Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : Spekulacje i plotki o nowościach LUSTRZANEK semipro FX Nikon Dxxx



Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

tomkkk
16-11-2010, 15:35
wydaje mi się, że następcy d300s aż tak szybko nie będzie. D300s miał premierę pod koniec lipca 2009 roku i wątpię żeby aż tak szybko nikon wypuścił nowszą wersje. Co do pracy na weselach to moim zdaniem bardziej zastanawiałbym się na D300s lub jeśli Matka Boska Pieniężna pozwala D700. Oczywiście może jest ktoś ze ślubniaków kto używa d7000 na wesela i może bardziej wypowiedzieć się w tym temacie.

Jacek_Z
16-11-2010, 15:45
Czy można się spodziewać w najbliższym czasie mam na myśli najbliższe pół roku następcy D300s ?Ja też wątpię w to by następca był tak szybko. Pamiętaj, że kilka miesięcy wcześniej nikon zapowiada pokazanie się danego modelu w sklepach. Na razie takiej zapowiedzi nie ma. A w pierwszych miesiącach dostępności na półkach tego body cena jest wysoka, płacisz za nowość.
Jeśli robisz śluby to zbieraj na D700 (i nie czekaj na żadnego następcę D700).

Badol
16-11-2010, 16:24
Z plot, które pojawiają się tu i tam
D800 - marzec/kwiecień 2011
D400 - wrzesień/październik 2011

kichu
16-11-2010, 17:23
nastepcy D300s raczej na pewno mozna spodziewac sie w 2011, bo to odpowiadaloby dlugosci cyklu zycia tego modelu, natomiast czy to bedzie pocztek, srodek czy koniec roku to juz kwestia wrozenia z fusow.

Pawel Pawlak
16-11-2010, 17:53
mi się wydaje że po wakacjach 2011 :(

Jacek_Z
16-11-2010, 20:55
Nowości (body) generalnie dawali na jesień. Jeśli więc będzie to za rok. Za pół roku - chyba nie. Nawet nie ma przecieków o ewentualnej specyfikacji D400. To co jest niby w nim przewidywane to sam sobie mogę napisać :)

prz3mo
23-11-2010, 13:47
What's this? :)

http://www.petapixel.com/2010/11/22/pentax-esque-nikon-concept-camera/

ayu
23-11-2010, 14:34
Ja też spodziewałbym się premiery następcy D300s gdzieś koło wakacji ewentualnie na jesień bo tak by wypadało z cyklu Nikona odnośnie życia body. Więc czy warto czekać trzeba się zastanowić samemu. Ja mam tylko nadzieję, że będzie to dalej tak dobra puszka lekko ulepszona. Po premierze D7000 nie jest już tak oczywiste czy to dalej będzie DX czy już FX :-).

D200 - Data premiery 2005-11-01

D300 - Data premiery 2007-08-23

D300s - Data premiery 2009-07-30

w/g optyczne.pl

Pawel Pawlak
23-11-2010, 15:46
Po premierze D7000 nie jest już tak oczywiste czy to dalej będzie DX czy już FX :-).

A jaki wpływ na to następcę d300s ma premiera D7000 ?

qooba
23-11-2010, 15:50
ano taki, że nie może się nazywać D3000 ;)

marius_m
23-11-2010, 16:01
A mi się coś wydaje, że następcy D300s już nie będzie. To się wydaje zbyt podejrzane, że Nikon tak dobrodusznie D7k wyposażył w opcje z poziomu wyżej. Teraz będzie tak,że dla tych, którym d90 była za mało pro :) będą musieli kupić d700 ( lub następce) Dla tych, którym d5000 jest niewystarczające kupią zamiast d90 - znacznie droższe d7k....A kto na tym zarobi?... ;)

Pawel Pawlak
23-11-2010, 16:22
a co z segmentu wyższego jest w d7000 choć tak dobrego jak d300 ?

R
23-11-2010, 16:28
a co z segmentu wyższego jest w d7000 choć tak dobrego jak d300 ?


guzik LV

Pawel Pawlak
23-11-2010, 16:30
guzik LV
a d300s już go nie dostał ? ;)

R
23-11-2010, 16:31
a d300s już go nie dostał ? ;)


moze tak, ale z mniej zaawansowanych jakosciowo materialow...

ayu
23-11-2010, 16:35
Moim zdaniem parę rzeczy jest lepszych w D7K. Nawet jeśli chodzi o obsługę to nie powiesz mi Pawel Pawlak , że nowa funkcjonalność w postaci dedykowanych nastaw U1, U2 to krok w tył. Tego nie ma nawet w 3-kach, a podejrzewam , że się w następcy pojawi. Więcej jednak nadal oferuje D300s przynajmniej w ergonomii, uchwycie i myślę , że D500 jednak będzie :-).

Pawel Pawlak
23-11-2010, 16:41
chyba się nie rozumiemy.... Czy ja gdzieś napisałem, że w d7000 nie ma ulepszeń jako takich ?

marius_m
23-11-2010, 16:44
Chodziło mi o to, że d7k dostało funkcje z segmentu wyższego niż d90 czyli dxxx :) Np. pomiar światła z manualami, korekcja focusa i chyba jeszcze coś. Dlatego ci, którzy szukają ergonomii z d300(s) będą zmuszeni wydać więcej już na pełnoklatkowe d700 i następców... Ale oczywiście to takie moje spekulacje :)

ayu
23-11-2010, 16:49
Nie ma o co kopii kruszyć. To jest wątek o plotkach i spekulacjach. A D300s to bardzo dobra puszka o czym może choćby świadczyć fakt wypuszczenia przez Canona przeciwnika w postaci 7D :-).


Chodziło mi o to, że d7k dostało funkcje z segmentu wyższego niż d90 czyli dxxx :) Np. pomiar światła z manualami, korekcja focusa i chyba jeszcze coś. Dlatego ci, którzy szukają ergonomii z d300(s) będą zmuszeni wydać więcej już na pełnoklatkowe d700 i następców... Ale oczywiście to takie moje spekulacje :)

Takie jest twoje rozumowanie w tej kwestii i może akurat tak będzie.

slawczyk
29-11-2010, 20:46
A co sądzicie o tym??:

http://nikonrumors.com/2010/11/25/update-on-the-latest-nikon-patents-filed-in-japan.aspx

Ciekawe kiedy będziemy mogli się spodziewać finału przedsięwzięcia. :)

TOP67
29-11-2010, 21:16
Ciekawe jaką liczbę przewodnią planują, skoro chcą to chłodzić wiatraczkiem.

slawczyk
29-11-2010, 21:22
Mimo wszystko sprawność lampy zawsze wzrośnie - np. SB-700 ma celowe opóźnianie (wydłużanie) ładowania gdy zrobi się jej za gorąco, żeby nie przegrzać.

kazwita
30-11-2010, 02:31
Nie neguję potrzeby rozwiązania problemu odprowadzania ciepła z "sabinek". Obawiam się jednak, że po dołożeniu wentylatorów sprawność lampy (w sensie energetycznym) spadnie. Wszak do wprawienia ich w ruch potrzebna jest moc pobierana z akumulatorów. Oczywiście będzie można częściej błyskać, ale ilość błysków na jednym komplecie akumulatorów zapewne niestety spadnie.
Kontrpropozycja - pasywne chłodzenie poprzez zastosowanie obudowy z anodowanego stopu aluminium. Kolor może być dowolny (nasz ulubiony czarny też), a jak dołoży się łagodne użebrowanie - to dopiero będzie wyglądało profi.

slawczyk
30-11-2010, 08:06
Masz rację. Ale z drugiej strony rozgrzane (czyt. przegrzane) aku czy baterie szybciej padają. Sprawdzone empirycznie. ;)

kazwita
30-11-2010, 18:15
Z ciekawości sprawdziłem wartości współczynnika przewodzenia ciepła:
stopy Al - 200 W/Km,
poliwęglan - 0,21 W/Km (nie wiem czego używa N, ale tańsze alfy są wykonane z poliwęglanu)
powietrze (spokojne) - 0,025 W/Km.

Wygląda więc na to, że i tak najsłabszym ogniwem jest szczelina powietrzna pomiędzy akumulatorami a obudową lampy. Tu wprawienie powietrza w ruch może jednak mieć naprawdę sens.
Ciekawe jak rozwiążą problem kurzu przy wymuszonym chłodzeniu palnika?

plusfoto
30-11-2010, 18:40
Cz aż tak spadnie - nie wiem, pwewniw masz rację ale w młotkach metza od dawna są wentylatory. Fakt zaraz ktoś powie że inny rodzaj zasilania, konstrukcja i.t.d. ale nie słyszałem aby kiedyś ta lampa nie dał a rady. Mogę walić pełnym błyskiem raz za razem do wykończenia aku i nic.

slawczyk
30-11-2010, 19:23
A jakby tak komorę akumulatorków heat-pipe-m obłożyć i z tyłu mały radiatorek dać to tez by było. ;) Heat-pipe ma bardzo duża skuteczność sam w sobie ale przy akrobacjach jakie robimy aparatami penie by sie nie sprawdził :)
kazwita - fajne porównanie.

costi
03-12-2010, 21:53
Heatpipe to bylaby zbedna komplikacja, wystarczyloby walnac porzadny aluminiowy radiator.

marcin_G
03-12-2010, 22:59
Ale aluminium jest drogie, a to ma trafić pod strzechy do ludu, więc musi być tanie. Poza tym wymuszony przepływ powietrza zawsze lepiej odbiera ciepło niż czyste promieniowanie.

Dj_Direct
08-12-2010, 23:02
Czy ja coś przeoczyłem, czy już faktycznie była jakas premiera D800 ?? - bo już w sklepie nawet natrafilem - http://www.lider24.media.pl/p/pl/47922/nikon+d800.html
O co chodzi ?? ;)

plusfoto
08-12-2010, 23:09
Stare jak świat

BlackRoger
08-12-2010, 23:12
Ten model już dawno wyszedł z produkcji. Szukej jeszcze na mongolskim ebaju, może jeszcze trafisz na sztuki z niewielkim przebiegiem.

DonArturo
19-12-2010, 23:23
ten watek to tylko do cafe- ubita pianka już jest

Sapphiron
23-12-2010, 19:11
Kurde dziwny ten d800... niby uchwyt pionwy ma wbudowany ale gdzie już złapać nie ma...

ASAHI
27-12-2010, 03:28
Bo to jest stary model. Dlatego. W nowym będzie to poprawione.

artur678
27-12-2010, 20:20
Macie jakieś newsy dotyczące następcy d700?

Nie wiem czy kupować d700 w sytczniu czy czekac na wysyp lutowo - marcowy?

Jakieś przecieki koledzy?

szymonvader
27-12-2010, 20:53
ja kupiłem teraz, obecne body d700 spełnia moje oczekiwania w 100%. Pewności nie ma czy będzie jakiś następca.

Fatman
27-12-2010, 22:10
artur678, ja bym na Twoim miejscu poczekał te dwa miesiące........ ploty są o premierze luty/marzec.

szymonvader, myślisz że Nikon na D700 zakończy tą linię ? :-)

Krycha
27-12-2010, 22:27
Czekaj, we wrześniu już na 99% miał być, jak nie wyjdzie do końca marca to popsują sobie ranking wypuszczania nowych puszek :)

szymonvader
27-12-2010, 22:36
artur678, ja bym na Twoim miejscu poczekał te dwa miesiące........ ploty są o premierze luty/marzec.

szymonvader, myślisz że Nikon na D700 zakończy tą linię ? :-)

nie myślę tak, ja zrobiłem inaczej, tzn. oceniłem czy obecny model spełnia moje oczekiwania - spełniał, także postanowiłem go kupić. Szkoda życia i kadrów na czekanie (tym bardziej, że będę miał kilka ważnych wydarzeń w życiu). Kolejna sprawa jest taka, że nie kupi się następcy D700 w takiej cenie jak obecnie. A dla mnie 7000zł to dużo, tym bardziej, iż traktuję to jako hobby i nie robię zdjęć zarobkowo. Każdy musi ocenić "pod siebie" co mu potrzeba na co będzie go stać itd...

Fatman
27-12-2010, 22:54
Napisałeś: Pewności nie ma czy będzie jakiś następca.

szymonvader
27-12-2010, 23:31
bo nie ma pewności, będzie albo nie będzie;) ipad ledwo wyszedł poza USA a już mu zapowiadali następce. Do nas dopiero niedawno dotarł. Podobnie będzie z następcą D700 trochę wody upłynie i kadrów przepadnie zanim się pojawi na półkach.

Fatman
27-12-2010, 23:37
Będzie na 100%, Nikon nie zarżnął by kury znoszącej złote jajka ;-)

kris1986
28-12-2010, 02:11
a czy wiadomo cos na temat nastepcy D300s? :)

Mavierk
28-12-2010, 03:03
czekać do marca i zmarnować 3 miesiące zdjęć wymarzonym sprzętem? Szanuję ludzi, których stać na ten heroizm :)

hostman22
28-12-2010, 03:12
najchętniej to bym chciał parę nowych stałoogniskowych słoików ;), ale żeby nie było ot:) - ponoć przyszły rok ma być pod znakiem FF... .

erbe
28-12-2010, 08:50
no m marcu niby jakieś premiery...ale jakiś konkretniejszy przeciek to chyba powinien być wcześniej...

mateo912
28-12-2010, 09:34
najchętniej to bym chciał parę nowych stałoogniskowych słoików ;), ale żeby nie było ot:) - ponoć przyszły rok ma być pod znakiem FF... .

przecież ledwo co był wysyp stałek. 85/35/24 Na co więcej liczysz?

szymonvader
28-12-2010, 10:04
Zeby ich ceny były niższe:) tak na poziomie 50 1.4 :)

Ale się zagalopowałem...;)

marciing
28-12-2010, 10:42
no m marcu niby jakieś premiery...ale jakiś konkretniejszy przeciek to chyba powinien być wcześniej...

tak jak kupowalem d700 w kwietniu to wszyscy mówili że na bank najpóźniej na jesieni wyjdzie następca. Jak widać dobrze że kupiłem bo do tej pory bym czekał na następcę. Przecieków żadnych nie ma więc nie liczyłbym na to że nagle coś wypuszczą. Równie dobrze mogą wypuścić dopiero na photokinę.

