PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

ku6i
27-01-2011, 18:29
Sztywniak i do tego 'pachnie' kaloszami :)

:D To jeszcze się pochwal gdzie kupiłeś, bo nie będę ukrywał, że podoba mi się to cudo.

robin102
27-01-2011, 18:56
Po kilku latach zmiana warty na moim nadgarstku. G-shock g-2900 przeszedł na zasłużony odpoczynek, a jego miejsce zajął ten oto Parnis:
:)
Ładnie się prezenci :) a jaki to dokładnie model, pokaż linkę jakąś np z tego sklepu, bo tu są chyba najtańsze
http://www.parniswatch.com/index.asp
> Cło jakieś płaciłeś z Chin ?

Vavamaka
27-01-2011, 19:18
Parnisa kupiłem tu:
http://www.manbushijie.com/productshow-452-2.html
po zalogowaniu cena zmienia się na 66 $. Opcji wysyłki było kilka- najtańsza za ok 9$, a ja wybrałem za 22$ przez DHL. Cło mnie nie ominęło- w sumie 56 pln opłat celnych ;/
Jedyny ból z tym sikorem jest taki, że nie ma w nim raczej uszczelek... Z korespondencji z Chińczykami jasno wynika że 'zegarek nie może brać kąpieli, ani pływać' :)

emet_b
27-01-2011, 19:41
i to rzeczywiście są automaty??

ku6i
27-01-2011, 19:43
Ech, taki ładny, taki tani, ale kwarc. Gdzieś musiał być haczyk :)

i to rzeczywiście są automaty??
Z opisu na stronie:

Japan quartz movement

emet_b
27-01-2011, 19:47
Woytek60, a który to ten Twój?

edit: ja jednak preferuję bardziej militarny styl;)

hydra_nt
27-01-2011, 19:49
Parnisa kupiłem tu:
http://www.manbushijie.com/productshow-452-2.html
po zalogowaniu cena zmienia się na 66 $. Opcji wysyłki było kilka- najtańsza za ok 9$, a ja wybrałem za 22$ przez DHL. Cło mnie nie ominęło- w sumie 56 pln opłat celnych ;/
Jedyny ból z tym sikorem jest taki, że nie ma w nim raczej uszczelek... Z korespondencji z Chińczykami jasno wynika że 'zegarek nie może brać kąpieli, ani pływać' :)

Mój przyszedł wczoraj TEN (http://www.manbushijie.com/productshow-328-2.html)
Został wysłany Air Mail (te 9$) i dotarł gładko bez opłat celnych ( wyczytałem na chinawatechs, że w przypadku firm spedycyjnych na 99% trzeba płacić VAT -) A deklaracji celnej - tej zielonej kartce na opakowaniu pisało oczywiście Gift , wartość 10$ - majfrendy zostali dobrze przeszkoleni przez poprzedników :) . Co do paska to faktycznie twardy i cuchnący (mój pies nie chciał od niego nosa oderwć) . No i mój to taki Hamilton - na dobę daje 70s plus :o .

Vavamaka
27-01-2011, 20:02
Szkoda że nie doczytałem o tych cłach, ale nic to, zegarek jest spoko więc już zapomniałem o opłatach. Jutro przychodzi jeszcze Adriatica dokładnie taka:
http://img268.imageshack.us/img268/646/10765124chbracelet.jpg

robin102
27-01-2011, 22:13
Na ryby, na grzyby i czasem do sportowego garnituru do roboty, doradźcie ! bliżej mi do żółtego bo niebieski już ...

ten

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/4041-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/4041.jpg)

czy ten

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/3999-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/3999.jpg)

maki
27-01-2011, 22:25
Robin, ten:



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/NH25A_5104144_Leather-1.jpg
źródło (http://www.skleponline-zegarki.pl/images/VOSTOK/ANCHAR/NH25A-5104144/NH25A_5104144_Leather.jpg)


Dla mnie MASAKRA (znaczy podoba się)

robin102
27-01-2011, 22:36
Ale on jest dużo droższy (ponad 2 razy) od tego co wybrałem i poza tym to podrabiany rusek, bez ruskiego serca ;), a ja tylko prawdziwych rusków lubię, jak rusek to cały rusek :) no i te wskazówki zupełnie mi nie pasują
Obecny GAZ 14 chodzi tak dokładnie , że mi szczena dziś opadła od 21 czyli przez 6 dni w sumie przyspieszył 5 sekund. W nocy troszkę dodaje, w dzień jak go noszę na ręku kasuje mu się to co dodał (rozkimiłem to :))
dla równych szans :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/24320334068K3yellow-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/2432-0334068-K3-yellow.jpg)

-------------------
pamiętam, że ktoś szukał brązowego pasującego do włosów. Coś takiego wygrzebałem


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/2426-2205091-Rocket-N1jpglarge.jpg)

maki
27-01-2011, 22:50
Ale o co chodzi? Twój Gaz litewski wszakże

robin102
27-01-2011, 22:54
Serce ma ruskie, pisze o tym na werku, oraz na dekielku. Litewski to jest dystrybutor na Europe z tego co się dowiedziałem u dystrybutora na Polskę, ten sam co POLIOTAMI handluje. Zegarki są ruskie.
No ale jak ten żółty do sportowej roboczej marynarki ?

Ark
27-01-2011, 23:07
robin102, dla mnie ten żółty - bomba! Chyba sobie takiego kupię :-). Dzięki za "wygrzebanie" tego zegarka.

Edit:
robin102, podaj proszę link do sklepu, w którym znalazłeś ten zegarek (żółty).

robin102
27-01-2011, 23:16
robin102, podaj proszę link do sklepu, w którym znalazłeś ten zegarek (żółty).
Jeśli się zdecyduję to kupię tu gdzie i GAZa 14 kupowałem czyli w tym sklepie
http://www.e-zegarek.pl/sklep/vostok-europe-meskie-k-3-submarine-267-strona1.html
cenę mają wysoką na stronie, ale mailowo zaproponowali 739 zł :) w tym koszt przesyłki pobraniowej.
jak kupisz to wrzuć zdjęcie na ręku
-----
taki zegarek dla nikoniarzy :) oby bardziej szczelny niż nasze nikony

maki
27-01-2011, 23:17
Serce ma ruskie, pisze o tym na werku, oraz na dekielku. Litewski to jest dystrybutor na Europe z tego co się dowiedziałem u dystrybutora na Polskę, ten sam co POLIOTAMI handluje. Zegarki są ruskie.
No ale jak ten żółty do sportowej roboczej marynarki ?

no ja nie wiem
http://poljot.com.pl/index.php?page=vostok-europe

Na tej zasadzie można powiedzieć że Damasko to szwajcar, a on raczej niemiec


Poza tym, Limuzyny mają albo Seiko, albo Miyote... to jakie one ruski? chyba że się mylę

Yaro
27-01-2011, 23:22
robin, ten:



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.skleponline-zegarki.pl/images/vostok/anchar/nh25a-5104144/nh25a_5104144_leather.jpg)


dla mnie masakra (znaczy podoba się)

fajny

robin102
27-01-2011, 23:27
Kolego Ark i jeszcze ważny szczegół ten żółty model K-3 co Ci się podoba ma przeźroczysty dekiel czyli ze szkiełkiem i zdobiony mechanizm podobnie jak GAZ 14, a nie ma tego w opisie w wielu sklepach sieciowych :(
------------------------

no ja nie wiem
Poza tym, Limuzyny mają albo Seiko, albo Miyote... to jakie one ruski? chyba że się mylę
Kwarce mają Miyote, automatyczne mechanizm 2426 made in Rosja, a te większe bo mają jeszcze większą kopertę od mojego machanikę od SEIKO, choć kamieni znacznie mniej w tej większej kopercie, może jakieś większe te kamienie ;)

maki
27-01-2011, 23:33
fajny

nom:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cyIdoz_ZGi4&feature=related

Ark
27-01-2011, 23:37
Kolego Ark i jeszcze ważny szczegół ten żółty model K-3 co Ci się podoba w ma przeźroczysty dekiel czyli ze szkiełkiem podobnie jak GAZ 14, a nie ma tego w opisie w wielu sklepach sieciowych :(
------------------------

Kwarce mają Miyote, automatyczne mechanizm 2426 made in Rosja, a te większe bo mają jeszcze większą kopertę od mojego machanikę od SEIKO, choć kamieni znacznie mniej w tej większej kopercie, może jakieś większe te kamienie ;)

robin102, dziękuję za informację :-)

krzysztof jot
28-01-2011, 00:00
żółty jest generalnie pase, a już do marynarki - no proszę Cie, litości... Można, na wakacje na plażę, a nawet cały na wieczór jak sprzyja atmosfera letniego kurortu, ale tak wyobraz sobie gościa w centrum handlowym miasta z takim żółtym słoneczkiem na ręce - wioska albo gimnazjum. Zegarek niestety dość mocno podlega trendom - zawsze modny będzie czarny, ewentualnie teraz w pojawia się (patrz Hublot, Edox itp) zielony czy niebieski - ale też nie tak jak ten Vostok, choć ładny jest - delikatniej, subtelniej - sekundnik, cyfry. Oczywiście to tylko przykład - ale wielcy wyznaczają trendy, jak we wszystkim, i właśnie na tym polega zabawa aby kupic cos tańszego ale wyglądającego jak "jutrzejsze" a nie jak "wczorajsze".

Czyli - solidne marki wyznaczające kierunek >


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/edoxlim.jpg)

.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/hublot1.jpg)

.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/ulysse.jpg)


i powiedzmy sprytnie dobrane sto albo i pięćset razy tańsze - a całkiem przyzwoite zegarki będace "w klimacie" topowego wzornictwa, które na ręce będą robiły za wiele droższe niż kosztują :) ... no bo przecież nie kupuje sie zegarka tylko po to, aby wiedzieć która godzina :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/zegarkinews.jpg)

maki
28-01-2011, 00:08
No to może od razu po Koboldzie:

http://www.koboldwatch.com/action/whowears.php

np:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.koboldwatch.com/assets/images/galleries/arctic_diver_swiss/arctic_swiss_2.jpg)

Przyznam się że ta marka robi na mnie wrażenie z serii PIORUN, ale staram się nie mysleć o niej

DeeJay
28-01-2011, 01:51
co o nim sądzicie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/@0_mall/tokeiyahanzaemon/cabinet/m/m002/ch2559-1.jpg)

krzysztof jot
28-01-2011, 01:57
No to może od razu po Koboldzie:

Przyznam się że ta marka robi na mnie wrażenie z serii PIORUN, ale staram się nie myśleć o niej

to chyba nie śledzisz uważnie wątku - Kobold za 6tys$ nie robi tu wrazenia w porównaniu Blancpainnem, Piagetem czy innym Hublotem za 60tys dolców :)

robin102 - piekny zegareczek był za głupie 1300 zł - http://zegarkiclub.pl/forum/topic/54065-dwie-pikne-omegi-seamaster/

maki
28-01-2011, 02:16
Skołowany jestem od tego luxusu

kZC_
28-01-2011, 05:25
co o nim sądzicie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/@0_mall/tokeiyahanzaemon/cabinet/m/m002/ch2559-1.jpg)

posiadam takowego :) noszę naprzemiennie z Hamiltonem.
Ciężkawy i duży, 48mm.. trzeba mieć silny nadgarstek :D

Vavamaka
28-01-2011, 16:29
Efekty czytania tego wątku widoczne gołym okiem:
Adriatica A10765124CH , mechanizm RONDA 5040


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img255.imageshack.us/i/dsc8887.jpg/)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img713.imageshack.us/i/dsc8886.jpg/)

Co prawda i wczorajszy Parnis i w/w Adriatica to kwarce, ale kupione z pełną premedytacją. Kupiłem kiedyś automatycznego Timexa- pierwszy zegarek poważny, za pierwsze zarobione pieniądze... Niestety odchyły od normy w regularności cykania miał tak duże, że szybko cała radość z posiadania zegarka prysła. Timexa sprzedałem i obiecałem sobie, że już nigdy nie kupię zegarka z automatem. Tego też się trzymam, bo jednak zaraz po wyglądzie sikora, na drugim miejscu jest u mnie precyzja chodu. Oczywiście śliczne są te przeźroczyste dekle i kolorowe mechanizmy, ale jednak nie chcę przeżyć kolejnych rozczarowań zegarkowych.
Pierwotnie miałem brać Adriaticę na oryginalnym czarnym pasku z białym przeszyciem, ale w Krakowie znalazłem gościa, który miał z bransoletą- jak mi się znudzi, to łatwiej dokupię fajny pasek niż oryginalną bransoletkę :)

robin102
28-01-2011, 17:02
robin102 - piekny zegareczek był za głupie 1300 zł - http://zegarkiclub.pl/forum/topic/54065-dwie-pikne-omegi-seamaster/
Sliczne grzeczne zegareczki, dzięki za linkę :) powoli jednak zmieniam upodobania na bardziej zadziorne w formie i kolorystyce. Ten żółty VOSTOK K-3 na ryby i na co dzień powinien być GIT :) co ważne jest chyba mocno uszczelniany. Do kościoła i na zebrania wszelakie ;) GAZ 14 będzie ze mną chodził.
----------------------------
trzeba się będzie wreszcie zarejestrować na tym forum zegarkowym bo widzę, że to kopalnia wiedzy tajemnej, a i coś tam kupić też można

Spinner
28-01-2011, 21:45
Popołudniowa zmiana...

