Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.
mateo912
09-11-2013, 19:36
Jaką aplikacje budzika na Androida polecicie ?
standardową? ma wszystko czego budzik potrzebuje.
Co do WP8, można go nie lubić ale to zdecydowanie najszybszy w tej chwili system, działa idealnie nawet na budżetowych Lumiach, czego o tanich słuchawkach z Androidem powiedzieć nie można. IPhone nie pozostawia wyboru, płacz i płać... Z resztą nie wdaję się w taką polemikę bo to moim zdaniem kwestia preferencji i przyzwyczajeń, miałem wszystko i WP polubiłem najbardziej za szybkość, prostotę i kafelki.
Nie powtarzaj za portalami technologicznymi terminu "budżetowy" w znaczeniu tani. W jeżyku polskim nie ma słowa budżetowy jako taki. Budżetowa to może być strefa lub kredyt budżetowy.
eristoff
09-11-2013, 19:49
Powoli zbliża mi się koniec umowy w Plusie. Rozglądam się więc za jakimiś telefonami w przedziale (600-700zł). W oko wpadł mi LG L7II i Samsung S3 mini. Telefonu używam głównie do maili, www, forum, YouTube i oczywiście dzwonienie. Czy któryś z tych telefonów jest wyraźnie lepszy? Za LG przemawia większy ekran i bateria, ale przez ten ekran jest mniej poręczny. Samsung wydaje się być bardziej poręczny i ma chyba lepsze wsparcie serwisu, ale jest droższy. Nie wiem natomiast nic o płynności działania tych telefonów. Może są jeszcze jakieś inne modele warte uwagi? Raczej z Androidem. Co byście polecili? Mogą być ewentualnie używki, ale raczej z tej dolnej granicy przedziału finansowego i takie, żeby nie trzeba było na nie "polować" nie wiadomo ile.
To ja tradycyjnie polecam kitajską myśl technologiczną:
- JIAYU G3T (srebrny), (http://www.pandawill.com/jiayu-g3t-smartphone-mtk6589t-15ghz-android-42-45-inch-ips-gorillla-glass-screen-silver-p79460.html)
- JIAYU G3T (czarny), (http://www.pandawill.com/jiayu-g3t-smartphone-mtk6589t-15ghz-android-42-45-inch-ips-gorillla-glass-screen-black-p78429.html)
przedłużenie abonamentu bez telefonu to duży argument do obniżenia ceny za abonament.
Ja mam od miesiąca JIAYU G4 ADVANCED (http://www.pandawill.com/jiayu-g4-advanced-smartphone-mtk6589-quad-core-2gb-32gb-47-inch-hd-ips-retina-screen-android-42-gyroscope-black-p82213.html) i jestem mega zadowolony. Przede wszystkim ze względu że mam służbowy i prywatny numer w jednym telefonie. Na służbowym mam również włączony internet i nie muszę płacić za pakiet na prywatnym numerze. Już słyszę te głosy krytyki osób które nie miały w ogóle do czynienia z takimi telefonami albo mieli z jakimiś tanimi podróbkami.
Boryszuk
09-11-2013, 19:59
Już słyszę te głosy krytyki osób które nie miały w ogóle do czynienia z takimi telefonami albo mieli z jakimiś tanimi podróbkami.
Póki co to Ty mówisz o tym najczęściej.
lukpiecz
09-11-2013, 21:23
Jako budzik polecam alarm Droid
To ja tradycyjnie polecam kitajską myśl technologiczną:
- JIAYU G3T (srebrny), (http://www.pandawill.com/jiayu-g3t-smartphone-mtk6589t-15ghz-android-42-45-inch-ips-gorillla-glass-screen-silver-p79460.html)
- JIAYU G3T (czarny), (http://www.pandawill.com/jiayu-g3t-smartphone-mtk6589t-15ghz-android-42-45-inch-ips-gorillla-glass-screen-black-p78429.html)
przedłużenie abonamentu bez telefonu to duży argument do obniżenia ceny za abonament.
Ja mam od miesiąca JIAYU G4 ADVANCED (http://www.pandawill.com/jiayu-g4-advanced-smartphone-mtk6589-quad-core-2gb-32gb-47-inch-hd-ips-retina-screen-android-42-gyroscope-black-p82213.html) i jestem mega zadowolony. Przede wszystkim ze względu że mam służbowy i prywatny numer w jednym telefonie. Na służbowym mam również włączony internet i nie muszę płacić za pakiet na prywatnym numerze. Już słyszę te głosy krytyki osób które nie miały w ogóle do czynienia z takimi telefonami albo mieli z jakimiś tanimi podróbkami.
Faktycznie ciekawa propozycja, ale chyba trochę dla mnie zbyt egzotyczna jak na razie. Być może jeszcze o tym poczytam. Nie wiem w końcu czy to jest 4.2" czy 4.5". W każdym razie jest trochę większy od L7II. Kusi natomiast dual sim, ale nie wiem co z tym zakresem 3G, bo nie obsługuje 900 Hz. To tylko Aero czy może też inne sieci?
Na razie jestem przy L7II ale nie ostatecznie
eristoff
10-11-2013, 13:27
Jiayu nie obsługuje 900 są inne przeważnie Lenovo które działają z aero 2
Ja mam Pentagram Combo i korzystałam z Playa, a od kilku dni mam Aero2 w drugim slocie. Wszystko działa tak jak trzeba ;)
czy da się przenieść licencje na zakupione programy w google play na inny login ?
Rafał_Sz
11-11-2013, 12:55
Z tego co się orientuje, to nie ma takiej możliwości. Można za to instalować aplikacje na wielu urządzeniach przypisanych do jednego konta.
Czy jest taka aplikacja na androida, ktora umozliwialaby raportowanie mojej lokalizacji?
Np. jade z miasta a do miasta b i ktos wchodzac na jakas strone www mialby mozliwosc
podgladu gdzie aktualnie jestem.
eristoff
12-11-2013, 14:58
To i wiele więcej: cerberus (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lsdroid.cerberus&hl=pl)
eristoff - dzieki!
moze znajdzie sie cos tylko do tego co potrzebuje :)
a może lewy profil na fb i "meldowanie się" w danym miejscu ?
Jaką aplikacje budzika na Androida polecicie ?
Kilka wypróbowałem.
Od dłuższego czasu używam Gentle Alarm i raczej już nie zmienię na nic innego.
Jak w Nexusie 4 wyslac wizytowke (kontakt) SMSem do innej osoby?
rychu_cmg
13-11-2013, 00:41
Jak w Nexusie 4 wyslac wizytowke (kontakt) SMSem do innej osoby?
Przy wysyłaniu wiadomości ikonę spinacza i tam w ikonkach masz "kontakty"
Przy wysyłaniu wiadomości ikonę spinacza i tam w ikonkach masz "kontakty"
Nie mam tam kontaktów :(
andrstac
13-11-2013, 17:15
Nie mam tam kontaktów :(
To bedzie tez zalezec od wersji andka i od nakładki (jesli jest). W htc 4.2 wchodzisz w kontakty, przytrzymujesz na tym, który chcesz wysłać i z menu podręcznego wybierasz "wyslij kontakt". Potem wybierasz jakie dane chcesz wysłać, wybierasz do kogo wysyłasz i voila.
Jedyna opcja na czystym andku to zainstalowac program tego typu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dunitiapps.contactsharelite&hl=en
ppfalcon
14-11-2013, 13:43
Witajcie! Jaki polecacie telefon w cenie do 400 zł. Myślałem nad Samsung Galaxy Ace 2, LG Swift L9 i HTC Desire X. Ewentualnie coś od sony, ale niestety w tym ich nazewnictwie zupełnie się gubię i nie wiem, który telefon jest bardzo podstawowy i badziewny, a który super zaawansowany, więc nie wiem nawet za czym patrzeć (w sensie które są godne polecenia).
Jaki to sklep sprzedaje te sluchawki ponizej 400 zl? :)
Z tych co wymieniles to jedynie L9 jest sensowny.
ppfalcon
14-11-2013, 15:18
Hmm, sorry to był skrót myślowy. Chodziłoby mi oczywiście o wzięcie telefonu w najtańszym abonamencie w t-mobile (przedłużenie umowy) i dopłatę do 400 zł za telefon. Ewentualnie mógłbym przenieść numer do innej sieci (tylko nie play), jeśli oferta na telefon byłaby korzystniejsza. Ale najpierw musiałbym wiedzieć jakie telefony warto brać pod uwagę.
eristoff
14-11-2013, 15:18
HAIER W910
http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test-recenzja-haier-w910&jedna_strona=1
Ja służbowego dostałem SONY XPERIA L , daje rade, obecnie w posiadaniu małżowinki android 4.1.2 na pokładzie ma.
Myślę, że ciekawe info
http://www.tabletowo.pl/2013/11/14/cyanogenmod-installer-najprostszy-sposob-wgrania-jednej-z-najpopularniejszych-modyfikacji-androida-cyanogenmod/
ppfalcon
14-11-2013, 15:39
HAIER W910
http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test-recenzja-haier-w910&jedna_strona=1
Wygląda fajnie i może nawet bym się na niego zdecydował, gdyby tylko była możliwość zakupu w jakimś normalnym, polskim sklepie, a nie jedynie sprowadzania z chin :(
GoOrange
16-11-2013, 00:04
Czy Android filtruje kontakty google po treści w notatkach? Powiedzmy że mam w notatce datę dodania kontaktu i po tej dacie chcę wyszukiwać kontakty. Jeśli to potrafi, to czy działa to natywnie, czy przez jakąś dodatkową aplikację?
Niestety WP8 dla kontaktów google tego natywnie nie potrafi, sprawdzam jeszcze opcję w Outlook.com ale migrować z kilkoma tysiącami kontaktów bym nie chciał...
GoOrange
16-11-2013, 23:22
Czy Android filtruje kontakty google po treści w notatkach? Powiedzmy że mam w notatce datę dodania kontaktu i po tej dacie chcę wyszukiwać kontakty. Jeśli to potrafi, to czy działa to natywnie, czy przez jakąś dodatkową aplikację?
Niestety WP8 dla kontaktów google tego natywnie nie potrafi, sprawdzam jeszcze opcję w Outlook.com ale migrować z kilkoma tysiącami kontaktów bym nie chciał...
Dobra, sprawdziłem, potrafi. Pierwszy zonk w WP8.
sokolnik
17-11-2013, 16:26
zastanawiam się nad zmianą N8 (nokia na symbianie :( ) na Samsunga SIII.
Trochę już czytałem/oglądałem recenzje SIII. Myślicie że warto się przenosić? Chodzi mi o szybsze działanie systemu i więcej funkcji/gadżetów/bajerów. Myślicie że zmiana będzie na plus?
Nawigacją w N8 gada, w SIII pokazuje tylko drogę (nie gada) to prawda?
***
jeszcze się chciałem dowiedzieć od użytkowników SIII, czy internet w Orange zamula, czy działa szybko? Czy się szybko strony ładują itp?
Aktualnie moja N8 nawet na wifi 24mb/s ładuje się wolno.
O zasięgu ORANGE nie wspomnę, nie wiem czy to wina sieci czy anteny w telefonie...
zastanawiam się nad zmianą N8 (nokia na symbianie :( ) na Samsunga SIII.
Trochę już czytałem/oglądałem recenzje SIII. Myślicie że warto się przenosić? Chodzi mi o szybsze działanie systemu i więcej funkcji/gadżetów/bajerów. Myślicie że zmiana będzie na plus?
Nawigacją w N8 gada, w SIII pokazuje tylko drogę (nie gada) to prawda?
Od końca - nieprawda, nawigacja Google jak najbardziej gada. W dodatku możesz wyszukiwać głosowo.
