Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...
Robi, ta limitka Steiniego powala...
robin102
06-12-2011, 23:45
Robi, ta limitka Steiniego powala...
Oj strasznie.
---------------------------
Chyba nawet nie były jakoś mocno drogie
woytec60
07-12-2011, 00:06
Tylko, że wersja stalowa jest na żelastwie, a ja chce na pasku.
Te czarne też mnie trochę niepokoi czy to się nie wytrze w pół roku ?.
A co to za argument?
Pasek zawsze można dokupić a kosztuje znacznie taniej niż bransoleta.
Za to przy odsprzedaży bransoleta to atut.
A co tej czarnej powłoki to nie mam pojęcia jakie to trwałe.
Stal nie wytrze się na pewno.
woytec60
07-12-2011, 11:13
A dziś na łapie maluszek explorerek
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/198/se02.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/522/se01.jpg/)
Moja ulubiona (i jedyna) "piątka" :)
robin102
07-12-2011, 11:38
A co to za argument?
Taki, że za bransoletę trzeba zapłacić przy kupnie zegarka i to więcej niż za porządny pasek.
Za to przy odsprzedaży bransoleta to atut.
Ja już po terapii jestem :)
Słowo sprzedawanie teraz jakieś mi obce już zupełnie :mrgreen:
----------------
a ten maluszek SEIKO śliczny gdyby nie te wielkie okno na datę, i jeszcze w ramkę go wzięli, zamalować trzeba by tą złota ramkę
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img812.imageshack.us/img812/8742/rx1655explorer01.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img815.imageshack.us/img815/6681/687673459oceangmtvintag.jpg)
Czym się różni wróbelek?
Bardzo mi się spodobał ten Steinhart ale tak ewidentnej podróby nie kupię :/
Niech no tylko Parnis wypuści "podróbę" to na pewno kupię :D
A jak euro trochę potanieje to i Steinharta :D
woytec60
07-12-2011, 14:02
Taki, że za bransoletę trzeba zapłacić przy kupnie zegarka i to więcej niż za porządny pasek.
Ja już po terapii jestem :)
Słowo sprzedawanie teraz jakieś mi obce już zupełnie... :mrgreen:
Taak, na pewno...a kto dopiero co Orienta sprzedawał?
Posłuchaj mnie i kupując zegarek myśl od razu o jego odsprzedaży, wcześniej czy później każdy się znudzi.
a ten maluszek SEIKO śliczny gdyby nie te wielkie okno na datę, i jeszcze w ramkę go wzięli, zamalować trzeba by tą złota ramkę
Cóż zrobić, jest jaki jest.
Ramka zaś jest srebrna jak indeksy i wskazówki.
bialogardzianin
07-12-2011, 15:08
wykukałem w Aparcie na wielkiej promocji, zegarek fajnie wykonany jak za te 1300zł, nakładane indeksy, ładna duża jasna tarcza. Fajne na ręku leży, tylko ta nazwa :( ;)
http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,2,Louis_Erard,1145
są na wyprzedaży z białą i czarną tarczą, no i są dni tygodnia nas przyzwoitym mechanizmie ETA 28xx
a upewniłeś się czy 40mm z koronką czy bez? Taki w sumie w Twoim guście, z taką przeceną (pewnie to cena za którą apart kupił) mógłbyś się skusić. ;)
robin102
07-12-2011, 16:09
Taki w sumie w Twoim guście,...
pewnie chciałeś powiedzieć, że w dziadkowym guście :twisted:
Posłuchaj mnie i kupując zegarek myśl od razu o jego odsprzedaży, wcześniej czy później każdy się znudzi.
.
Nie ze mną te numery Bruner, przeca pisałem, że po terapii jestem :mrgreen:
Jeden jedyny na zawsze :) i musi być porządny
Może jakis Hamilton Viewmatic albo Mido Baroncelli?
woytec60
07-12-2011, 18:16
Nie ze mną te numery Bruner, przeca pisałem, że po terapii jestem :mrgreen:
Jeden jedyny na zawsze :) i musi być porządny
Dobra, dobra...kup ten zegarek, pokaż go tu a ja już Cię przypilnuję na forach.
Wcześniej czy później pójdzie do ludzi.
taki tam......
http://digifoto.pl/forum/citek.jpg
Fajny Citek, miałem takiego - wdzięczny model:-)
U mnie dziś:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/mq991_DSC_1395m.jpg)
taki tam......
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://digifoto.pl/forum/citek.jpg)
Ale fajny pasek :-P
robin102
07-12-2011, 22:18
Pasek to chyba od PATINI z Koszalina.
Konrad jakiej jest grubości ?
Może ktoś zna tego Citka ? Co to jest ?
Jakiś numer referencyjny, bo mam tylko obrazki.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/1700653d-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/1700653d.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/1700653gross-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/1700653gross.jpg)
przyglądałem się temu Citkowi jakiś miesiąc temu, ale byłby to 3 citek w kolekcji więc odpuściłem.
Robert - to Citizen NJ0011-01E
Konrad jakiej jest grubości ?
Konrad na zimę mógł ciut przytyć. ;)
woytec60
07-12-2011, 22:38
Robin, NJ0011-01E na gumie a NJ0010-55E na bransolecie.
Jeszcze jest niebieski: NJ0010-55L na stali a na gumie nie wiem.
Oglądałem ten czarny, takise...
bialogardzianin
08-12-2011, 00:30
Robin, nie wygłupiaj się i odpuść tego Citka (bez dni tyg), sprzedasz go szybciej niż kupisz. ;) Dla Ciebie tylko niebieska "piąteczka" lub podobny czarny. Mi ten Ralf Tech spodobał się:
http://4.bp.blogspot.com/--E2vFi91YIk/TtYJOHJfHqI/AAAAAAAAS_Y/DZli-75n0J0/s1600/RALF%2BTECH%2BWRX%2B%2BA%2BHybrid%2BKHB.jpg
Fajny Citek, miałem takiego - wdzięczny model:-)
U mnie dziś:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/mq991_DSC_1395m.jpg)
No dobrze, śliczny jest, ale jakiś link czy choćby nazwa to by się przydała bo to nie forum zegarkowe, a ja też chciałbym wiedzieć :)
Wojteksw
08-12-2011, 13:47
Panowie, znawcy zegarków. Jak wyciągnąć koronkę do nakręcania, zegarek Orient. Nie zaglądałem do niego 20 lat, z tego co pamiętam to naciskało się w miejscu oznaczonym Nr 1, ale nie jestem pewien. Bardzo mocno siedzi i nie chce wyjść. Proszę o propozycje. Przepraszam za jakość fotki, pośpiech.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/52/dscn8615i.jpg/)
To Samson SWC Day Date + 24-Hours Automatic Wristwatch ;-)
robin102
08-12-2011, 14:39
Panowie, znawcy zegarków.
he he my tu raczej kupowacze i podziwiacze zegarków, a nie ich naprawiacze
Szukaj pomocy na forum zegarkowym, tam zegarmajstry zaglądają
Ciekawostka, model mechanizmu w tym Twoim 20 letnim Oriencie ma takie samo oznaczenie jak współcześnie używane 46xx. czyżby nic nie zmieniali tyle lat :)
Wojteksw
08-12-2011, 15:17
Ja wprowadziłem w błąd, do zegarka nie zaglądałem około 20 lat bo leżał w szufladzie. Faktycznie kupiłem go prawdopodobnie w 1979 r, dokładnie nie pamiętam. W rzeczywistości wygląda znośnie i jeszcze nadaje się jako roboczy przy pracach na działce. Mechanizm chodzi bardzo dobrze, tylko odkleił się napis Orient i blokował centralną wskazówkę. Napis udało mi się wydobyć, uchylając mechanizm. Ale aby przykleić, muszę cały mechanizm wymontować, lecz tak jak pisałem nie potrafię odblokować pokrętła. Na forach zegarkowych poczytam, może był taki temat. Dla jednej czynności nie będę zakładał konta.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/521/dscn8617a.jpg/)
Święta idą, niektórzy zmieniają avatary, inni wieszają lampki w oknach, można kupić krawaty z gwiazdkami, choinkami..
Macie jakieś specjalne, świąteczne wersje pasków dla waszych zegarków?
krzysztof jot
08-12-2011, 16:52
Święta idą, niektórzy zmieniają avatary, inni wieszają lampki w oknach, można kupić krawaty z gwiazdkami, choinkami..
Macie jakieś specjalne, świąteczne wersje pasków dla waszych zegarków?
hm.. avatara mógłbym zmienić i przetrwać święta, jednak noszenie zegarka na pasku z motywem świątecznym odbiłoby się zmianami w mojej psychice...
Wojteksw
08-12-2011, 19:26
Mój problem rozwiązany, napis ponownie przyklejony.
bialogardzianin
09-12-2011, 13:58
he he my tu raczej kupowacze i podziwiacze zegarków...
Skoro tak, to proszę o wypowiedzi forumowych autorytetów w dziedzinie diverków Seiko- wczoraj w sklepie stacjonarnym TT zmierzyłem Monsterka SKX779K z mechanizmem 7s26 (spisałem sobie w fonie symbole z etykietki, był z czarną tarczą, w promocji). Zapiąłem go i zdziwiłem się jego średnicą, że jest taka sobie, nie jakaś tam "monsterowata". ;) Moze to wynika z tego, że mam Vostoka, który jest swoistym monsterkiem, ale mniejsza o odczucia. No i dowiedziałem się od jednego z naszych, że ponoć są dwa modele monstera, mniejszy i większy. Proszę o wklejenie zdjęć/ linków do modelu większego od SKX779K, o ile taki istnieje. Wychodzi bowiem na to, że ja mierzyłem mniejszy model (fotkę sobie fonem strzeliłem na pamiątkę), ale może chodzi o samuraja lub prospex? Proszę o wsparcie, bo choruję na pomarańczową tarczę (big mako fajny, ale ja choruję na pomarańczowego automatycznego seikocza- no nic nie poradzę na to). :)
(wpisz w wyszukiwarce w alle... seiko monstar) te mniejsze to SNZF (z 5 na tarczy) a ty mierzyłeś SKX...
Monster to raczej z wyglądu a nie gabarytó :)
a taki http://bit.ly/uz2cMi ?
robin102
09-12-2011, 16:56
ten ładniejszy :) bardziej męski ;)
http://www.minutemachines.com/watches/Seiko/Samurai.html
tak przy okazji to ten samuraj z tych zdjęć ma oryginalne wskazówki ? czy nie ?
bialogardzianin
09-12-2011, 17:44
Czy można kupić gdzieś takiego ślicznego, nowego, pomarańczowego Samuraja http://zegarkiclub.pl/forum/topic/7535-seiko-sbda005-orange-samurai/ (pomijam oczywiście pasek nato)? SDBC005 to inna/nowsza wersja Samuraja czy Monstera? Ten SDBC005 to chyba do kupienia współcześnie pod nazwą Prospex, tak? Nad nim zastanawiałem się, ale cena odrzucała z lekka. Dziś jednak stwierdzam, że pomarańczowy przystojniak SDBA005 to jest to, co muszę mieć. ;)
SDBC005 to jest Sumo.
