PDA

Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61

ShutterStill
09-12-2014, 10:51
Na andkowym Samsungu widac sie da, na WP nie.
Co do konta Gmail: po dodaniu konta mam do wyboru opcje synchronizacji poczta/kontakty/kalendarz, po zaznaczeniu pola "kontakty" wszystko wskakuje automatycznie i nic nie wpisuje recznie.
Mi adresy w mailu się nie sunchronizują.
Kontakty, kalendarze, zdjęcia... Wszystko inne tylko nie adresy email z Gmaila :-(
Może w samsungu się da a w Nokii nie..

P. S. Do drugiego kolegi.
W LCD 1520 jest glance i nie ma to wpływu na baterię (może nieodczuwalne minuty na przestrzeni doby)

motoko
09-12-2014, 10:59
glance czyli odpowiednik ambient display w andku jest zależne od wyświetlacza.
Tzn ma sens tylko na wyświetlaczach AMOLED które mogą "świecić" tylko wybrane piksele a nie cały ekran.
Tak więc na nie amoledach w/w funkcja spowoduje bardzo mocne zużycie baterii(ekran cały czas byłby włączony)
A to przepraszam, moj blad, faktycznie w 630 corki nie ma tej funkcji.

GonzoG
09-12-2014, 11:18
Nie bardzo rozumiem pytanie, mialo byc amoled vs. oled? Oledowych wyswietlaczy w telefonach chyba jeszcze nie ma (nie licze prototypow) a co do amoled/super amoled mam mieszane uczucia.


Chyba chciałeś napisać "już nie ma", a dokładniej nigdy nie było, poza dodatkowymi wyświetlaczami z jedno kolorowymi ikonami.
AMOLED = Acive Matix OLED.
Tak samo jak monitory LCD sa tak naprawdę AMLCD (inaczej zwane TFT), tak samo wszystkie w wyświetlacze w telefonach i TV i monitorach OLED to AMOLED.

A różnica miedzy OLED i AMOLED jest taka sam jak miedzy LCD w tanim zegarku czy kalkulatorze i LCD-TFT w monitorze.

Sapphiron
10-12-2014, 10:56
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/59705033/Screenshot_2014-12-10-09-43-54.png)

Było pięknie, nagle jest do kitu... Greenify przestał hibernować, znów mam zamulonego NeoV... Jakaś porada co zrobić? Oprócz wymiany telefonu?

Rafał_Sz
10-12-2014, 11:22
Dostałem na Nexusa 7 (2013) A 5.0.1. Polikwidowali błędy względem A 5.0.0. Pozostaje czekać na poprawki dla Nexusa 4...

sote
10-12-2014, 12:12
ja jeszcze nawet lolipopa na n7 (ale wersja 2012) nie dostalem...

Rafał_Sz
10-12-2014, 13:32
ja jeszcze nawet lolipopa na n7 (ale wersja 2012) nie dostalem...

Musisz mieć dostęp do KK. Wejdź do ustawień/informacja o tablecie/aktualizacja oprogramowania/sprawdź teraz.



UWAGA do wszystkich osób, które chcą kupić telefon Nokii i używać zestawu głośnomówiącego. WSZYSTKIE nowe modele mają zablokowane łączenie się z zestawami głośnomówiącymi/słuchawkami BT. Co gorsza, Microsoft nie przewiduje poprawki programowej - namieszali coś z prawami patentowymi. PARANOJA.

kiemlo
10-12-2014, 13:38
Nie żartuj :) Skąd ta informacja?

Rafał_Sz
10-12-2014, 15:02
Nie żartuj :) Skąd ta informacja?


Wymieniłem w RTV EURO AGD trzy rózne modele Nokii, bo w każdej był BT ale nie łaczył się ze słuchawkami. Po dwugodzinnej nieudanej walce z pomocą kierownika sklepu, poszukaliśmy i znaleźliśmy przyczynę. Microsyf informuje już o tym na swojej stronie (ukryte w którejś tam zakladce i tylko przy modelu 225 - choć dotyczy to wszystkich słuchawek z własnym systemem i klawiaturą, ale jest):


Nokia 225 Dual SIM - Czy mój telefon Nokia obsługuje zestaw słuchawkowy Bluetooth?

Nie. Twoje urządzenie jest wyposażone w funkcję Bluetooth, ale możesz z niej korzystać do przenoszenia kontaktów, muzyki i zdjęć zapisanych w telefonie.

Badyl81
10-12-2014, 15:17
Ale Lumii to też dotyczy?

matbe
10-12-2014, 15:22
UWAGA do wszystkich osób, które chcą kupić telefon Nokii i używać zestawu głośnomówiącego. WSZYSTKIE nowe modele mają zablokowane łączenie się z zestawami głośnomówiącymi/słuchawkami BT. Co gorsza, Microsoft nie przewiduje poprawki programowej - namieszali coś z prawami patentowymi. PARANOJA.
Po co takie głupoty piszesz. Problem dotyczy nielumiowych wynalazków, czyli nie wszystkich telefonów. Normalne Nokie działają z bluetooth.

Rafał_Sz
10-12-2014, 15:27
Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem telefonów, nie smarfonów.

Kurtz
10-12-2014, 15:34
smartphone to wciąż jest telefon - napisałeś nieprecyzyjnie. Myślę, że większość osób zrozumie to tak jak matbe - powinieneś to poprawić.

matbe
10-12-2014, 15:35
Nie każdy rozróżnia, ale antyreklamę marce zrobiłeś.

sote
10-12-2014, 15:48
Musisz mieć dostęp do KK. Wejdź do ustawień/informacja o tablecie/aktualizacja oprogramowania/sprawdź teraz.


Wiem jak to sprawdzić ;)
Potrafię też wgrać to ręcznie ale mi się nie chce ;)
Czekam cierpliwie na ota.

Czemu pisałeś o kitkacie?

Rafał_Sz
10-12-2014, 15:50
smartphone to wciąż jest telefon - napisałeś nieprecyzyjnie. Myślę, że większość osób zrozumie to tak jak matbe - powinieneś to poprawić.

Napisałem przecież, że:


dotyczy to wszystkich słuchawek z własnym systemem i klawiaturą


Wiem jak to sprawdzić ;)
Potrafię też wgrać to ręcznie ale mi się nie chce ;)
Czekam cierpliwie na ota.

Czemu pisałeś o kitkacie?Robiłem dzisiaj kilka aktualizacji i zwyczajnie mi się pochrzaniło. Oczywiście KK masz teraz, czekasz na 5.0.1. ;)

Kurtz
10-12-2014, 16:01
Chodziło mi o to, żebyś zmienił w swoim poście, albo tam dopisał uwagę, bo ktoś nie doczyta dalej i będzie myślał, że dotyczy to też smartphone.

Sapphiron
12-12-2014, 11:02
to jak? ktoś pomoże mi z wcześniejszym pytaniem czy kiszka?

manfred
13-12-2014, 15:12
Galaxy S4 mini jak skonfigurować ustawienia aby podczas pisania sms polskie litery nie zabierały więcej niż jeden znak. Głowię już pół dnia i nie mogę tego znaleźć. Za pomoc dzięki

Boryszuk
13-12-2014, 15:29
Galaxy S4 mini jak skonfigurować ustawienia aby podczas pisania sms polskie litery nie zabierały więcej niż jeden znak. Głowię już pół dnia i nie mogę tego znaleźć. Za pomoc dzięki

http://bit.ly/16iw89G

GonzoG
13-12-2014, 16:55
Galaxy S4 mini jak skonfigurować ustawienia aby podczas pisania sms polskie litery nie zabierały więcej niż jeden znak. Głowię już pół dnia i nie mogę tego znaleźć. Za pomoc dzięki

Nie da się.
SMSy nie obsługują polskich znaków w standardowym kodowaniu. Użycie polskich znaków wymusza użycie rozszerzonego kodowania, a tym samym, jeden znak zajmuje więcej bitów i SMS mieści mniej znaków.

Część aplikacji dopuszcza wyłączenie znaków narodowych i sama zamienia je na znaki "bez ogonków" - jak np. Handcent SMS.

wagabundy
13-12-2014, 17:11
http://bit.ly/16iw89G
dobrze mówi ;) ale wystarczy "tryb wprowadzania -> Unicode" i gotowe :)

manfred
13-12-2014, 17:29
dobrze mówi ;) ale wystarczy "tryb wprowadzania -> Unicode" i gotowe :)

Masakra gdzie to jest. To tel córy nie mam pojęcia gdzie co jest

GonzoG
13-12-2014, 17:41
dobrze mówi ;) ale wystarczy "tryb wprowadzania -> Unicode" i gotowe :)

Raczej chodzi o odwrotność tego ustawienia, a nie o skrócenie wszystkich SMSów do 70 znaków...


SMS nie ma ograniczonej ilości znaków, a wielkość w bajtach - 140 B - czyli 160 znaków 7b(itowych), 140 znaków 8b i 70 znaków Unicode (16b).

Polskie znaki są dostępne dopiero w alfabecie 8 bitowym (już nie używanym, bo są różne zestawy 8 bitowe, gdyż w jednym nie mieszą się nawet wszystkie znaki krajów europejskich, jak i były różne u różnych producentów telefonów).

Dlatego został teraz standardowy alfabet GSM (bez polskich znaków, albo z polskimi, ale z problemami z odczytaniem treści na innych typach telefonów - iPhone, cała masa nie smartfonów), albo Unicode, który może zmieścić 70 znaków w SMSie.

GonzoG
13-12-2014, 17:44
Masakra gdzie to jest. To tel córy nie mam pojęcia gdzie co jest

W ustawieniach aplikacji do SMS (jeśli używa standardowej) - powinna tam być opcja do wyboru zestawu znaków.

Alfabet GSM = brak polskich znaków lub z polskimi i problemy na innych telefonach (to zależy jak to jest rozwiązane)
Alfabet Unicode = 70 znaków na SMS.

manfred
13-12-2014, 17:49
W standardowej nie mam dlatego pobrałem Go sms Pro. I też w wersji 6 nie widzę tego. No nic będe szukał dalej.

GonzoG
13-12-2014, 18:06
W standardowej nie mam dlatego pobrałem Go sms Pro. I też w wersji 6 nie widzę tego. No nic będe szukał dalej.

Ja mam Handcent SMS - domyślnie chyba sama usuwa znaki narodowe (nie wiem, bo od 4 czy 5 lat nie zmieniałem konfiguracji - przenosi mi się z poprzednich telefonów)
Jak chcesz włączyć/wyłączyć wysyłanie polskich znaków w SMSach to:
Ustawienia -> ustawienia wysyłanych wiadomości -> Polski tryb SMS -> włączone.

Ale ma kilka ustawień, które trzeba zmienić -> jak automatyczne zamienianie SMS na MMS gdy wiadomość dłuższa niż 3 SMSy:
Ustawienia -> ustawienia wysyłanych wiadomości -> Automatyczna konwersja na MMS

manfred
13-12-2014, 18:16
Zaczynam na nowo grzebać dzięki za pomoc. Zaś w sms Go Pro nie mam licznika znaków ech.

RAF7705
13-12-2014, 18:40
Hej Manfred.
To może wybierz język angielski jako język klawiatury i nie będzie polskich znaków.
[emoji477]

nikoniarz
13-12-2014, 18:41
Hej Manfred.
To może wybierz język angielski jako język klawiatury i nie będzie polskich znaków.

Ale jeśli używa słownika to będzie mieć "dziwne" podpowiedzi :D

manfred
13-12-2014, 19:26
Udało się choć nie obyło się bez restartu programu.

jasin
13-12-2014, 19:27
Możecie mi doradzić jakiegoś smartfona do 500zł? Zależy mi aby był na androidzie, posiadał GPS, dual sim z obsługą AERO2 i ogólnie płynnie i w miarę szybko działał. Patrzyłem na allegro i jest tych wynalazków, ale ja się w tym nie bardzo orientuję. Zaciekawił mnie OVERMAX VERTIS 5010 EXPI ale może w tej kwocie da się kupić coś lepszego.

Mcarto
14-12-2014, 21:02
Mam problem z łączeniem się mojego telefonu do sieci Wi-Fi.
Nie wiem dlaczego ale tylko w domu zawsze mam połączenia natomiast w wielu miejscach mam informacje, że połączenie jest, siła sygnału dobra a przeglądarka, taptalk, poczta się nie łączą.
Wspomnę tylko, że nie chodzi o zabezpieczone hasłem sieci tylko otwarte na użytkowników.

Telefon to Motorola RAZR(i) - próbowałem coś rozwiązać w ustawieniach aparatu, szukałem wyjaśnienia w google i nic.

