PDA

Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

ASAHI
11-04-2012, 21:04
To musiałem źle spojrzeć.. No tak, spojrzałem na Z ;-)

A idź do jakiegoś komisu i pomacaj :D Najlepiej jedno i drugie :D

Sapphiron
11-04-2012, 21:24
Ja bym brał Defy +

Grzybu
11-04-2012, 23:30
Ja jeszcze trochę pomęczę tego Androida ;) a raczej Was ;)
Jak ustawić kontakty, aby ustawione były alfabetycznie Nazwiskami a nie Imionami?

kiemlo
11-04-2012, 23:39
To zależy, jakiej aplikacji używasz do dzwonienia... przykładowo w WyContacts (w CyanogenModzie) przechodzisz do zakładki "Kontakty", menu "Opcje wyświetlania".

ku6i
12-04-2012, 01:21
Ja jeszcze trochę pomęczę tego Androida ;) a raczej Was ;)
Jak ustawić kontakty, aby ustawione były alfabetycznie Nazwiskami a nie Imionami?

Kliknij sobie w przycisk "menu" podczas przeglądania kontaktów, tam gdzieś w opcjach da się włączyć sortowanie nazwiskami. Oczywiście zakładając, że masz Androida >= 2.2.

Grzybu
12-04-2012, 11:43
Kliknij sobie w przycisk "menu" podczas przeglądania kontaktów, tam gdzieś w opcjach da się włączyć sortowanie nazwiskami. Oczywiście zakładając, że masz Androida >= 2.2.
No właśnie menu kontaktów jest bardzo ubogie. Jest dodawanie kont i synchronizacja oraz numery specjalne.
Szukałem też teraz w google, ale widzę, że to powszechny problem, jedni mają opcję sortowania inni nie. Na Neo V tej opcji nie ma (albo jeszcze jej nie znaleźli tam gdzie szukałem ;) ), trzeba instalować dialery, czego za bardzo nie chcę robić. Poczekam na ICS, może rozwiążą tam ten problem.

ku6i
12-04-2012, 18:22
Hm, dziwne, byłem pewien, że od wersji 2.2 androidowy dialer ma to w standardzie.

Rafał_Sz
12-04-2012, 18:59
Krótkie, konkretne pytanie:

HTC Desire S czy Defy Plus ??
I co? Mam napisać, który jest lepszy i dlaczego Defy? Nie napiszę. :);)

thorcik
12-04-2012, 19:17
I co? Mam napisać, który jest lepszy i dlaczego Defy? Nie napiszę. :);)

Uderz w stół :mrgreen:

emet_b
12-04-2012, 19:22
a ja się coraz bardziej do Desire przekonuję.

No i jeszcze ten malutki Active mi siędzi w głowie...

ASAHI
12-04-2012, 19:23
No ale Rafał ma rację.. Włóż jeden i drugi na 5 sekund do szklanki z woda i zobacz który potem działa..

emet_b
12-04-2012, 19:40
a czy odkąd kupiłeś Defy miała ona kontakt z wodą??
Jakoś nie czuję wielkiej potrzeby posiadania wodoodpornego telefonu. Potrzebuję telefonu na rower, do biura i nacodzień. Ekstrema zdarzają się bardzo rzadko.

ASAHI
12-04-2012, 19:47
No ale my jesteśmy obiektywni.. Kup co chcesz. Nie traktuj tego co piszemy jako jakąś sugestię, ot, po prostu my ten telefon lubimy i tyle.

Rafał_Sz
12-04-2012, 19:48
a czy odkąd kupiłeś Defy miała ona kontakt z wodą??
Jakoś nie czuję wielkiej potrzeby posiadania wodoodpornego telefonu. Potrzebuję telefonu na rower, do biura i nacodzień. Ekstrema zdarzają się bardzo rzadko.
Nie trzeba od razu z tym nurkować. Ale deszcz na rowerze czy rozmowa na basenie zmienia nieco zapatrywania na sprzęt. ;)


No ale my jesteśmy obiektywni.. Kup co chcesz. Nie traktuj tego co piszemy jako jakąś sugestię, ot, po prostu my ten telefon lubimy i tyle.

No właśnie. :)

emet_b
12-04-2012, 19:55
No ale my jesteśmy obiektywni.. Kup co chcesz. Nie traktuj tego co piszemy jako jakąś sugestię, ot, po prostu my ten telefon lubimy i tyle.

nie no spoko, ja tylko próbuję podejść do sprawy racjonalnie-wolę chyba HTC bo:
1) pomimo podobnych "bebechów" z tego co czytałem jest szybszy, wydajniejszy itp.
2) wydaje mi się, że nie będzie tak szybko taniał jak Motka
3) Defy już miałem (chociaż popsutą)


Nie trzeba od razu z tym nurkować. Ale deszcz na rowerze czy rozmowa na basenie zmienia nieco zapatrywania na sprzęt. ;)


deszcz na rowerze to konkretny argument.

Jako, że mieszkam na zadupiu to pozwolę się skonsultować- czy ktoś z Was miał w ręku SE Active? Jak to maleństwo się prezentuje?

ASAHI
12-04-2012, 20:19
Defy + rozdzielczość 480x854, ekran 3,7 ", 2 giga pamięci wbudowanej, bateria 1700mAh, ocena łączna Telepolis - 6,9
SE Active rozdzielczość 320x480, ekran 3", 512 MB pamięci wbudowanej, bateria 1200 mAh, ocena Telepolis 6,39.

emet_b
12-04-2012, 20:25
wiem, że active na papierze wygląda skromniej, ale:

1) niebanalny kształt i uchwyt na smycz
2) fajne dodatki (opaska na ramię, smycz, dobre słuchawki)
3) naprawdę wodoodporny

podobno jest wydajniejszy niż defy+.

Nic to, jutro muszę podjąć decyzję więc nie będę już Was męczył;)

ASAHI
12-04-2012, 20:31
Udanego zakupu ;)

Sapphiron
13-04-2012, 16:13
Co polecacie do słuchania muzyki na andku?

Miałem Power AMP ale zaczął się wykrzaczać i gubić kartę... To chyba nie problem karty bo systemowy odtwarzacz jakoś odtwarza, tylko ze to jest "jakoś" a nie jakość...

Będę wdzięczny za pomoc :-)

aliant
13-04-2012, 16:25
Mam Winampa Pro, fajny jest także Player Pro.

qualin
13-04-2012, 16:34
No wlasnie niby PowerAmp najlepszy jest, mi tez ostatnio odmowil wspolpracy, mam FC za kazdym razem jak odpalam i musze uzywac stockowego z ICSa.

aliant
13-04-2012, 16:39
Polecam przejrzeć:
http://forum.android.com.pl/f34/najlepszy-odtwarzacz-muzyki-na-androida-60341/

ASAHI
13-04-2012, 17:36
Nic to, (..) muszę podjąć decyzję więc nie będę już Was męczył;)

I co kupiłeś? :D

Maciek R
13-04-2012, 23:12
Mam dokładnie ten sam problem z Power AMP. Głośnik popiszczy chwilę i FC. :/ A już się do niego przyzwyczaiłem. :(

Sapphiron
14-04-2012, 07:34
też się przyzwyczaiłem... śmigał cacy, FLAC odpalał bez żadnego opóźnienia, jak wkładałem słuchawki to sam się uruchamiał... a teraz nie wiem z czego słuchać...

Kamiel
14-04-2012, 10:53
Ja polecam n7player ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.n7mobile.nplayer&feature=order_history ). Ostatnio się na niego przeniosłem i jestem zadowolony. Fajny interfejs, equalizer, łatwe i szybkie ściąganie okładek i działa pod ICS :)

emet_b
14-04-2012, 13:27
I co kupiłeś? :D

Desire S ;)

pilon
14-04-2012, 14:41
A ma ktoś Nokię Lumię 710? Bo żona chciała...

M_J
14-04-2012, 15:28
Mam 800, która dziś wieczorem ląduje na alledrogo.
710 stanowczo bardziej do kobiecej ręki - design. Ten sam procesor, ta sama ilość pamięci operacyjnej, mniej pamięci wewnętrznej. Trzeba wymienić kartę na micro SIM. Konfiguracja bezproblemowa, obsługa intuicyjna. Znakomity wyświetlacz, czuły dotyk. WM 7.5 chodzi już bardz stabilnie. Wykonanie bardzo dobre.

ASAHI
14-04-2012, 15:30
Desire S ;)

To wrzucaj wrażenia :D

Sebastianito
15-04-2012, 16:28
Jak do Ciezkiej anieli przekopiowac wszystkie kontakty z iPhona na Samsunga Galaxy?

krzysztof jot
15-04-2012, 16:42
Jak do Ciezkiej anieli przekopiowac wszystkie kontakty z iPhona na Samsunga Galaxy?

pomodlić się do Steva J...

Sebastianito
15-04-2012, 16:45
chyba za Steva... :D

ku6i
15-04-2012, 18:19
Jak do Ciezkiej anieli przekopiowac wszystkie kontakty z iPhona na Samsunga Galaxy?

Najprościej będzie użyć tego: http://www.google.com/mobile/sync/

Sebastianito
15-04-2012, 22:00
Zrobione... dziekuje.

Adamson
16-04-2012, 15:49
Witam

koledzy szukam telefonu do 650zł za nówkę, potrzebuję jakiegoś dotykowca - niewielkiego. Póki co mam htc wildfire s i jestem bardzo zadowolony, ale ponieważ zaczął się psuć czas go zmienić :)
Pomoże ktoś ?^^ wymagania: niewielki, lekki, rozdzielczość minimum jak w wildfire s

emet_b
16-04-2012, 16:53
ja bym polecił coś troszkę większego-Motorolę Defy. W tej cenie powinieneś wyłapać nówkę.

djjaca
16-04-2012, 17:17
W tej cenie godny polecenia jest SE Neo V. Mały, czytelny wyświetlacz, szykbki, głosno dzwoni itd. No i jeszcze miebawem otrzyma oficjalną aktualizację systemu do ICS. Czego chcieć więcej? :-)

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Adamson
16-04-2012, 17:44
W tej cenie godny polecenia jest SE Neo V. Mały, czytelny wyświetlacz,

Czy aby na pewno chodzi o model neo V? Toż on jeszcze większy i cięższy niż zaproponowana przez emet_b motorola :)

emet_b
16-04-2012, 17:55
jest większy, poza tym są z nim duże problemy-nie pamiętam jakie, ale wiem, że są, bo żona wybierała dla siebie i dużo czytała. Ostatecznie wybrała SE Ray i jest bardzo zadowolona-wszystkomający, piękny maluch :)

djjaca
16-04-2012, 20:21
Tak, plecam Neo V. Bardzo dobry i tani. O problemach z tym modelem nie słyszałem. SE Ray też jest godny polecenia.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

pilon
16-04-2012, 20:53
Ma ktoś Nokię Lumię 710? Mogę mieć za 1 zł przy przedłużaniu umowy ktorą i tak musze przedłużyć, a z numeru nie korzystam, więc nie zależy mi na ofercie abo, tylko na aparacie, ale więcej niż 1 zł nie dam, skoro przedłużam z musu a nie z chęci ;) Macie jakieś uwagi, wrażenia?

djjaca
16-04-2012, 21:08
Za 1 pln warto brać lumię 710. Jest bardzo dobrze wykonana i robi wrażenie solidnego fona.System WM jest bardz prosty w obsłudze i jest bardzo szybki. Na tym niestety koniec zalet. Ogólnie jak dla mnie telefon z WM taki smartfon bez s.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

emet_b
26-04-2012, 07:47
potrzebuję Waszej pomocy,

szukam i nie mogę nigdzie znaleźć-gdzie zmienić ustawienia tapety, tak aby była ona aktywna, czyli przesuwała się wraz ze zmianą pulpitów ekranu? Jeśli to ważne-Desire S.

djjaca
26-04-2012, 16:32
A jaki masz launcher? Oryginalny z HTC czy coś innego np: GO launcher EX?

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

emet_b
26-04-2012, 16:40
HTC sense 3.0

djjaca
26-04-2012, 21:13
HTC sense 3.0

Tego launchera niestety nie znam. Ale pewnie zaraz się ktoś tu znajdzie kto ma HTC i pomoże.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

szymoniak
26-04-2012, 22:04
djjaca a wspomnianego go launcher ex znasz? Bo może jesteś w stanie mi powiedzieć dlaczego po ponad 2 miesiącach spokojnego używania na SE x10 dużej zaczął mi głupieć i zawieszać telefon? a po powrocie do fabrycznego jakby nigdy nic. Go launchera miałem skonfigurowanego chyba z każdej możliwej strony pod siebie jeśli to ma jakies znaczenie

Squier
26-04-2012, 23:07
HTC sense 3.0

Skoro masz sense 3.0 to tapeta sie nie będzie przesuwać. Przesuwa się do sense 2.1. Rozwiązaniem jest zmiana launchera ale wtedy rezygnujesz z sense.
Pozdrawiam

gusi
27-04-2012, 05:06
Na sense4 z kolei (htc sensation) - tapeta przesuwa się wraz z pulpitami i nie ma możliwości zmiany (o ile wiem). Przesunięcie jest jednak małe, dużo mniejsze niż przesunięcie pulpitu.

emet_b
27-04-2012, 07:24
Skoro masz sense 3.0 to tapeta sie nie będzie przesuwać. Przesuwa się do sense 2.1. Rozwiązaniem jest zmiana launchera ale wtedy rezygnujesz z sense.
Pozdrawiam

no to wymyślili... :/ trudno.

djjaca
27-04-2012, 23:52
djjaca a wspomnianego go launcher ex znasz? Bo może jesteś w stanie mi powiedzieć dlaczego po ponad 2 miesiącach spokojnego używania na SE x10 dużej zaczął mi głupieć i zawieszać telefon?
Trochę go znam :-)
Go launcher EX jest ciągle rozwijany, dodają nowe funkcje program się rozrasta ma coraz większe zapotrzebowanie na RAM. Ostatnio troche go upiększyli i to mogło spowodować że twoja X10 już nie daje rady bo jako telefon ma mało ramu. Masz oryginalny rom czy inny wgrywałeś?


Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

mini21
28-04-2012, 00:09
Podzielę się swoimi doświadczeniami z nowo zakupionego telefonu - Samsung Galaxy Nexus.

