Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...
tomek...
13-06-2013, 15:02
Ten portugalski Parnis jest całkiem ładny.
Szkoda tylko, że nie występuje w rozmiarze 41 mm...
Pozdrawiam
Tomek
Dla mnie to szczęście, bo 41 to na mój gust dla krasnoludków rozmiar :]
A dziś tak
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img62/834/0c39.jpg)
dzień dobry
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/lj7tosW-2.jpg?2
źródło (http://i.imgur.com/lj7tosW.jpg?2)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/p1654416153-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s8/v84/p1654416153.jpg)
gadzeciarz
16-06-2013, 16:40
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/b0b88993d4602554-1.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)
WB na bransie mogłeś wyrównać ;P
Dziś klasycznie
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img827/9135/1l8n.jpg)
Grabasimo
17-06-2013, 14:19
Witam mam pytanko czy warto zainsestowac w taki zegarek Theorema Casablanca -> http://www.groupon.co.uk/deals/special/Tufina-Uhren/22716130
robin102
18-06-2013, 10:47
Witam mam pytanko czy warto zainsestowac w taki zegarek Theorema Casablanca -> http://www.groupon.co.uk/deals/special/Tufina-Uhren/22716130
Hmmmmm, zainwestować ? czyli liczyć na zwrot z inwestycji ? raczej utopić kasę w zegarku który raczej będzie trudno sprzedawalny jak by się znudził, albo nie leżał na reku jak trzeba, albo straszył za każdym razem zerkającego w te trzewia zegarkowe ;)
Za te pieniądze da się kupić od metra fajnych funkcjonalnych sikorów, no chyba, że to do garnituru ślubnego ma być to bierz go Waść :mrgreen:
tomek...
18-06-2013, 16:24
Dzisiaj tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img706/2478/f92j.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
BugsBunny
18-06-2013, 17:50
Dzisiaj tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img706/2478/f92j.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Zamieniłeś zielonego na ten?
tomek...
18-06-2013, 19:03
Zielonego zamieniłem na pomarańczowego (Monster), a pomarańczowego na niebieskiego.
Czasami sam za sobą nie mogę zdążyć...
BugsBunny
18-06-2013, 19:38
Zielonego zamieniłem na pomarańczowego (Monster), a pomarańczowego na niebieskiego.
Czasami sam za sobą nie mogę zdążyć...
Jak ten też będziesz zamieniał to daj mi znać, duża szansa że będę chętny, chociaż myślałem o czarnym 033 :)
Zielonego niestety trzeba ściągać z Japonii.
robin102
18-06-2013, 22:28
Mali on ci ten zielony, na ręku znacznie mniejszy niż na zepsutych zdjęciach w necie gdzie perspektywa przekłamuje :( ale piękny.
Króliku ;) kup se SARBa 065 to jest prawdziwy zegarek
słuszny rozmiar i prezencja
http://watch-tanaka5.sub.jp/seiko/SARB065/
bierz od razu dwa, jeden dla mnie :)
o tak, SARBa 065 rozpiernicza system!
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/p1856855619-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s10/v115/p1856855619.jpg)
robin102
19-06-2013, 20:22
Maki udane zdjęcie, sikor też priekrasnyj, tylko ta ramka ;)
o tak, SARBa 065 rozpiernicza system!
O tak uszczęśliwia szczęściarzy :)
http://forums.watchuseek.com/f21/i-am-so-happy-sarb-065-a-813103.html
http://yeomanseiko.com/2010/06/07/seiko-cocktail-time-sarb065/
Emet może kiedyś i nas :) bo dostępny już w sprzedaży u Seya
Maki udane zdjęcie, sikor też priekrasnyj, tylko ta ramka ;)
Toż ja specjalnie mysle dodam ramkę, okrasze fotke...a tu totalne misunderstanding...
W nowym ubranku
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img20/387/y4dy.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img855/5664/afao.jpg)
Rafał_Sz
20-06-2013, 18:25
A ja dla odmiany sprawiłem sobie takie coś, a co! :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.gshock.com/resource/refresh/images/watches/xlarge/GA300-1A_xlarge.png)
Co by tu dzisiaj ...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img402/9554/qwl.jpg)
tryb macro w telefonie :mrgreen:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
pozdro
Co by tu dzisiaj ...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img402/9554/qwl.jpg)
KURDE !!! jak ja bym chciał, mieć takie dylematy................. :)
tomek...
24-06-2013, 10:16
Dzisiaj znów japońska kłalita:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img507/678/6ghq.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img560/2442/v5pb.jpg)
A w sobotę na ręku miałem takiego potwora:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img690/8288/pvra.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
robin102
24-06-2013, 13:43
KURDE !!! jak ja bym chciał, mieć takie dylematy................. :)
No ja nie, bo one wszystkie takie same te zegarki u Marcina. Warto mieć różne, na różne okazje, w różnym stylu i choć z mała ilością sztuki jubilerskiej widzianej gołym okiem, a nie same sikory na Afganistan ;)
tomek...
24-06-2013, 13:50
E tam, głupoty wygadujesz.
Masz tam garniturę, casuala, piloty, marinkę, mechanicznego kwarca, kwarcowego mechanika, tarcze jasne, ciemne, PVD czarne, złote. Do wyboru do koloru.
Tylko klasycznego nurka brakuje.
Pozdrawiam
Tomek
robin102
24-06-2013, 13:55
Eeeeee tam one wszystkie takie same, surowe i siermiężne bez finezji i jubilerskiej sztuki, ale wiadomo każdy ma inny gust. Dla mnie zegarek to trochę biżur :)
Eeeeee tam one wszystkie takie same, surowe i siermiężne bez finezji i jubilerskiej sztuki, (...)
Szczególnie złoty Poljot :lol:
robin102
24-06-2013, 14:21
Szczególnie złoty Poljot :lol:
Dokładnie Marcin, w tym zegarku coś jest. Jak bys go odnowił była by perełka.
Dokładnie Marcin, w tym zegarku coś jest. Jak bys go odnowił była by perełka.
A co w nim odnawiać ?
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img827/9135/1l8n.jpg)
OK, Poljota możesz sobie zostawić :)
resztę ... BIERĘ w ciemno :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img835/2237/0pez.jpg)
robin102
26-06-2013, 10:40
Marcin chyba za mocno sobie do serca wziąłeś, że ten Stenek na Twoją rękę jest trochę za duży :mrgreen:
;)
A ja kupiłem a eBay'u chińczyka za 1,99 GBP + 3,50 GBP wysyłka... :D Za tę cenę głupio było nie kliknąć, aukcja przetrwała do ostatnie minuty niezauważona :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.skoppcom.cn/Car/wm/wm260/images/wm260_04.jpg)
A co to za pasek ten z monetą ? Może jakiś link do sklepu ?
Wysyłane z mojego HTC Desire HD A9191 za pomocą Tapatalk 2
A co to za pasek ten z monetą ? Może jakiś link do sklepu (...)
Ręczna robota.
tomek...
03-07-2013, 16:31
Odświeżę wątek:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img545.imageshack.us/img545/3775/5ozf.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
I ja odświeżę :) Chodzi to cudo powyższe, odchyłka minuta i 26 sek na tydzień... płakał nie będę, zobaczymy co dalej ;)
robin102
04-07-2013, 08:57
Powyższe, czyli Tomkowe ? Jeśli używany to spokojnie można poddać go regulacji. Jeśli nówka sztuka to trzeba dać mu ze 3 miesiące, na dotarcie i ułożenie. Bywa, że zegarki automatyczne nawet o 10 sekund w skali doby poprawiają swój chód po dotarciu. One teraz z byle czego są produkowane, do zbierania ich, a nie długoletniego użytkowania :( Tak miałem ze swoim Alpinistą. Pierwsze doby 11-12 sekund na dobę , po pół roku chodził praktycznie bez odchyłek. Poza tym musisz rozkimić czy jest może jakieś położenie zegarka przy którym drastycznie spieszyć zaczyna. Miałem kiedyś takie Seiko co położone na szkiełku przyspieszał minute na dobę :smile: mimo, że na ręku robił ledwo 3 sekundy na minus w skali doby.
ps
jak by co to go mogę w zimę Ci wyregulować
tomek...
