczas zakupu, kup taki który Ci się podoba :)

Kwiatek111
12-05-2011, 11:23
Wlasnie oba mi sie podobaja, w tym problem

Andrzej Olender
12-05-2011, 11:25
Wlasnie oba mi sie podobaja, w tym problem

Do prezentacji zdjęć wolał bym czarną wersję, mniej rozprasza czarna ramka niż biała :)

Onsajt
12-05-2011, 11:45
Coraz głupsze te pytania, a żeby było na temat to proponuje zakup czarnego oraz białego.

ThomasVoland
12-05-2011, 12:19
Pytasz ludzi z forum, który kolor będzie się Tobie bardziej podobał?

Majek
12-05-2011, 12:26
Ojtam, czepiacie się.

Wybierz biały.

Kwiatek111
12-05-2011, 12:27
Nie mi tylko , ktory bedzie wygladal bardziej profesjonalnie, ja nie potrafie tego ocenic

Boryszuk
12-05-2011, 12:34
czarny jest bardziej elegancki

bognik
12-05-2011, 12:41
W tym przypadku myślę, że czarny będzie lepszy.

seba
12-05-2011, 12:56
Biały jest bardziej na pro. Czarne ma kazdy jak z iphonami tylko wybrani kupowali drozsze biale wlasnie.

Sapphiron
12-05-2011, 12:58
Panie, wybierz trójkę, bierz trójkę!!!

durom
12-05-2011, 13:00
A do czego oprócz pokazywania fotek i generalnie lansu używa się iPad? Tak pytam bo jakoś nie mogę sobie wytłumaczyć wydania 2k zł. Oberwie mi się?

seba
12-05-2011, 13:04
Ipad to nie tylko jakies zdjrcia. filmy muzyka i to 10h np w samolocie ratuje mi zycie jak lecisz pare godzin. Lajne sa aplikacje gierki zalet jest tysiace i tylko jeden minus CENA.

sibelio
12-05-2011, 13:25
Jak nie wiesz czy czarny czy biały to kup w zebre ! :)

treborp
12-05-2011, 13:40
Sorka, że podczepię się pod ten wątek, ale też mam dylemat kolorystyczny ruda czy blondynka?

http://imageshack.us/photo/my-images/852/bb04t.jpg/

Naprawdę jestem wdzięczny, że powstają takie wątki, które pomagają nam rozwiązać nasze problemy z doborem koloru

Sapphiron
12-05-2011, 13:52
Jedyny słuszny kolor włosów u kobiety to RUDY!!!

ropusz
12-05-2011, 13:58
Jeśli jesteś metroseksualny to bierz biały a jeśli normalny to weź czarny. Jeśli masz poniżej 20 lat to weź biały, a jeśli powyżej to weź czarny. Jeśli jesteś biały to weź czarny a jeśli jesteś czarny to weź biały.

loki_p
12-05-2011, 13:59
Weź czerwony. Czerwone są najszybsze :)

jamirq
12-05-2011, 14:02
wcale nie głupie pytanie. Nie chodzi tutaj o kolor dla samego koloru tylko o to jak prezentują się zdjęcia otoczone biała a czarna ramka. Podobne dylematy mielibyście wybierając tło pod zdjęcia na wystawę. myślę, że czarny jest zdecydowanie bardziej uniwersalny w sensie traktowania ramki sprzętu jako ramka zdjęcia.

Co do pozostałych zastosowań ipada to akurat widocznie wiele osób nie mialo tabletu w rekach. Ja mam np ipod toucha który bardzo dobrze zastępuje mi komputer kiedy czytam informacje, maile itd. iPad jest jeszcze bardzie wygodny w tym zakresie i dla wielu osób jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niz laptop czy netbook. Wiadomo, że nie zastąpi komputera ale jako uzupełnienie sprawuje się idealnie.

a co do włosów to rudy jest ok :)

stock
12-05-2011, 14:30
ja będe latem malował salon - jaki kolor byście polecili - kremowy czy bordo ? Nie chciałbym wyglądac jak amator przyjmując gości.
-------------------------
jak się pojawią wątki: która ręką się podcieracie, poradźcie jak bzyknąc żonę - to ja kuźwa emigruję na Kamczatkę.
Ja ROZUMIEM-CAFE to CAFE - no ale bez przesady... :)

durom
12-05-2011, 14:51
Uzupełnienie laptopa za cenę dobrego lapka? Chyba jednak się zdecyduję i wezmę ;)
Na ipad'a jest reglamentacja w stanach ;) U kumpla w CT maks. to dwie sztuki i na zapisy w apple.

HYPER
12-05-2011, 15:27
doradzcie czy lepiej na takim ajpadzie pokazywac klientowi zdjecia w poziomie czy w pionie? ktora opcja jest bardziej profesjonalna?

