Zobacz pełną wersję : GSM, wybór telefonu, smartfonu, porady itp.
Dlatego kup zwykłego garmina i bedzie git. Ja wklepuję współrzędne granic działek i prowadzi mnie pod konkretną nieruchomość.
Dlatego kup zwykłego garmina i bedzie git. Ja wklepuję współrzędne granic działek i prowadzi mnie pod konkretną nieruchomość.
No tak, ale jednak czasem zdarza mi się trafiać w miejsca, do których jedynym sposobem dostania się jest dojście z buta ;) Jak już niesiesz pare km statyw, walizkę z SPSem, plecak z palikami i siekierą to każda dodatkowa pierdoła wnerwia, więc mam parcie na coś na komórkę, którą i tak niosę. Jak na razie testowałem iGo i była całkiem przyjemna, ale brakuje mu nawigacji po współrzędnych.
Tak swoją drogą, gdzieś mi się przewineło przed oczami, że też używasz Androida, masz jakieś ciekawe "służbowe" oprogramowanie? Ostatnio próbowałem podpiąć geoportal do gvSIG, co byłoby baaardzo przydatne (a dokładniej rzecz biorąc mapy topo i ortofotomapa), ale Bóg wie czemu mi się buntuje i ściąga tylko znak wodny.
Mapy Nokii nie są takie złe i za darmo. Masz i samochód i pieszo i współrzędne.
Mapy Nokii nie są takie złe i za darmo. Masz i samochód i pieszo i współrzędne.
Masz telefon z Androidem, nie masz OviMaps ;)
Ja mam i telefon z Androidem i Nokię z Symbianem, więc w zależności od potrzeb korzystam z jednego lub drugiego. I tak, jak chcę wytyczyć trasę to Nokia Maps a jak się zgubię (ostatnio zawsze w Radomiu - czy oni nie mogą normalnie tych objazdów oznaczyć?) to włączam Google Maps w Androidzie i jadę obserwując na mapie zmianę mojego położenia.
Ja mam i telefon z Androidem i Nokię z Symbianem, więc w zależności od potrzeb korzystam z jednego lub drugiego. I tak, jak chcę wytyczyć trasę to Nokia Maps a jak się zgubię (ostatnio zawsze w Radomiu - czy oni nie mogą normalnie tych objazdów oznaczyć?) to włączam Google Maps w Androidzie i jadę obserwując na mapie zmianę mojego położenia.
Miło, ale jak dla mnie, to dwa urządzenie to lekka przesada, dlatego też moje pytania ;)
Niestety nie ma ideału :) Ostatnio testowałem rozmowy VoIP i w Nokii E71 jest czysto, jak łza a w HTC Desire, jakbym był cyborgiem - taki trochę elektroniczny głos. W Nokii jest jeszcze fajna żywotna bateria. Poza tym w HTC Desire wszystko lepsze. Ostatnio musiałem zrobić zdjęcie w nocy, jak mi koło samochodowe w dziurę wpadło. Nokia nie dała rady, a na zdjęciach z HTC nawet coś widać.
Rafał_Sz
21-09-2010, 21:00
Aku po pierwszym ładowaniu wytrzymało "tylko" osiem dni przy półgodzinnym gadaniu dziennie plus nauka menu, kilka godzin włączonego Bluetooth i takich tam. Bardzo ładnie działa odtwarzacz MP3 (z dobrymi słuchawkami - te z kompletu są bo są, jest graficzny korektor dźwięku). Cóż, zdania nie zmieniłem, nadal ten telefon serdecznie polecam. :)
To ja polecę Samsunga B2100 Solid.
Mam go jakieś pół roku, wcześniej nieodżałowany Siemens ME45, potem SE K750i. Siemens w zasadzie dalej działa, ale wyeksploatowana bateria zapewnia ze trzy dni trzymania, a oryginału dostać teraz nie sposób. W SE po ulewie zepsuł się port karty pamięci i włożenie jakiejkolwiek karty wiesza telefon.
Do sprzętu Samsunga się zraziłem, jak w 98 r. padł mnie mechanicznie CD-ROM tej firmy i dopiero w tym roku kupiłem coś obrandowanego logo tej firmy. Bateria trzyma do 10 dni, ale ja mało gadam. Poza tym, ma pełne uszczelnienia, bez problemu znosi zanurzania we wodzie.
No i ma całkiem przydatną latarkę. :)
krzysztof jot
21-09-2010, 21:35
Znowu można dzwonić... :-D
Tu krótki pokaz odporności: :mrgreen:
spróbuj ze swoja sztuką tych sztuk - i daj znać jak wygląda :).. Na YT po ekranie Wave i Desire gość rysuje nożem i jest ok - a mojej zony Wave ma szerokie zarysowanie ekranu mimo że jest zawsze w pokrowcu - coś go zarysowalo i trudno znaleźc przyczynę. Zarysowane mocno Desire tez znam, i nie był to nóż.
Co poza tym - resory były niezniszczalne, a silnik bez elektroniki własciwie też zdecydowanie bardzoiej niezawodny i takie samochody poruszają się do dziś, jednak ... Cóż, prosta słuchawka dla rencisty, co to tylko dzwoni do znajomych i odbiera telefony od wnuczków ;).
na galaretkę przyszła mi ochota...
;)
robin102
21-09-2010, 22:58
Cóż, zdania nie zmieniłem, nadal ten telefon serdecznie polecam. :)
Dzięki za opinię właśnie rozglądać się miałem za nowym w miarę tradycyjnym wędkarskim fonikiem, a tu proszę odwaliłeś za mnie robotę :)
dzięki raz jeszcze
No i właśnie tego szukałem. Żadnych zbędnych wodotrysków i odporność podczas korzystania w ciężkich warunkach.
rychu_cmg
22-09-2010, 00:34
rsz nie jesteś jedyną osoba zadowoloną z tego telefonu. Na początku sierpnia mój ojciec po 1,5 roku użytkowania zajechał Nokie 5500 slide nie dział głośnik, mikrofon, obudowa też nosiła ślady mocnego używania ogólnie prawie trup. Jako, że do wymiany telefonu w ramach abonamentu zostało kilka miesięcy starszy kazał mi kupić Nokie 6310i, którą już miał 3,5 roku ale też ją zajechał (płyta główna). W jego opinii był to najlepszy telefon jaki miał okazje używać. Przeszukałem Allegro no i..... Nokii 6310i jak na tak stary model było naprawdę dużo były nawet podobno nowe sztuki ale ich cena była zabójcza do tego oczywiście telefony regenerowane sprzedane jako prawie nówka, używane przez kobietę i inne bajerowanie sprzedawców. Wtedy postanowiłem poszukać czegoś równie wytrzymałego i prostego w obsłudze zamiast wydawać pieniądze na telefon już przestarzały i dodatkowo drogi. No i wybór padł właśnie na chwaloną przez ciebie Nokie 3720c spodobały mi się duże klawisze wytrzymała obudowa i spory czytelny wyświetlacz. Starszy zaakceptował zakup pod warunkiem, że jak mu się nie spodoba to ja ją wezmę. Wrażenia po blisko 2 miesiącach intensywnego używania ojciec ma bardzo dobre. Bateria trzyma naprawdę długo, wyświetlacz jest bardzo wyraźny i można zwiększyć czcionkę, obsługa telefonu nie stwarza niepotrzebnych problemów. Fajnie, że nie władowali do niej symbiana Wytrzymałości jeszcze nie testował ale nie ma na nim nawet ryski mimo że jest noszony razem z kluczami. Wykonanie jest dużo lepsze niż w Nokii 5500 SPORT uszczelnienia i klawiatura biją ją na głowę.
Reasumując Nokia 3720c będzie moim następnym telefonem zwłaszcza, że bateria i oprogramowanie w mojej nokii 5500 już nie działają jak powinny.
Tak w okolicy tematu:
Kilka miesięcy kupiłem używaną (7 miesięcy) Nokię E71 - dodatkowy smaczek to piękna biała klawierka ;)
Koszt to 400 zł
Telefon po prostu genialny ale oczywiście pewnie nie tak trwały jak powyższy.
I choć nie przepadam za "kombajnami", i jest to pierwszy taki w moim życiu, to naprawdę przypadł mi do gustu
To jeśli chcecie telefon jeszcze wytrzymalszy, z jeszcze lepszą baterią (ostatnio trzymał mi 3 tygodnie - niewiele rozmów) z diodową latarką na obudowie, w dodatku znacznie tańszy (do kupienia za ok 320zl) ale z trochę mniejszym wyświetlaczem od tej nokii to polecam model swojej ulubionej ostatnio firmy czyli Samsunga B2100 ;)
Kundzior
22-09-2010, 19:27
Ja posiadam Samsunga Solida B2100, i o dziwo mam go najdłużej ze wszystkich, przeżył już ponad rok, żadnemu innemu się to nie udało. Przyczyny śmierci mych telefonów zawsze były tragiczne i następowały po dobrych imprezach, to chodnik, to ściana, to deptanko. Bateria w B2100 trzyma bardzo długo, u mnie tak około tyg. Nawet Nokia 5140i którą producent reklamował jako wszystko odporną, poddała się chodnikowi+wściekły user, raptem po 2 miesiącach jej posiadania, gumowa obudowa niestety to była fikcja. Samson o dziwo przeżył kilka wyżywek.
Rafał_Sz
22-09-2010, 19:36
Tak przy okazji (jak ktoś tego nie zna) kopalnia darmowych dodatków do komórek (http://www.zedge.net/)
rychu_cmg
22-09-2010, 22:52
(...)Nawet Nokia 5140i którą producent reklamował jako wszystko odporną, poddała się chodnikowi+wściekły user, raptem po 2 miesiącach jej posiadania, gumowa obudowa niestety to była fikcja. Samson o dziwo przeżył kilka wyżywek.
Moja Nokia 5140i po 5 metrowym locie kolizji z grzejnikiem miała złamany w 2 miejscach przy klawiaturze panel. Ale do teraz działa bez problemu. Plastikowy cienki panel był najsłabszym elementem tego telefonu. Znacznie bardziej wytrzymały jest mój aktualny telefon Nokia 5500, która przetrwała już kilkanaście upadków.
Samsungi mnie jakoś nie przekonują.
Kundzior
22-09-2010, 23:45
No niestety z mojej noki tylko gumowa obudowa została, nawet karta SIM była zmiażdżona.
hehe... to pikuś, sprawdźcie sobie na yputube testy telefonu SONIM XP3 quest lub XP2:)
ps, miałem przez 2 dni 3720 i niestety ale kalendarz jest tak ubogi że nie mogłem sobie na niego pozwolić- obecnie mam BB9700 bold (i musze na niego uważać by nie skończył jak HTC HD2):)
a SONIM XP3 sobie kupię i będę zabierał na rajdy i inne wyprawy. Możliwości przetrwania tego telefonu miażdżą wszystko:)
hehe... to pikuś, sprawdźcie sobie na yputube testy telefonu SONIM XP3 quest lub XP2:)
Rzeczywiście, dobrze to wygląda :) http://www.youtube.com/watch?v=tmC7bAxHn3k
Uwaga do Wave'a. Zdjęcia robione telefonem na jego wyświetlaczu prezentują się wręcz rewelacyjnie. Na ekranie komputera już aż takich rewelacji nie ma.
Natomiast jestem pozytywnie zaskoczony jakością kręconych filmów. Zarówno na telefonie jak i na komputerze prezentują się bardzo dobrze. Kupiłem obowiązkową dodatkowa kartę MicroSD i mam zawsze podręczny rejestrator a wiadomo, że przy dzieciaczkach lepiej mieć nawet niezbyt doskonały technicznie materiał niż nie mieć nic.
puchbeary
30-09-2010, 10:35
skoro już ktoś odkopał temat to powiem, że kupiłem Galaxy i5700 i nie ukrywam że jestem miło zaskoczony. Kupiłem z Andkiem w wersji 1,5 i już zacząłem rwać włosy z głowy bo toporne to wszystko było okrutnie ale po aktualizacji do 2,1 świat nabrał kolorów. Jakośc wyświetlanego obrazka jest bardzo dobra. Nie jest to może ideał ale nie oszukujmy się - prawdziwe zdjęcie jest na papierze ;) . Poza tym mnogość dodatkowych możliwości tego systemu powala na kolana (w markecie są takie perełki jak gwizdek na psa - humor satyra :D ). Oceniając stosunek : cena(400 złotych za miesięczny aparat) do możliwości - jest bardzo dobrze.
od wczoraj mam wava i jestem bardzo zadowolony , bada działa szybko i stabilnie , dokumenty worda i pdf otwierają się szybko. telefon bardzo prosty w obsłudze z wifi łączy bez problemu - polecam
Odkopując temat.
Niedawno wyszedł VLC na iPada. Testowałem z kilkoma filmami i działa wyśmienicie. Żadnej konwersji, napisy z txt. Idealne na podróż :)
I coś dla nas fotografów. Pojawiła się nowa wersja 2 w 1 Camera Connector Kit, od skośnookich braci. Tańsza, to najważniejsze. http://allegro.pl/apple-ipad-camera-connection-kit-usb-sd-mmc-combo-i1255424874.html?ap=2&aid=9000014&bid=1515
Sam się nad tym zastanawiam.
Ja cały czas czaję się na Wave... i nie wiem czy brać czy nie.... :)
Przy okazji pytanko, gdzieś wyczytałem, że nie możny w tym fonie podczas rozmowy tel. wejść do książki tel. (by np. podać rozmówcy jakiś numer). Prawda to ?
właśnie sprawdziłem , nie prawda, podczas rozmowy wciskasz przycisk menu i masz dostęp do menu głównego także do "kontaktów"
właśnie sprawdziłem , nie prawda, podczas rozmowy wciskasz przycisk menu i masz dostęp do menu głównego także do "kontaktów"
No to git :) Na forum Wave ktoś wspominał inaczej... może tak było w starszej wersji softu czy coś... nie wiem..
Po ładnych kilku miesiącach używania stwierdzam, że na moje potrzeby narzędzie jest bardzo przydatne. Korzystam praktycznie codzienne. Brak kilku aplikacji jeszcze - w szczególności dobrego komunikatora z protokołem GG. Byle jaka folia ochronna (ScreenGuard) chroni o wiele lepiej przed odciskami palców niż jej brak. Zakupiony przeze mnie pokrowiec Griffin Passport jest bardzo fajnie wykonany, zewnętrzne pokrycie z jakiegoś nylonowego trwałego i eleganckiego tworzywa, zdaje się przetrwa dużo. Wewnętrzna wyściółka ze skórki już trochę bardziej się zużywa i wyciera. O ile nie wyjmujemy iPada często z futerału, pomyślałbym o modelu "wsuwanym" z lepszym dostępem do złącz. I być może z dokładną możliwością podparcia w pozycji pionowej (czy może raczej poziomej postawionej na stole, do oglądania filmów). Griffin daje się tak ustawić, ale ma możliwość rozsunięcia się, więc należy uważać.
Czasem kiepsko działa odtwarzanie (przewijanie) filmów, pewne rzeczy nie do końca są super dopracowane, ale to już kwestia poszczególnych aplikacji i czasu na ich dopieszczenie. Pozostałe wady są już znane. najbardziej doskwierają palcówki, które trzeba dość często czyścić. To największa wada konceptu. Wirtualna klawiatura to dobry pomysł. W przeglądarce miejscami brakuje flash rzeczywiście. Da się przeżyć jednak. Coraz więcej właścicieli stron próbuje się dostosować do tej sytuacji.
mOSAd używałeś może palringo? Może idealny to on nie jest, ale jest dość prosty w obsłudze i na iPhonie znajomi nie narzekaja.
Na iPadzie Palringo w nowej wersji nie działa generalnie, albo działa losowo bardzo. Czasem się loguje, czasem nie - generalnie są problemy. Przynajmniej były jak testowałem.
Ja używam Palringo w zestawieniu z dodatkiem fullforce z cydii. Rozciąga on aplikacje iPhone'owe na cały ekran i podmienia wszystkie elementy GUI na natywne iPada. Nie wszystkie aplikacje wyglądają dobrze, ale w przypadku Palringo jest ok.
