PDA

Zobacz pełną wersję : zegarek - czyli co masz dziś na ręku...



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

robin102
28-09-2014, 16:38
Areki Maki ładne te Wasze diwerki. Też mam ładnego :P a pomyśleć ze jeszcze cyrka 3 lata wstecz nie uwazałem takiego zegarka za zegarek :D

arecki
28-09-2014, 20:02
Uuuu, Arecki, grubo, to jest sprzęt nad którym długo myślałem, walał się na giełdzie KIZI, było blisko, ale trafił się inny.
Moje najszczersze wyrazy uznania:smile:))))))

Dzięki, polowałem na początku na Ocean1 black i juz nawet oglądałem jedną sztukę...ale jakoś nie zaiskrzyło tak jak z GMT :mrgreen:

maki
28-09-2014, 21:53
Ja bardzo lubię zegary pepsi, a ten jest jeszcze w dodatku GMT. Mistrzostwo, choć zaraz pewnie sie dowiemy o prowiniencji tego projektu...

arecki
28-09-2014, 22:00
choć zaraz pewnie sie dowiemy o prowiniencji tego projektu...

zapewne ;)

żeby nie robić offtopa, dzisiaj Stenek na sportowo 8-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)
free upload pictures (http://postimage.org/)

maki
28-09-2014, 22:11
Otóż to, paseczek odpowiedni i jest lans. Latem do dżinów idealny układ.
Przetrenowalem to z Orientem:)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/p693830214-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s7/v162/p693830214.jpg)

arecki
30-09-2014, 19:38
;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Beson
01-10-2014, 15:45
Warto wchodzić w taką Invicte?

- http://allegro.pl/nowy-zegarek-invicta-8926-kaliber-nh35a-i4657217724.html
- http://allegro.pl/show_item.php?item=4649616544

Czy lepiej może jakiegoś Parnisa ogarnąć?

- http://www.ebay.com/itm/40mm-Parnis-Sapphire-Glass-Ceramic-Bezel-GMT-MASTER-Mens-Automatic-Watch-PA-253-/261215573554?pt=Wristwatches&hash=item3cd1a95632

Sam już nie wiem, Parnis chyba bardziej mi się podoba ze względu na to, że nie jest błyszczący... Czy może jeszcze coś innego?

arecki
01-10-2014, 16:50
z tych dwóch Parnisa bym wybrał, po pierwsze bardziej mi się podoba, lepiej wykonany jest od invicty, ma szafir

tą invicte z pierwszego linka miałem, szybko ją sprzedałem bardzo ;-)

Parnis jak na chinola ma całkiem fajne wykonanie, ale poszukaj wersji bez logo

Beson
01-10-2014, 18:37
Powaga? A czemu sprzedałeś? Przestał Ci się podobać czy jak? :)

Z Parnisów chyba najbardziej leży mi własnie ten (mogę go mieć za 410 zł)
http://www.ebay.com/itm/40mm-Parnis-Sapphire-Glass-Ceramic-Bezel-GMT-MASTER-Mens-Automatic-Watch-PA-253-/261215573554?pt=Wristwatches&hash=item3cd1a95632

Oprócz tego jeszcze takie:
http://www.ebay.com/itm/40mm-Parnis-Ceramic-Bezel-Luminous-Mark-Submariner-Style-Automatic-Watch-PA-270-/261156326839?pt=Wristwatches&hash=item3cce214db7
http://www.ebay.com/itm/43mm-Parnis-Sapphire-Glass-Ceramic-Bezel-Black-Dial-Automatic-Mens-Watch-PA4310-/271491215139?pt=Wristwatches&hash=item3f36232f23

http://www.ebay.com/itm/022-PARNIS-STERILE-DIAL-SUBMARINER-40MM-BLACK-CERAMIC-BEZEL-AUTO-WATCH-/260884466901?pt=Wristwatches&hash=item3cbded0cd5

Jednak te bez logosów jakoś tak średnio mi podchodzą bo są jakieś takie puste. :)

A czy Parnis ma coś z czerwono-niebieskim bezelem tak jak Steinhart?

Slon
01-10-2014, 19:26
Jak chcesz taniego nurka, to moze dorzuc do seikacza (SKX007 lub 009) lub citka (NY0040). Do wyrwania za ok $150-160.

Beson
01-10-2014, 19:54
Citizen mi się nie podoba. Seiko nawet fajne ale nie mam teraz kafla. ;)

Slon
01-10-2014, 20:11
Dlaczego kafla? Zaplacilem dokladnie 542zl

Beson
01-10-2014, 20:16
Patrzyłem na Allegro, a w pozostałych netowych sklepach już chyba nie do kupienia.
Zatem gdzie nabyłeś swojego i jaki masz model?

arecki
01-10-2014, 21:15
Powaga? A czemu sprzedałeś? Przestał Ci się podobać czy jak? :smile:

bo mi się jego jakość nie podobała tak ogólnie mówiąc...wiadomo że to budżetowy zegar ale... Parnis go bije na głowę :)

maki
01-10-2014, 22:44
Ten Parnis z eBaya malutki.
Zdecydowanie lepiej przyinwestowac w Seiko SKXa. Model 009 jest z bezelem pepsi. Zarejestruj sie na kizi i obserwuj bazar, co chwila ktoś z prywatnego importu wystawia te Seika w okolicach 700zl nowki.

Beson
02-10-2014, 11:32
Coś takiego jeszcze mi wpadło w oko :)
http://www.ebay.com/itm/Seiko-Solar-Chrono-Stainless-Steel-Quartz-WR200M-Mens-Watch-SSC017P1-SSC017-/361025830873?pt=Wristwatches&hash=item540ed0ffd9

pil74
02-10-2014, 15:03
Coś takiego jeszcze mi wpadło w oko :)
http://www.ebay.com/itm/Seiko-Solar-Chrono-Stainless-Steel-Quartz-WR200M-Mens-Watch-SSC017P1-SSC017-/361025830873?pt=Wristwatches&hash=item540ed0ffd9
Fajny. A może taki? :)
http://www.watchhubs.net/diver-s-watches/435-seiko-divers-mens-map-meter-skz229k1-skz229.html

PiterM
03-10-2014, 09:29
Już szósty rok na nadgarstku, jak ten czas leci...


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/cqc6_base_850-2.jpg
źródło (http://pmgallery.pl/pmhosting/cqc6_base_850.jpg)

tomek...
03-10-2014, 09:41
Oj, jak ja tu dawno nie zaglądałem.
U mnie dzisiaj ten:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/73899569543068014040.jpg)

Pozdrawiam
Tomek

zserty
03-10-2014, 11:17
A co to za marka/model, bo wskazówka zasłania?

!AGresT
03-10-2014, 11:32
Zgrzeszylem ... i dotarl Xicorr FSO M20

Zazdroszczę. O ile pamiętam .02?
Jak to mawia Shao - pics, or it didn't hapen

tomek...
03-10-2014, 11:52
A co to za marka/model, bo wskazówka zasłania?

Tudor Black Bay

stachmuszel
03-10-2014, 13:22
Otóż to, paseczek odpowiedni i jest lans. Latem do dżinów idealny układ.
Przetrenowalem to z Orientem:)

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/05/p693830214-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s7/v162/p693830214.jpg)

Maki! Jaką masz odchyłkę dobową chodu w tym Oriencie?

maki
05-10-2014, 05:22
Ok 7-10s? do przodu.

robin102
05-10-2014, 14:12
Przy zegarkach wskazówkowych mechanicznych temat doklądnosci odchodzi na plan dalszy. Też kiedyś zylem w przekonaniu ze zegarek za grupy kesz powinin byc super hiper dokładny W sumie po co i do czego :) zeby co dokładnie nam odmierzał życie ? :) Wszystki mechaniaki co mialem na szczescie zawsze się spieszyły trochę i jest to do wytrzymania bo wystaczy przytrzymać sekundnik i mamy czas na powrót ustawiony. pzoa tym jeśli gdzieś wcześniej przybędziemy to nic takiego się nie stanie. Gorze z zegarkami poźniącymi się. Trudniej korygować a i np po tygodniu czy dwóch już na odjazd pociagu można się spóźnić. Wszystki moje mechaniaki spieszyly 1-2 6 -7 sekund na dobę. Rekordzista byl Seiko Alpinist ktory chodził po dodatciu nul nul czyli Miesiąc na ręku za 2-3 sekundy na plusie ledwo :) taki już mis ie nie trafi. W ogóle Seiko są bardzo ciekawe. Zazwyczaj spiesza ale ponoszone z pól roku najmniej docierają się i układa się im mechanizm. obecny mój SEIKO SKX 009 coś jak 007 tyle że kolory Pepsi pierwsze tygodnie spieszył aż ;) 12 sekund na dobę. Po trzech miesiącach już 7-9 sekund . Teraz po pół roku 4-5 sekund na dobę.

PiterM
06-10-2014, 14:09
Jest na to (kilkusekundowe dzienne odchyłki) jeszcze jedna rada - zegarek bez sekundnika i najlepiej tylko z indeksami godzinowymi ;)

arecki
09-10-2014, 08:57
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

MEGALOPOLIS
11-10-2014, 16:53
Jest na to (kilkusekundowe dzienne odchyłki) jeszcze jedna rada - zegarek bez sekundnika i najlepiej tylko z indeksami godzinowymi ;)

Np takie cudo:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.trustedwatch.com/cms/images/gallery/watchnews/l/7105_BASELWORLD-2014-Salthora-time-in-the-window_0.jpg)

zserty
11-10-2014, 18:56
https://www.slow-watches.com/
... albo takie.

arecki
12-10-2014, 21:01
od czwartku praktycznie bez zmiany ;-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Slon
12-10-2014, 21:13
Jaki to ma numerek?

arecki
12-10-2014, 21:15
Snaf51p1

tomtytus
13-10-2014, 09:28
Meister Singer trafia w mój gust idealnie, niekoniecznie cenowo :)

Od jakiegoś czasu próbuję znaleźć jakiegoś jednowskazówkowca ale niewiele w tym temacie jest w rozsądnych pieniądzach.

gALL
14-10-2014, 16:16
Sa piekne Copernicusy :D http://copernicus-watch.pl/collections/flagship-collection/mono/ ale cena tez "ciekawa" :D

tomtytus
14-10-2014, 20:06
No właśnie o to chodzi - od dawna je oglądam, ale niestety mnie nie stać...tzn stać mnie, ale mam ważniejsze wydatki :)
Jakiś czas temu na portalu aukcyjnym znalazłem łucza z jedną wskazówką: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/91820-który-łucz/

I już prawie go kupiłem, ale średnica koperty była za mała jak dla mnie. I znowu nic nie mogę znleźć.