Fatman
28-12-2010, 10:52
Przecieków żadnych nie ma

Przecieków (plotek) było całkiem sporo.

prz3mo
28-12-2010, 10:55
tak jak kupowalem d700 w kwietniu to wszyscy mówili że na bank najpóźniej na jesieni wyjdzie następca. Jak widać dobrze że kupiłem bo do tej pory bym czekał na następcę. Przecieków żadnych nie ma więc nie liczyłbym na to że nagle coś wypuszczą. Równie dobrze mogą wypuścić dopiero na photokinę.

Chcesz się o coś założyć, że do kwietnia będzie następca D700 ? :)

artur678
28-12-2010, 17:41
A kiedy była premiera d700?

Sądzę, że na zicher w tym roku będzie coś nowego na FF. Pytanie tylko kiedy?
Patrząc na d7000 i jego parametry strach się bać co będzie miał następca d700 ...

Pawel Pawlak
28-12-2010, 17:59
Patrząc na d7000 i jego parametry strach się bać co będzie miał następca d700 ...
jeśli brać pod uwagę hoty, losowość AFa i zestrojenie AA to naprawdę strach... ;)

marciing
28-12-2010, 18:40
Chcesz się o coś założyć, że do kwietnia będzie następca D700 ? :)


a którego roku... ;)

a tak na serio - ja myślę że dopiero na jesieni zobaczymy następcę d700

artur678
28-12-2010, 19:24
jeśli brać pod uwagę hoty, losowość AFa i zestrojenie AA to naprawdę strach... ;)

to wszystko to pikuś, poprawią ...

:)

krzall
28-12-2010, 21:45
Czy ja coś przeoczyłem, czy już faktycznie była jakas premiera D800 ?? - bo już w sklepie nawet natrafilem - http://www.lider24.media.pl/p/pl/47922/nikon+d800.html
O co chodzi ?? ;)

Witam
może to było stare ale Nr's podaje newsa http://nikonrumors.com/2010/12/28/the-nikon-d800-book-gets-postponed-again.aspx?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+NikonRumors+%28NikonRumors.co m%29&utm_content=FaceBook w sumie też plotkę ;P
Pozdrawiam

Jacek_Z
28-12-2010, 23:11
A kiedy była premiera d700?

Sądzę, że na zicher w tym roku będzie coś nowego na FF. Pytanie tylko kiedy?.Do końca roku zostały 3 dni, raczej nic nowego w tym czasie nie będzie :wink:

prz3mo
28-12-2010, 23:16
a którego roku... ;)

2011

Radek Radziszewski
29-12-2010, 00:04
Do końca roku zostały 3 dni, raczej nic nowego w tym czasie nie będzie :wink:

:mrgreen:

artur678
29-12-2010, 09:17
Widzicie jak człowiek myśli po świętach?

hi hi

Oczywiście miałem na myśłi 2011 r.

Kaziu666
04-01-2011, 23:35
W sieci krążą plotki o tym że nikon chce wypuścić w lutym następce d700, myślicie że to zwykłe plotki czy może jednak nie. http://www.fotomaniak.pl/30866/nikon-d800-plotki/

NBA
04-01-2011, 23:41
W sieci krążą plotki o tym że nikon chce wypuścić w lutym następce d700,

Dodaj, że od dawna...

eskimos
04-01-2011, 23:42
Wali z daleka sciema, 24Mpix, filmy HD, nowy AF w cenie nizszej niz stary D700 i konkurowac ma z trzyletnim 5D2 ?

Kaziu666
04-01-2011, 23:44
No tak, ale nie wiem na ile te info są prawdziwe, bo co strona to inne dane, a to że matryca inna, a to to, a to tamto. A ja tu po nocach nie śpię i zastanawiam się jak tu na nie zarobić :D

251kris
04-01-2011, 23:56
A może D700S z matrycą od D3s i wizjerem 100%...

Kaziu666
05-01-2011, 00:09
Niech jeszcze kręci w hd i nie wymagam więcej

polo
05-01-2011, 00:40
zmieniać puszkę dla filmów ? chyba że "stary d700" na support a nowe cacko na pierwszą linię :)

mibartek
05-01-2011, 00:44
zmieniać puszkę dla filmów ? chyba że "stary d700" na support a nowe cacko na pierwszą linię :)

znam takich co zmienili nie puszkę, a cały system właśnie ze względu na filmy z 5DmkII

BorysR
05-01-2011, 00:57
Ja tez. Glownie filmowcy.

Kaziu666
05-01-2011, 01:27
Zmienię puszkę ze względu na pełną klatę, ale po co kupować d700, jeśli faktycznie mogło by się ukazać d800. Co do matrycy 24Mpix i wiarygodności tych plotek, mogę dodać tyle że inne źródła podają jeszcze inne informacji, zarówno te dotyczące ceny jak i wielkości matrycy.

nazgul
05-01-2011, 01:37
znam takich co zmienili nie puszkę, a cały system właśnie ze względu na filmy z 5DmkII

Znam takich co zmienili puszkę filmującą na niefilmującą ;)

AlleG
05-01-2011, 01:38
kurde, w tamtym tygodniu kupilem D700.
LOL
no to bylo do przewidzenia w sumie, ze jak kupie D700 to w krótkim czasie wyjdzie D800...
z 2 strony jak ten sam AF i to samo ISO, to 24mpix mi roznicy nie robi, więc płakac jakos bardzo nie bede...

**update
premiera ksiazki przesunieta na wakacje, a do wakacji kupa czasu. i już mi sie humor poprawił :D

Kaziu666
05-01-2011, 01:45
Ale nagrać film w hd pewnie by się chciało? :)

kymaj
05-01-2011, 02:06
znam takich co zmienili nie puszkę, a cały system właśnie ze względu na filmy z 5DmkII

ja tak właśnie robie :) poczekam spokojnie jeszcze 2,3 miesiące i przechodze na czerwoną stronę mocy, po premierze d7000 myślę że nikon z filmami niczym mocnym nie zaskoczy

simil
05-01-2011, 02:17
Po co wam te filmy :) ? lustrzanka to aparat a nie kamera... jak dla mnie to akurat zbędny dodatek w sprzęcie który ma zarabiac pieniądze , a nie służyc do rodzinnych zdjęc (wkoncu to klasa profi) - filmy to dobry chwyt marketingowy w amatorszczyźnie. A co do ceny to myśle , że następca D700 będzie kosztowac w granicach 9k za body , a wtedy ceny używanych D700 wcale nie spadną .

milczek77
05-01-2011, 08:53
zgadzam sie z przedmówcą. Nagrywanie filmów to zbytek, z resztą kamerę można kupić. Aparat jest do robienia zdjęć. Ja też niedawno kupiłem body i nie żałuje, ze nie czekałem na następcę. Ciekawy jestem jak z jakością wykonania będzie nowej puszki. Miejmy nadzieje , ze będzie przynajmniej taka sama jak d700 i Nikon nie pogorszy jakości wykonania jak to zrobił z niektórymi obiektywami.

mateo912
05-01-2011, 09:07
Powiedz to ludziom którzy kręcili np jeden z odcinków dr house 5d mk2 albo np na naszym podwórku teledysk Justyny Steczkowskiej

Jastrząb
05-01-2011, 09:15
zgadzam sie z przedmówcą. Nagrywanie filmów to zbytek, z resztą kamerę można kupić. Aparat jest do robienia zdjęć. Ja też niedawno kupiłem body i nie żałuje, ze nie czekałem na następcę. Ciekawy jestem jak z jakością wykonania będzie nowej puszki. Miejmy nadzieje , ze będzie przynajmniej taka sama jak d700 i Nikon nie pogorszy jakości wykonania jak to zrobił z niektórymi obiektywami.

zapomniales chyba dodac ;)

joker333
05-01-2011, 09:29
zgadzam sie z przedmówcą. Nagrywanie filmów to zbytek, z resztą kamerę można kupić. .
to sprawdź Pan teraz ile kosztuje kamera z optyka jaką można pod aparat podpiąć i matrycą tej wielkości ;)

robsonzbydzi
05-01-2011, 09:42
że następca D700 będzie kosztowac w granicach 9k za body , a wtedy ceny używanych D700 wcale nie spadną .

spadną zawsze spadają, to samo mówiono po premierze d300s że stare d300 niewiele stracie a straciło, tak samo d90 po premierze d7000, taka kolej rzeczy. Ceny używek d700 są obecenie strasznie nadęte. Idiotyzmem jest za 2-3 letnią puszkę wołać po 6000 czy 6500 podczas gdy nowe są bez łaski za 7000, jak tylko pojawi się następca cena się urealni w granicach 4000 bo tyle te używane puszki są realnie warte. Canon przerabiał to po premierze 5dmk2, używki 5dmk1 spadały w cenach bardzo szybko, już po pół roku od premiery nowego były poniżej 5000, a po roku poniżej 4000. A d700 jest masa wśród fotografów, dużo z nich ma 2 letnie puchy z początku produkcji, jak tylko pojawi się następca będzie wysyp używek.

milczek77
05-01-2011, 10:06
o sprawdź Pan teraz ile kosztuje kamera z optyka jaką można pod aparat podpiąć i matrycą tej wielkości

Ja tylko stwierdzam, że głównym zadaniem aparatu to robienie zdjęć :-) ale to moje zdanie bo kręcenie filmów mnie nie kreci :-)

stef
05-01-2011, 10:18
Ja tylko stwierdzam, że głównym zadaniem aparatu to robienie zdjęć :-) ale to moje zdanie bo kręcenie filmów mnie nie kreci :-)
Co za wypowiedź. Nie udzielaj się na forum w sprawach, które Cię nie interesują.

Sapphiron
05-01-2011, 10:25
i znowu kolejny wątek wojenkowy, "filmowcy" vs fotografowie...

Tylko po co?jedni lubią mieć aparat do wszystkiego chwaląc się filmikami, super gadżetami, inni poprostu korzystają ze sprzętu i tworzą dobre zdjęcia nawet starszym i "gorszym" sprzętem...

Tylko co jest najgorsze brakuje w tym szacunku jednych do drugich. Jedni próbują przechrzcić na swoja stronę, drudzy na swoją, zamiast uszanować czyjeś upodobania...

milczek77
05-01-2011, 10:25
Wypowiedź nie była złośliwa, a temat następcy d700 mnie interesuje więc się wypowiadam. Wyraziłam swoją opinią bo to dyskusja. Dla mnie zakup następny d700 nie będzie na pewno uzasadniony możliwością kręcenia filmów. Bo ja mam zdanie , że aparat jest do robienia zdjęć i mam prawo mieć takie zdanie.


i znowu kolejny wątek wojenkowy, "filmowcy" vs fotografowie...

Tylko po co?jedni lubią mieć aparat do wszystkiego chwaląc się filmikami, super gadżetami, inni poprostu korzystają ze sprzętu i tworzą dobre zdjęcia nawet starszym i "gorszym" sprzętem...

Tylko co jest najgorsze brakuje w tym szacunku jednych do drugich. Jedni próbują przechrzcić na swoja stronę, drudzy na swoją, zamiast uszanować czyjeś upodobania...

Masz racje. Nie chcę wojenki. I nie chciałem urażać części osób dla których filmowanie jest ważne, jęsli to zrobiłem to przepraszam. Wyraziłem tylko swoją opinie, ze filmowanie dla mnie powtarzam dla mnie jest zbędne.

lodzermensch
05-01-2011, 10:44
Co za wypowiedź. Nie udzielaj się na forum w sprawach, które Cię nie interesują.

A to jest forum filmowe czy fotograficzne?

A propos następcy D700: http://www.kenrockwell.com/nikon/d800.htm

prz3mo
05-01-2011, 10:50
Mam nadzieję, że ta specyfikacja to ściema. Nie chcę matrycy z D3x, chcę tę z D3s :-P
Poza tym to jakiś stary wpis Kena, pewnie mający się nijak do rzeczywistości.
Poza tym widnieje tam 3fps... Jeśli to ma być "następca" D700, a nie jakiś nie wiadomo jak pozycjonowany wynalazek, to tych fps musi być więcej. Dlatego łudzę się, że jednak nikon wsadzi matrycę z D3s do tego modelu, a tym samym fps wyciągną więcej.

Innervoice
05-01-2011, 10:53
A to jest forum filmowe czy fotograficzne?

A propos następcy D700: http://www.kenrockwell.com/nikon/d800.htm

Bardziej mały D3x niż następca D700:p

milczek77
05-01-2011, 10:57
Bardziej mały D3x niż następca D700

Dokładnie :-)

lodzermensch
05-01-2011, 10:59
Bardziej mały D3x niż następca D700:p

Oczywiście, że tak.


(...) łudzę się, że jednak nikon wsadzi matrycę z D3s do tego modelu (...)

