Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img813.imageshack.us/img813/3751/dsc6928.jpg)
robin102
09-06-2011, 14:25
Normalnie rozwalają mnie te trzy ósemki na tarczy :)
szkoda, że nie mają takiego zegarka który by mi podszedł :(
Adam Trzcionka
09-06-2011, 14:26
nowy lokator, a już ulubiony ;)
perfekcyjnie wykonany; niesamowicie wygodna, powiedziałbym elastyczna bransoleta, duża przyjemność z zerkania - a i czas płynie wolniej, kiedy się co 5 minut sprawdza godzinę ;)
45,5 mm po kopercie, ale bezel mniejszy, optycznie wydaje się nieco mniejsza niż DS1 43 mm. nadgarstek 18,5.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img847.imageshack.us/img847/9049/planetan.jpg)
no! nareszcie... :)
GRATULACJE
Adam Trzcionka
09-06-2011, 14:31
no! nareszcie... :)
GRATULACJE
Twoja wina, Twoja wina, Twoja bardzo wielka wina ;)
robin102
09-06-2011, 14:40
No no prezenci się fajnie, ale coś mi się wydaje, że na eleganckim pasiorze dobranym do stylu zegarka było by ładniej. Sczęście mieć tak gruby nadgarstek to se można duży zegarek kupić.
A już ta świecąca tarcza cudowna
nowy lokator, a już ulubiony ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img847.imageshack.us/img847/9049/planetan.jpg)
no to wszyscy teraz kupujemy Omegi
;)
Graty !! - wspaniała PO, moje marzenie zresztą... Robi - sa też wersje 42mm jakby co... :mrgreen:
Co do koloru tarczy u mnie - jest czarna, kolory dają takie kolorystyczne efekty ale dzięki podwójnemu AR można także złapać efekt "braku szkła":
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img836.imageshack.us/img836/433/dsc9074m.jpg)
;-)
Twoja wina, Twoja wina, Twoja bardzo wielka wina ;)
zasługa
choć może Twoja żona twierdzi inaczej :mrgreen:
nelchael
09-06-2011, 14:50
http://zegarownia.pl/zegarek-meski-fossil-gents-chronograph-fs4617/
noszę się z zakupem, ktoś coś wie na ten temat :?:
robin102
09-06-2011, 16:26
Który ładniejszy według Was i bardziej uniwersalny ? Oba w cenie 1080 zł automatyczne na mechanizmie Claro 888
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/zegarekmeskiadriaticaworldchampionautoma-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/zegarek-meski-adriatica-worldchampion-automatic-a814252b3a.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/AdriaticaA81425254A-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/Adriatica-A81425254A.jpg)
Robin - czorny ładniejszy...
robin102
09-06-2011, 16:36
Po co Ci one?
Tapatalk
Doła mam strasznego, potrzebny na lekarstwo ;)
poza tym czas mi będzie wskazywał no i ten biały ma niebieskie wskazówki :)
malasana
09-06-2011, 16:43
Mi chyba bialy bardziej. Rozwazalem ten model. Czy aby nie ma on mechanizmu ETA i dlatego jest drozszy? Sprawdz na stronie adriatici, wydaje mi sie ze zmienili to...
2pompony
09-06-2011, 16:55
Moim zdaniem też biały. Jako wielbiciel dobrej (to znaczy adekwatnej) typografii nie mogę nie skomentować pięknego loga, które wyjątkowo ładnie się wpisuje w całość zegarka: szczupłego rantu, indeksów i dyskretnych kreseczek na wskazówkach (na minutowej akurat zasłonił sekundnik, ale jest tam). Szkoda, że Automatic nie napisali ładniej, ale i tak jest nieźle.
robin102
09-06-2011, 17:21
Mi chyba bialy bardziej. Rozwazalem ten model. Czy aby nie ma on mechanizmu ETA i dlatego jest drozszy? Sprawdz na stronie adriatici, wydaje mi sie ze zmienili to...
Masz rację teraz jest mechanizm ETA 2824 wiec to chyba najtańszy made swiss z mechanizmem swiss :) na rynku.
Cholercia podoba mi się ten sikor.
Moim zdaniem też biały...
Tylko czy ten biały to na pewno biały, a nie jakieś beżowe ecru czego bym nie przeżył.
Może ktoś z Was widział ten model na żywo ?
tu wątek o tych zegarkach jest
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/26360-adriatica-news-prezentacje/page__st__140
warto ten watek od początku przegonić bo fajne zegarki są do polukania, aż się zdziwiłem
2pompony
09-06-2011, 17:26
Tylko czy ten biały to na pewno biały, a nie jakieś beżowe ecru czego bym nie przeżył.
Zdziwiłbym się, gdyby to był biały zimną, niebieskawą bielą monitora laptopowego... Przecież ten cały zegarek krzyczy że jest tradycyjny, art decowski, broń boże nowoczesny, a już na pewno z daleka od zimnej współczesności.
Może i nie jest biały, tylko złamany, ciepły - ale to mam nadzieję należy do wystroju! :)
edit
Widzę, że wersja STEEL jest biała, ale ten, który Ty pokazałeś to inna (inne indeksy i nie tylko).
robin102
09-06-2011, 17:38
edit
Widzę, że wersja STEEL jest biała,.
Który STEEL czego nie dostrzegłem ?
Doła mam strasznego, potrzebny na lekarstwo ;)
poza tym czas mi będzie wskazywał no i ten biały ma niebieskie wskazówki :)
Może chcesz ode mnie kupił orienta lub bulove na poprawe humoru? :-P
2pompony
09-06-2011, 18:05
Który STEEL czego nie dostrzegłem ?
W podanym przez Ciebie linku (do dyskusji), post #153.
robin102
09-06-2011, 18:09
W podanym przez Ciebie linku (do dyskusji), post #153.
Dzięki, ale był to rok 2009 wiec pewnie w tej wersji zegarek jest już nie do kupienia. Ale bardzo ładny ten STEEL.
2pompony
09-06-2011, 18:16
Na 60sekund.pl napisali, że dokładnie ten model, który podałeś (razem z czarnym) ma tarczę 'srebrno-białą' - czyli musi być jednak zimna, jak w tym steelu. Chociaż zdjęcie jest akurat złamane/kremowe, ale wiesz jak to jest ze zdjęćiami - lekko krzywy WB i już białe jest kremowe...
robin, jak będzie kremowy to ja go od Ciebie z chęcią odkupię bo mi się takie retro bardzo podobają:)
oczywiście za 50% ceny:)
robin102
09-06-2011, 18:30
Na piramidzie prestiżu Adriatyka jest wyżej niż Atlantic i chyba i kilku innych niby zacnych marek :mrgreen:
robin102
09-06-2011, 19:06
A do garniaka ten biały będzie pasował mimo, że pasek ma przeszycie ?
garniak albo czarny albo grafitowy, od spodni marynarki aż po czarną koszulę i buty, ale fason sportowo-fotograficzny ;)
IMO będzie pasował i do garniaka i do dżinsów
Na piramidzie prestiżu Adriatyka jest wyżej niż Atlantic i chyba i kilku innych niby zacnych marek :mrgreen:
no nie wiem
robin102
09-06-2011, 21:27
No fakt zależy w której piramidzie :) czyli kto ją układał. Z oględzin 3 Adrityk odnoszę wrażenie , że zegarki są lepiej wykonane niż kosztują, coś jak Orienty ;)
IMO będzie pasował i do garniaka i do dżinsów
Dzięki, też mi się tak wydaje. Właściwa dla mnie Wielkość 41 mm duża tarcza na cały zegar, będzie pan zadowolony :)
Ja wiem że Atlantic w naszym kraju ma skrajne recenzje, ale mimo wszystko chyba jednak statystycznie lepiej sie prezentuje
robin102
09-06-2011, 21:31
Ja wiem że Atlantic w naszym kraju ma skrajne recenzje, ale mimo wszystko chyba jednak statystycznie lepiej sie prezentuje
A znasz Andrzeju bardzo podobny model do tej Adriatyki ?
aż tak to nie, raczej odniosłem sie do Twojego uznania dla Adritici. Mam jedną nawet, taki podpasiony kwarcyk, ok, ale leży...
żeby nie było, w końcu się udało nie z komórki, ale z aparatu, więc zdjęcia nieco lepsze
PRS516 Seler Naciowy Style :) :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img819.imageshack.us/img819/4411/dsc9451.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.imageshack.us/img23/9937/dsc9450d.jpg)
Dla Robina dzis specjalnie :twisted:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img39.imageshack.us/img39/5831/imgp1415mq.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img830.imageshack.us/img830/8964/imgp1417m.jpg)
robin102
10-06-2011, 13:18
Taki sam pasek chce mieć :-x gdzie i za ile on dostępny ten pasek ?