Rafał_Sz
15-12-2014, 17:09
Pierwszy raz w życiu kupiłem coś od LG, bo potrzebowałem smartfona, a G3 jakoś dobrze mi leżał w dłoni. Muszę przyznać, że nawet im ta słuchawka wyszła.

M_B
15-12-2014, 17:44
rsz, ja wychodzę z założenia, że jak smartfon to tylko LG, bo nienawidzę korpo-Samsungów :lol:

ShutterStill
15-12-2014, 17:48
Moto x 2014 też polecam :-)
Prawie goły Android i super wykończenia w drewnie albo skórze

Rafał_Sz
15-12-2014, 19:18
rsz, ja wychodzę z założenia, że jak smartfon to tylko LG, bo nienawidzę korpo-Samsungów :lol:

Osobiście wolę Nexusy, bo mają czysty system, ale jakoś tak wyszło. Właśnie ładuję w G3 andka 5.0.1. Na marginesie, ekran 4K i aparat w tym telefonie mnie rozwaliły jakością.

Grzybu
15-12-2014, 20:32
Mnie Android 5 trochę rozczarowuje na N4. Musiałem się przyzwyczaić do lagów np przy oddzwanianiu z powiadomień o nieodebranych połączeniach. Poza tym nie działa np Lama a Power Toggles ma pewne ograniczenia. Lama nie przełącza dźwięków, Power Toggles z kolei prowadzi do ustawień (nie wszystkie, ale chyba więcej niż w KK), podczas gdy w KK niektóre funkcje działały bezpośrednio z przycisku. Krzaczy mi się czasem pasek z adresem w Chrome, a już szlag mnie trafiał jak wywaliło mi budzik. Chyba ze 3 dni pod rząd "dzwonił", ale bezgłośnie. Pomogło dopiero przełączenie dźwięku na inny i potem z powrotem na stary. Czekam teraz na 5.0.1 mam nadzieję, że poprawią te bugi. Aha robiłem reset do ustawień fabrycznych po aktualizacji, ale tylko z poziomu menu, może źle to zrobiłem? Ogólnie po KK jestem trochę rozczarowany.

Boryszuk
15-12-2014, 20:55
A mi N4 chyba właśnie zdechł.

Rafał_Sz
15-12-2014, 21:14
A mi N4 chyba właśnie zdechł.

R.I.P.


Załadowałem A5 w G3. Na szczęście nakładka LG powoduje, że nowy robocik wygląda całkiem przyzwoicie, w przeciwieństwie do tego, którego mam na Nexusie 7. Na razie nie widzę błędów, ale może ja już w ogóle słabo widzę. ;)

mateo912
15-12-2014, 21:31
A mi N4 chyba właśnie zdechł.

a co mu się stało?

Boryszuk
15-12-2014, 23:44
Ekran wziął i błysł, telefon się wyłączył. Po 15 minutach udało się go włączyć na chwilę i umarł. Teraz nawet nie rozpoznaje, że jest ładowany. Wyciągnąłem z szuflady S3 i się przyzwyczajam ;-) W styczniu kończy mi się umowa więc może będzie coś nowego

Ark
16-12-2014, 16:14
A może to tylko bateria niedomaga?
__
Mobilnie

Boryszuk
16-12-2014, 21:18
To całkiem możliwe. Nie wiem tylko jak to sprawdzić skoro telefon nie reaguje na żadne guziki. Zastanawiam się jak wygląda gwarancja producenta. Słuchawkę miałem od września zeszłego roku.

M_B
16-12-2014, 21:42
Boryszuk, probowales robić factory reset?

Boryszuk
16-12-2014, 22:08
Nie, nie chcę stracić tego co mam na telefonie.

Ciekawa sprawa. Po podłączeniu telefonu do kompa (całą noc ładował się ze ściany na dole) na ok sekundę zapala się światełko od ładowania baterii a komp rozpoznaje, że podłączono urządzenie (niestety na tym kończy się zabawa i nie rozpoznaje jakie to urządzenie)

nikoniarz
16-12-2014, 22:15
Nie, nie chcę stracić tego co mam na telefonie.

Jak zdechł, to już straciłeś. Ja bym resetował...

Boryszuk
16-12-2014, 22:18
Nie reaguje na żadne guziki. Teraz podłączyłem go do innej ładowarki. Dioda od ładowania mruga co ok 15-20 sekund. Niech się trochę poładuje, zobaczymy co mu się zrobi.

wunat
16-12-2014, 23:12
a resetowales spinaczem? znaczy sie przez ta mala dziurke?

Boryszuk
16-12-2014, 23:22
a resetowales spinaczem? znaczy sie przez ta mala dziurke?

Którą?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cdn2.ubergizmo.com/wp-content/uploads/2012/10/nexus4-manual.jpg)

wunat
16-12-2014, 23:27
To wyjaśnia dlaczego nexus 5 ma juz takie cos... A gdzieś pod slotem karty SIM nie ma, jak w Sony z1?

kiemlo
17-12-2014, 01:12
Nie wydaje mnie się, żeby Nexusa 5 można było zresetować spinaczem :)

GonzoG
17-12-2014, 01:12
To wyjaśnia dlaczego nexus 5 ma juz takie cos... A gdzieś pod slotem karty SIM nie ma, jak w Sony z1?

Nexus 5 też nie ma.
Jedna mała dziurka to wyciąganie karty SIM, a druga to mikrofon.

Resetuje się jedynie przez bootloader - zarówno N4 (vol.dwn + pwr) i N5 (vol.up+dwn+pwr)

qualin
17-12-2014, 01:54
a resetowales spinaczem? znaczy sie przez ta mala dziurke?

Gratuluje pomyslowosci. Jeszcze nie widzialem telefonu z przyciskiem w dziurce do resetowania. To nie router :)
Jeszcze ktos przeczyta taka porade i rozwali sobie jeden z mikrofonow w telefonie.

GonzoG
17-12-2014, 02:00
Gratuluje pomyslowosci. Jeszcze nie widzialem telefonu z przyciskiem w dziurce do resetowania. To nie router :)
Jeszcze ktos przeczyta taka porade i rozwali sobie jeden z mikrofonow w telefonie.

Może jemu zadziałało... Bo wiesz - jak odpowiednio mocno wciśniesz, to jest szansa, że zrobisz zwarcie i się zresetuje.

Rafał_Sz
17-12-2014, 09:36
Z tym Nexusem to mi wygląda na padnięcie aku. Borys, spróbuj rozpłatać telefon, wyjmij zasilanie i podłącz przez usb do kompa. Wybierz tylko taki port, który ma dużą wydajność prądową (np. taki, który jest w stanie uciągnąć dysk USB bez własnego zasilania).

Sapphiron
17-12-2014, 10:31
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/59705033/Screenshot_2014-12-10-09-43-54.png)

Było pięknie, nagle jest do kitu... Greenify przestał hibernować, znów mam zamulonego NeoV... Jakaś porada co zrobić? Oprócz wymiany telefonu?

Pomożecie?

Grzybu
17-12-2014, 16:02
Resetuje się jedynie przez bootloader - zarówno N4 (vol.dwn + pwr) i N5 (vol.up+dwn+pwr)
Jest jakaś różnica między takim resetem, a tym z menu? (Reset do ustawień fabrycznych)

GonzoG
17-12-2014, 16:08
Pomożecie?
Jedyne co możesz zrobić, to czekać... Czekać, aż wszystkie aplikacje zostaną w pełni zaktualizowane do Androida 5.0, choć i to nie daje gwarancji, bo jakaś i tak może blokować.



Jest jakaś różnica między takim resetem, a tym z menu? (Reset do ustawień fabrycznych)
Taka, że jak padnie system, to do menu nie wejdziesz.

Grzybu
17-12-2014, 16:23
Taka, że jak padnie system, to do menu nie wejdziesz.

To jest jasne, ale czy przy sprawnym telefonie jest różnica?

GonzoG
17-12-2014, 16:26
To jest jasne, ale czy przy sprawnym telefonie jest różnica?
Raczej nie, bo jedne i drugie czyści dokładnie to samo, tylko w różny sposób się za to zabierając.

Grzybu
17-12-2014, 16:35
Raczej nie, bo jedne i drugie czyści dokładnie to samo, tylko w różny sposób się za to zabierając.
Ok dzięki. Pytałem w kontekście wipa po aktualizacji do L5.0, bo słyszałem że to pomaga na lagi. U mnie nie pomogło.

mateo912
18-12-2014, 00:28
Pytanie do specjalistów od roota w androidzie.
Wyskoczyło mi info o dostępnej aktualizacji do 5.0.1 w moim n4 na którym mam roota. Czy aktualizacja usunie roota czy zostawi? Bo nie chce mi się rootować od nowa (konieczny wipe)

GonzoG
18-12-2014, 04:18
Pytanie do specjalistów od roota w androidzie.
Wyskoczyło miinfo o dostępnej aktualizacji do 5.0.1 w moim n4 na którym mam roota. Czy aktualizacja usunie roota czy zostawi? Bo nie chce mi się rootować od nowa (konieczny wipe)

Usunie wszystko.

rychu_cmg
18-12-2014, 15:51
Pytanie do specjalistów od roota w androidzie.
Wyskoczyło miinfo o dostępnej aktualizacji do 5.0.1 w moim n4 na którym mam roota. Czy aktualizacja usunie roota czy zostawi? Bo nie chce mi się rootować od nowa (konieczny wipe)
Zawsze możesz zrobić roota w kilka minut przez Kingo ROOT

mateo912
18-12-2014, 16:25
Zawsze możesz zrobić roota w kilka minut przez Kingo ROOT
Sam root to nie problem. Problemem jest przymusowy wipe przed rootem. No chyba że przy odblokowanym bootloaderze (bo chyba przy aktualizacji sie nie blokuje znów) nie trzeba robić wipe?

rychu_cmg
18-12-2014, 17:27
Sam root to nie problem. Problemem jest przymusowy wipe przed rootem. No chyba że przy odblokowanym bootloaderze (bo chyba przy aktualizacji sie nie blokuje znów) nie trzeba robić wipe?
Jak robiłem roota w Samsungu to wystarczyło oprócz programu Kingo Root pobrać sterowniki Samsunga do USB i to wszystko. Resztę zrobił za mnie program.

mateo912
18-12-2014, 17:41
Jak robiłem roota w Samsungu to wystarczyło oprócz programu Kingo Root pobrać sterowniki Samsunga do USB i to wszystko. Resztę zrobił za mnie program.
No tak ale nie formatowalo Ci wtedy telefonu? Bo już nie pamiętam kiedy jest ten wipe robiony przy odblokowaniu bootloadera czy przy roocie.

GonzoG
18-12-2014, 17:42
Sam root to nie problem. Problemem jest przymusowy wipe przed rootem. No chyba że przy odblokowanym bootloaderze (bo chyba przy aktualizacji sie nie blokuje znów) nie trzeba robić wipe?

A w czym przeszkadza wipe ??
Przy aktualizacji do lizaka i tak wszystko z telefonu "idzie z dymem".

sote
18-12-2014, 18:31
Pytanie do specjalistów od roota w androidzie.
Wyskoczyło miinfo o dostępnej aktualizacji do 5.0.1 w moim n4 na którym mam roota. Czy aktualizacja usunie roota czy zostawi? Bo nie chce mi się rootować od nowa (konieczny wipe)

Nie zainstalujesz tej aktualizacji mając roota :( wiem bo też mam roota na n4 i nie da się update'u zrobić. Próbowałem ota, próbowałem przez recovery, próbowałem przez nexus root toolkit.

Wipe jest CHYBA niezbędny przy odblokowania bootloadera tylko.

Grzybu
18-12-2014, 18:32
A w czym przeszkadza wipe ??
Przy aktualizacji do lizaka i tak wszystko z telefonu "idzie z dymem".
Przez OTA nic nie idzie z dymem.

mateo912
18-12-2014, 18:54
A w czym przeszkadza wipe ??
Przy aktualizacji do lizaka i tak wszystko z telefonu "idzie z dymem".
Ano w tym w czym format c na kompie. Koniecznością instalacji i ustawiania wszystkiego od nowa -> strata czasu

Nie zainstalujesz tej aktualizacji mając roota :( wiem bo też mam roota na n4 i nie da się update'u zrobić. Próbowałem ota, próbowałem przez recovery, próbowałem przez nexus root toolkit.

Wipe jest CHYBA niezbędny przy odblokowania bootloadera tylko.
Czyli trzeba zrobić unroot zainstalować i znow root? :/

Przez OTA nic nie idzie z dymem.
O tym wiedzą wszyscy Ale nie o to chodzi.

Sapphiron
21-12-2014, 10:56
Jedyne co możesz zrobić, to czekać... Czekać, aż wszystkie aplikacje zostaną w pełni zaktualizowane do Androida 5.0, choć i to nie daje gwarancji, bo jakaś i tak może blokować.