A ty mOSAd jakiego komunikatora używasz?
Ja generalnie też jestem zadowolony z tego sprzętu. Dzisiaj praktycznie na iPhone używam podstawowych funkcji, a wszystko inne wywędrowało na ipada właśnie.
Mam nadzieję, że niedługo ktoś stworzy aplikacje dzięki której wykorzystamy Camera Connector Kit do tzw tethering shot. Czyli nic innego jak podgląd zdjęć wykonanych lustrzanką na ekranie urządzenia zewnętrznego zaraz po ich zrobieniu.
Nie używam nic póki co, popróbuję jeszcze to Palringo (stare iPhonowe chyba jak gdzieś dopadnę)...
No to ja jeszcze dokoptuję do tematu swoje 12 groszy... W zasadzie to ja zapytać chciałem...
Wczoraj tak mnie naszła ochota na jakieś przenośne urządzonko do grzebania sobie po internecie, sprawdzania poczty i grania w Farmville... ;-) Szybkie, lekkie, łatwe w obsłudze, z długo trzymającą baterią. Wczoraj bawiłem się z synem... Bawiłem się, to może za dużo powiedziane... Młody realizował swoją wizję z klocków bełkocąć sobie coś pod nosem, a ja miałem tylko siedzieć, dotrzymywać mu towarzystwa i przytakiwać na jego pytania. Dostałem bezwzględny zakaz opuszczania pokoju i dotykania klocków... ;-) Po kilkunastu minutach zaczął mi doskwierać brak zajęcia... Więc wyciągnąłem z kieszeni iPka i zacząłem sobie cośtam szperać... Laptop byłby zdecydowanie wygodniejszy, ale mi się nie chciało iść po tą moją 17" calową krowę do garażu. Poza tym rozkładać ją, zaraz by się okazało, że trzeba ładować, bo bateria siada (a i tak wytrzymuje góra 1,5 godziny), znowu kable itd... Dlatego pomyślałem o tablecie. W sumie, to już od dłuższego czasu o takowym myślę, tylko jak do tej pory na myśleniu się kończyło, bo... Bo tak jakoś wychodziło...
Tak naprawdę to iPhone całkiem nieźle się w tej roli sprawdza, tylko na dłuższą metę ciut mały jest po prostu. Pierwsza myśl, to oczywiście tablet od Stefana. Ma wszystko, czego mi potrzeba, a nawet więcej. Ma świetny 10" dotykowy ekran, 10 godzin pracy na baterii, jest ultraporęczny i do takich celów superszybki. Ot, biorę go wciskam guzik, pstryk i gotowy do pracy. Kończę, pstryk guzik, i odkładam... Bez ładowania systemu, budzenia się do życia, później zamykania itd... Więc żadne rozkładane netbooki z klawiaturą nie wchodzą w grę. Tylko tablet z dobrym dotykowym ekranem i to nie na Win7, a najlepiej na Androidzie, czy jakimś lajtowym Linuxie (bo iOS to wiadomo, tylko w jednym). Ten od Stefana jest powiedzmy optimum, ma w zasadzie jedną wadę... Cenę... I tak sobie zacząłem po necie szukać, porównywać... Było jakiś czas temu dosyć głośno o tabletach produkowanych ponoć w tej samej fabryce, co iPady, wyglądające i nazywające się podobnie. iPed, aPad, różnie na to mówią... Jest toto do kupienia gdzieś? Ktoś tego używał? Jak nie to, to co? Fajnie się zapowiada Asus Eee Pad EP101TC, ale nie wiadomo kiedy to będzie do kupienia... Powiem tak. Chodzi o kasę w tym momencie. Tak mnie się trochę nie uśmiecha w tym monecie wydawać 2 koła, wolałbym mniej... Jak się nic nie znajdzie godnego zainteresowania, to albo jednak będzie iPad albo się wstrzymam po prostu. Ale też wiem, że jak się wstrzymam, to go nie kupię, aż znowu coś mnie przykuje w jednym miejscu bez możliwości zajęcia się czymś sensownym...
Doradźcie coś. Z góry dzięki...
(...)Dlatego pomyślałem o tablecie.
(...)
mam w tym celu 12" netbooka mojej malzonki. akumulator z 6-8h trzyma, wiec zero problemu, a software to Windows, wiec przynajmniej nie ma sztucznych ograniczen, ze czegos sie nie da, nie wolno, nie mozna, nie nalezy chciec* (* - niepotrzebne skreslic). wifi w domu tak czy siak postawione, wiec dziala, domowe dyski sieciowe sa dostepne, wiec i film mozna spokojnie obejrzec i poczte sprawdzic i cos popracowac...
z tym ze na dniach zmieniam komorke na HTC, wiec pewnie mi sie juz nie bedzie chcialo biegac po lapsa ;)
Na pewno odpuść sobie wszelkiego rodzaju podróbki bo ich jakość odbiega od jakości iPad, zwłaszcza pod względem czułości dotyku. Natomiast, jak najbardziej warto obejrzeć coś znanego. Ja np. ostatnio bawiłem się Archosem 7" z Androidem. Jednak jakość ekranu i obsługi znacznie odbiega od tej w iPadzie. Mi jedynie w iPadzie nie odpowiada system.
Jaką przekątną byś potrzebował i jaki system? Wtedy łatwiej będzie coś doradzić.
mam w tym celu 12" netbooka mojej malzonki. akumulator z 6-8h trzyma, wiec zero problemu, a software to Windows, wiec przynajmniej nie ma sztucznych ograniczen, ze czegos sie nie da, nie wolno, nie mozna, nie nalezy chciec* (* - niepotrzebne skreslic). wifi w domu tak czy siak postawione, wiec dziala, domowe dyski sieciowe sa dostepne, wiec i film mozna spokojnie obejrzec i poczte sprawdzic i cos popracowac...
z tym ze na dniach zmieniam komorke na HTC, wiec pewnie mi sie juz nie bedzie chcialo biegac po lapsa ;)
Jednak wielkość ekranu w komórkach znacząco odbiega od tabletów, więc raczej ciężko traktować to jako zamiennik. A co do netbooków to niektóre posiadają magiczny przycisk, dzięki któremu można szybko włączyć przeglądarkę bez potrzeby czekania na pełny boot systemu. Poza tym można się nie wylogowywać tylko przejść w stan hibernacji - wtedy zużycie prądu jest niskie a i wybudzenie szybkie.
Doradźcie coś. Z góry dzięki...
Mam podobnie jak Ty, że chętnie bym sobie kupił coś większego niż komórka, ale mniejszego niż laptop, do przeglądania internetu i ebooków. Nie chce na to wydawać więcej niż 1-1,5k, ale też nie chce najtańszego szmelcu z Chin, no i zależy mi na Androidzie.
Jedyna ciekawa opcja póki co to Archos 7 (http://allegro.pl/archos-7-home-tablet-8gb-17-8-cm-7-android-i1241166068.html). Ja jednak czekam na Archos 70, ma mieć lepsze podzespołu od tego wyżej w podobnej cenie, a biorąc pod uwagę, że Archosa 7 dosyć szybko wprowadzili po prezentacji to i ten powinien się w najbliższej przyszłości pojawić. :)
No... Jak już napisałem, urządzeniem referencyjnym jest iPad. Czyli ekran 10" (pi razy drzwi). System? Hmm... Nie gra większej roli... Nie bardzo wiem, jak np. Win7 radzi sobie w tego typu urządzeniach. Jeżeli to wygląda tak, jak normalnym komputerze, że włączam, system się ładuje itd, to Windows odpada. Jeżeli to jest tylko przechodzenie w stan wstrzymania i wzbudzanie, to już prędzej, ale też przy wychodzeniu ze wstrzymania zajmuje dobre kilkanaście sekund, aż system się ocknie... Wstrzymywanie też trwa... W iPhonie to wygląda tak, że naciskam button, i OD RAZU mam urządzenie podniesione. Wciskam ponownie, pyk, gaśnie. Domyślam się, że w iPadzie wygląda to identycznie, a w urządzeniach opartych o Androida również podobnie, bo to platforma analogiczna do iOSa. Natomiast zupełnie nie mam wyobrażenia, jak to może wyglądać w Win7. I jak np. wygląda użycie baterii w tablecie z uśpionym Windowsem. Dla bezpieczeństwa, systemu od MS wolałbym uniknąć. Więc jeżeli nie MS i nie iOS, to Android.
Modułu 3G mieć nie musi. Wystarczy WiFi. Ekran dotykowy taki jak w iPhone/iPad to bajka. Jeżeli coś podobnego da się mieć w innym urządzeniu, to bardzo poproszę.
Wspomniałem wcześniej o iPed lub ePad lub aPad, jak kto woli... Chodzą po Allegro za jakieś 550-600 PLN. Nawet mnie to korci, dla spróbowania. Podobno są robione w tej samej fabryce Foxconn, co iPady dla Stefana. Ciekawe tylko jaki ma digitalizer, czy to jest też pojemnościówka, jak w iPadzie. Dlatego tez pytałem, czy ktokolwiek z Was miał to w ręku i mógłby się wypowiedzieć.
EDIT:
Adamtg, Archos fajny, ale ja jednak wolałbym więcej niż te 7". 10 to optimum, poniżej którego nie chciałbym schodzić.
Mam podobnie jak Ty, że chętnie bym sobie kupił coś większego niż komórka, ale mniejszego niż laptop, do przeglądania internetu i ebooków. Nie chce na to wydawać więcej niż 1-1,5k, ale też nie chce najtańszego szmelcu z Chin, no i zależy mi na Androidzie.
Jedyna ciekawa opcja póki co to Archos 7 (http://allegro.pl/archos-7-home-tablet-8gb-17-8-cm-7-android-i1241166068.html). Ja jednak czekam na Archos 70, ma mieć lepsze podzespołu od tego wyżej w podobnej cenie, a biorąc pod uwagę, że Archosa 7 dosyć szybko wprowadzili po prezentacji to i ten powinien się w najbliższej przyszłości pojawić. :)
Ostatnio miałem w rękach Archosa 43. Daleko mu do iPada pod względem jakości dotyku, ale Archos 70 ma mieć ekran pojemnościowy. Ze znanych mi wad Archosa to brak języka polskiego. Do grzebania w menu angielski jest wystarczający ale już oglądanie filmów z napisami krzaczkowanymi czy przerabianie napisów na wersje bezogonkowe już takie fajne nie jest. Miałem Archosa 5 i szybko się go pozbyłem.
Adamtg, Archos fajny, ale ja jednak wolałbym więcej niż te 7". 10 to optimum, poniżej którego nie chciałbym schodzić.
Będzie niedługo Archos 101 czyli 10".
Niedługo będzie też Asus Eee Pad EP101TC. I niedługo to mi się odechce kupować cokolwiek. ;-) Wiesz, kuję żelazo, póki gorące, bo za chwilę mi przejdzie ochota na pozbycie się paru złotych z konta. ;-)
Ostatnio miałem w rękach Archosa 43. Daleko mu do iPada pod względem jakości dotyku, ale Archos 70 ma mieć ekran pojemnościowy. Ze znanych mi wad Archosa to brak języka polskiego. Do grzebania w menu angielski jest wystarczający ale już oglądanie filmów z napisami krzaczkowanymi czy przerabianie napisów na wersje bezogonkowe już takie fajne nie jest. Miałem Archosa 5 i szybko się go pozbyłem.
Jeżeli Archos jest na Androidzie (którego BTW nie ma oficjalnie w wersji na tablety i Google nie daje licencji na swoje aplikacje typu Gmail, Market) to wystarczy konwertować kodowanie napisów do UTF8.
Z tego co wyczytałem Android nie jest przygotowany na tablety. W praktyce w większości aplikacji masz to samo co na telefonie tylko w powiększeniu. Market czyli największa zaleta Androida jeszcze nie działa, bo nie ma rozróżnienia aplikacji na telefon i na tablet. podobnież wszystkie chińskie podróbki nie mają ekranu pojemnościowego. Jak ktoś używał pojemnościowego i opornościowego to wie, jak dużą to obi różnicę, zwłaszcza przy obsłudze palcem - a kto by chciał rysik do 10" tabletu?
"Hugo Barra, szef działu mobilnego firmy Google, powiedział:
Android jest otwartą platformą. Na targach IFA 2010 widzieliśmy sporo tabletów pracujących na Androidzie, ale sposób, w jaki działa Android Market sprawia, że aplikacja nie będzie dostępna na urządzeniach, z którymi źle współpracuje. Czy urządzenie będzie współpracowało z Android Market to sprawa indywidualna każdego produktu, ale Froyo nie jest przystosowany do używania na tabletach. Chcemy być pewni, że stworzymy odpowiedni mechanizm Marketu na tablety, aby zapewnić najwyższą jakość pracowania z urządzeniami z Androidem."
Tak więc, jak ktoś chce tablet teraz to chyba nic sensownego poza iPadem na razie nie ma. Jest natomiast wiele obietnic na przyszły rok, który już niedługo.
Aaatam... Android nie jest przystosowany do pracy na tablecie... Nie sam system jako system, tylko sposób pozyskiwania dodatkowego oprogramowania nie jest przystosowany do tabletów. Co z kolei aż tak wielka przeszkodą dla mnie by nie było... Ale kurde, ten ekran pojemnościowy... Kurde, coraz bardziej chyba się skłaniam jednak ku Stefanowi...
To nie tylko kwestia sposobu pozyskiwania aplikacji ale przede wszystkim ich nie dostosowanie. Jeśli dajmy na to masz kalendarz z rozkładem miesiąca w telefonie to na tablecie będziesz miał to samo tylko x razy większe (więcej informacji Ci nie dojdzie). W szczególności, jeśli widget pogody zajmuje Ci 1/3 ekranu w telefonie to w tablecie też będzie zajmował 1/3 ekranu.
Uwaga do Wave'a. Zdjęcia robione telefonem na jego wyświetlaczu prezentują się wręcz rewelacyjnie. Na ekranie komputera już aż takich rewelacji nie ma.
fakt, ostatnio się troszkę zdziwiłem :/ :D
mój Wave spisuje się świetnie, dziś dzięki kochanemu koledze wyleciał mi z ręki na asfalt, mam mały ślad na obudowie, myślałem że go zapi***le... całe szczęście że wyświetlacz nie ucierpiał, bo chyba bym koledze ręce połamał...
W razie pytań służę pomocą do Galaxy S :) Dla mnie bomba, ale wiadomo, zależy, co kto lubi.
Ja prognozowałem mniej więcej roczny odstęp pomiędzy pojawieniem się iPada i *sensownego* produktu zastępczego. Znajomy poszukuje i czytam trochę by porównać te chińskie różne namiastki. W większości przypadków są to zaawansowane prototypy - tak bym je określił. Największą przeszkodą jest brak aplikacji, jakikolwiek to system by nie był. Po prostu interfejs należy dostosować do nowego typu obsługi i tyle. A to trwa. Zwykła konwersja miejsca klikania myszką czy dotyku rysikiem w małe kontrolki, nie zdaje egzaminu. Wypróbowałem to na przykładzie gry Transport Tycoon Deluxe oraz na przykładzie aplikacji czy gier z iPhone'a. Słabo to wygląda i działa. Zatem należy po prostu uzbroić się w cierpliwość moim zdaniem, jeśli nie chce się kupować okaleczonego produktu. Albo pogodzić z tym, że podobnie jak na iPada - nie będziemy mieć od razu tego, co chcemy.
A Samsung Galaxy Tab?
http://www.youtube.com/watch?v=3trFKYIOALo
szymonvader
04-10-2010, 20:05
ja używam iPada od kilku miesięcy i z czystym sumieniem mogę go polecić. Jakość wykonania, wygoda, bateria appsy to chyba największy +
Samsung galaxy Tab - 7 cali a nie 10 - to mówi wszystko, poza tym czemu nie. Jest gdzieś jakiś test jak się odtwarza na tym wideo? Szukam właśnie jakby coś...
Samsung galaxy Tab - 7 cali a nie 10 - to mówi wszystko...
kwestia indywidualna. Oglądałem IPada w Vobisie i mam wrażenie, że wolałbym ciut mniejszy ekran niż 10".