Spinner ile masz w nadgarstku ? Więcej niż 18 cm ?
Dzis:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/5817479299_8d57151d89_b-1.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5240/5817479299_8d57151d89_b.jpg)
Mam niecałe 17,5-18cm... Pasek to aligator w kolorze dark brown, z officialtime, cena ok. 40$.
Zero8 - faaajny i to bardzo - ja niestety się na nie spóźniłem...;-(
Dzis:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/5817479299_8d57151d89_b-1.jpg
źródło (http://farm6.static.flickr.com/5240/5817479299_8d57151d89_b.jpg)
Qrde, skąd Wy macie cash na te zagary???
Wiem, wiem, pracujecie cieżko...
Pozdr
Redskull
11-06-2011, 08:06
pimps, dealers and politicians :P Czyli sex, drug and watches ;P (nie wymawiać biczyz) :P
Qrde, skąd Wy macie cash na te zagary???
Wiem, wiem, pracujecie cieżko...
Pozdr
Eee, ten to chyba najtańszy, ze wszystkich pokazywanych na paru ostatnich stronach :-P
Ok ok, ale ilość "gearu" posiadanego przez Was...jej:-)
Tak w ogóle o co chodzi w tym ostatnim? Mała godzina?
weekendowo:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/135466044-1.jpg
źródło (http://www.pbase.com/andrzejmakal/image/135466044.jpg)
Na małych godziny, dwie strefy czasowe, na dużych minuty i sekundy.
robin102
12-06-2011, 13:18
Powiedzcie proszę, czy zegarek nie ma za wąskiego paska w stosunku do wielkości koperty ? Pasek tylko 20mm przy średnicy koperty 41 mm. Na ręku pewnie będzie wyglądał optycznie na większy przez wąski bezel co lubię i dużą tarcze. Poza tym bardzo mi podchodzi ma dużą tarczę 36mm bardzo ładną jak dla mnie. Poza tym STOP SEKUNDA, szybkie przestawianie daty, możliwość dokręcania, WR 50m ! Mechanizm ETA 2824-2
Tylko ten pasek mnie gnębi czy nie za wąski ?
Co myślicie ?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/zegarekmeskiadriaticaworldchampionautoma-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/zegarek-meski-adriatica-worldchampion-automatic-a814252b3a.jpg)
robin, szukasz dziury w całym;)
ja w swoim mam pasek 24mm i mnie on przeraża. W monsterze jest 20mm i tam jest za mały, ale tu będzie ok.
Bierz k...rczaki ten zegarek, bo jest świetny.
Też se kiedyś taki kupię... na raty;)
robin102
12-06-2011, 13:40
Też se kiedyś taki kupię... na raty;)
Ja też na raty kupuję w MM cena jego to 399zł czyli 10 rat po 39 zł - wersja oficjalna :mrgreen: Założę się, że u Was bywa podobnie.
Gnębi mnie ten chyba wąski pasek, ale zamówiłem już
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/825/dsc7680m.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/825/dsc7680m.jpg/)
nom...konkretnie:-))))
robin102
13-06-2011, 10:33
A ja zrezygnowałem z tej pięknej Adriatyki z niebieskimi cyferkami :( szkoda
Znalazłem sklep z zdjęciami zegarka na reku
http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-12709-Zegarek-Adriatica-mechaniczny-A8142-52B3A.html
i mimo całej urokliwości tarczy zegarek jakoś dziwnie leży na ręku. Ma bardzo grube denko odstające i wysoko wyprowadzone uszy z koperty co skutkuje nie przyleganiem do reki - tak ze zdjęć wynika. Niby prosta sprawa budowa koperty, a można to zrobić gorzej albo lepiej.
Robin... przecież to jest jakaś mała łapka... błagam...
robin102
13-06-2011, 10:48
No, ale ja też mam małą łapkę ;( ledwo 16,5 cm w obwodzie. Chudy ale byk ;)
Zajadę na dniach do Warszawy do tego sklepu na Witosa
http://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-worldchampion-automatic-a8142-52b3a/
tam się dogadałem w dobrej cenie i zmierzę na swoim ręku.
Damasko DA46 ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/98/imgp1427m.jpg/)
robin102
13-06-2011, 14:19
Pięknie te Damasko wychodzi na Twoich zdjęciach. Ciekawi mnie czy można by zamówić tarcze właśnie w tym kolorze ze zdjęciach :) bo jak już nam wiadomo w rzeczywistości jest czarna ;)
Tak BTW - czytałeś o technologiach jakie uzywają w Damasko? Np o twardości koperty? ;-)
robin102
13-06-2011, 17:49
Czytałem czytałem i chwali się to, choć z drugiej strony rzecz biorąc zegarek jest jakby za mały aby dało się nim gwoździe wbijać ;)
wszystko zależy od gwoździa
woytec60
13-06-2011, 19:47
Czytałem czytałem i chwali się to, choć z drugiej strony rzecz biorąc zegarek jest jakby za mały aby dało się nim gwoździe wbijać ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img68.imageshack.us/img68/8625/Bravo.gif)
Spinner, A jak sie ma Damasko do Lum-Teka, czy Sinna? Bo wizualnie, to jest super.
42mm to optimum, zegarki w stylu Eterny FH czy Fortisa B-42 sa moimi ulubionymi, szczerze mówiac zakładając x-winda zastanawiam sie na ch... mi tyle żelastwa na reku... Zdecydowanie najbardziej go lubie z dotychczasowych twardzieli:-) Bardziej niz Sinn czy LumTec jakos:-) Mega wygodny:-)
Fortis B-42 ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/62/dsc9221m.jpg/)
A u mnie tak:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/5832145064_e8f21fa1e1_b-1.jpg
źródło (http://farm4.static.flickr.com/3259/5832145064_e8f21fa1e1_b.jpg)
robin102
14-06-2011, 11:22
42mm to optimum,
To je prawda. Obmierzyłem sporo zegarków i rozmiar oscylujący 40-42 to najfajniesza wielkość. Czasem zegarek nawet 39mm wygląda na dużo większy bo np potrafi mieć tarcze o średnicy 36 mm !, a taki 41mm wyglądać na mniejszy bo tarcza to zaledwie 34mm. No i musi dobrze leżeć-przylegać do nadgarstka. Za gruby być też nie może bo się źle nosi. Do tego potrzebne są krótkie uszy wyprowadzone z dołu koperty. Ograniczenia te znikają jak ma się pulchniutką rękę tak chociaż z 19 cm w obwodzie :)
Wczoraj szczęśliwie dorwałem się u mnie w mieście do tej adriatyki z niebieskimi cyferkami i niestety katastrofa totalna zegarek ma od dołu wypukły dekiel i dosłownie sterczy na nadgarstku. Zero pomyślunku konstruktora koperty było. Generalnie wykonanie gorsze od 3 razy tańszej MEWY Sea-Gull. Teraz czekam tylko na na Kemmnera Toneau i starczy. Następny zakup może na wiosnę.
tu fajny klasyczny lotnik do kupienia
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/59725-archimede-pilot/
i starczy. Następny zakup może na wiosnę.
Z pewnością.
robin102
14-06-2011, 13:14
Tylko spokojnie ;) ja mam umowę na 3 "tanie" zegarki, a umów dotrzymuję.
Polecam rozwiązanie, człek zdrowszy na głowę od razu się robi.
ps.
może kiedyś prze negocjuje na jeden drogi ;)
Hamiltona dżez majstera chrono amerikanos - zegarek z marzeń (tylko z białą tarczą )
echhhhhhh się rozmarzyłem
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/04/H326165331a-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/H32616533-1a.jpg)
adrian1115
14-06-2011, 13:15
U mnie coś takiego :
FujiTime M3311
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img220.imageshack.us/img220/2415/ras0118.jpg)
Dzis EDC:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/5835663488_b1ebd30f74_b-1.jpg
źródło (http://farm4.static.flickr.com/3325/5835663488_b1ebd30f74_b.jpg)
do mnie dojechał 3 i ostatni z muszkieterów:)
mam nadzieję, że jeszcze dziś się Wam pochwalę fotograficznie :]
To się chwalę-zdjęcia partyzanckie bo na coś ambitniejszego nie ma mocy.
citizen skyhawk titanium
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/219/emt3849.jpg/)
Seiko 5 SNZJ05J1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/861/emt3856.jpg/)
ingersoll sitting bull
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/42/emt3848.jpg/)
Sezon zegarkowy uznaję za zamknięty:)
robin102
15-06-2011, 21:54
Pierwszy jakby ze STAR TREK albo z 07 ZGŁOŚ SIĘ
:mrgreen:
Dwa następne charakterne, konkretne zegary.