Wcześniej było ok, działało hibernowanie, telefon chodził płynnie i szybko... teraz nie działa hibernowanie i jest muł niemiłosierny... a android to stare badziewie 4.0.1

Sapphiron
21-12-2014, 14:24
dobra wyjaśniło się. Trzeba było wgrać najnowszą wersję xposed instalator do Greenify, oraz włączyć Force Hibernate.

Znów telefon działa jak trzeba :)

qualin
21-12-2014, 16:14
A na co Tobie to hibernowanie?

costi
23-12-2014, 21:30
Gratuluje pomyslowosci. Jeszcze nie widzialem telefonu z przyciskiem w dziurce do resetowania. To nie router :)
Jeszcze ktos przeczyta taka porade i rozwali sobie jeden z mikrofonow w telefonie.

Desire Z miał ;)

qualin
23-12-2014, 22:18
Cos mi się wierzyć nie chce.

sote
27-12-2014, 21:32
Virgin mobile lub nju.
Używacie?
W połowie lutego kończy mi się umowa w t-mobile i to co mi oferują na przedłużenie średnio mi pasuje. Szczególnie nie pasuje mi wiązanie się długa umową. Myślałem o przejściu do play ale to znów wiąże się z cyrografem na 2 lata...

mini21
27-12-2014, 21:41
Miałem Virgin'a przez jakiś czas do neta - działał nieźle, lepiej chyba, niż mój obecny Orange.
Nju to z tego co pamiętam Orange, więc odradzam - mieszkam w Wwie i nieraz zdarzają się problemy z zasięgiem (co wydaje mi się wręcz absurdalne).

Ark
27-12-2014, 22:15
Jeżeli nie zależy Ci na ofercie z telefonem, pomyśl o Red Bull Mobile (Play). Za niecałe 30 pln masz nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i na stacjonarne + 2GB internetu. Umowa na czas nieograniczony z miesięcznym okresem wypowiedzenia.
__
Mobilnie

Zolty
28-12-2014, 03:35
>sote: ostatnio sie nauczylem jak sie przedluza umowy (akurat w Orange, ale pewnie dziala wszedzie): zlozylem wypowiedzenie w lokalnym BoK. Pani konsultantka polaczyla mnie z dzialem rezygnacji, ktory dal mi takie warunki ktorych normalni nie sa w stanie dac. Przyklad: mam stary pakiet danych (tylko karta) 10 Gb za jakies 40 PLN/mies . W ramach przedluzenia - caly 1 Gb extra, z wciskanym niepotrzebnym mi modemem i bodajze 30 PLN/mies. Kilka dni wczesniej oferta od dzialu utrzymania klienta (dzial powstrzymania przed ucieczka ;) ) dostalem oferte 15 Gb za 20 PLN/mies na 12 mies.
Od tego momentu jestem bezczelny i wszystkim dzwoniacym z ofertami przedluzenia mowie, ze i tak bede skladal rezygnacje, bo wtedy dostane lepsze oferty.

Feni
28-12-2014, 16:16
Podpisałem ostatnio umowę z T-mobile.Oczywiście dostałem marny pakiet danych, bo chciałem jak najniższy abonament i teraz dopóki nie przyjdzie mi karta Aero muszę zadowolić się 250mb.
Zainstalowałem sobie licznik danych żeby pilnować tego limitu i ku mojemu zdziwieniu odkryłem, że mój samsung bez przerwy pobiera jakieś dane- kilkadziesiąt kb na minutę. Po trzech godzinach zrobiło się z tego 5,5mb- z niczego! To daje jakieś 50 mb na dobę, więc limit szybko wykorzystam.
Specjalnie zostawiłem wifi włączone żeby zobaczyć ile się tego uzbiera. Dane pakietowe mam wyłączone. Wysyłanie danych w tle również.
Jeśli wyłączę wifi, a włączę dane pakietowe licznik nalicza dokładnie tak samo, tylko że kb lecą z płatnego limitu.

Gier nie mam zainstalowanych, a z aplikacji to:
-usługi google play
- MX player
- Opera classic
-Yanosik
-Be-on-road
- RMFon.pl
- licznik danych w telefonie

Jak ukrócić uciekanie transferu? Wyłączanie i włączanie danych pakietowych mija się z celem, bo jak chcę coś sprawdzić na stronach, to przez czas jak sobie czytam dane ciągle lecą w kosmos

Sapphiron
28-12-2014, 16:27
A na co Tobie to hibernowanie?

Po to że NeoV jest konstrukcją starą i mulącą. A z Greenify chodzi szybko i bez zacięć :)

nikoniarz
28-12-2014, 16:30
Nie wiem z jakiego telefonu korzystasz, ale w ustawieniach danych komórkowych powinieneś mieć uwzględnione co "ciągnie" Ci dane oraz będziesz mógł to ograniczyć. Coś na wzór tego:

https://lh5.googleusercontent.com/-GBBPYqmQUwQ/VKATnbuJyvI/AAAAAAAABQI/kgnuxXfvCV8/w346-h570-no/2014-12-28-15-24-54.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-GBBPYqmQUwQ/VKATnbuJyvI/AAAAAAAABQI/kgnuxXfvCV8/w346-h570-no/2014-12-28-15-24-54.jpg)
https://lh5.googleusercontent.com/-8sEKjIaQGLA/VKATnVNblmI/AAAAAAAABQE/txKB46pK_T0/w346-h570-no/2014-12-28-15-23-56.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-8sEKjIaQGLA/VKATnVNblmI/AAAAAAAABQE/txKB46pK_T0/w346-h570-no/2014-12-28-15-23-56.jpg)

Edit:
Chociaż teraz do mnie dotarło, że skoro musiałeś instalować "licznik" to możesz tego nie mieć standardowo...

Feni
28-12-2014, 16:58
Mam Samsunga I9001. Nie mam czegoś podobnego w moim telefonie. Wyłączyłem już masę "śmieci"- aktualizacje, wysyłanie danych w tle, synchronizacja z kontem. Teraz wyłączyłem automatyczne robienie kopii zapasowej na koncie googla i pobieranie zwolniło do jakichś 2kb na minutę. Teraz znowu zeżarło 90kb. Może jakiś wirus na androida podłapałem

freefly
28-12-2014, 21:44
Mam Samsunga I9001. Nie mam czegoś podobnego w moim telefonie. Wyłączyłem już masę "śmieci"- aktualizacje, wysyłanie danych w tle, synchronizacja z kontem. Teraz wyłączyłem automatyczne robienie kopii zapasowej na koncie googla i pobieranie zwolniło do jakichś 2kb na minutę. Teraz znowu zeżarło 90kb. Może jakiś wirus na androida podłapałem


Instrukcja obsługi strona 82.
Włączony telefon, może być na stałe podłączony do Internetu i automatycznie synchronizować się z usługami
opartymi na transmisji danych.

Wyłączyć transmisję danych, gdy nie korzystasz się z internetu.

Feni
28-12-2014, 22:14
Dzięki freefly. Przyznaję, że do instrukcji nie zajrzałem. Miałem nadzieję, że wina leży w nieskończonej dobroci androida i usług googla.
Lipa trochę, bo jak czekam na maila lub mam włączoną nawigację, to jestem online i wtedy mi te bajciki uciekają dodatkowo.

sote
28-12-2014, 23:14
Jeżeli nie zależy Ci na ofercie z telefonem, pomyśl o Red Bull Mobile (Play). Za niecałe 30 pln masz nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i na stacjonarne + 2GB internetu. Umowa na czas nieograniczony z miesięcznym okresem wypowiedzenia.
__
Mobilnie

W red Bull SMS są dodatkowo płatne, tutaj virgin wygrywa, nie potrzebuje no limit połączeń ;)


>sote: ostatnio sie nauczylem jak sie przedluza umowy (akurat w Orange, ale pewnie dziala wszedzie): zlozylem wypowiedzenie w lokalnym BoK. Pani konsultantka polaczyla mnie z dzialem rezygnacji, ktory dal mi takie warunki ktorych normalni nie sa w stanie dac. Przyklad: mam stary pakiet danych (tylko karta) 10 Gb za jakies 40 PLN/mies . W ramach przedluzenia - caly 1 Gb extra, z wciskanym niepotrzebnym mi modemem i bodajze 30 PLN/mies. Kilka dni wczesniej oferta od dzialu utrzymania klienta (dzial powstrzymania przed ucieczka ;) ) dostalem oferte 15 Gb za 20 PLN/mies na 12 mies.
Od tego momentu jestem bezczelny i wszystkim dzwoniacym z ofertami przedluzenia mowie, ze i tak bede skladal rezygnacje, bo wtedy dostane lepsze oferty.

W ten sposób (po wypowiedzeniu) przedluzylem juz kilka umów ;) niestety widzę ze t-mobile nie oferuje mi nic co MNIE zadowoli. Owszem, ofertę mają może i ciekawa, ale mi to nie pasuje, bo żeby mieć 2GB netu (reszta no-limit +200min roamingu) bym musiał płacić abonament 79zl netto przez 2 lata (opcja z telefonem np LG g3 za 449, o ile dobrze pamiętam) albo 69netto (bez telefonu). Roamingu nie potrzebuje, gadam pewnie ze 200min, więcej smsuje i używam netu. Bez sensu płacić za coś czego nie wykorzystam. Dlatego zaczynam rozglądać się za czymś bardziej elastycznym i bez łańcucha w postaci umowy na 24m-ce. Telefonu póki co nie mam ciśnienia zmienić bo ten który mam (nexus 4) wystarcza mi w 100%.

Zolty
28-12-2014, 23:50
Tyle to mi Orange zaspiewal za to samo (all-inclusive + 2 Gb), dzial obslugi uciekajacych klientow dal mi 1.5 Gb + krajowe All-Inclusive za 45 PLN (12 mies bez telefonu).
Niestety jakosc uslug Orange pozostawia troche do zyczenia.

sokrates
02-01-2015, 09:01
Planuje wymienić swojego nexusa4 na cos młodszego i większego. Nie chce wydawać więcej niż 1000 zł. Padło na xperie t3. Znajdę coś lepszego w tej cenie, z ekranem 5" rozdzielczością nie gorszą. A i z zasady odrzucam chińskie wynalazki.

Rafał_Sz
02-01-2015, 09:15
Ja bym jednak został przy N4. ;)

sokrates
02-01-2015, 09:37
zaczyna mieć dziwne humory... ma już prawie 2 lata i znajomy z serwisu GSM ostrzegł mnie że już pora na niego, a w szczególności na baterię.

Rafał_Sz
02-01-2015, 10:13
Zestaw narzędzi do wymiany wraz nowym aku do N4 kosztuje 50 zł. Jak tam chcesz. ;)

sokrates
02-01-2015, 11:11
Nie chodzi o to że słabo trzyma. W tym modelu ponoć przy ekspoatacji powyżej 1,5 roku istnieje ryzyko samozniszczenia baterii wraz z całym telefonem. Kumpel pracuje w serwisie GSM i ma całkiem spory wysyp takich przypadków w 1,5 rocznych egzemplarzach... Poza tym jak wspomniałem mój zaczyna kaprysić, po rozpoczęciu rozmowy coraz częściej zdarza się że nie słychać rozmówcy, pomaga restart. Inna sprawa że często korzystam z aplikacji do łączenia się zdalnym pulpitem z klientem, a wiadomo że na 5,3" będzie wygodniej niż na 4,7. A często telefon to jedyne narzędzie jakie mam przy sobie, a potrzeba połączenia jest paląca.

lukiii
02-01-2015, 17:19
Zestaw narzędzi do wymiany wraz nowym aku do N4 kosztuje 50 zł. Jak tam chcesz. ;)

A tu niezbędne poradniki krok po kroku. Sprawdzone :D
http://www.makeuseof.com/tag/how-to-replace-the-nexus-4-battery-it-can-be-done-android/
https://www.youtube.com/watch?v=9XKsAu6HpqE

Boryszuk
02-01-2015, 17:20
Wymiana jest prosta jak drut. Właśnie za radą Rafała wyciągnąłem swoją, nową włożę kiedy do mnie dotrze (kupiłem z eBaya)

sokrates
03-01-2015, 14:39
Jest jeszcze 2 dno - jestem nieuleczalnym gadżeciarzem i czuję nieodpartą potrzebę wymiany słuchawki na nową co rok czy 1,5... plus zaczynające się problemy z połączeniami przechyliły szalę goryczy na szybkie pożegnanie się z nexusem.

siona
03-01-2015, 18:52
N5? Trochę ponad budżet ale chyba warto.

wasilewk
03-01-2015, 20:51
Jest jeszcze 2 dno - jestem nieuleczalnym gadżeciarzem i czuję nieodpartą potrzebę wymiany słuchawki na nową co rok czy 1,5... plus zaczynające się problemy z połączeniami przechyliły szalę goryczy na szybkie pożegnanie się z nexusem.

