Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.
Evolveo jest lepszy od CAT'a (i wielu innych) jeszcze pod jednym względem - ma fizyczne guziki do odbierania i odrzucania rozmowy, bo jest bardzo przydatne, jak ktoś ma brudną robotę i non-stop ma rękawice, itp.
.:Gerard:.
09-05-2014, 20:46
Dzieki Panowie,
Ten Evolveo ma mozliwosc latarki a to wiele razy potrzebowalem
Dzieki Panowie,
Ten Evolveo ma mozliwosc latarki a to wiele razy potrzebowalem
Latarke to ma kazdy smartfon, to tylko aplikacja, dziala nawet jak nie ma diody w aparacie, swiecisz wtedy ekranem.
Szybkie pytanie do posiadaczy czystego andka w N5. Czy rzeczywiście tak jest, że wybierając daną osobę z kontaktów nie można w szybki sposób zadzwonić tj. przeciągnąć paluchem w prawo i analogicznie wysłać sms przesuwając w lewo?
Istotnie nie można. Dopiero po puknieciu w zdjęcie jest wybór opcji.
Szybkie pytanie do posiadaczy czystego andka w N5. Czy rzeczywiście tak jest, że wybierając daną osobę z kontaktów nie można w szybki sposób zadzwonić tj. przeciągnąć paluchem w prawo i analogicznie wysłać sms przesuwając w lewo?
J.w. nie da się. Tak jest tylko w Samsungu z TouchWiz.
Ale zawsze można zainstalować inny dialer.
Wiem, że w Samsung tak jest, bo tak mam w SGS2 :) Szkoda, że nie ma tego rozwiązania w czystym androidzie.
Żaden problem. Polecam exDialer, lepszego nie ma.
czy ktoś z Szanownych działał na czymś takim tu... (http://www.gsmmaniak.pl/184858/cat-b15-ekstremalny-mocarz-rynku-marcu/) lub na czymś podobnym. Potrzebuję dość pancernego smarta na Androidzie...
Mam samsunga xCover2, wytrzymały i wodoodporny, spadł na glebę już kilkanaście razy, i nic ;)
Jedyna wada to mało pamięci, a nie da się zainstalować aplikacji na karcie.
Podobno da się to obejść ale niestety ja nie wiem jak i jestem w tych sprawach lajkonikiem :D
A z innej beczki jaki telefon, w obudowie klasycznej, bez dotykowych "ficzerów" z synchronizacja kontaktów gmaila?
rychu_cmg
12-05-2014, 01:06
Mam samsunga xCover2, wytrzymały i wodoodporny, spadł na glebę już kilkanaście razy, i nic ;)
Jedyna wada to mało pamięci, a nie da się zainstalować aplikacji na karcie.
Podobno da się to obejść ale niestety ja nie wiem jak i jestem w tych sprawach lajkonikiem :D
Mam go od początku listopada i najchętniej bym rozwalił o ścianę
Mam go od początku listopada i najchętniej bym rozwalił o ścianę
Z tego powodu o którym ja pisałem, czy innego?
Mam go od początku listopada i najchętniej bym rozwalił o ścianęA tu się nie da... ;-)
Z tego co ja się orientuję, xCover2 miał kiepski i źle przetestowany soft, napisany dość szybko i nie do końca przemyślany, oraz nie aż tak dobrą jak reklamowaną obudowę - opinia osób które ten telefon testowały.
rychu_cmg
12-05-2014, 13:20
Z tego powodu o którym ja pisałem, czy innego?
Z tego co ja się orientuję, xCover2 miał kiepski i źle przetestowany soft, napisany dość szybko i nie do końca przemyślany, oraz nie aż tak dobrą jak reklamowaną obudowę - opinia osób które ten telefon testowały.
- Fatalna bateria, która trzeba codziennie ładować mimo małej ilości rozmów, internetu i jasności ekranu na minimum, a nawet jeszcze częściej. Przy 2 godzinach rozmów i używaniu internetu przez 3-4 godziny telefon wystarcza na 12 godzin. Odpalenie jakiś gry to to około-10% baterii w ciągu 30 minut
-słabe materiały z których wykonana jest obudowa (wyciera się)
- kiepski aparat i w dodatku w moim telefonie po minimalnym zarysowaniu soczewki, która nie jest niczym osłonięta zdjęcia wychodzą "zamglone".
- fatalne rozwiązane zaślepki portu słuchawek i USB (ładowania). Zaślepka od USB przez wymóg ciągłego ładowania po 3 miesiącach mi się zgubiła, bo klej puścił . Znacznie lepiej jest to rozwiązane w Delfy
- brak diody powiadomień
- brak czujnika oświetlenia, przez co telefon nie ustawi automatycznie jasności ekranu
- 3 guziki pod ekranem nie są podświetlane
- telefon wymaga root, żeby można było go normalnie używać
- nie można wgrywać aplikacji na zewnętrzną kartę pamięci. Po kombinowaniu udało mi się to zmienić, ale nie mam już gwarancji.
- mało miejsca w pamięci, gdyby telefon miał czystego Androida dało by się to jeszcze przeżyć. A tak programy Samsunga zajmują masę miejsca. Sama klawiatura zajmuje 120 mega.
- problem z częściami serwisowymi
- nie dają słuchawek do zestawu
A tu się nie da... ;-)
Da się, to nie Nokia 3310 ;)
- Fatalna bateria, która trzeba codziennie ładować mimo małej ilości rozmów, internetu i jasności ekranu na minimum, a nawet jeszcze częściej. Przy 2 godzinach rozmów i używaniu internetu przez 3-4 godziny telefon wystarcza na 12 godzin. Odpalenie jakiś gry to to około-10% baterii w ciągu 30 minut
To dobry wynik jak na telefon z Androidem. Duża cześć nie wytrzymuje tyle co podałeś i to na zmodyfikowanym sofcie, który pozwala wydłużyć działanie na baterii.
- brak diody powiadomień
- 3 guziki pod ekranem nie są podświetlane
czyli standard w tanim Samsungu
- telefon wymaga root, żeby można było go normalnie używać
Można używać tak samo jak każdego Androida.
- mało miejsca w pamięci, gdyby telefon miał czystego Androida dało by się to jeszcze przeżyć. A tak programy Samsunga zajmują masę miejsca. Sama klawiatura zajmuje 120 mega.
A myślisz, że będą robili oddzielnie oprogramowanie dla każdego kraju... Poza tym to nie telefon za 1000zł, a za 600 - czyli dostajesz to za co płacisz - więc i mało pamięci.
- problem z częściami serwisowymi
Od tego jest serwis.
- nie dają słuchawek do zestawu
Nexus 5 też nie ma... z resztą po kiego czorta słuchawki, które i tak są nic nie warte. Lepiej kupić sobie za 70zł o wiele lepsze.
Chyba niedługo będę zmieniał telefon i myślę o tym
Ja wsadzilem ajfona 5tke w obudowe lunatika i skonczyly sie problemy z brakiem pancernosci. Co prawda piekny design japca prysl ale lot na glebe czy zachlapanie nie jest juz problemem.
Jedyne co trzeba to raz na 2 miesiace srubki poprzykrecac bo sie cholery lekko luzuja.
Zachlapanie to moze nie kąpiel w jeziorze, ale: (od 7:40)
1LP1jimJ7Kg
.:Gerard:.
12-05-2014, 15:15
Piotrze, iPhone dla mnie jest za drogi,
od paru lat kupuje telefony do 250 euro za gotówkę i czysty abonament, w tym roku wywalczyłem taryfę 49,95 na 29 €, postawiłem ultimatum, albo, albo papa, a ze jestem już 8 lat to ;-),
druga sprawa to, pol roku temu iPhone kosztował w abonamencie ponad 700 € teraz kosztuje 509 € a ja co 2 lata zmieniam telefon bo tak mniej więcej zaczynają się psuć.
Trochę przeraza mnie masywna obudowa w tych pancernych telefonach, w większości nosze telefon w kieszeni,
w dżinsach albo nie wyobrażam sobie cegły w kieszeni spodni dresowych
Podstawa dla mnie jest wytrzymałość baterii, niestety jest to wada smartfonow no ale idę z biegiem czasu, jego zalet i wad.
To dobry wynik jak na telefon z Androidem.
Chyba na stary telefon z androidem ;)
Podstawa dla mnie jest wytrzymałość baterii, niestety jest to wada smartfonow no ale idę z biegiem czasu, jego zalet i wad.
Nie musisz używać smartphone, albo jedynie smartphone. Ja od ponad roku używam duetu smartphone oraz samsung solid ( a teraz myślę o wymianie solida na sonima ) i jestem zadowolony. Samsung daje mi gwarancję, że nawet jak padnie bateria w smartphone, albo warunki ( ulewa, brud, etc ) nie pozwolą mi ze smartphone korzystać, to będę mógł zadzwonić, a dodatkowo, to właśnie z niego wykonuję znaczną większość rozmów. Smartphone najczęściej służy do smsów i internetu.
Sapphiron
15-05-2014, 09:29
Sonim xp3300 czy Samsung Solid?
a ja zostałem wczoraj obdarzony smyczą (telefonem służbowym) w postaci Nokii Lumii 1020 i zaczynam zabawę bo się odnaleźć nie mogę (na co dzień używam iPhone'a) ;)
Fajnie masz. To dobry sprzęt.
Podoba mi się aparat. Nie robiłem jakiś porównań do iPhone'a ale daje radę :)
Jest nieporównywalnie lepszy niż 5s, szczególnie gdy brakuje światła.
Sonim xp3300 czy Samsung Solid?
Sprzęt z 2 zupełnie różnych klas. Solid, to tani telefon z niezłą wytrzymałością ( rzucenie o ścianę, zalanie, upadki ). Sonim to telefon który ma być ekstremalnie wytrzymały i tutaj z solidem wygrywa praktycznie każdy model. Różnica cenowa jest jednak kilkukrotnam dodatkowo, sonimy są sporo większe i cięższe i trochę bardziej "odstają" w normalnym świecie.
a ja zostałem wczoraj obdarzony smyczą (telefonem służbowym) w postaci Nokii Lumii 1020 i zaczynam zabawę bo się odnaleźć nie mogę (na co dzień używam iPhone'a) ;)
Sprzedałem swoją dzisiaj, po miesiącu użytkowania. Zaczynam zabawę z iPhonem :-)
Nic do Nokii nie miałem, no może poza przeciętną baterią, a aparatu nie używałem wystarczająco dużo, aby usprawiedliwić taki wydatek. Myślałem przez chwilę o przesiadce na 920/925 (praktycznie 1020 ze skromniejszym aparatem) ale z racji posiadania maca stwierdziłem, że może w końcu wypróbuję ten słynny apple'owy "ekosystem" i po krótkich poszukiwaniach stałem się posiadaczem 4s w niezłym stanie i za niewielkie pieniądze.
wasilewk
18-05-2014, 10:14
Witaj w klubie !
Trzy miesiące nauki z głowy - życzę dużo samozaparcia.
Pzdr.
Witaj w klubie !
Trzy miesiące nauki z głowy - życzę dużo samozaparcia.
Pzdr.
Czego tu sie uczyc, toz to intuicyjny system ;-)
Czego ma się uczyć przez trzy miesiące skoro tam kilka ustawień na krzyż , parę ikonek i proste wszystko jak budowa przysłowiowego cepa? Jedynie strasznie irytujący iTunes wymaga przyzwyczajenia i krótkiego szkolenia, gdyż bywa irytujący.
To jest strasznie irytujący czy bywa irytujący? ;)
iPhone'a używam już od ponad 5 lat począwszy od 3GS'a. Nokie wybrałem z kilku możliwych opcji jakie dał mi pracodawca (S IV, HTC One). Nie mogę przekonać się do Androida i z drugiej strony chciałem spróbować Windows Phone, o którym moi znajomi wypowiadali bardzo pozytywnie.
Po pierwszych kilku dniach, iPhone zrobił się malutki, w Noki denerwuje mnie brak opcji automatycznego pobierania zdjęć przez klienta pocztowego. W Store, aplikacje, które mam aktualnie zainstalowane nie są w żaden sposób oznaczone, że je już mam na telefonie (albo nie mogę tego zauważyć). Przyznam się, że spodziewałem się trochę lepszej baterii.
Nie mam dużych dłoni i czasami obsługa iPhone 5S jedną sprawia mi problem, także przy Lumii 1020 nie ma mowy o obsłudze jedna ręka - przynajmniej w moim przypadku.
Ogólnie wrażenie jest pozytywne.
.:Gerard:.
18-05-2014, 14:34
w Noki denerwuje mnie brak opcji automatycznego pobierania zdjęć przez klienta pocztowego.
A cos takiego OneDrive (https://onedrive.live.com/about/pl-pl/compare/)
Nie o to chodzi. Chodzi o to, iż jeśli dostaje na pocztę maila w postaci HTML ze zdjęciami (logo, grafika) to nie są one automatycznie pobierane i wyświetlane, tylko po uprzednim kliknięciu przeze mnie by te zdjęcia zostały pobrane. Wkurzające to trochę.