Przez chwilę myślałem o tym:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/6172/dsc7953m.jpg)

ale w końcu założyłem taki zestawik:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img256.imageshack.us/img256/8798/dsc7946m.jpg)

;)

frostic
28-01-2011, 21:51
A ja miałem w ręku nowy katalog Apartu, w którym króluje kilka modeli za kwotę powyżej 1 000 000 zł

I ja się pytam: .. ..... ..... ???
(mam nadzieję, że nie zrobiłem błędu w ilości kropek w ostatnim wyrazie - różna pisownia króluje na murach)

hydra_nt
28-01-2011, 22:54
Strasznie mi się podoba , ale nie wiem gdzie go mogę kupić , oprócz ebaya (http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220730693635#ht_6922wt_905):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://image.rakuten.co.jp/watchking/cabinet/02/snze87j1-a.jpg)

robin102
28-01-2011, 23:09
Co się dziwisz Dziwisz ;) przecież bogaci ludzie muszą mieć na co wydawać pieniądze. Inaczej by nie mieli motywacji do ich zarabiania i świat by się nie rozwijał :(

A ja miałem w ręku nowy katalog Apartu, w którym króluje kilka modeli za kwotę powyżej 1 000 000 zł
I ja się pytam: .. ..... ..... ???
(mam nadzieję, że nie zrobiłem błędu w ilości kropek w ostatnim wyrazie - różna pisownia króluje na murach)


Sprzedawca ma 100% pozytywów na 9000 wszystkich komentarzy. Zegarek słodziutki i taniutki, to w czym problem ? Klikaj na kup teraz bo nawet paypalem można zapłacić zanim Ci go sprzątnę ;)


Strasznie mi się podoba , ale nie wiem gdzie go mogę kupić , oprócz ebaya (http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220730693635#ht_6922wt_905):


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://image.rakuten.co.jp/watchking/cabinet/02/snze87j1-a.jpg)

frostic
28-01-2011, 23:11
mam Seiko 5 ale w wersji cywilnej, bez SPORTS
Polecam, choć przyznać muszę, ze ok 2 minuty dziennie muszę go podkręcać bo spieszy...

maki
28-01-2011, 23:27
Popołudniowa zmiana...

Przez chwilę myślałem o tym:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/6172/dsc7953m.jpg)

ale w końcu założyłem taki zestawik:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img256.imageshack.us/img256/8798/dsc7946m.jpg)

;)

Hamilton - wiadomo, popieram. Ale ta Twoja Eterna jest WPYTE. Nazwalbym to slangiem z chinawatches ale mnie tu zara zbanują.

GeparD
29-01-2011, 06:41
Robin, ten:



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/NH25A_5104144_Leather-1.jpg
źródło (http://www.skleponline-zegarki.pl/images/VOSTOK/ANCHAR/NH25A-5104144/NH25A_5104144_Leather.jpg)


Dla mnie MASAKRA (znaczy podoba się)

cholernie spodobal mi sie ten zegarek, tyle ze na roznych stronach spotykam sie ze jest wodoszczelny na 3 ATM / 30m a na innej ze na 300m... o so hozi? ;)

Maro66.
29-01-2011, 09:22
30 ATM = 300 m.

maki
29-01-2011, 09:27
Nie no, 30ATM czyli 300m. Jest to napisane na tarczy.

Sa 4 Anchary
http://www.skleponline-zegarki.pl/anchar-c-20_114.html
A na YT troche filmow o wielu Vostokach

Pozdr

Aras
29-01-2011, 11:56
Na ibood (http://www.ibood.com/pl/pl/) znów przyzwoity zegarek w dobrej cenie - Pulsar PF8319X1 - link (http://pl-pl.forum.ibood.com/4685-zegarek_dla_mezczyzn_pulsar_pf8319x1/)
(499,95 zł - Cena zaproponowana przez iBoodTeraz! 279,95 zł)
Najtaniej w sieci znalazłem za 119,00€ + przesyłka z Niemiec, więc oferta wydaje się bardzo atrakcyjna.

edit: Jak ktoś ma zamiar znów zarzucić mi że spamuję, to niech łaskawie uzasadni swoje zarzuty, bo znów może zrobić z siebie pośmiewisko :)

krzysztof jot
29-01-2011, 13:10
cholernie spodobal mi sie ten zegarek, tyle ze na roznych stronach spotykam sie ze jest wodoszczelny na 3 ATM / 30m a na innej ze na 300m... o so hozi? ;)

300m ale zaznaczam - wielki jest - 48mm przy tej grubości to już raczej specyficzne zastosowania, albo rączka Arnolda lub Sylwestra S.

robin102
29-01-2011, 13:43
Może ktoś zna bliżej ten zegarek ? Jakieś zdjęcia lepsze gdzieś widział ? Wiem, że ma przeźroczysty dekiel i mechanizm ETA 2824 rozmiar koperty 42mm, jakiś specjalny pasek ;) no i spodobał mi się mimo że, nie 100% rusek, a kosztuje tylko 1100zł chyba


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/DSC_3714_0943-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/DSC_3714_0943.jpg)

DeeJay
30-01-2011, 13:09
co to za cudo: http://www.youtube.com/watch?v=bAAg1teInZo ?
mozna go gdzies w PL kupic?

ekonet
30-01-2011, 13:11
co to za cudo: http://www.youtube.com/watch?v=bAAg1teInZo ?
mozna go gdzies w PL kupic?
Podlinkuj jakieś zdjęcie, niektórzy nie splamią się odpalaniem YT w celu zobaczenia np. zegarka. ;)

robin102
30-01-2011, 13:13
to chyba ten cudak w tym sklepie do kupienia jest
http://www.parniswatch.com/showpro.asp?articleid=1392

DeeJay
30-01-2011, 13:19
Tak, to ten :)
Cena: $62.00, w PL nie mogę znaleźć ale pewnie sporo drożej a sikor malina. Nigdy nie myślałem, że można zakochać się w zegarku ;)

robin102
30-01-2011, 13:58
Tak, to ten :smile:
Nigdy nie myślałem, że można zakochać się w zegarku :wink:
Kolego dobrze trafiłeś bo to klub złamanych serc :)
-----------------------------------------

Piotrze Adminie zamów ze 100 sztuk na początek tych PARNISÓW z malutkim logo na tarczy gdzieś u dołu nikoniarze.pl a pójdą jak świeże bułeczki, może nawet z żółtą tarczą, choć z białą najładniejsze chyba są. Chińczycy to zrobią w tydzień i przy większej ilości zejdą z ceny.

ps.
za pomysł tylko 3 piwa Staropramen oczekuję ;)

DeeJay
30-01-2011, 14:03
Piotrze Adminie -pomysł wart rozważenia :)
Zegarek klubowy TO JEST TO!

eXtreme
30-01-2011, 14:11
Od niedawna stałem się posiadaczem takiego oto zegarka:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img411.imageshack.us/img411/6839/csc0370s.jpg)

Model może nie jest specjalnie wyszukany ale chodziło mi o w miarę elegancki, prosty zegarek, pasujący na moją chudą rękę. Z każdym dniem podoba mi się coraz bardziej :D

ekonet
30-01-2011, 14:22
Piotrze Adminie -pomysł wart rozważenia :)
Zegarek klubowy TO JEST TO!
Ktoś w odmętach tego wątku pokazywał jakiś zegarek dla fotografów, może ktoś przypomnieć, co to było? ;)

ku6i
30-01-2011, 14:26
Ktoś w odmętach tego wątku pokazywał jakiś zegarek dla fotografów, może ktoś przypomnieć, co to było? ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://static.neatoshop.com/images/product/26/1426/F-Stop-Watch_5637-l.jpg)
źródło: http://www.neatoshop.com/product/F-Stop-Watch ?

ekonet
30-01-2011, 14:32
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://static.neatoshop.com/images/product/26/1426/F-Stop-Watch_5637-l.jpg)
źródło: http://www.neatoshop.com/product/F-Stop-Watch ?
Tak, ten chciałbym mieć, przydałby się jakiś zbiorowy zakup. ;)

emet_b
30-01-2011, 14:53
łeee... jak kupować "nasz" zegarek to już wolę coś fajnego (choćby podróba) niż takie n"niewiadomoco".
Na Parnisa z nikoniarzami się piszę:)

tompsl
30-01-2011, 15:04
Tak, ten chciałbym mieć, przydałby się jakiś zbiorowy zakup. ;)

...znajomy chyba będzie sprzedawał taki. używany kilka miesięcy, w stanie bdb jak sądzę - mogę dopytać jeśli Cię interesuje. nacieszył się i już szuka innego.

ozzy
30-01-2011, 16:11
co to za cudo: http://www.youtube.com/watch?v=bAAg1teInZo ?
mozna go gdzies w PL kupic?

to cudo to marna imitacja szczytu zegarmistrzostwa- tourbilionów. Ten wyżej to tzw. "dziurbilion" :P czyli dziura w tarczy, przez którą widać mechanizm (automatyczny).
http://www.youtube.com/watch?v=AWdlPMQlig4&feature=related

DeeJay
30-01-2011, 16:32
to cudo to marna imitacja szczytu zegarmistrzostwa- tourbilionów. Ten wyżej to tzw. "dziurbilion" :P czyli dziura w tarczy, przez którą widać mechanizm (automatyczny).
http://www.youtube.com/watch?v=AWdlPMQlig4&feature=related

a dlaczego marna? :)

ekonet
30-01-2011, 17:14
to cudo to marna imitacja szczytu zegarmistrzostwa- tourbilionów. Ten wyżej to tzw. "dziurbilion" :P czyli dziura w tarczy, przez którą widać mechanizm (automatyczny).
http://www.youtube.com/watch?v=AWdlPMQlig4&feature=related
To może z tego powodu link podany przez Robina zawiera błędny zapis "toubillon". ;)
Zabezpieczyli się. :)

robin102
30-01-2011, 17:36
he he na tej jejtubie ;) to prawie wszystko jest :)
znalazłem filmik o tym zegarku co mi się podoba do wędkarskich i garniturowych zastosowań :)
http://www.youtube.com/watch?v=V_aUzyCxviE
następny w kolejce jest ten
http://www.youtube.com/watch?v=0KGXHzgIqi8
i na najbliższe lata wystarczy

ozzy
30-01-2011, 18:26
a dlaczego marna? :)

bo to nie tourbillon, tylko


dziura w tarczy, przez którą widać mechanizm (automatyczny)

Mariusz888
30-01-2011, 20:57
łeee... jak kupować "nasz" zegarek to już wolę coś fajnego (choćby podróba) niż takie n"niewiadomoco".
Na Parnisa z nikoniarzami się piszę:)
A parnis to niby co? ;) generalnie zacna manufaktura to to też nie jest na pewno ;) a temat tourbillona proponuję odpuścić (jak ktoś nie ma min 120k zł ;) )

ekonet
30-01-2011, 21:02
A parnis to niby co? ;) generalnie zacna manufaktura to to też nie jest na pewno ;)
Z tego samego założenia wychodzę - jeśli po taniości, to maksymalnie. ;)

emet_b
30-01-2011, 22:07
może nie wyraziłem się dość konkretnie- chodziło mi o wygląd. Jak kupować g... to tak żeby nie wyglądało chociaż jak g ;)

DeeJay
30-01-2011, 23:16
POLJOT STRELA CHRONOGRAPH

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/3133_2121108-1.jpg
źródło (http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/images/zegarki/chronography/StrelaW/3133_2121108.jpg)

...no i cena znośna :)

robin102
31-01-2011, 00:13
ma brzydkie wskazówki - godzinową i minutową :( moim zdaniem według mnie, poza tym to nie automatic, choć z drugiej strony ma mechanizm 3133 który na forum zegarkowym uznawany jest za najlepszy od POLJOTA

maki
31-01-2011, 00:15
Mi się podoba, ladny jako całość. Rozumiem że nakręcany - to jeszcze lepszy oldskul!

