PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

Cosnek
18-01-2013, 01:22
Ten wygląda dobrze ale nie wiem co to za firma.

http://www.ebay.co.uk/itm/THOMAS-EARNSHAW-GENTS-AUTOMATIC-WATCH-SILVER-DIAL-BROWN-LEATHER-STRAP-/261154333191?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item3cce02e207

i ten:

http://www.ebay.co.uk/itm/New-Cjiaba-Mens-Quality-Wrist-Watch-Luxury-Analogue-Automatic-Mechanical-Uk-/181050793942?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item2a2777dfd6

Aras
18-01-2013, 11:01
Ten wygląda dobrze ale nie wiem co to za firma.

http://www.ebay.co.uk/itm/THOMAS-EARNSHAW-GENTS-AUTOMATIC-WATCH-SILVER-DIAL-BROWN-LEATHER-STRAP-/261154333191?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item3cce02e207


Automatyczny kwarc z power reserve? Co to za wynalazek? Jak dla mnie wygląda wyjątkowo tandetnie. Zwłaszcza tarcza i wskazówki.

konopia
18-01-2013, 11:27
Automatyczny kwarc z power reserve?

Pewnie coś podobnego do SEIKO kinetic - http://www.seikopolska.pl/kinetic/seiko-kinetic-caly-czas-na-chodzie/

maki
18-01-2013, 23:34
Automat za 29 funta... sorry...
To już lepiej Parnisa z całym jego "podróbkoworeplikowym" bagażem. Przynajmniej wygląda, no a do tego chodzi...

Dyziek
19-01-2013, 12:17
Mój świąteczny prezent, może nie tak fajny jak wasze sikorki ale...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img59.imageshack.us/img59/4948/tom4593.jpg)

:-D

mswilk
19-01-2013, 12:46
Mój świąteczny prezent, może nie tak fajny jak wasze sikorki ale...

Fajny, fajny - jaki model ? A jak tam M20 dopadłeś czy jesteś w kolejce ?

Cosnek
19-01-2013, 13:28
Automat za 29 funta... sorry...
To już lepiej Parnisa z całym jego "podróbkoworeplikowym" bagażem. Przynajmniej wygląda, no a do tego chodzi...

Obejrzałem wlanie Parnisy na angielskim eBayu i przyznaje ze wyglądają całkiem zachęcająco. Chociaż te w cenie do £50 są trochę toporne.

Wojteksw
19-01-2013, 13:47
Na tym forum? Podasz mi szczegóły paska na PW jeszcze raz bo starość nie radość widzę?:-\

Dziś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/qm397_IMG_20130109_105008-1.jpg)

Spinner, jaka jest wielkość koperty tego Fortisa. Jeżeli możesz podaj dokładny symbol zegarka lub link.

Aras
19-01-2013, 14:52
Obejrzałem wlanie Parnisy na angielskim eBayu i przyznaje ze wyglądają całkiem zachęcająco. Chociaż te w cenie do £50 są trochę toporne.

Bierz portugalczyka: link (http://www.ebay.pl/itm/43mm-Parnis-deployment-buckle-Power-Reserve-Chronometer-auto-ST2542-Watch-PN048-/221167634121?pt=Wristwatches&hash=item337e9e46c9)

Cosnek
19-01-2013, 15:12
Bierz portugalczyka: link (http://www.ebay.pl/itm/43mm-Parnis-deployment-buckle-Power-Reserve-Chronometer-auto-ST2542-Watch-PN048-/221167634121?pt=Wristwatches&hash=item337e9e46c9)

Ładny ale nie podobają mia się te dwie dodatkowe tarcze, poszukam takiego bez nich.

maki
19-01-2013, 15:58
Mój świąteczny prezent, może nie tak fajny jak wasze sikorki ale...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img59.imageshack.us/img59/4948/tom4593.jpg)

:-D

Baaaaardzo fajne te Certiny, jest jeszcze taka sama z czerwonymi dodatkami. Na kombinowanych paskach wyglądają miodzio, mimo ze deczko male I chyba kwarce.
Pozdr

gALL
19-01-2013, 15:59
http://www.ebay.co.uk/itm/ST2555-43mm-Parnis-white-dial-automatic-MECHANICAL-deployment-buckle-Watch-P030-/320945541830?pt=Wristwatches&hash=item4ab9d852c6

http://www.ebay.co.uk/itm/43mm-parnis-white-Dial-Automatic-blue-number-mens-Watch-deployment-buckle-PN-052-/221093488012?pt=Wristwatches&hash=item337a32e58c

Tutaj masz inne wersje na tym samym pasku

Dyziek
19-01-2013, 16:40
Fajny, fajny - jaki model ? A jak tam M20 dopadłeś czy jesteś w kolejce ?

To CERTINA DS PODIUM BIG SIZE GMT CHRONO, Marcin myślę intensywnie o M20:)

maki ja mam chude łapki to 42mm szerokości koperty pasuje mi idealnie:)
Kolejny w kolejce to FORTIS Spinnerowy, a jak plan docelowy to coś z BREITLINGA lub Omega Speedmaster.

Aras
19-01-2013, 17:04
Ładny ale nie podobają mia się te dwie dodatkowe tarcze, poszukam takiego bez nich.
A stronę wcześniej sam dałeś link do tego tandetnego badziewia (http://www.ebay.co.uk/itm/THOMAS-EARNSHAW-GENTS-AUTOMATIC-WATCH-SILVER-DIAL-BROWN-LEATHER-STRAP-/261154333191?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item3cce02e207) twierdząc że wygląda dobrze :)
Parnis przy tym wygląda jak Mercedes przy Trabancie.

A.n.d.r.e.V
19-01-2013, 17:08
Ja też:-)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/10/p1222720004-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s2/v61/p1222720004.jpg)


Dzięki, śliczny jest.
Mógłbyśjeszcze jakieś zdjęcie wrzucić jak on na ręku leży?

Cosnek
19-01-2013, 17:41
http://www.ebay.co.uk/itm/ST2555-43mm-Parnis-white-dial-automatic-MECHANICAL-deployment-buckle-Watch-P030-/320945541830?pt=Wristwatches&hash=item4ab9d852c6

http://www.ebay.co.uk/itm/43mm-parnis-white-Dial-Automatic-blue-number-mens-Watch-deployment-buckle-PN-052-/221093488012?pt=Wristwatches&hash=item337a32e58c

Tutaj masz inne wersje na tym samym pasku

Dzieki gALL, przeglądam zegarki na stronie tego gościa a ma duży wybór!



A stronę wcześniej sam dałeś link do tego tandetnego badziewia (http://www.ebay.co.uk/itm/THOMAS-EARNSHAW-GENTS-AUTOMATIC-WATCH-SILVER-DIAL-BROWN-LEATHER-STRAP-/261154333191?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item3cce02e207) twierdząc że wygląda dobrze :smile:
Parnis przy tym wygląda jak Mercedes przy Trabancie.

Musze przyznać Ci racje...

gALL
19-01-2013, 17:47
Moze sa 4 typy tych Parnisow, reszta to tylko wariacje kolorystyczne i rozne paski.

Cosnek
19-01-2013, 17:57
Ten skórzany z dziwnym zapięciem jest ok? Nie wysuwa/wyrabia się z czasem?

maki
19-01-2013, 21:22
Dzięki, śliczny jest.
Mógłbyśjeszcze jakieś zdjęcie wrzucić jak on na ręku leży?

Muszę narobić, a jak narobię to wstawię i Ci PMa puszczę :-) Ale to sprzęt raczej na specjalne okazje, wybierałem między tym a białym - biały to już w ogóle na przyjęcie do ambasady chyba...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://nokautimg2.pl/p-5a-df-5adfae812f270faa5e4078bd9d2dbcd0500x500/tissot-le-locle-t6-707-11-033-00.jpg)
Pozdr

mswilk
21-01-2013, 19:36
To CERTINA DS PODIUM BIG SIZE GMT CHRONO (...)


Gdzie znalazłeś w dobrej cenie ?

Spinner
21-01-2013, 21:52
Mój Fortis ma 42mm ale duży LTL, bo jakieś 52mm:-)

Wojteksw
22-01-2013, 11:17
Mój Fortis ma 42mm ale duży LTL, bo jakieś 52mm:-)

42mm jest dla mojej rączki dobra wielkość, 52mm to już naprawdę dużo.

robin102
22-01-2013, 13:41
LTL w slangu "TYCH" ;) zegarkomaniaków to rozmiar lug to lug czyli mierzone odwrotnie niż zazwyczaj podawany rozmiar mierzony miedzy powiedzmy godziną 9 a godz 15 na tej linii od skraju koperty do skraju, czasem z koronką czasem bez koronki. LTL to rozmiar mierzony po linii godzin 6 i 12 od skraju ucha do skraju ucha, inaczej można by powiedzieć wysokość zegarka. Wymiar bardzo rzadko podawany przez producentów i sprzedawców, a w sumie ważniejszy od tego zwykłego rozmiaru bo to ten LTL w zasadzie determinuje jak zegarek będzie na ręku leżał. Na przykład dla moje chudej witki to LTL 45-46 mm już max jest. Najpowszechniejszy LTL to cyrka 48mm-49mm.

Aras
23-01-2013, 11:37
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img715.imageshack.us/img715/4479/sam5153y.jpg)

maki
23-01-2013, 12:08
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img715.imageshack.us/img715/4479/sam5153y.jpg)

No i to jest dopiero czad. Co to jest? Laco?

Dyziek
23-01-2013, 12:22
Obstawiam Hamiltona lub Aviatora:)

mswilk
23-01-2013, 12:39
Dziś po "germańsku"


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img708/6834/20130123111950.jpg)

Aras
23-01-2013, 13:08
No i to jest dopiero czad. Co to jest? Laco?

Poljot.

robin102
24-01-2013, 14:08
U mnie od roku bez zmian :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/P1010021_zps93050ee8-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/P1010021_zps93050ee8.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/P1010023-1_zps6919052a.jpg)

maki
24-01-2013, 19:30
w sensie że na chwile zdjąłem z ręki oczywista...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/p1396880046-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s2/v70/p1396880046.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/p1396880052-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s8/v82/p1396880052.jpg)

Spinner
25-01-2013, 00:32
To ja hurtowo z ostatnich dni:

Delbana po moim Tacie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/hz374_DSC_5344m.jpg)

Alarm mechaniczny:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/fq905_DSC_5317m.jpg)

automatyczne chrono:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/wx300_DSC_5338m.jpg)

manualna Certina:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/ba54_DSC_5308m.jpg)

Longines Admiral - cal. 431, automatyczny inhouse hi-beat 36000:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/ok470_IMG_20130118_102640-1.jpg)

robin102
25-01-2013, 00:36
No i moja koszula z mojego zdjęcia :mrgreen:

Gio
25-01-2013, 14:12
Przyjechał:-) Na szybko komórką. Jaram się! I myślę nad porządną sesją:-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img4.imageshack.us/img4/725/sarb045.jpg)

Spinner
26-01-2013, 13:20
Piękny! Możesz zmierzyć mu "lug to lug"?