Kwiatek111
12-05-2011, 15:42
ja będe latem malował salon - jaki kolor byście polecili - kremowy czy bordo ? Nie chciałbym wyglądac jak amator przyjmując gości.
-------------------------
jak się pojawią wątki: która ręką się podcieracie, poradźcie jak bzyknąc żonę - to ja kuźwa emigruję na Kamczatkę.
Ja ROZUMIEM-CAFE to CAFE - no ale bez przesady... :)

twoich pogladow, tez ma kazdy, dosc, jezeli forum tak cie nudzi, to poprostu tu nie zagladaj

treborp
12-05-2011, 15:53
Kiatek111 nie masz, co się pienic ja też lekkiej delirki dostaję jak widzę taki temat.Naprawdę rozumiem pytania techniczne itp. ale kolor? no sorry, ale to ty masz jakiś tam gust i sam powinieneś wiedzieć, co bardziej się tobie podoba.Tak już na marginesie zakładam się, że udzielający odpowiedzi podzieliliby się po połowie hihihihihi

ropusz
12-05-2011, 16:55
jak się pojawią wątki: która ręką się podcieracie
Pytanie, którą ręką nie jest takie istotne dopóki nie mianujemy kogoś na swoją "prawą rękę". Bardziej istotne jest czy z dołu do góry czy z góry na dół? Okazuje się, że ma to znaczenie z medycznego puntu widzenia, bo w jedną stronę pozbywamy się bakterii a w drugą mogą się gromadzić :)

yans
12-05-2011, 17:19
Przecież operator pobiera opłatę za internet w jakości 100%, więc dlaczego przesyła mi obrazki gorszej jakości. Pogadam z nim. Bo jak nie, to ja zastosuję kompresję opłaty. Dzięki za informacje.

jamirq
12-05-2011, 17:31
lubie sobie czasem poironizowac ale mam wrazenie, ze robicie sobie cyrk tam gdzie do konca nie trzeba. jezeli dla was takie pytanie jest smieszne to kazdy z was zastanawiajac sie czy dane zdjecie lepiej dac w kolorze, b&w czy tez crossie powinien smiac sie sam z siebie. Przeciez i tu i tu chodzi o to aby zdjecie lepiej sie prezentowalo. Oddajcie zdjecia slubne w oczojebnie zielonym albumie zamiast na bialym przeciez to fanabieria wybierac kolor.

cheyenne
12-05-2011, 17:34
Czarny jest elegantszy. Lepiej prezentuje się jako nośnik portfolio.

dzejms
12-05-2011, 17:40
Czarny jest elegantrzy.

Jaki?


A na temat: Kup biały i czarnego markera. Jak zmienisz zdanie to zamalujesz.

Sapphiron
12-05-2011, 17:43
kazdy z was zastanawiajac sie czy dane zdjecie lepiej dac w kolorze, b&w czy tez crossie powinien smiac sie sam z siebie. Przeciez i tu i tu chodzi o to aby zdjecie lepiej sie prezentowalo. Oddajcie zdjecia slubne w oczojebnie zielonym albumie zamiast na bialym przeciez to fanabieria wybierac kolor.

Drogi kolego... Wtedy zastanawiamy się w duchu, niektórzy mówiąc sami do siebie inni do lustra...

Tutaj widzimy przykład skrajnego lenistwa niestety połączony z inną przypadłością która przemilczę bo dostanę kolejnego bana(na) za szczerość...

Jak Ty zastanawiasz się czy dać zdjęcie w BW czy kolorze to też pytasz każdego co o tym sądzisz czy robisz tak jak TOBIE pasuje?


A że z wątku zrobił się cyrk na kółkach... cóż ;)

Motorniczy
12-05-2011, 17:58
Do prezentacji zdjęć wolał bym czarną wersję, mniej rozprasza czarna ramka niż biała :)

Jak klient placi za takie zabawki to kup obydwa kolory . Bialy dla uroczej biznesmenki na wysokich obcasach a czarny dla szefa wielkiej korporacji ...

Swoja droga to gdzie sie podzialy te czasy gdy z klasa pokazywalo sie powiekszenia na papierze ?

S_Beast
12-05-2011, 20:03
Jeśli korzysta Pan z przeglądarki Firefox proszę pobrać dodatek o nazwie Modify Headers i problem zniknie.

mini21
13-05-2011, 00:02
A miał ktoś do czynienia z Nokią C6?
Tani model, ale spełnia praktycznie wszystkie moje wymogi (choć wyświetlacz mógłby być większy).

krzysztof jot
13-05-2011, 00:40
Moglbys rozwinac? Moze ja czegos nie dostrzegam :)
co mam rozwijać - serwisy zawalone tym modelem, Z ma poważny problem techniczny - poszukaj na forum było już wspominane - dodatkowo mechanizm rozsuwania jest tragiczny, a z "wiszącą" taśmą łączącą "górę i dół" kiepski ekran, i do tego 180g wagi - w tym telefonie trudno znaleźć choć jeden plus.

tomek s
13-05-2011, 09:10
Też się na niego zamierzam, jak wrażenia ?

