Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.
Grzegory
11-06-2016, 20:15
Kupiłem G3 sugerując się opiniami i się mocno zawiodłem, mówię o samym aparacie foto. Może zbyt wiele oczekiwałem, przesiadłem się z LG L9 II i było zdecydowanie lepiej ale nie to czego oczekiwałem. Widziałem zdjęcia znajomych z LG G4 i były rewelacyjne w porównaniu z G3 . W G4 zdecydowanie lepsza ostrość, więcej szczegółów i mniej szumu. W pomieszczeniach przy słabszym świetle w G3 to już soft robi akwarelę by otrzymać w miarę jasne zdjęcie. Sprzedałem w ciągu tygodnia i kupiłem G4. Pełne zadowolenie, polecam.
stachmuszel
11-06-2016, 20:20
A czy w G3 i G4 nie pracuje ta sama 13mpx matryca?
Grzegory
11-06-2016, 20:30
W G4 jest 16mpx Laserowy AF, OIS, i jaśniejszy obiektyw f/1.8, a G3 jak dobrze pamiętam to f/2.4.
Z tego co pamiętam to w G3 też jest laserowy AF.
mateo912
11-06-2016, 23:46
Z tego co pamiętam to w G3 też jest laserowy AF.
który działa w zasadzie tylko do metra :D
jak w każdym innym LAF ;)
stachmuszel
12-06-2016, 07:01
Hmm...tak się zastanawiam, ale cena g4 bliska jest cenie np. Rx100, a różnica w jakości fotek duża.
Kupcie meizu.mx 6 pro i bedziecie bardziej niz zadowoleni. Lecz.najpierw poczytajcie z czym sie to je
Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka
stachmuszel
12-06-2016, 10:46
Kupcie meizu.mx 6 pro i bedziecie bardziej niz zadowoleni. Lecz.najpierw poczytajcie z czym sie to je
Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka
Tylko, że w sieci brak info o aparacie foto w tym telefonie. Mnie zależy głównie na dobrych fotkach. Wydajność i inne cechy są drugorzędne, to tylko telefon. Zresztą cena 305$ to u nas cena Sony Rx100, więc imho bez sensu.
Hmm...tak się zastanawiam, ale cena g4 bliska jest cenie np. Rx100, a różnica w jakości fotek duża.
Sam sobie odpowiedziałeś. :) Mimo że mam G3 i bardzo go lubię to gdybym musiał wybierać coś do zdjęć wziąłbym np Panasa GM1 z 12-32.
Mam problem ze swoim telefonem Iphone 5s, mianowicie od paru dni zdjęcia które robię telefonem mają bardzo dziwną nazwę np. IMG_C5B608FE, IMG_C67F0920 itd. przedtem nazwa zdjęcia była normalna IMG_2716, IMG_2717 itd.
Masakra, weź tu np posortuj zdjęcia po nazwie? Panowie jak wrócić do narmalnej nazwy zdjęć?
mamil_km
16-06-2016, 09:48
Potrzebuję rady. Potrzebuję telefon min 5 cali z dobrym aparatem, bateria która bez mocnego używania sprzętu wytrzyma ok 3 dni. Fajnie jakby ekran był dobrej jakości. Telefon musi być na fv23% cena tak ok 1500. Do nie dawna moim typem był honor 7 ale jakos nie mam przekonania, zastanawiam się nad Galaxy A5 2016, umi super, xiaomi Red mi Note 3 pro. Co Wy doradzicie?
Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
mateo912
16-06-2016, 10:01
z tymi 3 dniami to raczej bym uważał :)
możesz też pomyśleć nad moto x play duża bateria aparat ok.
Rafał_Sz
16-06-2016, 12:14
Spójrz na LG G4
Spójrz na LG G4
Doklanie LG G4 to bardzo dobry telefon posiadam go od jego premiery i nie ma na co nazekac ani razu mi sie telefon nie zawiwsil wszystko co probowalem dziala bez najmniejszego problemu jak to na flagowca przystalo ;) jednak czasem jak dla mnie 5.5 cala to za duzo przez co myslalem nawet o iphonie SE jednak po dluzszej zabawie stwierdzilem ze 4.7 cali to minimum jak dla mnie a co do samego aparatu to testowalem go razem ze znajomymi i porownywalem do S6 i najnowszego HTC jednak ani jeden z nich nie ma takiego odwzorowania kolorow jak G4 szczegolnie widac to w ciemniejszych pomieszczeniach
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
No niestety przy takim telefonie raczej czas pracy na ekranie się liczy, bo to ekran wpierdziela najwięcej, a intensywność używania nie wiele przy tym pomoże moim zdaniem...
Mam 6p i jedyne gdzie możesz zaoszczędzić to ekran, czarne tło etc. Jak się nie używa ekranu, wytrzyma pewnie że trzy dni ;-) niestety
Ma ktoś z Was p8 lite? Jak sprawuje się w nim aparat? Miałem do tej pory LG g2 mini i lumie 640 i byłem zadowolony. Do spacerów mam xt1 ale fajnie by było gdyby jako takie zdjęcia wychodziły z telefonu. Albo może coś innego w podobnej cenie do p8 lite? Co radzicie?
Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
Huawei P8 lite ma najlepszy aparat z telefonow w swojej cenie i jest tez moim zdaniej jednym z najlepszych sredniakow ;) A do do pracy na ekranie to moj LG G4 wytrzymuje do 5h na ekranie (glownie jest to przegladanie taptalka, no i internetu. + fejs w tle jednak z niego malo co kozystam)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
krzysztof jot
16-06-2016, 14:19
Potrzebuję rady. Potrzebuję telefon min 5 cali z dobrym aparatem, bateria która bez mocnego używania sprzętu wytrzyma ok 3 dni. Fajnie jakby ekran był dobrej jakości. Telefon musi być na fv23% cena tak ok 1500. Do nie dawna moim typem był honor 7 ale jakos nie mam przekonania, zastanawiam się nad Galaxy A5 2016, umi super, xiaomi Red mi Note 3 pro. Co Wy doradzicie?
Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
Zdecydowanie A5 2016.
Konkretne urządzenie bez wad i slabych punktów. Reszta to takie półśrodki. Ekran 5.2 jest optymalny - już bardzo duży ale jeszcze da rade to do kieszeni dżinsów wsadzić. LG4 wielkie, zimą ok, gdzieś się schowa, latem nie idzie tego mieć przy sobie bez torby
Zdecydowanie A5 2016.
Konkretne urządzenie bez wad i slabych punktów. Reszta to takie półśrodki. Ekran 5.2 jest optymalny - już bardzo duży ale jeszcze da rade to do kieszeni dżinsów wsadzić. LG4 wielkie, zimą ok, gdzieś się schowa, latem nie idzie tego mieć przy sobie bez torby
Samsung A5 jest kolejnym sredniakiem wiec nawet nie ma co go porownywac do telefonu ligi G4 ktory bije na glowe S6 mozliwosciami aparatu sytemem jak i zarzadzaniem pamiecia RAM ;) no a co do rozmiaru to nie przesadzajmy ze G4 takie wielkie a A5 mala bo dzieli je tylko niecale 0.5cm roznicy na dlugosci a szefokosc i grubosc to juz minimetry ;) przy czym G4 jest wygietym telefonem przez co sprawia wrazenie mniejszego i porpawia to znacznie chwyt tego telefonu. Jednak jesli potrzebujesz cos mniejszego rozgladna bym sie za Nexusem 5x ktory ma b.dobry aparat +czysty android ktory zapewni mu plynnosc dzialania do konca jego dni no i aktualizaje od google ;) Samsungi bym odpuscil szczegolnie nie flagowe modele ze wzgledu na 0 wsparcie produceta + strasznie ciezka nakladke przepchana bajerami ktorych sie nigdy nie uzywa
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
nikoniarz
16-06-2016, 17:22
Ekran 5.2 jest optymalny - już bardzo duży ale jeszcze da rade to do kieszeni dżinsów wsadzić. LG4 wielkie, zimą ok, gdzieś się schowa, latem nie idzie tego mieć przy sobie bez torby
Ja np. mam zawsze ze sobą worek. Chyba identyczny w jakim roznosi prezenty święty Mikołaj (i design, i wielkość). A w nim mam zawsze przy sobie Lumię 1520...
mamil_km
17-06-2016, 08:10
Teraz mam moto g 1 gen. telefon ma nie całe dwa lata ale już prawie się go nie da używać, przy włączonych aktualizacjach konta google oraz poczcie itd telefon przy wybudzeniu i złapaniu sieci potrafi "nie reagować poprawnie" ok 1-2 min. co w momencie gdy potrzeba coś szybko sprawdzić lub zadzwonić doprowadza mnie do białej gorączki. Chciałbym aby nowy telefon wytrzymał chociaż te dwa lata. Co do tych 3 dni na czuwaniu to miałem na myśli tylko sporadyczne dzwonienie bez włączonej sieci itd. Zastanawiam się czy A5 2016 który wychodzi na papierze słabiej niż np honor 7 pociągnie dłużej normalne użytkowanie. Czy jakiś inny chińczyk z nastoma rdzeniami i kilkoma MB ramu bez dobrej optymaliazacji dłużej będzie dobrze działał ? Nawet przez myśl mi przeszedł ajfon 5s. Powiem szczerze, że już głupieję co do wyboru choć to tylko telefon, ale nie chcę wyrzucić w błoto 1,5kzł. Może ktoś mnie "przekona" do któregoś telefonu ? Może warto poczekać miesiąc bo np ma być wprowadzony jakiś fajny model a już go widać na horyzoncie ?
Myslales nad huawei p8 lite ??
Edit.
Zdecydowanie w tej cenie bral bym Nexus 5x napewno najdluzej pociagnie powinien zmiescic sie w twojej kwocie (220-270funtow w UK kosztuje tak wiec ponizej 1500) a telefon wytrzyma dlugie lata ze wzgledu na to ze jest to seria Nexus o ktora google bardzo dba
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
stachmuszel
17-06-2016, 08:31
Tylko ceny tych aparatów są porównywalne lub wyższe niż ceny kompaktów klasy premium, np Sony RX100. Cały czas bije się z myślami jaki to ma sens?
A czy przez aparat da sie wysylac SMS czy tez rozmawiac ??
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
stachmuszel
17-06-2016, 08:46
A czy przez aparat da sie wysylac SMS czy tez rozmawiac ??
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Np przez Samsung S4 zoom tak.
Np przez Samsung S4 zoom tak.
Samsung s4 zoom jest to odmienna wersja starego flagowego telefonu a nie aparat poza tym ten “telefon” wcale nie prezetuje dobrej jakosci zdjec nie mowiac juz o ergonomii jak mial bym kupowac telefon ze wzgledu na aparat to kupil bym sobie jakiegos malego kompakta + zrotowal swoj stary telefon wgral mu jakis inny system na ktorym by dobrze dzialal i nie zasmiecal telefonu + co 2 miechy format i nawet stary telefon jak Moto g 1gen na takiej zasadzie dosc plynnie dziala (wiem bo posiadam jedna na stanie)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
krzysztof jot
17-06-2016, 14:08
Ja np. mam zawsze ze sobą worek. Chyba identyczny w jakim roznosi prezenty święty Mikołaj (i design, i wielkość). A w nim mam zawsze przy sobie Lumię 1520...
Ja w worku nosiłem Note5 :) i mimo ze słuchawka genialna i najlepszy aparat foto na rynku smartfonow z powodu tej malej niedogodności spowodowanej rozmiarem zmieniłem na S7 ( h... aparat)
Dziś bym wrócił do N5 tyle że "rozpuścilem" się z dostepną pamiecią 32+128 w S7 i teraz trochę trudno to zminimalizować a N5 i 64GB sporadycznie się trafia. Poczekam do wrzesnia na Note7.
nikoniarz
17-06-2016, 15:24
z powodu tej malej niedogodności spowodowanej rozmiarem
Chciałem tylko zauważyć, że nie dla każdego jest to niedogodność...
potrzebny rozmiar ekranu zależy trochę od systemu. Na Androidzie 5 cali to mało, na WP 5 cali jest ok, a iOS 4,7 cala jest ok, ale mogłoby być mniej. To tak z doświadczenia.
Myślę nad iPhone SE, ale za swojego 6s dostanę tyle co za nowego SE, więc wymiana bez sensu.
greku792
17-06-2016, 17:49
Ja mam i jestem zadowolony z Xperia Z3. Zdjecia jak dla mnie super a w Media Expert widziałem Z3 za niecałe 1.5k ostatnio.
Wysłane z Sony Xperia Z3 za pomocą Tapatalka
potrzebny rozmiar ekranu zależy trochę od systemu. Na Androidzie 5 cali to mało, na WP 5 cali jest ok, a iOS 4,7 cala jest ok, ale mogłoby być mniej. To tak z doświadczenia.
Myślę nad iPhone SE, ale za swojego 6s dostanę tyle co za nowego SE, więc wymiana bez sensu.
5 cali na androidzie to za malo ale juz 4.7 na apple jest ok ?? Dosc dziwna ideologia zwlaszcza ze android jest w pelni otwartym systemem i mozna z nim zrobic wszystko zmniejszyc badz powiekszyc ikony a nawet rozdzielczosc ekranu (oczywiscie maksymalna wyznacza nam wyswietlacz) no chyba ze komus nie chce sie pobawic z telefonem i uzywa go na fabrycznych ustawieniach (sam juz tak robie bo poprostu znudzila mi sie zabawa z softem)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Ja miałem 4,5" i bałem się obecnego 5,5", jednak obecnie fony maja malutkie ramki lub ich nie mają, sa cienkie i można się przyzwyczaić do takich wielgachnych, a komfort wydaje mi się proporcjonalny do wielkości ekranu.
Oczywiście trzeba pomyśleć do takiego fona żeby bateria dawała radę, u mnie pojemność 4000 robi swoje i można katować fona z takim ekranem.