SIII w każdym calu bije N8 na głowę, chyba trochę wiem, bo mam prywatną N8 i służbowego SII.
sokolnik
17-11-2013, 16:58
w jednym aspekcie SIII nie biję na głowę N8 :) N8 MA PANCERNĄ OBUDOWĘ, moja N8 spadła już tyle razy na chodnik, kafelki, kostkę brukową, z wysokości max 1m i poza rysami i małymi odpryskami plastiku (góra i dół plastik) nic się nie stało. SIII na 99% by się rozpadł. Ale pewnie łatwiej w SIII wymienić obudowę :)
Moja spadła z oparcia kanapy, około 1 metr, i szybka wyświetlacza pękła na ukos. Ale nadal działa.
Boryszuk
17-11-2013, 17:18
spadła już tyle razy
Piłkę kauczukową sobie kup, telefon nie jest stworzony do spadania.
sokolnik
17-11-2013, 17:27
Piłkę kauczukową sobie kup, telefon nie jest stworzony do spadania.
daruj sobie swoje wspaniałe rady/komentarze. Zaczepiaj sobie kogoś innego w internecie
mateo912
17-11-2013, 17:54
daruj sobie swoje wspaniałe rady/komentarze. Zaczepiaj sobie kogoś innego w internecie
ale wbrew pozorom Boryszuk ma racje.
jeśli ktoś potrzebuje "idiotoodpornego" (bez urazy) telefonu niech kupi jakiegoś samsunga solida lub inny tego typu telefon. a jeśli potrzebuje potrzebuje małego "komputera" z wielkim ekranem to niech o niego dba, bo taka konstrukcja ma swoje wady.
Albo Samsung Galaxy Xcover II. Technologicznie nieco za czołówką peletonu (chyba tak na poziomie SGSII, co wcale go nie dyskwalifikuje), ale przynajmniej tym to można gwoździe wbijać.
sokolnik
17-11-2013, 19:58
cieszę się że dbacie o mój telefon (bym go nie zniszczył) ale od zniszczeń zabezpieczyłem się wystarczająco i to bez futerału. SIII na pokładzie, wszedłem w rodzinę GALAX :)
Mój telefon (Xperia S) też służy do używania go, a nie dbania, czy czasem nie wysunie mi się z kieszeni i spadnie na podłogę.
Szanować to mogę innych ludzi a nie kawałek tworzywa :P
Jest porysowany, poobijany na rogach i potrafi rozładować się w 80% w 2 godziny żeby potem zostać w tym stanie kolejnych 10 :D
Jeszcze zapytam tylko - czy są jakieś nowe smartfony z wysuwaną fizyczną klawiaturą? Niczego mi tak nie brakuje..
sokolnik
17-11-2013, 20:38
@Mavierk jeden normalny człowiek :)
Czy miał ktoś z Was styczność z nowymi telefonami myPhone? Ostatnio czytałem kilka recenzji i są one dość pozytywne. Ceny są kuszące, wiem, że to dolna półka ale nie chcę wydawać na telefon więcej niż 500 PLN.
Zastanawiam się nad myPhone FUN, wyższe modele odpadają chociażby ze względu na większy wyświetlacz - 4 cale to max, więcej w kieszeń nie zmieszczę.
Przez jakieś 2 tygodnie miałem okazję używać innej "budżetówki" - Huawei Ascend Y300. Jak na moje potrzeby byłby wystarczający, ale myPhone ma dual sima, co pozwala korzystać i internetu przez aero2 (poza tym jest ładniejszy, ale to już subiektywna opinia).
Jeszcze zapytam tylko - czy są jakieś nowe smartfony z wysuwaną fizyczną klawiaturą? Niczego mi tak nie brakuje..
Są jakieś psiaki niegodne uwagi, ale nic, co by się zbliżało do górnej półki - i już raczej nie będzie (http://www.theverge.com/2013/11/15/5104704/i-come-not-to-praise-qwerty-but-to-bury-it).
Rafał_Sz
18-11-2013, 13:36
Jeszcze zapytam tylko - czy są jakieś nowe smartfony z wysuwaną fizyczną klawiaturą? Niczego mi tak nie brakuje..
Fizyczna klawiatura w telefonach z Androidem się nie sprawdza, a nawet przeszkadza, bo to niepotrzebny gadżet. Przerabiałem temat z HTC Z, nigdy więcej takich wynalazków.
Klawiatura fizyczna miała sens jak ekrany były oporowe i słabo reagowaly na dotyk. Teraz to niepotrzebny ficzer.
ppfalcon
18-11-2013, 17:00
Cóż - a ja się z Wami nie zgodzę! W/g mnie klawiatura fizyczna jest super przydatna. Pisanie na niej jest dużo szybsze niż pisanie na dotykowej, nie mówiąc o innych kwestiach takich jak sterowanie niektórymi grami czy aplikacjami (które oczywiście to wspierają). Jakbym mógł to kupiłbym kolejny telefon z taką klawiaturą, ale niestety nie ma, gdyż producenci się wycofują z tego rozwiązania, a według mnie szkoda.
ale wbrew pozorom Boryszuk ma racje.
jeśli ktoś potrzebuje "idiotoodpornego" (bez urazy) telefonu niech kupi jakiegoś samsunga solida lub inny tego typu telefon. a jeśli potrzebuje potrzebuje małego "komputera" z wielkim ekranem to niech o niego dba, bo taka konstrukcja ma swoje wady.
Mój telefon (Xperia S) też służy do używania go, a nie dbania, czy czasem nie wysunie mi się z kieszeni i spadnie na podłogę.
Szanować to mogę innych ludzi a nie kawałek tworzywa :P
Jest porysowany, poobijany na rogach i potrafi rozładować się w 80% w 2 godziny żeby potem zostać w tym stanie kolejnych 10 :D
..
Jak to mawiam "bogatemu nie zabronisz" :D
Swoją drogą można pogodzić jedno z drugim. Posiadać dobrego smartfona odpornego na uszkodzenia w znacznie większym stopniu aniżeli "wszystkoodporne" smartfony typu Defy czy XCover. Wystarczy uzbroić aparat w OtterBoxa czy podobny, pancerny futerał i nic mu nie straszne. Mój 1,5 roczny SGSIII od nowości zabezpieczony, po wielu upadkach czy wstrząsach wygląda jak nowy. Tak też się sprawuje, bez atrakcji typu "80% aku w godzinę".
Nie bez znaczenia jest też zaleta znacznie pewniejszego i wygodniejszego trzymania aparatu w ręce.
mateo912
18-11-2013, 17:48
Cóż - a ja się z Wami nie zgodzę! W/g mnie klawiatura fizyczna jest super przydatna. Pisanie na niej jest dużo szybsze niż pisanie na dotykowej, nie mówiąc o innych kwestiach takich jak sterowanie niektórymi grami czy aplikacjami (które oczywiście to wspierają). Jakbym mógł to kupiłbym kolejny telefon z taką klawiaturą, ale niestety nie ma, gdyż producenci się wycofują z tego rozwiązania, a według mnie szkoda.
przydatna? a do czego? szybsze pisanie(jakoś nie chce mi się wierzyć że na malutkich przyciskach fizycznej klawiatury będziesz pisał szybciej niż na dużej klawiaturze ekranowej z spersonalizowanym słownikiem)? gry(a jakie to masz gry ze "skomplikowanym sterowaniem" na telefony)?
aby fizyczna klawiatura była wygodna klawisze muszą być duże, a nie takie malutkie przyciski jak są w komórkach.
w dodatku z tego co pamiętam ani swype ani swiftkey nie bardzo "lubią" się z fizycznymi klawiaturami.
poza tym klawiatura fizyczna w smartfonie niesie konsekwencje:
a) w telefonie "jednobryłowym"- powoduje że klawiatura jest kosztem ekranu( mały ekran + mała klawiatura)
b) w telefonie typu slider- znacznie pogrubia telefon + znacznie zwiększa jego awaryjność.
rychu_cmg
18-11-2013, 18:13
Smartfony z wysuwaną klawiaturą skończyły się na świetnej Noki E7
Nie ma szans żeby pisanie na fizycznej klawiaturze było szybsze jak np za pomocą swiftkeya.
Tak samo gry nie wspierają tego bo sterowanie jest robione pod dotyk a nie przyciski.
BlackBerry chociażby, samo pisanie bajka. S4 ze swoim chyba czułym ekranem to nie to, jednak klawiatura fizyczna rozpieszcza. Ale nie każda, w takiej taniutkiej Nokii Asha jest gorsza jak nie tragiczna.
Proponuje popisac troche za pomoca swiftkeya czy swypea, a gwarantuje, ze nie bedzie wtedy watpliwosci, ze klawiatura fizyczna to przezytek.
mateo912
18-11-2013, 20:20
Proponuje popisac troche za pomoca swiftkeya czy swypea, a gwarantuje, ze nie bedzie wtedy watpliwosci, ze klawiatura fizyczna to przezytek.
trochę może być mało bo swype jest najlepszy po 2-3 tyg użytkowania, gdy nauczy sie sposobu w jaki piszemy, słów jakich używamy itp. teraz po pół roku używania standardowej wersji(a wcześniej bety) w 80% przypadków sugeruje słowo którego chciałem właśnie użyć i czas pisania jeszcze się skrócił ;)
Tak też używam, jednak lata na BB wywarło piętno i nie mogę się przestawić na szuranie po LCD ;) zawsze zaczynam od klikania co wychodzi fatalnie.
ppfalcon
19-11-2013, 00:31
Proponuje popisac troche za pomoca swiftkeya czy swypea, a gwarantuje, ze nie bedzie wtedy watpliwosci, ze klawiatura fizyczna to przezytek.
Panowie - ja próbowałem pisać za pomocą Swipe'a i innych tego typu programach. Co prawda nie stosowałem tego 3 tygodni, ale to właśnie dlatego, że pisanie było bardzo uciążliwe. Spersonalizowane słowniki? Sorry, ale jak ja pisałem to przez połowę czasu musiałem zmieniać "proponowany" wyraz. Nie było to ani fajne ani szybkie. Poza tym wpisywanie adresów email, czy www, pisanie w różnych językach. Nie mówiąc już o wpisywaniu kontaktów czy nazwisk. Po prostu pisząc na fizycznej klawiaturze wiem co kliknąłem i wiem, że piszę dobrze - często piszę jedną ręką w autobusie czy tramwaju.
przydatna? a do czego? szybsze pisanie(jakoś nie chce mi się wierzyć że na malutkich przyciskach fizycznej klawiatury będziesz pisał szybciej niż na dużej klawiaturze ekranowej z spersonalizowanym słownikiem)?
Czemu malutkich? W telefonie, który obecnie posiadam fizyczne klawisze są większe niż klawiatura ekranowa i co najważniejsze - nie zabiera mi połowy ekranu!
gry(a jakie to masz gry ze "skomplikowanym sterowaniem" na telefony)?
A wyobraź sobie, że grałem w kilka takich, które wspierały klawiaturę fizyczną i były wystarczająco zaawansowane, żeby gra w nie na takowej była przyjemna. Przede wszystkim mówię o RPGu Zenonia. W pierwszych wersjach było super, ostatnie wersje niestety nie wspierały klawiatury i dlatego nie dało się w nie grać.
Tak samo gry nie wspierają tego bo sterowanie jest robione pod dotyk a nie przyciski.
Ale to nie jest problem "zbindować" wybraną akcję pod dotyk i dodatkowo pod wciśnięcie klawisza. To jest kilka linijek kodu więcej. Co więcej - sądzę, że zrobienie przypisywania akcji pod wybrane klawisze również nie jest trudny, tylko że niestety programiści tego nie robią.
aby fizyczna klawiatura była wygodna klawisze muszą być duże, a nie takie malutkie przyciski jak są w komórkach.
w dodatku z tego co pamiętam ani swype ani swiftkey nie bardzo "lubią" się z fizycznymi klawiaturami.
poza tym klawiatura fizyczna w smartfonie niesie konsekwencje:
a) w telefonie "jednobryłowym"- powoduje że klawiatura jest kosztem ekranu( mały ekran + mała klawiatura)
b) w telefonie typu slider- znacznie pogrubia telefon + znacznie zwiększa jego awaryjność.