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, duże możliwości konfiguracji, dobry i jak dla mnie wystarczająco duży ekran, solidne wykonanie, a sam system obsługuje się wygodnie i szybko :-)
Porównując do Samsunga Wave S8500 (którego wcześniej miałem) telefon jest ciekawszy, dla tych co lubią dużo ustawiać, konfigurować instalować aplikacje - polecam. Co do różnic to w Desire zdecydowanie gorsza bateria i gorzej świecący ekran (w Desire slcd, w Wave super amoled). Przeglądanie internetu również zdecydowanie lepsze w Desire, większy ekran i lepsza przeglądarka (z pełną obsługą flasha). To tak na szybko moje pierwsze spostrzeżenia, jak coś konkretnego Cię interesuje to pytaj.
pozdr

Pimps
13-05-2011, 09:30
Dla posiadaczy HTC Desidr HD - 11.05 ukazała się aktualizacja systemu Android/oprogramowania na v 2.3.3.

malasana
13-05-2011, 11:56
Co do różnic to w Desire zdecydowanie gorsza bateria i gorzej świecący ekran (w Desire slcd, w Wave super amoled).
Wiekszosc Desire na rynku to wersja A8181 z ekranem Amoled, a nie SLCD.

tomek s
13-05-2011, 12:44
Nie wiem, czy większość (raczej pierwsze partie produkcji), ale już od dłuższego czasu nie ma nowych z amoledem, chyba że jakieś zapasy magazynowe.
Zaletą slcd jest lepsza widoczność w dzień.
pozdr

mswilk
13-05-2011, 12:47
Już robią zapisy na następcę - HTC SENSATION :)

krzysztof jot
13-05-2011, 12:51
Wiekszosc Desire na rynku to wersja A8181 z ekranem Amoled, a nie SLCD.

ta, ale raczej z drugiej reki - nowe juz od kilku miesięcy produkowane sa tylko z SLCD. Poza tym, oba do d... w słońcu nic nie widać, zresztą akurat w tej materii SuperAmoled tez tak sobie - ekran N8 w słońcu wypada dużo lepiej, a jest to istotny parametr u progu lata w telefonie dotykowym. Dzwoni - nic nie widzisz, nie wiesz kto dzwoni, co i jak odebrać :), chcesz zadzwonić - to samo, napisać sms'a - szukasz cienia.... Moim zdaniem widocznośc w jasnym dziennym świetle jest kluczowa dla osób korzystających z telefonu na co dzień i czesto, no bo jak ktoś kupuje do grania czy przegladania internetu w domowym zaciszu - no to załózmy że te właściwości ekranu go nie interesują. Radze sprawdzić kran przed zakupem, bo później przykro widzieć... że nic nie widać :)

mirek
13-05-2011, 13:14
Samsung Galaxy I9100 S2
Zapowiadzle sie niezle Co myslicie o tym modelu?

Calme
13-05-2011, 14:10
A co mamy myśleć ;) Było już w wątku sporo opisów - pora poczekać na porządne testy z prawdziwego zdarzenia, cena startowa nieco wysoka w porównaniu do tego po ile 1 startowała.

MrQba
13-05-2011, 14:16
Samsung pokaże za tydzień nowy wyświetlacz 10.1 WXGA o rozdzielczości 2560x1600 ! Oparty na technologii PenTile RGBW będzie potrzebował do 40% mniej energii niż chyba tradycyjne wyświetlacze. Myślę, że iPad 3 napewno będzie miał to rozwiązanie o ile grafa ipada uciągnie taką rozdzielczość (wieksza niż iMac i HD). Odsyłam do źródła.http://www.9to5mac.com/66778/apples-frenemy-samsung-readying-tablet-display-with-more-pixels-than-27-inch-imac-retina-display-ipad-3-anyone/

Tu różnica między RGB a RGBW

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://pentileblog.com/wp-content/uploads/2011/05/pentile-subpixels-1024x654.png)

mOSAd
13-05-2011, 14:48
MrQba, nie to, żeby to był wątek o nowościach Samsunga, ale mam pytanie bo czegoś nie rozumiem. Przedstawiłeś obrazki, na których w tradycyjnym RGB na piksel składają się trzy komórki. Natomiast w RGBW ja widzę cztery, a jest napisane, że dwie. Nie umiem liczyć czy jak? No bo jeżeli wyobrazimy sobie że chcemy mieć ciągłą cienką linię koloru zielonego, to dla RGB w poziomie pali się jedna na trzy komórki, a w RGBW jedna na cztery. Dodatkowo w pionie w RGB nie mamy przerw, natomiast w RGBW znów nie jest to do końca ciągła linia. Domyślam się zatem skąd taka duża rozdzielczość niezbędna. Właśnie do tego, by nigdy nie rysować tak cienkich linii i w rzeczywistości rozdzielczość z RGBW będzie wyglądała jak matryca o czterokrotnie mniejszej rozdzielczości w tradycyjnym układzie RGB. Dodatkowo obawiałbym się o wierność oddania kolorów. No ale mogę się tu mylić w każdym względzie.