Ark
31-01-2011, 00:31
żółty jest generalnie pase, a już do marynarki - no proszę Cie, litości... Można, na wakacje na plażę, a nawet cały na wieczór jak sprzyja atmosfera letniego kurortu, ale tak wyobraz sobie gościa w centrum handlowym miasta z takim żółtym słoneczkiem na ręce - wioska albo gimnazjum. Zegarek niestety dość mocno podlega trendom - zawsze modny będzie czarny, ewentualnie teraz w pojawia się (patrz Hublot, Edox itp) zielony czy niebieski - ale też nie tak jak ten Vostok, choć ładny jest - delikatniej, subtelniej - sekundnik, cyfry. Oczywiście to tylko przykład - ale wielcy wyznaczają trendy, jak we wszystkim, i właśnie na tym polega zabawa aby kupic cos tańszego ale wyglądającego jak "jutrzejsze" a nie jak "wczorajsze".


Uff, jak to dobrze, że je mieszkam na wsi, a jeszcze lepiej, że nie interesuje mnie to, co jest TopTrendy...tylko to, co mi się podoba ;-)

robin102
31-01-2011, 00:36
Tu masz jeszcze jedno zdjęcie tego klasycznie nikoniarskiego zegarka. Kupuj jak się Ci podoba i założę się, że wielu forumowiczom też.
Dla mnie zawadyjacki jest ;).


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/24320324068-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/2432-0324068.jpg)

Ark
31-01-2011, 00:37
robin102, ja już go kupiłem :-)

robin102
31-01-2011, 11:16
WOW ! to wrzuć proszę zdjęcie jak na ręku wygląda, bo te foty z namiotów bezcieniowych nie bardzo oddają wdzięk zegarków.

ps.
pasek oryginalny do tego modelu w sklepie tym z linka co podawałem kosztuje 60 zł

Spinner
31-01-2011, 12:05
SEA-GULL M177S :wink:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img812.imageshack.us/img812/7407/imgp0437m.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img254.imageshack.us/img254/6934/imgp0451m.jpg)

robin102
31-01-2011, 12:07
To się doigrałeś. Też już Cię nienawidzę ;)

Spinner
31-01-2011, 12:08
Uff, jak to dobrze, że je mieszkam na wsi, a jeszcze lepiej, że nie interesuje mnie to, co jest TopTrendy...tylko to, co mi się podoba ;-)

Hehehe, +1...:twisted::)

Ark
31-01-2011, 12:28
robin102,wrzucę jakieś foty jak zegarek do mnie dotrze no i nowe body, na które też czekam ;-)

DeeJay
31-01-2011, 22:11
ma brzydkie wskazówki - godzinową i minutową :( moim zdaniem według mnie, poza tym to nie automatic, choć z drugiej strony ma mechanizm 3133 który na forum zegarkowym uznawany jest za najlepszy od POLJOTA

"Zegarek początkowo produkowany był wyłącznie dla oficerów radzieckiego lotnictwa. Sześć lat od premiery Strieła na nadgarstku Aleksieja Leonowa wychodzi na pierwszy w historii podboju kosmosu spacer w otwartej przestrzeni!..."

"Lubię sobie pomyśleć, że z takim zegarkiem radzieccy kosmonauci podbijali przestrzeń kosmiczną i pomarzyć co by było gdybym i ja tak do gwiazd…"
źródło: http://www.gmtforum.pl/forum/index.php?topic=2269.0

Mnie bardzo podba się ten model:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img692.imageshack.us/img692/5727/map7133533hdrfiltered.jpg)
http://www.gmtforum.pl/forum/index.php?topic=2580.msg47811#msg47811

ale nie mam "luźnego" 2,7k na ten cudny zegarek i zamówiłem:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img1.aukcjoner.pl/gallery/004153005/1_f.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img1.aukcjoner.pl/gallery/004088477/5_f.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img1.aukcjoner.pl/gallery/004153005/6_f.jpg)

robin102
31-01-2011, 22:56
Tu sobie poszperaj. Występuje w trzech ubrankach :)
http://www.vostok-watches.com/start.php?vostok-europe_metro.php

-------------------------------------------------------------------------------------------

Panowie, a macie już coś takiego :):):) normalnie mus kupić ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/bu_01_l4-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/bu_01_l4.jpg)

krzysztof jot
31-01-2011, 23:27
Uff, jak to dobrze, że je mieszkam na wsi, a jeszcze lepiej, że nie interesuje mnie to, co jest TopTrendy...tylko to, co mi się podoba ;-)
no ja wiem, że większość kieruje się nie trendami tylko "bo ładnie" i "się podoba" ... ale to niekoniecznie sprawdza się w przypadku rzeczy które zakładamy na siebie - i czasem dobrze sprawdzić co w modzie piszczy,co z czym i do czego, aby nie zakładać sandałów na skarpetki :)... choć są takie ładne.

Ark
31-01-2011, 23:35
...i czasem dobrze sprawdzić co w modzie piszczy,co z czym i do czego, aby nie zakładać sandałów na skarpetki :)... choć są takie ładne.

krzysztof jot, pewnie czasem i dobrze sprawdzić, ale przykład nietrafiony kompletnie bo w takim zestawieniu wcale nie jest ładnie ;-)

andrzej_suse10
31-01-2011, 23:48
no ja wiem, że większość kieruje się nie trendami tylko "bo ładnie" i "się podoba" ... ale to niekoniecznie sprawdza się w przypadku rzeczy które zakładamy na siebie - i czasem dobrze sprawdzić co w modzie piszczy,co z czym i do czego, aby nie zakładać sandałów na skarpetki :)... choć są takie ładne.

Nie.

Sandały + skarpetki, itp kolory jakie należy na siebie zakładać w różnych sytuacjach to kwestia wychowania i nie ma to nic wspólnego z modą. Nie mieszajmy dobrego wychowania i mody.

2pompony
01-02-2011, 00:22
Święte slowa! Savoir vivre nei ma absolutnie nic wspólnego z modą, a nawet powiedziałbym, że wręcz przeciwnie.

spiritwood
01-02-2011, 00:30
aby nie zakładać sandałów na skarpetki :)

Sandals and socks...

Voila (http://www.sandalandsoxer.co.uk/home.htm) :)

Aras
01-02-2011, 14:08
Panowie, a macie już coś takiego :):):) normalnie mus kupić ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/bu_01_l4-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/bu_01_l4.jpg)

Też choruję na taka drewnianą szkatułkę, ale drogie toto. Póki co sprawiłem sobie najtańszą aluminiową za czterdzieści parę złociszy:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img25.imageshack.us/img25/9672/sam3494.jpg)

Spinner
01-02-2011, 14:25
X-WIND w czterech odsłonach :wink:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img202.imageshack.us/img202/7477/imgp0454k.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img718.imageshack.us/img718/2379/imgp0456.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img195.imageshack.us/img195/7982/imgp0463q.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img213.imageshack.us/img213/5871/imgp0465n.jpg)

robin102
01-02-2011, 14:41
Aras co to jest te dwa lotniki 4 i 5 od lewej, bo nie rozpoznaje ze zdjęcia. Fajny i mocny domek :)
Wrzuć ewentualnie linkę do nich


Też choruję na taka drewnianą szkatułkę, ale drogie toto. Póki co sprawiłem sobie najtańszą aluminiową za czterdzieści parę złociszy:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img25.imageshack.us/img25/9672/sam3494.jpg)

ps.
Kutfffa mać, ale kanał ta zegarkomannia :( wszędzie tyle tych ślicznych błyskotek i chciało by się je mieć :)

prz3mo
01-02-2011, 14:49
Aras co to jest te dwa lotniki 4 i 5 od lewej, bo nie rozpoznaje ze zdjęcia. Fajny i mocny domek :)
Wrzuć ewentualnie linkę do nich

4 od lewej to Seiko, mam takiego tylko takiego "beżowego" :)

a_nia
01-02-2011, 15:47
Aras co to jest te dwa lotniki 4 i 5 od lewej, bo nie rozpoznaje ze zdjęcia. Fajny i mocny domek :)
Wrzuć ewentualnie linkę do nich



ps.
Kutfffa mać, ale kanał ta zegarkomannia :( wszędzie tyle tych ślicznych błyskotek i chciało by się je mieć :)

a ten 5 to Citizen - mój chłopak ma taki :)

maki
01-02-2011, 17:30
Dobre Spinner, dobre!


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/132224901-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/132224901.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/132225175-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/132225175.jpg)

Aras
01-02-2011, 17:46
Aras co to jest te dwa lotniki 4 i 5 od lewej, bo nie rozpoznaje ze zdjęcia. Fajny i mocny domek :)
Wrzuć ewentualnie linkę do nich

4-ty to Seiko (link (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2189352#post2189352)), a 5-ty to Citizen (link (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2155232#post2155232))

mikkay
01-02-2011, 18:46
Fajny ten Hamilton. Ale zobaczcie fotografy, ten sam model u Spinnera i Makiego, a który się wam bardziej podoba? :)

robin102
01-02-2011, 19:17
..... a który się wam bardziej podoba? :)
Z tych dwóch Hamiltonów ten poniżej najbardziej :) poza tym mówi do mnie przez monitor to samo co powiedział niebieski GAZ 14, czyli chcę być twój na zawsze :mrgreen: i przytulać się do twojej lewej ręki. Tyle miłości za jedyne 980 zł :mrgreen:



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/poljot_chr_jh_a-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/poljot_chr_jh_a.jpg)

maki
01-02-2011, 19:23
Robin, jesteś w fazie manikalnej:-)

Czeka Cię jeszcze fascynacja Szturmanskoye i Buran`em

Pozdr

robin102
01-02-2011, 21:33
Robin, jesteś w fazie manikalnej:-)
Ajjjjtam :) raptem 3 zegarki potrzebuję :mrgreen: kupić. Jeden co dzienny, jeden do garniaka, oraz lotniczy aviator na ryby ;), nie to co u Ciebie full kolekcja :)
ps.
właśnie kupiłem Orienta :) takiego na co dzień

ekonet
01-02-2011, 21:35
Ajjjjtam :) raptem 3 zegarki potrzebuję :mrgreen: kupić. Jeden co dzienny, jeden do garniaka, oraz lotniczy aviator na ryby ;), nie to co u Ciebie full kolekcja :)
ps.
właśnie kupiłem Orienta :) takiego na co dzień
Krezus. ;)
Może chcesz mnie adoptować? :)

malasana
01-02-2011, 21:41
Ajjjjtam :) raptem 3 zegarki potrzebuję :mrgreen: kupić. Jeden co dzienny, jeden do garniaka, oraz lotniczy aviator na ryby ;), nie to co u Ciebie full kolekcja :)
ps.
właśnie kupiłem Orienta :) takiego na co dzień
Czekamy na zdjecia:)

maki
01-02-2011, 21:44
[quote]nie to co u Ciebie full kolekcja :)
ps.
właśnie kupiłem Orienta :) takiego na co dzień

Jaka kolekcja:-)


Tapatalk on my HTC Desire

hydra_nt
01-02-2011, 22:01
Robin, jesteś w fazie manikalnej:-)

Czeka Cię jeszcze fascynacja Szturmanskoye i Buran`em

Pozdr

No i po chłopie :) Z utrwalacza czasu i chwili zrobił się odmierzacz czasu... :mrgreen:
Ja zacząłem od Parnisa Portugalca , teraz w drodze Seiko SKX009 i już szukam na narty i windsurfing G-Shocka 9200 lub Pro Treca PRG 500 Casio. Masakra.