Na WUSie masz nawet wątek napisany pod Ciebie :)
http://forums.watchuseek.com/f21/orange-seiko-diver-203765.html
a i jeszcze jest takie coś:
http://www.seikoclubsg.com/forums/viewtopic.php?f=2&t=412&start=0
Przewodnik Zbieracza Monsterów;
http://forums.watchuseek.com/f281/collectors-guide-all-seiko-monster-variants-incl-night-trek-monsters-219920.html
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/img51/8650/img0009nr.jpg)
bialogardzianin
09-12-2011, 18:46
SDBC005 to jest Sumo.
Na WUSie masz nawet wątek napisany pod Ciebie :)
http://forums.watchuseek.com/f21/orange-seiko-diver-203765.html
a i jeszcze jest takie coś:
http://www.seikoclubsg.com/forums/viewtopic.php?f=2&t=412&start=0
Dzięki! No to ja już wiem, że pomarańczowy monster odpada raczej, a jak już to na gumie lub nato.
Zatem, pomarańczowe obiekty w kolejności intensywności pożądania:
1. SDBA005 "Samurai"
2. SBDC005 “Sumo”
3. SKX011J
kto ma i pochwali się (bo nie przebrnę przez wszystkie strony)? ;)
ja miałem Przyjemność ponosić Sumo.
Z premedytacją napisałem przez "P", bo to najwygodniejszy zegarek jaki miałem na przegubie, a było ich około 15 ;)
Potwierdzam to co piszą na forach-idealnie wyprofilowana koperta i uszy.
gdyby tylko € nie stało tak wysoko... :(
bialogardzianin
09-12-2011, 19:00
...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img51.imageshack.us/img51/8650/img0009nr.jpg)
ooo, to ja mierzyłem wczoraj pierwszego z lewej od góry i wygląda MZ lepiej od pomarańczowej wersji.
EDIT: dla zainteresowanych- promocja w koszalińskim Time... za niecałe 1100pln.
robin102
09-12-2011, 19:25
Matko z córkom to nie może być prawda, że jeden zegarek ma tyle żyć :mrgreen: co to się w tym Seiko wyrabia.
ładny i nie drogi
http://www.21jewels.com/productsdetail.asp?getproductid=1088&start=1&getbrand=1&getproducttype=1
ten od prawej piękny
http://yeomansweblog.wordpress.com/2007/08/09/orange-to-orange-comparison-skx011j-vs-skxa55k/
to jest nie do ogarnięcia :mrgreen:
bialogardzianin
09-12-2011, 19:38
Matko z córkom to nie może być prawda, że jeden zegarek ma tyle żyć :mrgreen: co to się w tym Seiko wyrabia.
ładny i nie drogi
http://www.21jewels.com/productsdetail.asp?getproductid=1088&start=1&getbrand=1&getproducttype=1
ten od prawej piękny
http://yeomansweblog.wordpress.com/2007/08/09/orange-to-orange-comparison-skx011j-vs-skxa55k/
to jest nie do ogarnięcia :mrgreen:
Na tą chwilę nie do ogarnięcia, masz rację, zważywszy, że ten podlinkowany z 21jewels i ten z prawej określony przez Ciebie jako piękny to ten sam model! ;)
robin102
09-12-2011, 19:49
Rozprzestrzeniajcie chorobę, bawcie się w te Seiko co to nawet nie wiadomo co jet kto co najwyżej, że to imię żeńskie odpowiednik polskiego Lodzia, czyli Leokadia :razz:
beze mnie :)
Mierzyles normalnego Monstera, SKX779 to czarny a SKX781 pomarańczowy... Pomarańczowy Samuraj jest od lat niedostępny... Sumo to jest ganialny zegarek, genialnie profilowany, świetny mechanizm... SKX011 to pomarańczowa wersja SkX007, dla mnie za mały... Pamiętaj, że divery Seiko łatwo jest modować/tuningować...
BTW - dziś było tak samo jak miesiąc temu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/ix514_IMGP2058m-2.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-7pz8udfNipI/Tr6V4lgyaSI/AAAAAAAABnU/0K1-BbCkDfs/s720/ix514_IMGP2058m.jpg)
a co do diverów Seiko, to miałem Sumo Blue, przekozak jak dla mnie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/DSC_6712m-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-oWQtPwLYrrc/TXK3WzSqtUI/AAAAAAAAApQ/BFfruJDlrhc/s640/DSC_6712m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/DSC_6713m-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-WSXK1ysGYZM/TXK3XH-eTFI/AAAAAAAAApU/DMeKQGvkFAc/s640/DSC_6713m.jpg)
a i pomarańczowy Monster także zagościł u mnie nie jeden raz:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/M-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-Om1Gp44D5Hs/TXK43yfeRPI/AAAAAAAAApk/_XMCK-ZMCeA/s720/M.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/DSC_7289m-2.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-TnxDylsuvV8/TXK43zY7OfI/AAAAAAAAApo/JVtG8FtlR94/s640/DSC_7289m.jpg)
bialogardzianin
09-12-2011, 22:22
Ojej, dzięki Spinner za wstawki! moim marzeniem jest pomarańczowy diverek Seiko i upatruję sobie modelu, który spełni moje oczekiwania. Jak juz wyżej napisałem, nr 1 samurai, nr 2 sumo- ten Twój niebieski równie piękny jest, ale ja muszę mieć pomarańczowego- tak to czuję i już. pomarańczowy Monster nie pasi mi, no chyba, żeby miał zmyślne ubranko, ale wówczas jako nr 3 (o dziwo z czarną tarcza ten model bardziej mi się podoba). Sumo wyglądem zbliżony nieco do Samuraia i do Big Mako. Tak wygląda monsterek na mej łapie (sorry za jakość- robione komórką, emocje, itp.):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
To jaki pomarańczak Seiko pasowałby mi rozmiarem najlepiej (najlepiej automat)? :)
Mi BM także podoba się chyba bardziej... Pamiętaj, że praktycznie do każdego divera Seiko włożysz pomarańczową tarczę...;-)
bialogardzianin
09-12-2011, 22:51
Mi BM także podoba się chyba bardziej... Pamiętaj, że praktycznie do każdego divera Seiko włożysz pomarańczową tarczę...;-)
No Robin zachęcał mnie do Big Mako, nie powiem- ma w sobie coś, ale... to nie Seiko, dlatego jest 4 w kolejce. :(
A propos, widziałem na ebayu same tarcze do kupienia, trzeba by tylko dobrać odpowiedni rozmiar. Samemu da się podmienić tarczę/ wskazówki (posiadając odpowiednie śróbokręciki), czy lepiej tego nie robić?
Rozważałem wcześniej kupno pomarańczowego VE Expedition, ale ostatecznie wybór padł na niebieskiego. :)
Samuraj przede wszystkim, a Sumo jako drugi, urzekają piękną sylwetką swych kopert. :)
Oki, modowanie też fajna sprawa - możesz zrobić zegarek pod siebie, zobacz co kolego z forum CW zrobił ze swoim SKX007:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/soxa9-2.jpg
źródło (http://sloik.pl/cyk/soxa/soxa9.jpg)
reszta:
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=7458&start=0
a tutaj masz różne ciekawe mody:
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=1859&start=0
bialogardzianin
09-12-2011, 23:26
Oki, modowanie też fajna sprawa - możesz zrobić zegarek pod siebie, zobacz co kolego z forum CW zrobił ze swoim SKX007:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/soxa9-2.jpg
źródło (http://sloik.pl/cyk/soxa/soxa9.jpg)
reszta:
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=7458&start=0
a tutaj masz różne ciekawe mody:
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=1859&start=0
Matuchno! Oczom nie wierzę, jakie upgrade'y tam odchodzą! No ale mi by było żal tak od razu modować, ponosiłbym jakiś czas niezmieniony. ;) Ale, napisałeś na tamtym forum, cyt. "...Suuuuper, ja od dawna mysle o takim ale na żółwiu 6309, baze juz nawet kupilem i o meshe wypytałem zacne grono......"- pochwal się! :)
Chyba zarejestruję się na CW. :)
Ale się wątek rozchodził:-)
bialogardzianin
09-12-2011, 23:38
Ale się wątek rozchodził:-)
Bo się nowy marnotrawny pojawił. Wszystkiemu winien Robin! :P
Niestety jeszcze nie zrobiłem...;(
bialogardzianin
09-12-2011, 23:44
Ale ten mod Pana Strixa na meszu to istne pomarańczowe cacko! Czyli są dwie drogi:
a) kupujemy sobie pomarańczowego Samuraja lub Sumo i cieszymy się
b)) kupujemy coś używanego plus pomarańczową tarczę i inne precjoza i działamy? :)
Z tym, że trzeba zakupić jeszcze wkrętaki, młotki, prasy i inne...
Robisz zakupy u Yobokies albo ś.p. Noaha i w sumie każdy normalny zegarmistrz zrobi resztę za Ciebie:-)
bialogardzianin
09-12-2011, 23:57
Robisz zakupy u Yobokies albo ś.p. Noaha i w sumie każdy normalny zegarmistrz zrobi resztę za Ciebie:-)
Inspiracja http://s161.photobucket.com/albums/t208/yobokies/Mods/?start=all :)
A może Tsunami?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/viewThumbjspfileID251891293sizefull-2.jpg
źródło (http://thumbs.freewebs.com/Members/viewThumb.jsp?fileID=251891293&size=full)
bialogardzianin
10-12-2011, 00:20
Oj nie, na inną tarczę zasługuje. Bardziej taki http://s161.photobucket.com/albums/t208/yobokies/Mods/?action=view¤t=IMG_0335.jpg
Efekt promocji w Time Trendzie - Nautica A31509G. Cena zmniejszona z 1199 na 605 :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysiek-rutkowski.com/ciekawe/nautica)
Moje pytanie tylko, może wie ktoś, jak ustawia się tą opcję, która ODLICZA czas do zera, syygnalizując bodajże na 10 sekund przed końcem czasu ciągłym "pikaniem"? W instrukcji nie natknąłem się na to, a raz przypadkiem jakoś to ustawiłem.
a co do instrukcji to firma mogłaby się postarać bardziej czytelną instrukcje bo janic nie kumamz tego
witam,własnie tez nabyłem nautice a51509g zegarek prezentuje sie znakomicie ale co do instrukcji to za chiny nie mogę nic zrobić. jedynie co to rozgryzłem ustawienie daty godziny i alarmu. a jak sie zeruje obydwie wskazówki.
bialogardzianin
10-12-2011, 13:26
Robisz zakupy u Yobokies albo ś.p. Noaha i w sumie każdy normalny zegarmistrz zrobi resztę za Ciebie:-)
A bezel też idzie podmienić w każdym Seiko, na przykład w SKX011J1? Czy spotykane są różne średnice gwintu bezeli?