Bonthyc
15-10-2014, 21:32
Co prawda nie dziś tylko barrrdzo kiedyś. Zdjęcie podwędzone z neta bo swój gdzieś zgubiłem ;) Przyznać się, kto z Was też posiadał coś takiego za młodu? :smile:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/big4881075AB518A5_27A3_4485_8678_6ADC0C3-2.jpg
źródło (http://di.com.pl/pic/photo/big4881075AB518A5_27A3_4485_8678_6ADC0C38E0F0_1275 384973.jpg)

pil74
16-10-2014, 09:21
Co prawda nie dziś tylko barrrdzo kiedyś. Zdjęcie podwędzone z neta bo swój gdzieś zgubiłem ;) Przyznać się, kto z Was też posiadał coś takiego za młodu? :smile:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/big4881075AB518A5_27A3_4485_8678_6ADC0C3-2.jpg
źródło (http://di.com.pl/pic/photo/big4881075AB518A5_27A3_4485_8678_6ADC0C38E0F0_1275 384973.jpg)
Miałem!!! Ale to był wypas. Niezliczona ilość funkcji i do tego naście melodyjek, na które wyrywało się hurtowo laski w podstawówce. :)
Szybkę miałem podklejoną na butapren, a z czasem trzeba było nosić w kieszeni długopis, żeby jego końcówką uruchamiać tą niezliczoną ilość funkcji , bo przyciski powypadały i się pogubiły :)
Była moc. :)

coach_lodz
16-10-2014, 11:10
miałem dokładnie taki... chociaż zazdrościłem też kumplom co mieli z kalkulatorem... ale 16 melodyjek rządziło :D

moshica
16-10-2014, 11:47
Też miałem taki, ale pierwsze jako oryginalne z 7 melodyjkami były marki Kessel, każde inne to były klony. I kto miał w Kessela ten wśród chłopaków uchodził za wodza ;-)

malibu
16-10-2014, 11:54
miałem i ja, pamiętam jak dostaliśmy prezenty komunijne wcześniej i w kościele rozbrzmiewały melodyjki :D zegarek kultowy

Czornyj
16-10-2014, 15:03
...i ten dylemat - kalkulator, czy melodyjki :D Dopiero później były wypasione wersje z jednym i drugim ;)

Nie zapomnę z tamtych czasów widoku Omegi w Peweksie - cena niemożliwie, szaleńczo, beznadziejnie, obłąkańczo abstrakcyjna (nieskończona ilość kompletów klocków LEGO, słodyczy, napojów w puszkach, wszelkich ówczesnych dziecięcych bogactw). I do tego ten syf nie miał ani melodyjek, ani kalulatora...

nigel
16-10-2014, 15:33
. ...widoku Omegi w Peweksie... I do tego ten syf nie miał ani melodyjek, ani kalulatora...

O to, to ! Dobrze powiedziane :)
Przypomniała mi się scena ze Zmienników, kiedy podchmielony prezes Kłuska tłumaczy milicjantowi, że panienka ukradła mu zegarek z : karkulatorem do cyforwania :) :) :)

eristoff
17-10-2014, 07:50
ja ostatnio znajomemu ściągnąłem taki zegarek,


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/_57JPG-2.jpg
źródło (http://i.ebayimg.com/00/s/ODg2WDUwMA==/z/R6kAAOSw8lBTnRk0/$_57.JPG)

zawsze o nim marzył a nigdy nie dostał na komunię.

Nosi go dumnie, 32-letni facet

coach_lodz
17-10-2014, 08:22
w sumie to bardzo fajny zegarek... hipsterskooldschoolowy :)

moshica
17-10-2014, 08:25
i pewnie posłuży mu do śm.... , niezniszczalny ;-)

tomtytus
17-10-2014, 09:06
Sam ostatnio o takim myślałem, tylko czarnym na gumowym pasku :)

coach_lodz
17-10-2014, 09:11
o miałem też taki czarny na gumowcu... pewnie gdzieś jeszcze mam... znalazłem go kiedyś i po 20 latach na tej samej baterii nadal działał :D to jest jakiś kosmos...

moshica
17-10-2014, 10:10
Nie to się nazywała jakość i kontrola produkcji, dziś to raczej niewskazane, ma żyć krótko.

tomtytus
17-10-2014, 11:19
Na popularnym portalu aukcyjnym pod hasłem Casio w59 jest całe mnóstwo ofert. W dobrych pieniądzach :)

MstrG
18-10-2014, 19:57
SGPjFFMD3c0

zserty
18-10-2014, 21:13
Pięknie

Olsza
18-10-2014, 22:48
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/30832071/nikoniarze/IMG_9755044955132.jpeg)
1986 vs. 2011 :P

Bonthyc
19-10-2014, 19:25
SGPjFFMD3c0

:shock:

nikoniarz
19-10-2014, 21:56
Co prawda nie dziś tylko barrrdzo kiedyś. Zdjęcie podwędzone z neta bo swój gdzieś zgubiłem ;) Przyznać się, kto z Was też posiadał coś takiego za młodu? :smile:

http://di.com.pl/pic/photo/big4881075AB518A5_27A3_4485_8678_6ADC0C38E0F0_1275 384973.jpg
źródło (http://di.com.pl/pic/photo/big4881075AB518A5_27A3_4485_8678_6ADC0C38E0F0_1275 384973.jpg)

Dostałem w prezencie z okazji I Komunii Świetej :D Długo nie wytrzymał :D

arecki
20-10-2014, 18:35
dzisiaj tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

tomtytus
22-10-2014, 13:02
http://www.autodromo.com/watches/

Na takie coś dziś*trafiłem.
Bardzo fajne design tylko cena nieco wysoka.

gALL
22-10-2014, 22:53
Wczoraj widzialem je na zywo :) majac na reku Xicorra M20. Chyba, nie zamienilbym M20 na Autodromo, bo niewiele roznia sie.

tomtytus
23-10-2014, 08:03
Gdzieś w Polsce je oglądałeś?

maki
23-10-2014, 08:38
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/p705894003-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s7/v166/p705894003.jpg)

tomtytus
23-10-2014, 09:48
Piękny stan! Odświeżany czy tak się uchował?
Swoją drogą można doszukać się podobieństwa do Xicorra i Autodromo :)

U mnie dziś:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.iv.pl/images/64564579880703703762.jpg)

I dopiero na zdjęciu zauważyłem drobne paprochy w środku...

gALL
23-10-2014, 10:03
Gdzieś w Polsce je oglądałeś?

Nie w Polsce a w UK, akurat bylem w poblizu firmy nimi handlujacej: http://www.pageandcooper.com

maki
23-10-2014, 13:17
Piękny stan! Odświeżany czy tak się uchował?
Swoją drogą można doszukać się podobieństwa do Xicorra i Autodromo :)

.

Pytasz o Atlantica?
Nówka, pojawiły się takie limitki w hołdzie tradycji:-)
A mój jest w hołdzie mojemu ojcu, którego pamiętam zawsze z takim zegarkiem. Nie miałem wyjścia, musiałem ponieść te przyjemne poświęcenie:-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/10/p867653800-2.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s12/v171/p867653800.jpg)

tomtytus
23-10-2014, 13:23
Faktycznie, jest dostępny, model wydany na 125lecie powstania firmy.
Średnica koperty 42mm - sporo większy, niż pierwowzór. Pięknie! :)

maki
23-10-2014, 13:28
Taka niczego sobie limitacja, 1888 zegarków:DDD i pewnie większość w Polandzie się rozejdzie, ale mi też nie o to chodziło. Swoją drogą naprawdę jest bardzo ładny, troszku może "zbyt złote" wskazówki, ale...
W ogóle Atlantic ma całkiem całkiem ofertę, jak ktoś lubi takie oldskule to można sobie coś w automacie (czy nawet mechanika) fajnego wybrać, mimo że puryści krzywią się na Atlantica...

tomtytus
23-10-2014, 13:51
Puryści tak mają - ja się nie krzywię nawet na Parnisa :)

arecki
25-10-2014, 21:28
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

robin102
25-10-2014, 23:03
fajny pepsiasz ;) tylko ta lupa :(

maki
25-10-2014, 23:39
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

Poezja:-)

pit.
28-10-2014, 12:24
Ale się dziś wygłupiłem u zegarmistrza, aż mi ciary po plecach przechodzą na samą myśl. Zachciało mi się fajnego zegarka, mechanicznego (ma być nakręcany). Cena do 200 złotych. Spojrzenie rzemieślnika bezcenne.

Dopiero później zrozumiałem czemu. Wstyd mi za siebie. Tak dawno nie miałem zegarka, że żyłem w jakiejś błogiej nieświadomości.

tomtytus
28-10-2014, 13:11
Na allegro coś na pewno wyrwiesz :)

pit.
28-10-2014, 14:04
Pewnie tak :D Mogłem od razu zacząć od allegro, miałbym inne wejście ;)

kjakub
28-10-2014, 21:22
Musiał byś dołożyć jakąś stówkę, żeby kupić najtańszego automatycznego Orienta, albo Seiko 5. Poszukaj na giełdzie forum kmziz - można kupić używany zegarek w dobrym stanie za mniej niż 2/3 ceny nowego :wink: Sam tak zrobiłem z 2,5 roku temu i jestem bardzo zadowolony z mojego seikacza.

pit.
30-10-2014, 09:26
Tak zrobię. Dzięki wielkie !

krispike
31-10-2014, 11:42
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://imageshack.com/i/iqfdPkpRj)

zserty
31-10-2014, 15:41
cool :-D

arecki
01-11-2014, 01:26
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

stachmuszel
09-11-2014, 08:39
Piękne to Seiko.

bajcom
09-11-2014, 10:27
Mi również się podoba to Seiko. Do koszuli bym mi się przydał ;)

yanoo
09-11-2014, 12:03
Jaki to model tego SEIKO?

arecki
09-11-2014, 17:22
Snaf51p1 :-)

robin102
10-11-2014, 01:48
Swietna ta SEIKO. Mnie ostatnio za serduch chwycił prawdziwy elektronik :) ło taki WV-59E-1AVEF za 240 zł .
Miałem na ręku i bardzo fajny z niego kasik. Trzeba se kupić na Mikołajki :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/webdienstservice_WV59E1AVEF03_zps83284ff-2.jpg
źródło (http://s62.photobucket.com/user/robin102/media/webdienst-service_WV-59E-1AVEF03_zps83284ffa.jpg.html)

stachmuszel
10-11-2014, 10:11
Robin, no co Ty?

stachmuszel
10-11-2014, 10:27
Snaf51p1 :-)

Na zegarownia.pl za 827 PLN. Kusi...

robin102
10-11-2014, 11:23
Robin, no co Ty?
Ale ja lubię taki klasyczne elektroniki, nawet bardzo. SEIKO ma ich kilka fajnych, niestety drogie. Ten kazik bardzo ładnie zrobiony i na reku leży.