No i po co tak wysoka rozdzielczość w ogóle? Ona kompletnie nie ma znaczenia po osiągnięciu sensownego pułapu. Tak naprawdę chodzi w tablecie o to, by sprawnie działały aplikacje, by te aplikacje były, były łatwo dostępne, przystępne cenowo i przyjazne użytkownikowi. W tablecie super rozdzielczość nie jest niezbędna jakoś wybitnie. Przynajmniej ani przez chwilę o niej nie myślałem używając iPada.

cheyenne
13-05-2011, 14:51
W tablecie super rozdzielczość nie jest niezbędna jakoś wybitnie. Przynajmniej ani przez chwilę o niej nie myślałem używając iPada.


dla mnie też jest wystarczająca/odpowiednia przy tej wielkości ekranu

MrQba
13-05-2011, 17:56
Pokazałem tylko czego prawdopodobnie można sie spodziewać w następnych iPadach jeżeli chodzi o matryce... Czy to dobre czy złe ocenie jak zobaczę na żywo taki wyświetlacz.

ropusz
15-05-2011, 03:48
Nawiązując do tematu aktualizacji to od wczoraj mam oficjalnego Androida 2.3 w HTC Desire HD.

gary
15-05-2011, 08:24
Ja takze :)

mswilk
15-05-2011, 10:29
Nawiązując do tematu aktualizacji to od wczoraj mam oficjalnego Androida 2.3 w HTC Desire HD.

I jakie zmiany ?

ropusz
15-05-2011, 12:36
Nowsza wersja Sense i podobno lepsze zarządzanie baterią.

puchbeary
15-05-2011, 22:26
Mam samsunga i5700 i właściwie od samego początku obserwuję pewien problem. Otóż do tej pory nie udaje mi się wrzucić na kartę pamięci filmu. Każdy zgrany film w chwili odpięcia kabla usb staje się plikiem zero bajtowym. Przykład zgrywam film po kablu - film ma 500 mb - manager na komputerze pokazuje mi ubytek wolnej przestrzeni na karcie o 500mb. Usuwam telefon w sposób bezpieczny poleceniem windowsa, telefon inicjuje kartę pamięci i w podglądzie informacji o systemie widzę, że stan wolnej przestrzeni na karcie nie zmienił się o te 500 mb. Wchodzę do katalogu do którego wsadziłem film i widzę wyłącznie plik o objętości 0 bajtów i nazwie odpowiadającej mojemu filmowi. Dzieje się tak niezależnie od zastosowanego formatu filmu, jego wielkości czy zastosowanej karty pamięci. Podejrzewam że wina leży gdzieś po stronie systemu ale nie wiem gdzie. Miał ktoś podobny problem ? Sprawa dotyczy androida 2.1 oficjalny.

Andre
15-05-2011, 22:28
A przy plikach innych niż z filmem występuje ten problem ?

Grand.
15-05-2011, 22:37
Wrzucasz normalnie przez explorera windowsowskiego czy przez PC Suita Samsunga?

puchbeary
16-05-2011, 07:10
Przy plikach innych nie ma problemu. Wrzucałem dość duże pliki z obrazem map do nawigacji - łyknął bez buntu. Film jak już złapie to święto jest - zdarza się ale w 1 przypadku na 50 prób. Wrzucam w trybie pamięci masowej - zawsze tak robiłem. Nie jest to może problem wywołujący chęć sprzedaży tego sympatycznego skądinąd telefonu ale skoro można by go użyc też do oglądania filmów to niby czemu nie, a tu zonk.

Pioter_
16-05-2011, 08:49
zerknij tu:
http://forum.pclab.pl/topic/569257-Samsung-i5700/...

ktoś napisał tam " Większość divxów/xvidów na tym komie działa, muszą mieć rozdzielczość do 720x640 i 1500kbps ", więc może jest to kwestia kodowania...

wonito
16-05-2011, 08:57
Ale to nie problem androida
ja oglądam co chcę :)
mam SGS i androida 2.1 podłączam jako pamięć masowa i normalnie przeciągam plik, i wszystko jest oki ;)

maclat
16-05-2011, 10:14
Miałem niemal to samo.
Z tą różnicą, że u mnie wymiana karty pamięci pomogła. Na "oryginalnej" 1GB od Ery efekt był dokładnie taki jak opisujesz, plik 0 bajtów (ale to dopiero zauważyłem później). Próbowałem kilku programów odtwarzających video i nic nie działało.