Pierwszy jakby ze STAR TREK albo z 07 ZGŁOŚ SIĘ
:mrgreen:
Dwa następne charakterne, konkretne zegary.
zgadzam się, ale gdybyś dostał zegarek tytanowy, z panelem słonecznym, falami radiowymi itd, który kosztuje 1300zł prawie za darmo (nie dałem za niego ani grosza) to też byś pewnie nie narzekał-służy ma jako outdorowy zdzierus :)
malasana
15-06-2011, 22:00
Numer 2 i 3 sa swietne. Gratulacje!
robin102
15-06-2011, 22:12
....., ale gdybyś dostał zegarek tytanowy
Sprzedał bym ;)
Sprzedał bym ;)
haha, też tak kiedyś myślałem, dopóki nie założyłem go na rękę :)
nelchael
16-06-2011, 13:21
i ja zakupiłem, kilka stron wcześniej pytałem, czy ktoś miał styczność z tym sprzętem, ale nie było odpowiedzi, więc nabyłem z partyzanta - opłaciło się, jest jak dla mnie rewelacyjny i przede wszystkim pasuje 'do mnie'.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/19891700866092573405.jpg)
U mnie wczoraj i dzis stary, dobry mezalians:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/5841624609_c3e3217b66_b-1.jpg
źródło (http://farm3.static.flickr.com/2785/5841624609_c3e3217b66_b.jpg)
A u mnie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img199.imageshack.us/img199/4959/damaskoda46.jpg)
Moje serce....ta zielona sekunda mnie zabije...
A w zasadzie to ona żółta chyba.
woytec60
18-06-2011, 10:09
Lotnik kryj się!
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/860/laco.jpg/)
Przy niedzieli czas na kłalite:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img96.imageshack.us/img96/1431/hami.jpg)
BigMazi :twisted:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img405.imageshack.us/img405/8795/imgp1442m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img189.imageshack.us/img189/9854/imgp1445m.jpg)
Dawno nic koszernego nie nosiłeś :-P
2pompony
20-06-2011, 10:56
A ja czekam na dni, w których moda nakaże nosić zegarki o większej średnicy niż największa przekątna nadgarstka. :)
Ano same "kłality" ostatnio bywały... ;-) Bydlak duży jest, to fakt... Ale "lug to lug" ma jak x-wind wiec tragedii nie ma do końca:-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/skxgmtczp-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/skxgmtczp.jpg)
Fajny pasek Panie Kolego :) Proszę o linkę skąd go masz !!
Pasek kupiwszy tu: http://allegro.pl/pasek-do-zegarka-gruby-styl-wojskowy-22-24-26-mm-i1646641824.html
No daje radę ten pas, przypomina te to Magrette:-)
Ja dziś tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/443/imgp1447m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/829/imgp1447m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/gmt1skx-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/gmt1skx.jpg)
robin102
25-06-2011, 22:57
A ja czekam na dni, w których moda nakaże nosić zegarki o większej średnicy niż największa przekątna nadgarstka. :)
Stanie się to wtedy jak zaczną być modne długie włosy pod pachami zaplatane w warkoczyki :mrgreen:
;)
-------------
Fragles świetny psiorek ten z czerwonym
2pompony
26-06-2011, 00:52
Eee, spokojna głowa! Myślę, że już niedługo będą modne zegarki numer 52 mm, potem 64, ale przy 78 to już zastopują. Wtedy te duże zrobią się passe, bo na tapetę wejdą takie numer 26. :)
W końcu interes musi się kręcić, czyli eppur si muove... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
robin102
27-06-2011, 19:20
Może być na pierwszego divera ? tylko na pasek go dam
http://cgi.ebay.com.hk/SEIKO-MENS-AUTOMATIC-SEAMASTER-SILVER-100M-WATCH-SNZJ37-/370518357497?pt=Wristwatches&hash=item56449d75f9
Być to może i może, tylko na jaki znowu pasek?
robin102
27-06-2011, 19:36
..tylko na jaki znowu pasek?
na Hirsch zapamiętałem markę i wygląda taki jakby plecionka czarny, kevlarowa dość agresywny w wyglądzie, ale kruca fiks nie pamiętam gdzie go widziałem :(.
Może ktoś z Was ma taki, albo pamięta gdzie go widziałem ;)
:-) Robin, Robert, Mój Ziomalu, bardzo Cie lubie, pozwól więc: nurek wygląda dobrze tylko i wyłącznie na 1. bransolecie 2. gumie. Ew od biedy na Nato
Pozdr
na nato wcale nie od biedy (patrz: Sean Connery i jego submariner w jednym z Bondów ;))
edit: o! tu!
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/JamesWristShot-1.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/_Cv-0TBEhWVE/SR_FTII0NHI/AAAAAAAAF80/0rDfRNv_t10/s1600/James-Wrist-Shot.jpg)
robin102
27-06-2011, 20:13
No nie mówcie, że ten Seikacz by miał źle na takim pasku z ładnym przeszyciem.
http://www.chinawatches.pl/printview.php?t=2698&start=0&sid=32cce77b2379f694257593c4d6125047
tu chyba najtańsze, choć i tak drogie
http://www.zegarmistrz.e-sklepy24.com/pokaz_produkt.php?pr=296
robin, ten Twój diverek do mojego seiko podobny:)
A ja właśnie mam kryzys i rozważam czy aby nie sprzedać Seiko na rzecz Zenitara ryby... .
woytec60
27-06-2011, 20:56
Jak chcesz karbon to zerknij na Horido: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/50540-carbon-od-horido/page__p__555900__hl__horido__fromsearch__1#entry55 5900
Dobra jakość, można moczyć (Hirscha nie bardzo) i kosztuje mniej.
robin102
27-06-2011, 21:19
Dzięki. Rzeczywiście pasiorek godny uwagi. Ile kosztował Wojtku ?
---- EmetB , a który Twój Seiko podobny ?
a ten:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/59/snzj05j1.jpg/)
czyż nie?
Świetne te Seiko (wszystkie nurki Seiko są świetne), ale na "normalnych" paskach to mezalians i już.
woytec60
27-06-2011, 21:46
Dzięki. Rzeczywiście pasiorek godny uwagi. Ile kosztował Wojtku ?
68 złotych: http://allegro.pl/skorzany-pasek-18-20-22-24-mm-horido-166-i1645442474.html
Nie zwracaj uwagi na tytuł aukcji, on nie jest skórzany.
Poniżej nawet jest:
Pasek z poliuretanu imitujący karbon
Futrówka (podbicie) paska: poliuretan - wodoodporny
Tylko w tytule jest byk.
Motorniczy
27-06-2011, 22:35
Dzis mam slad na reku , poniewaz jest tak goraco ( 37 stopni ) , ze moja reka odmawia posluszenstwa :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/847/imgp1461m.jpg/)
robin102
28-06-2011, 14:13
:-) Robin, Robert, Mój Ziomalu, bardzo Cie lubię, pozwól więc: nurek wygląda dobrze tylko i wyłącznie na ... gumie.
Andrzeju to jak Cię lubię to zeznawaj mi tu szybciorem czy ten pasek co kupiłem
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/img7128resizeexposure-2.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/img7128resizeexposure.jpg)
nie grzech do tego zegarka co kupić chcę
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/06/p1070464h-2.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/p1070464h.jpg)
Czy może innego zegarka szukać do tego świeżo kupionego paska.
tomek...
29-06-2011, 17:03
Wczoraj i dzisiaj i jutro...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img560.imageshack.us/img560/9422/dsc2940.jpg)
Pozdrawiam
tomek...
Andrzeju to jak Cię lubię to zeznawaj mi tu szybciorem czy ten pasek co kupiłem
nie grzech do tego zegarka co kupić chcę
Robuś, zegarek jest fabrycznie piekny, zachowaj ten paseczek na inna okazję:-)
robin102
29-06-2011, 22:04
Robuś, zegarek jest fabrycznie piekny, zachowaj ten paseczek na inna okazję:-)
Dobra, poddaje się będzie na żelastwie, ale ostrzegam ;). Tylko eksperymentalnie :)
Spoko spoko, jeszcze niedawno twierdziles ze Seiko brzydkie zegarki robi:) do blachy tez sie przekonasz.
