PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

prz3mo
21-03-2014, 10:21
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/p519926119-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s11/v35/p519926119.jpg)

Dla tych co mają wątpliwości:
tak wyglądają mineralne szkła po kilku latach wcale nie codziennego użytkowania. Jeżeli ktoś twierdzi że ma czyściutkie mineralne szkiełko - dla mnie oznacza to że zegarek leży w szufladzie.

Dlatego szafir to szafir :)

Ewentualnie mineralne, ale umieszczone głębiej jak np. w g-shockach.

maki
21-03-2014, 10:47
Mozna już kupić Mako w wersji szafirowej. Trochę drożej ale warto imho.
Choć generalnie przy takich zegarach do zadań specjalnych tego rodzaju ślady użytkowania mi nie przeszkadzają.

JED
21-03-2014, 10:48
Podobnie z nieporysowana bransoleta ;)

maki
21-03-2014, 10:50
Tzw desk diving jest nie do uniknięcia przy bransolecie.

arecki
21-03-2014, 18:55
taki brzydal do mnie dzisiaj zawitał :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

pil74
21-03-2014, 21:47
taki brzydal do mnie dzisiaj zawitał :D

Ciekawy, no i te 500 m robi wrażenie. A co to za marka i co tam w środku siedzi?

arecki
21-03-2014, 22:11
Barbos to niemiecka marka, wrek to Citizen-Miyota 8215 21 kamieni

pil74
21-03-2014, 22:42
Fajnie wygląda ale chyba jeszcze lepiej by wyglądał na gumie albo Nato. Ta bransoleta ...jakoś mi do niego nie pasuje. :)

arecki
21-03-2014, 22:42
no właśnie szukam nato do niego...chyba czarno-czerwone podejdzie?

gryson
22-03-2014, 17:31
taki brzydal do mnie dzisiaj zawitał :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

To tyś go zgarnął z bazarku? :) Zastanawiałem się czy go nie przytulić, cena była fajna, a wyglądem przypomina mi gerlacha otago.

arecki
22-03-2014, 22:14
wygląda na to , że ja ;-)
podobieństwo do gerlacha rzeczywiście jest

dzisiaj prawie cały dzień na łapie


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/cd61b28ce620.jpg.html)

robin102
23-03-2014, 00:09
Kajdan ten zupelnie nie pasuje do tego fajnego zegara.

gryson
23-03-2014, 00:11
Kwestia gustu, na bransie też mi się podoba, ale do takiego zegarka pasuje w zasadzie wszystko, można przebierać w strojeniu ;)
Gratuluję i niech się nosi :)
Ja zastanawiałem się nad nim, ale stwierdziłem, że chyba jednak monster lub mini monster będzie lepszy dla mnie.
Gdyby więc któryś z kolegów chciał się pozbyć któregoś z tych seiko lub jakiegoś innego fajnego nurka to wiecie, rozumiecie, piszcie ;)

arecki
23-03-2014, 00:28
dzięki :-), właśnie siedzę w necie szukam jakiegoś paska...bo ta bransa mi jakoś nie podchodzi....

a tak to świeci :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/ea76dad918be.jpg.html)

arecki
23-03-2014, 12:30
prace na wysokościach ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/ee9e4cc15849.jpg.html)

bart1
23-03-2014, 23:37
brzydal .....

ma ktoś Rangeman'a ? bo czytałem różne opinie i skubaniec jakiś ekskluzywny bo nigdzie nie idzie go przymierzyć....

nickt
25-03-2014, 13:14
U mnie dzisiaj na roboczo:
Franki ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/P1260983_cr.jpg)



A tutaj świecenie.....jak on świeci, normalnie jak latarka ;) ....czas 1/8sek, a nie 20sek. Przy nim tryt nie świeci w ogóle.....znaczy przez 30min ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/P1260985_cr.jpg)

gryson
25-03-2014, 15:05
No ładnie daje po oczach ta konserwa ;)

yazid
25-03-2014, 20:50
Moje marzenie, które ziściło się w 2008 roku o ile pamiętam i do dzisiaj mi codziennie towarzyszy. W środku ETA 2824 ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/77920264370213611858.jpg)

arecki
25-03-2014, 20:53
coś zdjęcia nie widać....

yazid
25-03-2014, 20:54
Gdybyś nie napisał, że tanie to mógłbym coś takiego podrzucić ;)
https://www.stowa.de/Antea/index.htm
Piękne:)

yazid
25-03-2014, 21:01
Moje marzenie, które ziściło się w 2008 roku o ile pamiętam i do dzisiaj mi codziennie towarzyszy. W środku ETA 2824 ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/77920264370213611858.jpg)

yazid
25-03-2014, 21:04
coś zdjęcia nie widać....
Teraz mam nadzieję widać:). Dzięki:)

gryson
25-03-2014, 21:35
W poprzednim poście też widać, przynajmniej u mnie.
Ładny, ale nie znudził Ci się po tylu latach? Odmiana by się przydała ;)

yazid
25-03-2014, 21:40
W poprzednim poście też widać, przynajmniej u mnie.
Ładny, ale nie znudził Ci się po tylu latach? Odmiana by się przydała ;)
Nie znudzi mi się tak prędko ;), Będzie się starzeć ze mną.

gryson
26-03-2014, 19:18
Robury mają to do siebie, że jeżdżą od człowieka do człowieka, jak to robury ;)
Dziś przyjechał do mnie, uwolniłem naszego kolegę od rozterek, i nie żałuję.
Na zdjęciach może wygląda przeciętnie, ale na żywca to cud, miód i orzeszki ;)
Choć mógłby mieć sporo więcej w uszach, ale jest ok. Następny (sic!) nurek będzie miał co najmniej taki rozmiar i większy L2L.
A ten na jakiś czas ze mną na pewno zostanie.



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/2e5p2lg-1.jpg
źródło (http://oi62.tinypic.com/2e5p2lg.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/v5zdrr-1.jpg
źródło (http://oi57.tinypic.com/v5zdrr.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/svgy9w-1.jpg
źródło (http://oi58.tinypic.com/svgy9w.jpg)

arecki
26-03-2014, 20:48
niech się dobrze nosi :)

to na prawdę kałwał bardzo dobrze wykonanego zegarka...nie jeden diver się chowa przy nim :)

jak by co to wiesz gdzie odesłać jak coś nie ten teges :-P :mrgreen:

gryson
26-03-2014, 20:59
Wszystko jest teges, zostaje ;) Dzięki raz jeszcze.

yazid
27-03-2014, 00:22
Wszystko jest teges, zostaje ;) Dzięki raz jeszcze.
gryson czy Ty przypadkiem nie jesteś na KZMiZ?:)

gryson
27-03-2014, 06:40
Niestety jestem :(
Zresztą nie ja jeden stąd ;)

stachmuszel
27-03-2014, 07:25
Panowie, nie obrazajcie nas:-) Co to jest KZMiZ?

arecki
27-03-2014, 07:37
http://zegarkiclub.pl/forum/

gryson
27-03-2014, 09:08
Panowie, nie obrazajcie nas:-) Co to jest KZMiZ?

Ależ czym my Was obrażamy? :o

Dziś uprawiamy z roburem deskdiving ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/mae90x-1.jpg
źródło (http://oi61.tinypic.com/mae90x.jpg)

yazid
27-03-2014, 10:27
Niestety jestem :(
Zresztą nie ja jeden stąd ;)
Tak właśnie myślałem:)

moro
27-03-2014, 20:33
Ktoś ma Casio SGW-100 (lub podobny) próbuje kalibrować kompas i mi nie wychodzi - strzałka ciągle wskazuje kierunek +/- zachodni. Kiedyś było ok, ale długo był nie używany i lipa.

nickt
27-03-2014, 21:13
Dotarł nowy nabytek....niestety już jest ciemno..... albo i "stety" ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0855.jpg)

JED
27-03-2014, 21:14
Deep Blue?

nickt
27-03-2014, 21:52
Deep Blue?
Tak ;)
Rzutem na taśmę dorwałem DB Daynight 65 w niebieskiej wersji.
Teraz tylko zdjąć bransoletę i wrzucić pasek i można nosić.....w sensie jak przyjdzie na niego czas :/

Dla porównania zrobiłem w tych samych warunkach zdjęcie frankenmonstera.....
Oczywiście Franki świeci przez jakiś czas, Deep Blue będzie tak świecił przez 25 lat ;)

Ale efekt jest mniej więcej taki (po naświetleniu Seiko), że tryt jest prawie niewidoczny, a seiko świeci jak latarka ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0856.jpg)

JED
27-03-2014, 21:53
To odroznia lume od trytu - tryt swieci rownomiernie przez caly czas, a luma, wiadomo.
Nie mam niczego z trytem, ale uwazam, ze to swietna rzecz.
A tak swieci moj najlepszy swietlik:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/jlgallery57348998426670j)

nickt
28-03-2014, 00:04
Gratuluję.
IWC to piękna rzecz ;)

JED
28-03-2014, 01:13
Dziekuje.
Lubie go bardzo, ale Rolex zajmuje 90% czasu na nadgarstku. :)

arecki
29-03-2014, 13:53
właśnie zajechał :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/52c4ac2e869a.jpg.html)

na lato w sam raz

gryson
29-03-2014, 18:08
Gratki! Niech się super nosi, i długo ;)

arecki
29-03-2014, 22:32
thenkju :)

tomek...
29-03-2014, 22:37
Coś dawno tu nie zaglądałem.
A w międzyczasie przybyły:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/post370890928312001394789730_thumb-1.jpg
źródło (http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/monthly_03_2014/post-37089-0-92831200-1394789730_thumb.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/25hepzo-1.jpg
źródło (http://i62.tinypic.com/25hepzo.jpg)

arecki
29-03-2014, 22:39
mi tez po głowie monster chodził ale padło na baby monster ;-)

maki
30-03-2014, 16:31
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/p570006813-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s7/v162/p570006813.jpg)

nickt
31-03-2014, 01:02
Zsynchronizowany i nie ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0914.jpg)

gryson
31-03-2014, 07:16
Aż tak późni ten db? :O W jakim okresie?

nickt
31-03-2014, 15:09
Aż tak późni ten db? :O W jakim okresie?