GeparD, to z uwagi na prywatność i bezpieczeństwo. Standardowa procedura.
Chciałbym sam decydować co dla mnie bezpieczne ;)
Chciałbym sam decydować co dla mnie bezpieczne ;)
Masz system w wersji 8 czy 8.1? Nie wiem dokladnie gdzie, ale zmienilem to w ustawieniach bo tez niemilosiernie mnie wkurzalo, funkcja jest dostepna dopiero od 8.1.
Opisano to tutaj:
http://www.wpcentral.com/massive-windows-phone-81-feature-list
"Other additions like downloading of email images automatically, auto-app updates, disabling NFC confirmations, are just little things that helps those using Windows Phone 8.1 much more fluid."
wasilewk
18-05-2014, 21:57
Czego tu sie uczyc, toz to intuicyjny system ;-)
Jak się przechodzi z Nokii (jak ja) lub samsunga (też ja), to ta intuicja amerykańska jest wkurzająca...
Pzdr.
P.S.
Znam ludzi, co ledwo jeden dzień wytrzymali ten system OS.
krzysztof jot
18-05-2014, 23:12
tak z innej bańki - mimo różnych u nas opinii - wśród userów Galaxy S5 wydaje się być jednak liderem - http://tiny.pl/q2cm7
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/gsm-vs.JPG)
Bo na chwilę obecną to niestety najbardziej optymalny wybór o czym sam się przekonałem. Idealny nie jest ale ma szereg zalet, które przeważają nad paroma niedoskonałościami, z którymi da się żyć. Mimo, iż chciałem spróbować czegoś innego to jedynie on zaoferował mi to, czego szukałem a co już nie pozwalało mi używać SGS3 - doskonały ekran (lepszego nie widziałem), wodoodporność oraz znacznie polepszona wydajność (ale z końcową oceną zaczekam, póki co jest fenomenalnie). Już prawie kupowałem Z2 ale lektura sieci bardzo mnie zaniepokoiła - masa bugów, strasznie się przegrzewa i wyłącza, znacznie gorszy ekran (widoczność na słońcu), wymiary po zapakowaniu w solidny futerał oraz o ok 500zł wyższa cena.
Ja z kolei od kilku dni mam Nexusa 5.
Po przesiadce s SGS2, na minus póki co - trzy kwestie - krótsze działanie na baterii, konieczność trzymania kontaktów na koncie google i kąty widzenia wyświetlacza.
Bo na chwilę obecną to niestety najbardziej optymalny wybór o czym sam się przekonałem.
Optymalny byc moze, ale w swojej klasie cenowej chyba?
Ja z kolei od kilku dni mam Nexusa 5.
Po przesiadce s SGS2, na minus póki co - trzy kwestie - krótsze działanie na baterii, konieczność trzymania kontaktów na koncie google i kąty widzenia wyświetlacza.
Też bardzo intensywnie nad nim myślałem, porównywałem i w wyborze pomogła mi świetna okazja zakupu nowego Szajsunga. Za kilkaset zł więcej mam doskonały akumulator, doskonały wyświetlacz, wodoodporność i wiele innych cech, mniej lub bardziej przydatnych. Dodatkowo miłym zaskoczeniem, o czym nie wiedziałem, okazały się bonusy w postaci 50zł w SkyCashu, pół roku Dezeera za darmo, newsweek na rok za darmo i wiele innych, przez które jeszcze się nie przegryzłem :)
Optymalny byc moze, ale w swojej klasie cenowej chyba?
Dokładnie, odniosłem się do wypowiedzi krzysztofajot, który wrzucił porównanie trzech słuchawek.
Sapphiron
19-05-2014, 10:54
Sprzęt z 2 zupełnie różnych klas. Solid, to tani telefon z niezłą wytrzymałością ( rzucenie o ścianę, zalanie, upadki ). Sonim to telefon który ma być ekstremalnie wytrzymały i tutaj z solidem wygrywa praktycznie każdy model. Różnica cenowa jest jednak kilkukrotnam dodatkowo, sonimy są sporo większe i cięższe i trochę bardziej "odstają" w normalnym świecie.
Dzięki :) potrzebny jest telefon dla budowlańca, taki który ma wytrzymać nawet wrzucenie do betonu, pół godziny kręcenia się w betoniarce a potem mycie pod kranem ;)
krzysztof jot
19-05-2014, 11:35
Optymalny byc moze, ale w swojej klasie cenowej chyba?
no czyli najlepszy :) bo i ta klasa cenowa niestety dość zaporowa
Idealny nie jest ale ma szereg zalet, które przeważają nad paroma niedoskonałościami,
(...) doskonały ekran....
to jest plus jak diabli, nie miałem jeszcze smartfona który wyję z kieszeni gdzieś "w biegu i w słońcu" jest tak czytelny. Generalnie reszta już nieistotna :)
nowart przy okazji w co wsadziłeś to S5. Z racji wykonywanych czasem dziwnych akcji jednak staram się mieć tel. w pokrowcu/futerale - od lat kupuje Case-Mate TOUGH - ten wyglądał jeszcze lepiej niż model do S4, cienki z chromem na przyciskach - ale odesłałem bo nie działał przyciski, zacinały się. Sprzedawca sprawdzony, nie podejrzewam podróbki, kupiłem teraz Spigen SlimArmor - ultracienki, wykonany perfekcyjnie - lepiej niż sam telefon :) ale k... co z tego że zabezpiecza, jak sam powoduje większe zagrożenie bo jest bardzo śliski i "obły" i już widzę ze albo go zdejmę, albo będzie ten telefon miał wstrząsające życie :)
W oryginalny bumper Samsunga i szyba Nillkin H+. Solidniejszy niż wewnętrzne warstwy wszystkich tych "armorów". CM Tough byłem zachwycony niegdyś. Teraz to jakaś tandetna chińszczyzna z posrebrzanymi guziczkami, cienką warstwą ochronną. Spigen Slim Armour też cieńki, śliski. Jakość schodzi na psy, dramat...
Wiem, że dla wielu ludzi to nie lada problem więc tutaj - http://forum.android.com.pl/f1250/w-poszukiwaniu-ideaa-u-samsung-protective-bumper-nillkin-glass-h-419445/ - opisałem w paru słowach wszystko to, co wymacałem w sklepie. Sądzę, że i Ty byłbyś z takiego zestawu zadowolony bo wymagania co do ochrony i jakości sprzętu mamy raczej identyczne ;)
Jeszcze parę słów odnośnie Nillkin H+ - naprawdę serdecznie polecam! W cenie dobrej folii, która zawsze mniej lub bardziej irytuje i po czasie się niszczy, mamy nałożony jakby drugi wyświetlacz. Gdybym dał Tobie do ręki aparat to bez wpatrywania się w szczegóły typu krawędzie przy wycięciach nie jesteś w stanie odróżnić od powierzchni oryginalnego wyświetlacza. W życiu już nie kupię folii na ekran :)
p.s. Krzysztof, jeśli kupiłeś Samsunga od operatora i masz brandowany soft to nie dostaniesz 50zł w SkyCashu. Wystarczy jednak 10 minut pracy, wgranie przez Odina niebrandowany, oryginalny soft Samsunga i już 50zł w płatnościach SkyCash się pojawia. Taki mały myk ;) a przy okazji zyskujesz oczyszczenie aparatu ze śmieci i co najważniejsze - najszybsze aktualizacje bezpośrednio od Samsunga, bez oczekiwania miesiącami na aktualizację od operatora.
Sapphiron
19-05-2014, 13:06
samsung solid ?
a czytałeś to co napisał kolega Kurtz czy tak walnąłeś z baśki?
czytałem. Nie wiem co to jest walnąc z baśki - jakas nowomowa, lubelski dialekt ? Pisz normalnie.
chudeusz
19-05-2014, 13:25
@gepard, w nokii w ustawieniach poczty jest coś takiego jak "zawsze pobieraj zawartość i obrazy z internetu".
Masz system w wersji 8 czy 8.1? Nie wiem dokladnie gdzie, ale zmienilem to w ustawieniach bo tez niemilosiernie mnie wkurzalo, funkcja jest dostepna dopiero od 8.1.
Opisano to tutaj:
http://www.wpcentral.com/massive-windows-phone-81-feature-list
"Other additions like downloading of email images automatically, auto-app updates, disabling NFC confirmations, are just little things that helps those using Windows Phone 8.1 much more fluid."
Na razie 8.0
8.1 jest tylko udostepniony deweloperom, wiem ze latwo mozna dostac konto deweloperskie, ale zastanawiam sie czy chce sie bawic w instalacje bety.
Dzieki za informacje ze jest taka opcja dodana w 8.1 i chyba poczekam az wypuszcza oficjalnie ta wersje.
Czy ktoś wie jak na androidzie, w aplikacji Gmail dodać drugie konto ? Jest taka możliwość czy muszę skorzystać z innej aplikacji?
Boryszuk
19-05-2014, 17:41
https://support.google.com/mail/answer/4570255?hl=pl&ref_topic=2917179
Dziękuję Ci dobry człowieku, nie wiedzieć czemu cały czas uparcie szukałem w samej aplikacji ...
tak z innej bańki - mimo różnych u nas opinii - wśród userów Galaxy S5 wydaje się być jednak liderem - http://tiny.pl/q2cm7
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/gsm-vs.JPG)
Chyba niebardzo :) Bo ja tam widze wiecej sluchawek z takim wynikiem :)
http://www.phonearena.com/phones/compare/Samsung-Galaxy-S5,LG-G2,Google-Nexus-5/phones/8202,7969,8148
Lg G Flex ma nawet wyzsza ocene: http://www.phonearena.com/phones/compare/Samsung-Galaxy-S5,LG-G2,LG-G-Flex/phones/8202,7969,8199 podobnie jak Note 3
OK, wcześniej napisałem o minusach w moim odczuciu Nexusa 5, to teraz kilka plusów po kilku dniach używania.
Po pierwsze to, co od razu "rzuca się w oczy" - szybkość, szybkość i jeszcze raz szybkość. Czysty android jednak robi swoje, zero jakichkolwiek spowolnień, zacięć, lagów, wszystko super płynnie itd. podczas używania jakichkolwiek funkcji. To czym zawsze chwalili się użytkownicy iPhonów, ma też tu miejsce.
Wygląd telefonu. Poniekąd był to jeden z atutów jak dla mnie przy zakupie - minimalizm, zero jakichkolwiek napisów widocznych od frontu, nawet po założeniu tzw. "bumper case" całość nadal wygląda świetnie.
We wcześniejszym poście wspomniałem o minusie, w postaci gorszych kątów widzenia, aniżeli choćby w amoledach Samsunga. Poza tym jest on jednak bardzo ostry, w moim odczuciu z bardzo dobrą kolorystyką (poza czernią - tu amoled Samsunga zawsze wygra). Biel w amoledzie Samsugna wpadała w taki bardziej żółty odcień, w N5 jest bardziej chłodna.
Na szybko sprawdziłem takie wynalazki jak czujnik który liczy kroki :D Raczej nie będę tego używał, ale to rzeczywiście działa :)
Podoba mi się kilka rzeczy w samym KitKacie, ale mają go też inne słuchawki, więc nie będę się rozwodził :)
Nie wiedziałem np. o takiej funkcji jak CallerID i się mocno zdziwiłem jak ktoś zadzwonił do mnie z nieznanego mi numeru i wyświetliło mi się miasto... :) Nie wiem na ile to wiarygodne, muszę doczytać ;) ale jeśli to się sprawdza to ciekawe.
sokrates
20-05-2014, 09:15
CallerID idzie chyba nawet dalej, jak ktoś dzwoni do ciebie z jakiegoś numeru firmowego stacjonarnego czy komórkowego który znajduje się gdzieś na stronie w sieci to także pokaże ci nazwę firmy.
CallerID idzie chyba nawet dalej, jak ktoś dzwoni do ciebie z jakiegoś numeru firmowego stacjonarnego czy komórkowego który znajduje się gdzieś na stronie w sieci to także pokaże ci nazwę firmy.
Ale wtedy musi być pewnie telefon online, w sensie w Internecie, tak?
Nieźle... chociaż z drugiej strony nie dla każdego może być to zaletą :)
Tylko szkoda, że te naxusy stały się tak drogie jak inne, konkurencyjne słuchawki. Początkowo miały być to tanie telefony prosto od Google a teraz najtańsza kosztuje 1200 zł. Co nie zmienia faktu, że N5 to extra słuchawka i niewiele jej brakuje do ideału :-)
One są tanie, tylko tam, gdzie działa Google Play ze sprzętem. Zresztą także w Polsce jest znacznie tańszy od innych "flagowców".
W Nexusie masz czystego androida. Żadnych dodatkowych aplikacji. Brak jakiegokolwiek połączenia aplikacji z facebookiem, tweeterem, czy innymi portalami. Tylko G+.
O jakie polaczenie chodzi? Co nowa apke wrzuce to zaraz pyta czy sie podzielic tym czy tamtym na fejsie, twitterze czy innym instagramie .
Co do CM to zawsze mialem obawy co do bezpieczenstwa moich danych, hasel itp, majac na tel ebay, bank, paypal itp.