04-07-2013, 09:14
Nie, mój Sarbik chodzi bardzo dobrze - +4s do +8s na dobę.
Pozdrawiam
Tomek
P.S. Dzisiaj ten:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img594/6397/e6y4.jpg)
A ja kupiłem a eBay'u chińczyka za 1,99 GBP + 3,50 GBP wysyłka... :D Za tę cenę głupio było nie kliknąć, aukcja przetrwała do ostatnie minuty niezauważona :D
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.skoppcom.cn/Car/wm/wm260/images/wm260_04.jpg)
Koperta nierdzewka czy niklowany?
robin102
04-07-2013, 14:05
Piękny, a dedykowany prawdziwym bohaterom jak widzę. Szkoda, że może trochę bardziej lotniczego go nie zrobili aby dać odpór tym szwabsko nazistowskim projektom.
Tomek a ma stop sekundę, tankowanie w locie, czyli dokręcanie :)
Jaki mechanizm ma ? ST ..?
Nie, mój Sarbik chodzi bardzo dobrze - +4s do +8s na dobę.
Pozdrawiam
Tomek
P.S. Dzisiaj ten:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img594/6397/e6y4.jpg)
tomek...
04-07-2013, 14:19
To ST2551 pozbawiony rotora, więc dokręcanie musi być :)
I ma stopsekundę, a poza tym Gerlachy podłubały przy nim i podobno wydłużyły rezerwę chodu, ale jeszcze nie sprawdzałem
Pozdrawiam
Tomek
Tomek mega fajny ten zegareczek:) Nie wiesz jak z dostępnością jego na rynku?
tomek...
04-07-2013, 15:20
Dywizjon 303 został już w całości wyprzedany. Trzeba obserwować forum KMZiZ, na pewno prędzej czy później ktoś się będzie pozbywał.
A w podobnym stylu jest Batory:
http://sklep.gerlach.org.pl/index.php?route=product/category&path=66
Pozdrawiam
Tomek
Ja mam klasycznego, czarnego g-shocka od Casio, może nie jest stylowy, ale za to mega wytrzymały. Dla takiej aktywnej osoby jak ja to najlepszy wybór. Inny zegarek mógłby tego nie przetrwać ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img189/5350/ydkf.jpg)
myszatek
09-07-2013, 12:48
Dzisiaj chyba bardzo mało osób nosi zegarek, bo najczęściej widzę, jak wszyscy spoglądają na telefony komórkowe, chcąc dowiedzieć się, która godzina.
Dzisiaj chyba bardzo mało osób nosi zegarek, bo najczęściej widzę, jak wszyscy spoglądają na telefony komórkowe, chcąc dowiedzieć się, która godzina.
spoglądasz na nie te osoby co trzeba.
niestety, zdjęcie robione zszywaczem ;-)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
Dzisiaj formalnie, czyli homar na czarnej skórze. Przepraszam, ale jak poprzednik, zdjęcie zrobiłem sprzętem biurowym ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/tmpABpT-2.jpg
źródło (http://i.imgur.com/tmpABpT.jpg)
Dziś się trzy bujały:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/um219_IMG_20130711_082609-1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/ct972_DSC_6463m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/rp78_DSC_6465m.jpg)
gadzeciarz
14-07-2013, 10:51
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/da497996e27a37bc-2.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)
Co sądzicie o marce Luminox? Podobają mi się ich zegarki.
MariuszA
17-07-2013, 11:13
Co sądzicie o marce Luminox? Podobają mi się ich zegarki.
Miałem kiedyś Luminoxa.
Byłem zadowolony z tego zegarka.
Dobra czytelność, świetne podświetlenie w nocy (tryt), dobrze leży na ręce.
Przeciętny mechanizm kwarcowy, średnie wykonanie.
Polecam spojrzeć na zegarki Traser
http://www.traser.pl/h3_pro5.htm
Ten sam wygląd i mechanizm, lepsze materiały koperty.
Hubert Adamczyk
19-07-2013, 21:10
Patrzę i zazdraszam, za to ja bardzo skromnie :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img571.imageshack.us/img571/4354/9gwx.jpg)
czy mial ktos okazje blizej przyjrzec sie tym parnisom:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www23.babidou.com/pic/2011/11/18/daji6789/Parnis-A/PN-244-1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/274-2.jpg
źródło (http://i624.photobucket.com/albums/tt325/wenping/274.jpg)
niestety moj mechaniczny parnisek lezy u zegarmistrza i czeka na czesci :(
pomyslalem, ze tym razem kupie kwarcyka, moze nie bedzie tak delikatny
.:Gerard:.
27-07-2013, 17:22
Miesiąc temu kupiłem zonie taki zegarek
Fossil Stella ES2955
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.meinpaket.de/medias/sys_master/public/v/e/ag/16255083216926.jpg)
po tygodniu odpadła 12-tka wiec dołożyłem i wymieniłem na DKNY NY8825, zobaczymy czy znowu coś nie odpadnie ;)
na pierwszy żona narzekała ze za ciężki i bransoleta grubsza, niewygodna,
z drugiego jest bardzo zadowolona, lżejszy i zgrabniejszy.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.identityonline.biz/site-images/med/med_18108.jpg)
Ten pierwszy Top Gun jest fajny. Miałem okazję widzieć na żywo i to jeden z moich must have, ale jeszcze nie teraz ;) Generalnie jest fajny opis bodajże na CW. Szkoda tylko, że czerwieni nie zgrali i samolocik jest w innej barwie niż wskazówka
czy mial ktos okazje blizej przyjrzec sie tym parnisom:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www23.babidou.com/pic/2011/11/18/daji6789/Parnis-A/PN-244-1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/274-2.jpg
źródło (http://i624.photobucket.com/albums/tt325/wenping/274.jpg)
niestety moj mechaniczny parnisek lezy u zegarmistrza i czeka na czesci :(
pomyslalem, ze tym razem kupie kwarcyka, moze nie bedzie tak delikatny
2 nie znam, ale pierwszy jest dość popularny na forum zegarków chińskich i jeśli tylko pojawia się na giełdzie to praktycznie znika od ręki, a to chyba dobrze o nim świadczy.
Ten Parnis PVD case black dial całkiem ładnie wygląda, stylistyka bardzo zbliżona do IWC ;), jednak szkoda, że to quartz.
nikof100
29-07-2013, 13:18
Koledzy, a u mnie dzisiaj świeżutki Braun
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/9aru4ane-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/07/29/9aru4ane.jpg)
Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Braun? Ten od sprzętów..?
a ok, już widzę całą ofertę
nikof100
29-07-2013, 20:50
Dokładnie ten sam. Maja raptem kilka modeli w ofercie, ale jednak takie proste w stylu bauhaus do mnie przemawiają, i sie skusilem.
Braun? Ten od sprzętów..?
Moja szczoteczka ma wbudowany timer i sama odmierza dwie minuty ;p
nikof100
30-07-2013, 17:37
Pytanie, czy da się twoją szczoteczkę nosić na nadgarstku i czy ma funkcje daty :D
Żeby nie było, że nie na temat, to dzisiaj alpinista :cool:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/rabate3y-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/07/30/rabate3y.jpg)
Hubert Adamczyk
01-08-2013, 08:26
A dzisiaj tak :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/88773928211601651031.jpg)
Nie mam nic dzisiaj na ręku bo właśnie zgubiłam mój ulubiony zegarek, który miałam od 5 lat ;/
Ja polecam Lorusa. Mam już jakiś czas i jeste bardzo zadowolony. Osprzęt ma Seiko a kosztuje mało.
A dzisiaj tak :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/88773928211601651031.jpg)
Przypominały mi się zegarki z Lidla sprzed paru miesięcy. Tyle że one były skromne "Auriol" czy jakoś tak, a nie dumnie - ba! prestiżowo - brzmiące "Dżakues Lemans" ;)
Hubert Adamczyk
07-08-2013, 07:19
Przypominały mi się zegarki z Lidla sprzed paru miesięcy. Tyle że one były skromne "Auriol" czy jakoś tak, a nie dumnie - ba! prestiżowo - brzmiące "Dżakues Lemans" ;)
Gdyby jakość ich wykonania Aurioli byłaby choć trochę jak "Dżakues Lemans" to Lidl mógłby być potentatem na rynku tanich zegarków :)
Mam Auriola Divera :)
Cholera, nie znam nic bardziej pancernego od tego zegarka.
