PDA

Zobacz pełną wersję : Spekulacje i plotki o nowościach LUSTRZANEK semipro FX Nikon Dxxx



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

loki_p
23-05-2011, 00:54
Może to nadmiar słońca ale jestem prawie pewny że widziałem dziś na ulicy pana o skośnych oczach z aparatem z paskiem na którym było napisane d700s.

iceman
23-05-2011, 02:43
hehe :) handmade body?

tomkkk
23-05-2011, 08:05
Nadmiar słońca ;)

tomkkk
26-05-2011, 10:48
A czy nie dziwi nikogo, że ostatnio jakoś tak podejrzanie cicho zrobiło się na temat następcy D300s? Może w końcu wypuszczą nową wersję, bo trzyseta ma już prawie dwa latka.

Pawel Pawlak
26-05-2011, 10:59
Teoretycznie w drugiej połowie roku powinny być premiera następcy d300s i d3s, ale za racji kataklizmów wszelakich może być różnie - raczej liczyłbym na 2012
Ciekawe czy D400 (czu jak to siębędzie nazywało) dostanie "poprawioną" matrycę z D7000 czy nowego 24mpix DXa ?

fotouśmieszek
26-05-2011, 12:48
http://camera.downloadatoz.com/news,2115,nikon-d400-dslr-priced-around-1-200-coming-soon.html

To by rozwiązało nasze kłopoty.Tym razem dobry AF...jezeli to prawda:-)

88y
26-05-2011, 13:18
Tym razem dobry AF...jezeli to prawda:-)

Coś mi tutaj nie pasuje:
-nowy sensor AF - 39pololowy
-matryca 16,2MP lub 18MP
-wbudowany GPS
-cena 1000(16,2MP) lub 1200$(18MP)

jakoś za tanio (taniej niż d7000), pewnie już księgowi siedzą i myślą nad realną ceną lub co by tutaj okroić

jarvik
26-05-2011, 14:05
cena w polandii będzie i tak +30% wieksza. Czyli z mytem dla sprzedawcy ok 5tys zlotych ale to jeszcze pewnie potrwa conajmniej do świąt.. i tak wg mnie to plota...

Nuu
26-05-2011, 17:50
A mi nie pasuje kilka rzeczy np;

-D4? - takiego aparatu jeszcze nie było?
- memory stick? - przecież, to nie jest sony? i w dodatku 3 sloty na karty pamięci?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/05/2qsnos9-1.jpg
źródło (http://i52.tinypic.com/2qsnos9.jpg)

Wychodzi na to, że jest to plotka...

robsonzbydzi
26-05-2011, 18:04
ludzie przestańcie się łapać na takie bzdury, specyfikacja śmierdzi na kilometr, najbardziej ubawił mnie memory stick.....

sovi3t
26-05-2011, 18:40
Tiaa, D300s chodzi w okolicach 1600, a oni wypuszczą miodny D400 za 1200?
Według mnie do olania, jedynie przepuszczenia, tak jak z tym że D400 ma mieć wymienną matrycę, np. standard, high-iso i high resolution.

fotouśmieszek
26-05-2011, 18:45
ludzie przestańcie się łapać na takie bzdury, specyfikacja śmierdzi na kilometr, najbardziej ubawił mnie memory stick.....

Nie ma obowiązku traktowac wszystkiego tak serio.Zresztą czasem plotki sie potwierdzaja.Powtarzam czasem ...można pożartować;)

prz3mo
26-05-2011, 18:59
... przygotowany do wysyłki... chyba w kosmos ;)

snakemaycry
26-05-2011, 21:10
... przygotowany do wysyłki... chyba w kosmos ;)

W kosmos poleciał zdaje się D3, więc sprzętu tam już mają ;)

panoramix
26-05-2011, 23:09
Memory stick + może jeszcze VHS... Rozumiem, że to wątek spekulacyjny, ale to tragedia, że na takie bzdety ktoś z forum się nabiera.

elarco
02-06-2011, 09:15
[NR] (http://nikonrumors.com/2011/06/02/reality-or-fiction-nikon-d4-d4x-d400-d400x-d800-d800x-d9000-specs.aspx/) zobaczcie na to...
musi być koniec świata :-D

Krycha
02-06-2011, 09:48
Ale ktoś miał wyobraźnie :) podziwiam hehe te czułości i ilości pikseli....

killertowa
02-06-2011, 09:59
i wszystko to sobie zapisał przy kotlecie :)

Pawel Pawlak
02-06-2011, 10:53
[NR] (http://nikonrumors.com/2011/06/02/reality-or-fiction-nikon-d4-d4x-d400-d400x-d800-d800x-d9000-specs.aspx/) zobaczcie na to...
musi być koniec świata :-D
Raczej ktoś się czego halucynogennego naćpał ;)

Fatman
02-06-2011, 10:55
No, ale jak by to nie było pisane po grzybkach................. gdyby taka specyfikacja np. D4 była prawdziwa, to już bym się zastanawiał, którą nerkę bardziej lubię ;-)

Jacek_Z
02-06-2011, 11:20
Raczej ktoś się czego halucynogennego naćpał ;)jak to się czyta to się taki banan na ustach robi :)

Sensitivity: 100-409.600 ISO (Boost 25, 50, 819200 and even the unbelievable 1638400)
Shutter speeds: 60-1/16000sec,.. (probably metal shutter rated over million exposures)
Video recording: 30frames/sec UHD 3840x2160p
Integrated Wi-Fi
Integrated GPS
Dynamic range: Over 18 F-Stops
48 or 54 Megapixel full size 3MOS (samelike as Sigma Foveon)

najbardziej to wierzę w ten zakres czułości, niestety.

bialogardzianin
02-06-2011, 11:35
...
Dynamic range: Over 18 F-Stops
48 or 54 Megapixel full size 3MOS (samelike as Sigma Foveon)

najbardziej to wierzę w ten zakres czułości, niestety.

Na przestrzeni dekady był niewielki skok w zakresie poprawy czułości, a szczególnie dynamiki, więc to byłby krok milowy. ;) Pytanie nasuwa się takie: znając parametry i ceny d3s i d3x, ile będzie musiało kosztować takie cacko z takimi nowinkami? ;)

Zolty
02-06-2011, 15:36
Mniej więcej tyle samo+inflacja - tyle że za 15 lat ;)

tomkkk
03-06-2011, 07:56
Gdyby miał jeszcze zintegrowaną mikrofalę i silnik hybrydowy oraz zestaw poduszek powietrznych to pewnie bym się zdecydował :D

Nikonamający_na_7
06-06-2011, 22:17
No prawie ma te udogodnienia! ;-) http://nikonrumors.com/2011/06/02/reality-or-fiction-nikon-d4-d4x-d400-d400x-d800-d800x-d9000-specs.aspx/
Jak długo skazani będziemy na czytanie bzdurnych kombinacji! A "od kombinowania to są wyżsi rangą!" (cytat z filmu "Ciało") ;-)

Kaziu666
24-06-2011, 00:48
Myślicie że w tym roku się ukaże?

Badol
24-06-2011, 09:41
Myślicie że w tym roku się ukaże?

Ciężko powiedzieć :) Z jednej strony D700 ma już grubo ponad 3 lata, D300/D300s też już najmłodszy nie jest. Z drugiej strony konkurent 5D mark III ma się pojawić dopiero w połowie przyszłego roku (ploty oczywiście). Ja obstawiam D400 pod koniec tego roku, D800 wiosna 2012.

tomitom
24-06-2011, 10:15
Ja tam nie chcę następcy D700. Mam za to niezmierną prośbę do NIKONA.
Błagam Was zainwestujcie w dobry klej. Nawet jeśli koszt aparatu dzięki temu wzrośnie o 5$. Błagam!

prz3mo
24-06-2011, 10:18
Ja tam nie chcę następcy D700. Mam za to niezmierną prośbę do NIKONA.
Błagam Was zainwestujcie w dobry klej. Nawet jeśli koszt aparatu dzięki temu wzrośnie o 5$. Błagam!

Tyle, że tą prośbę to mieli już użytkownicy dużo wcześniejszych puszek niż D700... więc nie sądzę by Nikon jednak posłuchał. Do mnie właśnie jedzie z serwisu guma pod rękojeść do D700...

tomitom
24-06-2011, 12:20
Tyle, że tą prośbę to mieli już użytkownicy dużo wcześniejszych puszek niż D700... więc nie sądzę by Nikon jednak posłuchał. Do mnie właśnie jedzie z serwisu guma pod rękojeść do D700...

po ile? Bo mi już tył i przód ślicznie się odkleił.

pbb
24-06-2011, 22:53
Stawiam butelkę wina, że w ciągu kilku najbliższych tygodni będzie ogłoszony następca D300/S. Pewniak.

Kondzio-foto
24-06-2011, 23:10
Skąd ta pewność?

ryszkut
25-06-2011, 12:08
eeeeeee tam "pewność" ;) wino będzie :D

prz3mo
25-06-2011, 12:13
Stawiam butelkę wina, że w ciągu kilku najbliższych tygodni będzie ogłoszony następca D300/S. Pewniak.

eetam... my wszyscy czekamy na następcę D700 :-P

avenarius
25-06-2011, 17:12
eetam... my wszyscy czekamy na następcę D700 :-P
Ja czekam na następcę D300s. A że wino też lubię, to rozważam przyjęcie zakładu z pbb.

Ale mam jeszcze pytanie dotyczące strategii firmy. Czy ktoś pamięta jak było z D200? Chodzi mi o to, czy po wejściu D300 poprzednik był obecny w sprzedaży? I za jaką cenę?

krokus66
25-06-2011, 17:47
eetam... my wszyscy czekamy na następcę D700 :-P

I wierzę, że z początkiem jesieni br. doczekamy się. A że minęło 3 lata, co jest dużo jak na Nikona, to spodziewam się ciekawych rozwiązań. Tylko i wyłącznie to powstrzymuje mnie od zakupu D700, który jest przecież niezłym aparatem. Jest niezłym i nim pozostanie, ale ... do chwili pojawienia się D800.

Cierpliwość bywa wynagradzana. :shock:

A może i wcześniej.

Jacek_Z
25-06-2011, 20:06
..Ale mam jeszcze pytanie dotyczące strategii firmy. Czy ktoś pamięta jak było z D200? Chodzi mi o to, czy po wejściu D300 poprzednik był obecny w sprzedaży? I za jaką cenę?Wyprzedawano tylko to co na magazynach. Nie ma sensu produkowanie dalej poprzedniego modelu.

Kaziu666
26-06-2011, 02:40
Ostatnio znalazłem takie info

Następca d700 czyli d800.
Pojawi się nowy filmowiec, możliwe że już w pierwszym kwartale tego roku, lub
najpóźniej w sierpniu, na targi w Las Vegas CliQ 2011, pojawiły się już manuale na Amazon,
Jest w liście 5 najbardziej pożądanych dslr w 2011, jest także bardzo dużo spekulacji,
na temat jego funkcji. Oby miał więcej do wyboru szybkości fps filmowania. Są nawet tak
absurdalne jak mirrorless system (brak lustra) ale połprzeźroczystym bym nie pogradził.
Najważniejsze, że full frame oraz możliwe że body będzie jakościowo bliżej do D3s.
Dla mnie bardzo ważny produkt, po jestem Nikoniarzem, uzbierałem już mnóstwo szkiełek,
(jestem fanatykim manualnych obietktywów na bagnet Nikona)
W połowie tego roku będę decydował się na coś uniwersalnego do filmowania i fotografowania,
zastanawiałem się na 5d markiem używanym, ale skoro już niedługo coś podobnego wyjdzie,
z kuźni Nikona, to zacieram ręce i zbieram pięniądze, jest jeszcze opcja na d400, ale podobno
ma mieć 24megową matrycę upchniętą do rozmiaru APS-C do mnie odrzuca na dzieńdobry.
Rzucam parę linków. Canoniarze powinni się też cieszyć, bo jeżeli d800 pojawi się w konkurencyjnej
cenie czyli koło 2 k EURO , Canon będzie musiał zareagować w przypadku ich nowości 2011 5d mark III.
Pozdrawiam


http://camera.downloadatoz.com/tutorials,1344,nikon-d800-leads-top-5-most-popular-dslr-2011-recommendation.html
http://www.digitalphotographywriter.com/2010/11/nikon-d800-release-date-rumors-specs.html
http://www.photoradar.com/news/story/nikon-d800-release-date-news-specs?page=0%2C0
Zbyncom
Member


Posty: 51
Rejestracja: 23 Lis 2010, 03:09
Góra

morzon
27-06-2011, 09:32
Ale to wszystko było chyba przed trzęsieniem ziemi i tsunami, nie?

Sendilkelm
28-06-2011, 11:25
http://nikonrumors.com/2011/06/27/nikon-d4-and-d400-in-august-d700-replacement-still-in-the-air.aspx/

tatusiek
28-06-2011, 12:52
A w dodatku PMA 2011 czy tam CliQ 2011 odwołali:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=12727&pma-2011-odwolane-bedzie-pmaces

avenarius
28-06-2011, 12:58
Hej, czy Wy wierzycie w te 25 Mpi dla matrycy aps-c w Nikonie d400?