Gio
26-01-2013, 15:08
Spinner - dokładnie 44mm w najwyższym punkcie uszu. 40mm od teleskopu do teleskopu. Żeby on był tak ze 4 mm większy...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img849.imageshack.us/img849/941/dst0898.jpg)

Spinner
26-01-2013, 17:34
Tak, gdyby te SARBy miały 42mm i ltl 48 to by nie miało sensu szukać dalej, genialny... Kusi i tak:-\

P.S. Co ta data tak krzywo?:-\

Gio
26-01-2013, 17:54
P.S. Co ta data tak krzywo?:-\

Późno było:-)

Jak tam mój pasek do pilota?:-)

Spinner
28-01-2013, 01:12
Kończę, na wtorek pewnie bedzie:-)

Łapałem ciut spokoju w lasach przez weekend:

sobota:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/vy871_DSC_5372m.jpg)

niedziela:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/be696_DSC_5394m.jpg)

maki
28-01-2013, 17:19
no i jak tu nie lubić g-shock`a...?

mswilk
29-01-2013, 19:29
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img4/4708/img20130129172615.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img541/7149/img20130129172825.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img6/2070/img20130129172930.jpg)

emet_b
29-01-2013, 19:52
łoooo...wypas!

Shah
29-01-2013, 19:55
A ja sprawiłem sobie taki gadżet na rękę:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/f41c65ad838f3777-1.jpg
źródło (http://static.frazpc.pl/board/2012/12/f41c65ad838f3777.jpg)

Sprzęt współpracuje z wybranymi smartfonami.
Można tym zarządzać połączeniami, czytać smsy, powiadomienia z Facebooka i takie tam.
No i pokazuje godzinę :)

prz3mo
29-01-2013, 19:56
No i pokazuje godzinę :)

Ooo, nieźle! ;)

kronos28
30-01-2013, 00:20
mam poprzednika ale juz wiem że następca jest o wieeeele lepszy :)

Psychotrop
30-01-2013, 01:26
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img541/7149/img20130129172825.jpg)




wilku
długo czekałeś ? :)
póki co na zamówienie i w kolejce się "stoi", jak za komuny ;)

powiem Ci, że okropnie mi się spodobał ten zegarek.
jestem pusty jak bęben afrykański jeśli chodzi o środki finansowe, ale zastanawiam się coby tu sprzedać, żeby zanabyć takowego.
chyba się zakochałem w tym zegarku.
zrób proszę może jakieś zdjęcie na nadgarstku, żeby było porównanie wielkościowe.

p.s.
ten rok 1951, to na stałe "zaszyte" na tarczy jak mniemam ?

nickt
30-01-2013, 02:13
Można już na jutjubie zobaczyć jak mswilk rozpakowuje ;)
Piękna ta Warszawa ;)

Psychotrop
30-01-2013, 02:35
Można już na jutjubie zobaczyć jak mswilk rozpakowuje ;)


faktycznie ;)
już oglądnąłem i poznałem odpowiedzi na wszystkie pytania ;)

mswilk
30-01-2013, 09:07
faktycznie ;)
już oglądnąłem i poznałem odpowiedzi na wszystkie pytania ;)

Gdybyś jeszcze coś chciał wiedzieć to wal śmiało ;)

Dyziek
30-01-2013, 10:04
Fajny, fajny:)

Aras
30-01-2013, 13:06
Tak a propos Warszawy: ja właśnie kombinuje jak sobie zrobić jakąś zabudowę na półkę do tych zegarów:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/602972_436467359757615_1483942886_n.jpg)

hydra_nt
30-01-2013, 16:42
Hmm.., nigdy nie zwróciłem na to wcześniej uwagi. 20 "tka" jest tak insza.

robin102
30-01-2013, 18:12
Ale one straszne :( przypominają tamtejszą szarość dnia codziennego i szarość komunizmu. To był straszny czas. ja już nawet filmów Barei niby komediowych z tego okresu oglądać nie daje rady, bo w zasadzie to tam nic śmiesznego nie ma. Brrrrrr jakie te zegary brzydkie, a ten naręczy tak samo dla mnie.

wuel
31-01-2013, 12:37
Ale one straszne :( przypominają tamtejszą szarość dnia codziennego i szarość komunizmu.

Nie prezentują się bo są zniszczone. Zobacz jak wygląda nowy: http://allegro.pl/zegar-warszawam20-204-223-224-zuk-nysa-jelcz-nowy-i2986853273.html. Bardzo elegancki zegar, wzornictwo prima sort.

robin102
31-01-2013, 22:39
Znam znam te zegary jako nowe. Miałem okazję w życiu jeździć taką Warszawą jak była nóffka funkiel, nawet za fajerą jako podrostek. Nie znajduje w nich nic urokliwego na domiar złego ;) na zdjęciach katalogowych to ten zegarek jeszcze jako tako ma prezencję, na fotach w necie i filmikach to dla mnie zupełnie nie zegarkowe klimaty, nie ten szyk, nie ta elegancja i korzenie w szarej głębokiej komunie. Oglądałem program w TV o polskich zegarkach pokazywali tą warszawkę i komentarze, że teraz się zegarki produkuje do zbierania ich, a nie czasu odmierzania. Świat się zmienia cholercia :).

Mariusz888
31-01-2013, 22:54
Gio - widzę że SARBów przybywa :) gratulacje - ja już swojego mam całkiem długo i jestem bardzo zadowolony - poniżej kilka starych już fotek :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/sarbnd3-1.jpg
źródło (http://mariuszlysien.files.wordpress.com/2011/03/sarbnd3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/ssarb2-1.jpg
źródło (http://mariuszlysien.files.wordpress.com/2011/12/ssarb2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/ssarb12-1.jpg
źródło (http://mariuszlysien.files.wordpress.com/2011/12/ssarb12.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/01/ssarb5-1.jpg
źródło (http://mariuszlysien.files.wordpress.com/2011/12/ssarb5.jpg)

Gio
31-01-2013, 23:53
Dzięki Mariusz! W sumie to poważnie zastanawiałem się nad brązowym, ale zwlekałem tak długo, że go w końcu wyprzedali, więc wybór mi się uprościł:-)

Ale nie żałuję w żadnym razie. Jeszcze tylko wypasionego krokodylka mu założę na zmianę z bransą.

LudwikXVI
31-01-2013, 23:54
Witam. Pozwolę sobie na kilka słów i znikam z działu.
Od kilku lat mam tego TX :http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,TX,2836 - ręczę głową, że świetna maszyna, ustawiony wg. zegara radiowego po roku nie stracił ani jednej sekundy ... a w założeniu kwarce mają prawo do 5 - 10 sekund na miesiąc. Miałem różne zegarki ale ten w sumie jako firmę mogę spokojnie polecić. Jak widać można dostać w dobrej cenie. Ja jeszcze płaciłem ok. 1300zł.
Mam też EDOX z Apartu, którego miałem może 5 razy na ręku ... jednak garniturowce nie dla mnie. Jutro zapodam fotkę.

Pawel.S
01-02-2013, 13:10
To i ja zabiorę głos. Obecnie mam takiego Casio :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.skywatches.com.sg/reviews/media/catalog/product/cache/1/image/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/s/w/sw_ef-527bk-1av_1.jpg)

Bardzo go lubię i w ogóle, ma wartość sentymentalną, noszę go do pracy i nie narzekam.

Ale przydałoby mi się coś o co nie będę musiał się martwić, że się rozleci przy glebie na rowerze, zaparuje w basenie albo tego typu drobiazgi. Pieniędzy wielkich na ten cel nie mam, małe kilkaset złotych. Oczywistym kandydatem jest tu jakiś G-Shock, mam nawet swoje typy (http://allegro.pl/promocja-zegarek-casio-ga-110-g-shock-like-ga-100-i2975528179.html), ale zastanawiam się czy jest jakaś alternatywa ?

mswilk
01-02-2013, 13:14
(...)Oczywistym kandydatem jest tu jakiś G-Shock, mam nawet swoje typy (http://allegro.pl/promocja-zegarek-casio-ga-110-g-shock-like-ga-100-i2975528179.html), ale zastanawiam się czy jest jakaś alternatywa ?

A może np. PRG550-1A4ER (https://www.google.pl/search?q=PRG550-1A4ER&hl=pl&tbo=u&tbm=isch&source=univ&sa=X&ei=KqMLUafEAaqC4AT1q4EY&ved=0CC4QsAQ&biw=1280&bih=909) ?
Też rozglądam się za czymś "do wszystkiego" na wakacje.

Pawel.S
01-02-2013, 13:20
Protrek fajny, ale jednak szukam czegoś tańszego, lubię zegarki ale nie aż tak :)

woytec60
01-02-2013, 14:58
U mnie też niebiesko


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/37/sumo05.jpg/)

Tylko mi daty nie komentować, prosto z pudełka wyjąłem...

Aras
01-02-2013, 15:01
70 dolków z przesyłką. Grzechem było nie kupić.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img145.imageshack.us/img145/193/83283757.jpg)

Gio
01-02-2013, 15:13
U mnie też niebiesko




https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/37/sumo05.jpg/)

Tylko mi daty nie komentować, prosto z pudełka wyjąłem...


Bierze mnie na niego kurde. A jeszcze bardziej na tego 300m z werkiem 8L35 jak w Grand Seiko...

woytec60
01-02-2013, 15:16
Ten z 8L35 to Marinemaster i kosztuje duużo więcej od Sumo ;)
6R15 też daje radę (miałem z Alpinistą) no i Sumo to ładny skurczybyk :)

Gio
01-02-2013, 16:57
Właśnie dlatego że skubany taki drogi to jeszcze go nie mam:-)

Sprowadzałeś tego swojego czy zakup w PL?

LudwikXVI
01-02-2013, 17:59
Mój Edox . Sorry za jakość ale nie mam obiektywu macro, a do tego to chyba druga fota jaką kiedykolwiek wklejałem na forum :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img198/1424/edoxnastrone.jpg)

LudwikXVI
01-02-2013, 18:49
Ostatnio miałem na ręku SEIKO mod. SNAE76P1 i gdyby nie planowany zakup szerokiego kąta ... kupiłbym: http://www.zegarek.net/zegarki/seiko/zegarek_seiko_SNAE76P1.html
W rzeczywistości cena 19.. Naprawdę na łapie robi wrażenie.

tml
01-02-2013, 19:14
A taki piękniś ze mną przyjechał z urlopu w Tajlandii. Werk 4S36, dokręcanie koronką, stop sekunda, podwójny dzień w datowniku. Miłość od pierwszego wejrzenia.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/GHiEEi9-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/GHiEEi9.jpg)

MARTINK
01-02-2013, 21:56
praktycznie sie zdecydowalem na SARBA045 - zaluje ze odkrylem ten watek :)
Certina faktycznie jest w kazdym sklepie w kilku kolorach ale rowniez mi sie podoba - bedzie pewnie druga

SARB dostepny praktycznie tylko w Japonii, macie jakis namiar na pewny sklep ??

robin102
01-02-2013, 22:17
Fajny i ma wszystko co być powinno.