Nie no, oczywiście, że nie.
To było z przymrużeniem oka, bo w ogóle nie ustawiłem DB ;)
Ustawiłem ale nie ruszył, bo tak naprawdę jeszcze go na ręce nie miałem....i nie wiem czy będę miał.
Jest wielki i ciężki i to bardzo ciężki. Bransoletę bym musiał zdjąć, założyć jakiś pasek i zobaczę.
Póki co, wydaje mi się że pójdzie do ludzi więc go trzymam w pudełku ;)

gryson
31-03-2014, 21:30
Jest wielki i ciężki i to bardzo ciężki.

Dla mnie to zaleta ;)
Na ten model db mnie nie stać raczej, a bym przygarnął, bo ładny.
I musiałbym robura się pozbyć ;)

yazid
01-04-2014, 09:56
Coś dawno tu nie zaglądałem.
A w międzyczasie przybyły:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/post370890928312001394789730_thumb-1.jpg
źródło (http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/monthly_03_2014/post-37089-0-92831200-1394789730_thumb.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/03/25hepzo-1.jpg
źródło (http://i62.tinypic.com/25hepzo.jpg)

Piękne:). Szczególnie ten z góry:).

maki
01-04-2014, 14:05
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/p243358818-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s12/v181/p243358818.jpg)

gryson
01-04-2014, 21:28
Ładne nato, zegarek też, ale obczepiony dookoła jak choinka ;) Gdzieś w Białym można fajne nato dostać w sklepie od ręki czy zamawiasz w necie?

maki
01-04-2014, 22:12
W jakim sensie obczepiony? Każde chrono ma 2 przyciski, a ten ma jeszcze 2 koronki do

superzawodowychlotniczychobliczenprecyzyjnychwcelu abydoleciecdocelu.
NATO z Al..gro.
Pozdr

gryson
02-04-2014, 10:59
No właśnie w tym sensie obczepiony, że przycisków i koronek u niego na.bane jak u Cyganki w tobołku ;)

pil74
02-04-2014, 12:11
Ja tam lubię budziki z tarczami na których dużo się dzieje:)
Mi się bardzo podoba :)

Gio
02-04-2014, 13:15
Jak dla mnie absolutne zegarkowe piękno-) Trzy lata na nią czekałem:-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/20140402130739-2.jpg?1396437276
źródło (http://static.pokazywarka.pl/i/2829213/996777/20140402-130739.jpg?1396437276)

maki
02-04-2014, 14:42
Kontiki są fantastyczne. Przez duże F. Tylko ze tak charakterystyczne ze mi cieżko byłoby sie zdecydować. Ale gratuluje gratuluje. Moze kiedyś...
Dawaj więcej zdjeć, przynajmniej sie pogapie...

Gio
02-04-2014, 16:08
Sesję portretową na weekend jej szykuję, teraz to kalkulatorem zrobiłem:-)

nickt
03-04-2014, 12:15
Który dzisiaj ubrałem....? ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0969_cr.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0993.JPG)

Gio
03-04-2014, 12:41
Mnie się Ward bardziej podoba. Co to za pasek przy nim masz?

nickt
03-04-2014, 13:00
Ward jest niesamowity... niedawno dostałem propozycję odsprzedaży go za sumę ponad dwukrotnie wyższą niż sam dałem ;)
Pasek to pattini - łosoś.
Jestem wielkiem fanem pasków Pattini.

maki
03-04-2014, 13:34
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/p688866496-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s6/v147/p688866496.jpg)

maki
03-04-2014, 13:36
Który dzisiaj ubrałem....? ;)



Jeden i drugi świetny.

gryson
03-04-2014, 18:58
Który dzisiaj ubrałem....? ;)
Choć Ward wygląda naprawdę świetnie to wybieram DB ;)
Zazdroszczę w każdym bądź razie obu :twisted:

2EV
03-04-2014, 23:25
Szkoda, że tego Warda nie da się już/jeszcze kupić :-(

Ale i tak najpiękniejsza jest
http://www.panerai.com/en/watch-collection/historic-collection/luminor-1950/47-3-days-marina/20-luminor-marina-1950-3-days-pam00422

Gio
04-04-2014, 09:35
Nie mogę przestać:-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/7e923d6cf5af4bcc-2.jpg
źródło (http://images62.fotosik.pl/840/7e923d6cf5af4bcc.jpg)

arecki
05-04-2014, 14:25
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/e998cd028b7f.jpg.html)

karol1302
09-04-2014, 07:47
no ale, żeby na nikoniarzach temat o zegarkach znaleźć....


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

gryson
09-04-2014, 11:38
Na nikoniarzach jest wszystko, był czas przywyknąć ;p
Panowie, bo o męskim zegarku mowa, gdyby któryś w Was miał i chciał się pozbyć "maryny", to chętnie przygarnę ;) Ale musiałaby byś w rozmiarze 44, co najmniej ;)
Bo mam 2 wolne miejsca w zegarkowym pudełku i akurat marynę bym wypróbował, czy mi pasuje panerai ;)

nigel
09-04-2014, 12:34
A u mnie od jakiegoś czasu taki :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/zeg_zps140fb611-3.jpg
źródło (http://i1339.photobucket.com/albums/o702/nigel_79/zeg_zps140fb611.jpg)

MariuszA
09-04-2014, 12:38
Fajny,
tylko uważaj na korniki :)

nigel
09-04-2014, 12:40
a no widzisz, taka bida, że aż zegarek drewniany :)

prz3mo
09-04-2014, 13:22
wow!
Przyznam, że drewnianego zegarka jeszcze nie widziałem :) Sam strugałeś? ;)

edit:
Właśnie wlazłem na ich stronę :)

http://we-wood.pl/

Kurcze, mają ludzie pomysły :)

MariuszA
09-04-2014, 13:40
Najciekawsze jest to, że proponują divery.
Na cóż, dobry impregnat i można nurkować :)

pil74
09-04-2014, 18:41
Najciekawsze jest to, że proponują divery.
Na cóż, dobry impregnat i można nurkować :)
Przynajmniej jak się odepnie to nie pójdzie na dno :)

arecki
09-04-2014, 20:59
środę sponsoruje seiko :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/92ddc3f5fae6.jpg.html)

gryson
10-04-2014, 11:42
Alleluja! Udało mi się właśnie zarejestrować na cw ;)

ekonet
10-04-2014, 12:31
Fajny,
tylko uważaj na korniki :)
Korniki nie jedzą drewna. :)


Przynajmniej jak się odepnie to nie pójdzie na dno :)
A nawet potrzebny pewnie dodatkowy klocek na pasie balastowym, żeby nurka nie wyciągnęło na powierzchnię na podobieństwo Statui Wolności. ;)

gryson
10-04-2014, 12:45
Ale może drzewo, z którego zrobiony był zegarek, miało już w sobie korniki, więc zegarek już może je mieć na wypasie ;)

ekonet
10-04-2014, 13:02
Ale może drzewo, z którego zrobiony był zegarek, miało już w sobie korniki, więc zegarek już może je mieć na wypasie ;)
Okrągłe otwory w martwym drewnie drążą kołatki, a nie korniki. ;)

gryson
10-04-2014, 13:34
A te stąd jakie otwory drążą? ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kornikowate
A poza tym napisałem, że w drzewie (nie drewnie), z którego zrobiono zegarek. Choć raz Krzysztofa przyłapałem ;)

ekonet
10-04-2014, 14:48
A te stąd jakie otwory drążą? ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kornikowate
A poza tym napisałem, że w drzewie (nie drewnie), z którego zrobiono zegarek. Choć raz Krzysztofa przyłapałem ;)
Nie chciałem się nad Tobą znęcać za to drzewo. :)

grunia99
10-04-2014, 14:50
Fajny,
tylko uważaj na korniki :)

Korniki nie jedzą drewna. :)
A nawet potrzebny pewnie dodatkowy klocek na pasie balastowym, żeby nurka nie wyciągnęło na powierzchnię na podobieństwo Statui Wolności. ;)

Okrągłe otwory w martwym drewnie drążą kołatki, a nie korniki. ;)

A te stąd jakie otwory drążą? ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kornikowate
A poza tym napisałem, że w drzewie (nie drewnie), z którego zrobiono zegarek. Choć raz Krzysztofa przyłapałem ;)

no i sam ekonet dał się wpuścić w piękny zegarkowy OT :)
xcJGej_-BCY#t=22
Na koniec zadam tradycyjne pytanie: Co sądzicie o takim zegarku:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.hakes.com/product_images/14/46449/001_small.jpg)
Nie, żebym oczekiwał odpowiedzi, ale żeby nie było całkiem off z mojej strony :)

ekonet
10-04-2014, 16:13
Jeśli choćby w ten skromny sposób mogę dostarczyć Wam trochę radości, to jestem do usług i czuję się na dziś spełniony. :mrgreen:

gryson
10-04-2014, 20:10
Dzienks ;)
Żeby nie robić tylko OT: mam miejsce jeszcze na 2 sztuki, znów myślę o zakupach ;) Coś niebieskiego by się przydało...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/2ntzf5u-3.jpg
źródło (http://oi62.tinypic.com/2ntzf5u.jpg)

nigel
11-04-2014, 08:45
Na koniec zadam tradycyjne pytanie: Co sądzicie o takim zegarku:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.hakes.com/product_images/14/46449/001_small.jpg)
Nie, żebym oczekiwał odpowiedzi, ale żeby nie było całkiem off z mojej strony :)

Boski !! Serio mówię. Twój ? Gdzie można nabyć takie cudeńko ?

grunia99
11-04-2014, 09:09
Boski !! Serio mówię. Twój ? Gdzie można nabyć takie cudeńko ?