prz3mo
10-11-2014, 12:13
Też mi się taki klasyczny "elektronik" bardzo podoba. Oldschool taki :)

arecki
11-11-2014, 00:01
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

arecki
11-11-2014, 00:09
Na zegarownia.pl za 827 PLN. Kusi...
mi pokazuje :Nasza cena: 908,00 zł :-D

kiemlo
11-11-2014, 00:16
Podrożało ostatnio (http://www.skapiec.pl/wykrespopup.php?compid=9458906).

stachmuszel
11-11-2014, 09:50
mi pokazuje :Nasza cena: 908,00 zł :-D

Obok masz okienko do negocjacji ceny. Negocjuj i zobaczysz:-)

gALL
11-11-2014, 14:20
Vintage Digital to bedzie jakis Optel z 1972 lub 1973 a nie kaszo z polowy lat 80-tych :D

stachmuszel
12-11-2014, 09:08
Oj gALL! Tissot PRC200 to bee, stare Casio tez bee, Parnis to w ogóle dziad.... :-)

pil74
12-11-2014, 11:33
Oj gALL! Tissot PRC200 to bee, stare Casio tez bee, Parnis to w ogóle dziad.... :-)
Zawalił mi się świat normalnie :)
Mam takiego tiszota ale prs200, nawet mi się podobał, szczególnie że to prezent od żony, a teraz wstyd go założyć. :)
Muszę żonę opierdzielić, co Ona mi kupiła? Pośmiewisko ze mnie chciała zrobić czy co?
:)

markow
12-11-2014, 15:51
Ale się dziś wygłupiłem u zegarmistrza, aż mi ciary po plecach przechodzą na samą myśl. Zachciało mi się fajnego zegarka, mechanicznego (ma być nakręcany). Cena do 200 złotych. Spojrzenie rzemieślnika bezcenne.

Dopiero później zrozumiałem czemu. Wstyd mi za siebie. Tak dawno nie miałem zegarka, że żyłem w jakiejś błogiej nieświadomości.

a taki spełnia wymagania? kolorystyka do wyboru...

http://www.skywatches.com.sg/reviews/snk805-snk805k2-seiko-5-military-automatic-mens-watch.htm

Bonthyc
12-11-2014, 16:03
Nowy nabytek. :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/1JPG-2.jpg
źródło (https://lh6.googleusercontent.com/-YKssNQtNM-8/VGNkbDtak6I/AAAAAAAADnU/RTWc8PcsKeg/s800/1.JPG)

arecki
14-11-2014, 15:55
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

gALL
14-11-2014, 16:25
Zawalił mi się świat normalnie :)
Mam takiego tiszota ale prs200, nawet mi się podobał, szczególnie że to prezent od żony, a teraz wstyd go założyć. :)
Muszę żonę opierdzielić, co Ona mi kupiła? Pośmiewisko ze mnie chciała zrobić czy co?
:)

Na Twoim miejscu wystapilbym o rozwod z jej winy :D

malibu
15-11-2014, 23:22
kiedyś ktoś tu wrzucał namiar na sprawdzony zagraniczny sklep internetowy sprzedający Parnisy w dobrej cenie, pomożecie ?

arecki
16-11-2014, 08:01
http://cadran.mywebzz.com/

malibu
16-11-2014, 17:27
To nie ten sklep

maki
17-11-2014, 17:33
http://www.jacksontse.com/new/

malibu
17-11-2014, 19:04
Maki dzięki to jest ten sklep i chyba do dwóch timexów i casio edifica przyjedzie bardziej szlachetny parnis :-)

maki
17-11-2014, 21:17
Tylko cierpliwości życzę, bo troche trwało w moim przypadku.

tomtytus
17-11-2014, 21:40
Ja sprawdzałem sklep "cadran" - nie mam zastrzeżeń.

ps: pojawiło się kilka ładnych modeli :)

Beson
17-11-2014, 22:01
Ja sprawdzałem sklep "cadran" - nie mam zastrzeżeń.

ps: pojawiło się kilka ładnych modeli :)

Ja w sumie dwa Parnisy brałem u Cadrana - wszystko bez problemu. ;)

O jakich modelach mówisz? Parnis ma coś nowego?

tomtytus
18-11-2014, 09:39
Nie wiem, czy dobrze się wyraziłem: dla mnie są nowe, bo wcześniej ich nie widziałem :)

http://www.parnis-shop.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_2&products_id=954
http://www.parnis-shop.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1_2&products_id=961

Jeszcze jeden dosyć ładnie wyglądający model znalazłem na dajiwatch.com ale strona chwilowo nie działa...

emet_b
18-11-2014, 10:04
Ujrzałem, zdębiałem i chyba znów choruję na zegarek:

https://www.google.pl/search?q=gerlach+navigator&newwindow=1&es_sm=93&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=d_1qVMjGEIHpaM_QgYgL&ved=0CDgQsAQ&biw=1920&bih=955#facrc=_&imgdii=_&imgrc=7XKSdKkpjyZYCM%253A%3B95QxHLHBmBruUM%3Bhttp% 253A%252F%252Fsklep.gerlach.org.pl%252Fimage%252Fd ata%252Fnav_d_1_800.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fsklep .gerlach.org.pl%252Findex.php%253Froute%253Dproduc t%252Fcategory%2526path%253D74%3B800%3B532

Dla mnie idealne EDC

stachmuszel
18-11-2014, 10:11
Fakt, ładny, tylko ta cena.

emet_b
18-11-2014, 10:16
za 999zł byłby idealny ;) Ale chyba jestem w stanie dać za niego tyle, szczególnie, że to nasz rodzimy koncept (inspiracje od L. oczywiste).
Ponadto można urwać kilka % za przynależność do forum ;)

tomtytus
18-11-2014, 10:53
Szkoda, że kilka lat temu nie wiedziałem o ich istnieniu…byłby to lepszy produkt niż Aviator.

gALL
19-11-2014, 11:39
Wlasnie zachorowalem znow na Gerlacha, bo RWD-6 od roku na rece. Ale tym razem myslalem o czyms innym niz Nawigator, nowa Enigma i Orzel z niebieska tarcza wygladaja dosc ciekawie.

Kurtz
19-11-2014, 14:56
Masz jakieś zdjęcia tego RWD-6 ?
Interesują mnie ostatnio zegarki gerlacha, ze względu na całkiem fajne nawiązania historyczne i przyjemny design ( przynajmniej z oficjalnych zdjęć ), a z tego co się orientuję, nie można ich nigdzie przymierzyć.

gALL
19-11-2014, 16:04
Zdjecia? Jakie zdjecia? To jest forum onanistow sprzetowych a nie fotografow :D

Postaram sie cos zrobic.

Moim skromnym zdaniem, jakosc wykonania Gerlacha jest lepsza od Xicorra (mam tez M20.02). RWD-6 jest duzo lepiej dopracowany niz F20.02.

qualin
19-11-2014, 16:41
Też sobie sprawiłem zegarek, ale taki ze lepiej się chwalić nie będę bo zostanę wyśmiany :P

arecki
19-11-2014, 21:02
no poka, poka :D

qualin
19-11-2014, 22:11
A Co tam, pośmiejcie się :P
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/11/19/ee15007e8dda3ceb08f2f70558f1cce5.jpg

Beson
20-11-2014, 19:05
W końcu kupiłem Parnisa. ;)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/82277445/parnisgmt.jpg)

gALL
20-11-2014, 19:15
No dobra a jak bys opisal jego wykonanie?

tomtytus
21-11-2014, 10:24
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl-web.dropbox.com/get/Photos/Sample%20Album/IMG_2526_Fotor.jpg?_subject_uid=150467550&w=AABBAk9_q148386WLtst-E7dwobtmkxo-V4N09f5FxCgmw)

Ja o wykonaniu swojego już pisałem - czekam na opinie innych.

Squier
21-11-2014, 11:55
Pochwalę się świeżym nabytkiem

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/seiko5sportautomaticwatchsrp553k1citytim-2.jpg
źródło (http://i1147.photobucket.com/albums/o543/miarczek/seiko-5-sport-automatic-watch-srp553k1-citytime86-1406-18-citytime867_zps73e782f9.jpg)

qualin
21-11-2014, 17:14
To ja tylko zapytam czy ten mój chinol to podróba czegoś czy autorska produkcja skośnookich ludzików w co wątpię :P

drdln
23-11-2014, 13:37
Co byście polecili do kwoty 1000-1500 zł jako zegarek do garnituru? W tej cenie to raczej automat, mile widziana biała tarcza i ładny, skórzany pasek.

Kurtz
23-11-2014, 16:56
Tissot Le Locle.
Moim zdaniem typowy garniturowiec, bardzo klasyczny. Automat. Ładny. Mechanizm z tego co się orientuję niespecjalny, ale w tej cenie nie będzie wiele lepiej. Za ok 1250 PLN można kupić podstawowe modele. Jest w różnych opcjach kolorystycznych.
http://www.tissot.ch/products/tissot-le-locle-automatic-gent/T41142333.html

Maro66.
24-11-2014, 00:12
jak dla mnie, to Carson powermatic 80

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/11/tissott0854071601300carsonautomaticpower-1.jpg
źródło (http://76.my/Malaysia/tissot-t085-407-16-013-00-carson-automatic-powermatic-80-white-roman-davis-1307-12-DAVIS@2.jpg)

kjakub
24-11-2014, 00:29
Co byście polecili do kwoty 1000-1500 zł jako zegarek do garnituru? W tej cenie to raczej automat, mile widziana biała tarcza i ładny, skórzany pasek.
Poszedł bym w Japonię, np. Orient Bambino (albo Symphony lub Union). Do tego spokojnie dokupisz sobie jeszcze fajny pasek :wink:

login_87
24-11-2014, 08:23
Może tissot visodate?

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.tissot.ch/imageslib/cache/2010/jpg/lightbox_TISSOT_VISODATE_T019_430_16_031_01_MT_jpg .png)

tomtytus
24-11-2014, 12:37
Ja nie miałem ale polecam markę Zeppelin: mi się bardzo podobają.

drdln
24-11-2014, 14:35
Dzięki za komentarze. Tissoty z rzymskimi cyframi faktycznie są bardzo ładne.
Co do Zeppelinów - co to za firma? Widzę, że się mocno cenią, choć faktycznie mają ładne projekty.

arecki
24-11-2014, 15:26
Zeppelin to niemieckie zegarki...na zywo juz nie robia takiego wrazenia (przynajmniej na mnie). Jakosc wykonania tez nie powala...one w ogole dla mnie takie dziadkowe sa....ale kto co lubi :-)

to musi byc automat? Bo w kwarcach wiekszy wybor masz w tei cenie...

drdln
24-11-2014, 16:31
to musi byc automat? Bo w kwarcach wiekszy wybor masz w tei cenie...
No właśnie zacząłem się nad tym zastanawiać. 1-1,5k to taka troszkę dziwna suma na automat. Za mało na ciekawsze modele, a dużo na podstawowe Seiko.

