PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

arecki
09-05-2014, 19:10
dobra, jeszcze dzisiaj chinol, jutro inny założę :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Gio
09-05-2014, 19:50
Nie leży mi ten Parnis zupełnie.

arecki
09-05-2014, 20:05
on ma mi leżeć :mrgreen:

tomek...
09-05-2014, 21:40
No to ja dam wczorajszy i dzisiejszy, bo chyba tu go jeszcze nie było:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/fm50d0-2.jpg
źródło (http://i60.tinypic.com/fm50d0.jpg)

maki
09-05-2014, 21:55
Fajny mesh:)

maki
11-05-2014, 01:26
Ale cisza...

tomek...
11-05-2014, 10:38
No to ją przerwę (znów).
Dzisiaj jest ten:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/2zezfwl-2.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/2zezfwl.jpg)

nickt
11-05-2014, 12:07
Nowy chińczyk, który jest piękny więc doczekał się mini sesji ;) .....tak tak, wiem, że coś przypomina ;)

1.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_2318_cra.jpg)

2.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_2314_cr.jpg)

maki
11-05-2014, 12:11
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/p367069416-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s3/v7/p367069416.jpg)

Czornyj
11-05-2014, 13:03
[CENTER]Nowy chińczyk, który jest piękny więc doczekał się mini sesji ;) .....tak tak, wiem, że coś przypomina ;)

Ciekawe czy mechanizm też taki piękny jak kaliber 8500 :rolleyes:

Gio
11-05-2014, 17:40
[CENTER]Nowy chińczyk, który jest piękny więc doczekał się mini sesji ;) .....tak tak, wiem, że coś przypomina ;)



Gdzie kupiłeś tę mewkę?

stachmuszel
11-05-2014, 17:50
No... ładna ta mewka.

nickt
11-05-2014, 20:21
Kupiłem przez CW i to dosyć przypadkowo bo jako przedmiot dopłaty do wymiany za brajtka.

Gio
11-05-2014, 20:43
A jakoś się nazywa ten model?

nickt
11-05-2014, 21:07
Seamaster....ale to była limitowana edycja, mało ich jest. Były jeszcze z niebieską i białą tarczą, ale jeszcze mniej :/

arecki
11-05-2014, 21:09
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

JED
12-05-2014, 04:58
[CENTER]Nowy chińczyk, który jest piękny więc doczekał się mini sesji ;) .....tak tak, wiem, że coś przypomina ;)
Kolejna, chamska kopia.
A my (Wy) to sponsorujemy...
Co z tego, ze ladny.


A jakoś się nazywa ten model?


Seamaster....ale to była limitowana edycja, mało ich jest. Były jeszcze z niebieską i białą tarczą, ale jeszcze mniej :/
No, to juz jest SZCZYT SZCZYTOW!!!

Gio
12-05-2014, 11:54
Bez przesady. Zegarek jak zegarek. Idąc Twoim tokiem rozumowania forum CW powinno być zbanowane.

nickt
12-05-2014, 12:17
Powiem więcej, taki Epos też nie powinien być sprzedawany

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://forums.watchuseek.com/attachments/f71/1247810d1381491518-big-boys-their-big-toys-lets-help-out-our-more-gargantuan-wis-friends-epos3401.jpg)
Tak samo jak Davosy, Invicty, Steinharty i inne inspirowane....

JED
12-05-2014, 12:25
Bez przesady. Zegarek jak zegarek. Idąc Twoim tokiem rozumowania forum CW powinno być zbanowane.
Forum?
Dlaczego?
Producenci powinni byc - jak najbardziej.


Powiem więcej, taki Epos też nie powinien być sprzedawany

Tak samo jak Davosy, Invicty, Steinharty i inne inspirowane....
Tak, masz 100% racji - kolejna chamska kopia - ale czy az tak bezczelna, ze nazwana Seamaster?
Co innego inspiracja, a co innego chamowa.

maki
13-05-2014, 00:17
To moze TAGa:
http://m.ebay.com/itm?itemId=271485323895

stachmuszel
13-05-2014, 20:24
No może ja dzisiaj.

Tissot PRC200


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

i Parnis Power Reserve (jutro trafia na alle..)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

arecki
13-05-2014, 22:50
i Parnis Power Reserve (jutro trafia na alle..)

znudził się chinol ??

u mnie dzisiaj:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

stachmuszel
14-05-2014, 07:31
znudził się chinol ??...

Nie, nie znudził się, ale mam inne plany i muszę troszkę gotówki uzbierać ;-). Ale chyba kiedyś wrócę, bo zegarek jest przedni.

maki
16-05-2014, 10:17
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/p958555520-3.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s6/v150/p958555520.jpg)

nickt
16-05-2014, 14:34
Szybka Ci zaszła mułem ;)

maki
16-05-2014, 15:55
Nio:)
Niestety, do ProTrekow antyrefleksow nietu:)

arecki
18-05-2014, 01:30
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

foto4deg
18-05-2014, 01:36
Co Wy z tymi zegarkami? Z tira wypadły, czy testujecie je? :p

JED
18-05-2014, 01:51
Dzien tygodnia po hiszpansku?
Tez tak mam w Deep Blue...

arecki
18-05-2014, 01:53
JED, jaki deep?

JED
18-05-2014, 02:42
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-tQbV96FwWFo/UW1Ei_7jQnI/AAAAAAAAJuQ/Y5pq812ML0E/w1118-h629-no/20130212_122232.jpg)
Sun Diver II.

arecki
18-05-2014, 03:06
deepa znam, ale łapke masz nie małą :-D

JED
18-05-2014, 03:12
Przedramiona i dlonie mam nieproporcjonalnie male do reszty sylwetki.
A nadgarstek tylko ok. 18cm.

arecki
18-05-2014, 03:15
18? to nie dużo....na tej focie wydaje się jakiś większy...ale to zależy od perspektywy rzecz jasna :-D

JED
18-05-2014, 04:04
42mm na tym samym przegubie:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/689/rps20130226162547709.jpg)

Czornyj
18-05-2014, 15:14
Fajny;) E63 AMG?

JED
19-05-2014, 02:32
Dzieki.
Nie, 216750. :D

arecki
22-05-2014, 23:26
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

shaolin
23-05-2014, 03:34
Moze ktos sobie kupi ;)

http://leicarumors.com/2014/05/22/valbray-and-leica-present-the-el1-chrono.aspx/

Kurtz
23-05-2014, 10:41
Ciekawe jaki werk - w tekście nie było podane chyba nic poza "Valjoux".

Władca Pixeli
24-05-2014, 04:55
Moze ktos sobie kupi ;)

http://leicarumors.com/2014/05/22/valbray-and-leica-present-the-el1-chrono.aspx/
Gdyby chociaż zegarek miał czerwoną kropkę to wtedy można powiedzieć, że jest wart swojej ceny :mrgreen:

arecki
28-05-2014, 20:09
VE w nowym ubranku ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Czornyj
28-05-2014, 20:14
Vostok na pasku NATO, job twoju mat'! :lol: To jakaś imperialistyczna prowokacja! :mrgreen:

arecki
28-05-2014, 20:16
tak ma być :D wersja na lato, co by do wody można było wejść :D a gumy nie lublju

Pabloo
28-05-2014, 23:09
Szukam jakiegoś taniego zegarka do celów sportowych, konkretnie dla sędziego piłkarskiego. Używa może ktoś czegoś niezawodnego, a jednocześnie prostego albo po prostu może coś polecić?

konopia
29-05-2014, 10:20
Casio g shock wytrzyma kontakt z piłką, model dowolny, jest tego na tony.
ustawiasz mu countdown na 45 minut i zaczynasz odliczanie razem z gwizdkiem.
do tego stopery, bajery, no i wysoka klasa wodoszczelności - przyda sie jak znów dachu nie zamkną nad narodowym.

czy mają model 'trenersko - sędziowski'? nie wiem, trzeba poszukać.

z komórki pod schodami

Pabloo
29-05-2014, 12:06
Casio g shock wytrzyma kontakt z piłką, model dowolny, jest tego na tony.
ustawiasz mu countdown na 45 minut i zaczynasz odliczanie razem z gwizdkiem.
do tego stopery, bajery, no i wysoka klasa wodoszczelności - przyda sie jak znów dachu nie zamkną nad narodowym.