2 tygodnie temu zamówiłem również z Ery (za punkty) kartę Kingstona 4GB (http://www.era.pl/pl/indywidualni/stali_klienci/programy/era_premia/nagrody/akcesoria/4gbmics_king) i problem zniknął natychmiast - każdy programik odtwarza filmy, a i telefon jakby sprawniej działał :)
Gdzieś, bodajże na forum.android.pl wyczytałem że opisywana sytuacja to ewidentnie problem karty pamięci.

Także proponuję Ci jednak wypróbowanie innych kart, u mnie to rozwiązało problem.

puchbeary
16-05-2011, 10:38
Spróbuję więc jeszcze kupić nowa kartę. Miałem w domu dwie karty i na każdej efekt był taki sam :/ . Dzięki za sugestię -reaktywuję temat jak kupie i sprawdzę kartę.

sokrates
16-05-2011, 15:06
a próbowałeś wrzucić film wprost na kartę - przez czytnik kart?

maclat
16-05-2011, 18:00
Dodam jeszcze, że problem był obecny przy 2 wersjach systemu - brandowany 2.1 od ery oraz 2.1 od Leshaka (Samdroid Kitchen), także wersja systemu nie ma znaczenia.

Na forum androida wyczytałem również, że Spica lubi szybkie karty...nawet class 6....Trochę mnie to dziwiło, po co fonikowi bez app2sd taka szybka karta ;) Ale już wsadzając class 4 widać różnicę. Swoją drogą niezła lipa, że fabrycznie dają kartę, która spowalnia urządzenie i dodatkowo uniemożliwia odtwarzanie filmów :/


a próbowałeś wrzucić film wprost na kartę - przez czytnik kart?
Ja próbowałem - bez różnicy.

puchbeary
16-05-2011, 18:11
Tak, przed chwilą. Wrzucone dwie pozycje. Objętość startowa karty (karta Nokia 4GB, oryginał z zestawu e63) 1,63 GB. Po zakończeniu transferu pojemność pokazana przez TC na kompie 460 MB. Po włożeniu do telefonu objętość karty pokazana przez telefon 1,63gb i dwa zero bajtowe pliki :).

ku6i
17-05-2011, 05:11
Na mojej Spicy z Androidem 2.1 nigdy nie zaobserwowałem takich cudów - filmy działały normalnie. Jakiś SanDisk 8GB, bodajże class 4.

puchbeary
17-05-2011, 17:04
And the winner is kolega maclat. Nowa karta kingstona 8gb class 4 spowodowała że filmy działają normalnie a telefon faktycznie przyspieszył - tyle czasu się mordowałem :/ . Ech... Problem rozwiązany. Dzięki wszystkim serdeczne. Idę oglądać świeżo wrzuconą do telefonu Mulan :P

Tap... Tap... Tapatalk

m3
20-05-2011, 19:42
Od 3-4 lat używam SE K850i, ostatnio jednak spadł mi podczas jazdy rowerem przy dość sporej prędkości i trochę się porysował ;] Wczoraj przyszła ulotka z telefonami i zaciekawił mnie HTC Wildfire S. Dość tani bo 250 euro w wersji bez abonamentu, ale trochę o nim poczytałem i ma kilka minusów. Ma między innymi ponoć problemy z grami 3D(to telefon ale czasem w coś sobie lubię zagrać dla zabicia czasu :D ). Moje pytanie do was jest takie : Czy za cenę do 300euro można kupić coś lepszego z Androidem ? Interesuje mnie głównie właśnie marka HTC ale innych nie skreślam :) Z góry dziękuję za rady :)

kiemlo
20-05-2011, 23:08
300€ spokojnie powinno wystarczyc na Galaxy S, telefon o nieporównanie lepszych parametrach od Wildfire S. Aczkolwiek jeśli już Galaxy, to pewnie lepiej dołożyć (albo poczekać aż jeszcze stanieje) do Google Nexus S - praktycznie ta sama konstrukcja, ale z pewnym wsparciem, jeśli chodzi o soft, oraz plus 10 do lansu :)

m3
20-05-2011, 23:09
Przeglądałem właśnie oferty na stronach i HTC Desire jest za 350euro. Warto dołożyć te 50 euro ?

maki
20-05-2011, 23:25
Pytasz czy warto zamiast Wild dołożyć do Desire?
TAK

kiemlo
20-05-2011, 23:34
Możliwe, że nieco przesadziłem z ceną za Galaxy S w jednym z poprzednich postów, niemniej tak, warto nieco dołożyć do słuchawki wyższej klasy, jak Galaxy czy Desire, żeby nie mieć później problemów z odpalaniem co bardziej wymagających aplikacji. Różnica w cenie oszczędza frustracji, że coś "muli", "przycina" etc.