Od ok. 3 tygodni użytkuje Samsung'a Galaxy Nexus.
Szukałem czegoś z jak największym wyświetlaczem, gdyż telefon służy mi głównie do przeglądania netu.
Co muszę powiedzieć, to że ekran prawie 4,7 cala robi już spore wrażenie.
Wyświetlacz w nim zastosowany jest na tyle dobrej jakości, że tekst można czytać praktycznie bez potrzeby powiększania go.
Do tego pełna możliwości modyfikacji, wgrywania nowych romów i wsparcie od Google'a.

Dwu-rdzeniowy procesor i duża ilość ramu powodują, że telefon praktycznie nie łapie żadnych zawiech, działa płynnie i szybko.

Jako jeden z nielicznych, Nexus ma dostać w przyszłości wsparcie do Androida 5 Jelly Bean).

No i Amoled'owy wyświetlacz, który daje żywe i miłe dla oka kolory.

Niestety, nie jest pozbawiony wad.
Po pierwsze - brak wejścia na karty SD.
Wprawdzie ma on wbudowane 16 GB i jakoś nawet sobie nie wyborażam, jak można tę wielkość przekroczyć, ale jest to pewna wada

Druga to dość cichy głośnik.
O ile to można naprawić przy pomocy pewnego programu, to jednak pewien niesmak pozostaje.

I po trzecie (i podstawowe zarazem)
Czas pracy na baterii.
Standardowa bateria 1750nie starcza na zbyt wiele i raczej nie ma szans, żeby wytrzymała 1 dzień przy korzystaniu z neta itp.

Pomijam takie kwestie jak aparat, bo dla mnie telefon to nie narzędzie do robienia zdjęć, choć wiem, że niektórzy mają inne zdanie.
Tu też nie wypada zbyt ciekawie.

Mówiąc ogólnie, telefon wypada tak sobie - mimo świetnej jakości wyświetlacza i innych jego zalet, ma kilka poważnych wad.
Niestety, na rynku nie ma aż tak dużej konkurencji telefonów z wyświetlaczem powyżej 4.6 cala, gdyż HTC Sensation ma mniej ramu, gorszy wyświetlacz i wolniejszy transfer danych HSDPA, a nowy HTC One X jest trochę za drogi jak na razie.

djjaca
28-04-2012, 00:48
Druga to dość cichy głośnik.

Jak dla mnie to dyskwalifikuje telefon. Wiem coś na ten temat ponieważ przez ponad pół roku miałem SE X10i - cichy był że aż strach wspominać. Na ulicy dzwonka nie słyszałem a rozmówcę ledwo, ledwo....
Tak poza tym to gratuluję zakupu :-) bardzo fajny i sprawny telefon nabyłeś. Najważniejsze jest wsparcue bezpośrednio od google i to się najbardziej liczy.
Bateria... cóż temat rzeka :-)
Jedno jest pewne - czasy Noki 6310 już nie wrócą. Przy takimi ekranie i normalnym korzystaniu z telefonu 24 h to dobry wynik.


Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

mini21
28-04-2012, 01:06
Dzięki, dzięki.
Też pamiętam czasy mojego pierwszego tel. - nokii 3200.
Bateria trzymała tydzień, a i upadek z 1 piętra mu nie zaszkodził.

Co do głośności, pomógł program Volume+ i teraz jest w miarę ok, choć kosztem jagody

djjaca
28-04-2012, 01:13
Oj to fakt, upadek wysoce nie wskazany. Co to jest za jagoda o której piszesz?

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

mini21
28-04-2012, 06:32
Hehe, uroki klawiatury Swype :)
Miało "jakości".

thorcik
28-04-2012, 10:55
Ja się za to wzbogaciłem o SE Live with walkman. W sumie fajny, ma być ICS, tylko brak roota mi doskwiera :razz:

malasana
28-04-2012, 11:42
Podzielę się swoimi doświadczeniami z nowo zakupionego telefonu - Samsung Galaxy Nexus.

Od ok. 3 tygodni użytkuje Samsung'a Galaxy Nexus.
Szukałem czegoś z jak największym wyświetlaczem, gdyż telefon służy mi głównie do przeglądania netu.
Co muszę powiedzieć, to że ekran prawie 4,7 cala robi już spore wrażenie.
Wyświetlacz w nim zastosowany jest na tyle dobrej jakości, że tekst można czytać praktycznie bez potrzeby powiększania go.
Do tego pełna możliwości modyfikacji, wgrywania nowych romów i wsparcie od Google'a.

Dwu-rdzeniowy procesor i duża ilość ramu powodują, że telefon praktycznie nie łapie żadnych zawiech, działa płynnie i szybko.

Jako jeden z nielicznych, Nexus ma dostać w przyszłości wsparcie do Androida 5 Jelly Bean).

No i Amoled'owy wyświetlacz, który daje żywe i miłe dla oka kolory.

Niestety, nie jest pozbawiony wad.
Po pierwsze - brak wejścia na karty SD.
Wprawdzie ma on wbudowane 16 GB i jakoś nawet sobie nie wyborażam, jak można tę wielkość przekroczyć, ale jest to pewna wada

Druga to dość cichy głośnik.
O ile to można naprawić przy pomocy pewnego programu, to jednak pewien niesmak pozostaje.

I po trzecie (i podstawowe zarazem)
Czas pracy na baterii.
Standardowa bateria 1750nie starcza na zbyt wiele i raczej nie ma szans, żeby wytrzymała 1 dzień przy korzystaniu z neta itp.

Pomijam takie kwestie jak aparat, bo dla mnie telefon to nie narzędzie do robienia zdjęć, choć wiem, że niektórzy mają inne zdanie.
Tu też nie wypada zbyt ciekawie.

Mówiąc ogólnie, telefon wypada tak sobie - mimo świetnej jakości wyświetlacza i innych jego zalet, ma kilka poważnych wad.
Niestety, na rynku nie ma aż tak dużej konkurencji telefonów z wyświetlaczem powyżej 4.6 cala, gdyż HTC Sensation ma mniej ramu, gorszy wyświetlacz i wolniejszy transfer danych HSDPA, a nowy HTC One X jest trochę za drogi jak na razie.

Jak oceniasz jakosc wykonania i ergonomie? Tez sie przymierzam do Nexusa, jak dla mnie nie ma lepszych alternatyw obecnie. Nie mialem jednak go w reku.

mini21
28-04-2012, 12:21
Jak oceniasz jakosc wykonania i ergonomie? Tez sie przymierzam do Nexusa, jak dla mnie nie ma lepszych alternatyw obecnie. Nie mialem jednak go w reku.

To zależy, jak dużą dłoń posiadasz.
Mi nie sprawia większego problemu nawigowanie jedną ręką , ale dla kogoś z mniejszymi lub krótszymi palcami może być ciężko.

Używam go raczej przy pomocy obu rąk.

Co do wykonania, to wydaje mi się być trochę delikatny (w porównaniu do poprzednika-motoroli milestone) i taki trochę plastikowy.
Sama ergonomia zaś jest na + gdyż obudowa jest z tyłu lekko wybrzuszona co poprawia uchwyt.

malasana
28-04-2012, 12:43
To zależy, jak dużą dłoń posiadasz.
Mi nie sprawia większego problemu nawigowanie jedną ręką , ale dla kogoś z mniejszymi lub krótszymi palcami może być ciężko.

Używam go raczej przy pomocy obu rąk.

Co do wykonania, to wydaje mi się być trochę delikatny (w porównaniu do poprzednika-motoroli milestone) i taki trochę plastikowy.
Sama ergonomia zaś jest na + gdyż obudowa jest z tyłu lekko wybrzuszona co poprawia uchwyt.

Dzieki. Chyba sie na niego zdecyduje.

mini21
28-04-2012, 13:04
Ja bym radził poczekać.
Lada dzień premiare SGSIII.
Nie wiem, jaka będzie cena, ale może spowodować spadek ceny (L)Nexus'a ;)

ASAHI
28-04-2012, 14:23
Mam pytanie do uzżtkowników Defy - mój odtwarzacz muzyki jak i radia po około 3 minutach wyłącza wszystko. I nie wiem co jest nie tak. Wszystko niby ustawione, czas wyłączenia zdezaktywowany, a dalej po 3 minutach kończy granie.

malasana
28-04-2012, 16:07
Ja bym radził poczekać.
Lada dzień premiare SGSIII.
Nie wiem, jaka będzie cena, ale może spowodować spadek ceny (L)Nexus'a ;)

Na to właśnie liczę:)

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

ASAHI
28-04-2012, 18:54
Poradziłem sobie. Zainstalowałem jakiegoś grajka z Play Store i działa.

Maciek R
29-04-2012, 12:36
Ktoś się orientuje co się stało z CyanogenMod 9? Bo były buildy teamhacksung, a teraz zostały tylko "nightly". Projekt zawieszony czy co? Czytam regularnie xda-developers, ale nieważne jak bardzo bym się starał, to nie przebrnę przez te tysiące stron, żeby znaleźć informacje...

kiemlo
29-04-2012, 22:01
Pracują nad nim w pocie czoła, jednakże w przypadku wielu słuchawek muszą czekać na wydanie ICSa przez producenta, żeby zdobyć sterowniki np. do aparatu foto. Faktycznie jednak przygotowywanie CM9 trwa już dosyć długo - pierwsze wieści mówiły o dwóch miesiącach, a minęło już prawie pięć.

qualin
30-04-2012, 00:08
Jezeli chodzi o SGS to wersje nightly wychodza praktycznie co chwile, sam ich uzywam i mozna powiedziec, ze raczej do wersji stable prakycznie juz nic nie brakuje.
Tutaj mozna pobrac najnowsze nightly na SGSa: http://download.cyanogenmod.com/?type=nightly&device=galaxysmtd

Maciek R
01-05-2012, 11:19
Ja wiem, wiem, sam używam któregoś z buildów nightly, ale zastanawiam się czy sam projekt, jako taki, CM9 dalej istnieje czy został zawieszony i będą tylko nightly.
Bo jeśli mają być tylko niewspierane nightly, to dla mnie to jest pora, żeby rozejrzeć się za jakimś innym ICS'em. ;)

Strus
01-05-2012, 17:00
RIM pokazał krótki filmik o BB 10 z innowacyjnym przewidywaniem tekstu. Będzie się działo coś czuję

JEPYYo0-gfc

tomnow:
01-05-2012, 18:00
Ja wiem, wiem, sam używam któregoś z buildów nightly, ale zastanawiam się czy sam projekt, jako taki, CM9 dalej istnieje czy został zawieszony i będą tylko nightly.
Bo jeśli mają być tylko niewspierane nightly, to dla mnie to jest pora, żeby rozejrzeć się za jakimś innym ICS'em. ;)

Na SGS swietnie dziala ICS Kang (AOKP). Mam Milestone 5 - zero zwiech, zamulen itp.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

qualin
01-05-2012, 23:09
Ja wiem, wiem, sam używam któregoś z buildów nightly, ale zastanawiam się czy sam projekt, jako taki, CM9 dalej istnieje czy został zawieszony i będą tylko nightly.
Bo jeśli mają być tylko niewspierane nightly, to dla mnie to jest pora, żeby rozejrzeć się za jakimś innym ICS'em. ;)

Przeciez nightly to praktycznie oficjalny CM9, bardziej oficjalnego nie ma. Na nim bazuje reszta ICSow (w tym KANG). Wychodza co 2-3 dni wersje nightly, z czasem wydana zostanie wersja Stable czyli oficjalna tak samo jak bylo w przypadku CM7.

Strus
01-05-2012, 23:19
Na Crackberry mozna zobaczyc filmik z prezentacji BB 10, a konkretniej tylko kilku nowych funkcji. Polecam zerknac i obejrzec do konca. Tego co zrobili z aparatem foto bym sie spodziewal. I chyba nikt sie nie spodziewal.
Niestety na filmiku nie uchwycono dosc istotnej opcji jaka jest obsluga gestami ale miejmy nadzieje ze niebawem pokaza sie jakis filmiki na ktorych bedzie wszystko widac.

Maciek R
03-05-2012, 19:29
Przeciez nightly to praktycznie oficjalny CM9, bardziej oficjalnego nie ma. Na nim bazuje reszta ICSow (w tym KANG). Wychodza co 2-3 dni wersje nightly, z czasem wydana zostanie wersja Stable czyli oficjalna tak samo jak bylo w przypadku CM7.

No, otóż to, czekam na wersję oficjalną CM9. Nightly jednak nie są wspierane oficjalnie. Dlatego moje pytanie było czy będą już tylko nightly czy wyjdzie jako taki CM9.

Beson
04-05-2012, 02:17
Co myślicie o nowym Galaxy SIII? Zapowiada się równie ciekawie co HTC One X. ;)

tomnow:
04-05-2012, 08:58
Co myślicie o nowym Galaxy SIII? Zapowiada się równie ciekawie co HTC One X. ;)

Design mi sie podoba. Ekran swietny do przegladania neta. Innowacyune ladowanie - swietna rzecz. Akurat 4 rdzenie czy gpu na mnie jakiegos wielkiego wrazenia nie robia bo do moich wymagan w zupelnosci wystarcza sgs1 ;)


Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

qualin
04-05-2012, 17:09
Ladowanie nie takie innowacyjne, chyba jakies BB mozna tez ladowac bez uzycia kabla. Widzialem w necie filmiki jak ktos zrobil sobie SGS+ wlasnie na czesciach bodajze z tego BB i mogl go ladowac poprzez polozenie na specjalnej macie.

Co do CM9 to na SGS moze raczej sie nie pojawic wersja stable, albo pojawi sie po dlugim czasie (CM7 chyba po roku byla dopiero), a to z tego wzgledu, ze nie ma oficjalnego ICSa na SGSa, sa tylko zrodla od googla i porty z innych urzadzen. Jednak musze przyznac, ze obecne wersje nightly nadaja sie calkowicie do codziennego uzytku, nie widze tam nic co trzebaby bylo jakos specjalnie poprawiac. Dziala normalnie telefon, nie wiesza sie i chodzi o niebo szybciej niz GB :)

Strus
04-05-2012, 18:29
Ladowanie nie takie innowacyjne, chyba jakies BB mozna tez ladowac bez uzycia kabla. Widzialem w necie filmiki jak ktos zrobil sobie SGS+ wlasnie na czesciach bodajze z tego BB i mogl go ladowac poprzez polozenie na specjalnej macie.