Na moje G4 tez nie narzekam zazwyczaj dobijam do 5h wyswietlacza jednak jesli bym mial wybierac nastepny telefon obstawiam ze byl by to albo jakis nowy nexus z wielkim ekranem albo najnowszy Note ze wzgledu na rysik i inne jego bajery bo bez tego 5.7 cala nie daje tak wiele mozliwosci a wrecz czasem przeszkadza ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
eristoff
17-06-2016, 22:43
Potrzebuję rady. Potrzebuję telefon min 5 cali z dobrym aparatem, bateria która bez mocnego używania sprzętu wytrzyma ok 3 dni. Fajnie jakby ekran był dobrej jakości. Telefon musi być na fv23% cena tak ok 1500. Do nie dawna moim typem był honor 7 ale jakos nie mam przekonania, zastanawiam się nad Galaxy A5 2016, umi super, xiaomi Red mi Note 3 pro. Co Wy doradzicie?
Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
No niestety przy takim telefonie raczej czas pracy na ekranie się liczy, bo to ekran wpierdziela najwięcej, a intensywność używania nie wiele przy tym pomoże moim zdaniem...
Mam 6p i jedyne gdzie możesz zaoszczędzić to ekran, czarne tło etc. Jak się nie używa ekranu, wytrzyma pewnie że trzy dni ;-) niestety
Tu masz czas działania ekranu na moim Xiaomi note 3 pro prime, bateria 4000 mah, cały czas GPS, synchronizacja, włączone wifi, nawet będąc poza zasięgiem wifi, ekran automatyczne podświetlenie z suwakiem prawie na 4/5 jasności, trochę grania , emaile , whats app itp,
zostało na scrrenie jeszcze 23% baterii, czyli można zakładać że czas działania ekranu można pomnożyć prawie przez 1/4
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/07a39547e24ee0ed-1.png
źródło (http://images76.fotosik.pl/687/07a39547e24ee0ed.png)
Tu z innego dniaa dokładnie z 15.06.2016
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2016/06/26d853df0fe9d928-1.png
źródło (http://images78.fotosik.pl/687/26d853df0fe9d928.png)
nikoniarz
17-06-2016, 23:09
zostało na scrrenie jeszcze 23% baterii, czyli można zakładać że czas działania ekranu można pomnożyć prawie przez 1/4
Byłbym ostrożny z takimi "założeniami" bo na podstawie różnych modeli telefonów odnoszę wrażenie, że między 100 a 80% baterii jest trochę inna wydajność niż w przypadku między 30 a 10%... Ale też się "pochwalę" :D
https://dl.dropboxusercontent.com/s/x5qh8xhvs4eysjb/2013-11-09-22-35-11.jpg?dl=0
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/s/x5qh8xhvs4eysjb/2013-11-09-22-35-11.jpg?dl=0)
A ja ostatnio podjąłem decyzję, że zostaję piratem oprogramowania :) Szala goryczy i wqurwu przy aktualizacji kolejnej aplikacji sięgnęła zenitu. Swawola producentów i lekkość z jaką starają się robić z wiernych użytkowników debili doprowadziła mnie do skrajności. Czy tylko ja zauważam tendencję robienia z fajnych niegdyś aplikacji coraz większej tandety, napakowanego multimediami badziewia z kolorowymi, migającymi ikonkami, ryjkami jakby kierowanej do nikogo innego, niż klientów w gimnazjum? Jakbym widział niegdyś ostatnie wypusty GaduGadu z którego korzystałem - miało to już w sobie wszystko, od radia po odtwarzacze, sklepiki i cholera wie co jeszcze...
Mało tego, człowiek kupuje aplikację, po jakimś czasie zostaje ona poobcinana, wykastrowana ze wszystkich funkcjonalności, za które zapłaciłem i które to mnie do niej przyciągnęły, po czym w wielkiej glorii i chwale wchodzi kolejna, "wielka" aktualizacja przywracająca część niegdysiejszych funkcji ale za to z toną nieprzydatnego, społecznościowego, reklamowo-sprzedażowego szrotu. No i żeby włączyć te najprzydatniejsze funkcje to trzeba... wykupić wersję premium! Nosz qwa przecież już raz za to płaciłem!! Mało tego, zaraz zobaczycie najnowszego Tapatalka w którym - nawet mając wersję niegydyś Premium - będziecie musieli zapłacić za możliwość wyłączenia jakiś społecznościowych, niezmiernie przydatnych dodatków. I tak mam już z niemal wszystkimi aplikacjami w telefonie, które kupiłem a z którymi teraz się męczę - Go Sms Pro, Endomondo, SwiftKey, Tapatalk i wiele, których nie pamiętam, wyrzuciłem bo stały się po prostu nieprzydatne...
Zatem szanowni producenci aplikacji - od dziś nie zobaczycie na żadnym z wielu telefonów w moim otoczeniu swoich legalnie zakupionych aplikacji. Żegnam ozięble :)
O właśnie tapatalk. Wydawało mi się, że kiedyś kupiłem wersję premium, a tu kurna znowu reklamy... Czyli nie tylko ja to zauważyłem :(
Nie trzeba byc piratem zeby wgrac Apk na androida z innego zrodla ;) ja tak robilem zawsze z platnymi grami jednak teraz telefon zostal tylko do dzwonienia i przegladania taptalka + neta
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Sądzisz, że kwestia zmiany źródła pobrania spiraconej aplikacji jest tu istotna? ☺️
Ja z innej beczki - szukam czegoś pancernego, odpornego i -
koniecznie z długo działającą baterią.
Telefon będzie używany w górach, na łódkach etc.
Powiedzmy do 300 zł, to i tak będzie mój 3 telefon.
Znajomi radzą Samsunga Solid b2710.
Jakieś opinie, czy alternatywy?
Nokia 3310 ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Ale on nie chce, żeby po upadku telefonu łódka zatonęła...
Sinobrody
18-06-2016, 23:37
Ja z innej beczki - szukam czegoś pancernego, odpornego i -
koniecznie z długo działającą baterią.
Telefon będzie używany w górach, na łódkach etc.
Powiedzmy do 300 zł, to i tak będzie mój 3 telefon.
Znajomi radzą Samsunga Solid b2710.
Jakieś opinie, czy alternatywy?
Może jakić CAT? Np CAT B25 albo B30.
Rafał_Sz
19-06-2016, 08:57
CAT jest dużo słabszy obok tego Solida. Zobacz na tez na model Solid E2370 - bateria bez problemu wytrzymuje 5-6 tygodni. Tak, tygodni. :)
mamil_km
20-06-2016, 11:50
Również polecam Ci ten model, dobra bateria i potrafi wiele znieść. Przed topieniem polecam przesmarować uszczelki od klapek czymś w stylu wazeliny technicznej.
Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
Znajomi radzą Samsunga Solid b2710.
I mają rację. To bardzo dobry telefon. U mnie leży na dnie w plecaku, obija się o różne rzeczy, nieraz był zachlapany, upadał z różnych wysokości. Jedyne co się stało, oprócz otarć to odpadł przycisk włączania latarki. No dobra, sam nie odpadł ;P
B2710 ma gorszą baterię od E2370, ale wydaje mi się bardziej pancerny i wygodniejszy. Ja zdecydowałem, że wolę zabrać dodatkowy battery pack na dłuższą wycieczkę, szczególnie kiedy nie jets ona piesza i waga nie ma tak kluczowego znaczenia.
CATa bym odpuścił. Nie wzbudza zaufania.
Jak będę wymieniał swojego solida, to zastąpi go identyczny.
Mam już tego Samsunga.
Zobaczymy teraz co jest wart - bo obiecuję poddać go szkole przetrwania - i to nie byle jakiej.
Niestety mam talent do niszczenia różnych rzeczy - jak do tej pory to konkretną kasę mnie to kosztowało:)
Najbliższy konkretny test - już niedługo na skałkach:)
Moje UMI Super trafiło na urząd celny czyli czekam na dodatkowe opłaty od 800 zł. Nawet szczerze nie wiem ile będe musiał dopłacić. Ale mam inne pytanie jak teraz postępuje się z nowym telefonem a raczej baterią. Od razu podpiąć do prądu i ładować czy włączyć rozładować i jak 100 lat temu trzy razy tak postąpić. Może ktoś pomóc?
Teraz juz to nie ma najmniejszego znaczenia jednak ja dla pewnosci rozladoje zawsze do 0 jak ze starymi akumlatorkami przez kilka cyklow xD
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
No właśnie sam już nie wiem. Gdzies czytałem że trzeba podpiąć telefon bez włączania go i naładować do pełna. Potem rozładować ale nie do samego końca bo teraz baterie tego nie lubią :-) Pewnie ilu ludzi tyle teorii.
Rafał_Sz
01-07-2016, 08:36
Ładujesz zawsze do 100%, obojętnie od jakiego poziomu rozładowania.
Nie macie racji. Obecne akumulatory najlepiej znoszą stan w przedziale 40-70% i wbrew pozorom częste ładowanie im nie szkodzi. Znacznie gorzej z rozładowaniem do zera.
Dokładnie.
Nie wolno rozładować do zera.
Rafał_Sz
01-07-2016, 09:11
Nie da się rozładować do zera. Elektronika na to nie pozwala.
Dokładnie.
Nie wolno rozładować do zera.
Z tego co wiem nie da się rozładować do zera, nawet jeśli telefon wyłączy się automatycznie z braku prądu nie znaczy to że bateria jest pusta, tylko zadziałało zabezpieczenie przed całkowitym rozładowaniem.
eristoff
01-07-2016, 10:09
No właśnie sam już nie wiem. Gdzies czytałem że trzeba podpiąć telefon bez włączania go i naładować do pełna. Potem rozładować ale nie do samego końca bo teraz baterie tego nie lubią :-) Pewnie ilu ludzi tyle teorii.
Większość telefonów do transportu jest naładowana do 2/3 . Nie trzeba ładować do pełna przed pierwszym uruchomieniem.
Moje UMI Super trafiło na urząd celny czyli czekam na dodatkowe opłaty od 800 zł. Nawet szczerze nie wiem ile będe musiał dopłacić. Ale mam inne pytanie jak teraz postępuje się z nowym telefonem a raczej baterią. Od razu podpiąć do prądu i ładować czy włączyć rozładować i jak 100 lat temu trzy razy tak postąpić. Może ktoś pomóc?
powiem Ci maniek, że też intensywnie nad nim myślałem, czytałem trochę opinii, testów i po tej szerokiej lekturze aparat ten mieni mi się jako sprzęt potocznie określany "chińszczyzną". Jak już zaczynają oszukiwać na najważniejszym dla wielu aspekcie, czyli baterii - zamiast 4000mAh jest max 3500mAg - to nie chcę przekonywać się za własne pieniądze, gdzie jeszcze postanowili nie do końca pisać prawdę. Poza tym dziwny sprzęt - niby taki super-hiper, tam Sony, tam Sharp, tam Samsung, tam jeszcze jakiś markowy podzespół...tylko, że w testach zostaje daleko w tyle od topowych konstrukcji, których miały być konkurentami i "killerami flagowców".
Sam kiedys sciagalem ZTE z chin i zdecydowanie odradzam tam zakupy ;) jakosc telefonow z chin nadaje sie na 6 miesiecy max i najlepiej sprzedac na alegro wcpodobnej cenie co sie kupilo zdecydowanie lepszy wyborem jest kupic telefon sredniej polki taki jak Huawei p8/9 lite i cieszyc sie z telefonu niz miec problemy ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
To nie jest killer flagowców za 600-800 $, kosztuje 200$ i jest to średnia półka dorównująca markowym za 350-400$.
Akku w UMI Touch i UMI Super trzyma rewelacyjnie i tu bym chciał żeby flagowce firmowe zaczęły ten temat ogarniać jak ta "tania chińszczyzna".
Największy ferment na temat takich fonów robią komisowy zawaleni szmelcem firmowym, którego nie mogą sprzedać, a salony próbują nadal wciskać szajsungi czy srajfony po 2500zł lub więcej.
Nikt tu nie upiera się że UMI, Xiaomi, One Plus, Meizu, Oppo to najlepsze fony na świecie, jednak przy kwotach 200-250$ jest to sprzęt, który nie ma sobie równego w "markowej" chińszczyżnie.
Huawei, ZTE, Lenovo itp odradzam, podobnie jak fony chińskie za 50-100$, które u nas wciskają wszedzie za sporo więcej, tragedia.
Co do cła to masz +23% niestety, jeśli wartość nadgorliwy celnik wymyśli sam to może będzie mniej ale powinni cie poprosić o skan dowodu przelewu.
Polecam zakupy z u chińczyka ale z magazynu w EU/UK bo unikamy cła/vat.
Gdzie te magazyny sa zaznaczone na stronach , z jakich liknow ?
Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka
Stawianie xaiomi i one+ w jednej linii z umi to jednak lekkie przegięcie. Obaj ci producenci robią sprzęty jakościowo będące w czołówce tego co dostępne w odpowiednich przedziałach.
powiem Ci maniek, że też intensywnie nad nim myślałem, czytałem trochę opinii, testów i po tej szerokiej lekturze aparat ten mieni mi się jako sprzęt potocznie określany "chińszczyzną". Jak już zaczynają oszukiwać na najważniejszym dla wielu aspekcie, czyli baterii - zamiast 4000mAh jest max 3500mAg - to nie chcę przekonywać się za własne pieniądze, gdzie jeszcze postanowili nie do końca pisać prawdę. Poza tym dziwny sprzęt - niby taki super-hiper, tam Sony, tam Sharp, tam Samsung, tam jeszcze jakiś markowy podzespół...tylko, że w testach zostaje daleko w tyle od topowych konstrukcji, których miały być konkurentami i "killerami flagowców".
No cóż kto nie ryzykuje ten szampana nie pije. Może tak być że oszukana bateria, że będzie mulil i takie tam cuda. Ale znowu 700pln nie jakiś straszny majątek by nie zaryzykować kupna. A z opiniami to różnie bywa choćby na naszym forum. Czasami to nie mam sił ze śmiechu odpisywać co tu niektórzy wypisują. A na koniec nie wystraszysz mnie w ciemnej dolinie... ;-)
Obecnie jak ktoś nie chce ryzykować z przesyłką i chce gwarancje PL to Xiaomi ma sklep oficjalny, UMI ma dystrybutora oficjalnego, One Plus sprzedaje też bezpośrednio u nas.