Tak właśnie powinno być; historia uczy, że taki ruch jest możliwy / prawdopodobny.

A poza tym wszystko to jedynie bajkopisarstwo i wróżenie z fusów...
Pażiwiom, uwidim jak mówi klasyk.

panoramix
05-01-2011, 11:18
milczek77, jeśli ktoś powinien przeprosić, to raczej stef, a nie Ty. Zachował się mało elegancko, nie czytając nawet zapewne całego wątku. Ty w tym poście, uzupełniłeś jedynie wypowiedź wcześniejszą i wg mnie nie daje to powodu do niezbyt ładnego zachowania kolegi stef. Sorry za OT.

Kaziu666
05-01-2011, 11:51
i znowu kolejny wątek wojenkowy, "filmowcy" vs fotografowie...

Tylko po co?jedni lubią mieć aparat do wszystkiego chwaląc się filmikami, super gadżetami, inni poprostu korzystają ze sprzętu i tworzą dobre zdjęcia nawet starszym i "gorszym" sprzętem...

Tylko co jest najgorsze brakuje w tym szacunku jednych do drugich. Jedni próbują przechrzcić na swoja stronę, drudzy na swoją, zamiast uszanować czyjeś upodobania...

No nie zgadzam się, jak już wcześniej wspominałem zmienię puszę na d800 (o ile faktycznie się ukaże) za względu na pełną klatę, a mając wybierać między d700 a d800 zdecydowanie wole d800, lepsza matryca, być może nowy af (rożne źródła różne dane) i filmy w hd, czemu się tak na nie upieram? Wiem że wykorzystam tą opcje, czy to na studiach, czy u cioci na imieninach, czy z czystej zajawki bo umówmy się ale możliwości są spore http://vimeo.com/17439665 (i w końcu lepiej mieć niż nie mieć). Co do samego fotografowania, na dzień dzisiejszy 3/4 swoich zdjęć robię starym kievem 60, a swoje d80 wyciągam jak chce robić jakiś snowboard, bmx. Do d800 nie namawiam ale jak widzicie możliwości kręcenia w hd są wielkie, a na dzień dzisiejszy mam trochę wspólnego z kręceniem (studia) więc wydjae mi się że na d800 warto czekać


A to jest forum filmowe czy fotograficzne?

A propos następcy D700: http://www.kenrockwell.com/nikon/d800.htm

Rozmawiamy przecież o aparacie foto, z opcją kręcenia, a nie o kamerze z opcją robienia zdjęć ;)

lodzermensch
05-01-2011, 11:59
Rozmawiamy przecież o aparacie foto, z opcją kręcenia, a nie o kamerze z opcją robienia zdjęć ;)

A na forum chwalimy się swoimi filmami, a nie zdjęciami. :p

doyen
05-01-2011, 12:23
A na forum chwalimy się swoimi filmami, a nie zdjęciami. :p

Z kamiennych toporków też kiedyś ludzie zrezygnowali ;-)

Jacek_Z
05-01-2011, 12:26
A to jest forum filmowe czy fotograficzne?
Przeczytaj nagłówek forum.
FORUM UŻYTKOWNIKÓW SPRZĘTU MARKI NIKON
Jesli nikonem mozna nagrywać filmy to forum staje sie po częsci filmowe

A na forum chwalimy się swoimi filmami, a nie zdjęciami. :pfilmami też się chwalimy, przypomnę że jest dział :
http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=170

Pawel Pawlak
05-01-2011, 12:50
ja tak właśnie robie :) poczekam spokojnie jeszcze 2,3 miesiące i przechodze na czerwoną stronę mocy, po premierze d7000 myślę że nikon z filmami niczym mocnym nie zaskoczy

Nikon pokazał na razie fullhd tylko w DX więc o FX nie ma co się wypowiadać. Ale który canon konkurencyjny do nikona DX ma filmy lepsze niż D7000 ? z ciekawości pytam ?

Kaziu666
05-01-2011, 13:22
A na forum chwalimy się swoimi filmami, a nie zdjęciami. :p

Nie swoimi, niestety. Ale fotkami chętnie się pochwale, jeśli ma ktoś ochotę zapraszam http://plfoto.com/141867/autor.html
ps sory za oftop

Motorniczy
05-01-2011, 13:27
Oby te zabawki to były też jakieś nowe, ciekawe szkła, a nie ciągła pogoń korpusów...

To jest tzw. " corps run " - dla znawców tematu wiadomo o co chodzi :):)

Fatman
05-01-2011, 13:37
Nikon pokazał na razie fullhd tylko w DX więc o FX nie ma co się wypowiadać. Ale który canon konkurencyjny do nikona DX ma filmy lepsze niż D7000 ? z ciekawości pytam ?

550D, 60D, 7D -każdy z nich pod względem filmowania oferuje więcej od D7000.

Pawel Pawlak
05-01-2011, 13:42
550D, 60D, 7D -każdy z nich pod względem filmowania oferuje więcej od D7000.

Dzięki Rafale - a w jakim zakresie ? jakości filmu ? obsługi ?

doyen
05-01-2011, 13:42
Akurat w dziedzinie filmowania to Canon ma dużo większe doświadczenie od Nikona, więc to akurat nie dziwi.

lodzermensch
05-01-2011, 13:48
Niczego broń Boże nie chcę nikomu narzucać. Jeśli tak zabrzmiało, to przepraszam. Nie mogę jednak zrozumieć szanownych kolegów, którzy przy wyborze puszki jako argument za podają mozliwość filmowania.
Ale to może tylko moja przypadłość. Po prostu filmowanie nigdy mnie nie porywało.

Jacek_Z
05-01-2011, 14:06
.. Nie mogę jednak zrozumieć szanownych kolegów, którzy przy wyborze puszki jako argument za podają mozliwość filmowania.
Ale to może tylko moja przypadłość. Po prostu filmowanie nigdy mnie nie porywało...Różne sa priorytety. Najgorzej, że mimo dużej oferty ciężko znaleźć body spełniającego wszystkie kryteria ważne dla danej osoby. Tym bardziej, że czasami życzenia niejako wykluczają się wzajemnie (niskie natywne ISO 100 bądź 50 i zarazem niskie szumy na wysokich ISO, albo wiele megapikseli i dobre wysokie ISO)
Ja bym chciał wiele megapikseli, filmowanie i natywne ISO 100, gotów jestem poświęcić to dla słabszej wyższej czułości. D3x jest najbliżej, ale nie ma filmowania.

Przy czym dodam, że filmowanie chcę do zabawy, a nie do pracy. Nakręcić czasem jakieś backstage, czasem coś z wakacji itp

Fatman
05-01-2011, 14:06
Dzięki Rafale - a w jakim zakresie ? jakości filmu ? obsługi ?

Głównie możliwości. W FullHD mamy możliwość rejestracji z szybkością 30, 25 i 24 klatek na sekundę (w D7000 tylko 24 niestety). W HDReady dostępne są tryby 50 i 60 klatek na sekundę (w D7000 mamy 30, 25 i 24 klatki na sekundę). Dodatkowym ułatwieniem jest sprawnie działający światłomierz oraz możliwość zmiany przysłony w trakcie filmowania.

lodzermensch, sam przecież sobie odpowiedziałeś dlaczego nie możesz zrozumieć tych, którzy wybierając aparat podają argument za możliwość filmowania: Po prostu filmowanie nigdy mnie nie porywało.

Więc wyobraź sobie, że druga strona nie może sobie wyobrazić odwrotnej sytuacji :-)

morzon
05-01-2011, 14:08
Nie mogę jednak zrozumieć szanownych kolegów, którzy przy wyborze puszki jako argument za podają mozliwość filmowania.
Ale to może tylko moja przypadłość. Po prostu filmowanie nigdy mnie nie porywało.

Chyba to kwestia przypadłości. Ale jestem to w stanie zrozumieć. Sam kiedyś miałem wręcz wstręt do filmowania i nie rozumiałem, jak można się tym interesować - z tym, że teraz jak na to patrzę, to spowodowane to było głównie przez jakość i możliwości który były wyjatkowo biedne (oczywiście w segmencie dostępnym dla zwykłego śmiertelnika). Teraz to zupełnie co innego... jak zobaczyłem co można osiągnąć za pomocą takiego canona to po prostu szok. I po prostu sam bym się chciał tym pobawić...

Co do D800 - jeśli dodadzą sensowne filmowanie, to nie będę się długo wahał nad zmianą mojej D700. Przed zmianą na Canona powstrzymuje mnie tylko wyjątkowo biedna puszka 5dmk2 jakotaka (af, budowa, cls, matryca itp).

Fatman
05-01-2011, 14:13
Po co wam te filmy :) ?

Bo chcę.


lustrzanka to aparat a nie kamera...

Obecnie wiele modeli to już aparat i kamera w jednym. Chyba przespałeś dłuższy czas prawda ? :-)


jak dla mnie to akurat zbędny dodatek w sprzęcie

Jak dla Ciebie. Nie dla mnie.


który ma zarabiac pieniądze

A to jak może filmować, to już nie można nim zarabiać ? Jakoś to przeszkadza w zarabianiu ? Wyobraź sobie, że ja własnie tak też zarabiam -filmując.


a nie służyc do rodzinnych zdjęc (wkoncu to klasa profi)

Czyli, że jak lustrzanka ma możliwość filmowania, to niestety tylko rodzinne zdjęcia można z jej pomocą robić ? :-)


filmy to dobry chwyt marketingowy w amatorszczyźnie.

Powiedz to temu amatorowi Rodriguezowi, albo Bloomowi. W ogóle się nie znają amatorzy jedni i dali się omamić marketingowcom, którzy wmówili im, ze jakość z prostego 550D z kilkoma szkłami będzie lepsza od sprzętu za 30 tysi $.

lodzermensch
05-01-2011, 14:20
(...) filmowanie chcę do zabawy, a nie do pracy. Nakręcić czasem jakieś backstage, czasem coś z wakacji itp

Noo, chyba że tak. :-)


lodzermensch, sam przecież sobie odpowiedziałeś dlaczego nie możesz zrozumieć tych, którzy wybierając aparat podają argument za możliwość filmowania: Po prostu filmowanie nigdy mnie nie porywało.

Więc wyobraź sobie, że druga strona nie może sobie wyobrazić odwrotnej sytuacji :-)

Właśnie to sobie wyobrażam, co opisałem w poprzednim poście.
Ale dzięki.

Jacek_Z
05-01-2011, 14:25
Noo, chyba że tak. :-)
Ale to piszę o sobie. Tym sprzętem robi się profi rzeczy, komercyjnie, tylko to nie moja branża, że tak powiem.

Pawel Pawlak
05-01-2011, 14:25
Głównie możliwości. W FullHD mamy możliwość rejestracji z szybkością 30, 25 i 24 klatek na sekundę (w D7000 tylko 24 niestety). W HDReady dostępne są tryby 50 i 60 klatek na sekundę (w D7000 mamy 30, 25 i 24 klatki na sekundę). Dodatkowym ułatwieniem jest sprawnie działający światłomierz oraz możliwość zmiany przysłony w trakcie filmowania.
No to dzięki po razu drugi :)
Czyli nadal można poprawić funkcjonalność. A jakość materiału ? Na porównaniach krążących w necie wydaje się że nikon jest minimalnie lepszy. Jakie jest Twoje zdanie ?

Fatman
05-01-2011, 15:19
A jakość materiału ? Na porównaniach krążących w necie wydaje się że nikon jest minimalnie lepszy. Jakie jest Twoje zdanie ?

W chwili obecnej nadal nie mam porównania zrobionego w tych samych warunkach. Film "prosto z puszki" powinien być raczej takiej samej jakości, przynajmniej nasze oko nie powinno tego rozróżnić. Ewentualne różnice na korzyść danego systemu mogą wyjść podczas obróbki -np. wyciągania z świateł, cieni, podczas zwiększania kontrastu, nasycenia koloru.

Teoretycznie Canon ma przewagę w bitrate (44MB kontra 26MB z Nikona), jednak bardziej zaawansowana kompresja w Nikonie (B-Frames) może tą przewagę niwelować.

Nikonamający_na_7
05-01-2011, 17:36
Czytam ten wątek z ciekawością, ale w poł. zeszłego roku kupiłem D700 - wystarczy w zupełności, zamiast czekać na objawienie zrobiłem ponad 6 tys. zdjęć! Po co są nowości ? MZ z grubsza po to, aby od konsumenta wyciągnąć kaskę. D800 z Full HD i 24 MPX tak?! To znaczy nowe najlepsze szkła, nowy szybszy komputer, pojemniejsze dyski a do filmowania kupę dodatkowych gratów (ich nazw do dziś nie spolszczono ;-)) Filmowanie (przez duże "F") lustrzanką świetna rzecz, ale jak się ma te wszystkie klamoty. Małe, sprytne kamerki HD też są świetne - na kronikę rodzinną i wakacje wystarczą. Tak że ten wyścig służy głównie emocjom, a nie robieniu lepszych zdjęć. No chyba że się jest super-profi i robi się zdjęcia wielkości fasady domu ;-)

stef
05-01-2011, 18:22
milczek77, jeśli ktoś powinien przeprosić, to raczej stef, a nie Ty. Zachował się mało elegancko, nie czytając nawet zapewne całego wątku. Ty w tym poście, uzupełniłeś jedynie wypowiedź wcześniejszą i wg mnie nie daje to powodu do niezbyt ładnego zachowania kolegi stef. Sorry za OT.
Nie wydaje mi się.