Aha, wcześniej w tym wątku pytałem czy jest w Nexusie 5 taka możliwość by łączyć się z danym kontaktem poprzez przesunięcie palucha w prawo, a wysłać sms - przeciągając w lewo... Ktoś mi odpisał, że nie ma.
Jest! ExDialer ma taką właśnie funkcję :) Polecam :) Wbudowany oryginalny dialer z andka mi nie odpowiadał...
@motoko
Jednakowoż CM to open-source, co utrudnia wprowadzenie do projektu złośliwego kodu. Co więcej, wielokrotnie wprowadzali poprawki dot. bezpieczeństwa, zanim robili to producenci słuchawek.
Ja póki co nie będę kombinował z jakimiś romami, rootami etc... na standardowym sofcie póki co prawie wszystko mi odpowiada :) Może kiedyś się skuszę :)
Aha, wcześniej w tym wątku pytałem czy jest w Nexusie 5 taka możliwość by łączyć się z danym kontaktem poprzez przesunięcie palucha w prawo, a wysłać sms - przeciągając w lewo... Ktoś mi odpisał, że nie ma.
Jest! ExDialer ma taką właśnie funkcję :) Polecam :) Wbudowany oryginalny dialer z andka mi nie odpowiadał...
Było o nim wspomniane:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=3368853#post3368853
Pomocy potrzebuję. Przywiozłem dzieciakom z USA Alcatele One Touch 5020T i potrzebuję kogoś, kto mi zdejmie simlocki. Aparaty są z T-mobile, ale nie działają nawet polskie karty tegoż operatora. Niby porady w sieci są, ale je jestem z tych, co potrafią zepsuć wszystko. Ktoś coś?
Przy okazji pochwalę się, że kupiłem sobie Samsunga Xcover 2 i uczę się odbierać telefon bez klawiszy...
Było o nim wspomniane:
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=3368853#post3368853
Aaa... rzeczywiście, przeoczyłem tego posta :)
Pomocy potrzebuję. Przywiozłem dzieciakom z USA Alcatele One Touch 5020T i potrzebuję kogoś, kto mi zdejmie simlocki. Aparaty są z T-mobile, ale nie działają nawet polskie karty tegoż operatora. Niby porady w sieci są, ale je jestem z tych, co potrafią zepsuć wszystko. Ktoś coś?
Przy okazji pochwalę się, że kupiłem sobie Samsunga Xcover 2 i uczę się odbierać telefon bez klawiszy...
Bardzo prosta instrukcja:
http://unlocklocks.com/blog/how-to-unlock-alcatel-one-touch-evolve-5020n-5020t/
Wystarczy tylko przeklapać kod. Jak się wpisze błędnie, to nic się nie stanie.
Na końcu filmu piszą, że do każdego telefonu (sztuki) jest oddzielny kod i żeby tego z filmu nie przeklepywać. Jak nie znajdę nic u nas, to przeboleję te 2x 15$ i skorzystam.
Na końcu filmu piszą, że do każdego telefonu (sztuki) jest oddzielny kod i żeby tego z filmu nie przeklepywać. Jak nie znajdę nic u nas, to przeboleję te 2x 15$ i skorzystam.
https://www.google.pl/#q=5020t+simlock
Dwa pierwsze wyniki - chyba sprzedają kody, warto do nich napisać.
Ok, są za 20zł, zaryzykuję i zobaczę, co z tego wyjdzie. Choć obawiam się, że po mojej interwencji, to sokowirówka :)
Ale wtedy musi być pewnie telefon online, w sensie w Internecie, tak?
Nieźle... chociaż z drugiej strony nie dla każdego może być to zaletą :)
Jeśli firma chwali się nim publicznie w internecie to Google z tego korzysta i wyświetla podczas połączenia przychodzącego jej nazwę, czasem zdarza się, że łącznie z logosem. Regularnie dostaję takie połączenia na moje N4 po zakupach w sieci jeśli dzwonią coś potwierdzić. Bardzo fajna funkcja. Kilkukrotnie uaktywniło mi się to także w przypadku połączeń od kuriera, z tym, że nie pojawia się nazwa firmy kurierskiej, a firmy jednoosobowej, którą musiał założyć sam kierowca, żeby podpisać umowę z Siódemką, czy innym DHLem. Widać nie są oni zatrudniani na umowę o pracę.
Twoje imię i nazwisko też może pokazywać się innym osobom nie mającym Ciebie w swojej książce adresowej, jeśli tego chcesz - wystarczy włączyć odpowiednią opcję na swoim profilu Google.
Twoje imię i nazwisko też może pokazywać się innym osobom nie mającym Ciebie w swojej książce adresowej, jeśli tego chcesz - wystarczy włączyć odpowiednią opcję na swoim profilu Google.
W którym miejscu dokładnie to się ustawia? :)
W którym miejscu dokładnie to się ustawia? :)
U nas chyba jeszcze nie dostępne, bo nawet po kliknięciu w linka od Google, nie mam takiej opcji dostępnej w profilu.
Boryszuk
21-05-2014, 21:24
W którym miejscu dokładnie to się ustawia? :)
W N4 dialer->settings->caller id by Google - >update the discoverability of your phone
Kurde, jak zwykle drugi. Znaczy jeden telefon odblokowałem bez bólu (bulu? :) ), a drugi nie widzi karty, znaczy nie prosi o kod i zachowuje się jak zwykły tablet, co to nie marzy o połączeniu z siecią gsm, więc nie daje nawt szansy na wpisanie jakiegokolwiek kodu...
Że help, znaczy się?
eristoff
22-05-2014, 09:26
Coś dla osób niezdarnych i posiadających S5 od samsunga:
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/samsung-galaxy-s5-smartfon-naprawa-ekranu-darmowa.html
Już wiem, co jest nie tak. Piękna pani w punkcie T-mobile wstukała błędny pin (sądziła, że uruchomi polska kartę) i zablokowała telefon skutecznie. Wg. serwisu Alcatela jedyna opcja, to wymiana płyty głównej, drobne 300,-...
Już wiem, co jest nie tak. Piękna pani w punkcie T-mobile wstukała błędny pin (sądziła, że uruchomi polska kartę) i zablokowała telefon skutecznie. Wg. serwisu Alcatela jedyna opcja, to wymiana płyty głównej, drobne 300,-...
Takie coś blokuje też telefon a nie tylko kartę do czasu podania PUKu?
Kojarzy ktoś _darmową_ aplikację do automatyzacji zadań w Androidzie? Np. wsiadam do samochodu, naciskam skrót na pulpicie np. "Auto ON" i włącza mi się:
- 3G
- GPS
- Bluetooth
- Google Maps
Wysiadając z samochodu klikam "Auto OFF" i wyłączają mi się opcje wcześniej wymienione. Testowałem AutomateIt, ale niestety darmowa funkcja nie pozwala na wykonanie kilku czynności równocześnie.
dj_tomek
24-05-2014, 00:44
Dokładnie. Polecam poczytać tutaj ;)
http://www.dobreprogramy.pl/kamil_w/How-To-Lama-czyli-automatyzowanie-Androida,34209.html
Zainstalowałem. Interfejs z poprzedniej epoki przeboleję ;) ale mam problem z przełączaniem 2 - 3G, a to niestety dość istotna dla mnie kwestia. Android 4.4, roota nie mam i nie chcę mieć.
Zainstalowałem. Interfejs z poprzedniej epoki przeboleję ;) ale mam problem z przełączaniem 2 - 3G, a to niestety dość istotna dla mnie kwestia. Android 4.4, roota nie mam i nie chcę mieć.
To nic nie zrobisz w sprawie przełączania 2G/3G. Ta opcja wymaga roota chyba od wersji 2.1
Chciałbym kupić żonie coś fajnego...
I nie futro.
Obecnie ma Huawei y300 ale to jest jednak dość słaby telefon. A i ekranik mały ciut. Myślałem o nexus 4 albo 5 ale wolałbym coś troszkę tańszego. Fajnie jak by miało lte (w play miałaby neta do końca roku za darmo) i generalnie żeby ładnie działało i wsparcie było rozsądne.
Ktoś tu pokazywał jakiegoś wodoodpornego Lenovo i to też byłby dobry pomysł. Jestem też otwarty na coś zza wielkiego muru byle było fajne i jednak wyraźnie tańsze od nexusa .
Podajcie jakieś pomysły...
A patrzyles na jakies nokie z Windows Phone?
Sent from my Lumia 920 Tapatalk
Nie i z różnych powodów raczej tylko android.
To jednak jest kobieta. Coś się nauczyła w jednym systemie to już może jej nie mieszajmy :-)
Kojarzy ktoś _darmową_ aplikację do automatyzacji zadań w Androidzie? Np. wsiadam do samochodu, naciskam skrót na pulpicie np. "Auto ON" i włącza mi się:
- 3G
- GPS
- Bluetooth
- Google Maps
Wysiadając z samochodu klikam "Auto OFF" i wyłączają mi się opcje wcześniej wymienione. Testowałem AutomateIt, ale niestety darmowa funkcja nie pozwala na wykonanie kilku czynności równocześnie.
:) rozwiązanie sprzętowe SmartTags od sony xperii może by się sprawdziło
Nie i z różnych powodów raczej tylko android.
To jednak jest kobieta. Coś się nauczyła w jednym systemie to już może jej nie mieszajmy :-)
Heh no moze racja, aczkolwiek ja przesiadlem sie na ten system prawie poltora roku temu tez z androida i jest duzo prostrzy w obsludze i przede wszystkim bezawaryjny, wiec nie powinna miec problemow z obsluga :) Ale to juz kwestia indywidualnego wyboru.
Sent from my Lumia 920 Tapatalk
Sapphiron
25-05-2014, 20:07
Heh no moze racja, aczkolwiek ja przesiadlem sie na ten system prawie poltora roku temu tez z androida i jest duzo prostrzy w obsludze i przede wszystkim bezawaryjny, wiec nie powinna miec problemow z obsluga :) Ale to juz kwestia indywidualnego wyboru.
Sent from my Lumia 920 Tapatalk
szkoda że automatycznie nie poprawia błędów ortograficznych ;)
:) rozwiązanie sprzętowe SmartTags od sony xperii może by się sprawdziło
Bardzo bym chciał, niestety mam Motorolę bez NFC :/
szkoda że automatycznie nie poprawia błędów ortograficznych ;)
Bo błędów nie da się poprawiać.
Takie coś blokuje też telefon a nie tylko kartę do czasu podania PUKu?
Ano. I nie da się tego odblokować. Można sobie PUKać do usr..nia.
chAmerykańce jedne. A wiecie, że w jednej z ich sieci (Verizon? chyba główne trzy mają) sprzedają telefony są bez kart SIM? Zupełnie nie istnieje możliwość skorzystania z nich u innego operatora. Ogólnie mają tylko jedną dużą sieć z elektroniką (BestBuy) i wybór w niej gorszy niż u nas, u pana Kazia. Wszystko w internetach. To samo z gitarami. Na całym Manhattanie jest 8 (słownie osiem sklepów z instrumentami!). We Warszawowie jest więcej...
Chciałbym kupić żonie coś fajnego...
I nie futro.
Obecnie ma Huawei y300 ale to jest jednak dość słaby telefon. A i ekranik mały ciut. Myślałem o nexus 4 albo 5 ale wolałbym coś troszkę tańszego. Fajnie jak by miało lte (w play miałaby neta do końca roku za darmo) i generalnie żeby ładnie działało i wsparcie było rozsądne.
Ktoś tu pokazywał jakiegoś wodoodpornego Lenovo i to też byłby dobry pomysł. Jestem też otwarty na coś zza wielkiego muru byle było fajne i jednak wyraźnie tańsze od nexusa .
Podajcie jakieś pomysły...
Motorola G. Jedyny sensowny Androidowy wybór przy ograniczonym budżecie.
https://www.youtube.com/watch?v=djRdwKigHGc
Ale ma mało ramu, mało pamięci i chyba nie ma lte.
A po co LTE w budżetowym smartfonie?
Zresztą, wchodzi właśnie do sprzedaży G LTE :-)
Ale ma mało ramu, mało pamięci i chyba nie ma lte.
1gb ram i 16gb pamieci to malo w tanim telefonie? Jak by co to tak jak napisal przedmowca, nowa wersja ma 4g i slot na microSD.
Tego z lte nie widzę nigdzie, za to ten z 16 GB kosztuje prawie 800 pln. Martwi mnie mało ramu i potencjalny brak aktualizacji - bo to motorola.
Tyle, że Moto G ma Androida 4.4. Nowe budżetowe Samsungi będą go miały za jakieś 1,5 roku ;)
A tak. Masz rację - tego nie doczytałem.
Tego z lte nie widzę nigdzie, za to ten z 16 GB kosztuje prawie 800 pln. Martwi mnie mało ramu i potencjalny brak aktualizacji - bo to motorola.
Wersja z 4g zostala ogloszona 13 maja.
Co do aktualizacji to bym sie tak bardzo nie martwil, w koncu Moto G bylo pierwszym telefonem po Nexusach ktory dostal Kitkata.
Bo Motorola nalezala wtedy do Googla, a teraz jest pod skrzydlami Lenovo.