Tapatalk
Dla Robiego :twisted:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/89/imgp1471m.jpg/)
Redskull
30-06-2011, 09:34
spinner-biorę!!!
robin102
30-06-2011, 14:14
Będę miał lepszy :-P bo Roland coś mi napisał, że jakieś modernizacje poczynił w tych egzemplarzach co w lipcu będą sprzedawane. ( tylko zapomniałem co :) )
Dla Robiego :twisted:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/89/imgp1471m.jpg/)
woytec60
30-06-2011, 14:15
Coś, że coś?
Co konkretnie?
robin102
30-06-2011, 14:19
Konkretnie napisał co poniżej, ale czyżby w wersji poprzedniej mechanizm był osadzony w jakimś plastiku ?
This time we make it with metal movement holder
woytec60
30-06-2011, 16:53
Na to wychodzi.
W nowych Atlantikach jest taki plastikowy, stare mają metal.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/96/oldmw.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/692/newnzl.jpg/)
Praktycznie różnicy nie ma ale ja i tak wolę ten stary.
robin102
30-06-2011, 21:28
Zegarek jak cięższy to przyjemniej się nosi. Metalowy holder na pewno zwiększy masę Kemmnera i zmniejszy zawartość portfela bo Roland jak Janosik ;) podnosi cenę na 230 Euro więc tak różowo nie jest jak za czasu zakupu przez Spinnera za 189 Euro
woytec60
01-07-2011, 18:11
Jeszcze nie na ręku bo dopiero przyszedł ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/69/82304707.jpg/)
krzysztof jot
01-07-2011, 18:46
na Hirsch zapamiętałem markę i wygląda taki jakby plecionka czarny, kevlarowa dość agresywny w wyglądzie, ale kruca fiks nie pamiętam gdzie go widziałem :(.
Może ktoś z Was ma taki, albo pamięta gdzie go widziałem ;)
To jest HIRSH Carbon - dostępny w sklepach Apart lub np na allegro (140 zł) w kolorach black, yellow, red. Mam wszystkie kolory :) - jest ok.
Notabene, dawno sie tu nie odzywałem, ale jako "ojciec wątku" zwracam uwagę, że TimeTrend ma od dziś spore obniżki cen (Certina, Atlantic, Nautica, Seiko).
Ja w pierwszy dzień wakacji postanowiłem zaspokoić swoje "chcenie" w temacie czarnego zegarka, i na wakacyjne dni mój nadgarstek wyposażyłem za jakies marne kilka stówek w sposób następujący
.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/nautica1.jpg)
.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/nautica2.jpg)
sory za jakosć, ale fotki z telefonu
krzysztof jot
01-07-2011, 19:06
Wczoraj szczęśliwie dorwałem się u mnie w mieście do tej adriatyki z niebieskimi cyferkami i niestety katastrofa totalna zegarek ma od dołu wypukły dekiel i dosłownie sterczy na nadgarstku. Zero pomyślunku konstruktora koperty było. ....[/URL]
e, nic nie ma wypukłego od dołu - jest płaska jak stół :)
[URL]http://logolife.wordpress.com/category/zegarki/adriatica-zegarki/adriatica-azzuro-chronograf/ (http://zegarkiclub.pl/forum/topic/59725-archimede-pilot/)
ma tylko zdecydowanie za wielkie uszy - mnie tez nie leżła za dobrze, mimo że kocham duże zegarki :)
Na piramidzie prestiżu Adriatyka jest wyżej niż Atlantic i chyba i kilku innych niby zacnych marek :mrgreen:
raczej na podłodze prestiżu - Adriatica i piramida - zlituj sie Robin :) to po prostu zegarek, o prestiż to tu raczej bym nie wspominał. W Polsce Atlantic ma zdecydowanie wyższe notowania i postrzegalność marki.
Powiedzcie proszę,....
Co myślicie ?
Zwracam uwagę, że ten zegarek zupełnie nie ma nic wspólnego z białym - cyferblat jest jasny - biało-srebrno-błyszczacy. Niestety to nie jest piękna biała matowa porcelana, tylko błyszczy i czasem wyglada na białą :). ale obawiam się że nie tego oczekujesz po tym "białym" , widziałem bardziej białe i matowe. Jeśli już - to czarna, ale generalnie w realu widziałem ładniejsze Adriatiki retro.
o Wojtek, to już drugi PRS516 na forum, gratuluję i witam w klubie :)
woytec60
01-07-2011, 19:57
Dzięki :)
Już na łapie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/215/12885326.jpg/)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/204/43838871.jpg/)
Ja dzis homarek:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img804.imageshack.us/img804/5779/95685234.jpg)
coach_lodz
02-07-2011, 11:06
ja mam w stosunku do Waszych maszyn zwykłego badziewiaka... ale go lubię.. zamist fotki wstawię tylko link:
http://images.okazje.info.pl/p/odziez-i-obuwie/2665/casio-wv-58de-1a.jpg
Notabene, dawno sie tu nie odzywałem, ale jako "ojciec wątku" zwracam uwagę, że TimeTrend ma od dziś spore obniżki cen (Certina, Atlantic, Nautica, Seiko).
Chyba Time Trend w ramach tej obniżki postawiło na oryginalny marketing ;)
http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7348,6898-0-0-N1005.html
Chyba Time Trend w ramach tej obniżki postawiło na oryginalny marketing ;)
http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7348,6898-0-0-N1005.html
skandal
krzysztof jot
03-07-2011, 14:20
Chyba Time Trend w ramach tej obniżki postawiło na oryginalny marketing :wink:
http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7348,6898-0-0-N1005.html
skandal
no, tak to jest ze źle chronionymi serwisami, chyba jasne, że nie jest to dzieło oficjalne...
robin102
03-07-2011, 15:19
ja mam w stosunku do Waszych maszyn zwykłego badziewiaka... ale go lubię.. zamist fotki wstawię tylko link:
http://images.okazje.info.pl/p/odziez-i-obuwie/2665/casio-wv-58de-1a.jpg
Eee tam badziewiak, to po prostu dokładny odmierzacz czasu. Chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby sobie dokupić trochę bardziej męski "tani" mniej dokładny zegarek, bo faceci jak to Daniec śpiewał zawsze wracają przecież.
Czym mniej dokładny tym jesteśmy w lepszej sytuacji, a jak nie przemakalny to już bezpiecznie na 102! bo nie wiadomo co na łeb polecieć może w drzwiach po powrocie :mrgreen:
taki albo taki (500-600zł)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/SNZH53K1_LRG-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/SNZH53K1_LRG.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/09022011snzf17jmaink-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/09-02-2011-snzf17j-main-k.jpg)
Dziś kłalita:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img88.imageshack.us/img88/9777/oris.jpg)
coach_lodz
03-07-2011, 16:30
a ja teraz poluję na jakiegoś kwasraciako/prostokąciaka :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.kupzegarki.pl/galerie/z/zegarek-casio-ef-321l-1a_1419.jpg)
coś w ten deseń...
robin102
03-07-2011, 17:07
Może coś z duszą, coś o napędzie nożnym kup. Ty chodzisz zegarek , chodzi, Ty śpisz on dalej chodzi :mrgreen:
Poza tym to co pokazałeś jakimś bałaganem bije z tarczy, ale wiadomo gusta są różne. Wydaje się, że o kwadratowy ładny zegarek jest ciężej niż o ogrąglaka.
coach_lodz
03-07-2011, 17:17
ten był tylko przykładowy, pierwszy z googla :)
Sam po sobie tego sie nie spodziewałem, kiedyś kwadraty dla mnie nie istniały, teraz jak patrzę czasem po ludziach - niektóre całkiem całkiem....
edit
Ale ja wiem co to jest. Latka lecą.
coach_lodz
03-07-2011, 19:27
Ale ja wiem co to jest. Latka lecą.
znaczy się sugerujesz, że jestem stary ? Chcesz w dziób ? ;)
Stary to jestem ja, a Ty to masz...taki gust chyba:-) Ale łysinę masz identyczną.
coach_lodz
03-07-2011, 20:57
no niech Ci będzie... ;)
Kwadraty są cool... Ja tam lubię:-)
Lipna pogoda dziś:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/823/imgp1477m.jpg/)
robin102
04-07-2011, 11:54
Ładny, ładny, ale Parnisy też ładne :p
------------------
kiedyś kwadraty dla mnie nie istniały...
Kwadraciak to musi mieć fajne dobrane proporcje tarczy do koperty, a także sam kształt tarczy i mieć krótkie opuszczone uszy.