Nie mój, kiedyś córka wynalazła serwis i coś z tego chciała. Czasami zaglądam.
Typowo amerykanskie gadżety za niesamowitą kasę np. THE ULTIMATE MICKEY & MINNIE DOLLS BY CHARLOTTE CLARK

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.hakes.com/product_images/14/59658/001_small.jpg)
za $151,534.35.

Tu tylko $75.00
http://www.hakes.com/item.asp?ListID=51&ItemNo=46449

nigel
11-04-2014, 10:18
Nie mój, kiedyś córka wynalazła serwis i coś z tego chciała. Czasami zaglądam.
Typowo amerykanskie gadżety za niesamowitą kasę np. THE ULTIMATE MICKEY & MINNIE DOLLS BY CHARLOTTE CLARK

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.hakes.com/product_images/14/59658/001_small.jpg)
za $151,534.35.

Tu tylko $75.00
http://www.hakes.com/item.asp?ListID=51&ItemNo=46449

Uuuu ale ten po powiększeniu zjechany jak hamulec w łodzi podwodnej :( szkoda

nickt
11-04-2014, 15:08
U mnie dzisiaj taki......sam nie wiem czy się do niego przekonam czy puszczę dalej.... co myślicie...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_1023_cr.jpg)

Stoper

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_1039_cr.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_1052_cr.jpg)

pil74
11-04-2014, 18:42
Fajny, ale taki jak nie Breitling, w sensie że nudą wieje na tarczy. :) Nie ma pierdyliona podziałek, numerków itp cieszących oko rzeczy :)

JED
11-04-2014, 19:14
Cos w ten desen? ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/0ybxbtj)

pil74
11-04-2014, 19:18
Cos w ten desen? ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/0ybxbtj)
O to to!!! :)
Piękny.

JED
11-04-2014, 19:19
Tez go lubie. :)

Coof
12-04-2014, 11:19
Dziś Vostok. Jest obecnie na sprzedaż, może ktoś ma ochotę?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/outphpi773587_dsc7681-1.jpg
źródło (http://fotoo.pl//out.php?i=773587_dsc-7681.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/outphpi773588_dsc7686-3.jpg
źródło (http://fotoo.pl//out.php?i=773588_dsc-7686.jpg)

nickt
12-04-2014, 11:26
Już chyba pożegnalnie, ale jeszcze się nim nacieszę ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_1122_cr.jpg)

gryson
12-04-2014, 11:54
To długo się nim nie nacieszyłeś ;)
On byłby fajny bez tych wyświetlaczy, bo "albo rybka albo pipka jak mawiał Sofronow" ;)

U mnie wczoraj przez cały dzień nad Biebrzą było tak:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/5kodmu-2.jpg
źródło (http://oi57.tinypic.com/5kodmu.jpg)

maki
12-04-2014, 22:20
Kaczki się nie wystraszyły?

To był ŻART;-)

gryson
12-04-2014, 22:36
Wręcz przeciwnie, branie na niego miałem, opędzić się nie mogłem ;p

JED
13-04-2014, 09:21
[QUOTE=gryson;3353426]To długo się nim nie nacieszyłeś ;)
On byłby fajny bez tych wyświetlaczy, bo "albo rybka albo pipka jak mawiał Sofronow" ;)
A ja uwazam, ze to i to:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/nf2titj)

gryson
13-04-2014, 10:40
Okropny. Mam nadzieję, że ma fajną lumę to chociaż w nocy można by na niego patrzeć ;)

JED
13-04-2014, 10:41
Wszystko ma fajne.
Poza kwarcowym mechanizmem - za to chyba jedynym na swiecie z certyfikatem COSC.

gryson
13-04-2014, 10:52
Certyfikat mi do niczego nie potrzebny, a wygląd to kwestia subiektywna, i chyba najważniejsza w zegarku. I ten breitling mi się w ogóle nie podoba, choćby go okrzyknęli najlepszym zegarkiem świata :)

prz3mo
13-04-2014, 13:10
Jest tu może jakiś magik od napraw zegarków, czyli zegarmistrz?
Ale naprawdę "magik" :)

pil74
13-04-2014, 18:59
[QUOTE=gryson;3353426]To długo się nim nie nacieszyłeś ;)
On byłby fajny bez tych wyświetlaczy, bo "albo rybka albo pipka jak mawiał Sofronow" ;)
A ja uwazam, ze to i to:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/nf2titj)
Gust rzecz subiektywna, ale mi też się nie podoba. Przekombinowany niepotrzebnie. Cyfrowe wyświetlacze i ta ogromna 3 i 9. wg mnie psują tzw look. Bez tego byłby subtelny i piękny oczywiście wg mojego spaczonego gustu :).
Za to ten poprzedni miód malina :)

JED
13-04-2014, 19:39
Certyfikat mi do niczego nie potrzebny, a wygląd to kwestia subiektywna, i chyba najważniejsza w zegarku. I ten breitling mi się w ogóle nie podoba, choćby go okrzyknęli najlepszym zegarkiem świata :)
Nie dziwie sie - ja np nie rozumiem jak facet moze nosic biale Casio - ale nad gustami sie nie dyskutuje + kazdy ma swoj.
O certyfikacie wspomnialem jako o ciekawostce - mnie tez do niczego niepotrzebny - ale jednak jest i jednak sie tym chwala.

stachmuszel
13-04-2014, 19:51
Certyfikat mi do niczego nie potrzebny, a wygląd to kwestia subiektywna, i chyba najważniejsza w zegarku. I ten breitling mi się w ogóle nie podoba, choćby go okrzyknęli najlepszym zegarkiem świata :)

Hmm...zaskoczyłeś mnie gryson. Zawsze myślałem, że zegarek wymyślono po to, aby wskazywał czas, jak najdokładniej. A wygląd? Dobrze jak jest ładny, ale to nie jego podstawowe zadanie:-)

Czornyj
13-04-2014, 22:35
Hmm...zaskoczyłeś mnie gryson. Zawsze myślałem, że zegarek wymyślono po to, aby wskazywał czas, jak najdokładniej. A wygląd? Dobrze jak jest ładny, ale to nie jego podstawowe zadanie:-)

Wskazywać czas może byle co - sikor to męska biżuteria, nie ma się co czarować że w 99,9% przypadków ktoś realnie potrzebuje hiperdokładności w odmierzaniu czasu.


Nie dziwie sie - ja np nie rozumiem jak facet moze nosic biale Casio - ale nad gustami sie nie dyskutuje + kazdy ma swoj.
O certyfikacie wspomnialem jako o ciekawostce - mnie tez do niczego niepotrzebny - ale jednak jest i jednak sie tym chwala.

JED - o ile twój Navitimer jest mz. piękny jak oczy szatana, to gusty-gustami, ale ten brysio czarnuch-paskudnik jest wyjątkowym szpecągiem :mrgreen: Może sobie mieć certyfikat lachen-machen, ale i tak jest brzydki jak grzech pierworodny, nawet białe Casio nie ma mz. startu do tej paskudy :lol:

gryson
14-04-2014, 05:53
Nie dziwie sie - ja np nie rozumiem jak facet moze nosic biale Casio - ale nad gustami sie nie dyskutuje + kazdy ma swoj.
O certyfikacie wspomnialem jako o ciekawostce - mnie tez do niczego niepotrzebny - ale jednak jest i jednak sie tym chwala.

Jak widać można nosić i białe casio, robią je przecież w męskich rozmiarach. I mam na myśli męskie rozmiary, a nie 40 mm jak dla jakiejś pipki. Ale cóż, można się dowartościowywać certyfikatami, wieloma rzędami bzdur wypisywanymi na tarczach roleksów czy innymi głupotami jak już nic na dowartościowanie nie pomaga. Kwestia gustu.
A zegarek dawno przestał pełnić funkcję jedynie czasomierza a stał się przede wszystkim biżuterią, i doskonale o tym wiesz. Ale cóż poradzić, na kompleksy ciężko komuś radzić. Niektórzy muszą się dowartościować certyfikatem czy innym złotem, bo widać nic innego nie działa ;) Współczuję szczerze :)

A jeśli chodzi o białe casio, to wcale nie jest tak ekstrawaganckie jak się może wydawać ;) LINK (https://www.google.pl/search?q=casio+g-shock+colour&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=y1tLU4rVBobR7Aam34HgBw&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1920&bih=988#q=casio+g-shock+color&tbm=isch)

maki
14-04-2014, 08:35
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/p737266794-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v118/p737266794.jpg)

MariuszA
14-04-2014, 09:19
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/imagejpg1_zps4ed39155-3.jpg
źródło (http://s1374.photobucket.com/user/mod_cqd/media/imagejpg1_zps4ed39155.jpg.html)

nickt
14-04-2014, 17:19
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_1252_cr.jpg)

arecki
14-04-2014, 17:51
;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

krzysztof jot
14-04-2014, 18:13
Nie dziwie sie - ja np nie rozumiem jak facet moze nosic biale Casio - ale nad gustami sie nie dyskutuje + kazdy ma swoj.
...
e ch, kwestia nie tyle gustu co i kasy - jak masz jeden zegarek - to białe casio faktycznie moze i trochę mało uniwersalne, ale jak masz osiemnaście zegarków :) to znajdziesz sytuacje, że nic nie bedzie tak pasowało jak białe casio - czasem raz w roku ale można mieć dla fanu - białe szorty, polo, buty... opalona ręka... i pasuje białe casio jak nic na jacht, kort czy jako akcent do czarnego stroju i białego roweru... więc nie przekreslaj faceta z białym casio - moze być czasem bardzo męski (np.Eminem) :)

maki
14-04-2014, 18:23
Nom:) a taki Brajtek jak akurat jest potrzeba przelotu jakimś myśliwcem tez jak znalazł.