Jak zegarmajster zmieniał baterię, to pół godziny walczył najpierw z otwarciem, później z zamknięciem jego. Jakby podciśnienie od środka trzymało ;)
PS: i o dziwo przyciąga uwagę, bo wygląda bardzo klasycznie- kilka osób mnie pytało co to za sikor, bo ładnie się prezentuje.
Gdyby jakość ich wykonania Aurioli byłaby choć trochę jak "Dżakues Lemans"
Nie obraź się, ale jakości wykonania tego całego Lemansa to ja jakoś na Twoim zdjęciu nie widzę. Albo tandetny chiński zegarek, albo... fotograf marny.
edit: a jeśli mam być szczery: tandeta totalna. Zarówno zegarek, jak i zdjęcie. Bez obrazy :)
Hubert Adamczyk
07-08-2013, 23:29
Fotograf marny, sprzęt marny - jak żyć.
Gusty, guściki :)
Mimo wszystko to wątek o zegarkach, a nie kto jakim fotografem jest ;)
U mnie czarny casio gshock...
Kiedyś macałem Lemansa u kolesia, i jak wysłuchałem historii o latających w środku cyferblatach to mi przeszło zupełnie z tą "marką". Tandeta.
A Nautica następna, żonie zakręcana koronka odpadła nie wiadomo jak i kiedy z wałka. Dopóki jeszcze była, to kręcąc koronką ruszamy całym mechanizmem z cyfeblatem w środku. Plain tragic.
Nie ma mnie ostatnio na forum bo jestem tutaj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/wh222_DSCF0083m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img22.otofotki.pl/obrazki/mn232_DSCF0162m.jpg)
Niniejszym pozdrawiam lud pracujący :p
Eee, a płetwy z Decathlonu. ;)
Ecozilla, mniam.
A ja do wakacyjnej koszuli taką tanioche nabyłem, która od razu przypadła mi do gustu.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/ehedasyg-1.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/08/10/ehedasyg.jpg)
Wysłane z mojego
Fota z wczoraj, ale dziś było to samo.
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/28bfej5-1.jpg
źródło (http://i44.tinypic.com/28bfej5.jpg)
PRG-240? Mam i ja:-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/p797453539-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s3/v38/p797453539.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/02/p1023943640-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s11/v33/p1023943640.jpg)
jedyny zegarek, który do mnie wrócił po odsprzedaży.
czy ja wiem..może być od biedy:-P
Skoro temperatura "opalania" przy gruncie dochodzi do 49 st. C
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img534/6977/ysf1.jpg)
to czas na zwiedzanie podwodnego świata w Adriatyku :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img28/15/pcxy.jpg)
krzysztof jot
24-08-2013, 23:02
całkiem fajnie te "protreki" wyglądają, odbiło mi ostatnio na wiatrówki, to se muszę takie coś sprawić, aby się dobrze z pistoletem komponował :)
Kojarzycie może jakieś zegarki, które będą miały podobny styl jak te poniżej? Generalnie jestem zdecydowany na Fossila ale może na rynku jest jeszcze coś godnego uwagi? :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/82277445/forum/z/1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/82277445/forum/z/2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/82277445/forum/z/3.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/82277445/forum/z/4.jpg)
Proponuję Steinhart (http://www.steinhart-zegarki.pl/pl/p/NAV-B-UHR-CHRONOGRAPH-HERITAGE-44-mm/105) na porządnym Valjoux 7750 élaboré
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/0_0_productGfx_42c66792f6d4a2c2b20d6a459-3.jpg
źródło (http://www.steinhart-zegarki.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_42c66792f6d4a2c2b20d6a45937800e2.jp g)
Proponuję ... na porządnym Valjoux 7750 élaboré
Otóż to, ew. Archimede.
http://www.archimede-watches.com/archimede-watches-collection-pilot-deckwatch-klassik-diver-outdoor-automatic-handwound-chronograph-2824-6498-7750/pilot-watch-automatic-2824-handwound-6498-chronograph-7750-b-watch/pilot-chronograph-b-watch-automatic-valjoux-eta-7750.html
Proponuję Steinhart (http://www.steinhart-zegarki.pl/pl/p/NAV-B-UHR-CHRONOGRAPH-HERITAGE-44-mm/105) na porządnym Valjoux 7750 élaboré
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/0_0_productGfx_42c66792f6d4a2c2b20d6a459-1.jpg
źródło (http://www.steinhart-zegarki.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_42c66792f6d4a2c2b20d6a45937800e2.jp g)
No nie powiem, bardzo fajny, ale niestety nie mam 3500 na taki zegarek. ;) Dzięki.
No nie powiem, bardzo fajny, ale niestety nie mam 3500 na taki zegarek. ;) Dzięki.
Chciałem zaproponować jeszcze LACO (https://shop.laco.de/de/Kiel-.html):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://shop.laco.de/media/images/popup/861715-0.jpg)
lub STOWA (http://www.stowa.de/lshop,showdetail,137775637523831,en,1377756391-23871,chronograph,chrono1938schwarzpol,6,Tshowrub--chronograph,.htm)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.stowa.de/cosmoshop/pix/a/z/chrono1938schwarzpol/g/Stowa_Chrono1938_softsch.jpg)
ale skoro finanse to problem... to też żadnego z pilotów IWC (http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,IWC-Schaffhausen,Pilots_Watches) polecać nie będę ;)
Jak powiedział Tomasz Jacyków w jednym z wywiadów: "prawdziwe zegarki zaczynają się od 10 tys. €, cała reszta to jest pod tramwaj" :)
Jeszcze nad tym Citizenem się zastanawiam...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/AS402044B-2.jpg
źródło (http://www.uhren4you.de/picture/citizen/AS4020-44B.jpg)
Jak powiedział Tomasz Jacyków w jednym z wywiadów: "prawdziwe zegarki zaczynają się od 10 tys. €, cała reszta to jest pod tramwaj" :)
.... najlepiej niech sam się pod ten tramwaj rzuci ;)
Jeszcze nad tym Citizenem się zastanawiam...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/AS402044B-1.jpg
źródło (http://www.uhren4you.de/picture/citizen/AS4020-44B.jpg)
Nie ma się co zastanawiać. Świetny zegar, sam myślę o takim, tylko całym czarnym :razz:
.... najlepiej niech sam się pod ten tramwaj rzuci ;)
+100... :twisted:
Aby nie było OT, takiego sobie "zrobiłem":
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.otofotki.pl/obrazki/ns307_Spinner1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.otofotki.pl/obrazki/uu667_Spinner2.jpg)
Spinner, świetny ten zegar. Swego czasu tez składałem sobie zegarek na unitasie 6498 (właściwie to chińczyku). Gdzie znalazłeś kopertę i tarczę? Szkiełko jest wypukłe czy płaskie?