Xiaomi mi3.
64gb, 2gb ram.
Snapdragon 800.
Jeden z topowych smartfonow na rynku.
Obecna wersja bez lte ale kolejna już będzie chyba miała.
System miui polska, oparty na kit kat.
Bardzo dobre polskie wsparcie i dedykowane forum.
Cena jakieś 1250 z przesyłką dhl w 4-5dni.
Sklep www.ibuygou.com
Wysłane z mojego GT-I9300
eristoff
27-05-2014, 08:00
Trzeba pamiętać o możliwości doliczenia VATu +23% co jest bardzo częstą praktyką w Polsce
no właśnie - trzeba liczyć się z odprawą celną, nadal brak lte (będzie ale to jeszcze potrwa), no i miui, które mnie nie przekonuje.
na razie wygrywa N5
generalnie moto g - ma zbyt dużo wad - brak karty SD i tylko 8gb (16 kosztuje już koło 8 stów), brak lte, mniejsza rozdziałka ekranu
na razie wygrywa N5
generalnie moto g - ma zbyt dużo wad - brak karty SD i tylko 8gb (16 kosztuje już koło 8 stów), brak lte, mniejsza rozdziałka ekranu
Nie żebym się upierał, ale ile płacisz za N5?
Heh, ja kupiłem Xcovera tydzień temu w TV za 770, a dziś wyskoczyła mi reklama, ze właśnie obniżyli ceny do 599...
Dobra, możecie się śmiać, ale powiedzcie mi, jak się wyłącza odtwarzacz muzyki? Jest tylko pauza. Naciskam, kombinuję i nic.
rychu_cmg
27-05-2014, 18:08
Dobra, możecie się śmiać, ale powiedzcie mi, jak się wyłącza odtwarzacz muzyki? Jest tylko pauza. Naciskam, kombinuję i nic.
Przytrzymaj środkowy przycisk z domkiem. Znajdź odtwarzacz, złap i przeciągnij do krawędzi ekranu
Dzięki, sprawdzę przy najbliższej okazji. Teraz niestety, drugi raz w ciągu doby, telefon się sam wyłączył, znaczy zgasł i przestał reagować na cokolwiek - pomogło dopiero wyjęcie baterii. Cholera mnie zaczyna brać. Trzeba było zostać przy solidzie...
Dobra, możecie się śmiać, ale powiedzcie mi, jak się wyłącza odtwarzacz muzyki? Jest tylko pauza. Naciskam, kombinuję i nic.
A po co wyłączać ??
To nie Windows, że wszystko trzeba zamykać. Jak będzie mało pamięci w systemie to sam zamknie zbędne i nie używane aplikacje.
Samo się włączało po jakimś czasie - znaczy jak włączyłem pauzę i odłożyłem telefon, to za jakiś czas zaczynał znowu grać. W solidzie wystarczyło odłączyć słuchawki i się wyłączał.
eristoff
27-05-2014, 19:13
Do słuchania czegokolwiek (audiobooki, muzyka) na androidzie polecam POWERAMP, widżety, multum ustawień(w tym włączanie podczas wkładania jacka),
Jak masz zatrzymany odtwarzacz, to po prostu wychodzisz z niego strzałka do tyłu.
Wysłane z mojego GT-I9300
potrzebny tani i wielki smartfon... nie mam pojecia o androidzie, ale osoba dla ktorej ma to byc twierdzi ze androida ogarnie.
i wyszukalem dwa modele ktore bylyby w miare interesujace :
lenovo A880 6" i tanie
overmax vertis mile (ma byc po 16 czerwca dostepny) cena wyzsza...
czy ktos mial do czynienia z tym lenovo? warte ok 600pln?
eristoff
28-05-2014, 13:56
To ja rzucę linkiem może coś wybierzesz, niestety nic nie miałem w ręku z tych telefonów.
http://www.pandawill.com/mobile-phone-c1/android-os-phone-c551.html?sizes=199
Marki polecane ogólnie to: ZOPO, JIAYU, LENOVO, THL,
Ten jest dość ciekawy pod względem parametrów:
http://www.pandawill.com/tengda-p92-smartphone-mtk6592-2gb-16gb-50-inch-3g-nfc-otg-gesture-sensing-black-p87399.html
tylko troszkę droższy 218$ = 668 zł
Ten jest dość ciekawy pod względem parametrów:
http://www.pandawill.com/tengda-p92-smartphone-mtk6592-2gb-16gb-50-inch-3g-nfc-otg-gesture-sensing-black-p87399.html
tylko troszkę droższy 218$ = 668 zł
Nie widać języka polskiego wśród dostępnych.
eristoff
28-05-2014, 15:30
Nie widać języka polskiego wśród dostępnych.
A miał być?
A po co wyłączać ??
To nie Windows, że wszystko trzeba zamykać. Jak będzie mało pamięci w systemie to sam zamknie zbędne i nie używane aplikacje.
Akurat WP radzi sobie z ramem nieporownywalnie lepiej niz lagdroid.
Akurat WP radzi sobie z ramem nieporownywalnie lepiej niz lagdroid.
Na czym używałes androida? Bo widzę ze jakąś traume masz ;)
Od SGS do SGS 5. Wyjatkiem sa Nexusy. Poza tym proponuje gumke poluznic, bo peknie ;-)
Akurat WP radzi sobie z ramem nieporownywalnie lepiej niz lagdroid.
Czyli nie masz zielonego pojęcia o Androidzie.
Nawet G1 na oryginalnym sofcie nie miał lagów. To samo tyczy się wielu innych HTC (Desire, Desire Z, One, One S), LG (L7, L7 II, L9 II, G2), Sony (Xperia: V, Z, Z1)
(w nawiasach, te co miałem dłuższy czas do czynienia).
Widać masz jakieś skrzywienie.
A WP akurat zupełnie nie radzi sobie z RAMem (Nokia 925). Większe pliki PDF do przeglądania i można usnąć.
Co do czesci z nich to stycznosc mialem mniejsza, ale wrazenia w wiekszosci podobne.
Ewentualnie G2 dawal rade, ale 10 gb pamieci dla uzytkownika to w topowym modelu jest kpina
Co do reszty, to predzej czy pozniej zaczynal sie dramat. Ale oczywiscie wiesz lepiej
Sapphiron
29-05-2014, 19:27
poszukiwana apka do czyszczenia androida 4.0.1 z rootem, alternatywa dla CleanMaster które po ostatniej aktualizacji zwariowało i chciało mi usuwać wszystkie aplikacje, programy nie standardowe, pliki w folderze download i dokumenty i wiele innych... ogólnie chciał mi zrobić wipeout...
krzysztof jot
29-05-2014, 22:22
... ogólnie chciał mi zrobić wipeout...
to tak tylko wyglada pozornie :)- usuwa to co dawniej, i jest wszystko OK :).
Sapphiron
29-05-2014, 22:37
taaaa... w prostym czyszczeniu kiedyś było prosto. teraz pokazało mi że do wywalenia jest 2Gb danych bo tak mu się umaniło...
rychu_cmg
29-05-2014, 22:57
poszukiwana apka do czyszczenia androida 4.0.1 z rootem, alternatywa dla CleanMaster które po ostatniej aktualizacji zwariowało i chciało mi usuwać wszystkie aplikacje, programy nie standardowe, pliki w folderze download i dokumenty i wiele innych... ogólnie chciał mi zrobić wipeout...
SD Maid
krzysztof jot
31-05-2014, 12:09
taaaa... w prostym czyszczeniu kiedyś było prosto. teraz pokazało mi że do wywalenia jest 2Gb danych bo tak mu się umaniło...
ale nie usuwa... sprawdziłem :)
sokrates
31-05-2014, 13:48
Czyli nie masz zielonego pojęcia o Androidzie.
Nawet G1 na oryginalnym sofcie nie miał lagów. To samo tyczy się wielu innych HTC (Desire, Desire Z, One, One S), LG (L7, L7 II, L9 II, G2), Sony (Xperia: V, Z, Z1)
(w nawiasach, te co miałem dłuższy czas do czynienia).
...
Teraz mam nexusa4 i nie moge narzekac ale lg l7 to chyba jakis zart niskich lotow. Mialem przez rok to padlo i bardziej lagujacej sluchawki na androidzie nie widzialem. Nawet polaczenia nie szlo czasami odebrac... oczywiscie mialem oryginalny soft.
wyslane z mojego Asus MeMo pad 7hd
Amadeusz
01-06-2014, 07:49
potrzebny tani i wielki smartfon...
Nokia 1320.
Od SGS do SGS 5. Wyjatkiem sa Nexusy. Poza tym proponuje gumke poluznic, bo peknie ;-)
Widziałeś emotikon na końcu mojego posta? Jeśli nie to zerknij. Moja gumka jest mega luźna :P właśnie miałem napisać ze powinieneś spróbować nexusa.
Nokia 1320.
ona ma WIn? nie, dziekuje...
poza tym za mniejsza kase jest np lenovo a850+, ktory w zasadzie spelnia wymagania ;)
ona ma WIn? nie, dziekuje...
poza tym za mniejsza kase jest np lenovo a850+, ktory w zasadzie spelnia wymagania ;)
Co to Wln?
mateo912
01-06-2014, 12:53
Co to Wln?
tam nie jest l tylko I więc nie Wln a Win.
Widziałeś emotikon na końcu mojego posta? Jeśli nie to zerknij. Moja gumka jest mega luźna :P właśnie miałem napisać ze powinieneś spróbować nexusa.
Bardzo chetnie, gdyby oficjalnie byla dostepna wersja 32gb ;-)
nikoniarz
01-06-2014, 19:08
potrzebny tani i wielki smartfon...
Dwa bardzo względne i subiektywne pojęcia. Może sprecyzuj... Bo dla mnie tani to 1.000 zł i mniej, a wielki to 5,5" i więcej...
Dwa bardzo względne i subiektywne pojęcia. Może sprecyzuj... Bo dla mnie tani to 1.000 zł i mniej, a wielki to 5,5" i więcej...
1000 to tani? Widzę, że reklamy, moda i napis firmowy rządzą się swoimi prawami. W sumie to kto zabroni bogatemu dać za smarka 2500 i za zegarek z 20 000 zeta...
Tani/drogi - to sa pojecia wzgledne (tak jak duzo-malo, madry-glupi ) i pewnie dlatego nikoniarzd3100 poprosil o sprecyzowanie. Dla kogos sumy ktore wydales na sprzet foto moga byc oznaka mody i napisu firmowego dzialajacego cuda....
Zyj i pozwol zyc...
Też racja.
Kolega powinien podać interesujący go rozmiar i cenę jaką chce zapłacić.
Dla mnie tani i duży, to 1250 zł i 5".
Napisałem to dla przykładu, że każdy widzi to trochę inaczej.
sokrates
02-06-2014, 14:57
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia jak to mówią. z kolei dla mnie to 800 zl i 4,5". 5" to Kobyla a nie telefon
nikoniarz
02-06-2014, 15:53
W sumie Nexusa 4 można nazwać kobyłą biorąc pod uwagę ile miejsca w obudowie zajmuje ekran... :D Telefonik fajny ale... dla mnie nudny. Sprzedałem i powiedziałem stanowcze NIE Nexusom.
hmm... a to telefon z androidem moze byc fajniejszy albo mniej fajny od drugiego telefonu z androidem? co moze byc nudnego w jednym a nie nudnego w drugim, skoro kazdy z nich dziala tak samo...?
Wiem, że jest wątek o telefonach i to bardzo długi, ale chciałbym zawęzić tematykę. Jestem takim telefonicznym burakiem... Miałem iPhona, miałem smartfoni z Androidem z wyższej półki, ale zorientowałem się, że po prostu korzystam z niewielu funkcji. Zadanie konkretnego pytania na forach GSM to utopia bo tam od razu krzyczą, że mało rdzeni, że mało RAMu i że gierki nie pójdą. Może tutaj się uda. Rozważmy więc mocno budżetowe telefony z dual sim, bo taki okazał się konieczny z racji prowadzenia dwóch typów działalności.
1. Używam aplikacji do sprawdzania maila, le w sumie tylko sprawdzam i nie odpisuję.
2. Czasami coś stuknę na facebook messenger, ale rzadko
3. Czasami posiłkuję się na szybko mapami googla, ale i tak do poważnej nawigacji mam iPada
4. Lubię biegać z aplikacją Nike+ Running
5. Z aparatu korzystam tylko jak muszę coś 'zanotować' np. banner z obniżką ceny na schab w markecie. Wiadomo, że zdjęcia ważne robię sobie Nikonem. Wystarczą mi 2mpx w aparacie
No i na tym kończą się moje potrzeby smartfonowe, więc chyba rdzeni mi nie zabraknie (rdzeń kręgowy mam też zdrowy).