Nastawiam się raczej na coś taniego, a z tego co widzę to te modele trudno tak nazwać ;)
Nie chodzi mi o specjalny zegarek do tej funkcji - po prostu jeśli ktoś biega czy gra w piłkę w jakimś prostym zegarku i jest on w miarę niezawodny to niech poleci ;-)

konopia
29-05-2014, 13:02
to sie nie zrozumieliśmy, dla mnie tani to taki do 500zł.
akceptowalny to taki do 2000 zł,
powyżej to, wybaczcie chłopy, ale zegarek powyżej 2 patyków imo to jakieś nieporozumienie.

jeśli nie gshock, to moze jakiś inny , tańszy casio czy timex
imo przez obecność stoperów, countdown timerów itp. mogą one być przydatne dla sędziego.
tylko każdorazowo trzeba sprawdzić jakie funkcje dany zegarek ma.

z komórki pod schodami

Dyziek
29-05-2014, 13:04
Może takie coś --> http://zegarownia.pl/zegarek-meski-casio-sport-w-753h-1avef

arecki
29-05-2014, 19:31
coś tańszego, to może ironman ... http://allegro.pl/zegarek-timex-ironman-t5k417-sport-okazja-sklep-i4279764399.html

pil74
29-05-2014, 19:53
A może coś tu ciekawego znajdziesz?
http://watchhubs.com/en/28-g-shock-watches

Beson
30-05-2014, 13:48
Nie pierwszy i zapewne nie ostatni. ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/82277445/2014-05-29%2020.05.45.jpg)

Jak na zakup w ciemno to jestem niesamowicie zadowolony, tylko pasek będzie trzeba zmienić na jakiś konkretniejszy. ;)

arecki
30-05-2014, 15:42
Jednak parnis :-) niech sie dobrze nosi!

Zetrov
30-05-2014, 15:47
Do mnie również przyszedł nowy nabytek :-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/bynujy3y-1.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/05/30/bynujy3y.jpg)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

gadzeciarz
30-05-2014, 21:26
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/c29f7c7ec4d53cfe-2.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)

krzysztof jot
31-05-2014, 15:12
Szukam jakiegoś taniego zegarka do celów sportowych, konkretnie dla sędziego piłkarskiego. Używa może ktoś czegoś niezawodnego, a jednocześnie prostego albo po prostu może coś polecić?

o ile sie orientuje - to dość specyficzna dyscyplina wymagająca czesto korekcji i doliczania czasu - i są zegarki (typu casio, itp) o funkcjonalnosci i oprogramowaniu specjalnie dedykowanemu tej dyscyplinie sportu. Modelu nie pamietam - ale google pomogą.

konopia
31-05-2014, 18:55
zegarek dla sędziego:
casio rft 100
na yt jest filmik pokazujący co i jak.

z komórki pod schodami

JED
31-05-2014, 19:19
Roboczo:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/n8uxzxj)

stachmuszel
01-06-2014, 08:56
Nie pierwszy i zapewne nie ostatni. ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/82277445/2014-05-29%2020.05.45.jpg)

Jak na zakup w ciemno to jestem niesamowicie zadowolony, tylko pasek będzie trzeba zmienić na jakiś konkretniejszy. ;)

Beson, gdzie zanabyłeś i za ile?

Beson
01-06-2014, 12:10
360 zł już z przesyłką.

A kupiłem go tutaj http://cadran.mywebzz.com/ koleś sprowadza różne zegarki.
Ktoś na naszym forum też od niego kupował, więc raczej nie ma co się obawiać. ;)

Na przesyłkę czekałem równe 18 dni.

arecki
03-06-2014, 18:21
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

krzysztof jot
13-06-2014, 01:54
w lutym jeszcze obiecałem dać znać w temacie zegarka "biegowego"... Polar V800 wygląda zacnie, cena dobra bo około 1700 ale nadal go nie ma w PL, i kupiłem Garmina 620. Rozważałem 220 albo TomToma Multisport, ale 620 trafiłem okazyjnie... i jest :)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/garmin.jpg)

maki
13-06-2014, 10:30
No to pare słów komentarza poprosimy chyba:)

prz3mo
13-06-2014, 13:24
Do tego Garmina? Ładne to to nie jest, ale pewnie ma spełniać inne funkcje :)

krzysztof jot
13-06-2014, 17:46
ani ładny ani piękny, spełnia inne funkcje :)

jak na sportowy zegarek "biegowy" - najlżejszy i najcieńszy - da red nawet w tym wyjść cywilnie na ulicę :).
Bo takie 310XT nawet 910 czy też Suunto czy Fenix to po prostu "coś" przyczepione do nadgarstka.

Funkcjonalnie - XXI wiek - BT, WiFi i milion danych zbieranych z pomiarów i czujników - GPS i tetno to pikuś, tu jest dynamika biegu, (kontakt z podłożem ) wychylenie itd itp.
A to wszystko w gównianej plastikowej obudowie wagi piórkowej, z wyświetlaczem kolorowym (hahaha - ni h... nie wiadomo czy to zielone niebieskie czy różowe :) jak w chińskich gierkach z 92roku o pikselozie jakiej nie widziałem od 15 lat - i w cenie prawie 2tys. Polecam :) ********y zegareczek.
PS.
Ale w temacie "funkcjonalności biegowej" - nie ma lepszego.

krzysztof jot
13-06-2014, 17:51
ani ładny ani piękny, spełnia inne funkcje :)

jak na sportowy zegarek "biegowy" - najlżejszy i najcieńszy - da rade nawet w tym wyjść cywilnie na ulicę :).
Bo takie 310XT nawet 910 czy też Suunto czy Fenix to po prostu "coś" przyczepione do nadgarstka.

Funkcjonalnie - XXI wiek - BT, WiFi i milion danych zbieranych z pomiarów i czujników - GPS i tetno to pikuś, tu jest dynamika biegu, (kontakt z podłożem ) wychylenie itd itp.
A to wszystko w gównianej plastikowej obudowie wagi piórkowej, z wyświetlaczem kolorowym (hahaha - ni h... nie wiadomo czy to zielone niebieskie czy różowe :) jak w chińskich gierkach z 92roku o pikselozie jakiej nie widziałem od 15 lat - i w cenie prawie 2tys. Polecam :) ********y zegareczek.
PS.
Ale w temacie "funkcjonalności biegowej" - nie ma lepszego.