maki
20-05-2011, 23:37
Dokładnie

manfred
23-05-2011, 13:28
Witam serdecznie moja żona z racji nagminnego używania telefonu ma ciągle zajęty telefon gdy do niej dzwonię. Jak ustawić usługę aby po skończeniu przez nią rozmowy otrzymywała info smsem że próbowałem się z nią skontaktować. Za pomoc serdecznie dziękuję :-)

TOP67
23-05-2011, 13:39
A to telefon jej nie pokazuje nieodebranych rozmów?
Lepszy jest SMS do Ciebie, że jej telefon już jest wolny. Mam tak w Orange.

manfred
23-05-2011, 14:11
Mój kolega ma coś takiego w PLAY. Po skończeniu mojej rozmowy przychodzi do mnie sms że prosi o pilny kontakt. Ale nie wie jak to włączył.

mateo912
23-05-2011, 14:15
sprawdź w ustawieniach konta na stronie play tam można wszystko włączyć i wyłączyć.
Albo zadzwoń do BOK

manfred
23-05-2011, 14:20
Znalazłem aby włączyć funkcję Notka SMS dla usługi informacja o próbie połączenia na twoim numerze wyślij pod darmowy numer 8042 SMS o treści START NOTKA.

Andrzej Olender
23-05-2011, 22:09
Lepiej ustawić sobie połączenia oczekujące, nawet jak będzie rozmawiać to usłyszy w słuchawce że ktoś się do niej dobija :)

manfred
23-05-2011, 22:19
Ale jeśli przestanie rozmawiać będzie wiedzieć że to ja?

pet3r
23-05-2011, 22:22
już podczas rozmowy będzie widzieć, że to Ty, poza tym gdy drugi rozmówca się rozłączy to będzie mogła od razu odebrać tel od Ciebie. podczas rozmowy z kimś innym również, wtedy ten ktoś zostanie przełączony na oczekiwanie. jeśli Ty rozłączysz się wcześniej, pojawi się połączenie nieodebrane od Ciebie.

manfred
23-05-2011, 22:28
A ile kosztuje taka usługa?

marszull
23-05-2011, 23:58
w innych sieciach (era, plus) nic
wiec pewnie w play tez nic

stachu321
24-05-2011, 01:11
też mam połączenia oczekujące w Play, a gdy ktoś się do mnie dobija a byłem poza zasięgiem, dostaję natychmiast smsa z tą informacją. Wszystko darmowo i wszystko od początku umowy, więc nie wiem jak to włączyć/wyłączyć.

bognik
24-05-2011, 09:35
A nie wie ktoś, jak to włączyć w Simplusie?

pet3r
24-05-2011, 09:43
gdzieś w ustawieniach telefonu, w okolicach sekcji Połączenie (czy coś w tym stylu) powinna być opcja Połączenia Oczekujące. po włączeniu trzeba poczekać chwilę na odpowiedź operatora.

elanek
24-05-2011, 09:57
Nie mam połączeń oczekujących w Play, SMSy przychodzą z powiadomieniem o dobijaniu się do mnie. Nie zawsze o czasie, ale przychodzą

bognik
24-05-2011, 10:45
gdzieś w ustawieniach telefonu, w okolicach sekcji Połączenie (czy coś w tym stylu) powinna być opcja Połączenia Oczekujące. po włączeniu trzeba poczekać chwilę na odpowiedź operatora.
Ooo faktycznie, jest. Chciałam to uaktywnić i wyskoczył mi komunikat, że ,,żądanie nie może zostać spełnione'' ...
Dlaczego?

Majek
24-05-2011, 10:51
Być może operator nie udostępnia takiej usługi w simplusie.

marszull
24-05-2011, 11:03
najlepiej (jesli sie nie da wlaczyc z poziomu telefonu) zadzwonic do BOK i poprosic o wlaczenie polaczen oczekujacych

bognik
24-05-2011, 11:23
Dziękuję za informacje ;)

Dorian
24-05-2011, 11:36
Tak jak powiedział marszull, większość rzeczy w plusie trzeba włączać kodami/przez BOK. Nie da się z poziomu telefonu. Najlepsza pod tym względem, przynajmniej kiedyś, była era. Pamiętam, że jako jedyni podawali PIN2, PUK2 i wszelkie ustawienia poczty i połączeń dało się robić bezpośrednio w ustawieniach telefonu. :)

manfred
24-05-2011, 17:15
Znalazłem aby włączyć funkcję Notka SMS dla usługi informacja o próbie połączenia na twoim numerze wyślij pod darmowy numer 8042 SMS o treści START NOTKA.

Niestety ta usługa nie działa.

frostic
25-05-2011, 18:12
Właśnie mam dylemat wyboru: HTC Desire czy Nokia N8

Pomożecie?? Znawcy tematu i użytkownicy obu...