Co możecie polecić w jak najniższej cenie? Nie chcę płacić po 500-900zł za zasmarkany telefon i bardzo mnie kuszą te marketowe smartfony typu myphone, lenovo czy telefunken. Ma ktoś? Nie rozleci mi się to? W sumie to mnie jedynie interesuje, aby się nie rozpadł, bo inne parametry są spoko. Nawet rozdzielczość 800px na dłuższym boku mi wystarczy.
nikoniarz
02-06-2014, 16:21
Miałeś jakiegokolwiek Nexusa? Jeśli nie, to nie zrozumiesz... A jeśli miałeś to powinieneś zauważyć jak bardzo "odstaje" od innych.
Miałeś jakiegokolwiek Nexusa? Jeśli nie, to nie zrozumiesz... A jeśli miałeś to powinieneś zauważyć jak bardzo "odstaje" od innych.
Czym on tak odstaje od innych?
nikoniarz
02-06-2014, 16:31
Ubogim software na starcie. Ja wiem, można doinstalować... w końcu Andek jest otwartą platformą. Ale to półśrodek- darmowe oprogramowanie jest lipne, a płatne... Płatne jest super, tylko wtedy wolę kupić już w pełni wyposażony telefon. No i wtedy też Nexus traci jedną ze swoich zalet- przestaje być tani.
Swego czasu telefony były moim drugim hobby. A jako, że nie są to urządzenia kosmicznie drogie, to mogłem sobie pozwolić na częste zmiany. Ale przeskoczyłem z tego hobby na inne- na foto :) Jako dodatkowe hobby sprawdza się całkiem nieźle...
Żeby nie było- ja do Nexusów nic nie mam, zresztą wyżej pisałem, że fajny telefonik. Ale nie dla mnie.
Ubogim software na starcie. Ja wiem, można doinstalować... w końcu Andek jest otwartą platformą. Ale to półśrodek- darmowe oprogramowanie jest lipne, a płatne... Płatne jest super, tylko wtedy wolę kupić już w pełni wyposażony telefon. No i wtedy też Nexus traci jedną ze swoich zalet- przestaje być tani.
Swego czasu telefony były moim drugim hobby. A jako, że nie są to urządzenia kosmicznie drogie, to mogłem sobie pozwolić na częste zmiany. Ale przeskoczyłem z tego hobby na inne- na foto :) Jako dodatkowe hobby sprawdza się całkiem nieźle...
Żeby nie było- ja do Nexusów nic nie mam, zresztą wyżej pisałem, że fajny telefonik. Ale nie dla mnie.
Czysty Android to właśnie jest największa zaleta Nexusów.
Po co telefon z toną zbędnego softu ??
nikoniarz
02-06-2014, 16:35
Dla tych którym pasuje ubogi golec ;)
Edit:
GonzoG, pisz ciut mniej spontanicznie bo już trzeci raz zmieniasz treść :D
Pentagram Combo. Mam i bardzo polecam. Jego największa zaleta to pojemna bateria + w zestawie druga o mniejszej pojemności. Dwa sloty działają jak należy (ja w drugim mam Aero2). Do tego ten telefon mnie się nigdy nie zawiesił, a robię na nim naprawdę dużo.
Wady to brak IPS, mała pamięć wbudowana (ja rozszerzyłam kartą pamięci i nie mam problemu z pamięcią, a na telefonie mam mnóstwo aplikacji i zdjęć) i kiepski aparat (rzadko używam więc dla mnie to nie problem).
Edycja: jeśli chcesz większy ekran - IPS i lepszy aparat to polecam Pentagram Monster X5. Działa tak dobrze jak Combo.
sandbender
02-06-2014, 17:54
A ja polecam MyPhone Next. Zdjęcia w dobrych warunkach wyglądają ok, model aparatu podobno taki sam jak w iphonach, ma ips, duży ekran. Dałem za niego coś koło 600zł
Nawigacja i GPS chodzą sprawnie, na potrzeby nie-maniaka moim zdaniem wystarcza.
Skoro wiesz, ze jest watek o telefonach to na jakiego grzyba zakladasz nowy zamiast napisac w tamtym czego szukasz? Swiadomi edublujesz temat i robisz balagan na forum.
Pisanie w wątku który ma tysiące postów jest sensowniejsze niż zakładanie nowego. Tam masz setki subskrybentów, którzy twoje pytanie zobaczą. A tu co najwyżej będzie parę osób.
O bałaganie nie wspomnę. Łączę.
Edit - łączenia cofnąć nie idzie, a posty z 2 tematów się zazębiły.
I w ten sposób kolega zamiast mieć odpowiedzi ma bałagan.
eristoff
02-06-2014, 21:24
http://allegro.pl/jiayu-g4s-dualsim-8x1-7-ghz-2gb-16gb-bialy-24h-i4297069823.html
mam wersje g4 advanced od września 2013 i sprawdza się super, ta wersja powyżej ma 8 rdzeni i wcdma 900/2100 , mój miał tylko 2100
Jeżeli na miejscu to tylko od oficjalnego polskiego dystrybutora czyli zen phone, ale ja bym kupił bezpośrednio u kitajców wychodzi 180 $ czyli około 560 zł czyli sporo taniej jeżeli ominie celników.
http://allegro.pl/jiayu-g4s-dualsim-8x1-7-ghz-2gb-16gb-bialy-24h-i4297069823.html
mam wersje g4 advanced od września 2013 i sprawdza się super, ta wersja powyżej ma 8 rdzeni i wcdma 900/2100 , mój miał tylko 2100
Jeżeli na miejscu to tylko od oficjalnego polskiego dystrybutora czyli zen phone, ale ja bym kupił bezpośrednio u kitajców wychodzi 180 $ czyli około 560 zł czyli sporo taniej jeżeli ominie celników.
Może i ma 8 rdzeni, ale nadal nie dogania 4-rdzeniowych Snapdragonów 800.
A cena - może być 560zł, może być 30% więcej jak trafi na cło.
ja bym kupił bezpośrednio u kitajców wychodzi 180 $ czyli około 560 zł czyli sporo taniej jeżeli ominie celników.
A jak kupiony tam telefon dostanie padaki, to jest jakiś serwis w PL na to, czy od razu kosz?
Dla tych którym pasuje ubogi golec ;)
Edit:
GonzoG, pisz ciut mniej spontanicznie bo już trzeci raz zmieniasz treść :D
To jeszcze tylko napisz na co zamieniles Nexusa i jaki to firmowo zainstalowany soft byl warty tego posuniecia.
Jeśli idzie o drugą część pytania to HTC One :-)
Sapphiron
03-06-2014, 15:05
a tak bajdełej... co sądzicie o tym "pancernym" telefonie co teraz w Biedronce jest?
Jaka aplikacja do odtwarzania muzyki (konieczna obsługa FLACów) z domowego serwera NAS na andka? Ew. na iOS.
Przecież masz aplikacje synology
Wreszcie kupiłem telefon, długo nie wiedziałem co i kupiłem .. zupełnie co innego niz na poczatku myslałem. Nieważne. Samsung Galaxy Mega 6.3 z Androidem 4.2. Dla mnie w telefonie 2 sprawy są wazne. Dobre kalendarium do wpisywania tego, co mam do zrobienia oraz jeszcze ważniejsza rzecz - książka telefoniczna, ze zdjęciami (to norma) ale i z mozliwością zrobienia grup kontaktów (to tez norma) ale ... chcę by można było robić backup książki wraz z założonymi grupami i kontaktami w niej będącymi.
Dotychczasowe moje doświadczenia były złe. Tzn o ile udało mi sie zrobić kopie kontaktów czy przenieść je na inny telefon to .. pozbywałem sie grup.
Pytanko - jaka aplikacja daje mozliwość robienia backupu kontaktów i grup kontaktów (ze zdjęciami) na komputerze. Nie bardzo chce przechodzić przez synchronizację z kontem google (ono uwzględnia to, że sa grupy kontaktów?).
Teraz mam ... symbiana, więc masakra, grup kontaktów już nie przeniosę, ale na przyszłość chcę mieć pewność, że będzie tak jak chcę. Teraz kontakty przeniosę przez MS Outlook (andek z nim się zsynchronizuje? bo symbian bez problemu, ale i bez grup)
Aplikacja może być płatna, ale chciałbym, by nawigowało sie w niej w j. polskim (to może być problem). Niech w kontakcie będzie mozliwość przypisania do osoby maila, strony www, FB, adresu i wielu innych rzeczy (ale to chyba standard)
Co polecacie?
No i terminarz stosujecie andkowy czy inny? Andkowy jest aż trochę za bardzo rozbudowany, po co mi pokazuje wszystkie godziny w ciągu dnia (i to muszę przewijać ekran, by widzieć czy niema czegoś niżej), wolę by pokazywał tylko te godziny, gdzie mam coś do zrobienia.
Użyj Google. Ono zrobi wszystko za ciebie. Kontakty trzymane na Gmail mogą też być pogrupowane. Pokombinowałbym z ekspertem do Gmaila i ewentualną edycją na kompie.
Jacek_Z
wyekspartuj kontakty do pliku, symbian to umożliwia, potem skopiuj plik na kompa, zalogój sie na gmail, wejdź w kontakty i zaimportuj ten plik.
z komórki pod schodami
Przeniesienie kontaktów to nie problem. Przeniesienie grup - oto wyzwanie :)
O ile pamiętam, to z Nokii N8 do Samsunga SIII przeniosly sie kontakty z całym inwentarzem, przez BT.
Spróbuję. Jak dotrze do mnie telefon :)
Słuchajcie, potrzebuję pilnie porady. Pytanie następujące. Czy Play korzysta z infrastruktury pozostałych sieci również w przypadku transmisji danych? Chodzi mi o to, że w niedziele wyjeżdżam na wakacjory, a przydałby mi się net (niestety i ja i żona musimy mieć biuro ze sobą nawet na wakacjach). W zeszłym roku, w tym samym miejscu, udostępniałem sobie internet z telefonu. Korzystam z usług T-Mobile i zasięg jako taki miałem (chodzi mi oczywiście o 3G), ale czasami siedziałem w jednym miejscu przy komputerze, nagle 3G potrafiło zniknąć. Trzeba było połazić chwilę po mieszkaniu i się odnajdywało z powrotem. Tak sobie pomyślałem, że w tym roku wezmę modem USB na gwizdu (mam jakiś w szufladzie), kupię sobie pre-paidowy net i nie będę się bawił z telefonem, udostępnianiem łącza itd, bo to na dłuższą metę upierdliwe trochę, a poza tym piorunem rozładowuje mi telefon. I nie wiem teraz, czy brać Play, który się może podłączyć do sieci, która ma najsilniejszy sygnał i zawsze będzie działać, czy może jak nie będę w zasięgu sieci macierzystej, to nie będę miał internetu wcale... Mogę też wziąć starter T-mobile, bo wiem, że tam jakiś zasięg jest.
rychu_cmg
13-06-2014, 19:30
Słuchajcie, potrzebuję pilnie porady. Pytanie następujące. Czy Play korzysta z infrastruktury pozostałych sieci również w przypadku transmisji danych? Chodzi mi o to, że w niedziele wyjeżdżam na wakacjory, a przydałby mi się net (niestety i ja i żona musimy mieć biuro ze sobą nawet na wakacjach). W zeszłym roku, w tym samym miejscu, udostępniałem sobie internet z telefonu. Korzystam z usług T-Mobile i zasięg jako taki miałem (chodzi mi oczywiście o 3G), ale czasami siedziałem w jednym miejscu przy komputerze, nagle 3G potrafiło zniknąć. Trzeba było połazić chwilę po mieszkaniu i się odnajdywało z powrotem. Tak sobie pomyślałem, że w tym roku wezmę modem USB na gwizdu (mam jakiś w szufladzie), kupię sobie pre-paidowy net i nie będę się bawił z telefonem, udostępnianiem łącza itd, bo to na dłuższą metę upierdliwe trochę, a poza tym piorunem rozładowuje mi telefon. I nie wiem teraz, czy brać Play, który się może podłączyć do sieci, która ma najsilniejszy sygnał i zawsze będzie działać, czy może jak nie będę w zasięgu sieci macierzystej, to nie będę miał internetu wcale... Mogę też wziąć starter T-mobile, bo wiem, że tam jakiś zasięg jest.
jak masz Internet z Play to możesz korzystać tylko z ich nadajników
Pytałem się o to w bok Play parę dni temu - powiedzieli że w wewnętrznym romingu płaci się jak w sieci macierzystej.
Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Tak, ale wewnętrzny roming jak to nazywasz obejmuje rozmowy. W każdym razie nie ma udostępniania internetu LTE.
Pani z Playa wmuszała mi ofertę Playa z LTE, twierdząc, że u mnie w mieście jest ich LTE. A go nie ma. W tym momencie straciłem zaufanie do tego co mówią konsultanci.
Kilka dni temu dzwonił z kolei facet z T-Mobile, pytałem o LTE (bo T-Mobile z tym startuje) kiedy będzie u mnie. Pan się miał zorientować i zadzwonić. Zadzwonił i .. znowu mówił o ofercie telefonów, a przyciskany o LTE odparł, że nie wie. To po co dzwoni drugi raz, jak nie znał odpowiedzi na pytanie jakie wiedział, że dostanie?