Krzysiek, co tam w segmencie biegowych sprzętów? Kupione coś czy czekasz?

Ps

Z ciekawostek: przyjrzyjcie sie kiedyś w jakich zegarkach grają na korcie siostry Williams. Casio z kalkukatorkiem.

gALL
14-04-2014, 21:06
Do tego 'vintage' Casio/Alba z liczydlem proszę się odstosunkować :) Teraz takie za na topie

maki
14-04-2014, 21:12
Ale one od zawsze z Casio. Taki Rafa jakieś AP za setkikiloeuro, a one G-shock:-)

https://www.google.pl/search?q=serena+casio&client=firefox-a&hs=jMT&rls=org.mozilla:razz:l:eek:fficial&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=hjNMU_rPGqi6ygPy_oL4Cw&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=872#channel=sb&q=serena+williams+casio&rls=org.mozilla:razz:l:eek:fficial&tbm=isch&imgdii=_

Żeby było jasne: ja się nie śmieję. Akurat w tym przypadku to jest tak dziwaczne że aż piękne:-) Sam czasem ostatnio noszę moje DW5600.

Taki wątek dla ciekawych:
http://forums.watchuseek.com/f408/tennis-stars-timepieces-game-set-watch-874916.html

robin102
15-04-2014, 16:13
Może napotkaliście gdzie na drodze w internetowym kraju:) Seiko SKX033K Pepsi potrzeba zakupić takowego jest w wersji bez kajdana najlepieji za nie za drogie piniądze w $ lub Euro. To taki paskudnik jest.
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQgyxMyKJ2tI7r25dpw_MJDgFnJEFxiT TNQdLlU9ov3Sxkd684R
ps
widzę, że choroba ;) zatacza coraz szersze kręgi, do Suwałk aż dotarła i jeszcze gdzie się tylko da dżuma się panoszy :)

arecki
15-04-2014, 18:03
popołudniowy zestaw ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

popi
16-04-2014, 10:08
Cześć, może ktoś pomoże/podpowie...

Szukam zegarka klasycznego a jednocześnie eleganckiego, coś w stylu ETERNY Vaughan Big Date / 1948 Date lub IWC Ingenieur Automatic ale w "normalnej" cenie (tzn. nie takiej przy której zaczynam się zastanawiać co wybrać, zegarek czy dobrej klasy body/szkło ;))

Czasomierz musi jednak spełniać jeden warunek: mechanizm powinien być w miarę dokładny odn.pokazywania czasu :)

nigel
16-04-2014, 11:12
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/p737266794-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v118/p737266794.jpg)

WOW !! tyle, jeśli chodzi o komentarz :)

maki
16-04-2014, 12:10
WOW !! tyle, jeśli chodzi o komentarz :)

no co Ty:-)

maki
16-04-2014, 12:14
Cześć, może ktoś pomoże/podpowie...

Szukam zegarka klasycznego a jednocześnie eleganckiego, coś w stylu ETERNY Vaughan Big Date / 1948 Date lub IWC Ingenieur Automatic ale w "normalnej" cenie (tzn. nie takiej przy której zaczynam się zastanawiać co wybrać, zegarek czy dobrej klasy body/szkło ;))

Czasomierz musi jednak spełniać jeden warunek: mechanizm powinien być w miarę dokładny odn.pokazywania czasu :)

Do tej Eterny to niektórym Atlanticom niedaleko. Mi się podobają, serio. A dokładny - bierz kwarca. Wydatek żaden, nie poczujesz:-)

nigel
16-04-2014, 12:19
no co Ty:-)

serio, serio :)
inna sprawa, że po fachowości mojego komentarza, od razu poznać znaFce :) co nie ? :)

popi
16-04-2014, 13:03
Do tej Eterny to niektórym Atlanticom nie daleko. Mi się podobają, serio. A dokładny - bierz kwarca. Wydatek żaden, nie poczujesz:-)

Atlantic, który przychodzi mi na myśl, to coś w deseń mechanicznych z serii Worldmaster:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/P4020042JPG-1.jpg
źródło (http://allepomocnik-hosting.gcsoft.pl/users/anonymous_s4/2013-04/03/2013-04-03_10;40;31/P4020042.JPG)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/P5060022JPG-2.jpg
źródło (http://allepomocnik-hosting.gcsoft.pl/users/anonymous_s4/2013-05/07/2013-05-07_09;48;35/P5060022.JPG)
ale nie dość, że były "małe" to jeszcze bez datownika.

Znalazłem jeszcze takiego:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forums.watchuseek.com/attachments/f71/812163d1346826151-looking-dress-watch-domed-crystal-p1040358.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/DSC_04501-2.jpg
źródło (http://i847.photobucket.com/albums/ab33/nikidasi/SEIKO%206R15-00V0%20SARB027%20980162/DSC_04501.jpg)
ale nie mogę znaleźć jaka cena i rozmiar :(

Slon
16-04-2014, 13:24
Znalazłem jeszcze takiego:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forums.watchuseek.com/attachments/f71/812163d1346826151-looking-dress-watch-domed-crystal-p1040358.jpg)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/DSC_04501-2.jpg
źródło (http://i847.photobucket.com/albums/ab33/nikidasi/SEIKO%206R15-00V0%20SARB027%20980162/DSC_04501.jpg)
ale nie mogę znaleźć jaka cena i rozmiar :(

http://www.creationwatches.com/products/seiko-japan-82/seiko-automatic-mens-watch-6r15-sarb029-1864.html

maki
16-04-2014, 14:06
Automatic/mechanic są, wiadomo, najlepsze:-)

Ale jeżeli szukasz dokładności to jednak kwarc jest dokładniejszy i to znacząco.

nickt
16-04-2014, 14:38
A ja właśnie pomału odsuwam się od mechaników/automatów i idę w stronę HEQ ;)
Wyciąga się taki z szuflady po 2 tygodniach kiedy to przychodzi jego pora noszenia i działa, i czas trzyma, czasem się tylko wybudzić musi ;)
....co prawda kilku automatów raczej nigdy nie oddam ;)

A dzisiaj na przekór powyższym słowom na ubogo i w dodatku automatycznie i po chińsku:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_1078.JPG)

robin102
16-04-2014, 17:06
ORIENT BAMBINO
LDNY, KLASYCZNY, ZAWSZE PASUJĄCY , DOBRZE WYKONANY I NIE ZA DROGI.
http://orientwatchusa.com/er24005w
SORKI KLAWIATURA SIE ZACIEŁA WIEC KRZYCZE DUŻYMI LITERAMI :)
ewentualnie zblizone klimaty klasycznej klasyki
http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-19494-Zegarek-Orient-Classic-Automatic-FER24004B0.html

arecki
16-04-2014, 18:05
kfarc :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

pozdro!

robin102
16-04-2014, 18:45
straszny kfffarc :)

arecki
16-04-2014, 20:33
e tam straszny, fajna bakteryjka która na żywo naprawdę świetnie wygląda....no i jest świeża z natury ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)


;-)

popi
16-04-2014, 20:36
http://www.creationwatches.com/products/seiko-japan-82/seiko-automatic-mens-watch-6r15-sarb029-1864.html

Dzięki za linka; dobrze, że ma tylko 36mm (rozmiar poza moimi zainteresowaniami) bo byłoby szkoda tego sold out :)


ORIENT BAMBINO...

Robin, te 40,5mm (z koronką) wygląda niezbyt przekonywująco (widziałem na żywo), ale dzięki.

Będę celował w coś pomiędzy 41 a 42mm...

nigel
17-04-2014, 08:05
a to coś dla tych, którzy ostatnio narzekali na dokładność zegarków :)
link (http://www.geekweek.pl/aktualnosci/19034/atomowy-zegar-na-reke-z-kickstartera)

pil74
17-04-2014, 11:47
a to coś dla tych, którzy ostatnio narzekali na dokładność zegarków :)
link (http://www.geekweek.pl/aktualnosci/19034/atomowy-zegar-na-reke-z-kickstartera)
O coś dla Grysona. :) On zawsze psioczy na rozmiar zegarków, że każdy na jego ręce wydaje się za mały. Ten ma całkiem słuszny rozmiar, więc powinien pasować :)
Dla mnie to chyba na nogę by się nadawał :)

kjakub
17-04-2014, 11:56
a to coś dla tych, którzy ostatnio narzekali na dokładność zegarków :)
link (http://www.geekweek.pl/aktualnosci/19034/atomowy-zegar-na-reke-z-kickstartera)

Ciekawe co ile czasu będzie trzeba wymieniać baterię ;-)

Porównywalnie w kwestii dokładności oraz znacznie lepiej pod wieloma innymi względami prezentuje się Seiko Astron GPS Solar ;-)

coach_lodz
17-04-2014, 13:11
System waveceptor w Casio działa perfekcyjnie. Od 5 lat nie musiałem ustawiać zegarka (wtedy go dostałem), nigdy też nie widziałem opóźnienia większego niż 1s (względem atomowego, na różnych stronach internetowych, oraz radia co nadaje sygnał piszczący hehe). Człowiek się przyzwyczaja do takiej dokładności :)

gALL
17-04-2014, 15:57
Jakby ktos szukal "taniego" czasomierza, moze skusic sie na to cacko:

http://www.bellross.com/uk/shop/watches/details/575.html :D

Niestety, dzisiaj nie mam drobnych przy sobie.

maki
17-04-2014, 19:58
System waveceptor w Casio działa perfekcyjnie. Od 5 lat nie musiałem ustawiać zegarka (wtedy go dostałem), nigdy też nie widziałem opóźnienia większego niż 1s (względem atomowego, na różnych stronach internetowych, oraz radia co nadaje sygnał piszczący hehe). Człowiek się przyzwyczaja do takiej dokładności :)