Porównanie UMI One Plus i Xiaomi ma sens jeśli bierzemy modele w podobnej cenie, konstrukcje bardzo zbliżone, bazują na podobnym sprzęcie, cpu, gpu, ram/rom, ekrany itd pojawiają się też w modelach "markowych" ale albo za 2-3x więcej kasy albo tylko wybrane, no i cały czas mowa o konstrukcjach ~250$, tańsze modele w/w to budżetowce i trudno tu opisywac jakie są super.
Przykładowo mega budżetowiec to Xiaomi MI3, który kupić można w Polsce bezpośrednio od Xiaomi za 599zł, znajdźcie mi coś w takiej cenie z takimi bebechami, a to konstrukcja z 2015 roku, przecież jak rozwalę ekran w htc/samungu/lg/sony itp to jest większy koszt naprawy.
Jaki to ten oficjalny polski sklep xiaomi?
Xiaomi.com.pl ciezko sie domyslic :-)
Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka
szajsungi czy srajfony po 2500zł lub więcej
Jeśli porównuje się ceny nowych modeli, zaraz po premierze i to w autoryzowanym sklepie to fakt, różnica cenowa może być porażająca. Wystarczy jednak odczekać kilka miesięcy, to nie serek, ważności nie straci i możemy mieć poniżej 2000zł flagowca, który deklasuje chińczyki pod każdym względem. Do tego rok ubezpieczenia na wyświetlacz i 3 lata pełnej gwarancji.
Jakoś tak się za każdym razem wzbraniam przed tymi szajsungami ale jak przychodzi co do czego to okazuje się, że niczego rozsądniejszego na rynku po prostu nie ma. No i tak samo okazało się tym razem a jak podliczę wszystkie te profity, które dostaje się kupując S7 to dochodzę do wniosku, że te kilkaset zł. różnicy rozłożone na 3 lata użytkowania (tak, użytkuję telefony 2-3 lata, niektórym wydaje się to nieprawdopodobne :) ) są sprawą niemal marginalną.
Nie ukrywam, że tym razem kupili mnie choćby tym, jak zostałem potraktowany w nowo powstałym serwisie Samsung Premium Plaza, gdzie w wygodnym, skórzanym fotelu, z espresso w ręku, udostępnionym S7 w drugiej, na uszach najdroższe słuchawki Level One, oczekiwałem sobie 3 godzinki, w których to mój S5 został gruntownie naprawiony (choć nie musiał), przetestowany i w gustownej, zamszowej torebeczce zwrócony zadowolonemu nabywcy.
Taki "szrajsung" a jednak dał radę na powrót zdobyć zniechęconego klienta :)
Co do cła to masz +23% niestety, jeśli wartość nadgorliwy celnik wymyśli sam to może będzie mniej ale powinni cie poprosić o skan dowodu przelewu.
Polecam zakupy z u chińczyka ale z magazynu w EU/UK bo unikamy cła/vat.
Zakupy u chińczyka z magazynu EU finalnie okazują się jeszcze droższe, gdyż tutaj mamy już wliczone wszelkie opłaty celno-skarbowe. Z Chin mamy jakąś szansę na ich uniknięcie kosztem niższej ceny.
Obecnie jak ktoś nie chce ryzykować z przesyłką i chce gwarancje PL to Xiaomi ma sklep oficjalny
Xiaomi nie ma oficjalnego sklepu w Europie, tym bardziej w Polsce. Co za tym idzie żadnej oficjalnej gwarancji PL bo nie ma autoryzonego serwisu. Jestem na kupnie Mi Note 3 Pro więc temat przestudiowałem dogłębnie...
cz4rnuch
03-07-2016, 23:18
Xiaomi.com.pl ciezko sie domyslic :-) Właścicielem tego sklepu, jak wynika z info na stronie, jest Satnet Radosław Chabrzyk. Mam olbrzymie wątpliwości odnośnie tego, że jest to oficjalny sklep xiaomi. Z tego co mi wiadomo, to w Polsce jedynym oficjalnym sklepem jest xiaoyi.pl ale oni sprzedają tylko kamerki i akcesoria.
Xiaomi.com.pl ciezko sie domyslic :-)
Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka
Widzę, że bardzo łatwo dajesz się nabrać ;)
Właścicielem tego sklepu, jak wynika z info na stronie, jest Satnet Radosław Chabrzyk. Mam olbrzymie wątpliwości odnośnie tego, że jest to oficjalny sklep xiaomi. Z tego co mi wiadomo, to w Polsce jedynym oficjalnym sklepem jest xiaoyi.pl ale oni sprzedają tylko kamerki i akcesoria.
Dokładnie tak:)
Panowie - 400-500zł, android, max 5 cali, dobry aparat foto, bateria - im pojemniejsza tym lepiej.
Chętnie tzw "goły android", bez nakładek producenta.
Stosunkowo niedawno poleciliście tutaj Moto G 2 - kupiłam, jest w rodzinie, rodzina zadowolona;)
Czy na dziś w tych pieniądzach jakie podaję powyżej jest jakiś inny model wart rozważenia? A może lepszy, działający efektywniej, z większą ilością RAMu?
Xiaomi redmi 3 + cyjan. 600 brutto z fakturą.
Jeśli nie musi być jakiś "markowy" to wyżej wspomniany nawet na tym androidzie co dają jest ok lub z czystym androidem 6.0 jest UMI Touch X.
Jak chcesz jakieś Moto teraz to Lenovo ich wykupiło ale jakoś nie mam przekonania do nich.
Xiaomi redmi 3 + cyjan. 600 brutto z fakturą.
500zł max.
Jeśli nie musi być jakiś "markowy" to wyżej wspomniany nawet na tym androidzie co dają jest ok lub z czystym androidem 6.0 jest UMI Touch X.
Jak chcesz jakieś Moto teraz to Lenovo ich wykupiło ale jakoś nie mam przekonania do nich.
No chyba wolę jakiś markowy...? Moto 2G naprawdę fajnie się sprawuje; pytanie czy Moto 2 G to nie staroć, i nie powinna kosztować sporo mniej?
A tu cena ani drgnie 499 i nie chce być taniej, od dłuższego już czasu.
Taki Huawei Y5 daje radę?
sokrates
04-07-2016, 13:09
Syn ma do tzw. tłuczenia Huawei y6 - czasami łapie takiego zamuła że naprawdę szkoda gadać. Generalnie telefon nadaje się tylko do dzwonienia po sieci 2G. nie wiem na ile podobny będzie y5 - ale obawiam się że może być tylko gorzej...
Żona ma Huaweia g620s - ten już całkiem sprytnie działa, nie zauważyłem żadnych przycinek,
rychu_cmg
04-07-2016, 13:17
Xiaomi.com.pl ciezko sie domyslic :-)
To nie jest oficjalny sklep. Co więcej kupując tam mogą być problemy
Kupiłem redmi note 3 pro (650 zł z kurierem) w gearbest.com. DHL dostarczył w 5 dni z Chin. Kurierowi musiałem dopłacić 130 zł VAT. Telefon fantastyczny.
Wysłane za pomocą Tapatalk.
Wysyłka kurierem zawsze kończy się vatem
rychu_cmg
04-07-2016, 20:11
Wysyłka kurierem zawsze kończy się vatem
Z ibuygou O dziwo przesyłka przez DHL nie kończy się vatem. Przynajmniej w opcji z dodatkowym ubezpieczeniem od podatku
Wysyłka kurierem zawsze kończy się vatem
Tak się domyślam. Zależało mi na czasie. Zwykle przesyłki docierały bez VAT. Ale dalej taniej o 100 zł niż u nas.
Wysłane za pomocą Tapatalk.
rychu_cmg
04-07-2016, 20:16
Może idzie z Europy
Idzie z Azji samolotem przez Lipsk
przez Lipsk
Pewnie dlatego.
Już 10 dni UC trzyma moją przesyłkę. Jak tak dalej pójdzie to z Chin szybciej przesyłka dotrze niż oni obrobią kwity.
Serio nic nie słyszałem w mediach dziady jedne
Ze 2-3 tygodnie temu. Pewnie im się nawarstwiło.
Rafał_Sz
06-07-2016, 11:36
Ja przesyłki z Chin dostaje na bieżąco, także te clone.
To zależy gdzie i od szczęścia. Ostatnia przyszła po tygodniu a poprzednia szkła 6 czy 7.
No to w takim razie mogę w jakiś sposób sprawdzić co się stało z przesyłką czy raczej nie drażnić lwa
UC coś zawala faktycznie bo ostatnia przesyłka w warszawie była po 7 dniach od zakupu, a do Krakowa dotarła po kolejnych 12 dniach.
Package released by the customs office
To płacę to cło czy nie płacę? W końcu po 12 dniach ktoś się zlitował :-)
Mam teraz one plus 3. Szok i niedowierzanie! Tyle mogę powiedzieć...
ShutterStill
09-07-2016, 14:30
Ja mam s7 edge i LG G5.
Oba mają swoje plusy ale LG wylądował u żony w torebce ;)
Jest genialny. Dla mnie tylko 2 wady. Ciut za duży i brak slotu na SD.
Co źle robię? Na starym telefonie (LG L9) mam służbową SIM i chcę wszystkie kontakty wgrać na google. Po czym chcę aby wszystkie kontakty z konta google zgrały mi się na nową słuchawkę (Redmi Note 3 Pro) z nową kartą. Oba telefony zalogowane na moje jedno konto googlowe.
Przy synchronizacji nic się nie zgrywa? Są jakieś banalne błędy do popełnienia?
Generalnie nie musisz nic kombinować jak masz synchronizacje google ale kontakty na karcie sim u mnie tez nie ruszyło, tylko te co były na fonie, podobno część kart sim jakoś blokuje to przeniesienie.
Rafał_Sz
09-07-2016, 20:52
Najprościej przerzucić kontakty z SIM do pamięci telefonu i zrobić synchronizację. Tylko uwaga, czasami google robi synchro z opóźnieniem, warto przed wykasowanie sprawdzić czy wszystko jest przerzucone.
spiritus
11-07-2016, 12:48
Ktoś wie jak zresetować LG Flex 2?
Koledze się godzinę temu zaciął. Zapętlił się przy włączaniu. Włącza się i resetuje gdy tylko pojawi się logo LG.
Baterii tam za szybko nie wyciągnie, są śrubki ale wolę sam nie grzebać bo jak coś przez przypadek zruszę to będzie na mnie.
nazirus2411
11-07-2016, 13:15
http://forum.android.com.pl/forum/1551-lg-g-flex-2-h955/
Rafał_Sz
11-07-2016, 13:19
Ktoś wie jak zresetować LG Flex 2?
Koledze się godzinę temu zaciął. Zapętlił się przy włączaniu. Włącza się i resetuje gdy tylko pojawi się logo LG.
Baterii tam za szybko nie wyciągnie, są śrubki ale wolę sam nie grzebać bo jak coś przez przypadek zruszę to będzie na mnie.
h1qj9osXz4c
spiritus
11-07-2016, 13:43
rsz
Próbowałem to już wcześniej, nie śmiga :/
Rafał_Sz
11-07-2016, 13:45
Widocznie coś zdechło w elektronice. Albo ktoś gmerał w sofcie tam gdzie gmerać nie powinien. ;)
spiritus
11-07-2016, 13:49
Widocznie coś zdechło w elektronice. Albo ktoś gmerał w sofcie tam gdzie gmerać nie powinien. ;)
Niee wiem jak do tego doszło, nie wnikam :D
Jednak dzięki :)
Powiem mu aby to do komisu zaniósł.
Pytanie odnośnie kont google - na telefonie mam 2 konta. pierwsze "X" na którym od lat kupuję aplikacje, synchronizuje dane itd itp, drugie konto "Y" gmail, którego na codzień użytkuję i jest moim kontem głównym do poczty i całej reszty googlowego życia. Teraz chciałbym pozbyć się konta X aby wszystkie aplikacje i cała reszta od tej pory synchronizowała się (a w razie potrzeby przywracała na nowe urządzenie) z konta Y. Jest w ustawieniach opcja w której wskazuje się konto do synchronizacji danych, mogę wybrać jedno z tych dwóch. Tylko czy ta synchronizacja obejmuje też wszystkie do tej pory zakupione aplikacje i ładnie mi je przywróci z konta Y, kiedy konto X usunę? Ktoś się orientuje?
mateo912
11-07-2016, 23:22
Pytanie odnośnie kont google - na telefonie mam 2 konta. pierwsze "X" na którym od lat kupuję aplikacje, synchronizuje dane itd itp, drugie konto "Y" gmail, którego na codzień użytkuję i jest moim kontem głównym do poczty i całej reszty googlowego życia. Teraz chciałbym pozbyć się konta X aby wszystkie aplikacje i cała reszta od tej pory synchronizowała się (a w razie potrzeby przywracała na nowe urządzenie) z konta Y. Jest w ustawieniach opcja w której wskazuje się konto do synchronizacji danych, mogę wybrać jedno z tych dwóch. Tylko czy ta synchronizacja obejmuje też wszystkie do tej pory zakupione aplikacje i ładnie mi je przywróci z konta Y, kiedy konto X usunę? Ktoś się orientuje?
raczej wątpię aby bez interwencji supportu google udało się przenieść aplikacje zakupione na koncie X na konto Y.
Mam teraz one plus 3. Szok i niedowierzanie! Tyle mogę powiedzieć...
Potwierdzam, bardzo fajny sprzęt. Też jestem w szoku jak to fajnie śmiga.
Umi super dotarł. 56 PLN cła tak więc telefon wyszedł ok 730 PLN. Czy warto nie wiem w porównaniu do Nexus 4 większy cięższy. Ale to jego zaleta. Dodatkowo slot na kartę sd co dla mnie strasznie ważne. Po paru dniach coś więcej napiszę.