Oczywiście, że są różne rodzaje klawiszy, a im większe tym lepsze. Dlatego rozwiązanie typu slider jest w/g mnie idealne. Tak, pogrubia telefon, ale niekoniecznie znacznie. Dla mnie jest to nawet lepsze, bo poprawia uchwyt.
Generalnie nie twierdzę, że da każdego klawiatura fizyczna jest lepsza, ale twierdzę że DLA MNIE to jest dużo wygodniejszy sposób. I nikt mi nie wmówi, że tak nie jest, bo to jest moja subiektywna opinia. I może należę do mniejszości, ale mimo wszystko nie zgodzę się z twierdzeniem, że "dla wszystkich klawiatura to przeżytek". Bo dla mnie na przykład nie jest.
Bartek_902
19-11-2013, 15:59
Obecnie myślę nad zmianą galaxy s3 na coś innego, nie ukrywam kusi mnie note 3, ale obawiam się o wymiary, i czy tak naprawdę jest sens noszenenia tak dużego telefonu w kieszeni. Jako druga opcja biorę pod uwagę s4 , ale to raczej nie była by jakaś ogromna zmiana w porównaniu do tego co oferuje note 3.
Ktoś może jest użytkownikiem note 3?
HO polecam. Jest świetny.
krzysztof jot
19-11-2013, 23:43
zastanawiam się nad zmianą N8 (nokia na symbianie :( ) na Samsunga SIII.
Trochę już czytałem/oglądałem recenzje SIII. Myślicie że warto się przenosić? ...
N8 kupiłem w dniu premiery, potem drugą, a trzecią zieloną żonie... byłem fanatykiem, pisałem recenzje - (logolife.pl) az wreszcie kupiłem S2. No i to jakbym z daci wsiadł do bmw :). Potem S3, teraz mam S4, żonie zmieniłem to cudne cudo na S2. Niestety ale Nokia jest skończona, syn na chwile po S3 kupił N900 - wytrzymał dwa miesiace, ma teraz S4. Mimo wielu fantastycznych funkcji, designu , budowy - to jest po prostu upośledzanie się na siłę. Zmieniaj bez chwili wahania ). Tyle w Twoim temacie.
A co do klawiatury fizycznej - na malutkiej w E62 jednak napisałem sms'a na prowadząc samochód, na dotykowej nie idzie... choć fakt, że S4 pisze fenomenalnie z "głosowego" przekazu :)
GoOrange
19-11-2013, 23:56
Właśnie bawię się Xperia Ultra, jakoś tak długo zwlekalem z Androidem i pomijając zupełnie Andka, to jednak Ultra jest chyba za duża jako telefon mobilny ale jako domowy i czasem mobilny jest super. Z LG G2 zrezygnowałem bo nie chciałem kolejnego smartfona obok Lumii 920. Jednak porównując go z S4 wydaje się fajniejszy a i chyba tańszy.
Wysłane z mojego C6833 przy użyciu Tapatalka
N8 jest fajny, ale dla kogoś kto nie potrzebuje niczego więcej niż dzwonienie, smsowanie, focenie rodziny + czasem jakiś filmik, i puszczenie muzy przez transmiter fm w aucie. Do S3 nie ma startu, jak masz okazję wymienić to się nie zastanawiaj.
Sapphiron
20-11-2013, 01:20
Ludziska kochane, pytanie mam...
Jaka teraz jest najlepsza nawigacja pod androida? Chwilowo nie stać mnie na zakup oddzielnego urządzenia a Google Maps jest upośledzone niestety :(
Nawigacja głównie na duże trasy typu Lublin - Szczecin lub Wrocław itp itd.
Pomożecie?
dlaczego google maps jest "uposledzone"?
dlaczego google maps jest "uposledzone"?
Pewnie chodzi o ustalanie trasy on-line.
Sapphiron
20-11-2013, 09:43
dlaczego google maps jest "uposledzone"?
Np dlatego że jak stałem ostatnio w korku to przypatrzyłem się jak reaguje i co ruszyłem parę metrów do przodu to ten się gubił i pokazywał że jadę w odwrotnym kierunku i zmieniało trasę. I tak za każdym razem, raz dobrze raz na odwrót...
mateo912
20-11-2013, 09:47
Np dlatego że jak stałem ostatnio w korku to przypatrzyłem się jak reaguje i co ruszyłem parę metrów do przodu to ten się gubił i pokazywał że jadę w odwrotnym kierunku i zmieniało trasę. I tak za każdym razem, raz dobrze raz na odwrót...
ale to nie jest wina samego google maps a ułomności gps. jak stoisz w korku w mieście to możesz mieć słaby zasięg gps więc będzie się gubić. a GM dość szybko reaguje zmianą trasy.
sapphiron, to co, stojąc w korku się gubiłeś? ;-) daj spokój z takimi ułomnościami
Sapphiron
20-11-2013, 11:00
nie ja się gubiłem a GPS ;)
mateo - w mieście owszem ale na otwartym terenie bez budynków w promieniu 500m.
Dowiem się wkońcu odnośnie mojego pytania czy będą ciągle pytania które nic nie dają do tematu? bo nie interesuje mnie przekonywanie na siłę do GM bo nie chcę tego i chcieć nie będę, dlatego chcę coś innego...
mateo912
20-11-2013, 11:16
nie ja się gubiłem a GPS ;)
mateo - w mieście owszem ale na otwartym terenie bez budynków w promieniu 500m.
Dowiem się wkońcu odnośnie mojego pytania czy będą ciągle pytania które nic nie dają do tematu? bo nie interesuje mnie przekonywanie na siłę do GM bo nie chcę tego i chcieć nie będę, dlatego chcę coś innego...
ja używam sygic i jestem zadowolony ale takie rzeczy jak opisujesz dzieją sie we wszystkich nawi. jeśli gps się zgubi nawi musi od nowa liczyć trasę. i w zależności od tego czy częściej jeździsz w mieście (wtedy im szybciej reaguje tym lepiej) czy w trasach dłuższych (wtedy może wolniej reagować zmianą trasy)
Sapphiron
20-11-2013, 12:04
dobra inaczej powiem. Coś bardziej rozbudowanego niż GM. Coś co będzie mi nukać o radarach, że przekraczam prędkość, z obsługą "korków" i zmianą głosu bo Hołek mnie wnerwia...
Rafał_Sz
20-11-2013, 12:05
AM ma inne "głosy" do wyboru niż tylko "Hołek".
Sapphiron
20-11-2013, 14:39
ale Google Maps chyba nie...
Witam,
rzucam takie hasło Nokia Lumia 925 - jeśli gdzieś był na forum poruszany nie rzucajcie piorunami :)
Mianowicie zmieniam telefon z starego HTC Desire S - idzie do żony na : no właśnie i tu robią się schody, telefon kupuję z allegro od sprawdzonego sprzedawcy na fakturę VAT więc jestem gotowy zapłacić byle być zadowolonym. Ostatnio godzine rozmawiałem z Panem w Saturnie o telefonach ktory twierdzi ze jesli juz to isc w zamkniete systemy czyli ios i w tym przypadku "stać" mnie na Iphone 5 ( aczkolwiek chcialbym sie zmiescic do 2 tys brutto a on przekracza tą cene - mowie o nowce na 12 m gwarancji z faktura) tudzież Nokia Lumia 925 z Windowsem oraz jeśli juz "ładować" się z android to tylko HTC ONE lub telefon wyprodukowany pod android czyli LG Nexus 4. Nie ukrywam że ważna jest dla mnie wielkosc wyświetlacza max. 4.5 cala. Czy ktoś z forum używa Noki Lumi 925 lub niższego modelu dluzszy czas i jest w stanie wypowiedziec sie jak telefon dziala po pol roku czy po roku ? Z Iphonem mialem stycznosc i wiem ze jest dobry, szybki, poreczny i mimo "tylko" 4 cali daje rade tylko ta cena :( no i ewentualnie HTC ONE bo LG Nexus 4 jakoś mi nie leży.
Czekam na jakieś informacje szczególnie z Nokią Lumią 925 która bardzo mi się spodobała.
pozdrawiam
Marcin
Zapewne ten sam pan wmawial mi abym unikal systemow zamknietych. Mając masę symbianow i 3 gejfony (miło wspominam) oraz andki wolę jednak andki. Masz rację że maks maksow to 4,5", to najlepszy stosunek wielkości do poręczności. 4" to za mało, a mój obecny S4 to paletka do ping ponga :) i co z tego, ze duży i fajny jak jednak deczko za wielki. W chwili zakupu absolutnie mi to nie przeszkadzało. Ja jednak skupil bym sie na andku, a sluchawka to kwestia kasy i preferencji.
dobra inaczej powiem. Coś bardziej rozbudowanego niż GM. Coś co będzie mi nukać o radarach, że przekraczam prędkość, z obsługą "korków" i zmianą głosu bo Hołek mnie wnerwia...
Sprawdz sobie Naviexpert. Uzywam od prawie roku i swietnie omija korki, ma najaktualniejsze mapy oraz biezace informacje o policji, wypadkach, korkach itp itd :)
sokolnik
20-11-2013, 16:38
Mam SIII i zastanawiam się jakie aplikacje ściągnąć? Które wg Was są warte uwagi? Skąd je ściągnąć? Bo na samsung apps jest chyba sredni wybór, prawda?
Lumia 925 to poprawiona 920, mniej baterio-żerny amoled, smuklejsza obudowa oraz ulepszony aparat. Brak jeszcze opinii, jednak bardziej bym się skupił na samym systemie, bo jest zupełnie inny niż android.
HTC One po Desire to bardzo fajna kontynuacja.
Mam SIII i zastanawiam się jakie aplikacje ściągnąć? Które wg Was są warte uwagi? Skąd je ściągnąć? Bo na samsung apps jest chyba sredni wybór, prawda?
Aplikacje sciaga sie i kupuje w sklepie play (aplikacja sklepu google). Co do samych aplikacji to zalezy czego potrzebujesz. Ja np uzywam do pogody BeWeather, do biegania Endomondo, TuneIn do sluchania radyjek internetowych, manadzera plikow Solid Explorer, do przegladania forum Tapatalk, przegladarke internetowa Boat Browser HD, tapetki i dzwonki sciagam za pomoca Zedge. Pozatym rozne gierki, ostatnio zagrywam sie non stop w swietne Anomaly 2 :)
Chyba aplikacje się ściąga takie jak są potrzebne. Każdy ma swoje potrzeby i swoje preferencje.
Ja na SII ściągnąłem m.in. NoLED, które pokazuje mi czy ktoś dzwonił, przysłał wiadomość, emila oraz monitoruje kilka innych aplikacji. Nie mam w telefonie żadnej diody informującej o tym, ze ktoś się dobijał i ta apka załatwia sprawę. Tylko trochę jednak siorbie aku.
Telefony z serii Nexus wlasnie traca jeden ze swoich najwiekszych atutow -aktualizacje softu jako pierwsze sluchawki. Motorola Moto X (z brandem sieci verizon) dostala aktualizacje do kit kata przed nexusem 4.
eristoff
20-11-2013, 19:39
Mam SIII i zastanawiam się jakie aplikacje ściągnąć? Które wg Was są warte uwagi? Skąd je ściągnąć? Bo na samsung apps jest chyba sredni wybór, prawda?