Fatman
05-01-2011, 19:17
To znaczy nowe najlepsze szkła, nowy szybszy komputer, pojemniejsze dyski a do filmowania kupę dodatkowych gratów (ich nazw do dziś nie spolszczono ;-))

I dobrze. Lepiej iść do przodu niż stać w miejscu. Nawet jeśli chodzi "tylko" o sprzęt :-)


Filmowanie (przez duże "F") lustrzanką świetna rzecz, ale jak się ma te wszystkie klamoty.

No ale własnie trzeba mieć ta podstawę, która się nazywa "lustrzanka z możliwością filmowania". Bo inaczej na nic klamoty ;-)


Małe, sprytne kamerki HD też są świetne - na kronikę rodzinną i wakacje wystarczą.

A jak ktoś chce ciut więcej niż zwykła kronika rodzinno/wakacyjna ? Jak się chce ciut bardziej "artystyczny" filmik mieć ? Nawet o takiej wspomnianej tematyce ?
Wtedy małe sprytne kamerki HD nie wystarczą.

Nikonamający_na_7
05-01-2011, 21:41
Fatman, masz oczywiście dużo racji: dla każdego coś miłego ;-) Ale przyznasz, że sprzęt którym dziś dysponuje amator, nie dość że przewyższa o niebo to czym do niedawna dysponowali zawodowcy, to jeszcze wykorzystywany jest w niewielkiej części swoich możliwości. Tak jak np. komputer: zawsze zastanawiam się ile jego możliwości wykorzystuję we wszechstronnym użytku kompa - wychodzi mi, że jakieś 3-4% (wersja optymistyczna, bo chyba w poniżej 1%). Wiem co mówię, nawet w wypadku mojej "małej sprytnej kamerki" (wysoka technologie Full HD daje możliwości robienia stokrotnie ambitniejszych rzeczy niż te które robię).
Ale żeby nie było OT, też kibicuję nowinkom: już czas żeby D800 w filmach przegoniło Canona! Bardziej jednak interesują mnie nowe Nikkory np. 50/1,2 :-)

Fatman
05-01-2011, 22:00
Przyznaję :-)

Ja jednak potrzebuję czegoś, czego kamerka HD mi dać nie mogła -kontrolę nad GO. Przedkładam to nad ergonomię :-)

ov_darkness
06-01-2011, 01:36
Ergonomia do filmujące jlustrzanki kosztuje AFAIR mniej więcej tyle, co sama filmująca lustrzanka.
Zdarzyło mi się kiedyś nakręcić kilka godzin materiału w HD (kamerą, raczej nie amatorską)
http://www.youtube.com/watch?v=qRzjC-39Fog taki efekt (po pro montażu -nie moim)

Moim hobby filmowanie się nie stało i nie stanie, co innego fotografia.
Co do D800 - kotleciarzom pewnie się filmowanie przyda, amator też się ucieszy, mnie filmowanie wali, chciałbym natomiast mieć w FX lepszą jakość obrazka, niż z S5pro, w sensie dynamiki, odwzorowania kolorów... I niech nie kosztuje majątku...
Tylko i aż tyle.

tegieer
06-01-2011, 09:31
Jak dla mnie, sprzęt typu profi mógłby spokojnie obejść się bez opcji kręcenia filmów. To jest tak, że jak jakaś firma wrzuciła opcję filmowania, to wszystkie inne muszą iść za ciosem, żeby nie zostać w tyle. Osobiście uważam, że dla mnie jako fotografa i osoby nie zarabiającej na kręceniu filmów, opcja filmowania w lustrzance, to zbędny bajer, za który płacę w cenie lustrzanki - wolałbym żeby na część ceny teraz wydawaną na full hd, składało się jakieś inne ulepszenie fotograficzne ( np. ulepszona i na prawdę działająca opcja czyszczenia matrycy - bo w obecnym stanie czyszczenie matrycy po prostu nie działa). Na wakacjach również nie potrzebuję filmowania w lustrzance, którą na co dzień pracuję, z banalnego powodu - nigdy nie zabieram ze sobą tego sprzętu na wyjazdy urlopowe z rodziną, nie chcę na plaży spinać się czy jakiś tubylec zaraz nie skroi mnie ze sprzętu za kupę kasy, no i poza tym staram się odpocząć od cyfry i foty robię analogowym FE2 z manualną szklarnią E series, a kamerkę mam osobno. Rozumiem jednak filmowców, którzy cieszą się, ponieważ filmująca lustrzanka to nowe opcje jak kontrola nad GO, wymienna jasna optyka itp. Dla mnie osobiście idealne byłoby takie wyjście: D3x do studia, D3s do reportażu, D3f do filmowania :DDD (D3 to tylko przykłady)

Jacek_Z
06-01-2011, 11:29
OK, skończmy te deklaracje dotyczące komu potrzebne filmowanie, a komu nie. Opcje te dają producenci w każdym nowym body i tyle. Jedni się cieszą, inni nie. Pytanie ile ta opcja kosztuje? To parę linijek w kodzie oprogramowania i tyle. Oczywiście trzeba przeprowadzić badania itd, a to kosztuje. Generalnie jednak wpływ na cenę był chyba żaden, bo aparaty z dodaną opcja filmowania nie wyróżniały się ceną na tle innych modeli. Wchodząc na rynek kosztowały tyle, ile się spodziewano po następcy odchodzącego modelu. Więc nie widzę powodów do płaczu tych co nie potrzebują filmów. Nie potrzeba - nie używać. Ja nigdy nie użyłem bracketingu, nigdy nie uzyłem interwałów i pewnie jeszcze kilku opcji z body. Nie domagam sie usunięcia tych funkcji z body.
Możemy skończyć dyskusje nad potrzebą opcji filmowania ???
O samych mozliwościach filmowania - chętnie porozmawiam.

JK
06-01-2011, 11:32
...... To parę linijek w kodzie oprogramowania i tyle. ....
No to pojechałeś. :lol:
Grunt to wiedzieć o czym się pisze. :wink:

Jacek_Z
06-01-2011, 11:35
No dobra. Kilkadziesiąt albo kilkaset. Może i kilka tysięcy.
Mechanicznie nie trzeba nic zmieniać w body. Wszystko jest.

Pawel Pawlak
06-01-2011, 12:15
No dobra. Kilkadziesiąt albo kilkaset. Może i kilka tysięcy.
Mechanicznie nie trzeba nic zmieniać w body. Wszystko jest.

Oj Jacku chyba jednak to nie sprawa jedynie softu... Jakości VIDEO o jakiej rozmawiamy nie da się zrealizować bez specjalizoanych procesorów sygnałowych. Bez sprzętowych rozwiązań sam soft to można sobie pisać... to tak jabyś chciał napisać softwerowy emulator najnowszej kart graficznej na procesor. choćby to był najwdajniejszy i7 to nie dorówna specjalizowanym prockom graficznym.
Mechanicznie to może i jest, ale elektronicznie nie specjalnie. filmy D90 czy d300s wyglądały tak jak wyglądały własnie dlatego że wykorzystano wszystko co było do robienia zdjęć - i video powstawało z jpgów

Jacek_Z
07-01-2011, 00:48
Nie wyczytałem nigdzie info, że dla kodeka dodano drugi procesor.
Oczywiście konstruując procesory kolejnych generacji na pewno będzie sie je optymalizowało i pod film.
Canony (niektóre wyższe modele) od dawna miały 2 procesory, ale było to przed epoką filmowania, więc oba były do foto.
Procesory w aparacie foto są tylko do grafiki :), tu jest inna sytuacja niż w komputerze, prostsza.

Pawel Pawlak
07-01-2011, 02:09
Nie wyczytałem nigdzie info, że dla kodeka dodano drugi procesor.
Oczywiście konstruując procesory kolejnych generacji na pewno będzie sie je optymalizowało i pod film.
Canony (niektóre wyższe modele) od dawna miały 2 procesory, ale było to przed epoką filmowania, więc oba były do foto.
Procesory w aparacie foto są tylko do grafiki :), tu jest inna sytuacja niż w komputerze, prostsza.

No niekoniecznie tylko do grafiki. Chyba za bardzo spłycasz temat :)

JK
07-01-2011, 10:24
Nie wyczytałem nigdzie info, że dla kodeka dodano drugi procesor.
Oczywiście konstruując procesory kolejnych generacji na pewno będzie sie je optymalizowało i pod film.
Canony (niektóre wyższe modele) od dawna miały 2 procesory, ale było to przed epoką filmowania, więc oba były do foto.
Procesory w aparacie foto są tylko do grafiki :), tu jest inna sytuacja niż w komputerze, prostsza.

Jacku. Moje gratulacje. Właśnie przekroczyłeś tę magiczną granicę i już jesteś "Ekspertem Od Wszystkiego" :wink:. Znasz się nawet na elektronice, mikrokontrolerach i komputerach. Na projektowaniu i programowaniu systemów wbudowanych również się znasz. Wymyśliłeś nawet, że procesory w aparacie są potrzebne "tylko do grafiki" (zaiste epokowe odkrycie, które chyba jest pochodną starych analogów - tam procesorów nie było, a przecież zdjęcia robiły) :wink:.

No, ale może tak już musi być, że tzw. "chłopski rozum" wystarcza, żeby być "specjalistą". :wink:

Jacek_Z
08-01-2011, 01:13
..Wymyśliłeś nawet, że procesory w aparacie są potrzebne "tylko do grafiki"
nie tylko do grafiki - w sensie, że nie mają tylu zadań co procesor w kompie, bo w kompie grafiką często zajmuje się osobny element - karta grafiki. Sens wypowiedzi był taki: kwestionowałem, że nie potrzeba do kodeka odrębnego procesora.
Proszę poczytać o możliwościach nowych procesorów i5 i i7 Sandy Bridge w ...wyręczaniu karty graficznej, artykuł długi, więc dam link do podsumowania: http://pclab.pl/art44338-23.html i tu http://pclab.pl/art44338-12.html
Z tego wniosek, że jednym układem daje się załatwić dużo rzeczy. W kompie procesor ma wiele więcej zadań niż w aparacie foto. Choć tak naprawę to ma to samo. Liczy 0 i 1 :)

AlleG
08-01-2011, 01:22
mrrrr sandy bridge

obi71
11-01-2011, 16:56
W pracy jestem i niezrecznie mi czytac to wszystko, szybkike pytanie -czy wiadomo cos o nastepcy d700? Kiedy ma sie ukazac, czego mozna sie spodziewac?
Pzdr!

rotor
11-01-2011, 17:16
-czy wiadomo cos o nastepcy d700? Kiedy ma sie ukazac, czego mozna sie spodziewac?
Pzdr!

nic pewnego nie wiadomo, same spekulacje
czego można się spodziewać po następcy D700? - MZ na 99% "większej" matrycy i niestety zbliżonego poziomu szumów, .. a no i filmy, rzecz jasna

obi71
11-01-2011, 17:32
Dziekuje za szybka odpowiedz. Zastanawiam sie o ile poleci wtedy cena d700...:) Bo niczego z ww raczej nie potrzebuje...

rotor
11-01-2011, 18:07
Zastanawiam sie o ile poleci wtedy cena d700...:)

poleci, albo i nie, może byc tak, że najpierw wyprzedadzą zapasy D700, by spokojnie puścić nowość w dużo wyższej cenie z ficzerami, które :


Bo niczego z ww raczej nie potrzebuje...

.. no właśnie i wtedy takie D700 może stać się "kultowym" wręcz aparatem o idealnej relacji jakości do ceny

szymonvader
11-01-2011, 18:19
cena nie spadnie zbyt wiele, nie liczcie na to. Popatrzcie jak ceny body kształtują się w ciągu kilku lat. Popyt na D700 jest więc co to za interes obniżać cenę.

jtr
11-01-2011, 20:08
Te dyskusje tutaj to trochę tak, jakbym słyszał dawniej "telefon służy tylko do dzwonienia"... I tak faktycznie było, potem pojawił się w nim aparat, a co za tym idzie przesyłanie sobie zdjęć, filmowanie, słuchanie muzyki, gps itp... I wiem, że są tacy, którzy w komórce potrzebują tylko zielonej i czerwonej słuchaweczki, ale z drugiej strony jest mnóstwo tych, którzy doceniają całość tego, co dostają w telefonie. Ale myślenie o samym telefonie trochę się przez ostatnie lata zmieniło...

I może tak będzie z aparatami? Może za jakiś czas w ogóle już nie będziemy rozróżniać kamery i aparatu, bo po prostu będzie to jedno urządzenie? I każdy będzie w nim korzystał z tego na co będzie miał ochotę, jeden będzie kręcił filmy w piaskownicy z dzieckiem, inny będzie kręcił filmy kinowe. Coś w tym złego? Bez postępu i zmian dzisiaj w ogóle nie byłoby fotografii...

Osobiście już nie mogę się doczekać kiedy poeksperymentuję z moim pierwszym kręcącym filmy lustrem. Zawsze marzyło mi się eksperymentowanie z filmami, w taki amatorski ale bardziej artystyczny sposób. I wreszcie jest to możliwe!!:)

wigi
11-01-2011, 22:19
czego można się spodziewać po następcy D700? - MZ na 99% "większej" matrycy i niestety zbliżonego poziomu szumów ...