Mnie się taki pomysł wydaje chory po prostu.

prz3mo
28-06-2011, 13:04
http://nikonrumors.com/2011/06/27/nikon-d4-and-d400-in-august-d700-replacement-still-in-the-air.aspx/

Czyli podobnie jak było poprzednio, najpierw D3 i D300, a potem dopiero D700. Szkooooooda, że tak długo każą czekać.

kondziu
28-06-2011, 13:20
Wydaje mi się że wszystkim umknęła informacja o nowym segmencie w FF Canona, 3d ma się pojawić razem z 5d3, co na to Nikon?

Sendilkelm
28-06-2011, 13:50
Hej, czy Wy wierzycie w te 25 Mpi dla matrycy aps-c w Nikonie d400?

Mnie się taki pomysł wydaje chory po prostu.
Nie zwróciłem uwagi, ale chyba nie było o tym info... Możliwe, że d400 będzie jakimś budżetowym FX. Chociaż wydaje się to absurdalne :)

Duszek
28-06-2011, 13:55
D400 - wyciągnąć jeszcze więcej z matrycy D7000/D5100 i nic więcej nie trzeba

krokus66
28-06-2011, 14:11
Informacja sensowna. Mimo trzęsienia, to i tak trochę za długo to trwało. Nie ma takiego złego co by na dobre nie wyszło, będą teraz lepsze rozwiązania i bardziej dopracowane.

Ja szacuję wyjście D800 jakieś 4-6 miesięcy po D4.

prz3mo
28-06-2011, 14:13
Informacja sensowna. Mimo trzęsienia, to i tak trochę za długo to trwało. Nie ma takiego złego co by na dobre nie wyszło, będą teraz lepsze rozwiązania i bardziej dopracowane.


taaa..... jak D7K :lol:

krokus66
28-06-2011, 14:19
taaa..... jak D7K :lol:

Po tak długim okresie muszą być ciekawe rozwiązania. Ponadto Canon nie śpi i depcze Nikonowi po ogonie. Nikon nie może wolniej biec, gdyż utraci pozycję lidera. Wie o tym bardzo dobrze i nie mając wyboru musi przyspieszyć.

dinus
29-06-2011, 18:44
[2011-06-29] NikonRumors.com:
Nikon D4:


full frame 18MP CMOS sensor (8 MP when cropped to APS-C)
usable ISO 51200
11fps (20fps with live view, 30fps with APS-C crop)
flexible LCD monitor
built-in WiFi
51 point all-cross AF point


and the Nikon D900:


full frame 18mp CMOS sensor
usable ISO 51200
8fps, 10fps with grip
4″ LCD screen
dual SDHC slot

:D

Duszek
29-06-2011, 19:12
D900 - ciekawa byłaby puszka, matryca nieprzesadzona - LCD dałbym tylko większy....

Marcin Borkowski
29-06-2011, 20:01
a ja bym chciał niskobudrzetowe np. d3costam
z pominięciem filmowania live wiev itp z uzywalnym iso 3200 i to wszystko
bez zbędnych bajerów w niskiej cenie ze świetną ergonomią :D

Krycha
29-06-2011, 20:39
Ale to już masz w d700 :)

avenarius
29-06-2011, 21:31
[2011-06-29] NikonRumors.com:
Nikon D4:


full frame 18MP CMOS sensor (8 MP when cropped to APS-C)
usable ISO 51200
11fps (20fps with live view, 30fps with APS-C crop)
flexible LCD monitor
built-in WiFi
51 point all-cross AF point



Oooooooooooooooooooooo! To mi się podoba! Gdyby tak było, to kupuję z marszu.

krokus66
29-06-2011, 21:43
Oooooooooooooooooooooo! To mi się podoba! Gdyby tak było, to kupuję z marszu.

Ja z marszu nie kupię. Przez pierwsze 1,5 - 2 miesiące są zwariowane ceny. Obserwowałem, notowałem skrupulatnie ceny jak wchodziły nowe puszki Nikona.

Niecierpliwość jest w handlu złym doradcą. Nie tylko w handlu ... :lol::lol::lol::lol::lol:

krzall
29-06-2011, 22:11
Ja z marszu nie kupię. Przez pierwsze 1,5 - 2 miesiące są zwariowane ceny. Obserwowałem, notowałem skrupulatnie ceny jak wchodziły nowe puszki Nikona.

Niecierpliwość jest w handlu złym doradcą. Nie tylko w handlu ... :lol::lol::lol::lol::lol:

Witam
oczywiście i ceny zwariowane i testowanie też zwariowane ;) ... przynajmniej będzie o czym poczytać - pooglądać foty itp... Jeśli idzie segment profi to pewnie też i z 300 coś zrobią - odświeżą. Tak więc będzie "zmiana pokoleniowa" :)
Ok. A na razie miłego wieczoru :)
Pozdrawiam

avenarius
29-06-2011, 22:27
No, z cenami to macie rację. Ale jeśli chodzi o testy, to najbardziej niepokoiły mnie doniesienia o jakiejś naćpanej do granic (nie)możliwości matrycy. W przypadku takiego rozwiązania (FF + rozsądna gęstość pikseli) właściwie nie nalezy się niczego obawiać. Pozostałe rzeczy mnie nie martwią. Robi głównie krajobrazy, więc szybki autofokus i migawka specjalnie mi się nie przydadzą. Źle byłoby, gdyby coś było skaszanione w podstawowych funkcjach, ale nie podejrzewam Nikona o jakieś fundamentalne "kiksy" w tym segmencie.

krzall
29-06-2011, 22:42
No, z cenami to macie rację. Ale jeśli chodzi o testy, to najbardziej niepokoiły mnie doniesienia o jakiejś naćpanej do granic (nie)możliwości matrycy. nie podejrzewam Nikona o jakieś fundamentalne "kiksy" w tym segmencie.

Witam
pomyliłeś z tym pewnie ;) http://www.hasselbladusa.com/products/h-system/h4d-200ms.aspx ale nie ma co się dziwić - też jestem pod wrażeniem czego to nie wymyślą. Mam nadzieję że w Nikonie dalecy są od takich wodotrysków w Fx
Pozdrawiam

docxxx
29-06-2011, 23:14
Wiem, ze to tylko plotki, ale ciekawa rzecz jest w tej szybko strzelnosci. 30fps przy cropie? To by oznaczalo, ze procesor/bufor nie wyrabia (w co nie chce mi sie wierzyc). Caly mechanizm i tak "klapie" i tak, wiec skad niby ta roznica?

Jacek_Z
29-06-2011, 23:27
Taaa, 30 fps. Migawka się rozleci.

morzon
30-06-2011, 00:25
30fpsów przy cropie do APS-C? Toż to filmy w 4K :D:D

docxxx
30-06-2011, 00:40
Chyba, ze zapis 11fps (20fps with live view, 30fps with APS-C crop) oznacza, ze te 30fps jest w live view, co ma sens, bo wtedy procesor ma mniej danych do obrobki.

Jacek_Z
30-06-2011, 00:53
Co ma LV do ilości danych ? Crop daje mniej danych, bo jest to wtedy 8 MPx (obojętnie czy w LV czy normalnie, niech sobie będzie w LV), ale migawka jak pisałem 30 fps nie wytrzyma. LV daje możliwość wyeliminowania innego słabego ogniwa - lustra, ale migawka musi chodzić, bo to nie migawka hybrydowa tylko tradycyjna, mechaniczna.
Najsłabszym ogniwem dla uzyskania dużej szybkostrzelności jest mechanika, a nie elektronika.

krokus66
30-06-2011, 09:43
[2011-06-29] NikonRumors.com:
Nikon D4:


full frame 18MP CMOS sensor (8 MP when cropped to APS-C)
usable ISO 51200
11fps (20fps with live view, 30fps with APS-C crop)
flexible LCD monitor
built-in WiFi
51 point all-cross AF point


and the Nikon D900:


full frame 18mp CMOS sensor
usable ISO 51200
8fps, 10fps with grip
4″ LCD screen
dual SDHC slot

:D

Jeśli dla D3 następcą jest D4, to nie rozumiem przeskoku z D700 na D900, itd. ...

Coś mi tu nie pasuje.

tomitom
30-06-2011, 10:22
Coś mi tu nie pasuje.

dual SDHC slot

Endriu129
30-06-2011, 19:03
Pewnie karty CF będą wypierane przez mniejszych rozmiarów SD. Stąd ten dual SDHC slot.

Jacek_Z
30-06-2011, 19:31
Wątpliwe by to były jedyne karty w topowych (szybkich) body. CF nadal powinno w nich być.

costi
30-06-2011, 19:55
Też nie sądzę, co nagle wszyscy mają karty zmieniać?


Co ma LV do ilości danych ? Crop daje mniej danych, bo jest to wtedy 8 MPx (obojętnie czy w LV czy normalnie, niech sobie będzie w LV), ale migawka jak pisałem 30 fps nie wytrzyma. LV daje możliwość wyeliminowania innego słabego ogniwa - lustra, ale migawka musi chodzić, bo to nie migawka hybrydowa tylko tradycyjna, mechaniczna.
Najsłabszym ogniwem dla uzyskania dużej szybkostrzelności jest mechanika, a nie elektronika.
Może będzie hybrydowa, skąd wiesz? Używanie migawki elektronicznej przy LV ma bardzo dużo sensu.

Jacek_Z
30-06-2011, 20:03
Hybrydowa migawka ma wady (choć ma i zaletę - synchro z lampą błyskową) i nie jest stosowana chyba w żadnej współczesnej lustrzance z matrycą CMOS.

Przepraszam, że usiłuję wprowadzić trochę racjonalizmu w wątku spekulacyjnym :)

burton
30-06-2011, 20:32
Wątpliwe by to były jedyne karty w topowych (szybkich) body. CF nadal powinno w nich być.
Właśnie. Dwa sloty - na CF i SD mile widziane ale ograniczenie się jedynie do kart SD w topowych puszkach byłoby irytujące.

docxxx
30-06-2011, 22:45
Co ma LV do ilości danych ? Crop daje mniej danych, bo jest to wtedy 8 MPx (obojętnie czy w LV czy normalnie, niech sobie będzie w LV), ale migawka jak pisałem 30 fps nie wytrzyma. LV daje możliwość wyeliminowania innego słabego ogniwa - lustra, ale migawka musi chodzić, bo to nie migawka hybrydowa tylko tradycyjna, mechaniczna.
Najsłabszym ogniwem dla uzyskania dużej szybkostrzelności jest mechanika, a nie elektronika.

A dlaczego nie zrobia tego na zasadzie "trzydziesci razy w ciagu sekundy zczytują dane z matrycy"? Za duzo jest dzisiaj belkotu marketingowego, aby wierzyc w to, co sie czyta. Podam Ci przyklad z kamery Samsunga. Juz mialem ja kupic, bo chcialem Full HD. Okazalo sie ze ten sprzet, owszem jest Full HD (co usilnie deklaruje producent w kazdy mozliwy sposob w kazdej ulotce), ale wyszlo na to, ze mozna podpiac ja do telewizora Full HD, a nagrywa raptem w (bodaj) 768x576! Prawie sie nabralem.
W tym przypadku moze byc tak samo. Jacku pomysl, dlaczego w przypadku APS-C bedzie szalone 30fps? A no pewnie dlatego, ze tylko tyle danych obrobi procesor aparatu.

Jacek_Z
30-06-2011, 22:58
..Jacku pomysl, dlaczego w przypadku APS-C bedzie szalone 30fps? A no pewnie dlatego, ze tylko tyle danych obrobi procesor aparatu.Dlaczego to co napisano przyjmujesz za pewnik. Nie będzie 30 fps bo z migawka mechaniczną sie nie da, a nie wierzę by w topowych body zrobiono migawkę hybrydową.

Czy to będzie crop czy FF nieistotne, ważne ile to będzie megapikseli. Procesor nie musi w locie wszystkiego robić - przecież i teraz do tego służy bufor.
Sądzę, że nie byłoby problemu z 30 fps po 8 Mpx (ale jak długa seria ??? ile klatek?) jesli chodzi o zapis danych. Ale jeśli chodzi o lustro - tak, tu byłby problem - stąd ta prędkość w LV - ale co z AF ? Ostrość tylko na pierwszym zdjęciu w topowym body??? Opcją jest lustro półprzepuszczalne - to dla mnie bardziej prawdopodobne niż LV, ze względu na nadążanie AF.
Ale zastrzeżenie nr 1 pozostaje. Nie wytrzyma migawka.

docxxx
01-07-2011, 07:41
A migawka musi pracowac? Mozliwe, ze zrobia sam zrzut danych. Sam nie chce w to wierzyc, ze Nikon w topowym body jest w stanie wrzucic taki blekot, jak w przypadku Sony (niby wysokie fps, ale bez pomiaru swiatla, AF itd.).
W sumie masz racje, piszemy opierajac sie na plotkach :)

krokus66
01-07-2011, 11:27
Tak sobie głośno myślę.

Jak Pan Nikon :-o da ciekawe rozwiązania w najnowszych modelach za przyzwoitą i zachęcającą cenę, to może spowodować, że Chłopiec Canon :| utraci część swych dotychczasowych klientów.

Przy niższej cenie jednostkowej i wynikającej z tego większej wielkości sprzedaży, zysk ogółem jest większy niż przy wyższej cenie jednostkowej ale mniejszej wielkości sprzedaży. :!: Walka o KLIENTA jest cały czas i na każdym polu.

morzon
01-07-2011, 11:49
Eureka?