Samsung galaxy Tab - 7 cali a nie 10 - to mówi wszystko, poza tym czemu nie. Jest gdzieś jakiś test jak się odtwarza na tym wideo? Szukam właśnie jakby coś...
Na IFA byly pokazywane tablety Hannspree - 10 cali, Tegra2, Android, 8 godzin odtwarzania FullHD.
Marcin Jakubowski
04-10-2010, 21:04
A Samsung Galaxy Tab?
http://www.youtube.com/watch?v=3trFKYIOALo
Ciekawe urządzenie.
Ciekawe też co powiedzą wszyscy, którzy uważali, że cena Ipada jest horrendalna ;)
no i problem jest taki, że android 2.1 i 2.2 ponoć nie bardzo nadaje się do tabletów. Zmienić ma to dopiero ver 3.0,
http://www.engadget.com/2010/10/04/lg-scraps-plans-for-froyo-tablet-will-wait-for-next-android-ver/
a to powoduje, że osoby, które czekają na tańsze ( i sensowne) alternatywy dla ipada ( tzw ipad killery), będą musiały jeszcze trochę poczekać. Z tym, że wtedy urządzenia te będą mierzyć się z ipadem 2...
Ja w każdym razie od czerwca używam ipada 3g a zapłaciłem za niego niewiele więcej niż dzisiaj samsung woła za swojego GalaxyTaba.
Mogę więc śmiało stwierdzić, że cena urządzenia od "stefana" skalkulowana jest rozsądnie ( w kategorii tabletów ocywiście).
A co do możliwości sprzętu - na chwilę obecną spełnia moje oczekiwania. Używam go - co oczywiste - do netu, jako przeglądarka zdjęć (mam camera conection kita), jako komunikator stosuje beejiveIM, nadto do sterowania amplitunerem i apple tv, używam go także podczas transmisji f1 do "live timingu". Córcia (lat 5) w podróży rysuje, ogląda bajki, słucha muzyki, a ja się nie martwię baterią. Nawet, żona jak chce wejść na przysłowiowego facebooka nie odpala lapa, a sięga po pada.
Także spoko, nie zbiera kurzu tylko non stop w użyciu - przechodzi z ręki do ręki.
Przeszkadza: palcowanie ( to będzie chyba wieczna bolączka tabletów) i stosunkowo słaba widoczność w pełnym ( powtarzam w pełnym) słońcu. Nadto na początku lipca, gdy używałem go nad morzem - bez parasola - gdy temperatura była grubo wyższa niż 30 st to uruchomiło się zabezpieczenie przed przegrzaniem - musiałem go schłodzić.
pozdrawiam
Córcia (lat 5) w podróży rysuje, ogląda bajki, słucha muzyki, a ja się nie martwię baterią.
O, i to jest argument nie do podważenia.
Marcin Jakubowski
04-10-2010, 21:19
żebyś wiedział :)
żebyś wiedział :)
A jest do niego jakiś uchwyt do zagłówka?
Marcin Jakubowski
04-10-2010, 21:32
ja nie stosuje, ale nie szukałem. Pomysł niezły a i z wykonaniem nie powinno być problemów w sumie.
sokrates
04-10-2010, 21:38
pomijając czas "wstawania" to nie ma nic lepszego niż netbook 10" - w moim wypadku to jest Eee Asusa, z Win7 i 2GB RAM. spokojnie 10h na baterii, no i w zasadzie jestem nieograniczony jeśli chodzi o soft.
EDIT:
Adamtg, Archos fajny, ale ja jednak wolałbym więcej niż te 7". 10 to optimum, poniżej którego nie chciałbym schodzić.
No to wg. tego sklepu (http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B250138/cid/18010/Archos_Archos_101_16_GB_EU_US/) za 3 dni będą mieli Archosa 101, czyli 10 calowy tablet z Androidem.
Ja się muszę zastanowić. :)
ThomasVoland
04-10-2010, 22:15
Można Operę zainstalować na iPadzie, czy tylko na OSie z Maców?
Jeszcze jedno zastosowanie prócz filmów i netu, do którego użyłem wczoraj dosłownie iPada, to Scrabble - a dokładniej mówiąc słownik internetowy, za pomocą którego można momentalnie komuś udowodnić, że dany wyraz istnieje. Na przykład uśmieliśmy się z rodziną bo okazało się, że "powstałe" słowo "łysica" (zamiast łysina), rzeczywiście istnieje i jest dopuszczalną w grze nazwą ptaka (łyski). Przy okazji brak mi takiego słownika do wgrania na iPada na stałę, bez konieczności korzystania z sieci. Oczywiście laptop tutaj sprawdzi się bardzo podobnie. Kolejne zastosowanie jest dedykowane leniwcom kąpielowym. Nie mam pojęcia jak iPad znosi wilgotność - pewnie nie najlepiej, ale przy pewnej dozie ostrożności, jeden film mój ostatnio zniósł. :) Zdecydowanie lepiej wypada w tej konkurencji niż laptopy i netbooki. :) Podobnie świetnie się sprawdza na półce przed lustrem w łazience podczas codziennych operacji. Zatem jest to bardzo dobry pomysł by mieć taki tablet do użytku domowego i korzystać z niego w pomieszczeniach, w których zazwyczaj nie myślimy o komputerze. Jako książka chociażby. A który miłośnik książek nie czytał nigdy w pomieszczeniach z bieżącą wodą? :) Tutaj małe rozmiary (choć bez przesady) i brak klawiatury są zdecydowanymi atutami. Podobnie w kuchni sprawdza się nieźle. A codzienne zasypianie przy różnorakich audycjach internetowych stało się już niemal rytuałem.
Zatem tablet *zamiast* laptopa, gdy posiadamy stacjonarny komputer - jak najbardziej. Natomiast gdy mamy już laptopa, a nie stacjonarkę - wtedy to trochę szkoda pieniędzy.
Nie ma Opery. A co by ona dała?
O, to jest jakaś alternatywa. Tak się tylko zastanawiam, czy jak mówią o niedostosowaniu Androida do tabletów, to mają na myśli tylko niedostosowanie samych aplikacji w Markecie, czy coś jeszcze, co tkwi w samym systemie. I jak bardzo takie nieprzystosowanie, jakiekolwiek by ono nie było, przeszkadza w codziennym korzystaniu z urządzenia. I czy ewentualnie będzie możliwość upgrade'u do Androida 3...
Na Forum Androida (http://forum.android.com.pl/f206/archos-alternatywa-dla-ipada-i-bublu-z-chin-24906/), kilka osób napisało, że już zamówiła. Nie wiem ile chce Ci się czekać, ale myślę, że ktoś opisze wrażenia.
No to wg. tego sklepu (http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B250138/cid/18010/Archos_Archos_101_16_GB_EU_US/) za 3 dni będą mieli Archosa 101, czyli 10 calowy tablet z Androidem.
Ja się muszę zastanowić. :)
W Archosie 7.0 jest ekran pojemnościowy. W specyfikacji 10.1 tego nie ma, podobnie zresztą do 4.3. Ja oglądałem 4.3 z bliska i byłem zawiedziony jakością ekranu - a to chyba w tablecie dosyć istotna rzecz. Pozostaje zatem Archos 7.0 lub Samsung, oba z 7" ekranem. Tylko czy 7" to nie będzie za mało, jak na tablet?
10 cali w formacie iPada, czyli bodajże 4:3, to w sam raz do oglądania filmów z odległości wyciągniętej ręki, czy do metra/półtora mniej więcej. Jeżeli ekran ma 16:9, to wystarczy pewnie z 7-8 cali do filmów w tym formacie. Proponuję poczekać na recenzje lub wziąć w sklepie do ręki i chwilę się pobawić jeśli to możliwe. Dlatego, że czyha w tej konstrukcji sporo możliwych wpadek i dopiero po jakimś czasie docenia się rozwiązania Apple oraz pewne braki. Chodzi o szerokość ramki wokół ekranu, o rozmieszczenie przycisków i gniazd, o wykonanie, czy czułość na dotyk i w jaki sposób nasze manipulacje przekładają się na działanie. Mowa o samym sprzęcie w tej chwili. Jakość ekranu to już kwestia kosztów tak naprawdę. Apple zastosował wspaniałą matrycę. Wątpię by konkurencja poszła tym tropem, przynajmniej na początku - chcąc zagarnąć część tortu dla siebie póki można. I zarobić jak najwięcej w krótkim czasie. Cena iPada wbrew pozorom wcale nie jest skalkulowana na bardzo wysokim poziomie jak na tę jakość wykonania.
Co się tyczy systemu operacyjnego, to w przypadku iPada, mogę powiedzieć, że ma on małe znaczenie. Oby był stabilny i nie przeszkadzał, to tak naprawdę korzysta się z aplikacji, a nie dobrodziejstw OS-a. Oczywiście pytanie co udostępnia i na ile programiści muszą obchodzić jego wady, braki i błędy. Jeżeli jest niedopracowany, to grozi to niekompatybilnością pomiędzy wersjami. Poza tym, na tablecie nie korzysta się raczej namiętnie z menadżerow plików, z paneli sterowania, instalacji sprzętu, oprogramowania, skomplikowanej konfiguracji protokołów sieciowych. To może być naprawdę prosty system, pod warunkiem, że sprawnie zarządza zasobami, gdyż te są dość ograniczone, szczególnie przy wielozadaniowości. Na iPadzie ingerencję systemu widać w kilku miejscach:
- udostępnienie wirtualnej klawiatury aplikacjom
- po przytrzymaniu klawisza Home, pojawia się na warstwie komunikatów odtwarzacz muzyki iPod jeżeli jest on uruchomiony w tle, zatem jest to swego rodzaju klawisz skrótu, przypisany do tego celu - nie wiem, czy nie można skonfigurować sobie go (nieoficjalnie pewnie) do innego zadania
- widziałem możliwość konfiguracji funkcjonowania klawiszy głośności w jakiejś aplikacji, którym też można przypisać inne funkcje (skoku do kolejnego utworu bodajże)
- wykonanie zrzutu ekranu poprzez Home i On/Off
- reset lub wyłączenie systemu przez przytrzymanie Home i On/Off
- "potrząśnięcie" tabletem jako akcja do oprogramowania
- możliwość odczytu pochylenia kątowego tabletu (ciekawie wykorzystane w kilku aplikacjach)
W razie pytań służę pomocą do Galaxy S :) Dla mnie bomba, ale wiadomo, zależy, co kto lubi.
Jest już dostepny Froyo na Galaxy ?
Oficjalnie nie ma, ciągle przekładają premierę. Za to wyciekła kiedyś beta przez program do aktualizacji samsunga i ta spokojnie może być instalowana na SGS. Froyo na dobre powinno pojawić się pod koniec października.
Stach2008
05-10-2010, 10:58
zauwazylem ze ostatnio htc hd2 troche spadl z ceny, moze to byc dla niektorych dobra wiadomosc
andrstac
05-10-2010, 14:48
zauwazylem ze ostatnio htc hd2 troche spadl z ceny, moze to byc dla niektorych dobra wiadomosc
Gdzie spadł? U Opów, czy na Alle?
Ktoś wspominał o Samsungu Wave i dwa posty wyżej jest o Galaxy S. Mogę śmiało polecić oba. Galaxy ma większy wyświetlacz, ale Wave też duży (i dzięki temu aparat jest tolerowalnych rozmiarów). Lepszego wyświetlacza obecnie na świecie nie ma. Jedyny problem jest taki, że zdjęcia są przesłodzone. Wyglądają wiele razy lepiej na Wave, niż na ekranie dobrze skalibrowanego monitora. Ponadto Wave ma super aparat jak na komórkę i jego 5Mpx to optymalna rozdzielczość, którą można wykorzystać. Osobiście polecam. Konkurencją jest oczywiście iPhone 4, ale ewentualne jego plusy nie są warte moim zdaniem parę razy większej ceny. No i iPhone nie wgrasz własnych Mp3 i nie zrobisz jeszcze wielu innych rzeczy (jak na przykład oglądanie Divx).
Wg mnie iPad jak również iPhone to głównie właśnie iOS. Mnogość i jakość aplikacji jest ogromna. Wiadomo, że pełno jest jakiś bubli i baboli, ale pełno jest tez aplikacji które zwiększają funkcjonalność tabletu i przy tym są po prostu ładne i wygodnie w obsłudze. Restrykcyjna polityka apple ma swoje dobre i zle strony ale co wazne, dzieki temu nie uswiadczamy aplikacji ktore wieszaja system itp.
Ja codziennie korzystam poza przeglądarką internetową Safari i pocztą aplikacji takich jak:
- Things - program do zarządzania zadaniami, projektami w systemie GTD (również w wersji na iPhone i Maca - pełna synchronizacja)
- Photos - zdjecia, ale ja mam tam cale swoje folio zarowno wykonanych zdjec jak i grafiki
- NetNewsWire/Pulse - czytniki RSS
- Twitter - jak sama nazwa wskazuje klient twittera
- Remote - rozbudowany zdalny "pilot" a właściwie panel obsługi biblioteki iTunes (rowniez na iphone'a)
- iBooks - czytnik ebooków w formacie epub oraz pdfów
- Facebook - jak się można domyślić klient facebooka (dzięki dodatkowi FullForce do iOS można używać natywnie w z gui i rozdziałką ipada)
- Maps - mapy google na takim ekranie i z funkcja multi touch to super narzędzie do znajdywania tras itp gdziekolwiek jestesmy :)
- VLC - ogladanie filmow bez konwersji z napisami txt
- GoodReader - menager plików
- YouTube - wiadomo, przeglądarka youtube'a
- ZumoCast - streaming mediów z naszego kompa gdziekolwiek jesteśmy
- iCurrencyPad - szybki przelicznik walut połączony z kalkulatorem
- Dropbox - dostęp do darmowego backupu/chmury naszych danych
- iA Writer/PlainText - edytor tekstu z synchronizacją do dropboxa
- Popplet - tworzenie szybkich "chmurek" i zależności między nimi - pomocne przy projektach stron itp.
- Penultimate - szybki i lekki notatnik do notatek odrecznych
- SketchBook - rozbudowany program do rysowania
- Shazam - rozpoznawanie muzyki (najczesciej uzywane jednak w iphone'ie)
- SlovoEd - słownik polsko - andielski (są też inne)
- Wikipanion - programik do wygodnej obslugi wikipedii
- Scheduler PL - rozkład jazdy autobusów i tramwajów wraz z ich pozycja na mapie google (różne miasta)
- WordPress - obsługa bloga
- Share Board - wspólne rysowanie 2ch osob na jednej tablicy za pomoca 2ch roznych urzadzen
- iTV Shows HD - dane nt seriali telewizyjnych - ich daty premier itp.
- Sloochaj! - stacje radiowe przez sieć - polskie rowniez
- Palringo - komunikator w tym GG (podobnie jak Facebook dzięki Fullforce jako natywny dla iPada)
- AppShopper - przeglądarka i śledzenie promocji i obniżek cen w AppStore
Inna kwestia są gry, jest ich ogrom. W tym genialne GTA CW, Angry Birds, Broken Sword, Fruit Memory, Labyrinth 2 HD, Minigore HD, Plants vs Zombies HD oraz remake'i Monkey Island 1 i 2.
W listopadzie wyjdzie iOS 4.2 na ipada i przyniesie nie tylko poprawki, ale takze multitasking, lepsze Mail.app, i katalogi ktorych w sumie brakuje teraz, choc i to dalo sie obejsc dzieki dodatkom z Cydii.
http://www.displaymate.com/Smartphone_ShootOut_1.htm
nie wiem czy już było, ale to najlepsze porównanie ekranów LCD w telefonach jakie widziałem i niejeden test monitorów komputerowych mógłby się powstydzić. Mierzone są m.in odbicia, kąty oglądania, poziom czerni, gamma (!), temperatura barwowa (!) i inne czynniki, przy czym nie są to pomiary "na oko", ale robione profesjonalnym sprzętem pomiarowym. Zwycięzca może być dosyć zaskakujący :)
Jak dla mnie, przy cenie IPhone'a tylko Galaxy S. Mam od kilku tygodni i wciąż nie mogę wyjść z podziwu.