Ja się od poniedziałku jaram Mi5 :)
mateo912
13-07-2016, 21:06
Potwierdzam, bardzo fajny sprzęt. Też jestem w szoku jak to fajnie śmiga.
ja może na święta sobie sprawie :D
To będziesz miał bardzo fajny prezent :-) Do świąt może potanieje.
Umi super dotarł. 56 PLN cła tak więc telefon wyszedł ok 730 PLN. Czy warto nie wiem w porównaniu do Nexus 4 większy cięższy. Ale to jego zaleta. Dodatkowo slot na kartę sd co dla mnie strasznie ważne. Po paru dniach coś więcej napiszę.
Minął tydzień więc zgodnie z danym słowem prosimy o kilka słów recenzji ;) Jak bateria (jakbyś mógł to tak dokładniej bo 2 dni to nic nie mówi - czyli SOT, ile godzin gadania, co włączone a co wyłączone itd), jak ze stabilnością - czy zasięg nie wariuje, cz wifi nie rozłącza, czy GPS ma dobry zasięg, nie szaleje, nie gubi. To dla mnie ważne rzeczy a szukam czegoś do 1tys zł.
Wszystko gra co napisałaś
ach dziękuję, to wiele wyjaśnia, jestem wdzięczna
Ja mam poprzednika tego modelu czyli UMI Touch, bratanek obecnie ma od tygodnia UMI Super, oba działają bardzo podobnie, trzymanie baterii u mnie to średnio 4 dni z włączoną transmisją danych, wifi często też chodzi, używanie takie nazwałbym normalne z aplikacjami, używaniem przeglądarki, u bratanka, który używa mocniej i to sporo ładowanie ma co 2 dni lub wystarczyło mu na oglądanie seriali w full hd przez 6 godzin :) gry i wielowątkowość działa świetnie.
Odporność obudowy bardzo duża, szkło faktycznie odporne na zarysowania i może na młotkowanie jak na filmikach z yt :)
GPS działa poprawnie, jedyna korekta jaka była u mnie zrobiona to wejście w menu serwisowe i zwiększenie suwaka głośnika podczas rozmowy bo domyślnie jest na 50% i np w markecie gdzieś było za cicho, po podsinieniu na 75% jest poprawnie ale w UMI Super już tego nie trzeba było robić.
Dual sim działa bardzo dobrze.
Aparat w UMI Super lepszy.
Ogólnie czysty android 6.0 wymiata, nie zdarzyło mi się jeszcze nigdy żeby restartować fona, nic się nie wiesza.
ach dziękuję, to wiele wyjaśnia, jestem wdzięczna
No ale co mam pisać przecież wiesz lepiej
czytałem trochę opinii, testów i po tej szerokiej lekturze aparat ten mieni mi się jako sprzęt potocznie określany "chińszczyzną". Jak już zaczynają oszukiwać na najważniejszym dla wielu aspekcie, czyli baterii - zamiast 4000mAh jest max 3500mAg - to nie chcę przekonywać się za własne pieniądze, gdzie jeszcze postanowili nie do końca pisać prawdę.
Nie wiem lepiej tylko czytam opinie ludzi użytkujących telefony UMI a tych negatywnych jest bodaj tyle samo co pozytywnych. Z nikąd się to nie bierze ale wolałem spytać człeka, którego znam i wiem, że nie jest jakimś wypisującym brednie trolem. No wybacz ale można zacząć się zastanawiać widząc opinie takie jak te - akurat Touch ale nawet w tym wątku padały słowa jaki to jest super więc sądzę, że w przypadku nowszej słuchawki jakiegoś wielkiego postępu nie będzie:
"Ja mam Umi Touch i firma Umi nie zrobiła na mnie najlepszego wrażenia (to mój pierwszy "chińczyk").
Na ekranie faktycznie są jakieś białe plamki (wg oficjalnego forum Umi Digi w modelu Umi Super zdarza się to samo), dotyk nie jest zbyt dobrze skalibrowany/czuły (porównuję np. z Lumią 925), zdarzało mu się pożreć baterię w kilka godzin nawet jeśli był nieużywany i bez żadnych appek chodzących w tle (choć po kwietniowym update FW jest już z tym lepiej), do tego średnio raz na kilka dni sam się restartuje bez wyraźnej przyczyny gdy jest nieużywany (najczęściej w czasie ładowania ale nie tylko). Sygnał 4G LTE jest słabszy niż na innych telefonach w tym samym miejscu, dźwięk z głośnika to qpa, jakość dźwięku w czasie rozmowy też gorsza niż miałem w Lumii 925. Ponadto gniazdo słuchawkowe już mi się trochę obluzowało (po dwóch miesiącach użytkowania) i jak biegam potrafi przerwać odtwarzanie muzyki na słuchawkach (efekt taki jakbym wyjął słuchawki z gniazda a po chwili znowu je włożył). Jeśli firma Umi wypuszcza takiego bubla a potem chowa głowę w piasek i jej jedynym rozwiązaniem jest wypuszczanie kolejnych modeli praktycznie co 2 miesiące (najpierw Touch X, potem Super, teraz London) a w sprawie problemów odsyła do resellerów, to nie jest to firma godna zaufania. Od końca kwietnia nie pojawił się już żaden nowy FW - nowe wersje póki co wychodzą tylko na Super choć pewnie jak wypuszczą kolejną słuchawkę to też przestaną.
Podsumowując, Touch jak na telefon za 120 USD może być ale tylko jeśli ktoś ma cierpliwość do jego wad i potrafi przymknąć oko na irytujące niedoróbki. Nie spodziewam się, żeby Super był lepszy pod tym kątem (abstrahując od lepszych parametrów na papierze) i ja już bym drugi raz nie kupił produktu tej firmy"
Zdajesz sobie sprawę ile jest zainteresowanych robieniem fermentu koło "chińczyków" żeby zachęcić jednak do zalegających po komisach i na allegro "markowych" fonach, które średnio się sprzedają od jakiegoś czasu ? :)
Zdajesz sobie sprawę ile jest zainteresowanych robieniem fermentu koło "chińczyków" żeby zachęcić jednak do zalegających po komisach i na allegro "markowych" fonach, które średnio się sprzedają od jakiegoś czasu ? :)
Rozumiem ze posiadasz ten telefon i bedziesz go bronic jednak mowienie ze UMI jest b.dobrym telefone mija sie z prawda ;) Sam mialem stycznosc z dosc duza liczba chinczykow i jestem w stanie powiedziec ze z niszowych firm nie kupowac lepiej nic i rozgladnac sie za Meizu (seria note w tej cenie), honorem czy tez Xiaomi sa to firmy ktore jako tako maja wyrobione pozytywne zdanie o nich a wynalazki jak UMI czy tanie ZTE badz lenovo lepiej omijac z daleka ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Zdajesz sobie sprawę ile jest zainteresowanych robieniem fermentu koło "chińczyków" żeby zachęcić jednak do zalegających po komisach i na allegro "markowych" fonach, które średnio się sprzedają od jakiegoś czasu ? :)
Zdaję sobie sprawę na pewno z jednego: Na hasło "umi" pojawiasz się Ty i bronisz tej firmy jak cnoty młodszej siostry ;) Widząc takie podejście szybciej dojdę do powyższych wniosków pod Twoim adresem niż w stosunku do licznych recenzentów, którzy owszem, krytykują umi (oczywiście wskazując też szereg zalet) ale jakoś dziwnym trafem w pozostałych testach nie mają problemu z zachwaleniem innej, równie taniej "chińszczyzny" jak Xiaomi, Meizu czy Honor. Nie dopatrywałbym się tu jakoś szczególnie dbałości o allegrowy rynek zbytu markowych fonów z czym też nieco popłynąłeś, gdyż i Ci najwięksi zauważyli, że najbardziej chodliwy towar to dobrze wyposażona, średnia półka w okolicach 1500zł.
Chyba nikogo nie dziwi, że chiński sprzęt na znacznie, powtórzę - ZNACZNIE gorszym osprzęcie, bez niemal jakiegokolwiek wsparcia serwisowego, telefony niemal skopiowane od dużych producentów itd itp... swoją drogą dziwi mnie, że ci krzykliwi giganci, publicznie okładający się po pyskach, procesujący się o każdą bzdurę jak kształt zaokrąglenia guziczka w telefonie na widok małych, chińskich myszek nagminnie kopiujących wszelką, zachodnią myśl techniczną, przechodzą nad nimi do porządku dziennego, jakby nigdy nic. Czyżby i tu ma zastosowanie powiedzenie "duży może więcej" i takiemu gigantowi gospodarczemu jak Chiny mogą co najwyżej skoczyć ? :) Oczywiście pytanie retoryczne...
Do póki rozmawiamy o fonie kosztującym 600zł to alternatywy od tych dużych nie ma, wiec wszelkie porównania tracą sens.
Do tej pory kupowałem HTC i doceniałem ich jakość, dobrą stabilność i świetną nakładkę, miałem chwile też samsunga i tego już nigdy nie dotknę bo po paru miesiącach zamulał i restartował się, a serwis tłumaczył że tak musi być.
Obecnie miałem kupić jakiś fon w cenie do 1200zł i tu nie ma nic sensownego, jakieś koszmarki gdzie nie ma nawet sensownej obudowy i szyby na ekranie, a o szybkości i aktualnym androidzie można tylko marzyć.
Ja nie wciskam chińszczyzny tylko opisuje zdecydowanie tańszą alternatywe.
aha i chińskie myszki jak One Plus czy Xiaomi zdobyły rynek światowy, do tego Meizu, Oppo czy wyśmiewany przez ciebie UMI to nadal półka cenowa nieosiągalna dla dożynanych na rynku htc, sony, microsoft, a taki samsung oferuje tylko dobre flagowce, motorola kupiona przez lenovo, zte i huawei to potęga w azji ale ich konstrukcje to często 1:1 z "tanimi chińczykami".
Oczywiście nie dyskutujemy o fonach jeszcze tańszych, o modelach z problemami bo te sprzedają po np 60$, a u nas pojawiają w sklepach w cenie 600-800zł i to jest szmelc, w który wpadają niezorientowani klienci nawet w mediam czy media darcie ryja.
Ale czy Ty nadal nie rozumiesz dlaczego te sprzęty kosztują właśnie tyle?
Co do "koszmarków bez sensownej obudowy i szyby" to też opowiadasz farmazony, nie szukając daleko, ostatnio kolega kupił więc miałem okazję się pobawić - Samsung A5 (2016), którego kupisz poniżej 1000zł. Świetnie wykonany aparat.
Dalej nawet szukać mi się nie chce i dyskutować bo widzę, że jakoś ślepo zapatrzony w chińszczyznę jesteś.
W cenie do 1200 mozesz dostac LG G2 ktory mimo swojego wieku dziala mega plynnie posiada Sapdragona 800 (co do teraz daje nam dobre osiagi i przebila G3) co najwazniejsze dalej posiada wsparcie a kiedy sie ono skonczy zostaje nam cala masa custom romow ;) polecam tez zobsczyc Huawei P8 lite ktory zostal najlepszym sredniakiem zeszlego roku a nie wciskac ludzia kit ze do 1200 pln nie ma nic sensownego bo prawde mowiac wolal bym uzytkowac Nexusa 4 starego jak swiat jednak plynnie dzialajacego onudowanego szklem i z najnowszym androidem niz telefonu UMI (firmy takie jak ta szybko pojawiaja sie i szybko znikaja z rynku) niestety ale w tanich chinczykach nie mamy zadnej gwarancji (chyba ze jest ktos na tyle szalony aby odsylac telefon spowrotem do chin) jesli szukamy telefonu ktory ma dzialac plynnie przez 2 lata i na nim nie gramy badz nie zalezy nam na wielkiej wielozadaniowosci wystarczy nam zdecydowanie Moto G ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Nadal odwracacie kota ogonem, ja o fonie za 600zł, a wy dalej swoje i polecacie wspaniałości za 1000-1200zł lub kastraty jakieś.
Jak ktoś zapyta o polecany fon za 600zł to nadal będę polecał Xiaomi i UMI bo to znam i mam, jak będzie pytanie o coś za 1200zł i że nie może być chińczykiem to macie pole do popisu z polecaniem kastratów i/lub staroci jak LG, Asus, Lenovo, Huawei, Samsung itd... a ja tym czasem polece np One Plus X.
http://allegro.pl/lg-g2-d802-32gb-f-vat23-gw-pl-wys-z-pl-gratis-i6352577341.html
Nie wiem czy dalej musze podsylac inne telefony w okolicy 600 pln jednak zdecytowanie w tej cenie wybral bym uzywanego G2 badz nexusa 5 a nie telefon makri z wielkim wsparciem i nie przeklamywana specyfikacja jak UMI ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
A ja na fona za ok 600PLN będę polecał coś w stylu Lumii 650. ;)
Żadnej taniej chińszczyzny...
Rafał_Sz
26-07-2016, 16:13
W cenie do 1200 mozesz dostac LG G2
W niewiele wyższej cenie jest G4 ;)
Jasne jednak jesli ktos ma max 1200 to polecal bym zaoszczedzic i kupic G2 za 700pln badz dozbierac i kupic G4,S6 (jednak sam bym s6 nie kupil ze wzgledu na brak karty pamieci) a czy cena 1500 to niewiele wiecej niz 1200 to juz pojecie wzgledne ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
irek6311
26-07-2016, 20:40
A ja na fona za ok 600PLN będę polecał coś w stylu Lumii 650. ;)
Żadnej taniej chińszczyzny...Za tą kwotę Moto G3 jest, Lumnia/Samsun/LG odstają, w Moto nieskażony Android jest ;)
Ciekaw jestem co to znaczy "odstają" wg Ciebie ?
irek6311
26-07-2016, 20:56
Wszystkie nakładki na OS zamulają telefon, Moto jest czysta i co dziwne zabija większość zbędnych procesów zaszytym softem, do 1,2tyś zł miałem większość marek, a wcelowałem się w Moto G3 (wersja z 2GB RAM i 16GB pamięci) za 800zł kilka dni temu, złego słowa na telefon nie powiem, zdjęcia dobre robi a filmiki jeszcze lepsze kręci.