Póki co, niezmiennie (jeszcze ;) ):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Możesz zmieniać bezele albo wkłady - co jest bardziej proste, look:
http://www.10watches.com/apps/webstore/products/category/12255?page=1
;)
Edit:
Ja np kiedyś wyjąłem z SKX011 wskazówki i wkład bezela i wsadziłem inne:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/DSC_5377m-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-bPGBkyDFmUc/TXK7trq9TSI/AAAAAAAAAqw/NGMuUUL8l00/s640/DSC_5377m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/DSC_5378m-1.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-clXNvHZcD74/TXK7tpF91wI/AAAAAAAAAqo/YBzxdVQnwK8/s640/DSC_5378m.jpg)
a te z SKX011 wsadziłem do SKX007;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/dsc5407m-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-ZDRrK1Q0DZs/TXK9sl4nBMI/AAAAAAAAArs/Bt4wD5ih8qs/s640/dsc5407m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/DSC_6888m-2.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-56PVPHHnIsw/TXK53Mo9VwI/AAAAAAAAAqA/wLs1DFdQNK4/s640/DSC_6888m.jpg)
Ogranicza Cię tylko wyobraźnia;)
woytec60
12-12-2011, 12:45
Już poniedziałek...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/338/ar01.jpg/)
robin102
12-12-2011, 17:39
Jak tak oglądam i czytam o SEIKO w sieci to odnoszę wrażenie, że własciciele to jakaś sekta, czy inne zgromadzenie wyznawców SEIKO
;););)
Bo jak kupisz porządne Seiko na 6R15 np (nie wspomnę o lepszych) to potem, przy kolejnych zakupach, czesto "słismejdów" podwajasz kwotę , potrajasz i co... I nic, okazuje się, że często jest gorzej niż w tym "dennym Seiko"...;-)
woytec60
12-12-2011, 23:08
Prawda? :)
Trzeba posmakować to się wie.
Bo jak kupisz porządne Seiko na 6R15 np (nie wspomnę o lepszych) to potem, przy kolejnych zakupach, czesto "słismejdów" podwajasz kwotę , potrajasz i co... I nic, okazuje się, że często jest gorzej niż w tym "dennym Seiko"...;-)
Tak abstrahując, to co może być lepiej albo gorzej? Bo jeśli chodzi o dokładnośc chodu, to ja nie mam złudzeń i byle kwarcyk jest dokładniejszy :-)))
nie oszukujmy się, chodzi o kopertę:-) i te napisiki:-) i te wewnętrzne poczucie spokoju, że to automat na rączce a nie kwarc:-) a i tak tego 99% ludzi nie ma szansy zrozumieć ani zauważyć, bo niby jak? Ludzie nie wiedzą co to płynąca sekunda :-)))))
Z płynącą sekundą już kwarce zaczynają sobie radzić i to niezbyt drogie, vide seria Precisionist Bulovy np:
http://www.youtube.com/watch?v=GGq_iYVg1Ug
http://www.youtube.com/watch?v=zPZPsimxteA
no i masz odchyłki 10sek na ... rok...:razz:
Co nie kuś, face it, przeprośmy się z kwarcykami i skończmy te mitomaństwo automatyczne:-))))))
robin102
13-12-2011, 11:48
i o dokładnośc chodu, to ja nie mam złudzeń i byle kwarcyk jest dokładniejszy :-)))
No nie wiem , nie wiem mój Kemmner po dotarciu mógłby stanąć w zawody z niejednym kwarcykiem. Ładnie mi go Roland wyregulował przed zakupem, o co prosiłem.
Co do SEIKO to cóż ta marka u mnie leży z powodu masakrycznej mnogości takich samych zegarków opartych o model "5" z malutkimi tarczami, krótkimi wskazówkami w wielkich kopertach. Bajzel totalny i kociokwik mają. Dystrybucja ciekawszych modeli kulej strasznie. Choć trzeba oddać, że mechanizmy SEIKO robi świetne. Miałem w sumie dwa SEIKo tanie i aby uruchomić zegarek z postoju wystarczyło go lekko dotknąć i już chodził. Niestety szwajcarska ETę trzeba nieźle machnąć aby ruszyła. No i seikacze pięknie cykają, Eta jakos nerwowo chodzi.
ALpinist , Coctail oraz SKX007 to chyba najciekawsze zegarki od SEIKO, bo nawet seria GRAND jakieś nijakie takie, zupełnie podobne do niczego.
Klasyk 38mm dziś cały dzień:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/mu743_IMGP2184m.jpg)
robin102
13-12-2011, 23:33
No piękny piękny, żeby miał 40mm byłby już mój :)
Przy Twojej suchej witce vel przeszczepie nie musisz się obawiać takiego rozmiaru:-P
bialogardzianin
14-12-2011, 14:00
Wiem, że nasz kolega forumowy ma Deep Blue. Ja się Was pytam ogólnie, co sądzicie o tych dwóch modelach:
1) http://en.bensontrade.nl/watches/deep-blue/deep-blue-ocean-diver-500-orange/
2) http://en.bensontrade.nl/watches/deep-blue/deep-blue-diver-t100-daynight-orange/
Czy ten werk Seiko to jakiś dobry?
robin102
14-12-2011, 14:05
A to przypadkiem nie ten sam mechanizm co masz w Vostoku GAZie ? Bym się nie zdziwił :) oznaczenie podobnie się zaczyna NH 25
Drugiego takiego samego bym nie kupił :mrgreen:
Jak już to tego na ETA bierz, bo głębiej możesz zanurkować i tam pod wodą dokręcić zegarek albo go tam zatrzymać stop sekundą ;)
zadziorne automatyczne męskie SEIKO za całkiem nie wielkie pieniądze jak by ktoś szukał pod choinkę
http://img64.imageshack.us/img64/7941/seikossa003k23.jpg
http://mywatcheshub.com/seiko-kinetic/seiko-men-kinetic-4r37-100m-analog-sport-watch-xpress-ssa003k2-p-7198/
trochę o silnikach w SEIKO
http://www.seikowatches.com/support/ib/index.html
bialogardzianin
14-12-2011, 14:18
A to przypadkiem nie ten sam mechanizm co masz w Vostoku GAZie ? Bym się nie zdziwił :) oznaczenie podobnie się zaczyna NH 25
Drugiego takiego samego bym nie kupił :mrgreen:
Jak już to tego na ETA bierz, bo głębiej możesz zanurkować i tam pod wodą dokręcić zegarek albo go tam zatrzymać stop sekundą ;)
taaa, ja i głębokie nurkowanie! ;) Free divingu nie mam zamiaru uprawiać, ja już widziałem reklamę diverka reklamowanego przez jakiegoś mistrza dyscypliny- pilota jakiegoś. :)
W Gazie-14 jest NH25A, a w tym nie ma "A", więc zastanawiam się co to za mechanizm. Robinie, ja nie miałbym problemu ze świadomością, że tam werk Seiko działa, faktem jest, że ten droższy bardziej mi się podoba. Czekam jednak na opinie posiadacza diverka DB.
EDIT: zawsze to taniej niż Sumo (drożej niż Big Mako)- jakaś alternatywa jest. :)
http://mywatcheshub.com/seiko-kinetic/seiko-men-kinetic-4r37-100m-analog-sport-watch-xpress-ssa003k2-p-7198/
Kupowałeś coś w tym sklepie? Bo widzę, że ceny lepsze niż na ebayu.
robin102
14-12-2011, 14:39
Nie kupowałem, ale ceny faktycznie dobre.
downandout
14-12-2011, 20:12
Pozwolę sobie zgrzeszyć przerywając wam rozmowę o SEIKO i pochwalę się zegarkiem, który dziś do mnie przywędrował. Miał być inny kolor, ciemny granat, ale jest pomarańczka, gdyż trafiła się spora okazja na allegro :) trzeba będzie zmienić pasek na czarny i będzie cacy
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://jedrzejewski.files.wordpress.com/2011/12/zegarek.jpg)
No to może ja odrobinę klasyczniej:mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/vu709_DSC_1406m.jpg)
downandout
14-12-2011, 23:21
o mama...
toć napisałem, że grzeszę ;)
bialogardzianin
14-12-2011, 23:22
No to może ja odrobinę klasyczniej:mrgreen:
Jak ustawiasz dni tygodnia? :)
EDIT: BTW, fajny mod. Doszukałby się ktoś w nim pewnej, specyficznej symboliki.
Co drugi jest angielski:-)
Vavamaka
15-12-2011, 00:48
Czy ktoś z Was może polecić mi dobrego i ogarniętego zegarmistrza w Warszawie? Pacjentem jest Longines mojego dziadka- sekunda startuje tylko przy bardzo mocnym potrząśnięciu zegarkiem i zatrzymuje się trzy sekundy dalej. Będę wdzięczny za namiary.
Chłopaki ogłaszam konkurs:)
Poszukuję nurka (gmt nie zaszkodzi) do max. 1500zł (1200zł milej widziane). Mogą być używki.
Odstraszają mnie klasyczne koperty (via Big Mako).
Rozmiar też ma znaczenie i max dla mnie to 43mm bez koronki.
Gdyby mnie było stać to łyknąłbym Sumokę i po kłopocie ;)
Pomożecie? ;)
A rekinek albo korsarz od Bernhardta?
bialogardzianin
15-12-2011, 10:35
Chłopaki ogłaszam konkurs:)
Poszukuję nurka (gmt nie zaszkodzi) do max. 1500zł (1200zł milej widziane). Mogą być używki.
Odstraszają mnie klasyczne koperty (via Big Mako).
Rozmiar też ma znaczenie i max dla mnie to 43mm bez koronki.