No ta Motorola Droid imponująca :) Ja swoje uwagi opierałem na dostępnych u nas aparatach, stąd zalecam (w dalszym ciągu) Wave lub Galaxy S. Ciekawe jaka będzie cena Droid'a?
Pytanie do użytkowników Androida: ile czasu zajmuje wam ręczna synchronizacja (poczta, kalendarz, kontakty - czyli to co w standardzie)?
puchbeary
05-10-2010, 21:48
Kilka sekund (150 kontaktów, około 10 wpisów w kalendarzu).
U mnie ~220 kontaktów, ~70 wydarzeń w kalendarzu (przy czym nowych od ostatniej synchronizacji jest ~10), synchronizacja to jakieś 1,5-3 minut :/
(...)No i iPhone nie wgrasz własnych Mp3 (...)
jestes tego pewien?
podczas rozmowy wciskasz przycisk menu i masz dostęp do menu głównego także do "kontaktów"
Hmm, dostęp może i tak tylko gdy chciałem podejrzeć numer to od razu próbowało mnie z nim połączyć.
jestes tego pewien?
Pewien nie jestem, więc sprawdziłem na szybko :) Z tego co pamiętałem, to nie można, ale widzę, że pojawiły się jakieś programy to umożliwiające - biję się w piersi!
Tak na marginesie - z tych dwóch - Samsunga Wave i Iphone 4 (ale tylko 4) wybrał bym Iphone 4, bo mi się bardziej podoba, ale z uwagi na cenę odpada. Ogólnie nie przykładam wagi do komórek. Swojego Wave właśnie sprezentowałem kobiecie :) Mam teraz starszego SE, ale z najlepszą muzą w telefonach :)
Programy jakieś specjalne są potrzebne do załadowania mp3 do iphone??? Coś się zmieniło? Bo do ipoda ładowałem zawsze bez problemu przez itunes.
Programy jakieś specjalne są potrzebne do załadowania mp3 do iphone??? Coś się zmieniło? Bo do ipoda ładowałem zawsze bez problemu przez itunes.
Sam sobie odpowiadasz ;)
Czy ktoś ma IPka 4 i może coś powiedzieć na jego temat?
no dobra, ale to chyba zawsze tak było i nikt łopatką nie ładował mp3 bezpośrednio pod szybkę ipoda/iphona bo bez itunes nikt chyba nie grzebie w tych zabawkach. wcześniejsze posty sugerowały że się tego nie da zrobić.
Zdaje sie, ze po jailbreaku i grzebaninie da sie zarzadzac zawartoscia iPoda (i pewnie japcofona tez) np. z Winampa i chyba jako dysk przenosny tez zaczyna byc widoczny.
puchbeary
06-10-2010, 21:15
Ja też mam pytanie co do androida - zmusił go ktoś aby segregował kontakty po nazwisku ? Jak mnie to męczy :/
acidjazz
06-10-2010, 21:26
No ta Motorola Droid imponująca :) Ja swoje uwagi opierałem na dostępnych u nas aparatach, stąd zalecam (w dalszym ciągu) Wave lub Galaxy S. Ciekawe jaka będzie cena Droid'a?
Motorola Droid sprzedawany jest w Europie pod nazwą Milestone.
W Polsce wyłącznie w sieci Play juz od 1 PLN.
Pozdrawiam
Hmm, dostęp może i tak tylko gdy chciałem podejrzeć numer to od razu próbowało mnie z nim połączyć.
u mnie jest taka możliwość pod warunkiem że wybierze się kontakty z menu głównego a nie z tego skrótu który pojawia się podczas rozmowy
Ja też mam pytanie co do androida - zmusił go ktoś aby segregował kontakty po nazwisku ? Jak mnie to męczy :/
Jest kilka wyjść:
1. Upgrade do 2.2 (w Spicy "to se ne da"), tam można sobie wybrać rodzaj sortowania w książce
2. Zainstalować książkę, która na to pozwala - w Markecie od groma (miałem, wywaliłem)
3. Przyzwyczaić się do tego, ew. do pulpit dodać sobie widget wyszukiwarki (która szuka również w kontaktach), i to jest chyba najszybsze rozwiązanie.
Początkowo krew mnie zalewała przez to sortowanie, teraz już się przyzwyczaiłem do wyszukiwarki i uważam, że tak jest wygodniej.
puchbeary
06-10-2010, 22:04
ech... :(
no dobra, ale to chyba zawsze tak było i nikt łopatką nie ładował mp3 bezpośrednio pod szybkę ipoda/iphona bo bez itunes nikt chyba nie grzebie w tych zabawkach. wcześniejsze posty sugerowały że się tego nie da zrobić.
Kwestia tego, że bez jailbreaku możemy wrzucić muzę na iphonea tylko z jednego itunesa - jest tak jakby iP sparowany z itunes. Czyli, jak chcesz wrzucić muzę od kolegi to najpierw trzeba ją na pendrive przenieść na swój komputer i dopiero potem przez itunes.
Ja też mam pytanie co do androida - zmusił go ktoś aby segregował kontakty po nazwisku ? Jak mnie to męczy :/
A ja nie bardzo rozumiem to pytanie. Można bardziej łopatologicznie?
A ja nie bardzo rozumiem to pytanie. Można bardziej łopatologicznie?
W Androidzie 2.1 systemowa książka sortuje kontakty wg. imion a nie nazwisk. Przykład:
Anna Rzężąca
Barbara Kowalska
Krystyna Gżegżółka
W Androidzie 2.1 systemowa książka sortuje kontakty wg. imion a nie nazwisk. Przykład:
Anna Rzężąca
Barbara Kowalska
Krystyna Gżegżółka
Nie pamiętam, jak było w 2.1. Ja mam 2.2 i w edycji kontaktu mogę sobie wybrać czy kontakt będzie widniał jako:
Anna Rzeżąca
czy jako
Rzeżąca, Anna
puchbeary
06-10-2010, 22:53
Poczekam, zobaczę co będzie w temacie Froyo do Samsunga. Jak Samsung nas oleje to zawsze zostaje szara strona mocy ;) i nieoficjalne romy.
http://blip.pl/s/3733112 Z iPhone'em jest podobnie ;)
michaeel
06-10-2010, 23:45
korzystam z iOS 4.2 beta 2, poprawiony Mail jest dobrze zrobiony, katalogi to także duże ułatwienie :) Multitasking nie działa jeszcze ze wszystkimi aplikacjami, zamykanie aplikacji z tła dla mnie jest problematyczne (każda uruchomiana aplikacja po zamknięciu od razu ląduję w tło). Wiele aplikacji w ogóle nie działa na 4.2 niestety wymagają poprawek ;) Ale soft działa szybko i sprawnie. Warto dodać pełną polonizację + słownik i literkę ą :)
Ej, a takie głupie pytanie... Czy w Polsce to już była oficjalna premiera iPada? Bo albo mnie coś umknęło albo oficjalnej polskiej wersji nie ma... W sensie z całkowicie spolszczonym systemem, słownikiem, ogonkami itd...
Jak napisał michaeel, polski system bedzie dopiero w iOS4.2, poki co jest beta. A samego ipada oficjalnie w Polsce nie ma i zapewne nie bedzie. Wejdą pewnie dopiero z drugą generacją, tak jak to miało miejsce z pierwszym iPhonem.
Mozna tez przeslac kontakty posortowane nazwiskami jako cala ksiazke. Ten patent zadzialal gdy przenosilem sie z c702 do x10. SE przesylal kontakty posortowane tak jak sobie zyczysz, zgodnie z ustawieniem kolejnosci sortowania. Jak to zadziala z innymi telefonami nie wiem ale jest szansa, mysle. Ksiazke przesylalem przez bluetooth.
Nie pamiętam, jak było w 2.1. Ja mam 2.2 i w edycji kontaktu mogę sobie wybrać czy kontakt będzie widniał jako:
Anna Rzeżąca
czy jako
Rzeżąca, Anna
W 2.2 można, w 2.1 nie można sobie wybrać...
Tak bajdełej, 5. pazdziernika Polska (miedzy innymi) uzyskala pelen dostep do Android Market.
szymonvader
07-10-2010, 10:16
jeżeli nie pokaże się w najbliższym czasie to tak jak kolega wyżej może w ogóle się nie pojawić. Ja kupiłem w USA, ą mam od samego początku a system jest na tyle intuicyjny, że ang wersja nie przeszkadza. Pozdr
"Oficjalnie" nie ma... tymczasem kilkadziesiąt sklepów oferuje iPada bez najmniejszych problemów, bez czekania, aż się "oficjalny" dystrybutor obudzi :)
A w Plusie to z jakim językiem to jest?
Panowie... Mysle nad prezentem dla osoby studiujacej. Tablet jako podreczny notatnik i organizer. Raczej iPada pomijam ze wzgledu na cene, ale co powiecie na temat podobnych urzadzen innych producentow -- np. o wspomnianym Asus Eee Pad EP101TC lub czegos bardzo podobnego (wymiary)? Najwazniejsze, zeby dalo sie na tym szybko pisac. Zdaje sobie sprawe, ze ekranowa klawiatura w tym wzgledzie jeszcze dlugo chyba nie dogoni standardowej, ale czy w ogole mozna mowic o mozliwosci w miare szybkiego pisania na takim urzadzeniu, czy to raczej tylko sfera marzen? Czy moze jednak darowac sobie tablet i skierowac sie w strone netbookow?
Marcin Jakubowski
07-10-2010, 12:37
W zasadzie to ten sam znay ajfon.
Plus lepsza bateria, u mnie trzyma spokojnie 2-3 dni ( 3 gs ładowalem co noc)
Lepszy ekran, lepszy aparat (jeżeli ma to dla kogos znaczenie), lampa blyskowa ( nie używam), mniej podatny na rysowanie tył ( chociaz tez sie rysuje), u mnie nie traci zasięgu chyba, ze go scisnę (ale jak go trzymam w taki sposób, to go nie da sie używać), wiec problem raczej teoretyczny niż praktyczny, nie zrywa połączeń. Jeżeli chodzi o szybkość to nie widzę jakiejs dużej różnicy w stosunku do 3GS-a. W zasadzie co tu wiecej pisać? działa jak tego oczekiwałem.
Jak masz jakieś inne pytania to dawaj moze pomogę.
Pzdr
Asus jeszcze nie wyszedl na rynek.
a w temacie tani notatnik dla studenta/studentki - proponuje netbook 11~12" na Win7.
zamkniesz sie w 1/2 ceny ipada. tylko sobie klapke trzeba otworzyc.
Miałem kiedyś iP 2G, zanim nie przesiadłem się na Androida. Mam dwa pytania:
1. Czy jest jakieś powiadomienie o nieodebranym połączeniu lub otrzymanym sms? Jakaś dioda?
2. Czy sms po odebraniu od razu wskakuje na ekran (tak było w 2G), czy aby go zobaczyć trzeba wejść w wiadomości?
Marcin Jakubowski
07-10-2010, 13:03
Panowie... Mysle nad prezentem dla osoby studiujacej. Tablet jako podreczny notatnik i organizer. Raczej iPada pomijam ze wzgledu na cene, ale co powiecie na temat podobnych urzadzen innych producentow -- np. o wspomnianym Asus Eee Pad EP101TC lub czegos bardzo podobnego (wymiary)? Najwazniejsze, zeby dalo sie na tym szybko pisac. Zdaje sobie sprawe, ze ekranowa klawiatura w tym wzgledzie jeszcze dlugo chyba nie dogoni standardowej, ale czy w ogole mozna mowic o mozliwosci w miare szybkiego pisania na takim urzadzeniu, czy to raczej tylko sfera marzen? Czy moze jednak darowac sobie tablet i skierowac sie w strone netbookow?
Z tego typu prezentami jest problem, bo ludziom pasują rożne rozwiazania. Najlepiej jakby osoba, ktora ma byc obdarowana została wczesniej w sposób niezobowiazujacy rozpytana na okoliczność preferencji.
Co do szybkości pisania na ipadzie to moge powiedzieć, ze nie jest zle ( np teraz pisze na ipadzie i ja sie nie mecze- chyba, ze czytajacy bo mam polski słownik wgrywany przeze mnie i działa tak sobie) ale notowac wykładów na nim bym nie polecał chyba, ze po sparowaniu z klawiatura bt. Przy użyciu klawy ekranowej, można napisać maila, notatkę, posta na forum.
Panowie... Mysle nad prezentem dla osoby studiujacej. Tablet jako podreczny notatnik i organizer. Raczej iPada pomijam ze wzgledu na cene, ale co powiecie na temat podobnych urzadzen innych producentow -- np. o wspomnianym Asus Eee Pad EP101TC lub czegos bardzo podobnego (wymiary)? Najwazniejsze, zeby dalo sie na tym szybko pisac. Zdaje sobie sprawe, ze ekranowa klawiatura w tym wzgledzie jeszcze dlugo chyba nie dogoni standardowej, ale czy w ogole mozna mowic o mozliwosci w miare szybkiego pisania na takim urzadzeniu, czy to raczej tylko sfera marzen? Czy moze jednak darowac sobie tablet i skierowac sie w strone netbookow?
Zależy na jakie studia uczęszcza, bo jak na matematykę to ciężko będzie wpisywać wzory i tu nic długopisa i kartki papieru nie zastąpi. A jak to są wykłady, gdzie się dużo tekstu notuje to nic nie zastąpi netbooka lub notebooka z porządną klawiaturą.
Marcin Jakubowski
07-10-2010, 13:07
Miałem kiedyś iP 2G, zanim nie przesiadłem się na Androida. Mam dwa pytania:
1. Czy jest jakieś powiadomienie o nieodebranym połączeniu lub otrzymanym sms? Jakaś dioda?
2. Czy sms po odebraniu od razu wskakuje na ekran (tak było w 2G), czy aby go zobaczyć trzeba wejść w wiadomości?
1. Diody brak
2. Po JB i instalacji np darmowej aplikacji bitesms można odpisywać i oddzwaniac np. z lockscreena, innej działającej aplikacji, Springborda. Bez JB sie nie da.
1. Diody brak
2. Po JB i instalacji np darmowej aplikacji bitesms można odpisywać i oddzwaniac np. z lockscreena, innej działającej aplikacji, Springborda. Bez JB sie nie da.
A jest jakieś inne powiadomienie? Mi chodzi o to, żeby sms nie wskakiwał od razu na ekran, bo wtedy mogą go zobaczyć osoby, które np. nie powinny.
2. Czy sms po odebraniu od razu wskakuje na ekran (tak było w 2G), czy aby go zobaczyć trzeba wejść w wiadomości?W zaleznosci jak ustawisz w prefsach -- moze wyskakiwac tresc, a moze tylko powiadomienie, ale bez tresci. Jesli uaktywnisz telefon w ciagu kilku (nie wiem ilu, nie mierzylem) sekund od przyjscia wiadomosci, to od razu automatycznie wchodzi do SMSow i wyswietla tegoz, a jesli po jakims czasie, to musisz recznie otworzyc skrzynke SMSow (ale tak bylo chyba takze w 2G na starych systemach).
Marcin Jakubowski
07-10-2010, 13:19
A jest jakieś inne powiadomienie? Mi chodzi o to, żeby sms nie wskakiwał od razu na ekran, bo wtedy mogą go zobaczyć osoby, które np. nie powinny.
Bitesms daje możliwosci skonfigurowania opcji "prywatności SMS-a" w sposób dowolny. Wyskakuje co chcesz.
Ja w 2G miałem tak, że jak tylko przychodził to bach cały na ekran i jak tel był akurat na biurku to od razu osoba obok widziała co kto do mnie napisał - strasznie denerwujące.
A filmy to można oglądać bez przeróbek? Czy format avi jest ok, czy łyka jakieś formaty HD? Czy odtwarza kontenery .mkv? Czy obsługuje napisy? Jeśli tak to w jakim formacie - srt czy txt? I czy są w nich polskie czcionki widoczne?