Tak jak piszą inni, zależy do czego Ci telefon ma służyć. U mnie telefon służy do wszystkiego, taki wół roboczy to mam chyba sporo aplikacji:
1. Airdroid - aplikację wykorzystuję do przerzucania plików telefon<->komputer, ma mnóstwo innych zastosowań
2. Aliexpress, allegro, ebay - wiadomo zakupy,
3. Autoguard - rejestrator trasy
4. Barcode scanner - wiadomo
5. Banki Pekao, Sync, mBank
6. Dolphin browser - przeglądarka www
7. Dropbox i dropsync - chmurka
8. Gdzie jest moja paczka ? - śledzenie przesyłek
9. Latarka - niezbędna
10. lgCamera - więcej funkcji przy nagrywaniu wideo
11. mLotto - wyniki
12. Maildroid - 5 kont pocztowych w jednym miejscu
13. Menedżer plików
14. Meteo.pl alternative - dość dokładna pogoda
15. Mobile doc scan - taki skaner aparatowy :D
16. Nova laucher - najlepszy laucher (według mnie) na androida
17. Office Suite PRO 7 (PDF & HD) - taki mini ms office
18. Peopay - w końcu mogę płacić bezgotówkowo w biedronce,
19. Play24 - saldo i rachunki w playu,
20. Poweramp - najlepszy odtwarzac mp3 na andka (wg mnie)
21. Shazam - rozpoznawanie piosenek
22. Skype i WhatsApp - komunikatory
23. Swiftkey - klawiatura
24. Teamviewer - zdalna pomoc
25. Titanium Backup - kopia zapasowa wszystkiego z telefonu.
26. Transparent Clock & weather - zegarek z pogodą,
27. yr.no - też pogoda,
28. Zoom FX - aparat
Mam jeszcze kilka różnych gierek
Czuje się wyspowiadany i obnażony, wypisałem prawie wszystkie, może komuś wpadnie coś w oko czego szukał.
Sporo apek kupuję w promocji, śledząc ten wątek (http://forum.android.com.pl/f34/promocje-gier-i-aplikacji-w-google-play-i-innych-sklepach-130433/), czasami się trafiają rodzynki, np : office suite pro kupiłem za 3 zł , który normalnie kosztuje 46,42 zł.
O wlasnie ja tez kupuje w promocji tyle, ze dzieki apce, ktora sledzi wszystkie obnizki i powiadamia o promocjach :)
Oto ona: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.tsapps.appsales&hl=pl
eristoff
20-11-2013, 20:37
Ja mam wątek zasubskrybowany z natychmiastowym powiadomieniem e-mail, wątek uwzględnia promocje na amazonie a apka chyba tego nie robi ?
Nie robi, ale wszystko co jest w wyprzedazy w sklepie play szybciej wyskoczy w apce niz w watku na forum bo tam musi ktos wstawic info i przecenie, a apka sama sledzi i powiadamia :)
To co masz w ostatnim poscie na forum bylo w promocji 5 dni temu i juz praktycznie nieaktualne jest.
Teraz sa promocje na ScanBizCards Premium, Tiny Planet FX Pro, Empire: Four Kindgoms, Photo Studio Pro (wlasnie sie zakonczylo), Printer Share Premium Key, DigiCal+ Calendar & Widgets, God of Blades i Tiny Token Empires. Takze nie jest na biezaco ten watek na forum.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img801.imageshack.us/img801/4900/7svw.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img34.imageshack.us/img34/6868/0xqs.jpg)
Witam,
rzucam takie hasło Nokia Lumia 925 - jeśli gdzieś był na forum poruszany nie rzucajcie piorunami :)
Mianowicie zmieniam telefon z starego HTC Desire S - idzie do żony na : no właśnie i tu robią się schody, telefon kupuję z allegro od sprawdzonego sprzedawcy na fakturę VAT więc jestem gotowy zapłacić byle być zadowolonym. Ostatnio godzine rozmawiałem z Panem w Saturnie o telefonach ktory twierdzi ze jesli juz to isc w zamkniete systemy czyli ios i w tym przypadku "stać" mnie na Iphone 5 ( aczkolwiek chcialbym sie zmiescic do 2 tys brutto a on przekracza tą cene - mowie o nowce na 12 m gwarancji z faktura) tudzież Nokia Lumia 925 z Windowsem oraz jeśli juz "ładować" się z android to tylko HTC ONE lub telefon wyprodukowany pod android czyli LG Nexus 4. Nie ukrywam że ważna jest dla mnie wielkosc wyświetlacza max. 4.5 cala. Czy ktoś z forum używa Noki Lumi 925 lub niższego modelu dluzszy czas i jest w stanie wypowiedziec sie jak telefon dziala po pol roku czy po roku ? Z Iphonem mialem stycznosc i wiem ze jest dobry, szybki, poreczny i mimo "tylko" 4 cali daje rade tylko ta cena :( no i ewentualnie HTC ONE bo LG Nexus 4 jakoś mi nie leży.
Czekam na jakieś informacje szczególnie z Nokią Lumią 925 która bardzo mi się spodobała.
pozdrawiam
Marcin
Od kilku miesięcy mam 720, ostatnio od 2-3 tygodni również 920. Nie podzielam zdania że jak zamknięty system to tylko iOS, on jest za bardzo zamknięty. Windows Phone jest tak samo szybki, apki też są ładne, ma bdb bebechy, jedyny minus to mała ilość aplikacji, ale to z każdym dniem się zmienia. WP łączy zalety iOS i Andka, możesz go podłączyć do kogo chcesz, przez bluta możesz wysłać co chcesz komu chcesz, możesz wgrywać do pamięci swoje rzeczy bez głupich programów, więc wszędzie gdzie go podepniesz, przy czym nadal jest to zamknięty system więc aktualizacje masz natychmiast i jest pełno firmowych apek od Nokii które coraz bardziej rozwijają lumie jeśli chodzi o funkcjonalność.
Ja się przesiadłem z iOS na WP i nie żałuję.
Dzieki za odpowiedzi. No wlasnie wrocilem z Galeri Bandyckiej:) gdzie z 30 minut bawiłem sie 925 i nie jest tak źle jak myślałem. Całkiem to intuicyjne, szybko działające. Wielkosc 925 idealna - odchudzona 920 i nieco polepszona. Wiem ze pewnie HTC One by był dobra kontynuacja tego co mam bo to jednak flagowy telefon HTC w tej chwili i swoje kosztuje, ale pytanie czy chce dalej android czy moze sprobowac WP. Pytanie czy moze ktos na priv podeslac jakies fotki z 925 bo slyszalem ze daje rade. Takie ze strony Nokii to wiadomo ze robione by zareklamowac telefon ale jak to wyglada w normalnym uzytkowaniu. Aha czy żeby załadować muzyke czy zgrac foto z Lumi na kompa wystarczy go usb podlaczyc i pojawia sie jako dysk ?
pozdrawiam
Marcin
Aha czy żeby załadować muzyke czy zgrac foto z Lumi na kompa wystarczy go usb podlaczyc i pojawia sie jako dysk ?
pozdrawiam
Marcin
Tak. Podpinasz po USB i jest traktowany jako dysk.
W mojej 820 podpinam i mam dostęp do pamięci telefonu i karty micro sd.
GoOrange
20-11-2013, 22:30
Mały, średni i duży. Lumia 920, Xperia Ultra i iPad 3. Mam szyskie szy ;) Szybkość WP8, funkcjonalność Androida to iOS. Co by nie mówić to iOS jest najkompletniejszy. Tyle że WP8 szybko rośnie a w obozie Androida mówi się otwarcie o przyspieszeniu systemu. Sam nie wiem co polecić, im bardziej telefon, tym bardziej Lumia, im bardziej kompleks, tym bardziej iOS. Android to chyba kompromis ale nie zgnily, bynajmniej.
Wysłane z mojego C6833 przy użyciu Tapatalka
dobra inaczej powiem. Coś bardziej rozbudowanego niż GM. Coś co będzie mi nukać o radarach, że przekraczam prędkość, z obsługą "korków" i zmianą głosu bo Hołek mnie wnerwia...
Yanosik. Za darmo.
A co do klawiatury fizycznej - na malutkiej w E62 jednak napisałem sms'a na prowadząc samochód, na dotykowej nie idzie... choć fakt, że S4 pisze fenomenalnie z "głosowego" przekazu :)
Wzór do naśladowania....
Yanosik. Za darmo.
Yanosik ma słaby algorytm wyznaczania tras, szczególnie po miescie.
Od kilku miesięcy mam 720, ostatnio od 2-3 tygodni również 920.
Mógłbys krótko podsumować róznice w działaniu tych telefonów? Chodzi o zdjęcia oraz RAM - przegladanie www.
(...) dropsync - chmurka
(...)
czy tą apka jestem w stanie zsynchronizować dowolny folder z fona na dropa?
interesuje mnie w zasadzie tylko synchronizacja jednostronna plików backupów. no i czy potrzebuję do tego apką darmową czy pro?
Telefony z serii Nexus wlasnie traca jeden ze swoich najwiekszych atutow -aktualizacje softu jako pierwsze sluchawki. Motorola Moto X (z brandem sieci verizon) dostala aktualizacje do kit kata przed nexusem 4.
serio? po pierwsze to chyba tylko jedna sieć i to w juesej, po drugie - obrazy kitkata są juz dostępne od jakiegoś czasu i można je samemu wrzucać. ja juz 4.4 mam na nexusie7 i na nexusie4.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/3y9y9yde-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/11/21/3y9y9yde.jpg)
eristoff
21-11-2013, 14:05
czy tą apka jestem w stanie zsynchronizować dowolny folder z fona na dropa?
interesuje mnie w zasadzie tylko synchronizacja jednostronna plików backupów. no i czy potrzebuję do tego apką darmową czy pro?
Właśnie do tego ją używam synchronizuje pliki z titanium backup na dropboxa w jedną stronę. Ja mam wersję pro która synchronizuje więcej niż jeden folder. Wersja darmowa tylko jeden folder, przynajmniej tak było jakiś czas temu.
A jest chociaz jeden użytkownik Lumi 925 na forum który może się o niej co nieco wypowiedzieć bo w sieci aż tak dużo o niej nie ma i zadziwiająco jej malo na allegro.
A jest chociaz jeden użytkownik Lumi 925 na forum który może się o niej co nieco wypowiedzieć bo w sieci aż tak dużo o niej nie ma i zadziwiająco jej malo na allegro.
Od wrzesnia jest w sprzedazy do tego ma ją tylko Orange..
serio? po pierwsze to chyba tylko jedna sieć i to w juesej, po drugie - obrazy kitkata są juz dostępne od jakiegoś czasu i można je samemu wrzucać. ja juz 4.4 mam na nexusie7 i na nexusie4.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/3y9y9yde-1.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/11/21/3y9y9yde.jpg)
Serio. Moto x akurat tylko w juesej była sprzedawana. Chodzi o aktualizację OTA, a nie poprzez samodzielne wgrywanie romu. Coś Google daje ciała bo jakiś czas temu niby wyszła aktualizacja OTA dla n7, a mało kto do dzisiaj może ja zainstalować, podobnie z n4 OTA dostępne jest niby od 2 dni, a telefony nie widzą aktualizacji.
I zeby bylo śmieszniej to na stronie z obrazami jest juz druga wersja kitkata:-)
najpierw była KRT16O a teraz jest KRT16S
Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Jako że jeszcze nie wybrałem tel. zastanawiam się czy taki nexus 4 będzie wyraźnie lepszy do internetu od LG L9II.
Wysłane z telefonu
Nexus ma lepszy ekran do przeglądania netu, ale ma też ekranowe przyciski przez które widzimy mniej treści na ekranie. Zawsze można wziasc zeszłorocznego flagowca LG czyli bliźniaka nexusa4 swifta g.
Można też kupić w amazonie z darmową wysyłka do Polski Motorole Moto G z ekranem 4.5 cala, 4 rdzeniowym procku za jakieś niecałe 700 zl. A i motka jest wodoodporna.
Sapphiron
21-11-2013, 19:00
Zawsze można wziasc
Boże, widzisz i nie grzmisz...
Czemu nexus ma lepszy ekran? Oba mają podobną rozdzielczość i technologię. Raczej nie gram w gry więc zastanawiam się czy taki telefon ma sens, ale jak lg L9II miałby przycinac to wolę dołożyć do czegoś lepszego, chociaż wtedy musiałbym kombinować, L9II mam od operatora
Wysłane z telefonu
Boże, widzisz i nie grzmisz...