Gdyby mnie było stać to łyknąłbym Sumokę i po kłopocie ;)
Pomożecie? ;)
A nagrodę w konkursie jaką przewidziałeś? Dasz ponosić? ;)
Skorzystaj z wyszukiwarki http://www.nextag.com/diver-watch/stores-html , w której określisz sobie kryteria wyboru.
no Spinner-korsarz piękny! Jak wrócę z pracy muszę o nim poczytać:)
białogardzianin-jeśli coś kupię to zapraszam na wspólne foty i macanie zegarków, wszak mamy do siebie rzut beretem :)
PS: oczywiście nadal zbieram propozycje.
bialogardzianin
15-12-2011, 10:50
no Spinner-korsarz piękny! Jak wrócę z pracy muszę o nim poczytać:)
białogardzianin-jeśli coś kupię to zapraszam na wspólne foty i macanie zegarków, wszak mamy do siebie rzut beretem :)
Oj, dzięki za zaproszenie! No ja czaję się zrobić sobie gwiazdkowy, pomarańczowy prezent, więc będzie co macać. ;)
Spinner dobrym doradcą jest. :)
robin102
15-12-2011, 10:54
Chłopaki ogłaszam konkurs:)
Pomożecie? ;)
No baaaaa, wydawać Twoje piniondze to rzecz bezcenna :mrgreen:
http://img815.imageshack.us/img815/6681/687673459oceangmtvintag.jpg
moim zdaniem bardzo fajny zegar
pójdzie za 1250zł
http://www.chrono24.pl/steinhart/ocean1-vintage-gmt--id1897655.htm?id=1897655&picnum=0&tab=details
woytec60
15-12-2011, 11:40
Wiem, że nasz kolega forumowy ma Deep Blue. Ja się Was pytam ogólnie, co sądzicie o tych dwóch modelach:
1) http://en.bensontrade.nl/watches/deep-blue/deep-blue-ocean-diver-500-orange/
2) http://en.bensontrade.nl/watches/deep-blue/deep-blue-diver-t100-daynight-orange/
Czy ten werk Seiko to jakiś dobry?
Zegarki Deep Blue słyną z doskonałego wykonania i który wybierzesz to będziesz zadowolony.
Zależy to tylko od Twoich preferencji.
Jednak te modele różnia sie w kilku kwestiach, jednej dośc zasadniczej: T100 ma podświetlenie trytem a Ocean Diver zwykłą superluminowę.
Poszukaj w guglach haseł tritium, t100 czy H3 i poczytaj.
Trochę masz tu: http://www.chronoline.pl/index.php/technologia-tritium--h3
Generalnie różnica sprowadza sie do tego, ze tryt świecvi delikatniej ale zawsze, przez co najmniej 20 lat.
Luminowa świeci tylko po naświetleniu i nad ranem nie zawsze da się dojrzec godzinę.
Poza tym fajnie to wygląda, moje własne fotki masz w linku poniżej.
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/67779-deep-blue-diver-t100-daynight-nowy-model/
Zegarki z technologią trytową są znacznie droższe od tych z lumą a oferta Deep Blue należy tu do jednej z najbardziej atrakcyjnych na rynku.
No i werki.
Ocen Diver to ETA i stąd różnica w cenie bo te 300 metrów czy 500 tak naprawdę znaczenia nie ma poza cyferkami na tarczy.
ETA to "swiss" i musi kosztowac chociaz i tak klepana jest w Chinach.
Niestety, jest jednak bardziej delikatna i podatna na wstrząsy a także mniej trwała niż werki Seiko.
W T100 jest Japanese TMI NH25 Automatic - to nic innego jak stary, dobry werk Seiko 7S26 stosowany już od lat i gwarantujący niezawodność i bezobsługowość na lata.
W Polsce jest bardzo popularny bo stosowany w znanej i lubianej serii 5 a także we wszelakich diverach, Samurajach, 007, BFS itp
Wyczyści go, naoliwi czy naprawi każdy normalny zegarmistrz a części nie brakuje.
jest przede wszystkim odporniejszy i bardziej niezawodny niż ETA, do takiego zegarka jak diver na pewno bardziej stosowny.
Deep Blue Diver T100 Daynight to właśnie model który mam tylko mój ma czarną tarczę: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/65200-deep-blue-diver-t100-daynight/page__p__711415__hl__t100__fromsearch__1#entry7114 15
ten model jest jednym z najnowszych w ofercie Deep Blue i mogę szczerze go polecić.
Tylko ten rozmiar...
Chłopaki ogłaszam konkurs:)
Poszukuję nurka (gmt nie zaszkodzi) do max. 1500zł (1200zł milej widziane). Mogą być używki.
Odstraszają mnie klasyczne koperty (via Big Mako).
Rozmiar też ma znaczenie i max dla mnie to 43mm bez koronki.
Gdyby mnie było stać to łyknąłbym Sumokę i po kłopocie ;)
Pomożecie? ;)
Jeśli rozmiar nie ma znaczenia, to może moje Deep Blue?
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/67779-deep-blue-diver-t100-daynight-nowy-model/
Sprzedaję go tylko ze względu na rozmiary, mimo dużej łapy nie noszę go wcale bo wydaje mi się za duży.
Chyba sie starzeję bo podobają mi się teraz mniejsze zegarki, tak 39 - 42 mm maksymalnie.
Co do Sumo to swietny zegarek i nawet miałem go już kupić.
Jednak po oględzinach zrezygnowałem, ma nieproporcjonalnie wąskie do rozmiaru zegarka uszy, tylko 20 mm.
Przy zegarku tych rozmiarów bardziej pasowałoby co najmniej 22.
W końcu kupiłem Alpinistę, werk ten sam a zegarek zdecydowanie mniejszy :)
Jeśli byłbyś zainteresowany moim diverkiem to skrobnij PW, jakoś się dogadamy.
Gwarantuję, że nic mu nie brakuje i jest wart zainteresowania.
Edit
No baaaaa, wydawać Twoje piniondze to rzecz bezcenna :mrgreen:
http://img815.imageshack.us/img815/6681/687673459oceangmtvintag.jpg
moim zdaniem bardzo fajny zegar
pójdzie za 1250zł
http://www.chrono24.pl/steinhart/ocean1-vintage-gmt--id1897655.htm?id=1897655&picnum=0&tab=details
Fajny jeśli komuś nie przeszkadza, ze to ewidentna podróba Rolexa
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img812.imageshack.us/img812/8742/rx1655explorer01.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img815.imageshack.us/img815/6681/687673459oceangmtvintag.jpg)
Niektórzy nazywają to inspiracją ;)
Zresztą poza Tritonem i tym nowym Apollonem, cała "twórczość" Steinharta to kopie Rolków czy Omeg.
Robin- tego stenka widziałem wcześniej, ale niestety koperta mi się nie podba:/
Wojktu-rozmiar ma znaczenie-przeczytaj raz jeszcze;) Napisałem 43mm bo wiedziałem, że pojawi się kwestia Twojego DB-niestaty dla mnie za duży, mam rączkę 17,5cm.
A sumo nosiłem i pomimo wąskiego paska i daleko wysuniętych uszu (problem przy chudszych paskach-robi się szczelina pomiędzy kopertą a paskiem) jest super:)
bialogardzianin
15-12-2011, 11:50
...Jeśli byłbyś zainteresowany moim diverkiem to skrobnij PW, jakoś się dogadamy.
Gwarantuję, że nic mu nie brakuje i jest wart zainteresowania.
Dzięki Wojtku za wyczerpującą odpowiedź. Mam zegarek z trytem, więc wiem o czym piszesz. Co do oferty- to widziałem ją na zegarkowym forum, ale ja marzę o pomarańczowym- taki już jestem. ;) Dziękuję.
P.S.: gdyby udało się gdzieś (może od DB) sprowadzić samą tarczę... :)
woytec60
15-12-2011, 11:50
Emet_b, sorki, nie doczytałem ;)
Bialogardzianin, nie oferowałem Ci kupna mojego egzemplarza a koledze powyżej, napisałem tylko o różnicach między dwoma modelami o co prosiłeś :)
Pomarańczkę możesz także kupić w Europie
http://www.watchobsession.co.uk/Deep-Blue-Watches/Diver-T-100-DayNight-46mm
bialogardzianin
15-12-2011, 11:56
Emet_b, sorki, nie doczytałem ;)
Bialogardzianin, nie oferowałem Ci kupna mojego egzemplarza, napisałem tylko o różnicach między dwoma modelami o co prosiłeś :)
Pomarańczkę możesz także kupić w Europie
http://www.watchobsession.co.uk/Deep-Blue-Watches/Diver-T-100-DayNight-46mm
Wiem, dziękuję bardzo, szczególnie istotna informacja była o werkach. Ja tam nie boję się NH25A, choć mój w VE jakby ciągle przyspieszał. :( To nadaje się do serwisu czy olać?
robin102
15-12-2011, 21:00
ETA to "swiss" i musi kosztowac chociaz i tak klepana jest w Chinach.
.
Wojtku no nie żartuj, że ta popularna ETA 2824 za 300zł jest robiona w Chinach, przecież to SWISSSSS ma być :???:
bialogardzianin
15-12-2011, 21:08
Słuchajcie, miło Was się czyta ale mój antywirus uaktywnił się. Prosze moda o interwencję. :)
EDIT: monit mam Trojan.Script.475646
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/yi80_DSC_1413m.jpg)
robin102
15-12-2011, 21:28
Emet kup sobie tego GTMa :)
http://www.rosswatchreview.com/?p=64
niestety nie mogę nigdzie znaleźć używki SARB061 i na KMZIZ też cisza;(
Za to jestem bardziej skłonny ku Sumo:D
Spinner, czy to za to Seiko, które pokazałeś 2 posty wyżej tak bardzo Cię nie lubię?
Robin, GMT...GMT... ;) Emet, słusznie...
Spinner, czy to za to Seiko, które pokazałeś 2 posty wyżej tak bardzo Cię nie lubię?
Tak, to ten od Kuby... ale nic straconego:-)
adres znasz, jak coś-wal jak w dym;)
Spinner, soxe bedziesz robił?
Jakos mi przeszła chwilowo ale jakby co to na żółwiu bym robił;-)
robin102
16-12-2011, 12:51
Coś jak SKX007, a indeksy ma ładniejsze, przynajmniej dla mnie. Prostokątne okienko na datownik już tak nie razi w sąsiedztwie okrągłych indeksów z SKX 007.
Znacie ten zegarek, są pomarańczowe i MADE IN JAPAN ?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/81AJXTiIh1S_AA1500_-1.jpg
źródło (http://i558.photobucket.com/albums/ss27/universoo/81AJXTiIh1S_AA1500_.jpg)
Robin, po kilku miesiącach żeglowania po stronach, sklepach, galeriach, po świecie całym i lokalnych giełdach, katalogach i opiniach....etc etc...własnych wahaniach gustu i preferencji...etc etc...lądujesz tam gdzie wszyscy, czyli sprawa zawęża sie do skx007/9/11 lub skx779/781 :) Jeszcze tego nie wyartykułowałeś, ale biliwmi, tak bedzie...
robin102
16-12-2011, 13:34
To jest straszne Andrzeju co napisałeś i prawie prawdziwe :)
ale ten ma oznaczenie SKX 173 więc nie trafiłeś Waść :p
cholernik trochę drogi, bo jeszcze jakiś kilovat można złapać po drodze
http://www.chrono24.pl/seiko/diver-automatic-mens-watch-skx173--id1780328.htm
czy to prawda, że one w Malezji tylko robione ?
Przypomina klasyczne 7002...