A może tego :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.e-timeless.pl/_var/gfx/2b4ba8deffcccaf1e8228421ee2530c1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.12ampm.com/12ampm/photo/TISSOT/T001.520.47.361.00/pearl/2.jpg)

robin102
01-02-2011, 22:04
Czekamy na zdjecia:)
Proszę bardzo, tyle miłości za marne 990zł ;) jak nie lubić tych Vostoków i Poljotów


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/3133_chrono_black_A_POLJOT_964-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/3133_chrono_black_A_POLJOT_964.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/3133_chrono_black_A_POLJOT_700_06-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/3133_chrono_black_A_POLJOT_700_06.jpg)

-------------------

Taki jakiś jakby z Gwiezdnych Wojen ;) szukaj dalej jakiegoś ziemiańskiego


A może tego :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.e-timeless.pl/_var/gfx/2b4ba8deffcccaf1e8228421ee2530c1.jpg)

hydra_nt
01-02-2011, 22:46
Taki jakiś jakby z Gwiezdnych Wojen ;) szukaj dalej jakiegoś ziemiańskiego

Aha, ten jest nad wyraz ziemiański ale co innego czyni go kosmicznym ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/iwcaquatimerautomatic2000mdivers4-1.jpg
źródło (http://www.watchsites.net/watches/wp-content/gallery/iwc-aquatimer-automatic-2000-m-divers/iwc-aquatimer-automatic-2000-m-divers-4.jpg)

maki
01-02-2011, 23:19
No i po chłopie :) Z utrwalacza czasu i chwili zrobił się odmierzacz czasu... :mrgreen:
Ja zacząłem od Parnisa Portugalca , teraz w drodze Seiko SKX009 i już szukam na narty i windsurfing G-Shocka 9200 lub Pro Treca PRG 500 Casio. Masakra.



Zainteresuj się ofertą Suunto. ProTreki słabo wypadają przy Suunto.

robin102
01-02-2011, 23:34
Aha, ten jest nad wyraz ziemiański ale co innego czyni go kosmicznym ;-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/iwcaquatimerautomatic2000mdivers4-1.jpg
źródło (http://www.watchsites.net/watches/wp-content/gallery/iwc-aquatimer-automatic-2000-m-divers/iwc-aquatimer-automatic-2000-m-divers-4.jpg)
Ładny, ale nie dal bym za niego dużo góra 799zł ;) bo to nieudolna ;) podróbka mego ulubionego VOSTOKA
którego też można kupić na czarnej bronsolecie

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/4041-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/4041.jpg)

Adam Trzcionka
02-02-2011, 01:39
ja wierny jednej marce, leci do mnie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dolinski.pl/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/imported/certina-ds-1-ref-c006-41_4369.jpg)

Mariusz888
02-02-2011, 11:32
robin102

Ładny, ale nie dal bym za niego dużo góra 799zł ;) bo to nieudolna ;) podróbka mego ulubionego VOSTOKA
którego też można kupić na czarnej bronsolecie

Raczej podróbka w drugą stronę ;) inna jakoś pod względem wszystkiego (o cenie nawet nie wspomnę ;) ). Po za tym nie wiem czy to nawet podróbka bo stylistycznie zdecydowanie się różnią ;)

eXtreme
02-02-2011, 11:46
ja wierny jednej marce, leci do mnie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://dolinski.pl/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/imported/certina-ds-1-ref-c006-41_4369.jpg)

W końcu ktoś solidarny ze mną :D

Spinner
02-02-2011, 12:04
Tak, te Certinki na VJ7750 ładnie im wyszły, klasycznie...

Dziś MQJ w trzech odsłonach, na szybko w pracy jak zwykle:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img145.imageshack.us/img145/5731/imgp0478j.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img404.imageshack.us/img404/777/imgp0476t.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img203.imageshack.us/img203/8189/imgp0477tp.jpg)

robin102
02-02-2011, 13:42
Jakby ktoś szukał względnie taniego i pewnego zaopatrzenia w ruskie zegarki to warto zajrzeć do tego sprzedawcy, a i rodzynki fotograficzne ma. Warto luknąć w jego listę sprzedawanych rzeczy. Całe mnóstwo fajnych lotników, aviatorów i nie tylko.
http://cgi.ebay.pl/RUSSIAN-WATCH-CHRONOGRAPH-MAKTIME-AVIATOR-POLJOT-lunar-/170597183390?pt=Wristwatches&hash=item27b8626f9e
----------------------------
tu bardzo ciekawy zegarek ORIENT
http://www.youtube.com/watch?v=iO0b0n72rFg&feature=related
i pewnie nie drogi, jak to ORIENT ;)

Spinner
03-02-2011, 12:59
Dziś Fortis B-42 Pilot Professional - nie chciało mi się zdjęć wybierać więc w całości wklejam :roll::wink:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img171.imageshack.us/img171/8351/imgp0479.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img717.imageshack.us/img717/3296/imgp0481e.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img546.imageshack.us/img546/3148/imgp0482.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img41.imageshack.us/img41/9965/imgp0483z.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img651.imageshack.us/img651/4494/imgp0484.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img696.imageshack.us/img696/1499/imgp0485h.jpg)

malapawel
03-02-2011, 13:20
no no panowie widze zegarczeki pierwsza klasa, ja to posiadam taniego casio illuminator i musze powiedziec ze bateria juz 10 rok trzyma i ani razu nie była wymieniana :) a zegareczek jest praktycznie nie zniszczalny

robin102
03-02-2011, 13:36
Dziś Fortis B-42 Pilot Professional - nie chciało mi się zdjęć wybierać więc w całości wklejam :roll::wink:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img651.imageshack.us/img651/4494/imgp0484.jpg)

Spiner dla mnie to zdecydowanie najładniejszy Twój zegarek. Jaki to finans trza wydać, podrzuć linkę ?
Tak na marginesie to masz fajną prace- fotografowanie zegarków :)


no no panowie widze zegarczeki pierwsza klasa, ja to posiadam taniego casio illuminator i musze powiedziec ze bateria juz 10 rok trzyma i ani razu nie była wymieniana a zegareczek jest praktycznie nie zniszczalny
Panie kolego bo Pan masz przyrząd do dokładnego odmierzania czasu, a tu koledzy dali się wpuścić w kanał kolekcjonerski . Coś jak ze znaczkami pocztowymi. Jednym służą do lizania i komunikacji listownej innym do kolekcjonowania.
:mrgreen:

malapawel
03-02-2011, 13:42
Spiner dla mnie to zdecydowanie najładniejszy Twój zegarek. Jaki to finans trza wydać, podrzuć linkę ?
Tak na marginesie to masz fajną prace- fotografowanie zegarków :)


Panie kolego bo Pan masz przyrząd do dokładnego odmierzania czasu, a tu koledzy dali się wpuścić w kanał kolekcjonerski . Coś jak ze znaczkami pocztowymi. Jednym służą do lizania i komunikacji listownej innym do kolekcjonowania.
:mrgreen:

no to na taką zabawę w kolekcjonowanie trzeba zarabiać dobre pieniądze :) ehh może kiedyś się dorobię ;)

robin102
03-02-2011, 14:21
no to na taką zabawę w kolekcjonowanie trzeba zarabiać dobre pieniądze :) ehh może kiedyś się dorobię ;)
Niekoniecznie. Ludzie zbierają-kolekcjonują też tanie zegarki, a czasem nawet śmiesznie tanie używane z ubiegłego wieku. To na szczęscie nie jest hobby tylko dla zamożnych.

Spinner
03-02-2011, 16:37
Przystane na schodach na chwile, 3min i zdjęcia sa - to klatka schodowa, ładne swiatełko z okna, bywam tam kilka razy dziennie w róznych sprawach więc krzywda sie firmie nie dzieje... Nie wiem ile obecnie kosztuje ten model - jak chcesz moge podac dokładną ref.: 645.10.158.3

kalina
03-02-2011, 16:40
Dlaczego nie ma ładnych damskich zegarków?
Już przerabiałam noszenie męskich, nie mam nic przeciwko, ale nie każdy pasuje.

M_B
03-02-2011, 17:19
TagHeuer Carrera - moja nowa miłość. Nie kupię go, za drogi :(

Tylko kurczę dokładnego modelu nie znam... Pamiętam cenę 6690zł...

Coś w tym stylu...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.keepwatches.org/images/uploads/tag_heuer/carrera/tag_heuer-carrera-20177-1.jpg)

Paweł Kania
03-02-2011, 17:39
Wostok po dziadku poszedł do zegarmistrza, obejrzał przez to swoje 'oko', naoliwił i powiedział ze stan igła i nic nie tzreba robić, kopertę tylko wysczyścił i w pon mam odebrać bo szkiełko musi zamówić :)

Teraz jeszcze musze dobrać pasek do niego... Pomożecie ?

Skórke, czy cos nowszego z nylonu ?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zegarkiprl.pl/imagebrowser/ib_p012_1_1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/cn_06_l1-1.jpg
źródło (http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/images/paski/SAH09/cn_06_l1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/cn_06_l2-1.jpg
źródło (http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/images/paski/SAH09/cn_06_l2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/ns_05_l1-1.jpg
źródło (http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/images/paski/Nato_Nylon/05_ns_black_blue/ns_05_l1.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/ns_05_l2-1.jpg
źródło (http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/images/paski/Nato_Nylon/05_ns_black_blue/ns_05_l2.jpg)

mswilk
03-02-2011, 17:50
(...) Skórke, czy cos nowszego z nylonu ? (...)

Zdecydowanie skórka.

Aras
03-02-2011, 17:51
Spiner dla mnie to zdecydowanie najładniejszy Twój zegarek. Jaki to finans trza wydać, podrzuć linkę ?

Zgadzam się. Ilekroć Spinner go tu wrzuca żałuję że nie jestem modem bo bana bym mu chętnie dał ;)
link 1 (http://cgi.ebay.pl/Fortis-B-42-Pilot-Professional-Day-Date-42mm-UVP1190-/290393343354?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item439ccac57a) link2 (http://cgi.ebay.pl/Fortis-B-42-Pilot-Professional-Day-Date-42mm-UVP-1025-/230454841691?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item35a82dd15b)

robin102
03-02-2011, 18:47
Teraz jeszcze musze dobrać pasek do niego... Pomożecie ?
Skórke, czy cos nowszego z nylonu ?
Zdecydowanie skórkę z niebieskim przeszyciem.

robin102
03-02-2011, 18:52
Dlaczego nie ma ładnych damskich zegarków?
Już przerabiałam noszenie męskich, nie mam nic przeciwko, ale nie każdy pasuje.
Ajjj tam nie ma, są :) np. ten wyraźny zegarek dla wyraźnej kobiety.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/11623-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/11623.jpg)

Rafał_Sz
03-02-2011, 19:10
Szybkie pytanie (muszę wskazać co chcę na prezent :D).

Zawsze podobała mi się ta marka. :)

Pomijając kwestię wyglądu. Co sądzicie o tych sprzętach? (mechanizm, komfort noszenia zegarka z tytanu).


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/sgg731p1-1.jpg
źródło (http://blog.nzwatches.com/wp-content/uploads/2009/03/sgg731p1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.60sekund.pl/galerie/s/seiko-titanium-chronogra_465.jpg)

maki
03-02-2011, 19:51
Jeśli chodzi o mechanizmy, to Seiko jest klasą same dla siebie, a tytan.... nie wiem.

emet_b
03-02-2011, 19:59
do mnie jedzie już mój sikor;)
miało być coś bardziej z fantazją, ale wygrała zimna kalkulacja.
Pochwalę się jak dojadą p.pośrednie do zdjęć;)

kalina
03-02-2011, 20:01
Ajjj tam nie ma, są :) np. ten wyraźny zegarek dla wyraźnej kobiety.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/11623-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/11623.jpg)

Nie jest zły, acz dla mnie mniej elegancki, bardziej charakterny:)
Wciąż szukam!

zero8
03-02-2011, 21:45
Takiego tu chyba jeszcze nie było? ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img98.imageshack.us/img98/5250/zegg.jpg)

malasana
03-02-2011, 21:50
Takiego tu chyba jeszcze nie było? ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img98.imageshack.us/img98/5250/zegg.jpg)

Piekny:) Co to za model dokladnie?

konopia
03-02-2011, 21:55
rsz mam tego tytanowego chronograph'a SEIKO (dwa lub trzy lata już)
chodzi jak złoto - nie gubi sekund, jest lekki.
Jakość wykonania bez zastrzeżeń.

Trochę poprzecierała się bransoleta, ona nie była wykończona na gładko
tylko jakoś tak niby chropowato i trochę to mi się wygładziło przy użytkowaniu,
ale trzeba mieć go blisko oczu by to dostrzec.

Nie żałuję że go kupiłem, kwarc to jest TO, i w dodatku japończyk,
solidna technologia i jakość wykonania a nie jakieś tam bajki o rodowodzie.
Płacisz za rzeczywistość a nie za legendy.