W BB, z tego co się orientuję, można wymienić standardową baterię na taką która jest zintegrowana z "odbiornikiem" (zakładając że matę do ładowania nazwiemy nadajnikiem :) )

ku6i
05-05-2012, 07:21
Jak ktoś jest zainteresowany, to dzisiaj RBM One jest na Grouponie za 399 zł: http://www.groupon.pl/deals/cala-polska/P4-Sp-z-oo-NIP-951-212-00-77/5400738?nlp=&CID=PL_CRM_1_0_0_126&a=1661

Demonek
05-05-2012, 23:40
Jaki build ICSa polecacie na SGS2? W tej chwili mam 2.3.6, ale powoli już myślę o zmianie na ICSa, tylko nie wiem na jakiego (byle z rootem).

qualin
06-05-2012, 00:15
Tylko i wylacznie CM9 polecam. Tu masz do sciagniecia na swoj elefon: http://download.cyanogenmod.com/?device=galaxys2

elanek
07-05-2012, 18:06
Pilnie proszę o radę!
Telefonik dla mojej mamy (59 lat), koniecznie Npkia, niedrogi, max. ok. 400 zł, może być tańszy.

elanek
07-05-2012, 18:26
Myślałem o C5, ktoś ma takową?

Author2008
07-05-2012, 18:38
C5 fajny fon. Rzekł bym nawet bardzo fajny. Bardzo solidny, prosty w obsłudze, kamera 5, a może mamie i nawigacja się przyda...

Pracuję w Plusie i chętnie go polecam. Mało awaryjny.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

elanek
07-05-2012, 19:30
Są wersje z 5 mp apratem i mniejsze i 3,2 - czym się różnią?

zuto
07-05-2012, 19:43
Są wersje z 5 mp apratem i mniejsze i 3,2 - czym się różnią?

matrycą?

:wink:

Jerles
07-05-2012, 21:39
C5 ma okropny wyświetlacz. Kąty widzenia (nie-widzenia), dramatyczne. Poza tym symbian mało intuicyjny dla kogoś, kto go nie zna.

elanek
07-05-2012, 21:58
matrycą?

:wink:

No ale może coś poza matrycą?

Sapphiron
07-05-2012, 23:37
Bardzo proszę o radę. Co możecie polecić jako task killera do Andka 2.3.4 w Xperii?

Bo szlag mnie trafia że działają mi ciagle programy których nie używam a nie moge wykasować bo były w pakiecie (facebook itp). Potrzebny program który sam automatycznie będzie te aplikacje wywalał...

mateo912
07-05-2012, 23:43
Bardzo proszę o radę. Co możecie polecić jako task killera do Andka 2.3.4 w Xperii?

Bo szlag mnie trafia że działają mi ciagle programy których nie używam a nie moge wykasować bo były w pakiecie (facebook itp). Potrzebny program który sam automatycznie będzie te aplikacje wywalał...

znowu? przecież Ci tłumaczyłem kiedyś już to.
Jak już koniecznie nie chcesz to zrób rota ściągnij gemini app menager i wyłącz autorun aplikacji.

qualin
08-05-2012, 00:32
Dokaldnie, nie uzywa sie taskkillerow na andku, to nie windows, ktory nie potrafi zarzadzac pamiecia. ubijajac aplikacje spowodujesz co najwyzej szybsze zuzycie bateri i niestabilne dzialanie systemu. Android sam doskonale sobie radzi z dzieleniem pamieci. Jak Ci przeszkadza, ze cos dziala w tel to nei wlaz tam i nie podgladaj co chodzi to bedzie sie Tobie spokojniej zylo :)

malasana
08-05-2012, 21:55
Dlaczego zatem w ICS dodano łatwy dostęp do chodzących aplikacji i szybki sposób na ubijanie ich przesunięciem palca? Czy zmieniło się coś w kwestii zarządzania wątkami?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

qualin
09-05-2012, 00:11
To nie sa chodzace aplikacje tylko ostatnio uruchamiane.

Zeby dostac sie do wlaczonych aplikacji w ICS trzeba kliknac przycisk menu > zarzadzaj aplikacjami > pracują.
Na dole jak si ekliknie na "pokaz procesy z pamieci podrecznej" to zobaczymy te co sa po dlugim przytrzymaniu przycisku home, ale one nie pracuja w tej chwili tylko sa zrzucone do pamieci podrecznej/swapa.

marbed
09-05-2012, 00:59
Jaki build ICSa polecacie na SGS2? W tej chwili mam 2.3.6, ale powoli już myślę o zmianie na ICSa, tylko nie wiem na jakiego (byle z rootem).

Nie ma na takie pytanie poprawnej odpowiedzi.

malasana
09-05-2012, 08:03
To nie sa chodzace aplikacje tylko ostatnio uruchamiane.

Zeby dostac sie do wlaczonych aplikacji w ICS trzeba kliknac przycisk menu > zarzadzaj aplikacjami > pracują.
Na dole jak si ekliknie na "pokaz procesy z pamieci podrecznej" to zobaczymy te co sa po dlugim przytrzymaniu przycisku home, ale one nie pracuja w tej chwili tylko sa zrzucone do pamieci podrecznej/swapa.

Ok, dzieki za wyjasnienie.

Sapphiron
09-05-2012, 12:24
Zainstalowałem Advanced Task Manager. O dziwo tel zaczął normalnie chodzić, zero zmuły, jakby miał hard reset ale dane zostały ;)

Bateria też daje radę, jest godzina 12 z groszem, miałem już 2 egzaminy na których ściągałem z telefonu, internet po wifi, ekran na pełną jasność itp itd i co? zeżarło ledwo 10% od godziny 6:30. Normalnie zjadało mi połowę baterii do tej pory, a na godzine 18 miałem pustą prawie z paroma procentami.

Beson
11-05-2012, 23:58
Zainstalowałem Advanced Task Manager. O dziwo tel zaczął normalnie chodzić, zero zmuły, jakby miał hard reset ale dane zostały ;)

Bateria też daje radę, jest godzina 12 z groszem, miałem już 2 egzaminy na których ściągałem z telefonu, internet po wifi, ekran na pełną jasność itp itd i co? zeżarło ledwo 10% od godziny 6:30. Normalnie zjadało mi połowę baterii do tej pory, a na godzine 18 miałem pustą prawie z paroma procentami.

Powiedz mi, zainstalowałeś i coś tam grzebałeś?
Bo ja zainstalowałem i nie widzę żadnej różnicy. ;)

qualin
12-05-2012, 01:06
Bateria to sliski temat, bo to jak szybko bedzie schodzila nie zalezy tylko od tego co mamy odpalone w telefonie. Najwiecej zjada ekran, pozniej jest transmisja danych po 2/3g, gps, wi-fi, im slabszy zasieg tym szybciej sie rozladowuje bateryjka, dopiero na koncu wplyw maja programy dzialajace gdzies w tle.

grzegorzant
12-05-2012, 16:09
Kol/Kol, a co polecacie na Androida jeśli chodzi o Navi ?
Tymczasem mam Google , ale tak sobie z aktualnością map.
Macie jakieś sprawdzone inne ? Głównie Polska.

mini21
12-05-2012, 16:47
Testowałem już kilka nawigacji i jak dla mnie Navigon, głównie dzięki aktualnym mapom i interfejsowi.
Copilot, google mają jak na razie przestarzałe mapy (brakuje np. nowego mostu północnego w Warszawie).
Doby był jeszcze Naviexpert, ale za krótko go testowałem żeby się wypowiedzieć.

ku6i
12-05-2012, 20:22
Naviexpert ma najaktualniejsze mapy i fajny system rozliczania (np. 10 pakietów 24h do wykorzystania przez 2 lata za 3 zł/sztuka).
http://www.naviexpert.pl/zakup-naviplan-polska

qualin
12-05-2012, 22:48
Ja uzywam Sygica Aura oraz Automapy, AM troche lepiej prowadzi i epiej wyglada, za to SA ma o niebo czytelniejszy i barziej intuicyjny interfejs.

Beson
13-05-2012, 01:32
Naviexpert ma najaktualniejsze mapy i fajny system rozliczania (np. 10 pakietów 24h do wykorzystania przez 2 lata za 3 zł/sztuka).
http://www.naviexpert.pl/zakup-naviplan-polska

Z tym, że dla mnie te mapy są trochę toporne i nieczytelne, sam interfejs jest również niewyraźny.
Używam Sygic Aura i mogę polecić z czystym sumieniem. Google też są ok tym bardziej, że za free.

Beson
14-05-2012, 13:14
Z głupiej ciekawości jeszcze raz zainstalowałem naviexpert i teraz to wygląda jakoś inaczej, lepiej. Coś się zmieniło przez ostatni rok? :)

Liczył ktoś ile mb zżera naviexpert na przykład na takiej trasie 400km?

qualin
14-05-2012, 13:17
Z głupiej ciekawości jeszcze raz zainstalowałem naviexpert i teraz to wygląda jakoś inaczej, lepiej. Coś się zmieniło przez ostatni rok? :)

Liczył ktoś ile mb zżera naviexpert na przykład na takiej trasie 400km?

Niewiele, max kilka mb.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

andrstac
14-05-2012, 20:35
Niewiele, max kilka mb.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

raczej kilkaset kb.

NE od jakiegoś czasu prowadzi w pewnym sensie osobne wersję na Androida i to ona wyznacza trendy dla pozostałych platform/urządzeń. Dla ciekawych: właśnie trwają testy wersji 8 na Andka (beta.getne.pl) - jest progres:)

krzysztof jot
14-05-2012, 20:45
.....Google też są ok tym bardziej, że za free.

no do chwili otrzymania rachunku, zwłaszcza w roamingu -najbardziej megabajtożerna nawigacja. Przy pakiecie danych w kraju ok, ale poza - odpada całkowicie. Sygic naprawdę OK.

a_iverson
14-05-2012, 20:55
no do chwili otrzymania rachunku, zwłaszcza w roamingu...
Dokładnie. Nowe iGo też jest ok.

Beson
14-05-2012, 23:47
no do chwili otrzymania rachunku, zwłaszcza w roamingu -najbardziej megabajtożerna nawigacja. Przy pakiecie danych w kraju ok, ale poza - odpada całkowicie. Sygic naprawdę OK.

Mialem na mysli ze sama aplikacja jest za free. :-)

A co do naviexpert, wlasnie zainstalowalem wersje beta i faktycznie wyglada to ciekawie. Mozliwe, ze sie przerzuce. :-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Greg77
21-05-2012, 13:39
No i stalo sie, motam sie pomiedzy dwoma telefonami i naprawde nie wiem co wybrac:(
Pierwszy to iPhone 4s a drugi to HTC OneX
Roznice podstawowe znam, szybkosc dzialania jest podobna, jakosc wyswietlacza w obu zadowalajaca no i iOS kontra Andek......wlasnie, co mi da Android a czego nie da mi iOS, aplikacje niemal wszystkie dzialaja na obu systemach, latwosc obslugi iPhone ma wieksza......motam sie i to bardzo:(

Beson
21-05-2012, 13:55
No i stalo sie, motam sie pomiedzy dwoma telefonami i naprawde nie wiem co wybrac:(
Pierwszy to iPhone 4s a drugi to HTC OneX
Roznice podstawowe znam, szybkosc dzialania jest podobna, jakosc wyswietlacza w obu zadowalajaca no i iOS kontra Andek......wlasnie, co mi da Android a czego nie da mi iOS, aplikacje niemal wszystkie dzialaja na obu systemach, latwosc obslugi iPhone ma wieksza......motam sie i to bardzo:(

Dziwny dylemat. :)

Ja to bym się zastanawiał nad HTC One X i Galaxy S III. ;)

Tom01
21-05-2012, 14:00
wlasnie, co mi da Android a czego nie da mi iOS

Da gromadę bajerów, latających ekranów i milion sto dziewięćset różnych menu.

mini21
21-05-2012, 14:00
Jak wyżej.
Brałbym HTC bez chwili zastanowienia, albo czekał na Galaxy SIII

djjaca
21-05-2012, 16:33
Na chwilę obecną brałbym HTC. Jak dla mnie Andek jest lepszy poniweaż ma znacznie większe możliwości konfiguracji. I jeszcze kwestia gustu - HTC ma większy wyświetlacz.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Marek_L
21-05-2012, 17:17
Mam takie małe pytanko, czy ktoś z szanownych forumowiczów używa Sony Ericssona arc s..?
Dodam, że jestem totalny laikiem jeżeli chodzi dotykowce i wszelaką masę smartfonową ;-)

djjaca
21-05-2012, 18:20
czy ktoś z szanownych forumowiczów używa Sony Ericssona arc s..?


Ja używam.

Greg77
21-05-2012, 21:52
Wlasnie wielkosc tego OneX mnie przeraza.......tak jak bym trzymal filtr ND grad przy uchu:D
Kolejny wchodzi mi do rozpatrzenia One S, jest mniejszy i calkiem fajny a raczej bardzo podobny do OneX;)
Andek mnie bardzo interesuje, ale wykonanie iJabola jest naprawde na najwyzszym poziomie......ech co tu wybrac:D

Psychotrop
21-05-2012, 22:03
trochu z innej beczki.
ktoś robił sam mapy ze skanów pod TrekBuddy ?
czytam i czytam, ale to jakimiś hieroglifami opisane jak dla mnie :/

mini21
21-05-2012, 22:11
Wlasnie wielkosc tego OneX mnie przeraza.......tak jak bym trzymal filtr ND grad przy uchu:D
Kolejny wchodzi mi do rozpatrzenia One S, jest mniejszy i calkiem fajny a raczej bardzo podobny do OneX;)
Andek mnie bardzo interesuje, ale wykonanie iJabola jest naprawde na najwyzszym poziomie......ech co tu wybrac:D

To jak chcesz trochę mniejszy, to może Motorola Razr?
To jest dopiero dobrze zbudowany telefon.

Greg77
22-05-2012, 01:25
To jak chcesz trochę mniejszy, to może Motorola Razr?
To jest dopiero dobrze zbudowany telefon.