(tak, tak... wiem... mając N8 z 12 milionami pixeli D90 mogę oddać biednym lub potrzebującym ;) )

grudzinsky
25-05-2011, 21:07
HTC to Android, Nokia Symbian...ja uzywam Androida i jest rewelacja, zona ma Nokie i juz tak kolorowo nie jest ;)

ASAHI
25-05-2011, 21:09
Bierz HTC.

Obi
25-05-2011, 23:18
HTC :) będziesz bardzo zadowolony :)

maclat
25-05-2011, 23:27
Nowa karta kingstona 8gb class 4 spowodowała że filmy działają normalnie

Ciesze się, że pomogłem :)

puchbeary
25-05-2011, 23:49
Ciesze się, że pomogłem :)
Ty się cieszysz ? Nawet nie wiesz jak ja się cieszę - ściągnąłem jakiś polecany playerek z marketu i łyka mi wszystko - rozmiękczył mi racice jak bez jęknięcia odtworzył plik rmvb - do tej pory na żadnym telefonie tego kodowania prawidłowo nie udało mi się obsłużyć a tu proszę - bez łaski i działa. Dzięki i masz u mnie browara :D . Powiem wam, że dobrze skonwertowany filmik na ekranie samsungowego wyświetlacza wygląda naprawdę ładnie - można sobie urządzać chwilę relaksu zawsze kiedy jest ku temu okazja. Zapchałem dziada bajkami po uszy i nie marnuję ani chwili :D

Marek Urbanowski
26-05-2011, 00:29
Dzisiaj podczas aktualizacji oprogramowania przez kompa odłączyłem telefon. Wyłączyłem go i od tej pory padł całkiem. Najprawdopodobniej ten zabieg cos zrobił z softem. Pytanie do fachowców: co robić? czy jest jakaś metoda na ożywienie telefonu? :)

ekonet
26-05-2011, 00:32
Można dziada zresetować:
Zielona słuchawka + * + 3 + włącznik telefonu Hard Format - twardy format usuwa wszystko z dysku C, a następnie kopiuje niezbędne pliki z dysku Z, na podstawie pliku Z:\private\100059C9\ScriptInit.txt. Wszystkie cztery klawisze wciskamy jednocześnie na wyłączonym telefonie i trzymamy do momentu aż się włączy.

Sprawdzałem kiedyś, działa. Z danymi należy się pożegnać, chyba, że masz je na karcie pamięci.

mpwt
26-05-2011, 01:36
http://www.nokia-e52.pl/viewtopic.php?f=35&t=111

!AGresT
26-05-2011, 08:06
Po ponad 10 latach używania Nokii 6310i dostałem OMNIĘ i jak tak dalej pójdzie, to popełnię tym durnym rysikiem harakiri...
Może ktoś z Warszawy lub okolic ma dobrze opanowany ten model (i900) i wolną chwilę żeby wytłumaczy co nieco?
Swoją drogą, po raz kolejny, okazało się, że jestem manualny, nie umysłowy - wyświetlacz wymieniłem bez problemów, a prawie 10 minut zajęło mi wykonanie pierwszej rozmowy :)

andrstac
26-05-2011, 08:07
Ty się cieszysz ? Nawet nie wiesz jak ja się cieszę - ściągnąłem jakiś polecany playerek z marketu i łyka mi wszystko - rozmiękczył mi racice jak bez jęknięcia odtworzył plik rmvb - do tej pory na żadnym telefonie tego kodowania prawidłowo nie udało mi się obsłużyć a tu proszę - bez łaski i działa. Dzięki i masz u mnie browara :D . Powiem wam, że dobrze skonwertowany filmik na ekranie samsungowego wyświetlacza wygląda naprawdę ładnie - można sobie urządzać chwilę relaksu zawsze kiedy jest ku temu okazja. Zapchałem dziada bajkami po uszy i nie marnuję ani chwili :D


Co to za playerek?

w tej chwili używam Vplyer, ale jest może coś lepszego... (w vplayer nie do pobicia jest regulacja jasności i głośności przesuwając paluchem po bokach ekranu, no i szybkość przeszukiwania)

rlat
26-05-2011, 08:31
Używam OMNI I900 od ponad dwóch lat, po zainstalowaniu SBS jest nawet całkiem całkiem.