A taki piękniś ze mną przyjechał z urlopu w Tajlandii. Werk 4S36, dokręcanie koronką, stop sekunda, podwójny dzień w datowniku. Miłość od pierwszego wejrzenia.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/GHiEEi9-1.jpg
źródło (http://i.imgur.com/GHiEEi9.jpg)

robin102
01-02-2013, 22:18
praktycznie sie zdecydowalem na SARBA045
SARB dostępny praktycznie tylko w Japonii, macie jakis namiar na pewny sklep ??

prote bordo

http://www.higuchi-inc.com/index-e.html

http://www.seiyajapan.com/category/3_seiko_mechanical/

MARTINK
01-02-2013, 22:42
prote bordo

http://www.higuchi-inc.com/index-e.html

http://www.seiyajapan.com/category/3_seiko_mechanical/

dzieki,

W tym drugim sklepie nie widze 045, napisalem do nich zobaczymy co sie zadzieje :)

robin102
01-02-2013, 22:53
SARB - a 065 nie tak dawno miałem minutę na ręku :)

Zarąbisty jest. Jak wygram w totka będzie mój :)

mam wrażenie, że trochę staniały te SEIKACZE u tych sprzedawców, dawno nie zaglądałem, a dolar teraz taniutki

MARTINK
01-02-2013, 23:12
SARB - a 065 nie tak dawno miałem minutę na ręku :)


kurna, przestan mieszac - "chyba" fajniejszy od certinki ds1 - super ten 065

Gio
02-02-2013, 00:13
praktycznie sie zdecydowalem na SARBA045 - zaluje ze odkrylem ten watek :)
Certina faktycznie jest w kazdym sklepie w kilku kolorach ale rowniez mi sie podoba - bedzie pewnie druga

SARB dostepny praktycznie tylko w Japonii, macie jakis namiar na pewny sklep ??

Gratuluję:-) I po części czuję się ojcem uzależnienia:-P
Ja kupiłem u Higuchi'ego, ma go też Seiyja. To poważni i rzetelni sprzedawcy.

Gio
02-02-2013, 00:15
SARB065 jest i owszem śliczniutki, ale zbyt uniwersalny to on nie jest. A ja od jakiegoś czasu rzadko zakładam marynarę:-)

Robin, zrobiłbyś mu jakąś porządną sesję żeby można go było z każdej strony obejrzeć.

robin102
02-02-2013, 00:52
kurna, przestan mieszac - "chyba" fajniejszy od certinki ds1 - super ten 065
065 jest fajniejszy od wszystkich Sarbów, a od Certiny to już w ogóle nie ta liga Panie :) ma świetne szkło i świetną tarcze, nie wspominając o okienku na werk. Fajnie leży na ręku, nawet moim chudym. Do garniaka i nie tylko. Ja do garniaka dla przekory nosze Alpinistę SARB 061, rodzaj zegarka ktorego jeszcze rok wstecz to chyba bym za darmo nie chciał :) jak to człowiek zmienia zdanie :)
o tu porządne foty som
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=7703&postdays=0&postorder=asc&start=0
precyzja wykonania Sarbów nie ma sobie równej w innych marach za podobne pieniądze

LudwikXVI
02-02-2013, 02:04
Biznesowy savoir-vivre mówi, że elegancki mężczyzna powinien nosić na ręku zegarek co najmniej wartości jego miesięcznych zarobków x 2,5. Do dzieła Panowie :)

Beson
02-02-2013, 03:18
Biznesowy savoir-vivre mówi, że elegancki mężczyzna powinien nosić na ręku zegarek co najmniej wartości jego miesięcznych zarobków x 2,5. Do dzieła Panowie :)

Gdzie ja znajdę taki tani zegarek, chyba na rynku. :D

LudwikXVI
02-02-2013, 04:16
Chyba w 2009 lub 2010 roku miałem piękny katalog "zegarki świata". Świetnie wydany, piękne kolory, dobry papier. Wędrował po ludziach w mojej firmie aż go wcięło :( Katalog podzielony na zegarki do 2000 euro i powyżej tej kwoty chyba w przedziałach 2000-2500 euro, 2500 euro - 4000 euro i w górę. Później kwoty 10.000, 20.000 euro itd. Ciekawe ale w kwocie do 2000 euro był totalny śmietnik. Różne Roamery, Tissoty pomieszane z Casio itp czyli wszystko co nam się tutaj "marzy". W kwocie od 2000 do 2500 euro było kilka fajnych (z kilkudziesięciu). Prawdziwe zegarki zaczynały się powyżej 2500 euro .... ale to już liga niewielu z nas :( O ile pamiętam SEIKO w ogóle nie był ujęty... a my tu się brendzlujemy fajansiarską masówką za 500 - 1000 euro :(

Gio
02-02-2013, 08:21
Bo jaranie się ceną w tym temacie jest do doopy...

Mariusz888
02-02-2013, 10:38
O ile pamiętam SEIKO w ogóle nie był ujęty... a my tu się brendzlujemy fajansiarską masówką za 500 - 1000 euro :(
Zobacz sobie ile kosztują Grand Seiko które też mają ten sam napis Seiko na tarczy, a dopiero później będziemy rozmawiać ;) Seiko jest poza zasięgiem nawet szwajcarów - taka linia SARB miażdży wykonaniem i werkiem wszystko co szwajcarzy sprzedają poniżej 10k zł a w sumie to może i ciut więcej. Szwajcarzy mają średnio wykonane koperty a w środku siedzą proste werki ETY które w porównaniu do werków Seiko mają bardzo słabo wydajny napęd wg mnie - nawet dobrym werkiem ETA trzeba kilka razy porządnie "machnąć" aby sekundnik ruszył - w Seiko wystarczy praktycznie jedno delikatne "bujnięcie" zegarkiem i rusza... Też kiedyś byłem sceptycznie nastawiony do Seiko bo się człowiek nasłuchał jakie to "szwajcary dobre" włącznie z takimi Atlanticami, które tylko w PL mają renomę bo znajomy zegarmistrz idąc po nitce do kłębka dowiedział się, że to nie wiadomo gdzie jest nawet składane ;) Poza tym Seiko już kiedyś raz wyśmiało szwajcarów podczas ich propozycji dotyczącej certyfikatu COSC ;)

Poza tym zobaczmy na wspomnianego Marinmastera - ile zegarków z tzw. "swiss'u" ma kopertę będącą monoblokiem? :) Dla mnie powalająca w Seiko jest dbałość o wykonanie nawet w zegarkach za te 500 Euro i to w najdrobniejszym stopniu. Jedyne co w Seiko jest gorsze niż u producentów ze Szwajcarii to wykończenia werków w sensie zdobień - Japończycy jakoś nie przywiązują do tego takiej wagi - ale dla mnie i tak ważniejsze jest działanie niż ładnie wyszlifowane ozdóbki :)

Bo jaranie się ceną w tym temacie jest do doopy...
W ogóle cena to marny wyznacznik - dla porównania mam ten zegarek:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/epos_3-1.jpg
źródło (http://mariuszlysien.files.wordpress.com/2010/06/epos_3.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/epos_2-1.jpg
źródło (http://mariuszlysien.files.wordpress.com/2010/06/epos_2.jpg)

i cenowo to jest sporo więcej niż mój SARB, a koperta jest bardzo prosta w porównaniu do Seiko. Brak wielu smaczków po prostu :)

ekonet
02-02-2013, 10:59
Biznesowy savoir-vivre mówi, że elegancki mężczyzna powinien nosić na ręku zegarek co najmniej wartości jego miesięcznych zarobków x 2,5. Do dzieła Panowie :)


Gdzie ja znajdę taki tani zegarek, chyba na rynku. :D
I dlatego mam zegarek z LIDLa. ;)

Pabloo
02-02-2013, 11:26
Biznesowy savoir-vivre mówi, że elegancki mężczyzna powinien nosić na ręku zegarek co najmniej wartości jego miesięcznych zarobków x 2,5. Do dzieła Panowie :)



Chyba w 2009 lub 2010 roku miałem piękny katalog "zegarki świata". Świetnie wydany, piękne kolory, dobry papier. Wędrował po ludziach w mojej firmie aż go wcięło :( Katalog podzielony na zegarki do 2000 euro i powyżej tej kwoty chyba w przedziałach 2000-2500 euro, 2500 euro - 4000 euro i w górę. Później kwoty 10.000, 20.000 euro itd. Ciekawe ale w kwocie do 2000 euro był totalny śmietnik. Różne Roamery, Tissoty pomieszane z Casio itp czyli wszystko co nam się tutaj "marzy". W kwocie od 2000 do 2500 euro było kilka fajnych (z kilkudziesięciu). Prawdziwe zegarki zaczynały się powyżej 2500 euro .... ale to już liga niewielu z nas :( O ile pamiętam SEIKO w ogóle nie był ujęty... a my tu się brendzlujemy fajansiarską masówką za 500 - 1000 euro :(

Ty tak ironicznie, nie? ;)

LudwikXVI
02-02-2013, 12:24
Spoko Panowie. Nigdy nie "jarałem" się ceną ani nie była wyznacznikiem jakości zegarka. O katalogu wspomniałem ponieważ te wszystkie Certiny, Tisssoty, Roamery to de facto budżetowe zegarki dla każdego i nie ma z czego być dumnym nosząc je na ręku. Zwyczajne zegarki dla szarych obywateli... (zabolało) ? Mnie BARDZO ZABOLAŁO gdy oglądałem tamten katalog :(
Odnośnie zegarków marki SEIKO - to bardzo porządna firma szczególnie wspomniana seria Grand Seiko. Chciałbym mieć takiego sikora ale gdy zobaczyłem ceny 3000 usd - 6000 usd ... sorry, ale to nie moja liga. Gdzieś na poprzedniej stronie podałem link do SEIKO, którego mierzyłem na ręku może miesiąc temu. Piękna maszyna !

W 2011 roku planowałem zakup jakiegoś sikora w przedziale cenowym 4000 zł - 5000 zł ... aż przeczytałem, że te wszystkie ETY (mechanizmy) z tego przedziału cenowego kosztują ok. 79 USD ... świadomość, że zapłacę tylko za napis, szafirowe szkiełko ... odpuściłem.