Ładny, ładny, ale Parnisy też ładne :p
Ano widzisz, ładne, ładne - za 280zł wystawiłem takiego:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img814.imageshack.us/img814/9616/dsc9315m.jpg)
nakładane indeksy, mechanizm automatyczny z dokręcaniem, stopsekundą - toż to w tej cenie niespotykane a zegarynka mniodna... Wygląda jak Archimede Arcadia w ... 1/5 ceny;-)
gadzeciarz
04-07-2011, 20:40
a u mnie G-Shock
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)
krzysztof jot
04-07-2011, 20:43
Poza tym to co pokazałeś jakimś bałaganem bije z tarczy, ale wiadomo gusta są różne. Wydaje się, że o kwadratowy ładny zegarek jest ciężej niż o ogrąglaka.
Festina robi ładne kwadraty
Ja ostatnio poszedłem w dziwnym kierunku - wynalazłem coś o nazwie deTomaso - http://www.detomaso-watches.de/en/collection.html - na obrazkach niezła jakosc wykonania. Kupiłem dwa :) BARI i BERGAMO i mam jeszcze ochote na kolejne dwa... ale poczekam az te dojdą :).
A na razie - ostatnia głupota na ręce - na czarno:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/nauticablue014.jpg)
a jakby ktoś chciał więcej :) - to tu jest na blogu - http://logolife.wordpress.com/category/zegarki/nautica-zegarki/nautica-blue-sport/
robin102
04-07-2011, 21:02
Fajnie Krzysztof tego bloga prowadzisz.
Jak bym miał parę wiosen mniej to bym się odważył na tą nautikę poniżej - słusznych rozmiarów . Niesamowity zegarek.
http://cgi.ebay.pl/NEW-MENS-OVERSIZED-NAUTICA-OVERSIZED-RUBBER-100M-WATCH-/310321480950?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWa tches_GL&hash=item48409a04f6
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/24112010orangenauticamaink-1.jpg
źródło (http://i62.photobucket.com/albums/h108/robin102/24-11-2010-orangenautica-main-k.jpg)
Andrzej do kurtki by Ci pasowała i nie droga jest :)
coach_lodz
04-07-2011, 21:12
musicie lubić nurkować... tak Was kręcą te divery ;)
Dla mnie, ten damasko powyżej, nie ma sobie równych. Zachorowałem na niego. Tylko skąd ja tyle "kupidła" wytrzasnę ;)
no, tak to jest ze źle chronionymi serwisami, chyba jasne, że nie jest to dzieło oficjalne...
Szczerze, to zaczynam mieć wątpliwości. Chyba to jakaś dziwna zagrywka producenta sklepu, bo każdy model ma taki opis:
Słynny z Niewolnicy Izaury Leoncio, po zakończeniu produkcji bestsellerowego serialu, zaczął występować w filmach XXX wykorzystując w perwersyjny sposób swoje łachoczące wąsy. Dla jego uczczenia, stworzyliśmy ten zegarek. Nodo Dirty Leoncio wąsów nie posiada, ale ma za to lubieżnie sterczące wskazówki, sprośną koronkę i skórzany pasek z ptasiura kangura. Koperta wędzona dymem najlepszych kubańskich cygar.
http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7348,6895-0-0-N0902.html
Nautica, nautica i dzisiak przechodząc koło wystawy wpadło mi w oko:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/nauticaa12578g-1.jpeg
źródło (http://images.izideal.com/img/product/10475402/l/pt/nautica-a12578g.jpeg)
Nie dość, że wpadło to teraz jeszcze 'łazi za mną' ten zegarek..
Szczerze, to zaczynam mieć wątpliwości. Chyba to jakaś dziwna zagrywka producenta sklepu, bo każdy model ma taki opis:
http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7348,6895-0-0-N0902.html
a ja już jestem prawie pewien: http://www.nodowatches.com/, spójrzcie w aktualności
to raczej polityka firmy
... Jak bym miał parę wiosen mniej to bym się odważył na tą nautikę poniżej - słusznych rozmiarów . Niesamowity zegarek. ...
Jeżeli Ci się podoba, a jest ładna, to nie wahaj się. :wink:
Adam Trzcionka
06-07-2011, 12:58
jako zatwardziały miłośnik serii z dżejmsem bondem, nie mogłem nie dozbroić mojej PO w kauczukowy, bondowski pasek. świetny na ostatnie niepogody ;) twardy, ale bardzo wygodny, w moim odczuciu nie mniej efektowny niż branza..
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img691.imageshack.us/img691/9909/kauczuk.jpg)
z kolei w certinie zmieniam pach z :fabrycznego" brązu, na takie coś:
http://www.pattini.pl/index.php/paski-do-zegarkow/paski-do-zegarkwpasek-do-zegarka-mod-56
świetne mają ceny, ciekawe wzornictwo - podobno ekstra jakość. zamówiłem 56 i 65, zobaczymy co to - dam znać.
z moich kolejnych chorób zegarkowych, nie wiem, czy się już zwierzałem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cdn.ablogtoread.com/wp-content/uploads/2010/03/Max-Bill-by-Junghans-chronoscope1.jpg)
ale to dopiero w marzeniach. no ale te jak wiadomo się spełniają, jeśli się mocno chce :P
robin102
06-07-2011, 13:09
No i wreszcie widać zegarek, a nie kupę żelastwa w którym zegarek ginął po prostu :(
Teraz pięknie jest :)
Paski od PATINI mają 4mm grubości ! jest to do wytrzymania ?
jako zatwardziały miłośnik serii z dżejmsem bondem, nie mogłem nie dozbroić mojej PO w kauczukowy, bondowski pasek. świetny na ostatnie niepogody ;) twardy, ale bardzo wygodny, w moim odczuciu nie mniej efektowny niż branza..
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img691.imageshack.us/img691/9909/kauczuk.jpg)
Jeżeli Ci się podoba, a jest ładna, to nie wahaj się.
a potem będzie jak tym kolesiem z forum zegarkowego co hoduje w 5 rotomatach 16 zegarków. Trzeba jednak po ziemi chodzić zwłaszcza jak się ma cienki portfel :)
Adam Trzcionka
06-07-2011, 13:38
Paski od PATINI mają 4mm grubości ! jest to do wytrzymania ?
wiem, sporo, ale i sama certa masywna. cholera wie jak to będzie w realu - ryzyk.
ten kauczuk omegi ma przy uszach też ze 4 mm, dalej, przy klamrze jest cieńszy. i te 4 mm to sporo, ale układa się OK. udokumentuję jak dojdzie ;)
Adam, zamawiałeś mailem czy od sprzedawcy na allegro?
Adam Trzcionka
06-07-2011, 14:38
Adam, zamawiałeś mailem czy od sprzedawcy na allegro?
telefon + mail. dostałem dane do przelewu. ponieważ tylko jeden z nich mają, a drugi sprowadzają/robią (nie wiem) - czas realizacji do 10 dni. świetny kontakt, bardzo uprzejmy gość, bez problemu i bez dopłat zgodził się dorobić dodatkowe dwie dziurki, na wszelki wypadek.
jako zatwardziały miłośnik serii z dżejmsem bondem, nie mogłem nie dozbroić mojej PO w kauczukowy, bondowski pasek. świetny na ostatnie niepogody ;) twardy, ale bardzo wygodny, w moim odczuciu nie mniej efektowny niż branza..
Nie obawiasz się zakładać kauczukowego paska do takiego zegarka?
Adam Trzcionka
06-07-2011, 22:23
Nie obawiasz się zakładać kauczukowego paska do takiego zegarka?
momentami. jestem żonaty, a ten zestaw przebija w działaniu najlepsze kosmetyki axe. ale obawy szybko pierzchają :P
a poważnie - to mega solidny pas omegi, nie mam najmniejszych obaw.
Ładny ten Junghans, to chyba Max Bill? No i Omega wspaniała. Powiadasz, że przebija kosmetyki Axe? Czyżby pasek pachniał wanilią? ;-)
Coś dla Robina:
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61204-kemmner-tonneau-black/
Już mu to na PW podesłałem:-)
A u mnie dziś:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/84/imgp1503m.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Ale cena tego kemmnera trochę przesadzona chyba? Pisaliście w tym wątku, że ostatnio chyba 230 euro kosztował. To z wysyłką wyjdzie niecałe 1000 zł za nowy.
robin102
07-07-2011, 10:59
Niestety ten Kemmner kosztuje według najnowszej ceny 275 Euro plus 9 euro przesyłka, czyli wychodzi jakieś 1160zł. Cena na giełdzie zegarkowej-forumowej też średnio atrakcyjna za używany w końcu zegarek. Niech by nawet 1 dzień, ale już nie nówka i brak tej bezcennej radości otwierania i rozpakowywania nowego zakupu.
robin102
07-07-2011, 13:09
Podrożały kurka...