Przy okazji mam pytanie - czy mechanizm nie psuje się kiedy często się "rozładowuje"? Mam teraz jeden codzienny zegarek automatyczny, ale w przypadku dwóch automatów jeden na pewno często leżałby bez żadnego ruchu.

tomtytus
24-11-2014, 17:03
Nie jestem specjalistą, więc dla fachowców od mechaniki zegarkowej mój post może okazać się równie banalny co i Twój, ale ja chyba bardziej unikałbym codziennego noszenia automatu, żeby sprężyna nie chodziła ciągle na maksymalnym naciągu niż tego, że jeden z dwóch/kilku zegarków będzie skazany na postój raz lub kilka razy w tygodniu.

Teraz tak właśnie mam: na co dzień noszę automat ale mam rezerwę chodu więc jak się automatycznie nakręci "na maksa" to go zdejmuję na 1-2 dni i zakładam drugi zegarek - który zazwyczaj się "rozładowuje", kiedy noszę automat :)

drdln
24-11-2014, 17:36
To w takim razie jaki sens mają rotomaty? :)

Kurtz
24-11-2014, 18:51
Przy okazji mam pytanie - czy mechanizm nie psuje się kiedy często się "rozładowuje"? Mam teraz jeden codzienny zegarek automatyczny, ale w przypadku dwóch automatów jeden na pewno często leżałby bez żadnego ruchu.
W kwestiach tak technicznych, pytaj na http://zegarkiclub.pl/forum/.

Myślę, że dużo zależy od mechanizmu.


No właśnie zacząłem się nad tym zastanawiać. 1-1,5k to taka troszkę dziwna suma na automat. Za mało na ciekawsze modele, a dużo na podstawowe Seiko.
Co to znaczy ciekawsze modele? Dla mnie garniturowiec musi być z klasą, prosty. Są droższe i tańsze modele, ładniejsze i brzydsze, takie które nam się bardziej podobają i takie które podobają się mniej. Różnice mechaniczne w średniej/niskiej półce raczej nie są ogromne, patrząc po zastosowanych werkach.

kjakub
24-11-2014, 19:03
(...)ja chyba bardziej unikałbym codziennego noszenia automatu, żeby sprężyna nie chodziła ciągle na maksymalnym naciągu niż tego, że jeden z dwóch/kilku zegarków będzie skazany na postój raz lub kilka razy w tygodniu.
Dziwne masz pomysły. Czy Ty biegasz z zegarkiem, że jest bez przerwy nakręcony na maksimum? W nocy też chyba go nie nakręcasz. Poza tym są zegarki z 36 h rezerwą chodu, co w praktyce przekłada się na codzienne noszenie. Sporo ludzi nosi na co dzień takie woły robocze jakie robi Seiko, czy Orient i specjalnie nie słychać o jakichś problemach.



No właśnie zacząłem się nad tym zastanawiać. 1-1,5k to taka troszkę dziwna suma na automat. Za mało na ciekawsze modele, a dużo na podstawowe Seiko.
Właśnie w tej kwocie znajdziesz już całkiem fajnego Orienta, albo Seiko, na przykład: http://www.seiyajapan.com/collections/featured/products/s-sarb035 albo http://www.seiyajapan.com/collections/seiko/products/seiko-automatic-presage-sary055 i do tego pasek :razz:

mswilk
24-11-2014, 19:40
Właśnie w tej kwocie znajdziesz już całkiem fajnego Orienta, albo Seiko, na przykład: http://www.seiyajapan.com/collections/featured/products/s-sarb035 albo http://www.seiyajapan.com/collections/seiko/products/seiko-automatic-presage-sary055 i do tego pasek :razz:[/QUOTE]

Kupowałeś już tam coś ?
Pewnie Cena w PL = (podana kwota * kurs $) * 23% + 3zł

kjakub
24-11-2014, 20:18
Ja osobiście nie kupowałem, ale z tego co mi wiadomo, to sklep jest sprawdzony przez wiele osób - bez problemów powinieneś znaleźć na KMZiZ kogoś kto tam kupował. Niestety cło i VAT są nieuniknione, dlatego też podałem Ci modele, które powinny po wszystkim wyjść do maks. 1,5 kPLN.
Mnie niestety na razie ograniczają fundusze (mam tylko Seiko 5 Sports), ale jak będę mógł sobie na to pozwolić, to marzy mi się SARB017 (którego kupował bym właśnie u nich) :-) ...choć Cocktail Time też jest fajny... zresztą w ogóle większość modeli na rynek japoński jest świetna.

robin102
24-11-2014, 20:31
Kupowałem u SEJA ze 3 razy :) spoko sklep i świetny kontakt. Co ważne to aby miejsce dostawy miało ten sam adres co w dany personalnych na koncie PayPal, no chyba, że inaczej się płaci.
ps.
Zegarki mechaniczne najlepiej nosić na okrągło 24 godziny na dobę i nie grozi im za mocne nakręcenie sprężyny od machania rękoma :) Mialem zegarki ze wskaźnikiem rezerwy chodu.

tomtytus
24-11-2014, 22:00
Dziwne masz pomysły. Czy Ty biegasz z zegarkiem, że jest bez przerwy nakręcony na maksimum? W nocy też chyba go nie nakręcasz. Poza tym są zegarki z 36 h rezerwą chodu, co w praktyce przekłada się na codzienne noszenie.

Nie biegam - podczas aktywności fizycznych zdejmuję.
Nie wiem, czy masz automat, ale mój w ciągu 8godzinnego dnia pracy przy biurku spokojnie nakręca się 8-10 godzin. Jak po pracy pójdę na zakupy/spacer/piwo, dochodzi spokojnie kolejne 8-10. Gdybym nosił od rana do wieczora albo pracował w ruchu, mam 15-20godzin. W takiej sytuacji po 3 (w najgorszym przypadku 4) dniach zegarek chodzi na maksymalnym naciągu, oczywiście jak wspomniałeś w nocy nie nakręcam ale następnego dnia po południu znowu jest max.

Ale to tylko moje obserwacje - możesz mieć inaczej :)

mswilk
24-11-2014, 22:08
Ludzie, wystarczy kupić prosty rotomat za ~100zł i po kłopocie.

robin102
24-11-2014, 23:40
Obserwując wskaźniki naciągu na moich zegarkach ktore miałem mimo aktywnego dość życia nigdy nie byly "naładowane" na max poza tym tam jest ogranicznik więc nie ma się o co martwić. Zegarem automatyczny lepiej pracuje przy wyższym nakręceniu niż przy niedokręceniu, po prostu mniej spieszy jeśli spieszy.
Jakieś wydumane problemy Was trapią :)

tomtytus
24-11-2014, 23:43
No to na rozluźnienie, niech ktoś pokaże jakiś nowy nabytek :-)

wuel
25-11-2014, 09:18
Co byście polecili do kwoty 1000-1500 zł jako zegarek do garnituru? W tej cenie to raczej automat, mile widziana biała tarcza i ładny, skórzany pasek.


to musi byc automat? Bo w kwarcach wiekszy wybor masz w tei cenie...

No właśnie, może ktoś wyjaśnić skąd takie tu parcie na zegarki mechaniczne? Czemu tylko automaty darzycie estymą? Tylko nie mówcie o rzekomej duszy takiego werku - przecież to bajdurzenia, jak o plastyce Canona.
W zegarkach z mechanizmem kwarcowym, w podobnej kwocie, znajdziesz nieporównanie większy wybór ciekawych projektów kopert i tarcz. Przeważnie będą wykonane z lepszych materiałów i lepiej wyposażone (np. szafirowe szkiełko, czy fajny pasek), że nie wspomnę o zwykłej dokładności chodu. Mając kilka zegarków kwarcowych nie zawracasz sobie głowy nakręcaniem, ustawianiem, rotomatami. No chyba, że ktoś zegarkiem chce leczyć jakieś kompleksy.
Rozglądnij się za innymi producentami niż japońscy i szwajcarscy. Włosi mają ładne projekty (popatrz np. na marki Locman i Lorenz). Fajne, mimo że tanie, są duńskie Skageny.
Bobuszuj na e-Bayu. Parę ładnych zegarków kupiłem z zagranicy - nigdy nie było problemów z naszymi celnikami.

kiemlo
25-11-2014, 10:40
No to na rozluźnienie, niech ktoś pokaże jakiś nowy nabytek :-)

Nowy sprzed miesiąca :-)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.ez.pl/~keplicz/knives/DSC01548.jpg)

arecki
25-11-2014, 12:40
Fajny ten citek

robin102
25-11-2014, 12:49
Wilk napisał: "Ludzie, wystarczy kupić prosty rotomat za ~100zł i po kłopocie"
Eeeeeee tam wystarczy mieć jak normalny człowiek jeden zegarek i po kłopocie :D
;)

@ Wuel nie lubimy kwarcowników na bakterie, bo im wskazówki sekundnika chodzą na opak :P
no poza genialną Bulovą

tomtytus
25-11-2014, 12:52
Jak na opak, dobrze chodzą: zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara :)

stachmuszel
25-11-2014, 12:53
Robin, bo kwarce to nie zegarki ;-) To bezduszne urządzenia na prąd, pełne jakichś kwarcy, liczników, dzielników, driverów i wyświetlaczy ;-)

arecki
25-11-2014, 13:23
Ale kwarca wyjmunesz po miesiacu z pudelka, zakladasz na lape i w droge ;) kazdy ma swoje plusy i minusy...zeby nie bylo mam automaty i kwarce...a ostatnio mnie wlasnie na kwarce wzielo...

robin102
25-11-2014, 13:25
żywych i zdychających bakterii :) a mechaniczne automaty to tak jak w reklamie z dawnych (lata70) czasów firmy SEIKO którą widuje na plakacie u zegarmistrza
" jeśli przestałem chodzić to sprawdź czy nie odszedłeś "
;)

ale Bulovę kwarcową bym przytuli do garniaka, tam sekundnik płynie i płynie, coś raptem 200-300 $ kosztuje tylko ;)

konopia
25-11-2014, 20:07
Potrzebuje porady odnośnie zegarka na prezent. Zastanawiałem się czy zapytać tutaj czy w wątku o bajkach (rowerach).
Ma to być jakieś elektroniczne cacko (Garmin, Polar?) dla faceta, 50 lat. On biega i ćwiczy na siłowni, chodzi o to by zegarek coś mu tam wyliczał i pokazywał, pomagał w trenowaniu. No i przy okazji pokazywał godzinę.

Na co zwracać uwagę, jakie funkcje są potrzebne do biegania i na siłownię?
Możecie poradzić jakieś konkretne modele?