Moze i dobrze zbudowany, ale mnie sie nie podoba:D
Ja sie przesiadam z iPhonea i naprawde ciezko mi sie rozstac z iJabolowym stylem;)

Sapphiron
22-05-2012, 09:28
a jak to jest z tą wytrzymałością tej nowej Lumii? podobno przekozak?

djjaca
22-05-2012, 10:40
To się okaże za jakiś czas czy jest wytrzymała. Fakt jest jeden, wygląda naprawdę na wytrzymały telefon.
Trudno jej coś zarzucić a miałem egzemplarz testowy który przez nie jedne ręce przeszedł i wyglądał ok i nic nie skrzypiało :)

hydra_nt
22-05-2012, 12:51
A czy ma ktoś doświadczenia z Sony Xperia S ? Specyfikacja i komentarze są raczej dobre. Chciałbym zakupić małżonce.

gALL
22-05-2012, 13:10
Tez waham sie przed wyborem nowego telefonu (tak, tak telefonu - ma sluzyc do dzwonienia a nie przesiadywania na fejsie). Dostep do poczty i w sumie ma dzialac jako dobra nawigacja samochodowa. Uprzedzam, ze uzywam Nokii Ovi z mapami calej Europy, wiec zadne GoogleMaps i podobne wynalazki mnie nie bawia ani nie sa w zasiegu moich zainteresowan. Dla tych co mowia, ze nawigacja z ciaglym polaczeniem internetowym jest super, polece pojechac do polnocnej Szkocji i sprobowac tam uzywac taka nawigacje.

Ale do tematu. Na placu boju zostaly 2 telefony i nie sa na Andku ani na wyrobach M$. Polityka Googla skutecznie mnie zniecheca do ich wyrobow, integracja telefonu z uslugami Google nie wchodzi w rachube.

Tel. 1 - iPhone 4S - niby wszystko spelnia co potrzebuje ale jakos nie mam przekonania. Nie do konca podoba mi sie obsluga. Testowalem NavFree i dziala calkiem sprawnie.
Tel. 2 - BB 9860 - nie spelnia warunku nawigacji, bo polityka BB jest porabana. Jest on najblizej normalnego telefonu, obsluga poczty dziala bardzo dobrze, ma BBMa ktory moglby byc przydatny no i ma normalne przyciski do odbierania i odrzucania rozmow.
...
Symbian odpada, bo do szalu mnie doprowadza na Nokii E55.

Nie bede probowal znalezc telefonu, ktory mialby tak skuteczna baterie jak Nokia E55 (gadanie i caly dzien jako nawigacja samochodwa i jeszcze jeden dzien mozna jej uzywac).

Moze jakies inne sugestie.

M_J
22-05-2012, 13:18
Tel. 2 - BB 9860 - nie spelnia warunku nawigacji, bo polityka BB jest porabana. Jest on najblizej normalnego telefonu, obsluga poczty dziala bardzo dobrze, ma BBMa ktory moglby byc przydatny no i ma normalne przyciski do odbierania i odrzucania rozmow.


http://www.businesswire.com/news/home/20120508006286/en/RIM-selects-TomTom-HD-Traffic idze ku lepszemu ;)

grudzinsky
22-05-2012, 13:22
TDla tych co mowia, ze nawigacja z ciaglym polaczeniem internetowym jest super, polece pojecha do polnocnej Szkocji i sprowac tam uzywac taka nawigacje.



uzywalem nawigacji google (ciagle polaczenie z internetem) w polnocnej Szkocji (od Inverness na polnoc) i wszedzie mi dzialala, wiec nie widze przeciwwskazan, ale jesli ktos bardzo potrzebuje miec wgrana mape to polecam http://www.sygic.com/en - mam, uzywam, dziala ok, chociaz w Irlandii nie wyszukuje mi tak dobrze jak nawigacja google. Sygic darmowy nie jest, ale tez majatku nie kosztuje i jest na Androida i iOS. sa co prawda cuda z instalacja i aktywacja, ale jeden mail wystarczy do nich i wszystko zaczyna smigac...

gALL
22-05-2012, 13:24
http://www.businesswire.com/news/home/20120508006286/en/RIM-selects-TomTom-HD-Traffic idze ku lepszemu ;)

Nie bardzo, poniewaz to wciaz wymaga stalego polaczenia z Internetem. Tylko dostawca map bedzie nie RIM a TomTom. Nadal nie mowia o zapisaniu map w telefonie.

gALL
22-05-2012, 13:25
uzywalem nawigacji google (ciagle polaczenie z internetem) w polnocnej Szkocji (od Inverness na polnoc) i wszedzie mi dzialala, wiec nie widze przeciwwskazan, ale jesli ktos bardzo potrzebuje miec wgrana mape to polecam http://www.sygic.com/en - mam, uzywam, dziala ok, chociaz w Irlandii nie wyszukuje mi tak dobrze jak nawigacja google. Sygic darmowy nie jest, ale tez majatku nie kosztuje i jest na Androida i iOS. sa co prawda cuda z instalacja i aktywacja, ale jeden mail wystarczy do nich i wszystko zaczyna smigac...

Zapraszam na Isle of Skye albo do Asturii w polnocnej Hiszpanii.

Strus
22-05-2012, 13:25
Idzie idzie... ale wolno. Na razie nawet sam Traffic jest dostępny bodajże tylko w USA

Telmap Navigator dla BB (http://www.berryreview.com/2012/05/18/uk-blackberry-owners-get-telmap-navigator-gps-free/) w UK za darmo

adamtg
22-05-2012, 13:39
Tez waham sie przed wyborem nowego telefonu [ciach!]

Skoro potrzebujesz telefonu do rozmowy i poczty, to czemu nie weźmiesz właśnie takie? Na przykład Nokia Asha 302? Nie jest to iPhone ani BB, ale myślę, że swoje zadani spełni, a za pozostałą kwotę możesz kupić jakiegoś turystycznego GPS np. Garmin 60CSx i będziesz miała GPS, gdzie tylko dusz zapragnie. To tylko taka moja sugestia do ropatrzenia.

gALL
22-05-2012, 13:47
A czy moze zwrociles uwage jak ta Asha wyglada? IMHO jak zabawka dla dziecka.

adamtg
22-05-2012, 13:52
A czy moze zwrociles uwage jak ta Asha wyglada? IMHO jak zabawka dla dziecka.

Skoro musisz być trendy. ;) Poza tym akurat tą nokię podałem jako przykład, w rozwiązaniu telefon do dzwonienia i GPS do GPSowania.

M_J
22-05-2012, 13:52
Nie bardzo, poniewaz to wciaz wymaga stalego polaczenia z Internetem. Tylko dostawca map bedzie nie RIM a TomTom. Nadal nie mowia o zapisaniu map w telefonie.

Mając BIS, to nie stanowi problemu.

easy raider
22-05-2012, 13:53
..ja mam HTC Desire HD i prócz naturalnie dzwonienia tym tele....mam na nim troche softu pomagającego w obsłudze sprzętu foto np. program do zdalnej obsługi aparatu fotograficznego, śmiało zastępuje pilota jak i droższe zabawki za 200 zł. o tych samych opcjach.

grudzinsky
22-05-2012, 14:24
Zapraszam na Isle of Skye albo do Asturii w polnocnej Hiszpanii.

Ty mi nie pisz o jednej szkockiej wyspie jak ja Ci pisze o kilkuset tysiacach mil kwadratowych...poza tym kto na Isle of Skye potrzebuje nawigacji? jedna droga wkolo wyspy i wszystko...sorry ale tam sie nie da zgubic. wjezdzasz jedna droga i wyjezdzasz ta sama...o przepraszam, mozna skorzystac z przeprawy promowej, ale zeby do niej dojechac nawigacja google sprawdzi sie idealnie, a jak juz jestes na Skye to po co Ci nawigacja?

gALL
22-05-2012, 14:25
Mając BIS, to nie stanowi problemu.

Masz BIM na cala Europe?

Greg77
22-05-2012, 15:21
No i znowu jestem zbity z tropu, wczoraqj juz bylem przekonany do HTC One S a dzis wszedlem do sklepu i jak magnez ciagnie mnie do iPhonea.....cos mi sie wydaje, ze jutro ide po 4s:D

djjaca
22-05-2012, 16:32
No i znowu jestem zbity z tropu, wczoraqj juz bylem przekonany do HTC One S a dzis wszedlem do sklepu i jak magnez ciagnie mnie do iPhonea.....cos mi sie wydaje, ze jutro ide po 4s:D

Masz teraz ajfona i chcesz nowy model telefonu, Ok to rozumiem. A dlaczego ciągnie Ciebie do andka?

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Sapphiron
22-05-2012, 16:34
jak magnez ciagnie mnie do iPhonea...

Ekhem...

Greg77
22-05-2012, 16:41
Masz teraz ajfona i chcesz nowy model telefonu, Ok to rozumiem. A dlaczego ciągnie Ciebie do andka?


Dlaczego ciagnie mnie do andka......wlasnie do konca nie wiem, flash i komunikacja z komputerem, to tyle:D


Ekhem...

Dokladniej?

djjaca
22-05-2012, 16:56
Dlaczego ciagnie mnie do andka......wlasnie do konca nie wiem, flash i komunikacja z komputerem, to tyle:D



Dokladniej?

To weź tego HTC - jak Ci się nie spodoba andek to go sprzedasz z małą stratą :-) ja mówię tak:
Wygląd, jakość wykonania i szybkość działania to ajfon.
Możliwość dowolnej konfiguracji to andek.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Greg77
22-05-2012, 17:48
To weź tego HTC - jak Ci się nie spodoba andek to go sprzedasz z małą stratą :-)

To dziala w obie strony......4s jest w cenie;)

gALL
22-05-2012, 18:10
Ty mi nie pisz o jednej szkockiej wyspie jak ja Ci pisze o kilkuset tysiacach mil kwadratowych...poza tym kto na Isle of Skye potrzebuje nawigacji? jedna droga wkolo wyspy i wszystko...sorry ale tam sie nie da zgubic. wjezdzasz jedna droga i wyjezdzasz ta sama...o przepraszam, mozna skorzystac z przeprawy promowej, ale zeby do niej dojechac nawigacja google sprawdzi sie idealnie, a jak juz jestes na Skye to po co Ci nawigacja?

Widze, ze nie znasz Isle of Skye wiec nie wiesz o czym mowisz. Zadanie domowe, wyznacz trase na Nest Point albo na Coral Beatches , dojazd na Glen Brittlen przy pomocy GoolgeMap siedzac w Kilbride a pogadamy. Jak posiedzisz tydzien na Skye bez dostepu do sieci telefonicznej to zmienisz zdanie. Podobnie jest w rejone Applecross - ciagle pisze o dzikim Highlandzie z dala od glownych drog, bo do takich mam jeszcze papierowa mape.

Jak juz mam miec telefon ktory robi za nawigacje, to chce miec jeden i nie byc uwiazany BIMem.

W kazdym razie nikt nic sensownego nie zaproponowal, szczegolnie na BB.

Jak juz mam isc w kierunku Nokii to moze ktos mial lub ma Nokie C5-03. Jak wyglada sprawa baterii w tym cudzie?

grudzinsky
22-05-2012, 18:55
Isle of Skye znam wystarczajaco, bylem tam wiele razy i jeszcze za czasow gdy cos takiego jak smartphone nie istnialo, a mobilny internet rodzil sie dopiero i wcale mi brak nawigacji nie przeszkadzal zeby dotrzec do np. Taliskier Bay.
Poza tym bardzo sobie chwale miejsca gdzie nie ma dostepu do sieci czy to internetowej czy telefonicznej i jedyny nr jaki mozesz wykrecic to 112...
Bylem w torridon i tam normalnie dzialala mi siec telefoniczna, nie wiem jak net bo wtedy jeszcze tego ustrojstwa nie mialem w tel. Ty mi tu o dwoch miejscach piszesz, a ja Ci ciagle pisze o Highland'zie na polnocny zachod od Inverness, Ullapool i dalej na polnoc. sprawdz na mapach jakie tam glowne drogi sa, jak nie zatankujesz do pelna w Inverness to lepiej nie puszczac sie w tamte rejony, stacje paliw sa taka rzadkoscia, a jak sa to zazwyczaj zamkniete, albo mozna placic tylko gotowka (bankomaty? jakie bankomaty)
zapewniam Cie, ze dzikiej Szkocji nie widziales! Skye to cywilizowane miejsce! im dalej na polnoc tym wszystkiego mniej, nawet asfaltu na drogach...

gALL
22-05-2012, 19:39
wow, ale Podroznik z Ciebie, czapki z glow. Nie bede licytowal sie z Toba, bo i tak mnie zakrzyczysz a nic nowego do tej rozmowy nie wniosles. Koniec z OT

grudzinsky
22-05-2012, 20:20
wow, ale Podroznik z Ciebie, czapki z glow. Nie bede licytowal sie z Toba, bo i tak mnie zakrzyczysz a nic nowego do tej rozmowy nie wniosles. Koniec z OT

no oczywiscie bo ty jak byles dwa razy na Skye to wiesz o Szkocji wiecej niz ktos kto spedzil w niej 8 lat zjezdzajac ja z polnocy na poludnie i ze wschodu na zachod, o przepraszam nie bylem na Hybrydach Zewnetrznych. Ty wiesz najlepiej, ze nawigacja google nie dziala w Szkocji bywajac w niej tylko raz w roku przez tydzien. a ja ci pisze, ze dziala, a w niektorych miejscach poprostu nie jest potrzebna

kuman
23-05-2012, 20:06
No i znowu jestem zbity z tropu, wczoraqj juz bylem przekonany do HTC One S a dzis wszedlem do sklepu i jak magnez ciagnie mnie do iPhonea.....cos mi sie wydaje, ze jutro ide po 4s:D

Brać jabłko brać :) chyba, ze lubisz cegły po kieszeniach nosić to są samsungi, htc i inne cuda.

qualin
23-05-2012, 20:40
Brać jabłko brać :) chyba, ze lubisz cegły po kieszeniach nosić to są samsungi, htc i inne cuda.

Nowy ajfon ma miec ekran 3,95 cala wiec wasze cudowne malenstwo rowniez wpadlo w trend zwiekszania swojej wielkosci.

kuman
24-05-2012, 00:56
4s, bo o nim mowa, raczej juz sie nie zwiekszy ;) nie mam cisnienia zmianiac tel co rok, wiec iphone 5 raczej mnie malo interesuje na chwile obecna.

Greg77
24-05-2012, 01:42
Nowy ajfon ma miec ekran 3,95 cala wiec wasze cudowne malenstwo rowniez wpadlo w trend zwiekszania swojej wielkosci.

Jak narazie to tylko plotki...

Celeborn
29-05-2012, 10:02
Pamięta ktoś jak nazywa się aplikacja do kontroli lustrzanki na androida poprzez OTA?

mini21
29-05-2012, 10:26
Chodzi może o coś w rodzaju DSLR Controller?
Tylko te programy były zrobione pod Canona, pod Nikona jeszcze nie widziałem.