Strasznie się narzucają.
salvdali
13-06-2014, 23:52
Jak masz internet w telefonie to roaming danych działa do 3g. Lte nie roaminguje. Mam korzystam i jestem happy
Hmm... Dwie opinie. Salvdali, Jacek, jesteście pewni? Bo rychu_cmg twierdzi inaczej... Chodzi mi o internet 3G, nie LTE. To w końcu jak jest? 3G pracuje w roamingu, czy nie? Jeżeli tak, to teoretycznie, po połączeniu infrastruktury Orange i T-mobile, w Playu podpiętym pod roaming z Orange, powinienem mieć taki sam zasięg, jak w T-mobile? Inna sprawa, to czy te modemiki na USB mają możliwość zmiany operatora ręcznie. W telefonie można wybrać ręcznie, ale czy w tym gwizdku jest taka możliwość?
3G nie wiem, ale 4G czyli LTE to każdy musi mieć swój, nie mają umów o udostepnianiu tego między sobą.
Hmm... Dwie opinie. Salvdali, Jacek, jesteście pewni? Bo rychu_cmg twierdzi inaczej... Chodzi mi o internet 3G, nie LTE. To w końcu jak jest? 3G pracuje w roamingu, czy nie? Jeżeli tak, to teoretycznie, po połączeniu infrastruktury Orange i T-mobile, w Playu podpiętym pod roaming z Orange, powinienem mieć taki sam zasięg, jak w T-mobile? Inna sprawa, to czy te modemiki na USB mają możliwość zmiany operatora ręcznie. W telefonie można wybrać ręcznie, ale czy w tym gwizdku jest taka możliwość?
Majek, na 99% czym innym jest internet gdy masz kartę z Playa z "normalnym" abonamentem (rozmowy, SMSy, internet "brany z komórki", czyli albo na ekranie telefonu, albo robiąc tethering na laptopa), a czym innym abonament stricte internetowy z Playu (czyli np. karta z pakietem 10 GB co miesiąc, kiedyś nazywało się to bodajże "Play Online" czy jakoś tak).
W pierwszej opcji, na internet przez 3G masz niezależnie jaką sieć ustawisz w telefonie (na 100% procent, ja mam zwykle ustawione Orange i internet przez 3G mam). W drugiej opcji działasz tylko i wyłącznie na nadajnikach z Playa.
Co do ręcznej zmiany sieci w modemie 3G w laptopie i dzielenia się LTE pomiędzy sieciami - nie mam pojęcia.
rychu_cmg
14-06-2014, 01:07
Majek, na 99% czym innym jest internet gdy masz kartę z Playa z "normalnym" abonamentem (rozmowy, SMSy, internet "brany z komórki", czyli albo na ekranie telefonu, albo robiąc tethering na laptopa), a czym innym abonament stricte internetowy z Playu (czyli np. karta z pakietem 10 GB co miesiąc, kiedyś nazywało się to bodajże "Play Online" czy jakoś tak).
W pierwszej opcji, na internet przez 3G masz niezależnie jaką sieć ustawisz w telefonie (na 100% procent, ja mam zwykle ustawione Orange i internet przez 3G mam). W drugiej opcji działasz tylko i wyłącznie na nadajnikach z Playa.
Co do ręcznej zmiany sieci w modemie 3G w laptopie i dzielenia się LTE pomiędzy sieciami - nie mam pojęcia.
I to dokładnie miałem na myśli
salvdali
14-06-2014, 06:24
Dokładnie tak to działa. Play online chodzi tylko w nadajnikach Play.
Wreszcie kupiłem telefon, długo nie wiedziałem co i kupiłem .. zupełnie co innego niz na poczatku myslałem. Nieważne. Samsung Galaxy Mega 6.3 z Androidem 4.2. .
Gdy tylko otrzymasz telefon, opisz swoje wrażenia. Powaga, Mega jest masakrycznie duży.
Posiadam Note 2, który ma 5.5 cala i z czystym sumieniem powiem, że jego wymiary to max dla telefonu (dla mnie?). W niektórych spodniach przy schylaniu się czuć jak lekko wbija się w biodro niczym wąż w portfel przed większych zakupem. Do tego dochodzi obsługa jedną ręką...nie zawsze wygodnie się wskazuje górną część ekranu a łapka mała nie jest. Całe szczęście, większość operacji wykonuje się do 2/3 wysokości ekranu. Obojętnie jak będę narzekał na braki ergonomii ale następny telefon nie będzie miał mniejszego ekranu jak obecne ~5.5 cala.
A co do kontaktów. Utwórz grupy, synchronizuj z google i powinno być. U mnie tzw. grupa ulubionych jest synchronizowana w ten sposób.
eristoff
14-06-2014, 09:14
Jeszcze jak dobrze pamiętam to play online działa tylko na 900 Mhz?
Jeszcze jak dobrze pamiętam to play online działa tylko na 900 Mhz?
Źle pamiętasz. Pasmo UMTS900 weszło do wykorzystania znacznie później niż UMTS2100, ale ma większy zasięg i nadajniki 2100 są tylko głównie w centrach dużych miast.
wasilewk
15-06-2014, 14:15
Tak czytam te ostatnie posty i ... nadal jestem głupi...
Mam iPhona 5 w Plusie, internet tylko przez Wi-Fi. Plus trochę olewa iPhony (nadal nie mogę nadawać zwykłych SMS-ów a tylko iMesage), więc mam zamiar przejść do Playa. Nie wiem jaka jest różnica przy korzystaniu z 3G i 4G ale chcę mieć imternet zawsze i wszędzie (przynajmniej w obrębie Mazowieckiego). Może ktoś coś - jak 'krowie na miedzy' ?
Pzdr.
barracuda
15-06-2014, 16:33
A ja mam inne pytanie, raczej nie na topie. Chcę zmienić telefon ale nie chcę smartfona, tzn. takiego typowego dotykowego z dużym wyświetlaczem. Najbardziej odpowiadałby m telefon typu Nokia E52 lub coś podobnego. Co możecie polecić? To czego oczekuję od takiego telefonu to dostęp do maila, bateria, która nie pada po 2 dniach i niezawodność. Przejrzałem telefony w Plusie, gdzie mam abonament, ale nie widzę nic praktycznie poza smartfonami.
E72 ?
Mam od ponad trzech lat i jest nie do zajechania.
nikoniarz
15-06-2014, 20:19
E72 to świetny "niedotykowy" smart. Służył mi 2 lata, od 1,5 roku służy siostrze. Niestety u operatorów raczej nie do zdobycia...
E72 to telefon który nadaję się tylko i wyłacznie do dzwonienia :-) jeśli chcesz do netu to jest zwykły siet.
Mam iPhona 5 w Plusie, internet tylko przez Wi-Fi. Plus trochę olewa iPhony (nadal nie mogę nadawać zwykłych SMS-ów a tylko iMesage)
Zachodzę w głowę, jak to możliwe... Głupie pytanie, ale konfiguracja aby prawidłowa?
nikoniarz
15-06-2014, 20:25
E72 to telefon który nadaję się tylko i wyłacznie do dzwonienia :-) jeśli chcesz do netu to jest zwykły siet.
Cieżko zrozumieć, że chciał coś do maila z dobrą baterią? Do tego nadaje się bardzo dobrze. Ale widać niektórzy pewnych spraw nie ogarniają... ;)
Zachodzę w głowę, jak to możliwe... Głupie pytanie, ale konfiguracja aby prawidłowa?
Ja mam iP4, ale problemow z smsami nie mam.
bo takich problemow nie ma... ;)
wasilewk
16-06-2014, 11:28
bo takich problemow nie ma... ;)
To zależy:
- przedstawiciel Plusa nie umie sobie z tym poradzić,
- przedstawiciel Play'a po 1,5 godz grzebania pokazał mi, że w ich sieci działa wszystko ok.
- ogólnie wniosek jest taki (wg tych właśnie ludzi), że iPhone5 preferuje iMessage i wtedy wszystko działa ok.
- natomiast zwykłe SMS-y --> nadaje w formacie specyficznym, który inny iPhone5 rozpoznaje a np. Samsung już nie.
Ogólnie: córka ma w Play iPhone5 i wszystko między nami jest ok. (oba iPhone5); żona ma w Plusie Samsunga i ja od niej odbieram SMS-y a ona ode mnie już nie może. Sprawa jest wałkowana od roku i nikt nie umie nic poradzić (przynajmniej w Plusie).
Powyższe napisałem, bo problem istnieje i serwis Plusa nie bardzo się tym przejmuje. Pewnie wykupienie stałego internetu u nich mogłoby pomóc, ale ja kiedyś zostałem zniechęcony do tych ich 'danych internetowych' i teraz już nie chcę - a bez internetu (nie wszędzie mam dostęp do Wi-Fi) jest jak jest (przynajmniej w Plusie i na iPhone5 --> wiem, że na iPhone4 nie ma z tym problemów).
Pzdr.
P.S.
Telefon pochodzi z wymiany poprzednika, który 'gubił' internet i serwis Aple uznał, ze nie będą naprawiać i dali nówkę.
1. nigdy nie bylo zadnych problemow w plusie z smsami z zadnego modelu ipg
2. wylacz imessage w menu
3. imessage nie bedzie dzialal bez pakietu danych
To zależy:
- przedstawiciel Plusa nie umie sobie z tym poradzić,
- przedstawiciel Play'a po 1,5 godz grzebania pokazał mi, że w ich sieci działa wszystko ok
- natomiast zwykłe SMS-y --> nadaje w formacie specyficznym, który inny iPhone5 rozpoznaje a np. Samsung już nie.
To brzmi raczej jakby nikt nie potrafił stwierdzić, dlaczego nie/źle wysyła... Przedstawiciel Play potrzebował półtorej godziny, żeby skonfigurować telefon do wysyłania SMS? Gdy konfiguracja sprowadza się do jednego ustawienia, czyli wpisania centrum SMS?
nawet nie trzeba wpisywac centrum. jest na karcie sim
wasilewk
16-06-2014, 19:59
"Wszystko się zgadza oprócz kasy !"
1. Pakiet danych muszę mieć wyłączony.
2. Nie chcę internetu stałego w abonamencie a tylko Wi-Fi (tak mam).
3. Przy identycznym ustawieniu: Samsung Galaxy Mini 2 działał 'Jak burza" - dlaczego iPhone5 (nie mylić z iPhone4) tego nie potrafi u dostawcy Plusa (w Play'u jest ok.) tego ja nie wiem a serwis Plusa nie chce wiedzieć.
4. To centrum SMS jest wpisane w telefonie a także specjalnym poleceniem do Plusa - no i "figa z makiem".
5. Pewnie po jakimś czasie Plus rozwiąże ten problem w swoich urządzeniach i powiedzą "Już jest ok. i zawsze było".
Pzdr.
P.S.
Zamiast wrócić do Samsunga wolę zmienić operatora.
wasilewk
16-06-2014, 20:21
To brzmi raczej jakby nikt nie potrafił stwierdzić, dlaczego nie/źle wysyła... Przedstawiciel Play potrzebował półtorej godziny, żeby skonfigurować telefon do wysyłania SMS? Gdy konfiguracja sprowadza się do jednego ustawienia, czyli wpisania centrum SMS?
Nie zawsze jest tak prosto:
- ja żądałem poprawnego nadawania zwykłych SMS na konkretny telefon żony (Samsung z klapką niedotykowy),
- pamiętajmy, że operator Playa musiał do obu aparatów założyć swoje SIM-y a fon Aple'a ma malutki SIM,
- oczywiście oba telefony (Samsung 3520 i iPhone5) miały numery abonamentowe z Playa a nie z Plusa,
- nadawanie zwykłych SMS-ów w obie strony przebiegało bezbłędnie (czego w Plusie nie można zrealizować),
- problem ze zwykłymi SMS-ami w iPhone5 jest znany, gdy Aple wymyślił iMessage - różni dostawcy różnie sobie z nim radzą --> wg mnie Plus najgorzej, bo po prostu to olewa.
Pzdr.
PS
Nie ma żadnego problemu we współpracy w Plusie obydwu iPhone5: mojego i córki. Wszystko działa "jak burza".
iphone w dowolnej sieci bez najmniejszego problemu obsluguje standardowe smsy. jesli nie obsluguje to jest wina wlasciciela.
wasilewk
16-06-2014, 20:56
iphone w dowolnej sieci bez najmniejszego problemu obsluguje standardowe smsy. jesli nie obsluguje to jest wina wlasciciela.
To czemu 2601 nie może sobie z tym poradzić ?
Masz rację, ale nie w przypadku braku stałego dostępu do internetu.
A co ma stały dostęp do internetu wspólnego ze standardowym smsem?
kolega miesza strasznie... sms to sms, powtarzam - w tej sieci z zadnym modelem iphone od 3g do 5s nie ma najmniejszego problemu z wysylaniem smsow, mmsow imessage czy czegokolwiek, bez wzgledu czy pakiet jest czy nie ma. powiem wiecej, jesli nie ma dostepu do sieci - natychmiast sms jest reazlizowany w sposob standardowy. moze problem jest z jakims innym bubel-telefonem?
wasilewk
16-06-2014, 23:25
kolega miesza strasznie... sms to sms, powtarzam - w tej sieci z zadnym modelem iphone od 3g do 5s nie ma najmniejszego problemu z wysylaniem smsow, mmsow imessage czy czegokolwiek, bez wzgledu czy pakiet jest czy nie ma. powiem wiecej, jesli nie ma dostepu do sieci - natychmiast sms jest reazlizowany w sposob standardowy. moze problem jest z jakims innym bubel-telefonem?