Marcin Jakubowski
07-10-2010, 13:28
Ja w 2G miałem tak, że jak tylko przychodził to bach cały na ekran i jak tel był akurat na biurku to od razu osoba obok widziała co kto do mnie napisał - strasznie denerwujące.
A filmy to można oglądać przeróbek? Czy format avi jest ok, czy łyka jakieś formaty HD? Czy odtwarza kontenery .mkv? Czy obsługuje napisy? Jeśli tak to w jakim formacie - srt czy txt? I czy są w nich polskie czcionki widoczne?
Nie wiem, nie ogladam filmów na ip, nawet na ipadzie ( na nim tylko corcia), słyszałem, ze wyszedł player cinexplayer ale jakie ma mozliwosci to nie wiem.
A jak z tymi powiadomieniami - diody nie ma, a jest jakiś inny sposób?
Marcin Jakubowski
07-10-2010, 13:44
Sygnał, wibracje, komunikat na ekranie
Na studia netbook + Heroes III... no ja bym z nauką miał problemy :)
Ja tez bym optowal za netbookiem. Na studia raczej przyda sie bardziej standardowe rozwiazanie, zeby latwo sie wymienic plikami z innymi, wgrac jakis soft uczelniany itp.
Komunikat się pojawia ale pewnie po jakimś czasie gaśnie. Czy to znaczy, że iP się co chwila wybudza? Jeśli opuszczam pokój, gdzie znajduje się iP i ktoś w tym czasie do mnie zadzwoni lub coś napisze lub mail przyjdzie, to czy po powrocie nie włączając telefonu daje on jakoś znać, że coś tam do mnie przyszło?
Marcin Jakubowski
07-10-2010, 14:05
Po pewnym czasie ponawia komunikat a potem jeszcze raz.
Marcin Jakubowski
07-10-2010, 14:09
Ja tez bym optowal za netbookiem. Na studia raczej przyda sie bardziej standardowe rozwiazanie, zeby latwo sie wymienic plikami z innymi, wgrac jakis soft uczelniany itp.
Zależy na jakie.
Np Na prawnicze iPad bedzie lepszym rozwiązaniem ( moim zdaniem). Można wgrac kodeksy, komentarze i miec do nich wygodny dostęp bez dzwigania grubych tomów.
krzysztof jot
07-10-2010, 14:41
Motorola Droid sprzedawany jest w Europie pod nazwą Milestone.
W Polsce wyłącznie w sieci Play juz od 1 PLN.
Pozdrawiam
zdecydowanie polecam, aczkolwiek... Milestone 2 - to mój obecny faworyt http://www.knowyourmobile.com/motorola/motorolamilestone2/milestone2reviews/600045/motorola_milestone_2_review.html
Początkowo krew mnie zalewała przez to sortowanie, teraz już się przyzwyczaiłem do wyszukiwarki i uważam, że tak jest wygodniej.
gdyby tak było wygodniej - nie wprowadzaliby tej opcji w wersji 2.2 :)
acidjazz
07-10-2010, 15:00
Moj tez, ale na dzien dzisiejszy uzywam Milestone "1" i banan nie schodzi z twarzy. Ma wszystko czego mi potrzeba.
Zależy na jakie.
Np Na prawnicze iPad bedzie lepszym rozwiązaniem ( moim zdaniem). Można wgrac kodeksy, komentarze i miec do nich wygodny dostęp bez dzwigania grubych tomów.
A na netbooka się ich nie da wgrać?
Marcin Jakubowski
07-10-2010, 15:15
Wgrac sie da, ale korzystac chyba w tak wygodny sposób juz nie :)
Przecież iPad to czytnik
Wgrac sie da, ale korzystac chyba w tak wygodny sposób juz nie :)
Przecież iPad to czytnikAle "czytnik", to z racji okrojenia go z mechanicznej klawiatury. Przeciez to co mu zostalo (ekran), i co sluzy do czytania, jest tez w netbooku. :)
Sygnał dźwiękowy dwa razy co 10 minut. A później to już musisz włączyć telefon, aby zobaczyć czy przyszła wiadomość
Marcin Jakubowski
07-10-2010, 16:08
Ale "czytnik", to z racji okrojenia go z mechanicznej klawiatury. Przeciez to co mu zostalo (ekran), i co sluzy do czytania, jest tez w netbooku. :)
Pozwolę sobie użyć takiego porównania : w mojej ocenie na netbooku da sie tak samo wygodnie czytać jak na ipadzie pisać ;)
Ja wole czytać trzymając ekran w pozycji wertykalnej, co jest raczej trudne w netbookach. Poza tym mam wrazenie, ze soft do czytania plików PDF czy tez epub i innych "działa" szybciej na ipadzie niż na netbookach. Łatwiej ( bardziej naturalnie)można tez zaznaczac, podkreślać, zakreslac tekst ( z uwagi na dotykowosc ekranu).
W 2.2 można, w 2.1 nie można sobie wybrać...
Mimo 2.1 w SGS mogę sobie wybrać co będzie pierwsze, imię czy nazwisko. Może to już zasługa samsunga nie androida.
Tak bajdełej, 5. pazdziernika Polska (miedzy innymi) uzyskala pelen dostep do Android Market.
I co z tego skoro obsługiwany jest jeden telefon?
A skad niby wziales ta rewelacje?
Mimo 2.1 w SGS mogę sobie wybrać co będzie pierwsze, imię czy nazwisko. Może to już zasługa samsunga nie androida.
Mam Szpiona (i5700) i nie mam takiej możliwości, więc to zapewne zasługa softu Samsunga w SGS.
Tylko, ze ludziom na innych fonach, np. na HTC, tez to dziala. Z tego, co czytalem to trzeba wyczyscic cache Marketplace (nie pytaj jak, nie mam Androida) i/lub czekac, az nowe zakladki sie pojawia.
Udostepnienie Marketplace (w obie strony - polscy tworcy moga tez umieszczac aplikacje) to dzielo Google a nie Samsunga, wiec nie wiem, czemu mialoby to byc w jakikolwiek sposob powiazane z konkretnym telefonem.
Ja dziś zamówiłem Wave'a. Jutro ma być u mnie, zobaczymy co to warte :)
I co z tego skoro obsługiwany jest jeden telefon?
Na HTC Hero widzi płatne aplikacje bez problemu.
Udostepnienie Marketplace (w obie strony - polscy tworcy moga tez umieszczac aplikacje)
Jesteś pewny co do tego drugiego? Bo tutaj piszą co innego, nie wiem ile w tym prawdy: http://android.com.pl/news/platforma/1227-patne-aplikacje-oficjalnie-w-polsce.html
Ciekawostka: pojawił się Skype na Androida
Pozwolę sobie użyć takiego porównania : w mojej ocenie na netbooku da sie tak samo wygodnie czytać jak na ipadzie pisać ;)
ze niby klawiatura ekranowa jest rownie wygodna co fizyczna?
kwestia mocno dyskusyjna. a juz na pewno, kiedy chce sie cos wiecej popisac...
Ja wole czytać trzymając ekran w pozycji wertykalnej, co jest raczej trudne w netbookach. Poza tym mam wrazenie, ze soft do czytania plików PDF czy tez epub i innych "działa" szybciej na ipadzie niż na netbookach.
jak sie korzysta z gownianego Adobe Readera, to na pewno. ale to nie jest jedyne rozwiazanie
pod Winde. byle Foxit Reader jest dramatycznie szybszy niz Adobe.
Łatwiej ( bardziej naturalnie)można tez zaznaczac, podkreślać, zakreslac tekst ( z uwagi na dotykowosc ekranu).
zaznaczanie grubym paluchem jest wygodniejsze niz myszka? (kieszonkowa, chocby Logi M205).
ja mam osobiscie inna definicje ergonomii...
puchbeary
07-10-2010, 21:41
Ja widzę płatne aplikacje. Ładują się defaultowo jako pierwsze :D
Ja zastanawiam się nad iPadem bo może być niezłym czytnikiem e-gazet, do których chyba na razie sprzętu nie ma?
Marcin Jakubowski
07-10-2010, 22:36
ze niby klawiatura ekranowa jest rownie wygodna co fizyczna?
kwestia mocno dyskusyjna. a juz na pewno, kiedy chce sie cos wiecej popisac...
jak sie korzysta z gownianego Adobe Readera, to na pewno. ale to nie jest jedyne rozwiazanie
pod Winde. byle Foxit Reader jest dramatycznie szybszy niz Adobe.
zaznaczanie grubym paluchem jest wygodniejsze niz myszka? (kieszonkowa, chocby Logi M205).
ja mam osobiscie inna definicje ergonomii...
emotka, i wcześniejsze nie tak odległe posty powinny wyjaśnić wszystko.
Jeżeli nie to jeszcze raz:
1.na ipadze da się pisać, nie jest to jednak bardzo wygodne w przypadku dłuższego tekstu ( w porównaniu do np. notebooka), podobnie jest z czytaniem na na netbooku - da się ale za wygodnie nie jest ( w porównaniu do ipada).
2.może inny soft jest szybszy od adobe readera, ale i tak nie jest szybszy od ibooka, czy też goodreadera, poza tym czytanie na ipadzie jest jednak rozwiązane bardziej naturalnie niż w przypadku netbooka.
3. ergonomia, hm sprawa indywidualna, ręce mam naprawdę spore, nawet jak na 2 m faceta ( piłkę do kosza trzymam tak lewą jak i pawą łąpą bez problemów, palce też mam adekwatne), a zaznaczanie ios jest tak rozwiązane, że działa "u mnie" super. Próbowałem 2 rozwiązań (tzn mysz w netbooku, lapie i kompie stacjonarnym i palce w iPadze) mam porównanie - a Ty? używałeś ipada troszkę dłużej niż wizyta w appstore ? :)
Myślę , że nie uwzględniasz jednak tego, że ios pisany jest od podstaw pod obsługę dotykiem i to naprawdę działa i jest bardzo naturalne. Tak przy używaniu wszelkiej maści czytników książek, czy też przeglądaniu neta, zdjęć etc.
Poza tym, ja ipada mogę wyciągnąć w poczekalni, w kawiarni, gdziekolwiek. Przykład z dnia dzisiejszego - odwiozłem córcię na balet - zajęcia 45 minut - poczekalnia, krzesło bez stolika - nawet jakbym miał mysz, to bym jej nie rozłożył, dzwoni kumpel, prosi o poradę, odpalam, ipada, potem ibooka, komentarz do KC, zaznaczam (palcem) odpowiedni fragment, kopiuję i wysyłam mailem do kolegi. Skończyliśmy rozmowę, przejrzałem neta słuchając muzyki.45 min strzeliło jak z bicza. Dla mnie to jest ergonomia.
Mam jednak pewność, że akurat co do "niej" można toczyć dyskusje "bezendu" ;) i ile będzie interlokutorów tyle racji.
pozdrawiam
Skończyliśmy rozmowę, przejrzałem neta słuchając muzyki.45 min strzeliło jak z bicza. Dla mnie to jest ergonomia.
A nie bolą ręce od trzymania takiego sprzętu przez tyle czasu? Za lekki to chyba nie jest?
Ja dziś zamówiłem Wave'a. Jutro ma być u mnie, zobaczymy co to warte :)
Zanim wszystko dokładnie pokonfigurujesz itd. -- zrób sobie od razu update firmware; Niedawno wyszła nowa wersja bady 1.2 -- warto wklikać.
http://bada-os.info/2010/10/nowa-wersja-platformy-bada-juz-jest/
Na tyle świeża sprawa, że telefon który dostaniesz na pewno będzie jeszcze na "starym" sofcie.
mibartek
07-10-2010, 22:46
A nie bolą ręce od trzymania takiego sprzętu przez tyle czasu? Za lekki to chyba nie jest?
ipad ? wg mnie jest leciutki, a jak kolega jest 2 metrowym sporym chłopem jak pisał to tym bardziej pewnie nie ma problemu ;-)
poza tym od biedy można oprzeć go na nogach jak się siedzi :
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.bearotic.com/img/2010/01/ipad-being-used-on-lap.jpg)
ipad ? wg mnie jest leciutki, a jak kolega jest 2 metrowym sporym chłopem jak pisał to tym bardziej pewnie nie ma problemu ;-)
Co innego położyć to na kolanach a co innego trzymać w dłoniach. Moim zdaniem to może trochę męczyć tak na dłuższą metę? Z resztą taką opinię gdzieś czytałem.
iPad iPadem - ale trzeba poczekać na Samsung Galaxy Tab :-)
Mają tam włożyć nowego androida -- a jeśli ekran będzie jakości Super AMOLEDa.... będzie hit.
Marcin Jakubowski
07-10-2010, 22:51
ja kładę na kolanach ipada, mam taki pokrowiec:
http://tachobis.pl/macally-bookstand-case-and-stand-for-ipad-1g.html
tyle, że taniej go kupowałem
kładąc pada na kolanach super wygodnie można z niego korzystać :)
jak bym miał go trzymać w rękach przez 45 minut, to pewnie bym to poczuł ;)
a galaxytab będzie z pewnością super sprzętem.
Mam nadzieję, że ipad doczeka się (w końcu) prawdziwej konkurencji
kptYossarian
07-10-2010, 22:51
Witam,
np na takie studia medyczne ipad jest w sam raz.
Zamiast dźwigać kilogramy atlasów rysunkowych/foto i inne bochenki, wszystko można zmieścić w 700g samego ekranu.
Klawiatura absolutnie zbędna :)
Marcin Jakubowski
07-10-2010, 23:03
na medycynie te urządzenia będą się super sprawdzać. Żeby jeszcze można było kupić podręczniki....
się rozmarzyłem :)
A skad niby wziales ta rewelacje?
Pomyrdalo mi się z Samsung Apps:-)
Zanim wszystko dokładnie pokonfigurujesz itd. -- zrób sobie od razu update firmware; Niedawno wyszła nowa wersja bady 1.2 -- warto wklikać.
http://bada-os.info/2010/10/nowa-wersja-platformy-bada-juz-jest/
Na tyle świeża sprawa, że telefon który dostaniesz na pewno będzie jeszcze na "starym" sofcie.
Tak, właśnie czytałem, że się ukazała 1.2
Ale jak czytałem te tematy na forach to wiara pisała, że ma pełne portki jak robi upgrade... Dziwne, bo przeważnie w fonach aktualizacja oprogramowania nie jest problemem i raczej mała szansa, ze sie coś wykrzaczy... A ludzie się boją. Jaki jest tego powód?
Robiłem kiedyś aktualizację androida z 1.5 do 1.6 (Magic) i nie miałem stracha.
Tak, właśnie czytałem, że się ukazała 1.2
Ale jak czytałem te tematy na forach to wiara pisała, że ma pełne portki jak robi upgrade... Dziwne, bo przeważnie w fonach aktualizacja oprogramowania nie jest problemem i raczej mała szansa, ze sie coś wykrzaczy... A ludzie się boją. Jaki jest tego powód?
Robiłem kiedyś aktualizację androida z 1.5 do 1.6 (Magic) i nie miałem stracha.
Ja robiłem upgrejd mojego wave bez strachu i generalnie bez problemu. Zadziałało od razu.
Myślę, że obawy biorą się stąd, że na wave soft wgrywa się na zasadzie flashowania, a nie programowego upgrade. Tzn. do wgrania nowego firmware stosujesz program MultiLoader, który po prostu flashuje sprzęta. Jeśli cokolwiek w trakcie flashowania pójdzie nie tak - nawet drobny błąd, choćby ze względu na kabelek USB - może się okazać, że telefonu nie uda się już nigdy obudzić. Choć i wtedy zawsze można próbować po prostu wgrywać soft od początku.
Ponadto - są takie wersje softu, które "dopełniają" wersję poprzednią, czyli przy flashowaniu trzeba zachować odpowiednią kolejność. Wgranie ich w złej kolejności może zabić telefon.
Akurat soft z bada 1.2 to jest wersja FULL, więc nie ma tego problemu.
Zrezstą; Jak się wszystko zrobi zgodnie z instrukcją i bez pośpiechu, to nie ma obawy, że coś nie zadziała. Flashowałem wiele urządzeń w życiu i jeszcze żadnego popsuć mi się w ten sposób nie udało.