Kurtz
25-11-2014, 20:57
To już chyba bardziej pasuje w wątkach sportowo/sprzętowych. Nie widziałem zegarka mechanicznego z pomiarem tętna i kalorii. ;)
Zacznij od podania budżetu. Niemniej jednak, forum sportowe jest chyba lepszym miejsce na tego typu pytanie.

wuel
26-11-2014, 08:28
Do biegania mam Timexa T5K254 (https://www.google.pl/#q=timex+T5K254). Nie ma pulsometru ani GPSu. Jest za to fajny bajer dla biegających na stadionie - daje się znać zegarkowi o kolejnym okrążeniu puknięciem w zegarek, bez potrzeby celowania w konkretny przycisk. Zlicza czasy, wylicza średnie i jakieś tam inne historie.

maki
26-11-2014, 18:42
Potrzebuje porady odnośnie zegarka na prezent. Zastanawiałem się czy zapytać tutaj czy w wątku o bajkach (rowerach).
Ma to być jakieś elektroniczne cacko (Garmin, Polar?) dla faceta, 50 lat. On biega i ćwiczy na siłowni, chodzi o to by zegarek coś mu tam wyliczał i pokazywał, pomagał w trenowaniu. No i przy okazji pokazywał godzinę.

Na co zwracać uwagę, jakie funkcje są potrzebne do biegania i na siłownię?
Możecie poradzić jakieś konkretne modele?

Tu się nie dowiesz z sensem.
Lepiej:
http://www.bieganie.pl/forum/viewforum.php?f=40
Pozdr

erro
26-11-2014, 19:01
Tutaj ja mogę się trochę wypowiedzieć bo mam najprostszy model Garmina - Forerunner 110 z pulsometrem HRM3 premium.

Wydaje mi się że na siłowni byłby trochę zbędny przez brak pomiaru dystansu, natomiast jeśli czyjąś podstawową aktywnością jest bieganie na powietrzu to jest git. Zlicza dystans, gps jest całkiem dokładny (nie ścina przez rzeki, nie zapisuje lokacji 200m dalej, nie ma chwilowych strzałów gdzieś daleko), mierzy czas, okrążenia i pokazuje puls z czujnika.

Na plus jest to że często używam go jako normalnego zegarka, na minus to że naraz pokazuje dystans, prędkość/tempo i tętno ALBO łączny czas. No ale za brak tej wady trzeba zapłacić x3.
Uwolnił mnie od konieczności (chyba że ktoś nie lubi motywatorów w postaci endomondo) biegania z telefonem.

konopia
28-11-2014, 19:47
Dzięki za pomoc, zaraz przejrzę linki i zobaczę jak to jest z Forerunner 110 + HRM3 premium.

gALL
30-11-2014, 10:19
Na szybko z ostatniego tygodnia, zrobione komorczakiem.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotogalleria.info/pub/watch/m20-02.jpg)

tomtytus
30-11-2014, 18:58
Fajny jest bez dwóch zdań! :)

Squier
30-11-2014, 19:04
Na szybko z ostatniego tygodnia, zrobione komorczakiem.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotogalleria.info/pub/watch/m20-02.jpg)

Ja mam pytanie, czy słychać wachnik w tym modelu?

Olsza
30-11-2014, 23:13
W końcu pojawiły się w sklepach i nareszcie jest u mnie! :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/30832071/nikoniarze/orient.jpg)

gALL
01-12-2014, 12:41
Ja mam pytanie, czy słychać wachnik w tym modelu?

Reki nie urywa :) Przy permanentnym szumie klimy w biurze nie slychac go ale jest glosniejszy niz RWD-6.

qualin
01-12-2014, 18:08
Wskrzeszenie polskiej marki: http://zegarkiblonie.com/

gALL
01-12-2014, 18:27
Z cena troche poszaleli - 1670 PLN

Kurtz
01-12-2014, 18:49
Nie podoba mi się wykończenie werka, wachnika. Mogli się bardziej postarać w tej cenie.

tomtytus
01-12-2014, 21:22
Nie trafia w moje gusta, ale samej inicjatywie kibicuję mocno!

arecki
01-12-2014, 23:21
u mnie monopolista ostatnio....


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

lukrobax
02-12-2014, 00:25
Z cena troche poszaleli - 1670 PLN
To prawda.
gdyby cena była bliżej 1200 to rozważył bym go jako alternatywę dla zakupu G.Gerlach Jastrząb (nie żeby te zegarki były do siebie podobne, poprostu chcę jakiś niebanalny i niepowtarzalny "made in Poland") ale 1700 to nie zapłacę...
Za tyle to niedawno można było kupić Certine DS1 na ETA 2824-2...

tomtytus
02-12-2014, 10:52
A tutaj artykuł:

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/blonie-reaktywacja/fmhlh

krispike
02-12-2014, 11:23
To i ja się pochwalę swoim Mako...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/60ac0374742e.jpg.html)

emet_b
02-12-2014, 13:28
Byłem przekonany, że już się wyleczyłem...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/ejykux-1.jpg
źródło (http://i62.tinypic.com/ejykux.jpg)

I jeszcze promocja na Navigatora się zapowiada ;/

gALL
02-12-2014, 14:30
Z calym szacunkiem dla tych od Blonia to juz lekkie przegiecie:

Z ich strony:
"Pomysł na reaktywację marki Błonie zrodził się z wielkiej pasji do zegarków, zamiłowania do polskich marek oraz chęci stworzenia własnego produktu."

Za Onetem:
"Choć ich współczesna wersja montowana jest w Hongkongu, a nie jak dawniej w podwarszawskiej miejscowości [...]"

Jezli juz taka cena oczekiwalem malej manufaktury, pasjonatow w kraju a nie firmy handlowej.

Kurtz
02-12-2014, 16:23
Cena nie jest super wysoka, jak na zegarek automatyczny. Przy małej manufakturze spodziewałbym się cen sporo wyższych.
Niemniej jednak, patrząc jak wygląda mechanizm w Le Locle, w tej cenie oczekiwałbym więcej.

gALL
02-12-2014, 16:44
Porownaj z cenami Gerlacha czy Xicorra. Cena Blonia jest sporo wyzsza, tylko nie wyjezdzaj, ze tamci stosuja Seagulla wiec chinska tandete. Za cene duzo wyzsza dostaniesz Copernicusa czy Polore na ETA.

Kurtz
02-12-2014, 16:54
Dla mnie w tej cenie werk nie ma aż takiego znaczenia - bardziej liczy się wykończenie i wykonanie ( biorąc pod uwagę ceny werków ). Uważam, że cena tego zegarka jest wysoka, ale nie rażąco wysoka. Jeżeli jest lepiej wykonany od gerlacha, to taka cena jest do przeżycia, o ile zegarek się komuś podoba.

Władca Pixeli
02-12-2014, 20:57
Cena nie jest super wysoka, jak na zegarek automatyczny. Przy małej manufakturze spodziewałbym się cen sporo wyższych.
Niemniej jednak, patrząc jak wygląda mechanizm w Le Locle, w tej cenie oczekiwałbym więcej.
"Sprzedaj krowę, sprzedaj konie, kup zegarek marki Błonie" :mrgreen:

pil74
02-12-2014, 21:34
Do mnie też te Błonie nie przemawia. Jak dla mnie zbyt prosty, że aż nudny. Cena też mocno średnia.
Poza marketingiem i dystrybucją to chyba wiele z Polską nie ma wspólnego.

gALL
03-12-2014, 13:18
Nowe Blonie wyglada zbyt podobnie do zegarkow marki Ruhla (Bauhaus) czy innych jak Panzera Breuer.

PiterM
03-12-2014, 16:55
Do mnie też te Błonie nie przemawia. Jak dla mnie zbyt prosty, że aż nudny. Cena też mocno średnia.
Cena nie jest mocno średnia, tylko mocno za wysoka za to coś. Natomiast kompletnie do mnie nie przemawia podział tarczy... kto wie jak tam się liczy minuty? Jestem ciekaw ile osób się zdziwi jak pierwszy raz założy zegarek a ktoś spyta o godzinę. Ciekawy jest także "Autorski wahnik w polskich barwach narodowych"... yyy... rozumiem, że zdjęcie przedstawia wersję na rynek holenderski? Czy aż tak mam rozkalibrowany ekran? ;)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/ZEGAREK_foto2_pod_danymi_tech-1.png
źródło (http://blonie.kerris.pl/wp-content/uploads/2014/11/ZEGAREK_foto2_pod_danymi_tech.png)

gALL
03-12-2014, 17:33
Cos im sie kolory walnely przy konwersji z CIELUV na RAL :D

A minuty liczy sie co 5/3, 1.66(6) minuty na dzialke :D albo 1min 40sek

kjakub
03-12-2014, 19:16
Przypomina mi to poljota de luxe. Wahnik wygląda tak, jakby był pociągnięty minią, żeby nie zardzewiał.
Dodatkowo wykończenie mechanizmu jest tragiczne... :? Już zwykłe Seiko 5 ma lepiej wykończony werk.

PiterM
03-12-2014, 19:34
Szykuje się smrodliwa sprawa zdaje się... w Klubie Miłośników Zegarów i Zegarków znaleźli u nich na www sporo "zapożyczeń" opisowych i fotograficznych n/t zegarków Błonie. Niestety bez wiedzy i licencji autorów tych opracowań. Łącznie z przekopiowanymi z tych materiałów błędami! Lol!

Kurtz
03-12-2014, 20:08
@PiterM
Podaj link

Ja niestety muszę się zgodzić z głosem ( na innym forum ), że to kilku PRowców chce zrobić kasę na sentymencie do marki czy Polskich wyrobów.
1. Wachnik brzydki i do tego "mało Polski"
2. Wykończenie mechanizmu kiepskie
3. Stylistyka... to kwestia gustu, ale moim zdaniem wtórna i mocno niezdecydowana.
4. Podziałki na tarczy.
5. Cena

PiterM
03-12-2014, 20:19
Podaj link
Od postu #68 i dalej: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/113655-nowe-błonie/page-4

Kurtz
03-12-2014, 20:26
Myślałem, że gdzieś jeszcze poruszyli ten temat ( bo ten na forum przeczytałem ).
Czerpią z "polskich" tradycji do "kombinowania" własności intelektualnej z innych stron. Oczywiście "polskich" ironicznie.

Po tym wszystkim 10x bardziej wolę swojego "okplepanego", "mainstreamowego", znajdowanego na co drugiej ręce w korpo ( bzdura, kumpel pracuje w korpo i żadnego nie widział :P ) Le Locle...