No niestety podrożały, ale zamówiłem sobie sztukę z numerem 102 :razz:
Czyli z powodu nagłego skoku popytu z Polski producent zareagował jak rasowy kapitalista ;-)
robin102
07-07-2011, 16:27
Wszystko przez Spinnera :twisted:
;)
Wszystko przez Spinnera :twisted:
;)
Właśnie! Spinner nie waż się pokazywać Kemmnera ;-)
No niestety nie mam go dzisiaj:-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/856/imgp1508m.jpg/)
No niestety nie mam go dzisiaj:-)
Na szczęście chyba chciałeś napisać ;-) BTW, Twój Kemmner to wersja z plastikiem i mineralnym szkłem wewnętrznym?
Ale ten Hamilton też smakowity, prawie tak fajny jak Parnis w wersji Panda.
No dobra, fajniejszy ;-)
krzysztof jot
09-07-2011, 01:37
No niestety nie mam go dzisiaj:-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/856/imgp1508m.jpg/)
Apart - bo to ich marka - zrobił teraz nowego Aztorina, właściwie identycznego jak nie ładniejszego :) - w trzech wersjach tarczy - czarna, czarna z białymi subtarczami i biała z czarnymi. 840 zł na silikonie - duży, gruby, fajna koperta, szafirowe szkło - powiem wam, że ładny zegarek jakby nie ten napis Aztorin to już bym go kupił, ale nie mogę... tak zlali tą markę przez nieodpowiedni marketing i "ambasadora" marki że nie mogę... a, szkoda bo udany :).
czy ktoś orientuje się gdzie poza ebayem można dostać parnisa?
czy ktoś orientuje się gdzie poza ebayem można dostać parnisa?
http://www.manbushijie.com/
http://www.parniswatch.net/
http://www.dajiwatch.com/
i na Allegro
krzysztof jot
09-07-2011, 19:33
no, nareszcie ciepło, słonecznie, wakacyjnie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/nautica3.jpg)
-
a po niedzieli jeszcze jakieś jak na razie nieznane bliżej deTomaso ma przyjść, a też wygląda na fajny wakacyjny gadżet...
2pompony
10-07-2011, 01:19
To chyba straszne uczucie, gdy człowiekowi się coś podoba, ale nie może tego kupić przez napisik czy logo... Mam nadzieję nie dożyć do tego etapu onanizmu marką.
A ja dzis tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img846.imageshack.us/img846/9914/atl.jpg)
To chyba straszne uczucie, gdy człowiekowi się coś podoba, ale nie może tego kupić przez napisik czy logo... Mam nadzieję nie dożyć do tego etapu onanizmu marką.
e tam... od razu straszne. Idzie się przyzwyczaić :D:D:D ;)
krzysztof jot
10-07-2011, 15:15
To chyba straszne uczucie, gdy człowiekowi się coś podoba, ale nie może tego kupić przez napisik czy logo... Mam nadzieję nie dożyć do tego etapu onanizmu marką.
nie, po prostu wiem że ta marka powstała dwa lata temu wymyślona przez Apart, bez jakiejkolwiek tradycji, historii i wartości - jednak w znacznej mierze dziś płaci sie własnie za markę nie za produkt - dżinsy D&G nie maja aż 20 razy lepszej bawełny niź Reserve, ale chcesz to kupujesz, zegarek to bizuteria nie założe kawałka blachy i kwarcu na reke tytlko dlatego że w miare udany wzór...w innych przypadkach daje rade, marka nie zawsze jest najwazniejsza ale liczy sie i oczekujesz od niej "jej" cech - czyli odFerrari czegoś innego niz od RangeRovera - nic w tym dziwnego nie widze.
2pompony
10-07-2011, 16:46
Nie nie - ja Cię nie napadam, musiałeś mnie źle zrozumieć... Mnie jest Ciebie regularnie żal. :) Bycie niewolnikiem marek, to nie jest lekki chleb, jak przekonywała choćby Naomi Klein 10 lat temu...
Ja nie mam tyle kompleksów, żeby kupować rzeczy z odpowiednią marką - bo co inni ludzie powiedzą, jak zobaczą. Uważam, że z zegarkiem Skagen jestem tyle samo wart, co z zegarkiem Sragen, i tyle; inni mogą sobie mówić co im się żywnie podoba, nie zważam. A już kupowania innej marki, skoro akurat Skagen mi się spodobał - w ogóle nie mieści mi się w głowie.
Ale dopuszczam do siebie myśl, że są ludzie, którzy nie założą na siebie takiej czy innej marki, bo akceptacja innych jest im najwidoczniej do czegoś niezbędna.
andrzej_suse10
10-07-2011, 17:15
Uważam, że z zegarkiem Skagen jestem tyle samo wart, co z zegarkiem Sragen
Własnie Krzysztof uważa, że nie. Taki styl życia.
bo akceptacja innych jest im najwidoczniej do czegoś niezbędna.
Czasami np. w biznesie ta akceptacja jest potrzebna. Łatwiej zrobić czasami deale/interesy z ludźmi, którzy lubią/używają/mają to, co Ty (sam się o tym przekonuję - swój "kupuje" swojego). "O, widzę, że mamy podobne zainteresowania/hobby/samochody/zegarki/koty/sroty/pierdoty". Tu nie chodzi o akceptację CIEBIE jako człowieka (bo chyba nie o tym tu jest mowa) tylko o "należenie" do pewnego "klubu".
robin102
10-07-2011, 18:21
..Uważam, że z zegarkiem Skagen jestem tyle samo wart, co z zegarkiem Sragen, i tyle... Ale to Ty tak uważasz i to Twoje uważanie w pełni uprawnione. Postronni jednak patrzą na to inaczej :( i nie chodzi tylko o zegarki, ale o inne duperele. Patrz przykład z podwórka : Klient chętniej zatrudni fotografa z Omegą na ręku niż z Seiko choć by nie wiem jak ładnym SARBEM. Taka proza życia niestety. Taki świat :(
---------------
Zero8 jak być chciał tego Atlantika sprzedać to daj cynk :)
2pompony
10-07-2011, 18:28
Ale to Ty tak uważasz i to Twoje uważanie
Oczywiście masz rację, każdy uważa co lubi. Dlatego żal mi Krzysztofa, skoro własną miarę uzależnia od noszonego zegarka, butów, gaci... Bo wiesz Robin - zgubi zegarek, a może i gacie Kleina - i będzie mniej wart. :)
Ja szczęśliwie dorobiłem się takiego grona przyjaciół, a i takiej pozycji w branży (mojej, nie foto), że nie zagraża mi niefachowy zegarek i to zarówno na raucie, na ognisku z wódeczką, jak i na rozmowie biznesowej.
robin102
10-07-2011, 18:37
. Bo wiesz Robin - zgubi zegarek, a może i gacie Kleina - i będzie mniej wart. :)
Własnie z powyższego powodu zegrarków tych sie nie nosi, bo kto normalny nosil by 3 czy 8 zegarków i ile to pilnowania aby ich nie zgubić. :) Kręcą się bezpiecznie w rotomatach :mrgreen: poprawiając humor i podnosząc pozytywne nastawienie do świata ich posiadaczom. Inni w tym czasie wklejają znaczki do klaserów, albo ....
Patrz przykład z podwórka : Klient chętniej zatrudni fotografa z Omegą na ręku niż z Seiko choć by nie wiem jak ładnym SARBEM. Taka proza życia niestety. Taki świat :(
Sorry bardzo ale większej bzdury dawno nie czytałem. G*** mnie obchodzi czy piekarz ma Rolexa czy cholera wie co skoro robi dobre bułki i chleb. Dziwne to Twoje życie skora taka jego proza. Współczuję
Jakby np o majty chodziło to co wtedy ? Przed rozmową z klientem trzeba mu w gacie zajrzeć żeby sprawdzić czy D&G albo inny BOSS czy może takie z Atlantica ?