Wojteksw
15-06-2014, 14:23
Widzę, że trochę tematów nam wycięło jak była awaria dysków.

siona
15-06-2014, 15:51
Gdzie mam kupić fajny pasek? Brązowy, najlepiej ze strusia...

arecki
15-06-2014, 16:09
http://watchtime24.pl/products/list?id=22&cat=15&depth=2&filter=0

Slon
17-06-2014, 13:59
Podpowiedzcie proszę - poszukuję kwarcyka do garnituru. Ma być bardzo prosty, klasyczny, elegancki. Kiedyś w wątku kolega fragles pokazywał:



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/jvd28729-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvd%287%29.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/jvd28629-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvd%286%29.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/12/jvd28529-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvd%285%29.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/jvdpd1-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvdpd1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/jvdpd2-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvdpd2.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2012/01/jvdskl-1.jpg
źródło (http://barteknowak.com/zegarki/jvdskl.jpg)

W zasadzie odpowiada mi, ale może jest jeszcze coś podobnego (najlepiej w podobnej cenie ;))

otwieracz
17-06-2014, 18:59
Slon ja też szukałem czegoś prostego i zamówiłem takiego Parnisa, tylko że z czarną tarczą. Właśnie do mnie idzie. Myślę że to lepsza propozycja niż kwarc. Cena ok. 350zł.

http://www.dewatches.com/blog/tag/sea-gull/

Slon
17-06-2014, 19:41
Slon ja też szukałem czegoś prostego i zamówiłem takiego Parnisa, tylko że z czarną tarczą. Właśnie do mnie idzie. Myślę że to lepsza propozycja niż kwarc. Cena ok. 350zł.

http://www.dewatches.com/blog/tag/sea-gull/

Obawiam się, że Parnis będzie zbyt gruby, a musi zmieścić się pod mankietem (mam już Big Pilota)

otwieracz
17-06-2014, 20:10
Obawiam się, że Parnis będzie zbyt gruby, a musi zmieścić się pod mankietem (mam już Big Pilota)

Ten Parnis ma 7,4 mm. grubości, Big Pilot jeśli się nie mylę ma ok. 15 mm. Chociaż nie wiem jaki masz model.

Slon
17-06-2014, 20:56
Ten Parnis ma 7,4 mm. grubości, Big Pilot jeśli się nie mylę ma ok. 15 mm. Chociaż nie wiem jaki masz model.
ten który podałeś ma 14mm (mechanizm ma 7,4) - o ile dobrze wyczytalem

otwieracz
17-06-2014, 21:13
ten który podałeś ma 14mm (mechanizm ma 7,4) - o ile dobrze wyczytalem

Racja, źle wyczytałem. Mój błąd.

Slon
17-06-2014, 22:59
Warte to zainteresowania? http://allegro.pl/poljot-de-luxe-23-jew-au20-ideal-nieuzywany-i4315063721.html

moshica
18-06-2014, 11:49
Warte, mój ojciec ma akiego Poljota i maszyna zacna i niezniszczalna. No i shockproof mówi za siebie.

maki
18-06-2014, 19:00
Słoń, w Białej przy kfc nowy salon, maja Skageny. Ludziom sie podobają. Choć dla mnie to badziew. Ale moze popatrz chwile...

Slon
18-06-2014, 19:07
Dzięki, wpadnę na dniach

arecki
24-06-2014, 21:09
Dzisiaj...
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/du2a9age-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/06/25/du2a9age.jpg)

mswilk
25-06-2014, 09:47
Ostatni nabytek w nowym wdzianku:
Longines Legend Diver & Maratac



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/20140625_091113_Richtone%28HDR%29.jpg)

arecki
25-06-2014, 17:52
Ładny!

maki
25-06-2014, 19:08
Ostatni nabytek w nowym wdzianku:

Longines Legend Diver & Maratac





No, i to jest ładna rzecz.

otwieracz
25-06-2014, 20:37
Pierwszy automat na łapie. Najtańszy, ale od czegoś trzeba zacząć :razz:. Obawiałem się o dokładność, bo właśnie to mnie trochę zniechęcało przed zakupem mechanika. Pierwszej doby późnił się aż o 24 sek., ale teraz chodzi praktycznie jak mój Casio Wave Ceptor. Późni się zaledwie o 1 sek na dobę! Jestem w dużym szoku :shock: bo to tylko Parnis i to najprostszy z możliwych. Ale takiego chciałem i jak na razie jestem bardzo zadowolony.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-RkoAJOqMWW0/U6sSc_9Fy8I/AAAAAAAABWM/3wGPPZTaBdk/s800/DSCF0047.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/--DOdPIWx-AQ/U6sSjZ5mGdI/AAAAAAAABWY/VEX24RGWHLc/s800/DSCF0048.JPG)

mswilk
26-06-2014, 08:05
Klasyka :)
"kajdan" czy pas ?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/20140417_133301_Richtone%28HDR%29_HDR1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/IMG_20140427_221639.jpg)

Dyziek
26-06-2014, 08:37
Chyba kajdan;) fajna ta Omega:)

stachmuszel
26-06-2014, 08:38
Pierwszy automat na łapie. Najtańszy, ale od czegoś trzeba zacząć :razz:. Obawiałem się o dokładność, bo właśnie to mnie trochę zniechęcało przed zakupem mechanika. Pierwszej doby późnił się aż o 24 sek., ale teraz chodzi praktycznie jak mój Casio Wave Ceptor. Późni się zaledwie o 1 sek na dobę! Jestem w dużym szoku :shock: bo to tylko Parnis i to najprostszy z możliwych. Ale takiego chciałem i jak na razie jestem bardzo zadowolony.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-RkoAJOqMWW0/U6sSc_9Fy8I/AAAAAAAABWM/3wGPPZTaBdk/s800/DSCF0047.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/--DOdPIWx-AQ/U6sSjZ5mGdI/AAAAAAAABWY/VEX24RGWHLc/s800/DSCF0048.JPG)

Te mechanizmy są bardzo dokładne jak na mechaniki, ten na fotografii to chyba SeaGull ST25. Ja miałem Parnisa opartego o werk 6497, co prawda nie był to automat, ale chodził jak kwarc. Jeśli dobrze trafiłeś to zegarek na dłuuugie lata, całkiem ładnie wykonany. Gdzieś w sieci znalazłem info, że są montowane w mechanikach Ingersoll-a i Timex-a.

mswilk
26-06-2014, 08:56
Chyba kajdan;) fajna ta Omega:)

Dzięki ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/P1010943.jpg)

maki
26-06-2014, 13:46
Dzięki ;)



https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/P1010943.jpg
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/P1010943.jpg)

Kolega sie rozszalał:) Wszystkie fajne.

arecki
26-06-2014, 14:02
Iwc wymiata bezapelacyjnie

grunia99
26-06-2014, 14:23
Dzięki ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/P1010943.jpg)


Iwc wymiata bezapelacyjnie

Tylko, że nie ma co go porównywać z Parnisem. Prezentowany najtańszy "IWC Portuguese" jest co najmniej 200 razy droższy od najbardziej wypasionego "Parnis Portuguese".

Nie zmienia to faktu, że IWC ładnym zegarkiem jest.

mswilk
26-06-2014, 14:51
Kolega sie rozszalał:) Wszystkie fajne.

Dzięki, to nie wszystkie ;)

arecki
26-06-2014, 15:45
Tylko, że nie ma co go porównywać z Parnisem. Prezentowany najtańszy "IWC Portuguese" jest co najmniej 200 razy droższy od najbardziej wypasionego "Parnis Portuguese".

Nie zmienia to faktu, że IWC ładnym zegarkiem jest.

Czy ja porownalem do parnisa? Chodzilo mi ze bezapelacyjnie wymiata z posrod zegarkow ktore zaprezentowal tu mswilk ;-) cene tez znam doskonale ;-)

stachmuszel
26-06-2014, 16:51
Tylko, że nie ma co go porównywać z Parnisem. Prezentowany najtańszy "IWC Portuguese" jest co najmniej 200 razy droższy od najbardziej wypasionego "Parnis Portuguese"...

Tylko trzeba sobie zadać pytanie, czy 200x droższy IWC vs Panis jest 200x lepszy. Z tym bym polemizował.

mswilk
27-06-2014, 09:09
Jako, że na razie RM 27-01 brak..., to na tenisa Protrek ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/IMG_20140615_100423.jpg)

krzysztof jot
27-06-2014, 12:23
Tylko trzeba sobie zadać pytanie, czy 200x droższy IWC vs Panis jest 200x lepszy. Z tym bym polemizował.

zegarka już od kilkudziesięciu lat nie pozycjonuje się w kategorii "lepszy" jeśli sterowany radiowo kwarc za 50 zł pokazuje czas z dokładnością zegara atomowego, tu chodzi o cos zupełnie innego - można to nazwać jednym słowem "prestiż" - jednemu jest do czegoś potrzebny, innemu zbędny ten przymiotnik jest całkowicie. W jednym otoczeniu to nie stwarza to różnicy, w innym juz tak, ja zauważam na ręce rozmówcy co ma ale nie każdy na to zwraca uwagę :)

maki
27-06-2014, 13:01
nie zaczynajcie...