Z kilku zegarków jakie mam ... z ulgą i radością zakładam czarnego plastikowego Casio za 275 zł ...


Kręci mnie zegarek polskiej firmy model COPERNICUS FLAGSHIP REGULATOR : http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-COPERNICUS-FLAGSHIP-REGULATOR/1251

robin102
02-02-2013, 13:37
... O ile pamiętam SEIKO w ogóle nie był ujęty... a my tu się brendzlujemy fajansiarską masówką za 500 - 1000 euro :(
Bo SEIKO to zegarki dla kierowców limuzyn i dla smakoszy dobrego wykonania produktu. Kiedyś Nikon był tego symbolem :mrgreen:

Pabloo
02-02-2013, 13:55
Spoko Panowie. Nigdy nie "jarałem" się ceną ani nie była wyznacznikiem jakości zegarka. O katalogu wspomniałem ponieważ te wszystkie Certiny, Tisssoty, Roamery to de facto budżetowe zegarki dla każdego i nie ma z czego być dumnym nosząc je na ręku. Zwyczajne zegarki dla szarych obywateli... (zabolało) ? Mnie BARDZO ZABOLAŁO gdy oglądałem tamten katalog :(



Naprawdę wyznacznikiem dumy z noszonego zegarka jest dla Ciebie jego cena?
Powiedz mi proszę jakie kryteria trzeba spełnić, aby być ,,szarym obywatelem". 8-)

ekonet
02-02-2013, 14:20
Naprawdę wyznacznikiem dumy z noszonego zegarka jest dla Ciebie jego cena?
Powiedz mi proszę jakie kryteria trzeba spełnić, aby być ,,szarym obywatelem". 8-)
Oj. Ludwik/NIKOLAY najpierw zglanował towarzystwo w wątku o kurzu w D600, teraz z braku publiki postanowił pognębić Was tutaj. ;)

Gio
02-02-2013, 14:23
Oj. Ludwik/NIKOLAY najpierw zglanował towarzystwo w wątku o kurzu w D600, teraz z braku publiki postanowił pognębić Was tutaj. ;)

Jeśli ten gość kogoś glanuje to tylko siebie:-)

LudwikXVI
02-02-2013, 14:29
Naprawdę wyznacznikiem dumy z noszonego zegarka jest dla Ciebie jego cena?
Powiedz mi proszę jakie kryteria trzeba spełnić, aby być ,,szarym obywatelem". 8-)

Jakiej dumy, jakiej dumy .... czego kąsasz ? :)

Dobrze wiesz co mam na myśli ... u nas, MY czyli także JA cieszymy się z porządnego zegarka ... takie dobre samopoczucie, coś czym możemy w pewien sposób "zaimponować" innym samcom ... Okazuje się, że w świecie zachodnim, klasa średnia cieszy się zupełnie inną półką zegarków. Zauważyłem, że sporo Niemców w średnim wieku nosi np. RADO https://www.jubitom.com/sklep/oferta.php?klas0=Zegarki&klas1=Rado&gclid=CMnmtJDNl7UCFUFb3godUXUAFw

Każdy chce się w jakiś sposób ubrać w piękne piórka, odróżniać się czymś dobrym i markowym.
SZARY OBYWATEL - ... Chyba można roboczo przyjąć, że szary obywatel to pracownik najemny z pewnymi ograniczonymi zarobkami , później klasa średnia - też określana stanem majętności .... i tak dalej ...

Nie mam zamiaru wdawać się w niezdrowe dyskusje ... wszystko jest złudne ... gość zakładający na łapę sikora za 14.000 zł, którego kupił na raty, a do pracy jeździ tramwajem ... albo 13 letnim Volkswagenem ... to jest chyba szary obywatel.

Kręci nas tania masówka, za którą wołają po 4000 zł ... na zewnątrz napisy, a w środku badziew wyciskany na sztancy w Pekinie ... Tak to prawda. Jestem szarym obywatelem ... jak wielu tutaj i nie mam zamiaru zacieszać gęby "markowym" zegarkiem po którym od razu widać, że to chińska podróba. Widziałem tutaj kilka zdjęć ... i raczej nie chcę powiedzieć czyje ale w Bośni w 2009 roku były do kupienia za 10 euro (dziesięć)... smutne :( Sam miałem taki zegarek i dokładnie prześledziłem losy jego produkcji :(


Jeśli ten gość kogoś glanuje to tylko siebie:-)

Około 26 lat praktyki w zegarkach ... w ostatniej chwili zrezygnowałem z fachu zegarmistrza ... nie jestem alfą i omegą ... ale swoje wiem. Iluzja, pozory ... śmieci. Raczej nie będę dyskutował ... bo i po co ...


PS. Jak chcesz komuś podnieść ciśnienie - użyj w zdaniu "nikon D600 to amatorska lustrzanka" ... boli strasznie ...


O .... dzięki Mr Ekonenet.

Panowie. Nie ma co się szarpać. Tutaj macie "zegarki". Niby modele kolekcjonerskie, repliki ... nigdzie na nich nie zobaczycie uwagi co do nieoryginalności. W tym sklepie przynajmniej napisali, że nie są to oryginały. W ilu sklepach tego nie napisano ? :https://www.jubitom.com/sklep/oferta.php?klas0=Zegarki&klas1=Rado&gclid=CMnmtJDNl7UCFUFb3godUXUAFw
Kilka ostatnich zegarków kupiłem u W. Kruka (jeden) oraz w Apartcie (trzy). Stabilne firmy. Gdyby okazało się, że kupiłem podróbę - finał w sądzie murowany. Patrzę na niektóre sklepy w internecie i mam wątpliwości.

PS. Wcześniejszy/pierwszy wpis o SEIKO był niefortunny. Naprawdę uważam SEIKO za zajeżastą firmę jeśli chodzi o jakość.

qualin
02-02-2013, 16:16
Oj. Ludwik/NIKOLAY najpierw zglanował towarzystwo w wątku o kurzu w D600, teraz z braku publiki postanowił pognębić Was tutaj. ;)

Byl jeszcze epizod z wyzywaniem ludzi od alkholikow w temacie o piciu ;)

Dyziek
02-02-2013, 17:15
Może tani jak barszcz ale to jeden z ulubionych:)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img43.imageshack.us/img43/1108/tom4806.jpg)

Wieczorkiem wracamy znów do:)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img72.imageshack.us/img72/1617/tom4807.jpg)

LudwikXVI
02-02-2013, 19:37
DYZIEK - ładna ta Certina. Moja ulubiona wersja kolorystyczna.

eristoff
02-02-2013, 21:34
A to mój zegarek, pierwszy od komunii (czyli ponad 20 lat)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://akwaton.eu/obywatel.jpg)

Jakoś nie mogę się przyzwyczaić że mam coś na nadgarstku

Gio
02-02-2013, 22:34
Fajny ten citek. Poważnie się nad nim zastanawiałem. Niech się nosi:-)

LudwikXVI
02-02-2013, 23:01
Pragnę zwrócić uwagę Panów na zegarki TAG "Hojer" na stronie W. Kruka ... niektóre modele w cenie obniżonej nawet o 3000 zł : http://wkruk.pl/pol_m_Zegarki-127.html

MARTINK
02-02-2013, 23:04
Pragnę zwrócić uwagę Panów na zegarki TAG "Hojer" na stronie W. Kruka ... niektóre modele w cenie obniżonej nawet o 3000 zł : http://wkruk.pl/pol_m_Zegarki-127.html

Sprawdzilem Certine DS-1, "przeceniona" o 300 pln do ceny innych sklepow :)
Ale dzieki za info - faktycznie mozna cos wynalezc.

LudwikXVI
02-02-2013, 23:39
Podaję stronę gdzie często oglądałem zegarki ze względu na duży wybór w tym popularnych tutaj Certin. Sklep sprawia wrażenie solidnego. Tutaj link:http://www.zegarki.zgora.pl/wyprzedaze/1/7/wyprzedaze_Certina#lista-modeli

rafulec
03-02-2013, 18:06
to i jak się podzielę ostatnim nabytkiem :)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/690/imgp8381j.jpg/)

Spinner
03-02-2013, 21:56
Mechaniczny alarm:-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/ot121_DSC_5428m.jpg)

MARO56
04-02-2013, 00:10
Jutro będę miał na ręku!

Dostałem dziasiaj od syna w prezencie -
EMPORIOARMANI AR 4201

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://thumbnail.image.rakuten.co.jp/%400_mall/tokia/cabinet/emporioarmani/ar4201--1.jpg&imgrefurl=http://global.rakuten.com/en/store/tokia/item/ar4201/&h=400&w=400&sz=55&tbnid=gQoLrcWpYfsv9M:&tbnh=90&tbnw=90&prev=/search%3Fq%3Dar4201%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=ar4201&usg=__M6rgZzfKzf4FuyohkZEkbmGfmDg=&docid=sXoK0waufW_BaM&hl=pl&sa=X&ei=4t8OUYX5PM2k4ASYmoGQDw&ved=0CDgQ9QEwAg&dur=2454

Do tej pory nosiłem G-shock 4762, którego kupiłem ze względu na jazdę motocyklem, uważam go za fantastyczny czasomierz.
Jakie macie zdanie na temat nowego nabytku.
Tylko konkretnie, bardzo proszę.

woytec60
04-02-2013, 07:56
Konkretnie?
Ładny chińczyk, niech się nosi :)

Dyziek
04-02-2013, 09:20
Konkretnie;) ? Zostałbym przy G-shocku:)

mswilk
04-02-2013, 09:32
Konkretnie;) ? Zostałbym przy G-shocku:)

A do mnie jedzie PRW-5100-1ER (http://www.casiomarket.pl/product/show/345135/zegarek-casio-prw-5100-1er-zegarki-meskie-na-pasku) :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.casiomarket.pl/images/casiomarket/big/39/39a41ddf467b2549e307ef93b5e3d3f1.jpg)

Dyziek
04-02-2013, 09:56
Marcin widzę wkręciłeś się w zegarki :) ?

mswilk
04-02-2013, 10:14
Marcin widzę wkręciłeś się w zegarki :) ?

Od zawsze byłem wkręcony - dziadek zegarmistrz, tato zegarmistrz, wiec nie było innej opcji ;-)

Gio
04-02-2013, 11:41
Mnie jakoś nie leżą te mieszające wskazówki z wyświetlaczami. Albo to albo to:-)

woytec60
04-02-2013, 16:16
I znów na niebiesko ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/171/sum04042.jpg/)

robin102
04-02-2013, 16:32
Fajny, ładny. prawie jak Alpinista :)
ile rozmiar LTL i czemu tego niebieskiego nie widać :) ciemny grant ta tarcza, a bezel czarny ?
Beze przeklikuje czy nie ?

woytec60
04-02-2013, 16:38
Jest niebieski, jest...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/201/sumo02.jpg/)

Kolor tarczy i bezela jest identyczny, różnica na fotkach wynika z innego kąta ułożenia (bezel jest lekko skośnie) i szkła nad tarczą.
Rozmiar nie dla Ciebie raczej, 44 bez koronki, 52 LTL ;)

PS
Bezel na 120 "klików".