Też tak miałem, córka mnie wyleczyła: kupiła mi nowego iPhone'a - na nim nauka przekracza rzeczony okres przypadającej wymiany, więc siedzę i uczę się 'starocia' - a i tak okazuje się, że wieeelu rzeczy jeszcze nie poznałem.

Pzdr.

sokrates
03-01-2015, 21:54
IPhone posiadasz. Muszę miec coś z zasięgiem, przez co da się pogadać bedac gdzieś dalej niż centrum warszawy. Miałem przerabiałem, dziękuje. Btw. Bardzo fajna słuchawka, ale nie do rozmow jak się ma słaby zasieg.

darjo1
03-01-2015, 22:27
Muszę miec coś z zasięgiem, przez co da się pogadać bedac gdzieś dalej niż centrum warszawy.

To przetestuj Blackberry Z30,
Skończą się problemy z zasięgiem i jakością rozmów.

kronos28
04-01-2015, 01:52
Jest jeszcze 2 dno - jestem nieuleczalnym gadżeciarzem i czuję nieodpartą potrzebę wymiany słuchawki na nową co rok czy 1,5... plus zaczynające się problemy z połączeniami przechyliły szalę goryczy na szybkie pożegnanie się z nexusem.

One plus One?

wasilewk
04-01-2015, 11:27
IPhone posiadasz. Muszę miec coś z zasięgiem, przez co da się pogadać bedac gdzieś dalej niż centrum warszawy. Miałem przerabiałem, dziękuje. Btw. Bardzo fajna słuchawka, ale nie do rozmow jak się ma słaby zasieg.

Ja na odwrót: kilka Nokii i Samsungów - teraz na iPhone i Play-u nie mam żadnych problemów z zasięgiem. Dodatkowo moje spostrzeżenia: z innym iPhone jest lepiej a z Samsungiem nieco gorzej (córka ma iPhone a syn Samsunga).

Pzdr.

sokrates
04-01-2015, 13:45
One plus one fajnie wygląda na papierze, a że są problemy ze stabilnością i dziwne awarie to już mało kto się tym chwali.... a i naprawiać nie ma komu bo części zamiennych brak (mam swoje źródło w zaprzyjaźnionym serwisie GSM) poza tym nie potrzebuję aż takiej wydajności - nie gram na telefonie - aby aż tyle przekraczać założony budżet. Potrzebuję solidnej, stailnej, z dobrą baterią i dobrym zasięgiem słuchawki, z ekranem ~5", dobrą rozdzielczością. Jedynym mile widzianym bajerem jest NFC do łączności z Sony Nexem.

mbodniak
04-01-2015, 13:54
Ja po przerobieniu HTC, Samsungów, LG, Nokii i innych cudów wróciłem do Sony. Każdy z telefonów tej marki wytrzymywał u mnie najwięcej. Ale każdy swoje będzie chwalił :)

nikoniarz
04-01-2015, 14:21
Potrzebuję solidnej, stailnej, z dobrą baterią i dobrym zasięgiem słuchawki, z ekranem ~5", dobrą rozdzielczością. Jedynym mile widzianym bajerem jest NFC do łączności z Sony Nexem.

LG G2. Przerobiłem masę telefonów. Było to tak jakby moje hobby. Lubiłem zmieniać, poznawać. A że ceny topowych telefonów nie są aż takie kosmiczne jak np. ceny topowych aparatów czy obiektywów, to co parę miesięcy mogłem pozwolić sobie na zmianę. Szczególnie, że mnie to kręciło. G2 to telefon z którego jestem najbardziej zadowolony. Bateria i funkcjonalność to u mnie priorytet który w przypadku G2 nie pozostawia niedosytu. Oczywiście nie jest to tel idealny, ma minusy jak każdy inny. Mnie irytuje wyprofilowanie tyłu oraz sama jego śliskość- "goły" telefon trzyma się cholernie niepewnie. To chyba najgorszy pod tym względem fon jakiego miałem. Ale sprawę ratuje pokrowiec:

http://www.mytrendyphone.dk/images/Nillkin-Super-Frosted-Shield-Cover-Case-for-LG-G2-Black-11102013-5-p.jpg
źródło (http://www.mytrendyphone.dk/images/Nillkin-Super-Frosted-Shield-Cover-Case-for-LG-G2-Black-11102013-5-p.jpg)
Niestety z biegiem czasu wielkość ekranu mi spowszedniała. W dodatku do moich zastosowań przydał by się większy. Dlatego będę się przesiadał chyba na G Pro 2. No chyba, że znajdę coś ciekawszego.

mbodniak
04-01-2015, 14:34
Niestety z biegiem czasu wielkość ekranu mi spowszedniała.

To jest chyba najgorsze w tej całej "zabawie". Osobiście na mniejszy wyświetlacz bym nie przeszedł.

sokrates
04-01-2015, 14:40
LG G2 też fajna i jak znajdę okazję na nówkę w cenie niewiele powyżej 1000 kto wie.... Xperia T3 jednak w pełni zaspakaja moje wymagania a nówki można kupić już za niewiele powyżej 700 zł - np. na alledrogo.
Co do wielkości ekranu - nie dalej jak rok temu zapierałem się tu na forum że nic powyżej 4,5" u mnie nie chodzi w rachubę.... a tu masz, 5,3 wcale mnie nie przeraża :-) to idzie w postępie geometrycznym :-)

nikoniarz
04-01-2015, 14:56
To jest chyba najgorsze w tej całej "zabawie". Osobiście na mniejszy wyświetlacz bym nie przeszedł.

Czy ja wiem czy najgorsze... Wszystko ma swoje granice- 8" cali nie kupię więc tablet z funkcją telefonu odpada.

mbodniak
04-01-2015, 15:09
Pogadamy za 5 lat :) Ja zarzekałem się że więcej jak 3,5 cala to już będzie kosmos i w życiu takiego telefonu nie wezmę. No cóż... Chociaż z drugiej strony są topowe Xperie w małych rozmiarach.

nikoniarz
04-01-2015, 15:11
Jestem pewien, że wiecej niż 6 cali nie wezmę. Po prostu nie mam jak tego nosić, szczególnie latem, gdy na sobie ma człowiek niewiele.

Boryszuk
05-01-2015, 23:02
Wymiana jest prosta jak drut. Właśnie za radą Rafała wyciągnąłem swoją, nową włożę kiedy do mnie dotrze (kupiłem z eBaya)

Wygląda na to, że szybciej będę miał w ręku Galaxy S5 ;-)

ekonet
05-01-2015, 23:14
Wygląda na to, że szybciej będę miał w ręku Galaxy S5 ;-)
Bierz Note4. Polecam. ;)

Boryszuk
05-01-2015, 23:19
Ale ja już mam rakietę do squasha :-P

manfred
06-01-2015, 09:03
Granie na czekanie a raczej granie na moich nerwach. Aktywowałem tą usługę na telefon córki. Pierwsza sprawa jak zmienić utwór który jest losowo włączony. Chcielibyśmy włączyć inny ale nawet z poziomu aplikacji jest to niewykonalne. Druga sprawa jak kupić inny utwór poprzez mój telefon ale chciałbym aby działało na telefonie córki. Moja córa ma blokadę na Premium i inne takie ulepszacze.

sote
08-01-2015, 12:35
Maniuś... a nie prościej zadzwonić do operatora? ;)

manfred
08-01-2015, 12:45
Prościej i mnie dwa razy krew zalała. Dwa razy to samo czyli polecają aplikację przez którą niby mam ładować plik MP3 i ciągle nie można dokończyć. Cena połaczenia też kosztuje.

sote
08-01-2015, 13:01
a wez jej to w cholere wylacz ;)

manfred
08-01-2015, 13:03
a wez jej to w cholere wylacz ;)

"Nie bądź jak Twój stary" ;-)

sote
08-01-2015, 13:04
hehe ;)
mnie strasznie irytuje to granie na czekanie...
zamiast uslyszec notmalne biiiiipppppp to jakas szakira czy inne niewiadomoco drze mi sie do ucha :/

R
08-01-2015, 13:11
no prawda... ta muzyka zamiast sygnalu oczekiwania to straszna kupa jest.

manfred
08-01-2015, 13:15
Mnie też ale moja córa sie uparła.

coach_lodz
08-01-2015, 14:48
Mnie też ale moja córa sie uparła.

zrób sobie nową ;) :D

manfred
08-01-2015, 14:50
Pocałuj mnie w żyć :-)

Boryszuk
08-01-2015, 15:02
Albo przeloz przez kolano i nakladz w tylek.

A moj N4 jednak nie wstal po wsadzeniu nowej bakterii. No coz, szkoda bo mialem na nim troche interesujacych rzeczy. Nauczy sie czlowiek robic backupy ;)

manfred
08-01-2015, 15:12
Biedne wasze pociechy. Robi się niebezpieczna dyskusja co nie jest wskazane.

sote
08-01-2015, 23:20
Czy na doładowania Redbull mobile można w jakiś sposób brać FV na firmę?
Zainteresowała mnie ichnia oferta na karte (niedlugo koncze kolejny aneks w t-mobile) gdzie w sumie za 28zl miesięcznie jest no-limit na wszystkie połączenia krajowe, smsy i mmsy, oraz w sumie 2,8GB.
To oferta na karte "energy" i 4x pakiet no-limit na 7 dni za 7 zł.

EDIT...
znalazlem :)
nie ma z tym problemu, tutaj wyjasniono ta kwestie: http://doladowania.play.pl/faq/
W takim razie wychodzi 28zl brutto za no-limit + 2,8GB neta - dla mnie bomba :)

Juz chyba wiem na co zmienie moj abonament ;)

p.s. t-mobile sie troszke postaralo bo zaproponowali mi dzisiaj za 49,99 netto:
*Rozmowy bez limitu w kraju (sieci mobilne i stacjonarne),
*SMS/MMS bez limitu do wszystkich w Polsce,
* 1GB,
* rozmowy bez limitu doUE,
*200 minut na odbieranie i wykonywanie w roamingu,
*200 sms do wykorzystania w roamingu.

Telefony:
- LG G3 za 819 zł z Vat,
-Samsung Galaxy S4 za 499 zł,
-Sony Xperia Z3 za 1079 zł z Vat.

z tym ze umowa na 2 lata... i totalnie nie potrzebuje minut w roamingu. Jutro wysylam im wypowiedzenie, zobacze czy postaraja sie bardziej ;)

velaskez
09-01-2015, 01:44
Czy na doładowania Redbull mobile można w jakiś sposób brać FV na firmę?
Zainteresowała mnie ichnia oferta na karte (niedlugo koncze kolejny aneks w t-mobile) gdzie w sumie za 28zl miesięcznie jest no-limit na wszystkie połączenia krajowe, smsy i mmsy, oraz w sumie 2,8GB.
To oferta na karte "energy" i 4x pakiet no-limit na 7 dni za 7 zł.

EDIT...
znalazlem :)
nie ma z tym problemu, tutaj wyjasniono ta kwestie: http://doladowania.play.pl/faq/
W takim razie wychodzi 28zl brutto za no-limit + 2,8GB neta - dla mnie bomba :)

Juz chyba wiem na co zmienie moj abonament ;)

p.s. t-mobile sie troszke postaralo bo zaproponowali mi dzisiaj za 49,99 netto:
*Rozmowy bez limitu w kraju (sieci mobilne i stacjonarne),
*SMS/MMS bez limitu do wszystkich w Polsce,
* 1GB,
* rozmowy bez limitu doUE,
*200 minut na odbieranie i wykonywanie w roamingu,
*200 sms do wykorzystania w roamingu.