Jacek_Z
01-07-2011, 12:20
A migawka musi pracowac? Mozliwe, ze zrobia sam zrzut danych...
Czyli migawka elektroniczna (a najprawdopodobniej hybrydowa, jak w starych D70, D50 itp). Tylko, że od czasu wspomnianych body (mających CCD) nie zastosowano tego w żadnej lustrzance Nikkona z CMOSEM. Na CCD miało to rozwiązanie wady i nie wiem jak z CMOSEM, ale albo się nie da, albo wady sa jeszcze większe. Byłoby fajnie (synchro z lampą) - juz o tym pisałem.

krokus66
01-07-2011, 12:53
Eureka?

A czy ja napisałem coś takiego ???

Przejrzyj jednak ten wątek ... ? lub wątek o tsunami, a zobaczysz wypowiedzi paru osób, które przekonywały, że Nikon oraz sprzedawcy tak podniosą ceny aby odbić sobie utracony zysk z powodu braku sprzętu w sklepach oraz strat producenta spowodowanych powodzią i tsunami. Cena musiała by wzrosnąć 50-100 razy aby w przyzwoitym czasie pokryć horrendalne straty. Żadne argumenty wówczas nie trafiały do przekonania, mimo iż były równie logiczne co teraz.

Pisałem wówczas wyraźnie aby nie siać paniki, gdyż na tym stracą tylko uczestnicy tego forum.

TOP67
01-07-2011, 13:30
Czyli migawka elektroniczna (a najprawdopodobniej hybrydowa, jak w starych D70, D50 itp). Tylko, że od czasu wspomnianych body (mających CCD) nie zastosowano tego w żadnej lustrzance Nikkona z CMOSEM. Na CCD miało to rozwiązanie wady i nie wiem jak z CMOSEM, ale albo się nie da, albo wady sa jeszcze większe. Byłoby fajnie (synchro z lampą) - juz o tym pisałem.

A w trybie filmowania, to jak to działa? Przecież nie kłapie lustrem. Czyli da się i na CMOS.

Zorro1212
01-07-2011, 13:32
Panowie dajmy sobie spokoj z tymi spekulacjami bo to wszystkie spekulacje to bardziej lista zyczen.Przypomne ze D700 jest najstarszym aparatem w obecnej ofercie Nikona i powinien byc zastapiony najpozniej w tym roku(niestety yak sie jeszcze nie stalo)Wynika z tego ze Nikon szykuje cos naprawde dobrego i warto czekac

krokus66
01-07-2011, 14:07
Panowie dajmy sobie spokoj z tymi spekulacjami bo to wszystkie spekulacje to bardziej lista zyczen.Przypomne ze D700 jest najstarszym aparatem w obecnej ofercie Nikona i powinien byc zastapiony najpozniej w tym roku(niestety yak sie jeszcze nie stalo)Wynika z tego ze Nikon szykuje cos naprawde dobrego i warto czekac

Niestety D4 będzie najpierw gdyż to jest logiczne.

Ja osobiście nie muszę mieć extra bajerów i za nie dodatkowo płacić, dlatego w zupełności wystarczy mi połprofi. Niska czułość + GPS oraz ewentualnie funkcja samopowracającego aparatu jak mi go ktoś ukradnie. Jak widzicie nie mam wielkich oczekiwań.

Jacek_Z
01-07-2011, 19:53
A w trybie filmowania, to jak to działa? Przecież nie kłapie lustrem. Czyli da się i na CMOS.
Da się, ale czy wyeliminowano wady (statycznego obrazu) - np blooming? Nie wiem, nie analizowałem filmików pod tym kątem.

Zorro1212
04-07-2011, 10:33
Niestety D4 będzie najpierw gdyż to jest logiczne.

Ja osobiście nie muszę mieć extra bajerów i za nie dodatkowo płacić, dlatego w zupełności wystarczy mi połprofi. Niska czułość + GPS oraz ewentualnie funkcja samopowracającego aparatu jak mi go ktoś ukradnie. Jak widzicie nie mam wielkich oczekiwań.

Niekoniecznie D4 musi byc pierwsze,spojrzmy na Canona ma profesjonalna serie Mark i 5D jako pelna klatka dla osob ktore nie sa w stanie sobie pozwolic na ktoregos z Mark.Nikon rowniez sporo zarobil na D700 i mozliwe ze wiecej niz na D3 wiec czemu nie

Kondzio-foto
04-07-2011, 14:12
Niekoniecznie D4 musi byc pierwsze,spojrzmy na Canona ma profesjonalna serie Mark i 5D jako pelna klatka dla osob ktore nie sa w stanie sobie pozwolic na ktoregos z Mark.Nikon rowniez sporo zarobil na D700 i mozliwe ze wiecej niz na D3 wiec czemu nie

Zważywszy na to, że premiera D3 (23.08.2007r) była prawie rok przed premierą d700 (1.07.2008r), jest wielce prawdopodobne, że D4 będzie pierwszy.

siona
05-07-2011, 15:23
ale biorąc pod uwagę, ze po drodze był D3s to juz przestaje to być takie oczywiste :)

avenarius
05-07-2011, 15:42
"Eski" nie naruszają typowego 4-letniego cyklu, którego Nikon trzyma się dość konsekwentnie. D300 też miał późniejszy upgrade w postaci D300s, a mimo to będzie miał teraz premierę.

krokus66
05-07-2011, 17:31
Ja osobiście nie będę się gniewał jeśli D800 wyjdzie przed D4. :mrgreen:

hellix
05-07-2011, 21:35
Mogli by pokazać już tego D400 bo chciał bym kupić d300s poniżej 4000 zł :D

tomkkk
05-07-2011, 22:04
No body d300s można już dostać za 4200 zł, ale wątpię żeby cena jakoś spadła jak wejdzie d400. Raczej no 4-setka będzie na początku droższa. Kupowałem w ten sposób d70s jako ostanie modele bo już w sprzedaży była d80-tka i cena mocno nie spadła po wyjściu następcy. Wydaje mi się że w tym przypadku będzie tak samo.

skrzynka97
06-07-2011, 08:34
No body d300s można już dostać za 4200 zł.
obserwuję ceny D300s, ostatnio na aukcjach są coraz wyższe,
a te sklepy co się chwalą ceną 4200, nie mają tego aparatu na stanie.
Jeśli D90 kosztuje 2400, a następca D7k po roku od premiery 3600,
to D400 po roku będzie powyżej 5k, a D300s poniżej 4k.
To tylko takie moje luźne przemyślenia, nie czekam na nowości, w ubiegłym tygodniu kupiłem mój nowy aparat :).

krokus66
06-07-2011, 12:41
Mogli by pokazać już tego D400 bo chciał bym kupić d300s poniżej 4000 zł :D

Nie zarzekaj się, że tylko i wyłącznie D300s. Producenci w nowych modelach zaskakują klientów pewnymi nowinkami technicznymi. Rzecz tylko w tym na ile te nawet najlepsze rozwiązania będą nam / mnie konkretnie potrzebne oraz jaka będzie cena nowego w stosunku do starego. To przesądzi, który model kupić, stary czy nowy.

Dlatego nie do końca rozumiem te osoby, które takową decyzję podejmują tuż przed ukazaniem się nowego modelu.

prz3mo
06-07-2011, 14:07
Ja się łudzę, że tym razem Nikon postąpi inaczej niż dotychczas i najpierw pokaże budżetowego FX, czyli np. D800 z matrycą z np. D3s... A dopiero potem D4, może już z inną matrycą.
W tej chwili D700 jest najstarszym korpusem, wiele by Nikon zarobił pokazując już następcę, bo gro tych, którzy kupili D700 jak się ukazał wyczekuje następcy, wstrzymując się z zakupem drugiego D700.
Dziwi mnie trochę, że wszyscy oczekują D400... przecież po D300 był nie tak dawno D300s, a ostatnio D7000... Więc wybór zaawansowanego DX jest całkiem spory w tym systemie.

krokus66
06-07-2011, 14:19
Ja się łudzę, że tym razem Nikon postąpi inaczej niż dotychczas i najpierw pokaże budżetowego FX, czyli np. D800 z matrycą z np. D3s... A dopiero potem D4, może już z inną matrycą.
W tej chwili D700 jest najstarszym korpusem, wiele by Nikon zarobił pokazując już następcę, bo gro tych, którzy kupili D700 jak się ukazał wyczekuje następcy, wstrzymując się z zakupem drugiego D700.
Dziwi mnie trochę, że wszyscy oczekują D400... przecież po D300 był nie tak dawno D300s, a ostatnio D7000... Więc wybór zaawansowanego DX jest całkiem spory w tym systemie.

Tak dużo jest tutaj prezentowanych zdjęć krajobrazowych i architektury, że dziwi mnie dlaczego tak wiele osób napala się na matrycę D3s? Wyraźnie dłuższy czas brak jakiejkolwiek puszki właśnie do tych tematów. Byłby to zarazem model niskobudżetowy, bez drogich fajerwerków dla zwykłych zjadaczy chleba.

avenarius
06-07-2011, 15:06
Dziwi mnie trochę, że wszyscy oczekują D400... przecież po D300 był nie tak dawno D300s, a ostatnio D7000... Więc wybór zaawansowanego DX jest całkiem spory w tym systemie.
D7000 ma nie najlepszą markę, gdy chodzi o awaryjność. D300 wręcz przeciwnie. Ale D300s ma matryce, która już trąci myszką w tym przedziale cenowym.

Pawel Pawlak
06-07-2011, 15:26
Dziwi mnie trochę, że wszyscy oczekują D400... przecież po D300 był nie tak dawno D300s, a ostatnio D7000... Więc wybór zaawansowanego DX jest całkiem spory w tym systemie.

Może dlatego że jakość obrazka z D300/D300s pozostawia większy niedosyt niż D700 ?
D7000 to nie ten segment.
Wydaje mi sie że matrycy D3s nie zobaczymy już w innym body - D800/D900 dostanie coś co będzie "opłacalne" i będzie miało więcej mpix.

kaktus
06-07-2011, 15:33
No body d300s można już dostać za 4200 zł, ale wątpię żeby cena jakoś spadła jak wejdzie d400. Raczej no 4-setka będzie na początku droższa. Kupowałem w ten sposób d70s jako ostanie modele bo już w sprzedaży była d80-tka i cena mocno nie spadła po wyjściu następcy. Wydaje mi się że w tym przypadku będzie tak samo.

Ale z kolei cena D80 mocno spadla gdy pojawil sie D90 - trudno generalizowac. Choc w tym przypadku sie zgadzam :) No i jeszcze w tym tygodniu mam plan kupic D300s :twisted:

krokus66
06-07-2011, 20:37
A ceny D700 na Skąpcu kolejny raz ładnie spadają ...

Śli
06-07-2011, 22:42
do krajobrazu i architektury mamy cały czas S5Pro który ładnie trzyma cenę :)

avenarius
06-07-2011, 23:02
A ceny D700 na Skąpcu kolejny raz ładnie spadają ...
Nie widzę spadku. Skądinąd Skąpiec nie prezentuje wcale najtańszych ofert.

Kondzio-foto
06-07-2011, 23:16
Nie widzę spadku. Skądinąd Skąpiec nie prezentuje wcale najtańszych ofert.

Pamiętam, że ok miesiąca temu jak sprawdzałem było 50 zł więcej - wiec pomijalna różnica (najtańsza oferta na ceneo w znanym sklepie).


Ja się łudzę, że tym razem Nikon postąpi inaczej niż dotychczas i najpierw pokaże budżetowego FX, czyli np. D800 z matrycą z np. D3s... A dopiero potem D4 ...... przecież po D300 był nie tak dawno D300s, a ostatnio D7000... Więc wybór zaawansowanego DX jest całkiem spory w tym systemie.

Moim zdaniem pierwszy będzie D400, bo D300 ma już 4 lata (d300s nie ma co liczyć bo to praktycznie tylko filmami się różni) Później D4 (nie może to być matryca od D3s, bo z mało mpix) następnie D800.

tomkkk
07-07-2011, 07:57
Też mi się wydaje, że d400 wyjdzie jako pierwsza lub razem z d4. Już czuję zapach 4-setki w powietrzu :D

Kondzio-foto
07-07-2011, 10:10
..... Później D4 (nie może to być matryca od D3s, bo z mało mpix) następnie D800.

Nawias oczywiście powinien być po D800, a nie D4.

avenarius
07-07-2011, 10:31
Też mi się wydaje, że d400 wyjdzie jako pierwsza lub razem z d4. Już czuję zapach 4-setki w powietrzu :D
Pociągnij dobrze nosem, to może jeszcze wyczujesz ile kosztuje i jaką ma matrycę :)

I powiedz mi, bo ja mam katar.

Zorro1212
07-07-2011, 11:59
panowie przestancie mowic o cyklach Nikona bowiem czasy sie zmieniaja i Nikon nie ma zadnego powodu zeby trzymac sie jakis cyklow kiedy konkurencja depcze mu po pietach.D700 byl dla nich strzalem w 10 i sprzedali ich mnostwo napedzajac koniukture na swoj sprzet.Powtorze zapomnijcie o cyklach bo to sie nie do konca sprawdza.Nie widaomo czy wogole Nikon bedzie kontynuowal serie D400 bo tak naprawde po co

wywar
07-07-2011, 12:19
(..)Nie widaomo czy wogole Nikon bedzie kontynuowal serie D400 bo tak naprawde po co... a po co nie?

