PDA

Zobacz pełną wersję : Spekulacje i plotki o nowościach LUSTRZANEK semipro FX Nikon Dxxx



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40]

ZbyszekS
04-01-2020, 22:43
Ta dioda jest tak samo oznaczona w Z6.

OjTam
04-01-2020, 23:06
Ta dioda jest tak samo oznaczona w Z6.

WT-7 albo jakaś modyfikacja bo obok złącza usb ma zaślepkę złącza sieci przewodowej oznaczoną jak w D5.

Tak samo wygląda:
https://u.cyfrowe.pl/1024x0/f/3/D500_WT7_60909589.png

Co do diody, jeśli tak, to faktycznie ciekawy dynks.

ZbyszekS
04-01-2020, 23:23
Faktycznie, nie wiedziałem że WT-7 ma też złącze Ethernet.

aldam
05-01-2020, 00:44
Migawka 1/4000 czy 1/8000?

cinki23
06-01-2020, 21:26
https://nikonrumors.com/2020/01/06/more-leaked-photos-and-specifications-nikon-d780-p950-120-300mm-f-2-8e-and-70-200mm-f-2-8.aspx/#more-141880

Zaczyna wyglądać, że będzie to hybryda d750 z Z6 ???
Ciekawie jak będzie się prezentować D780 w rzeczywistości :-)

ksh
06-01-2020, 21:30
Mi to wygląda na matryce taką jak w Z6 i w trybie Lv będzie to działać chyba super.

To co już można potwierdzić z jakiś ulotek krzaczkowatych to:
24.5MP sensor
12 fps continuous shooting speed
Eye detect AF
51-points AF
273 AF areas in live view
ISO 100-51,200
Shutter speed: 1/8000
3.2-inch 2.36 million dot articulated TFT LCD tilting touchscreen
100% field of view pentaprism
4k/30p video
Dual UHS-II SD cards
Weight: 840g
Battery life: 2260 shots
EN-EL15b battery
USB-C charging
3.5mm audio input and output interface
Wi-Fi, Bluetooth
Weight: 840g
Release date: January 16th, 2020
Price around $2,000

cz4rnuch
06-01-2020, 21:49
Taka sama ilość punktów afu sugeruje, że to faktycznie możne być ta sama matryca co w Z6. Co oznacza, że w trybie LV będzie super af z oczkami, buźkami itd.

kurczeblade
06-01-2020, 22:12
Fajna sprawa dla osób które maja dylemat co wybrać ML czy DSLR.. Nikon wrzuci pierwsza hybryde.
Takie narzekania są na ten system, a będzie to jedyny system który ma świetne aparaty, w każdej kategorii od dobrych DX D500 po dobre FX, które mamy na każda kieszeń, czy to dla amatora, czy to dla profesjonalisty, czy to ML. I w dodatku hybryda , której nie będzie w żadnym innym systemie. Powiem ze robi się ciekawie. Ja sie przerzuciłem na ML ale ciagle korzystam z dobrodziejstw DSLR. Bardzo dużo robię D750 w duecie z Z6 i jeśli ta spec z 780 się sprawdzi, to D750 pójdzie na emeryturę i przygarnę takiego D780. Dla mnie to fantastyczna sprawa! Lustrzanka z funkcjonalnością ML!

Cieszy mnie to bo uwielbiam chwyt w DSLR i bałem się ze moda na małe niewygodne korpusy (jak u Sony) wybije całkowicie z rynku wygodna linie DSLR . tu taka niespodzianka. Znów będzie można czuć ze się trzyma aparat fotograficzny a nie cos na wzór smartfona :)

ksh
06-01-2020, 22:18
Czemu to nazywacie hybrydą ?

Jak to się potwierdzi to po premierze D780 będzie ostry zjazd cenowy D850, zobaczycie :)

madebyzosiek
06-01-2020, 22:58
Jak to się potwierdzi to po premierze D780 będzie ostry zjazd cenowy D850, zobaczycie :)

Dlaczego tak miałoby być? Specyfikacja w pewnych aspektach lepsza, w pewnych gorsza, nie wiem czemu miałaby wpłynąć na cenę aparatu o innym przeznaczeniu... To tak jakby D7500 miał wpłynąć na cenę D500...