Następne będzie casio, coś mi się znudziły chwilowo wskazówki.

Rafał_Sz
03-02-2011, 22:02
Dzięki bardzo! :)

zero8
03-02-2011, 22:20
Piekny:) Co to za model dokladnie?

Jazzmaster, wersja ze wskaźnikiem rezerwy :-)

Spinner
03-02-2011, 23:56
Dlaczego nie ma ładnych damskich zegarków?
Już przerabiałam noszenie męskich, nie mam nic przeciwko, ale nie każdy pasuje.

Są obecnie produkowane małe zegarki męskie (35-37mm) - może poszukaj z takich?;-)

darsedz
04-02-2011, 10:21
Wostok po dziadku poszedł do zegarmistrza, obejrzał przez to swoje 'oko', naoliwił i powiedział ze stan igła i nic nie tzreba robić, kopertę tylko wysczyścił i w pon mam odebrać bo szkiełko musi zamówić :)

Teraz jeszcze musze dobrać pasek do niego... Pomożecie ?

Skórke, czy cos nowszego z nylonu ?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.zegarkiprl.pl/imagebrowser/ib_p012_1_1.jpg)


pomysl jeszcze o tym - pasek Maratac :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.broadarrow.net/elitent2.jpg)

hydra_nt
04-02-2011, 11:00
Nie jest zły, acz dla mnie mniej elegancki, bardziej charakterny:)
Wciąż szukam!

ten ma charakter , aczkolwiek raczej w ramach ciekawostki :-P


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/11659920ladies20Daytona20Pave20Dia20Ruby-3.jpg
źródło (http://fototime.com/%7B74F03592-7CEA-4916-8EC1-79C43525B720%7D/origpict/116599%20ladies%20Daytona%20Pave%20Dia%20Ruby%20Di al%20Dia%20Bez%20Lugs%20leop%20strap%20f.jpg)

Paweł Kania
04-02-2011, 12:05
pomysl jeszcze o tym - pasek Maratac :)


A z czego to jest ?

Widzę że tylko eBay i nie mają 18mm :/

robin102
04-02-2011, 12:49
Tutaj paska poszukaj, coś wybierzesz ,
http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/paski-zegarkow-c-140.html
Tanio nie jest. Pasek prawie tak ważny jak zegarek. Nawet wypasiony zegarek na gów... pasku nie zaistnieje na ręku.


Nie jest zły, acz dla mnie mniej elegancki, bardziej charakterny:smile:
Wciąż szukam!
mniej elegancji, więcej charakteru

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/2223_b-3.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/2223_b.jpg)

Paweł Kania
04-02-2011, 13:14
Tutaj paska poszukaj, coś wybierzesz ,
http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/paski-zegarkow-c-140.html
Tanio nie jest. Pasek prawie tak ważny jak zegarek. Nawet wypasiony zegarek na gów... pasku nie zaistnieje na ręku.





No własnie chyba wezmę ten:

http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/sahara-sah09-p-1311.html?cPath=140_69

Brązowa naturalna gruba skórka mi się podoba.. ale to do jakiegoś następonego :)

Zarażacie... ;)

prz3mo
04-02-2011, 13:36
mniej elegancji, więcej charakteru

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/2223_b-3.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/2223_b.jpg)

Ten zagarek jest niby "ładny" i z charakterem.... ? OMG...

robin102
04-02-2011, 14:44
Ten zagarek jest niby "ładny" i z charakterem.... ? OMG...

tu masz charakterny ;) a czy ładny , czy elegancki ? to już według tego co się z domu wyniosło


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/2614_02_1065510-3.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/2614_02_1065510.jpg)

hydra_nt
04-02-2011, 15:10
Paski jeszcze tutaj : http://pattini.pl

A tutaj ciekawa strona z przeglądem co najlepsze i wyszukiwarką :) - http://watchluxus.com/

kalina
04-02-2011, 15:12
robin - zupełnie nie w tym kierunku :)

robin102
04-02-2011, 15:15
Ale ten ostatni to był dla Przemka :mrgreen:
bo kierunki to mamy zupełnie inne, bardziej wschodnie :) ;)

prz3mo
04-02-2011, 15:28
Ale ten ostatni to był dla Przemka :mrgreen:


Dzięki, ale zegarek (i nie tylko) umiem wygrać sobie sam. Nie muszę mieć poklasku i "przytaku" publiki :-P a potem obnosić się z tym jaki to mam dobry gust i wyczucie smaku ;)

robin102
04-02-2011, 19:28
Nie muszę mieć poklasku i "przytaku" publiki :-P a potem obnosić się ........
To dokładnie tak jak ja :razz: bo nawet i nie mam czym, ale pomarzyć, pocmockać, fajna sprawa, poza tym popatrzenie na piękne rzeczy raczej nie szkodzi, nawet patrzenie zbiorowe ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/DA36-3.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/DA-36.jpg)

maki
04-02-2011, 22:20
No ten Damasko, to powiem że się tak troche pochorowałem na niego, ale spokojnie, spokojnie....
Śliczny jest i do tego technologia niczego sobie. Wiadomo za co się płaci, a Konrad każdy zegarek sprawdza osobiście.

http://forums.watchuseek.com/f8/damasko-report-64554-post367184.html#post367184

http://www.chronos-zegarki.com.pl/product_info.php?cPath=40&products_id=499

robin102
04-02-2011, 22:43
... ale spokojnie, spokojnie....
Eeeeee tam spokojnie. W fajnym kontraście by był przy Twoim "zadziornym" EPOSIE taki grzeczny Damasko. Podobno za 700 Euro można go kupić
Dziwi mnie tylko, że co rusz od zegarków za 800zł do takich za 3800 zł spotykam mechanizm ETA 2824 albo o innej mutacji. W tym DAMASKO też ta tania ETA, chyba tania skoro w taniej automatycznej Adriatyce jest.

Mamrot
04-02-2011, 23:48
zupełnie nie w tym kierunku :)

Musisz podpowiedzieć jaki kierunek.
Z zegarkami dla pań jest rzeczywiście problem. Ćwiczyłem to z małżonką.
Znaleźliśmy conieco, ale to na czym było warto zawiesić oko,
jest poza jej percepcją cenową :sad:

Moja nieśmiała propozycja dla płci pięknej. To ma 31mm


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img218.imageshack.us/img218/8386/34139764.png)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img515.imageshack.us/img515/3209/74479532.png)

maki
04-02-2011, 23:51
Eeeeee tam spokojnie. W fajnym kontraście by był przy Twoim "zadziornym" EPOSIE taki grzeczny Damasko. Podobno za 700 Euro można go kupić
Dziwi mnie tylko, że co rusz od zegarków za 800zł do takich za 3800 zł spotykam mechanizm ETA 2824 albo o innej mutacji. W tym DAMASKO też ta tania ETA, chyba tania skoro w taniej automatycznej Adriatyce jest.

Robin, przeczytaj jak ten zegar jest zrobiony i na co jest odporny. To akurat robi wrażenie i usprawiedliwia cenę całości IMHO

poza tym, podobno można go kupić, ale nie tak łatwo, bo robią ich ileś tam rocznie i normalnie kolejki z całego świata. Polecam ten polinkowany wywiad z Konradem Damasko.

robin102
05-02-2011, 15:29
Polecam ten polinkowany wywiad z Konradem Damasko.
Obejrzałem i poczytałem piąte przez dziesiąte ;). DAMASKO to manufaktura prawie jak warsztat ślusarski :) można się wciągnąć w kibicowanie portfelem takim wytwórcom, ale moim zdaniem według mnie wydatek na zegarek rzędu 3-4 tys zł mentalnie u mnie nie przechodzi. Co innego kupić zegarek za 400-700 czy nawet 1000zł albo jeszcze lepiej parę zegarków :)

maly5
05-02-2011, 17:53
ale moim zdaniem według mnie..
troche pojechales ;) widac, ze wyobrazenie czegos tak drogiego na nadgarstku przytlacza :mrgreen:

Spinner
05-02-2011, 18:35
Dzięki, ale zegarek (i nie tylko) umiem wygrać sobie sam. Nie muszę mieć poklasku i "przytaku" publiki :-P a potem obnosić się z tym jaki to mam dobry gust i wyczucie smaku ;)

Ach ten testosteron - mimo uśmieszków aż tryska z tych wierszy:razz:

robin102
05-02-2011, 19:03
....widać, że wyobrazenie czegos tak drogiego na nadgarstku przytlacza :mrgreen:
Jestem w stanie wyobrazić sobie na swoim nadgarstku prawie każdy nowoczesny drogi zegarek za 3-5 tys zł: EPOS, ORIS, FORTIS, HAMILTON, DAMASKO, ARCHIMADE czy inne wynalazki zaspakajające hobbystów bo przecież dla nich są robione ;). Jak jedna ręka nie udźwignie to druga jest, albo nawet na łydkę :)
Ale zupełnie sobie nie wyobrażam kto by za to zapłacił :mrgreen:

krzysztof jot
05-02-2011, 19:45
Jestem w stanie wyobrazić sobie na swoim nadgarstku prawie każdy nowoczesny drogi zegarek za 3-5 tys zł.....

zegarek, za 3-5 tys to po prostu zegarek :) drogi zegarek zaczyna się 20 tys. Poniżej 3 - to "czasowskazywacz zwany zegarkiem" i tylko tyle.

A odnośnie wątku - biegnie w dziwną stronę. Dziesiątki postów z obrazkami z netu i dyskusje och... i ach..., nie uwzgledniające najważniejszych kryteriów. Zupełnie nie wyobrażam sobie zakupu zegarka z obrazka, dyskusje czy mi on pasuje czy nie są bez sensu - bo zegarek musi pasować do ręki. Zegarek się mierzy jak buty albo kask :). Koperta zegarka ma specyficzny kształt, to co jednemu będzie bardzo pasowało drugiemu wcale. Pomijak fakt - że wszystkie prezentowane obrazki z netu to grafiki - zupełnie nie mozna z nich wywnioskować gdzie co jest matowe, gdzie błyszczące, gdzie jest polerowana stal na indeksie a gdzie biała masa itp itd - czasem jeden stalowy pierścień wtopion grubości 0.05 mm wtopiony w czarną tarczę diametralnie zmienia wygląd zegarka, ale na grafice tego nie widać, nie widać gdzie odbija się światło, jak wygląda szkiełko, czyli jak to naprawdę wygląda na ręce.
Wszystkim kupującym zegarek "z obrazka" gratuluję całkowitego braku zapotrzebowania na "dobre poczucie estetyki" wybieranego przedmiotu - bo kupić coś, co mam nosić na ręce zupełnie nie wiedząc czy mi to będzie pasowało, to po prostu szkodzenie sobie samemu.

maki
05-02-2011, 19:48
Krzysiek, wiesz dobrze że niełatwo jest obadać osobiście np. Orisa. Co innego Lorus a co innego Fortis.
Itd itd itd...

Adam Trzcionka
05-02-2011, 21:00
ee tam, przymierzanie to jest niedobry pomysł. ja np tej certiny nie planowałem. .. póki nie przymierzyłem.
a przy odbiorze, dla zabicia czasu przymierzyłem 2 kolejne, inną certinę i taka tam omegę. świetnie leżą. i co z tym fantem zrobić droga redakcjo :lol:

robin102
05-02-2011, 22:51
Czy ten Hamilton którego aukcja zakończyła się na 400 $ jest oryginalny ?
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400191615907&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Jakie macie zdanie, bo w polskim sklepie netowym nie widzę takiego modelu ?