Pawel Pawlak
07-07-2011, 13:13
Nie widaomo czy wogole Nikon bedzie kontynuowal serie D400 bo tak naprawde po co

a po co canon wprowadził 7D ? Myślisz że nikon chce konkurować z tym aparatem swoim D7000 ? no bez jaj - obrazkiem spokojnie, ale całą resztą z pewnością nie.

hostman22
07-07-2011, 13:15
chociażby po to, że nabywcy cropa z b.dobrym AF się znajdą ;). Kolejna sprawa, czemu Nikonowi ma zależeć na tanim FX, skoro tego droższego i tak kupimy ;P

Jacek_Z
07-07-2011, 19:47
panowie przestancie mowic o cyklach Nikona bowiem czasy sie zmieniaja i Nikon nie ma zadnego powodu zeby trzymac sie jakis cyklow kiedy konkurencja depcze mu po pietach...Tak piszesz jakby kiedys to mu konkurencja nie deptała po piętach.


chociażby po to, że nabywcy cropa z b.dobrym AF się znajdą ;). Kolejna sprawa, czemu Nikonowi ma zależeć na tanim FX, skoro tego droższego i tak kupimy ;P:-) Top tak jak u canona z 5D :)

pbb
07-07-2011, 20:40
Ponawiam ofertę zakładu o butelkę wina sprzed kilku stron: w najbliższych tygodniach będzie ogłoszony następca D300/S. Co prawda jest to nieuczciwe z mojej strony, bo ja to po prostu wiem, a nie zgaduję.

avenarius
07-07-2011, 22:53
Ponawiam ofertę zakładu o butelkę wina sprzed kilku stron: w najbliższych tygodniach będzie ogłoszony następca D300/S. Co prawda jest to nieuczciwe z mojej strony, bo ja to po prostu wiem, a nie zgaduję.
Szlag to trafił!!!

Ja tu się biję z myślami, obstawiam różne opcje, dokonuję dramatycznych wyborów i z tej "burzy i zamętu" jako "gwiaździsty dyjament" wyłania mi się decyzja: kupuję D700! (Bo urlop mam w sierpniu i warto pofocić ździebko. Poprzedni aparat szlag mi trafił i jestem bez puszki.) I kiedy już mi się nerwy uspokajają, to się pojawi jakiś pbb i grzmoci czymś takim...
Cała konstrukcja się wali!

Facet, jak się okaże, że ja nic nie zrobię, a D400 ogłoszą dopiero w październiku, to ja Cię po prostu znajdę i udukam!

I przy okazji...

Guzik możesz wiedzieć. W Polsce nikt nie wie. Chyba, że osobiście znasz dziewczynę, z którą Makoro Kimuta uprawia seks.

krzall
07-07-2011, 23:16
I przy okazji...

Guzik możesz wiedzieć. W Polsce nikt nie wie. Chyba, że osobiście znasz dziewczynę, z którą Makoro Kimuta uprawia seks.

Witam
chyba że od chłopaka Makoto ;)
Pozdrawiam

Marcin Borkowski
07-07-2011, 23:18
a Ty zamiast wypisywać bzdury na forum idź do sklepu po d700 :P

Jacek_Z
07-07-2011, 23:41
Szlag to trafił!!!

Ja tu się biję z myślami, obstawiam różne opcje, dokonuję dramatycznych wyborów i z tej "burzy i zamętu" jako "gwiaździsty dyjament" wyłania mi się decyzja: kupuję D700! (Bo urlop mam w sierpniu i warto pofocić ździebko. Poprzedni aparat szlag mi trafił i jestem bez puszki.) I kiedy już mi się nerwy uspokajają, to się pojawi jakiś pbb i grzmoci czymś takim...
Cała konstrukcja się wali!

Facet, jak się okaże, że ja nic nie zrobię, a D400 ogłoszą dopiero w październiku, to ja Cię po prostu znajdę i udukam!nawet gdyby D400 ogłosili jutro to i tak nie kupisz go przed urlopem w sierpniu. Od ogłoszenia o nowym modelu do dostepności w (jakichkolwiek, na całym świecie) sklepach mijają mniej więcej 2-3 miesiące.

avenarius
07-07-2011, 23:47
nawet gdyby D400 ogłosili jutro to i tak nie kupisz go przed urlopem w sierpniu. Od ogłoszenia o nowym modelu do dostepności w (jakichkolwiek, na całym świecie) sklepach mijają mniej więcej 2-3 miesiące.
Nie, no z tego zdaję sobie sprawę! Ale generalnie, po ogłoszeniu specyfikacji D400 będę WIEDZIAŁ, co robię decydując się na starszy (przestarzały) model. Z czego rezygnuję, a co biorę. W tej chwili to trochę loteria.

tomkkk
08-07-2011, 07:24
... w najbliższych tygodniach będzie ogłoszony następca D300/S....

Mało precyzyjne określenie :)

Ja również uważam, że na 100 % w najbliższych 24 tygodniach zostanie ogłoszony następca :D

avenarius
08-07-2011, 18:53
Uczyliście się fotografii z książek Bryan F Petersona?
To możecie teraz skorzystać z jego "wtyk" w Nikonie. Twierdzi, że Nikon D800 i D4x zostaną zaprezentowane pod koniec września i będą kosztować odpowiednio: 2495$ i 5,000$.

pbb
08-07-2011, 19:06
Ale generalnie, po ogłoszeniu specyfikacji D400 będę WIEDZIAŁ, co robię decydując się na starszy (przestarzały) model. Z czego rezygnuję, a co biorę. W tej chwili to trochę loteria.

Nie znam specyfikacji następcy D300/S, ale minęło kilka lat i on MUSI być zdecydowanie lepszy. To jest warto czekać, a ten sezon (lato) przeżyć z tym co jest.

Poza tym, "jeśli nie wiesz co robić - nie rób nic".

avenarius
08-07-2011, 19:19
Nie znam specyfikacji następcy D300/S, ale minęło kilka lat i on MUSI być zdecydowanie lepszy. To jest warto czekać, a ten sezon (lato) przeżyć z tym co jest.

Poza tym, "jeśli nie wiesz co robić - nie rób nic".

Zgadzam się, dlatego mi się znowu wajcha bujnęła na D400. Tym bardziej, że właśnie odkryłem, że mój UWA nie jest przeznaczony pod format FX. Musiałbym więc do D700 dokupować szklarnię, a to trochę za wiele jak dla mnie. Ból na tym polega, że w tym sezonie nie mam NIC, a że mieszkam w nudnej płaskiej okolicy i tylko wakacje są dla mnie okazją do zobaczenia czegoś fajnego, to mi lata szkoda, że aż strach.

pbb
08-07-2011, 19:25
Kup Lomo, zmień sobie myślenie na ten sezon. :)

skrzynka97
08-07-2011, 20:03
... D300/S, ale minęło kilka lat i on MUSI być zdecydowanie lepszy.

D7k też jest zdecydowanie lepszy od D90 :), zdecydowanie.

avenarius
09-07-2011, 02:13
Kup Lomo, zmień sobie myślenie na ten sezon. :)
To było wredne...

@skrzynka97

D700 jest lepszy od D90, jasne. Dlatego, gdy odkupisz ode mnie po dobrej cenie półroczną Sigmę 10-20 f3,5, to z pewnością przerzucę się na D700. Ale jeśli nie - to poczekam na D400, żeby móc wykorzystywać swoje stare szkła.

skrzynka97
09-07-2011, 08:37
@skrzynka97

D700 jest lepszy od D90, jasne. Dlatego, gdy odkupisz ode mnie po dobrej cenie półroczną Sigmę 10-20 f3,5, to z pewnością przerzucę się na D700. Ale jeśli nie - to poczekam na D400, żeby móc wykorzystywać swoje stare szkła.

nie pisałem o D700 tylko D7k :)
na używanym sprzęcie elektronicznym się nie da zarobić,
napisz na PW ile chcesz za szkło,

avenarius
09-07-2011, 10:42
Nie napiszę, bo sprawdziłem, po ile chodzą używki. Za duża strata, tym bardziej że szkło jest rewelacyjne. Musiałbym jeszcze zmienić standard na pełną klatkę. Wszystko razem to za dużo na moje możliwości, chyba że poodkładam jeszcze przez rok. A wtedy to już jednak będzie D400. Wymyśliłem to tak, że będę go sobie przez lata używał i gromadził w tym czasie pełnoklatkowe słoiki. Zamiast szarpać się na dobry, choć schodzący pełnoklatkowy korpus i przez rok używać w nim pięciu Megapixeli formatu DX.

krokus66
09-07-2011, 13:55
Nie widzę spadku. Skądinąd Skąpiec nie prezentuje wcale najtańszych ofert.

Nieszczególnie przeglądałem ceny, jednak po tsunami na podkręconym rynku w FJ było D700 za 7899 zł. do wzięcia od zaraz, w tej chwili jest dostępny w e-FJ za 7626. Obiektywy N po tsunami najpierw zniknęły a później pojawiły się po zawyżonych cenach. Obecnie są tańsze mimo, że nie osiągnęły cen z przed trzęsienia ziemi.

majkimajk
09-07-2011, 16:53
Ciekawe kiedy się pojawi ten wyczekiwany przez wielu d400. Chciałbym, żeby premiera była w sierpiniu i żeby nie było niemiłych niespodzianek jak z d7k.

hostman22
09-07-2011, 17:29
Zamiast szarpać się na dobry, choć schodzący pełnoklatkowy korpus i przez rok używać w nim pięciu Megapixeli formatu DX.

najlepiej sprawdzić, ale wydaje mi się że ręczne kadrowanie i tak da większe pole widzenia niż dx, ale jak mówię głowy sobie uciąć nie dam ;)

avenarius
09-07-2011, 17:51
Ciekawe kiedy się pojawi ten wyczekiwany przez wielu d400. Chciałbym, żeby premiera była w sierpiniu i żeby nie było niemiłych niespodzianek jak z d7k.

No, ja też się tych niespodzianek boję. Bo generalnie chyba kupię go dość szybko, jeśli cena nie będzie zaporowa. Pokładam jakąś, może naiwną, nadzieję w tym, że wady fabryczne to częściej przypadłość modeli amatorskich. D300 zaliczał się do aparatów "reporterskich". Na nikonowskich ulotkach figurował w tej samej części co D700 i D3. Ma też typowe cechy wskazujące na przeznaczenie do pracy w trudnych warunkach - mocna obudowa i uszczelnienia zamiast "bajerów". Oby D400 wytrwał w tej filozofii!!

Tymczasem D7k tkwi w dziale "amatorskie" razem z D90, D3100 itd.

Myślę, że aparaty przewidziane do pracy zawodowej są dokładniej sprawdzane pod kątem wytrzymałości i niezawodności niż plastyki dla "niedzielnych" fotografów. Czy słyszeliście o jakichś powszechnych wadach fabrycznych w sektorze profi?

pbb
09-07-2011, 18:29
To było wredne...

Przepraszam, jeśli tak to odebrałeś! Ale ja mówiłem zupełnie poważnie i bez wrednych intencji. Czasem warto w życiu się zatrzymać i popatrzeć na świat nowymi oczami. Ja tak dwa razy już zrobiłem i niewykluczone, że zrobię jeszcze raz -- co prawda nie dotyczyło to fotografii. Ale ja fotografią zajmowałem się, gdy miałem naście-dwadzieścia lat, a kolejne czterdzieści już tylko robię zdjęcia :)

avenarius
10-07-2011, 00:14
Przepraszam, jeśli tak to odebrałeś! Ale ja mówiłem zupełnie poważnie i bez wrednych intencji. Czasem warto w życiu się zatrzymać i popatrzeć na świat nowymi oczami. Ja tak dwa razy już zrobiłem i niewykluczone, że zrobię jeszcze raz -- co prawda nie dotyczyło to fotografii.
O tej "wredocie" napisałem żartem. Mam mieszane uczucia w związku z niemożliwością focenia, ale składnikiem tej mieszanki jest też to, o czym piszesz. Jestem zmuszony popatrzeć na świat bezinteresownie i po wytrzymaniu pierwszego szoku, że tyle fajnych ujęć ucieka zapytać siebie jak to kiedyś było żyć bez robienia zdjęć. Trudne, ale cenne.

Natomiast ulżyło mi nieco w związku z tym, co o sobie napisałeś. Przyznam, że obawiałem się, czy nie jesteś kimś, kto wpada na forum, żeby wziętymi z powietrza sensacjami zamieszać wodę w stawie, dla samej rozrywki robienia ludzi w balona.

krokus66
10-07-2011, 13:40
Przepraszam, jeśli tak to odebrałeś! Ale ja mówiłem zupełnie poważnie i bez wrednych intencji. Czasem warto w życiu się zatrzymać i popatrzeć na świat nowymi oczami. Ja tak dwa razy już zrobiłem i niewykluczone, że zrobię jeszcze raz -- co prawda nie dotyczyło to fotografii. Ale ja fotografią zajmowałem się, gdy miałem naście-dwadzieścia lat, a kolejne czterdzieści już tylko robię zdjęcia :)

pbb ma rację. Warto nieraz się zatrzymać, zrobić przerwę i ochłonąć. Później te same sprawy widzimy zupełnie inaczej. Też to przechodziłem i zgadzam się zupełnie z pbb.