Tarcze z moim nickiem robiono w Łodzi, kopertę z wypukłym szafirem kupiłem u Helenarou, śrubki termicznie barwił kumpel:-)
H1TM4N1500
03-09-2013, 18:08
mam do kupienia zegarek Lambretta Imola. Taki jak tu:
http://www.opticsplanet.com/lambretta-imola-mens-watch.html
Warto na niego się skusić czy raczej poszukać czegoś innego? Dodam że w temacie czasomierzy jestem totalnym laikiem i nie chciałbym wydać głupio pieniędzy :)
krzysztof jot
09-09-2013, 01:02
Kojarzycie może jakieś zegarki, które będą miały podobny styl jak te poniżej? Generalnie jestem zdecydowany na Fossila ale może na rynku jest jeszcze coś godnego uwagi? :)
ta... ale Ci doradzają :0
Skoro człowiek pyta wskazując na Fosila - czyli ma zamiar wydac na zegar 500-800 pln a więc rady w stylu Laco, , Steinhard czy nawet Citizen raczej odbiegaja od tego wyznacznika. Można ewentualnie pomyśleć o lotniku Adriatica lub Aviator jakiś za 600-800 zł, bo podobnych to jest sporo - równie dobrze mozna zaproponować IWC
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/iwc4-3.jpg
źródło (http://chronos24.pl/wp/wp-content/uploads/2010/06/iwc4.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/bpperpetual-3.jpg
źródło (http://chronos24.pl/wp/wp-content/uploads/2010/11/bpperpetual.jpg)
ta... ale Ci doradzają :0 (...) równie dobrze mozna zaproponować IWC
ale skoro finanse to problem... to też żadnego z pilotów IWC (http://www.apart.pl/pl/zegarki,c,3,IWC-Schaffhausen,Pilots_Watches) polecać nie będę ;)
:|
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/9705877049_685e90bde0_o-3.jpg
źródło (http://farm6.staticflickr.com/5490/9705877049_685e90bde0_o.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.otofotki.pl/obrazki/tq642_DSC_7780m.jpg)
Coś mały ruch w tym wątku...
Coś mały ruch w tym wątku...
Lato. Pogoda zacheca do wyjscia z domu, zrobi sie chlodniej to i forum odzyje.
tomek...
11-09-2013, 20:47
No to ja zbiorczo z ostatniego tygodnia:
1. Japońska myśl techniczna:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img706/3069/7365.jpg)
2. Polsko-chińska myśl techniczna:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img823.imageshack.us/img823/5329/q4jw.jpg)
3. Całkowicie chińska (choć inspirowana) myśl techniczna: Homar na gumie:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img28/4504/fos9.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Zazdraszczam SARBa045 cholernie...
A u mnie "Ułan w galowym mundurku" :))
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.otofotki.pl/obrazki/ty156_DSC_7807m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.otofotki.pl/obrazki/ig803_DSC_7808m.jpg)
tomek...
14-09-2013, 13:23
A ja zawsze chciałem mieć U1.
Gdyby nie mój mały nadgarstek, na pewno bym go nosił, a tak wybrałem Damasko.
A dzisiaj tak (przepraszam za jakość fotki):
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img692.imageshack.us/img692/7317/pkrv.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
MariuszA
15-09-2013, 22:30
To i ja pokażę mojego U1
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img827/4898/vt57.jpg)
Uwielbiam ten zegarek
Cześć! Pytanko mam. Interesuje mnie ten zegarek:
http://seiko24.pl/pl_PL/p/Seiko-SNK393-5-Automat/203
Czy ktoś miał styczność z tym sklepem? Bo cena myślę dość atrakcyjna i mam pewne obawy z wiarygodnością, a w necie żadnych opinii nie mogę znaleźć.
cena moze i ok ale on jest malutki. 37mm to malenstwo...
cena moze i ok ale on jest malutki. 37mm to malenstwo...
Tak wiem. Ale mam nadgarstek jak patyk. Obecny 39mm. Timex wygląda na nim jak krowa. Co zrobić... podobają mi się większe ale muszę szukać takich maleństw.
Wystarczyło wejść na zakładkę "kontakt" i widać, że jest to firma Allano z Tychów. Opinie(raczej niezbyt pochlebne) możesz znaleźć na forum zegarkiclub, czy może i innych. Ze swojej strony mogę powiedzieć, że gdy 1,5 roku temu przymierzałem się do zakupu mojej 5 Sports, to stwierdziłem, że pod tym adresem jest jedynie prywatne mieszkanie i nie ma możliwości osobistego obejrzenia zegarków. Ostatecznie zakupiłem zegarek używany, z którego jestem zadowolony :-)
To i ja się pochwalę moim nowym nabytkiem :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/13/ntij.jpg/)
Hej, zegarek bardzo przyzwoity, Seiko nikt nie podrabia raczej, to nic tylko brać:)
To i ja się pochwalę moim nowym nabytkiem :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/13/ntij.jpg/)
Niezły. Czy to tak mi się tylko zdaje czy może ten bezel jest ceramiczny???
tomek...
28-09-2013, 23:43
Dzisiaj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img46/2728/3xsy.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
wiem że temat był mocno wałkowany ale zapytam. Chodzi o linki sklepów gdzie można w dobrej cenie zakupić zegarek. Oryginalny rzecz jasna. Czy mógłby ktoś podrzucić ze 2 lub 3 linki gdzie można poszperać. Pewnie gdzieś w wątku ta informacja jest ale zanim przeczytam 600 stron to się poważnie zestarzeję :)
swiss.com ? dobre to to ?
Z racji tego ze planuję kupić zegarek za około 400-500zł to sklepy zagraniczne odpuszczę - koszty przesyłki :)
Z góry podziękował za pomoc
Za ok 500 zl kupisz pożądanego Seiko sport z dalekiego wschodu, z przesyłka gratis.
Wysyłane z mojego XT890 za pomocą Tapatalk 2
to doprecyzuję - rozchodzi się mniej więcej o taką stylistykę
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://www.e-zegarek.pl/images/17557.jpg)
Gdzie może być największy wybór takowych ? Czy raczej w tej cenie nie ma co cudować i brać w jakimś podstawowym sklepie bo różnice w cenie pewnie będą na poziomie gumy do żucia :)
Ponizej 500 kupisz takiego Seikacza:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/rugy7ety-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/13/09/29/rugy7ety.jpg)
Wysyłane z mojego XT890 za pomocą Tapatalk 2
podrzuciłbyś link do sklepu ? Seikacz zacny :)
kupiony :) pozostaje czekać na przesyłkę
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/25082010snd253p1maink-2.jpg?t=1282819154
źródło (http://i179.photobucket.com/albums/w309/JOHNDRJ/25-08-2010-snd253p1-main-k.jpg?t=1282819154)
krzysztof jot
29-09-2013, 22:36
to doprecyzuję - rozchodzi się mniej więcej o taką stylistykę
Gdzie może być największy wybór takowych ? Czy raczej w tej cenie nie ma co cudować i brać w jakimś podstawowym sklepie bo różnice w cenie pewnie będą na poziomie gumy do żucia :)
no więc stylistyka stylistyką a jak wiesz foto może wiele przekłamać. Wszystko co kupiłem "z obrazka" sprzedałem na allegro po 2-3 tygodniach, bo zazwyczaj nie było to to czego oczekiwałem. Zegarek zdecydowanie należy przymierzyć - kazda koperta ma inny kształt uszu i jedna lezy pieknie na nadgarstku inna nie - nawet za 500 zl :).
Polecam sklepy Time Trend SWISS czy Apart - spory wybór Festiny, Jacques Lemans, Seiko, Casio, Lorus, Polsar, Fossil - i zapewne w tej kwocie znajdziesz cos fajnego. Różnice w cenie mogą czasem sięgać 100 zł, więc można poprzymierzać i sprawdzić w necie czy na allegro identyczny model, ale raczej to róznica nie powinna przekraczać 50 zł, więc nie wiem, czy warto szukać płacić za przesyłkę itd... W Time Trend dostaniesz trzy lata gwarancji, zobaczysz, przymierzysz, a często sa akcje - 10-20% a to tanie poniedziałki, a to tyle rabat ile wodoszczelności :) itp ...
PS.
aha :)) dobrze czytać wszystko :) ładny zakup - jak ino 500 to dobra cena była...choć mały on jest, ale to kwestia gustu... i nadgarstka.
Wiesz - do tej pory moim jedynym zegarkiem był ten w komórce. Fazy jako takiej nie mam więc i moje oczekiwania w stosunku do zegarka sa takie jakie sa. Przymierzałem wiele zegarków w weekend - aczkolwiek akurat tego modelu co kupiłem nie :) Nadgarstek mały, powinno być dobrze :) Cena - nawet ciut poniżej 500zł więc nie narzekam :)
Jaki on mały? Normalny zegarek...