Telefony:
- LG G3 za 819 zł z Vat,
-Samsung Galaxy S4 za 499 zł,
-Sony Xperia Z3 za 1079 zł z Vat.

z tym ze umowa na 2 lata... i totalnie nie potrzebuje minut w roamingu. Jutro wysylam im wypowiedzenie, zobacze czy postaraja sie bardziej ;)

Mogliby. Ja mam 39,99zł netto, wszystko co tam podałeś poza tymi rzeczami w roamingu :mrgreen:

sote
09-01-2015, 09:01
Mogliby. Ja mam 39,99zł netto, wszystko co tam podałeś poza tymi rzeczami w roamingu :mrgreen:

czyli szalu nie ma...
w takim ukladzie RBM i tak wychodzi prawie polowe taniej za lepsza oferte ;)

Boryszuk
10-01-2015, 12:29
Słuchajcie, kilka tygodni temu padł mi N4 i musiałem wyciągnąć z szuflady starego SGS3. strasznie jest ten telefon powolny i zamulony, aplikacje potrafią się wyłączać, ekran zawieszać itp. I tak się zastanawiam czy zrobienie roota i wgranie jakiegoś mniej wymagającego systemu (builda? nie znam nomenklatury) poprawi sytuację? Teraz mam już S5 ale eStrójkę chciałem sobie zostawić jako backup. Jak się za to zabrać?

spiritus
10-01-2015, 12:32
Borysie Borsuku Boryszczuku a próbowałeś przywrócić telefon do ustawień fabrycznych? Mi jak zamulał android to tak zrobiłem i działa pięknie teraz :)

Boryszuk
10-01-2015, 12:39
Tak, zrobiłem to jakiś czas temu bo próbowałem go używać do endomondo. Nie dość, że miał z tym problemy to ja do tego przestałem się ruszać poza klub :-P

matomi
10-01-2015, 12:45
To dziwne, bo ja mam też SGS3 i fakt, czasem przymuli trochę, z rzadka zdarzy się zwieszka, ale używam go do sports-trackera, do endomondo i do stravy podczas jazdy na rowerze, czy biegania i nigdy nie miałem z tym żadnego problemu.
Choć przyznaję, że z chęcią bym powywalał z niego tą nakładkę i niepotrzebne aplikacje.

Tom01
10-01-2015, 12:53
No patrzcie, a jakiś rok, może trochę więcej wstecz, SGS, cud świata absolutnie się nawet w myśli nie ciął ani nie mulił. :D

Android już taki jest. Ile rdzeni i GHz mu nie dasz, wszystko zeżre i nadal będą przycięcia i zmuły. Z konieczności większego ekranu przesiadłem się na to "g" i od drugiego SGS do obecnego N4, pomimo wielokrotnie większej mocy, na wszystkich nie ma całkowitej płynności.

matomi
10-01-2015, 12:57
Nie wiem. Nie śledzę tematu. Działa, da się dzwonić, internet przegląda się dużo lepiej niż na moim byłym telefonie, więc jest ok.

spiritus
10-01-2015, 13:02
Boryszczuk spróbuj ubuntu zainstalować :P
Kolega chwali, nie wiem jak jest na prawdę bo mój tel jest za słąby na ten system.

shaolin
10-01-2015, 13:32
Boryszczuk spróbuj ubuntu zainstalować :P


Ze kto?:shock: Zaraz z Borsuka nam zrobia szczupaka... :twisted:

Android ma problem jak Windows (PCtowy) - jeden system na milion sprzetow, dlatego jablka troche stabilniej smigaja... :twisted: ale Borsuka to Wy mi zostawcie w spokoju!

spiritus
10-01-2015, 13:37
Boryszuk...sorki :)
Przekręciłem "lekko" ;)

ekonet
10-01-2015, 13:37
Boryszczuk spróbuj ubuntu zainstalować [emoji14]
Kolega chwali, nie wiem jak jest na prawdę bo mój tel jest za słąby na ten system.
Boryszczuk? Skąd wziąłeś to słowo?
I co znaczy "na prawdę"?

spiritus
10-01-2015, 13:40
Boryszczuk? Skąd wziąłeś to słowo?
I co znaczy "na prawdę"?

Prof. Jan "ekonet" Miodek jak zwykle czujny :)
naprawdę*

shaolin
10-01-2015, 13:45
Boryszczuk? Skąd wziąłeś to słowo?
I co znaczy "na prawdę"?

'Na prawde' to przeciwienstwo 'na klamstwo' :twisted:

Dex
10-01-2015, 21:14
Mundre telefony :P

Mam SE Hazel i da sie z niego zadzwonić i wysłać smsa a nawet zerknąć na rozkład jazdy busów a do tego nie zamula :D Leży sobie Sola i jakoś nie mogę sie na takiego dotykowca przerzucić.

prz3mo
12-01-2015, 20:29
Przenosił ktoś może w ostatnim czasie numer z Orange do np. T-Mobile czy Play?
To co oferują mi po chyba 10 latach bytności u nich, to jakaś tragedia... więc chyba pójdę sobie, bo właściwie każda inna sieć oferuje mi niższy abo (chcę sam abo bez tel.) Są jakieś problemy przy przenoszeniu? Jako, że jest tel. uzywany w mojej działalności, to nie mogę pozwolić sobie by np. ktoś do mnie się nie dodzwonił itp.

MstrG
12-01-2015, 20:41
Przenosił ktoś może w ostatnim czasie numer z Orange do np. T-Mobile czy Play?
To co oferują mi po chyba 10 latach bytności u nich, to jakaś tragedia... więc chyba pójdę sobie, bo właściwie każda inna sieć oferuje mi niższy abo (chcę sam abo bez tel.) Są jakieś problemy przy przenoszeniu? Jako, że jest tel. uzywany w mojej działalności, to nie mogę pozwolić sobie by np. ktoś do mnie się nie dodzwonił itp.

Ja przenosiłem numer z Orange (też byłem kupę lat, jeszcze to była Idea) do Plusa. Dla wygody pierw w Orange zmieniłem abonament na kartę, przeniesienie numeru do Plusa trwało dwa dni.

Ark
12-01-2015, 22:41
Przenosiłem numer z Orange do RBM (Play). Zero problemów.
__
Mobilnie

Rafał_Sz
13-01-2015, 09:25
Przenosił ktoś może w ostatnim czasie numer z Orange do np. T-Mobile czy Play?
To co oferują mi po chyba 10 latach bytności u nich, to jakaś tragedia... więc chyba pójdę sobie, bo właściwie każda inna sieć oferuje mi niższy abo (chcę sam abo bez tel.) Są jakieś problemy przy przenoszeniu? Jako, że jest tel. uzywany w mojej działalności, to nie mogę pozwolić sobie by np. ktoś do mnie się nie dodzwonił itp.

Jeśli nie jestes juz zobowiązany umową lojalnościową, idziesz do Play i mówisz jak jest. Play załatwia wszystkie formalności, od ręki dostajesz karty SIM od Play ze starym numerem. Do pólnocy działają karty od starego operatora, kilka godzin po polnocy zaczynają działać nowe, a stare do kosza. Czyli w sumie robota "sekund pięć". ;)

sote
13-01-2015, 11:46
Przenosiłem numer z Orange do RBM (Play). Zero problemów.
__
Mobilnie
przenosiles do RBM na abonament czy na karte?

sote
13-01-2015, 11:59
Przenosił ktoś może w ostatnim czasie numer z Orange do np. T-Mobile czy Play?
To co oferują mi po chyba 10 latach bytności u nich, to jakaś tragedia... więc chyba pójdę sobie, bo właściwie każda inna sieć oferuje mi niższy abo (chcę sam abo bez tel.) Są jakieś problemy przy przenoszeniu? Jako, że jest tel. uzywany w mojej działalności, to nie mogę pozwolić sobie by np. ktoś do mnie się nie dodzwonił itp.

jak bedziesz sie przenosil to zalatw sobie kontakt do doradcy biznesowego Play, maja lepsza oferte :)

Ark
13-01-2015, 16:15
przenosiles do RBM na abonament czy na karte?
Na abonament.
__
Mobilnie

prz3mo
13-01-2015, 16:45
Jeśli nie jestes juz zobowiązany umową lojalnościową, idziesz do Play i mówisz jak jest. Play załatwia wszystkie formalności, od ręki dostajesz karty SIM od Play ze starym numerem. Do pólnocy działają karty od starego operatora, kilka godzin po polnocy zaczynają działać nowe, a stare do kosza. Czyli w sumie robota "sekund pięć". ;)

W przypadku Play boję się trochę problemów z zasięgiem. Co rusz gdzieś czytam, że to nadal kuleje w tej sieci. Mimo, że można korzystać z nadajników innej sieci, to ponoć nadal nie jest tak różowo, bo dostaje się podobno jakiś niższy priorytet niż numer stricte z danej sieci. Prawda to?

Radzilla
13-01-2015, 16:56
Wiele razy przenosiłem numer. O ile bywały problemy z papierami pomiędzy operatorami to samo przełączenie numerów szło sprawnie. Ostatnio przenosiłem numer 3 dni temu - wyłączenie starego numeru odbyło się coś koło 3 w nocy. Nie wiem ile trwała przerwa - bo w nowym tel miałem tymczasowy numer ale podejrzewam że to kwestia kilkunastu minut.

Ark
13-01-2015, 17:15
W przypadku Play boję się trochę problemów z zasięgiem...bo dostaje się podobno jakiś niższy priorytet niż numer stricte z danej sieci. Prawda to?
Nie wiem czy to prawda. Wiem natomiast, że odkąd przeszedłem z Orange do Play, skończyły się moje problemy z zasięgiem. Rozmów mi nie tnie, brak zakłóceń...generalnie jestem bardzo zadowolonym.
__
Mobilnie

Rafał_Sz
13-01-2015, 20:42
W przypadku Play boję się trochę problemów z zasięgiem. Co rusz gdzieś czytam, że to nadal kuleje w tej sieci. Mimo, że można korzystać z nadajników innej sieci, to ponoć nadal nie jest tak różowo, bo dostaje się podobno jakiś niższy priorytet niż numer stricte z danej sieci. Prawda to?

Nieprawda. Do tego coraz lepiej działa im LTE, nawet na zadupiach.

sokrates
13-01-2015, 20:50
Przeniosłem się do play właśnie dla lepszego zasięgu. U nich ustawiasz z jakich nadajników chcesz korzystać. Działa to super.

Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

wasilewk
13-01-2015, 21:00
Przeniosłem się do play właśnie dla lepszego zasięgu. U nich ustawiasz z jakich nadajników chcesz korzystać. Działa to super.

...

+1

M_B
13-01-2015, 21:53
W temacie zasięgu Play. Kolega ma Play, ja T-mobile. Siedzimy obok siebie, jego ajfon łapie zasięg T-mobile i ma lepszy niż ja w T-mobile...

wasilewk
13-01-2015, 21:55
A Twój też jest ajfon ?

M_B
13-01-2015, 21:58
Nie

wasilewk
13-01-2015, 22:00
;)No, to masz powód.;)

Pzdr.

coach_lodz
14-01-2015, 08:19
to ja mam odwrotnie... Mój Soniacz w Plusie full zasięg, kobity srajfon 4s w Play, brak zasięgu lub jedna kreska...

sokrates
14-01-2015, 14:35
Ajfona 4s przerobiłem - ma poważne problemy z zasięgiem jak jesteś na granicy zasięgu 3G. Nie da się na tym dziadostwie wymusić stałego połączanie gsm tylko automat. Mieszkam na wsi 25 km od miasta i właśnie łapało mi 1 kręskę zasięgu 3G - praktycznie nie miałem możliwości porozmawiać.

siona
14-01-2015, 18:37
Na abonament.


opisz prosze procedurkę ..
chce postraszyć playa, zeby dali mi warunki jak ma RBM a w ostateczności się przenieść
RBM daje 39 pln B za no limit + 2 GB a Play chce za to samo (3GB ) 49

Ark
14-01-2015, 19:37
opisz prosze procedurkę ..
chce postraszyć playa, zeby dali mi warunki jak ma RBM a w ostateczności się przenieść
RBM daje 39 pln B za no limit + 2 GB a Play chce za to samo (3GB ) 49
Ja w RBM płacę 29pln za nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych oraz na stacjonarne + 2 GB na przesył danych. Opcjonalnie +9pln za nielimitowane SMS-y.
Procedura? Wchodzisz na stronę RBM, wybierasz ofertę, "przenoszę numer", wypełniasz formularz i tyle. Reszta formalności z przeniesieniem numeru była po stronie RBM. Poinformowano mnie SMS-em o wszczęciu formalności z przeniesieniem numeru, Orange poinformował mnie o rozpoczęciu procesu przeniesienia numeru. W międzyczasie kurier dostarczył mi nową kartę sim od RBM. Operacja trwała trzy dni.
__
Mobilnie

eristoff
14-01-2015, 21:49
jak to możliwe że płacisz 29 PLN ów, czy to jakaś oferta specjalna, bo nigdzie na stronie nie ma oferty w tej cenie

sote
15-01-2015, 00:27
opisz prosze procedurkę ..
chce postraszyć playa, zeby dali mi warunki jak ma RBM a w ostateczności się przenieść
RBM daje 39 pln B za no limit + 2 GB a Play chce za to samo (3GB ) 49

Nie przeniesiesz sie (bez przeniesienia w miedzyczasie do innej sieci) bezposrenio play->rbm.

p.s. jutro sie odezwe to pogadamy o telekomach, bo tez konczy mi sie umowa :)

Z przeniesieniem do RBM na karte sa niezle jaja :)
RBM twierdzi ze praktycznie kazdy salon Play MA OBOWIAZEK przeniesc numer do RBM na karte.
Kontaktowalem sie z kilkoma salonami Play w Poznaniu, ktore (wg. strony rbm) powinny miec mozliwosc przeniesienia i albo nie maja kart, albo twierdza ze nalezy to zrobic przez www (bzdura;) ). Poki co zlozylem wypowiedzenie do t-mobile i po zakonczeniu umowy przejde w najgorszym wypadku do t-mobile na karte.