Dotyczy to szczególnie dużych wydatków. Planując zakup sprzętu, to nie jest najważniejsze czy on jest extra super ale czy jego olbrzymie możliwości są nam naprawdę potrzebne, czy je wykorzystamy i jak często. Tutaj jest potrzebny kubeł zimnej wody, gdyż za te wszystkie "bajery" MY musimy zapłacić. Jedynym usprawiedliwieniem jest pewna nadwyżka gotówki, która nie zrobi nam dziury w budżecie.

krzall
10-07-2011, 14:05
pbb ma rację. Warto nieraz się zatrzymać, zrobić przerwę i ochłonąć. Później te same sprawy widzimy zupełnie inaczej. Też to przechodziłem i zgadzam się zupełnie z pbb.

Dotyczy to szczególnie dużych wydatków. Planując zakup sprzętu, to nie jest najważniejsze czy on jest extra super ale czy jego olbrzymie możliwości są nam naprawdę potrzebne, czy je wykorzystamy i jak często. Tutaj jest potrzebny kubeł zimnej wody, gdyż za te wszystkie "bajery" MY musimy zapłacić. Jedynym usprawiedliwieniem jest pewna nadwyżka gotówki, która nie zrobi nam dziury w budżecie.

Witam
widzę że cytujesz definicję rozsądku zakupowego :), ale jak to pogodzić z tym że zawsze trzeba mieć najlepszy i najnowszy :)
Z chęcią powitam następcę d300s - ciekawość co w nim nowego włożą jest duża. Powitam tez nowego Canona z serii 5mkIII - może sprawność auto focusa poprawią - bo to utyskiwanie wielu.
Czekam na nowości głównie z ciekawości a nie z chęci szybkiej zmiany czy kupowania. Ale jak wiadomo najlepiej nabyć drogą kupna egzemplarz do testów. Zawsze można odsprzedać ;)
POzdrawiam

krokus66
10-07-2011, 14:37
Witam
widzę że cytujesz definicję rozsądku zakupowego :), ale jak to pogodzić z tym że zawsze trzeba mieć najlepszy i najnowszy :)
Z chęcią powitam następcę d300s - ciekawość co w nim nowego włożą jest duża. Powitam tez nowego Canona z serii 5mkIII - może sprawność auto focusa poprawią - bo to utyskiwanie wielu.
Czekam na nowości głównie z ciekawości a nie z chęci szybkiej zmiany czy kupowania. Ale jak wiadomo najlepiej nabyć drogą kupna egzemplarz do testów. Zawsze można odsprzedać ;)
POzdrawiam

Tę mądrość powiedział mi osobiście bardzo znany i doświadczony człowiek, który aktywnie przeżył 2 wojny światowe i rewolucję październikową. Jego słowa utkwiły mi mocno w pamięci, co nie znaczy, iż nie robiłem odstępstw czyli nieuzasadnionych głupstw.

Ja też czekam i zobaczę jaka będzie cena do nowości oraz czy model wart będzie popełnienia grzechu.
Też pozdrawiam.

krzall
10-07-2011, 14:56
Tę mądrość powiedział mi osobiście bardzo znany i doświadczony człowiek, który aktywnie przeżył 2 wojny światowe i rewolucję październikową.

O jejku jakbym słyszał mojego Dziadka ;) ale to było dawno temu. Był pewnie rówieśnikiem Tego Pana. Zmarł w 1994 roku mając 100 lat. Ciekawe że nasze podejście bardzo różni się od tych starszych ludzi - może czasy były inne a może z wiekiem to nam przyjdzie ( do 100ki już niedaleko ;) )
TUTAJ (http://leicarumors.com/2011/07/09/leica-store-in-moscow-robbed.aspx/#more-10254)trochę nowości z innej beczki ;). To był miłośnik marki :) i jakie "obroty" dla sklepu...
Pozdrawiam

krokus66
10-07-2011, 15:29
Dzięki za linka. Kiedyś chorowałem na Leicę ale z braku gotówki oraz z wiekiem przeszło mi. Na linku podane są ceny D4 i D800 oraz data promocji.

Pozdrawiam.

morzon
10-07-2011, 23:57
Za optyczne.pl

Nikon D800 i D4
Mówi się, że pod koniec września Nikon zaprezentuje dwie nowe lustrzanki pełnoklatkowe. Pierwszą z nich będzie 20-megapikselowy D800, który ma kosztować ok. 2500 USD. Drugi z modeli to D4, w którym ma znaleźć się ta sama matryca, jednak jego cena będzie dwukrotnie wyższa.

Podwodny Nikon
Fotograf Tim McKenna poinformował kilka dni temu na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych, że otrzymał od Nikona "nową tajną broń". Ma nią być nowy aparat podwodny, który fotograf otrzymał do testów i zdjęć reklamowych.

I lista spodziewanych szkieł:
Nikon AF-S VRII Zoom-Nikkor 80-400 mm f/4G IF-ED N
Nikon AF-S VRII Zoom-Nikkor 70-300 mm f/4 IF-ED
Nikon AF-S VRII Micro-Nikkor 70-200 mm f/4 IF-ED N
Nikon AF-S Nikkor 85 mm f/2G
Nikon AF-S Nikkor 35 mm f/2G
Nikon AF-S Nikkor 105 mm f/2G
Nikon AF-S DX VRII Zoom-Nikkor 16-70 mm f/3.5


Nie no, jesień rysuje się w naprawdę pięknych barwach... :mrgreen:

prz3mo
11-07-2011, 00:12
85 f2 - brzmi fajnie :)

morzon
11-07-2011, 00:21
D800 - to dopiero brzmi fajnie... ;]

w sumie ze szkieł to mnie nic nie interesuje, ale lubię nowości jasno stałkowe ;)

avenarius
11-07-2011, 00:22
Ha, a D300s spada! Cena na powrót przekroczyła magiczna granicę i wynosi już 4199,- PLN. Drobna rzecz, a cieszy! Co dopiero będzie, gdy już ogłoszą następcę?
Niedobra wieść jest taka, że jeśli sensor będzie miał te 24 Mpix, o których się mówi, to podobno , aby to wykorzystać będzie potrzebna nowa seria szkieł, co jakoś by korelowało z doniesieniami powyżej. A wówczas, jak mniemam, w Polsce jednak mocno to obniży atrakcyjność nowego modelu.

Jacek_Z
11-07-2011, 01:08
.Niedobra wieść jest taka, że jeśli sensor będzie miał te 24 Mpix, o których się mówi, to podobno , aby to wykorzystać będzie potrzebna nowa seria szkieł, co jakoś by korelowało z doniesieniami powyżej.A to niby dlaczego? D3x nie wymaga innych szkieł, a cropowe body w rodzaju D7000 mają wiele większe wymagania niż takie pełnoklatkowe 24 Mpx.

avenarius
11-07-2011, 01:30
Na szczegółach się nie znam. Czytałem dyskusję na ten temat na dpreview.com (http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1039&message=38841960), ale nie jestem w stanie kompetentnie wypowiedzieć się o szczegółach. Nie mam wystarczające wiedzy nawet w języku polskim, by wypowiadać się o zależnościach miedzy pikselami, dyfrakcją i rozdzielczością. Mogę pojąć o co chodzi rozmówcom, ale nie umiem odróżnić opinii fachowej od niefachowej. Dlatego napisałem "podobno". Głosy są tam różne.

samson09
11-07-2011, 07:28
Już nie wiem, który to już raz mówi się o d800. Po necie krążą plotki już chyba ze dwa lata :) Ale miejmy nadzieję, że tym razem coś się ruszy. D800 to naprawdę brzmi fajnie...:)

krokus66
11-07-2011, 09:02
Już nie wiem, który to już raz mówi się o d800. Po necie krążą plotki już chyba ze dwa lata :) Ale miejmy nadzieję, że tym razem coś się ruszy. D800 to naprawdę brzmi fajnie...:)

Oj ruszy się, ruszy ... Jest to żywotny interes Pana Nikona. Musi odrobić przymusowy przestój, dlatego też spodziewam w krótkim czasie wysypu wielu modeli. Obyśmy tylko oczopląsu nie dostali z tego nadmiaru wszelakiego dobra. Już słyszę jak canoniarze kombinują czy nie zmienić systemu.

A D800 - widać, że warte będzie grzechu, oj warte. Rzecz tylko w tym aby ten grzech jak najszybciej popełnić. :lol::lol::lol:

popi
11-07-2011, 09:13
Mając nadzieję, że nowe modele (D800/900, D4) przebiją zdecydowanie poprzedzające body to życzyłbym sobie, i innym, aby panowie z Nikona znaleźli w końcu sposób na wyciszenie migawki! Koncerty, tudzież podobne, wymagają często dyskrecji akustycznej; i nie mówię tutaj o opcji Q-silent w której brak szybkości wykonania serii zdjęć.

Czy to opadające lustro musi tak trzaskać?! :(

krokus66
11-07-2011, 09:55
Mając nadzieję, że nowe modele (D800/900, D4) przebiją zdecydowanie poprzedzające body to życzyłbym sobie, i innym, aby panowie z Nikona znaleźli w końcu sposób na wyciszenie migawki! Koncerty, tudzież podobne, wymagają często dyskrecji akustycznej; i nie mówię tutaj o opcji Q-silent w której brak szybkości wykonania serii zdjęć.

Czy to opadające lustro musi tak trzaskać?! :(

Oczywiście masz rację.
Ja bym jednak prosił o wyciszenie naszego koncertu życzeń aby nie doszło do tego o czym pisałem w tym wątku pod nr 1932 na str. 194. :lol:

popi
11-07-2011, 10:13
Ja, bynajmniej, poczekam :)

Wolę żeby produkt był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach (choćby niechlubne gumy) niż wypuszczony na "głodnego".

Jacek_Z
11-07-2011, 10:36
..Wolę żeby produkt był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach (choćby niechlubne gumy) ...Zapewniam cie, że tak go dopracują, że gumy będą odchodzić. :wink:

krokus66
11-07-2011, 10:47
Ja, bynajmniej, poczekam :)

Wolę żeby produkt był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach (choćby niechlubne gumy) niż wypuszczony na "głodnego".

Zrozum, żadna szanująca się firma nie wypuszcza na rynek "na głodnego" niedopracowany produkt. Natomiast np. taki aparat jest pod względem inżynierskim bardzo, ale to bardzo skomplikowanym projektem. Aby to później wszystko zagrało w całości, było dopracowane w najdrobniejszych szczegółach i na dodatek aby było niezawodne przez ileś lat - to jest naprawdę trudna sprawa. Tym bardziej gdy nowy model nie jest produktem w którym li tylko usunięto usterki i poprawiono pewne niedociągnięcia. W modelach profi wprowadzają "na gorąco" najnowsze osiągnięcia naukowe, technologie i patenty.

W przemyśle farmaceutycznym nowe lekarstwo testują 20 lat, a i tak zdarzają się bardzo głośne / bardzo szkodliwe wpadki. Takie są realia.

loki_p
11-07-2011, 13:19
Nikon AF-S VRII Zoom-Nikkor 80-400 mm f/4G IF-ED N

To chyba zbyt piękne by mogło być prawdziwe :)

avenarius
11-07-2011, 13:56
To chyba zbyt piękne by mogło być prawdziwe :)
Zależy ile będzie kosztować...

Jeśli chodzi o sprawdzanie modeli, to popatrzymy jaką gwarancję Nikon da na D400. Jeśli będzie opcja przedłużonej gwarancji, to już niech się skośnoocy martwią.

Endriu129
11-07-2011, 13:56
Ja właśnie czekam na coś dłuższego niż 300mm i taki odświeżony Nikon AF-S VRII Zoom-Nikkor 80-400 mm f/4G IF-ED N by mi jak najbardziej odpowiadał. Tylko, żeby cena nie zwalała z nóg.

krokus66
11-07-2011, 14:15
Zależy ile będzie kosztować...

Jeśli chodzi o sprawdzanie modeli, to popatrzymy jaką gwarancję Nikon da na D400. Jeśli będzie opcja przedłużonej gwarancji, to już niech się skośnoocy martwią.

Wydłużona gwarancja jest świetnym i ponętnym chwytem marketingowym. Każdy kto miał do czynienia z zarządzaniem wie doskonale, że za wydłużoną gwarancję płaci tak naprawdę tylko ... klient w cenie zakupu towaru.

avenarius
11-07-2011, 14:17
Jasne, ale jeśli się daje przedłużoną gwarancję, to jednak jakoś tam się liczy na to, że się nie zgłosi 100% klientów, którym trzeba będzie za darmo przez całe lata napraw dokonywać. Nawet ta dopłata nie wyrównałaby strat.

krokus66
11-07-2011, 14:53
Jasne, ale jeśli się daje przedłużoną gwarancję, to jednak jakoś tam się liczy na to, że się nie zgłosi 100% klientów, którym trzeba będzie za darmo przez całe lata napraw dokonywać. Nawet ta dopłata nie wyrównałaby strat.