To jest straszne Andrzeju co napisałeś i prawie prawdziwe :)
ale ten ma oznaczenie SKX 173 więc nie trafiłeś Waść :p
No przecież Ci piszę, że jeszcze tam nie dotarłeś ale już mkniesz jak strzała.
Tylko czekam kiedy tu ruszy na dobre temat G-shock'ów. Już się cieszę :-P
robin102
16-12-2011, 18:04
Przypomina klasyczne 7002...
Spinner masz na myśli ten model ? On ma kopertę taką samą jak SKX 007 ?
w tym 7002 jakiś archaiczny mechanizm na 17 jewelsach tylko ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/KGrHqJhwE7DdMo6jBOy2hkDr60_12-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/KGrHqJhwE7DdMo6jBOy2hkDr60_12.jpg)
drogo jak na używany wiele lat zegarek :)
http://www.ebay.pl/itm/180761090856?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
Boryszuk
16-12-2011, 18:39
Do mnie dotarl dzis Suunto t3c :D
Dziwne uczucie zaczac znow nosic zegarek.
Ty się tam Robin wuja znasz - nie archaiczny a klasyczny, kultowy itp...;) Ty myślisz, że werk z Samuraja czy SKX007 to taki hiper-duper i się wiele różni od tego?:-P
Edit: linkowałem wiele razy ale się czytać nie chce koledze:
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?t=2008&start=0
;-P
Ostało mi się już tylko jedno Seiko, więc zastanawiam się nad tym Deep Blue Watches PRO SEA DIVER 1K.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.watchobsession.co.uk/image/cache/data/DeepBlue/ProSeaDiver/PSDBlack02-500x500.jpg)
Może jakieś opinie ?
Ludziska chwalą, z paskami tylko lipa ale przy nurasie to nie problem imho...
robin102
17-12-2011, 12:21
Ty się tam Robin wuja znasz - nie archaiczny a klasyczny, kultowy itp...;)
Aj tam aj tam. Każdy swoje choroby ma ;)
Na tego wykendosa pochorowałem się na Sea Shark z niebieską tarczą i do tego jak by założyć go na pasek ze skóry rekina, wyjdzie normalnie klubowy zegarek wędkarski :mrgreen:
http://www.bernhardtwatch.com/index.php?id=31
kolory tarczy przeklikuje się po barwnych kwadracikach
ps.
jakby ktoś chciał do spóły zamówić 2 sztuki bo z USA spore koszty transportu są to jak najbardziej
Ludziska chwalą, z paskami tylko lipa ale przy nurasie to nie problem imho...
Dość atrakcyjny cenowo, choć przy obecnym kursie PLN.... :twisted:
u mnie decyzja już zapadła-idę jak większość-w klasykę;)
Niestety pochwalić będę mógł się dopiero w nowym roku-kto siedzi na kmziz to wie co to będzie ;)
jotfałde egen
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/3sjvd_2-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/3sjvd_2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/3sjvd_3-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/3sjvd_3.jpg)
woytec60
17-12-2011, 14:57
Dziś kłalitnie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/24/bc307.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/507/bc306.jpg/)
Redskull
17-12-2011, 15:51
@woytec
A fota po prawej 180 stopni w pionie poproszę....Nie przeszkadzają Ci te uszy wystające?
woytec60
17-12-2011, 15:54
Łapa duża, zegarek tylko 40 mm, uszy niezbyt długie to dlaczego mają przeszkadzać?
A fotkę możesz sobie sam obrócić, tak miało być.
Napis na koronce ma być widać.
Widziałem dziś przez dłuższą chwile film na TVN Turbo "Tangaroa expedition", czyli powtórka wyprawy Heyerdahla tratwą Kon-tiki i chyba wszyscy kolesie byli wyposażeni w takie, współczesne wersje łoczów:-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i.frameoftime.com/Database/Eterna/KonTiki/1594.44.40.1154/Eterna-Mens-KonTiki-Diver-1594.44.40.1154-Watch.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.apart.pl/files/czeg_img/img_prod648_2_o.jpg)
Ponad 12 kilo to kosztuje :-///
robin102
17-12-2011, 21:00
A co to robi ?
:mrgreen:
U mnie dziś Seiko 6309-7040 - patrz Robin, ze 35lat ma i działa mimo tylko 17-tu kamieni ;-P
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/zm362_DSC_1415m.jpg)
tomek...
17-12-2011, 22:46
Witam
Dzisiaj Germaniec:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.imageshack.us/img21/7560/dsc1877rm.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Oooo, DA46, miałem i miło wspominam...;-)
robin102
17-12-2011, 23:38
Dziś kłalitnie
A przed świętami zaskoczysz nas mniej kłalitnie Bernhardtem ?.
Eeeeee dziwny dil zrobiłeś. DEP BLUE na tego przepłaconego ;)
..patrz Robin, ze 35lat ma i działa mimo tylko 17-tu kamieni ;-P
Działa bo po regeneracji sterydowej, to działa :mrgreen:
17 kamieni jak siedemnaście mgnień wiosny Sztyrlic
woytec60
17-12-2011, 23:55
A przed świętami zaskoczysz nas mniej kłalitnie Bernhardtem ?.
Eeeeee dziwny dil zrobiłeś. DEP BLUE na tego przepłaconego ;)
Choćby dziś :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/861/ber01z.jpg/)
Co prawda jeszcze nie ten ale mam słabośc do tej marki ;)
A co dilu...cóż, de gustibus...
robin102
18-12-2011, 12:13
Też sobie takiego zamówię, tylko z niebieską ewentualnie zieloną tarczą :razz:
Obmierz Woytku proszę szkiełko ile ma mm oraz ile ma mm sama tarcza ?
239$ tanio ;)
Samson Watch;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/uf22_DSC_1429m.jpg)
tomek...
18-12-2011, 15:49
Dzisiaj nadal:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img713.imageshack.us/img713/4283/dsc1912vf.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Od akisma brałeś? Kupiony w kwietniu?:-)
Zmiana na wypasa za 80zł;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
http://img30.otofotki.pl/obrazki/vl554_DSC_1437m.jpg]źródło (http://www.forum.nikoniarze.pl/[img)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/vl554_DSC_1437m.jpg)
tomek...
18-12-2011, 16:04
Od akisma brałeś? Kupiony w kwietniu?:-)
Zgadza się, wczoraj w Łodzi nabyłem.
Pozdrawiam
Tomek
No to mój egzemplarz jak myślę;)
robin102
18-12-2011, 19:17
No to mój egzemplarz jak myślę;)
Następny będzie pewnie Woytek albo ja :mrgreen:
;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/kotg2-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/kotg2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/kotg1-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/kotg1.jpg)
Następny będzie pewnie Woytek albo ja :mrgreen:
;)
Rozkręcasz się na zimę Robin :-)
To Damasko bardzo ciekawe, takie niby proste, a jednak ma coś w sobie. No i u Spinnera było niebieskie, a tutaj jest czarne. Wiem wiem, szkiełko ;-)
woytec60
20-12-2011, 20:15
Krzyżówka explorera z millgausem ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/560/ba05.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/337/ba04.jpg/)
robin102
20-12-2011, 21:44
Rozkręcasz się na zimę Robin :smile:
Nie nie dokręcam się ;) nie mam tylko zegarka, fajny to czas, polecam :)
---------------------------------
No ładny ładny, charakterny nietuzinkowy sikor. Osobiście jednak bardziej mi podchodzi wersja z białą tarczą i pomarańczowymi indeksami, jest bardziej odjazdowy, na sobotę, czy niedzielę i na czwartek też ;).
Kotwiczka świetna :)
gratki zakupu i niech zostanie na dłużej :)
Krzyżówka explorera z millgausem ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/560/ba05.jpg/)
Krzyżówka explorera z millgausem ;)
Mnie podobnie jak robinowi bardziej podchodzi wersja white&orange, co nie zmienia faktu, że to bardzo fajny model jest:)
woytec60
20-12-2011, 22:14
Dzięki :)
To limitka, numer 301/500.
Ja ten zegarek chciałem kupić od dwóch lat prawie. Ciągle był "out of stock" a teraz trafił się przypadkiem.
Przepłaciłem ale co tam, marzenia nie mają ceny :)
Jasny też mi się podoba ale nie podchodzi mi jego luma.
Indeksy świecą na żółto ale wskazówki pozostawili bez zmian, zielone.
Gdyby zmienili lumę na wskazówkach byłby świetny ale pewnie trzeba było oszczędzać...
robin102
20-12-2011, 22:23
Dzięki :)
Przepłaciłem ale co tam, marzenia nie mają ceny :)
...
Oczywiste, zwłaszcza przed gwiazdkĄ trzeba se dogodzić, popieram. :)
Co do tej lumy to wydaje się , że to zabieg szatańsko przemyślany aby nie wiadomo o co chodziło ;) ot takie luzackie podejście projektanta ;)
Mnie tylko dziwi co w tych zegarkach takiego jest, że ich kupić normalnie nie idzie bo przecież po jednym dolarze ich nie sprzedają ;)
Rozumiem żeby to Kemmner był ;)
woytec60
20-12-2011, 22:47
Bernhardt to naprawdę malutka, niszowa firma.
Diverka kupisz bez problemu ale ten to limitka i wydzielają jak na lekarstwo.
poza tym (pomijając moj przypadek) te zegarki mają rewelacyjny stosunek ceny do tego, co za nia otzrymujemy.
Świetnie wykonane, z szafirowym szkłem, zakręcaną koronką i WR200 a bransoleta to marzenie wielu "szwajcarów" z kilkukrotność ceny Bernhardta.
Ogniwa pełne łącznie z maskownicami, skręcane na śruby a zapięcie bardzo solidne.
Mam Sea Sharka, teraz Anchora i wydaje się, ze bransoleta jest identyczna.
W Anchorze jest ona tylko inaczej szczotkowana, ogniwa środkowe są jakby w obrabiane drugą stronę co powoduje inny ich wygląd, w zależności od kata patrzenia wyglądają na ciemniejsze lub jaśniejsze od bocznych chociaż sa identyczne.
W Sea Sharku jest już normalnie.
Oba zegareczki na Miyocie 8215, werk nie do zaje...chania.
A co z tym Kemmnerem? Taki to szyk?
Też niszówka ale z niemieckimi korzeniami więc zupełnie inna wizualnie i ideologicznie ;)
Kostka nawet mi się podoba chociaż nie nosiłbym bo nie lubię takich zegarków.
Próbowałem z kostką Seiko i ten kształt, chociaż urodziwy, mi nie leży.
robin102
20-12-2011, 23:16
Ogniwa pełne łącznie z maskownicami, skręcane na śruby a zapięcie bardzo solidne.