Ligo
06-01-2020, 23:12
Śledzenie oka to świetna opcja dla portrecistów. Jednak oni to tylko mała część użytkowników, nazwijmy to pro. Dla pozostałych D850 nadal będzie znacznie lepszym wyborem.

ksh
06-01-2020, 23:24
Dlaczego tak miałoby być? Specyfikacja w pewnych aspektach lepsza, w pewnych gorsza, nie wiem czemu miałaby wpłynąć na cenę aparatu o innym przeznaczeniu... To tak jakby D7500 miał wpłynąć na cenę D500...
Przypomnę ci jak na jesień będą D850 w promocji za 6499zł :)

jjj
06-01-2020, 23:33
Przypomnę ci jak na jesień będą D850 w promocji za 6499zł :)


Nie, nie tak mocno nie poleci... Chcesz się @koesh (https://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=68301) założyć ?
Pójdę nawet na coś takiego: jak spadnie jak mówisz wygrywasz całą kwotę a jak nie to ja wygrywam tylko 50% tej kwoty ;)
Wchodzisz ?

an
06-01-2020, 23:33
Przypomnę ci jak na jesień będą D850 w promocji za 6499zł :)

Nie spadnie poniżej 9000 zł.

poste
06-01-2020, 23:34
Śledzenie oka to świetna opcja dla portrecistów. Jednak oni to tylko mała część użytkowników, nazwijmy to pro. Dla pozostałych D850 nadal będzie znacznie lepszym wyborem.

Nie ma co dorabiać filozofii. Działające lv to wymóg czasów. Po prostu kolejne pokolenie nie rozumie, po co przykładać aparat do oka ;) *. Wiele razy widziałem sytuacje typu lustrzanka i lv (np. d750 w wyciągniętych rękach;)), w zasadzie to nieliczne są przypadki kiedy ktoś przykłada aparat do oka. Ostatnio lubię poobserwować jak i czym ludzie robią zdjęcia, aparat jakikolwiek staje się dużą rzadkością a przyłożenie lustrzanki do oka w zasadzie wskazuje na kogoś zarabiającego akurat na zdjęciach. No to się pytam, jak zwyczajnie pogodzić tych co nie mogą żyć bez wizjera optycznego, z tymi, którzy nie wiedzą, do czego toto służy?

*Sam spotkałem się z sytuacją, że dziewczyna chciała zrobić zdjęcie moją lustrzanką i nie potrafiła, musiałem włączyć lv:roll:. I bynajmniej nie była to nastolatka.

ksh
06-01-2020, 23:38
Po sobie zauważyłem że od czasu jak mam Z6 gdzie paluchem można ustawić punkt af to zwiększa mi się ilość zdjęć w Lv mimo że w A7II używałem
sporo ekranu.

Nie, nie tak mocno nie poleci... Chcesz się koesh założyć ?
Jak spadnie jak mówisz wygrywasz całą kwotę a jak nie to ja wygrywam tylko 50% tej kwoty ;)
Wchodzisz ?
Ja nie hazardzista ale o piwo jak coś możemy się założyć :)

jjj
06-01-2020, 23:39
Oj tam..., zakład to nie hazard ;)
Ale ok, zakład stoi ;)

OjTam
06-01-2020, 23:48
Oj tam...,

Ależeco? ;)

2.199 funcioków w UK.

jjj
06-01-2020, 23:52
No, nie podszywaj się ;)
Brytyjskie mają spust migawki po niewłaściwej stronie...

OjTam
06-01-2020, 23:55
Już myślałem, że mam świadkiem zakładu być. :mrgreen:

Shoot at up to 7 fps with AF/AE, or up to 12 fps in Silent Live View Photography mode. Users get full resolution images, even when shooting in RAW

In-camera time-lapse. 2 MP stills at a blazing 120 fps. In-camera digitising menu. And more
Te dwie funkcje dość ciekawie wyglądają. Tylko czy w tym Silent Live View te 12fps to całkiem bez pomiaru będzie.

jjj
06-01-2020, 23:58
Aaaa..., w każdym razie na zakładowe piwo zapraszam ;)

madebyzosiek
07-01-2020, 00:09
Przypomnę ci jak na jesień będą D850 w promocji za 6499zł :)

Ale to jak wyjdzie D860 dopiero ;) Te D780 ma specyfikację świadczącą o nieco innym przeznaczeniu niż D850. Do tego brak gripa, 51 punktowy AF po staremu, brak dżojstika i zapewne przycisku AF-L/AE-L (bo z obrazków wynika, że zamiast niego jest AF-ON), podświetlania przycisków (prawdopodobnie), okrągłego wizjera, przycisku FN z tyłu, no i 24, a nie 45 MPX zdecydowanie nie wskazuje na to, żeby D780 miał zastąpić D850 ;)


Tylko czy w tym Silent Live View te 12fps to całkiem bez pomiaru będzie.

Pomiar i AF na pierwszej klatce... Były już takie aparaty, nawet jednocyfrowe chyba ;)

OjTam
07-01-2020, 00:12
zapewne przycisku AF-L/AE-L (bo z obrazków wynika, że zamiast niego jest AF-ON),
Hm...
https://nikonrumors.com/wp-content/uploads/2020/01/Nikon-D780-DSLR-camera-2.jpg



Pomiar i AF na pierwszej klatce... Były już takie aparaty, nawet jednocyfrowe chyba ;)

Pewnie tak. To teraz w drugą stronę. Ile fps będzie w LV z AE/AF. :D

Jacek_Z
07-01-2020, 00:16
Czemu to nazywacie hybrydą ?
Też nie wiem. Dwa wizjery - optyczny i elektroniczny, wtedy to będzie hybryda.