Piszesz o jakiejś, wybacz, paranoi, kompletnej
robin102
10-07-2011, 18:47
Stary przecież to logiczne. Fotograf jak nosi Omegę tzn, że go na nią stać, to znaczy, że ma dużo zleceń i dużo zarabia. Dużo zarabia bo robi dobre czy ładne zdjęcia. W wątku o zegarkach gadamy o zegarkach, ale to samo można przenieść na klasę garnituru, czy auta jakim jedzie kontrahent na spotkanie. Niestety jest jak jest i kijem Wisły się nie zawróci :(
najważniejsze oby nie dać się zwariować, a tylko czasem z rozsądkiem właściwym dla swego portfela dać ponieść się fantazji :)
2pompony
10-07-2011, 18:54
Robin, nie rób wioski, proszę Cię. Idąc dalej tropem Twojej analogii, klienci powinni zatrudniać tego, kto ma grubszy i cięższy złoty łańcuch... :)
Rozumiem, że każdy może mieć własne zdanie, więc nei przeszkadzam, żebyś Ty miał swoje, ale nie idź tą drogą, ze zacytuję klasyka... Nie wiem gdzie jeszcze obowiazuja te kryteria, ale myślałem, że to już zamierzchła i niesławna przeszłość z czasów szczęk na ulicach i zgrzebnego kapitalizmu...
robin102
10-07-2011, 19:05
Nie wiem gdzie jeszcze obowiazuja te kryteria, ale myślałem, że to już zamierzchła i niesławna przeszłość z czasów szczęk na ulicach i zgrzebnego kapitalizmu...
Ja też bym wolał, żeby tak było, ale niestety nie jest :(, choć mogę się mylić, przecież gdzieś tam za firewallem może być inny świat którego nie znam :)
Robin, faktu że nie chcą Cię na fotografa nie łączyłbym z zegarkami ;D
Władca Pixeli
10-07-2011, 19:52
Robin, nie rób wioski, proszę Cię. Idąc dalej tropem Twojej analogii, klienci powinni zatrudniać tego, kto ma grubszy i cięższy złoty łańcuch... :)
Rozumiem, że każdy może mieć własne zdanie, więc nei przeszkadzam, żebyś Ty miał swoje, ale nie idź tą drogą, ze zacytuję klasyka... Nie wiem gdzie jeszcze obowiazuja te kryteria, ale myślałem, że to już zamierzchła i niesławna przeszłość z czasów szczęk na ulicach i zgrzebnego kapitalizmu...
A stopki na forum :mrgreen:
Robin, a jak fotograf w ogole nie nosi zegarka to jak? Dostanie robote czy nie bardzo ? A jak ma Pateka ale w domu bo akurat nie zalozyl to co ? Jak chce zlecenie to moze niech chocia? jakies zdjecie pokaze...
... Bo mu patek przeszkadza w obsłudze hiperwypasionego D4xs z 35mm/f1.2 :)
robin102
10-07-2011, 21:31
Robin, faktu że nie chcą Cię na fotografa nie łączyłbym z zegarkami ;D
Ależ chcą, bo na warsztatach nie byłem i robię inne zdjęcia niż inni :mrgreen:
no skoro Cię chcą tzn że nie ma absolutnie wpływu jaki kto ma zegarek :mrgreen: :mrgreen:
Panowie - mz. ta dyskusja zmierza w złym kierunku.
Wątek jest o zegarkach i proponuję nie zbaczać na kwestie światopoglądowe. Snobowanie się na osobę wolną od snobizmów też stanowi swoisty snobizm, już niezrównany Gombrowicz arcysłusznie zauważył, że nie ma ucieczki przed maską i gębą innej niż w kolejnę gębę i maskę. Pick your poison - jak mawiają Amerykanie.
krzysztof jot
10-07-2011, 23:11
Nie nie - ja Cię nie napadam, musiałeś mnie źle zrozumieć... Mnie jest Ciebie regularnie żal. :) Bycie niewolnikiem marek, to nie jest lekki chleb, jak przekonywała choćby Naomi Klein 10 lat temu...
Ja nie mam tyle kompleksów, żeby kupować rzeczy z odpowiednią marką ....
a ja myśle że napadasz... to Ci odpowiem troszke w podobnym stylu tak - nie musisz mieć kompleksów, wystarczy jak będziesz miał kasę... Uwierz, to tak działa.
2pompony
11-07-2011, 00:47
nie musisz mieć kompleksów, wystarczy jak będziesz miał kasę... Uwierz, to tak działa.
Oczywiście wierzę, i mówię to najzupełniej szczerze, nie musisz mnie przekonywać - obserwuję życie dookoła i widzę liczne przykłady. Taki b. poseł Misztal na przykład... Myślę, że ta barwna i interesująca postać nie ma żadnych kompleksów, a ma kasę. :)
Z tym, że ja się tam do takich nie porównuję - ale cóż; każdy ma taki kosmos, na jakim mu zależy. :)
krzysztof jot
11-07-2011, 02:28
Oczywiście wierzę, i mówię to najzupełniej szczerze, nie musisz mnie przekonywać - obserwuję życie dookoła i widzę liczne przykłady. Taki b. poseł Misztal na przykład... Myślę, że ta barwna i interesująca postać nie ma żadnych kompleksów, a ma kasę. :)
Z tym, że ja się tam do takich nie porównuję - ale cóż; każdy ma taki kosmos, na jakim mu zależy. :)
niestety nie mam odniesienia, bo nie mam pojęcia kto to poseł Misztal, nie interesuje mnie zupełnie ta sfera życia. Natomiast z obserwacji widzę, że dobrze jest jak ktoś ma "kasę i klasę". To pierwsze da się jeszcze jakoś zorganizować, z tym drugim niestety są poważne problemy natury genetycznej. Jak to mówią - "chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa nigdy". Ale my tu o zegarkach - nie będę polemizował dalej w temacie Twojego kosmosu - wolałbym nie zaśmiecac już tego wątku.
2pompony
11-07-2011, 03:05
:)
Ja tam nei znam Twojej biografii, nie wiem co i z kogo wychodzi, ale faktycznie - klasy to Ci odmówić trudno. Oj spora, sporrrrrra! :)
Wracając do tematu, dziś u mnie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img12.imageshack.us/img12/9539/imgp1516m.jpg)
:lol:
a dla ciekawych jak się robi zegarki Panerai:
http://www.youtube.com/watch?v=mhCMjag9s80&feature=player_embedded
czy ktoś orientuje się gdzie poza ebayem można dostać parnisa?
Niestety PW do Ciebie nie dochodzą...;-(
http://www.manbushijie.com/
http://www.parniswatch.net/
http://www.dajiwatch.com/
i na Allegro
I jeszcze dwa źródła (były już wcześniej podane w tym samym wątku):
1. http://www.jacksontse.com/hw033.html
2. http://www.wenping1970.com/Product_S...?ArticleID=360
krzysztof jot
13-07-2011, 17:33
no dobra - błyskawiczny mini konkurs bez nagród - który z tych - obrazki z telefonu a na szkłach folia, ale mniej więcej widać - nie mogę się zdecydować:
/
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/tomaso001.jpg)
.
.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/tomaso015.jpg)
.
.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/tomaso021.jpg)
.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/tomaso022.jpg)
proste, w tym z chrono za dużo bałaganu.
Sam mówiłeś, że lubisz guziczki... więc chrono ;)
Ale fakt, że jakieś takie zabałaganione jest :(
Paskudne te zegarki... jak z odpustowego targu.
krzysztof jot
13-07-2011, 20:04
Paskudne te zegarki... jak z odpustowego targu.
no, gdybym zrobił obrazki jak na stronie http://www.detomaso-watches.de/kollektionsuebersicht.html?s=/kollektionentrend.html to może nie byłoby tak źle - ale generalnie, po analizie - oba ida do odsprzedania...
no, gdybym zrobił obrazki jak na stronie http://www.detomaso-watches.de/kollektionsuebersicht.html?s=/kollektionentrend.html to może nie byłoby tak źle - ale generalnie, po analizie - oba ida do odsprzedania...
Zgadza się, na tej stronie wyglądają fajnie :)
robin102
13-07-2011, 20:33
Ten z pierwszego zdjęcia drugi od lewej, albo pierwszy od przeciwnej czyli od prawej jest całkiem całkiem, coś jak mój Orient ;)
czyli ten z jednym guziczkiem :)
Dziś
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/5936299203_fe2b7d6383_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6135/5936299203_fe2b7d6383_b.jpg)
robin102
14-07-2011, 18:00
Nowy w kolekcji czy któregoś zastąpił, aby stan liczebny się zgadzał ?
;)
woytec60
14-07-2011, 18:04
Wakacyjny zakup
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/1981235801.jpg)
Fotka komórkowa...