No właśnie miałem zamiar huknąć. :mrgreen:
Sapphiron
21-11-2013, 19:25
no właśnie Krzysiu miałem napisać Twojego nicka ale zapomniałem... Więc zawołałem po służbowemu ;)
przydatna? a do czego? szybsze pisanie(jakoś nie chce mi się wierzyć że na malutkich przyciskach fizycznej klawiatury będziesz pisał szybciej niż na dużej klawiaturze ekranowej z spersonalizowanym słownikiem)? gry(a jakie to masz gry ze "skomplikowanym sterowaniem" na telefony)?
aby fizyczna klawiatura była wygodna klawisze muszą być duże, a nie takie malutkie przyciski jak są w komórkach.
w dodatku z tego co pamiętam ani swype ani swiftkey nie bardzo "lubią" się z fizycznymi klawiaturami.
poza tym klawiatura fizyczna w smartfonie niesie konsekwencje:
a) w telefonie "jednobryłowym"- powoduje że klawiatura jest kosztem ekranu( mały ekran + mała klawiatura)
b) w telefonie typu slider- znacznie pogrubia telefon + znacznie zwiększa jego awaryjność.
Łatwiej mi się pisze na klawiaturze fizycznej, bo mam nawyk niepatrzenia do końca na klawiaturę. Z qwerty, nawet malutką było mi dużo wygodniej oglądać cokolwiek poziomo na wyświetlaczu 3.7 cala niż teraz na 4.3 bez klawiatury (bo gdy pisałem to widziałem).
gry - lubię grać w gierki z gameboya na telefonie - sterowanie fizycznymi przyciskami było bardzo fajne, po wymianie telefonu przestałem grać - przypadek? Nie lubię gier w stylu angry birds czy podobnych, bo są mega zamulaste.
a co do konsekwencji:
a) nie obchodzi mnie, ostatnio takim telefonem był SE w800i i nadal go uwielbiam.
b) to jest jedna z najbardziej irytujących rzeczy w nowych telefonach - wielkie, lekkie, plastikowe. Milestone była trochę grubsza, ciężka i nie ślizgała się po niczym, jak teraz Sony XS (strasznie uciążliwe w najważniejszym miejscu - siedząc na kiblu).
A awaryjność? Jeśli odnosisz się do mechanizmu wysuwania klawiatury to.. wszystkie HTC Desire Z, które mają moi znajomi oraz moja Motka Milestone jedyne problemy, jakie miały to pęknięty LCD, mało RAMu i słaby procek.
c) masz do dyspozycji klawiaturę + ekran a nie pół ekranu klawiatury + pół ekranu na resztę bądź też cały ekran zawalony przyciskami. Tobie się to podoba, spoko. Mnie to frustruje tak bardzo, że mi wstyd, że przejmuję się takimi pierdołami.
nie patrzenia się
Nie można "patrzeć się". Można się gapić zamiast patrzeć. :)
GoOrange
21-11-2013, 19:48
A jest chociaz jeden użytkownik Lumi 925 na forum który może się o niej co nieco wypowiedzieć bo w sieci aż tak dużo o niej nie ma i zadziwiająco jej malo na allegro.
Bawiłem się Lumią 920 i 925 równocześnie przez godzinę, ekran ciut lepszy w nowszej ale ponoć kafelki na oledzie potrafią się utrwalić. Wyczułem też naprawdę minimalnie większą czułość 925. Natomiast ja akurat lubię ciężkie i najlepiej zimne, metalowo - szklane telefony. Lumia 920, mimo że nie jest metalowa to jednak sprawia wrażenie mocniejszej. Może gdybym znalazł ciekawą ofertę na 32gb 925 to bym kupił ale akurat fana cena przekonała mnie do starszej wersji. WP8 to naprawdę fajny system jeśli potencjalny kupujący zna jego obecne ograniczenia.
Jako że jeszcze nie wybrałem tel. zastanawiam się czy taki nexus 4 będzie wyraźnie lepszy do internetu od LG L9II.
Wysłane z telefonu
zanim kupiłem nexusa4 wziąłem od operatora LG L9 i powiem Ci ze jakość wykonania to moim zdaniem przepaść. oczywiście na korzyść n4.
Boryszuk
21-11-2013, 23:39
podobnie z n4 OTA dostępne jest niby od 2 dni, a telefony nie widzą aktualizacji.
U mnie właśnie się instaluje.
mateo912
21-11-2013, 23:56
U mnie właśnie się instaluje.
sprawdziłem przed chwilą ale u mnie nadal nic.
daj znać później jak wrażenia.
Nie można "patrzeć się". Można się gapić zamiast patrzeć. :)
Eee... Chyba można... "Na co się patrzysz?"
Skoro taka fraza istnieje w SJP, to raczej funkcjonuje w języku: http://sjp.pwn.pl/slownik/2498904/patrze%C4%87
sokolnik
22-11-2013, 01:03
kto wie jak ustawić wygaszacz ekranu, który by pokazywał datę i godzinę?
oraz
czy można "wyjąć plik" na pulpit np excel'a, konkretnie mi chodzi o grafik pracy? albo inny ważny plik (word, pdf itp)
kto wie jak ustawić wygaszacz ekranu, który by pokazywał datę i godzinę?
oraz
czy można "wyjąć plik" na pulpit np excel'a, konkretnie mi chodzi o grafik pracy? albo inny ważny plik (word, pdf itp)
W es file Explorer jak tapniesz i przytrzymasz na pliku to jest opcja utwórz skrót. Skrót robi się na pulpicie.
Dzisiaj w nocy N4 dal znać, że dostępna jest aktualizacja przez OTA.
przerabiał ktoś temat w play - kiedy mozna przedłuzyć umowe z nowym telefonem. Moja aktualna kończy mi sie w czerwcu. Praktyków poprosze a najlepiej tych co w play pracuja hehe :)
Celeborn
22-11-2013, 09:08
Ja przedłużałem ostatnio 3 miesiące przed zakończeniem umowy.
aha - ciekawe czy mozna pół roku wcześniej. :)
Boryszuk
22-11-2013, 09:18
sprawdziłem przed chwilą ale u mnie nadal nic.
daj znać później jak wrażenia.
Póki co widze, ze zmienil sie dialer. Dodali tez opcje Tap&pay czyli telefon chyba moze sluzyc jako zblizeniowa karta platnicza. Jest tez zakladka 'printing'. Wieczorem sie pobawie i zobacze co i jak, teraz kiepsko z czasem.
wizualnie kitkat "jaj nie urywa" raczej kosmetyka. mam go 3 ci dzień i poki co działa i na telefonie i na tablecie ;-) zobaczymy jak będzie dalej. ten nowy dialer póki co średnio mi się podoba. fajnie działa funkcja wyszukiwania przez system kto do nas dzwoni. jeśli dzwoni do nas ktoś, kogo nie mamy w kontaktach to kitkat szuka w mapach Google firmy z tym dzwoniacym numerem i wyświetla jej nazwę.
Eee... Chyba można... "Na co się patrzysz?"
Skoro taka fraza istnieje w SJP, to raczej funkcjonuje w języku: http://sjp.pwn.pl/slownik/2498904/patrze%C4%87
Ale nie ma to nic wspólnego z polszczyzną staranną.
aha - ciekawe czy mozna pół roku wcześniej. :)
Można, ja przedłużalem pół roku przed końcem.
oficjalnie play się wypowiedział ze miesiąc przed zakończeniem... To oczywiście wersja teoretyczna zgodnie z warunkami umowy zapewne
Boryszuk
22-11-2013, 11:55
ten nowy dialer póki co średnio mi się podoba.
Mi sie podoba. Gdyby jeszcze tylko klawiatura sama sie pojawiala tak zeby od razu mozna bylo zaczac szukac kontaktu to byloby git.
fajnie działa funkcja wyszukiwania przez system kto do nas dzwoni. jeśli dzwoni do nas ktoś, kogo nie mamy w kontaktach to kitkat szuka w mapach Google firmy z tym dzwoniacym numerem i wyświetla jej nazwę.
Ciekaw jestem jak bedzie to dzialac przy slabszym sygnale.
Gdyby jeszcze tylko klawiatura sama sie pojawiala tak zeby od razu mozna bylo zaczac szukac kontaktu to byloby git.
To dialer nie ma smart diala? Klikasz cyferki ma której jest litera nazwy kontaktu. Np chcesz wyszukać kogoś kto wpisany jest jako Adam, to klikasz cyferki 2326. Coś jak pisanie smsow na starych telefonach ze słownikiem t9.
Boryszuk
22-11-2013, 14:06
Jest ale to tez trzeba kliknac zeby sie pojawilo.
W play okres przedłużenia zależy od wartości nowego planu. Im więcej masz płacić tym szybciej dostaniesz. Najsensowniejszy obecnie plan za 49 brutto masz 2 miesiące przed.
nie bardzo rozumiem po co przedłużać umowę np. pół roku przed jej końcem, przecież w tym momencie nowa umowa będzie trwała tyle na ile się zdecydujecie + te pół roku.
Jest ale to tez trzeba kliknac zeby sie pojawilo.
Co trzeba kliknąć? Wlaczasz dialer i klikasz cyferki. Szybciej się już nie da wyszukiwać numerów.
Tak to dziala https://www.youtube.com/watch?v=Ey-TyrElQ80
Nie rozumiem na co Ci tam jeszcze normalna klawiatura.
w kitkacie po wejściu do dialera widać ostatnio wybierane połączenia, I te osoby do których najczęściej dzwonisz. na dole masz belkę z zegarkiem (ostatnie połączenia, hronologicznie), klawiaturke (ta z cyferkami) i ikonkę od opcji.
Boryszuk miał na myśli ze trzeba kliknąć ta właśnie klawiaturke. i wtedy możesz klikać numer. na górze dialera masz też pole szukania, gdzie możesz wpisać nazwę kontaktu.
Boryszuk
22-11-2013, 18:00
Otóż to. Leniwy jestem i dodatkowe kliknięcie żeby wyszukać numer (jakąkolwiek metodą) uważam za zbędne.
To przełącz się na język angielski i wybieraj numery za pomocą Google Now. Nie będziesz musiał nic klikać :) Chyba ze mówienie jest dla Ciebie bardziej absorbujace niż klikanie :P
Boryszuk
22-11-2013, 20:05
To bardziej obejście niż rozwiązanie problemu ;-)
Mógłbys krótko podsumować róznice w działaniu tych telefonów? Chodzi o zdjęcia oraz RAM - przegladanie www.
W działaniu systemowej przeglądarki nie odczułem różnicy. Pewnie jakbym położył obydwa telefony obok siebie i nagrał filmik testujący prędkość obu słuchawek byłyby różnice, ale na co dzień tego nie czuję po przesiadce, tyle że ja mało na telefonie w internecie siedzę, od tego mam tablet, telefon służy za hot-spot.
Jeśli chodzi o te dwa telefony (Lumia 720 i 920) to 720 jest genialna w trzymaniu. Mam stosunkowo niewielkie dłonie, dzięki temu że 720 jest cieńsza i dużo lżejsza (dużo) to spokojnie dostaję kciukiem gdzie chcę bez utraty pewności siebie. W 920 mam wrażenie że jak kciukiem jadę na drugi koniec ekranu to telefon trzymam już mniej pewnie i może mi wypaść. Także tu totalnie bezkonkurencyjna jest L720, to jest wielkość/waga/grubość idealna jak dla mnie. Do L920 idzie się przyzwyczaić, ale tak jak napisałem - mam przeciętne dłonie (raczej mniejsze niż większe) stąd w niektórych sytuacjach nie czuję się pewnie, i mam wrażenie że przydało by się telefon przytrzymać drugą ręką aby przestać się przejmować czy mi zaraz wypadnie. Na szczęście z czasem kloc coraz lepiej leży w dłoni bo "uczysz" się trzymać go inaczej - bardziej odpowiednio, choć tak jak L720 nigdy nie będzie, co jest oczywiste.
Jeśli chodzi o programy, uraczyłem dziś Nokia Camera w L920 i powiem Ci że wymiata w porównaniu do zwykłej apki aparatu. Nie wiem czy w L720 jest też dostępna, raczej wątpię. Do tego nawigację masz na cały świat a nie tylko na Polskę jak w L720, i zainstalujesz kompletnie wszystkie apki/gry z marketu, bo masz 1GB ramu na pokładzie (niektóre tego wymagają, L720 ma 512MB przez co w największe gry nie pograsz).