Pytanko do Was - Nexus 5 czy LG G3? Teraz mam N4 i teoretycznie mi wystarcza ;) ale kazdy z nas lubi nowe gadzety - wiecie jak jest 8)

.:Gerard:.
15-01-2015, 00:44
Jeszcze tylko 15 min za darmo klik (http://www.pearl.de/psv1514/?wa_id=851&wa_num=10291&utm_source=RM-PSV&utm_campaign=OLSopt&utm_medium=10291GRA91631)

6,90€ płacąc PayPalem zapłaciłem

Rafał_Sz
15-01-2015, 09:59
Jeszcze tylko 15 min za darmo klik (http://www.pearl.de/psv1514/?wa_id=851&wa_num=10291&utm_source=RM-PSV&utm_campaign=OLSopt&utm_medium=10291GRA91631)

6,90€ płacąc PayPalem zapłaciłem

Ja z tego linku zrozumiałem tylko obrazki. :(;)

Ark
15-01-2015, 10:12
jak to możliwe że płacisz 29 PLN ów, czy to jakaś oferta specjalna, bo nigdzie na stronie nie ma oferty w tej cenie
Była (jest?) to oferta skierowana do tych osób, które przenosiły numer do RBM. Nie wiem czy była to oferta czasowa, numer przenosiłem przed świętami Bożego Narodzenia. Zaznaczam... w tym abonamencie rozmowy są bez limitu (komórki, stacjonarne), płatne są sms-y (+9pln za pakiet nielimitowanych sms-ów).
__
Mobilnie

.:Gerard:.
15-01-2015, 10:56
Ja z tego linku zrozumiałem tylko obrazki. :(;)

i tak juz nie aktualne ;-)
Przyda mi sie takie dolladowanie, np. Teraz juz mi konczy sie bateria

Aha, byl Taki dodatkowy aku pod usb do Tel.
Przez kilkanascie min. Mozna bylo otrzymac go za darmo

sote
15-01-2015, 13:24
Użyszkodnicy LG G3 proszeni są o wypowiedzenie się czy to dobry telefon jest ;)
Może ktoś przesiadł sie z Nexusa 4 albo Nexusa 5?

GaijinPawel
15-01-2015, 14:05
Też chce się przenieść do Play. Kiedyś mi zależało na telefonach Sony z dobrym aparatem ale odkąd mam lustrzankę aparaty w telefonach mnie nie interesują. Coraz więcej smartfonów wypuszczają firmy spoza branży GSM, a co za tym idzie - ceny spadają. Rozważam kupno telefonu Asus 4 albo 5. Cena niska, a firma znana i dobra.

Marek_L
15-01-2015, 14:30
Witam :-)

Dostałem ofertę z Plusa na przedłużenie umowy, w ofercie jest Samsung S4, chciałem się zapytać na temat tej słuchawki czy warto się nią zainteresować, do tej pory używam Lumi 920, nie ukrywam, że chciał bym "spróbować" Androida i mieć porównanie między dwoma systemami. Słyszałem różne opinie na temat SGS 4, że palstik fantastik ale to jak by drugorzędna sprawa, bardziej chodzi mi o stabilność systemu. Bardzo będę wdzięczny za sugestie i opinie :-)

Majek
17-01-2015, 17:31
Żona moja używa, więc trochę się tą słuchawką pobawiłem. Nie miałem chęci rzucenia nią o ścianę, wszystko pracuje całkiem sprawnie i bez zacięć (większe zaciachy mam w iP4S z iOS8 ). Nic się nie zawiesza. Całkiem przyzwoita słuchawka. I nie jest aż tak bardzo plasticzana, żeby mi to przeszkadzało. W zasadzie jedynie plecy są plastikowe, ale to standard w Galaxy S-ach. W sumie to sam mógłbym jej używać bez oporów. Mogę polecić.

matbe
17-01-2015, 17:42
Przechodząc z Lumii na androida doznasz szoku, tutaj płynność nie istnieje.

Inkognito
17-01-2015, 19:59
Majek a boki to z czego są jeśli nie z plastiku? ;-)

thorcik
17-01-2015, 20:06
Przechodząc z Lumii na androida doznasz szoku, tutaj płynność nie istnieje.

WP dobrze udaje płynnie działający system - w Androidzie jak klikniesz w ikonę programu to czekasz chwilę aż się uruchomi, na WP otwiera się wesoła animacja "loading" :razz: I proszę, jest reakcja od razu po naciśnięciu, nie to co w tym #$#& Androidzie.
Takie w każdym razie mam wrażenie z porównania prywatnej Xperii V ze służbową Lumią 520.

Marek_L
17-01-2015, 20:43
Miałem okazję pobawić się dzisiaj SGS 3, ponoć bardzo podobne telefony, piszę ponoć, bo nigdy wcześniej nie interesowałem się Samsungiem ;-) Jak na te kilkanaście min. grzebania po telefonie to całkiem przyjemnie to chodziło :-) w sensie płynnie, tym bardziej, że telefon do "młodzieniaszków" już nie należy ;-) Jestem w sumie przekonany do wzięcia SGS 4, raczej nie powinienem na tym stracić w razie jak by coś poszło nie tak, zawszę mogę telefon sprzedać i wrócić do L920 ;-)

Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam :-)

Majek
17-01-2015, 20:47
Majek a boki to z czego są jeśli nie z plastiku? ;-)Khiehie, obejrzałem sobie go teraz z bliska i muszę się przyznać, że dałem się nabrać. :-) Wyglądają, jak metalowe i nawet sprawiają takie wrażenie. :-) Nigdy wcześniej aż tak uważnie się temu telefonowi nie przyglądałem.

Inkognito
17-01-2015, 22:22
Może to wysoce subiektywne, ale moim zdaniem one nie sprawiają takiego wrażenia nawet z wyglądu. W dotyku zupełnie czar pryska. W sgs5 jest jeszcze gorzej.
Nie mam nic do samsungów (mam tablet i telefon), ale trzeba mieć świadomość, że wszystko przed galaxy note 4 to plastik ;-)
Ciekawie wygląda pod tym względem seria galaxy a, choć chyba trochę przesadzili z ceną.

prz3mo
18-01-2015, 12:34
Przechodząc z Lumii na androida doznasz szoku, tutaj płynność nie istnieje.

Może uściślijmy, płynność w androidzie istnieje, pod warunkiem że jest to czysty android, bez syfów dodawanych przez poszczególne firmy. Ja doznałem szoku (na plus) jak przesiadłem się z serii Galaxy S Samsunga, na Nexusa 5.

ShutterStill
18-01-2015, 12:45
Może uściślijmy, płynność w androidzie istnieje, pod warunkiem że jest to czysty android, bez syfów dodawanych przez poszczególne firmy. Ja doznałem szoku (na plus) jak przesiadłem się z serii Galaxy S Samsunga, na Nexusa 5.
Moto X (2014) też pięknie śmiała ale wróciła skąd przyszła bo zaczął bambus się odklejać ;-)
Teraz miło zaskoczony jestem płynnością Note 4, a przerabiałem wszystkie Note :-)

mini21
18-01-2015, 12:54
Jak się trochę o ten system "dba" to może chodzić naprawdę nieźle.
Ja na swoim Note 2 LTE narzekać nie mogłem, chodził płynnie, nic się nie cięło, ale ja miałem wgranego Custom Rom'a i Root'a, dzięki czemu podkręcałem procka i ram.
Teraz mam Lumie i jeśli chodzi o płynność czy jakieś zacinki to jest niemal idealnie (tyle, że to nie jest system dla każdego, mi czasem brakuje niektórych aplikacji).

Brandowane romy to ZUO!
Naszpikowane dziadostwem od operatora, które ciągle gdzieś tam siedzi w tle i zamula.
Inna sprawa, że w obecnej chwili, 2 GB ramu dla Andka to już chyba minimum...

Borat1979
18-01-2015, 13:14
Jak się trochę o ten system "dba" to może chodzić naprawdę nieźle.
A w czym to "dbanie" o system się przejawia?

mini21
18-01-2015, 13:16
Czyszczeniem, podkręcaniem, zmianą romu na zoptymalizowany pod dany Tel....

Tapnięte z Lumii 1520

matbe
18-01-2015, 13:20
No własnie, andek jest płynny tylko jak wykonasz szereg działań od wyboru konkretnego modelu począwszy. Słuchawek są na rynku setki, ciągle wychodzą nowe trzeba czytać, śledzić. Potem rootowanie, czytanie, szukanie sterowników, czytanie.. no i czas! Stojąc i patrząc na to z boku, wygląda to dość przerażająco.
Stąd sukces apple, nie każdy pragnie poświęcać część swojego życia na usprawnianie telefonu.
Problem brakujących aplikacji, wystąpi raczej przy przejściu z Androida na WP a nie odwrotnie. Co do S4, tylna klapka. Grubość opłatka, skojarzyła mi się z nokią e52. Tam była metalowa i ile problemów, tu masz zwykły miękki plastik.

ekonet
18-01-2015, 13:37
Większość żąda metalowych obudów, a chyba mało kto ma świadomość, że telefon w metalowej kasecie to ogromne problemy z zasięgiem GSM, GPS i WiFi.

Marek_L
18-01-2015, 13:38
Obudowa to dla mnie drugorzędna sprawa, telefon i tak wyląduje w dodatkowym ochronnym pudełku, bardziej, jak już wcześniej pisałem o system mi chodzi. Jak to mówią, nie dotkniesz, nie będziesz wiedział. Mam zamiar zacząć od SGS 4, jak z nim coś będzie nie halo wrócę do L 920 a Samsung trafi na sprzedaż. ;-)

nikoniarz
18-01-2015, 14:19
Większość żąda metalowych obudów, a chyba mało kto ma świadomość, że telefon w metalowej kasecie to ogromne problemy z zasięgiem GSM, GPS i WiFi.

Co racja to racja. Po przygodzie z paroma aluminiowymi HTC jakoś nie mam już parcia na to. Poza tym alu lubiło łapać rysy, odpryski...

ShutterStill
18-01-2015, 14:22
Większość żąda metalowych obudów, a chyba mało kto ma świadomość, że telefon w metalowej kasecie to ogromne problemy z zasięgiem GSM, GPS i WiFi.
Nie do końca!
Plastikowe Note 3, s4 I s5 nie miały zasięgu tam gdzie moto X (2014) i Note 4 mają 2-3 kreski

Borat1979
18-01-2015, 14:55
Czyszczeniem, podkręcaniem, zmianą romu na zoptymalizowany pod dany Tel...
Zamiana romu to całkowita wymiana jednego systemu na inny a podkręcania to zmiana parametrów hardware powyżej fabrycznych nie żadne "dbanie" o system.

mini21
18-01-2015, 15:37
Sorry, ale jeśli ktoś decyduje się na Androda, to powinien być świadom że prędzej czy później to go czeka. To cala zaleta androida...

Tapnięte z Lumii 1520

Kurtz
18-01-2015, 16:02
Podkręcanie telefonów to tylko i wyłącznie zabawa. Nie przynosi to praktycznie żadnych realnych zysków. Telefon, to nie narzędzie które ma wykonywać ciężkie obliczenia.

Zmiana ROMu - dla przeciętnego człowieka, nie mającego wykształcenia informatycznego i nie uważającego takich rzeczy za dobrą zabawę, to jest czarna magia. To definitywnie nie jest rzecz którą chcę robić ze słuchawką. To tak, jak byś musiał kupić młotek, a później samemu wymienić mu rączkę, bo z oryginalnej wchodzą drzazgi w ręce, łamie się przy mocniejszych uderzeniach, albo przykleja się do rąk. Totalny bezsens, bo przecież chcesz tym tylko wbijać gwoździe. ( Chyba, że nazywasz się Clarkson i uważasz to za jedyne narzędzie na świecie )
Mam znajomych którzy zmieniają ROMów, którzy dłubią swoje, instalują serwery www, ssh, etc, etc na swoich komórkach. Nawet CA widziałem na komórce. Definitywnie nie jest to coś co będzie robił przeciętny użytkownik telefonu. Śmiem twierdzić, że nawet nie będzie chciał się tego dotykać.