Od kilku dni nie schodzi z ręki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/ve716_Citek3.jpg)
w niedzielę zrobiłem płatnośc a dziś zegarek w dostawie. Z Singapuru szedł. I co ciekawe 0zł cła i podatku :) Miło się dowiedzieć :)
woytec60
04-10-2013, 10:18
Od kilku dni nie schodzi z ręki:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/ve716_Citek3.jpg)
Fajny!
Można prosić o nazwę albo numer referencyjny modelu?
w niedzielę zrobiłem płatnośc a dziś zegarek w dostawie. Z Singapuru szedł. I co ciekawe 0zł cła i podatku :) Miło się dowiedzieć :)
Poka, poka! :)
w niedzielę zrobiłem płatnośc a dziś zegarek w dostawie. Z Singapuru szedł. I co ciekawe 0zł cła i podatku :) Miło się dowiedzieć :)
korekta. W DHL burdel jak wszędzie - kazdy mówi coś innego. Oczywiście opłaty celne 104zł :)
Fajny!
Można prosić o nazwę albo numer referencyjny modelu?
Ja tez bym chcial.
eristoff
04-10-2013, 16:23
korekta. W DHL burdel jak wszędzie - kazdy mówi coś innego. Oczywiście opłaty celne 104zł :)
DHL= 100% że płacisz vat, jak bez vatu to poczta, najlepiej singapore post, ale wtedy 2 tygodnie czekania minimum
Fajny!
Można prosić o nazwę albo numer referencyjny modelu?
Citizen Signature Collection Grand Classic ... cos okolo 1000 zielonych, jak sie nie myle.
Plamka13
04-10-2013, 22:38
Ostatnio fajne zegarki w przystępnych cenach były w sklepie Tchibo.
Gall trafił:-)
Z tyłu wyglada tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/zb601_au691_IMAG0223-01.jpg)
Gall trafił:-)
Co wygralem? ;)
Jako znanemu miłośnikowi klasyków dam Ci spojrzeć w wizjer LX-a z matówką LX2000 ;-)
Phi, nienikonowska zabawka, tylko jakis Petak wiec podziekuje :)
Aby nie bylo off-topicznie, zamowilem Xicorr'a FSM M20.02
Miałem kilka FM i FE-2 itp i uwierz, waaaarto zerknąć:-)
Aby nie było OT, ostatni dzień z EcoZillą dziś:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/sc760_DSC_7855m.jpg)
czasomierz przyleciał :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/1392558_645476012149685_797525662_n.jpg)
Szybko, świetnie wygląda
Zasadniczo dzięki Tobie. Dzięki raz jeszcze za podpowiedź :) Gdyby nie to to pewnie przepłaciłbym za jakiegoś Fossila lub Festinę :)
podrzuciłbyś link do sklepu ? Seikacz zacny :)
Zasadniczo dzięki Tobie. Dzięki raz jeszcze za podpowiedź :) Gdyby nie to to pewnie przepłaciłbym za jakiegoś Fossila lub Festinę :)
podziel się linkiem do sklepu :)
burza1969
09-10-2013, 20:15
Fotka nie dzisiejsza, ale w pracy tak było:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/4qw8-2.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img580/6273/4qw8.jpg)
a po pracy:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/nop0-2.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img30/7689/nop0.jpg)
gadzeciarz
09-10-2013, 21:02
Piękny ten Oris -pogratulował
Oris z cerkiewkami mnie miażdży...
Edit: u mnie dziś "wszystkomający":
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/qr127_Protrek.jpg)
podziel się linkiem do sklepu :)
http://www.creationwatches.com/
Fotka nie dzisiejsza, ale w pracy tak było:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/4qw8-1.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img580/6273/4qw8.jpg)
naprawdę ładny, choć nie na co dzień raczej...
Chodziłem wokół tego i innych Orisów z "pilnikiem" jak kot z pęcherzem,
ale jakoś nie mogłem zaakceptować tej koronki. Zawsze za duża i jakby od innego zagarka,
poza tym drobiazgiem, dla mnie niestety nieakceptowalnym, to cud malina.
burza1969
10-10-2013, 18:46
Chodziłem wokół tego i innych Orisów z "pilnikiem" jak kot z pęcherzem,
ale jakoś nie mogłem zaakceptować tej koronki. Zawsze za duża i jakby od innego zagarka,
poza tym drobiazgiem, dla mnie niestety nieakceptowalnym, to cud malina.
Dla mnie ta koronka jest dużym plusem tego zegarka ;) Jest bardzo wygodna w użytkowaniu :D
Dzisiaj takiecóś było:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/v8zm-1.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img543/6602/v8zm.jpg)
The Structorr
11-10-2013, 18:56
Czy ktoś kupował z watchhubs.com? Jak wygląda sprawa z cłem i vatem? Warto brać DHL czy może być HK post. Nigdy nie kupowałem z dalekiego wschodu nic powyżej $100 i nie mam doświadczenia.
Podobają mi się http://watchhubs.com/en/automatic-watches/621-seiko-sports-sky-collection-srp355k1-srp355.html i
http://watchhubs.com/en/automatic-watches/613-seiko-sports-sky-collection-srp351k1-srp351.html
Niebieski fajniejszy ale czarny bardziej uniwersalny. Już mi mózg paruje od zastanawiania się ;)
burza1969
11-10-2013, 22:15
Czy ktoś kupował z watchhubs.com? Jak wygląda sprawa z cłem i vatem? Warto brać DHL czy może być HK post. Nigdy nie kupowałem z dalekiego wschodu nic powyżej $100 i nie mam doświadczenia.
Podobają mi się http://watchhubs.com/en/automatic-watches/621-seiko-sports-sky-collection-srp355k1-srp355.html i
http://watchhubs.com/en/automatic-watches/613-seiko-sports-sky-collection-srp351k1-srp351.html
Niebieski fajniejszy ale czarny bardziej uniwersalny. Już mi mózg paruje od zastanawiania się ;)
Watchhubs.com nie znam :(
Polecam sklep http://www.click-a-watch.com/best_price/
Wysyłka odbywa się poprzez Swedish Post, a i ceny zegarków atrakcyjne. szczególnie duży wybór Seiko
Mój nabytek z tego sklepu:
http://imageshack.us/a/img34/6862/q7c0.jpg
Świetnie wygląda mforce na tym pasku
Wysłane z mojego XT890 przy użyciu Tapatalk now Free ('http://tapatalk.com/m?id=10')
Watchhubs.com nie znam :(
Polecam sklep http://www.click-a-watch.com/best_price/
Wysyłka odbywa się poprzez Swedish Post, a i ceny zegarków atrakcyjne. szczególnie duży wybór Seiko
Dzięki za link.:)
Proteki mają w przyzwoitych cenach. Zawsze za czymś takim chodziłem jednak ceny odstraszały. Teraz chyba skuszę się na coś takiego: http://www.click-a-watch.com/best_price/discounted-price/casio-watches/casio-protrek/casio-protrek-prg-240t-7dr-titanium-triple-sensor-watch-prg240t.html
The Structorr
12-10-2013, 10:31
Polecam sklep http://www.click-a-watch.com/best_price/
Wysyłka odbywa się poprzez Swedish Post, a i ceny zegarków atrakcyjne. szczególnie duży wybór Seiko
Dzięki za linka. Wynika z tego, że Cło i vat niegroźne :). Właśnie zrobiłem zamówienie :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.click-a-watch.com/best_price/media/catalog/product/cache/1/image/040ec09b1e35df139433887a97daa66f/s/r/srp351j1_1.jpg)
Wahałem się między Seiko i Orientem, ale ostatecznie postanowiłem zaszaleć z kolorem ;), jakiś spokojniejszy Orient może następnym razem.