PawelR
05-02-2011, 23:17
A mnie dziś skusił taki:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nalevi.com/files/products_media/2323.jpg)

Mariusz888
06-02-2011, 11:51
Z przymierzaniem to racja - czasem okazuje się, że zegarek realnie bardzo różni się od zdjęć, albo np na foto bardziej nam się podobała czarna tarcza, a na żywo lepiej wypada jasna np biała/ srebrna itd ;) niestety z przymierzaniem jest też problem wspomniany powyżej - jak się przymierzy to można też na niego "zachorować" i nabawić się powikłań w postaci nieplanowanych wydatków ;)

Strus
06-02-2011, 12:14
Może taki :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cdn.pushhosting.co.uk/watchaholics/Rolex+chrono+3aa.JPG)


Jedyne 36.000 funtów

robin102
06-02-2011, 12:35
zegarek, za 3-5 tys to po prostu zegarek :) drogi zegarek zaczyna się 20 tys. Poniżej 3 - to "czasowskazywacz zwany zegarkiem" i tylko tyle...
Wiesz Krzysiu teoria względności A. Einsteina ma też zastosowanie do zegarków ;)
Jednemu drogi zegarek to już za 800 zł innemu za 100zł bo przecież za 30zł na bazarkach też dokładnie chodzące Q&Q można kupić, komuś 5-10 tys zł to nie drogo. Wszystko zależy od możliwości finansowych i mentalności.
Tu się jednak ciśnie na klawiaturę jeszcze jedna dygresja, że polskie chłopaki są często zaniedbane, że ho ho i drogi sikor nic nie pomoże ;). Dżiny sprzed 3 lat, przetarta kurtka z makro już 4 sezon na grzbiecie, ale sikor na nadgarstku za 5 tys zł siedzi, a na parkingu ford fiesta z 1992 roku produkcji. Trzeba rozsądku i umiaru w inwestowaniu w swoją osobę ;)
Co do zakupów w sieci z obrazków dużo masz racji aczkolwiek w necie można obejrzeć nie tylko grafiki zegarków, ale i realne dość dobre zdjęcia np. na Twoim blogu. Ja kupiłem właśnie posiłkując się takim zdjęciami i nic, a nic się nie zawiodłem, więcej jestem bardzo zaskoczony, że zegarki prezentują się lepiej na naturze niż nawet na porządnych zdjęciach. Mieszkając na prowincji niestety tylko tak można kupować wiele rzeczy :(
Już tak na koniec zupełnie nie do zaakceptowania dla mnie jest wydatek na zegarek 3-6 tys zł z tanim mechanizmem np ETA 28xx który spieszy lub późni się 20-30 sekund na dobę, czyli parę minut na tydzień, a takie cudaki-cuda techniki w tytanowych kuloodpornych kopertach ludzie mają kupione z tego co czytam na forach zegarkowych.

----------------------------------------------------------------------------------
Intrygujący, taki trochę inny, mniej w nim techno. Jaki ma rozmiar koperty i jaki finans kosztuje ?

A mnie dziś skusił taki:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nalevi.com/files/products_media/2323.jpg)

Gio
06-02-2011, 13:14
Jaki ma rozmiar koperty i jaki finans kosztuje ?

Siakieś 420 ojro i 42 mm.

Mariusz888
06-02-2011, 16:44
Już tak na koniec zupełnie nie do zaakceptowania dla mnie jest wydatek na zegarek 3-6 tys zł z tanim mechanizmem np ETA 28xx który spieszy lub późni się 20-30 sekund na dobę, czyli parę minut na tydzień, a takie cudaki-cuda techniki w tytanowych kuloodpornych kopertach ludzie mają kupione z tego co czytam na forach zegarkowych.
Niestety nie masz racji ;) ETA produkuje bardzo wiele różnych mechanizmów 28xx żeby wymienić tutaj tylko 2824, 2826, 2836, 2893 itd itd ;) nie dosyć że one pomiędzy sobą się dosyć znacząco różnią to jeszcze nawet taka najbardziej pospolita 2824 występuje w 4 rodzajach jakości wykonania pod względem materiałowym i wizualnym i tak zacytuję na szybko kawałek posta forumowicza który napisał którki art. nt 2824:

Dokładność tej ety zależy od jej wersji(Standard +/-12 sek. na dobę, Elaboré +/-7 sek. na dobę, Top +/-4 sek. na dobę oraz Chronomètre-wersja ta ma gwarantowaną dokładność zgodną z COSC).
Całość tutaj:
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/29549-eta-2824-2-na-szybkiego/
Po za tym taki werk IWC - cal. 30110 to też taka ETA tylko że w najwyższej wersji, oraz dodatkowo jeszcze z wymienionymi kilkoma elementami na lepszej jakości tak że na prawdę ładnie to śmiga. To samo np z Breitlinkiem cal. B17 ;)

PawelR
06-02-2011, 17:50
Siakieś 420 ojro i 42 mm.

A nie, bo jest promocja i można kupić taniej ;-)

Ja dałem 365.

robin102
06-02-2011, 19:34
Niestety nie masz racji ;)
Och jak ja lubię taki stan rzeczy :) przynajmniej jest szansa coś ciekawego się dowiedzieć. Dzięki za linkę do opisu mechanizmów. Fakt niby ten sam mechanizm, a może być różnie dopieszczony. Gdzieś nawet czytałem, że jakieś zacne manufakturki to go nawet do kupy z kitów montują u siebie. ALE ALE jakiś niedosyt ma szansę pozostać kupując zegarek za 2-3 tys zł i mając świadomość, że mechanizm do niego to koszt niespełna 80 dolarów czyli 230 zł :(, rzecz jasna w podstawowej wersji. Dawno temu tłumaczono klientom, że werk to ponad 50% kosztów zegarka. Dzisiaj chyba lepiej nie być zbyt dociekliwym ;)

Mariusz888
06-02-2011, 23:35
Ale kiedyś to trochę inaczej wyglądało. Kiedyś wyprodukowanie zegarka było po prostu trudne z uwagi na brak komputerów, obrabiarek itd. Dzisiaj mechanizm można kupić dużo taniej - oczywiście zależy jaki. Ale pozostaje jeszcze sprawa projektu koperty, koronki, tarczy, wskazówek, szkła. Do tego trzeba mieć maszyny a one swoje kosztują. Producent musi opłacić też pracowników - od tych wykonujących podzespoły, po swoją księgowość, podatki itd nie mówię już o reklamie, dystrybucji itd ;)

Równie dobrze możesz wyjść z założenia, że jak fotograf ślubny może chcieć np 2000 albo 3000zł lub więcej skoro za tyle można sobie samemu kupić lustrzankę i obiektyw - też można sobie fotki strzelić a i jeszcze sprzęt zostanie ;) Oczywiście to też nie jest do końca bo zawsze prawda leży gdzieś po środku i też klienci nie powinni ślepo "bulić" za znaczek który np nic wielkiego sobą nie reprezentuje w stosunku tym bardziej to np tańszej konkurencji ;)

Vavamaka
06-02-2011, 23:37
Parnis dzisiaj wylądował na glebie przy okazji spaceru z psem po Kampinosie. Bardzo wygodnie się nosi, choć przed zakupem nie przymierzałem ;) (nowy pasek już zamówiony)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img695.imageshack.us/i/bagna36.jpg/)

Spinner
07-02-2011, 10:45
Cztery Wskazówki od Eterny:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img156.imageshack.us/img156/6964/imgp0521.jpg)

Mariusz888
07-02-2011, 10:57
No no - super foto :)

robin102
07-02-2011, 11:04
taki ładny zegarek, a rzuciłeś go w krzaki, ech Ty niedobry ;)
dawaj jakieś zbliżenie

Parnis dzisiaj wylądował na glebie przy okazji spaceru z psem po Kampinosie. Bardzo wygodnie się nosi, choć przed zakupem nie przymierzałem ;) (nowy pasek już zamówiony)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img695.imageshack.us/i/bagna36.jpg/)

maki
07-02-2011, 12:07
Cztery Wskazówki od Eterny:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img156.imageshack.us/img156/6964/imgp0521.jpg)
Juz to chyba pisałem ale...śliczna jest ta eterna.

Tapatalk bo jestem w pracy.

robin102
07-02-2011, 14:09
Przy okazji można sprawdzić która godzina i to za jedyne 4300$
:mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/hamilton_jazz_2-2.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/hamilton_jazz_2.jpg)

Spinner
08-02-2011, 09:53
VJ7750 by Hamilton... Lubię w nim dużo rzeczy, m.in. te kuleczki lumy i szczotkowane indeksy... 8)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/img96/8950/imgp0524a.jpg)

maly5
08-02-2011, 12:14
VJ7750 by Hamilton... Lubię w nim dużo rzeczy, m.in. te kuleczki lumy i szczotkowane indeksy... 8)
wez nic juz nie mow, bo co widze tego Twojego Hamcia, to mi slina scieka na klawe i pozniej musze walic sie w leb dla oprzytomnienia, jak zaczynam porownywac rozne wersje tego zegarka w sklepie internetowym ;P

maki
08-02-2011, 15:30
nom, nie jest zły...



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/132388508-2.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/132388508.jpg)

Paweł Kania
08-02-2011, 15:34
I te cyferki z odsadzeniem od tarczy :)

robin102
08-02-2011, 17:13
ostatnio taki Hamek próbuje mi życie zatruć, ale się nie daję :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/1675403_DSC08448-2.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/1675403_DSC08448.jpg)

prawda, że brzydal ? ;)

ekonet
08-02-2011, 17:35
ostatnio taki Hamek próbuje mi życie zatruć, ale się nie daję :mrgreen:

prawda, że brzydal ? ;)
Prawda.
Śliczny. ;)

eXtreme
08-02-2011, 17:36
Mi się taki zamarzył, ale z czarną tarczą. Ale bez przymiarki nie mam odwagi go kupić- trochę duży jest.

maki
08-02-2011, 17:43
Uważaj Robin, już ktoś gdzieś pisał że Hamiltony uzależniają i coś w tym chyba jest.

zero8
08-02-2011, 17:58
nom, nie jest zły...



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/132388508-2.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/132388508.jpg)


Miałem go na ręku i jakoś mnie nie zachwycił ;)
Wybrałem jazzmastera ;)

robin102
08-02-2011, 19:37
Tu jest nowa trucizna od Hamiltona nowy model podobno jest na rynku od kilku miesięcy w małej cenie ;) tylko 800 Ojro ;)
http://www.hamiltonwatches.com/gents/american_classic/jazzmaster/?id=H32625555
Piękniś normalnie. Fajna jest ta lupka w tym linku. Można dokładnie oblukać.
Wygląda prawie jak Gaz 14 w wersji DUAL TIME z werkiem rosyjskim :) zresztą dla mnie to wszystkie zegarki jakby z VOSTOKA kopiowane ;)

Uważaj Robin, już ktoś gdzieś pisał że Hamiltony uzależniają i coś w tym chyba jest.
Przecież wiesz, że MY tu na wschodzie twardzi jesteśmy i nie damy się ;)

Miałem go na ręku i jakoś mnie nie zachwycił ;)
Wybrałem jazzmastera ;)
Pokaż którego bo zabyłem :)

maki
08-02-2011, 19:58
Przecież wiesz, że MY tu na wschodzie twardzi jesteśmy i nie damy się ;)


.
tia, bardzo twardzi, bo kasabubu nie starcza na wszystko, wiec choćby się Hamilton p...kał a skały s...ły to się nie damy.
Tak samo się nie dałem producentom teleskopów, olałem D3x, PhaseOne w ogóle mnie nie kręci, płyt kupiłem tylko 1000 i jeżdże 19letnią Cariną.

zero8
08-02-2011, 21:25
Pokaż którego bo zabyłem :)

Już pokazywałem :-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img98.imageshack.us/img98/5250/zegg.jpg)

maly5
08-02-2011, 23:39
nom, nie jest zły...
tjaa... ciuś ciuś, marcheweczka ;)


brutal :P

maki
08-02-2011, 23:51
No...wiesz...ja skutkiem tego odłożyłem na bliżej niesprecyzowaną przyszłość zakup D...set coś tam :)

Robiiiiin, wchodź w Jazzmastera, radocha..... mówię Ci.

maki
09-02-2011, 01:51
Nie wiadomo co Ci się chce, ale klasyk nad klasykami DW5600 nie jest zły.

kalina
09-02-2011, 02:24
Woldemorth - nieco lepiej ale nie to:)
Dziś spotkałam koleżankę i patrze co ma na reku - bardzo fajny zegarek, oczywiście męski! Chyba już nikt mnie nie przekona że może istnieć naprawdę fajniy, a nie wyniuniany zegarek damski.

Najbliżej jest mojemu sercu na razie ten - jak się zakocham w nim na żywo, to kto wie:)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://e-zegarek.pl/images/11761.jpg)

Spinner
09-02-2011, 11:24
Kalina - jaki duzy moze byc max ten zegarek? Analog czy quartz? Jakie ma miec komplikacje? Chrono? GMT? Czy zwykły - "trzywskazówkowy" jak mój poniżej dzisiaj? Ile chcesz na niego przeznaczyc?

Co do gshocków - myślę, że 6600, 6900 i Mudmany np powinny Ci się podobać... Z ebay można jużza 400zł kupić coś zasilanego słońcem i sterowanego radiem...