. Te maskownice to jest problem tego benka, bo są one na kopercie jakby wiec zegar na pasku wyglada komicznie, żeby nie ten zonk to dawno by był u mnie :) Cóż może przyjdzie sie przemoc po świętach do żelastwa, na kacu łatwiej to przyjdzie ;)
Próbowałem z kostką Seiko i ten kształt, chociaż urodziwy, mi nie leży.
Kostka Kemmnera to zupełnie inna jakość raz w wyglądzie dwa w leżeniu na łapie, ta kostka nie jak zwykła kostka leży.
Już w promocji bezcenne zainteresowanie sprzedawcy ze sklepu który fachowym okiem rzucił i orzekł, że to zegarek za 10 tys zł chyba :mrgreen:
a to ten cudak ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/IMG_4826-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/IMG_4826.jpg)
a tu Kemmner na łapie
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/KemmnerGT0040-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/KemmnerGT-0040.jpg)
woytec60
20-12-2011, 23:21
Muszę kiedys tego Kemmnera wypróbowac...
Masz na zbyciu?
woytec60 już pokazywał :) Ktoś jeszcze kupił?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img560.imageshack.us/img560/5829/dsc3543j.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img638.imageshack.us/img638/7654/dsc3547p.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img341.imageshack.us/img341/5348/dsc3562f.jpg)
bialogardzianin
21-12-2011, 11:10
Choćby dziś :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/861/ber01z.jpg/)
Co prawda jeszcze nie ten ale mam słabośc do tej marki ;)
A co dilu...cóż, de gustibus...
Fajny ten zegarek. Ile on ma mm bez koronki? Czy ktoś oprócz mnie ma skojarzenia ze średniowieczem patrząc na logotyp? ;)
robin102
21-12-2011, 11:51
Muszę kiedys tego Kemmnera wypróbowac...
Masz na zbyciu?
No co Ty, kupił bym jeszcze śmiało jeszcze choć z jeden Kemmnerek na zapas :)
średniowieczem patrząc na logotyp? ;)
Też tak mi się kojarzy :)
ten dla mnie jest świetny, jeden z nielicznych diverów który mi się podoba, a tu linka do miejsca pozysku :)
http://www.bernhardtwatch.com/index.php?id=31
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/0140-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/0140.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/SS2-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SS2.jpg)
bialogardzianin
21-12-2011, 12:33
Bernhardt to naprawdę malutka, niszowa firma.
Diverka kupisz bez problemu ale ten to limitka i wydzielają jak na lekarstwo.
poza tym (pomijając moj przypadek) te zegarki mają rewelacyjny stosunek ceny do tego, co za nia otzrymujemy.
Świetnie wykonane, z szafirowym szkłem, zakręcaną koronką i WR200 a bransoleta to marzenie wielu "szwajcarów" z kilkukrotność ceny Bernhardta.
Ogniwa pełne łącznie z maskownicami, skręcane na śruby a zapięcie bardzo solidne.
Mam Sea Sharka, teraz Anchora i wydaje się, ze bransoleta jest identyczna.
W Anchorze jest ona tylko inaczej szczotkowana, ogniwa środkowe są jakby w obrabiane drugą stronę co powoduje inny ich wygląd, w zależności od kata patrzenia wyglądają na ciemniejsze lub jaśniejsze od bocznych chociaż sa identyczne.
W Sea Sharku jest już normalnie.
Oba zegareczki na Miyocie 8215, werk nie do zaje...chania...
Po takiej reklamie pewnie zamówiłbym go, bo niedrogi, gdyby w pomarańczy był. :( Gratuluje zakupu.
P.S.: No i te 42 mm troszkę mało. :(
robin102
21-12-2011, 13:42
Na Twoja łapkę misiu to 52mm trzeba :mrgreen:
było tak rosnąć :)
bialogardzianin
21-12-2011, 13:49
Na Twoja łapkę misiu to 52mm trzeba :mrgreen:
było tak rosnąć :)
Bozia dała dużo tam gdzie trzeba, chuderlaku! ;)
---
Mała dygresja: wyczytałem kiedyś w "Kamasutrze", że po rozmiarze nosa u niego i rozmiarze stopy u niej, poznamy rozmiary. Wiedzieliście? ;)
robin102
21-12-2011, 14:17
Bozia dała dużo tam gdzie trzeba, chuderlaku! ;)
---
Ja jetem chudy, ale BYK i uważaj bo na rogi mogę wziąć :)
Jak by ktoś miał chęć na zakup Sharka w dowolnym kolorze to chętnie się podłącze bo nie mam karty żadnej co bym mógł zapłacić, a i przesyłkę byśmy mieli na pół, czyli taniej bo z USA sziping tani nie jest niestety.
Tu se można polukać i się nakręcić ;) a chyba jest na co, 239 $
pośpiech wskazany bo zegarki te niestety ciągle drożeją, całkiem niedawno były po 199$
http://watchfreeks.com/view_topic.php?id=17956&forum_id=111&page=1
http://forums.watchuseek.com/f67/bernhardt-sea-shark-review-lots-o-pix-278139.html
http://www.rosswatchreview.com/?p=29
http://wusmob.com/wus/oldest443558/New_Bernhardt_Sea_Shark
Apropos kostki Kemmnera, takie coś wygrzebałem, wersja prawie 10x tańsza, ale kwarcowa rzecz jasna:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.twojzegarek.pl/zdjecia_duze/1038.jpg)
Fakt, podobna:-)
Ja dziś rano:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/ac811_DSC_1457m.jpg)
wieczorem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/mo118_DSC_1459m.jpg)
robin102
22-12-2011, 14:35
Spinner nie chcesz sprzedać Mewy ?
Całkiem możliwe, ze ten Lorus był inspiracją, albo odwrotnie.
Kemmner ma krótsze uszy, krótsze indeksy, wskazówki pokryte czymś tam świecącym, świetne szafirowe szkło. Kształt szkła i rant na jego krawędzi bardzo podobny mają. Datownik ma na godz 6 nie niszczący indeksu. Kształt wskazówek też podobny. Jest jedna różnica zasadnicza ;) Kemmner jest tak dobrze wykonany, że przy zegarkach z produkcji wielkoprzemysłowej za 2,5-3,5 tys zł prezentuje się jak cacuszko, a to przecież tylko za 280 Euro zegarek.
Apropos kostki Kemmnera, takie coś wygrzebałem, wersja prawie 10x tańsza, ale kwarcowa rzecz jasna:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.twojzegarek.pl/zdjecia_duze/1038.jpg)
qrka... te Wasze bernhardty mnie wkręciły...
Czy ta czerwień jest taka nieco "magentowa", czy mi się wydaje?
woytec60
22-12-2011, 14:41
Tak jest właśnie, trochę malinowa taka :)
Robin, Kemmnera nie sprzedajesz?
robin102
22-12-2011, 14:59
Robin, Kemmnera nie sprzedajesz?
No jak przyjaciela sprzedać. Chętnie bym drugi na zapas kupił :)
Pisz do Rolanda (nie przez ebay) i kupuj nowy, bo o używane trudno, a i ceny ich wysokie.
qrka... te Wasze bernhardty mnie wkręciły...
Ten jest mocno wkręcający :) do tego ładny brązowy pasek, albo jakiś ze skóry rekina i można wyrywać :mrgreen:
Miałem zamawiać z niebieską tarczą, ale będzie chyba jednak z zieloną.
Niestety te zdjęcie nie oddaje tej pięknej zieleni na tarczy.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/0120-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/0120.jpg)
bialogardzianin
22-12-2011, 16:17
...Miałem zamawiać z niebieską tarczą, ale będzie chyba jednak z zieloną.
Niestety te zdjęcie nie oddaje tej pięknej zieleni na tarczy...
Ale jeśli to ma być codzienny zegarek, to zauważ, że jego użyteczność jest pomniejszona o brak dni tyg., na których Ci zależało, nie mówiąc już o braku datownika. Prześpij się z tym- zęby rekina to nie wszystko, drapieżco! ;)
Robin, już jednego Ci sprzedałem przecież, nie masz...? Ja Kemmnerka za 188euro kupowalem u Rolanda jeszcze... A Benki, macałem kilka, nie podobają mi się na żywo niestety:-(
robin102
22-12-2011, 17:07
nie masz...?
Nie mam Mewy i płacze po nocach :-(
Ten Twój Kemmner to musi jakiś z przeceny ;)
woytec60
23-12-2011, 14:03
Dziś tak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/256/st02n.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/405/st01y.jpg/)
Fotki kalkulatorkiem to i nie najlepsze...
Chłopaki jest wśród Was ktoś kto zna język japoński (oraz całą ichniejszą kulturę)??
Zamawiam pasek do Seiko Sumo i potrzebowałbym pomocy ;)
eh fajna strzałka woytec60
robin102
23-12-2011, 16:45
Chłopaki jest wśród Was ktoś kto zna język japoński (oraz całą ichniejszą kulturę)??
Zamawiam pasek do Seiko Sumo i potrzebowałbym pomocy ;)
Jakiś przewód doktorancki otwierasz "wpływ pasków zegarowych na kulturę japońska" :mrgreen:
Nie lepiej kupić samurajowi jakiś zarąbisty pasek np. w tym sklepie ?
http://strap.obrismorgan.com/index.html#
fajne są
------
Strzała to chyba najciekawszy ruski zegarek pow Vostoku Gaz
robin, proszę nie obrażać mojego nowego nabytku.
Seiko SUMO, nie samuraj ;P
Jakiś przewód doktorancki otwierasz "wpływ pasków zegarowych na kulturę japońska" :mrgreen:
Nie lepiej kupić samurajowi jakiś zarąbisty pasek np. w tym sklepie ?
http://strap.obrismorgan.com/index.html#
fajne są
------
Strzała to chyba najciekawszy ruski zegarek pow Vostoku Gaz
paski pattiniego moga z tym smialo konkurowac i jakoscia i cena
robin102
23-12-2011, 23:55
Spinner którego byś kupił bo jakieś niedrogie się wydają ?. Tarcze te to oryginały takie kolorowe, z opisu aukcji , że one nowe, ale od SEIKO ?
http://www.ebay.pl/itm/320810741039?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
http://www.ebay.pl/itm/Vintage-SEIKO-SCUBA-DIVERs-Automatik-7002-automatic-water-resistant-/320816064329?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item4ab220a749
http://www.ebay.pl/itm/Vintage-SEIKO-SCUBA-DIVERs-Automatik-7002-automatic-water-resistant-/320808114142?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item4ab1a757de
http://www.ebay.pl/itm/Vintage-SEIKO-SCUBA-DIVERs-Automatik-7002-automatic-water-resistant-/320810747804?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item4ab1cf879c
http://www.ebay.pl/itm/Vintage-SEIKO-SCUBA-DIVERs-Automatik-6309-Day-Date-automatic-water-resistant-/320809886441?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item4ab1c262e9
robin....niedrogie to sa na filipinach....tam poszukaj...sa prawdopodobnie w takim samym stanie...czytaj: i tak musisz zrobic im przeglad u majstra
Nowy nabytek :) oj już jestem chory jak pomyślę o drugim tykadełku :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/860/22606188.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/62/mg8523.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/27/30162917.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/809/11299217.jpg/)
Hubert Adamczyk
25-12-2011, 14:44
Oj Fajny, Robert.