Celeborn
29-05-2012, 10:30
No właśnie pod nikona też jest ale nazwy nie pamiętam. Nawet tutaj był kiedyś wątek o tym programie.

mini21
29-05-2012, 10:33
Ten program obsługuje nikony:
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.xeqo.camcap&hl=pl

Zobacz może jeszcze to:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1256583

Celeborn
29-05-2012, 10:36
Dzięki wielkie.

Sapphiron
29-05-2012, 13:17
I jak toto podłączyć pod aparat?

Strus
29-05-2012, 13:40
USB zdaje sie

krzychu2508
29-05-2012, 15:10
Mam pytanie. Czy istnieje taki przewód pod ten program, który połaczy smartfona l lustrzanke? Tj. Micro usb-Mini usb

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Celeborn
29-05-2012, 15:15
Żeby podłączyć lustro pod smartfona/tablet musi on obsługiwać urządzenia zewnętrzne. Nazywa się to OTG. Wiem że sgs 2 to obsługuje i większość tabletów. Do tabletu podpina się zwykłym kablem. Takim jak do komunikacji z kompem. A do smartfona przez przejściówkę taką:
http://allegro.pl/host-adapter-micro-usb-otg-do-roznych-urzadzen-i2350421002.html

krzychu2508
29-05-2012, 15:23
Takie buty ;) Mój sgs1 niestety tego nie posiada.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Celeborn
29-05-2012, 15:38
Poszukaj na xda czy przypadkiem nie wyszedł jakiś kernel z obsługa OTG.

Beson
29-05-2012, 19:44
Dzisiaj kupuję abonament w naviexpert i widzę, że jest tam okienko w którym można wpisać ID użytkownika, który polecił mi NE.
Jak coś to mogę wpisać czyjś numer, bo chyba z tego tytułu ta osoba będzie miała jakiś upust przy kolejnym abonamencie.

Jak ktoś jest zainteresowany to pisać na PW z ID w naviexpert, czekam do północy. ;)

Maciek R
30-05-2012, 20:49
Poszukaj na xda czy przypadkiem nie wyszedł jakiś kernel z obsługa OTG.

Wyszedł na pewno. Jeszcze niedawno był w bardzo wczesnej wersji i wymagało to dodatkowego zasilania, nie mniej - da się.

Celeborn
30-05-2012, 22:11
To tak jak w htc desire, też musi być dodatkowe zasilanie. W SE neo V działa to normalnie.

Sapphiron
31-05-2012, 07:19
Potwierdzam, Xperia Neo V śmiga jak ta lala :)

kakersik
01-06-2012, 18:37
Po 15 czerwca mogę przedłużyć umowę w Orange i chciałbym nowy telefon. W tej chwili korzystam z HTC Desire HD (wcześniej samsung wave) i zastanawiam się co teraz wybrać. Wybór niby nie jest trudny ale jednak: HTC One X kontra SGS 3. A ponieważ zraziłem się Wavem to skłaniam się ku HTC. Może miał ktoś styczność z tymi słuchawkami?? Będę wdzięczny za jakieś info.

djjaca
01-06-2012, 19:09
Z SGS 3 to raczej mało kto w tym kraju miał do czynienia. Np. jutro pojawią się pierwszej sztuki w salonach Orange.
Co wybrać ? To jest bardzo trudne pytanie.
Grzegorz miał miedawno podobny dylemat one x czy ajfon ? Pocztaj, idź do salonu, zobacz, zadecyduj.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Beson
01-06-2012, 20:26
Po 15 czerwca mogę przedłużyć umowę w Orange i chciałbym nowy telefon. W tej chwili korzystam z HTC Desire HD (wcześniej samsung wave) i zastanawiam się co teraz wybrać. Wybór niby nie jest trudny ale jednak: HTC One X kontra SGS 3. A ponieważ zraziłem się Wavem to skłaniam się ku HTC. Może miał ktoś styczność z tymi słuchawkami?? Będę wdzięczny za jakieś info.

Macałem One X i trochę się nim bawiłem. Design mnie powala, ten telefon jest po prostu piękny! :P Dobrze leży w dłoni (lepiej niż SGS II). Wielkość ekranu jest idealna.

Co do samsunga to fajny telefon ale ma jeden minus - wygląd. Wielu ludzi w tym ja narzekają na sam design, dla mnie jest po prostu beznadziejny a jestem zagorzałym fanem marki samsung. ;)

krzysztof jot
02-06-2012, 21:57
Z SGS 3 to raczej mało kto w tym kraju miał do czynienia. Np. jutro pojawią się pierwszej sztuki w salonach Orange.
Co wybrać ? To jest bardzo trudne pytanie.
Grzegorz miał miedawno podobny dylemat one x czy ajfon ? Pocztaj, idź do salonu, zobacz, zadecyduj.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2


Macałem One X i trochę się nim bawiłem. Design mnie powala, ten telefon jest po prostu piękny! :P Dobrze leży w dłoni (lepiej niż SGS II). Wielkość ekranu jest idealna.

Co do samsunga to fajny telefon ale ma jeden minus - wygląd. Wielu ludzi w tym ja narzekają na sam design, dla mnie jest po prostu beznadziejny a jestem zagorzałym fanem marki samsung. :wink:

odnoszę wrażenie, że "podpierasz" się zdjęciami - SIII na żywo wart jest grzechu :)
Generalnie - ja nie zastanawiałbym się bo są tematy dyskwalifikujące ONE X na starcie. Jak można zrobić telefon bez możliwości rozszerzenia pamięci kartą ? Jest 16 GB niby dużo, w SII mam z tego 10 wolne - wszystkie aplikacje w telefonie, plus folder do aparatu, kamery itp, ale... jak już mam i noszę to Coś w kieszeni - to na zewnętrznej karcie mam pełne 32GB muzyki,dokumentów itd. Ta jedna cecha sprawia że HTC odpada.
Druga - bateria. W SII mam (miałem) większą i nie martwię się o prąd, o HTC w tym temacie nie ma nigdzie dobrego zdania, a o SIII tak - jest bardzo dobrze. No i Sense w 4.0 staje sie beznadziejne, a samsunga TW wersji 5 całkiem dobrze skomponował sie z ICS'em w Galaxy III - dlatego pobiegłem po niego do sklepu juz wczoraj :).
Niestety, skończyło się na zabawie, no niestety - białego nie chcę, a Blue dopiero za kilkanaście dni.

PS.
k...a jak to chodzi, ja zawsze mam szybki telefon, ale to jak ICS'a wchłania S3 to niewiarygodne - on fruwa.. :)

kakersik
03-06-2012, 00:06
...dyskwalifikujące ONE X na starcie. Jak można zrobić telefon bez możliwości rozszerzenia pamięci kartą ? Jest 16 GB niby dużo...

O ile wiem Htc ma 32GB pamięci a dla użytkownika dostępne jest 20 albo 26. Nie ukrywam jednak, że chciałbym zobaczyć na żywo SGS3 w kolorze niebieskim. Jak już mówiłem umowa kończy się 15.06 i wtedy będę decydował. Mogę przeznaczyć na tel max 1000 złotych w abonamencie do 150 plnów. Zobaczymy więc, który z nich będzie poniżej tej kwoty. Gorzej jeśli oba :D

Greg77
03-06-2012, 00:15
Grzegorz miał miedawno podobny dylemat one x czy ajfon ? Pocztaj, idź do salonu, zobacz, zadecyduj.


No i mam jajfona.....;)

Psychotrop
03-06-2012, 00:26
też mi się "srajfon" podoba i też bym brał.
obmacałem, trochu poużywałem (zapożyczony od kumpla na kilka dni model 4S)
problem taki, że mam firmowy telefon.
"srajfona" mi nie kupią, bo za drogi, a prywatnego aparatu mieć nie mogę, jeśli chcę korzystać z firmowej poczty na telefonie :/
no i jestem w czarnej d...

p.s.
też miałem dzamdzunga SII - no fajna zabawka, ale to prawie to samo co mój HTC, tylko nowszy, więcej pamięci i trochu szybszy.
więc dla mnie żadna zmiana.

Strus
03-06-2012, 00:32
Jak można zrobić telefon bez możliwości rozszerzenia pamięci kartą ?

Apple'a zapytaj :) :)

djjaca
04-06-2012, 10:40
Cześć,
Dziś rano dotarł do mnie jeden z pierwszych w sieci Orange egzemplarzy Samsunga SGS III.
Muszę napisać wygląda bardzo dobrze i robi pozytywne wrażenie.
Jak dla mnie wielkość jest ok. Wykonanie super.

Poniżej fotki poglądowe - nie podlegają ocenie :)

SGS, SGS II i SGS III


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img13.imageshack.us/img13/365/dsc0127resizer800q100.jpg)

SGS II i SGS III



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img832.imageshack.us/img832/5195/dsc0128resizer800q100.jpg)

SGS III


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img844.imageshack.us/img844/4537/dsc0132resizer800q100.jpg)

Dyziek
04-06-2012, 15:26
Napisz coś więcej o tej III, bo chodzi mi po głowie:)

mini21
04-06-2012, 16:01
Ja czekam na nowego Nexus'a, ale też chętnie dowiem się czegoś o SGSIII, bo telefon naprawdę robi wrażenie.
Najbardziej interesuje mnie wytrzymałość baterii, bo z tym niestety cieniutko i głośność rozmów (dwie moim zdaniem największe wady Nexus'a).

No i ciekaw jestem co na SGSIII pokaże to HTC.

malasana
04-06-2012, 16:32
Najbardziej interesuje mnie wytrzymałość baterii, bo z tym niestety cieniutko i głośność rozmów (dwie moim zdaniem .
Szczerze mowiac, to na baterie w Nexusie nie narzekam, wrecz jestem pozytywnie zaskoczony, ze ladowanie co noc nie jest konieczne. Ale ja malo dzwonie...

mini21
04-06-2012, 16:51
No, ja mam powiększoną 2000 mah baterię i starcza mi na ok. 24 godziny (z czego - co najważniejsze - średnio 5 godzin działającego ekranu).
Już przyzwyczaiłem się, że trzeba go ładować ten raz dziennie, ale czasami to też za mało.

Zawsze mam ze sobą w plecaku jak gdzieś się wybieram ładowarkę awaryjną, tak na wszelki wypadek.

djjaca
04-06-2012, 17:27
Trudno coś więcej mi na razie o nim napisać ponieważ go nie użytkowałem.
Zdjęcia tylko dałem radę zrobić bo zaraz jechał dalej do salonu.
Bateria w standardzie 2100 robi wrażenie ale wielkość wyświetlacza zrobi swoje.
Trudno gdybać o czasie pracy gdy się telefonu nie testowało ale pokuszę się:
Myślę że jak wytrzyma dobę będzie dobrze.
Osobiście nie wierzę że zrobią smartfona który przy normalnym użytkowaniu wytrzyma dłużej niż 3 dni.

Zaciekawił mnie tył obudowy - biały i lakierowany na wysoki połysk.
Jestem ciekawy jak ten poliwęglan będzie odporny na zarysowania.

Jak wszyscy wiemy o gustach się nie dyskutuje ale napiszę krótko:
Bardzo mi się podoba ten telefon, jak dla mnie jest naprawdę ładny nawet biały.
Na żywo znacznie lepiej wygląda niż na zdjęciach - szczególnie tych moich :razz:

Greg77
04-06-2012, 17:39
Apple'a zapytaj :) :)

Glupoty gadasz, seria HTC One tez nie ma mozliwosci rozszerzenia pamieci.......ale szczerze mowiac po kiego wiecej niz 32GB?

Sapphiron
04-06-2012, 18:37
ale szczerze mowiac po kiego wiecej niz 32GB?

Na kilka albumów w formacie FLAC ;) a to bardzo mało mimo wszystko wychodzi wtedy :)

Greg77
04-06-2012, 20:10
Na kilka albumów w formacie FLAC ;) a to bardzo mało mimo wszystko wychodzi wtedy :)

No to juz trzeba byc "audiofilem" z komorka;)

Psychotrop
04-06-2012, 20:12
No to juz trzeba byc "audiofilem" z komorka;)

niekoniecznie ;)
często na sprzęcie niskiej klasy już słychać różnicę :)
co oczywiście nie stanowi reguły :)

Greg77
04-06-2012, 20:43
niekoniecznie ;)
często na sprzęcie niskiej klasy już słychać różnicę :)
co oczywiście nie stanowi reguły :)

OK, ale sluchajac w autobusie czy innym takim wynalazku, mozna miec nawet orkiestre na plecach a dzwiek nadal bedzie zaklucany......
Osobiscie mam kilka swoich ulubionych albumow na jajku i zajmuje mi to 2GB.....wystarczy;)

krzysztof jot
04-06-2012, 20:48
Napisz coś więcej o tej III, bo chodzi mi po głowie:)

no ma co chodzić... białego nie akceptuje, bo bym już kupił ale blue wezmę... :)
Podobno z baterią jest lepiej niż ze standardem w S2.
Tu solidne porównania
http://www.gsmarena.com/galaxy_s_ii_vs_galaxy_s_iii-review-764p2.php

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S-III-vs-Samsung-Galaxy-S-II_id3037

http://www.gsmarena.com/galaxy_s_ii_vs_galaxy_s_iii-review-764p2.php

Sapphiron
04-06-2012, 20:53
OK, ale sluchajac w autobusie czy innym takim wynalazku, mozna miec nawet orkiestre na plecach a dzwiek nadal bedzie zaklucany......
Osobiscie mam kilka swoich ulubionych albumow na jajku i zajmuje mi to 2GB.....wystarczy;)


To na czym ty słuchasz, na pchełkach z kiosku?

Psychotrop
04-06-2012, 21:33
często też się słucha np w pracy biurowej, siedząc przy kompie, albo choćby w ubikacji na posiadówce ;)

tak, czy siak, wykorzystanie telefonu jako playera to fajna opcja.
i jeśli da się na nim odtwarzać flac, to warto skorzystać i faktycznie ograniczanie pamięci w dzisiejszych czasach jest raczej mało rozsądne z marketingowego punktu widzenia.
znam dwóch takich, co to jajfony 4S 32 gb mają i już jęczą, że muszą coś tam usuwać, bo mało miejsca :D

Greg77
04-06-2012, 23:59
To na czym ty słuchasz, na pchełkach z kiosku?