Ale to przejściowa sprawa. Bada 1.2 daje możliwość upgradeowania firmware już bezpośrednio w telefonie, w niekłopotliwy i bezpieczny sposób. Więc strachy się skończą.
Niestety Kies (coś jak Nokia PC Suite, tylko uboższy sporo) jest gównaniy i dramatycznie nieprzydatny. Teoretycznie to on powinien umożliwiać bezpieczny upgrade softu, ale w praktyce to nie działa. Szkoda na to czasu; Lepiej od razu użyć MultiLoadera.
ok, dzięki za info :) Jakby co to się odezwę do Ciebie na priv :)
A wiadomo już kiedy będzie ten soft oficjalnie udostępniony i będzie można robić aktualizację przez tego KIES?
ps. Również flashowałem różne urządzonka i zawsze było OK, więc myślę, że i z tym multiloaderem sobie poradzę :)
Trzymanie w samych rekach iPada troche meczy, da sie odczuc wage. Ale kwestia taka, ze ja np ksiazki tez nie lubie trzymac w reku. Nie czytam na stojaco. A jak siedze czy leze to i tak najczesniej opieram czy to o kolano czy o lozko, stolik. Identycznie sprawa sie ma z ipadem. Co za roznica trzymac ipada, czy trzymac ksiazke pokroju tomu Wladcy Pierscieni czy grubszego Harrego? Ba nawet iPad jest wygodniejszy o tyle ze nam sie nie zamknie i nie trzeba kontrolowac tak kartek.
messer a to dziwne co mówisz bo ja właśnie przez KIESSa aktualizowałem Falę i ni żadnego problemu nie miałem (soft mam na razie brandowany z Ery ale w niczym absolutnie mi to nie przeszkadza)
...
Niestety Kies (coś jak Nokia PC Suite, tylko uboższy sporo) jest gównaniy i dramatycznie nieprzydatny. Teoretycznie to on powinien umożliwiać bezpieczny upgrade softu, ale w praktyce to nie działa. Szkoda na to czasu; Lepiej od razu użyć MultiLoadera.
Człowiek, po co wypisujesz takie brednie i to jeszcze w odpowiedzi na pytanie kogoś, kto zamierza się wyposażyć w rozwiązanie którego nie używał wcześniej. Przecież to najnormalniejsze straszenie i wprowadzanie w błąd! Pracujesz w Nokii czy co???
OK, "fala dotarła", w info o systemie mam wersję bada 1.2, a więc już tę nową :)
Wyświetlacz robi wrażenie... Co do reszty wypowiem się za jakiś czas, jak trochę poużywam.
Człowiek, po co wypisujesz takie brednie i to jeszcze w odpowiedzi na pytanie kogoś, kto zamierza się wyposażyć w rozwiązanie którego nie używał wcześniej. Przecież to najnormalniejsze straszenie i wprowadzanie w błąd! Pracujesz w Nokii czy co???
Brednie? W nokii? Straszenie?? W błąd?
O rety.
To ja przepraszam. prz3mo, skasuj moje posty proszę, skoro ktoś ma przez nie nie spać po nocach.
Messer, mam pytanko - da się (a jesli tak to gdzie) zmienić sygnał przychodzącego sms?
Kurcze, nie mogę znaleźć kilku rzeczy...
Messer, mam pytanko - da się (a jesli tak to gdzie) zmienić sygnał przychodzącego sms?
Kurcze, nie mogę znaleźć kilku rzeczy...
Da się.
Wejdź w menu->ustawienia->Profile telefonu->Normalny i tam masz Wiadomości->Rodzaj alarmu
I tak dla każdego profilu, którego chcesz używać.
W razie dalszych dylematów - pisz na PW. Bo znowu ktoś się przestraszy moich postów :)
Da się.
Wejdź w menu->ustawienia->Profile telefonu->Normalny i tam masz Wiadomości->Rodzaj alarmu
I tak dla każdego profilu, którego chcesz używać.
W razie dalszych dylematów - pisz na PW. Bo znowu ktoś się przestraszy moich postów :)
OK, dzięki :)
a wątek wystartował z pytaniem, o telefon do przeglądania zdjęć :)
Jeszcze jedno pytanko odnośnie Wave, gdy tel. jest w zasięgu 3G i do kogoś dzwonię to odpala mi się automatem połączenie video z rozmówcą. Z kolei gdy wymuszę poł. GSM 900/1800 to przy próbie połączenia wywala komunikat, że kontakt jest poza zasięgiem 3G... Jak to zmienić?
Jeszcze jedno pytanko odnośnie Wave, gdy tel. jest w zasięgu 3G i do kogoś dzwonię to odpala mi się automatem połączenie video z rozmówcą. Z kolei gdy wymuszę poł. GSM 900/1800 to przy próbie połączenia wywala komunikat, że kontakt jest poza zasięgiem 3G... Jak to zmienić?
W jaki sposób nawiązujesz połączenie? Bo to możliwe jest na kilka sposobów :-)
(Ja najbardziej lubię "przeciągnąć" paluchem po nazwie kontaktu, z lewej strony w prawo)
Jeszcze jedno pytanko odnośnie Wave, gdy tel. jest w zasięgu 3G i do kogoś dzwonię to odpala mi się automatem połączenie video z rozmówcą. Z kolei gdy wymuszę poł. GSM 900/1800 to przy próbie połączenia wywala komunikat, że kontakt jest poza zasięgiem 3G... Jak to zmienić?
Pierwsze słyszę. Sprawdź ustawienia - na pewno coś zmieniłeś. Podobnie jest z dostępem do internetu - możesz ustawić, aby tylko przez WiFi się łączył, albo żeby aktualizacje się robiły przez WiFi wyłącznie.
Właśnie sprawdziłem i na 3g łączy się normalnie, bez video.
a wątek wystartował z pytaniem, o telefon do przeglądania zdjęć :)
No właśnie. Wracając do meritum. W zasadzie chyba można spokojnie ograniczyć wybór do Samsung Galaxy S, iPhone 4, HTC Desire, Samsung Wave. Kwestia systemu i wielkości ekranu.
A wpisując tekst na ekranie są lekkie wibracje pod palcem czy tylko dźwięk?
Zdaje sie, ze po jailbreaku i grzebaninie da sie zarzadzac zawartoscia iPoda (i pewnie japcofona tez) np. z Winampa i chyba jako dysk przenosny tez zaczyna byc widoczny.
Facet'owi chodzilo chyba o to ze nie da sie wlasnych mp3 wrzucic na iPhona, a tylko te kupione przez iTunes, przynajmnej ja tak to zrozumialem. Odpowiadam od razu, ze nie mam najmniejszych problemow by wrzucic pokazna biblioteke wlasnych mp3. Wystarczy zaimportowac do programu iTunes i wszystko mozna przeniesc do telefonu.
Marcin Jakubowski
08-10-2010, 20:53
Po JB można zainstalować aplikacje ktora to wprowadza ( chyba haptic czy jakos tam) miałem to nawet (jeszcze na 3G) ale mnie wkurzalo i wyrzucilem. W każdym razie można coś takiego uruchomić.
Dzięki - właśnie tak myślałem, że nie można wcale. Jak przez iTunes można, to ok. Co prawda ja w pierwszy dzień wrzuciłem do Wave swoją kolekcję z poprzedniego telefonu o wadze 8Gb, ale teoretycznie można to także wykonać przez iTunes ;) Przy moim połączeniu nie, no ale jak ktoś ma łącze z CERN, to da redę :P
ThomasVoland
08-10-2010, 21:54
To ponowię swoje pytanie. Czy przeglądarka www Opera w wersji na soft Applowski działa na iPadzie, czy tylko na Macach?
Ja bym się raczej spodziewał na iPada aplikacji z iPhonea niż z Maca.
Marcin Jakubowski
08-10-2010, 22:00
Nie ma natywnej opery na ipada
Jakie łącze? Uruchamiasz iTunes, podłączasz srajfona kablem USB, wybierasz katalog z muzyką, klikasz "Synchronizuj" i tyle... Jeżeli masz mp3 dobrze potagowane, to sam dzieli Ci na albumy, wykonawców itd...
Buehehe... Przypomniało mi się, jak kiedyś, dawno temu panował szał na ICQ i tam była opcja, żeby włączyć dźwięk stukotu maszyny do pisania podczas wprowadzania tekstu. A że ICQ dopiero wchodziło, wszyscy w robocie na sali mieli je poinstalowane i korespondentowali sobie ze światem. I wszyscy mieli te dźwięki powłączane. Wyobraźcie sobie, co co było słychać, jak się weszło do pomieszczenia. Normalnie jak w redakcji NY Timesa w latach 20-tych. ;-) Sorki za offtop.
EDIT:
A tak, żeby trochę do tematu wrócić, tak ku przestrodze... Właśnie ubiłem swojego iPhone'a 3G na śmierć. Chyba z tego nie wyjdzie... Się mi zachciało baterię i obudowę wymieniać...
Jakie łącze? Uruchamiasz iTunes, podłączasz srajfona kablem USB, wybierasz katalog z muzyką, klikasz "Synchronizuj" i tyle... Jeżeli masz mp3 dobrze potagowane, to sam dzieli Ci na albumy, wykonawców itd...
A to oddaję honor!
A filmy to można oglądać bez przeróbek? Czy format avi jest ok, czy łyka jakieś formaty HD? Czy odtwarza kontenery .mkv? Czy obsługuje napisy? Jeśli tak to w jakim formacie - srt czy txt? I czy są w nich polskie czcionki widoczne?
Filmy z napisami na 3.5 calowym ekranie? :-o
Jezeli bez napisow to mozna uzywac np yxflash lub yxplayer2, ktory odtwarza DivX, Xvid itp bez potrzeby konwersji do m4v lub mp4.
krzysztof jot
09-10-2010, 13:09
Jeszcze jedno pytanko odnośnie Wave, gdy tel. jest w zasięgu 3G i do kogoś dzwonię to odpala mi się automatem połączenie video z rozmówcą....
jedyne co przychodzi do głowy to to,że "odpalasz" połączenie nie tym przyciskiem co należy, może nawet przypadkowo dotykasz przycisk obok...
Bo trzeba rozróżnić Maci i urządzenia mobilne apple'a. na macach mamy system Mac OS X, na mobilnych iOS. To dwa różne systemy, mimo, iż iOS bazuje na tym pierwszym.
Słuchajcie, użytkownicy iPadów.
Pytanie konkretne mam:
Czy na tym wynalazku da się złożyć odręczny podpis? A jeśli tak - jak to jest realizowane?
Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi.
Czy na tym wynalazku da się złożyć odręczny podpis? A jeśli tak - jak to jest realizowane?
Palcem, choć można kupić chyba jakieś specjalne grube rysiki imitujące palec.
szymonvader
11-10-2010, 18:25
Podpisujesz się za pomocą palca jak w każdym dotykowym systemie. Gdzieś wyczytałem, że mercedes wprowadził ipada dla swoich sprzedawców i teraz klient zawiera umowę całkowicie w formie elektronicznej łącznie z podpisem końcowym. Podobno bardzo ułatwiło im to robotę i zmniejszyło papierologię
Ale ja nie do końca pytam czy palcem czy nie palcem :-)
Bardziej chodzi mi o aplikację -- z jakiej aplikacji można skorzystać/czego użyć, by taki podpis złożyć? Czy ewentualnie w jakiś sposób można taki podpis złożyć korzystając z aplikacji webowej?
Jeżeli ma to być aplikacka webowa, to nie ma znaczenia, czy będzie to iPad, Galaxy, czy jakiekolwiek inne urządzenie z dotykowym ekranem, czy wręcz myszką. To po stronie skryptu będzie leżało umożliwienie złożenia takiego podpisu i zapisanie go w postaci mapy bitowej. A to juz można zrealizować na wiele sposobów. Flash (choc dyskwalifikuje z miejsca to wszystko, co oparte na iOSie), Java i pewnie jeszcze jakoś inaczej. Chodzi po prostu o interaktywny element strony, na którym można rysować.
Brak jest natywnej aplikacji, która służy do uwierzytelniania dokumentów za pomocą podpisu. Wspomniany Mercedes-Benz stworzył własną aplikację do tego celu. Ale w przeglądarce działa przesuwanie palcem mapy na stronie jakdojade.pl. Działa także zoomowanie w obie strony, czyli wygląda na to, że wsparcie pełne jest. Może nie działa to super szybko, ale ciężko powiedzieć po czyjej stronie leży problem w tym przypadku. Zatem według mnie się da - pytanie tylko na ile szybko, wygodnie i zgodnie z przeznaczeniem.
Są programy typu notepad, gdzie można robić ręczne zapiski ale czy to jest wystarczające?
Podejżewam że tego szukacie w temacie podpisywania dokumnetów: ZOSH (http://itunes.apple.com/us/app/zosh-fill-sign-documents/id336914828?mt=8) :)
Sam kozystam lecz niestety nie jest to natywne pod iPada (okienkowy rozmiar iPhone pod skalowanie), ale i tak o niebo wygodniejsze niz na iPhone!
Polecam sprawdzić.
Palcem, choć można kupić chyba jakieś specjalne grube rysiki imitujące palec.
to sie chyba wibrator nazywa...
Podejżewam że tego szukacie w temacie podpisywania dokumnetów: ZOSH (http://itunes.apple.com/us/app/zosh-fill-sign-documents/id336914828?mt=8) :)
OOooo to to. Tego mi trzeba było :-)
Dziękuję bardzo. Temat podpisów chyba wyczerpany.
EDIT:
A jeszcze jedno: Czy na iPad można... pobrać plik z sieci? Tzn. zapisać obrazek po http "na dysk", czy jakoś tak.
Grzesiek_G
12-10-2010, 14:06
Zależy na jakie.
Np Na prawnicze iPad bedzie lepszym rozwiązaniem ( moim zdaniem). Można wgrac kodeksy, komentarze i miec do nich wygodny dostęp bez dzwigania grubych tomów.
hehe i lexy online z komentarzami plus program do robienia notatek, który jednocześnie nagrywa wykładowce :)
OOooo to to. Tego mi trzeba było :-)
A jeszcze jedno: Czy na iPad można... pobrać plik z sieci? Tzn. zapisać obrazek po http "na dysk", czy jakoś tak.
Da się, np posiadając darmowego dropboxa możesz mieć swoje pliki dostepne zarówno z PC, Maca jak i ipada (kopie lokalne synchronizują się z serwerem
Da się, np posiadając darmowego dropboxa możesz mieć swoje pliki dostepne zarówno z PC, Maca jak i ipada (kopie lokalne synchronizują się z serwerem
Ale mnie chodzi o pobranie pliki z _dowolnego_ serwera http. Nie via dropbox. Czyli klasyczne "Zapisz jako...." ze strony.
Obrazek da się normalnie zapisać w pamięci urządzenia. Przytrzymujesz paluchem, pojawia się menu i zapisujesz. Przynajmniej tak jest w iPhonie. Prawdę mówiąc, to nie próbowałem zrobić takiego tricku z innymi typami plików.
Mam natomiast inne pytanie dot. iPada. Chodzi o wprowadzanie polskich ogonków. Czy odbywa się to tak samo, jak w iPku? Czyli po przytrzymaniu literki wyskakuje lista dostępnych znaków pokrewnych. Czy może bardziej jak w kompie, na zasadzie kombinacji klawiszy, jak Alt+cośtam. Prawdę mówiąc sposób z iPhona na dłuższą metę, przy wprowadzaniu większej ilości tekstu jest średnio wygodny. Trudno utrzymać rytm pisania.
Marcin Jakubowski
12-10-2010, 22:03
Obrazek da się normalnie zapisać w pamięci urządzenia. Przytrzymujesz paluchem, pojawia się menu i zapisujesz. Przynajmniej tak jest w iPhonie. Prawdę mówiąc, to nie próbowałem zrobić takiego tricku z innymi typami plików.