Tu go masz: http://www.seiyajapan.com/c=rBdbbA9Veq1gKTjB7k2Tw6jPm/product/S-SBDC003/SEIKO-Prospex-200M-Diver-6R15-Automatic-SBDC003.html

robin102
04-02-2013, 17:28
Rozmiar nie dla Ciebie raczej, 44 bez koronki, 52 LTL ;)
[/URL]
To rzeczywiście raczej na moją łydkę, a nie na rękę, szkoda :(
Cena przyjemna jak po dzisiejszym kursie $

Cosnek
04-02-2013, 17:32
... gość zakładający na łapę sikora za 14.000 zł, którego kupił na raty, a do pracy jeździ tramwajem ... albo 13 letnim Volkswagenem ... to jest chyba szary obywatel.



To raczej pozer z kompleksami, Anglicy nazywają takich gości Delboy :)

mswilk
04-02-2013, 18:39
Nowy nabytek - Ruhla Digital, tzw. "Piękny Brzydal" ;)
W co zaopatrzyć - pasek czy bransoleta ?



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img845/3450/img20130204171517001.jpg)

marekm
04-02-2013, 20:15
Nowy nabytek - Ruhla Digital, tzw. "Piękny Brzydal" ;)
W co zaopatrzyć - pasek czy bransoleta ?]
W naklejkę, szczelnie zakrywającą cały zegarek. ;)

eristoff
04-02-2013, 20:20
A ja mam pytanie odnośnie firmy produkującej paski. Niedaleko mojego miejsca zamieszkania ma siedzibę firma PATTINI (http://www.pattini.pl/) czy ktoś z Was kupował u tego Pana pasek ? Jak tak to proszę o opinie. Internetowe fora raczej chwalą ale często opinie nikoniarzy są trafniejsze.

robin102
04-02-2013, 20:26
Porządnie zrobione, z dobrych materiałów i można coś sobie specjalnie zamówić, jakieś zmiany, kolory przeszyć.
U mnie wytrzymał rok intensywnego używania pasek od Patiniego taki za 49 zł więc nie jest źle.

Gio
04-02-2013, 21:04
Któryś z ostro ostatnio promowanych Xicorr'ów ma w zestawie pasek właśnie od Pattiniego.

Spinner
04-02-2013, 21:56
Woytec60, miałem identycznego - genialny zegar!!:-)

mswilk
04-02-2013, 22:12
Któryś z ostro ostatnio promowanych Xicorr'ów ma w zestawie pasek właśnie od Pattiniego.

Mam przy Xicorze i inny kupiony kiedyś na wolnym rynku.
Zdecydowanie wolę paski z prawdziwej skóry - hand made.
Pattini niby skórzane, ale jakaś ta skóra "gąbkowa" - miękka.
Średnio mi pasuje.

robin102
05-02-2013, 11:15
Tu go masz: http://www.seiyajapan.com/c=rBdbbA9Veq1gKTjB7k2Tw6jPm/product/S-SBDC003/SEIKO-Prospex-200M-Diver-6R15-Automatic-SBDC003.html
Kurna ale jest też i w wersji orange :) i wskazówki chyba ładniejsze jak dla mnie
http://www.seiyajapan.com/product/S-SBDC005/SEIKO-Prospex-200M-Diver-6R15-Automatic-SBDC005.html

woytec60
05-02-2013, 11:16
Powrót Edka


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/651/bc3050202.jpg/)

Maro66.
05-02-2013, 11:33
Ciemna strona tego samego zegarka :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/845/mdsc0020.jpg/)

woytec60
05-02-2013, 11:42
Też fajny :)
Dopóki go nie przytrzesz ;)

No i o bransoletę trudniej... :(

PS
Z tego co widzę, Twój z jeszcze nowszej serii, z osłoną koronki, prawda?

Maro66.
05-02-2013, 11:45
Tak, ale ma już dwa lata i daje radę. W końcu DLC, to nie PVD. Miałem Orisa F1 w PVD i udało mi się go przetrzeć. Ten trzyma się dzielnie (odpukać) ;-)

Dyziek
05-02-2013, 11:51
Wersja czarna ma moc:)

woytec60
05-02-2013, 12:40
Trzeba mu przyznać, że wygląda świetnie :)

nowart
05-02-2013, 22:12
A do mnie jedzie PRW-5100-1ER (http://www.casiomarket.pl/product/show/345135/zegarek-casio-prw-5100-1er-zegarki-meskie-na-pasku) :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.casiomarket.pl/images/casiomarket/big/39/39a41ddf467b2549e307ef93b5e3d3f1.jpg)


Świetny. Podobają mi się w ogóle te wskazówkowe Protreki/G-Shocki tylko ich ceny >1200zł jakieś chore...
Można dostać je taniej? Jakieś promocje, wyprzedaże (nie tylko w PL) ?
Gdzie kupiłeś mswilk?

mswilk
05-02-2013, 23:39
Świetny. Podobają mi się w ogóle te wskazówkowe Protreki/G-Shocki tylko ich ceny >1200zł jakieś chore...
Można dostać je taniej? Jakieś promocje, wyprzedaże (nie tylko w PL) ?
Gdzie kupiłeś mswilk?

Udało mi się złowić na pewnym portalu aukcyjnym za 1 tys. dlatego się skusiłem.

woytec60
06-02-2013, 12:19
Pogoda... :/


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/687/marsh060201.jpg/)

Dyziek
06-02-2013, 13:08
Pogoda dramat ale zegareczek fajniutki:)

fedor
06-02-2013, 16:09
To jest piękne:
http://www.rolex.com/en#/rolex-watches/cosmograph-daytona/introduction
Nawet nie jest w zasięgu moich snów nie mówiąc o rzeczywistości, ale podoba mi się bardzo.

woytec60
06-02-2013, 17:32
O gustach i kolorach w zasadzie mówić nie warto więc się nie wypowiem.
Na pewno "pięknie" kosztuje ale poza tym... ;)

robin102
06-02-2013, 19:18
To jest piękne:
http://www.rolex.com/en#/rolex-watches/cosmograph-daytona/introduction
Nawet nie jest w zasięgu moich snów nie mówiąc o rzeczywistości, ale podoba mi się bardzo.
Dramat, po prostu dramat :(
dlaczego spora cześć wielbicieli zegarków ceni w nich, zazwyczaj Ci na początku tej choroby ;) , tzn Im się podoba milion stylów, milion zegarków w jednym zegarku :) coś jakby stragan odpustowy z Koziej Wólki. Obwarzanki, baloniki i kompasy dla dzieci w jednym zegarku. Wiem wiem naraziłem się, ale wybaczcie staremu ;)

marekm
06-02-2013, 20:27
Dramat, po prostu dramat :(
dlaczego spora cześć wielbicieli zegarków ceni w nich, zazwyczaj Ci na początku tej choroby ;) , tzn Im się podoba milion stylów, milion zegarków w jednym zegarku :) coś jakby stragan odpustowy z Koziej Wólki. Obwarzanki, baloniki i kompasy dla dzieci w jednym zegarku. Wiem wiem naraziłem się, ale wybaczcie staremu ;)
Masz rację :)

Ze wspomnianej strony wybieram:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bransonwatchcompany.com/albums/Branson-Fototime/116660-Rolex-Deep-Sea-Sea-Dweller-VG-BK/116660-Rolex-Deep-Sea-Sea-Dweller-VG-BK-f2.jpg)

fedor
06-02-2013, 20:45
Dramat, po prostu dramat :(
dlaczego spora cześć wielbicieli zegarków ceni w nich, zazwyczaj Ci na początku tej choroby ;) , tzn Im się podoba milion stylów, milion zegarków w jednym zegarku :) coś jakby stragan odpustowy z Koziej Wólki. Obwarzanki, baloniki i kompasy dla dzieci w jednym zegarku. Wiem wiem naraziłem się, ale wybaczcie staremu ;)

Nie jestem na początku żadnej choroby, nie jestem z Koziej Wólki, a Ty jesteś? Kutwa sami koneserzy na forum i zawsze mający rację na każdy temat i wszystko co wychodzi poza ich ramy jest do d...
Tak, podoba mi się ten zegarek i co mi zrobisz? Normalnie strach się bać.


Masz rację :)

Ze wspomnianej strony wybieram:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://bransonwatchcompany.com/albums/Branson-Fototime/116660-Rolex-Deep-Sea-Sea-Dweller-VG-BK/116660-Rolex-Deep-Sea-Sea-Dweller-VG-BK-f2.jpg)

Mam ''podobny'', tylko z firmy na którą było mnie stać. Więc ten styl już mi się opatrzył.

robin102
06-02-2013, 21:41
... nie jestem z Koziej Wólki, ...
Ja to wiem. Dlatego napisałem, że ten sikor jest jak z odpustu z Koziej Wólki.

nowart
06-02-2013, 23:50
Pogoda... :/


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/687/marsh060201.jpg/)

Ładny Orient, jaki to model i gdzie go można dostać najtaniej ? :)

maki
06-02-2013, 23:57
Nie jestem na początku żadnej choroby, nie jestem z Koziej Wólki, a Ty jesteś? Kutwa sami koneserzy na forum i zawsze mający rację na każdy temat i wszystko co wychodzi poza ich ramy jest do d...
Tak, podoba mi się ten zegarek i co mi zrobisz? Normalnie strach się bać.