Firma cały czas monitoruje każdy produkt. W tym przypadku: ile napraw gwarancyjnych, jakie części, jakie koszty, przyczyny wystąpienia usterki / awarii. W ten sposób wyłapują słabe punkty / części w produkcie, do poprawy w następnym egzemplarzu / modelu, itd.

Firma nie naprawia "za darmo", gdyż za to zapłacił już klient z góry przy zakupie. Firma znając ilość i koszt napraw gwarancyjnych ustala średni koszt na 1 egzemplarz; wygrywa ten, któremu coś się zepsuło a przegrywa czyli dopłaca ten, który cieszy się, że miał szczęście do bezawaryjnego egzemplarza. Wynik finansowy wychodzi na zero.

avenarius
11-07-2011, 15:44
Firma znając ilość i koszt napraw gwarancyjnych ustala średni koszt na 1 egzemplarz (podkr. moje. avenarius)

W tym właśnie rzecz. Cała kalkulacja opiera się na jakoś prognozowanym z góry odsetku i charakterze napraw. Prognozy takie są z pewnością mniejszą loterią dla producenta niż dla mnie, który się muszę domyślać z góry.

Upraszczając rachunek w celu uchwycenia istoty rzeczy: jeśli np. w 30% aparatów w przedziale od trzech do pięciu lat trzeba wymieniać migawkę, a koszt naprawy migawki wyniesie 1000 PLN,-, to przedłużenie gwarancji zaczyna działać na niekorzyść firmy jeśli trzeba będzie za nie dopłacić mniej niż 300,-PLN. Firma będzie wówczas dokładać do interesu.

Chcąc uniknąć wtopy przy przedłużaniu gwarancji Nikon w praktyce ma dwa wyjścia. Albo nie przedłużać jej zanadto albo się przyłożyć do produkcji. Bo oczywiście windowanie cen w celu bycia krytym "na wszelki wypadek" doprowadza do spadku popytu.

Pawel Pawlak
11-07-2011, 16:38
Ja właśnie czekam na coś dłuższego niż 300mm i taki odświeżony Nikon AF-S VRII Zoom-Nikkor 80-400 mm f/4G IF-ED N by mi jak najbardziej odpowiadał. Tylko, żeby cena nie zwalała z nóg.

Po co czekasz ? kupuj 200-400VR. Z pewnością będziesz miał tańszy i poręczniejszy obiektyw niż Nikon AF-S VRII Zoom-Nikkor 80-400 mm f/4G IF-ED N
Ta zapowiedź jest tak samo nie realna jak kiedyś krążąca po sieci zapowiedź 100-500f/4. Obiektyw o takiej jasności i ogniskowej nikon już ma. Jeśłi będzie coś w zakresie 80-400 to będzie ciemniejsze niż f/4

iceman
11-07-2011, 17:55
Po co czekasz ? kupuj 200-400VR. Z pewnością będziesz miał tańszy i poręczniejszy obiektyw niż Nikon AF-S VRII Zoom-Nikkor 80-400 mm f/4G IF-ED N
Ta zapowiedź jest tak samo nie realna jak kiedyś krążąca po sieci zapowiedź 100-500f/4. Obiektyw o takiej jasności i ogniskowej nikon już ma. Jeśłi będzie coś w zakresie 80-400 to będzie ciemniejsze niż f/4

Racja, Nikon raczej nie będzie się dublować.
Co nie znaczy, że to źle. Mnie to akurat cieszy, bo 80-400 ciemniejsze niż f4 świetnie sprawdzi się w pejzażu. Wystarczy, że będzie odrobinę lepsze od Canona 100-400 i nie potrzeba nic więcej ;)

Pawel Pawlak
11-07-2011, 18:27
ja odkąd mam tc20e3 do 70+200vr2 przestałem wypatrywać premiery odnowionego 80-400vr. Ale oczywiście to szkło ze światłem f/4-5.6 byłby sensowniejsze niż ze stałym f/4 (bo z założenia znacznie mniejsze, lżejsze i tańsze) niż już obecny na rynku 200-400f/4 VR

Nikonamający_na_7
11-07-2011, 19:54
Z plotek o szkiełkach: N 105 f/2 AFS wygląda dla mnie smakowicie. No i cena się pojawiła D4 i D400 - plotka o cenie, ale o tym przecież jest ten wątek. Chyba za wcześnie cieszyć się z ceny 2500 USD za D800 :/ Spoko, jeszcze "europejski" podatek dojdzie...

Mariusz888
11-07-2011, 20:06
80-400/4 to bajka dla dzieci - tylko one są w stanie w nią uwierzyć ;) Wystarczy zobaczyć jakie gabaryty ma 200-400/4 no i jaką ma cenę ;) podejrzewam że 80-400/4 o jakości 200-400/4 byłby największym i najdroższym szkłem w systemie ;) z 70-300 też nie będą się dublować z 80-400 bo po co - 0 sensu ;)

Prawdą za to może być 35/2 i 85/2 - z 85 to chociażby dlatego że już kiedyś Nikon robił takie szkło i ludzie tym foto, a 1.8 a 2.0 to nie jest jakaś znacząca różnica - po za tym obecnym 85/1.8 i tak większość w galerii widzę zdjęć z 2.0 ;)

iceman
11-07-2011, 20:30
ja odkąd mam tc20e3 do 70+200vr2 przestałem wypatrywać premiery odnowionego 80-400vr. Ale oczywiście to szkło ze światłem f/4-5.6 byłby sensowniejsze niż ze stałym f/4 (bo z założenia znacznie mniejsze, lżejsze i tańsze) niż już obecny na rynku 200-400f/4 VR

Mówisz, że ten zestaw jakościowo Ci pasuje? Brzmi interesująco i dużo bardziej uniwersalnie. Kiedyś o tym myślałem, ale jeszcze zanim wyszła nowa wersja TC.

Wracając do ploteczek... O filmowaniu coś wiadomo, jeśli chodzi o te nowości? Nic nie słychać :) wiadomo, że to nie jest funkcja priorytetowa, ale dziś kupując aparat za tyle kasy warto mieć przynajmniej tyle co u konkurencji. ;)

avenarius
11-07-2011, 20:33
z 70-300 też nie będą się dublować z 80-400 bo po co - 0 sensu ;)
Czemu nie?

Mariusz888
11-07-2011, 21:26
avenarius - myślisz że zrobią:

Nikon AF-S VRII Zoom-Nikkor 80-400 mm f/4G IF-ED N
Nikon AF-S VRII Zoom-Nikkor 70-300 mm f/4 IF-ED
??? ;)
Jaki to ma sens? zaczynają się do od (praktycznie) tych samych ogniskowych, mają to samo światło - jedyna różnica to że jeden ma 100mm więcej ;) Za to jest bardziej realny konstrukcyjnie - chociaż tutaj i tak nie będzie to segment amatorski bo takie szkło będzie kosztowało z 10k (w końcu musi być droższe niż 300/4 bo ma zoom, VRII itd itd)

Po za tym konstrukcja obu tych szkieł naraz ma podobny sens jak zrobienie 180/2.8 i 200/2.8 ;) Jednak obstawiam, że Tobie chodziło o tego 70-300/3.5-5.6VR który teraz jest na rynku ;)

Marcin Borkowski
11-07-2011, 21:37
wydaje mi sie ze jak puszcza tele ze swiatlem 4 to raczej zakres 70/80-200/210

Nikonamający_na_7
12-07-2011, 08:15
Też tak myślę - Nikon obiecał całą serię potrzebnych szkieł f/4, i zrobią go raczej księgowi. Bo optycy zrobili 70-200/2,8 VRII ;-)

krokus66
12-07-2011, 10:44
W tym właśnie rzecz. Cała kalkulacja opiera się na jakoś prognozowanym z góry odsetku i charakterze napraw. Prognozy takie są z pewnością mniejszą loterią dla producenta niż dla mnie, który się muszę domyślać z góry.

Upraszczając rachunek w celu uchwycenia istoty rzeczy: jeśli np. w 30% aparatów w przedziale od trzech do pięciu lat trzeba wymieniać migawkę, a koszt naprawy migawki wyniesie 1000 PLN,-, to przedłużenie gwarancji zaczyna działać na niekorzyść firmy jeśli trzeba będzie za nie dopłacić mniej niż 300,-PLN. Firma będzie wówczas dokładać do interesu.

Chcąc uniknąć wtopy przy przedłużaniu gwarancji Nikon w praktyce ma dwa wyjścia. Albo nie przedłużać jej zanadto albo się przyłożyć do produkcji. Bo oczywiście windowanie cen w celu bycia krytym "na wszelki wypadek" doprowadza do spadku popytu.

Uważam, że nikogo nie trzeba przekonywać, że Pan Nikon ani nie winduje cen oraz, że przykłada się do projektów i do wysokiej jakości produkcji. Gdyby było inaczej, to by nie był uznanym liderem światowym w branży.

snakemaycry
12-07-2011, 11:39
Ja bym z chęcią przygarnął 35/2 i poprawione 20 lub 24/2.8. Szczególnie te szerokie poprawione w rogach i jestem pierwszy w kolejce :D

avenarius
12-07-2011, 14:02
Uważam, że nikogo nie trzeba przekonywać, że Pan Nikon ani nie winduje cen oraz, że przykłada się do projektów i do wysokiej jakości produkcji. Gdyby było inaczej, to by nie był uznanym liderem światowym w branży.
Pozycję lidera można stracić. Np. nie chcąc przedłużać okresu gwarancyjnego (vide: Nikon Polska) lub wypuszczając między "wysokiej jakości" produktami D7k z olejem na matrycy i wadliwym AF.

krokus66
12-07-2011, 14:10
Pozycję lidera można stracić. Np. nie chcąc przedłużać okresu gwarancyjnego (vide: Nikon Polska) lub wypuszczając między "wysokiej jakości" produktami D7k z olejem na matrycy i wadliwym AF.

I bardzo dobrze, że tak jest i oby tak nadal było. Niczego więcej sobie nie życzę. Bez względu na to co tutaj niektórzy wypisują, to ja kupuję Nikona.

wigi
14-07-2011, 16:04
Wszedłem tu, by poczytać o zapowiedziach czy plotkach na temat D800 albo D400, a ostatnio dominuje dyskusja o obiektywach... do tego jest chyba inny dział? :(

Endriu129
14-07-2011, 19:12
To jest dział o wszystkich nowościach Nikona, a więc też i o obiektywach.
Chociaż ja sam też czekam na jakieś informacje o D400 ewentualnie o D800.

krokus66
14-07-2011, 19:16
Wiem tylko, że jeśli nasze sklepy wywindują ceny aby pokryć czas zastoju, to optykę i body kupię za granicą.

Jacek_Z
14-07-2011, 19:25
To jest dział o wszystkich nowościach Nikona, a więc też i o obiektywach..
Nie, to jest dział o D100-D700 i spekulujemy tu generalnie o nowościach body z tej serii. W sąsiednim dziale sa ploty o serii wyższej (D4), w dziale D40-D7000 też chyba był wątek spekulacyjny, ale spadł gdzies daleko. Edit - znalazłem, podkleiłem go teraz.
W optyce nie kojarzę czy jest taki temat. Chyba nie. Można go załozyć, jak ktoś ma na to ciśnienie.

krzysiozboj
14-07-2011, 22:28
Nie, to jest dział o D100-D700 i spekulujemy tu generalnie o nowościach body z tej serii. W sąsiednim dziale sa ploty o serii wyższej (D4), w dziale D40-D7000 też chyba był wątek spekulacyjny, ale spadł gdzies daleko. Edit - znalazłem, podkleiłem go teraz.
W optyce nie kojarzę czy jest taki temat. Chyba nie. Można go załozyć, jak ktoś ma na to ciśnienie.

To nie moja półka jeśli idzie o body ale plotki tyczące szkieł które mnie interesują znalazłem i tutaj więc może i nie ma konieczności tworzenia ekstra wątków, może jakoś by to uporządkowało plotki ale czy konieczne? :)) W końcu to tylko plotki, to co wchodzi i tak na gorąco (czasem nawet bardzo gorąco) jest komentowane ;)
Sam z ciekawością czekam co się urodzi z 16-70/3.5 i 85/1.8-2.0G, to od razu bym chyba kupił, kit bym wymienił a 85tka uzupełniła by mi 35tkę. No chyba że nikon jeszcze jakimś dłuzszym tanim macro zaskoczy ;)

wigi
15-07-2011, 00:01
Dobrze, że Jacek wyjaśnił, że to jest wątek o body, a na plotki o obiektywach jest inne miejsce, a nawet wiele miejsc. To jest wątek w ramach działu Nikon d'SLR - D100 - D700, a wiec rozmawiajmy tu o body, bo inaczej zrobi się bajzel.

Jacek_Z
15-07-2011, 00:10
Za ignorowanie tego co napisał moderator krzyś powinien zarobić kartkę. Nazwa działu i to co napisałem jakoś go nie przekonują.

Endriu129
15-07-2011, 11:53
To w takim razie co?
Należało by stworzyć w każdej klasie korpusów nowe wątki o plotkach odnośnie tej grupy i jeszcze dodatkowo w każdej grupie obiektywów. Oczywiście możemy zostać przy wersji Jacka i plotkować w tym dziale wyłącznie o body
Nikon d'SLR - D100 - D700. Ja w sumie tylko właśnie tą grupą puszek jestem zainteresowany.