Chcial bys takie pchelki.....



znam dwóch takich, co to jajfony 4S 32 gb mają i już jęczą, że muszą coś tam usuwać, bo mało miejsca :D

Moze....ja mam 16GB, musze przemeczyc, wczesniej mialem 8GB i nigdy nie mialem zajete wiecej niz 4GB z czego 2GB to muzyka, to jest telefon......

Psychotrop
05-06-2012, 00:55
wiesz Grześ jak to jest
jak się ma, to się "używa" i przyzwyczaja :)
mam teraz starego HTC Desire z 128mb - się nauczyłem, że regularnie trzeba czyścić cache i pilnować co się instaluje :)
ale zaś na kompie stacjonarnym, to nie pamiętam kiedy robiłem porządki, a w końcu jak się za nie zabrałem, to się okazało, że można spokojnie wywalić dwa 1TB dyski, bo są zbędne ;)

także śmieszne jest pisanie, że coś dyskwalifikuję tylko i wyłącznie przez swoje lenistwo, ale z drugiej strony, jeżeli coś/jakaś opcja jest dostępne(a) w najtańszych urządzeniach, to dlaczego nie ma tego w sprzętach kosztujących tyle, za ile utrzymuje się niejedna biedna rodzina przez 2-3 miesiące (albo i dłużej).

Greg77
05-06-2012, 07:11
No i masz racje, dlaczego tego nie ma, ale nie piszmy, ze to wina Aplle, bo to bzdura, inne firmy robia tak samo, wychodza nowe modele bez miejsca na karte......
Tak jak temat MACa to dla mnie rzeka to tak samo temat iPhonea moze byc podobny.....;)

kuman
05-06-2012, 07:31
Jeśli 32gb to za mało to ja nie wiem co wy z tymi telefonami robicie ;) Akurat mam 16gb w ajfonie i nie narzekam. Z ciekawości sprawdziłem. 3gb muzyki + nawigacja z mapa Europy + kilkadziesiąt aplikacji i dalej 5gb wolnego miejsca.

Psychotrop
05-06-2012, 11:20
tu nie chodzi to, co kto robi.
bo śmieciami każdą przestrzeń można zagracić ;)

ale o to, że przy takim rozwoju technologicznym i tak niskich cenach dodatkowych pamięci, producent (htc, jajfon i pewnie jeszcze ktoś tam) wywala tą opcję z najdroższych swoich produktów :)

no dobra, ale koniec tych dywagacji, które i tak nic nie zmienią, bo nie nam o tym decydować :)

teraz pytanie związane z tematem
Xperia Neo V - potrzebuję coś dla kobitki, a będziemy teraz umowę zmieniać.
jak poczytałem, to w tych pieniądzach bardzo rozsądny wybór.
ktoś ma jakieś doświadczenia z tym telefonem ?
pozytywne, negatywne .... ?
aktualizować do ICS, czy zostawić Gingera, bla bla bla ?

Grzybu
05-06-2012, 12:13
teraz pytanie związane z tematem
Xperia Neo V - potrzebuję coś dla kobitki, a będziemy teraz umowę zmieniać.
jak poczytałem, to w tych pieniądzach bardzo rozsądny wybór.
ktoś ma jakieś doświadczenia z tym telefonem ?
pozytywne, negatywne .... ?
aktualizować do ICS, czy zostawić Gingera, bla bla bla ?
Ja osobiście jestem zadowolony z Neo V. Mogłaby być nieco lepsza obudowa, bo po pewnym czasie ma tendencje do trzeszczenia. Moja trzeszczy, ale słyszałem że nie wszystkim tak się dzieje. Poza tym ekran jakiś taki dziwny. Bardzo się brudzi i jakoś tak dziwnie się nim operuje palcem. X8 mojej żony, mimo że starszy model to pod tym względem wypada MZ lepiej . Denerwuje mnie też sortowanie kontaktów. Alfabetycznie, ale tylko w formie Imię, Nazwisko. Odwrotnie się nie da. Pewnie można jakąś app zainstalować żeby to poprawić.
To są oczywiście tylko wady. Generalnie zalet jest więcej.
Jeśli chodzi o Androida to na razie mam GB. Czytałem że ludzie którzy instalowali nowy system zaraz, gdy wyszedł ICS nie byli do końca zadowoleni. To kamera przycinała, to system stracił na płynności itp. Nie wiem jak jest teraz, ale jeśli się nic nie zmieniło, to MZ nie warto się przesiadać. Tym bardziej, że ten system nie daje za wiele nowego w neo V. Ogólnie telefon jest fajny, ale porównania nie mam, bo to mój pierwszy Android. Po 3 m-cach użytkowania nie żałuję wyboru.

Psychotrop
05-06-2012, 12:17
a dziękować za opinie :)
co do sortowania kontaktów - tak samo mam na andku w htc desire :)

Sapphiron
05-06-2012, 12:59
Ja mam Neo V. Pierwszego dnia zapakowałem do niego kartę 16gb, zapakowałem go w taki gumowy ochraniacz na tylną część i mam wszystko gdzieś :)

Co do wad:
- tylna klapka rysuje się niesamowicie, dlatego ja założyłem na swój tzw kondona
- W słoneczny dzień trzeba czasem zasłaniać wyświetlacz ręką albo obracać się tyłem do słońca żeby przeczytać coś na ekranie.
- brandowane modele mają niemiłosiernie zawalony storage wewnętrzny. Fejkbuki, muzynaczekanie i inne mało przydatne aplikacje których nie da się wywalić...
- czasem łapie chwilowe zwiechy jak się nim zbyt szybko obróci...

Zalety:
- Bateria! Dziwne prawda? Ale wytrzymuje cały długi dzień (wstaje przed 6 na nogach do 1-2 w nocy) na włączonym hsdpa, aktualizacjach maili, wysyłaniu maili, siedzeniu na necie, oraz prawie ciągłym słuchaniu muzyki... Często też robi jako pokazywarka klientom zdjęć w czym się bardzo dobrze sprawdza (na aplikacji QuickPix bo ta standardowa to kupa nawozu)...
- Głośnik zewnętrzny jest da best. Na ruchliwej ulicy w mieście słuchać dokładnie kogo telefon dzwoni ;)
- IDEALNA współpraca z dodatkowymi akcesoriami. Mam taki "ekranik" na nadgarstek i steruje nim całym telefonem (sony ericsson live view mn800) i nawet na rowerze bez problemów steruję telefonem :)
- zdjęcia o dziwo bardzo znośne :) trochę gorzej wypada niż poprzednik ale i tak daje radę :)

ICS nie instalowałem, nie miałem za bardzo czasu żeby wgłębić się w temat, narazie ten co jest daje radę i nie przeszkadza :)

Greg77
05-06-2012, 13:06
Co do wad:
- tylna klapka rysuje się niesamowicie, dlatego ja założyłem na swój tzw kondona


Te "kondony" potrafia zaorac tylna czesc telegonu niemilosiernie, wystarczy kilka ziarenek piasku pomiedzy guma a telefonem.......sprawdzone;)

Sapphiron
05-06-2012, 13:11
ten który mam ja jest tak jakby zassany ;) jeszcze ani razu nie dostało się nic pod niego, a parę razy uratował telefon. Rant który wystaje ponad wyświetlacz na prawdę może uratować telefon :)

tomnow:
05-06-2012, 13:15
- brandowane modele mają niemiłosiernie zawalony storage wewnętrzny. Fejkbuki, muzynaczekanie i inne mało przydatne aplikacje których nie da się wywalić...
Sa programy, ktore pozwalaja takie aplikacje odinstalowac. Ale potrzebmy jest root.


Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

qualin
05-06-2012, 13:17
Nie wiem jam ICS na SE, ale ja od momentu zainstalowania na swoim SGSie wiem, ze nigdy nie wroce na GB. Jest o wiele szybciej i plynniej, pozatym interfejs o niebo przyjemniejszy. To zupelnie inny system jest. Na SE jest o tyle dobrze bo jest oficjalna wersja ICSa, ja niestety mam tylko nieoficjalny port, ale za to od Cyanogena wiec smiga rewelacyjnie :)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

GeparD
05-06-2012, 13:36
taki OT, dlaczego jak pojawiaja sie nowe posty w tym watku to nie jest od wyrozniony (tlustym drukiem)?
tylko u mnie to wystepuje?

Sapphiron
05-06-2012, 13:40
Tylko narazie jeszcze chyba nie jest dostępny ICS na Xperię w Polsce. albo mój egzemplarz nie chce się zaktualizować...

Greg77
05-06-2012, 13:42
taki OT, dlaczego jak pojawiaja sie nowe posty w tym watku to nie jest od wyrozniony (tlustym drukiem)?
tylko u mnie to wystepuje?

Tez tak mialem przez dlugi czas od tych problemow z data, ale samo wrocilo do normy;)

GeparD
05-06-2012, 13:44
oooo juz wrocilo do normy :D

Sapphiron
05-06-2012, 13:54
A ja doczytałem że aktualizacja do ICS jest poprzez Companiona, czyli ten programik cudowny na komputra :)

tomnow:
05-06-2012, 14:22
Nie wiem jam ICS na SE, ale ja od momentu zainstalowania na swoim SGSie wiem, ze nigdy nie wroce na GB. Jest o wiele szybciej i plynniej, pozatym interfejs o niebo przyjemniejszy. To zupelnie inny system jest. Na SE jest o tyle dobrze bo jest oficjalna wersja ICSa, ja niestety mam tylko nieoficjalny port, ale za to od Cyanogena wiec smiga rewelacyjnie :)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Dokladnie nic dodac nic ujac. Dlugo sie zastanawialem nad przesiadka na ICS ale nie zaluje. Przez chwile dzialalem niedawno na GB i to nie to samo ;)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Sapphiron
05-06-2012, 14:41
ICS 4.0 zainstalowany...

Powiem wam jedno...

telefon dostał porządnego pozytywnego kopa na wydajności!

Grzybu
05-06-2012, 14:45
ICS 4.0 zainstalowany...

Powiem wam jedno...

telefon dostał porządnego pozytywnego kopa na wydajności!
Którą dokładnie wersję ICS zainstalowałeś?
Straciłeś dane po instalacji?

Sapphiron
05-06-2012, 14:51
4.0.3

Nic nie zostało usunięte :)

mini21
05-06-2012, 15:17
ICS to wielki skok naprzód względem gingera.

Ja czekam z niecierpliwością na "galaretowatą fasolkę" i na to jakie nowości przyniesie (choć niewielu z nas prawdopodobnie z nich skorzysta) bo Google coś kombinuje, żeby uniemożliwić starszym telefonom przejście na najnowszą platformę.

Jeśli różnice będą tak daleko idące jak w przypadku przejścia z gingera na icsa, to będzie super.

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Dyziek
05-06-2012, 15:21
no ma co chodzić... białego nie akceptuje, bo bym już kupił ale blue wezmę... :)
Podobno z baterią jest lepiej niż ze standardem w S2.
Tu solidne porównania
http://www.gsmarena.com/galaxy_s_ii_vs_galaxy_s_iii-review-764p2.php

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S-III-vs-Samsung-Galaxy-S-II_id3037

http://www.gsmarena.com/galaxy_s_ii_vs_galaxy_s_iii-review-764p2.php


Dzięki:)

Coof
07-06-2012, 02:31
Chętnie podzielę się pewnymi obserwacjami apropo Galaxy SIII którego mam okazję obecnie używać.

Dziś spędziłem cały dzień z Samsungiem Galaxy SIII więc teoretycznie apple killerem który ma nie dać szansy ajfonowi 5 i dochodzę do wniosku, że samsung niewiele ugra jeśli w moim mniemaniu jedyne co ma lepsze od iphone'a 4 (zaznaczam 4 a nie 4s) to wyświetlacz (tutaj szacun) i tyle.
Wszystko co samsung ma ściągnał od apple a pod kątem ergonomii jest słabiej, często niechcący naciskam przycisk back, bo jest niewidoczny (designersko jest, funkcjonalnie absolutnie nie). sVoice wypada marnie. Po angielsku oczywiście, bo po polsku nie działa. Chcąc zrobić wrażenie na znajomych mogę zapytać go o stolicę Polski i otrzymam szybko odpowiedź ale już z poszukaniem restauracji niedaleko idzie mu topornie.
Sam android to nie to w porównaniu do iOS, zarządzanie aplikacjami pozostawia nieco do życzenia.
4 rdzenie procesora? Super sprawa ale spędziłem w android markecie jakieś 10 minut (to na mnie dużo) i nie znalazłem żadnej gry która by była na tyle ekstra graficznie żeby mi mogło to cokolwiek udowodnić i pokazać (mówię o darmowych, bo nie chcę płacić za aplikacje na telefon którego niedługo nie będę używał, bo wracam na apple). Ściągnąłem w końcu asphalta 5 to się okazało, że na marne, bo nie jest komaptybilny z wielgachnym wyświetlaczem SIII. (gra wyświetla się tylko na części ekranu a reszta jest biała) - w appstorze każda dostępna aplikacja pracuje dobrze 2 generacje telefonu wstecz. No i skoro jest tyle procesora i RAMu to dlaczego telefon reaguje wyraźnie wolniej na chociażby naciśnięcie przycisku home niż jajfon 4 z jednordzeniowym prockiem? Nie potrafię zrozumieć.
Appstore oferuje dużo więcej jeśli chodzi o darmowe aplikacje. Płatnych w android markecie nie przeglądałem nawet, w app jest superancko.
Niestety na Apple dalej nie ma bata choć sam sądziłem, że już Samsung go przegonił czytając testy, oglądając tabelki i inne suche dane. Liczy się jednak to jak telefon wypada w użyciu a nie na papierze.