PiterM
03-12-2014, 20:35
Le Locle to klasyka garniturowa właśnie w tej grupie cenowej i deal kosmicznie lepszy niż to "wskrzeszone" Błonie...

gALL
03-12-2014, 21:36
Wsadzilismy kij w mrowisko? Nie jestem purysta ale wycieranie sobie gęby przymiotnikiem "polskie" wnerwia mnie, kiedy za tym nie idzie nic poza wygorowanymi oczekiwanym zyskami. Nie jestem też super kolekcjonerem I znawca zegarków. Mam 3 z czego dwa z polskim rodowodem, bo zaprojektowanymi przez pasjonatów. Podobają się mi I jestem dumny jak ktoś pyta co to za zegarek I gdzie można taki kupić. Zawsze mówię, że to polski wyrób I ciesze się, że podoba się w świecie. Ale tego pseudo-polskiego Błonia na rękę nie wloze. Ale widać naiwnych mają już prawie 500, bo pierwsza seria wyprzedana.

eristoff
05-12-2014, 14:05
Panowie pytam Was jako fachowców, czy warto za 350 zł kupić taki zegarek? Znajomy ma w lombardzie.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://photos-4.dropbox.com/t/1/AAAcRTS_u14AFpEGGLzSmM3PeiC-Pqj1aN2JGwjrWMMNEA/12/123725567/jpeg/32x32/3/_/1/2/2014-12-05%2012.33.06.jpg/hPvUOBC5e9U8QoZQHEyK06ThTuAhMqJr4v6xN5d8-tc?size=1280x960)

gALL
05-12-2014, 17:09
nie widac zdjecia

maki
05-12-2014, 17:13
To i ja się pochwalę swoim Mako...

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://naforum.zapodaj.net/60ac0374742e.jpg.html)


W końcu pojawiły się w sklepach i nareszcie jest u mnie! :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/30832071/nikoniarze/orient.jpg)

O ja cie, widze że tu klub Mako możemy zakładać:-)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/04/p955041275-1.jpg
źródło (http://maki.zenfolio.com/img/s12/v182/p955041275.jpg)

stachmuszel
05-12-2014, 20:12
Bo to fajny zegarek za przyzwoite pieniądze. Wiem, bo tez mam :-)

eristoff
05-12-2014, 21:11
Teraz powinno być widać zdjęcie:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://01.home.pl/zdjecia/06.jpg)

Już znalazłem ile to kosztuje:

http://www.accurist.co.uk/mens/mens-bracelet-watch-mb929b.html

I chyba jak za 1/3 ceny to się opłaca

gALL
05-12-2014, 23:40
Jak podoba się Tobie to bierz, ale osobiście wolałbym Citizen Red Arrows.

qualin
06-12-2014, 18:40
Wywiad z producentami zegarka Blonie: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wznowili-produkcje-zegarkow-Blonie-Konkurujemy-sentymentem-7226698.html

gALL
09-12-2014, 01:04
RWD-6 na zywo


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://fotogalleria.info/pub/watch/rwd-6.jpg)

tomtytus
09-12-2014, 09:48
W środku też chińczyk ale wygląda po ludzku w porównaniu z nowym Błonie.

emet_b
11-12-2014, 10:13
rodzinka się powiększyła :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/33oi2hh-1.jpg
źródło (http://i62.tinypic.com/33oi2hh.jpg)

Maro66.
11-12-2014, 10:31
Zapomniałem się pochwalić :D

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/15989078462_3fe5aeabd2_b-2.jpg
źródło (https://farm9.staticflickr.com/8612/15989078462_3fe5aeabd2_b.jpg)

gALL
19-12-2014, 10:20
Mikołaj w tym roku nie wykazuje się, ale czeka mnie wyjazd do Kraju Kwitnącej Wiśni. W związku z tym, tak sobie pomyślałem, aby przytargac jakiegoś sikora "Made in Japan". Na razie rozglądać się tu I tam tworząc mini listę rankingowa. Na pierwszym miejscu jest Seiko Aplinist I długo, długo nic. Może macie jakieś ciekawe propozycje?

Maro66.
19-12-2014, 10:33
Seiko Marine Master

Albo jakiś Citizen z linii Sygnature.

wuel
19-12-2014, 12:32
Jakiegoś Spring Drive'a Seiko :)

gALL
19-12-2014, 12:57
Grand Seiko ladne ale cena powala :)

velaskez
25-12-2014, 00:07
Ja może nie na rękę...ale dostałem od dziadunia 100 letnią Doxę na chodzie. Ponoć srebrna. Ktoś się zna i wie jaka jest jej wartość? Albo przybliży więcej wiadomości o zegarku? Po szperaniu w internetach strzelam, że między 1.5-2k PLN. Nie zamierzam sprzedawać, będzie dumnie chodzić drugie sto lat :D


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/jkkug8-2.jpg
źródło (http://oi62.tinypic.com/jkkug8.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/2pr8z6b-2.jpg
źródło (http://oi62.tinypic.com/2pr8z6b.jpg)

kjakub
25-12-2014, 02:28
Jesteś w stanie pokazać werk? :wink:

velaskez
25-12-2014, 17:47
Jesteś w stanie pokazać werk? :wink:

Pewno.
Po otwarciu pierwszej pokrywy.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/2wme802-2.jpg
źródło (http://oi59.tinypic.com/2wme802.jpg)
I drugiej.

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/316xnph-2.jpg
źródło (http://oi58.tinypic.com/316xnph.jpg)

Zolty
26-12-2014, 06:14
Pytanie od czasomierzowego abnegata - 13 letni Atlantic Sea-costam ostatnio mocno sie rozwszczelnil (do tego stopnia ze zbieralem wskazowki z betonu ;-( ), w zwiazku z czym szukam zegarka dla starszego pana (l.45). Szukam czegos uniwersalnego - w garniturze nie wystepuje zbyt czesto (ostatnio jakies 2 lata temu), ze sportow uprawiam tylko palenie papierosow na czas. Musi byc wodoszczelny i w miare odporny na drobne pukniecia. Automat, sprezyna raczej odpadaja - jakis kwarc, eko-drive itp. Nie lubie przeladowanych tarcz (czyli duzej ilosci tych mini cyferblatow), ale lubie wyraznie zaznaczone godziny i minuty. Marzeniem jest BREITLING NAVITIMER A2432212/B726/442X, tyle ze budzet jakies 9 razy mniejszy..... powiedzmy ok 3 kPLN. Myslalem nad Citizenem Promaster (poor men's Navitimer ;) )- acz nie wiem czy to cos warte. Polecilibyscie cos co nie rozpadloby sie po roku i pokazywalo czas?

Tak w ogole to Wesolych Swiat.

Kurtz
26-12-2014, 06:26
A ten Breitling nie jest przeładowany? O.o

Jak ma być w miarę wytrzymały i prosty, to może diver? Longines HydroConquest powinien się zmieścić w ok 3k PLN ( kwarc ) bądź 4k PLN ( automat ).

Zolty
26-12-2014, 19:33
Chodzilo mi o Navitimera w wersji bez tych malych tarczy.... Niestety nie bylo takich nieprzeladowanych cena ;)

Czornyj
26-12-2014, 21:09
Chodzilo mi o Navitimera w wersji bez tych malych tarczy.... Niestety nie bylo takich nieprzeladowanych cena ;)

Nie widziałem Navitimera bez "tych małych tarczy"...

Squier
26-12-2014, 21:48
Navitimer quartz... http://s202.photobucket.com/user/getawatchforums/media/breitling-navitimer-quartz-S.jpg.html

Zolty
26-12-2014, 23:06
Mea Culpa - rzeczywscie sa, na szczescie w tym samym kolorze co reszta cyferblatu. Jest mi wstyd...

Czornyj
26-12-2014, 23:58
Obczaj piloty Seiko, najbliżej jest chyba SNAB71P1 ;)

stachmuszel
27-12-2014, 09:01
Kurcza felek panowie! Podobają się Wam takie "upszczone" zegarki, z pierdylion informacji na cyferblacie, z których chyba nigdy nie skorzystacie?

konopia
27-12-2014, 10:58
Nie, już się nie podobają, jakoś juz mam dosyć tych wszystkich dodatkowych tarcz, wskazówek itp...
Nie ma jak to jakiś minimalistyczny diver czy pilot. Najlepeij o dużym kontraście wskazówek do tarczy by łatwo odczytać godzinę mozna było.

Mam pomysł na taniego "kwarca" do garnituru: TW Steel slimline

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/twsteelslimlinecollection02-2.jpg
źródło (http://www.marienela.net/wp-content/uploads/2014/10/tw-steel-slimline-collection-02.jpg)

kjakub
27-12-2014, 21:23
velaskez: Wygląda to to naprawdę nieźle, ale poza tym, że nie wygląda to na oczywistą dłubankę, niestety Ci nie pomogę. Spróbuj zapytać się na forum KMZiZ, a na pewno ktoś Ci doradzi.

Zolty: A co byś powiedział na takie Seiko SARG001, albo SARG005? Z doświadczenia z moją sportową "piątką", mogę powiedzieć, że automaty od Seiko to świetne werki - wszelakie "puknięcia" (kilka razy zdarzyło mi się przywalić zegarkiem w futrynę od drzwi, że aż się bałem, czy szkiełko przeżyło) nie robią na nim wrażenia i nie mogę narzekać na dokładność. Modele, które wymieniłem mają jeszcze lepszy mechanizm :p

Zolty
28-12-2014, 03:41
>kjakub: niestety wolalbym kwarca (wiem - noszenie kwarca to jak sluchanie mp3 dla audiofila ;) ). Seiko 5 - jako mlody czlowiek dostalem takowego od ojca i ( nie moge narzekac) sprawowal sie zacnie. SARG005 bardzo mi sie widzi - wlasnie cos takiego chodzi mi po glowie.

mswilk
29-12-2014, 12:28
Właśnie przypłynął :)
Sporo nauki przede mną, żeby go ujarzmić ;)



https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://dl.dropboxusercontent.com/u/31466152/2014-12-29%2010.54.06_HDR2.jpg)

Dyziek
29-12-2014, 16:14
Marcin co to za cudak:)? Wydaje się że G-SHOCK GULFMASTER RADIO CONTROLLED :)?

mswilk
29-12-2014, 16:18
Marcin co to za cudak:)? Wydaje się że G-SHOCK GULFMASTER RADIO CONTROLLED :)?

Tak, to Gulfmaster GWN1000B-1B :)

Dyziek
29-12-2014, 16:22
Jak już go ogarniesz napisz małą relację:) Widziałem go ostatnio w sklepiku, cena poszła lekko w dół ;)

mswilk
29-12-2014, 16:26
Jak już go ogarniesz napisz małą relację:) Widziałem go ostatnio w sklepiku, cena poszła lekko w dół ;)

Ogarnąłem, dzięki temu filmikowi (https://www.youtube.com/watch?v=2nHZ-e1aO7k&list=FL_mXv3s5zvovdxNbV5dL7EQ&index=1) ;)
Na mojej wątłej łapie wygląda komicznie, ale co tam.
Pozbyłem się Casio Pro Trek PRW-5100-1ER to trzeba było czymś zastąpić.
Ach to moje ADHD ;)

loki_p
30-12-2014, 18:03
Ma ktoś Jastrzębia od Gerlacha?
Nadaje się to jako zegarek do codziennego noszenia?