Ja może skromnie, niemiłosiernie dojechany Timex, starszy ode mnie zresztą :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img815.imageshack.us/img815/4899/had4330w.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/715/78782191.jpg/)
jeszcze jedno
robin102
28-12-2011, 15:12
robin....niedrogie to sa na filipinach....tam poszukaj..
Kurna, a czemu na Filipinach ? Czy tamtejsi wieśniacy produkują je z tych zużytych części komputerowych które tam cały świat wysyła celem złomowania, czy może kiedyś rozbił się u wybrzeży Filipin statek z ładunkiem Seiko ? bo to mi wygląda na coś dziwnego :)
po prostu facet ktory handluje w zasadzie tylko tymi zegarkami jest z filipin...poszukaj na jebaju
robin102
29-12-2011, 13:56
po prostu facet ktory handluje w zasadzie tylko tymi zegarkami jest z filipin...poszukaj na jebaju
Konrad, a który to, rzuć sznurek, linkę :)
------------------------------------------------
fajna poświąteczna okazyjka jak się ma kaskę na prezent sobie samemu :mrgreen:
http://www.christopherward.co.uk/sale/preview/mens-half-price/c6sysi.html
więcej wyprzedaży tutaj
http://www.christopherward.co.uk/sale/preview.html?utm_source=Adestra&utm_medium=email&utm_term=&utm_content=The%20Christopher%20Ward%20January%20S ale%20Exclusive%20Preview%20Ends%20Midnight%202%20 January&utm_campaign=Exclusive%20Sale%20Preview
Dzięki bardzo Robin, teraz muszę kombinować skąd wytrzasnąć 385 funtów :(
http://www.christopherward.co.uk/sale/preview/specialoffers/c9-gmt-skk.html
robin102
29-12-2011, 15:00
Jest na statusie in stock :)
Jest też z jasną tarczą, może nawet moim zdaniem ładniejszy ten GTM ?
http://www.christopherward.co.uk/sale/preview/specialoffers/c9-gmt-ssk.html
Oprócz podziadkowego Worldmastera, ten Lorus to najwygodniejszy i najfajniej układający-mi-się na nadgarstku sikor. No i podobający mi się.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/lorus1-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/lorus1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/lorus2-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/lorus2.jpg)
robin102
29-12-2011, 21:48
Jakby ktoś po świętach chciał tanio spróbować portugalczyka, do 3 stycznia wysyła za darmo, a i cena promo.
http://www.parnishop.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_2&products_id=711
kurde a na jakieś swissy promocji nie widziałeś? ;)
krzysztof jot
30-12-2011, 02:30
a ja dziś odebrałem paczuszkę z takim swissem - http://www.golana.eu/
pare modeli maja dośc fajnych, jakosć wykonania jak na 100-200EU bardzo dobra...
(fotki z galaxy ale zrobie mu solidne obrazki po nowym roku)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/golana1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/golana2.jpg)
Jakby ktoś po świętach chciał tanio spróbować portugalczyka, do 3 stycznia wysyła za darmo, a i cena promo.
http://www.parnishop.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_2&products_id=711
a to się paypalem płaci, czy coś? ;)
ktoś zamawia?
a ja dziś odebrałem paczuszkę z takim swissem - http://www.golana.eu/
pare modeli maja dośc fajnych, jakosć wykonania jak na 100-200EU bardzo dobra...
Dużo ładnych modeli, w sympatycznych cenach na Amazon.co.uk (http://www.amazon.co.uk/b/ref=amb_link_161366847_5?ie=UTF8&node=900534031&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=auto-sparkle&pf_rd_r=DD0D2E87E8244796836B&pf_rd_t=301&pf_rd_p=255207347&pf_rd_i=golana%20mens%20watches)
Kurna, a czemu na Filipinach ? Czy tamtejsi wieśniacy produkują je z tych zużytych części komputerowych które tam cały świat wysyła celem złomowania, czy może kiedyś rozbił się u wybrzeży Filipin statek z ładunkiem Seiko ? bo to mi wygląda na coś dziwnego :)
http://www.ebay.pl/itm/ULTRA-RARE-VINTAGE-SEIKO-MID-SIZE-DIVER-150M-6458-6458-6000-WATER-PROOF-TESTED-/270879143655?pt=Wristwatches&hash=item3f11a7b6e7 np tu
taka sobie ciekawostka... http://englishrussia.com/2011/12/29/at-the-watch-production-factory/
woytec60
30-12-2011, 14:13
a ja dziś odebrałem paczuszkę z takim swissem - http://www.golana.eu/
pare modeli maja dośc fajnych, jakosć wykonania jak na 100-200EU bardzo dobra...
(fotki z galaxy ale zrobie mu solidne obrazki po nowym roku)
Fajny zegar, gratki.
On wygląda jak diver, ten bezel wewnątrz jest ruchomy?
Ma drugą koronkę?
Edit
Ma, juz obejrzałem sobie na stronce producenta.
Naprawde fajne zegarki.
PS
taka sobie ciekawostka... http://englishrussia.com/2011/12/29/at-the-watch-production-factory/
Ten portal znam i polecam, zwłaszcza dział "Photos".
Ciekawostki z tego portalu często trafiaja na wykop.pl, stamtąd też po raz pierwszy trafiłem na english-russia.
Cała masa ciekawych i nieraz wręcz zadziwiających fotografii z Rosji, można wsiąknąć na długie godziny.
robin102
30-12-2011, 14:50
Fajny zegar, gratki.
On wygląda jak diver, ten bezel wewnątrz jest ruchomy?
Ma drugą koronkę?
.
Wojtek ale to zegarki z bakteriami w środku i z brykającymi wskazówkami :(
krzysztof jot
30-12-2011, 19:10
Wojtek ale to zegarki z bakteriami w środku i z brykającymi wskazówkami :(
ale cena rekompensuje wszystko :)
jest wszystko - i druga koronka i fala na tarczy i pierścień się obraca. Pasek tylko oryginał bardzo masywny i gruby - skóra plus guma na zewnątrz, i białe szycie, a mam już cztery takie akurat z biała nitką i chce tu coś innego dopasować. Koronki zakręcane oczywiście i świeci ładnie - krótki czas a już widać - fotka robiona telefonem wiec ciężko jakiś poziom zachować... ale informacyjnie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/golana3.jpg)
a to się paypalem płaci, czy coś? ;)
ktoś zamawia?
Ja bym może zamówił. Jak to się tam płaci? No i czy sklep jest sprawdzony?
Ja bym może zamówił. Jak to się tam płaci? No i czy sklep jest sprawdzony?
Wysyłka do PL ok. 100 PLN.
Tak, znalazłem tabelę opłat. Robin za to twierdzi że do 03.01 wysyłka jest za free. Nie znalazłem żadnego info na ten temat :(
wyskoczyły mi 3 opcje:
Shipping quotes are based on the address information you selected:
62-600 Poland
Available Shipping Methods Rates
Express Mail Services ([Best Way] Shipping by safest methods for relevant countries by EMS, FedEx, TNT or Registered Speed Post with a Tracking Number. Delivery lead time usually 5 - 8 working days. Shipping to PL) $35.00
Air Mail Services (A cheaper shipping method without a Tracking Number only for shipping spares and accessories for orders less than USD100 Delivery lead time usually 15 - 21 working days. (Cannot ship to Germany Temporary)) $15.00
Free Shipping Options (Free Shipping) $0.00
robin102
30-12-2011, 22:32
ale cena rekompensuje wszystko :)
Pasek tylko oryginał bardzo masywny i gruby - skóra plus guma na zewnątrz, i białe szycie, a mam już cztery takie akurat z biała nitką i chce tu coś innego dopasować.
Jak by co to chętnie odkupie taki pasek i podniesiesz sobie Krzychu jeszcze bardziej współczynnik zadowolenia z zakupu bo cena spadnie o pasek :)
16Kriss15
31-12-2011, 13:38
Witam. Przyznam, że macie ciekawe clocki. Mój pierwszy, droższy bateryjak... Seiko Titanium. Teraz szukam jakiegoś diverka. Kompletnie nie wiem jakiej firmy, ale z Seiko jestem zadowolony i być może pozostane wierny firmie:)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img402.imageshack.us/img402/8319/img1210zj.jpg)
Ostatnia dyszka w tym roku.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img849.imageshack.us/img849/3779/sam4142.jpg)
Wieczorem będzie coś bardziej gustownego :D
Faktograf
31-12-2011, 18:30
Niezła ta Sigma, to chyba poprzednik modelu RC już z 2012 roku.
woytec60
01-01-2012, 17:07
Noworocznie dziś, kolorowo... :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/703/nowyrok.jpg/)
Tylko fotka komórkowa taka...
Hugo Boss
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/811/dsc0022sj.jpg/)
woytec60
01-01-2012, 17:41
Arecki, robilismy fotki mniej więcej w tym samym czasie ;)
krzysztof jot
02-01-2012, 00:05
Jak by co to chętnie odkupie taki pasek i podniesiesz sobie Krzychu jeszcze bardziej współczynnik zadowolenia z zakupu bo cena spadnie o pasek :)
znając Twoje upodobania - nie widzę zastosowania dla takiego paska :), ale po niedzieli podeśle Ci zdjęcia,
A tu, ktoś opisywał ten model i są wyraźne obrazki paska - http://forums.watchuseek.com/f67/golana-aqua-pro-100-a-256316.html
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/skxbg1www-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxbg1www.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/skxbg2www-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxbg2www.jpg)
fragles-daj spokój z tym skx`em bo przez Ciebie na niego zachorowałem;P
na szczęście 4 dni temu dojechało do mnie skuteczne lekarstwo ;)
heh... to już mój drugi skx. Tym razem chyba zostanie, bo ma w sobie coś, co każe do niego wracać ;)
Najgorsze, że wracać mi zaczyna monsteroza (a miałem już monstera i też opchnąłem nie wiedzieć po co...).
ja mimo, iż nie mogę nacieszyć się Sumokiem to o monsterze ciągle myślę:D
Zastanawiam się tylko, jak żonę na to przygotować to zarzekałem się, że na Sumo zabawa się skończy ;)
Zastanów się lepiej, co zrobić, żeby już się więcej nie zarzekać ;)
ostatnio za nowy zegarek musiałem jej kupić nową komórkę:lol:
coś wymyślę, bo bez Monstera (chyba zdecyduję się na pomarańczkę) to jak bez ręki ;)
woytec60
03-01-2012, 15:46
Sumo sprzedaj będzie na Monstera ;)
A jeśli Sumo przypadkiem niebieskie to moja skromna osoba służy pomocą...
niestety Wojtku-szukałem używanego niebieskiego Sumoki, ale nikt nie chciał oddać :(
Poza tym Sumo nie sprzedam-potwierdzam wszystkie ochy i achy na jego temat.