Jeśli będzie wyraźnie więcej pikseli i zbliżony poziom szumów, to należałoby to uznać za postęp i tylko cieszyć się z tego. :)

Jacek_Z
11-01-2011, 22:50
Jeśli będzie wyraźnie więcej pikseli i zbliżony poziom szumów, to należałoby to uznać za postęp i tylko cieszyć się z tego. :)
należałoby, ale bardzo w to powątpiewam. Popatrzcie na D3x, który wyszedł sporo PO modelu D3. Rewelacyjna matryca, ale nie można o niej powiedzieć, że szumi mniej. Ostatnia kalibrowana czułość ... to ISO 1600 ...

.. no właśnie i wtedy takie D700 może stać się "kultowym" wręcz aparatem o idealnej relacji jakości do cenySądzę, że tak będzie, zresztą od dawna tak piszę. Nikon powtarza to co zrobił canon w 5D mkI oczywiście. Większość użytkowników starej piątki by z niego nie rezygnowała gdyby nie słaby AF ( i gdyby nie to, że mają narobione dziesiatki tysięcy zdjęć na tym body).
W D700 nie ma co narzekać na AF. Potrzeba wielu MPX jest przesadzona, filmy nie wszyscy potrzebują. Sądzę, że dla niektórych następca D700 będzie miał minusy w stosunku do naszego modelu. Większe pliki, być może zupełny brak poprawy w szumach. Zalezy jak napchaną pikselami matrycę wsadzą, bo może szumieć bardziej! (D3x) No i ślubniacy być może sie ustawią w kolejce po stary D700 !

Fatman
11-01-2011, 23:00
A ja jednak mam przeczucie, że w kwestii szumów będzie lepiej -tzn. będzie on mniejszy niż w D700 :-)

Jacek_Z
12-01-2011, 00:13
Zależy ile MPX tam naćpają. Ja chcę jak najwięcej, kosztem wysokich szumów. Inni chcą odwrotnie.
W nikonie mają 3 wyjścia:
- matryca z D3s, chcący więcej pikseli będą niezadowoleni
- matryca z D3x (zmodyfikowana) - chcący niskich szumów będą niezadowoleni
- matryca nowa, powiedzmy 16 MPx, mogłaby ze względu na postęp mieć takie same szumy jak ta z D700. Tylko czy nikon najpierw wsadzi nową matrycę do nieflagowego body? To by zagrażało pozycji nr1 w nikonie czyli D3s
Wszystkie trzy rozwiązania mają słabe strony patrząc pod kątem użytkownika bądź firmy. Naprawdę nie wiem co zrobią. Jestem bardzo tego ciekaw.
Wiadomo tylko, że będą filmy - to tyle :)

siona
12-01-2011, 00:18
To by zagrażało pozycji nr1 w nikonie czyli D3s
Wszystkie trzy rozwiązania mają słabe strony patrząc pod kątem użytkownika bądź firmy. Naprawdę nie wiem co zrobią. Jestem bardzo tego ciekaw.
Wiadomo tylko, że będą filmy - to tyle :)

a to oni się zadeklarowali, że najpierw będzie Dx00 a potem Dx ? bo jakoś mi umknęło :)

Jacek_Z
12-01-2011, 00:22
Nie, nie deklarowali. Niczego :)
Dlatego moja wątpliwość co do nowej matrycy w następcy D700. Zawsze flagowe modele miały najlepsze matryce.
Patrząc na kolejność premier, to raczej czas na następce D700, D4 dopiero potem.

Fatman
12-01-2011, 00:23
Patrząc przez pryzmat (nie do słownie :-) ) Nikona D7000 to jestem pełen optymizmu jeśli chodzi o D800 czy jak on tam się będzie zwał.
Myślę, że trafi do niego matryca 16-18Mpix, z poziomem szumu obecnego D3s. Sam D3s nadal będzie się sprzedawać, bo mimo wszystko nadal będzie miał pewną przewagę nad następcą D700 (dla niektórych: wbudowany grip, zapewne nadal szybsza seria, .........prestiż :-) ). A pod koniec roku zapewne D4......

Nikon ostatnio od dołu wprowadza nowości.

Tak czy inaczej mam wielką nadzieję, że długo już czekać nie będziemy :-)

Jacek_Z
12-01-2011, 01:27
Nikon ostatnio od dołu wprowadza nowości.Praktycznie zrobił tak 1 raz, dał lepszą matryce do D7000 niż jest w D300s. To nie będzie reguła, bo byłoby to bezsensowne z punktu widzenia biznesowego tej firmy.

Czornyj
12-01-2011, 01:38
Praktycznie zrobił tak 1 raz, dał lepszą matryce do D7000 niż jest w D300s. To nie będzie reguła, bo byłoby to bezsensowne z punktu widzenia biznesowego tej firmy.

Gwoli ścisłości D70 też dawał odrobinkę lepszy obrazek od D100, choć różnice były marginalne, a jeden i drugi były nieco lepsze od D2H. Ogólnie to z Nikonem nigdy nic nie wiadomo, już za analoga potrafił wycinać przeróżne numery.

prz3mo
12-01-2011, 01:44
Jedno jest pewne. Nikon ma dość trudne zadanie, by powtórzyć sukces, bo D700 był puszką, która zaskoczyła (in plus) "świat". To o czym nikoniarze marzyli od dawna (full frame) ziściło się niczym sen - rewelacyjna puszka, praktycznie w każdej kwestii, dostępna dla "mas".
Ja chciałbym w następcy "tylko" matrycę z D3s i rozłożenie punktów AF po całej powierzchni sensora. Więcej do szczęścia mi nie trzeba :)

Jacek_Z
12-01-2011, 01:49
.. Więcej do szczęścia mi nie trzeba :)Bo jesteś mało wymagający :)

prz3mo
12-01-2011, 01:59
Bo jesteś mało wymagający :)

Nie, bo wyrosłem z podniecania się "bzdurami" :)

ps. I tak wyjdzie na moje i D800 będzie miał matrycę z D3s :-P Założymy się?

siona
12-01-2011, 10:16
Nie, bo wyrosłem z podniecania się "bzdurami" :)



no jak minimalistycznie to zapytam tylko : a druga karta to pies ? heh :)

no i to faktycznie byłby minimalistyczny tuning, który by dużo ludzi zadowolił

Grimes
12-01-2011, 10:39
Aj gdyby tak jeszcze gotował, to bym go na żonę zamienił...
Pewnie szybko FX nie kupię, ale czekam z niecierpliwością czym nas zaskoczy Nikonek :)

prz3mo
12-01-2011, 10:41
no jak minimalistycznie to zapytam tylko : a druga karta to pies ? heh :)


... że będzie miał drugi slot to pewne, więc o tym nie wspominałem :)

sea21
12-01-2011, 10:56
... że będzie miał drugi slot to pewne, więc o tym nie wspominałem :)
Raczej wątpię. Podejrzewam że ten przywilej pozostanie dla puszek serii Dx.

Jak dla mnie to mogliby dać matrycę z d3s i filmy. Chcę sobie kupić kamerkę do zabawy ale wole te 2-3k dołożyć do puszki z filmowaniem. Za jednym zamachem będę miał dobrą puchę i kamerę w wymienną optyką :mrgreen:

ThomasVoland
12-01-2011, 11:03
Raczej wątpię. Podejrzewam że ten przywilej pozostanie dla puszek serii Dx.
A co z D7000? Albo D300s?

prz3mo
12-01-2011, 11:03
Raczej wątpię. Podejrzewam że ten przywilej pozostanie dla puszek serii Dx.



No przecież D300s i D7000 już mają 2 sloty :)

Sendilkelm
12-01-2011, 11:05
No przecież D300s i D7000 już mają 2 sloty :)

Ale do następcy D700 raczej nie dadzą jako drugiego slotu SD :) A 2xCF? Jest możliwe, ale nie pewne :) Takie też i moje zdanie.

rlat
12-01-2011, 11:15
W sumie czemu nie SD? Pojemności kart wzrosły, szybkość działania też. Czemu Nikon ma się z uporem maniaka trzymać kart CF?

Sendilkelm
12-01-2011, 11:19
Generalnie to czytałem o jakimś innowacyjnym patencie o nowej karcie dla Nikona, ale na NR nie mogę znaleźć, więc nie pamiętam gdzie to było. Jeśli taki zrobią to wtedy na pewno przetestują rozwiązanie.

qooba
12-01-2011, 13:00
niech dadzą SD, wreszcie będzie można korzystać z czytników w laptopach...

siona
12-01-2011, 14:26
niech dadzą SD, wreszcie będzie można korzystać z czytników w laptopach...

otóż to :)
a jpg na backup wystarczą :)

hostman22
12-01-2011, 14:36
No przecież D300s i D7000 już mają 2 sloty :)
to będą 3 :)


niech dadzą SD, wreszcie będzie można korzystać z czytników w laptopach...
dobra uwaga :mrgreen:


[...]
Jak dla mnie to mogliby dać matrycę z d3s i filmy. [...]

albo zupełnie nową ;)

rotor
12-01-2011, 15:55
ps. I tak wyjdzie na moje i D800 będzie miał matrycę z D3s :-P Założymy się?

noo, ja bym uważał z tymi zakładami, a co będzie jak ktoś podejmie rękawice ? :)
na moje, tak długo oczekiwana nowość, będzie miała więcej Mpx, gdyż w tej dziedzinie: 1) sporo kompaktów ma więcej, 2)konkurencja nie śpi, 3)D7000 już ma, więc nie wypada nowemu nie mieć :mrgreen:

Pawel Pawlak
12-01-2011, 16:33
dla mnie najmniej prawdopodobny jest następca d700 z matrycą d3x; nie sądzę żeby nikon wstawił tak "starą" marketingowo matrycę do puszki która będzie miała rywalizować z przyszłymi modelami konkurencji. Mało jest także prawdopodobne żeby w 2011r do d800 (czy jak to się będzie nazywało) trafiła matryca z d3s; za mało pikseli w tym segmncie - do reporterki może by jeszcze pasowało, ale pewnikiem następca D700 nie będzie z założenia tylko reporterskim body.
Więc strzelam że zobaczymy całkowicie nową matrycę - 16-20mix no i oczywiście fullHD - może 50/60fps ? Być może ta sama matryca trafi także do D4 tylko "lekko" usprawniona (np. inne przetworniki, wydajniejszy tor sygnałowy, lepsze odprowadzanie ciepła, może inne AA i mikrosoczewki ?), pozwalając na uzyskanie lepszego obrazka (może tylko ładniejszych JPGów ?). Zresztą podejrzewam, że już obecnie róznica obrazka d3s vs d3/d700 czy A900 vs d3x wynika z takich samych powodów.

Jacek_Z
12-01-2011, 16:43
Będzie chyba (niestety) tak jak Paweł pisze. Myślę podobnie, choć się łudzę, że może jednak dadzą matrycę z D3x.
Wszystko to jednak spekulacje - zgodnie z tytułem wątku :)

docxxx
13-01-2011, 10:23
Nikonie, czekamy na nastepce D300/D700! (http://www.dxomark.com/index.php/en/Camera-Sensor/Compare-sensors/%28appareil1%29/440%7C0/%28appareil2%29/680%7C0/%28appareil3%29/441%7C0/%28onglet%29/0/%28brand%29/Nikon/%28brand2%29/Nikon/%28brand3%29/Nikon)

*od razu ucinam rozmowę: jeśli nie mam parcia na nowe body, a mam świadomość, że "na dniach" będzie następca w/w puszek, to nie kupię D700, a na D3s brak funduszy

doyen
13-01-2011, 11:08
Generalnie to czytałem o jakimś innowacyjnym patencie o nowej karcie dla Nikona, ale na NR nie mogę znaleźć, więc nie pamiętam gdzie to było. Jeśli taki zrobią to wtedy na pewno przetestują rozwiązanie.

Mówisz o tym? http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11910

Pawel Pawlak
13-01-2011, 11:15
Sony ma nowy przetwornik DX 24mpix, być może d400 zostanie nim obdarowany (z "małymi" poprawkami nikona) ? Biorąc pod uwagę efekty jakie uzyskali w matrycy D7000/k-5 można się spodziwać konkretnej jakości.
Z ostatnich wypowiedzi sony wywnioskowałem że DSLRy są dla nich bardzo ważne, ale ze względów ograniczonych zasobów nie będą się koncentrowali na FF. Może dobrze jeśli nikon także ze względu "ograniczonych zasobów" skoncentruje się na swoich sensorach FX a DXy nadal będzie zapożyczła od sony ?

Sendilkelm
13-01-2011, 11:23
Mówisz o tym? http://www.fotopolis.pl/index.php?n=11910
Tak :) Ale teraz z tego co widzę to pewnie dopiero w d8000/d500 etc.

docxxx
13-01-2011, 11:50
Sony ma nowy przetwornik DX 24mpix, być może d400 zostanie nim obdarowany (z "małymi" poprawkami nikona) ? Biorąc pod uwagę efekty jakie uzyskali w matrycy D7000/k-5 można się spodziwać konkretnej jakości.


Jeśli uzyskaliby z tego przynajmniej 1EV więcej niż D700, to byłoby git. Takie 24MPix sa nie do pogardzenia przy fotografii sportowej/przyrodniczej, oczywiscie przy zalozeniu min 8fps. Obawiałbym się czasochłonnej obróbki, ale z tym da się żyć.