Jacek_Z
15-07-2011, 20:42
To w takim razie co?
Należało by stworzyć w każdej klasie korpusów nowe wątki o plotkach odnośnie tej grupy ...
Czy ja jakoś bardzo niewyraźnie piszę, czy co? W każdej klasie korpusów są już takie wątki. Długaśne i podklejone

Nie, to jest dział o D100-D700 i spekulujemy tu generalnie o nowościach body z tej serii. W sąsiednim dziale sa ploty o serii wyższej (D4), w dziale D40-D7000 też chyba był wątek spekulacyjny, ale spadł gdzies daleko. Edit - znalazłem, podkleiłem go teraz.
Dla leniwych linkuję:
Dxx-Dxxxx http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=108922
D4 http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=155174

Endriu129
15-07-2011, 21:11
Akurat ten wątek;http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=108922 jest że tak powiem trochę martwy i prawie wszystko o nowościach przeniosło się tutaj. Ale róbmy tak jak każe moderator.

Jacek_Z
15-07-2011, 21:20
Po premierze mało kto od razu spekuluje o następacach. Ludzie przeniesli się z pisaniem do wątków o D5100, D7000. Gdytby nagle wypuszczono D400 i D800 i D900 to w tym tu wątku też nagle byłoby cicho.

tomitom
15-07-2011, 22:03
Aparatu nie używam tylko do reporterki ale także do focenia na czas. Ostatnio naświetlając klatkę na 8s zachodziłem w głowę dlaczego nie ma odliczania na górnym LCD przecież nie jest to Bóg wie jak niewykonalne...bardzo by mi się przydała taka funkcja bo nie lubię domyślać się ile jeszcze lub naświetlać ze stoperem w ręku.

Władca Pixeli
16-07-2011, 04:11
Czy ja jakoś bardzo niewyraźnie piszę, czy co? W każdej klasie korpusów są już takie wątki. Długaśne i podklejone

Dla leniwych linkuję:
Dxx-Dxxxx http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=108922
D4 http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=155174
A gdzie są spekulacje na temat obiektywów, lamp, filtrów itp. :mrgreen:
Moim zdaniem wszystkie te tematy spekulacyjne powinny wylądować w Cafe.
Przy okazji również do Cafe powinien trafić temat "analogowi ortodoksi !!" bo się zrobił temat bardziej towarzyski niż fotograficzny.

Mariusz888
16-07-2011, 09:24
Ja uważam że lepiej jak jest jeden zbiorczy wątek taki jak tutaj - dywagacje w 100 wątkach powodują taki bałagan, że później będą plotki na temat plotek o plotkach... ;)

Jacek_Z
16-07-2011, 09:26
A gdzie są spekulacje na temat obiektywów, lamp, filtrów itp. :mrgreen:
Moim zdaniem wszystkie te tematy spekulacyjne powinny wylądować w Cafe.Widać ludzie nie mają potrzeby spekulpować o nowych obiektywach czy lampach, bo nikt nie załozył takiego wątku. Przecież nie ma zkazu :)
W cafe nie powinno być tematów fotograficznych.


Ja uważam że lepiej jak jest jeden zbiorczy wątek taki jak tutajMam nadzieję, że dostrzegłes to co napisałem wcześniej. Tu nie jest jedyny zbiorczy wątek spekulacyjny. Tu jest tylko o Dxxx.

avenarius
16-07-2011, 10:07
Ja uważam że lepiej jak jest jeden zbiorczy wątek taki jak tutaj - dywagacje w 100 wątkach powodują taki bałagan, że później będą plotki na temat plotek o plotkach... ;)
Chwila namysłu wystarczy, by się zorientować, że można przesadzić w obie strony. Ja bym nie chciał dowiadując się o nowym aparacie być zmuszonym do wyławiania tej informacji z gąszczu newsów o obiektywach, update'ach software'u, konwerterach czy głowicach pod statyw. Obejrzyj sobie wszystkie wątki o nowościach i wyobraź ten zgiełk i mieszaninę, która powstałaby, gdyby to upchnąć w jednym miejscu.

Można też przegiąć w drugą stronę - gdy dla każdej du..reli będzie trzeba zakładać oddzielny temat. Tylko że nie wydaje mi się, by to niebezpieczeństwo było blisko. Ja spostrzegam podział tematów na forum jako zrównoważony i sensowny.

krokus66
16-07-2011, 11:33
Chwila namysłu wystarczy, by się zorientować, że można przesadzić w obie strony. Ja bym nie chciał dowiadując się o nowym aparacie być zmuszonym do wyławiania tej informacji z gąszczu newsów o obiektywach, update'ach software'u, konwerterach czy głowicach pod statyw. Obejrzyj sobie wszystkie wątki o nowościach i wyobraź ten zgiełk i mieszaninę, która powstałaby, gdyby to upchnąć w jednym miejscu.

Można też przegiąć w drugą stronę - gdy dla każdej du..reli będzie trzeba zakładać oddzielny temat. Tylko że nie wydaje mi się, by to niebezpieczeństwo było blisko. Ja spostrzegam podział tematów na forum jako zrównoważony i sensowny.

Podpisuję się pod powyższym.
Uważam, że ingerencja Moderatorów jest umiarkowana i nie ma podstaw do narzekania.

krzysiozboj
16-07-2011, 12:08
Chwila namysłu wystarczy, by się zorientować, że można przesadzić w obie strony. Ja bym nie chciał dowiadując się o nowym aparacie być zmuszonym do wyławiania tej informacji z gąszczu newsów o obiektywach, update'ach software'u, konwerterach czy głowicach pod statyw. Obejrzyj sobie wszystkie wątki o nowościach i wyobraź ten zgiełk i mieszaninę, która powstałaby, gdyby to upchnąć w jednym miejscu.

Można też przegiąć w drugą stronę - gdy dla każdej du..reli będzie trzeba zakładać oddzielny temat. Tylko że nie wydaje mi się, by to niebezpieczeństwo było blisko. Ja spostrzegam podział tematów na forum jako zrównoważony i sensowny.

Może kartki nie zarobię jeszcze :))
To nie jest dział o nowościach a o plotkach, plotki mają to do siebie że ... nie są kopalnią wiedzy do której się sięga po kilku miesiącach. Natomiast do tematów tyczących sprzętu który jest na rynku sięga się często i tam wskazany porządek. Jest np taki wężowiec w optyce tyczący 50/1.4G, co tam tematów bocznych jest to aż strach a temat niby o jednym konkretnym szkle, mam wrażenie że mniej drastycznie podchodzi się do tematu o bardzo konkretnej tematyce niż do zwykłych plot, czasem wyssanych z palucha.

Jeśli decyzja została podjęta ze ten dział ma być czysty od innych plotek i tylko "sensacje" n/t danych body można wpisywać to może jakiś dział zbiorczy dla innych bzdetów? Gdzie szkła, lampy i inne drobiazgi jak sie pojawią w "sensacyjnych przeciekach" to znajdą swoje miejsce? Coś w stylu "ploty o nowościach z wyłączeniem body"?

edit
albo "ploty o wszystkim z wyłączeniem body Dxxx" ;)

Jacek_Z
17-07-2011, 23:55
Napisałem wyżej i na PW. Jak chcesz to zakładaj taki wątek.

Widać ludzie nie mają potrzeby spekulpować o nowych obiektywach czy lampach, bo nikt nie załozył takiego wątku. Przecież nie ma zkazu :)
Jak widzisz taką potrzebe to to rób, a nie oczekuj tego od innych. Nie wiem po co ta cała pisanina tutaj ze skargami.

LordYoghurt
19-07-2011, 18:41
No to ja na temat. W sierpniu dwa body FF od Nikona:
http://nikonrumors.com/2011/07/19/nikon-rep-two-dslrs-will-be-announced-by-the-end-of-august.aspx/

Damiankck
19-07-2011, 18:43
No to ja na temat. W sierpniu dwa body FF od Nikona:
http://nikonrumors.com/2011/07/19/nikon-rep-two-dslrs-will-be-announced-by-the-end-of-august.aspx/

mówi sie o tym sporo.. czekam na premiere... aaaaaaaa fajnie by było :)

docxxx
19-07-2011, 18:46
No nie, FX. Wolalbym spory tuning DXa :(

Damiankck
19-07-2011, 18:47
przyjdzie i czas na DX (moze)

docxxx
19-07-2011, 18:59
Musi ;)

krokus66
19-07-2011, 19:10
No to ja na temat. W sierpniu dwa body FF od Nikona:
http://nikonrumors.com/2011/07/19/nikon-rep-two-dslrs-will-be-announced-by-the-end-of-august.aspx/

Dobra wiadomość, jeśli w Malezji to niższe koszty produkcji.

LordYoghurt
19-07-2011, 19:38
Dobra wiadomość, jeśli w Malezji to niższe koszty produkcji.

... i lepsza marża dla Nikona. Bo że wpłynie to na niższe ceny dla nas to ją się nie łudzę ;-)

krokus66
19-07-2011, 19:49
... i lepsza marża dla Nikona. Bo że wpłynie to na niższe ceny dla nas to ją się nie łudzę ;-)

Wolałbym produkcję z Japonii. Jaką Nikon ma marżę, to diabli wiedzą. Jeśli nawet dałby przyzwoitą, to u nas w Polsce i tak cenę podbiją i to oni wtedy zarobią więcej - naszym kosztem. Proponuję obserwować ceny za granicą, nie musimy kupować w kraju.

Kochajmy się jak bracia a liczmy się jak Żydzi.

Sleepwalker
20-07-2011, 03:07
Japonia, Malezja - co to ma za znaczenie. I tak wszystkie częsci są z Tajwanu :-)

Pawel Pawlak
20-07-2011, 10:17
Body dx planowobędzie zaprezentowane w sierpniu. Natomiast komunikat dotyczył body fx ponieważ ich produkcja została przeniesiona ;)

krokus66
20-07-2011, 11:10
Bardzo dobrze, gdyż parcie klienta rozłoży się na kilka modeli jednocześnie.

tomkkk
20-07-2011, 14:19
Body dx planowobędzie zaprezentowane w sierpniu. Natomiast komunikat dotyczył body fx ponieważ ich produkcja została przeniesiona ;)

Obyś miał rację bo już zacieram rączki na d400 i nie mogę się doczekać kiedy wyląduje w moich łapkach :)

krokus66
20-07-2011, 17:30
Obyś miał rację bo już zacieram rączki na d400 i nie mogę się doczekać kiedy wyląduje w moich łapkach :)

Mam przeciek, że właśnie go montują dla Ciebie. :razz:

skrzynka97
20-07-2011, 17:45
Mam przeciek, że właśnie go montują dla Ciebie. :razz:

tak, montują gps, nową matrycę 24 mega, iso 10000, hdr, video,

marekm
20-07-2011, 19:03
tak, montują gps, nową matrycę 24 mega, iso 10000, hdr, video,... i łyżkę oleju do smarowania matrycy.... ;)

Władca Pixeli
20-07-2011, 19:20
Ja nie rozumiem tego podniecenia nowościami. :mrgreen:
Wyjdzie nowy aparat, cena będzie na początku wysoka. Zanim cena zacznie spadać pojawią się plotki o kolejnym następnym modelu i w ten sposób można nigdy nie kupić aparatu.

Grzybu
20-07-2011, 20:12
tak, montują gps, nową matrycę 24 mega, iso 10000, hdr, video,
ISO 10000 się podobno nie mieści w puszce. Podobno klapka od karty pamięci wtedy się nie domyka

wigi
20-07-2011, 20:57
Ja nie rozumiem tego podniecenia nowościami. :mrgreen:
Wyjdzie nowy aparat, cena będzie na początku wysoka. Zanim cena zacznie spadać pojawią się plotki o kolejnym następnym modelu i w ten sposób można nigdy nie kupić aparatu.
Nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by gonić go... :mrgreen:

krisko
20-07-2011, 22:30
aby panowie z Nikona znaleźli w końcu sposób na wyciszenie migawki! Koncerty, tudzież podobne, wymagają często dyskrecji akustycznej; i nie mówię tutaj o opcji Q-silent w której brak szybkości wykonania serii zdjęć.

Czy to opadające lustro musi tak trzaskać?! :(

Kup Canona i po sprawie.

krokus66
21-07-2011, 10:04
Ja nie rozumiem tego podniecenia nowościami. :mrgreen:
Wyjdzie nowy aparat, cena będzie na początku wysoka. Zanim cena zacznie spadać pojawią się plotki o kolejnym następnym modelu i w ten sposób można nigdy nie kupić aparatu.

Jest to typowo męskie zachowanie.
Zawsze bardziej pociąga obca niż własna, choćby była piękna, ciepła i kochająca. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Wiem dlaczego ja czekam na nowy model D700. Żonę swą przekonałem - czyli jest logiczny mój punkt widzenia.

amirez
21-07-2011, 17:25
Bo... zabawa polega na tym, aby gonić króliczka, a nie na tym, aby go dogonić ;)

elarco
21-07-2011, 18:33
odpowiedź nikona (http://nikonrumors.com/2011/07/21/picture-of-nikons-mirrorless-camera-mount.aspx/) na Pentaxa Q? oby nie...

snakemaycry
21-07-2011, 19:32
Oby, bo miał być pro-mirrorless a to jest ... no nawet nie wiem jak to nazwać jeśli to prawda.

wasilewk
22-07-2011, 12:37
Chciałem kupić jakiegoś 'płaszczaka' do kieszeni, ale jak 'to coś' zmiesci się w każdej pozycji razem z obiektywem - to czemu nie. Warunek: cena nie może podchodzić pod APS-C.