U mnie dzisiaj na wesoło - wakacyjnie
Taktyczny trytowy Luminox 8002 na pomarańczowej gumie
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img29/2549/ztj5.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img46/9350/dpvp.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img600/3208/nb81.jpg)
4.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img29/6346/mw6l.jpg)
burza1969
12-10-2013, 11:41
Życze kolegom udanych zakupów :)
nickt fajny luminox. Pokazałbyś jak świeci ;)
U mnie dzisiaj waga ciężka:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/wmb9-1.jpg
źródło (http://img547.imageshack.us/img547/6060/wmb9.jpg)
W Click-a-watch kupowałem już z 5 razy, zawsze bez cła i vat :)
Wysyłka ok 3-4 tygodnie
Po jakim kursie w PayPal liczony jest $?
eristoff
12-10-2013, 18:02
Po zalogowaniu się do PayPal klikasz "konwerter walut" wybierasz przeliczenie płatności, wpisujesz $, €, £, czy co tam potrzebujesz i klikasz oblicz i masz dokładną kwotę do zapłaty
burza1969
12-10-2013, 20:12
........ Wysyłka ok 3-4 tygodnie
Ja ostatnio czekałem 1,5 tygodnia :)
dziś na sportowo
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/med_gallery_38127_1335_385008-2.jpg
źródło (http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/gallery/album_1335/med_gallery_38127_1335_385008.jpg)
Dzięki za link.:)
Proteki mają w przyzwoitych cenach. Zawsze za czymś takim chodziłem jednak ceny odstraszały. Teraz chyba skuszę się na coś takiego: http://www.click-a-watch.com/best_price/discounted-price/casio-watches/casio-protrek/casio-protrek-prg-240t-7dr-titanium-triple-sensor-watch-prg240t.html
Z tymi tytanami o różnie bywa, nie takie one twardziele jak by się wydawało...Z "opinii w sieci" wynika, że jeżeli szukamy czegoś fest to raczej G-shock. A jeżeli szukamy zegara ABC, to warto poważnie przemyśleć Suunto. Chociaż mam prg240 na gumie (obecnie na nato) i specjalnie nie narzekam. Ale mam też 2 Vectory Suunto i to jest smaczek dopiero:)
Poza tym na tej stronce chwalą się regularną ceną 500$ - to lekka przesada za PRG240 IMHO
Poza tym że out of stock...
Swego czasu chciałem Suunto Core, ale podobno duża awaryjność ich była. Nie wiem czy nadal tak jest.
Ten plastik mógłby być lepszy jak w Casio, ale może się tylko mylę.
Suunto fajny a za delikatny na prawdziwy outdoor.
bialogardzianin
18-10-2013, 12:42
Mam pytanie do osób, które mają/ miały/ będą mieć/ macały 2 zegarki:
Orient M-Force 200 jakiego sprawił sobie burza1969 (wkleił fotę wyzej) [lub tytanowy M-Force DV01001B (WV0011DV)] lub Juggernaut II Orange http://www.atomictime.pl/product_info.php?products_id=158 - który z nich ma lepszy werk, lepsze wykonanie- Orient czy DB?
Z góry dzięki.
Miałem takiego M-Force'a (z niebieską tarczą) i za kasę, którą kosztował (ok 1100 zł) to świetnie wykonany cykor.
Jego dodatkową zaletą jest własny, dużej dokładności mechanizm ze stop sekundą, dokręcaniem, stosowany również w linii Orient Star - 40N5A
W kopertach M-Force jest chroniony przed wstrząsami i polem magnetycznym.
Jednak prezentuje on dość inny styl niż wspomniany przez Ciebie Juggernaut II Orange, który wygląda mocno atrakcyjnie.
Kurcze, te fajnie na fotach wyglądają... tylko cena niemała ;)
http://www.atomictime.pl/product_info.php?products_id=90
Ten Juggernaut II Orange też fajny, ciekaw jestem jak by wyglądał z innym paskiem...
bialogardzianin
18-10-2013, 13:34
Miałem takiego M-Force'a (z niebieską tarczą) i za kasę, którą kosztował (ok 1100 zł) to świetnie wykonany cykor.
Jego dodatkową zaletą jest własny, dużej dokładności mechanizm ze stop sekundą, dokręcaniem, stosowany również w linii Orient Star - 40N5A
W kopertach M-Force jest chroniony przed wstrząsami i polem magnetycznym.
Jednak prezentuje on dość inny styl niż wspomniany przez Ciebie Juggernaut II Orange, który wygląda mocno atrakcyjnie.
Dzięki za opinię. Określenie "wyglada mocno atrakcyjnie" to jednak subiektywna ocena wyglądu (mi też się podoba, stąd wskazałem ten model). ;) Jak spasowanie materiałów w tym M-Force? Czy farba na bezelu łatwo rysuje się/ odłazi? Co do mechanizmu 40N5A, to w jakich modelach on się znajduje?
krzysztof jot
18-10-2013, 20:59
Watchhubs.com nie znam :(
Mój nabytek z tego sklepu:
dziwne ze moderator nie zareagował na rozmiar tego foto.... sugeruje zmniejszyć :)
burza1969
18-10-2013, 21:13
dziwne ze moderator nie zareagował na rozmiar tego foto.... sugeruje zmniejszyć :)
:(
Nie mogę wyedytować posta. Na szczęście Moderator się tym zajął.
Teraz wklejam mniejszy rozmiar. Z nowym paskiem :)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/qdpg-1.jpg
źródło (http://imageshack.us/a/img844/7454/qdpg.jpg)
Kurcze, z zegarkami to jednak jest tak, że trzeba zobaczyć na żywo. Na zdjęciach ten Orient wygląda świetnie. Dziś sobie pooglądałem go w sklepi i niestety... jednak nie podchodzi mi za bardzo... :)
Dzięki za opinię. Określenie "wyglada mocno atrakcyjnie" to jednak subiektywna ocena wyglądu (mi też się podoba, stąd wskazałem ten model). ;) Jak spasowanie materiałów w tym M-Force? Czy farba na bezelu łatwo rysuje się/ odłazi? Co do mechanizmu 40N5A, to w jakich modelach on się znajduje?
Ja nie miałem żadnych zastrzeżeń odnośnie spasowania czy jakości materiałów.
Farba się nie rysowała, za to pojawiły się dość szybko drobne ryski na elementach polerowanych (bok koperty) oraz zapięciu bransolety.
No ale to charakterystyczne dla używania zegarków w desk-divingu :)
Nie wiem w jakich jeszcze modelach jest zastosowany ten werk - tu pewnie podpowiedziałoby google.
tomek...
21-10-2013, 20:13
A u mnie dzisiaj elegant:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img202/6169/pu59.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
bialogardzianin
21-10-2013, 23:33
Ja nie miałem żadnych zastrzeżeń odnośnie spasowania czy jakości materiałów.
Farba się nie rysowała, za to pojawiły się dość szybko drobne ryski na elementach polerowanych (bok koperty) oraz zapięciu bransolety.
No ale to charakterystyczne dla używania zegarków w desk-divingu :)
Nie wiem w jakich jeszcze modelach jest zastosowany ten werk - tu pewnie podpowiedziałoby google.
z tego co wyczytałem, to montowany również w diverze 300m
Czy według Was, czarne elementy bezela są z jednorodnego, czarnego metalu, czy jest to stal malowana, która prędzej czy później odrapie się i wyłoni się jasna stal?
Drugie pytanie dla upewnienia: czy numery SEL03002M0, EL03002M i WV0031E określają ten sam model, tylko na różne rynki (Stany, Europę i Japonię)?
gadzeciarz
22-10-2013, 19:47
trochę biedne bo telefonem z aparatem robione ale z dziś ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/40d9eea794af4e4e-2.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)
The Structorr
23-10-2013, 10:22
Skoro już przy ruskach jesteśmy to po taniości ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/30215600/pic4web/untitled-3707.jpg)
burza1969
23-10-2013, 21:24
Skoro już przy ruskach jesteśmy to po taniości ;)
Fajniutka Amfibia, szkoda, że maluszek :(
U mnie tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img707.imageshack.us/img707/4541/zuag.jpg)
robin102
25-10-2013, 23:14
Kurcze, z zegarkami to jednak jest tak, że trzeba zobaczyć na żywo. Na zdjęciach ten Orient wygląda świetnie. Dziś sobie pooglądałem go w sklepi i niestety... jednak nie podchodzi mi za bardzo... :)
Przemek co Ci się nie podobało się w tym Oriencie. Wielkość, wykonanie detali , zielony kolor indeksów ? jaki kolor tarczy miał ten co oglądałeś.