Nikonamający_na_7
13-01-2011, 18:15
Spekulując jaki będzie ten D800 najlepiej spojrzeć na całość oferty lustrzankowej Nikona; przecież firma nie może konkurować sama ze sobą! Wychodzi więc na to, że matryca będzie całkiem nowa: obstawiam 16 Mpx, bo tu da się jeszcze podkręcić czułość, która jest dużym atutem D700. Więc D800 będzie czulszy (prawa rynku, który "dowiedział się" wreszcie, że nie warto już ścigać się na megapiksele), oczywiście 2 sloty, progresywne HD z nastawami - normalny rozwój technologiczny. Nowatorska to będzie cena tej nowości; ja obstawiam 10kzł, a jak dodadzą jeszcze jakieś wodotryski (np GPS i in.) to 10-12 kzł, za przeproszeniem, jak w mordę strzelił...

Pawel Pawlak
13-01-2011, 18:38
Ja niezależnie od tego co będzie w środku, obstawiam że cena będzie 10% wyższa niż D700 w dniu premiery (w $ oczywiście) ;)

morzon
13-01-2011, 19:29
Ile na starcie kosztowało D700? U nas, w PLNach...

pedro
13-01-2011, 21:58
Ile na starcie kosztowało D700? U nas, w PLNach...

O ile dobrze pamiętam, pierwsze egzemplarze były dostępne od ok. 8500 zł. Cena sugerowana na starcie wynosiła 8899 zł.

sea21
17-01-2011, 18:21
Spekulując jaki będzie ten D800 najlepiej spojrzeć na całość oferty lustrzankowej Nikona; przecież firma nie może konkurować sama ze sobą! Wychodzi więc na to, że matryca będzie całkiem nowa: obstawiam 16 Mpx, bo tu da się jeszcze podkręcić czułość, która jest dużym atutem D700. Więc D800 będzie czulszy (prawa rynku, który "dowiedział się" wreszcie, że nie warto już ścigać się na megapiksele), oczywiście 2 sloty, progresywne HD z nastawami - normalny rozwój technologiczny. Nowatorska to będzie cena tej nowości; ja obstawiam 10kzł, a jak dodadzą jeszcze jakieś wodotryski (np GPS i in.) to 10-12 kzł, za przeproszeniem, jak w mordę strzelił...
A niech kosztuje 10k. To i tak mniej niż d3s :D Nie mam onanistycznego parcia na d3s i w zupełności zadowolę się następcą d700 :mrgreen:

prz3mo
19-01-2011, 12:46
A niech kosztuje 10k.

Tee.. burżuj ! :-P Żadne 10k, ma być 6400 i ani grosza więcej ! :-P ;)

pawel1967
19-01-2011, 12:59
Te matryce w D7000 czy w K5 to nie jest wcale takie remedium na wszystko . Wystarczy pogmerać w tekstach Foto - Video dynamice obrazu i szumach . Fakt te matryce mają dopuszczalna wiekszą czułość ale ten obraz wtedy jest bo jest . Jeśli juz to pełna klatka . Marketingowo muszą dać wiecej pikseli . Jednak aby cos za tym szło musi być większa matryca której użycie nie jest zawsze remedium na wszystko . Lustrzanaka APS-C ma mozliwosc przeniesienia najwiecej jakichś 13 megapikseli na znakomitych szkłach więc po co wariować . Reszta to marketing w dodatku przez to pada dynamika . Sprawdzałem w testach dynamike D300s i D7000 w tej samej gazecie . Efekt był do przewidzenia dynamika nowej matrycy była sporo słabsza . Aby wyjść z ilościa 16 megapikseli i aby miało to sens potrzebna jest pełna klatka . Ale wtedy nie ma już zoomów o sporym zakresie np 24-120VR w których dystorsja by nie powalała . Wtedy najlepiej jest mieć kilka dobrych stałek . I te stałki mnie korcą . Takie nowe 16to megowe cacko D800 i kilka stałek , lepiej nie widzę . Do APS-C stosowałbym Zoomy

Fatman
19-01-2011, 13:14
pawel1967, zmień gazetę.

messer
19-01-2011, 13:24
I tabletki.
;)

t0m3k
19-01-2011, 14:14
i dostawcę.
jak pisałem to messera nie było :)

Z tego co ja zauważyłem to szczegółów z tymi samymi szkłami więcej daje D7000 niż D300, co do dynamiki to chyba ślepy jestem ;)
Wiadomo, wzrost rozdzielczości z 12 do 16 mpix nie jest tak widoczny jak z 2 do 6, ale to zawsze coś, jeśli jakość obrazu się nie popsuła (a moim zdaniem polepszyła) to po co szukać dziury w całym?

Matrycę D7000 ma lepszą, lecz nie zmienię zdania co do tego, że to droga zabawka przy D300 :)

rotor
19-01-2011, 15:47
ma być 6400 i ani grosza więcej

a tak swoją drogą, to ile kosztował D700 najmniej w historii naszego pięknego kraju? (rozchodzi się o dystrybucję polską) ,
może szczęśliwcy się pochwalą :eek:

qooba
19-01-2011, 15:49
6210 :) brutto :)

rotor
19-01-2011, 15:53
nieźle !, ktoś dał mniej ??
swojego za 6,6 przygarnąłem :)

sea21
19-01-2011, 15:57
6210 :smile: brutto :smile:
HA HA HA
Bardzo zabawne :p
8900 :(

MrQba
20-01-2011, 20:43
Na nikonrumors kolejne spekulacje na temat premiery D700 w marcu tego roku. Najdziwniejsze jest usunięcie wbudowanej lampy a pokrycie nie sięga 100%...

"According to a “guy from Nikon tech support“: D700 replacement is coming in March or April with 16-18 MP sensor and costs of around $2000. Another Nikon D800 rumor from a Chinese forum has the same date – March of 2011. According to the forum member, D800 pre-order procedure for dealers in China has already started. The specs:

18mp sensor
98% preview
full HD
AF module will be updated
Body flash will be removed
The looks of D800 is nearly the same as D700
Released in March 0f 2011
I also received several reports that the Nikon D700 is not available for orders in some countries."

siona
20-01-2011, 20:46
18mp sensor
98% preview
full HD
AF module will be updated
Body flash will be removed
The looks of D800 is nearly the same as D700
Released in March 0f 2011
I also received several reports that the Nikon D700 is not available for orders in some countries."

hehehe - jakby to się sprawdziło to moje na wierzchu :) i to w 100 % bym powiedział

cheyenne
20-01-2011, 21:01
Jedno jest pewne. Nikon ma dość trudne zadanie, by powtórzyć sukces, bo D700 był puszką, która zaskoczyła (in plus) "świat". To o czym nikoniarze marzyli od dawna (full frame) ziściło się niczym sen - rewelacyjna puszka, praktycznie w każdej kwestii, dostępna dla "mas".
Ja chciałbym w następcy "tylko" matrycę z D3s i rozłożenie punktów AF po całej powierzchni sensora. Więcej do szczęścia mi nie trzeba :)

i zapisu na dwóch kartach CF jednocześnie

prz3mo
20-01-2011, 22:24
a tak swoją drogą, to ile kosztował D700 najmniej w historii naszego pięknego kraju? (rozchodzi się o dystrybucję polską) ,
może szczęśliwcy się pochwalą :eek:

6400, listopad 2008, Fotojoker

Pawel Pawlak
20-01-2011, 23:17
Na nikonrumors kolejne spekulacje na temat premiery D700 w marcu tego roku. Najdziwniejsze jest usunięcie wbudowanej lampy a pokrycie nie sięga 100%...

"According to a “guy from Nikon tech support“: D700 replacement is coming in March or April with 16-18 MP sensor and costs of around $2000. Another Nikon D800 rumor from a Chinese forum has the same date – March of 2011. According to the forum member, D800 pre-order procedure for dealers in China has already started. The specs:

18mp sensor
98% preview
full HD
AF module will be updated
Body flash will be removed
The looks of D800 is nearly the same as D700
Released in March 0f 2011
I also received several reports that the Nikon D700 is not available for orders in some countries."

Dla osób nie korzystających z video wątpliwie atrakcyjna specyfikacja... :/ Żeby to nie była kastracja jak w przypadku 50D->60D :/

tomitom
20-01-2011, 23:30
niech kastrują! d700 nabierze wartości :]

docxxx
20-01-2011, 23:34
Dla osób nie korzystających z video wątpliwie atrakcyjna specyfikacja... :/ Żeby to nie była kastracja jak w przypadku 50D->60D :/

Obyś nie był złym prorokiem...

Jacek_Z
20-01-2011, 23:41
ciekawi mnie co za moduł AF dadzą.
wątpię w usunięcie lampy

prz3mo
20-01-2011, 23:52
Szkoda by bylo tej wbudowanej, czasem można tego użyć jako sterownika... ehh... jeśli Nikon tak zrobi to niech...
I chyba jest to niestety możliwe, D7000 pokazuje, że Nikon trochę inaczej zaczyna pozycjonować korpusy i D800 może być w założeniu wyżej pozycjonowany niż D700, a wcisną po D300s jakiś jeszcze inny korpus (choć chyba DX).
Nie mam złudzeń, chodzi tylko o wyciągniecie kasy od nas, gro tych co kupili D700 czeka na przesiadkę na potencjalnego D800, Nikon podniesie specyfikacje do niby bardziej pro, bo wie, że spora grupa przełknie ślinę i i tak kupi...

siona
20-01-2011, 23:55
Szkoda by bylo tej wbudowanej, czasem można tego użyć jako sterownika... ehh... jeśli Nikon tak zrobi to niech...

a mi nie szkoda :)

ostatnio w moim mi się otworzyła przez przypadek co wywołało uśmieszek na mej facjacie bo zapomniałem, że takie cudo tam jest :p

himi
21-01-2011, 00:05
Niech rozsuną pkt af po skraju i już bedzie si.

morzon
21-01-2011, 00:18
18mpx (nie sądzę, żeby iso się pogorszyło) i filmy - mniam. Czekam na przesiadke :D

DonAlberto
21-01-2011, 00:49
Wygląda to obiecująco - 18 mln na dzień dzisiejszy wystarczy, tylko czy wystarczy z marketingowego punktu widzenia jeśli Canon 5Dmk3 będzie faktycznie miał 28 mln - zapewne tak skoro teraz nieźle konturują ze sobą te aparaty przy takiej różnicy w ilości pixleli. Ale czy wystarczy jak do nowego 5D włożą AF z 7D ??? Sam zastanawiam się nad zmianą systemu w stronę Canona - kiedyś używałem i tęsknię za nim. Zal mi się jednak rozstawać z Nikonem i już sam nie wiem.
Lampę wbudowaną myślę że można wywalić - ja jej nie używam jako sterownika błysku bo zasięg jest do bani a ta w D700 dość często mi się sama otwiera - znaczy prawie sama.
Pokrycie wizjera 98% - w d700 było 95% - zawsze to jakiś postęp.
Nowy AF - oj czekam na niego bardzo bo ten z D700, D3 mi nie odpowiada - nie chodzi tylko o rozłożenie punktów AF - dla mnie zbyt długi jest lag w trybie AFS - lag nie w słońcu - tylko w pomieszczaniach - IMHO canon 50D jest szybszy nie wspominając już o 1d
Ale taki lag jak w D3X już by mi odpowiadał - tam jest trochę szybciej niż w D3 - nie to że mam obie puszki i mogę sobie porównać, po prostu dostałem kiedyś na pokazie od NPS-a do zabawy i sobie porównałem.
Powoli wraca mi nadzieje że w 2011 będę miał nowy aparat - tylko jeszcze nie wiem z jakiej stajni :))

morzon
21-01-2011, 01:56
Cokolwiek wspólnego z AF lepsze w 50D niż w D3? ;o
co to za lag w pomieszczniu?

bradley
21-01-2011, 02:36
A ja będę pesymistą i powiem, że jest to raczej specyfikacja dla następcy D300s na DX. Czyli ta sama matryca co w D7000. Jeżeli miałbym stawiać, to na dzień dzisiejszy następca D700 będzie mieć matrycę z D3s i full HD. Nikon bardzo dla mnie "przewidywalny" jest :-)

Pawel Pawlak
21-01-2011, 07:40
D800 może być w założeniu wyżej pozycjonowany niż D700

w cenie około2000$ za nowość ? chyba jednak niżej.

wywar
21-01-2011, 07:54
(..)Sam zastanawiam się nad zmianą systemu w stronę Canona - kiedyś używałem i tęsknię za nim. Zal mi się jednak rozstawać z Nikonem i już sam nie wiem.(..)
to dokup kanona i nie sprzedawaj nikona - będziesz miał wtedy wszystko co chcesz, za czym tęsknisz i o czym marzysz :D

rotor
21-01-2011, 09:37
Jeżeli miałbym stawiać, to na dzień dzisiejszy następca D700 będzie mieć matrycę z D3s i full HD.

gdyby miał mieć matrycę z D3s, to już by go wypuścili na rynek kilka mies wcześniej,
za długo coś tam "inżyniury" kombinują na mój gust ;)

prz3mo
21-01-2011, 09:47
w cenie około2000$ za nowość ? chyba jednak niżej.