P.S.
Dobrz by było, gdyby jeszcze dzwonił...

elarco
22-07-2011, 12:46
na NR potwierdzili, że to zdjęcie tego czegoś jest prawdziwe...
fajnie :-]

morzon
22-07-2011, 16:05
fajnie :-]

Niezbyt...

elarco
22-07-2011, 19:05
to było z ironią :)

rotor
22-07-2011, 21:28
a do nowego D800, przydałby się nowy grip z, w końcu, wszystkimi funkcjami zdublowanymi z body

krokus66
22-07-2011, 21:49
odpowiedź nikona (http://nikonrumors.com/2011/07/21/picture-of-nikons-mirrorless-camera-mount.aspx/) na Pentaxa Q? oby nie...

Trzeba z góry założyć, że nie wszystkie informacje są prawdziwe a nawet przybliżone. Przy różnych informacjach, sprzecznych, dziwnych i głupich jest bardziej ożywiona dyskusja i gorące głowy, co w efekcie zwiększa zainteresowanie tematem. Darmowa ale skuteczna reklama.

Więcej luzu proponuję.

jac45m
25-07-2011, 10:54
no właśnie, a propos luzu. o D800 słychać od dłuższego czasu i mimo wszystko informacje o technikalach są różne.
Co doradzilibyście, czekać na D800, czy nabyć D700 już dzisiaj (można znaleźć ciekawe oferty nawet na tym forum, ale nawet nowy kosztuje ok. 7000-7500zl) ?

stock
25-07-2011, 11:22
ja czekam - choc pewnie cena d800 mnie wbije w glebe i będzie gruuubo na wyrost na poczatku.

krokus66
25-07-2011, 12:32
Ja czekam mimo, iż nie mam żadnej cyfry.
Niestety, ale cena D700 jest za wysoka w porównaniu do ceny przed kataklizmem. A dzisiaj zapach D800 już czuć wyraźnie i sympatycznie. Nie wiem na co liczy handel, chyba na naiwność i głupotę kupujących. Ja do nich nie należę, tyle i tylko tyle.

batonMR
25-07-2011, 13:13
Ja również czekam. Tym bardziej, że po premierze D800 będzie wysyp używanych D700 - ceny używanych na pewno ulegną zmianie.

jac45m
25-07-2011, 13:20
ha, chyba mnie przekonaliście, zwłaszcza, że może jesienią polecę do US, to może kupię w $$$ i wyjdzie pewnie sporo taniej niż w PL...

tomkkk
25-07-2011, 13:58
ha, chyba mnie przekonaliście, zwłaszcza, że może jesienią polecę do US, to może kupię w $$$ i wyjdzie pewnie sporo taniej niż w PL...

Nie chciałbym studzić Twojego zapału, ale raczej w $$$ nie wyjdzie Ci taniej. Obecnie body d700 w B&H kosztuje 2699.95 $ to przy kursie z nbp 2,7878 zł za dolara (co i tak nie jest dużo) wynosi 7526 zł
Na ceneo.pl body d700 kupisz już za 7599,00 zł, więc nie opłaca się kupować w USA zwłaszcza że traci się gwarancje w europie.

jac45m
25-07-2011, 14:51
możesz mieć trochę racji, tylko pytanie jak szybko pojawi się D800 w Polsce w lekko amerykańskich cenach. Do tej pory wydaje mi się, że to nie było tak od razu, a kilka miesięcy robi mi różnicę :-)...

a czy są jakieś "spekulacje" a propos nowych obiektywów, które mogłyby się pojawić razem z D800/D4 ? (jeśli było dyskutowane, to sorry, ale przejrzałem sporo wątków i na nic się nie natknąłem).

krokus66
25-07-2011, 14:58
W ciągu ostatnich 2 tygodni były wymienione, zobacz na wątkach. Ja nie pamiętam.

jac45m
25-07-2011, 15:28
a masz rację, już widzę. sorry !

Sendilkelm
26-07-2011, 11:25
http://nikonrumors.com/2011/07/26/it-has-begun-nikon-announcement-on-august-24th.aspx/

:)

tomkkk
26-07-2011, 11:32
To oznacza że moja d400 jest już skręcona i włożona do pudełeczka :)

krokus66
26-07-2011, 11:45
To oznacza że moja d400 jest już skręcona i włożona do pudełeczka :)

Dokładnie tak.
Teraz tylko trzeba uważać aby piraci nie przechwycili statku. Podobno się szykują. :lol:

jac45m
26-07-2011, 13:23
a jak to jest z Nikonem - czy ogłoszenie produktu równa się z dostępnością ? czy sprzedaż będzie 2-3 miesiące później ? jak to historycznie było, ktoś wie ?

LordYoghurt
26-07-2011, 13:30
a jak to jest z Nikonem - czy ogłoszenie produktu równa się z dostępnością ? czy sprzedaż będzie 2-3 miesiące później ? jak to historycznie było, ktoś wie ?
Trzeba będzie poczekać. Pewnie jakieś 1-2 miesiące.

krokus66
26-07-2011, 13:56
Trzeba będzie poczekać. Pewnie jakieś 1-2 miesiące.

Potwierdzam, oraz dodatkowo 1-2 miesiące na ustabilizowanie się cen.

Mając na uwadze jednak zupełnie nowy produkt, uważam, że warto przynajmniej zaczekać aby podjąć właściwą i przemyślaną decyzję. Tym bardziej, że kasa jest galanta.

LordYoghurt
26-07-2011, 15:36
Dokładnie tak jak napisał krokus66 ;-) Ceny bardzo spadają w pierwszych 2 miesiącach, jak tylko jak wszyscy "Muszę Mieć Teraz" się obkupią a towar w większej liczbie sklepów wymusi konkurencję (np. D7000 zaczynał z ceną 4400, w ciągu miesiąca był w cenie 4000 i kolejnego koło 3700 - teraz cena już tylko delikatnie się waha).
Zgadzam się też że z zakupem puszki warto poczekać na testy użytkowników - znów przytoczę D7000, gdzie w żadnej wczesnej recenzji prasowej czy na serwisach branżowych nie wychwycono, że bywają uwalone moduły AF czy plucie smarem. Natomiast nowych szkieł bym się nie bał kupić od razu - tu trudniej o błąd, którego by nie wykryto na testach.

NIKOLAY
27-07-2011, 04:15
Proszę spojrzeć : http://www.e-cyfrowe.pl/Nikon-D700-body-p-8376.html?gclid=CJGO5sa4oKoCFQZJ3godNGkzWw
Coś się dzieje z D 700 ?? Idzie nowe czy co ??

tomkkk
27-07-2011, 08:05
Idzie idzie i to wielkimi krokami :O)

gar_krk
27-07-2011, 08:21
To może faktycznie coś się pojawi z końcem sierpnia.

hellix
27-07-2011, 08:30
No tylko to trochę bez sensu, miesiąc do ewentualnej premiery, potem 2 kolejne do pojawienia sie w sklepie. Razem 3 miesiące na sprzedawanie puszek canona....

gar_krk
27-07-2011, 08:37
No tylko to trochę bez sensu, miesiąc do ewentualnej premiery, potem 2 kolejne do pojawienia sie w sklepie. Razem 3 miesiące na sprzedawanie puszek canona....

i do tego jeszcze 3-4 miesiące aż cena przestanie być "premierową"

krokus66
27-07-2011, 08:50
Proszę spojrzeć : http://www.e-cyfrowe.pl/Nikon-D700-body-p-8376.html?gclid=CJGO5sa4oKoCFQZJ3godNGkzWw
Coś się dzieje z D 700 ?? Idzie nowe czy co ??

Informują swoich klientów, że ich sklep nie prowadzi już sprzedaży D700, gdyż produkcja lada chwila będzie zakończona. Znaczy się sprzedają produkty topowe a nie "antyki". W ten sposób budują zaufanie klienta do siebie. Dobry pomysł i chwyt marketingowy. Podoba mi sie Zarząd e-cyfrowe.

A co robią inne sklepy? Nadal twardo trzymają cenę znacznie wyższą niż przed tsunami. Dużo powiedziałem, nie muszę nic więcej dodawać.

tatusiek
27-07-2011, 14:36
Podejrzewam, że po prostu boją się żeby im na stanie nie został:) Krycie własnego zadka i interesów a nie dbanie o klienta:)

krokus66
27-07-2011, 14:48
Podejrzewam, że po prostu boją się żeby im na stanie nie został:) Krycie własnego zadka i interesów a nie dbanie o klienta:)

To znaczy aby im za długo nie leżał, miejsca nie zajmował, itd. Oczywiście tak, ale fajnie zwracają na siebie uwagę. Prosta interpretacja brzmi: Nie sprzedajemy tego, co lada chwila przestaną produkować. Jest to dobry chwyt marketingowy.


@gar_krk
Na ustabilizowanie się ceny potrzeba 1-2 miesiące, tak było dotychczas.

Marcin Borkowski
27-07-2011, 14:57
i oby tak używki d700 ładnie potaniały :D

Pawel Pawlak
27-07-2011, 14:59
na NR potwierdzili, że to zdjęcie tego czegoś jest prawdziwe...
fajnie :-]

Jeśli wsadzą to w bardzo kompaktową obudowę, z dobrą ergonomią i świetnym AFem, do tego pokażą matrycę która będzie dawała radę z iso100-1600, z dobrym DR i tonalnością i rozdzielczością 8-10mpix, zaproponują zestaw jasnych stałem (f/1.4-1.6) i zoomów (f2.0) także super poręcznych, małych i dobrej jakości optycznej a całość będzie kosztowała akceptowalnie to mi ten crop 2.7 wcale nie przeszkadza.

siona
27-07-2011, 15:43
takie rzeczy tylko w erze ...
eeeeeee
sory w T-mobile :p

nie wierzę w to, żeby taki zestaw (jesli nawet powstanie) miał akceptowalną cenę.

Pawel Pawlak
27-07-2011, 16:12
takie rzeczy tylko w erze ...
eeeeeee
sory w T-mobile :p

nie wierzę w to, żeby taki zestaw (jesli nawet powstanie) miał akceptowalną cenę.

"akceptowalna" to bardzo względne okreslenie ;)

siona
27-07-2011, 16:42
tak jak i "dobra jakość optyczna" :D

Mavierk
27-07-2011, 17:39
http://www.mirrorlessrumors.com/side-by-side-nikon-vs-pentax-vs-m43-sensor-size-comparison/
Czyli będzie crop większy niż x2 i mniejszy niż x5...

LordYoghurt
27-07-2011, 20:18
http://www.mirrorlessrumors.com/side-by-side-nikon-vs-pentax-vs-m43-sensor-size-comparison/
Czyli będzie crop większy niż x2 i mniejszy niż x5...

chyba na NikonRumors pisali że będzie crop x2.7

Jacek_Z
27-07-2011, 20:55
Informują swoich klientów, że ich sklep nie prowadzi już sprzedaży D700, gdyż produkcja lada chwila będzie zakończona. Znaczy się sprzedają produkty topowe a nie "antyki". W ten sposób budują zaufanie klienta do siebie. Dobry pomysł i chwyt marketingowy. Podoba mi sie Zarząd e-cyfrowe.

A co robią inne sklepy? Nadal twardo trzymają cenę znacznie wyższą niż przed tsunami. Dużo powiedziałem, nie muszę nic więcej dodawać.
Zawsze dostępne były na zakładkę body stare i jego nastepca. D700 będzie mozna kupic jeszcze z pół roku, o ile D800 wyjdzie za 3 miesiące. A zapewniam cię, że cyfrowe.pl nie ma pojęcia czy tak będzie. Lepiej nie twórz teorii na podstawie tego co się dzieje w niektórych sklepach. Jak ja słyszę o twierdzeniach naszych sprzedawców to .... bez komentarza.

Michal_C
27-07-2011, 22:08
Hej, a może cyfrowe miało problem z dostępnością D700, hmmmm. Z tego co dziś usłyszałem przez przypadek kupując coś w znanym sklepie fotograficznym, to poza FOTOJOKER'em jest problem z dostępnością sprzętu.

Pozdrawiam

Jacek_Z
27-07-2011, 22:14
Oczywiście, tak tez może być. Ale ja bym aż tak tego nawet nie analizował. Nie mają też D3x, a nikt nie wspomina o jego następcy. Więc to nie jest tak, że nie mają bo zaraz wyjdzie coś nowego.

Michal_C
27-07-2011, 22:28
Jacku, w przypadku D700 może być tylko problem dostępności a cyfrowe sobie wymyśliło że jak wystartują z nowym aparatem to muszą (Nikon) go mieć. Bo taka jest prawda - jeśli w sierpniu go zaprezentują to znaczy, że sprzęt jest już na magazynach u producenta. Chłopak ogólnie powiedział, że są b.duże problemy z dostępnością czy to Nikona czy to Canona czy to Sony, ogólnie sprzętu. O Fotojokerze powiedział, że jest to firma która miała kasę i w chwili tsunami zatowarowało się po sufit. Dlatego teraz mają co sprzedawać.

Pozdra