Mam natomiast inne pytanie dot. iPada. Chodzi o wprowadzanie polskich ogonków. Czy odbywa się to tak samo, jak w iPku? Czyli po przytrzymaniu literki wyskakuje lista dostępnych znaków pokrewnych. Czy może bardziej jak w kompie, na zasadzie kombinacji klawiszy, jak Alt+cośtam. Prawdę mówiąc sposób z iPhona na dłuższą metę, przy wprowadzaniu większej ilości tekstu jest średnio wygodny. Trudno utrzymać rytm pisania.
Jest tak samo jak w iphonie. Przyznam, ze powinna byc przynajmniej opcja do wyboru - komuterowo albo " iphonowo". Ja mam ipada po jb i zmodyfikowalem klawę tak, że mam tylko polskie znaki, tak wiec jak dłużej przytrzymam "a" to nie muszę wybierać z długiej listy znaków właściwej literki tylko pojawia mi sie od razu "ą". Jest to ciut wygodniejsze ale jak to opisales jednak wybija z rytmu. Mam nadzieje, że w oficjalnym sofcie 4.2 słownik bedzie na tyle dobry, że autokorekta pozwoli na brak konieczności wprowadzania polskich znaków bo sama wszystko poprawi.
w iCab Mobile Browser mozesz zapisac kazdy plik z kazdej strony, lacznie z zipami, exe, pdf, itp itd. W Safari tez, ale po JB.
Ja jade w tej chwili na 4.2b2 i multitasking rulez. Bez JB, ale na razie nie potrzebuje. Poprzednio MT mialem w 3.2.1 na Backgrounderze, ale to nie to samo. Przegladarka iCabMobile potrafil sie wylozyc z 8-ma tabami, co doprowadzalo mnie do szalu.
Teraz na 4.2 mam MT, mam browsera, mam "czytacza" pdf-ow (Good Reader - raczej jeden z lepszych). Jest VLC. Jest git.
JB, MT, Backgrounder, VLC.
Aha.
;)
Ale dziękie za podpowiedź dot. przeglądarki - przetestuję.
JB, MT, Backgrounder, VLC.
Aha.
;)
Ale dziękie za podpowiedź dot. przeglądarki - przetestuję.
JB - Jailbreak
MT - Multitasking
Backgrounder - aplikacja umozliwajaca uruchmianie aplikacji w tle (alternatywa na natywnego Multitaskingu Apple) - dziala tylko i wylacznie na iDevicach po JB.
VLC - Video Lan Player. Chyba jeden z bardziej znanych playerow video dla PC i OSX, ktory w koncu doczekal sie swojej wersji na iPad.
iCab Browser to dla mnie chyba najlepsze przgladarka na iPad. W najnowszej wersji wprowadzili m.in. synchronizacje zakladek przez Dropbox-a.
Kwiatek111
13-10-2010, 08:58
Konczy mi sie umowa na telefon wiec czas wybrac cos nowego.
moze ktos z was orietuje sie ktory z tych telefonow lepiej sie sprawuje.
O iphonie wiem praktycznie wszystko gdyz mam poprzedni model ale nigdy
nie bawilem sie HTC.
Moze ktos wie wiecej na ten temat?
Ja mam HTC Desire. Miałem iPhone 2G. Co mi się w HTC Desire podoba:
1. Live wallpapers - u mnie na ekranie pływają sobie rybki :)
2. Przy wpisywaniu SMS jest lekka wibracja pod palcem.
3. Nieodebrane połączenia, sms, e-mail sygnalizowane diodą.
4. Sporo darmowych aplikacji w Android Market.
5. Synchronizacja kontaktów i kalendarza z kontem google, bez konieczności podłączania telefonu do komputera.
6. Dopasowanie tekstu do szerokości okna w przeglądarce - można mieć dowolnie duże litery i nie trzeba przesuwać ekranu lewo-prawo aby przeczytać cały artykuł.
7. Flash w przeglądarce.
8. Możliwość oglądania DivX przez przeróbek.
9. Możliwość ściągnięcia sobie dowolnego pliku z sieci, jak również zapisywanie załączników z email.
10. Widgety i możliwość ich dowolnego poustawiania (pogoda, kalendarz, newsy).
nie mialem ajCudu (jestem uczulony na ta firme), ale mam Desire i o jego wadach/zaletach.
porownac moge z N95, bo takowa mialem uprzednio.
po wyciagnieciu z pudelka Desire jest, jak na moje potrzeby, dramatycznie chu* oprogramowany.
poinstalowany szmelc typu alpikacje do facebooka, jutuba i innego badziewia dla dzieciakow z pseudo-zyciem,
za to brak podstawowych aplikacji jak przegladarka plikow czy sensowny notatnik (standardowy androidowy
to gowno). na szczescie to HTC, wiec wszystko mozna doinstalowac bez blogoslawienstwa jedynego
slusznego golfika.
po instalacji i konfiguracji jest to bardzo sensowny telefon. mozna sobie bezprzewodowo wrzucac pliki
ftp-em, mozna sie ssh z serwerem polaczyc, a nawet jakis VPN jest (to akurat musze jeszcze przetestowac
z routerem Cisco)... obslugi z ajCudemWiankiem nie porownam, ale np. z poprzednio posiadana Nokia N95
moge. Symbian byl od wyciagniecia z pudelka lepiej oprogramowany (duzo lepiej dla kogos, kto telefonu
uzywa do pracy nie do kretynskich portali socjalnych) i Nokia ma ciut fajniejszy kalendarz (z podzialem na
typ eventu), ale Android jest znacznie szybszy, a widgety HTC sa bardzo fajne w obsludze. to co mi sie tez
podoba, to mozliwosc bezposredniego dostepu do wlacznika/wylacznika i do konfiguracji polaczen
bezprzewodowych (wifi, blutacz, internet czy chocby sama siec GSM/UMTS). nie testowalem jeszcze, ale jest
opcja zrobienia z telefonu access pointu do sieci wifi. niestety chwilowo mam abonament bez netu, wiec nie
chce mi sie ekstra placic za taki test ;) zakladam, ze dziala
jedyne co mi sie jeszcze nie udalo (z braku czasu zapewne) to wejsc z komorki na domowy NAS. jak to bede
mial, to w zasadzie tylko mi brakuje jakies baterii 3000mAh i telefon jest dla mnie zupelna pelnia szczescia ;)
Kwiatek111
13-10-2010, 13:51
w gre wchodzi jeszcze jeden telefon: htc 7 trophy z windows 7 phone
prosze o wszelkie opinie
System Windows 7 Phone może się nie podobać. mi po pierwszych zdjęciach się nie podoba.
po wyciagnieciu z pudelka
Chyba nikt nie kupuje takiego telefonu po to, by nic na nim nie instalować. Telefon "Japkowy" jest chyba wyposażony w aplikacje podobnie. Poza tym, lepiej mieć telefon pusty, i samemu dostosować do własnych potrzeb, niż wywalać beznadziejne aplikacje.
Porównać z ip4 również nie mogę, jednak mam porównanie z iphonem 3g. To wciąż ten sam OS, więc myślę, że można porównać(pomijając bebechy)
Zgadzam się z ropuszem w kwestii tego telefonu. Mam jednak jedno małe ale. Jest zdecydowanie za cichy. Przy ustawieniu głośności na maxa po prostu pierdzi(no i mam ustawioną głośność na max, a i tak dzwonek gra ciszej) Czas działania na baterii i widoczność w słońcu pomijam, bo to już pisałem w innym temacie. Chociaż w okresie jesienno zimowym problem widoczności w słońcu nie istnieje.
Wiele ludzi poleca "zrootowanie" androida, i są tam aplikacje, które pozwalają na np obniżenie taktowania procesora jak telefon jest w stanie uśpienia. Pozwala to na zwiększenie czasu działania na baterii.No i jeszcze jedno.. desire jest dużo tańszy, a funkcjonalnością nie odbiega od iphona.
System Windows 7 Phone może się nie podobać. mi po pierwszych zdjęciach się nie podoba.
nie ma co porownywac po zdjeciach, tylko trzeba poczekac az ktoś z znajomych bedzie miał/ bedzie mozna pojsc do sklepu i sobie pomacac i sie dobra chwile tym pobawic i wiedziec, czy nam sie huby podobaja czy nie.
Ja mam HTC Desire. Miałem iPhone 2G. Co mi się w HTC Desire podoba:
1. Live wallpapers - u mnie na ekranie pływają sobie rybki :)
2. Przy wpisywaniu SMS jest lekka wibracja pod palcem.
3. Nieodebrane połączenia, sms, e-mail sygnalizowane diodą.
4. Sporo darmowych aplikacji w Android Market.
5. Synchronizacja kontaktów i kalendarza z kontem google, bez konieczności podłączania telefonu do komputera.
6. Dopasowanie tekstu do szerokości okna w przeglądarce - można mieć dowolnie duże litery i nie trzeba przesuwać ekranu lewo-prawo aby przeczytać cały artykuł.
7. Flash w przeglądarce.
8. Możliwość oglądania DivX przez przeróbek.
9. Możliwość ściągnięcia sobie dowolnego pliku z sieci, jak również zapisywanie załączników z email.
10. Widgety i możliwość ich dowolnego poustawiania (pogoda, kalendarz, newsy).
1. Na iP tez sie da. (Theme + Winterboard)
2. Na iP tez sie da. (Haptic)
3. Nie da sie
4. Jest mnostwo darmowych app na iP.
5. Na iP tez sie da.
6. Zalezy od strony.
7. Na iP tez sie da. (Frash)
8. Na iP tez sie da. (VLC, CineX Player)
9. Na iP tez sie (iCabMobile - IMO najlepszy browser na iP)
10. Tez sie da (Lockinfo)
1. Na iP tez sie da. (Theme + Winterboard)
2. Na iP tez sie da. (Haptic)
3. Nie da sie
4. Jest mnostwo darmowych app na iP.
5. Na iP tez sie da.
6. Zalezy od strony.
7. Na iP tez sie da. (Frash)
8. Na iP tez sie da. (VLC, CineX Player)
9. Na iP tez sie (iCabMobile - IMO najlepszy browser na iP)
10. Tez sie da (Lockinfo)
A czy te wszystkie aplikacje to tak normalnie czy po JB?
1,2,7,10 po JB. Reszta bez.
Kwiatek111
13-10-2010, 17:25
czyli nie mozna tego zrobic bez JB a na HTC tak
Apple nie od dziś jest znany ze swoich ograniczeń. W listopadzie ma być HTC Mozart w polskim Orange. Sprzętowo, jak Desire tylko Windows 7 Phone. Może Ci ten system przypadnie do gustu? Mi w Desire brakuje tylko lepszej baterii i dlatego czasem nieśmiało spoglądam w stronę Samsunga Galaxy S.
I teraz sie zacznie, jaki to iPhone be a HTC cacy. Znikam wiec.
I teraz sie zacznie, jaki to iPhone be a HTC cacy. Znikam wiec.
Tu przede wszystkim chodzi o iOS, Androind i Win 7 a nie o to czy to Apple czy HTC. Zrozumiałym jest natomiast porównanie systemów takich, jakimi są a nie po JB czy custom ROM'ach.
Kwiatek111
13-10-2010, 17:47
a jak to jest z szybkoscia touchscreena w HTC ? dziala tak szybko i plynnie jak iphone?
Chyba nikt nie kupuje takiego telefonu po to, by nic na nim nie instalować.
zasadniczo sie zgadzam, ale ta wspomniana Nokia N95 juz w pudelku przyjezdzala z normalnym
zestawem uzytecznych aplikacji. zamiast takiego gowna jakie teraz sie serwuje w smartphone'ach
w mysl zalozenia, ze klient jest debilem, ktory podnieca sie jak mu miga i swieci, a nie kiedy do
czegos sensownego sie przydaje... zalozenia poniekad slusznego, bo 90% nabywcow tych telefonow
takich wlasnie jest, ale rece i tak mi opadaja...
moze i paradoksalnie, ale po zmianie na Desire docenilem Symbiana. nie zeby mi sie Android nie podobal,
ale po prostu projekt N95 (goly Symbian + dobor oprogramowania) byl swietny pod katem moich
zastosowan, a HTC Desire na starcie robi bardziej wrazenie zabawki dla nazelowanych licealistow,
niz porzadnego narzedzia do pracy. a wydawalo mi sie, ze to tylko ajCudaWianki tak sa projektowane... :)
oczywiscie, po 2 wieczorach zabawy i konfiguracji Desire zmienia sie w bardzo porzadne narzedzie.
a jak to jest z szybkoscia touchscreena w HTC ? dziala tak szybko i plynnie jak iphone?
U mnie jest bardzo płynnie. Poza tym tylko przy kupnie telefonu człowiek przewija listę adresową w tą i z powrotem. Potem już się tego tak często nie używa :)
niz porzadnego narzedzia do pracy.
W tym wypadku należałoby porównać jeszcze działanie na baterii, a nie ilośc aplikacji, które są już zainstalowane po wyjęciu z pudełka. Desire faktycznie bardzo słabo wypada pod tym względem. Nexus one nie lepiej.. Ale takie są uroki smarphonów z dużymi ekranami po prostu.
W sumie nie wiem skąd twoje przypuszczenia, że 90% użytkownicy smarphonów to debile... chciałbym wiedzieć skąd te wnioski....
zamiast takiego gowna jakie teraz sie serwuje w smartphone'ach
w mysl zalozenia, ze klient jest debilem, ktory podnieca sie jak mu miga i swieci, a nie kiedy do
czegos sensownego sie przydaje...
Skoro smartphone jest pusty, to niczego się nie serwuje w smartphonach. Jedyną aplikacją , która zaraz po uruchomieniu wydała mi się zbędna, był facebook.. tam nic innego nie było. Resztę doinstalowałem sobie sam. Uważam, że to lepsze, niż męczenie się z aplikacjami których nie potrzebujesz. Iphone też jest prawie że pusty w środku. Nie ma nic. Tylko o tym nikt chyba nie mówi :) Tak samo jest chociażby z linuxami.. on jest pusty. Konfigurujesz sobie go sam wg potrzeb. W windowsie masz niby to co trzeba ale i tak instalujesz inne, np inny odtwarzacz filmów, muzyki, przeglądarkę itp)
A to, że teraz jest tendencja na robienie świecących kolorowych urządzeń, które tylko wyglądają.... jest popyt, jest podaż.
1. Na iP tez sie da. (Theme + Winterboard)
...
Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?
W tym wypadku należałoby porównać jeszcze działanie na baterii, a nie ilośc aplikacji, które są już zainstalowane po wyjęciu z pudełka. Desire faktycznie bardzo słabo wypada pod tym względem. Nexus one nie lepiej.. Ale takie są uroki smarphonów z dużymi ekranami po prostu.