To ciekawe akurat, bo na rożnych stronach rożne zegary z rożnych źródeł w skutek rożnych lagow potrafią pokazywać rożny czas w zakresie kilku sekund.

coach_lodz
18-04-2014, 11:29
To ciekawe akurat, bo na rożnych stronach rożne zegary z rożnych źródeł w skutek rożnych lagow potrafią pokazywać rożny czas w zakresie kilku sekund.

oczywiście, że nie sprawdzam tego co do mrugnięcia okiem ;) ale ogólne wrażenie z działania tego systemu jest bardzo dobre. Nie sprawdzam tego też często... ale jak raz na miesiąc sobie z ciekawości zerknę to zawsze jest ok...

maki
18-04-2014, 13:28
Rozumiem co Kolega ma na myśli. I wcale nie wątpię w dokładność działania systemów typu WC, skoro się synchronizuje to musi być w miarę dokładnie, przynajmniej z tym zegarem, tak to ma działać przecież.
Pamiętam tylko że kiedy ja przechodziłem faze maniakalną dokładnego ustawiania czasu to trafiłem na kilka różnych www gdzie były rozbieżności. I konsternacja, bo nie wiadomo do czego równać. Z sygnałem w radio też różnie może być, sygnał nie zawsze trafia tak w ułamku sekundy w eter, o jakichś poślizgach spowodowanych blokami reklamowymi nie wspomnę.

Pozdrawiam
A to Mako w różnym towarzystwie:




https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/p955041275-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s12/v182/p955041275.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/p621551409-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s7/v155/p621551409.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/p936550472-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s6/v142/p936550472.jpg)

arecki
19-04-2014, 12:57
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Slon
20-04-2014, 00:55
calkiem fajny seikacz na iboodzie:
http://pl-pl.forum.ibood.com/46971-zegarek_meski_seiko_chrono_sndd89p1/

siona
20-04-2014, 00:59
Ale to jest na baterię...
To się nie liczy

Zetec
20-04-2014, 18:22
Witam.
Co byście mi doradzili do tego sikora?
Chodzi oczywiście o bransoletę lub pasek...?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/dahazusu-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/04/21/dahazusu.jpg)

krzysztof jot
21-04-2014, 01:38
Nom:) a taki Brajtek jak akurat jest potrzeba przelotu jakimś myśliwcem tez jak znalazł.

Krzysiek, co tam w segmencie biegowych sprzętów? Kupione coś czy czekasz?



stawiałem na Garmina 620 ale jak zobaczyłem w realu ten wyswietlacz wielkości 20 groszówki :) - zaniemówiłem.
2tys ? powaliło ich. Czekam na V800 albo wezmę gdzieś najtańsza wersje 910. Ewentualnie... Gear :).
Kupiłem S5 więc ładnie by sparowało, ale po 3 tys za telefon muszę dla przyzwoitości choć na chwilę złapać oddech :). Na razie i tak rower oblata endomondo, a bieganie nie wychodzi z klubowej bieżni.

Zetec
21-04-2014, 09:21
Ewentualnie... Gear :).
Kupiłem S5 więc ładnie by sparowało, ale po 3 tys za telefon ...

W Gdańsku w oryginalnym sklepie samsunga do s5 za 3kzł gratis był dodawany gear2.

maki
21-04-2014, 10:30
stawiałem na Garmina 620 ale jak zobaczyłem w realu ten wyswietlacz wielkości 20 groszówki :) - zaniemówiłem.
2tys ? powaliło ich. Czekam na V800 albo wezmę gdzieś najtańsza wersje 910. Ewentualnie... Gear :).
Kupiłem S5 więc ładnie by sparowało, ale po 3 tys za telefon muszę dla przyzwoitości choć na chwilę złapać oddech :). Na razie i tak rower oblata endomondo, a bieganie nie wychodzi z klubowej bieżni.

Garmin 910 jest niemały. Wręcz wielki... I tak źle i tak niedobrze...

stachmuszel
21-04-2014, 11:34
Witam.
Co byście mi doradzili do tego sikora?
Chodzi oczywiście o bransoletę lub pasek...?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/dahazusu-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/04/21/dahazusu.jpg)

Tylko pasek.

stachmuszel
21-04-2014, 11:35
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Tez się do niego przymierzałem w niebieskiej wersji, ale ten rozmiar... ;-)

gALL
21-04-2014, 11:42
Kiedyś wspominałem tutaj, ze kupiłem na wyprzedaży czasowskazywacz Geonaute Go'up 700. Więcej o tym wynalazku można znaleźć na francuskiej stronie: http://test-materiel-outdoor.fr/news/41/61/Montres-Altimetre-Geonaute-300-700.html. Ze swojej strony dodam, ze dla moich potrzeb, wydanie ok. 1000zl na Suunto mija się z celem. W sumie już jakiś czas temu zabrałem go na spacer przez Karkonosze. Trzydniowy spacer od od Szklarskiej po Śnieżkę i nazad w warunkach "zimowych". Najbardziej interesowało mnie zachowanie się wysokościomierza oraz barometru. Inna ciekawa funkcja jest zapis trasy i wykres z podejściami i zejściami. Po skalibrowaniu na Szrenicy, po 3 dniach wynalazek ten wskazywał ok 20m błędu i nie odbiegał dokładnością ani trochę od kolegi Casio ProTreka. Jak wynalazek wygląda na zdjęciach poniżej.

1, 2 i 3 Przystanek Śnieżka

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotogalleria.info/pub/watch/geo_01.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotogalleria.info/pub/watch/geo_02.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotogalleria.info/pub/watch/geo_03.jpg)


4. W Odrodzeniu

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotogalleria.info/pub/watch/geo_04.jpg)

arecki
21-04-2014, 13:07
Tez się do niego przymierzałem w niebieskiej wersji, ale ten rozmiar... :wink:

no spory jest...delikatnie mówiąc ;-) ale...co tam :-P



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

maki
24-04-2014, 20:21
Z poprzedniej sesji


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/p1057939053-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s7/v156/p1057939053.jpg)

stachmuszel
24-04-2014, 20:37
Arecki, możesz podać jakąś linkę do tego Lorusa w sklepie? Dzięki bardzo.

stachmuszel
24-04-2014, 22:09
no spory jest...delikatnie mówiąc ;-) ale...co tam :-P



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Napisz kilka zdań nt użytkowania tego Lorusa. Jaką ma odchyłkę dobową, odporność szkielka na zarysowania etc.

arecki
25-04-2014, 10:13
http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,12031,12084,9987-0-0-RL427AX9G.html ja go kupiłem w TimeTrend

za taką cenę ten automat to bajka ;) świetne niebieskie wskazówki które w zależności od kąta patrzenia fajnie zmieniają kolor, ładna tarcza. Ja go zakładam głównie do pracy czyli do garniaka więc szkiełko jak nowe póki co. Co do odchyłek to na początki się nieco spieszył (ok 20s) ale to się już ustabilizowało w miarę...dokładnie nie wiem ile bo nie noszę go codziennie. Ale szczerze polecam! Brakuje mi w nim jedynie dokręcania ale da się to przeżyć oraz pasek mógł by byc lepszej jakości.

dzisiaj też na łapie :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

nowart
25-04-2014, 13:03
Kiedyś wspominałem tutaj, ze kupiłem na wyprzedaży czasowskazywacz Geonaute Go'up 700. Więcej o tym wynalazku można znaleźć na francuskiej stronie: http://test-materiel-outdoor.fr/news/41/61/Montres-Altimetre-Geonaute-300-700.html. Ze swojej strony dodam, ze dla moich potrzeb, wydanie ok. 1000zl na Suunto mija się z celem.

Chciałbym sprzedać G-shocka i kupić coś w tym stylu na potrzeby codziennych treningów (pomiar tętna z opaską piersiową), bardzo sporadyczne szwendaczki po górach czy na inną wyprawę i do codziennego użytku. Chciałbym aby był solidnie wykonany, dokładny i podobnie jak Twój, niedrogi. GPS jest mi chyba zbędny - nie widzę dla siebie zastosowania a i baterię pewnie ciągnie niemiłosiernie.
Czy to może być coś warte - http://www.ibood.com/health-beauty-pl/pl/ ?
Nie chcę jakiegoś wypas Garmina w których biegają koledzy na treningach bo wyglądają jak jakaś przerośnięta skrzynka przyczepiona do nadgarstka :)
Da się te cechy pogodzić?

maki
25-04-2014, 13:55
Popatrz jeszcze w ofercie Sigmy.

stachmuszel
25-04-2014, 20:41
http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,12031,12084,9987-0-0-RL427AX9G.html ja go kupiłem w TimeTrend

za taką cenę ten automat to bajka ;) świetne niebieskie wskazówki które w zależności od kąta patrzenia fajnie zmieniają kolor, ładna tarcza. Ja go zakładam głównie do pracy czyli do garniaka więc szkiełko jak nowe póki co. Co do odchyłek to na początki się nieco spieszył (ok 20s) ale to się już ustabilizowało w miarę...dokładnie nie wiem ile bo nie noszę go codziennie. Ale szczerze polecam! Brakuje mi w nim jedynie dokręcania ale da się to przeżyć oraz pasek mógł by byc lepszej jakości.

dzisiaj też na łapie :)

Popraw mnie czy dobrze zrozumiałem. Nie można go nakręcać koronką, naciąg sprężyny wyłącznie od ruchu wahnika?

arecki
25-04-2014, 20:44
tak, tylko wahnik

arecki
28-04-2014, 22:01
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

ARECKI777
28-04-2014, 22:12
Wystawiłem na bazarku, biłem się z myślami, nie wytrzymałem i dam mu, a raczej sobie jeszcze jedną szansę na uratowanie go, jeden z ładniejszych zegarków jakie miałem:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/2edp4pf-2.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/2edp4pf.jpg)

stachmuszel
29-04-2014, 07:43
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

No przyznam, ze tu robi wrażenie. Szczujesz mnie tym watchem, chyba mni nie lubisz;-)

arecki
30-04-2014, 18:26
nie no lubię, lubię :-P

dlatego dzisiaj:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

nickt
01-05-2014, 00:56
U mnie dzisiaj....wczoraj...było czarno-biało
Z rano czarno...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/1_cr_cr.jpg)

A później biało...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/1_cr.jpg)

arecki
01-05-2014, 18:44
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

stachmuszel
02-05-2014, 18:58
Z przed dwóch dni nad Strbskym Plesem, szydzony tutaj przez niektórych kolegów Tissot PRC200.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

JED
03-05-2014, 03:06
Szydzony?
Dlaczego, z jakiego powodu?

arecki
03-05-2014, 09:56
bakteria... ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

stachmuszel
03-05-2014, 11:56
Szydzony?
Dlaczego, z jakiego powodu?