Telefon nówka z serwisu (serwis Aple go sprawdził).
Otóż stały dostęp do internetu ma zasadnicze znaczenie w iPhone5: jeśli jest internet to wysyła on plik iMessage a jeśli nie ma, to wysyła plik zrozumiały tylko dla iPhone5 (i niektórych mądrzejszych Samsungów). To nie moja diagnoza.
"SMS realizowany w sposób standardowy" - chyba mało znasz firmę Aple - oni nie zniżyliby się tak dalece ! Właśnie dlatego jest tu tak ważne oprogramowanie operatora sieci.
No, ale to są już szczegóły i tu z Nikonem nie ma nic wspólnego.
Pzdr.
Pytanie do użytkowników moto g... Ile tak naprawdę trzyma bateria? Myślę czy by żonie nie kupić takiego cosia, ewentualnie chłopaki od chińskich zabawek poleccie coś płynnie działającego, żeby mi się kobieta nie zaraziła do smarkfona;)
nie da sie cytowac (przynajmniej ja nie moge) wiec jeszcze raz wyluszcze.
znam firme plus od 1996 r. znam dokladnie kazda wersje iph od wersji 3g.
imessage to imessage a sms to sms. jednym suwaczkiem w menu mozesz calkowicie wylaczyc imessage. nie musisz miec stalego dostepu do sieci. sms wysyla sie jak w nokii sprzed 20 lat. wszystko dziala tak jak w kazdym telefonie na swiecie. sms nie jest wysylany w zadnym formacie znanym tylko iphonowi, ale w normalnym formacie. kazdego dnia wysylam dziesiatki smsow do wszystkich sieci, wysylam smsy i wizytowki z ksiazki iph, dostaje je kazdy, bez wzgledu jakim aparatem, w jakiej sieci i z jakim systemem operacyjnym dysponuje.
nie znam nikogo poza Toba, kto nie ogarnia smsow w urzadzeniach apple. i trudno jest dyskutowac o wiekszej badz mniejszej znajomosci urzadzen apple z kims, kto uparcie twierdzi, ze nie dziala cos, czego uzywam na biezaco.
jesli cos nie dziala, to najprawdopodobniej masz uwalony telefon. aha... znam pare osob, ktore maja rozne modele iph w plusie i nie slyszalem, zeby ktokolwiek narzekal na jakakowleik funkcjonalnosc tych telefonow a szczegolnie smsow.
z mojej strony EOT bo kolejny raz nie bede tlumaczyl ;)
Miałem 2 Iphone'y z taką wadą, która raz objawiła się po czasie, drugi raz w nowym modelu i zawsze była to kwestia uszkodzonej słuchawki, którą wymieniali w ramach gwarancji. W jednej padł sam "moduł" sms, w drugiej wifi razem z sms'ami.
Telefony były na stockowym iOS, bez JB.
Pytanie do użytkowników moto g... Ile tak naprawdę trzyma bateria? Myślę czy by żonie nie kupić takiego cosia, ewentualnie chłopaki od chińskich zabawek poleccie coś płynnie działającego, żeby mi się kobieta nie zaraziła do smarkfona;)
10 minut rozmów, 2-3 SMSy, 90% pracy na WiFi, pozostałe 10% przy włączonym transferze danych (2G - EDGE), wysłanie kilku krótkich maili dziennie, praca z telefonem ok. godziny dziennie (kalendarz, przeglądarka internetowa), żadnych gier, filmów itp. bajerów, praktycznie brak GPSa - mi trzyma 1,5 dnia (i tak od momentu jak go kupiłem, czyli początku stycznia). Przyznam, że telefon fajny (jak ktoś nie potrzebuje cudów na kiju), stabilny, ale po przeczytaniu opinii, że bateria trzyma do 4 dni liczyłem że mi dłużej wytrzyma. Zastanawiam się czy nie zgłosić tego Amazonowi i nie poprosić o wymianę na inny egzemplarz.
Co do chińskich zabawek, to życzę szczęścia z gwarancją. Wielkim plusem Moto G jest możliwość kupienia jej w dobrej cenie w Amazonie. O zaletach tej opcji nie muszę mówić.
eristoff
17-06-2014, 11:14
...............Ile tak naprawdę trzyma bateria? .............chłopaki od chińskich zabawek poleccie coś płynnie działającego, żeby mi się kobieta nie zaraziła do smarkfona;)
Jeżeli chodzi o baterię to taki JIAYU ma bardzo dobrą
http://www.pandawill.com/jiayu-g4-advanced-smart-phone-mtk6589-quad-core-2g-32g-47-inch-hd-ips-retina-screen-android-41-13mp-camera-gyroscope-p71208.html
tylko trzeba się spieszyć bo ten model wyprzedaje się na pniu, ponieważ teraz już jest 8-rdzeniowa wersja (może być gorzej z baterią)
http://www.pandawill.com/jiayu-g4s-smartphone-mtk6592-2gb-16gb-47-inch-gorilla-glass-android-42-3000mah-white-p89353.html
Model jest udany bo sam posiadam go od września 2013
Wersji turbo(czyli słabsza, mniej ramu, romu i gorszy procesor) pojawił się wpis na dobrychprogramach,
http://www.dobreprogramy.pl/JIAYU-G4-Turbo-test-naprawde-dobrego-smartfonu-prosto-z-Chin,Lab,55267.html
Wiem że dla niektórych użytkowników to nie problem ale nie ma języka polskiego w nim?
eristoff
17-06-2014, 11:58
W wersji G4S język polski jest fabrycznie, w wersji starszej troszkę trzeba się nagimnastykować, ale tylko troszeczkę 8)
wasilewk
17-06-2014, 22:03
Miałem 2 Iphone'y z taką wadą, która raz objawiła się po czasie, drugi raz w nowym modelu i zawsze była to kwestia uszkodzonej słuchawki, którą wymieniali w ramach gwarancji. W jednej padł sam "moduł" sms, w drugiej wifi razem z sms'ami.
Telefony były na stockowym iOS, bez JB.
No, to mnie przestraszyłeś... ...ale dlaczego w Playu jest wszystko ok ?
Albo z innej strony: dlaczego Samsung Galaxy Mini 2 działa jak trzeba ?
Pzdr.
Albo z innej strony: dlaczego Samsung Galaxy Mini 2 działa jak trzeba ?
Pzdr.
Czy znasz jakikolwiek powód dlaczego SMSy w tym Samsungu nie miałyby działać?
Pozwólcie, że ja, dla odmiany, wrócę do sprawy swojego internetu mobilnego. Zrobiłem tak. Pożyczyłem od szwagra Playa (modem razem z kartą), ale nie wiedząc, jak Play będzie działał, zakupiłem również starter w T-mobile. A żeby mieć do czego wtyknąć ten starter, nabyłem modem TP-Linka, a o taki: http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=MA180 . Bo akurat w MM był. Więc teoretycznie jestem obstawiony, bo mam i Play i T-mobile. Ale sobie jeszcze pomyślałem, że na bogato polecę i do kompletu dokupiłem taką zabawkę: http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=tl-mr3020 . Żeby podłączyć modem i mieć święty spokój, żeby net był i w lapku i w tablecie i wszędzie... No i kicha... Play nie ma zasięgu, czyli moje obawy się sprawdziły. Dobrze, że wziąłem ten starter i kupiłem modem. Wszystko zarąbiście, szkoda, że nie działa...
Efekt jest następujący. Włączam router do zasilania z podłączonym modemem, chwile to wszystko wstaje, router identyfikuje modem, zestawia się połączenie i po, powiedzmy, minucie wszystko jest gotowe, mam internet na poziomie 4-5 MB/s. Czyli lux, lepiej, niż mam w domu... Tylko że po ok 10-15 minutach wszystko zaczyna chodzić na piechotę. Strony ładują się masakralnie długo, jeżeli w ogóle cokolwiek jest w stanie załadować się przed time-outem. DNSy nie odpowiadają na pinga. Wchodzę w konfigurację routera (przez www) i w sekcji 3G mam napisane, że modem jest zidentyfikowany, że siła sygnału jest wysoka (zazwyczaj między 50 a 100%, z tym, że nie podaje, jaki to sygnał), konfiguracja sieciowa jest prawidłowa (w sensie IP, maska, gate i DNSy). Wygląda to tak, jak by zgubił 3G i przełączył się na 2G. Ani w oprogramowaniu modemu, ani routera, nie mogę zafiksować, żeby działało tylko na 3G. No dobra, tylko jak na chwilkę zgubiło 3G, to po jakimś czasie powinno ponownie złapać, nie? A tu klops... Natomiast to nie jest tak, że tego sygnału 3G tu niema. Bo obok modemu leży telefon i na nim 3G nie zniknęło nawet na chwilkę. Po prostu modem po określonym czasie, z niewiadomej przyczyny zmienia tryb. Pomaga jedynie restart urządzenia. W zasadzie to obu urządzeń, bo jedno jest wtyknięte w drugie, więc oba się resetują razem. I teraz znowu kilkanaście minut działa normalnie, po czym staje w miejscu. To samo się dzieje, jak podłączam modem bezpośrednio do laptopa. Też 10-15 minut działa, po czym się zesrywa... Dla mnie to wygląda tak, jakby to było jakieś ograniczenie ze strony operatora. Mam ten internet na kartę pre-paid, karta jest doładowana, ale jak kupowałem starter, to na kopercie było napisane, że 250MB za 2 zł! Nie wiem zupełnie, o co chodzi, domyślałem się, że za każde pobrane/wysłane 250MB pobiera mi z konta 2 złote. No tragedii nie ma - 1 GB za 8 zł. No ale zadzwoniłem do BOK i pytam o co chodzi... Przy okazji opisałem sytuację... Aaa... Bo nie napisałem... Na samym początku, to od razu po włączeniu przełączało się na 2G i nic się nie dało zrobić. Później był telefon do BOK, opisałem sytuację i pani stwierdziła, że przy takich niskich pakietach modemy nie korzystają z 3G. No to bomba, se myślę... Ale Pani sama zaproponowała, że zmieni ofertę/pakiet, jak zwał i włączyła coś 3 GB za 20 zł, czy jakoś tak. I stwierdziła, że teraz modem powinien zacząć wykorzystywać sieć 3G. No i faktycznie tak jest, ale to trwa góra 15 minut. Dzwoniłem dzisiaj ponownie, rozmawiałem z inną panią, powiedziała, że coś tam może zresetować i że czasami to pomaga... No i nie pomogło. I skutek jest taki, że siedzę przypięty kablem do telefonu (żeby go od razu doładowywać), czego chciałem uniknąć. Nie muszę dodawać, że w takiej konfiguracji wszystko śmiga elegancko.
Piszę o tym tutaj, bo może ktoś z Was używa tego mobilnego internetu na kartę w T-mobile. Może ktoś miał podobne akcje? Dla mnie to jest zupełna nowość, nigdy nie korzystałem z rozwiązań pre-paid, zawsze brałem abonamentowe usługi. I nie wiem, czy robić raban w T-mobile, czy może to wina sprzętu (tylko co tu sprzęt może być winien?) i mam robić awanturę w MM bądź TP-Link Polska? Oczywiście jestem już na urlopie, wyjechany, więc np. do sklepu nie wrócę, żeby cokolwiek sprawdzać...
No, to mnie przestraszyłeś... ...ale dlaczego w Playu jest wszystko ok ?
Albo z innej strony: dlaczego Samsung Galaxy Mini 2 działa jak trzeba ?
Pzdr.
Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, moje były firmowe z Orange. Aktualnie mam HTC M7 w Playu i komunikacja z innymi iPhone'ami działa bez zarzutu.
Mój kolega ma Xperię T, i miał problem taki, że gdy pisałem mu mms z fotką z IP lub z HTC to dostawał go pustego a próba otworzenia zdjęcia crashowała mu apliakcjęod sms'ów. Aktualizacja Androida do wyższej wersji rozwiązała problem, ale na ponad 100 aktywnych osób, tylko mms ode mnie crashował apkę systemową. To tak w ramach ciekawostki.
Generalnie iphone od jakiegokolwiek operatora w pełni działa i nie ma z nim żadnych problemów. Miałem jeszcze iP4 z ery, bez simlocka i działał bez zarzutu w erze, orange i playu jeśli chodzi o smsy. Oddałem go komuś jakiś czas temu, ma kartę z orange w nim i działa bez zarzutu.
Witam! nie robiąc żadnych zmian w ustawieniach telefonu i rutera, przestał mi telefon łączyć się przez wi-fi z siecią domową. Jeszcze wczoraj łączył się i było wszystko oki, dziś nie da rady się połączyć się, komunikaty: pobieranie adresu ip, uwierzytelnienie, zapisane, zabezpieczone, znów pobieranie adresu ip, łączenie i na koniec: uniknięto słabego połączenia z internetem. Przywróciłem mu "ustawienia fabryczne", ale nic nie pomogło. Dodam, że na innych telefonach, tabletach i laptopach działa wszystko dobrze. Może ktoś coś poradzi, bo szlag mnie trafia, że nie działa...z góry wielkie dzieki!