Rzeczywiście nie zauważyłem tej ceny. W takim razie to "fake", albo tak jak ktoś wspomniał wyżej następca D300s.

tomkkk
21-01-2011, 10:01
Gdyby następca d300s wyszedł rzeczywiście w marcu tego roku to było by bajecznie, bo właśnie na marzec planuję zmienić aparat. W chwili obecnej na d300s ale jeśli będzie coś nowszego to zapowiada się ciekawy początek wiosny :)

erbe
21-01-2011, 11:02
Rzeczywiście nie zauważyłem tej ceny. W takim razie to "fake", albo tak jak ktoś wspomniał wyżej następca D300s.

gdzie tam, jest tanio bo wywalili lampę.
przecież na czymś trzeba było oszczedzić :)

a na poważnie to raczej skłaniam się że to specyfikacja następcy D300s

tmk_t
21-01-2011, 11:10
A ja myśle, że poczekają jak pojawi się 5D III i wtedy wypuszczą nowy soft 1.3 i nadal pozostanie na topie. Pod względem technicznym wtedy canon dogoni nikona. W temacie body i szkieł mamy same rewelacje, wiec czekamy na konkurencje

siona
21-01-2011, 11:50
A ja myśle, że poczekają jak pojawi się 5D III i wtedy wypuszczą nowy soft 1.3 i nadal pozostanie na topie. Pod względem technicznym wtedy canon dogoni nikona. W temacie body i szkieł mamy same rewelacje, wiec czekamy na konkurencje

:D

docxxx
21-01-2011, 13:14
18mp sensor
98% preview
full HD
AF module will be updated
Body flash will be removed
The looks of D800 is nearly the same as D700
Released in March 0f 2011
I also received several reports that the Nikon D700 is not available for orders in some countries."

Właśnie zadałem sobie pytanie: Zakładając, że poziom szumów na wysokich czułościach będzie o min 1EV lepszy od D700 i wystarczy, że zachowają wszystko z D300 (obędzie się bez kastracji) + uaktualnią soft, to czy kupię taki aparat?
Odpowiedź brzmi: tak, kupię. Jeśli będzie powtórka, jak w przypadku 50D->60D, czekam dalej.

prz3mo
21-01-2011, 13:42
Ja jednak myślę, że te dane to "fejk". Jako, że w tej chwili D700 jest chyba najstarszym korpusem w ofercie i Nikon wie, że wielu jego użytkowników przebiera nóżkami za następcą to muszą pokazać go w I kwartale roku. Tak mi się wydaje. Boję się tylko, że Nikon sprytnie "przepozycjonuje" także ten segment i za takiego D800 zapłacimy więcej niż można by się spodziewać.

Chyba, że... zrobią motyw w drugą stronę.. FX w korpusie jeszcze tańszym niż D700 i pozycjonowanym ciutkę niżej. Pytanie tylko na czym wtedy oszczędzą i co wytną. Samo wywalenie lampy to za mało by obniżyć znacząco cenę puszki.
Aczkolwiek przy tej opcji Nikon mógłby sporo ugrać, jeśli udało by im się zachować sensowną specyfikację w dobrej cenie z FX, bo korpus ten nie miałby konkurencji w innych systemach. W zamierzeniu na taki korpus mogłaby "rzucić" się rzesza ludzi, którzy marzą o FX, ale obecna oferta jest dla nich za droga. Cholera wie co siedzi w głowach tych dziwnych, małych ludzików :)

tmk_t
21-01-2011, 13:46
W body N ma bardzo dobrą obstawke, teraz wymiana szkieł jest na tapecie

prz3mo
21-01-2011, 13:51
W body N ma bardzo dobrą obstawke, teraz wymiana szkieł jest na tapecie

Nie wydaje mi się. Nikon "żongluje" raczej korpusami niż szkłami. W ostatnim czasie odświeżył stałki, odświeżył tele, obstawiam, że w najbliższym czasie mogę odświeżyć ewentualnie N24-70 dodając może np. stabilizację.

tomitom
21-01-2011, 14:14
pierniczyć zoomy niech wsadzą AF-S do DC: 105 i 135mmm - i będzie joł

Fatman
21-01-2011, 14:15
i VR, wtedy będzie miodzio :-)

prz3mo
21-01-2011, 14:21
pierniczyć zoomy niech wsadzą AF-S do DC: 105 i 135mmm - i będzie joł

Aaa.. właśnie zapomniałem o 105 i 135. No całkiem realne są takie premiery.
Aczkolwiek... pewnie mnie tu niektórzy zaraz zakrzyczą, ale ostatnie stałki Nikona nie są chyba tak dobre jak wielkie były wobec nich oczekiwania. Więc albo te oczekiwania były (są) za wysokie, albo Nikon nie umie/nie chce* robić już świetnych stałek :-D

* - niepotrzebne skreślić ;)

Jacek_Z
21-01-2011, 14:24
pierniczyć zoomy niech wsadzą AF-S do DC: 105 i 135mmm - i będzie joł


i VR, wtedy będzie miodzio :-)
135/2 VR (albo lepiej 135/1.8 VR) to coś o czym marzę. Pominąwszy D3x ;-) (albo następcę D700 z matrycą D3x)
Tak w zasadzie to niczego innego nie potrzebuję, wszystko jest na rynku, najwyżej kasy brak.
Szkoda że do 85/1.4 nie dali VR. Ja nie robię niczego co się szybko rusza, a lubię niskie ISO. I dlatego lubię VR.

!AGresT
21-01-2011, 15:02
Tak w zasadzie to niczego innego nie potrzebuję, wszystko jest na rynku, najwyżej kasy brak.


Trudno się z Tobą nie zgodzić :)

docxxx
21-01-2011, 15:30
Nieprawda, nie ma jeszcze body z matrycą min. z D3s z poziomiem ceny D3 -> D700.
Zaraz pewnie ktos zapyta, ale po co? A no kazdemu wedlug potrzeb. W D300 ISO 3200 f/2,8 1/250 to czasem za malo, a chcialoby sie zejsc nizej o dzialke czasu lub o poziom szumow mniej. Tak wiec jest jeszcze luka;)

Kryhu
21-01-2011, 21:34
Jeżeli miałbym stawiać, to na dzień dzisiejszy następca D700 będzie mieć matrycę z D3s i full HD. Nikon bardzo dla mnie "przewidywalny" jest :-)

Z tego co mi wiadomo planowany był następca D700 na przełomie 2010/2011 ale ostatecznie coś nie poszło czy też zmienili zdanie. Nie będzie następcy D700 z matrycą D3s ani D3x. Będzie zupełnie nowa konstrukcja z nową matrycą ale jeszcze trochę poczekamy, plany są na połowę 2011.

Chce ktoś się założyć o sześciopak dobrego browara? :)

Grimes
22-01-2011, 03:42
Ja tak sobie rozmyślam. Wszyscy patrza na poziomie naszego kraju. U Nas D700 to półka pro. W stanach i wielu innych bogatych krajach to korpus pełnoklatkowy dla normalnych uzytkowników. Patrząc po zarobkach widać na ile kogo stać. Gdybym pracował w Norwegii, to za 1 pensję bym miał D3X. U nas muszę odkładać całą pensję przez prawie rok. Logicznie rozumując, to jeśli by wypuścili następcę D300s w cenie mniejszej jak D700, to by przyciągnęło więcej użytkowników takiego sprzętu. Z DXa by pozostał tylko D7000, który jest traktowany jako sprzęt amatorski. Taki manewr by zmusił reporterów i wszystkich co do tej pory używali D300s do przejścia na FX, a co za tym idzie wymianę szkiełek. Dalej następca D700 mógłby faktycznie być czymś między D3X a D3S. Natomiast D4 mogli by zrobić jako średni format i wypuścić ze 2 szkiełka portretowe, co z kolei by wywarło nacisk na zakup szkieł pod sredni format. Oczywiście by pozostał tryb zdjęć w formacie FX na poziomie 18 MPix żeby móc korzystać z dotychczasowych szkieł.
Jak widzicie taki przebieg wydarzeń?

wywar
22-01-2011, 08:18
(..)Patrząc po zarobkach widać na ile kogo stać. Gdybym pracował w Norwegii, to za 1 pensję bym miał D3X. U nas muszę odkładać całą pensję przez prawie rok.(..)
Więc poszukaj lepiej płatnej pracy :D

Taki manewr by zmusił reporterów i wszystkich co do tej pory używali D300s do przejścia na FX, a co za tym idzie wymianę szkiełek.
A dasz wiarę ,że niektórzy używają szkiełek FX na DX :D

Natomiast D4 mogli by zrobić jako średni format i wypuścić ze 2 szkiełka portretowe, co z kolei by wywarło nacisk na zakup szkieł pod sredni format.
i niech zamontują wbudowany toster to wywrze nacisk na zakup chleba tostowego :D

Jak widzicie taki przebieg wydarzeń?
Moje fantazje przedstawiają się następująco:
D800: 18mpix, fulhade, 2sloty
D400: 18mpix, fulhade,
D4: 24mpix (opcja wyboru RAW 24/18/12/6mpx), fulhade, wbudowany GPS
D4x: 38mpix, fulhade, wbudowany PW

:D

Gio
22-01-2011, 11:15
No właśnie. Kolega wywar chyba jako pierwszy zahaczył o temat systemu sterowania błyskiem ( bo tak rozumiem skrót pw). Nie uważacie że w sytuacji kiedy niezależni producenci wypuszczają na rynek rozwiązania sprawniejsze od systemowego sterowania na podczerwień, Nikon miałby uzasadnienie do wypuszczenia nowego systemu błysku?

docxxx
22-01-2011, 13:51
W takim razie musialby naprawde slono zaplacic, aby taki PW przestal produkowac zabawki pod swoim szyldem. Chociaz, z drugiej strony, wszystko jest kwestia ceny;)

Jacek_Z
22-01-2011, 13:59
..Natomiast D4 mogli by zrobić jako średni format i wypuścić ze 2 szkiełka portretowe, co z kolei by wywarło nacisk na zakup szkieł pod sredni format. Oczywiście by pozostał tryb zdjęć w formacie FX na poziomie 18 MPix żeby móc korzystać z dotychczasowych szkieł.
Jak widzicie taki przebieg wydarzeń?Absolutnie nierealne jest wejście w średni format. Ze względu na szklarnie.


Kolega wywar chyba jako pierwszy zahaczył o temat systemu sterowania błyskiem ( bo tak rozumiem skrót pw). Nie uważacie że w sytuacji kiedy niezależni producenci wypuszczają na rynek rozwiązania sprawniejsze od systemowego sterowania na podczerwień, Nikon miałby uzasadnienie do wypuszczenia nowego systemu błysku?Oj, mógłby to zrobić. Mi się CLS nie podoba. Jest za mało precyzyjny, ma za mały zasięg itd.


W takim razie musialby naprawde slono zaplacic, aby taki PW przestal produkowac zabawki pod swoim szyldem. Chociaz, z drugiej strony, wszystko jest kwestia ceny;)
No nie. Wystarczy, że CLS zrobią ciut inaczej, wejda na inne częstotliwości np 2,4 GHz i PW będzie mógł swój system TT wyrzucić do kosza.

Grimes
22-01-2011, 17:34
Bo ja wiem czy nie realne...
Jeśli by na cropie do FX miał koło 18MPix to by można korzystać ze szkieł FX i i tak by miał większą rozdzielczość jak D3. Do średniego by wypuścili kilka nowych szkiełek i kto by chciał, ten by z nich korzystał mając do dyspozycji duuużą rozdzielczość. Myslę że to właśnie jest realne. Nie dość, że by proponowali korpus srednioformatowy w normalnej cenie i by się sprzedawał, to jeszcze by na nowych szkłach zarobili, które studyjni by chętnie kupowali.

newtonek
22-01-2011, 18:20
Oczywiście, że nierealne. Średni format to zupełnie inny rynek. Nie da się w średnioformatowej lustrzance używać obiektywów do małego obrazka ze względu na inną odległość bagnetu of matrycy.

avatarr
22-01-2011, 18:38
czuje w kościach że przełom roku 2011/2012 bedzie owocował w nowe puszki Nikona czyt. d800 raczej nic sie nie pojawi wczesniej , potem wiosna 2012 d4

nokinnikon
22-01-2011, 18:41
Ja jednak poproszę ISO 50 i mogę dopłacoć za to aby zastosowali je w zamian za ISO 25k

Jacek_Z
22-01-2011, 19:51
.Do średniego by wypuścili kilka nowych szkiełek i kto by chciał, ten by z nich korzystał mając do dyspozycji duuużą rozdzielczość. Myslę że to właśnie jest realne. Nie dość, że by proponowali korpus srednioformatowy w normalnej cenie i by się sprzedawał, to jeszcze by na nowych szkłach zarobili, które studyjni by chętnie kupowali.
Niby dlaczego by sie miał sprzedawać?
jak ktoś chce mieć MF to ma - Hasela itp wynalazki. To sa całkiem spore systemy. Zobacz jak popularny jest nowy system Leica S. To zapewne ułamek promila sprzętu MF. Na co to nikonowi ( i uzytkownikom małego obrazka)? Więcej nikon zarobi na budżetowych puszkach typu D5000.
Ja jestem zainteresowany MF i nowiutki system absolutnie odpada jako opcja do zakupu. No chyba że by był bardzo, bardzo tani i bardzo dobry. Taki niby tani miał być Pentax 645 i co? Nie jest tani. A szkieł do niego jest mnóstwo. Do nikona - zero.
Nikon by musiał dużo wydać na nowy system. Na nową puszkę, nowe szkła. To nie może być tanie. Nie będą dopłacać do interesu. To system naczyń połączonych. Nie ma kasy na innowacje jednoczesnie w MF i dotrzymywanie pola canonowi. A nie mogą odpuścic i tracić rynku małoobrazkowego, bo to dla tej firmy podstawa.

krzall
22-01-2011, 20:33
czuje w kościach że przełom roku 2011/2012 bedzie owocował w nowe puszki Nikona czyt. d800 raczej nic sie nie pojawi wczesniej , potem wiosna 2012 d4