Ktoś poruszył kwestię aplikacji na Windows Phone 8.1 - repozytorium Microsoftu, w 2014 roku rozwijało się tak dynamicznie, jak androidowe w pierwszych latach świetności tego systemu. Aplikacji jest już dość dużo i ja osobiście znalazłem wszystkie które były mi potrzebne ( i trochę więcej ).

mini21
18-01-2015, 16:10
Sorry, ale idąc takim tokiem rozumowania, to po ch....re kupować Tel. z andkiem, lepiej kupić Nokie 1600 czy jakaś nie ma żadnych problemów. Mój ojciec miał Motorole z antkiem tylko do dzwonienia. Nic na niej nie robił, a i tak po jakimś czasie zaczął mulić niemiłosiernie. To samo ma moja matka z S3mini. Nie raz się jej zdarzało że nie mogła telefonu odebrać... Wiele takich historii można by podać.



Co do Lumii (której sam jestem użytkownikiem) nie twierdzę, że nie ma na nią aplikacji, ale są jakieś małe braki... Ale to nie dziwne po przesiadce z androida, gdzie samych dialerów było mnóstwo.

Tapnięte z Lumii 1520

Kurtz
18-01-2015, 16:19
Nie raz się jej zdarzało że nie mogła telefonu odebrać... Wiele takich historii można by podać.
Takie i masę innych problemów miałem ze słabszymi słuchawkami - Xperia Neo V, kilka innych xperii, oraz w trochę mniejszym stopniu Samsungi S2,3, S4 Active ( chcoiaż ten był pod tym względem najlepszy i miał świetny kolor obudowy :P ).


Sorry, ale idąc takim tokiem rozumowania, to po ch....re kupować Tel. z andkiem, lepiej kupić Nokie 1600 czy jakaś nie ma żadnych problemów

Dokładnie taki jest mój wniosek. Do takich wniosków doszedłem używając sporo telefonów z androidem, zdecydowałem się na zakup Lumii 925 i kilka miesięcy użytkowania tego telefonu upewniło mnie, że to była słuszna decyzja.

mini21
18-01-2015, 16:28
To mamy podobne odczucia :) Ja się zdecydowałem na 1520 bo lubię "duże" :D

Tapnięte z Lumii 1520

.:Gerard:.
18-01-2015, 16:38
To tak, jak byś musiał kupić młotek, a później samemu wymienić mu rączkę, bo z oryginalnej wchodzą drzazgi w ręce, łamie się przy mocniejszych uderzeniach, albo przykleja się do rąk.

To zły przykład, bo jak by mi się tak działo jak opisałeś to tez bym rączkę wymienił :-)
żartowałem, wiem co miałeś na myśli ;-)


Aplikacji jest już dość dużo i ja osobiście znalazłem wszystkie które były mi potrzebne ( i trochę więcej ).

Tylko jeszcze za niektóre te dziadygi życzą sobie kasę a w androidzie te same są z darmo, (chcialem wgrać program do sterowania sprzętu audio, Pioneer) wiem bo tez mam nokie, muszę przyznać jednak ze jak będę zmieniał to tez będzie to nokia, a z dodatkowych aplikacji w telefonie to mam tylko latarkę, przeglądarkę Google, nawigacja była już noki, aha i prognozę pogody, reszta to standard.

darjo1
18-01-2015, 17:03
Do takich wniosków doszedłem używając sporo telefonów z androidem, zdecydowałem się na zakup Lumii 925 i kilka miesięcy użytkowania tego telefonu upewniło mnie, że to była słuszna decyzja.

Wtrącę swoje trzy grosze.
Też użytkowałem Lumię 925 przez prawie rok i złego słowa nie powiem poza baterią i zasięgiem.
Ale po powrocie do Blackberry i ich najnowszego BB OS10 to zupełnie inny wymiar użytkowania.
Zasięg, jakość połączeń, jakość dźwięku, bateria to zupełnie inna liga.
Oczywiście nie każdemu spasuje system, ale jak ktoś ma możliwość pobawić się jakąś słuchawką BB to polecam.

Kurtz
18-01-2015, 17:17
Potwierdzasz to co słyszałem o BB - bateria i zasięg ( co w dużym stopniu implikuje jakość rozmów ).
Ja nie żałuję wyboru, ale być może równolegle pojawi się u mnie Blackberry. Do Windows Phone było mi się bardzo łatwo zaadaptować, do BB OS10 nie byłoby tak łatwo - próbowałem w sklepie i było ciężko.

thorcik
18-01-2015, 17:27
Brr, miałem wcześniej BB (co prawda 9720) i z ulgą wymieniłem na Lumię.

darjo1
18-01-2015, 18:12
Wcześniej użytkowałem BlackBerry 9790, ale to inna starsza wersja, inna bajka. BlackBerry OS 10 dla mnie to najlepszy system jaki do tej pory miałem, a poznanie go trwało kilka dni. No i dodatkowo można instalować apki z androida.

Pyknięte z BlackBerry Z30

ShutterStill
18-01-2015, 18:39
To mamy podobne odczucia :) Ja się zdecydowałem na 1520 bo lubię "duże" :D

Tapnięte z Lumii 1520
Mi nie brakowało nic w 1520 tylko zaczęła mi szaleć i często podczas przewijania rozpoznawało jako tapnięcie :-/ co często doprowadzało mnie do furii

mini21
18-01-2015, 18:59
Mi brakuje np. czegoś w rodzaju Fing na androida, ale to tak nawiasem. Mi w 1520 czasem potrafi zaszaleć na ekranie blokady, sama się podnosi i opuszcza, ale po jednorazowym wciśnięciu przycisku wraca do normy. Innych problemów nie stwierdziłem.

Tapnięte z Lumii 1520

Kurtz
18-01-2015, 19:00
Mi nie brakowało nic w 1520 tylko zaczęła mi szaleć i często podczas przewijania rozpoznawało jako tapnięcie :-/ co często doprowadzało mnie do furii

Była w serwisie?

ShutterStill
18-01-2015, 19:07
Była w serwisie?
Była ale Nokia/ *Microsoft nie uznaje tego jako wadę.
Wróciła do Amazon i dostałem zwrot pieniędzy.
Teraz jestem szczęśliwym użytkownikiem Note 4 :-)

motoko
18-01-2015, 19:33
Przerobiłem już kilkadziesiąt "słuchawek", BB, iPhone, Android, WP7 i 8, HP i ichni system też.
Jakoś tak się składa, że ostatnio mam Androida (Nexus 4 - bo chciałem lizaka poprobować, Xperia Z1 z CM11), ale miałbym Nokie, gdyby nie kilka małych lecz dokuczliwych wad. Brak mi przede wszystkim alternatywnych przeglądarek (Opera, Dolphin, Mozilla) oraz integracji systemu z zainstalowanymi aplikacjami. Jak mam apke Wikipedia to chce aby wyszukane linki do stron Wiki otwierały się w aplikacji a nie w Explorerze. Mega popularne aplikacje jak Ebay czy Kindle ciągle maja ograniczoną funkcjonalność w porównaniu do andkowych i ioesowych odpowiedników. Microsoft mógłby poprawić nieco strone wizualna interfejsu, kafelki są fajne ale dlaczego nie dodać im nieco cieniowania czy tekstur...
Co do BB to brak mi wiary w przetrwanie tego systemu.

M_B
18-01-2015, 19:36
Czytam teraz o tym BB OS10 i wydaje się, że jest OK. Jak jest z aplikacjami z androida na ten BB OS10? Zadziałają mapy google i inne tego typu (instagram)? Potrzebuję tego do pracy.

Kurtz
18-01-2015, 19:52
Z ciekawości, czemu alternatywne przeglądarki na telefonie? Czy aż tak intensywnie wykorzystujesz przeglądarkę w telefonie, żeby potrzebować dodatkowych funkcjonalności ?
Ja osobiście, korzystam z przeglądarki tylko w celu sprawdzenia czegoś na szybko, jak nie chcę otwierać laptopa - zdarza mi się to bardzo rzadko. Gdybym miał potrzeby korzystania częściej, to kupiłbym surface - telefon jest tak czy inaczej za mały do wygodnego czytania.

Strona wizualna kafelków... istota tego tkwi w prostocie ;) Mam zupełnie różne odczucia co do interface - jest dla mnie jednym z bardziej użytecznych i ładnych interface w urządzeniach mobilnych które widziałem.

motoko
18-01-2015, 19:56
Uzywam Chrome'a na komputerze, chciałbym mieć możliwość łatwej i szybkiej synchronizacji zakładek, ot co.
Co do strony wizualnej kafelków, to jest mało atrakcyjna dla młodych uzytkowników, a oni są ostatnio siłą napendową telefonii komórkowej, więc jeśli MS chce aby system się rozwijał powinien się troche bardziej przyłożyć w tym segmencie.

mini21
18-01-2015, 20:03
Mi się czasem wydaję, ze WP jest stworzony właśnie dla tych starszych, niepotrzebujących modyfikacji wyglądu itp.
Może Windows 10 wraz ze swoim pojawieniem coś wniesie.
Ja na razie czekam na Denim'a ...

Kurtz
18-01-2015, 20:05
Z drugiej strony, kafelki są cechą charakterystyczną tego systemu - odróżnia się od innych, kolorowych, z wszechobecnymi cienaimi, grafikami interface. Nie wszyscy, jak dzieci patrzą tylko na wygląd systemu.
Przez to, że mniej jest fajerwerków graficznych, ma się wrażenie, że Windows Phone jest bardziej skoncentrowanym na funkcjonalności systemem. Jak chcesz zadzwonić, to potrzebujesz telefon, a nie masę przejść i grafik.

darjo1
18-01-2015, 20:14
Czytam teraz o tym BB OS10 i wydaje się, że jest OK. Jak jest z aplikacjami z androida na ten BB OS10? Zadziałają mapy google i inne tego typu (instagram)? Potrzebuję tego do pracy.

Osobiście nie używam map google, ale wiem że działają bez problemu.
Też używam map do pracy, ale w BB mam darmową, bardzo dobrą Navifree oraz płatną chyba 12$ jednorazowo Mireo DontPanic.
Co do innych apek mam kilka z androida i nie mam żadnego problemu.

GaijinPawel
18-01-2015, 20:51
Dla mnie jedynym słusznym systemem jest Android dzięki synchronizacji kontaktów z kontem google. Sam system jest intuicyjny i przesiadka ze starych telefonów z systemem producenta nie sprawia problemów. Jak ktoś ma w domu kilka telefonów nie trzeba się specjalnie przestawiać. Windows mobile to jakaś porażka. Tego trzeba się uczyć, nie ma nic intuicyjnego. Miałem kilka razy telefon z WM w ręku, to podstawowe funkcje wyłapałem po chwili.

Kurtz
18-01-2015, 20:55
A o Windows Phone co sądzisz ? :]

mini21
18-01-2015, 21:19
Przecież wp też ma synchro kontaktów z kontem ms...

Kurtz
18-01-2015, 21:30
no ale to konto MS ;) Z resztą, kolega mówi o Windows Mobile. Nie pamiętam już nawet czy tam była synchronizacja inna niż z outlookiem. Dziwnym trafem, domyślne ustawienia w produktach Microsoft znacznie bardziej dbają o prywatność niż w produktach google ( np kwestia ustawienia do not track ).
W WP miałem mniej problemów z synchronizacją kontaktów niż w Androidzie, między słuchawkami ( kilka przenosin ze słuchawki na słuchawkę ).

Majek
18-01-2015, 21:39
W WP przez Exchange można synchronizować się też z Googlem.

ShutterStill
18-01-2015, 21:56
W WP przez Exchange można synchronizować się też z Googlem.
W lumii 1520 mogłem wybrać sync z Google i niczym ta synchronizacja nie różniła się od tej z iOS czy andka

Majek
18-01-2015, 22:05
No nie, ale to trzeba odróżnić dwa rodzaje synchronizacji. Bo można synchronizować jedynie pocztę przez dedykowaną pozycję w menu albo można sycnchronizować pocztę, kontakty i kalendarz przez googlowy serwer Exchange. I w WP i w iOS odbywa się to tak samo. W Andku inaczej, ale to wiadomo dlaczego.

ShutterStill
18-01-2015, 22:11
No nie, ale to trzeba odróżnić dwa rodzaje synchronizacji. Bo można synchronizować jedynie pocztę przez dedykowaną pozycję w menu albo można sycnchronizować pocztę, kontakty i kalendarz przez googlowy serwer Exchange. I w WP i w iOS odbywa się to tak samo. W Andku inaczej, ale to wiadomo dlaczego.
Ja wybrałem sync z Google i miałem i kontakty i kalendarz i maile zsynchronizowane na 1520 i przyznam że nie widzę w czym synchronizacja na Note 1,2,3,4 się różniła?