Jeśli nie potrzebowałbym kompletnie aparatu i nagrywania w FHD ani grania, wziąłbym L720. Jest tańsza, nieodczuwalnie wolniejsza (więc nie robi to różnicy, tylko w specyfikacji papierowej to widać) i zajeb**** leży w dłoni, po prostu bosko (ale to kwestia dłoni, Tobie lepiej może leżeć 920). Ja mam granie w poważaniu, bo od tego mam tablet, ale aparat i nagrywanie to coś co bardzo w telefonie potrzebuję, bo D700 nie będę wszędzie taszczył, dlatego gdy była okazja to kupiłem 920 i jestem zadowolony.
Obydwa telefony są super, tak że jak nie chcesz robić zdjęć nie wiadomo jakich i filmów kręcić po nocach, to L720 spokojnie daje radę, bo też bdb zdjęcia robi, i filmy 720p wystarczają. Jak chcesz full opcję to 920 jest gitara. Tylko idz ją potrzymać w salonie przed zakupem, bo może być za duża/ciężka dla ciebie jesli masz małe ręce. Pozdrawiam!
mateo912
22-11-2013, 23:13
właśnie się instaluje 4.4 na n4 :D
mateo - cudów się nie spodziewaj, chociaż mam wrażenie ze bateria mi lepiej trzyma.
mateo - cudów się nie spodziewaj, chociaż mam wrażenie ze bateria mi lepiej trzyma.
Trochę zmienili wygląd, gdyby nie biała belka u góry to raczej trudno dostrzec różnicę.
Ekstra jest ten patent z szukaniem nr w Google Maps, wbrew pozorom działa chociaż co niektórzy twierdzili, że u nas będzie inaczej, prawda Sote? :p
mateo912
23-11-2013, 15:06
mateo - cudów się nie spodziewaj, chociaż mam wrażenie ze bateria mi lepiej trzyma.
No właśnie niemal nie widzę różnic. Zmiany w wyglądzie jak dla mnie na - wolałem czarno-niebieskI motyw. Zmiana wybierania nr tel też na -
Ma ktoś nexusa (7) i problemy z ładowaniem, a konkretniej jego brakiem?
Ekstra jest ten patent z szukaniem nr w Google Maps, wbrew pozorom działa chociaż co niektórzy twierdzili, że u nas będzie inaczej, prawda Sote? :p
To wszystko przez sione ;-)
Ma ktoś nexusa (7) i problemy z ładowaniem, a konkretniej jego brakiem?
ja mam nexusa 7 ale mój się ładuje ;-)
stachmuszel
23-11-2013, 19:51
Panowie!
Moze jest w tym watku odpowiedz na moje pytanie, ale czytac tyle stron...:-)
A pytanie jest takie: jaki mam sobie kupic telefon, aby byl w nim mozliwie najlepszy aparat fotograficzny, choc troche jakoscia fotek przypominajacy kompaktowy aparat fotograficzny? Wdzieczny bede za cenne uwagi.
samsung galaxy s4 zoom :P
z takich normalniejszych to napewno xperia z i z1, lumia 1020. to sa modele, ktore wg ich producentow sa telefonami fotograficznymi.
galaxy s4, lg g2 tez robia fotki niczego sobie.
Boryszuk
23-11-2013, 20:15
No właśnie niemal nie widzę różnic.
Mój wydaje się być mniej stabilny. Pewne aplikacje zaczęły się wieszać (np Facebook), telefon nie chce połączyć się z domowym WiFi... Mam nadzieję, że to bugi, które szybko zostaną wyeliminowane.
Mój wydaje się być mniej stabilny. Pewne aplikacje zaczęły się wieszać (np Facebook), telefon nie chce połączyć się z domowym WiFi... Mam nadzieję, że to bugi, które szybko zostaną wyeliminowane.
A robiłeś "wymuszoną" aktualizację przez OTA?
W wielu przypadkach pomaga wipe.
Rafał_Sz
23-11-2013, 20:20
Ma ktoś nexusa (7) i problemy z ładowaniem, a konkretniej jego brakiem?2012 czy 2013? Moze to nie wina Nexusa, a ładowarki?
Ma ktoś nexusa (7) i problemy z ładowaniem, a konkretniej jego brakiem?
Sprawdź kabel. Mi tak padł 3-dniowy w S4, myślałem że uwaliłem gniazdko w nowym telefonie.
Parę stron temu ktoś pytał o wady nawigacji Googla.
Ja miałem całkiem niedawno dziwny przypadek. Ustawiłem sobie traskę w nawigacji Googla. Jako że trasa była prosta, bo w większości to autostrady i kilka skrzyżowań po zjechaniu z autostrady, to podczas jazdy telefon miałem wygaszony. Włączałem go tylko przed owymi skrzyżowaniami lub zjazdami, a w zasadzie to tylko przed pierwszym zjazdem. Co się okazało? Przy wyłączonym ekranie, nawigacja była jakby zamrożona. Po włączeniu ekranu miałem obraz z przeszłości. Tzn pokazywał mi pozycję sprzed wyłączenia ekranu. Za żadne skarby nawigacja nie chciała przeczytać aktualnej pozycji GPS. Żeby się "zrównać" z nawigacją, musiałbym na nią poczekać ;) Ciekawe czy ktoś jeszcze spotkał się z takim przypadkiem.
Spróbuję jeszcze na oryginalnej ładowarce, choć ta którą mam teraz ładuje wszystko bez problemu. Nexus ładuje się 5 godzin, a stan naładowania wynosi niewiele ponad 50%.
Ale za to wolno schodzi z baterii... po aktualizacji trzyma mi 2 dni niemal ciągłego grania, przeglądania stron, słuchania muzyki. MAGIC
Boryszuk
24-11-2013, 15:00
Sprawdź prąd ładowania.
po aktualizacji trzyma mi 2 dni niemal ciągłego grania, przeglądania stron, słuchania muzyki. MAGIC
taaaa podlaczony non stop do ladowarki, chyba, ze dla ciebie granie non stop to odpalenie angry birdsow na pare minut 2 razy dziennie.
W działaniu systemowej przeglądarki nie odczułem różnicy. Pewnie jak bym położył obydwa telefony obok siebie i nagrał filmim testujący prędkość obu słuchawek były by różnice, ale na codzien tego nie czuję po przesiadce, tyle że ja mało na telefonie w internecie siedzę, od tego mam tablet, telefon służy za hot-spot.
Jeśli chodzi o te dwa telefony (Lumia 720 i 920) to 720 jest genialna w trzymaniu. Mam stosunkowo niewielkie dłonie, dzięki temu że 720 jest cieńsza i dużo lżejsza (dużo) to spokojnie dostaję kciukiem gdzie chcę bez utraty pewności siebie. W 920 mam wrażenie że jak kciukiem jadę na drugi koniec ekranu to telefon trzymam już mniej pewnie i może mi wypaść. Także tu totalnie bezkonkurencyjna jest L720, to jest wielkość/waga/grubość idealna jak dla mnie. Do L920 idzie się przyzwyczaić, ale tak jak napisałem - mam przeciętne dłonie (raczej mniejsze niż większe) stąd w niektórych sytuacjach nie czuję się pewnie, i mam wrażenie że przydało by się telefon przytrzymać drugą ręką aby przestać się przejmować czy mi zaraz wypadnie. Na szczęście z czasem kloc coraz lepiej leży w dłoni bo "uczysz" się trzymać go inaczej - bardziej odpowiednio, choć tak jak L720 nigdy nie będzie, co jest oczywiste.
Jeśli chodzi o programy, uraczyłem dziś Nokia Camera w L920 i powiem Ci że wymiata w porównaniu do zwykłej apki aparatu. Nie wiem czy w L720 jest też dostępna, raczej wątpię. Do tego nawigację masz na cały świat a nie tylko na Polskę jak w L720, i zainstalujesz kompletnie wszystkie apki/gry z marketu, bo masz 1GB ramu na pokładzie (niektóre tego wymagają, L720 ma 512MB przez co w największe gry nie pograsz).
Jeśli nie potrzebował bym kompletnie aparatu i nagrywania w FHD ani grania, wziął bym L720. Jest tańsza, nieodczuwalnie wolniejsza (więc nie robi to różnicy, tylko w specyfikacji papierowej to widać) i zajeb**** leży w dłoni, poprostu bosko (ale to kwestia dłoni, Tobie lepiej może leżeć 920). Ja mam granie w poważaniu, bo od tego mam tablet, ale aparat i nagrywanie to coś co bardzo w telefonie potrzebuję, bo D700 nie będę wszędzie taszczył, dlatego gdy była okazja to kupiłem 920 i jestem zadowolony.
Obydwa telefony są super, także jak nie chcesz robić zdjęć niewiadomo jakich i filmów kręcić po nocach, to L720 spokojnie daje radę, bo też bdb zdjęcia robi, i filmy 720p wystarczają. Jak chcesz full opcję to 920 jest gitara. Tylko idz ją potrzymać w salonie przed zakupem, bo może być za duża/ciężka dla ciebie jesli masz małe ręce. Pozdrawiam!
Dzięki za odpowiedź.
Napaliłem się na 925, mam jeszcze 4 miesiące więc powinna stanieć do poziomu obecnej 920ki.
BTW Nokię Camera możesz zainstalować także na 720, zmieniając proxy. google-> "nokia camera on 720"
GoOrange
25-11-2013, 09:31
Dzięki za odpowiedź.
Napaliłem się na 925, mam jeszcze 4 miesiące więc powinna stanieć do poziomu obecnej 920ki.
BTW Nokię Camera możesz zainstalować także na 720, zmieniając proxy. google-> "nokia camera on 720"
Heh ;) czekać można w nieskończoność a w tym czasie Nokia pewnie pokaże coś nowego. Poza 1520 i 1320 z naprawdę dużym ekranem mają pokazać coś ze szkiełkiem 5".
Inna sprawa że to pewnie będzie juz czterordzeniowy Snapdragon a nie jak dotychczas dwurdzeniowy.
Heh ;) czekać można w nieskończoność a w tym czasie Nokia pewnie pokaże coś nowego. Poza 1520 i 1320 z naprawdę dużym ekranem mają pokazać coś ze szkiełkiem 5".
Inna sprawa że to pewnie będzie już czterordzeniowy Snapdragon a nie jak dotychczas dwurdzeniowy.
Niech wyjdzie jak najszybciej, wtedy 925 szybciej stanieje.
920 zeszła już poniżej 1100pln, w marcu podobną cenę osiągnie 925. Więc nawet jeśli nie dostanę za złotówkę, to nie będzie mi żal kupić teleofonu na raty. Świetny aparat, 4,5' 720P i 1GBram to optymalna specyfikacja telefonu z Windows Phone 8.
GoOrange
25-11-2013, 17:24
Niech wyjdzie jak najszybciej, wtedy 925 szybciej stanieje.
920 zeszła już poniżej 1100pln, w marcu podobną cenę osiągnie 925. Więc nawet jeśli nie dostanę za złotówkę, to nie będzie mi żal kupić teleofonu na raty. Świetny aparat, 4,5' 720P i 1GBram to optymalna specyfikacja telefonu z Windows Phone 8.
Tylko jeśli wziąć pod uwagę ze 925 to jest odświeżona wersja 920 a nie zupełnie nowy model to pod pewnymi względami starzeje się nieco szybciej niż inny telefon wydany w podobnym okresie a jednak wyposażony topowo w swoim okresie.
Tak czy inaczej Lumie są fajne tylko muszą jeszcze troszkę podrosnąć.
Matbe, 925 ma filmy tylko 720P? 920 ma 1080p a to przecież niższy model...
marek7001
25-11-2013, 18:34
925 ma filmy także 1080p
Chodziło mi o rozdzielczość wyświetlacza.