Kurtz
27-06-2014, 13:36
nie zaczynajcie...

Zgadzam się. Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach.

maki
27-06-2014, 23:40
Tu juz nie chodzi nawet o pieniądze.
Nie wiadomo o co chodzi w sumie a zawsze syf powstaje niepotrzebnie.

Ja tez Protrek dzisiaj:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/06/p3200790124-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s7/v152/p320079012-4.jpg)

konopia
28-06-2014, 09:58
Jak to o co chodzi? O indywidualne postrzegani tych spraw. Pieniądze a raczej cena zegarka są kryterium jakie każdy ustala indywidualnie.
Kto potrzebuje towaru luksusowego to go sobie kupi.

"nieświadomi" chcą by coś im pokazywało godzinę i w sklepie wybiorą to co im się podoba w pasującej im cenie.
"technicy" będą rozbierać zegarek na czynniki pierwsze i sumować ich wartość by uzyskać jak najwięcej za jak najmniej, biorąc pod uwagę użyte mechanizmy, rodzaj szkła, "dokładność"... no bo przecież X ma taki sam werk i szafira jak Y a kosztuje połowę tej kwoty, a przecież nie ma za przepacać.
"pasjonaci " znają marki, wiedzą coś tam o technicznych aspektach, ale bardziej kupują sercem niż chłodną kalkulacją techniczno-ekonomiczną
'prestiżowcy" zegarek dla nich to uzupełnienie ogólnego wizerunku, taki sikor ma przekazywać informacje o noszącym, o jego pozycji itp...
"kolekcjonerzy" jedni zbierają znaczki a inni frogmany ;)
"Buraki" kupią byle co byle było drogie, lub wyglądała na droższe niż jest.

Oczywiście na to nakładają się jeszcze indywidualne wymagania co do funkcji, możliwości danego modelu, komuś potrzeba coś do wody a komuś z kompasem...


A ja se kupię kolejnego japońca ;)

stachmuszel
29-06-2014, 07:40
Konopia, lepiej bym tego nie ujął. Dzięki. Ja jestem z tej drugiej grupy, która opisales :-) Ale "gdybym był bogaty", to chyba ta ostania...:-)

nickt
29-06-2014, 23:27
Wieczorową porą jeden z ulubieńców...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_3396_cr.jpg)

yabols
29-06-2014, 23:36
Chyba nic więcej do podsumowania Konopi nie da się dodać, ja też tak miałem odkąd przeglądam ten wątek że z nieświadmoki przeszedłem do porównywania zegarków i możliwości
i tak mi zeszło rok na próbie kupna czegoś. A skończyło się na tym że darowałem sobie wszystkie porównania, a już byłem na etapie buraka :D
i ostanio stwierdziłem że kupie co mi najlepiej na ręce będzie leżeć i skończyło się na tym czymś, może będzie w miarę dokładne chociaż. A prawda jest pewnie taka że każdy zakup jest w jakimś stopniu uzupełnieniem naszego wizerunku.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://photos-3.dropbox.com/t/0/AAB_7JzxPzrZS2MUrROP6D5r-dKCRW7yGxiEQPLdkoiFhQ/12/170409561/jpeg/1024x768/3/1404082800/0/2/_DSC7352.jpg/CVWaNU134a6Zssu3bT45zOkJ12BRhiXqkptqknkUY9Q)

mswilk
30-06-2014, 14:10
Dla odmiany po polsku:



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/20140604_072353_Richtone%28HDR%29.jpg)

for sale

stachmuszel
30-06-2014, 14:13
No no, ładny.

mswilk
30-06-2014, 14:25
No no, ładny.

Dzięki.
I z "kolegami"



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/IMG_20140603_201238.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/IMG_20140603_201506.jpg)

Slon
30-06-2014, 14:28
Dorwałem takie coś:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/Poljot_1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/Poljot_2.jpg)

Tylko cały czas mam wrażenie, że jest malutki, zbyt mały na moją rękę...

mswilk
30-06-2014, 14:34
(...) Tylko cały czas mam wrażenie, że jest malutki, zbyt mały na moją rękę...

Fakt. Raczej to damska wersja.

Slon
30-06-2014, 14:42
Fakt. Raczej to damska wersja.

Ups ;)
Zdecydowana większość (jak nie wszystkie) Poljotów ma w okolicy 35mm...

mswilk
30-06-2014, 15:02
Zdecydowana większość (jak nie wszystkie) Poljotów ma w okolicy 35mm...

Faktycznie, mój egzemplarz też nie jest wielki ~36mm, tyle że nadgarstek mam wątły ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/IMG_20130617_080943.jpg)

maki
01-07-2014, 13:41
Dorwałem takie coś:



Tylko cały czas mam wrażenie, że jest malutki, zbyt mały na moją rękę...

Mały...

Slon
01-07-2014, 14:02
Mały...

Chyba czas poszukać mu nowego właściciela :)

stachmuszel
01-07-2014, 14:30
Dlaczego mały? Zegarek nie powinien przeszkadzać w codziennych czynnościach. To co ostatnio widać w sklepach to jakieś mutanty, nic nie mające wspólnego z elegancją. Jakaś taka moda, że wszystko musi być duże, niczym amerykańskie, plastikowe samochody.

Slon
01-07-2014, 14:40
Pełna zgoda, niektóre rozmiary to mocne przegięcie, ale moim zdaniem, na moim ręku te 35mm to ciut za mało. 40mm będzie odpowiedniejsze. Spróbuję jeszcze z koszulą, bo tak ma być noszony

2pompony
01-07-2014, 14:50
Dlaczego mały? Zegarek nie powinien przeszkadzać w codziennych czynnościach. To co ostatnio widać w sklepach to jakieś mutanty, nic nie mające wspólnego z elegancją. Jakaś taka moda, że wszystko musi być duże, niczym amerykańskie, plastikowe samochody.

O matko!!! Pierwszy głos rozsądku od jakichś 600 stron!

Mam wrażenie, że niedługo rzeczywistością stanie się greps ze starej komedii, gdzie partyzant nosił na ręce zegar ścienny.

Kurtz
01-07-2014, 18:07
12mm grubości, 50cm wysokości koperty i jest zabawa.
Również całkowicie się zgadzam z przedmówcami. Zapanowała moda na noszenie busol na rękach - im większe i bardziej świecące tym lepiej. Nawet zegarki w stylu bardziej klasycznym są dziś dość spore i przy garniturze wyglądają, moim zdaniem źle. Ale skoro do marynarki zakłada się powycierane jeansy ( fabrycznie oczywiście ) i rozchełstaną koszulę oraz buty pokroju trampek, to nic dziwnego, że producenci zegarków podążają za modą. Ciężko dziś o małe męskie klasyczne zegarki, które nie kosztują fortuny.

ekonet
01-07-2014, 18:38
50 cm koperta? GRUBO ;)

Kurtz
01-07-2014, 18:39
Wspomniany wcześniej ścienny... ;) To oczywiście literówka.

ekonet
01-07-2014, 20:01
wspomniany wcześniej ścienny... ;) to oczywiście literówka.
Как русский солдат ;)

mswilk
03-07-2014, 10:07
:)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/20140529_092646_Richtone%28HDR%29.jpg)

maki
03-07-2014, 11:30
To nie Spinnera produkcja?

mswilk
03-07-2014, 12:31
To nie Spinnera produkcja?