Oglądając film zastanawialem się jak przejść do galerii i wybrać inny i chwile mi zajęło zanim ogarnąłem. W applu człowiek wie wszystko od razu, jest super intuicyjny.
Brak możliwości robienia screenshotów też in minus s3.
Duży wyświetlacz w s3 (4,8 cala) jest fajny do przegladania stronek czy fejsa ale obawiam się, że to już powoli przerost formy nad treścią. Posiadając przeciętnej wielkości dłonie nie jestem w stanie w pełni komfortowo obsługiwać telefonu jedną ręką, bo nie sięgam kciukiem w górny lewy róg jak trzymam telefon w ręce i kilka razy już musiałem sobie pomagać drugą ręką. Niby nic wielkiego ale jeśli szybko chcemy coś popsztykać, no nie wiem, prowadząc samochód to staje się bardzo problematyczne. W s2 jeszcze się dało to robić a ten urósł.
Sam wyświetlacz jak wspomniałem robi wielkie wrażenie jeśli chodzi o rozdzielczość (tu jestem wyrozumiały dla apple, bo premiera czwórki miała miejsce prawie 2 lata temu a w tym świecie to duuuużo) ale odnoszę wrażenie, że jest zbyt wyczulony na dotyk. Mając w życiu po raz pierwszy styczność z dotykowymi telefonami poprzez LG Viewty czy starą Xpiere byłem zawiedziony jak te wyświetlacze reagują na palce i byłem zachwycony jak to chodzi w Apple. Myślałem, że to też już nadrobiono a tu d*pa, bo eksperci z samsunga przegięli w drugą stronę. Telefon reaguje na najlżejsze muśnięcie gdy tego nie chcę, ehh. Z reguly niechcacy się to staje gdy jednak próbuję obsłużyć telefon jedną ręką i niechcący inną częścią dłoni dotykam gdzieś wyśweitlacza i już coś się przełącza. Co do kolorów to na automatycznych ustawieniach zdają się być bardziej nasycone niż w ajfonie.

PS. fajna sprawa to praca telefonu w trybie pamięci masowej a nie jak apple wszystko przez iTunes ale można się do tego przyzwyczaić.

PSS. Ok druga fajna sprawa, w android markecie angry birds jest za darmo a w appstorze kosztuje 70(?) centów. No to idę ubijać świnie.

Jeśli ktoś ma jakieś pytanka co do S3, bo chciałby kupić to chętnie w miarę możliwości udzielę odpowiedzi.

Do tej pory nigdy nie zabierałem głosu w kłótniach android vs iOS czy też samsung vs apple ale teraz mając faktycznie wiedzę na temat tego jak wygląda użytkowanie flagowego aparatu Samsunga i iPhone'a 4 którego używam rok mogę powiedzieć, że świadomie wybieram apple i nie jestem fanboyem-krzykaczem. Rozumiem też, że pewne rzeczy to kwestia przyzwyczajenia i dlatego nie czepiam się takich kwestii które wyobrażam sobie, że zapamiętałbym po jakimś czasie użytkowania.

No i może zbyt krytycznie brzmi moja wiadomość, bo generalnie sIII jest totalnie super ekstra high-endowym telefonem ale jeśli ktoś chciałby usłyszeć moją radę to z zakupem wstrzymałbym się do premiery apple. Być może okaże się, że Apple bez Jobsa już nie będzie tak hopsać przed wszystkimi lecz jeśli ktoś ma zapłacić za telefon pieniądze które stanowią dla niego spory % wypłaty to osobiście nie robiłbym tego pochopnie :)

Jutro sprawdzę jak wypada aparat w Samsungu. Porównanie do iphone'a 4 nie jest chyba do końca zasadne ale why not. Jeśli będziecie zainteresowani wynikami to chętnie udostępnię.

mini21
07-06-2012, 03:13
Sorry Coof za to co napiszę, ale twoja recenzja jest wręcz śmieszna.
Typowa gadka Apple'maniaka.

Napisałeś, że lepszy ma tylko wyświetlacz?
Ten wyświetlacz bije na głowe Ifona i to pod każdym względem.

Druga sprawa - Android Market (a dokładnie Google Play) - jak możesz komentować coś, czego nie znasz?
Co dokładnie oferuje Appstore czego nie oferuje Google Play?
Konkrety poproszę!
Nie wspomnę już o tym, że Android jest w pełni modyfikowalny - masz mnóstwo, naprawdę mnóstwo możliwości dostosowania sobie wyglądu telefonu pod własne preferencje, nawet może wyglądać tak jak Iphone.
U ciebie też tak jest?

Co do gier obsługujących 4 rdzenie - to daj sobie na wstrzymanie.
Z prockami do PC'ta też było najpierw tak, że wyszły na rynek, a dopiero potem producenci gier zaczęli wypuszczać gry pod nie.

Słuchasz muzyki?
Oglądasz filmy?
Z tego co widzę Ifon nie pokusił się o możliwość rozbudowy kartą microsd, co w Samsungu jest.
Do tego biedne "jabłuszko" nie może otwierać formatów takich jak .Flac, co robi się podstawą w każdym porządnym playerze.

Nie wspomnę też o 2x większej ilości Ramu w SGSIII.

Kolejna rzecz - wykonanie wyświetlacza.
SGSIII ma Gorilla Glass dużo bardziej odporna na rysy itp.
Ifon - kawałek szkiełka łatwego do zarysowania.

Bateria - ciężko porównywać telefony z którego jeden ma o prawie 40% większym ekranem i 2 rdzenie więcej, a co za tym idzie, większym poborem baterii, ale zapewne wyjdą wkrótce programy, czy custom romy, które umożliwią wyłączenie 2 rdzeni i działanie tylko na 2.
Zresztą, jak to prawie zawsze bywa, za kilka dni, tygodni, miesięcy pojawią się rozszerzone baterie do SGS III.
A w Iphonie chyba się tego wymienić nie da?

Wszechobecny Flash - Iphone z tego co wiem nie umożliwia wyświetlania animacji flashowych, za to SGSIII oczywiście tak.



I na koniec duperelki: w SGS'ie mamy radio, klawiature SWYPE (moim zdaniem rewelka),

Coof
07-06-2012, 04:08
Ahh, obawiałem się, że usłyszę, że jestem applekrzykaczem od jakiegoś androidkrzykacza heh. Napisałem tylko to co osobiście wyniosłem. I faktycznie tak jak się obawiałem zbyt negatywnie zabrzmiała moja wypowiedź. A ja jedynie chciałem powiedzieć co mi nie pasuje w telefonie za prawie 3 tysiące.

Słucham muzyki, nie odczuwam różnicy między telefonami. Mógłbym powiedzieć, że iPhone na głośnikach gra wyraźnie lepiej ale kto poza dresami w tramwaju słucha muzyki z głośników w telefonie więc o tym nawet nie wspominałem. Filmów raczej nie oglądam na telefonie lecz jak wspominałem wyświetlacz miażdży i jak wrzuciłem sobie trailer najnowszego batmana w full hd to przyznam, że kosi jajfona równo.
Chodzi mi o asortyment w android markecie i appstorze. W tym momencie dokładnie chcę znaleźć grę która mi pozwoli sprawdzić jak telefon obsłuży grę z zaawansowaną pseudokomputerową grafiką i w appstorze mam dream:scape, heroes call, w androidzie nic. Ok, mój argument marny.
Ok mogę dać na wstrzymanie z prockiem ale rozmawiamy dziś, nie za rok. Ok, mój argument marny.
Tak, wygląd interfejsu ajfonowego nie daje pola do popisu tylko ja na przykład osobiście jestem zwykłym użytkownikiem który nie lubi grzebać w telefonach w poszukiwaniu najwygodniejszego interfejsu a od razu dostać coś wygodnego. Ale spoko, ja się nie przyszedłem sprzeczać, android wygrywa znów.
FLAC player jest dostępny na apple ewentualnie jeśli ktoś nie życzy sobie płacić 8 dolarów może przekonwertować FLAC na AppleLossless Audio ale tu też mój argument marny, bo jak to tak.
Powołujesz się na ram, mógłbym powiedzieć, że ilość w ajfonie wystarcza w użytku przy obecnych aplikacjach lecz spoko, kolejny argument za samsungiem. Powiesz, że nie chodzi o aplikacje tylko o to żeby pracowało kilka na raz. Spoko, w takim razie słucham muzyki, ściągam z internetu grę, piszę smsy, wciąż mi wystarcza tego ramu.
Brak kart, si, następna wada. Mam na ajfonie 816 piosenek i nawet połowy pamięci nie zapełniłem (wersja 16gb).
O baterii nic nie powiedziałem i nie zamierzam mówić dopóki nie przekonam się jak faktycznie wypada ta w SIII. Tyle że przy obecnych wyświetlaczach i bebechach telefonów, jak dla mnie, dyskusja o bateriach mija się z celem, bo wszystkie obecne smartfony trzymają 2-3 dni przy zwykłym używaniu (kilkanaście minut rozmowy, kilka/kilkanaście smsów, jakieś 0,5-1h muzyki, troche gry, internet dziennie) i nie spotkałem się jeszcze z czym innym.
Flasha brak w apple, si.
Radio, no fakt, brak. Sam korzystam czasem z internetowego jedynie.
SWYPE'a nie ma, mógłbym teraz powiedzieć, że byłby po JailBreaku ale wtedy naturalnie usłyszę, że TO JEST POZA DYSKUSJĄ.
Hmm, no nic, może faktycznie niepotrzebnie w ogóle wysyłałem tego posta jak teraz myślę ale z drugiej strony od tego jest forum.
Jak widać powyżej apple został zmiażdżony i kupujcie samsungi, bo są najlepsze a na apple szkoda wywalać kasy, bo to tylko puste jabłuszko. Możecie konfigurować telefon w nieskończonej ilości opcji i kombinacji, niedługo wyjdą aplikacje wyłączające 2 rdzenie i blablabla. Nie ma tu miejsca dla lamusów którzy chcieliby wyciągnąć telefon z pudełka i go używać.

A jeszcze napisałeś o wykonaniu to wypada odpowiedzieć. Jak wcześniej napisałem mam od roku iPhone'a i są faktycznie na nim mikroryski widocznie pod światło lecz nic poza tym z wyjątkiem jednego wyszczerbionego kantu (telefon spadł 2 razy na chodnik i raz na podłogę niestety). Zaznaczam, że telefony traktuję użytkowo i nie noszę ich w żadnych skarpetach/futerałach/etui itd. A zarzucanie ajfonowi, że jest szklany to troche jak zarzucanie bmw, że jest bmw albo adidasowi, że jest adidasem. One są szklane i taki mają design, są ładne. Ale tu też nie zamierzam wychodzić z argumentem który jest w zasadzie kwestią gustu.
Jeśli komuś telefon wylatuje z rąk 4 razy dziennie to szklana obudowa go dyskwalifikuje, ja mam wrażenie, że używam go normalnie i nic się nie dzieje złego. Koleżanka należy do takich ludzi których telefon zalicza conajmniej jedną glebę dziennie i kupiła lumię 800, zobaczymy jak to zniesie.

Podsumowując zwyczajnie SIII zrobiło na mnie znacznie mniejsze wrażenie niż tego oczekiwałem. Po hucznej kampanii Samsunga, akcjach wymierzonych przeciwko Apple (Apple wake up) i pięknych zapowiedziach spodziewałem się, że telefon urwie mi jaja a tego nie zrobił. Ba, okazał się w pewnych aspektach słabszy od starszego przeciwnika a tak chyba nie powinno być w tym przypadku. Nie zmienia to faktu, że na chwilę obecną jest najmocniejszym dostępnym telefonem, niszczy jajfony swoimi bebechami i jest świetnym telefonem.

PS. nie napisałem żadnej recenzji, to tylko moje subiektywne odczucia

thorcik
07-06-2012, 10:10
A mi wczoraj Sony sprezentowało ICSa do Live with walkman (o:

terrago
07-06-2012, 13:48
Mam obecnie Galaxy Note i S3, ale w domu zostanie tylko jeden. Roznice w plynnosci widac golym okiem, moze wynikajace z roznych androidow.
Ten sam film uruchomiony na Yt lepiej wyglada na S3 - jest plynniej, ostrzej i na Note dodatkowo widac artefakty w obrazie.
Na Note jest b.fajna latarka ktorej nie moge na Markecie dla s3 znalezc. Klikasz na ikonke 3x i jasnosc sie zwieksza 1-3. Zadne menu sie nie otwiera.
Note wzialem jako alternatywe dla S3 z powodow ekranu i rysika. O ile ekran Note jest calkiem ok to uzywanie rysika mi wcale nie przypadlo do gustu. Okazuje sie ze nie wystarczy dotknac ekranu jak w przypadku sterowania palcem, trzeba go troche docisnac. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia, wyobrazalem sobie to troche inaczej.

Teraz w odniesieniu do mojego starego 3gs-a. Jablko to niezly hardware (chociaz tez ma ograniczenia) z uposledzonym softem, niestety. Moze dla kogos kto tylko telefonuje i slucha muzyki zakupionej wylacznie w ITunes jest calkiem ok. Ja teraz sie zastanawiam czy nie wymienic mojego Ipada 2 na tablet na Androidzie...

GeparD
07-06-2012, 17:54
(...) Moze dla kogos kto tylko telefonuje i slucha muzyki zakupionej wylacznie w ITunes jest calkiem ok. (...).

Innej niż zakupiona w iTunes się nie da? Dziwne, bo ja słucham wszystkie swoje stare CD zaimportowane do iTunes.

I od razu pisze, że to EOT z mojej strony. Nie chce się wdawać w jakieś pseudo wojny Apple kontra reszta świata. Jak widać kolega wyżej chciał się podzielić własnymi wrażeniami po użytkowaniu SIII, porównał go do swojego iPhone'a 4 i wyciągnął swoje wnioski. Przez to, że nie pochwalił SIII został nazwany Apple'maniakiem.

Żenada...

nickt
07-06-2012, 21:01
Koledzy, a ja mam pytanie czy ktos z forumowiczow uzywa moze motoroli razr?? Warta ona uwagi??

terrago
07-06-2012, 23:31
GeparD - chodzi mi o taka sytuacje kiedy pada dysk, zakupione na itunes pliki sciagniesz ale innych juz nie, cd juz nie masz i co wtedy? Kochany Itunes usuwa te pliki ktorych nie ma na pc.

krzysztof jot
08-06-2012, 01:52
Jak widać kolega wyżej chciał się podzielić własnymi wrażeniami po użytkowaniu SIII, porównał go do swojego iPhone'a 4 i wyciągnął swoje wnioski. Przez to, że nie pochwalił SIII został nazwany Apple'maniakiem.

Żenada...

miałem odpisać autorowi "recenzji" ale zrobię to pod Twoim cytatem.
Otóż, otóż co by tu napisać - aby krótko i jasno. Może tak:
- S3 nie pracuje w trybie pamięci masowej
- robi screenshoty

A co kolega napisał w "recenzji" ? ... no, to mniej więcej wyjaśnia temat i jakakolwiek polemika z jej autorem nie ma najmniejszego sensu.

Coof
08-06-2012, 07:41
miałem odpisać autorowi "recenzji" ale zrobię to pod Twoim cytatem.
Otóż, otóż co by tu napisać - aby krótko i jasno. Może tak:
- S3 nie pracuje w trybie pamięci masowej
- robi screenshoty

A co kolega napisał w "recenzji" ? ... no, to mniej więcej wyjaśnia temat i jakakolwiek polemika z jej autorem nie ma najmniejszego sensu.