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://gerlach.org.pl/pliki/67_n_p50sb_01.jpg)

Kurtz
30-12-2014, 18:13
Przymierzałem RWD, Luxsport i navigatora w Warszawie w złotych k... tarasach i zegarki miały kilka wspólnych wad - po pierwsze, za wysokie i trochę za ciężkie jak na swój wygląd ( tak, wiem, automat i tani mechanizm ). Po drugie, przez swój ciężar, jeżeli zegarek nie jest mocno zapięty, to koronka jest za ostra i nieprzyjemnie uciska w dłoń - przy upadku, czy gwałtownych ruchach może po prostu skaleczyć. Mi to nie odpowiada. Miałem na reku cięższe zegarki ( na bransolecie ) i nosiło mi się je wygodniej - możliwe, że przez równiejsze rozłożenie masy i lepszą koronkę.

mswilk
30-12-2014, 18:15
Poza tym rotor nieprzyjemnie hałasuje w tym mechaniźmie...

loki_p
30-12-2014, 21:13
Ehh. Zniechęcacie :)
Znajde w tej cenie jakiś automat ze szafirowym szkłem w podobnym stylu? Tarcza niekoniecznie musi być ciemna.

Kurtz
30-12-2014, 21:27
Widzisz, tez mi się bardzo ten zegarek podoba - gdybym miał więcej kasy, kupiłbym go na półkę, żeby oko cieszył. Niestety do noszenia chyba się nie nadaje.
Zawsze możesz zamówić i odesłać jak nie podpasuje...
W podobnym stylu nie znam nic innego, w takiej cenie. Jak ktoś zna to też chętnie zobaczę :)

loki_p
30-12-2014, 21:38
No właśnie cholernie mi się podoba. A takie odsysanie nie jest fajne.
Znalazłem takiego pilota http://www.sizzlinwatches.com/proddetail.php?prod=ticino_pilot_watch_type_b
Ten trochę droższy ale za to nakręcany http://steinhart-zegarki.pl/mobile/pl/p/NAV-B-UHR-B-Type-44mm/30
Lub Geckota https://www.watchgecko.com/geckota-k1-v13-b-type-stainless-steel.php
Orient w innym stylu ale z szafirem http://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-traditional-style-fez09004w0
A może znacie jakiś fajny sikor z motywami astro lub chociaż z fazami Księżyca?

sorevell
30-12-2014, 21:47
Ma ktoś Jastrzębia od Gerlacha?
Nadaje się to jako zegarek do codziennego noszenia?

Ja co prawda Jastrzębia nie mam, za to niedawno kupiłem P.24 - ta sama koperta.


Przymierzałem RWD, Luxsport i navigatora w Warszawie w złotych k... tarasach i zegarki miały kilka wspólnych wad - po pierwsze, za wysokie i trochę za ciężkie jak na swój wygląd ( tak, wiem, automat i tani mechanizm ). Po drugie, przez swój ciężar, jeżeli zegarek nie jest mocno zapięty, to koronka jest za ostra i nieprzyjemnie uciska w dłoń - przy upadku, czy gwałtownych ruchach może po prostu skaleczyć. Mi to nie odpowiada. Miałem na reku cięższe zegarki ( na bransolecie ) i nosiło mi się je wygodniej - możliwe, że przez równiejsze rozłożenie masy i lepszą koronkę.


Poza tym rotor nieprzyjemnie hałasuje w tym mechaniźmie...


Ehh. Zniechęcacie :)
Znajde w tej cenie jakiś automat ze szafirowym szkłem w podobnym stylu? Tarcza niekoniecznie musi być ciemna.


Widzisz, tez mi się bardzo ten zegarek podoba - gdybym miał więcej kasy, kupiłbym go na półkę, żeby oko cieszył. Niestety do noszenia chyba się nie nadaje.
Zawsze możesz zamówić i odesłać jak nie podpasuje...
W podobnym stylu nie znam nic innego, w takiej cenie. Jak ktoś zna to też chętnie zobaczę :)

Na początku chciałem zaznaczyć, że wielkim kolekcjonerem zegarków nie jestem - ot, potrzebowałem czegoś na co dzień, trafiłem na Gerlacha - spodobał się P.24, ciągu dalszego można się domyślić.

A teraz odnosząc się do tego, co napisano powyżej:
- owszem, zegarek jest dosyć ciężki i gruby, ale czy za ciężki i za gruby - mi odpowiada, koledze Kurtz nie - ot subiektywna opinia, najlepiej sprawdzić osobiście;
- koronkę czuję tylko w momencie, gdy bardzo mocno odegnę dłoń w nadgarstku do góry, aczkolwiek nie wyobrażam sobie, abym mógł się nią skaleczyć;
- ja przesiadłem się z zegarka na bransolecie na P.24 na pasku - tej zmiany obawiałem się chyba najbardziej przy podejmowaniu decyzji o zakupie z powodu przywiązania do latającego w okolicach nadgarstka kawałka metalu; jednak, jak się okazuje po dwóch tygodniach noszenia nowego nabytku, nie było czym się martwić;
- rotor nieprzyjemnie hałasuje - trudno się nie zgodzić, dźwięk jest taki, jakby szurał o dekiel, ale tylko gdy się wprawi w ruch rotor trzymając zegarek dość blisko ucha, bo w czasie normalnego użytkowania żadnych dziwnych dźwięków nie słyszałem; za to sam chód jest dosyć cichy, a porównywałem z konkurencją sporo droższą.

Jeżeli chodzi o inne szczegóły, to:
- Jastrząb, o którego pytano, jest na szczęście pozbawiony napisu "rotor system" na tarczy; rozumiem potrzebę wkomponowania w tarczę P.24 czerwonego akcentu, ale można było napisać coś innego, chociaż "automatic", bądź coś po polsku (w końcu "made in poland" na tarczy jest...);
- mój zegarek został dostarczony w drewnianej skrzynce (ładnej), wypchanej trocinami (nieładnymi), oczywiście opakowany jeszcze w jakąś folię, czy coś podobnego; poza zegarkiem w skrzynce znalazł się przyrząd do zmieniania pasków oraz szmatka z mikrofibry;
- po dwóch tygodniach działania zegarka cofnąłem go w sumie o jakieś dwie minuty, co jak najbardziej mieści się w ramach dokładności podawanej przez producenta (-20/+55s na dobę oidp);
- luma jest równo rozłożona na wskazówkach i indeksach, świeci bardzo ładnie, ale bardzo krótko;
- na koronce jest wygrawerowane logo firmy, a do transportu naklejona jest na nią niebieska cienka samoprzylepna folia; po dziesięciu minutach wydłubywania tejże folii z zakamarków graweru... ta folia to nie był najlepszy pomysł;
- stosunek jakości produktu do ceny uważam za dobry; ogólnie rzecz ujmując, jestem zadowolony z zakupu i sądzę, nawet wiedząc o tym, co przeczytacie poniżej, że gdybym miał jeszcze raz wybrać i kupić automat za ok. 1kPLN - kupiłbym P.24;
- panowie z Fundacji prezentują dość specyficzne podejście do klienta; na maila wysłanego przed zakupem, w piątek wieczorem odpowiadają w 20 minut; zamówienie następnego dnia (sobota); zegarek przychodzi niespodziewanie we środę, bez jakiejkolwiek zmiany statusu w sklepie internetowym, bez żadnego powiadomienia o wysyłce na maila... i bez jakiegokolwiek dowodu zakupu i bez dodatkowego, zamówionego razem z zegarkiem paska, więc kolejny mail; po ponad 24 godzinach (czwartek) na skrzynce pojawia się elektronicznie wygenerowana faktura (nie jestem przekonany czy cokolwiek warta - mogę wystawić taką samą przy pomocy excela) oraz mail z prośbą o potwierdzenie, czy faktura dotarła - o brakującym pasku ani słowa, więc kolejny mail (pasek + prośba o fakturę papierową); ok. tygodnia po ostatnim mailu listonosz dostarcza list, a w nim brakujący pasek (czarny) oraz gratis (i tu się panowie zachowali) drugi pasek standardowy (zielony) oraz coś w rodzaju pokrowca z mikrofibry - coś jak na okulary; faktury do tej pory nie dostałem :)

Reasumując ten przydługi wywód, wbrew podejrzeniom kolegi Kurtz zegarek nadaje się do noszenia, nawet na codzień (oceniam oczywiście P.24, ale jak zaznaczyłem na początku Jastrząb jest gabarytowo identyczny).
Jednak, podobnie jak Kurtz polecam kupienie na próbę i ew. zwrot.

I na koniec kilka zdjęć. Przepraszam za jakość - chciałem pokazać jak mniej więcej zegarek wygląda, ale z braku czasu foty robiłem kompaktem w czasie gotowania obiadokolacji :P


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/21edn44-1.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/21edn44.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/2cgcubt-1.jpg
źródło (http://i61.tinypic.com/2cgcubt.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/2j4vs52-1.jpg
źródło (http://i59.tinypic.com/2j4vs52.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/12/w8vrt5-1.jpg
źródło (http://i60.tinypic.com/w8vrt5.jpg)

Kurtz
30-12-2014, 21:58
Dzięki za fajny opis zegarka!

Oczywiście, moja opinia jest całkowicie subiektywna - w końcu ciężko/lekko jest relatywne :)
Na co dzień noszę Certina DS Powermatic 80 - zegarek sporo lżejszy od zegarków Gerlach, ale też mniejszy, z delikatniejszą koronką. To na pewno ma wpływ na mój odbiór tych zegarków. Ja je skreśliłem na ten moment. Jak pochodzę z cięższym zegarkiem na ręce ( w planach diver ), to może przemyślę sprawę raz jeszcze.

Jeżeli komuś nie przeszkadza ciężar, koronka, etc, etc, to to jest bardzo fajny zegarek, w swojej cenie :)

loki_p
30-12-2014, 22:11
Sorevell wielkie dzięki za obszerny opis. Dopiero teraz mam mętlik w głowie. Co do specyficznego podejścia do klientów chłopaków z fundacji to już się trochę o tym naczytałem. Zresztą sam wysłałem maila na którego brak odzewu :) Za to w miarę szybko można uzyskać odpowiedź na posty na pewnym forum, na którym się udzielają ludzie z fundacji.