Spinner nie miał z tym nic wspólnego

maki
03-07-2014, 18:05
A to przepraszam

Kurtz
03-07-2014, 20:56
Mi się podoba, na zdjęciu wygląda bardzo klimatycznie, aczkolwiek chyba tylko do dużego zegarka na dużą rękę ;)

mswilk
04-07-2014, 08:57
Mi się podoba, na zdjęciu wygląda bardzo klimatycznie, aczkolwiek chyba tylko do dużego zegarka na dużą rękę ;)

Nie bardzo ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/d7cac26a3b2467719ccf8d7d53f5f775.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/d0d9cdb2303f181150e878a5f6ef76dc.jpg)

stachmuszel
04-07-2014, 10:47
Kiedyś miałem takiego w aucie marki Syrena 105L, tylko tamten był dużo większy :-)
p.s. fajny jest.

nigel
04-07-2014, 10:51
Fajny ??!!?? Raczej przegenialny ! :)

Kurtz
04-07-2014, 11:07
Również mi się bardzo podoba, ze względu na klimat. Coś oryginalnego, a nie kolejny Tissot PRC 200 ;)

stachmuszel
04-07-2014, 11:20
Również mi się bardzo podoba, ze względu na klimat. Coś oryginalnego, a nie kolejny Tissot PRC 200 ;)

Kurcza felek, co masz do PRC200? :-)

A.n.d.r.e.V
04-07-2014, 11:22
Nie bardzo ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/d7cac26a3b2467719ccf8d7d53f5f775.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/d0d9cdb2303f181150e878a5f6ef76dc.jpg)


Woow a co to za zegarek?

shaolin
04-07-2014, 11:28
http://xicorr.com/pl/kolekcja/fso-m20/6

gALL
04-07-2014, 11:29
http://xicorr.com/pl/kolekcja/fso-m20/6

Zamowilem go prawie rok temu (szaro-szary), co 3 miesiace dobijam sie o niego i ciagle slysze, ze maja problem produkcyjne a lista oczekujacych jest dluga.

Kurtz
04-07-2014, 11:30
Kurcza felek, co masz do PRC200? :-)

Jak szedłem go kupić, to przechodząc przez centrum handlowe widziałem na rękach minimum 2 różne. Kupiłem co innego ;) Ale nie wykluczam w przyszłości PRC200, do pracy ^^

gALL
04-07-2014, 11:33
Bo PRC200 jest fajny ale popularny tak samo jak Golf czy A3 :)

mswilk
04-07-2014, 12:27
Zamowilem go prawie rok temu (szaro-szary), co 3 miesiace dobijam sie o niego i ciagle slysze, ze maja problem produkcyjne a lista oczekujacych jest dluga.

Fakt, mój to jeden z pierwszych, dokładnie 33 :) - nieudolny unboxing (https://www.youtube.com/watch?v=Rc_htnIuYQE) ;)

gALL
04-07-2014, 13:27
Fakt, mój to jeden z pierwszych, dokładnie 33 :) - nieudolny unboxing (https://www.youtube.com/watch?v=Rc_htnIuYQE) ;)

Widzialem ten filmic nie raz i podnosi mi cisnienie, bo slinotok opanowanlem. :D

arecki
05-07-2014, 23:21
w oczekiwaniu na dopasowane nato....

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

stachmuszel
09-07-2014, 17:37
Zamowilem go prawie rok temu (szaro-szary), co 3 miesiace dobijam sie o niego i ciagle slysze, ze maja problem produkcyjne a lista oczekujacych jest dluga.

Zamowilem i ja:-)
Ale wczesniej zadalem pytanie o termin. Oto odpowiedź:

"Witam,
M20.01 - od ręki.
M20.02 - wznawiamy produkcję w sierpniu, mamy ponad 200 zamówień do zrealizowania, to wychodzi mi że grudzień.
Pozdrawiam,
Adam Tomaszewski"

Także powinieneś niedlugo się doczekać.

gALL
09-07-2014, 18:15
To odpadlo 57 osob z listy :D

pil74
10-07-2014, 22:27
U mnie tak:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
:)

robin102
12-07-2014, 10:19
Dobra wiadomość Roland Kemmner znów zaczął robić piękne kostki zegarkowe :). Cena tylko 300 ojro za ten wyjątkowy zegarek + 6 ojro przesyłka.

stachmuszel
12-07-2014, 10:24
Robin, napisz cos wiecej, bo na teraz "aaaaleocochodzi":-)

robin102
12-07-2014, 11:04
Robin, napisz cos wiecej, bo na teraz "aaaaleocochodzi":-)
No taki se piękny zegarynek, wyjątkowej klasy bedzie znów do kupinia, bo Roland mnie robina wczoraj z rana poinformował, że znów uruchamia jego produkcję. Zegareczek cudenko, majstersztik ;) Miał ja go kiedyś ale sprzedał pochopnie więc odkupię, a widzę, że teraz lepszy się szykuje bo na japońskim werku, a nie na ETA coś tam srośtam.
Za niecałe 1300 zł genialny zegarek, prawdziwe zegarmistrzostwo.


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/KemmnerTonneaublack_zps2b624483-2.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/KemmnerTonneau-black_zps2b624483.jpg.html)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/07/Ruumlckseite_zpsa9882b99-2.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/Ruumlckseite_zpsa9882b99.jpg.html)

Slon
12-07-2014, 11:18
Ładny :) Jest z biała tarczą?

JED
12-07-2014, 12:11
teraz lepszy się szykuje bo na japońskim werku, a nie na ETA coś tam srośtam.

Mistrzowskie.
Kolega w ogole zdaje sprawe, kto i do czego wstawia "cos tam srostam"?
Przypuszczam, ze watpie! :mrgreen:

stachmuszel
12-07-2014, 12:38
No właśnie, to samo pomyślałem, sorki robin:-) To na fotce to Miyota, która nigdy nie ujrzy miejsca, gdzie żyją sobie niektore ety. Choć nie należy generalizowac, bo znajomy zegarmistrz od lat mi powtarza, ze te nowe tzw Swiss made padają zdecydowanie częściej niż obojętnie które japonczyki.

stachmuszel
12-07-2014, 13:11
Sam mam m.in. Tissot PRC200 a tam ETA g10, mosakra podobno jakich mało.

JED
12-07-2014, 13:12
Mysle, ze Parnis rzadzi w temacie mechanizmow.
I nie tylko.
:shock:

robin102
12-07-2014, 13:16
Fakt, wiem doskonale gdzie ety coś tam srośtm są montowane. W zegarkach od 700 zl do 27000 po odpowiednich modyfikacjach czyt eta elebore czy coś tam sroś tam. Nie zmienia to faktu,z ę to werk za 189 zł w wersji podstawowej. Miałem te ety w 2 czy 3 zegarkach. Nie psuły się nawet i dobry chód miały. Domniemam, że ta Myota to ta sam liga jakościowa, a że z natury wolę co japońskie, albo przez Japonię przejeżdżało ;) to na swój użytek stwierdzam, że dla mnie ciekawszy werk od ETy. Zapomniałem wcześniej dodać, że moim zdaniem według mnie było :)

stachmuszel
12-07-2014, 13:47
Mysle, ze Parnis rzadzi w temacie mechanizmow.
I nie tylko.
:shock:

Na pewno nie rządzi, ale ma tez swoje zalety.
Ety na pewno tez.

arecki
13-07-2014, 00:08
a propos Parnisa ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

JED
13-07-2014, 02:25
Fakt, wiem doskonale gdzie ety coś tam srośtm są montowane. W zegarkach od 700 zl do 27000 po odpowiednich modyfikacjach
Tak myslalem, ze nie wiesz - ale przeciez nie bedziemy sie tutaj licytowac.
Co wiecej, podales slowo-klucz: "po odpowiednich modyfikacjach" - np. z 200 czesci, oryginalnych zostalo 60.
Ciagle ETA?
Zalezy jak na to spojrzec.