Nakładki na system na Lumii? ^^
Ja aparatu nie biorę pod uwagę przy wyborze telefonu, ale w tym G2 i G3 będą na pewno lepsze od Lumii 650.
irek6311
26-07-2016, 21:33
Lumnia to niewypał, nakładki do Android się odnoszą, chyba najgorzej spaprał Samsung swoje telefony.
Ja biorę wszystko pod uwagę w telefonie, dlatego mam Moto i iphone 6s, może jeden by starczył telefon ale mam 2 karty sim i 2 fony to mus (dual sim nie chcę).
Boryszuk
26-07-2016, 22:00
mam 2 karty sim i 2 fony to mus (dual sim nie chcę).
Czyli jednak wybór a nie mus ;-)
irek6311
26-07-2016, 22:52
Może być i wybór, 2 systemy trochę urozmaica życie, nie muszę też co trochę ładować telefony, w aucie trochę podładuję oba i spokój na cały dzień.
Lumnia to niewypał
Pozwolę się z tym mocno nie zgodzić, o ile mówisz o Lumii
irek6311
26-07-2016, 23:56
Topowe modele ok reszta na poziomie moto za wyższą cenę, jaki sens zakupu takiego telefonu?
Nawet najniższe modele działają płynnie i sprawnie oraz są dobrze wykonane. Znam osoby mające starsze Lumie zakupione za kwoty poniżej 600PLN i wszystkie te osoby są bardzo zadowolone. W porównaniu do dostępnych w tej samej cenie telefonów z Androidem - nie wahałbym się ani chwili.
925 używam do Dziś i bardzo sobie ten telefon chwalę.
Lumia to dobry fon, problem to kulawy system i nic tego nie zmieni, to co zaoferowali w win10 mobile to kpina do tego co zapowiadali, a fony na pełnym win10 to egzotyka i tak pozostanie bo nawet microsoft wycofał się z tego.
Ciekawa dyskusja. Ale wracając do tandetnego umi. Sposób obsługi płynność niczym się ne różni od nexusa 4. Oczywiście gdyby nexus miał lte i gniazdo na kartę to bym go nie zmienił. Tylko teraz wyświetlacz nexusa to jakieś nieporozumienie w stosunku do umi. No ale wiadomo że nie można go o to winić. Co do baterii wytrzymuje u mnie 24h i jest ok30%. Tyle że ja mam przyspawany fon do dłoni i non stop w sieci siedzę. Dla mnie rewelacja w stosunku do nexusa. Wszystkie aplikacje działają bez problemu. Znaczy się strava nie działa. Zdecydowanie lepszy zasięg telefonu. Z nexusem miałem straszne kłopoty. Wyłączenie i włączenie telefonu odbywa się tak jakby mial dysk ssd. Czy warto kupić? Zdecydowanie TAK. Biorąc ten telefon w ciemno jestem zadowolony.
A po pol roku zacznie odklejac sie ekran badz tez spuchnie bateriia czy nawet cos gorszego ;) niestety ale taka jest wada chinczykow wiem bo mialem nie jednego i to raczej z wiekszej marki jak ZTE czy lenowo czy z poczatkow Huaweia
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Dobra napisałem na dziś jak wygląda sprawa. W nikonie też się gumy odklejaja a i tak ludzie kupują ich aparaty.
Zresztą wszystko jest tak robione aby za jakiś czas wymienić na nowy. Jak co to kupię se nowego Nexusa 8 z baterią która trzyma tydzień non stop
irek6311
27-07-2016, 11:07
Teraz to mam telefony góra 2 lata, jak który padnie bez stresu kupię co innego, lepszego ma się rozumieć, tak na marginesie 90% sprzętu chińskie rączki robią, raz jest lepiej a raz gorzej, baterie puchną i w telefonach za 3tyś zł więc to nie tylko domena tych do 1tyś zł, obecne sprzęt tak tandetnie robiony że wszystko się może popsuć, nie ma co wymieniać marek bo ci najwięksi też tną koszty i sprzęt awaryjny, tak +/- na max 3 lata żywotność obliczona Matt.
A po pol roku zacznie odklejac sie ekran badz tez spuchnie bateriia czy nawet cos gorszego ;) niestety ale taka jest wada chinczykow wiem bo mialem nie jednego i to raczej z wiekszej marki jak ZTE czy lenowo czy z poczatkow Huaweia
Wymieniaj dokładnie marki i model to ludzie będą wiedzieli żeby nie wpakować się w taką tandetę.
Akurat te firmy co wymieniłeś to tragedia w cenach poniżej 1000zł, tylko wrogowi to można polecić.
p_paulaaa
27-07-2016, 13:25
To nie jest wada tylko chińczyków..
Mój iPhone też poległa. Najpierw zbiłam ekran więc oczywiście wymiana, żeby po 3 miesiącach znowu wymienić ekran bo bateria napuchła i ekran wypchała.
Także takie teraz są sprzęty, robione na 2-3 lata. :)
Mowa o oryginalne baterii?
p_paulaaa
27-07-2016, 13:41
Mowa o oryginalne baterii?
Oczywiście.
Nawet najniższe modele działają płynnie i sprawnie oraz są dobrze wykonane. Znam osoby mające starsze Lumie zakupione za kwoty poniżej 600PLN i wszystkie te osoby są bardzo zadowolone. W porównaniu do dostępnych w tej samej cenie telefonów z Androidem - nie wahałbym się ani chwili.
925 używam do Dziś i bardzo sobie ten telefon chwalę.
Tu się zdecydowanie zgodzę, jeśli telefon z niższej-średniej półki to zdecydowanie Lumia. Przerabiałem 520\635\535\650 i nie narzekam, żona ze swojej 640 też zadowolona.
p_paulaaa
27-07-2016, 13:55
Też miałam kiedyś Nokie Lumie, całkiem przyjemny telefonik. Jedyny minusik to to, że często mi się psuł przycisk blokujący telefon.
Wymieniaj dokładnie marki i model to ludzie będą wiedzieli żeby nie wpakować się w taką tandetę.
Akurat te firmy co wymieniłeś to tragedia w cenach poniżej 1000zł, tylko wrogowi to można polecić.
Zebym to ja teraz pamietal nazwy tych chinczykow ;) jednak byly to telefony ze sredniej polki przynajmniej jak na tamte czasy teraz wole zaplacic raz a porzadnie i miec porzadny telefon ;) LG G4 kupilem zaraz po premierze i jak narazie najmniejszej wady w tym telefonie nie widzie nigdy nie zlagowal nie zawiesza sie chodziaz nigdy nie formatowalem nawet po instalacji nowszego systemu (co powinno sie robic) i wbrew temu co mowia na ekranie przy moim uzytkowaniu wytrzymuje 5h tak wiec jestem zadowolony ;) jednak zapewne kiedy wyjda nowe flagowe modele to pokusze sie na nastepce Obecnego nadchodzacego Samsunga Note badz tez na cos z linni nexusow jako ze wkoncu poprawili aparaty ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Komunały prawicie.
Polecam poczytać o nexusie 5 i jego problemach, o łączących się obudowach Samsunga. Generalnie elektronika użytkowa jest zdecydowanie gorzej wykonana niż kiedyś.
Z drugiej strony wymieniane one plus czy xaiomi w jednym wierszu z umi... Podróże was...
One plus i xiaomi czy meizu nie mozna zestawiac z UMI Lenovo czy ZTE bo to jest inny poziom wykonania i te pierwsze 3 firmy mozna polecic nawet jesli chodzi o sredniaki jednak Lenowo posiada dobre telefony tylko pod brandem Motoroli (jak by ktos nie wiedzial to Lenovo przejelo motorole jednak obiecalo nie wtracac sie w polityke firmy i pozwolic jej tworzyc telefony dozucajac troche patentow od siebie)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Komunały prawicie.
Polecam poczytać o nexusie 5 i jego problemach, o łączących się obudowach Samsunga. Generalnie elektronika użytkowa jest zdecydowanie gorzej wykonana niż kiedyś.
Z drugiej strony wymieniane one plus czy xaiomi w jednym wierszu z umi... Podróże was...
Spróbuj jeszcze raz, tym razem tak żebyśmy to zrozumieli :) No i o co chodzi z tymi łączącymi się obudowami Samsunga? :D
Chyba siona Przegrał ze słownikiem w swoim telefonie xD
Owszem. Łuszczących...
Czyli chcesz nam powiedziec ze w obecnych czasach szklo w samsungu (ktore zazwyczaj jest na pleckach ) sie luszczy?? ;)To ze byly tego przyklady w sredniakach wzorujacych sie na S5 to juz przeszlosc a jednak firmy jak wlasnie UMI w 2016 roku potrafia byc na tyle beszczelne ze wprowadzaja klijenta w blad podajac bledne parametry baterii i kto wie czego jeszcze ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Szkło to masz w topowych modelach a cenę 5 krotnie wyższa niż telefony, o których mowa.
Szkło to masz w topowych modelach a cenę 5 krotnie wyższa niż telefony, o których mowa.
Polecam rozgladnac sie chocby za A3 z 2016 roku ktory posiada z przodu jak i z tylu szklo 2.5d a dopiero pozniej pisac bzdury ;)
Edit.
Tutaj podsylam link z polska recenzja z niestety nie najlepszego portalu ale lepszy rydz niz nic ;) http://www.spidersweb.pl/2016/03/galaxy-a3-2016-recenzja-opinie.html
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Jeden wyjątek wiosny nie czyni. Poza tym - myślisz, że gdyby nie nacisk Chińczyków to takie telefony od Samsunga w ogóle by powstały?
Nie jestem fanem chińskiej produkcji, po prostu drażni mnie generalizowanie. Aktualnie mam op3, zona N5 a córce kupiłem redmi 3, miałem ho m7. Wnioski... Op3 najlepiej wykonane i najmocniejsze, redmi na poziomie N5, chyba lepiej zrobione, choć niepozbawione wad. M7 był genialny te 3 lata temu i pewnie kupiłbym nowego ho gdyby ceny były takie jak te 3 lata wstecz... Nie są...
A3 nie jest wyjatkiem teraz producenci zaczeli przykladac duza uwage co do wykonania telefonow za sprawa wlasnie samsunga i jego krytyki plastikowych telefonow z otwierana klapka niestety ale HTC zmierza w zlym kierunku moze 10 uratuje firme ;) a co do rozwazania czy by takie telelefony powstaly to nie ma co gdybac ;) powstaly bo byly takie wymagania rynku ^^ sam z mojego doswiadczenia juz nie kupie telefonu nie flagowego (ze wzgledu ze juz przestalo podobac mi sie w custom romach i robienie over clock-a na procesorach) jednak jesli che kupic ktos telefon z sredniej polki polecic mozna Huawei P8/9 lite mielem telefony w rekach i naorawde sa dobrze wykonane aparaty maja swietne jak na ta cene jedyne co mnie boli to praktycznie brak wsparcia producenta czego ja bym nie przebolal (mam jakas wewnetrzna potrzebe posiadania nowych systemow tylko poto zeby je przetestowac)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Panie i Panowie, czytam, sprawdzam i widzę, że większość z podawanych przez Was propozycji to, telefony o przekątnej ekranu 5, 5+. Mnie natomiast interesuje coś o przekątnej ekranu, 4,5-4,8 (max!) z min 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wbudowanej, najlepiej ze slotem na kartę microSD. Możecie polecić coś w miarę przyzwoitego? Budżet...szukam czegoś na minimum 2 lata i rozwiąże każdą propozycję.
Pozdrawiam!
______
Mobilnie
Iphone 6s ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Rafał_Sz
28-07-2016, 11:24
Panie i Panowie, czytam, sprawdzam i widzę, że większość z podawanych przez Was propozycji to, telefony o przekątnej ekranu 5, 5+. Mnie natomiast interesuje coś o przekątnej ekranu, 4,5-4,8 (max!) z min 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wbudowanej, najlepiej ze slotem na kartę microSD. Możecie polecić coś w miarę przyzwoitego? Budżet...szukam czegoś na minimum 2 lata i rozwiąże każdą propozycję.
Pozdrawiam!
______
Mobilnie
Popatrz na Szajsungi z serii "S" z dopiskiem "mini".
redmi 3 jeśli tanio i w miarę dobrze.
Iphone 6s ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Tak, to wiem, ale może jest jakaś alternatywa dla iPhone?
______
Mobilnie
Tak, to wiem, ale może jest jakaś alternatywa dla iPhone?
______
Mobilnie
Sony z5 compact ewentualnie z3 compact jednak nie wiem jak z jej wsparciem a jesli jeszcze cos mniejszego to iphone se
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
@Matt. @raz @siona dziękuję za trop ?
______
Mobilnie
Tak, to wiem, ale może jest jakaś alternatywa dla iPhone?
______
Mobilnie
Jeżeli na ponad 2 lata, to nie ma. ;)
Jeżeli na ponad 2 lata, to nie ma. ;)
Mysle ze sony z5 compact dostanie wpsparcie na dluzej niz 2 lata od jej wydania jako ze z3 do teraz jest wspierana i sony slynie nie tylko z b.dobrego zarzadzania aklumulatorem ale tez wlasnie ze wspierania swoich telefonow ;) jednak rozwoj technologi wywiera dosc duzy nacisk i jezeli budzet pozwala staral bym sie kupic cos z 3gb ramu minimum i oczywiscie topowym procesorem jak snap 820 ;) chyba ze uzytkownik nie jest wymagajacy nie zaglebia sie w sprawy dla geekow i nie wymaga plynnosci telefonu w grach a w codziennym uzytkowaniu ale takim osoba polecil bym przygladnac sie Motoroli moto g (tylko wyswietlacz powyzej 4.8 cala tak wiec tutaj akurat odpada) mysle ze w tych wymiarach nie znajdzie sie telefonu lepszego niz Z5compact oczywiscie kazdy telefon posiada wady a jedna z wad w z5 jest to ze potrafi sie zrobic goracy przez to ze posiada snapa 810 (niby polaczony pasta termoprzewodzaca do aluminiowego szkieletu telefonu co sprawdza sie w z5 ale w z5 compact nie daje takich dobrych rezultatow)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Jak ma nie rujnować, to może Lumia 735 ? Pytanie czy musi to być smartphone z topowej linii.