U mnie dziś zwykły, prosty ulubieniec ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img130.imageshack.us/img130/2498/imgp0540w.jpg)

robin102
09-02-2011, 11:28
Robiiiiin, wchodź w Jazzmastera, radocha..... mówię Ci.
Zegarki ładne bezdyskusyjnie, nawet bardzo, ale kasabubu ;) poza tym gdzie go schować aby księgowa nie znalazła :mrgreen:

Od dziś w dni powszednie ten bardzo mi sie podobający ORIENT w specjalnej edycji będzie mi czas odmierzał. Ładnie porządnie wykonany, bardzo czytelny, co dla mnie ważne i niesamowicie świecący - nawet w lekkim półmroku wskazówki i cyferki świecą jak żarówki. Przeźroczysty dekielek i można sobie polukać na ładny mechanizm. Generalnie ciut lepsze wykonanie od Vostoka, zwłaszcza pasek ORIENTA jest lepszej jakości. Zakup wart każdego centa , produkt prawdziwie japoński.



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/R102orient-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/R102orient.jpg)

No i zdjęcia zegarkom też trzeba umieć robić, a coś mi to nie idzie dobrze :(

ekonet
09-02-2011, 11:30
swiecący - nawet w lekkim półmroku wskazówki świecą jak żarówki.
Tylko wskazówki?

robin102
09-02-2011, 11:37
Świecą wskazówki i wszystkie cyfry w kolorze zielonym i to jak świecą !. Swoją drogą ciekawa sprawa bo w niektórych zegarkach ledwo się bździ, a tu coś jak obrotomierz samochodu daje po oczach :)
W świetle dzienny wskazówki są białe

jeszcze jedno w ramach nauki fotografowania zegarków :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/R102orient2-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/R102orient2.jpg)

emet_b
09-02-2011, 11:54
to ja zaprezentuję mojego pierwszego automata-używka z forum zegarkowego:)
Miało być coś bardziej z fantazją (też Orient), ale wybrałem na razie coś bardziej niezniszczalnego na co dzień- Orient Big Mako

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img195.imageshack.us/i/emt5526.jpg/)



PS: Robin, już n-ty raz nasze gusta zegarkowe są identyczne, ale nie chcę tego pisać, żeby na wazeliniarza nie wyjść;)

konopia
09-02-2011, 11:59
G-Shock, też chciałbym coś sobie sprawić coś takiego, obowiązkowo z
systemem solar tough (czy jakoś tak - bateria się ładuje za pomocą fotoogniwa).

Same cyferki, zero wskazówek,
i z tym jest kłopot, bo te cyferki jakieś takie małe robią.
Nawciskają na cyferblat różnych pierdół i wskaźników,
niewiele miejsca zostaje na godzinę.

timex w ironman'ach robi duże cyferki, ale generalnie brzydkie są timexy.

Mariusz888
09-02-2011, 12:28
Woldemorth - nieco lepiej ale nie to:)
Dziś spotkałam koleżankę i patrze co ma na reku - bardzo fajny zegarek, oczywiście męski! Chyba już nikt mnie nie przekona że może istnieć naprawdę fajniy, a nie wyniuniany zegarek damski.

Najbliżej jest mojemu sercu na razie ten - jak się zakocham w nim na żywo, to kto wie:)

O niiiieeeee - no są baaardzo ładne zegarki damskie - problem jedynie w tym, że wiele firm traktuje dział zegarków damskich po macoszemu i wybór nie jest za wielki. Ale nikt mi nie powie że takie damskie JLC Reverso jest brzydkie ;)

Tego Junghansa z jednej strony polecam bo bardzo ładny, ale z drugiej strony szkło to hesalit więc taka można rzec pleksa ;) ogólnie to teraz jest taka trochę moda na ładowanie hesalitu do zegarków vintage ;)

Spinner
09-02-2011, 14:38
Najpierw musimy mieć choć trochę danych od koleżanki - co oczekuje... Pomoc w wyborze to frajda bez wydawania kasy ;-P

zero8
09-02-2011, 15:20
A propos damskich zegarków, ja żonie kupiłem taki; mam nadzieję, że jej się spodoba...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.abento.pl/components/com_virtuemart/shop_image/product/Skagen_380SSX_4cd69c48620b8.jpg)

Spinner
09-02-2011, 16:17
Odważny jesteś... Ja póki co sonduje "gust" i wsio co pokazałem tak niby "od niechcenia" aby nie zdradzić intencji okazało się lipą na całego... ;-)

robin102
09-02-2011, 17:18
Najpierw musimy mieć choć trochę danych od koleżanki - co oczekuje...
Eeeee tam wkręca Was na 102 !,
kobiety tak mają ;)
---------------------------


PS: Robin, już n-ty raz nasze gusta zegarkowe są identyczne, ale nie chcę tego pisać, żeby na wazeliniarza nie wyjść;)
Znaczy się, że obaj wschodnie klimaty lubimy :(, albo się księgowej boimy :(

zero8
09-02-2011, 18:22
Odważny jesteś... Ja póki co sonduje "gust" i wsio co pokazałem tak niby "od niechcenia" aby nie zdradzić intencji okazało się lipą na całego... ;-)

Z luźnej rozmowy wywnioskowałem, że ma mieć nowoczesny wygląd, koniecznie na bransolecie, jasna tarcza i raczej prostokątny niż kwadratowy ;-)

Dowiem się za kilka tygodni :-)

Mariusz888
09-02-2011, 20:34
Odważny jesteś... Ja póki co sonduje "gust" i wsio co pokazałem tak niby "od niechcenia" aby nie zdradzić intencji okazało się lipą na całego... ;-)
Ja ostatnio przeglądałem Speedmastery to mi moja stwierdziła że "to ona chce tego z brązową tarczą bo bardzo ładny" :D tak więc czasem przypadkiem można wysondować - nie mówię że to koniecznie dobrze ;)

Spinner
09-02-2011, 21:31
No to tanio nie pojechała...;-);-)

saer
10-02-2011, 00:21
ja mam takiego od pół roku i jestem mega zadowolony :D

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.nodowatches.com/produkty/img/7.png)

Mamrot
10-02-2011, 00:50
No to tanio nie pojechała...;-);-)

Moja zwróciła uwagą w Aparcie na Lange & Söhne, ceny były ukrytę :twisted:


Najbliżej jest mojemu sercu na razie ten - jak się zakocham w nim na żywo, to kto wie:)
To podobny gust do mojej małżonki i mojego, Bauhaus, Art Deco.
Niestety Max Bill troszkę traci na żywo.

Na zasadzie analogii gustu, może tobie się spodoba Stowa Antea.
Mierzyliśmy, niestety pożyczony miał 39mm, był za duży, no i przestał się jej podobać, jak się dowiedziała ceny 8-)
Ten typ tak ma :wink:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/tumblr_koc4byhTht1qz4udmo1_500-1.jpg
źródło (http://25.media.tumblr.com/tumblr_koc4byhTht1qz4udmo1_500.jpg)

Ale już wiem że, na jakąś rocznicę dostanie za dobre sprawowanie
Nomosika Tangente 33 na stalówce, a ja zaopiekuje się Anteą.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.uhrsachen.ch/tickdifferent/wp-content/uploads/2010/06/nomos_tangente_groessenvergleich.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kohaze.com/deutsche/blog/nomos_stowa_1.jpg)

Mariusz888
10-02-2011, 01:33
No to tanio nie pojechała...;-);-)
Nooo.... ;) :roll: chociaż w porównaniu do:

Moja zwróciła uwagą w Aparcie na Lange & Söhne, ceny były ukrytę :twisted:

To wybór mojej prawie jak gratis znaleziony w chrupkach bo na AL&S to trzeba mieć minumum średnio 5x tyle co na Speed'iego ;)

Spinner
10-02-2011, 09:52
No tyż racja, AL&S to juz masakres totalny... :razz::shock:

Bauhaus to jest fajny "nurt", choc akurat Antea mnie na zywo dość rozczarowała, szczególnie uszy mi na zywo się nie spodobały...

Ja dziś "orientalnie", Mewa :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/1327/imgp0558.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img14.imageshack.us/img14/6089/imgp0551.jpg)

konopia
10-02-2011, 12:07
Bardzo ładna ta "mewa".

Gdzie wy je kupujecie?

Mamrot
10-02-2011, 13:15
Antea mnie na zywo dość rozczarowała, szczególnie uszy mi na zywo się nie spodobały...

Też miałem niedosyt. Mnie się mniej spodobała odborność koperty,
dlatego typuję Nomosa, choć jest dwa razy droższy, ma czystrzą formę, jest mniejszy,
tylko ciężko go wyrwać do przymiarki. Może w wkacje zrobimy tranzyt przez Drezno.




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.glashuette.com/uploads/pics/tangente_seitl.jpg)

Spinner
10-02-2011, 15:11
Bardzo ładna ta "mewa".

Gdzie wy je kupujecie?

Na "ichniejszym Allegro" - Taobao się zwie... ;-)

robin102
10-02-2011, 15:20
Eeeee tam jakieś brzydale pokazujecie te Nomosy i Stówy :-P
Ten to rokuje na bardzo ładny w realu


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/078995fef8ac6816med-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/078995fef8ac6816med.jpg)

darsedz
10-02-2011, 16:37
na stronie producenta są jakieś foty realnego zegarka (http://www.copernicus-watch.pl/atlas_classic.php)

maki
10-02-2011, 16:48
Copernicus najs, tyle że NIE tani...
http://www.chronos-zegarki.com.pl/index.php?cPath=43&sStore=054a37234a2a8cf75677bd8ce81863f7

PawelR
10-02-2011, 17:01
Dziś coś bardziej klasycznego...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img84.imageshack.us/img84/8991/img0361n.jpg)

zero8
10-02-2011, 18:10
Eeeee tam jakieś brzydale pokazujecie te Nomosy i Stówy :-P
Ten to rokuje na bardzo ładny w realu


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/078995fef8ac6816med-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/078995fef8ac6816med.jpg)


Tiaaa, 4400 za ETE 2824-2....

Spinner
10-02-2011, 18:40
Świetny Citek:-) Copernicusa bym za tyle nie kupił ale są droższe znacznie zegarki niż on na tym samym werku;-)

Mariusz888
10-02-2011, 18:52
Spinner - tyle że często one są na lepszych wersjach 2824 - a Copernicus... no fajnie że coś tam się w kraju dzieje ale ceny pojechane. A napis Poland to też naciągany wg mnie bo nic nie jest z polski - no chyba że za produkt polski uznamy składak z części zrobionych zagranicą ;)

robin102
10-02-2011, 19:12
Tiaaa, 4400 za ETE 2824-2....
Cena rzeczywiście z berata wziętaza tego Copernicsua :(.
Za 1/3 można kupić równie ciekawy zegarek od TISSOTa model Visodate tak wiem wielkoprzemysłowa produkcja więc dla wielu już nie to o co walczą ;) ale ja bym się skusił na niego chętnie :).
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/5845_Tissot_Visodate_1957_Automatic_T0194301603101
Po rozeznaniu rynku wydaje się, że ten zegarek z tym mechanizmem i porządnym wykonaniem jakie w realu prezentuje nie ma bezpośredniej konkurencji. Wszystko co ładniejsze i bardziej markowo szlachetniejsze ;) to najmniej tysiączek trzeba dorzucić :(

zero8
10-02-2011, 20:05
Przy okazji dzisiejszej sesji packshotowej ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img638.imageshack.us/img638/3428/atlantic.jpg)

maki
10-02-2011, 20:18
Jeżeli ktoś ma ochotę poczytać o Copernicusie:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/52053-copernicus-watch-nowa-polska-firma-zegarkowa/

Redskull
10-02-2011, 21:58
http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/5845_Tissot_Visodate_1957_Automatic_T0194301603101
Po rozeznaniu rynku wydaje się, że ten zegarek z tym mechanizmem i porządnym wykonaniem jakie w realu prezentuje nie ma bezpośredniej konkurencji. Wszystko co ładniejsze i bardziej markowo szlachetniejsze ;) to najmniej tysiączek trzeba dorzucić :(

Certina DS1

Spinner
10-02-2011, 21:59
U nas w mieście jest jeszcze POLPORA, mimo także wysokich cen kupiłbym ich zegarek z "czystego lokalnego nacjonalizmu" ;-)

http://www.polpora.com (http://www.polpora.com/)

Mocno przesadzone ceny no ale cóż - zegarek "z Zielonej Góry" chciałbym mieć...;-)

robin102
10-02-2011, 22:08
Certina DS1
Obmierzałem. paskudne sztywne paski , że zegarek nie przylega do ręki, a sam zegarek tyci tyci jedna w tyle do tego Visodate. Moim zdaniem według mnie ;)

.. zegarek "z Zielonej Góry" chciałbym mieć...:wink:
ja też, ten
http://www.polpora.com/intl/pl/zegarek_elementum_aer_duo.php
3-4 tysiące ? chcą ?
Swoją drogą się zdziwiłem, że jest jeszcze jakaś firma w Polsce co składa zegarki.

ekonet
10-02-2011, 22:15
ja też, ten
http://www.polpora.com/intl/pl/zegarek_elementum_aer_duo.php

Ja też bym chciał. Ale pasek ze skóry krododyla - dyskwalifikacja. Od razu kazałbym zmienić na jakikolwiek inny.

robin102
10-02-2011, 22:26
Pewnie to z tego aligatora jeśli polskie zegarki :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=IgmTKXiljuQ&feature=related

maki
10-02-2011, 22:49
Ja też bym chciał. Ale pasek ze skóry krododyla - dyskwalifikacja. Od razu kazałbym zmienić na jakikolwiek inny.