Na pewno nie rządzi, ale ma tez swoje zalety.
Sarkazm to byl. ;)

gALL
13-07-2014, 13:33
Mechanizmy Parnisa? To cos zrobili w ostatnim tygodniu?

stachmuszel
13-07-2014, 14:23
Mechanizmy Parnisa? To cos zrobili w ostatnim tygodniu?

Oj gALL, Ty ciągle masz dobry humor:-) zazdroszczę :-) W Parnisach siedzą SeaGull-e, jak zapewne wiesz. I wcale nie są to zle mechanizmy, o czym tez wiesz:-) Tylko się do tego nie przyznasz. Bo niestety, wszystko co chińskie zle kojarzymy. A oni je produkują od dziesiątków lat, i tylezsamo potrafią pracować bez awarii.

gALL
14-07-2014, 12:34
"SeaGull" nie znam takiej marki :D No bez przesady. "ETA rzadzi", "ETA pany", "Kto nie ma ETY to p..." ... chyba takie hasla wysprejuje na paru okolicznych murach :D

tomtytus
15-07-2014, 12:51
Ja się nie znam w ogóle, ale mam chińczyka w postaci Parnisa.
Ciekawi mnie, jak z jego dokładnością chodu w porównaniu z markowymi werkami: wg moich obserwacji, przy normalnym, codziennym użytkowaniu zegarek ma jakieś +2 do 3 sekund na dobę.
A jak tam ETY? :)

stachmuszel
15-07-2014, 13:10
Mechaniczne ETy mojego zapalonego kolegi "zegarmistrza" w kopertach marki Fortis, Tag Hauer maja odchyłki 20-30s/dobe. On twierdzi, ze tak ma być, bo to "mechanik" :-) Moje Mako Orienta ma tak ok.5s/dobę. Jak miałem Parnisa na werku Unitas 6497 chodził niemalże co do sekundy.

tomtytus
15-07-2014, 13:39
No właśnie: byłem kiedyś z tym wynalazkiem u zegarmistrza - chciałem, żeby lekko wyprostował mi wskazówki, które przy osi są bliżej tarczy a im dalej od osi - wskazówki się unoszą. Usłyszałem, że zabieg taki może spowodować więcej szkód i nie warto się za to zabierać.
...od razu przypomniała mi się sytuacja, jak kiedyś utopiłem w morskiej wodzie rybie oko samyang'a. Nie muszę chyba mówić, co stało się w środku. Udałem się z obiektywem do serwisu foto, ale gościu nie podjął się czyszczenia bo stwierdził, że po pierwsze morska sól na pewno spowodowała skorodowanie elementów metalowych. A po drugie prawdopodobnie nie da się tego obiektywu rozebrać na części pierwsze i sól w postaci "pajączków" na pewno pozostanie między soczewkami.
Postanowiłem więc rozebrać obiektyw z ojcem (który, jako człowiek starej daty ma spore zdolności manualne), pięknie wyczyściliśmy obiektyw i działa do tej pory :)

Ale do rzeczy: usłyszałem, że +3 sekundy to odchyłka bardzo mała i większość zegarków z górnej półki ma mniejszą dokładność chodu, niż Parnis.

Nie wiem, ile to pochodzi bez usterek i czy ktoś podejmie się naprawy (która pewnie okaże się nieopłacalna), ale dopóki chodzi (a chodzi dobrze) - nadal twierdzę, że to udany zakup i bardzo dobry stosunek jakości do ceny...o ile komuś nie zależy na marce.

maki
15-07-2014, 15:07
Jeżeli eta ma 20-30s odchylki to oznacza to ze wymaga zwykłej regulacji i na pewno mozna lepiej. Nie podniecajcie sie tak, ety tez mogą chodzić dokładnie. W moim stenku podstawowa eta z data 2s na dobę.

tomtytus
15-07-2014, 15:14
Masz rację niewątpliwie.
Nie mówię, że uznane mechanizmy nie mogą - pozwoliłem sobie zauważyć tylko, że tani, chiński Sea-Gull pod względem dokładności w niczym im nie ustępuje.

maki
15-07-2014, 15:20
Bo być moze dzienna dokładność to jest jedna latwiejszych rzeczy do osiągnięcia. Gorzej moze być z trwałością. Aczkolwiek po lekturze wątków na forach zegarkowych mozna dojść do wniosku ze z eta tez różowo nie jest, a seagulle to pancerne mechanizmy. I być moze tak wlasnie jest these days.

Dla ciekawych co nie co o takim st25:

http://www.czwartywymiar.com/printview.php?t=8119&start=15

robin102
15-07-2014, 17:12
........"po odpowiednich modyfikacjach" - np. z 200 czesci, oryginalnych zostalo 60.
Ciagle ETA?... Raczej już nie ETA , bo to zapewne części zamienne przywiezione zupełnie z innej fabryki. drugiego końca świata. Możliwe, że z NASA i pochodzą od jakiegoś promu kośśśmicznego :D
hi hi hi, bo emotka to za mało

mswilk
16-07-2014, 08:32
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/a784859f89f365705201e89e461d7e04.jpg)

tomtytus
16-07-2014, 08:52
mswilk, żegarek wskazuje godzinę 2:14??? :)

mswilk
16-07-2014, 08:56
mswilk, żegarek wskazuje godzinę 2:14??? :)

Owszem

stachmuszel
16-07-2014, 09:37
Wilku, gdzie Ty uchowales ten zegarek? Moje lata młodości, pamiętam go jeszcze. Fajny.

Czornyj
16-07-2014, 19:08
...za zegarek marki Ruhla jednej nocy nie przehulasz! :lol:

robin102
16-07-2014, 21:51
Dawno dawno temu bylo to możliwe :D. Zakupiłem kiedyś kwarcową wskazówkową ruhle za równowartość dwóch pensji . Zegarek służył wiele wiele lat, aż go mi ukradli. Dokładność chodu była niesamowita, pare sekund na plus w skali roku.

Czornyj
17-07-2014, 13:51
Z mechanicznymi chyba nie było tak dobrze :lol:

http://www.e-reading.ws/chapter.php/1005940/4/Libera_-_Madame.html

Wojteksw
17-07-2014, 14:40
Skoro jest powrót do dawnych czasów, mój ruhla liczy ponad 40 lat.
Gdzie można dorobić do niego szkło?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/DSCF3105i.jpg)

sheva
17-07-2014, 18:07
http://img.tapatalk.com/d/14/07/18/e4a7u9as.jpg
A ja wygrzebałem z pudełka dziadka takie cudo :-) potrzebuje regulacji i lekkiego czyszczenia ale prezentuje się godnie :-)
Ktoś wie coś więcej o tym zegarku? I jak sprawdzić czy to orginał? Napisów na kopercie brak... Pisze tylko na tarczy Poljot 18 jewels

Squier
17-07-2014, 20:15
Czyli poljot...

robin102
18-07-2014, 10:42
Wojteksw, wydaje mi się, że RUHLA przed rokiem 1980 nie robiła takich kwarcowych zegarków. Śledziłem wtedy rynek nowości zegarkowych, ale mogę się mylić.

Wojteksw
18-07-2014, 13:35
Wojteksw, wydaje mi się, że RUHLA przed rokiem 1980 nie robiła takich kwarcowych zegarków. Śledziłem wtedy rynek nowości zegarkowych, ale mogę się mylić.