Jeżeli na ponad 2 lata, to nie ma. ;)
Nie oczekuję tego, że za dwa lata telefon będzie na równi z przyszłymi, topowymi modelami ? Chciałbym aby po kilku miesiącach (od zakupu) nie lagował jak mój były Galaxy S 3 ? Obecnie używam Asusa Zenfone 5 i jest w miarę, OK. Dla mnie 5 cali w kieszeni to za dużo, przeszkadza mi w terenie ?
______
Mobilnie
Jak ma nie rujnować, to może Lumia 735 ? Pytanie czy musi to być smartphone z topowej linii.
Nie musi, bo nie gram w gry na telefonie ? Nie mam też jazdy na to co "modne". Lumia to fajny sprzęt, ale wolałbym jednak coś na Androidzie ? Znam WP, żona posiada 640-stkę ?
Edit: przepraszam za post pod postem, ale zanim napisałem odpowiedź, pojawiła się kolejna.
______
Mobilnie
Nie oczekuję tego, że za dwa lata telefon będzie na równi z przyszłymi, topowymi modelami ? Chciałbym aby po kilku miesiącach (od zakupu) nie lagował jak mój były Galaxy S 3 ? Obecnie używam Asusa Zenfone 5 i jest w miarę, OK. Dla mnie 5 cali w kieszeni to za dużo, przeszkadza mi w terenie ?
______
Mobilnie
Jezeli tylko i wylacznie przeszkadza ci rozmiar telefonu nie patrz na przekatna wyswietlacza a na wymiary sluchawki przykladowo twoj asus 5 jest tylko 0.7mm krotszy i 3.4mm wezszy niz LG G 4 w ktorym jest wyswietlacz 5.5 cala ;) jezeli szukasz mniejszego telefonu a nie koniecznie z mniejszym wyswietlacze pole poszukiwani sie nagle rozszeza do telefonow z przekatna wyswietlacza 5i 5.2 jak bedzie dobra proporcja wyswietlacza do przedniego panelu ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Mam podobne wymagania co Ty i niestety jak bym nie kombinował, wychodzi mi iPhone SE. Android zawsze będzie Ci zamulał po 2 latach, nawet Moto G, które tutaj polecają (wiem, bo używam 1. generację i na Androidzie 5.1 (fabryczny, bez żadnych rootów) co 3 miesiące trzeba robić reset telefonu, bo nie da się z niego korzystać). Jak nie jestem fanem Apple'a (kilka tygodni temu sprzedałem Maca Mini i z radością wróciłem do Windowsa 10), tak tylko iPhone'y dają Ci gwarancję, że przez 2 lata będziesz korzystał z telefonu i się na niego nie wkurzał, bez znajomości słów takich jak "root", "wipe", "factory reset", "jailbreak" itp. Plusem SE jest też dość sensowna bateria, przy rzadkim używaniu telefonu wyciąga dwa dni.
Iphone se to swietny telefon sam zastanawialem sie nad zakupem jednak jego wyswietlacz to ten sam co zostal uzyty w iphonie 5s czyli jak na dzisiejsze standardy naprawde odstaje od nawet sredniakow ;) gdyby nie ten mankament pewnie juz by byl w mojej kieszeni ;) a co do motoroli to sam do niedawna posiadalem na stanie moto g 1 generacji z wglanym custom romem i dzialala bez najmniejszego zajakniecia nawet w porownaniu do G4 (oczywiscie przy facebooku czy tego typu aplikacjach znaczaco zwalniala)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Wyswietlacz odstaje pod wzgledem kontrastu podswietlenia maxymalnego czy tez kolorem jest moim zdaniem gozej niz w Moto G pierwszej generacji ktora tez do nowych nie nalezy ;) oczywiscie czulosc tego wyswietlacza jest na wysokim poziomie jak przystalo na flagowy model ;) tak samo czytnik linni papilarnych jest dosc powolny i nie jest tak dokladny jak chodzby w s6 dopuki pstrzymy tylko na wyswietlacz Iphona SE tak w oczy to nie kuje jednak kiedy przylozylem go do mojego LG G4 czy tez moto G 1 generacji wyswietlacz wydawal sie jakby wyblakly a czern bardziej szara ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Położyłem obok iP6 i Moto X Style. Największą różnicą była wielkość, ale może mam coś z oczami.
Jeśli chodzi o TID, to jest taki sam jak w iP6, czyli u mnie radzi sobie bardzo dobrze. Nie tak błyskawicznie jak w 6s, ale nadal bardzo sprawnie.
Ja jestem zadowolony z 6, żona z SE. Porównując do Moto X Style - zdecydowanie wygrywają ww. iP.
Jezeli tylko i wylacznie przeszkadza ci rozmiar telefonu nie patrz na przekatna wyswietlacza a na wymiary sluchawki...
Dzięki za sugestię. Spojrzę na temat z tej strony ?
______
Mobilnie
Iphone se to swietny telefon sam zastanawialem sie nad zakupem jednak jego wyswietlacz to ten sam co zostal uzyty w iphonie 5s czyli jak na dzisiejsze standardy naprawde odstaje od nawet sredniakow ;)
W pracy mam możliwość bezpośredniego porównania ze sobą iP4S, 5, 6, 6+ i SE. Moim zdaniem nie ma jakiejś kosmicznej różnicy między nimi. Jasne, jak ktoś uwielbia porównywać wyświetlając tablice testowe to różnice znajdzie, ale czy to jest różnica, która znacząco wpłynie na wygodę obsługi przed zwykłego człowieka?
gdyby nie ten mankament pewnie juz by byl w mojej kieszeni ;) a co do motoroli to sam do niedawna posiadalem na stanie moto g 1 generacji z wglanym custom romem i dzialala bez najmniejszego zajakniecia nawet w porownaniu do G4 (oczywiscie przy facebooku czy tego typu aplikacjach znaczaco zwalniala)
Custom romy są fajne jak się ma 15 lat i nie ma się co ze sobą zrobić wieczorami, wtedy można siedzieć na forach i czytać instrukcje wgrywania romów. Kiedyś się w to bawiłem, ale w momencie gdy nagle telefon postanowił sam z siebie wywalić połowę aplikacji tak, że zostały tylko ikony w launcherze a ja potrzebowałem na gwałt działającego telefonu to wyleczyłem się z custom romów w ekspresowym tempie. Dla człowieka, który używa telefonu jako narzędzia pracy, albo po prostu potrzebuje kawałka układu scalonego wraz z wyświetlaczem, który pozwoli mu zadzwonić, sprawdzić fejsa, zrobić zdjęcie i pobaczyć jaka jutro będzie pogoda, który nie będzie absorbował użytkownika swoim problemami iPhone to najoptymalniejsze rozwiązanie.
irek6311
28-07-2016, 20:56
Custom romy są fajne jak się ma 15 lat i nie ma się co ze sobą zrobić wieczorami, wtedy można siedzieć na forach i czytać instrukcje wgrywania romów. Kiedyś się w to bawiłem, ale w momencie gdy nagle telefon postanowił sam z siebie wywalić połowę aplikacji tak, że zostały tylko ikony w launcherze a ja potrzebowałem na gwałt działającego telefonu to wyleczyłem się z custom romów w ekspresowym tempie. Dla człowieka, który używa telefonu jako narzędzia pracy, albo po prostu potrzebuje kawałka układu scalonego wraz z wyświetlaczem, który pozwoli mu zadzwonić, sprawdzić fejsa, zrobić zdjęcie i pobaczyć jaka jutro będzie pogoda, który nie będzie absorbował użytkownika swoim problemami iPhone to najoptymalniejsze rozwiązanie.Moto G3 nie potrzebuje ingeręcji w soft, działa bez zamulania, oczywiście setek aplikacji nie wrzucam jak co niektórzy (to zamuli nawet mocarny telefon ), iPhone też można zdrowo spowolnić, ja chwalę sobie oba telefony, do zabaw mam Laptopa czy PC, tak więc ja też uważam że zabawa z softem nie potrzebna, jak kto lubi to spok, teraz można popróbować Android 7.0 Nougat, jest ostateczna wersja testowa.
Moto G3 nie potrzebuje ingeręcji w soft, działa bez zamulania, oczywiście setek aplikacji nie wrzucam jak co niektórzy (to zamuli nawet mocarny telefon ), iPhone też można zdrowo spowolnić, ja chwalę sobie oba telefony, do zabaw mam Laptopa czy PC, tak więc ja też uważam że zabawa z softem nie potrzebna, jak kto lubi to spok, teraz można popróbować Android 7.0 Nougat, jest ostateczna wersja testowa.
O Motoroli G1 z Androidem 4.4 też tak mówiłem. Później dostałem fabryczny update do 5.0 i 5.1 i po pół roku używania mam ochotę rzucić telefonem o ścianę (a nie mam na telefonie wielu aplikacji, cudów z nim nie robię - ot poczta, Messenger, FB, raz dziennie jakieś zdjęcie i tyle). Jak zacząłem czytać nt. downgrade'u 5.1 > 4.4 to po dwóch godzinach lektury na forach odpuściłem.
irek6311
28-07-2016, 21:31
Moto G3 ma Android 6.01, to coś odmiennego mocno od 5.1, w nowym możesz mocno przygasić aplikacje i uprawnienia im zabrać, G1 i G2 to inna bajka i nie warto do niej wracać.
Ta, jasne. Jak kupowałem telefon z Androidem 4.3 to też mi mówili, że to coś znacznie innego od 4.0. Android to Android i po dwóch latach nie ma szans na pracę bez przymulenia. Wiem o czym mówię, mój pierwszy smartfon miał Androida 1.5 :)
irek6311
28-07-2016, 23:20
Progres będzie w Android 7.0, co do starszych wersji to nie ma co się w tym grzebać, 6.0 to dziś standard, telefony też te z ery Android 4.0 stare i odbiegają technologicznie od obecnych, jak dużo instalujesz i po chwili wywalasz to reset do fabrycznych co kilka miesięcy, dwa lata to szmat czasu, ja nawet tyle telefonów nie trzymam, pod koniec gwarancji na Allegro je puszczam.
A ja na Moto G 1 generacji nie moge narzekac do teraz dziala plynnie i rodzice sa z niej zadowoleni a telefon juz swoje lata ma tylko oczywiscie zmieniony zostal kernel + wgrany inny soft (metoda prob i bledow znalem najstabilniejszy) jednak mysle ze gdybym nie zainstalowal nowego systemu a pozostal przy 4.4 to nic by nie trzeba bylo robic a co do mitow moj brat posiada nexusa 4 kupionego zaraz po premierze i do teraz telefon niczym nie odstaje od wspolczesnych sredniakow jak A5 (poza ekranem no akurat w nexusach 4 oddawal bardzo chlodne kolory)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Ja mam pierwszą. Syn katuje, oryginalny soft, żadnych przycięć. Działa świetnie. Jakby nie brak możliwości zastosowania karty pamięci...
irek6311
29-07-2016, 04:44
Ja tam spoglądając logicznie na temat, dziwię się tym co grzebią w sofcie dobrego telefonu, bez brandu producenta, tak przykładowo Moto seria, rozumie czyszczenie Samsunga czy innych napakowanych zbędnym syfem telefonów, tak poza tym znam takich co grzebią w nowych telefonach, rozumie zdjęcie brandu Operatora ale czyszczenie softu nie, większość aplikacji da się wyłączyć, zresztą jak ktoś dużo instaluje to i tak 10x więcej syfu będzie w tle działać, zabić się tego nie da, Android kiepsko tym zarządza, ma być lepiej w 7.0 wersji ale trzeba jeszcze poczekać na oficjalny soft.
Powiedzmy sobie uczciwie...
Po to jest smartfon, żeby używać na nim programów i po to, żeby miał połączenie z siecią, nie zaś po to, żeby ładnie wyglądał po wyjęciu z kieszeni...
Mogę się mylić, dzisiejszy świat mnie nie przestaje zadziwiać.
Powiedzmy sobie uczciwie...
Po to jest smartfon, żeby używać na nim programów i po to, żeby miał połączenie z siecią, nie zaś po to, żeby ładnie wyglądał po wyjęciu z kieszeni...
Mogę się mylić, dzisiejszy świat mnie nie przestaje zadziwiać.
Ja uwazam ze telefon musi dobrze wygladac bo jednak nie chcial bym ze soba noscic czegos co wyglada jak przyslowiowe g**** przec caly rok badz 2 ;) to jest jak z zegarkiem mozna kupic byle jaki na gieldzie za 5 pln ale chyba kazdy wolal by Rolex-a
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Telefon obecnie to element naszego wyglądu, nie dziwią w Polsce nadal brudne buty i ubranie szmaciarza, a fon wyglądający jak zużyta cegła nie każdemu odpowiada, na szczęście coraz więcej ludzi przykłada do wyglądu znaczenie i dba o siebie, ja jestem estetą i gadgety kupuje ładne i dlatego często nie mam tych najbardziej trendy bo są brzydkie.
Ja tam spoglądając logicznie na temat, dziwię się tym co grzebią w sofcie dobrego telefonu, bez brandu producenta, tak przykładowo Moto seria, rozumie czyszczenie Samsunga czy innych napakowanych zbędnym syfem telefonów, tak poza tym znam takich co grzebią w nowych telefonach, rozumie zdjęcie brandu Operatora ale czyszczenie softu nie, większość aplikacji da się wyłączyć, zresztą jak ktoś dużo instaluje to i tak 10x więcej syfu będzie w tle działać, zabić się tego nie da, Android kiepsko tym zarządza, ma być lepiej w 7.0 wersji ale trzeba jeszcze poczekać na oficjalny soft.