W sumie nie wiem skąd twoje przypuszczenia, że 90% użytkownicy smarphonów to debile... chciałbym wiedzieć skąd te wnioski....
to ze smartphone'y zra baterie to wiem.
a co do aplikacji: po rozwinieciu ekranu "all apps" w golym Desire mam bodajze 11 rzadkow po 4 ikonki.
z czego kompletnie bezuzytecznych lub przynajmniej nadajacych sie na mocno fakultatywne, jest dla mnie
na dzien dobry polowa. z tego co pozostaje znaczna czesc to skroty do aplikacji dostepnych z poziomu
widgetow - i ja bym je osobiscie wolal z tej listy usunac. ale ja lubie czyste pulpity - i w WIndows tez nie mam
pulpitu usranego ikonkami, jak wiele znanych mi osob.
z aplikacji absolutnie niezbednych w telefonie Desire nie ma na starcie eksploratora plikow, menedzera zadan
i notatnika. w zamian ma 2 ikony do newsow, 2 do zegarka, 2 do poczty, 3 do odtwarzacza multimedialnego
(Music, FM Radio, Videos - to tak naprawde powinno byc pod jednym skrotem) i jeszcze 2 do ustawien
(Settings, Setup)...
co do oceny uzytkownikow - to nie jest moja ocena, tylko producentow aparatow. to nie jest bynajmniej tak,
ze interfejs uzytkownika HTC, Samsunga ajCudu jest wziety z palca, tylko to sa staranne badania rynku. wiec
jesli mruga, swieci sie i wszystko dookola skacze i tanczy, to widac tak tego ludzie chca :(
Skoro smartphone jest pusty, to niczego się nie serwuje w smartphonach. Jedyną aplikacją , która zaraz po uruchomieniu wydała mi się zbędna, był facebook.. tam nic innego nie było.
no to ja wiecej znalazlem ;)
Resztę doinstalowałem sobie sam. Uważam, że to lepsze, niż męczenie się z aplikacjami których nie potrzebujesz.
meczeniem bym tego nie nazwal, ale nieodmiennie Desire ma dla mnie za duzo nieodinstalowywalnych aplikacji,
ktore do niczego mi nie sa potrzebne. zdecydowanie za duzo. za to tych naprawde uzytecznych nie ma
w zestawie :(
Iphone też jest prawie że pusty w środku. Nie ma nic. Tylko o tym nikt chyba nie mówi :) Tak samo jest chociażby z linuxami.. on jest pusty. Konfigurujesz sobie go sam wg potrzeb. W windowsie masz niby to co trzeba ale i tak instalujesz inne, np inny odtwarzacz filmów, muzyki, przeglądarkę itp)
instalujac normalnego Linuksa masz wybor profilu konfiguracji. mozesz sobie zainstalowac system pod konkretne potrzeby a nie tylko taki, ktory lsni sie jak psu jaja i miga ikonkami facebooka ;)
przy czym porownanie jest o tyle niedobre, ze Android w komorce musi byc w zestawie z oprogramowaniem, zeby od wyjecia z pudelka uzytkownik cos mogl z nim zrobic. to nie jest tak, ze dostaje sie goly aparat i samodzielnie
na nim instaluje system pod wlasne potrzeby.
A to, że teraz jest tendencja na robienie świecących kolorowych urządzeń, które tylko wyglądają.... jest popyt, jest podaż.
ano niestety.
dlugas1982
13-10-2010, 19:42
ajfony są ładne, w miarę funkcjonalne, ale stanowczo za drogie
w gre wchodzi jeszcze jeden telefon: htc 7 trophy z windows 7 phone
prosze o wszelkie opinie
WP7 to porazka, nie system. Osobiscie odradzam, chyba, ze ktos potrzebuje funkcjonalnego klona japcofona, z wszystkimi jego wadami, ale bez appstore i bez logo z jabluszkiem.
Tak samo jest chociażby z linuxami.. on jest pusty. Konfigurujesz sobie go sam wg potrzeb. W windowsie masz niby to co trzeba ale i tak instalujesz inne, np inny odtwarzacz filmów, muzyki, przeglądarkę itp)
A to, że teraz jest tendencja na robienie świecących kolorowych urządzeń, które tylko wyglądają.... jest popyt, jest podaż.
Jak ostatnio instalowalem Ubuntu, to na pokladzie byl od razu Firefox, OpenOffice, mplayer, jakis odtwarzacz muzyki, komunikator i kupa innych rzeczy. PoenSuse ma podobnie. Ten system byl duzo bardziej pelny od Windowsa, no chyba, ze ktos sam sobie kompiluje czy wybiera moduly do instalacji.
puchbeary
13-10-2010, 20:57
Konieczność doistalowania aplikacji do gołego systemu uważam akurat za plus. Jeden potrzebuje jajek a drugi kukuryku. Przy takim stanie rzeczy użytkownik instaluje to co jest mu indywidualnie potrzebne. Konfigiracja telefonu pod siebie też daje frajdę. W IP drażni mnie kwestia zależności telefonu od oprogramowania producenta. Czasem mam wrażenie, że polityka firmy przewiduje, że IP jest jedynie wypożyczany, wynajmowany użytkownikowi a nie kupowany przez niego. Android jest pod tym względem bardziej otwarty i niezależny. Ja bym brał Desire. Co do WM7 to jak to zwykle bywa pierwsi nabywcy będą też pierwszymi betatesterami - jeśli ci to nie przeszkadza :) można zaryzykować. W początkowej fazie jeśli telefon ci nie siądzie zawsze znajdziesz innego napaleńca który będzie chciał się pobawić nowością.
tap.. tap.. tapatalk
krzysztof jot
13-10-2010, 21:42
WP7 to porazka, nie system. Osobiscie odradzam....
jakaś konkretna informacja wreszcie, rozumiem że pracujesz na tym systemie przynajmniej miesiąc ? :)
a, nie ? nie ma jeszcze w sprzedaży telefonu z tym systemem ? a, no to faktycznie - porażka
Polecam Iphone, mam 4, i 2 3GSy - nie zamienię na inny telefon....
krzysztof jot
13-10-2010, 21:44
Chyba nikt nie kupuje takiego telefonu po to, by nic na nim nie instalować. ...
oficjalne badania Aple podają iż coś około 4% nabywców instaluje cokolwiek więcej na ich telefonach.
oficjalne badania Aple podają iż coś około 4% nabywców instaluje cokolwiek więcej na ich telefonach.
Mam Iphony od roku i oprócz kilku Appsów nie instalowałem NIC
andrstac
13-10-2010, 22:37
WP7 to porazka, nie system. Osobiscie odradzam, chyba, ze ktos potrzebuje funkcjonalnego klona japcofona, z wszystkimi jego wadami, ale bez appstore i bez logo z jabluszkiem.
WM7 ma kilka wad na wstepie: brak "wytnij, kopiuj, wklej"; obsługa łączenia pamięci SD z wbudowaną (zamienisz kartę - musisz instalować wszystko od nowa);
Kupujący HTC dzielą się na dwie grupy tych co chcą ładny i nieco egzotyczny fon ( to samo co zgniłe jabłko) i tych co kupują go z rozmysłem gmerania i gotowania ROMów. Ja należę do tych drugich.
WM7 ma kilka wad na wstepie: brak "wytnij, kopiuj, wklej";O ja pitolę... I teraz sobie przypomnijcie, jaka nagonka była na Stefana, gdy w którejś tam wersji iOSa dodane zostało kopiuj-wklej.
andrstac
13-10-2010, 23:25
O ja pitolę... I teraz sobie przypomnijcie, jaka nagonka była na Stefana, gdy w którejś tam wersji iOSa dodane zostało kopiuj-wklej.
Bo WM7 z założenia (marketingowców) ma być bezpośrednim konkurentem IP. Z komentarzy na forach branżowych wynika jednak że posiadł prawie wszystkie wady IOS i androida, natomiast żadnych wyróżniających się zalet - generalnie szykuje się wielka klapa.
jakaś konkretna informacja wreszcie, rozumiem że pracujesz na tym systemie przynajmniej miesiąc ? :)
a, nie ? nie ma jeszcze w sprzedaży telefonu z tym systemem ? a, no to faktycznie - porażka
Posluze sie cytatem:
Key features:
•Premium mobile OS (high minimum hardware requirements)
•Clean, uncluttered interface with distinctive design language
•Easy and thumbable user interface
•Smooth operation with cool animations and transition effects
•A fresh start with no legacy support needed
•Backed up and developed by one of the largest software companies in the world
•Excellent MS Office mobile implementation
•Top-notch social integration
•Excellent cloud services integration (SkyDrive, Windows Live, Xbox Live)
Main disadvantages:
•No system-wide file manager
•No videocalling
•Limited third-party apps
•No Bluetooth file transfers
•No USB mass storage mode
•No memory card support
•No multitasking
•No copy paste
•Too dependent on Zune software for computer file management and syncing
•No music player equalisers
•No Flash or Silverlight support in the web browser
•No sign of free Bing maps Navigation so far
•No DivX/XviD video support
Za: http://www.gsmarena.com/windows_phone_7-review-521.php
Wszystkie wady japca przy minimalnej ilosci jego zalet i wartosci dodanej... Microsoft sie chyba nigdy nie nauczy.
Podobno copy-paste ma byc na poczatku 2011, czyli ta sama strategia, co Apple - kolejne wersje softu lataja najbardziej oczywiste dziury i sprzedaje sie to jako wybitny "ficzer".
Mam kolejnego HTC, obecnie model HERO (na Androidzie) uważam że są świetne zarówno do zastosowań biznesowych jak i zabawy.
Key features:
•Premium mobile OS (high minimum hardware requirements)
•Clean, uncluttered interface with distinctive design language
•Easy and thumbable user interface
•Smooth operation with cool animations and transition effects
•A fresh start with no legacy support needed
•Backed up and developed by one of the largest software companies in the world
•Excellent MS Office mobile implementation
•Top-notch social integration
•Excellent cloud services integration (SkyDrive, Windows Live, Xbox Live)
Main disadvantages:
•No system-wide file manager
•No videocalling
•Limited third-party apps
•No Bluetooth file transfers
•No USB mass storage mode
•No memory card support
•No multitasking
•No copy paste
•Too dependent on Zune software for computer file management and syncing
•No music player equalisers
•No Flash or Silverlight support in the web browser
•No sign of free Bing maps Navigation so far
•No DivX/XviD video support
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zgeek.com/forum/gallery/files/1/0/8/polar-bear-face-palm_thumbnail1.jpg)
Kwiatek111
14-10-2010, 09:27
chcecie powiedziec ze nowy htc ktory wychodzi za tydzien (htc trophy bo ten zamierzam kupic) bedzie gorszym telefonem niz htc desire?
Najważniejszy jest system i dopiero po decyzji jaki system Ci odpowiada można wybierać konkretny model telefonu.
ajfony są ładne, w miarę funkcjonalne, ale stanowczo za drogie
Jak masz wysoki abonament to czy wybierasz iPhonea czy jakąś prostą Nokię zapłacisz prawie tyle samo.
Jak masz wysoki abonament to czy wybierasz iPhonea czy jakąś prostą Nokię zapłacisz prawie tyle samo.
A dlaczego zakładasz że ma?
Ja np. płacę abonamentu zawrotne 35zł, rzadko kiedy go przekraczam a Orange aktualnie proponuje mi jafony za 3 kafle OIDP. :D
Założenie jak każde inne. Dlaczego miałby założyć, że dlugas, czy Ty macie najniższy z możliwych abonamentów lub pre-paida?
ajfony są ładne, w miarę funkcjonalne, ale stanowczo za drogie
Tak, tak tym bardziej ze to watek o ajpadzie.
Ja też powoli przymierzam się do zmiany telefonu, i myślałem nawet o Win7, ale ta lista wad raczej go skreśla.
IPhone odpada, bo nie ma jednej ważnej dla mnie funkcji - radia :) Często sobie słucham w drodze do pracy.
Mam palmtopa z Win5 - używam jako nawigacji i czytania e-booków, a chciałbym mieć to wszystko (czyli telefon, nawigację itd.) w jednym urządzeniu. Czy na Androida działa Automapa (bo tego teraz używam)? Albo czy jest inny porównywalny z nią program do nawigacji? Jak z edycją plików Excella (potrzebne mi do pracy)?
Bo jak na razie to chyba tylko Omnia2 (z Win6.5) spełnia moje wymagania...
Bo jak na razie to chyba tylko Omnia2 (z Win6.5) spełnia moje wymagania...
a HD2?
Pozwolę sobie odkopać temat. Właśnie stoję przed wyborem nowego telefonu kończy mi się umowa w plusie i będę ją przedłużał. W załączniku jest wszyustko o mojej ofercie ale to akurat mało ważne, ważne, że wybieram opcję 300... na dole załącznika jest cennik telefonów, które mogę sobie wybrać... iPhony odpadają bo cena jest kosmiczna i nie chcę tyle wydawać na telefon. Nokia E72 jest po 99zł Nokia E52 po 1zł... Nigdy nie miałem telefonu z pełną klawiaturą, do tego wydaje mi się ona strasznie szeroka i duża... jak to się sprawuje? Może poleci, ktoś z was coś z tej listy szanowni forumowicze...
moje potrzeby:
- duży wyświetlacz
- możliwość wgrania mojej automapy (bo mam licencje jeszcze na 5lat)
- łatwość w obsłudze
- chyba wolałbym telefon z klawiaturą... przeszedłem przez OMNIE I i II i jakoś mi nie przypadły do gustu
- więcej rozmawiam niż piszę (99%-1%)
- by GPS był stabilny (Omnia mi tego nie dała)
-aparat to ja mam, więc nie jest to nic potrzebnego raczej...
oferta do ściągnięcia (http://www.megaupload.com/?d=KUN20OMG)
gdyby nie udało się pobrać pliku:
BlackBerry 8520
Emporia Elegance
Emporia Talk V20
HTC HD 2
HTC HD Mini
HTC Smart
Huawei ETS8121
iPhone 3GS 16GB
iPhone 3GS 32GB
iPhone 4 16GB
Jablotron GDP02
LG Bali GM360
LG BL20 New Chocolate
LG KP500 Cookie
LG GD510 Eco Solar
LG Swift GT540
Nokia 2220
Nokia 2330
Nokia 2700
Nokia 2710 Navigation
Nokia 2720
Nokia 5130
Nokia 5228
Nokia 5230
Nokia 6303i
Nokia 6303i z zest. BH 105
Nokia 6730
Nokia 7230
Nokia C6
Nokia E52
Nokia E66
Nokia E72
Nokia N97
Nokia N97 Mini
Nokia X3
Samsung B2100
Samsung Delphi B3410
Samsung Delphi B3410+2GB
Samsung i5700 Galaxy
Samsung Galaxy i5800
Samsung Galaxy S i9000
Samsung Monte S5620
Samsung Omnia II
Samsung Omnia Lite (B7300)
Samsung S3550 Shark
Samsung S3600
Samsung S5200
Samsung S5230 Avila
Samsung S5230 Avila z GPS
Samsung S5350 Shark
Samsung S5510
Samsung S7350i Ultra Style
Samsung Wave S8500
Sony Ericsson Hazel
Sony Ericsson U10i Aino
Sony Ericsson W595
Sony Ericsson W715
Sony Ericsson Zylo
dlugas1982
14-10-2010, 16:55
no pisząc o "ajfonach" miałem na myśli cały biały sprzęt
sory za nieścisłość :]
Jest sporo droższy. No i ma większą wagę i rozmiary, a na to też patrzę.
Kwiatek111
14-10-2010, 17:40
no i jeszcze jeden telefon wszedl do gry HTC desire HD, co myslicie?
ThomasVoland
14-10-2010, 17:56
Hitem cena/jakość jest ostatnio Samsung i5700 z androidem (nowe na allegro za ok 600 zł). Co do win7 to po ostatniej prezentacji LG z tym systemem bardzo dużo pozytywnych opinii, że MS znowu wraca do gry, ale chyba wolałbym coś od googla. Z ciekawości sprawdził tego i5700 żeby zobaczyć jaki jest android, bo cena jak za telefon z takimi możliwościami wydaje mi się rewelacyjna. Co do nawigacji to jest dużo gorzej niż WM (mniejszy wybór). Na androida z polskich map to NaviExpert http://www.naviexpert.pl który ściąga dane z netu, ale podobno kosztuje to grosze bo mapy są wektorowe, a nie jako pliki graficzne.
Hitem cena/jakość jest ostatnio Samsung i5700 z androidem (nowe na allegro za ok 600 zł).
Polecam od razu robić upgrade oficjalny na i5700, na nieoficjalnym natomiast nieźle przyspiesza. ;)
ThomasVoland
14-10-2010, 18:27
No upgrade to konieczność, bo niestety wszystkie mają starego androida preinstalowanego, mimo że jest oficjalnie nowszy dostępy na ten model. Możesz się rozpisać na temat oficjalnego i nieoficjalnego upgrade? Nie zagłębiałem się w temat i nie wiedziałem że jest kilka opcji. Chyba że chodzi o nieoficjalne ROMy przygotowywane przez userów (gotowane w kuchni).
I jak w androidzie jest rozwiązana sychronizacja kontaktów itp? Tylko z gmailem czy z outlookiem itp też można?
Hmm przyznam, że nie synchronizowałem z Outlookiem .. jednak chyba najprostszą drogą jest użycie programu PC który zsynchronizuje Outlooka z gmail a później wszystko prosto trafi na telefon.
Co do ROMów - tak robione przez userów - choćby z xda ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.