Ja też dokładnie nie pamiętam, ale ten zegarek miałem raczej przed 1980 (może to już skleroza)
Zobaczę w środku, może znajdę napisy. W tamtym okresie kupowałem mechaniczny Orient i kwarcowy Ruhla, nie mogę sobie przypomnieć który był pierwszy.

arecki
20-07-2014, 00:10
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

stachmuszel
20-07-2014, 08:40
Ja też dokładnie nie pamiętam, ale ten zegarek miałem raczej przed 1980 (może to już skleroza)
Zobaczę w środku, może znajdę napisy. W tamtym okresie kupowałem mechaniczny Orient i kwarcowy Ruhla, nie mogę sobie przypomnieć który był pierwszy.

Orienty chyba nie były jeszcze tak dostępne.

ekonet
20-07-2014, 10:07
http://img.tapatalk.com/d/14/07/18/e4a7u9as.jpg
A ja wygrzebałem z pudełka dziadka takie cudo :-) potrzebuje regulacji i lekkiego czyszczenia ale prezentuje się godnie :-)
Ktoś wie coś więcej o tym zegarku? I jak sprawdzić czy to orginał? Napisów na kopercie brak... Pisze tylko na tarczy Poljot 18 jewels
"Orginał", powiadasz? To coś, co zabierasz na orgię?

sheva
20-07-2014, 10:10
Ekonet zawsze na miejscu :-) tyle czasu mineło a tu bez zmian :-) wybaczcie pomyłke.

boruc007
20-07-2014, 11:20
Do pracy certina ds-1 automatic( obecnie na rece), na specjalne okazje longines conquest na bransolecie :-)

Wyslane z mojego Lg L9 za pomocą Tapatalk 4

Wojteksw
20-07-2014, 12:06
Z tego co wyczytałem Orienty były produkowane od 1960, mój prawdopodobnie kupiłem w latach 1976-1979
Chodzi bardzo dobrze, jedynie szkło zdewastowane.

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/237064716/DSCF3110i.jpg)

stachmuszel
20-07-2014, 12:48
Niedawno kupilem Mako Orienta. Ciekaw jestem, czy posłuży tyleż samo co Twój Orient.

bogdi64
20-07-2014, 19:28
dla mnie zegarek to przyrząd do pokazywania godziny, znajomy postanowił zmienić moje poglądy i od wczoraj jestem posiadaczem seiko kinetic, łażę teraz i macham ręką :)

stachmuszel
20-07-2014, 20:09
To witamy w klubie :-)

bogdi64
20-07-2014, 20:19
To witamy w klubie :-)

machających ? ;)

stachmuszel
20-07-2014, 20:27
Też...:-)

ekonet
20-07-2014, 22:30
dla mnie zegarek to przyrząd do pokazywania godziny, znajomy postanowił zmienić moje poglądy i od wczoraj jestem posiadaczem seiko kinetic, łażę teraz i macham ręką :)
To zajedź pokazać na Poleską. ;)

bogdi64
21-07-2014, 00:23
to pytano do "doświadczonych", jest tam normalna prądnica z balansem, trza machać łapką, ale czy wibracje motocykla nie uszkodzą łożyskowania tego wynalazku ?
ps: na Poleską to do "zębologa" :), ale obiecuję teraz jak będę tam przejeżdżał, to ... lewa w górę, a niech się ładuje ;)

nickt
21-07-2014, 14:52
To i ja wrzucę monstera....zdjęcie stare, ale monster jest

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/Wszystkie%20ma%C5%82e/TOM_3511_00029.jpg)

arecki
31-07-2014, 18:36
dzisiaj:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

nigel
31-07-2014, 18:43
dzisiaj:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Piękna ta Certinka ! mmmmm to co lubię w tego typu zegarkach - prostota i przejrzystość. Cudoooooooo

arecki
01-08-2014, 17:10
dzięki nigel,

dla odmiany,dzisieajsza dostawa:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

stachmuszel
02-08-2014, 11:57
Bardzo podobny do Mako Orienta. Ładny.

arecki
02-08-2014, 12:16
on jest podobny ale do czegoś innego...tylko to wersja dla najuboższych :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

stachmuszel
02-08-2014, 18:05
No faktycznie :-) :-)

maki
02-08-2014, 18:40
Bardzo podobny do Mako Orienta. Ładny.

Chyba średnio podobny:-)

arecki
08-08-2014, 17:58
nowy zakup, od razu wskoczył na nato ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/dd47438e6b9e.jpg.html)

tipsi
08-08-2014, 18:34
Ale ta jasna Certina to chyba mocno przeostrzona, co?
Lubię ładne zegarki, może nie aż tak jak niektórzy ministrowie, ale noszę prostego kazia waveceptora, albowiem kosztował rozsądne osiem stów, a jest z tytanu (nie koroduje na łapie, więc skóra nie swędzi), reguluje się na radio i ładuje na słońcu. Gdyby jeszcze miał szafirowe szkło i bardziej czytelne wskazówki (w pewnym wieku oczy słabną do bliży niestety), byłby chyba chodzącym ideałem.

arecki
08-08-2014, 21:33
Ale ta jasna Certina to chyba mocno przeostrzona, co?

niee....zdjęcie prosto z puchy....jak dobrze pamiętam

Slon
13-08-2014, 17:09
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/skx007-1.jpg)

gadzeciarz
13-08-2014, 17:38
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/173c253fd2714c43-2.jpg
źródło (http://www.fotosik.pl)

maki
15-08-2014, 19:10
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/u3ubujap-2.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/08/16/u3ubujap.jpg)

arecki
16-08-2014, 01:05
u mnie podobnie jak u gadzeciarz (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=28046)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Yaro
16-08-2014, 13:17
Dziś tak, sorki .... TAG ;)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/a5yvy4a2-3.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/08/16/a5yvy4a2.jpg)

maki
16-08-2014, 21:07
Jaki piękny, nienoszony:-)

Yaro
16-08-2014, 21:09
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/sy8y8ure-3.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/08/17/sy8y8ure.jpg)

sheva
17-08-2014, 13:51
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/17/8ac9a92bbb9a2ac8aa98843a0a8009b7.jpg
Wrzucacie tu zegarki z troche innej ligi ale co mi tam pochwale się jaki ładny prezent dostałem od żony :-)

Yaro
17-08-2014, 19:59
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/17/8ac9a92bbb9a2ac8aa98843a0a8009b7.jpg
Wrzucacie tu zegarki z troche innej ligi ale co mi tam pochwale się jaki ładny prezent dostałem od żony :-)

Dobry gust ma Twoja żona, bardzo ładny, pozdrawiam!

Yaro
17-08-2014, 20:02
dla mnie zegarek to przyrząd do pokazywania godziny, znajomy postanowił zmienić moje poglądy i od wczoraj jestem posiadaczem seiko kinetic, łażę teraz i macham ręką :)
Machaj, machaj, po czasie choroba szybko się rozwija, ale to przyjemna choroba i bywa droga ;)

arecki
22-08-2014, 09:02
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Yaro
22-08-2014, 12:36
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/08/ugameser-1.jpg
źródło (http://img.tapatalk.com/d/14/08/22/ugameser.jpg) wczoraj i dziś

nickt
26-08-2014, 21:51
Nowa miłość ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_4180_cr.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_4181_cr.jpg)

robin102
27-08-2014, 11:24
Prawie tak ładna jak kostka od Kemmnera :)

Slon
29-08-2014, 13:58
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/skx007-4.jpg)

nickt
29-08-2014, 18:43
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_4282.JPG)

2pompony
29-08-2014, 18:47
Nickt, a powiedz jaką grubość ma ta kwadratowa Omega?