Witam
d800 będzie za chwilkę - marzec. Miałem niebawem dokupić 2 "ciałko" i miała to być d700 ale jakoś wytrzymam do premiery i abo kupię tańszego ;) d700 albo dołożę do nowego d800. Oczywiście jeśli tylko będzie w nim coś co więcej może być mi potrzebne niż ma 700ka :) jużi tak mocno zaawansowana jak na moje umiejętności ;)
Gdybając ciekawe czy w ramach premiery do d800 jakieś nowe szkiełko się obok body pojawi ?
Zobaczymy - to już niebawem...
Pozdrawiam

szymonvader
23-01-2011, 09:41
Witam
d800 będzie za chwilkę - marzec. Miałem niebawem dokupić 2 "ciałko" i miała to być d700 ale jakoś wytrzymam do premiery i abo kupię tańszego ;) d700 albo dołożę do nowego d800. Oczywiście jeśli tylko będzie w nim coś co więcej może być mi potrzebne niż ma 700ka :) jużi tak mocno zaawansowana jak na moje umiejętności ;)
Gdybając ciekawe czy w ramach premiery do d800 jakieś nowe szkiełko się obok body pojawi ?
Zobaczymy - to już niebawem...
Pozdrawiam

Gdzie taką informacje wyczytałeś? Nie liczylbym na spadek ceny D700.

krolewicz
23-01-2011, 14:18
fajnie by było jakby dołożyli drugi wybierak do pionowego gripu, tak jak jest to w mb-d10

jego brak ciągnie się już od czasów d2h :D

siona
23-01-2011, 14:34
fajnie by było jakby dołożyli drugi wybierak do pionowego gripu, tak jak jest to w mb-d10

jego brak ciągnie się już od czasów d2h :D

ja wolałbym, żeby wybierak obok ekranu jeszcze się obracał i żeby można tam było podpiąć ISO :D ale to raczej mało realne

krolewicz
23-01-2011, 14:38
od iso jest guzik pod ekranem :P

ale ten wybierak by się przydał, bo w pionowym chwycie zmiana pkt AF wymaga mega długich palców, albo trzeba przejechać przez wszystkie po kolei :D

krzall
23-01-2011, 20:27
Gdzie taką informacje wyczytałeś? Nie liczylbym na spadek ceny D700.

Witam
na pudelku ;) bo jak wiadomo tam o "pudłach" się wypowiadają :) ....
jakiś czas temu NR podawał TU (http://nikonrumors.com/2011/01/20/what-others-are-saying-nikon-d800-and-pro-mirrorless-in-marchapril-of-2011.aspx) że dzieją się rzeczy "dziwne" i już za chwile i niebawem ... A czy cena spadnie ? tak a na pewno nie wzrośnie. Chyba że D800 dostanie dx-a :) format ... to wtedy wzrośnie. Jeśli dobrze znam język "okupanta" to że D700 nie występuje w zamówieniach na dalszy czas.
To tyle.
Pozdrawiam
ps jak zwykle tylko plotki ;)

Wojt@s!o
23-01-2011, 22:04
Zastanawiałem się nad d3s ale w zaistniałej sytuacji chwilkę się wstrzymam z przesiadką

krzall
23-01-2011, 23:11
Zastanawiałem się nad d3s ale w zaistniałej sytuacji chwilkę się wstrzymam z przesiadką

szykuje się wyprz d700 ;) ???

eskimos
23-01-2011, 23:35
Ja tak sobie rozmyślam. Wszyscy patrza na poziomie naszego kraju. U Nas D700 to półka pro. W stanach i wielu innych bogatych krajach to korpus pełnoklatkowy dla normalnych uzytkowników. Patrząc po zarobkach widać na ile kogo stać. Gdybym pracował w Norwegii, to za 1 pensję bym miał D3X.
Jak widzicie taki przebieg wydarzeń?

Nie przesadzaj, 55000 koron netto to nawet lekarze nie zarabiaja w Norwegii. D700 owszem mozna kupic z jednej pensji, wystarczy miec ciut powyzej najnizszej krajowej ale mimo wszystko to nie sa korpusy dla normalnych uzytkownikow, zaawansowani amatorzy owszem kupuja, ale przecietny normalny czlowiek bawi sie D90 ewentualnie D300 jak zaszaleja. Zawodowcy tez maja D700, zgodnie z ich przeznaczeniem jako zapas.

krolewicz
24-01-2011, 00:32
no, a w Polsce za dwie średnie nie starczy na d700 :)

siona
24-01-2011, 13:49
2 średnie brutto starczą :)

himi
24-01-2011, 14:08
szykuje się wyprz d700 ;) ???

Jeśli specyfikacja d800 się potwierdzi i cena w okolicy 8k to ja na pewno jedno d700 sprzedam:)

Pawel Pawlak
24-01-2011, 15:18
Ja nie wierzę w cenę 2000$ (czyli tyle ile kosztuje sony a850) za następcę d700. Jeśłi jednak tak się stanie, to nie będzie to następca tylko zastępca - zmieniający przeznaczenie tego body i z pewnością nie będzie Made in Japan.

szymonvader
24-01-2011, 16:02
pewnie będzie : designed in japan:) teraz taka moda jest a made in china

hostman22
24-01-2011, 16:03
Ceno obstawiam że w granicach 8, 9 tysi jak nic.

The specs:
* 18mp sensor
* 98% preview
* full HD
* AF module will be updated
* Body flash will be removed
* The looks of D800 is nearly the same as D700
* Released in March 0f 2011


Nikon idzie w reporterkę. Trochę dziwi brak lampy, czyżby sprzedaż su-800 była zbyt niska ;)

siona
24-01-2011, 16:11
Ceno obstawiam że w granicach 8, 9 tysi jak nic.

The specs:
* 18mp sensor
* 98% preview
* full HD
* AF module will be updated
* Body flash will be removed
* The looks of D800 is nearly the same as D700
* Released in March 0f 2011


Nikon idzie w reporterkę. Trochę dziwi brak lampy, czyżby sprzedaż su-800 była zbyt niska ;)

po co w repo sterownik clsa? jaki odsetek ludzi używa clsa w d700? pytam z ciekawości - bez podtekstu. wg mnie nieduża część ślubniaków.

Pawel Pawlak
24-01-2011, 16:20
ja stawiam na nie mniej niż 3000$ w usa - u nas nie mniej niż 10.000zł .Chyba że tak jak napisałem, będzie to kastrat z mniejszą szybkością, uboższym AFem, delikatniej wykonany itp. Ale wtedy to będzie nastęca D700 w zasadzie do studia i do krajobrazu.

krolewicz
24-01-2011, 16:38
lampa na pewno zostanie, jej brak to znak rozpoznawczy puszek z wyższej półki

morzon
24-01-2011, 16:39
po co w repo sterownik clsa? jaki odsetek ludzi używa clsa w d700? pytam z ciekawości - bez podtekstu. wg mnie nieduża część ślubniaków.

A co to - aparat tylko do repo i ślubów dedykowany?
Ja i 5-6 znajomych którzy mają D700 używa CLS'a. Więcej osobiście nie znam, to nie wiem.

siona
24-01-2011, 16:45
A co to - aparat tylko do repo i ślubów dedykowany?
Ja i 5-6 znajomych którzy mają D700 używa CLS'a. Więcej osobiście nie znam, to nie wiem.

"po co w repo cls" tyczyło się twierdzenia, że nikon idzie w reporterkę. w kontekście powyższej specyfikacji jest to może i uzasadnione stwierdzenie. może wreszcie pozycjonowanie D800 będzie takie jak f90x i f100 ?

hostman22
24-01-2011, 18:39
po co w repo sterownik clsa? jaki odsetek ludzi używa clsa w d700? pytam z ciekawości - bez podtekstu. wg mnie nieduża część ślubniaków.

Tak, tylko podana specyfikacja (o ile się potwierdzi), raczej wyklucza "tanią" pełnoklatkową puszkę do repo i studia. (jakby niektórzy chcieli ;) ). A co do samego cls jest przydatny i lepiej go mieć na wyposażeniu niż nie. Wiem, wiem że jak kogoś stać na sprzęt za 10K to te 1,5 to nie problem. ;) ale... .

Chyba że politykę mają taką że dx dopasione na maxa, później przerwa i dość mocno różniące się modele FX. Tylko za bardzo nie widzę następcy d300s. Tzn co miałby mieć te body aby było lepsze od d7000, a "gorsze" od fX (24mpx?).
Tak czy inaczej najbliższe premiery wyglądają interesująco :).

Pawel Pawlak
24-01-2011, 18:46
Tylko za bardzo nie widzę następcy d300s. Tzn co miałby mieć te body aby było lepsze od d7000, a "gorsze" od fX (24mpx?).


jak to co ?? solidniejszą i większą(wygodniejszą przy pracy z długimi szkłami) niż w d7000 obudową (i pewnie lepsze uszczelnienia), AF lepszy niż w d300s z conajmniej tak rozstrzelonymi sensorami najlepiej wszystkim krzyżowymi, sensowne karty czyli -czynajmniej jedne slot CF, szybszą reakcję migawi, szybsze lustro, minimum 8FPSów, zgodność np. z wężykami od d300/d3, możliwość pracy z solidnym akumulatorem (en-el4 albo coś co będzie w d4) to mało ? dla mnie to oczekiwania "minimum".

edit: Jeszcze przydałby się żeby AF działa tak samo w LV jak w normalnym trybie ;)

siona
24-01-2011, 18:46
raczej wyklucza "tanią" pełnoklatkową puszkę do repo i studia. (jakby niektórzy chcieli ;) )

ale to są 2 zupełnie odmienne światy - moim zdaniem nie da się stworzyć puszki do studia i do repo zarazem. to, że niektórzy tak ich używają nic tu nie zmienia ...

MrQba
24-01-2011, 23:12
Kolejne informacje z nikonrumors. Wiadomo już, że sierpień. No i w lutym jakieś premiery. Czas pokaże ;)

"Certain Nikon offices have already blocked employees from taking vacation in the last two weeks of August 2011. Expect major announcements during that time frame (my guess: D3s and/or D300s replacement). This is not really surprising, since Nikon likes to make announcements at the end of Summer (the D3, D300, D90, D3100, D7000, many lenses and Coolpix cameras were all announced around that time in the past few years). End of August announcement will also give Nikon the opportunity to show the new products at CliQ 2011 in Las Vegas (September 6-11, 2011).

There should be at least one major product announcement before the summer (my guess: D700 replacement).

Regarding the upcoming Coolpix line refresh – it will probably happen around February 8-15, 2011. It is still unknown if the point and shoot cameras will be the only announcement next month.



Read more on NikonRumors.com: http://nikonrumors.com/#ixzz1BzPCbsxq "

avatarr
24-01-2011, 23:28
qurna wiedziałem ze na wiosne nie bedzie zbytnio nowości typu d800

wer
24-01-2011, 23:39
Cenowo muszą się ulokować poniżej D3s. Ciekawe czy będzie też takie gonienie jak D7000 podgonił D300s (w niektórych miejscach przegonił).

Tak swoją drogą to chciałbym coś takiego, body pro i body amatorskie, coś jak F70 - F90x i F5. Z wymiennymi matrycami. Wkładamy taką jakiej potrzebujemy. Studio? Ok, dajemy 24Mpix CCD z ISO 50, reporterka no to bierzemy 12Mpix i wysokie iso. Idziemy na ptaszki, to aps-c i 16Mpix, żeby było z czego wycinać. Tanie wejście, matryca taka jak w D3100. Profi i tak kupią po dwa body, a jednocześnie kupią 5 matryc, a nie dwie jak teraz. Więc cały biznes będzie się kręcić. Nie mam kasy za dużo, kupuję tanie body i droższą matrycę albo body pro i tania matryca, potem wymienię.

avatarr
24-01-2011, 23:41
cos jak Ricoch, ciekawe kiedy pojawi sie nastepca d3s

krzall
25-01-2011, 00:01
Cenowo muszą się ulokować poniżej D3s. Ciekawe czy będzie też takie gonienie jak D7000 podgonił D300s (w niektórych miejscach przegonił).

Tak swoją drogą to chciałbym coś takiego, body pro i body amatorskie, coś jak F70 - F90x i F5. Z wymiennymi matrycami. Wkładamy taką jakiej potrzebujemy. Studio? Ok, dajemy 24Mpix CCD z ISO 50, reporterka no to bierzemy 12Mpix i wysokie iso. Idziemy na ptaszki, to aps-c i 16Mpix, żeby było z czego wycinać. Tanie wejście, matryca taka jak w D3100. Profi i tak kupią po dwa body, a jednocześnie kupią 5 matryc, a nie dwie jak teraz. Więc cały biznes będzie się kręcić. Nie mam kasy za dużo, kupuję tanie body i droższą matrycę albo body pro i tania matryca, potem wymienię.

Witam
ale kombinacja.... body w częściach... do złożenia NZS < Nikon Zrób to Sam > :) nie, nie wierzę że coś takiego pozostawią nam do zrobienia bo co z softem ? kilka zmiennych softów, może jakieś niezależne ;) albo łączenie się body z serwisem Nikona w celu przeprowadzenia samodiagnostyki :) i uzupełnienia pluginów :) do wywołania w puszce bo po co komp? wydaje mi sięże 800 ka pojawi się wcześniej a na jesieni może poprawka z D300s w celu podniesienia sprzedaży na święta jak to zrobiło d7k.
ok dalej czekam z dużą cierpliwością żeby poznać nowinki i pewnie przytulić d700 :)
POzdrawiam