Kurtz
30-12-2014, 22:19
Ja jak pytałem się o zegarki otrzymywałem odpowiedzi w dość krótkim czasie.
Jeżeli wysyłałeś maila ostatnio, to się nie dziw - okres świąteczny jest :)

sorevell
30-12-2014, 22:31
A czy na pewnym forum lub na tym drugim forum nie znajdzie się ktoś z Twojego miasta, kto zgodziłby się dać Ci pomacać Jastrzębia lub któryś z podobnych zegarków Gerlacha?

I jeszcze mi się przypomniało: gdzie w ZT można obejrzeć ich zegarki? Byłem przekonany, że sprzedają tylko wysyłkowo...

Kurtz
30-12-2014, 22:55
W złotych w sklepie z zegarkami na piętrze ( którym nie pamiętam, chyba 1 ) było kilka zegarków Gerlacha. Dokładnie sklepu nie pamiętam, bo za złotymi nie przepadam. Ja również myślałem, że sprzedają tylko wysyłkowo i taką też informację otrzymałem mailowo, dlatego zaskoczyło mnie, jak zobaczyłem w sklepie w jednej gablocie Xicorry, Copernicusy i Gerlachy :)

tomtytus
31-12-2014, 13:28
Przymierzałem RWD, Luxsport i navigatora w Warszawie w złotych k... tarasach i zegarki miały kilka wspólnych wad - po pierwsze, za wysokie i trochę za ciężkie jak na swój wygląd ( tak, wiem, automat i tani mechanizm ). Po drugie, przez swój ciężar, jeżeli zegarek nie jest mocno zapięty, to koronka jest za ostra i nieprzyjemnie uciska w dłoń - przy upadku, czy gwałtownych ruchach może po prostu skaleczyć. Mi to nie odpowiada. Miałem na reku cięższe zegarki ( na bransolecie ) i nosiło mi się je wygodniej - możliwe, że przez równiejsze rozłożenie masy i lepszą koronkę.

W pewnym stopniu zgodzę się ze słowami dotyczącymi dyskomfortu spowodowanego wystającą koronką:
Mam Aviatora i tam koronka też dosyć mocno wystaje. Na szczęście nie ma ostrych krawędzi. Do nakręcania jest bardzo wygodna ale do noszenia…może nie kaleczy ale potrafi mocno się wbić w dłoń. Tym bardziej, że ja lubię mieć zegarek zsunięty jak najniżej - jak najbliżej dłoni. Tylko, o ile w Aviatorze nie będącym automatem wystająca koronka ma jakieś uzasadnienie tak w Gerlachu-automcie koronka moim zdaniem powinna być zminimalizowana.

Jeśli chodzi o dźwięk rotora: identyczny mechanizm jest z Parnisach i w moim chińczyku rotor chodzi tak samo. Poza dźwiękiem można też zauważyć, że chodzi dosyć ciężko (porównywałem z innymi automatami) i podobno można trochę to zminimalizować smarując łożysko rotora.

No i wracając do koronki: w Parnisie jest ona dużo mniejsza niż w Aviatorze (i pewnie też wspomnianym Gerlachu) i zegarek nosi się dużo wygodniej.

sorevell
01-01-2015, 16:39
Jeszcze jedna fota, tym razem "dzień jak codzień".


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/25ui61u-2.jpg
źródło (http://i57.tinypic.com/25ui61u.jpg)

gALL
01-01-2015, 17:01
Od prawie roku 4 dni w tygodniu na rece mam RWD-6 i po poczatkowym okresie "ciezkosci" zegarka, teraz jakos dziwnie czuje sie bez niego. Zamiennie nosze Xicorra M20 i RWD jest duzo wygodniejszy.

kjakub
01-01-2015, 18:50
>kjakub: niestety wolalbym kwarca (wiem - noszenie kwarca to jak sluchanie mp3 dla audiofila ;) ). Seiko 5 - jako mlody czlowiek dostalem takowego od ojca i ( nie moge narzekac) sprawowal sie zacnie. SARG005 bardzo mi sie widzi - wlasnie cos takiego chodzi mi po glowie.

Przejrzałem trochę zegarków, no i się trochę zdziwiłem - ciężko o zegarek w tym stylu nie będący automatem, a kwarcem (które to kwarce mają zazwyczaj właśnie napakowane cyferblaty subtarczami).
Jak mi się wydaje, co mogło by Ci przypasować z tego co znalazłem, to może któryś z kwarcowych Hamiltonów z serii Khaki.
Ew. Seiko SBCA001, którego produkcji właśnie zaprzestano, ale ma też szkiełko mineralne.

Zolty
01-01-2015, 20:59
Dzieki kjakub, przegladne te proponowane zegarki. Szczesliwego Nowego Roku zycze.

arecki
04-01-2015, 20:16
dzisiaj tak:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://postimage.org/)

JED
06-01-2015, 14:55
Kurcza felek panowie! Podobają się Wam takie "upszczone" zegarki, z pierdylion informacji na cyferblacie, z których chyba nigdy nie skorzystacie?
Tak.

Kurtz
06-01-2015, 15:36
Tak.

Napisała osoba z prostym diverem w avatarze ;)

JED
06-01-2015, 16:56
A avatar ma jakis zwiazek z tym?
WIELKIE LOL!!!

Tak na szybko:
1.Rolex Expolorer II nie jest diverem. Nie, no nie ma za co.
2.Napisala osoba, ktora posiada i kocha(la) Breitling Navitimer World.
3.Lepiej?

ekonet
06-01-2015, 16:58
Kurcza felek panowie! Podobają się Wam takie "upszczone" zegarki, z pierdylion informacji na cyferblacie, z których chyba nigdy nie skorzystacie?
A co znaczy "upszczone"? (kurde, musiałem słownik skazić) ;)

Kurtz
06-01-2015, 17:44
A avatar ma jakis zwiazek z tym?
WIELKIE LOL!!!

Tak na szybko:
1.Rolex Expolorer II nie jest diverem. Nie, no nie ma za co.
2.Napisala osoba, ktora posiada i kocha(la) Breitling Navitimer World.
3.Lepiej?


Trochę więcej dystansu... Twoja prawie paniczna reakcja jest trochę przerażająca.

Masz rację, to nie jest diver, ale na małym awatarze wygląda na divera - duże mocno zaznaczone indexy, bezel z cyferkami ( ja musiałem się przyjrzeć, żeby zauważyć jaki to zakres ). Z resztą, nie o to chodzi - chodzi o to, że cyferblat jest prosty, nie ma miliona wskazówek, tarcz, numerków.

stachmuszel
06-01-2015, 17:59
A co znaczy "upszczone"? (kurde, musiałem słownik skazić) ;)

Tak myślałem, że się odezwiesz:-) Miałem na myśli, że dużo i gęsto niepotrzebnych "pszczół" na cyferblacie:-)

JED
07-01-2015, 04:06
Trochę więcej dystansu... Twoja prawie paniczna reakcja jest trochę przerażająca.

Masz rację, to nie jest diver, ale na małym awatarze wygląda na divera - duże mocno zaznaczone indexy, bezel z cyferkami ( ja musiałem się przyjrzeć, żeby zauważyć jaki to zakres ). Z resztą, nie o to chodzi - chodzi o to, że cyferblat jest prosty, nie ma miliona wskazówek, tarcz, numerków.
Kolego.
Dla mnie przerazajace jest to, co napisales jako odpowiedz na moj post: "TAK".
Reakcja nie byla paniczna - ale JESLI juz chcesz cos napisac, nawet jako zart, to wloz w to troche pracy i zrob to dobrze.
I tyle ode mnie.

grunia99
07-01-2015, 09:44
A co znaczy "upszczone"? (kurde, musiałem słownik skazić) ;)

Pozwól, że zacytuję za Janem Drdą "Belzebubie, muchy pszczą mi na nosie..." stąd też "upszczone" zegarki - jak sądzę.
Aby nie było OT - ja wolę zegarki klasyczne, proste w formie.

o(t)ho
08-01-2015, 22:30
Dwa ulubione, noszone w zasadzie prawie na przemian od blisko 5 lat:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s15.postimg.org/v1ni8quwb/image.jpg)

Milgauss ma ciekawą historię. W 1954 r. powstał pierwszy egzemplarz prototypowy czasomierza odpornego na działanie pola magnetycznego do 1000 Gausów (stąd nazwa - "mille" - tysiąc). Regularna produkcja od 1957 r. Zegarki z pierwszych lat produkcji osiągają ceny nawet kilkuset tys. $ (ref.6541, kal. 1030). Werk dodatkowo zabezpieczony jest wewnętrzną kopertą z miękkiej stali (klatka Faradaya). W niektórych pierwszych modelach dodatkowo tarcza była aluminiowa. Jedną z kolejnych odsłon Milgaussa był od lat 60. do 1988 r. ref. 1019 na kal. 1580, a po przerwie z okazji 50-lecia w 2007 r. zaprezentowano aktualny model, ref. 116400 na kal. 3131 z charakterystyczną wskazówką sekundnika w kształcie błyskawicy, nawiązującą do pierwszych modeli zegarka (były też modele z prostą wskazówką). To mój ulubiony R.

Marzenie? Z Roleksów - legendarny Submariner ref. 1680 COMEX z 1977-78 r. Z innych np. Patek Philippe ref. 5204 z podwójnym chronografem i wiecznym kalendarzem, z ekstrawaganckich może jakiś chrono z tourbillonem R. Mille albo MB&F, R.W. Smith lub F.-P. Journe Grande Sonnerie... Mało realne marzenia, ale za to wszak się nie płaci (jeszcze?) ;)
Pozdrowienia dla zegarkomaniaków:)

Maro66.
08-01-2015, 22:37
No, to pozamiatałeś wątek... :-)

gALL
08-01-2015, 22:43
Slinotoku dostalem i ide zakopac swoje zabawki.

o(t)ho
08-01-2015, 23:01
No, to pozamiatałeś wątek... :-)

Nie. Pozamiatał np. kiedyś ktoś na forum Patek Philippe na TZ: :o

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://s21.postimg.org/5p4ejih53/image.jpg)
Te są warte łącznie pewnie z 1,2 - 1,5 mln $.

Tak generalnie b. lubię też G-Shocki
.
PS. widzę, że na tym forum pisuje też PiterM, którego pozdrawiam - znam z dawnych lat z forum KMZiZ, kiedy było to małe, b. kameralne grono (to już ok. 10 lat temu było)...

Pozdro dla wszystkich.

Dyziek
10-01-2015, 18:32
No, to pozamiatałeś wątek... :-)

Nie jest tak źle;) Np ten AP całkowicie mi się nie podoba:) Rolka zazdroszczę bo to klasa sama w sobie:)

emet_b
13-01-2015, 13:40
po 29 miesiącach żałowania, że sprzedałem, w końcu wróciła do mnie :)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2015/01/33wv3u9-1.jpg
źródło (http://i62.tinypic.com/33wv3u9.jpg)