Izi:-)
A że trafiłeś do tego wątku i że Ci się podoba jakiś tam zegar, nad którym dłużej już myślisz, to oznacz ni mniej ni więcej że JESTEŚ na początku choroby
Ale można z tego wytrzeźwieć, choć nie bardzo wiem co by tu doradzić...

marekm
07-02-2013, 00:22
...Ale można z tego wytrzeźwieć, choć nie bardzo wiem co by tu doradzić...
Wizyta komornika pomaga. :wink:

woytec60
07-02-2013, 09:17
Ładny Orient, jaki to model i gdzie go można dostać najtaniej ? :)

Trzeba sprowadzać spoza wielkiej wody, w Europie niedostępny (poza Rosją).
Kupisz na ebayu i to w dowolnym kolorze :)
http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=190770071421
http://www.ebay.pl/itm/200856174972?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
http://www.ebay.pl/itm/360555604647?ssPageName=STRK:MEWAX:VRI&_trksid=p3984.m1423.l2661
http://www.ebay.pl/itm/360554708615?ssPageName=STRK:MEWAX:VRI&_trksid=p3984.m1423.l2661
http://www.ebay.pl/itm/Orient-EM7E005H-Mens-Stainless-Steel-Red-Dial-Day-Date-50M-Automatic-Watch-/190788647326?pt=Wristwatches&hash=item2c6be3b99e

robin102
07-02-2013, 09:49
Wojtek ile on ma LTL ? Ile w uszach ? Indeksy malowane rzecz jasna ?
Zegarek tani wiec raczej dokręcania i stop sekundy pewnie nie ma ????
Kurna nawet zielony jest :) super

woytec60
07-02-2013, 14:53
42 mm bez koronek, 22 w uszach, jakieś 45 mm LTL i oczywiście tradycyjny cal 469 więc bez hackingu i dokręcania :)
Indeksy nakładane.

robin102
07-02-2013, 15:39
42 mm bez koronek, 22 w uszach, jakieś 45 mm LTL i oczywiście tradycyjny cal 469 więc bez hackingu i dokręcania :)
Indeksy nakładane.
Dzięki no to kupuje zielopucha :) Zapodaj proszę jakieś bliskie foto co by było widać tarczę.
3 koronki, przyciski i do czego to wszystko ? tyle dobra i tylko za 100 $ i pełny kalendarz :)
http://orientwatchusa.com/em7e004f

woytec60
07-02-2013, 16:13
Ale z Ciebie maruda :roll:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/27/20120503132313.jpg/)

Fotka nie moja ale indeksy widać.
Przycisk na kopercie jest od zmiany dnia tygodnia (jak to w Orientach) a druga koronka od wewnętrznego bezela.

Gio
07-02-2013, 16:21
Po kiego mu ten bezel? To wodouodpornione jest?

marekm
07-02-2013, 16:33
Po kiego mu ten bezel? To wodouodpornione jest?

Skromn 50m, ale ładny jest.

woytec60
07-02-2013, 16:37
Po kiego mu ten bezel? To wodouodpornione jest?

Takie pytania to na: [email protected] ;)

Jak tam nie wiem, może się przydać do gotowania jajek na przykład.
Równie dobrze można spytać, po co w diverze chrongraf? Robi się wtedy z tego divera taka świnka morska, ani to świnka ani morska.
Stylistyka taka, wizję ktoś miał, dizajn itd, itp...
Generalnie to zegarek w kopercie typu "King Divera" tyle tylko, że za $100 to na WR oszczędzili i jest tylko 50 metrów.
Jak chcesz mieć pełnoprawnego diverka z wewnętrznym bezelem to kup sobie tego:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/854/46901.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/818/46906h.jpg/)

Masz WR200 i wszystkie koronki i przyciski zakręcane.
Cena adekwatna.

Spinner
07-02-2013, 17:03
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/rd696_IMG_20130207_125127-1.jpg)

fedor
07-02-2013, 21:58
Izi:-)
A że trafiłeś do tego wątku i że Ci się podoba jakiś tam zegar, nad którym dłużej już myślisz, to oznacz ni mniej ni więcej że JESTEŚ na początku choroby
Ale można z tego wytrzeźwieć, choć nie bardzo wiem co by tu doradzić...

Na szczęście patrze trzeźwo na świat, nie jestem snobem z za grubym portfelem. Staram się kupować rzeczy na które realnie mnie stać i nie wystają ponad mój poziom życia. Nie istotne co to jest, motocykl, zegarek, sprzęt audio czy skarpetki.
A ten miałem kiedyś na ręku. Też mi pasował.
http://www.omegawatches.com/gents/deville/hour-vision/43133412103001

Maro66.
07-02-2013, 22:11
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/8452033809_2d0fe899bb_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8381/8452033809_2d0fe899bb_b.jpg)
:-D

tomek...
07-02-2013, 22:19
Przedwczoraj, wczoraj, dzisiaj, jutro ...
Polubiliśmy się:
http://imageshack.us/a/img694/460/zdjciepp.jpg
http://imageshack.us/a/img94/9797/zdjcie1x.jpg

Pozdrawiam
Tomek

Spinner
08-02-2013, 00:35
Dla mnie ciut mały był, miałem większą wersję - DA46, miło wspominam:-)

maki
08-02-2013, 01:53
Przedwczoraj, wczoraj, dzisiaj, jutro ...
Polubiliśmy się:
http://imageshack.us/a/img694/460/zdjciepp.jpg
http://imageshack.us/a/img94/9797/zdjcie1x.jpg

Pozdrawiam
Tomek

To jest jeden z zegarków, które chyba do końca świata bedą mi się podobać. Tylko chyba coraz trudniej bedzie go dostać, no i kosztuje troszku. Tylko że w tym przypadku akurat wiadomo za co się płaci.
Gratuluję.

tomek...
08-02-2013, 09:16
Dla mnie ciut mały był, miałem większą wersję - DA46, miło wspominam:-)

Witaj
A widzisz, też dałeś się oszukać :)
Miałem również DA46 (zresztą ten sam egzemplarz przechodzony po Tobie).
Koperta ma identyczną wielkość, tylko w DA46 dołożono bezel, który wystaje trochę poza kopertę (niecały milimetr z każdej strony) i daje wrażenie, że zegarek jest większy.

Pozdrawiam
Tomek

Dyziek
08-02-2013, 09:39
tomek... ten zegar wymiata:)

mswilk
08-02-2013, 10:30
No i przyjechał :)
Na próbę, noc spędził na balkonie ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img89/859/img20130208092132.jpg)

maki
08-02-2013, 16:19
no i czad, w odpowiednich momentach zycia trudno sobie wyobrazic cos lepszego niz Protrek.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/p1023943640-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s11/v33/p1023943640.jpg)

Tylko Ci powiem jeszcze odnośnie prób balkonowych, że mój poniżej -10C wpadał w stan śmierci klinicznej, po ogrzaniu było ok, ale Suunto Vector trzymał się dzielnie do -22C, jedynie zwalniało mu się wyświetlanie.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/p1421656886-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s8/v78/p1421656886.jpg)

Gdyż posiadam dwa i zara je będę nosić :p


Pozdrawiam

Cosnek
08-02-2013, 19:01
Męczyłem się z wyborem odpowiedniego zegarka 2 lub 3 tygodnie:) wczoraj zamówiłem, nawet pierścionek zaręczynowy wybrałem szybciej. Pochwale się jak dojedzie.

robin102
08-02-2013, 20:14
Fajny bokej ;)
To 35mm DX na D800 ?


.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/p1421656886-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s8/v78/p1421656886.jpg)

Pozdrawiam

Spinner
08-02-2013, 22:02
też dałeś się oszukać :)

Nie - ja doskonale to wiedziałem, że koperta jest ta sama... Bezel jednak znacząco go powiększa optycznie , jest czarny i dodatkowo zakrywa dość nieładny, szary kolor utwardzonej stali...

Był piękny, żałuję trochę sprzedaży:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/IMGP1829JPG-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-YryGfStNIkA/UG9tVONT_fI/AAAAAAAACbM/5CA4RNOUcRA/s640/IMGP1829.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/IMGP1477mJPG-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-yqWXZ7pZVR4/UG9tHVW6W6I/AAAAAAAACbM/m28NwaMmwOo/s640/IMGP1477m.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/DSC_0001mJPG-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-XQuaWB-nl5s/TsQdLXuL2aI/AAAAAAAABsI/IAILkrI9_Io/s720/DSC_0001m.JPG)

aby jednak nie było OT dziś był hi-beat vintage:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/of364_IMG_20130208_144527-1.jpg)

maki
09-02-2013, 00:25
Fajny bokej ;)
To 35mm DX na D800 ?

Tia

nowart
09-02-2013, 12:43
No i przyjechał :)
Na próbę, noc spędził na balkonie ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img89/859/img20130208092132.jpg)


Coś gorrąco u Was na balkonach o tej porze roku ;)
Możesz się pochwalić gdzie go kupiłeś za tysiaka? Jakiś link jeśli to nie problem?

Spinner
09-02-2013, 12:55
Dziś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/kz753_IMG_20130209_111830-1.jpg)

woytec60
09-02-2013, 13:20
A u mnie dziś Benek dla odmiany :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/94/be13101.jpg/)

mswilk
09-02-2013, 15:12
Coś gorrąco u Was na balkonach o tej porze roku ;)
Możesz się pochwalić gdzie go kupiłeś za tysiaka? Jakiś link jeśli to nie problem?

Tu temp. w pomieszczeniu, podbita dodatkowo ciepłotą ciała ;)
A co do miejsca kupna - aukcja na allegro, musisz śledzić.

nowart
09-02-2013, 19:01
Podbita temp. ciała? To jak to jest z pomiarami w tych zegarkach? Nie można skalibrować termometra tak, żeby nie zakłócała go ciepłota ciała? Jaki w takim razie jest jego sens skoro naręczny zegarek , żeby zmierzyć temperaturę musi leżeć metr ode mnie? :)

mswilk
09-02-2013, 19:03
Podbita temp. ciała? To jak to jest z pomiarami w tych zegarkach? Nie można skalibrować termometra tak, żeby nie zakłócała go ciepłota ciała? Jaki w takim razie jest jego sens skoro naręczny zegarek , żeby zmierzyć temperaturę musi leżeć metr ode mnie? :)

Pewnie można skalibrować, jeszcze nie rozgryzłem instrukcji ;)

cheyenne
09-02-2013, 22:36
Przepraszam za OT.
Dostałem dziś od żony białego G-shocka i jestem w rozterce.
Fakt lubię ubierać się w stylu trekingowo hikingowym, chadzam w dzinsach i butach trekingowych, bluzkach polo i t- shirtach. 18 lat skończyłem już 2 razy.
Niestety co do tego białego cuda mam wątpliwości
http://www.casio-polska.pl/casio-ga-110rg-7a-p-7549.html

Proszę o Wasze opinie. Może spróbować go wymienić?

nowart
09-02-2013, 22:46
Ale to Tobie ma się podobać czy nam?
Wg mnie bardzo nieczytelny, męczą mnie tak przeładowane tarcze na dodatek z mało widocznymi wskazówkami choć być może na żywo wygląda inaczej...

cheyenne
09-02-2013, 23:06
Chodzi mi tylko o kolor zegarka, czy biały nie jest za kontrowersyjny dla faceta. Co do tarczy to dla mnie jest ok.