Ponieważ na wyspach jest bardzo popularny i w biurze u kolegi, który o nim tu pisał, co druga osoba ma go na rączce :-) No i dlatego jest beeeee. No i większość to chińskie podróby etc. No i kwarc to nie zegarek ... :-) No i ....

JED
03-05-2014, 12:31
Na wyspach...
Kasio bejbi dziszok - to jest zegarek, co sie zowie!

maki
04-05-2014, 21:15
PRC200 macałem wiele razy. Jest naprawdę spoko.

Beson
04-05-2014, 23:21
Czy ktoś z Was jest w stanie powiedzieć coś na temat marki Ingersoll?

Chodzą mi po głowie takie trzy zegarki:
- http://zegarownia.pl/zegarek-meski-ingersoll-apache-automatic-in3900sl
- http://zegarownia.pl/zegarek-ingersoll-columbia-no1-in2819wh
- http://zegarownia.pl/zegarek-meski-ingersoll-stetson-automatic-in6901wh

I czy jest szansa aby natknąć się na nie w jakimś sklepie stacjonarnym?

maki
05-05-2014, 01:20
Zegarownia to sklep rownież stacjonarny=wycieczka do Wawy.

JED
05-05-2014, 04:54
PRC200 macałem wiele razy. Jest naprawdę spoko.
Jest na pewno bardziej spoko niz jakas chinszczyzna, udajaca inne marki.

Beson:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ingersoll_Watch_Company

stachmuszel
05-05-2014, 07:24
Też kiedyś przymierzałem się do Ingersoll-a, bo fajne te zegarki są. Ale doczytałem się, że w zegarkach mechanicznych/automatycznych stosują werki SeaGull-a ST16, ST25, 6497, 6497, czyli takie, jakie w zegarkach brandowanych jako Parnis (czytaj 3 razy tańszych). Choć sam mam Parnis-a Power Reserve z ST25 i złego słowa nie powiem, to jednak IMHO wydawanie ok. 1000 pln na zegarek z werkirm za kilkanaście/dziesiąt $ jakoś mnie powstrzymało.
Tak naprawdę to do końca nie jestem pewien tej informacji o Ingersoll-SeaGull, dlatego należałoby to sprawdzić. Inna sprawa, że SeeGull robi podobno bardzo trwałe werki, pod warunkiem, że trafimy na "nietrafiony" egzemplarz.

Chyba ma się coś na rzeczy. Pierwszy znaleziony link na forum:

http://forums.watchuseek.com/f72/ingersoll-in1602cr-seagull-movement-336642.html

maki
05-05-2014, 08:45
Zegarek to nie tylko werk.
Valjoux 7750 jest wkładany do zegarków za 2500 i za 8000 a może i więcej. Liczy się przecież jak jest zrobiony w całości. Jeżeli zegarek jest dopracowany a w środku siedzi sensowny werk, to tylko kwestia gustu czy warto wydać 1000, co nb jest raczej niewielką kwotą (o ile te Ingersolle są faktycznie dopracowane).


Na poranne gimnastykie. Potem się zobaczy...



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/p867427517-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s7/v152/p867427517.jpg)

Beson
05-05-2014, 08:56
One mi się po prostu podobają, szczególnie ten pierwszy. Tylko nie wiem czy będzie mi pasować bo to w sumie spore bydle.
No nic chyba będę musiał zaczekać do lipca bo pewnie dopiero wtedy będę w Warszawie.

gALL
05-05-2014, 09:03
Też kiedyś przymierzałem się do Ingersoll-a, bo fajne te zegarki są. Ale doczytałem się, że w zegarkach mechanicznych/automatycznych stosują werki SeaGull-a ST16, ST25, 6497, 6497, czyli takie, jakie w zegarkach brandowanych jako Parnis (czytaj 3 razy tańszych). Choć sam mam Parnis-a Power Reserve z ST25 i złego słowa nie powiem, to jednak IMHO wydawanie ok. 1000 pln na zegarek z werkirm za kilkanaście/dziesiąt $ jakoś mnie powstrzymało.
Tak naprawdę to do końca nie jestem pewien tej informacji o Ingersoll-SeaGull, dlatego należałoby to sprawdzić. Inna sprawa, że SeeGull robi podobno bardzo trwałe werki, pod warunkiem, że trafimy na "nietrafiony" egzemplarz.


I ktoś zarzucał mi tu snobizm jak napisalem, że werk z PRC200 to zwykła ETA G10, do tego nienaprawialna, która można znaleźć w tańszych wyrobach :)

Wyroby SeaGulla znajdziesz też w zegarkach Timexa.

SeaGull be ale ETA najtańsza z możliwych jest cacy :)

stachmuszel
05-05-2014, 09:09
O... jak to mówią. Uderz w stół, a kolega sam się odezwie :-)

JED
05-05-2014, 09:14
I ktoś zarzucał mi tu snobizm jak napisalem, że werk z PRC200 to zwykła ETA G10, do tego nienaprawialna, która można znaleźć w tańszych wyrobach :)

Wyroby SeaGulla znajdziesz też w zegarkach Timexa.

SeaGull be ale ETA najtańsza z możliwych jest cacy :)
Seagull'a nie znajdziesz w zadnej szanujacej sie marce, myle sie?

gALL
05-05-2014, 09:20
Dla fanów ETY G10 polecam http://forums.watchuseek.com/f71/eta-g10-movement-81820.html :)

gALL
05-05-2014, 09:22
Seagull'a nie znajdziesz w zadnej szanujacej sie marce, myle sie?

Nie znajdziesz w żadnym wyrobie sygnowanym magicznym "swiss made", który nie oznacza, że całość zegareka pochodzi z kraju Milki.

stachmuszel
05-05-2014, 09:30
Dla fanów ETY G10 polecam http://forums.watchuseek.com/f71/eta-g10-movement-81820.html :)

Takie epopeje gALL znajdziesz na każdym forum, np. samochodowym o VW/Audi. Tak się psuje, taki drogi w naprawach, a co drugi Polak nim jeździ, a ten co nie jeździ wzdycha, bo chciałby... ;-)

gALL
05-05-2014, 09:33
A myslalem, że tylko Alfa psuje się a VW jak "swiss made" plastikowe ale na wieki.

arecki
05-05-2014, 09:43
Zeby powrocic na temat zegarkowy to sie pochwale ze kupilem Parnisa made by in on China :D

Jak sie nie rozsypie w transporcie to jakas fotke wkleje ;-)

gALL
05-05-2014, 09:44
Którego Parnisa kupiłeś? Pochwal się.

arecki
05-05-2014, 09:50
Jakis power rewerse open heart z szafirowym szkielkiem

Beson
05-05-2014, 09:52
Pewnie tego najbardziej "popularnego". Ja już go prawie zamówiłem... ale natknąłem się na IWC. :(
I znowu zacząłem przeglądać setki stron w poszukiwaniu tego idealnego, w oko wpadł mi Ingersoll. :)

arecki
05-05-2014, 09:59
Mi ingersolla ktos na allego sprzed nosa sprzatnal..a byl w dobrej cenie...no coz Zobaczymy co to

JED
05-05-2014, 12:26
Pewnie tego najbardziej "popularnego". Ja już go prawie zamówiłem... ale natknąłem się na IWC. :(
I znowu zacząłem przeglądać setki stron w poszukiwaniu tego idealnego, w oko wpadł mi Ingersoll. :)
Parnis "IWC"? :-D

MariuszA
05-05-2014, 12:31
Od kilku dni jest ze mną Oceanus OCW-S100


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/DSC_0165zm_zps18bec95a-2.jpg
źródło (http://s1374.photobucket.com/user/mod_cqd/media/DSC_0165zm_zps18bec95a.jpg.html)

robin102
05-05-2014, 21:18
Jak się nuuuuudzą koledzy to by doradzili jakiś ładny z przeszyciem czerwonym i niebieskim może pasek do SKX009 bo fabryczna guma to się nadaje do ....

maki
05-05-2014, 21:22
Robuś Robuś... załóż jak religia nakazuje gumę lub blache.

robin102
05-05-2014, 21:34
Z gumą przysłali, ale przeca tego się nosić nie da. Pije, gryzie, skórzany jaki mi trza fajny. Bym u Patiniego se zamówił z kolorowymi przeszyciami, ale czekać ze 2 tygodnie trza, a zegarek muszę nosić od jutra :) wiec gotowca na 22mm szukam ładnego za cyrka 100zł

ps.
kurna zmniejszają te zegarki z powodu kryzysu czy co kiedyś ta Seiko :) wydawała się spora, a teraz jakaś malusia.