Nowy w kolekcji czy któregoś zastąpił, aby stan liczebny się zgadzał ?
;)
Zastąpi Orienta ;p
Wakacyjny zakup
bardzo przyjemny ten zakup. indexy mi sie spodobały i całość w ogole tworzy ciekawą formę. chetnie zobacze z czasem wiecej fotek.
Znowu brzydal:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img846.imageshack.us/img846/3817/epos.jpg)
woytec60
15-07-2011, 15:06
Całkiem ładny ten brzydal :)
bardzo przyjemny ten zakup. indexy mi sie spodobały i całość w ogole tworzy ciekawą formę. chetnie zobacze z czasem wiecej fotek.
Proszę bardzo
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/1438054024.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/1180183016.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/1009945018.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/1292742019.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/1033947003.jpg)
robin102
15-07-2011, 15:17
Zegarek z kilkoma filmami akcji na jednej tarczy ;), ale znacznie ciekawszy niż te Seiko co kiedyś pokazywałeś. Ten jakby przemyślany bardziej. Generalnie fajny.
woytec60
15-07-2011, 15:25
Pozwolę sobie mieć odmienne zdanie, Citizen jest ładny, owszem ale Seiko jednak ładniejsze ):
Byłem dziś też na grzybach:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/5939603997_e491330565_b-1.jpg
źródło (http://farm7.static.flickr.com/6140/5939603997_e491330565_b.jpg)
Proszę bardzo
a dziekuję :)
Rafał_Sz
15-07-2011, 17:10
Byłem dziś też na grzybach:
Jak by ktoś się pytał po kiego grzyba Ci kolejny zegarek, to odpowiedź masz gotową. :);)
robin102
15-07-2011, 18:39
Zegarek atomowy z nawigacją wskazującą najbliższy ryneczek z grzybami :)
Byłem dziś też na grzybach:
Stanowczo dementuję!!!
Na mnie dziś była tylko moja żona....
O cholera!!! Kamuflaż?? ;)
Stanowczo dementuję!!!
Na mnie dziś była tylko moja żona....
O cholera!!! Kamuflaż?? ;)
Witamy w srebrnych ;oD
Witamy w srebrnych ;oD
Wiedziałem, że to jakiś spisek był. ;)
Wiedziałem, że to jakiś spisek był. ;)
Ano ;oD
Stanowczo dementuję!!!
Uff, to dobrze... :-P
grzegorzant
16-07-2011, 15:04
nieee no nie będę czytał wszystkiego....
szukam takiej koperty, która miałaby bok prosty przez całą wysokość, a przy szkiełku nie przechodziła w zagięcie z jakimiś napisami czy cyframi.
Po prostu taka miska z pionowym bokiem, a na wierzchu pokrywka najlepiej szafirowa :)
podpowiecie coś ?
aaa musi być na pasku
robin102
16-07-2011, 15:30
trudno coś rozkimić z tych wymagań, ale może to będzie tym czego szukasz :)
tu taniej. Szkielko w tym zegarku ładnie komponuje sie z kopertą na krawędziach
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61204-s-kemmner-tonneau-nowka-999pln/
tu drożej
http://cgi.ebay.pl/Kemmner-Tonneau-schwarz-mit-ETA-2824-2-/290586472533?pt=DE_Kleidung_Schmuck_Accessoires_Uh ren_Armbanduhren&hash=item43a84db055
a jak nie to szukaj u Citizena modele ECO maja fajne koperty
Koledze chyba chodzi o brak bezela ;-)
... bok prosty przez całą wysokość, a przy szkiełku nie przechodziła w zagięcie z jakimiś napisami czy cyframi.
Po prostu taka miska z pionowym bokiem, a na wierzchu pokrywka najlepiej szafirowa
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://isozaki.mods.jp/blog/archives/2046b.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/07/2991121383_ebf155ddef-1.jpg
źródło (http://farm4.static.flickr.com/3154/2991121383_ebf155ddef.jpg)
grzegorzant
17-07-2011, 12:40
oo już jesteśmy bardzo blisko :)
jeszcze tylko trochę mniej spartański cblacik
oo już jesteśmy bardzo blisko :)
jeszcze tylko trochę mniej spartański cblacik
a to: http://www.google.pl/search?q=ingersoll+sitting+bull&hl=pl&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=hxojTuDyG8Ga-ga_hL2_Aw&ved=0CCgQsAQ&biw=1440&bih=755
??
grzegorzant
17-07-2011, 21:19
no byłoby ok ...ale :)
bok prosty, do samego szkła musi być
Wiaterek... ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/el437_IMGP1544m.JPG)
robin102
18-07-2011, 16:50
kurna olek, piękna rzecz, rzecza :)
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61331-eterna/
No baaardzo ładna Eterna...
A u mnie dziś mój elegansior ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/he928_IMGP1552m.JPG)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/ns526_IMGP1555m.JPG)
to już są takie grzyby??? Wilga może?
robin102
19-07-2011, 12:11
No baaardzo ładna Eterna...
A u mnie dziś mój elegansior ;-)
U mnie od kilku dni to samo i z łapy Kemmnerek zejść nie chce. Najładniejszy zegarek jaki miałem na ręku czy w ręku. Zegarek o kilku obliczach. Radocha na 102 ! no i kolejnos numeros fabrikos też ma 102 :) Pięknie chodzi spiesząc 3 sekundy na dobę tylko.
Dzięki Wojtku za nakręcenie mnie :mrgreen:
robin102 weż dawaj jakieś sensowne linki bo te twoje prowadzą donikąd, co kliknę coś od ciebie to mam taki komunikat:
Znalezione błędy
Przepraszamy, wystąpił błąd. Jeśli nie jesteś pewny jak używać tej opcji lub nie wiesz dlaczego wystąpił ten błąd, zajrzyj do tematów pomocy by uzyskać więcej informacji.
[#10342] Nie możemy zweryfikować do którego forum należy ten temat.
Nie jesteś zalogowany
Kliknij, aby zalogować się.
Nie jestem zarejestrowany w zegarki... i nie zamierzam.
Mógłbyś grzebnąć w necie i zapodawać linki do zegarków z jakiś ogólnie dostępnych źródeł, co?
robin102
19-07-2011, 12:31
To linki do obrazka tej pięknej Eterny
http://www.upl.co/uploads/1513857et4.jpg
http://www.upl.co/uploads/1627011et3.jpg
http://www.upl.co/uploads/1765532et2.jpg
pszeplasiam :)
(http://img830.imageshack.us/img830/3668/et3u.jpg)
Robin102 - no "niezamaco" :twisted: :-P
to już są takie grzyby??? Wilga może?
Puszcza Kampinoska :-)
woytec60
20-07-2011, 14:50
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/125725tis2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/119914tis3.jpg)
robin102
20-07-2011, 15:42
Fajny diver, bym go sobie kupił gdyby nie te dziwne wskazówki bez zakończenia ;).
Wojtku ile mm ma szkiełko, a ile tarcza ?
Vavamaka
20-07-2011, 19:37
A propos diverów. Kiedyś Fragles wrzucił zdjęcie swojego SKX007 na nato. Tak mi się spodobał, że od tamtego czasu cały czas miałem go z tyłu głowy. Dzisiaj udało mi się go kupić za 571,- z przesyłką, więc chyba nieźle... Jak dojdzie, pochwale sie fotkami.
woytec60
20-07-2011, 21:03
Fajny diver, bym go sobie kupił gdyby nie te dziwne wskazówki bez zakończenia ;).
Wojtku ile mm ma szkiełko, a ile tarcza ?
Robin, to nie diver :)
To zegarek typu "rally" jak zresztą widać po bransolecie.
Bezel z godzinami wygląda jak skala x1000 w obrotomierzu a sekundnik jak jego wskazówka.
Szkiełko ma jakiś 30mm a tarcza chyba tyle samo, z bezelem około 40.
Taki pasek mu dokupiłem, własnie przyszedł
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.upl.co/uploads/rallh-61.jpg)
Ten model można kupić także na bardzo podobnym pasku ale chciałem miec tę bransoletę, na upały jest lepsza.
robin102
20-07-2011, 23:49
ten zajefajny, wyjątkowy
http://www.ebay.co.uk/itm/Hamilton-KHAKI-Navy-GMT-Date-Automatic-Watch-H776350-/230649175075?pt=Wristwatches&hash=item35b3c31c23
ile taki nowy może kosztować ?
Jak już Khaki to może X-wind, co??:twisted:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/vn204_IMGP1578m.JPG)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.