Przemek co Ci się nie podobało się w tym Oriencie. Wielkość, wykonanie detali , zielony kolor indeksów ? jaki kolor tarczy miał ten co oglądałeś.
Z czarną tarczą bodajże. Po prostu nie zrobił na mnie wrażenia. Liczy się pierwsze, a tu go nie było. Jakiś taki... Po prostu kwestia gustu.
Bardzo często na zdjęciach zegarki wyglądają okazale, a w rzeczywistości nie zawsze.
Ostatnio np. pooglądałem sobie w necie Deep Blue, baaaardzo mi się podobają. Ciekaw jestem jak na żywo. Niestety w mojej wsi nie ma szans nigdzie tego zobaczyć.
stachmuszel
28-10-2013, 09:20
Panowie! Przymierzam się do zakupu jak poniżej:
https://www.e-zegarek.pl/sklep/vostok-europe-105-strona3-vostok-europe-gaz-14-limousine-3560.html
Bardzo podoba mi się ten zegarek. Czy może ktoś wypowiedzieć się na temat mechanizmu i trwałości złotej "powłoki lakierniczej".
Będę bardzo wdzięczny. Pozdr.
A u mnie od prawie pięciu już lat to samo, tu wraz z zawartością kieszeni...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/edc_oct2013-1.jpg
źródło (http://pmgallery.pl/pmhosting/edc_oct2013.jpg)
tomek...
28-10-2013, 16:54
Piękny Pam.
Uwielbiam taki typ zegarków i już dawno bym sobie kupił, gdyby nie rozmiar mojego nadgarstka…
Pozdrawiam
Tomek
tomek...
28-10-2013, 19:05
Chciałem edytować, żeby nie było OT, ale się nie da.
U mnie tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img812/1845/h9h3.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/10/p910216957-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v126/p910216957.jpg)
A ja do wczoraj tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/266/a89m.jpg/)
A ja do wczoraj tak:
A wczoraj co się stało? Przypływ porwał sikor? ;)
Na szczęście nie, ale trzeba było wracać do kraju
Czy jest ktoś z Was zarejestrowany na forum zegarkowym "czwarty wymiar"? Bo jest tam bug, uniemożliwiający rejestrację (nie wyświetla się prawidłowo obrazek do wpisania kodu). Mógłby ktoś o tym napomknąć o tym adminom tamtego forum? :)
Pytanie mam :-)
Chcę kupić chrześniakowi fajne seiko . Automat, szafir, najlepiej diver - macie jakiś typ? kwota powiedzmy max 1k. Pewny i szybki dostawca :-)
Będę wdzięczny za pomoc.
robin102
01-11-2013, 22:28
W cenie do 1 kzł nie ma raczej seikaczy ze szklem szafirowym, Może jakiś kwarcowy od Seiko ma szafirowe szkło, ale powiem, że nie znam takowego. Ewentualnie Pulsar, marka Seiko. Chrześniak jak młody to niech se lepiej sam wybierze jakiś DIESEL albo coś w tych klimatach młodzieżowych.
Chrześniak ma 18. Więc już czas na coś rozsądnego.
dareknik
02-11-2013, 07:42
Kup Mu coś takiego: szafirowe szkło i automat: http://allegro.pl/francois-guillaume-baros-duzy-meski-zegarek-i3599453485.html
Kup Mu coś takiego: szafirowe szkło i automat: http://allegro.pl/francois-guillaume-baros-duzy-meski-zegarek-i3599453485.html
Eee, a to nie jest czasem wirtualna marka? Wg mnie cena za to "coś" jest mocno przesadzona...
Kup Mu coś takiego: szafirowe szkło i automat: http://allegro.pl/francois-guillaume-baros-duzy-meski-zegarek-i3599453485.html
Eee, a to nie jest czasem wirtualna marka? Wg mnie cena za to "coś" jest mocno przesadzona...
Tak. Marka krzak. Nie warto. Wartość realna to około 10-12 dolarów.
To może podpowiecie jakiś sensowne seiko? Myślę o eBay'u.
Na tej stronie masz i Seiko i Citizen'a.
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=19865&listing_interval=7&listing_sel=2&us_id=13323
Osobiście mam i mogę z czystym sumieniem polecić ten model
http://allegro.pl/citizen-skyhawk-eco-drive-radiocontrol-jy0000-02e-i3662479526.html
Czy osiemnastolatek dojrzał już do zegarka, tym bardziej automatycznego? Musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie, bo ja w tym wieku sądziłem, że wystarczy zegar w telefonie... ;-)
Jeśli uważasz, że tak, to odpuść szkiełko szafirowe i pomyśl nad jakimś Orientem(w końcu też marka Seiko) np. Mako:http://www.60sekund.pl/index.php?p1215,zegarek-orient-diver-s-cem65002d-automatic-blue-mako#
To są cenione woły robocze. Jak się wkręci, to jeszcze przyjdzie czas na zmianę, albo dokupienie kolejnego, już ze szkiełkiem szafirowym :-)
robin102
02-11-2013, 14:34
http://allegro.pl/citizen-skyhawk-eco-drive-radiocontrol-jy0000-02e-i3662479526.html
Zerkając na ten zegarek cięgle bym se zadawał pytanie, czy wysunie się podwozie do lądowania, czy też zakładać już spadochron.
Dramat stylistyczny. Milion zegarków w jednym plus kokpit od TU 154 :D
Dla osiemnastolatka bierz jakiegoś fajnego G-Shocka i już :)
Ja ze swojej strony mogę polecić Tobie Seiko bądź jego pochodne - jak to wyżej napisano - Orient, Pulsar, Casio. Ja dla siebie szukałem czegoś klasycznego tylko nie na pasku :) i byłem w 100% pewny że to Seiko bo już miałem tą firmę i byłem z niej zadowolony. Nie chciałem chronografów bo z tymi bajerami zegarek robi się trochę za duży a ja mam dość szczupły nadgarstek. No i powinien posiadać wodoszczelność 100 m :), ja mam akurat taki model .....
http://imageshack.us/scaled/thumb/196/cyg7.jpg
ja mam akurat taki model .....
http://imageshack.us/scaled/thumb/196/cyg7.jpg
Fantastyczna fota
...bo z tymi bajerami zegarek robi się trochę za duży a ja mam dość szczupły nadgarstek. No i powinien posiadać wodoszczelność 100 m :), ja mam akurat taki model .....
http://imageshack.us/scaled/thumb/196/cyg7.jpg
ten nadgarstek musi być faktycznie szczupły ;)
woytec60
05-11-2013, 17:27
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img802/1384/8uav.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/823/jzhh.jpg/)
woytec60
06-11-2013, 09:47
Dziś mi się rozmnożył, przez pączkowanie ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/46/qjx1.jpg/)
to ja poproszę jednego :)
piękny zegareczek.
robin102
06-11-2013, 11:19
Panowie może ktoś z Was miał kontakt z zegarkami producenta Steinhart. Konkretnie OCEAN 2 mnie interesuje.
http://www.steinhart-zegarki.pl/pl/p/OCEAN-2/123
Jak to jakościowo jest wykonanie, jaki ma rozmiar LTL, jak z dokładnością tej Ety elabore ?
http://www.steinhart-zegarki.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_95a21c822437953f58baab0c774408b7.jp g
robin102
06-11-2013, 18:32
to i sam sobie wygrzebałem w sieci fajne zdjęcia i zegarek też chyba fajny, co myślicie o nim
http://jslanina.blogspot.com/2013/04/steinhart-ocean-2-blue.html
burza1969
06-11-2013, 22:44
Wejdź na stronę Steinharta i obejrzyj resztę oferty. Ocean2 występuje w czterech wersjach :)
Zegarki jak i polski sklep godne polecenia. Dobra jakość za rozsądną cenę.
Pozdrawiam, Wojtek ;)
robin102
06-11-2013, 23:12
Byłem, widziałem i się zakochałem w Oceanie 2 we wszystkich kolorach, taki grzeczny, garniturowy prawie diverek. Kurna kiedyś mi się nie podobał :) Orient Star chyba ustąpi mu miejsca na moim nadgarstku :)
A miałeś już OSa?