maki
05-05-2014, 21:39
:-)
Tia, niby są gusta ale...Znamy się trochę więc liczę że się nie obrazisz, ale na mój gust skórzany pasek z przeszyciami do divera idzie ni mniej ni więcej jak np. skórzane mokasyny do butli z pianką;-)
Pozdrawiam Kolegę serdecznie:-)

A propos: masz Seiko Pepsi??? coś przegapiłem?

robin102
05-05-2014, 21:40
Tak pepsi, wygląda jak kapsel od pepsi :) musialem kupić jakiś czasomierz z dniami tygodnia, bo już chyba mnie ten Niemiec co od zapominania jest dręczyć zaczyna :)

maki
05-05-2014, 21:42
Ten Niemiec to chował wszystko:-)

stachmuszel
05-05-2014, 22:29
To Seiko też bardzo ładnie wygląda z paskiem skórzanym IMHO. Z paskiem nabiera subtelności. Bransoletka to taki ordynarny kaganiec :-) Choć wiem, ze divery stworzone zostały do bransolety, to jednak bym zamienił.
U Pattiniego trzeba czekać dwa tygodnie, ale warto. Te paski stworzono IMHO właśnie z myslą o czyms takim jak to Seiko.

maki
05-05-2014, 22:44
Nie przekonasz mnie. Skóra z diverem to mezalians i nieporozumienie. Koniec. Kropka. The end.
:)

robin102
05-05-2014, 22:44
Kupowałem już u Patiniego ze 3 paski pod zamówienie, bardzo fajne i dość trwałe, rok nawet wytrzymał jeden. Niestety trzeba samemu coś wymyślić, a ja też np nie lubię tych jego wielkich klamerek większych od zegarka, więc i klamerki też dla mnie mniejsze dopasowywał wiec trwało i trwało ....

robin102
05-05-2014, 23:20
Chooopy co noszą te gumki na zegarkach. Da się to jakoś domowym sposobem zmiękczyć, gorąca woda, spirytus, moczenie w śliwowicy albo w czym innym ? :)

maki
05-05-2014, 23:28
Kiedyś czytałem o gotowaniu gum od ProTrekow. Mojej niewiele to pomogło.
Załatwiłem to tak ze dokupilem adaptery ( gdyż nie ma tam klasycznych teleskopów) i noszę pasjami na NATO. Wypierdziscie jest. Jak masz sie tak męczyć to kup na próbę NATO. Albo moge Ci użyczył nieodpłatnie;)
Nie wiem czy dobrze rozumiem: oryginalna guma Seiko sztywna czy Ty przyzwyczajony do skory i wydaje Ci sie sztywna?
Bo tak już na poważnie, to dobra guma jest świetnym rozwiązaniem. Uzytkuje sie to to b. komfortowo, spróbuj kiedyś w Aparcie jakiego Edoxa - poezja. Będziesz w szoku, żaden Pattini tak nie leży. Aż za miękko jak dla mnie :)

https://www.google.pl/search?q=skx009+nato+strap&client=safari&hl=pl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=IwRoU835CY6v7AbxhoDgAw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=320&bih=460

robin102
06-05-2014, 10:32
Bo tak już na poważnie, to dobra guma jest świetnym rozwiązaniem. Uzytkuje sie to to b. komfortowo, spróbuj kiedyś w Aparcie jakiego Edoxa - poezja. Będziesz w szoku, żaden Pattini tak nie leży. Aż za miękko jak dla mnie :)

https://www.google.pl/search?q=skx009+nato+strap&client=safari&hl=pl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=IwRoU835CY6v7AbxhoDgAw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=320&bih=460
Dzięki za linkę, ładny zegarek na wielu zdjęciach tylko ALE, ALE w rzeczywistości jest mniejszy. Niestety przy tych zdjęciach na nadgarstkach perspektywa bierze w łeb i zegary wychodzą na duże.

maki
06-05-2014, 13:10
A to inna sprawa, że akurat SKXy z tych mniejszych są. Dodatkowo mają to co mnie troche drażni w Orientach też: częściowo kopertę mają polerowaną a częściowo szczotkowaną. Ja chyba wolę szczotkowanie po całości...
Pod wpływem wczorajszej dyskusji (każdy powód dobry hehe) nabyłem kolejne nato.
Wypróbuję z moim MakoPepsi. Mam taki pasek do spodni LOL, jak się zgrają to może Mako pojedzie ze mną na wakacje tu i tam:-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/p1022317336-3.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v116/p1022317336.jpg)

Powinno wyjść cuś takiego (fotka NIE moja)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/mako10-3.jpg
źródło (http://i80.servimg.com/u/f80/17/37/38/00/mako10.jpg)


Ostatnio cos na meshu mi się zaczęły podobać zegarki, ale to Ci nawet nie proponuje:-))))

nickt
06-05-2014, 13:51
A u mnie jak na złość większość diverów na skórze siedzi.....ale każdy nosi to co lubi, w końcu można mieć 1000m, a pływać nie umieć ;)

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0984_cr.jpg)

maki
06-05-2014, 13:54
No to trzeba się nauczyć pływać, a wtedy sytuacja sama zmusi do zmiany paska:-)
Pozdr

stachmuszel
06-05-2014, 17:15
Robin, co Ty robisz z tymi paskami od Pattiniego, ze wytrzymują Ci tylko rok? Ten pasek jest na lata! Fizyczny przecież nie jesteś ;-)

arecki
06-05-2014, 17:42
:-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Czornyj
06-05-2014, 19:34
Mechaniczny pomarańczor - niezły s****ensen! W nurkaskach kajdan mz. to podstawa, żadne tam pedalskie utensylia. Inna rzecz że od lat noszę tylko na stali i się przyzwyczaiłem ;)

maki
06-05-2014, 20:03
Nom... Powiem tak: nieźle to Kolega ujął. Mniej więcej o to chodzi :-P

robin102
06-05-2014, 21:51
Robin, co Ty robisz z tymi paskami od Pattiniego, ze wytrzymują Ci tylko rok? Ten pasek jest na lata! Fizyczny przecież nie jesteś ;-)
Zdjęcia w tych paskach robię. Szczerze mowiąc przesadzilem z tym rokiem. 8-10 miesiecy żywotność patinowych paskow u mnie.

Gio
07-05-2014, 14:40
W nurkaskach kajdan mz. to podstawa, żadne tam pedalskie utensylia. Inna rzecz że od lat noszę tylko na stali i się przyzwyczaiłem ;)

Nie rdzewieje Ci?:-)

maki
07-05-2014, 16:55
Mam. Wygląda to mniej więcej tak:-P

Robuś, no i co, spoko do Pięciu Dębów można uderzać z robotą:-)



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/p693830214-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s7/v162/p693830214.jpg)

robin102
07-05-2014, 20:01
Eeeee no francaeleganza, wszystkie panny w 5 dębach Twoje :) ale ja na szmaciany pasek to się chyba nie wysilę, bo szmaciany kurna

arecki
07-05-2014, 20:04
dzisiaj dotarł chiński madafaka :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

pil74
07-05-2014, 20:07
Super ten chińczyk :)

Beson
07-05-2014, 21:30
dzisiaj dotarł chiński madafaka :D


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

To się chyba wyleczyłem z Ingersolla. :)

Maro66.
07-05-2014, 21:33
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/13945738808_4e160709cc_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/nfkyhy)mDSC_0065 (https://flic.kr/p/nfkyhy) by Maro66. (https://www.flickr.com/people/70053653@N02/), on Flickr

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/14152439233_14968e384a_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/nyAX7Z)mDSC_0067 (https://flic.kr/p/nyAX7Z) by Maro66. (https://www.flickr.com/people/70053653@N02/), on Flickr

maki
07-05-2014, 21:37
Eeeee no francaeleganza, wszystkie panny w 5 dębach Twoje :) ale ja na szmaciany pasek to się chyba nie wysilę, bo szmaciany kurna


To nie szmata, to jakieś textylium wysoce zaawansowane technicznie. Pochodna węgla. Ale...! ... mozesz to uprać dowolna ilość razy, przeżyje nie tylko paski skórzane ale nawet Ciebie i mnie razem wziętych:). A skorka chłonie, o świeżości mozna mowić niezbyt długo:)
Pozdrawiam.

stachmuszel
07-05-2014, 21:49
Arecki, można gdzieś jeszcze kupić tego Parnisa? Jest przepiękny. Nie potrzebnie tylko włos jest na wierzchu.

gALL
07-05-2014, 22:18
mozna na jebaju :) http://www.ebay.co.uk/itm/43mm-Parnis-White-Dial-Deployant-buckle-Power-Reserve-Auto-Men-Wristwatch-X033-D-/271203185218?pt=Wristwatches&hash=item3f24f83242

robin102
07-05-2014, 22:22
to mnie przekonało, chce być jak ON :)
http://i112.photobucket.com/albums/n162/Hansch99/seiko_zpsc64b16f3.png


To nie szmata, to jakieś textylium wysoce zaawansowane technicznie. Pochodna węgla. Ale...! ... mozesz to uprać dowolna ilość razy, przeżyje nie tylko paski skórzane ale nawet Ciebie i mnie razem wziętych:). A skorka chłonie, o świeżości mozna mowić niezbyt długo:)
Pozdrawiam.
Spotkamy się na kawusi to oblukam te Twoje natowe paski

maki
08-05-2014, 00:42
Daj Pan spokój, co tu oglądać:) tekstylia, pasmanteria, ale kawusia chętnie!

arecki
08-05-2014, 06:24
Arecki, można gdzieś jeszcze kupić tego Parnisa? Jest przepiękny. Nie potrzebnie tylko włos jest na wierzchu.


mozna na jebaju :) http://www.ebay.co.uk/itm/43mm-Parnis-White-Dial-Deployant-buckle-Power-Reserve-Auto-Men-Wristwatch-X033-D-/271203185218?pt=Wristwatches&hash=item3f24f83242

można na ebaju, ten był od chinoli ściągany bo to wersja z szafirowym szkłem (dopłata 35 dolców)