Witam! nie robiąc żadnych zmian w ustawieniach telefonu i rutera, przestał mi telefon łączyć się przez wi-fi z siecią domową. Jeszcze wczoraj łączył się i było wszystko oki, dziś nie da rady się połączyć się, komunikaty: pobieranie adresu ip, uwierzytelnienie, zapisane, zabezpieczone, znów pobieranie adresu ip, łączenie i na koniec: uniknięto słabego połączenia z internetem. Przywróciłem mu "ustawienia fabryczne", ale nic nie pomogło. Dodam, że na innych telefonach, tabletach i laptopach działa wszystko dobrze. Może ktoś coś poradzi, bo szlag mnie trafia, że nie działa...z góry wielkie dzieki!
W zaawansowanych ustawieniach WiFi wyłącz "unikanie słabych połączeń".
Jak nadal nie będzie chciał się łączyć, albo będzie słaby sygnał WiFi, to jest coś nie tak z anteną w telefonie.
"unikanie słabych połączeń" mam wyłączone...ale zrobiłem takie doświadczenie: zrobiłem z 2-giego L9 hot spot i mój go widzi i łączy się z nim bez problemu... i teraz już zgłupiałem...
Może wyłącz/włącz router?
Może na routerze pula adresów z DHCP się skończyła, a inne urządzenia mają jeszcze dzierżawę na IP i dlatego się łączą?
A ten przyznany IP dla L9 wygasł i router nie może już przydzielić bo nie ma puli wolnej?
Tak sobie teoretyzuje...
Coś wcześniej pisałeś że: "Przywróciłem mu "ustawienia fabryczne", ale nic nie pomogło" - znaczy zrobiłeś reset systemu w L9 ?
I definiowałeś od nowa z palca w telefonie sieć do której się podłączasz po wifi? (nie masz żadnych WPSów powłączanych w routerze? w sprzęcie z androidem często to jest przyczyna magicznych zachowań działa/przestało - najlepiej wszystko z palca wklepać, bez kreatorów).
z poziomu menu "przywróć ustawienia fabryczne", doczytałem, że hard reset jako kombinacja klawiszy...i już robię.
Może nie ma potrzeby hard resetu robić. Może po prostu wywal sieć z L9 i od podstaw ją z palca wprowadź?
Z drugiej strony znane są kaprysy routerów z działaniem ze sprzętem mobilnym. Czasami wystarczy zmienić jeden parametr i działa.
Czasami raz działa, innym razem nie działa (Twój przypadek).
I nie ma tu wytłumaczenia że inne urządzenia działają. Po prostu router może 'kaprysić' z danym egzemplarzem urządzenia.
Na szybko jeszcze możesz wyłączyć tryb N w routerze i zobacz czy L9 pójdzie na samym G.
Usuń sieć całkowicie z telefonu, w routerze zmień na chwilę zabezpieczenia i potem daj znowu WPA2, dla testu zmień hasło, restart routera i gdy router wstanie połącz się z wifi w telefonie i sprawdź czy pomogło.
wasilewk
19-06-2014, 20:43
Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, moje były firmowe z Orange. Aktualnie mam HTC M7 w Playu i komunikacja z innymi iPhone'ami działa bez zarzutu.
Mój kolega ma Xperię T, i miał problem taki, że gdy pisałem mu mms z fotką z IP lub z HTC to dostawał go pustego a próba otworzenia zdjęcia crashowała mu apliakcjęod sms'ów. Aktualizacja Androida do wyższej wersji rozwiązała problem, ale na ponad 100 aktywnych osób, tylko mms ode mnie crashował apkę systemową. To tak w ramach ciekawostki.
Generalnie iphone od jakiegokolwiek operatora w pełni działa i nie ma z nim żadnych problemów. Miałem jeszcze iP4 z ery, bez simlocka i działał bez zarzutu w erze, orange i playu jeśli chodzi o smsy. Oddałem go komuś jakiś czas temu, ma kartę z orange w nim i działa bez zarzutu.
Czyli 'wiem, że nic nie wiem' skoro takie przypadki się zdarzają.
Mój iPhone5 to nówka z serwisu Aple bez Simlocka. Teraz działa w sieci Plus a już niedługo w Play'u, bo przedstawicielka Play'a potrafiła w swojej sieci uruchomić mi oba aparaty (mój i żony) tak jak trzeba --> niestety po powrocie do Plusa nadal jest jak było.
Pzdr.
Nie wiem czy to ja dałem ciała czy HTC - po ostatniej aktualizacji Sense (wersja 6) zaczęły się kłopoty z HTC One (M7):
1. Słownik podkreśla większość wyrazów - włącznie z tymi które zna
2. Dane w roamingu - włączenie roamingu i roamingu danych niewiele daje - status zawsze jest "rozlaczony": koniec z maila mi i netem za granicą.
Nr 2 kompletna porażka - wróciłem do czasów Nokii 3310: pół cegła za granicą.
3. W ramach aktualizacji pozbył się moich dzwonków i alarmów.
Słownik trzeba wyłączyć zrobić reboot i potem włączyć.
Dane w roamingu są ok. Nie słyszałem, żeby ktoś narzekał. Uruchom ponownie telefon i zobacz.
Koniecznie wyłącz szybkie uruchamianie przed powyższymi.
Co do 3. dolina - niestety tak jest.
Generalnie przymierzam się do HR tylko czekam na 4.4.3 ma być a chwilę.
Może teraz ja poproszę o pomoc doświadczonych w tym segmencie użytkowników. Potrzebuję niedrogi (< 200-300zł) telefon z w miarę dużym wyświetlaczem, będzie służył starszej osobie do pisania sms i telefonowania, żadnego internetu raczej. Ma być w miarę solidny, prosty, stabilny, bez zbędnych bajerów za które trzeba zapłacić. Do tej pory używała Samsunga Avillę więc wymagań nie ma dużych.
Na co warto zwrócić uwagę w tej kategorii wagowej? :)
Czy ktoś może mi doradzić co zrobić z zamulającym i szybko wyładowującym się Galaxy S3? :)
Czy ktoś może mi doradzić co zrobić z zamulającym i szybko wyładowującym się Galaxy S3? :)
HR z poziomu bootloadera?
lukpiecz
24-06-2014, 16:53
Zmienić na Motorolę Moto G :-)
HR z poziomu bootloadera?
A po Polsku można prosić? :)
Czy ktoś może mi doradzić co zrobić z zamulającym i szybko wyładowującym się Galaxy S3? :)
Zresetować system - "przywracanie systemu" czy jak to się zwie w menu.
A następnie nie instalować setek aplikacji, które zżerają baterię.
Albo wrzucić jakiś zoptymalizowany system - który dobry znajdziesz na forum androida - forum android com pl
W menu"konta". Zakładka "Bacup i zerwanie"
Ostatnia pozycja "reset ustawień" .
Może teraz ja poproszę o pomoc doświadczonych w tym segmencie użytkowników. Potrzebuję niedrogi (< 200-300zł) telefon z w miarę dużym wyświetlaczem, będzie służył starszej osobie do pisania sms i telefonowania, żadnego internetu raczej. Ma być w miarę solidny, prosty, stabilny, bez zbędnych bajerów za które trzeba zapłacić. Do tej pory używała Samsunga Avillę więc wymagań nie ma dużych.
Na co warto zwrócić uwagę w tej kategorii wagowej? :)
Jeżeli wygląd anie prestiż nie mają większego znaczenia, to do zastosowań, o których piszesz fantastycznie pomyślane są aparaty tego typu: http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/alcatel-20-01-biay/AT-H-T090.phtml
Podaję akurat ze strony T-Mobile.pl, bo tam akurat zajrzałem.
Pewnym mankamentem takich aparatów jest to, że dosyć obciachowe są...
Reset z poziomu bootloadera. Przy włączaniu urządzenia przytrzymaj vol+ powinna się pojawić opcja factory reset. Uwaga usunie dane.
A po Polsku można prosić? :)
A po polsku można prosić, a nie "po Polsku"?
Jeśli już to Power + Home + Vol up.
Ale wystarczy z menu zresetować.
Też usunie dane.
eristoff
24-06-2014, 23:21
CZYy ktoś może mi doradzić co zrobić z zamulającym i szybko wyładowującym się Galaxy S3? :)
Zmienić system na MIUI?
z cyklu jak to zrobic...
potrzebuje zrobic na glownym ekranie skrot do zmiany 2g/3g
telefon to nexus 4 i kitkat 4.4.3
Uzywam launchera Nova i niby mozna robic skroty, ale akurat nie do interesujacej mnie funkcji.
poradzicie?
z cyklu jak to zrobic...
potrzebuje zrobic na glownym ekranie skrot do zmiany 2g/3g
telefon to nexus 4 i kitkat 4.4.3
Uzywam launchera Nova i niby mozna robic skroty, ale akurat nie do interesujacej mnie funkcji.
poradzicie?
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.curvefish.widgets.network2g3gonoff
Może tak?
Sent from my One using Tapatalk
z cyklu jak to zrobic...
potrzebuje zrobic na glownym ekranie skrot do zmiany 2g/3g
telefon to nexus 4 i kitkat 4.4.3
Uzywam launchera Nova i niby mozna robic skroty, ale akurat nie do interesujacej mnie funkcji.
poradzicie?
uzywam: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.painless.pc
możliwe ze znajdziesz tam ta opcje
Do zmiany 2g/3g przyciskiem musi byc chyba root zrobiony.
Jeśli nie ma możliwości wyciągnięcia skrótu 2G/3G na belkę z ustawieniami (po rozwinięciu górnego paska), to bez roota się nie zmienić 2G/3G guzikiem i zawsze trzeba będzie chodzić do menu.
Czy ktoś z was posiada Nokię Lumia 925? Jakie wrażenia?
Ja posiadam jej bardziej fotograficzna siostre czyli 1020 i sobie chwale. Wszystko chodzi plynnie, nie mialem zadnego zwisu czy potrzeby robienia restartu. Zainstalowalem WP8.1. Wszystko chodzi jak nalezy. Troche jestem zawiedziony bateria, trzeba uwazac co dziala w tle. Bardzo sobie chwale nawigacje. Jakies konkretne pytania masz?
Różnica jednak jest, bo np. L1020 ma 32 giga pamieci i 2 giga ram.
Lumia 925 i 920/1020 różnią się jedną istotną sprawą - obudową. Mnie od Lumii 925 trochę odpycha aluminiowy bok - zawsze jak ją trzymam to z sercem w gardle, to mam wrażenie, że już leci mi z rąk.
Mam jeszcze możliwość wymiany 925 na "coś" innego i myślę o Blackberry Z10 - stąd moje pytanie. 1020 Dla mnie była za ciężka i za duża ( nie żeby 925 była mała... ), a aparat, to mi potrzebny do robienia zdjęć notatek na uczelni.
Tak zadałem pytanie, bo ciekawią mnie ogólne odczucia, spostrzeżenia. Ciężko mi znaleźć coś konkretnego. Chyba najważniejsze, że system chodzi sprawnie, że się nie psuje. Podczas mojego krótkiego użytkowania nie spotkałem jeszcze problemów większych. Jedynie nie ma kilku aplikacji do których przyzwyczaiłem się na andku ( S4 active, s2, xperia neo v, S4 mini, S4, etc, etc ). Ale telefon kupiłem nie do zabawy więc nie ma tragedii.
Miałem L1020 3 tygodnie do testów. Na co dzień używam iP4. Lumia bardzo mi się spodobała i cały czas poważnie myślę o wymianie.
MC_ ja mam iP5s i powiem szczerze, ze mam to samo :)
Ja obecnie Lumia 1020 - polecam, przegenialny telefon jak dla mnie.
Wcześniej skromniej bo Lumia 620 - polecam, również przegenialny :) W 620 brakowało mi w sumie tylko radia FM, no i aparat słabszy, a fajnie mieć zawsze pod ręką, żeby zrobić fotkę życia :)
lukpiecz
26-06-2014, 17:06
Widział ktoś jakiś fajny artykuł o nowym androidzie?
Ja dzisiaj znalazłem L1020 u dobrego sprzedawcy na allegro, nowa, czarna, z wysyłką <1400 zł.
Ja posiadam jej bardziej fotograficzna siostre czyli 1020 i sobie chwale. Wszystko chodzi plynnie, nie mialem zadnego zwisu czy potrzeby robienia restartu. Zainstalowalem WP8.1. Wszystko chodzi jak nalezy. Troche jestem zawiedziony bateria, trzeba uwazac co dziala w tle. Bardzo sobie chwale nawigacje. Jakies konkretne pytania masz?
A Twoje WP8.1 jest oficjalne czy kombinowane? Bo po wymuszonej instalce u mnie bateria trzymala 3/4 dnia. Czytalem ze moze miec to zwiazek wlasnie z "deweloperska" wersja WP8.1
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.