Sapphiron
26-11-2013, 00:00
słuchajcie mam dziwne pytanie odnośnie andka 4.0.4
Czy jest możliwość żeby przy restarcie telefonu nie ustawiało się uparcie "preferowane WCDMA" tylko było "tylko GSM"? bo za każdym razem jak resetnę to się samo zmienia na tą pierwszą opcje i trzeba włazić do ustawień i zmieniać...
Obawiam się, że to przypadłość Twojego telefonu, bo u mnie po restarcie zachowuje ustawienia (HTC).
A tak w ogóle, to nie słyszałem, żeby odbywało się to inaczej w jakimkolwiek telefonie, możliwe że coś namieszałeś, może jakaś aplikacja Ci bruździ.
Zrób hard reset i wtedy sprawdź, jak będzie tak jak jest teraz, to znaczy, że masz dziwny telefon, jeżeli nie - wina którejś z aplikacji i masz trochę roboty, jak będziesz chciał dojść, której konkretnie ;)
Też nie spotkałem telefonu który sam by sobie przelaczal tryb sieci po restarcie.
Sapphiron
26-11-2013, 10:16
ha, też myślałem że to kwestia aplikacji, złych ustawień itp. Ale wczoraj zrobiłem hard reset i niestety znów to samo...
No nic w takim razie muszę się przyzwyczaić jednak do tego ;) tyle dobrego że zrobiłem roota i wywaliłem śmieci od Plusa ;) telefon odżył ;)
Miałem podobny problem w Galaxy Tab 8.9 LTE, poprawiła to dopiero jakaś aktualizacja od Samsunga.
Sapphiron
26-11-2013, 18:51
Ludziska, jaki jest teraz najbardziej wydajny mod pod androida? Cyjanogen 10 czy coś innego?
CM 11 :) Malo tego jest nawet dostepna w google play oficjalna apka do instalacji CM na telefonie (nawet na tych bez roota) :)
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.cyanogenmod.oneclick&hl=pl
A jakoś przystępnie? Rozumiem każde Wasze słowo, ale ni cholery nie mogę zrozumieć, o czym mówicie. ;)
Co to robi konkretnie?
Sapphiron
26-11-2013, 21:09
qualin apka która stawia system od nowa? ależ postęp...
mateo912
26-11-2013, 21:14
CM 11 :) Malo tego jest nawet dostepna w google play oficjalna apka do instalacji CM na telefonie (nawet na tych bez roota) :)
https://play.google.com/store/apps/details?id=org.cyanogenmod.oneclick&hl=pl
qualin apka która stawia system od nowa? ależ postęp...
jest apka ale z tego co wiem działa tylko na "czystych" telefonach i tabletach typu nexus 7/4 i telefony "google edition" inaczej nie daje rady.
A jakoś przystępnie? Rozumiem każde Wasze słowo, ale ni cholery nie mogę zrozumieć, o czym mówicie. ;)
Co to robi konkretnie?
CM to jest taki odpowiednik linuxa na PC :) . czyli grupa moderów przerabia wydany czysty kod androida pod siebie :)
Sapphiron
26-11-2013, 21:15
Czyli nie obędzie się bez szukania cooka specjalnie pod Neonówkę ;) ale spoko, damy radę :)
Samsungi tez ogarnia, zreszta jest lista
Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
eristoff
26-11-2013, 21:54
To ja nieskromnie się pochwalę, że Hiszpański dystrybutor mojego kitajskiego cudeńka (JIAYU G4 ADVANCED) już sporo wcześniej wypuścił takie narzędzie do swojego romu.
https://play.google.com/store/apps/details?id=es.jiayu.jiayuid&hl=pl
Które nie tylko rom instaluje ale robi kilka dodatkowych ciekawych rzeczy, chociażby CWM wrzuca w dwa klikniecia
Ale tu jest mala roznica bo CM to rom tworzony przez spolecznosc (chociaz Cm jest w chwili obecnej zarejestrowana firma), a nie producenta telefonow i umozliwia on wgranie cyanogenmoda na rozne telefony od roznych producentow. Fabrycznie CM nie wystepuje na zadnej sluchawce, chociaz sa plany zeby sie na kilku znajdowal (bodajze oppo cos kombinuje w tym kierunku).
eristoff
26-11-2013, 22:06
Oczywiście masz rację, chciałem zwrócić uwagę tylko że sama aplikacja umożliwiająca wgranie romu dla laików nie jest czymś rewolucyjnym
bright_orange
27-11-2013, 01:53
U mnie po aktualizacji na 4.4 bateria trzyma o wiele dłużej.
Teraz korzystam z google now internet na e lokalizacja włączona i nam po całym dniu 39%;) ogromny plus. Tak samo po zainstalowaniu GELa dużo bardziej mi się podoba. ;)
Sapphiron
27-11-2013, 02:20
co to jest GEL?
Google Experience Launcher
bright_orange a włączyłeś ART'a?
Sapphiron
27-11-2013, 10:09
Google Experience Launcher
To można na każdym andku odpalać?
Sapphiron
27-11-2013, 12:22
szkoda szkoda... czyli nieuniknione jest postawienie CM11...
GoOrange
27-11-2013, 13:55
jest apka ale z tego co wiem działa tylko na "czystych" telefonach i tabletach typu nexus 7/4 i telefony "google edition" inaczej nie daje rady.
CM to jest taki odpowiednik linuxa na PC :) . czyli grupa moderów przerabia wydany czysty kod androida pod siebie :)
Niestety Xperii Ultra nie ogarnia. To mój pierwszy po iPhonach a obok Lumii telefon z Androidem i jakoś nie bardzo mi się chce wbijać w temat rootow, bootloaerow i innych tego typu zabaw, zwłaszcza ze ponoć można sobie dość szybko uwalić słuchawkę, a gwarancja nie uwzględnia takich zabaw.
Potrzeba czasu. Narazie Wspierane sa te sluchawki: http://wiki.cyanogenmod.org/w/CyanogenMod_Installer#Supported_Devices
Sapphiron
27-11-2013, 14:57
A słuchajcie, bo znajomek zabił mi ćwieka i nie wiem... CyjanogenMod czy MIUI?
Na Twoim kombajnie to raczej CM. MIUI jest dosc pamiecio zerne i moze chodzic kulawo.
zainstaluj sobie ten launcher (to jest ten sam launcher co w MIUI) to bedziesz mial wyobrazenia jak chodzi MIUI https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.mihome2&hl=pl
Sapphiron
27-11-2013, 15:35
Podobno ten rom który jest z MIUI (MIUI v5 3.8.16 PL) bazuje na AOSP od mikegapinski'ego i 1. Automatycznie podbija taktowanie proca na 1,2Ghz oraz jest bardziej kompaktowy niż stock. Przynajmniej tak piszą o nim ;)
Nie wiem nie siedze na forach neonowki :P Pod kazde urzadzenie sa inne romy, robione przez innych ludzi. Sa oryginalne MIUI oraz modyfikowane.
Tu masz "oficjalna" wersje: http://miuipolska.pl/download/miui-v5/
Sapphiron
27-11-2013, 15:38
też nie siedziałem ;) ale ostatnie dwie noce przesiedziałem na forum androida i czytałem wiele na temat neonówki i tego że Sony poleciało sobie w kulki z tym że softowo upośledziło ten model. Odpowienie modyfikacje mogą go nieźle podrasować :)
eristoff
27-11-2013, 15:41
Jak chcesz się bawić to przecież nie stoi nic na przeszkodzie wypróbować oba i wybrać ten który Ci bardziej odpowiada
Dokladnie, tylko uwazaj zebys nie uceglil telefonu :P
eristoff
27-11-2013, 15:47
Z moich doświadczeń z różnymi telefonami to powiem że ciężko jest uceglić telefon, mi się nie udało, choć specjalnie mocno nie próbowałem
Sapphiron
27-11-2013, 15:59
nie no już dwa urządzenia zrobiłem na andku więc będzie git :) Jedno (tablet) nawet trzy razy bo nie mogłem się zdecydować którą wersję lubię najbardziej ;)
Ale tak szczerze, na forum andka są tak łopatologiczne opisy że trzeba się bardzo starać żeby uceglić ;)
Sapphiron
27-11-2013, 19:56
Na Twoim kombajnie to raczej CM. MIUI jest dosc pamiecio zerne i moze chodzic kulawo.
zainstaluj sobie ten launcher (to jest ten sam launcher co w MIUI) to bedziesz mial wyobrazenia jak chodzi MIUI https://play.google.com/store/apps/details?id=com.miui.mihome2&hl=pl
Jak tylko napisałeś to go zainstalowałem :) Powiem szczerze że podoba się i zachrzania jak szalony :) Subiektywnie stwierdzam że chodzi przyjemniej niż stockowy :) Dzwoniłem, pisałem smsy, ustawiałem różne bajery na pulpitach i zero choćby najmniejszego freeza :)
mateo912
27-11-2013, 20:04
ktoś instalował tego GELa na nexus 4?
zainstalowałem i jak dla mnie ma to wady w stosunku do stockowego, zalet nie stwierdziłem.
Nie masz w n4 kitkata? Przecież GEL to luncher żywcem wyciągnięty z kitkata w n5.
Tyle, że OTA 4.4 na Nexusa 4 nie daje GEL'a, trzeba go sobie wyciągnąć z KK na Nexus 5 i dopiero zainstalować (można to znaleźć na xda). Ten GEL co jest w sklepie, nie jest produkcji Google.
mateo912
27-11-2013, 21:22
Nie masz w n4 kitkata? Przecież GEL to luncher żywcem wyciągnięty z kitkata w n5.
GEL jest tylko w 4.4 na nexusie 5.
Tyle, że OTA 4.4 na Nexusa 4 nie daje GEL'a, trzeba go sobie wyciągnąć z KK na Nexus 5 i dopiero zainstalować (można to znaleźć na xda). Ten GEL co jest w sklepie, nie jest produkcji Google.
dokładnie tak. wystarczy znaleźć w necie apke, 7x kliknąć na nr kompilacji a wtedy wyskoczy info "jesteś teraz programistom" (:mrgreen:) włączyć tryb debugowania USB i zainstalować.
Luncher? Robi obiady?
Uroki pisania ze slownikiem na telefonie ;)
Mam pytanie po aktualizacji do 4.4 w mojej poczcie linki nie są aktywne tzn po otrzymaniu listu nie mogę przenieść się na forum nikoniarze. Można to jakoś ustawić?
Wysłane listem poleconym
Ja sie wyglupie ale niebawem bedzie przesiadka z Orange do Play i dylemat telefonowy. Od kilku lat mam BB. W tym czasie zona miala japco i tego zdecydowanie nie chce. Teraz ma Windowsa i to jest ciekawsze ale też nie dla mnie. Androida mam na tablecie i bawilem sie Samsungiem Galaxy S2 i to raczej też nie dla mnie. Idac ta droga zostaje mi kolejny BB - Z10 albo Q10. Czy jest jakas sesnowna alternatywa dla BB jesli nie IOS, Andek i okienka ? Bo z mojej niklej znajomosci rynku wynika że nie ma a co za tym idzie jestem skazany na BB. Ktos potwierdzi lub zaprzeczy?
eristoff
29-11-2013, 00:11
Ty po prostu chcesz BB, kup BB będziesz zadowolony
bright_orange
29-11-2013, 03:10
Sote.. ART tzn?;d
Jakie wady po instalacji gela na n4? Ja wad nie widzę. Jak dla mnie jest ok.
A powiedzcie mi.. Można jakoś ustawić szybkie zamykanie programów jak jest w samsungach? Bo usuwanie każdego programu nudzi. A tam w nakladce można jednym guzikiem zamykać wszystko.
Jeszcze raz spytam kto w n4 ma aktywne linki na poczcie do forum. Nie zostawiajcie mnie z tym
Manfred - u mnie linki normalnie dzialaja, cos masz nakrecone ;)
ART (http://forum.android.com.pl/f31/dalvik-vs-art-czyli-androidowa-rewloucja-357613/)
jak toto wlaczyc w n4 znajdziesz na forum android.com.pl
Sapphiron
29-11-2013, 15:48
CM11 jednak wygrało z MIUI...