PiterM
08-05-2014, 10:14
Nie przekonasz mnie. Skóra z diverem to mezalians i nieporozumienie. Koniec. Kropka. The end. :)
To w sumie ciekawe podejście do tematu, ale ja bym powiedział, że wszystko zależy od divera... niektóre od zawsze były na skórze, także pod wodą i to w warunkach działań wojennych. I jakoś dawały sobie radę ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/DSCF3533-2.jpg
źródło (http://pmgallery.pl/pmhosting/bayonet_belts/content/images/large/DSCF3533.jpg)

maki
08-05-2014, 10:16
Inwentaryzacja stanu posiadania:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/p118646764-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v129/p118646764.jpg)

JED
08-05-2014, 10:18
Diver powinien byc na gumie lub na nato/velcro.

maki
08-05-2014, 10:20
To w sumie ciekawe podejście do tematu, ale ja bym powiedział, że wszystko zależy od divera... niektóre od zawsze były na skórze, także pod wodą i to w warunkach działań wojennych. I jakoś dawały sobie radę ;)



Nie wiem jak było na wojnie. Ale czasem bywam na plaży czy na basenie z dziećmi. Chcę wiedzieć która godzina, więc mam zegarek. Nie biorę pilota, ani garniturowca tylko divera. Wytłumacz mi teraz po co mi na basenie diver na skórzanym pasku?

pozdrawiam

nigel
08-05-2014, 10:29
Nie wiem jak było na wojnie. Ale czasem bywam na plaży czy na basenie z dziećmi. Chcę wiedzieć która godzina, więc mam zegarek. Nie biorę pilota, ani garniturowca tylko divera. Wytłumacz mi teraz po co mi na basenie diver na skórzanym pasku?

pozdrawiam

W razie wojny :)
Poza tym, sporo ludzi chodzi na baseny nie pływać, a lansować się :) Więc taki diver na skórze daje +10 do zajefajności.

maki
08-05-2014, 10:44
Przekonałeś mnie:-) Gdzie ten Patini urzęduje?

jarek76
08-05-2014, 10:53
Przekonałeś mnie:-) Gdzie ten Patini urzęduje?

Obecnie u Robina w domu :mrgreen:

PiterM
08-05-2014, 11:44
Wytłumacz mi teraz po co mi na basenie diver na skórzanym pasku?
We właściwie zaimpregnowanej skórze pływać możesz bez probemu. Poza tym ja noszę divera codziennie, nie tylko na basen. Nie to żebym cię chciał przekonywać, tylko wg mnie do niektórych diverów, szczególnie na codzień, skóra też pasuje jak najbardziej. No może nie do tych o nowoczesnej stylistyce, jakoś nurkowego Citizenaczy Orisa to sobie na skórze nie wyobrażam, ale do klasycznych lub/i vintage diverów skóra pasuje świetnie. Np. taki Longines Legend Diver - gdybym kiedyś takowego miał posiadać, no to skóra zdecydowanie pasuje moim zdaniem...

maki
08-05-2014, 12:46
Np. taki Longines Legend Diver - gdybym kiedyś takowego miał posiadać, no to skóra zdecydowanie pasuje moim zdaniem...

Jak dla kogo, gdyż "sa gusta blabla" :-)

ok, w sumie ja nie mam zamiaru też narzucać nikomu co i jak. Uważam, że Nato/Velcro, guma, blacha czy mesh idą najlepiej, ale jako że "gusta i blabla" skóry też nikt nie broni. Tyle że dla mnie to ostatnia opcja. Żeby nie było, do skóry nic nie mam, tak samo jak do kwiatka i kożucha - kwiatek fajny i kożuch fajny, ale razem nie bedę tego nosił.


edit
Może ujmę to jeszcze tak: względy estetyczne to raz (ale to rzecz względna, wiadomo), a względy użytkowe to dwa. Jak idę na basen raz w tygodniu to nawet ten raz nie chce mi się zmieniać skóry na inny w diverze który też noszę na codzień.
Poza tym, w mojej ocenie skóra w ogóle najsłabiej (z różnych względów - higiena, szybkość zużycia, ceny itp) się użytkuje. IMHO
Pozdr

robin102
08-05-2014, 13:31
Taki jeden chyba diverowy diver jak SEIKO Alpinist jest sprzedawany fabryczne na pasku i piszą, że wodo odporny to pasek. Paski Patiniego też są dosć odporne na wodę mimo że skórzane niby. Mocze je bardzo często i wytrzymują. W oceanie z rekinami może być już niebezpiecznie, bo to przecież skóra, czyli jakieś żarcie dla rekina i chyba z tego powodu do nurkowania nie robią skórzanych :)

maki
08-05-2014, 13:58
Jak na divera to trochę słabo sie nazywa:) wiec pasek to tez moze taki dowciap:-P

No ale z rekinem kolejny argument. Dawajcie dalej, moze sie przekonam:)

robin102
08-05-2014, 14:06
Zara, zara :) ale w górach też są jeziora i nurkować można. Np Morskie Oko :D pewnie w Alpach też się jakieś znajdzie więc nazwa słuszna Alpinista.

maki
08-05-2014, 14:08
Słuszna uwaga...notuje. Dalej proszę:)

Gio
08-05-2014, 16:35
Psiakość, Robin, przeraziłeś mnie tym rekinem. Już nawet nie chcę myśleć co by się działo, gdyby to był pasek ze skóry rekina!

gALL
08-05-2014, 17:08
Zara, zara :) ale w górach też są jeziora i nurkować można. Np Morskie Oko :D pewnie w Alpach też się jakieś znajdzie więc nazwa słuszna Alpinista.

Sa i pozytywnie zakreceni co nurkuja nie tylko w gorskich jeziorach ale i w jaskiniach a tam rekinow nie ma :D

nickt
08-05-2014, 17:33
Ja powiem tak. Niech każdy nosi divery i inne typy zegarków tak jak chce i jak się z tym czuje.
Jeżeli ktoś twierdzi, że skóra jest najmniej pozytywna użytkowo to niech tak twierdzi.
Ja wychodzę z założenia, że noszę to co mi się podoba i dlatego też nie robi mi czy założę chińczyka, japońca czy szwajcara. Poza tym gdy ma się kilkanaście zegarków to nawet wymiana zużytej skóry po roku uzytkowania za ok 100zł nie wydaje mi się majątkiem.
Z drugiej strony można powiedzieć na basen biorę tylko taki zegarek który wskazuje głębokość zanurzenia, albo chodzę tylko w g-shockach bo są odporne, mają podświetlenie i kompasy, termometr, barometr i pierdylion innych funkcji, albo jak idę wieczorem to zakładam tylko coś z podświetleniem lub trytem..... Nie dajmy się zwariować.
Ja powiem tak, że ani big mako ani DP daynight 65 już bym dawno nie miał gdybym nie spróbował ich założyć na skórze....na bransolecie, na moim nadgarstku to wyglądało źle....znaczy dla mnie.
Aaa o jeszcze skoro odrzucamy argument gustu, a traktujemy użytkowo to znaczy że żaden zegarek nie powinien być na skórze, tylko np. na gumie

robin102
08-05-2014, 18:52
Sa i pozytywnie zakreceni co nurkuja nie tylko w gorskich jeziorach ale i w jaskiniach a tam rekinow nie ma :D
No właśnie. Takim nurkującym w jaskiniach i grotach producenci zegarków wychodzę na przeciw wieszając zegarki na skórzanych paskach. Przecież statystyki pokazują w sposób oczywisty, że w tych nurkowaniach, zdobywaniu jaski jest mnóstwo wypadków. Ludzie drogi do domu odszukać nie mogą, albo ich cuś zasypie, uwięzi pod ziemią, a wtedy kawałek cielęcinki przy zegarku jak znalazł, czasem z wieprzowiny te paski, ale co tam. Spójrzcie czasem na pasek inaczej, może kiedyś robił MUUUUUUU albo chrum chrum :D

maki
08-05-2014, 19:16
O mama, po co ja te dyskusje rozkrecalem. Skończy sie konfliktem polityczno religijnym czuje:)

PiterM
08-05-2014, 20:40
Spójrzcie czasem na pasek inaczej, może kiedyś robił MUUUUUUU albo chrum chrum :D
Są nawet takie, co robiły iiihaha! Ale takich nie noszę, moje co najwyżej chrumkały lub muczały. Zresztą, mój dzisiajszy obiad też kiedyś pewnie muczał, i jak to o mnie świadczy? :/

Natomiast wie ktoś może jak to jest z paskami ze skóry rekina? Bul-bul? A może tada-tada-tada... jak w takim jednym filmie. LOL! ;)

arecki
08-05-2014, 21:29
od wczoraj bez zmian :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Badol
08-05-2014, 21:56
Cześć,
muszę się pochwalić bo dostałem od mojej kochanej małżonki prezent :)
Festina F16659 (Tour de France 2013). Pierwszy zegarek jaki założyłem od dobrych 20 lat!
Strasznie mi się podoba bo od wieeeelu lat jestem zapalonym rowerzystą ;)

gALL
08-05-2014, 22:55
Arecki: A jaki jest ten pasek przy tym Chinczyku? Tak podly jak o nim gminna wiesc niesie czy mozna wytrzymac i nie zdziera naskorka wraz ze skora na nagrastku?

arecki
08-05-2014, 22:58
to nie jest ori pasek :mrgreen:

maki
08-05-2014, 22:59
Cześć,
muszę się pochwalić bo dostałem od mojej kochanej małżonki prezent :)
Festina F16659 (Tour de France 2013). Pierwszy zegarek jaki założyłem od dobrych 20 lat!
Strasznie mi się podoba bo od wieeeelu lat jestem zapalonym rowerzystą ;)


Moze być. Tez lubię rower:)