Cosnek
09-02-2013, 23:16
Biały G-shock taki trochę dziwny, dla kobiety albo murzyna:) żart 8)

PiterM
09-02-2013, 23:54
Dziś tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/kz753_IMG_20130209_111830-1.jpg)

Klasyczny Fortis... no zdecydowanie na TAK!

maki
10-02-2013, 00:34
Podbita temp. ciała? To jak to jest z pomiarami w tych zegarkach? Nie można skalibrować termometra tak, żeby nie zakłócała go ciepłota ciała? Jaki w takim razie jest jego sens skoro naręczny zegarek , żeby zmierzyć temperaturę musi leżeć metr ode mnie? :)

Można kalibrować, ale sie tego nie robi bo trudno utrzymać zawsze takie same warunki styku z ręką. Wszyscy producenci uczciwie informują że pomiar jest wiarygodny po zdjęciu z reki i odczekaniu ok 15-20min. Taka niestety uroda tego parametru. tak samo jak informują że pomiar wysokości odbywa się na podstawie zmieniającego się ciśnienia. I w zależności od pogody w danej chwili na takiej samej wysokości może być inne wskazanie i wymaga to kalibracji w punktach o znanej wysokości. Upierdliwe to, ale tak działają wszystkie altimetry które wskazują na podstawie zmian ciśnienia. Tylko że mało kto czyta instrukcje i potem same awantury na forach i w recenzjach + z mordą do producenta, że bezwartościowy sprzęt.
Pozdr

woytec60
10-02-2013, 11:54
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/209/strela1002c.jpg/)

maki
10-02-2013, 12:29
Ruski jakoś mi średnio, ale ten Sztumanski wkusny.

Maro66.
10-02-2013, 14:34
Dzisiaj na łapie...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/8461490030_cda20b0b6a_b-1.jpg
źródło (http://farm9.staticflickr.com/8511/8461490030_cda20b0b6a_b.jpg)

Spinner
12-02-2013, 11:38
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.otofotki.pl/obrazki/bm457_IMG_20130212_093928-1.jpg)

robin102
12-02-2013, 12:08
Boszszsze kiedy ja będę miał taką Eternę, oby jeszcze w tym wcieleniu, bo w innym to wiadomo jakie się będzie miało hobby :)
Kurna ile to kosztuje w tej wersji jako nowe ?

Psychotrop
12-02-2013, 13:21
na necie znalazłem za ok 10k PLN :)

woytec60
12-02-2013, 13:46
Na mojej ulicy dziś


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/404/2013021202.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/688/2013021204.jpg/)

A już trzeci dzień nie pada ;)


Edit


Boszszsze kiedy ja będę miał taką Eternę, oby jeszcze w tym wcieleniu, bo w innym to wiadomo jakie się będzie miało hobby :)
Kurna ile to kosztuje w tej wersji jako nowe ?

Nie ekscytuj się tak ;)
Miałem czarną wersją na bransolecie, kupiłem jeszcze w dobrych czasach bo za 6k nówkę ale i tak sprzedałem.
Zegarek fajny, fakt, wykonany bardzo dobrze ale cena za zwykłą ETĘ w środku IMO nieadekwatna.
A przy dzisiejszych cenach wolałbym już takiego Seiko Marinemastera albo na grand Seiko zapolować, chociażby używkę.

Jednak jeśli tak Ci się podoba to dlaczego nie?
Twoja kasa a zegarek bardzo urokliwy ;)

Dyziek
12-02-2013, 13:48
Pytanko do specy:) Miał ktoś do czynienia z zegarkami Suunto Ambit ?

maki
12-02-2013, 14:00
Pytanko do specy:) Miał ktoś do czynienia z zegarkami Suunto Ambit ?

Najlepsze chyba z mozliwych źródeł informacji:
http://forums.watchuseek.com/f233/

Przyglądałem się kiedyś, ja osobiście chyba jednak Core, a w ogóle to Elementum Terra na brasolecie lub gumie:-)

Pozdr

Psychotrop
12-02-2013, 14:09
Na mojej ulicy dziś


czyżbyś mieszkał na północnej stronie w okolicy MANA ? :D

woytec60
12-02-2013, 14:16
Nie, bardziej w okolicy Huty czyli na osiedlu Wierzbowa.
A w ogóle to dość blisko jedynego u nas Statoilu i wiaduktu nad torami, tak pomiędzy.
To jednak jest już południowa strona Kamiennej chociaż bardzo blisko rzeki.

robin102
12-02-2013, 18:20
Na mojej
wykonany bardzo dobrze ale cena za zwykłą ETĘ w środku IMO nieadekwatna...
Skoro ludzie płacą za te KONTIKI 6-8 tys zł to cena jest dobra, bo przecież kupują.
Nie kupują ci co nie mogą kupić, albo ci co kupić nie mogą :)
Jestem w pierwszej, albo w drugiej grupie :)

woytec60
12-02-2013, 19:06
Jest i trzecia, ci co mogli kupić, kupili i zrezygnowali ;)

woytec60
13-02-2013, 12:58
A dziś zmiana


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/59/2013021302.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/152/2013021305.jpg/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/16/2013021304.jpg/)

Spinner
13-02-2013, 18:36
Nie no, zawsze zegarki trzeba kupować okazyjnie,frajda jest podwójna, ja miałem baaardzo okazyjną cenę:-)

robin102
15-02-2013, 22:43
Wojtek, a masz jeszcze tego białego Orienta Somes czy jakoś tak i skąd ten przydomek ? :)
Powiedz jeśli posiadasz jaka jest srednica tarczy w nim. Fajną recenzje tej zegarynki zrobiłeś i trochę ogólnie o tej ciekawej marce też.

woytec60
16-02-2013, 01:42
Jeśli przeczytałeś tę recenzję to jest tam napisane skąd nazwa Somes :)
Średnice podam Ci jutro...czyli dziś tylko już za dnia ;)

Spinner
16-02-2013, 12:07
Na CW widziałem, że jest na bazarku Somes jakby co:-)

robin102
16-02-2013, 15:37
Na CW widziałem, że jest na bazarku Somes jakby co:-)
Dzięki, dzięki właśnie zacząłem negocjalizować ;) cenę ze sprzedającym jak mi na pisał, że tarcza to ledwo 33 mm to praktycznie tyle, co w Alpiniście. Cholercia a tak mi się ten "prymitywny" zegarynek podoba.
Może jest ktoś chętny na Alpinizm zegarkowy ? :)

Endryou
19-02-2013, 14:59
Przywiało i mnie do tego wątku :)
Wczoraj i dziś taki sobie automacik:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img22/7035/dsc9282.jpg)

Pzdr

maki
20-02-2013, 14:21
BigMako mniemam?

Maro66.
20-02-2013, 16:04
Wczoraj:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img841/2738/mdsc0189.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img24/5775/mdsc0195.jpg)


Dzisiaj:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img21/4821/mdsc0209.jpg)

Endryou
20-02-2013, 16:45
BigMako mniemam?

Nie inaczej :)

Pzdr

woytec60
20-02-2013, 19:47
Maro66, chociaż każdy w innym stylu to wszystkie ładne :)

robin102
20-02-2013, 22:42
Maro ten białasek z "wczoraj" to co to za zegarynka. Fajna klasyka klasyki.

woytec60
22-02-2013, 13:48
Robin, tu masz ładnego chociaż bakterię ;)
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/82535-zegarki-ktore-zagraly-w-teledysku-kasi-sochackiej/#entry945580

A u mnie skromnie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/706/sesh220203a.jpg/)

robin102
22-02-2013, 14:27
Robin, tu masz ładnego chociaż bakterię ;)
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/82535-zegarki-ktore-zagraly-w-teledysku-kasi-sochackiej/#entry945580

Dzięki Wojtku za linka, ale na bakterjowy zegarek to ja jestem w stanie wydać góra 299zł :)
Znaczy się, że to ta sama marka co Maro66 pokazywał ? Tylko jaki to model ?
Masz Ty jeszcze tego Orienta z tą ekstrawagancką kopertą inną niż inne :)

woytec60
22-02-2013, 14:43
Bo Ty się nie znasz.
Wpisz sobie Grand Seiko w guglarkę i pooglądaj, kwarcowe też są ;)

A co do Orienta, mam, oczywiście tylko to jest Orient Star :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/39/os010317.jpg/)

Maro66.
24-02-2013, 11:55
Takie przymiarki sobie dzisiaj robię...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img705/4723/mdsc0212.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img717/2789/mdsc0216.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img805/6186/mdsc0229.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img90/6150/mdsc0231.jpg)

robin102
24-02-2013, 12:02
Maro66 ten ostatni z białą tarcza jaki to model bo szukam i nie odnajduję.
Jaki ma rozmiar LTL oraz ile w uszach i na kopercie ?

Maro66.
24-02-2013, 12:10
Proszę:
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/82317-edc-czesc-czwarta/

robin102
24-02-2013, 17:37
Proszę:
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/82317-edc-czesc-czwarta/
Dzięki Marku, a powiedz idzie gdzieś kupić ten zegarek cyrka za 500 -550 $

Maro66.
25-02-2013, 00:18
W takich pieniądzach nie spotkałem.

robin102
25-02-2013, 13:48
W takich pieniądzach nie spotkałem.
Marku, a za ile realnie w $ tak nóffka jest do kupienia hen tam w świecie za firewallem ?
i gdzie podpowiesz :)

Maro66.
25-02-2013, 23:13
Bladego pojęcia nie mam. Nigdy nie szukałem, a zegarek mam z polskiej dystrybucji.

shishang23
27-02-2013, 09:01
A co do zegarków, to umiem je zawodowo gubić 9już kilka), podobają mi się, ale generalnie przeszkadzają... Godzinę sprawdzam na telefonie

maki
27-02-2013, 16:22
no...nie ma to jak świeża krew w wątku...
Jaki ten fon, duży? mały? Jaki WR? Rezerwa chodu?
Może jakaś fotka?

BugsBunny
27-02-2013, 19:21
Takie przymiarki sobie dzisiaj robię...



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img805/6186/mdsc0229.jpg)



Cały czas mnie kusi ta Certina.... odpuściłem sobie ostatnio aukcję ale jak się znowu pojawi to pewnie pęknę :smile:

blizniak53
27-02-2013, 19:26
A ja już dobre 10 lat nie noszę zegarka i doskonale się z tym czuję.

Psychotrop
27-02-2013, 21:00
A ja już dobre 10 lat nie noszę zegarka i doskonale się z tym czuję.

tylko co to wnosi do tematu wątku ?
proszę przeczytać regulamin i stosować się do niego.

markow
27-02-2013, 22:40
nosze

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img15.imageshack.us/img15/8995/certina05nxzmniejszony.jpg)

Maro66 - co to Hamilton i jakies namiary...