Manfred - u mnie linki normalnie dzialaja, cos masz nakrecone ;)
ART (http://forum.android.com.pl/f31/dalvik-vs-art-czyli-androidowa-rewloucja-357613/)
jak toto wlaczyc w n4 znajdziesz na forum android.com.pl
Nic nie mam nakręcone. Mam klienta poczty Gmail. I tam linki są aktywne ale nie używałem go bo nie mogłem dodać innego konta. Drugie konto to też które było na Nexus 4 i tam miałem jeden adres gmail a drugi z onetu. I własnie na tym kliencie poczty po aktualizacji najpierw pojawiły sie jakieś kolorowe duperele z lewej strony a lionki do for przestały być aktywne i na gmail i na onet.pl.
Manfred - czyli masz jakas DODATKOWA aplikacje do maili?
Nie tylko te które były w czystym Nexus 4
mateo912
29-11-2013, 18:07
Manfred - u mnie linki normalnie dzialaja, cos masz nakrecone ;)
ART (http://forum.android.com.pl/f31/dalvik-vs-art-czyli-androidowa-rewloucja-357613/)
jak toto wlaczyc w n4 znajdziesz na forum android.com.pl
co faktycznie daje ten art?
co do stockowego launchera z 4.4 w nexusie vs GEL to jakoś doszedłem do ładu w końcu choć nei podoba mi sie fakt że google now jest jako karta po lewej i fakt że główną "stroną pulpitu jest przedostatnia po lewej(następna po GN) a nie środkowa
i mam wrażenie że po instalacji 4.4 i GEL bateria szybciej pada, wcześniej apka która pokazywała w procentach ile mam jeszcze baterii na belce oraz na ile godzin pracy wystarczy wskazywała przy 100% i włączonym wifi ~2dni 6h a teraz 23-24h
Ty po prostu chcesz BB, kup BB będziesz zadowolony
Nie to że chcę. Po prostu widze że nie ma innych sensownych opcji :( :(m Korci mnie żeby zmienić BB ale japca nie trawię, andek mało stabilny bywa i jest przeładowany zbędnymi wodotryskami. W kafelkach windowsa wkurza mnie natomiast to że nie można mieć katalogów i ułożenie w jednej linii ikon w opcjach uważam za poroniony pomysł. I chyba faktycznie tylko BB10 mi został
Nie to że chcę. Po prostu widze że nie ma innych sensownych opcji :( :(m Korci mnie żeby zmienić BB ale japca nie trawię, andek mało stabilny bywa i jest przeładowany zbędnymi wodotryskami. W kafelkach windowsa wkurza mnie natomiast to że nie można mieć katalogów i ułożenie w jednej linii ikon w opcjach uważam za poroniony pomysł. I chyba faktycznie tylko BB10 mi został
Zawsze mozesz chwile poczekac az Jolla bedzie dostepna w PL :)
http://www.youtube.com/watch?v=lfAixpkzcBQ
To telefon zrobiony przez bylych pracownikow Nokii, a system jest dosc mocnym i nowatorskim rozwinieciem MeeGo, ktory opiera sie na gestach :)
Telefon jest juz dostepny w Finlandii i ma byc takze u nas bo posiada wbudowany nasz jezyk ojczysty ;)
SMARTFON GOCLEVER QUANTUM 4 AERO2 GPS 4 IPS DUAL
czy ktoś posiada i co może o nim napisać ?
chodzi mi głównie o potwierdzenie, że bateria w stanie czuwania wytrwa 4 dni
eristoff
01-12-2013, 19:59
To chyba ciężko będzie sprawdzić, bo nikt chyba nie kupuje telefonu żeby go przez 4 dni nie używać ?
Tapatalk na moim N4 wysyla powiadomienia pomimo ich wylaczenia w ustawieniach. Ma ktos podobny problem?
Chciałem spróbować CM11 na swoim Note 2, ale trochę tego w Gplay wyskoczyło;
https://play.google.com/store/search?q=CyanogenMod%20Installer&hl=en
Który to instalator?
Chciałem spróbować CM11 na swoim Note 2, ale trochę tego w Gplay wyskoczyło;
https://play.google.com/store/search?q=CyanogenMod%20Installer&hl=en
Który to instalator?Chyba żaden z nich.
http://www.cyanogenmod.org/blog/cyanogenmod-installer-application-removed-from-play-store
Pobierz od nich ze strony.
czy jest oficjalna apka googla do gmaila na WP? jesli nie to jaką polecacie?
hydra_nt
03-12-2013, 21:40
Jeżeli komuś odpowiada taka oferta, to cena niezła :) Galaxy S2 (http://www.aliexpress.com/store/product/I9100-Unlocked-Original-Samsung-GALAXY-SII-S2-I9100-Smartphone-Android-Os-Wi-Fi-GPS-8-0MP/106742_999872600.html?spm=5261.7025965.1995971657. 12&promotionId=250329009)
Chciałem spróbować CM11 na swoim Note 2, ale trochę tego w Gplay wyskoczyło;
https://play.google.com/store/search?q=CyanogenMod%20Installer&hl=en
Który to instalator?
CM już wyleciał z googleplay.
CM już wyleciał z googleplay.
A co jest napisane trzy posty wyżej? :P
Ochoczo i bez większej refleksji zainstalowałem CM11.
System fajny, czytelny, prosty i bardziej dopasowany niż Andek.
Ale... zapomniałem, że to nowy system i przepadły mi np. notatki rysunkowe. Wydaje mi się, że przy instalacji, CM robił kopię bezpieczeństwa poprzedniego systemu.
Wiecie może gdzie tych Snotek szukać?
Drugie pytanie- wraz z nowym pytaniem, przepadł system S Note, z których korzystałem rozrysowując pomysły na zdjęcia.
Standardowe notatniki nie nadają się do tego- nie obsługują rysowania rysikiem. Tylko tekst.
Polecicie coś z marketu, czym mógłbym godnie zastąpić S Note?
zbyszekD7000
04-12-2013, 18:53
Czy ktoś wie jaki jest knif aby zwinąć klawiaturę w Windows Phone ?
Klawiatura się sama pojawia jak klikniemy na okno z możliwością wpisów, ale zasłanie 4/5 ekranu i czy jest jakiś sposób żeby ją zwinąć ( poza kliknięciem poza oknem wpisu)
U mnie "Wstecz" chowa klawiaturę bez wychodzenia z programu.
zbyszekD7000
04-12-2013, 20:43
No faktycznie zadziałało :-)
dzięki
(najprostsze rzeczy najtrudniej odkryć )
czy jest oficjalna apka googla do gmaila na WP? jesli nie to jaką polecacie?
Jak najbardziej jest: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/google/220bfbf2-ee02-496c-a656-651a6c0c6518.
Nawet można wyszukiwać wypowiedziane frazy.
eristoff
04-12-2013, 23:43
Ale to chyba nie jest apka do poczty ? A chyba o taką siona pyta.
To chyba będzie to:
http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/gmail/350cc8b5-8ee1-473a-a162-b1c6da79db9b
Czy ktoś może mi powiedzieć jak w nexus 4 4.4 można edytować numer telefonu tak aby zmienić dwie ostatnie cyfry nie zapisanego numeru telefonu?
ppfalcon
05-12-2013, 10:44
Szybkie pytanie: Xperia SP czy LG G9? Który i krótko czemu akurat ten?
Nie ma czegoś takiego jak LG g9 :P L9 lub G.
Boryszuk
05-12-2013, 19:10
Rusza się komuś w Nexusie 4 szyba na wyświetlaczu? O_o
Rusza się komuś w Nexusie 4 szyba na wyświetlaczu? O_o
Tylko ty mając dwie kulki stalowe jesteś w stanie jedną zepsuć a zgubić. :-)
Rusza się komuś w Nexusie 4 szyba na wyświetlaczu? O_o
Jak to było? Aha - telefon nie służy do wbijania gwoździ (albo jakoś tak). :mrgreen:
Boryszuk
05-12-2013, 20:38
:-)
Rusza się komuś w Nexusie 4 szyba na wyświetlaczu? O_o
Nie wiem co brałeś, ale wnioskuję że towar mocny ;-)
Boryszuk
05-12-2013, 21:29
Szpinak, jak Popeye! Gdy naciskam kciukiem w lewym górnym rogu telefon trzeszczy. Róg szyby wyraźnie się ugina.
A nie kupowałeś go przypadkiem ja jebaju ? :mrgreen:
Boryszuk
05-12-2013, 22:29
Od sprzedawcy cygan1234 ;-)
Gdy naciskam kciukiem w lewym górnym rogu telefon trzeszczy. Róg szyby wyraźnie się ugina.
Sprawdzilbym u siebie, ale kurde nie dosiegam kciukiem do lewego gornego rogu ;-)
U mnie sie nic nie rusza i nie ugina, przynajmniej przy normalnym uzytkowaniu.
Moze mam mniej sily niz Boryszuk ;)
A deptac po nexusie nie mam zamiaru zeby to sprawdzic.
ppfalcon
06-12-2013, 10:42
Chodziło oczywiście o L9 :)
Sprawdzilbym u siebie, ale kurde nie dosiegam kciukiem do lewego gornego rogu ;-)
wyjmij druga reke z kieszeni ;)
pytanie z WP w tle po raz kolejny :D
da się przechowywać kontakty na gmailu i tam tez nowe (domyślnie) zapisywać?
czy da się również wyeksportować kontakty z telefonu WP do gmaila?
sokolnik
06-12-2013, 19:15
Po dzisiejszej sytuacji na drodze postanowiłem poszukać rejestratora jazdy. Może moglibyście polecić rejestrator jazdy do SIII?
eristoff
06-12-2013, 20:33
Kiedyś pytał Sapphiron o rejestrator, polecałem autoguarda (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hovans.autoguard&hl=pl) potem pisał że "daje rade" , Ja kupiłem wersje rozszerzoną działającą w tle, można np używać z automapą
sokolnik
06-12-2013, 21:31
Zainstalowałem DailyRoad. Przetestuje ten przez weekend
Po dzisiejszej sytuacji na drodze postanowiłem poszukać rejestratora jazdy. Może moglibyście polecić rejestrator jazdy do SIII?
Opowiadaj :)
pytanie z WP w tle po raz kolejny :D
da się przechowywać kontakty na gmailu i tam tez nowe (domyślnie) zapisywać?
czy da się również wyeksportować kontakty z telefonu WP do gmaila?
Tak, tak, tak. Co prawda nie ma na gmailu instrukcji, jak to zrobić na WP (8, jak rozumiem?), ale robisz dokładnie tak samo, jak dla iPhone'a.
sokolnik
06-12-2013, 23:12
Zrobiłem prawie 360 stopni na jednym zakręcie :-) obróciło mnie, na szczęście nie wpadłem do rowu, zostałem na swoim pasie. Nic nie jechało za mną i z naprzeciwka. Na trasie. Boczna droga.
Boryszuk
06-12-2013, 23:15
To się Aaltonen nazywa...
Grabasimo
07-12-2013, 14:37
Strus jest jeszcze opcja Fire Fox os albo jeszcze jakiś niszowy Linux na mobile lub poczekać na Ubuntu for phone w wersji stabilnej
Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Sapphiron
07-12-2013, 15:18
Po dzisiejszej sytuacji na drodze postanowiłem poszukać rejestratora jazdy. Może moglibyście polecić rejestrator jazdy do SIII?
Polecam AutoGuard. Mam cały czas, filmy kręci lepszej jakości niż apka systemowa ;) nie wiem czemu ale takie mam wrażenie ;) Działa bardzo dobrze, sprawnie, tylko na naszych drogach lubelskich trzeba było ustawić czujnik uderzenia na najmniejszą czułość, tak żeby reagował dopiero przy poważnym uderzeniu.
Wersja płatna nie jest droga ale zapewnia nagrywanie w tle, np z nawigacją lub podczas rozmawiania przez słuchawkę BT. Bardzo dobrze też pokazuje prędkość ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.