Marek Urbanowski
26-05-2011, 13:56
Niestety umarł na amen. Oddałem do serwisu i mają to zrobić w ramach gwarancji. Niestety jako telefon zastępczy dostałem "coś" czego nawet telefonem nazwać się nie da.

login_87
26-05-2011, 18:29
łeee nie istnieje gorszy tel od e52... juz tyle razy mi sie popsul ze masakra... osatni raz tydzien temu i juz nawet nie mam sily isc z nim od serwisu :/

Pawliko
26-05-2011, 20:54
Dobra, po miesiącu z Nokią E72 stwierdzam, że jest zbyt nudna jak na moje potrzeby :D

Czy mamy jakichś użytkowników HTC Hero/Legend? Jakie są różnice między tymi modelami i czy warto dopłacić do Legenda? Jak się ma porównanie tych telefonów do Samsunga Galaxy S? Domyślam się, że SGS bije je na głowę, ale i jest droższy. Zadbanego Hero można kupić za niecałe 500zł, wydaje mi się że to niezła cena jak za taki telefonik z androidem... Jak z tego gra muzyka (na słuchawkach oczywiście)?

będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi :)

ekonet
26-05-2011, 22:49
Niestety umarł na amen. Oddałem do serwisu i mają to zrobić w ramach gwarancji. Niestety jako telefon zastępczy dostałem "coś" czego nawet telefonem nazwać się nie da.
Ale próbowałeś tego resetu, który Ci zajawiłem?

korsarz
26-05-2011, 22:56
Patchowałem tyle E52, że szok, jeszcze żaden mi nie umarł. Jeśli robiłeś to nokiowym OTA to się nie dziwię. Upgrade softu najlepiej robić JAFem albo Phoenixem.
Dobrze, że serwis się zgodził na zrobienie tego na gwarancji, będziesz miał sprawny telefon.

Marek Urbanowski
27-05-2011, 17:27
Ale próbowałeś tego resetu, który Ci zajawiłem?

Tak, próbowałem. Niestety bez skutku.

Andre
27-05-2011, 18:12
Nokia e52 jest modelem w którym często występuje problem z płytą główną.
Płyta jest wymieniana na gwarancji co daje praktycznie nowy telefon.

siwyyy77
27-05-2011, 23:49
Planuje zmienić HTC diamonda na coś innego raczej na 90% z systemem WM
Myślałem o HTC HD2 czy może coś lepszego dostanę w pieniądzach ok 1kpln

W1LOVE
28-05-2011, 01:21
Planuje zmienić HTC diamonda na coś innego raczej na 90% z systemem WM
Myślałem o HTC HD2 czy może coś lepszego dostanę w pieniądzach ok 1kpln

Poczytaj komentarze o HD2.
Szybko zmienisz zdanie...

Marek Urbanowski
28-05-2011, 01:50
Odebrałem z serwisu. Jest ok :)

ekonet
28-05-2011, 10:25
Odebrałem z serwisu. Jest ok :)
Przeczytaj, co napisali w opisie. I jeśli na karcie gwarancyjnej jest wpisane nowe IMEI, to masz nową płytę. ;)

m3
28-05-2011, 16:42
HTC Desire S czy HTC Desire HD ?

Z tego co wyczytałem to Desire S ma nowsze oprogramowanie (Android 2.3), o 400mb mniej pamięci wbudowanej, chyba gorszy wyświetlacz i Dessire HD ma lepszy aparat ale od tego mam swojego Nikusia :D

Czyli aż tak dużej różnicy tu dla siebie nie widzę. W cenie w sumie różnicy też sporej nie ma ale jednak jest(w sklepie dzisiaj widziałem oba i HD był o jakieś 50euro droższy)

Teraz moje pytanie : Który byście bardziej polecali ? Czy Desire S pociągnie jakieś gierki 3D ? Wildfire ma z tym ponoć problemy. Niby to nie jest konsola ale jakieś 2, 3 fajne gierki czasem się przydadzą.

chaos
28-05-2011, 19:12
zdecydowałem się na samsunga wave 2 i od dziś go mam
na dzień dobry już mnie denerwuje, pomęczę go jeszcze parę dni ale chyba jednak zostanę przy e72
jakiś taki mało intuicyjny ten samsung, jednak dotykacze chyba nie są dla mnie ;)

Beson
29-05-2011, 14:40
Pojawił mi się dziwny problem na Andku w Samsungu I5700. Otóż jakiś czas temu zniknęły mi wszystkie wydarzenia zapisane w kalendarzu. Używam w zasadzie tylko "Business Calendar" ale również w kalendarzu wbudowanym w androida nie mam wydarzeń. Na googlach wydarzenia jak były tak nadal są. ktoś miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać?

ku6i
29-05-2011, 16:09
Jaka wersja Androida?
Jak dodasz nowe wydarzenie, to synchronizuje się z Google Calendar i widzisz je w necie?
W ustawieniach poszczególnych kalendarzy masz włączone jego wyświetlanie?
Nie masz przypadkiem zapchanej pamięci telefonu (powinna się pojawić specjalna ikona na "taskbarze")?

chaos
29-05-2011, 17:31
ogólnie mnie denerwuje, że zarówno nokia jak i samsung wspierają windows, praktycznie zerowe szanse na skomunikowanie tych telefonów z linux'em