Ja się z Panem zgadzam.

Mariusz888
10-02-2011, 23:37
Bo te zegarki są tak samo polskie jak te krokodyle co z nich te paski zrobili ;)

Spinner
11-02-2011, 00:07
Tak, wsio pewnie zamawiane u chińczyków.... Ale miło jakoś jak na wahniku "Zielona Góra" widnieje, datownik po polsku a na tarczy Made in Poland... Nostalgia normalnie ogarnia...;-)

Spinner
11-02-2011, 10:36
Dziś kosteczka:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img708.imageshack.us/img708/3434/imgp0587o.jpg)

Aras
11-02-2011, 11:51
Nowy nabytek.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img703.imageshack.us/img703/3609/sam3500.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img690.imageshack.us/img690/258/sam3514.jpg)

Mariusz888
11-02-2011, 11:55
Spinner - ten Hamiltonik jest świetny :) bardzo ładna kostka za rozsądne pieniądze - świetny jest i kusisz nim ;)

robin102
11-02-2011, 12:13
Fajny POLJOT, tylko czemu nie jest na pasku typu AIR, zdecydowanie wtedy lepiej się prezentuje. Gdzie zakupiony ?, podrzuć linkę.

Nowy nabytek.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img690.imageshack.us/img690/258/sam3514.jpg)

tego typu pasek mam na myśli, moim zdaniem bardzo pasujący do tego typu zegarka. Są do kupienia w sieci.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/01/DSC_3714_0943-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/DSC_3714_0943.jpg)

Aras
11-02-2011, 12:23
Fajny POLJOT, tylko czemu nie jest na pasku typu AIR, zdecydowanie wtedy lepiej się prezentuje.

Ten pasek (Reda) założyłem mu tymczasowo, bo poprzedni własciciel założył mu paskudne kroko, na które patrzeć nie mogłem. Docelowo będzie prawdopodobnie Laco, lub jakiś handmade.

Spinner
11-02-2011, 12:29
Mariusz, fakt, miła jest - cieszy mnie w niej WR100 i paski 24mm, niby elegancki dość ale codziennie można pomykać bez stresu.. Szkoda, ze tak mało popularne są w Polsce Hamiltony, mają kilka perełek imhio za rozsadne pieniądze, np 40mm Jazzmaster Slim do garniaka... Niestety kasy niet;-/

robin102
11-02-2011, 12:47
Koledzy mam prośbę jak mówimy o jakiś zegarkach szczególnie z ligi tzw. dla wtajemniczonych bardziej ;) to proszę jeśli nie zdjęcie to zamieszczajcie linki do tych modeli. Miło by było, bo inaczej to wychodzi jak u szurniętych audiofilów, którzy też mają swoje CA , BW , DC, LIN , FM i całą resztę literek na TDI ;) kończąc.

Spinner
11-02-2011, 13:13
Oki, racja - WR 100 oznacza odporność na wodę do 100m (tak w skrócie)...:razz:

A Jazzmaster Slim to coś takiego jak poniżej, ma kilka wersji kolorystycznych:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/wphamiltonjazzmasterslimh38615255_pr-1.jpg
źródło (http://www.watchpaper.com/wp-content/uploads/2009/05/wphamilton-jazzmaster-slim-h38615255_pr.jpg)

zero8
11-02-2011, 14:20
Fajny POLJOT

To chyba nie POLJOT ;-)

a_nia
11-02-2011, 15:25
To chyba nie POLJOT ;-)
Poljot :) Z werkiem 2614. Zegarek na długie lata.

robin102
11-02-2011, 18:04
To chyba nie POLJOT ;-)
Poljot na 102 ! ;)
Fajne mają zegarki , podobno dokładne i trwałe. Jak znawcy mówią ze świetnym werkiem 3133, ale niestety nie mają w ofercie automatica na swoim werku, bo jak rusek to z ruskim sercem. Dawno bym sobie sprawił jakiegoś aviatora, ale nakręcanego nie chcę.
Ten jest fajną alternatywą (widziałem go na żywca) dla droższych często niby szwajcarskich zegarków jak ktoś lubi nakręcać. Kosztuje chyba 980zł


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/poljotchronoswssblack-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/poljotchronoswssblack.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/02/poljotchronoswssblack_2-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/poljotchronoswssblack_2.jpg)

maki
11-02-2011, 18:15
A moim zdaniem nakręcane to jeszcze większy hardcore. Naprawde klasa, podoba mi się ten fakt, tylko że wybór dużo mniejszy. Kiedyś na 100% coś takiego sobie zafunduję.

edit/

Przy okazji: czemu mi nie rośnie liczba postów na forum? Piszę i piszę te głupoty, a cały czas gdzieś ok 1020 się zatrzymałem???
Tak z ciekawości pytam ofkoz.

ekonet
11-02-2011, 19:38
Przy okazji: czemu mi nie rośnie liczba postów na forum? Piszę i piszę te głupoty, a cały czas gdzieś ok 1020 się zatrzymałem???
Tak z ciekawości pytam ofkoz.
Bo kilka miesięcy temu zatrzymano liczniki dla Cafe. ;)

Rafał_Sz
11-02-2011, 20:15
A ja taki zegarek dostałem ostatnio od żony. :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.atomic-clock.org.uk/bilder/watches/F68124_1.jpg)

http://www.mastersintime.com/pic-zoomer.php?id=F6812/4

zero8
11-02-2011, 22:15
Poljot na 102 ! ;)



Myślałem, że to Laco...

maki
11-02-2011, 22:52
Bo kilka miesięcy temu zatrzymano liczniki dla Cafe. ;)

Aj sii.... Musze sobie upatrzeć jakiś dział do smędzenia i tam dam ognia.

Mariusz888
11-02-2011, 23:19
Oki, racja - WR 100 oznacza odporność na wodę do 100m (tak w skrócie)...:razz:

A Jazzmaster Slim to coś takiego jak poniżej, ma kilka wersji kolorystycznych:


http://www.watchpaper.com/wp-content/uploads/2009/05/wphamilton-jazzmaster-slim-h38615255_pr.jpg
źródło (http://www.watchpaper.com/wp-content/uploads/2009/05/wphamilton-jazzmaster-slim-h38615255_pr.jpg)
To jest jeden z nielicznych zegarków które mimo że są dosyć eleganckie to dobrze wygląda na meshu... Btw masz jakiś namiar na fajny sklep z ofertą Hamiltonów? ;)

a_nia
11-02-2011, 23:25
Myślałem, że to Laco...
Laco, Aristo, Poljot... jest tego od groma. A wszystko wygląda jak klasyk B-uhr :D

Spinner
12-02-2011, 01:12
Mariusz, kliknij http://shop.ebay.pl/timeparadise/m.html?_nkw=hamilton&_sacat=0&_odkw=&_osacat=0&_trksid=p3911.c0.m270.l1313 (http://shop.ebay.pl/timeparadise/m.html?_nkw=hamilton&_sacat=0&_odkw=&_osacat=0&_trksid=p3911.c0.m270.l1313)

Jak znajdziesz cosik lepszego (czyt. tańszego) daj znać, chętnie polookam;-)

Mariusz888
12-02-2011, 01:56
A to jakiś sprawdzony sprzedawca? Pytam bo widzę "Singapur" a Hamiltony to trochę nie stamtąd - a do tego ceny bardzo fajne na pierwszy rzut oka ;) No i szkoda że trochę mały wybór tych hamiltonków...

robin102
12-02-2011, 12:08
... a Hamiltony to trochę nie stamtąd - a do tego ceny bardzo fajne na pierwszy rzut oka ;) A w ogóle to skąd one ? bo marka to chyba z USA, bo nawet szwajcarskim serem w nazwie nie pachnie.
Gdzie je produkują ?

eXtreme
12-02-2011, 12:40
Mariusz, kliknij http://shop.ebay.pl/timeparadise/m.html?_nkw=hamilton&_sacat=0&_odkw=&_osacat=0&_trksid=p3911.c0.m270.l1313 (http://shop.ebay.pl/timeparadise/m.html?_nkw=hamilton&_sacat=0&_odkw=&_osacat=0&_trksid=p3911.c0.m270.l1313)

Jak znajdziesz cosik lepszego (czyt. tańszego) daj znać, chętnie polookam;-)

Rzeczywiście trochę zbyt tanie są w porównaniu do innych ofert w sieci. Kupowałeś już od niego?

marekm
12-02-2011, 12:50
Rzeczywiście trochę zbyt tanie są w porównaniu do innych ofert w sieci. Kupowałeś już od niego?
Skąd Wy znacie ceny ? Przecież link jest do aukcji. Podane kwoty to są ostatnie oferty.

maki
12-02-2011, 13:20
A w ogóle to skąd one ? bo marka to chyba z USA, bo nawet szwajcarskim serem w nazwie nie pachnie.
Gdzie je produkują ?

Brand jest amerykański, a flaki szwajcarskie.
Powstali w 1892 w Pensylwanii.
http://www.hamiltonwatch.com/spirit_and_history/history/#

Ale się temat Hamiltonów rozhulał...

eXtreme
12-02-2011, 14:31
Skąd Wy znacie ceny ? Przecież link jest do aukcji. Podane kwoty to są ostatnie oferty.

Racja, mój błąd :???:

robin102
12-02-2011, 14:40
Brand jest amerykański, a flaki szwajcarskie...
Fajnie by było żeby opakowanie i mechanizm były amerykańskie, chociaż w niektórych modelach powiedzmy flagowych tak jak w ruskim ruski mechanizm, w japońskim japoński werk, w chińskim jest chiński ;).
Na początku jak usłyszałem o tej firmie to pomyślałem, że ma coś wspólnego z tym kierowcą wyścigowym Hamiltonem który sobie na emeryturze dorabia :)

Mariusz888
12-02-2011, 22:02
No rozhulał się temat bo to fajne zegarki ;) fakt jedynie że to taka kooperacja trochę no ale nie można mieć wszystkiego - BALL też nie jest szwajcarski (bo też USA) więc to ten sam przykład (zresztą nie jedyny) ;)

Spinner
13-02-2011, 01:27
Sprzedawca sprawdzony choć ja nie od niego swoje brałem... Obecnie Hamilton należy do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego (FHS).

robin102
13-02-2011, 17:41
W Stanach to chyba całkiem popularna marka. Wczoraj wypatrzyłem reklamę HAMILTONA na lotnisku w filmie "Terminal"
W stosunku do EPOSA chyba jest trochę taniej ;).

Gio
13-02-2011, 17:58
W Stanach to chyba całkiem poprularna marka. Wczoraj wypatrzyłem reklamę HAMILTONA na lotnisku w filmie "Terminal"
W stosunku do EPOSA chyba jest trochę taniej.

No ale Epos to chyba jednak inna liga niż Hamilton. Hamiltona można by uznać za klasową 'konfekcję oem-owych mechanizmów', a Epos jak by nie patrzeć to manufaktura z doświadczeniem w grzebaniu w werkach.

robin102
13-02-2011, 19:14
Hamiltona można by uznać za klasową 'konfekcję oem-owych mechanizmów',....
Uuuuuuuu Paneee to Pan pojechałeś ;)
Czyli co ? nic nie warte w piramidzie zegarkowego prestiżu budowanej na forach zegarkowych.
Dobrze, że producentów sprzętu foto jest tak mało :)