Ja pozbyłem się czarnego Star Seekera i nie ma dnia zebym nie żałował
robin102
07-11-2013, 13:31
Na tą chwile to jeszcze mam go :) Orient STAR
łoo ten niebieszczak (taki znaczy się)
http://czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=14857
woytec60
07-11-2013, 14:32
to i sam sobie wygrzebałem w sieci fajne zdjęcia i zegarek też chyba fajny, co myślicie o nim
http://jslanina.blogspot.com/2013/04/steinhart-ocean-2-blue.html
A do tych się dogrzebałeś?
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/89907-steinhart-ocean-2-white/?hl=%2Bsteinhart+%2Bocean+%2Bwhite
LTL Ci nie podam bo już nie mam tego zegarka ale poza tym całkiem w porządku.
Wykonanie bez zarzutu, szafirowy bezel, naprawdę porządny zegarek
Dokładnośś jak w każdym 2824, jak trafisz to w punkt a jak nie, to według specyfikacji producenta.
Elabore to jest praktycznie Stanadard plus zdobienia producenta zegarka i czasem dokładniejsza regulacja.
the Standard grade is adjusted in two positions with an average rate of +/-12 seconds/day, with a maximum daily variation of +/-30 seconds/day;
the Elaborated grade is adjusted in three positions with an average rate of +/-7 seconds/day, with a maximum daily variation of +/-20 seconds/day;
while the Top grade is adjusted in five positions with an average rate of +/-4 seconds/day, with a maximum daily variation of +/-10 seconds/day.
http://en.wikipedia.org/wiki/ETA_SA#ETA_2824-2
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/802/udzl.jpg/)
robin102
07-11-2013, 14:38
Dzięki Wojtku. Ostatnio zatęskniłem za większym niebieskim zegarkiem w zastępstwie OS-a. Ten LTL przy moje łapce jak i profil uszu ważna sprawa.
biały też ładny na Twoich zdjęciach , tylko ALE ALE bezel chyba ma inną biel niż tarcza ?
http://zegarkiclub.pl/forum/topic/89907-steinhart-ocean-2-white/?hl=%2Bsteinhart+%2Bocean+%2Bwhite
ps.
Co Ciebie nie ma na chińskim forum ?
woytec60
07-11-2013, 16:01
Jestem, jestem, popatrz dobrze.
Nawet Ci tam odpowiedziałem gdy pytałeś o LTL ;)
Bezel ma taki kolor jak tarcza ale jest wypukły więc na fotkach inaczej odbija się światło.
robin102
07-11-2013, 22:08
Szklany bezel świetna sprawa. Kurde wszystkie ładne, niebieski, czarny, biały wymiata, a orange debeściak nad debeściaki, idealny do garniaka :)
jakby ktos sprzedawal SARBA045 to ja prosze o kontakt - malo dostepny juz (niestety) jest a juz nie wiem gdzie szukac
Ja tak dzisiaj:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img21.otofotki.pl/obrazki/wx544_ju934_IMAG0344-01.jpg)
Aaaa tak przy okazji ostatniego zdjęcia...
Orientujecie się u jakich Producentów występuje ładnie zabarwiony AR na szkle??
Wydaje mi się, że na Lum-Tec ma fajnie zabarwione na fioletowo, ale jakiś inny sensowny zegarek z szafirem do powiedzmy 2000zł ?
dareknik
08-11-2013, 23:09
................, ale jakiś inny sensowny zegarek z szafirem do powiedzmy 2000zł ?
Może być:
http://www.minuta.pl/p,zegarek-meski-candino-classique-c4458-3,420353.html
lub
http://www.click-a-watch.com/best_price/discounted-price/orient-watches/orient-star-watches/de00002b-sde00002b-orient-star-black-dial-watch.html
dareknik
08-11-2013, 23:11
trochę drożej, ale też fajny:
http://www.zegaris.pl/sklep/SPORTIVE/9846-EPOS-3380-132-20-18-25.html
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img802/1384/8uav.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/823/jzhh.jpg/)
Andrzej bije brawo!
Co to za pasek? Jakiś Spinnerowy?
robin102
09-11-2013, 15:38
u mnie:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/BR2_0956_zpse17f65c8-2.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/BR2_0956_zpse17f65c8.jpg.html)
Bartek_902
10-11-2013, 17:21
U mnie dziś nowość na nadgarstku, pierwszy zegarek na bransolecie...ale kiedyś musiał być ten pierwszy raz :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/i/0iyitfj)
Sorry za jakość zdjęcia które zrobione było tym co było pod ręką, czyli telefonem.
Pozdrawiam.
Bartek_902
12-11-2013, 20:33
Dziś klasyka w nowoczesnym wydaniu, mój ulubieniec PRS516 :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/59/8egh.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
robin102
13-11-2013, 00:07
Czy ten Tiszot samochodowy ma szafirowe szkło ? Mode z podwieszanymi indeksami to jakie ma oznaczenie ?
woytec60
13-11-2013, 00:16
Andrzej bije brawo!
Co to za pasek? Jakiś Spinnerowy?
To pach od Stacha, świetny ale trochę zbyt masywny od spodu.
Dziś Hami był na takim
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/11/33peqol-2.jpg
źródło (http://i43.tinypic.com/33peqol.jpg)
Bartek_902
13-11-2013, 00:30
Czy ten Tiszot samochodowy ma szafirowe szkło ? Mode z podwieszanymi indeksami to jakie ma oznaczenie ?
Tak to jest szafir :) nie wydał bym tyle pieniędzy na ten model jeśli był by tam zwykły minerał.
Ogolnie zegareczek świetny, dobrze wygląda i do koszuli i na sportowo :) myślałem o wersji na bransolecie i z chronografem ale jednak ta bez okazała się być bardziej subtelna i elegancka
robin102
13-11-2013, 11:55
Proszę powiedz jaki rozmiar ma "lug to lug" oraz ile mm ma tarcza po średnicy ? indeksy mu się świecą ?
tomek...
13-11-2013, 13:00
Coś dawno tu nie zaglądałem:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img708.imageshack.us/img708/2593/sxir.jpg)
Pozdrawiam
Tomek
Tomek -> :evil: zazdroszczę:)
Nie lubię tego wątku. :) Zdjęcia jak wyżej psują mi humor :)
Przyłączam się do zazdroszczenia :)
tomek...
13-11-2013, 14:58
Czyżby Waści oczy urażone zostały podłą zdjęcia jakością, tudzież zniesmaczone widokiem ciała gołego w tle?
Jeśli takoż, to o wybaczenie usilnie prosić raczę... :)
Nie lubię tego wątku. :) Zdjęcia jak wyżej psują mi humor :)
Przyłączam się do zazdroszczenia :)
PIL74 to sprzedaj aparat i kup zegarek, od razu humor sobie poprawisz ;-)
PIL74 to sprzedaj aparat i kup zegarek, od razu humor sobie poprawisz ;-)
Chyba nie starczy :)
to obniż poprzeczkę ;-)
żartuję, wiem że to czubek góry lodowej, ech... wygrać w lotka ;-)
Dzisiaj odebrałem mój nowy nabytek:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.com/i/myki8cj)
Dzięki koledzy za link do sklepu Click-a-Watch, gdzie go kupiłem. Sklep polecam z czystym sumieniem. Pełen monitoring przesyłki od nadania do odbioru. Zegarek zamówiłem 24.10, a wczoraj był już na miejscu, więc całkiem szybko. Brak dodatkowych kosztów w postaci cła itp :)
To jest szybko...? Nie wiem skąd szedł. W sumie ja na Parnisa czekałem 8 tyg, więc może się przy...czepiam.
Bartek_902
16-11-2013, 18:40
Dziś na ręce taka mała ciekawostka ;)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/09185230352355145096.jpg)
tomek...
19-11-2013, 09:45
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img201/1543/hvg3.jpg)
u mnie tak:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31387058/watches/candino/CYMERA_20131119_104140.jpg)
A ja postanowiłem obejrzeć na żywo polecanego tu Orienta blue mako, jest naprawdę śliczny, ale trochę mały :(
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.