Sumo takie se, kup czarnego samuraja :-D
nie chcę rozpoczynać wojny sumo vs samuraj, ale przed kupnem nosiłem obydwa i samuraj się nie umywa do walecznego grubaska :P
No mi sumo nie podchodzi...
i o to chodzi-dzięki temu mamy większą różnorodność na rynku ;)
No mi sumo nie podchodzi...
"Boś gupi":-P
Się nie znasz i tyle:-P
Samuraj jest przereklamowany:-)
robin102
03-01-2012, 16:59
Sumo jest brzydal straszny, nie wiem co ludzie w nim widzą :p
Między innymi podoba mi się ostatnio taki sikorek. Ma charakter i MADE IN POLAND.
rozmiar 42mm x 14mm w uszach 22mm. Mają stop sekundę, funkcje dokręcania koronką, szafirowe szkło ect, czyli wszystko co porządny zegarek mieć powinien i nie kosztują wielkiej kasy. Limitowane do 100sztuk, ale jeszcze są.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/dsc031951-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/dsc031951.jpg)
lub bliźniaczy w innym ubarwieniu bojowym :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/dsc031971-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/dsc031971.jpg)
źródło:
http://www.chinawatches.pl/viewtopic.php?p=331817&sid=dc3aa6cd39eb35c6e5c66e161e04dcab#331817
adresy obrazków jakby co
http://img233.imageshack.us/img233/5632/dsc032042.jpg
http://img217.imageshack.us/img217/507/dsc032161.jpg
http://img828.imageshack.us/img828/7946/dsc031951.jpg
http://img252.imageshack.us/img252/2186/dsc031971.jpg
U mnie dziś tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/sa742_DSC_1521m.jpg)
krzysztof jot
03-01-2012, 22:19
czekając na "konkretny" pasek - więc nie na nadgarstku...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/golana4.jpg)
Vavamaka
03-01-2012, 22:28
Jakby ktoś po świętach chciał tanio spróbować portugalczyka, do 3 stycznia wysyła za darmo, a i cena promo.
http://www.parnishop.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_2&products_id=711
Dzięki Robin, dzięki! Co prawda do portugalczyka jeszcze nie dorosłem, ale dobra cena sprawiła, że taka marycha już w drodze do mnie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/36/marinamilitarepvd44mmgm.jpg/)
"Boś gupi":-P
Się nie znasz i tyle:-P
Tjaaaa... Już to kiedyś słyszałem, jak powiedziałem, że nie chce volkswagena ;-)
Sumo jest jakiś taki bazarowy, a samuraj... klasa sama w sobie :-p
robin102
03-01-2012, 23:04
Charakterny zegarek, prawdziwie militarny się jawi.
Dzięki Robin, dzięki! Co prawda do portugalczyka jeszcze nie dorosłem, ale dobra cena sprawiła, że taka marycha już w drodze do mnie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/36/marinamilitarepvd44mmgm.jpg/)
Vavamaka
03-01-2012, 23:31
No właśnie :) Brązowy gruby pach z czarnym przeszyciem powinien być do Mariny idealny :)
edit: właśnie w tej sprawie wystosowałem na forum CW maila do Stacha, który robi genialne moim zdaniem paski: http://stachstraps.blogspot.com
U mnie dziś tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/sa742_DSC_1521m.jpg)
To tak jak u mnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img861.imageshack.us/img861/2409/dsc4505s.jpg)
robin102
04-01-2012, 01:17
czubki :mrgreen:
;)
woytec60
04-01-2012, 18:20
Się nazbierało...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/407/kol04.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/221/kol05.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/40/kol08.jpg/)
...trzeba trochę przerzedzić.
Ile ten Oris leżący obok Strieły ma "lug to lug"? Czy on ma wypukłe szkiełko?
woytec60
04-01-2012, 18:30
Ile ten Oris leżący obok Strieły ma "lug to lug"? Czy on ma wypukłe szkiełko?
Lug to lug jakieś 45 mm a szkiełko to wypukły hesalit.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/855/ori16.jpg/)
masz kilka smaczków w kolekcji Wojtku:)
robin102
04-01-2012, 18:41
Wszystkie Wojtku są takie same. Mają paski i wskazówki i odmierzają ten sam czas :mrgreen:
;)
i cykajo
To fajnie, że tylko 45 - malutki znaczy. Hesalit znaczy się... plexa?
woytec60
04-01-2012, 19:43
Pleksa. Ten zegarek jest nawiązaniem do tradycji i pleksa musiała być.
Zerknij tu: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/64532-oris-big-crown-original-pointer-date/page__p__704499__hl__pointer__fromsearch__1#entry7 04499
A średnica bez koronki to 40 mm.
Akurat :)
PS
A na wieczór kłalitny pilocik
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/819/aur07b.jpg/)
Do tego Oriska ze trzy razy podchodziłem, ale ta giganryczna koronka jakoś mi nie pasowała,
ale watch piękny, zwieracze mogą puścić.
A ja dzisiaj nowy-stary, czy raczej stary ale jary...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img819.imageshack.us/img819/504/dsc4543j.jpg)
bialogardzianin
04-01-2012, 23:24
Wszystkie Wojtku są takie same. Mają paski i wskazówki i odmierzają ten sam czas :mrgreen:
;)
Oj NIE! Widać na zdjęciu, że sekundy inaczej poustawiane, czyli czas ten sam, a jednak nie ten sam! ;)
woytec60
05-01-2012, 15:59
No to cuś nowego
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/249/rt02z.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/687/rt09.jpg/)
Mój pierwszy 6497 :)
robin102
05-01-2012, 16:18
Fajnie wygląda od spodu. Można śmiało nosić werkiem do góry :)
"Siemtakzastanawiamktóry" ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/po379_DSC_1535m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img30.otofotki.pl/obrazki/qp911_DSC_1543m.jpg)
woytec60
07-01-2012, 13:40
Lotniczo
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/33/la04.jpg/)
krzysztof jot
07-01-2012, 22:52
"Siemtakzastanawiamktóry" ;-)
stawiam na niebieski :)
Mój pierwszy 6497 :smile:
oj, ładne to... takie czyste i proste w formie...
A ja w ramach ćwiczeń fizycznych przed TV, po kilkudziesięciu minutach mozolnej pracy rąk i "magicznej ściereczki" zmieniłem nieco look ostatniego nabytku, z surowego zimnego nurka na coś bardziej wytrawnego, zamieniając szczotkowaną stal w elegancką lustrzana polerkę ( na bezelu).
I teraz wygląda tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/golana11.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/golana12.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/golana13.jpg)
woytec60
08-01-2012, 12:36
Fajnie mu tak, dobry pomysł.
A u mnie przy niedzieli
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/221/str05h.jpg/)
robin102
08-01-2012, 14:04
Aukcja fajnego zegarka. kasa na WOŚP
http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=587146
gratka dla fotografów lotnictwa, na jakiś pokazach lotniczych np. w Radomiu można konkretnie zadać szyku w towarzystwie
robin102
08-01-2012, 23:38
Ciekawy duży pilot z dobrym mechanizmem i atrakcyjną ceną.
Na pewno perfecto wykonany i wyregulowany, jak to u Kemmnera. Wrzucam jak by kto szukał zegarka innego niż wielkoprzemysłowe produkty..
http://www.ebay.pl/itm/Kemmner-Automatikuhr-Century-of-Aviation-/300647114949?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item45fff6e8c5
sam bym go chyba sobie kupił, ale 45mm to dla mnie za dużo. Trzeba mieć do tego łapę z 18 -18,5 cm w obwodzie chociaż.
woytec60
09-01-2012, 12:52
Od rana
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/818/sam002r.jpg/)
Darek Jankowiak
09-01-2012, 16:20
Witam wszystkich uzależnionych :) Przeczytałem wątek gdzie zegarków milion, do tego werki, bezele, koronki ... mjoty sroty i pierdoty :):) I naprawdę doceniam wiedzę niektórych z Was !! :) I umiejętności :):)
Ale do rzeczy, przymierzam się do zakupu zegarka (zmieniam po 8 latach prostokatną Adriatikę kwarc) i chciałbym Was zapytać o jakieś fajne modele, które znacie i możecie polecić. Chcę kupić zegarek, który można założyć do koszuli, dżinsów, tzw "casual" :P budżet 1200 zł (ani złotówki wyżej :) ).
Na pasku, okrąglak, śr. 40-42 mm (nadgarstek mam 18mm), co do koloru tarczy jakoś nie mam preferencji, musiałoby po prostu wpaść w "łoko" :) nic mocno "wyrastającego" w górę z nadgarstka :)
Miałem kwarca do tej pory (sekundnik przeskakuje teraz o ok 4,5 sekundy na raz :D), nie wiem jak żyje się z automatem, ale też ceny odrazu z tego co zauważyłem sporo wyższe.
Narazie myslę o tym kierunku:
1. http://www.maxtime.pl/certina-ds-podium-chrono-2011-c001-417-16-057-00.html (może znalazłbym jakiś rabat żeby zbić na 1200 zł :) )
2. http://www.maxtime.pl/certina-ds-podium-42-mm-c001-610-16-057-01.html
Dzięki !
Przeskakuje o 4,5 sekundy, bo End Of Life ma pewnie ;)
W sensie: trzeba wymienić baterię.
Ale zawsze przyjemniej kupić nowy :)
Darek Jankowiak
09-01-2012, 16:34
ee, chyba nie :) poprzednio, 4 lata temu, stanął od razu :) a teraz se skacze :)
ee, chyba nie :) poprzednio, 4 lata temu, stanął odrazu :) a teraz se skacze :)
To też jest obiaw słabej baterii. Też tak miałem, wymiana baterii pomogła ;)
robin102
09-01-2012, 20:37
Ale Darek chce mieć nowy zegarek to co próbujecie mu na siłę naprawić stary :)
1200zl to duzo kasy na zegarek, można nawet dwa mechaniki kupić Darku.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/lorbwww-2.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/lorbwww.jpg)
Darek Jankowiak
09-01-2012, 23:38
Ale Darek chce mieć nowy zegarek to co próbujecie Mu na siłę naprawić stary :)
1200zl to duzo kasy na zegarek, można nawet dwa mechaniki kupić Darku.
ooo, właśnie to :) a baterie jej wymienię :)
robin102
09-01-2012, 23:57
Chooopy to bierim się do roboty, do wydania mamy 1200zł ( nie nasze :mrgreen:)
fajny i w Europie
http://www.ebay.pl/itm/220913109409?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.