Maro66.
27-02-2013, 23:01
Ten?
http://www.hamiltonwatch.com/en/gents/khaki/aviation/x-wind-auto-chrono/H77616533

robin102
28-02-2013, 09:25
Cały czas mnie kusi ta Certina.... odpuściłem sobie ostatnio aukcję ale jak się znowu pojawi to pewnie pęknę :smile:
Widziałeś na żywo tą Certinę. Miałeś na ręku ? O ile zegarek na dobrych zdjęciach prezentuje się ładnie o tyle na ręku już mniej ciekawie. Poza tym kosztuje straszne pieniądze jak na wielkoseryjną przemysłówkę dostępną w każdym sklepie nawet w wiejskim GeSie ;). Za tą kasę jak się rozejrzysz to jest sporo ciekawszych do kupienia. 2 tys albo blisko 2 tys za nią to straszna kasa. Można kupić jakieś rasowe SEIKO np. SARB któryś tam.
ps
brak lumy u mnie dyskwalifikuje ten czasomierz

markow
28-02-2013, 09:47
Ten?
http://www.hamiltonwatch.com/en/gents/khaki/aviation/x-wind-auto-chrono/H77616533

ten, ten... bardzo ciekawy :)

maki
28-02-2013, 10:07
Fotki stare, ale poszedł w ruch dzisiaj...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/p1305676312-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s2/v72/p1305676312.jpg)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/12/p1305676384-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s4/v68/p1305676384.jpg)

Dyziek
28-02-2013, 10:12
Nadal mi się podoba:)

woytec60
28-02-2013, 12:27
U mnie dziś Marshall


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/12/marsh280201.jpg/)

Cosnek
28-02-2013, 18:12
Zamowilem Parnisa z jacksontse.com; mial dojsc w tydzien/dwa, mijaja trzy i zegarka nie ma. Napisalem dzisiaj do nich maila typu "wtf?" ale grzecznie:) i czekam na odpowiedz. Macie jakies doswiadczenia z tym sklepem?

maki
28-02-2013, 22:55
spoko, mój miał też być w dwa a był w osiem. Ale to raczej poważni ludzie, kontakt niezły, choć w stylu: wait, will arive soon...
Ale doszedł.

Pozdr

Cosnek
01-03-2013, 00:44
Dzieki @maki uspokoiles mnie troche, 8 tygodni? hehe no w tej cenie nie bede narzekal... ;)

maki
01-03-2013, 15:18
Pochwal się jak dojdzie

woytec60
03-03-2013, 11:22
Oba się kręcą od wczoraj wieczór ale na łapę dziś idzie biały :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/96/sumovsos.jpg/)

bialogardzianin
06-03-2013, 20:35
U mnie (jeszcze) wiernie...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Aras
07-03-2013, 13:27
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/67367_457743330963351_1952395816_n.jpg)

fragles
08-03-2013, 12:41
Dzień dobry.
Dawno mnie nie było, bo nie kupuję już sikorów. Ale jakoś tak się złożyło, że wczoraj przyszła paka :-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/03/edeklato-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/edeklato.jpg)

emet_b
08-03-2013, 13:21
fragles, widziałem na GMT i już wczoraj na tym forum wysłałem Ci PW-rzuć okiem proszę ;)

mancini
09-03-2013, 09:11
Czy te zegarki są warte uwagi jeśli chodzi jakość wykonania, trwałość i niezawodność.

http://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-lz127-graf-zeppelin-gmt-7642-5
http://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-lz127-graf-zeppelin-dual-time-7644-5
http://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-100-years-zeppelin-gmt-7640-1
http://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-100-years-zeppelin-chronograph-7680-1

woytec60
09-03-2013, 11:54
Przyzwoicie wykonane na przeciętnych kwarcowych werkach. Zauważ tylko, że wszystkie mają mineralne szkiełka, łatwiej zarysować niż szafir.
Tyle, że w takiej cenie znajdziesz coś bardziej atrakcyjnego wśród japońskich zegarków ;)

A u mnie Kitajec


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/850/zu080301.jpg/)

BugsBunny
09-03-2013, 15:32
Widziałeś na żywo tą Certinę. Miałeś na ręku ? O ile zegarek na dobrych zdjęciach prezentuje się ładnie o tyle na ręku już mniej ciekawie. Poza tym kosztuje straszne pieniądze jak na wielkoseryjną przemysłówkę dostępną w każdym sklepie nawet w wiejskim GeSie ;). Za tą kasę jak się rozejrzysz to jest sporo ciekawszych do kupienia. 2 tys albo blisko 2 tys za nią to straszna kasa. Można kupić jakieś rasowe SEIKO np. SARB któryś tam.
ps
brak lumy u mnie dyskwalifikuje ten czasomierz

Widziałem, fajny jest, taki w sam raz, poza tym ja nie chcę nic dużego a to jest 39mm.
SARB mi się nie podoba, mam 5 military i jest świetny tylko rezerwa chodu nędzna i szkło się rysuje.

Odkryłem że wersja nielimitowana DS-1 day-date też występuje z antracytową tarczą i ma lumę :D

Maro66.
10-03-2013, 01:12
Tak, tylko koperta jest trochę grubsza i brakuje wyśrodkowania koronki (góra - dół). Jak się człowiek przyzwyczai do zwykłej, to day date dziwnie wygląda...

woytec60
10-03-2013, 14:05
dziś też "skośnooki" ale szlachetniejszy ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/37/os100302.jpg/)

BugsBunny
10-03-2013, 17:13
Zaczęła mi chodzić po głowie Marina - oczywiście dalekowschodnia, Parnis znaczy. Podoba mi się ten design, PAMa nie kupię nawet jeśli wygrałem dzisiaj w lotto.
Myślałem o czymś takim:

http://www.ebay.pl/itm/261176931800?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

I teraz pytanie: czy ktoś z Was taki ma albo miał, gdzie kupował i jak to wyglądało? Czy luma faktycznie jest tak nędzna że trzeba ją poprawiać?
Spotkałem się z opisami od entuzjastycznych po równojadące - wychodzi że można trafić zegarki o bardzo różnej jakości wykonania.

Ten zalinkowany wygląda jakościowo super, ma nawet szafirowe szkło co jest chyba rzadkością w takich zegarkach, ale wszędzie piszą że takie cusie to w granicach 300-400zł powinny kosztować.

Piszę tu bo na zegarkiclub mnie zaraz zjedzą, żem dziad kupujący podróbę bo nie mam na oryginał. A mnie to dynda, może mieć na tarczy "Made in China" zamiast "Marina", to nie do lansu.

mswilk
10-03-2013, 17:57
Zaczęła mi chodzić po głowie Marina (...)

Mam taki model, tyle że czarny (http://www.tomsky.com.pl/?52,zegarek-parnis-mm-44mm-power-reserve-pvd)
Świetny zegarek, ale fakt że luma i seryjny pasek - do poprawy / wymiany.

BugsBunny
10-03-2013, 18:14
Mam taki model, tyle że czarny (http://www.tomsky.com.pl/?52,zegarek-parnis-mm-44mm-power-reserve-pvd)
Świetny zegarek, ale fakt że luma i seryjny pasek - do poprawy / wymiany.

dzięki, widzę że bym sporo przepłacił chociaż ten z UK ma niby szafirowe szkło

Squier
10-03-2013, 19:53
Dokładnie taki sam zegarek miałem w wersji czarnej z takim samym mechanizmem.
Niestety zegarek miał wadę, mianowicie zacinal się o 9:40.
Chciałem wymienić, okazało się, że wszystkie egzemplarze tak miały. Niestety Parnis to nic innego jak własna marka producenta replik. Porównanie z repliką PAMa nie daje złudzeń...

BugsBunny
10-03-2013, 20:07
Dokładnie taki sam zegarek miałem w wersji czarnej z takim samym mechanizmem.
Niestety zegarek miał wadę, mianowicie zacinal się o 9:40.
Chciałem wymienić, okazało się, że wszystkie egzemplarze tak miały. Niestety Parnis to nic innego jak własna marka producenta replik. Porównanie z repliką PAMa nie daje złudzeń...

Odsyłałeś do sklepu?

Kupiłem, jak będzie bardzo tandetny to zwrócę - mam 10 dni.
PAM to inny świat jakości, ale 100x więcej za zegarek to przesada

Squier
10-03-2013, 20:40
Tak, miała być wymiana, czekałem na nową dostawę i też przyszła wadliwa. Przeszła mi ochota na Parnisa, odebrałem pieniądze.

Cosnek
11-03-2013, 11:09
Nie zamawiajcie przypadkiem w jacksontse.com, już ponad miesiąc czekam na przesyłkę.

woytec60
11-03-2013, 14:17
Nie było poczytać wcześniej o nim na ChW?
Z Jacksonem zawsze są problemy :/

Beson
11-03-2013, 23:53
Co myślicie o tych dwóch Timex'ach? Zegarek typowo sportowy do "roboty".


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.demus-zegarki.pl/data/gfx/pictures/medium/8/9/15198_1.jpg)
http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-15198-Zegarek-Timex-Adventure-Series%E2%84%A2-Tide-Temp-Compass-T2N720.html


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.demus-zegarki.pl/data/gfx/pictures/medium/0/3/16030_1.jpg)
http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-16030-Zegarek-Timex-IQ%E2%84%A2-Fly-Back-Chrono-T49865.html

Zastanawiam się nad tym drugim.

!AGresT
12-03-2013, 13:05
A u mnie Kitajec


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/850/zu080301.jpg/)

可爱 [kě ài]*

Gdzie kupiony?

________
* śliczny

woytec60
12-03-2013, 13:14
Gdzieś tu: http://forums.watchuseek.com/f72/seagull-1963-reissue-available-seagull-hk-directly-420653.html
Sprowadził go ktoś dla mnie :)

!AGresT
12-03-2013, 13:16
Już myślałem, że u nas ktoś się za import wziął.

woytec60
12-03-2013, 13:35
Toteż ludzie importują ale dla siebie, po sztuce, dwie ;)

maki
12-03-2013, 15:53
Co myślicie o tych dwóch Timex'ach? Zegarek typowo sportowy do "roboty".


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.demus-zegarki.pl/data/gfx/pictures/medium/8/9/15198_1.jpg)
http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-15198-Zegarek-Timex-Adventure-Series%E2%84%A2-Tide-Temp-Compass-T2N720.html


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.demus-zegarki.pl/data/gfx/pictures/medium/0/3/16030_1.jpg)
http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-16030-Zegarek-Timex-IQ%E2%84%A2-Fly-Back-Chrono-T49865.html

Zastanawiam się nad tym drugim.

Co tu sądzić, kwarcowy Timex z typowym dla niego "dizajnem" (do jakiej roboty to pasuje?), i pewnie co gorsze typowo zamotaną obsługą.
Ja osobiście Timexa nie planuję już chyba nigdy.

Pozdr

Beson
12-03-2013, 17:31
Właśnie miałem na ręku oba, nie wiem na który się zdecydować.

sokolnik
12-03-2013, 17:52
a mi dziś stanął ... zegarek