Majek
18-01-2015, 22:14
Może coś się zmieniło. Nie jestem na bieżąco z WP. W iOS, żeby mieć całego googla, trzeba synchronizację zrobić inaczej. W sensie, że przez Exchange, bo inaczej nie ma kontaktów i kalendarza. W WP też jest taka możliwość i czymś się te dwie metody od siebie różniły, ale w takim razie nie pamiętam już czym...

ShutterStill
18-01-2015, 22:25
Może coś się zmieniło. Nie jestem na bieżąco z WP. W iOS, żeby mieć całego googla, trzeba synchronizację zrobić inaczej. W sensie, że przez Exchange, bo inaczej nie ma kontaktów i kalendarza. W WP też jest taka możliwość i czymś się te dwie metody od siebie różniły, ale w takim razie nie pamiętam już czym...
W iPhone 5 też wybierałem przez opcje Google i miałem wszystko zrobione.
Może w starszych wersjach było inaczej?

Majek
18-01-2015, 22:35
Kurcze... Ja skonfigurowałem sobie to w iPhonie 4S za czasów iOS6, jak tylko pojawił się u nas i od tamtej pory tego nie tykałem... Może tutaj też coś się zmieniło. ;-) Ja pierniczę, mój iPhone ma już ponad 3 lata... Chyba czas na zmianę...
Ale jakiś czas później, tak z rok później (może więcej, niż rok), kumpel zaczął używać HTC 8S i jak próbowaliśmy robić synchronizację z Google poprzez dedykowaną opcję w menu, to podobnie, jak wtedy w iOS, synchronizowało jedynie pocztę. Bez kontaktów i kalendarza. Synchronizacja przez Exchange rozwiązywała sprawę w obu przypadkach. A jeśli coś w tym kierunku zostało poprawione, to tylko należy się cieszyć. :-)
Tak sobie teraz zdałem sprawę z tego, że jak się ma sprzęt, w którym nie trzeba dłubać i nic kombinować, to się wypada z obiegu... Raz skonfigurowane na początku i od tamtej pory nie dotykane i zapomniane. A czas tak zap*******, że często łapię się na stwierdzeniach, że "No niedawno... No jakieś 6 lat temu..." ;-)

.:Gerard:.
18-01-2015, 23:53
Nokia Lumia 800
Przez parę lat miałem skonfigurowana pocztę, z pol roku temu zrobiłem reset telefonu, straciłem wszystko, powoli odzyskiwałem ale jednej poczty nie mogę do dziś skonfigurować, dwie inne działają okey tylko ta t-online.de nie idzie, po resecie przy konfiguracji prawdopodobnie podałem błędne hasło, teraz jest na pewno dobre,
gdy chce się zalogować pokazuje mi przez ca. 30sek. synchronizuje, potem nic, żadnej poczty przychodzącej ani wychodzącej, pokazuje za to ze jest z ta poczta skonfigurowany

Spotkam się może ktoś z takim problemem ?

velaskez
20-01-2015, 23:42
Dobra, smartfonowcy. Mam dla Was zadanie. Potrzebuje sprawdzić stan konta w PLAY na kartę. Karta chodzi tylko w laptopie, nie mam telefonu w PLAY ani nic. Potrzebowałem na szybko SIMa do kompa. Internet chodzi...ale nie wiem ile danych sciągneło już. Przy próbach logowania na PLAY24 wysyła mi SMSa z hasłem na numer, który siedzi w lapku. Jak zdobyć to ich p@*&#@)e hasło?

mateo912
21-01-2015, 00:15
Dobra, smartfonowcy. Mam dla Was zadanie. Potrzebuje sprawdzić stan konta w PLAY na kartę. Karta chodzi tylko w laptopie, nie mam telefonu w PLAY ani nic. Potrzebowałem na szybko SIMa do kompa. Internet chodzi...ale nie wiem ile danych sciągneło już. Przy próbach logowania na PLAY24 wysyła mi SMSa z hasłem na numer, który siedzi w lapku. Jak zdobyć to ich p@*&#@)e hasło?

modem gsm wbudowany w lapka? czy na usb?
jeśli na usb to raczej na pewno można odczytać sms z panelu konfiguracyjnego.

Psychotrop
21-01-2015, 01:05
a jeśli modem w lapku to zainstaluj poza sterownikami (które musisz mieć, żeby działało) oprogramowanie od modemu wbudowanego i odpal go ;)
na modemach w budowanych w dell'e działa ;)

velaskez
21-01-2015, 07:01
a jeśli modem w lapku to zainstaluj poza sterownikami (które musisz mieć, żeby działało) oprogramowanie od modemu wbudowanego i odpal go ;)
na modemach w budowanych w dell'e działa ;)

No właśnie modem wbudowany w lapka. Generalnie nigdy nie używałem, zawsze udostępniałem z telefonu, ale uznałem że skoro mam tę kartę 3G to sobie przetestuję :mrgreen:
Właśnie na stronie producenta nic poza sterownikiem do samej karty ni ma.
http://support.lenovo.com/us/en/downloads/migr-77035
Najwyżej wejdę do salonu play jak jakiś znajdę i każe sobie założyć konto. Bo sam internet chodzi. Pozdro z pociągu do Szczecina ;)

Ogryzek
21-01-2015, 08:44
Jeśli masz poprawnie zainstalowany sterownik modemu to ściągnij i zainstaluj program top_netinfo. Obsługuje kody systemowe, którymi sprawdzisz stan konta.

velaskez
21-01-2015, 11:30
Jeśli masz poprawnie zainstalowany sterownik modemu to ściągnij i zainstaluj program top_netinfo. Obsługuje kody systemowe, którymi sprawdzisz stan konta.

O, fajna sprawa. Dzięki! Smsy też odbiera :)

rotor
21-01-2015, 13:23
zwracam się do użytkowników fona LG G2, czy podczas nagrywania filmików AF cały czas jest aktywny (myszkuje) i nie da się tego wyłączyć (np. na stałe ustawienie AFu na początku filmu ?) . Czytałem sporo testów i zawsze pojawia się ten zarzut (mz bardzo upierdliwy), szczególnie, gdy nagrywa się jakąś scenę wieloplanową. Drugie pytanie, czy jakośc dżwięku podczas rozmowy jest ok, bo też spotkałem takie opinie, że nie jest najlepiej
,.. pomożecie ?? :)

lukpiecz
21-01-2015, 13:51
Panowie czy na androidzie da się ustawić aby po sparowaniu ze słuchawką BT czytał telefon nazwę kontaktu?

nikoniarz
21-01-2015, 22:18
zwracam się do użytkowników fona LG G2, czy podczas nagrywania filmików AF cały czas jest aktywny (myszkuje) i nie da się tego wyłączyć (np. na stałe ustawienie AFu na początku filmu ?) . Czytałem sporo testów i zawsze pojawia się ten zarzut (mz bardzo upierdliwy), szczególnie, gdy nagrywa się jakąś scenę wieloplanową. Drugie pytanie, czy jakośc dżwięku podczas rozmowy jest ok, bo też spotkałem takie opinie, że nie jest najlepiej
,.. pomożecie ?? :)

Autofocus to autofocus. G2 nie posiada MF :)

rotor
21-01-2015, 23:00
Autofocus to autofocus. G2 nie posiada MF :)

no nie tak znowu, bo w aparatach jest opcja ciągłego AFu, bądź jednorazowego przy starcie nagrania - do wyboru, myślałem, że tak może być i w fonach
a masz tego LG-ka ?

nikoniarz
22-01-2015, 00:45
no nie tak znowu, bo w aparatach jest opcja ciągłego AFu, bądź jednorazowego przy starcie nagrania - do wyboru, myślałem, że tak może być i w fonach
a masz tego LG-ka ?

Nie spotkałem się jeszcze z takim rodzajem AF'u w telefonie. Tak, mam G2.

rotor
22-01-2015, 01:53
a mógłbyś parę słów o nim napisać od siebie?, przymierzam się właśnie do G2-ki, wart jest grzechu ? :)

qualin
22-01-2015, 01:53
Ja w swim chinczyku moge ustawic ciagly AF lub manualny (ostrzy tam gdzie dotkne paluchem na ekranie) podczas nagrywania filmow :)

rotor
22-01-2015, 02:00
no proszę, da się ?,.. da :)

nikoniarz
22-01-2015, 06:33
no proszę, da się ?,.. da :)

Ja nigdzie nie pisalem ze sie nie da :) Widac takie bajery tylko w chinolach :)
A czy warto kupic G2? Biorac pod uwage obecne ceny (1200 zl) ja bym sie nie zastanawial.

sokrates
22-01-2015, 08:01
Aktualizował już ktoś Lumię do najnowszej wersji Denim?Wczoraj wrzuciłem. Pierwsze co mi się rzuciło bardzo pozytywne to w końcu można kafelki grupować w foldery. Ale zauważyłem coś negatywnego - moja lumia 630 stała się zdecydowanie bardziej prądożerna. Po 1 dniu oceniam to tak 15 - 20% krócej na baterii. Ktoś ma podobne odczucia?

rotor
22-01-2015, 09:36
Ja nigdzie nie pisalem ze sie nie da :) Widac takie bajery tylko w chinolach :)
A czy warto kupic G2? Biorac pod uwage obecne ceny (1200 zl) ja bym sie nie zastanawial.

coś tam czytałem o nowym Androidzie do tego fona, jest to prawdą? i jeszcze jedno, jak z dźwiękiem w słuchawce podczas rozmowy? bo tez ktoś narzekał

brać wersję 32GB ??

nikoniarz
22-01-2015, 11:34
Co do nowego androida- ja jade na tym co mam od nowosci czyli 4.2.2. Nie aktualizuje bo wszystko dziala jak trzeba. Ale kumpel ma w swoim 4.4.2 bodajze. Czy ma byc czy jest cos nowszego- nie wiem, nie obchodza mnie takie *******y :) Dzwiek w sluchawce jest okej. Nie mam nic do zarzucenia. Slysze wyraznie i czysto. Wersja 32 GB nie ma gwarancji LG Polska. Ta wersja jest z importu.

Rafał_Sz
22-01-2015, 11:54
Między 4.2 a 4.4 "jest różnica". Warto.

ekonet
22-01-2015, 12:19
Aktualizował już ktoś Lumię do najnowszej wersji Denim?Wczoraj wrzuciłem. Pierwsze co mi się rzuciło bardzo pozytywne to w końcu można kafelki grupować w foldery. Ale zauważyłem coś negatywnego - moja lumia 630 stała się zdecydowanie bardziej prądożerna. Po 1 dniu oceniam to tak 15 - 20% krócej na baterii. Ktoś ma podobne odczucia?
Pewnie dłubałeś w nim długo i to dlatego. :)

thorcik
22-01-2015, 12:29
Aktualizował już ktoś Lumię do najnowszej wersji Denim?Wczoraj wrzuciłem. Pierwsze co mi się rzuciło bardzo pozytywne to w końcu można kafelki grupować w foldery. Ale zauważyłem coś negatywnego - moja lumia 630 stała się zdecydowanie bardziej prądożerna. Po 1 dniu oceniam to tak 15 - 20% krócej na baterii. Ktoś ma podobne odczucia?

U mnie na 520 poszło chyba z miesiąc temu, nie widzę różnicy. Ale to służbowa słuchawka więc staram się nie używać :twisted:

nikoniarz
22-01-2015, 12:47
Między 4.2 a 4.4 "jest różnica". Warto.

Jaka?

rotor
22-01-2015, 13:10
Wersja 32 GB nie ma gwarancji LG Polska. Ta wersja jest z importu.

a tu się mylisz, tzn. można naprawiać w polskim serwisie LG bezpłatnie na gwarancji, że jest z importu - to się zgadza

nikoniarz
22-01-2015, 13:30
a tu się mylisz, tzn. można naprawiać w polskim serwisie LG bezpłatnie na gwarancji, że jest z importu - to się zgadza

Skoro to pewne zrodlo informacji to okej.

rotor
22-01-2015, 13:42
Skoro to pewne zrodlo informacji to okej.

z samego źródła cyt.
"Informujemy, że jeżeli produkt pochodzi z kraju Unii Europejskiej możliwa będzie grzecznościowa bezpłatna naprawa produktu w serwisie LG. Jeżeli urządzenie pochodzi z poza kraju UE możliwa będzie jedynie naprawa płatna."

sokrates
22-01-2015, 13:44
Pewnie dłubałeś w nim długo i to dlatego. :)

Może być, fakt "przeleciałem się" po menu raz czy dwa... Nic ciekawego nie znalazłem oprócz grupowania kafelków do folderów.

Rafał_Sz
22-01-2015, 13:52
Jaka?

LG G2 np. taka:

_UcvB4aD0KA