Może aplikacje da się wyłączyć, ale odinstalować już nie. Czyli nic nie robią, a miejsce zabierają. Moja stara Moto E pierwszej generacji po fabrycznym resecie ma zbyt mało pamięci aby uaktualnić systemowe aplikacje, tak zwiększyły one swoją objętość od premiery! Nie obeszło się więc bez CM i Google Apps w wersji Pico. Ludzie narzekają na bloatware od producentów, ale dla mnie nawet czysty Android ma od cholery apek których nigdy nie użyłem i nie użyję...
irek6311
29-07-2016, 10:29
Dzisiejsze telefony mają wystarczająco dużo RAM i pamięci by normalnie funkcjonować, Android fakt żre dużo miejsca i RAM, trzeba mieć to na uwadze, Moto G3 co mam 2GB RAM i 16GB pamięci, spokojnie bez zabijania apek czy ich wyłączania by zminimalizować ich wielkość telefon użytkuję, zero przymuleń, tak jak wcześniej pisałem starsze telefony miały słabe procesory/mało RAM i pamięci, efekt to zamulenie i brak miejsca na nawet aktualizacje.
Telefon obecnie to element naszego wyglądu, nie dziwią w Polsce nadal brudne buty i ubranie szmaciarza, a fon wyglądający jak zużyta cegła nie każdemu odpowiada, na szczęście coraz więcej ludzi przykłada do wyglądu znaczenie i dba o siebie, ja jestem estetą i gadgety kupuje ładne i dlatego często nie mam tych najbardziej trendy bo są brzydkie.
Dokladnie dlatego tez w moim posiadaniu jest LG G4 z czarna skora na klapce ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Nie wiem jak jest z innymi, ale nówka Moto X Style wyjęta z pudełka nie chodzi tak płynnie jak iP6 użytkowany od ponad 1,5 roku.
Ekosystem Apple to inna bajka... Ze swoimi plusami i ograniczeniami. Nie ma co porównywać do androida. Sensowniejsze jest porównanie do windows phone. Te dwa systemy mają ideologiczne wiele wspólnego.
Dla mnie fon musi mieć dobre akku, dobry ekran, dobrą obudowę i odporną szybke tak żeby nie oklejać i nie pakować w etui, musi wyglądać ładnie, czysty najnowszy android lub sensowna nakładka, w momencie jak wielcy producenci olali średnią półkę cenową to podziękowałem HTC za wiele lat miłej współpracy i przerzuciłem się na nędzne chińczyki jak xiaomi i jeszcze bardziej nędzne umi, a HTC jak wielu innych producentów jak zaliczy kolejny rok pod kreską to ich kupi jakaś firma i będą klepać brandy w fabrykach jak umi, oppo, meizu itp.
Ekosystem Apple to inna bajka... Ze swoimi plusami i ograniczeniami. Nie ma co porównywać do androida. Sensowniejsze jest porównanie do windows phone. Te dwa systemy mają ideologiczne wiele wspólnego.
Może dlatego WP taki mi się podoba i tak długo mu kibicowałem...
Nie jesteś sam. Ich ostatnie flagowce są boiskie... Tylko co z tego skoro tak pięknie to wszystko spieprzyli.
Może dlatego WP taki mi się podoba i tak długo mu kibicowałem...
Szkoda że jest już jedną nogą w grobie. Polecałem WP ludziom szukającym niedrogiego, dobrze wykonanego i niezamulającego smartfona. Teraz już tak łatwo nie mam....
A z ciekawości, co to znaczy "jedną nogą w grobie" dla was?
Bo nie ma pokemonów na Windows Phone ? Dla mnie to ciągle najlepszy system na komórkę i bardzo fajne telefony...
Bo mały miękki tak przebąkuje?
Podobno klapa nowych 950 (super sprzęt, świetna integracja) ma być gwoździem do trumny.
Na razie nie wiadomo co będzie, to "przebąkiwanie" to w dużej części robienie newsa w Internecie ( chyba, że coś dużego przegapiłem ).
950 To świetny telefon, ekosystem Windowsowy staje się coraz bardziej zintegrowany ( 10 ) i ogólnie rzecz biorąc zupełnie nie rozumiem czemu jest taka kiepska sprzedaż tych telefonów. Może za mało hype wokół niego i za małe ciśnienie na sprzedaż ? Szkoda, bo po używaniu różnych topowych słuchawek na Androidzie, WP był dla mnie objawieniem. ^^
Sprzedaz jest mala z powodu braku aplikacji na Windows ktorych znajdziemy miliony na Androida czy tez IOS. Ja rozumiem ze Windows phone nie zacina itd jednak nie wybija sie niczym na tle Android czy tez iphonow dlatego tez kazdy wybierze bardziej rozwiniente systemy ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Z wad : brak aplikacji, brak wsparcia dla usług Google, brak fajnie wyglądających słuchawek
Czyli generalnie jeden wielki brak...
nikoniarz
29-07-2016, 17:36
Ja rozumiem ze Windows phone nie zacina itd jednak nie wybija sie niczym na tle Android
Wybija się właśnie tym co sam napisałeś- nie zacina :)
dlatego tez kazdy wybierze bardziej rozwiniente systemy ;)
Nie wiem skąd możesz wiedzieć co każdy wybierze, ale jak po paru topowych Androidach (Nexus 4, G2, G3, S4) póki co nie mam ochoty wracać do tego systemu od zakupu Lumii 1520...
Widocznie je jestes wymagajacym uzytkownikiem i nie potrzebujesz pobierac aplikacji gierek i tego typu spraw bo glownie takie osoby uzytkuja WP a prawda jest taka ze gdyby ktos tak uzytkowal androida telefon tak samo by sie nie zacinal ;) jak juz powtarzalem w tym watku posiadam LG G4 i ani razu telefon nie zwolnil a posiadam go juz rok
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Usługi google - Kalendarz, email działają. Gtalk pewnie da się uruchomić. Jakie jeszcze usługi google na co dzień wykorzystujecie ?
Aplikacje - nie jest wcale tak mało. Mam wszystkie aplikacje które potrzebuję w telefonie. No ale, telefon nie jest dla mnie centrum życia więc, może to prze to? W Androidzie za to są miliony aplikacji i ogromna część z nich jest całkowicie nieprzydatna.
Fajnie wyglądające słuchawki - to kwestia subiektywna i dużo osób nie zgodziłoby się z Tobą.
Największe różnice dla mnie to fakt, że Android jest bardziej "otwarty" - telefon można rootować, można mocno modyfikować i jest to dla mnie rzecz in minus w telefonie. Druga rzecz to kwestia aktualizacji - w ekosystemie androida ten temat całkowicie leży. Słuchawki starsze niż 2 letnie są w 90% podatne na proste do zautomatyzowania ataki których coraz więcej pojawia się w Internecie. Wśród topowych słuchawek jest trochę lepiej, ale wcale nie tak dobrze jak bym chciał. Telefony topowe potrafią dostawać aktualizacje po kilku miesiącach od oficjalnej łatki googlowskiej (!), a modele średnie, nigdy, mimo, że teoretycznie są jeszcze wspierane.
Widocznie je jestes wymagajacym uzytkownikiem i nie potrzebujesz pobierac aplikacji gierek i tego typu spraw bo glownie takie osoby uzytkuja WP a prawda jest taka ze gdyby ktos tak uzytkowal androida telefon tak samo by sie nie zacinal ;) jak juz powtarzalem w tym watku posiadam LG G4 i ani razu telefon nie zwolnil a posiadam go juz rok
Odróżnijmy ilość aplikacji od tego na ile wartościowe są. Mam sporo aplikacji na Windows Phone, część płatnych. Miałem Androida ( topowa słuchawka Samsunga ponad rok temu ) z masą apek - nie odczuwam różnicy in minus po przesiadce. Wiem, że niektórym czasem czegoś brakuje, że pewien soft jest prostszy na Windows Phone. Pytanie, na ile te aplikacje są nam potrzebne. Ja Ostatnio znów wywaliłem kilka aplikacji których nie użyłem przez pół roku ani razu. Instaluje się to jak małpa, bo "fajne i za darmo", a później życie weryfikuje, czy potrzeba czy nie.
nikoniarz
29-07-2016, 17:47
Widocznie je jestes wymagajacym uzytkownikiem i nie potrzebujesz pobierac aplikacji gierek i tego typu spraw bo glownie takie osoby uzytkuja WP a prawda jest taka ze gdyby ktos tak uzytkowal androida telefon tak samo by sie nie zacinal ;) jak juz powtarzalem w tym watku posiadam LG G4 i ani razu telefon nie zwolnil a posiadam go juz rok
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Odstaw szklaną kulę bo słabo wróży w tej kwestii. I nie piszę tego złośliwie.
Odstaw szklaną kulę bo słabo wróży w tej kwestii. I nie piszę tego złośliwie.
Duzo moich znajomych przesiadlo sie na WP i po tygodniu wracali na androida wlasnie ze wzgledu na brak aplikacji wiec wiem o czym mowie sam nie faworyzuje androida bo sam chyba przesiade sie na Iphone ze wzgledy ze posiadam juz tableta od Apple i jest poprostu latwiej sparowac oba uzadzenia ;)WP to niestety zamkniety system z brakiem aplikacji i developerow zewnetrznych chcacych tworzyc cokolwiek na ten system i juz tak zostanie ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
z brakiem aplikacji i developerow zewnetrznych chcacych tworzyc cokolwiek na ten system i juz tak zostanie
To akurat bzdura. To, że nie ma tysięcy "pierdzących" apek nie znaczy, że nie ma developerów.
Duzo moich znajomych przesiadlo sie na WP i po tygodniu wracali na androida wlasnie ze wzgledu na brak aplikacji
Też znam takie przypadki ( osoby sprzedające drogie słuchawki, żeby wrócić na Androida), a później okazało się, że nie ma identycznej aplikacji, ale jest inna która realizuje daną funkcjonalność...
Kurtz moim zdaniem poprostu faworyzujesz WP bo niestety ale gdyby byl az tak dobry jakim ty go widzisz mial by wiecej uzytkownikow ;) to samo bylo z systemem od Firefox-a mial on swoich kilku zwolennikow ktorych nie dalo sie przegadac kiedy bylo o tym systemie glosno zapowiadali oni upadek androida a jak zawsze rynek zweryfikowal ich pogaduszki ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Właśnie z tym Google jest słabo. Poczta tak sobie - nie ma oficjalnej apki, hangouts w ogóle, nie wiem jak jest z YT i Maps, earth też chyba nie ma.
irek6311
29-07-2016, 18:48
Android 6.01 ma to co trzeba, więcej będzie i lepiej w nowym 7.0 Nougat, WP pomimo że ceny przystępne i obsługa znajoma z tableta to mi nie pasuje, średnia półka WP też nie ma brania pomimo dobrych cen i specyfikacji telefonu, coś w tym jest, jakby WP był tak dobry to by zrównał się z Android, jednak coraz bardziej traci klientów, to niestety żle się skończy.
Kurtz moim zdaniem poprostu faworyzujesz WP bo niestety ale gdyby byl az tak dobry jakim ty go widzisz mial by wiecej uzytkownikow ;)
Wystarczająco długo obracam się w świecie IT, żeby wiedzieć, że nie zawsze lepsze rozwiązanie ma więcej użytkowników. Zazwyczaj jakość rozwiązania ma bardzo niewielkie znaczenie. Spora część moich znajomych z IT ma Windows Phone albo IOS, coraz mniej poważnych ludzi ma Androida, ale to bardzo mała grupa w perspektywie populacji ziemi :P
W tej chwili przebić się przez kontrolę rynku i popularność Androida jest praktycznie niemożliwe, również dla tego, że większość producentów robi telefony na Androidzie i prawie wszystkim zależy, żeby sprzedawać androida.
A jak z aplikacjami banków na WP? Wiele transportowych chyba też nie żyje.
Dla mnie zapowiedzi fonów z win10 zwłaszcza od nokia/ms była rewelacyjna, potem zapowiedzi fonów pod pełny win10, czyli integracja z pc/laptopem/media odtwarzaczem itd...
Jednak po roku od zapowiedzi nic z tego nie wyszło.
Obecnie android 6.0 ma to co potrzeba, oparcie się na usługach google pomaga temu by siedzieć na androidzie, wszystko ładnie się synchronizuje i działa.
Co do fonów nawet chińska średnia półka obecnie nadaje się do użytku komfortowego, o cenie fonów nawet nie wspominam bo dawniej trzeba było sporo kasy zostawić w abonamencie za nowy model, teraz za jakieś 600-800zł otrzymujemy świetne słuchawki.
Niestety windows phone to praktycznie historia, która pisze sam microsoft decydując się na porzucenie rozwijania systemu mobilnego jak i kontynuacji fonów lumia.
irek6311
29-07-2016, 19:06
Telefon z Android mam bo nie wszystko jest na iPhone 6s, druga sprawa to Moto 3 było śmiesznie tanie i na codzień wolę ten telefon, to do branżowców z IT to wolą oni jednak Android czy iPhone, Windows mobilny to mniejszość bierze, świadomy klient nie wpakuje się w OS na który mało aplikacji, większość jest na Android, jakby co obsługa Kina Domowego/udostępnianie filmów czy muzyki, Microsoft niestety nie daje tego, po co więc smartfon mi z OS który ma ograniczenia.
Niestety, to jest prawda.
Poza tym zawsze u znajomych mialem problem z konfiguracja sklepu i synchronizacja nowych urzadzen. Regularnie wywalalo bledy, szczegolnie w sklepie.
Osobiscie od 4 lat mam iP i przesiadka trwa kilka chwil.
Bardzo zaluje upadku WP, ale jest to fakt z ktorym nie ma co dyskutowac.
Bez przesady. Do upadku WP to jeszcze bardzo długa droga.
Nie zgodze sie.
Jakie nowe telefony z WP zostaly zaprezentowane w tym roku? Jaki jest udzial WP w rynku?
irek6311
29-07-2016, 22:45
Procentowo WP to 07% rynku, czarno widać przyszłość, ba Microsoft promuje swoje produkty dla Androida i iOS, to niestety świadczy o tym że nie mają koncepcji jak klienta przyciągnąć do swoich telefonów z Windows.