Faktycznie skriny są, wcześniej próbując robić je sposobami znanymi z poprzednich modeli nic nie dało się zrobić. A jest to kombinacja identyczna jak w iPhonie tyle, że trzeba przytrzymać dłużej.

I tryb pamięci masowej to też nie jest, za szybko to tak określiłem, bo przywykłem po iPhonie do tego, że jak mogę importować rzeczy do telefonu sposobem drag and drop to już pamięć masowa a nie działa jako to.

Dziękuję za sprostowanie, to świadczy dobitnie o tym, że to nie jest żadna recenzja a szybkie refleksje posiadacza.

GeparD
08-06-2012, 11:34
GeparD - chodzi mi o taka sytuacje kiedy pada dysk, zakupione na itunes pliki sciagniesz ale innych juz nie, cd juz nie masz i co wtedy? Kochany Itunes usuwa te pliki ktorych nie ma na pc.

OK. Faktycznie jest to nie wygodne i kilka razy mnie wkurzyło iż nie mogę zsynchronizować telefonu z iTunes na innym komputerze.

Greg77
08-06-2012, 13:28
GeparD - chodzi mi o taka sytuacje kiedy pada dysk, zakupione na itunes pliki sciagniesz ale innych juz nie, cd juz nie masz i co wtedy? Kochany Itunes usuwa te pliki ktorych nie ma na pc.

Nie do konca.....padl mi SSD z systemem na ktorym mialem iTunesa, po reinstalce goly iTunes zsynchronizowal sie z moim iPhonem i zostawil muzyke ktora na nim mialem.
Zamienilem telefon na nowszego iPhonea i szynchronizowal sie tak samo jak stary, ale bez muzyki, poniewaz iTunes nie mial jej w swoich "zbiorach" (ten po reinstalce) Wrzucilem muzyke na nowo i dziala.
Chodzi glownie o to, ze iTunes nie usunie nic z iPhonea jezeli mu na to nie pozwolisz, zalecam czytac dokladnie co jest na ekranie;)

Prawda jest jednak taka, ze synchronizacja iTunesem mnie doprowadza do szalu.
Obecnie kozystam z iClouda i jest duzo lepiej i wygodniej, muzyke jednak tylko przez iTunes, proste i nie boli;)

Majek
08-06-2012, 13:53
OK. Faktycznie jest to nie wygodne i kilka razy mnie wkurzyło iż nie mogę zsynchronizować telefonu z iTunes na innym komputerze.Jak to nie możesz? W iTunes: Menu/Plik/Przenieś zakupione pozycje z iPoda. I Ci zrzuca całą muzykę z telefonu na dysk kompa, do którego się podłączasz, na którym masz iTunes zainstalowane.

GeparD
08-06-2012, 14:24
cala muzyke czy tylko zakupiona?

qualin
09-06-2012, 17:23
Musze zakupic nowe sluchawki do mojego SGSa, glownie do sluchania muzyki bo raczej nie uzywam sluchawek do rozmawiania.
Mozecie polecic cos za niewygorowana kase, ale o przyzwoitej jakosci dzwieku ? Audiofilem nie jestem, dzwiek z fabrycznych byl dla mnie w miare ok.
Sluchawki tylko douszne.

nowart
09-06-2012, 17:36
http://www.sony.pl/product/hpi-ex-series/mdr-ex85lp

szczerze polecam. kupiłem 2 pary na allegro za ok 80zł kilka miesięcy temu. jedyna wada - cieniutkie kabelki bez oplotu, które strasznie się plączą, jeśli nie nawiniemy ich po użyciu na specjalny futerał.
fabryczne słuchawki z SGSa to ostatni badziew przy tych słuchawkach ;)

qualin
09-06-2012, 17:40
Zapomnialem dodac, ze milo by bylo jakby sluchawki mialy jednak mikrofon, bo wtedy sa dodatkowe przyciski, ktorymi moge sobie sterowac muzyka (np. przelaczac utwor na nastepny bez koniecznosci wyciagania telefonu z kieszeni).
Mial ktos moze stycznosc z takim wynalazkiem: http://allegro.pl/sluchawki-org-jabra-prof-samsung-galaxy-s2-i9100-i2330376159.html ??
Biegam sobie 2-3 razy w tygodniu i te oryginalne sluchawki strasznie z uszy wypadaly podczas treningow, moze te powyzej bylyby lepsze ?

nowart
09-06-2012, 18:35
No fakt, tego też mi brakuje, jednak nie znalazłem dobrych dźwiękowo słuchawek z mic i sterowaniem. Jabry wyglądają ciekawie, jednak grama informacji o parametrach dźwiękowych sugeruje, że raczej nie mają się czy chwalić.

Greg77
09-06-2012, 18:51
Jabra robi bardzo dobre sluchawy na Bluezabek.....moze sluchawki im sie tez udaly, jednak stawial bym bardziej na podobne sluchawy do tych od iPhonea.....

nickt
09-06-2012, 21:05
Dobra kupiłem motorolę RAZR. Widzę, że tutaj mało popularna. Póki co jestem mega zadowolony, ale muszę się nią pobawić, skonfigurować, itd. BTW słuchawki też ma badziewne :/

qualin
09-06-2012, 21:43
Ta motka to bardzo fajny fonik i tez ma dostac aktualizacje do ICSa :)

GeparD
09-06-2012, 22:01
Z tymi słuchawkami to chyba wszędzie jest jednakowo. Jedyne słuchawki, na które nie narzekałem to od starych Sony Ericssonów serii W.

nickt
09-06-2012, 22:38
Ta motka to bardzo fajny fonik i tez ma dostac aktualizacje do ICSa :)

Wiem, wiem, nawet ostatnio czytałem, że już na dniach....akurat trochę opanuję fonik i sobie zaktualizuję ;)

terrago
09-06-2012, 23:34
Bardzo fajny fon, mi sie bardzo spodobal. Jedyna rzecz na minus jaka mnie zrazila to wsparcie Motki w sprawie aktualizacji. Postawilem na sgs3 i Note. Najlepiej to bym sobie obie zostawil...

qualin
09-06-2012, 23:37
Jakos na dniach w PL bedzie chyba dostepna RAZR MAXXX z mega duza bateria :)

krzysztof jot
10-06-2012, 13:23
Zapomnialem dodac, ze milo by bylo jakby sluchawki mialy jednak mikrofon, bo wtedy sa dodatkowe przyciski, ktorymi moge sobie sterowac muzyka (np. przelaczac utwor na nastepny bez koniecznosci wyciagania telefonu z kieszeni).
Mial ktos moze stycznosc z takim wynalazkiem: http://allegro.pl/sluchawki-org-jabra-prof-samsung-galaxy-s2-i9100-i2330376159.html ??
Biegam sobie 2-3 razy w tygodniu i te oryginalne sluchawki strasznie z uszy wypadaly podczas treningow, moze te powyzej bylyby lepsze ?

no ciekawe czy to faktycznie działa z SGS2.
Bo to nie jest takie proste - nie wiem co samsung wykombinował w tej swojej elektronice, ale weź pierwsze z brzegu słuchawki tego typu i zobaczysz że nie działa. Ba, miałem trzy słuchawki samsunga od innych modeli i nie działało albo sterowanie mp3 albo odbieranie rozmów albo bardzo cicho itp itd....

Poszedłem na kompromis i poszukałem czegoś, co ma choć sterowanie głośnością na przewodzie, aby jadąc na rowerze nie musieć sięgać do telefonu jak coś gra za cicho/głośno. Ostatnio mam takie coś - niezłe, aczkolwiek nie zabija (poglądowo, na innych aukcjach sporo taniej, ta cena chora jakaś) - http://allegro.pl/sennheiser-cx-680i-sports-adidas-sluchawki-i2404658359.html

Pabloo
10-06-2012, 19:48
Macie jakąś nawigację na Androida wartą polecenia? Szukam czegoś co pomogłoby się poruszać po całej Europie, często pieszo po miastach, ale też nie po głównych trasach.

Grzybu
10-06-2012, 19:50
ICS 4.0 zainstalowany...

Powiem wam jedno...

telefon dostał porządnego pozytywnego kopa na wydajności!
Sapphiron, daj znać jak się zachowuje Neonówka po tygodniu użytkowania na ICS?
Zauważyłeś jakieś problemy?

Celeborn
10-06-2012, 19:52
Po aktualizacji telefon potrafi odwalić jakiś numer. U mnie pojawiają się sporadycznie fc i restarty.

qualin
10-06-2012, 20:49
Macie jakąś nawigację na Androida wartą polecenia? Szukam czegoś co pomogłoby się poruszać po całej Europie, często pieszo po miastach, ale też nie po głównych trasach.

Google maps, sygic aura lub automapa.

mini21
10-06-2012, 21:40
Navigon, Naviexpert i Copilot :) (można wymieniać pewnie jeszcze długo).
Ostatnio naprawdę poprawiła się nawigacja Googla, jest przyjemna, przejrzysta i funkcjonalna.

Sapphiron
11-06-2012, 08:29
Sapphiron, daj znać jak się zachowuje Neonówka po tygodniu użytkowania na ICS?
Zauważyłeś jakieś problemy?

Powiem tak. Telefon chodzi cacy. Programy chodzą gładko, problem z poprzedniego Andka że przy przekręcaniu w poziom podczas pisania była chwilowa zwiecha teraz nie istnieje. Obracasz telefon do poziomu, zatrzymujesz i już masz całą klawiaturkę jak trzeba :) parę innych problemów zniknęło też :)

Pytaj dokładnie co potrzebujesz wiedzieć, nawet na PW to postaram się opisać dokładnie, bo tak o, to ciężko ;)

Radek Radziszewski
11-06-2012, 08:42
Ja polecam Sygic

Sapphiron
11-06-2012, 09:41
A mam pytanie. W menu "opcje programistyczne" w ICS 4.0 jest coś takiego jak "Wymuś renderowanie - Użyj w aplikacjach sprzetowej akceleracji 2D" - co to jest i z czym to się je?

Pioter_
11-06-2012, 09:52
No fakt, tego też mi brakuje, jednak nie znalazłem dobrych dźwiękowo słuchawek z mic i sterowaniem. Jabry wyglądają ciekawie, jednak grama informacji o parametrach dźwiękowych sugeruje, że raczej nie mają się czy chwalić.

ze słuchawek kabelkowych jest taki wynalazek jak nu-force. Gra to to całkiem nieźle, jest mikrofon, więc można gadać. Mają nawet opcję przewijania następny/poprzedni utwór, ale ze względu na jakość pilocika zintegrowanego z mikrofonem i sposób przełączania utworów (jeden klik to pauza, dwa - utwór dalej, trzy - utwór wcześniej) nie działa to za specjalnie wygodnie ani efektywnie.

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

qualin
11-06-2012, 11:22
ze słuchawek kabelkowych jest taki wynalazek jak nu-force. Gra to to całkiem nieźle, jest mikrofon, więc można gadać. Mają nawet opcję przewijania następny/poprzedni utwór, ale ze względu na jakość pilocika zintegrowanego z mikrofonem i sposób przełączania utworów (jeden klik to pauza, dwa - utwór dalej, trzy - utwór wcześniej) nie działa to za specjalnie wygodnie ani efektywnie.

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

W taki wlasnie sposob dzialalo przelaczanie na moich oryginalnych sluchawkach i bylo to bardzo wygodne rozwiazanie.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Grzybu
11-06-2012, 12:00
Powiem tak. Telefon chodzi cacy. Programy chodzą gładko, problem z poprzedniego Andka że przy przekręcaniu w poziom podczas pisania była chwilowa zwiecha teraz nie istnieje. Obracasz telefon do poziomu, zatrzymujesz i już masz całą klawiaturkę jak trzeba :) parę innych problemów zniknęło też :)

Pytaj dokładnie co potrzebujesz wiedzieć, nawet na PW to postaram się opisać dokładnie, bo tak o, to ciężko ;)
Nie, raczej nic konkretnego mnie nie interesuje, raczej ogólna sprawność telefonu.
Na forum Androida skarżyli się na zacinającą się kamerę i zrywanie połączeń Wi-Fi (to by mnie bardziej interesowało).
Szkoda mi też, że zrezygnowali z szybkiego wyciszania telefonu (tek jak odblokowanie tylko przesuwa się palcem w drugą stronę) i ulubionych kontaktów. Brak zacięć przy obracaniu to jednak spory plus bo mnie to trochę denerwuje. A powiedz mi jeszcze, czy można sortować kontakty po nazwiskach?

Mimo wszystko chyba jeszcze trochę poczekam z przesiadką, nie spieszy mi się jakoś. Podobno wersja 4.0.4 jest całkiem niezła.

nickt
11-06-2012, 12:15
Ja mam jeszcze pytanie jako świeży użytkownik Androida. Polecacie jakieś fajne aplikacje, które naprawdę warto mieć??
Może jest gdzieś taki wątek??
Widzę, że coraz częściej pojawia się opis odnośnie Tapatalk....fajne to??

Psychotrop
11-06-2012, 12:19
np
KeepScreen - wyłącza wygaszanie ekranu, przy zadanych aplikacjach
3G watchdog - monitoruje, wyłącza dane pakietowe
AVG antywirus

Grzybu
11-06-2012, 12:50
Ja mam jeszcze pytanie jako świeży użytkownik Androida. Polecacie jakieś fajne aplikacje, które naprawdę warto mieć??
Może jest gdzieś taki wątek??
Widzę, że coraz częściej pojawia się opis odnośnie Tapatalk....fajne to??

Wi-Fi manager - zarządzanie sieciami Wi-Fi (widżet na pulpit - oprócz wł/wył pokazuje nazwę sieci i IP)
Tapatalk - wiadomo ;) Płatny (chyba nie dla wszystkich). Żeby go zakupić trzeba zarejestrować kartę kredytową w google wallet
Astro File manager - zarządza plikami. Kopiuj/wklej/usuń/przeglądaj/ustawiaj itd
Stats Free - pokazuje czas rozmów wychodzących i przychodzących oraz ściągnięte MB przez 3G i Wi-Fi
Opera Mini - przeglądarka
Dysk Google - wirtualny dysk czy też synchronizacja z kompem
Screen Filter - możliwość ustawienia presetów podświetlania ekranu. Każdy preset to osobny widżet.