Ale to jak wyjdzie D860 dopiero ;) Te D780 ma specyfikację świadczącą o nieco innym przeznaczeniu niż D850. Do tego brak gripa, 51 punktowy AF po staremu, brak dżojstika i zapewne przycisku AF-L/AE-L (bo z obrazków wynika, że zamiast niego jest AF-ON), podświetlania przycisków (prawdopodobnie), okrągłego wizjera, przycisku FN z tyłu, no i 24, a nie 45 MPX zdecydowanie nie wskazuje na to, żeby D780 miał zastąpić D850 ;)

Brak gripa i stary AF (51 punktów, brak krzyzowych po boku) dla mnie je dyskwalifikuje, więc faktycznie D780 nie zagraża D850.
Eyefocus w LV fajnie, więcej fps fajnie, ale .. grip i eyefocus w wizjerze to u mnie mus.

madebyzosiek
07-01-2020, 00:17
Hm...

O kurcze faktycznie... Czyli zabrano dżojstyk po prostu ;)


Pewnie tak. To teraz w drugą stronę. Ile fps będzie w LV z AE/AF. :D

Pewnie z elektroniczną migawką będzie dużo, ale raczej też bez pomiaru... Zobaczymy :)

OjTam
07-01-2020, 00:18
Pewnie z elektroniczną migawką będzie dużo, ale raczej też bez pomiaru... Zobaczymy :)

Cytat stegowałeś. ;) Łee, naprawił.
To właśnie z elektroniczną migawką ma te 12fps być. Chyba, że Silent Live View Photo mode coś innego znaczy. :D
Zastanawiam się tylko, czemu AF/AE-L nie dali obok AF-ON, jak w starszych puszkach było. Skoro dżoja nie ma...

madebyzosiek
07-01-2020, 00:29
Zastanawiam się tylko, czemu AF/AE-L nie dali obok AF-ON, jak w starszych puszkach było. Skoro dżoja nie ma...

Pewnie dlatego, że od lat nie było lustra z AF-ON bez dżoja, a użytkownicy się przyzwyczaili ;)

OjTam
07-01-2020, 00:32
Pewnie dlatego, że od lat nie było lustra z AF-ON bez dżoja, a użytkownicy się przyzwyczaili ;)

No tak, N co jakiś czas zmienia rozkład przycisków, ku frustracji użytkowników. :D

Teu
07-01-2020, 00:56
Coś czuję że brak joysticka będą opisywali jako wielką zaletę bo nie ma się co urwać, a jego funkcję będzie spełniał panel dotykowy.

OjTam
07-01-2020, 01:06
A brak gripa będą opisywać jako zwiększenie odporności na kurz i wilgoć? Brzmi tak samo logicznie. ;)

tomeekm
07-01-2020, 08:14
Nikon D780 oficjalnie: https://www.nikon.com/news/2020/0107_dslr_01.htm?fbclid=IwAR30-e1oaxc8fGg0NHo5fsuNBOcZ-f6bIogHIMwt_UXx_3uRYne0Kmhxjpg

Cosnek
24-05-2022, 19:20
Prawie 2,5 roku bez żadnego wpisu. Nie będzie więcej nowych lustrzanek od Nikona? Słyszałem że Canon produkuje już same bezlusterkowce, Sony też.

OjTam
24-05-2022, 19:28
Sony już dawno luster nie robi. Canon zawiesił serię 1D, ale niższe jeszcze miały dostać nowsze wersje.
Co z N? Nie wiadomo. Oprócz tego, że całkiem sporo szkieł do DSLR już nie robią.
Osobiście obstawiałem jeszcze D880 (czyli D850 z matrycą z Z7), ale przy obecnych problemach z dostępem do elektroniki... Wątpliwe.

Nikon ma jakoby w tym roku dwie nowe puszki pokazać, ale raczej to bezlustra będą.

markB
25-05-2022, 12:45
czyli D850 z matrycą z Z7
To są praktycznie te same matryce. Chyba, że chodziło o stabilizację matrycy, której to D850 nie ma.

OjTam
25-05-2022, 12:48
Chyba, że chodziło o stabilizację matrycy, której to D850 nie ma.

Nie. Chodziło mi dokładnie o matrycę z Z7. Z siatką AF fazy. Taki sam numer, jak zrobili z D780.

woytec60
25-05-2022, 15:00
A D780 Ci nie wystarczy? Fajna puszka...

OjTam
25-05-2022, 15:45
Mnie D780 w ogóle nie interesuje. :mrgreen:
Zakładam, że do mnie pisałeś, skoro pod moim postem, bez cytatu.
Tylko.. To wątek o plotkach, nie co kupić.

woytec60
25-05-2022, 22:12
OK, ok :)