Nie maja i nie chca miec. Niestety.
nikoniarz
30-07-2016, 00:02
Duzo moich znajomych przesiadlo sie na WP i po tygodniu wracali na androida wlasnie ze wzgledu na brak aplikacji wiec wiem o czym mowie sam nie faworyzuje androida bo sam chyba przesiade sie na Iphone ze wzgledy ze posiadam juz tableta od Apple i jest poprostu latwiej sparowac oba uzadzenia ;)WP to niestety zamkniety system z brakiem aplikacji i developerow zewnetrznych chcacych tworzyc cokolwiek na ten system i juz tak zostanie ;)
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Ale co mnie inni? Ja jestem zadowolony z WP, inni z Androida i niech tak zostanie... :D
Ale co mnie inni? Ja jestem zadowolony z WP, inni z Androida i niech tak zostanie... :D
Ale ja nie kazalem przechodzic na androida ;) najwazniejsze zeby system odpowiadal danej osobie
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Ale ja nie kazalem przechodzic na androida ;) najwazniejsze zeby system odpowiadal danej osobie
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Coś w tym chyba jednak jest, że liczba użytkowników Androida i IOS jest o kilka rzędów wielkości większa od WP.
Dla mnie nie do przejścia był brak aplikacji bankowych, brak aplikacji Vodafone, Gumtree; inne jak eBay czy FB zawsze krok lub dwa za ich odpowiednikami z innych system, brak alternatywnych do IE przeglądarek.
Microsoft zaczyna się coraz bardziej angażować w rynek mobilny jako firma softwarowa, sorki ale kilkaset tysięcy zadowolonych użytkowników nie utrzyma na rynku całego systemu, tutaj trzeba setek milionów...
Tzn ich angażowanie się może jest ale co do smartphonów to już na początku tego roku ogłosili że kończą rozwijanie i produkcje w 2017 roku, ostatnie ich produkty to będą jakiś model z pełnym win10 co było zapowiadane już rok temu.
Podobnie jest z rozwijaniem win10 mobile, któremu kończy się wsparcie jeszcze w tym roku, nawet nie otrzyma update jaki ma być na pełnej wersji niedługo.
Dlatego wspominałem o tym że przechodzi do historii.
Tzn ich angażowanie się może jest ale co do smartphonów to już na początku tego roku ogłosili że kończą rozwijanie i produkcje w 2017 roku
Czyli co po 2017? Licencjonowanie WP10 innym producentom? Dotychczas mało kto się garnął do produkcji słuchawek z tym systemem...
Wszystkie zapowiadane bardziej zaawansowane słuchawki nie będa miały premiery, a zapowiadanych na pełny win10 było aż 12 modeli, zostały niedobitki i chińszczyzna.
Dobrze to widać w planach insider preview na ten rok gdzie znikły tematy mobilnego win10.
Ja mocno byłem napalony w tamtym roku na słuchawkę z pełnym win10, jednak wyszło jak wyszło, ostatnie ciekawe rzeczy to były chińskie tablety Chuwi z pełnym win10, działa to świetnie, sam na tym instalowałem subiekta, pełny office itp, jak dla mnie to była rewelacja w stosunku do androidowych tabletów, na które nie było nic konkretnego właśnie w temacie subiekta, a jak było to cena rozwalała, a tu prawie każda aplikacja działa, no ale cóż, jak microsoft się wycofuje to wszystko padnie szybko.
rychu_cmg
31-07-2016, 17:37
Telefon obecnie to element naszego wyglądu, nie dziwią w Polsce nadal brudne buty i ubranie szmaciarza, a fon wyglądający jak zużyta cegła nie każdemu odpowiada, na szczęście coraz więcej ludzi przykłada do wyglądu znaczenie i dba o siebie, ja jestem estetą i gadgety kupuje ładne i dlatego często nie mam tych najbardziej trendy bo są brzydkie.
Iphone włożony do chińskiego silikonowego etui i obowiązkowym wycięciem na logo to jest szczyt tandety. Telefon to rzecz codziennego użytku kilka miesięcy i kupuje się nowy. Nie ma się co przejmować jego wyglądem.
Moze z Androidem tak. Ja mam iP6 i nadal dziala tak, ze nie widze potrzeby zmiany ;)
Nigdy nie oklejam fonów niczym, zresztą nie ma to sensu jak 600zł można kupić ładny i do tego alu obudowa plus odporne szkło na zarysowania, za to jak ktoś kupi fona za 3-4 tysiące to pierwsze co robi to zazwyczaj go okleja i pakuje w etui, co kto lubi.
mbodniak
31-07-2016, 22:12
Tak odnośnie pokrowców... zapakowałem w silikon swój telefon i moja kobieta zrobiła to samo. Po 3 miesiącach wywaliłem go w cholerę (pokrowiec :P). W obydwu przypadkach wykrzywiło (wykręciło) telefony. Byłem anty na wszelakiego rodzaju etui, skusiłem się raz i żałuję... Zenfone 2 i M4 aqua, obydwa od nowości.
Tak odnośnie pokrowców... zapakowałem w silikon swój telefon i moja kobieta zrobiła to samo. Po 3 miesiącach wywaliłem go w cholerę (pokrowiec :P). W obydwu przypadkach wykrzywiło (wykręciło) telefony. Byłem anty na wszelakiego rodzaju etui, skusiłem się raz i żałuję... Zenfone 2 i M4 aqua, obydwa od nowości.
To nie chce wiedziec z jakiej firmy i z jakiego silikonu byl zrobiony pokrowiec skoro byl na tyle silny aby “wykrecic” telefon xD Ja akurat naleze do ludzi takich co niestety ale ze wzgledu na wykonywany zawod musza miec telwfon ze szklem hartowanym naklejonym z przodu i zapakowanym w dobry pokrowiec tak wiec na tym nie oszczedzam xD
Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Też nie uznawałem pokrowców, ale kolega kupił kilka sztuk po 50 centów na aliexpress i mi jedną dał, to założyłem na próbę. Po kontakcie ajfona z granitem ucierpiał tylko pokrowiec.
Nigdy nie oklejam fonów niczym, zresztą nie ma to sensu jak 600zł można kupić ładny i do tego alu obudowa plus odporne szkło na zarysowania, za to jak ktoś kupi fona za 3-4 tysiące to pierwsze co robi to zazwyczaj go okleja i pakuje w etui, co kto lubi.
Iphone włożony do chińskiego silikonowego etui i obowiązkowym wycięciem na logo to jest szczyt tandety. Telefon to rzecz codziennego użytku kilka miesięcy i kupuje się nowy. Nie ma się co przejmować jego wyglądem.
Chyba macie telefony kupione od tajnego oddziału NASA, odporne na wszystkie możliwe warunki użytkowania.
Dałem za iPhone'a 439 funtów, co nie jest dla mnie małą kwotą i zmiana co kilka miesięcy raczej nie wchodzi w grę... Pal sześć, ja zmieniałem słuchawki co miesiąc, a też ładowałem je w silikon i naklejałem folię, sorki ale jakoś tak ludzie chętniej kupowali używki bez rys, zadrapań i wgnieceń, wiem wiem, dziwaki, bo co tam rysy skoro działa?
Do tego bajki producentów o odporności na zarysownia i upadki. Żeby nie było bez praktycznych przykładów:
- Galaxy S4 (jedyny telefon w którym udało mi się rozwalić ekran) upadek przy wysiadaniu z samochodu, wysokość 50cm, wyświetlacz poszedł.
- iPhone 4/4s małżonki: 2 wymienione po upadkach wyświetlacze, od tego czasu kobieta zanim dostanie kolejny telefon do ręki pakuję do w silikon i naklejam hartowaną (??) szybkę na wyświetlacz, udało jej się stłuc 4 ochraniacze ekranu w ciągu niecałego roku posiadania Lumii 640, telefon po zdrapaniu resztek szybki bez skazy. Miała Willeyfox Swift, zdrapała ochraniacz na dwa dni i rysy już były...
- Lumia 630 kolegi, wstawiłem mu niedawno trzeci wyświetlacz, wszystko wpadki z wysokości pasa na betonową podłogę warsztatu.
- S6 Edge koleżanki, upadek z wysokości hmmm, torebki, wyświetlacz potrzaskany.
Wymieniać dalej?
Steve Jobs był wielkim przeciwnikiem ochraniaczy, uwielbiał wygląd iPhone'a po kilku miesiącach użytkowania, podkreślał wybór materiałów które starzeją się pięknie, no ale z takim stanem konta też bym się nie przejmował takim drobiazgiem jak telefon...
Ja tam po swojego SE poszedłem do salonu uzbrojony w wiernego Spigena i kawałek solidnego pleksiglasu...
irek6311
01-08-2016, 10:05
Nie używam silikonowych koszulek, futerał mam z ala skóry i tyle, Moto G3 zaraz po zakupie wypadła z kieszeni jak z autka wysiadałem na chodnik, ups na płasko wyświetlaczem, drobne ryski na obrzeżu wyświetlacza, żyje i ma się dobrze, Nokia N8 upadła masę razy z wysokości więcej niż metr i do dziś żyje, trochę poobijana, nowe telefony mocno się grzeją podczas pracy i raczej bez tego silikonu bym radził je używać, ja uważam że telefon jak mam to nie po to by go ubierać w co, jak kto ekstremalny tryb życia prowadzi to myPhone Hammer Plus, mam takiego na stanie i na MTB czy w góry zabieram.
Komunały prawicie.
Polecam poczytać o nexusie 5 i jego problemach
A jakieś konkrety?
Używam go od ponad 2 lat (chyba najdłużej z wszystkich fonów), problemów nie zauważyłem, prócz jednego, który pojawil się kilka tyg temu., otóż po aktualizacji systemu przez OTA znacznie obniżyło się natężenia dźwięku. Sprawa jest znana i ma być to poprawione w kolejnym sofcie. Poza tym przez 2 lata... żadnych problemów, ani z działaniem systemu, ani z jakością wykonania samego telefonu.
Padający przycisk zasilania, rozłączający się głośnik. To dwie ostatnie jakie mi się rzuciły.
To że masz sprawny egzemplarz nie znaczy, że produkt jest bez wad.
mbodniak
01-08-2016, 20:05
To nie chce wiedziec z jakiej firmy i z jakiego silikonu byl zrobiony pokrowiec skoro byl na tyle silny aby âwykrecicâ telefon xD
Cóż, najpopularniejsze Merkury Jelly Case. Dla mnie telefon to maszynka robocza, więc nawet pokrowce mi zawadzają. Częściej muszę wymieniać telefony, ale ma to swoje plusy.
W kwestii wytrzymałości telefonów, wśród moich znajomych którzy mają/mieli iPhone dłużej niż rok, a których o to pytałem ( 10 osób ) nie ma ani jednego, który nie miałby pękniętego ekranu w iPhone w tym czasie. Moja Lumia 925 przeżyła sporo upadków z różnych wysokości i może nie wygląda najestetyczniej, ale jest cała. Podobnie wśród innych ludzi którzy mają Lumie i których znam, aczkolwiek to kiepska próba statystyczna, bo to mało imprezowi, szanujący telefony ludzie ^^
Piszecie o wytrzymałości szybki na zadrapania - niezależnie od tego co napiszą producenci, daje się tą szybę porysować i to bez większych starań. Gorilla Glass ( każde ) rysuje się bez problemu kluczami czy innym twardym metalem. Nie jest to zwykłe twarde szkło, które ma twardość i układ molekularny który powoduje, że "nie da się" go zarysować metalem ( który jest miększy ).
Wyswietlacz rysuje sie przede wszystkim od drobinek piasku w kieszeni.
nikoniarz
01-08-2016, 22:28
Wyswietlacz rysuje sie przede wszystkim od drobinek piasku w kieszeni.
Dokładnie. Jakby nie patrzeć to kwarc...
irek6311
01-08-2016, 22:40
Gorilla Glass ma uchronić wyświetlacz przed uszkodzeniem, nie jest mega twarda i się rysuje, cokolwiek producent innego pisze to nie prawda.
Wyswietlacz rysuje sie przede wszystkim od drobinek piasku w kieszeni.
Kurde, nie wiem jak wy, ale ja piasku w kieszeniach nie noszę xD
nikoniarz
01-08-2016, 23:07
Kurde, nie wiem jak wy, ale ja piasku w kieszeniach nie noszę xD
Może nawet nie jesteś świadomy...
irek6311
01-08-2016, 23:08
:lol: Mi jak wielu z rękawów do kieszeni piasek leci :lol: Tak na poważnie na mieście tyle tego piasku na ulicy czy chodniku że jak wiatr dmuchnie to spok i w kieszeń ci nawieje, chyba że jakieś mega szczelne masz ;)
To było tak trochę pół żartem pół serio. Zdaję sobie sprawę, że drobiny piasku mogą się do kieszeni dostać, ale takiego rysowania się telefonu za bardzo nie zauważyłem. Za to kilka większych rys od kluczy, łusek czy innych rzeczy walających się po plecaku zauważam. Małych rysek się nie uniknie bez zaklejania szyby, ale z drugiej strony, te małe rysy przeszkadzają mi mniej niż jakieś naklejone szkło na telefonie. Na aparacie zdzierżę, ale na telefonie nie.
Ja mam wstręt do oklejania sprzętu i obierania w etui, zawsze mi się przypomina wujek co piloty o tv i video trzymał w szczelnych woreczkach foliowych :)
Oczywiście wielu ludzi jest zmuszonych do tego przez prace czy tryb obsługi sprzętu ale zawsze dziwi mnie wydawanie ponad 3 tysiące na fona po to by go ubrać w etui i zafoliować żeby czasem nic mu się nie stało bo jak będę sprzedawał za rok to wartość spadnie.
Eeeeeeeee
Gdzieś tam jest złoty środek.
Co innego jak nosisz go w szortach czy jeansach a co innego jak w kieszeni marynarki.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.