Maro66.
03-09-2014, 11:52
Nowy nabytek :)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/15103484936_3999da643b_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/p1DiSG)mDSC_0001 (https://flic.kr/p/p1DiSG) by Maro66. (https://www.flickr.com/people/70053653@N02/), on Flickr

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/14939918047_1a711b0582_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/oLbZ8V)mDSC_0002 (https://flic.kr/p/oLbZ8V) by Maro66. (https://www.flickr.com/people/70053653@N02/), on Flickr

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/14939917797_e6f79dd6fe_o-2.jpg
źródło (https://flic.kr/p/oLbZ4B)mDSC_0003 (https://flic.kr/p/oLbZ4B) by Maro66. (https://www.flickr.com/people/70053653@N02/), on Flickr

robin102
03-09-2014, 13:42
Piękny. Od niedawna mam taki sam tylko w kolorach pepsi. Długo się opierałem przed ta zegarynką bo prymitywna i trochę wykastrowana a teraz widzę że ta Seiko przyniosła mi chyba najwiecej radochy ze wszystkich zegarków które miałem. Pasek też mam granatowy jak tarcza w nim z czerwonymi przeszyciami. Od Patiniego rzecz jasna :)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/skx007-4.jpg)

arecki
03-09-2014, 17:24
robin102, bo Seiko są najlepsze, najfajniejsze i w ogóle :-P


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Slon
03-09-2014, 18:40
robin102, kupiłem w pełni świadom nieco biednej tarczy i np. braku stop sekundy, ale to naprawdę fajny, codzienny zegar :)

Dziś Parnis dostał nowy pasior:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/85403783/zdjecia/luzne/parnis_2.jpg)

nickt
03-09-2014, 22:43
Seiko jest świetne ....

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/13012963/TOM_0856.jpg)

jasiek52
09-09-2014, 11:26
drodzy Zegarkowcy - chcę nabyć czasomierz z wysokościomierzem, niestety wszystko co widzę to ogromne busole o średnicy ok. 5cm i wysokości co najmniej 15mm. Nie nadaje się toto do chodzenia na codzień , a tak sobie wymarzyłem - ładny, nieduży zegarek z funkcją altimetru. Spotkał się ktoś z Was z czymś mniejszym i poręczniejszym niż te wszystkie Garminy i Suunto? Casio też mi się niezbyt widzi - za dużo bajerów...

siona
09-09-2014, 11:29
Ładne te wasze divery - zbieram się też do zakupu. Może ktoś podpowie, które mają stopsekundę?

mswilk
09-09-2014, 12:36
Ładne te wasze divery - zbieram się też do zakupu. Może ktoś podpowie, które mają stopsekundę?

Już wcześniej pokazywałem, Casio Protrek PRW-5100-1C:



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/IMG_20140615_100423.jpg)

siona
09-09-2014, 12:43
Ale ja myślałem o mechanicznym.

mswilk
09-09-2014, 14:37
Ale ja myślałem o mechanicznym.

Pochrzaniłem ;)
Chodziło mi o czasomierz z wysokościomierzem ;)

woytec60
09-09-2014, 16:33
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/2qa45dj-2.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/2qa45dj.jpg)

gALL
12-09-2014, 13:37
Potrzebuje pomocy ;) Prawie rok temu zamowilem Xicorra FSO M20.02 i dopiero pare dni temu dostalem emaila, ze jest gotowy. W miedzyczasie kupilem inne czasowskazywacze i jakos stracilem zapal do Xicorra. Co prawda maja nowe wersje kolorystyczne, rozne od tej co zamowilem ALE czy nadal go chce? Jakie sa wrazenia tych go co maja po roku uzywana?

mswilk
12-09-2014, 13:46
Potrzebuje pomocy ;) Prawie rok temu zamowilem Xicorra FSO M20.02 i dopiero pare dni temu dostalem emaila, ze jest gotowy. W miedzyczasie kupilem inne czasowskazywacze i jakos stracilem zapal do Xicorra. Co prawda maja nowe wersje kolorystyczne, rozne od tej co zamowilem ALE czy nadal go chce? Jakie sa wrazenia tych go co maja po roku uzywana?

Bierz i się nie zastanawiaj.
Od kiedy mam Xicorra wymieniłem już z 10 zegarów (w tym Omegi, Longinesy), ale Xicorr FSO M20.02 został i zostanie u mnie.

gALL
12-09-2014, 14:04
A chcialem zaoszczedzic pare stowek ;) Wiedzialem, ze moge na Was liczyc. :D

Bartek_902
14-09-2014, 20:16
Nowy sikor w kolekcji, w końcu musiałem kupić jakiegoś nurka :) padło na doxe ze względu na wygląd i fajne połączenie kolorów


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/)

gALL
14-09-2014, 21:04
Czyzby kopia Panisa PA6007 :D, ktory jest kopia Omegi :D

siona
15-09-2014, 11:00
Ładne te wasze divery - zbieram się też do zakupu. Może ktoś podpowie, które mają stopsekundę?

nikt nie pomoże ?

jaki werk seiko oferuje tą funkcję? nie ukrywam, że miło by było gdy miał też rezerwę chodu większą niż 40 h - zdarza mi się po prostu 1 dzień nie zakładać zegarka i wtedy muszę go ustawiać :/

Yaro
15-09-2014, 15:13
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/6714d85d4fc33a6ee45c303a0d402560-1.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/15/6714d85d4fc33a6ee45c303a0d402560.jpg)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

kjakub
15-09-2014, 15:56
jaki werk seiko oferuje tą funkcję?

Na pewno 6R15 i 4R3x. Stopsekundy nie mają werki 7Sxx i 4R1x.
Więcej o mechanizmach znajdziesz tu: http://www.watch-wiki.net/index.php?title=Seiko_6R15&phoenixs-db3_session=bb07db37c8bb23e06e035cfa2fa1aba3

Cosnek
17-09-2014, 22:46
Czyzby kopia Panisa PA6007 :D, ktory jest kopia Omegi :D

Która jest kopią Rolexa który też jest kopią... :D

JED
17-09-2014, 22:54
Czego kopia jest Rolex?

Yaro, Rado OK!

Cosnek
17-09-2014, 23:12
Czego kopia jest Rolex?

Yaro, Rado OK!


Było o tym w tym wątku. Nie pamiętam już szczegółów ale poszukaj jak jesteś ciekawy.

woytec60
17-09-2014, 23:17
A z innej beczki...



https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/1emki9-1.jpg
źródło (http://i60.tinypic.com/1emki9.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/2irb6ft-1.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/2irb6ft.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/347guqh-1.jpg
źródło (http://i60.tinypic.com/347guqh.jpg)

JED
18-09-2014, 01:11
Było o tym w tym wątku. Nie pamiętam już szczegółów ale poszukaj jak jesteś ciekawy.
Nie, nie jestem ciekawy - ale skoro cos powtarzasz, to myslalem, ze wiesz o czym piszesz.

arecki
18-09-2014, 20:54
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

siona
18-09-2014, 22:44
Piękny.

gALL
22-09-2014, 18:22
Zgrzeszylem ... i dotarl Xicorr FSO M20

arecki
22-09-2014, 18:45
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

gALL
22-09-2014, 23:51
Nie denerwuj mnie tym Tissotem, ogladalem 516 rok temu i bylem bardzo bliski jej kupienia.

Yaro
22-09-2014, 23:53
TH
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/db5fb9d129c83497ba5e950d892123fc-2.jpg
źródło (http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/22/db5fb9d129c83497ba5e950d892123fc.jpg)


Sent from my iPad using Tapatalk

arecki
24-09-2014, 21:05
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

woytec60
24-09-2014, 23:47
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/34r87dy-1.jpg
źródło (http://i58.tinypic.com/34r87dy.jpg)

arecki
27-09-2014, 14:18
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

maki
28-09-2014, 12:06
Uuuu, Arecki, grubo, to jest sprzęt nad którym długo myślałem, walał się na giełdzie KIZI, było blisko, ale trafił się inny.
Moje najszczersze wyrazy uznania:-)))))))


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/p279173789-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s5/v119/p279173789.jpg)